Fotoblog: Taková je (před)válečná Ukrajina

25. 04. 2014 | 10:24
Přečteno 18382 krát
Mám za sebou týden na východě Ukrajiny.

Ve městech, o kterých za jejími hranicemi donedávna nikdo neslyšel, ale teď jsou epicentrem něčeho, co zavání rusko-ukrajinskou nebo ukrajinskou občanskou válkou.

Každý vám tu řekne, že válku nechce, ale že se jí bojí. V Luhansku, Kramatorsku, Doněcku, nemluvě o Slavjansku, kde se už střílí.

Je to fakt bizarní místo. Zakuklenci v maskáčích tam chodí s automaty, přitom děti si hrají v parku, lidé posedávají na lavičkách a dávají si točenou zmrzlinu. V restauracích se jí, v obchodech prodává.

A z obsazené radnice za dráty a pytli s pískem míří odstřelovači. Když se podíváte pozorně, mezi pytli dírou v drátě jednoho uvidíte.

Symboly takzvané Doněcké republiky a samostatného Donbasu jsou i na policejní škodovce ve Slavjansku. Policie přešla na stranu vzbouřenců.Hoši v maskách nejsou moc sdílní a neradi se fotí. Tento novináře odbýval a řekl jen, že „to zvládnou i bez Putinovy pomoci.“
Občas zaburácí obrněný transportér, projíždějící po silnici kolem náměstí. Vyfotografoval jsem ho ve chvíli, kdy – věřte nebo ne – čekal jako ostatní auta na křižovatce na zelenou a pak odjel.Všechno pod dohledem obrovského Vladimira Iljiče. Co by asi říkal tomu, co se děje? Tipuji, že by podporoval ozbrojence a vládu v Kyjevě odsoudil. Pluralitní parlament přece označoval za žvanírnu…Pojďme do sousedního Kramatorsku. Tam ukrajinské speciální jednotky vytlačily vzbouřence z letiště, takže se takzvaná domobrana musela spokojit jen s radnicí a policejní služebnou.

Na válku to tady ale nevypadá. Pije se kafe, jí se, sleduje ruská televize. Prostě den klidně plyne.

Luhansk je nejvýchodnějším velkým městem Ukrajiny a proruští vzbouřenci zde vzali útokem budovu kontrarozvědky SBU. Kolem vyrostlo stanové městečko, které se nazývá Luhanskou republikou a má i svého prezidenta.

Místní jsou skálopevně přesvědčeni, že pokračuje druhá světová válka. Že se vlády v Kyjevě zmocnili fašisté a banderovci, kteří s pomocí Evropské unie a USA chtějí uškodit Rusku a odtrhnout od něj Ukrajinu, aby ho oslabili.

První Evropská unie prý byla za Napoleona, druhá za Hitlera. Obě Rusové porazili. Porazí i tu třetí, současnou.Na následující fotografii je zajímavý člověk, se kterým jsem se setkal v Doněcku - lékař Alexandr Tyškevič. Je českého původu, jeho otec se sem kdysi přistěhoval z Žitomirské oblasti západně od Kyjeva, kam Češi přicházeli za půdou už v 19. století.

Pan Tyškevič se rovněž obává války. Tvrdí, že jediným řešením je decentralizovaná Ukrajina, kde si každá oblast bude spravovat věci podle svého. Být ruským občanem nechce a ačkoliv by Donbas podle něj měl na to být samostatným státem, nevěří, že se to stane.Tady je hlavní štáb takzvané Doněcké republiky. Obsazené sídlo místního gubernátora. I tady je hlavním heslem stop fašismu, pryč z banderovci z Kyjeva a "USA a EU – ruce pryč od Ukrajiny".

Na následující fotografii je Jevgenij Rudakov, představitel tzv. Doněcké republiky. Pracoval jako svářeč, ale prý má už dost toho jak se na Ukrajině vše rozkrádá. Proto chce pro Donbas samostatnost.„V továrně si musíme i některé technické pomůcky platit ze svého, abychom měli s čím dělat,“ říká. Nepochybuje, že v Kyjevě jsou u moci banderovci a fašisté, kteří nenávidí ruskojazyčný východ Ukrajiny.

„Nedáme se od nich zastrašit. Já byl na vojně a vím, jak zacházet se zbraněmi. A můj děda došel s Rudou armádou v pětačtyřicátém až do Berlína.“

Podle průzkumu chtějí přibližně dvě třetiny obyvatel Doněcka zůstat součástí Ukrajiny. Ale uvidíme. Jak říkával Stalin: „Není důležité, jak kdo hlasuje, ale kdo hlasy sčítá.“

V Doněcku někteří uctívají členy Berkutu, kteří zasahovali na Majdanu, jako hrdiny. A hlídají pomník Lenina, aby neskončil jako ten v Kyjevě v prosinci. Pomalovaný a s vůdcovou postavou rozbitou na zemi.Kyjev, to je jiná káva. Tady jsou mrtví z Majdanu hrdinové a příslušníci speciálních jednotek Berkut vrazi. Žádný Lenin, žádné sovětské nebo ruské vlajky, ale vlajky Ukrajiny a Ukrajinské povstalecké armády, tedy „banderovců.“

Památník více než stovce obětí masakru, který se v těchto místech odehrál mezi 19. a 21. únorem. Podle nového nařízení se stane Majdan pietním místem a nebudou zde žádné koncerty ani oslavy.

Pravý sektor. Někteří je považují za fanatiky, nenávidějící etnické Rusy až za hrob, jiní naopak za nástroj Kremlu, protože dávají Putinovi záminku pro „ochranu ruskojazyčných obyvatel Ukrajiny.

Kdo ví, jak to všechno dopadne. Jednou možná budou prezentovat všechny tyto fotografie jako z „předválečné Ukrajiny.“ Doufám ale, že ne.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Zatím jen toto :

"...Tento novináře odbýval a řekl jen, že „to zvládnou i bez Putinovi pomoci.“

Co tak zkusit : " ...bez Putinovy pomoci" ?

"...Že se vlády v Kyjevě zmocnili fašisté a banderovci, kteří s pomocí Evropské unie a USA chtějí uškodit Rusku a odtrhnout od něj Ukrajinu, aby ho oslabily..."

Navrhoval bych pro změnu měkké : "... oslabili".

Změna je život.
25. 04. 2014 | 11:07

vasja napsal(a):

Takovej klídek......
Ste asi agent Moskvy.
Já beru Klepetka.
25. 04. 2014 | 11:07

vasja napsal(a):

Koukám na toho Klepetka na čt 24 a ten je tak vzrušenej z nějakýho socialního tentografa z Karlovky a on evidentně taky, že fakt nechápu.
To tam ty teroristi nikoho neznásilnili? Ani ovci?
Nemoh jste si to vymyslet? :-)
25. 04. 2014 | 11:16

Jihočech napsal(a):

Co na renesanci banderovského hnutí a adoraci jeho vůdce říkají Židé (nejen ukrajinští)? Nebo jsme došli tak daleko, že idea boje proti Rusku ospravedlňuje krajně pravicový názor se všemi jeho projevy, a to včetně antisemitismu?
25. 04. 2014 | 11:18

Willy Messerschmidt napsal(a):

Kdyby na Ukrajině nebyly poněkud slabomyslné snad všechny vládní elity, co pamatuji, třeba by se lidé z východních oblastí Ruské federaci smáli a říkali si, jakou mají kliku, že spadají pod Kijev a ne pod Moskvu. O nějakém odtrhávání by nebylo možné uvažovat. Asi jako kanton Graubünden neuvažuje o vystoupení z Konfederace. Když už ale mají bůhvíkolikátou revoluci a soudružka Tymošenková - vstala jak Fénix z popela - oznámila, že se rozhodla svému národu přinést blaho z postu prezidentky, nedivím se těm, kdo už toho mají dost.
25. 04. 2014 | 11:22

vasja napsal(a):

Jihočech
Na Ukrajině jde o prachy a tak tyhle podružnosti jdou stranou.
25. 04. 2014 | 11:24

Willy Messerschmidt napsal(a):

Jihočechu,
ta skvělá idea ospravedlňuje úplně všechno. Proto je potřeba vypnout mozky a tiše se zaposlouchat do proudu myšlenek našich elit národa.
25. 04. 2014 | 11:25

Targus napsal(a):

"...mezi pytli dírou v drátě ..."

Díru v drátě jsem ještě na rozdíl od díry v pletivu neviděl.
25. 04. 2014 | 11:25

jozka napsal(a):

Targus:

Ja diru v drate videl. Rika se tomu "jehla".

Coz nic nemeni na tom, ze Martin Novak je vskutku velmi zvlastni zpravodaj.
25. 04. 2014 | 11:31

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Novák
Na tom plakátě/transparentu, bolbordu.../ se ale nepíše , že se jedná o berkutovce, kteří "zasahovali na Majdanu", píše se tam, že zemřeli - tedy zřejmě byli někým zabiti.
Nevíte náhodou kým ? Kdo je pozabíjel ? Ptal jste se někoho na to ?
Jak byli zabiti, nevíte to ?

Jednou píšete " Mejdan" , jindy zase " Majdan" ...jak je to správně ?

Dopňující otázka - je váš zaměstnavatel nějak zainteresován na dění na Ukrajině, například ve směru ukrajinských uhelných dolů ?
25. 04. 2014 | 11:31

Targus napsal(a):

To: Martin Novák

Pluralitní parlament přece označoval za žvanírnu…

Nováku, vy máte tu drzost označovat za pluralitní parlament sbor zvolených delegátů zasedajících v Kyjevě, jejichž podstatná část je fyzicky nucena hlasovat pro zákony, pro které nechtějí o své vůli zvednout ani jednu končetinu (jinými slovy nezvedneš pracku - dostaneš nakládačku)?

Opravdu považujete úplně všechny čtenáře těchto stránek za i-d-i-o-t-y?
Pokud ano, promrskejte si pravidla českého pravopisu, chyb máte v těch svých výblitcích jako máku.
Pokud ne, přestaňte vypisovat a běžte házet lopatou do míchačky, bude to mnohem přínosnější.
25. 04. 2014 | 11:37

Targus napsal(a):

To: jozka

Tak vy chcete tvrdit, že Martin Novák neví, co to je jehla?
Právě jste mi zničil smysl života, zjišťuji, že se NIKDY nebudu moci stát redaktorem ACZ.
:-)))
25. 04. 2014 | 11:43

scallop napsal(a):

Targus

Jetsli mohu k Vasim prispevkum neco dodat, tak prskate az sem.
25. 04. 2014 | 11:48

born65 napsal(a):

Toho V. I. Uljanova, jak tam stojí zády k objektivu, bych měl šílenou chuť s rozběhem nakopnout. Ale protože je nepochybně z pevného materiálu, neužil bych boty, ale nejmíň tarasnice Josefa Mařánka, t. č. v majetku MUDr. Chocholouška.
("Pohleďte zde na tuto tarasnici. Patřila Josefu Mařánkovi z Prahy-Podolí. Zničil s ní tři sanitní vozy, než se mi podařilo dopravit ho zpět k nám do ústavu...").
25. 04. 2014 | 11:50

Targus napsal(a):

To: scallop

Tak si vemte deštník
:-)))
Anebo ještě lepší bude atombordel. Filtry z masky si můžete vytáhnout, otravné plyny jsou plánovány až na měsíc květen.
:-)))
25. 04. 2014 | 11:52

Divobyj napsal(a):

Svět je na pokraji války,
i když se to na první pohled ani nezdá.
Ta II.světová také začínala všelijakými jednáními,dohodami,nároky a požadavky,pak drobnými šarvátkami,přesuny vojsk.

Naši milí lidskoprávníci,pravdoláskaři!

Ono vám nestačilo zničit významné slovanské státy(SSSR,Jugoslávie,Československo,nyní Ukrajinu).Já vím,s jídlem roste chuť.Nyní je před vámi úkol největší-zničit Rusko.
Přeji si,aby se vám to nepodařilo a vy jste skončili tak,jako ti před vámi.
25. 04. 2014 | 11:53

to asi nepůjde napsal(a):

Podtext k fotečce, která zde zatím chybí.
Thank you, Ukraine.
Díky vám. Máte, a s vámi celá Evropa, šanci na jasnou a zářivou budoucnost jako Japonsko. Budoucnost jasnější než tisíc sluncí. Amerika vám pomůže.

S těmito slovy se viceprezident USA rozloučil s ukrajinským turčínem a předal mu portrét amerického prezidenta (nositele Nobelovy ceny míru) na pozadí Černého
moře.
25. 04. 2014 | 11:56

Targus napsal(a):

To: divobyj

Počkejte, jak vás otaxuje scallop. Ten vám vyčiní kožku!
:-)))
25. 04. 2014 | 11:57

Bakalův nezvaný host napsal(a):

No zatím klídek, než dorazí fašouni z Kyjeva,
pak se bude umírat jako na Majdanu.

A že si někteří všimli, že jsou na Ukrajině ozbrojení zakuklenci, měli si jich všimnout už na Majdanu a mohli je vidět v akci, střílet a házet zápalné láhve. Na východě chtějí jen bránit svůj region pře západními fašisty.

„Tymošenková: Střílet, dokud se Rusko nepromění ve spálenou zemi“
...
„Na otázku Šufryče, jaký osud teď čeká osm milionů Rusů žijících v ukrajinském vnitrozemí, odpověděla emotivní Tymošenková rezolutně:

"Ať je sakra postřílejí atomovými zbraněmi!" „

http://tn.nova.cz/zpravy/zahranici/tymosenkova-strilet-dokud-se-rusko-nepromeni-ve-spalenou-zemi.html
25. 04. 2014 | 11:58

Kleofáš napsal(a):

Šmarjá pane Nováku, je tam málo protiputinovské nenávisti. Že jste se nespojil s Heřmanem Chromým, ten ví jak přitvrdit!
25. 04. 2014 | 12:03

Karel napsal(a):

Výblitky našich presstitutek vedoucích lživou válečnickou americkou propagandistickou kampaň. jak za Goebelse. Tehdejší média v Říši také štvala proti ruskému agresorovi, který se chystal napadnout Německo a proto wehrmacht byl donucen udeřit první aby zabránil ruské agresi. Řešení na UK je velmi prosté a USA kdyby nechtěly válku, vyřeší to ihned. Normální svobodné parlamentní volby a byl by klid. Místo toho americké nelegitimní loutky v Kijevě chystají jen nepodstatné prezidentské volby (prezident je tam nyní jen ceremoniální loutka, které nepodléhají ozbrojené síly a policie). Skutečnou moc má pučistická vláda a ta nemá ani ve výhledu vyhlásit volby a tak se pravděpodobně rozhodnutím lidu připravit o moc. Místo toho pučisté poslali tanky a bojové letouny na své nespokojené občany s podporou USA, které to režíruje s radostnou nadějí, že Rusko bude zataženo do vyčerpávající války a tím oslabeno . Naštěstí i u nás už spousta lidí nežere propagandu a začíná jim svítat o co tady jde.
25. 04. 2014 | 12:06

jozka napsal(a):

Ano, taky mne pobavil Kerry, ktery nam "nemyte necesane verejostiů ((c) buldatra) vyjevil, ze na demonstrace se s granatomety nechodi. My totiz uz nejaky cas vime, ze na demonstrace se chodi s ostatnimi palnymi zbranemi, molotovy a kdyz je po ruce nejaky bagr (ci co to bylo), hodi se i ten.

Taky postradam ten ryk, ze se v civilizovane zemi armada proti civilum neposila... neni to tak davno, co tu znel.

A vi to i recaptcha, prej "setoff pacarna"
25. 04. 2014 | 12:08

Ludmil napsal(a):

Dopis od Bandery:
http://www.outsidermedia.cz/Dopis-od-Bandery-1.aspx
25. 04. 2014 | 12:10

vasja napsal(a):

Pohledem Opičky a gumáka Kerryho, tak taková omezená válčička ve východní Evropě by byla pro ně docela dobrá. Prachy by se točily, kola fabrik taky a Wall Streeťáci by řvali blahem.
25. 04. 2014 | 12:14

scallop napsal(a):

Targus

Mam se pustit i do divobije? Ja jen abyste pak nezarlil.

Ovsem divobij ma pravdu. Agenti lickopravdolaskaru rozbili ceskoslovensko, RVPH, SSSSSR a ted se ti stejni agenti pustili do ukrajiny. Nas pracujici lid by je mel s konecnou platnosti vyhnat ke svym chlebodarcum ze CIA. Obavam se nicmene, ze bez bratrske pomoci Vladimira Velikeho se neobejdeme.
25. 04. 2014 | 12:17

Gustáv Kočí napsal(a):

"Je hlavní tváří proruských ozbrojenců na východě Ukrajiny. „Lidovým“ starostou Slavjansku, města, kde se zatím odehrálo nejvíc násilí a které milice už dva týdny kontrolují. Vjačeslav Ponomorev poskytl rozhovor ruskému serveru Gazeta.ru a převzalo jej tiskové centrum ukrajinského hnutí Euromajdan."

Jeden z vás, co tady "diskutujete".

http://echo24.cz/a/w9bUN/odpurci-mucholapka-nebo-placacka-rika-sef-proruskych-milic
25. 04. 2014 | 12:19

Jáchym napsal(a):

Přátelé,
nemůžu si pomoci, ale reportáže Martina Nováka jsou opravdu na české(!!,!) poměry zatím až nezvykle věcné.

(Informace) nemusí pršet, jen když kape!
25. 04. 2014 | 12:33

Příčiny a jejich následky napsal(a):

Ludmil napsal(a):

Dopis od Bandery:
http://www.outsidermedia.cz/Dopis-od-Bandery-1.aspx

25. 04. 2014 | 12:10

Fotoblog: Taková je (před)válečná Ukrajina

Martin Novák 25. 04. 2014 | 10:24

POINT: 5 miliard
25. 04. 2014 | 12:36

brůna napsal(a):

schvalování rusácké agrere by melo být u nás trestným činem.
25. 04. 2014 | 12:36

Anna Bordelářka napsal(a):

to Gustáv Kočí:
pěkný rozhovor, je dobré vědět, že i na druhé straně je někdo, komu budou banderovci á - la Muzyčko/morozko rozumět.
25. 04. 2014 | 12:37

resl napsal(a):

Rusové jsou snad jediný národ, který nechce svobodu, ani demokracii. Aspoň tak to vyřvávají na některých transparentech a posílají své svobodomslnější občany do Eu. Jako naučená zvířátka, která opakují, co ji Kreml diktuje. I ta zvěř by raději z klece ven. Tak zničil Sovětský svaz za necelých sto let myšlení ruských lidí, nadělal z velké části opilé nemyslící trosky, přidělili jim nepřítele v podobě Ameriky a nyní Eu. Dlouho to vydržet nemůže, jen bolševická moc si bude muset připsat další tisíce mrtvých pro Leninovy myšlenky a Putinovu zakomplexovanému egu. Kdyby zdejší věděli, co je to za bídu, jak stát nakládá s občanem, jako s dobytkem, jak vypadá ruský soud, milice, nevěřil by vlastním očím. Už proto není možné, aby opilý mužik vládl Evropě, přece jen jsme o pár desítek let dál, než rus v láptích povalující se v zemljance a uznávající pouze tank a lahev s vodkou.
25. 04. 2014 | 12:41

major Zeman napsal(a):

to brůna:
"schvalování rusácké agrere by melo být u nás trestným činem."
----------------------------------------------
určitě, hned jak se stane trestným činem zabíjení ostřelovači placenými EU a hned potom, jak se stane trestným činem schvalování státního převratu a podpora fašismu a banderovců.

Pane Brůna, nebyl jste ráno neklidný?
25. 04. 2014 | 12:41

Targus napsal(a):

To: Gustáv Kočí

Myslíte, že Oleksander Muzyčko byl aspoň o něco málo lepší?

Ti lidé jsou pouhým produktem společnosti, v níž žijí, nic více, nic méně. Jeden podřezával Rusáky v Čečně, druhý byl mafián v Kyjevě, Julča s vánočkou chce házet atomovky na samotnou Ukradinu, vsjo ravno.
Raději shlédněte něco málo umění z UPA, viz odkaz výše. Mládež s ohníčky a bubínky, to je hezké, že? Kde já to jen už kdysi viděl...

To: scallop

Žárlit nebudu, chutě do díla!
:-)))
25. 04. 2014 | 12:42

gaia napsal(a):

proč mají na Ukrajině plakáty v Angličtině?
25. 04. 2014 | 12:42

Targus napsal(a):

To: resl

Rusové jsou snad jediný národ, který nechce svobodu, ani demokracii.

To je bordel, co? Našupejte jim pětadvacet na holou.
Popravdě řečeno, já se jim nedivím. O tu NAŠI svobodu a NAŠI demokracii zas není tak moc co stát.

Ale chápu, že vy jako to naučené zvířátko pořád bekáte:
svoboda a demokracie, svoboda a demokracie
svoboda a demokracie, svoboda a demokracie
svoboda a demokracie, svoboda a demokracie
svoboda a demokracie, svoboda a demokracie
svoboda a demokracie, svoboda a demokracie
svoboda a demokracie, svoboda a demokracie
svoboda a demokracie, svoboda a demokracie
svoboda a demokracie, svoboda a demokracie
svoboda a demokracie, svoboda a demokracie
svoboda a demokracie, svoboda a demokracie
svoboda a demokracie, svoboda a demokracie
svoboda a demokracie, svoboda a demokracie

Netočí se vám z toho hlava?
25. 04. 2014 | 12:48

Targus napsal(a):

To: gaia

Proč lidi na západě neumějí azbuku?
25. 04. 2014 | 12:49

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Píše se rok 2014, poslední květnový týden.

Konečně ! Národy Evropy a Asie, ale i některé národy Severní Ameriky /ty ale jen nepřímo, jejich území, ostatně jako vždy, nijak a ničím zasaženo nebylo, natož nějakou raketou s jadernou náloží/ si mohou oddychnout /respektive ty národy, které přežily/. Těch pět nekonečně dlouhých, přetěžkých, strasti a utrpeníplných týdnů, skončilo / s nimi skončilo své životy i několik set milionů lidí, ostatně ani ti přeživši se necítí příliš dobře, ale zatím nevyhledali lékaře a tak jde pouze o spekulace (ono se zatím ani žádný lékař do služby nepřihlásil, takže není koho vyhledávat, ale to je jen technická záležitost, afričtí šamani jsou již na cestě)/.
Nyní půjde o to, nastavit všechna ta různá nová pravidla a procesy, nastal čas změn. Zejména v dobytém a dobitém Rusku, ne všichni ze Spojenců jsou ochotni naslouchat hlasu těch radikálů a aktivistů co v Rusku chtějí zavést okupační správu pod vedením Pravého sektoru. Takové požadavky, taková ultimata dopředu odmítáme, Mírová /repektive poválečná/ konference v Bruselu musí zohlednit lická práva nejen Ukrajinců, ale i několika set tisíc pžeživších Rusů , i těch několika milionů zraněných / pokud přežijí /, pravidla a procesy nyní sice v Rusku nastavuje Pravý sektor - ale to je jen poválečný exces..
Ano, o tom všem se nyní bude jednat na Mírové /respektive poválečné/ konferenci v Bruselu, ale hlavně se bude jednat /banky již přislíbily účast, taktéž mutual funds, hedge funds a další spekulanti/ o poválečné obnově euroasijského prostoru, spoléháme v tomto zejména na pevnost a stálost postojů administrativy Barracka Obamy, včetně Mrs. Nulland a jejich kolegů či sponzorů. Také věříme v realismus lady Ashton a komisaře Fulleho, kteří konferenci budou moderovat - že celou akci zvládnou minimálně tak dobře, jako zvládli akce jí předcházející. Stejně tak i občan Barrosso a další naši vrcholní představitelé - obnovovatelé zničeného, stavitelé zbořeného...vžýdy to na stráži, vždy v pohotovosti, ech, je dobré mít v čele naší strany i vlády takové osoby.

Poválečná obnova je záležitostí všech občanů, každý musí přispět nyní možná dokonce ještě vyšším příspěvkem, než přispíval během dlouhé pětitýdenní války, zejména ti občané, kteří jsou poměrně zdrávi, či si to alespoň zatím myslí. Každý z řadových občanů se nyní znovu stává hrdinou, však tisk k tomu přihlédne - k jejich činům, nebojte se, vaše děti, vaši vnuci, děti vnuků vašich dětí a vnuci vnuků dětí jejich vnuků se to samozřejmě vše dozví přesně tak, jak tomu je - že tedy převážně mezi prostým lidem, vždy tolik odhodlaným brát se za své zájmy, se najde tolik hrdinů skoro jak v období válečném, lid Evropy je mírný, ale umí pohrozit a zaválčit si !! Na to ať nezapomenou potenciální váleční štváči,. lid je stále v pohotovosti, stále stojí na stráži lických práv.

Ještě několik technických detailů.
Daně se stanovují takto : Daň z příjmu jednotná - ve výši 8 %, DPH na potraviny ve výši 60 %, DPH na zbraně či obchody s finančními deriváty 0 %, mimimální mzda 120 euro, úrok účtujícími banklami smí býti nejvíce 76 % - jinak by šlo o lichvu, poplatky u lékaře jsou 100 euro za každé překročení prahu ooddělujícího čekárnu od ordinace.....platy členů Evropské komise budou navýšeny o válečné odměny, budou tak v poříštích 50 letech činit tisíci násobek minimální mzdy, lady Ashton pak obdrží i věcný dar - Kreml plus přilehlé budovy a to včetně mauzolea a Rudého náměstí / to ale bude přejmenováno na Náměstí papeže Františka/, komisař Fulle pak obdrží banku Rossija a Sberbank, musí ale dát minimálně 2 000 euro na dobročinné účely - stačí v měsíčních splátkách.

Lide Evropy, otevírá se ti opět skvělá budpoucnost, pokolikáte už ? Neváhej a hbitě se jí chop - hop, hop, hop !
Kdo jen byť chvíli stál opodál, stát tam bude dál ...(usw.).
S Evropskou Unií na věčné časy a nikdy jinak !! Vorvarts ! Do díla, arbeit macht frei !
Nelze jen ničit, je třeba poté budovat !
Nelze jen zabíjet, je třeba i rodit ! /tímto vyzývám všechny oplodnění schopné / respektive svolné/ genadige Frau und Fräulein, aby své klíny opět nabídly vlasti - ostatně jako vždy v minulosti budou to převážně ony, co skutečně tvoří budoucnost, of course že s mírným přispěním mužů.
Bude malých Evropánků více - bude také pro ně /nejen pro dobytek/ futra více.

/zpravodaj listu Bakabisch Zeitung - Helmuth Taschka ( fruher Taška)/
25. 04. 2014 | 12:50

Divobyj napsal(a):

gaia

a proč máš babičko tak velké oči? To abych tě Karkulko lépe viděla! .....
snad to pochopíte správně :-)
25. 04. 2014 | 12:55

david napsal(a):

To : born 65 v 11:50

No konečně se v Česku našel někdo odvážný.
Born 65 by se odvážil dokonce kopnout.

A nebo, že by ten born 65 zase kecal, ostatně jako obvykle.
25. 04. 2014 | 12:57

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

"...Naštěstí i u nás už spousta lidí nežere propagandu a začíná jim svítat o co tady jde. ..."

Naneštěstí je jim to hovno co platné.
25. 04. 2014 | 12:57

gaia napsal(a):

Že by tedy ta Ukrajina byla už nějaká americká kolonie?
25. 04. 2014 | 13:00

Targus napsal(a):

To: gaia

Vy teda dneska perlíte. Co jste měla na oběd? Nebo to je z hladu?
25. 04. 2014 | 13:04

born65 napsal(a):

gaia:
A proč učitelka píše ve slově angličtina velké A??
25. 04. 2014 | 13:06

resl napsal(a):

Targusi,
nemám na vás čas, až budete vědět co mně chcete sdělit, tak si ho třeba najdu.
25. 04. 2014 | 13:07

Bestia triumphans napsal(a):

Ten odkaz co sem dal Gustav Kočí je opravdu výživný...
http://echo24.cz/a/w9bUN/odpurci-mucholapka-nebo-placacka-rika-sef-proruskych-milic

Je hlavní tváří proruských ozbrojenců na východě Ukrajiny. „Lidovým“ starostou Slavjansku, města, kde se zatím odehrálo nejvíc násilí a které milice už dva týdny kontrolují. Vjačeslav Ponomorev

úryvek:
...
Naši odpůrci jako soudruh Achmetov (největší oligarcha v donbaském regionu), Taruta (úřadující gubernátor) a další se je snaží rozbít. Posílají své agenty za našimi lidmi, aby naleptali naši páteř zevnitř. Pak se všechno rozpadne a lidé se začnou pojídat navzájem. Ale tady, ve Slavjansku, nedovolíme, aby se to stalo. Natáhli jsme ruku a řekli: jestli jste s námi, dobře, jestli jste proti nám – no, rozumíte…

Ne, nerozumím. Co s nimi?

Nastane likvidace.

Jak?

Jak myslíte?!

Dokonce i mezi obyčejnými lidmi, i kdyby byl jeden ze sta, mohou být takoví, kteří zastávají jiné hodnoty! Co chcete udělat s nimi?

Ale no tak! Takových lidí tady není víc než 40!

A co, těch 40 lidí by mělo být zničeno?

Vždycky jsou nějaké opice. Lidé se na chodí dívat do zoo. Řekněme, že budou odděleným seskupením, ale my je budeme kontrolovat.

Řeknu vám, jak funguje operativní činnost. Rozsvítíte lampu a čekáte, až se můry sletí. Ale jestli chtějí odletět pryč, pak máte mucholapku. Nebo je prostě můžete trefit plácačkou.
...

Další otázka není o tělech, ale o ukrajinských prezidentských volbách, plánovaných na 25. května.

Žádné volby nebudou.

V oblasti Donbas nebo jen ve Slavjansku?

Nikde. Věřte mi. Nikde.

Vy to nedovolíte nebo někdo jiný to nedovolí? Vysvětlete, prosím.

Přijmeme všechna nezbytná opatření , abychom volby na jihovýchodě překazili.

Kde jsou hranice takových opatření?

Může někoho zajmout a pověsit ho za koule. Doslova.
25. 04. 2014 | 13:07

Putnolec napsal(a):

Proč .......???
Proč naše vláda neomezí víza pro občany Ruska ?
Také i přístup k občanství ČR !Občané RF jsou evdentně rizio všude
de se vysytují !
Stejně tak i ostatní členové EU.Ať má soudruh rozvědčík Raz Putin
svejm soudruhům občanům co vysvětlovat !
25. 04. 2014 | 13:08

born65 napsal(a):

to david:
Jo, kopnul bych si. Přece si ho nebudu před pozadím velikého Uljanova vzrušeně honit? To už bych byl druhý.
No, nečervenejte se tolik, davide!
25. 04. 2014 | 13:14

Martin1 napsal(a):

JEDNOU VIDĚT - LEPŠÍ NEŽ DESETKRÁT SLYŠET.

Říká se, že je lepší jednou vidět, než desetkrát slyšet a já jsem po shlédnutí obrázků pochopil jedině to, že na Ukrajině dojíždějí pneumatiky úplně na doraz, ale v jejich pojetí je demokracie podraz. To jediné tam jde trochu do rýmu, všechno ostatní tam dře.

Ale jako jediní, je umí následně účelně i použít. S Ruskem si je Ukrajina tak podobná, jako vejce vejci - takové soužití dělá vždycky problémy, každé vejce si totiž myslí, že jedině ono je správně tvarované do ideální koule.

A protože si jsou tak podobné, tak je velice jednoduché se pozorovatelům při jejich hodnocení přiklonit na tu nebo druhou stranu. Oni totiž nehodnotí to, co vidí, ale už myslí na ten obsah a ohromný povrch, někdo chce ten obsah a druhý chce ten povrch a to bez narušení těch vajec nejde, vždy to stejně poškodí obojí.
25. 04. 2014 | 13:19

Targus napsal(a):

To: resl

Že máte Rusy vyšupat na holou, aby poznali, co to je správná demokracie.
:-)))

A taky že melete pořád jak naučené zvířátko
svoboda a demokracie, svoboda a demokracie
blablablabla...

No, nemáte to lehké! Druhý Špok!
:-) :-) :-)
25. 04. 2014 | 13:25

brůna napsal(a):

major zeman,
ostřelovače na majdanu platil putin. to byl jediný zpusob jak překazit dohodu opozice-janukovič, kterou si putin nepřál. znamenala by by předčasný volby a podepsání asociační dohody s EU. putin potřeboval rozvrat a záminku pro okupaci a anexi ukrajiny.
25. 04. 2014 | 13:27

gaia napsal(a):

Kolik % Ukrajinců umí anglicky?

Dnes jsem měla šunkafleky z domácích nudlí.
25. 04. 2014 | 13:31

Targus napsal(a):

To: major zeman

ostřelovače na majdanu platil putin.

A řekl to brůna, tak bacha.
Brůna to musí vědět, držel tam Putinovi tašku s penězi a chodil mu pro pívo a párek, co to melu, pro colu a hamburger.
25. 04. 2014 | 13:35

Targus napsal(a):

To: gaia

možná žádný, možná jim to psal Novák na vedlejšák. To víte, ACZ se taky nepředá...

A představte si ten úlet, kdyby ten zajatý americký novinář nedoručil fotky z vroucí Ukradiny s anglickými titulky. Jak by si to pak průměrný Američan v mekáči mohl přečíst?
25. 04. 2014 | 13:38

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

brůna
Putin prý platí i Pravý sektor. I Muzyčko byl dle listu Ente Heute Putinovým agentem.
I ten plyn z ukr. zásobníků ukradl Putin, respektive jeho žena, neměla hotovost kvůli zablokování její Visa karty... a místní židovský obchodník ji nechtěl dát na dluh. Napojila na zásobník jeho hadici a oba se po takto uzavřeném obchodu spokojeně a šťastni vrátili domů, kde na ně již čekali jejich životní partneři (či partnerky).
A nyní pozor ! Ta největší bomba (ale ani muk, mám to exkluizivně od insidera Ente Heute, kolegy - parteigenossen Helmutha Taschky)/) :
Ukrajinu zadlužil Putin, přes offshore na Virgin Islands /brit./, a aby to nebylo málo, tak přes potrubí toho Žida - šel ten plyn zpátky do Ruska, proto má také Gazprom aktualně takové zásoby - prý mají plynu tolik, že jej v případě války vypustí do atmosféry a následným globálním oteplením roztaje tolik ledovců, že zvednutím moří dojde k tomu, že z Velké Británie zbydou jen některé kopce v Skotsku, Cameron si tam včera nechal zkolaudovat protiatomový kryt, stará Cameronka o tom ale neví, proč kazit lidu Británie náladu před víkendem ?

Jo, proruští a ruští diverzanti se nezdají, mají velké páky, všude - pane brůna, raději se každé ráno na záchodě i v koupelně ohlédněte, třeba i u vás doma působí již nějakou dobu ruský diverzant. To že dle vašeho psychoanalytika nejste paranoidní - to ještě neznamená, že po vás skutečně nejdou !
25. 04. 2014 | 13:42

major Zeman napsal(a):

to brůna:

"ostřelovače na majdanu platil putin. to byl jediný zpusob jak překazit dohodu opozice-janukovič, kterou si putin nepřál",
------------------------------------------------------------------------------------
no jéžiš, tak teď jste na to káp:):) A že ten Janukovyč prchnul ausgerechnet do Ruska, když mu ten Putin překazil tu dohodu a střílel mu do vojáčků, není Vám to nějaký podezřelý?
A nemáte tam nějakou o zbraních hromadného ničení v Iráku? Nebo tu o referendu v Kosovu? Nebyla by tam nějaká o hodném Stěpanu Banderovi? A nějakou o hodných Turcích v Sýrii? Nebo o humanitárním bombardování Bělehradu? Kdy že se koná příští mistrovství ve skoku na špek -máte už nominaci?
25. 04. 2014 | 13:43

xerox napsal(a):

nováku ... na to , že se ses tam vochomejtal tejden , tak nic moc ... tohle si můžu najít na jakémkoliv servru , to si tam vůbec nemusel jezdit ...

jenom 27 fotek - 4 fotky na den , žádný video , žádnej rozhovor ... kromě toho mě čt24 informuje o tom , že je to tam samej traktorista vlastně terorista , takže bych očekával alespoň jeden jedinoučkej záběr jak tam někoho terorizujou ... alespoň nějakýho kulhavýho pejska , kterému nedali najíst a rozkopli mu misku i se zbytkem posledního žrádla , kterou financoval červenej kříž , potažmo eu a pánkova kavalérie - člověk v tísni ...

přiznej se , že ty si to vodbyl všechno za jedno vodpoledne a pak si mazal na krym , kde jsi strávil příjemnou dovču s nějakou marusjou a vokukoval při tom ceny nemovitostí , které tam začínají stoupat , co by dobrou možnou investici ...
25. 04. 2014 | 13:45

gaia napsal(a):

Targus

jen aby i ti zakuklenci nebyli nějaká parta chystající se v lese hrát softball. Jednu takovou jsem v lese taky potkala, když jsem šla v létě na borůvky. Dokonce měli u paseky zaparkovaný i vojenský gazík, jeden nadšenec do softballu si i toto dopřál.
25. 04. 2014 | 13:45

brůna napsal(a):

targus,
samozřejmě to nevím, kdo platil ostřelovače, stejně jako to nevíte vy. pouze uvažuju logicky. nikdo jiný na radikalizaci majdanu krome putina zájem nemel. dohoda opozice-janukovič byla v režii EU a byla pro západ vítězství pro putina prohra. putin musel dostat do rukou argument, že se na ukrajine porušuje ustava a že vláda v kijevě je nelegitimní. na tom postavil okupaci a anexi krymu i poslání teroristů na východ ukrajiny. a myslím, že tam nakonec vpadne i s armádou. přesne jako hitler. stačí si například přečíst jak putin vyhrožuje moldavsku aby nepodepisovalo asociační dohodu s EU. to bude naprosto stejný scenář. žádný majdan, pravý sektor, USA a EU, ale paranoidní fašista v kremlu je spouštěčem těhle událostí.
25. 04. 2014 | 13:48

stejskal napsal(a):

Hrát v lese softball může být dost náročná disciplína. Asi jako airsoft pod vodou.

Hezký den.

Libor Stejskal
25. 04. 2014 | 13:49

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

brůna
A co na to Tajemný Pán hoven ?
Také souhlasí s vašimi společnými vývody ?
:-)
Tak zatím...a buďte opatrný, důvěřuj...ale prověřuj. Nevěřte ale raději nikomu, ruští diverzanti na sebe často berou podobu rodinných příslušníků nebohých Evropanů - vy se například můžete domnívat, že leta žijete ve spokojeném manželství...a přitom jde jen o vaše vytěžení ruským diverzantem.
25. 04. 2014 | 13:54

berkowitz napsal(a):

Podívejte se, jak Putin ruinuje Rusko ::

http://cs620016.vk.me/v620016121/3acd/1zxfv6g_tUY.jpg
25. 04. 2014 | 13:55

jozka napsal(a):

Tak proc ne, uz jsem videl v lese hrat golf, jednou jsem tam hral fotbal, tak proc ne softball. Nekdy to muze davat prekvapive vysledky :-)

bruna:

Pro vasi teorii hovori i to, ze Putin je tak zakerny, ze nechal strilet z mist, ktere meli pod kontrolou opozicnici. Kam se hrabou lstivi Afghanci!
25. 04. 2014 | 13:55

brůna napsal(a):

jozka,
no to me na putina 100% sedí. podlý a zákeřný agent KGB. jeho serie lží o domobraně na krymu byla ukázková. takovýmu človeku nelze veřit ani pozdrav.
25. 04. 2014 | 14:00

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

brůna
No jo, kdyř vy raději budete věřit někomu, kdo vás mlátí ocelovou tyčí po hlavě či do vás najíždí bagrem, popřípadě se vás snaží upálit.
Ne všici jsou ale na tom tak dobře s nervy jako brůna a Tajemný Pán hoven.
Mějte s nimi trpělivost.

Tak a teď už konec srandy, jde se na věc.
Bye, brůna a TPH.
25. 04. 2014 | 14:04

jozka napsal(a):

bruna:

Nazdar hoven...
25. 04. 2014 | 14:05

gaia napsal(a):

tak ten airsoft

víte, já byla dost rozrušená, před tím byla vichřice a já přelézala ten vývrat a jak skáču přes tu díru po kořeni, tak najednou koukám, jak tam leží ten zakuklenec se samopalem, chtěla jsem začít pištět, ale on mi naznačoval, abych byla ticho a neprozrazovala ho, ale ten pohyb ho prozradil a z dalších děr začali vylézat jemu podobní zakuklenci, mezi kterými byla i děvčata, tak jsem se uklidnila a dala se s ni i do řeči. Nechali mne prohlédnout ty jejich atrapy zbraní, jeden měl na zádech dokonce batoh, ze kterého vedla hadička a dala se pít voda, prý zásoba na 3 dny, to vše si prý koupili za své a pistoli dokonce za 7 tisíc.Když to ti mladí dostávali na vojně k zapůjčení zdarma, zdálo se jim o všech čertech, nyní si koupí polovojenskou výstroj a své a víkendy tráví dobrovolně na manévrech v lese.
25. 04. 2014 | 14:05

jozka napsal(a):

biliony:

:-D
25. 04. 2014 | 14:06

jozka napsal(a):

gaia:

Mezi vojnou a hranim si na vojacky je trochu rozdil. Navic drtiva vetsina tech, co si chopdi lehnout do lesa by si ve skutecne strelbe nadelala do kalhot velice rychle. Par jich znam.
25. 04. 2014 | 14:08

brůna napsal(a):

17,8 milionu,
no myslim, že ste na to káp. nikomu neslouží pravý sektor lepe než putinovi. stejně jako před čečenskou válkou ukolovala čečenské radikáli FSB. to jsou oveřené kágébácké scénaře. putinovi nezáleží a nikdy nezáleželo na životech jednotlivců. putin je psychopat, který se považuje za spasitele ,jehož historická uloha je navrátit moc a imperiální slávu rusku. o tom, že se putin zbláznil , už svědčí mnoho indicií, například putinuv výrok o tom, že internet vynalezla CIA. klaus si myslí, že putin byl vtažen do nějakých událostí. . já si myslím, že putin vše režíruje. chladnokrevně a nemilosrdně.
25. 04. 2014 | 14:09

Rudi Koutek napsal(a):

Karel napsal(a):
"Výblitky našich presstitutek vedoucích lživou válečnickou americkou propagandistickou kampaň. jak za Goebelse. Tehdejší média v Říši také štvala proti ruskému agresorovi, který se chystal napadnout Německo a proto wehrmacht byl donucen udeřit první aby zabránil ruské agresi."

Nevim co vite o svete, ale zda se, ze o predvalecnem Nemecku nevite vubec nic a primitivne lzete. To nevite, ze az do 22.cervna 1941 byly Nemecko a Sovetsky Svaz spojenci? V te dobe media stvala, ne proti Sovetskemu Svazu(to byli bratri a spojenci), ale proti anglo-americkemu imperialismu.
25. 04. 2014 | 14:10

Martin1 napsal(a):

brůna napsal(a):
jozka,
no to me na putina 100% sedí. podlý a zákeřný agent KGB. jeho serie lží o domobraně na krymu byla ukázková. takovýmu človeku nelze veřit ani pozdrav.
25. 04. 2014 | 14:00
--------------------
K tomu jsem vymyslel přísloví:
"Stěžovali si vlci, že na ně kočka štěká, cení zuby a vyje, když má jenom mňoukat a příst."
Martin1
25. 04. 2014 | 14:10

Targus napsal(a):

To: brůna

Nic ve zlém prosťáčku, ale máte pomíchaný časový sled událostí.

Pokud jste jinak zdráv, zkuste se nejprve seznámit s těmito dokumenty.
A) standardní podmínky, za nichž se do nedávna odehrávaly bilaterální vztahy UA - RUS a MD - RUS. Tzn. obchodní podmínky, ceny plynu, celní sazebníky, přeshraniční pohyb osob,atd. Dá se to vygůglit.
B) Asociační dohodu EU - UA, která by fakticky při nezměněných podmínkách ze strany EU znamenala pro EU úplné zpřístupnění ruského trhu. Jak to už jednou dopadlo za Jelcina, to si bohužel ještě všichni dobře pamatují.

Že se případné zavření ruského trhu některým lidem na UA a v MD nelíbí, není se příliš co divit. Obě země jsou na ruském trhu a plynu značně závislé.
Nu, što děélať, když je ekonomika mizerná a odklon od Ruska by znamenal totální kolaps?
Brůno, raď.

Pokud vyřešíte kvadraturu ruského kruhu, můžete postoupit dál.
Proč minulá vláda nepoužila na Majdanu speciální ozbrojené jednotky, resp. velice silně váhala, a proč se nyní problémy na východě řeší daleko razantněji?

Opravdu si myslíte, že Putin má své lidi i v SOUČASNÉ kyjevské vládě, potažmo v Pravém sektoru?
25. 04. 2014 | 14:11

jozka napsal(a):

Rudi Koutek:

Oficialni propaganda je jedna vec, skutecne kroky vec druha. Takze sice meli spolu smlouvu o neutoceni (podobne jako s jinymi staty), ale ze by se nejak navzajem v novinach setrilli, to zas ne. Zkuste si dohledat nejake noviny z te doby.
25. 04. 2014 | 14:14

neo napsal(a):

softball, airsoft, paintball, fabrika, katedra.... se nedivim, že v tom maj ty učitelky zmatek
25. 04. 2014 | 14:18

brůna napsal(a):

targus,
podepsání asociační dohody mezi ukrajinou a EU by znamenalo zpřístupění ruských trhů jako za jelcina ??)))))))))))))))))) obvykle se v rudých nesmyslech snažím najít alespon nějaký náznak něčeho co by dávalo nějaký elementární smysl. ale tady není vubec čeho se chytit. vam vysadili prášky na hlavu nebo už nezabírají??
25. 04. 2014 | 14:19

gaia napsal(a):

neo

jo informační exploze a skleróza na krku, to je špatná kombinace.
Hlavně že už víme, co jsem měla na mysli.A že takovou reportáž bych mohla nafotit i u nás v lese.
25. 04. 2014 | 14:25

resl napsal(a):

Bestia tr.
čet jsem to, strašný, jako vše co vyletí z huby ruského vojáka. mimo jiné řekl jasně, že si nepřejí volby a chtějí je zmařit. proč, když vyřvávali na Krymu o svobodě volby a referenda ? asi se ukrajincům ta ruská propaganda už zajídá, vzhledem k tomu, že z Ruska přišlo vždy násilí a bída se jim nedivím. ten marast je v Rusku horší, než si zdejší bolševická smetánka dovede představit.
25. 04. 2014 | 14:28

Rudi Koutek napsal(a):

jozka napsal(a):
"Rudi Koutek:
Oficialni propaganda je jedna vec, skutecne kroky vec druha. Takze sice meli spolu smlouvu o neutoceni (podobne jako s jinymi staty), ale ze by se nejak navzajem v novinach setrilli, to zas ne. Zkuste si dohledat nejake noviny z te doby.
25. 04. 2014 | 14:14 "Reagoval jsem jozko na prispevek pana Karla:
"Tehdejší média v Říši také štvala proti ruskému agresorovi, který se chystal napadnout Německo a proto wehrmacht byl donucen udeřit první aby zabránil ruské agresi."


Ten se nezaklada na pravde. V tehdejsich mediich nebylo Rusko agresor, ktery se chysta napadnout Nemecko, ale spojenec. Agresor byl anglo-americky imperialista.
25. 04. 2014 | 14:29

Targus napsal(a):

To: brůna

Kdybyste něco málo věděl, nebyl byste za hlupáka. Za Jelcina si mohl kdokoli do Ruska přivézt cokoli. Bez jakékoli kontroly. Totéž s vývozem. Všechna ochranná opatření fungovala jen "jako".
Takže se do Ruska vozil třeba pančovaný líh deklarovaný jako potravinářský, nebo taky nebezpečné odpady coby "drahá surovina", anebo prošlé jídlo, na kterém se ani neměnily etikety, a zpátky se vozily "obyčejné kovové výrobky" z celkem drahých ryzích barevných kovů, které ihned putovaly jako vsázka do tavicích pecí.
Víte o tom kulové.
25. 04. 2014 | 14:31

Zbyněk napsal(a):

gaia.......
malinko jste to asi popletla. Nemyslela jste náhodou tu hru, co po sobě střílí kuličky s barvou? Ta se jmenuje jinak. Cožpak plakáty na Ukrajině, u nás v Praze jsou v angličtině popsána i okna restaurací nabídkou jídel a Karlovy Vary zase v ruštině. Tomu se říká světovost.
25. 04. 2014 | 14:32

Martin1 napsal(a):

brůna x targus
QAZ
v radioamatérském Q kódu znamená
Místní bouřka - vypínám stanici

Tady je slunečno:
https://www.youtube.com/watch?v=I5_Iocn4tR8
25. 04. 2014 | 14:32

brůna napsal(a):

targus,
já nejsem expertem na ruská cla. jen mi nejak vysvetlete jak muže asociační dohoda mezi ukrajinou a EU otevřít ruské trhy.
25. 04. 2014 | 14:36

jozka napsal(a):

RK:

Uznavam, ze pokud se jednalo o relativne kratky cas mezi uzavrenim paktu o neutoceni a samotnym utokem, tak media silne ubrala na obou stranach (minimalne na ruske strane po prime intervenci z vrcholu mocenske pyramidy), ale jinak to moc spojenci navenek nebyli. Proto byla pro zapad ta smlouva taky tak prekvapiva.
25. 04. 2014 | 14:38

Viola napsal(a):

autore

současná vláda v Kyjevě hodlá prý jako státní svátek uzákonit den, kdy bylo při pogromu povražděno 7 tisíc Židů.

co vy na to?
25. 04. 2014 | 14:44

Yosif K napsal(a):

1) Podle průzkumu chtějí přibližně dvě třetiny obyvatel Doněcka zůstat součástí Ukrajiny. Ale uvidíme. Jak říkával Stalin: „Není důležité, jak kdo hlasuje, ale kdo hlasy sčítá.“

2) V Doněcku někteří uctívají členy Berkutu, kteří zasahovali na Majdanu, jako hrdiny. A hlídají pomník Lenina, aby neskončil jako ten v Kyjevě v prosinci. Pomalovaný a s vůdcovou postavou rozbitou na zemi.

KONEC CITATU.

ad 1) Tohle říkají i UKRAJINCI O SVÝCH VOLBÁCH. Většina ukrajinského policejního aparátu jsou etničtí Rusvé, mnohdy dobře placení agenti KGB. Na mnoha sporných místech byly volební výsledky manipulovány dle pokynů z Moskvy.

ad 2) Berkutovci jsou také z velké části agenti KGB. Jest výmluvné jak se "ruský patriotismus" - lépe řečeno zaslepený velkoruský šovinismus - snoubí s uctíváním masovách vrahů Lenina, Stalina a totalitní éry SSSR a s příslušností k ruskému etniku.

Samozřejmě - za SSSR byli Rusové vládnoucí Herrenvolk všude na území SSSR, nyní jsou mimo Rusko menšinami. Tak jako dříve byli jiní menšinami v SSSR. Na to se těžko zvyká...........................
25. 04. 2014 | 14:45

Admirál napsal(a):

Převzatý postřeh odjinud:

“Zaznělo to dopoledne ve čtvrtek na ČT 24. Redaktor Takáč se spojil s jistým redaktorem Hospodářských novin, aby se ho zeptal, jak to se střelbou a mrtvými na straně proruských sil u jistého východoukrajinského městečka vlastně bylo. ” Jak,” odpověděl dotázaný. “Přijelo tam pár transportérů ukrajinské armády, někdo z proruských na ně zřejmě vystřelil, ti z ukrajinských transportérů odpověděli hromadnou střelbou, pár lidí proruských sil zabili a hned po té střelbě zase odjeli.” “Co myslíte, že Putin tímhle krokem sledoval?” zareagoval redaktor Takáč s tak odzbrojující logikou, že zmátla i ostříleného redaktora Hospodářských novin.

“Putin?” zabreptal nechápavě. “Ten s tím ale neměl co dělat, k městečku přijeli příslušníci ukrajinské armády, které tam nejspíš vyslal Kyjev.” V tu chvíli upadl do zmatku zase redaktor Takáč, protože s tak nekolegiální reakcí nepočítal. Takže po dechu zalapal i on a hlavou mu projela myšlenka, že chuť zahájit střelbu má vlastně taky. A nejen na tohohohle natvrdlého hosta, ale dokonce i sám na sebe. Protože on sám si ho do studia pozval. A teď má z ostudy kabát. A tenhle redaktor z Hospodářských novin zas jistotu, že si u něj (u Takáče), v ČT 24 v životě už ani neškrtne.”

No, řekněte, nejsou ti veřejnoprávní objektivníci milí?

Pohlaďte si je.
25. 04. 2014 | 15:02

david napsal(a):

To : born 65 v 13:14

Borne 65 , vy jste takový duševní chudák, že si vás tady pan Stejskal asi pěstuje.

Jen tak si lze vysvětlit, že průjmy podobné vašemu ze 13 : 14 tady mohou vydržet déle než pět minut
25. 04. 2014 | 15:17

Yosif K napsal(a):

Viola napsal(a):
autore
současná vláda v Kyjevě hodlá prý jako státní svátek uzákonit den, kdy bylo při pogromu povražděno 7 tisíc Židů.
co vy na to?
25. 04. 2014 | 14:44
Já na to že se sosutavně jevíte se jako značně naivní putinofilní hl...pačka. Nikde na netu co píšete. Na druhé straně jsou na netu stovky příspěvků rusofilních antisemitů dokazujících že celé prozápadní vedení Ukrajiny včetně Timošenkové a Porošenka a všichni ukrajinstí oligarchové kromě Tatara Rinata Achmatova jsou židé nebo položidé. (Jacenuk je etnický žid - je pokřtěný řecký katolík.)

Takže o židy je postaráno relativně dobře na obou stranách a vy si nemusíte lámat hlavu s věcmi kterým nerozumíte.

The new President of Ukraine, Viktor Yushchenko, has appointed multi-millionaire "dual citizen" Yevgeny Chervonenko communications minister. The 45-year-old holds an Israeli passport and is vice president of the All-Ukraine Jewish Congress. As communications minister he will exercise complete control over the development of Ukraine's media. His department will issue all operational and frequency licenses for radio, television, Internet and satellite communications.

After privatization, Chervonenko gained control of a variety of businesses, including two large bottling plants, supermarket chains and a pharmaceutical firm. In 2004, in an interview with the Jewish Telegraphic Agency, he complained of "anti-Semites" in the opposition coalition, noting that he accosted one of them, Vassily Chervoni, in a washroom in the Parliament building. Chervonenko said, "I put his head in the sink and told him, 'One more bad word about Israel and I'll really mess you up.' "

(Chervonenko was head of candidate Yushchenko's security detail, and bragged to the AP that he personally tasted all of Yushchenko's food when asked about the alleged poisoning. He blamed the poisoning on the "anti-Semitic" opposition who fed his man during a private government meeting to which he did not have access.)

Media mogul Pyotr Poroshenko, also a Jew, has been appointed secretary of National Security and Defense, despite having no experience whatsoever. Not even Ukraine's heavily Jewish Communist Party can believe it. After hearing of Poroshenko's appointment, they issued this statement: "When national security and the activities of law-enforcement are entrusted to a businessman whose actions have often contradicted the law, and who has been caught falsifying State budgets, one can hardly believe in pre-election promises that all the criminals would be jailed."

Oligarch Poroshenko owns Channel 5, the television channel that during the "Orange Revolution" turned from a relatively objective news source into a fountain of opposition propaganda.

Billionaire Jew Julia Timoshenko, 44, has been appointed Prime Minister, the nation's second most powerful position, despite an international arrest warrant. Timoshenko is under criminal indictment in Russia for fraud and bribing government officials. In 1996-97 Timoshenko sucked billions from the Ukrainian economy through the re-sale of gas under the protection of her robber-baron patron, former prime minister Pavel Lazarenko.


The new prime minister's native language is Russian, not Ukrainian. Timoshenko admits she only learned the Ukrainian language in 1999. She has absolutely refused to provide a biography, and even her maiden name is a mystery. However, local Jews have repeatedly boasted of her Jewish ancestry.
25. 04. 2014 | 15:30

Yosif K napsal(a):

Admirál napsal(a):
Jak,” odpověděl dotázaný. “Přijelo tam pár transportérů ukrajinské armády, někdo z proruských na ně zřejmě vystřelil, ti z ukrajinských transportérů odpověděli hromadnou střelbou, pár lidí proruských sil zabili a hned po té střelbě zase odjeli.”
KONEC CITATU.

A CO vy milý putinofilní mamlásku čekáte? že ruští specnazovci budou střílet na Ukrajince a Ukrajinci nebudou střílet zpět?
25. 04. 2014 | 15:34

gaia napsal(a):

Yosif

hlavně že vy rozumíte vsemu
25. 04. 2014 | 15:34

born65 napsal(a):

Taky jsem vás už párkrát v debatách zaregistroval, davide s malým d (David s velkým D je jiná třída!), a od vás je takové hodnocení, jako jste použil v 15:17, vlastně pochvalou.
Klidně pokračujte. Jsem si jistý, že se budu nad vašimi postřehy bavit.
25. 04. 2014 | 16:00

vasja napsal(a):

Admirál napsal(a):
Převzatý postřeh odjinud:.......
----------------
:-)))))
Možná si Takáč hodí mašlu.
25. 04. 2014 | 16:01

brůna napsal(a):

nevěřil bych, že to někdy řeknu, ale vzhledem k vývoji v rusku potřebujeme silnou a federální EU. pokud bude evropa tahat za jeden provaz, rusák nemá šanci. doba míru, bezpečí a samozřejmé demokracie v evropě skončila.
25. 04. 2014 | 16:09

lser napsal(a):

Proč se zatajuje, současná masivní emigrace Židů ze záp.Ukrajiny do Izraele. V Kyjevě visí velký portrét St. Bandery a vlajky UPA. Proč se zatajuje, že vyvraždění kyjevských Židů v tzv. Babím Jaru v září 1941 mají na svědomí Ukrajinci, kteří jich zde pod německým vedením povraždili asi 40 000.
25. 04. 2014 | 16:17

Mirek - HK napsal(a):

Za čas se dozvíme, že všechno bylo jinak než nám bylo předkládáno. Patrně i ten Putin je jen figurka na strategickém poli někoho mocného v pozadí celé té nebezpečné maškarády. Je sice nejvýraznější, ale přece jenom figurka ............
25. 04. 2014 | 16:20

Kelt napsal(a):

V novodobé historii Evropy,jenom jeden fašista-generalissimus Franco si "dovolil"použít armádu proti civilnímu obyvatelstvu , aby se to nepletlo,tak za pomoci nacisty Hitlera-letka Condor.
Po osmdesáti letech se historie téměř opakuje-jenom lokalita je jiná.
Fašistickým pučem s dostala k moci vláda v UK,která kopíruje počínání Franca/proti němuž se" postavil "jediný Američan E.Hemingway,coby válečný dopisovatel a popsal zvěrstva fašistů./Komu zvoní hrana/I na "Majdanu"v poslední fázi,když to vzal do ruk Pravý sektor a pohrobci Š.Bandery tak metody "likvidace nepřítele "si nezadaly s těmi ve Španělsku.
Začíná válka nervů,která hrozí přejít ve válku horkou.
Otázkou je,kolik civilistů musí být zabito UK armádou,aby Putin nařídil letectvu RF zlikvidovat vojenskou techniku UK,která se pokusí obsadit vzbouřená města.
Není to dobré a je na USA a EU,aby se zasadily o diplomatické řešení situace na UK.
Půjde Obama do dalšího dobrodružství ala Irák,či Afganistán,což by mohlo přerůst v 3.WW?
25. 04. 2014 | 16:22

Hajduk napsal(a):

Zvýšenie cien zdravých potravín a nápojov , zvýšenie nákladov na nezavadnu produkciu núti riaditeľov planéty hľadať nové zdroje.
1 kg lanýže
Cena kilogramu nejvzácnějšího druhu Tuber magnatum se pohybuje od 2000 do 4000 EUR (přibližně 50 až 100 tisíc korun).

cena dobrého čaju
čistej vody
zeleniny
ovocia
ostatných potravín už je aj pre bohatých dosť dráha
25. 04. 2014 | 16:22

Maxík napsal(a):

Naši politici jako pracovní nástroj používají lež velmi často, ale na Sergeje L A V Í R O V A nikdo nemá. Tak starostlivý výraz jaký on dokáže nasadit při totální lži, tak to by mu snad i Stalin záviděl.
25. 04. 2014 | 16:29

Targus napsal(a):

To: brůna

já nejsem expertem na ruská cla. jen mi nejak vysvetlete jak muže asociační dohoda mezi ukrajinou a EU otevřít ruské trhy.

když se neorientujete, tak blbě nemachrujte
Asociační dohoda znamená uvolnění celních bariér, zrušení dovozních kvót, vzájemné uznávání certifikátů a osvědčení o jakosti a původu zboží.
Zhruba totéž platí nebo donedávna platilo mezi UA a RUS.
Aby to nebylo moc složité.
UA především profituje z exportu potravin do RUS, protože má levnější pracovní sílu a lepší geografické podmínky.
Např. dotované německé maso nebo holandská zelenina se vyveze v rámci AD na Ukrajinu, kde ho skoupí nějaký obchodník a vyveze ho do Ruska, které nebude moci bez navýšení dotací vlastním zemědělcům konkurovat.
Viz, jak dopadlo naše zemědělství i přes bruselské dotace.
25. 04. 2014 | 16:33

Hajduk napsal(a):

Hovädzie mäso Kobe - 500 $
Tuniak modroplutvý - 1400 $
Zemiaky La Bonnotte - 1500 $
Hríb Matsutake - 2000 $
Cena za jednu libru (0,3 kg)
Biela hľuzovka - 3600 $
Čaj Tieguanyin - 6 000 $
Čierny melón Densuke - 3 600 $
Almas Caviar - 25 000 $
Melón odrody Yubari King - 26 000 $

http://www.investicne.sk/rebricky/2013/03/08/10-najdrahsich-potravin-na-svete/
25. 04. 2014 | 16:39

Targus napsal(a):

To: brůna

potřebujeme silnou a federální EU. pokud bude evropa tahat za jeden provaz, rusák nemá šanci

1/ ve zbrojních technologiích jsme o třicet let zpátky
2/ pokud bych měl tahat za špagát s Barrosem nebo frau Ashton, to můžu jít zrovna pomáhat mužikovi. Račte si uvědomit, že jsme v rámci EU druhá až třetí kategorie. V tomto prostoru nečeká nikoho nic dobrého, ani kdyby tu žádná válka nebyla.
25. 04. 2014 | 16:44

Didus ineptus napsal(a):

Ukrajina je krásná zem. A ještě krásnější bude, až z ní zmisí poslední Rus.
25. 04. 2014 | 16:52

Martin1 napsal(a):

Didus ineptus napsal(a):
Ukrajina je krásná zem. A ještě krásnější bude, až z ní zmisí poslední Rus.
25. 04. 2014 | 16:52
-------------
A to si vás máme pouštět do EU? Ne, vy se nám tu pak budete vzájemně vraždit a budete tu dělat ten "Dům pro nečestné pěkné ženy a počestné šeredné pány."
Pěkně si zůstaňte doma - pro nás (když se takto k sobě chováte) zůstanete jen okupanty, kterých jsme se zbavili až po 23 letech - buďte si laskavě doma a až si své problémy za 100 let vyřešíte, tak zkuste zazvonit, pak se uvidí, možná budeme dělat, že nejsme doma, možná už opravdu nebudeme doma, my se vás bojíme, vás kteří chodí do parlamentu s kulomety. My vodíme ke stolku řečníků a do poslaneckých lavic i poslance, než jim uklidí jejich cely - aby nestáli venku a neuklouzli na mokru, to jsme demokraté - musíte se ještě hodně učit. :)
25. 04. 2014 | 17:05

david napsal(a):

To : born 65 v 16 : 00

Borne 65 , vidím, že vás vaše duševní invalidita dokáže dokonce potěšit.

Nezbývá gratulovat vám a zejména vašemu okolí, něco takového se vidí opravdu jen zřídka
25. 04. 2014 | 17:13

...................... napsal(a):

Všechno nenápadně začínalo už před Soči. Nebylo dne, aby USA, jako hodný strýček nevaroval a neupozorňoval na útoky teroristů. To jen nastrkovali prstíky. Během olympiády začalo přituhovat. Na konci už bylo naspěch, tak se musel rozjet mejdan.
25. 04. 2014 | 17:49

Vlado napsal(a):

Nevěřil bych, že ti plánovači (NATO) a EU v rukách USA budou jednat jak užiteční idioti a svou účastí na Majdanu nahrají Putinovi na "šach mat"! Nyní je Krym ruský a západ to bere jako hotovou věc. S tím, že Krym považuje za Ukrajinský. Putin prozatimní vládu
neuznává a jak patrno ji pěkně podusí. Nechá ji na pospas EU. Však o to velmi stála.
Pro NATO je však Ukrajina zapovězena. To už překročili hranici přibližování k Rusku.
Věřím, že za cenu federalizace Ukrajiny, bude dál plyn proudit do Ukrajiny a nenechají bratry zmrznout.
25. 04. 2014 | 17:57

mroži v listí napsal(a):

Ukrajina je staré varjažské léno. Rozdělí se mezi Dánsko, Švédsko a Norsko, a Krym připadne Islandu. A v létě tam bude jezdit kolegyně Gaia (nejspíš pod stylovým nickem Fjörgyn či Erda) k moři, aby se tam na pláži věnovala svému oblíbenému Curlingu.
25. 04. 2014 | 17:59

brůna napsal(a):

targus,
fašistická hrozba z ruska může na evropu pusobit jako stmelující prvek a dát jí nový impuls. především k posílení vztahů s USA a v oblasti energetické bezpečnosti. západní evrope se nejlepe dařilo v době studené války. je potřeba rusáky opet vyhladovet protože se z kolapsu sovetskýho svazu nepoučili a opět ohrožují západ. ještě bych všechny putinofili ( potenciální vlastizrádce a práskače) vyhnal z republiky, což bych považoval za největší národní očistu od dob bílé hory.
25. 04. 2014 | 18:25

Jáchym napsal(a):

Přátelé,
docela slušné, stručné a nestranné shrnutí aktuálního vývoje

"Na Ukrajině pokračuje (zatím jen) válka slov"
najdete na

http://www.literarky.cz/tema/87-tema-na-tento-tyden/17354-na-ukrajin-pokrauje-zatim-jen-valka-slov
***************************************************************************************
Velmi pokorně navrhuji, abychom nevedli dělící čáru mezi "hodnými" a "zlými" hochy podle státní příslušnosti !
********************************************************************************************

Snad s výjimkou těch, kterým se vybouluje šrajtofle několika pasy, z nichž jeden je (aby se neřeklo) TAKÉ ukrajinský.
Některé z nich bych s chutí politoval:

Naši američtí přátelé nejvěrnější bojují za
Pravdu, Demokracii a euroATLANTICKÉ Hodnoty s heslem "Fuck the EU" ! na rtech
a pětimiliardovou pohledávkou u majdanských i nemajdanských ukrajinských vlastenců v kapse.

Naši politici a
EUropejští přátelé nejvěrnější se připravují na tento boj za
Pravdu, Demokracii a EUROatlantické Hodnoty široce rozkročeni, s vypoulenýma očima a heslem "Kdo mi sebral můj kelímek s vazelínou" ??
25. 04. 2014 | 18:45

Kelt napsal(a):

brůna,
Vás číst,to je opravdu pohlazení po duši-můžete mně konkretizovat,čím "fašistické Rusko"
ohrožuje Evropu?
Z Vás opravdu mluví bytostný demokrat-všechny,co nevyznávají jedinou pravdu-tu Vaši, je potřeba vyhnat z republiky.
A Bíla hora,to byla "opravdová národní očista"-takový vlastizrádce Komenský je toho důkazem,že?
25. 04. 2014 | 18:46

brůna napsal(a):

kelt,
tím že napadá a anektuje evropské země.
25. 04. 2014 | 18:51

Bestia triumphans napsal(a):

Kelt napsal(a):
"V novodobé historii Evropy,jenom jeden fašista-generalissimus Franco si "dovolil"použít armádu proti civilnímu obyvatelstvu ,"

?
Kelte, z dějepisu vám píšu za pět.
V novodobé historii Evropy byla použita armáda proti civilnímu obyvatelstvu vícekrát.
Koukejte se to doučit a pak to zkuste znovu, ano?
:-)
25. 04. 2014 | 19:05

agama napsal(a):

Fašismus a komunismus rodí nenažranost kapitalismu. Jsou to jeho nepovedené děti. Pak se děti perou .Bohužel dnes je to na Ukrajině.
25. 04. 2014 | 19:05

adminatorostor napsal(a):

Nějak jsem nepochopil proč se lidem neustále vnucuje slovo předválečná, válka, anexe. Vždyť za to co je na Ukrajině rozpoutala Ukrajina sama, sami vyvolali nepokoje a rozbroje. Naštvali Rusko, které takovým " hospodářům" Krym nenechalo a ani se nedivím. Neustále brojí proti Rusku a vyvolávají nenášenlivost podporovanou jak USA tak EU a potažmo i našim přičiněním. Proč pořád psát válka, když by bylo lépe psát o usmíření, uklidnění a propagovat spíše urovnání situace? Protože válka by pro EU i USA znamenala trhy a nerostné bohatství? Protože by to byl vstup a ovládnutí další země? Asi ano. Asi kdybych byl novinářem hledal bych spíše témata kde více podporovat usmíření a mírové řešení. Jenže tady jde asi o to psát tro co EU i USA potřebují. Připomíná mi to Irag, kde USA tvrdili že jsou tam chemické a jaderné zbraně a pod záštitou tzv. demokracie vtrhli do země a přitom nenašli prakticky nic, ale do země se dostali a brajgl tam udělali a dodnes je tam jen chaos, který USA vyhovuje. Domnívají se snad že Putin je jako Sadám a zaleze do díry? Nebo že je jako Usáma, který ve svém domě byl prakticky tajně zlikvidován, neboť válkou by jej nebylo možné dostat. Co vyřešila smrt Usámy, Sadama apod.? Mám takový dojem, že tady jde opravdu o to, zatáhnou Rusko do války a Ukrajina slouží jako nástroj mocností USA a EU. Každopádně jsme Evropa a tak si problémy řešme jako Evropa a ne pořád pod dohledem USA, těm jsme fuk, většina amiků ani neví kde je Česko a nebo Slovensko, popř. Maďarsko a jak se Evropské země jmenují apod. Jsme jim ukradený, ale jako bojiště je opro ně Evropa ideální. Cílem Evropy by mělo být usílí aby v Evropě válka nebyla a vůbec se o takové variantě nemluvilo ani nespekulovalo. zde mám kolikrát dojem, že se dělá pravý opak.
25. 04. 2014 | 19:24

Petr napsal(a):

Chtělo by to statistický spočítat kolik blbců se vejde na jeden web.
25. 04. 2014 | 19:27

Rudi Koutek napsal(a):

Petr
Blbec? Kdo to je?
Muze mit IQ 150, logicky psat a argumentovat, ale pro mistni bolseviky bude vzdy blbcem, jenom proto, protoze nema ten ideologicky spravny nazor.
25. 04. 2014 | 19:37

Kelt napsal(a):

brůno,
můžete ty anektované a napadené země konkretizovat?
Děkuji.
25. 04. 2014 | 19:41

neo napsal(a):

komunisté, fašisté, nacisté jako třeba Kelt vždy budou podporovat útoky sovětských vojsk na jakékoli země, kde je demokracie.
25. 04. 2014 | 19:43

Kelt napsal(a):

Bestia..............-
..sím ,pane učiteli,kdo ještě použil v Evropě v minulém století armádu proti vlastním obyvatelům-rád bych si tu pětku opravil
Děkuji
25. 04. 2014 | 19:43

brůna napsal(a):

kelt,
ukraina a gruzie
25. 04. 2014 | 19:45

Bestia triumphans napsal(a):

Kelte,
Z logiky vám dávám za pět.
Mezi "proti civilnímu obyvatelstvu" a "proti vlastním obyvatelům" je podstatný rozdíl.
25. 04. 2014 | 19:48

david napsal(a):

To : Rudi Koutek 19:37

Výše IQ je pro identifikaci blbce jen kriteriem pomocným.

Kdo však kolem sebe neustále hází bolševiky, jak to děláte vy , Rudi , tam není o blbci žádná pochybnost.
25. 04. 2014 | 19:48

Targus napsal(a):

To: brůna

Jeříš Marjá, napište si za domácí úkol stokrát za sebou rozdíl mezi fašizmem a imperializmem, mimoni brůno, a pověste si to nad postel místo svatého obrázku.
Snad se vám to pak uráčí zahnízdit i v tom výrůstku, co nosíte nad krkem.

Pokud má Rusko imperiální choutky, pak bych prosil charakterizovat vojenskou činnost USA dejme tomu od WWII., tedy od 3. 9. 1945. Na začátek si něco nastudujte o operaci CIA, nazývanou Splinter Factor. Pak to vezměte přes Koreu, Vietnam, atd., atd.
A taky bych prosil porovnat počet vojenských základen za hranicemi svrchovaného území, Rusákům napočítejte za Krym klidně deset základen, jestli vám to udělá radost.
25. 04. 2014 | 19:49

Targus napsal(a):

To: BT

bétéčko, tobě už dnes taky hráblo, co?
Podej si packu s mimoněm brůnou, neo vám bude dělat křoví.
25. 04. 2014 | 19:53

sadista muromec napsal(a):

Já bolševiky kolem sebe házel rád. Ale oni mi pak nadávali a psali na mě udání.
25. 04. 2014 | 19:54

Kelt napsal(a):

Bestia......
...sím pane učiteli a v čem vidíte ten rozdíl?
Že by roztřílet ukrajinskou posádkou z ukrajinských tanků civilisty ruské národnosti bylo v rámci "majdanské revoluce" OK?
25. 04. 2014 | 19:56

neo napsal(a):

Kelt :

velmi, ale opravdu velmi se mýlíte. Nikdy jsem nebyl retardovaný analytik. Vaše komunistické a fašistické choutky si naštěstí v demokratické společnosti moc neužijete. Budete se muset přestěhovat do sovětského svazu za Putinem, abyste mohl okupovat nějaký stát.
25. 04. 2014 | 19:59

hiovorka11 napsal(a):

Problém Ukrajiny je v tom, že amici přesvědčili vládce EU, že majdanovský krvavý převrat se vyplatí a do Uktrajiny se nastěhuje NATO a Ukrajina se vytuneluje. To tunelování už nastalo a je jen otázkou, kdy i východ Ukrajiny bude z toho převratu pro vytunelování zhnusen. Pak by k rozdělení Ukrajiny nemuselo dojít. To ale nedovolí loutková uměle dosazená vláda v Kyjevě.
Bude to velmi napínavé a v budoucnosti je možné že i krvavé. Doplatí na to mimo ukrajinců především EU krizí a potom Rusko. Pro amiky je to upevňování vojenských světovládných plánů.
Tragédie je, že lidé nechápou, že původcem krvavých scén jsou opět státy, které se dovolávají lidských práv a demokracie. Ovšem nic nového- Hitler měl podobné projevy. Obdobní předchůdci do něj investovali jako do výhodného projektu a z chudého Německa zatíženého reparacemi se za pár let bankovních investic stal vojenský gigant, splácející půjčky americkým, švýcarským a britským bankám až do roku 1945 nejen ze zlata ČR, ale všech okupovaných států- máme se na co těšit !!!
25. 04. 2014 | 20:00

neo napsal(a):

Targus:

za to, že jste svou vlastní neschopností zkrachoval kamione nemůžu ani já, ani BT ani brůna. Své mindráčky si můžete léčit kamionem.
25. 04. 2014 | 20:00

Targus napsal(a):

To: brůna

Brůna, hajdy zpátky do školy.

Rusáci byli na území Gruzie vysláni přes OSN, to bys měl vědět, mimoni. Že jim požírač kravat chtěl natrhnout p**el a byl následně zatlačen 30 km od demarkační čáry, aby byl mimo efektivní dostřel svých zbraní, nelze považovat za anexi.
Až se to budeš učit nazpaměť, nezapomeň počíst o dvou zabavených amerických Hummerech nacpaných elektronikou pro komunikaci s americkými vojenskými satelity. A nazapomeň i na ty čtyři "civilní" Amíky, kteří úplnou "náhodou" v těch Hummerech posedávali.
25. 04. 2014 | 20:01

Targus napsal(a):

POMÓÓÓC!!!!

Neo má další záchvat!!!
25. 04. 2014 | 20:02

Bestia triumphans napsal(a):

Targus.
Nic ve zlým, ale my dva si netykáme.
Jinak proti vašemu příspěvku nic nemám, zapadá do vašeho stylu komunikace.
:-)
25. 04. 2014 | 20:03

Targus napsal(a):

To se nám tu sešlo bajo trio.
neo, bétéčko, brůna
Tři vzdělanci a znalci.
:-)))

Napište ještě něco srandovního!!!
Třeba že Rusové jedí děti, to je osvědčený hit.
:-)))
25. 04. 2014 | 20:05

neo napsal(a):

Targus:

pane Targusi, velmi, ale opravdu velmi se mýlíte. Nikdy jsem žádný záchvat neměl.Takže jak jistě nyní již víte, nemohu mít další záchvat jak lživě tvrdíte. I když pochybuji, že byste byl schopen i takto jednoduchou věc pochopit. Vim, nemá to volant.
25. 04. 2014 | 20:07

Yosif K napsal(a):

Willy Messerschmidt napsal(a):
1) Kdyby na Ukrajině nebyly poněkud slabomyslné snad všechny vládní elity, co pamatuji, třeba by se lidé z východních oblastí Ruské federaci smáli a říkali si, jakou mají kliku, že spadají pod Kijev a ne pod Moskvu.
3) O nějakém odtrhávání by nebylo možné uvažovat. Asi jako kanton Graubünden neuvažuje o vystoupení z Konfederace.
KONEC CITATU.

Ukrajina není švýcarsko a nesousedí se švýcarskem.
1) pozůstatek po SSSR - všechny silové složky jsou z 90% etničtí Rusové, velká část z nich jsou dobře placení agenti KGB. Nezáleží na tom čemu se občané smějí - záleží na tom kdo má lépúe vyzbrojené a lépe placené bandy tichých vrahů - veteránů specnaz.
2) kanton Graubunden nemá za souseda agresivní totalitářskou velmoc......
Kdo moc mluví, nebo nedej bože mává ukrajinskou vlajkou, toho vrazi ze specnaz prostě umučí. Pak se ostatní těžko mohou nějak bezstarostně smát nahlas. každej je podělanej strachy aby něco neopatrnýho nehlesl. V Rusku ted není žádný velký problém poslat za podvratné řeči někoho na pár let na Sibiř.

Vy si asi nepamatujete jaký "zlatý" to bylo v CSSR za socíku, že ne?
25. 04. 2014 | 20:08

neo napsal(a):

Targus:

sověti nejedí děti, v hladomoru pod komunistickým krvelačným režimem toho jíst moc nemohou. Ale samozřejmě vraždí děti, nejlépe v cizích zemích.
25. 04. 2014 | 20:08

Targus napsal(a):

To: neo

sověti, komunistický režim...
máš zpoždění 23 let, ale to nevadí, piš dál hlupáku. Ať je nějaká sranda.
25. 04. 2014 | 20:13

Yosif K napsal(a):

Hovorka 11:
Ovšem nic nového- Hitler měl podobné projevy.
KONEC CITATU.

Hitler měl podobné projevy jako ted má PUTIN. A to sice že musí chránit sukmenovce v sousedních státech před "jazykovým útlakem".

Pokud srovnáme italský fašismus a putinismus, tak Putinuška je v té fázi než Mussolini začal posílat do německých koncentráků italský židy. Což bylo někdy v roce 1939-1940.

Takže Putinismus má před sebou "skvělou budoucnost" ještě na pěkných pár let. Putinuška se může naparovat jako nový Mussolini ještě dost dlouho........
Boží mlýny melou, ne sice vždycky a ne sice rychle ale obvykle melou, možná i Putinsušku semelou.........

Pročpak se ten báječný SSSR tak rychle a dokonale rozpadl? Když všechny neruské národnosti v SSSR byly táááááák štáááástnííííííí? He?
25. 04. 2014 | 20:15

neo napsal(a):

Targus:

komunisté se nemění, nedá se jim věřit pane Targusi. Tudíž se opět velmi mýlíte. Nemám zpoždění, naopak varuji před komunistickou krvelačnou hrozbou, která je vždy reálná a je nutné se jí za každou cenu bránit.
25. 04. 2014 | 20:18

Kanalnik napsal(a):

Ale tak ja myslel, ze z verejnych budov a prostranstvi se maji stahnout vsichni, a tady koukam na zakuklence a barikady na Majdanu. Hezky obrazek o pokrytectvi pana Kerryho a dalsich jendostrannych hlasnych trubek.
25. 04. 2014 | 20:33

hovorka11 napsal(a):

Yosif K:
Putin má naprostou pravdu.
Majdan byl krvavý nedemokratický převrat, který velmi aktivně jezdili rozněcovat ministři zahraničí členských států EU včetně našeho Karla a amerických rozněčovačů válek.
Janukovič měl zakázáno jakkoliv silově zasahovat proti násilným demonstrantům od USA a EU. Konečnou fázi převratu určovala USA (stejně jak v Líbyi a Sýrii) tím, že prohlásila, že za veškeré násilí je zodpovědný prezident Janukovič.
Pro nechápavé kroky převratů při instalaci fašistů a islamistů k moci jsou jasně dány:

1) Demonstrace za "svobodu", které jsou podporovány západem při přechodu na demonstrace s použitím zbraní

2) Upozorňování a kritika vlády těchto států ze západu, že se snaží čelit těmto násilným akcím pomocí policie, která je k tomu určena

3) Konečná fáze, kdy je činnost policie ochromena pod ochranou "lidských práv" nastoupí pokyn z USA teroristům, že za všechny násilné akce a smrt občanů je zodpovědný prezident a vláda. V této fázi je to přímý pokyn vrahům, aby aktivizovali svoji činnost, která bude přenesena jako zodpovědnost na ty, kteří se stávají obětí a ty, kteří jsou povinni tomu bránit.

Jestli chcete, tak stručně popíšu rozněcování války v Sýriii a Líbyi od CIA. Ale metoda je stejná i s těmi vraždami.
Stojí to sice dolárky, ale ty se dají natisknout ze vzduch a znehodnocení dolaru rozpustit mezi vazalské státy používající dolar.
25. 04. 2014 | 20:46

hovorka11 napsal(a):

Yosif K:
Ješě k tomu Sovětskému svazu:
Je zcela zbytečné se vyjadřovat pořád dokola k té samé historii a ignorovat další souvislosti.
Dnešek má s historií velmi podobné kontury nástupu nacistů k moci o kterých se přestalo informovat.
Naopak Rusko a Putin brání zcela prokazatelně nástupu islamistů a fašistů k moci.
U západu to vidím zcela naopak, protože je považují jako zdroj rozvratu v zájmových oblastech, takže historie je velmi podobná s bankovními zájmy západu při instalaci vojenské síly nacistů.
25. 04. 2014 | 20:55

pisač s za 4 z češtiny dělá fotoreportáž napsal(a):

Ďit acz mělo docela dobrýho fotgrafa, nějakýho Marka.
Co s nim udělali?
Gdo se má na tyhle patlaniny dívat?
Jediné, co Novák umí vyfotit jsou nápisy, ponivač to má hozený přes texty (kompozičně prdlačka); ty tu už ale většina populace nedokáže přečíst.
A díry v drátu, teda. V kerejch neni vidět NIC.

Softball v lese chce trochu koncentrace, ale je dobrej.
Zato softball pod vodou je vopravdová makačka.
25. 04. 2014 | 20:58

Alarien napsal(a):

Yosif K napsal:

"Pokud srovnáme italský fašismus a putinismus, tak Putinuška je v té fázi než Mussolini začal posílat do německých koncentráků italský židy. Což bylo někdy v roce 1939-1940."

Nejspíš Vás to překvapí, ale Mussolini žádné italské židy do německých koncentračních táborů nikdy neposlal. K prvním deportacím došlo až po jeho pádu a okupaci Itálie Němci v říjnu 1943.
25. 04. 2014 | 21:01

david napsal(a):

To : Alarien 21:01

Yosifa K. nemůže nic překvapit.

On o Mussolinim a italských židech nic neví .
On i v tomto případě jen hloupě žvaní tak, jako tady téměř vždy.
No a aby si ve své hlouposti ulevil, léčí si své komplexy neustálým opakováních svých bolševiků a Putinušek.

Mimochodem všímáte si, jak podobný si je v tom "Kruh intelektuálně Zanedbaných" ve složení resl, Yosif K , Bestia triumphans a spol
25. 04. 2014 | 21:19

brůna napsal(a):

hovorka11,
v moskve se islamismus šíří daleko rychleji než v kteremkoliv evropskem mestě.
25. 04. 2014 | 21:28

Yosif K napsal(a):

hovorka11 napsal(a):
1) Naopak Rusko a Putin brání zcela prokazatelně nástupu islamistů a fašistů k moci.
2) U západu to vidím zcela naopak, protože je považují jako zdroj rozvratu v zájmových oblastech, takže historie je velmi podobná s bankovními zájmy západu při instalaci vojenské síly nacistů.
25. 04. 2014 | 20:55
ad 1) Putin brání nástupu islamistů tím že jako své místodržící instaluje do muslimských autonomních republik zločineckíé islamistické klany. Takže je to trochu jako vyhánění čerta dáblem......
Putin brání nástupu fašismu tím že je sám dle všech definicí fašista, tím spíše že Mussolini snad ani neposílal židy do koncentráků (jak říká pan Alarien možná se mýlí....) a zavedl státní vlastnictví strategických firem, státní dozor nad tiskem a spoustu užitečných sociálních opatření. Jakej je rozdíl mezi Putinem a Mussolinim? (tedy pokud Mussolini přece jen neposlal pár židů do koncentráků).
Oba zavedli "státní kapitalismus" a autokratickou kontrolu "politiky".
Oba "chránili krajany" v sousedních státech tím že ty státy přepadali.
Oba podporovali xenofoby (putinovská mládež v Moskvě za dozoru a pomoci policie legitimuje a mlátí za "nelegály" - tadžiky, uzbeky, gruzíny atd)
ad 2) kde vidíte fašismus na západě? Všude samá politická korektnost, všude socální podpory..... socální rozdíly rozhodně menší než mezi ruskými mužiky a putinovskými oligarchy........
25. 04. 2014 | 21:31

Admirál napsal(a):

Didus ineptus - "Ukrajina je krásná zem. A ještě krásnější bude, až z ní zmisí poslední Rus."

To tedy myslíte, že se má Ukrajina z 80% vylidnit?
25. 04. 2014 | 21:35

Yosif K napsal(a):

Tak Benito nějaké protižidovské zákony v roce 1938 přece jen zavedl. Ale tak nějak Putinovsky - židé se mohli vykoupit od deportací členstvím a pravidelnými mastnými příspěvky fašistické straně. Což byl samozřejmě proti nacismu ohromnej rozdíl.
Putin postupuje tak trošičku obdobně - židy ve svém okolí má, ti však evidentně platí jako mourovatí na Stranu Jednotné Rusko. Pak mohou podnikat co hrdlo ráčí.


Cituji wiki o Mussolinim:
Hitler si nyní již beztrestně mohl dovolit uskutečnit to, co mu Mussolini sám v roce 1934 nedovolil. 12. března 1938 okupovala německá vojska Rakousko. Nyní italský diktátor jen trpně přihlížel. V červenci 1938 překvapil, když začal v Itálii zavádět po vzoru nacistů protižidovské zákony. V září 1938 ochotně zprostředkoval setkání čtyř velmocí (Velká Británie, Francie, Německo a Itálie) v Mnichově, kde společně na podkladě Mnichovské dohody donutily československou vládu odstoupit Němcům pohraniční oblasti s německou menšinou (Sudety). Tento ústupek však Hitlerovi nestačil nadlouho – 15. března 1939 vpochodoval Wehrmacht do Prahy. Torzo Československa bylo roztrženo na dvě části: Protektorát Čechy a Morava s loutkovou vládou a Slovenský stát, oficiálně nezávislý spojenec nacistického Německa. Mnichovská dohoda tak byla de facto veřejně pošlapána. Britové a Francouzi od té chvíle již Hitlerovi přestali věřit.

Aby nezůstal pozadu, 7. dubna 1939 Itálie okupovala Albánii. Narychlo zformovaný a nedostatečně vycvičený sbor o síle 50 000 mužů měl v první chvíli velké problémy i s chaotickým albánským odporem. Nakonec pomohla prodejnost albánských generálů a útěk samozvaného krále Zogua do řeckého exilu a okupace země byla dokončena prakticky nekrvavě. Viktor Emanuel III. si k titulu král italský a císař etiopský mohl přidat další titul – král albánský.
25. 04. 2014 | 21:40

hovorka11 napsal(a):

brůna napsal(a):

hovorka11,
v moskve se islamismus šíří daleko rychleji než v kteremkoliv evropskem mestě.
25. 04. 2014 | 21:28
--------------------------------------
Omlouvám se myslel jsem vražedných islamistů All- kaidy a podobných výtvorů a spojenců amiků.
Pokud vím, tak Putin proti islámské víře nijak neštve a v Rusku je zcela určitě více obyvatel islámského vyznání díky sousedství s islámskými zeměmi, než třeba u nás.
25. 04. 2014 | 21:49

Yosif K napsal(a):

Z faktického hlediska je těžké rozlišit to co dělal Mussolini a to co dělá Putin.
1) oba stabilizovali ekonomiku skrze státní vlastnictví strategických podniků.
2) Oba jsou bývalí socalisté kteří usoudili že hospodýřský pokrok bez kapitalistů nebude možný ale zároven postavili velké kapitalisty pd svou "osobbní kontrolu" (kamarádčofty)
3) oba použili velkou část státního rozpočtu na socální opatření, stabilizovali sociální situaci a de facto rozprášili politickou opozici.
4) oba dva v období hospodářské stagnace posílili svou "popularitu mezi prostým lidem" tzv "ochranou krajanů v blízkém zahraničí".

Kde je jaký rozdíl mezi Putinem a Mussolinim - tedy eventuelně kromě jiného treatmentu židů po roce 1938?

Ve skutečnosti česká tzv "tvrdá levice" touží po něčem takovém co zavedl Putinuška a co kupodivu před ním zavedl i celkem (dočasně) úspěšně i velký myslitel, obdivovatel Jana z Husi, přítel Gandhiho, Lenina, Stalina a Bucharina BENITO MUSSOLINI!!!!
25. 04. 2014 | 21:50

Yosif K napsal(a):

Falešná iluze nepřekonatelné silné a moderní armády..... další styčný bod Putina a Mussoliniho......
cituji wiki.......

Podepsáním Římských protokolů mezi Itálií, Rakouskem a Maďarskem v březnu 1934 posílilo italský vliv v Podunají. V té době byla Itálie podobně jako Sovětský svaz obdivována. Mezi obdivovatele byl například Winston Churchill, Mahátma Gándhí anebo americký velvyslanec v Itálii Washbur Child. Dle sovětského komunistického politika Nikolaje Bucharina fašisté ve svých metodách převzali a aplikovali více než kterákoliv jiná strana zkušenosti ruské revoluce. Mussolini sám měl mít v úctě Vladimíra Ijiče Lenina a Josefa Stalina. Teoretik fašismu Ugo Spirito spekuloval o možné syntéze fašistického a sovětského (komunistického) směru.[9]

..................italská ekonomika úpěla pod tíhou zbrojení. Výstavba mohutných leteckých sil a velkorysé námořní zbrojení spolu s rozšířením kontingentu pozemní armády dávala iluzi silné a akceschopné armády, ale nic nebylo vzdálenější realitě.
25. 04. 2014 | 21:55

Yosif K napsal(a):

Domněnka že nevraživost mezi totalitářským Ruskem a neruskými národy bývalého SSSR je "importována ze západu" je čirý idiotismus.

Nevraživost mezi národy NELZE importovat - ta má hluboké historické kořeny. Budto je nebo není.
A nemizí dříve než za několik generací.

V případě Ruska je nevraživost neruských národností silně živena tím, že Rusové se téměř NIKDY (z 99%) neučili jazyky jimi okpuovaných národů a VŽDYCKY A ZAVEDLI REŽIM TAK ŽE RUŠTINA BYLA JAZYKEM ČÍSLO JEDNA VŠUDE V SSSR.

Putin nyní chce aby ruština byla "rovnoprávným jazykem" na Ukrajině (což mimochodem je akorát asi putinovi je to málo), v Litvě, Lotyšsku, Estonsku - vlastně všude v bývalém SSSR.

Kde jsou Rusi nejvíce diskriminováni je Kazachstán. Tam byly rusové pov zhazováni v rámci kazachizace z většiny státních jobů a žijí tam podstatně hůře než kazaši. Tam ovšem vládne silný a bohatý petrodolarový autokrat "Borat" Nazarbajev, tam se Putin do ničeho raději nese...re. Nazarbajev má dobře vyzbrojené milice, ty by mohly rozkopat Putinovy i jeho koule.

Ukrajina je lepší obět - vojenský rozpočet 3% ruského vojenského rozpočtu, rozvrácená platbami za předražený ruský plyn a plná agentů KGB - tam se to vítězí a vítězit bude!!!!!!
25. 04. 2014 | 22:09

david napsal(a):

To : Yosif K.

Yosife K. , z vašeho dalšího plkání o Mussolinim a italských židech je zřejmé, že vás naučili alespoň "googlovat", a pozitivní je i to, že jste ještě schopen pochopit, jak jste hloupý.
Je to pro vás naděje do budoucna, protože pochopit sama sebe je zároveň první krok k nápravě.
Bude to ještě dlouhá cesta. ale usilovnou prací by se z vás, hlupáka, mohl stát ještě průměrně vzdělaný člověk.
Přeji vám na této dlouhé cestě mnoho trpělivosti a dostatek sil.
25. 04. 2014 | 22:10

Yosif K napsal(a):

Putinofilní mudrolíni s IQ tykve se v česku radují z ruské verze "hrdinských příběhů vozataje Josefa Bonga".

Jde o výplody stejných mamlasů kteří za socíku psali dojemné příhody o tom jak v Afganistánu mají sovětská vojska "vše pod kontrolou" a jak jsou afgánské kmeny sovětům vděčné.

Putinofilům stačí ku štěstí málo - četba vylhaných pohádek o tom jak ruské letectvo oslepilo radary amerického torpedoborce a jak z toho američtí marináci šíleli strachy.............
--------------------------------------------------------------------------------

Vše začalo zprávou Pentagonu, podle níž poblíž raketového torpédoborce Donald Cook (viz únorová fotoreportáž z jeho paluby) dvanáctkrát proletěl ruský letoun Su-24, a to ve vzdálenosti zhruba 900 metrů, nikoliv nad lodí. Mluvčí Pentagonu uvedl, že letoun nebyl ozbrojen, ignoroval či neslyšel pokusy o navázání spojení a po hodině a půl odletěl. Chování ruských pilotů označil mluvčí za provokativní a neprofesionální.

Zprávu amerického ministerstva obrany se zachováním kontextu převzala agentura Reuters. Pak se sněhová koule dala do pohybu.

Například servery Ru-facts.com a Novorus.info s odkazem na agenturu Reuters uvedly, že ruský letoun simuloval útok, námořníci se nervově zhroutili, 27 jich požádalo o uvolnění ze služby a další jsou v péči psychologů, zatímco loď "byla okamžitě evakuována" do rumunského přístavu. Ruská televize RT uvedla v titulku, že "podle Pentagonu Su-24 opakovaně přelétal nad lodí".

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/propaganda-v-ukrajinske-krizi-dk8-/zahranicni.aspx?c=A140422_125610_zahranicni_jw
25. 04. 2014 | 22:28

Hajduk napsal(a):

david:

pod nickom Yosif K. pracuje skupina agíttorov na tri smeny , dnes máte dočinenie s veducim smeny, ťaha dvanastku.
25. 04. 2014 | 22:31

Yosif K napsal(a):

Pane David - na rozdíl od vás jsem byl cca 40krát služebně v Rusku. A to i v tzv "zakrytych gorodoch" jště za Gorbiho.

Vy jste byl v té době leda tak na Balatonu nebo jste aspiroval na lukrativní místo četaře nádvorní čety.
25. 04. 2014 | 22:32

david napsal(a):

To : Yosif K.

Yosife, to, že jste byl 40 krát v Rusku sice vaši hloupost částečně vysvětluje, ale v žádném případě neomlouvá.

Ve vašem případě by samozřejmě nepomohlo, ani pokud byste byl 40 krát v Řimě.

Jinak vaše žvanění o Balatonu a nádvorní četě dokumentuje vaše duševní obzory a doplňuje obraz toho, odkud se bere vaše duševní omezenost a z ní plynoucí hloupost.
25. 04. 2014 | 22:57

Hajduk napsal(a):

Tel - Aviv dnes 25.04.2014 , miting na podporu Juhovýchodu Ukrajiny.
http://youtu.be/gb-m2QWPxDc
25. 04. 2014 | 23:07

Dumpling napsal(a):

Jak to tak čtu, tak to je učiněný Majdan. Pneumatiky, stany, obsazení úředních budov, odstřelovači... no zkrátka tak, jak to bylo v Kyjevě. Chybí jen, aby tam přijel Schwarzenberg se Štětinou.
25. 04. 2014 | 23:11

Dumpling napsal(a):

"psali dojemné příhody o tom jak v Afganistánu mají sovětská vojska "vše pod kontrolou" a jak jsou afgánské kmeny sovětům vděčné."

Tak to už je takový tik hegemonů. Např. o úplné kontrole USA nad Irákem se napsaly už alespoň 2 celé Illiady (podle vzoru "Mission Accomplished" - Bush junior, 2003) . Hegemon nejen s oblibou šíří o sobě a svých výsledcích takové tlachy. On jim velmi často i sám věří. Chce to práci a čas, ale nakonec se to podaří.
25. 04. 2014 | 23:19

Hajduk napsal(a):

Bývalý šef Ukrajinského parlamentu p.Azarov, s tou ukrajinštinou si moc hlavu nelamal, namiesto rukeho pismenka o alebo a ,vždy použival ukrajinske pisneko i

takže namiesto ruskeho slova pozdorovalsja, použival ukrajinske : pizderovalsa a bolo to.

všetko genialne je naprosto jednoduche od černigova do kyjeva čiapicou kydnuť
25. 04. 2014 | 23:41

jestli si to nepletete napsal(a):

Myslíte li Nikolaje Azarova (kterému hlásiči náckovských televizí tvrdošíjně říkali Mykola), byl to předseda vlády. Nesmírně inteligentní člověk, schopný emocionálně vyšinuté pučisty umlátit argumenty.
Mluvil velice čistou, logickou a stylisticky dobře zorganizovanou ruštinou. Z hlavy.
25. 04. 2014 | 23:56

Rudi Koutek napsal(a):

pan autor napsal:
"Každý vám tu řekne, že válku nechce, ale že se jí bojí."


Mne ta veta prijde nejak prapodivna.
26. 04. 2014 | 02:21

Pepa Řepa napsal(a):

Yossífku dobrý
tak se vždycky dozvím, co Lenin, co Stalin, jakej je mužik, paní SŠ dodá že Rucáci žerou děti.
Vy to tady plevelíte nejvíc, je Vás na to taky celej syndikát imidžmejkrů.
Ale to já dávno vím, jakej je mužik.
Jen pár skalních rudochů ne.

Válečnej zpravodaj jako Novák je v dnešní Evropě ne od toho, aby psal co vidí, ale aby NEPSAL o tom co vidí, držel klapačku a pečlivě vybíral fotky, aby podprahově vyvolávaly nenávist.
Nebo půjde jako veselovský-když byl dotěrnej- nebo fotit svatby jako Sibík.

Taky musí platit hypotéku. držet zobák a přiště jede znova do světa.
Obstál u reportování v Libyi, ani necek o zvěrstvách našinců.
O redakčích bakalících nemluvě, byl bych zase vyslán k Fandovi do kurníku a musel chodit do kaváren.
PC nahradila cenzuru. už dávno, jen se budou muset kucí od pravdy a lásky popasovat s rozhodnutím NS USA o neústavnosti Pozitivní diskriminace.
Ale já jim věřím.

Ale co Vy?
Blbej nejste i když melete jako flašinet.
Zajímalo by mě, jestli to děláte pro prachy nebo z přesvědčení.
-------------------------------------------------------------------------------------------

Jestli pro to první, chápu, malej důchod je třeba si přivydělat na doktrory, sem tam něco vnoučatům.

Jestli s přesvědčení tak mi řekněte, jak se vy a mopslíci lišíte od soudruhů svazáků.
buď už s Vámi bydlí jistý Alzi Heimmer nebo jste absolutně vytěsnili svědomí, otázkou je přece smysluplnost konání našich maršálů, kteří lezou do Trautenberkova a jejich strašení, že se může vrátit k nám.

A Vy zase začnete o Putinovi a VŘSR
A jedete jako Pendolino

Dyť ten alfa-mužik i ten jeho dvůr užíval carského přepychu, jezdil lyžovat po světě, jeho kámoši kupovali fotbalové kluby, doma to dal do cajku, nasypal i místním a byl od něj klid.
To ovšem bylo naším kormidelníkům málo.
utahují smyčku NATO kolem jeho krku.
Co byste dělal vy na jeho místě?

Jak můžete spolknout tu zoufalou propagandu o tom, že ne my, ale on.
Že dokonce chce rozpoutat IIIWW a že národy CCCP nemohou žít bez našich džendrtet a duhových pochodů?

Berete nějaké prášky na vytěsnění svědomí.
Svě´řte se!
Jaké?

A co chcete ve finále?
Novou Zlatou hordu, která podědí jaderné kufříky?
26. 04. 2014 | 07:03

patriot napsal(a):

Myslel jsem si, že bláznivý resl nemůže mít konkurenci… A hle – „brůna“!!
26. 04. 2014 | 08:11

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Brůna /Tajemný Pán hoven/ , neo , kolektiv autorů Yosif K apod. samozřejmě neví, co by realně mělo následovat po Putinovi, otevřeně se samozřejmě nechtějí hlásit k tomu, že ideální z jejich perverzního hlediska by bylo zaútočit na Rusko...jediné co vědí a k čemu se také přiznali je, že oni sami by se v případě konfliktu zdekovali někam hodně daleko.... či hluboko - nejlépe tak 50 m pod zem, kolem železobeton a olovo..
Buďte vděčni za Putina , troubové a " analytici" /což je v případě neo totéž/, buďte rádi, že má Rusko příjmy z poměrně drahé ropy a plynu...a uvažujte jak Rusko pomoci zainvestovat ekonomiku tak, aby tam nevznikl chaos - až plyn a ropa dojdou, to je úkol pro vás - coby vzorné fotry a dědky, vaši synové a vnukové vám totiž na vaše kvazibojovné řeči , s odpuštěním , serou, chtějí dělat byznys /mj. s Ruskem/ a ne sedět u kompu a nadávat na Putina a mužiky, to je možná zábava vás - chorých jak mozkem tak tělem, ale normální zdraví lidé chtějí život žít, ne ho proprskat u kompu.

Jste jak nějaká potřeštěná trdla, co se vyskytla o století později než měla.
Jděte se raději projít do ZOO - ale do medvěda rybičkou nepíchat ! Mohl by se ohnat a vy byste pak měli možná dokonce že trvalé bebínko, když tak nastavte hlavu - tam i nějaký masivnější zásah už žádnou další škodu nenadělá, to snad ani nepoznáte - kdyby vám medvěd z mozku udělal kaši..

Tak jak obchodujeme např. se Saudy, s Libyí nebo s Izraelci či s Írákem, potažmo s Venezuelou /jistě víte že USA obchodují s Venezuelou prezident neprezident/...tak je prostě třeba obchodovat i s Ruskem...a přemýšlet, jak jej udržet stabilizované. Ukrajinu je prostě třeba obejít, však proč si myslíte že se kopaly ty nové plynovody ? Kvůli zlému Putinovi ?
Nikolivěk, kvůli nespolehlivé a teď už i nestabilní Ukrajině. To je ale překvápko, co ?

Leta sem např. S. Š. píše o tom, jak byl masarykovský stát umělým útvarem, jak si Čechové neuměli a neumějí vládnout...a hle - tato internetová lickoprávní vědma nyní vzpíná ruce k Janukovičovi, k Tymošenkové, k Jaceňukovi, k Jaškovi , k Firtašovi a možná i k Mogilevičovi, rce " Ó, mí zlatí, nyní se vám konečně otevírá studánka vody čisté, vody vlády lidu, s lidem a pro lid, pojďme na ty svobodné volby !!".
Křiváci, jaké by musel člověk po městě dlouho hledat, tady jich je na vagony.
Komické je, že oponentům nadávají do fašistů a komunistů, ale rozumím tomu - útok je nejlepší obrana.

P.S. Chybí mi zde Richard , mohl by sem vlepit psychologický profil ruského diverzanta...anebo raději ne, nač si kazit hezké a vlhké sobotní dopoledne suchopárnem. Jděte raději do toho ZOO, neo však pouze v doprovodu rodičů, nerozezná ještě medvěda od tygra, mohlo by skutečně dojít k nějakému poškození.

P.S.1. Co se Lvem Praha ? Označit je za kolaboranty ? Co když vyhrají KHL ? Sebrat jim pasy a vysídlit za Ural ?
26. 04. 2014 | 08:27

nil novi sub sole napsal(a):

Já bych chtěl mít tvé foto na nořním stolečku.. aneb fotografie a ruský „voják a agent“ Mošajev (převzato a upraveno)
Americká média zveřejnila tento týden v úterý fotografie, jimiž se Bílý dům snažil dokázat (důkazy měl z části z Kyjeva), že neznámí uniformovaní muži na jihovýchodě Ukrajiny jsou ruští vojáci a ruští agenti. USA se tím jen přesvědčily ve svém názoru, že Moskva rebelii řídí.
Například
na fotografii ze Slavjansku je nějaký Mošajev, který byl údajně jako voják regulérní ruské armády v čase války v Gruzii roku 2008. A „nezvratný důkaz“? Ozbrojenec na snímku má stejně divoký vous jako on. Nikomu jinému přece vousy nerostou!!!

Jde prý o skrytou invazi podobně jako nedávno na Krymu. Za dopadení ruských diverzantů je dokonce vypsána tučná odměna v dolarech.
Údajný ruský agent s plnovousem a v papaše, kterého americká vláda prezentovala zakroužkovaného na fotografii ve svých "důkazech", se ukázal jako velmi výřečný. Dokonce při rozhovoru se samotnými Američany.

Tým amerického magazínu Time ho našel, bez větších problémů, ve Slavjansku, který tento týden celý ovládli proruští aktivisté a na nějž zaútočila ukrajinská armáda. Poté se ale stáhla. V pátek Kyjev nařídil město zcela obklíčit.
Tvář dotyčného chlapíka zdobí přebohatý vous, což je na diverzanta údajně vyslaného Vladimírem Putinem dost neobvyklé. I proto mu ve Slavjansku začali přezdívat "vousáč".
Muž se jmenuje Mošajev a americkým novinářům ochotně vypověděl svůj příběh. Novináři mu ukázali fotky státního departmentu - na jedné je prý Mošajev v čase války v Gruzii roku 2008. Ozbrojenec na snímku má stejně divoký vous. Mošajev říká, že fotografie mu lichotí, ale v Gruzii že nikdy nebyl.
Ano, je sice Rus, ale přihlásil se dobrovolně, společně s dalšími kozáky z jihu Ruska, militantními nacionalisty.
No, možná, že lže on. Možná, že lžou jiní. Pravdou asi bude, že lžou všichni a mají pro to své důvody.
Kyjev i Západ ovšem skutečně popouzí to, že Kreml nedělá nic proti tomu, aby zastavil příliv bojechtivých dobrovolníků, jako je Mošajev.
A relevantní fakta? S fakty se na obou stranách hranice nikdo moc nepáře
26. 04. 2014 | 08:48

coby ne napsal(a):

Copak Chruščev,ten sám stojí za téma celého výzkumáku: ohromující rychlost,s jakou vyhlásil že v SSSR zvítězil socialismus (po Maďarsku 1956 a Karibské krizi- za něj obojí) a tím vlastně dotlačil i svého jím nechtěného nástupce Brežněva k tomu,že ten obdobně raketovou rychlostí později vyhlásil v SSSR vítězství již komunismu.Papírový marxismus? Antifašista Jiří Dimitrov,který nepřímo sestavil Leninem kritizované matrjošky tvrzením typu :"Marx je v Leninovi,Lenin ve Stalinovi " a jeho prvá manželka a syn zemřeli předčasně v sovětských sanatoriích,patrně i psychotypu.Ale za to mohl americký agent Berija,který vedl po roce 1939 válečnou Čeku,střílející zbabělce a po válce sovětský výzkum a inovace.Chruščev asi věřil,že jejich sovětské úspěchy ve vědě jsou díky dvojímu agentovi Berijovi.Zatímco Stalin stále tvrdil,že v SSSR probíhá nejostřejší třídní boj,ale naopak proběhl boj s vnějším nepřítelem,ne vnitřní boj.

Podle Churchllova výroku:"Jen hloupý chudý člověk volí bohaté" jsou buď Ukrajinci bohatí nebo hloupí.Protože po oligarchovi Janukovyčovi se chystají volit oligarchu Porošenka.Prý ještě většího miliardáře.No to je úplný opak lidových demokracií po II.sv.válce,které jakoby vyprovokovaly USA, aby převzaly roli světového četníka,o níž Rusové 1917 prohlásili,že se za cara kvůli ní stydí.V USA-bílý,černý-nestydí se nikdo.Ale za ukrajinské četníky ano.Zvláštní.Berkut ne,druzí YES).Pak bolševici ale prohráli u boj Varšavy (tam to vedli Stalin,Tuchačevskij-popravený až o dvacet let později ,Trockij a Buďonnyj) a v Pobaltí (s Anglií,Francií a Německem).Nicméně Ukrajina má i ve srovnání s ČR 10x menší dluh a takhle bohatou půlku národa.Super.Takže vlastně zjišťujeme,že nevíme oč se perou:Všichni jsou tam bohatí nebo jen těch 50% co volí stále oligarchy? Ti byli taky na Majdanu? Ale nacionalistou může být člověk ať je bohatý nebo chudý. K Rusku ale nepatřili před Majdanem,pouze s ním obchodovali,takže čeho se vlastně ten nacionalismus týkal na Majdanu před Krymem?
Hlavně,že Ukrajina,která v povědomí Čechů nikdy nebyla, se do něj nyní dostala.
26. 04. 2014 | 08:54

resl napsal(a):

Uk. bohatá je, ale ne pro Rusy, ti zplundrují na co přijdou a když jim západ nepomůže z technologiema, tak za chvíli nebudou mít ani čím čerpat ropu a plyn, stačí větší havárie a jsou v koncích. Nechte Uk. pár let v rukou záp. Evropy a budou se tam hrnout rusové sami. Pak by mohli po sto letech pochopit, že to jsou jejich vlády, které jim nejvíc ubližovaly, vraždily a okrádaly. Až bude konec bolševického Rzuska, uleví se světu. Mně taky a komouši se předělají na demokraty s rukama od krve.
26. 04. 2014 | 09:02

neo napsal(a):

17, 5 bilionů dolarů vrátit jde, i když komunističtí vrazi a zločinci tvrdí, že dluhy se neplatí:
Po Putinovi, by samozřejmě měla následovat demokracie.
Chápu, že vy komoušci máte touhu po Kimech, Hitlerech, Putinech, Stalinech...
Celý sovětský svaz mi je u zadele, ať si tam na výchdě třeba vytřou z tim plynem putinele.

O chorých jak mozkem tak tělem se předpokládám zmiňuješ jen proto, že prskáš u kompu sám. Znám tvý webový stránky, www.malomestaksezblaznil.com
Jediný, kdo zde útočí jsi ty a ta parta tvých komoušů vulgárních. Targus, Kelt.
26. 04. 2014 | 09:15

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

neo
Omyl, pane Neo Analytiku, komouši si tykají, já vám i přes vaše slinty a nadávky stále vykám.
Tedy komoušem jste vy sám - sám se ke svému komouštví hrdě svými projevy hlásíte.
Sovětský svaz již neexistuje, ale to je " analytikům" vašeho formátu stejně putna, že...
Ty webové stránky neznám, ale zato znám jednoho osla co si mění nicky jen proto, aby druhého urazil.
----------------------
Je velmi paradoxní, až úsměvně bláznivé...že ti, co varují před válkou a nechtějí válku - jsou nálepkováni coby komouši či fašisté...ale ti, co by rádi kroutili krky Rusům /ale jen prostřednictvímm krků jiných osob, sami by z boje utekli---" analytik" neo zde veřejně před časem přiznal, že by svou svobodu bránil tak, že by utekl do bezpečné země :-) /...tak ti sami sebe považují za demokraty a lidumily, ohánějí se lidskými právy , ale ruce /jiných lidí, jak jsem naznačil výše - sami by utekli/ by chtěli potřísnit krví, snad ani neví čí krví, nebo se skutečně ve své chorobě domnívají, že bude zabit Putin, že to nikdo nevinný neodnese - jak píšu , blázni, choří lidé prskající u monitoru na vše, co se nehodí do jejich nekrofilních scénářů, které ale schystávají jiným , oni sami utečou, anebo s enechají záměrně zapomenout na nádraží....
Blázen neo se pak sám ke svému komoušství hrdě hlásí...aby vzápětí nadal do komoušům druhým, zde by měl podle mého zasáhnout lékař, situace se mi jeví zralá pro lékaře, zde již procházka po ZOO, byť za doprovodu rodičů, zjevně nepostačí.

Zkuste prosím, někdo trpělivější, to tomu nešťastníkovi vysvětlit - že by bylo v jeho zájmu hned v pondělí se sebrat a zajít - třeba i sám , bez doprovodu rodičů, k tomu lékaři.
Uděláte moc dobrý skutek - pokud se vám toho nešťastníka podaří přesvědčit , věřte mi.
26. 04. 2014 | 09:39

david napsal(a):

To : neo v 9:15

Tak vidím, že, neo je další ze zdejších primitivů, kterého Ukrajina tak rozvášnila, že vyjevil své nejhlubší nitro.

A tak i od nea lítají nejen komouši, zadele,ale dokonce i infantilní novotvary jako třeba komoušci, nebo "putinele".

Kdyby mi to pan Stejskal nesmazal, napsal bych, že se divím, jak může Bůh dopustit, že se narodí tak primitivní blb, jako je neo, ale protože by mi to pan Stejskal smazal, tak to raději nenapíšu.
26. 04. 2014 | 09:49

marxík napsal(a):

bilione
Netušil jsem, že vy si doma v rodině vykáte. I vy výstředníku!
26. 04. 2014 | 10:01

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

marxík
My si onikáme.
Kdyby jen bilion, pane marxík, to by bylo O.K. , to by byl severoamerický ( ale i jiné kontinenty) kontinent bez vrásek, to by byla pohodička pohoda, ani na toho Rusa by se nemusilo jít, natož strkat nos do nějaké Ukrajiny.
Je to přes 17 bilionů...a furt to roste, ne sice tak rychle jak neova intelektuální nedostatečnost..ale nahoru to jde, dolů ne a ne. také by bylo třeba lékaře, oni na to ale neslyší, uvažují spíše jako ten nešťastník neo. Obávám se, že se i tak zachovají, jak neo, - kdyby se opět v Evropě válčilo, modifikovaně, ale v podstatě stejně....

http://www.usdebtclock.org/

Ona totiž EU je slabá nejen z pohledu Ruska, ale i USA. Thats the question, Číňana USA potřebují..... Evropan zas potřebuje USA - či se to alespoň tak jeví, respektive se to lidem takto usadilo v mozku, poté co jim srdce spadlo do kalhot.
Ale ono to je trochu jinak, je třeba vnější nepřítel, to by bylo fuj, fuj...vidět nepřítele doma.
26. 04. 2014 | 10:16

neo napsal(a):

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde i když komouští vrazi tvrdí, že ne.

Tykám ti a budu ti tykat do té doby, dokud se neomluvíš za urážky mé rodiny. Je to tedy jen na tobě.Víš moc dobře, kdy ses toho dopustil a od jaké doby ti tykám.

Komouš samožřejmě nejsem, prootže nejsem ani členem ani voličem KSČm.

Dále lžeš. O válku nemám zájem a netvrdil jsem, že bych před válkou utekl, tvrdil, jsem, že emigruji, pokud by zde začali vládnout komunisté, což se díky demokratickým volbám nestalo.Ne každý je naštěstí jako ty a tak se komunisti do vlády nedostali.

jsem zcela zdráv.
26. 04. 2014 | 10:24

neo napsal(a):

david:

nikoli, mě je ukrajina i celý sovětský svaz u zadele.

Kdybyste nebyl vulgární, tak by vás nikdo logicky nemazal.
26. 04. 2014 | 10:26

marxík napsal(a):

bilion
Já nekolomím vašeho nicka ve zlém úmyslu či z důvodu nesouhlasu s onou cifrou, ale z pouhé pohodlnosi.

Nechci odporovat, ale podle mého soudu se budou družit především znárodněné ekonomiky se znárodněnými, a zprivatizované se zprivatizovanými. Tak tomu bylo vždy.
26. 04. 2014 | 10:37

Kelt napsal(a):

Patologická nenávist vůči RF některých píšících se koncentruje na osobu presidenta Putina,který je pro ně symbolem veškerého zla na zemi a ti,kteří nesouhlasí s jejich jedinou pravdou jsou zároveň komunisty,fašisty a nacisty.
Kdo nejde s námi,jde proti nám/kdo že to hlásal?/a jako minimální opatření by bylo nutno je vyhnat ze země,kde se narodili-Brůna-což považují za demokratické řešení.
Neonacisté/Pravý sektor/a neofašisté/pohrobci Š.Bandery/jsou pro ně nositeli "demokratické revoluce"na UK a podle Tymošenkové je nutno obyvatele ruské národnosti vyhubit atomovými zbraněmi-také názor revoluční demokratky.
Obviňují Putina z imperiální choutky zmocnit se UK-země před ekonomickým kolapsem,vysávanou finančními oligarchy.Nejsou schopni to podložit jediným důkazem
Jedním z konečných cílů fašistického puče na UK/způsob a následná forma uchopení moci na UK naplňuje všechny znaky fašistického převzetí moci/byla změna nájemce námořní základny v Sevastopolu-to Putin věděl a jednal.
Proto ta hysterie a patologická nenávist vůči Putinovi po tom,co se nepodařilo obklíčit RF od severu na jih vojensky.
Ozbrojené složky neonacistů a neofašistů,které de facto vládnou Kyjevu jsou bojovníci za demokracii,vzbouřenci na východě,kteří tak reagovali na vývoj v Kyjevě jsou teroristé.
Svět se zbláznil?
Ne ,to jenom fan club neonacistů a neofašistů,/kteři přišli od Mukačeva bránit demokracii do Kyjeva/, s vymytými mozky oficiální propagandou šíří jedinou pravdu.
Takto se chovali po roce 1948 komunisté k těm,kteří také nesdíleli jejich vidění světa.
Změna je v tom,že nemají//zatím/možnost a sílu si to vyřídit po "majdansku"s těmi,kteří vidí
události na UK jinak.
26. 04. 2014 | 10:55

Matrix napsal(a):

Ať žíjí mírumilovní ruští vlastenci, vzor naší 5.kolony

Odpůrci? Mucholapka, nebo plácačka, říká šéf proruských milic

http://echo24.cz/a/w9bUN/odpurci-mucholapka-nebo-placacka-rika-sef-proruskych-milic
26. 04. 2014 | 11:06

Zkopírováno bez komentáře napsal(a):

„Výsledkem globalizace (centralizace) médií je tzv. mediální totalita s verzí jediné možné pravdy poplatné vládnoucím elitám (což ale nemusí automaticky znamenat elity politické). Západní svět se dostal do situace, že dominantní média mohou lhát a u veřejnosti jim to překvapivě projde. Čím to je? Je to pasivita, apatie a lenost lidí nebo strach z poznání, že svět není takový, jaký by měl být?
--------------------------------------------------------------------------------------------------------


Paradoxně naopak u alternativních zpravodajských webů čtenáři nedůvěřivě vyžadují zveřejňování zdrojů svých informací.

Nedůvěra lidí v alternativní informace je přímo úměrná jejich vlastnímu strachu z poznání, že svět tvořený médii je jen iluze, za kterou číhá jen morální bahno hamižných elit a krvavý boj o ovládnutí světa.

Ovšem není všem dnům konec a návštěvnost těchto webů se naštěstí stále zvyšuje. Lidé tak podvědomě bojují s nebývalým náporem vymývání mozků, které se dostává do takové fáze, že média a politici své lži již ani neskrývají.

Hledání pravdy vyžaduje kladení otázek.
Klást otázky znamená myslet
a jak je známo, myšlení bolí.

Lidé nechtějí myslet, lidé chtějí pohodlný život. Plné obchody i peněženku - televizi, která nenudí – dovolenou, na kterou se nezapomíná atd. atd.

Naštěstí je však stále dost lidí, kteří pravdu hledají a tak se vzpírají osudu onoho konzumního stáda, které se spokojí s jednoduchým vysvětlením dění tohoto světa.
26. 04. 2014 | 11:23

born65 napsal(a):

Zajímavé - jaká vypjatá debata se může vyvinout nad celkem nevinným fotoblogem pana M. Nováka.... Nepochybně pozoruhodný studijní materiál pro psychology a sociology, jsou-li tomuto přítomni.
26. 04. 2014 | 11:40

patriot napsal(a):

Resl, o jaké svobodě a demokracii to blouzníte? Budíček!!! Evropané a Američané žijí v plutokratických a oligarchických systémech!

Takzvané demokratické vlády ve skutečnosti nevládnou! Vždyť nejsou schopny zajistit ani tak elementární věc, jako je práce a perspektiva pro všechny!

Vládnou soukromé korporace a kapitál. Šíření „svobody a demokracie“ v jejich režii je základním mechanismem ovládnutí celého světa.
26. 04. 2014 | 12:38

resl napsal(a):

Kelt : Obviňují Putina z imperiální choutky zmocnit se UK-země před ekonomickým kolapsem,vysávanou finančními oligarchy.Nejsou schopni to podložit jediným důkazem
----------------
má cenu reagovat ?

patriot napsal(a):
Resl, o jaké svobodě a demokracii to blouzníte?
-------------------
o tom jste se ve škole neučili a co vám nenatlouk bolševik do hlavy, to nemůžete znát. to byste musel studovat jinde, nebo jinak. pro vás zůstává "demokracie" sprosté imperialistické slovo.
26. 04. 2014 | 12:46

Kelt napsal(a):

To resl,
jste hloupější,než jsem si myslel,čímž jsem nejspíš "neobjevil Ameriku"
Já na rozdíl od Vás používám vlastní mozek a dokáži si vyhodnotit fakta a události.
A pokud to nevíte a o tom jsem přesvědčen,tak T.G.Masaryk definoval demokracii co by diskusi.
Jelikož o Vás je chronicky známo,že jste zastáncem "jediné pravdy"kterou přejímáte v tomto případě od neonacistických a neofašistických struktur,které ovládají po fašistickém puči Kyjev.
Ale to mne u Vás vůbec nepřekvapuje-to již od doby kdy jste plakal nad osudem sudetských nacistů,které zlý Beneš v souladu s rozhodnutím vítězů 2.WW odsunul tam,po čem volali již od roku 1933-"zpátky do Říše".
26. 04. 2014 | 13:20

resl napsal(a):

Kelte,
proč vy a "david" začínáte větou " jste hloupější" atd. ? Ano, já mám svou pravdu, ale vy máte taky svou. Jen se vám blbě argumentuje, když nechcete lhát a na tom vaše logika vždycky shoří, tak si pomáháte úvodem, kde vynadáte druhému do "hlupáků" v domnění, že vás to zachrání. Nelze Kelte, eu tam vojáka nemá, vaši rusové jsou rozlezlí po celé Uk. a v blízkém okolí. Nejde obhájit, neobhajitelné. Raději divizi američanů, než jednoho ruského vojáka, neznáte je, nebo jste od nich navedenej.
26. 04. 2014 | 13:35

neo napsal(a):

david :

Pokud vim, tak jste o nich psal vy, já jen vaši teorii rozvedl, nic víc..
O ideologii nic nevím, žádnou nemám. Já jako vždy užívám fakta.

Mé IQ je samozřejmě nadprůměrné, to je přeci jasné a zcela logické.
26. 04. 2014 | 13:37

Ing J. Zewdníček napsal(a):

Nemohu pochopit, že značná část přispěvovatelů nevidí , kdo po celém světě rozmístňuje své vojáky, kdo beztrestně bombarduje a vraždí koho si zamane a kdekoliv na světě, kdo nám neustále poroučí, jak si máme počínat, kdo asi vyvraždil cele generace púvodních obyvatel sev. Ameriky .kdo obsafdil polovinu Mexika a vytvořil tam své státy(Kalifornii ,Nové Mexiko a další jako Hawai atd.) prostě kdo se stále snaží být četníkem a rozhodčím po celeém světě.Jsme až tak hloupí, že věříme našim prodejným redaktůrkům a ruzným Štětinům, kteří za jidášský peníz jsou ochotni nás prodat komukoliv.Copak jsme neviděli v přímém přenosu, kdo házel Molotovovy koktejly na bránící se policii, ale 50melounů dala naše prý demokratická vláda těm co měli popálené ruce od házení a vynechala ty, kteří byli popálení.Jsme prostě asi hloupý jnárod bez vlastních názorů a stále se krčíme před těmi cizími vládci., kteří nám rozebrali nejen celý stát, ale ještě jsme se nekomečně a nesplatitelně zadlužili.
26. 04. 2014 | 13:51

Kelt napsal(a):

resle,12.46
Váš argument"co Vám bolševik nenatloukl do hlavy,to nemůžete znát"-tomu Vy říkáte ARGUMENT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Takové "argumenty "opravdu může používat jenom hlupák-tak se nedivte,že jsou vážné pochybnosti o Vaší inteligenci.
26. 04. 2014 | 14:16

resl napsal(a):

ng J. Zewdníček napsal(a):
Nemohu pochopit, že značná část přispěvovatelů nevidí , kdo po celém světě rozmístňuje své vojáky, kdo beztrestně bombarduje a vraždí koho si zamane a kdekoliv na světě,
--------------
nelze se vyhýbat odpovědi, kteří vojáci jsou na Uk. rozlezlí, tím, že ukazuji na druhého, když se mně nedostává argumentů Jste jako Putin, je schovaný za záclonou a neodpovídá na žádný návrh setkání. Proč ? Protože ví, že by v diskuzi neobstál, což dělá vždy ten, kdo se jí bojí.

dezko, kupte si slabikář, utřete nízké čelo s blízko posazenýma očima a až budete mít něco k Uk. /ne ke mně/, tak to zkuste sesmolit.

Kelte, jak říkám, argumenty zase chybí na rozdíl od nadávek. Nejste hloupý od narození, jen žijete v bolševickém prostoru, jako rusové. Ti až se dovědí, co s nimi jejich vlády sto let prováděly, tak nebudou stačit provazy. Vy se možná oběsíte sám.
26. 04. 2014 | 14:26

tomas napsal(a):

Dobry den rovnou na zacatku se chci omluvit za svou cestinu koukam jsou zde jen sami zdelanci a mi hloupejsi delnasove se radsi omluvime ale co tak koukam urazite se tady jak male deti pritom mame byt nasrany co opet rusove podnikaj zacina to ukrajinou a opet v srpnu je budem mit v praze protoze nase hlava statu bude mit opet alkoholovou vyrozu tak podepise vse proto rikam jednou provzdy oplotme rusko plotem pod napetim a nechmeje at si kopou na sibiri a neserou se kam jen muzou
26. 04. 2014 | 14:27

neo napsal(a):

Ing J. Zewdníček :

Španělé?
26. 04. 2014 | 14:29

neo napsal(a):

david:

průměr nepočítám já, nýbrž statistici. To byste měl vědět, já nejsem statistik, nýbrž finanční analytik.
Jinak netuším, kdo je tajemník ODS.
26. 04. 2014 | 14:39

neo napsal(a):

david:

opět se mýlíte, nemám a nikdy jsem neměl žádné příručky s větami o úspěšných a neúspěšných a tudíž jsem ani nikdy nemohl takové použít.

No nyní je vám to tedy jasné. A jak již jsem vám psal, začal jste s tím vy, já jen vaši teorii rozvedl.
26. 04. 2014 | 17:54

e.m. napsal(a):

uch jo, holé neštěstí.
tak jo, tak decentralizovanou Ukrajinu - každému oligarchovi jeho dílec.
jsem otrávená.
26. 04. 2014 | 22:37

Yvonne Forsman napsal(a):

Tady je web, teda v anglictine, co kritizuje USA pro situaci v UK http://www.activistpost.com/2014/04/moving-closer-to-war.html

Ta sama web tvrdila pred nekolika mesicy ze v kvetnu zacne 3WW.

(Omlouvam se ze nemuzu psat cesky pismena.)
27. 04. 2014 | 06:36

Duisburg napsal(a):

Seznamy tradičních předsudků by byl nekonečný:
-Jo v Duisburgu tam ano, kdepak v Doněcku! -
Já kdybych si měl vybrat bydlet v nevzhledném paneláku v Čerjomuškách z rychlostaveb po WWII a starých domech v Německu,jakých jsou tam statisíce -tak beru to první,předsudkáři ne.Oprášit lepší než postavit:Baron Prášil.

- Jo,jisté pravdy skončily "jako když utne ,prostě ze dne na den"-
Totéž pravda je vaším přáním.Takže dnes ,již zapomenutý svět pravd jako Marxovo absolutní zbídačování (spotřební koš bude později horší,HDP klesat.zde pouze 8-ý rok) a Stalinův "zostřený třídní boj" dnes vykukují jak spodnička děvky historie a současnosti z "Modernosti".Co je modernost:Přání otcem myšlenky.

Rychle hoď na staré pravdy ,které nereziví, pokličku z nacionalismu (jakož Rusko kontra Ukrajinci ) A POZORUJ JAK začnou ve varu vylézat červy na pokličku .ČERVI z masa k obědu na KŘIŽNÍKU POTĚMKIN,ČERVI BIOLOGA ULJANOVA-POPRAVENÉHO BRATRA LENINA.
Právě od těchto červů je justice oprávněna,právě na podezření bazíruje skoro vždy,když logicky nejsou proti nikomu důkazy.Kdo by je dával jen tak,každej ne.
Naleznou přece viníky:Viníky za to,že nechápou svět okolo sebe,viníky za to,že ideál-konec státu je v nedohlednu dokud trvají třídy .Zmizet mohou jen pospolu,takže Svobodo,svoboděnko těš se na své prvé krůčky až nikoho nebude tížit sociální břemeno,dříve ne.Až vylezeš z hladomorny pravdy-předsudků a polopravd.
Svět poloslepých šílenců a s jejich Nobelovými cenami za válku přetrženou k té další ,mnohem hrozivější-svět nefunkčních kormidel,svět banálního štěstí prostořekých,prostoduchých a nenáročných -svět amerikanizace,germanizace a rusifikace podle síly brízy klesající .Hrozná představa nahoty bez kabátů z pytloviny,do níž se mají vejít všichni bez rozdílu,unifikované sardinky v oleji v úředních krabičkách pořádkumilovných.Starostlivých,přestarostěných.
Takhle se "ledy lámou" celá staletí a bárky se propadají mezi nimi do bezedna nebo ZAMRZÁVAJÍ S UMRZLÝMI LIDMI,KTERÉ ANI STUDENÉ PSÍ ČUMÁKY "TAKY-SOCIALISTŮ" nezachrání,ani nákupní horečky v předválečných panikách.
27. 04. 2014 | 07:10

santawizard napsal(a):

Tak jak to všechno dopadne?
Přijedou mírové jednotky OSN do Ukrajiny?
Vždyť bolševismus a nacismus je dneska zakázaný jako terorismus.
27. 04. 2014 | 12:19

patriot napsal(a):

Návštěvník:

Proč si ty kraksny lépe nezabezpečíte?
27. 04. 2014 | 19:57

scallop napsal(a):

Kelt napsal(a):

"V novodobé historii Evropy,jenom jeden fašista-generalissimus Franco si "dovolil"použít armádu proti civilnímu obyvatelstvu ,"

Na tohle asi uz par lidi zareagvalo, ale ono je to natolik do oci bijici, ze se pridam i ja. totiz prehlednout 100,000 mrtvych v Cecne je unikum i na zde obvyklou uroven.
28. 04. 2014 | 09:41

valek napsal(a):

Zase cílená demagogie. Jak se píše - Podle průzkumu chtějí přibližně dvě třetiny obyvatel Doněcka zůstat součástí Ukrajiny.
Tak proč nebylo dávno vyhlášno referendum o samostatnosti ti federalizaci. Ono asi opravdu platí, ono Stalinovo: „Není důležité, jak kdo hlasuje, ale kdo hlasy sčítá.“ A jasné všem je, že sčítat a ovlivňovat by chtěli banderovci z Kyjeva. To ví každý normálně uvažující člověk, protože onen bývalý proruský Janukovič tehdy zvítězil jen jejich hlasy.....
30. 04. 2014 | 06:32

Novak napsal(a):

Majdan je jeden velkej mejdan bolseviku co si hrajou na demokraty! Jedna velka pakaz at uz Ukrajinska nebo ta Ruska.
30. 04. 2014 | 13:38

Skremr napsal(a):

my chačeme mír,já jsem si vždy myslel že rusové chtějí pořád mír.no podívejte se jak se vybarvili potvůrky
18. 09. 2014 | 16:13

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy