Lidové noviny jako rádio Jerevan

06. 05. 2013 | 08:30
Přečteno 4920 krát
V rozhovoru pro server Aktuálně z pátku 3. 5. rozebírám souvislosti struktury a míry zdanění v naší zemi s plněním veřejných úkolů a se sociální soudržností. Když jsem v sobotních Lidových novinách narazil na stranu 10, kde na něj v poznámce “My a oni” Lenka Zlámalová hbitě reaguje, vzpomněl jsem si hned na rádio Jerevan.

Vybavil se mi jeden z jeho vtipů. Otázka: „Je pravda, že Juriji Gagarinovi bylo na Rudém náměstí darováno auto?” Odpověď: „V principu ano. Až na to, že nešlo o Jurije Gagarina, nýbrž Ivana Ivanoviče, nebylo to auto, ale jízdní kolo a nebylo mu darováno, ale ukradeno.”

Sloupek paní Zlámalové končí slovy: “… studium sociální soudržnosti, na něž před deseti lety pan Potůček jako poradce pana Špidly dostal od státu 28 miliónů korun.” Je to pravda? V principu ano. Až na to, že oněch 28 miliónů korun pan Potůček nedostal, ale byly získány v regulérní veřejné soutěži Národního programu výzkumu "Moderní společnost a její proměny" Ministerstva práce a sociálních věcí na řešení úkolu „Sociální a kulturní soudržnost v diferencované společnosti“. Na základě přihlášky hned tří akademických institucí: Univerzity Karlovy, Sociologického ústavu AV ČR a Masarykovy univerzity v Brně. Až na to, že odpovědnost za něj nenesl pan Potůček, nýbrž odpovědný řešitel tohoto úkolu, špičkový český sociolog a bývalý prezident Evropské sociologické společnosti, loni zesnulý pracovník Centra pro sociální a ekonomické strategie FSV UK, profesor Jiří Musil. A až na to, že poradcovství pana Potůčka u tehdejšího premiéra nemělo se získáním a realizací tohoto výzkumného grantu žádnou souvislost. Výzkum trval čtyři a půl roku a na základě předložených výsledků a externí oponentury ministerstvo v roce 2008 konstatovalo, že dosáhl stanovených cílů a že zdroje na tento výzkum byly vynaloženy účelně.

Intenzivní pocit déjà vu z dob komunismu jsem měl ale i proto, že analytička Lidových novin paní Zlámalová neváhala sáhnout na základě těchto lží k pokusu o znemožnění autora ad hominem. Ne souboj argumentů. Jsi podezřelý, kdoví jestli tvůj strýček nekrad. Měly tohle Lidovky, noviny se slavnou stodvacetiletou historií, zapotřebí?

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ikar napsal(a):

Sociální a kulturní soudržnost v diferencované společnosti.- Sakra. proč mně níkdo neřekl že to je ve výprodeji jenom za 28 milionů. Okamžitě bych si to pořídil také
06. 05. 2013 | 08:40

čumil napsal(a):

Že noviny a jejich produkty jsou obecně stále horší a horší a proto klesá prodejnost je již obecná zákonitost. Otázka: Co tedy některé novináře vede k tomu, aby dál záměrně a falešně zjednodušovali, lhali, osočovali, či v rámci svého ideologického zaměření štvali lidi proti sobě v duchu těch nejlepších bolševických tradic?
06. 05. 2013 | 08:48

Papouch napsal(a):

Doufejme že výstupem těch 28M byla alespoň nějaká brožurka - aby příští generace věděly, co vlastně splácejí...
06. 05. 2013 | 08:49

Ládik!!! napsal(a):

Stejně si nepolepšíte.
06. 05. 2013 | 09:05

Maximus napsal(a):

Pane autore, možná to nevíte, ale LN jsou v moci pravdyláskařů a také jejich výstupy tomu odpovídají a Vy pokud si vzpomínám jste nepodpořil v poslední prez. volbě toho pána s čírem. A tím se to vysvětluje a bude to zavedeno k dennímu pořádku! Oni jsou vzteklí a mstiví jako jeden chlapeček ve školce, kterému sebral jiný na pískovišti kyblíček. Na to se nezapomíná!
P.S.
A ještě bych Vám připomněl, že jste před lety nebyl na pohřbu tety Sáry a proto jste neslušný člověk!
06. 05. 2013 | 09:07

oranžáda pitomá napsal(a):

a na to nám soudruzi musí opět zvýšit daně, aby měli na podobné vyžíračky....... ještě , že nám to soudruh Potůček tak pěkně vysvětlil, kam "odešlo" 28 milionů..... a soudruhu, jaká je ekonomická návratnost této "investice"????
V postatě napsaly Lidové noviny pravdu, jen jinými slovy...
06. 05. 2013 | 09:14

modrý edvard napsal(a):

Takovej chytrej člověk, a nedokáže dát odkaz na článek, který kritizuje.
06. 05. 2013 | 09:35

berkowitz napsal(a):

Málo, velmi málo se modlí Jaroslav Duka za sdělovací prostředky a zvláště za Lidovky.
06. 05. 2013 | 09:50

Kom napsal(a):

Výklady paní Zlámalové jako obvykle nestojí za řeč.
Ale i v souvislosti s touto částkou (a zdaleka nejen s touto) se ukazuje, že byznys se sociálním vyloučením nemusí zdaleka zahrnovat jen majitele ubytoven. Právě v době Špidlovy vlády a Škromachova působení na MPSV se začaly rozrůstat různé pomáhající a výzkumné organizace na úkor pomoci potřebným, a bylo to dokonce plánovité, kryté frázemi o individuálním přístupu ke klientům. Možná ta zpráva byla potenciálně užitečná, ale využita nebyla určitě, protože situace v této oblasti se trvale zhoršuje.
Nepochybuji o tom, že i případná další vláda ČSSD bude čile budovat byrokratické struktury a čerpat evropské prostředky na boj se sociálním vyloučením a používat je na výborné platy nejrůznějších výzkumníků a poradců, zatímco pro potřebné zbudou v nejlepším případě drobty.
06. 05. 2013 | 09:50

Jedla napsal(a):

takovej chytrej modrej edvard, a neví, že existují i papírové noviny a celý obsah papírového vydání není volně na netu.
06. 05. 2013 | 09:54

Ikar napsal(a):

Zajímalo by mne jestli lidi jako Potůček si alespoň uvědomují jak jsou škodliví pro tuto zemi. Nebo jim propaganda tak vymydlila mozek že svému "poslání" doopravdy věří
06. 05. 2013 | 09:59

matů napsal(a):

Lidi,já jsem tak šťastný,že jsem od evropské únie nic nedostal.I ten důchod mám jen průměrný
06. 05. 2013 | 10:03

neo napsal(a):

ano, zajímavej rozhovor. Děs.

jo a druhá část taky stojí za to. Laskavě přestaňte s tim avizováním, že druhý pilíř zrušíte. To by do něj mohlo nalákat více lidí, aby něco vyvedli z průběžáku a pak po zrušení převedli do 3 pilíře. Už o tom uvažuji taky, díky ČSSD. Jenže jak je znám, chtějí tímto způsobem lidi nalákat a pak nic nezrušit. Vzhledem k nevypověditelnosti smlouvy a vysoké pravděpodobnosti, že čssd opět lže, si to raději rozmyslím a nevstoupím.
06. 05. 2013 | 10:06

Kulajdatrmapárovitá napsal(a):

Je poučné, jak napsala oranžáda pitomá, že lidé považují ty peníze za vyhozené. Přitom , když si pořídí kuchyňský robot, čtou návod na použití, který popisuje, jak funguje. Myslí si totiž, že žít lze , aniž vědí, jak společnost funguje. Důsledkem je, že vlastně něvědí , co chtějí, všechno je špatně.
Pokud jdou ny výlet, použijí kompas či GPS, ale ve vlastním životě se domítají orientovat: GPS ve formě sociálních věd je příliš složité, aby je mohli použít. No, příroda či Bůh tomu tak chtěl, aby byl člověk nucen opakovat kousnutí do jablka pro vlastní lenost.
Nějak si český postnormalizační občan nevšiml, že život je složitější než vákuum normalizace a že dochází ke změnám , jímž čelit jako jedinec a nevzdělaný k tomu je totéž, jako být mravencem pod proudem vody. Jak vidno ze zdejších diskusí oběcně: pametník, Občan, aga, gaia etc....
06. 05. 2013 | 10:26

Jirka napsal(a):

"Slavná dvacetiletá historie Lidových novin" je jako co? Nepřetržité špinění všeho trochu jen sociálně spravedlivého za peníze jednoho přivandrovalce z ciziny? To snad autor nemůže myslet vážně! A o bankrotu, před kterým Lidové noviny zachránilo jen spojení s MF Dnes, asi autor také (jako) neví. - Až když někdo z Lidovek zaútočí na samotného autora, tak teprve částečně pochopí, co jsou Lidové noviny od počátku vlastně za novinářskou žumpu? - To komunističtí novináři pochopili skutečnost už po 15 letch, někdy na začátku 60.let, ale naši současní intelektuálové to plně nepochopili asi ani po 23 letech. Snad by se měli jednou vypravit někam mimo Prahu do obyčejné vesnické hospody. Ze seminářů se studenty žurnalistiky se přece nic nedozví, protože každý student správně tuší, jak by to s ním dopadlo při zkoušce, kdyby se někde ve škole zmínil o tom, co slyšel někde v hospodě.
06. 05. 2013 | 10:44

vasja napsal(a):

Na operaci chromýho psa....dal by Špidla?
06. 05. 2013 | 10:59

modrý edvard napsal(a):

Jedla. Já jsem ten článek pí Zlámalové četl. Můj dojem je, že p. Potůček vytrhává z kontextu. Moje přesvědčení je, že pokud reaguji na nějaký článek, mám reagovat tam, kde byl otištěn, nebo ho řádně citovat. A Potůček tohle určitě ví. Jednou je hentý oný vědec.
06. 05. 2013 | 11:09

jenicek napsal(a):

"ministerstvo v roce 2008 konstatovalo, že dosáhl stanovených cílů a že zdroje na tento výzkum byly vynaloženy účelně."
To zní hezky, ale jen neznalým, kteří nevědí, že "výzkumů" o kterých ministerstvo prohlásilo opak je naprosté minimum. Česko je unikátní země, tady skoro všechen výzkum je úspěšný...
06. 05. 2013 | 11:31

jenicek napsal(a):

Problém ovšem je, že to nebyl žádný výzkum, ale ideologická studie o tom jak (už konečně) správně budovat ten socialismus:
http://www.mpsv.cz/files/clanky/3916/Proj_028.pdf

Koneckonců jako všechno, co Potůček produkuje.
06. 05. 2013 | 11:47

Killionovýparticipátorhitsunleones napsal(a):

Zdá se, soudě dle komentátorů, že stalinismus v Česko omyl nebyl. Lágr měl aspoň pravidla, žít se svobodou zde nikdo neumí, ale má jí plná ústa.
Dobré jsou komentáře, že pan Potůček vlastně ani neví, co psal a dělal, za to všichni ostatní to vědí, vč. Zlámalové. To je stav , který vyděsil y Gasseta už v 19. století. Kultura davů. Jak se Česko uživí s mentalitou 19. století ve století 21.? Kňučením? Svévolí nevzdělanců? Svou barbaskou nekulturností? Národovolectvím a nenávistí?
Normalizace vychovala štěkající potulné směčky obyvatelstva, pro něž znalost a rozum jsou podobně jako humanismus nepřítel č. 1. Nejvyšší hodnotou je páreček.
Marx psal o falešném ideálu práce měšťáckých vrstev, normlaizace z něho udělal falešný ideál hlupáků....
06. 05. 2013 | 11:52

Koutnhoulistoparno napsal(a):

jenicek. Vzhledem k tomu, že soudržnost, důvěra jsou pojmy, které jako první zkoumali sociologové - Američané, jste vedle, tedy máte malou rozlišovací chopnost. Zdá se, že nejste připravený na změny paradigmat, které probíhají ve světě...Vůbec je zajímavé, jak starobylé pojmy, které řešily všechny známé společenské útvary, jsou v této zemi pobvažovány za socialistické. Patrně cosi shnilého v tuzemských hlavách.
06. 05. 2013 | 11:56

Ikar napsal(a):

Kilionový, tak nám promitivům vysvětlete jaké bohaté výstupy výzkumu jsme získali za těch 28 milionů, Kde to je vidět, nebo jak a kdy se ta investice vrátí.
Děkujeme
06. 05. 2013 | 11:57

queribus napsal(a):

Ohradit se proti nepravdivým nebo polopravdivým informacím tisku je přirozeně legitimní oprávnění každé tímto postižené osoby. Na druhé straně nelze nevidět, že i když, jak se zdá, peněz na výzkumy i "výzkumy" je na českých VŠ víceméně přehršle, budou jistí sociologové stále omílat "nedostatečné financování" a "VŠ-vzdělání zásadně zdarma v podstatě pro kohokoliv"... To je projev permanentní neschopnosti řady z nich vidět okolní svět realistickýma očima. (U sociologů neomluvitelný).
06. 05. 2013 | 12:13

Ikar napsal(a):

Rozšiřuji svoji poznámku na p.Potůčka. Místo toho ukřivděného kvílení by bylo lepší, kdyby napsal jasně- dostal jsem 28 milionů a zde jsou mé výsledky., pomohly tady a tady, investice se vrátila takto:...........Jsou dobré k tomu a tomu.
Pokud má co ukázat a nemusí se stydět
06. 05. 2013 | 12:13

boží mlýny napsal(a):

Díky tomuto skvělému programu a jeho využití panem Drábkem jsme na tom se sociální soudržností tak jak jsme a společnost se dále skvěle diferencuje.
Na příjemce těch 28 miliónů a ty ostatní.

Navrhuji, aby se nyní Centrum pro sociální a ekonomické strategie FSV UK přemístilo za účelem výzkumu k některému z muničáků kolem Damašku. Tam je těchto badatelů a pana Potůčka nyní nejvíce třeba.
Náměty k studiu sociální soudržnosti a nesoudržnosti tam bude mít mnohem víc a zajímavějších.

Ona si to Zlámalová dohledá.
06. 05. 2013 | 12:23

Jedla napsal(a):

Modrý edvarde,

autor uvedl autora, název díla, periodikum, datum vydání a stranu.
To je naprosto odpovídající citace pro účely textu. Samozřejmě by mohl uvést i kód ISSN, ale to je snad pro tento účel nadbytečné.

Pokud by Lidové noviny aspoň občas otiskovaly reakce na své texty (nezkrácené na dvě spolu původně nesousedící věty), pak by zajisté nebylo nutno reagovat v jiném periodiku.
06. 05. 2013 | 12:57

šašek z Jihlavy napsal(a):

Tohle je v podstatě prkotina, je tady daleko závažnější problém. Jeden občan v seniorském věku má velké problémy, jak ufinancovat své životní náklady. Nestačil si na stará kolena nic ušetřit ani v době, kdy byl ministrem zahraničních věcí ČR, nemluvě už o ročním angažmá v předsednické funkci valného shromáždění OSN (říká se, že v Praze je blaze ale draze, ale život v NY je skoro k nepřežití).
Kdyby mu alespoň jeho bývalý tajemník Srba přispěl něco z krabice po otci, ale to on né, taky se bojí stáří a z krabice to už dávno přemístil do matrace.
Paní Opolecká má též své nároky, takže to vypadá na pomoc nějaké nadace nebo veřejné sbírky.
Jen aby se toho nechytila nepřátelská media, takovou ostudu by neměl připustit ani Bimbo s Kmoníčkem, v Německu by nám to omlátili o hlavu.
P.S. Ten obsah toho trezoru na MZ už jistě někdo rozfofroval na dobročinné účely.
06. 05. 2013 | 13:24

resl napsal(a):

L. Zlámalová a D. Kaiser z lidovek, jsou obdivovatelé V. Klause, který je už léta zakomplexován z rozhovoru se Špidlou. Píší, na jeho zakázku, ekonomické nesmysly, snaží se svými "odbornými" články popudit čtenáře proti EU a zavděčit se svému idolu, hradnímu zloději. Znalosti "profesora" jsou žalostné, takže mohou psát, co chtějí, hlavně když z toho vyjde Evropa špatně.
06. 05. 2013 | 13:25

jenicek napsal(a):

Koutnhoulistoparno:
Kecy, pročetl jsem závěr té "studie" a je to socanský program jak z partesu. A navíc jako prémii máme excelentní pseudovědu. Potůček jako obvykle si plete korelaci s kauzalitou, viz staré téma vysoké daně a bohatství, tragické je, když se tito mentální giganti stávají profesory.
06. 05. 2013 | 13:42

Pavel13 napsal(a):

:neo
Oni už teď hlásají, že ho zruší, aby se pak fondy nedomáhaly zmařených investic. Teď vláda vyslala kozu-zahradnici Muellerovou jednat s Erste o ukončení S-karet. Určitě je napadne, že by Erste (a TOPka) za "úspěšný" projekt mohla ještě od státu dostat nějakou odměnu. Pak si uděláte obrázek o výši takových transferů.
06. 05. 2013 | 13:48

smutný napsal(a):

oranžáda pitomá napsal(a):

a na to nám soudruzi musí opět zvýšit daně, aby měli na podobné vyžíračky....... ještě , že nám to soudruh Potůček tak pěkně vysvětlil, kam "odešlo" 28 milionů..... a soudruhu, jaká je ekonomická návratnost této "investice"????
V postatě napsaly Lidové noviny pravdu, jen jinými slovy...

Kdybys si soudruhu přečetl rozhovor s panem Potůčkem, zjistils by, že ČSSD plánuje zvýšit daně pouze parazitům a lidem a firmám s vysokými příjmy.
Dokonce p. Potůček vysvětluje proč je to nutné. Nebo že by to oranžáda pitomá přečetla ale nepochopila?!
06. 05. 2013 | 13:59

jenicek napsal(a):

"ČSSD plánuje zvýšit daně pouze parazitům a lidem a firmám s vysokými příjmy"
A soudruh Mládek předčasně píchnul, kdo je parazit.
06. 05. 2013 | 14:05

Doug Badman napsal(a):

Pane Potůčku,
nevím kolik z těch 28 milionů vám zůstalo za nehty (5, 10, 15?), ale přijde mi krajně nevkusné, že si ještě stěžujete. Nebo snad není pravda to, co LN napsaly? V čem lžou?
06. 05. 2013 | 14:25

Yossarian napsal(a):

Je zajímavé, jak se někteří pravověrní dokáží rozčilovat :-)

Když zde byly zmíněny ty sKarty - tak jen za nákup čteček na tyto karty plánovala paní Muellerová vydat 100mega (tj. více než 3x tolik, co stál onen sociologický výzkum). Toť k oné "neskutečně přehnané" ceně za onen sociologický výzkum.

O zbytku asi nemá smysl diskutovat, pro některé, kteří to nechápou, to jsou vyhozené peníze (stejně jako pro mě jsou vyhozené peníze většina projektů realizovaných touto vládou), jiní zase onen účel chápou.

Pochopil-li jsem správně, p. Potůček argumentuje tím, že s projektem neměl nic společného a předkládá určité argumenty (pak mi ovšem přijdou celkem chucpe páně Badmanovy ohozy mrvou)
06. 05. 2013 | 14:50

občanka napsal(a):

Je mi líto, když ani lidé typu pana Potůčka, kteří ten socialismus zažili, nepochopili, že nefunguje. Jestliže stále více přerozdělujeme, zvyšujeme daně, abychom mohli "páchat dobro", tak ti, co ty daně platí se časem rozhodnou nedělat nic a tím pádem také nic neplatit. Výsledkem je to, co jsme již jednou zažili, totiž že jsou chudí všichni. I proto se v r. 1989 lidé vzbouřili. To ještě na západě byly vidět výsledky skutečného kapitalismu. Dnes se bohužel západní Evropa vydává stejným směrem, který jsme již prošli a lidé typu pana Potůčka jim umetají cestu. Skončíme tam, kde jsme byli v r. 1989: s holým zadkem všichni. Děkuji pěkně, ale já už nechci.
06. 05. 2013 | 14:51

Kulajdatrmapárovitá napsal(a):

občanka. Opět další , kdo svým prizmatem posuzuje věci zcela rozdílné, byť vypadají známě. Co asi občanka ví o Západě? A o historii civilizace? Tedy mimo opakování pofidérního přívlastku socialistická ve zmínce o Evropě.
S vaničkou vylévané dítě humanismu a lidství, které nesouvisejí s žádnou formou sovětského imperiálního uspořádání, naopak, zrodily se díky Západní civilizaci.
Číst české věřejné mínění je za hranicí humoru.
Vsadím se, že občanky by ve veřejném domě Woody Allena, v němž kněžky lásky nabízely filosofické diskuse, neuspěla, ani v oněch řeckých chrámech. Jistě by však byla úspěšná v moderních totalitách.
06. 05. 2013 | 15:15

Koutnhoulistoparno napsal(a):

jenicek. Vy budete mít vzdělání ekonomické, možná snad strojírenské, stavařské, jinak si to nelze vysvětlit. Jisté je, že nejste schopen přečíst ani jednu normostranu z takového Bourdieu, Marxe, Spinozy, Platona...či snad Komenského a Erasma...Ne proto, že by byly objektivně nudné, ale proto, že Vás jejich smysl míjí. Jistě nemáte cit pro jemné detaily.

Tedy eufemisticky řečeno.
06. 05. 2013 | 15:19

Pingpongsnormalizací napsal(a):

Ikar. Jaký je rozdíl mezi Vámi a Němcem, který podlehl nacismu, Rusem, který vraždil pro ideály ruského komunismu? Žádný.
Kupodivu jsou země, kde mzda učitelů a profesorů společenských věd převyšuje mzdu bankovního úředníka. Ne tak daleko, stačí juknout z Chebu. Kupodivu, země Česko na nich zcela závisí ekonomicky, kupodivu jim to vyčítá. Kupodivu je to prosté, v Česko jsou mzdy výše uvedených hluboko pod mzdou policistů a metařů.
06. 05. 2013 | 15:25

jenicek napsal(a):

Yossarian, to tomu rozumíte špatně, Potůček je v projektu uveden jako "kontaktní osoba".

Koutnhoulistoparno, pokud jsem to první označil za kecy, tak tohle už jsou bláboly.
06. 05. 2013 | 15:27

smutný napsal(a):

soudruh jenicek napsal(a):
"ČSSD plánuje zvýšit daně pouze parazitům a lidem a firmám s vysokými příjmy"
A soudruh Mládek předčasně píchnul, kdo je parazit.

My co se zajímáme o dění v tomto státě, a nečekáme až nás o tom informují naši "objektivní" a "nezávislí" novináři, to víme i bez pana Mládka.
06. 05. 2013 | 15:27

jenicek napsal(a):

Pingpongsnormalizací, tyhle země? Proč v tom popisu jen vidím Potůčka?

V roce 1924 jsem byl zvolen členem Deutsche Gesellschaft für Soziologie.
Z obou organizací jsem byl vyhozen v roce 1933.
O německých profesorech ekonomických státních věd a sociologie jsem nikdy nesmýšlel příznivě. Byli mezi nimi někteří vzdělaní a čestní lidé, plní opravdového vědeckého zápalu, ale většina taková nebyla.
To, že tito muži nebyli ekonomy a ve skutečnosti obvykle zaujímali postoje k ekonomii nepřátelské, bych jim ani tolik nevyčítal. Koneckonců to byli studenti Schmollerovi, Wagnerovi, Bücherovi a Brentanovi. Neznali žádnou ekonomickou literaturu a o ekonomických problémech měli jen tu nejmlhavější představu. Každý skutečný ekonom jim byl podezřelý jako nepřítel státu, protiněmecký propagátor anglosaských idejí či zaprodanec buržoazních zájmů. Byli diletanty ve všem, co podnikali. Chtěli být historiky, ale zřídkakdy se podívali na interdisciplinární výzkum, nejdůležitější nástroj historiků. Duch historického výzkumu jim byl cizí. Nebyli obeznámeni se základními statistickými postupy. Byli laiky v právu, technologii, bankovnictví i obchodu. S ohromující bezstarostností vydávali knihy a eseje o věcech, o nichž nevěděli nic.
Daleko horší ale bylo to, že byli „kam vítr, tam plášť“. V roce 1918 většina z nich sympatizovala se sociálními demokraty, v roce 1933 se bez váhání připojili k nacistům. Jakmile by k moci přišli bolševici, stali by se z nich rázem komunisté.
Werner Sombart byl velkým mistrem právě tohoto druhu lidí. Tvrdí se o něm, že byl průkopníkem v ekonomické historii, ekonomické teorii a sociologii, byl považován za bouřliváka, protože se mu jednou podařilo vzbudit hněv císaře Viléma. Uznání svých kolegů si Sombart plně zasloužil, protože v sobě kombinoval všechny jejich nedostatky v tom nejvyšším stupni. Nikdy neměl jinou ambici než dostat se k penězům a přitáhnout na sebe pozornost. Jeho rozsáhlá práce o moderním kapitalismu je břídilství. Vždycky vyspekuloval, co mu vynese největší aplaus veřejnosti. Tohle by se dalo označit za jeho neobyčejné nadání. Vyučoval marxismus, když to bylo zrovna v módě; když se pak dral k moci Hitler, tak napsal, že führer je plnitelem Boží vůle.
....
06. 05. 2013 | 15:31

smutný napsal(a):

občanka si očividně plete socialismus a sociální stát, není bohužel sama. Chce snad tvrdit, že současné kapitalistické státy nejsou sociální?!
06. 05. 2013 | 15:31

jenicek napsal(a):

smutný, správně! Bez parazitů zas bude dobře!
06. 05. 2013 | 15:33

František Spaiz napsal(a):

Všiml jsem si, že v Česko nevěří jeden druhému, snadf by sxe podobné studie měly stát povinnou četbou.
06. 05. 2013 | 15:40

jenicek napsal(a):

František Spaiz, to je zcela správnej postřeh. Potůček se ovšem domnívá, že se to vyřeší tím, že zvedneme daně, protože ve Skandinávii mají vysoké daně a vysokou sociální soudržnost (pouze mezi původním obyvatelstvem!). A jsme u těch korelací a kauzalit, potažmo mentálně nevýkonných "profesorů".
06. 05. 2013 | 15:53

oranžáda pitomá napsal(a):

tenhle stát by mohl ušetřit tolik peněz, kdyby chtěl...... problém je, že nechce !!!! Raději parazit Mládek s parazitem Potůčkem bude danit do výše až snad 70% se zdravotním a sociálkou (a nakonec se ještě budou divit, že lidé neutrácejí)... no viděl to někdy někde někdo ???? Zase vyhozených dvacetosm milionů za cár bezceného papíru....
06. 05. 2013 | 15:55

Pingpongsnormalizací napsal(a):

jenicek. Proč ve Vás vidím toho pohrobka rakouské hlouposti? Ludwig von Mises byl zvláštní stvoření..., tedy zvláště pokud ho citujete Vy. Pokud vím , interdisciplinarita nebyla jeho metodou. ...Pominu , že interdisciplinarita jaksi není páteří historie, ani dnes pár desetiletí po Lˇ'ecole annales, tedy v Česko určitě ne.

Max Horkheimer, Theodora W. Adorno, Jürgen Habermas, Erich Fromm, Walter Benjamin, Herbert Marcuse, Oskar Negt, F.Kratochwil, M.Weber a ti Francouzi, a ti Američané... a asi dvě sta dalších jmen. Máte divné výklady čtení. Vlastně vykládáte věci se zanlostí útržku, snad ne jen jednoho. Je to poznat.
06. 05. 2013 | 15:59

Jos napsal(a):

Zlámalová prostě nijak nevybočila ze svého obvyklého průměru užvaněného trotla. Její další užvaněná a prolhaná perla známá pod titulem "Hra na badatele" ještě stále zůstává v dobré paměti.
06. 05. 2013 | 16:04

smutný napsal(a):

jenicek

o tom nepochybujte! Ještě omezit korupci, zlodějnu a hlavně hloupost, a jak bychom se měli dobře!
06. 05. 2013 | 16:09

jenicek napsal(a):

smutnej, přesně tak. Korupce a její sestry se nejlépe omezují tím, že zaplatíme více Drábkům, Vondrům, Kalouskům resp. jejich následovníkům Sobotkovi, Škromachovi, aby je konečně mohli začít úspěšně potírat.
06. 05. 2013 | 16:27

jenicek napsal(a):

Pingpongsnormalizací, možná je to moc složitý pro takovýho giganta ohánějícího se mnoha cizími jmény, ale to co jsem výše vrznul vůbec nesouvisí s rakouskou školou.
Mimochodem, dále ten článek zmiňuje i Maxe Webera, hádej jestli na straně Misese nebo odpadu?
A interdisciplinarita je páteří všech společenských, ehm, věd.
06. 05. 2013 | 16:31

smutný napsal(a):

jenicek napsal

"Korupce a její sestry se nejlépe omezují tím, že zaplatíme více Drábkům, Vondrům, Kalouskům resp. jejich následovníkům Sobotkovi, Škromachovi, aby je konečně mohli začít úspěšně potírat."

... no když si to myslíte... já vám to vyvracet nebudu
06. 05. 2013 | 16:43

jenicek napsal(a):

smutnej, no comment...
06. 05. 2013 | 17:04

Yossarian napsal(a):

Jenicek: kontaktní osoba je příjemcem těch peněz? Já v zaměstnání taky leckdy odesílám a přijímám statisíce, ale ty mi jaksi nepatří. Tak mi to prosím vysvětlete, jak jste to myslel. Protože já v tom žádný problém a ani spojitost s rozkrádáním ODSáků (nebo Socdemáků, potažmo TOPáků či třešničkářů nebo Lidem/SZ a pod.) nevidím.
06. 05. 2013 | 17:31

jenicek napsal(a):

Yossarian: Samozřejmě, že je (také) příjemcem. Nebo myslíš, že se z toho platili nějaký obrazy, kosmický rakety nebo co? Rozkrádání je sice podstatný, ale vedlejší problém Česka. Hlavní jsou úředníci dělající nesmysly, prudící všechny ostatní, výzkumný ústavy zkoumající kdejaký prdy, bez jakýchkoli výstupů, školy s absolventy, neovládajícími vůbec nic, policajti spící v autech. Ten výzkum je kupa nějakých politických keců, o "vědeckém řízení společnosti" (kde už jsem to jen viděl). V podstatě spadá do rozmezí mezi výzkumnými ústavy prdů a úředníky páchajícími to nejvyšší dobro.
06. 05. 2013 | 17:54

xxx napsal(a):

Resl: Zlamalova, Kaiser, et cetera nemlich stejny nazor: zumpa.
06. 05. 2013 | 18:40

modrý edvard napsal(a):

Jedla: Ne. Měl to nejdřív zkusit. Zřejmě to nezkusil, jinak by se tím určitě pochlubil. (Nevím, jak LN zveřejňují reakce na své články, čtu je jen v sobotu.)
06. 05. 2013 | 19:18

krajan napsal(a):

Ikare, ještě kousíček a jsi skoru u Slunce.Vydrž!
06. 05. 2013 | 19:29

Jáchym napsal(a):

Ad m.Edvard:
Jak LN zveřejňují reakce na své články ?
Vůbec - nebo tak vykuchané, že to převrátí smysl textu.
Ale popravdě nejsou samy - dělá to třeba i Právo (to, pokud vím, ale raději neotiskne reakci - ani na evidentně zkreslenou a nepravdivou informaci - raději vůbec.

Vzácným příkladem manipulátora a novinářského šmoka "bleskovského" kalibru se stále více stává Mitrofanov.

Zlatej Diák Urban, to je alespoň profík, člověk se zasměje !

Já nevím, co proti Právu modré ptactvo a černé upírstvo má.
Je tam sice pár inteligentních a přemýšlivých autorů - jako návnada, bez nichž by si ty zbylé plky nikdo nepřečetl, ale jejich články nějak řídnou.
Čtenáři, pochopitelně řídnou také, stejně jako těm Lidovkám.
06. 05. 2013 | 20:10

Uijlumbatorexkrementní napsal(a):

jenicek. Nic nesouvisí s ničím a všechno se vším. Taky postoj.
06. 05. 2013 | 20:42

Yosif K napsal(a):

Až na to, že oněch 28 miliónů korun pan Potůček nedostal, ale byly získány v regulérní veřejné soutěži Národního programu výzkumu "Moderní společnost a její proměny" Ministerstva práce a sociálních věcí na řešení úkolu „Sociální a kulturní soudržnost v diferencované společnosti“.
KONEC CITATU.

Tadyhle o něco výše Zaorálek zcela správně soptí na solární barony a na Řebiíčka, vydřiduchy keři na soiální soudržnost v diferenciované společnosti zvysioka se...rou.

Až bude zvolena vláda CSSD, sociální soudržnost se určitě zlepší, uklizečky dostanou přidáno 5-6 tisíc Kč, vlastně všichni dostanou přidáno, proč ne, zdroje tu jsou stači zdanit Řebíčka a solární b arony, každej pak bude žít jako pravej socan Tesařík, bratr našeho apan hejtmana kterej už má ze zakázek pro kraj mimo jiné 2 mrakodrapy.
Nebo jako Pancová u UV CSSD která našla v zavařovačkách 18 míčů.
Až nastane světlá vláída CSSD, uklizečky budou dle Potůčka brát 20 tisíc měsíčně za 4hodinovej úvazek a všichni s vyšší kvalifikací než uklizečka budou mít dva 30 poschodový mrakodrapy, jako tesaříkův brácha.

Sociální soudržnost bude, a ne že ne.

Taky se bude ještě více peněz vynakládat na studie o nutnosti socalní soudržnosti, 28 mega sem, 28 mega tam, nutno zdanit pořádně řebíčka a pak přidat Palasovi a Tesaříkovi, proletáři se z toho jistě zblázní radostí......
06. 05. 2013 | 20:46

Yosif K napsal(a):

Myslím že daklších 28 míčů by mělo uít na studii

„Sociální a kulturní soudržnost mezi holomóckými proletáři a rodinou socalistického hejtmana Tesaříka v diferencované socalistické společnosti“.

Nebo třeba něco o tom jak socan Hulinský oholil náký tělěsně postižený. Neberte to, takovej bohatej socan jako Hulinský a on vám holí tělěsně postižený a uplně zadarmo, doufám že z něj bude ministr sportu a ochrany tělěsně postiženejcgh lidí, no neberto ho.... a fasádu mu bude dělat Martin Potůček a Zeman....

není nad socanskou socalní soudržnost.....
06. 05. 2013 | 20:53

Yosif K napsal(a):

„Sociální a kulturní soudržnost mezi tělesně postiřčženými a stínoévým ministrem pro sport Hulínským v diferencované socalistické společnosti“.

Taky dobrý, ne? Za 28 mega další studiií......
06. 05. 2013 | 20:55

Yosif K napsal(a):

Od Prostějova, Šternberka nebo od Ostravy. Ať už se člověk dívá na Olomouc z kterékoliv strany – objekt BEA centra nepřehlédne. Ke dvěma nižším stavbám spojeným halou totiž přiléhá téměř čtyřiasedmdesát metrů vysoká budova. Devatenáct nadzemních podlaží, celoskleněná zavěšená fasáda, patnáct a půl tisíce metrů čtverečních plochy. BEA centrum je ještě o čtyři metry vyšší než vůbec první olomoucký mrakodrap v Jeremenkově ulici. „Počet podlaží je stejný, ale jsou vyšší,“ potvrdil hlavní stavbyvedoucí Matouš Vykoukal. Celá stavba je v současné době hotová z asi pětasedmdesáti procent. Budova po dokončení nabídne kancelářské prostory menším firmám. Dva nižší objekty pak obsadí studenti Moravské vysoké školy.

Reportáž Evy Knajblové Reportáž Evy Knajblové
Stavba je ale trnem v oku části obyvatel. Například podle členů občanského sdružení Za krásnou Olomouc kazí společně s výškovým objektem u vlakového nádraží vzhled města. „Svou výškou významně ovlivňují panorama historické Olomouce – té nejcennější devízy, kterou Olomouc má,“ myslí si členka občanského sdružení Martina Mertová.

„Přece není panorama Olomouce jenom z 19. nebo 18. století. Třeba v Paříži, Římě i jinde jdou obdobnou cestou,“ oponuje investor Josef Tesařík (bratr hejtmana Tesaříka a velkododavatel software pro holomocký kraj - moje maliínké upřesněníčko).
Novou budovu, která přijde na čtyři sta milionů korun, by dělníci měli dokončit v závěru tohoto roku.
06. 05. 2013 | 20:59

jenicek napsal(a):

Yosife, to je ale ošklivé dělat si prdel z upřímné snahy Strany přátel o zlepšení života obyčejných lidí.
06. 05. 2013 | 21:29

Yosif K napsal(a):

Fiktovni inetrview s Mrázkem:

Hraje v chuti postavit další věžák
závist k Tesaříkovi, že on stihl
pohnojit město již dvěma věžáky a
vaše bývalá klika zatím žádným?

"Závist je příliš silné slovo, ale
samozřejmě, že to Pepa (pozn. red.
Josef Tesařík) docela vychytal.
Málokdo dneska ví, že horní dvě patra
mrakodrapu na Envelopě tvoří
dvoupatrovou luxusní rezidenci, kde
bude Pepa bydlet. Dovedete si
představit ten výhled na celé město
pěkně z vrcholu? Kdo by takové
bydlení nechtěl. Navíc všechno uhrál
na „kampus“ nějaké soukromé školy,
která se bude nacházet v jednom z
nižších domů tzv. kouli vedle mrakodrapu."

Tak tady vidíte to socalistickou soudržnost. Vrchní socan bude mít horní dvě patra, ale spodní socani budou moci hřadovat v "kouli". A celou to socalní soudržnost dotuje EU, nechápu proč z těch Tesaříků neudělají rovnou DVA ministerský předsedy, to pak bude socalní soudržnost jako noha......
06. 05. 2013 | 22:09

Yosif K napsal(a):

SOCANSKÁ SOCALNÍ SOUDRŽNOST - PRAX A TEORIA

Odsud až potud - vrchní dvě patra mrakáče postaveného mj za evropské dotace budou Tesaříkův byt, to by tak hrálo aby pak po střeše dupal nějakej zchudlej pravicovej povl - třeba nějací novináři nebo jiní pomýlení proletáři. Nějaký pravocví fanatici kteří nerozumí socalní soudržnosti v diferencované socalistické společnosti.....

http://pravednes.cz/TesarikJosef.profil
Budova je na tuzemské poměry unikátem. "Není to jen tím, že je vysoká, protože ve světě i u nás jsou stavby mnohem vyšší. Je to ale asi jediná elipsovitá stavba na Moravě, navíc konstruovaná bez sloupů, takže vnitřní prostory jsou otevřené. Unikátní je také celoskleněná zavěšená fasáda," popsal zvláštnosti budovy stavbyvedoucí Matouš Vykoukal, který před dvanácti lety postavil i RCO. Pro stejného investora, společnost Tesco SW olomouckého podnikatele Josefa Tesaříka. Mrakodrap, který už si od Olomoučanů vysloužil mnohé přezdívky, je s výškou sedmdesát čtyři metrů nejvyšší budovou ve městě. A z jeho střechy i horních pater se naskýtá unikátní výhled do všech stran. Dnes se o tom mohli přesvědčit pozvaní novináři. "Když je dobrá viditelnost, dá se zahlédnout i Praděd," zmínil Vykoukal.

Z výšky je unikátní výhled na město i široké okolí.
Zobrazit více fotografií »
Foto: Jan ProcházkaSlunečné úterý jako by fotoaparátům a kamerám chtělo předvést město v celé kráse. Kdo by však čekal, že na vrcholu nové věže vznikne podobná vyhlídková zóna jako v RCO, přepočítal by se. Investor s ničím takovým nepočítá. "Je to hlavně z ekonomických důvodů, provoz výtahů je velmi drahý a navíc jsou kvůli lidem směřujícím za vyhlídkou často obsazené," vysvětlil Josef Tesařík, podle kterého lidem toužícím po ptačí perspektivě musí stačit právě věžák u nádraží.
06. 05. 2013 | 22:32

teste napsal(a):

No, Lenka Zlámalová, jak známo, se "zaměřuje" na vědu a výzkum dlouhodobě,je to jedno z jejích oblíbených témat. Předvedla to již před pár lety, když při protestech akademiků proti omezení financování na vědu, přišla s tím, že na AV se žádná pořádná věda moc nedělá a jako důkaz uvedla pár komicky popletených čísel, viz: http://neviditelnypes.lidovky.cz/veda-cervena-karta-lence-zlamalove-d54-/p_ekonomika.asp?c=A090726_103157_p_ekonomika_wag

a pak do toho zamotala ještě nekvalitní sociology, aby se vzápětí ukázalo, že tentokrát úplně cucala z prstu:

http://www.soc.cas.cz/articles/cz/13/4692/VYJADRENI-SOU-AV-CR-v.v.i..html

Nejlepší na tom je, že tatáž redaktorka působila nedávno jako jeden z apoštolů Lidových novin na vysokých školách...

http://www.lidovky.cz/120let.aspx?p=autori_ln_na_vs

trochu škoda, pane profesore, že si pro svou osvětu nevybrala UK. Raději zajela do Brna, aby si tam zanotovala s mladým Balíkem...
06. 05. 2013 | 23:30

Yosif K napsal(a):

Moje řeč pane Teste, kdyby se neudála nějaká studie o tom že nejlepsší socální soudržnosti se dosáhne když se jako onehdá v roku 1975 ve Švědsku zdaní boháči marginální danovou sazbou 100%, tak by čeští proletáři mohli rovnou skočit z mostu.

Ještě že se ta studie za těch 28 míčů udělala, tuhle jsem mluvil s pár proletáři co spali v Sherwoodu a říkali mi že bez těch studií o socální soudržnosti by byli ouplně zoufalí, ale že po četbě té studie se jim tak nějak ohromně ulevilo. Taky že litují švédský bezdomovce - je tam pravicová vláda a "rozevíraj se tam nůžky". Chtěli dokonce přispět na švédský proletáře.
07. 05. 2013 | 00:04

Mart napsal(a):

Jsou zdeněkteré zajímavé příspěvky, ale také hrozivé, zvlášť od nějaké stranické skupiny. Takové " příspěvky " soudruha resla, to jsou skvosty. Napsat že Zlámalová a Kaiser z LN píší pro Klause, jehož ekon. znalosti jsou chabé, to snad může napsat jen nesvéprávný člověk. Je vidět, že nick " resl ", je komunistický provokatér, asi stranou dobře placený, protože neustále provokuje na všech diskusích a stále propaguje tu svoji zločineckou organizaci.
07. 05. 2013 | 01:21

rejpal napsal(a):

Yosif K
Tak se přiznejte, o kolik vás v Sherwoodu osomrali.
07. 05. 2013 | 08:11

robin hood napsal(a):

teste
Lenka Zlámalová je hlídací pitbul demokracie.
07. 05. 2013 | 10:22

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy