Poučíme se z případu v Břeclavi?

28. 05. 2012 | 11:55
Přečteno 4419 krát
Policie ČR před několika dny zveřejnila výsledky šetření událostí, které byly dosud známy jako napadení patnáctiletého Petra v Břeclavi třemi romskými hochy. Vyšlo najevo, že Petr si svá zranění způsobil vlastní neopatrností bez cizího zavinění.

Je celkem běžné, že děti se v obavách z důsledků některých svých činů raději rodičům nepřiznají nebo zalžou. Není dobře, že to udělal i Petr, ale je to pochopitelné. Mnohem horší však je, že si vymyslel variantu s napadením třemi romskými hochy. Zcela přesně vycítil, že tato varianta bude dostatečně „přijatelná“, neboť perfektně zapadá do protiromských nálad v dnešní společnosti i mediálně hojně prezentované tzv. romské kriminality.

Nenadálý obrat v celém případu je proto mimořádným poučením pro všechny obyvatele České republiky a věřím, že i šancí, jak přestat neúnosně paušalizovat a nevražit vůči všem Romům.

Nehoňme se za senzací

Poučením pro média, že musí svoji práci odvádět pečlivěji a v honbě za senzací nepřijímat bez ověření informace od „napadených“, popř. „anonymně“ od pracovníků institucí. Nepaušalizovat a zdůrazňováním etnicity pachatele nerozdmýchávat společenské averze nejen vůči Romům, ale vůči komukoli. Ale i poučením pro všechny, kteří se mobilizovali do pochodu proti Romům v Břeclavi. Každý z nás má šanci si na tomto případu uvědomit, jak o něm přemýšlel, jaké emoce a případně odsouzení (bez znalosti) v něm vyvolával, aniž by znal konkrétního pachatele „napadení“.

Neklidné břeclavské soužití

Škody v soužití v Břeclavi jsou obrovské. Lidé si stále více myslí, že je zapotřebí se bát všech Romů, už nerozlišují mezi jednotlivci. Romové v Břeclavi cítí nevraživost, nejvíce se to projevuje ve školách, kde romské dívky a chlapci pociťují bezdůvodně mnohem víc odtažitosti od ostatních dětí než dříve. Rozluštění případu je ale také velkou šancí pro břeclavské soužití.

Ukázalo se, jak racionálně a klidně postupovala radnice v čele se starostou Ryšavým a snažila se situaci zklidňovat. Nestrkala hlavu do písku a trpělivě vysvětlovala, jaká opatření na zlepšení bezpečnosti zavede, jaké programy na podporu vzdělávání, volného času a zaměstnanosti zajistí. Ne pro Romy, ne proti Romům, ale pro všechny lidi ve městě.

To každopádně prospěje pocitu bezpečí ve městě, zlepší atmosféru mezi lidmi. Břeclav však do Petrova zranění i po něm zůstává obyčejným českým městem, ve kterém není nebezpečněji než jinde a ve kterém se na dílčí problémy v soužití a bezpečnosti dají relativně snadno a rychle přijímat opatření, aniž by kvůli tomu bylo nutné chodit do ulic a volat „cikáni do plynu“.

Komentář byl uveřejněn 28. května 2012 v Lidových novinách.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Al Jouda napsal(a):

Domnívám se, že všechny slušné lidi šokovala ta lež ukrajinského spratka. V budoucnu rozhodně i Policie ČR v takových případech stěžovatele podrobí křížovému výslechu, aby se tvrzení ověřilo. Na druhé straně tento případ nesmí vyvolat nějakou toleranci k trestné činnosti cikánského etnika.
28. 05. 2012 | 12:05

otokar napsal(a):

Skutečně existují členové etnika, kterých se netřeba bát. Důležité je za šera je správně rozeznat. Kolik už jste jich začlenil a kam, autore? je třeba zintenzivnit volnočasové aktivity(já třeba volného času nemám, bouchám totiž jak Nagyová). Poradí jistě Synot, které aktivity budou vhodné.
28. 05. 2012 | 12:24

stejskal napsal(a):

Respektive žádného etnika, pane Al Joudo.

Protože nejde o to, jakou barvu pleti má ten, kdo trestnou činnost páchá, ale o trestnou činnost jako takovou. Trestný čin nevypovídá nic o etniku či národu (a nelze jej tudíž generalizovat), ale vždy o svém pachateli. Zdaleka ne všichni Cikáni kradou, zdaleka ne všichni ukrajinští kluci si vymýšlejí a snaží se hodit vinu na někoho jiného, zdaleka ne všichni Češi pochodují Břeclaví a vyřvávají protiromská hesla.

Hezký den všem.

Libor Stejskal
28. 05. 2012 | 12:25

ZM napsal(a):

To, že si nějaký kluk z Břeclavi vymyslel napadení třemi útočníky tmavé barvy pleti nemá nějaký velký vliv na to, že občané tmavé bervy pleti páchají soustavně trestnou činnost. I kdyby se to vymyšlené napadení stalo, tak by se celkový počet trestných činů spáchaných občany tmavé barvy pleti za rok nezvýšil ani o 1 promile. Jsou např. případy, kdy občané tmavé barvy pleti vyčkávají na hřbitovech na svoji oběť, tedy většinou nějakou osamocenou důchodkyni s kabelkou, která špatně chodí. Samozřejmě se snaží tuto krádež/loupež spáchat beze svědků. Pokud pak okradená důchodkyně nahlásí krádež na policii, tak v podstatě taky není možnost si její tvrzení ověřit, protože pokud by to tak mělo být, musely by být kamery nainstalovány minimálně u každého vchodu i východu odněkud, tedy i na hřbitovech. Ve skutečnosti vůbec nejde o to, jestli se tento konkrétní případ stal nebo nestal, ale o celkové soužití s občany tmavé barvy pleti. Jsou to nejen občané ČR, ale i občané jiných států, z EU i mimo EU. Např. občané Slovenska nebo Rumunska. Byl např. případ, kdy Rumun spáchal několik znásilnění v Praze, než byl dopaden.

Článků na netu je o tom hodně, např.

http://m.tyden.cz/rubriky/domaci/krimi/policiste-dopadli-gang-arabskych-kapsaru_51205.html

http://plzen.idnes.cz/rumun-se-pred-plzenskym-soudem-zpovida-ze-serie-znasilneni-pqz-/plzen-zpravy.aspx?c=A120419_113836_plzen-zpravy_pp

http://zpravy.idnes.cz/rumun-znasilnil-jedenact-zen-dostal-12-let-f1v-/krimi.aspx?c=A050615_123200_krimi_lkr

Rumun dostal 12 let, to znamená, že kromě spáchaných trestných činů vzniknou ČR ještě další náklady, a sice že se roky bude platit z rozpočtu jeho věznění.
Členství v EU nemá jenom výhody, ale i nevýhody. Toto je jedna z nich a sice volný pohyb osob ze států jako je Rumunsko.Zdarvotní péče v Rumunsku je zřejmě ještě mnohem horší, než je průměr EU, takže se můžeme "těšit" např. na nákazy tuberkulózou apod.

http://zpravy.idnes.cz/rumunsti-romove-vykazani-od-prazskeho-rybnika-odjeli-neznamo-kam-1cq-/domaci.aspx?c=A090728_100303_praha_jw

http://bruntalsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/tema-okresu-duchodkyni-prepadl-pro-sedesat-korun.html

Podobných článků je na netu hodně. Autorovi blogu Šimáčkovi doporučuju, že až se "probuddí" z toho uspokojení, že někteří lidé si přepadení vymysleli a je tedy menší počet skutečných přepadení, aby se zkusil zamyslet i nad tím, že ne všechny krádeže jsou nahlášeny.
28. 05. 2012 | 12:38

Ives napsal(a):

Pane Stejskale, začínám už chápat, proč tu jste. Autor blogu položil otázku, ale nějak se toho zabředl a poučení nikde. Vy jste to poučení docela dobře nakousl. Prostě je vidět stará pravda, a to sice, že otázku dokáže dát každý trouba. Teprve odpověď dělá muže. Co také čekat od autora, který je typickým příkladem snílka, který píše o tom, jak by to mělo být a ne o tom, jak to skutečně je...
28. 05. 2012 | 12:43

ZM napsal(a):

28. 05. 2012 | 12:38 Abych to doplnil. Např. jedna paní z našeho domu byla okradena o peněženku, kde měla přibližně 300Kč.Někdo jí tu peněženku vytáhl z tašky. Neměla tam doklady, a stalo se to někde, kde bylo hodně lidí. to je typický příklad, kdy kapsáři někoho okradou v davu. Takovou krádež samozřejmě nemá ssmysl hlásit, tedy pokud dotyčný nemá zájem strávit další dvě hodiny na policejní služebně. Šimáčku, asi to bude znít drsně, ale zkuste se v myšlenkách vrátit do reality.
28. 05. 2012 | 12:46

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Ivesi,

no, já bych svou roli zde nepřeceňoval ;-) Jsem tu proto, že mne tyto stránky dávají smysl (ostatně se tu s nimi patlám už přes pět let, tedy od samého začátku). Občas vstupuju do debaty stejně jako kdokoliv jiný, protože mne to baví. Ale nejsem tu od toho ;-) Ostatně to, co jsem napsal já, mohlo napsat spousta jiných lidí (a časem by to asi i někdo napsal), protože zde podobné úvahy zaznívají nejen ode mne dost často.

Libor Stejskal

P.S. Myslím, že autorovi křivdíte. Ale do této debaty se pouštět nechci.
28. 05. 2012 | 12:52

ZM napsal(a):

Kdyby si teoreticky všichni lidi (včetně cizinců) hlídali peněženky tak dobře, že by nebylo možné je okrást nepozorovaně, tak je otázka, co by se stalo potom?
Kapsáři si zvykli na určitou životní úroveň. Makat ve fabrice u pásu za 14 až 15 tisíc hrubýho se jim nechce. Sociální dávky se budou snižovat. K čemu by došlo potom? Soustředili by se jen na opilce, které lze bezproblémů okrást? Ale kolik těch opilců, kteří u sebe nocí větší hotovost bude? Moc ne. Takže se dočkáme zvýšení přepadení ve vlacích, nebo i toho, že se bude v noci jezdit na křížovatkách na červenou jako např. v některých městech v Brazílii, nebo že pod autem budou povoleny hořáky jako např. v jihoafrické republice. Spousta lidí už totiž ví, že stopujícím občanům tmavé barvy pleti na dálnici se prostě nezastavuje, neboť jejich signalizovaná porucha na vozidle je pouze finta, jak někoho okrást. To je realita, která ale Trautenberga, nebo Přesčase z vlády asi nijak zvlášť netrápí. Trautenberg má u svého zámečku početnou ochranku a Přesčas dře jako kůň :) Výsledkem je sice především zvýšení DPH, ale nakonec Přesčas se o efektivitě svých aktivit nijak nevyjádřil. Takže výsledkem bude v budoucnu pravděpodobně domobrana v problémových městských částech.
28. 05. 2012 | 12:55

TomášL napsal(a):

Jedna minela ke tisícům zkušenostem nevede ke poučení, autore!

Tedy NEPOUČÍME, neboť hlavní vina je ve protěžování rómů a jejích neochotě se přizpůsobit většině.

PS: Pane autore, přizpůsobí se rómové většině a konečně pochopí, že musí začít od sebe?
28. 05. 2012 | 12:56

Al Jouda napsal(a):

To Stejskal :
Souhlasím s Vámi, ale vzhledem k tomu, že byli křivě obviněni právě Cikáni, by chybná kompenzace tohoto obvinění mohla vést k přehnané opatrnosti ve vyšetřování a nakonec i k toleranci zločinů tohoto etnika.
Kdyby byli křivě obviněni například Rumuni, tak bych hovořil o jejich etniku.
28. 05. 2012 | 12:59

ZM napsal(a):

Samozřejmě v té vládě jich sedí víc. Je tam např. taky odborník z gumáren, který se zabývá především emisí dluhopisů,a jeho heslem je-ať si kdo chce co chce říká, hlavně když jsem u koryta :). Asi by měli všichni dostat nějakej řád za zásluhy. Např. Trautenberg by mohl dostat řád spícího lva :)
28. 05. 2012 | 13:03

ZM napsal(a):

Al Jouda - shrnul bych to pod označení- občané tmavé barvy pleti. Sice jsem se o statistiky nijak podrobněji nezajímal, ale myslím si, že procento trestné činnosti u občanů tmavé barvy pleti je několikanásobně vyšší, než procento trestných činů u ostatních občanů- do kterých nepočítám politiky, protože to je zvláštní skupina, která krade v řádu milionů až stamilionů.
28. 05. 2012 | 13:06

stejskal napsal(a):

Dobře, pane Al Joudo,

a když se trestného činu dopustí (etnický) Čech, budeme též hovořit o etnicitě?

Třeba "Domnívám se, že všechny slušné lidi šokovala lež českého tuneláře (zde si doplňte, koho chcete, možností je nepřeberné množství). V budoucnu rozhodně i Policie ČR v takových případech stěžovatele podrobí křížovému výslechu, aby se tvrzení ověřilo. Na druhé straně tento případ nesmí vyvolat nějakou toleranci k trestné činnosti českého etnika."

Problém není etnicita. Problém je zjednodušování, paušalizace, etnická nenávist (ať už jde z jakékoliv strany) a pak samozřejmě trestná činnost jednotlivých pachatelů. Ta by se neměla přehlížet bez ohledu na jakýkoliv původ (a patří sem i vyzývání k rasové či etnické nenávisti resp. jejich podněcování).

Libor Stejskal
28. 05. 2012 | 13:06

Petr z Tábora napsal(a):

Prohrávající v této cause je jistě rodina chlapce a média, policie byla od počátku zdrženlivá. Causu jsem zatím nepochopil - jak se mohl tak těžce zraněný hoch dostat ze 7.patra na místo "nálezu" a proč lékaři nerozpoznali úraz bitím od pádu? Proč nepromluvili přítomní svědci - ti žádný poúrazový šok mít nemohli a alespoň někdo z nich jistě není případ pro psychiatra, což bych si o tom Petrovi určitě myslel.
Nesouhlasím s panem Šimáčkem ve věci posouzení demonstrujících v Břeclavi. Já je naopak hodnotím jako angažované občany, kterým nebyl lhostejný osud spoluobčana. Měl by být naopak rád, jak se povedlo tu ukrajinskou rodinu sociálně začlenit do břeclavské komunity....
28. 05. 2012 | 13:09

Analytik napsal(a):

Petr je mladý a nezkušený chlapec.
Jinak by věděl, že přepadení Romy už není IN a zvolil by útočníky současné doby: exekutory, revizory hromadné dopravy nebo černé komando Netechnických služeb ČEZ. To by Policie spolkla a nebouřil by rasistické vášně.
Doufejme, že se touto zkušeností poučí!
28. 05. 2012 | 13:16

český maloměšťák napsal(a):

ZM
Byla by třeba statistika i co se týče jednotlivých trestných činů...a také výklad nejen co se týče definování jak se nejčastěji projeví v realu a jaká je jejich nebezpečnost vzhledem k jejich polečenské závažnosti.
Na teritoriích kde se ještě vrstevníci dosud žijících osob posílali kvůli své rasové příslušnosti do plynu...je ale dost nereálné aby se taková statistika mohla opřít o čísla například nezkreslená tím, ke které národnosti se kdo přihlásí.

Tato společnost je ješte navíc v zajetí svých infantilních poředstav - tedy že popisem, mapou, výkladem a porozuměním je to, co se honí momentálně hlavou co největšímu počtu lidí.

Jen se podívejte na tkzv. špičky - Nečas, Klaus...
Jak to asi vypadá dole, že...
28. 05. 2012 | 13:17

resl napsal(a):

Děti se cikánů bojí, nebo mají jiný druh zábavy a nemůže na nich nikdo násilně chtít přátelit se s nimi. Měli by to za ně vykonat rodiče a nechat si hloupé řeči před vlastními dětmi. Jenže někteří "bílí", jsou na tom rozumově tak špatně, že se tetelí radostí nad cikány, které považují za ještě hloupější než jsou sami. Je to v zakomplexovaných rodičích.
28. 05. 2012 | 13:19

český maloměšťák napsal(a):

"...Nesouhlasím s panem Šimáčkem ve věci posouzení demonstrujících v Břeclavi. Já je naopak hodnotím jako angažované občany, kterým nebyl lhostejný osud spoluobčana...."

Ve své době takoví " angažovaní občané" volali po exemplárním trestu pro Hilsnera / a to prosím byl někdo reálný (hmotný)k dispozici - naši milí " angažovaní občané" se angažovali podbně jako se angažují ti, co chodí vyvolávat záhrobní fluida na duchařské seance..../

Další příklady by bylo možno v historii najít - takové "angažovanosti".
Ale nechce se mi hrabat v hovnech.
--------------------------------------------------------------------------
Někdo ukáže prst - a " angažovaní" občané vypraví třeba vlak do Treblinky, že...nebo identifikují třídního nepřítele...

Furt ta stejná hloupost. Už po tisíciletí. Hlavní je obřad sám - proč se uskutečňuje - to nechme koňovi...
28. 05. 2012 | 13:24

stejskal napsal(a):

Pane resle, je to tak, jak jste napsal.

Ale podívejte se na tu první větu, neplatí to ještě spíše takto.

Některé české (etnické) děti se Cikánů bojí. Některé cikánské děti se bojí (etnických) Čechů. V obou případech jsou to ty, které mají špatné zkušenosti s jednotlivci a kterým jejich rodiče nedokáží nebo nechtějí vysvětlit, že se mají bát zlých lidí bez ohledu na jejich barvu pleti (tedy násilníků, podvodníků, rasistů, zlodějů, tunelářů a vůbec lidí, kteří jim mohou ublížit). A pak je spoustu dětí, kteří si spolu hrají bez ohledu na etnicitu, rasu či národnost. Jen ze svého okolí jich znám hodně.

Libor Stejskal
28. 05. 2012 | 13:30

Jane napsal(a):

Pane Šimáčku,
nápad chlapce v tomto případě skutečně využil protiromských nálad.
I v případě, že se tyto negativní nálady podaří nějakým magickým způsobem ze společnosti vytěsnit, zůstává neuprosná statistika.
"Příští Petr" již může být vyzrálejší a řídit se čísly.
Vašim úkolem je to změnit.
28. 05. 2012 | 13:38

Da.Rock napsal(a):

V prvé řadě bychom si měli položit otázku, proč onen mladý hlupec označil za útočníky zrovna Romy.
A proč mu to skoro celá republika sežrala.
No protože kdyby za útočníky označil bílé Čechy, vietnamce, rusy, maďary, slováky nebo němce, nebude to ani z poloviny působit tak věrohodně.
Protože prostě cikáni tyto věci dělají. To není žádný rasismus, to je prostý fakt, o němž se můžeme až s nepříjemně vysokou frekvencí přesvědčit díky médiím, které o cikánské trestné činnosti informují - a která se v drtivé většině skutečně odehrála a nebyla nikým vymyšlená. Mačetové a další útoky jsme mohli prostřednictvím průmyslových kamer vidět ať už v TV, nebo na netu.
Možná se jednou dožijeme doby, kdy podobně vymyšlený útok skončí tím, že lhář dostane za obdobnou pomluvu rázem pár facek, protože od Romů by takový útok nikdo ani ve snu nepředpokládal.
Ale aby se tak stalo, musí se snažit především sami Romové. Není vinou majority, že jejich pověst je taková, jaká je.
28. 05. 2012 | 13:41

B. napsal(a):

Pane Stejskale, - jako kniha, jako kniha ... Vy jste hlava!
"Zdaleka ne všichni Cikáni kradou, ... "
Četl jste někdy, že by se z Ukrajinců, či Romů někdo takto zastával nás?
Řekněte my, ale upřímně, KDE se vzala ta všeobecná pravda, kterou se tu snažíme opakovat, totiž že kriminalita Vámi i mnou zmiňovaných etnik (těchto nepřizpůsobilých) je "podstatně" vyšší než se všeobecně předpokládá u Čechů?
To, co se nám, pane Stejskale, snažíte vsugerovat, jsou výjimky.
Přijde mi to jako anomálie stoletého kuřáka, který má měnit všechny statistiky o škodlivosti kouření.
Na to možná chytíte děti a pár pubescentů.
Nic, prosím, ve zlém.
Nedělejme zde z tohoto příkladu hocha školou povinného dogma.
Myslím, že se potrestal sám, vydatně a na dobu životní.
Mám spíše dojem, že se to Romům spíše hodí do krámu a budou s tím dlouho operovat. Chtěla bych vidět, kdyby JIM se jejich křiklavé krimipříběhy připomínaly. ...
Kdyby se media párkrát osmělila a opakovala, že u jednoho a toho samého trestného činu Čechů a Romů padají OPAKOVANĚ nižší tresty u jedné a té samé skupiny, bylo by zřejmé, jak je to doopravdy.
Pane Stejskale, nastěhujte si na společné patro na rok rodinu Romů, na rok rodinů Čechů a na rok rodinu Ukrajinců.
Vsadíte se se mnou, že i když VY budete mít možnost vybrat si rodinu dle vlastního výběru, tak já budu po roce vědět, jaké soužití s tou rodinou to bylo pro Vás?
28. 05. 2012 | 13:41

modrý edvard napsal(a):

Někteří lidé si myslí, že Cikáni/Romové pášou nepřiměřené množství trestných činů ve srovnání s bílými Čechy. Možná to je pravda, možná není. Dokud nebude zveřejňována etnicita pachatelů, toto podezření se nepovede vyvrátit. Dokud toto podezření nebude vyvráceno, stále budou v Česku lidé zaujatí proti Cikánům/Romům. (Pokud by to náhodou byla pravda, tak její zveřejnění je první krok v řešení problému.) Toto je poučení, které jsem z případu vyvodil.
28. 05. 2012 | 13:49

Scarabeus napsal(a):

Jane:

"Vašim úkolem je to změnit."

Agentura, kterou pan Šimáček vede, sama o sobě, toho moc nezmění, to je takový hasič požárů, "hasit" se jí daří jen částečně, lepší něco než nic.

"Zakopaní psi" jsou jinde, ve způsobu a kvalitě vládnutí, jeden ze zakopaných psů(spíše tchoř) je na MPSV, jmenuje se Jaromír Drábek.
28. 05. 2012 | 13:53

stejskal napsal(a):

Dobrý den, paní B.,

ponechám stranou, že se Vás nikdo nezastává (mrzí mne to, rád bych Vám pomohl). Stejně tak nelze komentovat Vaší domněnku, že "kdyby se media párkrát osmělila a opakovala, že u jednoho a toho samého trestného činu Čechů a Romů padají OPAKOVANĚ nižší tresty u jedné a té samé skupiny, bylo by zřejmé, jak je to doopravdy." Domněnky vydávané za tvrzení se těžko komentují.

A tak se vyjádřím jen k tomu závěru.

Mé děti si běžně hrají s řadou Romů a naše rodiny se stýkají. Stejně tak mají ze školy resp. školky ukrajinské kamarády (v obou rodinách jsme byli několikrát na váštěvě a oni u nás).

Vím zcela bezpečně, že bych neměl s žádnou z těchto rodin problém sdílet stejné patro domu (a s jinými Romy či Ukrajinci zase ano). Měl bych ovšem problém sdílet stejné patro s lidmi, kteří sem chodí napadat a urážet jiná etnika či národy, většina z nich budou počítám etničtí Češi (jakož i třeba i s ryze českými násilníky, zloději, alkoholiky). Ale samozřejmě jsou v tomto etniku i tací, s nimiž patro sdílím vcelku bez problémů.

Ale jsou už na světě i místa, kde kmenové vidění světa kolem sebe není až tak přeháněné.

Libor Stejskal
28. 05. 2012 | 13:54

Sladký napsal(a):

Opakuji do třetice- může někdo vysvětlit, jak mohou kékaři-odborníci zaměnit zranění, způsobené pádem z výšky na zábradli od ran, způsobených kopanci a pdery pěstí? Je to pro mne nepochopitelné a další nepochopitelnou věcí je to, že se nad touto neskutečnou nesrovnalostí nikdo nepozastavuje.
28. 05. 2012 | 13:59

gaia napsal(a):

Sladký

já četla, že 60% diagnóz je chybných a přijde se na to až po pitvě.
28. 05. 2012 | 14:02

stejskal napsal(a):

Proč ne, pane edvarde.

A k čemu třeba konkrétně Vám bude, když budete vědět, že (etničtí) Češi v průměru více tunelují resp. dopouštějí se určitých druhů kriminality a mezi Romy je třeba zase větší procento kapsářů? Čím budete měřit, zda Romové obecně páší více kriminality než etničtí Češi (množstvím peněz, zraněnými, mrtvými, mírou společenských dopadů, to je ostatně dost těžko měřitelné).

Pokud jste sociolog, psycholog, pracujete v prevenci kriminality, pak takové statistiky (tedy jednotlivých druhů trestníé činnosti se vztahem k lokalitě) asi k něčemu můžete využít (k té prevenci). Ale pokud ne, k čemu Vám taková znalost bude (neberte to jako ironii či jízlivost, skutečně mne zajímá, jak s tím naložíte).

Libor Stejskal
28. 05. 2012 | 14:03

Scarabeus napsal(a):

stejskal:

Pane Stejskale,

to já jsem se v dětství také cikánských dětí bál, měl jsem s nimi samé špatné zkušenosti. V dospívání jsem poznal slušného Cikána(tehdy ještě nebylo u nás známo pojmenování Rom), přibližně stejně starého se mnou, ten mě nepřímo přiměl na každého Cikána/Roma nahlížet individuálně.
28. 05. 2012 | 14:03

Sladký napsal(a):

Gaio- dík za odpověď, ale rána způsobená kopnutím nebo úderem pěstí má zcela jiný charakter a podobu, než poranění způsobené pádem z výšky na zábradli.
28. 05. 2012 | 14:06

TomášL napsal(a):

Pane Stejskale,

všiml jsem si, že rómové během MS v hokeji nenosili české dresy a nefandili po hospůdkách českému teamu... To je sounáležitost, co?
28. 05. 2012 | 14:09

Sladký napsal(a):

A dodám, že tady těch ran musela být celá řada! Jinak by to nedávalo absolutně žádný smysl.To by snad musel tvrdit, že ho udeřili kovovou trubkou nebo tyčí!!A nezapomněl by\ch ani na to, že druhá,jím podaná verze mluvila o pomstě nespokojených kupců marihuany.To rovněž patří k obrazu celé události a nelkze to ignorovat.
28. 05. 2012 | 14:11

stejskal napsal(a):

Ano, pane Scarabee,

to je ta zkušenost, kterou může člověk udělat, pokud se hned v mládí neobrní před takoovu možností spousty stereotypy a předsudky (a v tom samozřejmě hraje rozhodující roli jeho rodiny, škola a ti, co na něj výchovně působí). A platí to pro všechny, Čechy, Romy či jakékoliv etnikum stejně.

Jenže s předsudky se nám žije jednodušeji než s poněkud obtížným a neustálým hledáním.

Libor Stejskal

P.S. Také jsme měl podobnou zkušenost, hodně brzy. Do školy chodili bráchové. Jeden pěkné číslo už od začátku, pak jsme ho viděl, že se živí jako vekslák před Tuzexem. Druhý hrozně hodný kluk, vyučil se a dodnes je zcela v pohodě (tehdy jsem se s ním kamarádil).
28. 05. 2012 | 14:12

Al Jouda napsal(a):

To Stejskal :
Češi jsou také etnikum - zejména v Kanadě :))))))
28. 05. 2012 | 14:12

Silvie napsal(a):

Já nevím jak autor, ale mně to nikterak nepoučilo.
Nechci se opakovat, vše jsem již napsala pod blogem pana Horvátha.

Jeden (kdoví jestli omyl, protože minimálně 50 procent lidí této verzi nevěří) stejně nesmaže mačetový útok a další brutální napadení, jichž stále přibývá (o krádežích snad ani nemá smysl se zmiňovat).
Být autorem, tak se držím hodně při zemi a přečtu si, co "bílí" píší v diskusích. Včetně břeclavských - ti se vaše cenné rady taky nevzali příliš k osrdí.

My vám na vaši multi -kulti víte co???
28. 05. 2012 | 14:12

stejskal napsal(a):

Já také ne, pane TomášiL (a dokonce mám pocit, že nás bylo víc. Aspoň tam, kde pohybuju, lidi chodili oblečení stejně jako jindy. V hospodě jsem neviděl hokej žádný, doma jen finále Rusů se Slováky. Mimochodem Rusové hráli opravdu skvěle, Malkin je podle mne fenomenální hokejista).

Hezký den.

Libor Stejskal
28. 05. 2012 | 14:15

B. napsal(a):

Pane Stejskale, mám mezi přáteli několik stoletých kuřáků a bez problémů kouří dál ...
Víte co? Vaše děti nechť si hrají s dětmi romskými i ukrajinskými, já k takovým dětem přirozenou důvěru nemusím cítit.
Vzala jsem si za manžela Čecha, ač jsem mohla zvolit i jinak.
Kultury romská i ukrajinská mi přijdou tak vzdálené, že přece po mně nechcete, abych je chápala a podřizovala se jim.
Vyrůstala jsem kdysi ve třídě i s dětmi romskými (ukrajinské nebyly zvykem) a jejich rodiče nejen že chodili do práce, měli pracovní návyky a to, čemu se říká životospráva, ale posílali i své děti do školy a věděli, že by se jim "neposílání" nemuselo vyplatit.
Nikdo k nim láskou neplanul, ale své místo ve společnosti měli.
Dnes si své místo vydupávají mediálně, přes různé zbytečné úřady a permanentní ubezpečování v tom, že "mají svoje práva".
Na slovo POVINNOST (ač v romštině existuje) naše slavné úřady a media u Romů jaksi pozapomínají.
28. 05. 2012 | 14:16

Silvie napsal(a):

resl,

bodejť by se nebály. Moje dcera byla u toho, když na hřiště vlítla cikánská fúrie a profackovala tam bílou holku jen proto,že se ohradila vůči chování jejího nevychovaného spratka.
Dnes se naše děti místům, kde se tihle srocují, zdaleka vyhnou.
Do huby tu dostal i nejeden více,než dvacetiletý. Vždycky po něm šli cikáni "na férovku" minimálně v trojnásobné přesile.
Na základní škole řešili ve druhé třídě!!! cikánského agresora, jenž chodil do školy s nožem a obíral děti o svačiny a peníze.
To víte není nad osobní zkušenost.
28. 05. 2012 | 14:18

TomášL napsal(a):

Pane Stejskale,

to já neviděl žádný zápas (celý). Jenom jsem si chtěl udělat vlastní průzkum na popud jednoho známého. Myslím, že to je nejkrásnější reálná ukázka, jak žijí vedle sebe Češi a rómové.

PS: Dávám přednost rugby...
28. 05. 2012 | 14:19

resl napsal(a):

TomášL,
nejsem cikán, rozumím hokeji a přesto jsem nechodil v dresu fandit do hospody, ani jsem si ho neoblékal doma před tv. Mám se stydět ?
28. 05. 2012 | 14:24

stejskal napsal(a):

Paní B., a on Vás někdo nutí, abyste se někomu podřizovala? Či se dokonce někoho snažila pochopit. To je přece každého věc, nakolik se snaží pochopit. To Vám nikdo nařídit nemůže (a je to dobře).

Mně zajímá, aby se v této zemi čím dál lépe dodržovaly zákony a to bez ohledu na etnicitu kohokoliv. Dále mne zajímá hledání způsobů, jak pomoci lidem, kteří se ocitli v nějaké problematické situaci (tím myslím především jejich motivaci, ne bezmyšlenovité nalévání peněz), protože to je jediný způsob, jak snižovat sociální napětí.

Pokud Vy to nepovažujete za důležité, je to Vaše věc. Každý máme prostě poněkud jiný zájem). Ale i to je dobře, jinak by tu byla strašná nuda (svět identických zájmů by se brzy stal nesnesitelný).

Mimochodem k tomu, aby si člověk uvědomoval nějaké povinnosti, musí být vychován. Nějak se nemohu zbavit dojmu, že se s takvou výchovou řada lidí jaksi minula. A to opět bez ohledu na barvu pleti.

Libor Stejskal
28. 05. 2012 | 14:29

Silvie napsal(a):

Šlapka,

"Ve své době takoví " angažovaní občané" volali po exemplárním trestu pro Hilsnera / a to prosím byl někdo reálný (hmotný)k dispozici - naši milí " angažovaní občané" se angažovali podbně jako se angažují ti, co chodí vyvolávat záhrobní fluida na duchařské seance..../"

Mně by ohromně zajímalo, jak si tedy představujete onu občanskou angažovanost vy?
Mají si občané, platící tady hříšné daně, nechat nas... na hlavy a trpně snášet život ,jenž jim ztrpčuje v jednom kuse jimi vydržovaná!! a nikým nezvaná (část přitáhla odněkud ze Slovenska) cikánská enkláva???

Vy , jako správný multikulturalista a milovník islámu, byste jistě uvítal výhradně demonstrace Antify nebo Kostlánovců.
Ale představte si, oni mají stejná práva i ti obyčejní, vámi (intelektuálním gigantem) opovrhovaní, malí "čecháčci".
28. 05. 2012 | 14:29

resl napsal(a):

Sylvie,
nepoužívejte mn.č. ve vyjádření k vašemu "multi-kulti." Stejně na to kálí hradní zloděj, jako vy, kterého nemusíte. Vy nejste "my." Ten příklad vám věřím, cikánky jsou trochu prudší, za to méně zákeřné svými ironickými poznámkami. Kdo jde na dětské hřiště a vidí tam cikánské děti, je okamžitě ostražitej a spíš čeká na nějakou nesrovnalost mezi dětmi. Ta vypukne i mezi "bílými", jen si nevzpomenete/nebo nechcete/, kdy si matky vynadaly, případně se popraly.
28. 05. 2012 | 14:35

TomášL napsal(a):

resl,

nemusíte se za každou cenu vyjadřovat ke všemu, o tom diskuze není... ;-)
28. 05. 2012 | 14:37

Silvie napsal(a):

"Mimochodem k tomu, aby si člověk uvědomoval nějaké povinnosti, musí být vychován".
Tak to jste ,pane Stejskale, uhodil hřebíček na hlavičku.

A nás,majoritu, do toho netahajte.
Když někdo tráví čas výhradně v hernách, barech nebo rozvalený na lavičce v parku tupým zíráním do blba, těžko z dětí vychová zdvořilé "ajnštajny".
U nás se to fláká celý den po městě od ničeho k ničemu. Tu a tam vidno nějakou pracující minoritu. Dětičky evidentně chodí do školy, jako do Sokola.
28. 05. 2012 | 14:38

stejskal napsal(a):

Já Vás do toho, paní Silvie, nechci tahat. Opravdu si myslím, že některé věci si musí člověk vštípit již v dětství, pak už je to většinou ztracené.

Hezký den Vám a Vaší majoritě.

Libor Stejskal
28. 05. 2012 | 14:41

český maloměšťák napsal(a):

Silvie
Už jednou jsem vás upozornil, že samomluva / oslovujete se při ní asi svým povoláním " šlapka" - což je divné, ale budiž.../ může přerůst v duševní chorobu.
Dotyčná pak má ve zvyku diskuze nad konkrétním případem zevšeobecňoavat a konstruovat tak pochybné zobecňující závěry - tyto pak zpětně použije ve vztahu ke konkrétnímu případu a neváhá tento konkrétní případ takto posuzovat.

To že pak jiné označuje opět svými vyhalucinovanými bizarními nálepkami jako např. mlultikulturalisty či milovníky islámu....a podsouvá jim ještě bizarnější soudy - např. ve vztahu k zdejšímu obyvatelstvu - přičemž opět použije zobecnění/obyčejní malí čecháčci.../ -neboť taková duševně nemocná osoba již konkrétní nerozlišuje....

...to by mělo zejména její kolegy a kolegyně jednoznačně vést k tomu, aby dotyčné sjednali lékaře - specialistu...popřípadě ji zajistili pobyt v nějakém solidním sanatoriu. Nebo obojí.

Navrhoval bych také uspořádat sbírku a za tímto účelem požádat M. Davida - prý nyní usilovně hledá někoho, kdo skutečně utrpěl újmu od Romů....
--------------
Nevím jak šlapky, - ale my čeští maloměšťáci ze zásady nechodíme do průvodů, které mají za cíl odsoudit nějaké duchy...v tomto případě dokonce duchy vyfantazírované.
Byť by byli tři a měli snědou pleť.
Toto my za angažovansost nepovažujeme.
Považujeme to spíše za projev chabého intelektu.

Ale pokud taková osoby měla již z dětství vypěstovaný návyk chodit/šlapat/ téměř do jakéhokoliv průvodu - pokud se jej zúčastnila většina...tak to na druhé straně celkem chápeme.
Což ovšem nevylučuje i ten chabý intelekt, že....
28. 05. 2012 | 14:43

Silvie napsal(a):

resl,

s lítostí musím konstatovat, že já jsem se opravdu ještě s bílými matkami neservala a ani jsem o ničem takovém neslyšela.

Tyto incidenty už řešila i policie /volaly ji samy děti/, protože cikánské rodičky jsou velmi agresivní a sprosté.

Děti se raději pakují, jakmile vidí, že se to na stadionu černá.
Je to rozhodně bezpečnější.
A takto se stále majorita stahuje a stahuje ze svých pozic.
Smutné.
28. 05. 2012 | 14:47

český maloměšťák napsal(a):

TomášL napsal(a):
Pane Stejskale,

všiml jsem si, že rómové během MS v hokeji nenosili české dresy a nefandili po hospůdkách českému teamu... To je sounáležitost, co?
28. 05. 2012 | 14:09
------------
Tímto příspěvkem vzorku typického " Čechačechům" bych si dovolil celou " diskuzi" ukončit.
Bylo by to velmi symbolické.

Bohužel to nejde. A tak nezbývá než opět popřát všem normálním lidem dostatek trpělivosti.

Howgh.
28. 05. 2012 | 14:48

Občan napsal(a):

Ne, Šimáčky, VY se z Břeclavi rozhodně nepoučíte. Jak byste také mohli, když je pro VÁS ethnobusiness skvělým zdrojem obživy.

Ale mohl byste nám třeba vysvětlit, jakouže to kvalifikaci má pan Krištof pro práci v ústředním orgánu státní správy na pozici odborného referenta.
Pro tuto pozici je totiž předepsáno MINIMÁLNĚ bakalářské vzdělání v oboru a 5 let ODBORNÉ praxe.
Ani jedním pan Krištof nedisponuje, ale stihl už dělat dokonce i ředitele v téže státní instituci.
28. 05. 2012 | 14:52

Silvie napsal(a):

resl,

když dovolíte, tak budu v souvislosti s multi -kulti nadále používat množné číslo s ohledem na uvedenou statistiku.

Averze Čechů vůči Romům je rekordní, každý sedmý k nim cítí odpor


Čechů s negativním postojem k Romům přibývá, oproti loňsku vzrostl jejich podíl ve společnosti o více než desetinu!!! Vyplývá to z dubnového průzkumu agentury STEM. Odmítavý vztah k romské menšině mají celé tři čtvrtiny !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!obyvatel ČR, což je nejvíce od roku 1994, kdy zjišťování začalo; rozdíly mezi jednotlivými roky jsou však většinou malé. Dobrý vztah k Romům vyjádřila jen dvě procenta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! dotázaných, velmi dobrý vztah vůbec nikdo!!!

Při posledním průzkumu v dubnu loňského roku uvedlo negativní postoj k romské menšině 68 procent dotázaných. Letos to již byly přesně tři čtvrtiny, o dva procentní body více, než činila zatím nejvyšší hodnota podílu odmítavých reakcí z roku 1994. Celých čtrnáct procent lidí dokonce odpovědělo, že k Romům cítí přímo odpor. Loni se takto vyjádřila desetina lidí. Podíl dotázaných s pozitivním vztahem k romské menšině se ve srovnání s rokem 2011 snížil o polovinu, ze čtyř na dvě procenta.

Podíl odmítavých reakcí se v minulých letech držel většinou těsně pod hranicí 70 procent. Negativní nálada české společnosti vůči Romům dočasně vzrostla na hodnotu 71 procent v roce 2009 a v letech 2010 a 2011 opět klesla na 67 až 68 procent. "Svou roli v poklesu mohl sehrát odmítavý postoj většiny veřejnosti k brutálnímu útoku na romskou rodinu ve Vítkově," uvedl STEM. "Letošní výsledky svědčí o opětovném nárůstu negativního vztahu, který nejspíše souvisí s nedávnými událostmi, zejména ve Šluknovském výběžku nebo Břeclavi," doplnili.

Stejný vztah jako ke komukoli jinému má k Romům šestnáct procent Čechů, o čtyři procentní body méně než loni. Lhostejnost k nim vyjádřilo letos sedm procent účastníků průzkumu, přibližně stejně jako při minulém dotazování. Výrazněji se v posledních letech nezměnily názory na otázku, zda by se v České republice mělo více dbát na práva romské menšiny. Většina lidí, celkem 85 procent, míní, že práva Romů v Česku nevyžadují větší péči.

Datum: 22.05.2012
Zdroj: tyden.cz (Odkaz na článek)
Kategorie: etnické menšiny
Subkategorie: Romové

http://www.schacco.savana.cz/vlastni_web/titulky.php?rychla_navigace=NULL&
28. 05. 2012 | 14:53

mb napsal(a):

Ne, nepoučíme ...

je to marný, je to marný, je to marný ...
28. 05. 2012 | 15:02

resl napsal(a):

TomášL,
o čem je diskuze a co to slovo vlastně znamená ? Dík za odpověď.
28. 05. 2012 | 15:03

resl napsal(a):

Sylvie,
nedovolím a netahejte mě mezi "my." Zkuste sama myslet /máte na to/ a nekopírujte každého mamlase.
28. 05. 2012 | 15:09

Majka napsal(a):

Petr z Tábora napsal(a):
Prohrávající v této cause je jistě rodina chlapce a média, policie byla od počátku zdrženlivá. Causu jsem zatím nepochopil - jak se mohl tak těžce zraněný hoch dostat ze 7.patra na místo "nálezu" a proč lékaři nerozpoznali úraz bitím od pádu? Proč nepromluvili přítomní svědci - ti žádný poúrazový šok mít nemohli a alespoň někdo z nich jistě není případ pro psychiatra, což bych si o tom Petrovi určitě myslel.
Nesouhlasím s panem Šimáčkem ve věci posouzení demonstrujících v Břeclavi. Já je naopak hodnotím jako angažované občany, kterým nebyl lhostejný osud spoluobčana. Měl by být naopak rád, jak se povedlo tu ukrajinskou rodinu sociálně začlenit do břeclavské komunity....

Nebyla jsem u toho, ale myslím, že ze sedmého patra se dostal s pomocí kamarádů výtahem a zkolaboval někde na ulici. Stačil ještě matce poslat SMS a přijmout její telefonické volání.

Co se týká doktorů, tak nevím, co poznali nebo nepoznali, protože to nesdělili médiím, což ani nesměli, protože je váže lékařské tajemství. Ale možná, že právě lékařská zpráva v policajtech vzbudila pochybnosti o klukově výpovědi.

Pro ty, kteří to ještě nevědí: kluk nespadl z BALKÓNU, aqle ze zábradlí na SCHODIŠTI.

Ano, mb, je to marný, marný, marný...
28. 05. 2012 | 15:11

TomášL napsal(a):

resl

Studoval jsem přírodní vědy. Asi si řeknete, proč to píší a co to má společného s článkem a reakci k Vám. Je to jednoduché... Všímám si detailů, kterým většina lidi nevěnuje pozornost. Pokud jim věnuje, většinou nad nimi nijak zvlášť neuvažují.

Když jsem napsal to, co jsem napsal, tak jsem tím něco myslel ve smyslu pravděpodobnostním/statistickém, že jde o zajímavou extrémní hodnotu, která může o něčem vypovídat. Nad zbytkem se již zamyslete sám....
28. 05. 2012 | 15:16

Silvie napsal(a):

resl,

tak jo, tak" my" bez resla...

Sorry, ale to není zkopírování "mamlase",ale oficiální statistika, čerpáno z Týden.cz. Máte tam link.
28. 05. 2012 | 15:21

modrý edvard napsal(a):

Stejskal:
"A k čemu třeba konkrétně Vám bude, když budete vědět, že ..."
Tahleta věta se prosím vůbec neměla objevit.
Nicméně odpověď je prostá: Aby se něco mohlo řešit, je třeba to nejdřív popsat. A pokud jsou před občany utajována jakákoli fakta (kromě tajných), nejenom se jedná o trestný čin, ale především to vede k rozkladu společnosti.
28. 05. 2012 | 15:35

santawizard napsal(a):

Jestli se krize bude prohlubovat ,tak se budou prohlubovat i všemožné lumpárny a cvokárny.Dialog bude mezi lidmi mnohem složitější a válka slov mnohem jednodušší i tady na aktuálně.cz.Tímto způsobem tvůrčí síla a životní energie bude lidem ubývat a ubývat.Krize de fakto zkouší lidi ,jak se zachovávají jeden k druhému za zhoršujících se okolností.Např. na Balkáně všechny cikány nejprve zlikvidovali ,jenom aby se potom mohli všichni nacionalisté vzájemně vyvraždit.Tento jev se postupně začíná pomalu ,ale jistě adoptovat i pro zbytek Evropy.
28. 05. 2012 | 15:35

resl napsal(a):

TomášL,
ač jsem se snažil, nic pravděpodobněstatistické jsem nenašel. Ale možná, tyto extrémní hodnoty přírodní vědy takto popisují. Nevím, nestudoval jsem je, takže má definice "diskuze" vychází z jiného oboru.
28. 05. 2012 | 15:37

TomášL napsal(a):

resl,

tedy bude lepší, když nebudete na mě reagovat a budete mě ignorovat. Předem děkuji. ;-)
28. 05. 2012 | 15:40

stejskal napsal(a):

Proč ne, pane edvarde?

Já jsem se jen zeptal, k čemu Vám konkrétně bude dobré vědět, kolik tunelářů či silničních pirátů je ryzích etnických Čechů, kolik třeba Maďarů, Slováků, Poláků, Němců, Židů popř. Romů.

Ano, některé statistiky pomáhají těm, kteří se zabývají prevencí kriminality dělat dobře jejich práci. Nejde o to, že bych plédoval za nějaké utajování. Jen se ptám, k čemu Vám konkrétně výše uvedená informace bude (třeba když se dozvíte, že percentuálně tuneluje v této zemi o něco více etnických Poláků než třeba Němců popřípadě že úplně ze všech nejvíce zde tunelují etničtí Češi popř. v běžné kapsařině vedou percentuálně Romové)? Co si s touto informací počnete?

Libor Stejskal
28. 05. 2012 | 15:43

xx napsal(a):

Sladký: asi máte trochu přehled o informacích z médií, já moc ne ale narazil jsem na tento text který píše čtenář Mackova blogu:

"Být cynik, tak řeknu, že policie chce případ uzavřít za každou cenu a Ukrajince (stejně jako Romy) beztak nemá nikdo rád, takže veřejnost sežere i historku s pádem z balkónu. Výpověď na detektoru lži nevypovídá vůbec o ničem (nelze ji použít jako důkaz v trestním řízení), ale na laickou veřejnost nepochybně zabere. Jako důkaz bych bral třeba znalecký posudek lékařů o tom, jak k poškození vnitřních orgánů kluka došlo (snad lze odlišit zranění způsobená nárazem do zábradlí v sedmém patře od fyzického útoku), ale ničím takovým policisté neargumentovali a ani o rekonstrukci údajného pádu (tedy zda je vůbec možné takto spadnout) nepadlo ani slovo. Rozsah zranění působí na pád z výšky jednoho patra neuvěřitelně, stejně jako skutečnost, že se kluk dokázal na balkónu zachytit.
Chci vidět ten barák, na kterém měl kluk údajně prostocviky provádět, včetně balkónu, na který dopadl, chci vědět, jak se z toho sedmého patra, z cizího balkónu, s tak vážnými zraněními dostal, jak se poté dostal až na místo, odkud zavolal pomoc, chci vědět, jak je možné, že zranění, způsobená údajným napadením, nikdo z lékařů nerozeznal od zranění, způsobených údajným nárazem do zábradlí.
Ani ČT, ani TV Nova, která jinak jezdí za každým křečkem na vodních lyžích, neukázala ani ten barák, kde k tomu mělo dojít, ani žádnou animaci, jak k pádu došlo a na to, jaký prostor věnovla média celému případu, je zachycení "posledního dějství" této kauzy víc než stručné. Rozhodující pro mne bude, zda policisté právní kroky vůči chlapci či svědkům - pro trestný čin křivé výpovědi, například. Protože pokud ne, pak mi příliš důvěryhodné nepřipadá.

Než druhý Varnsdorf, tak raději znedůvěryhodnit jednoho ukrajinského kluka a vše uzavřít s tím, že si to vymyslel. Ostatně ne náhodou se v médiích objevovaly nejrůznější spekulace, z nichž kluk vycházel jako lhář - dobrá příprava veřejnosti, aby ten šok z "vyřešení" celého případu nebyl takový, aby oficiální verze byla snáze akceptovatelná.

Všichni zúčastnění z celé kauzy jen získali: policie vyšetřila případ a zabránila další eskalaci napětí v gádžovsko-romském soužití (druhý Varnsdorf nebude!), z Romů jsou nevinné oběti mediálního lynče, média mohla čtenářům prodat X článků s celou kauzou, vyjma posledního dějství, které bylo třeba rychle odvysílat bez nepříjemných otázek. Jediný, kdo na případu prodělal, je kluk a jeho matka, ale z těch jsou teď takové "svině", že jejich další osud již nikoho zajímat nebude (a identitu svědků z pochopitelných důvodů nezveřejníme). Pokud k napadení (ať už kýmkoli) skutečně došlo, tak na dnešním uzavření případu vydělali i útočníci. Bonusem je možnost, že se kluk i s matkou přestěhují do jiného města a matka tak přijde i o práci na soudu v Břeclavi."
28. 05. 2012 | 15:46

modrý edvard napsal(a):

Pane Stejskale, já mám právo chtít libovolné (kromě tajných, soukromých atd.) informace, aniž bych vysvětloval, k čemu mi jsou. Pokud mi je někdo upírá, vracíme se do totality. Je mi líto, že tohleto nechápete.
28. 05. 2012 | 15:48

aga napsal(a):

Majka

Chlapec nezkolaboval "někde na ulici", ale u obchodního domu, kde se obvykle zdržuje i romská komunita. Vzhledem k tomu, že dodnes nebyl upřesněn dům, ve kterém se údajný úraz měl odehrát (už to je podivné), nevíme, jak daleko těžce zraněného chlapce podle vaší teorie museli kamarádi vláčet, je ovšem vysoce nepravděpodobné, že by si toho někdo cestou nevšiml, případně to nezaznamenaly kamery. Sama představa takové akce "ze strachu před matkou", na které se podílejí čtyři normální, nedementní dorostenci, je mírně řečeno absurdní. Muselo jim snad být jasné, že toho kluka mohou přenosem zabít, ale oni nepovolili, jak malí Meresjevové.

Ono je toho víc, co veřejnosti nebylo sděleno, kupodivu se jedná bez výjimky o informace, které jediné by mohly vnost do případu jasno. Propagandistických blábolů je nám naopak od počátku sdělováno spousta - jako by někdo promyšleně brnkal na naše city a vášně, a vyhýbal se rozumu. Proč asi?
28. 05. 2012 | 15:49

aga napsal(a):

modrý edvard

Modrá (bílá, černá ..) totalita je dobrá, na rozdíl od té rudé. Je mi líto, že to nechápete :)).
28. 05. 2012 | 15:52

stejskal napsal(a):

Ale já Vám ty informace neupírám, pane edvarde (pokud přesvědčíte někoho, aby Vám takové informace v případě třeba tunelování firem sbíral, je to Vaše věc).

Mě čistě osobně zajímalo, k čemu Vám to je (stejně by mne zajímalo, k čemu by Vám třeba byla statistika o délce zobáčků strakapouda velkého). Ale vysvětovat mi samozřejmě nic nemusíte. A Vaše právo chtít je prakticky bezbřehé.

Libor Stejskal
28. 05. 2012 | 15:53

modrý edvard napsal(a):

Pane Stejskale, a pokud ty informace budu znát, mohu s jejich pomocí vyvrátit fámy, které se Českem šíří o cikánské kriminalitě. /až se budou šířit fámy o dánské kriminalitě, chci to řešit stejně./ Já se opravdu čestně snažím nebejt rasista, ale tenhle stát přede mnou utajuje informace. Obávám se, že jsou tak strašlivé, že bych je nesnesl. Ale to je můj problém, ne Váš, ne Šimáčkův a ne státu. Jsem dospělej a svéprávnej a chci za sebe rozhodovat sám.
28. 05. 2012 | 15:54

modrý edvard napsal(a):

aga. modrý edvard je literární postava /vynikal mj. dokonalým vzděláním/. Asi stejně, jako kdybych se podepisoval rudý džentlmen. Tenhle nick mám, protože do předchozího se mě opakovaně někdo nabourával.
28. 05. 2012 | 15:58

Pepa Řepa napsal(a):

A nejhorší ze všeho jsou trpaslíci. Ty potvory vám vlezou všude
---------------
Byly časy, kdy jsem si myslel, že hermafrodit tenco alias šlápota, alias maloměšták je polcigán či čtvrkřovák nebo sedmiosminový pygmej.
Po přečtení jeho oduševnělých příspěvků jsem se poučil.

HERMAFRODO ČESKÝ MALOMĚŠŤÁK JE TRPASLÍK!
---------------------------------------
Sádrový, takový jako je prodáván u Rozvadova či Železné Rudy.
Vleze všude, kafrá do všeho, blekotá svá trpasličí moudra trpasličího pinče z perspektivy 20 cm od země.
Tuhle kafral i do kojení.

Proto bych chtěl poprosit všechny diskutéry.
Udělejte něco pro trpaslíci!
-------------------------------
Až pojedete na dovolenou, vezměte-po vzoru Amelie z Montmartru- kocábovité trpaslíci do tašky a vyvezte je a zvláště tohoto jednoho frustrovaného a zamindrákovaného jedince z Travesti Show, posaďte do metropole tabákového průmyslu Šluknov, do Břeclavi nebo do dědiny na Oravě, či do vybydleného Chánova a pošlete fotečku.
Tam mu bude dobře.
28. 05. 2012 | 15:59

stejskal napsal(a):

Já to chápu, pane edvarde, neberte to prosím osobně. Jen mne to zajímá.

Co přesně si představujete pod pojmem cikánská kriminalita? Co přesně byste potřeboval vědět? Jaké fámy chcete vyvrátit?

Třeba se k něčemu dobereme.

Libor Stejskal
28. 05. 2012 | 16:01

TomášL napsal(a):

Pane Stejskale 15:53,

dané statistiky pomáhají v mnohé. Proč jsou běžné takové statistiky v USA a nejsou možné v Evropě?
28. 05. 2012 | 16:02

evix napsal(a):

Jsem ráda, že nejsem Romka ani Ukrajinka, neb by mi mohla skupina angažovaných občanů způsobit nějakou újmu.
Že se média tady dopouštějí manipulace je známo, taky je známo, že ty Romy někdo strká do jednoho, nebo dvou i více baráků a využívá tím nějaké dotace. Občané Havířova i Karviné Vám jistě potvrdí, že se množství Romů zvyšuje a porodností to není. Navíc se těch nově příchozích bojí i romští starousedlíci. Proč je někdo sváží na místa, kde není práce ani pro bílé a proč jim už dobrých 20 let jsou vypláceny dávky aniž by se po nich chtěla nějaká povinnost!!! To jsou 2 generace co neví co je to práce. A co dál s takovými?
Tady je nějaká skrytá manipulace a troufám si tvrdit, že za tím jsou zájmy jisté skupiny obyvatel, které rozkrádají republiku.
28. 05. 2012 | 16:02

modrý edvard napsal(a):

Stejskal: kupř. chci vědět, jaký podíl násilných trestných činů spáchali v roce 2011 Romové.
28. 05. 2012 | 16:08

Pepa Řepa napsal(a):

Trpaslík nebo také hovorově trpajzlík je označení pro humanoida se znatelně menší výškou (v dospělosti) než je běžná (průměrná) fyziologická výška člověka.
------------------------
Tolik WikiBedie
http://www.google.cz/imgres?q=Trpasl%C3%ADk&hl=cs&sa=X&biw=1280&bih=605&tbm=isch&prmd=imvns&tbnid=9tndxNTSvbNDfM:&imgrefurl=http://ricollastx.chytrak.cz/&docid=oeJQcmQVu7IvNM&imgurl=http://ricollastx.chytrak.cz/trpaslik.jpg&w=150&h=152&ei=iYbDT9y-O8eaOprf9eMJ&zoom=1&iact=hc&vpx=154&vpy=292&dur=10667&hovh=121&hovw=120&tx=73&ty=45&sig=110368890032670409108&page=2&tbnh=121&tbnw=120&start=25&ndsp=29&ved=1t:429,r:7,s:25,i:206
28. 05. 2012 | 16:08

stejskal napsal(a):

Tak to nevím, pane edvarde.

A kdybyste to číslo znal, co byste z něho usoudil? Že Romové páchají více násilných činů než (etničtí) Češi popř. že to jsou větší násilníci? Nebo že mezi Romy existují skupiny recividistů, které páchají násilné trestné činy? A dělili bychom to nějak dále? Třeba na násilný trestný čin rvačky a násilný trestný čin předem připravovaný za účelem třeba obohacení se (nájemná vražda a pod.)

Nechci Vás zkoušet, jen se snažím naznačit, jak jsou podobné statistiky smysluplné jen v případě, že se zabýváte souvislostmi. Je to stejné, jako když sem jeden nejemenovaný diskutér neustále píše, kolik Romů je (k celkovému počtu obyvatel) v kriminále (už nepíše za co), zatímco my bychom tam raději místo drobných šejdířů, kapsářů a rváčů viděli ty velké tuneláře a nájemné vrahy (jenže ti se chytají jaksi o něco hůř).

Nenutím Vás, abyste se s touto mojí úvahou ztotožnil. Klidně požadujte po svých zástupcích, aby se zasadili o zveřejňování trestné činnosti podle etnicity. Ale je dobré vědět, k čemu to je (a co to může způsobit).

Libor Stejskal

P.S. Já ta přesná čísla znát nepotřebuju. Dokážu si je představit. Spíš mne zajímá, jak snižovat kriminalitu obecně. Nejen tu mýtickou romskou (viz http://www.epolis.cz/download/pdf/materials_68_1.pdf)
28. 05. 2012 | 16:28

neo napsal(a):

pane Stejskale,

když si Rath odnese krabici od vína plnou bankovek, nebo nájemný vrah oddělá mafiána či jeho synka , tak mě to nepálí tolik, jako když mi kdejakej sígr vytluče okno, propíchá gumy, ukradne peněženku, navigaci nebo mě přepadne a sebere cíga.

( a to o romech to vůbec neni)
28. 05. 2012 | 16:37

modrý edvard napsal(a):

Pane Stejskale, dokud vy, Šimáček, Kocáb nebo někdo podobný nezveřejní data o cikánské kriminalitě, pokud možno komentovaná, kdybych je třeba nepochopil sám od sebe, tak si budu myslet, že situace je daleko horší, než to vyzerá, stát to přede mnou tají, nic s tím nedělá a nebudu překvapen, když začnou masové demonstrace proti Romům. Z Vašich odpovědí mám dojem, že se mi nesnažíte odpovědět, ale hledáte kličky. Skutečnost nezmizí tím, že se o ní nebude mluvit.
Nejde jen o to, jaká je hypotetická cikánská kriminalita. Jde především o to, že stát utajuje informace*. Myslel jsem si, že tohle je bod, který jsme před 20 lety vyřešili.
* Nebo je nemá. To je o něco lepší situace.
28. 05. 2012 | 16:44

Majka napsal(a):

Aga:
Podle mé teorie ho kamarádi možná nemuseli nikam daleko vláčet, protože podle zprávy policie nenašli u žádného obchoďáku, ale "na Ulici J.Palacha v blízkosti hotelu Terezka". A on vypověděl, že byl napaden na cestě od mostu k Shopping cestru".
Informačním šumem zřejmě vznikla zkreslená informace, že byl v tom obchoďáku.
http://www.mapy.cz/#x=16.890303&y=48.756850&z=15&t=s&q=hotel%20Terezka&qp=16.889322_48.756371_16.890701_48.757291_19&c=f&d=firm_423000_1

Pokud vám připadá zvláštní, že si nikdo, ani bezpečnostní kamery, nevšiml, jak ho "někam vlečou", nebylo by stejně zvláštní, že si nikdo, ani bezpečnostní kamery, nevšiml, že ho bijí tři útočníci?
Dále strach před matkou, mi připadá dost normální, pokud jde o matku, která podle svých vlastních slov pravidelně testuje syny na přítomnost drog v krvi.
Kamarádi si nemuseli být vědomi, že ho nějak ohrožují, protože neznali rozsah zranění. Ostatně zraněný kluk byl při vědomí aspoň tak dlouho, než se domluvil s matkou, kam pro něj má přijet. Všimněte si, že nikdo z těch mladistvých nepokládal za nutné volat záchranku.
28. 05. 2012 | 16:44

Silvie napsal(a):

Pane Stejskale,

vy jste manipulátor par excellence - tak "mýtickou" pravíte???

Mně to tedy od vás přijde ,jako docela drzé prohlášení.

Všichni našinci u nás vědí, jak se to s kriminalitou tohoto etnika má a jisté statistiky unikly (i přes pokusy o utajení) na veřejnost. Pokud se nemýlím, osazenstvo českých věznic je z 60 procent tvořeno příslušníky tohoto etnika. S ohledem na jejich procentuální zastoupení v populaci je to zřejmý úspěch.
Vy možná ta čísla znát nepotřebujete, ale většina z nás je žádostivá vědět, jak se to má skutečně s onou "mýtickou" kriminalitou. Zda je opravdu tak zanedbatelná, jak nám multikulturalistické pijafky tvrdí.

Při svém vzdělání a inteligenci byste asi měl vědět, že bez řádné analýzy problému lze dost těžko hledat řešení!!!

Jak jsem pochopila, jsou tedy ony "programy a projekty pro romskou menšinu", ušité horkou jehlou bez základní znalosti statistických údajů, jen černou dírou na fin.prostředky majority.
Když vás tak čtu, říkám si, nač my vlastně vůbec platíme miliony za sčítání lidu a podobné nákladné hovadiny.
Statistika nuda je, má však přesné údaje...

Možná byste nás pak nemohl tak lehce balamutit.
A tuneláře do toho nepleťte - to, co ukradnou, cikáni neplatí.
Zase to zaplatíme my - dojné bílé krávy.

Právě jsem se dozvěděla, že ušlechtilí břeclavští cikáni upustili od myšlénky trestního stíhání ukrajinského kluka.
Připadám si tady, jako v Kocourkově. Zloději a kriminálníci tady podávají podněty k trestnímu stíhání, jak na běžícím pásu.
28. 05. 2012 | 16:55

Jedla napsal(a):

Zazněla tu kritika médií, která "udělala velkou kauzu" z mála a nekvalitních informací. Kluk, který lhal mámě, je trochu "oběť", která si sotva dokázala představit všechny důsledky. Tedy ve smyslu autorovy otázky "poučíme se" sice mohu souhlasit s mb (je to marný, to je vidět i zde v diskusi), ale snad by se měli a mohli poučit zejména redakce a šéfredaktoři.

Jinak "bych podepsal" úvahu Borise Cveka z Britských listů: http://www.blisty.cz/art/63593.html
28. 05. 2012 | 17:11

PB napsal(a):

Pane Stejskale, souhlas nejen se Silvií.
Uvádět zde, že cikáni netunelují, je jako tvrdit, že prezident "Cikánské republiky", jakožto i ministři této republiky nikdy nekradli.
Pokud je nějaký národ či etnikum, které nemá svůj vlastní stát, měl by se všude, kde žije, chovat jako host-nikoli machrovat.
Vy byste se kdekoli na světě choval jako cikáni v Čechách?
Vždyť je alarmující, co si všechno necháme líbit.
I na film "Cikáni jdou do nebe" se dívám méně svobodně než dřív.
I za toho "strašně nesvobodného komunismu-socialismu" jsme jako děti cikánům "do jejich etnika" nadávali-a nic se nestalo.
Dnes už bychom měli na krku možná trestní oznámení a měli co vysvětlovat na policejní služebně, zatímco vedle nás by se na nás šklebil Dežo, kterému by mohli dokazovat krádež libovolného tovaru do 4999 Kč. On by podepsal a šel "pokračovat".
To dříve nebylo.
Uznejte sám i ve svém svědomí, že se tu pro cikány dělá nápadně více, a čím víc se jim leze "někam", tím je to beznadějnější.
Proč obyčejného člověka při domovní krádeži může napadnout - bez jakékoli nápovědy - právě cikánské etnikum? Chtějí vás naštvat?
Tvrdit zde, pane Stejskale, o cikánech, že "jsou jiní" a my všichni zde se mýlíme, je stejné, jako "upravovat" úroveň jejich hudby, životního stylu (např. stěhování se), či vysoce hodnotit jejich "poevropšťování". To jsou přece ryzí kraviny!
28. 05. 2012 | 17:14

honolulu napsal(a):

To je jednou z hlavnich povinnosti vladnich autorit kriminalni, a jine statistiky zvernovat.
NEVERTE panu Stejskalovi, ze statistiky nejsou potrebne.
Vychazi kazdy rok v rocnim Almanachu. Vyborne cteni, doporucuji.
28. 05. 2012 | 17:15

stejskal napsal(a):

Dobře, paní Silvie a pane edvarde.

Neumím zveřejnít data o cikánské kriminalitě. Za prvé nevím, co to je. Za druhé je nemám. A za třetí mne moc nezajímají. Zajímá mne kriminalita jako taková.

Ono nakonec stejně stačí, že společně s paní Silvií "všichni vědí..." ;-)

Dobrý den, pane Jedlo,

možná i v případě těch médií by stálo za to rozlišovat ;-)

A to mne jo, pane neo. Přijde mi to společensky daleko závažnější a mě osobně víc ohrožující, než že si musím koupit novou pneumatiku či zasklít okno. Ale samozřejmě každý to vidí jinak, to je jasné.

Hezký podvečer i Vám.

Libor Stejskal
28. 05. 2012 | 17:19

Petr z Tábora napsal(a):

to český maloměšťák 13:24:
Každý si ponecháme svůj názor. Nemontoval bych do toho jiné kriminální případy. Ostatně pokud policie měla další vyšetřovací verse, tak je mohla před demonstracemi zveřejnit.
Prostě lidé vycházeli z informací ve sdělovacích prostředcích a slušným rozhodným způsobem se ozvali. Tomu rozumím a kdybych tam bydlel, tak tam jdu také. Lidé si nesmějí nechat ... na hlavy.
Také nevím, proč z této causy stále zůstává řada věcí nezveřejněných, jen to podporuje spekulace.
28. 05. 2012 | 17:28

stejskal napsal(a):

A proč bych se neměl chovat kdekoliv ve světě jako Cikáni, paní či pane PB.

Jako pánové Holomek, Horváth (zdejší blogeři), Banga, Lavička, dámy Mihaličková, Horváthová, Kováčová... Znám spousty Romů, kteří se chovají stejně jako já. A spousty bílých, kteří se chovají tak, jak bych se nikdy chovat nechtěl.

Problém, je, že řada lidí neustále rozlišuje na "my" a "oni" jen podle etnického klíče a ne podle toho, jak se kdo chová.

A dokud se toto nezmění, bude situace zlá.

Hezký večer.

Libor Stejskal
28. 05. 2012 | 17:31

aga napsal(a):

Majka

Média zveřejňovala fotografii místa za obchodním domem, kde si chlapce matka údajně vyzvedla, několik dní. Nezdá se vám, že je v tomto případě "informačních šumů" nějak příliš? Včetně toho šumu o dealování drog, který média taky převzala veleochotně?

Že kamery nezaznamenaly potyčku tak, jak byla původně popisována, se mi divné zdálo, a taky jsem to už v prvních diskuzích podotýkal, někdo tehdy přišel s vysvětlením, že na místě se kamery nenacházejí (přestože je to místo, kde by je člověk právem očekával). Takže můžeme shrnout - ačkoli je kamerami veřejný prostor prošpikován, v určitých případech záznamy pro jistotu chybí.

Že si zraněný z posledních sil zavolá matku nebo záchranku je poměrně běžné. Ostatně, když se matkytak smrtelně bál, proč tedy nevolal radši tu záchranku? V minulých diskuzích zde popisovali svědci podobných zranění (poškozené ledviny, játra a slinivka), že vážnost zranění je na pacientovi vidět na první laický pohled, nedovedu si představit, že by všichni tři (mýtičtí) svědci byli tak otrlí a nezodpovědní. Je hezké, že policie a média tak úzkostlivě chrání jejich identitu, to o Petrovi a jeho matce ví případný zájemce o pomstu (a vytí po pomstě z určitých kruhů nelze přehlédnout) každou podrobnost.
28. 05. 2012 | 17:32

Jedla napsal(a):

Máte pravdu, pane Stejskale.
Mimochodem, proto diskutuji zde, že mezi médii (tištěnými i na síti) rozlišuji. Nicméně zpravodajství aktuelne.cz teď moc nečtu, co jste předělali "strom" stránek. Původně jsem měl v záložkách aktuálně.cz, pročetl zpravodajství, a pak klikl na blogy. Ale pak došlo ke změně, musel jsem jít od hlavní stránky nejprve na "názory", a z nich teprve na "další blogy". To už je moc balastu. Nechci "doporučení" co číst. Tak teď mám v záložkách přímo odkaz na blogy, a se zpravodajstvím aktuálně.cz se míjím.
28. 05. 2012 | 17:46

Majka napsal(a):

To, že média zveřejnila nějakou nfotku neznamená vůbec nic. Protože média si v policejní zprávě přečetla něco o Shopping Centru, tak tedy vyfotila Shopping Centrum, "kde se schází Romové". Proč nevyfotila raději "hotel Terezka", blízko kterého byl chlapec nalezen, mi známo není.
Ano, pokud byl jeho stav vidět na první pohled, proč tedy někdo nezavolal tu záchranku a proč se zdržovali s tou SMS matce, když nmatka nejprve musela zavolat zpět a pak teprve přijela? Záchranka by to jistě zvládla rychleji. Nebylo to tak, že vážnost zranění na první pohled v první chvíli zřejmá nebyla?
Identitu Petra a jeho matky nezveřejnila policie, v prvních zprávách jmeno uvedeno nebylo. O publicitu se postala matka. O publicitu ostatních mladistvých se zcela správně nepostaral nikdo. Totiž jména mladistvých se v takových souvislostech zveřejňovat nemají.

http://www.lidovky.cz/policie-patra-po-muzich-kteri-v-breclavi-brutalne-zbili-chlapce-pvy-/ln_domov.asp?c=A120416_110506_ln_domov_mev
28. 05. 2012 | 17:47

Pár čísel napsal(a):

ČR má 214 vězňů na 100.000 obyvatel, tj, celkem cca 22.470.
České věznice jsou ze šedesáti procent obsazeny cikánským etnikem, tj.
cca 13.482 ks. Na majoritu připadá cca 8.988 ks.
Odhad počtu etnika je cca 300.000 ks.
Na 100.000 členů etnika připadá 4.494 vězňů.
Na 100.000 členů majority připadá cca 88 vězňů.

Kdyby měla majorita stejnou kriminalitu jako etnikum, měla by ČR místo 22.470 vězňů úctyhodných 471.870 vězňů!!!!!!
Porovnáním počtu vězňů na stejný počet obyvatel zjistíme, že na etnikum připadá 51x vyšší počet vězňů.
28. 05. 2012 | 17:56

český maloměšťák napsal(a):

Petr z Tábora
Lidé /řekl bych že termín " některá individua" je přesnější/ vůbec rádi vycházejí u informací, které jim někdo nakuká. Proč ne - myšlení bolí a já nejsem z těch, co by rádi viděli někoho skučet a svíjet se bolestí.
Ovšem v případech, kdy pravdu verifikuje až soud - je dost pitomé jít do průvodu, kdy tento je uspořádán na protest proti činu, který - jak se nakonec ukázalo..se vůbec ani nestal. A stavět ho do bůhvíjakých souvislostí.
To skutečně spíše evokuje spiritualistickou seanci - než nějaký spontánní protest.

Jinak je samotřejmě vašim výsostným právem jít do jakéhokoliv průvodu. Doporučuji například nějaký průvod v tento čtvrtek. /1. červen/
(Nezapomeňte na čepičku a rolničky)

Stejskal
Pane Stejskal, není možné ten výtah z obžalovacího spisu kauzy " Rath" - který aktualně.cz prezentuje ve formě /no prostě takové, jak to prezentuje...:)/ - není to možné odněkud stáhnout /jpg, doc, pdf..../ ?
28. 05. 2012 | 18:00

Sutech napsal(a):

to: Martin Šimáček

Břeclav je MORAVSKÉ město, ano patří mu i kdysi rakouská území, ale samotná Břeclav byla je a bude na MORAVĚ.
Prosím vás, opravte tuto hrubou místopisnou chybu ve vašem textu.

<quote>Škody v soužití v Břeclavi jsou obrovské.</quote>
Pane Šímáčku, škudy jsou NA soužití, ne V soužití

O postupu Ryšavého se můžeme jen hádat, nejedná se totiž o žádná opatření, ale spíše pseudoopatření, Je zbytečné, pokud máte strážníka na telefonu, což je jeho "geniální" řešení, daleko užitečnější by byl strážník v terénu, ať už pěšky, či na kole, nebo na koni.

to: stejskal
Podle dat o obyvatelstvu je na orkese Břeclav cca 24% Moravanů, nepochodovali tak jen Češi, ale i Moravané/Moraváci, vyberte si tvar dle libosti. Myslím, že v multi-kulti světě by se na Moraváky nemělo zapomínat

to: Sladký
Pokud má někdo vážná život ohrožující zranění, pak je prvním úkolem lékařů zajitit záchranu života, nikoliv zjiš´tovat jak to bylo.

to: aga
odhadem něco mezi 100 a 200m.
28. 05. 2012 | 18:02

aga napsal(a):

Majka

Nebylo to tak, že to bylo všechno jinak?

Médiím se v tomto případě (a ve většině dalších) nedá věřit vůbec nic, a prominete, nevěřím ani policii, nevěřím na její objektivitu a nezávislost na zkorumpovaných politicích. Případ a vše okolo něj bohužel jen dále odkrývá neřešené a dnes už zřejmě neřešitelné problémy, a to nejen v soužití majority (a jak se ukazuje i dalších minorit) s romskou menšinou.
28. 05. 2012 | 18:02

honolulu napsal(a):

Kdyz pan Stejskal rekne, ze "JSOU JINI" (nez Cesi,) tak si zaslouzi pochvalu za to, ze konecne zacina vnimat realitu !

Uznat, ze "JSOU JINI" opravnuje kazdeho Cecha zit od nich oddelene.
Poukazat na tento rozdil, zarazuje pana Stejskala do skupiny velikanu jako byl napr. Hendrik Verwoerd - prime minister of South Africa (1958-1966). K velikosti B. J. Vorstera doroste pozdej.

Nebude se nic zaclenovat, bude se vyclenovat na zaklade kultury a chovani !
Jak to, ze zde nikdo nemluvi o te pani co zemrela na nasledky prepadeni na Sluknovsku ? Navrhuji okamzite prestavat s vyplacenim davek vsem Cikanum na Sluknovsku.

Take protestuji proti prirovnavani trpasliku ke Slapce/Malomestakovi. Trpaslici si nezaslouzi takovou degradaci. Byli prece na strane Snehurky.
28. 05. 2012 | 18:04

Takhle hloupě napsal(a):

se neptají ani v mateřské školce:
"..Co přesně si představujete pod pojmem cikánská kriminalita?..."
Kriminalitu páchanou cikány.
28. 05. 2012 | 18:04

tomas napsal(a):

to stejskal, muzete, prosim, udelat strucny vycet informaci, ktere vam k necemu skutecne jsou. k cemu jsou vam napriklad blogy na aktualne.cz, tedy krome toho, ze vas zivi.
pokud bych tedy vedel, ze mezi cikany je vetsi pocet kapsaru, tak bych si prsote pri setkani svetsi skupinkou, daval vetsi pozor, asi jako bych si daval pozornost v zatacce, o ktere je znamo, ze se v ni deje vetsi pocet nehod
28. 05. 2012 | 18:06

český maloměšťák napsal(a):

Pár čísel napsal(a):
ČR má 214 vězňů na 100.000 obyvatel, tj, celkem cca 22.470.
České věznice jsou ze šedesáti procent obsazeny cikánským etnikem, tj.
cca 13.482 ks. Na majoritu připadá cca 8.988 ks.
Odhad počtu etnika je cca 300.000 ks.
Na 100.000 členů etnika připadá 4.494 vězňů.
Na 100.000 členů majority připadá cca 88 vězňů.

Kdyby měla majorita stejnou kriminalitu jako etnikum, měla by ČR místo 22.470 vězňů úctyhodných 471.870 vězňů!!!!!!
Porovnáním počtu vězňů na stejný počet obyvatel zjistíme, že na etnikum připadá 51x vyšší počet vězňů.
28. 05. 2012 | 17:56
----------
Nesouhlasím. Já jsem čerpal ze stejných zdrojů jako vy /Rádio Jerevan/ a tam říkali, že v těchto ks /zajímavé - vy lidi počítáte jak prasata nebo kola ostnatého drátu/...že majorita je pojmem zavádějícím - že jsou v ní obsaženi např. Ukrajinci, Rusové...ale i Romové, co nejsou Romy ./mimochodem - KDO to zjišťuje - zda je vězněn Rom či Nerom...předpokládám že má i nějaké verifikační kukátko či alespoň nějaký jiný forrichtung.../. A mezi Romy jsou zase Neromové, co nejsou Neromy.
A že to není 13. 482 , ale 12. 765. A taky že cikánů /ve smyslu neetnickém - tedy notorických lhářů/ je u nás celkem osm milionů - a ne jenom 300 OOO.

Nejen z těchto zcela zjevně odporujících si čísel vyplývá, že váš výpočet je přesný zhruba tak, jak přesně odhaduje Kalousek každým rokem daňové příjmy a výdaje pro rok příští.
-----------------------------------------------------------------------------
A to ještě neberu v potaz metodiku profesora Čiduchočovského, který do výpočtu zahrnuje nejen duchy tří břeclavských cikánů, ale i jejich duchy.
(metoda se jmenuje " duch, duch, duch...vydýchal nám čerstvý vzduch")
28. 05. 2012 | 18:12

český maloměšťák napsal(a):

honolulu napsal(a):
Honolulu to shrne a zjednodusi vsechno dohromady nasledovne :

Z 8 do 7 patra se neda spadnout, to nedokazi ani prave opice v Africe. To je proti zakonum gravitace.
Zde je krecovita, hystericka, zoufala snaha multi-kulti o udrzeni sveraci kazajky nad narodem. Sveraci kazajka je v carech.....
24. 05. 2012 | 20:38
--------------
Obr "fyzikálních nauk" a "logiky" Honolulu si zřejmě dnes zase šňupl koksu a padá ze 7. do 8. patra.....a bude padat a padat a padat..

...až na samé diskuzní dno. Tam mu konečně navlíknou svěrací kazajku.

Zatím nashle.
28. 05. 2012 | 18:17

honolulu napsal(a):

Vitezem diskuse na tomto bloqu je pani Silvie, jako vzdy !
Nejhloupejsim na tomto bloqu je nick Tencokyda Hnuj, alias Slapka, alias Cesky malomestak, jako vzdy.
28. 05. 2012 | 18:17

Petr Havelka napsal(a):

Pár čísel,

mohl byste prosím k 28. 05. 2012 | 17:56 doložit zdroj?

Pokud nedoložíte budu to brát jako "Břeclav"
28. 05. 2012 | 18:19

Těch pár čísel napsal(a):

Těch pár čísel pochází z části ze stránek MV, z části z vnitřních statistik PČR a sociálních úřadů, a zbytek je z nich vypočítán.
28. 05. 2012 | 18:24

stejskal napsal(a):

Pane Jedlo,

na titulní straně Aktuálně vpravo (někde uprostřed) jsou dva poutáky na blogy. Nad nimi je nápis Blogy na Aktuálně.cz. Když na něj kliknete, jdete rovnou sem. Ale to není až tak důležité :-) Těší mne, že sem chodíte rád debatovat.

Mohu, pane Tomáši,

mne především (tedy samozřejmě kromě toho že mne to živí) přijde důležité, když se spolu lidí pokoušejí komunikovat, přemýšlejí nejen o tom, co chtějí sdělit ostatním, ale i o tom, co sdílejí druzí. Tyto tři věci mi za současného stavu společnosti přijdou jako vůbec nejdůležitější: naslouchat, přemýšlet nejen o sobě a učit se komunikovat. Vše ostatní je z mého pohledu až na druhém místě.

Hezký večer.

Libor Stejskal
28. 05. 2012 | 18:24

Petr Havelka napsal(a):

Těch pár čísel,

víte Google je mocná zbraň

při pouhém vložení věty "České věznice jsou ze šedesáti procent obsazeny cikánským etnikem"

mi vyskočí tři odkazy na zdejší blogy.

Můžete mi doložit zdroje, klidně si to spočítám.

Potom jakési PDF od "vzdělávacího institutu" autor děkuje za spolupráci paní Edelmannové
28. 05. 2012 | 18:32

honolulu napsal(a):

Budu zde stale opakovat ! Z 8. do 7. patra balkonu se neda spadnout !
To by padajici musel letet obloukem.
Dokaz nam Slapko / Malomestaku, ze je to mozne a predved nam to !

S Tvoji hloupou, tvrdou dubovou makuvkou, size udelas dulek v dlazdeni pod barakem, ale jinak se ti urcite nic nestane.
Kdyby stalo, tak otevru lahev Burgundy na oslavu.

Tak jako pan Stejskal odborne a profesionalne "MASAZUJE" vas, tak policajti zmasazovali kluka v Breclave, aby mluvil politicky prijatelne a potrebne reci.

Nejaky policajt je v Cesku skoro chytry, dokazal to i pripad dr. Ratha.
Uz mam napsany doporucujici dopis, aby cesti policajti znovu do svych rad prijmuli Malomestaka. Tim tak upne zblbnou, ze budou na stejnem intelektualnim levelu jako tradicne.
28. 05. 2012 | 18:34

český maloměšťák napsal(a):

honolulu

Majka napsal(a):
Petr z Tábora napsal(a):
Prohrávající v této cause je jistě rodina chlapce a média, policie byla od počátku zdrženlivá. Causu jsem zatím nepochopil - jak se mohl tak těžce zraněný hoch dostat ze 7.patra na místo "nálezu" a proč lékaři nerozpoznali úraz bitím od pádu? Proč nepromluvili přítomní svědci - ti žádný poúrazový šok mít nemohli a alespoň někdo z nich jistě není případ pro psychiatra, což bych si o tom Petrovi určitě myslel.
Nesouhlasím s panem Šimáčkem ve věci posouzení demonstrujících v Břeclavi. Já je naopak hodnotím jako angažované občany, kterým nebyl lhostejný osud spoluobčana. Měl by být naopak rád, jak se povedlo tu ukrajinskou rodinu sociálně začlenit do břeclavské komunity....

Nebyla jsem u toho, ale myslím, že ze sedmého patra se dostal s pomocí kamarádů výtahem a zkolaboval někde na ulici. Stačil ještě matce poslat SMS a přijmout její telefonické volání.

Co se týká doktorů, tak nevím, co poznali nebo nepoznali, protože to nesdělili médiím, což ani nesměli, protože je váže lékařské tajemství. Ale možná, že právě lékařská zpráva v policajtech vzbudila pochybnosti o klukově výpovědi.

Pro ty, kteří to ještě nevědí: kluk nespadl z BALKÓNU, aqle ze zábradlí na SCHODIŠTI.

Ano, mb, je to marný, marný, marný...
28. 05. 2012 | 15:11
------------------------------------------------------------
Honolulu - chce to méně drog a více číst texty.

JInak samozžejmě naní dobrá ani kombinace kokain a Burgundské - ale ve vašem případě je to už stejně jedno....

Někdy mám pocit, že je vám tak osm roků....
28. 05. 2012 | 18:38

tomas napsal(a):

stejskal, a jak vam z tetokomunikace vyocuje to, ze nekdo by se snazil statisticky podchytit cikanskou kriminalitu? pokud pouziijete nejake absolutni meritko, tak vam petadevasesat procent informaci je k nicemu, nebo svuj vyznma maji ta cisla i o cikanske trestne cinnosti. mimochodem .. cikani nejsou jedini, kteri jsou v mediich vyslovne uvadeni v souvislosti s trestnou cinnosti, patri sem vsichni cizinci vcetne vietnamcu a z ceske majority pouze jedin askupina / podnikatele. ovsem za podnikatele cesk amedia povazuji i pitra, krejcire, za lobbistu janouska .. tesim se az si u vas prectu, ze dvacetilety pokladni z tesca rozsekal nozem svoji tchyni, budu vedet,kde si mam dat pozor, zatim abych se bal podnikatelu
28. 05. 2012 | 18:38

minatomirai napsal(a):

Majka se zdá být jediná rozumná tady, když trpělivě s klidem vysvětluje fakta, která jsou naprosto logická.

Matka se postarala o to, aby z toho byla explozivní situace. Bezohledně kontaktovala média, když se musela od syna již dovědět, co se vlastně stalo. Kluk je mizerně vychovaný, rozmazlený spratek a měl by jít do tzv. boot camp okamžitě, aby do něho narvali disciplínu a ohledy k druhým.

Většina z debatujících vidí cikány z rychlíku a nežijí s nimi. Mně prorazil gumu na autě bílý haj***, nalitý jak dělo. Tak ji dostal přímo do koulí, a to bez velkých debat. V Brmě se cikáni koncentrují ve středu města, Bratislavská, Cejl. Šel jsem tam, protože abych řekl pravdu, cikány nepoznám. Prošel jsem tou ulicí několikrát, potkal jsem nějaké tmavší spoluobčany, maminy s kočáry, pár mužských ve skupinkách, nikdo si mne ani nevšiml. Takovou zkušenost mám z Brna.
Šel jsem se podívat do Lužánek na pískoviště, abych třeba tam pochopil tu nenávist Čechů k lidem, se kterými stejně nežijí, žijí vedle nich a nic se jim v zásadě neděje. Pokud by mi cikán kradl z hrobu kus bronzu a já byl u toho, tak ho přinutím k tomu, aby to vrátil. Kupodivu z hrobu prarodičů kradou vše bílí, jak potvrdila správa hřbitova.
Na pískovišti v Lužánkách, kde jsem si sedl a pzoroval to hemžení, bývá spousta cikánků s rodiči. Normální děcka, slušně a čistě oblečená, hrají si s ostatními a je vidět, že tam mezi těmi malými diskriminace neexistuje. Občas se přiřítí bíla mamina, pokud si malý cikánek vleze na kolo bílého kamaráda, obráceně kupodivu nic takového není, cikánští rodiče nechají bílá děcka, ať si hrají s hračky jejich dětí.
Takže je to vše ve výchově, a to již v útlém věku. Češi jsou rasisti, je to pro mne naprosto nepochopitelné, je to však smutný a neoddiskutovatelný fakt.

Mělo by se začít s nějakými společnými akcemi, jako třeba grilování na přehradě tady v Brně, každý donese kus flákoty, cikáni naladí svoje nástroje a začne party.A pěkně se věci vyříkají od plic. Za měsíc další akce, třeba tance na Špilberku, společný úklid psích lejn v ulicích a parcích Brna, to je zvrácenost bílých, cikáni psy nemají. Vzájemné návštěvy rodin, společné pečení buchet, výměna děcek nebo mít děcka na noc na polštářovou party.

Když dokáží Češi žít s takovým politickým odpadem, který jim lajnuje život, proč by nemohli žít s cikány?
28. 05. 2012 | 18:39

Těch pár čísel napsal(a):

Petr Havelka
zdroje si musí každý hledat sám. Některé jsou volně přístupné (MV), jiné jsou pouze pro vnitřní potřebu. Zajisté uznáte, že vám k nim nemohu umožnit přístup. Ohrozil bych tím moje informátory.
Třeba najdete mezi svými známými lidi, kteří pracují na sociálním úřadě, a na vyšších místech u policie. Při troše štěstí se hodně dozvíte.
28. 05. 2012 | 18:39

honolulu napsal(a):

SIMUNKU,
Simunku Vy jste velky hrisnik ! Vy zaclenujete nezaclenitelne a rozkladate kulturni kompaktnost ceskeho naroda.
Jste ve sluzbach tech, kteri chteji, aby z Prahy se stal v budoucnu Johannesburg. Po viteztne revoluci pravdy a reality Vas urad zvany MOZKOVA ZNASILNOVACKA, bude zrusen.
Delate neco, co je proti vuli naroda, (71 %) !
Proc radej nelovite zraloky ? To je mene nebezpecne.
28. 05. 2012 | 19:02

honolulu napsal(a):

Omluva Simunek = Simacek.
28. 05. 2012 | 19:11

gaia napsal(a):

minatomirai

zřejmě v Brně bloumal po nějaké jiné čtvrti, než je Cejl a Bratislavská. Proč asi v této čtvrti byla vybudována speciální služebna policie?

A ta Romčata na vlastních kolech a s vlastními hračkami na písku, to je též úsměvné.
A že tam bílé matky musí hlídat dětem kola, to je logické. pokud tam s nimi chtějí ještě jindy jít a na kolech jezdit.

A jinak akcí je v Brně dost a dost, Romové si mohou chodit kam chtějí.

A že Romové nemají psy? Jak jste na to přišel?
28. 05. 2012 | 19:14

český maloměšťák napsal(a):

Těch pár čísel napsal(a):
Petr Havelka
zdroje si musí každý hledat sám. Některé jsou volně přístupné (MV), jiné jsou pouze pro vnitřní potřebu. Zajisté uznáte, že vám k nim nemohu umožnit přístup. Ohrozil bych tím moje informátory.
Třeba najdete mezi svými známými lidi, kteří pracují na sociálním úřadě, a na vyšších místech u policie. Při troše štěstí se hodně dozvíte.
28. 05. 2012 | 18:39
----------------
Není náhodou vašim hlavním informátorem nějaký Čochtan ?

Ha, ha, ha......:)))
28. 05. 2012 | 19:18

minatomirai napsal(a):

gaia

vy po mne jedete, co?

proč by na Cejlu neměla být policejní stanice, byla tam odjakživa. Je to kousek od divadla, Domu umění, je tam plno kultury, která se musí chránit. Hlavně před těmi sprejery, hajzlíky.

Romčata mají kola, koloběžky a jejich holčičky mašle ve vlasech. Bílé matky kupodivu nehléídají, občas se asi objeví hysteričtější matka bílého provedení a začne shánět kolo. Její dítě si zxatím hraje s spokojeně s cikánskými hračkami, zatímco malé Romče jezdí na dopravním hřišti. V přilehlém křoví jsem nezahlédl gang cikánů s pytly nachystanými na lup kol, koloběžek a bílých děcek, prošel jsem to důkladně.

Romové nekočují, takže psy nepotřebují. Museli by navíc platit roční poplatky. Takže je to nepraktické po všech stránkách.

Zřejmě se nemýlím, že nejste vdaná. Já jsem zadaný, to jenom pro informaci.
28. 05. 2012 | 19:26

gaia napsal(a):

minatomirai

já jen opravuji, když někdo kecá a mluví nepravdy, je to moje profesionální deformace. Tak si nic nedomýšlejte.
28. 05. 2012 | 19:59

Petr Havelka napsal(a):

Těch pár čísel,

já vám klidně uznám, u Romů je vyšší drobná kriminalita, hlavně krádeže. Jenže, vy mi tady dodáváte "čísla" a na jejich základě školácké počty, to je řádově něco odlišného.

Pokud vím, tak i u "jednoduché" statistiky jsou důležitá data, která si dosadíte, tady zdroje a jejich objektivnost.

To, že mi tu nechcete citovat zdroje vaše "výpočty" zpochybňuje.

Mám silné nutkání vás poslat k šípku.

PS: Žádné "rómské" statistiky v současnosti nejsou. Nevím, zda je to správně.
28. 05. 2012 | 20:14

honolulu napsal(a):

Integrace je mozna a zadouci pouze na stejnych kulturnich, vyvojovych a rasovych zakladech. Zadna jina neni mozna !
Nikdy to nepracovala a vzdy to skoncilo tragedii.
Vase kvileni, vy multi-kulti je curani proti vlnam oceanu.

Vnucovat nasilim lidem socialni experiment, ktery 70 % naroda odmita je zlocin proti narodu. Immigranti, kteri jsou ekonomickym a kulturnim prinosem zeme jsou vitani v kazde zemi. Immigranti, kteri se nechaji po generace zivit a chovaji se barbarsky jsou ekonomickou rakovinou kazde zeme.

Zatajovani statistik, jak kriminalnich tak zdravotnich je dalsi zlocin, ktery ma chranit destruktivni politiku utopistickych socialnich inzenyru, kteri zasadne sleduji pouze svoje cile.

Budiz nam utechou, ze pripadna zkaza nasi bile civilizace znamena hlavne jejich smrt.

Take je zarazejici, ze na Aktualne Cz vystupuji pouze blokeri/ autori zcestnych pomatenych nazoru a nikdy ne autori reality.

To svedci o skutecnosti, ze snaha indoktrinovat narod pohadky o Cervene Karkulce je prioritni. Je vsak MARNA.
Prohrate to ! Akorat si nicite budoucnost.
28. 05. 2012 | 20:32

Těch pár čísel, napsal(a):

Petr Havelka napsal(a):
" Mám silné nutkání vás poslat k šípku."
Nečiňte si násilí.
"..Žádné "rómské" statistiky v současnosti nejsou..."
Žádné oficielní. A to není dobře.
28. 05. 2012 | 20:49

Majka napsal(a):

Honolulu, budu opakovat, že nikdo z žádného BALKÓNU nepadal. Nýbrž ze zábradlí na schodišti. A pokud tam bylo stejné schodiště jako v paneláku, ve kterém bydlím, nic by nebránilo tomu, aby událost proběhla podle policejní verze. Dostatek prostoru na pád i možnost zachycení.
Nevím, co má každý pořád s tím BALKÓNEM, policajti na briefingu o žádném balkóně nemluvili.

Shopping Center v Břeclavi je hned vedle "hotelu Terezka", "v blízkosti" kterého kluka našli.
28. 05. 2012 | 21:31

gaia napsal(a):

Majko

ale pokud byl barák 8 podlažní, tak tam musel být výtah a výtahové šachty jsou obložené, tudíž v takovém domě se nedá na zábradlí dělat výmik. Nedovedu si to představit, jak to dělal a kde.
28. 05. 2012 | 21:55

xx napsal(a):

Majka: psali o velkém štěstí, že nespadl až dolů, což je u panelákového schodiště dost obtížně představitelné.

Nejspíš novinářská a čtenářská kreativita dohromady. Dnes mne nejvíc pobavila reakce jednoho člověka pod článkem ohledně Rathova případu. Psal tam, že na ČT24 říkali, že se žádné další peníze v podlaze nenašli. Z toho dovodil, že novináři manipulují, lžou a já nevím co ještě. Ubožákovi nedošlo, že i tu informaci o tom, že se peníze nenašly mu dali novináři a z logiky věci je tudíž stejně pravděpodobná, jako ta že se našly peníze u Ratha v podlaze, u Pancové v podlaze, na Konopišti nebo třeba na pražském hradě. Manipulace, lži a podvody. Nekdy nejsou novináři dost líní, vymyslet i poměrně složité mystifikace aby posloužili jako užiteční idioti. Napíší to čtivě a neinformovaný a nekritický čtenář snadno podlehne. To je realita médií.

Plyne z toho jediné, novinářům se nedá věřit ani nos mezi očima. Vše je třeba několikrát ověřit a co ověřit nelze, MUSÍ se brát s rezervou a značně kriticky. Jinak se s médii nedá pracovat.
28. 05. 2012 | 22:05

xx napsal(a):

gaia: v některých domech nevede schodiště kolem výtahové šachty, ale vedle. Takže zábradlí je volné. Mohl bych vám dohledat v knize, kterých stavebních soustav v ČR se to týká, máte-li zájem.
28. 05. 2012 | 22:23

gaia napsal(a):

xx

to nemusíte , ale já si vybavuju jen takové baráky, co je schodiště omotané kolem té šachty. To je asi nejčastější.
28. 05. 2012 | 22:28

Majka napsal(a):

Gaio, říkám, že u nás v domě by to šlo. Výtahová šachta zabírá pouze část prostoru mezi oběma rameny schodiště. Kolem výtahové šachty je jakási mřížka, ale zbytek prostoru je volný.
Nevím, jestli kluk dělal výmyk (vlastně si ani nejsem jistá, co to výmyk je), ale V NAŠEM paneláku by nějaké cviky na zábradlí dělat šly a bylo by kam spadnout.
Našla jsem starou zprávu o této události
http://zpravy.idnes.cz/matka-chlapce-zbiteho-chlapce-romy-v-breclavi-varuje-pred-dalsimi-utoky-1nd-/krimi.aspx?c=A120417_102745_brno-zpravy_bor

pro ty, kteří myslí, že i laik "musel" poznat, že kluk má vnitřní zranění, cituji:

"Viděla jsem, že je skrčený, že se drží za žebra a sténá. Hned jsem ho vzala do nemocnice. Vůbec mě nenapadlo, že bych volala záchranku," sdělila žena původem z Ukrajiny.
Lékaři v nemocnici se nejprve domnívali, že má chlapec polámaná žebra. Ukázalo se ale, že má natržená játra a poraněnou ledvinu. Ještě v noci ho proto lékaři operovali a ledvinu mu odebrali.

Takže na "první pohled" nebylo zřejmé nic ani doktorům, natož pak matce, natož patnáctiletým dětem.

Byla jsem jednou účastnicí autobusové nehody. Jeden z pasažérů autobusu si stopl auto a nechal se odvézt do nemocnice, kde se ukázalo, že má zlomenou krční páteř (naštěstí bez poškození míchy).

Už jsem jinde psala, že úraz v první chvíli nebolí. Zlomila jsem si nohu, začalo to pořádně bolet až v sanitce. Pán, který si uřízl ruku na cirkulárce, totéž.

Takže posloupnost událostí chlapec spadl, v první chvíli si myslel, že se jen uhodil, chtěl jít domů, ale za chvíli zjistil, že to nedokáže a poslal matce SMS - mi nepřipadá nijak podivná a žádající nějaké další vysvětlení.
28. 05. 2012 | 22:29

xx napsal(a):

gaia: pro různé oblasti v různých časech byly stavěny různé soustavy. Já jsem se setkal nejčastěji se schodištěm v jedné linii nad sebou a tam opravdu propadnutí až dolu nehrozí pomalu ani nemluvněti. Prakticky je těžké si představit i propadnutí o patro níž. Leda někde z prostředka schodiště. Ale záleží na typu domu a konstrukci schodiště. V průběhu let se nastřádala rozmanitá řešení, včetně zcela oddělených schodišťových šachet s uzamykatelným vchodem na každé patro.
28. 05. 2012 | 22:35

gaia napsal(a):

no tak se asi poučíme, že Ukrajinci jsou za Romy hned v závěsu.
Také to není moc oblíbené etnikum a měl by se omlouvat např. M. Vievegh, jak vylíčil Ukrajince ve filmu Účastníci zájezdu?
28. 05. 2012 | 22:55

xx napsal(a):

Majka: fakt je, že když se člověk podívá na to video kde toho kluka filmují do půl těla svlečeného a nemá na sobě jedinou modřinu, na obličeji jediný šrám, ani na rukou nemá stopy žádného zápasu. To opravdu na brutální útok, jaký je popisován nevypadá. Když jsem chodíval z tréninku sebeobrany, nikdy jsem neměl natržená játra ano poraněnou ledvinu, ale modřiny jsem míval pořádné. A to šlo vždy jen o náznaky a nikdy ne brutální údery plnou silou v přesile.

Už v tomto bodě je jasná manipulace médii a poněkud zvláštní přístup policie.

Ale kdo ví, mohli ho jen strčit, on nešťastně upadl na nějaký předmět, všichni zpanikařili a utekli, média z toho udělala případ brutálního napadení.

Jak jsem napsal, novinářům nelze věřit ani nos mezi očima.
28. 05. 2012 | 22:56

gaia napsal(a):

počit by se tedy měli ti Romové a konečně začít se sebou něco dělat.
28. 05. 2012 | 22:59

dtto napsal(a):

Komické komentáře o nepřizpůsobivých občanech. Bohužel p.Stejskale většinu těchto občanů tvoří tzv. Romové/Cikáni/. Břeclav patří mezi mnohá moravská města, kde jsou problémy zejména s dospívajícími Romy/Cikány/ na denním pořádku. Pan Šimáček může zveřejnit přes stovku míst v ČR, kde vznikly tzv. romská/cikánská/ gheta. Drtivá většina Romů/Cikánů/ je dlouhodobě nezaměstnaná a žije ze státních sociálních dávek a příspěvků. Základním problémem je nízká vzdělanost a kvalifikace romského/cikánského/ obyvatelstva.
Na současném trhu práce jsou Romové/Cikáni/ nezaměstnatelní !!! Nekvalifikovaná fyzicky náročná práce je již 20 let obsazena pracovníky zejména z postsovětských republik. Výsledkem je narůstající kriminalita zejména majetkového charakteru.
Základem nevraživosti vůči romskému etniku je, že sociální dávky jsou vyšší, než příjmy velké části pracujících občanů. Dále, že romským spoluobčanům je automaticky zajišťováno zákl.bydlení, opět ze satátních prostředků !!!
29. 05. 2012 | 01:29

honolulu napsal(a):

Pane Simacku,
vsimnete si prispevku (01:29) ! Takovych je vetsina !
Uzakonene zvyhodnovani jednech na ukor druhych je typicka diskriminace.
A rasismus je uzkonena diskriminace. To je americka definice znama uz 100 let a stale opakovana v nasi TV.
Takze je jasne, ze pomahate rasismu namirenemu proti puvodnim obcanum Ceska. Pockejte az to jednou praskne, sousede vam nafackuji. (Budu se Vam smat.)
29. 05. 2012 | 05:52

Anastasia kralova napsal(a):

ad p.Stejskal
Stale to same
Chci dukazy
foto vnitrku domu,kde s to melo stat
vypoved operujicich lekaru
vypovedi svedku kamaradu
h
odnoceni medicinskeho odbornk nejlepe vybornho traumatologa
29. 05. 2012 | 09:20

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane dtto,

Ad: "Pan Šimáček může zveřejnit přes stovku míst v ČR, kde vznikly tzv. romská/cikánská/ gheta."

Ano může, já též. Důvodů, proč vznikají, je celá řada (sociologické, kulturně antropologické, kulturně historické).

Ad: "Drtivá většina Romů/Cikánů/ je dlouhodobě nezaměstnaná a žije ze státních sociálních dávek a příspěvků. Základním problémem je nízká vzdělanost a kvalifikace romského/cikánského/ obyvatelstva."

Ano, to je fakt. Důvodů, proč tomu tak je, je celá řada. Debatujeme o tom zde už déle než pět let.

Ad: "Na současném trhu práce jsou Romové/Cikáni/ nezaměstnatelní !!! Nekvalifikovaná fyzicky náročná práce je již 20 let obsazena pracovníky zejména z postsovětských republik."

Ano, ti Cikáni, kteří nemají žádnou kvalifikaci, jsou jen velmi těžko zaměstnatelní (a je jich opravdu hodně). Řada těch, kteří kvalifikaci mají, někdy naráží na předsudky. Sehnat práci je pro ně daleko těžší než pro většinu z nás. Nezanedbatelná část Romů pracuje stejně jako každý jiný, v různých profesích a postaveních.

Ad: "Výsledkem je narůstající kriminalita zejména majetkového charakteru."

Ano, stejně jako v případě mnohých deklasovaných jedinců bez ophledu na barvu pleti.

Ad: "Základem nevraživosti vůči romskému etniku je, že sociální dávky jsou vyšší, než příjmy velké části pracujících občanů. Dále, že romským spoluobčanům je automaticky zajišťováno zákl.bydlení, opět ze satátních prostředků !!!"

Sociální dávky jsou pro všechny stejné. Někteří se je naučili zneužívat, zneužívá je vedle řady Romů i řada (etnických) Čechů. Romským spoluobčanům není automaticky zajišťováno zákl.bydlení.

Čili toto všechno oba víme (část z toho jsou takové ty lidové pověry) a mne zajímá, co s tím. Narozdíl od několika zdejších debatérů předem vylučuji fyzickou likvidaci, internaci či násilné vystěhování.

A dál?

Libor Stejskal
29. 05. 2012 | 09:26

stejskal napsal(a):

Dobrý den, paní Králová,

a proč to píšete mně? Jestli něco chcete, tak si to opatřete. Nemám žádnou možnost, abych Vám důkazy opatřil (ani ty, které policejní závěry podporují, ani ty, které jej případně zpochybňují). Dobrozdání traumatologa, který u toho nebyl, není důkaz. Z deseti traumatologů Vám každý řekne něco jiného, už jen proto, že nebudou mít detailní informace o tom, co se stalo (nemám je ani já).

Libor Stejskal
29. 05. 2012 | 09:30

n.č. napsal(a):

Můžete nám objasnit, kteří zdejší debatéři chtějí fyzicku likvidaci cikánů, píšete, že několik. To můžou být skoro všichni - zase tolik debarérů na aktuálně nedebatuje.
29. 05. 2012 | 09:32

n.č. napsal(a):

Těch několik můžou být - dle Vás, skoro všichni.....pro upřesnění
29. 05. 2012 | 09:35

stejskal napsal(a):

Několik můžou být skoro všichni? A nebo také skoro žádný? Nezlobte se, pane n.č., ale tuto debatu s Vámi vést nebudu.

Libor Stejskal

P.S. Příspěvky do diskuse sem píše několik tisíc lidí. Stovky tisíc navštíví tyto stránky každý týden.
29. 05. 2012 | 09:45

Majka napsal(a):

Anastasie Králová:
Jenže ti ošetřující lékaři jsou vázáni lékařským tajemstvím, takže se nemohou "vyjadřovat", pokud například nevystupují jako soudní znalci.
A proč by se také měli "vyjadřovat"? Aby ukojili něčí zvědavost?
29. 05. 2012 | 10:23

Jáchym napsal(a):

Minatomiral:

Nevím, jestli vás tady už někdo pochválil, tak to pro jistotu činím já.
Jeden příspěvek jsem kvůli vám neodeslal, protože jsem si dodatečně přečetl Váš a ten byl lepší.(Což mě sice naštvalo,ale snažím se tu předstírat sportovního ducha.)
29. 05. 2012 | 10:54

resl napsal(a):

ze zdejších českých šovinistů jde až strach. jeden aby se bál jet z moravy do čech. nejsou to ani rasisti, jen nesebevědomí, upatlaní češi od komunistické lůzy z min. století.
29. 05. 2012 | 11:30

Sladký napsal(a):

Majko- o těch lékařích a "tajemství" solidně plácáte.Nevím, zda jde z vaší strany o omyl, či záměrnou lež. V případě, jako je tento žádná mlčenlivost NEEXISTUJE.Nejde o nic intimního, o plnoletou osobu, která by si vysloveně nepřála jakékoli sdělení- navíc od počátku údajně šlo o násilný fyzický útok. Tvrdit, že lékaři nerozpoznají zranění vzniklá kopanci a údery od toho,který je způsoben nárazem na zábradlí hraničí s.. nebudu to komentovat.
Nesrovnalostí v případu je spousta, byl tam i ochotně zapomenutý pokus svést to na konzumenty konopí, atd,atd.
RO JSME NEUDĚLALI MY, TO BYLI CIKÁNI ZE SLOVENSKA. To tvrdili z počátku břeclavští Cikáni.
29. 05. 2012 | 11:39

tomas napsal(a):

to stejskal. co dal? nejspis postupovat podle pravidel ze soukromeho sektoru, jestlize se situace nezlepsuje, pak tedy organizace, kteri maji romy jako zivnost, vcetne vasich blogeru. nedosahuji zadnych vysledku., pak je tedy treba jim jejich dotace odebrat a dat je tem, kteri nejake vysledky maji
29. 05. 2012 | 11:42

Sladký napsal(a):

Majka ještě jednou-cituji " proč by se měli vyjadřovat? Aby ukojili něčí zvědavost?" Tak nezlobte se, ale tohle už je vyslovená hloupost. Podleš výpovědi hocha šlo o trestný čin! Chcete mi tvrdit, že se jich policie na charakter zranění NEPTALA? Nebo že policistům řekli, že jde o lékařské tajemství?! Nechci být vulgární a nechci vás podceňovat, věřím, že tak hloupá nejste. Proč tedy píšete takové nesmysly?
29. 05. 2012 | 11:45

Majka napsal(a):

Sladký:
Předpokládám, že policie se doktorů ptala a že jí řekli svůj názor.
Ale není důvod, proč by doktoři něco říkali médiím, Sladkému, Anastazii Králové mně nebo komukoliv dalšímu, komu po tom nic není.
Kde vidíte jakou hloupost?
29. 05. 2012 | 11:59

Jan Zachrta (dán) napsal(a):

Majko,
hloupost ? Celé to prohlášení policie je jedna velká neuvěřitelná hloupost. No, hloupost, spíš hloupá lež. Moc to připomíná komunistickou lež o sebevraždě Jana Masaryka.
29. 05. 2012 | 12:09

n.č. napsal(a):

Sladký: Od začátku nebylo "lékařským" tajemstvím, jaké zranění kluk měl ( játra, slezina, že přijde o ledvinu ) a jakým způsobem k tomu přišel už lékařské tajemství - podle Majky asi je!!!

Asi je možné se poranit i na tom zábradlí - kdyby bylo více info k tomuto, nebylo by toílik pochybovačů.
Zase na druhé straně, když už se jedná o tajemství a nejen lékařská - tak u mnohých krimi činů páchaných minoritou, většinou se aspoň zpočátku tají, kdo za to může, až pak si občané musí sami tato tajemství odtajnit.....
A jak tady čtu p.Stejskala, tak je to v naprostém pořádku, že se neudává u krimi případů národnost.
Ale třeba u úspěšného Horvátha (vítěze nějaké tv šou) to nevadilo, že se psalo o romském zpěvákovi. Sám pan Horváth (píšící bloger) píše o svém romství. To taky nevadí, lae když se jedná o trestný čin, už to vadí.....
29. 05. 2012 | 12:10

Jirka napsal(a):

Jednu věc já zásadně nechápu. Jak to, že policie na vše přišla až po takové době.
Jak to, že se hned neptala jeho kamarádů, jak to že nikde nejen v (rasistických) televizích ale ani v nerasistických jiných médií nebyl nikdy obrázek onoho poškozeného zábradlí někde v posledním patře paneláku.
A už M.Macek naznačoval na svém blogu, že kdyby jemu a hlavně jeho matce v Břeclavi nějaký podlý policista kvůli snaze o klid v rajonu vyhrožoval, že pokud nezmění Ukrajinci svou výpověď, tak jim neprodlouží pobyt, nic jiného by jim asi nezbylo. (A to už nemluvím o takovém policejním podvodu jako je detektor lži, který u nás nemá žádnou právní sílu.) Pokud takto nevěrohodně pracuje a hlavně informuje policie, tak není divu, že jsou lidé, kteří ani nejnovější verzi nevěří. (Předposlední verze byla ta, ža prodával drogy předraženě a proto ho spoluobčané zbili.)
Prostě, kolik článků se objevuje v nejrůznějších zavěšených periodikách o břeclavském incidentu, je až zarážející. To je podle mě další znevěrohodnění skutečné události. Přece u nás, když se má nějaká lež zakrýt, tak už od Gottwalda se najednou všichni rozepíší v jednom jediném pravdivém duchu. Proto si myslím, že tohle vše jen a jen přilévá nedůvěry ve sdělovací prostředky, ale hlavně nejen v ně.
29. 05. 2012 | 12:16

stejskal napsal(a):

Souhlas, pane Tomasi. Jednoznačně.

Kterým konkrétně?

Libor Stejskal
29. 05. 2012 | 12:28

jepice napsal(a):

Minatomirai:
myslím, že matka taky dlouho nevěděla, jak se to vlastně stalo. Pochybuju, že by dál prosazovala prvotní verzi, kdyby znala pravdu.
29. 05. 2012 | 12:31

Medikolog napsal(a):

Zrovna teď na TV NOVA ukázali záběry dvou lumpů co u bank prořezávají pneumatiky a okrádají majitele co předtím vyzvedli hotovost.. v pátrací výzvě PČR, kdo je zná, kdo je pozná.

Pane Šimáčku, Český maloměšťáku, Scarabe, Ghándí... vy je možná poznáte jmenovitě (o což policie jde) ... hm, víte že jako Češi vůbec nevypadali? I sudeťáky (které z většiny revanšistické nemusím) mi smysl pro pravdu nutí vyloučit... Ani UKčka to nemohou být. Nevíte kdo to byl?

K nové verzi Břeclavi jsem se dostatečně podrobně vyjádřil pod prvním Radkem Horvátem k "padací" verzi.

Pane Stejskale, provede někdo konečně ta měření o která jsem prosil? Jinak zůstaneme "u oltáře" - aneb věř co ti rozum velí, důkazy neukážu a neukážu. Je to jako s antichartou. Všechny nutili podepsat, že nesouhlasí s něčím, co jim ani náhodou nedali přečíst.

Je zbitý vězeň co bachařům hlásí "SPADL JSEM SE SCHODŮ, PANE VELITELI" zbitý? Kým? Bachaři, spoluvězni, nebo spadl doopravdy se schodů když to vypadá, že se schodů vedle schodů bokem do schodů? Źe by fyzikální zákony a gravitaci ovlivnila neobyčejná šikovnost chlapce - polokaprfílda, nebo zasáhla z věštebhého mlýna v jaru u Donu nějaká STRYGA?? Pugu, Pugu, ....
29. 05. 2012 | 12:39

Sladký napsal(a):

Majka, 11.59- kromě jiného v této vaší odpovědi, je natolik hloupá,že je mi trapné ji rozpitvávat, je mi jasné, že dobře víte o co jde a podporou oficiální verze zde patrně plníte zadaný úkol-rozkaz. To podstatné napsal/a n.č.S tím , k jakému zranění došlo se otevřeně hovořilo od počátku. A lékaři zřejmě od počátku nijak nepochybovali o chlapcově verzi- to znamená, že charakter jeho zranění odpovídal jeho popisu.
Dál s vámi nehodlám nijak polemizovat, a vy už raději mlčte, pokud se nechcete zesměšnit a kompromitovat.Žádný kriticky a samostatně myslící člověk vámi hájené verzi neuvěří. A to nejde jen o to tzv. "lékařské tajemství". Podivností je daleko víc.
29. 05. 2012 | 12:41

český maloměšťák napsal(a):

Medikolog
Ano - znám je. Dělají pro nějakého Medikologa.
Toho ale neznám.
Prej ale je možmné ho zastihnout na každém blogu, kde se objeví slova jako " cikán", " etnikum", "rasa"...nebi " můj národ". Je to takové čertovo kvítko - na jedné straně nadává..na straně druhé inkasuje.

O měření zkuste poprosit policii. Nebo nějakého specialistu.
Pochybuji, že jej bude provádět redakční kolektiv Aktualně.cz.

Jak vypadá Čech ?

Blonďák s velkým nosem , úzkou pánví, bílé pleti a břicha nevystouplého ?

Co Hašek - byl to Čech ?
A co Čochtan -je to prý obezní stařík - je to Čech ?

Poraďte - zejména ve tmě či na dálku víc jak jeden km často tápám.....
29. 05. 2012 | 12:47

Jan Zachrta (dán) napsal(a):

Milá Majko,
Podle zkoumání naší policie jsme se dozvěděli, že Mistr Jan Hus vůbec nebyl v Konstanzi upálen, ale že na břehu Rýna sbírala babka naplavené klestí a on si hrál (nezbeda jeden!) se sirčičkami a hromádka vzplála. Já vím, že jsme se to učili jinak, ale je to stejně pravděpodobné jako ta tvoje verse.
29. 05. 2012 | 12:56

n.č. napsal(a):

Poradím místo medikologa :-)

Když ve tmě kolem Vás projde Člověk a Vy jdete dál, je to ve většině případů Čech, když ve tmě kolen Vás projde člověk a vy jdete dál s nožem v břiše nebo ležíte zkopán na zemi, je to ve většině případů cikán. Ale můžete tápat dál....:-)
29. 05. 2012 | 13:00

jepice napsal(a):

Sladký:
Vaše víra v chlapcovu prvotní pravdomluvnost je zřejmě neotřesitelná. Ať vám slouží /i když ne každá víra uzdravuje/.
29. 05. 2012 | 13:03

jepice napsal(a):

n.č.
Díky za klíč k určování Člověků.
Víte, že jsem si dodnes o mnoha lidech, kteří kolem mne prošli, myslela, že to jsou cikáni?
29. 05. 2012 | 13:07

stejskal napsal(a):

To nevím, pane Medikologu. Já se na to nechystám, nejsem na podobná měření erudovaný (ostatně si myslím, že od toho je zde policie). Váš tip jsem předal kolegům ze zpravodajství, ohledně forenzního měření jsou na tom myslím ale podobně.

Jinak bych řekl, že Vás nikdo nenutí nic podepsat. Dokonce máte stejnou možnost jako já či kdokoliv jiný provést ta požadovaná měření (tedy pokud Vás majitel toho domu nevyhodí). Nějak mi to srovnání s antichartou nedává žádný smysl.

Hezký den.

Libor Stejskal
29. 05. 2012 | 13:09

Jarle Halsnes napsal(a):

Nepoučíme se. On ani není, kdo by se poučovat potřeboval.
Vládě tento stav vyhovuje, je pro ni lepší, když se bílí hašteří s černými, než aby se všichni vážně zabývali idiotským počínáním "vedení" tohoto pastátu.
29. 05. 2012 | 13:14

n.č. napsal(a):

jepice: samozřejmě jsem to myslel trochu v nadsázce....
ale i tak: Vy asi nechodíte moc v noci kolem cikánských lokalit, když ano, a těšíte se plnému zdraví, tak gratuluji :-)

Před měsícem. před hl.n.Pha. - lavičky - cca 22 hod. Seděl jsem, čekal na vlak, velde rodinka, podle řečí Holanďané. Kolem sem tam cikánky v dlouhých sukních a kousek od nich cikání. Z ničehonic začali obtěžovat jednoho pána, ketrý musel utéct do haly a pak šli k další lavičce, blížili se k rodince a ke mně, tak jsme se taky pakovali do haly, kde jsem musel stát další hodiny, protože tam jaksi zapomněli lavičky - nebo více laviček dát. jinak, když jsem byl ještě v parku přerd halou, tak pomalu projížděla policie, obtěžující cikány viděla a nic se nedělo. jela pomaloučku dál.
29. 05. 2012 | 13:24

Sladký napsal(a):

Jepice, cituji "Vaše víra v chlapcovu prvotní pravdomluvnost je zřejmě neogtřesitelná." !!?? Jak jste na ten nesmysl přišla? Můžete mi prosím vysvětlit, jaký/který můj výrok vás vedl k tomu, co jste napsala? Já se zde pozastavuji hlavně a téměř výlučně nad tím, že jeho výkladu lékaři tak dlouho věřili. Znamená to, že o jeho verzi buď nepochybovali, nebo že neuměli rozlišit zranění způsobená kopanci a údery od zranění, způsobeného pádem z výšky na zábradli. Nevím, kolikrát to zde ještě budu muset vysvětlovat.
29. 05. 2012 | 13:25

resl napsal(a):

s tou českou policií mám taky problémy. občas se něco závažného přihodí, existuje i foto a přesto naše "chytrá" policie pátrá na vlastní pěst. Po pár týdnech,když je už pachatel za hranicema, nebo přejetý v některé škarpě, pošlou foto do tv a žádají o pomoc. řek bych, že to je pozdě. vždy platí, že hned uveřejněná fotka, hned vykonaný výslech, patří mezi ty nejlepší k usvědčení z tr. činu. proto je třeba vyměnit některé šéfovské, komunistické, staré kádry u policie, které místo inteligence, drží na fleku jejich tzv. zkušenost z doby totalitní.
29. 05. 2012 | 13:30

modrý edvard napsal(a):

tomas. My nevíme, co situace dělá. A nevíme, co by situace dělala, kdyby do ní neintervenovali romští aktivisté. A nevíme, jestli do ní romští aktivisté intervenují, možná jenom vedou řeči. Proto nevíme, máme-li jim dávat nějaké peníze. Ale, pokud někdo chce moje prachy, tak by ON měl říct, na co je použije.
29. 05. 2012 | 13:46

Anastasia Kralova napsal(a):

Ad p.Stejskal
Proc to pisu Vam ?
Protoze ja na rozdil od vas nemam zadny pevny nazor,co se stalo /vy mate jasno-policejni verze je pro Vas svata.
Nemam zajem opatrovat si detailni setreni udalosti-je veci policie a "nezavislych sdelovacich prostredku,presvedcit mne a radu dalsich,ze posledni verze je pravdiva.
Jenom mne napadlo,v jednom mel Klaus pravdu "O penize jde az v prvni rade."
Nechci se dotknout matky,ale jak musi hradit zdravotni peci v CR? I kdyz si plati pojisteni,nekryje jim vse.
A za druhe-Neverim,ze by 15-lety syn mel takovy strach z matky.
U tohoto etnika je spis opakem nasili dospivajicich synu a muzu vuci zenam/znam to z vlastni praxe /
Abych nebyla negativni vuci Romum-opovazuji za chybu statu,ze na jejich pracovni mista prijali /nebo tolerovali prijeti /ohromneho mnozstvi Ukrajincu.Mne nastesti Romove /ani jeden z\ nich /nikdy neublizili,ale Ukrajinci,kteri staveli vilovy dum naproti,behem nekolika mesicu vypozorovali nas denni
rytmus a behem me dovolene /odjela jsem na chalupu se psy /velmi pravdepodobne vyloupili nas byt /dvere rozsekali sekerou a rychle sli jen po elektronice /ta byla tehdy jeste velmi draha / a sperky.Policie se nenamahala ani vzit otisky /
Doma tehdy zustal muz a druha dcera /ale v zamestnani /
Proc zrovna nas stat musel zamestnavat tolik Ukrajincu ?
29. 05. 2012 | 13:56

Jáchym napsal(a):

Pane Stejskale,
ve většině věcí, které píšete pod oběma blogy s tématikou břeclavského útoku s vámi souhlasím.

Naznačujete, jak by asi mohl na rozjitřenou situaci reagovat obyčejný člověk z ulice. Tedy někdo takový, jako jsem v SOUČASNOSTI třeba já.
Mám(e) vpodstatě dvě možnosti: 1) Mlátit do klávesnice 2) mlátit hubou v okruhu kamarádů, kolegů, navštěvníků stejné hospůdky.(Přátelsky upozorňuji, že pokud hodláte otevřít dveře č.3), stoupnete na hrábě !)

V trochu jiné situaci jsem byl před lety, kdy jsem se mj. s problémovými i problémy majícími romskými spoluobčany stýkal a potýkal v rámci své profese.
Tedy jsem skutečně reálně měl a mohl něco dělat. Přestože už tehdy bylo ceněno hlavně úsilí předstírat činnost a pokud možno zavírat oči.

Vy jste v oné "trochu jiné" situaci:
Nemůžete sice BEZPROSTŘEDNĚ ovlivnit (podle mého soudu vrcholně kontraproduktivní)státní politiku v oblasti práce s vyloučenými, můžete však mírně ztížit případné opakování břeclavského případu !

Máte jistě nějakého známého mezi novináři. A břeclavská aféra byla vytvořena, živena, šlechtěna, kroucena, znásilňována, podpalována a přifukována pro 99% obyvatel ČR VÝHRADNĚ zprávami z médií.

Tyto zprávy byly původně až na drobné výjimky mystifikace, polopravdy, lži. A umělá(?) mlha trvá dodnes.

Nebylo by možné požádat některého z autorů nepravdivých zpráv , aby napsal článek o tom, odkud a jak mu byly doručovány informace - třeba ta o pomstě za nekvalitní drogu, jakož i důvod, proč se např.nedaří nafotit třebas TYPOVĚ SHODNÝ panelák a jeho schodiště (když totožných jsou určitě po republice stovky?)
29. 05. 2012 | 14:04

Anastasia Kralova napsal(a):

Doplneni
Ale stejne bych se 51 % proti 49% velmi,opravdu velmi rozhodne priklanela k tomu,ze prvni vypoved byla 100% pravdiva /tj brutalni utok /
Napriklad u nehod a sebevrazednych pokusu vam to potvrdi kazdy zdravotnik,ktery se s tim setkal /ve strachu o zivot svuj ci sveho blizkeho rikate v prvnich hodinach PRAVDU.
29. 05. 2012 | 14:13

stejskal napsal(a):

Paní Králová,

proč myslíte, že mám jasno či že je mi policejní verze svatá. Já někde něco takového psal? Napsal jsem jen, že policie je zde od toho, aby se takovými věcmi zaobírala. A že nemám sebemenší šanci ji v tom konkurovat. Spekulace o něčem, o čem nemám dostatek znalostí a vědomostí mne nebaví, považuju je za ztrátu času.

Daleko důležitější ale z mého pohledu je, že příběh toho chlapce je především osobní tragédií jeho, jeho okolí (po případě i pachatelů, jestli si to neudělal sám).

Mne ale ohrožuje něco úplně jiného. A to je skutečnost, že na základě takovéto tragédie dokáže spousty lidí okamžitě ukázat prstem na celé etnikum a začít pokřikovat nenávistná obvinění. To mi přijde daleko nebezpečnější. Jednotlivé násilné činy i nehody se dějí poměrně často, ale davová hysterie je fenomén, nad nímž bychom měli hodně přemýšlet.

Ukrajinští dělníci u nás dělají práci, o níž zde není dost zájemců. Kdyby tu nebyli, spousta věcí by se nepostavilo. Vám (možná) pár z nich vykradlo dům, nám zase dům jiní skvěle opravili. Mimochodem stát žádné Ukrajince nezaměstnává, zaměstnávají je soukromé firmy. Pokud policisté ve Vašem případě nepracovali, jak měli, měla jste si stěžovat jeich nadřízeným či nadřízeným těchto nadřízených. Nic jiného v takovém případě dělat nelze.

Libor Stejskal
29. 05. 2012 | 14:23

Jáchym napsal(a):

Anastázie Králová 29. 05. 2012 | 14:13 :
najděte si na vikině, co je to bistabilní klopný obvod.
29. 05. 2012 | 14:29

n.č. napsal(a):

Trochu bych měl výhrady, tak kopíruju: A to je skutečnost, že na základě takovéto tragédie dokáže spousty lidí okamžitě ukázat prstem na celé etnikum a začít pokřikovat nenávistná obvinění.

Podle mne to není na základě takové tragédie, ale na základě dalších a dalších, které opravdu mají na svědomí....

opíruju dál:Ukrajinští dělníci u nás dělají práci, o níž zde není dost zájemců

Tak není to k smíchu! Pořád se tady řeší, že cikáni nemaj práci a kdyby tu nebyli ukrajinci, tak kopíruju: spousta věcí by se nepostavilo.

Tak proč cikáni nevzali tu práci, když tady spousta Ukrajinců ještě nebyla?
29. 05. 2012 | 14:32

stejskal napsal(a):

Pane Jáchyme,

je to stejné jako s "kradoucími Romy", s tím, že "jsou Češi rasisté", "policisté zkorumpovaní" atd.

Některá média žijí z toho, že prodávají lidem zprávy, které chtějí číst. Některá více, jiná méně, další ještě méně. A novináři toto vědí, jsou nakonec i stejní, jako ti, pro něž píší. A tak píší, co jejich čtenáři mají rádi. Jinak píše Blesk, jinak třeba Respekt.

Problém je, že řada lidí si představuje, že nás někdo řídí jako se řídí třeba pionýrská organizace. Jenže nic takového neexistuje. Novináři se především snaží získat informace a texty, které "prodávají" médiu, v němž pracují. Někteří honí senzaci za každou cenu a nepřemýšlejí o důsledcích (stačí jim třeba slyšet něco v hospodě a už s tím letí do tisku), jiní se přeci jen snaží ty souvislosti posuzovat. Neexistuje žádné spiknutí médií proti já-nevím-čemu.

Zkuste to prosím stejně jako v případě Romů, Čechů a prakticiy všech entit na světě rozlišovat.

Proč by se nemělo podařit nafotit typově shodný panelák? To přeci není žádná konspirace. Počítám, že ho už někdo vyfotil, ale náš fotograf na celodenní výlet do Břeclavi nepojede. Šance, že by přivezl něco smysluplného, je velmi malá (a další materiál ke spekulacím a tvrzením, jak to ve skutečnosti bylo netřeba).

Jestli chce někdo nadávat Romům (či jakémukoliv etniku), házet je všechny do stejného pytle, žádná fotografie to nezmění. Jediné, co můžete dělat, je nepřispívat k všeobecné hysterii. Snažím se o to, seč mi síly stačí.

Libor Stejskal
29. 05. 2012 | 14:38

český maloměšťák napsal(a):

"..Problém je, že řada lidí si představuje, že nás někdo řídí jako se řídí třeba pionýrská organizace. Jenže nic takového neexistuje..."

Tak to já si teda myslím že něco takového naopak existuje velmi. Včetně těch pionýrů....
Akorát že dnes nechodí na pionýrské schůzky ale pod blogy, kde se vyskytují slova jako např. " Rom", " etnikum", " rasa" , " Můj Národ" či " vyhnat" nebo " zbavit se"...
Místo modrých košilek a rudých šátků pak mají společného nepřítele. To je sjednocuje víc než fyzická uniforma.
Místo Lenina mají Vandase a místo komunismu pro všechny chtějí zatočit pouze s Romy.

Řídí je vlastní nerozum. Místo předsedy pionýrské organizace...či jak se to jmenovalo.
Je to levné - žádné náklady na propisky, kancelářské spony, či dopisní papíry a otop.
A vydrží to dlouho - takový systém řízení. Někomu až nadosmrti.

Nejhorší však je že se i rychle množí. Zejména po dešti.
Já je však chytám. Chytám je a pak suším na půdě.
Jsou milí - otáčejí se v průvanu a šustí při tom : "...ššššš....sššssss..."

Mám je rád.
29. 05. 2012 | 15:01

stejskal napsal(a):

Pionýrské organizace existují http://www.dobrodruzstvi.info/. Akorát že ani ony, ani nic podobného neřídí média. Řídí je jednotliví šéfredaktoři a ty zase vydavatelé (jsou tací, kteří do obsahu nežvaní).

Libor Stejskal
29. 05. 2012 | 15:07

Jáchym napsal(a):

Pane Stejskale,
ani náhodou nehážu všechny novináře do jednoho pytle, nedělám to ostatně s žádnou profesní ani etnickou skupinou.
To, že noviny kupují dílka novinářů podle zájmu čtenářstva je jasné.
To, že noviny se živí vytvářením zájmu onoho čtenářstva, je jasné neméně.
To, že novinář sice bude zaplacen za vytvoření/přetlumočení nepravdivé senzační zprávy, ale už vůbec ne za její uvedení na pravou míru, nekritizuji, jen konstatuji.

Neměl jsem na mysli služební cestu do Břeclavi za účelem focení schodiště.
Spíše zatelefonovat policejní mluvčí, zda je možno sdělit, jakého typu je onen panelák - a obdobný typ někde nablízku vyfotit či zde požádat některého obyvatele obdobného paneláku, zda by nevyšel na chodbu s mobilem a neposlal fotku. I když tu fotku jistě má i policie.

Pokud policie sdělí,že není možno kromě jména a fotografie nezletilců sdělovat ani typová označení paneláků, nedá se nic dělat, ale pak bych toto vyjádření publikoval!

Pro úplnost: Já považuji POSLEDNÍ verzi případu - tak, jak jej prezentovala policie - za vysoce pravděpodobnou.
29. 05. 2012 | 15:25

Jan Zachrta (dán) napsal(a):

Milý Jáchyme,
a zač považuješ teorii o "sebevraždě" Jana Masaryka ? Taky za pravděpodobnou ?
29. 05. 2012 | 15:40

stejskal napsal(a):

Nějak tomu s tím panelákem nerozumím, pane Jáchyme, resp. nechápu, k čemu Vám bude (proto jsem k těm žádostem o zveřejnění tak laxní). Ale zkusím se na to zeptat.

Libor Stejskal
29. 05. 2012 | 15:56

Vandal napsal(a):

škoda, že nejsou sázky, klidně bych vsadil veškerý majetek na to, že pravdivá je první verze, jsem o tom, po všech těch lžích rádobyhumanistů na 100% přesvědčen. Šídlo se v pytli neutají, časem pravda vyleze ven.
29. 05. 2012 | 15:57

Jáchym napsal(a):

JZD 29. 05. 2012 | 15:40 :

Tam bych se nesázel : Kupodivu dost antikomunistů, kteří JM znali, se k verzi sebevraždy přiklání.
Já si myslím, že spíše jednalo o bilanční sebevraždu : JM byl čestný člověk a měl prakticky v situaci, ve které se octl pouze možnost odchodu : Buď na Západ, nebo na onen svět.
Ale věřím, že pokud by se byl "svobodně" nerozhodl pro sebevraždu, potkala by ho "nehoda"...
Takže - paradoxně je verze TAKOVÉTO sebevraždy pro Gottwalda méně výhodná.
Ale jak jsem řekl - nesázím se.
29. 05. 2012 | 16:10

n.č. napsal(a):

Jan Zachrta (dán), Jáchym : U mne jsou nějaké pochybnosti, takže zcela nevěřím poslední verzi. Těch nezodpovězených otázek (dobrých otázek) bylo hodně. Mne taky zajímalo a vlastně zajímá pořád, proč policie neuveřejnila, jak se chlapec dostal na místo, kde ho našla jeho máma. Při tom zranění, která byla vážná.
Ale přece mne vrtá hlavou, proč po tom nepátrají i novináři těch bulvárů, když jinak vyštrachají kdejakou fotku. Viz třeba ztopořený Mirek nebo teď jak tady poslala odkaz paní Silvie na toho lupiče v Litoměřicích. Takže si myslím, že to tak mohlo být, že kluk se zranil sám, ale prostě pochybnosti mám stále....
Bulvár nevypátral a tzv. solidní novináři nebudou jen tak utrácet peníze za cestu do Břeclavi. Když tam je ovšem protiromská demonstrace, tak fotek je ažaž - hlavně těch vystrašených malých romských děcek.
29. 05. 2012 | 16:27

český maloměšťák napsal(a):

Vandal napsal(a):
škoda, že nejsou sázky, klidně bych vsadil veškerý majetek na to, že pravdivá je první verze, jsem o tom, po všech těch lžích rádobyhumanistů na 100% přesvědčen. Šídlo se v pytli neutají, časem pravda vyleze ven.
29. 05. 2012 | 15:57
------------
Kolik činí ten majetek - ve finančním vyjádření ?
Já to vemu. Ale chci záruky a odhad.
Co uznáte jako potvrzení pravdy ? Tedy čí rozhodnutí a jak podložené ? Tak aby nebylo sporu že jde o verdikt ve prospěch můj nebo váš?

Pokud prokážete ten majetek a dáte záruky...dám vám kontakt na mého právníka a celou věc můžeme uzavřít.
29. 05. 2012 | 16:30

Jáchym napsal(a):

Vandal X maloměšťák :
Taky jsem nad tím jemně zauvažoval, ale
1) nejsem gembler,
2) mám měkké srdce a soucit s bezdomovci
3) představa, že mi za slunného dne budou po stropě obýváku běhat růžová sluneční prasátka, odrážejícící se od pečlivě vyholených temen Vandalových dělnických kamarádů mě, přiznám se, naplňuje zdravým respektem k právu silnějšího.
29. 05. 2012 | 17:20

Jáchym napsal(a):

stejskal napsal(a):
"Nějak tomu s tím panelákem nerozumím, pane Jáchyme, resp. nechápu, k čemu Vám bude (proto jsem k těm žádostem o zveřejnění tak laxní). Ale zkusím se na to zeptat."
****
Zkuste to, prosím, pane Stejskale ! Berte to jako umanutost paranoidního vrtošivého staříka, který má (spolu s odhadem asi tak dvěma milióny čecháčků) dojem, že z něj média udělala vola.

A který se obává, že se i slušní novináři dostanou neprávem na úroveň důvěryhodnosti členů současné vlády.
29. 05. 2012 | 17:51

Majka napsal(a):

Jáchyme, mně by taky docela zajímalo, jaké to bylo schodiště a co na něm kluk prováděl, ale nedělám si iluze, že by fotka a přesný popis události přesvědčil lidi, kteří umanutě žádají, aby jim někdo něco "vysvětlil", třebaže by si možné odpovědi na některé otázky mohli nají sami, kdyby chtěli.
29. 05. 2012 | 20:19

evix napsal(a):

Tady to je jako na sjezdu Ku Klux Klanu...jo my Češi nezklamem :-(((
Troufám si tvrdit, že kdyby Petro nebyl Okrajinec tak by jste drželi hubu!!!!
29. 05. 2012 | 20:34

Medikolog napsal(a):

Evix,

v kriminalistice platí, že i když se někdo k něčemu přizná, musíte mu to dokázat. Nevěřila byste, že se lidé i bez mučení přiznávají ke věcem které neudělali, nebo ani udělat nemohli. Nebo se nemohly stát tak jak tvrdí.

Proč se pídím já i jiní po dokumentaci z údajného místa činu poslední verze? Protože ten mladý Ukrajinec na tom schodišti provedl během pádu něco geniálního, nebo tam neplatí fyzikální zákony jako platí ve zbytku Světa. A já věřím, že fyzikální zákony platí za všech režimů stejně.. Tak chci vědět, JAK by ten pád probíhal...
29. 05. 2012 | 21:56

Jáchym napsal(a):

Majko 29. 05. 2012 | 20:19 ,
Jáchyme, mně by taky docela zajímalo, jaké to bylo schodiště a co na něm kluk prováděl, ale ...
********
naprosto souhlasím.
Dokonce, se obávám, že někteří z diskutujících by trvali na verzi brutálního útoku, i tehdy, kdyby byli očitými svědky pádu ze zábradlí.
O pravdu jim jde jen v tom případě, že jim vyhovuje. Není to tak výjimečné - vezměte si třeba faul ve fotbale : Vidí ho všichni fanoušci mužstva, na který byl spáchán a uzná ho jen asi třetina diváků mužstva, které faulovalo.

Ale o ty zde nejde :
V tomto konkrétním břeclavském případě byla rozpoutána malá studená etnická válka. Buď byla média takříkajíc blbá - nebo navedená.
Ať tak či onak, i kdybych akceptoval, že média holt prodávají takové zboží, o jaké je zájem, pak jsme dostali (či koupili) zboží značně zasmrádlé.
S dlouhodobě negativními účinky na sociální zdraví.

Potřebuji vědět, kterou plechovku mám vyhodit, kterou mohu i nadále konzumovat a kterou příště hodit výrobci na hlavu. Popřípadě na čí hlavu ji hodit, abych neukřivdil nevinnému a viník se mi nechechtal do ksichtu.

A - s dovolením - bych si udělal obrázek sám z co nejméně předžvýkaných a co nejvíce ověřitelných informací.
Protože se příště jinak nemohu angažovat i na tom minimálním občanském plácku, který nám ještě zbývá.
Argumentovat v dobré víře kravinami vycucanými z cizích prstů napříště nechci.
A o to zde jde:
Buď budou veřejné mínění na občanské úrovni (spolu)utvářet lidé, kteří se mohou spolehnout na důvěryhodné zdroje a ověřitelná fakta, nebo je budou vytvářet ti, kteří si fakta vyfabrikují či jim vyfabrikovaná fakta stačí.
29. 05. 2012 | 22:02

Sylva napsal(a):

Pane Šimáčku. Prosím, dají se někde dohledat oficiální čísla o státních dotacích, které dostávají agentury, občanské iniciativy, občanská sdružení, svazy a střediska pro začleňování? Takové informace by měli být běžně dostupné, ale nikde se nedají najít.
29. 05. 2012 | 22:07

Sylva napsal(a):

Prosím ještě o jednu odpověď. Vaše agentura pomáhá začleňování v romských lokalitách, nebo také sociálně slabým z majority? Neříkejte, že ve většinové společnosti lidé pomoc nepotřebují. Nikde není žádný článek ani pojednání o pomoci pro tyto občany. Kdo pomáhá a hájí je? Kdo se jich zastává, když spadnou na dno? Nebo oni nemají právo?
29. 05. 2012 | 22:49

Hangurbadžo napsal(a):

Pane Šimáčku, proč nejsou ve vedoucích funkcích, jako je vaše apod., vidět představitelé romské inteligence typu pana Holomka atd. Každý, kdo s Romy/Cikány/ přišel do styku zjistil, že je pro ně tzv. gadžo, což je hanlivý výraz pro Neromy. Zejména ve vedení Agentury pro začleňování..., by se to mělo hemžit vzdělanými Romy/Cikány/. Je to jediná cesta, jak úspěšně prosadit cokoliv v romské komunitě u nás.
29. 05. 2012 | 23:03

anastasie Kralova napsal(a):

Ad jachym
Chapu Vas vzkaz tak,ze ja rozumim necemu jinemu a jiny tez necemu jinemu?
Mate pravdu-sebevrazdy/hlavne ty dokonane ale i nektere podezrele se vysetrovaly/v pripade pokusu o sebevrazdy hlavne moznost ciziho zavineni./
A vzdy se brala jako na 100% neoddiskuvatelna moznost,ze to,co pacient rekne v prvnich hodinach,je s pravdepodobnosti souhlasici s jistotou pravda.Ovsem kdyz se pacient vyspi a nedej boze kdyz se jeste domluvi s rodinou,muzete se jit klouzat /1x v zacatcich jsem takto naletela a jen shodou okolnosti jsem z toho nemela prusvih.
Pane Stejskale,az by budete na chalupe hlidat dite a na chvili ho ztratite z oci a ono spadne a bude se kroutit bolestmi briska,az pojedete do nemocnice,vsechno priznate-i to,ze nevite,jak k urazu doslo /prestoze si dokazete predstavit,co vam rekne zena.
A stejne tak i teenager.Strach o zivot je ten nejsilnejsi instinkt,jaky clovek ma /a je to dle zakonu prirody,zachovani jednotlivce a rodu /to vam rekne kazdy lekar,proto se ve forensnim rizeni berou jako nejmene zpochybnujici prvni vety.

Mimochodem-ukazte mi v historii jedinou vetu,kterou ja napsala proti Romum.Nenajdete.

Naivne jsem si myslela,ze novinari by meli byt hlidaci psy demokracie.
ale ti nasi uz davno nejsou.ti spis pracuji dle hesla-co vic vynese,to napisu.
Je to jen proto,ze nemame Pulitzerovu cenu ?
30. 05. 2012 | 08:54

anastasie Kralova napsal(a):

Ad Jachym

V pripade Jana masaryka se rozhodne k bilacni sebevrazde nepriklanim.
Vite proc ?Krome jinych veci hlavne proto,ze jsem se setkala s nekolika sebevrazdani strelnou zbrani /nejmladsi byl bohuzel 15-lety chlapec,jehoz otec nedodrzel bezpecnostni ustanoveni tykajici se strelne zbrane.

Kazdy,kdo mel pristup ke strelne zbrani,tak ucinil.
Je to rychle,ucinne a snad i bezbolestne.
P.S.Strelnou zbran nevlastnim,ani opravneni k jejimu drzeni.
30. 05. 2012 | 09:05

stejskal napsal(a):

Ne média, pane Jáchyme, ale NĚKTERÁ média (v různé míře např. Blesk, idnes, novinky.cz a další). Jiná informovala korektně.

Je na nás, jakými médii se necháme "ovlivňovat". Toto je zodpovědnost jednoho každého z nás.

Tu fotografii typově stejného paneláku zatím nemám. Policejní mluvčí se v typech paneláků ne zcela orientuje (ani se jí nedivím).

Hezký den.

Libor Stejskal

P.S. "Minimální občanský plácek, který Vám zbývá"? Velikost toho plácku si vybíráme sami. Někdo se spokojí s tím, že má malý plácek a viní z toho jiné. Další svá občanská práva uplatňuje na vcelku normální ploše (samozřejmě i s vědomím, že ne vždy se u podaří prosadit vše, co považuje za důležité). Tak to na pláccích a hřištích chodí.
30. 05. 2012 | 11:07

Majka napsal(a):

Anastazie Králová, teeneger asi nevěděl, že mu jde o život, protože to nevěděla jeho matka a na první pohled to nepoznali ani lékaři. Všichni mysleli, že má zlomené žebro, matku, podle jejích vlastních slov, nenapadlo volat záchranku.
Navíc chlapcovo přežití nezáviselo na tom, jestli řekne pravdu nebo bude lhát.

Jinak bych byla opatrná s těmi předpoklady, co "by" kdo v jaké situaci dělal nebo říkal. Lidi jsou různí a chovají se různě.

Já jsem jako devítileté dítě utrpěla v dětské ozdravovně dost nepříjemnou spáleninu a personáku jsem jic neřekla, "aby se na mně nezlobili", přestože, jak vím teď, to nebyla moje vina, jindy jsem ze stejného důvodu tajila, že mi mi někdo přivřel prst mezi kovové dveře na záchodě. Moje sestra zase jako sedmiletá neřekla rodičům o bolesti břicha, takže ji prasknul slepák.

"A vzdy se brala jako na 100% neoddiskuvatelna moznost,ze to,co pacient rekne v prvnich hodinach,je s pravdepodobnosti souhlasici s jistotou pravda." - Kdo to tak bere?
30. 05. 2012 | 20:44

Jáchym napsal(a):

Libor Stejskal
Dobře, ten občanský plácek byl metafora druhé jakosti a snad by bylo lépe nechat diskusi na toto téma, až se najde vhodnější rámec.

Ale k mediálnímu pokrytí břeclavského případu:
Je jasné že média žijí ze sledovanosti a dobrá zpráva není zpráva. Je jasné, že alespoň ve zpravodajství (zprávotvorbě?) ještě trochu existuje nefalšovaná volná soutěž a neviditelná ruka trhu nasype tomu, kdo dodá nejsenzačnější zprávu - ber kde ber, vyrob kde vyrob.
Fajn, beru, bulvároid uplete z hovna bič a zapráská. (Minimálně sebe a okolí.)

Mne ale PŘEDEVŠÍM zajímá úroveň informací PO POLICEJNÍM OZNÁMENÍ KONEČNÉ VERZE.
Mám na mysli informace a komentáře SERIÓZNÍCH, nikoli bulvárních médií(!), která odsoudila své "snaživé" kolegy .
Ale rád bych byl tentokrát přesnější a věcnější - pokusím se sem něco napsat zítra, dnes už nemám bohužel čas a nerad bych udělal totéž co vytýkám druhým.
Pokusím se doložit, proč se podle mého názoru nejedná o prkotinu.
Dobrou noc.
30. 05. 2012 | 22:50

Jáchym napsal(a):

Dodatek k 30. 05. 2012 | 22:50
Špatní přátelé mě přiměli k otevření několika lahví vína, nejsem t.č. schopen podat kvalitní intelektuální výkon na seriózní téma, takže se omlouvám za nesplněný slib.
31. 05. 2012 | 21:52

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy