Co (ne)píší média o Romech aneb Co odmítl otisknout deník Právo

24. 04. 2012 | 15:28
Přečteno 13208 krát
Tento komentář ředitele Agentury pro sociální začleňování Martina Šimáčka měl původně vyjít v deníku Právo v reakci na článek redaktora deníku Jindřicha Gintera s názvem „Sociální dávky zneužívají i majetné romské rodiny“. Přestože zástupce šéfredaktora deníku po kritické reakci vyzval ředitele Šimáčka k napsání komentáře, tento deník jej následně po dvoutýdenní komunikaci odmítl otisknout. Zveřejňujeme jej tedy zde.

Společenské napětí, kterého jsme byli svědky minulé léto a podzim v souvislosti s událostmi na Šluknovsku, se zdá plíživě vracet do měst a na stránky novin. Nespokojenost obyvatel s jejich sociální situací i s tím, že jsou obtěžováni kriminalitou a tím, co vnímají jako porušování společenských norem, získává opět přídech etnické nesnášenlivosti.

V této situaci leží mimořádná zodpovědnost nejen na vládě, představitelích krajů a obcí, aby se pokoušeli hledat řešení problémů, které lidi pálí, ale i na novinářích.
Ti by měli podrobně referovat o příčinách a okolnostech událostí a reflektovat nálady ve společnosti. Způsob, jakým to dělají, má na společnost velký dopad. Jestliže svou práci novinář odbývá a veze se na vlně nepotvrzených zpráv, šeptand a mýtů, je často výsledkem pouze sílící nesnášenlivost. Ta spolu s uplatňováním kolektivní viny k žádnému civilizovanému řešení zmíněných problémů nevedou.

Takto nezodpovědná práce se bohužel dá vytknout článku Jindřicha Gintera „Sociální dávky zneužívají i majetné romské rodiny“, který vyšel v deníku Právo. Bez řádného citování a prověřování zdrojů, s paušálními odkazy na „obyvatele Ústí nad Labem“ kolektivně obviňuje všechny Romy z nezákonného jednání. S tím vším mísí další polopravdy, přičemž o nejzávažnějších jevech mlčí. Které to jsou?

Za 22 svobodných let, kdy se lidé z vyloučených lokalit (ve velké většině Romové) stali téměř nezaměstnatelnými, vyrostl v Česku systém, který lze pojmenovat jako parazitování na chudobě. Předlužené rodiny na sociálním dně nezneužívají jen lichváři a členové drogových mafií. Svůj podíl nesou i pololegální a nelegální praktiky různých ubytoven (soukromých, ale i obecních). Jejich majitelé tahají ze systému peníze přímo prostřednictvím tzv. zvláštního příjemce dávky (tedy platby putují přímo na jejich účet). Nedílnou součástí tohoto systému jsou také různí prodavači telefonních aparátů s výhodnými tarify, pseudobankéři s rychlými půjčkami na kde co, a jiní vykukové, kterým právně negramotní lidé podepíší v podstatě cokoliv. Za nimi v zástupu čekají exekutoři s náklady na řízení násobně přesahujícími dlužnou částku.

Byznys s chudobou je občas spojen i s některými absurditami. Úředníci na některých místech například přidělují dávku mimořádné okamžité pomoci na zajištění bydlení pro klienta, který „za odměnu“ vypadne z „jejich“ města do sousedního, kde peníze použije na zaplacení kauce v ubytovně a „město se tak čistí od nepřizpůsobivých“. Pokud má však úředník jakékoliv podezření, že dávka může být zneužita (tedy využita k jinému účelu, než je vyplacena, nebo požadována neoprávněně), musí ve správním řízení provést šetření a v odůvodněném případě dávku okamžitě odebrat. A ne s tím běžet anonymně do médií.
Nejvíc se dnes bije na poplach proti „zneužívání“ dávek hmotné nouze. Tyto dávky přitom tvoří jen 0,4 % státního rozpočtu a při výplatě jsou obvykle dobře kontrolovány. Zneužívání sice nelze vyloučit, ale nejde o masivní jev a odborníci odhadují, že se pohybuje v řádu stovek tisíc či několika milionů korun ročně. Výše uvedený případ se v terénu objevuje dost často, ale informace z článku pana Gintera, že Romové si vydělávají incestem, je až absurdně komická. Věřím, že se to někde stalo. Ale kolikrát, že je možné to považovat za nějakou zavedenou praxi?

Jistě, chudoba z lidí vlky činí a druhá polistopadová generace Romů z ghett (dnes dvacetiletých) nikdy nepoznala od svých rodičů, co to je živit se legální prací. Dostupná je totiž pro ně často jen práce načerno (kolika podnikatelům se to hodí!). Životní strategie trvale vyloučených lidí se stále více vzdalují většinovým normám a okolí obtěžuje především drobná kriminalita některých mladíků, kapsářské a jiné gangy. To jsou ale individuální trestné činy, které tak musejí být šetřeny a trestány bez nadbytečných etnicky zaměřených mediálních lynčů. Jimi se jen rozdoutnává sociální konflikt, který je přitom řešitelný rozumnými sociálně začleňovacími politikami.

Kdo píše o mechanismech chudoby, musí si dát práci a prolézt terén horem dolem. Nespokojit se s fámami, mýty a anonymními „zaručenými“ informacemi, ale vědět a psát i o zločinných praktikách s radikální chudobou spojených. Všichni Romové z toho jistě nevyjdou s čistým štítem. Lichváři jistě ne, nemakačenkové také ne. Ale přestanou platit hospodské tlachy, které ze všech Romů v Česku dělají zloděje a vyžírky.

A chce-li nějaký novinář přispět k řešení situace, která sžírá Česko – tedy k soužití Romů z vyloučených lokalit a majority (především té v okolí vyloučených lokalit, která často koexistencí dlouhodobě trpí), měl by se hloubkově zajímat o práci ministerstev, krajů, starostů obcí, neziskových organizací nebo i Agentury pro sociální začleňování, ve které pracuji, a seriózně hodnotit práci, kterou tito aktéři ve veřejném prostoru odvádí.

Martin Šimáček
Autor je ředitelem Agentury pro sociální začleňování.

Komentář byl uveřejněn 24. dubna 2012 na serveru Romea.cz.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Medikolog napsal(a):

Hmm, slohové cvičení sice dobré, ale nic neříkající. Nedivím se P, že ho v této podobě nepovažovali za potřebné otisknout.

A že 0,4% státního rozpočtu je "JEN".. to je od každého, jehož čistý daňový odvod je menší než 4 tisíciny SR, CHUCPE. Zejména od "neziskové" org. napojené ssacím penězovodem na ten SR. Více pokory prosím, pane!
24. 04. 2012 | 15:44

Dagmar napsal(a):

Medikolog

Ne, že by ten článek byl nějaký zázrak, ale proč proboha vyzýváte autora k pokoře?
24. 04. 2012 | 15:50

Gadžík napsal(a):

ŠIMÁČKU - AGENTURA pro začleňování je parazitní snad ještě více než samotní cigáni. Píšete o tom jak mnozí vydělávají na chudobě, tak si vemte poučení a začněte u sebe.
Souhlasím s vámi v tom, že mnozí z cigánů jsou v tom nevinně. Jsou obětí Havlovských lidských práv. Zrušili jsme socialismus, kde romové pracovali a žili ( téměř) tak jako všichni ostatní a režim na ně tak i nahlížel a dodržování zákonů si vynutil.
Bohužel je tu nezaměstnanost a špatné zkušenosti veřejnosti s cigány - proto je opravdu málokdo chce zaměstnat. Stát si koupil klid za to, že začal platit těm co nepracují. Je to cesta do pekel, protože dnes si poctivou prací často nevyděláte anio na nájem, zatímco cigáni mají na bydlení nárok, i když zdevastovali už několik domů které jim stát dal. To jen prohlubuje nenávist majoritní části, která může opravdu sklouznout až ka rasismu.
Ano, je celá jedna generace, která ani netuší co to je žít slušně a živit se poctivou prací - za celý život nic podobného ani neviděli.
Jak z toho ven?? JEDINÝM MOŽNÝM řešením by byl návrat tam kde jsme byli - každý se živí prací a stát po všech stejně vyžaduje plnění zákonů.
Obávám se že za současné vlády je to nerealistické.
24. 04. 2012 | 15:54

Sladký napsal(a):

Mezi Cikány je spousta zlodějů a podvodníků.Meti bílými zdaleka ne tolik, ale zato stojí zato.
24. 04. 2012 | 15:58

Sladký napsal(a):

Dagmar- zdravím a je jasné, že Vám dlužím spoustu pěkných slov.
24. 04. 2012 | 16:00

Janina napsal(a):

Pane Šimáčku, naprosto s Vámi souhlasím.
24. 04. 2012 | 16:04

Dotaz napsal(a):

Jak přispěla Agentura pro sociální začleňování k sociálnímu začleňování asociálních romských kriminálníků?
24. 04. 2012 | 16:12

Sladký napsal(a):

aby bylo jasno, protim tomuto článku nemám skoro žádné výhrady.Kdybych se narodil jako Cikán,nikdy bych se nedostal tam, kde jsem.
24. 04. 2012 | 16:13

Gadžík napsal(a):

ŠIMÁČKU aproč by to mělo Právo zveřejňovat??? Je tam jediná nová myšlenka??? Já ji nevidím, vše už bylo i na Aktuálně 1000 x přežvýkáno.
Napiš kolik nás ročně stojí cigáni a kolik si nahrabou všelijaké začleňovací agentury- to by byl solokapr a vzaly by to každé noviny na první stránku. Ale do toho se ti asi nechce, když jsi jeden z těch co na té jejich bídě dobře vydělává
24. 04. 2012 | 16:14

Sladký napsal(a):

Gadžik-dobrý příspěvek.Mohu ho bez námitek podepsat.
24. 04. 2012 | 16:16

kohout na víně napsal(a):

politika appeasementu se nám již jednou vymstila a vymstí se zas
24. 04. 2012 | 16:17

drozd kvíčala napsal(a):

šimáčku, nebreč, maminka ti koupí slona. Tohle jsme vždy říkali, když se někdo stavěl do role ublíženého.
Ty těch slonů už musíš mít spoustu.
24. 04. 2012 | 16:20

Pepa Řepa napsal(a):

Sladký napsal(a):

aby bylo jasno, protim tomuto článku nemám skoro žádné výhrady.Kdybych se narodil jako Cikán,nikdy bych se nedostal tam, kde jsem.
-----------
Hmmm a to je -Kozino- vrchol lidského bytí? Špička ledovce?
:-)
Článek raději nekomentovat. Děsné kecy. Jednomu ukopnou ledvinu a autor o drobné kriminalitě.
24. 04. 2012 | 16:27

kohout na víně napsal(a):

Pepa Řepa

vždyť oni chtěli jen cigeretu,ne, tak jim ji měl dát a ne to zveličovat, řekl by asi autor.
24. 04. 2012 | 16:33

schaba napsal(a):

Autor zapomíná z čích peněz je placen. Státních,řekne. Ano,ale od koho je stát veme autore?
24. 04. 2012 | 16:34

ghándí napsal(a):

jeden gross toho nakrade víc než 100 000 cikánů. tak kdo je teda horší, cikáni nebo socani?
24. 04. 2012 | 16:56

vasja napsal(a):

Cigansky umelec o Romech.
https://www.youtube.com/watch?v=VOnGtBSCGAI
24. 04. 2012 | 16:59

Inci napsal(a):

Hmmm ... řekl bych , že hlavním problémem cikánů je tolerovaná a netrestaná lichva ...

Jenže bez lichvy by takřka polovina peněžního sektoru a exekutorský průmysl brzo zkrachoval ... :-)

Kdyby se lichva trestala dle středověkejch zákonů , tak se většina cikánskejch baronů , ředitelů bank , exekutorů a podobnejch drobnejch grázlíků různejch společností máchá každej den v koších ve Vltavě ...

Zlodějíčci nezabírající místa v akvaparcích dětem by posloužili jako atrakce pro turisty ...
24. 04. 2012 | 17:00

anti-stejskal napsal(a):

Romům dnešní situace nesmírně vyhovuje a nejen jim vyhovuje také nekonečně velkému množství individuí pro které je tento problém znamenitou příležitostí k slušným ziskům, viz Roman Janoušek a jeho milionové zisky z protidrogové problematiky, feťáky beztak nezměníte tak proč na nich nevydělat a Romy také nezměníte, cestou pánů Šimáčků zcela jistě ne.

Dostáváme se k jádru, problém nejsou Romové nebo muslimové ale paraziti, kteří udržují status quo, samozřejmě vláda jakékoliv anti-romské nepokoje použije proti většinové společnosti, ale problém není v Romech, to je dobré vědět.
24. 04. 2012 | 17:01

rejpal napsal(a):

ghándí
Jo jo ten Gross. Mohla by po něm být pojmenována jednotka odklánění (Gr). A do kandidátní listiny by každý poslanec k CV připojil poznámku, kolik Gr odklonil. Možná bychom se dočkali kGr, ba i MGr.
24. 04. 2012 | 17:01

anti-stejskal napsal(a):

Inci

Svému bratru nebudeš půjčovat na úrok, na žádný úrok ani za stříbro ani za pokrm ani za cokoli, co se půjčuje na úrok. ([ Ex 22:24 Lv 25:36])
Cizinci můžeš půjčovat na úrok, ale svému bratru na úrok půjčovat nesmíš, aby ti Hospodin, tvůj Bůh, požehnal ve všem, k čemu přiložíš svou ruku na zemi, kterou jdeš obsadit. Dt 23:20,21

Budeš půjčovat mnohým pronárodům, ale sám si nebudeš muset půjčovat.Dt 28:12

Jestliže půjčíš stříbro někomu z mého lidu, zchudlému, který je s tebou, nebudeš se k němu chovat jako lichvář, neuložíš mu úrok. Exodus 22:24
24. 04. 2012 | 17:10

TomášL napsal(a):

To je nuda, to je nuda...

Tak se mi zdá, pane Stejskale, že kvalita článků upadá. Za posledních pár dní jsem byl spokojen pouze se článkem pana Dolejšího... :-(
24. 04. 2012 | 17:11

tata napsal(a):

pane ŠIMAČEK

VYTE sem z lokality kde ten problem je velky,zažil sem VAS NA DISKUZI V PANORAMĚ vdobě napětí,jen jste tam sprominutím koktal tyto nic neřikajicí fraze,bohužel jste otrhnut od reality,nedokazal jste řict v konkretním připadě na konkretní činy nic vymyslet jak to řešit on to vesvé podstatě neví nikdo......mate plno polopravd....ano pomalu čím dal lidí se rasisti stavaj ve věčí miře jenže bohužel mockrat opravněně,je to kruh,to co jste napsal je znamo ale je znamo také,že skuste bydlet třeba v takové lokalitě jako třeba VARNSDOR,HOTEL SPORT..NECHVALNĚ znamá to ubytovna a zlaty dul pro majitele za jednoho 13400 udaj třeba ste schuze....ptam se jak je to možné trpět a kdo je majitel to určitě víte zdejší mafian ROM,ANO problem je v dnešní situaci zaměstnaní,ale tady nemaj praci ani vyučení tudíž ROM MA JEŠTĚ MIZERNĚJŠÍ ŠANCI A je to problem většiny nebo etnika že už male děti misto do školi dost často posilá krast,že každa rodina respektive skorem každá ma pruměr 4 děti i víc,ano protože je porodnost živí......ano vytvořili sme kruh kde pravdu maj obě strany bohužel lidi jako vy nic neřeší,bohužel lidi jako vy zde vytahují jen nic neřikající hesla,jenže to začlenovaní nak dělame vic jak 60 let a nikam to nevede jen pomalu stavime barikady nenavisti,to co pišete bohužel sklamalo,skuste se nastěhovat nebo vlastnit domek u teto ubytovny a co budete po ročním pobytu mluvit
24. 04. 2012 | 17:12

TomášL napsal(a):

A mimochodem, pane Stejskale, nezapomněl jste představit dalšího hosta?
24. 04. 2012 | 17:14

mb napsal(a):

ad ghandi ... jeden kmotr ods toho nakrade za 100 000 grossů,- kdo je teda horší,- odsáci nebo sosani ?
24. 04. 2012 | 17:17

Občan napsal(a):

Dodnes jsem se nedočkal KONKRÉTNIÍCH odpovědí na své otázky, položené lidskoprávníkům a multikultistům pod snad všemi blogy zabývajícími se Cikány.

V ČR neroste žádná "etnická nesnášenlivost" protože Asiaté, Afričané, Arabové a jiná etnika nikomu nevadí, pokud nekšeftují s drogami a nedopuštějí se jiné kriminální činnosti.

Asijské, ale i africké, arabské a evropské děti a studenti, navštěvující české školy a učící se češtinu za pochodu, zvládají jazyk bleskovou rychlostí a obvykle patří mezi žáky a studenty k vysokému nadprůměru. Kromě češtiny a svého rodného jazyka obvykle ovládají také angličtinu nebo francouzštinu. Stačí se podívat do uprchlických zařízení nebo navštívit kursy pro cizince při různých školách a institucích.
Jen Cikáni vykazují většinově absolutní nezájem o jakékoli vzdělávání a zhusta horkotěžko komolí češtinu přesto, že v ČR žijí několik generací. Stačí si přečíst výroční zprávy ZŠ v Chanově - katastrofa!

Lidé ze zcela odlišných sociokoluturních prostředí se SNAŽÍ začlenit do české společnosti a většinou se jim to daří. Cikáni opět většinově o něco takového neprojevují zájem přesto, že zde žijí několik generací.

A nejhorší je, že Cikáni, kteří se z kmenových stereotypů vymaní a zařadí se do majoritní společnosti, jsou u zbytku cikánské populace často v nejhlubším v opovržení, protože se "pogadžili". Místo toho, aby si zbytek populace bral z těch začleněných příklad, opovrhují jimi.

Cizinci žijící mezi námi nevytvářejí "vyloučené lokality" a neničí společný a soukromý majetek a žijí běžně mezi námi, byť za svými dveřmi po svém. Cikáni, přestože jsou občany ČR, toto pravidlo nectí a hromadně je porušují.

Chyba tedy není v nás, ale v nich.

A, autore - množící se brutální napadání příslušníků většiny NENÍ "drobnou kriminalitou". To jsou útoky vedené s cílem ublížit, způsobit zranění nebo smrt.
Paní z Varnsdorfu zemřela na následky novoročního přepadení rodiny skupinou Cikánů (kecům policie o "přirozeném úmrtí", k němuž přitom došlo bezprostředně po přepadení, nikdo nevěří). Cestující z pražského metra, surově zkopaný Cikány, skončil s těžkými zranění obličeje a hlavy v nemocnici. Chlapec z Břeclavi se stal mrzákem a hrozí mu smrt, protože rozsáhlá poranění vnitřních orgánů mohou mít za následek kolaps ledviny, jež mu zbyla. Šluknovákům posekaným mačetami zbudou "naštěstí jen" jizvy. A to jsou jen případy, o nichž se dozvíme.

Všechny etnoobchodnické spolky platíme z daní a očekáváme od nich právem, že se v důseldku jejich působení KONEČNĚ něco zlepší. Místo toho jsme se přes stamilionové roční dotace dočkali přesného opaku.
A pak si přečtu o skvělých výsledcích SVÉPOMOCNÉHO spolku z Nymburka, který takřka bez státních dotací a převážně jen za drobné pomoci města má stokrát lepší výsledky než všechny profiagentury - a to je ten spolek skoro 100% cikánský, s jedinou necikánskou pracovnicí! Přesto mají jednu Mgr. a dvě Bc. - Cikánky. A hromadu KONKRÉTNÍCH výsledků za sebou - při pouhých 15ti lidech. Tomu říkám efektivita práce!!!
24. 04. 2012 | 17:19

Kvakin napsal(a):

Článek v Právu, o který se jedná, jsem četl a nebyl jsem spokojen - jevy, které pokládám za spíše nepočetně se vyskytující, přenášel víceméně na Romstvo jako celek a neobtěžoval se prakticky s důkazy a odkazy na výzkumy a další zjišťování situace v etniku. Ovšem zde publikovaný slovní průjem vládního experta je pod veškerou kritiku. Nedivím se, že ho Právo neotisklo, ale žádný jiný důvod pro neotištění než ubohoučkou úroveň příspěvku nevidím.
24. 04. 2012 | 17:27

dežo napsal(a):

Prý jen zanedbatelných 0,4% státního rozpočtu tj. cca z 1.100 mld Kč.

Tj. 4,4 mld. Kč. Autore teda Vaše vnímání reality bych chtěl mít.

Pojal jste to tak nějak po bártovsku - 4,4 mld. Kč to je jako pro Vás pětistovka?
24. 04. 2012 | 17:37

Ládik!!! napsal(a):

pane Šimáčku,
jak se říká Vaší profesi? Začleňovač?
24. 04. 2012 | 17:38

anti-stejskal napsal(a):

Z druhé strany je evoluční strategie Romů nekonečně lepší než ta naše, oni přežijí za téměř jakékoliv situace.

Vybudovali jsme si vzdušné zámky nyní nám padají (z nějakého důvodu si je odstřelujeme), až s námi spadnou, chcípneme v jejich rozvalinách a cikáni (a nejen oni) si z těch nebohých trosek postaví svá doupata.

Kdo je na tom hůř
24. 04. 2012 | 17:42

anti politik napsal(a):

Vždyť je naprosto jasné, že politiku ( a že Šimáček dělá a je součástí něčí politiky je naprosto jasné. ovšem nevím jestli to klučina dělá vědomě, možná je jen užitečnej idi..) dělají jen lidé s narušenou psychikou a proto musí být pod neustálou společenskou kontrolou, jinak se z toho nevymotáme. Nebo chce snad někdo tvrdit, že tohle vypotil člověk s úplně průměrným smýšlením a inteligencí?
24. 04. 2012 | 17:47

anti politik napsal(a):

oprava- s normálním smýšlením
24. 04. 2012 | 17:49

Zdeninka napsal(a):

jak může být Rom negramotný? Vždyť všichni mají povinnou školní docházku. A číst a psát už umí dítě v první třídě. Ve druhé sčítá a odčítá do 100 a učí se malou násobilku!
24. 04. 2012 | 17:55

pepa napsal(a):

Já tomu článku moc nerozumím.O co v něm vůbec jde?Mají se špatně? Nemají!
24. 04. 2012 | 17:56

hovorka11 napsal(a):

MARTIN ŠIMÁČEK:
Myslím, že v zájmu vlády je rozeštvávat romy s ostatními obyvateli. Pomáhá to odvést pozornost od tragédií obyčejných lidí a označovat nespokojené za "rasově nesnášenlivé" a radikály. Jde o politiku zastrašování nespokojené většiny, kterou velmi ostře vnímám. Tato politika bude znamenat další škatulkování menšin a ras vládou a všelijakými agenturami "pro pomoc vyloučeným", kterými bude rozdělovat obyvatele na ty "vyloučené" a na "agresivní radikály". Čím více bude problémů s agresivními jedinci, tím více většina bude zastrašována nálepkou "rasismu" a "radikalismu".

Přitom je obecně známo, že přístup k agresivitě lidí se nedá selektovat podle barvy pleti na základě nějakých "omluvných rasistických teorií", ale na základě nebezpečnosti konání daného člověka bez rozlišování "právních úlev" jen proto, že je účelově zařazen do škatulky "sociálně vyloučených" na které jsou určeny speciální finančně dotované "projekty"
Je otřesné, že v ČR se nechalo v této zimě umrznout minimálně 50 bezdomovců, kteří nespadají do rasistické kolonky "sociálně vyloučených".
Rasismus u nás kvete na základě jednání (nejednání) vlády a všelijakých organizací, které jsou placeny za rasovou selekci a pomoc dle barvy kůže. Problém tak nabobtnává a strach s nenávistí je podporován neřešením pomocí jednoho tvrdého metru pro všechny zločince bez rasové a etnické selekce.
24. 04. 2012 | 17:56

Kanalnik napsal(a):

diskutujici se klidne mohou stavet na hlavu, ale pokud novinari nepredkladaji objektivni informace a stavi sve clanky a reportaze na zkazkach a neoverenych domenkach, pak je to spatne, a v tom ma autor pravdu

neprofesionalnost novinaru nejen ze vede treba k manipulaci ve prospech vladnoucich politickych stran v jistych mediich, ale take k rozdmychavani stadniho mysleni mezi komunitami romu a bilych

je preci jasne, ze ne vsichni Romove kradou ci zneuzivaji davky, a ze ne vsichni bili jsou pocitvi a ukazneni obcane (staci se podivat po okoli, a kdyz ne tam, tak do komunalni, krajske a celostatni politiky)

proste kdokoli mluvi o Romech a nerozlisuje, kteri jednotlivci co udelali, kope hrob teto spolecnosti

(jinak by mne zajimalo, co pro zlepseni situace udelali mistni zaziva svati diskutujici, kteri asi zkonzumovali vsechnu moudrost sveta, podle toho, co pisi)
24. 04. 2012 | 17:58

ali napsal(a):

tuhle jsem mluvila s jedním cikánem, co tu pobývá..pravil, že dřív kočovalo pohromadě pár rodin, o které se staral jeden staršina. Hledal jim práci, bral jim peníze a dával kapesné. Všichni byli spokojení. Dnes je naakumulováno v jednom bodě mraky cikánů bez ladu a skladu, nemají staršinu, a ten kdo dělá, tak přijde domů, kde ho obere veškeré rodinné osazenstvo a jemu nezbyde nic a tak ztrácí motivaci ke všemu. To se stává i v majetnějších cikánských rodinách, neboť se zpřetrhaly vazby na předky a jejich logický způsob žití, vlastní cikánům, je tudíž ztracen v propadlišti dějin..tak pravil cikán, jenž chodí pracovat, má rodinu, bydlí, nestěžuje si a nikdo si nestěžuje na něj..
24. 04. 2012 | 18:11

pavlina napsal(a):

Pane Šimáčku,
můžete mi sdělit kolik peněz dostává Vaše agentura na rok ze státního rozpočtu? A kolik dělá Váš plat? Tak se aspoň dozvím, kolik peněz se zase marnotratně vyhodilo z okna na něco s čím si nikdo neví rady na celém světě....začlenit cikány-----prosím nedělejte si z nás blázny a z nich skvělou živnost
24. 04. 2012 | 18:14

tata napsal(a):

kanalnik

dost často s VAMI SOUHLASÍM,ale toto nechapu a co jako mate udělat,vyte ono jen žit vtakové lokalitě je rozdil ja třeba bydlím vte klidne časti kolem mě je klid,už v debatach třeba stěmi co jsou v epicentru sem se snažil zvolit smiřovací ton a nepochodil sem,ono je rozdil už třeba v jednom městě vjaké lokalitě žijete,ten problem nam přerost přes hlavu,ano rasismu je respektive jeho míra je také mírou jak se vas dotíká,lehce se distancovat když nejste v centru,ten problem je a narusta zasluhou všech zučastněnych,doba tomu nahravá,škrty dopadaj samozřejmě vždy na ty nejchudší a neda se popřít že zde je začarovany kruh,je jen problem na jakem mistě toho kruhu jste,čekaj nas krušné chvile bohužel politici to spíš berou ste strany odpoutaní od jinych problemu a bohužel je to živna puda pro extremně rasové organizace,asi rasismu není prost žadny člověk myslim tím že ma ruzné podoby

vyte vtěch lokalitach co ten problem jem by jste neuspěl,ten problem je složitější než ho tak jednoduše prezentujete.ono to už přerostlo od jednotlivcu,pravě kte paušalizaci bohužel ta mnohdy není daleko od pravdy,jestli se nemylím žijete mimo republiku a ten pohled težko pochopite
24. 04. 2012 | 18:16

Pepa Řepa napsal(a):

Autor dělá-minimálně- tři chyby.

1. Zapomněl kde je, že kdosi začne počítat jako bangladežo.
Pokud tomu tak je, je to částka nemalá, ba přímo dech beroucí. I kdyby to bylo méně.
Srovnávat ji s rozpočtem je demagogie první třídy, spíše by bylo zajímavé sečíst všechny příjmy začleńovačů-i z EU- a srovnat je s náklady na jiné sociální služby, jako třeba hospice.
A hlavně!
Předložit výsledky. Co za ty prachy. Zatím to jde šupem dolu, směřuje to k výbuchu. Není to jenom problém sociální.

2. Jeho reakce na neotisknutí článku je jako ze starých dobrých časů. Naše názory je přece povinností každého media otisknout, názory jiných, které se s oficiálním výkladem rozcházejí, či jsou založeny na osobní zkušenosti místních, která je v přímém rozporu s malovaným obrázkem jsou hanebné.
To pak vede k-naprosto přirozené reakci-v internetových diskusích, které slouží k vyškrtání.
Nechápu proč by bylo povinností jakéhokoliv deníku otisknout podobnou propagandistickou agitku v době, kdy se řeší ukopnutá ledvina.
To připustí jen šéfik ducha mdlého.
Hlavně ať to není v TV, zamumláme mantru a jedeme dál.

3. Hájí Cigány en bloc, To je stejná pitomost jako je en bloc odsuzovat.Pokud komunitu nerozdělí, pokud to nebude o oddělení zrna od plev je to o ničem.
Zmínky o lichvářích a o těch, co zneužívají jsou jen úlitbou profesionálního aktivisty. Odříká mantru a jede jako vždycky. Stejně jako Holomek. Kluk s ukopnutou ledvinou si zřejmě Cigána vymyslel.U Holomka je to pochopitelné, hlas krve. U aktivisty není těžké dopátrat se motivace.
Cesta do pekla bývá dlážděna i dobrými úmysly.Pokud se ovšem o dobré úmysly jedná.

Všechny body jsou v důsledku naprosto kontraproduktivní.
24. 04. 2012 | 18:24

m.v. napsal(a):

Martin Šimáček
.
Motto:
Každý kdo obhajuje, toleruje nebo omlouvá zločiny cikánských gaunerů je z vyššího principu mravního sám zločincem a gaunerem.
.
Pane Šimáček, můžete mi laskavě sdělit co pro naši republiku, potažmo pro celou Evropu cikáni za 700 let co se tady potulují, pozitivního udělali???

I po pračlověku z doby mladšího paleolitu nám zůstaly krásné kresby v jeskyni Altamira.
Po cikánech zůstávají pouze totálně zdevastované byty, domy a zničené životy lidí, kteří u sebe nenosí cigarety.
.
Hezký den.m.v.
.
P.S. Trocha černého humoru neuškodí.
....Je to tím, jaké podmínky jim člověk vytvořil," řekl Aktuálně.cz Kostečka, podle něhož se divočáci stahují do rozlehlých polí s řepkou, pšenicí a kukuřicí.
"Nedají se tam lovit. Odpočívají tam, žerou a rozmnožují se. Být na jejich místě, dělám to samé," poznamenal Kostečka. Dodal, že černou zvěř není možné lovit zhruba dvě třetiny roku. Bachyně přitom mnohdy vrhne mláďata i dvakrát do roka, což se dříve vůbec nestávalo....

Škoda, že se ,,černá zvěř" nedá lovit celoročně. Škoda.
24. 04. 2012 | 18:25

Kelt napsal(a):

To ghándí,
veličina "odklánění"je jeden gross.
Řebíček...........................................8 grossů
Vondra...........................................10 grossů
Drobil..........................................100 grossů
Drábek/Kalousek důch.reforma ...................700 grossů
Nečalousek církevní restituce..................2100 grossů

Dlužno dodat,že jeden gross jako jednotka slouží jenom jako srovnávací veličina,neb "mašinfíra"to odklonil finanční transakcí mezi soukromými subjekty.
Vše níže je rozkrádání státního rozpočtu.
24. 04. 2012 | 18:26

ghándí napsal(a):

češi hodili zapalnou lahev do pokoje s dvouletým dítětem. z toho vychází, že češi jsou horší gauneři než cikáni.
24. 04. 2012 | 18:29

Odpověď napsal(a):

Kanalníku, nepruď. Každý z těch tebou opovrhovaných svatých diskutujících určitě udělal pro společnost víc než většina Romů.
Je preci jasne, ze Romove kradou ci zneuzivaji davky v daleko větší míře než ostatní etnika.
Hrob této společnosti kopou takoví jako ty, kteří nevidí, která bije. A kecá ze zahraničí.
24. 04. 2012 | 18:29

ghándí napsal(a):

klet,
ne, na grosse nikdo nemá. řebíček je 0,000005 grosse. ve zlodějnách vedou komunisti,kteří během 40 let rozkradli a totálně zplundrovali celou republiku pak je hodně dlouho nic a pak hned oranžoví komunisti.
24. 04. 2012 | 18:33

Dotaz napsal(a):

ghándí - další demagog. Kolik bílých rasistů háže zápalné léhve na Romy a jak velké procento z romské populace krade?
24. 04. 2012 | 18:33

Avanti popolo napsal(a):

ghándí

chápu, že komunisty nenávidíte.
Nahospodařili vám toho na privatizaci jen na 22 let. Nyní již vše rozkradeno a vytunelováno , ale apetit ještě veliký.

A přitom slibovali na věčné časy. ghándí myslel, že bude moci krást na pořád. Již však není co, chápu vaši nenávist.
24. 04. 2012 | 18:38

Dotaz napsal(a):

Nehledě na příčiny a následky. Na Vietnamce nikdo zápalné láhve nehází.
24. 04. 2012 | 18:38

Sutech napsal(a):

Pokud tvoří ony dávky 0,4% státního rozpočtu a kdby byla zneužívána jedna setina, je to 0,04.
Letošní plán je 1 189,7mld korun. Takové zneužití by ročně stálo cca 476 milionů korun.
Ano, jednotky milionů jsou směšná čísla proti např. tunelu nadruhou (Blance) nic, ale ani toakový malý únik nesmí zůstat nepotrestán.

to: Inci
Vltava je ještě celkem v pořádku, přiznávám, naposledy jsem ji viděl před deseti lety, ale Nové Mlýny III jsou v létě slušná chuťovka, možná by jako odstrašující, spíš než Vltava, mohl spoužit nějaký kačičák

to: rejpal
Rejpale, i GGr (gigagross)

to: Občan
Možná to bude tím, nevím přesně, nemám nastudované všechny legislativy o sociálních opatřeních, že v domovině těch cizinců je situace daleko horší, než tady, tedy se naží aby nebyli deportováni.

to: Zdeninka
Jo, ale když vám děcko nechodí ani do té první třídy, je to holt těžké
24. 04. 2012 | 18:39

buldatra napsal(a):

Když se dokázala začlenit platforma do vlády, tak by byl čert v tom, kdyby se nedokázal začlenit každý kamkoliv.
Pane začleňovači, požádejte Peake o školení ať se konečně pohnete z místa.
24. 04. 2012 | 18:43

Kelt napsal(a):

To ghándí,
doporučuji mokrý hadr na hlavu a neurol,neb to,co píšete je slušně řečeno blábol po totální opici ve stadiu mírné demence.
Děláte ze sebe hlupáka.
24. 04. 2012 | 18:50

Občan napsal(a):

pavlina napsal(a):
"Pane Šimáčku,
můžete mi sdělit kolik peněz dostává Vaše agentura na rok ze státního rozpočtu? A kolik dělá Váš plat? Tak se aspoň dozvím, kolik peněz se zase marnotratně vyhodilo z okna na něco s čím si nikdo neví rady na celém světě....začlenit cikány-----prosím nedělejte si z nás blázny a z nich skvělou živnost 24. 04. 2012 | 18:14"

Podle tohoto - http://cedr.mfcr.cz/Cedr3InternetV414/CommonPages/
TakerStandardPage.aspx?condition=348b6c14-f1da-482c-899f-c19570931682

Člověk v tísni (2000-2011): - 760 000 000.- Kč

"Agentura" řízená panem Šimáčkem vlastně neexistuje - je to jen odbor Úřadu vlády ČR. Nemá tedy právní subjektivitu a její financování nelze bez několikahodinové rešerše dohledat. Zkuste si projít blogy s cikánskou tématikou, několikrát už jsme to dávali dohromady.
Kuriozní také je, že pan Šimáček vůbec nesplňuje základní kvalifikační předpoklady pro práci ve vedoucí funkci ve státní správě. Se vzděláním na stupni Bc. by mohl dělat maximálně řadového úředníka se zařazením v platové třídě 8-9 - kdyby se jednalo o obyčejného uchazeče.
Rozpočet jím řízeného odboru je asi 25 000 000.- Kč ročně a pracuje v něm 30 osob.
24. 04. 2012 | 18:58

Kanalnik napsal(a):

no, argument se zahranicim neberu, jak to s tim souvisi? realie znam dost dobre

tato - mne proste vadi, ze spousta lidi nadava na Romy, ale uz timto nadavanim hodnoti celou skupinu Romu, tedy i ty, co zadne vylomeniny nedelaji...

no a pak mi vadi, jak jsou vsichni chytri a davaji to autorovi blogu "sezrat", a pritom sami vetsinou (predpokladam) pro zlepseni situace nic nedelaji a cekaji, ze to nekdo udela za ne (tak jako s politickou situaci)

jenze pouhym mluvenim a nadavanim se nic nezmeni, stejne jako se nic nezmeni lyncovanim, medialnim ostouzenim a radikalismem vuci romum jako celku, ani vuci jednotlivcum (pogromy snad v CR nechceme) ... opet je to podobne politice

musime jako lidi neustale busit a otravovat prislusne organy a tzv. je dokopat k nejake cinnosti, za to si je jako danovi poplatnici platime, ze ... proste vyvinout aktivitu smerem k tem, co to maji v popisu prace, tedy komunalni politici a vyssi etaze politicke sceny

spousta lidi porada protesty proti Romum (radikalove), kdyz pritom tu odpovednost z ma na svedomi necinna vlada, kraje a zastupitelstva ... tam je treba se obratit

jenze ani media neplni svou ulohu a brnkaji na strunu nesnasenlibosti, misto aby ukazala prstem na ty, kteri jsou za tuto situaci odpovedni, tedy na prislusne statni organy a reprezentaty
24. 04. 2012 | 18:59

michal napsal(a):

Občan

Romové jsou normální obyvatelé ČR, z nichž někteří prostě neumějí jazyk většiny dokonale - stejně jako na jižním Slovensku Maďaři. Je ale nesmysl je srovnávat třeba s Vietnamci (z Vietnamu do ČR přišla elita).
24. 04. 2012 | 19:03

Občan napsal(a):

ghándí napsal(a):
"češi hodili zapalnou lahev do pokoje s dvouletým dítětem. z toho vychází, že češi jsou horší gauneři než cikáni. 24. 04. 2012 | 18:29"

Dům byl prázdný a vlastník je nikomu nepronajal. Tudíž se v něm žádné dítě nemohlo a nemělo co nacházet. Pokud se tam nacházelo nelegálně, pak veškerá odpovědnot za jeho zranění padá na rodiče.
24. 04. 2012 | 19:03

Pepa Řepa napsal(a):

buldatra
konečně něco konstruktivního
24. 04. 2012 | 19:03

Kanalnik napsal(a):

jinak nevim jake presne vyviji aktivity agentura pana autora, bylo by dobre kdyby o tom napsal nejake blizsi pojednani ... na druhou stranu ma v clanku popisujicim uroven novinariny v tomhle tematu, podle meho nazoru, pravdu
24. 04. 2012 | 19:04

gaia napsal(a):

Pepa Řepa + buldatra

no jen nechvalte dne před večerem, třeba se tam ještě také pořežou, a nesnášenlivosti je ve sněmovně také dost, dokonce se tam už jednou i fackovali.
24. 04. 2012 | 19:06

Medikolog napsal(a):

Zdravím vás, Dagmar (dnes 15.50)

Proč k pokoře? Přeci proto že výsledky jeho práce neodpovídají vynaloženým prostředkům. Je v lehkoživnosti "začleňování a tísně" příliš vysoko a příliš dlouho, než aby nenesl ZODPOVĚDNOST za účelnost využití svěřených společenských prostředků. Zatím má výsledky jako kapitán Costa Concordia. K obdobnému závěru dospěli i mnozí další diskutující. Kapitán Costa Concordia ovšem již žádné lodi nevelí...
24. 04. 2012 | 19:07

Pepa Řepa napsal(a):

Kelt napsal(a):
veličina "odklánění"je jeden gross.
---------
No a co? Ctíme aspoń tradici
http://www.sberatel.net/clanky/cesky-gros-30/
24. 04. 2012 | 19:08

gaia napsal(a):

Kanalnik

a co by novináři jako měli dělat.

Ten novinář jel do Ústí, tam se ptal a co slyšelo a viděl, tak napsal.

Třeba byl jen na poště, jako já nedávno. A vidím, jak u jednoho okénka se Rom hlásil, že je jako nezaměstnaný a u druhého okénka si hned vybral na složenku ze sociálky 25 000.
Tak to prostě napsal, my co tam byli s dopisama jsme kroutili hlavou všichni.
Třeba E.E. Kich jen chodil po Praze a pak z toho co viděl psal sociální romány a články do novin a po něm je dokonce pojmenovaná novinářská cena.
24. 04. 2012 | 19:11

mb napsal(a):

m.v. se zeptal: Pane Šimáček, můžete mi laskavě sdělit co pro naši republiku, potažmo pro celou Evropu cikáni za 700 let co se tady potulují, pozitivního udělali???

věštili bílým z ruky ...

tedy styk s (jinou) spiritualitou ...

romantika, cirkusáctví a zbavení se nadměrného množství slepic ...
24. 04. 2012 | 19:16

Gerd napsal(a):

Pane Šimáčku,

nejhorší službu začleňování Romům dělá pozitivní diskriminace. tedy její míra je příliš velká a vzbuzuje přesně opačný efekt, než chtěli tvůrci docílit. Pak někteří mohou získat pocit, že jsou vyvolená skupina, která může méněcennému ukopnout ledvinu.
Romové mají stejné šance jako kdokoliv jiný v ČR, ale nedovedou je využít všechny. Tedy to se netýká šancí na získání dávek od státu.
Hlavní příčina tkví v klanové soudržnosti Romů. Ta se do dnešní doby už nehodí. V každé takhle velké rodině se najde někdo, kdo se veze a Romové se jej nedokáží zbavit, a tak stáhne do lenošení i ostatní.
Tady je chyba na straně soudů a policie, kdy kriminální činy nejsou vyšetřovány a trestány stejně, ale jsou omlouvány - právě sociálním vyloučením. A jsme zase u pozitivní diskriminace.
Romský problém je problémem sociálním, nikoliv národnostním. Jestli chcete Romy opravdu začlenit, nažeňte malé Romy do školek. Zde se naučí český jazyk a seznámí se i s majoritní populací. Doma, pokud jsou rodiče na sociálních dávkách, se malí Romové nezačlení. Řešení problému je na 20 let a není nijak drahé. Zopakuji je stručně.
Dostat malé Romy do školek (a dále ve škole je to již na nich) a policie a soudy trestat kriminalitu Romů stejně tvrdě jako u majoritní populace (zločinci z řad Romů budou izolováni od zbylé romské populace ve vězeních a nebudou jim moci dávat negativní příklad).
A vyřešení celé romské otázky by ani nestálo moc peněz. Chce to jen vůli a měřit každému stejným metrem.
A hlavně, zkusili jste se už někdy zeptat samotných Romů, jak by své začlenění řešili oni? Dosud jsem nic takového nezaznamenal.

Pro ostatní: Romové tu 700 let nekočují. Žijí zde zbytky Sinti, ti jsou již asimilovaní, ale Adolf Hitler je všechny, kromě cca. 500 osob, povraždil v koncentrácích. Dnešní Romové přikočovali z Rumunska a Maďarska a Slovenska po roce 1945. Začleňování tedy probíhá 67 let maximálně.
Ostatní národnosti nemají se začleňováním takový problém jako Romové, protože jejich hodnotový žebříček je hodně podobný žebříčku hodnot zdejší majoritní populace. Romové si váží jiných věcí a hodnot, proto veškeré sociální a začleňovací programy stojící na principu občana ČR, kdy národnost je nepodstatná, se nemohou povést. Jedinou šanci na úspěch může mít ten program, na jehož tvrobě se budou podílet sami Romové.
24. 04. 2012 | 19:16

gaia napsal(a):

Gerde

s těmi školkami nesouhlasím.
Jak byste je tam chtěl honit? A jak by o to malé dítě stálo, když by vidělo, že celá rodina je v pohodě doma a jeho někam odkládají?
Malé dítě jde do školky, když chápe, že rodiče jdou do práce a jeho nemá kdo hlídat, ale pokud jsou doma, tak chce být s nimi.
Být doma s matkou je pro malé dítě přirozené a Komenský to doporučoval až do 6 let. i staří Řekové měli systém výchovy založený na mateřské výchově do 6 let a pak kluci museli do táborů učit se válčit.

A když píšete, že měřit každému stejně, to by jako povinná docházkla do školek byla pro všechny děti? jste se zbláznil.
24. 04. 2012 | 19:23

Oranžáda obecná napsal(a):

že kradou, zapáchají, jsou sprostí a nepracují, .....na to bychom si ještě zvykli, ale že napadají fyzicky slabší ve smečkách, pořezaná dívčina, kluk s rozkopanou ledvinou kluk znásilněný, to už přestává všechno, a velkou "zásluhu" na tom všem má neschopnost policie , zlovolnost soudů a fešácký kriminál na úrovni tříhvězdičkového hotelu (mimochodem, tím by se mělo začít, vězeň by měl pracovat v kamenolomu, při nesplnění normy snížit krmnou dávku na polovinu, a recidiva by se snížila o desítky procent ) !!!
24. 04. 2012 | 19:34

Pepa Řepa napsal(a):

mb
no vida!
Věštění z ruky. Jeden na VŠE, další do MMF či do Nervu, jeden do vlády.....matička EU dodá kvoty.
Slepic je málo. Musíme dbát, aby se mohly proskočit.
Fitko v každém kurníku.
Pozitvní diskriminace.
Nejen Cigánů, ale i nosnic.
24. 04. 2012 | 19:36

Oranžáda obecná napsal(a):

prosil bych pana Šimáčka o několik čísel....tedy, kolik peněz dostala jeho agentura za tento rok od státu, kolik nepřizpůsobivých se podařilo agentuře sociálně začlenit ? Na kolik peněz vyšlo tedy začlenění jednoho nepřizpůsobivého ???? Prosím,prosím...
24. 04. 2012 | 19:37

ghándí napsal(a):

občan,
ti utočníci přece moc dobře veděli, že jsou uvnitř lidi. do prazdneho domu by zapalnou lahev neházeli. češi jsou horší zločinci než cikáni. nikde jsem neslyšel, že by upalovali dvouleté dítě.
24. 04. 2012 | 19:39

Kamarád napsal(a):

Jak se to mohlo stát, že dnes je s touto národností problém? Proč se k této národnosti dnes hlásí málo občanů, včetně těch, kteří zřejmě mezi toto etnikum patří?
24. 04. 2012 | 19:42

gaia napsal(a):

ghándí

už jsem to sem jednou psala, kůže je stejně jako ledvina orgánem vylučovacím, akorát ta ledvina není tolik vidět. Následky pro život to má stejné, velmi snížená kvalita života.

Takže bych to tak jako vy nehrotila. Navíc na toho chlapce zaútočili 3 na jednoho a přímo, ale na Natálku a její rodiče, to byli 3 proti 5, takže útočníci v menšině, navíc útok nepřímý, na barák ne na lidi.

Takže už dejte pokoj s takovouto rétorikou.
24. 04. 2012 | 19:47

Dotaz napsal(a):

ghándí, jsi tak hloupej anebo cikán?
24. 04. 2012 | 19:51

ghándí napsal(a):

gaia,
ne, to nebyl utok na barák, ale na lidi. a co třeba masový vrah roubal? zabil pět lidí, to je přeci víc než ledvina. vidíte jaký jsou všichni češi zločinci?
24. 04. 2012 | 19:52

ghándí napsal(a):

dotaz,
pravda je nepřijemná.
24. 04. 2012 | 19:54

Pepa Řepa napsal(a):

Oranžáda obecná
vy nevidíte kolosální úspěchy agenturních kocábovitých pokud jde o začleňování?

Za pár miliard začlenili většinu mezi nepřizpůsobivé.
Je třeba smeknout.
24. 04. 2012 | 19:58

gaia napsal(a):

ghándí

tady nejde o to, kdo je větší zločinec, navíc o tom nepojednává ani článek v Právu ani autor.

Jde o to, kdo pobírá více dávky, kdo je více nepřizpůsobivý, čí děti mají ve škole větší problémy, kdo žije více v ghetech, kdo je více nezaměstnaný, čí děti mají nižší porodní hmotnost(ano i toto je zdokumentované, malí Cikáni v průměru méně váží při narození) a v těchto jevech jasně vedou Romové.

Tak co s tím?
24. 04. 2012 | 19:59

malá kacířská napsal(a):

ghándí

jestli vás to uklidní, pak největší zločinec je Bůh.
V jeho jménu se vedly války a křížové výpravy, on určuje, kdo zemře a kdo zůstane na živu, kdo bude vykoupen a kdo potrestán.

Akorát nevíme, jakého je etnika.
24. 04. 2012 | 20:02

Jana Pechová napsal(a):

Občan 19:03
Je tedy legální zapalovat prázdné objekty bez povolení vlastníka?
Anebo budete stejně argumetovat, když někdo zapálí bezdomovce pod mostem, protože tam nemají co dělat?
V diskusích o alternativních porodech jste bijec za práva dětí, které nemohou nést odpovědnost za nezodpoědnost rodičů. V tomto případě bylo nejhůř postižené malé dítě. Ovšem - cikánské.
Upozorňuji, že diskutovat nehodlám, odpověď na cokoli dnes nečekejte.
24. 04. 2012 | 20:02

m.v. napsal(a):

ghándí napsal(a):24. 04. 2012 | 19:42
...nikde jsem neslyšel, že by milující matka nechala v hořícím domě své dvouleté dítě. Cikánka ano. Asi je to jejich mentalitou.
Dokonce byl za totáče vtip: Hoří dům, vyběhne cikán po něm cikánka, která křičí. Déžo, v baráku zůstalo našich pět děcek, čo mám robiť, mám je zachránit? Né, Aranko. Hlavně zachraň pí.u, uděláme nové! Konec vtipu.

Hezký den.m.v.
24. 04. 2012 | 20:08

Martin napsal(a):

Šimáček si z nás dělá trapnou legraci a to se nedivím že mu to neotiskli. Totiž drtivá většina členů etnika ti-jejichž-jméno-se-nesmí-vyslovit má české občanství a s tím související MŠ, ZŠ, SŠ a VŠ téměř zadarmo, sociální a zdravotní péči za standardních podmínek, přístup k založení živnosti nebo s.r.o. prakticky bez omezení. Průměrný vietnamec nebo číňan nemá ani 10 % z toho a přesto v rámci možností pracuje, jeho děti nekradou, umějí česky a povětšinou patří k mírnému nadprůměru ve školách.
Šimáčkové a podobná pakáž jsou svým hledáním problémů všude jinde, jenom ne v uvnitř etnika ti-jejichž-jméno-se-nesmí-vyslovit, k smíchu a pohrdání.
24. 04. 2012 | 20:16

Radovan II. napsal(a):

Bohužel, ani bílí nejsou vyjímkou. Navíc bych řekl, že náklady na sociální dávky vyplácené Romům jsou 100 x menší než náklady na naše poslance, kteří právě dnes přerušili práci a šli domů. Ti jsou největší nemakačanka v Česku spolu se senátory. Kdyby aspoň když pracují, pracovali pořádně, byli chytří, bezkorupční, neměli další příjmy, tak to nějak přijmu. Ale tahle ne.
Všichni musíme šetřit máme africké platy, do práce musíme každý den a tam musíme makat,protože nás klidně mohou vyhodit a mákeme často víc jak 42 hodin týdně a to často bez náhrady za přesčasy.Poslanci ani senátoři nejsou odvolatelní. Proč ??
Čili státní dluh zvětšují poslanci, senátoři a všichni co mají platy víc jak 100 tisíc nepodložené prací a to je většina. Chtějí německé platy a my máme mít africké. Průměrná německá uklizečka má plat 40 tisíc.
Progresivní daň v Německu je až 48 %, proto jsou na tom lépe a lidé jsou spokojeni.
Proč se naše veličenstva nepoučí, protože jsou chamtiví a nemocní od peněz. Na to platí už jen MUDr. CHocholoušek. Možná bychom je měli u něho zavčasu objednat, protože 200 poslanců a 80 senátorů to je fuška a to ještě v tak špatném duševním stavu.
I am sorry.
24. 04. 2012 | 20:21

Dotaz napsal(a):

ghándí, neplácej o pravdě a nevymýšlej. Romové mají vyšší kriminalitu a nižší vzdělání než většina ostatních etnik.
24. 04. 2012 | 20:24

Martin napsal(a):

Radovan II: Etnikum ti-jejichž-jméno-se-nesmí-vyslovit nás stojí zhruba 7x tolik co Poslanci, Senátoři i Prezident dohromady a to jsem nezapočítal majetkové trestné činy a náklady na věznice.
24. 04. 2012 | 20:28

Suchec napsal(a):

ghándí:

Vidíš vole, v tomto s Tebou souhlasím (poslední komenty).

Zbabělost a hajzlovina.
Jako všechny takové zbabělé ataky na slabší a bezbranné.

Tak si to pamatuj, až tu budeš hájit současnou kradáckou věrchušku a ty jejich zlodějiny.

:-)))))
24. 04. 2012 | 20:33

Petr z Tábora napsal(a):

to občan 17:19:
Velmi pěkný příspěvek, výstižné.

to michal 19:03:
Já mám zkušenost z fabriky, kde Vietnamci dělali jednoduché dělnické profese a po roce 1989 postupně přešli do obchodování. Takže pochybuji, že se jedná o elity.

to autor:
Docela by mě zajímalo, co se Agentuře pana Šimáčka konkrétně podařilo. Zatím jsem jen slyšel jejich značně jednostranné názory. Nevím do jakých hospod chodí pan Šimáček, ale já jsem se s paušálním odsuzováním Rómů nesetkal. Obvykle slyším, jsou to...., ale tamten je dobrý a pracuje. Jinak řečeno, lidé hodnotí podle toho co zažívají. Proto také Vašimi klienty je jistě minimum členů nerómských etnik. Myslím si, že neštěstím je takzvaná pozitivní diskriminace a 4-letý volební cyklus - u spousty problémů chybí naší společnosti dlouhodobá koncepce, protože politiky nezajímá co bude později.
24. 04. 2012 | 20:38

Standa.rd napsal(a):

Opět "přídech etnické nesnášenlivosti"...? Tyto frázovité a mravokárné balónky mají svědčit o Vaší novinářské zodpovědnosti pane Šimáčku?
S byznysem s chudobou asi nic ne(na)děláte, ani nezmůžete. Možná máte k dispozici málo prostředků, možná špatné (žádné?) nápady a postupy, možná je to pro Vás jen profese (něčím se přece živit musíte, aby jste nepáchal drobnou kriminální činnost...)?
Rozumná sociálně začleňovací politika. Hm, co kdyby jste pane Šimáčku napsal konkrétně a po-lo-pa-ti-cky, co si pod tím heslem představujete? A to nejlépe prakticky zdůvodněné, když už tedy máte (oproti jiným) ten terén horem dolem zmáknutý. Ministerstva, obce i různé zainteresované organizace by jistě nějakou tu použitelnou nápovědu uvítaly. nebuďte tajnůstkář a soukromník. Vždyť jde o prospěch a řešení (skutečné. proveditelné) problémů nás všech. Major, nemajor.
24. 04. 2012 | 20:39

zdenekb napsal(a):

Občan:

Divil byste se, kolika "slušným lidem" vadí černoši a Asiaté...

Pepa Řepa:

Nevidím v článku obhajobu "en bloc" všech Romů, naopak výzvu, aby nebyli takto obviňování... (možná ale vidíte ostřeji, tak prosím citujte).

Jinak platí učit se, učit se, učit se... a nevěřit všemu, co přijde mailem od slušných rozhořčených... (zdravím RA a Silvii)

http://www.hoax.cz/hoax/sok-v-lekarne---kdo-nemusi-platit-za-leky/

http://www.hoax.cz/hoax/cikani-a-verejne-prospesne-prace/

http://www.hoax.cz/hoax/starobni-duchody---zvyhodneni-romu/
24. 04. 2012 | 20:55

UmKab napsal(a):

Odpovědnost je jen na cikánech - pokud připouštíte že jsou to neodpovědní debilové o které se musí někdo starat tak proč je neinternovat třeba do ústavů?

Kde berete tu drzost řikat majitelum ubytoven komu a zakolik maj pronajímat? Nejste náhodou tak trochu gauner když nepronajímáte cikánský familii obejvák za lidovou pětistovku?

Kolik cikánů jste zaměstnal? (ze svýho)

Na vlně nepotvrzených zpráv, šeptand a mýtů? Tak proč jsou kriminály plný cikánů?(např Bělušice) To je tam soudci posílaj podle nepotvrzených zpráv, šeptand a mýtů?

Kolik nás měsíčně stojí vaše bohulibá práce?
24. 04. 2012 | 21:07

Ares napsal(a):

„Ale přestanou platit hospodské tlachy, které ze všech Romů v Česku dělají zloděje a vyžírky.“

Pravděpodobně bychom nenašli moc lidí, zdali vůbec někoho, kdo by tvrdil, že jsou všichni Romové zloději a vyžírky. Ale mezi Romy a multikulti, bychom našli opravdu hodně takových, kteří tento názor připisují svým oponentů.

Nejsem si jistý, zda takovéto primitivní stereotypy by měl zastávat zrovna člověk, který vede organizaci koordinující řešení romského problému. Na druhou stranu to vysvětluje dosažené výsledky.
24. 04. 2012 | 21:07

zdenekb napsal(a):

Občan napsal(a):

"Dům byl prázdný a vlastník je nikomu nepronajal. Tudíž se v něm žádné dítě nemohlo a nemělo co nacházet. Pokud se tam nacházelo nelegálně, pak veškerá odpovědnot za jeho zranění padá na rodiče." 24. 04. 2012 | 19:03

Dle vaší pozoruhodné logiky má každý řidič právo přejet a rozmašírovat kohokoliv, kdo přechází na červenou. Tak zítra nezapomeňte všichni dupnout na plyn - společnost se konečně hne správným směrem. K řádu a pořádku.
24. 04. 2012 | 21:23

ping napsal(a):

ghándí napsal(a):
"češi hodili zapalnou lahev do pokoje s dvouletým dítětem. z toho vychází, že češi jsou horší gauneři než cikáni. 24. 04. 2012 | 18:29"
a o dalším benzinu co v tom baraku byl nevite?
24. 04. 2012 | 21:41

Dagmar napsal(a):

Medikolog

Taky zdravím.

Hm a to požadujete jako obecné pravidlo, aby ti, jejichž výsledky neodpovídají vynaloženým prostředkům byli pokorní? No, tě potěš. To bude většina našich politiků kajícníky :-)
24. 04. 2012 | 21:47

ping napsal(a):

JO a mel jsem je na verejne sluzbe narizene vladou vloni, letos uz se to rozhybava taky. Nebudu rozepisovat zkusenost s pridelenim prace a jejim vykonanim cikany a zbytkem, je to zbytecne. To by si mel autor zkusit a psat o nicem. Njn, VLADNI PRACOVNIK, tam se neda cekat nic dobreho
24. 04. 2012 | 21:49

Gerd napsal(a):

gaio,
nebudu Vám oplácet stejným a psát, že jste se zbláznila. Napíšu raději, že jste nad svými nápady nepřemýšlela. Pokud necháte romské dítě doma do 6 let věku, ručím Vám zato, že se bude umět domluvit jen romsky, ve škole s vyučováním v češtině bude mít problémy a možná nedokončí ani základní školu. Váš nápad vychová jen líné pobírače sociálních dávek. Ale klidně bojujte za práva Romů nechat dítě s jejich matkou do 6 let věku, když jim takový způsob života hodláte sponzorovat. Já to ochotný nejsem.
Váš názor v tomto ohledu nebudu nikdy podporovat, i kdybyste se zaklínala Komenským tisíckrát a právy dítěte milionkrát. Vede k jedinému řešení, příživnictví a rasovému násilí, nikoliv integraci.
Doporučuji nahnat romské děti do školek, třeba to podmínit výplatou sociálních dávek. Protože i děti si musí navyknout na nějaký řád a ne je nechat doma u rodičů, aby viděly, jak se dá žít v pohodě i bez práce. A pokud s tím máte takový problém, že by dítě bylo ve školce a rodiče doma, nikde jsem nepsal, že mezitím nemohou jejich rodiče pracovat.
Úplně jste zapomněla na to, že současné generace Romů, které nikdy v životě nepracovaly, jsou vlastně ztracené. Nemají ve své většině vzdělání, nejsou v nějakém oboru vyučeni a jejich práci nekvalifikovaných dělníků jim vzali lidé ze zahraničí, zejména Ukrajinci. Perspektiva mizivá, tak je někd enutné ten bludný kruh přetnout a investovat do romských dětí a dostat je z prostředí sociálně vyloučených.
Váš příspěvek nebyl dobře promyšlen. Za takových podmínek mně ani diskuze s Vámi netěší.
24. 04. 2012 | 21:53

ghándí napsal(a):

gaia,
uvažujete špatným zpusobem, občane české republiky se nedělí na čechy a cikány. naš stát stojí na občaském principu, nikoliv rasovém. někdo může tvrdit, že spousta romů je nevzdělaných, proto je to horší rasa, já mužu najít nejakeho vysokoškolsky vzdělaného roma a srovnat ho s nějakým tupým vyučeným pitomcem z dělnické strany a tvrdit , že horší rasa jsou češi. ale nikdo nebude mít pravdu, protože rasismus je pseudověda. v každé skupině lidí se najde někdo , kdo vyvrátí nějaký pseudopředsudek ohledně té skupiny. srovnávat lze lednotlivce podle jejich schopností, nikoliv rasy.
24. 04. 2012 | 21:55

Dagmar napsal(a):

gaia

Já si pamatuji, že jste už jednou psala,

"...kůže je stejně jako ledvina orgánem vylučovacím, akorát ta ledvina není tolik vidět. Následky pro život to má stejné, velmi snížená kvalita života...".

No a protože to píšete už přinejměnším podruhé, dovoluji si vám oponovat, zejména proto, že se prezentujete jako člověk s biologickými znalostmi a o to je to od vás taková argumentace neserioznější. Musí vám být známo, že poškození kůže popálením ve 2. a 3. stupni zanechává nezvratná poškození, jizvy a fatálně poškozuje estetický vzhled, podobu poškozeného. Natálie je dívka. Příjemná podoba je pro ni zřejmě navždy ztracena. Snad vám jako ženě nemusím vykládat (nebo snad musím?) jak fatální je to poškození.

Péťa s jednou ledvinou může při trochu štěstí prožít bezproblémový život. Lidí s jednou funkční ledvinou je dost. Pokud by měl smůlu, stále je možná transplantace.

Stejně jako vy neřeším národnost poškozených. Jen fatálnost poškození, což vy z předpojatosti neděláte.
24. 04. 2012 | 22:19

anti-stejskal napsal(a):

Dagmar

jizvy a fatálně poškozuje estetický vzhled
Příjemná podoba je pro ni zřejmě navždy ztracena.
x

Pokud by měl smůlu, stále je možná transplantace.

porovnáváte estetiku s život ohrožujícím poraněním? nejspíše nejste zcela v pořádku
24. 04. 2012 | 22:49

Občan napsal(a):

S jednou ledvinou NELZE prožít bezproblémový život.
Lze s ní NĚJAK žít - za cenu toho, že již NIKDY nebude smět sportovat, doživotně se bude muset vyhýbat jakékoli větší námaze a bude jej smrtelně ohrožovat každá banální infekce.
Takže invalida, a to na prahu dospívání. Vyřazený z normálního života mladých lidí. S největší pravděpodobností nesežene práci, pokud nebude mít to štěstí, že něco vystuduje a upíchne se někde v kanclu.

Jen proto, že měl tu smůlu, že šel po ulici zrovna ve chvíli, kdy měli nějací grázlové potřebu si do někoho bouchnout.
24. 04. 2012 | 22:58

zikmund napsal(a):

Já myslím,že je třeba,aby policie případ chlapce s utrženou ledvinou vyřešila a dotyčné tři výtečníky zavřela.Tečka. Pochodů netřeba. Do té doby by měli všichni držet ústa.
24. 04. 2012 | 23:00

hella napsal(a):

já nbevim co se vám na článku tak nelíbí... jasně, neni to nic novýho, ale to neznamená, že to není pravda. Pár dalších pravd se tu sice neřeklo, ale to nesnižuje hodnotu informace. Jen tak pro srovnání..dělám na RZP a bílí jsou stejně agresivní jako romové, jen se o tom tolik nepíše.
24. 04. 2012 | 23:14

Medikolog napsal(a):

Ghándí (nejen) 21.55

Pokuste se být alespoň v rámci jedné diskuse konformní. Na jedné straně tady romujete a "zvláštostňujete" a positivně diskriminujete na základě ryze rasové odlišnosti romského etnika, abyste vzápětí to vše splách do odpadu prohlášením, že v ČR platí OBČANSKÝ PRINCIP; takže nelze dělit na Čechy a na Cikány... Občanský princip ovšem znamená VŠEM STEJNÝM (=občanům) STEJNĚ (=povinností a na základě jejich splnění i odvozených práv). Občanský princip není o žádné diskriminaci nikoho vůči komukoliv jinému... je o rovnosti povinností i práv. O ROVNOSTI pane.
24. 04. 2012 | 23:20

anti-stejskal napsal(a):

Medikolog

ti lidé za to nemohou jsou pouze obětí zeitgeist který vytváří elita, jsou to takové lehce ovlivnitelné nuly
24. 04. 2012 | 23:27

Sal napsal(a):

"Autor je ředitelem Agentury pro sociální začleňování."
Hmm, jistě, proč bychom Čechům o čumák neotloukali, že jsou rasisti a xenofobní, že? Hlavně proto, že nás to živí. A teď k článku:

"Společenské napětí, kterého jsme byli svědky minulé léto a podzim v souvislosti s událostmi na Šluknovsku, se zdá plíživě vracet do měst a na stránky novin. Nespokojenost obyvatel s jejich sociální situací i s tím, že jsou obtěžováni kriminalitou a tím, co vnímají jako porušování společenských norem, získává opět přídech etnické nesnášenlivosti."
=====================
KDE?

Kvůli jednomu přitroublému článku přitroublého redaktora tu budete trousit přitroublá moudra o xenofobních Češích? Zkuste se trošku porozhlédnout kolem. Většina Čechů již konečně zjistila, že Romové / Domové / Homové a Olahové nejsou žádné ohrožení jejich života v porovnání s ODS+TOP+VV+Peaka.
25. 04. 2012 | 00:20

Mard napsal(a):

Přehnaná politická korektnost je cesta do pekel. To že PČR nesmí zveřejnit informaci že pachateli napadení v Břeclavi jsou pravděpodobně Cikáni, snižuje šanci na jejich dopadení a potrestání. To že se omlouvá, že mládež ze sociálně vyloučených lokalit nechodí do škol a místo toho se poflakuje či páchá drobnou kriminální činnost je začátek jejich cesty k závažnější kriminalitě. Je třeba otevřeně říci, že procentuální poměr Cikánů mezi trestanými osobami je vyšší než by odpovídalo jejich podílu na celkové populaci a proto je pochopitelně oprávněné se při prevenci kriminality zaměřovat na tyto osoby ve zvýšené míře - to není žádný rasismus, ale výsledek prosté statistiky. Je třeba si nalít čistého vína a začít zase sledovat statistiky a ne obhajovat to, že není možné sledovat jaké víry, pohlaví, rasy a příslušnosti jsou problematičtí jedinci.
25. 04. 2012 | 01:46

Mard napsal(a):

Dagmar napsal:Péťa s jednou ledvinou může při trochu štěstí prožít bezproblémový život. Lidí s jednou funkční ledvinou je dost. Pokud by měl smůlu, stále je možná transplantace.

Ano. To je podobné jako ženská s jednou kozou nebo člověk s jedním okem. Hovořit o bezproblémovosti je hodně velký eufemismus :-( Výjimečně souhlasím s Občanem a nikoliv s Vámi!
25. 04. 2012 | 01:49

Mard napsal(a):

ghándí napsal: rasismus je pseudověda.

No rasismus není žádná věda a to ani pseudo. Rasismus je svinstvo. Ale nepřiznat si že rasy jsou odlišné je sypání si písku do očí. Průměrný Černoch bude vždy hrát lépe basket a boxovat než průměrný běloch a tuplem lépe než průměrný Asiat. Naopak Asiat v průměru strčí Evropana do kapsy při řešení matematického problému a průměrného černocha tuplem. To je stejné jako když se tvrdí že mezi ženou a mužem není rozdíl. Pochopitelně že je. Průměrná žena nedokáže podávat takový fyzický výkon jako průměrný muž a naopak průměrný muž není při práci tak pečlivý jako průměrná žena. Ale tvrdit že to tak není je hloupost.
25. 04. 2012 | 01:54

anti politik napsal(a):

Řekl bych, že Šimáček vyrábí svou činností z občanů skutečné rasisty jak na běžícím páse! Mě už to připadá jako systémová záležitost, někým v pozadí chtěná a zřejmě dobře placená, jinak si lze těžko představit, že tohle je schopen někdo pořád dokola blábolit jen za mrský peníz-to musí bejt pořádná řacha co Šimáček?
25. 04. 2012 | 05:44

anti politik napsal(a):

No ono je zřejmě nutné, aby mohli tihle "mulťáci" někoho rasově chránit, nejdřív vyrobit nepřítele.
25. 04. 2012 | 05:51

Maximus napsal(a):

Docela to musí být dobrý a perspektivní byznis být ředitelem Agentury pro sociální začleňování Rómů! Už se těším jak v roce 2035 budou konečně Rómové začleněni do majoritní společnosti! Nebo, že by ne? Spíš mě napadají jisté asociace jako o dobrém byznisu na takém prakticky neřešitelném problému tak trochu parazitovat..... Ale třeba jsem latentní nacista a nerozumím tomu.
Pěkný den všem!

P.S.
Vždy mě překvapí někdo jako např. autor tohoto článku s tou přímočarou drzostí a tím, že si myslí, že jsme úplně všichni tady v Česku blbí.
25. 04. 2012 | 06:21

Daňový poplatník napsal(a):

To autor:
Aby se problém mohl řešit, musí se věcně a pravdivě popsat. Problém cikánského etnika za současného stavu multikulturální hyperkorektnosti řešit nelze, takže na cikánském problému parazituje kdekdo, třeba i Agentura pro sociální začleňování.
Největší problém je v tom, že na jednoho začleněného cikána připadá možná desítka nově nezačleněných, a obávám se, že EU, potažmo státy natolik selhávají, že to bude v dohledné době řešit ulice, nebo diktátorský režim, mimochodem stále více běžných občanů, terorizovaných cikánskými gangy by měnilo bezzubou pseudodemokracii za vládu pevné ruky.
Nic osobního, každý se nějak živíme.
25. 04. 2012 | 07:29

Silvie napsal(a):

Já bych se ptala spíš, co píší!
Proč to píší, je víc ,nežli zjevné. Žádné pozitivní zprávy o cikánech totiž nemají, protože se toto etnikum profiluje právě vysokou zločinností.

Další útok kvůli cigaretě. Na Kladně podřízli mladíka

24. dubna 2012 13:45

PRAHA - Brutálnímu útoku musel minulý týden v pátek čelit dvaadvacetiletý mladík na Kladně. Když se kolem druhé hodiny ráno vracel domů, na chodbě panelového domu ho oslovili dva muži, kteří chtěli cigaretu. Jako nekuřák jim žádnou nedal, a tak ho bodli do břicha a řízli do krku. Během potyčky mu ukradli 65 tisíc korun, které měl přichystané na nákup auta.

Napadený mladík se navíc útoku nemohl bránit, má totiž postiženou pravou ruku. O hrozivé zkušenosti, po níž skončil na operačním sále, nechce mluvit. "Ještě nejsem ve stoprocentní kondici, bolí to, ale přežívám," popsal TV Prima.
Útok se odehrál v Kročehlavech, na jednom z největších kladenských sídlišť. "Máš cigaretu?" zeptal se mladíka jeden z útočníků, podle televize zřejmě Rom. Když odpověděl, že ne, začali ho prohledávat, přičemž u něj v kapse bundy našli nůž. Pod pohrůžkou jeho použití mladíkovi vzali desetitisíce, přičemž mu jeden z útočníků stejně podřízl krk a bodl ho do břicha.

Těžce poraněného syna pak zachraňovali rodiče. "Volal, že je na schodišti, křičel o pomoc," vzpomíná otec. Krvácejícího syna se snažil udržet při vědomí do příjezdu záchranky. Z otřesného zážitku se doteď nevzpamatoval.

Hrozí jim deset let

Policie pachatele zatím nechytila. "Případ prošetřujeme jako loupež, po pachatelích intenzivně pátráme, pokud budou dopadeni, hrozí jim až deset let za mřížemi," informovala server Lidovky.cz mluvčí kladenské policie Michaela Nováková.

LN
25. 04. 2012 | 08:04

gaia napsal(a):

Gerde

pokud máte dojem, že by se romský problém dal vyřešit znásilňováním batolat, pak si určitě neporozumíme.
Vůbec nic neřeší styl někoho někým povinně nahnat. Nefunguje to u dospělých, natož u batolat.
ghándí

zde se diskutuje odpověď na článek Sociální dávky zneužívají i bihaté romské rodiny.

A protože se sociální dávky směle mohou v ČR přejmenovat na Cikánské dávky, neb jiní etnikum na ně nedosáhne a ty dávky jsou přímo konstruované na míru romského etnika, nepřijde mi divné, že tu diskutujeme o Romech.
Není to nic rasistického ani s předsudky.
Dřív se dávaly dávky na městském úřadě a to jen v určitý den. Bylo tam vždy černo.
Jak je to dnes po Drábkových reformách nevím, ale možná vymysleli tu sockartu proto, aby tento jev nebyl tak nápadný.
Dagmar

snad tu nebudem řešit, co je horší, zda nemít ledvinu či mít estetickou vadu.
K tomu se nikdy nesnížím, je fakt, že obě děti mají zkažený život.
Vaším zvráceným uvažováním by se tedy dalo říci, že chlapec, který je předurčen podávat v životě větší fyzické výkony je na tom vlastně hůř s jednou ledvinou, než kdyby byl popálený. Kdyby byla Nartálka kluk, tak se vlastně zas tak moc nestalo , chlap hezký být nemusí?
25. 04. 2012 | 08:18

Stařeček napsal(a):

z blogu i reakcí na něj mně plyne jediné. Tato společnost nemá právo na přežití! O tom mne přesvědčuje dění ve vládě parlamentech, televizi, tisku a všude kolem mne.
25. 04. 2012 | 08:21

Občan napsal(a):

Možná to vidíme, vč. začleněných/integrovaných Cikánů, úplně špatně.

Ti nezačlenění totiž nemají problém. Žijí si po svém, podle svých pravidel, spotřebovávají, co jim dáme k dispozici, a jsou v klídku.
Problém máme my, protože jsme nepřizpůsobiví a chceme žít podle svých pravidel.

Možná by řešení napomohlo, kdybychom většinově přijali pravidla nepřizpůsobivých.
Samozřejmě vím, že by nám to chvíli dělalo problémy, protože naučit se hlučnosti, bordelářství, ničitelství a příživnictví chvilku trvá. Ale protože je nás většina a byli bychom tedy schopni dělat mnohem větší čurbes než momentální menšina, třeba by je to vypudilo podobně, jako dnes vypuzují oni ze svého okolí slušné lidi.

Je to zcela nenásilné, etnicky a rasově neutrální, nediskriminační a kdybychom si dali záležet a pořádně tuto strategii propracovali, i legální.

Pojďme se na nějakou dobu KOLEKTIVNĚ stát MNOHEM NEPŘIZPŮSOBIVĚJŠÍMI než stávající nepřizpůsobivá menšina :o)):
Řveš? - My umíme řvát ještě víc.
Pouštíš ve dvě ráno hlasitou hudbu? - My máme víc a silnějších repráků.
Děláš kolem sebe binec? - Nás je víc a umíme navršit mnohem vyšší hromadu bordelu.
Vybydlel jsi byt? - My vybydlíme celé tvoje okolí.
Jde jen o to to chvíli vydržet. Možná by mohly stačit tři, čtyři roky a byl by pokoj...
25. 04. 2012 | 08:29

Majka napsal(a):

Lidi, nezaměňujete "život s jednou ledvinou" a "život s transplantovanou ledvinou"? Protože kdyby se člověk "s jednou ledvinou" musel vyhýbat každé větší námaze a sebemenší infekci, nebylo by možné používat ledviny od živých dárců.

Ostatně:
http://www.transplantace.eu/ledviny/darci.php?t=1#8
Je život s jednou ledvinou jiný než se dvěma?
Skutečnost, že k životu a dostatečné funkci ledvin spolehlivě postačí jen jedna ledvina, je dlouhou dobu známa. I tuto jednu ledvinu může postihnout jakékoliv onemocnění ledvin, nicméně takové riziko je velmi malé. Protože dárce je i po odběru dlouhodobě pečlivě sledován, jsou případná onemocnění s velkou pravděpodobností včas rozpoznána a léčena.

Tím nechci říct, že by zničení ledviny nemělo být trestné.
25. 04. 2012 | 08:59

gaia napsal(a):

Majka

sama přiznáváte, že člověk s jednou ledvinou se bez doktorů už do smrti neobejde.

Což je pro mne velký handicap.

Takový člověk je velmi nesvobodný a stráví v čekárnách neúměrnou dobu svého života, kterou by jinak mohl vynaložit daleko účelněji.

Ono se dá žít bez oka, bez sleziny, bez krčních mandlí, bez částí střev , dokonce i bez žaludku!, dokonce v ČR je jeden pacient, kterému byla odstraněna celá dolní polovina těla včetně pánve,

ale být takto postižen jen kvůli tomu, že potkám někde na ulici baraby?
25. 04. 2012 | 09:08

Občan napsal(a):

To Majka:

Ani ne.
Ženám s jednou fukční ledvinou bývá doporučováno vůbec neotěhotnět a pokud ano, pak pod důsledným lékařským dohledem a jejich těhotenství je od začátku do konce silně rizikové. Zpravidla tráví většinu těhotenství v nemocnici.
Takže život s jednou ledvinou NENÍ normální a plnohodnotný.

Kromě toho ten kluk přišel nejen o ledvinu, ale málem také o slezinu a játra. To, že má poraněné i další vitální orgány, zbylou ledvinu zatěžuje a pokud se další poraněné orgány úplně nezhojí, bude ho to ohrožovat na životě stále.
Navíc je stále ještě ve vývinu, tělo roste a potřebuje zdravé orgány. U dospělého by to možná nebyla tak závažná komplikace, ale u kluka v pubertě to je průšvih jako hrom.

Svými posledními větami sama sobě potvrzujete, že jedna ledvina nestačí. Proto se také k dárcovství od živého dárce sahá až jako k poslední možnosti, kdy vše ostatní selhalo.
25. 04. 2012 | 09:17

Jirka napsal(a):

Jan Langer - Jak vypadá pomoc vládní agentury v ghettech:

http://aktualne.centrum.cz/domaci/fotogalerie/2012/04/23/kterak-vlada-usiluje-o-zacleneni-romu/
25. 04. 2012 | 09:45

Silvie napsal(a):

Majka,

vy vůbec netušíte, o čem mluvíte!
Pěkně jste mě nadzvedla.

Moje kamarádka ve čtrnácti letech přechodila angínu a od té doby strávila mnoho času na dialýze v Praze. Po nějakém čase jí transplatovali ledvinu a prožila celkem , pro ni realitivně dobrých, deset let (samozřejmě bez enormní fyzické námahy sportování atd.). Pokusila se mít dítě, ale pokaždé potratila a dokonce ji to vážně ohrozilo na životě. V IKEMU ji pak dávali dohromady.
Nakonec si adoptovali s manželem půlroční holčičku.

Životnost transplantované ledviny je časově omezená. Většinou 8-10 let funguje, pak musíte transplantovat znovu.
Kamarádce začalo po deseti letech vypovídat službu celé tělo. Nejdřív jí praskla aorta poprvé, pak podruhé, byla 14 dní v komatu, z komatu se probrala, žila ještě nějaký čas a v 37 letech zemřela.

Ten kluk se bude muset celý život hlídat, nikdy nebude žít normálním životem, jako jeho vrstevníci! Zdravý člověk má ledviny dvě, on má jenom jednu a nesmí proto riskovat.
Zranění sleziny a jater je rovněž velmi nebezpečnou záležitostí.

Takže snižovat vážnost jeho zdravotního stavu pokládám za naprostou neomalenost.
25. 04. 2012 | 09:45

Brawo Simpatiko ! napsal(a):

Pane Šimáček.
Máte mé simpatie..Já také celej život dělám všechno pro to-abych nemusel dělat NIC !
Za bolševika stačilo (mnohým)vlést do KSČ .Vám stačí dělat to co děláte .
25. 04. 2012 | 09:54

Vandal napsal(a):

Doporučuji nahnat romské děti do školek, třeba to podmínit výplatou sociálních dávek. Protože i děti si musí navyknout na nějaký řád a ne je nechat doma u rodičů, aby viděly, jak se dá žít v pohodě i bez práce. A pokud s tím máte takový problém, že by dítě bylo ve školce a rodiče doma, nikde jsem nepsal, že mezitím nemohou jejich rodiče pracovat.
Úplně jste zapomněla na to, že současné generace Romů, které nikdy v životě nepracovaly, jsou vlastně ztracené. Nemají ve své většině vzdělání, nejsou v nějakém oboru vyučeni a jejich práci nekvalifikovaných dělníků jim vzali lidé ze zahraničí, zejména Ukrajinci. Perspektiva mizivá, tak je někd enutné ten bludný kruh přetnout a investovat do romských dětí a dostat je z prostředí sociálně vyloučených.

Gerd

už vícekrát jsem psal, že je to geniální nápad, jaktože to ještě nikoho nenapadlo? Jednou provždy vyřešit romský problém! Stačí jen investovat a nahnat děcka do školek!

Srovnávat způsobená zranění bezbraným obětem, dětem, s tím, které je horší nebo méně špatné, je ubohé a nechutné. Byly to zdravé děti, a mají zničený život. Co mě zaráží, je přístup ke zločincům dle etnické, nebo "sociálně vyloučené" příslušnosti.
Omlouvat zločiny¨, zlehčovat, můžou zase jen zločinci a darebáci. Nejlépe by se vidělo, jaké by měli tito darebáci názory, kdyby se jednalo o jejich děti. Zásadně jde o jedno, trestat zločince tak, aby fungovala nějaká prevence, odstrašení.
Nikdo nesmí mít pocit, že jeho zločiny nebudou přísně potrestány, a že tresty nebudou na způsob dovolené. Dokud nebudou mít zločinci strach z trestů, budou slušní lidé trpět.
Prosazovat "lidská" práva zločinců na úkor slušných lidí je zločin
25. 04. 2012 | 09:59

český maloměšťák napsal(a):

Nevím, kolik lidí zemřelo " díky" tomu, že se jim v důsledku podfinancovaného zdravotnictví nedostalo řádné a době odpovídající péče.
Já vím o dvou.

A kdo za to nese odpovědnost - kdo ty peníze rozkrad či prošustroval.

A nevím ani kolik lidí neochránila podfinancovaná policie - z týchž důvodů podfinancovaná. Před zmrzačením například.

Fakt to nevím. A nevím ani, zda ty rozkradené a prošustrované finance nešlo použít například ve směru skutečné podpory vzniku pracovních míst - ne na pochybné kulturně-civilizační projekty typu " peníze do Ústí kloaky".../mimochodem - Holušová z Colours of Ostrava si svým úsilím vyfestivalovala docela hezký domek na Cejlonu...šikovná to děva orientující se v grantech a daňových defraudacích (sponzorské dary)....no a ta její bývalá asistentka z Frýdku- Místku - též asi šikovná bude...však více je na aktualně.cz - viz zásilky peněz do Ústecké kloaky.../

A dokonce si myslím, že se to ani nikdy nedozvím. Ostatně stejně jako my všichni ostatní...se to nikdy nedozvíme...

Bye, romologové a romofobky.

https://www.youtube.com/watch?v=jr46AZL-oH8&feature=related

:))
25. 04. 2012 | 10:05

Lava napsal(a):

Nahnat romské děti do školek je dobrý nápad, děti jsou ještě ve věku, kdy jsou vnímavé. Ne nadarmo se s jistou nadsázkou říká, že co se dítě nenaučí do šesti let - to se nenaučí nikdy. Ale je tu drobná potíž, jak ty děti do školky dostat. On je tam totiž někdo musí ráno odvést. A to je ten problém.
25. 04. 2012 | 10:21

Lava napsal(a):

A ještě pro pana Šimáčka. Ať je člověk v sebevětším srabu, musí se z něho dostat sám vlastní silou, možná s pomocí okolí, ale sám. A hlavně musí chtít. Pokud je budete utvrzovat v přesvědčení, že za všechno mohou všichni kolem jenom oni ne, tak jim děláte medvědí službu.
25. 04. 2012 | 10:29

Čochtan napsal(a):

Sprostě lžeš Šimečku.
25. 04. 2012 | 10:35

simpyl napsal(a):

Jám nevím, proč se tady nelije čistého vína...Vedle jiných problémů s Romy , je tady i jejich děsivá porodnost dalších lidí na sociál. dávkách... Mají většinou pár tříd ZŠ, takže jsou nezaměstnatelní a oni to vědí. Do EU se dováží zboží s Asie, výroba kterého by lidem např,. se základ. vzděláním dalo práci - všekijaké pastičky na myši, vařečky atd atd...)I Karel IV. dal stavět hladvou zeď, i když asi tak nutná nebyla... o tom stát přece je... ale bohužel jen zisk a neoliberalismus vládne světem... Mluví se o ztracené generaci nejen Romů, tito lidé potřebují práci, práci a návyky.. všelijaké dávky jen uspávají... Přídavky a všelijaké dávky na děti: Na jedno dítě 3 tisíce, na 2 dohromady 1,5 a na dál už nic...ať mi nikdo nevykládá, že v dněšní době špičkové antikoncepce apod. se můžete odpovědně věnovat 6ti dětem...ani se pro dávky nežení, prtoto tolik svobodných matek... Jde o to jen nabídnout a vytvoři (snad i uměle) práci, dávky jsou cesta do pekel.. nakonce jde i jakousi hrdost lidí dříímající někde vevnitř... Už slyším něco o komunste a uměle vytvořené práci a co se teda se tedy vyplatí ?
25. 04. 2012 | 10:54

Čochtan napsal(a):

Pane Šimáčku,
sprostě lžete, když tvrdíte že: "To jsou ale individuální trestné činy,..." jako by jen pár cikánů kradlo, přepadalo a loupilo. Nakonec Češi tako kradou a tak je to stejné. To je sprostá lež !!!!
Pár čísel:
ČR má 214 vězňů na 100.000 obyvatel, tj, celkem cca 22.470.
České věznice jsou ze šedesáti procent obsazeny cikánským etnikem, tj.
cca 13.482 ks. Na majoritu připadá cca 8.988 ks.
Odhad počtu etnika je cca 300.000 ks.
Na 100.000 členů etnika připadá 4.494 vězňů.
Na 100.000 členů majority připadá cca 88 vězňů.

Kdyby měla majorita stejnou kriminalitu jako etnikum, měla by ČR místo 22.470 vězňů úctyhodných 471.870 vězňů!!!!!!
Porovnáním počtu vězňů na stejný počet obyvatel zjistíme, že na etnikum připadá 51x vyšší počet vězňů. Takovéhle etnikum NECHCEME začleňovat, o takové "hosty" nemáme zájem, jedním slovem PRYČ s NIMI ! K čertu s cikány a k čertu s vyžírky z Agentury pro sociální začleňování při Úřadu vlády ČR. K čertu se Šimáčkem !
25. 04. 2012 | 10:57

Gadžík napsal(a):

Šimáčku, sprostě jste vyvěsil AGITAČNÍ blog a sám ho ani nečtete a rozhodně neodpovídáte. TO SVĚDČÍ O MNOHÉM
viz Gadžík včera 16.14. Jste tak zbabělý a umíte jen parazitovat??
Žádám znovu vaši reakci - co je v textu objevného a proč by to mělo Právo zveřejňovat??
Kolik ročně stojí dávky cigánům, kolik ročně stojí začleňovací instituce a organizace, a jaké mají konkrétní výsledky???
Kdyby jste na tohle odpověděl, byl by to pro všechny noviny solokapr na první stránky.
Píšete o tom, a odsuzujete jak mnozí vydělávají na bídě cigáínů. Vy sám jste jeden z těch co na tom slušně vydělává. Jaké je vaše stanovisko k tomu
25. 04. 2012 | 11:01

n.č. napsal(a):

Občan: kopíruju: ..Ti nezačlenění totiž nemají problém. Žijí si po svém, podle svých pravidel, spotřebovávají, co jim dáme k dispozici, a jsou v klídku.

No, kdyby to tak bylo, tak je v celku klid i mezi náma, ale bohužel oni v klídku nejsou, přepadávají, kradou a mrzačí už i naše děti.
25. 04. 2012 | 11:06

Jirka napsal(a):

Když tomu pan Šimáček tak rozumí, tak proč se nezybývá tím, jak to tady bylo s Cikány za socialismus (to když ještě nebyli Romy). Až tohle onen rozmbrada pochopí, tak teprve potom může vůbec něčemu porozumět. - Jisté záblesky v jeho úvahách jsou, když sám říká, že všechno to se děje tady děje 20 let.
25. 04. 2012 | 11:09

Jana Pechová napsal(a):

Pane Šimáčku,
s vaším textem nemám problém. Realitu vnímám hodně podobně.
Ale vedení Práva bych nepranýřovala za to, že text odmítlo.
Pokud totiž přijdete s kritikou, očekává se, že kritizované vyvrátíte.
Noviny pracují do značné míry na principu, že 'na každém šprochu pravdy trochu' - a proto se o nich též mluví jako o hlídacím psu demokracie. Správný čtyřnohý hlídač totiž také štěká vždy, když zavětří něco znepokojivého, bez ohledu na to, co se z toho nakonec vyklube.
Potíž je v tom, že v české realitě jsou dva navzájem podmíněné, a přesto rozdělené světy: politický a občanský. A protože si ten první bohužel strká před štěkotem psa do uší špunty, druhý raději hned vyráží s flintou. Ten pes je v tom ale nevinně, byl tak vychován.
25. 04. 2012 | 13:46

kristusek napsal(a):

Jistěže jsou nezaměstnatelní, když v dětství nechodí do školy. A do školy nechodí, protože jejich rodičům nezáleží na tom, aby něco uměli a jednou si našli práci, protože práce je fuj a dávek je dost.

Jenže jsou i tací, kterým na tom záleží a jejichž děti se vyučily nebo vystudovaly.

A co se týče různých lichvářů s rychlopůjčkami či prodavačů telefonů, ty do toho nepleťte. Ty byste měl naopak dávat za příklad - své oběti si vybírají skutečně bez ohledu na barvu pleti.
25. 04. 2012 | 13:50

Pavel13 napsal(a):

Čochtan napsal(a):
"Pane Šimáčku,
sprostě lžete, když tvrdíte že: "To jsou ale individuální trestné činy,..." jako by jen pár cikánů kradlo, přepadalo a loupilo. Nakonec Češi tako kradou a tak je to stejné. To je sprostá lež !!!!
Pár čísel:
ČR má 214 vězňů na 100.000 obyvatel, tj, celkem cca 22.470.
České věznice jsou ze šedesáti procent obsazeny cikánským etnikem, tj.
cca 13.482 ks. Na majoritu připadá cca 8.988 ks.
Odhad počtu etnika je cca 300.000 ks.
Na 100.000 členů etnika připadá 4.494 vězňů.
Na 100.000 členů majority připadá cca 88 vězňů."

Pane Čochtane, nechci vám brát vaše názory, ale zajímalo by mne, z jakých zdrojů čerpáte svá čísla. V posledním sčítání lidu se přihlásilo k romské národnosti 13150 obyvatel (a to ještě 7951 v kombinaci s jinou). Kdo a podle jakých kritérií provedl odhad 300.000? Jak se určuje etnikum u vězňů? Je to na základě genetických testů? Neberte to, prosím, jako nějaký útok, vážně mne to zajímá. Nejste ani první, kdo takové údaje uvádí. Už se tu před časem pídil pan Brom po zjišťování procenta romských žáků.
25. 04. 2012 | 14:10

Dagmar napsal(a):

Čochtan

Přidávám se k námitkám Pavla13. Pokud mi je známo, u vězňů není etnická identita, národnost, sledována. Pouze státní příslušnost. Proto by mne zajímalo, odkud uvedená čísla čerpáte.
25. 04. 2012 | 14:33

Čochtan napsal(a):

Dagmar, a Pavel 13
ale je sledována. Jen se o tom moc nemluví a tyto statistiky jsou jen pro vnitřní potřebu, pro vybrané kruhy. Jinak velkou část dat můžete najít na stránkách MV. Na internetu najdeš všechno. I to, co oficielně není.
25. 04. 2012 | 15:04

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden text, který byl v rozporu se zdejšími pravidly zvýrazněn na úkor druhých, v tomto případě napsán celý velkými písmeny (viz záhlaví každé debaty).

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
25. 04. 2012 | 15:19

český maloměšťák napsal(a):

Dagmar
Čochtan je v režimu utajení - bacha ! On má dokonce zakázáno mluvit o tom , co se vše dozvěděl ve službě v Českoslovesnké lidové armádě...tuším že ještě asi tak dvacet let...
On své zdroje informací prozradit nesmí...může se o nicj jen mlhavě zmínit...
------------
Obecně vzato by asi bylo správné mít k dispozici údaje i o etnicitě. Například v USA jsou k dispozici velmi detailní studie - a nejen z oblasti vězeňství (naposledy jsem četl jednu o výskytu rakoviny prsu u žen s různým etnickým původem,...).
Ovšem má to několik háčků. Co se týče Evropy.Respektive trojháček.
Jedním je neblahá historie /rasová hygiena pangermánského stylu/.
DRuhým je zjišťování etnicity / také neblahé zkušenosti -podobného kalibru i druhu/.
Třetím je vysoký výskyt primitivů typu Čochtana - kterým by takové údaje posloužily nikolivěk k tomu, aby získali větší vhled a porozumění - ale jen a pouze k propagaci své sebedeklarované / a zdá se věru že mylně sebedeklarované/ nadřazenosti a méněcennosti jiných - celých anonymních skupin obyvatelstva nečochtanovkého původu...

Pokud vás zajímá, jak se ti Čochtanovi scouti v base dozvědí kdo je cikán a kdo ne - vězte že vám Čochtan odpoví, že " to je přeci hned na první pohled jasné".
Mimochodem před několika dny jeden zdejší nick - Kuchař - sám sebe popsal, že vypadá jako 120 kg cikán /Rom/.

Mno - tak tedy skutečně nevím....i Kuchaře by Čochtanovi tajní agenti počítali do romského etnika - anebo ne ? V případě , že by - zcela hypoteticky - šel za něco pykat do basy ?

/ Zdravím Kuchaře - doufám, že pochopil, že nyní - výjimečně - se jej nijak nechci dotknout...:))/
25. 04. 2012 | 15:26

český maloměšťák napsal(a):

Mimochodem - všimněte si, jak Čochtan počítá Romy - na ks.
On je sčítá jako dobytek....
/nerozuměj špatně - jako že Čochtan je dobytek...to ne...todlencto rozhodně néééé.../

Čochtan - kolik ks Čochtanů a Čochtanek pobíhá po světě zcela volně - bez náhubku a vodítka ???
25. 04. 2012 | 15:31

Vandal napsal(a):

musím podpořit Čochtana

ČR - počet vězňů na 100.000 obyvatel - 214

- odhad počtu příslušníků etnika 250 - 300 tisíc

- odhad počtu přísl. etnika ve vězeních 60%

tyto údaje není problém na internetu najít, zbytek je matematika

něco k tematice

Kriminalita, bydlení a nezaměstnanost Romů
Romové - vhled do problému a možnosti evangelizace 12

15.3.2002 P. Jiří RousKriminalita:
Příčiny: nezaměstnanost; rozklad tradičních komunit a hodnot; napětí mezi Romy a gádži.
V ČR tvoří 3% obyvatel, ale 17% kriminality. Novější údaje (po roce 1989) nejsou k dispozici, kromě okresu Teplice, kde na 7% Romů připadá 60% trestných činů. Romskou trestnou činnost můžeme rozdělit do dvou hlavních oblastí. V závorkách je počet Romů z celkového počtu pachatelů v ČR:
činy, které Romové nepovažují za přestupky: pohlavní zneužití (22%), znásilnění (18%), výtržnictví (16%)
činy, které jsou dovoleny jen vůči gádžům: loupeže (47%), krádeže (20%).
Romové neznají aristotelskou logiku, proto se jim trestná činnost snadno dokazuje. K novým formám kriminality patří pašování zboží, distribuce drog, daňové úniky aj. Ve velké části romských komunit má trestaný Rom vyšší autoritu.
Neuskutečněným nápadem zůstává zřízení romské policie. Dosud naráželo na nezájem a velmi často na nesplnění základních požadavků nutných k výkonu této služby. Realizaci by zřejmě znemožnila i sama romská averze vůči policii: „Keď niekto hovorí so žandármi, sa hneváme.“ Policista byl tradiční nepřítel číslo jedna a spolupracovat s ním proti Romovi je zrada. V českých věznicích tvoří Romové asi 60% uvězněných. Značná je kriminalita dětí a mládeže, často ji záměrně organizují dospělí. Tak zneužívají skutečnost, že děti nemohou být odsouzeny. V roce 1975 se na kriminalitě mládeže v ČSSR podíleli Romové padesáti procenty. Podle průzkumu jsou romské děti pohotovější ke slovním i fyzickým útokům.

Důsledky kriminality: mravní rozklad národa (vězení kazí lidi, rozbíjí rodinu); vězení se stává něčím normálním, ne odsouzeníhodným; klesá tolerance majority; ekonomická zátěž státu.

Bydlení:
V ČR mají nejhorší byty, bez elektřiny, bez vody (15%), bez koupelny (47%), bez splachovacího WC (47%), bez ledničky (40%), někdy bez nábytku. Často byty „vypáčí“. Průměrný romský byt má 40 m2 obytné plochy a připadá na něj 6,9 obyvatel (u gádžů 3,81 obyvatel na 1 byt). Přetrvává tendence zdržovat se v jedné místnosti, druhá bývá málo využita. Slušný byt je prestižní záležitostí.
V SR bydlí více než 15 000 Romů v chatrčích z prken a bláta, místo střechy často mají jen rozřezané kovové sudy. Chatrče nemívají štíty, protože podstřešní prostor se nevyužívá. Na Slovensku dosud existuje 278 osad různé úrovně.

Nezaměstnanost:
Příčinou je nízká kvalifikace a nespolehlivost, často také nechuť pracovat. Přibývají zaměstnavatelé bez ochoty rozlišovat podle skutečných pracovních kvalit, kteří se orientují jen podle barvy kůže. Systém sociálních dávek zvýhodňuje otce velkých rodin, kteří jsou na podpoře oproti pracujícím, takže jít do práce znamená namáhat se zadarmo a někdy i tratit. Jsou schopni těžké fyzické práce, ale jen dočasně, víc je vyčerpává než gádže. Často jsou spokojeni s podporou (chodí pro razítko o nepřijetí do práce s tím, že pijí a fetují). Někteří považují fyzickou práci za Boží trest. Procento invalidů šestinásobně přesahuje průměr české populace.
Přibližně 98% Romů je bez kvalifikace, nezaměstnanost se pohybuje mezi 70 a 85 procenty.

Důsledky nezaměstnanosti: Romové se stávají zátěží společnosti; snižuje se životní úroveň rodin; jsou poškozováni ti, kteří poskytují ubytování a dodávají energie.

Nepřímé důsledky: demoralizace, kriminalizace, agresivita a za ní jdoucí posilování předsudků vůči Romům.

Předchozí díl: Vzdělání II

Chcete být pravidelně informováni o nových zprávách, článcích a dění v magazínu ChristNet? Můžete! Na adrese www.facebook.com/Christnet, Twitteru nebo díky službě Kindly.cz - zdarma na vaší elektronické čtečce knih.
25. 04. 2012 | 16:00

Dagmar napsal(a):

gaia

Vaši poznámku pro mne (8:18) jsem objevila náhodou a až teď. Je tak nějak schovaná.

Velmi souhlasím s vaším první námitkou
"snad tu nebudem řešit, co je horší, zda nemít ledvinu či mít estetickou vadu". Problém však je, že Natálie nemá jen znetvoření, ale má i amputované prsty (invalidita) a hlavně těžké psychické trauma, které jí zřejmě zdeformuje schopnost navazovat sociální kontakty. Takže těžké postižení.

Další vaše konstatování "je fakt, že obě děti mají zkažený život" je v jejím případě pravděpodobnější. Vaše další sdělení, již neberu v úvahu, protže se mi líbil váš výrok, že se nesnížíte ke srovnávání. Jen se nemohu zbavit dojmu, že utrpení Natálie je pro vás nějak zanedbatelnější pro její etnický původ. A to je smutné kontatování.
25. 04. 2012 | 16:18

gaia napsal(a):

Dagmar

mně se zas zdá, že vy zlechčujete zranění toho chlapce.
No co, přišel o ledvinu, má ještě druhou, něco na ten způsob.

Takhle se nedá uvažovat.

Mně ale přijde hrozné, když se někomu stane takový úraz za bílého dne na ulici.
Kde se pohybuje každý.
Každý ale nebydlí načerno v cizím baráku.
25. 04. 2012 | 16:31

anti politik napsal(a):

Vandal. Cikáni jsou jen politika a politikaření. Možný budoucí scénář dějů v ČR je natolik jednoduchý, že ho nevidíme a už byl snad stokrát v historii použit! Co říkáte tomuhle? Až se ulice pustí do politiků a jejich kámošů zatím sice našimi "demokratickými institucemi" neusvědčených, ale evidentních korupčníků a megazlodějů (a k tomu bezpochyb dojde, protože národ jich už má skutečně plný zuby) tak díky mnohaleté usilovné práce Šimáčků můžou velmi rychle přesměrovat hněv lidí směrem k cikánům a vyhnout se tím prvotnímu náporu. No a pak stačí jen něco zamumlat o etnickém násilí a ulice dostane do držky, že ji přejdou "demokratický roupy" na hodně dlouho.
25. 04. 2012 | 16:37

český maloměšťák napsal(a):

ad gaia
"Každý ale nebydlí načerno v cizím baráku."

To je velmi zajímavé, originální a relevantní zjištění.
Smekám - to je vskutku fenomenální myšlenka....

Apropo - když náhodou pojedete načerno tramvají a někdo Vás během jízdy třikrát znásilní a rozkope Vám ciferník...jaký má pak vztah Vaše jízda načerno k Vašemu pooperačnímu a posttraumatickému stavu ?

Odpovím za Vás - žádný.
(pokud ovšem tedy nejste blázen nebo notorická černojízdomilka)

Maucta.

P.S. Předpokládám ale, že máte síťovou jízdenku či Opencard. A když ne - tak si ji pro jistotu pořiďte.
Jeden/na/ totiž nikdy neví !
25. 04. 2012 | 17:36

Čochtan napsal(a):

Maloměšťáku,
ty vždy dokážeš oslnit. Blbostí.
25. 04. 2012 | 17:44

FetaBrie napsal(a):

Pane Šimáčku, vážím si Vás a také lidí, kteří mají zájem aspoň způsobem, který je v naší zemi možný, řešit zoufalou situaci lidí, kteří žijí na okraji společnosti a sami nemají možnost se z těchto podmínek vymanit. O tom jaká je to těžká práce, stačí si přečíst názory, které vyvolal Váš článek. Škoda, že se nevyjadřují o zlodějích a gaunerech z naší bílé společnosti, kde je zřejmě zcela normální, že gauner přejede ženu, však to byla Vientnamka, ta mezi náše společenství nepatří.Všichni šizuňkové Bém, Bárta, Pesk, Drobil a ostatní, seznam by byl nekonečný, nechť jsou příkladem pro Romy. Ať se nám konečně vyrovnají. Většina blogerů přede mnou nepochopila, že chudoba ohrožuje stejným způsobem chudé i bohaté a pokud naše země půjde současnou cestou bude ještě hůř díky nám všem a našim postojům.
25. 04. 2012 | 17:54

Čochtan napsal(a):

Pane Vandale, díky za podporu.
Páter Rous má velice fundované články, a hlavně mu ani ten nejzarytější pseudohumanista nemůže vytknout ani stopu rasismu. Dával jsem ho tu k lepšímu už před 4 roky. Co ten o cikánech neví se dá napsat na poštovní známku.
25. 04. 2012 | 17:59

Čochtan napsal(a):

Milé dámy Gaio a Dagmar

Je velký rozdíl mezi Natálkou a Patrikem.
Patrika ubíjeli útočníci cíleně, a že přežil je zázrak, za který vděčíme debilitě vrahů. Jasný pokus o rasově motivovanou vraždu. Patrik nikomu nic neudělal.

O existenci Natálky pachatelé neměli potuchy, nešlo o pokus o vraždu, únikové cesty z baráku nebyly blokované. Šlo o žhářství. Obětí měl být a byl 14 x trestaný zloděj. Cílem útoku se stal, protože stát se o jeho zločiny přestal starat, a on se úspěšně vyhýbal nástupu trestu. Natálka taky nikomu nic neudělala. Kdyby ji matka vynesla dřív než televizi, nic by se ji nestalo. Na rozdíl od Patrika.

A teď si srovnejte tresty, které v obou kauzách padly. Jak byste ohodnotili naší justici ?
25. 04. 2012 | 18:06

ali napsal(a):

Dagmar
naprosto s Vámi souhlasím..nepřipadá mi, že byste dělala rozdíly, ale evidentně je Vám to přisuzováno..
Hledat rozdíly zranění je irelevantní, jestli Vás dobře chápu, podstatný je způsob útoku a následné ublížení oběti..jak tento útok dopadne a jaký to má pak následek je už jen výsledek celého činu..podstatou zůstáva brutalita sama..a je jedno, jestli je postižený bílý, černý či jinak zbarvený..
25. 04. 2012 | 18:12

český maloměšťák napsal(a):

Soudruh Čochtan
Já vím, že to soudružské tykání se nedá bývalému kádru ČSLA a KSČ vykořenit z hlavy - ale aspoň zde byste, soudruhu Čochtane, mohl svůj zvyk na chvíli odložit.
Díky.

Ach tak ....vy vykáte jen svým soukmenovcům...
Nu - není nad štábní kulturu a skupinovou soudržnost...tu se projeví tykáním, ondy zase vykáním, že....

Blbou lež, nepodloženou ničím jiným než kvičením a dohady jste samozřejmě vyplodil vy - ale snažíte se to zakrýt ještě blbějšími kecy....

Kam se vypařila ta čísla - exaktně změřená - dokonce na jednotlivé "ks" ?
Do evangelických nebes Vandalových hrubých odhadů ?

Hmm - doufám, že nemáte co do činění s výrobou něčeho užitečného, co vyžaduje přesnost - nerad bych jezdil například v autě, které prošlo vašima prackama. Měl bych strach, že se rozpadne v druhé ostřejší zatáčce...
25. 04. 2012 | 18:13

ali napsal(a):

Čochtan
opravdu tomu v případě Natálky tak bylo? Nikde jsem nic takového nečetla..pokud ano, nic to nemění na faktu samotné brutality, neboť vyřizování účtů tím, že se zaútočí cíleně na celou rodinu 14x trestaného je zrovna tak ubohé, jako cílený útok na Patrika..
25. 04. 2012 | 18:17

Dagmar napsal(a):

gaia 16:31

Tak to se mohu přidat. "Takhle se nedá uvažovat". Takové útoky na děti, ať již v noci nebo za bílého dne, jsou nepřijatelné a viníci mají být co nejpřísněji potrestáni.

Ale souhlasím s mnohými kritiky rozsudků pro čtyři útočníky, kteří Natálii zranění způsobili. Při srovnání s výší trestu za jiné prokázané a úkladné vraždy jsou neúměrné.

Tak snad se jednou shodneme bez výhrad :-)
25. 04. 2012 | 18:23

Dagmar napsal(a):

Čochtan

Nepředbíhejte, viníci útoku na Patrika nebyli dosud zatčeni :( Doufám však, že pokud budou dopadeni, bude jim měřeno stejně, jako v případě Natálie. Dostanou li dvacet let, odvolám námitku o neúměrnosti trestu pro útočníky na Natálii.
25. 04. 2012 | 18:27

Dagmar napsal(a):

ali

To je úleva, když je čteno, jak jsem mínila a napsala :-)
25. 04. 2012 | 18:29

ali napsal(a):

Dagmar
já vím..jsou tu někteří, co překrucují myšlenky ve svůj prospěch a rádi druhého zesměšní před druhými, aniž by znali zesměšňovaného..asi si tak hojí svoje frustrace něčeho..přesvědčeni o své pravdě a znalosti diskutéra pak přesvědčují druhé, že ho znají a přisuzují mu povětšinou své vlastnosti..klid, to znám..co já se o sobě tady už dověděla, že potkat se, tak bych se musela sama se sebou seznámit =o)..ale i já mám máslo na hlavě jako spousta jiných..ve jménu sebeobrany jsem čila totéž, aniž bych si uvědomila, že je to k ničemu a že to je jen můj blbej pocit..už se kvůli hlupákům nechci čílit a taky už nebudu.. ( žejo gaio? ;o)
25. 04. 2012 | 18:42

Dagmar napsal(a):

ali

To podepisuji! Ale na druhou stranu se tady setkám s názory a způsobem jejich prezentace, který je pro mne překvapující. A já se nechám překvapovat ráda.

Přeji vám příjemný večer.
25. 04. 2012 | 18:47

Zacheus napsal(a):

To Martin Šimáček.
Opravdu se nedivím, že Vám Váš článek neuveřejnilo Právo.
Čemu se divím, že Vám jej uveřejnil server Aktuálně.cz...
25. 04. 2012 | 19:04

ali napsal(a):

Dagmar
taky podepisuji a dobrou noc
25. 04. 2012 | 21:17

Jáchym napsal(a):

Dagmar (nejen):

Problém, který vypadá zdánlivě nepodstatně, ale způsobuje zmatení jazyků a zbytečné mimoběžné diskuze spočívá mj. v tom, že pod pojmy "rasismus" či "xenofobie" je zahrnována celá řada postojů, jevů a stereotypů, které spolu mají jen málo společného či se jen částečně překrývají.

I když mám s mezirasovým stýkáním, potýkáním a konflikty poměrně dost dlouhodobých osobních, rodinných i profesních zážitků i zkušeností, uvědomil jsem si až na několika diskuzích v posledních dnech, že se člověk má stále co učit.

Je tu pár univerzálně agresivních sociopatů a kraválistů, kteří si prostě v Cikánech nalezli něco, do čeho je možno bušit, ale stejně tak by jim k vybití posloužila úplně jiná skupina obyvatel, pokud by z nějakého důvodu Romové zmizeli z jejich dosahu.

Ale prezentuje se zde pouze jeden naprosto konzistentně a neotřesitelně rasistický člověk, pro nějž je anticiganismus vírou a romství pro něj nevratně poskvrňuje všechno a všechny, kdož s ním přijdou do styku.

Pochopitelně se asi nejedná o tak velkou výjimku.
Ale neměl jsem možnost se setkat s prezentací tohoto postoje v tak ryzí a sevřené podobě.

Věřím, že pokud se nějaký Rom někdy stane nositelem Nobelovy ceny za kvantovou fyziku, bude volat nejen po zrušení nobelovky, ale bylo by to důkazem toho, že kvantová fyzika je primitivní podřadná věda,kterou průměrný bílý závozník zmákne během víkendu.

Pokud by pak ovšem existoval nějaký důvod kvantovou fyziku studovat: Ten však evidentně přestane existovat okamžikem, kdy její primitivnost a evidentní nepotřebnost dokáže sám fakt, že ji mohou s úspěchem vystudovat Romové. :-)

Tvorba řetězců sofismat mě kdysi docela bavila. Problém nastane tehdy, když jim začne autor sám věřit.
25. 04. 2012 | 22:15

Občan napsal(a):

Dagmar napsal(a):
"Čochtan

Nepředbíhejte, viníci útoku na Patrika nebyli dosud zatčeni :( Doufám však, že pokud budou dopadeni, bude jim měřeno stejně, jako v případě Natálie. Dostanou li dvacet let, odvolám námitku o neúměrnosti trestu pro útočníky na Natálii. 25. 04. 2012 | 18:27"

Pravděpodobně jste myslela pachatele útoku na chlapce z Břeclavi. Ten se jmenuje Petr a pachatelé skutečně ještě nebyli dopadeni.

Cikánští pachatelé nesmírně brutálního útoku na Patrika z Děčínska už dávno dopadeni a usvědčeni byli. A přesto, že svou oběť znásilnili a skoro uškrtili a utloukli, byl jejich zločin soudem vyšší instatnce překvalifikován z pokusu o vraždu na "pouhé" ublížení na zdraví a omezování osobní svobody a byl jim SNÍŽEN trest!!!!!
26. 04. 2012 | 00:03

Honza999 napsal(a):

gaia

Cikánské dávky?

Co myslíte, Z ČEHO ŽIJE oněch cca 300.000 BÍLÝCH občanů ČR, kteří byli v posledních letech vyřazeni z evidence pracovních úřadů po vypršení lhůty, ve které měli nárok na podporu v nezaměstnanosti? Ti žijí z těch samých dávek. Nesnažte se tvrdit, že si po vyřazení z pracáku práci našli - to jen zcela výjimečně. Např. v Moravskoslezském kraji eviduje úřad práce téměř 90.000 nezměstnaných (a krom těch evidovaných je tam minimálně 40.000 těch co je po uplynutí lhůty vyřadili a v evidenci prostě NEJSOU, ač práci nemají) a nabízí 3200 pracovních míst.
26. 04. 2012 | 03:21

Dagmar napsal(a):

Občan

Děkuji za opravu. Když jsem příspěvek psala, myslela jsem právě na ten nehorázně justicí "posouzený" případ napadení Patrika, tak mi ty dvě kauzy spylnuly.
26. 04. 2012 | 07:02

Dagmar napsal(a):

Jáchym - včetně :-)

S vaší úvahou nemám problém. Na té osobě bychom se asi shodli.

Ale i nevraživost, nechuť, předsudek, předpojatost soustředěná na skupinu lidí, kterou můžete dobře identifikovat podle vizuálních znaků (jejich přítomnost je velmi důležitá), může přerůst v xenofobii a rasismus. Zejména v napjatém a pomalu i výbušném sociálním prostředí, v jakém se v poslední době pohybujeme.

Proto mne velmi mrzí "běžný" postup státních orgánů v případech tzv. rasových kauz, který vede k oprávněné nedůvěře občanů ve spravedlnost a situaci nepomáhá zklidnit, ale naopak ji jitří. Marně přemýšlím, jestli jsou ti úředníci hloupí, nekompetentní, nezodpovědní, nebo lhostejní. Východisko nacházím v aktivizaci občanské společnosti. V pozitivní aktivizaci :-)
26. 04. 2012 | 07:19

gaia napsal(a):

Honza999

tak to si nechte popsat od zdejšího blogera Targuse.

Na sociální dávky bílý málokdy dosáhne, neb ty jsou nastaveny přesně na potřeby Cikánů.

A bílý nedosáhne proto, protože vždy má někoho v přízni, komu lze odpálkovat jeho vyživovací povinnost.
a pokud má vlastní byt, či garáž, pak mu nedají nic, neb mu doporučí, že musí nejprve vše prodat a až nebude mít skutečně vůbec nic a nikoho, tak ať přijde.
Tak daleko to nechá dojít skutečně jen minimum bílých.j

Ale i majetní Romové dokáží tu nemajetnost dobře předstírat, neb bydlí ve státním či nájmech a jejich přízeň jim k vyživovací povinnosti nepřišijí, neb se v tom nikdo nevyzná.

O porodném se to dá říci téměř 100%, to slouží je k podpoře tzv. r stratégů

(Jako r-stratég je označován organismus, který ve své životní strategii uplatňuje vyšší důraz na rozmnožování a mobilitu potomstva, přičemž kvalita a konkurenceschopnost je odsunuta do pozadí. Typický r-stratég je organismem obsazujícím narušená stanoviště – jedná se o primární fázi sukcese. Písmeno r je matematický symbol pro rychlost reprodukce (rate of reproduction).)

na úkor kstrategů

(K-stratég je organismus, který ve své životní strategii uplatňuje vyšší důraz na kvalitu a konkurenceschopnost potomstva (semen nebo mláďat), přičemž jeho kvantita a mobilita je odsunuta do pozadí.

Typický K-stratég bude mít málo velkých mláďat (resp. semen), o které se bude starat. Příkladem může být slon, člověk nebo dub. Během sukcese k-stratégové obvykle významněji nastupují až v pozdních fázích a postupně vytlačují r-stratégy.

Písmeno K je matematický symbol pro únosnou kapacitu prostředí, tj. maximální podíl přeživších jedinců,[4].)

čímž si však obyvatelé vykazující znaky k strategie naprosto podřezávají pod sebou větev.

V nenarušené přírodě dokáží k i r stratégové vytvořit rovnováhu a najít si svou ekologickou niku, v prostředí, kde jsou však r stratégové podporováni(např. skládky obilí) dochází k obrovskému přemnožení r stratégů, které se však působením, matky přírody, která nemá ráda extrémy, brzy srovná. V nadměrně přemnožené populaci, která nežije v souladu s prostředím dochází ke stresu, jedinci jsou náchylnější k chorobám, samice jsou častěji neplodní, či potrácejí, samci žerou svá mláďta.
Následná epidemie a rozvrácení vazeb mezi živočichem a prostředím vede k prudkému snížení populační hustoty, přežijí jen nejsilnější jedinci.

Ale v lidské společnosti, kde člověk se vymanil z přírody a tyto tlaky přírodní selekce neexistují, člověk v zájmu humanity ty r stratégy dotuje , dotuje, dotuje, dokud je z čeho.

Ale nefunguje to.
26. 04. 2012 | 08:09

Jáchym napsal(a):

Dagamr:
Kapku jsem tu svoji úvahu rozkecal.
Opakuji:

Problém, který vypadá zdánlivě nepodstatně, ale způsobuje zmatení jazyků a zbytečné mimoběžné diskuze spočívá mj. v tom, že pod pojmy "rasismus" či "xenofobie" je zahrnována celá řada postojů, jevů a stereotypů, které spolu mají jen málo společného či se jen částečně překrývají.

Nositele některých (pro)jevů můžete verbálně, argumentačně ovlivnit.

Jiné ani náhodou!
Vůbec - a to je důležité - nezáleží u TOHOTO typu na vzdělání či inteligenci.
Je to otázka víry, stejně pevné a neotřesitelné jako náboženský fundamentalizmus.
26. 04. 2012 | 08:49

Dagmar napsal(a):

Jáchym

Ano, rozumím. Ale tím, že vedeme dialog i s těmi, které přesvědčit nelze, můžeme ovlivnit naslouchající, tady přesněji přihlížející. A proto to má smysl :-)

A ten problém, který správně zmiňujete - nedostatečné upřesnění pojmů, na druhé straně umožní, abychom se vůbec domluvili. Tenhle paradox komunikace mne stále znovu nutí přemýšlet, jestli mu správně rozumím.

Moc lituji, že jsem dnes opravdu tak pracovně vytížená, že když mi to vyjde, tak až pozdě večer.

Tak na mne s argumenty počkejte :-)
26. 04. 2012 | 11:01

Honza999 napsal(a):

gaia

Bílý Čech vyřazený z evidence úřadu práce dosáhne přesně na ty samé dávky jako Romové. Ani jednu navíc, ALE ANI JEDNU MU SOCIÁLKA NEMŮŽE ODEPŘÍT, má-li svou žádost o ni argumentačně podpořenu. A že z těch dávek žije, na to vemte jed. A nebo přiznejte, že i on krade loupí a podvádí. Jíst se musí.
26. 04. 2012 | 13:53

nikdo napsal(a):

pro Honza999
Jsi hlupáček, který nikdy nebyl na sociálních odborech. Bílý Čech vyřazený z evidence úřadu práce v žádném případě nedostává automaticky sociální dávky, které dostávají naši cikánští spoluobčabé. Dostane se mu rady, aby prodal automobi, elektroniku, byt atd. To je realita !!!
26. 04. 2012 | 21:46

gadžo napsal(a):

Pane Šimáčku, článek v Právu pouze popsal smutnou realitu o tom, jak jedna etnická skupina zneužívá již 23 let sociální systém v ČR.
Vše co tam autor uvádí je bohužel pravda.
Vaše opakované obhajoby tohoto etnika nemají smyslu. Poznal jsem několik normálních cikánů,, kteří chápali vzdělání i nutnost nějakého zaměstnání a integrovali se do společnosti. Těch je mi líto, protože je jejich etnikum odvrhlo.
26. 04. 2012 | 21:56

Honza999 napsal(a):

nikdo

Nikdo je nedostává automaticky. I ti cikáni o ně musí žádat. A i někteří bílí si pro ně jezdí v Mercedesech - jen je na rozdíl od cikánů nechají zaparkovaný za rohem. I Čunek si chodil na úřad pro příspěvky na bydlení a prokazatelně v té samé době měl v bankách miliony.
26. 04. 2012 | 23:30

Honza999 napsal(a):

nikdo

PS: kdyby cikáni žádající o dávky v hnotné nouzi byli majiteli bytu v osobním vlastnictví, také by dávku nedostali.
26. 04. 2012 | 23:32

Čochtan napsal(a):

Honzo999, jsi hlupák.
Proč by si cikáni kupovali byt, když jim nájem zaplatí sociální úřad ?
27. 04. 2012 | 07:41

gaia napsal(a):

rodina se 2 dětmi-životní minimum 9850

rodina se 6 dětmi 18 630 + 9000 přídavky na 6 dětí

Romové zenužívají sociální systém prostřednictvím početného potomstva.Žijí na úkor svých dětí a sociální systém je postaven na míru pro rodiny s mnoha dětmi.
Tudíž pro Romy.
V situaci,kdy žije na planetě 7 000 000 000 lidí není třeba podporovat porodnost lidí, kteří se o své děti nedokáží postarat a vše jim navíc sežerou.
27. 04. 2012 | 07:42

Medikolog napsal(a):

hONZO S OBRÁCENÝM 666,

píšete z Marsu, nebo z exilu? Nebo ze školních škamen multikulti studies?
27. 04. 2012 | 09:03

Medikolog napsal(a):

Honzo 999, to malé písmeno nebyl úmysl. Pardon:-)
27. 04. 2012 | 09:04

gygoho napsal(a):

soudruhu šimáčku,budu ti tykat neboť jsem o mnoho starší a zažil jsem již mnoho prezidentů i vlád - cesta tzv politické korektonsti kdy správné jméno cikán je komoleno cizím jazykem je cestou do pekel - zažil jsem cikány ve starém Mostě než se pro ně postavilo exkulzivní nové sídliště Chanov - nikdo jiný,žádní skniheads,republikáni M.Sládka ani DS Vandase toto nové sídlistě nezničili - zničili ho pouze a pouze cikáni nikdo jiný - cikánský problém není v barvě kůže,ale pouze v tom,že cikáni tvdošíjně odmítají a pohrdají hodnotami v civilizovaném světě - až se změní myšlení cikánů,jejich hierarchie hodnot,pak je lze civilizovat - jinak všechny agentury,romey,zmocněnci,helsinské výbory,ministři pro lidská práva jsou bezpředmětní vysávači našich peněz
29. 04. 2012 | 23:56

gugga napsal(a):

V clanku jsou same bludy, Simacek zije ve svem svete a dela vse proto, aby mel pocit dulezitosti a mel nadale prisun penez od statu. Nejdriv by se mel Simacek prestehovat do Chanova atp. aby poznal realitu...
Prace se da celkem snadno sehnat pres agentury prace, az ze to jde vidim na tom, jak v CR tady pracuje mraky bulharskych a rumunskych cikanu, kteri neumi ani slovo cesky. Jenze oni chteli praci, tak si ji nasli, protoze vedi, ze praci u nas dostanou vic nez u nich od statu. Kdezto cesky cikan vi, ze vice dostane od statu nez kdyby sel pracovat. A pritom je doma a ma cas na lemcani piva, koureni cigaret a delani dalsich deti, ktere pro ne znamenaji udrzeni pritoku financi.
Samozrejme jsem zazil par slusnych cikanu, a ti meli moralku lepsi jak leckteri bili, ale to byli starousedlici a jejich potomci, nikoliv ty naplavy ze Slovenska, ktery se sem dostali po revoluci...
12. 06. 2012 | 12:54

Vítězslav Neumann napsal(a):

Náš stát se zmítá v nepřehledném smetišti problémů a potíží. Zodpovědnost za to jak to zde vypadá, za destrukci všech resortů školstvím počínaje mají současní vládní činitelé coby destruktivní vládcové! Dalším destruktorem v pořadí je pan Martin Šimáček coby ředitel Agentury pro sociální začleňování. To je další velice nebezpečný člověk pro tento národ. Pokud by prosadil to co navrhuje, dal by školství jako takovému ránu z milosti a těžko by to někdo dal někdy do pořádku. Pokud se zruší praktické školy a všechna ta děcka s problémy v chápání, zvládnutí učiva běžným postupem, postižené děti nějakou mozkovou dysfunkcí, ale především líné a nepřizpůsobivé, agresivní, zlé a nezvládnutelné děti z velké většiny z cikánské komunity a začlení se běžných tříd na základních školách, tak nastane ta skutečná a definitivní destrukce fungujících škol a školství samotného. Během deseti let jiní ministři, či jiní vládcové v jiných resortech přivedli stav daného institutu k obrazu dnešních dnů. K rozvrácení, k vyplenění k likvidaci! Dejme si pozor na další jim podobné! Dejme si pozor na takové jako je pan Martin Šimáček. On jednou díky své fatální chybě trpět nebude. Ani za ní pykat. To budou děti, pedagogové a v podstatě my všichni.
14. 12. 2012 | 11:25

Therrydrybeaf napsal(a):

<a href=http://groupmedicalinsurance.us/>group health insurance</a> <a href=http://1carinsurancecompanies.com/>car insurance company</a> <a href=http://cheapestcarinsurancequotes.info/>cheap car insurance quotes</a>
15. 12. 2013 | 19:58

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy