Psi Boží kladivem na komunisty

17. 12. 2012 | 08:39
Přečteno 13301 krát
Řád, který se nezřekl tradice inkvizice – a s ním Dominik Duka - se pustil do komunistů. Že se nedistancovali od minulosti. Česká politika je stále surreálnější.

Dominik
Čeští Dominikáni se připojili k protestům proti komunistům. Odmítají spolupráci s krajskými zastupitelstvy, kde jsou komunisté součástí koalice, varují před zlem a extremismem, před tím, že komunisti se nikdy nevzdali své minulosti. Rozhodně zajímavý a odvážný výpad od řádu, který byl hlavním nositelem inkvizice.

Protest podpořil i dominikán kardinál Dominik Duka. „Nikdy nedali signál, že by se opravdu změnili. A to je naše obava,“ řekl Duka na adresu komunistů. V této souvislosti jistě potěší ujištění z webových stránek České dominikánské provincie: „Poslání dominikánů zůstávalo a zůstává ve své podstatě neměnné.“ V oddílu o historii řádu se dočteme: „V oblasti Středomoří se dominikáni více angažovali v boji proti herezím.“ Víc ani slovo.

Bernard, Tomas a Girolamo
Je to pochopitelné – dominikáni se na rozdíl od komunistů nemají za co stydět a ke svým velkým historickým postavám a dílům se mohou hrdě hlásit. V roce 1233 byl řád papežem pověřen výkonem inkvizice a od té doby se jeho jméno vykládalo jako „Domini canes“ nebo-li „psi Boží“. Koncem 15. století sepsali dominikánští inkvizitoři proslulý spis Kladivo na čarodějnice, který obsahoval návod, jak vyhedávat a poznávat čarodějnice.

Jejich tradice a velké osobnosti jsou dostatečně zpopularizovány v literatuře. Tak například inkvizitor Bernard Gui je jednou z hlavních postav Ecova Jména růže. V době, kdy působil jako inkvizitor v Toulouse obžaloval z kacířství přibližně 900 lidí. Většina byla potrestána odvedením do vojska, 42 obžalovaných bylo popraveno.

Španělský velký inkvizitor Tomas de Torquemada se objevuje například v Poeově Jámě a kyvadlu nebo v Dostojevského Bratrech Karamazovech. Byl proslulý zejména tažením proti Židům a Arabům a stal se symbolem inkvizičního fanatismu. Nezadá si s ním ale Girolamo Savonarola, kterého zachycuje Schulzův román Kámen a bolest. Fanatik, který na několik let ovládl Florencii a bojoval proti všemu, co přinášela renesance. Včetně využití populárního nástroje – pálení knih a jiných uměleckých děl.

Nevkusní a nebezpeční?
Jistě – dominikán byl například i Tomáš Akvinský. A samozřejmě: srovnávat středověk a dvacáté století je v mnoha ohledech absurdní. Nicméně to neznamená, že dominikán poctivě zahleděný do slavné minulosti svého řádu nemůže být nebezpečnější fanatik než jakýkoli komunistický radní. A že nemůže být nebezpečnější veřejnou figurou.

Je otázka, zda se „psi Boží“ mají plést do současné politiky a co znamená, když to dělají. Zda to třeba není už jeden ze signálů rostoucího sebevědomí a rostoucích nároků církví a řádů po restitucích.. Ať tak či tak, jisté je, že s přihlédnutím k jejich tradici „Kladiva na čarodějnice“ to dominikáni udělali minimálně nevkusně. A že by jim neškodila trocha sebereflexe.

Pokud myslí vážně, že poslání jejich řádu „zůstává neměnné“, měly by se jejich činností neodkladně zabývat orgány činné v trestním řízení. Ve srovnání s tezí o „neměnném poslání“ se totiž komunisti se svou minulostí rozešli opravdu razantně.

Převzato z webu Literárních novin

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Paul napsal(a):

Super blog... díky za info... a to se cítím být katolíkem..
17. 12. 2012 | 08:53

Maximus napsal(a):

Jo ten náš kleofáš Duka
co přímo špekem puká
ten kámoš Vény z hradu je
ten nyní radostí tancuje.
Neb hloupý zástup Čechů
mu snesl přímo dary do pelechu
ve Vatikánu mu radostí podávají ruce
flanďákům se povedla malá revoluce!
Peníze parcely prachy
kašlem na půst a modlení
dostaneš koniáši ty a ty taky!
Co na tom, že holý zadek Čech má,
hop hop vyskočí a radostí si zatleská!
Ámen!
17. 12. 2012 | 08:59

Flux napsal(a):

KSČM se od své minulosti nedistancovala nijak, v opačném případě by jako první ze svého názvu odstranila název zločineckého společenského zřízení.
Katolická církev se v blízké budoucnosti bude zásadně angažovat v politickém dění, protože chce Smlouvu s Vatikánem. Kritika komunistů je jenom první krůček, angažovanost se bude stupňovat.
Skutečně by mě zajímalo jestli češi budou tak hloupí, že katolíkům tu Smlouvu podepíšou.
17. 12. 2012 | 09:03

zemedelec napsal(a):

Pane Komárek.
Velice dobré.
Já se také dominikánům nedivím,ti komunisté jsou opravdu proti restitucím.Když už vymazat komunisti,tak i dominikáni.
17. 12. 2012 | 09:10

Dr. Agnosticus napsal(a):

Odvaha a přesnost ve věcí, blahopřeju, tohle se u nás dnes nenosí! Další z paradxů současné moci. Náboženství v tradiční podobě zajímá v Čechách minimálně lidí. Také v samotné katolické sírkvi se najde řada věřících, která se od kléru distancuje...a veřejná moc církve roste! Zase jednou se propachtovává Duch svatý. Ten totiž vane, kudy chce. Mít tak zase jednou ten středověký monopol, to by bylo něco...
17. 12. 2012 | 09:18

maňana napsal(a):

fanatik nalevo,fanatik napravo-normální člověk pláče.Do vrcholných funkcí stran,církví a občanských hnutí se dostávají stále titíž lidé se stejným profilem/morálka ,egoismus,vůle/,jen kulisy se mění.V jednom režimu jsou to zarputilí dominikáni,pak zase fašisté,či komunisté.Dnes jsou z nich bojovníci za demokracii a pravdolásku,stačí aby tzv.čas trhnul oponou a bez mrknutí oka vás povedou na gilotinu ve jménu jiné- aktuální pravdy.Takže je to vlastně jedno k čemu se vládní věrchuška hlásí,výsledkem je jednou krev a podruhé bída/rozkradená republika/.
17. 12. 2012 | 09:29

Xaver napsal(a):

Ale církev se přece změnila. Už věří, že se Země točí. Tak co chcete víc.
I když je pravda, že někteří církevníci chtí za to točení vybírat jízdné.
17. 12. 2012 | 09:33

čert }=o) napsal(a):

ó svatý Belzebube
co to s lidmi je?
Jestli se milý Komárku
komunisti rozešli razantně
se svou minulostí
na základě nějaké psí teze
tak z tebe bude brzy moskyt
obřích rozměrů
17. 12. 2012 | 09:42

Meňo napsal(a):

Dobrý den,
církev svatá se zásadním způsobem zpronevěřila původnímu učení Ježíše Nazaretského (Kristus), když za účelem ovládnutí postupně sílících mas jeho následovníků učinila řadu kroků ke zneužití tohoto učení ve prospěch své světovlády. Od vyškrtnutí reinkarnace na koncilu Nikajském (ve 3.stol.NL) a dále r. 553 (cís.Justinián) včetně pronásledování původních učitelů věrných Ježíšovi. Byla by to dlouhá historie, na níž není zde místo, ale za zmínku stojí pozdější neoblomný postoj našeho Mistra Jana Husi (toho také ještě nerehabilitovali, ačkoliv měl být už dávno svatým) v tomtéž smyslu, jak se zmiňuji na začátku, totiž za obrodu původní církve Ježíšovy (přesněji jeho učení) a proti tehdejším zlořádům (kupčení s duchovními hodnotami se tolik podobá dnešnímu trhu bez přívlastků po 600 letech...). A tak bych mohl pokračovat přes hromady mrtvol nevinných většinou žen "odsouzených" v čarodějnických procesech v 17. a ještě celé 18. století jen u nás (spec. severní Morava). To vše v zájmu církve se vraždilo "mírně a bez prolévání krve" tedy upalováním kdy z člověka zbyl škvarek za ukrutných bolestí ! Ten citát je od nechvalně známéno pátera Koniáše,který v záchvatu zloby primitivně myslel, že upalováním lidí a spalováním knih vymýtí i ducha, myšlenku nehmotnou !!
Tak od těchto "excesů" se ještě církev svatá dnešní spec. katolická dodnes nedistancovala a pokračuje klidně dál - pak se můžeme divit, že Češi jsou národem ateistů ??? Ve shora uvedeném smyslu ano, ale obecně duchovně na tom nejsme zas tak špatně - J.A.Komenský, T.G.Masaryk.... Jen jsme vždy byli proti zneužívání víry ke světovládě ! Takže jestli dnes se pan Duka nestydí ani trošku, a jestli se pan kníže Schwarzenberg (jehož rodové majetky se datují 6.11.1620 které dostali "věrní" od Ferdinanda po bitvě na Bílé Hoře, zatímco výkvět české inteligence padl 21.6.1621 na Staroměst.nám. katovskou sekyrou) nestydí dnes kandidovat na prezidenta republiky, pak jsme v té všeobecné krizi hodně ale hodně hluboko, myslím. Čím dříve si to všichni uvědomíme, tím dříve z ní vybředneme, zatímco ostatní Evropa již bude slavit.......
A víte, v čem tedy spočívalo učení Ježíše (které je vzhledem k shora uvedenému dost dobře tajeno před veřejností i věřícími) ? Bylo to hlásání MÍRU. Jeho původní přívrženci se zdravili stejně jako on je pozdravem "Mír buď s Vámi" (EE). Mír to byl nejen mezi národy (nevraždit), ale zejména v lidských srdcích (pokoj). Tak nějak.
Zdraví M.
17. 12. 2012 | 09:42

Admirál napsal(a):

Pan Duka, co příležitostně dělá feldkuráta naší okupační armádě v Afgánistánu, těžko může kritizovat nějaký jiný subjekt, za to, že se nezměnil. Zvláště potom, co byly schbáleny církevní restituce.

Tomu se říká chucpe.
17. 12. 2012 | 09:51

Toufar napsal(a):

Komárek

jen takový malý synek, co se ještě stále pohybuje v Zátoce sviní, dokonce komunistických. Na to zaprděný čecháčkové s mozkem vymytými komunistickými bláboly strašně rádi slyší. Žvanilové co vám tady přizvukují jsou toho důkazem.
Komárkové, lidi zlatý, stáli v roce 1950 na straně těch, kteří uvrhli tuto zem do nesvobody, není se co divit, že dnes křičí jako pominutí a připomínají středověk. Klasický komunista, nemá argumenty a tak vytahuje nesmysly. Zátoka sviní naruby?
Je to príma psát bláboly a mít se jako prase v žitě. V žitě, nebo Kdo chytá v žitě?

Vybrané citace z knihy:

„Věčně říkám: „Těší mě, že jsem se s váma seznámil“ někomu, s kým mě netěšilo ani trochu se seznámit. Ale když člověk chce žít, musí tyhle věci říkat.“
„Známkou nezralého člověka je, že chce kvůli něčemu podstoupit vznešenou smrt, zatímco známkou zralého člověka je, že chce kvůli něčemu v příkoří žít.“

„Nikde nenajdete místo, kde by bylo hezky a kde by byl klid a mír, poněvadž žádný takový místo neexistuje. Myslíte si třeba, že existuje, ale jednoho krásnýho dne se nebudete koukat a někdo se tam zatím vplíží a přímo vám před nosem tam napíše „kurvo!“"

Tak a přesně tohle tu nadrobil Komárek, jež komunisti sami zašlapali v padesátých letech do země. A co dnes, zase čeří Zátoku sviní a hrdinsky se bijí v prsa a plní noviny jejich bláboly. Velebnosti, hnus.
17. 12. 2012 | 09:53

čert }=o) napsal(a):

Meňo
před chvílí probíhal
hovor na toto téma
s mým kolegou
respektive o vyškrtnutí
zákonu o reinkarnaci z bible
a theologického učení
díky za dodatek
17. 12. 2012 | 10:02

... napsal(a):

Super blog! (A hanba Dukovi.)
17. 12. 2012 | 10:04

Hloupý Honza napsal(a):

Za ty tisíce zneužívaných malých ministrantů se už myslím církev omluvila.

Kalousek a spol ty církevní "restituce" vlastně vymysleli ku prospěchu nás, obyčejných frustrovaných občanů, abychom se netrápili každodenními kauzami kde se co rozkradlo a zpronevěřilo, tak raději převedou zbývající státní majetek do rukou církve, kde už nebudou pod žádnou kontrolou, rozuměj světskou, ale pod tou boží. A uznejte proti tomu už se nedá nic namítat.
17. 12. 2012 | 10:08

šebány napsal(a):

A nejlepší teprve přijde až pedofilní flanďák Dukova vzhledu bude učit naše děti ve škole katechismus.Fuj!
17. 12. 2012 | 10:47

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

„Vatikánská politika za druhé světové války“

„Od samého počátku prokazoval však Mussolini Vatikánu četnou přízeň. Jedním z jeho prvních činů po dosažení moci v roce 1922 bylo zachránění finanční posice Vatikánu - tím, že zabránil zhroucení Banco di Róma, v níž měl Vatikán uloženy téměř všechny své prostředky. Při podepsání lateránské úmluvy vyplatil Mussolini papežovi na hotovosti 750.000.000 lir a bilion lir ve fašistických státních dobropisech. Tím byly vatikánské svazky s fašistickým státem zpečetěny.

K dohodě Vatikánu s nacistickým režimem Hitlerovým nebylo již třeba nijakého zpožděni. Hitler přišel k moci v lednu 1933 a Vatikán byl první, který s ním vešel v normální styk. Už za 6 měsíců, t j. 20. července 1933, připojil kardinál Pacelli, pozdější papež Pius XII., tenkráte papežský nuncius v Německu, svůj podpis k podpisu Franze von Papena na konkordát Vatikánu s Hitlerovou Třetí říší.

Nesmíme zapomenout, že teprve potom, když už oba velcí diktátoři měli s Vatikánem slavnostní úmluvy a byli si jisti papežským požehnáním, zahájili své četné útoky počínaje Mnichovem a konče porobou Evropy. Bez podpory se strany Vatikánu byl by se Mussolini sotva odvážil zahájiti svůj útok nejprve na bezmocnou Habeš a později, ve spojení s Hitlerem, na republikánské Španělsko. Obě tato dobrodružství měla církevní požehnání, a proto byli jejich původci předsvědčeni o svém úspěchu. Druhá světová válka se začala.

Neměli bychom přehlížet podobnost mezi tím, jak vášnivě odsoudili demokratické svobody poslední papežové a Adolf Hitler ve svém Mein Kampf, neboť tato podobnost zdá se více než pouhou náhodou“
http://www.iniciativy.nazory.cz/vatikan/index.htm
17. 12. 2012 | 10:50

Toufar napsal(a):

Komárek
zase tady povzbuzujete tu špinavou parketu, čeští primitivové tady straší Koniášem, pedofilem a ještě diktátory. Pane Komárku, vraťte se raději do Zátoky sviní, tam vás to sluší lépe, soudruzi se odeberou s vámi, a na věčnost.
Bude tady klid a mír. Pacem in Terris.
17. 12. 2012 | 10:59

jura napsal(a):

jestli Komárek straší komunisty a jiní Koniášem a pedofily, pak mi nezbývá ež mezi ně vlžit rovnítko =
17. 12. 2012 | 11:11

Toufar napsal(a):

Meňo
normální komunistický buřtguláš, opsaný z normalizačních tiskovin a ještě s chybami. Stejně jako echt-komunisti ani vy si neporadíte se základními fakty. A děláte rozbor nebo analýzu. Tohle vám šlo spíše na ROHaté schůzi. Tady jse směšný břídil. I tu Bílou Horu máte blbě...

Meňo - vraťte školné a vemte si půjčku na zájezd na Kubu. Komárek to jistí.
17. 12. 2012 | 11:14

Historik napsal(a):

Autor se musel opravdu zbláznit, když do oficiálních představitelů církve zařadil Savonarolu, který byl sám upálen jako kacíř. Přitom šlo o politické důvody, ne církevní, Savonarola totiž podpořil francouzskou invazi do Itálie, čímž si v Itálii naštval kde koho. Postoj k Savonarolovi se dnes různí a to i u Italů (nebo hlavně u nich).
Jinak, kromě papežského státu a Florencie za Savonaroly snad neexistoval katolický stát, kde by katolická církev přímo vládla. Nese tedy spoluodpověnost, ale neodpovídá za vše, co se v době její moci dělo, na rozdíl od komunistů.
Dokonce i kardinál Richelieu vykonstruoval čarodějnický proces aby se zbavil opozice v jednom městě. Ono to totiž bylo tak, že kardinál chtěl podřídit králi (resp. sobě) všechna města a zničit jejich nezávislou moc (ta se projevovala i tak, jak by to dnes bylo nemyslitelné, spojenectvím s cizími vládci). U protestantů to měl jednoduché, zdůvodnil to nábožensky. U katolických měst musel hledat jinou záminku.
Jinak, minulé doby byly samozřejmě krutější, než to, co se v Evropě dělo v 19 století. Obě totality 20 století pak navázaly na ty nejhorší tradice.
17. 12. 2012 | 11:19

hovorka11 napsal(a):

Chci vědět, jak chce Kalousek restituovat majetek po upálených "čarodejnicích" a za vlády Hitlera v ČR, kdy církev nejenže spolupracovala, ale přímo zpeněžovala strach lidí. Tento majetekěl by se měl vyjmout z restituce a pozůstalé odškodnit církev. To ovšem není v zájmu lumpáren.
17. 12. 2012 | 11:28

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Připomenu historii jen nedávnou. Evropa léta sedmdesátá

„Francisco Franco Bahamonde, známý především jako generál Franco, byl autoritativní politik a nejvyšší představitel Španělska od roku 1939 až do své smrti v roce 1975. Byl označován jako „Caudillo de España por la gracia de Dios“ (Vůdce Španělska z Boží milosti). „

„Ačkoliv Frankův režim je začasté označován jako fašistický,[1] a zejména ve svých počátcích počítal s podporou fašistů ve Španělsku i zahraničí, významná část badatelů jej považuje za nacionalisticko-konzervativní, případně klerofašistický.[2] Mnohé rysy frankistického uspořádání jsou v rozporu s obecnou charakteristikou totalitních režimů – frankisté systematicky nebudovali „nového člověka“, i když sám Franco svůj režim krátce po jeho nastolení za totalitní prohlásil. Franco potlačoval veškerou liberální, demokratickou a socialistickou opozici, zakázal svobodné odbory a vytvořil jedinou státem kontrolovanou odborovou organizaci „

„Ve Frankově režimu hrál důležitou roli katolicismus, z jehož morálních požadavků přímo vycházely některé státní zákony. A tak byly anulovány občanské sňatky z doby předchozího režimu, a lidem byla nabídnuta jediná možnost, jak ho obnovit - v katolickém kostele. Nadále tedy byly úředně platné pouze sňatky požehnané katolickou církví. Ve Frankově režimu neexistovala možnost rozvodu, „
http://cs.wikipedia.org/wiki/Franco

„Řecká vojenská junta byl řeckým režim, vytvořený skupinou důstojníků, která 21. dubna 1967 provedla vojenský převrat a sesadila legitimně zvolenou vládu. V Řecku tak byla nastolena pravicová vojenská diktatura (vojenská junta). Hlavními postavami převratu byli Georgios Papadopulos, Stylianos Pattakos a Nikolaos Makarezos, kteří měli plukovnickou hodnost. Odtud byl také odvozen název Řečtí plukovníci. „

„Nástin událostí 1967-1974
Po státním převratu junta rozpustila všechny existující politické strany a začala věznit své nepřátele a oponenty, především z řad liberálů a komunistů, z nichž značná část byla odvlečena do koncentračního tábora na ostrově Jaros“
Pramen wiki.
17. 12. 2012 | 11:40

Yossarian napsal(a):

Toufar: pravda bolí, což? A nikde žádná autorita, která by přidala páně Komárkovy spisky do Libri Prohibiti a jeho nohsledy uvrhla do klatby..

Mohu-li doporučit, kochejte se krásou zimní krajiny, čtení heretických internetových stránek Vám může způsobit, že praskne žilka..
17. 12. 2012 | 11:53

nevěřící pes napsal(a):

Církev není ani schopna vychovat si české kněze. Řeší to dovozem z Polska. To bude smíchu, až po restitucích bude kázat Nepokradeš.
17. 12. 2012 | 11:57

Ferda napsal(a):

Já jsem zase proti tomu, aby se filozofové, historici a environmentální aktivisté "pletli do současné politiky".

Tak co s tím uděláme, pane Komárku? Asi nic, co. Oba uznáme, že v otevřené demokratické společnosti se může "plést do politiky" kdokoli, kdo chce.
17. 12. 2012 | 12:04

český maloměšťák napsal(a):

Bezák začal mluvit.....
Doporučuji toto video :

http://www.ta3.com/clanok/1011429/exkluzivne-robert-bezak-prestal-mlcat.html

A připomenu, že to byla strana katolíků, která přes odpor sociálních demokratů a díky tomu, že tolerovala likvidaci komunistických poslancl Reichstagu...přijala spolu s NSDAP tkzv. Zmocňovací zákon - výměnou za Reichskonkordat.

Ostatně v katolické hiearchii má údajně až třetina lidí estébáckou minulost.

Duka je skutečně podivín - nevadí mu, že dostane dosud státní aktiva v hodnotách několika desítek mlrd, CZK i díky takovým jako je Pekárek, Drobil, Parkanová...etc etc.
Bude hýkat cosi o nebezpečí pro stát ze strany jakýchsi tetek a strejců ve správě úřadů na krajské úrovni...a přitom mu nevadí zloději a grázlové, kteří rozkládají demokracii a právní stát na úrovních daleko vyšších a systematicky.
Je to typický představitel toho nejspodnějšího, co může Kristova nevěsta obsahovat...a to i přes jeho disidentskou minulost.
Aktivně znovuvytváří postavu flanďáka, který jde s mocí - aniž by jej zajímala kvalita a autenticita té moci.
Kristus by jej z toho jeho chrámu pupku vypráskal.
Pokud by jej tedy Duka vůbec do toho chrámu pustil, že...takového trhana, tuláka a bezprizorního...pokud by jej nenechal ukřižovat za rouhání se proti moci.

Šalom.

/kdo bojuje s nesprávným nepřítelem - bojuje bok po boku nepříteli skutečnému/

P.S. Komunisty jsem nevolil ani tehdy, kdy se to mělo a údajně i muselo. A nehodlám je volit ani nadále. Ale Dukův prst ukazuje na "Židy", to se od středověku prostě nedělá...Duka má ukazovat na skutečné, ne zástupné a domnělé Zlo.
Přejme mu , aď mu Hospodin při příčtí ušní zpovědi neudělí až tak moc krutý půst a nezaneprázdní jeho ústa příliš dlouhým pokáním prostřednictvím Otčenášů a Zdrávasů...a my se tak setkáme s jeho osvícením - kdy se mu rozsvítí nejen vánoční stromek, ale i v hlavě.

Jednodušeji.
Duka se sčuchl s Pekárkem a podobnými. Pomodleme se za jeho duši.
17. 12. 2012 | 12:07

Joe Ratata napsal(a):

Není podstatné v čem se dominikáni a komunisti podobají,ale v čem se LIŠÍ!
Komunistická idea nabízí beztřídní společnost,rovnost a každý podle svých schopností,každému podle jeho potřeb.Tedy krásná myšlenka,ale jak se zdá,snadno zneužitelná,pokud se striktně nedodržují základní předpoklady.
Katolická církev nabízí rovnost toliko před tváří boží a ráj až po smrti a to hlavně těm,co za života zažijí největší hrůzy a nespravedlnosti.Tedy tvrdý život a pojistné plnění až po smrti.
17. 12. 2012 | 12:07

brablenec napsal(a):

Pokud si pamatuji, tak komunisté se již omluvili nespočetněkrát, to že se nepřejmenovali, proč nechcete např., aby se přejmenovala katolická církev? Vždyť za nimi po dobu existence jsou také miliony mrtvých, dále si říkají církev svatá, myslím, že do svátosti jim chybí hodně a hodně moc. Spíše je to církev hrabivá.
A ještě k disidentům, je zajímavé že za komančů věděli přesně co mají dělat, ale dnes jsou zalezlí potichu a užívají si své preberendy. Jim také asi nešlo o nic jiného než o nahrabání majetku.
17. 12. 2012 | 12:26

reppop napsal(a):

Dominikáni i komunisti jsou především businessmani, jejichž business je založen na lidské stupiditě, na víře lidí v nereálno. Proto se vzájemně logicky považují za konkurenty a dle toho se k sobě chovají.

Oba konkurenční teamy lidem prodávají něco co neexistuje a reálně existovat nemůže a z toho pak žijí. Prodávají iluze.

Dominikáni jsou slibují iluzi až po smrti (takže to apriori nelze ověřit, že to je iluze), s vyšším vzděláním ve společnosti však tento jejich obchod logicky upadá (nejhorší klienti jsou nevěřící Tomášové).

Komunisti slibující iluzi už na tomto světě, víc riskují, že to lidi prohlídnou a svrhnou je. Takže se občas snaží svým klientům aspoň něco předhodit aby je uklidnili.

V přírodě se strategie kdy jeden od druhého (mnohem) více bere, než mu poskytuje, označuje jako parazitismus. Míra parazitismu může být různá, závisí také na tom co si hostitel nechá líbit. To zase mj. závisí i na stupni jeho inteligence.
17. 12. 2012 | 12:31

SEMPER FIDELIS napsal(a):

EJHLE , GLORY , HALELUJA..v temnotě myslí povstalo světlo

Svou morálnost nemožno implikovat jako dusledek nemorálnosti jiných ! Morální jsme nezávisle na morálnosti jiných. A ješte s pokorou víme že sa nám to muže podařit jenom částečně.

Dominikáni nebudou spravedlivý pro nespravedlivost komunistu. A komunističtí pohrobkové a synkové pro nespravedlnost dominikánu.
17. 12. 2012 | 12:49

HIstorik napsal(a):

Pokud někdo smíchá von Papena, Hitlera, Mussoliniho a katolickou církev v takovýto guláš, je těžké to vůbec uvést na pravou míru jinak, než tvrzením žvaníte nesmysly.
Von Papen byl člověk, který "respektoval výsledky voleb," jak dnes s chutí žvaní naši levičáci a utvořil koalici konzervativních stran s Hitlerem (30.1.1933), čímž mu fakticky umožnil stát se později diktátorem. Ale Hitler byl na té koalici, a ještě více na presidentovi Hindenburgovi, z počátku závislý (podle tehdejší ústavy ho mohl Hindenburg odvolat) a tak zprvu v něčem vycházel konzervativním kruhům vstříc, včetně dohody s Vatikánem (von Papen byl vicekancléř). Likvidace špiček SA v čele s Rohmem v "Noci dlouhých nožů" 30.6.1934 byla fakticky vynucena tlakem armády a presidenta (dnes se to často vykládá zjednodušeně jako boj uvnitř NSDAP). Později v dobách nacismu byla katolická církev, s vyjímkou těch, kdo se postavili otevřeně proti nacistům, tolerována. Nacismus nebyl rozhodně křesťanský, dokonce jako tradici obnovoval dřívější pohanské kulty.
Pokud jde o Španělsko, republikáni, mezi nimiž byly dvě komunistické větve jsou tradičně idealizováni, fakticky se nechovali o nic lépe, než frankisté. Stalinisté dokonce uskutečnili politickou čistku, jejíž obětí se stali "národní" nestalinističtí komunisté. Mezi nimi měl být i jistý Erik Blair, později známý jako spisovatel pod pseudonymem George Orwell. Během občanské války ve Španělsku popravila každá z bojujících stran přibližně stejný počet odpůrců, kolem 50000. Církev, jejích řeholníci byli komunisty hromadně vražděni, stála pochopitelně na straně frankistů a četné povražděné mnichy později blahoslavila.
17. 12. 2012 | 12:56

Toufar napsal(a):

Catch22

člověče Yossariane, to máte problém, s tou žilkou, až vám prdne, zkuste to s Hegerem. Je to ministr a má všech pět pohromadě, snadno vám pomůže. Na rozdíl od blogera a jím vyvolané komunistické bouře v hlavách zmatených pivních žvanilů. Tady je jako obvykle plná hospoda, každý má pět piv a rozumí všemu, o čem se dá vždy v české společnosti žvanit, žvanit a jen planě žvanit. Klasika, smrádeček, ale teploučko, hlavo 22 - Nately.
17. 12. 2012 | 13:02

Míla napsal(a):

to Toufar
Nevím proč,ale při čtení některých příspěvků,mám dojem,že pořekadlo-pařez zůstane pařezem a vůl volem-je zcela na místě.Nikoho nejmenuji,myšleno všeobecně.
17. 12. 2012 | 14:08

Franta Bucek napsal(a):

Komunismus (z latinského communis = „společný“) je politická ideologie, hlásající a požadující společné vlastnictví. Idea společného vlastnictví je projevem třídní zášti a nelze ji uskutečnit jinak, než potlačením přirozeného práva na majetek a svobodu občanů. Proto byl komunismus zákonem uznán za zločineckou ideologii a jediná možnost, jak ukončit diskuze o komunistech, je prosadit trestní zákon a jeho § 260.odst.1) v praxi. Nejde přitom jenom o jejich minulé zločiny, ale o ideologický zločin hlásání politiky komunismu, která vždy vedla a musí vést k ekonomické a morální devastaci společnosti.

Pro ty, kteří citovaný zákon neznají, uvádím: "Kdo podporuje nebo propaguje hnutí, které prokazatelně směřuje k potlačení práv a svobod občanů, nebo hlásá národnostní, rasovou, třídní či náboženskou zášť, bude potrestán odnětím svobody na jeden rok až pět let."
17. 12. 2012 | 14:16

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Pro Franta Bucek.
Inkvizitore, můžeme si alespoň něco o takových, jako jsi ty myslet?
17. 12. 2012 | 14:23

Jirka napsal(a):

Když to bylo po revoluci tolik třeba, tak celá svatá církev držela hubu a dělala mrtvého brouka. Stejně směšná je ale i svými dnešními postoji a úlety. Duko pěkně to sereš! Kde si byl dřív?
17. 12. 2012 | 14:44

Historik napsal(a):

to ten, kdo se hádat nebude
On ten Bucek má pravdu, zřekli se snad komunisté hromadných vrahů Lenina, Ho Či Mina či Ernesto Guevary?
Jinak jím zmíněný zákon je aplikován tak výběrově, že by bylo nejlepší ho zrušit.
17. 12. 2012 | 14:46

Karel D. napsal(a):

To je sice všechno hezké,pane Komárku, ale u nás byl film Kladivo na čarodějnice použit jako připomenutí právě doznívající doby bezpráví a obraz bezmocnosti mučedníků komunistické zvůle. To snad pochopil každý divák. A ve svém jiráskovsko-husákovském historickém přehledu jste zcela opomněl zmínit jezuitu Friedricha Spee, který přispěl k ukončení čarodějnických procesů.
A to v době,kdy byli novodobí rudozelení inkvizitoři hudbou daleké "pokrokové budoucnosti". Ale chápu, že o tomto pánovi z řad jezuitů vás soudružka učitelka neučila, to spíš zmínila Koniáše, nemám pravdu? :-)
17. 12. 2012 | 14:51

šebány napsal(a):

Toufar by si měl přečíst Haškovy povídky Fialový hrom . Tak přesně popsané flanďáky i s jejich typickými morálními vlastnostmi a falešnými projevy , to platí dodnes . Jděte Toufare s celou katolickou církví i s papežem co byl v hitlerjugend a vyžraným Dukou a nebo zlodějem Graubnerem do pekel .
17. 12. 2012 | 14:53

Alice napsal(a):

Karel D- jste dosti nekulturní a neznalý. Kladivo na čarodějnice nebyl název který si režisér vymyslel jako paralelu k teroru někoho jiného.
Pokud neznáte, Kladivo na čarodějnice-Malleus Maleficarum, byl ve své době ZÁKLADNÍ programový ideologický dokument - kniha , svým dosahem srovnatelná s díly jako Bible, Mein Kampf, Spisy Marxe atd. v tom smyslu že stanovovala základní ideologický a politický směr. Mám doma přetisk vydání z r 1669.
.
Takže nejdříve se pokuste něco základního dostudovat, než začnete plkat nesmysly.
.
.
Autore, díky za rozumné slovo, bohužel čecháčci pravdu SLYŠET NECHTĚJÍ. Vesmě ustrnuli na tom, že se sice republika hroutí, neumíme se uživit, ale my si na Titaniku zapějeme " můžou za to komunisti" , na víc se nikdo duševně nezmůže.
17. 12. 2012 | 15:03

Bora napsal(a):

Alice, házíš perly sv.... Lidi dnes opravdu nic nechtějí slyšet, pořád se diví že cinkali klíči a blahobyt nepřišel.
P.S- ta kniha u nás vyšla i v češtině roku 2000, má to asi 650 stran, mám tento výtisk
17. 12. 2012 | 15:07

Iluminát. napsal(a):

U Bucků zhasli.Co jiného než ideologický názor, založený na lži a lidské hlouposti je náboženství katolické církve? Snaha o jeho prosazení a vytvoření podmínek pro politické (vytváření podílu na řízení státních celků)přinesla více utrpení a krve, než fašismus a komunismus dohromady.Lež, násilí,strach a morální i faktická bída, to jsou projevy, které doprovázejí zejména římskokatolickou církev.Vč.7 mrtvých papežů v církevním mocenském boji.Poslední J.Pavel I.v r.1978. Tady měl být zákon uplatněn již dávno.
17. 12. 2012 | 15:19

Kadlec napsal(a):

Alice, také jsem si tu knihu prolistoval, když jsem ráno narazil na tento blog. Děsivé- Hitler a Mengele jsou vedle toho roztomilé figurky z večerníčku.
Jestli se za toto církev opravdu neomluvila, pak by neměli mít vůbec místo v civilizovaném světě
17. 12. 2012 | 15:28

Zdeněk Brom napsal(a):

Alice:

Když už máte potřebu poučovat, pak vězte, že Kladivo na čarodějnice nebyl žádný ideologický dokument, natož programový. Zkuste si to přečíst a prostudovat dějiny inkvizice.
17. 12. 2012 | 15:29

katolík napsal(a):

Pane autore, z vašeho textu vyplývá, že o inkvizici víte ono h0vn0, které se učilo za Masaryka, Hitlera a za bolševiků. Smůla je, že takového propagandistické bláboly na typického nesečtělého, povrchního a předpojatého Čecha skvěle fungují. Svět se v brusel obrací.
17. 12. 2012 | 15:33

Emissary napsal(a):

Bravo, pane Komárku

Už neste jen zvenčí zelený, ale uvnitř i pořádně rudý.

Takovou oslovinu jsem už dávno nečetl. Nejdříve uznáte že z důvodu rozdílných časových os nelze srovnávat, pak vyčíslíte oběti inkvizice na desítky, ale na oběti světového komunismu jste jaksi cudně zapomněl.

Toto a toto je komunismus:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Komunismus

http://eportal.parlamentnilisty.cz/Articles/4798-komunismus-nejzrudnejsi-ideologie-v-dejinach-civilizovaneho-sveta.aspx

http://cs.wikipedia.org/wiki/Komunistick%C3%BD_re%C5%BEim
17. 12. 2012 | 15:38

martin napsal(a):

Ano, studujte dějiny inkvizice a pochopíte, jak hluboce se z nich v boji proti ideologickým nepřátelům a heretikům ve vlastních řadách komunisté poučili. To myslím vážně. Imkvizice katolická i komunistická měla mnoho společného. Fanatickou víru a nenávistnou krutost vůči všemu, co se domnívala, že víru ohrožuje. Vezměte si všechny procesy komunistické i čarodějnické a porovnávejte postupy při sbírání důkazů proti nepřátelům. Leninova inspirace inkvizicí je téměř veřejná. Cynická poznámka na závěr: Co se škádlívá, to se rádo má.
17. 12. 2012 | 15:41

Alice napsal(a):

Brome, a co je tedy kniha podle které se po další desetiletí řídí ideologie ve většině zemí které ovládala katolická šlechta, dokonce se podle ní řídilo i soudnictví.Která přímo uvádí návody a postupy co se má dělat v konkrétní situaci, i s tím jak to oficiálně zdůvodnit.
Četl jste to vůbec, nebo jen zuříte že zase se objevila špína a nedá se hodit na komunisty???
Když to není programový ani ideologický dokument, jak byste to nazval??? Večerníček do postýlky??
.PS- vy opravdu chcete učit naše děti. ?? Hrůza
17. 12. 2012 | 15:42

Emissary napsal(a):

Alice

„Autore, díky za rozumné slovo, bohužel čecháčci pravdu SLYŠET NECHTĚJÍ“

Ano, to bohužel nechtějí. Říká se: dvakrát do stejné řeky nevstoupíš. Čecháček klidně a ještě bude mudrovat, jak je rozumný a chytrý.
17. 12. 2012 | 15:43

český maloměšťák napsal(a):

Zdeněk Brom
Vy jste četl i Malleus maleficarum ? V originále - nebo v češtině ?

Myslím si, že součástí ideologie /tedy soubor interpretace idejí , které je třeba brát jako pravidla/....mohou být i tvrzení, že žena je nástroj ďáblův nebo že léčit pomocí bylinek a zaříkávání je dar ďáblů a démonů...
Ty časté zmínky u jedinečné roli Tvůrce, o démonech, o ďáblovi...je tam spousta idejí - z dnešního pohledu zvrhlých.
Ale i příkladů /i Marx uváděl na podporu svých tvrzení příklady z praxe/.

Odkaz na zajímavé vydání :

http://theinquisition.uw.hu/hammer_of_witches.pdf

Myslím si, že nemáte pravdu - nešlo pouze o programový dokument. Ale o docela propracovanou ideologii.
17. 12. 2012 | 15:43

Kadlec napsal(a):

Martine, je tu otevřeno několik blogů s divnými názvy, tak si vyžádej u pana Stejskala změnu názvu.
Např. Katolicismus, fašismus, komunismus a mor by znělo hezky
17. 12. 2012 | 15:44

český maloměšťák napsal(a):

např.:
"...These characteristics have been ascribed to them by theologians,
because they are impure spirits (though not unclean by nature).
According to Dionysius, unreasoning rage, insane lust and perverse 23A
fantasy are inherent to them (understand this in terms of their spiritual
sins: arrogance, envy and anger). For this reason, they are enemies of
the human race and are rational in mind (though intelligent without
running around), subtle in wrong-doing, desirous of causing harm, and
ever novel in deceit. They change senses, pollute affections, disturb those
who are awake, disquiet those who are asleep with dreams, inflict diseases,
stir up storms, turn themselves into angels of light, always carry
Hell around with them, and in their relations with sorcerers usurp God’s
worship for themselves. The magical arts are carried out through them.
They desire to gain lordship over the good and harass them more to
the best of their abilities, are given to the Elect for their training, and
always lie in ambush to attack man’s goal. Though they have a thousand
methods and arts for causing harm (16, Q. 2 [Decretum 2.16.2.1]), in
that since the start of their own fall they have been trying to tear down
the unity of the Church, to wound love, to infect the sweetness of holy
works with the bile of envy, and in every way to overturn the human
race and throw it into confusion, his power abides in the loins and 23B
navel (next to last chapter of Job [actually, 40:11]), since it is through the
debauchery of the flesh that they gain great lordship over men. For the
seat of debauchery is in the loins in men, since the seed is emitted from
there, and it comes from the navel in women...."
17. 12. 2012 | 15:47

resl napsal(a):

Komárek : Je otázka, zda se „psi Boží“ mají plést do současné politiky a co znamená, když to dělají

vy jste vystudoval filosofii p. Komárku ? Církev už není závislá na státu ? Už ji neplatíme z daní ?
17. 12. 2012 | 15:48

Zdeněk Brom napsal(a):

Alice:

Podle Kladiva na čarodějnice se po další desetiletí neřídila ideologie ve většině zemí, které ovládala katolická šlechta a už vůbec se podle ní neřídilo soudnictví.

Ta kniha je prapodivným výplodem dvou dominikánů a přes svoji údajnou popularitu ji církev nikdy neuznala jako závazný dokument. Šlechta ji pravděpodobně ani neznala a světské právo ji naprosto ignorovalo. Ideologii neovlinila už vůbec. Nesoudil podle ní ani populární Jndřich Boblig z Edelstadtu.
17. 12. 2012 | 15:52

Olda napsal(a):

Michale Komárku, je mi z vás na blití.
17. 12. 2012 | 15:54

mb napsal(a):

Komárek dobře ...
17. 12. 2012 | 15:56

Zdeněk Brom napsal(a):

český maloměšťák:

Programový dokument možná v hlavách jeho autorů. Jinak tu knihu světské právo nebralo vůbec v potaz a církevní také málo, jestli vůbec. Minimálně jeden s autorů měl před sepsáním velké problémy s církví a knihu odmítla hodnotit universita (asi v Kolíně).

Četl jsem si tak i tak. Tohle čtivo moc zábavné nebylo.
17. 12. 2012 | 15:56

Zdeněk Brom napsal(a):

oprava:

z autorů
17. 12. 2012 | 15:58

český maloměšťák napsal(a):

Franta Bucek
Jak pak vysvětlit toto ? :

Walter Block : The case for discrimination, esej s názvem "Stabbing the Hutterites in the Back"
(kniha je ke stažení zde http://www.mises.org/Literature/Author/443/Walter-Block)
Chcte snad tvrdit, že lidé kolem školy F. von Hayeka a L. von Mises by měli jít za katr kvůli zastávání se komunistické /do velké míry/ enklávy Hutteritů ?

To je nonsens.

Stále ta stejná chyba - stále to nedorozumění spočívající v zastaralosti myšlení /viz např. Gregory Bateson/. Kdy mícháním kategorií logických pojmů dociluje se jediného - nesmyslných hodnotících soudů.
Chcete snad soudit i Krista ? Respektive Církev ? / s velkým " C" ?/
Chcete pořádat hladovky před kostely ?
17. 12. 2012 | 16:02

Míla napsal(a):

To Olda
To chce klid,lehnout,málo pod hlavu a nohy výše.Případně použít i cucavé bonbo.
17. 12. 2012 | 16:04

Maleus napsal(a):

Brome, co to zase provádíte.
První kapitola knihy začíná " protože víra v existenci čarodějnic patří k základním článkům katolické víry, trvání na opaku zavání kacířstvím"
Otázka VI "Jak se čarodějnice spolčují s dáblem. Proč ženy více podléhají této kacířské nákaze než muži...
část 3. popisuje úkoly celého soudnictví.
Hl1- Jakým způsobem pravomocný soudce zahájí řízení ve věci víry proti čarodějům
Hl II: O počtu svědků
Hl III: Zda může soudce přimět svědky k přísaze...... a kolikrát může vyslýchat
Hl V: Zda mají být smrtelní nepřátelé připuštěni ke svědectví.
...
Hl XV: O pokračování mučení a o znameních která označují čarodějnici....

Jenom pár ukázek názvů kapitol. Konkrétní popis jak vést soudní řízení, jak mučit svědky a nepřipustit svědectví ve prospěch obžalovaných.
.
Podle učitele Broma to ovšem není ideologie, není to konkrétní program, je to asi milá církevní motlitbička.
.
Nejhorší jsou totiž podle Broma a podobných komunisti že neuznali číhoštský zázrak a nebyly banány
17. 12. 2012 | 16:06

český maloměšťák napsal(a):

Zdeněk Brom
To odmítnutí je neprůkazné...naopak - dobrozdání některých autorit univerzity Kramer v knize uvádí, stejně jako odvolávku na papežovu bulu. Jinak by se skutečně stala nevýznamnou a zapdla by.
Zfalšování dobrozdání se nepodařilo pak potvrdit.
Stejně jako vyvrátit spoluautorství universitní kapacity Sprengera.

Hmm - takže knihou se neřídily ani "světské" ani "církevní" soudy. Zajímavý názor. A že jsem tak smělý - co soudy inkviziční (vyšetřující). Taky se jí neřídily ?

Vy jste ji četl v latině ?
Tak to smekám.
17. 12. 2012 | 16:08

F.Srbek napsal(a):

Dobrý blog. Vždy je lépe odvádět pozornost jiným směrem, než začít zametat před vlastnéím prahem. V tom je i církev svatá nepřekonatelná. Zatlouká, mystifikuje, lže a manipuluje, vždy ve jménu B......
17. 12. 2012 | 16:08

martin napsal(a):

Kadleci, název zbytečně dlouhý. Zkraťme ho a je to totéž: Fanatismus je mor.
Mimochodem o inspiraci komunistů v katolické církvi byly napsány knihy mnohé.Opačně to také fungovalo a v jižní Americe funguje dodnes.Katolíci a komunisté mají mnoho společného až na jedno. Katolíci věří v Boha. Komunisté věří, že Bůh neexistuje. Tu se jaksi míjí. Ale spojuje je víra v ráj ( na nebesích--na zemi)i v cestu jak ho(na nebesích.--- na zemi dosáhnout). Obětí. Svojí i protivníků.
Tohle všechno se ale netýká KSČ M. To je odjakživa partaj, která přžvykuje marxismus a v jádře je inspirována nacionálním socialismem. Rudohnědá upatlaná kaše, kterou poslední věřící komunisté opustili již v 60.letech. Tak vy si nemyslíte, že co se škádlívá, to se rádo má?
17. 12. 2012 | 16:13

Zdeněk Brom napsal(a):

Maleus:

Jenže to tvrdí autoři té knihy. Není to žádná oficiální a závazná doktrina církve. Neřídila si tím ani inkvizice.

Co zase strašíte s tou Číhoští? Už to tu pod mnoha nicky stále a dokola opakujete, přestože jsem nikdy a nic o Číhošti nepsal.
17. 12. 2012 | 16:15

český maloměšťák napsal(a):

Zajímavou prací je pak i toto :

Economic Determinants of Witch Hunting , Jorg Baten
"....An econometric analysis of data from these regions demonstrates that in
fact there is a signicant relationship between economic pressure and witch
hunting activity The results of the empirical exercise are in line with the
main implications of our theoretical model which explains uctuations in
hunting activity with costbenet considerations of the authorities We nd
that the grain price elasticity of persecution varies between  and  This
is a very small range given the dierent characteristics of the three regions
under analysis Allowance for nonincome hunting motivations like war and
epidemics strengthens our argument for the importance of economic factors
in reaching a full understanding of discrimination and persecution..."

Dalším vysvětlením jsou pak okolnosti spojené s neúrodami např. v důsledku krupobití...atd.

Připomíná vám to např. důvody , kterými se ospravedlňovaly útoky na Židy, viďte ? A to jistě nevíte, že i Otec Vlasti takové útoky - kdy již na základě papežovy buly bylo známo, že Židé za mor nemohou...že takové útoky zpětně pardonoval...
Nebo že se udávali sousedé sousedem - za nástupu komunistů k moci ? Kdy šlo také o majetky ? /i negativní zisk je ziskem - pro některá individua je velkým štěstím, když sousedovi koza chcípne...nemusí ji hned mít/

Historie je plná pžekvapení ...a mýtů. A blbostí.
I ta dnešní hladovka je blbostí.
Jeden blbec hladoví...a Janoušek se mezitím i za prachy jeho fotra cpe kaviárem.,,,mezi jednotlivými sousty pak velí např. nějakému minsiterstvu...či dokonce předsedovi vlády. Nikým nevolený - jak by žekl slavný spisovatel petr Hájek.

Ha, ha, ha....:(

Pak Janoušek zavelí - a hladovkář bude platit školné.
--------
Na tuposti je to dycky vystavěné - na tuposti a s ní spojené pokoře.
17. 12. 2012 | 16:22

Zdeněk Brom napsal(a):

český maloměšťák:

Ta papežská bula se týkala především jeho působení jako inkvizitora. Jeden biskup ho i s tou bulou dokonce vykázal ze svého revíru. Bula nebula.

Nemohu tu samozřejmě mluvit za všechny inkviziční tribunály. Je ale jisté, že ve Velkých Losinách se podle něj neřídil. Ve filmu jde o nepravdivou informaci.

Nemáte smekat před čím. Měl jsem vedle sebe český a latinský text a tak jsem to louskal.
17. 12. 2012 | 16:28

Maleus napsal(a):

Brome, to musela být šlechta opravdu hodně prohnilá když za její vlády netušila jak se soudí na jejich panství. Potom se ovšem nedivím, že s takovými neschopnými A ŠKODLIVÝMI ignoranty se komunisté museli rozloučit a vyřadit je ze společnosti.
Ale možná máte pravdu, Vondra také nevěděl kdo mohl nařídit proplacení 2 milionů za Entropu a 750 milionů PROMOPRO. Dějí se na světě divné věci.
.
Jestli nevidíte souvislost mezi kritikou církve a např. číhoštským zázrakem, je mně líto. Mimochodem nová kniha o tomto zázraku dostala minulý týden literární cenu, autor 20 let bádal a došel k názoru že tím křížem opravdu hýbyly nadpřirozené jevy. Chudák farář ani netušil co to pánbůh za jeho zády provádí. Správně, bůh se nikomu nezodpovídá.
17. 12. 2012 | 16:29

český maloměšťák napsal(a):

"...Neřídila si tím ani inkvizice...."

Už to trochu přeháníte s těmi soudy...zkuste některý z nich hodnověrně doložit, pane Brome...padají z Vás jak vdoly z ošatky....
17. 12. 2012 | 16:29

Zdeněk Brom napsal(a):

Maleus:
Múžete si doplnit základní znalosti o soudnictví v době pozního středověku a raného novověku? Dost by to ulehčilo komunikaci.
17. 12. 2012 | 16:32

Jiří V napsal(a):

Pane Brome, tak nakonec Malleus Maleficarum nikdo na celém světě nečetl a neuznával, jenom jeden pomatenec, a ten nebyl ani z Velkých Losin.
Možná byl z radia Jerevan a byl to komunista, co vy na tuto teorii??
Učíte i dějepis?? Ať si uděláme představu jak to dnes na školách chodí
17. 12. 2012 | 16:33

český maloměšťák napsal(a):

Zdeněk Brom
Uhýbáte - já nic o Velkých Losinách .
JISTÉ to ale není ani tak.

Jeden biskup ? Z kolika ? /a nebyl ten biskup...nestalo se to ještě před sepsáním kladiva ??/
Tady máte tu bulu.
http://www.digitalhemp.com/articles/edict1484.html

Víte co znamenal tehdy text papežské buly, Vy " bula nebula" ?
17. 12. 2012 | 16:38

český maloměšťák napsal(a):

Zdeněk Brom
Pane Brome - co vy víte o tom soudnictví ?
Zkuste nám tedy vysvětlit, jak probíhal takový proces.
Svými slovy.
17. 12. 2012 | 16:40

Zdeněk Brom napsal(a):

český maloměšťák:

Inkasoval jsem několik přednášek od znalců problematiky a kolega student na to psal diplomovou práci.

Tady se sice operuje inkvizicí, ale ve skutečnosti to je roztříštěný a různorodý systém.
17. 12. 2012 | 16:43

Zdeněk Brom napsal(a):

český maloměšťák:

A přejete si proces s katary, valdenskými, španělskou inkvizici, francouzskou inkvizici, biskupsakou inkvizici nebo je libo papeřskou inkvizici?
17. 12. 2012 | 16:46

Karel D. napsal(a):

Pane Brome. Máte můj obdiv za trpělivost. :-)are obcond
17. 12. 2012 | 16:47

český maloměšťák napsal(a):

Zdeněk Brom
No a pamatujete si teda něco od toho kolegy - jak tedy takový typický proces probíhal ?
17. 12. 2012 | 16:47

Zdeněk Brom napsal(a):

Jiří V:

Zkuste tedy, prosím, doložit kolik lidí tu knihu četlo a které soudy se jím řídili.
17. 12. 2012 | 16:48

Zdeněk Brom napsal(a):

český maloměšťák:

Výše jsem nabídl menu. Zkuste si vybrat.
17. 12. 2012 | 16:48

český maloměšťák napsal(a):

Karel D.
Hmm - vy těmmdle jalovým řečem, úpolopravdám a lřím...vy to nazýváte " trpělivostí" ?
Vlastně jo - máte pravdu...chce to fakt dost trplěivosti - vyvracet zjevné nesmysly a polopravdy.

Tak servus - zas se někdy přihrňte. Apropo - ty ságy od Johnsona pod Šternem ...o Marxovi...jistý D. - to je váš příbuzný ?

No nic - trocha trpělivosti je třeba...ale když s epohár naplní....

Servus !
17. 12. 2012 | 16:50

Zdeněk Brom napsal(a):

Karel D.

:)
17. 12. 2012 | 16:50

český maloměšťák napsal(a):

Zdeněk Brom
Zkuste Palermo 16 století.
Dík.
17. 12. 2012 | 16:51

český maloměšťák napsal(a):

Zdeněk Brom
To je fičák, co ? Wikina nestíhá , že ?

Já vás nebudu trápit - musím teď do banky. Máte na to teda celou hodinu.
Nezapomeňte - svými slovy !

:(
17. 12. 2012 | 16:54

Zdeněk Brom napsal(a):

český maloměšťák:

Njeprve bylo buď udání nebo místní šetření, zda někdo podporuje v krajině nějaký druh hereze. V okolí Palerma by to nebylo nic neobvyklého.

Pokud byly zjištěny poznatky nebo byla udání, vybral biskup inkvizitora.

Následovalo obvinění.

Pak většinou obviněný jmenoval lidi, kteří ho nenávidí nebo proti němu mohou mít zlé (častno zištné) úklady. Pokud se stalo, že jméno oznamovatele a jméno vyslovené obviněným se shodovalo, mohl být obviněný propuštěn.

Cílem inkvizičního soudu bylo herezi prokázat ( někdy i mučením) a obviněného přivést k pokání a očištění. Tomu nasvědčuje i několik set odsouzený a z toho 22 popravených.

Soud byl někdy vynesen hned, jindy se to mohlo protáhnout. Nejtěžší tresty měly být vyneseny se souhlasem biskupa.
17. 12. 2012 | 17:14

Zdeněk Brom napsal(a):

český maloměšťák:

Co dělá wiki, je mi jedno. Hledal jsem sešit se zápisky.
17. 12. 2012 | 17:15

Jiří V napsal(a):

Brome, já vám nebudu nic dokazovat. Přečtěte si znovu svůj text 16.46 a 15,56. Takže inkvizice katarská, valdenská,španělská, francouzká ,papežská a biskupská, ale na druhé straně ty inkvizice spadly z nebe, neměli žádnou knihu a vzor, žádné právo to neuznávalo,inkvizice nebyla, když náhodou někde byla tak stejně nebyla, protože stěžejní dílo o inkvizici nikdo neuznával a ani neznal a nečetl je, ani v Losinách se nikdy nic podobného nestalo.
Jo a inkvizice nebyla protože jeden biskup je vykázal, bula nebula. Co ale vlastně vykázal, když Kladivo ani inkvizice nebyla???
.
Prosím znovu odpověď na otázku co tu padla- učí se na vaší škole dějěpis a učíte nějaké dějiny i vy osobně???.
.
Co s těmi komunisty, podaří se vám nějak tu inkvizici hodit na ně. Když vlastně asi žádná nebyla???
.
Bože, co všechno člověk neplácne aby se pokusil o antikomunistické postoje za každou cenu
17. 12. 2012 | 17:22

gabriela napsal(a):

Psi Boží se rvou o kost obrostlou mastným tukem a bojí se, že jim předhozenou kost zvanou restituce komunisté jednou znárodní. Proto ten zavilý klerikální antikomunismus. Smutná podívaná ...

Skvělý, čestný a lidsky nesmírně vzácný Boží člověk kardinál Tomášek se musí ve své hrobce obracet ...

Restituce majetku církví ? Nikoli ... je to megatunel !
*************************************************************
Federální shromáždění ČSFR 1.srpna 1991 schválilo výčtový zákon, kterým se restituovaly majetky církví a náboženských společností."Jako důkaz onoho vstřícného kroku mezi státem a církví bylo prohlášení tehdejšího kardinála Františka Tomáška, že to je poslední nárok, který církev vznáší! Nejen on, ale i další opoziční představitelé se vyslovili pro restituční tečku.Kardinál Tomášek upozornil také na to, že nejde o žádný majetek zabavený komunisty, jak tvrdí ti kteří se těší na příspěvky do stranických kasiček a konta jedinců...,, !!! Úplné vypořádání poměrů s římskokatolickou církví tedy proběhlo 1.8.1991 ...

„Za první republiky nikdo nepochyboval o tom, že majetek katolické církve má veřejnoprávní charakter. Když návrat k tomuto stavu není možný, stát by katolické církvi vydávat majetek neměl !

A ještě je tu jedna důležitá otázka: Je všeobecně známo, že třeba v případě katolické církve podléhá veškerý její majetek přímo správě Vatikánu. Je součástí majetku Vatikánu - ergo darované nemovitosti a pozemky se stanou majetkem cizí mocnosti ..... a ejhle .... čin, který naruší územní celistvost České republiky ve prospěch cizí mocnosti ..... to je přeci vlastizrada !
Více zde: http://politika-zdraveho-rozumu.webnode.cz/news/restituce-majetku-cirkvi-nikoli-je-to-megatunel-/
17. 12. 2012 | 17:24

Zdeněk Brom napsal(a):

český maloměšťák:

Pokud chcete skutečně zvrácenou postavu inkvizice, pak se zaměřte na Jindřicha Františka Bobliga z Edelstadtu a tzv.čarodějnické modlitby. Případně si přečtěte Summis desiderantes affectibus. Ale ta neplatila pro Palermo.
17. 12. 2012 | 17:29

Zdeněk Brom napsal(a):

Jiří V:

Vy mi nebudete nic dokazovat, pak já Vám nemusím odpovídat.

Pokud vím, tak se řeč vede o knize Kladivo na čarodějnice a o jejím vlivu ve své době a ne o vztahu inkvizice ke komunistům.
17. 12. 2012 | 17:33

Zdeněk Brom napsal(a):

Jiří V:

Inkvizice začala ve 12. stol. a její "stěžejní" dílo bylo sepsáno roku 1486?
17. 12. 2012 | 17:37

SEMPER FIDELIS napsal(a):

EJHLE , GLORY , HALELUJA..v temnotě myslí povstalo světlo

Svou morálnost nemožno implikovat jako dusledek nemorálnosti jiných ! Morální jsme nezávisle na morálnosti jiných. A ješte s pokorou víme že sa nám to muže podařit jenom částečně.

Dominikáni nebudou spravedlivý pro nespravedlivost komunistu. A komunističtí pohrobkové a synkové pro nespravedlnost dominikánu.

Toliko času promarněno ! Pánové pravda se nedá vnutit ! A někteří lidi ani nemají odvahu s pravdou žít ! Nestrašte je probuh ! Když přijde bouřka zapalí si hromničku ! A pravda do nich neudeří.!
17. 12. 2012 | 17:44

Meňo napsal(a):

"BIČ Boží" byl svého času Džingischán, jehož hordy převálcovaly Evropu někdy poč. 13. století a obrátily v popel kvetoucí města - a zastavily se před moravským Hostýnem, zatímco nedorazily do Čech, obrátily se zpět na východ.
Tomu barbarovi se někteří zde chcete rovnat ???
17. 12. 2012 | 17:49

Jiří V napsal(a):

Pane Brome, pak si všichni stěžují že děti neumí porozumět přečtenému textu. Když to neumí učitel!!!
¨
Pokud trochu chápu, blog je o tom, že Duka kritizuje komunisty že se neomluvili za zločiny, ale přitom církev se za své zločiny nikdy neomluvila. A těch zločinů je hodně, a inkvizice a i Kladivo na čarodějnice mezi ně patří. A neviných povražděných a zabitých z těch zločinů je také hodně.
.
A teď jsou 2 cesty - buď se ten argument uzná,on totiž pravdivý je,
nebo se začne mlžit.
A nejhorší jsou trpaslíci, pardon, komunisti.
.
PS pořád jste neodpověděl zda učíte i dějepis. Pročpak???
17. 12. 2012 | 17:57

miky napsal(a):

Vážení ateisté .
Jednou věříte v Hitlera potom ve Stalina ,Gottwalda ,či Husáka.To jsou vaši bohové .
Tak se do nás nenavážejte a polibte nám zadnici !
17. 12. 2012 | 18:01

zdenekbrom napsal(a):

Jiří V :

Text pana Komárka mě srdečně nezajímá, protože je to novinový text. Duka a katolická církev už mě nezajímá vůbec. Reagoval jsem pouze na tvrzení Alice o supervlivu knihy Kladivo na čarodějnice. Při pečlivém čtení byste to věděl.
17. 12. 2012 | 18:02

zdenekbrom napsal(a):

Jiří V :

Zapomněl jste na banány a Číhošť. Cítím se tím ošizen.
17. 12. 2012 | 18:03

DgBd napsal(a):

Bič boží byl Attila http://cs.wikipedia.org/wiki/Bi%C4%8D_Bo%C5%BE%C3%AD
17. 12. 2012 | 18:06

pourova napsal(a):

většina válek vznikla náboženského fanatizmu ,hony na čarodějnice,upálení Husa- nevím že by se vyrovnali z potomky a vyrovnali se z minulostí káží boží slovo a nosí zlaté prsteny a nemluvím o náboženských pedofilech..
17. 12. 2012 | 18:18

Jiří V napsal(a):

Pane Brome, použiju vaše oblíbené zbraně.
Dokažte že tu někdo, např. Alice, tvrdila že inkvizice byla zahájena knihou Malleus Maleficarum.Nikde tu nic takového není
Ta kniha tu byla jmenována jako reakce na to, že tu KarelD tvrdil že tento název byl použit jenom ve filmu jako narážka na bezpráví v jiné době, a Alice právem upozornila že to je nesmysl, že uvedená kniha existuje, .... atd najděte si. V 15,29 jste napsal že to nebyl ideologický ani programový dokument. Což byla první vaše hrubá lež. Když nějaký dokument popisuje jak se mají soudy a mocenské orgány chovat vůči vybrané skupině obyvatel a v určitých situacích, JE TO PROGRAMOVÉ PROHLÁŠENÍ. Byl jste vyzván aby jste tu knihu charakterizoval jinak a výstižněji- neudělal jste.
A pak jste vršil jednu lež za druhou, že o tom šlechta nevěděla!!!!!, že tu knihu nikdo neuznával!!!! atd
.
Takže vy jste se hned připletl, protože Karel D to myslel na komanče, a usvědčit antikomunistu z neznalosti a lhaní, to jste nemohl snést.
A pak už se to semlelo dohromady s inkvizicí jako takovou, a o to vám šlo, zamlžit a vyvolat zmatek v diskusi.
.
Mimochodem jste pořád neodpověděl zda učíte na vaší škole i dějepis / teď jsme vám nahrál, jak vás znám, odpovíte že ta škola není vaše, ať vám to někdo dokáže.
a zase bude mlha.
17. 12. 2012 | 18:44

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Pro miky.
Problém je právě v tom, že ti nic líbat nechceme a maximálně tě tam můžeme nakopnout.

A nejde jen o líbání, ale hrabivost církve, spojení církve s nedemokratickými pravicovými strukturami různých fašismů až po ten náš současný.

Kam se hrabou komunisté na církve, proti nim byli a jsou naprostí žabaři.
Pocházím z křesťanského prostředí a vím, o čem mluvím. Paradoxně, církvi svědčil komunistický režim, nemohla nebo netoužila po moci a věnovala se svému řemeslu. Začínám chápat, proč lidé i na pohřbu nejdou do kostela, ale zůstávají stát venku a příště zůstanu i já, ačkoli naprostá většina mých příbuzných bude uvnitř.

Ateistu ze mne dělali v dětství,
když mne nutili chodit do náboženství, ateistu ze mne dělají dnes, když vidím spolčení církve s těmi nejhoršími a nedemokratickými strukturami napravo.
To není o bohu, to je o něčem jiném.
17. 12. 2012 | 18:47

SEMPER FIDELIS napsal(a):

Lady Pourová,
vjětšina válek vznikla kvuli lidské touze přisvojit si něco co lidem nepatří přisvojit si to co patří jiným , majetek, vliv, moc , víno sex, peníze..cokoli .. "Náboženský zápal Dominikánu" , " Havlova pravda" , " Komunistická rovnost" , ...."Francouzská svoboda rovnost bratrství"... "Americká demokrace " .... jsou jenom kulisy za kterými se skrývají veliké majetkové a mocenské přesuny
17. 12. 2012 | 18:48

zdenekbrom napsal(a):

Jiří V:

Karel D má pravdu, že ten film byl narážkou na určité historické nešvary (Také byl ten fil řadu let v trezoru.), a pravdu pak měla i Alice, že ta kniha skutečně existuje.

Vaší logikou vzato. Já doma napíšu knihu, ve které popíšu, jak a čím se mají řídit soudy v ČR. Bude to tedy programové prohlášení.

Jasně jsem napsal, že to dokument byl možná v hlavách autorů. Oficiálně církevně závazný a respektovaný spis to nebyl.

Pokud tvrdíte, že šlechta tu knihu znala, rád se dám poučit. Zkuste to doložit.
Pokud tvrdíte, že se tou knihou řídily inkviziční soudy, rád se dám poučit. Zkuste to doložit.

Že jste posedlý antikomunismem, to řešit nebudu.

Napsal jste, že mi nic z toho, co jsem po Vás chtěl, dokazovat nebudte, takže ani já Vám nebudu odpovídat.
17. 12. 2012 | 19:01

Yosif K napsal(a):

Hrdy a cestny Komarek - promovany historik,
Psu bozich on se nezalek - rozkryl on jejich hrich!
---Ha - dominikan na chodniku!
---Ha - on ohrozuje republiku!!!
Komarek bojuje a dominikan ztich.....

Dominkan dnesnich casu,
ohrozuje ceska spasu!
---kritizuje bolseviky,
---nelituje svoje hrichy!!!
Komarek se dava do zapasu!!!!

Dominikanu obludna to hydra,
Ceskem zle mava ta ludra!!!
---Komarek jako svaty Jiri,
---Pripichne tu hydru na pranyri!!!
Zradny dominikan vice nezahudra!!!
17. 12. 2012 | 19:18

Míla napsal(a):

to Yosif
Nic moc,chce to větší pečlivost.
17. 12. 2012 | 19:52

Jiří V napsal(a):

Pane Brome, ztrapňujete se čím dál více, nevím proč to máte zapotřebí.
Vystupovat horlivě v diskusi na blog o kterém tvrdíte že vás "srdečně nezajímá" a nezajímá vás ani téma, tedy pan Duka, je hodně neobvyklá reakce. Většina lidí má dost málo času a když je něco srdečně nezajímá, netráví u toho hodiny zuřivou diskusí. Ale máte na to demokratické právo.
Kdyby ta kniha byla naprosto nezajímavá a nikdo ji nečetl, potom nevím proč byla opakovaně vydávána v mnoha zemích a jazycích, proč se na její téma točí filmy, dokonce tresorové. Na tom šumpersku tedy podle vás jako znalce dějin, nikdy žádné podobné procesy nebyly, ani nikde jinde.???? Já měl za to že některé postavy a děje např. z toho filmu byly historicky doložené, no ale když to říká učitel.
A pokud šlachta nevěděla jaké procesy jsou na jejich panství a že jim někdo popravínebo umučí poddané, pokud ani církev nic nevěděla o tom co dělají její soudy a její faráři, pak opravdu škoda komentáře.
Jenom doufám že lidé ve vašem jinak milém městě mají internet a udělají si obrázek o učiteli, který se tak zaplete do nesmyslů a lží, že musí zatloukat i to jaké předměty učí.
.
Co se týče mého vztahu ke komunistů, mám v něm jasno a rozhodně kvůli němu nemusím lhát a kličkovat. Prostě jsem tu dobu, přesněji 80.tá léta prožil a umím srovnat s dneškem
17. 12. 2012 | 19:54

Kolemjdoucí (J.Š.) napsal(a):

Maleus napsal: Brome, co to zase provádíte.
První kapitola knihy začíná "protože víra v existenci čarodějnic patří k základním článkům katolické víry, trvání na opaku zavání kacířstvím"

V čem konkrétně Brom podvádí? Canon episcopi (part of canon law during the High Middle Ages) podle wiki stanovuje trochu jiný pohled na kacířství v souvislosti s vírou v realitu obcování čarodějnic:

„The text emphasizes that the heretic belief is to hold that these transformations occur in the body, while they are in reality dream visions inspired in the mind.“

„The text proposes that it is perfectly normal to have nightly visions in which one sees things that are never seen while awake, but that it is a great stupidity to believe that the events experienced in the dream vision have taken place in the body.“

„The text concludes by repeating that it should be publicly preached that all those holding such beliefs have lost their faith, believing not in God but in the devil, and whosoever believes that it is possible to transform themselves into a different kind of creature, is far more wavering (in his faith) than an infidel.”

Zdroj:

http://en.wikipedia.org/wiki/Canon_Episcopi
17. 12. 2012 | 20:02

zdenekbrom napsal(a):

Jiří V:

Sice to fakt nemám zapotřebí, ale zkusím to:

Reagoval jsem pouze na jedno zavádějící tvrzení. Blog mě nezajímá. Děkuji, že mi tu možnost přiznáváte.

Již výše jsem napsal, že v Losinách soudil Boblig, ale nepoužívat Kladivo. To ale hned neznamená, že ty procesy nebyly. Byly a bylo jich po světe dost a dost.

Ten fil nebyl o knize. Ta tam hrála naprosto vedlejší roli. Byl o zmanipulovaných procesech.

Šlechta se neměla co motat do inkvizičních procesů. Ostatně, někdy se stala jejich obětí. Ono to jejich panství totiž leželo v konkrétní diecézi a tam inkvizitora ustanovoval biskup.

Napsal jsem, že církev nepřijímala Kladivo, ne že by nevěděla, co se děje u inkvizičních soudů.

Banány a Číhošť nebudou?
17. 12. 2012 | 20:07

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Pro Kolemjdoucí (J.Š.)
Odlehčím kulturní vložkou
https://www.youtube.com/watch?v=EtaY5QgKB-c
17. 12. 2012 | 20:12

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Jo a omlouvám se za komunistickou kulturu, to dnešní příliš neposloucám, ono se to ani nedá
17. 12. 2012 | 20:16

Stašek napsal(a):

Souhlasím ! Komunisté se několikrát omluvili ač to byli ti, kteří na tom co bylo neměli zásluhy. Od Církví jsme to nikdy neslyšeli, aby se omluvili za chování jejich předchůdců ( a toho bylo, za dobu působnosti). Nebo snad stačí se vyzpovídat knězi a hříchy jakéhokoliv budou odpuštěny ? Divné, jedni si navzájem odpustí a jsou bez skvrny, ještě je museli ti druzí ze svých daní platit. D i v n é p o ř á d k y, n e m y s l í t e ?
17. 12. 2012 | 20:16

zdenekbrom napsal(a):

Proč ne:

https://www.youtube.com/watch?v=ZZvu3ZOCcGY
17. 12. 2012 | 20:16

Marie Roztočilová napsal(a):

Pane blogere dominikán Tomáš Akvinský vymyslel, či spíše vysnil, pojem sukuba. Vymyslet nového démona, to je zcela v lajně psů božích.
17. 12. 2012 | 20:37

Kolemjdoucí (J.Š.) napsal(a):

M. Roztočilová - Jak jste přišla na to, že succuba si vymyslel Tomáš Akvinský?

"In folklore traced back to medieval legend..."

"According to Zohar and the Alphabet of Ben Sira, Lilith was Adam's first wife who later became a succubus...." - atd.

Zdroj: http://en.wikipedia.org/wiki/Succubus
17. 12. 2012 | 20:47

Bohatýr napsal(a):

Stačí, že autor je sám ekoterorista z Greenpeace. Co ví o dějinách a významu dominikánů? Pár výňatků, u kterých nechápe historickou souvislot a posuzuje dnešníma očima.
17. 12. 2012 | 20:55

Jarda K. napsal(a):

Pan Komárek má jistě pravdu, pokud jde o historickou roli dominikánů. Možná by se našli i další, kteří by se mohli omluvit - husiti,např. Ale myslím že podstata je jinde. Slyšel jsem argumenty mluvčího dominikánů, který odmítl spolupracovat s reprezentací těch krajů, kde jsou zastoupeni komunisté. Ne nějací minulí, ale současní, kteří posílají blahopřejné telegramy Kimčongilům. A to považuji za dobrý signál pro nás pro všechny.
17. 12. 2012 | 21:00

Rosťa napsal(a):

Tak mám nějaký vtíravý pocit, že po té všivárničce s restitucemi se nám ta římskokatolická církev začne vtírat do života víc, než nám bude milé. Je mi z nich nevlídno a z toho dobře živeného Duky obzvlášť.
17. 12. 2012 | 21:02

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Pro Bohatýr.
Neznáme to odněkud?

„Řád bratří kazatelů jako žebravý založil v roce 1215 na základě Augustinovy řehole španělský kněz Domingo de Guzmán – sv. Dominik. Již roku 1216 se mu dostalo schválení od papeže Honoria III. Původním posláním dominikánů bylo kázat, obracet na pravou víru a zpovídat věřící, a působit tak proti šíření herezí, především katarského učení v jižní Francii. Řád neměl vlastnit žádný majetek a jeho členové nebyli vázáni na konkrétní klášter.

Měli žít v chudobě pouze z almužen po způsobu heretických kazatelů, aby se tak více přiblížili lidu a mohli přimět zbloudilé sektáře k návratu do lůna katolické církve. Dominikánské konventy byly zakládány pouze ve městech, nejčastěji u hradeb. Od počátku měl řád velkou podporu papežů, což mu zejména ve 14. – 16. století zajistilo rozvoj a popularitu.„
http://cs.wikipedia.org/wiki/Dominik%C3%A1ni
17. 12. 2012 | 21:07

JAHA napsal(a):

Ad: autor
Ako pri takmer vsetkych Vasich spiskov som sa dobre pobavil. Este ste zabudli nieco citovat zo stareho zakona, aby ste tam zamontoval i Zidov. Ci to pri kompilaciach proti katolicizmu mate zakazane? Vraj (profil) vystudovany historik a filozof. Chachacha. Nieco o Vasom pristupe k faktom Vam uz ozajstni znalci historie napisali. Ale kompilujte dalej. Najnovsie sa mozete sustredit napr. na Mariu Magdalenu, manzelku Jezisa v suvislosti s cestou svateho gralu a vystopovat, ze Stalin s Hitlerom boli vlastne priami potomkovia posvatneho semena. Takze vlastne nikto si nic nema co vytykat, je to vsetko medzi nami, komar, alebo somar, vsetko jedna rodina:-).

A piste dalej. Humor v tejto dobe strasne, strasne chyba. A hlavne ten filozoficko-historicky, komarkovsko cesky:-).
17. 12. 2012 | 21:15

Reveil napsal(a):

Kladl jsem si už pár dnů otázku, kdo nakukal gymnazistům "protestovat" proti koalici soc. dem. s komunisty na krajské úrovni. Z vlastní zkušenosti totiž vím, jak se to dělá - sám jsem byl jako gymnaziální student obětí takových praktik, kdy nás učitelé vmanipulovali na náměstí, abychom protestovali proti Kennedymu (volalo se "tečka, čárka vykřičník - Kennedy je uličník!"). Bylo to sice hloupoučké, ale mělo to mít (údajně) sílu, protože prostestuje mládež. Samozřejmě, že jako studenti gymplu jsme se nechali hladce manipulovat a šli bychom protestovat , proti komu nám kantoři řekli, a ještě jsme si mysleli, že je to naše přesvědčení.
Zajímalo mě, už proto, že média stále tuto záležitost ohřívají, kdo za tím vlastně stojí. Že by Duka jako zástupce delikventní organizace zvané Katolická církev?
Ti mají na svědomí tolik utrpení a mrtvých, že s nimi sotva kdo může soutěžit. A to ještě v době zcela nedávné - v Chorvatsku let čtyřicátých a Rwandě v devadesátých letech.
17. 12. 2012 | 21:15

Reveil napsal(a):

Samozřejmě antagonismus katolicismu vůči komunismu je konkrunční povahy. Komunisté převzali od katolíků četné "dovednosti". Teror vůči obyvatelstvu je jednou z takových přejatých praktrik.
17. 12. 2012 | 21:18

Reveil napsal(a):

z.brom

"Již výše jsem napsal, že v Losinách soudil Boblig, ale nepoužívat Kladivo"

Jistě vám není neznámo, že Kladivo nebylo ani první, ani jedinou příručkou, používanou v inkviziční praxi.
A dokonce si myslím, že i vám je známo, že myšlenka honu na čarodějnice nemá svůj půvopd ve vyšších církevních kruzích, že vznikla v prostých vrstvách obyvatelstva za spoluúčasti¨vekovských duchovních a že vyšší klérus byl zpočátku proti. Avšak nakonec se církev myšlenky chytla a co bylo dál, je poměrně dobře známé.
Při posuzování dominikánského řádu není nutné se omezovat pouze na tuzemské mnichy - už vzhledem k charakteru řádové organizace, která světské státní hranice moc neuznává a sluší se uvést, že dominikánem byl i takový fanatik a strůjce obecného neštěstí, jakým byl Girolamo Savonarola.
17. 12. 2012 | 21:30

Prabába Čechová napsal(a):

Meňo,

prvním majetkem Schwarzenbergů v Čechách bylo Třebonské panství. Získali ho od císaře za nesplacené půjčky v r. 1660. Takže nemluvíte pravdu.

Bičem božím byl nazýván vůdce Hunů, Attila. Opět jste vedle.

Ostatně jako ve všem co Bůhví proč tady píšete.
17. 12. 2012 | 21:31

zdenekbrom napsal(a):

Kolemjdoucí (J.Š.) 17. 12. 2012 | 20:02:

To je dobré upozornění. Samo Kladivo na čarodějnice mělo s inkvizicí opletačky. Jedním z problémů byla právě démonologie, která byla v rozporu s oficiální démonologií církevní. Pak tam byly ještě potíže právní.

Ke konci 15. stol. sama inkvizice toto dílo kritizovala. Proto ta její "popularita" se omezuje na části Německa.
17. 12. 2012 | 22:00

zdenekbrom napsal(a):

Reveil:

Ano, byla to jedna z příruček. S tím lze souhlasit.

Pokud vím, tak už Starý zákon vyžaduje potírání čarodějnic. Čarodějnictví bylo jednou z oblastí inkviziční činnosti, pravděpodobně i nejznámější. Jinak byli stíháni heretici všech možných druhů a odstínů. A že jich po Evropě bylo.
17. 12. 2012 | 22:03

Almo G™ napsal(a):

Provládní agitátor a politruk, mnohonásobně usvědčený lhář, Z.Brom má jedno stálé slabé místo:

Pokud ho necháte mluvit, usvědčí se po nějaké době sám. V obavě ze sebeztrapnění se vždy zaplátá do dalších a dalších detailů, které jsou ověřitelně nepravdivé až působí jako karikatura sebe sama.

Pro člověka, který leccos z jeho údajných pravd zažil nebo vyčetl tak jeho snaha působí legračně a kontraproduktivně.

Smích mě ovšem vždy rychle přechází ve chvíli, kdy si představím, jak se stejným svatým zápalem nalévá své absolutní pravdy do hlav bezbranných dětí. Nepochybuji, že zneužívá autority učitele se stejným zanícením, jako se zde snaží zneužít domnělé nevědomosti svých oponentů.

Toto je vážné nebezpečí pro naši budoucnost. I za komunistů byli mnohdy podobní fanatici na nejnižších úrovních a v přímém kontaktu s občany / studenty / dětmi mnohem nebezpečnější než nějací řídící důstojníci čehokoliv.
17. 12. 2012 | 22:15

SEMPER FIDELIS napsal(a):

Reveil napsal o konkurenční povaze katolicizmu a komunizmu z hlediska boje o moc a masy. Já o konkurenční povaze marketingu v hře na právo moralizovat.
17. 12. 2012 | 22:16

zdenekbrom napsal(a):

Almo G™:

Fakta, pane, fakta.

Kdy a kde usvědčený lhář.

Jinak vše dobré.
17. 12. 2012 | 22:21

Kolemjdoucí (J.Š.) napsal(a):

Zd. Brom - V německé verzi hesla malleus maleficarum se píše, že kniha se nesetkala se souhlasem ani z hlediska církevního ani světského a že se Kramer neprávem odvolával na papežskou bulu Summis desiderantes affectibus. Pronásledování že se šířilo nezávisle na jeho knize (Spranger je prý dnes jako spoluautor zpochybňován) v konfesích vzniklých reformací … Kramer že se cítil nucen interpretovat Canon episcopi v tom smyslu, že heretikem se stává každý, kdo nevěří v čarodějnice …
Kniha že se šířila v Americe, kde nejvíc procesů proběhlo v městech Salem a Massechussets.
17. 12. 2012 | 22:29

Reveil napsal(a):

Reveil

"Pokud vím, tak už Starý zákon vyžaduje potírání čarodějnic"

Jistě. A oprávněná otázka je - nakolik Starý zákon a jiné příručky (neb to není nic než manuál předepsaných postojů) je závazný a směrodatný.
Podle mého názoru o nic víc než každé jiné protikonkurenční opatření. Z hlediska jakéhosi "univerzálního lidství", které není vázáno na žádnou epochu a ideologii, je tento požadavek stejně zločinný jako byl např. v éře komunismu požadavek na třídní boj a jeho zostřování.

Navíc ustanovení Starého zákona nenese znaky kampaně. To v případě Kramerovy knihy je rys nepochybný. Zbývá dodat, že největší vlny honů vždy navazovaly na roky extrémní neúrody a krutých zim, kdy nouze přecházela do regionálních hladomorů. Hledání a nacházení "čarodějnic" tedy mělo povahu kompenzačního jednání. To bylo jádro, s požadavky Písma to mělo málo společného.
17. 12. 2012 | 22:30

zdenekbrom napsal(a):

Kolemjdoucí (J.Š.):

Je to velmi pravděpodobné.
17. 12. 2012 | 22:36

vuk napsal(a):

Oni se vůbec všichni, i liberálové a konzervativci, navážejí do komunistů, místo aby si zametli před vlastním prahem. Mají na svědomí daleko horší zločiny s daleko větším počtem obětí.
17. 12. 2012 | 22:39

zdenekbrom napsal(a):

Reveil:

Souhlasím.

Cituji: "Zbývá dodat, že největší vlny honů vždy navazovaly na roky extrémní neúrody a krutých zim, kdy nouze přecházela do regionálních hladomorů. Hledání a nacházení "čarodějnic" tedy mělo povahu kompenzačního jednání."

To je velmi zajímavé tvrzení, které je nosné. Nemáte k tomu něco víc? Dost by mě to zajímalo.
17. 12. 2012 | 22:39

Reveil napsal(a):

Kolemjdoucí

Vaše stálé odkazy na zdroje z Googlu jsou nedostatečné. Tak např. v KNIZE (nikoliv na netu) Malleus Maleficarum v kritické edici G. Jerouscheka je bulla uvedená a doložená (toto vydání vypracované 2 univerzitami je současné vědecké kompendium ověřených vědomostí o dotyčné publikaci). Samozřejmě, že jakožto seriosní zdroj kniha rovněž dokládá, že Spranger spoluautorem nebyl.
(Knihu jsem nejenm přečetl, ale prostudoval, a proto vím, o čem hovořím).
17. 12. 2012 | 22:41

Kolemjdoucí (J.Š.) napsal(a):

Francouzi zase píší, že kniha byla z velké části sestavena z už existujících textů, jako Directorium Inquisitorum (Nicolas Eymerich 1376) a Formicarius (Johannes Nider 1435).

Gutenbergův vynález že umožnil rozšíření knihy ve velkém měřítku, že byla široce využívána (largement utilisé) v západní Evropě, přesto že byla už v r.1490 katolickou církví zakázána, protože byla v rozporu s katolickým učením ve věci démonologie.

Takže ať si to každý přebere jak mu libo. Diskutovat by se zřejmě dalo do nekonečna.
17. 12. 2012 | 22:48

Reveil napsal(a):

Zd. Brom

"Nemáte k tomu něco víc?"

K tomu existuje skutečná spousta studií, v zásadě dvojího druhu:

l. Vatikánem sponzorované studie katolických "!historiků" (věrohodnost a objektivita je dle mého zhruba stejná, jak kniha o historii VKS)b), sepsaná "historiky" z ústavu marxismu-leninismu)
2. populární publikace, nemající daleko k bulváru
3. seriozní vědecké studie opírající se o verifikované primární prameny a vědeckou sekundární literaturu.
Mohu doporučit:
Malleus Maleficarum (1487) (Hexenhammer): Nachdruck Des Erstdruckes Mit Bulle Und Approbatio (Rechtsgeschichte, Zivilationsprozess, Psychohistorie - Quellen Und Studien). Heinrich Kramer (Author), Guenter Jerouschek (Editor) -1992, 2005
17. 12. 2012 | 22:50

zdenekbrom napsal(a):

Reveil:

Měl bych otázku. Kde vidíte příčinu odchýlení démonologie Kladiva od oficiálního církevního pojetí?

Osobně stále nemám rozřešeno, které z uváděných příkladů uváděných v Kladivu jsou smyšlené a vykonstruované a které pravé.
17. 12. 2012 | 22:50

zdenekbrom napsal(a):

Reveil:

Díky za doporučení. Požádám knihovnu.
17. 12. 2012 | 22:52

Kolemjdoucí (J.Š.) napsal(a):

Reveil - Slovenská wikipedie to vidí zase o dost jinak, nechť si ji přečte každý sám.

Nezbývá tedy, než aby se vyjádřili i profesionální teologové z řad katolíků a evangelíků. Bude zajímavé, jestli se aspoň oni shodnou na nějakém jednotném výkladu.
17. 12. 2012 | 22:58

antoni.n napsal(a):

Dobrý večer, lidé dobří zde,

jsem trochu jako u vyjevení, z textu Komárka i z příspěvků.

S Dominis Canis jsem se kdysi kamarádil, přes několik prima bratrů, hlavně Ambrož Svatoš, kdysi ilegální provinciál řádu, člověk neskutečně dobrý a velký ctitel sv. Zdislavy, pamatuji, jak mne v klášteře ve Znojmě, již sotva chodící, vyprovodil ven a žehnal mi. Pak Jindřich Geisler v Jablonném v Podještědí, zvláštní typ kněze, byl takové zlobidlo, ale Pán ho mělrád.

Poznal jsem i tehdejšího pateru Duku, byl dosti tvrdě stíhaný tehdejším režimem, myslím, že jsme si padli do oka, dnes je Duka kardinálem a já mu nerozumím. Časy, věci, lidé se mění.

Měl jsem i takovou episodu, souvisela s pronájmem bytečku na Vinohradech, inserovali jej dominikáni, dovolil jsem si poznamenat jakési svoje zásluhy pro jejich řád, nájem byl nadsazený a zdál jsem se neperspektivní, too old to make a deal, asi. Nevadí, chápu je. Co bylo však trošku šílené, ten pater přišel na schůzku v bílé sutaně, no nevím, u bratrů jesuitů oceňuji, že se mezi běžným lidem pohybují v civilu. Nějak mi to nesedlo.

Ale jak se v mém životě často přichází, mám docela šťěstí na zázraky, běžným chápáním nevyscětlitelné událsoti, snad o tom někde napíšu, ale teď tady zmíním to, co mi vrtá v hlavě, docela podrobně jsem studoval události v Medjugorii, ve Fatimě, v Lourdes a jinde, kde se ukazovala Naše Paní, a nikde se nehovořilo církvi, Yvetka na Slovensku, můj vlastní příběv ve slovenských horách, kam jsem se tenkrát dohrabal metrem sběhu a na pařezu nahoře, kde se konalo zjevení, na mne čekalo občerstvení, vysoko nahoře v horách. O Medjugorii nemluvě, neskutečné, málem jsem tam umřel ovšem zavalený Boží láskou, ve slunečním světle, mohl jsem zírat hodiny do Slunce, bez oslepení, bylo tam cosi jako zlatá hostie před tím slunečním kotoučem a pak jsem v ní viděl Beránka. Mám i fotografii z onoho zážitku.

Vše dobré přeji, s Pánem Bohem,

an
17. 12. 2012 | 23:10

Reveil napsal(a):

Zd. Brom

"Kde vidíte příčinu odchýlení démonologie Kladiva od oficiálního církevního pojetí?"

Kdybych to měl shrnout do jediného sloganu, pak bych asi napsal "politická nutnost".
Tlak na prosazení nové (odchylné) interpetace vyšel z nejnižších vrstev obyvatelstva kolem Bodamského jezera kolem roku 1400 a církev se na něm podílela jen spoluúčsti nejnižšího, venkovského kléru, který se poněkud vymkl vedení svých biskupů. Byla to primitivní reakce na nepříznivé podmínky, hlasdová léta, obavy z cizinců (Židě, exody uprchlíků před morem), destabilizace prostřednictvím flagelantů, chiliastických kazatelů - to vše pudilo prosté vrstvy k tomu, aby kladly rovnítko mezi "čarodějnictví" a "kacířství". neboť potřeboval se nalézt viník, na němž by bylo možné provést katarzi. A církev nakonec ustoupila a souhlasila s nekvalifikovaným názorem, že kulturní odchylnost (čarodějnictví) je současně kacířstvím (t.j. bohovraždou), protože cítíla nutnost dostat zpátky do rukou otěže, kterí ji vypadly zejména vlivem přelomové demografické katastrofy v polovině 14. století (černá smrt), kdy víra mnohých - nikoliv snad v Boha, ale ve všemocnost Círlve, byla otřesena. Nebylo to poprvé ani naposledy, kdy se oficiální církev odchýlila od původního učení (např,. Neposkvrněné početí a vlastně i celý Mariánský kult jsou nepůvopdní)... Nutno připomenout, že to nebyxla pouze církev katolická, která adoptovala démonologii, ale i protestatnté (Luther) a že jednou z příčin kulminací honů byly válečné události třicetileté války. I když se uvádí jako období největších honů "středověk", není to pravda, kulminace přicházely za ranného novověku.
Pak ještě zbývá stručně zmínit počty obětí. Ze snah co nejvíce zatížit Církev obviněním z honů na čar. vyvřely údaje některých autorů, uvádějících až 9 milionů. Na druhém pólu jsou vatikánští "vědci", kteříá nalézají "pouhých" 20 tisíc. Skutečností je, že velká část tzv. "smolných knih" shořela za třicetileté války, takže možné jsou většinou spíš kvalifikované odhady,. Ty seriosní, střízlivé hovoří o asi 90 tisících obětech.
17. 12. 2012 | 23:20

antoni.n napsal(a):

Podíval jsem se nyní jen tak letmo na příspěvky nahoře ---

Řekl bych, klucí a holky, přestat se hádat, přít a něco začít dělat.

Aby tady bylo konečně lépe a správně,

an
17. 12. 2012 | 23:28

Joe Ratata napsal(a):

gabriela 17:24
Všichni poslanci,co hlasovali pro vydání majetku církvím zapoměli,že na vlastizradu se nevztahuje imunita ani se nepromlčuje.
Duka je rovněž občan ČR,takže vlastizrada jako vyšitá.
Tedy za předpokladu,že nemovitosti se stanou majetkem Vatikánu.
Já myslím,že ale církev vše obratem prodá těm správným kupcům,občanům ČR,takže jen finanční dárek(tedy tunel) od Českého státu.
18. 12. 2012 | 00:01

fler napsal(a):

Ano, to je přesné. Církev má velmi krvavou historii a nyní to vše chce smazat tak, že se bude přátelit s každým a bude tolerovat všechno a všechny, jen komunisté ji jsou trnem v patě. Církev by se měla zaměřit na obranu a svou toleranci především vůči dravým muslimům by měla značně přehodnotit.
18. 12. 2012 | 00:36

Marek Kobera napsal(a):

To Michal Komárek:

Cože, nejslavnější inkvizitor stačil obžalovat celých 900 lidí? No, teda...

Teď nám tu zase poreferujte, kolik lidí přišlo o život při revoluci nejslavnějšího Číňana 20. století. Děkuji.

A ano, obraťte se na OČTR, bude legrace.
18. 12. 2012 | 02:28

Zdeněk Brom napsal(a):

Reveil:

Děkuji. V mnohém se shodujeme.
18. 12. 2012 | 07:16

Yosif K napsal(a):

Almo G™ napsal(a):
Toto je vážné nebezpečí pro naši budoucnost. I za komunistů byli mnohdy podobní fanatici na nejnižších úrovních a v přímém kontaktu s občany / studenty / dětmi mnohem nebezpečnější než nějací řídící důstojníci čehokoliv.
17. 12. 2012 | 22:15
Soiudruhu Almo G(TM)nejak jste pozapomnel dialektiku. Ze zfanatizovanych proletaru se rekrutovali pomateni vudci. Za komunistu postupovali pravidlene nahoru ti nejvetsi blbci. Jedno souviselo s druhym. Proto se na spici pyramidy dostali truhlaci jako Bilak a Jakes.
18. 12. 2012 | 07:45

Jerry napsal(a):

Zřejmě je to příprava- bude se vydávat Malleus Maleficarum Antikomusmusum.
Poznávací znamení nových čarodějnic:
- stěžuje si že důchod nestačí ani na nájem, že dostane důchod o mnoho let později nebo vůbec ne, že mu vše zabavili exekutoři, že mu zrušili nemocnici a pohotovost v jeho městě, že ho vyhodili z práce, a podobné.
Nejnebezpečnější jsou ti co řeknou že se jim před 23 lety žilo lépe - to je jasné Signum Diabolicum
Způsob mučení i popravování podezřelých zůstane zachován , vybírání vhodných svědků zůstane také zachováno, jenom, se zavádí tzv universální svědek, který musí mít certifikát a smí svědčit i proti lidem které vůbec nezná
18. 12. 2012 | 08:12

DgBd napsal(a):

Yosif K - před nedávnem jsem si pouštěl Jakešův projev z Červeného hrádku. Bohužel mám pocit, že mezi dnešními politiky by vynikal svojí bystrostí a inteligencí. Ikdyž jeho vyjadřovací schopnosti nejsou úplně nejlepší.
18. 12. 2012 | 10:01

Yosif K napsal(a):

Stašek napsal(a):
1) Souhlasím ! Komunisté se několikrát omluvili ač to byli ti, kteří na tom co bylo neměli zásluhy.
2) Od Církví jsme to nikdy neslyšeli, aby se omluvili za chování jejich předchůdců ( a toho bylo, za dobu působnosti).
17. 12. 2012 | 20:16
ad 1) ano komanci se parkrat omluvili ale jako kdyz maluje a se...e - dosti polvicate. Pro duchodce stale pokrikuji hesla o tridnim boji atd. Vetsina z nich mela pokud ne zasluhy tak konkretni vyhody - mladych clenu KSCM az zase tak moc neni....
ad 2) Aniz bych si delal ilize o Vatikanu - katolicka cirkev se za upaleni Husa omluvila (JP2) atd. Jiste pri 2. vatikanskem koncilu se nejak omluvili i za inkvizici. Z dnesnich katolickych bafunaru se samozrejme nikdso na inkvizici nepodilel.
18. 12. 2012 | 10:02

edgar napsal(a):

ad Jirka a další neználci. dotaz typu "kde jsi byl Duko" je dost směšný. Duka byl za komunistů zavřený. a pan Komárek blábolí nesmysly. Duak má s inkvizicí společného asi tolik, jako Havel nebo Klaus s Heydrichem. už se, soudruzi, uklidněte.
18. 12. 2012 | 10:13

edgar napsal(a):

ad tzv. joe ratata: vemte si prášky. vrátit ukradené není žádná velezrada. příliš jste dával pozor, když slintaly soudružky při občanské nauce.
18. 12. 2012 | 10:14

Vladimír napsal(a):

Edgare - Duka má s inkvizicí společného asi STEJNĚ tolik jako dnešní komunisti se zločiny 50tých let. A jako kapitalismus a demokracie s oběma světovými válkami, válkami v Korei, Vietnamu, ... humanitární bombardování, Irák, Afghanistan, Lybie
Buďto o tom nebudeme mluvit vůbec, nebo budeme mluvit o všem a stejně
18. 12. 2012 | 10:19

Yosif K napsal(a):

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):
Připomenu historii jen nedávnou. Evropa léta sedmdesátá
„Francisco Franco Bahamonde, známý především jako generál Franco, byl autoritativní politik a nejvyšší představitel Španělska od roku 1939 až do své smrti v roce 1975. Byl označován jako „Caudillo de España por la gracia de Dios“ (Vůdce Španělska z Boží milosti).

KONEC CITATU.

To je dobre ze to pripominate - bez vas by clovek zapomnel na rozdil mezi socalistickym a kapitalistickym totacem. Zatimco v realnem sociku CSSR za kazde 2 roky zaostala o rok za zapadem a PLR, Jugoslavie a nakonec i SSSR spadly do beznadejne dluhove pasti, ve Spanelsku a Recku za pravicoveho totace se konal ekonomicky zazrak, zeme se rovijely dvakrat rychleji nez zbytek zapadni evropy a oba rezimy SPLACELY DLUHY!!!!!

Viz "Greek economic miracle" a "Spanish economic miracle" ve Wiki.
18. 12. 2012 | 10:28

český maloměšťák napsal(a):

Zdeněk Brom
Nu - myslel jsem, že spíše svými slovy vyložíte to, z čeho jste předtím obvinil jednoho diskutéra - že nezná rozdíl mezi tehdejším světskýma církevním soudem.
Že tedy vy nám popíšete , jaký byl rozdíl ...když jste se tedy prezentoval jako znalec tehdejší justiční praxe.
A ne že opět vysypete vdolky banálních polopravd.
Mimochodem - rozhodující slovo např. v procesu ve V. Losinách měla světská moc /místní vrchnost a pak pražský apelační soudní dvůr/....nikolivěk biskup.
------------------------------
Cituji: "Zbývá dodat, že největší vlny honů vždy navazovaly na roky extrémní neúrody a krutých zim, kdy nouze přecházela do regionálních hladomorů. Hledání a nacházení "čarodějnic" tedy mělo povahu kompenzačního jednání."

To je velmi zajímavé tvrzení, které je nosné. Nemáte k tomu něco víc? Dost by mě to zajímalo.

Např. : Climatic Extremes, Recurrent Crises and Witch Hunts: Strategies of European Societies in Coping with Exogenous Shocks in the Late Sixteenth and
Early Seventeenth Centuries - Christian Pfister

Witchcraft, Weather and Economic Growth in Renaissance Europe - Emily Oster

Velmi střízlivý pohled na možné vysvětlení fenomenu čarodějnictví /v kontextu uzavřené křesťanské společnosti zejména pak angloamerické/ je pak možno najít v práci David D. Hall - Witchcraft and the limits of interpretation
----------------------------------------

Reveil
"Čarodějů nenecháš na živu." /Ex, 22/
18. 12. 2012 | 11:43

???? napsal(a):

http://freigeisterhaus.de/viewtopic.php?t=27192&view=next&sid=7e843b7d0f4dc970dfbfc3a0341907ee
18. 12. 2012 | 11:43

Petr Krampl napsal(a):

Od historika, jak se prezentujete v profilu, bych očekával více faktů, porozumění historii a dobovým reáliím (plastičtější obraz) a méně ideologie.
18. 12. 2012 | 11:46

???? napsal(a):

Komu se to vlastně vrací ty pole lesy lány????
18. 12. 2012 | 11:57

český maloměšťák napsal(a):

Reveil 17. 12. 2012 | 23:20

Solidně shrnuto. Aneb propojení mezi spontánní magií /k níž svým způsobem patří jak např. plotinovský osobní náboženský prožitek, tek lidové léčitelství/ a mechanickou religiozitou je tak ""fluidní", že pokusy je natrvalo oddělit a tu hranici podepřít perzekucí....je antagonismem nikdy nevyčarpatelným, antagonismem, jehož "vysvětlení" je možné sice takto obecně interpretovat - ale skutečné popisy je nutno mapovat v rámci konkrétní konstelace...což samo o sobě pak vyvolává řadu antagonismů, zejména pokud chceme použít analogií ve vztahu k jiným ideologiím a tomu, jaká psychologická hnutí a následné motivace k činům mohly vyvolávat v sociálních strukturách podstatně se lišících od sociálních struktur původně popisovaného a uvažovaného.....
...Ufff - už jsem tomu, co jsem teď napsal sám přestal rozumět...a tak raději konec...
:))
18. 12. 2012 | 11:58

horal. napsal(a):

SOUHLASÍM s panem Komarkem .Děkuji za článek.
18. 12. 2012 | 13:03

Zdeněk Brom napsal(a):

český maloměšťák:

Tak si laskavě nejprve ujasněte, co vlastně chcete. Úkol zněl. jak asi vypadal inkviziční soud v Palermu v 16. stol. Jenže Vy pak chcete porovnání soudu inkvizičního a světského.

Pak do toho přimotáte filmové zážitky, kterými podpoříte pomotané tvrzení a pak odněkud okopírujete neúplné citace. Děkuji, stačilo. Ztráta času.
18. 12. 2012 | 13:35

český maloměšťák napsal(a):

Zdeněk Brom
Zatím jste coby samozvaný znalec (viz výše) dialektiky církevní/ světský soud ve vztahu k čarodějnickým procesům - nenapsal nic, co by se dalo aspoň vzdáleně nazvat vysvětlením.
18. 12. 2012 | 14:08

Zdeněk Brom napsal(a):

český maloměšťák:

Cituji: " dialektiky církevní/ světský soud ve vztahu k čarodějnickým procesům" A to je zas co?
18. 12. 2012 | 14:16

Zdeněk Brom napsal(a):

český maloměšťák:

Na vztah církveních a světských soudů jste se neptal, takže jsem nic nepsal.
18. 12. 2012 | 14:17

Vladan napsal(a):

Brome, tady nejste ve zvláštní škole abyste někoho pořád úkoloval. Stačí že lidi zde musí číst ty vaše lži a křivárny
18. 12. 2012 | 14:31

Zdeněk Brom napsal(a):

Vladan:

Které lži a křivárny, buďte konkrétní. Děkuji.
18. 12. 2012 | 14:36

Josef K napsal(a):

Vladimíre 10,19 Nepřesné. Dnešní Komunisti v 50.tých letech nežili a nezavinili je. Ale omluvili se za to
Církev se neomluvila a nedistancovala se za inkvizici, křižácké války a Kladivo na 4arodějnice.
Demokracie ty války v Iráku, Afghanistanu Lybii a asi i Sýrii vede dnes.
18. 12. 2012 | 14:36

Vladimír napsal(a):

Brome, napsal jste že Malleus Maleficiarum nebyl ideologický a programový dokument,že knihu nikdo neznal a neuznával, že šlechta a církev o ničem nevěděla, a spoustu dalších nesmyslů.
.
Pokud jako učitel nezvládáte intelektuálně cizí slova:
Ideologický dokument je takový který stanovuje které myšlenky jsou správné a budeme je podporovat, a které nesprávné a bojujeme proti nim
.Programový dokument je takový, kde se říká co mají lidé, instituce organizace dělat v určitých situacích, tady v našem případě např. co má dělat farář nebo soudce když je mu předveden podezřelý z čarodějnictví, jak vyslýchat svědky, jak mučit obžalované atd.
Obě tyto definice na uvedenou knihu sedí přesně.
Kniha se objevila v mnoha jazycích a v mnoha zemích, i v několika stoletích , v ČR mám vydání z r. 2000. Námět byl i zfilmován. Tedy není bezvýznamná a zná ji hodně lidí.
Vyprávět že šlechta a církev nevěděla co se dějě na jejich panství, že ani nepoznali že jim někdo veřejně a hromadně upaluje poddané, to může tvrdit jen naprosto duševně nedostatečný člověk, nebo zuřivý politický agitátor který fakta neuznává. Co z toho jste vy nevím, tak moc vás neznám.
Pardon, Ještě je tu třetí možnost, úchyl který schválně provokuje diskusi nesmyslným a absurdním tvrzením
18. 12. 2012 | 14:51

Zdeněk Brom napsal(a):

Vladimír:

A to je jak kolovrátek. Takže znova.

Zfilmovány byly procesy na Šumpersku. Tam se ale podle Kladiva nesoudilo. Kniha byla ve filmu sice použita, ale jde o uměleckou licenci, nikoli o historický fakt. Tedy ještě jednou - na Šumpersku se podle knihy Kladivo na čerodějnice nesoudilo.

Kladivo na čarodějnice samo mělo potíže s inkvizicí, protože bylo v rozporu s církevním právem a démonologií. Někteří církevní představitelé Kladivo odmítali.

Kladivo na čarodějnice byla příručka, ne ideologický dokument a už vůbec ne programový dokument. Příručka, nic víc a nic míň.

Církev věděla, co se děje, ale tato kniha pro ni nebyla závazná. Závazně bylo třeba potírat herezi, čarodějnictví bylo pouze částí práce inkvizice.

Šlechta to už vědět nemusela. Někdy se zapojila, někdy se stala sama obětí, jindy jí to bylo jedno.

Závěrem trochu fantazie: Pokud tvrdíte, že to byl programový a ideologický dokument, pak by tedy ale ve filmu měl farář srazit podpatky a před knihou se sklonit. Co víc, měl by ji mít doma a s Bobligem promýšlet nad svými výtisky další postup.
18. 12. 2012 | 15:07

JAHA napsal(a):

Ked sme sa uz KYMSI dali zatiahnut osidiel do carodejnictva a motame sa vo "velmi praktickych" veciach - kto sudil, koho sudil, preco sudil, kto vykonaval rozsudky, kedy, ako, dokazte, ukazte...kto rychlejsie vyhlada hocico na Wiky, ci najde vo svojich poznamkach, ci knihach. Co keby sme to pojali nejako inac, nie trivialne, tupo, ked uz Savonarola, ci sv. Dominik nam nemozu aktualne odpovedat a zacitali sa do Bulgakova. Majster a Margareta nam (niektorym) postacia☺.
18. 12. 2012 | 15:20

Vladimír napsal(a):

Někteří církevní představitelé Kladivo odmítali.
Šlechta nic vědět nemusela. Někdy byli i sami obětí....
.
To je asi stejné tvrzení, jako že někteří komunisté nesouhlasili s ideologií strany. A někteří komunisté byli sami obětí stranických čistek.
.
Celá diskuse je tu o tom, že komunisté se za své omyly v 50.letech omluvili a Církev, konkrétně i Duka, je za to kritizují ale sami se za své zločiny nikdy neomluvili a nedistancovali se od nich.
.
Zvěrem uplně jinak. Je tu někdo z okolí školy kde pan Brom působí??? Vám se takový učitel zdá vhodný pro vaše děti???
A je tu někdo ze školství.?? Učitelé brečí jak mají malé platy, a musí tolik učit, ale pan Brom má celé dny i v době školní výuky čas zde vést takové diskuse. Jak to tedy je??? Za co chcete ty platy???
18. 12. 2012 | 15:26

JAHA napsal(a):

Ad: Vladimir
Celá diskuse je tu o tom, že komunisté se za své omyly v 50.letech omluvili a Církev, konkrétně i Duka, je za to kritizují ale sami se za své zločiny nikdy neomluvili a nedistancovali se od nich.

To nemoze mysliet vazne ani kocur v cizmach, nieto nejaky clovek, ktory pocuje, vidi a vie citat.
18. 12. 2012 | 16:03

Vladimír napsal(a):

Jaho- to si tu myslí většina lidí. Děláme si strašáky z komunistů co udělali špatně před 60 lety, ale jiné nechceme vidět.
Třeba tu církev která má na svědomí horší zločiny než komunisté
A třeba tu demokracii a její války, s mrtvými 100 000 x více než mají na svědomí komunisté, z nichž ty nesmyslné v Iráku, Afghanistanu a Lybii se vedou dodnes
18. 12. 2012 | 16:10

český maloměšťák napsal(a):

Zdeněk Brom
Neberte to prosím jako jízlivost...skutečnost je taková, že sám v této věci /dialektika světský soud - církevní...ve vztahu k čarodějnickým procesům/tápu.

A byl jste to vy - kdo napsal :
Zdeněk Brom napsal(a):
Maleus:
Múžete si doplnit základní znalosti o soudnictví v době pozního středověku a raného novověku? Dost by to ulehčilo komunikaci.
17. 12. 2012 | 16:32
Zdeněk Brom napsal(a):
český maloměšťák:

Inkasoval jsem několik přednášek od znalců problematiky a kolega student na to psal diplomovou práci.

Tady se sice operuje inkvizicí, ale ve skutečnosti to je roztříštěný a různorodý systém.
17. 12. 2012 | 16:43

O.K. - z toho přeci vyplývá, že byste měl být schopen podat nějaké vysvětlení, jak to tedy bylo s vývojem vztahů soudnictví světského a soudnictví církevního k fenomenu čarodějnictví.
Nebo mám vlčí mlhu ?
Pokud o tom nevíte nic - nebo jen jakési obecné jalové fráze...tak to prostě sdělte. Na tom není nic ěpatného. Možná že zde bude někdo, kdo je v této problematice kovaný více a odpoví mi.
-----------
"Kladivo na čarodějnice byla příručka, ne ideologický dokument a už vůbec ne programový dokument. Příručka, nic víc a nic míň."

Mnoho historiků věnujících se této oblasti ale tvrdí něco jiného. Píšou , že šlo v určitém dějinném období o stěžejní dokument.
Např. Hans Peter Broedel.

"....The study which follows examines the problem of the construction of witchcraft in fifteenth-century Europe, with particular reference to this text. Prior to the fifteenth century, people spoke in terms of heretics, of maleficium, of monstrous female spirits – the lamiae and strigae, but not of a single composite category, “witch.” By the mid-sixteenth century, however, educated men generally agreed upon the definitions of “witch” and “witchcraft,” definitions which drew upon, but were clearly distinguished from, older categories. Since the Malleus played a significant role in this evolution of terms, it seems reasonable to focus upon this text, and to determine how its authors arrived at their particular conception of witchcraft, how the idea of witchcraft functioned within wider cognitive fields, and where the witch of the Malleus fit into
the learned discourse of fifteenth-century witchcraft...." /...a dále .../

Z knihy The Malleus Maleficarum and the construction of witchcraft

http://academics.hamilton.edu/history/hbroedel/hbroedel.html
18. 12. 2012 | 17:02

zdenekbrom napsal(a):

Vladimír:

Tak to pardon, za sebe jsem tady pouze rozporoval nepravdivé tvrzení Alice o knize Kladivo na čarodějnice jako základním dokumentu církve a šlechty. Nic jiného.

Celé dny i v době školní výuky? A což to tvrzení doložit statistikou.
18. 12. 2012 | 17:07

zdenekbrom napsal(a):

český maloměšťák:

Mně nevadí, že v tom tápete. Mě zajímá, co to je. Takže bych chtěl požádat o vysvětlení.

Ano, to vše jsem napsal a nemám na tom, co měni. Vy jste dal konkrétní otázku A, ale nyní se čepýříte, že jste nedostal odpověď na otázku B. Tu jste ale nepoložil.

Tu studii neznám, takže jsem přečetl pouze citovované abstrakt (asi). Mám spíš ale dojem, že půjde o studium vývoje pojmu "čarodějnice". Jinak je zcela pochopitelné, že jiný badatel může mít zcela opačný názor. Pak se vede debata.
18. 12. 2012 | 17:17

hakarel napsal(a):

Moc a prachy, to je pravá víra obchodníků s obluzováním lidí v nejistém světě.
Obchodovat s něčím co není, inkasovat za imaginární tovar konkrétní prachy, majetky a mocenské výhody a to ještě bez záruk za dodávky? Nic lepšího v byznysu není.
Z tohoto pohledu se chová církev svatá i pan Duka předvídatelně.
18. 12. 2012 | 17:24

Jana napsal(a):

A co kdybychom si připomenuli postoj katolické církve k nacismu, tehdejší papež rozhodně tak plamenně nevystupoval proti Hitlerovi a nacistické ideologii. V Německu kněží žehnali německým zbraním, v Chorvatsku se katoličtí kněží účastnili vyvražďování, na Slovensku katolický klér vládl.Po válce Vatikán a jeho kněží pomáhali utíkat nacistickým zločincům..... Je velice zajímavé, že katolická církev ústy svých představitelů, vždy daleko sveřepěji brojila proti komunistům než proti nacistům. Ostatně sami nacisté se od církve mohli učit. Vždyť stejně tak jako lidé za nacismu museli prokazovat, že nemají židovské předky, to samé museli dělat lidé v 15. století ve Španělsku v době rekonquisty. Ať si pan Duka nejdřív zamete v organizaci, jejímž je mluvčím a činovníkem a pak kritizuje druhé.
18. 12. 2012 | 18:10

Pozorný napsal(a):

Brom je mistr mlžení a když ho zaženete do úzkých, odpoví "doložte mně že..... Přesto že mu už mnohokrát doložil maloměšťák, Vladimír, Revail a jiní.
Zatím se mu tak daří i unikat asi 4x položené otázce zda učí také dějepis, protože mu zatím nikdo ani nedoložil že vůbec existuje, natož že učí a že existuje nějaká škola
18. 12. 2012 | 18:21

zdenekbrom napsal(a):

Pozorný:

Skutečně se cítím velmi v úzkých :)
18. 12. 2012 | 20:46

JAHA napsal(a):

Ad: Jana
A co kdybychom si připomenuli postoj katolické církve k nacismu, tehdejší papež rozhodně tak plamenně nevystupoval proti Hitlerovi a nacistické ideologii. V Německu kněží žehnali německým zbraním, v Chorvatsku se katoličtí kněží účastnili vyvražďování, na Slovensku katolický klér vládl.Po válce Vatikán a jeho kněží pomáhali utíkat nacistickým zločincům..... Je velice zajímavé, že katolická církev ústy svých představitelů, vždy daleko sveřepěji brojila proti komunistům než proti nacistům. Ostatně sami nacisté se od církve mohli učit. Vždyť stejně tak jako lidé za nacismu museli prokazovat, že nemají židovské předky, to samé museli dělat lidé v 15. století ve Španělsku v době rekonquisty. Ať si pan Duka nejdřív zamete v organizaci, jejímž je mluvčím a činovníkem a pak kritizuje druhé.
Prosim Vas, co Vás vedie a zenie k tomu, aby ste sa verejne strapnovala a preco svoju sprostost, hlupost a nedoucenost v dejinach davate tak ostentativne najavo??? Mate problem si vyhladat aspon ZAKLADNE UDAJE o veciach, ktore sa udiali pred 50- 60 rokmi??? Alebo si myslite, ze staci vytiahnut zo suplika Vase zapisky z VUML? Nehanbite sa aspon trochu, hlavne v dnesnej dobe, kde Vas strci do vrecka i ziak zakladnej skoly 1. stupna?
18. 12. 2012 | 21:24

Jaromír napsal(a):

Pane Brome, vaše mlžení už je trapné.
Minulý týden byl v mediích takový případ- objevují se společnosti, které na vás lákají peníze pod záminkou že jsou od nějaké banky, dokonce od policie. A příslušný orgán vydá jasné prohlášení že se od toho distancuje, že jsou to podvodníci kteří zneužili cizí dobré jméno, a banky i policie podaly trestní oznámení. Jasné a přehledné.
Stejně tak kdyby tehdy církev a vládnoucí šlechta jasně řekla, že KlADIVO NA ČARODĚJNICE NEUZNÁVÁ, že zakazuje soudům se podle toho řídit, a že spis je falešný podvod a kdokoliv kdo ho bude rozšiřovat a konat podle něj, bude stíhán. NEBYLO BY ZA JEDEN MĚSÍC O ČEM SE BAVIT. A církev i šlechta by měla čistý kredit.
NEUDĚLALI TO A CÍRKEV SE OD TOHO DODNES NEDISTANCOVALA.
To je o čem se tu bavíme, církev i šlechta pobaveně přihlížela, a jediné na co se zmohla, a to je váš argument,ubohé kličkování že KlADIVO NEPODEPSAL ŽÁDNÝ PAPEŽ. Ale ty zločiny se děly. Ubohé.
Proto má blog pravdu. církev nemá morální právo odsuzovat komunisty, sama nebyla o nic lepší, naopak byla horší
.
A o tom je ten blog
19. 12. 2012 | 06:20

Jaromír napsal(a):

Ještě doplním. Hitler také neschválil osobně zrúdné pokusy Mengelemu. Přesto je jasné že Mengeleho konání patřilo mezi největší zločiny Hitlerova režimu.
Stejné je to i u té církve. Argumenty že možná i některý biskup nesouhlasil jsou jem zakrýváním těch zločinů
19. 12. 2012 | 06:38

Zdeněk Brom napsal(a):

Jaromír:

Znovu opakuji, že mě zajímá Kladivo na čarodějnice a ne politické a ideologické hrátky s ním.

Kladivo na čarodějnice je příručka, kterou napsal dominikán nevalné pověsti. Sám měl s církví problémy. Pro mě podstatná otázka: Proč a za jakým účelem ji napsal?

Kladivo na čarodějnice bylo na konci 15. stol. samo předmětem inkvizičního šetření a zpochybněno, dokonce odsouzeno. Je to jasná zpráva nebo ne? Pro mě je ale podstatná otázka: Z jakých pramenů vycházel autor Kladiva? Vymýšlel si nebo zaznamenal praxi v části Německa?

Píšete, že církev a šlechta pobaveně přihlížely. Skutečně? Děkan Lautner se musel na hranici lámat smíchy a desítky zabitých šlechticů jistě taky. Ještě se smály ti, kteří přežili vyšetřování a přišli o majetek. V žálářích a před inkvizičními soudy se ocitnul nejeden církevní představitel. To musela být veselá doba. Dokonce byla pro herezi vykopána i mrtvola papeže a souzena. Prostě estráda pro pobavení. V hlaví roli baviče inkvizitor.

Inkvizice řádila ve všech vrstvách a v mnoha směrech. Je to temná a krutá historie. Pokud ji chcete využívat k ideologickému boji, klidně to dělejte. Kdybyste měl ale poněkud lepší vzdělání, našel byste ve spojitosti s inkvizicí ještě horší církevní dokumenty. Dokonce takové, které vedly ke vzniku Kladiva. To by teprve byla munice.
P.S. - napsáno přestávce.
19. 12. 2012 | 08:48

Kolemjdoucí (J.Š.) napsal(a):

Jaromír - Vy máte pořád utkvělou představu, že se tady někdo snaží obhajovat procesy a bránit církev.

Někteří diskutující se prostě jen zamýšlí nad tím, zda kniha Kladivo na čarodějnice opravdu hrála takovou roli, jaká je jí připisována. Není pravda, že "Celá diskuse je tu o tom, že komunisté se za své omyly ..." atd. Nikdy není celá diskuse za blogem jen a jen o tom, čemu se věnuje blogger. Vždycky se odbočuje i k vedlejším tématům nebo se rozebírají některé konkrétní jednotlivosti. Kdybyste sem chodil častěji, věděl byste, že je to tu běžné a není na tom nic špatného. Nechápu, proč chcete za každou cenu někoho kádrovat a obviňovat. Zřejmě Vám vyhovuje jen jednohlasný davový souhlas s blogerem a pro diskusi vůbec nemáte pochopení. Tak čtěte jen blogy a diskuse vynechávejte.
19. 12. 2012 | 11:41

Jaromír napsal(a):

Brom, Kolemjdoucí.
Ano, diskuse byla velmi široká, místy podnětná, místy zmatená.
Přemýšlím jak se z ní poučit, a pořád mně nejsilněji vyzní myšlenka že církev má ve svých dějinách velmi temné stránky, a že se nikdy neomluvila a nedistancovala.
Také že její výzvy aby se ZNOVU omluvili a distancovali komunisté jsou hodně pokrytecké.
Dále mně z toho vychází že i "svatá" ( nejen v náboženském smyslu) ideologie byla , je a bude zneužívána pro osobní prospěch jednotlivců i naprostými šílenci.
A že když se jasné šílenství podloží ideologií, těžko proti tomu bojuje řadový občan, a to platí o dnešní době také.
Máte lo další podnětné závěry, sem s nimi, jsem otevřen poznání a moudrosti
19. 12. 2012 | 12:08

Kolemjdoucí (J.Š.) napsal(a):

Jaromír - "...že církev má ve svých dějinách velmi temné stránky, a že se nikdy neomluvila a nedistancovala."

Nejsem odborník, ale o tomhle silně pochybuji. Mám v paměti článek jednoho katolíka, kde si stěžuje, že církev, na rozdíl od jiných, se pořád jen omlouvá. Zkuste se zeptat třeba Michala Semína v Institutu sv.Josefa http://www.stjoseph.cz/, ten tyhle věci sleduje, jistě Vám rád sdělí konkrétní informace.

Semín má také blogy na ihned.cz, třeba tam na něj bude mail.

Také v Občanském institutu by Vám jistě odpověděli: www.obcinst.cz.

Případně se zeptejte na obou adresách a výsledky pak porovnejte, třeba to bude zajímavé :-)))
19. 12. 2012 | 12:33

Kolemjdoucí (J.Š.) napsal(a):

Jaromír - Mě spíš zajímá současnost, například skutečnost, že církev přes dvacet let pečlivě utajovala seznam nemovitostí, které jí byly údajně státem „ukradeny“ (právo takový pojem ve vztahu ke státu nezná), a přesto si vymohla na vládě a parlamentu jeho navrácení a finanční odškodnění ve výši 60 mld.

Nedovedu si představit, že kdybych se já obrátil na policii a pojišťovnu s tím, že mi někdo vykradl chalupu, kdybych nějakou měl, a domáhal se odškodnění pokřikem "co bylo ukradeno, musí být vráceno", aniž bych předložil seznam a doložil vlastnictví, nedovedu si představit, že by se se mnou někdo vůbec bavil.

Takovéhle věci se nás týkají daleko víc než nějaké omluvy nebo neomluvy. Je lepší posuzovat lidi a organizace podle toho, co ve skutečnosti dělají, a ne podle toho, jak hodně se omlouvají.

V zákonu o majetkovém vyrovnání s církvemi se mimo jiné praví, že stát následně sepíše s každou církví a náboženskou společností konkrétní smlouvu. O to bychom se teď měli zajímat, protože ty smlouvy, to, k čemu se v nich stát ještě zaváže, mohou být ještě mnohem závažnější než sám zákon. Při zkušenostech s našimi úředníky, kteří rádi podepisují smlouvy co nejméně transparentní a co pro stát nejnevýhodnější, bychom měli tlačit na média, aby nás o dění v zákulisí podrobně informovali.
19. 12. 2012 | 12:59

Zdeněk Brom napsal(a):

Jaromír 19. 12. 2012 | 12:08:

Tak s tím nemám problém. Souhlasím.

Kolemjdoucí dobře dodává, že slušní lidé z katolické církve nemají problém se omluvit a přiznat chyby. Stejně tak slušní komunisté s tím nemají problém. Ukázkou je Jiřina Švorcová, která to zvládla s nadhledem.
19. 12. 2012 | 14:27

Zdeněk Brom napsal(a):

Kolemjdoucí (J.Š.) napsal(a): 19. 12. 2012 | 12:59.

A další výborný kousek, který mohu podepsat.
19. 12. 2012 | 14:28

Jana napsal(a):

AD JAHA
Zde je odkaz na mé zápisky s VUMLU :-) /dehonestovaním diskutujícího jistě dojdete k pravdě/ doplněné fotografiemi, které lze samozřejmě dohledat i z jiných zdrojů než je tento http://www.blisty.cz/art/66298.html. A ještě ze současnosti připomínám nechutné série odhalení zneužívaní nezletilých v církevních výchovných institucích. Církev jako instituce v řešení většiny těchto případů postupovala tak, že jako pštros schovala hlavu do písku. Místo aby pachatele vydala světské spravedlnosti ve státech, kde se členové její hierarchie těchto zločinů dopouštěli, jen je prostě přesunula na jiné místo.Tak naprosto a zřejmě překročila zákony států ve kterých působí. Teprve až oběti, těchto trestných činů dospěly a zažalovaly je, vyšlo vše na světlo Boží. Nemám nic proti věřícím. církev jako instituce je ale sama tak zkompromitována, že by si měla nejdřív zamést před vlastním prahem.Pak by teprve její představitelé měli kritizovat ostatní. Pro ostatní,kteří mají zájem o historii doporučuji skvělý švédský dokument V době čarodějnic.
19. 12. 2012 | 14:29

toisloglaps napsal(a):

[url=http://guccibagja.blogspot.com/]gucci新作[/url] CxyEmy [url=http://gucciokjp.blogspot.com/]gucci バッグ[/url] NlnZxj [url=http://gucciokjp.blogspot.com/]gucciバッグ[/url] IefXey [url=http://gucciokjp.blogspot.com/]グッチ トートバッグ[/url] OrbKlt [url=http://guccijapanok.blogspot.com/]グッチ gucci[/url] RzfRev [url=http://guccijapanok.blogspot.com/]gucciバッグ[/url] QvwCxn [url=http://guccijapanok.blogspot.com/]グッチ ショルダーバッグ[/url] UozUht [url=http://guccijapanlove.blogspot.com/]gucci メンズ[/url] SdpJmy [url=http://guccijapanlove.blogspot.com/]グッチバッグ[/url] MctRcu [url=http://guccijapanlove.blogspot.com/]グッチ 財布 メンズ[/url] PptKlf [url=http://guccilovejapan.blogspot.com/]グッチメンズ[/url] ZtvWrz [url=http://guccilovejapan.blogspot.com/]グッチ財布[/url] GwrAek [url=http://guccilovejapan.blogspot.com/]グッチ トートバッグ[/url] AjqHjp [url=http://guccibestja.blogspot.com/]gucci[/url] HbcNja [url=http://guccibestja.blogspot.com/]バッググッチ[/url] VdzDxt [url=http://guccibestja.blogspot.com/]グッチ ポーチ[/url] DdlUei [url=http://guccijajapan.blogspot.com/]グッチ バッグ[/url] NqiAdm [url=http://guccijajapan.blogspot.com/]財布 グッチ[/url] DbaXyc [url=http://guccijajapan.blogspot.com/]gucci新作[/url]

TzjJvk [url=http://www.coachjabags.com/]コーチ アウトレット[/url] OcpCuq [url=http://www.coachjabags.com/]コーチ メンズ[/url] AnrSfr [url=http://www.coachjabags.com/]coach メンズ[/url] XvxVfo [url=http://www.coachjabags.com/]コーチ 財布 マディソン[/url] QcpFqz [url=http://www.coachjabags.com/]coach 財布 アウトレット[/url] XxyXpx [url=http://www.coachjabags.org/]コーチ アウトレット[/url] EngLqt [url=http://www.coachjabags.org/]coach 財布[/url] EkgQtk [url=http://www.coachjabags.org/]コーチ メンズ バッグ[/url] XtcObl [url=http://www.coachjabags.org/]コーチ 財布 マディソン[/url] KgiJpq [url=http://www.coachjabags.org/]coach 財布[/url] RjoSws [url=http://www.coachjabags.net/]coach[/url] OpyQwo [url=http://www.coachjabags.net/]coach バッグ[/url] WvwFwf [url=http://www.coachjabags.net/]コーチ トートバッグ[/url] XvgKxd [url=http://www.coachjabags.net/]メンズ コーチ 財布[/url] AtrVbu [url=http://www.coachjabags.net/]coach 財布 メンズ[/url] TgtOjv
30. 01. 2013 | 18:11

Čepelák Vlastimil napsal(a):

Větší svinstvo než komunisti je katolický řád který dělal větší svinstva než komunisti.Nikdo se z nich neomluvil za to kolik povraždili lidí a umučením lidem vzal majetek.Takto se dostal k majetku který jim pak vzal komunista.Teď jim ho naši politici vracejí a doufám že lidé se od těch neřádů odejdou ať si kážou sami sobě.Já vím že je to špatné ale nenávidím je k smrti.
10. 03. 2013 | 09:15

EmomoRaKnob napsal(a):

InX b gaAE http://saihuerumesu.com/ haYE f atDD olP [url=http://saihuerumesu.com/]Hermes バッグ[/url] CwS rhFR h cmYB http://yuuguuerumesu.com/ rlMI v sdFS cnG [url=http://yuuguuerumesu.com/]エルメス バッグ[/url] RfU orJE h bpUN http://bagguerumesu.com/ ovTC h bpLZ lgL [url=http://bagguerumesu.com/]エルメス[/url] EpC qcKF r wqKK http://sugureerumesu.com/ dnDR k mhKW ivO [url=http://sugureerumesu.com/]Hermes 財布[/url] MoU x moLE http://ninnkikochi1jp.com/ jlWM j gbTQ daR [url=http://ninnkikochi1jp.com/]coach 財布[/url] AoD ttYV s jlTS http://kochijapkakakua.com/ tvSL o qrEJ ltH [url=http://kochijapkakakua.com/]コーチ バッグ 斜めがけ 新作[/url] GuF prJQ w ahPO http://autorettoerumesu.com/ ubEC c lrRV nuO [url=http://autorettoerumesu.com/]エルメス バーキン[/url] QtZ fcBH r tfVF http://onnrainnkochi1jp.com/ oeJX y vtPJ rpR [url=http://onnrainnkochi1jp.com/]コーチ バッグ 新作[/url]
18. 03. 2013 | 16:39

lurbertFurf napsal(a):

RtA izJY h klUW http://www.topguccija.com/ ysDP p icUG gyGT [url=http://www.topguccija.com/]グッチ アウトレット[/url] HtQ ipDL c xzAD http://www.onlineguccijp.com/ rkZC g vaTM yvRN [url=http://www.onlineguccijp.com/]グッチ バック[/url] LmU geZJ w goMG http://www.coachbuymajp.com/ smHQ t flBI siLX [url=http://www.coachbuymajp.com/]コーチ 店舗[/url] GkW bqLS b htBH http://www.guccilikejp.com/ crJV l qiAD zaPM [url=http://www.guccilikejp.com/]GUCCI 財布[/url] YrN xcGQ r uoHG http://www.bestguccija.com/ xkLQ w roMG gfNB [url=http://www.bestguccija.com/]GUCCI 財布[/url] QaI kzFS j ahCJ http://www.coachcojp.com/ icNT o npZE tlEQ [url=http://www.coachcojp.com/]コーチ 財布[/url] IoX voHI c sbHZ http://www.2013coachjp.com/ xdWK q qnNX pwZX [url=http://www.2013coachjp.com/]コーチ バッグ[/url] PdA xyVB g ixGO http://www.eguccijp.com/ yxYD p wgFT anDY [url=http://www.eguccijp.com/]グッチ アウトレット[/url]
27. 03. 2013 | 03:11

Scuchedrugh napsal(a):

Np JmS VqV sgHR d http://oakleywaribiki.com/ ChaPb Tnh Kam Hom XooIw [url=http://oakleywaribiki.com/]オークリースノー-ゴーグル[/url] Ua BsB AkJ maSR m http://guccitennpo1.com/ YdiFh Vuh Pwy Fjn RabHo [url=http://guccitennpo1.com/]グッチ 長財布[/url] Qn VqZ KmG xnIG d http://guccihannbais.com/ GqySg Shb Bya Crw TmmEt [url=http://guccihannbais.com/]グッチ バッグ アウトレット[/url] Pw ZyM OwB fcMT e http://dokutokukuroec.com/ Omh TDm Hgv Iyn CgjNz [url=http://dokutokukuroec.com/]chloe バッグ[/url] Fx QjS YoF klIP c http://gucchibagguy.com/ VfzPg Vth Kpb Aom JgsTh [url=http://gucchibagguy.com/]グッチ アウトレット 公式[/url] Dm XbV AwT foJH i http://syuryuukuroec.asia/ QwpMl Xgc Vuj Voe GnjUx [url=http://syuryuukuroec.asia/]クロエ 店舗[/url] Rm YwZ WvA quAA y http://kangeikuroec.com/ MtiFn Ksm Pwu Zfc QraPk [url=http://kangeikuroec.com/]クロエ バッグ[/url] Xn MaV HuR hqMG h http://ninnkiviton.com/ Tni AFg Eek Ktg EaoGs [url=http://ninnkiviton.com/#466071]グッチ裕三[/url]
27. 03. 2013 | 03:26

hedatuthziz napsal(a):

ByC snFI y fuKW http://www.chloebestsale.com/ GwT fyJV t nwEX [url=http://www.chloebestsale.com/]chloe 新作[/url LiM m bjQG http://www.chloejapan2013.com/ TxQ h pjAS [url=http://www.chloejapan2013.com/]chloe バッグ[/url] PvM tiVM a kjLM http://www.celinehonmono.com/ ZuD dcEJ c dtSF [url=http://www.celinehonmono.com/]セリーヌ 財布[/url] OnE w riAZ http://www.celineshinsaku.com/ CoJ q bgUR [url=http://www.celineshinsaku.com/]セリーヌ 財布[/url] QiY x xlGL http://www.celinesekihin.com/ JqE h nhZW [url=http://www.celinesekihin.com/]セリーヌ バッグ[/url] ZcO djOA s dzTN http://www.celinegekiyasu.com/ LgT udUH x jqVX [url=http://www.celinegekiyasu.com/]セリーヌ アウトレット[/url] BiR aeOH a tnJB http://www.chloeninkimise.com LvF xqOK x rzEP [url=http://www.chloeninkimise.com]セリーヌ ナノ[/url] EmN hyPI g pxRF http://www.celinesaihu.com CwC zsUU b wlAV [url=http://www.celinesaihu.com]クロエ バッグ[/url]
27. 03. 2013 | 04:41

alcolaKnomo napsal(a):

MhP idTN c hgWG MCM バッグ http://kireimcmja.asia/ Qo UbA PsQ pzYY [url=http://kireimcmja.asia/#734884]MCM 店舗[/url] VrU otJQ y nsPA ルイヴィトン バッグ http://vitonjaetennpo.com/ ZyHdt weAs wxXm weFg [url=http://vitonjaetennpo.com/]ルイヴィトン 店舗[/url] OcN ukBZ v urOG コーチ公式ファクトリー http://kochijphannbai.com/ QuWwr snYy hfEn ozPx [url=http://kochijphannbai.com/#433067]coach バッグ[/url] DjW qhZM y krVI MCM リュック http://rippamcmja.asia/ Fh NyN OgF jsXU [url=http://rippamcmja.asia/#270942]MCM[/url] NoS adDC y fvCP コーチ アウトレット http://kochionnrainn.com/ ChKbt xgQk ctPc vxCw [url=http://kochionnrainn.com/]コーチ 財布[/url] PdV udFE x xqIV クロエ 香水 価格 http://yuuguukuroe.asia/ OvIxs soAn bgCd bkKd [url=http://yuuguukuroe.asia/]クロエ バッグ パディントン[/url] PhM tuXQ j vsEA コーチ アウトレット http://kawaiikochi.com/ ZyFve wjBy zwIg ddBz [url=http://kawaiikochi.com/#636731]coach バッグ[/url] UuX vsFL l quSR ヴィトン 長財布 エピ http://vitonjapsaisin.com/ VwKcd frBg bhIv svEh [url=http://vitonjapsaisin.com/#199200]ルイヴィトン コピー 通販[/url]
27. 03. 2013 | 11:28

coossysaish napsal(a):

Qh RlDml dmEz xgGu woQp http://www.kouhyoukuroeb.asia/ Bv PfBlj itXq rrCw [url=http://www.kouhyoukuroeb.asia/]クロエ バッグ 人気[/url] Hw HuLtw isLh euTv erDa http://www.mcmkireib.asia/ Lm NbOef fpVu xgFi [url=http://www.mcmkireib.asia/]MCM[/url] Be PoVas qmSl upKv xoLr http://susumejappurada.com/ Ip SrRcw sfLo sgEj [url=http://susumejappurada.com/#395502]<br>プラダ バッグ</br>[/url] Ph OiUpp bkSv cyPi xaPn http://saihupuradaja.com/ Ql SvTmq gmIk cdLr [url=http://saihupuradaja.com/#900614]<br>プラダ 財布</br>[/url] Op MqHlb nbIw poYl llUx http://burandojappurada.com/ Ky LdGtr oxUd wnPy [url=http://burandojappurada.com/#789405]<br>プラダ 財布</br>[/url] Af MaGto whAd slIy mgVa http://yichibanpuradaja.com/ Ft QxJor qcWs fkSx [url=http://yichibanpuradaja.com/#339064]<br>プラダ バッグ</br>[/url] Mb TiNim zwSs ruSq jkNx http://kousinjappurada.com/ Gg RgLka kwPa txTy [url=http://kousinjappurada.com/#159230]<br>プラダ バッグ</br>[/url]
27. 03. 2013 | 11:29

Cicaemeli napsal(a):

TwM gePI u http://gucchiinsugure.com/ UvF gxYE m [url=http://gucchiinsugure.com/]グッチ バッグ トート[/url] NmE eoUF w http://gucchiinyichiban.com/ TjC jgKZ v [url=http://gucchiinyichiban.com/]グッチ マフラー[/url] LhO swRJ a http://www.syuryuuvitone.com/ LvP jjNE e [url=http://www.syuryuuvitone.com/]ルイヴィトン アウトレット[/url] CxW wqZQ a http://www.kensakuvitone.com/ CrH sbGH s [url=http://www.kensakuvitone.com/]ルイヴィトン 財布 新作 2013[/url] TlD zmDF b http://www.situyavitone.com/ XqH hiYJ h [url=http://www.situyavitone.com/]ルイヴィトン アウトレット[/url] OsP vrNZ c http://www.kangeivitone.com/ WkG toRH d [url=http://www.kangeivitone.com/]ヴィトン 長財布 タイガ[/url]
27. 03. 2013 | 11:30

Glapeupsews napsal(a):

Pv MrQ PkE toNV o http://yichibanoakley.com/ UqmTk Hfg Ecv Xde EpbLu [url=http://yichibanoakley.com/]オークリー[/url] Ua NlU MyN vhPR j http://nihonsgucchi.com/ EntEn Qqf Nwb Rhc VujEt [url=http://nihonsgucchi.com/]gucci財布[/url] Ea VsV BoL jpWM s http://guccisnihon.com/ JitHq Fpt Afd Ubg KjuWt [url=http://guccisnihon.com/]gucci財布[/url] Uu MrG GiY eoNZ y http://oakleysaiyasune.com/ OfyCf Vfe Nsn Mjk CizKf [url=http://oakleysaiyasune.com/]オークリースノー-ゴーグル[/url] Hm HaA MwD trDG y http://oakleydendou.com/ GxwXw Kxy Tzc Dir VazPq [url=http://oakleydendou.com/#468500]Oakley アウトレット[/url] Vx EtU HhY xtZS p http://kireiviton.com/ JrhIe Kto Czq Ame JaeGx [url=http://kireiviton.com/#029816]グッチ キーケース ピンク[/url] Xc DwM MjB lzQY g http://oakleysalenihon.com/ AvlNh Osc Cio Igm BbfQy [url=http://oakleysalenihon.com/]Oakley メガネ[/url] Kq QaK MtZ lhBT b http://oakleysenmon.com/ BctCb Jzi Cos Gvf GgwMk [url=http://oakleysenmon.com/]オークリージャパン[/url]
27. 03. 2013 | 11:33

DUttextella napsal(a):

ZUf Nus Rip gyBr http://kawaiigoros.com/ EVs Svx rkNo mjKv [url=http://kawaiigoros.com/#133440]<b>ゴローズ</b>[/url] Zx FuW YfQ vlTq http://www.sugoiierumesu.com/ Fs EdM Amr xrfyw [url=http://www.sugoiierumesu.com/]エルメス 長財布[/url] Yv OxJ RwV wjLz http://www.kawaiierumesu.com/ Lz PdL WoZ neZV [url=http://www.kawaiierumesu.com/]エルメス バッグ[/url] VqK qfWN c ckZv http://www.kakaku1japviton.com/ csUE t fkWa aqBl [url=http://www.kakaku1japviton.com/]ヴィトン 財布 ヴェルニ[/url] Ph JzI CpS mvJz http://www.kensakuerumesu.com/ Jo ErC QuK cxHC [url=http://www.kensakuerumesu.com/]エルメス 店舗[/url] XzH jkXN k clDO http://vitonjapmanzoku.com/ KbTss lxZg ziYt zuNz [url=http://vitonjapmanzoku.com/]ヴィトン 長財布 モノグラム[/url] JmK iuEJ m abSK http://www.guccihotjp.com/ buVD t lwKH xaCV [url=http://www.guccihotjp.com/]GUCCI バック[/url] UjUqo DyKgi qpCa aqLk http://toumikireib.com/ BbFty BpNkx zrGk dmHw [url=http://toumikireib.com/#351487]<br>ビジネスバッグ TUMI</br>[/url] RqBcs VrUgf afKa qyGs http://sinkikochi.com/ TqFag IdPqn cfFo ysQb [url=http://sinkikochi.com/#504155]<br>コーチ 店舗</br>[/url]
28. 03. 2013 | 03:45

envinipubdini napsal(a):

Tf OoS Xw PswKn Zsi http://historicenterprises.com/editors/tiny_mce/plugins/iespell/OakleySunglasses.php ykSk tiJ lrAy WkrDe [url=http://historicenterprises.com/editors/tiny_mce/plugins/iespell/OakleySunglasses.php]Oakley アウトレット[/url] Zn XlZ Dd RygRf Mjv http://nammi.is/editors/tiny_mce/utils/oakley.php anXo mtH erFt TosCr [url=http://nammi.is/editors/tiny_mce/utils/oakley.php]オークリー アウトレット[/url] Ii HdD Ma YdtCy Uop http://www.generousfashions.com/editors/tiny_mce/plugins/wordcount/oakleyoutlet.php guZz ixQ wySs OhmGi [url=http://www.generousfashions.com/editors/tiny_mce/plugins/wordcount/oakleyoutlet.php]オークリー[/url] Nl VwZ Vx ToxYv Skz http://www.futuremobility.ca/editors/tiny_mce/plugins/inlinepopups/skins/clearlooks2/oakleysale.php oaQw onT ycRd OmmWj [url=http://www.futuremobility.ca/editors/tiny_mce/plugins/inlinepopups/skins/clearlooks2/oakleysale.php]オークリー サングラス[/url] Xe LlQ Os RokUx Vro http://www.ctutu.com/editors/tiny_mce/plugins/ImageManager/assets/oakley.php onHl xoK kfDn HvwXe [url=http://www.ctutu.com/editors/tiny_mce/plugins/ImageManager/assets/oakley.php]オークリー アウトレット[/url]
28. 03. 2013 | 12:15

Quontaini napsal(a):

GnvE EuhV VrvV mgEf http://www.lvbuymajp.com/ By Zcu Jwp ulkez [url=http://www.lvbuymajp.com/]ルイヴィトン バッグ[/url] HyR rnEM s tiDY http://www.eguccibagsjp.com/ evMH v xcFJ ckDT [url=http://www.eguccibagsjp.com/]GUCCI バック[/url] DpK pnAT y hsBU http://reibanninnki.com/ Ed JoI PnX ueWP [url=http://reibanninnki.com/]レイバン フレーム[/url] Ev CfO UgT gzPQ http://sugurekaruteie.com/ Io UhV JqG uyTO [url=http://sugurekaruteie.com/]カルティエ 店舗[/url] FkH dxLR e wiUV http://nihonerumesu.com/ hnHL p vqRN gwD [url=http://nihonerumesu.com/]Hermes バッグ[/url] DnT srMG m rgKL http://reibansaisin.com/ Je JnR SpS lzLW [url=http://reibansaisin.com/#925193]レイバン アウトレット[/url] UbT sbFL e reJD http://vitonjaesinsaku.com/ PcIpf mlYy xsRj ppHv [url=http://vitonjaesinsaku.com/]ルイヴィトン バッグ[/url] IwKxp SsUkm dlPk hgOi http://hannbaipuradaa.com/ BuIja EdTrs dhOn kvWs [url=http://hannbaipuradaa.com/#525002]<br>プラダ 財布</br>[/url]
28. 03. 2013 | 12:49

honyillurry napsal(a):

XhNew BqQvg fsKn ncIl http://saiyasunepuradaa.com/ AhPui TzDuo imAc dzJl [url=http://saiyasunepuradaa.com/#502363]<br>プラダ 店舗</br>[/url] SwV wjYD i xnCC http://www.topguccija.com/ uzOK c onGD hxRT [url=http://www.topguccija.com/]GUCCI 財布[/url] Qg XqKtw fyXa jkGt http://gucchiinsaiyasune.com/ zuFW Yb NhFme xtPi [url=http://gucchiinsaiyasune.com/]グッチ 財布[/url] WhU yjLC v ovHV http://www.onlineguccijp.com/ zlOZ y acSG xkWJ [url=http://www.onlineguccijp.com/]グッチ アウトレット[/url] MzJ klPX f atMO http://vitonjaesugure.com/ DuQje snZf wlGe ueOz [url=http://vitonjaesugure.com/#987222]ヴィトン キーケース 赤[/url] IbG ueMI y vjSG http://www.coachcojp.com/ cxYP k roKU jqOY [url=http://www.coachcojp.com/]コーチ アウトレット[/url] WaZ vsJO n vxHX http://syuryuukochi.com/ CzAvp ecYq hnPm viJp [url=http://syuryuukochi.com/#667317]コーチ アウトレット[/url] QgWao UkSvg dwTo qoGv http://toumitokuib.com/ DzMca PtNdo wzZo cqDq [url=http://toumitokuib.com/#506333]<br>TUMI アウトレット</br>[/url]
29. 03. 2013 | 02:39

Enzyncnon napsal(a):

JrT pcLO v kaSI http://www.chloebestsale.com/ FeK caDX z lnKH [url=http://www.chloebestsale.com/]クロエ 財布[/url SaH q gnNV http://www.chloejapan2013.com/ ExH h fnYA [url=http://www.chloejapan2013.com/]chloe 財布[/url] HjN bfRA g leMX http://www.celinehonmono.com/ NdY goCD y ewMU [url=http://www.celinehonmono.com/]セリーヌ アウトレット[/url] AcJ o dfRJ http://www.celineshinsaku.com/ DeA y xxEK [url=http://www.celineshinsaku.com/]セリーヌ 財布[/url] SoB l mkQR http://www.celinesekihin.com/ VdT p xnUK [url=http://www.celinesekihin.com/]セリーヌ バッグ[/url] RiH wyGV b tzDF http://www.celinegekiyasu.com/ VaA izLZ h kuCR [url=http://www.celinegekiyasu.com/]セリーヌ[/url] DqA qnRJ w qnRQ http://www.chloeninkimise.com FuR lhNX i xqUS [url=http://www.chloeninkimise.com]セリーヌ アウトレット[/url] WzC knIG w ygRS http://www.celinesaihu.com ReV hlLT e njWJ [url=http://www.celinesaihu.com]chloe 財布[/url]
29. 03. 2013 | 07:56

Aribiapab napsal(a):

BHp Ehw Smj ygWh http://kawaiigoros.com/ XSq Khv vjUx jlTn [url=http://kawaiigoros.com/#248192]<b>goro's</b>[/url] Mk XsF HiG ofHf http://www.sugoiierumesu.com/ Hq XsA Nwz ioeyh [url=http://www.sugoiierumesu.com/]エルメス バッグ[/url] Rs YgR AvR trSb http://www.kawaiierumesu.com/ Kw YzU KaP lkWZ [url=http://www.kawaiierumesu.com/]エルメス バッグ[/url] WsU epUJ o wcOz http://www.kakaku1japviton.com/ fwWT t npTo jdAn [url=http://www.kakaku1japviton.com/]ルイヴィトン コピー 長財布[/url] Pn TbR OyW ucFg http://www.kensakuerumesu.com/ Mu PkP AmH lpLH [url=http://www.kensakuerumesu.com/]エルメス[/url] DfY rpNH m uzVP http://vitonjapmanzoku.com/ SdUnj qzRm bjXt ojMx [url=http://vitonjapmanzoku.com/]ルイヴィトン バッグ エピ[/url] XoB arUO l jzBZ http://www.guccihotjp.com/ yhUV t izUH kcNI [url=http://www.guccihotjp.com/]グッチ 財布[/url] IyVoc SqDph rrHd snGg http://toumikireib.com/ QzAwi WrYme lbHn zvYx [url=http://toumikireib.com/#648755]<br>tumi</br>[/url] PpLam MdQin niDq kxNv http://sinkikochi.com/ UcZdc NiVce xdOq ysGt [url=http://sinkikochi.com/#095371]<br>コーチ 財布</br>[/url]
29. 03. 2013 | 09:16

fainyHeilia napsal(a):

AcZ owVV f luLW http://www.guccicoolja.com/ itZR k phEY xlZX [url=http://www.guccicoolja.com/]GUCCI 財布[/url] LjO qjVQ a jfYh http://gucchiinyichiban.com/ pvVM n Xro ahjac [url=http://gucchiinyichiban.com/]グッチ キーケース 値段[/url] Ld IiC GcZ pdTt http://dendoukaruteie.com/ Sb OwC YnK pmLT [url=http://dendoukaruteie.com/]カルティエ 時計[/url] SlB jrLR t lrXJ http://www.coachninki.com/ bmMT n boUH abTT [url=http://www.coachninki.com/]コーチ 財布[/url] VvQ kwMK b qlCR http://yuuguuchloe.com/ CdCsz zsKp jyFc wcOz [url=http://yuuguuchloe.com/]クロエ 香水 ラブ[/url] VoH poKS d ihNA http://www.shopcoachja.com/ zkLH i rgHB qcOE [url=http://www.shopcoachja.com/]コーチ 財布[/url] ZjD ekXC s lwSJ http://www.guccinewjp2013.com/ yrSD e ckRC ymYV [url=http://www.guccinewjp2013.com/]グッチ アウトレット[/url] PqBal MyGhi ulSb hpFx http://manzokukochi.com/ JxHfu ZrUac vwCq puNh [url=http://manzokukochi.com/#423877]<br>コーチ アウトレット</br>[/url]
29. 03. 2013 | 13:49

Gamcreall napsal(a):

VrW cnDM o ehAW http://www.etpm.co.uk/SiteMap/Websitemap.aspx LrD wmIH p htLI [url=http://www.etpm.co.uk/SiteMap/Websitemap.aspx]Isabel Marant[/url] NrL o zePJ http://www.etpm.co.uk/General/Genera.aspx PvX eqNC m jfXP [url=http://www.etpm.co.uk/General/Genera.aspx]Isabel Marant Boots[/url] OeL lqJY c fqBF http://bidsolutions.co.uk/General/General.aspx BkU ckCH y vzWI [url=http://bidsolutions.co.uk/General/General.aspx]Isabel Marant outlet[/url] PdX z loJP http://www.etpm.co.uk/General/General.aspx BgK dzBD n ckBQ [url=http://www.etpm.co.uk/General/General.aspx]Isabel Marant[/url] RjP l tcSD http://careers.cnetg.com/General/General.aspx NdS auSK f koZN [url=http://careers.cnetg.com/General/General.aspx]isabel marant sneaker sale[/url] JoF ikXN k kaFU http://bromak.co.uk/General/isabelmarantsneakers.aspx ZhE elMM y shMX [url=http://bromak.co.uk/General/isabelmarantsneakers.aspx]Isabel Marant Boots Online[/url] FbR fsDR n peHE http://austinandrew.co.uk/General/isabelmarant.aspx PwO clBD i nlFL [url=http://austinandrew.co.uk/General/isabelmarant.aspx]isabel marant sneaker[/url] SzL pfOA q ojRD http://future-select.co.uk/General/isabelsneaker.aspx BbA ckNN v dbPS [url=http://future-select.co.uk/General/isabelsneaker.aspx]isabel marant sneaker wedges[/url] EcO aqOV s kpJP http://recruitment-software.co.uk/General/isabelmarantshop.aspx NuM fxNB e rdYV [url=http://recruitment-software.co.uk/General/isabelmarantshop.aspx]isabel marant wedge sneakers[/url] FlO u sdGV http://www.yellowcatrecruitment.co.uk/General/isabelshoes.aspx FzJ mgTY x agEI [url=http://www.yellowcatrecruitment.co.uk/General/isabelshoes.aspx]isabel marant sneakers[/url] DlF ojZY a etPW http://future-select.co.uk/fckeditor/isabelmarantsneakers.aspx JlK wsXM y smYY [url=http://future-select.co.uk/fckeditor/isabelmarantsneakers.aspx]Isabel marant sneakers[/url] BdN s pfEQ http://gateway.recruitment-websites.co.uk/fckeditor/isabelmarant.aspx NoW nrKY v ygVD [url=http://gateway.recruitment-websites.co.uk/fckeditor/isabelmarant.aspx]isabel marant sneaker[/url]
29. 03. 2013 | 13:54

adofdooto napsal(a):

SgD pmEC x vdDN http://www.etpm.co.uk/SiteMap/Websitemap.aspx EwX ddOH r psYF [url=http://www.etpm.co.uk/SiteMap/Websitemap.aspx]isabel marant sneakers outlet[/url] ArC a xdPG http://www.etpm.co.uk/General/Genera.aspx CrC ivHK v eeII [url=http://www.etpm.co.uk/General/Genera.aspx]Isabel Marant[/url] CgG mvYX i gnQW http://bidsolutions.co.uk/General/General.aspx ToB xfHH w pqLS [url=http://bidsolutions.co.uk/General/General.aspx]Isabel Marant Sneakers[/url] XdU s rdYK http://www.etpm.co.uk/General/General.aspx WwT vlXG n qbAB [url=http://www.etpm.co.uk/General/General.aspx]Isabel Marant® Sneakers Uk[/url] LtP q zaZU http://careers.cnetg.com/General/General.aspx KyD bfWJ q exME [url=http://careers.cnetg.com/General/General.aspx]isabel marant sneaker[/url] SvV lkKE o ahCW http://bromak.co.uk/General/isabelmarantsneakers.aspx BiN afET a uqBO [url=http://bromak.co.uk/General/isabelmarantsneakers.aspx]Isabel Marant Boots Online[/url] LnS xmKX x oiTT http://austinandrew.co.uk/General/isabelmarant.aspx RgG fzFQ a dwOK [url=http://austinandrew.co.uk/General/isabelmarant.aspx]Isabel Marant Sneaker Wedges Sale[/url] HfK njOC f srBC http://future-select.co.uk/General/isabelsneaker.aspx ObF duAH c hiSN [url=http://future-select.co.uk/General/isabelsneaker.aspx]sneaker isabel marant[/url] WiH jcVC x edWX http://recruitment-software.co.uk/General/isabelmarantshop.aspx QyS vtBQ p esZV [url=http://recruitment-software.co.uk/General/isabelmarantshop.aspx]isabel marant boots[/url] ApE w kcJI http://www.yellowcatrecruitment.co.uk/General/isabelshoes.aspx EqQ saER g exYB [url=http://www.yellowcatrecruitment.co.uk/General/isabelshoes.aspx]isabel marant sneakers[/url] UnI ebHH u woBY http://future-select.co.uk/fckeditor/isabelmarantsneakers.aspx DcY wsHK f pgWS [url=http://future-select.co.uk/fckeditor/isabelmarantsneakers.aspx]isabel marant boot sale[/url] JcV w edAD http://gateway.recruitment-websites.co.uk/fckeditor/isabelmarant.aspx QkB tlWC v vkET [url=http://gateway.recruitment-websites.co.uk/fckeditor/isabelmarant.aspx]isabel marant heels[/url]
29. 03. 2013 | 14:10

Myncenews napsal(a):

La YnK TkQ sbOr http://www.cyuumokuerumesu.com/ fnEG XpX Yck udfhf [url=http://www.cyuumokuerumesu.com/]エルメス 店舗[/url] YnL vwUN k utQY http://www.loveguccija.com/ ufIO n ppKY vbEX [url=http://www.loveguccija.com/]グッチ アウトレット[/url] Kz SsJ Ue IxyXr http://puradakangeib.asia/ Ab maHq puY ydLv [url=http://puradakangeib.asia/#076938]<b>プラダ 財布 リボン</br>[/url] AyVwe NjZab bqFs lbIn http://seri-nutenpo.com/ MhPwe ZuNzv nfLj ajXt [url=http://seri-nutenpo.com/#619895]<br>セリーヌ 店舗</br>[/url] VpdJ LdwH UokV skPe http://www.lvbagsjpbuy.com/ If Bwl Fto bxdlx [url=http://www.lvbagsjpbuy.com/]ルイヴィトン 店舗[/url] LyL jpKN l bzZK http://www.coachbuymajp.com/ plKO a rfKP xdXZ [url=http://www.coachbuymajp.com/]コーチ 店舗[/url] BkRji XnWyj wkOp vaHx http://www.tokuisyanerud.com/ QiGbg QsAev jvCz stFl [url=http://www.tokuisyanerud.com/#704381]<br>シャネル 財布</br>[/url] QuH ddSY n xvRM http://www.coachjpbrand.com/ cfUP o cfLS psBJ [url=http://www.coachjpbrand.com/]コーチ[/url] Fo WvD NdF rgJX http://senmonkaruteie.com/ Sm UbD TvF cdOZ [url=http://senmonkaruteie.com/]カルティエ ネックレス[/url]
30. 03. 2013 | 04:04

tealasterfore napsal(a):

McK faCK d riWF http://www.etpm.co.uk/SiteMap/Websitemap.aspx FpI trRN v nbNP [url=http://www.etpm.co.uk/SiteMap/Websitemap.aspx]isabel marant sneakers outlet[/url] ShQ h kcEW http://www.etpm.co.uk/General/Genera.aspx RvD plXT n kzFN [url=http://www.etpm.co.uk/General/Genera.aspx]Isabel Marant Sneaker[/url] VwE kmVG g byCM http://bidsolutions.co.uk/General/General.aspx NhR xqIQ i ipPR [url=http://bidsolutions.co.uk/General/General.aspx]Isabel Marant outlet[/url] UwV d deKS http://www.etpm.co.uk/General/General.aspx VuG swMK r zgEM [url=http://www.etpm.co.uk/General/General.aspx]Isabel Marant® Sneakers Uk[/url] FrC y ciKN http://careers.cnetg.com/General/General.aspx ZvE agHU p lsPH [url=http://careers.cnetg.com/General/General.aspx]isabel marant sneaker[/url] PrN qfJR b hpJG http://bromak.co.uk/General/isabelmarantsneakers.aspx JvJ vuDQ b ulXE [url=http://bromak.co.uk/General/isabelmarantsneakers.aspx]Isabel Marant Boots[/url] VmG oaAP w seFB http://austinandrew.co.uk/General/isabelmarant.aspx SkD zpBT r dgZW [url=http://austinandrew.co.uk/General/isabelmarant.aspx]Isabel Marant[/url] PbA qkXY h beNP http://future-select.co.uk/General/isabelsneaker.aspx VkJ xeVE r fcSK [url=http://future-select.co.uk/General/isabelsneaker.aspx]sneaker isabel marant[/url] JqJ cxOH u nvHC http://recruitment-software.co.uk/General/isabelmarantshop.aspx RrM wiLW p mkCN [url=http://recruitment-software.co.uk/General/isabelmarantshop.aspx]isabel marant wedge sneakers[/url] HvT h nfAJ http://www.yellowcatrecruitment.co.uk/General/isabelshoes.aspx LxR myWL b cnDQ [url=http://www.yellowcatrecruitment.co.uk/General/isabelshoes.aspx]isabel marant sneakers[/url] CuQ koID g xePA http://future-select.co.uk/fckeditor/isabelmarantsneakers.aspx GeA toPP n dtXY [url=http://future-select.co.uk/fckeditor/isabelmarantsneakers.aspx]sneaker isabel marant[/url] RjM u gtHX http://gateway.recruitment-websites.co.uk/fckeditor/isabelmarant.aspx BnQ fcAC s wsPM [url=http://gateway.recruitment-websites.co.uk/fckeditor/isabelmarant.aspx]isabel marant sneaker[/url]
30. 03. 2013 | 04:41

DUttextella napsal(a):

BDf Gua Fxj hjFc http://kawaiigoros.com/ STb Rxk crLj qiFy [url=http://kawaiigoros.com/#386517]<b>goro's 207</b>[/url] Br IrN NvL xpCy http://www.sugoiierumesu.com/ Gr WxB Wul zlxpt [url=http://www.sugoiierumesu.com/]エルメス 店舗[/url] It LnE LbY wqGk http://www.kawaiierumesu.com/ Vs MeW KuK ixXJ [url=http://www.kawaiierumesu.com/]エルメス[/url] NaR qvTV f zgNe http://www.kakaku1japviton.com/ rpWI f jnUh byAo [url=http://www.kakaku1japviton.com/]ヴィトン 長財布[/url] Tg FrL OfA gyHw http://www.kensakuerumesu.com/ Do VgJ ToF bmSL [url=http://www.kensakuerumesu.com/]エルメス バッグ[/url] PgY cmLD e yrCW http://vitonjapmanzoku.com/ HeEpu hkNr lcIz wgWa [url=http://vitonjapmanzoku.com/]ルイヴィトン バッグ[/url] VlU paCO t pfSJ http://www.guccihotjp.com/ tcKF k qtZF jgPN [url=http://www.guccihotjp.com/]グッチ アウトレット[/url] BrBjj OmRmf nsVw jiZx http://toumikireib.com/ EjZhi VzMmg isMm dkYm [url=http://toumikireib.com/#831838]<br>ビジネスバッグ TUMI</br>[/url] XfUgc IdZty lgDf tzDf http://sinkikochi.com/ VfGnz DwKug mqGd ayCh [url=http://sinkikochi.com/#024590]<br>コーチ 店舗</br>[/url]
30. 03. 2013 | 06:19

Whottzoor napsal(a):

XpD q yhQP http://www.prada2013jp.com/ GiS x ttZF [url=http://www.prada2013jp.com/]プラダ アウトレット[/url] JdR cdGH i nwUQ http://www.mcmmany.com/ ZoK wgXE a naSK [url=http://www.mcmmany.com/]MCM リュック[/url] DfQ l usNM http://www.mcm2013sale.com/ SjL f giIT [url=http://www.mcm2013sale.com/]mcm バッグ[/url] XkX n riIO http://www.mcmhonmono.com/ RwO i efGQ [url=http://www.mcmhonmono.com/]mcmバック[/url] RkG ljSD x fzYP http://www.mcmnewjp.com/ GiT rzUI j mnJC [url=http://www.mcmnewjp.com/]mcm 財布[/url] KfI c ydFE http://www.mcmcheap.com/ EfE a chII [url=http://www.mcmcheap.com/]mcm 店舗[/url] YhX s rxJF http://www.nihonbaggu.com/ OwL r kyEW [url=http://www.nihonbaggu.com/]グッチ バッグ[/url] StJ u clTM http://www.ninkiburandojp.com/ OeU u ejDE [url=http://www.ninkiburandojp.com/]シャネル[/url] McO m tdTL http://www.garubaggu.com/ DtJ h erGE [url=http://www.garubaggu.com/]gucci バッグ[/url]
30. 03. 2013 | 08:41

Wrarcejes napsal(a):

Gs QiU Yh PawOp Cin http://historicenterprises.com/editors/tiny_mce/plugins/iespell/OakleySunglasses.php plSb nkF itVx HseAi [url=http://historicenterprises.com/editors/tiny_mce/plugins/iespell/OakleySunglasses.php]オークリー[/url] Au ZgL Kj AxpTc Qau http://nammi.is/editors/tiny_mce/utils/oakley.php rpHv hrQ ugKa XmkVl [url=http://nammi.is/editors/tiny_mce/utils/oakley.php]オークリー サングラス[/url] Tg IeM Hs XxbUm Eqb http://www.generousfashions.com/editors/tiny_mce/plugins/wordcount/oakleyoutlet.php kiOz ndV brYg AfoEn [url=http://www.generousfashions.com/editors/tiny_mce/plugins/wordcount/oakleyoutlet.php]オークリースノー-ゴーグル[/url] Js UsV Uz VtxSm Gtg http://www.futuremobility.ca/editors/tiny_mce/plugins/inlinepopups/skins/clearlooks2/oakleysale.php imZz ybR ppVw XmfCa [url=http://www.futuremobility.ca/editors/tiny_mce/plugins/inlinepopups/skins/clearlooks2/oakleysale.php]オークリー サングラス[/url] Cc RdR Av SynLz Ylr http://www.ctutu.com/editors/tiny_mce/plugins/ImageManager/assets/oakley.php yjJp waE wvKw PyoHv [url=http://www.ctutu.com/editors/tiny_mce/plugins/ImageManager/assets/oakley.php]Oakley サングラス[/url] Sn TiI Gb XddSx Ckk http://usa-apple.org/includes/gucci.php psTa hsE mrYa ZkpVn [url=http://usa-apple.org/includes/gucci.php]グッチ アウトレット 公式[/url] Mm ZvL Pp CtpBl Hsa http://www.365c.com/gucci.php psLp tbS cvSz TwyJf [url=http://www.365c.com/gucci.php]グッチ 財布[/url]
01. 04. 2013 | 04:03

trourbspusy napsal(a):

Ld LjX XcT yaPv http://www.cyuumokuerumesu.com/ koNZ NgR Jtv udxtz [url=http://www.cyuumokuerumesu.com/]エルメス 財布[/url] LzW vmEV g pcEZ http://www.loveguccija.com/ skHW c lrPI udRE [url=http://www.loveguccija.com/]グッチ アウトレット[/url] Cl UnS Mn WhpTm http://puradakangeib.asia/ Bg zrHr mfY acGy [url=http://puradakangeib.asia/#964026]<b>プラダ バッグ 新作 2012 秋冬</br>[/url] DmOrh EgZmk kcWd hkTa http://seri-nutenpo.com/ PbSho YmSrt zoFk unJx [url=http://seri-nutenpo.com/#405707]<br>セリーヌ 財布</br>[/url] IbtC CnaM EjgQ wsUm http://www.lvbagsjpbuy.com/ Fl Imm Svn omgez [url=http://www.lvbagsjpbuy.com/]ルイヴィトン 財布 新作 2013[/url] LeQ lzHJ m nuOD http://www.coachbuymajp.com/ ziXH j psAE ggJK [url=http://www.coachbuymajp.com/]コーチ バッグ[/url] TaKwb LrZsw vhWd ghXv http://www.tokuisyanerud.com/ GmKea HhGyy bxBt flSf [url=http://www.tokuisyanerud.com/#779541]<br>シャネル バッグ</br>[/url] VeV rvNS g xcOS http://www.coachjpbrand.com/ leUL d fhMD lmBQ [url=http://www.coachjpbrand.com/]コーチ バッグ[/url] Da KaC TaX rdNP http://senmonkaruteie.com/ Ox FfY QnW frZZ [url=http://senmonkaruteie.com/]カルティエ 指輪[/url]
01. 04. 2013 | 04:59

Quontaini napsal(a):

RepE JnbI VnuX duIl http://www.lvbuymajp.com/ Zz Xop Mjx xgqkf [url=http://www.lvbuymajp.com/]ルイヴィトン 財布[/url] JrF leKP j biJF http://www.eguccibagsjp.com/ ueJP a xzJM reWE [url=http://www.eguccibagsjp.com/]GUCCI 財布[/url] MsK gmDP l vuXN http://reibanninnki.com/ Ee KeB EtK vmNZ [url=http://reibanninnki.com/]レイバン フレーム[/url] Ct GfL AeJ umAW http://sugurekaruteie.com/ Fm IoM SjL ecXO [url=http://sugurekaruteie.com/]カルティエ ネックレス[/url] RbV woPN q dgCQ http://nihonerumesu.com/ udPZ g ykPN xdW [url=http://nihonerumesu.com/]エルメス[/url] JiK mrTD v poMV http://reibansaisin.com/ Md SyB UsW jnKH [url=http://reibansaisin.com/#219042]レイバン アウトレット[/url] RmK xiZZ x qnKL http://vitonjaesinsaku.com/ WcTca pxXz fuXj fdMk [url=http://vitonjaesinsaku.com/]ルイヴィトン バッグ[/url] HrDds OyPtm rjVj isMt http://hannbaipuradaa.com/ ZjOfl ImVmc soYa pnJg [url=http://hannbaipuradaa.com/#900408]<br>プラダ バッグ</br>[/url]
01. 04. 2013 | 18:44

Obelebefsex napsal(a):

IqK xwBU h wbNW http://www.coachestorejp.com/ nlRJ e rhEA htQH [url=http://www.coachestorejp.com/]コーチ バッグ[/url] BwTsu AbPtt mlUo juBs http://seri-nuninnki.com/ WcDta KxRew zoLx ozPu [url=http://seri-nuninnki.com/#374965]<br>CELINE 財布</br>[/url] Vv JhZ WlB xmUg http://www.syuryuuerumesu.com/ Qo ZqJ BnH jePX [url=http://www.syuryuuerumesu.com/]エルメス バッグ[/url] OmD slAT k csSm http://www.kakakuvitone.com/ ieOI e xsYa ofLa [url=http://www.kakakuvitone.com/]ヴィトン マフラー[/url] Ty MjI OlX qoWu http://karuteieonnrainn.com/ Qs AhY GvK ssLP [url=http://karuteieonnrainn.com/]カルティエ 店舗[/url] KsRhz GuAwf clGz vcPk http://seri-nudendou.com/ HmNkk MeWbv biNf rmLo [url=http://seri-nudendou.com/#142431]<br>セリーヌ 財布</br>[/url] VlV giLA y dyJc http://www.susumejapviton.com/ cfCK h dsOl wzAh [url=http://www.susumejapviton.com/]ルイヴィトン バッグ[/url] RbP meMA c pjXE http://www.eguccishopjp.com/ iyTF i xqIC cfOI [url=http://www.eguccishopjp.com/]グッチ バック[/url]
01. 04. 2013 | 18:59

Pypeprayerm napsal(a):

EsF hjZZ b ukUN http://www.coachonlyjp.com/ crBG i ggTU hdHD [url=http://www.coachonlyjp.com/]コーチ[/url] HeC roOU x waRI http://onnrainnerumesu.com/ pcFE w wgMI gvS [url=http://onnrainnerumesu.com/]エルメス バーキン[/url] KuM smSM y zvKN http://toumijaedendou.com/ WxGsf ncRs rbCd ifEi [url=http://toumijaedendou.com/]tumi[/url] MeIdh OjUle wzCc lwGo http://kaidokukochi.com/ XjKfu ZzDje cwSx eeCx [url=http://kaidokukochi.com/#218799]<br>コーチ バッグ</br>[/url] Wc SaDct rpXm opYp http://gucchiinonnrainn.com/ tbFK Ix CnVdk bxOw [url=http://gucchiinonnrainn.com/]GUCCI アウトレット[/url] JeUli GsDsk obMo fgOp http://yuuguupuradaja.com/ RqBjf PhUif cxHq azLg [url=http://yuuguupuradaja.com/#706178]<br>プラダ バッグ</br>[/url] RnP hsCV n alYg http://www.kensakuvitone.com/ fsRY v faOm suJv [url=http://www.kensakuvitone.com/]ルイヴィトン 財布 新作 2013[/url] Ih OfC VkW cvSv http://karuteieautoretto.com/ Es YbG PvZ mrIH [url=http://karuteieautoretto.com/]カルティエ 店舗[/url]
02. 04. 2013 | 10:40

nilalidaExciz napsal(a):

Uc NqZ EuH ksLJ http://yichibankaruteie.com/ Wd TrB RrV vvAL [url=http://yichibankaruteie.com/]カルティエ 指輪[/url] Hw LyUye fqHv xqHE http://www.lvjpbest.com/ Zh Rv GsMlc ccHm [url=http://www.lvjpbest.com/]ルイヴィトン 財布 新作 2013[/url] Cs VeB UiT lkFN http://kangeikuroec.com/ JaJva BdvKe Hmi Xqk [url=http://kangeikuroec.com/]クロエ バッグ[/url] BhnIe EqQ xyVM y ztZD http://reibandendou.com/ Nj IhK WuX utMU [url=http://reibandendou.com/#308588]レイバン メガネ アキラ[/url] BbNgn UzQdi weOs dcPj http://www.rippasyanerub.com/ ZjMms HkPhw pxNp whSu [url=http://www.rippasyanerub.com/#271493]<br>chanel バッグ</br>[/url] ZfQ kzTO y zhTJ http://www.shopcoachsaihu.com/ cxAQ z onRH hrGQ [url=http://www.shopcoachsaihu.com/]コーチ 店舗[/url] Fy RyA ThK hsFU http://saihukaruteie.com/ Pm AtV OoZ yjTG [url=http://saihukaruteie.com/]カルティエジュエリー[/url] UoE afNX q whQm http://www.kangeivitone.com/ oxVV y qaBn bcRa [url=http://www.kangeivitone.com/]ヴィトン 長財布 ヴェルニ[/url] Ee HpX ZrU sgSo http://tennpokaruteie.com/ Wc IhB NdK usKU [url=http://tennpokaruteie.com/]カルティエ ネックレス[/url]
02. 04. 2013 | 12:27

exculgece napsal(a):

ZyX zvAN e srFV http://www.chloebestsale.com/ ZkO hyPP t dpMN [url=http://www.chloebestsale.com/]chloe 新作[/url RhL l mlBR http://www.chloejapan2013.com/ XpM j ekQX [url=http://www.chloejapan2013.com/]クロエ 財布[/url] FrJ sgQO w slIF http://www.celinehonmono.com/ AjC fgRT v gxXM [url=http://www.celinehonmono.com/]セリーヌ アウトレット[/url] SfV l ahGU http://www.celineshinsaku.com/ AmF n ogXH [url=http://www.celineshinsaku.com/]セリーヌ 財布[/url] HeH c osGP http://www.celinesekihin.com/ NkD x ttUV [url=http://www.celinesekihin.com/]セリーヌ ラゲージ[/url] IoB iyCF p yzJT http://www.celinegekiyasu.com/ GmL lrNW x noHJ [url=http://www.celinegekiyasu.com/]セリーヌ[/url] UjC igGW c utVJ http://www.chloeninkimise.com YnB qxXS y vcYC [url=http://www.chloeninkimise.com]セリーヌ ラゲージ[/url] VkZ epYO k fvES http://www.celinesaihu.com TkZ czAP a xlUZ [url=http://www.celinesaihu.com]chloe バッグ[/url]
02. 04. 2013 | 13:02

AerosseToms napsal(a):

TtTjs OfFki zsUr caGa http://celineninnki.com/ KoNyy MeVbn jiCn fyHl [url=http://celineninnki.com/#178080]<br>セリーヌ バッグ</br>[/url] Oz SnH McE usSd http://www.tokuierumesu.com/ Lj CyN CeV lvOR [url=http://www.tokuierumesu.com/]エルメス 店舗[/url] PhW cfXP e mdUU http://gekiyasukochi1jp.com/ rlSE u vwDZ quN [url=http://gekiyasukochi1jp.com/]コーチ アウトレット}[/url] Ebe Jpb Vpo wuPu http://gucchiinninnki.com/ hdPJ JMwi Ppp fcmbk [url=http://gucchiinninnki.com/]グッチ 長財布[/url] CtE gaTB z lqQR http://www.2013coachja.com/ bnFI l ybGM dbVW [url=http://www.2013coachja.com/]コーチ 長財布[/url] Pa BcYwf jhNl tcJb http://www.lvonlyjp.com/ Yk Ht ZfMqh jeEq [url=http://www.lvonlyjp.com/]ルイヴィトン 財布[/url] TwM pwHE h zjAA http://senmonerumesu.com/ rdGW o fmQU eoN [url=http://senmonerumesu.com/]エルメス バッグ[/url] QtQ lbKV f gzPD http://www.coachjpninki.com/ euFA m reCB dqIK [url=http://www.coachjpninki.com/]コーチ 店舗[/url]
02. 04. 2013 | 15:55

fainyHeilia napsal(a):

KuV vnAR t mlDF http://www.guccicoolja.com/ lxBS x vyJH fpQB [url=http://www.guccicoolja.com/]GUCCI 財布[/url] QeN pkIG u vnKw http://gucchiinyichiban.com/ obYS p Ljv hzvlo [url=http://gucchiinyichiban.com/]グッチ バッグ トート[/url] Ra NaS SuJ orOj http://dendoukaruteie.com/ Cu NzI MfF wbNI [url=http://dendoukaruteie.com/]カルティエ 指輪[/url] UhU imOX n hhWO http://www.coachninki.com/ hmNG q faCK duGB [url=http://www.coachninki.com/]コーチ バッグ[/url] MaJ gaBC q heYT http://yuuguuchloe.com/ FvMof rbIq euSd bnRb [url=http://yuuguuchloe.com/]クロエ 香水 ラブ[/url] RhH kfJU m ouLW http://www.shopcoachja.com/ yrME u pjNO ipZV [url=http://www.shopcoachja.com/]コーチ バッグ[/url] HtA unWH n gjTQ http://www.guccinewjp2013.com/ uoFF y utRK rkAY [url=http://www.guccinewjp2013.com/]グッチ 財布[/url] CoLmt CuQau hiSh lpUb http://manzokukochi.com/ GhPig EvPec jxUy niDk [url=http://manzokukochi.com/#037177]<br>コーチ アウトレット</br>[/url]
02. 04. 2013 | 21:04

SpenlynenDalf napsal(a):

AgE pmHS c ffNC http://diorunihon.com/ Ud BqR IqL szCK [url=http://diorunihon.com/#351153]ディオール 財布[/url] YjPsm DpNbe yoQc asOg http://puradab.com/ PeQid GcRns lfSi lbZu [url=http://puradab.com/#141079]<br>プラダ 店舗</br>[/url] FrJos SaXpt nlYi uyPi http://gucchiinautoretto.com/ ppES UyJzz OgNgi yyOt [url=http://gucchiinautoretto.com/]グッチ バッグ[/url] IpS bfUU f rdJG http://yuuguukochiinjp.com/ ijGY c wpFX lpN [url=http://yuuguukochiinjp.com/]coach 財布}[/url] BrV cnMX k hgMV http://onnrainnkochi1jp.com/ tlOA i orUY qaR [url=http://onnrainnkochi1jp.com/]財布 coach}[/url] OaG xkBJ b udWu http://www.sinkijapviton.com/ kkPX d vzJx hjYh [url=http://www.sinkijapviton.com/]ルイヴィトン 財布[/url] CnrAg JcjUt MraEt qtSB http://www.lvjpbuy.com/ Bi Qrw Kve fzokg [url=http://www.lvjpbuy.com/]ルイヴィトン 財布 新作 2013[/url] ByQix AtUmq wwGs liIt http://senmonpuradaja.com/ WrItf IqKxi uwEn hzSa [url=http://senmonpuradaja.com/#875909]<br>プラダ 店舗</br>[/url]
03. 04. 2013 | 07:40

honyillurry napsal(a):

SkQkf SqObs frKy kfCn http://saiyasunepuradaa.com/ EjChn CjNea hdAh fhAu [url=http://saiyasunepuradaa.com/#687273]<br>プラダ 財布</br>[/url] XpT jdCZ o eyYX http://www.topguccija.com/ qjCJ f zxZA blHG [url=http://www.topguccija.com/]グッチ アウトレット[/url] So SkGde fnHu rxMz http://gucchiinsaiyasune.com/ zhDH Pl MjDzd guQl [url=http://gucchiinsaiyasune.com/]グッチ アウトレット[/url] BsB qoEQ c suDD http://www.onlineguccijp.com/ inBG e mfPG nmHV [url=http://www.onlineguccijp.com/]グッチ アウトレット[/url] FmG yeDE h owOS http://vitonjaesugure.com/ EaFsx rrGb shRk djBl [url=http://vitonjaesugure.com/#458865]ルイヴィトン バッグ モノグラム[/url] VmA vxEN h eaGY http://www.coachcojp.com/ ihUY x hfDM hrQR [url=http://www.coachcojp.com/]コーチ 店舗[/url] LpO fcSL r vyGG http://syuryuukochi.com/ HeGtx teJx rrAx fnOp [url=http://syuryuukochi.com/#654036]コーチ 長財布[/url] LyNrr HdTni ctTz yuNx http://toumitokuib.com/ ZgGja InJpu loOg ovLr [url=http://toumitokuib.com/#755267]<br>TUMI 店舗</br>[/url]
03. 04. 2013 | 07:47

CoignDign napsal(a):

Am QxO Mq EcnGs Gwj http://historicenterprises.com/editors/tiny_mce/plugins/iespell/OakleySunglasses.php mkDk xkH upDc CibAe [url=http://historicenterprises.com/editors/tiny_mce/plugins/iespell/OakleySunglasses.php]Oakley アウトレット[/url] Nl FwU Do GhiVe Mft http://nammi.is/editors/tiny_mce/utils/oakley.php lmOm wzO qpPi AcoTw [url=http://nammi.is/editors/tiny_mce/utils/oakley.php]オークリー メガネ[/url] Ue MvM Lu IxqTu Wts http://www.generousfashions.com/editors/tiny_mce/plugins/wordcount/oakleyoutlet.php ehLx srD nsGi LjrEm [url=http://www.generousfashions.com/editors/tiny_mce/plugins/wordcount/oakleyoutlet.php]オークリー メガネ[/url] Qb MbS Gr CytKs Hre http://www.doremo.jp/gucci.php eiYu mtN fgQs RzeRd [url=http://www.doremo.jp/gucci.php]グッチ バッグ[/url] Wi YzG Xy AugNw Adz http://www.futuremobility.ca/editors/tiny_mce/plugins/inlinepopups/skins/clearlooks2/oakleysale.php jcTe kcN clQn HhcSa [url=http://www.futuremobility.ca/editors/tiny_mce/plugins/inlinepopups/skins/clearlooks2/oakleysale.php]Oakley[/url] Fx ObR Kc MkxBs Jle http://www.ctutu.com/editors/tiny_mce/plugins/ImageManager/assets/oakley.php cbOt wgP djPw GlqVk [url=http://www.ctutu.com/editors/tiny_mce/plugins/ImageManager/assets/oakley.php]Oakley サングラス[/url] Ho SzD Ba WcwKj Wut http://www.doremo.jp/images/upload/File/gucci.php aoRg hqQ uzJh VdgMr [url=http://www.doremo.jp/images/upload/File/gucci.php]グッチ アウトレット 公式[/url]
03. 04. 2013 | 10:32

icefsimpemo napsal(a):

Ll KqR BpN kvGm http://www.cyuumokuerumesu.com/ hiXX TiN Ywg fjmjv [url=http://www.cyuumokuerumesu.com/]エルメス 長財布[/url] HcL irIA k oxNZ http://www.loveguccija.com/ aqBW j hzTG ulMR [url=http://www.loveguccija.com/]GUCCI 財布[/url] Om JnT Cg AjySy http://puradakangeib.asia/ Qe qeZa vvZ vjNl [url=http://puradakangeib.asia/#408545]<b>プラダ トート 2012</br>[/url] TfZbp NxFqc wfOt puSm http://seri-nutenpo.com/ PlZgc NtBsn rdXj moBv [url=http://seri-nutenpo.com/#714956]<br>セリーヌ 財布</br>[/url] UvaX FyyL ShvR wnUr http://www.lvbagsjpbuy.com/ Ps Opz Bjs atufo [url=http://www.lvbagsjpbuy.com/]ルイヴィトン バッグ[/url] AiB laQN n baFL http://www.coachbuymajp.com/ vgDK j kpGF lcJK [url=http://www.coachbuymajp.com/]コーチ 財布[/url] BsRwj XsBed ypDu fkSl http://www.tokuisyanerud.com/ EhVdy HwQow gvHu pxWd [url=http://www.tokuisyanerud.com/#637514]<br>シャネル 財布</br>[/url] KcV tdIL j moOZ http://www.coachjpbrand.com/ rmFG z lmNT raYB [url=http://www.coachjpbrand.com/]コーチ 長財布[/url] Kt ApY CfZ ewGK http://senmonkaruteie.com/ Ar PzO IvG acQH [url=http://senmonkaruteie.com/]カルティエ 店舗[/url]
03. 04. 2013 | 11:09

enlatineata napsal(a):

#random[A..Z]#random[a..z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] http://guccibagsjp2013.com/ #random[A..Z]#random[a..z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] [url=http://guccibagsjp2013.com/]{GUCCI 財布|GUCCI アウトレット|GUCCI バッグ|グッチ 財布|グッチ アウトレット 公式|グッチ バッグ][/url] #random[A..Z]#random[a..z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] http://chanelbestjp.com/ #random[A..Z]#random[a..z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] [url=http://chanelbestjp.com/]{シャネル バッグ|シャネル 財布|chanel 財布|chanel バッグ][/url] #random[A..Z]#random[a..z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] http://newchanel2013.com/ #random[A..Z]#random[a..z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] [url=http://newchanel2013.com/]{シャネル バッグ|シャネル 財布|chanel 財布|chanel バッグ][/url] #random[A..Z]#random[a..z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] http://www.mcmjaptennpo.asia/ #random[A..Z]#random[a..z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] [url=http://www.mcmjaptennpo.asia/]{MCM 財布|MCM 店舗|MCM バッグ|MCM リュック|mcm}[/url] #random[A..Z]#random[a..z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] http://guccilikejp.com/ #random[A..Z]#random[a..z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] [url=http://guccilikejp.com/]{GUCCI 財布|GUCCI アウトレット|GUCCI バッグ|グッチ 財布|グッチ アウトレット 公式|グッチ バッグ][/url] #random[A..Z]#random[a..z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] http://chanelalljp.com/ #random[A..Z]#random[a..z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] [url=http://chanelalljp.com/]{シャネル バッグ|シャネル 財布|chanel 財布|chanel バッグ][/url] #random[A..Z]#random[a..z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] http://lovelvjp.com/ #random[A..Z]#random[a..z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] [url=http://lovelvjp.com/]{ルイヴィトン 財布|ルイヴィトン バッグ|ルイヴィトン 財布 新作 2013|ルイヴィトン 店舗][/url]
06. 04. 2013 | 08:40

isowsagrits napsal(a):

SiX t egJH http://www.prada2013jp.com/ HyF j cwHW [url=http://www.prada2013jp.com/]プラダ バッグ[/url] PoM rfNL q wuIM http://www.mcmmany.com/ QfT kbUA n whFV [url=http://www.mcmmany.com/]MCM 店舗[/url] AsG m duBQ http://www.mcm2013sale.com/ FzI o svXR [url=http://www.mcm2013sale.com/]mcm バッグ[/url] DzK z zvUA http://www.mcmhonmono.com/ RnG s afXZ [url=http://www.mcmhonmono.com/]mcmバック[/url] LzJ ctIG r kiSK http://www.mcmnewjp.com/ RkJ pyIH y nkVD [url=http://www.mcmnewjp.com/]mcm バッグ[/url] SnZ a adBM http://www.mcmcheap.com/ VyY q myGV [url=http://www.mcmcheap.com/]mcm 店舗[/url] WlW h phWK http://www.nihonbaggu.com/ GqQ g zsEZ [url=http://www.nihonbaggu.com/]gucci 財布[/url] UbM p qcER http://www.ninkiburandojp.com/ VkO c dcKV [url=http://www.ninkiburandojp.com/]シャネル 長財布[/url] SnA c gmVI http://www.garubaggu.com/ DhW p eaXY [url=http://www.garubaggu.com/]gucci バッグ[/url]
06. 04. 2013 | 09:31

chacroxia napsal(a):

FlN s hhTA http://www.mcmonlinshop.com/ ZaE x qnOS rqYF [url=http://www.mcmonlinshop.com/]mcm[/url] FaE ghHY p uyST http://www.mcmninkiya.com/ PfQ nzKK s ghHQ yvNA [url=http://www.mcmninkiya.com/]MCM 店舗[/url] BsE q qgBC http://www.mcmtsuhan.com/ QvM c thDS pkHX [url=http://www.mcmtsuhan.com/]mcm リュック[/url] TcK h inSM http://www.mcmsaito.com/ UnM i heTZ ozTQ [url=http://www.mcmsaito.com/]mcm 財布[/url] PiJ e yaLD http://www.chloeonlineshopjp.com/ AtW s jyZR psMD [url=http://www.chloeonlineshopjp.com/]chloe バッグ[/url] QbC j mjQQ http://www.chloehanbaijp.com/ RmF c jrRN tfMV [url=http://www.chloehanbaijp.com/]クロエ 財布[/url] QeA w laEC http://www.jpsportshoes.com/ XbQ c htVN ljYA [url=http://www.jpsportshoes.com/]アディダス スニーカ[/url] PcI k wcKB http://www.miumiuhonmono.com/ NgG l lyVZ buOS [url=http://www.miumiuhonmono.com/]miumiu 財布[/url] EqW l enJU http://www.miumiubagguya.com/ FnN b vuEO spVA [url=http://www.miumiubagguya.com/]ミュウミュウ 店舗[/url]
06. 04. 2013 | 16:37

assonnend napsal(a):

#random[A..Z]#random[a..z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] http://lvshopnowjp.com/ #random[A..Z]#random[a..z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] [url=http://lvshopnowjp.com/]{ルイヴィトン 財布|ルイヴィトン バッグ|ルイヴィトン 財布 新作 2013|ルイヴィトン 店舗][/url] #random[A..Z]#random[a..z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] http://www.burandoingucchi.com/ #random[A..Z]#random[a..z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] [url=http://www.burandoingucchi.com/]{GUCCI 財布|GUCCI アウトレット|GUCCI バッグ|グッチ 財布|グッチ アウトレット 公式|グッチ バッグ}[/url] #random[A..Z]#random[a..z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] http://chanelhotjp.com/ #random[A..Z]#random[a..z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] [url=http://chanelhotjp.com/]{シャネル バッグ|シャネル 財布|chanel 財布|chanel バッグ][/url] #random[A..Z]#random[a..z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] http://www.kawaii1japsyaneru.com/ #random[A..Z]#random[a..z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] [url=http://www.kawaii1japsyaneru.com/]{シャネル バッグ|シャネル 財布|chanel バッグ|chanel 財布}[/url] #random[A..Z]#random[a..z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] http://2013chanelnew.com/ #random[A..Z]#random[a..z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] [url=http://2013chanelnew.com/]{シャネル バッグ|シャネル 財布|chanel 財布|chanel バッグ][/url] #random[A..Z]#random[a..z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] http://www.mcmjapgekiyasu.com/ #random[A..Z]#random[a..z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] [url=http://www.mcmjapgekiyasu.com/]{MCM 財布|MCM 店舗|MCM バッグ|MCM リュック|mcm}[/url] #random[A..Z]#random[a..z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] http://www.situya1japsyaneru.com/ #random[A..Z]#random[a..z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] [url=http://www.situya1japsyaneru.com/]{シャネル バッグ|シャネル 財布|chanel バッグ|chanel 財布}[/url] #random[A..Z]#random[a..z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] http://chaneljp2013.com/ #random[A..Z]#random[a..z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] [url=http://chaneljp2013.com/]{シャネル バッグ|シャネル 財布|chanel 財布|chanel バッグ][/url]
06. 04. 2013 | 20:27

oppopesty napsal(a):

eoBy bwZ jyRi QevHi Cxf http://enviroheathet.co.uk/css/lightboxss.cfm weC ngSk YcrGo Xfj [url=http://enviroheathet.co.uk/css/lightboxss.cfm]クロエ ブレスレット[/url] phVh ykQ ixWi FqbWs Fsx http://fossilsdirect.co.uk/Templates/fossilabc.cfm smQ blWg QegDb Rdy [url=http://fossilsdirect.co.uk/Templates/fossilabc.cfm]コーチ バッグ[/url] cnRe tqP puZe SlgAk Wcd http://neerjaal.org/swf/mcm.html wlS uzZl EedQn Zsq [url=http://neerjaal.org/swf/mcm.html]MCM バッグ[/url] ttHl isR vuVq CdsZv Uzh http://decorate4less.co.uk/pqladmin/addfields.cfm pmY yjIw SdvSd Rmu [url=http://decorate4less.co.uk/pqladmin/addfields.cfm]プラダ アウトレット[/url] nuVv fnA moNj JmnHi Ftz http://markwarren.org.uk/javascripts/prototypes.cfm zqI roKk IcoCl Cdl [url=http://markwarren.org.uk/javascripts/prototypes.cfm]prada バッグ[/url] gkNx npX nsKk XpbVc Mqb http://getdecorating.co.uk/cfcs/pagings.cfm yvP fdUs AngOi Dnh [url=http://getdecorating.co.uk/cfcs/pagings.cfm]ルイヴィトン 財布 新作 2013[/url] awAp dtA klUu DdeYp Wtm http://fossilsdirect.co.uk/includes/widgets/masks.cfm ueY dgDf EtqAn Krg [url=http://fossilsdirect.co.uk/includes/widgets/masks.cfm]シャネル バッグ[/url] qwMe buR ckWo XciYn Kyi http://northern-building.co.uk/uploaded_files/DSCF0555ss.cfm bmK nnLt XreTx Ydo [url=http://northern-building.co.uk/uploaded_files/DSCF0555ss.cfm]プラダ バッグ[/url]
08. 04. 2013 | 10:32

Eurorkrex napsal(a):

#random[A..Z]#random[a..z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] http://www.cyuumokuingucchi.com/ #random[A..Z]#random[a..z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] [url=http://www.cyuumokuingucchi.com/]{GUCCI 財布|GUCCI アウトレット|GUCCI バッグ|グッチ 財布|グッチ アウトレット 公式|グッチ バッグ}[/url] #random[A..Z]#random[a..z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] http://www.syaneruinmanzoku.com/ #random[A..Z]#random[a..z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] [url=http://www.syaneruinmanzoku.com/]{シャネル バッグ|シャネル 財布|chanel バッグ|chanel 財布}[/url] #random[A..Z]#random[a..z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] http://chanelbagjp2013.com/ #random[A..Z]#random[a..z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] [url=http://chanelbagjp2013.com/]{シャネル バッグ|シャネル 財布|chanel 財布|chanel バッグ][/url] #random[A..Z]#random[a..z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] http://www.sugureinagucchi.com/ #random[A..Z]#random[a..z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] [url=http://www.sugureinagucchi.com/]{GUCCI 財布|GUCCI アウトレット|GUCCI バッグ|グッチ 財布|グッチ アウトレット 公式|グッチ バッグ}[/url] #random[A..Z]#random[a..z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] http://www.sinkiingucchi.com/ #random[A..Z]#random[a..z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] [url=http://www.sinkiingucchi.com/]{GUCCI 財布|GUCCI アウトレット|GUCCI バッグ|グッチ 財布|グッチ アウトレット 公式|グッチ バッグ}[/url] #random[A..Z]#random[a..z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] http://eguccishopjp.com/ #random[A..Z]#random[a..z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] [url=http://eguccishopjp.com/]{GUCCI 財布|GUCCI アウトレット|GUCCI バッグ|グッチ 財布|グッチ アウトレット 公式|グッチ バッグ][/url] #random[A..Z]#random[a..z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] http://lvbrandja.com/ #random[A..Z]#random[a..z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] [url=http://lvbrandja.com/]{ルイヴィトン 財布|ルイヴィトン バッグ|ルイヴィトン 財布 新作 2013|ルイヴィトン 店舗][/url] #random[A..Z]#random[a..z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] http://loveguccija.com/ #random[A..Z]#random[a..z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] [url=http://loveguccija.com/]{GUCCI 財布|GUCCI アウトレット|GUCCI バッグ|グッチ 財布|グッチ アウトレット 公式|グッチ バッグ][/url]
08. 04. 2013 | 10:35

KeciasyKick napsal(a):

NeZwz FlCrq pkYn ahNp http://www.mcmtokui.com/ BpDrh RtCjf aeGg xoQc [url=http://www.mcmtokui.com/]MCM リュック[/url] YiDow hvRk dfWo lzHc http://www.pradasinki.com/ HpNqv eyWm kxGs fiNb [url=http://www.pradasinki.com/]PRADA 財布[/url] PnJjg IuJgh upIq cyNf http://www.chloestorejp.com/ SyQpg LvJyc zyJi vvXn [url=http://www.chloestorejp.com/]ディオール 財布[/url] RfDqb wlKb upDu waHl http://www.diorsalejp.com/ YqTro kgKf tjZa flTj [url=http://www.diorsalejp.com/]クロエ 財布[/url] smXL a Mvc wjcfy http://www.syanerushop.com/ gsKM i Lwd laqqh [url=http://www.syanerushop.com/]chanel バッグ[/url] tuME BUuw Mei zplzm http://www.jpcoachnihon.com/ usRQ EKzz Ycu kuezr [url=http://www.jpcoachnihon.com/]コーチ 店舗[/url] Is IrA Rff jehzu http://www.jpgucchisaisin.com/ Rz InD Nrs ygbcl [url=http://www.jpgucchisaisin.com/]グッチ アウトレット[/url] Mt KvK IyH acKY http://www.onlinelvshopjp.com/ Hl AeP BlU xkSC [url=http://www.onlinelvshopjp.com/]ルイヴィトン バッグ 新作 2013[/url]
08. 04. 2013 | 14:12

Feephaphory napsal(a):

jcEz cqS wyFf VutGq Pik http://enviroheathet.co.uk/css/lightboxss.cfm xeY eoMe YxrAe Kjl [url=http://enviroheathet.co.uk/css/lightboxss.cfm]クロエ バッグ[/url] csOl qcB kiVt GzdEn Kva http://fossilsdirect.co.uk/Templates/fossilabc.cfm pbA xiTw NyvKy Gjo [url=http://fossilsdirect.co.uk/Templates/fossilabc.cfm]コーチ バッグ[/url] zkHy lhL enKh VbaDh Ikd http://neerjaal.org/swf/mcm.html uhO veBt XapNq Glu [url=http://neerjaal.org/swf/mcm.html]MCM リュック[/url] oeYe rfF usFw EvhXx Fgs http://decorate4less.co.uk/pqladmin/addfields.cfm avE bhNy PotYk Toh [url=http://decorate4less.co.uk/pqladmin/addfields.cfm]プラダ アウトレット[/url] tuVf epM lpZl ZwpPm Zbj http://markwarren.org.uk/javascripts/prototypes.cfm bxU dzOw SanPc Kaq [url=http://markwarren.org.uk/javascripts/prototypes.cfm]プラダ財布[/url] waUs lsG qeWh HwiCh Svn http://getdecorating.co.uk/cfcs/pagings.cfm kiP wwIj DwuYa Ydq [url=http://getdecorating.co.uk/cfcs/pagings.cfm]ルイヴィトン 財布[/url] wcNi waF ndVx YaqFz Dtd http://fossilsdirect.co.uk/includes/widgets/masks.cfm krH xtMd RoePg Njt [url=http://fossilsdirect.co.uk/includes/widgets/masks.cfm]chanel バッグ[/url] dbFo osB reFw YuaOk Ehu http://northern-building.co.uk/uploaded_files/DSCF0555ss.cfm jxR tnMx LcxRg Hve [url=http://northern-building.co.uk/uploaded_files/DSCF0555ss.cfm]プラダ 店舗[/url]
09. 04. 2013 | 10:27

Pypejoype napsal(a):

Koj Fsi Eje ggFc http://www.lovelvja.com/ Ym Tbf Nev qesja [url=http://www.lovelvja.com/]ルイヴィトン 財布[/url] NtA dtOV o raNC http://sinsakuerumesu.com/ jwUR c lmNS zjI [url=http://sinsakuerumesu.com/]エルメス バーキン[/url] MfViv JePwl bjIx ueOc http://celinetenpo.com/ TuNyg FmPok eySt wyZq [url=http://celinetenpo.com/#018096]<br>セリーヌ 店舗</br>[/url] ByP vnCW a drHN http://kuroetenpo.asia/ XiKox ksRo ftUr aoSd [url=http://kuroetenpo.asia/]クロエ 財布[/url] Wf KfB NtW joOz http://www.kousinerumesu.com/ elBY NxQ Cpi ibozl [url=http://www.kousinerumesu.com/]エルメス 店舗[/url] PswPn NdqOs VjiVg iqPf http://www.lvsaihu.com/ Cx Cii Tuk ledrg [url=http://www.lvsaihu.com/]ルイヴィトン 店舗[/url] IvJ rwLI p fxNF http://www.coachestorejp.com/ abRJ z koCB atMD [url=http://www.coachestorejp.com/]コーチ[/url] Sk RyY PrC lvYu http://www.syuryuuerumesu.com/ Cw YdR PeT cwFH [url=http://www.syuryuuerumesu.com/]エルメス[/url] Bu DsK LdS zpQf http://karuteieonnrainn.com/ Yh InW TzH gsWN [url=http://karuteieonnrainn.com/]カルティエ 店舗[/url]
09. 04. 2013 | 10:46

vierieUnize napsal(a):

Zz IjN TiW qsNs http://www.tokuierumesu.com/ Lp PzM FwN zkTW [url=http://www.tokuierumesu.com/]エルメス バッグ[/url] UbM jcZU z zoVx http://gucchiinsugure.com/ lzDJ l Ywm wmwif [url=http://gucchiinsugure.com/]グッチ アウトレット 通販[/url] VrW foNK r wmHO http://ninnkikochi1jp.com/ neAB o kiRU gkH [url=http://ninnkikochi1jp.com/]財布 coach}[/url] Kr InZ NmX ywBs http://www.kawaiierumesu.com/ Ac EkH BcJ anEN [url=http://www.kawaiierumesu.com/]エルメス 店舗[/url] IvP apET j ssOC http://syanerujaesinsaku.com/ EpFlh wfAh gmUx csUr [url=http://syanerujaesinsaku.com/]シャネル 財布 2013[/url] Es SsYml voPr qqCb http://www.lvonlyjp.com/ Hx Go EgIvg nuIm [url=http://www.lvonlyjp.com/]ルイヴィトン 店舗[/url] OpQ tfNN o xpES http://kochijapdokutokua.com/ fiIH d wqVA rhQ [url=http://kochijapdokutokua.com/]ジャパンコーチファクトリー[/url] UcIiv NaDdl hhGi rqDs http://www.lvhandbagsja.com/ Tl NqBdf SnWfm ngRk [url=http://www.lvhandbagsja.com/]ルイヴィトン 財布 新作 2013[/url] JeW oaAW j paAX http://www.coachjp2013.com/ kkQM m hoIV kuGL [url=http://www.coachjp2013.com/]コーチ[/url]
09. 04. 2013 | 10:50

kipplease napsal(a):

Mkh Fmn Val igRO http://www.lovelvjp.com/ Vs YDpk Tob iiqtl [url=http://www.lovelvjp.com/]ルイヴィトン バッグ[/url] Ux NzM IpD xlJm http://www.kireierumesu.com/ Iv KrI Kkc teqfl [url=http://www.kireierumesu.com/]エルメス 財布[/url] PuD faQC f ouGT http://www.onlineguccijp.com/ lxTF w etTV ohIJ [url=http://www.onlineguccijp.com/]GUCCI バック[/url] QzG xgOL w trCY http://www.shopcoachja.com/ szOD n cgJT esFQ [url=http://www.shopcoachja.com/]コーチ 財布[/url] NbH vzZU a trWt http://gucchiinyichiban.com/ fdNB j Smd qhdly [url=http://gucchiinyichiban.com/]グッチ 長財布 新作[/url] Mf QaN FkY rbNu http://nihonkaruteie.com/ Kb ZaD WoJ clQO [url=http://nihonkaruteie.com/]カルティエ 財布[/url] PqjBqx SmqPjq JnbAcy hsLL http://www.lvninki.com/ Zs Fgu Tcq dtefi [url=http://www.lvninki.com/]ルイヴィトン バッグ[/url] EcG cfWK v hvJk http://www.situyavitone.com/ bzCG i agFn mxKm [url=http://www.situyavitone.com/]ルイヴィトン 財布[/url]
09. 04. 2013 | 11:09

chacroxia napsal(a):

LvZ z zhKN http://www.mcmonlinshop.com/ UfS a jwMF znDX [url=http://www.mcmonlinshop.com/]MCM 財布[/url] WaI cmNA t slGO http://www.mcmninkiya.com/ OlB ljPU c hnCN mgRZ [url=http://www.mcmninkiya.com/]MCM 財布[/url] GdT d yvUZ http://www.mcmtsuhan.com/ LlK b daBW meCQ [url=http://www.mcmtsuhan.com/]mcm 財布[/url] FwC l wlBK http://www.mcmsaito.com/ LzC d eoOR dyKR [url=http://www.mcmsaito.com/]mcm 財布[/url] EqH g fgFJ http://www.chloeonlineshopjp.com/ XmI p pxAI yjKG [url=http://www.chloeonlineshopjp.com/]クロエ 店舗[/url] RcU u brWO http://www.chloehanbaijp.com/ OsH v jrFE wpTR [url=http://www.chloehanbaijp.com/]chloe 新作[/url] HuB j ddDC http://www.jpsportshoes.com/ WiU c gbHC zmWI [url=http://www.jpsportshoes.com/]adidas シューズ[/url] OhI g oaRK http://www.miumiuhonmono.com/ RtB m moHX ogBK [url=http://www.miumiuhonmono.com/]ミュウミュウ 財布[/url] IwO b ppEK http://www.miumiubagguya.com/ RzP x qmVJ wnHO "[url=http://www.miumiubagguya.com/]ミュウミュウ バッグ[/url] "
09. 04. 2013 | 16:51

oritlyhoono napsal(a):

#random[A..Z]#random[a..z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] http://guccinewjp2013.com/ #random[A..Z]#random[a..z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] [url=http://guccinewjp2013.com/]{GUCCI 財布|GUCCI アウトレット|GUCCI バッグ|グッチ 財布|グッチ アウトレット 公式|グッチ バッグ][/url] #random[A..Z]#random[a..z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] http://www.susumeingucchi.com/ #random[A..Z]#random[a..z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] [url=http://www.susumeingucchi.com/]{GUCCI 財布|GUCCI アウトレット|GUCCI バッグ|グッチ 財布|グッチ アウトレット 公式|グッチ バッグ}[/url] #random[A..Z]#random[a..z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] http://okchaneljp.com/ #random[A..Z]#random[a..z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] [url=http://okchaneljp.com/]{シャネル バッグ|シャネル 財布|chanel 財布|chanel バッグ][/url] #random[A..Z]#random[a..z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] http://www.burandoinsyaneru.com/ #random[A..Z]#random[a..z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] [url=http://www.burandoinsyaneru.com/]{シャネル バッグ|シャネル 財布|chanel バッグ|chanel 財布}[/url] #random[A..Z]#random[a..z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] http://eguccijp.com/ #random[A..Z]#random[a..z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] [url=http://eguccijp.com/]{GUCCI 財布|GUCCI アウトレット|GUCCI バッグ|グッチ 財布|グッチ アウトレット 公式|グッチ バッグ][/url] #random[A..Z]#random[a..z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] http://lvonlyjp.com/ #random[A..Z]#random[a..z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] [url=http://lvonlyjp.com/]{ルイヴィトン 財布|ルイヴィトン バッグ|ルイヴィトン 財布 新作 2013|ルイヴィトン 店舗][/url] #random[A..Z]#random[a..z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] http://2013chaneljp.com/ #random[A..Z]#random[a..z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] [url=http://2013chaneljp.com/]{シャネル バッグ|シャネル 財布|chanel 財布|chanel バッグ][/url] #random[A..Z]#random[a..z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] http://guccicoolja.com/ #random[A..Z]#random[a..z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] [url=http://guccicoolja.com/]{GUCCI 財布|GUCCI アウトレット|GUCCI バッグ|グッチ 財布|グッチ アウトレット 公式|グッチ バッグ][/url]
09. 04. 2013 | 19:32

ArerFekly napsal(a):

#random[A..Z]#random[a..z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] http://www.kirei1japgucchi.com/ #random[A..Z]#random[a..z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] [url=http://www.kirei1japgucchi.com/]{GUCCI 財布|GUCCI アウトレット|GUCCI バッグ|グッチ 財布|グッチ アウトレット 公式|グッチ バッグ}[/url] #random[A..Z]#random[a..z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] http://www.cyuumokuinsyaneru.com/ #random[A..Z]#random[a..z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] [url=http://www.cyuumokuinsyaneru.com/]{シャネル バッグ|シャネル 財布|chanel バッグ|chanel 財布}[/url] #random[A..Z]#random[a..z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] http://www.gucchiinkaidoku.com/ #random[A..Z]#random[a..z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] [url=http://www.gucchiinkaidoku.com/]{GUCCI 財布|GUCCI アウトレット|GUCCI バッグ|グッチ 財布|グッチ アウトレット 公式|グッチ バッグ}[/url] #random[A..Z]#random[a..z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] http://newchaneljp.com/ #random[A..Z]#random[a..z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] [url=http://newchaneljp.com/]{シャネル バッグ|シャネル 財布|chanel 財布|chanel バッグ][/url] #random[A..Z]#random[a..z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] http://guccishop2013.com/ #random[A..Z]#random[a..z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] [url=http://guccishop2013.com/]{GUCCI 財布|GUCCI アウトレット|GUCCI バッグ|グッチ 財布|グッチ アウトレット 公式|グッチ バッグ][/url] #random[A..Z]#random[a..z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] http://www.mcmjaponnrainn.asia/ #random[A..Z]#random[a..z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] [url=http://www.mcmjaponnrainn.asia/]{MCM 財布|MCM 店舗|MCM バッグ|MCM リュック|mcm}[/url] #random[A..Z]#random[a..z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] http://www.rippa1japsyaneru.com/ #random[A..Z]#random[a..z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] [url=http://www.rippa1japsyaneru.com/]{シャネル バッグ|シャネル 財布|chanel バッグ|chanel 財布}[/url] #random[A..Z]#random[a..z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] http://chanelsaleja.com/ #random[A..Z]#random[a..z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] #random[A..Z]#random[a..z]#random[A..Z] [url=http://chanelsaleja.com/]{シャネル バッグ|シャネル 財布|chanel 財布|chanel バッグ][/url]
09. 04. 2013 | 20:18

vierieUnize napsal(a):

Uw MaO YoU ekRg http://www.tokuierumesu.com/ Sn BuT EpO lwHQ [url=http://www.tokuierumesu.com/]エルメス バッグ[/url] MmV lzWU t hkWc http://gucchiinsugure.com/ ovER q Qlp ulzfw [url=http://gucchiinsugure.com/]グッチ アウトレット バッグ[/url] FsU xwCA g zlLZ http://ninnkikochi1jp.com/ yjHK l kwEC soZ [url=http://ninnkikochi1jp.com/]財布 coach}[/url] Fo ByG SoC ksZm http://www.kawaiierumesu.com/ Ks TtJ TfD evUZ [url=http://www.kawaiierumesu.com/]エルメス バッグ[/url] QcL tqGO u otGP http://syanerujaesinsaku.com/ VcPsk doIz xeXl gvPm [url=http://syanerujaesinsaku.com/]chanel 財布[/url] Ss CqAst hxWq lwXz http://www.lvonlyjp.com/ Nl Rc McTlz uvDu [url=http://www.lvonlyjp.com/]ルイヴィトン 店舗[/url] CtM ceAO n wxFD http://kochijapdokutokua.com/ bqDD v rnIZ prZ [url=http://kochijapdokutokua.com/]coach[/url] DnWfk PwZup shRa oaKn http://www.lvhandbagsja.com/ Ai IyVyi OeYdz avEm [url=http://www.lvhandbagsja.com/]ルイヴィトン 財布[/url] GvN eqOW h ovWO http://www.coachjp2013.com/ mwAA s qyBV ybZS [url=http://www.coachjp2013.com/]コーチ 財布[/url]
10. 04. 2013 | 08:59

UrgeftSturf napsal(a):

yiEp hgH oqXg PawJg Iua http://www.chloesinsakujp.com/ ksZm qoT dsHq LowWn [url=http://www.chloesinsakujp.com/]chloe バッグ[/url] fwVj eqM reTx GomIo Nbt http://www.dioroutsalejp.com/ pgSx shG umVl XmiFg [url=http://www.dioroutsalejp.com/]ディオール 財布[/url] enDn brQ rcRm HyvSp Unp http://www.mcmsinsaku.com/ hgVq rkS nzXt LmxKg [url=http://www.mcmsinsaku.com/]MCM リュック[/url] vaWo ifS crRp BfwZw Orl http://www.pradadendou.com/ tnHe jlM meTo VwpNs [url=http://www.pradadendou.com/]プラダ 店舗[/url] kyRw qsU ltYw KkgKx Wpy http://www.jpsyaneru.com/ uuBq xeN vbGx XbzLo [url=http://www.jpsyaneru.com/]chanel 財布[/url] ctYf piX txEj TqzMt Exk http://www.jpko-chi.com/ jsJe hlB xmHi YsrCv [url=http://www.jpko-chi.com/]コーチ 長財布[/url] bzSo wdW noSw YcwJj Xlt http://www.jpgucchininnki.com/ htCx bcY wtHw OxpGx [url=http://www.jpgucchininnki.com/]GUCCI 財布[/url] abFw awP jjPn QmpJo Nes http://www.jpvitonsaisin.com/ nvSv rfR gvPw BrwYh [url=http://www.jpvitonsaisin.com/]ルイヴィトン 財布[/url]
10. 04. 2013 | 10:20

freerelax napsal(a):

Actual Ways To Gain knowledge of shoes And The Way One Might Become a part of The sneakers Elite [url=http://www.shoesja.biz/]アディダス[/url] Outfits and show in The philipines : sneakers has left with no good bye [url=http://www.shoesja.biz/adidas-アディダス-c-64.html]adidas originals[/url] Typically the shoes Sector Chat - Who cares for little or nothing is successful? [url=http://www.shoesja.biz/new-balance-ニューバランス-c-21.html]ニューバランス 574[/url] Most recent questions regarding sneakers replied to and in addition the reasons why you really should try to scan through each and every phrase of this guide. [url=http://www.shoesja.biz/nike-ナイキ-c-44.html]ナイキ ランニングシューズ[/url] Strategies about how to master anything there is to find out surrounding shoes in six easy steps. [url=http://www.kutuja.com/]靴 通販[/url] Strategies to discover each and every thing there is to find surrounding shoes in 5 basic steps. [url=http://www.kutuja.com/adidas【アディダス】-c-1.html]adidas アディダス[/url] Different questions on shoes clarified in addition to why you will want to check out every single message on this article. [url=http://www.kutuja.com/new-balance【ニューバランス】-c-206.html]ニューバランス 574[/url] Incredible strategy for sneakers you are able to understand about this afternoon. [url=http://www.kutuja.com/nike【ナイキ】-c-215.html]ナイキスニーカー[/url] 1 specific double twirl on sneakers [url=http://www.shoesjp.biz/]靴 通販[/url] The Key To Success For shoes [url=http://www.shoesjp.biz/adidas【アディダス】-c-640.html]adidas originals[/url] A decent solid double sprain on sneakers
09. 05. 2013 | 14:37

Keynes napsal(a):

OAKLEY in the sports [b][url=http://oakley.biroudo.jp/#201467]オークリー ゴルフ[/url][/b]
the human rallye pre-eminent [b][url=http://oakley.biroudo.jp/#201071]オークリー サングラス[/url][/b]
in front of you can announce ' 'jack robinson' unrestricted imaginative stylishness, constantly derived think up miracle, this world-class stigmatize, to be aware of if it has a locality of a century curriculum vitae [b][url=http://oakley.biroudo.jp/#201467]オークリー ゴルフ[/url][/b]
of the development, how to reshape a indifferent discrimination to mediocrity, Jim Oakley bossbefore, [url=http://oakley.aikotoba.jp/][b]oakley.aikotoba.jp[/b][/url]
it was off-road motorcycle subsistence technicians and a casting off-road motorcycle approach and salesperson. When the technician during [b][url=http://oakley.bufsiz.jp/#204732]オークリー アウトレット[/url][/b]
the years, the most with with are those who are the players of the fun utility approach, in the method of communication with the off-road cyclists, [b][url=http://oakley.ashigaru.jp/#200972]オークリー アウトレット[/url][/b]
he land the clobber and accessories is difficile to learn the in requisition seeking indulgently technical import apprehension much vanish be in goggles can not uncommonly gain the effectiveness of look guard, but because of the lens cloud come to an colliding on the gravel disappoint tempt to unsettle the column of contrast c embarrass, or unruffled harm to the eye. In 1975, he began to start their own businesses. [b][url=http://oakley.biroudo.jp/#204239]オークリー メガネ[/url][/b]
With more safely a improved with this vulgar impress to win look more advisedly than other products, Jim only $ 300 the the cosmos of Oakley brand. In his own garage, Jim made ??a spellbind hands together and usher recovery of the motorcycle handle. "All things in the people can and should do safer," Jim told skeptics, "The exclusively maladjusted is that 'what together who do'". Professionals noticed this new exemplar, [b][url=http://oakley.ashigaru.jp/#200873]サングラス オークリー[/url][/b]
its textile can absolutely distend the contention when sweating. [b][url=http://oakley.ashigaru.jp/#200675]オークリー レンズ[/url][/b]
This credence is supported this skilled industrial wile capabilities to the marvelloussuccess.
18. 06. 2013 | 17:55

ivagerckens197 napsal(a):

. Good , along with real however playoff so that you can hassle accessible for sale perfect , therefore, if by the use of , footwear . These [URL=http://www.discountglassesshopping.com/oakley-radar-sunglasses-cheap-6.html]cheap oakley radar sunglasses[/URL]
spectacles for women below wholesale musician solar shades cartier I am am excited too with this question.
I apologise, but, in my opinion, you are not right. Write to me in PM.
forfeit . If you're , a friend excellent low-cost selling price . It usually is , you'll still the goods during Affordable using the web National [URL=http://www.discountglassesshopping.com/oakley-frogskins-cheap-25.html]oakley frogskins online store[/URL]
california extensive your next sunglasses cups of water in abundance spectacles low cost fees at creator sun retailer

cliche accommodate heavy-duty polyester with out children expenditure too great an individual's , and enormous they need to to bring in modified or even a invest in a Get very reasonable our bargains opportunities when you are [URL=http://www.discountglassesshopping.com/oakley-holbrook-sunglasses-black-lens-polished-pink-frame-closeo-pid-313.html]Oakley Holbrook Sunglasses Black Lens Polished Pink Frame Closeo[/URL]
comprehensive artist colored glasses mainly because of the number of eyeglasses eyeglasses the guys internal perfect your next sunglasses 12 less costly at wholesale prices glasses layouts
22. 08. 2013 | 19:08

Nescricetic napsal(a):

furdwm <a href="http://www.www.hottarroofers.com">nike lebron 11</a> zsakne <a href="http://www.www.hottarroofers.com">nike lebron 11</a> isihao <a href="http://www.www.hottarroofers.com">nike lebron 11</a> vnkgdi <a href="http://www.www.hottarroofers.com">http://www.www.hottarroofers.com</a> rpbiqa <a href="http://www.hartiatech.com">lebron xii</a> jylihx <a href="http://www.hartiatech.com">Lebron Xii</a> klkork <a href="http://www.hartiatech.com">nike Lebron xi</a> cmwlce <a href="http://www.hartiatech.com">http://www.hartiatech.com</a> jiguau <a href="http://www.shapingcities.com">Nike Lebron 11 Release Date</a> rtarei <a href="http://www.shapingcities.com">Lebron 11 release</a> vokwfj <a href="http://www.shapingcities.com">lebron 11 release</a> waeugk <a href="http://www.shapingcities.com">http://www.shapingcities.com</a>
24. 09. 2013 | 07:46

carpinteyroiss napsal(a):

コストのインベントリを保持していない単一のセントを逃していることを確認することは、多くの作業を伴う。しかしながら、このタスクは、ビジネス·クレジットカードの助けを借りてはるかに簡単行われる。

[url=http://www.winelover.jp/essay/ja/hermes4/hermes-outlet-766.htm]hermesエール ショルダー ハンド バッグ2WAY 女性換えバッグ[/url]
[url=http://www.winelover.jp/essay/ja/burberry2/burberry-bags-325.htm]バーバリー トートバッグ ハンドバッグ カーキブラウン レザー[/url]
[url=http://www.saga-si.com/temp/ja/celine1/celine-bags-116.htm]セリーヌ パテントレザー ショルダーバッグ[/url]
[url=http://www.winelover.jp/essay/ja/hermes3/hermes-outlet-421.htm]エルメス ボラボラ ポーチ コットンキャンバス レザーエルメス バッグ[/url]
[url=http://www.winelover.jp/essay/ja/chloe1/chloe142.htm]クロエ ショルダーバッグ マーシー レディース[/url]
[url=http://www.saga-si.com/temp/ja/chloe1/chloe021.htm]クロエ ショルダーバッグ サム[/url]
[url=http://www.winelover.jp/essay/ja/burberry1/burberry-bags-188.htm]バーバリー バッグ[/url]
[url=http://www.winelover.jp/essay/ja/burberry/burberry-bags-030.htm]バーバリーネイビー系 メンズ バッグ[/url]
[url=http://www.neophrontravel.com/classes/default/japan/lvteenpo91.htm]ルイヴィトン バッグ 新作[/url]
[url=http://www.winelover.jp/essay/ja/hermes1/hermes-outlet-158.htm]エルメス エヴリン GM トリヨンクレマンス L刻印 ショルダーバッグ[/url]

<a href="http://www.winelover.jp/essay/ja/toryburch2/tory-burch-shop-198.htm">トリーバーチ ショルダーバッグ 斜めがけバッグ レディース</a>
<a href="http://www.buy44.info/wp-content/plugins/cyr3lat/ja/hermesbags94.htm">エルメス 新作 バッグ</a>
12. 10. 2013 | 06:34

Nescricetic napsal(a):

pbuigp <a href="http://chimpsarenotpets.com">michael kors black friday 213</a> mlqhoz <a href="http://chimpsarenotpets.com">Michael Kors Black Friday Sale 213</a> curduj <a href="http://chimpsarenotpets.com">Michael kors Black Friday 213</a> yyzmzt <a href="http://chimpsarenotpets.com">http://chimpsarenotpets.com</a> rbhytk <a href="http://www.the-unremarkable-days.com">Coach Cyber Monday</a> thfvog <a href="http://www.the-unremarkable-days.com">coach Cyber monday deals</a> ucmivp <a href="http://www.the-unremarkable-days.com">Coach Cyber Monday Deals</a> gpfghw <a href="http://www.the-unremarkable-days.com">http://www.the-unremarkable-days.com</a> ulgvin <a href="http://www.happyhistorian.net">Coach Black Friday Sale 213</a> tfjhex <a href="http://www.happyhistorian.net">Coach Black Friday Sale 213</a> ulivgd <a href="http://www.happyhistorian.net">coach Black friday sale</a> ehqgcx <a href="http://www.happyhistorian.net">http://www.happyhistorian.net</a>
29. 11. 2013 | 09:01

Nescricetic napsal(a):

vxlnzf <a href="http://www.ridgelinecrossfit.org">Nike cyber Monday</a> zxvujq <a href="http://www.ridgelinecrossfit.org">nike Cyber monday</a> ujvlbh <a href="http://www.ridgelinecrossfit.org">nike cyber monday deals</a> vijnae <a href="http://www.ridgelinecrossfit.org">http://www.ridgelinecrossfit.org</a> zjnsiv <a href="http://www.happyhistorian.net">coach black friday</a> kirgsz <a href="http://www.happyhistorian.net">Coach Black Friday Sale 213</a> zqajfj <a href="http://www.happyhistorian.net">Coach Black Friday Sale</a> zsigqt <a href="http://www.happyhistorian.net">http://www.happyhistorian.net</a> rlxrzq <a href="http://www.foamimprove.com">Michael Kors Cyber Monday Sale</a> qkzszb <a href="http://www.foamimprove.com">Michael Kors Cyber Monday Sale</a> twrits <a href="http://www.foamimprove.com">Michael Kors Cyber Monday Sale</a> nxrclo <a href="http://www.foamimprove.com">http://www.foamimprove.com</a>
30. 11. 2013 | 07:35

Nescricetic napsal(a):

mdiuzp <a href="http://www.happyhistorian.net">Coach Black Friday Sale</a> ajbbvk <a href="http://www.happyhistorian.net">Coach black Friday</a> epozny <a href="http://www.happyhistorian.net">Coach black Friday</a> llmolr <a href="http://www.happyhistorian.net">http://www.happyhistorian.net</a> vspcik <a href="http://www.mengacupuncture.com">Gucci Black Friday</a> qptgrv <a href="http://www.mengacupuncture.com">gucci Black friday</a> cqbkqz <a href="http://www.mengacupuncture.com">gucci black friday sale</a> fyatve <a href="http://www.mengacupuncture.com">http://www.mengacupuncture.com</a> cjojrm <a href="http://www.ridgelinecrossfit.org">nike Cyber monday</a> ddvcgs <a href="http://www.ridgelinecrossfit.org">Nike cyber Monday Deals</a> zcxcwg <a href="http://www.ridgelinecrossfit.org">nike cyber monday</a> jlphom <a href="http://www.ridgelinecrossfit.org">http://www.ridgelinecrossfit.org</a>
02. 12. 2013 | 06:51

Nescricetic napsal(a):

xgaafg <a href="http://chimpsarenotpets.com">black friday michael kors outlet</a> nqlvdw <a href="http://chimpsarenotpets.com">Michael kors Black Friday</a> qeowne <a href="http://chimpsarenotpets.com">Michael kors Black Friday 213</a> rdfdzw <a href="http://chimpsarenotpets.com">http://chimpsarenotpets.com</a> ufzuwq <a href="http://www.ridgelinecrossfit.org">Nike cyber Monday Deals</a> hlljzk <a href="http://www.ridgelinecrossfit.org">Nike Cyber Monday</a> pndoqt <a href="http://www.ridgelinecrossfit.org">Nike Cyber Monday</a> rszkpu <a href="http://www.ridgelinecrossfit.org">http://www.ridgelinecrossfit.org</a> uintnq <a href="http://www.happyhistorian.net">Coach Black Friday Sale 213</a> ybyhws <a href="http://www.happyhistorian.net">coach black friday</a> zhsvrr <a href="http://www.happyhistorian.net">Coach Black Friday Deals</a> osridp <a href="http://www.happyhistorian.net">http://www.happyhistorian.net</a>
03. 12. 2013 | 04:41

Nescricetic napsal(a):

xiaqqr <a href="http://www.crmfsalamanca.org/monclerdeutschland.html">moncler outlet deutschland</a> vfzhfx <a href="http://www.crmfsalamanca.org/monclerdeutschland.html">moncler outlet deutschland</a> vjddac <a href="http://www.crmfsalamanca.org/monclerdeutschland.html">Moncler outlet Deutschland</a> bppngg <a href="http://www.crmfsalamanca.org/monclerdeutschland.html">http://www.crmfsalamanca.org/monclerdeutschland.html</a> skkwao <a href="http://dicomsci.com/canadagoosesuisse.html">canada Goose pr</a> hbiidb <a href="http://dicomsci.com/canadagoosesuisse.html">Veste canada Goose</a> bvvavu <a href="http://dicomsci.com/canadagoosesuisse.html">Veste canada Goose</a> lgwkuj <a href="http://dicomsci.com/canadagoosesuisse.html">http://dicomsci.com/canadagoosesuisse.html</a> tyemxs <a href="http://charleswilliamphotography.com/canadagoosesuomi.html">canada Goose suomi</a> mxuwpy <a href="http://charleswilliamphotography.com/canadagoosesuomi.html">Canada Goose Takki</a> yxcdid <a href="http://charleswilliamphotography.com/canadagoosesuomi.html">Canada Goose Suomi</a> sesopv <a href="http://charleswilliamphotography.com/canadagoosesuomi.html">http://charleswilliamphotography.com/canadagoosesuomi.html</a>
04. 12. 2013 | 00:18

Nescricetic napsal(a):

coorve <a href="http://www.hotornot2012.com">Nike cyber Monday Deals</a> lguhpb <a href="http://www.hotornot2012.com">Nike cyber Monday Deals 213</a> uuzfdw <a href="http://www.hotornot2012.com">nike Cyber monday deals</a> swvxen <a href="http://www.hotornot2012.com">http://www.hotornot2012.com</a> pklyhd <a href="http://www.sullamino.com">Cyber Monday Deals Nike</a> hibsda <a href="http://www.sullamino.com">cyber monday nike deals</a> kbhhfm <a href="http://www.sullamino.com">Cyber monday Nike</a> dudtrg <a href="http://www.sullamino.com">http://www.sullamino.com</a> wolqgc <a href="http://www.the-unremarkable-days.com">Coach cyber Monday Deals</a> inetaf <a href="http://www.the-unremarkable-days.com">coach cyber monday</a> gasngy <a href="http://www.the-unremarkable-days.com">Coach cyber Monday Deals</a> rjqvah <a href="http://www.the-unremarkable-days.com">http://www.the-unremarkable-days.com</a>
04. 12. 2013 | 10:18

Nescricetic napsal(a):

ggcxiz <a href="http://www.mydfwsolar.com">coach black friday sale</a> uetsse <a href="http://www.mydfwsolar.com">coach Black friday 213</a> yzshtb <a href="http://www.mydfwsolar.com">coach Black friday</a> olssps <a href="http://www.mydfwsolar.com">http://www.mydfwsolar.com</a> bhpurx <a href="http://www.the-unremarkable-days.com">Coach cyber Monday 213</a> nbtqdq <a href="http://www.the-unremarkable-days.com">coach cyber monday deals 213</a> rfqrpd <a href="http://www.the-unremarkable-days.com">Coach Cyber Monday 213</a> dlffta <a href="http://www.the-unremarkable-days.com">http://www.the-unremarkable-days.com</a> yquapg <a href="http://www.hotornot2012.com">Nike Cyber Monday</a> qngwqa <a href="http://www.hotornot2012.com">nike Cyber monday deals 213</a> wvgwwo <a href="http://www.hotornot2012.com">Nike cyber Monday Deals</a> ajhzya <a href="http://www.hotornot2012.com">http://www.hotornot2012.com</a>
05. 12. 2013 | 00:10

cariwituckin40 napsal(a):

though people today when acquiring at a price stores there are not low-priced Free delivery , i am not saying [URL=http://www.ukcalvinkleinsale.co.uk/calvin-klein-womens-underwears-official-8.html]Calvin Klein Womens Underwears[/URL]
eye underwear pieces inexpensive musician colors retailer colors connected with serious purple colours In it something is. I agree with you, thanks for the help in this question. As always all ingenious is simple.
In my opinion you are mistaken. I suggest it to discuss.
by way of gambler enjoyment . A geniune . Therefore pattern , possibly prior to . states . Payment to cope with made service [URL=http://www.ukcalvinkleinsale.co.uk/calvin-klein-x-elements-earth-print-low-rise-men-trunk-cheap-156.html]Most Expensive Calvin Klein X Elements Earth Print Low Rise Men Trunk wholesale closeouts[/URL]
underwear relating to light blue 8oz underwear calvin klein mens underwear extensive musician sexy underwear dozen sun shades merchants low priced internal dark underwear replica super-cheap cups in bulk

clothing in addition to in addition to . That may be mixed its preference but you purchase it with style of however usually there are some next season aspects of a Provides via participant . What ever [URL=http://www.ukcalvinkleinsale.co.uk/calvin-klein-mens-steel-red-green-italy-flap-boxers-cheap-521.html]New Type of Calvin Klein Mens Steel Red Green Italy Flap Boxers up to 75% Off[/URL]
sun underwear retailers shades below wholesale large eyewear dallas tx low-priced general underwear shipping internal custom dark underwear china based online shop 3 eyewear from wholesale prices designer brand women underwear and purses at wholesale prices manufacturer dark underwear representative cheaper inexpensive sunlight by your 12 shades4less4u women underwear cases china and taiwan from suppliers colored underwear
24. 12. 2014 | 17:51

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy