Léčba lascivními fotografiemi Jana Saudka

13. 08. 2012 | 05:23
Přečteno 10232 krát
Možná tomu nebudete věřit, ale Koreou putuje v současné době profilová výstava Jana Saudka. K vidění jsou jeho umělecké fotografie nyní v moderní galerii Blue Square na kraji cizinecké čtvrti Itaewon, ale kolekci World of Jan Saudek už shlédlo díky iniciativě českého velvyslanectví v Soulu přes pětatřicet tisíc návštěvníků expozice na Insandongu či v městě Čchunčchonu. Jestli v Koreji něco nechybí, tak jsou to zejména lidi. Navíc Korejci chodí rádi za kulturou, do muzeí a galerií po celý život. Vždyť i na avantgardní výstavu finalistů francouzské Ceny Marcela Duchampa jsou s to vodit děti z prvního stupně základní školy.

V tomto případě bylo otázkou, jak přísná země ženšenu přijme výstavu Saudkových žen a kolorovaných aktů, které s postupujícím věkem mediálního erotomana jsou čím dál více explicitní - pokud ne rovnou manýristickým kýčem...

Zdejší lidé jsou totiž na rozdíl od Japonců prudérní, moderní Korea se utváří (alespoň navenek) pod vlivem amerického křesťanského protestantství a přísných rodinných hodnot. Takže léčba Saudkem tu působí asi takové pozdvižení, jako kdyby moderátorky Pošty pro tebe či jiného pořadu bezpohlavní ČT1 začaly chodit do studia ukazovat národu umělecky pohlaví.

Korejci odmala vyrůstají genderově odděleně, ještě donedávna existovaly dívčí a chlapecké školy. Na ulici vidíte zpravidla pouze hloučky hihňajících se holek, party kluků, anebo osamocené páry. Málokdy nějakou smíšenou volnou zábavu. Ta se jen plánovaně organizuje v rámci širšího kolektivu.

Ještě na univerzitě se tu hrají hry na flašku nebo na princezny - a to dokonce i z popudu profesorů univerzity, které se snaží ponouknout děcka vedle studia i k zábavě. V kampusech k tomu účelu stojí budovy, které se nazývají "studentským klubem". Vidíte tu zamilované vysokoškoláky před sebou utíkat se zrudlými tvářemi, kupovat si šňůrky na mobily, vyřizovat si zamilované vzkazy přes kamarády.

Mladí lidé se obtížně seznamují, je to jedna z nejtěžších disciplín korejského mládí. Nejosvědčenější jsou internetové seznamky vytvářené podle zájmů či dohazování známostí. Funguje to tak, že nějaká spárovaná dvojice s sebou vezme své kamarády a kamarádky, kteří se mají dát dohromady.

Zdejší kultura je natolik plná formálních příkazů, povinné úcty a plachosti, že se milenec musí na to, aby vyznal lásku, pořádně ožrat. A aby se s vyvolenou mohl k tomu všemu i vyspat, musí pořádně zlít pod obraz i ji. Alespoň kolem univerzit a živých kavárenských čtvrtí vidíte i přes den kluky odvádějící si k sobě náctileté holky, které se sotva udrží na nohou.

Korejci jsou veselí, temperamentní, holky se oblékají skoro jako v zemích bývalé Jugoslávie. O tomto národu se mluví jako o Italech Dálného východu, dokud tedy nejde o sex. To se vše rázem mění. V zemi přísné tradiční kultury a neproniknutelných tváří se nepěstuje vřelost, natož rafinovaná erotika, ani není zvykem si sdělovat city. Naopak láska či intimita se řeší zpravidla alkoholem. Čím brutálněji tím lépe.

Na neformální návštěvu Saudkovy výstavy v Blue Square se dostavil i český velvyslanec Jaroslav Olša ml., takže je z nás (z pana velvyslance a ze mě - podivného publicisty/ producenta/ cestovatele) rázem oficiální delegace, která si zaslouží úctu a přivítání.

Kolem nervózně přešlapuje sbor nejrůznějších asistentů a zaměstnanců obklopujících architekta této nové galerie i kurátora. Cizinec nemůže pochopit, co všichni z nich dělají, kolik lidí tu zaměstnává prosklený výstavní prostor - trochu ve stylu z 80. let.

Většina se ale stydí zejména pozdní Saudkovy erotomanské pózy jakkoliv komentovat. Všichni však dostali úkol udržovat se vzácnými cizinci z Česka hovor a musí se snažit. Takže holčina bloumá očima stydlivě po místnosti, ale přesto se zajímá o Prahu. Ptá se mě na české jídlo a vůbec život v daleké "romantické" zemi, kde se ženské nechávají rády lascivně fotit Janem Saudkem. Korejci si totiž o nás Evropanech dělají naprosto neuvěřitelné představy.

Ti ostatní se naopak hrdě natřásají. Vystavovat Saudkovy nahotinky je v Koreji trochu jako iniciovat malou revoluci. Když to domyslíte, svět je opravdu perverzním místem k životu.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

šašek z Jihlavy napsal(a):

Dobrý blog, plný zajímavých informací, díky autore. Bratry Saudkovy mám rád, brilantní kreslíř Kája a exhibicionistický fotograf Jan vyorali osobitou brázdu v českém výtvarném kumštu, pohnuté osudy jejich rodiny mě dosti dojímají. Holt každý velký kumštýř si musí svůj život odtrpět.
P.S.
Autore, myslíte, že se podobné výstavy dočkají i lidé žijící a trpící poněkud severněji?
13. 08. 2012 | 06:17

Maximus napsal(a):

Občas mě na email od kamarádů přijdou Saudkovy ztepilé stokilové krasotinky a to čumím. Jo někteří chlapi jsou fajnšmekři. Před pár lety tuším někde v lepší hospodě v Nové vsi u Roudnice n.L. se prý jistá parta podnikatelů občas scházela o víkendech na podivné párty a dost se tam pařilo. Vrcholem těchto akcí bylo to, že na stolech (zřejmě dubových)tancovaly nahé 100-120 kg krasotinky a ožralí VIP chlapi žvali blahem, vzrušením a pocitem zvrhlého snad nihilismu nebo jak to kvalifikovat. To byly výkřiky, které snad ani nejdou zde vyjádřit. No každý se bavíme jinak. Kdesi v Africe jsou tlusté ženy známkou zdraví a jsou velmi žádané, předpoklad, že nebudou mít souchotiny a ani "Ajc" je pravděpodobný!
Pěkný den!
P.S.
Kontrolní otázka.
Jakou výhodu má tlustá manželka či milenka pro partnera? To, že si může udělat na jejím těle ňadro, kde chce! (-:
13. 08. 2012 | 07:37

RA napsal(a):

Saudkova "tvorba" je jen obyčejné porno . S uměním to opravdu nemá nic společného....
13. 08. 2012 | 09:00

habrav napsal(a):

díky za příjemné a zajímavé čtení. Co se týká baculek - když pouze štíhlost je to pravé - proč je tolik štíhlých, co mají problém najít si partnera? (Partnera nikoliv na jednu noc) Že by v tom byla jejich profesní úspěšnost, co chlapi nemůžou skousnout, se mi nějak nechce věřit
13. 08. 2012 | 09:29

aga napsal(a):

Máte pravdu, autore, svět je čím dál perverznějším místem k životu - asi to bude kvůli tomu, že jeho perverzní ředitelé nic jiného než perverzi nepodporují. Těžký život pro umělecké rebely, s každou novou perverzní provokací se vlamují do dokořán otevřených dveří. Čekám, kdy se to zase otočí, a umělecký disent začne za velkých osobních obětí a nezájmu kritiky a galeristů namísto perverzního provokování zase normálně tvořit.
13. 08. 2012 | 10:22

Božena napsal(a):

Smutné je že když vyslovíte jméno kteréhokoliv evropského státu, je tam hrdost, víte v které oblasti průmyslu jsou dobří, ba i nejlepší na světě.
ČR už 23 let um jen šaškárny typu Entropy, holínky na olympiádě, neonové srdce na hradě, holé zadky na fotkách. Jinak se za zemi jen stydíme, země zlodějů a podvodníků
13. 08. 2012 | 10:27

Paja napsal(a):

aga: je to tak - umělci se především vždy snaží plavat proti proudu (to je snad konstanta moderny) a tak jako beatnici v 50 letech,hipíci v 60 letech a u nás "alternativci" v 90 letech "bourali prudérní morálku" i svým osobním životem, tak se brzy dočkáme hnutí, které přísným asketickým životem bude plavat proti současnému proudu konzumního hédonismu a perverze na efekt.
paní Boženko, že neznáte i něco pozitivního z vlastní země je i Váš problém, nic není ideální a naše současnost už vůbec, nicméně je u nás furt hodně schopných lidí, kteří něco tvoří ať už v umění, vědě, technice, architektuře či sportu.
13. 08. 2012 | 10:37

Božena napsal(a):

Pajo, kde jste proboha viděl/a ty alternativce v 90.letech?? U nás umělci při cinkání klíči křičeli jak za komunistů nemohli tvořit,a museli psát do šuplíků, po cinkání se ukázalo že nic neumějí, na laciné dvojsmysly o komančích už nikdo nebyl zvědavý. Měli pocit že si budou dělat co chtějí a my jsme povinni je platit lépe než za socíku- jen křičení o granty a dotace.Nahrabali si v reklamách, nic víc. Kromě několika laciných šaškátren o kapřících se NIKDY nezmohli na kritiku rozkrádání a mafiánského režimu. V televizi, kině, hudbě není nic přínosného co by nějak sjednotilo národ a snažilo se o morálku. Lacinný antikomunismus a plivání na rusko když komanči byli poražení / typu Hrdý Budžes atd /. Jmenujte jediný film, seriál který by dosahoval úrovně tvorby za komančů. V televizi už zoufale oprašují i takové ubohosti jako Muž na Radnici, Chlapci a chlapi, Plechová kavalerie, protože to svojí úrovní o desítky pater přesahuje tvorbu po r.89. Nebýt Gotta, Vondráčkové, M. Davida apod. tak ani ta rádia nemají co vysílat.Plastic People a DG 307 to asi nevytrhnou, mladí jsou tuctoví a nevýrazní Filmy se promítnou jednou, po pár letech už je to trapné i ve srovnání s Filmy kolem 2.sv války / Marvan,vlasta Burian/.Dnešní tvorba - divní sfetovaní týpci nevědí co sami se sebou/ P.Liška už asi 20 divných rolí blázna který neví kudy dál, jen se na konci ukáže že mátdocela dobré srdce, Roden už hraje jen se splihlými a umaštěnými dlouhými vlasy s tváří strhanou alkoholem. Pro slušného umytého chlapa ani nejsou role. A vrchol Havlovo Odcházení????
Jestli něco totálně selhalo po r. 89 . jsou to politici, novinářio a "umělci"
13. 08. 2012 | 12:46

Daniel napsal(a):

Pajo, ago, Božena má pravdu. Když se řekne Švýcarsko, Německo, Dánsko, Švédsko, Holandsko atd- představí sikaždý jejich světoznámé výrobky a podniky, vynikající pověst. Podívejte se na olympijský ceremoniál Británie,, hrdě mohli dlouhé hodiny ukazovat své úspěchy ve všech oblastech ( je jich 60 milionů - jenom 6 x víc než nás). Když máme my představit svoji zemi, nedá se najít jediné téma, jen to zahrát do švejkoviny typu Entropa, holínky do průvodu, Evropě to osladíme.
Kolem r 89 se k nám chodili poláci dívat jak vypadá salám, dnes tam jezdíme my si nakoupit základní potraviny ale i stavební hmoty, nábytek.
Alespoň si to přiznejme do jaké ubohosti jsme klesli, snad začneme potom hledat cesty jak se vrátit mezi slušné země
13. 08. 2012 | 13:02

resl napsal(a):

Můj názor je ten, že Saudkovy fotografie jsou načančaný kýč, stokrát připravená póza s dojemně primitvním obsahem, jak tváří, tak věcí, pozadím. Někdy si dovolí se tvářit i umělecky, ale to už prchám. Že se to někomu líbí, nic proti, mně je ale toto "umění" protivné.
13. 08. 2012 | 13:39

JanE napsal(a):

Maximus

Rubensovské nebo Botticelliho krásky, metráčky či zagroškudly. Že je to jedno dokazuje tenhle. "Všechny ženský jsou hezký, to jen my málo pijem!".
13. 08. 2012 | 13:53

Paja napsal(a):

paní Boženko, že opravdu neznáte nic pozitivního ze současnosti a vše paušálně odmítáte spíš vypovídá něco o Vás. Chápu, že jste ze současnosti zklamaná, ale nic se nesmí přehánět. Nejsem žádný umělecký fanšmejkr, ale jen co mě tak namátkou napadá např. z toho kumštu co se dle mě povedlo i po 89 na úrovni klidně řeknu i "zlatých šedesátek" (resp. mohlo se až poté udělat - vydat): filmy - Kurvahošigutntag, Nejasná zpráva o konci světa, Knoflíkáři, Pouta, Rodina je základ státu, Protektor, Švankmajer pokračuje kontunálně ve své tvorbě: Otesánek atd... Výtvarno-zde je čilý provoz který ale moc neznám-snad jen: Ritstein, Špaňhel, Róna atd, atd...Literatura-začli vycházet ti kteří by jinak nevyšli-pro mě např. iniciační Egon Bondy (snad aspoń ho vezmete na milost-byl to skalní marxista:-). hudba: nepřeberné množství-kdo hledá najde i více než Michala Davida v rádiu:-).Architektura: Josef Pleskot atd...Věda: nedávno zesnulý profesor Holý, Sport: nepřeberbý zástup. Takže jestli Vy nic neděláte a neumíte to neznamená, že nikdo nic nedělá a neumí.
13. 08. 2012 | 18:26

dennis napsal(a):

Pani Bozeno,
taky jsem dospel k poznani, ze tenhle rezim je vlada kleptokracie a era konzumerismu. Doba nabozenstvi, ktere neuctiva zadnou autoritu, vyznava jen pozitek a nemravnost a hnusi se mu stari a nejvetsi hruzu ma z konce zivota. Konzumerismus je nabozenstvi, ktere uctiva modlu zlateho telete a zadna nemoralnost nebo zlocin teto dobe neni dost odporny, aby se nestal zbozim v podobe adrenalinoveho zazitku.

Ano, tak vidim nas dnesni rezim, nasi dobu. Ale nihilismus, zhnuseni a beznadej mne neovladly. Usoudil jsem, ze smysl meho zivota zkusim hledat nikoli na odvracene strane nasi planety, ale v lidech kolem sebe. V jejich snazeni, kterym prekonavaji vsechny neprizne doby. Uvedomuji si, ze nas rezim je namiren proti vsem slusnym lidem a nahrava a chrani gaunery. Prece jen jsem neztratil nadeji, ze slusnych lidi je vetsina. Ze porad mezi nami ziji lide, kteri sve srdce nezamenili za penezenku, sve schopnosti nezaprodali mamonu. Nejtezsi na hledani peknych veci a krasnych lidi je presvedcit sama sebe, ze zivot a svet kolem nas neni jenom osklivy...
13. 08. 2012 | 18:33

jepice napsal(a):

Boženko, máte recht. Zavřít je všechny. Aby si už takové prasárny, jako je Hrdý Budžes anebo Odcházení, nikdo nedovolil.
Dvakrát týdně Plechová kavalerie, jinak reportáže ze života poctivých pracujících prokládat našimi slavnými historickými velkofilmy. O víkendu zpestřit program Andělem na horách, pro mladé pak koncertem Míši Davida.
To by bylo, aby se nám národ nesjednotil, když zase bude pochodovat v sevřených řadách, na rtech písně našeho mládí. Kdo vybočí - plesk - a bude to.
13. 08. 2012 | 21:14

Eva napsal(a):

Jejda, Jepice, nechte Boženku, každý má nárok na svůj vkus. Když se jí to nelíbí...
14. 08. 2012 | 00:02

Božena napsal(a):

Pajo, jak pravil klasik ve filmu Marečku podejte mně pero- " Některé dobré náznaky už by tu byly, třeba ta hezká 4minus.
.
Už tu byla diskuse na jiném blogu na téma co kdybychom otevření olympiády udělali my, Najděte si, je těch blogů několik. Výsledek bádání se dočtete tamtéž. Entropa, Holínky, a vy dodáváte skandovat sborově Kurvahošigutentag
14. 08. 2012 | 08:17

amiel napsal(a):

Špinavá země předvádí svou špínu.
Saudek zaujal jako fotograf originální formou kdysi v sedmdesátých letech minulého století, v socialistické ČSSR.
Od té doby upadá stále níž, až do dnešního obyčejného, výtvarně nudného porna.
NIKDO z lidí, kteří se profesionálně zabývají výtvarným uměním, tedy žádný fotograf, malíř, kriti nebo teoretik, nepovažuje jeho dnešní tvorbu za umění.
Z hlediska umění je Saudek třicet let zapáchající mrtvola - a je charakteristické pro tento stát voličů ODS a TOP, že právě tuhle špínu předvádíme v zahraničí. Jsme jako stará páchnoucí bába, která si na ples vezme děravou a špinavou zástěru, protože jí ji kdosi před čtyřiceti lety pochválil.
14. 08. 2012 | 08:24

občan napsal(a):

To už nemáme světu nic nabídnout,než laciné porno?
14. 08. 2012 | 21:59

Jank napsal(a):

To opravdu CR nema nic jineho na vystavu v tak puritanske zemi?
Take vyslanci by mohli byt trochu citlivejsi, ale co po nich muzete chtit. Nejspis to rozhodli, kdyz byli poradne zhuleni, co? Nebo jeste lepe - ukazte jaci jste frajeri treba... v Iranu?
14. 08. 2012 | 22:50

jenda napsal(a):

bezpohlavni ct1? a jake pohlavi ma nova a prima ty pohlavare
14. 08. 2012 | 23:29

George napsal(a):

pro Amiel - Co mají voliči ODS a TOP09 společného s vaším dojmem stárnoucí zapáchající báby. Pokud se tak cítíte, dobře vám tak. Nebo že by názory voličů ČSSD a KSČM byly voňavější? Nemám ten dojem, spíš naopak. Pokud vám chybí výdobytky socialismu a jeho umění, doporučuji dlouhodobější pobyt v KLDR ...
14. 08. 2012 | 23:55

Falcon napsal(a):

Pájo, se soudružkou Boženkou nehnete. Ta je prostě rudá jako rajče a nebo rudá záře nad Kladnem. A ještě by vás byla schopná seknout srpem a praštit kladivem. To oni soudruzi tůze rádi dělají.U takových kovaných soudruhů a soudružek končí kultura u Okresu na severu a jejich kulturním guru je soudruh Pláteník. :D
15. 08. 2012 | 02:03

Falcon napsal(a):

Boženko, ale vy jste jako soudruzi tedy zcela zklamali. Už jste osobně provedla patřičnou sebekritiku, že ty party dnešních tunelářů a podvodných asociálů ve vládě jste vychovali vy komunisté v KSČ a v SSM? Oni nespadli najednou v roce 1989 z nebe. Oni tu už byli. A byli ve vaší partaji, v její záloze a v nomenklaturních famíliích.
Kdepak jste asi soudruzi udělali chybu, když se těm vašim ovečkám dostalo to zlodějství a korupce tak pod kůži?
15. 08. 2012 | 02:08

Jack napsal(a):

Zajímavý a hezký text. Děkuji.
15. 08. 2012 | 02:28

ivan tomek napsal(a):

Mne se spousta moderniho umeni take nelibi. Ale kdyz treba impresioniste udelali v Parizi prvni vystavu, skoro je vyhubili. A tak to bylo s umenim vzdy. Takze odpor k tomu co je nove neni nic noveho :-) Nemysleme si tedy, ze zijeme ve zvlast zvrhle dobe. Ostatne, prectete si o praotci Janeckovi v Capkove Kinize apokryfu (jestli se nemylim).
15. 08. 2012 | 02:38

Soukal napsal(a):

Falcone, nejebe ti už z toho komunismu??? My se tu bavíme o úrovni umění, buďto doložíš vrcholná díla postkomunismu nebo není co dodat. A že "umělci" hrubě selhali a po r. 89 neumí nic než modré holínky a podobné šaškárny snad vidí každý.
.
Jak dlouho s těmi komanči vystačíš??? Oni tu nevládnou už 23 let, ale ty argumentuješ že jsou to děti a vnuci komančů a že mají zlodějinu zažitou. Vystačíš si ještě 200 let s prapra pra..vnuky?? Nevadí že se kradlo za Masaryka víc než za komančů, že za nich se kradly šrouby ve fabrice a pytle cementu na stavbě, dnes miliardy. Proč se dnes neumíme uživit a jen žebráme u komunistů v Číně a Rusku o půjčky abychom měli na chleba je také nad tvé chápání??
Sedl by ti chocholoušek
15. 08. 2012 | 07:01

pinda napsal(a):

doma je doma
15. 08. 2012 | 08:09

Soukal napsal(a):

Ivan Tomek - demagogie nejvyššího hnusu. Pravda je že mnohá umělecká díla byla ve své době nepochopena nebo odsuzována. To ovšem zdaleka neznamená že každý kdo udělá něco co je odporné a lidi protestují, je nepochopený nadčasový umělec.
Nějak se stalo že s pádem komunistů vymřeli umělci kteří něco umí a zůstali a přemnožili se ti co umějí ty jenom provokace, ohavnosti, šokování, hnus
15. 08. 2012 | 10:49

evix napsal(a):

No nevím jestli zrovna Saudek je to co máme ukazovat :-(
Tvorbu jeho bratra jsem měla ráda,ale on Jan mi tedy nic neříká (jedince jako je on zrovna nemusím a on jen fotky retušoval, to se dříve hodně dělalo). Pro Korejce jsme asi pěkní exoti, naštěstí ti co tu pracují už ví, že naše holky nejsou tak rychle k mání jak se může zdát ze Saudkových fotek. Ono vůbec nějak divně vystupujeme ve světě, když si Němci v Chebu chovají jak se chovají.
Naštěstí paní Boženo nás ve světě nevnímají až tak tragicky, oni většinou ví, že nám vládnou hochštapleři, ti konec konců vládnou i jinde. Chce to paní Boženo vyjet ven a vyčistit si hlavu z toho bahna. Nejlepší je země, kde je ještě hůř než u nás...jo léto nejlepší čas vypadnout.
15. 08. 2012 | 11:20

Božena napsal(a):

Evixu- opravdu musím jet do Senegalu abych se uklidnil že jsou na světě země kde je hůř mež u nás??? když ještě před 23 lety jsem žil v uznávané a vyspělé průmyslové zemi, kde jezdili odborníci se dívat jak máme organizovanou péči o kojence a děti, kde se ucházeli abychom jim postavili továrny, cukrovary, pivovary, kde přes 50% veřejné dopravy na světě tvořily naše tramvaje a trolejbusy, byli jsme soběstační v potravinách, a dokonce měli armádu k vlastní obraně atd.?? Mám čekat že já už nebudu mít žádný důchod, ani zdravotní zabezpečení ve stáří?? Až někdo řekne že chce zaplatit ty dluhy??? A není to jen postkomunismus, nelžeme si. V roce 89 se ještě poláci jezdili dívat k nám jak vypadá opravdový salám, dnes si celé pohraničí jezdí pro jídlo do Polska. Proč se mladé rodiny z Liberecka raději stěhují do Německa, protože je tam lépe a levněji.
Opravdu umíte odpovědět jenom tím, že v Senegalu je hůř a také žijí???
15. 08. 2012 | 13:03

yt napsal(a):

Paní B, trochu si to idealizujete. Uznávaná průmyslová země? Naposledy za 1. republiky. Za totáče leda těžkým průmyslem ničené životní prostředí. CUkrovary a rafinerie jsme stavěli převážně v rozvojových zemích, které nám nakonec nezaplatily. O kojence a děti je mylsím postaráno i teď. A kde jste vzala ten údaj o 50%?
15. 08. 2012 | 15:32

Jeroným napsal(a):

Evix - doporučuji dnešní hospodářské noviny. Německo se nám vzdálilo od r 2007 o 20% výkonu ekonomiky. Slovensko při odtržení bylo na 1/3 , dnes je 6% pod námi, příští rok nás asi předběhnou.
Ale měli jsme na olympiádě nejhezčí holínky a v našem národním domě se vychlastalo 4 x tolik alkoholu jako v tom slovenském, dokonce jsme byli uplně nejlepší ze všech národních domů
15. 08. 2012 | 15:41

Papu napsal(a):

maximus, já mám raději ovar s křenem na talíři, je to žrádlo a je to České a estetické !!!
16. 08. 2012 | 07:40

nebo aspoň 1 saudkovu lascívní napsal(a):

Škoda, pane Procházka, že jste tu dívčinu fotil v protisvětle bez blesku. Takhle tomu schází human touch.
19. 08. 2012 | 13:20

Baba napsal(a):

Sotva před měsícem jsem objevila půvabný výtisk malajských bájí a legend s názvem Sultán a král Kobra, Talpress, 2011. Jeho Excelence je iniciátorem vděčných počinů.
20. 08. 2012 | 17:32

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy