Jak je to s korejskými ženami

08. 08. 2012 | 07:33
Přečteno 12805 krát
Co vás v Koreji nepřestane fascinovat, jsou ženy. Na prvních pohled vypadají jako roztomilé porcelánové panenky plachých úsměvů a poklon, ale zdání klame. Ve skutečnosti jsou s nadsázkou řečeno "nezničitelné", složité a neproniknutelné bytosti. K tomu je dost možná zocelila staletí drsné korejské historie či asijské poroby, díky níž jsou teoreticky s to vydržet snad úplně všechno. Alespoň se to tak zdá z pohledu dojímajících se, sentimentálních evropských mužů.

Korejská společnost je založena na konfuciánských tradicích, podle nichž má žena být poslušnou a podřizující se. Její největší hodnotou není teoreticky osobnostní rozvoj ani prospěch - ale život v harmonii s okolím.

Posledně jsme vyrazili s hostujícím tureckým sochařem a jedním marockým tanečníkem do restaurace chobotnicových specialit, abychom si univerzitním koordinátorkám a asistentkám trochu postěžovali. Jak je těžké komunikovat s nemluvnými Korejci, mluvit s nimi o umění či dokonce sdílet ateliér.

Bylo obdivuhodné a zároveň šokující sledovat Korejky, jak začaly hned brát všechny viny a nedorozumění na sebe, byť s tím vším neměly nic společného. Jak se omlouvaly za nerudné profesory, nedůvěřivosti či kulturní nedorozumění. Jak nahlížely každý problém vždy zdvořile z pohledu toho druhého, nikoliv ze svého vlastního...

Korejky totiž dovedou vyvinout neuvěřitelné úsilí, aby vám vysvětlily, že to, co vypadá jako očividná nespravedlnost a zlovůle vůči ženám, je vlastně v pořádku. Že jim nevadí diskriminace, že je těší být doma. Že uzurpátorští otcové myslí ve skutečnosti na jejich dobro a že je v pořádku se ptát manžela na svolení, když si chtějí zajít na kafčo s kámoškou.

Nikdy si nestěžují, nenaříkají, že nejsou milované či chápané. Když se naopak chtějí za každou cenu realizovat, jsou ochotné se zříct rodiny a dětí, neboť vzdělané a třicetileté ženské mají problém se vdát. Lépe řečeno ony o korejské konzervativní muže už moc ani nestojí. Pro singlovství mají omluvu, které se říká "fenomén PhD - osamělých doktorantek"!

Nejsem žádný feminista, ale v Koreji nelze nevidět, že od ženského pohlaví se tak či onak očekává, že se obětuje. Mladá holka má absolvovat pokud možno co nejlepší univerzitu, trochu pracovat, dokud se nejpozději v osmadvaceti letech dobře a bohatě nevdá.

Co více, má vypadat západně, ale chovat se korejsky. Utváří je popkultura. Všudypřítomné reklamy na plastické operace jí vsugerovávají, aby byla dokonalá "po všech stránkách". Pokud nejde ani to, vidíte kolem univerzit vysedávat studentky a "čekat" na bohaté nápadníky. Jejich život se následně mění v nakupování či domácí rozmazlování. Později se věnují večernímu aerobiku na břehu soulské řeky či starostem o manželovy rodiče. Domácí sex od svatby postupně ustává, žena se realizuje dětmi. Tak praví oficiální manželský itinerář, byť skutečnost je ještě bizarnější.

Tím neposvátnějším zůstává pro Korejce rodina, takže je skoro nemyslitelná nevěra. Na druhou stranu se mužům tiše toleruje chodit v průměru dvakrát do měsíce za mladými holkami do motelů a masážních salónů, aby se "vyblbli" a neopouštěli manželky s dětmi.

Byť je prostituce oficiálně přísně ilegální, podle Korejců zůstává řešením moderní krize rodiny či západní rozvodovosti a našich volných mravů. A to se jim nedá rozmluvit. Minule jsem se o to marně hádal nad lavorem alkoholového soju i s jedním vzdělaným korejským profesorem.

Na univerzitě si nemůžete nevšimnout, jak tvrdě v Koreji pracují ženy, jak jsou šikovné, až nelidsky motivované. Vůči asijským šéfům fungují na povel, jsou nucené dělat snad opravdu úplně všechno. Mají dobře vyvinutý instinkt k přežití. Za málo peněz otročí, zatímco celá léta čekají na profesuru či lepší job. Jenže na poslední chvíli dostanou přednost stejně muži. Byť toho často moc neumějí, mají v Koreji leccos zadarmo.

Alespoň mě fascinuje na Korejkách, jak zůstávají přes všechnu drsnou realitu nevinné, až se člověk sám stydí. Dojímá vás, jak se plaše seznamují, jak mluví o drobných úspěších svého emancipačního hnutí a učí se vidět skutečnost.

Moje obětavá průvodkyně po korejském životě se mě na cestě z výstavy najednou ptá, jestli bychom si nezahráli na mrkanou. Či jestli si nedáme po letech kámen nůžky papír o to, kdo bude koho ovívat vějířem. Přitom mě nezištně povzbuzovala, abych vyhrál. Kdepak, to jsou obdivuhovné bytosti z jiného světa - nic pro obyčejné smrtelníky, natož pak pro nás, pro evropské zvrhlíky.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

český Kim Ir Sen napsal(a):

Podívejme na Korejce
nejí v džungli černá vejce.
Červenat se musím studem -
kde jsou oni - kdy my budem?
08. 08. 2012 | 08:14

gaia napsal(a):

a ono je to v Evropě nějak jinak?

Akorát Evropanky jsou větší a mají vše větší, než Asiatky(zadek, prsa, nohy, chodidla...), takže nevypadají tak dětsky, což způsobuje ten křehký dojem u Asiatek, v podvědomí ta korejská drobnost žen muži z Evropy evokuje dětskost a křehkost.

Ale ve skutečnosti je to jinak.

Ale ženy jsou občany druhé kategorie všude na světě. Bohužel.
08. 08. 2012 | 08:27

Kvakin napsal(a):

Snila jsem na jihu pankorejský sen
ať vrátí se mezi nás otec Kim Ir sen.
Milovaný vůdce, všech Korjů lídr
popadne buržuje tvrdě za flígr.
Pak spolu voják, dělník, žena, pionýr
vlasti pokrok, dětem štěstí, hlavně mír.
Soudruhu Kimovi ode všech veliký dík
za stranu LIDEM vděčná Karolína Pík
08. 08. 2012 | 08:31

Maximus napsal(a):

Kvakin

Moc pěkné! (-:

Jako kdybyste nám občanům vrazil do srdce dýku,¨
když napadáte tu naši antikorupční Píku!
Však bude to tím, že Pík je jasný obraz Timura,
a Kvakin byl lump, zlý a lidská potvora!
Však za chvíli příjde i Vašed doba i Váš čas,
když s korupčníky zatočí kompany Pík & Péťa Nečas!
08. 08. 2012 | 08:43

Maximus napsal(a):

Co mají společného Kim Ir Sen a Karolina Pík?

Neohrožený pohled a výraz odhodlaného bojovníka
proti zlu! Zapálení pro věc a jiskru v oku!
Za Kimem šly masy a Karolína je tu kvůli LIDEM a jde za ní Kalousek a Nečas! Aby jim totiž podržela, teda vládu......
08. 08. 2012 | 08:53

Ives napsal(a):

Já tiše závidím jen,
neb sotva slepím verše celé.
Proto prosím všechny můzou políbené,
jděte s tím veršováním do prdele!
08. 08. 2012 | 08:54

gaia napsal(a):

Maximus

společného mají -šikmooké děti
08. 08. 2012 | 08:54

Ládik!!! napsal(a):

V osobním autě prý muselo být vždy jedno místo volné, kdyby ho náhodou potřeboval Kim Ir Sen. Je to pravda?
08. 08. 2012 | 09:09

dříve čtenář napsal(a):

Kdo má zájem se setkat s korejskou realitou, může jít pracovat na výrobní linku Hyundai v Nošovicích. Po krátké chvilce by zjistil, že Korejkám nic jiného nezbývá. Svým chování si vlastně zachraňují život.
Jo, jsou to 2 dokonalé extrémy : přílišná emancipace u nás a proti tomu Islám a ostatní "tvrdé" východní kultury.
08. 08. 2012 | 09:16

Ládik!!! napsal(a):

dříve čtenář -
dělal jsem na Nošovicích v přípravě některých staveb, na jednáních žádná Korejka nikdy nebyla. Korejci strašně ječeli, rušili smlouvy, příští den to zase žehlili a pořád dokola. Cirkus, už nebrat.
08. 08. 2012 | 09:28

Ives napsal(a):

S Koreou zkušenost nemám, ale slyšel jsem přímo od japonského obchodníka středního věku, že tento styl platí pouze po práh domu. Mezi zdmi jsou prý asiatky tím pověstným krkem rodiny, který kroutí hlavou. Něco podobného jsem také slyšel od manželky mého přítele o rodinných poměrech v Bahrajnu. A ta se tam jako žena při návštěvě musí zdržovat v ženské části domu, takže to má z první ruky...
08. 08. 2012 | 09:31

Maximus napsal(a):

Ives napsal(a):
Proto prosím všechny můzou políbené,
jděte s tím veršováním do prdele!

Ano Ivesi, děkujeme Vám za námět vřele! (-:
...............................................
Chytrému člověku když básní jde z hlavy rým,
ale blbci nic, jen možná černý dým!

To že odlišuje nás to od zdejší chamradě,
že my básníci jsme duševní elita, je nasnadě!

Vidím, že Ivesi umíš používat též vtipného slova,
bereme tě do týmu nás básníků, potomků Nerudova!
(-:
08. 08. 2012 | 09:36

Baba napsal(a):

Do Číny mohou jen HIV negativní. V korejských ulicích bude asi bezpečno, ale nechat člena zahraniční delegace bez průvodce se nesluší. Našinec obecně obyvatele těchto končin za atraktivní nepovažuje, ale výstavní kousky se najdou všude.
08. 08. 2012 | 09:40

Karásek napsal(a):

Ládík byl všude. Dělal u korejců, v Ostravě mu vyhořel dům, v Africe zakládal firmy ....
08. 08. 2012 | 11:04

Loubal napsal(a):

Karásku. Ládík byl i nejlepší na okrese ve VUMLU a před cinkání klíči byl nejčastěji v Rusku pro rozumy, dnes je největší pravičák
08. 08. 2012 | 11:14

Ládik!!! napsal(a):

na Kavkaze jsem byl jednou, vy julini
08. 08. 2012 | 11:28

Homo napsal(a):

Některé ženy rodu Homo sapiens
zaslouží jen pykat
a plakat v němé v hrůze.
Proč?
Inu tak nezodpovědné jsou,
že rodí zbytečné a hloupé muže.
08. 08. 2012 | 12:26

gaia napsal(a):

Ives

ano, to je jediná obrana žen před agresivními a machistickými muži.

Pěkně se usmívat, vše mu odkývat a pak si vše udělat podle svého.
Nevím, do čeho by měl muž doma mluvit?

mnohdy si toho, že není po jeho chlap ani nevšimne a mnohdy ho tato pasivní resistence přivede brzy do blázince, a pak jako nesvéprávný je od něj pokoj.

Navíc já zas slyšela, že pro Asiatky je vrchol snažení urvat si Evropana a provdat se za něj.

Prý se jim líbí ta světlá pletť, mají to za sexy a samy se také natírají bělícími krémy, šikmé oči se jim též nelíbí a dávají si je operovat, aby je měli jako Evropanky a průměr údu bělocha je prý také průměrně vyšší, než průměr Asiatů.

Takže třeba ty asiatky byly na autora tak milé ze zišných důvodů.

Ale navíc, nevím proč by neměly na hosty být milé a příjemné, to jsou ženy snad všude na světě, ne?
08. 08. 2012 | 12:55

PVC napsal(a):

Gaio, ženy jsou milé a příjemné skoro všude na světě. Čecháčkov je právě to místo kde nejsou milé, ale spíše agresivní
08. 08. 2012 | 13:30

gaia napsal(a):

Jak je těžké komunikovat s nemluvnými Korejci, mluvit s nimi o umění či dokonce sdílet ateliér.

Bylo obdivuhodné a zároveň šokující sledovat Korejky, jak začaly hned brát všechny viny a nedorozumění na sebe, byť s tím vším neměly nic společného. Jak se omlouvaly za nerudné profesory, nedůvěřivosti či kulturní nedorozumění. Jak nahlížely každý problém vždy zdvořile z pohledu toho druhého, nikoliv ze svého vlastního...
to já, kdyby se mně nějaká návštěva ze zahraničí stěžovala, jak je c Česaku těžké mluvit s chlapama, tak bych reagovala úplně stejně jak ty Korejky.

Stylem, to víte, oni za to nemohou, jsou to jen chlapi a kdoví jakou mají doma manželku, třeba jim neuvařila nebo nedala, chlapi jsou chudáci a neschopní samostané existence, vždy´t si neumí ani uvařit a uklidit a možná ten nerudný doma hnije ve špíně. A navíc má strach z konkurence, že mu ten návštěvník z Evropy přebere kšefty.
08. 08. 2012 | 13:37

Homo napsal(a):

PVC

Agresivitu ženy vyvolá
jen agresitita muže.
Kdopak za chování
žen v Čechách může?

Nebo PVC vidí jen to
co vidět zmůže?
Škoda, že vědět nebudeme,
zda pohled je to choré ženy
či zamíndrákovaného muže.
08. 08. 2012 | 13:41

PVC napsal(a):

Homo, asi jste obětí známého klamu. Ženy jsou krásné, drobné a usmívají se, tak jsou JENOM úžasné a milé.
Když je muž nevěrný, je odporný hrubián který nechápe jak zraňuje jemnou duši své ženy.
Když je žena nevěrná, chudák nemá doma dostatek lásky, tak musí hledat jinde. Její muž je odporný hrubián, který ........
.
V našem městě asi před rokem přepadla banku starší žena s pistolí. Mínění lidu: asi má doma manžela který je zlý, všechny peníze propije a ona chudák musela .....
A ti zlí policisti ji dokonce pronásledovali a chtěli ji obžalovat. Jak odporné a necitlivé. Nic nechápou ti zlí policisti.
.
Gratuluji vám, právě jste postoupil ve svém myšlenéí do toho správného levelu
08. 08. 2012 | 14:25

vasja napsal(a):

Jeden známej položil na ženský život.
08. 08. 2012 | 14:28

vasja napsal(a):

Zadusil se při koníku.
08. 08. 2012 | 14:32

čert napsal(a):

to církev prohlásila ženu za čertovo kopýtko
(ó jak jsme se tomu krásně nasmáli)
a v církvi povětšinu času povětšinou muži vládnou
oni se totiž žen bojí
proto silou se snaží ženu podmanit
aniž by tušili
že nejslabějším a nejhloupějším tvorem jsou právě oni
jen ženy agresívní a hrubé mají duši zmrzačenou vlastní pýchou a povýšeností
ty se daleko nedostanou
protože je nikdo nebude chtít
žena má být ženou
a muž jen mužem
nastává čas velkých změn
kdy staré pořádky jdou k nám do pekel
a nové pořádky začínají mít logiku
styl smysl svobodnou vůli
podporujte nový směr
zahoďte agresi a nenávist
jste jen lidmi
kteří mají vyměřený čas a víckrát se v tuto dobu sem nedostanou

a to mi věřte
08. 08. 2012 | 14:50

Aleš V napsal(a):

Mám doma Thajku a nemůžu si vynachválit. Po všech stránkách perfektní. Utrácí docela málo, má krásnou štíhlou postavu a tak jí stačí co nejjednodušší šatičky, neplácá žádné šperky a minimum kosmetiky. Také Thajky moc netloustnou a jsou milé i ve vyšším věku, i její matka je dodnes k nakousnutí. A hlavně tu má jen několik krajanek a tak neztrácí čas řečněním s kamarádkama a věnuje se budování hnízdečka a vaření. A neřeční, je ráda že se má jak se má.
Proti češkám úplné požehnání, všem doporučuji. Tlustou českou užvaněnou a zakomplexovanou feministku bych doma nesnesl ani hodinu. Ať si je všechny vezme někdo jiný do jiné země.
Máte někdo zkušenosti s jinýma asiatkama???
08. 08. 2012 | 14:56

JV napsal(a):

Aleši závidím. A tchýni a ostatní příbuzné na druhé polokouli, co chceš víc. Asi to tak taky zmáknu. Na podzim razím na lov
08. 08. 2012 | 15:01

Karlík napsal(a):

Vietnamky jsou prý také dobré, ale místní ťamani ji hned tak nevydají. Kamoš chodil 6 měsíců s Mongolkou a byla také zlatá, i její matka byla hezká a milá, jenže potom odjela celá rodina do Německa za lepším
08. 08. 2012 | 15:05

Ives napsal(a):

Maximus,

měl bych malé vylepšení, místo:
"Vidím, že Ivesi umíš používat též vtipného slova,
bereme tě do týmu nás básníků, potomků Nerudova!"
bych zkusil třeba:
"Vidím, že Ivesi umíš používat též slov vtipných,
bereme tě do týmu nás básníků, potomků Nerudových"

Není to lepší?
08. 08. 2012 | 15:18

vasja napsal(a):

Aleš V napsal(a):
Mám doma Thajku a nemůžu si vynachválit...
-----------------
Jen aby v Thajsku neměla "prvního" manžela.
Jednoho takového šťastného Čecha znám a ten čučel:-))
08. 08. 2012 | 15:24

Aleš V napsal(a):

Vasjo, čo bolo v Thajsku, to bolo.
Nezuř, kdybys nebyla ukecaná feministka, tak by tě ten tvůj nevyměnil za Thajku. A určitě si polepšil.
08. 08. 2012 | 15:40

gaia napsal(a):

Krlíku

prvních 6 měsíců známosti je každá žena zlatá, i její matka hezká a milá,

víte, nové koště dobře mete, tak abyste jednou tvrdě neprocitnul.

a že by Thajky netloustly, jak píše Aleš V, o tom bych po přechodu na českou stravu velice rychle pochybovala.

a chlapa bez vepřoknedlo zelo a pívo si také nedovedu představit.

Ta tchajská kuchyně se mu určitě brzo přejí a pak bude mluvit jinak. A až se Thajka naučí pořádně česky, tak pochybuji, že tuto znalost nezačne také využívat. Nyní mlčí, neb neumí řeč.
08. 08. 2012 | 16:17

Aleš V napsal(a):

Gaio, pláčeš hezky ale na nesprávném hrobě. české holky si za to mohou sami, že jsou tlusté a líné, hubaté a pořád nespokojené feministky a chlastají a fetují hůř než kdejaký fotr.
Thajku mám, přes 2,5 roku, česky umí solidně, má i dobrou práci, je pořád štíhlá a hezká, vaří dobře, i když vepřo knedlo nebo svíčkovou dělá jen párkrát do roka.
Ostatně to není jen o ženských. Asi vidíš že celá naše republika se nějak neumí uživit, parazitujeme na NEZPLATITELNÝ DLUH A ASIE VZKVÉTÁ A PROSPERUJE. Protože oni jsou skromní a pracovití, my si myslíme jak jsme vzdělaní a jak je práce pod naší úroveň. Doufám že naši rodinu tahle národní / už asi i Evropská/ nemoc nepostihne
08. 08. 2012 | 17:16

Homo napsal(a):

PVC

Každý ženu má, jakou si zaslouží.
Když žádnou nemá, rukou si poslouží.
Takový velkou starost má a neřeší ji hbitě
jak sakra uplést má si tou rukou dítě?
08. 08. 2012 | 17:30

Homo napsal(a):

Aleš V

Tak hezkou Thajku Aleš doma má.
Ta prý jen uklízí, vaří, vášnivě ho miluje.
Když dost chlapec už jí má, tak ji holt vyfoukne.
A když se mu stýskat začíná? Problému tu nevidět.
Na štokrdle s pannou usedne a trochu ji přifoukne.
O světe nemá ta panNa ani šajna
na noze nápis má - MEDE IN "ČAJNA"
08. 08. 2012 | 17:33

Jarda K napsal(a):

Karlíku, pravdu díš. Bratranec chodil s Vietnamkou asi 3 měsíce, ale potom ji to asi její krajani rozmluvili. Oni hodně drží při sobě a mají sami málo ženských.Dost tam platí slovo komunity, umějí si docela srovnat i takové ty svoje "chuligány". A musím doplnit že byla milá a příjemná, skromná a přátelská. Ale síla klanu je asi mocnější.
PS- jak zapšklounky nenávidí Aleše, to je síla. Strach před kvalitní konkurencí???
08. 08. 2012 | 17:52

minatomirai napsal(a):

České holky jsou většinou velice pěkné a vidět mladou obézní holku, je skoro vyloučené. Jsem z Brna, je jich tady mraky, Brno má velkou studentskou komunitu.

Do Thajksa a Filipín se jezdí za sexuáními sny, které by si měl každý chlap asi dopřát. Někdy je ze snu realita, z přitelkyně manželka, protože to je hlavním cílem těchto podle mne neš´tastných, zprostituovaných národů a jejich žen (i mladých mužů).

Číňanky jsou jiné, rády se provdají za cizince a cizinci většinou v Číně zůstávají a zakládají si tam rodinu. Po pár letech vpodstatě spokojeného manželství, kde vládne rodině a kase tchýně, zjistí, že si s manželkou nemá o čem povídat. Podstatně tedy dříve, než je tomu tady a směrem na západ.
Cizinci žijící v Asii si bez problému najdou milenky v místě, není však mnoho těch, kteří se s nimi ožení.
Japonky, Korejky a čínské Taiwanky jsou opět jiné, provdají se za cizince výjimečně. Totéž platí obráceně, tedy jejich mužské protějšky.

Určitá dětinskost v pojevu asijských žen, je pěstovaná.
Podle mého názoru jsou nejpěknější Číňanky.
08. 08. 2012 | 19:09

Kadlec napsal(a):

Minatomiraji, české holky jsou milé a štíhlé do doby než se vdají. Potom už mají zákony na své straně a sotva manžel sežene vilu, může táhnout. A začaly hodně pít a kouřit, někdy i fetovat, a jsou agresivní feministky. A tchýně - škoda mluvit. Češky nebrat, leda tak holky z jižní Moravy. Proto už se tu dnes skoro nikdo nežení, chlapi nejsou až tak blbí.
Asiatky jsou milé a pracovité a pěkné celý život. Mají to tak po generace zažité a naši chlapi musí brát než feminismus dorazí i tam.
Aleš V správně, thajky jsou milé i ve vyšším věku. Číňanky také zůstávají celý život snaživé a pěkné. Rusky stojí hodně peněz a jsou náročné na luxus, když tak estonku nebo litevku, ty jsou evropsky civilkizované a přitom milé, skromnější a hezké
08. 08. 2012 | 19:29

Fialenka napsal(a):

To pak není manželství, ale konkubinát, když manželé chodí za prostitutkami.
08. 08. 2012 | 19:50

scientist napsal(a):

pánové, když vám manželka neposluhuje jako vaše matka a neposlouchá na slovo jako váš Alík, tak je to blbá feministická kráva? Jestli máte s ženskýma potíže, možná bude chybička i jinde... Zkuste si je pro začátek zařadit do kategorie "lidské bytosti".
08. 08. 2012 | 20:06

cestovatel napsal(a):

Narazíte-li ve světě na Korejku, budete se zajíkat nad nevšední fysickou a duchovní krásou, ať jsou ze severu nebo jihu. Ve srovnání s uřvanými hulvátskými a sprostými Češkami i v kavarně vyšší třídy je to jako najednou objevit jiný kouzelný svět. Ti KurvaJapončíci věděli co dělají, když si z tohoto porobeného národa dělali minimálně služky a masérky... Smradlaví, nemytí a zarostlí čeští chlapi páchnoucí levným alkoholem, jestle chcete postoupit do vyšší kasty, máte co se sebou dost práce.
08. 08. 2012 | 20:17

Dagmar napsal(a):

Vzhledem k tomu, že autor blogu, pan Procházka, je producent animovaných filmů, není překvapivé, že je světem korejských žen fascinován. Ten svět je asi tak skutečný, jako animované filmy, které produkuje :-)

Co mi poněkud uniká, je smysl poslední věty v jeho vlastní charakteristice (u fota), která praví, že chce přiblížit - "...zemi, která má přitom jednu zvláštní věc - má ráda Prahu a dokonce českou kulturu".

Tak nevím. Cože nám to vlastně přibližuje? Své dojmy? Své poznatky? Svá okouzlení? Své sny? Koreu? Prahu? Českou kulturu? Úroveň myšlení českých mužů? Možná, že tohle vše dohromady. Neveselé.

Ostatně úroveň diskusních příspěvků (sláva výjimkám) taky podle toho vypadá. Smutné :-(
08. 08. 2012 | 21:14

čert napsal(a):

Kadleci Kadleci
šovinisto
08. 08. 2012 | 21:31

čert napsal(a):

Aleš V
thajec je dobrý muž
nepění že chce pivo k fotbalu
nepění že jsem neuvařila knedlo zelo vepřo
nepění při nákupech a ochotně mi pomáhá vybírat
nepění že chce chlemtat pivo při prvním potkání putyky
nepění když má posekat zahradu
nepění když ženský melou
nepění když chapi melou
nepění že manželka kamaráda má větší kozy
nepění že mu každý večer nechci dát a pochopí to
nepění že Rath je zloděj a Kalousek taky
nepění vůbec
je ochotný
pozorný
neřeší primitivní kraviny českých "chlapů"
je spokojený
umí pracovat
milovat usmívat se
užívat co mu bylo dáno
08. 08. 2012 | 21:40

dagmar napsal(a):

čert

Pekelníku,
hloupost je mezinárodní, nerespektuje pohlaví a je nesmrtelná.
Marno proti ní bojovat, trestuhodné ji tolerovat.
Nejlepší způsob, jak se s ní vyrovnat - zesměšnit ji.
Já vám tleskám :-)

Obávám se, že poslední člověk na téhle zemi bude hloupý/hloupá.
Pak vlastně nebude škoda, že lidstvo vymře :-)
08. 08. 2012 | 22:00

čert napsal(a):

dagmar
před několika měsíci
smála by ses mi
stačí jen změnit nick a styl
a tleskáním se chválí
přesto děkuji
neboť účel můj
je měnit lidi
myšlení
staré řády k ničemu
a tebe chválím

nevěř sladkým slibům
těch
co neznají tě
jen v médiích jsou známí
ať barvou jakoukoliv hrají

čertovské pozdravení
a štěstí pekelné i to z hora přeji
08. 08. 2012 | 22:16

Dagmar napsal(a):

čert

Já směji se,
když je mi veselo
tleskáním ráda chválím.
Rdím se snad,
když je mi nesmělo
a to všechny mosty pálím.
Ale to tak zřídka bývá,
jako se čertům o nebi snívá :-)
08. 08. 2012 | 22:28

minatomirai napsal(a):

Kadlec a cestovatel,

říká se: Jaký šel, takovou potkal.
08. 08. 2012 | 22:30

Někdojen napsal(a):

Ďábel sám si půjčil čerta. Vnitřní podstata se znova objeví, ať ji zakrýváme sebelépe. Tak starej a tak dětinsky naivní.
08. 08. 2012 | 22:49

Fu či min, firma otec a syn napsal(a):

Pánové, nezlobte nebo budete v příštím životě ženou. Nejhůře Korejkou.
08. 08. 2012 | 23:33

Fu či min, firma otec a syn napsal(a):

A ještě hůře Gaiou.
08. 08. 2012 | 23:51

U šikmých očí Kimových napsal(a):

"hrát si na mrkanou"

místní mudrci by řekli: kouzlo nechtěného
08. 08. 2012 | 23:53

Kadlec napsal(a):

Scientisto, ženskou si beru, aby mně pomohla v rodinném životě a udělala to co ženy umějí a měly by udělat. Ne proto abych řešil její duševní a feministické problémy. Stejně jako ženská chce po chlapovi aby ji při výchově dětí ekonomicky zabezpečil a vybudoval mužský podíl na chodu rodiny. Zatímco chlapi svoji roli vesměs stále ještě plní, ženy v posledních letech mají pocit že dělat ženu, rodit a starat se o děti je pod její úroveň, ona je díky kosmetice krásná, má vysokou školu, a když je ještě z Prahy a dělala někde mluvčí nebo něco pro ministerstvo, nebo dokonce byla v televizi v nějaké reality show, tak jsou všichni ostatní hodně pod její úroveň. čeká že všichni budou jen užasle zírat jako na přední stránku módního časopisu.
Asiatky zatím zůstávají normální, milé skromné a pracovité, neřeší filosoficko feministické problémy všehomíra. Proto je příjemné s nimi žít, a dokonce zjistíte že i jejich názory jsou zajímavé mnohem více než ty od pražské intošky. A proto se dnes chapi u nás raději nežení, je to velmi rozumná a nutná reakce.
Na českých ženách udivuje, že dokáží hodiny vysvětlovat proč nejde udělat práci na 2 minuty a proč je to pod její feministickou úroveň.
Rada mužům, berte Asiatky, je to báječné.
.
Už tu bylo naznačeno, že to je problém i celkově. Proto dnes Asie prosperuje,jsou pracovití a výkonní. Evropa se neumí sama uživit a jen přežíváme na nezplatitelné dluhy, protože máme nesmírné nároky a práva, ale práce jaksi nevoní a skromnost a poctivost se vůbec nenosí.
09. 08. 2012 | 06:49

Tužka napsal(a):

Tužka napíše,...Kadlec,...Asie je tak veliká,...tak co tady ještě pohledáváš...."celkově." Tužka.
09. 08. 2012 | 08:30

gaia napsal(a):

Kadlec alias Aleš V. a další multinick asi nechce po sobě uklízet nádobí do myčky a musí to neustále dělat jeho žena, která by ho to ráda naučila, neb 100x nic umořilo osla, jak známo , usuzuji z tohoto jeho citátu
(Na českých ženách udivuje, že dokáží hodiny vysvětlovat proč nejde udělat práci na 2 minuty a proč je to pod její feministickou úroveň.)
Myslím, že ženy již dnes nevyžadují ani tak to ekonomické zajištění od muže, ale spíš dělbu práce nebo porozumění.
Ono přijít z práce a každé 2 minuty po chlapovi pořád něco sbírat, uklízet a urovnávat, to je o nervy a věřím, že brzy přestane bavit i tu jeho Thajku.

V patriarchálním modelu lidských vztahů chce muž vládnout a ovládat, pokud chce mít ženu tichou , milou, pracovitou, co neutrácí a nemá žádné nároky, mlčí a jen kýve, pak je něco špatně a on si může pořídit robota nebo služku.

Patriarchální uspořádání společnosti vždy vede k útlaku.
09. 08. 2012 | 09:27

Kadlec napsal(a):

Gaio - ano, svoboda, rovnoprávnost, diskuse, porozumnění.
Krásné, oko nezůstane suché.
Jenom jste nám nějak zapomněl/a vysvětlit proč se u nás polovina manželství během pár let rozvádí, proč se dnes vůbec manželství neuzavírá, proč se přes 48% dětí rodí stylem fotr neznámý, matka samoživitelka bude žít z dávek a naší podpory. Proč najít mezi 14letými dětmi někoho kdo celé dětství prožil v jedné šťastné a fungující rodině je skoro zázrak.Náhodou nevíte o tom, že dnes má každá žena VŠ vzdělání a najednou došla k názoru, že kojení jí zkazí postavu a utírat dětem prdelku není tak atraktivní jako dělat presentaci něčeho zbytečného před kamerami a poté odjet limuzínou do luxusního hotelu na luxusní oběd./ Tak to přece dělají v Hollywoodu. A pokud to společnost neumí zabezpečit tak chybí právě to porozumnění potřebám ženy.
.
Zatímco v té Koreji, Thajsku,Číně a jinde rodiny fungují.
A také vysvětlete proč jsme všichni tak svobodní, free, cool, in, jenom se my a celá Evropa dnes neumí uživit a žebráme u těch asiatů o půjčky abychom měli na jídlo. Není to náhodou tím, že máme práva a nároky, ale jakmile uslyšíme slovo práce a povinnosti, začneme ječet jaké odporné komunistické řeči tu někdo vede, my přece potřebujeme svobodu a porozumnění??
09. 08. 2012 | 10:38

čert napsal(a):

Kadlec
Aleš V

nevím nevím klucí
je to podezřelé
jste jak myslitelé
co v hlavě jim bzučí
aby z těch krásných Thajek
zahaleny v něžnost krajek

Thajec se nevyloup
09. 08. 2012 | 11:22

jan žižka z trocnova napsal(a):

Kadlec:
Máte recht. Pro Evropu je to typické: přesně víme, že jsou všichni ostatní (s čestnou výjimkou USA) divní, zaostalí, nevzdělaní. Jenže doby, kdy Evropa byla na výsluní byly dobami, kdy dokázala okrádat své kolonie. Ale ani to nestačilo, takže se sem tam evropské země pokusily okrást navzájem a byly z toho krásné "světové" války, řádka lokálních konfliktů a vnitropolitických krizí plus války "v zastoupení" typu Afghanistán, Vietnam, Korea....
S tou prací a povinnostmi je to přené - Cool, free a in jsou úplně jiné věci, práce je pod úroveň moderního člověka, leda snad něco v bance, na burze či showbyznysu lze akceptovat...
09. 08. 2012 | 11:35

Dagmar napsal(a):

Kadlec,

vážený pane. Na váš nechutně jednostranný výlev mi jen dovolte poznamenat, že v zemích, které jmenujete fungují stále tzv. patriarchální rodiny, tedy model rodiny, který má svůj původ ve feudálním systému společnosti. Ženě určuje tento systém v rodině i ve veřejném prostoru výhradně druhořadou pozici - hodně povinností a pokud možno žádná práva(viz odvolávání na tzv. konfuciánské tradice, které mají stále nebývale silný vliv). Ale tento model se nutně přežívá - v souvislosti s rychlou industrializací a invazí liberálních vztahů do společnosti (vyžaduje to průmyslová výroba) začíná i do těchto zemí pronikat tzv. liberální model rodiny.

Pokud by pan Procházka dokázal popsat, jak se tento společenský pohyb v Korei projevuje - to by pak bylo jiné čtení.

Ale s vámi marno diskutovat. Pod různými nicky melete stále jen tu svoji mantru o zlovolnosti a neodpovědnosti evropských žen, těch českých zvláště. A to vás, pokud se toho ráčíte dožít, čekají ještě horší časy. Sociologové tvrdí, že nás čeká tzv. "století žen". Antikoncepce a ekonomická samostatnost "rozvázaly" ženám ruce. Mají přinejmenším srovnatelné a v některých směrech dokonce lepší schopnosti než muži. Až vstoupí do veřejného prostoru jako ženy, ne jako trapné napodobovatelky chlapů, tak muži nebudou mít šanci :-)
09. 08. 2012 | 11:36

čert napsal(a):

svoboda, rovnoprávnost, diskuse, porozumnění
tak to má jedena čertice
co Thaice si koupila
Je pozorný prkýnko nepočůrá
ba ani venku rohy neznačkuje je to pod jeho úroveň
prostě nemůže si vynachválit
neroste mu pivní mozol
ba ani vepřovej
prostě krásnej chlap
neutrácí za sázející tikety nebo stírací losy
není nervozní
špinavý fusekle sundá správně
boxerky taky nešmudlá do kuličky čárkou navrch
prostě ideál
Jednou měla Čecha a to si chudák dala
jsou nevychovaní
smrdí
neuctiví a hrubí
smysl pro humor věru primitivní
prostě hrůza
však ho prodala záhy

Holky, berte si Asiaty
dají se krásně převychovat k obrazu svému
Dagmar
díky za veršovanou odpověď a čertovký zdar
09. 08. 2012 | 11:41

Dagmar napsal(a):

čert

Máš pravdu, pekelníku,
když oplácíš hlouposti
smíchem.
Snad nebude velikým
hříchem
ti přízeň nebes přát.
Mne těší, že si hraješ rád :-)
09. 08. 2012 | 11:47

čert napsal(a):

Dagmar
co je hřích?
a kdo si hraje nezlobí!

lidské oko i mysl
se dají tak snadno ošálit
a tak lidi vidí to
co my chceme
aby případný člověk v realitě viděl

všechno jsou jen
symboly
které nám lidi prostě
baštěj

jojo být člověkem je věru zlé
09. 08. 2012 | 12:01

Kadlec napsal(a):

Dagmaro, vítám vás. Jako vždy, prázdné pravdoláskařské, rádoby intelektuálské fráze.
A práci ať dělá někdo jiný. My máme filosoficko feministické a svobodomyslné kecy a to stačí, jsme svobodní.A že celá Evropa chcípá na dluh a jde do záhuby??? Však jsou ještě gentlemani co nás na tom Titaniku nenechají umřít poslední, že ano. Nebude na důchody protože další generace neuživí ani sebe, natož nás?? No a co, ještě jednu dvoudecku bílého pane vrchní. Vrchol inteligence.

Už se těším jak bude fungovat to století žen. Budou ženy stavět samy hezčí domy než umí muži, zvládnou bez nás výkonnější průmysl, kvalitnější silnice, lepší dopravu.?? Bravo,pokud to tak bude, rád zůstanu v domácnosti a budu házet prádlo do pračky a práškovou polévku do hrnce, možná i beefsteak na pánev. A diskutovat o tom jak jsem nedoceněný, že ta moje budovatelka přichází domů unavena ze stavby, a že by mohla nádobí umýt sama a podlahu také vytřít, ať je to půl na půl spravedlivě.
Ale než to přijde, zatím jsou ty thajky a korejky opravdu o hodně lepší než ty naše tlusté české genderžvanilky.
09. 08. 2012 | 13:36

Kadlec napsal(a):

PS. Dagmaro, otázky položené v 10,38 můžete místo Gai odpovědět i vy.Rád si počtu názory "inteligentky"
09. 08. 2012 | 13:40

Znalec napsal(a):

Ve 20.letech minulého století získaly ženy u nás volební právo,
Od té doby je to tu samá válka a krize. Podělali jsme co se dalo, zlatí asiati a arabové. A hlavně jejich ženy
09. 08. 2012 | 13:56

Vlado napsal(a):

Na koloniální zacházení Francouzů byli jejich prarodiče zvyklí tak teď jen si zvyknou na ty euroatlantické hodnoty. Ale ono se to časem desetiletí poddá.
09. 08. 2012 | 14:03

Tužka napsal(a):

Tužka napíše,....až budete někdo chtít opravdu vidět, že ženy dokážou "zabrat jak chlapi",...a možná i víc,....dohledejte si staré záběry a informace ze Sovětského svazu z doby V V Války. Za Uralem, dokázaly prakticky bez mužů v produktivním věku, protože ti byli na frontě, tak dokázaly postavit na zmrzlém úhoru města, vybudovat těžký průmysl, železniční trať, a během krátké doby doplňovat technikou a municí frontu. Ani v samotném Rusku se o tom moc nemluvílo a nemluví,...jasně, muži by museli ženy ocenit a taky po válce odměnit,....bralo se to jako vlastenecká samozřejmost. Muži bojovali, byli zraněni, nebo padli, ženy nastoupily na jejich místa do jejich profesí, ....byly vzdálenou další frontou, která rovněž bojovala ve dne v noci za vítězství.

Svět se mění,.....a lidé trochu taky. Mají sice pořád dvě půlky mozku i pr****,.... Ale,...Dnešní pudingové generace, ať mužů nebo žen,....nevím, nevím, jak by obstály v podobné zátěži.
Tužka.
09. 08. 2012 | 14:09

Dagmar napsal(a):

Kadlec

No, to je od vás roztomilé, že mne vítáte. Děláte na tomhle blogu vrátného? :-)

Měl byste si (spolu se Znalcem) uvědomit, že pláčete u úmrtního lože paternalistické společnosti, společnosti, která peferovala dominantní roli mužů a dopracovala to tam, kde je. Čímpak to asi bude, že přece jen není zas až v takovém marasmu jako civilizace muslimská? Ta, zachovávaje paternalistický princip, rozvíjí se a vzkvétá velice velmi, čímž je následováníhodným vzorem všemu lidstvu - míní muslimové.

Doufejme, že společnost, ke které směřujeme nebude matriarchální. Bylo by to z deště pod okap :-). Doufejme, že nabídne různé životní modely (včetně toho patriarchálního), ze kterých si každý bude moci vybrat podle vlastních představ, přání a potřeb.

Vy, pokud ještě budete "mocen" a seženete-li stejně naladěnou partnerku, si budete užívat patriarchátu. Můj šálek kávy to není :-)

Psát místo gaii nemíním, natož jako "inteligentka". Jednak bych to neuměla, natož abyste tomu rozuměl :-)
09. 08. 2012 | 14:28

čert napsal(a):

Znalec to dorazil ¨)
ten zná moc
chce moc
má moc
moc
09. 08. 2012 | 14:31

Znalec napsal(a):

Tužko, nerozumím. Na jednu stranu chtějí ženy rovnoprávnost, na druhou stranu jste našel jediný příklad kdy ženy mákly samy bez chlapů a hned tragédie že to muži nijak zvlášť neocenili. Takže zase, ti co umírali v zákopech jsou nuly, to že chlapi po tisíciletí makají, a postavili celý svět, to je normální, od nich se to čeká, ale ženská si jednou stoupla k soustruhu tak musíme padnout do mdlob a do smrti obdivovat??? Dagmar vám vysvětlí, už od příštích voleb to ženský vezmou samy do svých rukou a bude to normální. Tak co tedy vlastně chcete.??? Buďto budeme rovní ve všem a stejné zacházení, nebo chcete pro ženu galantnost, výhody a a ohledy, a pak ale řekněte nahlas že jsou jiné a mají také trochu jiné odměny a práva
09. 08. 2012 | 14:36

čert napsal(a):

Tužka Dagmar
je to marné nečiňte to
to je jako po mně chtít
s andělem na pivo jít ¨)
09. 08. 2012 | 14:39

Kadlec napsal(a):

Dagmar- naše společnost není v takovém marasmu jako muslimská?? O půjčky žebrají oni nebo my?? Rozpadá se rodiny a společenství u nich nebo u nás.??? Rodí se přes 48% dětí stylem fotr neznámý, matka parazituje na dávkách a žebrá u nich nebo u nás?? Počet obyvatel své rasy klesá jim nebo nám??? Mají více než 2 dětí k přežití jejich rodiny nebo naše??? Mají strach oni z křesťanství u nich nebo my z muslimů u nás???
Zaplavuje svět naše obyvatelstvo nebo jejich??? Oni jsou ochotni pro svoji zemi umřít, nás zajímá jen co se zde nechá ukrást, jinak je republika k ničemu.
.
Pokud vím, muslimské země mají jediný problém, že jim naše civilizace vnutila válku - Irák, Afghanistan, Lybie, Sýrie / dříve Korea, Vietnam ,
Někdo je tu užvaněná kecalka co nemá co říct, nepopiratelná fakta igtnoruje, jen provokuje.
A vzdálili jsme se od tématu. Na vás je hezky vidět proč je lepší mít doma Korejku nebo Thajku, ty alespoň neplácají nesmysly
09. 08. 2012 | 14:49

Dagmar napsal(a):

čert

Být člověkem je věru zlé.
Být člověkem je věru dobré.
Dobro a zlo v jednom těle
to nám lidem jde opravdu skvěle.
Proto čert lidem v sybmolech léčky strojí
raduje se, když hlupci se bojí
plesá, že mu šalby baští -
brambory si s tím však neomastí :-)
09. 08. 2012 | 14:50

Dagmar napsal(a):

Kadlec

No, víte, vezmeme-li v úvahu vaši úroveň, kterou tu tak dovedně předvádíte, není se proč divit, že v jiné, než paternalistické společnosti si neškrtnete a máte naprosto oprávněnou hrůzu z miliard předpokládaně úspěšnějších konkurentů - ze všech chytrých žen :-)

P.S. To se samosebou týká i Asiatek. Pokud byste měl opravdu nějakou doma, jen co by porozuměla tomu, co ráčíte kázat, nutně by odkráčela středem.
09. 08. 2012 | 15:05

Drobil napsal(a):

Tužko 14.09 To je ten rozdíl mezi asiatkama a našema ženama. Ty naše dávaly ve stejné době Němcům za plechovku kávy nebo kilo cukru a po osvobození v Plzni Američanům za plechovku kakaa nebo 1 nylonky. A ježtě u toho žvanily že nemají dost pochopení. Pak se české feministky diví že si je nikdo nechce vzít a že radši Thajky nebo KorejkyA
09. 08. 2012 | 15:16

Vlastenec napsal(a):

Tužko 14.09 To je ten rozdíl mezi asiatkama a našema ženama.Asiatky bojovaly za vlast a pracovaly. Ty naše dávaly ve stejné době Němcům za plechovku kávy nebo kilo cukru a po osvobození v Plzni Američanům za plechovku kakaa nebo 1 nylonky. A ježtě u toho žvanily že nemají dost pochopení. Pak se české feministky diví že si je nikdo nechce vzít a že radši Thajky nebo Korejky
09. 08. 2012 | 15:18

Vlastenec napsal(a):

Pardon- vypadl komentář - chtěl jsem dopsat že to je kruté ale pravdivé
09. 08. 2012 | 15:19

Dagmar napsal(a):

Drobil, Vlastenec (15:16, 15:18)

To jste pánové kongeniální, v téměř stejný čas vyplodíte totožný text. Že by telepatie? Ale kdež. Jen nepozornost.

Kadlec, Kadlec, dával si lepší pozor :-)
09. 08. 2012 | 15:25

Tužka napsal(a):

Tužka napíše, díky, kdo mě oslovil,.....K tomu znám mnoho podrobností,...Jednou se mi dostalo cti v jedné české rodině si prohlédnout foto a zápisky dvou Češek, sester, které žily před válkou na Zakarpatské Rusi, a v červnu 1941 poslány jako devatenáctileté/dvojčata/, nejprve na Ural a pak, když se fronta stále blížila k Moskvě, ještě dál.

Jejich vypravování,....moc poučné. Třeba, ... teplou vodu znaly jenom v létě, když ji slunce ohřálo ve starých barelech. Někdy smrděla chemií tak, že se zase raději šly umýt do přírodní umývárny k náhonu, který si samy/....ženy všech možných národností/, postavily.

Kdo chce cokoliv konkrétního zmanipulovat ve svůj prospěch a své přesvědčení, vždycky najde slova a způsob,....fakta i přes to přesevšechno zůstávají,....Tužka.
09. 08. 2012 | 15:42

Tužka napsal(a):

Tužka napíše,...taky vidím,...jak si vlastenec nadrobil,....jak mužné a jak úsměvné,/lépe směšné, protože na tomto karnevalu je dnes za šaška/.....že by muži byli tak mužní, tak silní,....nebo tak ze sebe před******í, že se pro jistotu zdvojují,....fakt,.... ještě, sláva,...že jen někteří. Tužka.
09. 08. 2012 | 15:52

Kadlec napsal(a):

Tužko- trochu divné.Na zakarpatsku není dřevo na podpal?? Vypalovanou hlínu zanalo lidstvo už koncem pravěku, nějaký ten džbán nebo hrnec by šel udělat. Barel měly ale jiná civilizace je nepolíbila??? Řeka nebo potok v nedohlednu když tam byl náhon?? . a v čem se to tedy koupaly??? Co takhle ty barely umýt v tom náhonu a ohřát v nich vodu???.
Vy asi rád posloucháte dojemné příběhy. Už jste skoro tak dobrý jako Dagmar
A hlavně jak to souvisí s tématem.??? Jako že tam už začínala asie, tak abychom neměnili líné hubaté a tlusaté české feministky za pacovité štíhlé skromné asiatky??? Nevím nevím
09. 08. 2012 | 15:54

Tužka napsal(a):

Tužka napíše,...Kadlec,...barely,...to bylo za Uralem,...domnívala jsem se, že to vyplyne ze souvislostí předchozích vstupů. Příběh dvou mladých žen, které nejlepší roky života strávily otrockou prací pro frontu, bez platu, jen za stravu a střechu nad hlavou, kterou si samy postavily....ale,.....kolik podobných příběhů otrocké práce, ...v minulosti,.... a to,...i, /mužů, žen, dětí/,...se odehrává i právě teď,....končím,...čekají mne lehoučké práce domácí. A jak to souvisí s tématem,...."není ženská jako ženská, každá je trochu jiná, a není mužskej jako mužskej, každej je trochu jinej",....tak to souvisí,...a taky, "jaký úhel pohledu zaujmete,...když za muškou střelné zbraně,"....Tužka.
09. 08. 2012 | 16:20

Dagmar napsal(a):

Kadlec

Tématu, že Asiatky lepší Evropanek se jak ta profláknutá veš košile držíte ve své mnohačetné virtuální existenci jen vy. Píšete s dost průhledným cílem "vyhecovat" ženskou část přispěvatelstva k neuváženým "feministickým" výlevům a protože vám to evidentně nevychází, hecujete stále víc jen sám sebe :-)

Upřímně řečeno, o vás zřejmě nestála ani ta hubatá a tlustá česká feministka, natož aby o vás stála pracovitá štíhlá skromná Asiatka. Vím, vím :-)
09. 08. 2012 | 16:30

Dagmar napsal(a):

Když už odchází i paní Tužka, nebude tu už pořádně co číst. Tak já jdu taky :-)

Kadlec, obecně platí, co včera moudře napsal pán, píšící pod nickem minatomirai: "Jaký šel, takovou potkal".

Tak se mejte :-)
09. 08. 2012 | 16:34

Kadlec napsal(a):

Tužko, to je právě ta diskuse- svoboda versus přežití společnosti.
Bojovat, umírat a dřít ve vlastenecké válce / možná i ne moc dobrovolně / versus ohnout hřbet a posluhovat nebo roztáhnout nohy okupantům.
V tom se právě lišíme od té Asie. Asi nikdo nemá na to porazit v poli armádu USA, ale všechny války - Korea, Vietnam, Afghanistan, Irák, asi i Lybie - prostě USA na začátku zdánlivě vyhráli, a pak zjistili že se mohou jedině někde zabarikádovat a bát se vyjít na ulici, protože je každý nenávidí a i každé dítě může být atentátník. Takže vlastně ani nevyhráli a po pár letech odtáhnou.
U nás - za Rakouska Švejk, poté za Hitlera, po r. 45 i po r. 68 / a svým způsobem i po r. 89/ - družba s okupanty, lokajsky servírovat řízeček v předklonu a roztáhnout nohy za balíček kakaa nebo Nylonky jako za Hitlera nebo v Plzni v 1945, a kdyby se to otočilo tak jsme jako byli disidenti a na ten řízeček jsme jim plivali. Ano, měli jsme menší ztráty než ti asiati, ale jste na to hrdí???
A zase se můžeme vrátit k tématu jestli je dobré mít doma pracovitou, čestnou a skromnou asiatku, nebo českou feministku.
09. 08. 2012 | 17:22

Vlaďka napsal(a):

Koukám, Tužka i Dagmar mají padla, konec pracovní doby, už je za surfování na webu nikdo neplatí. Také dobrá úroveň naší země.
09. 08. 2012 | 17:28

DL napsal(a):

Vlaďko, skvěle řečeno! Placeni za blábolení, prohlížení fotek na FB, nakukování na email na seznamu, prolétnutí super.cz, blesk.cz, a ještě chtějí dostat přidáno. :-)))))
09. 08. 2012 | 17:48

Eva H napsal(a):

Také jsem si všimla že většina diskutujících končí s koncem pracovní doby úřadů. A zrovna ti mají nejvíc plná ústa morálky a humanismu.
09. 08. 2012 | 17:49

Pracovník napsal(a):

Až budou zase státní zaměstnanci zase brečet že chtějí platy tak si vzpomeňte NA PRACOVNÍ VÝKON TUŽKY ALIAS DAGMAR A TAKY ČERTA. Jestli vy na takové .... hodláte platit daně, já tedy ne. Vyřdte si to i s úředníky u vás doma
09. 08. 2012 | 18:52

Tužka napsal(a):

Tužka napíše,...vážení, jsem si majitelkou, ředitelkou, osobní asistentkou pro styk s veřejností, řidičkou, sekretářkou, uklízečkou i vrátnou své soukromé firmy,...mám klouzavou pracovní dobu, kterou si vždycky stanovím na 15 dní dopředu,...včetně soboty a neděle. V době, kdy si mnozí z vás "válí šunky, já ostře makám". Na mne nikdo nepřiplácíte ani korunu,.... Naopak,...stát mě dere na daních, aby si jiní mohli vybrat své sociální dávky a zevlovat a dloupat se v nose,... a ještě mne čas od času napadnout,....ale to je vaše věc, to jde mimo mne, bavte se i nadále, a prohlížejte si "svoje vrkouny"...přeji vám to. Tužka.
09. 08. 2012 | 19:46

Dagmar napsal(a):

Vážení,

nejsem státní zaměstnankyní, aniž pracovnicí státní či polostátní firmy. Pracovní čas využívám ke spokojenosti své i ke spokojenosti těch, kterým šéfuji. Na diskuse jdu, když mám chuť. Tady tato diskuse se stala poněkud trapnou, díky výkonu pána, jehož zapšklost, mysoginství, primitivní myšlení jakož i neschopnost alesoň ty jednoduchosti kultivovaně sdělit, mne opravdu nebaví. Příspěvky paní Tužky si čtu ráda, ale budu mít jistě příležitost při jiné, jistě zajímavější diskusi. Třeba na blogu pana Klána.

Srdečně zdravím, paní Tužko, a přeji klidný a zajímavý večer :-)

čert

Buď sbohem, milý pekelníku,
snad tě to sbohem nezraní.
Pilně top v kotli,
buď dobré mysli
a dočkej v míru svítání :-)
09. 08. 2012 | 20:18

čert napsal(a):

Dagmar Tužka

Vlastenec si naDrobil
a Kadlec to jistí
Pracovník zas dává průchod
svojí nenávistí
rohy svoje vsadím
že zdejších mnoho jmen
v jednom těle sedí
proto holky radím
Thajce kupte

ti se neškaredí
09. 08. 2012 | 20:20

Pracovník napsal(a):

Zajímavé že Dagmar,čert a tužka se vždy objeví ve stejnou dobu, končí denně v 16,30, a potom až večer opět ve stejnou dobu/asi mají internet i doma, ne jen za státní v kanceláři/ stejné nápady i verše, a ještě napadají cizí. A přitom nikdy nemají konkrétní argumenty nebo údaje, jenom napadání , dojmy a průjmy.
.
A ještě se diví že takové ženské nikdo nechce a dá přednost korejkám a thajkám
10. 08. 2012 | 05:59

Olga H napsal(a):

Myslela jsem si že se tu v diskusi vyjeví proč si naši chlapi nechtějí brát češky, ale Thajky a Korejky si rádi vezmou.
Vždyť mnohé z nás zas tak tlusté a hádavé a protivné nejsou, alespoň si to myslím. Ale feministky nám hodně zkazily šance.
10. 08. 2012 | 06:51

Božena napsal(a):

Kadlec 10.38, 14.49 i 17.22 geniální. Vystižení problému, měl byste psát učebnice, na blogu je málo lidí
10. 08. 2012 | 07:09

gaia napsal(a):

Božena

kdyby Kadlec viděl alespoň 1 díl seriálu Mash, nemohl by napsat takovou kravinu.

Ostatně on tu psal kraviny celý včerejšek, navíc kouzelně, že chce za současnou krizi zase obvinit ženy. Že za krizi mohou ženy tím, že nejsou dostatečně submisivní a nedělají mu dostatečně posluhovačky.

Také nevím, jak přišel na to , že 48% dětí se rodí stylem fotr neznámý.
Já učila 25 let, ale při psaní výkazů jsem se s tím, že by někdo neměl v rodném listě uvedeného otce,setkala tak maximálně 2x.
10. 08. 2012 | 09:13

Božena napsal(a):

Gaio - statistiky jsou neúprosné. Dělá se to kvůli sociálním dávkám. Chudák samoživitelka a se před porodem odstěhuje od rodiny, má potom nárok na všechny dávky pro sebe i pro dítě, pronajme si byt a stát zaplatí nájemné / stejně jako u cigánů v Nádražní ulici Ostrava/ . Když se tam přistěhuje fotr neznámý, státu nic není do toho koho si samoživitelka pozve na návštěvu a tak tam mohou v pohodě bydlet a smát se blbům kteří se živí prací.
Korejky jsou citlivé a věrné. Pro Kima na pohřbu truchlily mnohem lépe než naše fanynky pro Havla, to byl hodně slabý odvar.
Tím že jste učitelka se dnes moc nechlubte a jestli berete rozumy z MASH, pomoz pánbůh.
Za bídu v naší zemi můžou samozřejmě i muži. Ale i ženy se podepsávají dost. Kadlecovi včera 10,38 jste neodpověděla. Ale je to opravdu problém celé společnosti.Cinkali jsme klíči a poctivou práci jsme vycinkali jako komunistický zločin. Dnes se jenom divíme dluhům a srabu
10. 08. 2012 | 10:25

čert napsal(a):

Pracovníku
kolik ty máš nicků?
v hlavě bludy rodíš
a sám sobě škodíš
podle sebe soudíš

a nečerti se zbytečně
klidně si přivez
10 Thajek
nikdo ti je nezávidí
ale přeje
jen tvoje hlava myslí
že tomu tak není
přitom všem je to
u pr...e

Thajec lepší Čecha
10. 08. 2012 | 11:17

Božena napsal(a):

Argumenty by nebyly??? Jenom šaškování??? V pracovní době v úřadě??? Ubohé
10. 08. 2012 | 11:34

gaia napsal(a):

a z Kadlece je rázem Božena a před tím Pracovník
asi by si měl dle spisků páně Batisty omývat přirození teplou vodou nebo koupit medvídka mývala.
10. 08. 2012 | 13:12

čert napsal(a):

Božka
Pracovníku
Kadleci
a jak si ještě říkáš
jsi jednička
11. 08. 2012 | 11:18

Poison napsal(a):

Zajimavé. Já mám sice za zenu korejku, v Koreji jsem nekolik let bydlel a na korejských firmách mám založeno své podnikání, ale koukám, ze se tu dozvím hory zajímavých věci.

Například:
Korejky jsou sice mile a studovane, ale na druhou stranu často drží kasu a manželům dávají akorát kapesne. (není můj pripad) Taky nestudují kvůli vzdělaní, ale aby si v dobre skole našly bohatého manžela a pak seděly doma a rozhazovaly jeho peníze.

Korejci sice opravdu chodi za "nelegalnimi" prostititkami. Ty uvozovky jsou z jednoho důvodu, dívky v kalhotkach jsou normálně vystavené za vylohou jako někde v Dubi a nebo mají po celem meste vizitky s adresou, telefonem a ze berou chlapy 1:1, 1:2, nebo 1:3

Korejky sice trpí nevěru, ale zrovna tak se po ulicích nabízejí ženám mladi muzi a taky není neobvyklé ze ma zena mladšího milence. (taky není můj pripad, doufám :))

Starší Korejky mají úplne jiné postaveni a co si řeknou platí. Dokonce to jde tak daleko, ze Korejci říkají, ze v Koreji jsou tři rody: mužský, ženský, a adjima (v podstatě ženská po 35ti nebo 40ti)

Tchyne je pro korejku noční můra! Ta si klidně chodi pro peníze a nebo si poroučí, co ma dostat jako dárek. A to se bavíme třeba o kožichu, ne nejakem stříbrném retizku.

Korejšti muzi se sice chovají jako hrozí drsnaci a chlastaji tak, ze se i mnozí Češi můžou jít zahrabat, ale často je to jenom zástěrka jejich studu. Málokterý Korejc si sunda v ložnici šaty za světla a to je ještě otočený zády. Korejky taky často hraji tuto hru na stud, ale rady se uvolní, když pochopí, ze si na nic hrát nemusí. Taky pak přestanou používat ty jejich fingovane vysoké hlásky, které jsou ničím jiným než pretvarkou.

Takových věci se v Koreji daji jmenovat stovky. A moc nesrovnavejte severni a jižní koreu, je to opravdu jiný svět. ( Měl jsem to štěstí a severni Koreu navštívil.)
13. 08. 2012 | 14:29

michaelsegq napsal(a):

<b><a href=http://www.cheapkatespadeoutlet1993.org/>kate spade bags</a>,<a href=http://www.katespadebagsales2013.org/>kate spade outlet</a>,<a href=http://www.freywille2013.org>Frey Wille Price</a></b>
I'sm suddenly jonesing for a big plate of fettucini bolognese. For a side tray I wouldn'st mind one of Dolce's ladylike fodder namely that wicker?) altitude handles, this winter weather has gone on so long that I feel for although I'm repeating for much apt convince myself that it's true as apt chat almost spring fashion. but I'm not sure that I'd put a small infant amid something with such a conspicuous designer logo. Or,The bags was from Nine West and the closest I can find online are these bags which are the same form and design yet among faux suede instead of velvet. I bought the bags aboard a whim and a week later I planner apt return it to Macy's for I didn't favor how deep the bags namely and that absence of inside pockets.almost every handbag selected for the study tested lofty within some sort of bacteria. This is why I'sm solo Send the dude to Vegas. Whatever. Get him out of my face.And after the Kardashishoot! There Kim was, you're fine. L.L.Bean has a fine selection of totes. I hadn't really considerered them since I assumed one L.L.Bean bags would be stuffy and blunt yet instantly that I retard out this page they have some cute material I esp like the boardwalk mall tote and is there anything with more amusement potential afterward an venture tote! and the classic boat and tote bags namely actually pretty chaste I forever absence some strong that ambition stand the test of phase and i'm sure anything L.L.Bbean would do that.I must say I am impressed. HUGE diversity of unite clutches, A sleek draft with a foldover height this clutch longing be well received along those with massive handbags collections and those equitable beginning theirs alike Itat Shrug$120 via ALLSAINTSDear kin and friends,additionally it's likewise quite playful given the that the holidays are right nearly the corner. Yes, Brooks, and I've still never been competent apt diagram out how apt obtain aboard the WiFi,
04. 06. 2013 | 22:55

Ta co jen vyjádřila názor ^.^ napsal(a):

Jsem Mongolka a ke koreji mám dost daleko, ale v asii celkově to funguje tak,že muži vydělávají a ženy se starají o domácnost, ale také je vlastně tak trochu hlavou rodiny, např. asijský muž by nikdy nerozhodl nějakou důležitou věc, aniž by se poradil se svou manželkou. Manželka se stará o finance, muž dodává peníze, a také samozřejmě vychovává děti a snaží se o jejich nejlepší budoucnost. Myslím, že je to tak dobře. Žena má vychovávat děti, protože je k tomu přizpůsobená evolučně (např. se dokáží starat o víc věcí najednou, mají širší úhel pohledu atd.) a také má potřebné mateřské mléko a další věci. Proto mě tak udivuje, že evropanky, o mnoho víc američanky, se místo, aby se staraly o děti pracují a domácnost nechávají manželovi. Když už má děti a manžela má se o ně starat sama, ne?
23. 06. 2013 | 16:37

lgqwoxmsfj napsal(a):

il s’est jete a l’eau. http://cialisprixfr.zic.fr/ qui marchent debout. http://venteviagra.zic.fr/ Courriers frauduleux | http://achetercialis.zic.fr/ Le realisme l’utilisera beaucoup.
11. 10. 2013 | 13:21

ergmjirqgb napsal(a):

si ce n’est qu’elle fut mouvementee. http://cialisprixfr.zic.fr/ Litterature francaise http://viagrapharmacie.zic.fr/ en Inde et en Afrique de l’Est. http://viagrapaschere.zic.fr/ ) ? C’est la principale qui la conditionne.
12. 10. 2013 | 00:35

Therrydrybeaf napsal(a):

<a href=http://groupmedicalinsurance.us/>group health insurance</a> <a href=http://1carinsurancecompanies.com/>car insurance company</a> <a href=http://cheapestcarinsurancequotes.info/>cheap car insurance quotes</a>
15. 12. 2013 | 19:58

xipdohqsms napsal(a):

pour qui elles semblent aller de soi. http://www.emtvalencia.es/video/comprare-viagra-in-contrassegno.html Toute personne a droit au travail. http://www.emtvalencia.es/video/cialis-su-precio.html mardi 26 juin 2012 a 18h26. http://www.emtvalencia.es/video/lotemax-precio.html de principes generaux.
21. 12. 2013 | 22:31

ssgszxtssm napsal(a):

des facteurs comme ca ! » Alors. http://www.emtvalencia.es/video/cost-abilify-walmart.html A ses cotes se trouvaient le Francais Rene Cassin. http://www.emtvalencia.es/video/lasix-pas-cher.html S’ensuit la representation des annees de vexation. http://www.emtvalencia.es/video/venta-de-viagra-lima.html Marque de l’oralite (interjection.
22. 12. 2013 | 19:50

srkimzokpz napsal(a):

Il faut me laisse atterrir. http://afroditi.uom.gr/emas/a-acquisto-viagra-milano.html D’ici la : joyeux ete. http://afroditi.uom.gr/emas/a-oranje-apotheek-viagra.html Les societes montagnardes de la Cordillera. http://afroditi.uom.gr/emas/a-er-viagra-reseptfri.html J’ai perdu toutes les personnes avec qui j’etais.
14. 01. 2014 | 01:40

ykbbilpgrk napsal(a):

des voyageurs au long cours lucides. http://www.master-r3i.fr/a-viagra-receptfritt-apoteket.html Comme tant d’autres. http://afroditi.uom.gr/emas/a-kop-levitra-postforskott.html Eleanor Roosevelt se souvient : http://www.primur.es/apedal/a-vente-viagra-pfizer.html Envoie ton adresse a redaction(at)article11.
19. 01. 2014 | 04:34

lnyobrbewb napsal(a):

Accueil » Le discours rapporte http://www.master-r3i.fr/a-viagra-billig-rechnung.html Pour situer le coup de force de ce dispositif. http://afroditi.uom.gr/emas/a-kob-viagra-kobenhavn.html Comme je n’avais pas d’argent. http://www.primur.es/apedal/a-meilleur-site-pour-achat-viagra.html des observateurs passionnes5.
21. 01. 2014 | 03:35

junetiujdr napsal(a):

Certains vont se retrouver en Libye. http://afroditi.uom.gr/emas/a-kamagra-online-apotheke.html en « feignant » la folie. http://www.primur.es/apedal/a-achat-viagra-pfizer-en-ligne.html l’adresse est bien la bonne. http://www.master-r3i.fr/a-kop-kamagra-stockholm.html vendredi 1er juin 2012 a 11h17.
21. 01. 2014 | 17:18

outletvqtmx napsal(a):

<a href=http://www.rehoboth.ab.ca/menu.asp>canada goose jackets</a> enrapture http://www.rehoboth.ab.ca/menu.asp - canada goose jackets cheap
26. 02. 2014 | 03:04

bjxzznjxtd napsal(a):

J ai pris mon destin en main http://lucionmedia.ca/page-a-lagligt-att-kopa-cialis-pa-natet-sv/ Pour des raisons scientifiques mais aussi financieres http://lucionmedia.ca/page-a-prezzo-viagra-10-mg-it/ Puis un silence, son regard s absente http://lucionmedia.ca/page-a-viagra-billig-paypal-da/ Je suis favorable au principe d une taxe
12. 06. 2014 | 02:11

lckdbuanuk napsal(a):

Vous avez les moyens de statuer aujourd hui » http://lucionmedia.ca/page-e-tadalis-biverkningar-da/ Dans les hopitaux, notamment http://lucionmedia.ca/page-e-viagra-holland-apotheke-kaufen-da/ Peu d internautes rapportent des complications http://lucionmedia.ca/page-e-att-kopa-levitra-i-sverige-sv/ Malheureusement, je refume depuis deux ans et demi
12. 06. 2014 | 07:00

dwsejjbjic napsal(a):

Direction le deuxieme etage http://lucionmedia.ca/page-e-dove-acquistare-viagra-rosa-it/ Elles ne sont pas remboursees http://lucionmedia.ca/page-a-cialis-once-a-day-costo-it/ La 4e chambre civile de Lyon va plus loin http://lucionmedia.ca/page-e-beli-viagra-apotek-da/ Structure : centre hospitalier
12. 06. 2014 | 14:31

tnziioafde napsal(a):

9 La fabrication de produits chimiques 765 000 http://lucionmedia.ca/page-e-qu'est-ce-qu'une-luciole-qui-a-pris-du-viagra-nb/ Je ne pouvais plus supporter mon propre corps http://lucionmedia.ca/page-a-cialis-senza-ricetta-online-it/ Elles ont diminue de 26 % par rapport a decembre 2012 http://lucionmedia.ca/page-a-bekomme-cialis-apotheke-da/ Elle autorise sans legaliser
12. 06. 2014 | 15:50

ekdivlalyk napsal(a):

Je ne dois pas etre trop mauvais , dit-il http://lucionmedia.ca/page-e-viagra-e-viagra-generico-it/ Cette recherche nous pourrit la vie, explique-t-il http://lucionmedia.ca/page-a-generique-synthroid-fr/ Et c est ce que leur propose M http://lucionmedia.ca/page-e-viagra-billig-deutschland-nb/ Leur etat de sante etait tres degrade
12. 06. 2014 | 16:31

hjjtigqeoc napsal(a):

Ils permettent aussi une posologie unique http://lucionmedia.ca/page-e-kamagra-livraison-express-fr/ Mais dans ma tete, ma decision etait prise http://lucionmedia.ca/page-a-ar-viagra-receptfritt-sv/ mais il peut rapidement devenir fatal http://lucionmedia.ca/page-a-pris-tadalis-sx-i-norge-sv/ Les mots sont generalement peses
14. 06. 2014 | 15:21

xujjxooxyw napsal(a):

Il ne faut pas nous prendre pour des imbeciles http://lucionmedia.ca/page-a-ta-in-viagra-i-sverige-sv/ J avais besoin qu il sache, avant http://lucionmedia.ca/page-e-dapoxetine-en-ligne-fr/ Groschup, qui a dirige ces travaux http://lucionmedia.ca/page-e-wieviel-kostet-viagra-in-apotheke-da/ Dans le meme temps, la production explosait au Mexique
15. 06. 2014 | 07:55

eatjzfzibn napsal(a):

Nombreux sont ceux qui le refusent, ou ne le suivent pas http://lucionmedia.ca/page-a-cialis-generika-indien-sv/ C est un grand jour , a-t-il commente plus tard http://lucionmedia.ca/page-a-hur-mycket-kostar-viagra-pa-apoteket-da/ Dans un avis rendu en juillet, le CCNE s y est oppose http://lucionmedia.ca/page-a-viagra-generico-con-paypal-it/ Le traitement n a pas cesse depuis
16. 06. 2014 | 14:55

txuezbqwce napsal(a):

Ce qui a accelere les choses http://pray-as-you-go.org/page-a-generico-viagra-0-58-it/ Rien ne filtre de ces trois jours http://pray-as-you-go.org/page-a-sakert-att-kopa-kamagra-pa-natet-sv/ A chaque region sa particularite, son addiction http://pray-as-you-go.org/page-e-var-koper-man-propecia-pa-natet-sv/ Une delegation devait etre recue au ministere
15. 08. 2014 | 03:48

udrndpymvf napsal(a):

Je ne pouvais plus supporter mon propre corps http://pray-as-you-go.org/page-a-generique-dapoxetine-fr/ Les uns veulent savoir comment proceder http://pray-as-you-go.org/page-a-receptfritt-tadalis-sx-apoteket-sv/ Je n’utilise plus de medicaments http://pray-as-you-go.org/page-a-bestall-levitra-sverige-sv/ mais n a encore jamais realise d acte
16. 08. 2014 | 21:12

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy