Dvě židle se těžko stíhají…

10. 01. 2011 | 10:13
Přečteno 4390 krát
Server KohoVolit.eu připravil již podruhé k 31. prosinci shrnutí aktivity poslanců na základě zjistitelných dat ze serveru Poslanecké sněmovny. Asi nejpodstatnější je přehled účasti na hlasování (už i proto, že se Sněmovna vloni teprve rozjížděla). Z přehledu je vidět, že obecně se méně účastnili právě ti poslanci, kteří zastávají další veřejnou funkci. Např. méně jak poloviny hlasování se zúčastnili všichni tři hejtmani ve Sněmovně – M. Hašek, J. Novotný a D. Rath, ale i ministři (K. Schwarzenberg, J.Pospíšil) a starosta (J.Farský).


Nejaktivnější a nejméně aktivní poslanci:

3 nejaktivnější poslanci dle účasti
- Patricie Kotalíková (TOP 09) 100%
- Jiří Petrů (ČSSD) 99%
- Jaroslav Eček (TOP 09) 98%

3 nejméně aktivní poslanci dle účasti
- Karel Schwarzenberg (TOP 09) 22%
- Petr Jalowiczor (ČSSD) 29%
- Jan Farský (SLK/TOP 09) 34%

Přehled všech poslanců naleznete na odkazu http://cs.kohovolit.eu/cz/psp/analysis/prehled-aktivity-poslancu-2010.

Pro srovnání i poslanci na Slovensku (účastní se obecně daleko více, také souběh funkcí je zde výrazně omezen ze zákona): http://sk.kohovolit.eu/sk/nrsr/analysis/prehlad-aktivity-poslancov-2010

Pro zájemce i analýza toho, kdo s kým ve Sněmovně vloni hlasoval: http://cs.kohovolit.eu/cz/psp/analysis/analyza-hlasovani-2010

Two posts are not easy to combine…

KohoVolit.eu website published already for the second time before-the-end-of-the-year evaluation of Members of Parliament in both Czech and Slovak republics based on quantitative data available on Parliament sites. The analysis showed, that low rates of activity can be affiliated to those politicians who combine two or even more public offices. This is especially true for all three presidents of the regions who are also MPs.

The most and least active Czech MPs:

3 most active MPs by attendance at votes
- Patricie Kotalíková /TOP09/ 100%
- Jiří Petrů /ČSSD/ 99%
- Jaroslav Eček /TOP09/ 98%

3 lease active MPs by attendance at votes
- Karel Schwarzenberg /TOP09/ 22%
- Petr Jalowiczor /ODS/ 29%
- Jan Farský /TOP09/ 34%

The overview of all Czech MPs can be found here: http://cs.kohovolit.eu/cz/psp/analysis/prehled-aktivity-poslancu-2010.

The overview of all Slovak MPs can be found here (generally, the attendance is noticeably higher): http://sk.kohovolit.eu/sk/nrsr/analysis/prehlad-aktivity-poslancov-2010

For the interested in, the analyses of voting behaviour are here:
http://cs.kohovolit.eu/cz/psp/analysis/analyza-hlasovani-2010, http://sk.kohovolit.eu/sk/nrsr/analysis/analyza-hlasovani-2010

Veronika Šumová a Michal Škop


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ládik!!! napsal(a):

čekal jsem víc...
10. 01. 2011 | 10:34

hovorka11 napsal(a):

I Karel Schwarzenberg má značný podíl na podpoře korupčního a rozkrádačského prostředí !
Podle jeho vyjadřování k situaci okolo policejního prezidenta, kdy místo hádání o "kočkopsa" vybízí ke klidu, místo aby usiloval o zvolení nezávislého šéfa policie, který nebude úkolován politiky trestat ty, kteří odhalují závažné trestné činy politiků při rozkrádání daní občanů se dá dokladovat ziskuchtivost.
Proč by pracoval jako poslanec, vždyť není nikde podepsáno, že poslanec musí pravidelně do práce, to patří jen těm, kteří si nechají daně rozkrádat.
Ti jsou neúspěšní a povinni po rozkrádačkách doplnit zcizené peníze !!!
10. 01. 2011 | 11:32

Libor napsal(a):

Poslanec Schwarzenberg se v praci stavi kdyz zrovna nema nic jineho na praci a uz se i vyspal.
10. 01. 2011 | 11:44

Sims. napsal(a):

Schwarzenberg měl kdysi moje sympatie, nyní vím, že proto, poněvadž byl stále tím vzadu, moc se neprojevoval a pokud ano, tak byl veskrze osobitý. Nyní po volbách a stanutí do čela TOP09 se stal absolutně nepřijatelným politikem, který se pěkně odkopává a morální rozměr u něj vzal již dávno za své. Vlastně to začalo čunkiádou, když se holedbal, že nechá zaplatit vyšetřování a v případě prokázání viny Čunka, odstoupí. Jak to bylo s Čunkem všichni víme, bohužel tato politická kreatura je pověšena na veřejné rozpočty stále, protože nám kontaminuje senát a pan Schwarzenberg sedí ve vládě namísto na Orlíku, bohužel.
10. 01. 2011 | 13:02

nepřijdeš - nedostaneš plat napsal(a):

Socani to je klasika.
Získat post hejtmana a pak poslance tomu se říká rána.
A pak ještě mají čas "hejtslanci" psát do aktuálně.cz.
Nebo bojovat o post předsedy ČSSD - ať žije druhý kandidát Sobotka a jeho hezká vilka za poslanecké náhrady.
Vůbec nejlepší je kázání vody a pití vína. To bylo řečí z úst Ratha jak jeden z platů dá na charitu a nyní vyšla zpráva, že za jeden měsíční plat nechal zrekonstruovat jen kašnu u sebe doma v obci.
10. 01. 2011 | 17:29

Tenco napsal(a):

To by mohl být jeden z nejpodstatnějších blogů ofd začátku roku.
O mnohoobročnictví. Jako fenomenu. Nejen zneschopnicujícímu racionální či alespoň formální konání jeho protagonistů a nositelů.
Jenže - to by tenhle blog zahltil snad celý kybernetický prostor, který mají blogy aktualne.cz k dispozici.
Jen exministr ŽP by vydal za dvě tapety pana Františka Adamce.
O panu Haškovi ani nemluvě.

/Pane Adamec - promiňte. Já některé Vaše příspěvky čtu. A nad mnohými z nich se zamyslím , někdy i zasměji. Pár jsem si jich zkopírova. Ještě jednou - použil jsem to přirovnání proto, že jste jaksi notoricky znám... :)))/
10. 01. 2011 | 17:56

MirekS napsal(a):

Šumová, Škop, Tenco:

Jasně, mnohoobročnictví je jeden ze zásadních negativních (pro)jevů. Už ten mechanismus volby vlády ministr=poslanec. Nebyl to např. předmět oprávněné kritiky OF? Po 21 letech to stále existuje (je to nebo to není paradox?). Ze zákona by tomu tak nemělo být! Vždyť je to jasný konflikt zájmů. Jakožto poslanec bych si mohl interpelovat, neboť při svém ministrování jsem se dozvěděl věci, které by stálo za interpelaci. Kolikrát jsem to, prosím Vás, udělal?
Tedy já nevím, ale vláda=exekutiva (rozumím výkonná moc). PS + Senát je zákonodárná. Kolik že je přijatých, projednávaných a schválených vládních zákonných iniciativ a kolik že je přijatých, projednávaných a schválených poslaneckých zákonných iniciativ, kolik že je přijatých, projednávaných a schválených zákonných iniciativ "lobbystických" skupin, kolik že je přijatých, projednávaných a schválených občanských zákonných iniciativ?

Jaký je faktický vztah mezi zákonodárnou a výkonnou mocí?
Proč že se představitelé vítězných stran "tak derou" o obsazení exekutivní moci, proč že se "nederou" o řízení zákonodárné moci?

Jak vyvážený (rovnovážný) stav je mezi právy a povinnostmi občanů (voličů) zvolené zástupce lidu volit, ale i kontrolovat a odvolávat? Kdo je ten nejvyšší ve státě, který si říká demokratický: občan nebo PS a Senát?

Neměli bychom nevzpomenout úlohu prezidenta?
Neměli bychom nevzpomenout úlohu "spravedlnosti" (policie, státní zastupitelství, soudy)?

A co další státní aparát. Jak se nám mnohoobročnictví rozlézá do správních a dozorčích rad? Zase bude nejlépe, když se sám sobě budu zodpovídat? Však já si to sobě nejlépe vysvětlím i bez interpelace...
Jaký je poměr mezi "nomenklaturisty" a "klasickými státními zaměstnanci" (nejlépe vybraných řádným výběrovým řízením bez ohledu na politickou příslušnost). Jakpak se nám tento poměr "mezivolebně" vyvíjí?
Čili DOBRÝ POČIN, hodný dalšího rozvoje.... Transparency International s takovými statistikami nepracuje (nemá jejich historický vývoj)? A co ÚSTAV PRO VÝZKUM STÁTU A PRÁVA nemá na to žádný "projektík" (grantový)?
Zkoušel jsem se podívat na přehled projektů (skvělá organizace, jeden by se "uklikal", takže jsem se "neproklikal") - kdopak napoví?

Zdraví

MirekS
10. 01. 2011 | 23:44

anti politik napsal(a):

My na ně pořád nadáváme a přitom jsou naši politici nejpracovitější v celý Evropě! Tolik funkcí jako ti naši v Evropě nikdo nestíhá a ani jich tolik nemůže dostat, protože kdesi a kdysi nějakej vůl určil, že den má jen 24hodin. Blbost, den musí mít daleko víc hodin-tedy soudě podle tolika práce a funkcí které stíhají český politický hošani!!
11. 01. 2011 | 07:54

Veronika Vendlov napsal(a):

Trochu z naší kuchyně (Starostové a nezávislí): pan Farský byl zvolen z posledního místa a vůbec nepředpokládal, že se stane poslancem (na kandidátce TOP 09m, nezávislý starosta). Jako strosta Semil byl a je obrovsky oblíbený. Bohužel se mu ale stal v mezidobí od zrušení předčasných voleb do konání řádných velmi těžký úraz na lyžích a vypadalo to špatně. Protože je ale bojovník a nevzdal to, mám dojem, že už používá jen malou hůlku. Ještě po zvolení do PS jste ho mohli vídat na vozíku, pak o berlích. Nyní také rehabilituje, ale vše je na nejlepší cestě. Patří k lidem, kteří nezahálí, ale samozřejmě statistika účasti při hlasování je neúprosná. Pro zajímavost: pobírá pouze poslanecký plat, platu starosty se vzdal a Semily mají nyní dvě pozice místostarostů/ek, z nichž jedna pozice je placena na základě úspor za plat starosty.
11. 01. 2011 | 10:43

vasja napsal(a):

A pan Farský bere jakou nemocenskou?:))
11. 01. 2011 | 10:47

Tenco napsal(a):

Mirek
Přesné. To překrouceni roussovského pojetí knížete a suveréna.
Schizofrenie jak pecka.
Ráno ministr, který navrhne či rozhodne, odpoledne poslanec, který navrhnuté či rozhodnuté schválí.
Doposavad to lid toleroval.
Pak ale jaksi zjistil, že i díky takovémuto pojetí výkonu moci státní a moci lidu se docela dobře a celkem nerušeně krade a tak mu to už tolik nevoní. Proto i úspěch VV ve volbách.

Další Vaše úvaha - obsadím do funkce náměstka člověka bez výběrového řízení, na funkci podreferenta v Dolní Kočkopsi však vypíšu výběrové řízení třebas dvě.

Tedy - to druhé v případě, když v tom prvním neprojde můj oblíbenec. :(((

Absurdita umocněná absurditou na absurdnou.

Mě vždycky napadá scénka ze Švejka, když tydle postupy někdo z Al Sraidy obhajuje.
A sice jak se u vojenského soudu v Rusku Švejka kdosi zeptá : "...tak tohle snad může udělat jenom blbec !?! ".

Kus zdravé sebereflexe našim politikům schází.
Nikdo z našich státníků a tribunů neumí totiž na takový dotaz zcela upřímně odpovědět : "Poslušně hlásím, že opravdu sám na sobě někdy pozoruju, že sem slabomyslnej, zejména takhle kvečeru...“ :))))
11. 01. 2011 | 10:59

Tenco napsal(a):

veronikavendlova
Příběh starosty ze SEmil znám. Včetně jeho příkladného působení v oblasti veřejných zakázek. Líbí se mi taky radniční web. Takhle nějak funguje radnice na malých městech v Anglii. Otevřenost, neighbourhood watches, vyřizování stížností on line ...
Todle by měli zástupci TOP 09 implementovat na radnice kde vládnou oni.

Mně dojem z pana Farského kazí jen jedna maličkost.
Ten jeho byznys s bytovým domem.

"...A v roce 2003 jsem koupil v Kamenickém Šenově tři činžovní domky, kde je 13 bytů. Jeden byt tam vyšel na 50 tisíc., návratnost investice byla 2-3 roky, byl bych hloupý, kdybych do toho nešel a neudělal si jistotu zadních koleček. Použil jsem na to stavební spoření a rodina mi pomohla. Rok na to jsem si koupil dům v Semilech, stál 3,233 tisíc. Je to nádherná secesní vila, kterou teď pronajímám a rekonstruuji v ní půdní byt. Nájmy mi zaplatí celou hypotéku a ještě polovina zbyde..."

K tomu :
http://www.nasipolitici.cz/cs/politik/1459-jan-farsky

Jestli jako šlo o prodej činžovních domů formou soutěže, nebo jak to bylo ?
Když to tedy bylo tak výhodné, že KAŽDÝ " by byl hloupý, kdyby do toho nešel a neudělal si jistotu zadních koleček.." ?!?

Nevíte o tom něco ?

Jinak si skutečně myslím, že i kdyby v tom byly nějaké techtle mechtle, potažmo zneužití exkluzivních informací /díky působení ve státní či komunální sféře/, tak celá další práce pana Farského todle bohatě vyvažuje.

Možná že vůbec nešlo o veřejný majetek. Že domy koupil od soukromé osoby.
PAK BY TO BYLO O.K.
Proč todle teda ale neuvedl, jestli je tomu tak ?

Ale jak říkám - jde o pihu na tváři. Jen že jsem tomu hned jak jsem tohle četl nerozuměl - že jako jeden je chytrý a ostatní zřejmě ne. Když tedy o tédle té koupi nevěděli ?
11. 01. 2011 | 11:21

miky napsal(a):

Staci pouzit vyhledavac a muzete udelat tez obchod stoleti:
http://www.bezva-inzerce.cz/inzerat/prodej-prodej-cinzovniho-domu-pro-13-bytu-kamenicky-senov-okr-ceska-lipa-10683002

Takze smele do toho (cena je dvojnasobna, nez byla pana Farskeho, ale ceny nemovitosti sly za poslednich par let nahoru.
11. 02. 2011 | 12:44

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy