Budou hlasovat TOP 09 a VV (opět) proti svým slibům?

30. 11. 2011 | 22:20
Přečteno 5734 krát
Služební zákon byl schválen již před 9 lety, 4x odložen a stále ještě neplatí. TOP 09 i VV před volbami slibovaly, že jej podpoří, dnes ale chtějí hlasovat proti.

Když jsme před volbami 2010 připravovali předvolební kalkulačky, naší snahou bylo klást stranám velice konkrétní otázky. Jedním z důvodů bylo i to, aby se jejich předvolební sliby daly následně kontrolovat (což třeba z předvolebních programů je obecně čím dál tím větší problém, jsou čím dál méně konkrétní).

Otázka č. 28 zněla: „Zákon o státní službě obsahuje privilegia pro státní úředníky, aby podpořil státní správu nezávislou na aktuální vládě. Zákon byl schválen již v roce 2002, ale jeho platnost je stále odsouvána. [Během následujícího volebního období:] Měl by začít platit zákon o státní službě.“. A strany mohly odpovídat: Ano – Ne – Nevíme, nemáme jednotný názor. Z dnešních parlamentních stran ČSSD, KSČM, VV a TOP 09 odpověděly „Ano“, jen odpověď z ODS byla „Nevíme, nemáme jednotný názor“.

Sněmovna odhlasovala opětovné odložení 23.9.2011, nicméně Senát jí to 26.10. 2011 vrátil. Další hlasování ve Sněmovně (již pravděpodobně definitivní) bude 6.12.2011. Budou TOP 09 a VV opět hlasovat jinak, než slibovaly před volbami?

Přehled výsledku hlasování o posunutí platnosti zákona na rok 2015 (de facto zrušení):
PRO: 80PROTI: 68
Neutrální (nepřítomen): 52


Poznámka 1: Vláda sice pomalu připravuje nový zákon (má to ostatně i ve svém prohlášení), ten se ale pravděpodobně bude výrazně lišit od stávajícího schváleného (neplatného) zákona – vypadá to na slabší postavení úředníků oproti politikům. Nicméně naše předvolební otázka se každopádně týkala původního zákona z roku 2002.

Poznámka 2: Iniciativa Emailem proti korupci chce, aby tento zákon začal od příštího roku platit. Autoři chtějí, abyste svým zástupcům dali vědět svůj názor mj. pomocí „naší“ aplikace NapišteJim.cz .

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Pavel Křivka napsal(a):

Ministr bez personálních pravomocí je nesmysl, v soukromém sektoru by se takto nikdo regulovat nenechal. Úředníkům musí stačit zákoník práce. Služební zákon je zákon zločinecké povahy a měl by být zcela pohřben. Žádné extra buřty ori byrokraty, kteří vymýšlejí za úplatky od pojiš´toven líkárničky, zimní pneumatiky a podobné nesmysly!
Pavel Křivka, Pardubice
30. 11. 2011 | 23:20

Kryštof napsal(a):

"Slibuji co jsem slíbil , odvolávám , co jsem odvolal ..."
"Našli moji rádcové princeznu Krasomilku ....?"
To byla ve své době moc hezká pohádka pro děti , ta , z níž jsou obecně známé výše uvedené citáty .
Pro dospělé to není už ani hezká ani nehezká pohádka být občany tohoto českého hampejzu , nýbrž je to prostě , spíš tedy sprostě , hnusná realita , kterou jsou si koneckonců svou blbostí a zbabělostí oni sami vinni .
Pro občana cizího a demokratického , tedy i občansky v konání jeho obyvatel zodpovědného státu , je to české panoptikum trvalé progresivní paralýzy sice velmi kuriosní , nicméně je zdrojem bezprecedentní srandy za relativně přijatelné vstupné .
U komoušů bylo vcelku zřejmé , kdo je kdo , ale v té vaší "české demokracii" / ani sami nevíte o čem to vůbec je a považujete ji za předvolební pastelky / není duševně ani obsahem ani formou ani výsledky rozdíl mezi "Pravicí" a "Levicí" , kterými se do omrzení oháníte . Pořád tu vidím jenom zlodějské lemplbolševiky a jejich potomstvo na straně jedné a mentálně primitivní domorodce na straně druhé .
TOP 09 , ODS , ČSSD , KSČ ,.... , stejná hromada hnoje , která taky smrdí pořád všude stejně , protože ani nemá důvod , aby smrděla jinak , když ji k tomu přece nikdo a nic nenutí .
30. 11. 2011 | 23:45

Kanalnik napsal(a):

Diky za clanek.
30. 11. 2011 | 23:46

mb napsal(a):

... jsou to ale fiškuntálové ...
30. 11. 2011 | 23:59

Kanalnik napsal(a):

Pavel Krivka - podle vas je treba praxe, kdy po volbach strany, ktere utvorily vladu, delaji cistky na ministestvech podle stranickeho a kamaradickovskeho klice, v poradku? jak se z tech lidi maji stat odbornici se zkusenosti?
01. 12. 2011 | 00:05

ujo napsal(a):

p.Kryštofe,
píšete: "ale v té vaší "české demokracii"
Zeptám se podobně jako náš pan president: a vy jste kdo?
Přes bezvadnou češtinu zřejmě ( viz Vaše vyjádření) Čech nejste.
Co Vás tedy iniciuje k stálému a až nespravedlivě kritickému komentování naší reality ?
Opravdu mne to zajímá.
01. 12. 2011 | 00:31

kormoran napsal(a):

Je treba jiti do prvopocatku.

Autore je treba se zeptat Vaclava Havla -co slibil a co dodrzel.

V bodu zlomu za zavrenymi dvermi - a"pokecu" s rudymi potentanty vrrrnel jako kocka a nebyl schopen ani zabezpecit demokraticky dohled nad Min. vnitra -stb- archivy, podobne tak i Min. obrany - kontrarozvedka - klicova odvetvi pri prevratu.

Tento slavny 'prrrrezident' hmmmm vrrrrr ,akorat hazel 'Victorky' ,klanel se na vsechny svetove strany ,propustil nejvetsi svoloc z vezeni , smahem ruky restituoval majetek , za ktery jini,dones v Cr bojuji a skutecni bojovnici za demokracii , kteri smrdeli ve vezeni pouze za 'nazor' se pri dozadovani alespon urcite satisfakce-potrestani zvlast brutalnich dozorcu ,se soudu vzhledem k veku ani nedockali , protoze obzalovenemu se udelalo jaksi (nekolikalete) nevolno , tudiz a vzhledem k Ceskym zakonum se nemohl dostavit na soudni rizeni)))))

Verite snad tomu ,ze slogan-"Nejsme , jako oni"vymyslel snad nejaky demokrat?Chachacha)))

A ted si zacinate hrat na 'korektni a slusnou' debatu !)))

Ten stav , ktery mate ted si zaslouzite a pekne si ho vychutnejte!
01. 12. 2011 | 00:39

kormoran napsal(a):

Jo a do vezeni soudruzi soupli soudruha Stepana , aby se nereklo a ze ktereho se najedou stal soudruh 'podnikatel' vykoristovatel.)))

Jak dlouho se o korupci v Cr mluvi a kolik samanu(spol. spicek) kouka na svet pres mrize?
Komedianti!!!))
01. 12. 2011 | 00:53

Bu He He napsal(a):

Nebylo by prosím k mání nějaké veselejší a kladné počteníčko?...jako třeba že nám zemřel nějaký náš taky-politik a velký člověk a zloděj ?
01. 12. 2011 | 01:11

stále rebel napsal(a):

„TI: Vnímání korupce v Česku se třetím rokem po sobě zhoršilo

New York/Praha - V Česku se podle žebříčku organizace Transparency International (TI) opět zhoršilo vnímání korupce, a to třetím rokem po sobě. Česko kleslo na 57. místo z loňské 52. příčky. Vláda Petra Nečase si přitom vytkla boj s korupcí za jeden z hlavních cílů svého působení.„

„V rámci Evropské unie i celé Evropy patří Česko se Slovenskem k nejhorším zemím vůbec, za nimi je fakticky už jen Itálie a balkánské státy. „
http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/ti-vnimani-korupce-v-cesku-se-tretim-rokem-po-sobe-zhorsilo/722359

Též díky autorovi za sledování volebních slibů.
01. 12. 2011 | 05:24

rejpal napsal(a):

stále rebel
Zdá se že boj s korupcí je úspěšný. Než skončí tohle volební období, přestaneme ji vnímat úplně a bude po problému.
Možná by byla cesta celou věc legalizovat a vydat zákon, který by definoval podmínky a přípustnou metodiku korupce, v prováděcí vyhlášce by pak byl sazebník. Vyšetřovacím orgánům by následně ubyla agenda, soudy by se fakticky zabývaly tím, že úplatek byl přliš nízký, a tudíž odporující dobrým mravům. Občan-začínající korupčník by neměl problém, jak na to, což je plně v duchu ústavy, podle níž mají mít všichni rovné šance. Petr Nečas by se mohl dočkat v parlamentu cedule "Zasloužil se o stát". A Česko by zase obohatilo svět něčím průkopnickým. Jen aby zase opozice nedělala obstrukce, ale tím si nejsem jist.
01. 12. 2011 | 06:31

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Kryštof 23.45 : Co byste navrhoval, násilný převrat? Nebo emigraci? Obávám se, že nám nezbývá než počkat do voleb a pak se polepšit, svůj díl viny za tento stav nepochybně máme.
01. 12. 2011 | 07:10

Cech napsal(a):

Zákon o státní službě protože obsahuje privilegia pro státní úředníky a to tak aby podpořil státní správu, bohužel nezávislou na aktuální vládě.
Zákon nesmí být schválen ačkoli kvůli EU byl vystaven již v roce 2002, ale jeho platnost vážně ohrožuje 4K proto musí být stále odsouvána.

Takto zní správný text pane Škop.
Prosím opravte si to ve svém příspěvku.
01. 12. 2011 | 08:10

Daňový poplatník napsal(a):

To je někdo tak naivní, aby si myslel, že tato partička kapříků si odhlasuje vypuštění rybníku?
Naopak, čerstvou novelou zákoníku práce zajistili nepřiměřené platy rychlokvaškám dosazených na základě vyšších zájmů, a možnost snížení platu nepohodlným úředníkům na úroveň minimální mzdy bez ohledu na jejich zkušenosti a roky odpracovené pro stát.
Z jakého důvodu by si měli politici v družném obětí s kmotry nasazovat veš do kožichu?
Jestli nevíte, o čem mluvím, zeptejte se třeba pana Michálka, nebo některého z odcházejících policistů...atd, atd.
01. 12. 2011 | 08:35

Petr napsal(a):

Zákon o státní službě, jednoznačně ano!!!
Ale až bude zkorigován počet českých úředníků. Dnes je jich víc než za totality. A totalitní stát ze své podstaty má mnohonásobně víc úředníků než je třeba.
Protože jsem zažil přes 20 let svého produktivního života v totalitě a přes 20 let pracuji v demokratickém státě, tak ze zkušenosti jsem přesvědčen, že dnes v době počítačů a demokracie by bohatě stačilo 20% úředníků předlistopadové éry. Mezi počty úředníků je třeba započítat nejen úředníky státní, ale i krajské, měststké a obecní.
Těm kvalitním, slušným, vzdělaným a pracovitým by stát měl zvýšit platy o 250-300% a k tomu jim měl dát plnou osobní odpovědnost. A ty arogantní a lenivé by měl stát bez milosti okamžitě propustit. Bylo by zajímavé kolik z nich by se v soukromém sektoru tak dobře uživili, jako se jim žije teď.
01. 12. 2011 | 09:02

Sladký napsal(a):

Ty mizerné socky z těch svých vysokých dávek korumpují naprosto všechny- úředníky, policisty, soudce i politiky.Je to neštěstí!
01. 12. 2011 | 09:27

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Dnes čtěte Britské listy, tam to o Klausovi všecko je.
01. 12. 2011 | 09:34

slavwin napsal(a):

Kdyby to zastavilo to, že dnešní ministr dává svým náměstkům nemravné odměny tak proč ne. V současném zlodějském galimatyáši by to dané problémy pouze umocnilo.
01. 12. 2011 | 09:39

Grandmaster napsal(a):

Sasek z Jihlavy,
pockat do voleb? Nic jineho vam nezbyva. Ale koho volit?
Mate tri moznosti:
Volit levici - pravici znamena resignovat. Nic se nezmeni..
Volit 'novou hvezdu' na politickem nebi je snad nejlepsi alternativa (Babis?). V nejhorsim pripade se nic nezmeni.
Nevolit. Ja se o tom zminoval uz mnohokrat - nic neboli politiky tolik, jak nizka volebni ucast. Tohle je pravdepodobne nemyslitelne pro vetsinu obcanu, pro ktere je moznost svobodne volit povinnost.

Asi bych se nemel do toho plest, pro mnohe (Ujo 00:31) je tohle jen ceska zalezitost, do ktere zadnym 'prespolnim' nic neni. Pro ujo je problem popsany na tomto blogu nezajimavy, jeho problem spociva v tom, jak urcit, kdo je vyvoleny vyjadrit svuj nazor. Zrejme to konci u hranic.
01. 12. 2011 | 09:44

rejpal napsal(a):

slavwin
Ono nejde jen o ty nemravné odměny. Jde i o to, že bude obtížnější (u nás není nic nemožné) zavázat si lidi tím, že je budou diferenciovaně motivovat podle míry loajality. A také by se měla personální situace stabilizovat a ne živelně měnit podle toho, kdo je zrovna ministr. Má-li být ministr v první řadě politik, pak musí být výkonní a profesionální lidé pod ním, a ne aby to byla sinekura pro kamrády a kamarády kamarádů. Nic není dokonalé (a u nás lze obrátit v opak skoro cokoli), ale přesto jsem pro.
01. 12. 2011 | 09:48

rejpal napsal(a):

Grandmaster
"ideální" (v dané situaci, ne absolutně) by bylo volit nějakou t.č. neparlamentní stranu, pokud bude mít šanci překročit 5%. Pokud ne, pak je asi lepší volit opozici, protože změna je potřebná a nejsou tak silné vazby na různé nejasné síly v pozadí.S novými hvězdami bych byl opatrný, ledaže by se stihly vyprofilovat natolik, aby se o nich dal udělat soudný názor. Nemá žádný smysl volit Babiše, pokud by šel do koalice s ODS a TOP 09, například.
Další opakování příběhu VV by určitě otrávilo další spoustu lidí natolik, že by k volbám nešla -a to je asi ta nejhorší varianta.
01. 12. 2011 | 09:55

Sladký napsal(a):

Grandmaster-cituji volně. "Nevolit.Nic nebolí politiky tak, jakomalá volební účast.:o)))) To myslíte vážně, nebo jste jen další otravovač povětří? Ve skutečnosti je to o dost jinak.Kdybyste se aspoň TROŠKU snažl sledovat a přemýšlet co se děje, bylo by vám jasné, že právě naopak, poměrně velká a vlivná skupina politiků a masmedií v jejich službách dělá VŠE pro to, aby k volbám přišlo co nejméně lidí.Mimo jiné proto se snaží tak intenzivně propagovat tezi, že "všichni jsou stejní" Čím více slušných lidí odradí od volebb, tím větší váhu mají zmanipulovaní hlupáci a prospěcháři.
01. 12. 2011 | 10:04

TomášL napsal(a):

De-meritokracie... Včera nové, dnes a pro zítřky běžné slovo popisující demokracii. :-)))
01. 12. 2011 | 10:05

Bavor V. napsal(a):

TomášL
Já bych to nazval De-mento-kracie. Protože jako voliči, tak i "vyvolení" se chovají jako by pozbyli rozumu.
01. 12. 2011 | 10:52

TomášL napsal(a):

Bavor V.

"Mento" z latiny "brada". Bezbradá/neprůbojná vláda... Taky možnost. :-)
Dementní? Těžko říci.
01. 12. 2011 | 11:02

ZM napsal(a):

VV považuju za politickou sektu, takže sliby VV ani neberu vážně.Koupil jsem si tu knížku o Bártovi (napsal jí Kmenta) a tam je popsáno zákulisí strany VV. Např. se tam píše o tom, jak měli hlavní sektáři VV poradu (když tam ještě byla Kočí), a mluvili o tom, že bude volba předsedy. A Kočí se prý ptala Bárty- Vítku, a bude to tentokrát na férovku ?
TOP09 je účelovej "slepenec" vzniklej za účelem setrvání Kalouska v politice. TOP09 tvoří Kalousek, Schwarzenberg, několik dalších bývalých lidovců (Parkanová, Severa atd.), bývalý guvernér ČNB Tůma a "komparzisté" (když to přirovnám k filmu):)
A ODS je strana kmotrů, která si vybrala za předsedu Nečase, který není tolik zkorumpován, aby neztratila poslední zbytky důvěry u voličů.
Z takové trojkoalice nemůže vzejít příliš mnoho dobrých zákonů.
01. 12. 2011 | 11:12

Grandmaster napsal(a):

Sladky,
zminka o male ucasti ve volbach tkhle funguje v jinych demokraciich. Tam se totiz politici hned ptaji - co jsme udelali spatne?
Ja se jen divim, co vy vsechno vite a nevite.
01. 12. 2011 | 11:26

Grandmaster napsal(a):

Rejpal,
zvolit opozici? Zmena je potrebna? To je preslapovani na stejnem miste. Nezvitezila opozice v minulych volbach? Vysledk byl zdaleka ne tak dobry, jak si volici prali(?). Dalo by se rict, ze to slo k horsimu. Co se zmeni volbou opozice?
01. 12. 2011 | 11:32

Sladký napsal(a):

Já?! :o))) Kdepak, to vy poučujete jak to vypadá v jiných demokraciích.Mimochodem- řeč je o naší politice, nikoli o té v zahraničí.A to, co jsem napsal je jasné a zřejmé KAŽDÉMU, kdo pozorně sleduje naši politiku a publicistiku.
01. 12. 2011 | 11:32

český maloměšťák napsal(a):

ad kormoran
Podle mě se také velká část, respektive fundamenbtální základ, korupce odvozuje se od toho, že se ztratila velká část dokumentů tajných služeb a StB. Ztratila...no....no comment.
Ono " nejsme jako oni" se tak dá parafrázovat " nejsme jako oni - jsme daleko horší". protože Zlo využíváme dál - už bylo pojmenované, odsouzené - ale my ho necháme působit dál.

Ale stalo se. Pozdě Havl...eh, bycha honit.

ODS, TOP 09/ODS b/ a VV /ODS c/ ???
Taky no comment.
Politický marketing vysoké úrovně a nízkých charakterů.

Snad jen jeden obrovský otazník...... ANO2011 - ODS d ???????
---------------------------------------
http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/penize/clanek.phtml?id=723435

"....Upozornila na to předsedkyně Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková, která požádala Poslaneckou sněmovnu, aby k novele zákona o veřejných zakázkách připsala jeden paragraf. V dopise, jehož znění má redakce Aktuálně.cz k dispozici, uvádí, že by se tím mohly významně snížit tuzemské ceny energií.
Přenos elektřiny, přepravu plynu i jejich distribuci zákazníkům totiž zajišťují dceřiné firmy velkých elektrárenských a plynárenských firem. Současný zákon energetickým gigantům umožňuje, aby tyto zakázky zadávali dcerám bez výběrového řízení podle zákona o veřejných zakázkách. Bez veřejné soutěže však nejde zjistit, jestli by distribuční služby nešly pořídit laciněji. Energetický regulační úřad tak nemůže konečné ceny energií účinně regulovat.
"Důsledkem je skutečnost, že zákazník je povinen hradit v konečných cenách dodávky elektřiny a plynu náklady na externí služby, které by při postupu podle zákona o veřejných zakázkách v takové výši nevznikly," napsala předsedkyně Vitásková poslancům.
V paragrafu od Vitáskové se elektrárenským a plynařským firmám nařizovalo, aby na přenosové služby a distribuci vyhlašovaly soutěže, poslanci ale návrh počátkem listopadu odmítli. Může se jim vrátit, pokud ho do novely zákona o veřejných zakázkách zařadí senátoři a odešlou sněmovně k novému hlasování..."

Tož v Senátu má většinu ČSSD, že....:))
:(
??????
01. 12. 2011 | 11:57

Kryštof napsal(a):

Re - Šašek z Jihlavy
"Polepšení v příštích volbách" , jak p.kolego píštete
/ Za dva buřty a dvě piva namísto jednoho buřta a jednoho piva ?/ je stejně humorná představa jako černoch spadnuvší do Bílého moře v očekávání , že z něj bude běloch .
Násilný převrat ano , ale v "MOZCÍCH" zdejšího domorodectva , což jest nepoměrně těžším než střílet z Aurory anebo z parníku Primátor Dittrich a pak si zhuntovat zemi .
K emigraci , o níž se zmiňujete , měl každý času až dost už za bolševika , kdy bylo i volovi zjevné , kam a k čemu to všechno spěje . Ten operetní převrat ´89 tady , to už byla jen taková majstrštyk final arie pro blbečky s klíči a hlavně s paklíči .
To si musí každý rozhodnout sám , ale NEOBTĚŽOVAT kohokoliv a NEKŇOURAT nad sebou samým , jak u čecháčkovských Kondelíků je zažitým zvykem - viz ss.DOKTOŘI a jejich směšné povyky na úrovni putyky před zavírací hodinou a už přitom ale hlavně potom ZBABĚLOST . Taky akorát užvanění VŠ ,"Mudr.elita", čecháčkové věčně připosraní sami ze sebe a z toho , že by za sebe měli nést zodpovědnost . To byl elementární příklad přímo z učebnice . Čapnu pas a jedu . OK . Nikdo na hranicích už střílet nebude a šikanovat rodinu taky ne . Ale ručím si za sebe a své SLOVO a to neumíte a na to duševně nemáte .
U čecháčků ne , tam se musí všechno náležitě "vlastenecky" obrečet a za vlajících fanglí a hurávlasteneckých projevů všeho druhu , básniček o 28. říjnu a tatíčkovi Masarykovi anebo básniček o 7.listopadu a tatíčkovi Stalinovi , masového řevu hesel "MY" a odrhovaček rovněž všeho druhu se v hromadném erotickém vytržení očekává "SPASITEL VÉNA" za kterýmžto účelem se zřídí další ministerstvo a obecní bubeník dá vybubnováním na vědomost , že jest tudíž nutno šetřiti a drakovi nutno zlomit nohu a useknout čtyři hlavy místo hlav tří ....
01. 12. 2011 | 12:27

Grandmaster napsal(a):

Sladky,
bavme se.
Ja a poucovat? Jak to vypada jinde, to jsou jen fakta, ktera samozrejme nic ceskym obcanum nerikaji(mate pravdu). Proc take? Je mnohem zajimavesi se parat s ceskymi problemy bez ohledu na to, ze tyto problemy jsou uz davno vyreseny jinde. Jak to vypada v CR, je ale pri nejmensim zajimave. Jeste zajimavejsi jsou vase zavery, ktere jsou podle vas ty jedine spravne. Pane neomylny, vyreste to po vasem, tedy nijak.
A jeste to poucovani - vzdyt vy me poucujete, ze se mam snazit a sledovat to co se deje, aby mi to bylo jasne.... Ja bohuzel musim priznat, ze vase nazory jak to v politice funguje mi jasne nejsou a myslim, ze si mohu s uspechem zapochybovat o spravnosti vasich dedukci.
01. 12. 2011 | 12:37

rejpal napsal(a):

Grandmaster
U nás vítězství neznamená vládnutí. Voplbou opozice jsem myslel - když nelze zvolit neparlamentní a není důvěryhodná nová. Je to lepší, než nechat u moci staré. Nízká volební účast asi zajímá politiky v řadě zemí, ale u nás ne. NNaposledy volilo okolo 60 % lidí, 25 % hlasů šlo do koše a vláda zvolená třetinou ubyvatel (a to nemluvím o VV, kteří své voliče podvedli) získala 118 mandátů a to ji utvrdilo v to, že mají masovou podporu. Když lidi nepůjdou volit, můžeme mít klidně ústavní většinu vzešlou z hlasů 10 % lidí a bude válcovet všechno hlava nehlava. Tohle je reálná tvář naší politiky. Je nestandardní, ale je taková.
01. 12. 2011 | 12:39

krajan napsal(a):

Kryštof
Píšete sice perfektně česky (předpokládám tedy,že čeština je vaší mateřštinou), ale z Čechů se vám chce zvracet.Tak se,prosím,někde v rohu tiše vyzvracejte a neznečisťujte to tady.Vaše výkřiky signalizují,že v Česku nežijete hodně dlouho.Takže se mi jevíte jako flustrovaný emigrant,který své soukromé stesky kompenzuje poněkud ubohými nadávkami.Je to duté a bezobsažné,až to bolí.A OBTĚŽUJE to.
01. 12. 2011 | 13:11

Kryštof napsal(a):

Re-rejpal
To komoušové , to byli jinačí kabrňáci . Ti ve "volbách" pravidelně vítězili masovou podporou všeho prac. lidu , tedy robotníckej triedy , pokrokovo uvedomelého družstevného rolníctva ako aj pracujúce inteligencie na 98.99% lebo zvyšok tvorili deklasované spoločenské živly ako aj buržoásny rozvracači vo službách reakcie / bábiky priam v žoldu USA /.
No a pak to nemělo stát za hovno ....
To byla taky reálná tvář zdejší politiky , ale STANDARDNÍ , narozdíl od současna , kdy hovno je NESTANDARDNÍ a ve zdravotnictví je NADSTANDARDNÍ .
01. 12. 2011 | 13:22

Grandmaster napsal(a):

Rejpal,
ja bych v kazdem pripade vsadil na neco jineho, asi na toho, dle mnohych, loupeznika Babise (pokud to ten pan nekam dotahne).
Pul roku po novych volbach budeme chytrejsi.
01. 12. 2011 | 13:31

Kryštof napsal(a):

Re-"krajan"
Znečišťováním nejenom tady , ale kdekoliv , a zvracením své neschopnosti se zabýváte svým počínáním křupanů a zlodějů vy , čecháčkové .
Nutno konstatovat , že s úspěchem .
Gádžo , gádžo , daj Euro , daj dolár ....
"Kde domov můj ..." ta slova nanejvýš trefně vystihují vaši reálnou situaci bezdomovců , kteří si SAMI rozkradli zemi , "krajane".
Abyste se tomu dovedli postavit čelem a tedy i sami sobě , na to jste pro samé vlastenčení a žvanění u půllitru nikdy neměli odvahu .
01. 12. 2011 | 13:33

krajan napsal(a):

Kryštof
Přesně jak jsem říkal.Otázkou zůstává,kdo je tady křupan.
01. 12. 2011 | 13:41

Kryštof napsal(a):

Re-krajan
No přece ty , to není žádnou otázkou , ale faktem .
01. 12. 2011 | 14:26

rejpal napsal(a):

Grandmaster
Já Babiše neodepsal, jen čekám, jak se to vyvrbí. A neviděl bych žádný posun, kdyby se příští vlády ujala stejná sestava, jen s výměnou VV za jinou stranu
01. 12. 2011 | 14:29

rejpal napsal(a):

Kryštof
a proč mi to píšete? Vy jste taky jeden z těch, pro kterého je každý, kdo nemá rád ODS, TOP 09 a VV, obdivovatel komunistů a vlády jedné strany? Ne že by na tom nějak záleželo, ale přijde mi tenhle styl nazírání na svět poněkud alternativní.
01. 12. 2011 | 14:34

krajan napsal(a):

Kryštof
S určitým typem lidí se nemá cenu bavit.Myslím tím samozřejmě váš typ.A nevím,proč mi tykáte.Kozy jsme spolu určitě nepásli.
01. 12. 2011 | 14:55

Zdenál napsal(a):

Dobrý den, pokud tento zákon nebude přijat tak bude jasné jak to vláda myslí s bojem proti korupci.

PROTOŽE: korupci netvoří ministři /až na pár imbecilních vyjímek/, ale tvoří ji aparát ministerstev - ředitelů odborů a sekcí, to jsou oni kdo rozhodují co a v jakém časovém horizontu stát za finance daňových poplatníků pořídí. A TITO ŘEDITELÉ jsou jmenováni vládou, střídají se každé volební období (tedy stát nemá kontinuální koncepci) a jsou to nositelé korupce v tom, že musí naplnit stranické pokladny do dalších voleb aby bylo na volební plakáty. Takže pokud nebude uzákoněn služební zákon může si tato republika o demokracii pouze zdát.
01. 12. 2011 | 15:49

Glosator napsal(a):

"nechť zhyne starý podlý svět, my nový život chcem na zemi, v němž nesmí býti žádných běd"
"otroctví skončí už za krátký čas"
Ne každá změna je k lepšímu...
01. 12. 2011 | 15:51

RA napsal(a):

definitiva pro přemnožené byrokraty ? Tohle opravdu ještě s krizí nepadlo ? Pak tady ještě krize není!!!!!
01. 12. 2011 | 16:42

Pípa napsal(a):

Zákon o státní službě je jeden ze dvou stěžejních zákonů proti korupci. Proto ti, kteří jsou proti korupci, by měli volit strany, které tento zákon chtějí schválit. Jak prosté. Pane autore blogu díky za podkladek.
01. 12. 2011 | 17:43

Bomberius napsal(a):

VV nedodržují a de facto nikdy pořádně nedodržovali jak svůj před-/ tak i volební program!

Takže, ano, jistě, že ho opět nedodrží!, tak jako to dříve udělali např. "Zelení", kteří od té doby již nejsou v parlamentu!!

Jsou to politické slibotechny, a také na to řádně doplatí, o tom již ani v nejmenším nepochybuji!!
01. 12. 2011 | 17:45

rejpal napsal(a):

Zelení se tam časem vrátí, VV se rozpadnou na anionty a kationty, v tom bych viděl určitý rozdíl.
01. 12. 2011 | 17:53

Karel (taky) napsal(a):

Babišova parta je jen další způsob, jak odlákat voliče ČSSD + KSČM, které jinak budou mít díky neskutečným mafiánům, nyní nám zločinně vládnoucím, pohodlnou ústavní většinu.

Za sebe podotýkám, už aby ji měly.
01. 12. 2011 | 18:02

boban napsal(a):

kryštof to vaše výlevy stojí za to ubožáku
01. 12. 2011 | 19:29

boban napsal(a):

Kryštof ještě jednou k vám, buď jste takovej hlupák nebo nadutec, když si tady uzurpujete právo kdo že s kým může bavit. Vy jste zkrátka já první že? A pokud se vám reakce ostatních nelíbí tak si radši zalezte do nějaký nory génie.
01. 12. 2011 | 19:38

Jan Žura napsal(a):

Pane Škope, klidně, soudržnost koalice je přednější, i když jsou tam takoví ministři, jako nově pan ministr Besser.
02. 12. 2011 | 09:17

Grandmaster napsal(a):

Rejpal,
vy tedy davate prednost 'status quo'. A CR se dale korupcne potapi. Ale je temer nemozne(?) najit nejake reseni.
02. 12. 2011 | 10:31

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy