Letní idyla vlády boje proti korupci

20. 07. 2012 | 17:09
Přečteno 10022 krát
Politikové si na léto obvykle nechávají politické „špeky“, tedy témata, která se před veřejností těžko obhajují. Veřejnost je totiž u vody a na politiku nemá čas, čím dál tím více asi ani chuť. Do září se pak vstupuje bojem o rozpočet a letní politické hříchy jsou rázem zapomenuty. Rozpočtová odpovědnost vlády tedy přes léto může zůstat stranou; o to více se do popředí dere druhá vládní priorita – boj proti korupci.

Dere se skutečně zostra. To, čeho jsme svědky v posledních týdnech – v prvních třech prázdninových týdnech – se jakýmkoli letním fantaziím krutě vymyká. Vezměme to popořadě – a beze jmen, s těmi ústavními funkcemi to zní líp:

Premiér se ohrazuje proti partě policejních plukovníků, kteří si troufli dojít k závěru, že bývalá ministryně obrany by mohla mít trestní odpovědnost za nákup sice zcela zbytečných, zato pořádně předražených letadel; rozbíhá se debata o tom, zda toto nešťastné vyjádření je či není nátlak na probíhající vyšetřování.

Premiér nečekaně odvolává ministra spravedlnosti s tím, že nedokáže šetřit a ztratil jeho důvěru; rozbíhá se debata o tom, zda to celé není spíš proto, že se chystal jmenovat vrchní státní zástupkyní ženu, toho času médii prezentovanou jako nejneohroženější bojovnici proti korupci, která si právě připsala zářez v podobě opozičního poslance, zadrženého při přebírání vysokého úplatku.

Premiér (opět nečekaně) jmenuje ministrem spravedlnosti muže, který sice zhruba před rokem ztratil jeho důvěru také, ale zřejmě ji opět získal zpět. Čím? Těžko říct. Jeho první viditelné kroky v každém případě nesměřují k tomu, aby začal šetřit (což stálo křeslo jeho předchůdce), ale k tomu, aby nějak vyřešil ne/jmenování vrchní státní zástupkyně – tím, že si to ještě bude muset rozmyslet. Tady už nikdo nedebatuje, nanejvýš krčí rameny či kroutí hlavou.

Mezitím rozjel svou show ministr financí, dříve dlouholetý náměstek ministra obrany, jež nakoupilo předražená letadla - padají slova o policejním státu, estébáckých provokacích a podobně. Ukázalo se, že volal vyšetřovateli případu předražených letadel. Když nepomohlo zapírání, zkusil odpovědnost za první kontakt přehodit na vyšetřovatele. Když nevyšlo ani to, vysvětlil hovor tím, že chtěl vyšetřovatele informovat o jakýchsi dokumentech – které však tou dobou neexistovaly. Výsledek? O vyšetřovatele se začala zajímat Generální inspekce bezpečnostních sborů.

Premiér pokáral ministra financí s tím, že telefonáty policistům jsou nepřípustné.

Ministr financí vzápětí volá policejnímu prezidentovi, aby mu – podle slov policejního prezidenta – v prvním hovoru dlouze vyhrožoval, v druhém a třetím pak svá slova zmírnil. Když věc vyšla napovrch – výpovědí policejního prezidenta před parlamentním výborem pro bezpečnost – ministr financí hovory nejdříve popřel, aby posléze změnil názor a vysvětlil je tím, že probíral s policejním prezidentem dílčí rozpočtové otázky (k nimž však již před měsícem dal konečné stanovisko). Na důkaz předložil související měsíc staré dokumenty. Výsledek? Občanskoprávní žaloba na policejního prezidenta pro pomluvu.

Premiér opomíjí opomenutí svého kategorického požadavku nevolat si s policisty ze strany ministra financí.

Ministr vnitra souboj sleduje z povzdálí. Ač sám bývalý šéf policejního Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu s osobní zkušeností vměšování politiků do činnosti policie, se za policii nijak nebije. Zato souboj využívá k okopávání kotníků policejnímu prezidentovi, jehož by potřeboval vyměnit kvůli tomu, že s ním odmítá spolupracovat na podobě personální restrukturalizace policejního sboru.

Současně policie zadržela hlavního svědka v případu předražených letadel kvůli podezření z pohlavního zneužití. Po dvou dnech jej propouští s tím, že čtrnáctiletá svědkyně si celou záležitost vymyslela. Svědkyně je nejen pod zákonnou ochranou mravnostní, nedosažená hranice patnácti let ji zbavuje i jakékoli případné trestněprávní odpovědnosti za křivé obvinění. Takže případ je tím uzavřen.

Ministr spravedlnosti oznamuje, že onu nehroženou protikorupční bojovnici vrchní státní zástupkyní zatím nejmenuje. Ač jeho pravomocí je jmenovat ji na návrh nejvyššího státního zástupce (který návrh dal a trvá na něm), ministr spravedlnosti požaduje výběrové řízení (pro něž není opora v zákoně). Obdobnou procedurou se dostal do své funkce před rokem a půl současný policejní prezident a dodnes je v různých souvislostech jeho jmenování kvůli tomu zpochybňováno. Skvělá výchozí pozice pro vrchního bojovníka proti „velké“ korupci, jímž fakticky je vrchní státní zástupce/zástupkyně.

Tohle všechno – a mnoho dalšího – se stalo za uplynulé tři týdny. Nedá se tedy rozhodně říct, že by vláda byla v letních měsících nečinná. Byl bych ale radši, kdyby byla.

Nezávislé instituce zasahují

V souvislosti s touto velmi kyselou okurkovou sezonou stojí za zmínku ještě dvě instituce, které hrají v příběhu výraznou roli – prezident republiky a vrchní inspekční orgán policie – Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS).

Prezident republiky v prosinci před dvěma lety umetl cestu do funkce současnému policejnímu prezidentovi na legendárním jednání, na němž sice nedošlo k žádné dohodě (slovy prezidenta), ale tak nějak byla zažehnána vládní krize, která vznikla okolo odvolání ze zákona neodvolatelného policejního prezidenta. Během hodiny dokázal prezident republiky zadministrovat odvolání ministra spravedlnosti, ač rok předtím dokázal svou několikatýdenní nečinností v obdobné situaci ve vládě udržet ministra školství. A nakonec se v tomto týdnu sešel s policejním prezidentem, aby mu vyjádřil podporu a vyzval k uklidnění situace.

Generální inspekci bezpečnostních sborů máme od začátku letošního roku a vypadá to, že politikové se velice rychle naučili, jak ji využít ve svůj prospěch – ne jako nástroj veřejné kontroly policie, ale jako nástroj tlaku na nepohodlné policisty. Jak jinak si vysvětlit, že současné dění se podáními na inspekci jenom hemží? GIBS tady totiž není od toho, aby uváděla na pravou míru mediální přestřelky mezi politiky a policisty. Pokud už je do věci vtažena, nemá jinou možnost, než zkoumat domnělé trestněprávní prohřešky jedné strany sporu – tedy dotčených policistů. Což v případě, kdy politik telefonuje policistům a pak na ně kvůli tomu pošle inspekci, není nic jiného než poměrně drsný politický nátlak.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Otázkář napsal(a):

Skvělé shrnutí současné situace. Přečíst by si to měli především dovolenkáři.
20. 07. 2012 | 17:33

Twiist napsal(a):

Skvělé, zatím nikdo nenašel tolik protiargumentů, aby blog pana Tošovského zpochybnil či dokonce zesměšnil či znehodnotil.
20. 07. 2012 | 17:36

Yosif K napsal(a):

Co na to rict?

Zda se ze nadeje Ceska je v zatim neprovarenych aktivitach Babise (ktery dosahl plus minus co chtel a ted se mu stavajici b...l zajida....).
Nadeje ODS je v tom, ze se nahoru prodere Pospisil ze sve plzenske zakladny a jeho lidi zmasakruji ostatni krajske kmotry....
Nadeje TOP 09 je ze seslosti zemre Kalousek a Parkanova.
Nadeje CSSD je v tom, ze se Rath sam obesi v cele, nez staci vyzvonit, jak se financuji volebni kampane CSSD a ze vysetrovanim ohrozena cast dnesnich hejtmanu "DOBROVOLNE odejde z CSSD" (Palas se na to uz chysta.....).....
20. 07. 2012 | 17:36

Eleshar napsal(a):

Ještě jste prosím zapomněl, že ta sexuchtivá čtrnáctka byla údajně ke své výpovědi dotlačena policií. Samo o sobě dost děsivý moment.

A taky jste zapomněl zmínit článek 23 Listiny, což vám v článku s takovým obsahem vyčítám ze všeho nejvíc a jen tak vám to neodpustím.

ČLÁNEK 23 LISTINY:
"Občané mají právo postavit se na odpor proti každému, kdo by odstraňoval demokratický řád lidských práv a základních svobod, založený Listinou, jestliže činnost ústavních orgánů a účinné použití zákonných prostředků jsou znemožněny."
20. 07. 2012 | 18:02

tata napsal(a):

přesně tak nepochopitelné je čím se ohaní PREMIER A MINIstr financí,pry at to spravedlivě rozhodne GIBS.kdo ma v hlavě mozek a sleduje aspon situaci ,tak vý kčemu je tento utvar,a jaké má pravomoce........je jasné že bude vyšetřovat jen policistu.

proč tady někdo mluví o spravedlnosti...........neměl by někdo kdo tvrdí tvrzení proti tvrzení............nemělo by teda byt vedeno vyšetřovaní na oba aktery.......

vždit toto zname z dřivějška........budem se dělit bratrsky.........nikoliv napul.

NO TOTO JE ZAS takové bratrské dělení spravedlnosti.........bohužel,jen se člověk diví že tak jasnou věc nák náš tisk přehliží.
20. 07. 2012 | 18:02

pane Tošovský, ale kam dál? napsal(a):

Yosife, nikdo se kvůli vám běsit nebude. Až dovolenkáři přjedou zpátky,bude všude tak nazvraceno, že dynamický Kalousek uklouzne a roztříští si kokos. To se opilcům stává. Bez něj se dezorientovaní topenáři pomlátí mezi sebou a hydra šťastných tchořů v ODS roztrhá Nečasa na kusy.

Co by s tímhle materiálem dokázal Karel Jaromír Erben...
20. 07. 2012 | 18:08

český maloměšťák napsal(a):

Chybní zde GIPS /generální Inspekce Parlamentních Sborů/.

Ale vážně - ono už je smutné i to, že minmistr či vůbec člen exekutivní moci...může být zároveň i poslancem. To přeci popírá samotná základ funkční demokracie - rozdělení moci na tři pilíře - moc zákonodárnou, výkonnou a soudní.

Proč to tak je ?
Osobně si myslím že kvůli imunitě. /ale nejen kvůli ní...ono i vyslovovat důvěru sám sobě - je velmi svádivé.....připomíná to dětská leta - kdy děťátko postrádalo ještě smysl pro to, že okolí není JEHO a že kromě něj existují i bytosti se stejnými právy a svobodami jako ono děťátko - takže jde i o jistou infantilizaci moci..../.

No nic - promiňte za krátkou odbočku.

JInak Kalousek veřejně slíbil, že pokud Dolní Seznamka vydá Parkanovou - ta že se zasadí o zrušení imunity.
Táži se tedy - udělal to ?
Pokud ne - tak je to lhář.
/ostatně Lessy se nabídl, že klidně na detektor lži půjde...Kalousek se k tomu jednoznačně nevyjádřil..../

Michal Tošovský
V Itálii udělali jednou test na to, zda poslanci berou drogy. /tuším že nějak přes holiče - ale už se napamatuji/.
Já si myslím, že by nebylo od věci toto provést i u nás.
Jenže jak na to ?
20. 07. 2012 | 18:28

Béda napsal(a):

čm,

vy již opět puntičkaříte. Co je divného na tom, že člen exekutivní moci je současně členem moci zákonodárné? Buďme rádi, že současně nesedí v ústavním soudu.

A pak, že to v kleptostánu, kde vládne politická galerka nemůže být ještě horší.
20. 07. 2012 | 19:17

jarda napsal(a):

přehledný a výstižný článek, je až neskutečné jak jsou pošlapávany základní principy demokracie, toto opravdu zavání Totalitou
20. 07. 2012 | 19:18

jepice napsal(a):

Eleshare, tu holčičku k prvotní výpovědi tlačil ten samý, co ji pak od obvinění zase odtlačil? Anebo to byl pokaždé někdo jiný? Dají se těm nezřetelným stínům přidělit jména?
20. 07. 2012 | 19:18

Béda napsal(a):

jepice,

já věřím pouze panu plukovníku politickému konspirátorovi , soukroméhu poradci taxikáři Kubicemu. Ten človek je přímo stvořen pro řízení policejních sborů.
20. 07. 2012 | 19:22

Yosif K napsal(a):

Nadeje pro Cesko. Zda se ze ohledne jinych kraju vetsina lidi neni ani blba ani slepa ani hlucha.....
Cituji z aktualne.cz:

"Poměrně vysoký většinový podíl lidí (57 procent) si myslí, že případy korupčního jednání vysoce postavených politiků ČSSD se zjistí i v jiných krajích," varuje dále průzkum socialisty. "Myslí si to dokonce i 40 procent voličů ČSSD," doplňuje obrázek, jak si nejsilnější parlamentní strana stojí.

Tím však zlé zprávy nekončí. ČSSD je podle zmíněného průzkumu vnímaná jako druhá nejvíce zkorumpovaná strana. Po ODS či Věcech veřejných?, dovolíme si malý test, v němž a) je správně.
20. 07. 2012 | 19:27

Béda napsal(a):

Yosif K,

vy jste takový sečtělý člověk. Nevíte náhodou, jak to bylo s údajným ultimátem evropského "RVHP", které tato prý dala vládě pana premiéra Přesčase. Jde údajně o demisi kvůli antikorupčnímu přístupu v čerpání eurodotací a tvůrčímu přístupu k účetnictví nejlepšího ministra financí.
20. 07. 2012 | 19:36

franz napsal(a):

celkem zajímavý postřehy,ale nejzajímavější by bylo mít telefonní číslo na tu čtrnáctku.
20. 07. 2012 | 20:26

David napsal(a):

Velmi pěkně napsané! Naprostý souhlas!

----------------

„...Generální inspekci bezpečnostních sborů máme od začátku letošního roku a vypadá to, že politikové se velice rychle naučili, jak ji využít ve svůj prospěch – ne jako nástroj veřejné kontroly policie, ale jako nástroj tlaku na nepohodlné policisty....

....Ministr financí vzápětí volá policejnímu prezidentovi, aby mu – podle slov policejního prezidenta – v prvním hovoru dlouze vyhrožoval, v druhém a třetím pak svá slova zmírnil....“

----------------

Kalousek si svojí arogancí může svůj politický hrob vykopat sám.

Pokud podá civilní žalobu na ochranu osobnosti na policejního prezidenta Lessyho a bude požadovat omluvu z důvodů, které dosud uvádí, tak s vysokou pravděpodobností prohraje.

Kalousek totiž slíbil, že když policejní prezident prokáže svá tvrzení, odstoupí a odejde z politiky.

Jenže v případném soudním sporu policejní prezident nemusí nic prokazovat. Prokazovat musí Kalousek.

Pokud se u soudu musí rozhodovat tzv. tvrzení proti tvrzení, tak nakonec rozhoduje věrohodnost argumentů a důkazů. A tady je to s věrohodností Kalouska mnohem horší než s Lessym. Stačí si vzpomenout na velkou mystifikaci - lež, kterou nám už Kalousek předvedl.

Za velké zamyšlení stojí i to, proč Kalousek stejně razantním způsobem nežaluje poslance Skokana, kdy jeho přepis telefonního rozhovoru, plný sprostých urážek, označil za bláboly. Ptám se, proč ty „bláboly“ neoznačil hned za sprosté lži?

Může se klidně stát, že soud usoudí, že Lessyho tvrzení, bez ohledu na to, jestli byla pravdivá, nebo nebyla pravdivá, nejsou takové intenzity, aby tu ochranu osobnosti narušila, a může žalobu zamítnout tak, jak se to už mnohokrát stalo v jiných podobných případech. Kdy například Paroubek žaloval Kubiceho za jeho zprávu a neuspěl.

Potom Kalousek by měl dodržet svůj slib a odejít z politiky.

Problém je že soudní jednání může trvat i dva roky a do té doby Kalousek patrně spáchá další skandály, kterými se nakonec vymaže z politiky sám.

Je už nad slunce jasné, že tato vláda proti korupci nebojuje. To, co v poslední době předvádí Nečas s Kalouskem a dnes už s Blažkem to jen dokazuje.

A proto je už nejvyšší čas udělat si seznam těch našich mafiánů.

Václav Klaus, Petr Nečas, Pavel Blažek, Roman Janoušek, Pavel Bém, Libor Grygárek, Vlastimil Rampula, Renáta Vesecká, Pavel Kučera, Petr Coufal, Arif Salichov, Pavel Němec, Mirek Topolánek, Aleš Řebíček, Petr Bendl, Martin Kuba, Ivo Rittig, Petr Gandalovič, Pavel Drobil, Ivan Langer, Patrik Oulický, Milan Jančík, Vít Bárta, Tomáš Hrdlička, Marek Benda, Martin Barták, Jaroslav Kopřiva, Marek Dalík, Pavel Severa, Martin Knetig, Petr Tluchoř, Jaromír Drábek, Milan Cabrnoch, Martin Roman, Zdeněk Bakala, Tomáš Chrenek, Richard Háva, Miroslav Kalousek, Marek Šnajdr, Pavel Horák, Luděk Rubáš, Peter Ďurica, Vladislav Husák, Boris Šťastný, Milan Richter, Filip Dvořák, Pavel Dlouhý, Rudolf Blažek, Jiří Weigl, Petr Smetka, Vít Široký, Svatopluk Sýkora, Pavel Tykač, Oldřich Martinů, Jaroslav Straka, Karel Srba, Petr Hulínský, Karel Březina, Stanislav Gross, David Rath, Kateřina Pancová, Petr Kott, Jaroslav Palas, Petr Benda, Miroslav Šlouf, Jaroslav Tvrdík, Jiří Berka, Milan Kindl, Jaroslav Zachariáš, Ivan Tomažič, David Berdych, Josef Opava, František Brázdil, Petr Koňařík, Luděk Žalud st., Radim Zika, Radovan Krejčíř, Viktor Kožený.
20. 07. 2012 | 20:57

jin napsal(a):

Berlusconizace státní moci se zadrhla a vzala zpátečku.Mafiáni mobilizují a špinavými intrikami se snaží obnovit "zaběhnutý pořádek".Ztráta vrchního zametačství a odmítnutí poslušnosti policie vyvolává obavu,že by mohli i za léta neřešené zlodějiny skončit jako Ráth!Ono mít spoustu milonů a "bručet" je jako zlej sen !
20. 07. 2012 | 21:03

Pepa Řepa napsal(a):

franz napsal(a):
celkem zajímavý postřehy,ale nejzajímavější by bylo mít telefonní číslo na tu čtrnáctku.
---------------------------
Konečně jeden příspěvek k věci,řekl bych.
20. 07. 2012 | 21:22

Eleshar napsal(a):

jin:
Zpátečku? No to teda nevím... Zatím systém narušil akorát Zeman, který se nepochopitelným způsobem (vlastně Pospíšilovou zbabělostí - ano, zbabělostí! ten člověk totiž neměl odvahu se rozhodnout jednoznačně ani pro mafii, ani proti ní) dostal do důležité funkce.

A pozor! A co se Zemana týče, tak to, že je to zřejmě slušný člověk s trochou osobní integrity, z něj nedělá hrdinu... spíš je to tak nějak základ, který by měl být u každého státního zástupce či soudce naprosto samozřejmý. Zeman prostě dělá svou práci (a jak vidno, už i tím mafii dost zasolil - jak vidno, nepotřebujeme žádné hrdiny ani zázraky, stačí se jen sakra začít chovat normálně a přestat tak šíleně krást!) a už mu začínají házet solidně klacky pod nohy... takže o nějaké zpátečce nemůže být řeči. Abychom ještě nečuměli, až si dá zpátečku Zeman.
20. 07. 2012 | 22:11

Jirka St. napsal(a):

A s tím sezname jste si jistý že je úplný? Já bych řekl že někteří tam nejsou a ty hlavní jména... Ti hlavní tam ani nejsou a my ani jejich jména neznáme... To jsou ti kteří ovládají ty výše jmenované.. Ale je fakt, že tihle by se potom mohli rozpovídat...
20. 07. 2012 | 22:16

Eleshar napsal(a):

Jirka St.
Ten seznam je jako začátek prima. Nezapomeňte, že není středověk, lidi dneska nic nevydrží. Vezměte Kalouska, dostatečnou dobu ho nalévejte sérem pravdy a mlaťte při výsleších festovní rákoskou... do týdne vám zapěje takovou árii, že v republice nezůstane kámen na kameni a krev na popravčích špalcích nezaschne ještě na začátku příští dekády.
20. 07. 2012 | 22:34

Abe Normalni napsal(a):

Jen pripomenu, co v ceskych mediich umyslne zapadlo. Dnes je uz i soudne prokazano, ze v pripadu Jiriho Cunka policiste lhali, manipulovali a za statni penize PREFABRIKOVALI dukazy s jasnou snahou Cunka poskodit. Presto jsme se nedozvedeli, jak je mozne, ze se neco takoveho deje, kdo za to nese odpovednost a jaka opatreni PCR prijala, aby se napriste jeji clenove nemohli stat aktivnim nastrojem politickeho boje.
Kdyby na vrcholu Cunkovy afery nekdo zacal tvrdit, ze dukazy proti nemu jsou zmanipulovane, ze posudek, na kterem cela kauza stala, je zmetek ucelove spasany s cilem Cunka poskodit, roztrhali byste ho na kusy. Presto je to pravda.
Myslete na to, az vas zase nekdo bude ladovat zarucene pravdivymi podezrenimi...
20. 07. 2012 | 22:34

lujjza napsal(a):

autor

cituji Vás: "........... v podobě opozičního poslance, zadrženého při přebírání vysokého úplatku."

To ale není tak docela pravda, viďte? Anebo to už bylo prokázáno a mně něco ušlo?
20. 07. 2012 | 23:50

nežvaňte napsal(a):

Předešlých 22 let Policie ČR, jako genocidně zločinnecká organizace, se jednoznačně angažovala po straně protagonistů veřejných zlodějen a korupce -- a teď tu, pimprlata, poskakujete. --- Pokud se opravdu chcete po ránu hejbat, sdělte mi každý příjmení jediného bezúhonného policisty ze své vlastního bezprostředního okolí. --- Já, například, jediného takového neznám.
21. 07. 2012 | 05:38

Zika Luděk napsal(a):

Blahopřeji - jeden z nejlepších blogů co sem kdy četl...........
21. 07. 2012 | 06:53

resl napsal(a):

Abe Normalní,
souhlasím, Čunek byl jeden z nejslušnějších, tak na něj uspořádal Kalousek a spol. hon. Zná ho od lidovců víc než dobře.
21. 07. 2012 | 07:28

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

Čunek nosil miliony v hotovosti a ukládal je na ztracenou občanku do bank, bylo na něj oznámení, že vzal úplatek, ale nevím o tom, že by na základě toho měl štěnice v baráku a kanceláři a půl roku jej policie šmírovala. Čunek byl pro kleptokraty užitečný a měl zcela jiné zacházení než takový Rath, který je třídním nepřítelem.
Okolo kauzy Rath je hodně podivností a nevěřím, že zde nejde o politický komplot.
Tím netvrdím, že Rath a ti další jsou čistí, ale jen to, že je zde enormní zájem dostat Ratha a nějaké důkazy proti němu i neférovými prostředky opatřit. Paroubek je stranou a tak se ta smečka sloužící kleptokratům soustředila na Ratha.
21. 07. 2012 | 08:47

šašek z Jihlavy napsal(a):

resl
Zdravím po ránu a ptám se na bližší podrobnosti. Zatím jsem s vámi vždy souhlasil, tady jsem na rozpacích. I když uznávám, že ta Urbanová dcvakrát důvěryhodně nevypadá.
21. 07. 2012 | 08:51

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

Pro šašek z Jihlavy.
On ani Čunek nebudil přílišnou důvěru a v krátké době roznést do bank asi 3,5 milionů na ztracenou občanku je hodně podivné.
Kdokoliv, kdo má doma miliony v hotovosti, je když né podezřelý, tak alespoň podivný.
Ale různým lidem se měří různě.
Gross nedokázal vysvětlit, kde vzal necelý milion, a patrně šlo o poslanecké náhrady, které ušetřil podobně jako jiní, a byl smeten, jiní jedou vesele dál.
21. 07. 2012 | 09:04

Desiderius napsal(a):

GIBS je zneužívána Kalouskem, pokud vím, Kalouskova zločinecká skupina tam má své lidi.Je to na zvracení.
21. 07. 2012 | 09:50

babočka napsal(a):

Nemáli se policie bát mafiánů nesmí se bát ani politiků. Konečně už policie má vyškolené specialisty na hospodářskou kreminalitu. Sice to trvalo a dacani toho dokonale využívali ale teď musí být šmitec. Až bude politikům policie pořádně šlapat na paty padni komu padni, tak politici si konečně uvědomí, že pro ně jsou důležitější voliči než peníze. Rozhodně by se ale policejní prezident neměl projevovat jako nějaký odborář a vystupovat v médiích a zesměšňovat policii nabádáním aby se nebála. Policista by se neměl bát ani svých nadřízených. To, že se policie už dostala zřejmě tak daleko, že je ohrožena dnešní politická garnitura a možnost návratu komunistů si politici zavinili samy.
21. 07. 2012 | 09:54

český maloměšťák napsal(a):

ad Abe Normalni
"...Kdyby na vrcholu Cunkovy afery nekdo zacal tvrdit, ze dukazy proti nemu jsou zmanipulovane, ze posudek, na kterem cela kauza stala, je zmetek ucelove spasany s cilem Cunka poskodit, roztrhali byste ho na kusy. Presto je to pravda...!

Omyl.
Pravdu neurčuje Abe Normální ani detektivní kancelář, kterou si najme občan Schwarzenberg /ale i kdokoliv jiný/...nýbržto je to nezávislý soud - a tomu, jak známo, se pan Čunek (zázračně spořivý to člověk, schopný na jedné straně pobírat sociální příspěvky a ve stejném čase našporovat pár set tisíc).....vyhnul /proč, jak, etcetc...je z tohoto úhlu pohledu vedlejší.

Nicméně je pravda :)))), že v Kradistánu Paranoidním je mezi tetkami a strejci velmi rozšířen názor, že pravdu určují novináři či dedektivové /špehové, estébáci, očka..../.
Ale je to omyl - jde o reziduum z dob, kdy se takto pravda skutečně určovala.
21. 07. 2012 | 10:24

český maloměšťák napsal(a):

Ostatně s tím milionem to bylo takto :

Schody před magistrátním úřadem.
Mirďa : "Nazdar, Juro! Co ty tu po osmé ráno? Myslel jsem, že furt zařezáváš ve Zbrojovce?"
Jura : " No to je teda setkání ! Čau Mirďo, a co ty ? To musí podnikatelé tak brzo vstávat? - No já tu dělám."
Mirďa: " Děláš si čurinu, ne ? Ty a úředník? Dyť si měl z občanské nauky vžycky trojku! Jak ses k tomu vůbec dostal?
Jura: " Ale, zavolal mi jednou bratr Ládik, jestli prý, když ta Zbrojovka jde na hunt, nechcu konečně vydělávat slušné prachy. No však víš, pět děcek, žena z teho vrtání zubů moc dom tež nepřinese, tak sem se nechal zvolit. - Ty, a co to máš v tom kufru, doufám, že ne úplatky", zachechtá se Jura.
Mirďa :" Co blbneš, nesu vývar. Našel jsem nemovitost, kúpil sem nemovitost a prodal ju , no a tu v tým kufříku mám... no schválně hádej kolik ?"
Jura : " Nechám se poddat. Stejně ti ve škole počty nikdy moc nešly, Mirďo".
Mirďa (spiklenecky se nakloní k Jurovi) :
" Mega ! Milion , ty vole ! Celý kufřík je naďatý pětistovkama !"
Jura(odskočí, jak by ho uštknul had) :
" Si robíš srandu ? Fakt mega ?! Ty brďavko !....(zapřemýšlí)...Víš, co? Půjčil bys mi ten kufřík na chvílu ? "
Mirďa(zamračí se) : " A na co, kurňa ? Je to fakt čisté. Akorát ten staříček, co mi ty pozemky prodal, kdyby se dozvěděl za co jsem je střelil já, tak by moh robit problémy nebo by se oběsil - chtěl mít z teho přilepšení na důchod. Jinak sú ale ty prachy čisté jak lília."
Jura: "Na staříčka prdím. - Ty, já ti mám sekretářku, Jarina se menuje a to ti je taková pizda závistivá. Kdybych jí ten mega ukázal, dostala by takový vztek, že bysme si v kanclu všeci užili jak sviňa. Má chlapa takového ničtoše kdesi v redakci Zpravodaja , robí tam za hovno peníz. No a Jarina, jak vidí u kohosi větší prachy, čoveče jaké ta umí robit grimasy! Puknul by si smíchy! "
Mirďa (zasměje se) : " Tož dobře. Ale počkám tě na chodbě, to víš mega je mega. Dám ti tak dvacet minut, potom kurva přijď, sem slabý na srdce, také prachy tež nemám každý týden !" (předá Jurovi kufřík s milionem)
(Oba pánové vcházejí do budovy magistrátu, Mirďa čeká na chodbě, Jura otvírá dveře své kanceláře)
Jura : " Nazdar Jarino, jak doma ? Už dostal Přema ty prémie za článek o volbách? "(Jde s kufříkem k věšáku, sundává kabát a uchichtává se)
Jarina (jedna z jejích nesčetných grimas): " Dobrý den, šéfe. Co to máte za nový kufřík ? Ten ale musel stát peněz!"
Jura : " Že neuhádneš co v tým mám ? (chvíli Jarinu napíná) - Mega! Milion korun ! " (otvírá kufřík a ukazuje jeho obsah své asistentce)
Jarina (asi šest různých mimických stahů obličeje, postupně střídá rudou a modrou barvu tváře - Jura musí odvrátit hlavu, dusí smích ) :" ...eh...jak..a .. kdy.. To je milion korun? ..toť totok..a uff...celý milion ???!!??"
(Jura přikývne, zaklapne kufřík, zasedne ke stolu, předstírá práci a užívá si jak Jarinou lomcují vášně... tak asi čtvrt hodiny)
Jura (podívá se na hodinky) : "No nic, odběhnu si na chvilu cosi vyřídit do města. Kdyby něco, šel jsem na jednání s realitku - kvůli tých bytů po cigánách." (odchází)
(vyjde na chodbu, rozhlédne se - Mirďa nikde, jde se zeptat na vrátnici)
Vrátný : " Myslíte takového malého obtloustlého pána ? - Musel jsem zavolat záchranku. Infarkt nebo co."
Jura zbledne a vyřítí se před budovu magistrátu. Tam vidí Mirďu, jak mu jeden ze záchranářů zrovna dává prostěradlo přes obličej.

Zhruba v téže době Jarina v kanceláři propadá hysterickému pláči. Ochablé mimické svaly propůjčují její tváři výraz naprosté rezignace.... Po chvíli se ale zmobilizuje a vytočí číslo Policie ČR.
Jura si zatím před budovou magistrátu přehodí kufřík z jedné ruky do druhé, zavolá si taxíka a řekne mu, že potřebuje hodit do banky.
21. 07. 2012 | 10:31

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

Pro český maloměšťák.
Výsledkem toho šetření detektivní agentury, které si nechal udělat Kníže, bylo to, že Čunek si ty peníze mohl vydělat lobováním na ministerstvu obrany v devadesátých letech, kdy tam byl za vyzbrojování zodpovědný Kalousek.
Kalousek to samozřejmě popřel a vykřikoval, že agenturu zažaluje, ale výsledkem bylo jen to, že se sčuchnul s Knížetem a dali dohromady projekt TOP09.
Policie na základě toho dokumentu měla vyšetřit nejen Čunka, ale i Kalouskovo působení na obraně.
21. 07. 2012 | 11:31

Katan napsal(a):

David napsal(a):

Pokud si jeste nad uvedeny seznam doplníte techto pet Capo di tutti capi, tj. hlavy českých pěti rodin, je seznam komplet:
1. Petr Kellner - PPF,
2. Marek Dospiva - Penta,
3. Patrik Tkáč - J&T,
4. Karel Komárek - KKCG
5. Zdeněk Bakala - BXR.

Dale si prosim do seznamu jejich podrizenych dopiste:

Antonin Charouz, Tomas Pitra, Jiri Paroubek, Vaclav Kocka ml. +, Frantisek Mrazek +, Jaroslav Hušák...
21. 07. 2012 | 11:48

Občan zZz napsal(a):

Pokud by někoho zajímalo jak pod vedením této vlády (ne)čerpáme miliardy dotací z EU.
Zaostřeno na finance – Potíže s evropskými dotacemi.
(Čro6 – 18.07.2012 – 21:40 hod. – délka 20min. – Připravil Petr Holub.)
http://prehravac.rozhlas.cz/audio/2680106
Jedná se o rozhovor Petra Holuba s Vladimírem Špidlou – bývalý předseda vlády ČR a bývalý evropský komisař pro sociální záležitosti.
Pokud by bylo čerpání evropských dotací obnoveno v nejkratším termínu, to jest v řijnu, tak nenapravitelná ztráta je 21 miliard Kč (to je ovšem optimistická varianta). Pokud se čerpání obnoví na konci roku, tak nenapravitelná ztráta bude 72 miliard, což je 10% toho co od EU máme k dispozici.
Výhledově vypadá situace s čerpáním velmi špatně.
21. 07. 2012 | 13:03

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

Pro Občan zZz.
Tato vláda neumí nebo nemá zájem ani na tom, aby stát dostal dotace, že by uměla vytvořit takové podmínky, aby fungovala ekonomika, tomu nelze věřit.
Kalouska zajímá především to, aby ministr nebyl za prošustrované miliardy zodpovědný. Doufám, že lidé jednou pochopí, že tento stát přicházel o desítky možná až stovky miliard a dacany postaví před soud.
21. 07. 2012 | 15:16

Liter Water Technology napsal(a):

Looking for Water Filters and RO System, please kindly check our website http://www.waterzj.com thanks
27. 07. 2012 | 10:30

NitAcceme napsal(a):

<a href=http://www.uggboots-vip.co.uk/#148>cheap ugg boots uk online</a> Currently it appears like BlogEngine is the best blogging platform available right now. (from what I've read) Is that what you're using on your blog? PoefMedobrele Nodejounses Incacyjoymn Addelodup <a href=http://www.uggboots-vip.co.uk/#505>ugg boots sale uk genuine</a> FepblerType PoefMedobrele Nodejounses Incacyjoymn leasevappyhag <a href=http://www.uggboots-vip.co.uk/#511>ugg boots genuine</a> .
25. 11. 2012 | 13:07

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy