Diskusi o Lisabonské smlouvě, vytvoření nové politické strany podporované Milošem Zemanem, navštěvu amerického viceprezidenta Joe Bidena v Praze, projednávání státního rozpočtu, to všechno v médiích zastínilo rozvinutí plagiátorské aféry proděkana Tomažiče na právnické fakultě Západočeské univerzity v Plzni (LN ji otevřely již 19.9.).
Píše se rok 1993, začátek září. V Budapešti se schází „Evropská demokratická unie“ (European Democrat Union EDU). Krátce před tím „pracovní společenství konzervativních, křesťanskodemokratických a nekolektivistických stran,” otevřelo svoji náruč novým partnerům ze zemí východní a střední Evropy, také ODS, a do Budapešti přijíždějí politické špičky z celé Evropy. A právě tady, na zasedání EDU, se stalo něco, co poznamenalo vztahy dvou státníků – německého kancléře Helmuta Kohla a předsedy české vlády Václava Klause.
Britský telekomunikační regulátor Ofcom letos v létě zveřejnil svoji pravidelnou analýzu komunikačního trhu ve Velké Británii, podloženou jako obvykle velkým množství dat a grafů. Protože žijeme v době hospodářské recese, ne-li dokonce krize, zaujal mne graf, zachycující statistiku odpovědí na otázku, které výdaje jsou lidé ochotni omezit, když se dostanou do finančních prolémů.