V jedenáctiletém archivu mého me-zinu Louč se dá nalézt vícero článků a příspěvků s tématem: volba generálního ředitele České televize. V době, kdy na internetu ještě nebyly specializované mediální servery, Louč dokonce zveřejňovala projekty kandidátů. V roce 2001 jsem volbu komentoval článkem Jiří Balvín jako východisko z nouze?. O dva roky později při volbě, která se protáhla na několik měsíců, Louč publikovala sérii článků, z nichž trvalejší platnost má už jen ten první:
Jako obvykle, spekulace o politických tlacích na volbu ústředního ředitele České televize neberou konce. Minulý týden je posílil užší výběr ze třiceti kandidátů, ze kterého vzešlo pět jmen perspektivních ředitelů ČT: Roman Bradáč, Petr Dvořák. Hynek Chudárek, Jan Svoboda a Radomír Šimek (portréty zde, projekty tady).
Jindřich Šídlo dnes v rámci Speciálu HN "Den, kdy se Západ opět ocitl ve válce" popisuje, jak kdo u nás na teroristický útok v New Yorku 11. září 2001 reagoval. V pasáži s podtitukem „Největší amatérismus historie,“ kromě jiného píše: Politici a „jejich“ tajné služby získávaly informace svými cestami – běžná populace ovšem zůstala odkázána na tradiční zdroje. Vzhledem k tehdejšímu rozšíření internetu (například server iDnes překročil 11. září poprvé hranici milionu zhlédnutých stránek za den) zůstávala hlavní zátěž na rozhlase a televizi.