Ministr Drábek, nejlepší přítel Home Creditu

25. 01. 2012 | 13:43
Přečteno 16485 krát
Poslyšte neslýchaný příběh, jak stát přivede chudáky do ještě větší nouze.

Je to s největší pravděpodobností pouze paranoia, vyvolaná hrůzami, jichž se mnozí tuzemští politici a státní úředníci dopustili v uplynulých 22 letech na tomto národu. Mám ale v současné době strašlivé podezření, že ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek pracuje jako tajný agent společnosti Home Credit.

A miliardář P. K. ocení v prosinci pana ministra čestným titulem Nejlepší přítel Home Creditu za rok 2012. A něco podobného třeba udělají rovněž ostatní firmy, jejichž byznysplány stojí na nedostatku peněz v českých rodinách. A půjčují jim peníze na nekřesťanské úroky.

Můj kamarád ze severní Moravy skončil na začátku ledna letošního roku na dlažbě. Poslala ho tam jedna státní instituce. Neprodloužili mu v ní zkušební dobu, což se dozvěděl 14 dní před jejím koncem.

Protože sehnat novou práci během vánočních svátků není žádná legrace, nechal se zaevidovat mezi klienty úřadu práce. Dnes jsme si po nějaké době telefonovali. Neměl dobrou náladu.

Vrátil se právě od dávkového specialisty úřadu práce, kde se dozvěděl následující informace.

Nový počítačový program pro vyplácení podpory v nezaměstnanosti a dávek v hmotné nouzi se zatím nachází ve fázi paskvilu a podle toho taky (ne)funguje. Ačkoliv je 25. ledna, dávkoví specialisté kvůli ´haprujícímu´ počítačovému programu nevydávají rozhodnutí, která měli už dávno vydat a díky nimž jejich klienti mohou dostat peníze.

Dávkový specialista nedokázal říci, kdy se podaří program ´odpaskvilit´. Natož, aby dokázal alespoň odhadnout, kdy můj kamarád a další občané České republiky, kteří se nikoliv svou vinou ocitli v těžké ekonomické situaci, dočkají zákonem zaručené státní finanční výpomoci.

Co dávkový specialista věděl moc dobře, bylo, že se jemu i jeho kolegům hromadí na stolech štosy nevyřízených dokumentů. A taky to, že politici a vysocí státní úředníci lidem lžou, když se v médiích optimisticky vyjadřují k šlendriánu, jaký na úřadech práce přivodili.

Drábek po první lednové vlně kritiky velkoústně prohlásil, že se výplata dávek zvládne. V úterý 24. ledna už o něco pokorněji dodal, že stížnosti chápe. Přechod na nový systém se prý ale musel udělat naráz.

Povšimněte si zvratných zájmen ´se´, tak typických pro užívání trpného rodu, který dokáže elegantně snímat odpovědnost z konkrétních viníků všech myslitelných paskvilů.

Proto si připomeňme, co současný kolaps ve vyplácení dávek přineslo. Byla to Drábkova sociální reforma. Platí od ledna, odkdy všechny dávky, podpory a příspěvky vyplácejí úřady práce.

Ministr zaměstnance na úřadech práce za přístup ke své reformě pochválil. Podle něj právě jejich ´extrémní nasazení´ pomáhá překlenout ´náročné období´ (poznámka autora blogu – náročné období je politický termín pro humus, bordel a dezolát).

Dávkový specialista, s nímž můj kamarád hovořil, Drábka nechválil. Jen bezmocně říkal ´nevím´, ´opravdu nevím, kdy peníze dostanete´, ´promiňte mi to, ale já za to nemohu´.

Drábek ještě v reakci na výtky proti sociální reformě uvedl, že situace se ustálí do pár týdnů.

Ale i pár týdnů může být pro leckterého člověka v hmotné nouzi (chudáka) šeredně dlouhá doba.

Poslechněme si odpověď na otázku, co udělá můj kamarád, jestliže se mu peníze na nikterak přeplněném účtě objeví později, než byl zvyklý, když ještě pracoval? Ale pryč s tím milosrdným ´se´! Co udělá, když mu je tam Drábek nepošle?

Sáhne pro peníze do termínovaného vkladu, kde šetří dětem na vysokoškolská studia.

A co udělají občané v ještě větší hmotné nouzi (hmotná nouze je politický termín pro chudobu), jimž se o termínovaných vkladech ani nesní. A potřebují peníze na to, aby jejich děti mohly chodit do základní školy. Že přeháním? Ale kdepak. Boty, do nichž v zimě neteče a netáhne dírami, něco stojí, a v igelitových pytlících se přece jen paří nohy.

Občané v hmotné nouzi, jimž Drábek pošle pozdě jejich podpory a dávky, mohou udělat v zásadě dvě věci.

Pokud v sobě objeví kriminální sklony, vsadí na krádeže, podvody a loupeže. V extrémním případě i na sociální bouře, spojené s rabováním. V české kotlině se něco takového zatím moc nenosí, ale ona i pověstná středoevropská trpělivost má svoje meze.

V opačném a ´lepším´ případě si peníze někde půjčí. U Home Creditu nebo kdekoliv jinde. Osobně bych se pak s ministrem Drábkem o úroky z úvěru soudil.

Ale lidem v hmotné nouzi (chudákům) na to většinou chybí know-how a především peníze. Ledaže by jim na zaplacení advokáta půjčila nějaká úvěrová společnost. Na úrok 15 procent. Ale když by poctivě spláceli, tak jen na sedm a půl.

Třeba by to nebyly zbůhdarma vyhozené peníze, a Drábek by se po prohraném soudním sporu vrátil tam, odkud do vysoké politiky přišel. Je ale otázka, jestli by ho na Jablonecku ještě nějaká firma za ředitele chtěla jako kdysi tanvaldská a.s. ABEGU.

A i kdyby ho přece jen vzala… Pokud by v ní nějaký projekt uskutečňoval tak, jako svou sociální reformu, zařadil by se bezpochyby velmi rychle mezi klienty úřadu práce. Klient úřadu práce by byl v jeho případě politickým termínem pro někoho, koho vyhodí z práce pro neschopnost.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

ghándí napsal(a):

je také poměrně zajímavé, že zatímco naše nezaměstnané vláda bere u úst, řeckým poslala nenávrastný dáreček 40 miliard. vláda by měla odstoupit a jít do kriminálu za zpronevěru 40 miliard Kč.
25. 01. 2012 | 13:49

hk136 napsal(a):

Jako, neni to spatne... Na sportaka. Jinde totez rikali sice uz pred nabehem reformy, ale to bylo jen na tech ideove zavadnych portalech...
Akorat veta: "Pokud v sobě objeví kriminální sklony, vsadí na krádeže, podvody a loupeže. V extrémním případě i na sociální bouře, spojené s rabováním." Mam to chapat tak, ze socialni boure jsou extremnim projevem kriminalnich sklonu?
25. 01. 2012 | 13:56

veverka napsal(a):

ghándí

Kupodivu s tebou dnes souhlasím.
25. 01. 2012 | 14:03

český maloměšťák napsal(a):

Musíme prostě překonat - to náročné období.
Ale obávám se - že to nikdo neocení a nikdo nás za trpělivý přístup nepochválí.
Spíš nás naši potomci za toto "překonávání těžkého období" jednou nakopou do řiti.
25. 01. 2012 | 14:12

martinka napsal(a):

Drábek jako Dobeš.....jeden neumětel větší než druhý......ale povídat o tom umí krásně
25. 01. 2012 | 14:12

Barney napsal(a):

Nechápu jak ministr asociálních věcí Drábek, coby kybernetik, může zavádět nový informační systém bez:
-zkušebního provozu
-zajištění převodu dat ze starého systému
-proškolení personálu
Toto jsou tak základní věci, že jsou známi studentovi prvního ročníku IT. Svědčí to pouze o Drábkově neschopnosti. Za takovouto zásadní chybu by si oprávněně zasloužil vyhazov.
25. 01. 2012 | 14:14

Jan Čermák napsal(a):

Co dělají novináři?
Odstoupit!
Hned!
25. 01. 2012 | 14:20

martinka napsal(a):

barney:
je to jednoduché...systém dodává spřátelná firma, která byla založena na Kajmanech 14 dní před výběrem. má anonymní akcionáře.cena je tak o 100% nadsazená. penále se vymáhat nebude :-)
25. 01. 2012 | 14:21

český maloměšťák napsal(a):

ad Barney
Dr. Ing. Jaromír Drábek
Vzdělání
doktorandské studium – ČVUT Praha, fakulta elektrotechnická, obor řídicí technika (1992-1998)
vysokoškolské studium – ČVUT Praha, fakulta elektrotechnická, obor technická kybernetika (1983-1988)

:(

No - ještě že exbratr a exnárodovofrontovec inženýr Kalousek nemusí v budovách daňových úřadů provádět nějaké chemické pokusy. Docela bych se pak obával o to, zda stavy tkzv. správců daně nebudou pravidelně redukovány/třeba o 10 %/ nikolivěk administrativním zásahem - nýbržto neřízenou chemickou reakcí.

Zrovna tak je dobré, že Dobeš nevystavuje své kolegy ve vládě pravidelným psychologickým testům.
I když...zde je docela možné...že tomu tak v brzké době bude.
Ale to už je spíše o rozpočtu a logistice na ministerstvu spravedlnosti - nikolivěk na ministrestvu asociálních věcí a nezaměstnanosti.
25. 01. 2012 | 14:31

Karel Matoušek napsal(a):

To je síla
25. 01. 2012 | 14:34

Matylda napsal(a):

Mluvíte mi z duše. Svůj názor na stát v souvislosti s exekucemi, a ty s výplatou dávek souvisí, jsem již napsala pod článek paní Hamplové.Jen snad k panu Drábkovi. Uváděl, že nikdo o peníze nepřijde a do konce ledna svoji dávku dostanou všichni. Že ale třeba nájem nebo jiné poplatky a třeba i jídlo musí ti lidé zaplatit a koupit dříve, to ho nezajímá.Zřejmě má představu, že všichni sáhnou do "strožochu" a je to. Ale kdyby měli kam sáhnout, tak by asi nepotřebovali dávky v hmotné nouzi či jiné. Člověk žasne, kdo v tomto státě může být ministrem práce a hlavně sociálních věcí, když nemá ani potuchu o životě tisíců lidí a asociál z něho čouhá na všechny strany.
25. 01. 2012 | 14:37

lubosek napsal(a):

Je super že to chápe čím dál víc lidí.Ještě chvilku a pudou za velezradu s pérouchopem v čele.
25. 01. 2012 | 14:40

andreas napsal(a):

Podle Drábka systém prokazatelně funguje viz. http://www.mpsv.cz/cs/12032 Domnívám se, že to myslí vážně a že opravdu bylo cílem nastavit systém tak, aby z chudáků byli chudáci ještě větší a z těch, kteří k tomu mají blízko, aby se jimi stali definitivně.
25. 01. 2012 | 14:43

David - 1.část napsal(a):

Tak to musí dopadnout vždy, když se ve Sněmovně reformy prosazují silou.

Drábek by měl být pro svoji všeho-neschopnost vyhozen z vlády a zaplatit škody, které způsobil. Čím dříve, tím lépe.

Občané v hmotné nouzi, kteří nestihnou včas zaplatit různé poplatky, protože nedostali včas sociální dávky se mohou dostat do velkých problémů, za které nese odpovědnost Drábek.

Ta sociální karta, to je přímo zločin!!! Už vidím, jak ji budou používat ti, co jsou na samém dně společnosti.

------------

parlamentnilisty.cz:

Pracovník úřadu práce prý zemřel únavou. Ředitel to popírá

Mladá fronta Dnes (MfD) přinesla zásadní informace kolem nefungujícího systému vyplácení sociálních dávek. Na úřadech práce totiž nefungují počítače a úředníci tak nic nestíhají. Hektické tempo už má dokonce i první oběť. A to skutečnou. V Přerově totiž zemřel vyčerpáním informatik.

25.1.2012

Situace s vyplácením sociálních dávek na úřadech práce je kritická. Úředníci kvůli nefungující technice nestíhají vyřizovat žádosti o dávky. Dokonce ani nestíhají kontrolovat jednotlivé žadatele. Z Generálního ředitelství Úřadu práce dokonce dostali pokyn, aby dávku vydali každému, kdo o ni požádá. Kontrolovat, zda dotyčný má na dávku vůbec právo, budou prý až později.

Ale kde se stala chyba? Ministerstvo věc neřeší a problémy zametá pod koberec. Úředníci a dokonce i sám ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09) však tvrdí, že je vše v pořádku. Jenže úředníci namítají, že kvůli nedokonalosti softwaru řada žádostí namísto v počítačích končí v krabicích od banánů.

„My prozatím nedáváme žádosti do počítače, ale do banánové krabice, kterou máme támhle pod okny," vylíčila pro MfD jedna z pracovnic úřadu. Podle ní kvůli nefunkčnosti programu uložili jen 50 žádostí z celkových 1 300, které přijali.

Odborům ostravského a litoměřického Úřadu práce již dokonce došla trpělivost a hrozí, že podají trestní oznámení. Hodlají také jednat přímo s ministrem Drábkem. Ten teď podle všeho má další problém. Kvůli vyčerpanosti mu totiž umřel přímo na ministerstvu pracovník IT oddělení.

Po ministerstvu "běhalo" e-mailem parte

„S lítostí vám oznamuji, že vyčerpávající tempo posledních dnů nepřežil náš kolega informatik z úřadu práce v Přerově. Viz parte v příloze. Zemřel 1.1. 2012 ve věku 45 let,“ informovali lidé z IT oddělení ministerstva práce své kolegy v e-mailu před několika dny. A dnes o tom informoval také deník MfD. List navíc zmínil, že příběhů, které souvisejí s vyčerpáním, je na každém úřadu práce řada.

„Mně se tady minulý týden složila kolegyně, která kvůli práci musela začít studovat a teď se proto, že je v práci už měsíc celé dny i víkendy, nestihla připravit na zkoušku a nový termín nedostala,“ popsal pro deník jeden z šéfů úřadů práce.

Navíc tragikomicky působí zpráva z vedení úřadu práce a z ministerstva. „Seshora“ totiž jednotlivým úředníkům přišlo doporučení, aby po celé dny zadávali žádosti do počítačů, ale k takovému účelu měli pracovníci se zajištěním základního komfortu při ruce i drobné občerstvení, jako například kávu, čaj, či ovoce.

Takový příkaz prý rozeslal úředníkům náměstek ministra práce a sociálních věcí Karel Machotka spolu s náměstkem Generálního ředitelství Úřadu práce Martinem Žárským. Tito pánové, kteří jsou ale možná mezi těmi, kdož od ministra loni pobrali tučné odměny, zřejmě netuší, jak to na úřadech vlastmě chodí.

„Potíž je, že jednotlivé pobočky úřadů práce nemají finanční samostatnost, takže nedisponují ani žádnými penězi na podobné zajištění komfortu zaměstnanců,“ napsala dále MfD.

Jako podivný se pak jeví fakt, že ředitelé jednotlivých úřadů běhají nyní do banky, aby si nafasovali peníze na vyplácení dávek hotově. Přitom nemají podepsanou hmotnou odpovědnost. Bylo totiž nutné zajistit, aby měli dostatek peněz pro výplatu dávek v hotovosti.
25. 01. 2012 | 14:44

David - 2.část napsal(a):

-

Úředníci mají dělat ochranku

„I my začínáme vyplácet peníze v hotovosti. Najali jsme si na to ochranku a jsme ve spojení s policií a městskými strážníky,“ informoval pak ředitel úřadu práce v Českých Budějovicích Ivan Loukotka. Prý počítá s tím, že i sami úředníci - muži - budou chránit peníze v případě potřeby.

„Jen na tomto úřadu práce jde až o stovky lidí, kteří peníze dostanou na ruku na místě..Do konce tohoto měsíce totiž musí své dávky dostat lidé, kteří žádali o peníze v hmotné nouzi nebo třeba o příspěvky na mobilitu,“ podotkla MfD.

Nakonec deník neopomněl ironicky zdůraznit, že oficiální noviny ministerstva práce a sociálních věcí s názvem Práce a sociální politika líčí skutečnost úplně jinak.

Podle novin ministerstva je vše O.K.

„Přechod do nového jednotného systému správy a výplaty sociálních dávek byl včas připraven, a to včetně dlouhodobě plánovaného přechodu na novou IT podporu. Software je připraven, dílčí aplikace od počátku prosince testovány a nehrozí, že by se něco nevyplatilo,“ tvrdí resortní noviny.

Sám ministr ale nad tím vším mává rukou. „Každý nový systém můžete desetkrát testovat. Ale ve chvíli, kdy ho nasadíte na tisíc lidí do sítě, tak je jasné, že ne všechno bude dokonalé,“ zmínil na to Jaromír Drábek.

Podle něj jsou v systému kumulace, které nastávají každý leden a tak proto jde o přetížení. „Protože každý leden přichází nejvíce nových nezaměstnaných a každý leden lidé žádají o příspěvky na mobilitu. A také je potřeba říci, že se změnila řada zákonných parametrů. Je to obrovská zátěž nejen na systémy, ale také na pracovníky. První týdny ukázaly, že to extrémní nasazení, které je na úřadech práce realitou, pomáhá tomu, abychom to náročné období překlenuli. A že si někteří pracovníci, či odboráři stěžují, to považuji za normální,“ dodal k tomu Drábek.
25. 01. 2012 | 14:46

David - 3.část napsal(a):

-

Opálka: Vždyť měli zkušenosti již ze systému nemocenského pojištění!

To jeho stínový protějšek z KSČM Miroslav Opálka se přiznal, že systém již kritizoval v minulosti v Poslanecké sněmovně. A nesčíslněkrát upozorňoval ministra Drábka, že na úřadech práce ty problémy nastanou. „On ale ty argumenty odmítal,“ řekl Opálka ParlamentnímListům.cz.

„Dle mých informací jednání ministerských úředníků směrem ke krajům je neurvalé, je to stresový nátlak, protože ministerstvo nechce připustit, že se spletlo. A aby ministr Drábek prokázal, že jeho rozhodnutí bylo správné, tak to musí ti úředníci dole zvládnout. A ten stres již trvá rok,“ zmínil dále Opálka a vysvětlil, proč Drábka varoval před komplikacemi.

„Vzhledem k tomu, že jsme měli zkušenost, jak se řešily změny v systému nemocenského pojištění na České správě sociálního zabezpečení – kde šlo také o počítačové a personální změny – tak mi bylo jasné, že takové podobné problémy nastanou s největší pravděpodobností i na úřadech práce a že to uspěchání nikterak nepomůže v kvalitě. Ta Česká správa sociálního zabezpečení na tom byla obdobně jak dnes úřady práce. A vzpomeňte si, jak tehdy bylo kritizováno vyplácení mateřské a nemocenské až za půl roku. Takže toto byl jasný důkaz toho, že to nemohou zvládnout, že to prostě nejde. Ale oni chtěli ukázat, že jsou hrdinové a že jsou nejlepší,“ dodal pro náš web Opálka.

Žádné spekulace, prosím

Je ale informace o smrti úředníka z úřadu práce v Přerově pravdivá? „Tato informace mi známa není a žádný takový e–mail (kde by se hovořilo o smrti) jsem neobdržela,“ odvětila nejprve na dotaz ParlamentníchListů.cz šéfka tiskového oddělení ministerstva práce a sociálních věcí Viktorie Plívová.

„Neslyšela jsem ani, že by taková informace někde kolovala. Zodpověděl by vám to jistě Úřad práce v Přerově,“ zmínila dále.

„To já vůbec nebudu komentovat,“ dodala nakonec Plívová na otázku, zda si tedy informaci MfD vycucala z prstu.

Ředitel Úřadu práce v Přerově Michal Langoš ale naopak o úmrtí svého kolegy věděl. „Nám skutečně zemřel kolega informatik, ale více vám k tomu neřeknu. Všechno, co bych řekl, by totiž byla spekulace,“ uvedl nejprve pro náš web.

„Před třemi lety nám zemřela i kolegyně ekonomka. Ale oni oba dva zemřeli po nemoci… S nasazením, které tady je….,“ odmlčel se na chvíli Langoš a poprosil, že nechce, abychom psali spekulace. „Oni ti naši lidé ani do těch nových aplikací nijak nezasahují. Takže kolem toho žádné spekulace prosím,“ dodal ředitel Langoš.

Autor: Olga Böhmová

http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/vlada/Pracovnik-uradu-prace-pry-zemrel-unavou-Reditel-to-popira-220870
25. 01. 2012 | 14:47

DF napsal(a):

Členové odborové organizace ÚP ČR KoP Litoměřice a Ostrava jsou silně znepokojeni tím, co se od ledna 2012 děje na kontaktních pracovištích Úřadu práce ČR.
Funkce nasazené Drábkovy aplikace, které jsou naprosto nezbytné pro řádný pracovní výkon,tyto ta aplikace vůbec neobsahuje.
Nebyly Drábkovými vysoce přeplacenými úředníky od tvůrců této aplikace ani požadovány.
Dobrá zpráva pro pana Drábka je, že že po dalších 2 měsících již členové této odborové organizace budou klienti úřadu práce.
25. 01. 2012 | 14:55

Analytik napsal(a):

Drábek je vlastně chudák.
Než se jako nový ministr pořádně zapracuje, tak ho vykopnou pro neschopnost. Kdyby se pořádně učil, mohl dělat nějakou poctivou práci!
Za pár týdnů bude on sám na pracáku žádat o podporu a čekaje ve frontě nadávat na neschopného ministra práce a soc. věcí!
25. 01. 2012 | 14:56

modrý edvard napsal(a):

Kdo zaváděl počítačovej systém, a fungoval mu na první pokus, ať se přihlásí.
Nejlépe v ČT v oddělení pohádek.
25. 01. 2012 | 14:56

DF napsal(a):

To modrý edvard
Víte von existuje pilotní provoz ale to vědí jen IT to se Vás netýká,bohužel se to týká pana Drábka a to s celou.
25. 01. 2012 | 15:02

michal napsal(a):

Na jednu stranu chápu. Počítačový systém se odlaďuje před ostrým nasazením, těsně před ním běží s původním souběžně. Vánoční svátky, kdy je na úřadech prázdno, jsou ideální doba kdy ladit, a ne za provozu.
Potud souhlas, jsou-li zvěsti o chaosu pravdivé, zaslouží si nikoliv odměny, ale srážky z platu či přímo odvolání odpovědných.

ALE!

Aby si člověk, který je zbůhdarma živen daňovými poplatníky ještě stěžoval, že svůj dar dostal pozdě, tomu se říká chucpe.
Má být především vděčný a šoupat nohama.
25. 01. 2012 | 15:03

andreas napsal(a):

to michal: "Aby si člověk, který je zbůhdarma živen daňovými poplatníky ještě stěžoval, že svůj dar dostal pozdě, tomu se říká chucpe.
Má být především vděčný a šoupat nohama."

A co když si ten člověk celou dobu platil sociální pojištění pro případ, že se stane nezaměstnaným??? To je teprve chucpe....
25. 01. 2012 | 15:07

Zaj napsal(a):

Škoda, že Drábka (příhodné to jméno pro ministra nezaměstnanosti a asociálních věcí) nelze na alespoň na hodinu posadit na místo přepážkového pracovníka úřadu práce, aby si chvilku užil to co si jeho vinou musí vyslechnout od klientů. Zatímco Kalousek totálně rozložil daňovou správu, Drábek mu zdatně sekunduje s úřady práce a pan Heger se zdravotní péčí.
25. 01. 2012 | 15:08

Xaver napsal(a):

Autor napsal:
"politici a vysocí státní úředníci lidem lžou, když se v médiích optimisticky vyjadřují k šlendriánu, jaký přivodili."
No a co ?
Je snad v nějakém zákonu napsané, že nemají lhát ?
Nebo je někde napsané, že nesmí přivodit šlendrián ?
Není, tak mají nárok na odměny ! Dřou přece jako koně !
25. 01. 2012 | 15:12

Analytik napsal(a):

Podivné místo, ten Úřad práce.
Na jedné straně přepážky fronta lidí, kteří nemohou pracovat a hned vedle pár lidí, kteří padají z důvodu pracovního přetížení.
Jako stvořené pro absurdního dramatika.
25. 01. 2012 | 15:17

český maloměšťák napsal(a):

andreas
Nenavážejte se do michala !
On jediný odvádí v této republice daně a platí pojištění !
michal je taková chodící státní pokladna..../ale pšt ! - nesmíte to před ním napsat nahlas - urazí se a pak celé dny jen píše : " Nevyplatím.....pozastavím....nic nedám...přijďfte za týden...nevyplatím..." - léčí se to pomocí kýblu se studenou vodou a celkem jednoduchého manévru obou horních končetin..../

:)
25. 01. 2012 | 15:22

Viola napsal(a):

ghándí,

a ještě nás přirovnává k nějakým zdravým kusům asi dobytka.
25. 01. 2012 | 15:24

Vosavbotě napsal(a):

Jedná se o velice klasický příklad.

Nový ministr přivede na úřad novou koncepci, nové plány, nové vzletné myšlenky a reformy.

K jejich zajištění je třeba nových technických prostředků, nejlépe softwaru, což si pan kybernetik Drábek zajisté dobře uvědomuje.

Zde je tedy vlastně začátek všeho: Je třeba dodat někomu zakázky, ideologicky se to zdůvodní potřebou "reformy".

Následuje objednání předraženého šmejdu, který nefunguje jak má, není spuštěn včas, nikdo na něj není proškolen.

Vše zakončí zaplacení šmejdsoftwaru v plné částce a k tomu připočtení vícenákladů výrobce paskvilu, které si naúčtoval za obětavé vícepráce při jeho zprovozňování daleko za původním termínem.

Vše je čisté a průzračné a jede se dál kočárem černým kol bílých skal.

P.S.: A teď už nezbývá než se těšit na sociální karty!
25. 01. 2012 | 15:30

Kala napsal(a):

Toto by jinde mohlo být rozbuškou k nějaké konkrétní rozhodné akci. Ne tak u nás - We shall overcome! ..A náměstek MPSV dostane dvousettisícovou odměnu za "zvládnutí" situace.
25. 01. 2012 | 15:31

Sladký napsal(a):

Neskutečná arogance ministrů a celé vlády má zdroj a oporu v lidech, jako je Michal.Dobře vědí, že na podporu zmanipulovaných hlupáků ,lidí s mozkem vymytým ideologií a různých šibalů je vždycky spoleh.
A jděte s tou recaptchou do někam, občas je naprosto nečitelná.
25. 01. 2012 | 15:33

Sladký napsal(a):

Je naprosto neskutečné, co vše tento národ bez odporu snáší.
25. 01. 2012 | 15:35

Fanda napsal(a):

modrý edvard napsal(a): "Kdo zaváděl počítačovej systém, a fungoval mu na první pokus, ať se přihlásí. Nejlépe v ČT v oddělení pohádek."
Ten problém zná každý a proto existuje zkušební provoz a ne hned naostro. Drábek s celou vládou nás tedy mají za pokusná zvířata.
25. 01. 2012 | 15:35

vlk napsal(a):

Pane Lubasi¨

nebuďte na Drábka tak zlý ošklivý!! On umí ocenit překonané těžkosti. Víte přece že rozdal svým náměstkům a ředitelům odborů před koncem roku odměny. Protože pracovali s enormním vypětím na realizaci reforem. Každý jeden z těchto Hrdinů Drábkovské prác e dostal odměnu v rozmezí od 140 do 600 litrů. Jistě mezi nimi byli ti, co měli na starosti zrovna tuhle reformu. Která funguje, jak popisujete. Zkuste si představit, kolik že by jim byl asi drábek nasypal, kdyby s e stal zázrak a věc fungovala k plné spokojenosti vyplácečů ai příjemců dávek. To by s e rozpočet rozpočtově odpovědné vlády musel úplně zhroutit. Když za bezmezné fušerství a šlendrián dal jen pár set litrů....

Pro ghándího

mám pro vás tip, který vám usnadní živt. Až příště budete v rodině chtít vařit hovězí polévku, zksute něco, co dokážete jenom vy. Rodina i sousedi budou v němém úžasu.
Nechcte si na sporák postavit prádelní hrnec vody. Až ta začně v prádelňáku vřít, upřete na na tu vodu ve varu na pět minut soustředěně svůj pohled. Po pěti minutách máte prádelňák extra kvalitního hovězího vývaru. Pak už stačí jen přisypat nudle, zelninu a tak podobně. Co máte rád.
25. 01. 2012 | 15:46

dříve čtenář napsal(a):

No ono se v jistých kruzích šuškalo už cca 2 měsíce dopředu, že to nemůže fungovat... Jedna paní povídala, že byl kvůli tomu, že to na ministerstvu prohlásil ze dne na den vyhozen člověk zodpovědný za nasazení programu. Místo něj nastoupil všehoschopný manager, stejně všehoschopný jako naše reformisticky osvícená vláda. Jo a jedna paní povídala, že s panem Drábkem bude ještě spusta legrace s přechodem na outsourcing všech dat do firmy zřízené jeho přítelem... Takže se máme na co těšit.
25. 01. 2012 | 15:50

SansLogique napsal(a):

Pevně doufám, že nějaký nešťastník, kterému s. ministr zničí život, nakonec vezme spravedlnost do svých rukou a vyřeší drábkovský problém jednou provždy.
25. 01. 2012 | 15:56

hk136 napsal(a):

drive ctenar
Kapku bych si vas dovolil poopravit...
Jiri Hrebenar o tom psal 30.9.2011 na Britskych listech... Zhruba v teze dobe vysel podobne ladeny clanek i v DR... I kdyz pravda - tyhle portaly jsou stale mene nez "suskani v jistych kruzich" Nechapu proc, asi jsou lidi opravdu prevazne tupani...
25. 01. 2012 | 15:57

Bob napsal(a):

Michal
"Aby si člověk, který je zbůhdarma živen daňovými poplatníky ještě stěžoval, že svůj dar dostal pozdě, tomu se říká chucpe.
Má být především vděčný a šoupat nohama."
Ano, třeba takovej invalida bez nohou, kterej bere zbůhdarma dávky od daňových poplatníků jako jsou mistři Michal nebo Drábek, ať šoupe nohama. A jestli šoupat nezvládne, ať chcípne.
25. 01. 2012 | 16:17

Analytik napsal(a):

Už to zkusili vypnout a zapnout?
Blbuvzdorný software na tuto operaci reaguje pozitivně. Potvrdí každý ajťák.
Když ne, tak přeinstalovar systém!
25. 01. 2012 | 16:42

Analytik napsal(a):

Oprava: Přeinstalovat vládu!
25. 01. 2012 | 16:44

Kuchař napsal(a):

Jsem jen hloupý kuchař, ale myslím si, že až mu ty peníze dojdou, může je tam zase vrátit ne , pane Lubas ?

A taky si vzpomínám na státní odboráře, jak vykřikovali , že když se státním zaměstnancům sníží platy, že odejdou za lepším... že privát po takových odbornících rád hrábne.
Pročpak tedy ten Váš kamarád nepracuje ?

A taky mu poraďte, jak to dělájí cikáni u nás. Vezmou do obchodu celou svou rodinu a s paragonem pak běží na OU.

Ať to zkusí taky.

Jinak i malé dítě ví, že karta je pro stát levnější, jak nějaká protivná baba za přepážkou.
25. 01. 2012 | 16:57

modrý edvard napsal(a):

DF a Fanda: pravda taky jsem o tom slyšel. Ale nemyslím si, že může vychytat všechno. Hlavně nemůže vychytat ty tisíce úřednic, pro které je nový program problém. Dokážu si představit, že tam bude dvoustupňové zabezpečení a připojování na centrální registr. /nejsem ajťák/ /nejsem Drábkův strýc/
25. 01. 2012 | 17:01

Sulestino napsal(a):

Já jsem pro zformátování disku. Přeinstalace nepomůže. Nejlíp úplně nový operační systém. Třeba takový Bundesland Boehmen, Maehren und Schlesien by mohl pomoct. Nebo aspoň Nordoesterichische Grenzeland.
25. 01. 2012 | 17:15

rejpal napsal(a):

Sulestino
To máme z toho, že nepoužíváme antivirák
25. 01. 2012 | 17:26

berkowitz napsal(a):

O problému, typu "Drábek" napsaly nedávno Pirátské noviny. Je to o tom jak si Drábek připravil "tunel" přez firmu IDTAX, kterou spoluvlastnil a najednou ji nevlastní, neboť se z ní stala firma s anonymními akcionáři, někde v Karibiku, Kdo chce tak si ten článek najde.
Nyní jsem seznal, proč se Drábkovi říká "Kybersadista"!
25. 01. 2012 | 17:29

Občan napsal(a):

On to Kybersadista ještě "vylepšil" tím, že z úřadů práce těsně před koncem roku vyrazil desítky zkušených pracovníků, aby NĚKTERÉ z nich k 1. lednu fofrem převedl na inspektoráty práce. V Praze a Středních Čechách jde konkrétně o třicet kusů "lidských zdrojů".

Takže na úřady práce nejenže zavedl nefungující SW, ale ještě je personálně oslabil, aby to jó nefungovalo. Co je jeho konečným cílem, to momentálně nikdo neví; výsledkem je ale ostuda a tisíce zoufalých lidí jak na straně nezaměstnaných, nemocných a chudých, tak na straně úředníků.
25. 01. 2012 | 18:05

Analytik napsal(a):

berkowitz 17:29

Tunelovat na účet vlastní firmy už je passé.
Teď se to pouští přes několik zahraničních firem na účet matky nebo babičky. Ministři nejsou tak hloupí, jak se vypadají.
25. 01. 2012 | 18:05

vlk napsal(a):

Kuchař
pro mne je vaše tvrzení, že jste jen hloupý kuchař platné. Ale jen z poloviny. Jsem totiž schopen ověřit jen to adjektivum nikoliv podstatné jméno.
Má li občan ze zákona na cosi nárok, není důvod, proč by mu to mělo být odpíráno.Naopak. Buď jsme právním státem, a pak není žádná diskuse o tom, že by dávku měl dostat a do potíží státu, navíc způsobených nekvalifikovaným hloupým a ideologickým zákrokem drzého ministra, mu vůbec nic není.
Nechápu, proč stát, když se tentýž člověk, kterého on svou neschopností žene do existenčních potíží, se opozdí s jakoukoli svou povinností, je okamžitě tvrdě sankcionován a když je to naopak, má podle vás a dalších hloupých kuchařů, sahat na své rezervy.

Ale co naprosto plně chápu, je , že vám uniká drobný,ale podstatný detail, který napsal pan Lubas. Že onen nešťastník zvažuje o tom, že sáhne na úspory na studium dětí. Z toho plynou, nikoli hloupé kuchaře, dvě základní premisy:
1- že jsou prostě tací, co tyhle rezervy nemají. A pak jim nezbývá, než se jít pást. Pokud nechtějí zrovna loupit. Kvůli Drábkovi.

2- že dlouhodobé úspory na dlouhodobé cíle zpravidla bývají alokovány do dlouhodobých investičních produktů. A u těch platí, že když se do nich sáhne před maturitou, následuje sankce ze strany správce aktiva vůči investorovi.
Nevidím důvod, proč by investor měl nést finanční postih za lemplovství s drzou neschopnost jednoho namyšleného frajera, co je zrovna z dopuštění nešťastného osudu, ministrem. Ale to je opravdu subtilní úvaha, tak se jí nezdržujte.
25. 01. 2012 | 18:27

Almo G™ napsal(a):

Nevím jak vy, ale já jsem pro reformy.

Reformovat se musí až do bezvědomí, jinak to není žádná reforma.

Vy jste si mysleli, že vám se reformy vyhnou? Omyl. KAŽDÝ musí být zreformován.

Ještě je toho hodně ke zreformování. Zreformujeme i Miloslava Lubase a podobné antireformní živly.

Protože bez reforem byste si mohli žít také. Ale socky nemají právo žít si stejně dobře jako my, pracovití a zodpovědní, co volíme TOP00 a ODS, nově Babiše a spol.

Naštěstí máme na své straně Lenku Zlámalovou, Pavela Kohouta a spoustu dalších nezávislých odborníků. Na naší straně je celá ČT, MFDnes, Blesk, Reflex, máme Lidovky, Aktuálně, HN, máme spooooustu blogerů a nezávislých serverů. To by bylo, abychom vás nezreformovali do mrtě.
25. 01. 2012 | 18:28

Antroid napsal(a):

Coby pravicový volič mám problém. Když čas od času dojde na pochybnosti ohledně kvality práce lidoveckých, pardon TOP09, ministrů, slýcháme silné řeči o kvalitní práci a betonových zdech, přes které nejezdí vlak. Ve skutečnosti jde o spolek nýmandů - Besser coby kamarád kamarádů, Kalousek coby min.fin. vlády "rozpočtové odpovědnosti" naposledy skoro pustil 12mld/MUS, nyní doporučil pustit dalších 38mld/IMF.
Pan Drábek se nám tu pokouší obhájit neudržitelnou situaci, kterou sám vyvolal. Kníže nestojí za řeč, často se zmůže jen na infantilní průpovidky.

Tihle pánové zároveň vysoce nadstandarně odměňují své podřízené za to, že dělají svoji práci (zřejmě podobně jako pí Nagyová dřou jako koně).

TOP09 současně je hlavním iniciátorům zvyšování daní s poukazem na deficit státního rozpočtu (který sama zvyšuje) a "reformy".

Pro projevenou neschopnost jsem všemi 10 pro jejich demisi.
25. 01. 2012 | 18:49

Almo G™ napsal(a):

I své pravicové voliče zreformujeme. My víme nejlépe, co je pro pravicovou chudinu nejlepší.
25. 01. 2012 | 18:53

Nuba napsal(a):

Pane Lubasi

Souhlasím s Vámi i většinou ostatních

Ministr Drábek se chtěl ukázat jaký je machr a člověk na svém místě. No předvedl se dokonale. Ono to ale v téhle vládě není nic až tak výjimečného. Nekompetentnost a šlendrián, to je již norma, čest výjimkám.

Rozvedu ještě ty odměnové orgie, jak se to teď na většině úřadů hezky rozmohlo. Je to krásná ukázka jak se káže voda a pije víno. A to není zdaleka všechno. Jde také o to, že ministr Drábek zdůvodňoval opodstatněnost vysokých odměn tím, že jeho spolupracovníci připravovali zásadní reformy. No jak je připravili vidíme online. A ještě k tomu, třeba ten paskvil s důchodovou reformou, která nebyla projednána s opozicí a jako špatná bude v následujícím volebním období, doufám, sociálními demokraty zrušena. Takže odměny byly rozdány za něco, co buď nefunguje nebo bude dokonce zrušeno. Tohle má být ta kvalitní a zodpovědná práce ? Ptám se zbytečně, protože odpovědět si dokážu docela dobře sama. Za tohle by Drábek a spol. nezasloužili odměny, ale naopak. Kdyby existovalo něco jako hmotná zodpovědnost za zmetky, vyrobené v dílně různých ministerstev, tak by tam pánové museli spíš cálovat a ne brát.

Vypadá to tak, že ty odměny jsou novodobou variací tunelování státního rozpočtu vedle ostatních již dobře zajetých figlů, které jsou hojně využívány. A nakonec je to i nástroj korupce. Je docela možné si představit, že je to zaplacená loajalita k neschopnému šéfovi. Statisícové odměny jsou hodně velká motivace pro všechny, kterým se něco nelíbí, aby drželi jazyk za zuby. Něco na způsob vysokých odměn v dozorčích a správních radách podniků se státní účastí, kterým se také takovým legálním způsobem pouští žilou.

Samozřejmě z našeho.
25. 01. 2012 | 18:58

Ben napsal(a):

Pan Lubas: dobrý článek - souhlas
Paní Nuba: perfektní příspěvek - souhlas
25. 01. 2012 | 19:56

xx napsal(a):

Být chudý ještě nemusí znamenat být blbý. Váš přítel zjevně není blbý a proto šetři peníze dětem na VŠ studia. Sáhne na spořící účet a jakmile se Drábkův úřad probere z šoku nad změnou programu, peníze tam vrátí a vše běží dál. Tedy alespoň doufám že to tak bude a že tento článek neměl vyvolat pocit, že Drábek donutil vašeho přítele utratit našetřené peníze na VŠ studia pro jeho děti a už je tam nevracet.

Stejně to musí dělat i ostatní lidé. I Ti co jsou od jakživa zvyklí žít ze sociálních dávek musí tvořit rezervy pro případ náhlého výpadku jakéhokoli příjmu.

Když dáváte měsíčně 100kč na spořící účet, s úrokem 1% za rok naspoříte 1200 kč, za 10 let máte 12673kč, za 20let 25212kč železnou rezervu pro nejkrizovější případy.

Kdo nedokáže dát 100 měsíčně na spořící účet pro tyto účely ? Takovou rezervu pro ty stavy nejvyšší nouze musí mít každý myslící člověk. Rezervu na kterou se nesahá, dokud je co jíst a když se na ní sáhne, vrací se tam peníze ihned jakmile krizová situace pomine.

Hladomorem u nás mnoho lidí netrpí. To že se řada lidí považuje za chudé je něco jiného. Kdyby střední třída jezdila bez vyjímky v Mercedesech, člověk ve Fiatu se bude cítit chudý.

100 kč jsou necelé dvě krabičky cigaret !
25. 01. 2012 | 20:01

Občan napsal(a):

To xx:

Inflace (průměrná 2,5% ročně) nic? Poplatky za vedení účtu (průměrně 100.- Kč/měs.) nic?

Bankéř asi nebudete, co? Tedy alespoň doufám...
25. 01. 2012 | 20:15

den napsal(a):

xx
Vy jste asi úplně mimo.
Spořící účet vysvětlil vlk, víte jaké jsou poplatky za předčasný výběr.
Pán z článku zatím žádá jen o podporu, pokud.
Pokud jste ale dlouhodobě mimo, což u člověka nad 56 roků není nic nemožného, budete potřebovat sociálku.
A tady běžte s účtem kamsi, nedostanete dokud neprodáte co máte (auto, byt, zahradu, dům)a nemáte prázdný účet.
25. 01. 2012 | 20:39

český maloměšťák napsal(a):

xx ad Občan
Jen taková maličkost.
Tisíc korun z doby před 20 lety má kupní sílu cca dnešních třech tisíc.
Tisíc korun na 1% vynese ale za tuto dobu /spořícímu - nikoliv bance !!/ cca 1.300 korun (bez zohlednění poplatků).
Vy tak našemu sociálně slabému doporučujete - dotuj naše bankovnictví a buď hloupý.

To ale není fér, pane xx.
Takto se k sobě lidé ve společnosti nechovají ...nemyslíte ?

Pane xx - ale ona je situace ještě horší u těch, co dávali třeba desetkrát více, než těch 100 korun. U mnoha např. těch, co letos dostali výpisy ze svého IŽP.
Tam někteří zaznamenali PROPAD daleko větší. Stejně tak u podílových fondů.

Ty vaše obecné poučky - vycházející ze středověku...jsou pro kočku.

Žijeme ve světě bankovních predátorů.
Kteří když ptáčka lákají - pěkně mu zpívají.
Pak ho zmáčknou....a teď ty budeš zpívat....

P.S. Škoda, že se lidi neřídí radami potulných žebravých bankéřů doslova...když ti jim tvrdí, jak je banky obírají a jak jim oni pomohou (všechny jejich nabídky...respektive vaše peníze pak stejně končí v těch bankách...oni pouze spekulují na vaši nevzdělanost a míru rizika, kterou jste ochoten akceptovat - toť vše !)...tedy je škoda, že je lidi nevemou za slovo - peníze z bank nevytáhnou a nesmění je... za věci, které jim vylepší život, rozšíří obzory, pomůžou vydělávat, za zlato....
Ony by ty banky pak musely zavřít krám.
Nebo by se začly chovat jinak.

Jenže tohle obyčejní lidi nikdy neudělají.
No a tak to dfělají ti nahoře, že...tu politik, tu majitel stavební firmy, tu manažér fondu....

A ty ptáčku - ty pouze hezky zpívej...a futro nos k nám. Nebo aspoň kousek toho futra. Tak na tu jednu krabičku Dunhillek...například. Ať je co bafat - když je nuda. Když zrovna ptáčkům dochází dech....
25. 01. 2012 | 20:43

StandaT napsal(a):

Pokud je to pravda, pak by měl Drábek vyvodit politickou zodpovědnost. Otázka je, co je ještě realita a co už bičování emocí.
25. 01. 2012 | 20:43

Ahlan Koki napsal(a):

Co jste si zvolili to máte,tak si ty své politiky užijte.
25. 01. 2012 | 20:52

František Blatan napsal(a):

Zrovna před malou chvílí jsem se dočetl, že ODS a TOP00 posílila ve volebních preferencích. Vážně už nevím, proč si z nás dělají ještě i p.del...
25. 01. 2012 | 20:53

Slávek napsal(a):

No tak to už není jen na vyhazov a zaplacení škody,tady to je už skutečně na popravy.Naklepu kosu,přibrousím vidle,udělám cep,vytáhnu Rudý prapor a půjdu to vyházet z oken.Kdo se nezabije dopadem,toho dorazím.Se Sovětským svazem na vždy a nikdy jinak!!!!!!!!!!!!!!
25. 01. 2012 | 21:04

xx napsal(a):

Občan, den, maloměšťák: ovšem tady není řeč o tom jak nejlépe zhodnotit úspory a ještě na tom vydělat. Tady je řeč o tom, jak si tvořit rezervu pro těžké chvíle.

Ale prosím netrvám na tom, že musí jít o spořící účet, ostatně vůbec nemusí jít o účet.

Jistě přijdete sami s kreativním řešením, jak s minimální úložkou při minimálních příjmech vytvořit dlouhodobou rezervu pro případy jako ten výše popisovaný.

Mimochodem, vaše příspěvky říkají, že Lubasův přítel je blbec, když spoří dětem na VŠ studium na spořícím účtu ? Opravdu ?

Nebo je podle vás lepší, koupit měsíčně o dvě krabičky cigaret víc a pak řvát že nemáte na jídlo, když na ouřadě vypnou proud nebo udělají chybu v programu a posunou výplatní den o pár týdnů ?

O čem vlastně jsou ty vaše námitky ? Nejsou spíše o tom, že pan xx napsal příspěvek, než o tématu ?

Kde jsou vaše návrhy ? Kritizovat dovede každý, někdo dokonce jen tak plká mimo téma, hlavně že něco napíše, ale jen málokdo přijde a řekne, to je blbost tohle nebo tamto je mnohem lepší, výhodnější pro to a proto.
25. 01. 2012 | 21:07

Kuchař napsal(a):

vlk:

Milej pane, nevím co vlastně kritizujete. To že Drábek zavedl karty a nebo že se zpozdila implementace softwaru ?

Dělat z Drábka kůli tomuhle asociála může jedině osel. Pan Lubas musí být pěkný .... ,když se na tomhle otáčí.
Zavedení karet je jednoznačně cesta vpřed.
25. 01. 2012 | 21:11

Kritik napsal(a):

Taková móda posledních let - svádět všechno na počítače a jejich software. To dnes podle úředníků může za kolaps výplat sociálních dávek. Jakoby lenost, neschopnost a hloupost úředníků šla počítačově eliminovat.
25. 01. 2012 | 21:16

Max Nero napsal(a):

Ministr Dráb je další nejlepší ministr této vlády! Dokázal totiž nevyplácením miliard na dávkách ušetřit Straně a Vládě pěkných pár miliard a ty se hodí k další privatizaci a podnikání na státních zakázkách prostřednictvím vyvolených význačných Straníků! Jen více takových Drábů a Kalousků!!!
V Madarsku, Rumunsku, Itálii,Řecku,Španělsku atd. už ulice vřou povstáním proti TOTALITĚ kapitalistických korupčních Tunelářů....proto přeji česku více takových Drábů a Kalousků...protože češi mají pořád "to chce klid a nohy v teple"
25. 01. 2012 | 21:17

Marta napsal(a):

Pane Lubasi, snížujete se k naprosto nesmylsnému blábolu nehodnéhodnému novinářskému expertu, za kterého se zřejmě považujete. Přečtětě si to po sobě ještě alespo%n jednou. Jste odborář neobo komunista nebo obojí, nebo jen chudák?
25. 01. 2012 | 21:17

rejpal napsal(a):

Kritik
Hloupost a neschopnost ministra bude asi primární problém. Asociálnost ukázal už dřív, v téhle věci to moc nesedí
25. 01. 2012 | 21:22

mstitel napsal(a):

Kdo konečně už tu svini drábkovu sprovodí ze světa.
25. 01. 2012 | 21:27

slavekvor napsal(a):

Nemám rád,přesněji řečeno mám silnou averzi k této vládě,ale pana Drábka přímo bytostně.Pokud není protimluv,tak v případě kdy na servrech prošlo jeho sdělení ohledně milionových úspor ...jedná se o DONEZ,kdy se přímo rozplýval nad úsporami,které získal v řádech milionů.To,že naprostou část úspor získal ze správních řízení a odejmutých podpor od lidí,kteří mají ještě čest a hlavně sebeúctu,o tom ani slovo. To považuje za samozřejmost.Pokud pan Premier občas na vládě musí argumentovat svými elementárními pravomocemi i přes svá osobní přesvědčení a se zjevnými sklony k travestii,měl by konat v rámci celé sociální reformy....a pokud si na ministerstvu mysleli,že se automaticky překlopí z některých 32 bit operačních systémů do 64 bitových,pak je to úplný nonsens.Toto není upgrade nebo aktualizace.
25. 01. 2012 | 21:35

katalyzátor napsal(a):

Většina pobíračů sociálních dávek si tuto vládu svobodně zvolila. Brali levou a volili pravou. Buď z potřeby se vymezit k Paroubkovi, k levici, z falešného pocitu být součástí úspěšné třídy, z nezodpovednosti nebo prostě z blbosti. Tak ať se teď chytnou za rypák. Stěžovat si mohou tak na lampárně.
25. 01. 2012 | 21:37

xx napsal(a):

katalyzátor: to asi nebude realita, co píšete.
25. 01. 2012 | 21:43

Demik napsal(a):

Drába poslat několik dní zametat chodník před úřad vlády nebo některý pracovní úřad. Nechat dojíždět 50 km se hlásit na poštu. Jeho pohádky o zkušebním provozu nějakého software - to si myslí, že všichni jsou tak hloupí jako úředníci s max odměnami? Je to všechno čím dál horší a bude ještě horší.Dobře už bylo.V práci budou muset zřídit pohřbívací oddělení. Tam budeme umírat a statisíce mladých lidí budou bez práce.
25. 01. 2012 | 21:52

Silvie napsal(a):

Dobrý článek.
25. 01. 2012 | 21:53

mstitel napsal(a):

bude to jenom tak horší , kolik si toho necháme od této svinské vlády líbit, každý musí těmto sviním škodit kde se dá , podvádět , krást , protože jsou nám v tom všem přece vzorem, hlavně nesklánět hlavu a neplnit jejich nařízení a zákony. škodit kde se dá těm sviním a potom nebudou mít z čeho brát.
25. 01. 2012 | 22:02

katalyzátor napsal(a):

xx,
ale je. Jděte mezi lidi. Nejvíc "pravicoví" jsou homelesáci, OSVČ, důchodci, invalidní důchodci, studenti a jiní podobní tvorové, které si své komplexy léčí na Paroubkovi, a kteří si ve svých komunitách nemůžou dovolit nejít se smečkou. Nebo si snad myslíte, že úspěšných podnikatelů, kapitalistů a pod je tolik, aby měli většinu? A nebo dokonce, že volby byly zfalšovány? Nezmiňuji teď úroveň politické a obecné inteligence voličů a manipulaci jejich mínění.
25. 01. 2012 | 22:07

mik napsal(a):

Vsichni nezamestnani by se meli semknout a zahajit protestni akce a donutit vladu aby Drabek okamzite skoncil jeho nesmyslne inovace nejen ze neprinesou zadnou usporu ale jen se priostri vztahy at laskave uvede kolik jeho uredniku bere nad 100000 nebo treba i jen nad 50000 a kolik on sam kdyz delnik vyrobi zmetek projevi se to na jeho mzde a Drabek vyrabi soustavne zmetky nastesti v CR neziju takze tohle jde mimo me ale sveho casu jsem se s reditelem uradu prace hadal prostrednictvim tisku dnes bych na Drabka okamzite podal trestni oznameni kdyby mi nekdo naridil chodit na postu a nedostal bych sve penize a je i spousta dalsich diskriminacnich opatreni v CR ktere se neslucuji se zakladni listinou prav kazdeho je opravdu skvele cist o vsech tech lumparnach co ti nahore podnikaji,,,kdy uz dojde lidem trpelivost a vyhazou tu sebranku vcetne Hradniho vseveda od koryt ? v EU sice neni taky dnes na ruzich ustlano ale demokraticky stat se o obcana ktery ne vlastni vinou prijde o praci stara a nenecha ho na holickach,,,a vim o cem mluvim protoze se mi v CR jednu dobu snazili namluvit ze mam vyzit s 80 Kc,,, ale komu neni rady tomu neni pomoci,,,
25. 01. 2012 | 22:13

unvinrepuled napsal(a):

ubohý je ten, kdo bude volit opět tu samou nenažranou bandu.Volím KSČM a i když jsem nikdy žádnou knížku,červenou,modrou a Kalouskovu černoprdelnickotopkovou neměla, nemám obavy, že by se zavřely hranioce i když by to bylo potřeba alespoň na dobu než pochytají ty hajzly, kteří dohnali lidi na ulici a na hřbitov.
25. 01. 2012 | 22:33

Kuchař napsal(a):

mstitel:

To co udělala tahle vláda Vám, není nic proti tomu,co Vám provedla příroda.
25. 01. 2012 | 22:35

Kuchař napsal(a):

unvinrepuled:

Já je budu volit dál. Nenažraný a hloupý mi spíš přijdou lidé jako Vy.
25. 01. 2012 | 22:37

unvinrepuled napsal(a):

Kuchař:žeby paní Nagyová na diskuzi????
25. 01. 2012 | 22:43

Oahu napsal(a):

Ahoj, zvolit si nick "nenažraný" je divné. Ohrazovat se politikou jakékoliv strany, případně psát o tom koho volit, či ne, je také divné. Rozhodně v situaci, kdy vláda stejně jedná pouze s přihlédnutím ke krátkodobým cílům. Trošku mě mrzí, že všechny tyto diskuze jsou vlastně živnou půdou pro ty, kteří se snaží vašich emocí využít a rozmnožit svoje teze dle vlastních představ. Tváří se to tu jako roztržka dvou světů, ale je to o jednom problému. Kéž bychom našli dost síly na to, tu energii přesměřovat proti tomu co vás všechny štve. Chce to víc nadhledu, méně se bát a víc komunikovat. Nechte své ego egem a dejte si chvíli na přemýšlení jak to změnit. Hádkami tady? Ne...
25. 01. 2012 | 23:02

Kuchař napsal(a):

Co vlastně provedl ten Drábek a tahle vláda, že se zoufalí nezaměstnaní vrhají pod kola jedoucích mercedesů vyžraných buržoustů ? Snížil jim dávky na polovinu ? Zvedlo se procento nezaměstnaných na dvojnásobek proti tučným létům za ČSSD ?

Ale kdepak můj Bože. Nic takového. Jen zavedl kartičky a možná trochu opozdil jednu - možná dvě dávky. Co ale z toho dokáže udělat tahle levicová nenažraná banda v čele s Lubasem, to je opravdu ukázka levicového hyenismu a nechutnosti.

Jste ubožák pane Lubasi !To už jste na tom tak špatně, že musíte psát na zakázku politické levicové mafie ?
26. 01. 2012 | 01:38

Saltzman napsal(a):

to kuchař
Nebojte se, na podstatnou většinu dojde. I vás čeká nějaká ta choroba, úraz, prostě nemožnost pracovat. Pak vám dojde, že ten kravál ze strany postižených šetřením byl správný a že to ani nebyl politický postoj, ale prostě strach z budoucnosti, kdy se vám štěstí vyhne obloukem a stíhá vás jedna potíž za druhou. Třeba taková série tří. Nejprve těžká nemoc partnerky, pak dlouhodobá vaše nemocenská po operaci, která byla nevyhnutelná a následně na to nemožnost pracovat v oblasti, kterou jste měl dosud, protože vám to fyzicky vaše zdraví nedovolí a důchod na to NENÍ. Co pak si vy počnete? Máte našetřena na takový dva roky dopředu? To má málokdo. Zkuste někdy myslet a nejlépe hlavou. Ten křik není o politickém fandovství, ale o strachu z budoucnosti.
26. 01. 2012 | 05:52

Martin napsal(a):

Já myslím, že vše jde podle plánu (ministerstva). Nejdříve fungující systém totálně rozmr... ehm rozhasit a pak začít vykřikovat: "Podívej se občane, vidíš jak ten stát je v tomhle neschopný? Ale máme řešení, veškeré dávky již nebudou vyplácet státní úřady, ale jedna, transparentně vybraná, soukromá firma."
26. 01. 2012 | 06:48

rododendron napsal(a):

Navrhuji jednotlivým zaměstnancům úřadu práce vyplatit po zvládnutí přechodu na nový systém statisícové odměny - dřou jako koně (paní nagyová), soboty neděle, svátky nesvátky, ohrožují je nespokojení nepříspůsobivý a líní občané svoji agresivitou. V pololetí tohoto roku - výplata sociálních dávek už bude snad fungovat - vyplatit statisícové odměny těm, kteří celý systém zaváděli - revoluční krok - Evropa se od nás může učit.
26. 01. 2012 | 07:46

Daňový poplatník napsal(a):

Když už jsme u toho ministra práce a sociálních věcí:
Vzhledem k tomu, že podnikatelé od letoška nemusí proplácet přesčasy, tak v mnohých podnicích(kouzelné je to zejména v nadnárodní společnosti Ahold) ještě koncem roku požádali všichni manuálně pracující o zkrácení doby na 7 hodin denně (těch pár co nepožádali zřejmě brzo skončí na úřadu práce, kde si s nimi lidumil Drábek poradí). Důvtipný čtenář zajisté dovodí, jak s těmi, kteří si sami požádali o to zkrácení, bude zaměstnavatel zametat.
Sohlasím s autorem článku v tom, že sociální bouře v Česku nebudou až tak významné, ale halt se zase připojíme, až to začne, nyní nejlépe v Německu.
26. 01. 2012 | 07:54

rejpal napsal(a):

rododendron
Oni by si je navíc zasloužili. Ale zaplatit by to měl Drábek ze svého. Aby si oamatoval, že príce kvapná, málo platná.
26. 01. 2012 | 08:16

emil napsal(a):

No jasně, líní úřednící nejsou schopni změnit systém. Vím, jak to na úřadech funguje. Nelze to svádět na Drábka.
26. 01. 2012 | 08:27

Daňový poplatník napsal(a):

To emil:
Uvědomte si, že úředníci ve veřejné správě se dělí na zastrašené (v nižších pozicích) a zkorumpované (ve vyšších). Ti zkorumpovaní jsou korumpováni buďto přímo, nebo prostřednictvím nemorálních platů. Proč asi?
26. 01. 2012 | 09:10

gaia napsal(a):

Daňový poplatník

máte pravdu, docela dobrá je též ta historka(skutečná a proběhlo v repotérech v TV), jak bývalý ředitel KB zpronevěřil s Chvalovským miliardy, ale odsouzeny za to byly 2 ustrašené úřednice ze suterénní účtárny, které měly před důchodem a jen provedly to, co jim šéf poručil.
26. 01. 2012 | 09:30

David napsal(a):

Kde Drábek vezme na odměny těm, kteří odvádějí tu nejtěžší práci, když už je rozdal těm svým nejbližším a nejvyšším?

Měl by to dát ze svého!

-----

Novinky.cz:

Úřady práce nezvládají nápor, jedna z úřednic se zhroutila

Nekonečné fronty, naštvaní klienti a často chybující počítačový program. To jsou hlavní příčiny znechucení zaměstnanců úřadů práce, kteří pod tlakem mnohdy nezvládají agendu v souvislosti s reformou státní správy.

Litoměřice 26.1.2012

První úředníci už dobrovolně ze svých pracovišť odcházejí. Například ve Štětí na Litoměřicku končí dvě pracovnice.

Jednou z nich je ředitelka kontaktního pracoviště Vendula Šachová, kterou podle jedné z jejích kolegyň špatný zdravotní stav donutil podat výpověď. Právu se ji nepodařilo zastihnout, momentálně je v pracovní neschopnosti.

„Psychicky se zhroutila, ten nápor je obrovský a ne všichni máme žaludky na to, co se tady děje,“ řekla Právu úřednice. Podle ní nefunguje nic, jak by mělo.

Peníze museli vyplácet v hotovosti

„Skutečně tam došlo k nějakým problémům, lidé se tam nestihli přeučit na nový systém a nedokázali zadat všechny dávky do systému. Nakonec jsme museli udělat výjimku a peníze vyplatit v hotovosti,“ připustil potíže ředitel krajského úřadu práce Radim Gabriel s tím, že situaci řeší.

Nový systém vyplácení sociálních dávek kritizují i jejich příjemci. Zlobí je dlouhé čekání ve frontách, nešetří kritikou úředníků a především politiků.

„Všichni tvrdili, jak teď bude vyplácení dávek jednodušší, ale opak je pravdou. Je to složité i pro ty úřednice, ani se nedivím, že z toho blbnou,“ řekla ve středu Právu na chodbě štětského pracoviště úřadu práce jeho klientka Irena K.

„Pořád se mluví o lichvářích, ale zkuste žít bez peněz se dvěma dětmi,“ dodala další žena.

Na neochotu zaměstnanců úřadu si prý nemůže stěžovat. Jsou vstřícní, ale nápor nezvládají. „Dneska je tady klid, ale to jste měl vidět ten nával, co tady byl 16. ledna,“ vzpomněla na den výplaty dávek.

Úřednice už děsí pondělí. To se budou vyplácet zbývající dávky.

Karel Otcovský, Právo

http://www.novinky.cz/ekonomika/257273-urady-prace-nezvladaji-napor-jedna-z-urednic-se-zhroutila.html
26. 01. 2012 | 09:50

Leo K napsal(a):

To hk136:
Jenom jsem si dovolil konkretizovat Vaše tvrzení:
http://www.blisty.cz/art/60423.html
26. 01. 2012 | 10:13

Cant napsal(a):

Ale vážení, přece jste měli vědět, jak to dopadne, když se k moci opět dostane Klausova klika.Snad si nemyslíte, že pseudoreformy školství dělá bachař(pardon vězeňský psycholog), nebo že pseudosociální reformy dělá Drbek?Poslechněte si opět pana prezidenta a jeho prohlášení k odpůrcům těchto paskvilů. Ještě jste to nepochopili? Zde nevládnou už ani samostatné strany, ale mafiánské rodiny a jejich podržtašky(Nečas,Drbek,Dobeš,Bárta, John atd.).Dejte si proto pozor i u krajských voleb.Naši experti již obnovují dělostřelecké palposty:vizvražda Kubína a Mrázka (dám na to krk, že se na ni podílela celá politická věrchuška, nikoliv jen ČSSD). Prostě, když se Kubiceho zpráva přežila jistě si pan Drobil-zaručeně čistý s panem nečistým něco vymyslí. Mají k tomu dnes celé ministerstvo vnitra, spravedlnosti a hlavně t.zv."pravicová"media.Když byla ve sněmovně "plichta" tak to byla z dnešního pohledu paráda.
26. 01. 2012 | 10:28

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva příspěvky, které neměly nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
26. 01. 2012 | 10:35

xx napsal(a):

katalyzátor: většinu mají zaměstnanci. Pochybuju velmi že bezdomovci vůbec chodí k volbám, řada z nich ani nemá doklady. Pochybuju že většina důchodců volila pravici, je mezi nimi velké procento komunistů kteří volí legitimací. Zaměstnanců s jedním hlavním zaměstnáním je 4,8 miliónu, z toho cca 800 tis. podnikatelů
OSVČ je cca milión, ale to není očištěno od prolínání do různých skupin, jako třeba OSVČ důchodci.

VV - 569 tis. hlasů
KSČM - 589 tis. hlasů
ČSSD - 1155 tis. hlasů
TOP 09 - 873 tis. hlasů
ODS - 1057 tis. hlasů

Volilo celkem 5,2 miliónu občanů z toho současná koalice získala 2,5 miliónu hlasů, levice 1,7 miliónu.

jak z toho vyvodit která skupina pro koho získala kolik hlasů ? 800 tis. podnikatelů + milión OSVČ ? Jo ještě důchodci, těch je hodně, ale kolik jich volilo KSČM ?

Zkrátka je to kravina, tvrdit která skupina komu dala hlasy. Třeba takovej Dvořák, podnikatel určitě nevolil ODS ani TOP09 ;)
26. 01. 2012 | 10:51

slevkov.cz napsal(a):

Skvěle napsané... Co se týče toho systému, je přece běžnou praxí, že se nový systém pustí paralelně se starým systémem a jak se vládne přechod, tak se starý vypne...
26. 01. 2012 | 10:53

Emmel napsal(a):

Já bych za tím nehledal žádný špatný záměr ani pochybení pana ministra, ale prostě nepodařený IT projekt. Je potřeba si uvědomit, že to, jestli servery zvládnou nápor žádosti nebo ne není zodpovědnost ani kompetence vlády, to je čistě v kompetencích IT manažerů.

Možná prostě Ministerstvo vybralo nejlevnější nabídku a ti chudáci dělali něco takového poprvé...
26. 01. 2012 | 11:12

Emmel napsal(a):

slevkov.cz: ano, to je pozoruhodná myšlenka... vyplácet dávky paralelně na obou úřadech :-D.
26. 01. 2012 | 11:15

Josef napsal(a):

Ňeříká se, že ryba smrdí od hlavy???
26. 01. 2012 | 11:20

Josef napsal(a):

Vláda se chová jako bomba, nebylo by potřeba ji odsinstalovat?
26. 01. 2012 | 11:22

Leo K napsal(a):

Našel jsem na Oslu http://www.osel.cz - citát George Washingtona: "Vláda není rozum ... je to hrubá síla. Stejně jako oheň, vláda je nebezpečný sluha a strašný pán."

Já bych dodal: nekontrolovaný (oheň) - kontrolu nechce umožnit a dělá vše proto, abychom si mysleli, že to není možné.
26. 01. 2012 | 11:26

Josef napsal(a):

Pan president je asi zakopaný v zákopech, že nevidí sociální a morální důsledky jednání a chování vlády k občanům této ještě republiky...
26. 01. 2012 | 11:29

Leo K napsal(a):

To Josef:
Kdepak v zákopech! To je hradní pán. A pracovitý. Okna tam svítí dlouho do noci.
26. 01. 2012 | 11:47

Emmel napsal(a):

Jak problémy s počítačovou sítí souvisí s vládou?
26. 01. 2012 | 12:15

Leo K napsal(a):

To Emmel:
Drábek není člen vlády? Neobhajoval postoj, že všechno je bezchybně připraveno?
Váš dotaz byl asi asi určen Strakovce - v tom případě žádám o pardon.
26. 01. 2012 | 12:25

Carl napsal(a):

To xx:

Milý manažere kreativních řešení pro těžké chvíle!

Doufám, že konečně pochopíš, že článek se týká lidí ve skutečném životě - a ne těch, kteří berou padesát za sezení v kancelářské židli a jimž bydlení obstaral tatínek a vaří a pere maminka.

Doporučuji ti číst jinou literaturu než čítanku pro základní školy a příspěvky do diskuzí, jako je tato, psát teprve až zvládneš rozlišit dítě od trpaslíka.

Dodávám, že analfabeti se obvykle podepisují 3 křížky - to je když k těm dvěma přidáš ještě jeden.
26. 01. 2012 | 13:05

skeptický napsal(a):

Tady to vidíme v praxi,že nejlepším řešením je od dávkového systému upustit vůbec.Člověk se má starat sám o sebe,nebo se má starat rodina.
26. 01. 2012 | 13:45

český maloměšťák napsal(a):

xx
Jak se zajistit pro případ nouze jsem schopen poradit. Ale ne po internetu.
Potřebuji znát vaše údaje a představy.
Z hlediska likvidity(jenže i likvidity hodnoty peněz :(() je možná spořící účet výhodný - ale i vy jste psal o termíňáku. Takže stejně tomu tak není.
To už snad radši každý měsíc přikupovat litr rumu.
Schválně - zkusme to porovnat :
V roce 1992 stál litr rumu cca 80,- Kč /velkoobchod/.
Dnes stojí na tržnici cca 120,- Kč.
A rum prodám vždycky.
No a když neprodám...tak se alespoň poveselím. Poté co přijdu otrávený z Drábeksamtu. :))

Spořící účet - jako dlouhodobé spoření (investování)....je hloupost toho nejtěžšího kalibru.
Pokud tedy nejste zaměstnaním bankéř.

Protože i potulní žebraví bankéři mají ze zřízení spořícího účtu prd. A to už snad o něčem vypovídá, ne ?
26. 01. 2012 | 13:51

martin napsal(a):

Na to se opravdu tady nedá říct než Czech schmejd. do problémů se tu člověk dostane ani neví..... a to nemusí byt zrovna ten špatnej. zaměstnavatel se rozhodne že ho hned nezaměstná Ofic... a je to hned v háji. dojde úraz a je bez peněz a po uši v dluzích hned do měsíce.
27. 01. 2012 | 01:11

David - 1.část napsal(a):

blog.iDNES.cz:

Umí Jaromír Drábek bruslit ?

Myslím, že Jaromír Drábek bruslit umí, a to moc pěkně, protože jinak by nemohl být tím nejúspěsnějším ministrem práce a sociálních věcí za posledních 20 let. Jemné umění trojitých Lindbergů, piruet a krkolomných vytáček je totiž tím nejhlavnějším předpokladem pro výkon ministerské funkce, alespoň za dob této vlády.

Copak mi pan ministr Drábek udělal ? Mě vůbec nic, naopak, díky jemu, jeho týmu na ministerstvu a vůbec díky celé této vládě mám jistotu, že se naše republika stává opravdovou světovou velmocí. Vždy jsem záviděl USA, Velké Británii, Francii a dalším vyspělým demokraciím a veleúspěšným ekonomikám, že mohou ze svých finančních a potravinových přebytků živit půl Afriky a čvrt Asie a a ještě jim zbyde na to, aby mohli obilím vytápět elektrárny a na polích pěstovat místo potravin suroviny pro výrobu pohonných hmot pro své zástupné statusové symboly, auta.

A ejhle, díky snahám vlády o úspory jsme rázem na špici světa ! Jestli vytápíme elektrárny obilím nevím, o sluníčkově žlutých skvrnách na tváři naší krajiny tam, kde dříve rostli brambory, cukrová řepa a mrkev není třeba diskutovat, ale u té potravinové pomoci bych se na chvíli zastavil.

Připadal jsem si minulý týden na malou chvíli docela jako Mojžíš, Ježíš a ještě jeden, na jeho jmého si teď nevzpomenu, ale taky nakrmil zástupy málem. I mě se to povedlo a mohu za to poděkovat jen změnám zákonů o sociálním zabezpečení a uměle vyvolaném chaosu na nových odborech Úřadů práce, které mají vyplácet dávky sociální pomoci. Soustředěné místo výplaty sociálních dávek alias práce všeho druhu, váš Ferda Mravenec.

Ale teď k tomu krmení zástupů; oslovil mě jeden z provozovatelů komerční ubytovny v jednom nejmenovaném krajském městě s tím, že na jeho ubytovně bydlí mimo námezdních dělníků a několika životních ztroskotanců i velká spousta lidí starších, tělesně postižených, kteří přišli díky ztrátě zaměstnání a dalším peripetiím jako je zadluženost, rozvody a tak podobně o své bydlení, na nájem nemají a tak přežívají u něho a doufají, že to nějak doklepou do konce. Provozovatel té ubytovny je trochu jiný než většina podnikatelů v této oblasti. O svoje ovečky se zajímá, snaží se chovat jako člověk a na své bližní se dívá jako na lidské bytosti a ne jako na citróny, které je po vymačkání dobré odhodit. Když zjistil, že ti méně schopní (nejsou schopní krást, vybírat popelnice, prodávat drogy) již několik dnů takřka nevycházejí ze svých pokojů, začal se zajímat o to proč. Zjištění bylo zajímavé : "Pane X., my jsme ještě nedostali dávky, nemáme na jídlo, tak radši moc nechodíme a snažíme se to zaspat". Ano, někteří z vás si jistě poví, že občasný půst je velmi prospěšná věc, souhlasím. Takhle při úplňku pít jen pramenitou vodu může přispět k očistě organismu, ale když to trvá déle, očista může být dočista a když je v břiše prázdno víc jak 24 hodin, není to příjemné.
27. 01. 2012 | 08:00

David - 2.část napsal(a):

.

S tím pánem se už nějaký pátek známe, zatelefonoval mi tedy a ptal se co má dělat, když na úřadech ho sice slušně, ale přesto odmítli s tím, že sice všechno funguje naprosto skvěle, jak mají nakázáno říkat, ale všechny dávky ještě bohužel vyplácet nezvládají. Napadlo mě, aby sáhl do peněženky a každému z těch co mají hlad buď koupil svačinu, nebo dal pár stovek, ať se socky pomějí ! Ale pak mi došlo, že tím jak jsme se stali světovou velmocí, máme i potravinové banky, určené ne k posílání potravin do Afriky, ale ku pomoci chudým u nás, a za pomoci ředitelky jedné z neziskových organizací se ta pomoc k těm potřebným během jednoho dne dostala.

Víte, ono nakonec všechno dopadlo velmi dobře, ti co nedostali v termínu svoje životní a existenční minima dostali těstoviny a polévky v pytlíku, já a pan X. jsme se cítili dobře, že jsme mohli poskytnout pomoc, Úřad práce z toho také vyšel skvěle, protože v posledních dnech už většina těch postižených svoje peníze dostala, takže ministr Drábek má vlastně pravdu; všechno funguje skvěle.

Jen ve mě zůstává taková přiboudlina na dně duše a ptám se, proč musí mít země jako je ta naše potravinové banky pro poskytování těstovin, mouky a rýže chudým-proč vůbec tak chudí jsou, že musí dostávat pomoc jako Somálci ? Proč vláda musí šetřit takovým způsobem, který ohrožuje existenci tisíců lidí, proč jsou úspory uplatňovány plošným způsobem a na sociálně slabé je pohlíženo prizmatem kolektivního provinění se příživnictvím, prostě se ptám, proč to tahle vláda dělá právě tak, jak to dělá ? Nevíte někdo ?

David Chytrý

http://chytry.blog.idnes.cz/c/243249/Umi-Jaromir-Drabek-bruslit.html
27. 01. 2012 | 08:01

Občan napsal(a):

Pane Davide Chytrý,
nevím, jestli to je pravda, nebo jestli to je jen dobře naspaný blog. Ale chci Vám věřit.
Podobných zkušeností mám řadu. Začalo to před pár lety, když jsme vyklízeli byt po jedné příbuzné. A známá mne oslovila, jestli tam nemáme něco, co by se hodilo pro chudé; že by to vzaly řepské boromejky, které provozují několik azylových domů. Nabídli jsme jí nábytek, ložní prádlo, ošacení pro starší lidi, ledničku - v podstatě celé zařízení bytu. Za pár dní jsem se jí ptal, kdy si pro to přijedou; a ona řekla, že je jí to trapné, ale že nemají na odvoz. Tak jsme objednali náklaďák, naložili to a odvezli to boromejkám do skladu. Starší sestřička, která to přebírala, skoro plakala radostí a nadšeně nám vykládala, co kam přijde.
Jenže mně bylo hrozně. Stejně hrozně se cítím, když s manželkou čas od času zajíždíme ke kontejnerům nějaké charity se starším oblečením a botami. Místo radosti, že někomu pomůžeme, si kladu stejnou otázku jako Vy - Jak je vůbec možné, že v Evropě UŽ ZASE přibývá lidí chudých tak, že jsou dokázáni na odpadky přenechané jim těmi šťastnějšími?
A tak, když to je jen trochu možné (jsme sami spíš chudí, ale jsme šetrní na peníze i na věci a tak nám čas od času zbude něco, co můžeme postrádat), dáváme, posíláme a dělíme se.
Současně platíme daně a povinné odvody a zároveň se třeseme strachy, abychom neonemocněli nebo nepřišli o práci a nespadli na úplné dno. Protože už moc dobře víme, co by nás na něm čekalo...
27. 01. 2012 | 10:00

Josef. napsal(a):

andreas napsal(a):
Podle Drábka systém prokazatelně funguje viz. http://www.mpsv.cz/cs/12032 Domnívám se, že to myslí vážně a že opravdu bylo cílem nastavit systém tak, aby z chudáků byli chudáci ještě větší a z těch, kteří k tomu mají blízko, aby se jimi stali definitivně.
Pane andreas,oni skoušej Českej národ.Kdo jakou má trpělivost..CHce to okamžitě nové volby ale okamžitě a vědí že s Čekeho národa..Nebude dělat naše vláda zloděje.Naš Prezident to vše schvaluje a nahrava pánum svím, a davá jím pravomoce na to aby Česky národ byl jako poslušne ovce,neposlecheš tak pošlem na tebe naší velmoc.Ty jejích karty,slouži jako stravenky za německa čekají reformy po německu. děkuji všem co napsaly svůj nazor.
27. 01. 2012 | 10:06

David napsal(a):

Občan - 10:00:

"...A tak, když to je jen trochu možné (jsme sami spíš chudí, ale jsme šetrní na peníze i na věci a tak nám čas od času zbude něco, co můžeme postrádat), dáváme, posíláme a dělíme se. ..."

--

Moc pěkně jste to napsal. Velmi jste mne potěšil. Děkuji. Je vidět, že jste společně s manželkou velmi slušní lidé.

Jen drobnou poznámku. Já nejsem ten pan David Chytrý. Pouze používám nick David a jen jsem přetiskl to, co pan Chytrý napsal na svém blogu, protože mne to zaujalo.
27. 01. 2012 | 10:29

modrý edvard napsal(a):

Občan: před časem jsem taky chtěl věnovat obnošené - svoje - šatstvo charitě. Nevzali to, že takové odrbané věci nechtějí. Tak jsem si řek, že ti chudí asi nejsou tak chudí jako já.
27. 01. 2012 | 11:10

bouda napsal(a):

Protože je Drábek skvělý kybernetik, vše dobře vymyslel pro sebe a spřízněné firmy. Hlavně že inkasují miliony za dávkový systém, který má dětské nemoci, že nefunguje? To nám nevadí. Neneseme žádnou odpovědnost,ať zničíme cokoliv, jen tak se nám dobře vládne a nikdo na nás nemůže. Hloupí Češi si vše nechají líbit a ještě to sobě navzájem přejí. Ti co se mají trochu lépe než ostatní, smějí se jim, že neumí tak tunelařit, korupčničit a podvádět jako oni. Jdou a v krizi si koupí nové SUV.
27. 01. 2012 | 20:04

antilevicak napsal(a):

Pane Lubasi, co to pisete za levicovy blaboly!!!
28. 01. 2012 | 19:45

Padro napsal(a):

Tak to skončí, když z vola udělají ministra
, ale zase to tak špatní není, pomůže kámošům HC a ostatním a pak přijde sladká odměna, malá domů.
30. 01. 2012 | 09:15

barbucha napsal(a):

Já bych k tomu dodal jen tolik, že dávka za prosinec 2011 musí být vyplacena nejpozději do 31.1.2012. Tak se nerozčilujte, když je to tak v zákoně :-)
30. 01. 2012 | 18:37

Magie Černá napsal(a):

tohle ovšem není konec - tohle je jen začátek - oni vám ještě židi, kteří tohle všechno dokonale organizují, ukážou co dokážou - živí budou závidět mrtvým
08. 02. 2012 | 11:27

Sybrakos napsal(a):

Proboha lidi, s tím už musíme něco udělat. A definitivně. Tady už slova nepomúžou!
09. 02. 2012 | 02:03

PreahnemaNeab napsal(a):

Привет!Хотите сдать или снять на выгодных условиях? Тогда читайте новость - <a href=http://bazar.sumy.ua/>ремонт телефонов </a> - продать телефон , <a href=http://goabazarsumy.blog.hr/>Сумы доска объявлений </a> - написать объявление , <a href=http://new-movies.ru/user/Unpalielirwep/>доска объявлений туризм </a> - объявления bazar.sumy.ua ... Успехов Вам!
============================
<a href=http://kamagra-100mg-online.blog.hr/>Buy Kamagra Canada </a> - oral viagra kamagra , <a href=http://buynowkamagrasee.blog.hr/>cost of Kamagra </a> - international Generic Kamagra
20. 05. 2013 | 01:14

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy