Kmotr ODS Janoušek byl nepříčetný. A neřídil

24. 03. 2012 | 16:24
Přečteno 19624 krát
Levicové a ostatní živly v zažívají v Česku orgasmus. Kmotr ODS Roman Janoušek půjde konečně do basy, myslí si. Ty živly.

Vedou je k tomu informace v médiích, že přítel exprimátora Pavla Béma, expremiéra Mirka Topolánka a koho všeho ještě s příponou ex (nebo v horším případě bez ní) se údajně srazil s jiným autem nalitý jak slíva, z místa nehody uprchl a ještě těžce zranil řidičku.

Jsem však přesvědčen, že Janoušek vyjde z kauzy zcela očištěn. K tomu, aby soudce uznal někoho vinným, je totiž nutné, aby se pachatel v době spáchaní trestného činu nacházel v příčetném stavu.

Janoušek byl však bezpochyby nepříčetný, a tudíž nenese za svůj jinak odsouzeníhodný skutek právní odpovědnost.

Ptáte - li se z čeho dovozuji Janouškovu nepříčetnost, pak odkazuji na páteční Mladou frontu Dnes, jež přinesla přepis odposlechů telefonických hovorů mezi Janouškem a bývalým pražským primátorem Pavlem Bémem a vlivným úředníkem magistrátu Peterem Ďuricou.

Do havárie se Janoušek zapletl jen několik hodin poté, co vyšly noviny s dialogy, které v každém, kdo nemá IQ tykve, skartovaly poslední zbytky víry, že v České republice existuje tazvaná vláda lidu.

Jinými slovy řečeno - Ze zveřejněných odposlechů prokazatelně vyplývá, že 99,9 procent českých občanů nežije v demokracii. Jako vysmívaní kašpárci ovšem spolehlivě a vytrvale fungují v pimprlátkové hře o ní.

Unést tíhu toho, že právě já jsem někým, kvůli němuž všechno neoodiskutovatelně prasklo, a nepřijít alespoň dočasně o rozum, to zjevně nedokázal ani proti všemu obrněný transportér tuzemské lobbystické scény Janoušek.

Být Janouškovým advokátem, ptám se úskočně: "Jak těžké okamžiky musel můj klient prožívat? Mohl v pátek ráno odolat drtivému tlaku mediální štvanice a zůstat příčetný? Ne! A tak již jako zcela nepříčetný sáhl po první skleničce něčeho ostřejšího. A po druhé, třetí, čtvrté, páté, šesté, sedmé a osmé... Pak sedl do auta a došlo k té nešťastné události, za niž však neodpovídá můj klient, ale ti, kvůli nimž se v nepříčetném stavu ocitl."

Nepříčetnost však není jediná verze, která z Janouška může spolehlivě sejmout vinu.

Cožpak lze vyloučit, že se stal obětí záludného politického spiknutí? Že ho někdo opil, naložil do automobilu, havaroval s ním, porazil řidičku, namočil ho do tří trestných činů a pak zmizel jak pára nad rybníkem?

Hej hola, vy, levicové a ostatní živly! Neradujte se předčasně.

Z Janouškova impéria se zdaleka nevalí oheň a dým.

A především, účtovat s ním nebudete vy.

Začněte si tedy pro jistotu zvykat, že v době nehody byl Janoušek opravdu nepříčetný a s vysokou pravděpodobností ani neřídil.

Blábolím ze spaní? Plodím fantasmagorie?

Ale kdeže. Žijeme přece v Česku, v zemi neomezených příšerností.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

siven napsal(a):

Slavata, Martinic, i Fabricius se naučili létat i za daleko menší provokace, než nyní předvádějí kalous ušatý podšitý a vládní nečas...
24. 03. 2012 | 16:38

Bill napsal(a):

Už dlouho ne (odpověď na poslední větu autora).
24. 03. 2012 | 16:39

ali napsal(a):

Lubas - výborně!
To je maso..už se těším na ty živly, jak Vám budou spílat..tak tedy do toho, levicové živly, konejte svojí svatou povinnost!!!
24. 03. 2012 | 16:40

cedric zavala bixler napsal(a):

Díky za blog. Ještě přichází jedna možnost,kdyby se vše náhodou po... ehm, pokazilo. Tuneldědek zařídí milost, nikomu se zodpovídat přeci nemusí. A jede se dál.
24. 03. 2012 | 16:47

Václav H napsal(a):

Lubas, a nebyl on Janoušek taky na vojně a nemusel mrznout v roce 85 na zimním cvičení.?? Nebo ho na vojně šikanovali.?? To je ovšem samo o sobě natolik polechčující okolnost, že jako disidentovi by mu Havel dal milost a ještě vyznamenání. Klaus se asi omezí jen na tu milost, mpodré bratrstvo přece nechodí do kriminálu.
Navíc už z výše uvedených skutečností musel být nepříčetný nejméně dalších 70 let
Také se podle mne potvrdí, že ten alkohol do něj nalili komunisti. Rozborem se jasně ukáže že to byla Vodka Stoličnaja, Gorbačovka a navíc litr Igristoje. A ruský kaviár se také najde. To že zmizel je fáma, on je na rozboru žaludečních šťáv
24. 03. 2012 | 16:52

Dáša N. napsal(a):

Všechno je to jenom mediální bublina a fikce. Nečas přece říkal, že žádné kmotry nezná a neví, kdo by to mohl být. Co je to za kmotra, který se nechá chytit.
Nechce to pohlédnout jiným směrem, trochu výš?
24. 03. 2012 | 16:57

ten, kdo se s blbcem hádat nebude, napsal(a):

Tento člověk už od pohledu vypadá jako pravičák, píše jako …, tedy jako pravičák a nepochybně mu můžeme poděkovat jak za Pavlíka, tak za to kotě ve „správě“ věcí veřejných.

Kdyby se dušoval, že on s tím nemá nic společného, tak mu nevěřte ani slovo, neb je to odesák a neosvazák jako víno.
24. 03. 2012 | 16:58

Yosif K napsal(a):

LUBAS napsal:
Blábolím ze spaní? Plodím fantasmagorie?
Ale kdeže. Žijeme přece v Česku, v zemi neomezených příšerností.
KONEC CITATU.

Pane Lubas - je mozne ze to tak dopadne. A vite proc? Protoze mam osobni zkusenosti s tim jak PCR vysetruje ruzne kulisarny.
A jak? Predevsim opatrne - i policiste se chteji dozit penze. Sami to rikaji. Chteji se dozit penze ve zdravi.
Kdyz uz busite do svinstev a nepravosti - nemel byste vyberove zapominat na starsi zkusenosti s "bezuhonnymi levoicovymi soudruhy".
A) Zaslouzily socdemak Jan Kavan rozmlatil 3 auta ve Snemovni - vysekal se ze vseho vymluvou, ze si na bolavy krk nmamazal ALPU. Socdemacti soudruzi jej ani nepokarali.
B) Zaslouzily socdemak Jan Kavan si na sve ekonomicke kulisarny pestoval najimatele najemnych vrahu Srbu. Tomu nasli 30 mega cash pod posteli. Kavanovi zase nekolik mega v safeboxu. Kavan ze vseho vylezl cisty jak lilie. Srbovi nechali 30 milionu - pry mu je dal tatinek.
C) Zaslouzily socdemak Kolotuk byl vysetrovan za nahle zbohatnuti na obchodech s bezcennymi cennymi papity. Vsude jinde by sel sedet minimalne za prani spinavych penez. Na byvalem ministru vnitra vsak jeho byvale ovecky nenalezli zadnou zavadu.
d) Zaslouzily socdemak Hojdar a banda okolo Grosse se ucastnila aktivne rozkulaceni MUS. Tez jejich radeni vysetrovala PCR a statni zastupitelstvi jiz deset let - pod vedenim pritele Rampuly (aktivne vychvalovaneho nynejsim skudcenm a drivejsim predsedou CSSD Paroubkem) bude vse za nekolik tydnu promlceno.....

Z opileho ministra - mazac francovky. Z pologramotneho masinfiry - financni genius....

CEMU SE TAK NARAZ DIVITE?
Samnozrejme - policiste kteri porusili protokol pri nadychani alkoholu a neposlali Janouska do nemocnice na rozbor krve budou bohate odmeneni.
Nebojte se ze by policiste vysetrujici Kolotuka a jine socdeamcke soudruhy nyni nejak materielne stradali. O chapave policitsy je v CR obvykle dobre postarano.
Nemusite se divit jako maly Jarda az nyni, vazeny pane Lubasi.....
So it goes......
24. 03. 2012 | 17:00

Béda napsal(a):

To vůbec nebyl p. Janoušek. Ten v tý době slavil doma narozeniny. Dosvědčit mu to může nejmíň 20 členů pražské ODS, kteří slavili s ním. Auto včetně dokladů mu ukradl neznámý pachatel, který se velice podobal na p. Janouška. Někteří dokonce tvrdí, že by mohlo jít o zcela nepříčetnou osobu velice blízkou p. Janouškovi. Navíc na vině byla jednoznačně řidička Volva, která namísto jedničky zařadila zpátečku a nabourala Janouškovo Porsche Cayenne. Policisté nyní čekají, až budou obviněnou moci vyslechnout a vzít do vazby. Doposud netrestaný p. Janoušek bude zajisté skrze svého právníka krom úhrady škody a psychické ujmy, požadovat taky odškodnění za poškození dobrého jména.
24. 03. 2012 | 17:00

vico napsal(a):

Ještě než přijde duo osvědčených bavičů, kteří pod posledním blogem J. Pehe zcela rozmělnili diskuzi, přičemž jeden z nich dokonce přišel s názorem, že za opileckou jízdu pana Janouška může "Standa Křišťál", rychle něco připojím.

Podle mne Janouškův průser je dílem božím. Bůh už se na to nemohl dívat a tak vnuknul svému nepodařenému synu, aby se ožral jak prase, sedl za volant fára, které v zdejší kotlince vzbuzuje bezmocný vztek řadových majitelů levných aut s kosočtvercem na přídi, a napasoval svůj třímilionový bourák do cizinky, která přijela do Prahy z nějaké normální země, která s EU kráčí do Bermudského trojúhelníku/na rozdíl od ČEZka/.

Byl to bůh náš vševědoucí, který vnukl nejvlivnějšímu Pražanovi, aby z místa nehody zdrhnul. Cizinka z dekadentně demokratické země špatně vyhodnotila situaci a řidiči Porche zastoupila cestu. A teď se stalo to, co by u řadového řidiče levného auta s kosočtvercem na přídi vedlo ke vznesení obvinění pro pokus o vraždu spáchanou se zbraní. Omámen vůlí boha sice slitovného, ale přísného, Janoušek prudce vystartoval a ženu srazil dozajista srozuměn s tím, že takhle cizinku připraví i o život....

Je jasné, že si Bůh řekl o velkou rybu. Vybral si Janouška.

Jestli ani v tomto případě nebude Grygárkem vyslyšen, rozlobí se opravdově.

Čtěte Bibli, vážení a neposlouchejte dlouhodobé předpovědi předvídající teplé jarní počasí.

Přijde POTOPA.
24. 03. 2012 | 17:04

Václav H napsal(a):

Josife /Visarionyči?? / u toho koloťuka se mýlíš. To zbohatnutí na akciích je neprůstřelné. Nikdo vám nemůže zabránit aby jste si koupil jakékoliv akcie, zvlášť když jsou levné.
Nikdo nemůže zabránit majiteli většinového podílu akcíí aby chtěl dokoupit zbytek akcií svého podniku, a to lze dělat jedině tak, že dáte poptávku na koupi, a to zpravidla na vyšší cenu než je aktuální současná. A nikdo se nemůže divit, že když někdo koupil akcie, které krátkodobě někdo poptává za násobně vyšší cenu než je vaše nákupní, že je prodáte.
Jediné co lze zjišťovat je kde vzal ten podnik, co zkupuje akcie, ten původní kapitál.
Naučte se alespoň základní pravidla, než něco napíšete. A jinak Koloťuka nechválím, prostě umí.
..
A ještě něco, Má smysl tuneláře pochytat, zavřít a nakradené vrátit. Hádat se kdo z nich je levičák a kdo pravičáík je dnes už ubohé, a vidět chybu jen u levicových, nebo svádět vše už 22 let na komunisty, už je opravdu hodně trapné
24. 03. 2012 | 17:31

zemedelec napsal(a):

Pane Lubas.
Výborné.
Normální člověk by řekl,tohle už nejde ututlat.Nejdříve Janoušek musel vystřízlivět,teď dolaďuje pravdomluvu a hledá nejlepší advokáty.Zřejmě nebyl T.Sokol na přijmu,tak musí čekat,protože Sokol zařizuje hladký návrat Pitra.Poslední varianta je,že se vyplatí a Kalousek mu to časem odpustí z daní.
PS.Myslím,že odbory ten datum demonstrace musejí přehodnotit a rychle.
24. 03. 2012 | 17:32

Karel napsal(a):

Podle mého názoru do vězení Janoušek skutečně nepatří, to ta vietnamka ta ho nabourala opila a ještě mu skočila pod auta. Taky to vidím tak, že to bylo na Janouška narafičeno tomu se 100% nic nestane, to strana a vláda nedovolí.
24. 03. 2012 | 17:38

Kryštof napsal(a):

A to se divím , že ten Janoušek nic neřídil . On malý český člověk totiž hrozně rád všechno řídí .....
A hlavně vždycky ví , co kdy kdo měl jako říct a taky si to píše o každým a kdyby něco nebo tak , tak tenhle notes zahodí a otevře si jinej ....
To ten notes toho malýho českýho člověka měl rudý desky se zkříženým vercajkem , tedy se srpem a kladivem , pak s třešinkama co je sežrali kosové , potom modrý desky s tím pechvoglem jak čumí do luftu se šťastnejma Klausozejtřkama , taky oranžový desky s růžičkou - to bejvaly taky takový památníčky nezletilejch dívek , ty rozumy tam obsažený byly taky kvalitativně stejný , akorát že tam bejval v těch oranžovejch památníčkách Oldřich Nový s Hugo Haasem a ne Paroubek se Sobotkou a s 13. důchodem , to je teda fakt .
V Česku to není o "Levicovejch" anebo "Pravicovejch" živlech , tady je to a vždycky bylo o čecháčkovské blbosti a lokajské zbabělosti .
O to statečněji se tady ovšem stavěly vždycky tribuny , aby se i Pánbu dozvěděl z těch velebně vlasteneckejch projevů , že jsou Češi ještě vyvolenější než Židi .
K čemu jsou vlastně vyvoleni , jste se vy a nikoliv Pánbu dozvěděli patřičnou formou na kádrovém oddělení , potažmo na výboru Zákl. organisace KSČ .
ODS , ČSSD , a jak se všechny ty abteilungy komediantů co předpovídaj na jarmarku šťastnou budoucnost a dávaj k tomu buřta za bůra s pivem za dvojku , furt je to jenom o těch věčně podělanejch a o to vždycky hubou aktivnějších čecháčcích - hlavně tam , kde se kontrolovala a kontroluje účast a míra uvědomělýho nadšení .
"Levice" , živly , Česko , občani ...., autor mě tím výčtem katastrof docela pobavil .
24. 03. 2012 | 17:52

Béda napsal(a):

Kdyštof,

Tradice - odpovědnost - prosperita Kalouska, pána s fajfkou, DRÁBka, Hegra a Vlasty Parkanové to všechno jistí. Ti jediní dovedou zemi ke světlým zítřkům na panském ve feudalismu. To jsou ti praví bojovníci s korupcí a antidinosauři.
24. 03. 2012 | 17:57

fiflena napsal(a):

Zatím co se tady někteří dohadují celkem zbytečně kde jsou větší rošťáci, jestli vlevo nebo vpravo, tak Janoušek, jak je u nás zvykem, je nejspíš v dávno přichystaném hnízdečku někde, kde naše zákony na něho nedosáhnou a nejspíš ani dosáhnout chtít nebudou. Nechce se mi věřit, že by na nějaký takový průšvih, i z jiných směrů, nebyl dávno a pohodlně za státní prachy připraven. Myslím, že Janouška co nevidět uvidíme, jak na nás bude cenit chrup z nějaké dálavy. No a další možnost je, že bude pořádně přiškrcen, protože toho mnoho ví a tou nehodou se dostal zákonu příliš blízko a mohl by něco prásknout.
24. 03. 2012 | 17:59

.Ivan Hochmann napsal(a):

Je to na pováženou ,když si zase dělají lidé srandu z policie, státní správy,justice.
Jako za komunistů!
To jsme dopadli.
***************
Využívám tohoto blogu a oznamuji jeho prostřednictvím serveru Centrum.cz :
Pokud nepřestanete opruzovat na domovské stránce a debilními a dokonce už s výbušnými reklamami,kde se člověk přímo lekne po explosi pitomého pojišťováka.
Všelijaké pohyblivé a skákavé reklamy zabírají už půl MÉ DOMOVSKÉ STRÁNKY a jejich blikání do očí a překrývání textů mě dokonce překáží v práci s počítačem.

Pokud nepřehodnoutí server Centrum.cz svoji koncepci k svému uživateli,během měsíce .......

Docela klidně přejdu k Seznamu.cz, nebo jinému serveru,který nepoužívá prasečiny uvedeného formátu a nebude mě zatěžko změnit poštovní a mailové adresy a zvyklosti.

Nazdar.Ivan Hochmann.
24. 03. 2012 | 18:01

ten, kdo se s blbcem hádat nebude, napsal(a):

Pro donal
A kdopak nám ty pány Nečasy naservíroval?

Ti zdivočelí svazáci, jak jim říkám já, jsou produktem komunistů, dokonce ani ne snad komunistů, ale normalizace.

Komunisty nepotřebujeme, ani ty rudé ani ty modré, potřebujeme normální lidi.
24. 03. 2012 | 18:37

donal napsal(a):

ten, kdo se s blbcem hádat nebude

cháááá a kde vemete ty normální lidi cháááá chcete mi nakecat že když budu volit ods,top,vv,cssd tak budu volit normální lidi chááááá

nevolit nehodlám to je nepříma podpora toho co tu máme

takže koho budem volit podle vás

každej má plnou hubu takových keců ale koho volit neřekne nikdo nich ja otevřeně říkam jdu volit KSČM ,bylo by zajímavý sledovat co by se dělo kdyby tady KSČM získala třeba 80% hlasů
24. 03. 2012 | 18:42

ujo napsal(a):

Já nejsem vůl ! Já jsem český občan .
24. 03. 2012 | 18:49

ten, kdo se s blbcem hádat nebude, napsal(a):

Pro donal.
A pročpak tu máme ty pitomce?
...
Kdybychom šli normálním vývojem, tak jsme normální (Rakousko, Švédsko), ale přes komunisty, je to ode zdi ke zdi, od svazáků k neo-svazákům, od otců Topolánka, Nečase k jejich synům, prostě tudy cesta nevede.
24. 03. 2012 | 18:51

donal napsal(a):

ten, kdo se s blbcem hádat nebude

ptal jsem se koho budem podle vás tedy volit???
24. 03. 2012 | 18:53

Špilas napsal(a):

A já su za teho Babáka co mu dali v té Prahe ve sklépku po čuni pazgřivcovi !
24. 03. 2012 | 19:06

kokoshka napsal(a):

Co to je vubec za spravedlnost když važenemu podnikatelu vleze do cesty nejaka Vietnamka na Volvu?Kolik znate vietnamskych žen co řidi Volvo?
Ta krava poškodi svoji nedbalosti luxusni Porshe Cayena,jezdi snad podle pravidel jak rikši v Hanoji a ješte skoči človeku pod kola jak vietkongovska partyzanka,jeden omylem z toho šoku a stresu misto zpatečky zařadi jedničku a ihned je z nej zločinec,brzo budeme tolerovat na silnicich islamske teroriste a ruske zbohatlici,když se nam tady roztahuje vietnamska mafie co bohatne na pestovani marijanky?
24. 03. 2012 | 19:13

kokoshka napsal(a):

Moje žena nema Volvo,moje žena vubec nema řidičak a proto nepřekaži važenym lidem jezdit ve svem Porshe tak jak uznaji za vhodne!
24. 03. 2012 | 19:16

Jerry napsal(a):

Je hluboké nedorozumění spojovat jakkoliv ODS s těmito věcmi. Nebyl-li zločin prokázán u soudu, je obviněnný nevinnen a jakékoliv spojování s ODS je tedy zcela falešné. Byl-li skutečně odsouzen, pak zcela jistě nebyl poctivým členem ODS pracujícím nezištně pro dobro ostatních, a pak ho také nelze spojovat s touto stranou, neboť to není typický člen. To je takzvané české pojetí samoočisťovací schopnosti demokracie. Pokud by to však přece jen vypadalo jako provinění ODS, pak jde jistě o výsledek tzv. politických a mediálních hrátek, a je z toho zase venku. A kdyby pak bylo opravdu zle, tak šéfové oznámí, že se samoočistili sami a budou opravdu rozlobeni na každého tupě se znovu tázajícího žurnalistu. To je prostě nevinna zajištěná na příštích sto let, s tím není možné hnout.
24. 03. 2012 | 19:22

petr napsal(a):

že 99,9 procenta českých občanů nežije v demokracii, to vyplynulo z odposlechu PRAŽSKÉHO kmotra, jednoho z mnoha, jak? resp. obdivuji jak si ceníte Janouška, že jeden tenhle pražský týpek by dokázal změnit slovo demokracie i pro nás mimopražské... jako by jste si nevšiml doteď daleko větších šíbrů:)
24. 03. 2012 | 19:26

Vandal napsal(a):

kokoschka

vietnamka neznala ten vtip o džigitech, jak jezdí v Moskvě na červenou. To jeli dva v Moskvě, a přijeli ke křižovatce, kde svítila červená. Řidič šlápl na plyn, a užaslému známému říká, že džigiti jezdí zásadně na červenou. Na další křižovatce svítila zelená a řidič zastavil. Známý se ptá, proč nejedeš? A řidič říká - no co kdyby jel nějaký džigit?
24. 03. 2012 | 19:26

kokoshka napsal(a):

Buwol:
Presumpce neviny-to Vam nic neřika?
Vidim,čucham človečinu-když v Belorusku popravili dva teroriste,atentatniky v metru tak EU vyhlasila vuci režimu Lukašenka dalši sankce,kdyz chrabre vojaci Sarkozyho zastreli ve svem byte človeka bez dukazu,bez vyšetrovani,bez advokata a bez rozsudku soudniho tribunalu je to košer,a vy se ani neobtežujete protestovat proti policejni brutalite!
24. 03. 2012 | 19:29

cuckold napsal(a):

Co to meleš nepříčetný Kokokoshko ?
Sarkozy s Janouškem , metro , teroristi .
Že ty seš výplod Paroubkova sexymozku , ten taky ví všechno nejlíp , tedy až po Marťanech .
24. 03. 2012 | 19:40

Midori napsal(a):

Naivně jsem si myslel, že řidič, který "nadýchá", by mohl jít do džeilu.
No jo, padni komu padni, že svazáku se síťovkou.
24. 03. 2012 | 19:45

hans napsal(a):

Na janouška a ostatní levicové živly by měli mít právo nadávat jen pravičáci. Ti se ovšem v ČR prakticky nevyskytují. Lži a zlodějny jsou odpradávna atributy levice, jen levičáci chtějí neustále peníze těch druhých. W. Churchill by vám to vysvětlil, čecháčkové - levej národe :-)))
24. 03. 2012 | 20:00

Acidburn napsal(a):

Zajímavý článek, až na jednu poměrně zásadní chybu - totiž, že nepříčetnost vyvolaná ožráním se mne nezbaví trestní odpovědnosti - pouze dojde k tomu, že nejsem souzen za trestný čin, dejme tomu, těžkého ublížení na zdraví, ale za trestný čin opilství, kde je sazba až osm let (pokud ne víc) a který je široce konstruován právě proto, aby pod něj šly podřadit i relativně závažné trestné činy.

Obhajoba ve stylu: chudák pingl, zhroutil se z tlaku médií a hráblo mu v kuli by výborně fungoval v USA, relativně slušně třeba v Británii. Ale v České republice to fungovat nebude - tedy, rozhodně ne samo o sobě, budou potřeba posudky znalců - bude Janoušek riskovat místo basy cvokhaus? Možné to je, ale vzhledem k tomu, že zdrhnul, mám dojem, že je stále příčetný.
24. 03. 2012 | 20:02

Jáchym napsal(a):

-Roman Janoušek nebyl opilý.
-Opilý byl policista, který mu nechal dýchat do balonku.
-Jen totálně opilý policista -nebo policist,který nezná Romana Janouška, je schopen bez písemného povolení p. Nečase či Václava Klause obtěžovat tak vysoce postaveného prostředníka mezi ODS a tím, čemu se křivě a nepochopitelně říká organizovaný zločin.
-Naměřená hodnota alkoholu byla způsobena tím, že p. Janoušek vdechoval výpary z dechu policistova.

-organizovaný zločin u nás z principu existovat nemůže: K tomu, abychom někoho mohli beztrestně nazvat zločincem, musí být v právním státě nejprve odsouzen.
-Aby byl odsouzen, musel by jej nejprve odsoudit soud.

-Soudce, který by odsoudil p. Janouška nebo jemu podřízené politiky, by musel sám sebe prohlásit za podjatého: Který nepodjatý soudce by si byť i jen na okamžik dokázal představit vinu člověka, kterého dlouhá léta poslouchají nejvyšší špičky našeho politického života?

-Národ žádá co nejpřísnější potrestání drzé sebevražedné atentátnice, která se pokusila zabít p. Janouška prostřednictvím infarktu,jenž měl být následkem leknutí.
-Doporučujeme okamžitý převoz a doživotní internaci této zjevné mezinárodní teroristky asijského původu mezi ostatní nebezpečné globální teroristy na základně Qantanamo!

Roman Janoušek na Hrad!
Václav Klaus a Václav Havel nalezli v jeho osobě důstojného nástupce !

*****
(autor děkuje všem nedostižným Hovenovým klonům,zvl.Kuchařovi, za argumentační inspiraci)
24. 03. 2012 | 20:07

Radkin Honzák napsal(a):

siven napsal(a):
Slavata, Martinic, i Fabricius se naučili létat i za daleko menší provokace, než nyní předvádějí kalous ušatý podšitý a vládní nečas...

Jednu věcnou připomínku: Slavatovi, ani Martinicovi se v podstatě skoro nic nestalo, nejvíc se namlátil písař, který k tomu přišel víceméně nevinně.
24. 03. 2012 | 20:09

Vandal napsal(a):

acidburn

nic takového Janouškovi nehrozí, šlechta do basy nechodí, na ně se zákony pro plebs nevztahují. Vsadím krk, že mu to projde, a nedostane ani podmínku. Tak to přece u nás chodí, ne?
24. 03. 2012 | 20:10

site napsal(a):

možná by bylo pěkné vypsat kurzy na to, jak se soukmenovec janoušek dle strážce práva sokola zachová.
výše zmiňované postupy jsou kvalitní, ale sám tipuji že prostě zmizí a ani mu nedokážou obvinění předat. v cizině ovšem bude skákat po tenku, neb si samosebou nic nenaspořil

snad mu helfnou rytyg se svými melody boys, ev. pidipavka svým stavebním spořením

uznejme ovšem všichni, že jsou to falešná slovíčka a mediální štvanice
24. 03. 2012 | 20:45

volby napsal(a):

Nic nového. Již "STAŘÍ ŘÍMANÉ" věděli: "Zločin, státní moc, peníze a státní ideologie, se vodí za ruce.
Jaké divení?
24. 03. 2012 | 21:10

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem řadu hrubě urážlivých a nadávky obsahujících textů, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
24. 03. 2012 | 21:40

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

Strana "občanů a demokratů" zde.
Demokratická republika Kongo zde.
Pokládám si vážně otázku, co dělat?
Koupit si zbraň či několik?
Zlepšit se podstatně v cizích jazycích a opustit zdejší tlupy gangsterů a mlčících?
Opancéřovat svoje vozidlo?
Kolegové, poraďte.
24. 03. 2012 | 21:51

volby napsal(a):

Pavle, neznám cestu jinam, dejte řešení.
24. 03. 2012 | 22:03

Salašári napsal(a):

To je bomba: jak začal stoupat počet nespokojených s vládou a projevilo se to v blozích, Aktuálně je hned schovalo až do třetí podúrovně stránek. To se to teď bude vybírat jedna radost...
24. 03. 2012 | 22:06

mb napsal(a):

jak dlouho ještě ... ???

adekvátní reakce by byla ...

kdyby sám pan stejskal kapitálkama napsal blog ...

o tom, jaké jsou to příšerné sv.ně a že to volá do nebe...

ode mne to tak nevyzní ... ale od obránce mravopočestnosti jo ...

přece to nemůžeme snášet věčně ...
24. 03. 2012 | 22:18

Buwol napsal(a):

Stejskale, vy jste neskutečný ubožák a jestli se tímhle mazáním živíte, tak by vám neměla dát žádná slušná ženská, ani vaše stará ..
24. 03. 2012 | 22:19

dix napsal(a):

A teď ještě ke všemu nějaký uličník namaluje Janouškovi tykadla .
To už aby se ten Stejskal z toho všeho úplně pomátnul , až bude po Praze lítat s kýblem a hadrem a mazat je , aby to nenarušovalo věcnou a slušnou diskuzi .
24. 03. 2012 | 22:28

JaS napsal(a):

K největšímu průšvihu došlo v okamžiku, kdy se policajti jali pronásledovat bezohledného řidiče, který srazil a zranil ženu - muselo v nich pořádně hrknout, když ho dohnali a ukázalo se, že je to jejich kmotr. Kdyby to bývali věděli včas, tak museli přece vědět, že ta paní se pokoušela převrátit jeho Porsche na střechu a on se musel bránit. A ten balónek by vůbec nepřipadal v úvahu - takhle budou muset vyhlásit, že balónek byl vadný (patrně už předtím použitý nějakým opilcem)
24. 03. 2012 | 22:30

dix napsal(a):

Buwole , nenarušuj tady slušnou a věcnou diskuzi nebo ti Stejskal kromě vymazání sebere i toho plyšovýho medvěda co se s ním po večerech muckáš pod dekou !
24. 03. 2012 | 22:40

realista napsal(a):

JaS
Hlavně , že to nebyl už použitý prezervativ , protože ten nafukovat není nic hezkého ani u sociálních demokratů .
24. 03. 2012 | 22:47

vietcong napsal(a):

Lubasi
Nevím, kterou stranu jste v posledních volbách obdařil svou přízní. Pravděpodobně, jako 99,9% ostatních voličů některou z nastrčených systémových partají, ať parlamentní nebo mimo.
Vsadím boty, že jste jako já a dalších 7 zodpovědných občanů nevolil Pirátskou stranu.
Moje ruce jsou čisté. Jak vaše?

PS: V Německu preference Pirátů narostly už na 9%.
Piráti zatím ještě nemají moc jasno, ale jsou jediní, kdo jsou ochotni systému alespoň v něčem oponovat.
To co nám (a tím nemyslím blazeované spoluobyvatele hlavního města) brzo vybouchne do xichtu nebudou nějaká autorská práva. Půjde o koncept vlastnictví an sich. Starý Locke bude muset definitivně jít prd.t do hlíny.
24. 03. 2012 | 22:55

DL napsal(a):

Pane Stejskale, ne, na Béma pět chválu nikdy nebudu. To individuum si zaslouží pouze hrubě urážlivé texty a nadávky. A může být velice rád, že se bohužel nezmůžeme na nic jiného. Jak vypadá korektní debata o jedinci, jenž nikdy neudělal nic korektního?
24. 03. 2012 | 23:32

Inci napsal(a):

Zlatej Janoušek , prokázal zbytečnost hned několika institucí a voleb ...

- funkce primátora hl.m. Prahy je funkce pouze ceremoniální a tudíž není třeba vyhlašovat volby do zastupitelstva jelikož stejně vše vyřeší Janoušek se sekretářkou , nebo spíš s komorníkem ...
- BIS je neskutečně drahá zbytečná instituce zvyšující státní dluh a přidělávající našim premiérům práci ... premiér musí každé ráno cpát nejmíň tři hodiny do skartovaček zprávy a vývody z BIS ...
- LČR , VZP a Pražskej magistrát lze sloučit do jedné organizace ... Janoušek to zvládne ...
- vlastně všechny volby jsou zbytečné ... stejně nám bude vládnout Janoušek ...
- I Klaus je možná Janoušek ...
25. 03. 2012 | 00:00

kočka šklíba napsal(a):

Já se jen bavím jak nicky, které ze zdejších blogů známe jako pravouny a jejichž vzory se nyní pomocí i tak profláknutým mainstremem jako je MFD, ukázaly jako nejhorší ošklivá káčátka vůbec nechápou ironii.
No není divu, ono mít slovník šlapky z E55 již o něčem svědčí že? :D. A další, není jich moc, ještě se totiž pravouni nevzpamatovali ani pod jedním blogem :D, se snaží stále trapně poukazovat na Grosse. No tak je to jasné, prostě těch užitečných idiotů má ODS stále dost, a ptz to ví, tak se také tak chová. Vždyť toho másla na hlavě má odéeska už za ta léta tunu ;) a stejně se najdou alternativní inteligenti, nebo stejná ošklivá káčátka, která přisátá více méně na cecíky státu, a nebo tak blbá, že je pořád budou volit ;).

Editore , vyjadřuji se správně? Je to pořád v rámci vašeho vymezení slušného prostoru pro slušnou debatu? Pořád nesmíme nazývat gaunery pravým jménem? Tedy gaunery vašemu srdci blízkými, nebo vašemu zaměstnavateli ;). Jinak samozřejmě název jiných stran jako špína povoleno, to vím. Takže lze už konečně nazvat odéesku odesáckou špínou? Nebo skutečně, až člen nebo kmotr vodící ODS na nitkách, někoho v přímém přenosu zavraždí, budeme moci ho nezvat vrahem? Gaunerem. Prosím o vymezení dalších mantinenelů ;).
25. 03. 2012 | 00:44

Memo napsal(a):

Milí levouni, brzděte! Uvědomte si, že útoky na Janouška, jeho dehonestací či hrozbami trestního stíhání dosáhnete pouze toho, že tento významný podnikatel se odstěhuje někam do daňových rájů.
Zůstanou po něm akorát další nezaměstnaní a lidé na ulici. Tak si dobře rozmyslete, co vlastně chcete!
25. 03. 2012 | 01:02

Inci napsal(a):

To není demokracie , to je tragikomédie ...

Ani v nejhorším snu bych nečekal , že nejsilnější pravicová strana ODS vykáže víc důvodů k zákazu činnosti než komunisti ... :-(

ODS a VV vykazují všechny známky protidemokratického zločinného spolčení s kriminálním podtextem ...

A válečník proti nedemokratickým stranám v parlamentu senátor Štětina trapně mlčí ...

Štětinu asi také platí Janoušek ...
25. 03. 2012 | 01:06

otokar napsal(a):

To Kočka Š.
marně se dovoláváte objektivity u dvorního odklaněče myšlenek, kdyby ctil pravdu, už by tu nebyl.
mě situace připadá jako spiknutí homosexuálů vůči zemi české a to za účelem získání nadstandardního postavení ve společnosti vč. využívání zdrojů.
Snad to přečtete dřív, než to bude smazáno.
25. 03. 2012 | 06:03

Maximus napsal(a):

Memo napsal(a):
Milí levouni, brzděte! Uvědomte si, že útoky na Janouška, jeho dehonestací či hrozbami trestního stíhání dosáhnete pouze toho, že tento významný podnikatel se odstěhuje někam do daňových rájů.
Zůstanou po něm akorát další nezaměstnaní a lidé na ulici. Tak si dobře rozmyslete, co vlastně chcete!

Člověče, Vy nevíte která bije. Janoušek moc lidí nezaměstnává a nikdy nezaměstnával. Ty jeho firmičky za kterými byl skryt jako Prominecon, ECM a další byl většinou jen tunel na veřejné peníze. No a Vaše tvrzení, že to je významný podnikatel rovněž není pravda, je to významný zloděj, to jo. Fakt se vzpamatuje Vy pravoune, ale spíše hlupoune. Jinak u jeho posledního extempore je to pro něj velmi zlé. To, že si nenechal odebrat krev po nehodě sice znamená, že nebude jeho lapení policisty kvalifikováno jako trestný čin, ovšem u najetí do řidičky a neposkytnutí první pomoci a ujetí od místa nehody to nejde jinak kvalifikovat než jako trestné činy, tady už to nejde jinak nastavit a zamést a chlapec má problém, páč o tom veřejnost ví a také to sleduje a to se nedá zas tak protahovat. Spíše to vidím, že Krejčíř bude mít na Seychelech nebo vlastně nyní v JAR nového kámoše. Ono totiž tyto trestné činy nejdou stáhnout pod 2-4 roky ani náhodou.
25. 03. 2012 | 06:44

Maximus napsal(a):

Ještě dodatek.
Nestačím se divit, jak spousta hlupáků si myslí, že když se někdo dostal fintami a podvody k penězům a majetku, že je významný podnikatel skoro jako třeba Baťa apod. Houby s octem, naopak tyto lidi ožebračili ostatní občany a jsou přesně za tím, že u nás jsou současné platy při výkonnosti ekonomiky ČR vůči předním zemím EU místo v poměru 3/4 na úrovni 1/3! Ty ukradené a rozkradené peníze v ekonomice prostě chybí! Tady nejde o levounství nebo pravounství, ale o základní fakt. A kdo to nechápe je prosťáček. Jen část těch co se v Česku dostala k miliardám korun, se zde snaží tyto majetky zhodnocovat standardním slušným podnikatelským způsobem, pár takových je, ale netýká se to automaticky všech ani náhodou.
25. 03. 2012 | 06:53

BK napsal(a):

Ono nebude tak zle, kotě!
Stačí přesvědčit ovčany, aby si zodpovědně zvolili na Hrad modrou Šmoulinku nebo paní Livii(přinejhorším Přemka Sobotku), bude amina pro VIP demokraty a jsi z toho venku.
25. 03. 2012 | 08:39

policak napsal(a):

Od kdy je Janoušek v ODS?
25. 03. 2012 | 08:56

Yosif K napsal(a):

Maximus napsal(a):
To, že si nenechal odebrat krev po nehodě sice znamená, že nebude jeho lapení policisty kvalifikováno jako trestný čin, ovšem u najetí do řidičky a neposkytnutí první pomoci a ujetí od místa nehody to nejde jinak kvalifikovat než jako trestné činy, tady už to nejde jinak nastavit a zamést a chlapec má problém, páč o tom veřejnost ví a také to sleduje a to se nedá zas tak protahovat. Spíše to vidím, že Krejčíř bude mít na Seychelech nebo vlastně nyní v JAR nového kámoše. Ono totiž tyto trestné činy nejdou stáhnout pod 2-4 roky ani náhodou.
25. 03. 2012 | 06:44
Predpokladam ze MEMO psal ironicky. Taky bych rad videl ze Janousek pujde sedet, ale je mozne ze se proste presune do JAR - penez na to ma dost.
Svinstva ovsem nekonci u ODS. Dobre si pamatuji, jak CSSD hajila Kavana, ktery vysel z rozbiti tri aust na parkovisti s vymluvou, ze si natrel krk Alpou. Ktery mel po sejfech nekolik milonu spinavych poenz. Ktery zamestnaval a hajil defraudanta z kausy cesky dvur a najimatele najemnych vrahu Srbu. Atd atd. V

Cesku je to takovy system - nejuspesneji policista a statni zastupce je ten, ktery nic nevysetri - ani napravo ani nalevo.
25. 03. 2012 | 09:00

Yosif K napsal(a):

Lahudka pro pratele svedskeho socialismu:
Svedsko ktere si socialni stat mohlo dovolit jej musi odbouravat, v Cesku, ktere si socialni raj nemuze dovolit, jej hlupaci chteji budovat:

Švédsko pobouřila akce levicových aktivistů, kteří uspořádali tzv. Safari třídního boje. Na vyhlídkové jízdě Stockholmem ukazovali rozdíly mezi příbytky chudých a vilami boháčů. Akcí chtěli upozornit na fakt, že pravicová vláda přiškrtila dlouhá léta hýčkaný systém sociálního státu.
Autobus vypravený hnutím Allt at alla (Všechno všem) nejdřív projel čtvrtí na jihu Stockholmu, kde je deset procent obyvatel závislých na sociálních dávkách. Zájezd poté zamířil do přístavu plném nablýskaných jacht a luxusní čtvrti honosných vil.

"Rozdíly v těchto dvou oblastech byly naprosto zřejmé," vysvětlila smysl akce jedna z organizátorek Anna Svenssonová. "Chtěli jsme lidem ukázat, kde je skutečné centrum peněz a moci," dodala osmadvacetiletá aktivistka.

Organizace lákala na zájezd po "ghettu bohatých" sloganem "Pěstujte svoji třídní nenávist". Média akci kritizovala, například komentátor listu Dagens Nyheter ji označil za "nebezpečný experiment v skupinové nenávisti."

Zájezd se nelíbil ani obyvatelům navštívených čtvrtí. "Chovají se k nám jako k zvířatům," svěřil se televizi jeden z nich. Aktivistům se ale podařilo Švédy zaujmout a donutit je k zamyšlení, jak se jejich země za poslední léta změnila.
Konec socialistického ideálu

Podle Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OECD) se ve Švédsku za posledních 15 let prudce zvětšily rozdíly mezi bohatými a chudými. Nůžky sociální nerovnosti se rozvírají nejrychleji ze všech čtyřiatřiceti členských zemí OECD a čtyřikrát rychleji než v USA.

Švédsko bylo dlouhá léta ideálem, na který socialistické partaje po celé Evropě lákaly voliče. Příjmy z vysokých daní dotovaly štědré sociální dávky a nemajetní lidé si na účet boháčů žili tak, že jim nezaměstnaní v jiných zemích mohli jenom závidět.

Tržní reformy v posledních dvaceti letech mnoho změnily, skutečný bod obratu ale nastal v roce 2006, kdy sociální demokraty vystřídala u moci středopravicová vláda a slíbila starý sociální systém upravit.

Snížila daně z příjmu a prodala část státního majetku. Sociální výdaje jako penze a podpory v nezaměstnanosti se oproti začátku 90. let snížily téměř o třetinu na 13 procent HDP. Majetní Švédové se ale díky daňovým reformám a liberalizaci trhu s nemovitostmi stali ještě bohatší.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/ve-svedsku-rychle-pribyva-chudych-dr6-/zahranicni.aspx?c=A120323_152704_zahranicni_aha
25. 03. 2012 | 09:02

mb napsal(a):

maximus vy jste patrně nerozpoznal memovu ironii ...
25. 03. 2012 | 09:24

Maximus napsal(a):

Yosif K
Pane kolego, Vy jste snad pomatený, ono totiž čistě matematicky, když máte 80 a máte to snížit na 60 je rozdíl, než když máte 20 a chcete 40! Švédsko z jejich sociálního modelu má z čeho ustupovat, ale Vám to nikdy nemůže dojít, páč když slyšíte soc.dem. apod. tak vidíte rudě jak ten býk ve španělské koridě. Spoustě našim pseudo pravounům nedochází základní postulát dobře hospodařící ekonomiky, že balík vytvořeného produktu, financí státu musí být neustále rozdělován podle zásluh a pokud je to možné, tak se peníze musí dostat ke všem lidem. Samozřejmě určité zásluhové diference tam musí být. Pokud je dosaženo zahušťování natolik, že dochází k obrovské polarizaci majetku, tak je na problémy zaděláno a vždy v historii lidstva to končívalo valkami a násilím!
Fakt si to nechte projít hlavou, Vy velkopodnikateli!
25. 03. 2012 | 09:33

Maximus napsal(a):

mb
Jestli to byla od nema ironie, tak dost nepovedená, u jiného článku už jsem narazil na ospravedlňovatele Janouška a nejraději bych toho trotlíka přetáhnul latí...
Janoušek s Bémem se napakovali na převodu majetku Prahy do firem jako Navatyp, Prominecon, ECM aj. daklších. V jejich pařátech skončila spousta mateřských školek, jeslí aj. objektů v Praze a nyní to pronajímají jiným firmám popř. jsou z toho ubytovny pro Ukrajince apod. Leccos o tom vím, ale raději nepovím, to už smrdí kriminálem nebo krchovem...
25. 03. 2012 | 09:38

PK napsal(a):

To Salašári

Taky si myslím že to je reakce na zvyšování napětí ve společnosti a za tímto tech. opatřením je snaha otupit kritiku rozhořčených občanů
25. 03. 2012 | 09:58

mb napsal(a):

hm...

když to víte a nepovíte, tak jste zbabělý občan přizdisráč ...

a též vaší zásluhou nám tito kmotři vládnou ...

mějte hezký den ....
25. 03. 2012 | 09:59

MA-FU napsal(a):

pane autore

Vy píšete v nadpisu: Janoušek byl nepříčetný a neřídil.

Já už to taky četla,že neřídil,když uíkal parkem-pomáhal chytit člověka,který řídil ale mu utekl, tak to je.
25. 03. 2012 | 10:30

Kuchař napsal(a):

Pane Lubas, levicové živly ať se klidně radují. Mají minimálně stejně másla na hlavě, jako ty pravicové.

Vaše snaha udělat z toho stranický problém svědčí o tom, že Váš mozkomíšní mok již vysychá.
25. 03. 2012 | 10:49

antiovce napsal(a):

Yosif K
"Svedsko ktere si socialni stat mohlo dovolit jej musi odbouravat, v Cesku, ktere si socialni raj nemuze dovolit, jej hlupaci chteji budovat"

Čemu říkáte "sociální ráj" a kdo ho chce budovat?
Jestli je podle vašeho názoru sociální stát přežitek tak fajn, já si to nemyslím. Pak ale nevím proč ode mne tzv. pravicová vláda vybírá peníze na sociálno??

Ještě pro vaši informaci - Klaus měl příležitost při trasformaci ze socialismu na kapitalismus převést vyplácení starobního důchodu ze státu na soukromé pojišťovací společnosti, jak je v ostatních kapitalistických státech zvykem. Proč to neudělal?
25. 03. 2012 | 11:16

antiovce napsal(a):

Kuchař
co budete dělat s tím novým průserem, jaké máte instrukce z ústředí modrých strak?
25. 03. 2012 | 11:18

PK napsal(a):

nejlepší teď bude když po posledních událostech ty dva nesmiřitelné rivaly KSČM a ODS zrušíme(zakážeme) současně.Ty první za marasmus způsobeny v minulosti a ty druhé za mafiánské praktiky v politice v současnosti.Pana presidenta-ten asi taky co jeho pol.počínání sleduji přes 20 let nemá svědomí moc čisté-ale už bych ho z úřadu nevyháněl,rok uteče jak voda je třeba se zaměřit na podstatnější záležitosti.Nakonec zatím o sebe vůbec nedal vědět a to už nám superaféra probíhá šestý den.Má to teď asi těžké ten Bémův obdivovatel...
25. 03. 2012 | 11:19

donal napsal(a):

no už to tady spousta lidem začína docházet že tak jak se to vede to nepujde dál je to cesta do pekel vydlážděná stranami ods,top,vv,cssd,oda,unie,kdu

zajímalo by mě co by se dělo kdyby při volbách získala KSČM třeba 80% hlasů

o reakce placené špíny diskuterské nestojím
25. 03. 2012 | 11:27

Grandmaster napsal(a):

Yosif K,
aby bylo jasno - ta akce 'Safari tridniho boje' nebyla organizovana levicovymi aktivisty, ale ryzimi stoprocentnimi revolucnimi komunisty! To je trochu rozdil.....
25. 03. 2012 | 11:36

Kuchař napsal(a):

antiovce:

Přeplácnem ho nějakým levicovým průserem. Třeba privatizací SHD.
25. 03. 2012 | 11:45

Kuchař napsal(a):

donal:

Tak blbej tenhle národ zase není. Já bych ten počet pitomců odhadoval tak na 20 %. To znamená, že v nejlepší případě by komunisti společně s dělnickou fašistickou stranou mohli dostat max. 20%.
25. 03. 2012 | 11:49

Yosif K napsal(a):

Václav H napsal(a):
Josife /Visarionyči?? / u toho koloťuka se mýlíš. To zbohatnutí na akciích je neprůstřelné. Nikdo vám nemůže zabránit aby jste si koupil jakékoliv akcie, zvlášť když jsou levné.
Nikdo nemůže zabránit majiteli většinového podílu akcíí aby chtěl dokoupit zbytek akcií svého podniku, a to lze dělat jedině tak, že dáte poptávku na koupi, a to zpravidla na vyšší cenu než je aktuální současná. A nikdo se nemůže divit, že když někdo koupil akcie, které krátkodobě někdo poptává za násobně vyšší cenu než je vaše nákupní, že je prodáte.
Jediné co lze zjišťovat je kde vzal ten podnik, co zkupuje akcie, ten původní kapitál.
Naučte se alespoň základní pravidla, než něco napíšete. A jinak Koloťuka nechválím, prostě umí...
A ještě něco, Má smysl tuneláře pochytat, zavřít a nakradené vrátit. Hádat se kdo z nich je levičák a kdo pravičáík je dnes už ubohé, a vidět chybu jen u levicových, nebo svádět vše už 22 let na komunisty, už je opravdu hodně trapné
24. 03. 2012 | 17:31
Pane Vaclave - ma to jednu vadu - podivejte se do OZ. Jsou akcie verjene obchopdovatelne a akci verejne neobchpodvatelne. Jsou podily minoritni a podily majoritni.
Podil minoriutynio ve spolecnosti s bverejne neobchodovatelnymi akcimi je vetsine lidi na h...no, ovsem pokud to jnejsou sikovni maldi pratele proeltariatu s vyucnim lstem na otukavani zeleznicnich kol, kteri te same spolecnosti zajistoli monopoilni prava na dovoz elektyriny z Ukrajiny.
Jak kdysi napsal David Thoreau - neprime dukazy mohou byt presvedcive - naprikmlad kdyz v kyblu mleka najdete pstruha. V civilizovanem state by Kolotuk dostal 4-6 let a zisk by mu byl zabaven. Vygooglujte si za co dostala 1 rok natvrdo Martha Stewart - proti Kolotukovi poctiva zena.

Vas postoj jasne indikuje, proc socialni utopiste neustale ziskavaji v CR okolo 50% hlasu. Jsou to sice taky svine, ale odpusti na 30 Kc u doktora - nekteri proletari pak lzou sami sobe ze socdemaci nejsou svine ale ze jsou jen "sikovni" - aby se necitili jako paka ze se dali nachytat na 30 Kc u doktora.

Na zaver spatna zprava pro obdivovatele stedreho socialniho statu svedskeho tyypu - ve Svedsku stedry stat skoncil....
Svedsko ktere si socialni raj mohlo dovolit jej musi odbouravat, v Cesku, ktere si socialni raj nemuze dovolit, jej hlupaci chteji budovat:

Švédsko pobouřila akce levicových aktivistů, kteří uspořádali tzv. Safari třídního boje. Na vyhlídkové jízdě Stockholmem ukazovali rozdíly mezi příbytky chudých a vilami boháčů. Akcí chtěli upozornit na fakt, že pravicová vláda přiškrtila dlouhá léta hýčkaný systém sociálního státu.
Organizace lákala na zájezd po "ghettu bohatých" sloganem "Pěstujte svoji třídní nenávist". Média akci kritizovala, například komentátor listu Dagens Nyheter ji označil za "nebezpečný experiment v skupinové nenávisti."
Zájezd se nelíbil ani obyvatelům navštívených čtvrtí. "Chovají se k nám jako k zvířatům," svěřil se televizi jeden z nich. Aktivistům se ale podařilo Švédy zaujmout a donutit je k zamyšlení, jak se jejich země za poslední léta změnila.
Konec socialistického ideálu
Podle Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OECD) se ve Švédsku za posledních 15 let prudce zvětšily rozdíly mezi bohatými a chudými. Nůžky sociální nerovnosti se rozvírají nejrychleji ze všech čtyřiatřiceti členských zemí OECD a čtyřikrát rychleji než v USA.
Švédsko bylo dlouhá léta ideálem, na který socialistické partaje po celé Evropě lákaly voliče. Příjmy z vysokých daní dotovaly štědré sociální dávky a nemajetní lidé si na účet boháčů žili tak, že jim nezaměstnaní v jiných zemích mohli jenom závidět.
Tržní reformy v posledních dvaceti letech mnoho změnily, skutečný bod obratu ale nastal v roce 2006, kdy sociální demokraty vystřídala u moci středopravicová vláda a slíbila starý sociální systém upravit.
Snížila daně z příjmu a prodala část státního majetku. Sociální výdaje jako penze a podpory v nezaměstnanosti se oproti začátku 90. let snížily téměř o třetinu na 13 procent HDP. Majetní Švédové se ale díky daňovým reformám a liberalizaci trhu s nemovitostmi stali ještě bohatší.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/ve-svedsku-rychle-pribyva-chudych-dr6-/zahranicni.aspx?c=A120323_152704_zahranicni_aha
25. 03. 2012 | 12:29

český maloměšťák napsal(a):

vico
" Duo bavičů " - budu hádat :

Yosif K a Kuchař ?
------------------------------------
P.S. Teraz súdruhovia, vo velmi tažkej dobe - kedy nás - pctivých mafi...ehm straníkov, osočujú živly jak z ulice, tak aj zo Snemovny - teraz , súdruhovia, je najvyšou priorítou volať po kludu na prácu. Potrebujeme klud na prácu, súdruhovia, na prácu nad reformami, na prácu pre našich kmotr...eh, pre náš lud.

Za všetko zlé , súdruhovia, sú zodpovedné vlády ČSSD - aj za to, že Béma riadil Janoušek. To všetko si objednal Kočka - Janoušek totiž trpí tkzv. karuselofíliů / nutkavá neuroza stále jeszdit na kolotoči/ - bola iba zneužitá tato zlá choroba - takto zneužili bolesti a hendíkepu nešťastného človeka.
Poctivého občana aj kamaráta.
Súdruhovia - nenechte sa zmást médiami - predsa byste neverili, že náš Mareček albo ktokolvek iný by mohli zasáhut do výberu šéfa VZP v Prahe.
To sú iba zlé pomluvy.

Súdruhovia - musím končit.
Kočka slúbil, že ma dnes nechá prejet sa v novom žlutom Cadillacu. Dvakrat tam a trikrát zpat. Aj s muzikú !

Nech žijů naše reformy ! Nech žije Kalousek aj jeho drábci !
Frčím, súdruhovia....
25. 03. 2012 | 12:33

Grandmaster napsal(a):

Yosif K,
nejste komunist? V kazdem pripade se vyjadrujete jako takovy.
A ponevadz jste zpravu o 'levicovych aktivistech' napsal jiz dvakrat, jsem nucen vas jeste jednou opravit - levicovi aktiviste jsou stoprocentni ryzi revolucni komuniste, takze jejich 'akce' nemuze normalni soudni clovek brat vazne. A tudiz se neda brat vazne ani vase povidani o Svedsku.
25. 03. 2012 | 12:55

antiovce napsal(a):

Kuchař
a čím přeplácnete pravicové privatizační průsery?

"Tak blbej tenhle národ zase není. Já bych ten počet pitomců odhadoval tak na 20 %" - jo to máte pravdu, odpovídá to procentům skalních voličů ODS.
25. 03. 2012 | 13:22

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý a nadávky obsahující text, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů

P.S. Pane DL, nejde o to, že by zde měl někdo kohokoliv chválit za to, co je zjevně odsouzeníhodné. Naprosto chápu pobouření Vaše i dalších nad chováním celé řady lidí resp politiků či lobbistů (a sdílím je). Nicméně pokud zde nechám ventilovat frustrace (často zcela oprávněné) sprostotami, nadávkami a hrubými urážkami, tento prostor jako fórum pro výměnu názorů skončí. Nejdřív sem přestanou chodit ti, kterým je určen především (tedy ti, které podobný styl od debaty odrazuje), přestanou sem psát i autoři blogů, a protože zůstanou jen ty nadávky, sprostoty a hrubé urážky, tak jej můj zaměstnavatel zruší zcela (není v jeho zájmu poskytovat k něčemu takovému své stránky stránky, za které nese i právní zodpovědnost). Pokud někdo chce někoho nazývat "hovadem, špínou, šmejdem, blbem" a já nevím čím, jistě najde uplatnění na mnoha jiných serverech. Tady ne. Takto se zde diskurs, pro něž jsou tyto stránky určeny, nepovede. Snažím se to vysvětlovat už více než pět let (pochopení je dost individuální) a budu to vysvětlovat tak dlouho, dokud to mého zaměstnavatele či mne nepřestane bavit (a já tudíž půjdu něka jinam). Pak se to možmá nějak změní. Do té doby ne.
25. 03. 2012 | 13:29

resl napsal(a):

Janouška měli policajti zadržet dle zákona, odebrat mu mobil a hned po vystřízlení jej vyslechnout. První výslech bývá nejdůležitější. Takhle hrozí domluva s třetí osobou,/řidičem ?/ která po nehodě utekla. Janoušek nebyl chycen za volantem a nevím, jestli měli policajti v autě kameru při pronásledování. Nikdy neřekl, že řídil. Radu mohl dostat od svého právníka na mobil, kterému případně po zadržení telefonoval.
25. 03. 2012 | 14:18

xixi napsal(a):

Je to jednoduché.- bud na ty lidi co ho poslouchají něco má nebo v zájmu společného zisku a příjmů ho používají k tomu, protože přes něj tahají peníze z různých rozpočtů na základě zakázek a pak ty peníze používají pro své potřeby a zájmy, což je nejpravděpodobnější vzhledem k tomu, že podpisová práva mají dle tisku i jiní lidé ke kontům, které zní na jeho jméno tak si financují co je třeba.
je to vlastně koník, který spravuje peníze, jenž byli vyvedeny různými cestami pro lidi, kteří to zařídili, aby peníze byli vyvedeni a takt nebyli na očích, že to jsou jejich peníze.
je to vlastně finanční správce za úplatu - podíl na vyvedených penězích. když se podíváte na to co se píše a uvádí, co jak kde bylo zjištěno, tak i slepý to vidí a protože se to ví, tak se proti tomu nic nedělá.
tak je vidno, že každý má své komorníky a jelikož se to vzájemně ví, tak se to neřeší, protože by všichni šli do lochu zcela jasně,ale to ještě není jisté, neboť první se muselo odhlasovat a udělat zákony,vyhlášky,pravidla,nařízení a pak se to mohlo realizovat.
tedy za to mohou všichni, co se podíleli na tvorbě takových zákonů a nařízení, neboť už od počátku byli díry takové,aby se dalo toto vše realizovat , co se nyní děje a dělo.
25. 03. 2012 | 14:40

dalimír napsal(a):

Aliamálko nebudte proboha tak škodolibá ,kde se ta zášt ve Vás bere ? Levičáci jsou také lidé ! Ale já věřím že na každého jednou dojde ! Přeji hezké nedělní odpoledne ! Dl.
25. 03. 2012 | 14:49

třebaKarel napsal(a):

Pane Stejskale ,
na stránce Aktuálně bývala na liště záložka Blogy , která již několik dní není na svém místě , nevíte proč ? tK
25. 03. 2012 | 14:51

pamětník napsal(a):

nebylo u nás doby, kdy opilost byla polehčující okolností? prosím, vládo, vraťte tento zákon v případě pana J. do praxe
25. 03. 2012 | 14:59

vico napsal(a):

č.m. : Zdravím. Dvojicí bavičů jsem měl na mysli Kuchaře? /Kuchař+nick otazník dříve blue jay/.

Josifa K jsem na mysli neměl, neboť ho přeskakuji jako svého času jsem přeskakoval tapetáře Frantu Adamce ze Strážnice.

Pokud je dle vás JosifK legrační, tak si něco od něho přečtu :-)
25. 03. 2012 | 15:00

ali napsal(a):

dalimír
škodolibost je součástí lidských životů, milý Dalimíre..ale nesmíte mě tak brát za slovo..ráda si rejpnu na ironický blog ironickou poznámkou..to jste nepoznal?
Jistý nick se tady vychloubá svým slovníkem odkudsi z E padesátpětky a doráží to smajlíkem od ucha k uchu..uhodnete kdo?
hezkou neděli, jdu na zahradu..
25. 03. 2012 | 15:18

Abe Normalni napsal(a):

Václav H Ale ono je podle vasi logicky neprustrelne i Janickovo podnikani. Co si spitali do telefonu s Bemem je jedna vec. Otazka je, jakym zpusobem byly ty odposlechy porizeny, nebot pokud to byla cesta nelegalni a nejsou soucasti nejakeho vysetrovaciho spisu, nejsou k nicemu. Navic od slov v telefonu k dukazu pred soudem je sakra dlouha cesta. Prave lide jako vy, kteri si proste odmitaji priznat, ze tu mame jednotnou frontu dojicu rozpoctu, ktere saha napric stranami a neni odstranitelna pouhym vyautovanim jedne z nich (naopak to vsechno jeste zhorsi) jsou pricinou tohoto marazmu. Jedina cesta je radiklane utahnou penezovody, snizit objem prostredku pod verejnou spravou. Bemovo spitani jste se dozvedel jen proto, ze to nekdo pustil. Otazka je proc prave ted. Jestli on se nam mezitim nekde nekdo nedere k ceciku. Ja bych jeden tip mel.
25. 03. 2012 | 16:14

Béda napsal(a):

Abe Normalni,

ja, ja. Ideální je privatizace státního majetku = cecíků. Neviditelná ruka trhu nejlépe pomůže všem plátcům. Služby budou velice levné, nadstandardní. Lékaři v soukromých nemocnicích a pojišťovny budou soutěžit o to, kdo z nich bude mít privilegium léčit postižené, nevyléčitelně nemocné, školy se budou prát o chudé žáky, IDTAX a IZIP budou šetřit na managementu a ziscích aby mohly nejlépe pomáhat nemocným, potřebným, nezaměstnaným...

Máte naprostou pravdu. Již se na tom pracuje. Vláda odpovědných odkláněčů provádí "nezbytné" reformy.
25. 03. 2012 | 16:27

Matematik+cenzor Stejskal (kontrola slz) napsal(a):

Vážený pane Lubasi,
dekuji za vas blog. Mam vsak na vas dotaz. Muj dotaz vychazi z nazoru, ze primarni zodpovednost za stav veci nesou novinari, lide verejneho sdeleni. Tedy i vy.

Je vam to neprijemne?
Symptom 1:
Behem pristiho tydne vyjde jiste rada clanku o tom strasklivem jadernem reaktoru v Iranu. Ani jeden jediny ani jedina zminka byt od vas o jadernych hlavicich statu Buh bojuje.

Symptom 2:

Dne 11 zari 2001 do nejstrezenejsi verejne budovy sveta Pentagonu narazilo obrovske dopravni letadlo. Jakoby na letne do ministerstva vnitra narazil airbus.
Dodnes nikdo nedokazal oficialne odpovedet vdovam z New Jersey, proc neexistuji zadne zabery tohoto letadla ani z prumyslovych kamer ani ze satelitu. Vi vubec nekdo z diskutujicich o teto veci?
Janousek je z teto optiky marginalita. Nas sysstem je zcela paralyzovan, zcela znicen takovymito TABU. Pisi Vam proto, ze chci ukazat, jak se veci maji. Symptomy 1 a 2 jsou pouze symptomy. Lze s pravdepodobnosti hranicici s jistotou ocekavat, ze i v pristim tydnu bude tkzv. verejny prostor, jenz by v demokracii mel byt prostorem souteze myslenek, zpetnych vazeb, ze bude opet vykazovat jevy analogicke tem dvema symptomum.
Nebat se a nekrast
Demokracie 2.0
25. 03. 2012 | 16:30

Abe Normalni napsal(a):

Béda: Janousek kradl z nemocnic? Na to se chystaji ti, kdo ted zaridili Janouskovo odstreleni. Az se Bedo za pet let proberes, budes zase cumet jak puk, kdo ze si te vodi za nos.
25. 03. 2012 | 16:35

Béda napsal(a):

Abe Normalni,

aha. Takže Janoušek neměl nic s tím telefonátem o obsazování krajského šéfa VZP, se Šnajdrem, Bémem a partičkou kolem? Vždyť je to všechno jedna a ta sama neoliberální parta.
25. 03. 2012 | 16:57

Franta napsal(a):

Možná,že budou policisté vyšetřující tuto nehodu postavení mimo službu a to tak ,že budou přeložení na jiné ,lépe placené místo.
No nevím.
25. 03. 2012 | 17:09

20let@seznam.cz napsal(a):

Já bych začal od verze nutné obrany.

Pan Janoušek byl nabourán (nacouváním) cizinkou (!). Ta se ho pravděpodobně pokusila svým autem zablokovat a vytvořit si tak prostor pro útok na něj. Když se jí to nepodařilo a pan Janoušek vykličkoval, tedy jednal naprosto zdrženlivě a mírumilovně, zkusila ho znovu zastavit a dostat z vozu. Pan Janoušek měl na výběr ze dvou možností - udělat základní chybu, vystoupit a vydat se dotyčné na milost a nemilost, nebo se přiměřeně vzhledem k okolnostem bránit. Zvolil druhou variantu.

Prošetření všech možných variant a to, zda mohly nastat, zabere mnoho týfnů, ba i měsíců. To dá rozum.
25. 03. 2012 | 17:16

Ivan Růžička napsal(a):

...si myslím, že se stalo něco divnýho, až to budu vědět, tak vám to řeknu, jo?
25. 03. 2012 | 17:21

Navěřící napsal(a):

Po shlédnuté dnešní Sedmičky na ČT 1 jsem dospěl k názoru, že vládu řídí zločinecký syndikát kmotrů. Tak daleko to až došlo. Potom není se co divit, jak to v našem státě vypadá. Zmizela řada českých podniků jednak jejich rozprodáním do zahraničí , jejich likvidací , nebo vytulenováním. Diletanské chyby ministrů v rozhodování a vládnutí, což vše způsobilo i zadluženost státu. Která je dnes vymáhána na daňových poplatnících. Dále to je i morální úpadek společnosti, jednáním orgánů činných v trestním řízení a různých agentur, co manipulují s veřejností. Co k tomu ještě dodat? Také co s tím udělat?
25. 03. 2012 | 17:31

Almo G™ napsal(a):

třebaKarel napsal(a):

Pane Stejskale ,
na stránce Aktuálně bývala na liště záložka Blogy , která již několik dní není na svém místě , nevíte proč ? tK

Nejen diskutéři, ale i autoři blogů už začali vést různé nechutné protivládní řeči. Bylo nutno něco s tím udělat.

1. Nesmí to vypadat jako cenzura.
2. Musí to mít podobné výsledky.

Proto byla hlavní stránka blogů utopena kamsi na třetí úroveň domény. Nedá se říci, že by zmizela, jen je těžší se k ní doklikat a nikdo to moc nebude dělat.

Než se k ní čtenáři dostanou, vždy budou "odkloněni" k nějakému pečlivě vybranému blogu o něčem zábavném, kuriózním... Možnosti jsou nyní neomezené. Jako "opoziční" se dají vybrat jen blogy méně podařené nebo v zásadě nekonfliktní, nebo vyhraněné, ale nikoho a nic neohrožující atd. atd.

Zkrátka, i hlas lidu se musí podřídit redakční politice. To by bylo, aby si lidé říkali, co chtějí. Před tím si musí přelouskat osvětové blogy Lipoldovy, Stejskalovy apod., aby zaujali tak nějak správný světový názor a věděli, že mají opoziční názory číst tím jediným správným způsobem.

To by bylo, aby nám tady nějaká lůza začala remcat. S "Interpelacemi" to nevyšlo, tady je ale úspěch jistý. Hněv je třeba ředit, až jej rozředíme. Hlavně nesmí dojít na aktivní odpor.

Takový Kalousek už začal ukrývat majetek. Hrozba je akutní.

I hrozba, že se lidé ozvou ve větší míře, je akutní.

Akutně.cz
25. 03. 2012 | 17:40

Almo G™ napsal(a):

P.S: Je ale dobré vidět, že se bojí. Je potřeba, aby se báli.
25. 03. 2012 | 17:45

zemedelec napsal(a):

Pane Béda.
Nechci se moc plést do Vaší reakce na Abého,ale to je levá ruka Runcajse,neboli Kuchaře.
25. 03. 2012 | 17:49

mb napsal(a):

Nevěřící ... můžete vzít kvér(y) a můžete to jít vystřílet ... ale je to relativně radikální řešení ...

pak se dá držet huba a krok, to dělá většina ( například maximus )

a pak se můžete jakkoli zkusit občansky, politicky anebo aktivisticky angažovat ...

ale to je zas votrava a nicmoc to nepřináší ...

hezký večer ...
25. 03. 2012 | 17:52

dříve čtenář napsal(a):

Zajímalo by mě několik věcí :
1)jak se dívá pavel bém svým dětem do očí a co si asi povídají?
2)totéž u nečase,kalóska,drábka atd...
3)proč platíme z našich peněz ministra a náčelníky, kteří nic neví?
4)proč chce KSČM ustavit parlamentní komisi, když u nás doposud žádná taková komise nic nevyšetřila?
5)proč platíme policii, která chrání zločince před lidmi, kteří dodržují zákony?
6)dojde řidiči, který janouška odvážel předvolání za nedání přednosti v jízdě a nezastavení na STOPCE?
7)no a v neposlední řadě, kolik dalších takovýchto lobbistů u nás stále v pohodičce rozhoduje?
Pane Nevěřící, s tím nejde dělat nic, protože pokud janouška přece jen zlikvidují, čeká ve frontě na jeho místo dalších x supů...
25. 03. 2012 | 18:01

Béda napsal(a):

Almo,

holt trpělivou kultivační práci p. Stejskala se rozhodlo A.cz z nějakého důvodu malinko upozadit. Kdoví co ji k tomu vedlo? Buďto blogy nemají náležitý ohlas u publika anebo nabrala odezva nežádoucí směr. Jinak si to neumím vysvětlit.
25. 03. 2012 | 18:07

Honza napsal(a):

Tady v této zemi nás už nic nepřekvapí.Ta modrá chátra spolu s Bártovou CIA dokáže věci že nad nimi zůstává rozum stát.Je to opravdu mafie ala GORILA na Slovensku.Doufám že to pocítí v podzimních volbách.
25. 03. 2012 | 18:10

Stařeček napsal(a):

Také jsem se díval na sedmičku. Vládní činitelé, nic nevíme, jsme s Janouškem domluveni, že přijde. Mha za mnou, mha přede mnou. Všechno je v pořádku. Všechno funguje jak má. To Socani špatně nastavili a my s tím už nemůžeme nic dělat. A vytvoření nějaké komise je pitomost na ntou. Nikdy žádná komise nic nevyšetřila. Taliáni se můžou k nám přijít učit.
25. 03. 2012 | 18:23

Jack sparow napsal(a):

Vše bylo úplně jinak. Vietnamka nacouvala do p.Janouška. Na usmířenou vyndala lahev s rýžovým vínem (přece přátelství se musí zapít) , p.Janoušek v dobré víře vypil celou lahev výborného Vietnamského moku (myslel si že je to čistá voda z večerky jejího bratrance).Jak byl ale roztržitý vložil lahev do kapsy a že prý musí jet. Vietnamská občanka si ale vzpomněla že je ta lahev památeční a že se dá znovu naplnit, proto rychle skočila na přední kapotu aby p.Janoušekovi sdělila že potřebuje lahev vrátit. Takže závěr celé této kauzy je že Vietnamka opila a sama skočila na projiždějící auto i když nebyla na přechodu. Chudák ta půjde asi bručet ....
25. 03. 2012 | 18:27

mb napsal(a):

5)proč platíme policii, která chrání zločince před lidmi, kteří dodržují zákony?

celkem dobrá, smutná, zneklidňující a znepokojivá otázka ...

ale za bolševika to bylo jakbysmet ... takže je to akorat furt stejný ...

/normalizace prostě nikdy nezkončila ... pokračuje pořád /
25. 03. 2012 | 18:27

krajan napsal(a):

Mne by hlavně zajímalo, co dělal pan Roman Janoušek před rokem 1991. Není překvapením,že,podobně jako prakticky u všech papalášů a "lobistů", začíná jejich životopis až po roce 1989. Co dělali a čím se zabývali před tímto datem by bylo jistě interesantní čtení.
25. 03. 2012 | 18:36

český maloměšťák napsal(a):

Žádná parlamentní komise v ČEZku, na Moravě i v Slezsku nikdy nic pořádného nevyšetřila proto, že v ní seděli lidi, kteří by se sami měli stát objekty vyšetřování.

Nebo ti, co s mafiány dlouhá leta pečou ten dort zvaný rozklad státních institucí - včetně rozkladu státních financí.
Je komické, že někteří z nich sami sebe nazvali - rozpočtově odpovědnými politiky.

Jde o to - a bylo tak tomu i v Itálii - v dobách kdy probíhala parlamentní šetření týkající se Mafie a jejího propojení s byznysem a politiky - aby v takovývchto komisích neseděli ti, kteří jsou sami spolupracovníky Mafie - anebo mohou být Mafií vydíráni.
To je dokonce základním předpokladem funkčnosti jakékoliv vyšetřující komise - aby vyšetřující nevyšetřovali sami sebe, potažmo své kumpány.

Takže ti, co zamítají parlamentní vyšetřující komisi z podstaty - dopouštějí se omylu a uvádí v omyl i ostatní.
Jde o kvalitu, stav a vztahy navenek - lidí, kteří komisi utvoří.
Právě v takovývh případech se ukazuje - že instituce, ač byla zřízena za účelem veskrze racionálním a etickým - může se zvrhnout v něco , co jde proti cílům, kvůli kterým byla zřízena (například může být znevěrohodněna celá snaha dobrat se pravdy v otázkách, jak je zločin propojen se státním či municipálním establishmentem nebo je průběh konání takových lidí takový, že skutečnost rozmělní v podružnosti či banální odhalení....potažmo se celá věc záměrně vleče - bez jakéhokoliv mezivýsledku). A stane se to "díky" těm, kdo byli do vyšetřující komise vybráni. Pokud byli vybráni tak, že jsou nastrčeni Mafií.

Takže znovu to je o kvalitě lidí. Zde se to ukazuje v plné nahotě - že jakákoliv sebedokonalejší instituce(po formální stránce) je zneschopněna - co se týče řešení problémů. kvůli kterým byla zřízena a kvůli kterým je financovaná - pokud v ní sedí gauneři, poskokové Mafie či hlupáci a lenoši.
25. 03. 2012 | 19:00

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane třebaKarle,

všechny názorové texty na stránkách Aktuálně.cz dostaly svojí titulní stranu s názvem Názory (patří tam nyní Blogy, Komentáře, Rozhovory, Zprávy o páté, Interpelace). Takto koncipovanou titulní stranu jsme plánovali již delší dobu, teď ji naši programátoři uvedli v život. Podle nás je to zcela logický krok, stejně tak mají titulní stranu Zprávy s domova (a ta má své další sekce), Zprávy ze světa, Zprávy z Ekonomiky, Zprávy z kultury atd. (a stejně tak jsou i ve všech ostatních médiích všechny názorové texty - tedy i ty od lidí vně redakce - soustředěny v jedné sekci).

Pro samotné blogy se nic nezměnilo. Více i zde http://aktualne.centrum.cz/blogy-a-nazory/komentare/clanek.phtml?id=738080 V textu najdete i strukturu a "rozcestníky".

Libor Stejskal
25. 03. 2012 | 20:00

Kaktus napsal(a):

Všiml jsem si, že za trestný čin neposkytnutí pomoci obviněn nebyl.

Ono to půjde a ani nebude třeba Kikinovy milosti.
25. 03. 2012 | 20:02

Béda napsal(a):

p. Stejskal,

na všech (anebo téměř na všech - všechny jsem neprohlížel) servrech je vždycky rubrika BLOGY. Čtenář ví, že blog znamená názor = článek nějakého žurnalisty, politika, politologa, resp. nějaké "zavedené" persóny. Nikde to nejsou "názory". Pod blogama jsou diskusní příspěvky - tak jak tomu bylo donedávna na A.cz. To je dalo by se říci zavedený obecný STANDARD. Na A.cz si na to zvykli jak blogeři, tak diskutéři.

Protože se ovšem iniciativě a pokroku meze nekladou (pro jistotu a po zkušenostech z minula již raději ani neproběhla anketa obliby další změny) - proběhla změna, která blogery hodila do "jednoho pytle" s diskutéry. Stálí návštěvníci do blogů lezou i jiným způsobem. Komplikace nastane hlavně pro kolemjdoucí.
25. 03. 2012 | 20:19

MA-FU napsal(a):

krajan

Janoušek byl číšník,před r.1989
25. 03. 2012 | 20:27

vietcong napsal(a):

Takoví lidé, jako je český maloměšťák (nick, ne strejda ze sokolovny) soustavně svým pinožením zastírají, o co tu běží.
Pořád cosi blábolí o kmotrech a mafiích a nikdy se neptají, k čemu je Janouškovi kontrola VZP.
Kdo potřebuje druhé pilíře. Kdo měl prospěch z likvidace LETu nebo ČKD.
Pan Janoušek je pouhá převodová páka lidí, kteří s žádnými politiky po telefonu nemluví.
Kteří by se s nějakým methadonovým Bémem nezahazovali.
Já bych se o pana Janouška docela bál. Kdyby opravdu hrozilo, že v těch teplácích skončí.
25. 03. 2012 | 20:29

Jáchym napsal(a):

Dobrý večer, pane Stejskale,

jen Vás chci pozdravit, nic víc.
Držím Vám palce, přestože nejspíš stojíte na opačném názorovém břehu.

Chce se mi občas brečet, když zdejší diskutéři, se kterými v mnohém souhlasím, nejsou schopni akceptovat sebejednodušší technické požadavky - třeba redukci povolených českých podstatných jmen (převážně začínajících na P, K, S, H) o cca 25 výrazů.

Doporučuji, v těchto, pro naši komatózní demokracii nesporně těžkých dnech, jedincům, postižené selektivní koprolální funkční negramotností, aby si zakoupili Šmírbuch jazyka českého a Slovník cizích slov.
Naše mateřština je bohatá, jiné mateřštiny na tom jsou o poznání hůře.

Kdo není schopen se odborně vzdělávat v jednom z mála oborů, ve kterém jsme po prodeji Prazdroje do Jihoafrické republiky
(a před nezištným rozdáním toho, co ještě omylem zbylo)
ještě stále globálně konkurenceschopní,
nechť táhne do prdele, ať je levoun nebo pravoun!

Fakt jste mne nasrali, kreténi !

Přeji hezký večer všem.
25. 03. 2012 | 21:04

český maloměšťák napsal(a):

vietcong
Jak díte.
Zřejmě všechno i víte.

Zajímavý obrat - " takoví lidé jako je český maloměšťák". Plus další zajímavé obraty - např. " svým pinožením zastírají oč tu běží".

Hmm - není nad zasvěcený vietcong. Co všechno ví a taky nám vše řekne - až bude ten správný čas a příležitost.

Neníliž pravda ? Či se mýlím ?

Zatímdobrou noc - těším se však již teď na první pokračování seriálu
" Odhalení spikleneckého centra pod vedením Wall Street, Lombard Street a Bruselu - aneb Bilderberg, Trilaterální komise a Mossad opět útočí".
Mohu pozvat k noutbůku i bábu, cérku, synka, psa, kočku a myš ?
25. 03. 2012 | 21:09

donal napsal(a):

pane stejskale
rozdělení na blogy názory a pod vám krásně popsal béda

ja bych se chtěl zeptat čeho jste dosáhli změnou kterou jste zavedli
podle mě je ztížení přístupu na blogy a podsouvání blogu o který třeba nemam zájem
pro lidi kteří tady chodí už delší dobu je to klik navíc pro nováčky je to v podstatě jejich takové nenapadné odříznutí od blogu které asi nevyhovují někomu

(už asi nestačí zdejší placení blogeří kteří nestíhaj redukovat diskuze je zkrátka moc nespokojených)

kdysi jsem čet že největší chybou mocných bylo dát lůze internet
vaše výmluvy typu to naši prográmátoři neobstojí myslím že se tady na A.cz dočkáme časem další redukce blogu s tím jak bude přibývat nespokojených to vše ukáže čas
ale dosahnete tím leda toho že lidé si najdou jinou platformu
25. 03. 2012 | 21:31

.Ivan Hochmann napsal(a):

Almo G:

Přiléhavý komentář i patřičný dotaz .Pomalu se chystejte,že naše blogy přebere Facebook.
Už se na tom pracuje viďte pane Stejskale.
Celý server jaksi ujíždí kamsi do řitě.
A neříkejte že jsou pro nás zajímavejší reklamy a bulvární kraviny,samé pitomé nahé ženské,atd.

To mě vždycky čerti berou když si chci přečíst nějaké zprávy a
Z titulků na mě houkne :
"Máme nové fotky nahé Agáty Hanychové".....TAK SE PODÍVEJTE!!!
Mít tady po ruce toho vola z redakce,tak by dostal takových pár facek,že by ho ty kraviny rychle přešly.

A vy tady otiskujete stesky nad opilým Janouškem.......

To je dílo...Ivan.
25. 03. 2012 | 21:45

Ing. N. napsal(a):

Proč kritizujete postup policie v kauze Janoušek?
Vždyť policie jednala podle nápisu, který zdobí jejich auta.

POMÁHAT A CHRÁNIT.

Pomohla Janouškovi? Pomohla - propustila ho. Chránila ho? Chránila - před dotěrnými novináři tím, že mu umožnila zmizet zadním vchodem.
25. 03. 2012 | 22:04

Jáchym napsal(a):

Dámy a pánové,

tak ještě jednou:
brečíme a blinkáme na nesprávném hrobě.

Pan Stejskal je zaměstnanec, nikoliv majitel Aktuálně cz.

Svou práci dělá podle mého názoru nejlépe jak umí.

Rozhodně lépe, než bych to dělal já a (promiňte mi tu neskromnost) o třídu lépe, než by to dělal třeba přítel Béda.

Už jsem tu několikrát řekl, že jsem se tu nesetkal s nikým, s kým bych dokázal souhlasit z více než 70%.

Až někoho takového najdu,začnu ho nejspíš přeskakovat, protože to bude totéž, jako číst jen své vlastní intelektuální výpotky. Něco jako duševní onanie.
****
Takový narcis není ani Václav Klaus. On to jen úspěšně předstírá.
Dokonce nepostrádá ani výrazný smysl pro humor.Jen je to humor zcela specifického druhu: Hluboce pohrdá všemi, kdo mu na jeho výroky nalítnou, rozčílí se a snaží se diskutovat. Do nepříčetnosti ho rozzuří, když někdo s vážnou tváří požaduje, své vědomě veleabsurdní výroky dokázal.

Pokud mu někdo skutečně věří, vyslouží si jeho nadřazené,paternalisticky shovívavé pohrdání.
Má rád drzou elegantní sofistiku: Sledujte jeho poradce a mluvčí!

Ani superministr školství Dobeš není takový jeliman, jakého ze sebe dělal.

(Ale koukám, že jsem se zakecal)
Dobrou noc (a hezké sny o demokracii pro ty, kteří věří v reinkarnaci).
25. 03. 2012 | 22:26

Almo G™ napsal(a):

Jáchym: OK. Už asi po padesáté nám sdělujete, že jste okouzlen jedním ze zaměstnanců Akutně.cz. K věci, ke konkrétním kritickým faktickým připomínkám po padesáté nic. Co vás k těm veřejným projevům náklonnosti neustále vede? Tady je přece řeč o něčem jiném.
25. 03. 2012 | 22:35

Almo G™ napsal(a):

P.S. Nejste náhodou žena? Tohle nevypadá na mužský styl projevu.
25. 03. 2012 | 22:38

stejskal napsal(a):

Hezký večer, pane Jáchyme,

též Vás (jen) zdravím.

Někdo to holt odnést musí ;-) Všechny ty křivdy (ať už skutečné či domnělé), frustrace, deprivace a tak. Už dávno se tím netrápím. Ale je milé, že o tom občas někdo přemýšlí z trochu širšího úhlů pohledu. Potěší to.

Mimochodem je otázka, jestli stojímkě na opačném názorovém břehu. Tohle většinou člověk může říct 1) jen v konkrétních případech a 2) po zevrubné (zpravidla téte á téte vedené) debatě o nich. Na řadě věcí bychom se možná shodli, na jiných ne. Z mého pohledu je vlastně nejdůležitější, jestli bychom našli vůli o nich debatovat (ve smyslu diskuse, ne potírání jeden druhého, což se zde většinou bohužel děje především)

Dobrý den, pane donale,

to je jistě věc názoru. Vy myslíte, že jsme ztížili přístup k blogům (mně osobně přijde poněkud nelogické, proč bychom to dělali), nám zase, že jsme sekci Názorů zpřehlednili. Asi jeden druhého o svém názoru dost těžko přesvědčíme. Při debatách, které nad těmito stránkami s kolegy vedeme, tušíme, že se nám nepodaří zavděčit všem. A ani to popravdě řečeno nezkoušíme.

Hezký večer i všem ostatním.

Libor Stejskal
25. 03. 2012 | 22:49

stejskal napsal(a):

A máte to, pane Jáchyme. Asi budete nejspíš žena :-) l.s.
25. 03. 2012 | 22:50

BK napsal(a):

S tím zmizelým tlačítkem "blogy" to jistě není nešikovný marketingový tah.
Samotnému A.cz je jasné, že se tím významně sníží okruh čtenářů, potažmo přispěvatelů. Musí to tedy být účel.
Cui bono?
No někomu zkrátka vadí sílící vox populi, který už nestačí "vyvážit" nebo spíše překřičet hrstka uvědomělých či motivovaných loajalistů.
A protože žijeme ve formální demokracii, kde cenzura neexistuje, vyřízení telefonní objednáky proběhne v rámci inovace.
Rubriku "názory" si zanedlouho proklikneme přes "obecné" nebo tak podobně.
Nevolal náhodou Janoušek? :)
25. 03. 2012 | 22:59

Almo G™ napsal(a):

K cenzorově výsměchu: Beru samozřejmě v úvahu všechny ty předchozí obdivné příspěvky, nejen tento nejnovější. Chlap chlapovi většinou nepíše veřejně a opakovaně - znovu a znovu, jak jej bezmezně obdivuje. Ale je to jen otázka určitého pocitu a pravděpodobnosti. Když zvážím obsah i styl, tipuji tak 65%/35%.

Spíše mě ale zajímalo, co nick "Jáchym" k tomuto opakování vede, když reaguje zcela automaticky a vždy bez jakékoliv vazby na diskutované téma. Přemýšlím, kdo má zapotřebí chránit a opečovávat útočníka, který nešetří jízlivostí, zdejší diskutéry zesměšňuje a nálepkuje jako frustráty, paranoiky a deprivanty. Samozřejmě svým typickým jarporovsky nenapadnutelným způsobem, tak aby se nedal nikdy vzít za slovo. Pro příklad viz jen malinký kousek výše.
25. 03. 2012 | 23:08

Almo G™ napsal(a):

BK napsal(a):

"Nevolal náhodou Janoušek? :)"

Tak to spíše Mirek. Hned poté, co odlifroval majetek příbuzenstvu.
25. 03. 2012 | 23:16

BK napsal(a):

No jo.
To je jako v telefonní ústředně. Nebo jak se dnes říká
v call-centru. A zkuste vyhovět všem...
25. 03. 2012 | 23:22

mb napsal(a):

Ing. N. napsal(a):
Proč kritizujete postup policie v kauze Janoušek?
Vždyť policie jednala podle nápisu, který zdobí jejich auta.

POMÁHAT A CHRÁNIT.

Pomohla Janouškovi? Pomohla - propustila ho. Chránila ho? Chránila - před dotěrnými novináři tím, že mu umožnila zmizet zadním vchodem.
25. 03. 2012 | 22:04

komentář: B R U T Á L N Í ....
25. 03. 2012 | 23:26

kočka šklíba napsal(a):

Ing N. nejen brutální ale nejlepší snad ze všech komentářů :D.
K Jáchymovi, vůbec jste nepochopil, spíše jste se zesměšnil ;). Nicméně váš obdiv k editorovi chápu, někdo prostě potřebuje vzory, modly a tak podobně. Ale nemusel byste urážet jiné, kteří ty vzory (v tomto případě vzor) s vámi nesdílejí. Tím vašemu vzoru vůbec nepomáháte ;). I když jeho to nepochybně uspokojuje, on si s vulgárními primitivy rozumí ;).
A ať máte vůči Bédovi cokoliv, on, na rozdíl od vás, tu nikdy nepoužil vulgární slovo, tedy co si pamatuji, a že si pamatuji dost. Naopak byl vaším milovaným editorem často zesměšňován, ironizován ptz, podle mého názoru, na Bédovi otázky a příspěvky, váš vzor, neměl odpovědi, takže použil tzv. logické klamy. To umí dobře ;). Pokud vy takovou debatu máte rád, prosím, ale nenavážejte se do jednoho z nejlepších a nejslušnějších přispěvatelů pod těmito blogy. Nebo navážejte a zesměšňujte se dál. Vaše volba.
26. 03. 2012 | 01:00

DL napsal(a):

V čele stále veksláci a komouši. Hlavně se tím, děti, moc nezabývejte a nepřestávejte se oblbovat všelijakými iVěcmi, aby měli ti nahoře klid.
26. 03. 2012 | 04:03

Maximus napsal(a):

Tak se nám bývalý vekslák a nosítko Janoušek ožral a asi sfetoval paní Müllerová a choval se jako dobytek, řekl by Josef Švejk.....
26. 03. 2012 | 06:29

Maximus napsal(a):

Rozhovor s korunním svědkem Janouškova extempore:

Urostlý mladý muž, ostříhaný téměř dohola. Tak vypadá ten, jehož svědectví může dostat někdejšího neoficiálního vládce Prahy za mříže. „Myslel, že mu to projde, ale když mě viděl, v očích jsem mu četl strach...“ vzpomíná na páteční setkání s Janouškem svědek, který chce zůstat v anonymitě. Dlouho přitom netušil, s kým má vlastně tu čest.

„Jel jsem po Vyskočilově ulici, viděl jsem ťuklé volvo a paní, která evidentně běžela za pachatelem. Stoupla si před jeho auto stojící na červené a domáhala se, aby vystoupil. Dvakrát na ni najel, a když padla zelená, dupl na plyn. Ženu nabral na hauptnu a pak jí přejel nohy. Byla to chladnokrevná poprava autem místo zbraně,“ líčí muž začátek pátečního dramatu.

Když se přesvědčil, že se o ženu postarají kolemjdoucí, vydal se sám za Janouškem. „Zkoušel mi ujet, hlavně na rovinkách to rozpaloval na 130 km/h a já mu se svou fabií sotva stačil,“ říká.

Přestože Bémův lobbista neváhal ujet od nehody, na červené prý paradoxně vždy zastavil. Jeho pronásledovatel byl telefonem celou dobu ve spojení s policií a navigoval ji, kam má jet.

A pak Janoušek najednou v klidu zaparkoval a vyšel s telefonem u ucha do parku na pražském Pankráci. „Bylo to na hlavu postavené, dělal, že se ho to netýká. Šel naprosto v klidu, i když dost vrávoravě, a celou dobu telefonoval. Když ho pak policisté odchytli, seděl na lavičce a překvapeně se ptal, co se děje. Sotva mluvil, byl úplně namol,“ tvrdí muž, kterému pak děkoval i manžel zraněné ženy. Na toho prý na služebně okamžitě nastoupili Janouškovi právníci, on s nimi ale odmítl mluvit.

Až na policii se korunní svědek dozvěděl, koho honil. „Stál tam opřený v rohu a vypadal jak po dvoudenním flámu. Na policisty se jen smál a říkal: Tak já se omlouvám a díky,“ dodává Janouškův pronásledovatel. Toho, co udělal, prý rozhodně nelituje. Dost přitom riskoval a ani teď není vyloučené, že může být terčem nátlaku.

Tak tenhle kluk je frajer!
26. 03. 2012 | 07:24

zemedelec napsal(a):

Paní kočka šklíba.
Pan Jáchym si s toho dělá pěknou břundu.
Pane Maximus.
Dobré.
Mne napadá,že něco bujaře zapíjeli až do rána.Tohle co nadýchal už byl zbytkoví alkohol.To bychom museli znát i následnou dechovou skoušku.Jak jste jinde psal,tohle nejde zamést pod koberec.
26. 03. 2012 | 07:33

Petr napsal(a):

Pravda pravdoucí! Byl nepříčetný,(samozřejmě jen dočasně) jako všichni co mají dost peněz a nebo jsou nebo byli v politice a je jedno za jakou stranu. Už to funguje od 3denního vězení pro vlastizrádce Hofmanna z KSČ.
A kdyby náhodou nebyl nepříčetný, je tu amnestie, nebo náhlá podivná nemoc a nebo mu chudinkovi zbude nakonec jen pobyt na slunné Floridě, samozřejmně na pláži.
26. 03. 2012 | 07:42

pgjed napsal(a):

Otázkou není co s Janouškem a Bémem! Otázkou je, zda má vůbec právo na existenci takováto strana, jako ODS, která prakticky denně produkuje nějaký velký skandál, jenom zlehka poodhalující mafiánské ledví této partaje. A to jsem přesvědčen, že to, co pronikne na veřejnost kouzlem nechtěného, je jen zlomkem toho, co se skutečně děje. A pod vedením Nečase, který se za celou dobu svého působení v ODS nikdy proti svinstvům a mafiánským praktikám své partaje skutečně důrazně nepostavil, není šance ODS změnit. Je třeba takovou ODS postavit mimo zákon.

Lobbista Janoušek? Především co je to ten lobbing? Je to ovlivňování politického rozhodování, často korupčním způsobem, aby byly poskytnuty jednostranné výhody zájmové skupině na úkor všech ostatních. Je to tedy ovlivňování za účelem nadržování, spojené s korupcí, což jsou trestné činy. JAK JE MOŽNÉ, ŽE LOBBING NENÍ POSTAVEN MIMO ZÁKON A ŽE SE JÍM NEZABÝVÁ POLICIE?

A jak je patrno zdalších okoličností každodenní reality, je obdobná situace i v socdem, Top09 a VV. Je to tristní stav. A kdo je hlavní viník toho stavu? TI, KTEŘÍ, PŘESTO, ŽE TATO ZOUFALÁ SITUACE TRVÁ ŘADU LET, NEUSTÁLE ZATVRZELE VOLÍ ZMÍNĚNÉ PARTAJE A TÍM JIM DÁVAJÍ PROSTOR PRO DALŠÍ LUMPÁRNY I BEZTRESTNOST.
26. 03. 2012 | 08:13

zemedelec napsal(a):

Pan pgjed.
S těma dvěma odstavci souhlasím,ale ten třetí se Vám nepovedl,či že špatně.Už to tady proběhlo,tak jen opakuji.Dávala se vina občanům za vládnutí komunistu a teď se nám podsouvá zase vina, za špatné vládnutí kapitalistů.Není ta vina někde jinde?Jak si má každý volič ověřovat informace po sekretariatech všech stran.Na to máme jiné lidi,kteří si neplní svoji úlohu.
26. 03. 2012 | 08:35

krajan napsal(a):

MA-FU včera 20:27
Díky za informaci.Už je mi to naprosto jasné (Ona sestavička,která ve skutečnosti tahá za nitky.Míval jsem cestu kolem Tuzexu)
26. 03. 2012 | 08:44

ali napsal(a):

Jáchym
asi tak..

dříve čtenář napsal(a):
Zajímalo by mě několik věcí :
1)jak se dívá pavel bém svým dětem do očí a co si asi povídají?
2)totéž u nečase,kalóska,drábka atd...
25. 03. 2012 | 18:01

Mně by zajímal Rathův pohled do očí svým dětem..ale nevím, ze které rodiny..
26. 03. 2012 | 09:49

vietcong napsal(a):

pgjed
Stejně odporný je lobbing církve svaté, aby z nás vyrazila ještě nějaké desátky. Nemáme s ní co do činění a nemáme důvod jí cokoli financovat. Navíc má sama nahrabáno víc, než může Kristus Pán vydýchat.
US vláda označila Vatikán za pračku peněz.
26. 03. 2012 | 10:03

Jáchym napsal(a):

Kočko Šklíbo, 26. 03. 2012 | 01:00 (+zemedelec)
mezi námi děvčaty, málem jste mne dostala, smajlík nesmajlík.

Metaironie je na mne po ránu moc, do toho letní čas,nestačím přešaltovávat z pravé mozkové hemisféry na levou,začínáme z toho dělat mrďajs, tohle už začíná být fakt moc velká makačka na bednu, zvlášť když mě tu Almo odhalil jako ženskou,to mě fakt uflustruje, todlencto!

Nicméně díky za strukturovanou podporu.
Radši sem ale výjimečně hodím tapetu se svým předvčerejším příspěvkem (z 24. 03. 2012 | 20:07 ), aby čtenářové věděli, vo co gou:

Jáchym napsal(a):
-Roman Janoušek nebyl opilý.
-Opilý byl policista, který mu nechal dýchat do balonku.
-Jen totálně opilý policista -nebo policist,který nezná Romana Janouška, je schopen bez písemného povolení p. Nečase či Václava Klause obtěžovat tak vysoce postaveného prostředníka mezi ODS a tím, čemu se křivě a nepochopitelně říká organizovaný zločin.
-Naměřená hodnota alkoholu byla způsobena tím, že p. Janoušek vdechoval výpary z dechu policistova.

-organizovaný zločin u nás z principu existovat nemůže: K tomu, abychom někoho mohli beztrestně nazvat zločincem, musí být v právním státě nejprve odsouzen.
-Aby byl odsouzen, musel by jej nejprve odsoudit soud.

-Soudce, který by odsoudil p. Janouška nebo jemu podřízené politiky, by musel sám sebe prohlásit za podjatého: Který nepodjatý soudce by si byť i jen na okamžik dokázal představit vinu člověka, kterého dlouhá léta poslouchají nejvyšší špičky našeho politického života?

-Národ žádá co nejpřísnější potrestání drzé sebevražedné atentátnice, která se pokusila zabít p. Janouška prostřednictvím infarktu,jenž měl být následkem leknutí.
-Doporučujeme okamžitý převoz a doživotní internaci této zjevné mezinárodní teroristky asijského původu mezi ostatní nebezpečné globální teroristy na základně Qantanamo!

Roman Janoušek na Hrad!
Václav Klaus a Václav Havel nalezli v jeho osobě důstojného nástupce !

*****

24. 03. 2012 | 20:07
26. 03. 2012 | 10:46

český maloměšťák napsal(a):

pgjed
Coby činovníka KDU ČSL z Jedovnice vás chápu - lobbujete zde pouze za svou stranu.
Coby diskutér byste měl z toho lobbování ubrat - ať neuděláte náhodou hnízdečku a dlouhodobé budce Miroslava Kalouska a Vlasty Parkanové /takto své straně/ z ostudy kabát.
26. 03. 2012 | 10:55

jozka napsal(a):

drive ctenar:

Jak se podiva svym detem do oci? Kterym? Tomu synovi, co se ozral a jal se nicit kasnu na Uhelnem trhu? Tam asi jablko nepadlo daleko od stromu...
26. 03. 2012 | 11:35

resl napsal(a):

Jáchym 10:46,
musím vás opravit za poslední řádek. Havel nemá s osobou a "charakterem" Janouška nic společného. Tohoto lobistu předčí v ČR zatím jen Klaus. Jinak ta drzost policisty a Vietnamky nezná mezí a měli by být potrestáni, jak je v této zemi zvykem.
26. 03. 2012 | 12:27

Jáchym napsal(a):

Resl:
Havel nemá s osobou a "charakterem" Janouška nic společného.
****
Souhlasím s Vámi jen v první polovině věty:
Havel neměl nic společného s "charakterem".
Alespoň v posledních letech ne.
26. 03. 2012 | 14:09

pgjed napsal(a):

To zemedelec:

Vážený, nic na světě se neděje bez příčiny. Když zasejete oves, vyroste oves a je zbytečné rozčilovat se na ten oves, že nevyrostla pšenice.
Podobně i hajdaláky, kteří si hrají na koalici a opozici musel někdo zvolit. Kdyby je tam nikdo nezvolil, tak tam nejsou a musí jít krást jinam! Jak prosté, že ano. Skandály těchto hajdaláků plní média více než 10 let. CO VÍCE JE JEŠTĚ TŘEBA, aby se průměrně inteligentní volič probral a ty hajdaláky znovu (pokolikáté již) nevolil?! Když průměrně inteligentní foxteriér jim dávno ani neočůrá nohu!
Možná vám to uniklo, ale demokracie stojí a padá se svobodným, ale ODPOVĚDNÝM!!! ROZHODOVÁNÍM LIDÍ! Když něco denodenně vážně ovlivňuje můj život do té míry, že mně to leze do šrajtofle, nemohu se rozhodovat nahodile, povrchně a na poslední chvíli, oblbnutý médii! A pokud to tak dělám, mohu nadávat jenom sám sobě!
Drobný příklad, Na co byste si najal člověka, který sice má vysokou školu, ale obor, který před dvaceti lety vystudoval nikdy nedělal a jen se tak potlouká v různých nezávazných funkcích kde nelze zhodnotit ani co udělal, nebo neudělal, natož zda vůbec něco udělal dobře? Určitě na nic! A teď si vezměte životopisy našich špičkových politiků středního věku a zjistěte si, kolik tam takových je a v jakých pozicích. A kdo je tam zvolil? A JAK VY NEBOHÝ TO MÁTE VĚDĚT? nO NEMÁTE BÝT POVRCHNÍ. a KTEŘÍ JSOU TO TI "JINÍ LIDÉ, KTEŘÍ NEPLNÍ SVOU ÚLOHU? AŽSE BUDETE HOLIT, PODÍVEJTE SE DO ZRCADLA. UVIDÍTE JEDNOHO Z HLAVNÍCH VINÍKŮ! :-0
26. 03. 2012 | 14:12

Marco napsal(a):

Proboha, ta "takzvaná vláda lidu" a "demokracie" jak o ní píšete vy je právě to, co tu žijeme. Ne proto, že by za to mohla demokracie nebo vláda lidu, ale proto, že lid si vybírá k vládě to, co teď vládne jak vládne. Problém je v právě v tom "lidu", ne v systému. Pane Lubasi, nebuďme oportunisty a nazývejme věci pravými jmény.
26. 03. 2012 | 15:20

kočka šklíba napsal(a):

Jáchyme pokud byl Váš obdivný příspěvek směřovaný k editorovi, a i ten předchozí, myšlen jako ironie, omlouvám se, opravdu mně to nedošlo. Myslím, že ironii většinou pochopím, ale nyní jsem tedy zklamala sebe sama. Nicméně mě těší, že tu ironii z Vašich příspěvků nepochopil ani "sám objektivní" editor ;).
27. 03. 2012 | 00:11

kočka šklíba napsal(a):

Pgjede, Vy máte pravdu,, ale mám s Vašimi názory jeden dost velký problém. Vzhledem k tomu, že jste funkcionář KDU-ČSL, a vždy jste zde na blozích podporoval kroka své strany, tak se Vás ptám. Sám píšete že: "TI, KTEŘÍ, PŘESTO, ŽE TATO ZOUFALÁ SITUACE TRVÁ ŘADU LET, NEUSTÁLE ZATVRZELE VOLÍ ZMÍNĚNÉ PARTAJE " připouštíte, že tato situace, tato žumpa, tento mafiánský stát, je tu již noho let. Nebyla náhodou Vaše strana u toho předchozího marastu za Topolánka? To přece nevzniklo až za vlády Nečase, nakonec odposlechy jsou z roku 2007.

Vy sem píšete dlouho, dokud Kalousek byl členem KDU, nikdy jste na něm neviděl žádnou chybu, dokud Vaše strana byla ve vládě s Topolánkem, nikdy jsem nečetla, že byste měl takovéto názory jaké zde prezentujete od doby, kdy jste se do parlamentu nedostali.

Jak má člověk věřit KDU, když svého člena, který jediný z Vaší strany v PS měl tu odvahu a měl dost charakteru na to, aby se postavil alespoň mafii ve zdravotnictví, dala na chvost kandidátky?
Nechce se mně to hledat, ale Vy to určitě budete vědět, když byla vyslovena nedůvěra Topolánkově vládě, která se nelišila od této ani milimetr, jen se to tak mediálně neprobíralo, ptz TOPka tenkrát jakoby neexistovala, a toto je boj mezi Topkou a ODS, co si budeme namlouvat, kolik vašich poslanců hlasovalo pro důvěru? V procentech prosím.
27. 03. 2012 | 00:25

Postní pokrm & kulatý roh napsal(a):

Celou kauzu Romana Janouška vidím jako válku uvnitř pražské ódéesácké mafie. Dravé a bezohledné mládí v podání Ondřeje Palounka již nechce sedět tiše v koutku a sledovat, kterak "Mazánek" vyzobává nejlepší kšefty. Pravděpodobně se Palounek spojil s nějakým dalším ódéesáckým gaunerem - Hrdličkou či Žižkou - a snaží se Janouška odstavit. Ale to jsou jen spekulace. Janoušek má tak trochu smolíka, že Vietcongové mají peněz dost, což dokazuje bleskové angažmá Pepíka Lžičařů. Ale samo o sobě by to Vietcongům nestačilo; rozhodně v tom jede i Palounek, popř. další gauneři.
27. 03. 2012 | 11:02

slavwin napsal(a):

Bylo toho napsáno mnoho, ale mezi řádky se říká to tvoje volební právo možná není úplná hovadina, ale je ti k ničemu. Přestat vést sáhodlouhé řeči jestli socani vás zachrání. Přestat už vést pindy koho podporovat a současný stav v podporách úlevách stanovit jako nepřekročitelný limit. Člověk bez morálky, nám tu káže co ničí demokracii. Hledat morální pravidla na zavedené postupy a jen naprosté novinky ponechat řízení trhem po dohodnutou dobu, která nepřekročí 3-5 let. S vládou vedou dialog jen odbory, slyšel někdo že by někdo zdůvodňoval jejich absurdnost. U nás kde kde tzv levice, pravice je krytá bolševická zlodějna, by politika měla mít jen morální rozměr.
27. 03. 2012 | 11:40

slavwin napsal(a):

PGJED
Jak ty hajdaláky poznat. Jiná metoda okradení je přece také zlodějna. Co myslíte zhroutí se ekonomický systém, když bankám bude vyměřena přiměřena daň na bankovní operace. Proč se ničení pronajatého bytu nestihá okamžitě po vzniku jako u dopravní nehody.
27. 03. 2012 | 11:51

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy