Prohru s Rusy jsem si přál. A Banka jsem chtěl vidět naživo

21. 02. 2010 | 23:31
Přečteno 18893 krát
Abych se přiznal, docela jsem si přál, ať česká reprezentace "rupne" v neděli v noci s Rusy. Ne že by v mojí hlavě všechno popřevracela nějaká Velká únorová socialistická revoluce, a začal jsem na stará kolena milovat našeho úhlavního hokejového protivníka. Komandu, sesbíranou od Smolenska až Petropavlovsk Kamčatskij. A samozřejmě i z podobně rozsáhlého prostoru mezi Vancouverem a Floridou.


Olympiádu ve Vancouveru vyhraje mužstvo, které na cestě do finále alespoň jednou klopýtne. Stejně jako v Naganu. Nejsem žádný jasnovidec, ale sedí ve mně takový zvláštní pocit, že to tak bude. Kanaďané si špatný den vybrali se Švýcary, Rusové se Slováky, Slováci s námi.

My jsme měli poslední šanci na zpackaný zápas právě v neděli v noci s Rusy. Při zlaté olympijské misi v roce 1998 jsme ji využili excelentně. A taky ve skupině, kde se už při knock - out systému hrálo jenom o staré dobré známé "zlaté vidle". Hlinkův tým dopřál v Naganu Rusům fantastickou chvilku - dovolili jim tehdy otočit skóre z 1:0 na 1:2 během deseti vteřin.

A ještě si čeští hokejisté vybrali smůlu na celý zbytek turnaje.

Před 12 lety vyrovnal ve 44. minutě na 1:1 střelou zpoza Šlégra Valerij Bure a za okamžik obráncům unikl Žamnov a mimořádně přesnou střelou se postaral Rusům o vedení 2:1. Šibenici vymetl ve chvíli, kdy padal na led jak široký tak dlouhý. K prvnímu místu ve skupině potřebovali Češi stejně jako teď remízu. Ale nedosáhli na ni. Navzdory třem velkým šancím Jágra a půlminutové power-play.

Z porážky s Rusy jsem se v 70. a 80. letech minulého století trápil i dva tři dny. Teď se z ní těším, ačkoli českému mužstvu sebrala den volna a velkou příležitost k nácviku kombinací, přesilovek nebo oslabení. A musí do nebezpečného osmifinále. Berme ho však z lepší stránky. Získali jsme jeden olympijský zážitek nad plán.

Dovolil bych si sáhnout pro inspiraci k slavnému spisovateli science - fiction Ludvíku Součkovi. Ten můj zváštní pocit, že jsme měli s Rusy prohrát, by se dal označit za Tušení stínů. A snad i za Tušení souvislostí.

Ale upřímně řečeno, podobné tušení mě pokoušelo i v jiném sportovní odvětví. Říkal jsem si, sakra - ten Šlesingr, při tom potenciálu co má, ten by mohl při závodu s hromadným startem něco pořádného udělat. A český biatlon nebude mít na sobě při odletu z Vancouveru "kabát z ostudy."

A byl do něj navlečený už po Šlesingrových střelbách vleže. Dvě minely.

Nakonec jsem si nedělní biatlon přepnul na STV 2. Pavol Hurajt jel o medaili a slovenští komentátoři si to jaksepatří užívali. "A slovenské vlajky opeť vlajú," křičeli. Hurajt si vydřel si bronz. Přidal ho ke zlatu a stříbru Anastázie Kuzminové - Rusce ve službách Slovenska.

A moje žena řekla na konto dnešního slovenského biatlonového překvapení: "To je ale hezký."

Ovšem i Šlesingr se nakonec aspoň trochu pochlapil, a český biatlon se z "kabátu z ostudy" jakžtakž vysoukal. Náš frontman dofinišoval na 16. místě.

Na stříbrného a bronzového medailistu z mistrovství světa 2007 nic moc, ale na ZOH 2014 v ruské Soči ještě nebude tak starý. A třeba si nějaký slovenský fanoušek kvůli němu přepne za čtyři roky televizi na ČT 2.

P.S. Nevím, proč média tak blbnula kolem vcelku bezvýznamného, takřka až přátelského střetnutí Česko - Rusko. Viděl jsem z něj na ČT 2 jenom zlomky. O medaili přece usiloval na ČT 4 skikrosař Kraus. A sjezdař a slalomář Bank o ni bojoval na zahraničních televizních stanicích v kombinaci. I když oba nakonec marně.

Proč jsem kdekoliv na ČT neviděl vynikajího Banka v přímém přenosu, to je mimo hranice mého chápání. Záznam ze sedmého místa Čecha v tak prestižní alpské disciplíně, na to Vám, pánové z ČT, v časech bleskového internetu vážně peču. K bronzu scházela Bankovi necelá vteřina. A Vám ke "kabátu z ostudy". Pořádně velkému.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Tencokida Hnuj napsal(a):

Myslím si, že o vítězi hokejového turnaje nerozhodne kabalistická prognoza, ale to, jaký bude vítězný tým hrát hokej. A naši se mi líbili. Škoda, že nepřežili to druhé oslabení. Rusové jsou famozní, nenašel jsem na jejich hře slabinu. Jediná bude asi jen v jejich hlavách. A sice , když se suopeři podaří, aby vedl.
Hlavně ať nás nepostihne žádná marodka. Držím našim palce.
P.S. Ostatním sportům moc nerozumím. Líbí se mi ještě biatlon, ale nezávodí v něm ani jeden Japonec. Asi navrhnu japonskému předsedovi Olympijského výboru, aby až bude olympiáda zase v Sapporu, běhali biatlonisti povinně v samurajské zbroji z období Edo. Měl bych tak komu fandit i v této nádherné disciplíně. Čeští biatlonisté mě totiž zatím zklamali. A to běhají v lehkých aerodynamických kombinézách.
21. 02. 2010 | 23:54

valdemar napsal(a):

Myslím, že ještě můžeme postoupit jako 4. a to, když vyhrají finové a USA. Takže trochu v článku nepřesnost.
22. 02. 2010 | 00:05

valdemar napsal(a):

Omlouvám se, v článku nic takového není. Spletl jsem se.
22. 02. 2010 | 00:10

mb napsal(a):

dovolím si (asi poprvé) s tencokidahnuj nesouhlasit ...

češi hráli první dvě třetiny naprosto ustrašeně ...

takhle se s rusákama prostě nedá hrát ...

rusové byli rychlejší, agresivnější, lépe kombinovali ...

češi neměli čas na rozehrávku a kombinaci ...

jak se vás soupeř nebojí že bude sražen u mantinelu ( a to od čechů 2 třetiny nehrozilo ) hraje si v pohodě a parádně se mu kombinuje ... jak se vás PODVĚDOMĚ nebojí ... je to na nic ....

v momentě kdy naši začali hrát ve třetí třetině rusum do těla ... začali je přehrávat i v kombinaci ... jakoby se přestali bát ( také už naši neměli co ztratit ) ....

ta chvíle ve třetí třetině ukázala že to jde ...

ale musí prostě naši hrát hrát (čistě) ale tvrdě ...

jinak nebudou mít šanci / nárok ...

to je moje doplnění proroctví k proroctví ML ....
22. 02. 2010 | 00:14

Karel Mueller napsal(a):

mb:

Vcelku bych s Vámi souhlasil. Rusové mi připadali víc "nabroušení", dá-li se to tak říct.
22. 02. 2010 | 00:30

zk napsal(a):

Hlavně doufám, že Růžička přeháže lajny:
1) První útok nefunguje, chybí tam silovější hráč. Prohodil bych Havláta s Michálkem.
2) K Jágrovi někoho, kdo bude schopný podržet s ním puk v soubojích u mantinelu a také někoho, kdo dokáže sám něco vymyslet: takhle soupeřům stačí zaměřit se jen na Jágra. Krejčí in, Červenka out.

Jinak je pravda, že Ovečkinův zákrok byl faul (pokud se tedy olympijský turnaj píská podle pravidel IIHF) a při závaru v ruském brankovišti ve druhé třetině nás rozhodčí poškodil nesmyslně brzkým přerušením hry - měl to být buď vyrovnávací gól, nebo trestné střílení.
22. 02. 2010 | 00:46

*** napsal(a):

***

vy jste teda expert, takoví lidé jako vy kdysi takové myšlení měli za povinnost, aby vyhráli rusáci.
Měli doma SČSP a vedli k tomu i své haranty, kterým jsem my páni kluci pro jistotu dali ve škole nakládačku předem.
Škoda že jste nám také nepadl tehdy do rány, "moloděc".
22. 02. 2010 | 00:48

Tencokida Hnuj napsal(a):

mb
Vyjádřil jsem se tak, jak jsem se vyjádřil.
Nejsem žádný expert na hokejovou strategii a taktiku. Vím také, že v tomto středoevropském prostoru o odborníky
na tuto problematiku nouze není. Zejména po zápase.
Ale nedá mi to. Hrozně rád si píchnu do vosího hnízda, zejména když vím, že vosy jsou zrovna v terénu, nebo spí.
22. 02. 2010 | 01:26

tečka napsal(a):

Snažil jsem se dívat na hokej na ČT na netu. Server ČT opět spadl. Takže na ČT taky peču. A souhlas s autorem, to co předvádí ČT v éře internetu je zoufalství.
Mimochodem ČT se ani neomluvila.
22. 02. 2010 | 02:12

Sportovec napsal(a):

Souhlasím s Vámi jak a co píšete,o hokeji s Rusy a o Neumannové,ta nám nesmírně kazí náladu
jako nemorální tunelářka a komentator OH z Kanady ,Neumannová se nechová jako férový sportovec ,a není dobrým příkladem pro mladé,poctivé sportovce,tak jak je dobrým Sáblíková pro nás všechny /pevně doufám,že peníze Sáblíkovou nepokazí/!!!
22. 02. 2010 | 08:07

JC napsal(a):

mb,
Vyrovnaný zápas nemusí vždy končit nerozhodným výsledkem.
Rusům nelze upřít, že jsou hvězdy, ale naši sehráli dobrý zápas. Žádnou "ustrašenost" jsem u Čechů neviděl.Naopak Rusové se posledních 10 minut velmi obávali o výsledek a na jejich hře to bylo vidět.Není holt každý den posvícení a jede se dál.
22. 02. 2010 | 08:50

JC napsal(a):

P.S.
Viděl bych to asi tak jako Rusové.
"Krásný zápas, s Čechy byl a bude vždy kříž"
22. 02. 2010 | 08:53

ali napsal(a):

Rusů je 141 milionů..nás 10..mají z čeho a koho vybírat. Ovšem včerejší zápas mi nepřišel férový, evidentně byli silnější, bruslili jak pánbůh, lepší, ale přesto byli stále agresivnější..jejich touha po vítězství smrdí hrubostí a neférovostí..doufám, že jim to jiný tým nandá s plnou parádou, včetně jejich bodičků..
22. 02. 2010 | 09:24

Čochtan napsal(a):

Další soupeř Lotyšsko. To by neměl být velký problém. Pak Finsko, i to není nejtvrdší oříšek. A byli bychom v semifinále.

Na koho tam narazíme, to už jsou spíš spekulace. Uvidíme, nic není ztraceno. Kanada porazí Německo, a narazí na Rusy, Slováci Norsko, a narazí na Švédy. USA to má dobrý. Ti dostanou buď Švýcarsko, nebo Bělorusko.

V semifinále budou buď Rusové nebo Kanaďani, Slováci nebo Švédové, a nejspíš USA.
A pak my nebo Finové.

Nevypadá to špatně, mohlo to vyjít hůř. Porazit Rusy, narazili bychom hned ve čtvrtfinále na Kanadu místo na Finy.
Doufám, že jsem to sesumíroval dobře.

Přeji všem dlouhé a radostné noci !
22. 02. 2010 | 09:43

Čochtan napsal(a):

Nejpravděpodobnější semifinále bych viděl: Kanada, USA, Švédsko, ČR.
22. 02. 2010 | 09:48

lubka napsal(a):

Vaše blogy jsou objevné a zajímavé. Pokaždé se z nich dovím,že je olympiáda na které se bruslí,lyžuje a sáňkuje. Velmi mě to překvapilo,protože něco podobného bych od zimní olympiády nečekal.
Už se těším,jak nás při MS ve fotbale překvapíte šokující novinkou,že se tam hraje fotbal,ale mistrovství má vynikající úroveň,protože ho nekomentuje Neumannová.
22. 02. 2010 | 09:55

Čochtan napsal(a):

Ne že bych podceňoval Finy, to v žádném případě, ale ta Kanada v domácím prostředí,... to by bylo peklo. A dobře, že se v něm octnou Rusové. (původně jsem napsal rusáci, ale cenzor by to asi smazal)
22. 02. 2010 | 10:12

Čochtan napsal(a):

Na olympiádě chybí ještě běhání na sněžnicích se střelbou lukem na jelena. Takový středověký biatlon.
Pak bych přidal umělecké čůrání do sněhu, povinná část by byla vyčůraná abeceda a jako volnou sestavu by mohl sportovec vyčůrat třeba siluetu Hradčan.
Mnoho sportů na OH chybí !!!!
22. 02. 2010 | 10:43

JAHA napsal(a):

Ad: autor
A ještě si čeští hokejisté vybrali smůlu na celý zbytek turnaje.
Dobry vtip. Nepoznam muzstvo, ktore by malo viac stastia, ako Cesi☺.
Hlinkův tým dopřál v Naganu Rusům fantastickou chvilku - dovolili jim tehdy otočit skóre z 1:0 na 1:2 během deseti vteřin.
No, este ze ste taki gentlemani☺.
... Anastázie Kuzminové - Rusce ve službách Slovenska.
Je obciankou Slovenskej republiky - nikomu nesluzi, iba svojej novej vlasti. Velmi to vadi?☺

Tesim sa na dalsie zabavne a kvalifikovane postrehy.☺
22. 02. 2010 | 10:43

JAHA napsal(a):

Ad: zk
Jinak je pravda, že Ovečkinův zákrok byl faul (pokud se tedy olympijský turnaj píská podle pravidel IIHF) a při závaru v ruském brankovišti ve druhé třetině nás rozhodčí poškodil nesmyslně brzkým přerušením hry - měl to být buď vyrovnávací gól, nebo trestné střílení.

Inak je pravda tiez to, ze proti SR dosiahla CR gol po faule (pokial sa teda piska podla pravidiel IIHF) Jagra☺.
Inak je tiez pravda, ze rovnake zakroky Oveckina proti SR rozhodcovia tiez nepiskali☺.
22. 02. 2010 | 10:50

JC napsal(a):

JAHA,
Ten blog je třeba brát s nadhledem jako celý sport a ne se z každé věty pos...t :-))
22. 02. 2010 | 10:52

lulu napsal(a):

rrusaci byli a jsou zakerni.slusne se s nima hrat neda a potom zalezi na rozhodcich.usudek at si kazdy udela sam.
22. 02. 2010 | 11:03

Hugo napsal(a):

Přestože musíme hrát o zápas víc, máme lepší výchozí pozici. Kdybychom skončili první, hrajeme čtvrtfinále s Kanadou. Takhle s Kanadou hraje Rusko a pokud zvládneme Lotyše i Finy (což bychom snad měli), zůstane pouze jeden špičkový soupeř. Pokud naši budou hrát stejně, jako ve třetí třetině, kdy kombinovali, stříleli a obecně Rusy přetlačili, můžeme pomýšlet na medaili.
22. 02. 2010 | 11:21

zk napsal(a):

K tomu Ovečkinovi: buď se zklidní, nebo dopadne jak Lindros. Nedovedu si představit, že by s tímhle stylem hry mohl v NHL vydržet třeba jen deset sezón.
22. 02. 2010 | 11:42

Tencokida Hnuj napsal(a):

Hugo
Také používám podobnou logiku, zejména při soubojích. Pokud totiž někoho vyzvu na souboj a není to Japonec, je zde velká pravděpodobnost, že neumí zacházet se samurajským mečem. Zvolím tedy jako zbraň právě samurajský meč.
Pokud je soupeř Japonec, pošlu na souboj svého dvojníka, který umí zacházet s revolverem. A jako zbraň samozřejmě zvolím revolver.
Nejjednodušší je souboj s Čechem. Před soubojem se pouze uvedu do dobré nálady několika kalíšky saké. Celý souboj totiž proběhne tak, že se pozdravíme, zvolíme jakoukoliv zbraň a pak dvě hodiny kecáme o různých variantách , jak by šlo takový souboj vyhrát. Poté oba odejdeme do místní hospody a vše dorazíme šesti pivy a několika panáky myslivce.
22. 02. 2010 | 11:46

Tom.Atom napsal(a):

Je to zcela jednoduché. Vítězství nad Rusy by znamenalo sice přímý postup, ale prvním soupeřem by byla Kanada, druhým pak vítěz zápasu Slovensko Švédsko, takže by to zřejmě byli Švédové(i když Slovákům výhru velmi přeji). Prohra nám naopak šoupla zápas navíc v podobě Lotyšska, ale to by snad nemusel být takový problém. Dále nás čeká Finsko a pokud ho zdoláme, tak USA(nedá se předpokládat, ža by američané nepřešli přes Bělorusko nebo Švýcarsko). Ať se na to dívám z kterékoliv strany, tak nám prohra prospěla. Máme díky ní hratelnější soupeře. Nevěřím, že bychom přešli přes Kanadu i Švédsko, Finy a USA bychom porazitr mohli a pak už nás čeká finále.
22. 02. 2010 | 11:59

Tom.Atom napsal(a):

Ještě musím dodat, že se mi zdá velmi pikantní současná zápletka. Kanada se utká s Rusy nikoliv ve finále o zlato, ale prostě jen o bytí a nebytí. Kdo prohraje jede domů, kdo vyhraje, nemá nic jisté a musí bojovat dál. Když prohrají Rusové, tak to bude národní tragedie, když prohrají Kanaďané, tak rovněž. Obrovská motivace na obou stranách a střet titánů. Velmi mě zajímá, zdali si "krásný" Bykov(tak ho nazval Záruba) udrží svou pokerovou tvář i po porážce s Kanadou:-) A co by se dělo ve Vancouveru po vypadnutí Kanady, to si raději ani nepředstavuji. Zkrátka je na co se těšit a nějaké sjíždění z kopce, biatlony a podobné ptákoviny se tomuto dramatu prostě nemohou rovnat, nechť autor blogu promine.
22. 02. 2010 | 12:14

jozka napsal(a):

JAHA:

Ale samozrejme, na stesti je totiz postaveny cely cesky hokej. Takovej klucina, kdyz prijde do hokejoveho klubu, prvni tri roky se uci jedinou vec. Jak mit stesti (zejmena, jde-li o zapas se Slovenskem). Dalsi dva roky se venuji filmovani padu (zejmena, jde-li o utkani se Slovenskem). No a ty dalsi drobnosti, jako je brusleni, vedeni puku, taktika, prehled, to se splachne za mesic. Takze se potom nedivte,k ze kdyz nekde hraje nas reprezentacni vyber, vyhrava pravidelne jen diky stesti (zejmena, jde-li o zapas se Sloveskem).

P.S. Gratuluju k bronzu v biatlonu.
22. 02. 2010 | 12:19

hieroglyf napsal(a):

Ke zmínce o biatlonu dodávám, že stíhací biatlon by se měl zrušit jako nespravedlivý. Startuje se podle předešlého závodu, za nějž už vítězové dostali medaile a teď mají další výhodu. Dřívější smolaři mají opět smůlu, protože musejí čekat v handicapech. (Ve sdruženém závodě jsou handicapy opodstaněné, protože jsou určené výkonem ve skoku, za který se medaile nebraly.)
22. 02. 2010 | 12:20

maxíík_ napsal(a):

Zdravím,

připojím pár řádků:-)taky jsem nepochopil novinářskou až zbytečně velkou pozornost spíše přátelského duelu - Česko - Rusko, když téměř krom postupu z prvního místa o nic podstatného (medaile) nešlo:-) stejně jim to nyní ve výsledku si myslím spíš pomohlo,jelikož se vyhnou v dalších bojích v play off nepříjemné Kanadě, Rusku a budou hrát čtvrtfinále s přijatelnějším Finskem a příp. semifinále s USA ( i když ty předvedly famózní zápas s Kanadou):-)o již několikátém výpadku inter.serveru ČT se opravdu raději nevyjadřovat - ubohost a ostuda!!!! Díval jsem se na hokej přes Slováky, kterým server šlapal v poho:-)) a proč nedávali příp. i na ČT4 Banka to také nechápu,ale stejně byl server během hokeje nedostupný:-))
22. 02. 2010 | 12:23

jozka napsal(a):

Ale ted vazne... pochybuji, ze by prohrali schvalne. Vetsinu zapasu byli proste Rusove lesi. Rychlejsi, duraznejsi. Co se tyce prerusene hry a nasledneho golu negolu, rozhodci se podle rozhodl spravne. Skoda pro nas. Treti rusky gol jsem nevidel. Ale videl jsem, co nasi dokazi, kdyz se naserou. Je to takova jiskricka nadeje. Uvidime. K samotnym hracum jen to, ze Havlat je tragedii. Nejde mu to. Skoda. Cervenka je lepsi, nez jsem cekal, otazkou je, jestli je to dost. A zabil bych Krejciho. Hraje pekne, je rychly, silny, pracovity, mysli mu to. Dostane se do sance dvakrat ve vypetem zaveru utkani... a udela dalsi zbytecnou klicku nebo prihraje a tim to pohrbi. Ja pisu... zabil bych ho, byt trenerem :-)
22. 02. 2010 | 12:25

jozka napsal(a):

Co se internetoveho vysilani CT tyce... Vinikem je ten, kdo rozhodl o technologiich pro stavbu toho monstra. Chapu, ze MS potrebuje protlacit svoji novou technologii (Silverlight), ale mohli by ze zkusenosti vedet, ze s technologiemi od tehle firmy je to stale stejne. Funguji perfektne, ale nesmi se moc pouzivat :-)
22. 02. 2010 | 12:29

MacOSX napsal(a):

Já jen doufám, že rus(áci)ové s kanadou vypadnou a díky jejich tradičnímu pálení hokejek už brzo začne jaro.
22. 02. 2010 | 12:32

Pepa napsal(a):

To vše je sice pravda, ale každé vítězství nad rusáky krásně hřeje u srdíčka.
22. 02. 2010 | 12:41

Bomber napsal(a):

Nejak do te Vasi hokejove matematiky nezapada USA a Svedsko, jejichz hokej je zatim Number One!!

jen tak na okraj...
22. 02. 2010 | 12:55

Lenka napsal(a):

Tak je to skoda,ze srdicko hreje jen vitezstvi nad rusy,proto asi vsechno co pises smrdi kxenofobii,Pepo
22. 02. 2010 | 12:55

Pepa napsal(a):

Milá Lenko, pleteš si xenofobii s životní zkušeností. Jsi asi ještě moc mladá a nezažila jsi to co já a moji vrstevníci.Ne že bych Ti to přál. Navíc jsem nenapsal, že mě u srdíčka hřeje jen a pouze výhra nad nimi. Nic ve zlém. Ať Tebe hřeje jen a jen láska.
22. 02. 2010 | 13:22

JAHA napsal(a):

Ad: JC

Pokial ste si nevsilmi, daval som smajliky. Najlepsi smiech je totiz vtedy, ked sa vieme zasmiat i zo seba. Preto, aj ked sa trebars v sporte mozem na rozhodcov hnevat, ze na toho "mojho" nemaju meter ako na ineho, barlicky nepouzivam. A na WC som pritom nepotreboval ist☺.
22. 02. 2010 | 14:21

JAHA napsal(a):

Ad: Jozka

Stastie praje pripravenym. Takze neviem, v com je podla Vas problem☻.
22. 02. 2010 | 14:26

jozka napsal(a):

JAHA:

Podle mne v nicem :-) Ja jsem reagoval na:

Dobry vtip. Nepoznam muzstvo, ktore by malo viac stastia, ako Cesi

Narazim na obvykle stesky, ze "Cesi hraju figu, len maju strasne stastie".

Prozradil jsem vam tajemstvi pripravy ceskeho hokejisty, co neumi bruslit, neumi s pukem, fauluje, pada prilis ochotne a vyhrava jen diky tomu, ze ma stesti. Nevahejte a pouzijte to, zalozte pod Tatrami hokejovou skolu a ziskejte pet titulu mistra sveta a zlatou olympijskou medaili, narod vam bude vdecny a budete si moct leccos dovolit. Treba prejet nekoho na silnici ;-)
22. 02. 2010 | 14:42

Karel Mueller napsal(a):

Pepa:

To patří minulosti Pepo. Jednak z politických důvodů, jednak proto, že Rusové byli nejsilnější v těch dobách.

Po 20 letech to už politicky nikdo neprožívá a Skandinávci jsou dnes stejně dobří, ne-li ještě lepší.
22. 02. 2010 | 14:44

miloslav napsal(a):

Hodně dobrého i zlého jste již napsali, ale kanadští profi rozhodčí nevídí fauly, za které se v EVropě vylučuje i na 5 minut. Zákrok Ovečkina na Jágra byl likvidní. Na druhé straně šel na trestnou lavici Čajánek, za poměrně slabé fauly.
22. 02. 2010 | 14:49

jozka napsal(a):

miloslave, to je snad dobre, ze byl likvidni, ne? Vite jake jsou v dnesni dobe s likviditou problemy?
22. 02. 2010 | 14:51

mb napsal(a):

jasne tencokida :-)) ja jsem musel uvest romanovou zapletku na pravou miru .... ( :-))

pro JC ... během dvou třetin čeští reprezentanti ani jednou nepřišpendlili jakéhokoli rusa na manťák ....

to se změnilo až ve 3. třetině ( kdy naši začali hrát uvolněněji ( = už neměli co ztratit) ... jak začli hrát rusum do těla ... změnil se opticky i obraz hry ... a začali hrát s rusákama vyrovnaně ba je i přehrávat ...

slovo ustrašeně tedy chcete li měním na ´se zbytečným respektem a měkce´....

bohužel to myslím na té tvrdosti ( ale čisté !!!) bude stát ... jestli se s rusákama ještě v turnaji potkáme a jestli je budeme chtít přehrát ...

( můj názor )
22. 02. 2010 | 15:01

tomjiranek napsal(a):

Dobrý den pane Lubasi.

Snad jsem si všiml správně, že podstata Vašeho zdvořilého smutnění byla v nedostatku smyslu režie v ČT pro proporce a slušnost k těm sportovcům na OH, kteří nás reprezentují skutečně na nejvyšší úrovni. Nadšeně jsem sledoval zápas našich s Ruskem, ale stejně tak jsem postrádal stejné nadšení a píí áár pro českého lyžaře. Až bude české lyžování hledat sponzory, bude slyšet závěry, že nemá sledovanost jako hokej. Sedmé místo Banka je skutečně fantastický výsledek, zasloužilo by si stejně nadšená citoslovce nadšení, jako jeden vyrovnávací gól. ČT nedokázala být objektivní a basta. Aby to nikdo nechápal jinak, hokej ano, takové lyžování také. Mějte se tomjiranek
22. 02. 2010 | 15:09

JC napsal(a):

JAHA,
Smajlíka som si ozaj nevšimol.
som si myslel, že je to taká špeciálna slovenská bodka.:-))
22. 02. 2010 | 15:34

Kanalnik napsal(a):

Pokud CT server nefunguje, doporucuji zvolit vysilani prezentovane na hlavnich strankach ZOH: http://www.vancouver2010.com

Pokud jste v CR, zvolte Czech Republic v prave dolni casti stranky, muzete si tam vybrat ze tri kanalu, doporucuji Eurovision. Muzete tak krom hokeje sledovat i dalsi sporty.
22. 02. 2010 | 15:52

Tomáš napsal(a):

Máte pravdu. Je to takhle lepší. V Nagano jsme s nimi také ve skupině prohráli a pak to celé vyhráli. Navíc, kdybychom včera vyhráli, narazili bychom pak na Kanadu. Upřímně řečeno, moc bych našim ve čtvrtfinále nevěřil. Ti Kanaďani sice dokáži klopítnout (viz Švýcaři a Američané), jenomže s takovým mužstvem se bych se divil, pokud by klopítli i ve čtvrtfinále (S Rusama možná, ale s jiným mužstvem těžko - včetně nás). Takže si myslím, že máme štěstí v neštěstí. Finové jsou skvělí, ale pořád je to určitě lepší čtvrtfinálový soupeř. Horší by byli i Švédové. Lotyše bychom měli porazit. Jinak si myslím, že jsme včera s Rusy nehráli vyloženě špatně. Bylo to vcelku vyrovnané.
22. 02. 2010 | 16:45

Tomáš napsal(a):

Ještě k tomu zákroku Ovečkina na Jágra. Je zajímavé, že něco podobného se stalo Jágrovi v Naganu - patrně už v základní skupině, kdy jsme prohráli 2:1. Mám dojem, že to byl onehdy někdejší jeho spoluhráč z Pittsburghu. Tuším, že ho tehdy nechutně sestřelil D.Kasparatis, hráč vyhledávající tvrdé souboje. Sestřelil ho onehdy hrozně podobně (jágr ho neviděl). Je zajímavé, že to také bylo ve skupině, tuším. Tehdy za Rusáky řádil Pavel Bure, který si ovšem proti nám neškrtl - zejména ve finále. Pokud budem mít štěstí můžeme to zase vyhrát. Každopádně máme horší kurz než jsme měli kurz v Nagano. Nedivím se, tam museli hrá zámořští hráči na větším kluzišti.
22. 02. 2010 | 16:58

kalamajka napsal(a):

Vysoké hole a úder na hlavu se mají pískat!!! Některé zápasy , bohužel, ovlivní i nepřesnost ( úmyslnost?) rozhodčích. Škoda, ale ještě snad není všem dnům konec. Držím palce, kluci!! Je mi líto, že Rus opět zvítězil ( Jágrovo číslo 68 je asi dobrá motivace k likvidaci hráče, co?) :-D
22. 02. 2010 | 18:34

MArk napsal(a):

Meli vyhrat uz z principu. Rusaci jsou obecne smejdi. K tomuto narodu chovam velkou zast.
22. 02. 2010 | 19:30

zk napsal(a):

Tomáš:
V Naganu si na tyhle stromy najel Jágr hned dvakrát - ve skupině ho srazil Kasparaitis, ve finále Boris Mironov.
22. 02. 2010 | 19:38

mckiller napsal(a):

Toto by som dal prečítať tým roduverným čechom a slovákom, ktorí majú premúdrelé hrdé reči.
Český generálny manažér: Rozhodca nás poškodil
http://oh2010.sme.sk/c/5253...
dca-nas-poskodil.html

Tolko reci sme nemali, ked sme pred par rokmi na MS prehrali s Kanadou, potom co zahakoval Kanadan Lasaka
22. 02. 2010 | 20:11

mckiller napsal(a):

Sakra s linkom. Este raz
http://oh2010.sme.sk/c/5253...

a ak nie, mrkinite na http://www.sme.sk
22. 02. 2010 | 20:13

jozka napsal(a):

->mckiller: zajimave, tady o tom neni ani sluvko. Asi vi proc :-)
22. 02. 2010 | 21:24

Hurá napsal(a):

Pane Lubasi, pochopil jsem, co jste mezi řádky chtěl říct a vyjadřuji souhlas !
22. 02. 2010 | 21:39

Jeza napsal(a):

vynechte si ty hrubky a je to všechno. Pánové, stačí fandit a VYHRAJEME. S pozdravem..
23. 02. 2010 | 00:59

Piramid napsal(a):

Finale Čechy-Slovensko Stačí jenom chtít :-D
23. 02. 2010 | 13:06

dard napsal(a):

Pane vy jste tada logik.
23. 02. 2010 | 14:26

Tomas p napsal(a):

Ted uz vime , jake to blo trapeni s Lotysi v osmifinale , ale jeste zpet k zapasu s Ruskem , porad plati ona znama teorie ze sampionatu 1972 z Prahy , Rusy nemuzeme 2 x za sebou (pokud se s nimi potkame ) porazit.Tudiz , pokud bychom s s nema dal v turnaji potkali , sance porazit je mame.
Tomas
24. 02. 2010 | 12:36

lubos napsal(a):

jak k tomu muze nekdo rict neco jineho nez .... http://www.weakly.cz/weakly...
24. 02. 2010 | 13:41

neurotik napsal(a):

Věřil jsem, že máme v týmu hodně Hvězd a Legend.Šoty z ukázek bojů v NHL a slogany typu Jágrův Pittsburg, Haškovo Buffalo, zprávy o vyhlášení hvězd v zápasech NHL, mě naladilo ke sledování zápasů i ve 4 hod. ráno jsem připraven fandit. Až na pár vyjímek jsme v šatně asi zapoměli hráče, hvězdy blednou, legendy mizí. Růžo, poikud nemáte v šatně jiné překvapení, doporučuji ma\lý dvůr a velký bič.Snad se Hvězdy rozsvítí.
24. 02. 2010 | 16:57

DVD to iPad Converter napsal(a):

Great honor to be here to read your article.
20. 03. 2010 | 09:57

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
29. 03. 2010 | 09:22

http://www.kw61.com/replica-iwc-watches/ napsal(a):

abc
30. 03. 2010 | 02:51

Links of London Jewellery napsal(a):

It was around ten-thirty, I guess, when I finished it. I wasn't tired, though, so I looked out the window for a while. It wasn't snowing out any more, but every once in a while you could hear a car somewhere not being able to get started.
31. 03. 2010 | 11:16

Porsche Design watches napsal(a):

I do NOT ordered a and I don’t confirmed anything.I ony generate a kind of a account on your side, because I want to know with option I have by the payments.If I make the decision to order a Alain Silberstein watches.... I am interest in the Baume & Mercier watches. So please give me a special price and inform me I witch way it is possible to pay.
09. 04. 2010 | 07:26

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy