Ministře Langře: Vysvětlete, proč na nás posíláte transportéry!

03. 12. 2008 | 11:21
Přečteno 16119 krát
Následující blog měl být o hřejivé atmosféře vánočních trhů, které již pár dní zdobí Strasbourg. Patří mezi jedny z nejkrásnějších a nejtradičnějších v Evropě. Jaké jsou letos asi v Čechách?

Ani nevím, jestli je mi víc smutno z toho, že jsem svůj první vánoční svařák nepopíjela se svými nejbližšími, z toho, že sníh pořád ne a ne padat… nebo ze zpráv, které dostávám z Čech.

Jak jsem už psala v několika svých článcích, Sapa pro mě a mé krajany není jen obyčejná tržnice. Ale hlavně je to místo, kde se můžete cítit „jako doma“. O to víc zabolela zpráva ze začátku listopadu, že tržnici skoro zničil velký oheň. K tomuto tématu se vyjadřovat nebudu, jelikož neznám příčiny požáru ani žádné podrobnosti. Budu jen doufat, že se Sapa zase brzy „postaví na nohy“ a já si tam zas někdy dám své oblíbené pho.

K čemu bych se ale ráda vyjádřila je zásah policie ČR v Sapě dne 22.11.2008. Podle dostupných zpráv do této „Malé Hanoje“ naběhly stovky ozbrojenců, nad tržnicí přelétal vrtulník a k centru naší komunity zamířily obrněné transportéry.

Boj proti rozrůstající se Vietmafii? Ochrana občanů českých, ale i slušných vietnamských na území ČR? To jsou slova ministra vnitra Langra. Možná jsem inteligentně poněkud omezenější, ale jeho slovům upřímně nerozumím, lépe řečeno nevěřím. Není to jen dopředu promyšlený tah? Ukázat veřejnosti, že chce člen nynější vlády chránit své občany v době dlouhodobé krize v ODS i celé vlády? Nechce se pan ministr „předvést“ EU před nadcházejícím českým předsednictvím? Nevěděl dopředu, jaké budou skutečné nálezy policejní razie? Že za takový přístup opravdu nestály?

Já osobně nemám vůbec nic proti kontrolám či České obchodní inspekci. Pro mě jsou jedny z mála jistot v životě, další jsou jen daně a smrt. Dokonce i můj tatínek, když k nám přichází kontroloři, tak se nepřestává usmívat. Prostě bereme jako fakt, že podnikání je v normálním světě pod přísnou stálou kontrolou - a hlavně to naše. Nezavírá před nimi krám, nehraje si na nerozumícího, vždy se s příslušníky ČOI loučí v přátelském duchu. A takových je nás, vážený pane ministře, většina! A to i v Sapě.

Zatím jsem neslyšela o tom, že by moji krajani vážněji reagovali na razie, které se uskutečnily v minulosti. Proto naprosto nechápu rozhodnutí začít novou raziovou politiku s nepřiměřeným chováním k lidem-vinným, ale i nevinným, starým, nemocným, těhotným ženám, dětem – což se podle všeho dělo v Sapě.

ZDE si přečtěte petici vietnamských studentů proti policejnímu zásahu.

Já jsem vděčná, jako mnozí mí krajané a vrstevníci, že můžeme žít, pracovat (i s lopatou) a studovat na území České republiky. Jsme tu rádi a někteří by možná i rádi zůstali napořád. Ale to neznamená, že si necháme od Vás, Čechů, líbit jakékoli nepřiměřené chování.

Ale jak má, prosím, česká společnost být nexenofobní, když člen vlády jedná takto?

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

cempírek napsal(a):

u nás je nejednoduší způsob jak nahnat body čas od času na někoho "jinýho" ukázat ramena - to občané ocení... když stejný manévry předvedl Paroubek v roce 2005 rozehnáním CzechTeku, vyzýval ho Langer k rezignaci... no a teď se chová stejně, jenom Paroubek ho vyzývá k rezignaci za úplně něco jinýho... strejdové a svazáci not dead
03. 12. 2008 | 11:45

RA napsal(a):

tento zásah mě zarazil , obrněný transportér jako na Národní třídě v listopadu 89. Ano, myslím že tato akce slouží jedině ke zviditelnění Langera a touto akcí se snaží upevnit svoji otřesenou politickou pozici, že, Ivánku, kamaráde . On je totiž Ivan Langr namočený v kotlíku organizovaného zločinu, proto zlikvidoval tým Kubiceho, vyšetřování tohoto týmu totiž směřovalo k podivným kontaktům Ivánka s podsvětím. Tak se chudák Ivánek teď snaží zachránit, seč mu síly stačí. Je zkrátka profláknutý,,a mimo jiné, táhne ODS ke dnu, jako ocelová koule na noze. Ivánku, kamaráde, odejdi a neškoď.
03. 12. 2008 | 12:02

Čochtan napsal(a):

Nejdřív romo-mafii shoří půlka paláce ve Stromovce, krátce na to viet-mafii shoří tržnice,..
Jsem zvědavej na příští Matějskou pouť zda tam budou jezdit OT-čka na autodromu.
Nedej Bože aby se dostal kmotr Jyrka k moci.
03. 12. 2008 | 12:25

Libor F. napsal(a):

Milá slečno,

říkáte, že nevíte o tom, že by Vaši krajané vážněji reagovali na razie, které se uskutečnily v minulosti. Mám pocit, že že celník (nebo pracovník ČOI ?), který málem nepřežil bodnutí nožem od jednoho z Vašich krajanů, by s Vámi asi nesouhlasil. Bohužel je také pravda, že podnikání celé řady Vašich krajanů, je do značné míry postaveno na obcházení našich celních a daňových zákonů
a nerespektování duševního a průmyslového vlastnictví. A to je ten problém.
03. 12. 2008 | 12:26

Pocestny napsal(a):

Ivan Langer už v žádné další vládě nebude, vydržte to, prosím....

Proseděl jsem Velikonoce v detenci v Rotterdamu jen proto, že se panovi policistovi nelíbilo moje pojíždění po městě a rozvěšování "nějakejch universitních "prej" cajků a nemohl se dovolat mému proděkanu pro cizáky (takovej je tam norma). Nezlobim se na toho pitomce , i když mi zmrvil měření a ta kobka byla těsná.
03. 12. 2008 | 12:28

Ivan Hochmann napsal(a):

Paní Lin,

přesvědčte napřed Vaše soukmenovce,ať si vyzkouší prostou aritmetiku a přestanou prodávat "značkové" zboží!Ať přestanou podporovat svoje kolegy z mafiánských struktur!Donuťte SVOJI vládu ať se zasadí o zavedení pořádků na ambasádě v Hanoji!

Potom budete vy početná vietnamská minorita nadějí i pro nás české občany,kteří se nedokážeme vypořádat s komunistickou minulostí a jejími zasr....manýrami.

S úctou,Ivan.
03. 12. 2008 | 12:30

zdenekmihalco napsal(a):

Nguyen Thi Thuy Duong

Žádný strach, Sapa po požáru i po razii funguje jako kdykoliv dřív. V neděli jsem se tam byl mrknout. Snažil jsem se poptat, na tu razii, jak to celé vlastně bylo. Jak už to tak u vás v Sapě bývá, skoro nikdo mi nic neřekl.

Zdeněk M.
03. 12. 2008 | 12:33

Al Jouda napsal(a):

To Libor F.: Jsem přesvědčen, že proti bodnutí nožem mají naši policisté standardní donucovací prostředky. Teprve, kdyby Vietnamci začli klást odpor jako nepříčetný dav nebo organizovaná skupina, by bylo na místě použití těžké techniky.Takhle to jsou vyhozené peníze daňových poplatníků !!
03. 12. 2008 | 12:34

Český synek Nguyen napsal(a):

Proč pan Langer posílá transportér je jednoduché, protože na to má právo.
Proč se poslední dobou zhoršilo veřejné mínění u čechů na viet.komunitu je zapříčiněno zvýšující se kriminalitou právě v této komunitě.
Že to celníci takhle hrubě nezvládli je věc druhá.
V každém případě myslím , že máslo na hlavách je rozpuštěno na obou stranách barikád a jakékoliv pocity ukřivděnosti by měly vyšumět. Vždyť tady budem žít vedle sebe i nadále.
03. 12. 2008 | 12:35

bigjirka napsal(a):

Aby tedy bylo jasno: obsah je zcela v pořádku, otázka je, zda měl zásah vhodnou formu. Pokud vím, bylo zabaveno několik tun zboží v hodnotě několika milionů. Co se týče zbraní, nevím zda se jednalo o střelné zbraně nebo nějaké klacíky.
03. 12. 2008 | 12:36

zdenekmihalco napsal(a):

Ivan Hochmann

Pane Hochmanne, pokud se nepletu, ta ambasáda je naše, nikoliv vietnamská. Možná, že bychom si tam měli udělat pořádek i my. Ostatně o korupci na této české ambasádě se mezi českými Vietnamci mluví leta, což jistě potvrdí i slečna Lin.

Čímž ovšem neříkám, že z vietnamské strany je vše ok. A neříkám, že v Sapě nejsou padělky. Jsou. Otázka je, jestli je k jejich odhalení nutný transportér.

Zdeněk Mihalco
03. 12. 2008 | 12:39

pomeranč napsal(a):

Strašně se mi líbí, jak se zde všichni ohánějí zločiností vietnamců. Někdy minulý týden jsem četl nějakou statistiku a v té bylo uvedeno že vietnamci jsou vzhledem k jejich počtu v ČR jedni z nejvíce zákona dbalích menšin. A nejen v menšinách, ale i oproti čechům.
03. 12. 2008 | 12:54

TRyba napsal(a):

Paní Lin, vždy jsem z pozice své práce při jednání s vietnamci měl dobrý pocit ze vzájemného respektu. Vždy jsem vycházel vstříc stejně čechovi jako vietnamci a budu v tom i nadále pokračovat. K vaší komunitě se chovám uctivě a civilizovaně a mnohdy máte za svoji píli a vytrvalost můj obdiv.

Proto mne věta kterou jsem z Vašeho článku okopíroval urazila a to velmi :"Ale to neznamená, že si necháme od Vás, Čechů, líbit jakékoli nepřiměřené chování."

pasovala jste mne na stejného hlupce jako je Langer, možná že tím, že se mne to dotklo, jsem taky hlupec, jenže jsem s vietnamci prožil několik správních řízení a vždy to bylo velmi fér a velmi korektní, snažil jsme se jim pomoci s překonáním jazykové bariéry, prostě jim pomoci s vyřízením toho co vyřídit potřebovali, nechovat se k nim povýšeně či arogantně.

bylo by pro mne osobně přijatelnější napsat, od některých Čechů, ne jak jste napsala - Vás Čechů.
03. 12. 2008 | 13:06

češka napsal(a):

Slečno, demonstrace síly, kterou předvedl pan Langer je věc jedna, nedodržování požárních předpisů druhá, a jedovatý dým, který zahltil půl Prahy třetí.
Pod ministerstvo vnitra spadají i hasiči a ti musí vědět, kde se nacházejí jaké hořlavé látky.
O autoritě hasičů v české společnosti nikdy nikdo nepochyboval, jejich tradice sahá ještě před dobu vlády Marie Terezie 1740-80. Za vlády M-T ve městech byly zakryty dřevěné části budov omítkou, pro zpomalení hoření, ve vesnicích byly stavěny požární rybníčky, pro českou krajinu tak charakteristické, atd. Ještě za doby socializmu vedení odmítlo zkolaudovat budovu Motokovu, protože v Praze nebyla požární technika pro případ požáru.
Bohužel vlastníci prodejen asi neměli v pořádku topení a ve svých stáncích skladovali hořlaviny aniž dodrželi požární předpisy.Kontejnery, které ukazovali v TV taky asi nebyly opatřeny protipožárními nátěry. Bohužel při kontrolách je obtížné určit konkrétního viníka.
Myslím si, že vina padá na vedení SAPy, které nedodrželo požární předpisy. Policie požár vyšetřovala tak, jak vyšetřuje každý požár, například senníků.
03. 12. 2008 | 13:23

spotrebiteľ napsal(a):

Vážená slečna z ďalekého Vietnamu. Váš článek sa mi moc páčil. Počínanie rezortu ministra voči Vašej komunite je úbohosť sama, tak ako on. Mal by svoj rezort zamerať na riešenie doležitejších záležitostí, než prenasledovať Vašich krajanov. A stejne, nebojte sa, veď celý český národ kupuje od Vašich súkmenovcov. Vyhovuje im hlavne cena, ale ani kvalita nie je o nič horšia, ako v normálných obchodoch. A o cene v nich ani nehovorím. Nekazte si prosím preto náladu skrz pár obmedzencov. Čo by sme si tu bez Vás počali? A v priateľskom chovaní voči zákazníkom možete byť príkladom mnohým českým predavačom.
03. 12. 2008 | 13:24

ubrus napsal(a):

Mila slecno,to je vsechno v poradku. Seberte se jdete mezi Vase vietnamske spoluobcany a vysvetlete jim ze jsou v nasich ocich pouze ,,smelinari". Jsme proti vasemu Vietnamu na podstatne vyssi zivotni a civilizacni urovni a toto si musime chranit. Ze se to doposud nedelo je nase chyba, ale my si to dame do poradku. Vy budete muset prijmout nase pravidla, Vy jste totiz prijeli sem k nam. Ne naopak. Jdete a vysvetlete to vasim vietnamskym spoluobcanum.
03. 12. 2008 | 13:26

juriko napsal(a):

Milá slečno,
akorát vysvětlete vašim spoluobčanem, aby jsi dávalï pozor na ubrus. Je potřeba jej vyprat a tak dále...
Vám i vašim spoluobčanům přeji, ať se tady nesetkávají s blbcema.
03. 12. 2008 | 13:52

Pavla napsal(a):

Slečno, nechápu, proč se divíte raziím. Jestliže jsou prováděny neustále a neustále se padělané zboží znovu objevuje, co jiného zbývá. Mně a nejen mně, kdyby někdo odvezl zboží z obchodu za milion, tak bych si tak mohla akorát hodit mašlu a ne, že bych měla druhý den opět plný obchod stejného zboží. A tak pořád dokola. Navíc se vaši krajané začali v poslední době zabývat i jinou kriminální činností, prostituce, drogy apod. Zjistili,že s oblečením to už asi nebude tak skvělé, tak museli změnit směr podnikání. Každý u nás ví, jak bylo výše uvedeno, že se zboží proclívalo za minim.ceny, pašovalo, jak to jen šlo. Neříkám, že to češi nedělali taky, ale myslím, že rozhodně ne v takovém množství. Tímto jste se totiž zařadili k Polákům, které taky mají všichni za fikané šmelináře. Jinak pracovitost vašemu národu upřít nelze, narozdíl od mnohých zde.
03. 12. 2008 | 13:58

Morová rána napsal(a):

Vážení diskutující!

Pomíjím, že blog slečny Nguyen je, ostatně jako vždy, když se tu začne mluvit o problémech nějaké rasové, národnostní, či jiné menšiny, zahlcen rasistickými a xenofobními výkřiky.

Vás všech, kteří žehráte na údajné nezákonné a netransparentní obchody vietnamských trhovců (jinak řečeno šmelinu, jak to nazval jeden diskutující), či padělání značek, vás všech se pouze chci zeptat:
A kdopak si asi ty pašované padělané hadry kupuje?!?
Nenámáhejte své spanilomyslné hlavinky, kupujete je vy!!

Takže! Buď choďte nakupovat pouze do prověřených značkových obchodů za zhruba desetkrát vyšší ceny, nebo se raději neprojevujte.
03. 12. 2008 | 14:11

Nguyen Thi Thuy Duong napsal(a):

TRyba: Není důvod se urážet! Já samozřejmě neviním celý český národ. Celý blog je adresován zejména lidem z vyšších post.
03. 12. 2008 | 14:12

fafnir napsal(a):

Vážená slečno
Až z vietnamských tržnic nebudou pokaždé odvážet nelegální zboží za desítky milionů,až se tam nebudou nacházet tvrdé drogy,až se ve vietnamských tržnicích nebudou vyrábět nelegální cigarety,až se týden co týden nebudou nacházet vietnamské pěstírny marihuany,pak bude každá kontrola zbytečná,a nám daňovým poplatníkům se jedině uleví.Proti poctivému obchodníkovi nikdo nic nemá,ani policie.
03. 12. 2008 | 14:12

ubrus napsal(a):

no ja myslim ze ti pracoviti vietnamci zustali doma na rejzovejch polich. Sem k nam dorazili jen smelinari........neplatici dani, cla, .... poctivi zustali u nich doma.
03. 12. 2008 | 14:13

ubrus napsal(a):

Mila slecno,jen mala kontrolni otazka : cimpak se zivil Vas pan otec poslednich 15 let ??
03. 12. 2008 | 14:17

Morová rána napsal(a):

Vážený ubruse..ehm, ubrusi...(Jak je vlastně pátý pád od slova ubrus?)

skutečně netuším, zda jste na vysoké úrovni, životní bych vám ještě věřila, o té civilizační bych si dovolila mírně pochybovat. Ale ať už je to s vaší úrovní jakkoliv, můžete být klidný, Vietnamci vám nevezmou ani jednu. Naopak, zmilí-li tržnice s levným zbožím, je dost pravděpodobné, že minimálně ta životní značně poklesne.

Pavlo,

takže Vitnamci jsou šmejdi, Poláci jsou šmejdi, na Romy se vás radši ani neptám!
Ještě, že my, Češi, jsme tak skvělí...
03. 12. 2008 | 14:19

jojo napsal(a):

Ubruse, ubruse, musím vás setřít. Čímpak se živíte vy? Styďte se.
03. 12. 2008 | 14:24

ubrus napsal(a):

pletete si to mila Morova rano, romove k nam patri at chceme nebo ne , Polaci jsou nasi slovansti bratri a v dejinnach byli dokonce temer vzdy statecnejsi nez my. Vzdelavejte se, pochopite vic...
03. 12. 2008 | 14:30

Řeřicha napsal(a):

Nguyen Thi Thuy Duong; autorka blogu, nejprve napsala -

"Ale jak má, prosím, česká společnost být nexenofobní, když člen vlády jedná takto?"

Později, jako odpověď na právem rozhořčenou reakci jednoho z diskutujících -

"Celý blog je adresován zejména lidem z vyšších post".
Oboje tvrzení jsou celkem silně inkompatibilní, slečno.
A co se týče Vašeho rovnítka mezi ČESKOU SPOLEČNOSTÍ a panem ministrem Langerem, tzv. "Íčkem"... to už raději nebudu vůbec komentovat.

Beru to jako menší úlet, občas se to stává každému. V tomto textu však šablonovitě aplikujete "logiku" pana ministra, akorát opačného gardu.

Což jste asi vůbec neměla v úmyslu, abych tak pravdu řekl. ;)

Přeji mnoho štěstí v dalším studiu a úspěšné pokračování ve Vašem blogu, příště však raději s dobrým úsudkem a chladnou hlavou.

S úctou,
Řeřicha

...
03. 12. 2008 | 14:37

Blahovec napsal(a):

Obvykle nereaguji, ale dnes mi to nedá. Co je to stud mnoho "Čechů" neví. Ani se podepsat pod své názory neumí. Proto jsme na tom tak, jak jsme. A zasloužíme si to. Je to opravdu smutné počtení. Jen ale potvrzuje, že úroveň českého národa strmě klesá. A to raději nepíši o češtině, která jen brečí.
03. 12. 2008 | 14:41

vlk napsal(a):

Milá slečno Lin

chápu,e s e Vám zásah v SAPě nelíbil. Nicméně - minulý týden dostal tuším deset let natvrdo váš krajan, který s nožem v ruce napadl celníka.

A při koncentraci vašich krajanů v SAPě je jasné, že razie,pokud měla mít smysl, prostě musel a být masivní.
Nejsem nijak vietnamsky xenofobní. T snad už víte.Vaše menšina mi imponuje pílí a skromností. Ovšem nemá smysl podléhat jakýmkoliv iluzím o tom, jak s e v Sapě také kšeftuje. ˇˇZe jd eo stát ve státě, kd e místní zákony zas až tak moc velkou váhu nemají. A že kdyby se tam mělo oddělit černé od bílého by zas až tak moc toho bílého tam nezůstalo. Nekladu vám to a vašim krajanům za vinu. Naše vlády, zejména ty první měly to kšeftaření, pašování a parzaitování na značkovém zboží tvrdě podchytit hned od začátku, tak jako to udělali Němci. a bylo by. Ti poctiví z vaší komunity a těch určitě bude víc e než dost by se stejně prosadili.. Možná trošku pomaleji , ale stejně. Jen těch druhých,o které není co stát, bybylo daleko míň.
A Sapa by nejspíš nevznikla. Což by nebyla zas až tak velká škoda.
Ale souhlasím s tím příspěvkem, který vám vytknul onu podivnou větu na adresu Čechů. A souhlasím také s českým synkem Nguyenem.
Langera neřešte. Sapa si to zažije ještě vícekrát. S tím jak tomuhle státu poteče finančně do bot.
Zůstaňte u své pracovitosti a úsilí. Tím svým krajanům u nás pomůžete daleko víc než jakýmkoliv protestem. Lidé jako vy, český synek Nguyen nebo Phan Viet pro vaši komunitu děláte hrozně moc! Věřte tomu.
03. 12. 2008 | 14:42

Láďa napsal(a):

Zasah proti strukturam ovladanym mafii nemuze byt provaden tak ze policiste prijdou nejspve pozadat o svoleni.
Divim se slecne Lin ze nema radost z toho ze zdejsi stat dela proti mafii aspon neco malo. Pokud by se mafii nechala volna ruka mohlo by dojit i na ni a kde by si pak stezovala kdyby ji napriklad unesli otce a zadali vykupne?
03. 12. 2008 | 14:45

ALL napsal(a):

Dobrý den,
mám prosbu pro zkušené diskutující a znalce poměrů:

a)kolik znáte:
celníků
finančních úředníků
pracovníků ČOI
policistů
poslanců
soudců
kteří mají v kolonce národnost napsáno vietnamská ?
03. 12. 2008 | 14:51

ubrus napsal(a):

Slecna Lin jiste vsechno vi, jenom proste zkousi kam az muze zajit, co si k nam mistnim muze dovolit,tak pise petice a rozhorcuje se........
03. 12. 2008 | 14:55

Pocestny napsal(a):

1KDO to zboží proclil?
2. Kdo nevymohl daň a spokojil se úplatkem?
3. Kdo není schopen kontrolovat průběžně a dělat to méně humpolácky?

a nakonec: Kdo ten cajk od Vienamce kupuje?

Kdybyste drželi pec, čížkové.....

Perpetum debile českého wohnouta:
Proč bych kupoval drahý triko pravý, když můžu koupit levnej pajc, nikdo to nepozná a budu za frajera.

A zároveň:

Pane šéf, ty naše trika budou muset podražit, chceme zdarma nemocenskou a o tejden dovolené více.

Máme svůj sociální stát s cenami výrobků v něm indukovanýnmi, tak kupujeme levnej dreck z Asie, protože "nejsme blbí".

Opravdu???
03. 12. 2008 | 15:06

Řeřicha napsal(a):

P.S. : Co se obecně týče lidí, mluvících vietnamským jazykem - globálně vzato chápu jejich přítomnost v českých zemích jako obohacení.

Činit obecné závěry na základě činnosti NĚKTERÝCH vietnamsky hovořících lidí, kteří nedodržují zákony ČR, mi tedy zcela pochopitelně přijde naprosto postavené na hlavu.

Stejně tak mi však jako postavené na hlavu připadá hodnocení celé ČESKÉ SPOLEČNOSTI na základě jednání pana LANGRA, či diskutujících typu "ubrus". Nota bene od lidí, kteří studují vysokou školu, a od kterých by se dal očekávat zdravý úsudek. Sic.
03. 12. 2008 | 15:08

Pocestny napsal(a):

ubruse, mohu tě sebrat a hodit do popelnice, kam patříš? Víš, já strašně nerad, když se po ulicích válí všelijaký svinstvo....

Ty vypadáš jako ubrus, kterej někdo zahodil, protože ho k ničemu nepotřebuje, jsi poněkud křivě ušit....
03. 12. 2008 | 15:09

TRyba napsal(a):

Paní Lin, z Vašeho článku jsem nepochopil, že je zaměřen tak jak píšete, nepochopil jsem co myslíte, pochopil jsme co píšete, což jsou dvě různé věci a někdy vzácně se protnou a potom se podaří napsat to co myslím.

Vzhledem ke své pomoci vietnamským občanům a vstřícnosti s jakou s nimi jednám, se cítím dotčen a uražen. Není to o nějaké ješitnosti, je to o mé práci, zkušenostech, postojích, které jsou jiné než xenofobní a najednou se dozvím paušalizujícím slůvkem "všichni" že moje skutky a činnost je k ničemu, když stejně jsme "všichni" xenofobové jako Íčko

Snad pochopíte, že je to pro mne dosti demotivující.

Přeji Vám krásného dne, mnoho úspěchů.
Tomáš Ryba
03. 12. 2008 | 15:29

veverka napsal(a):

Langer měl potřebu se zviditelnit a vypadat tvrdě a rozhodně.Co se mne týče,byla tato jeho akce těžce kontraproduktivní.Pohrdám jím ještě víc než před tím.Jak už tu někdo napsal,chce to vydržet do voleb.Íčko už u nás ministrem nikdy nebude,je jen otázka kolik zla ještě stihnou s Topolem v poslední křeči napáchat.
03. 12. 2008 | 15:30

Pavla napsal(a):

Paní Morová ráno, já jsem snad někde napsala, že Vietnamci a Poláci jsou šmejdi? Doufám, že poznáte rozdíl mezi šmejdem a šmelinářem. A že jsou obojí šmelináři, to je snad jasné každému. Nebo chcete říct, že jejich podnikání je v souladu se zákonem? Taky jsem napsala, že jim nelze upřít pracovitost narozdíl od některých našich spoluobčanů. Na cikány se mě ptát nemusíte, ty opravdu až na výjimky, po mnohaletých zkušenostech,nemusím.
03. 12. 2008 | 15:34

karel napsal(a):

Tyto hurá-monstrakce jsou dělány pouze pro veřejnost. Jinak jejich smysl není v podstatě žádný. Nalezené padělky vůbec neospravedlní tak masivní nasazení policie (větší než v Janově!), které muselo stát miliony.
03. 12. 2008 | 15:36

Lenka napsal(a):

Mila Nguyen,

Nechapu cim se citis pobourena. Na uzenmi Ceske republiky operuje vietnamska mafie, vietnamsti obchodnici prodavajici falzifikaty zbozi krati stat o danove prijmy tim, ze je neplati. Naposledy pri kontrole COI na trznici v Chebu doslo k pobodani policejniho prislusnika a dalsi byl vazne zranen tyci. Takze takhle mila Nguyen: kdyby vsichni kontrolovani vietnamsti obchodnici, reagovali poklidne stejne tak jako tvuj otec, nebylo by treba vrtulniku a transporteru. Takze se prosim te nediv. Az budou vsichni cizinci respektovat ceske zakony, odvadet dane a nebou pricinou zvysene kriminality, nebude potreba zvysenych bezpecnostnich opatrenich pri zasazich COI na trznich a pod.
Ne ze bych fandila panu Langrovi. Ale tohle mu schvaluji.
S pozdravem
Lenka
03. 12. 2008 | 15:44

Jane napsal(a):

Milá slečno. V tomto případě jde nejspíš Langerovi & spol. o lukrativní pozemky na nichž se Sapa nachází.
Nevěřím v tomto případě na akci ad hoc zorganizovanou ve prospěch své vadnoucí popularity či odvedení pozornosti od soudobých problémů ODS. Taková snaha by byla jistě kontraproduktivní a předpokládám, že to je schopen si uvědomit i zmíněný Langer.
Čeští občané by v tomto případě asi dopadli podobně. Přeji hodně trpělivosti.
03. 12. 2008 | 15:45

malachi napsal(a):

Milá Duong,
policie je všude stejná, jsou to namachrovaní tupci..., a nepochybuji o tom, že by se zachovali stejně i kdyby SAPU vlastnili Češi
03. 12. 2008 | 15:50

Patrik H. napsal(a):

Milá slečno,
řeknu to zcela jednoduše. Kdyby Vaši krajané dodržovali české zákony,nenapadali zbraněmi naše celníky a policisty, nemusel by náš, znovu podotýkám a zdůrazňuji náš stát,ve kterém Vy jste pouhými hosty a nechtěnými přistěhovalci, důrazně zasahovat vůči Vašim krajanům. Zásah policie považuji za naprosto adekvátní a doufám, že policie v přísných opatřeních bude nekompromisně pokračovat i nadále. Pokud se Vám u nás nelíbí a nechcete dodržovat naše zákony, odejděte z naší země.
03. 12. 2008 | 15:50

taky ekonom napsal(a):

Čím to je, že tolik českých občanů se cítí pohoršeno nabídkou zboží s nášivkou na tržnici?

Je to zboží tak kvalitní, že je k nerozeznání od pravého a tudíž poškozuje značkové firmy? Proč to ale vadí občanům, které to nikterak nepoškozuje? Všichni přece vědí, že na tržnici pravé značkové zboží nedostanou, takže o klamání nemůže být řeč.

Nebo je to zboží nekvalitní a tudíž jej asi nikdo nekupuje? Tak proč to vadí nám, českým občanům?

Chápu, že je povinností státu vynucovat dodržování zákonů.

Chápu tlak ze strany značkových firem.

Nechápu však to pohoršení nás, Čechů z toho, že máme v případě zájmu možnost jít na tržnici a koupit si kus hadru s libovolnou nášivkou za pár korun.
03. 12. 2008 | 15:59

zdenekmihalco napsal(a):

Patrik H.

Pane Patriku, slečna Lin tu myslím vysvětlila, že se její rodina snaží dodržovat zákony stejně jako většina dalších Vietnamců. Nevím, proč by tedy měla odcházet (to samé platí i pro většinu jejich krajanů).

Nepochybuju, že i mezi Vietnamci jsou zločinci, kteří dokonce mohou někoho napadnout zbraní. Stejně jako mezi Čechy.

Osobně budu rád, když se jak Vy říkáte "náš" stát stane i "jejich" státem, tedy domovem, ve kterém nebudou jen jak Vy říkáte "na návštěvě".

Zdeněk Mihalco
03. 12. 2008 | 16:06

jonáš napsal(a):

TRyba: tak to asi máme smůlu, protože vůči cizincům nás bohužel reprezentuje právě mistr Íčko se svym Langerstapem.
03. 12. 2008 | 16:13

Eda napsal(a):

Víte ono zajistit bezpečnost v Českých městech a vesnicích toho Langer schopný zdaleka není,ale předvádět se na tržnicích pro chudé v tom je nepřekonatelný.Razie v tržnicích v takové podobě by dokázal nařídit i Pepek Vyskoč s IQ asi 35.
Většina Čechů už z chování Ička není ani překvapena,ale chápu,že pro cizince to musí být šok !
03. 12. 2008 | 16:16

zdenekmihalco napsal(a):

Lenka

Dobrý den, píšete:
"Az budou vsichni cizinci respektovat ceske zakony, odvadet dane a nebou pricinou zvysene kriminality, nebude potreba zvysenych bezpecnostnich opatrenich pri zasazich COI na trznich a pod."

Bohužel se obávám, že situace, kdy VŠICHNI cizinci budou dodržovat české zákony, nenastane nikdy. Stejně jako nenastane nikdy situace, kdy české zákony budou dodržovat VŠICHNI Češi.

Z toho tedy plyne, že je otázkou, zda by při zásazích proti Čechům neměla panovat zvýšená bezpečnostní opatření...

Zdeněk Mihalco
03. 12. 2008 | 16:21

Darock napsal(a):

Slečno Lin, věřte, že většina lidí není spokojena ani s ministrem vnitra Langerem, ani s touto vládou. Ministr Langer, podezřelý s podivných kontaktů s lidmi se zločinnou minulostí, se snaží vykázat nějakou činnost těmito monstrakcemi, jelikož ve skutečnosti ve svém resortu za dobu svého působení nic pořádného nevykonal. Nemějte nám to, jako národu, za zlé, myslím, že většina lidí nemá s vietnamskými spoluobčany vůbec žádný problém a plně je respektuje. Vietnamci jsou milí a pracovití lidé a i když je jejich kultura odlišná od naší, dokázali se bez problémů včlenit do naší společnosti. To samé se bohužel nedá říci o jiné komunitě, která tady žije už staletí, ale pořád se chová, jakoby přišla před dvěma dny odněkud z džungle. Jistě víte, koho mám na mysli.
Slečno Lin, mějte s touhle vládou ještě chvíli strpení, brzy ji odvane vítr a já věřím, že mnohé věci se vrátí k normálu.
03. 12. 2008 | 16:22

jonáš napsal(a):

Pocestný, takyekonom: a co když to plyne jen z normální malý český frustrace, že si dotyční musej kupovat "čipoužky" v tržnici, protože na echtovní nevydělaj a "musej to mít"? Dyť to musí bejt skoro na schízu.
03. 12. 2008 | 16:22

edel napsal(a):

Protože jeden z vás minule málem zabil celníka když se ho snažil podřezat jako králíka. Tak asi proto !Mimochodem nedávno za to dostal medaili, mám dojem že 12 let na vychladnutí
03. 12. 2008 | 16:27

Pocestny napsal(a):

Jo a rozhodně se kvůli pár wohoutům a lobotomikům nenechte flastrovat jako "nechtěná přistěhovalkyně".

Pro toho slaboducha je spousta dobrých lidí "nechtěnými odstěhovalci", s těžce mentálně postiženým xenofobem je stejná domluva jako s kanibalem na Papua, je plachej a nervosní....

ale my, Vietnamci a Češi jsme kulturní národy (vy o pár tisíc let déle než my) proto si s lidožrouty poradíme, i když nosí (falšný) najky s bublinou.
03. 12. 2008 | 16:30

edel napsal(a):

Byl si někdy na Papue a potkal jsi někdy kanibala? Nebo jenom plácáš předsudky stejně jako kterýkoliv jiný slaboduchý rasista?
03. 12. 2008 | 16:36

Marie napsal(a):

2 Patrik H.

Milý Patriku, a nemohl by jsi prosím zařídit, aby odešli i Češi, kteří zákony nedodružují? Víš, bylo by to spravedlivé, když chceš,aby v Čechách žili jen ti, kteří zákony dodržují.
Také bych se tě chtěla zeptat, za koho mluvíš, když píšeš "nechtěnými přistěhovalci". Já je tu třeba chci. Mně můj život připadá bohatší. Ráda si zajdu na pho (ano, přímo do Hanoje, ráda si zajdu na kapelu Al Yaman s jemenskou zpěvačkou, která tu žije už léta, ráda si dám i čínu, byť to zas čína není a taky jsem vděčná za to, že po 21,00 hod. si můžu v naší čtvrti koupit potraviny u vietnamského prodavače, protože všichni jiní už maj dávno zavřeno.
Tak buď přístě přesnější a piš, že ty je tu nechceš.
03. 12. 2008 | 17:00

xbr napsal(a):

Paní Lin.
Já Vám jen mohu mohu připomenout že tržnice SAPA je stále českým výsostným územím a nic se na tom nemění.
Stále jste zde jen komunitou která je zde chtěna jen díky láci nabízeného zboží která dovoluje sociálně slabším nakupovat textil a obuv.Dle mého názoru jsme se s Vaši komunitou už v roce 1989 měly rozloučit stejně jako s Kubánci které si naštěstí vzal Fidel zpět.
Dnes by jsme neměly problém s Vaší zákony pohrdající komunitou.
A pokud budete něco namítat tak Vám doporučuji výlet k našim severním Polským sousedům.
Ti s Vietnamci problém nemají
protože si je tak nepřipustily k tělu tak jako čeští dobráci a ukázali jim kudy vede cesta do Hanoje.
03. 12. 2008 | 17:05

zdenekmihalco napsal(a):

xbr

Dobrý den, paní/pane xbr,

píšete:

"Stále jste zde jen komunitou která je zde chtěna jen díky láci nabízeného zboží která dovoluje sociálně slabším nakupovat textil a obuv."

Chci Vás upozornit, že pro mě je tu tato komunita chtěna díky celé řadě dalších věcí a činů, které podle mého názoru obohacují naši zemi.

Nepište prosím za všechny, pište za sebe.

Zdeněk Mihalco
03. 12. 2008 | 17:15

RUS napsal(a):

Zdravim Vas Lin!
pokud se vam tu nelibi mužete skutečne odjet,ale pokud rozhodnete zustat tak už vite že zde jste zařazena do skupiny třetí kategorie.Ptate se proč třetí?Protože nejste domací mazliček!Vzpominam jak na Nove ukazovali že nejaky utulek ma problemy.Obrovsky ohlas,spousta občanskych sdružení protestovalo,rozhorčene divaci volali po odpovedností,petice apod.Ale kvuli cizinci? takova maličkost.Nelibi?Tak padej spatky,že?kde je lidomil Havel,kde jsou křestane,kde jsou te všichní humaniste.Ticho a nikde nikdo.
Vzdelany,usmivavy a kulturní narod,a pak tohle.Divne.
Pravda je ale takova že problemy se ne vyreši sami sebou,nekdo je řešit musi,a tak se chci vratit k odkazu jednoho človeka ktery pro svuj sen obetoval život.
„Sním o tom, že jednoho dne tento národ povstane a bude skutečně žít podle svého kréda: ‚Pokládáme za samozřejmé pravdy, že všichni lidé jsou stvořeni sobě rovni.‘
Sním o tom, že jednoho dne na červených kopcích Georgie budou synové bývalých otroků a synové bývalých otrokářů schopni spolu zasednout u stolu bratrství.
Sním o tom, že jednoho dne i stát Mississippi, pouštní stát, mořený horkem nespravedlnosti a útisku, se změní na oázu svobody a spravedlnosti.
Sním o tom, že moje čtyři děti budou jednoho dne žít v zemi, kde nebudou posuzovány podle barvy své kůže, ale podle svého charakteru.“

P.S.
"jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá"
03. 12. 2008 | 17:19

michhrach napsal(a):

Nadáváte na jakési šunty.Já jsem od viet koupil zimní boty za 750.Budou mi sloužit-světe div se - třetí sezonu.Ty samé jsme později objevili s manželkou za 2200 v " klasickém "obchodě.Je co řešit???
A mimochodem:
už jste slyšeli o Vietnamci na pracáku????
03. 12. 2008 | 17:25

Vico napsal(a):

Pocestný 16:30:08 - Krátké, vtipné, brilantní.
03. 12. 2008 | 17:35

Jarin napsal(a):

Naprosto s Vami souhlasim. Svuj prispevek pisu z UK, kde ziji pres dva roky, a kdyz srovnam pristup k cizincum zde a u nas, je mi stydno.
To ze si Langer 'honi triko' takovymhle zpusobem je nechutne, ale co se od nej da cekat, ze.
Da se vase petice podepsat pres net?
03. 12. 2008 | 17:49

ctenar1970 napsal(a):

Razie prinasi dustojnym lidem ostudu a slitovani,zavistivym lidem ponizenou radost,Vietnamskym obchodnikum hmotnou ztratu a urazku,Ceskym statnim organum ubohy vysledek a spatnou povest o zneuzivani pravomoci.At vi kazdy,ze na kreslu ministra nesedi vecny IL,ale rozhorceni k hrubemu chovani ceskych uredniku v SAPA od mladych lidi je srozumitelne,ne ?dospelejsi zvoli mlceni,pokud je pro ne vsechno jeste snasenlive.Zaslouzi si teto komunite ta urazka?Tohle vsechno nas doma znechutilo.
03. 12. 2008 | 18:01

TomasMarny napsal(a):

Cela vase komunita je jedna velka zlodejska spolecnost,okradate hostitelsky stat na danich i na CLO, bezne se stava ze na jednu karticku pojistovny chodi cela banda dalsich, tudiz opet okradate nas danove poplatniky, pokud se Vam neco nelibi na postupu Ceske policie a neco na nasich zakonech je jednoduche se opet vratit do Vasi urcite skvele domoviny... Proste tahnete odkud jste prisli vase zeme je mnohonasobne vetsi nezli ta nase!!!
03. 12. 2008 | 18:25

jarda napsal(a):

Paní Lin,
jen prostoduchý nepočtář by vám uvěřil,že poctivě podnikáte s hadříky z Asie,že vám zisk z tohoto prodeje stačí na vaše živobytí,drahá auta, drahé nájmy či rovnou koupě nemovitostí,na drahá studia dětí,které zde plodíte už ve velkém....vy studujete...co jiného než mezinárodní právo,protože my jsme pro vás jen mezizastávkou na cestě do USA... takže, žijte poctivě,. nepěstujte drogy, nevyrábějte falsifikáty čehokoli,a pokud se vám nelíbí přístup našich státních orgánů...víte odkud jste přišli,tak můžete zase tamtéž odejít, nikdo vás zde nedrží.
03. 12. 2008 | 18:44

fudoshin napsal(a):

chtělo by se reagovat na nespočet příspěvků.ale vzdávám to.reaguje na článek.chápu rozhořčení, držím s vámi.na druhou stranu i u vás by šlo mnohé zlepšit.kdo má uši, muselo se mu donést,jak mnohdy probíhají tzv.kontroly.připomíná to výběrčí daní z pyšné princezny.a ještě tu poletuje ten flying ubrus,nebo se pletu?
03. 12. 2008 | 18:51

Vladimír napsal(a):

Slečno Lin, je mi smutno z toho zásahu, ale i z některých příspěvků pod Vaším blogem.Praktiky, kdy státním moc neadekvátně a teatrálně zasáhne proti pokojné národnostní menšině, byly vždy příznakem fašismu. Pokud si chceme říkat demokratická země, měl by se dotyčný ministr veřejně zodpovídat z toho, co ho k tomuto zásahu vedlo. Jakýsi odkaz na jakousi tajnou zprávu o mafii si může strčit někam, takovýto argument může použít kdykoliv a proti komukoliv. To nemá se zákony nic společného. To samé k vízům na českém velvyslanectví. Může mi někdo vysvětlit, jak je možná korupce při udělování víz bez aktivního zapojení českých členů velvyslanectví? Může mi vláda vysvětlit, jaká opatření udělala na českém velvyslanectví než že zakázala vydávat víza? To je podobné situaci, kdy by se například zakázalo vydávání jakýchkoliv stavebních povolení, protože na úřadech je korupce. I když Klause opravdu, ale opravdu nemusím, oceňuji, že se často jako jediný nebojí vyjádřit jasně a bez mlžení proti takovýmto zhovadilostem.
Velmi mě také dojímá starostlivost mnoha diskutujících o boj proti padělkům, jejímž jediným výsledkem pro spotřebitele je, že kupují zaručeně "originální" a zaručeně předražené zboží (vyrobené v Číně nebo právě ve Vietnamu). Ale to je jiná diskuse.
Milá Lin, osobně neznám nikoho, kdo by měl rád ministra Langera. Doufám, že už brzy skončí na smetišti české politiky vedle Tlustého, Hojdara, Grosse a podobných. Znám pár lidí, kteří byli ve Vietnamu a vzpomínají na něj jako na jednu z nejpříjemnějších zemí. Také se nemyslím, že Češi jsou nějací extrémní rasisti, i když pár výjimek se určitě najde tak jako všude. A SAPA se snad dočká lepších časů.
P.S. Celkem by měl zajímal veřejný průzkum na téma: Máte radši Langera nebo Vietnamce? :-)
03. 12. 2008 | 18:58

ctenar1970 napsal(a):

To Marny :marne najdes stesti v zavisti. To Jadra:Cesko je velmoc na pervitinu,ale nemyslim,ze vyrabite ji.40% software je ukradena,nemyslim ze pouzivate vy.Proc kazdy vietnamec musi byt zlocincem,kdyz nekdo z nich porusi nejaky zakon?
03. 12. 2008 | 19:27

strycek Ho napsal(a):

Pry pokojna mensina. Zaprve jsou Vietnamci rasisti, zadruhe se vubec nechteji integrovat, chteji si tady udelat takova vietnamska ghetta, kde budou platit jejich vietnamske zakony. Dale sem dovazeji zdravi skodlive smejdy a nebezpecne potraviny. Okradaji stat na danich. Okradaji nas ostatni neplacenim socialniho pojisteni. A naprosto vubec nicim tehle republice neprospivaji!
Langer mel na ten zasah poslat tanky!!!
03. 12. 2008 | 19:40

strycek Ho napsal(a):

Langera opravdu nemam rad, ale mam jej radsi nez Vietnamce!
03. 12. 2008 | 19:41

myrta napsal(a):

všechno je jen věcí morálky a úcty k druhému člověku.Na obou stranách.Ale protože právě toto je v Čechách počínaje nejvyššími posty nedostatkové zboží,mají podvodníci volné pole působnosti.A je jedno,zda jde o naše občany, Vietnamce nebo jinou menšinu.Po letech strávených v cizině,kdy jsem se nasetkala se sebemenším náznakem "neberem tě,jsi z česka",můžu říci,že u tady je to extrémně silné.
03. 12. 2008 | 19:58

Nguyen napsal(a):

To je jednoduche slecno Nguyen, protoze nedodrzujete zakony, neplatite dane, prodavate padelky a drogy. Next question.
03. 12. 2008 | 20:03

vlk napsal(a):

RUSe
nemáš pravdu! Slečna Lin není žádný občan třetí kategorie v tomhle státě!
Slečna Lin je tu vítána. Stejěn jako její pracovitá a skromná rodina.

Slečna Lin jen poněkud podlehla emocím ohledně určitého zásahu.Je mladá a já s e jí nedivím. Nicméně , policie daleko brutálněji zakročila v Janově proti vlastním, pokud tito , podle jejího mínění, překročili zákon.
nehodlám srovnávat holé lebky se slečnou Lin, ale hodlám poukázat na to, že akc e nebyla selektivní s podtextem - teď to rákosníkům ukážem.
Ne. Při rozloze Sapy, počtu tam přítomných Vietnamců, bylo nutno počítat s jejich možným odporem. A ten byl prostě zlomen počtem zasahujících policistů už ve stádiu možných úvah.
Nic víc, nic méně.
03. 12. 2008 | 20:09

Morová rána napsal(a):

Vážená Lin, případně jiní Vietnamci, kteří na tento blog zavítáte a pustíte se do louskání místních příspěvků!

Vězte, že všichni Češi nejsou takoví, jako ta banda vzteklých xenofobů, kteří se chodí exhibovat na tento blog.
Například já proti vaší přítomnosti v této republice vůbec nic nemám, naopak vítám ji, právě pro láci vámi nabízeného zboží. Neočekávám samozřejmě že za těch pár šupů obdržím nějaký zázrak, zatím jsem však v rámci možností byla s vašimi službami vždy spokojena a s těmi nade mnou nemám skutečně nic společného.
Naopak, hluboce se ze ně stydím a distancuji se od nich!
03. 12. 2008 | 20:18

Anna napsal(a):

Teda, menšina, která se nechce integrovat, přitom jejich děti jsou už v druhé generaci premianti i na středních školách a umí brilantně česky, to je docela protimluv, strýčku Ho!
03. 12. 2008 | 20:21

RA napsal(a):

ten "zásah" s transporterem je pouze vnitropolitická záležitost Ivánka Langera, pod kterým se třese židle , a on potřebuje podnítit xenofobii určitého druhu lidí. Za druhé je zajímavé, že tyto razie ČOI provádí hlavně před vánocemi. To zřejmě si potřebují inspektoři a policisté t.z.v. nakoupit na vánoce za pět prstů.
03. 12. 2008 | 20:24

Theo napsal(a):

Nemám asi potřebné znalosti, ale vždycky je mi divné, jak může dostat živnostenský list člověk, který při kontrole tvrdí "neumí čéésky".
Znalost jazyka není podmínkou?
Neumím finsky, dali by mi tam "živnosťák?"
03. 12. 2008 | 20:53

Charlie napsal(a):

Slečno Lin,

po velké naději v roce 89 se český národ propadá stále více do beznaděje a chaosu - nelze věřit téměř ničemu a nikomu, ba ani soudcům!

Zemi vede stále podprůměrnější a primitivnější chasa takypolitiků - slušní lidé do politiky nejdou, protože by se takových stranických kolegů štítili.

Stále brutálnější zásahy celníků a ČOI musely přijít - pro nedostatek jiných možností primitivů se zviditelnit.
O tzv padělcích rozhoduje již bez jakékoli diskuse s obchodníkem jednostraně člen ČOI - stačí když má dojem, že se jedná o kopii - jak kdysi přiznal Václav Havlík - ředitel ČOI v Plzni.

Slečno Lin, pokud Vám a Vašim blízkým mohu doporučit - odstěhujte se dál na západ - tato země bude ještě dlouho zápasit s morální i technickou zaostalostí. Tady se uznání a lepších časů nedočkáte - pro Vás je to ztráta času.

Vladimíre - pěkně jste to napsal :-)
03. 12. 2008 | 21:13

stejskal napsal(a):

Ale tak strašné to zase není, paní Charlie ;-)

Těch skutečně hloupých xenofobních výpadů najdete i v této diskusi jen pár. Většina příspěvků vypovídá naopak o tom, že to s touto společností není až tak zlé. Já bych tu jisté šance na zlepšení přeci jen viděl ;-) Záleží to jen na nás.

Libor Stejskal
03. 12. 2008 | 21:20

Baba Jaga napsal(a):

morová rána. Napadlo vás někdy, jak se ti lidé při té"láci" mohou vlastně uživit? A při tom množství? Víte, kolik platí za pronájem stánků svým vlastním bossům? Protočily by se vám panenky. V průměru 16 000,-. Stánek nemají jeden, ale zpravidla každý člen rodiny . Já to všechno znám od několika konkrétních jedinců a nějak mi ty počty nevychází a nevychází. Berte to pouze jako technickou poznámku .
03. 12. 2008 | 21:53

Sláma napsal(a):

Topolánkovi, Langerovi a Kalouskovi teče do bot a proto se uchylují k mnohokrát prověřenému receptu populistických vládců a snaží se rozdmíchat plamen xenofóbie, nacionalismu a nenávisti. Dříve tak úspěšný recept v podobě antikomunismu se dnes už poněkud přežil, na špek už jim nikdo neskočí, tak to zkoušejí takto.
Mluví o mafiích a pašování drog, jako by lidé u nás měli krátkou poměť. Ale nemají, dobře vědí, že na pašování drog tady mají monopol kosovští Albánci. Vůči těm udělat razii se ovšem páni bojí, tam by šlo do tuhého.
Taky by se spoluobčané divili, jak se najednou mohou stát z chudáků pronásledovaných a utlačovaných Albánců mafiáni. Další nebezpečné mafie jsou z oblasti Kavkazu, mezi nimi excelují další naši kamarádi Čečenci a Gruzínci.
Pan Topolánek, s panem Vondrou a panem von und zu Schwarzenberg by si měli nejprve vyčistit konzuláty, aby tolik nespolupracovali při vydávání víz s místními mafiemi.
03. 12. 2008 | 22:32

PB napsal(a):

Slecno Lin,
moc pekny clanek a rad bych s Vami souhlasil. Zarazila me posledni veta - 'Ale to neznamená, že si necháme od Vás, Čechů, líbit jakékoli nepřiměřené chování.'
Pokud chcete v klidu zit v Cesku, a Vase deti take, tak byste se meli zacit povazovat za Cechy, aspon vase deti povazujte za Cechy a ucte je ze jsou Cesi! Zadne my .vs. Cesi.
03. 12. 2008 | 22:33

vlk napsal(a):

slečno Lin

zkuste si přečíst následující článek: http://www.lidovky.cz/ln-ko...

Třeba pochopíte souvislosti.Proč s e co děje.
03. 12. 2008 | 22:49

Mc Cali napsal(a):

Před měsícem jsem koupil výbavu na zimu. Dvě zimní bundy, dvoje kalhoty a dvoje zimní boty. Dal jsem za to dva tisíce. Nevím jak Vy......ale já Vietnamce miluju. o:)
03. 12. 2008 | 23:00

Jindra napsal(a):

Milá slečno, to, co předvedl Langer proti vietnamcům je jen zlomek toho, co teprve přijde:) Mně osobně Vy vietnamci v Česku vadíte.... Abych to ted napsal slušně: Vraťte se tam, odkud jste sem přišli:)
03. 12. 2008 | 23:12

pipa napsal(a):

Nevadí mi, že si větnamci vydělávají daňovými a jinými podvody.Vadí mi, že se na to náš stát mnoho let pouze dívá.Proč si myslíte, že jsou Vietnamci hlavně v Česku.To proto, že je v tomto státě největší binec.Vietnamci už jsou tady rozlezlí do té míry, ža si začnou klást nároky.A stím je třeba skoncovat.Ameriku s čínskými a jinými čtvrtěmi si tady nikdo nepřeje.Ale vlastní hloupostí a chamtivostí tomu všichni, kteří jejich kšeftaření podporují,pomáhají.
03. 12. 2008 | 23:13

pipa napsal(a):

Rozkrádání státu probíhá nerušeně po celá dlouhá léta.Všichni jsme to věděli a k tomu navíc si tzv "Klausovy děti z Vietnamu" z Česka udělali dojnou krávu a z nás domácích pitomce, kteří to ještě navíc svojí chamtivostí a hloupostí podporují.Takto utekly státu neskutečné miliardy za neproclené a nezdaněné transakce.Dnes už našim "vietnamským přátelům" narostla křídla a jejich rozpínavost a zpupnost postupně narůstá.Už nám děti začaly před časem podnikat po cigaretách i s drogami.Ze svých stánků se téměř po celém státě přestěhovali do svých vlastních domů a není většího města, kde by je nebylo vidět.Nezávidím nikomu nic, jen závidím, jak bylo možné nechat něco takového po tak dlouhou dobu bez povšimnutí."Neumim cesky" jim stačilo k tomu, aby se zde mohli napakovat, kde ostatní živnostníci a podnikatelé platili daně i v případě drobných a nesmyslnmých částek a museli a musí ve srovnání s těmito vietnamskými podnikavci, s ukrutnými daňovými úniky, platit penále za každou blbinu.Oni nám ti "usměvaví čínští a vietnamští přátelé" ještě ukáží.Nebude trvat dlouho a budou se o své místo na slunci vehementně hlásit.Vietnamské mafie začínají budovat svoji elitu a ta začíná studovat a vytvářet image moderních a pokrokových světoobčanů.Je to mafianský vřed, kteří zde naši politici slepě nechávají bujet !!!Ještě tu budeme za čas jak na návštěvě. Ameriku s čínskými a jinými čtvrtěmi, to bych tady opravdu nechtěl !!! A co vy ostatní?
03. 12. 2008 | 23:24

Řeřicha napsal(a):

vilda - Že by Vilda Matej? ;)

Ta stručnost (umění zkratky), ten nadhled, ten vzletný a moudrý styl... celkem to sedí. ;))
03. 12. 2008 | 23:46

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva xenofobní a hrubě urážlivé komentáře, které byly v rozporu se záměrem těchto stránek, i.e. poskytovat prostor pro věcnou a korektní diskusi.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
03. 12. 2008 | 23:48

vilda napsal(a):

rericho , vis co, polib si
03. 12. 2008 | 23:58

vilda napsal(a):

pro mac cali,kdyz ti nevadi , ze nase textilky propousti protoze nemuzou prodavat falesne zbozi,a ty chodis v adihas, ja bych se stydel to vzit na sebe
04. 12. 2008 | 00:07

SOHO napsal(a):

Ahoj Duong, asi musíš máš dosť ak čítaš niektoré ohlasy čitateľov.. Narodil som sa v Československu a mám slušný prehľad o spoločnej či tkz. porevolučnej historii oboch národov. Mala by si vedieť jednu vec, tá myslím vcelku opodstatňuje zhovadilosti ktoré píšu niektorý chudáci - obvykle v sieti internet. V národe slovenskom i českom je už asi navždy zafixovaná črta ktorá sa nedá nazvať inak ako zmrdizmus. Po roku 1989 bola tržnica miesto ktoré šatilo dovolím si tvrdiť 90% ludí. Hneď ako nám je lepšie, valná časť z tých 90% ludí zabúda. Situácia a verejená mienka v súvislostiach SAPA nieje nepodobná tej ktorá bola v česku po vojne v Sudetoch, alebo na Slovensku po tom čo začala fungovať reforma M. Dzurindu. Ty čo nám pomáhajú musia byť zabudnutý aby sme si o sebe mohli myslieť aký sme super, skvelý a sebestačný. Určite si si všimla, že kvantum ľudí stále žije v domnení, že Škoda je české auto alebo, že Česko pomohlo v roku 1918 Slovensku i keď bez Moravy, Slezka a Slovenska by vo vtedajšom takzvanom Česku bolo menej čechov ako nemcov. Nehnevaj sa na prekliatych - sme asi navždy odsúdený demokraticky žiť s vetšinou, ktorá nechce premýšľat a pracovať ale zároveń chce byť príslušnikom hrdého národa ktorému vadí všetko čo je iné.
04. 12. 2008 | 00:13

Frante napsal(a):

04. 12. 2008 | 00:15

Mc Cali napsal(a):

vilda:
Že se stydíš to vzít na sebe je Tvůj problém, ne můj. A nemotej do toho Adihas. Tohle pseudoznačkové zboží nekupuju. Nesnášim to zrovna tak jako naši pseudodemokracii. Já vidím větší problém v naších zkorumpovaných politicích, kteří beztrestně rozkrádaj co tu ještě zbylo a ne v pár vietnamcích na kterých si Ivánek dokazuje jakej je bombarďák. Nic než šaškárna.....nebo spíše komedie plná omylů.
04. 12. 2008 | 00:22

Sab. napsal(a):

'Ale to neznamená, že si necháme od Vás, Čechů, líbit jakékoli nepřiměřené chování.'

Mám pár otázek:

A co Vietnamci v komunisticko-kapitalistickém Vietnamu? Jak se tam chováte mezi sebou? Jaká je tam je korupce? Jak se chová vitnamská policie při raziích ? A jak to vypadá ve vietnamském vězení? Co věznění vietnamští disidenti a jeich příbuzní? Podporuje je vietnamská komunita v zahraničí a bojuje nějak proti režimu ve Vietnamu?

Děkuji za odpovědi.
04. 12. 2008 | 08:23

Silvie napsal(a):

Milá slečno,
velmi mě pobavila podrážděná reakce vašich krajanů, kteří (tuším ,že v MF) psali o "divadle na tržnici". Kdyby šlo skutečně o nepovedené představení, nenašli by celníci padělky za nikoliv miliony, ale stamiliony korun. A pokud takovou razii zopakují každý den v týdnu, naleznou tam pravděpodobně stejný objem nelegálního zboží (nekolkované cigarety, zdraví ohrožující alkohol, padělky).
Vietnamci nejenže okrádají stát významně na daních, ale okrádají nehorázným způsobem také majitele padělaných značek (ruku v ruce s Číňany). O velkopěstírnách marihuany s vysokým obsahem THC nemluvě.
A tomu, že se při raziích Vietnamci ke svému zboží hlásí, opravdu nevěřím. Většinou se rozprchnou jako vrabci...
Nemám nic proti vietnamskému podnikání, ale v omezené míře a výhradně za stejně tvrdých podmínek, jaké mají Češi. Naše město je (včetně centra) zcela zamořeno nevkusnými vietnamskými obchody a nedá se tady prakticky nic kvalitního koupit. Pro všechno musím dnes jezdit do Prahy.
04. 12. 2008 | 09:46

Morová rána napsal(a):

Sab.,

nechápu smysl vašich otázek! Tady nejsme přece ve Vietnamu, nýbrž v Čechách. I kdyby se vietnamská vláda, policie a úřady nakrásně chovaly špatně, jak se snažíte naznačit, znamená to snad, že se ti naši mohou s místními Vietnamci zacházet obdobně?

Promiňte, takovýto argument ze všeho nejvíce připomíná situaci, kdy dítě, chycené při nějakém rošťáctví kňourá: "Ale sousedovic pepíček to udělal taky!" Spořádaní rodiče, když něco takového uslyší pak naprosto správně vrazí nezvedenému potomkovi ještě jednu.
04. 12. 2008 | 09:53

Řeřicha napsal(a):

Morová rána - Oni se nechovají stejně, ale bohužel daleko hůř. Nějak se s nimi v jejich domovině zkrátka nemažou.

Takže "inteligence", "profesionalita" a "důvěryhodnost" pana Langera je sice jedna věc, avšak vyvolávání jakési hysterie zdá se být poněkud směšné.

Xenofobní výkřiky několika ubožáků sice znamenají problém okamžitý a lehce viditelný, avšak jakési přehánění z opačného gardu (možná pod tíhou hřívy dredů...), je na dlouhé lokte také silně kontraproduktivní... Naštěstí je obou skupin poskrovnu a mají téměř nulový vliv. Ještě by to chtělo nějakou mírumilovnou defenestraci „politiků“ – odstavení od koryta, a nastal by v ČR ráj na zemi.
04. 12. 2008 | 10:10

Pocestny napsal(a):

Silvinko,
ELTODO, NAVATYP, PRE, TSK......
kolik miliard nás stály tyhle psí kusy?

Vážená, vaši političtí milci nám ukradli za posledních dvacet let cca 700 mld. Kč, vietnamské tržnice byly dvacet let "zdrojem obživy" většiny kontrolních orgánů a většiny úředníků, kterých se to týká.

Teď malému zoufalci Langerovi teče do holínek a hraje si na duceho.

Pavlík Bém zatím slaví ve žlutých lázních, které město posatavilo, aby se panáčkům ze Staroměstských trhů dařilo nejen o adventu....

Vaše město je zamořeno tím, co se v něm uživí, kdyby si místní dovolili ten přepych nekupovat dreck z Asie a Lídlo, ale utrácet u obchodníka o korunu více, ty krámy by přežily.

Problém je v tom, že sice našinec neumí nebýt nechutná líná socka, ale Vietnamci závidí to, že si vyseděl v krámě to lepší auto, které socka naházela do poslední bílé služby, která na vašem rynku zbyla, do mrkavý bedny v herně.

U "skalního modráka" je morálka jen pach z úst....
04. 12. 2008 | 10:13

suchánek napsal(a):

Libor F.,I.Hochmann, ubrus,Pavla, fafnir,Patrik H.,xbr,TomasMarny,jarda,strycek Ho, Baba Jaga, pipa, vilda
a další:

vaše do očí bijící přesvědčení o nutnosti dodržování zákona, škodlivosti padělků a nelegálním padělání čehokoliv je imponující.

chtěl bych se vás, čestných českých občanů zeptat, zda-li VEŠKERÝ software v počítači, na kterém své duchaplné příspěvky, je ZCELA legální a vybaven patřičnými licencemi. a ještě bych se rád zeptal, zda-li v přihrádce vedle počítače nemáte čistě náhodou VYPÁLENÉ cédé s nějakou hudbou, hrou nebo dévédé s filmem.

vsadím dům na to, že z té vaší halasné skupinky bude "čistej" maximálně jeden. maximálně.
-------------------------
na tomto blogu a v této diskuzi podepisuju názoy morové rány
04. 12. 2008 | 10:15

Cteanr1970 napsal(a):

Vsichni jsme komuniste,nebo zastance komunismu,nebo jim pribuzni .Jsme 5.kolona komunismu.Jsme tu abychom znicili kapitalismus v Cesku,pak nastolili socialismus s lidskou tvari ,ktery soudruh A.Dubcek nemohl dokoncit.Doma hazeme vsechny odpurce do vezeni,tam je rezeme jejich hlavy za ziva,nebo otravime je heparinemJejich deti nechame stat v mrazu ,aby umreli,jejich stare rodice nechame umrit jako zvirata v spinavych LDN.S disidenti vsech druhu,at zeny,deti,nebo mnichy smerujeme kanon na ne,abychom jim prokazali svou monstrozni silu !(musim pracovat,zastavim zde,budu pokracovat)
04. 12. 2008 | 10:18

Sab. napsal(a):

Morová ráno, k situaci v SAPĚ jsem se nevyjádřila. Násilí a zbytečné předvádění síly ze strany policie obecně neschvaluji. Proti nespravedlivému zacházení se Vietnamci mají právo bránit jako každý jiný.

Jen se ptám, jestli je boj Vietnamců za spravedlnost konzistentní. Prostě mě zajímá, jak vnímají nespravedlivý režim ve Vietnamu. Je jim režim ve Vietnamu lhostejný, když nyní žijí v ČR? Umí se pdívat na Vietnam kriticky nebo si nasazují růžové brýle? To víte, že vietnamská vláda, policie a úřady se určitě nechovají ke svým občanům dobře, tak jako v každém komunistickém režimu.

Já neomlouvám ohromnou korupci českých úředníků, třeba na české ambasádě ve Vietnamu nebo možné nepřiměřené násilí české policie...
04. 12. 2008 | 10:33

Silvie napsal(a):

Pocestný, i kdyby ty manévry stály víc, nežli celníci zabavili (o čemž pochybuju)a řídil je samotný Belzebub a ne Langer, neznamená to, že se smí takové svinstvo veřejně tolerovat. Tolerováno bylo 18 let a za tvrdé kontroly mohou Vietnamci poděkovat našemu vstupu do EU, která nás tlačí do vypořádání se s prodejem padělaného značkového zboží.
Proč má být český podnikatel šikanován fin.kontrolami, které mu ztrpčují život kvůli marginálním nesrovnalostem, zatímco Vietnamci si s takovými detaily, jako je účetnictví , hlavu nelámou.
A ty české "obchůdky" s oděvy nelikviduje Lidl (ten se zaměřuje na potraviny), ale supervysoké nájmy, které si normální český podnikatel nemůže dovolit platit. Znám osobně několik majitelek butiků, které musely kvůli tomu zavřít živnost, nedávno zmizelo z mého života oblíbené řeznictví. A hádejte ,co se na jejich místě asi tak objevilo?! A čím pak to, že Vietnamci na ty nájmy mají? Není to náhodou taky tím , že pro mafiánské vietnamské bosse, kteří ty obchody vlastní, je nějakých pár tisíc měsíčně pakatel?!
A pokud jde o policii na tržnicích, vůbec se celníkům nedivím. Stačí vidět, jak jsou někteří prodejci agresivní (viz zmlácení celníci nebo ten, kterému málem uřízli při kontrole hlavu).
04. 12. 2008 | 10:34

RUS napsal(a):

Proč jsem pořad michate nejake porušení zakona,?Lžete sami sobe,uklidnujete sami sebe,to je tak pruhledne.Jako by existovala souvislost mezi narodností a zločiností.Rovne přiležitostí,integrace,obohacení kultur a všechní te žvasty a co v vysledku?Okradene a obelhane danove poplatnicí.
REPRESE a RASOVA SEGREGACE jako řemen!
04. 12. 2008 | 11:03

Morová rána napsal(a):

Sab.,

já sice vítám vaši starost o perzekuované občany Vietnamu, nechápu ovšem stále, proč sem tohle téma zatahujete.
Na tomto blogu se bavíme o siuaci v Čechách a o vztahu České většiny k vietnamské menšině. Zda a jakým způsobem se místní Vietnamci stavějí k situaci v jejich rodné zemi, je čistě jejich věc a já neshledávám naprosto žádnou souvislost se zásahem v Sapě.

Silvie,

máte pro svá tvrzení o údajném vietnamském mafiánském spiknutí také nějaké důkazy, nebo je to jenom plácnutí do vody, vyslané zhrzenými zkrachovalými obchodníky?
Mimichodem, děkujeme za cenné poučení. O tom, že Lidl prodává potraviny neměl nikdo z nás dodnes nejmenší tušení.

Suchánku,

Děkuji a doufám, že nejste poslední z Čechů. kdo se od místních xenofobů rovněž distancuje.

Pane Stejskale,

kde se ve vás bere tolik optimismu?
04. 12. 2008 | 11:05

Sab. napsal(a):

Ještě jsem si klikla na článek od vlka:
http://www.lidovky.cz/ln-ko...

"Za nesmlouvavým bojem českých celníků a policie proti prodejcům padělaného zboží v asijských tržnicích „stojí“ americká vláda"

Aha.

Tak přemýšlím.... Jak by se k Vietnamským tržnicím s padělanými značkami chovaly úřady a policie USA a záp. Evropy? Mám za to, že mnohem nekompromisněji. A zatím u nás v korupční české banánové republice...
04. 12. 2008 | 11:06

Sab. napsal(a):

MR:"Zda a jakým způsobem se místní Vietnamci stavějí k situaci v jejich rodné zemi, je čistě jejich věc a já neshledávám naprosto žádnou souvislost se zásahem v Sapě".

Mě to prostě zajímá. A dám si to do jistých souvislostí.
04. 12. 2008 | 11:09

stejskal napsal(a):

Dobrý den, paní Silvie,

dovoluji si upozornit, že o rovných podmínkách pro všechny právě text slečny Lin je ;-)

Zákony musí dodržovat všichni, bez ohledu na barvu pleti. Na všech musí být stejně vymáhány, bez ohledu na barvu pleti.

Nevzpomínám si ale, že by například Václavské náměstí "zašpérovali" obrněné transportéry a"hoši v kuklách" prošacovali všechny obchodníky a taxikáře, kteří zde podnikají. A že by se toho našlo...

Razie proti podezřelým obchodníkům jsou naprosto legitimní, obklíčit místo setkávání vietnamské komunity a chovat se tam jako v brlohu loupežníků je pitomost.

Ale jestli Vám to přijde jako dobrý nápad, doporučuji obklíčit celou tuhle zemi a zkusit vymést všechny nepravosti. Třeba se to podaří a výhledově budeme všichni šťastni... ;-)

Libor Stejskal
04. 12. 2008 | 11:10

Řeřicha napsal(a):

suchánek - Vaši demagogii byste neměl nechávat ležet ladem na internetu, ale pokud možno co nejrychleji zpeněžit. Parlamentní strany se o Vás určitě poperou. ;)

Nelegální vypalování je sice nelegální činností, ale jaksi mně uniká, jak to souvisí s obcházením zákona během PODNIKÁNÍ v oblasti prodeje textilií – nezbytný a věčný to produkt, na rozdíl od CD. Bohužel nežijeme v subsaharském pásmu a platí u nás zákony o exhibicionismu a výtržnictví.
Tzn., že jaksi obchodníci si výměnou za pivo od kamaráda nepořídí tepláky „zadara“ na několik let, nýbrž ty tepláky ve stovkách kusů odkudsi berou za pakatel a prodávají v jistém konfliktu se zákonem, z čehož jim plyne nelegální zisk, dokud prodej běží. Zisk rozhodně nemalý, nemluvě o existenci určitých struktur… o těch v českých končinách ve spojení s vypalovanými CD jsem se ještě nedozvěděl, pokud ovšem nemluvíme o pirátském byznysu s nelegálně vypalovanými CD v Moskvě, který však má již svá nejlepší léta za sebou.
No a to už jsme odběhl tisíce kilometrů jinam, vraťme se zpátky – mafie ve spojení CD v ČR? Možná leda tak ochranný svaz autorů, ale to je rovněž trochu jiná kapitola. ;))

Že jim tento zisk umožňují zákazníci – ano, to je pochopitelně pravda. Mají svůj díl viny – no a? Můžeme tedy očistit i drogové kartely, dealery a mafiány… vždyť nebýt těch nezodpovědných feťáků, živili by se určitě poctivě, čili jsou vlastně světci, kteří akorát uspokojují nemorální poptávku, nic víc.

Když mají od Vás obchodníci s nelegálním zbožím bianko šek, protože se mezi lidmi vypalují CD pro vlastní potřebu (někteří je vypalují, aby je prodali, pochopitelně za méně, než originál, ale to už se jedná o situaci, která je zmíněná ve druhém odstavci…), tak zajisté mi dovolíte zpeněžit něco z veřejného majetku, i když mi nepatří… vždyť to dělají volení zástupci ve velkém, tak proč bych také nemohl?

Hloupost některých přispěvatelů není nijak vážným nebezpečím, jelikož je velmi snadno rozpoznatelná… Avšak Vaše demagogie (ať už naivní, či záměrná), jistý stupeň společenské nebezpečnosti představuje.
04. 12. 2008 | 11:13

stejskal napsal(a):

Dobrý den, paní Morová ráno,

jsem pragmatik, vím (dokonce jsem si vyzkoušel na vlastní kůži), že příliš pesismu vede k hlubokým frustracím až k psychickým poruchám ;-) A navíc to člověka paralyzuje.

Snažím se proto vše kolem sebe (včetně svého vědomí) udržovat v rovnováze. Nerad se nechávám zmítat náladami, depresemi, ale i záchvaty optimismu a nekritického obdivu. Život je na to moc krátký ;-)

Přeji hezký den.

Libor Stejskal
04. 12. 2008 | 11:15

Silvie napsal(a):

Morová ráno, vy jste opět zcela mimo realitu.
Lidl do toho pletl Pocestný, tak jsem mu jenom objasnila ,že Lidl rozhodně butikům nekonkuruje.
Skutečně se domníváte, že je správné prosazovat tvrzení, když kradou Češi, můžou krást i Vietnamci, kraďme svorně všichni?!
Chcete tady mít anarchii a bordel?
Vietamských tretek už má plné zuby kdekdo tady, ale jsme jako občani bezmocní. Nájmy jsou tu drahé a můžou si je dovolit jen bohaté firmy nebo lidi zbohatlí z nelegálních obchodů. Je únavné jezdit pro každou prkotinu až do Prahy, ale chcete-li se obléknout kvalitně a hezky (neřkuli luxusně), nic jiného vám nezbyde. Asi budete jediná, kdo neví, jací lidé jsou vlastníky vietnamských tržnic. To opravdu nejsou obyčejní řadoví prodavači... A nejde o žádné spiknutí,ale prachsprostou vietnamskou mafii.
04. 12. 2008 | 11:16

Řeřicha napsal(a):

Dobrý den pane Stejskale,

Nejdříve bych si dovolil vyjádřit se k Vaší poslední replice, respektive předposlednímu odstavci v ní - na zásahu Vám vadí forma (provedení, načasování, "zdůvodnění"), nikoliv celkový obsah a obecnou opodstatněnost aktivity policie a celníků v tomto úseku? Pokud Vám vadí to první, jsme spolu zajedno. ;)

K Vašemu poslednímu odstavci - to by bylo skvělé, ovšem bohužel na zemi nejspíše neexistuje člověk, který by tento akt nespojil se zištnými pohnutkami a cíli... a v tom je tragické jádro pudla, neboli údělu lidského plémě. Aneb vždy bude platit "cui bono" - čím větší projekt, tím pohádkovější pravděpodobnost, že by jej kdokoliv činil upřímně a nezištně.

S úctou,

Řeřicha
04. 12. 2008 | 11:21

Sab. napsal(a):

Sivie, ale tou prachsprostou vietnamskou mafii se nechají korumpovat prachsprostí čeští úředníci. A vo vo vo tom to taky je.
04. 12. 2008 | 11:23

stejskal napsal(a):

Jsme tedy zajedno, pane Řeřicho :-)

A to i v případě Vašeho druhého odstavce. Proto jsem zastáncem evoluce, drobných zlepšení a umění možného, to vše sledováno kritickým pohledem (neplést s kritizováním ;-)

Libor Stejskal
04. 12. 2008 | 11:34

Pocestny napsal(a):

Silvinko, anarchii a bordel provozuje v šesti provozovnách Ve smečkách ODS Praha 1, sedmička pak v Holešovicích provozuje známý místní "prasečák", což je nejlevnější hampejz v Praze s posádkou cca stovky matek z paneláku, které si tam na zádech přivydělávají k sociálce.

V Praze je odhadem 500 privátů, tedy nájemních bytů, které slouží příměstským a studentkám k výdělku prostitucí, dalších pár stovek levnějších podniků inzeruje v novinách....

V Praze se již deset let vyhulí 18 tun trávy ročně, tak to bylo i předloni, kdy Vietnamci teprve začínali.....

Oni nedělají nic významně horšího než bílí, ale vypadá to hůřew, protože jde o etnickou strukturu. Kdyby byli mícháni s místními půl na půl, tak vám nic divného nepřijde.

Mně hrozně baví, jak modří začínají veškeré reformy zásadně u těch druhých.

Ke krámům lapidárně - Lidl může za to, že na rynku není řezník, pekař, TESCO povalilo prťáka, OBI železáře, všechno prima kapitalismus, ne?

Nájmy? Jeden idiot si vymyslí nájemné tak, aby bezpracně vydělal na vše, co ostatní získávají aktivní činností, je mu jedno, kdo to z čeho dá, hlavně, když to máme v kase včas.

Téměř všechny obchody na pěší zoně v Praze patří cizincům. Tam prodávají kožichy a šmukérii, u vás kedsky a tepláky, dle síly trhu.

Až Vietnamec odejde, bude tam herna - česká, dobře vám tak.
04. 12. 2008 | 11:49

Pocestny napsal(a):

Ještě doušku, když jste "bezmocná", tak plačte a neprskejte. Není vám to nic platné.
Jediné, co můžete, je buď ukecat BÍLÉHO majitele, ať sleví (proč by to dělal, když to rusák, rákosník nebo jinej exot rád dá, vono mu jinýho nezbude), nebo můžete ukecat nějakého lidumila, ať tu nehoráznost zaplatí, ale potom budete muset ukecat pár tisíc wohnoutů, aby tam šli utratit. Ti na vás vezmou vídle, protože kdo jim bere tržnici a Lidl, patří na šibenici.

Máme přece právo se takhle chovat.....

Víte, Silvinko, každý imigrant se buď zařadí mezi většinu (to u nás jde ztuha) nebo se podřídí pravidlům pro ty, kteří nejsou "viděni a vnímáni".

Tato pravidla ovšem VŽDY diktuje domácí galerka. U nás i ruští mafiáni přiznávají, že nemají šanci než se dohodnout, protože místní mafie (erární úředník) je schopna úplně všeho.
04. 12. 2008 | 11:55

Silvie napsal(a):

Já bych to ,Pocestný, shrnula:
máme tady dost šmejdů českých, proč si sem ještě tahat cizí.
S těmi českými se, řečeno cynicky, musíme "poprat", protože je není kam vystěhovat. Ty cizí sem prostě a jednoduše nemusíme pouštět.

A pokud máte neustále problém s "ptáky", tak se obraťte na nějakého ornitologa. Já s nimi nemám nic společného, mám humanitní vzdělání.
Co se mně týká, odvádím státu poctivě daně, nikdy jsem nepobírala žádné sociální dávky a státní byt taky nemám (ani regulované nájemné). Tak bych ráda, aby to tak dělali všichni.
04. 12. 2008 | 12:14

jan napsal(a):

Važená slečno, ja proti Vám osobně vůbec nic nemám, bohužel si ale musíte přestat lhát do kapsy :-) Tj. ano vetsina Vietnamcu se sem dostala a zije tu podvodem, neplaci dane, podvadi (a to nemyslim jen , ze sije ADidas bundy, a prodava zarucene "pravou" thajskou ryzi z vietnamu, pestuje a prodava drogy, zneuziva nas socialni system (predevsim zdravotnictvi, do ktereho nijak neprispiva)...tj toto je jenom dusledek, jiste priciny a chyba tedy nebude u Cechu ale u Pristehovalych Vietnamcu. (Jiste jste o zakonu priciny a nasledku slysela). Velmi me pobavila ta veta, jak se ve VN obchodech vitaji COI inspekce, zkuste si nekdy nejakeho vaseho krajana pozadat o uctenku... bud bude agresivni, nebo utece... Dale je trea rici, ze nase zeme nema zadne povinnosti tu nejake pristehovalce "hostit" m tedy s vyjimkou politicky pronasledovanych, ale Ti tu nejsou, ze to oba dobre vime. Zde jsou potomci komunistickych kadru, zaslouzilych vojaku Vietkongu a jejich rodiny...Navic tto je nase zeme a pokud tu s nami chcete byt, tak se chovejte jako se chovaji domaci. Nerad bych totiz dopadnul jako v te Francii, kde jiste problemy s neadaptovatelnymi pristehovalci vidite sama kazdy den.... pekny den a cest VN vyjimkam, ktere se
04. 12. 2008 | 12:16

Baba Jaga napsal(a):

suchánek. Představte si, že já si vážně myslím, že se mají zákony dodržovat a daně platit.Trapné, co? Z xenofobie mě také neobviňujte, právě proto, že jsem jí prosta, mám možnost sledovat asi deset let osudy několika vietnamských rodin i jednotlivců velmi detailně, stejně, jako z profesních důvodů znám mnoho vietnamských studentů středoškoláků i vysokoškoláků.Přesto nechci zevšeobecňovat, ale některé věci mi vrtají v hlavě a odpovědi, které si na ně dávám, moc ve prospěch této komunity nejsou. podívejte se, za kolik se prodávají boty. cena pronájmu prodejního místa 15 000,-. Daně-paušálem, jak jinak. Pojištění, sociálka, bydlení, nájemné, staré auto také jezdí na benzín. Kolik těch bot se musí denně prodat? Bez závisti, fakt tomu nerozumím. A kdybych chtěla být hodně zlá, tak popíšu čištění plísně z bot v zimě uskladněných v garáži.
04. 12. 2008 | 12:21

zdenekmihalco napsal(a):

Pane Jane, dobrý den,

prosím o důkazy: Z čeho vycházíte, že většina Vietnamců se k nám dostala podvodem? Z čeho vycházíte, že většina Vietnamců neplatí daně? Z čeho vycházíte, že vietnamská komunita zneužívá náš sociální systém a nepřispívá do systému zdravotního?

Mimochodem, vietnamská rýže je podle mě minimálně stejně dobrá jako thajská :-)

Zdeněk Mihalco
04. 12. 2008 | 12:26

Silvie napsal(a):

Ráda bych ještě uvedla na pravou míru můj vztah k Vietnamcům. Je indiferentní.Mají slušně vychované a chytré děti, nejsou hluční, jsou pracovití.
Vítám jejich snahu dát svým dětem vzdělání a posunout je na společenském žebříčku výš, než je prodávání nekvalitních hadříků někde v boudě na tržišti.
V podstatě mám stejně indiferentní vztah k tržnicím - pokud chce někdo nakupovat šunt, nechť ho nakupuje ,co hrdlo ráčí(ačkoliv dnes třeba v takovém CA nakoupí levněji a kvalitněji a ještě dostane paragon). Ale vietnamští prodejci se musí striktně řídit zákonem, stejně jako "obyčejný" český smrtelník. Sice byli leta zvyklí, že je celníci a fin.úřady nechávali na pokoji, ale vstupem do EU se situace radikálně změnila. Buď se s tím smíří nebo se budou muset vrátit domů.
04. 12. 2008 | 12:38

Pocestny napsal(a):

Silvinko, to je jinak, čeští celníci už prostě nemohou spolu s imigrákem a živnostenským brát úplatky a dělat jakoby nic, protože to prošlo v Klausově českém Stoupově, ne však v EU.

Nyní ti, kdo to tu organizovali a pokrývali dokazují v Bruseli, jak tu vlastní letitou zlodějinu v potu tváře řeší.

Závěrem, já Silvinko nemohu za to, že si Vašík Klausů založil partaj na privatizaci zdrojů a kontrolu leváren, aby v životě nemusel shánět práci a byl spokojeně živ ze státních zdrojů.

Nemam problém z ptactvem, mám problém se zloději a mafiány v ODS.
04. 12. 2008 | 12:49

Baba Jaga napsal(a):

autorka. mám k vám jeden dotaz, případně k diskutujícím. Kdy tyhle razie začaly? Pokud se nemýlím, je to záležitost stará maximálně tři roky, do té doby si Vietnamců nikdo nevšímal.
04. 12. 2008 | 12:49

Pocestny napsal(a):

Váš inertní vztah k Vientamcům je proti jiným etnikům pokrokem, ale bude hůře, Silvinko, budete se muset skamarádit se všemi možnými národy, on dnes vlastní pas EU kdekdo.
04. 12. 2008 | 12:51

Baba Jaga napsal(a):

pocestný. Tohle snad není argumentace, to je pod vaši úroveň. To je stejné, jako psát, že Vietnamci neplatí daně a zneužívají sociální systém.
04. 12. 2008 | 12:51

stejskal napsal(a):

A to je to, o čem tu celou dobu pod různými blogy diskutujeme, paní Silvie ;-)

Vztah k národům resp. v tomto konkrétním případě přisuzování jejich konkrétním jednotlivým příslušníkům jakési "národní vlastnosti" je prostě nemístné zjednodušení, které je cestou do pekel. Protože brání pochopit cokoliv v plní šíři (prostě Vietnamci, Romové, Češi, Němci jsou takoví a basta).

Čili Češi, Romové, Vietnamci, Němci, marťani musí mít stejná práva a povinnosti jako kdokoliv jiný. Kdekoliv na světě (pokud je někdo pošlapává, je lump, nepřítel a je potřeba s ním takto nakládat).

Kdo porušuje zákony, musí být potrestán. Ale práva máme všichni stejná (nevycházejí z naší barvy pleti či národnosti, ale z Listiny občanských práv a svobod).

Libor Stejskal
04. 12. 2008 | 12:53

Silvie napsal(a):

Ale to jste ,pane Stejskale, s prominutím, objevil právě Ameriku. Já totiž, vámi obviněná nedávno z "rozpoutávání rasové nenávisti" (cituji), říkám přesně totéž.
A pokud jde o jakékoliv etnikum - je pro mně naprosto nepřijatelné, aby se sociální výpomoc a granty od státu směrovaly jen podle barvy pleti. Protože to je podle mně pravá rasová diskriminace.
Ale to jsem trochu odbočila.
04. 12. 2008 | 13:00

Pocestny napsal(a):

Silvinko, jděte příkladem a zrušte vše citované nejdříve bílým, všem. Pak můžete pokračovat tímhle chválihodným směrem s druhými.

Neřešte barevné, řešte své soukmenovce, jako volička ODS toho máte "na stole" fůru.

Proč mám tem pocit, že si tu ty menšiny pěstujeme jako ventil a alibi pro vlastní neschopnost žít dle pravidel.

Tady všichni pláčí, jak menšiny nemusí to co my "musíme"....

Pak vylezu na ulici a vidím, jak nám to "musení" jde, jak parkujeme, jak jezdíme, jak úřadujeme, jak "podnikáme" atd.

Já opravdu - jako soukmenovec tohoto opičince necítím pod nohami žádný soklík, ze kterého bych se mohl na menšiny povyšovat.

Je zde více komoušů než Vietnamců, je zde více českých zlodějů než cikánů dohromady.

Ale zčnou oni.....
Trochu levicově šetrné do vlastních řad, drahá republikánko...
04. 12. 2008 | 13:07

Silvie napsal(a):

A co je mi do jiných, Pocestný. Nejsem žádná charita - musím se docela ohánět, abych vydělala na chléb náš vezdejší.
Respektuju pravidla a totéž žádám po druhých. Je to hodně nebo málo?
A do toho, koho volím nebo nevolím, vám je kulový. Z toho pro mně přece nevyplývá žádná povinnost.Vy snad chodíte svým oblíbeným menšinám pomáhat uklízet na sídlišti nebo doučujete jejich potomky? V žádné pol. straně jsem nikdy nebyla a taky nikdy nebudu. Leda bych si ji založila sama.
04. 12. 2008 | 13:19

stejskal napsal(a):

Neobjevil jsem Ameriku, paní Silvie

jen jsem zformuloval první základní předpoklad fungování moderní západní společnosti.

A teď ten druhý: začít je třeba u sebe. A těm hendykepovaným je třeba pomoci.

Jeden princip bez druhého nefunguje (například bolševismus ukázal, že nefunguje jen ten druhý, aniž by byl zajištěn ten první. No, a pár naivních lidí si teď v reakci na něj myslí, že zase stačí zajistit ten první a ten druhý je zbytečný).

Pořád si rozumíme? ;-)

Libor Stejskal
04. 12. 2008 | 13:25

Silvie napsal(a):

Ne. Nevím, co jste tím chtěl říci. Jsem ochotná každý rok přispět fin.organizaci, která podle mně dobře plní svou funkci a pomáhá dětem v nouzi. Jsem dobrým občanem, resp. občanem, který po státu nic nežádá a plní svoje občanské povinnosti, a to přesto ,že tento stát neplní svoje povinnosti, které má k němu.
Víc po mně nikdo nemá právo žádat!
04. 12. 2008 | 13:30

stejskal napsal(a):

To máte pravdu, právo na to nikdo nemá. Tím méně já.

Je to jen otázka poznání. Ve smyslu: dělám, co je pro mne osobně výhodnější.

Jestli jen někam posílat peníze a čekat, že někdo něco zařídí (a ono se nic neděje), a nebo se pokoušet alespoň malým dílem přispívat sám (jakkoliv, třeba tím, že otravuji politiky, aby se problémy zabývali, že neházím lidi do jednoho pytle podle vnějších znaků, že se s těmi hendykepovanými stýkám, chodím mezi ně, moje děti si hrají s jejich dětmi, snažím se budovat důvěru mezi sebou a jinými, a tak). Ale určitě bych mohl dělat daleko víc, až se někdy sám před sebou stydím, jak jsem líný a pohodlný.

Nicméně když nebudu dělat vůbec nic a čekat, že to za mne někdo zařídí (nebo maximálně nadávat či mlátit lidi basebalovými pálkami), tak patřím mezi ty, kteří táhnou tuhle společnost vstříc velkým problémům (svou pasivitou). A nejde mi až tak o společnost, jde mi především o sebe a mojí rodinu. Jde mi to, abych alespoň zkusil některá rizika snížit. A ne naopak. Stojím si za to ;-)

Už si rozumíme? Právo jde ruku v ruce s odpovědností. Mám-li tu obrovskou a ničím nezaslouženou výhodu, že mohu užívat jistých práv (o nichž se našim předkům, ale ani současníkům v jiných zemích ani nesnilo/nesní), cítím se povinován jistou zodpovědností.

Libor Stejskal

P.S Byla jste se někdy podívat v té SAPě, než vyhořela? Doporučuji, je to tam úžasné a skvělě tam vaří. A navíc jsou většinou moc milí.
04. 12. 2008 | 13:50

RUS napsal(a):

To Stejskal:

Kdy mluvite pravdu?Když nekdo napiši do diskuse že jste jako narod dobytek,jak byste reagoval?
nemate nahodou povinost takovy přispevek vymazat?Nebo vaš občansky postoj trva vyberove?

P.S.Stejskal napsal:Kdo porušuje zákony, musí být potrestán. Ale práva máme všichni stejná (nevycházejí z naší barvy pleti či národnosti, ale z Listiny občanských práv a svobod)."
DOTAZ:kde jste byl když vrah a zločinec saakašvili vraždil obyvatele Jižní Osetie?Oni pravo na život nemeli?Omluvili jste za dezinformaci kterou publikovali?Co vaš přitel Roman Stanek spi klidne?Kdy osudite tento zločin proti lidskostí,nebo budete dal shovavat jak male kluci?
04. 12. 2008 | 14:09

stejskal napsal(a):

Pane RUSE,

to je pořád dokola. Když někdo napíše, že je JAKÝKOLIV národ dobytek a já to zaznamenám, zcela BEZPEČNĚ to smažu. Ale je možné, že mi semtam něco nechtěně unikne (nejsem stroj).

Nesdílím Váš - podle mne - poněkud jednostranný pohled na rusko-gruzínský konflikt, ale to už asi víte. Podle mého názoru v tomto konfliktu vraždily obě strany. Akorát že ta ruská na cizím území. Což jí tak trochu staví do ještě horšího světla než prezidenta Saakašviliho (ale ten má na hlavě másla též dost)

Libor Stejskal
04. 12. 2008 | 14:48

RUS napsal(a):

To Stejskal:
A ja jsem naivka myslel že zabijet je špatne apriori.

P.S.Přište musite darovat saakašvili vic zbraní,at nikdo s Osetincu neuteče.
04. 12. 2008 | 15:15

stejskal napsal(a):

Zabíjet JE špatné apriori.

Nicméně někdy se jedná o obranu a pak bohužel není zbytí.

Jsou takové případy, kdy je území suverénního státu ostřelováno gerilami vzbouřené provincie za blahosklonného (eufemismus pro podporu) přihlížení jednotek státu, které měly dávat pozor na klid zbraní (když předtím dotyčný stát vybavil rebely svými pasy a v regionu usedlí etničtí Gruzíni se zde necítili právě bezpečně)

Libor Stejskal
04. 12. 2008 | 15:37

suchánek napsal(a):

Řeřicha:
jsem na rozpacích, páč nevím, jestli mě podceňujete nebo přeceňujete :-)

odpovím vám později a smysluplně, teď musím zmizet a nemám na to čas, večer nashledanou
04. 12. 2008 | 15:45

Morová rána napsal(a):

Silvie...

...takže vy mě obvinujete z jakéhosi bytí mimo realitu, ovšem zcela bez důkazů, čili mě osočujete. No, chcete-li se bavit na této úrovni, prosím. Pak vás ale musím upozornit, že osobou mimo realitu se nacházející budete spíše vy. Respektive, nevím sice, kde přesně se nacházíte, na této diskusi však evidentně nikoliv.
Apeluji na vás!
Přečtěte si znova a lépe mé příspěvky. Nepochybně si pak všimnete, že nic jako "když kradou Češi, můžou krást i Vietnamci, kraďme svorně všichni", jsem nikde, nikdy nevypustila z klávesnice. Tenhle výrok jste si prostě přimyslela.
Anarchii a bordel tu samozřejmě mít nechci, nicméně silně pochybuji, že by nepočetná skupinka asiatů dokázala uvrhnout naši krásnou zemi do chaosu a temnoty.
Pokud se vám a kdekomu nelíbí kýčovité nekvalitní vietnamské zboží, pak máte vy i kdekdo prostě smůlu! Spousta vašich spoluobčanů to vidí jinak, proto chodí nakupovat tam, nikoliv do předražených butiků.
Co se údajných vietnamských mafií týče, s argumenty typu "ale vždyť to přeci všichni vědí!", na mě skutečně nechoďte! Nepochybuji o tom, že někteří vietnamští obchodníci jsou nepoctiví, bez důkazů to ovšem není nic jiného, než osočování (které máte, zdá se, v oblibě).
04. 12. 2008 | 18:40

Ivan Hochmann napsal(a):

Tak pane Suchánek ,

to jste mě nas....
Můžete vzít jed ,že jsem čistej.A navíc nejsem žádný buran ,abych chodil ve Značkových padělcích a divím se vietnamcům,že tento princip ještě nepochopili.Jen blbec si vezme jako doplněk k Adidas a Niké igelitku a špinavý ksicht.

Vybavení PC mám legálně pořízené a vše s touto problematikou související také.nehledejte vši,kde nejsou.

Jinak svůj názor jsem vyslovil výše.A vám ostatním doporučuji:Pořádně čtěte příspěvky p.p.Pocestného a Stejskala.A můžete u toho tiše mlčet.

Ivan.
04. 12. 2008 | 18:41

Morová rána napsal(a):

Pane Stejskale!

Takže pokud tomu dobře rozumím, váš optimistický postoj není podmíněn žádnými reálně podloženými fakty, nýbrž toliko obavou o vaše duševní zdraví.
04. 12. 2008 | 18:53

Pavla napsal(a):

Paní Morová ráno, asi se vůbec nedíváte na televizi, když nevíte nic o těch "údajných vietnamských mafiích". Nebo si myslíte, že se mezi sebou zabíjejí obyčejní stánkoví prodavači a vyřizují si tak účty, např.proto, že k jednomu chodí více lidí než k druhému? A co se týče toho množství zdejších Asiatů, tak si rozhodně nemyslím, že by jich tady byla nepočetná skupinka. A taky si nemyslím, že by tady byli nějak utiskovaní. Právě naopak. Dobře vím, co např.požaduje hygiena při provozu restauračního zařízení. Kdyby toto měla splňovat všechna jejich rychlá občerstvení, tak by nemohlo snad fungovat legálně ani jedno. Naše děti tomu neřeknou dnes jinak než U kočky, protože jejich kamarádka našla v jídle kočičí dráp. Od té doby bych si tam dala možná snad jedině nudle. Pokud i ty ovšem nejsou vařené v nějakém kočičím vývaru. Kdo ví.
04. 12. 2008 | 19:07

Čochtan napsal(a):

"...Pořádně čtěte příspěvky p.p.Pocestného "
Děkuji, již jsem zvracel.
04. 12. 2008 | 19:40

Ivan Hochmann napsal(a):

Čochtánku,co se vám nelíbí? Ivan.
04. 12. 2008 | 20:28

ctenar1970 napsal(a):

At pisete co chcete,ale "razie je monstrozni zrudna akce"(Piska.blog.iDnes) a "zpusob reseni je barbarsky a zavrzenihodny",jak tady Mr.Karel Hvizdala pisi.
04. 12. 2008 | 21:03

stejskal napsal(a):

Ano, to je poměrně výstižně řečeno, paní morová ráno ;-)

Libor Stejskal
04. 12. 2008 | 22:06

suchánek napsal(a):

tak tedy Řeřicho,

je to velmi jednoduché. já vůbec nesouhlasím s prodejem nelegálního zboží vietnamci. obecně jsem proti porušování zákona. ale velmi často si před unáhlenými soudy zametámpřed vlastním prahem. problém této diskuze je ten, že zde vystupují neuvěřitelně horliví chytrolíni, kteří přesně ví, co vietnamci u nás dělají špatně a co všechno porušují (v drtivé většině vytvoří jedinou množinu - vietnamci). vystupují jako vzorní občané českého státu, precizně dodržující zdejší zákony, a skupina cizího etnika jim tu dělá nepravosti.

a já jsem vždycky hrozně nervozní, když se někdo takto hlasitě vymezuje. protože jsem si téměř jistý, že tito lidé rovněž porušují zákon, velmi často a v rámci svých možností. příklad nelegálního softwaru a vypálených DVD je zaručený. kdyby kdokoliv z nás začal u sebe, pokračoval přes své blízkéa známé a stejně razantně prosazoval onen zákon (jeho dodržování), vyřešili bychom během velmi krátké doby mnohonásobně více problémů, než je problém vietnamské komunity.

zlehčování páléní cédéček je klasika. pojmu "pro vlastní potřebu" nerozumíte, nebo o něm nic nevíte. ano, můžete mít pro vlastní potřebu vypálenou kopii čehokoliv, pokud však vlastníte i originál.
dokonce jsem schopen se vsadit, že z mé jmenované skupiny všichni zkusili alespoň jednou za svůj život marihuanu. jak k ní přišli? a od koho?

ať miúplně rozumíte - před několika lety jsem měl výměnu názorů se svým strýcem. neustále při jakémkoliv rodinném setkání plevelil naši pohodu nadáváním na to, jak VŠICHNI politici kradou, berou úplatky a staví si za ně domy. zeptal jsem se ho, jestli ta kupa DVD, která se skví vedle jeho přehrávače, je složena z originálů. zlehčoval to stejně jako vy. ovšem v jeho "možnostech" je právě to zjednodušení něco si vypálit, když mu to soused půjčí. proč dávat 500káčé za originál, když si to můžu za 14ká vypálit. co kdyby můj milý strejda měl větší možnosti? a najednou by měl rozhodovat o zakázce za pár miliard. odolal by úplatečku v řádech milionu, když ti vlastně nikomu neublíží? nevím, ale já mu prostě nevěřím.oni ti nejhlasitější odsuzovači akřiklouni jsou povětšinou normální zlodějové. takže začněme všichni u sebe, pak pojďme řešit vietnamce.

resumé: když zloděj křičí chyťte zloděje (když neonacista křičí zbavme se cikánů), tak v tu chvíli vždycky zpozorním a jdu se podívat do zrcadla. máte zrcadla?
04. 12. 2008 | 23:16

suchánek napsal(a):

Ivan Hochmann:

musím se přiznat, že VÁM to věřím. fakt. zeptejte se svých dětí, vnuků atd., jestli domaněco takového nemají, stačí jeden kousek. pokud ne, bude to zázrak.

nechci se vůbec poměřovat s panem stejskalem. přesto to výjimečně udělám. oba tady (a pod blogy s romskou problematikou) hrajem hokej, tedy stejný sport. hrajem dokonce zcela evidentně na stejnou branku. a oba chceme dát gól. já umím dávat góly tak,že se rozjedu přes celé hřiště, zbourám tři soupeře, čtvrtého narazím na mantinel a sprostým tvrdým golfákem vystřelím vší silou vůči brankáři. pan stejskal udělá osmnáct kudrlinek, elegantně se vyhne zuřivým obráncům soupeře a ještě jim popřeje hezký den. když se pak ekvibrilisticky dostane až před brankáře, zamíchá pukem, omluví se brankáři a s lehkou finesou zavěsí pomalu pod víko.

náš styl je naprosto odlišný, ale hrajem na stejném hřiši a na stejnou branku.

(pozn.: ne vždycky se nám líbí ten spoluhráčův styl, někdy by stejskal opravdu mohl přitvrdit a suchánek být méně těžkopádný, ale tu branku vidíme na stejném místě).
04. 12. 2008 | 23:26

Pavla napsal(a):

Pane Suchánek, ale ono je asi trošku rozdíl si vypálit CD pro sebe a nebo jich mít tisíce a prodávat je. To tím asi chtěli diskutující říct.
04. 12. 2008 | 23:45

stejskal napsal(a):

Tedy pane Suchánku, to jste přehnal ;-)

Hokej jsem sice trochu hrával (spíš rád než dobře), ale tohle, co tu líčíte, dělali soupeři mně, ne já jim ;-)

Hezký nadcházející den. Nenechte se odradit od diskuse, každý debatuje, jak umí nejlépe. A Vy podle mého skromného názoru debatujete velmi věcně a korektně.

A děkuji. Lhal bych, kdybych řekl, že mne Vaše slova v mé bezbřehé ješitnosti nepotěšila.

Libor Stejskal
05. 12. 2008 | 00:27

Ivan Hochmann napsal(a):

Pane Suchánku,

zajisté se můžeme dívat na věci z různých úhlů,jinými pohledy.
Je mi znám váš i editorův hokejový styl a přesně jste se vyjádřil.

Jen jsem řekl paní Lin,že je zbytečné apelovat na ministra,dokud bude policie odvážet z tržnic padělky za miliony.Padělky debilní a zbytečné.Každý ví,že cenově ani kvalitou se nemůže jednat o značkové zboží.Tak proč dávat důvody k zásahům.je věcí policie jaké prostředky použije.A bez komentářů prosím.Remcat můžeme mezi sebou.Obzvláště,když nejsme v právu.Mohu si otevřít ústa když nemám máslo na hlavě.Praktikuji tento styl celý svůj život a to byste se divil jak se pánové bolševici kroutili.

Co se týče Padělků.Mám Fonotéku!
Vyjmenuji jen pár mých oblíbenců od kterých (od každého)mám téměř celou diskografii:Mothers of Invention,Pink Floyd,Led Zeppelin,Jethro Tull,Beatles,Rolling Stones,Jean-Luc Ponty,Pat Metheny,Terje Rypdal,Tangerine Dream,Queen,Black Sabath,Who atd....Tato hudba nám byla bolševikem "odepřena" a znemožněna.Stejně jako Plastici,Spirituál kvintet,Karel Kryl a pod.Pořizovali jsme si ji půjčováním nosičů,které jsme si navzájem půjčovali,poněvadž cena kterou jsme platili za dovoz,či jiné získání byla opravdu neúměrně vysoká.(Nebudu polemisovat o dnešních cenách ,které jsou stejně nesmyslné).Naše děti a vnuci to viděli a akceptovali.Řekli jsme jim,že celý svět zpíval a tančil s Beatles a nás tady oblboval Gott s Vondráčkovou.Dodnes mě naskakuje kopřivka,když ty poskoky vidím.

A v našich potomcích to zůstalo.Co s tím naděláte? Nic.

Tak dobrou noc.Ivan.
05. 12. 2008 | 00:36

Vietnamec napsal(a):

dovolte mi přidání příspěvku:
myslím si že za rozsah akce a zpusob provedení neorzhoduje pan Langer, není duvod svalovat vinu na pana Langer.
Kontroly by měli a mají být, musíme žít podle zákonu dané země, nelíbí se mi u krajanu že si myslí že jim projde všechno.
Nelíbí se mi zpusob provedení akce, kdy všichni kontroloři mohli předvést jak jsou nadraženi a moho projevovat moc
V sapě byli vyhostěni 3 mongolé, 1 cinan a 1 jeden vietnamec, pristup do sapy je neomezeny, muze se tam objevit trestany cech.
44 cizincu nemelo doklady, vetsina z nich bylo deti kteri chodi na kurzy vietnamstiny, myslim ze i 9lety cech nenosi u sebe obcanku.
Byli objeveny stopy drog, je to urcite, znam take vietnamske fetaky.
Ministerstvo mnitra by melo neco udelat s dovozem delniku, ted to budou pestirny, potom to bude vrazdy krajanu, protoze neni prace a nemohou se vratit.
myslim ze objektini popis ma pan Picka viz.http://picka.blog.idnes.cz/...
ODS je nyni nepopularni, proto musi potesit verejnost. Zasah na Romy by narazili na ruzne ochrance, zasah na Vietnamce je pro vladu poradku.
05. 12. 2008 | 01:14

ctenar1970 napsal(a):

May nghi la do loi cho nguoi moi den thi bon Tiep no yeu chung may-nhung thang den truoc -chac?.Cung cai canh tha phuong cau thuc nhu nhau ma noi cai giong deu cang.
05. 12. 2008 | 04:30

zdenekmihalco napsal(a):

Vietnamec

Dobrý den,
máte pravdu, pan Langer nerozohoduje o rozsahu akce, nicméně jakožto ministr vnitra je za práci policie zodpovědný. Pokud jsou nějaké pochyby o adekvátnosti zásahu, což v tomto případě evidentně jsou, tak by podle mě měl celou věc řádně vysvětlit.

Zdeněk Mihalco

PS: Mimochodem, zajímalo by mě, jak to bylo s tím údajným nalezeným autem plným zbraní. Mezi Vietnamci se říká, že šlo o meče pro děti. Nevíte někdo, o co skutečně šlo?
05. 12. 2008 | 10:24

Vietnamec napsal(a):

a nelíbí se mi zas styl psaní mé krajanky, jak vyzyvá někoho z vyšších pozic.
Zbraně:
Byly to atrapy na prodej, meče které se pověšujou na zed. nunčaky byli velikosti mé dlaně, takže kdybych je použil tak se zraním já ne útočník. Prostě museli něco najít aby to Nova mohla dát do hlavního vstupu.
05. 12. 2008 | 10:35

Nguyen Thi Thuy Duong napsal(a):

Možná by někdy neuškodilo smazat pár příspěvků ve vietnamštině. Pod některými blogy jsou opravdu nechutné a vulgární.
Vietnamec: hm, mně se toho na mně nelíbí...heh, kdyby jen styl.
Když se Vám nelíbí, jak píšu, nečtěte mě. Jak jednoduché.
05. 12. 2008 | 10:46

Řeřicha napsal(a):

Pane suchánku,
Děkuji za reakci, ale, bez urážky, nic nového jste nepřinesl, jen jste trochu rozkošatil Váš první příspěvek.
Váš postoj sice chápu, ale nepřijde mi nějak obrodný : něco ve stylu „co kritizuješ trám v oku druhého, když v něm sám máš třísku??…“
Kdyby to bylo alespoň naopak; respektive stejné, jako uspořádání v původním znění. ;)

P.S. : Prošel jsem si svoje stojany s CD, a věřte nevěřte, samé originály. Krom jedné nahrávky amatérské hudební skupiny mého známého ve studiu… to je vlastně také originál, ne?
A co teď? S bohorovným klidem budeme pozorovat aktivity některých politiků, podnikatelů (ať už se jmenují pan Novák, nebo pan Li…) a spol., protože velké procento našich spoluobčanů vlastní přepálená CD (což už dnes navíc začíná být passé…. S internetem, I-pody,. apod...)? A protože si myslíme, že by byli také úplatní a podvodní, být na místě těch stávajících?

Opravdu velmi obrodné a konstruktivní…
Paní autorka : Máte v sobě velký potenciál. Musíte na sobě akorát trochu zapracovat a doladit některé detaily, získat nadhled a trochu kritického odstupu. To je přece přirozené, vždyť žádný učený z nebe nespadl. Tímto Vás tedy doufám neurazím. ;)

Přeji hodně štěstí,

S úctou,

Řeřicha
05. 12. 2008 | 11:50

suchánek napsal(a):

pane Řeřicho,
mohli bychom si povídat předlouho a nepřineslo by to nic. pojďme se krátce vrátit k chronologii zdejšího blogu.
---------------------------
slečna Nguyen nasala:

A) Podle dostupných zpráv do této „Malé Hanoje“ naběhly stovky ozbrojenců, nad tržnicí přelétal vrtulník a k centru naší komunity zamířily obrněné transportéry.

B)Já osobně nemám vůbec nic proti kontrolám či České obchodní inspekci.

pan pocestný napsal:

1. Kdo to zboží proclil?
2. Kdo nevymohl daň a spokojil se úplatkem?
3. Kdo není schopen kontrolovat průběžně a dělat to méně humpolácky?
a nakonec: Kdo ten cajk od Vienamce kupuje?
-----------------------------
obsahem mého příspěvku NENÍ souhlas s porušováním zákona vietnamci, ale NESOUHLAS s xenofobní dikcí některých přispěvatelů.

a víte, co je na tom nejlegračnější? že to moc dobře víte.

mám k vám jednu osobní poznámku. přečetl jsem všechny vaše příspěvky zde a musím konstatovat, že s nimi souhlasím.jste bezpochyby velmi vzdělaný člověk, pozná se to dle brilantní skladby vět, gramatiky a používání výrazů, na které si normální smrtelník musí otevřít slovník. i vaše analytické a logické schopnosti jsou na vysoké úrovni. to vše znamená, že máte předpoklady být konstruktivní a úspěšný, což možná i jste. ne tady. za tou slupkou korektních, slušně formulovaných a patřičným oslovením opatřených příspěvků cítím zbytečnou aroganci. povyšování se. škoda. se mnou to nedělá nic, pár dalších lidí by se to mohlo docela dotknout. zkuste svou inteligenci využít jinak.
(vše je to v roviě doporučení, samozřejmě na to můžete kašlat :-)

a otázečka na závěr:

co OBRODNÉHO jste zde předved vy?

díky za udpověď.

(poznámečka: velké V u oslovení Vás se používá pouze vůči osobě, které si vážíme a důvěrně ji známe. s jakýmkoliv druhem anonymity se vylučuje. pokud příště někoho budete obviňovat ze společensy nebezpečné demagogie, použijte malé V)
05. 12. 2008 | 15:22

stejskal napsal(a):

Dobrý den, slečno Lin,

nemohu mazat něco, čemu nerozumím. Pokud mi napíšte, který konkrétně porušuje zdejší pravidla, dám na Vás a smažu jej.

Libor Stejskal, editor blogů
05. 12. 2008 | 15:36

Řeřicha napsal(a):

Pane suchánku,

Vaše poslední replika obsahuje následující úsek :

"obsahem mého příspěvku NENÍ souhlas s porušováním zákona Vietnamci, ale NESOUHLAS s xenofobní dikcí některých přispěvatelů.

a víte, co je na tom nejlegračnější? že to moc dobře víte."
Nejen, že máte pravdu, ale i v mnoha ostatních ohledech se shodujeme. V čem je tedy problém? Já si Vás naopak vážím, A PROTO lituji, že se spokojujete s pouhým okřiknutím xenofobních jedinců (které rovněž tak akorát urazíte, ničehož jiného nedocílíte... já je již určitou dobu ignoruji; nemusíte tomu věřit, ale je to úspěšnější taktika). Víc nic. Máte na víc a dokázal jste to – stačilo uvést některá upřesnění z Vašeho posledního příspěvku dříve (hned). Avšak místo tohoto kroku jste se omezil na podepisování názorů slečny/paní „Morové rány“. Což je pochopitelně Vaše právo, avšak na rozdíl od Vašeho stanoviska lze v jejich příspěvcích vyčíst mj. i něco, čemu se říká póza.

Zkrátka a dobře, pouhé okřikování xenofobních výkřiků několika málo individuí, ze strany inteligentních, vzdělaných a racionálně uvažujících lidí, mi přijde laciné a na můj vkus dehonestující. Jisté je, že kdyby celní i policejní složka „trpěla“ větší profesionalitou a markantní procento obchodníků na tržnicích se silněji distancovalo od některých „kolegů“, ztratil by svár na blogových diskusích (i jinde) půdu pod nohama.

Co se týče mé „obrodné činnosti“, snažím se alespoň upozorňovat lidi, kteří „na to mají“, aby na tuto skutečnost pokud možno upozornili, nebo raději vůbec nepřispívali. Je to jejich právo, pochopitelně, ale pociťuji neskutečnou lítost, když se někdo naprosto nepochopitelně omezí ve svých kvalitách. Působím-li arogantně, omlouvám se Vám. Pokusím se to napravit.

S úctou,

Řeřicha...
05. 12. 2008 | 15:52

suchánek napsal(a):

Pane Řeřicho,
pojdme se příště potkávat na jiných blozích. tento už dávno sjel z hlavního playlistu. vysvětlím vám své prvotní pohnutky k napsání prvního příspěvku. způsobilo jej jakési echo (deja vu). po kauze janov a několika blozích řešících romskou problematiku, jejichž diskuzí se zúčastnili i vysocí představitelé dělnické strany, zde máme opět xenofobní výkřiky.

jestliže ještě nedávno byla ignorace neonacistických lopat opravdu nejúčinnější zbraní, dnes o správnosti tohoto postoje upřímně pochybuji. inteligentní mlčící většina by mohla velmi brzy být převálcována hloupou a přímočarou demagogií s neonacistickými rysy. hlavním bohulibým argumentem dělnické strany v janově bylo přání, aby VŠICHNI dodržovali zákony české republiky a byl k nim stejný přístup. zní to hezky a spousta sympatizantů se střelhbitě našla. a já se ptám o něch neonacistů: dodržujete vy české zákony bez výjimky???

a teď ke zmíněnému deja vu. ta stejná dikce, ty stejné argumenty, v diskuzi pod tímto blogem. vietnamci nedodržují české zákony. ptám se tedy, zda-li hlasatelé tohoto moudra ty zákony dodržují (viz banální příklad s CD).

závěr: ten xenofobní trend se vyskytuje a neustále vrací ve stále hojnější míře. a janov ukázal, že ignoraci střídá velmi zřetelná podpora prostých mas.

a v tu chvíli se my inteligentní (možná zdánlivě arogantní postoj, ale já opravdu nemůžu považovat nikoho s xenofobními rysy za inteligentního) "musíme" začít ozývat. pasivní ignorace je podle mě cesta do pekel.

a jak kdysi v mém oblíbeném filmu 7 zaznělo:

DLOUHÁ A TRUDNÁ JE CESTA Z PEKLA KE SVĚTLU. jak dlouhá a jak trudná se mi po druhé světové válce zjišťovat nechce (je mi 35 let a druhou světovou válku jsem logicky nezažil, ale mám mozek v hlavě).

hezký víkend
05. 12. 2008 | 16:30

Řeřicha napsal(a):

Pane suchánku,

Máte pravdu. Souhlasím s Vámi ve všem…

OVŠEM…

…já poukazuji na ignorování primitivů, NIKOLIV NA IGNOROVÁNÍ PROBLÉMŮ.

Ty se musí řešit co nejrychleji a okamžitě. Jinak kvasí a prohlubují se... ve chvíli, kdy si na nich začnou honit politické body extremisté, a Vy se omezíte pouze na jejich okřiknutí (nic víc…), výsledkem může být kontraproduktivní debakl.
Protože v očích neutrálních jedinců s horšími analytickými schopnostmi jsou pak extremisticky smýšlející jediní, kterým leží problém na srdci a chtějí jej „řešit“. Vy budete vypadat jak otravný „intelektuál“, který jen „opruzuje“ svým (bohužel oprávněným, ale proč - to už se v tu chvíli neví a neřeší…) arogantním a namyšleným okřikováním „spravedlivě rozhořčené spoluobčany“.
Nutné je tedy nejen vypíchnout scestnost některých reakcí, ideí, či „řešení, avšak zároveň poukázat konkrétněji na danou problematiku. Případně, jako bonus, ještě nabídnout DEMOKRATICKY A LIDSKY SCHŮDNĚJŠÍ návrhy řešení.
Výkřik „Drž hubu, nácku“ a jeho slušnější verze („podívejte se na sebe, taky nejste svatej“…) jsou z podstaty ok, ale reálný dopad bude podobný, jako „užitečná činnost a práce“ politiků. Ti jsou, na rozdíl od Vás, bohužel placeni. Navíc přemýšlejí a jednají výhradně zištně, a proto způsobují, prohlubují, či generují problémy (jejichž řešení je v krátkodobém čase nezištné). Tak jim v tom prosím alespoň nepomáhejte, když Vám z toho ještě k tomu vůbec nic nekápne. Nota bene, jste-li nezištný a čestný, na rozdíl od nich. ;)
05. 12. 2008 | 17:15

Řeřicha napsal(a):

P.S. : Také Vám přeji hezký víkend,

s úctou,

Řeřicha

...

..
05. 12. 2008 | 17:16

lephudien napsal(a):

Dobrý den pane Stejskale,

Pokud šlečna Lin myslí o smázání příspěvku ctenar1970 z 05.12.2008 04:30:53:

"May nghi la do loi cho nguoi moi den thi bon Tiep no yeu chung may-nhung thang den truoc -chac?.Cung cai canh tha phuong cau thuc nhu nhau ma noi cai giong deu cang."

Tak bych to volně přeložil do češtiny pro vaše posouzení, zda je to vulgární nebo rasistické:
"Myslíš, že pohrdáním nově přicházejících (Vietnamců) získáváš sympatii Čechů? My jsme stejně 'lidé v nouzi daleko domova' a nepoužívej takový jazyk."

To asi chtěl reagovat na předchozí komentář od Vietnamec.

S pozdravem
05. 12. 2008 | 17:31

Nguyen Thi Thuy Duong napsal(a):

Mily pane Stejskale a lephudien,
nene já jsem nemyslela zadny komentar pod timto blogem. Myslela jsem komentare pod jinymi blogy, kde nekdo v my materstine mi nadava do debilu, blaznu apod. a ani se neumel podepsat pod vlastnim jmenem. Vzpominam si, ze jsem ho do cestiny prelozila, avsak jeste nebyl smazan.
Ale tak co se vzrusuju...si to stejne asi mysli hodne lidi:-)))obcas i ja sama
05. 12. 2008 | 17:54

stejskal napsal(a):

Rozumím, slečno Lin,

musím přiznat, že nejsem schopen číst všechny debaty, tedy i ty staršího data. Je jich tu nyní přes pět tisíc, na stovku tisíc diskusních příspěvků. Čtu v drtivé většině jen diskuse, které jsou vidět na titulní straně blogů. Na ostatní již nemám čas ani sílu.

Díky Vám za překlad, pane lephudiene. Již se to vysvětlilo.

Přeji všem hezký víkend.

Libor Stejskal
05. 12. 2008 | 21:26

Chu Viet napsal(a):

Chú chào thùy Dương,
Chú vẫn thường đọc blog của cháu và của các bạn việt nam viết tại blog.aktualne. Chú rất thích và đa phần đồng ý với quan điểm của cháu. Chú xin lỗi là viết bằng tiếng Việt vì chú muốn người đọc là cháu và nội dung chú viết có nên dịch sang tiếng Séc không thì tùy vào sự cân nhắc của cháu.
Có 3 điều chú muốn đề cập đến:
1, Tình hình người Việt nam nói chung ở CH Séc. ( Chú tốt nghiệp đại học và ở Séc được 30 năm). Sau năm 1989 đến nay, cộng đồng người Việt mình đang ổn định dần theo hướng hội nhập vào XH Séc. Đa số trong chúng ta đã dần chọn cho mình một công việc phù hợp và thế hệ thứ 2 như các cháu và các em trẻ hơn đang là niềm hy vọng của thế hệ các chú và cả xã hội tiến bộ của Séc. Trong cuộc đấu tranh sinh tồn nơi đất khách quê người, vẫn còn một số ít người Việt đang vì lợi ích cá nhân mà đánh mất đi sự tự trọng dân tộc.( Những hiện tượng tiêu cực của người Việt là có thực nhưng thường được giới truyền thông thổi phồng và bóp méo.)Thời gian cuối những vấn đề nổi cộm nhất đã xuất hiện như trồng cần sa, trộm cắp v.v... và nó đã trở thành nỗi đau và mất mát quá lớn của đại đa số những người Việt nam lương thiện.
2/ Cuộc càn quét ở Sapa: Chú là một trong những nhân trứng đáng buồn của những hành động phạm pháp của công an và hải quan séc. Với nhìn nhận của chú thì đấy là trò chơi chính trị. Kết quả thật của cuộc kiểm tra là 1 người vô gia cư việt nam không có giấy tờ hợp pháp ( về 3 người mông cổ và 1 người trung quốc chú cũng chỉ có thông tin qua báo trí.) Người VN kia thì hầu hết người Việt ở Sapa đều biết vì ông ta đang sống bằng sự cưu mang của mọi người và hàng ngày trông wc công cộng tại chợ. " Một xe vũ khí" là một " tin vịt" 100% vì đó chỉ là 1 cái kiếm để trưng bày trên tường và 1 cái côn trắc dùng cho việc luyện tập võ thuật. Chó của công an đã ngửi thấy mùi hương ( Hương dùng để đốt lấy mùi thơm) và đã được người phát ngôn cho là mùi thuốc phiện. Số hàng "cấm" khoảng 5 tấn,chủ yếu là hàng tồn mà những người chủ hàng đã không bán nữa nhưng chưa biết vất đi đâu. Số hàng đó thuộc về khoảng 10 người trong Sapa trên tổng số khoảng 2000 người kinh doanh tại đây. Công ty quản lý Sapa trong suốt 2 năm vừa rồi đã rất quyết tâm tuyên chiến với việc bán những thứ hàng này nên số 10 người kia chỉ là những rơi rớt rất nhỏ còn lại và chú tin là nếu những cuộc kiểm tra của hải quan trong thời gian tới để tìm hàng cấm tại Sapa sẽ chỉ có tính thủ tục mà thôi. Còn giá trị trên báo trí thì "miễn bàn"!!!. Nếu "những kẻ khốn cùng" mà có được hàng hóa với giá trị toàn hàng trăm triệu thì họ đã từ bỏ " thế giới vàng" để đi làm việc khác từ lâu rồi.( Đợt vừa rồi chỉ khoảng 300 ngàn ko run thôi).
05. 12. 2008 | 21:36

Chu Viet napsal(a):

Chú chào thùy Dương,
Chú vẫn thường đọc blog của cháu và của các bạn việt nam viết tại blog.aktualne. Chú rất thích và đa phần đồng ý với quan điểm của cháu. Chú xin lỗi là viết bằng tiếng Việt vì chú muốn người đọc là cháu và nội dung chú viết có nên dịch sang tiếng Séc không thì tùy vào sự cân nhắc của cháu.
Có 3 điều chú muốn đề cập đến:
1, Tình hình người Việt nam nói chung ở CH Séc. ( Chú tốt nghiệp đại học và ở Séc được 30 năm). Sau năm 1989 đến nay, cộng đồng người Việt mình đang ổn định dần theo hướng hội nhập vào XH Séc. Đa số trong chúng ta đã dần chọn cho mình một công việc phù hợp và thế hệ thứ 2 như các cháu và các em trẻ hơn đang là niềm hy vọng của thế hệ các chú và cả xã hội tiến bộ của Séc. Trong cuộc đấu tranh sinh tồn nơi đất khách quê người, vẫn còn một số ít người Việt đang vì lợi ích cá nhân mà đánh mất đi sự tự trọng dân tộc.( Những hiện tượng tiêu cực của người Việt là có thực nhưng thường được giới truyền thông thổi phồng và bóp méo.)Thời gian cuối những vấn đề nổi cộm nhất đã xuất hiện như trồng cần sa, trộm cắp v.v... và nó đã trở thành nỗi đau và mất mát quá lớn của đại đa số những người Việt nam lương thiện.
2/ Cuộc càn quét ở Sapa: Chú là một trong những nhân trứng đáng buồn của những hành động phạm pháp của công an và hải quan séc. Với nhìn nhận của chú thì đấy là trò chơi chính trị. Kết quả thật của cuộc kiểm tra là 1 người vô gia cư việt nam không có giấy tờ hợp pháp ( về 3 người mông cổ và 1 người trung quốc chú cũng chỉ có thông tin qua báo trí.) Người VN kia thì hầu hết người Việt ở Sapa đều biết vì ông ta đang sống bằng sự cưu mang của mọi người và hàng ngày trông wc công cộng tại chợ. " Một xe vũ khí" là một " tin vịt" 100% vì đó chỉ là 1 cái kiếm để trưng bày trên tường và 1 cái côn trắc dùng cho việc luyện tập võ thuật. Chó của công an đã ngửi thấy mùi hương ( Hương dùng để đốt lấy mùi thơm) và đã được người phát ngôn cho là mùi thuốc phiện. Số hàng "cấm" khoảng 5 tấn,chủ yếu là hàng tồn mà những người chủ hàng đã không bán nữa nhưng chưa biết vất đi đâu. Số hàng đó thuộc về khoảng 10 người trong Sapa trên tổng số khoảng 2000 người kinh doanh tại đây. Công ty quản lý Sapa trong suốt 2 năm vừa rồi đã rất quyết tâm tuyên chiến với việc bán những thứ hàng này nên số 10 người kia chỉ là những rơi rớt rất nhỏ còn lại và chú tin là nếu những cuộc kiểm tra của hải quan trong thời gian tới để tìm hàng cấm tại Sapa sẽ chỉ có tính thủ tục mà thôi. Còn giá trị trên báo trí thì "miễn bàn"!!!. Nếu "những kẻ khốn cùng" mà có được hàng hóa với giá trị toàn hàng trăm triệu thì họ đã từ bỏ " thế giới vàng" để đi làm việc khác từ lâu rồi.( Đợt vừa rồi chỉ khoảng 300 ngàn ko run thôi).
05. 12. 2008 | 21:38

Chu Viet napsal(a):

3/ Trăn trở cho cộng đồng và những việc làm cụ thể trong tầm sức vóc nhỏ bé của từng người như chú cháu mình:
- Cần có lượng thông tin đầy đủ từ phía cộng đồng Việt Nam cho công luận Séc để họ có được cái nhìn khách quan, đúng mức và toàn diên với cộng đồng người Việt.
- Cần phân tích rõ những hiện tượng tiêu cực của người Việt trong giai đoạn cuối liên quan chủ yếu đến một số ít cá nhân và số người lao động sang ào ạt trong 2 năm vừa rồi. Những người lao động đó là một phần máu thịt của cộng đông mình và họ chỉ là nạn nhân của một chính sách sai lầm của ngài Necas va Langer. Đó là việc những người lao động phải trả quá nhiều tiền ở Sứ quán séc tại HN (Hầu hết họ đều nợ nần hàng ngàn đô la), tại Séc họ không được bảo đảm việc làm và các chế độ chính sách khác như các công ty môi giới đã hứa với họ.Đã rất nhiều trong số họ hiện nay bỗng rơi vào tình trạng bất hợp pháp và không có nhà ở, tiền ăn và không có gì cản được họ trước những cám giỗ của đồng tiền, dù là bất hợp pháp. Để giải quyết sự bế tác này cần có sự quân tâm đúng mức của hai nhà nước Viêt Nam va CH Séc và tình thương + sự cảm thông của tất cả những người hiểu biết không phân biệt đó là Séc hay VN.
Điều mong mỏi của thế hệ các chú là muốn thông qua thế hệ các cháu chuyển tải được những thông điệp của cộng đồng đến người Séc và giúp cộng đồng hòa nhập. Cộng đồng VN cần các cháu.
05. 12. 2008 | 21:38

stejskal napsal(a):

Dobrý den, paní či pane Chu Viete,

prosím, abyste na těchto stránkách používal češtinu či jazyk mezinárodně srozumitelný (angličtinu, ruštinu, němčinu).

I my ostatní zde chceme diskutovat.

Děkuji.

Libor Stejskal
05. 12. 2008 | 23:09

Nguyen Thi Thuy Duong napsal(a):

Milý pane Stejskale,

dovolila bych si jen strucne sdelit zpravu Chu Viet v cestine. Rozhodl se ji napsat ve vietnamstine, jelikoz chtel, abych si ji precetla hlavne ja. Ve trech nasledujicich odstavcich velmi srozumitelne a racionalne vysvetluje situaci Vietnamcu, zijicich v CR, zasah v Sape a politicky podtext tohoto cinu. A v poslednim odstavci pise o tom, ze cte blogy na aktualne.cz a doufa, ze my mladi Vietnamci, kteri se snazi propojit cesky a vietnamsky svet, budeme v tom uspesne pokracovat. Posledni veta: "Vietnamska komunita vas potrebuje".
06. 12. 2008 | 01:37

Nguyen Thi Thuy Duong napsal(a):

Priznam se, ze me zprava Chu Viet neuveritelne povzbudila a potesila. Jsem rada(trosku sobecky), ze to napsal v me materstine. Pripomina mi myho tatu...Vite, pro moji generaci jsou tito strejdove, tatove neco jako hrdinove. Bojovali ve valce, prezili, vybudovali novy zivot v uplne cizi zemi, a pres to vsechno si udrzeli moudrost, nadhled a zivotni optimismus. A proto mi dovolte, pane Stejskale, abych Chu Viet mohla par slov rici vietnamsky:-)
06. 12. 2008 | 01:43

Nguyen Thi Thuy Duong napsal(a):

Chu Viet kinh men,

chao rat mung khi doc duoc nhung loi dong vien cua chu. Chau cam on chu da phan tich ro rang tinh hinh o Sapa cho chau. Tui tre bon chau cung rat muon va hy vong se co mot ngay nao do hai cong dong viet va tiep song ben nhau trong khong khi yen tinh va hoa binh. Dieu mong cua cac chu, cac co, cac bo me cua chung chau se duoc thuc hien:)

Chau chao chu Viet.
06. 12. 2008 | 01:50

stejskal napsal(a):

Rozumím, slečno Lin,

je ale škoda, že si to nemůžeme přečíst i my ostatní.

Mějte se.

Libor Stejskal
06. 12. 2008 | 13:09

Řeřicha napsal(a):

Nguyen Thi Thuy Duong - I já ve Vás vidím potenciál a vážím si Vás (mladších) i Vašich matek, otců a všech lidí hovořících Vašim jazykem, kteří jsou pro naši zemi OPRAVDU přínosem.

Se vší skromností - myslím, že ze strany pana Chu Vieta je (z logických důvodů) potěšit Vás pro něj daleko snadnější, než ze strany pana Stejskala, či mě. Je mi tedy trochu líto, že tento fakt nedáváte alespoň trošinku najevo. Na soukromý vzkaz pana Chu Vieta (na veřejné diskusi na českém serveru...) odpovídáte také soukromě, ale zároveň tak, aby to všichni viděli (a věděli)... trochu zvláštní.

Ale pochopitelně Vám to ani v nejmenším nemám za zlé. Než dosáhnete věku Vaší maminky, určitě za tu dobu naberete zkušenosti, nadhled a doladíte detaily. ;)

Přeji hodně štěstí v dalším životě,

S úctou,

Řeřicha

...

..
06. 12. 2008 | 13:29

vietnamec napsal(a):

pro autorku: vím jak je to jednoduché Vás nečist, ale věrte mi že Vás nechci urážet, chci aby bylo mezi občany VN a CZ byli dobré vztahy. Vy jako mladá vysokoskolačka byste neměla výzývat někoho kdo má na starosti bezpečnostní složky, ale napsat mu otevřený dopis s tím nejste spokojena, a kde udělali chybu, aby se to přístě napravilo. Třeba jak to udělal pan prez. Klaus. Když si pozorně přečtěte chu viet, on Vám to taky přímo nesděluje.....Vím že ste mladá a nemáte nadhled....
06. 12. 2008 | 15:38

vietnamec napsal(a):

oprava:...nepřímo sděluje....a dovolte mi abych mohl přeložit chu Viet
06. 12. 2008 | 15:40

Chu Viet napsal(a):

Vážený pane Stejskale,
Omluvte mi za to psaní ve vietnamstině.Žiju tady už skoro 30 let a považuji ČR za svůj druhý domov. Moje generace stárne časem a druhá generace jako Thuy duong, Viet, Phuong, Trang a další je naší nadějí. Integrace Viet. komunity do České společnosti neobejde bez této mladé generace a Já bych chtěl jenom s nimi navázat první kontakt a jim předat zkušenosti, informace ke zlepšení / upřesnění/ image Viet. komunity v očích České společnosti.
Já mám na srdci tolik věcí, ale jenom oni- Mladá generace - mohli Vám Čechům tato poselství předat. Jinak k mému článku pro Thuy Duong není nic tajného!!! a překlad?!... záleží na Ni.
Přeji Vám všem zdraví a mírový svět plných vzájemných pochopení.
Chu Viet
06. 12. 2008 | 18:13

BOB napsal(a):

A v ČR zavladne svetovy mir!
06. 12. 2008 | 18:31

vietnamec napsal(a):

dovolte mi přeložit obsah textu od Vietnamské strejdy,který se nám snaží předat zkušenosti, bylo by to škoda nepřeložit: Chu Viet=vietnamský strejda
Zdravím slečnu Thuy Duong
neustále si rád čtu blok slečny Thuy Duong a mnoho dalších jiných blogeru/rek na blog.aktualne.
hrozně se mi líbí Váš blog a z většiny souhlasím s Vaším postojem. Předem se omlouvám všem,kteří nerozumějí vietnamsky.Chci věnovat pár řádku slečně Thuy Duong a těm kteří mají stejné pocity, proto jsem zvolil vietnamštinu. Záleží na slečně Thuy Duong ,jestli to chce přeložit, aby naší čeští přátelé rozuměli.( se omlouvám nejsem Thuy Duong)
1, Situace vietnamské komunity v čechách obecně. (jsem absolventem Vysoké školy v čr a žiiju zde již 30 let.) Po roce 1989 až do nynějška, vietnamská komunita usiluje o integraci do české společnosti a považuje českou republiku za svůj druhý domov. Většina z nás se vydala správnou cestou a žije podle platných českých zákonů.Druhá generace jako jste Vy a také mladší, jste nejenom naší naději,ale také naději českých slušných lidi. V době kdy musíme žít v zemi přátel, existuje malá část vietnamských občanu, kteří se neštítí pošpinit obraz vietnamské komunity kvůli osobnímu prospěchu , kterou jsme dlouhé roky usilovně budovali. Věkové patřím do staré generace, proto je mé přání předat mladší generaci své zkušenosti, aby předala českým přátelum přesné informace(nynější negativní image Vietnamců přispívá masivní medializace konkretních stanic,která se snaží zveličuje fakta nebo je dokonce překrucují v náš neprospěch.Fakta jsou poslední události jako je pěstování marihuany, krádeže a další, která provozuje malá část z nás.
Negativní mínění společnosti o vietnamské komunitě,zpusobuje bolest v srdcích těch, kteří žijou slušně(spořádaně)
2, Razie v Sapě: mohu vystupovat jako svědek této smutné události , která provedla česká policie a celní správa. Podle mého názoru je to politické divadélko. Výsledek razie v poměru nasazených lidí je mizivá. Vietnamec, který neměl v pořádku doklady lidé ze Saopy znali dobře. Je to člověk, který potkala rodinná trágedie a rezignoval životem.Lidé mu pomahali na živobytí, nosili mu jídlo a ošacení, našli mu práci,hlídal veřejné záchody v Sapě. Byl to hodný člověk, a nikdo mu nepřál další nestěští, opak bylo pravdou.další lidé, 3 mongolové, 1 čínan jsem se dozvěděl z médii . Auto plných zbraní je tzv. ,,kachna´´, aby mohli pánové monstrozní akci ospravednit. Mačety a měče byly atrapy, které se používají jako dekorace na zdech. Nunčaky byli určeny pro trénování bojových umění ve zdejším kunt-fu škole.Policejní pes vyčichal vůní vonných tyčinek, které se používají k osvěžení vzduchu nebo na oltář předku, policejní mluvčí to komentoval tím že se našli stopy ,,vůni´´ po heroinu. 5 tun ilegálního textilní zboží se již neprodával, majitelé si nevěli rady jak je zlikvidovat, tak je nechali uskladnit v Sapě. Patřilo to 10-ti osobám z 2000, kteří mají živnostní oprávnění v Sapě. Společnost Saparia, která provozuje velkosklad Sapa se dlouhodobě snaží vymýtit obchodníky s ilegálním zbožím. Věřím, že další kontrolz již neodhalí další tuny ilegální zboží.Částka zabaveného zboží zveřejněná médii, je pro nás neuvěřitelná. Kdyby se to pohybovalo v desítek milionu jak uvádějí , tak majitelé těchto,,zboží´´ nestojí ustánku, ale jak říkajíc ,,užívají si života´´. Hodnota zabaveného zboží je přesně 300 000,- Korun českých.
06. 12. 2008 | 20:14

Nguyen Thi Thuy Duong napsal(a):

Tak jsem se vrátila z Basileje...řeknu Vám, těším se až budu moct srovnat všechny vánoční trhy, co jsem letos navštívila...zatím teda vede Strasbourg. Určitě přijeďte, jestli pojedete okolo, je to zážitek.

Vietnamec: Děěěkuju moc, že jste to přeložil. Chtěla jsem se do toho pustit až dneska po výletě, ale váš překlad zřejmě bude mnohem kvalitnější. Díky.

Pane Řeřicho: Já nevím, jestli je to množtvím švýcarskýho punče a vína nebo mou nechápavostí...Co nedávám aspoň trošinku najevo? Jinak upřímně...pan Stejskal, Vy nebo Chu Viet...všichni mne dokážete slovem potěšit, jenom jinými způsoby.
06. 12. 2008 | 20:47

Řeřicha napsal(a):

Slečno,

díky za ta milá slova - to je ta „trošinka“, kterou jsem měl namysli. Aneb vydělit zrna od trošky plev, respektive zřetelně oddělit pana ministra, několik neprofesionálů z řad policie a celníků, několik xenofobů - od ostatních. Tak to má být, moc Vám za to děkuji. ;)

S úctou,

Řeřicha

...

..
07. 12. 2008 | 10:32

Chu Viet napsal(a):

Vietnamec : Když jste se do toho předkladu už pustil a Thuy Duong s tim souhlasila, tak prosim jestě o překlad 3.bodu mého názoru, který se tyká nejvíc aktualní situace Viet. komunity. Podle mě, situace Viet. pracovníků v ČR je natolik vážná. Abychom mohli chránit sebe(Mám na mysli Viet. komunita bez zhruba těch 15000 až 20 000 pracovníků)a pomoci těmto svým krajanům, musíme co nejdřiv obratit na vlády VN a ČR,na humárni organizace a současně poskytnout české medie dostatek pravých informaci.
Můj překlad není kvalitní, prosím Vás o ochotu pomoct lidem v tisni.
Děkůji.
Chu Viet
07. 12. 2008 | 11:14

ctenar1970 napsal(a):

To "ChuViet":Thoi di,cung cai canh tha phuong cau thuc nhu nhau ca,dung co noi xau nhau.Doi voi nguoi Sec,tat ca cac vi chi la nhung trhovci,zaskodnici da vang nhu nhau ca thoi,chu lam gi co ai la "bananovy trhovec"? Chang hay ho gi phai cai nhau o day,dung"vach ao cho nguoi xem lung".Toi thay bat cong voi nhung nguoi moi den nen noi vay.Dung loi dung viec ho khong biet tieng ma noi xau ho,giong nhu nguoi Sec da lam voi nguoi Viet bao nhieu nam nay.
07. 12. 2008 | 15:17

NetAndy napsal(a):

Konečně pořádné téma:-)
Neznám podrobnosti zásahu, ale pokud vím, tak se nikomu nic nestalo, takže byl z mého pohledu úspěšný a nemyslím si, že by to bylo přebytečné vyhazování peněz, tu techniku mají a měli by mít a než aby ji používali jen při cvičeních, tak proč ji nevzít do nějaké akce, pokud nikomu neublíží, jo kdyby někoho přejeli transportérem, tak je to jiná. A ano, za poctivým člověkem nemusí přijít na kontrolu policista vůbec, a když přijde, proč by měl mít zbraň(potažmo transportér), jenže jeho úkolem není, jak si někdo myslí buzerovat poctivé lidi, ale zbavit nás lumpů a ti se zpravidla nechovají pokojně.
Ad xenofobie, to že je někdo Vietnamec neznamená, že je to poctivý pracovitý člověk:-) Bylo by špatné pohlížet na Vietnamce jako na ty trhovce co padělaj Adidas, ale bylo by naivní si myslet, že mezi nimi nikdo takový není. A poctivě přiznávám že lumpové nejsou jen mezi Vietnamci a Romy, ale i mezi Čechy, mezi něž nejspíš patřím:D
07. 12. 2008 | 16:30

vietnamec napsal(a):

Tady je dlouho očekávaný překlad 3. bodů. Doufám že se autorovi (chu Viet) bude líbit.
3, Co mužem udělat
mužem udělat i to nejmenší co je v našich silách abychom zlepšili podvědomí české společnosti o vietnamské komunitě. Mohou to udělat lidé co mají stejné cíle jako my.
Vytvořit sit přesných informací o komunitě(třeba jako jsou kulturní akce, jaké jsou přičiny jednání a jak bychom je mohli předejít, aby nepřevládalo neporozumění, které by jistě zvedlo kredit Dělnické straně atd.) Neměli by čeští přátelé vstřebávat jenom zkreslené informace, které pocházejí od zaujatých novinářů, Měli bychom mít prostor k vyjadřování v médii.
Přesně definovat negativní fenomén poslední doby, které páchá malá část naší komunity a lidí , kteří sem přijeli hojně za poslední 2 roky za prací (dělníci). Pacovní dělníci jsou součastí naší komunity, proto bychom jim měli pomáhat v těžkých obdobích. Jsou to oběti politiky pana Nečase a pana Langera, kteří nejsou schopni zabránit korupci úředníků a všechnu vinu chtějí svést na tzv. vietnamskou mafii. Oni museli zaplatit velkou daň v podobě úlatku 12 000 usd na abasádě v Hanoji, aby si mohli splnit český sen, sen o bohatství v čr, kteří vytvořili neféroví zprostředkovatelé. Pomocí zprostřekovatelů se sem dostali, a nemají v čr jistou prací, potulují se zde, v když jsou zatlačeny do kouta, mohou spáchat ten nejtvrdší zločin.Doma mají velké dluhy(dávají do zástavy nemovitosti, pujčují si úvěry, od přátel), nyní nemají ani letenku na zpět.
Je potřeba aby vietnamská a česká strana si sedli k společnému stolu k projednání danného stavu, a ne svalovat vinu jeden na druhé—případě pozvat lidí znalé současné situace bez ohledu na tvaru očí.
Jediné na co bychom neměli zanevřít je spolupráce první a druhé generace. Budu velmi rád, že Vám mohl předat své zkušenosti a znalosti. Měli bychom české přatele dobře informovat a představit naši kulturu, na kterou by neměla druhá generace zapomenout. Cestě za integraci by neměla stát žádná překážka a nedorozumění. Vietamská komunita potřebuje.
07. 12. 2008 | 19:49

stejskal napsal(a):

Díky, slečno Lin a pánové Chu Viet i Vietnamče,

za skvělý rozbor, jeho překlad a za to, že tu s námi žijete.

Chtěl bych jen zopakovat, co jsem tu již napsal. Mnozí z těch, které jsem potkal ve světě či ti, jejichž mateřština není stejná jako moje, jsou mi často blíže než někteří lidé žijící v mém těsném sousedství a hovořící od narození stejným jazykem jako já.

Když čtu Vaše texty, řekl bych, že vnímáme svět kolem sebe hodně podobně.

Přeju všem hezký začínající týden.

Libor Stejskal
08. 12. 2008 | 11:33

Daniela D. napsal(a):

Mrzi me to. Bohuzel evidentne neni v moci lidi zaridit, aby se politici chovali slusne. Nebo je a malo se snazime. V tom pripade me to mrzi jeste vic...
Daniela
08. 12. 2008 | 22:51

Nguyen Thi Thuy Duong napsal(a):

Pane Stejskale,

taky děkuju...za to, že sem můžu psát:-) Kde jinde bych veřejně publikovala své postpubertální výjevy a hlody. Ne vážně, začít blogovat, to mě silně(řekla bych pozitivně) ovlivnilo.

DANKEN LE: Tak s tim titulkem jsem to asi nestrefila, ale zas jsem dodrzela kodex:-D
Jinak jsem si ze zvedavosti precetla par blogu na strankach pana ministra. Zvlast ten posledni prispevek se mu poved. Do rovneho stretu jdu...uz nekde reagoval na petici, ohlas verejnosti po tom zasahu?
10. 12. 2008 | 22:20

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý příspěvek, navíc celý napsaný velkými písmeny, což je v rozporu s Kodexem diskutujících a záměry těchto stránek - tj. umožňovat slušnou a věcnou diskusi.

Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco,
správce blogů a diskusí
11. 12. 2008 | 13:52

Tomek napsal(a):

Vazena slecno,
pisete, ze vetsnina vasich krajanu vita kontrolory s usmevem, asi se zde take pohybujete a tak vite o cem pisete. Ja jsem ale videl reakce na prichazejici kontrolu a usmev .. to mi prislo u pana, ktery byl kousek ode me, jako cosi rozpaciteho .... zacatek hry najdou ci nenajdou ... Nevmesoval jsem se, vedel jsem, kam strcil ty krabice, ktere nemely byt objeveny.
Urcite souhlasite s tim, ze padelani zbozi by melo byt potrestano .... kdyby nebylo tohoto druhu kriminality, nebyla by ani kontrola. Pokud to nekdy prehani, asi to nekdy dostali duvod... je mi ale lito, kdyz se to prehani... asi nemate moc moznosti, jak se v takovem pripade branit.
12. 12. 2008 | 18:35

NetAndy napsal(a):

Ještě jedna drobná obrana kontrolorů, policie a vůbec.
Je ensmírně těžké se zavděčit všem, kontrolovat a hlídat ty špatné, trestat zločince a neotravovat slušné lidi, vždy jde jedno na úkor druhého a ne všichni máme stejně nastavené jakou kriminalitu jsme ochotni tolerovat za danou svobodu...
Jestli nám stojí za to třeba policii přístupné počítače aby dopadla softwareové piráty a hackery nebo třeba archivace mailové komunikace k vystopování možných teroristů.
Anebo kontroly tržnic(a jak moc razantní), zda tam není padělané zboží, nekolkované cigarety...ono je potřeba nějak ochránit ty, jenž podnikají slušně a bez porušování zákona, aby nebyly v nevýhodě oproti těm, kteří jej porušují.
12. 12. 2008 | 23:11

vietnamec napsal(a):

pro Tomek: S Vasim prispevkem souhlasim. I my vietnamci jsme i kritizovali za styl psani slecny Lin. Byt cechem me tento prispevek take trochu urazi a vrhl bych spatne svetlo na vietnamce. Vetsi starosti mi dela ze slecnu Lin povazuji nekteri novinari za mluvci vetnamcu, a obsahy clanku slecny Lin davaji do svych psani.Slecna Lin by mela byt diplomaticka kdyz studuje diplomaci, nez neco zverejnit tak si precist co by mohlo urazit cz a vn stranu.
14. 12. 2008 | 21:14

ctenar1970 napsal(a):

To Tomek: Kdyz sami nekteri Cesi museli nazyvat cin vasich statnich uredniku je barbarskym,zrudym,monstroznim ,tak vase obhajoba velky smysl nema. To Net Andy:kontrola,zbaveni skodlivych ,falesnych zbozi se dela vsude,vcetne ve Vietnamu,ale nikde urednici nechovaji k 'svym' obetim jako tady.Je potrebne tolik zbrane a hrubych cinu ,aby se zachoval poradek v obchodovani v Sape?
16. 12. 2008 | 05:41

Nguyen Thi Thuy Duong napsal(a):

Ahojky všichni,

takže pokud někomu nevyhovuje můj styl psaní, třeba více ocení tenhle článek:

http://viktordvorak.blog.re...

Přeju krásné a klidné svátky!
19. 12. 2008 | 18:15

Chu Viet napsal(a):

Myslím si ,že v tomto článku je trochu emoce,ale jinak je dobrý a logický. Buďme toleratní.
Lin : Jsi odvažná a se troškou vyváženosti budeš skvělá.
Prosím Lin,zůčatni se s ostatními studenty Son Tung, Ha , Hien ....programu " POMOC VIETAMSKÉ KOMUNITY INTEGROVAT DO ČESKÉ SPOLEĆNOSTI".
Přijemné prožití vanočních svatků Vám všem přeji.
Chu Viet
20. 12. 2008 | 00:59

NetAndy napsal(a):

Ctenar1970, Lin: Pokud vím, nikomu se nic nestalo, dovolím si tvrdit, že je lepší nasadit víc policistů s lepší výzbrojí než tam nechat dva strážáky, aby se servali třeba s nějakým kriminálníky. Prostě mi přijde lepší, když ministr posílá transportéry na Vietnamce, než kdyby Vietnamci zabili policistu. Netvrdím, že by tomu tak nutně muselo být. Jenže dopředu se nedá zjistit jaké je přiměřené použití síly...ani zpětně ne, dá se poznat, že policie nekonala, ale kdyby konala, nevyčetli by jí, že obtěžovala i slušné lidi? Po válce je každý generál, jak se říká:-D

Prostě neuznávám diskriminaci, a to ani pozitivní. To, že je někdo Vietnamec není argument pro to, že na něj policie nesmí být moc tvrdá. Můžete argumentovat slušnými podnikateli a spořádanými občany. Ano, k těm se má policie chovat slušně, pokud tím nedává příliš prostoru zločincům. Ale ne k Vietnamcům, protože jinak by to byl rasismus.

Lin: A tvůj styl psaní je v poho, většinou se mi i líbí, ad článek na respektu je ještě více demagogický a zbytečně dlouhý.
20. 12. 2008 | 11:12

Chuviet napsal(a):

Tomek a NetAndy : Je snadno z Vašeho článků udělat takový závěr " nemáte rádi Vietnamce , chcete diskutovat o tématu Viet. komunity ,ale neznáte dobře tuto problematiku! "
21. 12. 2008 | 02:47

NetAndy napsal(a):

Chuviet: Jo, pravděpodobně to vskutku snadné je. O tobě si snadno udělám závěr, že máš problémy s gramaikou:-) Proti Vietnamcům nic nemám, asi to nevyjadřuji dost jasně, ale lidi podle národnosti vskutku do skupin neházím. Když už lidi škatulkuji, tka podle individuálních vlastností, nebo se o to alespoň snažím. O problematice Vietnamské komunity toho asi vážně moc nevím, od toho je diskuze, abych se něco dozvěděl, když se mýlím, mě někdo opravil, já nevím...ale přístup nic nevíš, tak se nezapojuj se mi moc nelíbí, že by Viet. komunita chtěla být uzavřená a nepřístupná zvenčí?
21. 12. 2008 | 14:03

Nguyen Thi Thuy Duong napsal(a):

Chau chao Chu Viet,

ja se pod petici podepsala a jsem hrozne moc rada, ze Viet/Czech friends vznikl. Muj cas v propojovani nasich dvou svetu uz asi vyprsel. Ted to ma jako hlavni cil skupina studentu, coz bude jiste mnohem vyvazenejsi. Moje nazory nejsou zrovna u vietnamske mladeze, rekneme, oblibene. Takze se tentokrat budu drzet asi stranou. Navic vseho moc skodi, i ty angazovanosti:-)

Přeju všem krásné prožití svátků, ještě krásnější návrat do všedních dnů a mějte se prostě krásně pořád.

Thuy Duong
26. 12. 2008 | 02:48

paolo napsal(a):

ňěuměť ťěťki?
28. 12. 2008 | 22:39

naštvaná! napsal(a):

Chi Duong! Em khong biet tieng Viet mei dau. Dung cuoi em nhe, em dang ngai lam!?
Nhung hom nay em phai viet vi em buc tuc nguoi Tiep qua!!! Em lam nhu the nao de ky vao PETICE day a? Em viet bang tieng viet chi luc nao ma em phai thoi. Neu khong day la "za trest". Nhung hom nay em PHAI! Cho em ky vao PETICE day! Em tuc vi doi su cua cong an tiep chong SAPA qua!
PS: nhung tu em viet bang tieng tiep la vi em khong biet tu i viet nhu the nao chong tieng viet.
29. 12. 2008 | 02:12

که تینیم napsal(a):

ویکی کیتاب ایته آزات جیگا ایسسه کی شمه تینید اونه دیرین همدیگره ایله جاره امره کیتاب بنویسین تا دیگرؤن بوتؤنن جه او ایستفاده بوکونن ؤ هوتؤ نی شمه تینید جه دیگر کیتابؤنی کی ئره هننأ، ایستفاده بوکونین. ای جیگا، بال زئنه کی شمه بوتؤنید شیمه ایطلاعاته ایته کیتابه مئن وارید بوکونید ؤ چندی کی بوگذشته امه تینیم خوجیر کیتابؤنه امره ایته پیلله کیتابخؤنه بدأریم. نوا جخترأ دأن کی هممته جه امه، ایبچی دانایی دأنیم که تینیم اونه ئره مونتشر بوکونیم؛ اگر شمه ایته کیتاب ئره بنویسین، همه کس تینن شیمه کیتابه بوخؤنن ؤ نی هر کی تینه شیمه کیتابه دچین واچین بوکونی، هوتؤری کی شمه نی
29. 12. 2008 | 17:33

poiuyt napsal(a):

To NetAndy : vejdete-li do nejakeho obchodu v Nemecku napr.a hned tam zni hlas"pozor,pozor,vejde Cech" ,urcite se citite urazit.Proc nemyslite,ze Vietnamci maji take uctu k sobe jako Cesi?
01. 01. 2009 | 18:29

ctenar1970 napsal(a):

pro nastvana!:Chi so thieu long tu trong dan toc,chu hoc la lam duoc het.
01. 01. 2009 | 18:42

Nguyen Thi Thuy Duong napsal(a):

naštvaná a, chuc em nam moi vui ve, khong naštvaná nuo nhe;-) Neu em muon ky vao don kien nghi(Petice:) thi hay viet email cho a Son Tung: n.sontung@gmail.com.

Noi that thi chi rat hieu tai sao em "ko thich viet bang tieng Viet". Chi cung da trai qua giai doan nay.

Nhung em oi, tai sao minh lai ko thich tieng me de, tai sao minh lai coi tieng me de minh "za trest"? Tat nhien neu bay gio bat em ngoi vao ban, bat em viet va bat em yeu men tieng Viet thi se ko co ket qua.

Chi nghi, em nen tim hieu ve lich su, van hoa vv. cua dat nuoc minh roi se tu tu thuong yeu Viet Nam hon nuo va tu do, em se thay la minh rat can hoc tieng Viet.
02. 01. 2009 | 13:15

NetAndy napsal(a):

poiuyt: 1) To jsem opravdu někde tvrdil?
2) Nemám rád generalizování, já třeba necítím nijak zvláštní hrdost na to, že jsem Čech, ale tak co nadělám:D Vlastně, možná v budoucnu se někam přestěhuji:-) Nicméně přiznávám, že mi vadí, když mě někdo bere jako Čecha, a to ještě ke všemu v negativním slova smyslu.
3) Nemyslím si, že rozlišovat lidi podle národnosti je moudré, správné nebo praktické. Zejména na nějaké lokální úrovni, třeba v politice státu vůči jiným státům to roli má, ale ve vztahu k zákazníkovi, sousedovi nebo spolužákovi to podle mě není důležité kritérium.
4) Chápu, že někdo si může myslet, ž proto, že je Čech, Vietnamec nebo Američan je něco víc, něčím speciální, ale takový přístup se mi nelíbí. To, že je někdo příslušníkem určitého národa o něm nic nevypovídá (maximálně může být s větší či menší pravděpodobností mít nějaké vlastnosti).
02. 01. 2009 | 22:30

poiuyt napsal(a):

1)Povazovat kazdeho Vietnamce za potencialniho zlocince je prehnane .Bohuzel,ciny od vasich statnich organu to tvrdily.Vas podpor(?) k opatreni,ktere Ceska policie pouzila v razii ,ukazal ze takhle myslite vy.Budu rad,kdyz se mylim. 2)"Vsude dobre,doma nejlepe" uz neplati? Ostatne souhlasim s vami
03. 01. 2009 | 23:18

NetAndy napsal(a):

poiuyt: 1a) "Vaše podpora", pokud ten otazník znamenal, jak se to má napsat.
1b) ok, takhle jsem to nemyslel, ona by měla platit spíš presumpce neviny, krom toho, když už, tak považuji každého za potencionálního zločince... Ne, asi jsem se špatně vyjádřil, enbo máme jen odlišný názor, šlo mi o to, že zpětně je strašně snadné kritizovat, jak to šlo udělat lépe, já si nemyslím, že by ta akce dopadla tragicky (vlastně dopadla, vzhledem k tomu, jaký odpor vzbudila). Mohlo se to udělat jinak a nepochybně lépe, jenže to jde vždy. Spíš mi šlo o to, že to mohl odopadnout výrazně hůř a to nedopadlo, takže v to mnevidím takový problém.
2) Ono to do určité míry neplatilo nikd,y jinak by se lidé nestěhovali:D Nicméně si vytvoří pak nový domov a opět to platí...takže ač se tu nemám špatně, tak si myslím ,že jinde bych se mohl mít ještě lépe a tam bych měl v budoucnu rád domov, kde se budu mít nejlépe:-)

Každopádně se pokusím už na nic nereagovat, napsal jsem sem toho víc než dost.
05. 01. 2009 | 21:15

Jan napsal(a):

Zajímavé čtení! Co občan, to jiný názor. Jedno je ale jisté,zákony musí dodržovat každý a za jejich nedodržování přijmout trest.Ale, proč se nikdo nepozastaví a nezvedá svůj hlas proti ruskojazyčné komunitě??! Karlovy Vary a okolí je ruské, nikdo se neodváží zakročit (rázně) proti černým stavbám na našem výsostném území. Tady je to "nebezpečí" z Východu! A stále více sílí.Mám -li porovnat Vietnamce a Rusa v pracovitost,houževnatosti a pílí,jednoznačně dám předost vietnamcům.
14. 01. 2009 | 15:58

Vlastimil Čech napsal(a):

Děvčátko, nenechejte se znechutit... pište dál svůj blog... jste chytrá holčička, dozajista i milá... a podle obsáhlosti reakce na svém blogu i hodně čtená... Snad budete novinářkou, snad spisovatelkou... Spisovatelé (a spisovatelky ovšem) dokáží pro svůj národ udělat více než generálové... i když... ve Vašem případě... nejste Vy víc Češka, než Vietnamka? Tož ať je to jak jak chce, líbíte se mi... jako blogerka, jako krajanka-češka, i jako děvčátko...:-)
14. 01. 2009 | 19:34

Qiaowei napsal(a):

Moc pekne clanky.Jen tak dal!
Doufam,ze se ti ve Francii dari. Opatruj se!
15. 01. 2009 | 17:32

Václav napsal(a):

No mě my zajímalo, proč se všichni mě známí vietnamci jmenují Nguyen, to je nějakej titul, nebo, jako v němčině von? To by mě fakt zajímalo.
16. 01. 2009 | 14:25

Viet Anh napsal(a):

Prostě je to u nás stejně typické příjmení jako u vás Novák (akorát ho trošku více lidí :D) Celkově je ve Vietnamu kolem 1000 přijmení. Všechna jsou zaznamenána v oblasti Dai nam.
18. 01. 2009 | 20:36

klaba napsal(a):

Milá slečno,

vaše výkřiky o nespravedlnosti a útisku jsou jen křikem zloděje. Vaše komunita kšeftuje s padělky a šmejdy, když klesají zisky z těchto pseudoobchodů, vrhnete se ihned na lukrativní pěstování marihuany v pronajatých domech za ukradenou elektřinu a vodu. A slova, řže si to nedáte líbit jsou už opravdu troufalá. Pokud se vám všem u nás žije špatně, co vám brání odjet jinam, kde budou mít pro váš specifický přístup k poctivému obchodu větší pochopení?
22. 01. 2009 | 14:55

Duc napsal(a):

milá klaba: Dnešní společnost není komunistická. kšeftování, obchodování, podnikání je vize dnešní tržní ekonomiky. V dnešní době to slovo není vnímano negativně, ale pozitivně. A co se týče padělku, je to malá část Vietnamcu co to provozuje, hlavně na přihraničních tržnicích. To už bude za pár let minulosti. Zpusobují to Němci, kteří vytváří poptávku. A co se týče marihuany, každý normálně uvažující člověk že je to dílem gangu, obyčejní vietnamci(50 000), za to nemohou. K vytvoření marihuany je zapotřebí investice v řádu stovek tisíc korun a především know how, a odbytiště, což vše naznačuje že je to dílo organizované skupiny. V posledních dnech přichází zpráva, že gang opustil čr a přesouvá se konkretně do švédska....
24. 01. 2009 | 01:36

roman napsal(a):

milá slečno z větnamu ,to že ve skladě sapa se páchá trestná činnost a že tam jsou několikamilionové danové uniky(za několik let dozadu miliardové, ministerstvo vnitra už ví.Nestalo se mi poprvé aby mi vaši soukmenovci nabízeli značkové zboží.Musíte si uvědomit že když budete žít apodnikat v č.r musíte dodržovat zákony této země.V opačném případě se nedivte že následují tavéto kontroly.A taky si musíte uvědomit, že to co tady předvádí vaši soukmenovci,to nemá obdobi vcelé evropské uniji.česká republika jem mím rodným domovem ajá jsem vás k sobě domú nezval.Já o lidi jako jste vy avši soukmenovci opravdu nestojím a nejsem daleko od pravdy že tomu nebude jinak v okolních státech.Bohužel je v č.r pár zaprodancú kteří za peníze sjednají fiktivní snatky ale to už je věc cizinecké policije. další chyba byla ta,že po roce 1989 rozdávali živnostenské listy kdejakému přistěhovalci bez výpisu rejstříků trestů a to kor z větnamu. tak že se může stát že mezi námi se pohybují pedofilvé,vrazi,psichopati a jiný nebespečný živly.Proto bych byl potěšen kdyby naši republiku tyto lidé do jednoho opustili a neroskrádali naši republiku bestrestně nadále.
20. 02. 2009 | 21:32

NetAndy napsal(a):

Milý Romane, nechce se mi věřit, že je tvým rodným domovem stejná země jako mým. Kdejaký cizinec, který se sem nastěhoval ovládá naši mateřštinu lépe. Ano, jsou mezi nimi i lumpové. Ale ti jsou i mezi Čechy. Kdyby opustili ČR lumpové, bylo by to fajn. Jenže tak lehké to nikdy není, navíc spousta cizinců pracuje poctivě, často na místech, kterými Češi opovrhují a ještě to dělají za mnohem nižší mzdu. Myslím si, že cizinci tu jsou v mnoha případech užiteční a je to tu lepší s nimi než by bylo bez nich. Co se týká zločinců a podvodníků, ti jsou problém všude bez ohledu na národnost.
22. 02. 2009 | 19:29

TVT napsal(a):

NetAndy <-- Uplne souhlasim s vama. Tedy zlocinci jsou vsude, stim musi Langer a vlada musi resit jinak. Ne jednom na Vietnamci. Cizinci jsou za potreby pro rozvoje kazdem statu a to zejmena ( prumysl, obchod, turistika a sluzby...). Co se tyce zlocincu,to musi policii zamirit na to vseobecne, ne na VIETNAM, to Langer prave prokazal na jeho neschopnost, neni schopny zastavit zlocinu ... TAK REKL !!! ZAKAZ DO CESKA VIETNAMCI!!! Pritom co ctu denne v novinach pocet kriminality v Ceske republice stoupa, jojo, a to vetsinou nejsou vietnamci. Pane Langre Preju vam hezky den, at vydrzite na vasi misto co nejdele, svadel jste na Vietnamci, diky tomu jste dosahl cil --> politicky. Podekujte Vietnamci
19. 03. 2009 | 10:14

vzxvzx napsal(a):

出会い系 http://www.xxxrated-picture... 出会い系
出会い系の殿堂! http://www.alwaysoral.com/ 出会い系
出会い系無料サイト http://www.cansurv.com/ 無料出会い系サイト
メル友 http://www.videolivemail.com/ メル友
出会い http://www.deai-sugi.net/ 出会い
出会い http://www.deai-navi.mobi/ 出会い
裏出会い系 http://www.meeting-avenues.... 出会い系
出会い系 http://www.1-888-vehicle.com/ 出会い系
出会いサイト http://www.cyber-java.com/ 出会い
メル友 http://www.kvonkvyn.com/ メル友
出会い系サイト http://www.redrocketcomp.com/ 出会い系サイト
イケメン http://seo-mobi.net/ikemen/ イケメン
出会い http://www.deaicafe.net/ 出会い
セフレ http://www.love-b.com/ セフレ
メル友 http://www.mailcollector.net/ メル友
人妻 http://www.mailsell.net/ 人妻
出会い系 http://www.ccc-p.com/ 無料出会い系サイト
キャッシング http://www.golden-leaf.com/... キャッシング
出会い http://www.littlediablo.net/ 出会い系サイト
メル友 http://www.sit-n-shop.com/ メル友サイト
セフレ http://www.mtdcases.com/ セフレ
人妻 http://www.louisville-realt... 人妻
不倫 http://www.heartminders.com/ 不倫
恋人 http://www.targetvehicleren... 恋人
セックスフレンド http://www.cambridgeins.com/ セックスフレンド
無料出会い系サイト http://www.happy-clover.net/ 無料出会い系サイト
出会い系サイト無料 http://www.get-viagra.com/ 出会い系サイト無料
無料出会い系サイト http://www.mailsnow.com/ 無料出会い系サイト
巨乳 http://seo-mobi.net/kyonew/ 巨乳
ギャル http://seo-mobi.net/gyaru/ ギャル
出会い http://www.chihuahuaelpub.com/ 出会い探し
結婚 http://www.mail-c.com/ 結婚活動
メル友 http://www.hotpause.com/ メル友
出会い系 http://www.ekoturizmas.info/ 出会い系
出会い系サイト相互リンク集 http://lovers.oops.jp/ 出会い系リンク
出会い http://www.kartytel.info/ 出会い
童貞 http://www.brattagroup.com/ 童貞
スタビ http://www.sex-gay.net/ スタービーチ
援助交際 http://www.mailclick.net/ 援助交際
ギャル http://www.love-train.com/ ギャル
熟女 http://www.mailtomo.info/ 熟女
メル友 http://www.loveblue.net/ メル友
スタービーチ http://seo-mobi.net/sutabig/ スタービーチ
13. 05. 2009 | 11:01

jordan shoes napsal(a):

Potom budete vy početná vietnamská minorita nadějí i pro nás české občany,kteří se nedokážeme vypořádat s komunistickou minulostí a jejími zasr....manýrami.
21. 05. 2009 | 09:24

ugg napsal(a):

Tož ať je to jak jak chce, líbíte se mi... jako blogerka, jako krajanka-češka, i jako děvčátko...:-)
21. 05. 2009 | 09:26

losos napsal(a):

hmm, Štrasburk, místo historické bitvy, kde poslední velký císař Západořímské říše Julianus Apostata ještě načas zastavil příliv zběsilých hord z východu. zajímavé místo. :-)

v Čechách bylo v době napsání článku celkem dobře, a česká společnost byla nexenofobní, jako ostatně až na pár pomatených jedinců ve své historii vždy...
25. 07. 2009 | 00:01

TUTORIAL TIPS AND TRICKS napsal(a):

Danke f information
26. 08. 2009 | 06:36

cheap nfl jerseys napsal(a):

Zajdi si do Sapy, tam se sdruzuje nase komunita-muzes se poptat mistnich. Take jsou tam vydavatelstvi nasich vietnamskych novin, ktere vychazi v hojnem poctu a opravdu se kupuji. Mozna se poptej rovnou ve vratnici-sedi tam cesti hlidaci. Tak preju hodne stesti pri hledani a hlavne at se restaurace stane oblibenou. Kde bude?
18. 10. 2009 | 13:27

cheap nfl jerseys napsal(a):

Mozna se poptej rovnou ve vratnici-sedi tam cesti hlidaci. Tak preju hodne stesti pri hledani a hlavne at se restaurace stane oblibenou. Kde bude?
18. 10. 2009 | 13:28

cheap ed hardy napsal(a):

Tak preju hodne stesti pri hledani a hlavne at se restaurace stane oblibenou. Kde bude?
18. 10. 2009 | 13:30

nike dunks napsal(a):

Zajdi si do Sapy, tam se sdruzuje nase komunita-muzes se poptat mistnich. Take jsou tam vydavatelstvi nasich vietnamskych novin,Tak preju hodne stesti pri hledani a hlavne at se restaurace stane oblibenou. Kde bude?
18. 10. 2009 | 13:30

MichalDS napsal(a):

Protože tu nemáte co dělat. Okrádáte stát na daních a vaše výhody znevýhodňují tuzemské podnikatele. GO HOME!!!
23. 10. 2009 | 13:47

mbt shoes napsal(a):

V pátek jsem si koupil jeden z regionálních týdeníků a přečetl jsem si článek věnující se anketě o státním svátku. Co se slaví 28.října? To byla anketní otázka, kterou novináři kladli lidem na ulicích jednoho krajského města. Mezi respondenty byli lidé důchodového i aktivního věku. Ti všichni odpovídali správně. Samostatnou skupinou byli studenti. V novinách byly zveřejněny odpovědi tří z nich, všichni ve věku 18-22 let, to znamená okolo maturity nebo těsně po ní. Nevěděl ani jeden. Jeden „vtipně“ odvětil, že neví, protože nepochází z toho města, ostatní dva se shodli, že to je zřejmě něco z roku 1989.
07. 12. 2009 | 12:45

FRANTA napsal(a):

Nebýt Větnamců v Č.R naše republika by byla o několik miliard bohatší.Chtěl bych se dočkat toho, aby všichni větnamci se vrátili tam,odkut přivandrovali.A pana Wintra by si mohli vzit sebou.Byl by mezi svýmy.Hezky rychle by mu ten usměv z obličeje zmyzel.Větnamci jsou pro českou republiku veliká hrozba.Už jste někdy vyděli šikmovokého snědého Staročecha?Jak říká pan Wintr-jsou to starousedlíci.(zatím).
19. 01. 2010 | 15:49

tiffany napsal(a):

Nebýt Větnamců v Č.R naše republika by byla o několik miliard bohatší.Chtěl bych se dočkat toho, aby všichni větnamci se vrátili tam,odkut přivandrovali.A pana Wintra by si mohli vzit sebou.Byl by mezi svýmy.Hezky rychle by mu ten usměv z obličeje zmyzel.Větnamci jsou pro českou republiku veliká hrozba.Už jste někdy vyděli šikmovokého snědého Staročecha?Jak říká pan Wintr-jsou to starousedlíci.(zatím).
01. 02. 2010 | 09:40

Daniel Landa napsal(a):

Naše veškeré národní tradice jsou totálně v říkovicích. Naši předkové se musí v hrobě obracet. Tím že se z česka stává
díky asiatům, ukrajincům, rusům, čečencům, lidem z balkánu, slovákům atd. hnusné a odporné místo ve střední evropě, tím naši politikové a náš stát pošlapávají památku lidí, kteří padli za svobodu našeho národa. Politici: DĚKUJEME - ODEJDĚTE!!!!!!!!!!!!!!
15. 02. 2010 | 09:48

ed hardy clothing napsal(a):

love this article,thank you
01. 03. 2010 | 11:14

iPhone to Mac Transfer napsal(a):

Great article. Good luck!
02. 03. 2010 | 14:34

replica watches napsal(a):

Very happy I can comment here!
Best wishes for this year.
04. 03. 2010 | 02:42

air max 95 mens napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
14. 03. 2010 | 14:23

air max 95 mens napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
14. 03. 2010 | 16:44

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
01. 04. 2010 | 03:56

bad credit napsal(a):

Business of a number of your countrymen is largely built on the circumvention of our customs and tax laws.
10. 04. 2010 | 05:56

small business napsal(a):

You can not consent to the violation of the laws of Vietnam, but I disagree with the xenophobic diction of some contributors.
10. 04. 2010 | 06:01

cheap chanel napsal(a):

case creates the feminine gently beautiful makings, is worth having black and white most classical color matching, has cheap chanel bag the succinct graceful unique charm fine double C symbol decoration in left side, lets the outward appearance be richer changes cheap chanel http://www.coachofnewyork.com
24. 04. 2010 | 11:01

alasiri napsal(a):

http://www.tran33m.com/vb/
http://www.tran33m.com
http://www.tran33m.com/vb/s...
http://www.tran33m.com/up
http://www.tran33m.com/dir
http://www.game.tran33m.com
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
19. 05. 2010 | 12:49

........ napsal(a):

Vy češi a šichni ostatní co nemáte rádi Vietnamce tak si nás nevšímejte a žijte si svoje !!...Jestli cete nadávat tak nadávejte těm co něco udělali a naházejte špínu na všechny!..Já mám právo tu byldet mám právo se tu vzdělávat....A všechyn ty co mě namají rádi mám v Pi** a to doslova !...
21. 08. 2010 | 14:19

p90x Workout DVD napsal(a):

11. 09. 2010 | 09:29

p90x Workout DVD napsal(a):

17. 09. 2010 | 08:14

cheap car insurance rates napsal(a):

I’ve learn some just right stuff here. Certainly worth bookmarking for revisiting. I wonder how much effort you place to make this sort of fantastic informative web site. <a href="http://topautoinsurancerates.net/">auto insurance rates</a>
16. 10. 2011 | 22:09

uggs napsal(a):

Proper assignment! Precious Content! I had been simply just worrying that there's a bunch bad additional info to this subject but you basically switched my personal advice. Thank you a beautiful publish.
23. 11. 2011 | 01:41

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy