Zastavme šílený plán radnice Prahy 1

20. 07. 2011 | 23:21
Přečteno 4939 krát
V posledním čísle Měsíčníku Prahy 1 byl veřejnosti představen úmysl radnice proměnit park na ostrově Kampa v jedno velké kluziště. Záměr vyvolává pochybnosti, zda zastupitelé městské části Praha 1 jsou kompetentní, aby pečovali o zájmy občanů a zároveň spravovali památkovou rezervaci jednoho z nejkrásnějších měst světa.

Obrázek vypadá podobně absurdně jako futuristické vize našich předků, kteří si představovali, jak na Petříně vybudují letiště pro vzducholodě. Bohužel, dnešní fantastové mají technické možnosti, které naši předkové neměli, a svou šílenou myšlenku (s vydatným přispěním zainteresovaných podnikatelských subjektů) bez potíží uskuteční.

Zatím Kampa láká turisty, že „je kouzelným a tichým koutem Malé Strany s přírodním parkem“ (http://regiony.ic.cz). Až celou plochu trávníku pokryje umělý led, očím turistů se budou nabízet reklamy na mantinelech a k dovádění bruslařů bude vyhrávat hudba triviálních rytmů, dostane toto tiché zákoutí Prahy jinou šťávu. Jak bude park vypadat při dočasných odstranění kluziště přes léto si raději ani nechtějme představovat.

Lze očekávat, že se rozběhne debata, v níž budeme my staromilci pranýřováni, že nechápeme, co je to pokrok a dětem nepřejeme, aby si zabruslily. Sport je přece zdravá a chvályhodná zábava. Proto předem varuji, nenechte se vtáhnout do podobných pošetilostí. Kdyby opravdu šlo o děti, jistě by se našlo po celé Praze 1 dost hluchých míst, kde by každý rok mohlo v zimě být malé kluziště. V bezprostřední blízkosti parku na Kampě by dokonce mohlo být kluziště velké — v areálu Sokola, který donedávna spravoval náš pan starosta, je na několika arech bývalých běžeckých oválů najemní parkoviště.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

č napsal(a):

Dobrý večer.
On na Praze 1 ještě někdo skutečně bydlí?
Já myslele, že to kluziště bude výhradně pro poslance .
20. 07. 2011 | 23:30

voroshilov napsal(a):

Na Kampe zadny normalni clovek nebydli,je to kousek predrazene destinace pro hloupe turiste.
20. 07. 2011 | 23:34

Joine napsal(a):

Vždycky, když si myslím, že šibalům vyschla fantazie, musím páchat sebekritiku. Jedva trochu poodešel ze scény kapesní velikán Bém, který chtěl uspořádat na Proseku Olympiádu, již se na nás hrne ledařská lobby.

Musel jsem si vzpomenout na svého spolužáka ze stavárny, který navrhoval napravit nerealizování Letenského průkopu postavením mostu. Ten by začínal na dolním konci Vencloše a pokračoval přes Ungelt, kde by se jako pilíře využily věže Týnského chrámu, vylité betonem. Stávající zástavba podél mostu by se navýšila o potřebných pět pater, čímž by vznikl kýžený velkoměstský bulvár (ne noviny).

Doslechnou li se o tomto nápadu italští realitní magnáti, je vymalováno. V matičce stověžaté bude zase veselo.
Ale, když si představíme stavební podnikání a plány Karla IV., byly ve své době také naprosto šílené.

PS: Z Klimenta Jefremoviče mluví závist a současně nenávist k všemu českému.
20. 07. 2011 | 23:48

Radkin Honzák napsal(a):

Já bych atraktivitu Kampy zvýšil vybudováním popraviště pro autory takovýchto nápadů a místo pro máčení v koši s nonstop programem.
21. 07. 2011 | 00:16

jams napsal(a):

Neznám nikoho, kdo bydlí přímo na Kampě, ale znám dvě rodiny, co bydlí nedaleko Kampy. Prostě zdědily (poměrně malé) domy po předcích a nechtějí je prodat na hotely.
21. 07. 2011 | 01:28

Eleshar napsal(a):

Taky jsem jedním z vymírajících obyvatel Prahy 1 (od převratu nás nezbyla ani polovina), byť od Kampy trochu dál. Kampa je samozřejmě v zásadě místo pro turisty, ale i tak se tam dá projít a vypadá to ještě jakž takž... Nemám rád skanzeny typu Českého Krumlova, kde je to jen hotel - restaurace - hospoda - hotel - hotel - museum mučících nástrojů - restaurace - hotel,......., do čehož Kampa celkem přesně zapadá, ale z Krumlova byste kluziště taky neudělali.
21. 07. 2011 | 07:27

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Taková blbost může napadnout jenom Pražáky. ☺
21. 07. 2011 | 07:30

Zbyněk Matyáš napsal(a):

I když nápad nepražačky K. Neumannové závodit v běhu na lyžích na Malé Straně je stejné kategórie.
21. 07. 2011 | 07:34

Divobyj napsal(a):

Olga Lomová-Každý kousek přírody ve velkoměstě má nedozírnou cenu.Máte mou podporu.Sepisujte petice,suďte se,pořádejte shromáždění lidí a hlavně VĚŘTE,že ty nenažrance zastavíte.
U nás jsme měli podobný problém.Auto Škoda chtěla v našich unikátních lesích stavět zkušební polygon pro svá auta.Když jsme se jako lidé bránili,často jsme slýchali-co zmůžou obyčejní lidé proti takovému kolosu,jakým Škodovka bezesporu je.A vidíte,dokázali jsme to! Žádný asfalt a beton se nakonec nekonal. Držím Vám palce.
21. 07. 2011 | 08:30

Kvakin napsal(a):

Kluziště vymyslela místopředsedkyně vlády Kristýna Peak, aby si děti z Prahy 1 měly kde hrát. Blahoslavená Kateřina Klasnová Bonabártová bohulibý záměr podporuje, neboť jsou s Kristou kamarádky. V hlubinné podstatě jde o boj veveřic proti někomu na Praze 1.
21. 07. 2011 | 08:59

Adam napsal(a):

Olga Lomová
Určitě děti jsou přirozenějšími objekty Kampy, než turisti s východnými obludnými tvary. Fuj, žlutá kůže, šikméoči a jiné neevropské výchozí tvary. Také nemáte vyvolávat poplašné zprávy. Stěknete "úmysl radnice proměnit park na ostrově Kampa v jedno velké kluziště" a myslíte si, že zblázníte normální lidi.
21. 07. 2011 | 10:14

Joine napsal(a):

vorošilov
Nic vám nebrání žít v České třebové nebo v Malešicích za teplárnou.
Mými ulicemi chodil Jan Neruda. Moji prarodiče se tu narodili. Všichni mí kamarádi jsou odsud. Pokud je z ekonomických důvodů nějak nezbytné (protože jsme se kvůli EU museli vzdát průmyslu) udělat tu z toho Disneyland a spekulační nahromadění ničemných kanceláří, nikdo v tom kolotočářům, developerům a jejich politikům nezabrání.
Leda by lid jako ve Stuttgartu vyšel do ulic. Lidu je ale nepatrné množství. Většinu v tomhle městě (po velkorysém bolševikově experimentu s výměnou obyvatelstva) tvoří cinkači a jejich potomstvo. Ti jsou recyklovatelní.
Praha je něco, co už b y l o . Malá strana má naštěstí zákoutí, kam turista nepáchne.
21. 07. 2011 | 10:42

DF napsal(a):

Takže je to led umělý,který se tam dá na zimu a na jaře tam zase bude trávník.
Takhle jsem to pochopil; takže Kristýna a Kateřina zvedají úroveň Prahy 1.
Jasně je vidět, jak jim v tom paní Lomová brání.
Přitom i to stěhování sem a tam, bude turistická atrakce,co by vláda neudělala pro Prahu 1 .
21. 07. 2011 | 13:20

resident napsal(a):

je třeba připravit Kampu, park a obyvatelstvo na zřízení dalších parkovišť, nutných pro obyvatele nových bytů v Říční ulici systémem zvolna vařená žába. Vášeň pro sport v tom nehledejte.
21. 07. 2011 | 15:12

jepice napsal(a):

Tady máte možnost shlédnout, jak to bude úžasné:
http://www.praha1.cz/cps/media/2011_cervenec-srpen_0017.pdf
Své nadšení můžete vyjádřit na adrese uvedené v odkazu.
Dá se totiž předpokládat, že příslušní činitelé MČ Praha 1 si blog paní Lomové nechají uniknout.
21. 07. 2011 | 15:20

jepice napsal(a):

Taky mě tam zaujalo, že pokud se projekt uskuteční, trávníky na Kampě budou kvalitnější. Teď jsou vystaveny zbytečně velké zátěži - představte si, že lidé si na ně sedají a lehají.
21. 07. 2011 | 15:25

petr napsal(a):

Postavte to kluziště na Štvanici, tam je teď dost místa a kluziště tam přece patří.
21. 07. 2011 | 22:14

Aktiv napsal(a):

Já bych radnici Prahy1 změnil na dělostřelecký cvičný objekt, už si o to dlouho koleduje!A úředníkům a politkům bych přikázal se objevit v okně jak to dělají sochy na Orloji...
Politická scéna a čeští úředníci jsou kandidáti,a dojde na ně!
22. 07. 2011 | 06:13

kris napsal(a):

Ja jsem utekla z Prahy 1, je hnusny jak mestska cast 1 se prodava sponzoru a vubec, vubec, vubec!ne premysli na obyvateli...Praha 1 je hamba pro cele mesto, litujem ale je to tak.
22. 07. 2011 | 10:56

žena napsal(a):

Podle mě je úmysl vybudovat kluziště na Kampě trestuhodný. Takže ne-li defenestraci, pak aspoň koše, jak radí pan Honzák.

Představovala jsem si, že při volbách jsou na kandidátkách lidé soudní. Pakliže ano, to se v případě zvolení zblázní? Takovýhle úmysl přece nemá normální člověk. Jak je to, pane doktore Honzáku?
22. 07. 2011 | 11:48

irena napsal(a):

Na Kampě bydlí kupodivu ještě docela dost tzv. obyčejných lidí, i když už jejich řady dost prořídly. Já tam bydlím už 20 let, posledních 5 let s rodinou. Ale i kdyby na Kampě už nebydlel nikdo, park je ještě stále místo, kde odpočívají lidi všech věkových kategorií, chodí tam hodně maminek s dětmi a pejskaři, a všichni si užívají klid. Kluziště na Kampě je šílený a odpudivý nápad a to, že je hned vedle za Čertovkou veliké parkoviště v areálu Sokola, který by měl sloužit právě ke sportu, absurditu toho nápadu ještě podtrhuje.
01. 09. 2011 | 18:22

zani napsal(a):

Okamžitě rozesílám všem svým přátelům a upřímně doufám, že se podaří tento naprosto neuvěřitelný projekt zastavit. Ani nenacházím slov, jak je vůbec možné, aby zastupitelstvo o něčem podobném uvažovalo. Praha 1 (kde jsem žila skoro 30 let) je už tak z valné části jen kulisou pro turisty, ale lunapark by se z ní opravdu dělat neměl.
03. 09. 2011 | 21:35

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy