Dobeš pokračuje v segregaci znevýhodněných dětí

08. 06. 2011 | 13:02
Přečteno 4101 krát
Ministr Dobeš svá slova popírá činy. V pondělí reagoval na sílící kritiku své nečinnosti v oblasti začleňování znevýhodněných dětí, zvláště romských, do běžných škol. Pokouší se dokázat, že je to právě on, kdo pro inkluzi těchto dětí konečně dělá „jasné a konkrétní kroky“. Naběhl si však na vidle tvrzeními, která prokazatelně neobstojí.

Dobeš prý „stabilizoval odbor speciálního vzdělávání a připravil novely tří vyhlášek týkající se znevýhodněných žáků, které na ministerstvu ležely ještě za kolegy Lišky“.

Za mého působení vznikla na ministerstvu skupina pro sociální programy, která garantovala, že ČR bude plnit rozsudek štrasburského soudu pro lidská práva a odstraní segregaci romských dětí ve zvláštních školách. Ministr Dobeš ji rozprášil a degradoval na odbor, který v současném složení kapacitně ani intelektuálně na tento úkol nestačí. Z čela odboru odešli i lidé, které si tam sám přivedl. Tomu říká Dobeš stabilizace.

A netýká se to jen tohoto odboru. Za deset měsíců má ministr již třetího náměstka pro vysoké školství, čtvrtého ředitele kabinetu, zatímco tiskový odbor praská ve švech. Nelze se divit. Kamuflovat skandály ministra, vytvářet dojem aktivity tam, kde není, a krýt personální rozvrat resortu, to je dřina i pro docela početnou skupinu.

Dobeš se chlubí, že až díky němu byly nyní přijaty vyhlášky zavádějící prvky inkluzivního vzdělávání. Ty byly připraveny dávno před jeho příchodem a podílely se na nich desítky pedagogů, akademiků, poraden i nevládních iniciativ. Za deset měsíců odkládání již připravených vyhlášek dosáhl Dobeš jejich oslabení a návratu některých segregačních prvků. Dílčí pozitivní změny byly prosazeny Dobešovi navzdory díky jiným vládním resortům. Těch několik drobných změn je výsledkem desíti tristních měsíců ministra Dobeše v čele resortu. Ani po čtyřech letech neplní Česko rozsudek soudu pro lidská práva, naopak v mnoha ohledech se situace zhoršuje.

V období před příchodem ministra Dobeše se hnuly ledy. Byl přijat plán včasné péče týkající se předškolního období dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí, akční plán pro inkluzivní vzdělávání, vytvořen podpůrný program pro školy, které už teď vzdělávají znevýhodněné děti, ale vinou špatně nastavených normativů na to nemají prostředky. Ani na tyto namátkou vybrané iniciativy Dobeš nenavázal. Většinu paralyzoval, rozprášil či nechal usnout.

Co jiného také mohou děti se zdravotním či sociálním znevýhodněním očekávat od ministra, který si za svého prvního náměstka a nakonec jako ekonomického poradce zvolil kandidáta rasistické Národní strany Bátoru. Ministr Dobeš brání lepšímu vzdělání znevýhodněných dětí, svědčí proti němu fakta.

Psáno pro deník Právo

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Johanna napsal(a):

Ministerstvo školství je STÁTNÍ INSTITUCE, nemůže tedy mít v otázce státních maturit "argument", že testy SM nelze zveřejnit "kvůli autorským právům".
08. 06. 2011 | 13:07

Divobyj napsal(a):

Liško,vy chudáčku!Oni vám pořád ubližují a k žádnému korýtku vás nepustí?Běžte si ztěžovat na lampárnu a neobtěžujte svým pláčem pracující lidi! Ovšem,teď mne napadlo,že bych měl pro vás tip na práci!S Cikány jste jedna ruka,třeba vám někde seženou nějaký výkop.Umíte to s krumpáčem a lopatou? Jestli ne,teoreticky by vás to mohl naučit vojín Jasáňek z Černých baronů.(prý dávají na výkopech i stovku na hodinu!)
08. 06. 2011 | 13:24

elf napsal(a):

Liška coby nový ochránce opálených vyrábí rasismus kde není,tušíš a čmucháš pochvalu od vládnocí mafie co?
08. 06. 2011 | 13:30

Zbyněk napsal(a):

Pane Liška....
Stále stejná tématika, volit vás nebudou, volí pouze za peníze a dovoz -odvoz.
08. 06. 2011 | 13:36

petřík napsal(a):

už zdálky vidím: Liška bloguje - a automaticky zívnu: další klišé a obecné fráze, další aktivismus bez znalosti věci, další polovzdělanecký kavárenský šum, který nic podstatného a nového neřekne, nimrání se v nepodstatném a zavírání očí před podstatným... a po přečtení? Ani dnes Liška nezklamal.
P.s. Pane Liško, neuvažoval jste někdy o nějakém normálním zaměstnání, aspoň pár týdnů? Chybí vám to a na textu je to poznat.
08. 06. 2011 | 13:41

juvel napsal(a):

Kdybyste neztratili soudnost a slušnost a mysleli na své voliče, mohli jste být v parlamentu s velmi slušným zastoupením dosud. Teď však veřejnost očekává vysvětlení, proč jste vy, zelení, v Topolánkově vládě z veřejných peněz odepsali 11 milionů ve prospěch poslance Wolfa poté, co tento přeběhl od sociálních demokratů na stranu vaší koalice. To by od Vás byl zajímavý blog.
08. 06. 2011 | 13:42

blue jay napsal(a):

Nevim presne co dela Dobes,
ale zelena Liska je urcite uz v CR navzdy minulosti.
08. 06. 2011 | 13:44

Jáchyme, hoď ho do kašny napsal(a):

Bacha na to, příroda dokáže potrestat i Zelené... takový klíště, to je něco.
08. 06. 2011 | 13:46

Jamima napsal(a):

Pane Liško, vám a vašim kolegům mohou opravdoví zelení, tedy ochráni, dobrovolníci a ekologové vděčit za to, že jste na samém politickém dně v republice. Vždyť vy už lezete na nervy i Romům samotným. Vaše protektorování je uráží. Jste neštěstí nejen pro Zelené ale pro celou tuto republiku.
08. 06. 2011 | 13:54

Medikolog napsal(a):

Liško podšitá:),

sociální znevýhodnění mají všichni mizerně placení občané tohoto státu ožebračení a ožebračovaní i pod vaším vedením. Lenost a neochota k práci pak patří pod kategorii lemplovství jako kriminogenní faktor. Do roku 1989 a něco přes byli ti co odmítali pracovat podrobeni propracovní edukaci v kriminále, zatímco personál dětkých domovů dohlédl na pravidelnou školní docházku jejich ratolestí i na to, aby měly napsané úkoly a naučily se základním hygienickým návykům.

Vy jste tohle zrušili, zničili a nahradili jste to kecy o sociálním vyloučení.. Měli byste si stoupnout do pravého kouta a stydět se...

Proč z toho děláte problém na základě rasistické selekce?
08. 06. 2011 | 13:56

Mastodont napsal(a):

Divobyj +1:
Liško,vy chudáčku! Oni vám pořád ubližují a k žádnému korýtku vás nepustí? Běžte si ztěžovat na lampárnu a neobtěžujte svým pláčem pracující lidi!

Případně se běžte projít do lesa ...
08. 06. 2011 | 14:25

camponotus napsal(a):

Pane Liško, když Vaši chráněnci nestačí na běžnou školní výuku, založte nějakou soukromou školu, kde budou moci ukázat, co v nich je. Házet všechny děti školou povinné do jednoho pytle není příliš účelné, jak se již v minulosti jevilo. Když jsem v roce 1940 začal absolvovat obecnou školu, již během prvního čtvrtletí museli dva žáci odejít do pomocné školy pro duševní, psychickou a tělesnou zanedbanost a pamatuji se, jak se nám všem ulevilo. Když je v kapitalismu diferenciace lidí podle chudoby a bohatství, tak proč by nemohla existovat diferenciace podle schopností, když diferencovat, tak všechno a všechny a ne jen něco, co se někomu hodí nebo nehodí do krámu.
08. 06. 2011 | 14:38

Karlík napsal(a):

A co udělala pro nebohé diskrimiované cigánské děti zelená matka Kuchtová, bývalá ministryně? Stejně jako vy nic, jen mlela pantem...
08. 06. 2011 | 14:43

TomášL napsal(a):

Tak na tyhle jalové řeči se chytali lidi začátkem devadesátých. Liško, multikulturalismus je mrtvý, naštěstí.

Jinak koukám, že krom jádra a makroekonomie jste přeborníkem i v oblasti psychologie, že TOP-managere?
08. 06. 2011 | 14:45

mb napsal(a):

nemyslíte že po přečtení :

V období před příchodem ministra Dobeše se hnuly ledy. Byl přijat plán včasné péče týkající se předškolního období dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí, akční plán pro inkluzivní vzdělávání, vytvořen podpůrný program pro školy, které už teď vzdělávají znevýhodněné děti, ale vinou špatně nastavených normativů na to nemají prostředky. Ani na tyto namátkou vybrané iniciativy Dobeš nenavázal. Většinu paralyzoval, rozprášil či nechal usnout.

Co jiného také mohou děti se zdravotním či sociálním znevýhodněním očekávat od ministra, který si za svého prvního náměstka a nakonec jako ekonomického poradce zvolil kandidáta rasistické Národní strany Bátoru. Ministr Dobeš brání lepšímu vzdělání znevýhodněných dětí, svědčí proti němu fakta.

začnou čeští diskutující chrochtat blahem ....

nezačnou ...
08. 06. 2011 | 14:45

Milan napsal(a):

Liška děti nemá, tak co se do toho plete.
08. 06. 2011 | 14:58

Vandal napsal(a):

politici této země znesnadní a ztíží možnost studia na vysokých školách nadaným bílým dětem zavedením školného. Za této situace jeden z těchto "politiků", liška ryšavá, bojuje za vyhazování prostředků z kapes daňových poplatníků, tedy z drtivé většiny bílých poplatníků, na inkluzi, integraci nepřizpůsobivých, tedy těch, kteří stejně nikdy pracovat nebudou, a kteří budou žít celý život z dávek. No není to nádhera? Odkud spadl tento jeliman? Zelinka! Je to vůbec možné? To jim nestačí, co napáchali za škody? To chtějí zničit úplně všechno?
08. 06. 2011 | 15:02

Občan napsal(a):

Liško,
jakkoli je mi Dobeš odporný, v jedno má pravdu. Přestaňte se při svém politickém pinožení zaštiťovat Cikány! Je to nechutné.

Neměli jste se zahodit s ODS; kdybyste nespáchali politickou sebevraždu, mohli jste teď dřepět v PS PČR a mlaskat u zlatých koryt. takhle můžete jen závidět a nsažit se k nim prodrat zpátky. Buďte ujištěn, že já Vám v tom rozhodně pomáhat nebudu a budu v tomto smyslu přemlouvat celou svou rodinu.

Cikáni se buď budou snažit sami, nebo se holt začne snažit většinová společnost. Věčně si na hlavu dělat nenecháme, to si buďte jist.
Cikánské děti nepotřebují vodit za ruku. Potřebují naučit disciplině, smyslu pro povinnost, českému jazyku a základním civilizačním návykům. Toho se, většině z nich, doma nedostane.
Takže:
NE pseudoprojektům pro užvaněné odredované rozmazlence v hábitcích, kteří si myslí, že žvaněním něco změní. NE krátkodobým "pseudorekvalifikacím", NE poskytování jakékoli pomoci bez reciprocity.

ANO internátním školám, podmínečné sociální podpoře, přísné disciplině jak pro děti, tak pro dospělé. Veškerou sociální pomoc "vyloučeným" podmínit účastí na SKUTEČNÝCH vzdělávacích aktivitách. ANO skutečným rekvalifikacím, které člověku umožní najít práci.

Pokud se v tomhle budete delší dobu angažovat, Liško, tak možná za pár let budete mít zase šanci dostat se do PSP ČR.
08. 06. 2011 | 15:05

Divobyj napsal(a):

Mastodont-děkuji,(ještě že nejsme v Rusku),i to + potěší.Ještě jsem chtěl na Liškovu adresu dodat,že od těch dob,co vyhodili Kocába z jeho vládních funkcí jsem většího nešťastníka neviděl....
08. 06. 2011 | 15:10

Zdeněk Brom napsal(a):

Považuji inklusivní výuku za přínosnou a jsem jedině pro její postupné zavádění do českých škol.

Děsím se ale politických tanců okolo inkluse, kterých jsem čím dále tím více svědkem. Mám obavu, že si mnozí aktivisté pletou inklusi a integraci. Mám obavu z toho, že až se toto téma politicky vyčerpá, zbyde jen spálená země a zmrzačená forma inklusivní výuky.

Podrobněji jsem se rozepsal zde:

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/zdenek-brom.php?itemid=9297
08. 06. 2011 | 15:38

mb napsal(a):

Brom oni sou Miloš Zeman že operujou spálenou zemí ... ?
08. 06. 2011 | 15:53

zdenekbrom napsal(a):

mb:
No pokud je to to jediné, co k tomu můžete dodat, pak jsem tentokrát hluboce zklamán.
08. 06. 2011 | 16:46

vasja napsal(a):

zdenekbrom napsal(a):
mb:
No pokud je to to jediné, co k tomu můžete dodat, pak jsem tentokrát hluboce zklamán.
----------------------------------
V záloze má ještě Klause. Dočkáte se:))
08. 06. 2011 | 17:17

mb napsal(a):

to zb ... to je asociace ... spálená země ... miloš zeman ...

věcně k tomu nemám nic ... myslim že s tou spálenou přeháníte ... to je celé ....

znáte to .... pasáček a vlci ...

to je vše ... ( zdravim vasju )
08. 06. 2011 | 17:27

eM napsal(a):

Není znevýhodněných dětí, kromě skutečně vážně nemocných. V ostatních případech jde totiž o děti, jejichž rodiče jsou sociální lemplové, chtiví dávek, peněz, prebend, majetku, zahálky, požitků, a to všechno bez práce. Pod pojmem "znevýhodněné dítě" si představím dítě s epilepsií a amputovanýma nohama, které žije na lesní samotě a každý den se pracně dostává do školy, protože ví, že bez vzdělání z něj nebude nic. Rozhodně si pod tímto pojmem nepředstavuji teenagera v hiphopovém oblečení, jehož slovník je omezen na cca deset slov, z nichž minimálně jedno je (s prominutím) "pyčo", který pase sestru a její kámošky a který denně načorkuje a na dávkách ze státu vysosá víc, než průměrný středoškolák vydělá za měsíc.
08. 06. 2011 | 17:34

Martin napsal(a):

Jakékoliv názory na cokoliv kohokoliv ze Strany Zelených nikoho nezajímají. Po Climategate, blamáži s FVE a větrem, pálení potravin v motorech aut a fašistickém zákazu žárovek je třeba zeleným bolševikům ukázat záda.
08. 06. 2011 | 17:37

RA napsal(a):

Liško, ty děti nezvýhodňuje stát, ale jejich rodiče.!!!!!
08. 06. 2011 | 17:41

zelený mamrd napsal(a):

Pane Liško!
..nevím zda by jste dal v plen své děti do třídy kde vládne 3-5 přestárlých cikánských žáků.Asi vám chybí tento praktický poznatek-proto tak kecáte !
08. 06. 2011 | 17:53

zelený mamrd napsal(a):

Pane Liško!
..nevím zda by jste dal v plen své děti do třídy kde vládne 3-5 přestárlých cikánských žáků.Asi vám chybí tento praktický poznatek-proto tak kecáte !
08. 06. 2011 | 17:55

Boo napsal(a):

Já teda nevim - všichni píšete jako že o tom něco víte, tak jsem možná úplně mimo, ale jako učitelka jsem měla možnost spolupracovat s MŠMT, když jsme chtěli umístit jedno dítě s postižením u nás ve škole a řešilo se, jak co upravit, a jednou, když se naopak ukázalo, že jiné dítě je z různých důvodů natolik problematické, že je nějaké speciální zařízení potřeba - a po příchodu Dobeše dle mých zkušeností ze speciálního školství fakt nezůstal kámen na kameni. Byli tam lidé bez zkušeností, s minimálním rozhledem, neefektivní... dřív tam bývaly ženské, co byly schopné doporučit konkrétní opatření, speciální školy, ... o grantech ani nemluvě. Třeba to nemá nic společného s vedením a řádil tam mor, ale pochybuju.
08. 06. 2011 | 18:04

rodič napsal(a):

Povinně Cikáně do každé rodiny
08. 06. 2011 | 18:24

anti politik napsal(a):

Liško. Liško. Je to divný když máme tu demokracii, ale nikdy se cikáni neměli tak jako za bolševika. Sice museli tahat, ale o sociálním vyloučení tehdy nemohla být žádná řeč, děti chodili do školy, dospělí do práce a společnost neměla nejmenší problém je ve velké většině přijmout! Tehdy měl snad každej kluk cikánskýho kámoše. Problémy nastaly až s příchodem multi mamlasů po roce 90! Aby se byznys pěkně rozjel nakukali cikánům, že to, že jsme velde sebe do roku 89 žili (cca 40let) jakž tak v pohodě, byla vlastně těžká diskriminace! No hlavně že je to dneska lepší, žejo Liška? To vaše humánský páchání dobra jednou vyvolá pogromy! Bože a tohle nám dělalo ministra!
08. 06. 2011 | 18:38

eM napsal(a):

anti politik:

Já cikánského kámoše neměl a v Plzni v 60. - 70. létech asi nikdo. Tehdy totiž cikánské děti objevily kouzlo metání vlastních výkalů po lépe oblečených dětech z majority. Holýma rukama, pochopitelně. Dnes vím, že to byl z jejich strany skrytý rasýzmus. Smrdělo to, a vidět je pak, jak se stejnýma rukama cpou kradenými rohlíky (0,30 Kčs) mne naučilo si vážit mýdla a tekoucí vody.

Na druhou stranu to byl oproti dnešku bukolický stav. Představte si, že vás dnes přepadne gang s výkaly v rukou. Brnkačka. Bohužel dnes nosí naše minorita nože a pistole (Plzeň, sídliště Vinice a pozor, jestli budete mít baseballovou čepici natočenou kšiltem na jinou stranu, než káže mrav místního gangu. Bloods a Crips hadr; bohužel za naše těžce vydělané peníze)...
08. 06. 2011 | 19:11

blanka napsal(a):

Už mě přestávají bavit neustálé články různých aktivistů na téma segregace sociálně znevýhodněných.
Učím na praktické škole, jsme asi vyjímka, protože nemáme žádné romy ani sociálně znevýhodněné. Chodí k nám děti, které mají lehkou ment. retardaci, ale také tzv. hraniční děti, jejichž rodiče si naši školu vybrali proto, že to považovali za nejvhodnější pro jejich děti - potřebují pomalejší tempo, menší třídní kolektiv, mají spoustu podpůrných aktivit, věnuje se jim tým speciálních pedagogů atd. Rodiče byli informováni o výhodách a nevýhodách vzdělávání na našem typu školy, o možnostech, až ukončí základní vzdělávání - jejich vzdělávací cesta není uzavřena, jak je mylně Liškovci neustále předkládánáno. Rodiče těchto dětí mají zájem na vzdělávání svých dětí, spolupracují se školou. Jenže jejich děti jsou tzv. "hraniční" a měly by se prý vzdělávat na normálních základkách. Kde je právo rodičů svobodně se rozhodnout a vybrat si školu, která je jejich dítěti ku prospěchu. Většina těchto rodičů chodí normálně do práce, mají starosti se zajištěním rodiny, nemají čas spisovat nějaké stížnosti a námitky třeba ombudsmanovi, na ministerstvo,vládě nebo do Štrasburku. Za tyto rodiče nebojují organizace jako liga lidských práv, zvůle práva a další. Je to diskriminace naruby a popření práva rodičů rozhodovat o svém dítěti. Je zajímavé, že tohle liga lidských práv rodičům odpírá, ale rozhodovat se o očkování nebo neočkování dětí považují za právo rodičů, přestože to může ohrozit zdraví dítěte. Tak nějak poměřují dvojím metrem, jak se jim to zrovna hodí do krámu.
08. 06. 2011 | 19:22

anti politik napsal(a):

eM, možná jsem měl kliku,žil jsem ve městě s domestikovanými sinti!
08. 06. 2011 | 19:28

Pamela Bárnsová napsal(a):

jak tak čtu autora a k tomu blog Steffla, zdá se mi, že na ministerstvu probíhá pěkný boj o koryta. Podle hesla, že velké ryby žerou malé ryby a ty když dojdou, velké ryby se pustí do sebe se zdá, že bude další revoluce. Tentokrát bez účasti lidí, ale papaláši se servou sami mezi sebou o koryta a nebude to žádný samet, jak nasvědčuje osočování uvedených autorů proti Dobešovi a Zelelnému zde na blogu.
08. 06. 2011 | 19:30

eM napsal(a):

anti politik:

Ano, Sintové, to by bylo hezké, mít je tu. U nás jsou (už to umím trochu rozeznat!) většinou Rumungrové a pár Olachů. Sintové asi vůbec.
08. 06. 2011 | 19:31

buldatra napsal(a):

Tradičně pěkný článek, moc hezky jsem si početl.
Inu, pan Liška ví jak na to, to se holt nedá nic dělat.

Svěží hrášková zeleň předhozených spravedlivých myšlenek a dobrých úmyslů našeho pana Lišky, exministra, předsedy a politika každým coulem, opět naráží na oprýskanou zeď nepochopení.
Nic však není ztraceno.

Jednou, jednoho krásného dne, až nečesaná nemytá veřejnost konečně pochopí, která bije (či zapomene, což je pravděpodobnější) bude pan, dnes exministr opět ministrem školství nebo čehokoliv jiného.
A konečně se tak dočkáme zhmotnění jeho nápadů, které dnes ještě nemůže realizovat i kdyby se rozkrájel, neb jeho zelený čas ještě nenastal.
Berme tedy jeho literární počiny jako jakési pokusné balónky, nebo lépe kontrolní chrousty, i když chroust ničí zeleň, ale je zas ekologičtější než balónek, či jako jakousi přípravku na dobu, která teprve nastane a kdy alespoň nebudeme překvapeni katarzí, tedy tím, co ve finále spáchá.

Možná, že však nakonec zrealizuje něco úplně jiného, než bychom doufali, něco naprosto nečekaného a to tak, že jinak a ve jménu naprosto jiné politické strany, která teprve vznikne, nebo, která tu už dávno je, ale dnes je ještě Liškyprostá.
Nebylo by to nic překvapivého, naopak, bylo by to tak nějak obvyklé, tradiční.
Vezměme jako příklad třeba metamorfózu až transmutaci bývalého bratra Kalouska. Pomocí jehož finanční chemie se na hony vzdálíme Řecku a přiblížíme se Kuvaitskému až Dubajskému blahobytu.
08. 06. 2011 | 19:59

Jamima napsal(a):

buldatra - pravdu díte s těmi metamorfózami: stále intenzivněji nám liška "přepeřuje" v tchoře.
08. 06. 2011 | 20:32

Petr B. napsal(a):

Pane Liško, vypadá to podle posledních zpráv deníku MFD ohledně případu Wolf, že vedení SZ tzn. Bursík, Jacques i vy...jste nejen trpně přihlíželi,ale rovnou pomáhali ODS tzn. Dalíkovi a Topolánkovi získávat přeběhlíky, měnit výsledky voleb a pak lidem nařizovat i protiústavní věci. Kam jste se to dostali od chvíle, kdy jste vyhodili ze strany Patočku z Beránkem a začali spolupracovat s ODS? Kde berete tu drzost se vyjadřovat k veřejnému dění, když máte takové máslo na hlavě. Udělejte si, stejně jako VV, nejdřív pořádek ve straně.
08. 06. 2011 | 20:34

kormoran napsal(a):

Ja zajimave pozorovat, jak nekteri samani , jako Liska preskakuji k necemu o co by si v drivejsich"zelenych" dobach neopreli ani hrabe.

Taky proc ne? Cesky volic je ohebny ! Kdyz repka olejna nekvete je treba se zaradit mezi Kocabovite ,byt Vami , vy Lisko podsita zaserfoval bych na NETu a prizval bych nejakou poradkyni - nejlepe intelektualku z Ghany , nejenom byste timto trumfnul Kocaba , ale i v nasledujicich dobach 'temnych' by mohla byt i vasi neviditelnou bodyguardkou))

Vse jen zalezi na vasi odvaze a investici, treba Kocabova investice byla 2 stada kozy Kamerunske.
08. 06. 2011 | 22:03

Dezidér napsal(a):

Pane Liško !Obraťte se na cikány a zeptejte se jich zda půjdou do škol kde se musí učit?! (Pošlou Vás do haj***!)
08. 06. 2011 | 23:59

Pepa Řepa napsal(a):

Ba věru, tvrdě jsi spal,“ řekla liška Ryška, „a kdyby mne nebylo, na věky by’s byl se neprobudil, buldatro, kulaku přeshraniční!

„Krásný je, krásnější být nemůže: ale zdá se mi, jakoby měl liščí ocas.
09. 06. 2011 | 13:53

gadžo napsal(a):

Pane Liško, zviditelňování se pomocí cikánského problému je sprosté ! Dělejte zelenou politiku a snad se za 10 let dostanete do PČR !
09. 06. 2011 | 18:58

prokešová napsal(a):

Pane Liško, adoptujte jednoho Roma, vychovejte ho, naučte ho pracovat a pak před Vámi smeknu klobouk. Projděte se večer nebo stačí ve dne Cejlem v Brně, hlavně si pozvěte k sobě sociálně znevýhodněnou rodinu domů a bydlete s nimi alespoň měsíc a hlavně praktickými činy přispějte k civilizaci našich spoluobčanů jako to dřívě dělali misionáři a kněží.Zatím za Vámi není nic vidět, čím by jste mne přesvědčil konkrétním činem v adaptaci nepřizpůsobivých občanů. K tomu Vám pomáhej Pánbůh.
04. 07. 2011 | 21:21

liucong napsal(a):

V období před příchodem ministra Dobeše se hnuly ledy. Byl přijat plán včasné péče týkající se předškolního období dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí
www.cn-shower-room.com
www.constarshower.com
www.allfaucet.com
www.huggable-hanger.com/
www.furuisen.net
www.china-plasticmould.com
www.preformmoulds.com
www.Jiangximafeier.com
20. 07. 2011 | 08:28

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy