Kdo psal amnestii.

19. 01. 2013 | 14:19
Přečteno 8297 krát
Nevím, jak se Tomáš Němeček dostal k mému návrhu amnestie. Způsob, jakým jej ale interpretuje, si vyžaduje poměrně zásadní korekci.

Tomáš Němeček má zřejmě k dispozici text mého "návrhu" amnestie i s komentářem - poslal mi včera na "ochutnávku" první 4 strany (z celkem 23), zřejmě v naději, že mu prozradím autora výsledného textu amnestie výměnou za to, že to nepublikuje. Můj návrh byl komplikovaný a složitý, až akademický, proto si vyžadoval komentář, aby mu rozuměl i právní laik. A asi právě proto nebyl vybrán.

Média dnes citují Němečkem převyprávěný komentář k článku 10 mého návrhu. Nejlepší obranou bude citovat nejen komentář, ale i samotný návrh článku 10:

"Článek 10

Trestná součinnost a politické trestné činy


(1) Promíjím trest odnětí svobody uložený pachateli trestného činu nadržování podle § 366 a nepřekažení trestného činu podle § 367 trestního zákoníku, pokud jde o trestné činy, na které se vztahuje amnestie podle tohoto rozhodnutí.

(2) Promíjím trest odnětí svobody uložený pachateli trestného činu neoznámení trestného činu podle § 368 a schvalování trestného činu podle § 365 trestního zákoníku.

(3) Promíjím trest odnětí svobody uložený za trestný čin, který byl spáchán pouhým vyjádřením nebo nenásilnou demonstrací politického názoru, pokud byla uhrazena způsobená škoda."

A k tomu komentář:

"K článku 10:

- Politické trestné činy.

- Promíjí se neoznámení a schvalování trestného činu.

- Promíjí se nadržování a nepřekažení TČ, pokud se na něj vztahuje amnestie (bylo by absurdní pustit samotného pachatele a přitom nechat ve vězení toho, kdo jen přihlížel).

- Promíjí verbální trestné činy. Formulovány jsou obecně, vyjmenovávat např. "popírání genocidia" apod. by vypadalo dost hrozně. Takto se to může vztahovat na leccos, včetně obyčejného výtržnictví, soudy to musí posuzovat případ od případu.

- Například:

a) Romana Smetany se to týkat nebude (ale ve výsledku bude stejně propuštěn). Týkalo by se ho to jen tehdy, pokud by šlo jen o malování tykadel. Ale v jeho případě jde i o maření výkonu rozhodnutí - vyhýbal se veřejně prospěšným pracem, vyhýbal se nástupu do vězení. Pokud tedy jde o maření výkonu, má "nárok" jen na "běžnou" amnestii (čl. 1). V jejím rámci se ale pravděpodobně dostane na svobodu, protože se zřejmě vejde do půlroční hranice podle článku 1 odst. 2 (prominutí všech krátkých trestů) - nevím přesně, kolik dostal.

b) Pavla Vondrouše se to týkat nebude, protože použil násilí. Možná se najde někdo, kdo se bude snažit tvrdit, že střelba z airsoftové pistole násilím není. Podle mne je.

c) Různých extremistů, mávajících praporem Dělnické či jaké strany apod. a pronášejících štvavé projevy, se to týkat bude (pokud se nedopustili ještě něčeho dalšího).

- U těchto pachatelů nevidím důvod zkracovat jim lhůtu pro zahlazení odsouzení či jim promíjet trest vyhoštění."

Nevím, kolik neprávníků by si bez komentáře, nejlépe na konkrétních příkladech, udělalo představu, o čem ten článek 10 v reálu je.

Raději přidám ještě další překlad: Na Romana Smetanu by se čl. 10 odst. 3 mého návrhu nevztahoval, protože kromě toho, že maloval tykadla (to by se pod něj ještě vešlo) se také vyhýbal trestu (a to už se nevejde). Nicméně i tak by se na něj vztahoval (zde necitovaný) článek 1 odst. 2. Ostatně, na Romana Smetanu by se vztahovala i výsledná podoba amnestie, "unikl" jí jen proto, že byl propuštěn už na Vánoce.

Speciálně panu Zaorálkovi vzkazuji, že nikoho z jmenovaných neznám, resp. znám jejich příběhy jen z médií. Právě proto jsou tam citováni právě oni tři, protože žádné otevřené ani uzavřené soudní spisy na Hradě k dispozici nemáme.

Mimochodem, v tom komentáři jsou na jiném místě zmíněny i jiné kauzy, čistě pro srovnání, jak přísně se u nás co trestá.

Na otázku v úvodu - kdo psal amnestii - tedy odpovědět neumím, protože to sám nevím. Srovnávat prezidentovu amnestii s mým návrhem vyjde nastejno, jako srovnávat platný trestní zákoník se seminární prací na téma "jak bych si představoval trestní právo".

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

otaznik napsal(a):

Pavel Hasenkopf,
vrteti psem?
19. 01. 2013 | 14:27

šláfnberg napsal(a):

No a fšecky vás řídí největší Klausův odborník na právo, jakejsí Jákl, že?
To je ten, co jsou po něm i nazvaný tenkostěnný profily?
19. 01. 2013 | 14:29

Pazout napsal(a):

na vas uz se taky nekde vari voda, nebojte.
19. 01. 2013 | 14:31

Jméno napsal(a):

A to bylo už v zadání - nepustit Smetanu, nepustit Vondrouše, ostatní pustit?
19. 01. 2013 | 14:32

Almo G™ napsal(a):

Jméno napsal(a):

A to bylo už v zadání - nepustit Smetanu, nepustit Vondrouše, ostatní pustit?
19. 01. 2013 | 14:32

Tak tohle mě taky zajímá.
19. 01. 2013 | 14:35

ld napsal(a):

Nečekal bych, že jedním z koryfejů bude i Koudelka. Tím naštěstí v ČSSD skončil. Začne tak její obrodný proces, který lze nazvat dehaškyzace.
19. 01. 2013 | 14:39

Info pro Jméno a Almo napsal(a):

Lidové noviny mají k dispozici interní dokument Kanceláře prezidenta republiky, který ilustruje hradní debatu kolem amnestie. Z něj vyplývá, že poradci zvažovali, zda amnestie dopadne na dva lidi, které Václav Klaus nemá v lásce - na dělníka Pavla Vondrouše, který loni vystřelil na prezidenta z airsoftové pistole, nebo na olomouckého řidiče autobusu Romana Smetanu, jenž pomaloval volební plakáty. Dopad na kauzy ekonomické kriminality se v dokumentu podle deníku nerozebírají.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/na-klausove-amnestii-se-podilel-jakl-hasenkopf-a-koudelka-pze-/domaci.aspx?c=A130119_070630_domaci_hv
19. 01. 2013 | 14:39

Almo G™ napsal(a):

Info: Aha, takže už chápu slova Klause:

„amnestie je tak jasná, tak jednoduchá, tak přesná, tak každému, kdo chce jí rozumět, srozumitelná, že je naprosto bezcenné ji nějak znovu vysvětlovat."
19. 01. 2013 | 14:42

tytyty napsal(a):

Potrefená husa vždycky kejhá.

A zajíc? Ten předtím ještě kličkuje a kličkuje...

Bum. Bác.
19. 01. 2013 | 14:45

aga napsal(a):

http://www.novinky.cz/domaci/290713-amnestii-pry-pripravovali-jakl-hasenkopf-a-koudelka.html

Jestli se hrubě nepletu, původně tam to "prý" nebylo.
19. 01. 2013 | 14:47

aga napsal(a):

Jo, už to vidím výše, nebylo tam.
19. 01. 2013 | 14:49

modrý edvard napsal(a):

P. Němeček v Lidovkách praví, že kdyby byla přijata verze (patrně) p. Hasenkopfa, Klaus by se problémů s amnestií vyvaroval.
Asi to je pravda. Potom je jasné, že úmyslně byla přijata verze omilostňující tuneláře, a potřebujeme vědět, kdo ji prosadil.
19. 01. 2013 | 14:56

Jana Pechová napsal(a):

Připojuji se k hlasům, které volají po zásadních otázkách: odkud (a kdy) žádost o vypracování amnestie přišla a s jakým zadáním? Kdo je autorem výsledného textu? Kdo výsledný text schválil a kdy byl onen text předložen ministru spravedlnosti?
Chabá obrana ve stylu - já jsem to myslel dobře, ale oni na mě nedali - jinak připomíná jen ono známé rčení o cestě do pekel dlážděné dobrými úmysly.
19. 01. 2013 | 15:08

Jáchym napsal(a):

Almo G™ napsal(a):
Info: Aha, takže už chápu slova Klause:
„amnestie je tak jasná, tak jednoduchá, tak přesná, tak každému, kdo chce jí rozumět, srozumitelná, že je naprosto bezcenné ji nějak znovu vysvětlovat."
19. 01. 2013 | 14:42
**********************************************************************
Opracduale opravdu nevím,pane Almo, co je na tom nejasného.
Všichni propuštění spřátelení gauneři jí rozumějí velmi dobře, nikdo zatím neprotestuje, ani nežádá zdůvodnění.

Snad jen drobní kriminálníčci, co byli propuštěni (pod mosty) v letním oblečení, do mrazu a s pár stovkami v kapse, trochu brblají, demonstrativně se sebevraždí nebo se drze, ale vcelku racionálně snaží dostat se domů, tj, do kriminálu.
Pud sebezáchovy je sviňa, zkuste se bleskově polepšit o hladu, bez přístřeší, v deseti pod nulou (s tisícovkou v kapse na dobu neurčitou).
19. 01. 2013 | 15:15

Pepa Řepa napsal(a):

Připomíná mi to divadelní kousek od Kundery, jmenuje se PTÁKOVINA

Učitel namaluje na tabuli kosočtverec a sám zahájí vyšetřování kdo jej nakreslil.
Ptákovina skutečně perfektní.
19. 01. 2013 | 15:15

antoni.n napsal(a):

Když jsem si před chvílí koupil dnešní LN, vykoukl na mne LUI, časopis pro homosexuály.

Na titulu pěkný obrázek Klause, současného presidenta České republiky, s polibkem neznámého mladého Asiata. Pan president tváří se tam blaženě, jako na vrcholu blaženství.

v LUI, otevřeně hovoří se o současném presidentovi, jako o Kikině a naznačují, že by se ke své orientaci měl konečně vyznat.

Hovoří se tam i o podivné smrti ostravského redaktora Čro, údajně milence Klause. /Jak jsem zde již uvedl, v letech minulých mne kontaktovalo několik zahraničních osob, ze západních oiblastí, zda mohu uvésti další podrobnosti, nic nevím a proto nic/.

Je s podivem, že ona záhadná smrt Válka byla vyzmizíkovaná ze všech webů, snad by se něco našlo v archivech fysických knihoven, deníkú oněch časů.

Někdo zapracoval důsledně. Šlo by tipovat bývalé příslušníky Stb a tehdejších tajných služeb.

Lze očekávat, že některé dosud žijící osoby začnou záhadně mizet, jsou to jen čiré úvahy, na základě otevřených zdrojů, uvádím. Působí zde několik kvalitních tajných služeb a ty si poradí i s bývalými estébáky, lze doufat.

Jaký je Váš názor, paní S. Š.

an
19. 01. 2013 | 15:20

Analytik napsal(a):

Autoři textu amnestie nejsou tak zajímaví, ten by sestavili i právní koncipient s měsíční praxí.
Zajímavější je autor zadání a především autor seznamu osob nebo trestných činů, které se nesmí dostat před soud.
Byl tímto autorem sám Capo di tutti capi nebo jen jeho hradní šašek?
19. 01. 2013 | 15:36

Jáchym napsal(a):

Já bych se těch SUPERTAJNÝCH PRÁVNÍKŮ zastal, oni to opravdu mysleli dobře.
Nepočítám ty, komu byla amnestie ušita na míru, tedy těm,modrým bratřím, kteří měli smůlu či prohráli v soutěži O největšího zloděje s bratry ještě modřejšími. I soudci a vyšetřovatelé musí přece mlít mlít naprázdno, jinak by se nedejpánbu mohli z nudy věnovat té nejšpičatější špičce!
******************************************************************

Ale amnestie snižuje nezaměstnanost !

- Pokud (a to není sebemenší problém) zavedeme povolání Zloděj, Podvodník, Lupič, Pasák, pak zaměstnanost v těchto profesích po amnestii stoupne.

- Pokud násilník sejme nezaměstnaného, nezaměstnanost klesne.
Pokud sejme zaměstnaného, na jeho místo nastoupí nezaměstnaný - a klesne taky!
******************************************************************
Takže co vlastně dobrodincům z naší pravicové vlády
(která amnestii kontrasignovala),
prezidentovi
(který propustil sůl země, drobné pracovité mravenečky své transformace)
právníkům
(kteří amnestii tak bezchybně-a podle Klause LÉTA připravovali ?)
************************************************************************

AŤ ŽIJE NEROZBORNÉ SEPJETÍ NAŠICH STRAN A VLÁDY ORGANIZOVANÉHO ZLOČINU !
***********************************************************************

s JUSTIČNÍ MAFIÍ NA VĚČNÉ ČASY - A NIKDY JINAK !!
*************************************************************
19. 01. 2013 | 15:42

LUF napsal(a):

Autor
Každopádně je fakt , že jste amnestii tady ve svých článcích obhajoval. Takže už asi nezáleží jestli jste autorem, nebo jen spolupachatelem ...
19. 01. 2013 | 15:51

otaznik napsal(a):

A co Koudelka?
Nak tu uz dlouho nebyl. Znate ho?
19. 01. 2013 | 15:58

komentator napsal(a):

Pavel Hasenkopf,
znate ty 3 opicky? Jedna nevidi, druha neslysi, a ta treti nemluvi. Vy asi nejste ta treti.
19. 01. 2013 | 16:02

Jan Z. napsal(a):

Osobně si vůbec nedovedu představit nějaký motiv pana Hasenkopfa navrhovat onen sporný článek II., tak jak byl vyhlášen. To mi k němu prostě nesedí a nemyslím si, že by byl jeho autorem. A to prosím píšu jako ten, kdo nestojí v této věci na straně prezidenta a osobně naopak vysvětlil panu Zaorálkovi pointu nesmyslnosti argumentace případem Santos, hned jak s ní pan Jakl vylezl do médií a další důvody, proč nelze s onou argumentací abolice souhlasit. Snad mi potřebu postavit se na stranu někoho, jehož jméno bylo podle mého názoru nespravedlivě vláčeno v médiích, nebudou mít za zlé.
19. 01. 2013 | 16:04

vico napsal(a):

Pokud jde o dalšího tvůrce amnestie - Koudelku, tak tomuto obdivovateli M.Zemana, který tu v posledních dnech vyplodil několik článků na jeho/Zemanovo/zvolení prezidentem,pokvete štěstí. Na Hradě se rozhodně klausovina větrat nebude a Koudelka povýší.

Co se týče Klause a jeho čtyřprocentnosti, zaslechl jsem, že se chystá rozhovor Václava Klause u Oprah Winfreyové. Po Lance Armstrongovi tak budeme svědky dalšího doznání.
19. 01. 2013 | 16:05

otaznik napsal(a):

Pavel Hasenkopf,
taky budete volit Zemana?
19. 01. 2013 | 16:07

smrt mafii napsal(a):

Ty radši choď kanálama.
19. 01. 2013 | 16:18

pěvec napsal(a):

buď chlap a přiznej se.
19. 01. 2013 | 16:30

SuP napsal(a):

Takže konečně je jasno.
Amnestii navrhl Koudelka (asi dobrej oddíl), známý bazilišek a mistr přílepků a aplikátor děr v zákonech. Klaus to zadal, protože není právník, Koudelka zpracoval svým obvyklým baziliščím způsobem.
Všechno je to proto, že levicová většina senátu odmítla Klausovi jmenovat Koudelku ústavním soudcem. Tak hledali cestu, jak je vytočit. A povedlo se! A to se VYPLATÍ!!!
19. 01. 2013 | 16:32

ld napsal(a):

Jáchym,

dost často se vaše vstupy dají hodnotit kladně, ale občas taky šlápnete do hovna.
Dnes jste v 15,42 hod.ušpinil sandál.
19. 01. 2013 | 16:38

malalaj napsal(a):

takže amnestii připravoval socan koudelka. soudruh zaorálek by si teda měl nejdříve udělat pořádek v čssd a pak otevírat kušnu.))))))))))))
19. 01. 2013 | 16:42

resident napsal(a):

koudelka je dlouholetej kumpán blažka, ne? ten jako ministr přijme doporučení z hradu, pověření za vládu a seznam, koho se má rádo a koho se nemá rádo, hned to zprocesuje, koudelka si expertne... krevní plazma, arbitráže, amnestie... fakturku pošlou kucí na hrad... jojo, copak ještě lovecká družina tomuhle nárůdku uchystá...
19. 01. 2013 | 16:48

JardaV napsal(a):

Komouši měli odbor pro boj s vnitřním nepřítelem.Možná by stálo za úvahu ho na vnitru obnovit.Definovat nepřátelské jednání a chování vůči státu.To lze demokratickým procesem.A obnovit trest smrti.Jen velice těžko budeme dnes zjišťovat,
kdo byl mozkem celého procesu,který končil amnestií největších zločinců.Jinak je
možné,že Pospíšil tak rychle vylétl z postu ministra spravedlnosti,protože možná
odmítl podílet se na tomto svinstvu.I časově by to bylo možné,oni tu amnestii určitě
připravovali nejmíň půl roku.Nakonec asi zůstane posledním trochu slušným ODSákem
a budou ho tlačit do čela strany s Klausem v zádech.
19. 01. 2013 | 16:52

Shark57 napsal(a):

Pane Hasenknopf,
nedejte se znechucovat a zastrašovat z vlastní neschopnosti frustrovanou a zmanipulovanou chamradí, která vůbec nechápe význam milosrdentství a jeho reálnou společenskou prospěšnost. Kdyby se to pro jakoukoliv "pitomost" týkalo jich - "radovali by se" přesně tak, jak dnes "řvou" protože se milosrdenství dotklo "někoho jiného". I když dopady amnestie mohou vypadat u některých veřejně exponovaných kauz nešťastně, byla 100% potřebná a správná. Ty zmiňované kauzy jsou velmi složité a jestliže justice nedokázala v průběhu deseti ale i 15 let vyslovit jednoznačně vinu, pak je tu něco v nepořádku - ale ne na straně amnestie. Ta naopak tenhle bordel s právem ukončila a s těmi kauzami se alespoň přestane hrát politická (levičácká) karta.
19. 01. 2013 | 17:00

Jáchym napsal(a):

Id 16:38

:-)
Dík za podmíněné uznání, byť i v čase minulém.
Ale kdybyste se více rozepsal o tom ,co se Vám líbilo nejmíň, prospěl byste kvalitě příspěvků....
Vážím si reakcí čtenářů, byť i negativních.

(To, že možná moc často používám ironii či sebeironii, považuji za svou těžko odstranitelnou duševní vadu. :-)
19. 01. 2013 | 17:01

ld napsal(a):

Jáchym,

- Pokud násilník sejme nezaměstnaného, nezaměstnanost klesne.
Pokud sejme zaměstnaného, na jeho místo nastoupí nezaměstnaný - a klesne taky!

Konec podvečerního sobotního eklhaftu...
19. 01. 2013 | 17:08

Antonín Hrbek napsal(a):

Mitgefangen, mitgehangen
19. 01. 2013 | 17:17

marxík napsal(a):

Hlavně že si konečně všichni uvědomujeme, po doznání pana Hasenkopfa, že politické trestné činy nejsou výsadou pouze ďábla komunisty, ale že je to běžný výchovný prostředek i ve svobodných demokraciích ( nebo chcete-li v demokratických svobodách).
Díky nejrůznějším novinářským nebo televizním šotkům se nějak nedaří těmto informacím proniknout do éteru.
19. 01. 2013 | 17:30

myrta napsal(a):

Nezapomenout na Blažka,prosím.Je to Koudelkův osobní přítel a přihrávali si exekutorské výdělečné kauzy z Brna.Také Blažkova manželka na tom vydělala miliony.
19. 01. 2013 | 17:37

Hloupý Honza napsal(a):

Myslím že se to událo takhle.

Klaus, Jákl a Hájek (popř. pouze Klaus a Jákl, nebo Klaus a Hájek, nebo jen Klaus) potřebovali od právnicky vzdělané osoby (aby výsledek nebyl diletantsky amatérský) vypracovat návrh amnestie. Nechtěli ani nemohli kontaktovat nikoho zvenčí, externí právníky apod., aby se vše neprofláklo a zároveň pro obecné zpracování textu amnestie ani nepotřebovali žádného odborníka, k tomu stačil jak Hasenkopf, tak Koudelka. Takže tito připravili znění amnestie se zadáním čl. I a vyloučením Smetany a spol z jejího dosahu. O záměru doplnit text o čl. II nebyl (dle mého úsudku) ani jeden z "právníků" informován, protože lidé typu Koudelky jsou sice loajální vlezdoři...vé, ale jejich "loajalita" se vztahuje prakticky na kohokoliv z něhož mají prospěch. Klaus (a spol) nemohli riskovat, že by to Koudelka, či kdokoliv jiný později v rámci budoucí loajality pro změnu zase k někomu jinému prozradil a ani de facto nepotřebovali seznamovat ani jeho ani Hasenkopfa se svým záměrem, nechali si jen prostě udělat nevinný text písně a k němu si už sami přidali jednu sprostou sloku. Proto se nikdo k textu amnestie nehlásí, protože o těch pár větách druhého článku neměli původní tvůrci (Hasenkopf + Koudelka) ani potuchy. Klaus (a spol) vlastně jen udělali takový přílepek k již hotovému znění, což by zvládla kterákoliv průměrně vzdělaná osoba, což Klaus bezesporu je.

Dal bych ruku do ohně za to, že se to takhle stalo, čl. II je osobní dílo Klause a bylo vtěleno do textu z nějakého důvodu a z něčího zájmu. Možná Klaus ani netušil kolika kauz se to ve výsledku dotkne a možná byl po tomto poznání a mediální pozdvižení i posléze zděšen, nicméně s ohledem na jeho charakterové vlastnosti tomu tak asi ani vůbec nebylo.
19. 01. 2013 | 17:41

Za genocidu tupcu napsal(a):

Po precteni komentaru k clanku musim rici, ze korupcnici a tunelari by meli byt pusteni uz jen proto, ze okrast pitomce neni zlocin ("investori" H-systemu, KTP Quantum, Trendu, Harvardu, Druzstevnich zalozen a jinych ponzi-schemat jsou jednoznacni ekonomicti idioti a meli by byt trestani jako spoluvinici podvodu).
U nekterych komentatoru jsou navic duvodne pochyby, zda jsou schopni pochopit jakykoli text, vcetne leporela s Krteckem.
19. 01. 2013 | 17:49

říct kdo má dostat výprask je tak snadné napsal(a):

Za genocidu tupců
Nezapomeňte včas přehodit vyhybku, až tupci vezmou do rukou hole.
Stát není účelové zařízení právnické lobby, sloužící k její obživě na úkor ostatních.
I když se to některým mladistvým Zaječím hlavám zdá tak být.
Když si v němčině najdete významy označení Hasenkopf, zjistíte, že odpovídají myšlenkové úrovni autora.
Někdy je to genetické.
19. 01. 2013 | 18:09

aga napsal(a):

Panebože, to jsou ale dohady. Napsali to právníci mafiánských beneficientů amnestie, a hodili to Klausovi do okna spolu s nábojnicí. Po paintballovém atentátu nebyl čas na statečnost.
19. 01. 2013 | 18:33

babočka napsal(a):

Klaus podrazil ODS a dělá medvědí službu Zemanovi. Každé svinstvo kolem Klause dopadá na ODS. Pokud je ODS pravicová strana, tak by se měla umět bránit. Nebo snad pan Nečas dělá svá krkolomná rozhodnutí s pistolí v zádech? Kdo tlačí Zemana přes všechny jeho průsery na hrad ?
19. 01. 2013 | 18:36

resl napsal(a):

Nejraději mají Klause ti, co prosazují Zemana. Jen se za to teď tak trochu stydí, tak aspoň toho Zemana, když nám ho náš nejlepší prezident v historii, doporučuje. Je to společnost socanů, komoušů, závistivců, zakomplexovaných normalizátorů a vystrašených lidí z toho, co teď s tou naší malou zemičkou bude, když ji nestráží ten nejchrabřejší ze všech, Klaus Václav. Držte se ho občané, budete mít českou, hodnotnou korunu, český bůček, české pivo a na Hradě jednoho z vás. Zůstanete ovšem chudí a poslední v Evropě.
19. 01. 2013 | 18:48

jura napsal(a):

Hasenkopf, Koudelka, Jakl - trojka tak do mariase a ne k amnestii. A Jakl, misto odpovedi na Zaoralkuv dotaz akorat zautoci na osobou, bez jakychkoliv argumrntu. Stejne jako u amnestie, zadne argumrnty, pouze tvrzeni: pan president se rozhodl, pan president provedel ... jsete ze uz tento pen "president" konci.
19. 01. 2013 | 19:09

Za genocidu tupcu napsal(a):

říct kdo má dostat výprask je tak snadné: My chytri se postavime do cela toho davu s klacky. A pak je oskubeme jeste jednou. Pro tupce je poddanstvi nejbezpecnejsi forma prebyvani, proto take tak dlouho fungovalo.
19. 01. 2013 | 19:15

antoni.n napsal(a):

Mám takový pocit

že až skončí presidenství Klause, nějak spontánně vydá se dav, nechci říci komando, které si počká na východ Jakla, Hájka, Weigela, Hasenkopfa, Koudelky, a že chlapci to budou mít těžké.
19. 01. 2013 | 19:26

výprask napsal(a):

Za genocidu tupců
Stále nepočítáte s námi, kteří víme že v čele toho davu budete.
19. 01. 2013 | 19:35

antoni.n napsal(a):

Hoši si koupili hotel Praha. Úžasná lokace, těsně vedle zámečku Hanspaulka, kde bude sídlit nadále Klaus.

Dá se odtamtud shlížet na Pražský Hrad, vděčný, bývalý číšník Kellner daruje cosi podstatného Klausovi.

Dobrý tah, chlapci, nevím proč, před pár dny jsem shlížel na ten skvělý palác, hotel Praha. Říkal jsem si, co bude s ním, nádherná stavba na skvělém místě.

Ejhle, zahřmělo, jak to u mne chodí s predikcí, za pár dní tady zahřmělo zabavování a i ty nové majer.

Ale nic, moje věštecké ability napovídají mi, že do roka a do dne, bude zde řádit zavíráníčko, i ty nové akvisice půjdou, nemají šanci, tak to ukazují všechny predikce.

I ti největší půjdou, najde se nová páka.

No nic, Dobrou noc přeji

an
19. 01. 2013 | 19:42

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

čistě po zajímavost: krátce poté, co byla amnestie vyhlášena, jsem napsal panu Hasenkopfovi, zda by o ní nechtěl napsat něco do svého blogu (domnívaje se celkem logicky, že je přinejmenším jejím spoluautorem). Napsal mi obratem v podstatě to samé, co uvedl výše: nejsem autorem a ani nevím, kdo jím je (bylo to 2. ledna, diskuse o amnestie se teprve rozjížděla).

Libor Stejskal

P.S. Smazal jsem dva příspěvky, které neměly nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.
19. 01. 2013 | 19:44

Jáchym napsal(a):

Id, 17:08
dík.
Jestli se Vám z toho chtělo zvracet, pak jste slušný člověk.
Byl to, pochopitelně tak černý humor,tak černá parodie, jako je moje nálada v těchto dnech.
Ale máte pravdu, už jsem se setkal mnohokrát s tím, že lidé považují černou parodii za názor autora.

Takže - ne, nejsem takový cynik. Ale nejsem si vůbec jistý, že takhle skutečně dost z našich "vládních vůdců" neuvažuje.Pokud o těch dolních devíti miliónech uvažuje vůbec. Jestli jim za to stojíme.
19. 01. 2013 | 19:45

ld napsal(a):

Jáchym,

pořád jsme kámoši :-)
19. 01. 2013 | 19:49

Jáchym napsal(a):

Libor Stejskal 19:44

Pokládám za logické, že si objednatel(é) amnestie nechali vypracovat několik variant a pak vybrali nikoli JEDNU Z předložených variant, ale zkombinovali je tak, aby co nejlépe vyhovovala jejich záměrům.

Takže - všichni (tři ?) mohou tvrdit, že se nejedná o jejich návrh.
A mají pravdu.
Ten, kdo poslepoval to nejlepší/nejhnusnější, (nehodící se škrtněte),provedl konečnou redakci
může tvrdit, že není autorem amnestie, že jen opsal předložené návrhy.
A má pravdu.
Klaus za znění nemůže, on to jen podepsal
A má pravdu.
Nečas to jen kontrasignoval, protože je poslušný chlapec
a má pravdu.
*****************
A mají všichni pravdu.

PRAVDA VÍTĚZÍ !
******************************************************************
Upozornění pro Id a ostatní čtenáře : Tento text obsahuje stopy sarkazmu v množství větším než malém.
19. 01. 2013 | 20:06

Anba napsal(a):

Za genocidu tupců?
To jste ale s křížkem po funuse, ti "tupci" dle Vás, byli přece již zlikvidování, všichni ekonomicky, někteří fyzicky sebevraždou, či nemocemi z neustálého stresu. Ti "tupci" před 12 lety uvěřili podnikatelskému, ve skutečnosti podvodnému záměru, který jim nabízel výstavbu rodinných domků, za složení zálohy předem. Docela logické a běžně používané. Podnikatel přece nebude stavět jen za své, bez zajištěného odkoupení stavby. Co je na tom tupého? Peníze ovšem byly použity na něco zcela jiného, na jiné závazky podnikatelů, případně pro jejich osobní obohacení. Proč myslíte, že to před 12 lety ti investující drobní lidé, měli očekávat, proč byli podle Vás, "tupí"?
Nejste Vy ten otřesný Hájek , vicekancléř z Hradu,. který blábolil v tv u Jílkové totéž? To je "oficiální" názor? Vše je vina těch, kteří naletěli a musíme amnestovat ty, kterým naletěli, protože oni trpí, píší nám zoufalé dopisy, že nemohou normálně žít, jde nám z toho hlava kolem (Jakl i Hájek).Ach jak těžké je žití s nakradenými miliony.
Tak zplodili tihleti pánové amnestii, ti profláknutí "taky podnikatelé" jsou podle nich nevinní (Hájek) protože nedošlo k vynesení rozsudku ani po 10-12 letech. Jakpak by mohlo dojít, když podvedených byly tisíce, dobře placení advokáti obviněných dobře radili, jak prodlužovat, jak onemocnět, jak se nedostavovat, jak se dále odvolávat.
Až Vás, pane genocido, někdo na uilici přepadne a zmlátí, tak budete také vinen Vy? Neměl jste přece vycházet, případně preventivně všechny protijdoucí postřílet, abyste se ochránil.Žraločí názory, zcela zvrhlé. Víc Vás komentovat nebudu.
19. 01. 2013 | 20:11

Emissary napsal(a):

Dobrý večer, pane Stejskale.

Nekecejte, to jste projevil neobyčejnou jasnozřivost, na rozdíl od místních packalů, kteří se tváří, že všechno ví, ale ve skutečnosti neví vůbec nic. Také bych chtěl být takový, ale ta tíha je strašná. :)
19. 01. 2013 | 20:12

stejskal napsal(a):

To nevím, pane Jáchyme,

nechci tu působit jako advokát, jen píšu, co se událo. Z toho, co mi autor tehdy napsal, jsem usoudil, že s návrhem amnestie nemá nic společného. Mohl jsem to špatně pochopit, mohl jsem být mystifikován, mohl... spekulace nechám na jiných. V invenci při jejich rozvíjení se zde s většinou lidí nemohu měřit ;-)

Hezký večer.

Dobrý večer i Vám, pane Emissary.

Libor Stejskal
19. 01. 2013 | 20:22

Emissary napsal(a):

Jáchym

No, o co tady jde?

Soud, který se „vleče“ víc jak osm let, je fraška. Buď důkazy existuji nebo neexistuji. Mám za to, že soud je tribunál, kde se řeší otázky práva a spravedlnosti. Říkám práva a spravedlnosti, protože když se právo neúměrně protahuje, pak spravedlnost neexistuje, ale jen a pouze zájmy různých skupin využívajícím nadměrně právo, jenž se tomu nedá bránit. Vůbec nepochybuji.

Na co narážím? Hm, to ani sám nevím, jen říkám, že zákmy jsou pestré a nedokonalé. :)
19. 01. 2013 | 20:34

zdenekpelda napsal(a):

I starý senil (tedy já, aby náhodou nedošlo k mýlce...) se možná může ještě něčemu užitečnému přiučit...Jáchym a Id...Umět si to vyříkat face to face, to je vždy dobrá zpráva...
19. 01. 2013 | 20:35

gaia napsal(a):

Emissary

no když ono 8 let u nás není zas tak moc.

podívejte Rath, už bručí 9 měsíců a pořád se nic neděje.
Nebo Janoušek, obyčejná nehoda a už to taky bude rok.

Než se tímto tempem doodvolávají k tomu nejvyššímu soudu, bude desetiletka taky v tahu.

Ale ten Hájek tu amnestii u Jílkové obhajoval fakt kouzelně. Jedno oko nezůstalo suché.
19. 01. 2013 | 20:46

Emissary napsal(a):

gaia

Tak to je dost blbé. 8 let je tak 96 měsíců. 9 měsíců je devět měsíců. Jeden rok je 12 měsíců.

MUdr Rath, to je tak jasné, že to dle mne nebude trvat ani 36 měsíců. Janoušek? V tom spočívá rigidita našeho právního systému. Není tomu dávno, co ne úmysl je možné považovat za úmysl a lze za to sedět i několik let. To socialisté řvali: auto je zbraň. Auto může být zbraň stejně jako kuchyňský nůž. Záleží, jak se použije. Ale kuchyňský nůž zatím nebyl právem prohlášen za zbraň. Jen v případech, kdy se tak použil.
19. 01. 2013 | 20:59

Jáchym napsal(a):

Díky,pane Stejskale.
Mrzí mne, že jsem napsal poslední alibistické řádky, ale nepochopení čistých duší mne vždy zabolí.

Mohl jsem poskytnout panu Hasenkopfovi i ostatním nevinným nespoluautorům jakousi laickou kostru jejich případné obhajoby, kdyby něco.

Klenutí duhy míru a porozumění mezi zdánlivě nepřeklenutelným je mou druhou přirozeností.

(Můj tatíček-nebožtíček byl právník, ale již jako puberťák jsem ho vytáčel
syntézami tvrzení obhajoby a obžaloby. :-)
19. 01. 2013 | 20:59

kokoshka napsal(a):

Proboha,lidičky,to nemate v sobotu večer nic lepšiho na praci než řešit takove kraviny?To ja ve vašem veku(eech:-)uhanel v sobotu každou svobodnou sukni!
19. 01. 2013 | 21:09

kokoshka napsal(a):

Ted jsem ženaty,ale stejne vam nezavidim!
19. 01. 2013 | 21:10

a je to venku napsal(a):

http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/189286/odhaleno-vime-kdo-klausovi-pripravil-amnestii.html

Jakl Koudelka Hasenkop
19. 01. 2013 | 21:24

malalaj napsal(a):

autorem amnestie je zaorálek.
19. 01. 2013 | 21:59

koudelka napsal(a):

Muze za to Hasenkopf,
ja to napsal jako vtip, Pavel to vzal vazne a dal to Jaklovi. A ten to dal presidentovi.
19. 01. 2013 | 22:23

mb napsal(a):

Autorem amnestie je neviditelná ruka trhu ...

( tu taky nikdo nikdy neviděl)

p.s. ... vyblije Hasenkopf kdo se podílel na amnestii anebo ne ?

A pokud to neví, nebo to nechce sdělit, proč se jeho blog jmenuje: Kdo psal amnesti. ... ?

njn ...
19. 01. 2013 | 23:31

pamětník napsal(a):

...stane se...
19. 01. 2013 | 23:37

Scarabeus napsal(a):

Tu amnestii musela vymyslet nějaká zaječí hlava, teď která? Žádná se nechce přiznat. :-)

Nebo, že by to vymyslel Koudelka?
https://www.youtube.com/watch?v=h9JF8v0yfI4

Jó v našem(Hradním) ústavu se takový omyl(amnestie) stává jednou za deset let. :-)

Už rada Vacátko říkal něco v tom smyslu "Toho my tady(na kriminálce) moc dobře známe, to byl pan Nikdo."
19. 01. 2013 | 23:42

Pepa Řepa napsal(a):

Když prezident dopustí....i motyka spustí.
Jako v Babylonu
MENE TEKEL UFARSIN
.........a hledej, která ruka to napsala.
20. 01. 2013 | 07:22

Ládik!!! napsal(a):

mené tekel ú-parsín - věštecká slova, která při hostině Belšasara (Da 5) napsaly prsty lidské ruky na zeď paláce a jež nikdo kromě Daniela (Da 5,25-28) nedokázal přečíst, natožpak vyložit (Da 5,5 - 8). Výklad hádankovitého nápisu musí vycházet z toho, že původní podoba měla jen souhlásky a žádné samohlásky (biblická hebrejština). Proto je lze číst jednak jako podstatná jména mine - šekel - půlšekel (váhy), jejichž klesající hodnota měla symbolizovat tři poslední babylónské krále, jednak jako slovesa (jak to udělal Daniel), vztahující se na Belšasara. V posledním slově hádanky "parsín" (peres) mohla být navíc obsažena narážka (slovní hříčka) na "Peršany", kteří (srv. Da 6,1, kde jsou označení za "Médy") tu převzali moc po Belšasarovi. Motiva tajemného písma na zdi posloužil autorovi biblického spisu k tomu, aby (podobně jako v jiných věštbách) sdělil Boží vůli.
Význam slov - dle Bible - Daniel 5, 25 - 28:
"Toto pak je písmo, které bylo napsáno: "Mené, mené, tekel ú-parsín". Toto je výklad těch slov: Mené - Bůh sečetl tvé kralování a ukončil je. Tekel - byl jsi zvážen na vahách a shledán lehký. Peres - tvé království bylo rozlomeno a dáno Médům a Peršanům."

Zdroj:
Encyklopedie Bible. 2. díl. M - Ž. Bratislava: Gemini, 1992.
Bible : Písmo svaté Starého a Nového zákona : ekumenický překlad. Praha : Ústřední církevní nakladatelství, 1979
20. 01. 2013 | 09:03

bojím se podepsat napsal(a):

Emissary 20:59

koukám, že tady je někdo informovaný

že s rathem to bude maximálně na 36 měsíců, je dost možné. Déle ho nechat ve vazbě by bylo protizákonné. Pokud mu nic nedokáží, možná že dostane odškodnění jako Věra Jourová.

A Janoušek je podle Emissaryho nevinný.
Také to tak dopadne. Březen už se blíží, bude to rok a po této době je to ze zákona promlščené.

Co na tom, že porušil 3 zákony(řídil opilý, srazil ženu, neposkytl prvnípomoc, od nehody utekl).

Justice dle představb hradu.
20. 01. 2013 | 09:06

Petr Havelka napsal(a):

Pepa Řepa

no, vypadá to na Koudelku.

Rychetský si myslí, že to byli diletanti kolem Klause.

Hasenkopf napsal složitější verzi a ta by ještě šla.

Pak se do toho zřejmě vložil Koudelka, Jakl a ti to namydlili.

Jakl vehementně tvrdí že především on měl na Hradě na starosti milosti. některé v minulosti byly sporné, že?

netvrdím, že u milostí není důležitý ten "neprávnický" pohled, ale člověk, který má na "starostimilosti" by měl mít právní minimum nebo právníky poblíž, pokud možno dobré právníky nejen odborně.

Koudelka je osoba, která "vypije mrtvýmu z ucha", na tom se shodneme?

Všechno je to zřejmě jako vždy o lidech. Pokud je vyžadováno především "odečítání z úst nejvyššího", potom to tak dopadá.
20. 01. 2013 | 09:15

Petr Havelka napsal(a):

Pane bojím se podepsat,

Janouškovi "zvedli" trestní sazbu na pokus o vraždu a přešlo to na vyššího státního zástupce.
20. 01. 2013 | 09:19

Tomáš Sobek napsal(a):

Dobrý den. Opravdu je důležité, který právník tu amnestii napsal? Podstatné je přece to, kdo ji podepsal a dal ji tak platnost, totiž dvojice Václav Klaus a Petr Nečas.
20. 01. 2013 | 09:26

bojím se podepsat napsal(a):

Petr Havelka

protahují to, aby to v březnu mohli zahrát do autu, vsaďte se

jako v jiných kauzách se to protahovalo neustálým odvoláváním a překvalifikováváním.

Navíc hradní partička avizuje ještě několik individuálních milostí, Jakl dokonce v TV naznačoval i Kájinka, Janoušek může být v klidu, a určitě svedou, jako Emissary, že autem se dá zabíjet na socialisty. Že se dá autem zabít, za to přeci nemůžou lidi, ale socialisti. To je fakt kouzelné.
20. 01. 2013 | 09:27

Pepa Řepa napsal(a):

Tak tak Ládíku, je dobré občas zalistovat v Písmu.
Všechno už tady -někdy, někdy- bylo. Tak jsme to zvážili, Belšasare, byl jsi shledán lehkým. Ale zavařils sis-teď- sám.
Nicméně by bylo chybou zapomenout, že i Belšasar- někdy, někde- mohl mít v jiných věcech pravdu.
Už se olizují, lidskoprávní Médové a multi-kulti bradatci. Za nimi pokulhává socan.
Pořád je to o partách a cestě ke krmelci.
20. 01. 2013 | 09:30

Petr Havelka napsal(a):

Pane Sobku,

je to důležité. Občan má právo na informace a nevidím důvod, proč by to mělo být v režimu utajení.

A zřejmě to smrdí. Minimálně ztrátou reputace mezi právníky nebo amnestii "na míru".

Koudelka už snad ani reputaci ztratit nemůže, ale projevuje kouzelnou schopnost vlísávat se k osobám, které to mají rády a Koudelkovu "loajalitu" považují za loajalitu.

Pokud Zeman vyhraje volby sežeru chrousta jestli se k němu Koudelka nepřifaří.
20. 01. 2013 | 09:35

Petr Havelka napsal(a):

Pane bojím se podepsat,

protahování se samozřejmě nabízí, ale u tak "mediálně" známé kauzy jde spíše o to aby dokazování bylo 100%. Policajti se do toho zakousli, vemte si ty manévry při rekonstrukci.

Navíc, žádné "v březnu" tady neplatí. Nejsme u přestupků, ale jde tu o trestný čin.
20. 01. 2013 | 09:49

Scarabeus napsal(a):

Petr Havelka:

Pozor, aby jste nedopadl jako Kremlička. :-)
https://www.youtube.com/watch?v=u0aOrbNCOyk
20. 01. 2013 | 10:00

Scarabeus napsal(a):

oprava: abyste
20. 01. 2013 | 10:01

Jáchym napsal(a):

Petr Havelka: Ad žraní chroustů:
Nemyslím, že by až tak bylo důležité, KDO vyhraje, odborníci se rádi přidají ke KAŽDÉMU ,kdo vyhrál.
Připravte si raději chrousty dva a pocukrujte si je.
(Jiná věc je, jestli vítěz - ať už to bude kdokoli, nebude mít někoho vhodnějšího. V tom případě doporučuji sníst chrousty oba, hmyz obsahuje mnoho bílkovin a je to údajně potrava budoucnosti) :-)
20. 01. 2013 | 10:03

honzav napsal(a):

"Na otázku v úvodu - kdo psal amnestii - tedy odpovědět neumím, protože to sám nevím".

Pokud bych věřil všemu v blogu uvedeném, tak této větě nikdy. I pokud nejste autorem (byť jen části), tak věřit tomu, že jste se po této informaci nepídil a ani se jí nedozvěděl, opravu nemohu.

Ovšem není to tak důležité (pro mediální lynč jistě ano), kdo text psal, ale kdo dával zadání.
20. 01. 2013 | 10:23

Petr Havelka napsal(a):

Pane Jáchyme,

Koudelka je odborník? Myslíte si, že má osobnostní kvality pro "radění".

Koudelka je především neskutečně aktivní až "nevícoby".

Navíc. Tohle ja například čistokrevný podvod.

"Cizí časopis

Nejde ale o jediný škraloup v docentově životopisu. Nedávno upozornily Lidové noviny na to, že se prezentoval publikacemi v zahraničním právnickém časopisu.

Jenže vyšlo najevo, že periodikum je sice registrované v Británii, ale ve skutečnosti za ním stojí trojice brněnských právníků. Aféru řešilo dokonce i vedení brněnských práv. Akademici berou totiž za citace v cizích médiích víc peněz."

http://zpravy.ihned.cz/c1-55601700-koudelka-soudcem-us-nebude-je-to-deprimujici-komentuje-konec-sveho-favorita-klaus

Jsou i jiní prezidentští kandidáti u kterých by si Koudelka neškrtl a on to velmi dobře ví :)

Ad žraní chrousta.

Napsal jsem jakého chrousta? Mám to po "koudelkovsku" zdůvodnit :)
20. 01. 2013 | 10:25

zemedelec napsal(a):

Pane Havelka.
Smekám za tuhle informaci o cizím periodiku.
Když takoví odborníci se chtějí prezentovat v zahraničním tisku,tak je lépe si ho pořídit a pak se ohánet jak jsou výteční a žádaný.
Tam jsem nenašel zdroj kauze Janoušek,tak napíši toto.Vyšší státní zástupce má určitě nějaký čas na prostudování,jaký bude závěr nevíme,co když to vrátí zpět.
20. 01. 2013 | 10:44

mb napsal(a):

Koudelko vyléz ... mene tekel ufarsin ... psal´s amnestijú ... ???

... myslim že by votom měl napsat blog ...

( potřebujeme talenty různých druhů, padouch nebo hrdina všechno jedna rodina ...)
20. 01. 2013 | 10:51

ZK napsal(a):

Pan Klaus a pan Zeman jsou kámoši. Představa, že by prezidentem nebyl pan Zeman, musí rodinu Klausů šíleně děsit. Nemohu se ubránit dojmu, že jde fakt o hodně. O VELMI hodně. Takže - zničit knížete, ať to stojí, co to stojí....... Už jen ta představa, jak Klausovi cvakají zubama hrůzou, je nádherná!
20. 01. 2013 | 11:39

Za genocidu tupcu napsal(a):

Anba Jelikoz v realitach a stevbnictvi delam, prave proto nazyvam ty lidi tupci. Oni slozili zalohu zcela nebeznou, v te dobe prakticky ve vysi ceny domu. Samozrejme je to tak, ze developer VZDY stavi ze sveho (respektive pujceneho), vybira zalohu ktera nepresahuje 20% spise mene ceny nemovitosti. Zybtek profinancuje banka na zaklade % predprodaneho objemu bytovych jednotek.
Ja zazil situace, kdy koupechtivi obcane, ve snaze ziskat nemovitost po ktere zatouzili, nabizeli prodavajicimu, ze mu slozi CELOU castku na ucet predem. Neuveritelna blbost a prodavajici (!) nebyl schopen jim vymluvit, ze to tak nechce i v jejich zajmu.
20. 01. 2013 | 11:50

Za genocidu tupcu napsal(a):

Anba Jeste dodatek. Vy budete patrit k tomu stadu, ktere se vzdycky zajima teprve az jim to doporuci v Blesku. Smetka, ktery realne z H-systemu vevedl penize, uz 8 let sedi v kriminale. A ti sami, kteri ted tvdi, ze Klaus podvedenym znemoznil ziskani nahrady, nedokazali jeho majetek (ktery mel realne hodnotu stovek milionu korun) ani zajistit ani z nej zajistit nahradu poskozenym. Minuly rok na podzim dokonce SZ v Olomouci cast jeho majeteku odblokovalo (a nebylo schopno vysvetlit proc). Z manazeru, kterych se tykalo zastavene rizeni, by nedostali ani korunu. A Marvanova to vi moc dobre.
20. 01. 2013 | 12:08

modrý edvard napsal(a):

"Tomáš Sobek napsal(a): Dobrý den. Opravdu je důležité, který právník tu amnestii napsal? Podstatné je přece to, kdo ji podepsal a dal ji tak platnost, totiž dvojice Václav Klaus a Petr Nečas."
Je to důležité. Když budeme vědět, kdo o amnestii věděl předem, možná zjistíme, kdo dal avízo velkým /no dobře, středním/ rybám.
Všeobecně: chrousti došli. Chystejte potemníky.
20. 01. 2013 | 12:27

modrý edvard napsal(a):

Za genocidu tupcu : Ne, ta záloha byla 1 milion. Za to byste nepostavil barák ani tehdy. Těch 20% z ceny, to je teprve důsledek H-systému /a podobných/.
Pozn. Myslím si, že H-systém nebyl na začátku podvod, že to opravdu mohlo vyjít. Smetka a kol. ho začali tunelovat až v průběhu, když to letadlo začalo padat.
20. 01. 2013 | 12:34

Petr Havelka napsal(a):

Pane Za genocidu tupcu,

je tupé si myslet, že v republice jsou desetitisíce hloupých lidí, kteřým chybí finanční gramotnost.

Chyba je systémového charakteru. Navíc musíte vzít v úvahu, že kauza H-system ( h-system jak symtomatické) se rozjížděla někdy v letech 1993 - a více. V oné době se společnost teprve učila, kdo už všechno "uměl" byli šizuňci a zloději).

V dnešní době je finanční hloupost převážně individualní. Ovšem "systém" vašeho uvažování má úzkou souvislost s osobami sociopatickými.
20. 01. 2013 | 12:34

Emissary napsal(a):

bojím se podepsat

Tomu se nedivím, že se bojíte podepsat. Nikde jsem neříkal, že Janoušek je nevinný. Jen jsem uvedl, že náš trestní zákoník umožňuje posuzovat neúmyslné činy jako trestné a úmyslné činy -. § 272 až § 274 zák. č.40/2009 Sb. Co se stalo Janouškovi se může stát komukoliv a nemusí ani řídit pod vlivem alkoholu.
20. 01. 2013 | 12:47

už se hasenkopf přiznal? napsal(a):

komisaři politický
Pokud se vám často stává, že neúmyslně pustíte spojku (nebo sešlápnete plyn), když vám někdo stojí před kapotou, měl byste chodit ve svěrací kazajce a mít zakované čelisti, jako Hannibal Lecter.
Představujete totiž smrtelné obecné ohrožení.

Teď v Praze sebrali řidiče kamiónu, který v Čimelicích přejel důchodce na přechodu. Neviděl ho, dědek přecházel těsně před nárazníkem, když kolona stála. A hádejte co. Šofér je ve vazbě. Má vědět, co to řídí.

Janouškův čin byl úmyslný z povahy věci. Je něco jiného zachytit chodce, když jedete 150 na červenou a něco jiného těch 500 koní pustit z řetězu, když stojíte. V tom prvním případě je tu možnost, že jste si to blbě spočítal, v druhém ne.

Soudci dělávali psí kusy, jako že když někomu vrazíte bajonet do hrudního koše, neznamená to, že ho chcete zabít. Jen vás zajímá, jestli z něj bude stříkat krev. Pokud dotyčný přežil, bylo to pouhé ublížení na zdraví.
20. 01. 2013 | 13:06

Za genocidu tupcu napsal(a):

modrý edvard 1 milion byla tehdy valka cast domu (bavime se o roce cca 93).
Ten princip byl tehdy stejny jako dnes. Zaloha slouzi jako "rezervacni poplatek". Ono to ale bylo trochu jinak, ze? Ono to bylo postaveno spis tak, ze to byl vklad do podnikatelskeho projektu, pricemz vynosem melo byt bydleni levnejsi, nez byl tehdejsi standard. Jenze nekteri lide ziji porad v iluzi, ze mohou neco dostat vyrazne levneji bez rizika. Jejich ztrata je ve skutecnsoti realizaci podnikatalskeho rizika. Sli do byznysu s podvodnikem.
20. 01. 2013 | 13:14

už se hasenkopf přiznal? napsal(a):

genocido
Ta situace se ale od Smetkových časů diametrálně změnila. V dobách bankovního socialismu banksteři zásadně na netunelářské projekty nepůjčovali. Byl byste platil 17% procent úrok. Developeři nebyli developeři (to jsou podnikatelé, kteří investují svoje+půjčené peníze do výstavby s nějak kalkulovaným ziskem a bez přesvědčivého byznisplánu jim nikdo nepůjčí) ale prostě stavebníci, kteří si nechali složit větší část ceny (na materiál a na práci) předem. H-systém do toho jen vnesl princip letadla. Jestli to u Smetky byla od začátku pyramida nebo mu ty rozměry přerostly přes hlavu ví on. Ale jen hlupák podniká něco, čemu nevidí konec.

Klienti byli vesměs normální lidé s naspořenými penězi. Pár jsem jich znal. Vydělat ty peníze je stálo převážnou část života, domů chodili jen padnout do postele. Neměli čas na studování zákonů ani peníze na živení advokátů. Redaktorská sběř, co to lepí po pětistovce za honorář (tehdy v lepším případě) a tak podobně. To jsou přesně ti, koho má zákon chránit. A díky Klausovi, Kalvodovi a jiným géniům transformace nechránil. Pokud si někdo myslí, že dneska ho něco chrání, ať jde bez advokáta k soudu. Uvidí ty kotrmelce, co ještě dokáže dělat.

Nikdy bych peníze na prkno za něco, co ještě nestojí nepoložil. A nikdy bez kupní smlouvy a notářských razítek. Ale tohle byly jiné doby, lidé se učili. Draho. Větší podnikatelé tehdy chodili na jednání s devítkou pod sakem.
Všechno Česká cesta.
To teď pan prezident uzavřel.
Jakápak kapitola asi nastává?
20. 01. 2013 | 13:30

gaia napsal(a):

Za genocidu tupcu

jen to řekněte, že jste Hájek a obhajujete neobhajitelné, jako on u Jílkové.
20. 01. 2013 | 13:33

Emissary napsal(a):

už se hasenkopf přiznal?

Vy jste zas moc chytrý, že? Ne, nic takového se mi nestává. Stala se mi podobná věc. Jel jsem jednosměrnou komunikaci, po levé straně zaparkovaná auta, po pravé straně chodec na úzkém chodníku zády k autu, široko daleko žádný přechod pro chodce. Najednou si usmyslel překročit silnici asi pět metrů před autem. Ubrzdil jsem to, vzadu to viděli jeho kumpáni, kteří za ten brzdný výkon tleskali. Kdybych jej zajel a případ se dostal před soud, nevím jak by dopadl.

Samozřejmě, pokud bych za stejných okolností dotyčného zajel a způsobil tak těžké ublížení na zdraví, mohl bych jít za to sedět. A pokud bych nedejbože měl nějaký alkohol v krvi, náš trestní zákoník toto hodnotí jako úmyslný trestný čin se sazbou až pět let.

Janoušek obět svého činu odškodnil tak, že ta Vietnamka změnila výpověď. Projevil tedy nějakou lítost. Jenomže naši justici to nestačí, překvalifikovala čin na úmyslné zabití. (pokus o vraždu, jak uvádí Petr Havelka). Bodejť by ne. Socialista řve: Janoušek vinen, Rath nevinen. To celkem odpovídá jeho vidění světa.
20. 01. 2013 | 13:40

vico napsal(a):

Kdo tedy napsal tu zpropadenou amnestii? by mohla být docela dobrá detektivka a navíc s netradičně otevřeným koncem.

Hasenkopf ji nenapsal. Alibi mu poskytl Stejsky. Ministr Blažek, a ten by to měl z titulu své funkce vědět, zase dosvědčil, že Koudelka to také nebyl. V době činu se nenacházel na Hradě, ale v jednom kanclu na Vyšehradské 16. Ani Blažek - ministr spravedlnosti to nebyl. Otisky jeho pracek, které se podařilo Holmesovi sejmout, se totiž nalézaly na úplně jiné amnestii. Dosvědčuje mu to...Koudelka.

Pachatelem není ani Jakl, v jehož gesci amnestie a milosti byly. Jakl vypověděl, že on amnestii nepsal a Koudelka s Hasenkopfem to rovněž nebyli.

Strůjcem amnestie prý nebyl ani prezident Václav Klaus. On sice prvního ledna vyhlásil amnestii, ale o tom, kdo ji vytvořil, nemá potuchy. Nebyl to on ani Jakl z Hájkem. Kdo ví, kdo to byl.

Prsty v tom nemá ani Čistej. O obsahu amnestie neměl ve chvíli, kdy ji kontrasignoval, ani potuchy. Vůbec neví, kde vznikla a kdo ji napsal.

Je to ještě větší záhada, než záhada uzamčeného pokoje s mrtvolou /nebo amnestií/ uvnitř.

Tak takhle vypadá ta ČEZká suverenita, která by se nám mohla nedej bůh rozpustit.
20. 01. 2013 | 13:47

gaia napsal(a):

Emissary

pokud někdo usedne za volant s alkoholem v krvi, je to stejné, jako dát dítěti samopal s ostrými na hraní a pak se divit, že dítě někoho zastřelilo. a svádět to na socialisty.
Auto je potencionální zbraň hromadného řízení a řídit jej mohou jen lidé kompetemtní.
Což člověk s opicí není.
Pokud lezu za volant s alkoholem v krvi, pak jsem potencionální vrah a případný mrtvý je mrtvý díky mému úmyslu. Úmyslu sedat za volant v podnapilém stavu.
20. 01. 2013 | 13:51

gaia napsal(a):

opravzbraň hromadného ničení
20. 01. 2013 | 13:51

taky se bojím, to k paranoie patří napsal(a):

bojím se podepsat
Někde jsem četl, že to Bradáčová překvalifikovala na pokus o vraždu (právně bezchybně).
Válka gangů pokračuje, jen Stínadla se furt ne a ne bouřit.

Porád mě zajímá identita toho vazouna, který přijel v závěsu za Janouškem a pak s fabií pronásledovat a dostihl Porsche. Nadaný mladík.
Jestli v té fabce neměl taky dálkové ovládání plynu do toho Cayennu.
Dneska už je možné se takhle trefit dopravním letadlem do mrakodrapu. A nalitý zfetovaný miliardář ani nic nemusí poznat.
20. 01. 2013 | 13:52

hasenkopf ví, že musí zatloukat napsal(a):

komisaři
Je něco jiného jet a neubrzdit a něco jiného stát na místě a dát plnej, když přede mnou stojí člověk. Cayenne je menší lokomotiva.
Ale vám je to zbytečné opakovat, sedíte si na jednom uchu. Které to asi bude?
Kdybyste si dovolil projet kolem policajta, který vám kyne na pozdrav, zastřelí vám spolujezdkyni. Ani byste nemusel přidávat plyn.
20. 01. 2013 | 14:02

Emissary napsal(a):

gaia

No jasně a je to tady. Pokud se někdo napije či nenapije, vezme do rukou kuchyňský nůž, pozabíjí několik lidi kolem sebe, jedná se o úmyslný trestný čin a jde sedět. Kuchyňský nůž je v tomto případě zbraň.

Pokud se někdo náhodou napije, nic neudělá, nikomu neublíží, jeho čin je našim právním řádem hodnocený jako trestný čin a může jít sedět na pět let. Auto je v tomto případě zbraň bez ohledu na jakékoliv okolnosti. Soud vůbec nebude o tom diskutovat.

Někdo měl na autě dokonce napsané: když se napiju, řídím lépe. :) Jenomže neuvedl čeho. :)

A aby bylo jasno. Alkohol za volant nepatří. Já jen tady kritizuji rigiditu právního řádu.
20. 01. 2013 | 14:09

Emissary napsal(a):

hasenkopf ví, že musí zatloukat

„Je něco jiného jet a neubrzdit a něco jiného stát na místě a dát plnej, když přede mnou stojí člověk. Cayenne je menší lokomotiva.“
„Ale vám je to zbytečné opakovat, sedíte si na jednom uchu. Které to asi bude?“
Jestli si někdo sedí na jednom uchu, já to určitě nejsem. A nemusíte nic opakovat. Jen idiot (i opilý) by přidával plyn a dělal si zbytečné problémy. Pokud nechtěl úmyslně vraždit.

Cayenne může být menší lokomotiva, ale každé auto je navržené tak, aby mělo ekvivalentní brzdní výkon vzhledem k jeho hmotnosti.
20. 01. 2013 | 14:15

gaia napsal(a):

Emissary

bohužel v případě pobodání nožem je opilost polehčující okolností.Bohužel, takové máme zákony. Ale kdyby ta opilost byla polehčující i u auta, pak by jezdili nadraní skoro všichni.
20. 01. 2013 | 14:19

Za genocidu tupcu napsal(a):

gaia Ja nejsem Hajek, zato vy jste paranoidni :-D
Ale uz jsem byl v techto diskuzich leckym. Kdyby to tak byla pravda!
20. 01. 2013 | 14:23

gaia napsal(a):

Emissary

píšete

Jen idiot (i opilý) by přidával plyn a dělal si zbytečné problémy. Pokud nechtěl úmyslně vraždit.
Ale opilec přeci neví co dělá. Tak působí alkohol, že lidi nevědí co dělají a dělají věci, které by střízliví nikdy neudělali.

Pokud někoho přejede opilec, zabije úmyslně. Neb sedl do auta s úmyslem porušit zákony a jak už jsem napsala výše

Pokud lezu za volant s alkoholem v krvi, pak jsem potencionální vrah a případný mrtvý je mrtvý díky mému úmyslu. Úmyslu sedat za volant v podnapilém stavu.

To mi říká má ženská logika.
20. 01. 2013 | 14:23

gaia napsal(a):

Za genocidu tupcu

že mluvíte stejně jako Hájek

ti okradení mají smůlu a je jejich věc, že dělali špatné investice, bylo to jejich soukromé rozhodnutí.
Ale ti neodsouzení jsou díky presumpci neviny doposud nevinní a bezúhonní a díky naší amnestii to tak i zůstane. Mohou si ty milióny pěkně užít a to je přeci v saouladu s naší filozofií neviditelné ruky trhu a nadvlády nás schopných a všehoschopných. Ať si ti poškození nakradou taky a zahojí se n někom jiném třeba na genocydě tupců

Ať žije divoký západ, hlavně že se zhaslo.
20. 01. 2013 | 14:26

Emissary napsal(a):

gaia

To Vám říká ženská logika, ne rigidita? Pak už se ničemu nedivím. Á propos, proč si myslíte, že logika má mít přívlastek? :)
20. 01. 2013 | 14:29

pamětník napsal(a):

Emissary:
" Co se stalo Janouškovi se může stát komukoliv " Mně nemůže.
20. 01. 2013 | 14:49

gaia napsal(a):

Emissary

a rigidita je dle vás dobře nebo špatně.

rigidita dle slovníku cizích slov je nepružnost, ztuhlost, nehybnost, tvrdost, nekompromisnost, nepřizpůsobivost

Dle mého by se zákony neměly ohýbat a logika by neměla mít přívlastky, bohužel právnická logika , kdy nad výsledky soudů laik mnohdy kroutí hlavou, je u nás už velmi častá a stačí plnit celé pořady od investigativních přes poučné po zábavné na všech programech, že je to až s podivem
Pak se nedivte, že procesy zde trvají až 8 let a déle.
S tím je třeba něco dělat a ne zhasínat.
20. 01. 2013 | 14:56

Pepa Řepa napsal(a):

Já mám jasno.
Ta paní po žloutence chtěla Janouškovi za dvacku utřít sklo, Cayanne je vysoký, ona malá, za ním troubil vazoun, tak co měl-chudák-dělat?
Pustil stěrače a byl malér.

Tak bych viděl obhajobu, Bém jel tak nějak náhodou okolo, jako Samková, když bil policajt Biomasu a vše odsvědčí.
20. 01. 2013 | 17:06

Scarabeus napsal(a):

Kdo to byl?

https://www.youtube.com/watch?v=_XJL3sOdspo
20. 01. 2013 | 17:24

vico napsal(a):

To by mohla být logopedická pomůcka : Policajt Biolek bil Biomasu po hyžďovém masu, až za tu Biomasu málem dostal basu.
20. 01. 2013 | 17:42

................ napsal(a):

co chceme po Plzeńských právnících..... to bude jejich dílo, ta kvalita
20. 01. 2013 | 18:19

Anba napsal(a):

za genocidu tupců -
já nejsem stádo, Blesk neberu, jak to chodilo v H systému samozřejmě vím léta z jiného tisku, ale až teď byli zbývající obvinění amnestováni. Je mi líto těch lidí, kteří byli poškozeni, je to tupé? Je mi špatně z lidí jako jste Vy a Hájek, je to tupé? Manažeři H systému, zřejmě jste na jejich úrovni podnikání, nevěděli nic o tom, jak se peníze převádějí jinam, jak se nekupuje materiál a nepokračuje ve stavbě, oni nebyli podílníci té lumpárny? Naštěstí mám svůj dům z dob bezpečných a nehrozí mi okradení od takových managerů jakým jste zřejmě i Vy. Když jsem v 90.tých letech byla součástí investorské skupiny zajišťující stavby státních úřadoven, měli jsme zřejmě šťastnou ruku při výběru projektantů a dodavatelů staveb, že jsme se nesetkali s takovým arogantním a zlodějským přístupem, který čiší z Vás.Jste zřejmě ta nová "nezkažená" generace, pro kterou je korupce denním chlebem.
20. 01. 2013 | 20:37

Karel Vlk napsal(a):

Tak co, omluví se Lidovky??? Hádejte...
21. 01. 2013 | 00:22

Za genocidu tupcu napsal(a):

Anba Mila zlata. Pokud byli oni manazeri vini, meli uz davno sedet. To je ten problem.
Soudni masinerie si dovoluje tvrdit, ze nejvetsim problemem pripadu souce Berky je pry Klaus. Nejvetsim problemem toho pripadu je, ze soudce nadany statni moci, prakticky neodvolatelny a nezastavitelny falsoval konkurzy mozna desitek firem a pripravil jejich majitele o zivobyti a majetky. Kde byli jeho nadrizeni? Kde byly zbyle instituce? Jak to, ze mohl fungovat tak dlouho? Postizeni se urcite proti konkurzum branili hned od zacatku! Ruka ruku myje, bracha brachu nepodrazi. Policie, soudy, statni zastupitelstvi maji takovou miru nezavislosti, ze politici maji jen velmi omezene moznosti do te struktury zasahnout (viz odvolavani Rampuly, Brozove atd.). Ty tlaky jsou mnohem vic od vnejsich vlivovych skupin, nez od samotnych politiku.
Je priznacne pro narod cesky, ze vzdy spolehlive mine pricinu problemu a nejde si zastupnou fuguru, kterou obradne obetuje. Proto je to tu porad tak zmrveny.
P.S. jestli jste v 90. letech byla napojena na investorskou skupinu, ktera stavela statni uradovny, zivila vas na 90% korupce. Tako to je. Akorat ze za vas rozdaval uplatky nejaky vas nadrizeny.
21. 01. 2013 | 02:16

Emissary napsal(a):

gaia,

asi to všechno, ještě bych tam přidal zkorumpovanost soudců a mnoho dalšího.
21. 01. 2013 | 18:05

Sch. napsal(a):

Jak to bylo doopravdy...

Hasenkopf napsal symfonii. Pak někdo škrtal, měnil a škrtal až z ní zbylo jen "pa pa pa pá". A jak to dopadlo už víme. Osudově.

Co se týče odpovědnosti vlády, ta se na to vykašlala a po následném zděšení se z toho snaží vymluvit. Jak jsem pozoroval Zemana z NSZ, tvářil se velmi podebraně. Řekl bych, že byl jak mraky. Nedivím se.

Co se týče ústavnosti a debat kolem, amnestie je výsostným individuálním právním aktem normativní povahy. Její obsah nepodléhá soudnímu přezkoumání ani Ústavním soudem. Ano, zakládá nerovnost, ale to každá amnestie. Jsem zvadavý jestli Ústavní soud se dá do hledání neexistujícího ducha vznášejícího se nad vodami. nebo dokonce ho i nalezne. Chápu, že Rychetský si nenechá ujít příležitost a třebaže stížnost odmítne, využije toho k obsáhlému elaborátu dštící hromy a blesky (já vím, že to funguje v opačném pořadí, ale to víte, právníci a fyzika..)
22. 01. 2013 | 17:17

Sylva Šauerová napsal(a):

A už je to venku, pane Hasenkopfe.

Vratislav Mynář : “Mohu potvrdit, že jsem se touto záležitostí u nás na Hradě zabýval. A mohu říct, že toto dítě nemá jen jednoho otce, pana prezidenta Klause, ale má těch otců několik. Praví otcové amnestie jsou pan Jakl, pan Hájek a pan Hasenkopf, což je právník u nás na Hradě. … Myslím, že když zůstaneme u těchto tří jmen, tak jsou to ti praví otcové. … Beru to tak, že prohlášení bylo od pana prezidenta Klause velmi gentlemanské a dělal to podle mě i v rámci ochrany té nesvaté trojice” (Právo, 27. 4. 2013).

Ani to tak dlouho netrvalo, co ?
:-)
27. 04. 2013 | 05:55

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy