Hon na ochranku

29. 09. 2012 | 16:29
Přečteno 28177 krát
Tak nám skoro zabili prezidenta aneb co by se stalo, kdyby ...

Scénář první:

Prezident si povídá s lidmi na náměstí v Chrastavě, náhle se objevuje muž v maskáčích, nevypadá už od pohledu jako magor, přijde až k prezidentovi a několikrát vystřelí, prezident padá k zemi a než stihne dorazit sanitka, umírá.

Co se děje dál:

Po prvních zmatcích se "viceprezidentování" ujímá duo Petr Nečas - Miroslava Němcová. Pravomoci, které vyžadují kontrasignaci, přecházejí na premiéra, pravomoc vyhlašovat volby do Sněmovny a do Senátu a všechny pravomoci, které nepotřebují kontrasignaci, přecházejí na předsedkyni Sněmovny, pravomoci jmenovat a povyšovat generály, jmenovat předsedu a místopředsedy Nejvyššího soudu, udílet milosti, vetovat zákony, podepisovat (na místě prezidenta republiky) zákony a jmenovat prezidenta a viceprezidenta Nejvyššího kontrolního úřadu nepřechází na nikoho. To vše nám říká čl. 66 Ústavy.

Asi patnáct specialistů na ústavní právo a několik set komentátorů se nedokáží shodnout, zda nový prezident má být zvolen přímo nebo nepřímo - novela Ústavy zavádějící přímou volbu prezidenta totiž sice už platí, ale účinná je až od pondělka 1. října. (Správná odpověď: záviselo by to na tom, zda by předsedkyně Sněmovny stihla a současně chtěla svolat společnou schůzi komor k volbě prezidenta republiky ještě před 1. říjnem. Nicméně po 1. říjnu by předseda Senátu povinně vyhlásil přímou volbu a "přebil" by tím /lex posterior/ rozhodnutí předsedkyně Sněmovny.) V každém případě je většina kandidátů zmatena, protože s tímhle jaksi nepočítali ... z toho, kdo a jak by zaimprovizoval by se ukázalo, kdo je opravdu schopný a kdo by jako prezident byl jen pro okrasu ("... nezlobte se, ale já byl připraven převzít úřad až v březnu, a teď je teprve konec září, s tím můj volební tým nepočítal ...")

Ti, co rádi omezují svobodu obecně a svobodu slova zvláště by si přišli na své, utahování šroubů by mělo zelenou, první rentgen stojí preventivně už u Prašného mostu, další už na ostro v Matyášově bráně a při vstupu do prezidentské kanceláře se vyšetřuje konečník a další tělní dutiny. Není to samozřejmě k ničemu, komunistická mentalita se zakázat nedá a případný atentátník prostě příště použije jinou metodu a kontrolám se vyhne. Ale ti, co rádi buzerují, mají eldorádo ... zakázaná je i verzatilka, protože se s ní dají flusat antiperle.

Možná bychom se posléze dočkali sv. Václava II., den atentátu by se stal svého druhu symbolem.

Václav Klaus, který by to zastavil a řekl, že je to všechno nesmysl, tu už není.

Scénář druhý:

Prezident si povídá s lidmi na náměstí v Chrastavě, náhle se objevuje muž v maskáčích, nevypadá už od pohledu jako magor, přijde až k prezidentovi a než stihne vystřelit, padá k zemi. Ne prezident, ale střelec. Než stihne dorazit sanitka, umírá. Následně se ukazuje, že střelec střílel plastové kuličky a objektivně vzato nemohl prezidentovi vážně ublížit.

Co se děje dál:

Národ šílí, zabili úplně zbytečně člověka, nespokojeného s poměry, jen chtěl vyjádřit svůj protest a aby si ho všimli, zvolil trochu nestandardní formu, to je teď in ... a oni ho, chudáčka, zabili. Sláva Romana Smetany bledne, zrodil se nový Palach.

Média šílí ještě mnohem víc: Ten Klaus, za všechno může Klaus, nejdřív nás všechny okradl, a teď už má na rukou i krev ...

Ochranka je omezena, ne-li rozpuštěna, měla přece zachovat chladné hlavy a nejednat ukvapeně.

Scénář třetí:

Prezident si povídá s lidmi na náměstí v Chrastavě, náhle se objevuje muž v maskáčích, nevypadá už od pohledu jako magor, přijde až k prezidentovi a sedmkrát vystřelí plastové kuličky, následně odchází, poskytuje rozhovor přítomným novinářům, načež je konečně zatčen. Prezident i střelec zůstávají naživu.

Co se děje dál:

Několik set komentátorů a několik politiků hází špínu na ochranku - první dva až tři udávají tón a zbytek to od nich tupě opisuje, už vědí, co mají psát. Najednou jsou všichni specialisty na ochranu prezidentů. Stejně, jako byli předtím specialisty na prezidentské pravomoci, na církevní majetek, na jmenování a odvolávání státních zástupců, na prohibici, na policejní prezidenty a na poslanecké imunity ... Jistá prezidentská kandidátka, která vidí šanci se zviditelnit, už žádá hlavy ...

Možná se dočkáme i podrobného, co to říkám, ještě mnohem podrobnějšího manuálu, co má v jaké situaci ochranka dělat ... výsledkem bude, že ať je ochranka jaká je, ve výsledku bude vždy svázána předpisy tak, že na vlastní odpovědnost si ani neuprdne, příští atentátníci jásají ...

A teď vážněji:

1) Odlišujme, prosím, dvě věci a nepleťme je dohromady: jednak jednání Pavla Vondrouše, jednak jednání ochranky.

2) Pavel Vondrouš je pomatenec. Možná trochu exhibicionista, ale zabít nechtěl. Nakonec se ukáže, že v trestním zákoníku není zločin, za který bychom ho mohli soudit, když ho budou soudit pro ublížení na zdraví či pro výtržnictví, může mluvit o smůle. Myslím, že to moc dobře ví a že by do toho jinak nešel. Nakonec vyfasuje trest jen za přestupek - sázím pět k jedné.

3) Za to, co se stalo, za onu "špatnou náladu ve společnosti", mohou všichni ti, kteří neustále opakují, jak jsou současnými poměry zhnuseni, jak je všechno špatně, všechny tyhle profesionální mediálně-politické, hysterické plačky, které z prezidenta republiky udělaly pro část veřejnosti div ne ďábla. I oni nesou morální odpovědnost za to, že jeden mladý člověk nepochopil, že pro ně je to jen taková hra a současně obživa, vzal je vážně a rozhodl se k činu. Možná by si dotyční pánové a dámy novináři a komentátoři měli konečně uvědomit, že jako celek mají daleko větší reálnou moc, než celé osazenstvo Malé Strany i se Strakovou akademií dohromady, a začít se chovat trochu odpovědněji.

4) Existuje jedna zcela klíčová otázka: Věděla ochranná služba bezprostředně po výstřelech, že střelec je neškodný? Pokud ne, pak se asi opravdu zachovala amatérsky. Pokud ano, pak naopak zaslouží metál za to, že na rozdíl od všech ostatních se nenechala strhnout k ukvapeným reakcím a všichni přežili.

5) V každém případě to nelze rozetnout, dokud nebude vše vyšetřeno, včetně záznamů komunikace mezi jednotlivými členy ochranky, dokud nebudeme bezpečně znát odpověď na otázku ad 4). Ona jedna věc je to, co vidí na záznamu laik, notabene laik natěšený na to honem rychle něco napsat do novin, úplně jiná věc je to, co laik (ba ani odborník) na žádném záznamu naopak vidět nemá. Nepleťme si, prosím, ochrannou službu a Chucka Norrise, ano? Kdo to dělá anebo kdo už teď vynáší soudy, jen dokazuje, že on sám by u ochranné služby pracovat neměl.

*

Zrovna na toto téma jsem se dnes psát nechystal. I mně samotnému hradní ochranka občas pije krev - oni vědí proč ... ale když vidím tu začínající štvanici, tak právě teď cítím potřebu se jich zastat.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

vasja napsal(a):

.....všechny tyhle profesionální mediálně-politické, hysterické plačky, které z prezidenta republiky udělaly pro část veřejnosti div ne ďábla. I oni nesou morální odpovědnost za to, že jeden mladý člověk nepochopil, že pro ně je to jen taková hra a současně obživa, vzal je vážně a rozhodl se k činu........
-------------
Jo. A jak jsou zhnusný. I z očí jim kouká křivárna.
29. 09. 2012 | 16:41

Analytik napsal(a):

Autor asi slyšel o atentátu až ze čtvrté ruky, takže neví o čem píše.
Celý svět už ví, že všichni věděli o všem už několik dní předem!
29. 09. 2012 | 16:43

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

autor,
to jsou falešná slůvka. když jste psal tenhle blog, tak už jste věděl jak to dopadlo, takže si mužete hrát na moudrého.. ale pointa toho všeho je jiná. někdo vytáhnul na prezidenta zbran, která byla nerozeznatelná od pravé a namířil tu zbran na presidenta. v tom okamžiku měl být zastřelen, popřípadě sražen k zemi atd. tečka. místo toho sedmkrát zmašknul spoušt a šel si povídat s novinářema. je uplně irelevantní co by se kdyby. ten člověk měl být sejmut.
29. 09. 2012 | 16:49

vico napsal(a):

Vypálil deset plastových kuliček, jak u Sarajeva. Už se nikdo ani nesměje.

Ochranka, co nechrání. Nikdo se už ani nediví. Demiurg z Hradu měl ovšem už zase pravdu.

Pravil : "Byl to atentát!"

Byl.
29. 09. 2012 | 16:52

vico napsal(a):

oprava : sedm kuliček jako v Sarajevu
29. 09. 2012 | 16:54

PB napsal(a):

Mohu mít ještě jednu variantu?

Mohl opravdu ZOUFALÝ ČLOVĚK napadnout POMATENCE (kterého zde trpíme a jiní uctívají již zbytečně dlouho)?

Švejk by řekl: "A nebude chyba a vina spíše na straně "napadeného"?"
Normální lidi se takovýmto způsobem nenapadají. Napadají se lidé, kteří mohou být něčím (možná hluboce závažným) vinni.

Pochopíte to tu už konečně někdo a sundáte z Klause konečně ten hábit neomylnosti a svatozář?

Co vidíte? Obyčejného člověka, který chodí na WC stejně jako my!
Jen se kolem toho dělá větší humbuk.

Byli jsme i před Klausem - budeme i po něm.

Do r.1989 jsem jeho ""GENIALITU"" nikterak nezaznamenala a ani v zahraničí nikdo neomdléval!!
29. 09. 2012 | 16:57

český maloměšťák napsal(a):

Stalo se však pouze to, co se stalo.
Ostatně je překvapivé , že se normativní právník pouští do fikcí a na jejich základě pak spřádá ještě větší hovadiny - než před tím ve smyslu těchto fikcí vymyslela jeho hlava.

Takto pak působí jeho onálepkování "atentátníka" - kterého čin je možno chápat i tak, že na opravdové prezidenty se páchají opravdové atentáty a na prezidenty loutky atentáty spíše komického charakteru - tedy že ho nazve MAGOREM...pak takový cejch - ve vztahu k obsahu jeho blogu coby popisu fantasmagorií - působí spíše sebeironicky.

Hamplová jej aspoň pojmenovala zoufalcem /což není tak programově pejorativní označení jako označení magor/ - i sousedé o něm tvrdí, že je to enormně pracovitý člověk, který už prostě neunesl ten fakt, že v Kraďákově vládne sbor kreatur , o kterém už někteří lidé dokonce veřejně prohlašují, že je to nejhorší sbor kreatur od 50. let minulého století - což je tedy přeci jen přehnané tvrzení.
Prostě člověk labilní - který vyjádřil svou bezmoc dost divným způsobem.
Ale naštěstí se nic nestalo - kromě toho, že Kubice prý začně třídit lidi jako a) cenné pro stát a b) bezcenné pro stát.

Ostatně střelba růžovými ping pongovými míčky - z nějakého skladu knih - by asi ve světovém tisku vyvolala větší ohlas.

Hasenkopf
Máte velmi bujnou fantazii.
To je nějaká nová metoda při nalézání spravedlnosti ? Že se počítá i s tím kdyby, kdyby, kdyby - byly v .... ryby ?

Co tak spíše rozebrat možné motivace našeho Lee Harveye ? Co když prostě už měl dost těch keců o úsporách a utahování opasků - z hub prolhaných a zlodějských kreatur ?
Kdy už i v důsledku jejich selhání a politiky tkzv. úspor - umřelo několik desítek lidí.
Skutečně mrtvých lidí, pane Hasenkopf.
Ne vymyšlených ve Vaší hlavě.
Realných mrtvých , nevinných lidí.

Ale to asi hlava nepobere, co ? Že prostě president není jen modlou vhodnou k uctívání - že také perzonifikuje svým způsobem stát. Jeho stav a kvalitu - nejen jeho podstatu.
29. 09. 2012 | 16:58

oranžáda obecná napsal(a):

nejkrásnější je ten termín...věděla ochranka bezprostředně po výstřelech ????? Bohužel, bezprostředně po výstřelech už je pozdě,že, to už věděli všichni, včetně školních dětí a ochranky, jak to je... Jde o to, zda to ochranka věděla v době výstřelů, a v této do bě je vidět, že věděla velké prd...zato člen ochranky krásně přežvykoval a v ušním boltci měl důležité naslouchátko, bohužel, naprosto nereagoval na nic, jedině, kdyby ho pozvali ne svačinu zdarma, snad by to u něho nějakou reakci vybudilo... je to tak, jako v celém státě, lidi berou peníze, a přitom umí prd....
29. 09. 2012 | 17:04

Jirka Smrž napsal(a):

No teorie nebo sci-fi scénáře jsou pěkné. Mohlo by to být i třebas tahkle : President si povídá s lidmi na náměstí v Chrastavě. Náhle se k presidentovi přiblíží muž v maskáčích, rychle vytahuje zbraň a střílí na presidenta.Ten padá k zemi s několika smrtelnými zraněními. Ochranka vytahuje zbraně a snaží se útočníka střelit. V davu lidí však padají i další občané, muži, ženy, děti. To vyprovokuje dav k lynčování ochranky a padají další mrtví nebo zranění. V nastálém zmatku je odzbrojena přítomná police a rozvášnění jedinci střílí i po přeživším zbytku ochranky. Stružky krve stékají k novému mostu a odtud do potoka........................ Hnusný scénář, ještě že nepíšu horory. Tady je na místě pouze konstatování, že Vondrouš použil plastové kuličky a ne pořádnou zbraň . Doufám jen, že se nebudou " předhánět " v útocích další hlupáci a těmi zbraněmi nebudou opravdové ostré. Klaus mu měl dát na místě pár facek a bylo by to vyřešené. Pak společně mohli zalést do hospody, věci si vyříkat u piva. Škoda, že president neposlouchá i stížnosti přímo od lidí.
29. 09. 2012 | 17:06

Admirál napsal(a):

Dobrý rozbor, pane Hasenkopfe, včetně toho závěru. Nechat toho pána po "činu" udělat interviu s novináři a pak ho teprve sebrat...

A že máte pravdu i s důsledky v prípadě č. 2. Důkazem toho je blog pana Payna, ten se snaží oslím můstkem o totež i v případě č. 3.

Jjnak si myslím, že kdyby měl VK možnost volby, tak by přece jen přes všechny případné problémy volil případ 2 a 3.
29. 09. 2012 | 17:07

Analytik napsal(a):

Analytik 16:43

Omluva autorovi.
Jako poradce prezidenta republiky musel o atentátu vědět dříve, než ze čtvrté ruky.
Možná to dokonce věděl jako úplně první ;-)
29. 09. 2012 | 17:14

Eleshar napsal(a):

"Prezident si povídá s lidmi na náměstí v Chrastavě, náhle se objevuje muž v maskáčích, nevypadá už od pohledu jako úplný magor, přijde až k prezidentovi a několikrát vystřelí, prezident padá k zemi a než stihne dorazit sanitka, umírá.

Co se děje dál:"

Občané spontánně vycházejí do ulic a mávají českými vlajkami. Společnost cítí nebývalou pospolitost dalece přesahující krátkodobé jančení při vítězném mistrovství světa v hokeji. Náměstí se plní lidmi, kteří zpívají na podporu národa českou hymnu a zájemně si utírají slzy dojetí a štěstí. V sídle ODS bouchá šampaňské, protože vláda je zachráněna. Tluchoř, Šťastný a další prchají ze země, zatímco premiér Nečas v euforii vyhlašuje v přímém přenosu týdenní prázdniny. Bujaré veselí panuje i Lidovém domě, protože bez Klausovy podpory nemá Zeman ve volbách šanci a zvítězí skutečný kandidát ČSSD, agent Jan Fischer (ve svazcích StB veden pod krycím jménem Leklá ryba). Ladislav Jakl a kancléř Hájek páchají sebevraždu v homosexuálním objetí, zatímco deník Blesk přichází s fotkami vdovy, který truchlí ve smutečních černých podvazcích ve společnosti 4 mladých, do půli těla svlečených svalnatých jinochů na hřbitově v místě budoucího hrobu zesnulého presidenta.
29. 09. 2012 | 17:19

Eleshar napsal(a):

" Ale ti, co rádi buzerují, mají eldorádo ... zakázaná je i verzatilka, protože se s ní dají flusat antiperle."
Já jsem myslel, že ta by byla zakázaná proto, že připomíná propisovačku a to by bylo znevažování památky zesnulého profesorissimusa a vlastně schvalování atentátu...:)))

"Za to, co se stalo, za onu "špatnou náladu ve společnosti", mohou všichni ti, kteří neustále opakují, jak jsou současnými poměry zhnuseni, jak je všechno špatně, všechny tyhle profesionální mediálně-politické, hysterické plačky, které z prezidenta republiky udělaly pro část veřejnosti div ne ďábla."
Ó, no tak to už je tedy názor hodný Klausova poradce. Za blbou náladu mohou občané. Místo aby nás nechali spořádaně vládnout a vést zemi ke světlým zítřkům socia-... kapit-... ke světlým zítřkům, tak remcají nad blbostmi. Tu že jsou vysoké daně, tu že se krade, tu že president udělal ostudu, místo aby drželi hubu, krok a platili vysoké daně, aby bylo co rozkrást a aby si Václav ještě užil pár zahraničních cest, ze kterých si přiveze nějaký prima suvenýr.
Pokud se chtějí vyjadřovat k vedení země, nechť si založí politickou stranu a nechají se zvolit... jinak ať nešíří blbou náladu sabotérskými a defétistickými kecy, že?

"Existuje jedna zcela klíčová otázka: Věděla ochranná služba bezprostředně po výstřelech, že střelec je neškodný?"

Myslím, že zajímavější otázka je, jestli ochranná služba bezprostředně po výstřelech věděla, že někdo střílel z bezprostřední blízkosti kuličkami na presidenta...:) Nemusím být bezpečnostní analytik, abych vám mohl prozradit ještě jedno sladké tajemství - vědět PO výstřelech je už krapet pozdě:)
29. 09. 2012 | 17:32

Kanalnik napsal(a):

nepochopil jsem zminku o komunisticke mentalite a pak se jeste pozastavuji nad autorovym posteskem nad roli medii (vinna nejsou primarne media, ale ciny a vystupovani vlady a prezidenta za poslednich x let, ktere nutne rozdmychavaji pnuti ve spolecnosti)
29. 09. 2012 | 17:39

D. napsal(a):

:D
Za střelbu na Klause může i Viewegh, myslí si Semín.
http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Za-strelbu-na-Klause-muze-i-Viewegh-mysli-si-Semin-248092
29. 09. 2012 | 17:42

minatomirai napsal(a):

Spisovatel Viewegh edituje nové vydání knihy o Klausovi:

President se jako obvykle probudil v 8:00, protáhl se slastně, zasykl však bolestí, když se mu pohled svezl na ruku v obvazech. "Svině jedny, ani život za mne nejsou ochotny položit."
"Vašulínku", ozvalo se vedle zamroukáně, "já bych ho za tebe vždy položil. To přece víš, lásko moje jediná presidentská."

Presidentovi se po tváři rozlil úsměv a začal pod hedvábnými přikrývkami hledat zdroj tohoto mužného hlasu. Uchopil do rukou hrst zamaštěných vlasů, zanořil do nich tvář a štastně vzlykl: Lá´do, co bych si bez tebe a atentátu počal. Myslíš, že Haas a Hasenkopf už napsali svoje blogy? A co Hájek, je v poslední době myslí nepřítomen, kde jenom sakra mám to jeho sako? Ah, tady je, hmmmmmmmmm, ta vůně. Hoši moji milovaní. Čti mi aktuálně cz, Láďo, čti."

Láďa nastartoval laptop, otevřel aktuálně cz. a zatímco četl Haasův a Hasenkopfův blog, presidentovy prsty se začaly jemně probírat ochlupením Láďovy hrudi a sjížděly níže a nížeji, až do Lá´dova vyholeného klína.

"Nenasytníku jeden, ani atentát tě nezastaví," vydechl Láďa, zatímco laptop padá na presidentské papuče a Láďovy vietnamky na koberci.
29. 09. 2012 | 17:45

topae napsal(a):

Vondrouš se Smetanou mají daleko do Gabčíka s Kubišem.Spíše připomínají Omladinu z konce Rakouska-Uherska.Doba byla něčím podobná dnešní-jak ji odráží tehdejší kniha Výlet pana Broučka do 15.století.I tehdy znovuzrození mladí husité.V neschopné české politice a zamrzlého vlasteneckého života.Se sílící sociální demokracií a dvěma stranami,které nic nedokázaly.
Resp. Omladina šmrcnutá italskými karbonáři.Z těch poté co je žalářovali na Špilberku se stali ostří hoši. Sisy na ně doplatila.
29. 09. 2012 | 17:50

Rakato napsal(a):

Asi bude mít internet další hit.Video s naším presidentem a perem vidělo miliony lidí.Druhý díl se může jmenovat "Atentát na presidenta se špuntovkou".
29. 09. 2012 | 17:52

resl napsal(a):

Vy se zastanete vždy , když se jedná o Hrad. Jen jste ze skoromnosti nenabídl alternativu vlastní obrany našeho hrdinného prezidenta s následným zneškodněním atentátníka. To by vám mohlo helfnout u hradního zloděje. Nepokoušejte se psát další "kdyby", působí to falešně a amatérsky.
29. 09. 2012 | 18:05

PB napsal(a):

minatomirai, to se vám teda povedlo.
Myslím, že Viewegh může být po Vaší vycházející hvězdě odsouzen do ligy antikvariátů. (Nikdo ještě nepřišel na to, že to mohou být Báječná léta pod psa ve sté variantě.)
Pište, pro Boha, na co čekáte?
Dělník dnes dře a má zoufale málo. Vy se můžete na "genialitě" státníka napakovat (když on se mohl Kupónovou privatizací napakovat na nás), tak proč toho nevyužít?
Ještě jednou gratuluji k povedené knize.
Doufám, že už to Klaus, Livie, jeho tisícový aparát a pár pochlebníků pochopí a vytratí se nám ze života!!!
Sice nevím, kdo pro nás bude dalším zdrojem zábavy, sběračem chilských per a pouťovým terčem airsoftových kuliček a neuvěřitelně grimasiodním strejcem - TEN PŘEKVAPENĚ NAKVAŠENÝ A VYČÍTAVÝ POHLED na ochranku po sedmi výstřelech by měl být novým portrétem do státních institucí.

minatomirai, prosím, napište ještě něco!!!
29. 09. 2012 | 18:05

třebaKarel napsal(a):

Pane Hasenkopfe ,
Víte, je to pořád dokola . Člověk vidí na vlastní oči skutečnost
a pak přijdou chytráci s posudkama a zprávama , odbornejma posudkama , výsledek je jako v kocourkově . Nikdo za nic nezodpovídá . Posudky maji hezkou vlastnost , že se o věci přestane mluvit , což je jejich hlavní účel . Jinak nechápu co byste zrovna na tomhle pitomým kousku chtěl měsíc nebo víc zkoumat . Ale když má posudek stát sto litrů tak to trvat měsíc bude . No jestli ochranka selhala tak uvidíte příště jiný tváře , jestli ne tak zustanou . A ta spoluvina za frustraci a špatnou náladu ? Trochu hloupý z obětí dělat viníky . To už se fakt tonoucí stébel chytaji . A mimochodem , ty airsoftový zbraně vypadaji jako skutečný , že to pánská ochranka poznala je lež jako věž .
Dobrý den i bez Jarpora , tK
29. 09. 2012 | 18:05

Hloupý Honza napsal(a):

Scénář čtvrtý:

Lidé si povídají na náměstí v Chrastavě, náhle se objevuje muž v obleku s ochrankou, nevypadá už od pohledu jako magor, přijde až k lidem a ukradne jim všechny propisky, následně odchází, poskytuje rozhovor přítomným novinářům, načež je konečně zatčen. Později vyjde najevo, že se jedná o člověka, který nezákonně rozdělil republika a jehož přičiněním se rozkradlo několik stovek miliard. Prezident zůstává naživu.
29. 09. 2012 | 18:08

Anna napsal(a):

Eleshar

:-))) Díky
29. 09. 2012 | 18:08

PB napsal(a):

Hloupý Honzo, i Vy jste to vystihl trefně a PRAVDIVĚ.
Kolik ještě pouťových atrakcí - čmajznutí pera, (umožnění) vytunelování majetku v řádu stovek miliard, živý terč airsoftové pistolky ... - tento zcela obyčejný mluvka se vzděláním s VŠE absolvuje, než lidi pochopí, koho to tu trpěli za politika, předsedu vlády a nakonec prezidenta? A to si ještě honí kravatu, že bude v politice pokračovat. No, to po něm budou z nudy střílet školáci - doporučila bych airsoftovou kuši či luk a hbité střely.
Tady už jen zbývá pouťová atrakce opičky na gumě, možná pro změnu s Livií.
Prezident je veřejná osoba, musí toho tedy vydržet víc než ostatní.
Pokud na to nemá žaludek, neměl nás prosit ni v první ni v druhé volbě, abychom ho zvolili. Doteď nechápu, jak se tolik v TV ponižoval, urážel a pobrekával. Tři neděle v první volbě trvalo, než si prezidentský stolec vydupal, vybrečel a vyžval. Druhá volba byla zase jiný tyjátr-kupování hlasů, taxíky do Kutné Hory pro Zubovovovovovou.
Když neumí hlava státu svým občanům-z jejichž daní žije-nabídnout jiné věci, ať je tu aspoň švejkovské divadlo.
29. 09. 2012 | 18:26

Anna napsal(a):

Pavel Hasenkopf

Cituji z Vašeho zdejšího VC: PF UK absolvoval v roce 1994, diplomovou práci na téma Poměr mezinárodního a vnitrostátního práva a jeho vyjádření v moderních ústavách od nikoho neopsal.

A tím se chlubíte? A to jste právník a poradce prezidenta republiky? To nevíte, že nepodvádět je pro morálního člověka samozřejmé?
---
Co říkáte udělení prezidentských milostí:
Prezident také prominul několik trestů za majetkové a další trestné činy. Zdůvodnil je většinou humanitárními důvody. O rozhodnutí prezidenta informoval jeho mluvčí Radim Ochvat.

"U Romana Jandíka (prezident) rozhodl, aby se nepokračovalo v trestním stíhání pro přečin podvodu. Přihlédl k dosavadnímu řádnému a bezúhonnému životu jmenovaného, který způsobenou škodu v plné výši uhradil," uvedl Hrad v seznamu milostí.

Prezident prominul trest také Věře Kalejové odsouzené za úvěrový podvod. "Přihlédl k tomu, že jmenovaná pečuje o osm nezletilých dětí," uvedl Ochvat. Gabriele Trachtové prominul prezident zbytek trestu odnětí svobody uloženého za zpronevěru. Podle Ochvata přihlédl k tomu, že se činu dopustila ve věku blízkém věku mladistvých a škodu v plné výši uhradila.

Rozruch vzbudila také Klausova milost pro ředitelku soukromé Metropolitní univerzity Praha Annu Benešovou odsouzenou za podplácení a zpronevěru. Policie se zabývala údajnou korupcí při udělení prezidentské milosti bývalé policistce Radce Kadlecové odsouzené na dva roky vězení za úplatky.
http://www.lidovky.cz/klaus-udelil-13-dalsich-milosti-deo-/ln_domov.asp?c=A120518_155517_ln_domov_ape
Smetana "pouze" pokreslil volební plakáty ODS, škodu v plné výši uhradil. Přesto prezidentskou milost nedostal.

Vlastně proč se ptám? Vždyť jste podle svých slov dospěl k právnímu pozitivismu. Našla jsem si význam ve Wikipedii: Právní pozitivismus nebo také juspozitivismus je směr právního myšlení, který zdůrazňuje význam pozitivního práva na úkor práva přirozeného.
Zvláštní místo má juspozitivismus v právu totalitních režimů: přehnaný důraz na nutnost vyhovět psané normě a nezabývat se společenskými důsledky rozhodnutí vede k odlidštění a mechanizaci aplikace práva a umožňuje státu legalizovat útlak určitých společenských nebo etnických skupin, neboť represi skrývá pod rouškou přísného dodržování „práva“.

Podle mě se chlubíte zvláštními věcmi. Já osobně bych bral soudce Šalomouna.
29. 09. 2012 | 18:28

Maximus napsal(a):

Autor doslova dokazuje obecně známý fakt, že kdyby byli skoro všichni právníci v Česku naráz vyhubeni jedem na krysy, že by to této zemi velmi prospělo. Bohužel naše školství jich chrlí každý rok 12000! Fakt nekecám. Oni se množí jako lumíci a za chvilku už nebudou obyčejní lidé, co vytváří skutečné reálné hodnoty. Jo, dělat se nikomu nechce a u právníka jak jen otevře hubu vypláznete min,. 2000,-Kč/za každou započatou hodinu a stejně je to na dvě věci....
Pěkný den všem!
29. 09. 2012 | 18:29

Záškodník napsal(a):

Co je tohle zase za plk!
Ochranka evidentně neomluvitelně zaspala a vůbec ničeho si nevšimla-protože jinak dost pochybuju o tom, že by nechala udělat Klausovi sedm dírek do saka. Ať se mi autor nesnaží namluvit, že podobný útok by jakákoliv profesionální ochranka pokládala za bagatelní činnost.
Pokud tedy budeme např. do Klause zblízka dloubat špendlíkem nebo ho event.škrtit, tak je to v poho?!
Na záběrech bylo vidět, že toho "atentátníka" bafli kolem stojící občané, bylo vidět vousatého silného strejdu, pochybuju,že by to byl člen ochranky, jak kluka chytá za ruku.
Ochranka stále nekapíruje. Chlapec si udělá rozhovor pro Novu ,vykouří spokojeně retko a pak ho teprve "frajeři" z ochranky odvážejí.

Myslím,že Obama s chotí už k nám nejspíš nezavítá-pěkná vizitka toho našeho bordelu.
Docela jsme se nasmáli.

A pokud chce autor blogu tvrdit, že "blbou náladu" tady vytvářejí média,ale lid se má skvěle a hýří optimismem, tak by mohl dělat z fleku před dvaceti lety redaktůrka v Rudém právu.

I o tom údajném trestu mám pochybnosti.
Hádám,že jako přestupek se to kvalifikovat nebude.
Bude to útok na veřejného činitele a minimálně dvouletý flastr.
Nyní budou mít politici potřebu exemplárně kluka potrestat a všem utáhnou pořádně šrouby.
Nejspíš se zakážou demonstrace,jako takové, odborům taky pořádně přistřihnou křídla.

Perličkou je znovuzavedení prohibice, což jsem přesně očekávala.
To už snad nemá ani smysl komentovat. Včera všechno v ažůru, přestože někde ve skladech lítá 15 tis.litrů otráveného alkoholu.
Kocourkov hadr.
Docela se jim to možná bude hodit do krámu.
29. 09. 2012 | 18:29

za všechno může kalousek napsal(a):

Pane Hasenkopfe
úkolem ochranky je chránit život ústavního činitele, ne chytat pomatence. Pokud už zaspali kritický moment (a on muž v maskáčích mezi naoblíkanou místní honorací za určitou pozornost stojí) jejich dalším úkolem bylo kontrolovat, jestli v davu není někdo, kdo po odvedení pozornostosti skutečně něco provede. Myslím, že to je, čím se zabývali.

Podívejte se na druhý atentát na prezidenta Forda. Střelec z davu má vždycky jednu ránu zadarmo.
Sara Jane Mooreová se přiznala, že jí Ford dal ještě druhou šanci tím, že se zastavil, když mu první kulka prolétla kolem hlavy. Řekla, že si nikdy neodpustí, že druhý výstřel nikdy netrénovala, protože nečekala, že k němu dostane šanci.

Původně jsem myslel, že Antiperle už neexistují.
Ale mýlil jsem se. Svědčí o tom následovné sdělení z internetu:
"V Iráku nebyly žádné zbraně hromadného ničení. Antiperle žijí v ČR!"
29. 09. 2012 | 18:37

PB napsal(a):

Pavlíku (až teď jsem si všimnla, že jste PORADCEM toho živého terče), mohl byste tomu individuu hrající si na prezidenta, objasnit, PROČ tu jeho Svátost, Genialitu a Světovost si dovolil někdo napadnout?
Nepochybuji o tom, že - pokud Vás do své blízkosti pustí (pozor na antiperle po kapsách) - VY mu to budete umět podrobně rozebrat tak, že se sice bude urážet, soptit, nadávat a pobrekávat, ale nakonec by to měl pochopit.
Nechť jde do USA-jeho země zaslíbené!
Nebo do Číny, do které se čerstvě zamiloval.
(Prostě-prachy jsou prachy. Pro něj se může člověk i mravně a morálně křivit. Hlavně když je peněženka plná!!)
Dvě země, kde mají trest smrti a několik případů justičních omylů k tomu.
29. 09. 2012 | 18:42

ZM napsal(a):

Hasenkopf napsal-
4) Existuje jedna zcela klíčová otázka: Věděla ochranná služba bezprostředně po výstřelech, že střelec je neškodný? Pokud ne, pak se asi opravdu zachovala amatérsky. Pokud ano, pak naopak zaslouží metál za to, že na rozdíl od všech ostatních se nenechala strhnout k ukvapeným reakcím a všichni přežili.
---
Záleží na tom, jakou dobu myslíte tím- bezprostředně. Pokud tím myslíte dvě vteřiny, tak to asi těžko. To si pořádně nestačili uvědomit co se děje. Pokud byste tím např. myslel víc jak 4 nebo 5 vteřin, tak vzhledem k tomu, že prezident se neskácel k zemi, tak na toho zdánlivého útočníka naskákat. Prostě se jim nechtělo umřít místo prezidenta, to je nejpravděpodobnější vysvětlení.
To, že se prezident neskácel k zemi by totiž v daný moment mohlo znamenat, že dotyčnému selhala zbraň, tak vytáhne např. nůž nebo druhou zbraň. Těžko mohli za tak krátký čas mít 100%jistotu, co udělá nebo neudělá.
Jiná otázka je, kolik bodyguardů by obětovalo svůj život za život klienta. Takto se dá ptát u ústavních činitelů i jiných lidí. Obětoval by svůj život např.bodyguard Kalouska? Obětoval by svůj život např. bodyguard Sobotky (na mítinku)?
29. 09. 2012 | 18:44

bsim napsal(a):

Hmmm, opravdu zajímavé příspěvky... A jak se dokáží mnozí tak úžasně rozepsat...
Přitom by stačila kratičká věta : Mám z Klause komplex...
29. 09. 2012 | 18:50

ZM napsal(a):

PB 18:26 -
Co má s tím, že Klaus udělal v politice spoustu chyb, společnýho jeho studium na VŠE? Skoro to zní, jako by vystudování VŠE bylo nějakým cejchem :)Vaše iniciály mně připomínají někoho, kdo má taky VŠE. Samozřejmě to může být jen náhoda. Pokud to ale není náhoda, tak proč ta kritika VŠE?
29. 09. 2012 | 18:51

Záškodník napsal(a):

Podotýkám předem,že nejsem voličem levice.Ale teď už ani voličem pravice.

Ovšem nad něterými spekulacemi je dobré se zamyslet.

Všichni vědí, že komunistům stoupají mimořádně preference, v těch nejchudších krajích předběhli dle odhadů pravici i socany.
Nemůže být tedy reálné podezření,že šlo o provokaci(jež ovšem na voliče bolševiků bude fungovat zcela opačně), o níž možná nevěděl jenom Klaus?
Nikdo si tak dlouho kluka nepovšiml, nechali ho udělat v klidu rozhovor a ještě ,to pokládám za velmi zajímavé, stihl všem na kameru sdělit, že je komunistou??? Když odehrál svůj part, tak si ho teprve odvezli.
Teď by měl dostat slušný flastr, pokud to vyřídí jako přestupek, tak je to hotová věc.
Mně to tedy pěkně smrdí.
Před volbami ještě praskne pár pěkných skandálů a kydání hnoje nebude brát konce.
Žádnou z etablovaných stran nevolím!
29. 09. 2012 | 18:53

který střílí po všem, co se hne napsal(a):

Záškodníku
kdyby měli za naším prezidentem, který je něco jako předseda většího okresního města v Čínské lidové republice všude vozit náklaďáky monitorovacích systémů a komanda ostřelovačů k obsazení každého vikýře (nemluvě o dronách kroužících nad krytem z umělých mraků), nedoplatili bychom se nikdy.
Osobní ochranka, která chodí s ním, má pouze odstrkovat opilé obejdy a hlídat, abyste mu neukradl hodinky.
Kdyby to byli vypatlaní pistolníci, bylo by na oslavách mrtvých jak u Verdunu.

Nepředstírejte, že jste inteligentní jako Bohorodička Hoven (kdo, co, ne koho, čeho).
29. 09. 2012 | 18:55

Maximus napsal(a):

Národ se zase baví, jen tak pro pobavení něco z facebooku reakce lidí na "atentát? na Klause.

Tak třeba:

Ochranka měla pachateli obratem nasadit bakelitová pouta!

Chceme stejně tvrdý trest pro útočníka, střelit ho do ruky plastovou kuličkou!

Ochranka je placená, za škrábání se v zadeli!

Policie našla v bytě útočníka děsivý zbrojní arzenál:
Pět vodních pistolek, jednu kuličkovku, jednu špuntovku, kýblíček s hrabičkami, bakelitové brnění s mečem a přilbou, jedna kuše s náboji na přícucku, prak na pěnový míček a zásobu kuliček, dětský bumerang, bakelitová pouta a jeden tančík s umělohmotnou raketou! No ten tank, no nevím, nevím, to má chlapec na doživotí......

Kubice vyzývá šéfa ochranky k sebevraždě, kuličky mohli obsahivat jed!
29. 09. 2012 | 18:55

Maximus napsal(a):

Oprava ... kuličky mohly obsahovat jed!
29. 09. 2012 | 18:57

ZM napsal(a):

k mému příspěvku 18:44 -
chybí mi tam jedno slovo.
Pokud byste tím např. myslel víc jak 4 nebo 5 vteřin, tak vzhledem k tomu, že prezident se neskácel k zemi, tak na toho zdánlivého útočníka měli naskákat.

Tedy zalehnout ho, to je standartní postup bodyguardů. Kdyby se jednalo o skutečného útočníka, který by Klause chtěl zastřelit a selhala by mu pistole, tak když by ho nechali, tak by tou pistolí mohl Klause praštit a vyrazit mu např. nějakej ten zub, pokud tedy Klaus ještě nějaký má:)A kdyby byl útok např. na Dluhoslava Sobotku, tak by mu případný útočník mohl zničit rovnátka :)
Částečně podobná situace jakko domnělý útok na Klause, nastal před asi dvěma lety na Slovensku.Jistý občan zešílel a šel vystřílet místní nepřizpůsobivé obyvatele, kteří už ho delší dobu vytáčeli. Členové zásahové jednotky byli schovaní a čekali, jestli dotyčného útočníka sejme ostřelovač. Málokomu se chce umřít. Ani za prezidenta, natož za několik nepřizpůsobivých občanů :)
29. 09. 2012 | 18:58

ZM napsal(a):

ještě k mému příspěvku 18:58 -
tedy lépe napsáno, měli na něj naskákat v jakémkoliv případě, i pokud by se prezident skácel k zemi. Jenže bodyguardi už si zvykli, že spíše než zasahovat mají doprovázet, takže nebyli ve střehu. Budou muset častěji nacvičovat podobné situace.
A co se týká toho případu na Slovensku, tak se nedivím, že členové zásahové jednotky nechtěli riskovat svůj život kvůli několika nepřizpůsobivým. Samopal je samopal, nemusí pomoct ani neprůstřelná vesta, aaplat jim stejně nikdo nezvýší.
29. 09. 2012 | 19:01

ZM napsal(a):

Maximus 18:57 -
nebo mu mohl do těla zapíchnout injkčí stříkačku s krví nakaženou AIDS.
A pokud by do davu hodil např. granát, tak by nepomohla ani 100% bdělost ochranky. 100% ochranu nikdo nezajistí.To by prezident nesměl přímo mezi lidi.
29. 09. 2012 | 19:05

Maximus napsal(a):

Jaký je rozdíl mezi atentátníky Pavlem Vondroušem a Lee Harvey Oswaldem?

Žádný, ani jeden z nich presidenta ve skutečnosti nezabil. U J.F.K.to byla najatá partička od elity vyrábějících fiat peníze /FED/co se zovou dolar.

P.S.
Chtěl bych být v první řadě u soudu, až bude předložena důkazní zbraň soudci či soudkyni a spolu s projektily. Ovšem ty mohou chybět a důkazní situace bude prekérní!
P.P.S.
Na skutečné presidenty se dělají skutečné atentáty a na kašpary se dělají atentáty dětskými pistolkami....
29. 09. 2012 | 19:09

PB napsal(a):

ZM, Klaus se dostal do politiky přes své vzdělání na VŠE. Nejprve dělal ministra financí - a ztratilo se několik stovek miliard na projektu, který vymyslel, spustil a režíroval on, ještě s pár podobnými dobrodruhy-třeba s Tomášem Ježkem.
Narážím na jeho vzdělání proto, že normálně vystudovaný inženýr ekonomie takovéto školácké chyby nedělá. Klaus navíc řekl, že "nezná špinavé peníze" (to je jako kdyby lékař nevěděl, co je exitus), vzýval "více takových Kožených" a dotrdloval to až k pověstným "balíčkům" v r.1997. A to má Klaus titul Prof. za ekonomii!!! a přednáší v USA.
Tomu se divím.
Možná že jsem tam v době jeho studia mohla být a vím o jeho studiích v Itálii a v USA více.
Podotýkám, že to bylo v době, kdy bylo nemyslitelné (asi jako létat vlastní silou) déle pobývat v kapitalistické cizině, natož tam studovat. To mohli pouze rudí komunističtí kádři anebo nastrčení chlapci z StB.
Protože životopis Livie i Václava je neúplný (proč asi???), mohu si myslet cokoli.
Pokud ale dál milujete Klause, bude zbytečné Vás dál zatěžovat mými názory.
29. 09. 2012 | 19:10

Maximus napsal(a):

Pro ZM

Většina národa se baví a jenom ZM je vážný jako ....
Můj dědek říkával, jedna ze selekcí jak poznáš blba je,
že nemá smysl pro humor!
29. 09. 2012 | 19:11

Acidburn napsal(a):

Zlehčovat včerejší střelbu může jen Sklenář nebo Hasenkopf. Problém je v tom, že ochranka nemohla dopředu - ani v okamžiku střelby - vědět, zda střelec je neškodný nebo zda mu pouze neselhala zbraň. Neudělala nic. Že střelce nezadržela ani po útoku, je už další věc, která nesouvisí s tím, že ochranka prostě selhala. Kdyby měl včera ten komunista v ruce skutečnou čezetu, jsme dnes bez prezidenta.
29. 09. 2012 | 19:18

Acidburn napsal(a):

To PB: Klaus řekl, že nedokáže rozeznat čisté a špinavé peníze, když přitečou do rozpočtu, už to bylo vyvráceno milionkrát, že neřekl "neznám čisté a špinavé peníze".
29. 09. 2012 | 19:19

PB napsal(a):

Maxime, klíííd...!!!
ZM musí teprve "dospět" k názorům, co už tu ví devadesát lidí ze sta. Nechte ho, ať je vážný. Ono ho to přejde.
Jen co tu zasviští nějaký brzký vtípek o prezidentovi a airsoftové pistolce, třeba se zasměje.
Klaus taky nemá smysl pro humor. Než by řekl vtip o sobě - Panu Dokonalém - raději by snad umřel.

Je ale fakt, že lidé jako ZM ze života příliš nemají.
Já bych bez humoru a českých politických divadelníků asi zašla.
Buďme rádi, že nás denně (za naše damě) politici neopomenou bavit.
Když dlouho nic není, čtu si, co mohl Kalousek telefonovat někomu jinému.

A nejvíc se bavím, když se prezident nutí do projevu.
V bačkorách, u piva a televize s hokejem by mu bylo lépe.
29. 09. 2012 | 19:21

Maximus napsal(a):

PB

Péťo, pod ZM se skrývá Zbyněk Matyáš jistý laborant snad z fakultní nemocnice. Ale to není zajímavé, každý jsme od někud a něco děláme.
Nyní je zřejmé, že naše ustaraná a zodpovědná vláda přijme opatření, že airsoftové pistolky nebudou k dostání v hračkářstvích, ale na zbrojní průkaz v prodejnách zbraní! A tak je to správné a tak to musí být! A děti mají po žížalkách!
29. 09. 2012 | 19:29

PB napsal(a):

Aciburne, co to mění na tom, že Klaus jako politik, ministr, premiér i prezident selhal. A selhal natolik, že po něm již někdo střílí ...
Položte to. Postupem času se budete dovídat o jiných a jiných krocích vedle tohoto - a bude vás mrzet, koho jste obdivoval.
Připomínáte mi ženy v nejlepších letech krátce po 17.11.1989, kdy jen při slově Klaus vzdechaly ve všech tóninách.
Mě nechápaly a neuměly mě pochopit.
Po Sarajevském atentátu mi půlka z nich dala zapravdu a po jeho první volbě prezidenta (kdy se mohl parádně znemožnit) ten zbytek.
Dodnes se mě ptají, "jak jsem to mohla" vědět, KDO ten Klaus skutečně je?
Vy jste to nepoznali???
29. 09. 2012 | 19:29

ZM napsal(a):

PB - Klause rád nemám,jenom mě zajímalo, proč to spojujete s tou VŠE.

Maximus - je mi úplně jedno, co říkával váš dědek. Většina národa v tomto státě jsou ve skutečnosti bojácní lidi, kteří se baví, když jde o neštěstí někoho jinýho.Stačí ale trochu "prásknou bičem" a "slovní hrdinové" zalezou pod stůl.
29. 09. 2012 | 19:29

ZM napsal(a):

Maximus - takže pokud se vám někdy stane, žena vás někdo zaútočí např. nožem, tak vám přeju, aby vás nepřešel smysl pro humor. Předpokládám, že nejste přece žádný blb :)
29. 09. 2012 | 19:33

Petr z Tábora napsal(a):

Pane autore, nevím proč tak složitě píšete o jasné věci. Ochranka prezidenta naprosto selhala a prezident je naživu díky tomu, že střelec chtěl jen protestovat proti vládě a nikoli zabíjet. V civilizovanější zemi by rezignovali ne jen šéf ochranky, ale i policejní prezident a ministr vnitra jakožto osoby odpovědné za organizaci ochrany prezidenta.
Nikomu neberu jeho politické názory a osobní sympatie, ale schvalovat násilí je cesta celé společnosti do pekel.Ani nesouhlasím s politizací celé causy. Ať dotyčný nespokojený demonstruje, stávkuje, podpisuje petice a především jde k volbám.
29. 09. 2012 | 19:35

Kresta napsal(a):

Scénář čtvrtý: Klaus si vzpomíná, že se s Vondroušem vlastně dávno znají a že tuhle hru s plastovými kuličkami kdysi hrávali. Takže od Vondrouše to bylo jen takové přátelské připomenutí mladších starému dřívějšímu kamarádovi. Klaus si ale uvědomuje, že má v té své oficiální hradní svitě samý paka a že bývalý kamarád Vondrouš by mu naopak, a to i vzhledem ke schopnostem, které teď prokázal, byl užitečnější mnohem více. Když tak sedí a surfuje u svého PC a přemýšlí o věci, tu najednou uvidí blog svého poradce Hasenkopfa, přečte to a dojde mu, jakou medvědí službu mu ten člověk vlastně dělá, že vlastně ještě více dráždí svými bláboly jeho milované občany. A tak si uvědomí, že má kolem sebe plno nějakých divných a namyšlených bytostí, mimo jiné i zadarmo drahých, a že tomu udělá přítrž. Celou tu svitu posílá, i díky blábolům Hasenkopfa, k šípku a namísto všech mudrců-žvanilů si bere Vondrouše, který mu v jedné osobě obstará všechno (taková úspora se dneska bude dobře prodávat). Koneckonců teď mu například během jedné minuty dokázal obstarat výrazné zvýšení popularity na řadu let dopředu. Hasenkopf, jsa teď zneuctěn na pokraji společnosti, si kupuje prak a spřádá ve svém kopfu divé plány.
29. 09. 2012 | 19:37

ZM napsal(a):

PB -
napsala jste-
ZM musí teprve "dospět" k názorům, co už tu ví devadesát lidí ze sta. Nechte ho, ať je vážný. Ono ho to přejde.
----
Vy tady znáte sto nebo víc lidí ? :)
Nepřeji vám to, ale pokud by se vám stalo, že by se po vás sápal nějakej nadrženej rumun, kterej by si chtěl užít nezávisle na vašem souhlasu :), tak věřte tomu, že
1) humor vás rychle přejde
2) budete se modlit, aby byl poblíž někdo, kdo by to rumunovi rozmluvil

Ale to už tak u obyvatel ČR je. Srší z nich humor, pokud se jedná o neštěstí někoho jiného.
29. 09. 2012 | 19:38

Mazal napsal(a):

Diskuse je pěkná, ale zase si hrajeme na vševědy avšudubyly. Ze záběrů vyplývá, že ochranka ani kolem stojcí lidi neudělali nic.
Lidem se nedivím,že nechtěli riskovat svoje zdraví a případně i svoji karieru.Ocranka je ale placena za ochranu a tady našeho Václava nechala evidentně zastřelit. Slyšel jsem neověřené podrobnosti , že když viděla to zranění paní Livie zvolala Pane Bože tobě z té rány teče krev. Na to jí pan prezident odpověděl : Livie moje milá, doma mi klidně říkej Václave....
29. 09. 2012 | 19:40

Maximus napsal(a):

ZM
Nic jste nepochopil..... Nesmíte brát všechno tak vážně, na hradního šášulu někdo vystřelil airsoftové kuličky a někdo se z toho může podělat (napadá mě lepší slovo), ale většina národa se spíše baví. A vo tom to je! Mějte se!
29. 09. 2012 | 19:40

ZM napsal(a):

Kresta - scénář pátý, taky nepravděpodobný :)
Vondrouš byl najat určitou skupinou z ODS, která chtěla dát prezidentovi výstrahu ve stylu- Vašku,nepleť se nám do tvorby zákonů nebo to příště nebudou airosftové kuličky
29. 09. 2012 | 19:40

Petr z Tábora napsal(a):

to PB 19:29:
Atentátník řekl, že protestoval proti vládě - ne tedy proti prezidentovi.
Podle průzkumů je prezident zdaleka nejpopulárnější ústavní institucí - je logické, že do diskusí píší především ti, co ho rádi nemají.
29. 09. 2012 | 19:40

ZM napsal(a):

Maximus - evidentně nechápete vy, o čem to je. Nezáleží vůbec na tom, jestli to byl Klaus nebo někdo jiný, ale na tom, že 100 % bezpečnost nelze zajistit a včerejší případ je toho klasickou ukázkou.A pokud vám někdy někdo v průjezdu rozbije hubu, tak se pak nezlobte, když vám někdo řekne, že jste šášula, co bere všechno moc vážně :)
Vy jste totiž typický člověk, který je nad věcí, ale jen když se ho to netýká.
29. 09. 2012 | 19:43

Petr z Tábora napsal(a):

to Maximus 19:40:
Zkuste si trochu empatie. Kdyby na nás někdo mířil pistolí, která vypadá jako pravá (což potvrdilo v TV několik odborníků), tak nevím zda bychom se nepotentočkovali a po sedmi zmáčknutí spouště bychom se nestačili divit, že jsme ještě naživu. Prezident prokazatelně nikoli, pokračoval v programu a až cestou domů zajel do nemocnice.
29. 09. 2012 | 19:46

ZM napsal(a):

Maximus 19:29 -
A podobných "inteligentů" jako vy je tady nejmíň polovina. Proto je ta úroveň diskuzí tak nízká.
29. 09. 2012 | 19:48

ZM napsal(a):

Petr z Tábora 19:46 -
člověka píšícího jako Maximus odhaduju tak, že by se na místě posral :)
A přitom se to může stát v podstatě komukoliv. Známý případ je ten, kdy byl zastřelen reportér Novy Velíšek. Spousta lidí, mezi které řadím i Maxima, má sice v případě cizího neštěstí nadměrně smysl pro humor, ale v případě, že by k něčemu došlo, by zmizeli co nejrychleji by to šlo.
29. 09. 2012 | 19:51

Maximus napsal(a):

Petr z Tábora

Empatii nepotřebuji. Dvakrát v životě na mě bylo mířeno ostrými naboji. Takže klídek.
29. 09. 2012 | 19:58

ZM napsal(a):

Mazal - nevím, kdo všechno si tady hraje ba děda vševěda, ale jedno je jisté. Ochranka chlapíka mířícího maketou zbraně nezalehla a nejsou to jasnovidci, kteří by mohli říct, že v příštích dvou vteřinách daný člověk nezaútočí např. nožem. Kdyby se to stalo v jiných státech, tak by možná zneškodnil útočníka přímo příslušný politik. Např. bulharský premiér má údajně sedmá dan v karate.Po jeho zásahu už by nemusela ochranka na útočníka ani skákat :) Podobně by dřívmožná zareagoval Chaves(prezident Venezuely), údajně bývalý výsadkář.Putin je bývalý judista, tak ten by možná tak silnou ránu nedal :)
29. 09. 2012 | 19:58

Maximus napsal(a):

ZM

Pane Zbyňku Matyáši, pište sem více, aby se úrověň diskuzí zvedla!
29. 09. 2012 | 20:00

ZM napsal(a):

Maximus - možná že někdy v budoucnu to bude potřetí a nezůstane jen o míření. Pokud to přežijete, tak nám tadxy můžete napsat vaše dojmy, tedy jaké to je, když je člověk "provrtán". Nebudeme z toho dělat něco vyjímečného, protože si myslím, že se nepovažujete za šášulu, kterého by nějaká ta kulka psychicky rozhodila :)
29. 09. 2012 | 20:01

kapitán nemo napsal(a):

Když nemám co dodat, tak mlčím. Je to pořád dokola, řeči se vedou, voda teče, lidi drží hubu a krok. Co víc?
29. 09. 2012 | 20:03

ZM napsal(a):

Maximus - jen pro informaci. Zbyněk Matyáš nejsem. Je to jen shoda iniciálů. Co se týká příspěvků Zbyňka Matyáše, tak z hlediska úrovně diskuze jsou spíše podrpůměrné.Ten tu úroveň nahoru nevytáhne :)
29. 09. 2012 | 20:03

ZM napsal(a):

kapitán nemo - taky to tady kdosi jednou popsal tak, že- psi štěkají a karavana jede dál :)
29. 09. 2012 | 20:04

PB napsal(a):

Petře z Tábora, "oblíbenost" svého prezidenta učesávají všechny prezidentské kanceláře světa.
Jen velmi, velmi naivní člověk může věřit vysokému procentu "oblíbenosti" našeho prezidenta.
Můžete mi aspoň napsat, KDE bydlí ta hrstka lidí, která vyrábí takovou oblíbenost? Anebo může mít prezident tak početné příbuzenstvo?
29. 09. 2012 | 20:06

Maximus napsal(a):

ZM
Ještě poslední reakce na vás. Jste hysterická haštěřivá a zřejmě i trochu zakomplexovaná osoba a zřejmě kdyby člověk se musel s vámi setkávat třeba v práci častěji, tak by to bylo utrpením. Ale nemůžete za to, to se nedá léčit. Možná chlastem.
29. 09. 2012 | 20:06

Bomberious napsal(a):

Ochranka prezidenta republiky je zodpovědná za aktivní ochranu, bezpečí, dozor pohybu hlavy státu, ať se Vám to líbí, či nikoliv!

To, co se stalo není hon na čarodějnice, nýbrž hon na totální selhání oněch bodyguardů, kteří si při útoku onoho pachatele ani nehnuli, nevšimli si toho, a ani ho hned po útoku nezadrželi - z místa v klidu odešel! Vše následovalo, až když se ochranka "probralo"...

Brutální LAPSUS, ŠLENDRIÁN, FAUX PAS JAKO HROM!!

jaknapravdu.infoblog.cz

S pozdravem a neochvějnou láskou
Bomberious
29. 09. 2012 | 20:10

ZM napsal(a):

Maximus - je mi zcela lhostejné, co si o mně myslíte a jestli je to poslední reakce na mně. Při případném útoku přeji vám i Péti, aby jste stihli zavolat hlídku policie ČR aby měli v autě dost benzínu :)
29. 09. 2012 | 20:15

Honza napsal(a):

"Kam jsme došli, kdo to ví? Možná expert napoví." Jsem přesvědčen že prezident, ochranka i policie jednali naprosto v souladu se situací. Prezident poněkud více umírněně, klidně mohl rozumovému nedospělci vrazit záhlavec, ale asi proto je prezident. Ale myslím, že to je všechno. Další dramatické rozebírání situace krvelačnými novináři a zejména prapodivnými experty už mi hodně zavání skrytou paranoiou. Pisálci i experti by si měli nejprve uvědomit, že to co onen výtržník držel v ruce je, z pohledu zákona o zbraních a střelivu, definováno jako hračka.
29. 09. 2012 | 20:19

Záškodník napsal(a):

Myslím, že otázku, zda byl,či nebyl "zásah" ochranky adekvátní, vyřešila za nás zahraniční média. Máme velkolepou ostudu a cizí televizní stanice si záznam pouští jako grotesku...něco tak amatérského se hned tak nevidí.

A teď ještě ta odvolávaná a znovu zaváděná prohibice.

Turisti se sem vysloveně pohrnou.
29. 09. 2012 | 20:20

Chachar napsal(a):

Dejte číst literu zákona dvaceti právníkům, každý potáhne písmena jinýn směrem. Alexander Dumas "Paříští mohykáni". Čili nic nového pod Sluncem. Právničina je řemeslo jak prohlásit za veliké peníze černou barvu za bílou.
29. 09. 2012 | 20:21

pumpescu napsal(a):

vy mě udivujete, málem vám odrovnali zaměstnavatele a milovaného prezidenta a vy ve volnym čase horko těžko vymejšlíte kostrbatý konstrukce proč je to tak správně. Riskujete, já bejt Klaus tak v pondělí máte na stole výpověď.
29. 09. 2012 | 20:21

ZM napsal(a):

Maximus - i legrace má totiž své meze. To jestli je prezident dle něčí názoru šášula nebo nem nemá vliv na to, že ochranka musí konat profesionálně.
29. 09. 2012 | 20:22

Záškodník napsal(a):

Honza

Jen jste zapomněl říct, že ta "hračka" je i pro profíky od té pravé k nerozeznání. Tím méně na dálku. Inu, ti amatéři mlží,co to dá. Myslím, že budou v lepším případě dělat ochranku leda tak někde v nákupním centru.
Každý soudný člověk si už názor mohl udělat(viz vyjádření odborníků)a "dobrovolné" odstoupení šéfa ochranky.
29. 09. 2012 | 20:25

ochrana proti spamu napsal(a):

"Za to, co se stalo, za onu "špatnou náladu ve společnosti", mohou všichni ti, kteří neustále opakují, jak jsou současnými poměry zhnuseni...."

Soudruh Hasenkopf by si tyhle komunisticke reci mel strcit za klobou, na retoriku stranickych funkcionaru uz ted neni nido zvedavy. Klaus se svoji squadrou nejenze zplundrovali zemi, ale uvrhli ji do nebyvaleho marasmu, jaky nebyl ani na konci normalizace.

Kdyz proctete diskuze, tak 90% vsech prispevku cin neodsuzuje, prijde jim tak nejak "spravedlivy". Cely hradni kabinet kuriozit by se mel kat a omluvit se za to, jak tuhle zemi reprezentuje (a spravuje). Kluci to dotahli na uroven stranicke nomenklatury, ktera poucuje lid, ze se nechova v souladu s nastavenou linii.

Velmi jednoduse: jdete se vycpat se vsemi svymi teoriemi, autore, stojite s nimi osamocene, jako kul v plote, nikoho uz ty vase vymluvy nezajimaji a jedine o co jde je, abyste uz byli co nejdrive pryc.
29. 09. 2012 | 20:25

Yosif K napsal(a):

Ne vsechno od Hasenkpopfa zeru, ale v necem ma pravdu - pokud by bodyguardi Vondrouse postrelili nebo primo zastrelili (stat se to mohlo, levicovy psychopatek s tim dokonce mohl pocitat) tak by postbolesivici z nej udelali novou Rosu Luxemburgovou a Jana Husa dohromady! Coz se uz stejne deje, ale nema to tu silu jako kdyby byl Vondrous mrtvej.

Lemplovstvi nebo nejaky lapsus ochranky v tomto pripade dopadl dobre. Jednomu psychopatovi forek prosel, druhyho uz skutecne ochranka mozna zastreli. Vypada to ze si Klaus nepral aby se na nej bodyguardi tlacili celou dobu, pak se v davu tezko mohou pred Klause skokem postavit.

Vondrous je evidentne mudrak ktery bude vyzarovat moudra z cely jako novodoby mucedlnik Rath.
29. 09. 2012 | 20:28

Yosif K napsal(a):

Obcane typu "ochrana proti spamu" by meli denne dekovat nebesum ze socialiste nevladli v Cesku dele nez vladli - v Recku a Spanelsku vladli 22 let zatimco pravice jen 8 let - a vysledky jsou "sqele" - po prudkem rustu na dluh prudky pad.

Prtes vsechny afery valdni koalice je aspon tohle positivni - snazi se drzet utraceni i v dobe krize v mezich.
"Prorustova" propaganda levicovych demagogu naznacuje co Cesko muze cekat po volbach - Recka a Spanelska cesta - napujcovat a prodrbat.
29. 09. 2012 | 20:34

Joe Ratata napsal(a):

"Tak nám nezabili prezidenta,"řekla posluhovačka panu Švejkovi.
"Kterýho prezidenta,paní Müllerová?" otázal se Švejk,"já znám několik prezidentů.Jeden je prezidentem agrární komory a jednou omylem vypil láhev nějakého mazání na vlasy o které si myslel,že je to nějaká pančovaná lihovina.Potom ještě prezidenta mezinárodního filmového festivalu fon Kárlsbát,co sbírá ty psí hovínka a pak taky toho emerickýho,vopálenýho"
"Ale milostpane,toho z hradu,šedivýho,co krade ty propisky."
29. 09. 2012 | 20:38

Acidburn napsal(a):

To PB: Napsala jste: "...co to mění na tom, že Klaus jako politik, ministr, premiér i prezident selhal. A selhal natolik, že po něm již někdo střílí ..."

Tak se rovnou zeptám: v čem Klaus konkrétně selhal? Fakt bych to rád věděl. Navíc ten komunista, co po něm střílel, tvrdil, že vláda vyhladověla třetinu národa a rozprodala národ - paradoxně Klaus současnou vládu kritizuje a dokonce vetuje její zákony, prezident navíc není premiér. Nespletl on si Vondrouš Klause s Nečasem?

"Položte to. Postupem času se budete dovídat o jiných a jiných krocích vedle tohoto - a bude vás mrzet, koho jste obdivoval."

Ach jo, další "zákulisní znalci velkých kauz", jak zpívá Nohavica. Pokud tohle tvrdíte, tak máte nejspíš v šupleti na Klause nějaké kompro - v tom případě je na čase říct, oč jde. V opačném případě nemáte v šuplíku nic a pouze se tváříte tajemně jak hrad v Karpatech.

"Připomínáte mi ženy v nejlepších letech krátce po 17.11.1989, kdy jen při slově Klaus vzdechaly ve všech tóninách."

Při slovehc Václav Klaus nevzdychám, Klaus je taky jen člověk a v řadě věcí se mýlil - alespoň podle mne. Nicméně pořád je to nejlepší politik, jaký se tu od roku 1989 vyskytnul. Pokud tvrdíte opak, jmenujte lepšího.
29. 09. 2012 | 20:42

ZM napsal(a):

Yosif K - střílet v davu lidí je dost riskantní. Kromě útočníka by to mohl "chytit" i někdo další z davu. Profesionální ochranka jakmile spatří, že někdo vytáhne zbraň nebo udělá neobvyklý pohyb, tak se vrhne mezi útočníka a chráněnou osobu a útočníka zalehne, přičemž další bodyguardi zajistí prostor pro případ, že by útočníků bylo více, např. zalehnou chráněnou osobu. Kritizovat je jednoduché, ale během vteřiny nebo dvou je velmi obtížné vyhodnotit správně situaci.
29. 09. 2012 | 20:52

Acidburn napsal(a):

To ochrana proti spamu: potrefená husa se ozvala. Srovnávat dnešek s normalizací je kravina, protože to je srovnání nesrovnatelného.

Komunista Vondrouš evidentně není příliš velký myslitel, když ze sebe sype věty typu: "Když se všichni nespojíme, nebudou se naše děti MÝT dobře." Asi nepoteče teplá voda nebo dojde k nedostatku šampónu či co.
Nicméně právě proto je snadno manipulovatelný médii. A pokud současná masmédia udělal v průběhu let z Klause téměř Satana a na kritice Klause se ukájí kdejaký úchyl a nýmand (např. Pehe už 13 let nepíše o ničem jiném), není divu, že tyhle plky vezme "inteligent" typu Vondrouše vážně a řekne si: půjdu a vystělím si na prezidenta.

Že tím na sebe chtěl upoutat pozornost, je jiná věc. Ze všech politiků si vybral hlavu státu, ačkoli prezident má jen malé možnosti, jak do chodu tohoto státu zasahovat a fakticky vládne premiér (a dnes dokonce ministr financí, ale to sem nepatří). A já si myslím, že vliv na výběr, koho "odpicnout", měla právě určitá média, včetně ČT, která Klause vykreslila jako "zloděje per", ačkoli o žádnou "zlodějinu" nešlo, což promptně potvrdil i L. Špaček:

http://www.ladislavspacek.cz/blog/clanek:klaus-krade-pero

Že se obsah uvedeného blogu záměrně nemedializoval, je pouze důkazem toho, jak tendenční zpravodajství se (nejen v ČT) tvoří.

Tož tak.
29. 09. 2012 | 20:53

Větro napsal(a):

Ještě štěstí ,že v té ochrance nebyl žaden blb bo ten by začal pálit na ostro ,to by potom byla honička .
29. 09. 2012 | 20:54

ZM napsal(a):

Yosif K 20:34 -
v roce 2006 byl dluh (dle údajú ze stránek MF) kolem 800 miliard. Nyní je před 1550 miliard. Je to proto, že v ČR se krade, nezávisle na míře pravicovosti nebo levicovosti. Nízký deficit rozpočtu byl v roce 2005, tuším že to bylo 19 miliard.Jenže v roce 2005 byl privatizován Telecom za víc jak 80 miliard.
V ČR je situace taková jaká je, protože státní aparát nedělá svoji práci pořádně. A to se týká i tohoto případu s bodyguardy- taky placenými státem.
29. 09. 2012 | 20:56

taras napsal(a):

Von to má kocour za pár, pumpe, takže si fouká. Ahoj, jak se máš?
29. 09. 2012 | 20:59

iota3 napsal(a):

Autor, zastávající se ochranky, píše vskutku o něčem, co, na rozdíl ode mne, neviděl. Byla jsem osobně přítomna návštěvám různých osobností a mimoděk i zaznamenala chování jejich ochranek. To, co mne upoutalo po příjezdu prezidenta do Chrastavy, bylo právě chování ochranky. Jako by s prezidentem nepřijel téměř nikdo z nich.
Je možné, že ten klidný mladík svým činem teď ukázal cestu daleko cílevědomějším nebo psychicky narušeným osobám, které už nebudou mít pistoli plastovou...
29. 09. 2012 | 21:00

tož asi tak napsal(a):

Možná ten kluk "zachránil" hlavu nebo příští hlavy od atentátu.
29. 09. 2012 | 21:02

vl napsal(a):

PB: Měl jsem několikrát příležitost vidět Klause zblízka a dokonce s ním i promluvit. Mohu vás ujistit, že naprostá většina přihlížejících "prostých" lidí projevovala k prezidentovi sympatie a že žblepty, podobné vašim, mohou pocházet jen ze světa "vznešených" milostivých paniček. Klaus přitom všechny jejich připomínky bral vážně a - i když s nimi někdy nesouhlasil, bylo vidět, že má radost z každého myslícího člověka a každý mu stál za odpověď. Je nesmírný rozdíl mezi Klausem skutečným a Klausem, upraveným pisálky a žvanily.
29. 09. 2012 | 21:03

ochrana proti spamu napsal(a):

Yosif K napsal(a):
Obcane typu "ochrana proti spamu" by meli denne dekovat nebesum ze socialiste nevladli v Cesku dele nez vladli.

Yosife, mluvite stejne jak pan Hasenkopf, tedy jako komunista. Je mi uplne jedno, jestli nekde v Recku anebo Spanelsku vladli nejaci socialiste, stejne jako mi bylo za komancu jedno, ze v Americe mlatili cernochy.
Zijeme ted a zde a na to konto musim konstatovat, ze soucasna vlada a prezident ztratili konsenzualni podporu verejnosti. Odted vladnou uz jen nasilim a bez ohledu na lid, tedy na ustavu.

Uz 23 let to vedou ke dnu, v primeru receno "na rohu ulice vrah o moralce kaze".

Nejake reminiscence na chybejici toaletni papir anebo fronty na banany sem prosim netahejte, soustredte se na zahranicni politiku, narodni zajmy, statovornost, mravni klima a zjistite ze komunisti byli v tomto ohledu zlati.

Jo a jeste vas o neco prosim: nededukujte z toho co pisi, ze si preji jejich navrat, anebo ze jsem se mel za komancu dobre...to ne...jen vam oznamuji, ze soucasna vlada a prezidentsky urad to dotahli svoji urovni na stejnou uroven legitimity , jako komunisti za normalizace.

Lide se maji hmotne urcite lepe, mohou cestovat a svobodne se projevovat...to ale nic nemeni na tom, ze soucasna republika se svoji reprezentaci jde pomalu ale jiste do kopru, stavame se montovnou, kolonii, na politicke urovni obtiznym hmyzem atd.
Jako se za komunistu rikalo, ze lide predstiraji, ze pracuji a stat za to predstira, ze je plati, tak dnes lze rici, ze stat predstira, ze lide jsou obcany a lide za to predstiraji, ze jsou loajalni.
29. 09. 2012 | 21:04

Bužt napsal(a):

Víte, proč Chuck Norris odmítnul místo v ochrance prezidenta Klause? Protože nesnese, když je horší.
29. 09. 2012 | 21:10

větro napsal(a):

Kdyby ochranka konala ,ták jak píšou různi horlivci že by měla ,ták ti dva hošani už nežijou .
http://www.novinky.cz/krimi/217294-pozorovali-klause-puskohledem-ale-trestu-uniknou.html
29. 09. 2012 | 21:10

llew65 napsal(a):

To: Analytik
Autor byl několik kroků od prazinta, když se incident odehrál. Atačí si pořádně prohlédnout videozáznam. Takže to nemá zečtvrté ruky!
29. 09. 2012 | 21:12

František Blatan napsal(a):

Klaus? Zakladatel státního mafiánského kapitalismu v ČR. Možná teď, kdy je starý z toho začíná mít hrůzu, ale to ho neomlouvá. Ať jde už někam, i se svými kumpány. Jakkoliv jsem ještě nikdy českou vlajku nevyvěsil, v den jeho odchodu to udělám..
29. 09. 2012 | 21:14

PB napsal(a):

Acidburne, tedy popořádku! Od r. 1992, kdy byl Klaus ministrem financí, se událo několik kauz, za každou by měl rezignovat ministr financí Od Rumové aféry po krachy bank. Klaus to vždy řešil nekonečným vysvětlováním. Jako „bonus“ pro jeho odstoupení měla být Kupónová privatizace, kdy se „záhadně“ ztratilo několik stovek miliard.
Od r.1996, kdy Klaus premiéroval, se děly finanční úniky-hodné abdikace ministerského předsedy-dál. Vše vyvrcholilo Sarajevským atentátem a také záhadnými sponzory ODS. To už nebylo jen na odstoupení, z toho se mohl vyloupnout kriminál!
Po ukončení funkčního období Havla se napoprvé Klaus „nemohl“ zvolit-takovou „podporu“ u svých oveček měl! Další nezpochybnitelný důkaz toho, že by měl z politiky odejít. Ale za tři neděle si tuto židli doslova vybrečel. Druhá volby 2008, za doprovodu možných koupených hlasů, lavírovala také na hranici abdikace a právního posouzení.
Když mu Petr Nečas přinesl abdikaci ministrů, Klaus si zahrál na „jediného spravedlivého“, obešel psaná i nepsaná pravidla a udělal si vše dle svého-nikoli dle regulí a závazných předpisů pro prezidenta.
Pokud jsem si výše zmíněné vymyslela, dejte mi vědět.
Příteli drahý, zoufalost žene lidi na barikády-děl kdysi klasik.
Vy byste jako zoufalý čekal na setkání s „kompetentním“ politikem, který „údajně“ za vše může? Já bych volila také prezidenta-ten má navíc ochranku.
Navíc-pokud se prezident někdy chová jako premiér, nedivte se, že neinformovaný dělník si to může také tak vysvětlovat.
Vy víte o nějakých „konzultačních hodinách“ premiéra Nečase, kdy by naslouchal veřejnosti? Jeho nic takového jako názory lidí nezajímá, on je stoprocentně přesvědčen o své pravdě. A lidi ať si třeba trhnou nohou. O to se tu hraje, pokud jste to nepostřehl! Pokud obyčejný člověk v „demokratickém“ státě nemá vyslyšení, divíte se mu? Co byste dělal vy, vy chytrej???
Nepotřebuji mít na Klause jakékoli kompro, v tom se snad shodnem, že to je nesmysl. Zkompromitoval a zdiskreditoval se už dostatečně za ta léta sám, já se už jen bavím, co dál a dál dělá. Ještě si zabírat ve vlastním šuplíku místo na nějaké kompro. To jste teda nevystihl!
Jen vám mohu říci, kam Klaus a celá tato vláda míří. To by poznal nováček v jakékoli politické škole.
Tím „nejlepším politikem“ v atributu Klause mi připomínáte „ten samý titul“, kterým Klaus odměnil ministra školství Dobeše. Nakolik se (ne)trefil, to se zeptejte učitelů.
Nemáme u nás přes dvacet let nejlepší politiky. Nemohu vám tedy žádného jmenovat. Napadají mě Gorbačov, Kohl … U nás nikdo!!
29. 09. 2012 | 21:17

Maximus napsal(a):

vl

A ti všichni, které jste viděl pohybovat se kolem Klause, to bylo celkem 10 milionů občanů ČR? Víte o tom, že většinou ti co ho nemají rádi na jeho akce nechodí? Docela úsměvná argumentace s významnou vahou!
Pane Goebels by z vás měl radost!
29. 09. 2012 | 21:18

Analytik napsal(a):

llew65 21:12
Už jsem se mu omluvil (17:14).
Z vaší informace, že byl autor na místě, usuzuji, že byl nejen autorem, ale i režisérem této frašky.
Škoda, že ani jedna z obou přítomných televizí neuvedla v titulcích scénáristu a režiséra. Takhle všechnu slávu a světovou popuralitu slízne bakelitový atentátník.
29. 09. 2012 | 21:24

vl napsal(a):

Maximus: rozhodně to bylo víc lidí (a zcela náhodně vybraných), než bývá respondentů při všelijakých předvolebních výzkumech. A bylo to třeba na dožínkách a podobných veřejných akcích, kdy jen pár zasvěcených mohlo tušit (už z bezpečnostních důvodů), že Klaus přijede.
29. 09. 2012 | 21:26

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

yosif k,
to je sice pravda, že by socbolševici z toho vondruše udělali mučedníka. to je ale přece uplně jedno. koho zajímá, co vyřvávají socbolševici.
29. 09. 2012 | 21:33

Martin Petrásek napsal(a):

Nutno dodat, že v jinak dobře napsaném blogu chybí správná možnost:

Prezident si povídá s lidmi na náměstí v Chrastavě, náhle se objevuje muž v maskáčích, nevypadá už od pohledu jako magor, přijde až k prezidentovi avšak je zachycen nejbližším strážcem v perimetru a při vytáhnutí zbraně je tímto zalehnut bez ohledu na to, zda stihl nebo nestihl vystřelit. Druhý nejbližší strážce se postaví mezi útočníka a chráněnou osobu a třetí strážce stahuje chráněnou osobu k zemi. Pokud jde o vícezónovou ochranu je vytvořena všesměrová bariéra a voláno vozidlo k eskortě do bezpečí popřípadě je chráněná osoba k vozidlu eskortována pěšky. Pokud není k dispozici vícezónová ochrana zústává chráněná osoba při zemi do zajištění prostoru. V davu se každopádně nestřílí, nevyžadují-li to okolnosti krajní nouze.
29. 09. 2012 | 21:34

ms napsal(a):

Ne ve společnosti není špatná nálada. Naši politici včetně zaměstnavatele autora blogu jsou naprosto dokonalí a jejich práce je skvělá a nekontroverzní. Václav Klaus také není symbolem rozkradení země. Za to mohou nějací zaprodanci a štváči co poblouznili nebožátko.
Chce se mi blejt velebnosti
29. 09. 2012 | 21:50

PB napsal(a):

Maxime, opatrně s tím Goebelsem (prosím!)
Je vidět, že odpůrce Klause neznáte!
Já žádnou akci s ním nevynechám (jako ostatně žádného politika ČR), protože se bavím jejich impotencí, sterilitou a neuvěřitelnou lhavostí.
Jednou jsem se v severních Čechách před mítinkem tehdejšího Langera ptala, zda se nebojí ostřelovačů, a jak to má s ochrankou, ale se svým obřím jazykem a neschopností sykavek mi řekl, že nic podobného v demokratickém státě nehrozí.
Poté udivoval lidi světlými zítřky (jejichž výsledky denně zažíváme).
29. 09. 2012 | 21:52

František Blatan napsal(a):

Špatná nálada to není. To je hnus jak politici dělají VŠE proti zájmům lidí v tomto státě, jen ve prospěch svých kamarádíčků. Bylo by mi to jedno. Problém je, že jim dávám až 75 procent toho co vydělám a ještě mají málo. Dokdy to takhle může fungovat? A to je ještě Kalous je tak drzý, že ještě tvrdí, že si za to můžem my sami.... Doufám, že v jeho případě to nebudou plastové kuličky...
29. 09. 2012 | 21:56

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

pane autore,

a kvintesence tohoto Vašeho díla je jaká? Adorace pana Klause?

Ještě jsem nečetl komentáře, ale počítám, že kromě tří až čtyř zdejších obecních b..ů s tím zde (naštěstí) u většiny nepochodíte. Pokuste se o úspěch jinde.
29. 09. 2012 | 22:08

kde je kalousek? řídí airsoftové operace napsal(a):

Myslím, že zaječí hlava je kalouskovým agentem, který motá veřejnosti hlavu. Hrozba byla jasná, podepiš druhý pilíř, nebo si tě najde jiný pomatenec, teď už naostro.

Jelikož šéf odborů pravil, že na generální stávku se nezmontuje, nezbývá, než aby se v Madridu bojovalo za Prahu.
Kde jsou ti novináři, kteří pořád prudili snějakým Tahrírem?
29. 09. 2012 | 22:11

stejskal napsal(a):

Dobrý večer,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý a nadávky obsahující text, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
29. 09. 2012 | 22:15

skeptický napsal(a):

Neexistují důkazy.Zbraň v ruce policajta na fotografiích dokazuje,že došlo k znehodnocení otisků prstů.Důkazy tedy nejsou.
Ta kocourkovská dechovka celý snímek umocňuje.Ten,kdo to natočil si uměl vybrat místo k natáčení.
29. 09. 2012 | 22:15

Medikolog napsal(a):

Bingo pane Petrásku. Standardní postup SS (čtěte Secret Service:). Ochránci zalehnou v nouzi chráněnou osobu jako lapači střel.. Ze střech "promluví" v případě nutnosti odstřelovači. Strážci musí chránit nejenom tělo, ale i image chráněné osoby. Musí riskovat a vzít na sebe i případné "nepochopení" soudu... od toho jsou ochránci.
29. 09. 2012 | 22:20

ld napsal(a):

Neviděl jste někdo místního blogera mb?
Prý byl minulý týden spatřen, jak si ve vietnamské tržnici zkoušel maskáče...
:-)
29. 09. 2012 | 22:20

skeptický napsal(a):

Autore
Jak byste to řešili u vás na pobřežní hlídce?
29. 09. 2012 | 22:21

Acidburn napsal(a):

To PB: aha, tak Klaus může za rumovou aféru, může dokonce za krachy bank (a já si až doteď myslel, že ke krachu přivedli ty banky neschopní manageři či zlodějské vedení).

Co se týká kupónové privatizace, opět jste na omylu - právní mantinely nenastavoval Klaus (ten je ostatně "pouhý" ekonom), ale konkrétní právníci a experti. Lépe to v té době - pokud privatizace měla být provedena - udělat nešlo. Pokud ano, měla jste se tehdy hlásit o slovo, připomínkovat zákony, navrhnout vlastní model. Státy, v nichž privatizace byla odložena, dopadly hospodářsky podstatně hůř, než ČR - stačí se podívat třeba do Polska nebo Maďarska. Že se v kupónovce našlo pár vykuků typu Koženého, co slibovali desetinásobek, je přirozené a Klause překvapilo, jak rychle se akcie setřásly do různých investičních fondů. Že se část lidí nechala oslnit "jistotou desetinásobku" a nacpala peníze Koženému v naději, že ten provede hospodářský zázrak, je blbost těch lidí, nikoli Klause. Nepatříte snad, vážená PB, mezi tyto důvěřivce, nebo se pletu?

Sarajevský atentát - tam byl Klaus v roli oběti, nikoli strůjce. Co se týká "záhadných sponzorů", tak ani za jejich existenci Klaus nemohl, celé vyšetřování skončilo tím, že nebyl nikdo obviněn a konečně: neexistovala ani "tajná konta", ani "vily" ve Švýcarsku. Ani novinářům se tyto bájné věci nepovedlo objevit. Čili v tomto jste totálně mimo, PB.

Obě volby prezidenta proběhly poněkud jinak, než jak líčíte. V roce 2003 upřednostnila část poslanců ČSSD a KSČM Klause na úkor Zemana. Tím veškeré "pletichy" skončily. Druhá volba byla dokonce veřejná, Klaus opět vyhrál, nechutných tahanic se účastnili jiní. Všimněte si prosím, že Klaus byl vždy zvolen definitivně až ve třetím kole a to v úplně posledním hlasování. To poněkud vyvrací vaši představu o nějakém spiknutí (ledaže by byli spiklenci totálně neschopní a riziko nezvolení Klause by připustili). Vaše "právní posouzení" by mne zajímala, žel neuvádíte na ně ani odkaz. Můžete je však zveřejnit zde, máte-li nějaká. Stejně jako důkazy o kupování hlasů.

Abdikace ministrů Nečasovy vlády: Klaus pouze využil "mezery" v Ústavě, která mu sice přikazuje demisi přijmout, avšak nestanoví, dokdy tak má učinit a nestanoví ani jiný (náhradní) postup v případě, že prezident demise nepřijme. Pokud byste si přečetla pozorně publikaci "Prezident republiky" od ústavního právníka Zdeňka Koudelky, zjistila byste velmi snadno, co prezident musí a co může. Prosím, doplňte si vzdělání, ta kniha není tak drahá ani objemná.

Tož vám dávám vědět.

Ke zbytku vašeho komentáře: zoufalost nehnala ani Vondrouše, ten se chtěl pouze zviditelnit víc, než jen "blbou" hladovkou na Václaváku. Jeho k tomu žádné zoufalství nevedlo a pokud ano, vybral si špatný terč.

Pokud se mne ptáte, co bych jako "zoufalý" člověk dělal, pak vám řeknu: snažil bych se oslovit "své" politiky, chodil bych ke všem volbám a vybíral si své kandidáty, případně bych založil politickou stranu, agitoval za konkrétní politiky u svých spoluobčanů, účastnil se veřejných debat. Rozhodně bych nevzal bejsbólku nebo airsoftovou pistoli a nešel politikovi namlátit, případně nahnat strach. Zase tak zoufalé to v tomto státě (ještě) není. Nejsme v Rusku nebo někde v Bolívii, vy "chytrá". Tady stačí k deinstalaci arogantních politiků svobodné, rovné, přímé a tajné volby. Protože v den voleb je občan-volič králem. Rozhoduje o všem.

Co se týká kompra, žádné nemáte (to mne nepřekvapuje). Bohužel směšujete vládu a prezidenta. Prezident skutečně není totéž, co vláda a na chod země má velmi omezený vliv. Přečtěte si laskavě Ústavu (zákon č. 1/1993 Sb.), je krátká, ale výstižná a třeba potom pochopíte, kdo může co.

Závěrem by mne jen zajímalo, kdo jsou ti "obyčejní" lidé - magoři typu Vondrouše nebo Smetany? A jak vypadají ti "neobyčejní"? Kdo jsou?

A mimochodem: pokud neumíte uvést jméno jediného lepšího politika, než je Klaus, pak to pro mne znamená, že nejspíše nechodíte k volbám, nebo se o politiku prakticky nezajímáte. Potom ovšem nemáte morální právo politiky kritizovat. A sorry, Kohl to rozhodně nebude a Gorbačov už vůbec ne (tomu se pod rukama rozsypal SSSR).
29. 09. 2012 | 22:22

jakub napsal(a):

Vážený, úvaha je to žůžo labůžo. Leč nikdo na světě ve chvíli, kdy střelec "tasil" nemohl vědět, zda to není ostrá zbraň. A vesele chrápající ochranka, místo aby konala to, zač je placená (tzn. chránila cílový objekt), chrápala. Dále chrápala. To není ani tak nejsmutnějším na celém případu, že už nezasáhli, byť smutné to je velice. Nejsmutnější je, že dotyčný cvok vůbec dostal šanci tohle provést. Ale to by pánové museli stát na místech, kde podle všech platných pravidel stát mají...a zač JSOU PLACENÍ.
P.S. pro autora - něco o ochraně "cílového objektu", byť teoreticky, vím. Zato z něj mám dojem, že nanejvýš studoval strategii ochrany sýru před myší. Nejpodstatnější volbu totiž taktně vynechal. Čímž se zařadil do jím samým opovrhované skupiny lidí, co pindají o něčem, o čem nemají ani páru.
29. 09. 2012 | 22:27

Jakub napsal(a):

Aha, tak jak koukám, pan Martin Petrásek Vám to vysvětlil velice podrobně. K tomu již není co dodat a já mu tímto děkuji, právě jsem totiž začal sepisovat elaborát podobný tomu jeho, pak mě napadlo si projít příspěvky...
29. 09. 2012 | 22:33

mažňák napsal(a):

Pan Hasenkopf si mohl tu námahu ušetřit. Jedno je jisté, kdyby ten chlapík střílel ostrými, jsme bez prezidenta. Prezidentská ochranka funguje jako plno věcí v tomto státě (je jen "jako", i když všechny vnější atributy má, ve skutečnosti moc nefunguje).
Tady není co vyšetřovat: prostě selhali. Vymýšlet nějaké scénáře je naprosto irelevantní. Žádné polehčující okolnosti nemohou existovat (leda že všichni z ochranky těsně před útokem upadli do bezvědomí, což je ale poněkud nepravděpodobné).
Docela by mne zajímalo, co pan Hasenkopf prezidentovi radí. Zdá se, že je to člověk podobného kalibru jako Petr Hájek...
29. 09. 2012 | 22:33

Navvy@centrum.cz napsal(a):

Autor má pravdu ve všech 4 bodech. Docela mě tím překvapil, ale jeho analýza je velmi přesná.
29. 09. 2012 | 22:34

PB napsal(a):

Aciburne, Klaus nemůže přece absolutně za nic!
Výsledky nevyšetřování jeho osoby doposud jsou toho důkazem.
Klaus byl, jest a bude vždy jen člověk s dostatečným politicko-právním krytím zájmových skupin, takže nebude nikdy moci za nic.
Jeho projev tomu vždy nasvědčuje. On neviděl, neslyšel, nikoho nezná, nic nic neřekl ...

Vy jste asi fakt naivní.
Běžte oslovovat své politiky. Můžete mi napsat, kteří to jsou? Já se je pokusím kontaktovat (můžete jít se mnou) a dokážu vám, že nebudou mít čas!!
Vsadíme se?
Pokud by volby někdy něco vyřešily, politici by je dávno zakázali. Ještě věříte ve volby?
Bože můj, kde žijete? Jsme v Rusku a jsme v Bolívii. Někdy je to i horší.
Vy jste doposud chráněncem svých rodičů, takže na vás nikdy nedolehla bída či hlad. Jděte někdy ven a poslouchejte.
Ústavu (zákon č. 1/1993 Sb.) znám, je by ho měl znát Klaus, když mu Nečas nese demisi Dobeše a on mu ji vrátí. Nebo jsem si to vymyslela?

Příteli, zkrátím to.
Já bych uměla dělat funkci prezidenta i premiéra dohromady! Levněji, spolehlivěji, důsledněji.
Nejsem spřažena ani kompromitována, mám zájem na ČR.
Proč, proBůh nedostanu šanci?
Víte? (Není na mě žádný politicko-ekonomický zájem u nás ani v zahraničí. A nikdo nemá zájem na spokojenosti lidí. Rozhodují špinavé obchody, nic víc.)
Už jste to pochopil?
29. 09. 2012 | 22:34

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

minatomirai:

růžová :-)
29. 09. 2012 | 22:40

Pavel napsal(a):

Autor tohoto plku asi skutečně neví, která bije. Vašíka nijak extra nemusím, ale to ještě neznamená, že se budu chovat jako pan Vondrouš. Na druhou stranu takové diletantství, které předvedli páni bodyguardi, to se fakt jen tak nevidí. A pokud je autor shora uvedeného textu schopen napsat takový blábol, který napsal, (čímž jasně potvrdil, že o té věci neví vůbec nic), pak je to diletantství stejné. Takové blogy fakt svět potřebuje. Blogy, kde autor o věci nic neví, nicméně dokáže o tom popsat 5 normostran. Hlavně, že světu poradí... Zůstává rozum stát...
29. 09. 2012 | 22:41

dau ewsthir napsal(a):

7 antiperle a miliony slov - jedno gravírované pero v kapse a ticho po pěšině.
29. 09. 2012 | 22:43

PB napsal(a):

Pavle, a vy o tom víte něco víc?
Povídejte, člověka to potěší, když slyší o neštěstí.
29. 09. 2012 | 22:43

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

Navvy@centrum.cz:

pan exstarosta Jančík mezi námi??? Názorově i nickem by to odpovídalo.... ono se toho časem hodně provalí ...
29. 09. 2012 | 22:46

fire can be friend napsal(a):

Autor je cynik, skeptik, agnostik a libertarián, zarputilý individualista a občas zlomyslný recesista.

Veri ze právo zde není kvůli dobru a spravedlnosti, ale abychom měli pravidla hry a nepomlátili se.
Zatim se mu to nedari, neb pridava polinka do ohne.
29. 09. 2012 | 22:51

pamětník napsal(a):

jestli se mediální hošík Hassenkopf těmito tlachacími články živí, tak je to další zbytečný nemakačenko. Klaus je zločinec a měl by dostat po hubě každý den od jednoho občana a nikoliv antiperlí do rukávu. Zvolen podvodem a korupcí. Je pořeba prodloužit promlčecí dobu na jeho "privatizaci" a dostat ho na hrad, kam patří. Na hrad Mírov.
29. 09. 2012 | 22:57

paroubkova placena placka napsal(a):

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče,
proc zrovna Jancik? Nemohl to byt treba nas ustecky kmotr Benda?
29. 09. 2012 | 22:58

minatomirai napsal(a):

Autor je přesně takový, jakého ho chce jeho šéf. Trochu méně cynicismu a letěl by, pokud ovšem nemá jiné kvality, o kterých veřejnost neví a zná je pouze jeho boss.
Nicméně on a další presidentští poradci mají souhrnný intelekt, kterým byl obdařen Přibáň ve věku asi 5 let.
Proto jedni šaškují na Hradě čistě pro potěšení jejich zaměstnavatele, zatímco Přibáň je uznávaným právním teoretikem a přednáší na solidní univerzitě.
29. 09. 2012 | 22:59

Acidburn napsal(a):

To PB: víte co, tak mi tady teď uveďte, kdy byl Klaus vyšetřován, kdy byl z něčeho obviněn orgány činnými v trestním řízení a také, jak ta vyšetřování a obvinění skončila. Myslím, že vyšetřován, natož obviněn orgány činnými v trestním řízení nebyl od roku 1990 ani jednou.

Co se týká odpovědnosti, Klaus vždy hájil své skutečné kroky a rozhodnutí. Nehájil pouze nesmysly, o kterých rozhodnout nemohl, natož o nich vědět. Divíte se, že chci, aby Klaus mohl pouze za to, na co skutečně měl nějaký vliv a rozhodnul o tom?

Co se týká politiků, vzhledem k tomu, že pracuji v neziskovce, která u politiků lobbuje, vzhledem k tomu, že jsem členem Mladých konzervativců, mohu vám říct, že s řadou z nich je rozumná řeč.

Tezi: kdyby volby něco mohly změnit atd. neberu, to je laciný žvást nevoličů, lidíé, kteří zcela rezignovali na možnost v této zemi něco ovlivnit. A takoví lidé, kteří za sebe nechají rozhodovat jiné a nestojí jim za to jednou za čtyři roky zvednout zadek a jít k volbám dát hlas "svému" politikovi, ať je to kdokoli, kterého chtějí vidět na radnici nebo v parlamentu, nemají žádné morální právo politiku kritizovat. Nevoliči si stěžují, že se nic nezmění - ale sami pro tu změnu nehnou prstem. Aktivní ani pasivní volební právo je nezajímá, ačkoli to v tomto státě není taková samozřejmost - 41 let byly volby povinně manifestační a skutečně neměnily - ani nemohly měnit - zhola nic. Kandidáty dávno předtím určila KSČ. Již 22 let však žijeme v demokracii a volby mohou změnit všechno - ostatně i jen to blbé vykroužkování Langerů a podobných exotů dokazuje, že se mýlíte a volby nejsou zbytečné.
Apropos, kdy jste naposledy byla volit, vážená PB?

Co se týká "chráněnce rodičů", tak to jste mne dost pobavila. Co vy o tom víte? Ale jen mezi námi: žiji už 5 let sám, odkázaný pouze sám na sebe a naopak já dotuji rodiče - toho jednoho, který mi zbyl. Štěkáte na špatný strom.

Co se týká Ústavy - najděte mi článek, podle něhož prezident musí bezodkladně přijmout demisi ministra. Nebude to nic tak těžkého.

Spojení funkce prezidenta a premiéra je dobrý krok, ale nedůsledný: ještě byste mohla rozehnat parlament a zavést nějakou osvícenou formu diktatury (nějaké brzdy a protiváhy, kdo by se s tím zdržoval, akorát to stojí prachy a brání v rozletu). Ale že nedostanete šanci, to se nedivím. Kandidujete snad v nějakých volbách?
29. 09. 2012 | 23:00

take pametnik napsal(a):

pamětníku,
Mam dojem ze by jste rad videl u moci taticka Gottwalda. Ten by Vam zaridil praci, blahobyt a pokud by jste byl hodnej chlapec a pockal si par let i Trabanta. Mozna by Vam dovolil vycestovat i do NDR.
Zlate stare casy co pametniku?
A nebo verite ze pristim presidentem teto zeme bude kosmonaut?
29. 09. 2012 | 23:07

PB napsal(a):

Ach jo. Vy mě vůbec nečtete.
Byl snad nějaký politik u nás, nějaká skutečně velká ryba, souzen a odsouzen?
Jste ještě mladý a naivní. Od politiků a jejich kauz dávají soudy ruce pryč-stačí kauza Čunek.
Jste jen další "zazelena utržený", který věří v to, že tady fungují soudy. Jste taková ta hlásná trouba štěkající "POdejte trestní oznámení".
Podala jsem ho v několika případech, ale proti politikům, jejich zájmovým skupinám a všehoschopným advokátům nemáte nejen za bolševika, ale ani za tohoto Kocourkova šanci.
Zkuste to vy.
Věříte ve vinu Ratha? Dejte trestní oznámení!
Věříte v jeho nevinu? Dejte trestní oznámení přece, ne?

Naposledy jsem byla volit o posledních možných volbách. Jako vždy se nezměnilo nic.
Přesto půjdu volit i za pár dní.
Co se změní, Všeznalče?
29. 09. 2012 | 23:11

Archie napsal(a):

Mně se nejvíc líbí komentář na http://www.kabir.cz/wudy-helen/5ko-5ko-jdi-do-akce-nemuzu-zvejkam/

V záplavě těch všech mouder, který zaplavujou internet, je tohle aspoň vtipný

o samotném "atentátu" si myslím jen to, že je úplně jedno jaký je to ústavní činitel a je jedno s kým (ne)sympatizuju, ale pokud se někdo živí tím že má někoho chránit před jakýmkoliv útokem kohokoliv, tak těžko můžu nechat půl metru od "cíle" někoho 7x vystřelit (a je jedno jestli umělohmotný kuličky nebo dělem) a následně tempem lázeňskýho rozesmátýho povaleče si jít se "střelcem" popovídat jestli by nám k tomu něco nepověděl. Výborná je i ta fotka jak o chvíli později má "střelec" zapálený "cigárko" a policajt přihlíží jak mu šmakuje.

Diletanství, šlendrián, amatérismus v krystalický podobě a v "rodinném balení".

A každej mudrc, kterej se zastává ochranky a jejího konání :

a) pokud by to byla pravá zbraň, a prezident republiky by dostal 7 zásahů z půl metru za bílýho dne, pořád by ochranka dostala 1*?

b) zastání se ochranky ve smyslu "chcete místo ochranky Chucka Norrise" = tzn. že neexistuje nic mezi tím čemu jsme přihlíželi a mezi rozsekáním někoho na maděru? Není náhodou běžný postup, že ochranka dělá nejbližší "kruh" kolem chráněné osoby a v případě problému "kryje/zasahuje/eliminuje"? Což se v tomto případě nestalo ani jedno, protože tam ochranka tak trošku nebyla? Nikdo neříká, že měli útočníka rozstřílet raketometem a hodit do mlejnku na maso.

c) představte si na minutu, že by se tohle stalo kdekoliv jinde a jinýmu prezidentovi - ochranka (ostřelovač) by útočníka z přilehlý střechy na místě zastřelila. Většina těhle mudrců by v tý chvíli říkala - "to je ale pitomec, nechá se zastřelit za to, že si zastříli gumový kuličky na prezidenta" ale nikdo by nezpochybňoval přiměřenost takovýho řešení situace. Stejně tak jako když přijde zloděj do banky, vytáhne gumovou pistolku z hračkářství a ohrožuje kohokoliv v bance. Ptá se snad někdo jestli dotyčnej má hračku nebo pravou pistoli? Řeší to někdo??? Česká nátura je v tomhle zvláštní, vždycky se objeví nějakej "buřič".

d) není to náhodou tak, že averze vůči tomu jak politická reprezentace koná, jak se chová a jak drtivou většinu národa "točí do běla", přebíjí to že prostě v tomhle konkrétním případě někdo silně nezvládl svojí práci, choval se amatérsky a ještě to trapně omlouval (viz šéf ochranky prezidenta, který nejdříve zahlásil, že nijak nepochybili?)

e) a nakonec úplně primitivní srovnání - když vidíte v televizi, že učitelka ve škole neuhlídala děti na tělocviku a jedno z nich si zlomilo nohu, tak většina lidí zahlásí - "ta je blbá, od čeho tam je?" a stejně to přijde mně, od čeho tam ta ochranka je? přece je to jenom o tom, že každý si má dělat svojí práci dobře a za to je placenej. A všechno ostatní je úplně vedlejší a zbytečný. Kdyby si dělali svojí práci dobře, tak celý incident dopadl úplně jinak.
29. 09. 2012 | 23:20

minatomirai napsal(a):

Nicku Archie,

víte, že jste napsal 473 slov, což jsou skoro dvě normostrany, obecných kravin, o kterých se tady píše ad nauseam již celý den?

Ochranka pochybila, její šéf odstoupil, takže je to vyřešeno.

Mne osobně daleko více zajímá zadržený muž a jeho důvody k plastikové střelbě. To je podle mne důležité, to, zda Klaus přežil nebo by nepřežil, je opravdu podružné.
29. 09. 2012 | 23:30

minatomirai napsal(a):

Pan Žák, Přibáň či Cepl jsou těžkými váhami, SansLogique, takže bych pominul těch pár myšlenkově podřadných blogů, které zde zanechali presidentští poradci, současní či minulí.
Klausova stáj poradců byla vždy průměrná, bylo by tedy zbytečně optimistické očekávat intelektuální expozi z jejich strany.
29. 09. 2012 | 23:48

Tofino napsal(a):

To Acidburn:
Místo reptání by si občanstvo mělo opravdu konečně velmi důkladně rozmyslet, koho do "správy ovladačů" (myšleno volených zástupců) dosadit - v tom s Vámi souhlasím.

I když, řekněme si tak doopravdy, nitkami tu potahuje někdo jiný - ten, komu správy minulé i současné, v čele s hradním "ego-eko-mistrem", daly do vínku "systém", který tomu legálně umožňuje - a v tomhle s Vámi musím nesouhlasit. Že to za Klause vymýšlel někdo jiný - ON měl za to v tu dobu zodpovědnost!!! Ale to je přesně to, čemu se většina českých politiků ráda vyhýbá, jako čert kříži.
Aneb "Peníze jsou až na prvním místě", a jiné hodnoty (morální) je potřeba v rámci tohoto "nezpochybnitelna" pro svoji nezpeněžitelnost utlumit - proto jsem měl vždy raději V.Havla, neboť ten byl takovým a podobným tezím Klause vyrovnávajícím oponentem...Vám ale iluze brát nemíním. :-)
29. 09. 2012 | 23:59

rab_third napsal(a):

byt autor nema dle meho nazoru pravdu ve vsech oblastech a nektere argumenty po podrobeni logicke analyze neobstoji, kazdopadne je to jedna z nejlepsich veci, ktere jsem dosud k teto kauze cetl.

pro PB:
nezmeni se nic ... stale bude platit, ze mate pravo rozhodnuti :-) .... to je ta demokracie ;-) .... bohuzel cim dal vice lidi se rohnodlo .... nerozhodovat se :-/
30. 09. 2012 | 00:00

Jáchym napsal(a):

Přestože je autor tzv. klimatěnkovým poraděnkem, nelze mu upřít inteligenci a schopnost logicky či kvazilogicky argumentovat.
Mě článek potěšil, stařičký mocnář, doufám, též souhlasně zamručel.
Kdybych byl jednooký, už klušu pro korunu (paďák bohužel zrušili).
30. 09. 2012 | 00:34

Acidburn napsal(a):

To Tofino: ano, Klaus za to měl odpovědnost - jako ministr financí ovšem. Po ekonomické stránce to taky fungovalo.

Kdyby byly peníze až na prvním místě, vypadalo by to tu lépe. Bohužel, na peníze se v tomto státě příliš nehledí: daňoví poplatníci příliš nevědí, kolik jim jen na dani z příjmu bere stát (je to skoro 50%, tedy to samé, jako v 17. století), kromě toho zbytek zdaní v rámci DPH (20% z čisté mzdy/platu/odměny). O správních poplatcích ani nemluvím.
Finanční gramotnost občanů je tristní a mnozí ani nedokáží spočítat úrok (pak končí v tzv. dluhové pasti).
Peníze, které stát takto vybere, obratem ruky vyplýtvá - třeba za podporu solárních elektráren nebo bionafty, nebo za krmení černé díry jménem zdravotnictví.
Peníze, čerpané z EU ve formě dotací, jsou finanční zločin sám o sobě a kdyby je nepřerozdělovala EU, ale samotný stát, odpadly by transakční náklady a peníze by byly vynaloženy mnohdy účelněji. Na výdaje ovšem nehledí ani stát, ani EU: jen peněz, které padly za "boj s globálním otpelováním" je neuvěřitelné množství a výsledek je nulový.

Podotýkám: toto vše Klaus kritizoval a kritizuje, Havel se toho naopak zastával. Tím, že Havel a jemu podobné elity "nezpeněžitelnost statků tlumí", resp. "nedopočítávají do jedné", vyhazují peníze oknem a nebo poškozují hospodářské zájmy této země - Havel jedním morálním gestem dokázal např. zlikvidovat zbrojní průmysl v tehdejším Československu. V zahraničí se mu za to dostalo nadšených ovací: aby také ne, když námi opuštěné trhy obratem ruky převzaly konkurenční zbrojovky.
Volání Havla po boji s globalizací pak byla nerealizovatelná utopie. Jemu vadily sklady a montovny a supermarkety a nejraději by je zrušil, zakázal, zlikvidoval. Bohužel už Havla nezajímalo, kde a čím se ti lidé, zaměstnaní v jím pohrdaných budovách, budou živit.
Nenadchnuly mne ani teze Havla, podle nichž mají občané, resp. lidé nárok na určité veřejné statky - pokud možno bezplatně, nebo ve velmi širokém rozsahu. Kde na to stát vezme, tohoto kulisáka prostě vůbec nezajímalo.

V tomto ohledu je mi stokrát sympatičtější přístup Klause, který na každý podobný návrh říká ano, je to možné, ale přímé a nepřímé náklady tohoto návrhu jsou takové a takové a dal na zvážení: chceme takto utratit takovou sumu peněz?
30. 09. 2012 | 00:42

Eva napsal(a):

No teď se budou jistě všichni pořádně bát vytáhnout mezi tu lůzu, jak nás nazývají....:-)
30. 09. 2012 | 00:45

Marek napsal(a):

Perfektní článek, do písmene souhlasím. Díky.
30. 09. 2012 | 01:10

kocour napsal(a):

Analytiku, až doteď jsem žil v domnění, že jsem byl včera s kamarádem a s malou Evičkou v pražské ZOO :-) ... no, tuším, s kým jste si mne asi na tom záznamu spletl. Ale aspoň vím, jak vzniká virtuální realita ... teď jsem si pustil jeden ze záznamů, kde jsou červenými kroužky vyznačeni údajní členové ochranky ... nechám si pro sebe, v kolika případech se média trefila, ale stoprocentní to určitě nebylo.

A tak obecně do pléna:

Ovšemže, ideální by bylo, kdyby střelce někdo zalehl ještě před střelbou, ale to bychom teď neměli co řešit. Předpokládal bych, že takovu samozřejmost nemusím zdůrazňovat zvlášť ... První výstřel se v davu nedá stoprocentně odfiltrovat nikdy, vždy je to riziko, a kdo tvrdí opak, kecá. Notabene u prezidenta, o kterého je mezi lidmi zájem. Proto mne zajímá - v souvislosti s padáním hlav - až situace po střelbě. To, že stihl vystřelit, je chyba, ale to, že vystřelil sedmkrát a odešel, je buď hodně velká chyba, nebo hodně velká chladnokrevnost. Jedno z toho, nic mezi tím. A protože odborník na ochranky nejsem, netroufám si to bez dalšího soudit.

P.S.: Leda bychom všechny rentgenovali, než je pustíme na mítink (odfiltruje to i plast? - pokud vím, tak ne), a měli všude ostřelovače ... to by byly náklady a kecy kolem toho. A taky tak trochu policejní stát. V USA po 11. září vzniklo federální ministerstvo vnitřní bezpečnosti ... http://www.dhs.gov/ - chápu to, ale nelíbí se mi to, a nerad bych, abychom se zrovna v tomhle vydali podobnou cestou.
30. 09. 2012 | 01:20

Acidburn napsal(a):

To Eva: pokud čtu v diskuzích názory lidí, podle kterých měl Vondrouš střílet skutečnou pistolí, pak tyto své spoluobčany považuji za lůzu, neboť se lůzovitě projevují. "Odvahu" k podobným žvástům jim nepochybně dává i v praxi totální neschopnost ochrany ochránit nejvyššího ústavního činitele v zemi. Což je fakt, který panu Hasenkopfovi uniká. Naštěstí se v zemi zbabělých mozků a odvážných břich vrátí brzy vše do starých kolejí. Lůza je totiž silná leda na hubě.

Smutně zábavné je, že střílení do prezidenta je pouhou výtržností, zatímco napadení předsedy ČSSD na předvolebním mítinku v roce 2010 v Brně bylo kvalifikováno jako útok na veřejného činitele, za což hrozil pachateli podstatně tvrdší trest.
30. 09. 2012 | 01:20

kocour napsal(a):

A pokud tu někdo klasicky říká, že to by se mohlo stát jen u nás:

- stačí připomenout reakci americké administrativy bezprostředně po útocích na Dvojčata - ano, podle některých je za tím těžká konspirace, pro mne je za tím jen zmatek a panika;

- a nebo to ráno, kdy se britská královna probudila a zjistila, že jí kdosi sedí na posteli ... trvalo 20 minut, než se jí podařilo přivolat ochranku. Samotného "narušitele" - také tehdy nebylo za co ho pořádně odsoudit - zvládla tehdy s přehledem, klobouk dolů.
30. 09. 2012 | 01:31

Thorough napsal(a):

Proc komentujete ochranu prezidenta, kdyz Vy sam nemate s ochranou osob zadne zkusenosti? Uvedomujete si, ze sef ochrany prezidenta sve muze na zacatku hajil, ale jak sam rekl potom co videl video se rozhodl pro rezignaci (viz clanek na iDNES s citaci)? To video totiz zachycuje klicovy moment incidentu ktery jednoduse nechapete a nedokazete ho vyhodnotit. Kdyz na videu uvidite ze neco nekam spadlo tak ta udalost muze byt prosetrena, ale je hloupe polemizovat nad tim jestli to spadlo nebo ne.
30. 09. 2012 | 01:37

kocour napsal(a):

Thorough:

Kdyby to komentovali jen lidé, kteří tomu rozumějí, tak bych si svůj komentář taky ušetřil, a s radostí. Ale mám už takový blbý zvyk zastávat se těch, proti kterým se postavil dav připravený k lynči ... asi je to nějaká má profesionální deformace či co.

Dobrou noc.
30. 09. 2012 | 01:51

petrvileta napsal(a):

Autore, zapomněl jste na scénář čtvrtý:

Prezident si povídá s lidmi na náměstí v Chrastavě, náhle se objevuje muž v maskáčích, nevypadá už od pohledu jako magor, přijde až k prezidentovi a vytáhne zbraň. Jeden z členů ochranky se staví mezi zbraň a prezidenta, další tři členové ochranky prezidenta táhnou pryč a chrání vlastními těly. V dalších několika sekundách první člen ochranky sráží útočníka na zem a přitom mu odře obličej o dlažbu a vykloubí rameno. Prezident i střelec zůstávají naživu, ač střelec trochu pochroumaný.

Co se děje dál: Prezident ruší zbytek programu a je odvezen v pancéřovaném autě, útočník je zatčen a odvezen k výslechu, kterého se účastní i pracovníci BIS.
30. 09. 2012 | 02:44

Vlastik napsal(a):

Nomen omen. Hasenkopf = zaječí hlava.
30. 09. 2012 | 05:49

Alena. napsal(a):

TAK TU MÁME HRDINU 4.ODBOJE - AUTORA SAMETOVÉHO ATENTÁTU. Asi to nebude mít tak blbé následky jako sametová revoluce. Ale hlasy pro volbu presidentem by mohl dostat
30. 09. 2012 | 06:46

Alena. napsal(a):

petrvileto - myslíš že někdo z ochranky je tak blbý aby chránil Klause vlastním tělem. U čecháčků ve státní službě jde o to že máš stálý flek placený dobře ze státního, a předstíráš činnost, ale jinak je ti to celé u zadele
30. 09. 2012 | 07:24

Analytik napsal(a):

kocour 01:20

Když si složím pár kamínků dohromady - llew65 21:12, Analytik 21:24, kocour 01:20, tak mi vychází, že Autor = kocour.
Skoro nikdo nepochybuje o tom, že atentát byla zinscenovaná předvolební fraška, která měla potlačit preference komunistů, vyvolat soucit s pravicí a zakrýt Kalouskovy problémy (armádní černoty, rostoucí státní dluh, trh s černým alkoholem, související otravy methylem a mnohé další) a vliv Mafie na řízení státu.
Málokdy se sejde tolik náhod současně a na stejném místě.
- Atentátník předem ví o času a místě státní návštěvy, takže má čas si atentát nacvičit.
- Dva televizní štáby přesně na místě atentátu ve výhodných úhlech záběrů.
- Ochranka a policie na přesně vymezených místech, aby nepřekážely kamerám nechají pachatele dojít až k další kameře.
- Reportér čeká na smluveném místě, aby mohl atentátník s úsměvem předat svůj vzkaz veřejnosti.
- Bezpečnostní orgány čekají opodál, aby nerušily objednaný TV přenos. Teprve po skončení interview nastane pacifikace a zatýkání pachatele atentátu na hlavu státu.
- Hned následující den veřejná inventura všeho, co se našlo u pachatele, včetně dluhů.

Takovou akci musel připravit široký tým kolem vedení ODS a Kanceláře prezidenta. A předtím se musel zrodit v něčí hlavě.
Přítomnost poradce prezidenta při otevírání mostu v Chrastavě je stejně pravděpodobná, jako přítomnost šéfa hradní kuchyně tamtéž.
Autor scénáře a režisér tam dohlížel na průběh představení a řídil nástupy jednotlivých postav.
Výsledek? Fraška, která ještě dlouho bude bavit celou Galaxii. Většina přespolních diváků si vzpomene: "Není to ten šašek, co krade pera?".
A vliv scénky na volební preference? Stejný, jako u kausy Rath. Tedy přesně opačný, než režie zamýšlela.

Mafie zatlačila voliče do kouta. Začínají ignorovat vliv médií a někteří dokonce používají vlastní hlavu. Vidí výsledky "reforem", "snižování" státního deficitu a žasnou, jak korupčníci řídí boj proti korupci.
Čest Vaší další práci, kocoure. Ale jako poradce bych Vás neživil...
30. 09. 2012 | 08:01

Duroy napsal(a):

To analytik: A teď již jen zbývá:

http://zpravy.tiscali.cz/jeden-z-utocniku-na-topolanka-spachal-sebevrazdu-25393
30. 09. 2012 | 08:12

bljnivy napsal(a):

Komentáře Yosifa K. do kolečka -tatáž písnička:Za vše můžou sociální demokraté,jejich dnešní "spodní" hejtmanská vláda ve všech krajích."Horní vláda" -centrální-trojkolky,která jim hejtmany zatýká, je nevinná jak lilie.Co kdyby si autor kolovrátku tohoto typu s jednou příčinou všeho položil i otázku:
A proč vlastně vznikla sociální demokracie ve všech zemích Evropy okolo roku 1850 a trvá již 150 let,dnes předsedá dokonce EU parlamentu? Proč ji vytvořili již tehdy,proč tomu Metternich a Bach nezabránili,proč tomu nebránil švédský král,proč její existenci tolerovali,nezatrhli? Proč jí nezničila ani Leninova kritika Kautského a menševiků v Rusku po roce 1920? Proč ve vodách plavou ryby?

Obdobně Jozef K. neúnavně hlásá jedinou příčinu všeho:normalizaci.Proč trvala normalizace 20 let? Proč byl Brežněv-její tvůrce politrukem 2.sv.války? Proč byla 2.sv.válka? Proče se Stalin brábil v 2.sv.válce hitlerismu a potřeboval tisíce politruků jako byl Brežněv? Proč existoval Stalin? Proč Stalin se dostal do čela SSSR díky VŘSR.Proč byla vlastně VŘSR? Že někdo vystřelil "pšouk" z Aurory na Kerenského?
Odpověď kolovrátkům-redukcionistům otázkou:Proč lidé nechtěli zůstat neandertálci?
Kolovrátkem si udržovat svou vlastní integritu osobnosti?
Jakkoliv Masaryk ctil evoluci-postupnou změnu společnosti prací všech-brzy po vzniku republiky byl zklamán:tvrdil,že republiku ovládla klientelistická síť vlastních zájmů,nikoliv ideály,jak toužil.Prostě vrch vzali politikáři,čachráři a kramáři."Ideály",které zdůraznil jako cíl a prostředek, se Masaryk naprosto lišil od Klause:on nikdy nepatřil k samoregulacionistům vývoje:naopak Masaryk se stále znovu ptával kdo je to prý ten pan "SE".Udělá "se".Ono se to samo.Prostě v duchu Klause,podle Klause.Za Masaryka coby již presidenta psali knihy Čapek a Emil Ludwig,dialogem s ním a on se věnovalo to více státu.Před presidentstvím si je psal sám.Klaus si je píše jako onanista sám.
Klaus znamenal jediné-odtržení vládní politiky od obyvatel,její plané sofistikace,neřízení,demontáž,vydat národ napospas hlubinným problémům jako přírodní pohromě.Kam klesly lékařství,justice,věda,školství,výroba ?
Lenin ctil revoluci:protože v Rusku probíhala mohutnými demonstracemi před ním.Atentáty.Ale po mistrném a zvládnutém provedení revoluce byl před smrtí rovněž zklamán,i když z jiných důvodů než Masaryk:že se vytvořil "vojenský komunismus",který Rusko ekonomicky sedm let ničil.Litujme skutečné oběti-26 obětí zatím.Plus desítky trvale slepých.
30. 09. 2012 | 08:23

bljnivy napsal(a):

Oprava :Proč se Stalin bránil v 2.sv.válce hitlerismu
30. 09. 2012 | 08:36

2umagree napsal(a):

TEN PŘEKVAPENĚ NAKVAŠENÝ A VYČÍTAVÝ POHLED

nějak ale zmizel z obrazovek , včera už to byla jen Nova se svou natočenou / koupenou? verzí . škoda, to byl opravdu všeříkající záběr - kdo si to dovolil, na MĚ
30. 09. 2012 | 08:44

Já necek napsal(a):

Pravidla airsoftu a symbolika

Hra je založena na čestném chování hráčů – pokud je hráč zasažen či jiným dovoleným způsobem „zabit“, musí se sám přiznat (zásah často ostatní hráči nemohou vyhodnotit).

Hráč musí zřetelně nahlas ohlásit „mám“, „zásah“ nebo „jsem mrtvej“, zvednout obě ruce a nejkratší cestou odejít k tzv. „mrtvolišti“, (respawn), kde s ostatními vyřazenými hráči čeká do konce hry (přičemž nesmí nijak komunikovat s dosud „živými“ spoluhráči ani se jinak zapojit do probíhající hry).
Na „mrtvoly“ je zakázáno střílet, živí hráči se za mrtvé nesmí vydávat.
30. 09. 2012 | 09:23

Občan napsal(a):

Analytiku,

na to člověk nemusí být žádný detektiv :o)

POKUD je pachatelem pan Vondrouš z Chrastavy, pak stačí si hodit jeho jméno do google a vyjede o něm leccos vč. základních údajů o exekucích.

Že to MOHLO bý předem připraveno, nelze vyloučit. Pak ovšem zbývá otázka, KDO to inicioval:
Klaus? NE. Na to byl příliš zaskočený a otřesený; byť to zvládl s noblesou.
Lidé kolem Klause? MOŽNÁ - i když nevím, co by z toho měli. Ale jako hypotézu to připouštím.
Kalousek s Kubicem? ANO. Důvody již zde byly popsány mnohokrát a způsob provedení by Kubiceho "rukopisu" odpovídal.

Naprosto souhlasím v Vaším vyhodnocením důsledků akce - jsou přesně opačné, než autoři očekávali. Nechápu, proč nevymění "rejžu", když ten dosavadní opakovaně zklamal :o))
30. 09. 2012 | 09:24

Já necek napsal(a):

Pravidla airsoftu a symbolika

Hráče lze vyřadit ze hry následujícími způsoby:
Zásah kuličkou – Hráč je vyřazen, pokud je zasažen vystřelenou kuličkou do jakékoli části těla či výstroje (včetně batohů, sumek atp.) kromě zbraně(podle předchozí dohody lze hrát i na zásah do zbraně - hráč nahlas řekne "zbraň" a je odkázán na záložní zbraň).
Vzdání se – Pokud nemá hráč prakticky žádnou naději na útěk či na záchranu života, může se sám vzdát. Nejčastěji to bývá, když ho k tomu někdo z nepřátelské strany vyzve.

V každém případě však závisí na scénáři a domluvě před samotnou hrou.
30. 09. 2012 | 09:26

Baba Jaga napsal(a):

Další scénář:
Vláda na svém zítřejším zasedání navrhne změnu ústavy - pan Klaus bude za své zásluhy presidentem do konce svého života. Obě komory tento úsporný návrh schválí ve zkrácené a ještě zkrácenější lhůtě.
Autor blogu Kocour má o krásné poradenské zaměstnání nadále postaráno a všichni nemusíme v lednu ke zbytečným volbám.
30. 09. 2012 | 09:34

Analytik napsal(a):

Občan 09:24
Klaus byl připraven na atentát, ale nevyzkoušeli na něm, jak takový zásah kuličkou štípe! Při zásahu devítkou by se tvářil více státnicky ;-)
30. 09. 2012 | 09:37

Občan napsal(a):

To Baba Jaga:

Pokud Klaus dokáže ovlivnit VŠECHNY poslance a senátory (jednalo by se o ústavní zákon) natolik, že přijímají zákony na JEHO objednávku, pak je to nesmírně schopný člověk a tudíž je mužem na svím místě.

Obvykle jsou Vaše drobné ironie zajímavé, inteligentní a zábavné. Ale na touto jste moc nepřemýšlel/a...
30. 09. 2012 | 09:41

Já necek napsal(a):

Zpráva dne (neověřeno):
Airsoft nezabíjí.No. možná trochu zraňuje ale ...ale je to přece jen zábavné využití jinak ztraceného času.

Proto se prý v současném nečase drábek Kalousek rozhodl hrát airsoft s občany České republiky.
30. 09. 2012 | 09:44

Občan napsal(a):

A zatímco tady jalově plkáme, kucí z ODS a TOP09 se dohodli na privatizaci fakultních nemocnic.
http://aktualne.centrum.cz/domaci/regiony/praha/clanek.phtml?id=758458

Přičemž minimálně u dvou nemocnic se jedná o ústavy s celostátní půdobností - Podolí a Bohnice.
Ale to jen tak na okraj...
30. 09. 2012 | 09:49

Občan napsal(a):

A mediální masáž jede na plné pecky :o)))

Útočník na prezidenta? Frustrovaný komunista, zdá se
17:50 | 29.9.2012; Adéla Vlachová (aktualne.cz)
http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=758858

Tak tohle je Kubice jak vyšitej. Scénář jak přes kopírák; jenom změnil název "díla...
30. 09. 2012 | 09:56

aga napsal(a):

petrvileta

Jestli vám správně rozumím, svět po vtězství vašich pirátů by nebyl podle mého gusta - volné stahování z internetu kombinované s tuhým policejním státem.
30. 09. 2012 | 10:09

PV. napsal(a):

Ukazují se 2 věci
*1/ Stát je prohnilý, státní zaměstnanci všichni se přsáli na státní cevcík ale práce je nezajímá. Ochranka měla dobré bydlo, nejmodernější auta, vybavení, obleky, za státní prachy posilovat a makat na své fyzičce, buďto čekají a čtou si nebo se projedou s prezidentem, při hodování se také najedí, ale spotit si košili při práci za kterou jsou placeni ani omylem, jen pobaveně přihlížejí
*2/ Máme noveho hrdinu 4.odboje - sametový atentátník, střelec proslulých 7 kulí v Chrastavě.
Lidi už toho mají dost všichni, to že hrdina řekl že je komunista je irelevantní
30. 09. 2012 | 10:30

neo napsal(a):

Občan:

je tam špatně to ZDÁ SE. Nezdá se. Frustrovaný ano, komunista taky, takže ne ZDÁ SE ale je to fakt.

Prostě frustrovaný fanatický komunista se nesmířil s výsledkem demokratických voleb a jelikož koministé násilí upřednostňují, tak jsme byli svědky agresivního útoku.
30. 09. 2012 | 10:42

Anna napsal(a):

neo

Myslím, že dost z nás, kteří jsme byli dospělí v r. 1989, asi bude používat ZDÁ SE. A to z důvodů, jako byl např. případ Zifčáka-Růžičky - cituji:

Dvacet let po listopadu 1989 se znovu oživil případ nejznámějšího agenta StB v republice Ludvíka Zifčáka, neboli "mrtvého studenta" z Národní třídy Milana Růžičky.

Zasloužil se o to ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů Pavel Žáček, který v odborném časopisu Paměť a dějiny podrobně popsal, jak se vlastně Zifčák krátce před listopadem dostal do prostředí opozičních skupin, odkud měl získávat informace.

...Zifčák, vybaven indexem Ekonomické fakulty Vysoké školy báňské v Ostravě, založil aktivitu Nezávislé studentské sdružení a rozdával mezi pražské studenty letáky, které velmi nápadně připomínaly prohlášení Několik vět.

I když například studentka Jana Matějková jeho hru do poslední chvíle neprohlídla a když Zifčák-Růžička ležel 17. listopadu na chodníku na Národní třídě, sháněla pro něj pomoc.

http://aktualne.centrum.cz/domaci/spolecnost/clanek.phtml?id=657596
30. 09. 2012 | 10:53

neo napsal(a):

Anna:

co sem pletete Zifčáka? Co to má společného s frustrovaným agresivním komunistou, který zaútočil na prezidenta republiky?
30. 09. 2012 | 10:57

Občan napsal(a):

Neo,

Vás to sebeznemožňování se baví, nebo jste za to placen?
30. 09. 2012 | 11:01

Anna napsal(a):

neo

Protože Zifčák se vydával za někoho, kým nebyl.
Cituji:

Vedle pravopisu a kapitalismu si Vondrouš příliš nerozuměl ani se stanovami KSČM, jejímž členem krátce byl.

"Koncem února letošního roku projevil zájem o členství, následně se v jedné z libereckých organizací strany zúčastnil asi dvou členských schůzí, ale jak sám uváděl, tak v podstatě nebyl nijak aktivní a ničeho se nezúčastňoval. Byl pasivní, neplatil členské příspěvky a začátkem září mu bylo zrušeno členství," sdělila iDNES.cz předsedkyně liberecké KSČM Dana Lysáková.

Podle stanov strany platí členové místní organizaci partaje základní členský příspěvek ve výši odpovídající 0,5 % čistého měsíčního příjmu, což například při příjmu šestnácti tisíc čistého činí osmdesát korun.

Lysáková Vondroušův čin odsoudila. "KSČM Liberec odsuzuje jakoukoli formu násilí, útoku pro řešení osobní životní situace. Považujeme incident v Chrastavě za naprosto nepřijatelný. Prezentovat svůj nesouhlas byť plastovou pistolí je zcela nezodpovědné, neboť mohlo dojít při řešení ochrankou či Policií ČR v davu ke skutečným tragédiím," uvedla na stranickém webu.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/facebook-strelce-z-chrastavy-diq-/domaci.aspx?c=A120929_145352_domaci_jw
30. 09. 2012 | 11:04

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik příspěvků, které neměly nic společného se záměrem těchto stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
30. 09. 2012 | 11:04

D. napsal(a):

Ve Venezuele byli při kampani před říjnovými prezidentskými volbami zastřeleni dva opoziční politici. Informoval o tom server BBC. Střelci podle svědků použili vůz patřící státní ropné společnosti PDVSA.
http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/280075-ve-venezuele-byli-zastreleni-dva-opozicni-politici.html
30. 09. 2012 | 11:09

B.M.V napsal(a):

I když se u nás bomby nekladou, prezidenti ani jiní politici nestřílejí a extrémisté spíš připomínají bandu tydýtů je to průser jako mraky, ale není se čemu divit, podívejte se kolem sebe, celá vaše společnost tak vypadá, všechno jen jako. Jinak by se nadalo tak snadno a hodně krást a oblbovat národ. Přeju všem ostrý zrak a bystá úsudek.
30. 09. 2012 | 11:10

neo napsal(a):

Občan:

sebeznemožňování se koná jen v očích závistivých agresivních komunistů, socialistů, nacistů, rasistů aj. extremistů, takže ano, baví.

To, že jeden z vašich střílel na prezidenta považujete za hrdinský čin... jistě už máte jeho fotkama vylepené OO :)
30. 09. 2012 | 11:10

myrek napsal(a):

Ad "vážněji...", bod. 2. Pavel Vondrouš je pomatenec. ?? Správně - Pavel Vondrouš je zločinec. Střílet po komkoliv z čehokoliv je v civilizovaném světě zločin - pokud postižený předem nedal dobrovolný souhlas. Pavel Vondrouš není pomatenec - velmi dobře věděl co dělá, atentát měl pečlivě připravený a byl vyzbrojen levicovou idelogickou doktrínou.
30. 09. 2012 | 11:10

B.M.V napsal(a):

omlouvám se, naše společnost
30. 09. 2012 | 11:11

neo napsal(a):

Anna:

ale on komunista byl. A ještě navíc sympatizoval s nácky, což je obdoba komunistů.
30. 09. 2012 | 11:13

Tom napsal(a):

Kdyby na mě někdo jakožto na neprezidenta vytáhl kuličkovku a já měl pravou zbraň byla by to jeho smůla protože než bych zjistil že střílí kuličky už bych střílel ostrýma... normální sebeobrana dle mého názoru naprosto adekvátní. To že útočník nezemřel byla jen věc náhody a velkého štěstí že se nenarodil jako komunista v nějaké radikálnější zemi nebo zemi typu USA...
30. 09. 2012 | 11:22

nemám je rád ale ... napsal(a):

"Prostě frustrovaný fanatický komunista se nesmířil s výsledkem demokratických voleb a jelikož koministé násilí upřednostňují, tak jsme byli svědky agresivního útoku."

Udělali to koministé?

Občane, pozor abyste se nesebeznemožnil.
Česky se neříká koministé ale KOMINÍCI.
Ty jste měl, zdá se, na mysli.

Miroslav Nigrin: Ještě jednou airsoftový atentát na Klause
Když byl pobodán někdejší předseda komunistů Svoboda, případ byl odložen - pachatel nezjištěn, nebyly žádné televizní manévry, když exministr Pavel Dostál (ČSSD) byl napaden nějakými útočníky, kteří mu pořezali hlavu a obličej - pachatelé nezjištěni, ani když byl poslanec Jiří Dolejš (KSČM) napaden a kopán útočníky tak, že téměř přišel o oko.

Tak už je jasné, proč se to nevyšetřilo. To vše udělali komunisté !
30. 09. 2012 | 11:26

Martin Kalvach napsal(a):

Autor zjevně rád čte, co napíše. Nicméně vysoká míra neznalosti problematiky čiší z každého detailu popisu události z pohledu bezpečnostního. Doporučuji mu tedy i nadále setrvat u právně politických komentářů okolo pana Klause a jeho PR, bezpečnostní či trestněprávní tématice se vyhýbat. Děkuji předem za vyslyšení. Krásný den :-)
30. 09. 2012 | 11:29

Anna napsal(a):

neo

Právě na základě případů jako byl Zifčák si dovedu představit postup, jak zdiskreditovat KSČM, které vzrostly preference. A jak to zní: Komunista střílel na prezidenta!

Jen pro Vaši informaci KSČM, ani KSČ za totáče, jsem nikdy nevolila.
30. 09. 2012 | 11:37

ochrana proti moralnimu spamu napsal(a):

"...smazal jsem několik příspěvků, které neměly nic společného se záměrem těchto stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu."

Tak to je prima, pane Stejskale, ze jste vymazal me prispevky...pokud mate opravdu zajem o vecnou a korktni SPLOECENSKOU debatu, mel byste vymazat predevsim blog pana Hasenkopfa. Jeho nemoralni nestydatost ma mnohem vetsi a horsi dopady, nez li par pomatenych prispevku v diskuzi pod blogem.

Ono nakonec vam nic jineho nezbyde, nezli mazat a mazat a to cim dal tim casteji. Anebo mam navrh: udelejte si par vzorovych prispevku, hodicich se na vsechno, vyvazenych a korektnich, ve stylu "...vazeni pratele, ano!" a ty sem pak muzete nahodne generovat.

Vite, kdyz se takovy clovek jako pan Hasenkopf prezentuje timto verejnym zpusobem, tezko ocekavat korektni reakce. Nekdo vam z vyssi mocenske pozice lze do oci a vy mate pravo pouze na "konstruktivni kritiku" (zas ti komunisti...).

To je, jako by vas na ulici prepadl profesionalni dvoumetrovy karatista a vy byste mel ze zakona pravo jen na to, branit se pouze rukama...korektne a vyvazene.

Takhle manipulativni a zly clanek typu "na rohu ulice vrah o moralce kaze" (mysleno obrazne, samozrejme) se jen tak nevidi.

V podstate lze jen rici: ze se vy sam nestydite pod takovym clankem diskuzi jeste cenzurovat...mozna ze stydite, ale musite, chapu...nicmene cele tohle psani neni o vas, to si prosim neberte osobne, neznam vas a nic proti vam nemam...jen tu trochu branim verejny prostor pred manipulanty, kterym se dostava vice, nezli si zaslouzi :o)
30. 09. 2012 | 11:40

Jiří Vaňáček napsal(a):

Jen ať autor článku nedělá z komára velblouda. Pokud by Klause někdo odrovnal, tak rozhodně NIKOMU chybět nebude. Naopak by řada lidí oslavovala. A nějaké "ústavní potíže" těch magorů nahoře absolutně nikoho nezajímají!
30. 09. 2012 | 11:40

Miro Siro napsal(a):

Článek je nepromyšlený, černobílý výštěk. Ochranka není a ani nemá být Norris a někoho zadupávat do země, jejím cílem není usmrtit, ale ochránit, to ale ještě neznamená, že jejich vlastní klient musí upozorńovat, že je na něj páleno. Je to od nich fušerství, mizerně odvedená práce, žádná rádoby prozíravost. Autor píše, že Vondrouš je exhibicionista a pomatenec, jakoby snad ochranka měla jeho profil už půl hodiny před atentátem a rozhodla se dát si kafe, protože věděla, že se nemůže nic stát. Tak takovou intelligency service opravdu nemáme, prostě to podělali. To, že se nikomu nic nestalo je sice stříbrné lemování a buďme rádi.
30. 09. 2012 | 11:42

Lumich napsal(a):

Vážený pane Pavle Hasenkopfe,
nemyslím si, že klíčová otázka zní (dle Vás):
"Věděla ochranná služba bezprostředně po výstřelech, že střelec je neškodný?"
Jsem přesvědčen, že daleko klíčovější otázka zní: Jak je možné, že ochranná služba neučinila vše pro to, aby střelci ZABRÁNILA na prezidenta vystřelit. To je její prvořadý úkol!!
30. 09. 2012 | 11:42

Starý napsal(a):

O neškodnosti nemohli vědět, dokud nevypálil. Teprve pak to mohlipoznat pdle zvuku a taky pdole toho, že president nepadl k zemi.
Než ale vystřelil, tak mu měli pistoli vyrazit z ruky a následně ho pacifikovat na zemi. Byl na dosah. Jiná věc by byla střelba snipera.
Takže totální selhání ochranky.
Práce médií je také problematická. Sice je dobře, že upozorňují na korupci ale líčit sociální situaci obyvatelstva jako strádání je nezodpovědné posilování blbé nálady a pocitu nárokovosti blahobytu. Objektivně měřeno, tak se občané nikdy neměli tak materiálně dobře jako dnes. Možná před 4-mi lety ? Samozřejmě mohlo by to být lepší.
30. 09. 2012 | 11:43

sebereflexe se tomu říká napsal(a):

Jiří Vaňáček
Vy budete jeden z těch co Klausovi věší na krk dožínkové věnce a nutí ho jezdit s kombajnem, že.
Ústavní potíže nemají magoři nahoře, ale my.
30. 09. 2012 | 11:46

stejskal napsal(a):

Smazal jsem další příspěvek, který neměl nic společného se záměrem těchto stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Dobře, paní či pane ochrano proti moralnimu spamu.

Hezký den i Vám.

Libor Stejskal, editor blogů
30. 09. 2012 | 11:47

rtfiler 178 napsal(a):

Také bych se možná zastal ochranky,kdybych se mezi nimi pohyboval pracovně.
Také bych možná označil toho střílejícího za pomatence a exibicionistu kdybych byl na druhé straně barikády........................................................Ale nejsem na druhé straně barikády,jsem na té straně hladových která je neposlouchána - jak prohlásil pan Vondrouš (který oficiálně nevypadá už od pohledu jako magor)- Novinářům podle ČTK řekl, že politici neposlouchají, jsou "slepí a hluší k nářkům lidu" a tohle byla podle něj jediná možnost, jak dát najevo nespokojenost.

"Byť to někdo může nazvat extremismem, já to za extremismus nepovažuju, tato vláda nechala vyhladovět třetinu národa," uvedl zatčený pro televizi Nova.
30. 09. 2012 | 11:52

ochrana proti moralnimu spamu napsal(a):

Jste rychly jako myslenka... :o)
Vite, jaky kod- ochranu proti spamu mam k vyplneni?
"abuse intellectual"
Peknou nedeli a ani nemusite psat, ze jste neco vymazal, proste to eradikujte :o)
30. 09. 2012 | 11:52

doc. Chocholoušek napsal(a):

Hlášení pro občany.
Poslušně vám hlásím:
Stav obsazenosti některých nemocnic v Praze dnes v 1154:
Bohnice jsou bohužel plné.
Porodnice v Podolí prázdná.

Ale to jen tak na okraj...
30. 09. 2012 | 11:54

zolik napsal(a):

Nevim , proc je kolem toho nutna tato polemika... Zakladni message je jasny, v teto spolecnoti je opravdu neco velmi spatne. Pan Vondrous neni blazen, kdyby prezidenta zastrelil, tak by byl. Tento pseudoatentat byl zoufoulym cinem muze snaziciho se zit v CR. Ano, rada z nas radeji odejde do zahranici, ale kdo z vas by byl ochoten se postavit, tomu co se deje celem? Nejsme tak hrdi jako Franouzi, Nemci, Skandinavci, abychom se dokazali spojit a rict, ze tohle si nase vlada dovolovat nebude. Priznejte si kazdy sam sobe, co byste byli ochotni udelat..... Ano toto je zoufaly cin v narode, ktery jen klopi hlavy a nadava doma u tepevize s pivem v ruce.....
30. 09. 2012 | 11:59

MA-FU napsal(a):

Pna poradče Ing.Klause

Napište nám prosím,jak se bzpečně cítil Ing Klaus na recepci pro oslavu Maocetunga kterou absolvoval s p.Škromachem.Byli v bezpečí pod čínskou ochranou?
Jistě by se našlo více scénářů pro Váš blog..
30. 09. 2012 | 12:02

ochrana proti moralnimu spamu napsal(a):

Ale ted uz konecne korektne a vecne k tematu:
Pro poradce pana prezidenta pavla Hasenkopfa je v pripade napadeni nasi hlavy statu nejdulezitejsim momentem teto udalosti selhani ochranky.

Konstruktivne receno: pan Hasenkopf si vybral z celeho klubka udalosti tu nejmene dulezitou. Ze ochranka selhala je jasne, ze se musi vylepsit je jeste jasnejsi, ze je to v zajmu a kompetenci Hradu je uplne nejjasnejsi.

Proc tak dlouhy clanek na toto tema?
Mohu si dovolit uvahu? Bude i pote muj prispevek stale povazovan za korektni?
Tedy, podle meho, je to proto, aby se nemluvilo o jinych aspektech utoku, napr. o tech, proc tolik diskuteru na verejnych adresnych (ne jen anonymnich) diskuzich utok neodsuzuje.

Konce vyvazenosti, dobrou noc...
30. 09. 2012 | 12:05

ochrana proti moralnimu spamu napsal(a):

zolik napsal(a):
Nevim , proc je kolem toho nutna tato polemika...

Presne tak, Zoliku, neni potreba vubec zadna, protoge spolecenske message :-) je uplne jednoznacne.
.
.
A prave roto je kolem toho nutna polemika...
30. 09. 2012 | 12:08

zolik napsal(a):

Ano, ale polemika je spatne vedena, nicmene mozna, ze vysledkem cele debaty bude zakaz prodeje a dovozu atrap zbrani na plastove kulicky.... :-))))

hezky den
30. 09. 2012 | 12:20

rtfiler 178 napsal(a):

PS...Dodávám že jste zapoměl popsat jednu možnou variantu - pan Vondrouš (který oficiálně nevypadá už od pohledu jako magor)přistupuje k presidentovi a vyfoukne na něj z verzatilky 7 kuliček Antiperle...co se stane dál ?
30. 09. 2012 | 12:20

zolik napsal(a):

nicmene vidim , viz v 12:02, ze piseme o tom samem... ale ze nas to porad prekvapuje.... porad stejny scenar.. a pan Hasenkopf- prinejmensim, koho chleba jiz toho pisen zpivej...dalsi nebudu radeji rozvadet...
30. 09. 2012 | 12:24

ochrana proti moralnimu spamu napsal(a):

Pokud bude, Zoliku, jedinym vystupem diskuze zakaz dovozu atrap zbrani na antiperle, pak cela polemika byla dobre zvladnuta a dosahla sveho cile.
30. 09. 2012 | 12:27

rtfiler 178 napsal( napsal(a):

Obávám se že po atentátu s antiperlema budou zakázány i verzatilky - dovedete si představit že někdo vyfoukne na pana Klause 7 kuliček antiperle z krátké pytlácké verzatilky ukryté v puse ?
30. 09. 2012 | 12:31

Martn Malík napsal(a):

4) Existuje jedna zcela klíčová otázka: Věděla ochranná služba bezprostředně po výstřelech, že střelec je neškodný? Pokud ne, pak se asi opravdu zachovala amatérsky. Pokud ano, pak naopak zaslouží metál za to, že na rozdíl od všech ostatních se nenechala strhnout k ukvapeným reakcím a všichni přežili.
-----------------------------------------------------------------------------------
Toto opravdu myslíte vážně?! Ochranka chrání "úřad" pokud se v jeho blízkosti zjeví zbraň, nikdo nemá čas pátrat po tom jestli je pravá! Musí se konat! Tahle zem je zbastlená! Máme tu ochranku, jež je cvičena k ochraně, ale je jaksi natolik "sametová", že prostě není schopna ochránit! Máme zde vzdělanou "elitu" která k té "zbastlenosti" přispívá svými názory! Tu ším, že filosof Masaryk ač pacifista, vyjádřil se v tom smyslu, že bude-li napaden vyrve ze zdi cihlu aby se ubránil! Jakkoli, jste mohl psát rozumně a smysluplně, výše uvedeným citátem jste vše shodil. Útočník ať ozbrojen airsoftovou zbraní, musí počítat s následky! Ochranka ho měla bez milosti pacifikovat v okamžiku když se prodíral davem, kolmo na presidentův směr. Je to naprosté selhání! I díky "intelektuálům" Vašeho typu!
30. 09. 2012 | 12:36

zolik napsal(a):

ano.. to je opravdu spravny pohled na problem....
rtfiler.... myslim ze v CR si uz lze predstavit cokoliv....

takze deti zatim si hrajte s atramapa pistolek , za chvili nebudou:-)))
30. 09. 2012 | 12:37

ochrana proti moralnimu spamu napsal(a):

Ted se bavime o vecech, o kterych nas chteli donutit se bavit.
Ja to opet shodim ze stolu cele: pokud se stala nejaka zavazna politicka udalost, je treba se o ni bavit jako o politiku a ne se omezit na dilci, konkretni apekty.
Summa summarum: clanek je zavadivy, zrejme zamerne, protoze z ocividne velke politicke udalosti dela problem selhani nekolika specialistu.
"Politikum" je ale uplne nejkde jinde a kdyz o nem zacnete mluvit, zacnou vas cenzurovat. Idealem politicke mluvy dneska je jeji zamena za expertni hovor.
Jako za komunistu :-)
30. 09. 2012 | 12:39

zolik napsal(a):

ano, zcela pravda......
30. 09. 2012 | 12:45

minatomirai napsal(a):

H + H si rozdělili role a napsali blogy, které se zabývajím pouze tím jediným. profesionalitou presidentské ochranky. Haas ji šmahem odsoudil, Hasenkopf s ní soucítí a nepřeje si její lynch.

Rozproudí se idiotská debata o tom, jakým způsobem měl být president chráněn. Tato debata je zřejmě celostátní soudě podle tisku, k TV nemám přístup.
To, že by se mělo debatovat o tom, zda je státní činitel legitimním cílem nespokojenosti občana, se mlčí.

O atentát nešlo, šlo o ponížení Klause, k čemuž došlo absolutně. Jako architekt českého politického marasmu si nezasloužil nic jiného - zesměšnění před celým světem pseudoatentátem.

Je třeba si vzpomenout na nedávné prohlášení jeho syna zde, což je totéž, jakoby to prohlásil otec, a sice kvalifikovat smrt několika desítek naprosto nevinných lidí jako zanedbatelnou v porovnání se ztrátami životů na silnicích.

Onen mladík tedy jednal naprosto logicky, Klaus je přímo zodpovědný za situaci v české zemi, je tedy legitimním cílem plastikové pistolky a veřejného ponížení.

Jeho pisálkové, i přes mimořádnou snahu posvěcenou jistě přímo Hradem a zřejmě jí i navrženou, na tom nic nezmění.

Řečeno s básníkem a omluvou, že je to v angličtině, což pokládám za trochu neférové, je to však T.S. Eliot a já nemám nejmenší tušení o tom, zda někdo přeložil The Hollow Men do češtiny a nemíním to hledat. Moje internetová rychlost je okolo zatím vysoce optimistických 12kbps, zřejmě bych se ani na žádnou stránku nedostal:

This is the way the world ends
Not with a bang but a whimper.

Na Klause jak ušité.
30. 09. 2012 | 13:08

zolik napsal(a):

minatomirai- brilatni, dekuji
30. 09. 2012 | 13:16

rtfiler 178 napsal(a):

Ano je to tak jak uvádíte Zolik.......kdo z nás je tak silný postavit se čelem celé té mašinérii která nás mele do sekané...?
30. 09. 2012 | 13:20

rtfiler 178 napsal(a):

minatomirai - konec světa pro Klause nemůže přijít - jen tak nějakým zakňučením,já myslím že to bude velký třesk jako ve vesmíru i když si před tím ještě hodně užije jak výše bravurně Wieveglovsky popisujete...
30. 09. 2012 | 13:29

Tofino napsal(a):

To minatomirai :

"Onen mladík tedy jednal naprosto logicky, Klaus je přímo zodpovědný za situaci v české zemi, je tedy legitimním cílem plastikové pistolky a veřejného ponížení."

Opravil bych - Klaus a další politici, ať už v současné, či v minulých vládách JSOU(!!!)politicky zodpovědní za situaci v české zemi...

Házet vše jen na Klause není fér, i když jej nemusím, v tom se jej musím zastat. Bohužel, politická zodpovědnost je to, od čeho naši politici dávají v případě sebemenších problémů okamžitě ruce pryč. Na rozdíl od svých spoluobčanů(voličů), kteří naopak jsou povinni nést zodpovědnost za své konání kdykoliv (viz Vondrouš).
30. 09. 2012 | 13:30

Nestor napsal(a):

Tak to na me dela dojem, ze atentatnik hledal podporu u KSCM, ale pochopitelne zjistil, ze z nich nic dobreho nekouka.
30. 09. 2012 | 13:32

Anna napsal(a):

minatomirai

Vidím to stejně. Úryvek z T.S.Eliot Dutí lidé:

Mezi představu
a skutečnost
mezi úmysl
a čin
se snáší Stín

Neb tvé je království

Mezi myšlenku
a dílo
mezi vznět
a odpověď
se snáší Stín

Život je velmi dlouhý

Mezi touhu
a křeč
mezi možnost
a žití
mezi bytí
a pád
se snáší Stín

Neb Tvé je království

Neb Tvé
Život je
Neb Tvé jest

Tak takhle končí svět

Tak takhle končí svět

Tak takhle končí svět

nebouchne to, jen to zakňourá.
30. 09. 2012 | 13:33

Jiří Nováček napsal(a):

Dobrý text.
30. 09. 2012 | 13:35

zolik napsal(a):

Bohuzel zodpovednost si uz neseme i my.... meli jsem dost casu na to rici dost...ted uz je to komplexni problem, vsichni prece vime dlouho o co jde....
30. 09. 2012 | 13:39

buldatra napsal(a):

Já necek napsal(a):
Pravidla airsoftu a symbolika

Hra je založena na čestném chování hráčů – pokud je hráč zasažen či jiným dovoleným způsobem „zabit“, musí se sám přiznat (zásah často ostatní hráči nemohou vyhodnotit).
Hráč musí zřetelně nahlas ohlásit „mám“, „zásah“ nebo „jsem mrtvej“, zvednout obě ruce a nejkratší cestou odejít k tzv. „mrtvolišti“, (respawn),…

Kontrolní otázka:
odešel Klaus čestně k mrtvolišti?
Patří k airsoftu i politické mrtvoliště?
30. 09. 2012 | 13:49

Anna napsal(a):

zolik

Jistě. Ale každý svého štěstí strůjce. A jak zpívají V+W:

Celé lidské pokolení
mělo by víc pokoje,
kdyby bylo
to co není
a nebylo to co je.

Nikdy nic
nikdo nemá
míti za de-fini-tiv-ní
neb nikdy
nikdo ne-ví
co se může stá-ti.
Řekne mi se třeba
že se to
a to sta-ne tak
a tak
ono to pak dopadne
docela naopak.

Řeknete-li dnes
život je pes.
Co má být zítra za zvíře
když je dnes pes.
Protože ani ten pes
není dnes defini-tiv-ní
neví se
zdali se
ze psa vlk nemůže stát.
30. 09. 2012 | 13:49

zolik napsal(a):

ano Werich je genialni a nadcasovy stale...
30. 09. 2012 | 13:53

minatomirai napsal(a):

Házet vše jen na Klause není fér, i když jej nemusím, v tom se jej musím zastat
----------------------------------------------------------------------------------
Klaus je nejviditelnější ze všech politiků, je na politické scéně od počátku revoluce, zastával nejvýznamnější politické úřady země, včetně presidentského. Pokud ho nemusíte, jak tvrdíte, není třeba se ho zastávat. Pokud něco nemusím, tak to v zásadě odmítám.

Děkuji Anno.
30. 09. 2012 | 13:53

Baba Jaga napsal(a):

To: Občan
Asi se na rozdíl ode mne na přímou volbu presidenta těšíte.
Tolik peněz za volby a PR uletí do luftu. A na zrušení téhle funkce to nevypadá ani zdálky.
30. 09. 2012 | 14:00

Anna napsal(a):

buldatra

Částečně na Vaše kontrolní otázky může odpovědět to, jak na Klause vzpomínal T.Ježek v Budování kapitalismu v Čechách - cituji:
17. listopad 1989 byl pátek a my jsme v sobotu a neděli hráli turnaj v košíkové, který tradičně pořádala pražská odborová rada mezi podnikovými mančafty. Hrálo se to v Michli a bylo nás tam pět (mimo jiné Klaus). Vašek jako obyčejně hrál tu svoji typickou hru, která vypadá asi tak, že rozhodčí mu zapíská faul, on se diví, jak je rozhodčí blbej a že snad ani není možný, aby tak blbej byl, ten pak často znejistí a leccos mu odpustí. Tehdy ale pískal Cikán, co si to nenechal líbit, a když to na něj Klaus párkrát zkusil, vyhodil ho. Takže první den revoluce začal pro Klause tak, že ho Cikán chytil za límec a vyhodil ho ze hřiště.

http://magazlin.zln.cz/8/kniha8.htm
30. 09. 2012 | 14:00

Mirek napsal(a):

Autor blogového komentáře nešetří sarkasmy. Ano zajímavě píše a nabízí se otázka? co je on zač, když je tak kousavý, udílí rady a všemu rozumí. V záhlaví blogu o sobě uvádí: "Právník, původně zanícený mladý iusnaturalista, postupně dospěl k právnímu pozitivismu".

No promiňte, ale po přečtení takové sebe-charakteristiky se nemohu zbavit dojmu že zde máme co činit se sebestředným "pomatencem" který si s Pavlem Vondroušem klidně může poplácat po zádech.
30. 09. 2012 | 14:01

Gudka napsal(a):

Prezidentova ochranka selhala tak fantastickým způsobem, že to nemohlo být JINÉ než narežirované. A to právě a zrovna na Liberecku, kde volební preference ovládli komunisti. Takže po důležitém úvodu - vypuzení pár kuliček do prezidetnského rukávu - muzsela následovat ta nejpodstatnější fáze, totiž zpověď do médií, obsahující prohlášení pachatele, že je jakýsi neoficální komunista. Plus "pohotové" odhalení jeho mailové korespondence, obsahující zcela nepravděpodobné a křiklavě umělé "pravopisné chyby" - aby bylo jasné, jaký že to je primitiv. Nezapadá pouze to, že se v mluveném projevu vůbec jako primitiv nejevil, jeho řeč byla vázanější a plynulejší než řeč páně redaktora.
30. 09. 2012 | 14:11

Anna napsal(a):

Mirek

Jen připomenu, že pan autor zde taky o sobě uvádí: "diplomovou práci na téma Poměr mezinárodního a vnitrostátního práva a jeho vyjádření v moderních ústavách od nikoho neopsal. " - to je přece hodno obdivu :-)

"Postupně pracoval v mezinárodněprávním odboru Ministerstva zahraničních věcí, v legislativním odboru Kanceláře Poslanecké sněmovny a v legislativním odboru Kanceláře prezidenta republiky.

Od roku 2009 je poradcem prezidenta republiky. "

Takže jaký "pomatenec"?
30. 09. 2012 | 14:13

Glosator napsal(a):

to PB
A mám například já právo napadnout Vás airsoftovou pistolí za Váš příspěvek? Nebo dokonce střílet po Vás ostře nabitou zbraní namísto airsoftové pistole.
Měla Olga Hepnarová právo zabít osm lidí jako odvetu za marasmus, ve kterém musela žít??? Chápete její jednání a omlouváte je? "Ať vás zabiji jakýkoliv počet, nemůže to vyvážit to, co jste mi způsobili. O.H."
Jednal Breivik také správně?
30. 09. 2012 | 14:19

shanti, shanti, shanti napsal(a):

Anna
Velmi hezký překlad. Až na poslední verš. Not with a bang but a whimper je elegantnější, zvukomalebnější a líp to vyjadřuje smysl věci.
30. 09. 2012 | 14:31

Anna napsal(a):

shanti, shanti, shanti

Souhlasím :-)
30. 09. 2012 | 14:35

Gudka napsal(a):

Občas mám pocit, že se tu pan Pehe vyskytuje dvakrát, jednou jako seriózní pisatel protiklausovských úvah, a jednou jako poněkud pavlačová postavička podepisující se nickem PB.
30. 09. 2012 | 14:35

Princ Drsoň napsal(a):

to který střílí po všem, co se hne
Kdyby to byli "vypatlaní pistolníci," je útočník po smrti. Nevím, kolik kuliček by stačil vystřelit, možná žádnou. Na dva metry se při střelbě od pasu trefím i já.
30. 09. 2012 | 14:42

AK napsal(a):

Tedy Pavle, takhle přitahovat magory komentátory, to je umění!
30. 09. 2012 | 15:03

Anna napsal(a):

AK
"Tedy Pavle, takhle přitahovat magory komentátory, to je umění! "

Umění hodné dneška - "Hon na ochranku", Tak nám skoro zabili prezidenta...

Holt kdo umí, ten umí. :-)))
30. 09. 2012 | 15:37

Ivan napsal(a):

Jediný kdo má pravdu na této stránce plné názorů lidí, kteří se potřebují z nějakého důvodu zviditelnit, má pan Martin Petrásek. Celých cca 200 000 písmenek je zbytečný škár, včetně autora blogu,rozvíjejícího konsopirativní teorie.
Jak jednou v TV podotkl Miloš Zeman, ač ho nemám nějak rád, že do inet diskuzí píší naprostí debilové, tak musím říci čest jedné výjimce. Smekám pane Petrásek !
30. 09. 2012 | 15:58

Jan Tabor napsal(a):

Čí chleba jíš, toho píseň zpívej.Jste přesným obrazem toho, co je tady špatně.
30. 09. 2012 | 16:09

Analytik napsal(a):

Ivan 15:58
Každý nemusí být fanouškem sci-fi, jako Vy a Petrásek.
Poté, co jsem dočetl Váš příspěvek, souhlasím s citovaným bonmotem p. Zemana.
30. 09. 2012 | 16:26

candida albicans do senátu! napsal(a):

Ivan
A kerej si ty, synáčku?
Podotklý Miloš Zeman nebo pan kdo má Martin Petrásek jediný? Má.
Kam kandiduješ?
30. 09. 2012 | 16:37

Záškodník napsal(a):

Gudka

Mám stejný pocit-v televizi vcelku kutlivovaný projev, ale na FB hrubky takového kalibru, že by je musel spáchat někdo s IQ mezi 40-50.
Ale že se ta ochranka musela snažit, aby "útočníka" neviděla a stihl ještě dát rozhovor do Novy. Zvláštní je, že právě do Novy, jež chová Klause v mimořádné přízi.
Myslím, že nejde o žádné spiklenecké teorie(Radkin Honzák, jako psychiatr, má nakonec tentýž pocit), nýbrž o docela racionální odhad situace. Tady se před volbami vždy lijí kýble špíny na pol.protivníky, bolševici museli hnout žlučí nejen pravici, ale i socanům,jimž přetahují vlastní voliče.
Možná jde o jakousi hru zpravodajských služeb, možná opravdu jen o důvod,proč utáhnout lidem šrouby...
Však se to časem dozvíme - v téhle zemičce neexistuje nic, co by se do týdne nerozkecalo.
30. 09. 2012 | 16:44

Analytik napsal(a):

Záškodník 16:44
Asi jste uhodil hřebíček na hlavičku.
Pravice si spočítala, kolik by je stály předvolební bilboardy, které by nakonec sloužily jen jako pozadí pro tykadla. A tak vznikla objednávka na televizní spot na téma: "komunistický atentát na pravicového prezidenta", který měl voličům podprahově vsugerovat myšlenku: "Kdo volí komunisty souhlasí s atentátem na Klause!".
Jenže autoři zanedbali českou mentalitu.
Diváci podlehli sugesci, ale v tom smyslu, že: "Kdo souhlasí s atentátem na Klause, volí komunisty!". A výsledek brzy uvidíme.
Inu, chybička se někdy vloudí a volebně-ideový manažer má padáka ;-)
30. 09. 2012 | 17:12

paní Müllerová, ještě ten opodeldok napsal(a):

Analytik
Tohle jste nezanalyzoval dobře.
To, že jde o komunistický atentát je až druhořadé.
Podstatná je volba terče.
Kdybyste jakožto Krabice dostal úkol starého trochu vystrašit, aby nedělal drahoty s klíčovými zákony a současně kolem něj měl ochranku nepříliš ochotnou donášet (dobré bydlo je dobré bydlo), co byste tak asi zkusil.
Jelikož jsme v téhle zemi nepostavili Citrónovi pomník, hodně lidí žije v domnění, že policejní provokatér je něco, co se vyskytuje v Haškových povídkách z kakánie.
Klaus už má váhu jen těch dvou podpisů.
Kdybyste byl bolševický atentátník Šoupal, počkal byste si na ministra financí. Ten je skutečným reprezentantem téhle mizérie. Nebo předsedu vlády, který úporně vládne, ačkoli několikanásobně ztratil mandát.
Ale lidem oblíbeného stařičkého mocnáře? To byste musel být opravdu blázen. Anebo mít dobré důvody.
Spočítejte si na dvou prstech, kteří lidé je opravdu mají a na třetím, kdo jako provozovatel soukromé tajné služby a současně ministr má možnost k realizaci.
Nenechávejte se vodit za nos.
30. 09. 2012 | 17:33

Analytik napsal(a):

paní Müllerová 17:33
Kdyby atentátník sejmul někde na ulici ministra financí ČR, kdo by si toho všimnul?
Kdy se tento člověk ocitne před kamerami dvou celoplošných televizí současně?
Účelem této inscenace bylo stlačit preference komunistů u libereckých voličů.
Teď zbývá jen otázka, kde udělali soudruzi z ochranky chybu?
Většina českých voličů už na pohádky nevěří!
30. 09. 2012 | 18:00

jan ven napsal(a):

hm, tak jo...
30. 09. 2012 | 18:00

D. napsal(a):

A že případným vyprovokováním ochranky bylo v ohrožení daleko více životů nikoho nezajímá? Zavřít až zčerná...
30. 09. 2012 | 18:02

ochrana proti moralnimu spamu napsal(a):

Analytiku

Samozrejme...jen bych vas opravil trochu v tom, ze zde ani netreba moc analyzovat, tohle uplne do oci bije.
Veskere analyticke schopnosti je vzdy nejlepe pouzit na odstraneni toho, co brani mysleni, ne vymyslet neco, co se nabizi uplne samo.

Sled titulku mistniho solidniho platku byl asi takovy:
Prezidenta nekdo napadl plastovou pistoli, vyvazel bez zraneni => napadl plynovou pistoli, je bez zraneni=> plynovou pistoli, je zranen=> atentat na prezidenta pistoli, je zranen, priste to muze byt horsi.

Zdravim vrtice psem.
30. 09. 2012 | 18:02

ochrana proti moralnimu spamu napsal(a):

Hele, to neni pro Analytika, ale pro pani Milerovou :-)
30. 09. 2012 | 18:09

AK napsal(a):

vrtě
30. 09. 2012 | 18:12

Záškodník napsal(a):

Analytik

Naopak, všechno do sebe zapadá.
Pravice ví, že Klaus je u "lidu" poměrně oblíbený(viz průzkumy veřejného mínění)-tak tedy tajné služby s Kubicem zosnují tento přiblblý "atentát" se záměrem odvrátit občany od volby KSČM.
Jenže již od začátku uvažují mimořádně nelogicky - skalní voliče KSČM to pouze utvrdí v přesvědčení (viz "spiklenecké " teorie na netu, nikoliv nerealistické) a navíc se ukáže, že tento čin vysoký počet občanů vůbec neodsuzuje...
Komunisti jsou největší pohromou pro socany, jimž přebírají velkou část jejich voličského potencionálu.
Jistotu nemám v jednom - zda Klaus věděl, co se chystá. Pravděpodobně nikoliv , zaručuje to autenticitu. Nakonec to prospěje jako "oběti" i jemu.
Byl-li tento groteskní "útok" skutečně zamýšlen jako diskreditace bolševiků, pak se notně minul účinkem.
Vcelku nikoho nepobouřil a v pondělí očekávám schránku plnou vtipů /viz prohibice/.
30. 09. 2012 | 18:51

vasja napsal(a):

Byl-li tento groteskní "útok" skutečně zamýšlen jako diskreditace bolševiků, pak se notně minul účinkem....
----------------------------
Co byste taky chtěli vod Bohóše Sobotků.
30. 09. 2012 | 18:55

stoppa napsal(a):

Tak hoši tady jsou instrukce. Sluchátka si necháte v uších ale vypnutý. Vondrouš u ministrplukovníka vylosoval z krabice airsoft s kuličkama tak abyste se nepodělali. Ono to vypadá jako vopravdový ale házet sebou na zem nemusíte. Nechat Vondrouše povodejít na roh tam čekají z Novy. Prověřit lidi kolem Vondrouše aby nějakýho blbce nenapadlo ho zneškodňovat. Vondrouš pořád si vopakuj těch pár falešných větiček abys to nepopletl.
30. 09. 2012 | 19:03

ochrana proti moralnimu spamu napsal(a):

vrtě ...koho co, vrtiče
30. 09. 2012 | 19:16

stoppa napsal(a):

A hoši ne abyste si brali tmavý brýle. Pan I. dal instrukci že to bude vydávaný jako za důvod že ste nedokázali atentántníka zmást protože von tak mohl vidět kam se díváte. Pana I. říkal že se na to bude soustředovat vyšetřování a to jako bude vaše zavinění že jste ty brejle neměli. Tak ne abyste to zvorali. Spřátelený média už mají diagram vadnýho rozmístění goril tak bacha na to. Dodržovat!
30. 09. 2012 | 20:05

jentak napsal(a):

...útočník měl mít kulku v hlavě...tečka a nebo minimálně měl dřít držkou dlažbu a pak dostat nakládačku, že by to nerozchodil...ostatní jsou zbytečné kecy...ochranka byla k smíchu...
30. 09. 2012 | 20:39

dennis napsal(a):

Ukazky ze svetoveho ohlasu na "cesky atentat" potvrzuji nazor pana Haselkopfa: Ochranka si nezaslouzi obvineni ze zanedbani sluzebnich povinnosti. V zahranicnim tisku se vyskytuji uvahy, ze to nebylo selhani, ale nejspis konspirace. Ted nevim, co vice svedci ve prospech kvalit prezidentovy ochranky - selhani nebo konspirace? :-(
30. 09. 2012 | 22:58

Rams napsal(a):

Píšete o házení špíny, pane Hasenkopfe, poradče prezidenta, a přitom jste hotov s úsudkem o panu Vondroušovi, který je, podle Vás, zrádně sveden komentátory, co opomíjejí psát o zářné minulosti, slunné přítomnosti a úžasné budoucnosti pod taktovkou Vašeho chlebodárce.
Sděloval jsem to v komentáři i Vašemu kolegovi Haasovi a platí to i pro Vás: "Nepište!"
Pozice Klause mezi lidma je prostě taková, že jeho obraz "...visel tam a sraly na něj mouchy..." a nepomůže mu ani srdceryvně dryjáčnické reportáže televizí co spíš vyvolávají pohrdavé pošklebky.
01. 10. 2012 | 00:15

petrvileta napsal(a):

Aga: policejní stát by za Pirátů určitě nebyl, ale ochrana hlavy státu se rozhodně nedělá tak, jak to předvedla ochranka VK. Ve většině států by ten střelec byl minimálně zadržen na místě a ne že si odejde, dá si cigáro a poskytne v klidu rozhovor dvěma TV, než ho seberou. Zkuste si zajet do Německa a kancléřku třeba pokydat jogurtem. Než řeknete "jetzt", budete ležet na zemi a někdo na vás bude klečet. A to jogurt ani zdaleka nepřipomíná zbraň.
01. 10. 2012 | 05:29

Já necek napsal(a):

buldatra, 30. 09. 2012 | 13:49

Kontrolní otázka:
odešel Klaus čestně k mrtvolišti?
Patří k airsoftu i politické mrtvoliště?

Response: Hra je založena na čestném chování hráčů.
01. 10. 2012 | 07:24

doc. Chocholoušek : napsal(a):

Na základě výzkumu potence zdejších respondentů, opětovně sděluji:

Výsledkem zdejší plodné diskuze je překvapivě totéž, co včera:

Stav obsazenosti některých nemocnic v Praze dnes v 7:42:
Bohnice jsou bohužel plné.A to je pro celý kraj...
Porodnice v Podolí opět prázdná.

Ale to jen tak na okraj...
01. 10. 2012 | 07:43

Barča Hrbáčková napsal(a):

Scénář čtvrtý: Střelec v maskáčích přichází viz sdělovací prostředky. Všichni včetně ochranky hledí na jednu stranu. Zezadu přistupuje muž se skkutečnou pistolí a střílí (příp. s nožem a bodá). Prezident se hroutí. Než si to okolí uvědomí a volá sanitku, umírá.
01. 10. 2012 | 12:47

Jan Vaculík napsal(a):

To je kecůch na adresu ochranky.
Udělali hodně chyb, ale jedné chybě se vyhnuli: že útočníka nezastřelili jednou dobře mířenou ranou do hlavy. Protože takový zásah by byl plně ospravedlnitelný jedině v případě, že by útočník měl skutečnou ostře nabitou pistoli.

Štěstí patří k nejdůležitější profesní výbavě všech pracovníků, kteří se musí rychle rozhodovat a přitom nemají všechny informace, aby se na 100% vyhnuli chybě: třeba šoféři anebo manažeři. Bez toho štěstí se může stát, že i sebekvalifikovanější pracovník přináší firmě škodu, a ne užitek. Važme si toho, že pracovníci ochranky to štěstí měli.

Protože kdyby ho neměli, tak bychom si teď užili tolik blbejch kecůch, že by to ani nešlo vydržet. Takže v podstatě souhlasím s autorem blogu.
01. 10. 2012 | 16:30

celina napsal(a):

Pro nas nas je pokus o atentat na prezidenta tak neobvykly jako pro Eskymaka sklizeni plodu podzemnice olejne. Proto to takhle dopadlo. Takovej American by zase neprezil ceske veprove hody se vsemi temi stredoevropskymi pochoutkami s prebytkem veproveho tuku. Atentaty nejsou prirozenou soucasti naseho biotopu. Nikde se nedokazou preventivne pripravovat na vsechny mozne velmi ridke udalosti. Takova prevence je velmi nakladna, neucinna a predevsim velmi nebezpecna. Civilizace koncily tak ze se stale intenzivneji pripravovaly na nejake nebezpeci az si nestacili vsimnout ze uz je zere neco jineho. Maly priklad z nasi minulosti. Prezident Benes uznavany znalec mezinarodni politiky povazoval v roce 1937 za nejvetsi nebezpeci pro nasi zemi Rakousko.
01. 10. 2012 | 23:52

Jarle H. napsal(a):

Události v Chrastavě lze vnímat ve dvou rovinách:
1. Panu Vondroušovi se podařilo zesměšnit prezidentovu neschopnou ochranku.
2. Prezident se následně zesměšnil sám svými výroky o "atentátu", což je pojem, jehož skutečný význam patrně nezná (pro přesnost: při atentátu, pane prezidente, jde o život, neboť atantátníci nestřílí špuntovkou, ale skutečnými zbraněmi a obvykle jde o život).
02. 10. 2012 | 12:40

Mitch napsal(a):

Pane Hasenkopfe nejen že jste neměl psát na toto téma. Po přečtení vašeho příspěvku si myslím, že vy by jste raději neměl už psát vůbec! Tolik fantaskních bludů a blábolů.
Začněme Vaším "finále"
... I mně samotnému hradní ochranka občas pije krev - oni vědí proč ...
Co to je za žurnalistický blábol bez vysvětlení? Nepustili vás snad ožralého na Hrad?
Každý laik může na internetu shlédnout řadu atentátů a chování ochranky při nich.
Takže každý laik pochopí, že selhání klausovy ochranky bylo naprosto fatální a jsme znovu, tak jako v případě "klausova pera" celému světu pro smích.
Vaše "scénáře" jsou nejen naprosté bláboly, ale paradoxně mohou v mnoha lidech evokovat "spiknutí", protože "na každém šprochu pravdy trochu".
To co mne ale uráží nejvíce je add 3): "všechny tyhle profesionální mediálně-politické, hysterické plačky, které z prezidenta republiky udělaly pro část veřejnosti div ne ďábla. I oni nesou morální odpovědnost za to, že jeden mladý člověk nepochopil, že pro ně je to jen taková hra a současně obživa, vzal je vážně a rozhodl se k činu."
Jako bych četl komentář Rudého práva k Palachově činu!!
Člověče kde žijete? Na Marsu? S kým se stýkáte? Copak vy nevíte, že 20% občanů žije na hranici životního minima? Že jsou oblasti, kde je 20% nezaměstnanost?
Takže vy drze všechny slušné novináře, kteří píší "o blbé náladě lidí" nazýváte "hysterické plačky"?
To je vrchol cynismu. Jdu se z vás "vyblejt"
02. 10. 2012 | 12:53

skeptický napsal(a):

V prvních okamžicích se vicepresidentování ujal...
O jaderném kufříku s kódy ani zmínka.Ten se ztratil,a mají ho teroristi.Mají v tom jasně prsty komunisti a dělníci.Víme,kde ty teroristi hledat.
Měl si to napřed vyzkoušet na pochůzkáři,asi by už pak k ničemu nedošlo.
02. 10. 2012 | 13:04

mb napsal(a):

Za to, co se stalo, za onu "špatnou náladu ve společnosti", mohou všichni ti, kteří neustále opakují, jak jsou současnými poměry zhnuseni, jak je všechno špatně, všechny tyhle profesionální mediálně-politické, hysterické plačky, které z prezidenta republiky udělaly pro část veřejnosti div ne ďábla.

ale prezident (klaus) JE (div ne) ĎÁBEL ...
02. 10. 2012 | 17:31

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy