Paul Krugman se pozoruhodným způsobem vyjádřil k zadlužení Ameriky.
Jaká síla stojí za dlouhodobým růstem cen akcií, nemovitostí a jiných majetkových aktiv? Je to růst objemu peněz v ekonomice.
Před čtyřmi lety jsem vystoupil s projevem na kongresu ODS. Tehdy reálně hrozilo, že vstoupím do politiky.
Původně jsem chtěl napsat vzpomínku na profesora Vojtěcha Cepla. Pak jsem si řekl, že pro tento účel jsou možná povolanější. Vzpomněl jsem si ale na jednu naši polemiku.
Drazí eurooptimisté, splnil se váš sen. Evropská unie má prezidenta. Jste spokojeni?
Minulý týden se v Praze konala konference o euru s hvězdným obsazením. A se zajímavým závěrem.
Společnost Škoda Auto očekává na rok 2009 mírně vyšší prodej, než činil loňský rekord 675 000 vozů. Je to mimo jiné i důsledek růstu čínské ekonomiky.
1 278 661 785 309 korun. Taková byla výše veřejného dluhu České republiky dne 12. 11. 2009 v 1:24 odpoledne.
Kdo je největším věřitelem federální vlády Spojených států amerických? Hádejte třikrát.
Česká republika se dočkala pochvaly, že nespěchala s přijetím eura – tuto zprávu přinesly tento týden na první stránce Lidové noviny. Podle hlavního ekonom Evropské banky pro obnovu a rozvoj (EBRD) Erika Berglofa se tím vyhnula hlubším dopadům světové finanční krize.
Machiavelliho by měl mít každý zájemce o veřejné dění nastudovaného a podtrhaného barevnými tužkami...
Výkon čínské ekonomiky v poslední době budí obdiv a nadšení. Růst ekonomiky o 8,9 procenta ve třetím čtvrtletí 2009 oproti stejnému období minulého roku vyvolává naděje, že Číně se podařilo překonat hrozbu recese. Podívejme se na toto číslo poněkud hlouběji, než jak činí senzační novinové titulky.