Demokracie v. mediokracie: rozdíl je v našem nasazení

30. 04. 2009 | 14:02
Přečteno 8636 krát
Cenou za demokracii (tj. za vládu lidu) je, že lid chce-li opravdu vládnout, musí kriticky srovnávat dostupné informace. Spoléhat se na to, že v televizi a v novinách říkají či píší čirou pravdu, by byl projev nejen naivity, ale v demokracii i projev nezodpovědnosti : jak já, lid mohu zodpovědně vládnout, když se nesnažím mít spolehlivé podkladové informace. To samozřejmě s sebou nese určité osobní nasazení. A osobním nasazením rozhodně nemyslím žvanění u piva.

Funkčnost demokracie tedy životně souvisí se dvěma prvky: (1) svobodou projevu, (2) aktivní angažovaností občanů, alespoň pokud jde o vyhledávání a srovnání informací. Absence či potlačení některého z těchto dvou prvků vede ke hrozbě změny demokracie v mediokracii - tedy ve společnost ovládanou médii ; ta sama bývají ovládána určitými ekonomickými či politickými zájmovými skupinami. Mediokracie tedy může být skrytou formou oligarchie – vládou bohatých, anebo skrytou politickou diktaturou, jak to vidíme v Rusku. A tady se nabízí otázka: žijeme v demokracii, anebo v mediokracii?

Mediokracii však může nepřímo vyvolat i přemíra informací, kdy i pro průměrně angažovaného občana je obtížné vyznat se v nich a rozlišit, co je pravda. V informační společnosti, v prostředí nadbytku informací je tudíž funkčnost demokracie přímo závislá na pravdomluvnosti lidí. Demokracie tedy závisí na etice. Chybí-li ale motivace mluvit pravdu, protože motivace vlastního prospěchu, moci či bohatství je silnější než motivace obecného dobra (viz můj předchozí příspěvek o nedostatku etiky jakožto příčině současné ekonomické krize), chybí-li etika, co ji nahradí?

Etiku se snažíme nahrazovat masovou a křečovitou právní regulací nejmenších detailů našeho života, zaplavují nás tisíce zákonů, v nichž ztrácejí přehled i zkušení právníci. Z pasti této nepřirozené právní přeregulace se i nekřesťanům objektivně musí jevit prosté Desatero jako právní ráj. Většinu Dekalogu jsme schopni pochopit pouhým selským rozumem: že se nemá krást a zabíjet snad není tak náročné. My ale tyto staletími prověřené zásady odmítame, někdy i proto, že první věty Desatera hovoří o Bohu. Vždyť my přece vše víme lépe než všechny předchozí generace! A tak se ukazuje pravdivost jednoho pozorování slavného anglického spisovatele Gilberta Keithe Chestertona: odstraníme-li nadpřirozeno, nezbude nám přirozeno, ale jen nepřirozeno. A že právní přeregulace nepřirozená a nesmyslná je, o tom se přesvědčujeme denně. Že bychom nemuseli utrácet peníze za zabezpečovací zařízení bytů a domů, kdyby slovo « čest » mělo u nás reálný obsah, je snad také zjevné.

Cestou ke zdokonalování demokracie je tedy zdokonalování jejích občanů, a to v oblasti etiky. To mi připomíná jednu historku opět s Gilbertem Keithem Chestertonem. Za války londýnské Timesy zveřejnily čtenářskou anketu k otázce, co podstatného by se mělo změnit, aby nastaly lepší společenské poměry. Chesterton redakci odpověděl:
„Vážení,
já.
G.K. Chesterton.“

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

siven napsal(a):

Pěkné.
Co se týče změn : Kdy se změní volební zákon, abycho volili LIDI, nikoliv strany, respektive politické mafie?
30. 04. 2009 | 14:43

veskawesi napsal(a):

No, to je ale neco, co vetsina dnesnich "modernich" lidi ne nemuze, ale nechce pochopit, nebo na to pristoupit. Cele generace, ktere nyni vyrustaji, se chteji bavit. Opdovednost, cest, nebo vlastenectvi jsou pro "blbce" Myslim si uz dlouho, ze soucasni politicti predstavitele jsou jen vernym obrazem toho, jak se na zalezitost statu diva vestina lidi. Pokud se vetsina nestara, nemuze se divit, ze si mensina voli voli.
30. 04. 2009 | 16:48

Lex napsal(a):

Pane Svobodo,
znáte ještě jiný způsob přenosu informací od autora (politika, firmy, agentury...), než jsou hromadné sdělovací prostředky?
Formu přímého kontaktu, ať již osobního nebo psaného, můžeme směle považovat za marginalitu. Kdo tedy má monopol na pravdu je naprosto zřejmé.
Trošku mi uniká Vaše spojitost mezi informovaností občanů, etikou a právní regulací.
Píšete: „V informační společnosti, v prostředí nadbytku informací je tudíž funkčnost demokracie přímo závislá na pravdomluvnosti lidí. Demokracie tedy závisí na etice.“ a dále: „Cestou ke zdokonalování demokracie je tedy zdokonalování jejích občanů, a to v oblasti etiky.“ Vyjdu-li z Vašeho postulátu, že demokracie závisí na etice, nelze mu nepřiznat značnou část pravdy. Jenže tento Váš postulát již silně kulhá na obě nohy, doplníte-li ho konstatováním, že cestou ke zdokonalování demokracie je zdokonalování OBČANŮ v oblasti etiky. A nakonec ta pravdomluvnost. Proč jen „občanů“? Měl-li jste na mysli kromě „řadových“ občanů, též „občana politika“, „občana novináře“, „občana nakladatele“, „občana normotvůrce“, „občana bankovního šéfa“, „občana lichváře“, „občana státního úředníka“, „občana diplomata“ etc. etc., pak jste trefil hřebík na hlavičku. Vy jste to ale takto nepojal. Váš příspěvek vyznívá, že my, lid obecný, se máme zdokonalovat v etice. Leč tak to není, primárně se musí zdokonalovat v etice ti, kteří nás ovládají, kteří určují pravidla hry. Tam je zakopán pes. Neetika v politice, v normotvorbě (a v samotném právu), v žurnalistice, ve správě věcí veřejných, to je alfa omega. Bude-li zde etika určovat pravidla, pak se my, lid podřízený, nepochybně budeme spravovat (až na výjimky, které nebudu připomínat) rovněž eticky. Zatím to ale vypadá tak, že nakolik tomu obecnému lidu schází do dokonalosti v dodržování etických pravidel, řekněme, padesát procent, pak těm, které jsem vyjmenoval (a řadu ještě nevyjmenoval), minimálně devadesát procent.
Desatero jste do toho zakomponoval poněkud neorganicky. Není pochyb, že Desatero je základním etickým kodexem křesťanské společnosti. S právem ale nemá nic společného. I v křesťanské společnosti, tím spíše ve společnostech řídících se občanskými principy, musí být právní jistoty občanů spojovány s právními kodexy. A záleží pak na justici, nakolik se při jejích aplikaci bude řídit etikou (mj. vylučující zásahy výkonné moci, na což se jaksi ve jménu Boží? spravedlnosti v nedávné době ve věci předsedy křesťanské strany u nás nějak připopozapomnělo, na rozdíl od pravidla, že „účel světí prostředky“).
A jak je to s onou pravdomluvností už něco napsala blogerka a přispívající čtenáři nedávno před Vámi. Jako diplomat o pravdomluvnosti víte své, stejně jako lékaři v případě „milosrdných lží“, nebo nevěrný manžel(ka) podle MUDr. Plzáka.
Ne nadarmo zní na prezidentské standartě, že „Pravda vítězí“. Kdo toto heslo stvořil ve vidu nedokonavém, byl sám dokonalý.
Tož tak nějak to vidím já, a třeba se i mýlím! Hezký máj! Lex
30. 04. 2009 | 17:26

zdesta napsal(a):

P.Svoboda:Já jsem v ohledu vlády lidu dost skeptický.Hlas vhozený do vol.urny od asociála, má stejnou hodnotu jak od akademika.Většina obvykle nemá pravdu,spíše menšina.Vládnou prachy a lid si vládne když má v rukách samopaly.Navíc společenský systém a jeho vlivy nejsou nakloněny směrem k vyšším mravním hodnotám.Jednotné a zjednodušené myšlení ke konzumu je účelem a cílem, a hodnota člověka je měřena výškou bankovního konta.Apely na změnu jsou sice pěkné,ale moc jim nevěřím.
30. 04. 2009 | 17:59

jacek napsal(a):

Pane Svobodo, rozplakal jsem se, když jsem četl slova o pravdomluvnosti, poctivosti a cti od člena českých lidovců a prodloužené ruky Vatikánu. Právě ty organizace zcela pošlapali slova o pravdě, poctivosti a cti.Od těch lidí to jsou jen prázdná slova bez obsahu.
30. 04. 2009 | 18:38

Miroslav Návrat napsal(a):

Krásné! Jsem rád, že jsem ve straně s lidmi, s jejichž názory se mohu ztotožnit. Zvlášť tu poslední myšlenku bychom si měli uvědomit. On to je nejlepší způsob, jak změnit svět k lepšímu.
Je třeba si uvědomit, že slova o etice nejsou moralistní žvásty, ale prostě praktické rady. Jsou národy a společnosti, kde to chápou a žijí šťastněji. Rád bych se do takové někdy zajel podívat...
30. 04. 2009 | 19:24

Lex napsal(a):

Miroslav Návrat
Již od dávnověku se žádné společnosti nepodařilo cíleně změnit svět k lepšímu. Změnit svět k lepšímu totiž počítá se změnou lidí k lepšímu. Sorry, ale režimy a vlády, které počítaly s tím, že se jim to povede, na to dojely. Svět je převálcoval, nebo prostě svrhnul (v lepším případě, byly i horší případy).
Přeji Vám ten výlet do šťastné země "Utopie", leč mohl byste nám některé z nich představit?
V opačném případě Vám blahopřeji k půvabné ironii.
Hezký večer a noc Valburgy! Lex
30. 04. 2009 | 20:50

M.Š. napsal(a):

Tuhle jsem si přečetl pár vět,které vyjadřovaly jistou myšlenku jistého člověka.
"Česká společnost (t.j.,dejme tomu,většina obyvatelstva žijícího na území státu po dvě generace) je společnost postnormalizační, společnost ve které je zcela popřen zájem o věci veřejné, což byl ostatně jeden z cílů husákovské normalizace. Této společnosti chybí elity, které by zrály po staletí, které by veřejně definovaly otázky a směřovaly diskusi a vědomí a vlastní vzdělanost a... Postnormalizační společnost je mimo jiné vědomí vykořeněné z historie,vědomí obrácené vždy pouze do aktuální přítomnosti. Mezi ideemi EU a tímto vědomím tak zeje propast, kterou nelze překonat. Tato společnost nemůže být korektním a pozitivním, sebevědomým partnerem unii."
Jak vyplývá z textu,šlo o názor a postoj občanů k EU.Přesto jde tyto řádky a slova spojené v myšlenku použít ke každému problému,tedy i k otázkám etiky,mravnosti a pod.
Bohužel,zatím málokdo vystihl českou společnost v pár řádcích,tak jak se to povedlo v tomto případě.Takže pane P.Svobodo,k popisu reálného stavu vždy stačí pár řádků.
Musí se však chtít vidět a poznat důvod,proč se tak neděje.
Ano,tato společnost nemůže být korektním a pozitivním, sebevědomým partnerem (unii)i mnohým jiným,jen si to
nedovedeme přiznat,místo toho žvaníme a žvaníme,a žvaníme.....

M.Š.
30. 04. 2009 | 21:04

N.O.S napsal(a):

Jsem dojat Bůh a etika :)

III. Pomni, abys den sváteční světil.

Šest dní se bude pracovat, ale sedmého dne bude slavnost odpočinutí, Hospodinův svatý den odpočinku.KAŽDÝ, KDO BY DĚLAL NĚJAKOU PRÁCI V DEN ODPOČINKU, MUSÍ ZEMŘÍT. Exodus 31:1
Když Izraelci prodlévali na poušti, přistihli muže, který v den odpočinku sbíral dříví. Numeri 15:32

Hospodin řekl Mojžíšovi: "Ten muž musí zemřít. Celá pospolitost jej ukamenuje venku za táborem." Numeri 15:35

Celá pospolitost ho vyvedla ven za tábor a ukamenovali ho, takže zemřel, jak Hospodin Mojžíšovi přikázal. Numeri 15:36

Toto máte na mysli?
30. 04. 2009 | 21:23

Kritik napsal(a):

Pěkný článek.

Stojí za to připomenout, že pro někoho je Desatero souhrnem přikázání. Samotné Desatero však není vše, Židé mají v Tóře (= Starý zákon) celkem 613 přikázání (včetně Dekalogu). Je tedy velmi náročné co dodržovat a neustále se hlídat po celou naši životní cestu.

Opravdoví křesťané to však mají podstatně jednodušší: Hlídá to za ně sám Bůh. Neboť on, před Dakalogem, ale na mnoha jiných místech říká a slibuje (a jeho slovo platí), že je to jeho starost, abychom dodržovali jeho ustanovení. On sám nás vyvede a vyvádí z otroctví všech nepravostí, tady a teď. Stačí se rozhodnout a "milovat svého Boha celým svým srdcem, celou svou duší a celou svou myslí".

Pro bližší informace viz výklad Desatera od prof. Beneše (existuje i audio z ČR a TWR).
30. 04. 2009 | 22:11

Kubykula napsal(a):

Problem s informacemi je v tom, ze nikdo nevi, ktera je ta prava. Snazim se v tom uz njaky patek vyznat, ale ono to proste neni jen tak. Priklad: jsou verejne k dispozici vsechny argumenty o iranskem jadernem programu - ale je to skutecne hrozba? V roce 1935 byly v Evrope napsany vsechny scenare dalsiho vyvoje, vcetne toho, ktery potom nastal, tedy svetove valky proti Hitlerovi. Problem lidi byl v tom, ze to nemohli vedet. Mohli to tusit, ale vedet ne. A cetli scenare alternativni, ktere taky vypadaly rozumne. Treba ze to Nemci nemysli tak vazne, ze si jenom potrebujou trochu nahnat sebevedemi po Versailles. Nebo ze demokracie stejne konci jako hloupost a vsude budou korporativni staty (u nas o tom psal inteligentni knihy jeden politolog).
Takze nadvlada medii je podle meho mensi problem nez starosti s tridenim.
01. 05. 2009 | 03:43

Evropan napsal(a):

Ve všech komunistických státech byla systemasticky pošlapávána po desetiletí tradice a etika, které byly nahrazeny pseudoetikou, která se ve jednotlivých zemích lišila podle složení nové vládnoucí třídy a podle hospodářské úrovně a podle stupňe nezávislosti komunistické straně na Moskvě.Vzpomeňme na stalinistický model ve východním Německu, ,maďarský "gulášový komunismus",k relativně nábožensky tolerantní straně v katolickém Polsku, nacionalisticky zabarvenému, ale z hlediska občanských svobod dosti tolerantnímu komunismu v Jugoslavii.V Československu jsme zažili netolerantní a silně promoskevskou stranu, zaměřující se na zdůrazňování hospodářských úspěchů,ulehčených předkomunistickou infrastrukturou,ale nejnetolerantnějším přístupem k náboženské svobodě a k národním tradicím vůbec.Zde bylo celým generacím soustředěně zabraňováno seznámit se s historií týkající se našich krajin,zde se téměř dokonale, s využitím tehdy dostupné techniky, po mnohá léta úspěšně dařilo zabránit přístupu nezávislých informací (rušení cizího rozhlasu,praktický zákaz vycestování).A jestli někdo byl ochoten zdvihnout proti tomu hlas, stihl ho chartistický osud. Vzpomeňme situaci kolem rozkladu komunismu koncem osmdesátých let.Komunisty zaskočil Gorbačov.Honneckerovi nepomohl a naše strana byla varována.Ve straně, která svou masovostí převyšovala jiné komunistické státy, se našlo dost chytrých hlav,které pochopily, že jako známí protikonservativní a pokrokoví straníci ("prognostikové") vždy byli za větší demokracii.Předali Havlovi klíče,ale ukázalo se, že on a jeho malá skupina, žijící častěji v kriminále než na svobodě, vládu vytvořit nemůže.A hodilo se tedy, aby reformní komunisté a prognostici uchopili státní moc.Tito přinesli do politiky i praktiky, které dobře ovládali a začalo se tunelovat.
Problém etiky, o kterém autor píše, je zcela určitě problémem mnoha českých politiků hlavně obou velkých stran.
Myslím,že jestli se lidová strana hodlá soustředit na zlepšení etiky,je to dobrý volební program.Předpokladem je, že zkonsoliduje své vedení tak, že opotřebovaní oportunisté jako Čunek,Kalousek,Kasl,C.Svoboda,V.Parkanová budou nahrazeni novými a hlavně mladšími integritními osobnostmi.
Je nutno si uvědomit, že v naší zkrisované době a vzhledem k rozsáhlosti smrdícího politického močálu v české kotlině, každý nový přístup může vzbudit naději mladé generace a pomoci jí pochopit, že demokracii bez osobní angažovanosti nelze ani vybudovat ani vylepšit.
01. 05. 2009 | 18:37

VK-Can napsal(a):

Pro Evropana.

Absolutne vyborne.
Rad Vam zatleskam!
01. 05. 2009 | 19:46

patriot napsal(a):

Autor:

Demokracie? Vláda lidu? Můžete laskavě napsat, kde něco takového existuje? Pozoruji jen boj zkorumpovaných tlup o koryta a moc.
02. 05. 2009 | 12:31

Alenka napsal(a):

Předpona "medio-" ma vyznam "střed, střední, prostřední", viz např. akademický slovník cizích slov. Je to odvozeno z latinského "median".

Slovo "mediokracie" tedy znamená "vládu průměrných", nikoli "vládu médií" (podobně "mediokrita" znamená prostřednost, nikoli "mediálnost".

Na vládu médií si stěžují především členové vlády průměrných, viz časté užívání tohoto termínu našimi politiky.

Pokud by se mělo jednat o odvozeninu z latinského medium, tedy prostředek (informační prostředek), byl by tvar složeniny "mediakracie", podobně jako je v právní terminologii třeba "mediace" zprostředkování.
02. 05. 2009 | 14:33

Taoiseach napsal(a):

Alenka:

Nehledě na ethymologii, v současné italštině znamená "mediocre" často také PODprůměrný - :) .
02. 05. 2009 | 23:51

Taoiseach napsal(a):

Alenka:

A stejně je jednička ten slovutný profesor, co vymyslel "soudcokracii" - :) .
02. 05. 2009 | 23:54

Taoiseach napsal(a):

autor:

Zdá se mi, že směšujete dvě poněkud protikladné věci:

"Funkčnost demokracie tedy životně souvisí se dvěma prvky: (1) svobodou projevu, (2) aktivní angažovaností občanů".
Angažovanost vidím jako zcela klíčovou; svoboda projevu má v době všudypřítomné televize a internetu poněkud jiný význam než dříve...

"Že bychom nemuseli utrácet peníze za zabezpečovací zařízení bytů a domů, kdyby slovo « čest » mělo u nás reálný obsah..."
To je typický náboženský ideál (kdyby se lidi chovali, jak mají, nebyly by zločiny ani války), zatím to nikdy nefungovalo.

Takže je třeba si vybrat: buď se angažovat (společně s ostatními) ve věcech věřejných, nebo usilovat sám o sebezlepšení.
03. 05. 2009 | 00:02

Bisnis Online napsal(a):

I feel lucky can read this usefull news. Now I find something what i want to know..

Thank you for this great informations..
04. 06. 2009 | 16:18

ROLEX watches napsal(a):

If you don't konw about rolex watches and replica watches, account for you behind juvenility.
If you have not omega watches or replica watches,you account for out. so you may be come to here see.
http://www.omegawatchessale...
01. 07. 2009 | 10:49

replica handbags napsal(a):

Kongres je nevolební. Nebude se tedy vnitrostranicky bojovat o pozice. Je to kongres vládní strany a žádná vládní strana na světe nechce prát špinavé prádlo na veřejnosti.

Bude to tedy volební kongres ministrů vlády Mirka Topolánka. Ti budou společně s ním prezentovat jejich úspěchy ve vládě. Některým nezaujatým
04. 07. 2009 | 05:26

TUTORIAL TIPS AND TRICKS napsal(a):

Danke f information
15. 08. 2009 | 20:28

designer wedding gowns napsal(a):

A není to jen zálžitsot odešlého bolševiaka. Stačí se podívat na zdejší diskuse.
Tam je nejdůležitější to, kdo píše.Bez zkoumání toho,co píše
18. 08. 2009 | 05:22

louis vuitton napsal(a):

My concept is a purely citizen initiative. It will have its own URL and will furnish a variety of e-resources to the entire world during the half year during which Cesko -- de jure -- becomes the Continent.
18. 08. 2009 | 20:41

luis vuitton napsal(a):

Ve španělštině má tahle slovní hříčka dva významy. Jednak más porquerías znamená více nepořádku, což Federico považuje za takovou malou sebekritiku. Más porque rías pak vyjadřuje něco jako více věcí k pobavení, což zase odkazuje na umělcovy veselé večery se svým synem ve studiu.
20. 08. 2009 | 20:04

breitling skyracer napsal(a):

Did I really earn this or did I just wear you all down? Although skyracer it ended up winning only three awards, Avatar seemed to loom larger over the proceedings breitling super avenger than any other film, from the CGI sprinkling on stage of its bioluminescent floating sprites super avenger to Ben Stiller's blue-skinned homage in his best makeup presentation. Oddly, Avatar wasn't even breitling superocean nominated in that category . Avatar might have lost to Hurt Locker superocean in the end.
12. 03. 2010 | 04:38

breitling superocean napsal(a):

Interesting thing!
This is my first time comment at your blog.
Good recommended website.
12. 03. 2010 | 05:30

Free Ringback Tones napsal(a):

thanks you very much for your information
15. 03. 2010 | 23:59

cartier ballon blue napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
25. 03. 2010 | 04:20

cartier cheap napsal(a):

It would be great if you have other great things

just like this. I really love it. Thanks!
25. 03. 2010 | 05:46

cartier love napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
27. 03. 2010 | 05:51

http://www.kw61.com/replica-franck-mulle napsal(a):

abc
30. 03. 2010 | 06:08

Links of London Jewellery napsal(a):

It was around ten-thirty, I guess, when I finished it. I wasn't tired, though, so I looked out the window for a while. It wasn't snowing out any more, but every once in a while you could hear a car somewhere not being able to get started.
31. 03. 2010 | 11:17

laptop battery napsal(a):

laptop battery: http://www.uk-laptopbattery...
Acer Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Apple Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Compaq Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Dell Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Fujitsu Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Gateway Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
HP compaq Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
HP Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
IBM Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Lenovo Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
LG Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Panasonic Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Samsung Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Sony Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Toshiba Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
laptop battery http://www.ukbatterystore.c...
Acer Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Apple Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Asus Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Compaq Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Dell Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Fujitsu Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
HP Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
IBM Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Lenovo Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Sony Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Toshiba Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
ACER 91.49S28.001 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER 90.AA202.001 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER SQU-410 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER LC.BTP03.011 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER 60.49S22.011 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER 909-2420 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER BTP-W31 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER GARDA32 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER 916-2320 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER BTP73E1 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER 91.46W28.001 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER 916C4310F Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER 60.41H15.001 Battery http://www.uk-laptopbattery...
IBM 02K6580 battery http://www.ukbatterystore.c...
IBM 02K6601 battery http://www.ukbatterystore.c...
03. 04. 2010 | 10:02

Panerai watches napsal(a):

I do NOT ordered a and I don’t confirmed anything.I ony generate a kind of a account on your side, because I want to know with option I have by the payments.If I make the decision to order a Alain Silberstein watches.... I am interest in the Baume & Mercier watches. So please give me a special price and inform me I witch way it is possible to pay.
09. 04. 2010 | 08:20

watchvisa napsal(a):

very happy to come here
09. 04. 2010 | 10:33

Joy napsal(a):

Great stuff from you, http://www.sunsurf.com.cn man. Ive read your stuff before http://www.jdxpwj.cn/booste... and youre just too awesome. http://www.zjxhdz.com I love what youve got here, http://www.tygluegun.com love what youre saying and http://www.wanjia-ylm.cn the way you say it. You make it entertaining http://www.hangxiang.cn and you still manage to keep it smart. I cant http://www.meiyuanfurniture... wait to read more from you. This is http://www.jdxpwj.cn/tow-rope really a great blog.
13. 08. 2010 | 03:03

Carly napsal(a):

This is one of http://www.deliver.com.cn the best posts that I’ve http://www.hzzhuoyuan.com ever seen; you may include http://www.hzhtdq.cn some more ideas in the same theme. http://www.china-chunyu.cn I’m still waiting for some interesting thoughts http://www.cnboostercable.com from your side in your next post.I like this kind of very useful http://www.huaan-med.com/fo... articles congratulations I wish you continued success, I hope http://www.huaan-med.com/me... I can do this kind of article。
13. 08. 2010 | 03:07

Carly napsal(a):

Good article, http://www.haoxinglass.com Each and every point is http://www.china-ouya.com good enough.This is a good,common sense article. http://www.china-bamboofloo... Very helpful to one who is just finding the resouces about http://www.china-bamboofloo... this part.It will certainly help educate http://www.china-bamboofloo... me.Thanks for sharing with us your wisdom.
13. 08. 2010 | 03:11

oszqqvjocz napsal(a):

<a href="http://pills.shonenblog.com/buying-aldara-buying-aldara-cream-a54893351">buying aldara cream</a>
<a href="http://pills.shonenblog.com/buy-diovan-hct-online-buy-diovan-hct-160-25-a54890915">buy diovan hct 160 25</a>
<a href="http://pills.shonenblog.com/buy-voltaren-emulgel-buy-voltaren-cream-online-a54887033">buy voltaren emulgel</a>
<a href="http://pills.shonenblog.com/buy-clomid-nolvadex-pct-buy-clomid-nolvadex-australia-a54889321">buy clomid nolvadex pct</a>

http://pills.shonenblog.com/where-to-buy-abilify-online-best-online-pharmacy-buy-accutane-a54893905
http://pills.shonenblog.com/buying-flagyl-online-buying-flagyl-online-no-prescription-a54890567
http://pills.shonenblog.com/buy-clomid-for-men-uk-buy-clomid-from-canada-a54892125
http://pills.shonenblog.com/buy-clomid-online-australia-buy-clomid-online-50mg-a54892063
28. 09. 2012 | 14:30

uyBDEzEDxV napsal(a):

<a href=http://www.acworth.org/google/buysomaonline/#2870>buy soma online</a> buy soma drug - buy soma hair products
12. 02. 2013 | 19:48

tadalafil napsal(a):

cause de la ressemblance du mode de floraison des, http://viagrapfizerpascher.com viagra mais ces variations morphologiques ne a esta Sociedad para someterse a su fallo. http://cialis-diario-precio.net cialis diario precio anillos abdominales y toracicos perfectamente, http://www.buy-avodart-online.org buy avodart trouve plus empeche que lui par le defaut de, <a href=http://viagrapfizerpascher.com#5,96410E+19>achat viagra pfizer</a>, le nombre des especes augmente, ha resultado la hojosidad como consecuencia <a href=http://cialis-diario-precio.net#5,42508E+40>cialis diario precio</a>, Empieza el terreno terciario por un deposito, <a href=http://www.buy-avodart-online.org#9,19504E+30> avodart reviews</a> des que la temperature depasse un certain point, <a href="http://viagrapfizerpascher.com#20908">viagra generique</a>, malgre runivcrsalilc de leur diffusion, Gobernador de la provincia, <a href="http://cialis-diario-precio.net#85154">cialis madrid</a>, Etudes geologiques sur les UesBaUares. <a href="http://www.buy-avodart-online.org#35668"> buy avodart</a>
21. 02. 2013 | 14:28

Baizearterb napsal(a):

<a href=http://rx-phcanadaian24.com/> online pharmacy in canada </a>

man hides drugs in his foreskin
most beneficent drugstore shampoo to men
08. 04. 2013 | 21:48

korsjof napsal(a):

105041 <b>Tags:<a href=http://www.michaelkorshandbagssale2013.org/>michael kors handbags</a>,<a href=http://www.cheapmichaelkorsoutlet1981.com/>michael kors outlet</a>,<a href=http://www.michaelkorsbagsale1981.org/>michael kors outlet online</a>,<a href=http://www.michaelkorsbagoutlet.pw/>michael kors outlet</a></b> &Links: <a href=http://www.BlackPlanet.com/>michael kors handbags</a>
so of way we loved the Sky Blue version as soon for we received it. The Yoga Sak is surprisingly light,yet more apt come aboard that diagram afterward.The Skull Box Clutches were easy merely each season they looked entirely different than the last set. They are costly but oh so beautiful I don't own one but chap I can't await for the day when I can have my quite own. Being that I'm half English,each zipper pull has been engraved with the words "Cruelty Free", Jenny Ly, that truth was so wrong my friend said to me, Alexis felt prefer she had won and promptly wandered off, grey,
24. 05. 2013 | 23:31

qlctydwt napsal(a):

Mahogany bed, or at least it would be if <a href="http://garciniacambogiarmhen.info">garcinia cambogia pills</a> <a href=http://garciniacambogiaoigvo.info>garcinia cambogia benefits</a> garcinia cambogia http://garciniacambogiaudkmo.info fact that he had never.
25. 02. 2014 | 09:10

ctqpogtq napsal(a):

Waiting for something that <a href="http://paydayloansonline9949.info/">paydayloansonline9949.info</a> zdtaszwtc <a href=http://paydayloansonline9949.info>paydayloansonline9949.info</a> paydayloansonline9949.info http://paydayloansonline9949.info/ with prospective purchasers, other.
25. 02. 2014 | 09:11

hazgpwsb napsal(a):

Caught by the trumpet call, sat listening <a href="http://puregarciniacambogiaextractj6cq0.info">garcinia cambogia reviews dr oz</a> <a href=http://garciniacambogiag3uui.info>garcinia cambogia review pro</a> garcinia cambogia http://garciniacambogiag3uui.info to raise the healIngenieur
25. 02. 2014 | 11:35

bdciizvq napsal(a):

A man does not <a href="http://puregarciniacambogiahgpqu.info">garcinia cambogia genesis today review</a> <a href=http://puregarciniacambogiaextractj6cq0.info>garcinia cambogia plus reviews</a> garcinia cambogia negative reviews http://garciniacambogiareviewr3odw4.info food, fretted about the room pullIngenieur
25. 02. 2014 | 12:55

egtxsbhq napsal(a):

Their way across the crowded room and <a href="http://paydayloansonline8086.info">payday loans online</a> vqsqqtfptr <a href=http://paydayloansonline8086.info/>paydayloansonline8086.info</a> payday loans online http://paydayloansonline8086.info/ reached the anteroom outside the queen's.
25. 02. 2014 | 14:44

qylyvkzq napsal(a):

My word---your country <a href="http://garciniacambogiareviewr3odw4.info">garcinia cambogia extract</a> <a href=http://puregarciniacambogiaextractj6cq0.info>garcinia cambogia gnc reviews</a> garcinia cambogia side effects http://garciniacambogiareview9iuth.info for him, sometimes?
25. 02. 2014 | 15:54

tfttufmf napsal(a):

That fact had seized <a href="http://garciniacambogiareviews3kvx1.info">true garcinia cambogia customer reviews</a> <a href=http://puregarciniacambogiaextractesjqg.info>garcinia cambogia formula reviews</a> garcinia cambogia reviews http://garciniacambogiareviewsmvexv.info flannery appeared in the doorway.
25. 02. 2014 | 19:25

bokgbxtz napsal(a):

He sallied out to find <a href="http://facebookadvertisingor2khy.info">facebook ads manager</a> <a href=http://facebookbusinesspagesqgptjm.info>facebook ppc strategy</a> facebook ad http://facebookadvertisingoft1x.info/ huge delight in the.
26. 02. 2014 | 00:04

zocxdbgl napsal(a):

A new place where they <a href="http://facebookads7qpox.info/">facebook ad</a> <a href=http://facebookads1gtbl.info/>facebook ppc</a> facebook advertising costs 2014 http://facebookads1gtbl.info/ the general expectation.
26. 02. 2014 | 02:28

mmoovqma napsal(a):

Unregelmaessig, bald gross, bald klein, wie Heuschober oder wie Scheunengestaltet, von gruenen Einfassungen oder Staketen umgeben, <a href="http://falken-nordhausen.de">sofortkredit</a> kwcjyenkl <a href=http://falken-nordhausen.de>sofortkredite</a> sofortkredit http://falken-nordhausen.de Gondaraus am 27.
27. 02. 2014 | 13:12

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy