Matematik D. Hilbert se vyjádřil o matematice, že není ničím více než nějakou hrou podle jednoduchých pravidel. Tímto způsobem lze v zásadě pohlížet i na původ a vznik lidstva.
V létě je objetí přírody pevnější. Čím více se propadáme do její náruče, tím více máme schopnost ztrácet hranice a přemýšlet o tom, jaká bude vzdálená budoucnost. Červnové číslo časopisu Scientific American přineslo 12 událostí, které mohou proměnit náš život v příštích 50 letech.
První kroky vedou do domu s č.p. 1., který patří expozici tzv. Benfordova zákona. Podle tohoto zákona se číslice kolem nás nevyskytují rovnoměrně. Číslice 1 se vyskytuje mnohem častěji než ostatní číslice a to ve 3 z 10 případů. Expozice dokumentuje, že Benfordův zákon neznají lidé, kteří pozměňují dokumenty. Lze je tak odhalit, neboť pozměněné dokumenty obsahují příliš málo jedniček. Je zde historie Benfordova předchůdce S. Newcomba, který objevil, že stránky logaritmických tabulek obsahující logaritmus začínající 1 byly mnohem sešlejší používáním než ostatní stránky.