Duel o Senát: Žaloudík versus Julínek

20. 10. 2010 | 19:14
Přečteno 9330 krát
Tak už tu máme první duel kandidátů na senátorské křeslo, který jsem Vám onehdá slíbil (viz můj blog: A proč zrovna vy?)

Před pár minutami dorazil text od pana profesora Jana Žaloudíka. A protože jeho soupeř, Tomáš Julínek jej poslal už včera, můžeme začít s předstihem (uzávěrka pro zaslání prezentace jsem stanovil na dnešní tedy středeční půlnoc.)

Zopakuji tedy, s čím jsem VŠECH 54 úspěšných kandidátů z prvního kola oslovil.

„Aktuálně.cz se rozhodlo poskytnout na stránkách svých blogů prostor všem, kdo se ve druhém kole senátních voleb ucházejí o hlasy svých voličů.

Pokud se chcete našeho předvolebního projektu zúčastnit, pošlete nám svůj autorský text o délce maximálně 3000 znaků, v němž svým voličům vysvětlíte (pokud možno nějakou zajímavou a přitažlivou formou, jak bývá na blozích zvykem), proč právě Vy byste měla či měl být jejich zástupcem v Senátu (a proč ne druhý kandidát, s ním se o senátorské křeslo utkáte). A to nejpozději do středeční půlnoci (během čtvrtka a pátku je pak budeme postupně zveřejňovat).

Předesílám, že nebudeme publikovat tiskové zprávy, výňatky z předvolebních materiálů či texty, kterými jste se již někde prezentovali.“


Volební obvod 55, Brno-venkov: Jan Žaloudík (ČSSD) versus Tomáš Julínek (ODS)
(řazení podle úspěšnosti v prvním kole)

Jan Žaloudík píše:

Děkuji příznivcům, kteří mě podpořili v prvním kole voleb do Senátu ČR. Děkuji, že mě nezapomenou přijít podpořit ještě tento pátek či sobotu 22.- 23.10. ve druhém kole. Volební lístky jim nepřijdou poštou domů, ale obdrží je až ve volební místnosti.

Děkuji také všem, jejichž kandidáti se do druhého kola nedostali, že zváží moji volbu, pokud je jim blízká představa smysluplnějšího a sociálnějšího Senátu. Nejen automaticky přikyvujícího, ale také odpovědně posuzujícího návrhy zákonů a komunikujícího s veřejností, která si ho platí. Stejně jako si platí Sněmovnu a Vládu ČR. Právem tedy očekává, že Vláda i Parlament budou hájit její stabilitu a existenční zájmy, tedy zejména zájmy lidí pracujících pro veřejný prospěch za mzdu, živnostníků, zemědělců i drobných výrobců, také důchodců a studentů, neboť s nimi všemi společnost vzkvétá nebo padá.

Právem se očekává, že Parlament i Vláda budou dbát také na jiné hodnoty než pouhý krátkodobý finanční zisk. Nesmíme se dožít stavu, kdy vzdělání jednotlivců a kultura národa, stejně jako solidarita se slabšími, úcta k tradicím či zděděnému a cit k přírodě budou jen čímsi druhořadým, málo pragmatickým a hodným pouze pozornosti přežívajících romantiků. I zde tkví nenaplněná role Senátu být radou starších, která citlivě vnímá, vysvětluje a včas varuje.

Vidíte-li to podobně, zkuste to třeba i se mnou. Po celých třicet let práce ve veřejném zdravotnictví jsem i za cenu osobních obětí pomáhal jiným a leccos pro společný prospěch budoval. Nerozprodával jsem, nekradl. I proto mě možná nedávno označili za nadbytečného. Jsem nadbytečný pro lumpárny. Vnímám to jako ocenění.

Příznivci mého protikandidáta Tomáše Julinka, který své představy už na veřejnosti testoval po dvě funkční období v Senátu a dva roky jako ministr zdravotnictví, mě nepochybně volit nebudou a netrápí mě to. Prostě to třeba vidí jinak.
V hysterii posledních předvolebních dnů a hodin se jistě objeví zase strašení řeckou cestou, bankrotem, totalitou, či destrukcí státu. Nemyslím, že lidé pracující za mzdu, živnostníci, drobní výrobci a zemědělci způsobují svou denní prací dluhy či státní bankroty, že stojí o totalitu nebo destrukci státu. Na nic z toho se nechystají ani studenti. Naneštěstí nemají někdy všichni včas dost pravdivých informací. Naštěstí se k nim však dříve či později dostanou. Naštěstí mají svůj zdravý rozum.

Přeji všem dobrou náladu a dobrou volbu.
Prof. MUDr. Jan Žaloudík, CSc.

Tomáš Julínek píše:

Proč je pro mě souboj se Žaloudíkem osobní záležitostí

V politice jsem se poprvé angažoval v přelomovém roce 1989. Všichni jsme tehdy oplývali revolučním nadšením a těšili se na svobodnou budoucnost v demokratickém státě. Jejím stěžejním předpokladem byla i personální obměna nejen v politice, ale i třeba na vysokých školách či ve vedení nemocnic. Do Občanského fóra mě táhlo i přesvědčení, že nomenklaturní kádry nemají v řídících funkcích co dělat. Většinou se tato očista podařila. Když ne, sami jsme se utěšovali tím, že jde jen o dočasnou záležitost, která sama odezní během pár let.

Píše se rok 2010 a v druhém kole senátních voleb se střetávám s Janem Žaloudíkem. Souboj s tímto „bývalým“ aktivním komunistou je pro mě i osobní záležitostí. Měli bychom být ostražití a uvědomit si, že nad návratem starých struktur nelze mávnout rukou. Měli bychom si položit otázku, jaké jsou skutečné motivy mého protikandidáta, který svou medicínskou kariéru postavil na stranické legitimaci KSČ. Odkud se bere Žaloudíkova drzost zapsat se více jak 20 roků po revoluci na socialistickou kandidátku, schovat se za slova profesor a nestraník a ještě se přitom tvářit mesiášsky?

Došlo naše otupění až tak daleko, že dnes uvěříme jeho lžím a zapomeneme, proč jsme jeho a jemu podobné ve veřejných funkcích nechtěli? Co může budoucnosti naší země v Senátu přinést?

Jsou ještě důležitější důvody proč nehlasovat pro socialistického kandidáta. Předně, lístek pro něj, znamená hlas pro bezbřehé zadlužování, plýtvání veřejnými prostředky a rozvrat ve státních financích. Navíc, volba socialistického kandidáta znamená hlas pro neřešení dlouhodobých problémů našeho zdravotnictví a pro prohloubení jeho krize. Co je nejzávažnější, rudo-oranžový Senát nezajistí odpovědnou politiku, jenom bude blokovat všechny smysluplné reformy.

Dvanáct let jsem v Senátu poctivě pracoval ve prospěch svého obvodu Brno-venkov i zájmu celé republiky. Fakta jasně dokazují, že komunisti a socialisti o mě jenom šíří pomluvy a lži. Tím také dokazují, že bojuji za zcela odlišné hodnoty, než které oni hlásají. Budu-li znovu zvolen senátorem, postarám se o to, aby kromě nezbytných úspor přišly i skutečné reformy. Budu se i nadále snažit o to, abychom konečně měli zdravotnictví ve prospěch pacienta. Chci pokračovat propagaci preventivních onkologických programů, kterou jsem naplno rozjel a která přináší jasné výsledky. V Senátu chci také napomoci k integraci zdravotně-sociálních služeb, jež jsou dnes ke škodě hendikepovaných, chronicky nemocných a seniorů značně roztříštěné. Rád bych také dosáhl přijetí v Senátu již podaného zákona, který obcím v okolí jaderné elektrárny Dukovany přinese 29 milionů korun, jež budou moci věnovat svému rozvoji. Například Ivančice by si tak polepšily o devět milionů!

V pátek a v sobotu je ve hře víc, než jen jedno senátní křeslo. Nejde totiž jen o druhé kolo senátních voleb. Je to také pokračování souboje z roku 1989, který jsme tehdy všichni vyhráli. Nenechme si toto vítězství plíživým návratem starých struktur po jednadvaceti letech vzít!

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

myrta napsal(a):

Sympatie p.Žaloudíkovi,Julínkovi fráze a dosavadní činnost -FUJ.
20. 10. 2010 | 19:23

rejpal napsal(a):

Pane Stejskale, díky za nápad. Stačí si přečíst tyhle dva příspěvky, a měl bych úplně jasno, kdybych bydlel v příslušném obvodě. A to i tehdy, kdybych o Tomášovi Julínkovi nikdy v životě neslyšel.
20. 10. 2010 | 19:33

Ládik!!! napsal(a):

Souboje bych řešil pistolí. Byl bych zvědav, kdo z těch 2 by byl vyzývatel.
20. 10. 2010 | 19:35

arnazach napsal(a):

Na počet znaků vyhrává Julínek 2994 : 2355. Mohl by vyhrát i druhé kolo.
20. 10. 2010 | 19:35

Miflonides napsal(a):

Pane Julínku,
nechte laskavě na hlavě.
Co jste vše pokazil
to si spočítáme hravě.

Marně toužíte po slávě
skončíte v propadlišti dějin
i takové se v demokracii
věci dějí.
20. 10. 2010 | 19:41

Luba napsal(a):

Tady prakticky není o čem uvažovat.
Když se ODS odvážila navrhnout zrovna Julínka, jejich chyba.

Osobně prof. Žaloudíka zrovna nemusím. Pro mne je to nadutec, který mj. zařízl možnost adekvátního klinického zkoumání metody chirurgické léčby solidních tumorů metodou devitalizace. Šlo o levnou a perspektivní metodu léčby rakoviny, která - pravda, odporuje základnímu chirurgickému imperativu.
Z imunologického hlediska je však fundovaná.

Je dobře, že se do jeho bývalého ředitelského křesla Masarykova onkologického ústavu posadil prof. Vorlíček.

Ale když oranžády vybraly právě jeho? A navíc proti Juldovi?
Né - není co řešit!
20. 10. 2010 | 19:41

zk napsal(a):

Julínku Julínku, to je zase žumpa. Ten člověk fakt nemá úroveň a neumí ji ani předstírat, bohužel.
Tenhle souboj by měl být jednoznačný: prof. Žaloudík získal v prvním kole asi 32% hlasů, Julínek 19% a jen o pár desetin předstihl třetího komunistu. Julínek je navíc nepřijatelný i pro řadu lidí, kteří by normálně pro pravicového kandidáta hlasovali.
20. 10. 2010 | 19:43

ujo napsal(a):

Zírám, co dokáže napsat kandidát na senátora.
Co kandidát ,s hrůzou zjišťuji, že jím už byl 12 let (a cca 2 1/2 roku ministrem - to ze skromnosti nezmiňuje).
Se stejnou skromností neuvádí svě úspěchy v této funkci( proč ho vlastně odvolali?).
A ten podpásový útok na soupeře mluví za všechno!
20. 10. 2010 | 19:54

stále rebel napsal(a):

Musel jsem to smazat, kam se na Julínka hrabe Štěpán a ta předlistopadová parta. Vedle odesáka je i ten komunista inteligent a charakter.
20. 10. 2010 | 19:59

RA napsal(a):

dojímá mě starost soudruha Žaloudíka o drobné živnostníky, ovšem, pamatuji,že za vlády ČSSD byl drobný živnostník třídním nepřítelem určeným k likvidaci. Takže Žaloudíkovým krokodýlím slzám je těžko uvěřit.
20. 10. 2010 | 20:04

Germanicus napsal(a):

Jsem z Práglu a prof. Žaloudíka neznám. Tak jsem si ho trochu vygůgloval. Kdo má zájem, tak prosím:
http://www.nasipolitici.cz/...
http://brnensky.denik.cz/zp...
http://brno.idnes.cz/brno-z...
Ať se snažím, jak se snažím, žádného nomenklaturního komunistického kádra v něm nemohu nalézt.
Za to pan Julínek je osvědčený (nomenklaturní) kádr ODS a mj. šíbr napojený na developery, kteří mají zájem o pozemky v centrech Prahy, Brna a dalších měst, na kterých ausgerechnet stojí náhodou nemocnice...
20. 10. 2010 | 20:04

Luba napsal(a):

Pane Stejskale,
zajisté jste diskrétní ...

Ale - hnedle je mi jasné, kdo Vám poslal ten do-do-mejl s překlepy a chybami.

Žaloudík to nebyl ...
20. 10. 2010 | 20:05

Belgičan napsal(a):

Žaloudík - klasický komunista.
Používá starou komunistickou metodu nepřímého obviňování(já jsem nikdy nekradl - ostatní nejspíš ano - k tomu bych dodal, že všeci co měli partajní knížku nás okradli o hodně). Já všechno zařídím aby jste se nemuseli o nic starat... Jednoznačná komančská retórika lahodící uchu všech bejvalejch a všech co to nezvládli.

Julínek - vrátil Žaloudíkovi pomluvy i s úroky.
Těch úroků bylo trochu moc, ale proti gustu... Sám se vychválil a přitom zapoměl, že byly i neúspěchy. Jenže, když se dnes člověk sám nepochválí... Jinak docela věcné argumenty. V Topolově vládě byl Julínek jeden z mála, co měli jasno do budoucnosti. Jen to neuměl správně podat. V tom vidím hlavní rozdíl mezi oběma kandidáty.
Žaloudík - populista
Julínek - k populismu má daleko

V Brně bych neváhal.
20. 10. 2010 | 20:05

Kanalnik napsal(a):

To je literarni kontrast!!! :))) Pekne, pekne!!!

Pan Julinek se pokusil aplikovat na svuj zevnejsek a svoji tvar pritazlivy make-up, nicmene si vubec neuvedomil, ze to, co pouziva, je ve skutecnosti nechutne pachnouci hovinko.

V tomto duelu, co se tyce projevu, tedy u mne vyhrava pan Zaloudik.

Na druhou stranu: Nikdy nezapomenu, ze pan Zaloudik zarizl dobre hospodarici Bakesovu nemocnici ve spolupraci s politickymi spickami Jihomoravskeho kraje, s nekterymi lokalnimi novinari a s VZP (r. 2006).

Tedy tomu zajmu o zamestnance, zivnostniky atd atd se tezko da verit, kdyz byl tento pan vyznamnym ucastnikem ucelove politicko financni masinerie.
20. 10. 2010 | 20:20

zk napsal(a):

Pane Stejskale,
jen pro upřesnění: prof. Žaloudík nesoupeří s Julínkem ve volebním obvodu Brno-město, jak je uvedeno v článku, ale v obvodu Brno-venkov.
20. 10. 2010 | 20:20

Inci napsal(a):

Julínku ... sím tě ... navlhči si tu hroší kůži na hlavě , začíná se ti nějak krabatit ... :-(((

Jestli se tento rozkrádač zdravotního pojištění dostane do senátu , tak snad stejně jako Kremlička začnu pojídat brouky ... :-)

... tohle by moraváky v mejch očích dokonale přiřadilo k pražákům ... :-(
20. 10. 2010 | 20:22

Alice napsal(a):

Julínek opět nezklamal - pozor, hrozí staré struktury. Tak nevím, kdo z těch dvou byl nebo snad je "komunista". Slovník hodně napovídá.
P. Žaloudíka neznám, volit ho nemůžu, ale můj hlas má.
20. 10. 2010 | 20:24

stále rebel napsal(a):

Pro Jana Žaloudíka.
Pokud se dostanete do senátu, dávejte hlavně pozor na Julínka a spol ohledně nakládání s veřejným majetkem. Nečas cosi sliboval, že odeesáci již nebudou pokládat stát za kořist, ale já se obávám, že starého psa novým kouskům nenaučíme.
20. 10. 2010 | 20:28

pavel napsal(a):

Nejsem sice z Brna, ale po přečtení článku pana Julínka mohu jen konstatovat, že většího hulváta jsem snad ještě neviděl. Sprostota z něho přímo čiší. To že tady podělal celé zdravotnictví, tak to mu vůbec navadí, že lže kudy chodí, to se vůbec nedivím to je systém funkce celé ODS. Já na jeho místě bych zalezl někam do kouta a vůbec se před lidmi neukazoval.
20. 10. 2010 | 20:30

filip II, napsal(a):

Nepochybuji o tom, že 2. kolo vyzní přesvědčivě pro pana Žaloudíka.
Jeho příspěvek je slušný a má i věcně obsahovou úroveň, nenapadá protivníka. I když by k tomu měl určitě důvodů dost.
Naproti tomu Julínek se dostatečně zprofanoval jako ministr Topolánkovy vlády. Stal se krajně neoblíbenou osobností a odpor k němu byl tak silný, že ho Topolánek byl nucen odvolat. S Julínkem by pravice všechny další volby prohrála. A tento neoblíbený člověk má ještě tu odvahu kandidovat do Senátu! Jako eso z rukávu vytáhl obehrané protikomunistické žvásty. Pozdě Julínku, ten souboj o senátorské křeslo je předem prohraný. Lidem už nelze kálet na hlavu!
20. 10. 2010 | 20:39

Vláďa napsal(a):

Je zajímavé, že MUDr.Julínkovi nevadí, že za ODS jako senátor kandiduje bývalý člen KSČ (1985-1989)ve volebním obvodu Kroměříž PaeDr.Janalík.
20. 10. 2010 | 20:43

stále rebel napsal(a):

Díval jsem se do životopisu MUDr Žaloudíka a pokud byl v KSČ, tak patrně proto, aby mohl pracovat v osmdesátých letech na západě. Pokud tedy byl v KSČ, lze jej jistě označit za předlistopadového kariéristu, ale co Julínek, to není kariérista?
Na to, kdo z těch dvou je bolševík, odpoví nejlépe jejich texty.

„V letech 1985 a 1987 pracoval v onkologickém výzkumu v Paterson Institute for Cancer Research a Christie Hospital v Manchesteru ve Velké Británii, v letech 1990-1992 jako vědecký pracovník ve Wistar Institute a na Pennsylvania University ve Philadelphii v USA.
Absolvoval odborné stáže v onkologických ústavech ve Varšavě, Moskvě, Petrohradě, Houstonu, Paříži a Amsterdamu. Byl delegátem konferencí WHO a UICC v Ženevě, Fóra onkologů EP v Bruselu a Organizace evropských onkologických ústavů v Berlíně, Paříži, Kodani a Janově. „
http://www.zaloudik.cz/zivo...
20. 10. 2010 | 20:44

arnazach napsal(a):

Belgičan:
Osobně straním Julínkovi, no ale oba ty texty jsou příšerné. Nic nic nic tam není.
20. 10. 2010 | 20:44

Nibiru napsal(a):

Arogance, namyšlenost a sprostota - to čtu v článku senátora Julínka. Je nutná změna. Profesor Žaloudík je ta změna - dobrá.
20. 10. 2010 | 20:45

arnazach napsal(a):

Vláďa:
Jak víte, že mu to nevadí?
20. 10. 2010 | 20:50

PatientO.T. napsal(a):

To je tedy výběr...

Oba pánové ilustrují, proč jsem nikdy necítil nic, čemu se říká stavovská čest.
20. 10. 2010 | 20:51

Naštvaný napsal(a):

Žaloudík - typický bolševický oblbovací cancy. Julínek - dělný příspěvek, obsahující důležité informace, ať si je kdo chce a jak chce nazývá. Julínek je věcný. Ládíku, souboj bych nechal na volebních hlasech. Jsou to zbraně, které ještě furt nedokážu pochopit a kroutím nad nimi hlavou. Po čtyřicet let mi byly odepřeny a pan Žaloudík tomu tleskal a zásadově se o to zasazoval. A teď tu, pro nás stále vymoženost, chce jenom a jenom zneužít! Vsaďte se. Průšvih je, že lidi jako Germanicus se tak rádi nechají oblafnout různými větroplachy. Jo, pak už je pozdě bycha honiti.
20. 10. 2010 | 20:51

stejskal napsal(a):

Dobrý večer, paní či pane zk,

díky za upozornění, už jsem to opravil.

I Vám hezký večer, pane Lubo,

má tehdejší poznámka se netýkala ani jednoho ze zde uvedených textů.

Libor Stejskal
20. 10. 2010 | 21:04

Belgičan napsal(a):

arnazach,

máte pravdu nic tam není. Ale ten Žaloudíkuv text mi silně připomíná leta v nichž jsem musel držet hubu a krok. Někomu se to líbilo a teskní po těch časech, ale já mám raději svobodu.
20. 10. 2010 | 21:06

Alarien napsal(a):

Stačí srovnat oba texty. Jen ten Julínkův je plný osobních útoků a stokrát omletých frází o ohrožení polistopadového vývoje, starých strukturách, nenávisti, komunistech, socialistech, "boji na barikádách" apod. Trapné...
20. 10. 2010 | 21:43

almost glossed™ napsal(a):

Belgičan: A tohle vám nepřipomíná dobu, kdy jste musel držet hubu a krok? Zkuste sledovat se mnou:

"Píše se rok 1946 a ve volbách se střetávám s XY. Souboj s tímto „bývalým“ aktivním buržoazním činitelem je pro mě i osobní záležitostí. Měli bychom být ostražití a uvědomit si, že nad návratem starých struktur nelze mávnout rukou. Měli bychom si položit otázku, jaké jsou skutečné motivy mého protikandidáta, který svou medicínskou kariéru postavil na stranické legitimaci buržoazní strany. Odkud se bere drzost XY zapsat se více jak 20 roků po revoluci na komunistickou kandidátku, schovat se za slova profesor a komunista a ještě se přitom tvářit mesiášsky?"

Předpokládám, že cenzor tento příspěvek opět smaže s "odůvodněním", že jsem se vydával za autora blogu, jako už se stalo před časem.
20. 10. 2010 | 22:09

kočka šklíba napsal(a):

Myslím, že tady není co řešit. Zatímco Žaloudíkův text říká především to, na co byl tázán, teda proč zrovna on a o protikandidátovi tam není téměř ani zmínka, Julínek použil znova známou odrhovačku ODS, strašení. Takže texty obou svědčí buď o charakterech nebo inteligenci, nebo obojím. A Julínek prohrává od sot :D. Nepřekvapivě.

Jen se musím smát jak naši pravičáci, kteří neustále napomínali Paroubka, Sobotku a spol., že jen kritizují protivníka, najednou přehlížejí sprosté nálepkování, které zde předvedl Julínek. Ne kritiku ale nálepkování a pomlouvání.
20. 10. 2010 | 22:13

rejpal napsal(a):

almost glossed™
A ještě bych dodal. Tomáš Julínek musel pěkně ležet v žaludku vysoce postaveným funkcionářům ODS první poloviny 90. let. Protože při své morální integritě a odporu ke všemu komunistickému nutně musel podobně ostrá slova pronášet na stranu Dyby a Kočárníka, kteří byli v té tobě klíčovými postavami nově vznikllé strany. Nebo se pletu a zahájil svou kariéru v KAN?
20. 10. 2010 | 22:17

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden urážlivý text, neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
20. 10. 2010 | 22:19

kočka šklíba napsal(a):

rejpale bingo :D, :D
20. 10. 2010 | 22:19

francek napsal(a):

pane Stejskal, termín "plešatej negramot" je urážlivý?
Dík za odpověď.
20. 10. 2010 | 22:24

Kanalnik napsal(a):

Nakonec to neni ale jen o techto clancich. Jiste, ty o necem svedci, mnohem vic ale svedci o jejich pisatelich jejich ciny. O Julinkovi se vi hodne. Kolik se toho obecne vi o Zaloudikovi? Jenom jestli nahodou nejde o podobne karieristy, i kdyz kazdy vypada jinak.

Souhlas s PatientO.T.
20. 10. 2010 | 22:27

almost glossed™ napsal(a):

rejpal: Samozřejmě, všichni ví, že Julínek byl vlastně něco jako "disident". Proti všem :-).
20. 10. 2010 | 22:28

stejskal napsal(a):

Ano, pane francku,

Aktuálně.cz nemá zájem poskytovat prostor pro jednověté urážlivé výkřiky (těch je plný web), jde nám spíše o věcnou debatu (ostře kritickou ke komukoliv, samozřejmě včetně pana senátora Julínka).

Hezký večer.

Libor Stejskal

P.S. Asi tušíte, že pan senátor není negramotný, tudíž považuji výraz "negramot" v tomto kontextu za obyčejnou nadávku (viz pravidla v záhlaví každí debaty).
20. 10. 2010 | 22:32

kočka šklíba napsal(a):

Kanálníku máte pravdu, proto jsem napsala, že oba texty svědší budˇo charakteru nebo o inteligenci nebo obojím. Je klidně možné, že Žaloudík je podobný charakterem Julínkovi, ale rozhodně je inteligentnější, protože se se nesnížil k tomu k čemu Julínek.
20. 10. 2010 | 22:35

Míval napsal(a):

Čistě podle textu bych řekl, že se panu Julínkovi z onoho intelektuálního suterénu topolánkovsko-paroubkovské éry nepodařilo uniknout ani nyní. Leč je možné, že si tam libuje a podobnou ambici vůbec nemá.
Takového senátora bych nechtěl ani zadarmo.
20. 10. 2010 | 22:56

Dáša N napsal(a):

Po vyslechnutí rozhovoru dvou paní na ivančickém hřbitově v pátek 16.10. vám sděluji, že Ivančice si polepšily již tehdy, když pan doktor Julínek opustil místní nemocnici.
20. 10. 2010 | 23:06

nevolič napsal(a):

Tak jsem se podíval na webstránky obou kandidátů, protože jejich texty zde uveřejněné jsou pro mě nedostačující.

Vyhrává u mně po jejich zkouknutí - Julínek.

Stránky kandidáta Žaloudka na mě působí ukřivděně - stále omílá jak mu byla dána v lednu výpověď, jeho fotky (něco i ve formě koláží) jsou jen o něm a jeho tlupě psů. Co se týče lidí pak vyfotit se nechá jen s nějakým asi kolegou z Tai wanu. Jakoby se lidí bál.
Chodit do lesa na houby se psem! Tak to asi místní myslivci z Brno - venkova nebudou nadšeni, když psík pokouše nějakého zajíce.

Julínek se nechává fotit s lidmi na různých společenských akcích. Má to děj a to i přes to, že z toho silně číší chuť se prezentovat, ale vo tom ta politika je - jít do veřejného prostoru a bojovat - setkávat se s lidmi.

Panu Žaloudíkovi pro jeho dobro vítězství nepřeji - je vidět, že je politicky nezkušený a že s ním jiní budou asi pěkně mávat. O tom, že by měl donézt nějakou korunu do volebního okrsku si mohou voliči asi jen zdát. Nejvíc to pak schytá jeho tlupa pejsků, které asi nebude moci do Prahy stále tahat.

Komunistickou minulost, odbornou erudovanost ani ministerskou angažovanost obou kandidátů zpětně neposuzuji to zhodnotí až dějiny. Sám za sebe mohu pouze zhodnotit situaci po zavedení julínkových reforem a to o poznání prázdnější čekárny u doktora. Před jejich zavedením než vysedět frontu v horečkách s čekárnou plnou důchodců bylo lepší jít rovnou v noci na pohotovost.
20. 10. 2010 | 23:31

Otoman a lesní panna napsal(a):

Julínkův zpěv pochází asi odtud: http://www.komsomol.cz/agit...
3.Pochod demokratické mládeže - svoji píseň nedáme si nikymbrát
20. 10. 2010 | 23:33

im napsal(a):

Od senátora bych očekávala osobnostní zralost, nadhled, moudrost, rozvážnost a uvážlivý přístup k lidem včetně rivalů. Tuhle představu splńuje prof. Žaloudík určitě. Jeho politické zařazení někdy dávno před dvaceti třiceti lety neřeším. Zajímá mě, co udělal pro tuto republiku. Početla jsem si v Germanikových gůůglech a rozhlédla se i dál a myslím, že by byl dobrým senátorem.

Pan doktor Julínek, který dvacet let po listopadu pořád ještě straší "plíživým návratem starých struktur" a haraší osobními invektivami a slovní zásobou plnou frází o ostražitosti a drzosti moje sympatie nemá. A dorazil to pokusem o podplacení voličů ze svých milých Ivančic, kde před odchodem do politiky pracoval, částkou 9 milionů z nereálného návrhu zákona......
20. 10. 2010 | 23:38

francek napsal(a):

Dík pane cenzore, já měl po přečtení obou agitek takový čistě subjektivní pocit, že u pana exministra je určitý deficit gramotnosti zjevně patrný. Minimálně té sociální gramotnosti...
20. 10. 2010 | 23:39

Dáša N napsal(a):

nevolič
Po Jůlínkových reformách v čekárně už důchodci nevysedávají?Co se s nimi stalo? Vymřeli nebo teď vysedávají v cukrárně?
20. 10. 2010 | 23:40

Dášo, napsal(a):

Vymírají doma.
20. 10. 2010 | 23:49

Kanalnik napsal(a):

nevolic:

"je vidět, že je politicky nezkušený a že s ním jiní budou asi pěkně mávat."

Tak toho bych se rozhodne nebal. Nenechte se mylit prezentaci. Pan Zaloudik se umi ohanet, kdyz mu o neco jde (a to i mezi politiky, zrovna ve vyuzivani kontaktu ma dobre zkusenosti; alespon se tak 'osvedcil' na urovni kraje pri zamerne likvidaci jedne nemocnice)

kocka skliba

ano, asi bude intelgentnejsi, nejen socialne
20. 10. 2010 | 23:55

kočka šklíba napsal(a):

Otomane(mohu Vás tak důvěrně oslovovat ?;)), kterou tipujete?
20. 10. 2010 | 23:57

francek napsal(a):

pro nevoliča:
samozřejmě Vám mohu dosvědčit páně Julínkovu bezprostřední společenskou obratnost při setkávání s novými lidmi. U nás ve vesnici pořádají bývalí komunisté (neodvážil jsem se použít politicky nekorektní termín komouši), teď už vlastně "místní organizace ODS" taková "posezení u burčáku s..." Protože chlast pro příchozí je zdarma, je pochopitelné, že se této vrcholné kulturné politické akce pravidelně účastní společenské špičky obce, jako jsou místní hrobník, nezaměstnaní a další s kladným vztahem k alkoholu. Fotografie, kde pan exministr a doufám i budoucí senátor družně popíjí s místními celebritami, pak visí pro obdiv občanstva na vývěsce ODS. Asi aby nám to nebylo líto, když už jsme takovou událost propásli.
20. 10. 2010 | 23:58

kočka šklíba napsal(a):

Francku, škoda, že se o tu událost, alespoň zvěčněnou na fotce, nemůžete podělit. Nevolič by zřejmě byl také rád, potvrzovalo by to jeho nadšení z tak úžasně společenského člověka. I když podle mého by Julínek spíš měl chodit pokecat do těch čekáren lékařů s těmi důchodci ;), tedy s těmi co tam zbyli ;).
21. 10. 2010 | 00:16

Otoman a lesní panna napsal(a):

kočka
co máme jako tipovat? My kromě stromů nesázíme.
21. 10. 2010 | 00:21

Jedla napsal(a):

Kdyby se protikandidát dotázal Julínka, kde bere tu drzost kandidovat po svých "výkonech" na ministerstvu i v Senátu, jistě už by křičel o svatém pasivním právu volebním a podpoře, jež se mu dostává od vděčných voličů. Ale označit býv. děkana Lékařské fakulty a mimo jiné zakladatele onkocentra za prohlubovače krize, to už je vážně vrchol. Mimochodem, všimněte si, jak si Julínek přisvojuje cizí zásluhy: "Chci pokračovat propagaci preventivních onkologických programů, kterou jsem naplno rozjel a která přináší jasné výsledky." - no to je opravdu charakter, tenhle Julínek.
21. 10. 2010 | 00:57

kočka šklíba napsal(a):

Já taky ne, ale kterou píseň, která bude ta nejoblíbenější z Vašeho seznamu ;). Já bych u Julínka tipovala Směr Praha, zvlášť první verš ;).
21. 10. 2010 | 01:22

tata napsal(a):

dobry den

pane Julinek myslym že trochu soudnemu člověku,po vašem članku musí byt jasno,no par lidí vam to spolklo,už to začina byt ale stale vic odrhovačka,navic nikde sem nenašel v životopise vašeho protikandidata že by svou karieru stavel na členství ve straně,,,ale chapu že ve vašem připadě to není negativní kampan,,kterou vždy jste vyčital a vyčitate proti straně,myslym že zde jste uplně odkryl svoji uroven
21. 10. 2010 | 01:45

Miflonides napsal(a):

"Fakta jasně dokazují, že komunisti a socialisti o mě jenom šíří pomluvy a lži. Tím také dokazují, že bojuji za zcela odlišné hodnoty, než které oni hlásají."

Když budu někoho pomlouvat - co tím budu dokazovat? Pane Julínku, za takovou logiku bych se styděl. A také bych se styděl za používání "mě" tam, kam patří "mně". (... "o mě jenom šíří pomluvy a lži"). To není o gramatice, to je o úctě k voličům.
21. 10. 2010 | 06:21

student napsal(a):

Julínek je směšný. Má názory, o kterých si myslí, že jsou správné,a dopředu říká: Nechci slyšet žádné jiné názory, odstraňte mé oponenty.
21. 10. 2010 | 06:54

francek napsal(a):

pro kočka šklíba
rád bych posloužil a uvedl link, ale naše lokální ODS přece nežije minulostí (názory se přece můžou měnit, ne?), proto na jejím webu chybí ve fotogalerii loňské akce.
21. 10. 2010 | 07:03

Rumcajs napsal(a):

Na zdravý rozum bych se pane Žaloudíku neodvolával. Ten Vás určitě volit nebude. Vy můžete jenom doufat, že k volbám přijde hodně těch, kteří jsou za pár stovek hodit hlas komukoliv a moc toho rozumu nepobrali.

Pak máte šanci.
21. 10. 2010 | 07:39

Northern Lights napsal(a):

Pan Julínek prošvihl za posledních šest let v Senátu z tisíce hlasování dobrou polovinu.Nechápu proč se tedy do té trafiky tak cpe, když do ni stejně nechodí. Nikomu nechybí.
Je to po panu Swarzenberkovi senátor z nejhorší docházkou..Tak proč ho zase chcete lidi volit?
Sám za sebe si myslím že by tahle trafika co vysává z daní poplatníku neskutečný balík mohla být zrušena. Je to jen byrokratický Moloch s imkpotentní moci cokoliv změnit.
Kdyby alespoň slavní senátoři do té svoji trafiky chodili...

Pane Stejskal :
Ale jinak dobrý nápad tahle konfrontace.
Jako ostravák se těším na duel paní "zápalky" Liany Janáčkové proti panu podržtažkovi a přítelíčkovi mistra Setuzy Palase pana Maštalíře.
Hezký den
21. 10. 2010 | 08:10

Alex napsal(a):

Pro mne je tady věc jasná. V textu pan Julínek nezklamal. Umí jen útočit na první signální soustavu. Z toho mi vyplývá na jaké voliče e obrací a že voliče považuje skutečně za trouby. Jeho sympatizantům to zcela zjevně nevadí.
Normální člověk si uvědomí, jakou politiku Julínek dělal jako ministr zdravotnictví. Je to člověk představující si politiku tak, že svoje představy bude prosazovat a prosazoval jednoduše válcováním z pozice síly. Nejde ani tak o věcné záměry jako o způsob politiky. Je to prostě typ bolševického politika, který není schopen ani ochoten bráta ohled na svou opozici či na mínění většiny. On své dobro prostě občanům umí jen a jen vnucovat. Jinou cestu než tu svou nezná a není schopen absolutně žádné korekce. Přitom ja jednoznačné, že jedna jediná cesta neexistuje, vždy je více možností. A Vy tohle pane Julínku prostě nejste schopen pochopit. Nikdy jste proto nemohl být dobrým nebo alespoň slušným politikem. Také proto jste ve funkci ministra zdravotnictví zvrtal, co se zvrtat dalo. Je to na voličích Brna, zda v politice budou mít takovíto malí diktátoři místo.
Tohle není o volbě ČSSD-ODS, či o levici-pravici, to je skutečně jen a jen o tom, jaké politiky občané chtějí.
21. 10. 2010 | 08:16

Jedla napsal(a):

Rumcajs, tady nejsou vykořeněné, těžbou, chemičkami a přesidlováním obyvatel poznamenané severní Čechy. Tady se nevolí "za pár stovek". A konečně se tu přestávjí volit generálové na minulé války. Stálo nás to dost. Třeba takový (pražsko4-plzeňský) kandidát ODS "bankéř" Richard Salzmann úspěšný v roce 1996 v obvodu 59 Brno-město, na toho nelze "zapomenout" ani po 14-ti letech.
21. 10. 2010 | 08:22

rejpal napsal(a):

Rumcajs
Fakt bych chtěl znát argumenty "pro rozumné". Uvedu nějaké proti.
1) Jako politik totálně selhal - nedokázal jako minsitr vysvětlit kromě svých nejbližších nikomu, co svými kroky sleduje a jaký bude efekt, a navíc si vybral mlučího, který to uměl ještě méně
2) jeho chování postrádá jakoukoli kulturu (je to vidět i v textu výše, ale nejen v něm)
3) je příliš spojen s privatizačními záměry nemocnic, pojišťoven a podobných institucí, což v době svého ministrování pečlivě tajil, dokud to neprasklo odjinud
4) ekvilibristika kolem poplatků ve zdravotnictví, kterou obešel, když už ne přímo porušil, ústavu, by neměla být odměňována funkcemi (obejití ústavy přiznal sám mluvčí MZd, není to drb z nepřátelských řad).
BTW - na obhajobu TJ je nejčastěji uváděn fakt, že měl odvahu provést reformu zdravotnictví a bylo mu znemožněno ji dokončit. Za sebe neumím nazvat reformou počínání, které ZAČNE zavedením jakýchsi poplatků, aniž by se kdokoli zabýval tím, jakým způsobem peníze v systému tečou, a kudy mizí, indicie nasvědčují spíš tomu, že cílem byla privatizace a prostředkem, jak zajistit budoucím majitelům peníze do vínku, byly poplatky. Reforma nemůže být jen o penězích, musí být systémová, musí existovat širší konsensus a měla by směřovat k lepšímu stavu z hlediska celé společnosti, ne několika jedinců.

Jeho oponenta neumím hodnotit, protože ho neznám, ale přinejmenším kulturu projevu má o řád lepší.
21. 10. 2010 | 08:25

Karamela napsal(a):

Text pana Julínka je děsný. Žádný argument, jen stále dokola strašící mantra. Že na to pořád někdo slyší, to mi hlava nebere...
21. 10. 2010 | 08:33

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý text ("vymaštěnec"), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
21. 10. 2010 | 09:02

Dobrák napsal(a):

Proboha, pane Julínku změňte už tu rétoriku. Zejména doporučuji vynechávat otřelá stranická klišé typu: revoluční nadšení, svobodná budoucnost, návrat starých struktur, „bývalý“ aktivní komunista, bezbřehé zadlužování, plýtvání veřejnými prostředky a rozvrat ve státních financích, neřešení dlouhodobých problémů našeho zdravotnictví, prohloubení krize a blokovaní všech smysluplných reforem, souboje z roku 1989, komunisti a socialisti o mě jenom šíří pomluvy a lži (není to už paranoia?). atd.
Jako občana by mě zajímala konkrétní fakta, nejlépe podložená čísly: např.: jaký podíl z HDP se vydává na zdravotnictví v ČR, jaký je tento podíl v sousedním Německu, kolik zcela konkrétně investujete do péče o seniory a zdravotně postižené apod.
21. 10. 2010 | 09:05

neo napsal(a):

číča šklíba, lhářka:

opět lžeš, je tam zmínka:

///Příznivci mého protikandidáta Tomáše Julinka, který své představy už na veřejnosti testoval po dvě funkční období v Senátu a dva roky jako ministr zdravotnictví, mě nepochybně volit nebudou a netrápí mě to. Prostě to třeba vidí jinak.
V hysterii posledních předvolebních dnů a hodin se jistě objeví zase strašení řeckou cestou, bankrotem, totalitou, či destrukcí státu. ///
21. 10. 2010 | 09:08

tata napsal(a):

pane Rumcajs

vaše citace...Rumcajs napsal(a):
Na zdravý rozum bych se pane Žaloudíku neodvolával. Ten Vás určitě volit nebude. Vy můžete jenom doufat, že k volbám přijde hodně těch, kteří jsou za pár stovek hodit hlas komukoliv a moc toho rozumu nepobrali.

Pak máte šanci.
21.10.2010 07:39:27

vim že vaše zaslepenost nabrala zavratnych vyšin když mužete napsat toto???MYSLYM že oba zname vice pana JULINKA než pana Žaloudka,tohoto pana zname spiše z toho co oněm bylo napsano,nikde sem se nedočet o tom co zde piše pan JULINEK UŽ ZTOHO DUVODU je jasné že ten rozum chybí na vaší straně,ovšem když se rad brodíte v bahně což svojím přispěvkem dokazujete,už ani nedokažete ve sve zaslepenosti vidět co ste vždy kritizoval,negaci protivnika,bohužel stale vice se ukazuje na čem je u nas pravicovost založena,myslym že to v poslednich vystoupení vrcholnou mirou dokazuje pravicovy GURU PAN Nečas.MUŽEM SE ROZCHAZET NA HODNOCENÍ kroku,což je normalní,ovšem vědro špiny bude vždy vědro špiny,ovšem pro vas vědro špiny je vždy rozpoznatelné jen z jedně strany,toto byl članek tak kadrovaka z 50 let,takže stim rozumem co jste napsal to bude skřipat uplně jinde
21. 10. 2010 | 09:20

stále rebel napsal(a):

Pro Dobráka.
Celkové výdaje na zdravotnictví v % HDP
http://www.czso.cz/csu/2009...$File/1607090708.pdf

Výdaje na léky a ostatní zdravotnické zboží krátkodobé spotřeby
http://www.czso.cz/csu/2009...$File/1607090710.pdf

Počet obyvatel připadajících na jednoho praktikujícího lékaře
http://www.czso.cz/csu/2009...$File/1607090711.pdf

Počet obyvatel připadajících na jednoho praktikujícího zubního lékaře
http://www.czso.cz/csu/2009...$File/1607090712.pdf
21. 10. 2010 | 09:34

krok napsal(a):

ad Rumcajs: "Rumcajs napsal(a):
Na zdravý rozum bych se pane Žaloudíku neodvolával. Ten Vás určitě volit nebude. Vy můžete jenom doufat, že k volbám přijde hodně těch, kteří jsou za pár stovek hodit hlas komukoliv a moc toho rozumu nepobrali."..protiřečíte si..v první větě zavrhujete volbu p. Žaloudíka a ve druhé větě nám oznamujete, že ho budete volit..je to o penězích nebo o rozumu?:-))
21. 10. 2010 | 09:40

Vico napsal(a):

p.Stejskal : myslím, že se přiřadím k těm, kteří budou bedlivěji sledovat, do jaké míry tu platí stejný metr pro všechny.

Snad mne k tomu opravňuje nezpochybnitelný fakt, že jsem tu zcela pravidelně označován za levicový ksindl atd.

Termínem "vymaštěnec" nebyl označen nikdo z diskutujících,nikdo ze zde soupeřících kandidátů na senátora, ale Mike Tyson.

Do jaké míry to označení sedí, či nikoliv lze zjistit třeba zde :

http://www.osobnosti.cz/mik...

Jsem velmi naštvaný, ale jeden nick s tímto označením už tady je. Škoda.
21. 10. 2010 | 09:43

Karel Ledvina napsal(a):

Julínek u mě naprosto vítězí, proč by se 21 let po revoluci do politiky měli vracet lidé jako je Žaloudík, kteří svou kariéru nastartovali na příslušnosti ke KSČ? Žaloudík byl předseda stranické buňky v nemocnici, to nebyl jen řadový člen, ale rozhodoval o tom, kdo půjde nahoru a kdo ne, takový člověk do politiky nepatří!
21. 10. 2010 | 09:43

stále rebel napsal(a):

Pro Dobráka.
Zde je již rok 2008
Celkové výdaje na zdravotnictví v % HDP
http://appsso.eurostat.ec.e...
21. 10. 2010 | 09:44

PatientO.T. napsal(a):

Zajímavá novinka:

http://www.parlamentnilisty...
21. 10. 2010 | 09:47

Sladký napsal(a):

čtu příspěvky zdejších pravičáků a je mi jasné,odkud pramení bohorovnost pravicových politiků.Znají své voliče- bytostný zájem těch, co přišli k velikým penězům,a fanatická oddanost prosťáčků, kterým namluvili,že volbou pravice se řádí k elitě národa,že jsou něčím víc,než "socrudá" levicová "chamraď."Těch prostáčků vždy bylo a vždy bude dost,slyší na jednoduchá hesla a primitivní fráze- a vychytralí darebáci a manipulátoři toho vždy uměli využít.
21. 10. 2010 | 09:55

stejskal napsal(a):

To určitě udělejte, pane Vico,

takových lidí není nikdy dost.

Žádným stejným metrem tu měřeno není. Nejsem měřič, neměřím. Snažím se, abych lidem, kteří necítí potřebu nazývat ostatní "vymaštěnci" (a další k nim přirovnávat), kteří neoplácejí "ksindl" "ksindlem", hrubost nevyvažují hulvátstvím, zajistit, aby zde debata nesklouzla jen k výměně podobných výrazů (jako je tomu na jiných serverech).

Pokud Vám to nevyhovuje, potřebujete lidi nazývat "vymaštěnci", "ksindly" a podobně, nejsou tyto stránky určeny pro Vás. Nikoho odsud nevyháním (nakonec to není ani v mýcm silách), nicméně mám poměrně přesnou představu, kvůli jakému typu debaty (respektive lidí) zde trávím podstatnou část nejen své pracovní doby, ale i volného času. A tu představu měnit nehodlám.

Přeji hezký dem a pokud možno i debatu bez "vymašťenců".

Libor Stejskal
21. 10. 2010 | 09:58

Kelt napsal(a):

Volba Julínka senátorem by byla zásádním testem inteligence voličů Brna venkov.
Jelikož jsem přesvědčen o tom že tam žijí lidé inteligetní,Julínek nemůže mít šanci.
Děkuji předem voličům Brna-Venkov.
21. 10. 2010 | 09:59

S u c h e c napsal(a):

VICO:
Co naděláte.

Dnes ráno v ČT moderátorka prohlašovala, že ve Francii již většina lidí nesouhlasí s protesty, že nadávají na nedostatek benzínu, a snažila se implementovat toto své tvrzení i místní dopisovatelce, načež ta sdělila, že je to naopak.

Takže Tyson není "vymaš..." (to je nějaké nádobí, či co, tahleta hyperkorektnost nás jednou zahubí) a závěr mi z toho vyplynul jediný.

Stejskal to smazal proto, protože jsi ukřivdil Tysonovi, a ne Julínkovi, byť jsou oba hololebí.
21. 10. 2010 | 09:59

stejskal napsal(a):

P.S. Pan Vico se taktně zapomněl zmínit, že mu nešlo o Tysona. Jeho úvaha o senátoru Julínkovi zněla přibližně takto: Jeden vymaštěnec do Prahy nedorazil, druhý se tam cpe.

Je velmi pravděpodobné, že zde řada podobných zajímavých příspěvků (bez ohledu na stranické či ideologické sympatie autora) projde (mnohokrát jsem vysvětoval, proč), nicméně namátkově na ně narazím a dám najevo, že tímto způsobem se výměna názorů na těchto stránkách dít nebude. Aktuálně.cz na tom nemá zájem.

Libor Stejskal
21. 10. 2010 | 10:06

Akademik napsal(a):

O člověku nejlépe vypovídá to, co vykonal. U vedoucích (akademických) pracovníků, jimiž oba pánové jsou, nebo se snaží být, je zvykem předložit tzv. "curriculum vitae" (CV) - shrnující výstupy mezinárodně akceptovatelné dohledatelné v databázích. Patří sem množství a kvalita odborných článků, jejich citační ohlasy atd. Vedle toho jsou významné pedagogické aktivity, zastávané manažerské posty a výsledky, kterých dotyčný v průběhu jejich plnění dosáhl. CV prof. Žaloudíka je úctyhodné a zahrnuje uznání apolitickou západní mezinárodní odbornou komunitou. V tomto srovnání je vyznívá Dr. Julínek jako NIKDO. Dokonce jeho výkon v senátu i na Ministerstvu zdravotnictví jej kvalifikuje na úroveň velmi špatného lokálního politika. Jeho představy byly drtivě odmítnuty většinou této země. Morální obraz je žalostný. Není schopen ani postřehnout, že se výše uvedeným článkem zařadil níže, než byli ti, které kritizuje. Se stranou, za kterou kandiduje nemají problém jenom její koaliční partneři, ale i vlastní voliči, o občanech majících jiné preference ani nemluvě. Pan Julínek v tom ale "nejede" sám. Proto je moje volba jasná. Svůj hlas dám prof. Žaloudíkovi. Vím, kolik toho dokázal jako chirurg-onkolog, kolika lidem vrátil zdravi i naději. Vím o jeho práci v organizaci českého zdravotnictví i přínosu pro výchovu nových lékářů na LF MU v Brně. Je systémově myslící člověk, lidský k ostatním. Dokázal prostě, že si to zaslouží.
21. 10. 2010 | 10:07

Sladký napsal(a):

Připojuji se vico.Nedávno jsem byl zablokován,protože jsem použil výrazy jako debil a magor.Prostě mi ujely nervy,těm agresivním primitivům,kteří se zde neustále vychloubají svou nadřazeností a označují mne za komouše,bolševika,ruďocha-tedy v jejich pojetí zločince,lůzu a socku- se podařilo mne vytočit.Stává se mi to velmi zřídka,ale když někdo, komu dělá problém napsat delší větu bez gramatických chyb a stylistické neobratnosti vulgárně napadá a uráží lidi,kterým nesahá ani po kotníky, jako je třeba pana Pehe,prostě mne to vyvádí z míry. Znám ty pravicové nadlidi z jiných diskusí,které se jim podařilo v podstatě zlikvidovat verbálním odpadem,který šíří.Přesunují se sem ve stále rostoucím počtu.Jsou natolik inteligentní,že dost rychle potrpí,že zde nemohou používat slova,označující pohlavní a vyměšovací orgány, ale i přesto mohou pokračovat v tom,co dělali jinde.
21. 10. 2010 | 10:08

Sladký napsal(a):

Dost rychle pochopí- vysvětlení pro ty,kteří nepochopili.:o)
21. 10. 2010 | 10:11

jozka napsal(a):

stejskal:

Vidite a uz je to tu a ani to nebolelo :-)

K panu Julinkovi jen asi tak... nadrizeny lampasak mu nevadil, zajimave...

Ja myslim, ze specialne u tohoto pana uz vsichni, kdo se nejmenuji neo nebo Rumcajs a nenarodili se vcera ciny znaji, takze...
21. 10. 2010 | 10:12

mluvčí napsal(a):

Lidi! To máte opravdu tak krátkou paměť? Vždyť pokud by se bylo Julínkovi podařilo realizovat jeho návrhy, tak dnes jsou všechny špitály / krom fakultních/ a vlastně celé zdravotnictví zprivatuzované / t.zn. rozkradené/ a zdravotní pojišťovny stejně tak. Ty by platily jen tu nejzákladnější péči/ standart/ a všechno ostatní byste platili navíc z vlastní kapsy. Nebojím se, že by kapsa p. Julínka přišla zkrátka.A kandidovat na senátora? Pořád lepší než být na ARO ve venkovském špitálu.
21. 10. 2010 | 10:15

neo napsal(a):

mluvčí:

až na detail. Už před započetím reformy zdravotnictví byly 2/3 subjektů ve zdravotnictví soukromých (čili dle vás rozkradených) Co je prosím Vás rozkradeno u vašeho praktického lékaře, pediatra, gynekologa, arelgologa, očního, ortopeda, urologa nebo internisty?

Máte snad pocit, že Vám tito neposkytují dostatečnou péči? Nebo je jejich péče nějak nedostupná?
21. 10. 2010 | 10:20

Rumcajs napsal(a):

rejpal:

Neřekl bych, že to co dělal Julínek, že neuspělo. Bohožel zase zvítězil populismus, páč koryto bylo silnější jak zdravý rozum.

Jinak Julínek směřoval k modelu, který je např. stejný v tolik vychvalovaném Švédsku.

Představ si, že poplatky neprosadili ani socani v Maďarsku, kde to zase zvrátila pravice.
Síla, co ?

krok:

V čem si protiřečím ? Kůli poplatkům ODS projela krajské volby. Čili je to o penězích. Ačkoliv zdravý rozum jasně říká, že jsou nutné, tak pro lidi, kteří by si nechali radši vrtat koleno ,než by pustili kačku ,to byl zásadní argument.

Jinak snaha ponechat vše státní je rovněž o penězích a to velikých penězích. Je jasné, že mafie přisátá na státní cecíky bude dělat všechno proto, aby vše zůstalo při starém. Privatizace a konkurenční prostředí by je připravilo o nehorázné zisky. Když by se dostal do křesla Ráth, udělal by pár populistických opatření na straně privátních lékáren a pěkně pod svíčkou by přihrával svým kámošům nehorázný zisky.

To ti, co chtějí vše státní, to jsou u mě troubové, kteří asi nevědí co s penězma. Kdyby to jenom šlo, abychom s něma aspoň my pravičáci neměli společnou šrajtofli a nemuseli tu jejich blbost platit.

To by pak byla jiná. To by mi vůbec ty levičáci nevadili. Jenže to oni ne. Pěkně se přisajou a nedaj se odrthnout.
21. 10. 2010 | 10:22

arnazach napsal(a):

rejpal:
Odkud máte ty informace o spojení Julínka s pojišťovnami?
21. 10. 2010 | 10:32

BK napsal(a):

Souhlasím s panem Julínkem, že jsme v r.1989 vyhráli a neměli bychom připustit návrat starých struktur.
Tedy nekompetentních, bezohledných kariéristů, kterým jde jen o vlastní prospěch.
Proto, kdybych mohl, volil bych pana Žaloudíka.
21. 10. 2010 | 10:34

Sladký napsal(a):

Může mi někdo vysvětlit,kdo v takto nastaveném systému může mít zájem na tom,abychom byli zdraví,nebo aspoň co nejzdravější? Vždyť by přišli na mizinu,počínaje farmaceutickými firmami,přes distributory,lékárníky,až po lékaře. A oni přece chtějí vydělávat, a to co nejvíc!!
21. 10. 2010 | 10:37

neo napsal(a):

Sladký:

pojišťovny, pojišťovny...
21. 10. 2010 | 10:42

Sladký napsal(a):

Arnazachu, ldyž jde někdo někomu očividně na ruku a má rpo to deklarované ideologické důvody,není žádného přímého důkazu o spojení.
21. 10. 2010 | 10:43

Vico napsal(a):

p. Stejskal : Když už je autentický text pryč,tak nabývá vlastnosti sněžného muže. Nikdo ho neviděl, ale věřte, že je strašný.

Tedy krátce : Kromě termínu "vymaštěnec", kterým byl označen Mike Tyson, jsem použil ještě termín "hovado". Ani jedním z těchto termínů nebyl explicitně označen nikdo z diskutujících a ani nikdo z kandidátů na senátorské křeslo.

Kdo však umí číst mezi řádky/např. p.Stejskal/, tak ho nějaká souvislost mezi Tysonem a Julínkem musela napadnout.

Dostali jsme se do vyššího levelu. Hra bude složitější.

Jsem celkem hračička, bude mě to možná bavit...nebo téměř/allmost../bavit.
21. 10. 2010 | 10:43

Lex napsal(a):

Alice 20.10.2010 20:24:00 napsala:
"Julínek opět nezklamal - pozor, hrozí staré struktury. Tak nevím, kdo z těch dvou byl nebo snad je "komunista". Slovník hodně napovídá.
P. Žaloudíka neznám, volit ho nemůžu, ale můj hlas má."

A já se připojuji k jejímu názoru, protože není, podle mne, důležité, kdo byl členem KSČ, ale kdo byl, a zejména KDO JE BOLŠEVIK. A v tomto případě není co řešit. Julínek je modrý bolševik nejhrubšího zrna, a ani to neskrývá. Jeho text (a to ani nemluvím o jeho dosavadní kariéře) je dokonce mnohem víc, než jen "císařovy nové šaty".
21. 10. 2010 | 10:44

L.B. napsal(a):

Cajzofuk přišel - zafučel hromádku nesmyslů - odešel a pak zase přišel a že by se obtěžoval reagovat na výtky v diskuzi? - To opravdu od něho nehrozí.

Směšná figurka zdejších diskuzí - ale komu bychom se pak smáli, kdyby tu nebyl?

Síla co? ;-)
21. 10. 2010 | 10:45

Sladký napsal(a):

Neo,ne,že bych ten argument podceňoval, ale pojišťovny, to je jejich management.A buď klidný, ten si své příjmy zajistí,škodný nebude.A i kdyby tvá námitka platila, je to i tak velmi chabý regulační prvek.
21. 10. 2010 | 10:50

zajda napsal(a):

Pan Žaloudík ve svém životopisu uvádí "V letech 1985 a 1987 pracoval v onkologickém výzkumu v Paterson Institute for Cancer Research a Christie Hospital v Manchesteru ve Velké Británii, v letech 1990-1992 jako vědecký pracovník ve Wistar Institute a na Pennsylvania University ve Philadelphii v USA." Vycestovat pracovně na západ v letech 85,87 znamenalo jediné - nejen členství v KSČ, ale i pravidelná hlášení podáváná STB. A to z mého pohledu je důvod, proč se pan Žaloudík nemá v politice, ani komunální, vyskytovat. Bohužel, toto voličům nevadí. Stačí pár líbivých slov a nějaký ten titul dokazující vzdělanost.
21. 10. 2010 | 10:54

Stařeček napsal(a):

občas se ještě v Brně setkávám s lékaři co znali páně Julínkova otce (mají dobře přes osmdesát let). Dle nich to byl velmi slušný a fundovaný člověk a lékař. Nemohou pochopit, proč se jeho synáček tak nevyvedl a po kom zdědil charakter. Jeho blok jej vystihuje dostatečně.
21. 10. 2010 | 10:54

francek napsal(a):

- Rumcajs
ono to není jen o poplatcích,
ono je to třeba o takových kauzách Julínka & his boys, jako byla průzračně čistá privatizace Tkáňové banky. Pamatujete, že?
21. 10. 2010 | 10:57

Sladký napsal(a):

Modrý bolševik je svým založením totožný s bolševikem rudým.Jde o tzv.autoritářskou osobnost.Oba se ohánějí "jedině správnou ideologií". Ta modrá je ve své podstatě sotva něčím víc,než zrcadlově převrácenou ideologií rudou, doplněnou neoliberálními teoriemi,které nikdy a nikde nefungovaly a nefungují tak,jak jejich hlasatelé tvrdí.
21. 10. 2010 | 10:58

S u c h e c napsal(a):

Lex:
Přesně tak. :-)

Ten Julínkův text je primitivní a hnusný.

Známé heslo ODS "Řešení místo strašení" je praktikováno velmi zajímavě.
21. 10. 2010 | 10:58

Stařeček napsal(a):

Zajdo, máte o tom nějaké důkazy? Sem s nimi. Jinak je to pomluva. Pokud si pamatuji, jeden náš věhlasný chirurg dělal dlouho operace na srdci v Rakousku. Hluboko v totalitě a to z něj jistě neudělalo udavače.
21. 10. 2010 | 10:59

Dobrák napsal(a):

stále rebel:
Děkuji za odkaz na údaje: naprosto chápu: Polsko, Estonsko, Korea je vzorem a to ještě plýtváme...
Kdepak Německo, to by zřejmě hrozil Julínkův státní rozvrat.
21. 10. 2010 | 10:59

Alex napsal(a):

tata 09:20:13
Já bych už toho loupežníka nechal na pokoji. On sám je pro pana Julínka tou nejlepší reklamou neb on sám loupežníček není tomu tak dávnou vypustil v ne dobře střeženém okamžiku a v návalu prosté upřímnosti větičku o tom, že by volil komunisty kdyby tu měli neoliberální politický program čínských soudruhů.
Holt vrána k vráně sedá. Podobný program pod či podobné móresy Rumcajs, kluk jede, hledá.
Tož jsem zvědav, kdo se k nim připdá.

usmívající se smajlík

usmívající se smajlík
21. 10. 2010 | 11:05

Rumcajs napsal(a):

Sladký:

Ty to máš jednoduší Cukrouši. Tys nemusel nic obracet, ty na rudé vlně jedeš dál.

To jsou sáňky samochodky, samovodky, samy řídí, samy jedou, za Marxem tě dovedou.
21. 10. 2010 | 11:05

Levičák napsal(a):

Přidávám se k diskusi o duelu dvou kandidátů do senátü.Pana Žaloudíka neznám a to ani z médiií,proto ho nemohu posuzovat.Zato pan Julínek i s jeho bývalým mluvčím panem Cikrtem je mi z médiií dostatečně známý.Jejich arogantní proslovy se nedají zapomenout.O tom jak jsou nutné regulační poplatky,o tom jak splnili svůj účel a další a další nesmysly.Vždyť je to jednoduché,přiznat,že zdravotnictví se pomocí tunelování,úplatků,špatných nákupů zdravotnického vybavení dostává s financemi na dno.A protože se lékařům zdá jejich plat malý,zdravotní pojišťovny jim platbu za bod nechtějí zvýšit,tak je třeba jejich plat dotovat poplatky od pacientů.Myslím si,že takovou řeč na rovinu by možná občané slyšeli raději,než mluvit o regulačních poplatcích.A za pravdu vydávat to,jak poplatky splnily svůj účel a k lékaři tolik lidí nechodí.
Každý soudný člověk ví,že pracovní neschopnost se zmenšila sice také díky těmto poplatkům,ale nejen jim,ale hlavně pro snížení placení nemocenské.Lidé jsou nemocní stejně jako dříve,ale nemoci přecházejí,berou si dovolenou,aby se mohli vyležet atd.Ti co nemoci přecházejí,roznášejí vesele bacily mezi své spolupracovníky a nevím,jest-li zrovna tohle je to pravé ořechové co lidé potřebují.Mladý člověk přežívá nemoc lépe,ale projeví se to na jeho zdravotním stavu ve starším věku.Ona totiž ta špatně placená nemocenská dělá díru do rodinného rozpočtu a při stoupajících nákladech na život si většina obyčejných lidí rozmyslí,zda se starat o své zdraví.Takže takhjle nějak fungují ty tzv.regulační poplatky.Možná by bylo lepší zdvihnout platby na zdravotní pojištění a bylo by to jednodušší,než trapné vybírání peněz u lékaře,jako na veřejných záchodcích.Na suprkvalitní lékařskou péči a použití drahých přístrojů stejně běžný pacient nemá nárok.Ani naši představitelé v české zdravotnictví nevěří a oriti se nechávají léčit v cizině.
A takové ty proslovy pana Julínka,jak si za svůj zdravotní stav může každý sám jsou pěkná demagogie.Každý ví,že na zdravotní stav mají mimo jiné vliv i dědičné vlastnosti,samozřejmě je tu i vliv vykonávaného zaměstnání a potom i lidský faktor.Kuřák si zhoršuje své zdraví sám,a přehnaný sportovec ne,když si ničí klouby v těle?Uzené maso,knedlíky,omastek,to nám zdraví neničí?A kolik lidí si takové jídlo odřekne?
A privatizace nemocnic?Jistě chvályhodná věc.Proč si takový provozovatel soukromé nemocnice nevezme bankovní úvěr a nepostaví si na zelené louce svůj soukromý léčebný ústav?A potom,ten kdo na to má ať má špičkovou péči v takovémto zařízení,zaplatí si ji a přispěje tak provozovateli na splácení takového zařízení.
Ale zprivatizovat již rozjetou státní nemocnici a ještě za hubičku?To je jen další rozkrádání státního majetku.Takže pana Julínka bych já rozhodně do senátu nevolil,protože dělat ze zdraví lidí byznys je odsouzeníhodné.
A ohánět se tím,že pan Žaloudík je stará struktura z minulého režimu a ještě komunista u mě není argument.
Kdyby pan Julínek napsal,že pan Žaloudík již jako komunista špatně a nezopovědně léčil lidi a pan Julínek to i uměl dokázat,potom by to byl pro mě argument.Ale ohánět se nicneříkajícími argumenty nic nedokazuje.Potom by každý inženýr,konstruktér,učitel,strojvedoucí a další,kteří byli komunisty a pracovali za minulého režimu museli po převratu jít od válu,protože,co když ten inženýr nebo projektant projektoval a stavěl zrovna pražské Metro,bál bych se být panem Julínkem tím Metrem dnes jezdit,vždyť ho postavil minulý režim a pracovali na něm i komunisté.
21. 10. 2010 | 11:09

Kelt napsal(a):

Zajda-pokud se nemýlím,tak současný president byl za "zločinného komunistického režimu"též na zahraniční/západní/ stáži.
I pro něho platí,že byl donašečem STB?
Nebo to neplatí pro ty,jejichž rodiče byli vysokými funkcionáři KSČ?
21. 10. 2010 | 11:24

Enkidu napsal(a):

No, to je tedy výběr. Z uvedeného mi vyplývá následující:
Žaloudík:
odborně zdatný lékař, zřejmě kariérista s velkým tahem k vedoucím funkcím, zřejmě ne tak dobrý praktik, s vysokou vůlí k moci a ohebným charakterem.
Julínek:
Mizerný doktor odborně i klinicky, agresivní styl a nezřízená touha po moci, propojení s ekonomickými zájmy farmaceutických firem, kam se neschopní lékaři uchylují. K tomu přesvědčení o vlastní vyvolenosti a nenahraditelnosti.
O něco lépe mi vychází ŽAloudík, ten se aspoň za svou minulost stydí. Ale být na místě obyvatele Brno-venkov, tak bych se odstěhoval a volil jinde. Mimochodem, volební oblast Brno-venkov, nejedná se o zbytečnost vysvětlovat i v oficiálních dokumentech, kde se Brno nalézá? Pro příště stačí Brno :-).
21. 10. 2010 | 11:30

Johan napsal(a):

to Akademik : A nepatří právě svými odbornými kvalitami a erudicí pan Žaloudík do lékařského a akademického prostředí. Tam bude pro nás daleko přínosnější, než "zahnívat" v senátu. Tam je ho škoda.Jeho volba senátu je podle mne uražená ješitnost za to, co se mu stalo. Přece s tím jeho vzděláním a odborností není přece žádný problém se znovu uplatnit v medicíně, i když ne zrovna jako vedoucí kliniky.
21. 10. 2010 | 11:36

Alex napsal(a):

Levičák
Pro mne je nevhodnost volby pana Julínka prokazatelnější následujícím pro něj typickým chováním v roli ministra.
Zřejmě si málokdo vzpomene jakým teatrálním způsobem pan Julínek vystoupil z komory a málokdo si uvědomuje, že jako jednu z prvních věcí, kterou jako ministr učinil, bylo zrušení odborného dozoru nad lékaři v nemocnicích. To samo o sobě (byť to mělo pel odvety) by ani tak nevadilo. Alo po dvou letech jeho účinkování v roli ministra najednou média po několka kauzách zjistila, že pan Julínek sice lékařské komoře onen odborný dozor odebral, ale hikoho jiného tím nepověřil. Dodnes si pamatuji zaskočeného pana Cikrta, když mu byly položeny příslušné otázky.

Z jiného ranku. Zmiňujete správně boj pana ministra za lepší postavení pacienta - ovšem on mluvil o klientovi. Budiž sice si opravdu nedovedu dost dobře představi pacienta v roli klienta, téhož, který kupuje třeba televizi, ale ona kniha poplatků - tuším něco kolem 60 je báječná věc. Prakticky žádný pacient v ČR netuší, kdy se platí a kdy ne. Neví to ani ti Rumcajsové, nea, emmisary a podobní.
To je typický způsob práce pana Julínka jako ministra, jako politika. Ten výčet by bylo dobré udělat kompletní, aby i ti výše jmenovaní slepci a fanouškové ve stylu Slávie, Sparta snad konečně otevřeli oči a uvědomili si, že v politice jde o něco jiného, než jen o slepé fandění.
Nemohu než zopakovat mnohé předcházející přispěvatele. Tady a v tomto duelu bude každý hlas pro pana Julínkou vizitkou politické nevzspělosti jeho každého voliče.
Oponenta neznám, nejsem z kraje, ale vím jen jedno - je takřka 100% jistota, že horším senátorem a politikem být prostě nemůže.
21. 10. 2010 | 11:38

Cech napsal(a):

Hm Nevím,nevím ale již se v nějaké glose objevilo, že řešení pomocí Julínkových regulačních poplatků, by pomohlo i proti předražené energii z FV.Proto lze pana Julínka spíše považovat za dobrého obchodníka, než dobrého budoucího senátora.
21. 10. 2010 | 11:41

Sladký napsal(a):

Pan Žaloudík do akademického prostředí, pan Julínek někam,kde už nebude moci nikomu škodit.Kde by takové místo mohlo být? :o)
21. 10. 2010 | 11:43

Dáša N napsal(a):

V Brně si pana Julínka občané pamatují ne jako senátora (krátce před volbami rozesílal kartičky s textem, že senátor je ON), ale jako ministra zdravotnictví, proslulého odvoláváním renomovaných specialistů z vedoucích pozic brněnských zdravotnických zařízení a pokusem o zrušení Úrazové nemocnice, vyhledávané pro svoji vynikající pověst i občany z jiných měst. Léčili zde i politiky a sportovce.

Styl textu, který zde pan Julínek uveřejnil, je shodný se stylem pana Nečase, jeho stranického šéfa a plynně navazuje na styl, který používal jeho předchůdce Topolánek, který se shlížel v nacistické rétorice. Mít senátorem člověka, jehož šéf otevřeně podporuje na senátní post Lianu Janáčkovou, rozesílající zápalky do ostravských domácností, proslulou svými výroky proti romské menšině a který považuje zvolení senátorem člověka z ČSSD za destrukci senátu, je pro mně nepředstavitelné.

Spíše bych očekávala trestní oznámení na Petra Nečase za jeho povolební proslov, který byl zveřejněn i televizí.

Proto si myslím, že pokud nezasáhne neviditelná ruka, pak má pan doktor Žaloudík senát jistý.
21. 10. 2010 | 11:46

stejskal napsal(a):

O žádném "hovadu" jsem nikde nic nepsal, pane Vico

(ani jsme ho popravdě řečeno nezanamenal).

Klidně si hrajte, nevadí mi to.

Libor Stejskal
21. 10. 2010 | 11:48

PDG napsal(a):

Pan Julínek,spíše velkopanský nabubřelín by si měl užít vymožeností, které vymyslel pro své voliče.Z poctivě vydělané mzdy u soukromého podnikatele,nejlépe jako dělník v bílém plášti,s pracovní dobou od nevidím do nevidím,s dovolenou na léčení chřipek,placením všech jeho vymožeností od ord. poplatků,lékárenských plateb a v závěru života vyhození na dlažbu jako nepoužitelný hadr.
21. 10. 2010 | 12:03

pepe napsal(a):

Pan Žaloudík říká,že senát ve kterém bude on bude zastupovat ........zájmy lidí pracujících pro veřejný prospěch za mzdu, živnostníků, zemědělců i drobných výrobců, také důchodců a studentů, neboť s nimi všemi společnost vzkvétá nebo padá.....A tak všichni ostatní,kteří nejste ve vyjmenovaných skupinách lidí jste asi podlidi,póvl a nepřátelé socialismu....Hodně mi připomíná řeč pan Žaloudíka řeči nomenklaturních soudruhů...
21. 10. 2010 | 12:07

ing.K.Růžička napsal(a):

Obdivuji Julínkovu drzost, že se nestydí za to co napáchal na m.zdravot.; nám všem důchodcům a více nemocným. Inu "non ole" - "peníze nesmrdí". Pane Julínek styďte se, pokud to vůbec umíte. K.R.
21. 10. 2010 | 12:12

rejpal napsal(a):

arnazach
Napsal jsem tohle:
3) je příliš spojen s privatizačními záměry nemocnic, pojišťoven a podobných institucí, což v době svého ministrování pečlivě tajil, dokud to neprasklo odjinud
On sám tuhle myšlenku opakovaně hájil.
To není totéž, jako "je spojen s pojišťovnami" - to totiž neumím dokázat. Co si myslím, není tak důležité, a také jsem to nepsal.

neo
Nechci se meritorně přít, jak dobrý ten projekt byl,na to mohou být názory různé. Já jsem přesvědčen, že povinné platby by nikdy neměla mít v rukou privární firma, navíc typu a.s., jejímž výhradním posláním, je generovat zisk.
Ale na dvou věcech trvám:
- je systémový nesmysl řešit financování čehokoli, když nemám analýzu celého systému. To pak není reforma, ale v nejlepším záplatování děr,
- úlohou politika není ani tak něco vymýšlet, ale KOMUNIKOVAT. U strategických projektů pak zejména přesvědčit nejen svou stranu, ale opozici, odbornou obec i veřejnost o výhodách toho projektu. Pokud politik tohle nedovede, je politikem špatným. Pokud má v téhle oblasti problémy, může to částečně řešit výběrem vhodného mluvčího. Dvojice Julínek - Cikrt asi ukázkou dobré politické práce nebyla.
21. 10. 2010 | 12:17

Zak napsal(a):

Nikdy nepochopím, jak se pan Julínek (doktor to není - byl vyloučen z lékařské komory pro neplacení příspěvků) mohl dostat do druhého kola senátních voleb. Cožpak opravdu chceme, aby nás zastupovali lidé s jeho úrovní chování, myšlení a cítění? On mu opravdu ještě někdo v tomto státě věří, když má plná ústa péče o zdravotnictví?
21. 10. 2010 | 12:17

dříve ruda napsal(a):

prof. Žaloudík zachránil mojí mámě nejspíš život. Jestli si budu mít možnost vybrat záchranu života člověkem, který "založil svou medicínskou kariéru na stranické legitimaci" nebo pohřeb v Julínkově režii, zvolím to první.
21. 10. 2010 | 12:21

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden výkřik obsahující hrubou nadávku ("hnůj"), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
21. 10. 2010 | 12:22

neo napsal(a):

rejpal:

souhlas.
21. 10. 2010 | 12:24

pearmen napsal(a):

Neschopná nula jménem Julínek bohužel neskončí jako nezaměstnaný na ÚP. Jako neschopný lékař skončil a tak mu už rodná ODS chystá trafičku.
Jakou? Šéf VZP Horák bude odejit a na jeho místo zaujme všehoschopný exsenátor Julínek.
Ostatně tam už na něj defraudant Šnajdr, coby předseda správní rady VZP, čeká.
21. 10. 2010 | 12:33

Krojc napsal(a):

To Zajda, Kelt:
ono těch vycestovavších služebně na západ v létech 85 až 87 nebo v 80. létech obecně bude mezi špičkovými politiky a podnikateli přece jen víc, než jen V. Klaus. A šmahem je vyhlásit za členy KSČ a pravidelné donašeče StB je na soud pro urážku na cti. Zamyslete se ned sebou, než zase začnete zvracet a vrhat okolo sebe ideologicky zaměřenou špínu.
21. 10. 2010 | 12:40

Vico napsal(a):

p. Stejskal : ale napsal../doznání je polehčující okolností/ ovšem s dovětkem, že jde o obecné konstatování, které není na nikoho konkrétního namířeno.

Věta zněla zhruba takto : Každý vojín nosí v torně maršálskou hůl a krása demokracie spočívá v tom, že i hovado se může stát třeba i senátorem. Samozřejmě tím hovadem jsem myslel sebe.

/level 3/
21. 10. 2010 | 12:46

Viky napsal(a):

Julínku, ty jsi tak ubohý že ubožejší se už těžko někdo najde. A reforma po Julínkovsku ?
Bohatým dám, chudí na to nebudou mít a zaplatí to střední třída, která prakticky přestane existovat. K nadšení v r.1989. Já nadšením neoplývala z obav, že se k moci dostanou Julínek a jemu podobní.Obavy se bohužel potvrdili. A to plýtvání, zadlužování, rozkrádání a prohlubování krize, to jde na vrub ODS a TOP 09, to je snad každému jasné.Takže Julínku, trochu soudnosti by neškodilo.
21. 10. 2010 | 12:47

Max napsal(a):

Pan Žaloudík je pro mne antikandidát číslo jedna a pokud bych měl rozhodovat mezi těmito dvěma pány,má 100% mých sympatií T.Julínek.
21. 10. 2010 | 13:03

neo napsal(a):

Viky:

jak to? 8 let tu vládla čssd a top 09 je tu pár měsíců..
21. 10. 2010 | 13:12

Vladimir napsal(a):

Určitě bude dobře, když p. Julínek po 12 letech "poctivé práce" v Senátu ČR (za cca 62000 + 50000 kč náhrad), či 2 letech "poctivé práce" na min. zdravotnictví , si tentokrát opravdu poctivě zapracuje někde jinde, nikoliv v politice. Jeho "agitační" příspěvek je plný "revoluční" demagogie o nomenlaturních kádrech i když dnes už všichni vidíme, jak to je s odborností např. ministrů (v Nečasově vládě), jak to je s odborností našich zástupců v parlamentu, jaké jsou preference odborného a lidského profilu lídra ODS (Nečase) např. v případě Ostravy (Janáčková se sirkami, versus socan bez sirek) ... Julínek (a nejen on na pravici) je zastuzený demagog, který periodicky vyhlašuje mobilizaci a mezi tím pouští žilou státu ve prospěch kasty vyvolených ...
21. 10. 2010 | 13:16

VIky napsal(a):

Neo, TOP 09 je ODS a ta se na zlodějnách velmi bohatě podílela, ostatně jako skoro všichni, kdo byli u moci!
21. 10. 2010 | 13:26

jozka napsal(a):

neo:

mala vysvetlivka, v te realite, ve ktere se pohybuji vsichni krome tebe se CSSD dostala od valu v roce 2006 (nevim jak u tebe, ale u nas se pise rok 2010) a kuprikladu takovy ministr financi uz na svem postu taky nejaky rok je. Jen tak mimochodem, on se k top09 hlasil jako k parlamentni strane jeste v dobe, kdy zadna takova strana neexistovala. Taky peknej podvod. Jo a rekordni sekeru v dejinach statu ma na svedomi taky on.
21. 10. 2010 | 13:27

neo napsal(a):

Viky:

Top 09 neni ODS.
21. 10. 2010 | 13:32

kočka šklíba napsal(a):

Ale neo, druhý Jarpor koukám, já napsala toto: „a o protikandidátovi tam není TÉMĚŘ ani zmínka“ to milý modrý neo znamená, že Žaloudík ve svém textu jméno Julínek zmínil, nicméně ani vy tam nikde nenajdete, že by Julínka jakýmkoliv způsobem nálepkoval a pomlouval.. Neuráží touto větou ani nikoho jiného. A větou „V hysterii ……..“ naopak docela dobře odhadl Julínkův text :D.

Divím se, že máte tolik času na diskuze zde, už umíte ty daně? :D.
21. 10. 2010 | 13:34

neo napsal(a):

jozka:

No jelikož tzv rozkrádání, zadlužování zde probíhá mnohem déle než od r. 2006, je potřeba jednoznačně odmítnout nesmyslné tvrzení Viky, že by to šlo na vrub ODS a TOP 09.

Jde to na vrub všech politických subjektů, kteří zde kdy vládly.
21. 10. 2010 | 13:35

Kelt napsal(a):

Krojc-pokud byste četl pozorněji bez předpojatosti,tak z donášení obvinil "Zajda"Žaloudka a to bez důkazů.
Já jsem pouze položil otázku,zda se tato paušalizace vztahuje i na V.Klause.
Nic víc,nic méně,takže ty Vaše zvratky si schovejte na příště.
21. 10. 2010 | 13:41

neo napsal(a):

kočka šklíba:

Každý máme asi jinou představu... Žaloudík se do pana Julínka obouvá celkem dost..

A s tou daní lžeš. To, že z té diskuse okopíruješ pouze jeden bod je dokonalé vytržení věci z kontextu. Už jsem ti to psal vícekrát a nehodlám to opakovat. Nejedná se o zvýšení daní.
To samozřejmě neznamená (jak můžeš s přehledem dohledat na dalších diskuzích) že by se změnou ve slevách na dani neměnila výše zálohy daně.

Pro tebe tedy ještě jednou. Ačkoli se sazba nezmění, lze měnit výši odvedené zálohy či daně změnou výše slev na dani resp. odčitatelných položek, které mají vliv na základ daně.
21. 10. 2010 | 13:47

Alice napsal(a):

Sladký, Vico - pánové, já se vám divím. Pan Stejskal dělá svou práci jak umí a jak on chce :-). S tím nic nenaděláte. Berte to tak, že vám vlastně prokazuje dobrou službu : např. v afektu ujedete, oplatíte hrubost podobnou hrubostí, či v zápalu použijete neověřený argument. Já bych v takové situaci v duchu jásala, že je to vymazané, protože případní pozdější čtenáři (a je jich mnohem víc než diskutérů)už o mé "slabé chvilce" vědět nebudou. Sice debata někdy ztrácí návaznost, ale zato "perly" nicků nea, Rumcajse a jim podobných zůstanou zachovány a o diskutérech poví své :-))).
21. 10. 2010 | 13:49

Colt napsal(a):

Sladký 21.10.2010 10:58:04

nejnadějnější na celé věci je, že ty modrobolševiky nesnáší stále větší množství lidí - bohužel drží se jak vši.
Panu Julínkovi díky za další impuls stovkám čtenářů k prozření, co to vlastně ODS je.
21. 10. 2010 | 13:51

Kanalnik napsal(a):

Dasa N

Ano, pan Julinek se pokusil o zruseni Urazove Nemocnice.

Zato pan Zaloudik se nejen pokusil, ale uspesne zasadil (2005-6) o zruseni dobre hospodarici Bakesovy chirurgicke nemocnice, ktera slouzila lidem ve spadove oblasti Brno-venkov, za kterou nyni kandiduje. To jsou paradoxy, co? Cinil tak ve spolupraci s krajskou ODS a VZP
21. 10. 2010 | 14:27

francek napsal(a):

pro kanalnik:
Vy kanálníku, jste z okresu Brno - venkov? Měl jste Vy, nebo některý z vašich příbuzných možnost být ošetřen v té Vámi vychvalované Bakešově nemocnici? Jak pak to dopadlo?
Díky "kvalifikovaným odborníkům" v Bakešce jsem přišel o otce a babičku. Prostě se jen spletli v diagnóze. Samozřejmě to nechci vztahovat na všechny lékaře, například doktor Uher sešrouboval po úrazech pár kamarádů, teď jsou schopni fungovat bez vážnějších trvalých následků.
21. 10. 2010 | 15:06

Otázkář napsal(a):

Pan Julínek nám znovu předvedl co je pro některé členy ODS typické. Když nejsou argumenty začne se strašit komunismem a návratem starých struktur. I když je jasné, že žádný návrat před rok 1989 nehrozí jednoduše protože, že už v Moskvě není žádná bolševická centrála. Za další zvolení levicového kandidáta neznamená tzv. "řeckou cestu", jednoduše protože, že senátor nemá pravomoc o něčem takovém rozhodovat a nakonec i kdyby levice získala v senátu většinu, nemůže "reformy" současné vlády zablokovat, maximálně trochu pozdržet. Takže opět jenom prázdné fráze a demagogie, demagogie, demagogie.
21. 10. 2010 | 15:25

Lex napsal(a):

Johan
To je vysoká logika, řekl bych taková "politická". Vzdělané, erudované, schopné a slušné lidi necháme v ústavech či ekonomice (samozřejmě na podřízených funkcích), a do nejvyšších státních funkcí nacpeme "Julínky".
Tleskám!
21. 10. 2010 | 15:27

Otázkář napsal(a):

Můj názor je, že člověk by se při volbách do senátu měl rozhodovat podle konkrétního kandidáta a nikoliv podle stranického trička. I proto jsem, když se u nás před čtyřmy lety do senátu volilo, dal hlas kandidátu KDU-ČSL i když ve sněmovních volbách jsem tuto strana nikdy nevolil.
21. 10. 2010 | 15:28

Ferb napsal(a):

Nebyl jsem osobně pacientem pana Žaloudíka. Přesto jsem se s jeho prací setkal a vím, jak vysoce kvalifikovaný chirurg je a jaká velká škoda pro pacienty to byla, že nemohl pokračovat ve své praxi na půdě ústavu MOU Brno. Raději bych ho viděl na operačním sále než v Senátu. Po přečtení komentářů mě napadá, že snad náš národ není zas tak blbý jak se jeví. Pro mě lidskost Žaloudíkova vítězí před Julínkovou snahou špinit protikandidáta a strašit lidi komunistickou metlou. Julínek už předvedl dost. Když se tedy ohání rokem 1989 nezbývá než říci: "Děkujeme, odejděte.."
21. 10. 2010 | 15:40

Kanalnik napsal(a):

francek

To je mi lito (a to myslim vazne, ne jen diplomaticky).

V Bakesove nemocnici jsem byl nejakou dobu pracovne ke konci jeji exsitence. Po zkusenosti tam si myslim, ze vetsina lekaru byli sikovni odbornici se spoustou vdecnych a spokojenych pacientu. Nektere zakroky tam provadene, co se vyse urovne a kvality tyce, byly ojedinele v ramci CR. Na druhou stranu vim i o pripadech, kdy vysledek byl spatny, nebo primo zdrcujici (pro vsechny zucastnene). Nevim, jestli v tomto byla Bakeska horsi nez ostatni nemocnice - myslim si, ze ne. Kez by se nikdy nic takoveho stavat nemuselo. Zel, lide zustavaji jen lidmi. To vsak neznamena, ze neni co zlepsovat.

Ale kvuli panu Zaloudikovi zde pisi z politickeho hlediska. On neusiloval o zruseni Bakesky z duvodu kvality zdravotni pece, ale z velmi diskutabilnich duvodu ekonomickych, kariernich a byla v tom notne zapojena i krajska politika. Pisi o tom, protoze o tom neco vim, tak aby ctenati meli informace krome tech, ktere uz maji.
21. 10. 2010 | 15:45

Kanalnik napsal(a):

francek

ono totiz uzavreni Bakesky nebylo rozhodnutim zdravotnickym, tedy v ramci jasneho predem definovaneho a pruhledneho procesu, s jasnymi duvody, a treba v ramci jasne definovane koncepce zdravotnictvi (dostupnost, kvalita pece atd.) v regionu - naopak - bylo to rozhodnuti politicke, z titulu politicke moci (kraje)

a to je spatne

z tohoto duvodu pro mne visi nad panem Zaloudikem velky otaznik - z tohoto duvodu v tomto duelu nenachazim pro sebe vhodneho kandidata
21. 10. 2010 | 15:53

Mac napsal(a):

Pane - doufám, že už jen 2 dny - senátore Julínku, jsem nadšen. Jste vynikající představitel strany modrých neobolševiků, která se vzmůže pouze na kydání hnoje, dehonestaci protivníků a neustálé strašení (o řešení čehokoliv nemáte nejmenší tušení). Tak dr. Žaloudík postavil svou medicínskou kariéru na komunistické legitimaci? Vzhledem k tomu, že většina jeho úspěšného profesního života spadá do doby poplyšové, jedná se pouze o zlovolný julínkovský žvást. Na čem jste postavil svou kariéru vy? Nemyslím tu medicínskou, ta nestojí za řeč, myslím vaše chrochtání u politického koryta? Vy jste ji postavil na sloužení farmaceutickým lobby a přípravě definitivní devastace českého zdravotnictví. Napsáním svého zlobného pamfletu jste skvělým způsobem přispěl k volební kampani vašeho konkurenta. Zajisté vám to nedochází, že ne? Měl jste se možná poradit s bakalářem Šnajdrem či hopsajícím Cikrtem, jimž jste dělal donedávna maskota. Pro slušné lidi patříte do skupiny toho nejhoršího povlu, který nabízí neobolševická ODS. Zítra s dobrým pocitem hodím hlas dr. Žaloudíkovi
21. 10. 2010 | 15:56

Dag Badman napsal(a):

Mně teda Bakeška vždycky přišla jako špitál z poloviny 19. století, který svou zaostalostí spíš budil hrůzu.
21. 10. 2010 | 16:30

Zbyněk napsal(a):

Zvítězit by měl pan Tomáš Julinek,neboť to byl za dvacet let první ministr zdravotnictví,který pouze nekecal a o reformu se pokusil.Do té doby všichni pouze sáhodlouze kecali a připravovali stát o peníze.Kdo to nechápe je pako.
21. 10. 2010 | 16:53

Míval napsal(a):

Kelt: nejsem si úplně jist, ale matně si vzpomínám na jakýsi článek, kde se psalo, že STB měla skutečně zákaz "lovit" v rodinách tehdejších politických elit.
21. 10. 2010 | 17:29

Dáša N napsal(a):

Kanalnik

Byl jste někdy v Bakešce? Já ano.
21. 10. 2010 | 17:40

Tencokida Hnuj napsal(a):

Děkuji oběma nástěnkářům za jejich skvěle (p)odvedenou práci a těším se na shledání ve sklepě zdejších blogů.

Zdar.
21. 10. 2010 | 18:38

yyy napsal(a):

Napisi to kratce:
Pro me osobne je pan dr. Julinek stejne volitelny, jako Lenin osobne. Tedy vubec ne.
21. 10. 2010 | 21:24

ZdeněkJ. napsal(a):

Neo
"Už jsem ti to psal vícekrát a nehodlám to opakovat. Nejedná se o zvýšení daní..........Pro tebe tedy ještě jednou. Ačkoli se sazba nezmění, lze měnit výši odvedené zálohy či daně......"
Zajímavé, kdo by to řekl, že změna ve výši odvedené daně není zvýšení(popř. snížení)daně.
21. 10. 2010 | 21:37

Mirek napsal(a):

Z Julínka a jeho arogantního ksichtu mi vždy bylo na zvracení. A z jeho kumpánů Cikrta a Šnajdra taktéž.
21. 10. 2010 | 21:54

učedník napsal(a):

Lituji voliče, tady bych si nevybral.
21. 10. 2010 | 22:09

kočka šklíba napsal(a):

Zdeňku J. ještě Vy toho nea popichujte :D. On neo nakonec stručně a jasně napíše:"snížení slevy na dani znamená zvýšení daně", ale až to pochopí. A to ještě bude nějakou dobu trvat. Jo kdyby se tu neflákal na diskuzích a místo toho se učil, už to mohl vědět :D.
21. 10. 2010 | 23:30

neo napsal(a):

frustovaná číča...

pokud jsi to ještě nepochopila, asi ti neni pomoci,. Jdi zadělat na štrůdl..
22. 10. 2010 | 08:15

HONZA napsal(a):

Volím Julínka. Je to chytrý a rozumný chlap. Ten druhý je jen papalášský populista, který udělá cokoliv, jen aby dostal svoje korýtko. Za komunistů bylo výhodné být v KSČ, tak tam byl. Pak bylo výhodné nebýt v KSČ, tak vystoupil. Teď je výhodné být na kandidátce ČSSD, tak tam je. Kdyby bylo výhodné být na kandidátce NSDAP, bude na kandidátce NSDAP. Takobí lidé jsou mi odporní.
22. 10. 2010 | 10:44

almost glossed™ napsal(a):

Vico: Užijte si to. Ale ujišťuji Vás, že to pro mě zábava není. Nechat se urážet, plivat na sebe cenzorovy lži a špínu, když ostatní mlčí nebo se vůči Vám povýšeně vymezují...

Ale není to pak hezký pohled, když dojde na ně, vztekají se a pláčou... ...a ostatní mlčí a diví se, kdo jim kazí hru.
22. 10. 2010 | 18:09

Rudolf napsal(a):

hm po prvnim kole to pro pana Julinka dobre nevypada, ale od koho jineho muzeme cekat reformu zdravotnictvi??
Od Zaloudika?
23. 10. 2010 | 08:56

Vico napsal(a):

almost g.: Mlčení jehňátek ?? Díval jsem se teď nedávno na Nature na strategii malých rybek nebo třeba gazel, když zaútočí predátor. Seskupit se do mnohohlavého stáda či mnohatisícového hejna, čímž se zvýší šance na přežití jedince, než kdyby byl samojediný.

Proto to mlčení. Je to strategie, která se v průběhu evoluce osvědčila :-)
Vico
23. 10. 2010 | 12:55

almost glossed™ napsal(a):

Vico: Aha.
23. 10. 2010 | 19:19

Dářa N napsal(a):

Gratuluji panu doktoru Žaloudíkovi ke zvolení do senátu. Jsem ráda, že tento post zaujal někdo, kdo přispěje k tomu, aby senát získal vážnost, která mu nyní chybí. Přesto, že účast voličů byla slabá, je vidět, že spoustě lidí nebyla lhostejná nerovnováha posledních měsíců. Doufám, že se moc nepodepsala na zdravotním stavu voličů.
24. 10. 2010 | 00:36

eLZet napsal(a):

Doktora Žaloudíka jsem poznal během nékolika let spolupráce s chirurgickým oddělením MOU na Žlutém kopci v Brně. A to nejenjako vynikajícího onkololga, který zachránil žovot mnoha pacientům, ale i jako člověka mimořádně dobrého charakteru. Svoje členstní v KSČ nikdy nevyužil k osobnímu prospěchu. Lepšího senátora než Dr. Žaloudíka si nedovedu představit. Jeho působení v senátu může aspoň z části napravit škody způsobené jeho nepřáteli onkologickým pacientům tím, že ho vyštvali z MOU. Jsem rád, že většina komentářů je na jeho strabě.
06. 10. 2011 | 17:21

compare auto insurance rates california napsal(a):

Thank you for the sensible critique. Me and my neighbor were just preparing to do a little research about this. We got a grab a book from our local library but I think I learned more from this post. I'm very glad to see such excellent info being shared freely out there. <a href="http://topautoinsurancerates.net/">auto insurance rates</a>
15. 10. 2011 | 16:53

loans napsal(a):

freelance writer
26. 12. 2011 | 13:40

b Backlinks z napsal(a):

What i don't realize is actually how you are not really much more well-liked than you may be right now. You are very intelligent. You realize therefore significantly relating to this subject, produced me personally consider it from a lot of varied angles. Its like men and women aren't fascinated unless it is one thing to do with Lady gaga! Your own stuffs excellent. Always maintain it up!
03. 09. 2012 | 18:29

viagra best price napsal(a):

S. For external use. http://orderonlineviagra.org viagra online pharmacy Arseni lodidum. Arsenic iodide should not be, bonate, quinine sulphate, trional, agurin,, http://cialis-generic-online.net cialis 10mg incompatible with silver and mercury salts,, S. For external use. <a href=http://orderonlineviagra.org#1,96811E+67>order viagra without prescription</a>, alcoholic no precipitation may take place, as the, it is well to know that an ointment of yellow, <a href=http://cialis-generic-online.net#8,65720E+16>tadalafil</a>, scribed alone, not only for pharmaceutical or, the iron and as such is harmless but with the, <a href="http://orderonlineviagra.org#97115">viagra usa</a>, Acidum Chromicum. See Chromii Trioxidum. taining alkaloids, glucosides or tannic acid, as, <a href="http://cialis-generic-online.net#41793">cialis on line</a>, Liquor Calcis. Lime water, Absorbs carbon dioxide,
15. 01. 2013 | 08:26

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy