Senátorské monology II

21. 10. 2010 | 15:05
Přečteno 2752 krát
Volební obvod Beroun: Jiří Oberfalzer Jiří (ODS) versus Věra Kovářová (TOP+STAN)
(první kandidát, řazeno podle výsledku v prvním kole, na naší nabídku nereagoval)

Věra Kovářová píše:

O čem přemýšlí kandidátka do Senátu ve stínu probdělé noci…

Když jsem se v sobotu po půlnoci, takže vlastně už v neděli ukládala k spánku, točil se se mnou celý svět. Stále jsem nemohla uvěřit, že jsem za největším favoritem senátních voleb na Berounsku, Hořovicku a Praze-západ Jiřím Oberfalzerem zaostala o pouhé 2,2 %. Já, neznámá starostka Chýně, která sice za obce a města kuje již čtvrtým rokem železo, když se společně s ostatními kolegy starosty snaží prosadit změnu financování obcí a měst, ale jejíž jméno a obličej vlastně není vůbec nikde vidět. Na rozdíl od mého protikandidáta, který na mě při cestách po regionu koukal doslova z každé telefonní budky a útrob autobusů, až jsem měla trochu pocit, že mě sleduje.

Ve stínu noci jsem si v duchu přehrávala všechny ty roky, kdy jsme se společně s Janem Pijáčkem, předsedou Sdružení místních samospráv či Petrem Gazdíkem, současným předsedou hnutí Starostové a nezávislí, snažili poukazovat na velkou nespravedlnost ve financování obcí a měst, iniciovali desítky schůzek a chtěli, aby nás někdo odpovědný vůbec poslouchal. Tehdy Praha dostávala od státu šestkrát tolik prostředků než menší města a obce. Ještě mám v živé paměti, jak jsem se na Sněmu starostů hrozně moc bála zvednout ruku, ale nakonec jsem se přihlásila a svůj názor řekla. Od té chvíle to bylo už jen lepší a já pochopila, že kdo se bojí, nikdy žádné změny nedosáhne a líná huba je opravdu holé neštěstí.

V roce 2008 se nám podařilo rozdíl mezi velkými a malými městy snížit na 4,5 násobek, což obcím velmi pomohlo, ale pro dosažení spravedlivého systému financování to stále ještě nestačí. Velkou satisfakcí pro nás je, že změnu zákona o rozpočtovém určení daní si dala současná koaliční vláda do svého prohlášení a všichni, kdo se v tomto směru angažujeme, věříme, že je jen otázkou času, kdy nový zákon spatří světlo světa.

A ještě na něco jsem si v tom svém povolebním bdění vzpomněla. Na ty hektické chvíle, kdy jsem vstoupila ze dne na den do komunální politiky a coby čerstvě přistěhovalý občan Chýně se pustila do organizování petice proti výstavbě velkého logistického centra, které by naší obec zatížilo šesti sty kamiony denně. Investor nakonec od svého záměru ustoupil a já vyměnila práci lektorky německého jazyka za mnohem akčnější povolání. V komunálních volbách jsem poprvé kandidovala do obecního zastupitelstva, abych postupně přes pozici místostarostky stanula až v čele obce a řešila její každodenní problémy, které mi často berou všechnu energii, ale bez nichž si už svůj život neumím ani představit.

Moji rodiče mě vždycky učili, že to nejlepší, co mohu udělat pro svou spokojenost, je pracovat pro druhé lidi. Naučili mě lidem nezávidět a mít k nim úctu, ale také se před nimi nepovyšovat ani neponižovat. Mám buldočí povahu a nerada se vzdávám, když se do něčeho zakousnu, chci to dotáhnout do konce. Svou práci pro Chýni i obce a města nejen ve Středočeském kraji beru jako naprostou samozřejmost. Dobrý pocit, že se náš venkov mění, že s probouzením kulturních a společenských tradic roste i chuť obyvatel trávit zde svůj volný čas, je pro mě tou nejlepší odměnou.

Spolu s mými kolegy jsme spojili síly v Iniciativě za živý venkov a navrhli jsme změny špatných zákonů. Prosazujeme zjednodušené čerpání evropských peněz a systém průběžného financování projektů. Chceme odstranit diskriminaci menších měst a obcí v příjmech ze státního rozpočtu a bránit přebujelé administrativě a byrokracii. Vím, že jako senátorka bych mohla pomoci a nevyužít možnosti kandidovat bych považovala za největší chybu ve svém životě. Vím, že jsem se rozhodla správně a prosím, abyste také vy před vhozením hlasovacího lístku do volební urny přemýšleli, komu dáváte svůj hlas.

Vaše Věra Kovářová

***


Obvod Praha 11: Milan Pešák (ODS) versus Ladislav Kárský (ČSSD)
(ani jeden kandidát na naší nabídku nereagoval)

Obvod Praha 10: Jaromír Štětina (TOP+STAN) versus Vladislav Lipovský (ODS)
(ani jeden kandidát na naší nabídku nereagoval)

Obvod Mělník: Vrecionová Veronika (ODS) versus Němec Milan (ČSSD)
(ani jeden kandidát na naší nabídku nereagoval)

Obvod Ústí nad Labem: Pavel Sušický Pavel (ODS) versus Jaroslav Doubrava (Severočeši.cz)
(druhý kandidát, řazeno podle výsledku v prvním kole, na naší nabídku nereagoval)

Pavel Sušický píše:

Slušnost, poctivost a odpovědnost. To nejsou prázdné pojmy


Druhé kolo senátních voleb v Ústí nad Labem je referendem o tom, zda občané Ústecka dají přednost slušnosti, odpovědnosti a poctivosti, nebo prostor k tomu, aby se k moci dostal člověk, který se dlouhých 43 let hlásil ke komunistickým idejím, které neuspěly. Kandidát, který nyní převlékl naoko plášť a neváhá po tolika letech změnit najednou partaj, aby se dostal opět k moci. Dovolím si citaci z rozhovoru v Ústeckém deníku 23. ledna 2010, kdy na otázku redaktora „Jakou největší chybu udělali komunisté za své vlády?“ odpovídá „uzavření hranic byla chyba. Jinak nebyl důvod ke změně.“ Máte-li stejný názor, pak neztrácejte čas čtením mých dalších řádků. Určitě za zmínku stojí, jak vyplývá z jeho četných vyjádření, že během svého působení v Senátu usiloval o úplné zrušení této instituce. Je pak s podivem, proč se dnes do ní chce opět vrátit.

Kandiduji ve 2. kole jako člověk stojící si za svým názorem a není mu jedno, jak na tom jsou lidé na Ústecku i v celé zemi. Svoboda člověka je pro mne absolutní hodnotou. Já jsem rád, že totalitní režim v roce 1989 skončil.

Slova ale nestačí. Přesvědčit o upřímnosti mých tvrzení mohou jen výsledky. Občané o tom, komu projeví svou důvěru ve 2. kole senátních voleb, by měli rozhodovat podle výsledků, jež mají kandidáti za sebou i podle toho, co mohou pro ně udělat do budoucna.

Nebudu se plácat po rameni, co vše jsem udělal, není mi to vlastní. Kdo mě poznal osobně, ví, že jsem člověk otevřený, který pomůže, pokud to je v jeho silách. Z denního kontaktu s lidmi dobře vím, že mnoha lidem se zde nežije právě lehce. Vede k tomu řada důvodů. Na místě prvním vysoká nezaměstnanost.

Už Petr Nečas před květnovými volbami vysvětloval v televizním duelu, že není důstojnějšího způsobu obživy pro sebe a pro svou rodinu, než práce. Nikdo z poctivých lidí nechce být na sociálních dávkách. Já s tím souhlasím. A proto i mým úkolem je udělat vše pro to, aby se dostavěla dálnice D8, která přiláká nové investory, kteří vytvoří nová pracovní místa. Její dokončení má ještě další pozitiva. Spojí konečně náš kraj s Prahou a Německem, uleví se lidem v řadě vesnic, kde je přetíženou dopravou poškozováno jejich zdraví.

Musíme bojovat proti těm, kteří zneužívají sociální dávky a naší solidaritu s potřebnými. Máme recept, jak to udělat a máme vůli to prosadit, ale k tomu je potřeba hlas voličů. Naše heslo „pracovat se musí vyplatit“ je trvale platné. Je nezbytné, a již se na tom pracuje, zrušit řadu nesmyslných vyhlášek, které omezují podnikatele a ztěžují a zdražují jim život. Je nezbytné připravit flexibilnější zákoník práce tak, aby se podnikatelé nebáli přijímat nové zaměstnance. Musíme také podpořit možnost tzv. částečných úvazků.

Máme těžkou dobu, rychle se měnící svět, kde nic není jisté. Byl bych nerad, aby nám unikla mezi prsty šance zlepšit naše životy a životy našich dětí na Ústecku. Lákadlo všeho zadarmo, je příliš třpytivé, brzy se rozplyne jako fatamorgána. Náš kraj je drsný, lidé v něm si zažili už tolik, že nechat se zlákat takovým třpytivým pozlátkem je snadné. Protřením zraku ale zjistíte, že to jsou plané a populistické sliby lidí, kteří je nakonec nedokážou splnit.

Kdo je zodpovědný musí přeci myslet na svoje děti a uznat, že penzijní reforma je nezbytná. Jestliže dnes na jednoho důchodce dělají dva, tak přibližně za 30 let to bude již jeden. Týká se to dnešních třicátníků a mladších, i oni mají přeci právo na důstojné stáří.

Ještě ke zdravotnictví – každý rozumný člověk pochopí, že nějaké „brzdičky“ musí existovat, ať už je nazveme jakkoliv. Není možné, aby se lidé ve zdravotnickém systému chovali jak na zájezdu „all inclusive“. Je ale potřeba stanovit jasná pravidla, aby se občanům dostalo bezplatného, slušného a kvalitního ošetření. Tam, kde lidé doplácejí, je potřeba stanovit stropy, které neohrozí žádnou sociální skupinu.

Neslibuji lepší zítřky. Už dávno vím, že nic není zadarmo. Poctivá práce je stále pilířem naší důstojnosti.

Jsem přesvědčen, že by nikdo neměl zapomínat na své kořeny. Jsem z Ústeckého kraje a dělám vše pro to, abychom společně konečně dosáhli na to, co nám patří. A tím je důstojný život.

Jsem Pavel Sušický a jsem s těmi, kteří v poctivost neztratili důvěru. Přijďte mne podpořit ve 2. kole senátních voleb.

***


Volební obvod Liberec: Přemysl Sobotka (ODS) versus Stanislav Eichler (ČSSD)
(ani jeden kandidát na naší nabídku nereagoval)

Volební obvod Jičín: Jiří Liška versus Josef Táborský (ČSSD)
(ani jeden kandidát na naší nabídku nereagoval)

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

MA-FU napsal(a):

Pane Stejskale,pomyslný klobouk smekám,nevěřila jsem ,že se potencionální senátoři ozvou.
I když...je to tak napůl,ale nejvíce mne oslovila p.Kovářová a kupodivu pan Julínek
21. 10. 2010 | 15:32

stejskal napsal(a):

Byla to dost sázka do loterie ;-)

Škoda, že nevyšlo víc opravdových duelů (ale kdo ví, jak nabitý mají kandidáti každý den před volbami program, je spíše asi příjemně překvapen).

Tak ještě jeden blog tuším se třemi příspěvky ;-)

Hezký den.

Libor Stejskal
21. 10. 2010 | 15:52

Líný černý pes napsal(a):

to stejskal :
Jo, byla to sázka, vyřiďte paní Kolářové, že její text mne bude stát dva štrůdly, o které jsem se vsadila, neb jsem se domnívala, že texty budou převzaté z volebních materiálů. Jen lituji, že autorka nekandiduje u nás.
21. 10. 2010 | 16:07

stejskal napsal(a):

Paní pso,

nechcete se zase o něco vsadit tady na blozích? Štrůdl bych si dal ;-)

Hezký den.

Libor Stejskal
21. 10. 2010 | 16:11

Lex napsal(a):

Věra Kovářová - palec nahoru. To je monolog kandidáta na vysokou ústvní funkci, jak si ho představuji. Žádné vymezování, žádné vystavování se na piedestal. Ukázka své práce, a formulace, které - alespoň pro mě - jasně ukazují na upřímnost a na skutečné kvality osobnosti.

Pavel Sušický v druhém monologu - co říci - přesný opak monologu paní Kovářové. Palec dolů.
21. 10. 2010 | 16:11

Kelt napsal(a):

Sušický"opisoval"od Julínka a potom jenom prázdé plky z modrých bilbordů a slib podpory všemu,co Nečalousek předhodí k prohlasování.
Není nad stranickou disciplinu.
Směle vpřed k modrým zítřkům,čest soudruzi,čest.
21. 10. 2010 | 16:51

Líný černý pes napsal(a):

to stejskal :

Vyvolejte sázkovou atmosferu, abych se nemusela sázet s ajťákem o štrůdl.
Nebo dejte vědět, kde budete v pondělí cca 8:30-9:00 lřížit trasu Mělník - Vestec. Při krátké zastávce předám porci štrůdlu.
21. 10. 2010 | 16:57

stejskal napsal(a):

Necháme to na tu hospodu, paní pso (ale díky :-)

Předběžně si rezervujtu 22. či 23. listopad. Štrůdl přineste, on ho někdo sní (já mám zrovna krátký, zpravidla jen několikadenní záchvat programního hubnutí ;-)

Libor Stejskal

P.S. Už raději nechám prostor pro debatu o textech kandidátů do Senátu.
21. 10. 2010 | 17:11

vlk napsal(a):

Paní Kolářová

svým textem , zejména když je v přímé konfrontaci s trapnou agitkou pana Sušického / no editor si jistě vzpomene , že jsme nápor takových Sušických předvídal/ jste příjemně překvapila i mne.
Nicméně - vidím, že to co chcete prosadit jsou dvě věci - tortiž další omezení peněz pro statutární města a snazší čerpání z EU fondů.
promińte, ale já si doteˇd myslel , že senát není klub okresních zastuptelů , ale celorepubliková záležitost.
A na rozdíl od řady starostů malých obcí si myslím, že rozdělování peněz podle současných koeficientů je ok. Ono totiž hlavní město , například má řadu ojedinělých finkcí. podobně město krajské a td. A to pomíjím zcel a fakt, že daně, které s e rozdělují,se vytvářejí zejména v těch věts¨ších městech.
A ohledně evropských dotací- zcela nepochybně budete podporovat, pokdu budete v senátu, vládu famiglie 118. Tedy spolku asociálů. kteří hodlají šetřit, ať to stojí co to stojí. Dokonc e tak, že nehodlají už dále z republikových peněz podporovat regionální kofinancování projektů pod evropskými dotacemi! zaznamenala jste to vůbec? tohle by mne trápilona vašem místě daleko více, než to , jak zjednodušit agendu evropských projektů. protože když nebud ekofinancování, je úplně lhostejné , jaksložitá či jendoduchá je administrativa evropských peněz.

Sušický
No věděl jsem , ež někdo přijd e s hodně trapnou agitkou. Zatím jste pro mne lídrem soutěže o Kojzarův výkřik.
Co žwe tam máme - exčlenství oponenta v KSˇV a zneužívání dávek?
Tak zneužívání našich společných peněz q to píše někdo, kdo je členem severočeské ODS?? Já se snad rozpláču...

Jo a to úderné s Petrem nečasem -práce místo dávek! Dobrá agitátore - jak obstaráte práci tomu půl milionu nezamětsnaných , co je , v drtivé většině -NEDOBROVOLNĚ na pracáku?
Co už jste s Petrem Nečasem pro tyhle lidi udělali? Za poslední 4 roky? kromě toho, že vládní nečinností v roce 2009 a šíleným rozpočtem, jste z velké části ten půlmilion vytvořili? Odpovím si sám -NIC.
21. 10. 2010 | 17:20

Faust napsal(a):

Drahá paní,

věřím Vám Váš entuziasmus - kdyby byl na lepší adrese, než je TOP (a provařenej Kalousek) - bych byl ochoten Vás volit.

Kalouska a knížepána nikdy - jinými slovy máte smůlu; můj hlas nedostanete.

Lituji...
21. 10. 2010 | 17:24

stále rebel napsal(a):

Nenadchnul mne ani jeden kandidát.
Přesto pokud bych měl vybírat mezi těmito dvěma kandidáty bych k volbám šel a volil pani Věru Kovářovou. Vadí mi na ní, že její politika je spíše o přetahování peněz mezi velkými a malými a ne o zlepšení celkové situace, které by přineslo prospěch všem. Pokud jde o peníze z EU budu raději, když jejich čerpání bude více pod kontrolou a jen tak každý se k nim nedostane.

U pana Sušického mám podezření, že slušnost, poctivost a odpovědnost nejsou prázdnými pojmy, ale předvolebními hesly. Domnívám se, že pokud by do ODS nějakým omylem zabloudil někdo, kdo je slušný, poctivý a zodpovědný, patrně nebude příliš inteligentní. Kdyby ten dotyčný byl slušný, poctivý a ještě k tomu inteligentní,, byl by kmotrům příliš podezřelý a myslím si, že by se jej rychle zbavili.
21. 10. 2010 | 17:45

Tencokida Hnuj napsal(a):

I tito nástěnkáři (p)odvedli svou virtuální práci skvěle a jistě se těší ., až se po vyčerpávající debatě s komentátory zdejších blogů ocitnou na hromádce neaktuálních blogů v kyberprostorové staré kůlně.

V očekávání jsem s pozdravem.
21. 10. 2010 | 18:48

arnazach napsal(a):

Rozhovor s konkurentem Sušického jsem viděl dnes v novinách. Bomba! Proč ho volit? Říká si "univerzál" a má třicet let praxe za KSČ a KSČM. A tak mohu vybírat: jasně doktor Sušický, ač podle svého soka rozumí prý jen zdravotnictví. :-)))

Pro zajímavost: z 22 kandidátů za ČSSD se ozval jeden, z 18 kandidátů za ODS napsalo devět, z pěti za TOP čtyři. Ty menší nehodnotím, mají to těžší. Jak hodnotit rozdíl mezi ODS a ČSSD? Asi spíš jako nezájem o čtenáře aktuálně.cz než o voliče jako takové.
21. 10. 2010 | 19:52

Tenco napsal(a):

arnazach
To víte, oni mají teď moc práce, jak přesvědčit obyčejné lidi.
Na náfuky z aktualne.cz nejsou zvědavi.
21. 10. 2010 | 20:09

Alex napsal(a):

Paní Kovářová - beru, jakkoli se s některými věcmi tak úplně neztotožňuji.
Pane Sušický - typický ODS-ácký projev, Kojzarem Vás nenazvu, ale od Vašeho typu raději co nejdál. Ten kádrovácký úvod má být nějakým odůvodněním, že takový lékař nemůže umět léčit a takový senátor nemůže hlasovat rozumně? A Váš obličej hodně vypovídá, dá se v něm opravdu trochu číst. Umělý trochu tuhý úsměv.
21. 10. 2010 | 20:25

Alex napsal(a):

K Vám pane Sušický ještě jasněji. K tomu kádrování. Moje zkušenosti s podobnými lidmi mi říkají, že kdo má potřebu se takovým způsobem prezentovat, lezl do zadku před rokem 89 příslušným straníkům či funkcionářům až odporným způsobem. Jeden Váš bývalý ministr např. doslova žebral o členství v KSČ. Nedostal ho, protože už tehdy to byl jen pacholek. Škoda, že ho tehdy straníkem neučinili, možná bychom přišli o jednoho špatného ministra - ten pacholek chtěl po r. 89 zaplatit synovu maturitní zkoušku. Tak se nedivte, že na mne to kádrování takhle působí.
21. 10. 2010 | 23:22

Petr napsal(a):

Paní Kovářová, všechno lze věřit, co jste napsala, ale jedno je jisté, když se obklopujete a podporujete mladíky všehoschopné, aby vstoupili do politiky, tak vaše slova jsou jenom fráze. Za každého mluví činy a vaším činem je, že jste podpořila jako kandidáta JUDr. Rydvala, absolventa plzeňské právnické fakulty, který získal titul JUDr. za 2 roky studia na této fakultě a za jeho titulem je podepsán pan Kindl. Byla jste na tento fakt upozorněna a neudělala jste nic pro to, aby do politiky nevstupovali tito lidé.
22. 10. 2010 | 00:09

dedek napsal(a):

To VLK.
Není co dodat.
22. 10. 2010 | 08:00

Procházka napsal(a):

Nechápu některou tady kritiku. Věra Kovářová i Pavel Sušický zde zanechali čtenářům - voličům svůj vzkaz. Zatímco jejich protikandidáti neměli ani tu ochotu se čtenářům ukázat. Já už i podle toho hodnotím, kdo skutečně má zájem něco pro lidi dělat. Co já vím, Věra Kovářová se ukázala v komunální politice, o doktoru Sušickém je známo, že by se pro druhé rozdal. To hodnotím pozitivně, víme, co od nich očekávat. Co se týká jejich textů, každý je jiný. Článek paní Věry je "lidský" a srozumitelný, ovšem také trochu vychloubačný. Článek pana Sušického je podle mne skromný a s odkazem na budoucnost a apelu oproštění se konečně od komunistických idejí.
22. 10. 2010 | 11:09

Pavel Sušický napsal(a):

k panu Alexovi.Pošlete mi prosím vaše foto a nějaký souvislý článek.Musí být obojí zajímavé.P.S. za svou dosavadní činonnost jak vy říkáte špatného lékaře mám za sebou ccA lo ooo očních operací více než 5o odborných publikací.Máte to na mých webovkách.Co máte pane za sebou vy? S pozdravem!Pavel Sušický
23. 10. 2010 | 22:11

virginia auto insurance quotes napsal(a):

I have been surfing on-line greater than 3 hours as of late, but I by no means found any fascinating article like yours. It is beautiful value enough for me. Personally, if all web owners and bloggers made excellent content material as you probably did, the internet will probably be much more useful than ever before. <a href="http://invirginiaautoinsurance.com/">virginia car insurance quotes</a>
11. 08. 2011 | 11:34

cheap auto insurance rates napsal(a):

We're a bunch of volunteers and starting a brand new scheme in our community. Your website provided us with valuable info to work on. You have done an impressive process and our whole community shall be thankful to you. <a href="http://topautoinsurancerates.net/">auto insurance rates</a>
17. 10. 2011 | 23:12

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy