Interpelace v Národním – FIASKO?

27. 02. 2011 | 18:00
Přečteno 5117 krát
Jak to viděl nepřímo přímý účastník za plentou, tedy plentážník.

Ano, minulý čtvrtek proběhly v Národním divadle první Interpelace na téma odcházení. Na svou přímou účast jsem se nesmírně těšil. Mám už toho v životě z hlediska podobných akcí opravdu hodně, přesto mě mé osobní fiasko zaskočilo natolik, že se z něj lížu dodnes. Vzhledem k tomu, že Interpelace beze vší pochybnosti budou pokračovat, poskytnu budoucím plentážníkům drobnou přípravu, aby se osobnostní lazaret zbytečně nerozrostl. Co by si Aktuálně bez diskutérských celebrit počalo?

Nejprve však to podstatnější, tedy:

ÚSPĚCHY

1. Fascinující prostředí
Nová scéna ND, jeviště a celé prostředí včetně kompletní choreografie bylo z hlediska setkání tohoto typu jedinečné a působivé. Na přípravu bylo evidentně málo času, ještě dvě minuty před ostrým startem se luxovala scéna, končilo se nekompromisním spuštěním opony přesně v 17:30. Z produkčního hlediska to bylo tedy na metál.

2. Tomáš Sedláček
Překvapivě suverénní moderátor a velmi příjemný člověk. Leckterý profesionál libovolné televize by mu mohl přirozenost vystupování závidět. Klobouk dolů. Námitky proti malé ostrosti Tomáše každý přímý účastník musí odsoudit, byla to premiéra, nebojte se, ten tlak určitě přijde.

3. Libor Stejskal a tým Aktuálně
Být a spolupodílet se na těchto nových rozměrech diskuzí (z hlediska prostředí) je vždy výzvou a ty ne vždy dopadají šťastně. Ze všech lidí portálu Aktuálně byla cítit vůle a motivace k tomu, aby se to povedlo. A ono se to bezpochyby povedlo.

4. Divácká účast
Vše výše jmenované by nemohlo být uvedeno pod nadpisem ÚSPĚCHY, kdyby nepřišli diváci. A těch přišlo překvapivě hodně i přes smrtelnou hodinu uprostřed pracovního týdne. Jsem přesvědčen, že v blízké budoucnosti se budou stát na Interpelace fronty.

NEÚSPĚCHY

1. Blogeři za plentou - FIASKO
Upřímně řečeno, svou účast jsem považoval za nejzajímavější především díky možnosti potkat účastníky Interpelací před a po Interpelacích samotných, tedy u piva. A zjistit od nich mimo jiné to, po čem diskutující na Aktuálně nejvíce touží. Jestli je vůbec někdo čte a proč v diskuzích nereagují.

V zásadní počin za plentou jsem nijak zvlášť nevěřil, ale ten výbuch mě zaskočil. V čem byl problém? Všichni, kdo chodí na živé sportovní utkání, ví, že ten čas jednotlivých třetin či poločasů běží na živo mnohem rychleji než u televize. Pro ty, co sport nenavštěvují, jinak: pusťte si film na DVD třikrát zrychleně. Příliš mnoho dějů v tom shonu znemožnilo jakýkoliv výkon.

NEJZÁSADNĚJŠÍ PRŮŠVIH: to, co vizuálně působilo velmi zajímavě, tedy ono vytvoření siluet za plentou a plenta samotná se z hlediska diskutérské akce stalo smrtelným. Najednou jsme se ocitli naprosto mimo děj. Přes plentu nebylo vidět vůbec nic, seděli jsme ve tmě, bylo špatně slyšet. Zjednodušeně řečeno: zkuste říct Bosákovi, aby komentoval fotbal tak, že si sedne do poslední řady na stadionu a otočí se zády ke hřišti. On ten vizuální vjem je i u diskuze setsakramentsky důležitý.

Máte cizí počítač, nevidíte, co se děje na jevišti a v publiku, před sebou máte okno, které je limitováno 140 znaky a nemáte žádnou představu, jestli na vás někdo reagovat bude či ne. Pokud napíšete něco k něčemu, ono něco se mezitím změní v něco úplně jiného. Do toho díky tomu, že jste slepí, musíte svůj život během pár sekund přizpůsobit někomu, kdo jen slyší. Soustředíte se na to, o čem diskuze je, ale ta běží velmi rychle. Pět minut je pro vás minutou. A je konec. Nechci se rouhat, ale i mistr glosátorského řemesla Pepa Řepa by za těchto podmínek shořel jako trout.

JAK Z TOHO VEN?

Více času na přípravu, vyzkoušet nanečisto, důkladně formulovat požadavky. Ale především, pokud za plentou má být někdo v rámci formátu důležitý, musí se pro něj zajistit zpětná vazba a možnost razantnějších vstupů. Možností je spousta. Třeba pípák, kterým by si plentážníci v určitých časových intervalech vynutili pozornost (upozornění na glosu přímo k moderátorovi), případně změnit počítač za mikrofon a ke glosám za plentou přímo vyzvat. Plentážníci mají v současném formátu suverénně nejhorší pozici. Nic nevidí, nejsou v prostoru dění a nemají vůbec žádnou jistotu, že na ně někdo zareaguje (na rozdíl od diváků, kteří když už mikrofon v ruce mají, určitě je někdo vyslechne).

Pane Stejskale, pokud zůstane vše při starém, odbouráte další a další plentážníky.

Vzhledem k tomu, že mě (nás plentážníky) pan Stejskal na koci regulérně zprcal, musel jsem se naoko urazit a to, na co jsem se nejvíc těšil, tedy pivo po interpelacích, vynechat. Na hotel jsem se plížil jako spráskaný pes.

Já se rozhodně nepovažuji za nějakou glosátorskou hvězdu, to vůbec ne, můj výkon byl opravdu velmi slabý i přes vše výše popsané. A taky si plně uvědomuji, že role plentážníků není vůbec důležitá. Ale když už tam tedy jsou, tak to nějaký význam mít musí. Nebo ji zrušte.

2. Interpelace samotné
Možná vnímáme odlišně význam slova interpelace. Stručně: Interpelace v ND se stanou naprosto výjimečným projektem až v době, kdy se na otázky bude skutečně odpovídat. Kdy účastníci v křeslech překročí pud kličkování a korektnosti, diplomacie a politicky zabarvených klišé a z plných plic řeknou, co si o tom myslí. V jejich hledání přeji hodně štěstí!

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Pár postřehů na závěr:

Pan Sedláček:
velký sympaťák.

Paní Třeštíková: naprosto jsem i po dvouminutovém hovoru pochopil, že být v politice, byť dva týdny, pro ní muselo být peklo. Čistá žena. Komentáře pod blogem Kocába komentovala slovem: hustý. Měla dokonce zdravou trému. Dvanáct let nekouřila, pak opět začala na večírku, kde pila jen vodu. Jen tak. Ihned opáčila, že nekouří hodně, maximálně 5 cigaret denně. Za 10 minut před interpelacemi vykouřila 3.

Pan Kohout:
pan Kohout dostal od pánaboha do vínku něco, co z části vlastním i já. Takzvanou smutnou mimiku. Všem přísedícím se zdá, že jej něco trápí. Snad můžu i za něj říct, že tomu tak prostě není. Je to jen obličej, za kterým je chytrý a interesantní chlap. A že není komediant a působí plaše? No a?

Pan Kocáb:
přišel až rovnou do křesla, nepotkal jsem ho.

Pane Volemane: chtěl bych vám jen říct prostřednictvím tohoto blogu (po Interpelacích jsem už příležitost neměl), že vaše přesvědčení, jak vám pan Hrabovský a jeho PR agentura pomohla, je největší blud celé kampaně Děkujeme, odcházíme. Cílem public relations je především budování pozitivního vnímání klienta. Po PR péči pana Hrabovského je vnímání lékařů běžnou populací zdaleka nejhorší v historii ČR. To je výsledek vaší milionové investice. Zorganizovat jste se dokázali sami. Hrabovského jste k tomu vůbec nepotřebovali a vymyslet slogan Děkujeme odcházíme pro vás příště zvládnu sám a zadarmo. Před kampaní vám k vašim požadavkům spousta lidí držela palce. Po kampani už naprostá minorita. To PR se opravdu povedlo. A ještě něco trochu osobního: lékař, který je velmi viditelně obézní a kouří jednu cigaretu za druhou ve mně důvěryhodnost nemůže vzbudit nikdy, byť by byl sebesvětovější člověk.

Jan Suchánek

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Otázkář napsal(a):

Zajímavé postřehy, jsem rád, že jste zde popsal pozici "plentážníků" tím se v podstatě vše vysvětluje. Máte můj obdiv, že jste do toho šel jako první a Vaše rady jistě ulehčí cestu Vašim následovníkům.
27. 02. 2011 | 18:19

mb napsal(a):

také jsem na to myslel, když jsem to / ho viděl ...

(A ještě něco trochu osobního: lékař, který je velmi viditelně obézní a kouří jednu cigaretu za druhou ve mně důvěryhodnost nemůže vzbudit nikdy, byť by byl sebesvětovější člověk.)
27. 02. 2011 | 18:21

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Suchánku,

díky za Vaše hodnocenní, je pro mne velmi cenné.

Viděl jste svoji roli za plentou jinak, než jí vnímali lidé v hledišti (a asi je to i pochopitelné). Vaše texty se zobrazovaly obrovským písmem na plátně, přitahovaly pozornost všech, hrály dominantní roli. Celého představení.

Snažil jsem se opakovaně vysvětlit, že komentátory za plentou považuji za rovnocenné čtveřici na pódiu. Jejich glosy měly hrát stejnou roli jako postřehy panelistů (mohli si psát co chtěli, kdy chtěli a na rozdíl od panelistů jim nikdo neudílel ani nebral slovo). Zaznamenal jsem celu řadu ohlasů typu: Proč nic nepsali, vždyť je to škoda.

Výraz "prcat" mi přijde - promiňte - jako velmi neadekvátní (docela by mne zajímalo, zda to pan Nový vnímal stejně). Bezprostředně po debatě, ještě v hledišti, jsem vyjádřil překvapení nad tím, že se za celých devadesát minut objevilo v tom velmi prominentním prostoru na plátně jeviště Nové scény sedm Vašich (míním Vašich osobně) postřehů (pan Nový jich napsal více, ale celkově jsem si je představoval jako nepřetržitý proud postřehů, úvah, informací, glos, otázek či odpovědí, stejně suverénních, jako se debatéři projevují třeba zde, zatímco dlouhé minuty tam viselo jen přivítání), první až po 40 minutách (zde jsou všechny Vaše vstupy za celé Interpelace http://aktualne.centrum.cz/blogy-a-nazory/interpelace/clanek.phtml?id=691636). Přišlo mi to jako nevyužitá šance a nerozuměl jsem tomu. Nikomu jsme ale nic nevyčítal ani nic podobného.

Nicméně píšu si, že tam musí být odposlech, lépe vidět, možná nějaký monitor apod.

Ad věta: "Interpelace v ND se stanou naprosto výjimečným projektem až v době, kdy se na otázky bude skutečně odpovídat. Kdy účastníci v křeslech překročí pud kličkování a korektnosti, diplomacie a politicky zabarvených klišé a z plných plic řeknou, co si o tom myslí." Nezlobte se, ale toto je akademická výtka. "Interpelace budou takové, až někdo jiný bude dělat něco, co já chci, aby dělal". Nemyslím, Interpelace budou zajímavé, pokud se nám všem podaří Interpelované přimět k zajímavým odpovědím, nás samotné k zajímavým otázkám i glosám a politiky resp. společnost, aby naslouchali a přemýšleli. O názorech svých i jiných.

Nic z toho neberte prosím jak kritiku, není to tak míněno. Osobně velmi oceňuji, že jste do toho šli, velmi si toho vážím, protože napoprvé je to vždycky velmi těžké. Že se hned nepotkaly představy Vaše a mé (resp. těch nás, kdo tuto dramaturgii vymysleli) není nic divného. Spíš by bylo zcela nepravděpodobným zázrakem, kdyby se to stalo.

Moc děkuji, že jste do toho šli a byli první.

Libor Stejskal
27. 02. 2011 | 18:24

Otázkář napsal(a):

Když už jste tady pane Stejskale, nedáte mi to abych se nezeptal zda již máte vymyšlené téma příštích interpelací, popř. i nějakou představu o ústřední čtveřici :)
27. 02. 2011 | 18:32

Tunel napsal(a):

Vyslovit myšlenku trvá okamžik, "sesmolit" to v psané podobě, chce cvik a čas. Na té samotě za plentou něco bude, nešlo by posadit "plentaře" do prostřed první řady v publiku?
27. 02. 2011 | 18:33

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Otázkáři,

máme v hlavách celou řadu témat (Umění vést, Umění radit - tady bychom chtěli pozvat pana Jakla či pana Hájka, Umění být občanem, Umění mluvit spolu, Umění sdílet, Umění zúčastnit se, Umění zůstat sám, to jen namátkou, možná se některá ani neuskuteční).

Jména lidí, které budeme zvát, budou mít vždy nějakou souvislost s tématem (jako tomu bylo teď). Jenže ono je to vždy především umění možného ;-) Třeba jen sehnat hosty je dost problematické (v tomto případě jsme oslovili i kardinála Vlka, ale byl v daném termínu mimo republiku, Miloše Zemana, který též neměl čas, ale slíbil, že jednou dorazí, a pan Hrabovský odřekl z velmi vážných rodinných důvodů den předem, měli jsme pak dost "fofr" ;-) Takže zajímavých lidí bychom chtěli na podium Nové scény přivést co nejvíce, ale co se podaří, to Vám teď říct nedokážu.

Dobrý den, pane Tuneli,

bylo, ale drtivá většina zdejších deebatérů si žárlivě střeží svojí anonymitu, takže jsme tomuto chtěli vyjít vstříc. Má se to co nejvíce podobat "oživlým blogům", se vším všudy. Ale pokud se někdo ze zdejších respektovaných debatérů přihlásí, že chce sedět v první řadě (či třeba na pódiu), budeme to respektovat.

Libor Stejskal
27. 02. 2011 | 18:50

Ládik!!! napsal(a):

Pane Stejskale,
platí kodex diskutéra i pro plentážníka? Co když plentážník "ujede"?
27. 02. 2011 | 18:57

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Ládiku!!!,

komentáře "plentážníků" jdou rovnou "na sklo", nikdo je předtím nečte ani neupravuje. Věřím ve zdravý rozum lidí, kteří do toho jdou (ale předem přiznávám, že některé zdejší debatéry bych právě z důvodů poměrně častých "ujetí" za plentu nevybral. To mluvím o pár lidech, že, pane blue jay ;-)

Libor Stejskal
27. 02. 2011 | 19:02

Jeff napsal(a):

Pane Suchánku - jedinej moment, kdy to doktoři z hlediska PR kormidlovala špatně. Uveďte jedinej moment, čin, prohlášení. Naopak, byl to totální paroubkovský hon na vyděrače - od vždy trapného prezidenta, přes celou ODS v čele s extremisty Š+Š, les blogů na idnes, politologa Doležala a jeho nestranný Reflex, přidal se velikán Topfer, Nárožný, Šmucler a další tváře NovaBlesků, ČT se svými šašky Veselovským a spol., no prostě totální snaha zašlapat, zničit, zlikvidovat. Tak trochu věřím, že bez podobné sebekázně byste nebyl uveřejňován, což je už pomalu na Libyi.
27. 02. 2011 | 19:09

Ládik!!! napsal(a):

Pane Stejskale,
právě "kontroverzní" debatér by zcela zaplnil sál. I když si také myslím, že pod "tlakem okolností" by byl krotký (možná ne). V každém případě by to měl být technický typ, který je "ranař" a dokáže na místě správně rozhodnout. Schvaluji Vám SuPa, to bude Váš Sirius.
27. 02. 2011 | 19:23

Medikolog napsal(a):

Dobrý večer vespolek.

Se zájmem jsem si pustil alespoň záznam (díky za něj pane Stejskale). Co kdyby plentu nahradilo jednosměrné zrcadlo pane Suchánku? Pomohlo by místění "Boxů" (či jak to nazvat) ze strany jeviště, zato alespoň s bočním výhledem na scénu (přes polopropustné zrcadlo) a možná i do části publika? Hosté by mohli mít před sedačkou laptopy, kam by "šly" pouze glosy "plentařů" a možná i vybrané reakce z netu, takže by mohli reagovat bez ohlížení..
Ale po bitvě je každý frajtr generálem... gratuluji k úspěchu premiery.
27. 02. 2011 | 19:28

Tenco napsal(a):

Stejskal
Navrhuji téma : "Umění ojebat půlku národa".
Pozvěte Nečase, Kalouska a šest kultur
http://www.finmag.cz/cs/finmag/penize/jak-jsem-potkal-vasi-zdanenou-matku/

:(((
Suchánek
Hrabovský odvedl skvělou práci.
Jaký slogan měl asi použít ? :
"Vaše blahorodí, služebníček, s dovolením mám tady připomínečku..." ?????

Svoje hloupé představy vydávat za "vnímání běžné populaceů - no to už chce fakt velkou odvahu anebo zmanipulovanou statistiku.
Anebo měli doktoři stávkovat ?

Suchánek - nebýt alkoholika a silného kuřáka Churchilla - Suchánek, kdoví jak by to tenkrát všecko dopadlo...

Ve mě nebudí důvěru člověk, který papouškuje cizí blbosti a banální memy považuje za hodnotové soudy.

No nic, možná že příště vám do plenty vystřihnou díru alespoň pro váš kukuč a bude zas dobře. :)))
27. 02. 2011 | 19:30

kverulant112011 napsal(a):

Jeffe,

dnes zemřel desetiletý chlapec na Praze východ, poté co ho dvakrát odmítli na pohotovosti.
Jsem naprosto vytočený, jak mohou doktoři kolektivně žádat zvýšení platů? Dostane ten, který zavinil smrt toho chlapce, tepláky nebo taky přidáno?

Ten chlapec ZEMŘEL !!! nedbalostí/neumětelstvím doktora, Jeffe !!!!!!!!!!!!

a není to jediný případ, kdy doktoři mrzačí lidi !!! můžu Ti dát řadu příkladů jen z mého osobního okolí. Kde je aspoň náznak nějakého prohlášení/závazku/snahy ze strany doktorů, že budou svou práci dělat líp než teď ?????

Všichni jsme se spikli proti doktorům že??? NE, NE, NE!!

(omlouvám se, pane Stejskale, že jsem to prsknul sem, ale Jeff mi fakt ještě dodal)
27. 02. 2011 | 19:33

vlk napsal(a):

Sám s e sebou jsme s e vsadil, že Suchánek sem mázne blog. O tom jak to bylo.
Sám sobě vyplatím výhru. Ale o to nejde.
Jd e o zjevené skutečnosti. V ND jsem nebyl, ani nemohl. Nicméně jsme odhodlán tam jít a nejspíš i za plentu, pokud budu opětně vyzván a sedne mi téma a také složení diskutujícíhc. Protož se klidně přiznám, že k Michalu Kocábovi bych přistupoval předpojatě. Stejěn jako Suchánek k Dr. Volemanovi.Ale o tom až nakonec.

Budu s e věnovat jen tomu, co Suchánek píše o plentážnících , jejich podmínkách a možnostech... většinu z toho beru Viděl bych to asi stejně. Pokud špatně slyší, nemají šanci- katastrofa.. Polotma a cizí počítač s omezením 140 znaků ? problém!
Ale hlavním malérem je podle mne rychle plynoucí a měnící s e diskuse. Než s ena počítadle na něco zareaguje, je valstní diskus e úplně někd e jin nde. Moderátor ani diskutující nemají tušení, co jim z plenty poslali.
Věru nevděčná a nelehká úloha. Jak být v takovém příapd ě aktuální?
Chápu, že pan Stejskal si ytipoval jako možné glosátory ty z nás , kteří zd e osvědčují jakouž takouž formulační schopnost..Jenže ta z reakcí na blog někoho nebo na disksuní příspěvek někoho nic nezaručuje. Jd e o úplně jinou disciplinu. Plentážník glosátor potřebuje něco jiného Ten mus bt pohotový. Ta s e v normálnídiskusi nežádá. Tam má každý z nás času habaděj a ještě si vybírá , na co bud e reagovat... To na ND neplatí.
Vedle toho by glosátor měl mít velmi úsporné vyjadřování - kvůli omezení 140 znaky a měl by být vtipný.. Oba tyto požadavky , vedle pohotovosti , pokládám za K.O. kritéria pro plentážníka. Znalosti či schopnst analýzy , zy jsou skoro postradatelné.
Takhle nějak bych to viděl. Opatření, která navrhuje Suchánek pokládám za nevhodná. navrhnul bych cosi jiného. Aby tak o 10-ti minutách byla stopka a glosátoři to napálili na sklo. A Diskutující a moderátor se k tomu vyjádřili. A Pak zas e 10 minut normálí diskus řízený panem Sedláčkem. a zas e solo po pro gosátory.
Těch deset minut by poskytlo každému z glosátorů udělat s určitý obrázek a jít po nějaké lince z rozhovoru. Nebo se vrátit k zajímavému momentu.
To co navrhuje Suchánek - pípák a podobně, by vedlo k tomu, že by tam byli další dva moderátoři. Se zvláštními právy..
Ale třeba se pletu.

Teď k Suchánkov osobně. Jak jsme slíbil na začátku.
Už pod blogem pana Stejskala jsem konstatoval, že bych byl bezpečně schopen určit jeho vstupy a odtřídit je od vstupů pana Nového.
Ten útok na Dr. Volemana je signifikantní.
Měl bych býval stejný problém s panem Kocábem, pokud bych se byl za plentu dostal. A vědl jsme o tomhle handicapu dopředu a také h napsal panu Stejskaloviv interní poště.
Plentážník by tam prostě s takovýmhle předsudkem vůči komusi ze čtveřic eněměl jít. Nebo se od něj odprostit.

Když už ale Suchánek míní , že vnímání lékařů je nyní katastrofální - jakkoli je to velmi individuální záležitost, pak by bylo dobré , kdyby zážil jestli s enáhodou neplete v cílech doktorského PR. Soudím, že ano. Jejich PR nemělo zvětšovat prestiž doktorského stavu , ale podpořit účel a údernsot jejich akce. Na rozdíl od Suchánka si mylsím, že se jim to velmi povedlo. ÚDerné to opravdu bylo. A co Suchánek pomíjí vůbec byla vládní kontraPR, na kterou mimochodem si vláda TAKÉ najala agenturu. Která byla značně defamační. Nicméně i poslednímu pravověrnému s e časem rozsvítí. Totiž až někdo z jeho rodiny nebo on sám bud e zdravotně v ouzkých. PAk s eobrátí zcela jsitě na doktora a bud e mu úplně putna,jestlis távkoval či nkoli. Za Kalosukem, Nečasem nebo Johnem, to podle toho, komu hodil hlas , určitě nepůjde.
27. 02. 2011 | 19:42

Suchec napsal(a):

kverulant112011:
A Vy víte, o co šlo, proč k tomu došlo, co bylo příčinou? Fakt? Hmm, tak to jste dobrej.
27. 02. 2011 | 19:43

kverulant112011 napsal(a):

suchec:
to samozřejmě na 100% nevím, ale minimálně ze tří zdrojů jsou popisy té události hodně podobné a moje osobní zkušenosti tomu odpovídají.

Stejně tak mám výborné zkušenosti s jinými doktory. Velmni mi ale vadí, že doktoři vymáhají zvýšení platů kolektivně. Čili dostanou i ti mizerní, ti co mrzačí !!!!!... A navíc to chtějí do tarifů. Jejich šífové pro ně nejsou dost dobří, aby psoudili, komu přidat nebo ne ...

Jinak jsem vyjádřil svůj osobní názor a nemám ani chuť ho nějak podepírat propracovanou argumentací.

Máloco mě vytočí, ale tohle jo. Jestli jsem dobrej nebo ne, je mi jedno.
27. 02. 2011 | 19:54

Tenco napsal(a):

kverulant112011
http://zpravy.idnes.cz/desetilety-hoch-v-horeckach-zemrel-z-pohotovosti-ho-dvakrat-poslali-domu-1ln-/krimi.asp?c=A110227_174302_krimi_hv

Není dobré dělat předčasné závěry. / The Lack of informations./
A už vůbec ne zobecňovat.
Samozřejmě, že je nutné tvrdě postihovat takové selhání, které má za následek újmu na zdraví. Neřku-li smrt.

Jinak - co vím tak v tom Brandýse se položila /je tuším v insolvenčním řízení z privatizovaná nemocnice, jejímž mluvčím byl Cikrt/. Také by se dalo spekulovat co by, kdy by....
Ale byl by to stejný nonsens jako vaše závěry.

Cejchovat celou profesní skupinu....tak to chce silný žaludek anebo naopak slabou chvilku. :)))

Ale je to hrozné. Každopádně by se to mělo vyšetřit a vyvodit důsledky.
Život už to nevrátí, ale ať se eliminuje možnost opakování.
27. 02. 2011 | 19:56

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane vlku,

kdybych věděl, že jdete do předem prohrané sázky, varoval bych Vás ;-) Hned po Interpelacích jsem požádal oba "plentážníky" (ten výraz se mi líbí ;-), aby ho napsali a oni slíbili, že o tom budou přemýšlet.

Moje pozvání pro Vás platí, příště se sejdeme 24. 3. Dejte si to do kalendáře a tak deset dní předem mi potvrďte, že s tím počítáte. Zatím je to místo rezervováno pro Vás.

Ano, těch 140 znaků vyžaduje velkou obrtatnost při psaní, hutnost, exaktnost, přesnost (sle zase můžet psát pořád pryč, volný pás úvah a glos). Proto počítám s těmi nejlepšími z nejlepších. Od příště bude časově limitován i vstupy z hlediště (tak na minutu, dvě).

Z většiny replik mám stále dojem, že mi není úplně zcela rozuměno. Komentátor může klást otázky, glosovat, co kdo říká, ale může také třeba jen psát své vlastní úvahy na související téma (aniž by bezprostředně reagoval na podnět z pódia). Je jeden z šesti komentátorů, volí si, o čem bude referovat ještě volněji mež ostatní čtyři (není přerušován, tázán atd.). A garantuji Vám, že pozornost publika přitahují ty texty obrovskou. Jde je o to tu šanci prezentovat svůj silný názor dobře využít.

Libor Stejskal
27. 02. 2011 | 19:56

vlk napsal(a):

Stejskalovi

čreaguji na Vaší odpověĎ Suchánkovi.
Víte jedna věc jsou představy o roli kohokoli a druhá věc je schopnost je naplnit A možnost je naplnit. Podceňujete zcel a evidentně rychlost ústní diskuse a nutná pomalost psaných vstupů. To vzájemně jen těžko funguje. O somatotypu plentaře , nutném somatotypu -viz odpověď Suchánkovi.
Ale mám na srdci cosi jiného. To jsou diskusní temata , která máte na mušce.
Vždy je to Umění čehosi...
To není, aspoň podle mne - to pravé ořechové.
je to příliš obecné. Nejde o umění. Dnes to tad y nemůže být o obecnostech. Je to jen a pouze o tom ,co se děje kolem nás.. jediné umění z vašeho seriálu, které má podle mne reálně místo je umění vést.
Umění radit?? A pozvat si k tomu Jakla a Hájka?
To mylsíte jako vtip? umíte si představit , ež tihle dva Klausovi opravdu radí? Nebo někdy radili? To jsou jeho zvukové výstupy na veřejnost..
Osoběn nevěřím, že na zeměkouli je někdo, koho by Klaus respektoval jako radila. Ale mohl byste si k tématu pozvat třeba Oskara Krejčího. Ten jako rádce opravdu fungoval. A uměl to. Aspoň co jsem slyšel a četl. A jistě jsou i další. takhle Dalík, to by byl kvalifikovaný parák. Nebo Dimun nebo Tvrdím, Příkryl od socanů.
T jsou skutečně rádci.... Jakkoli c hápu , že to nejsou zrovna persony, které by měly dostat slovo.
Víte lidi teď trápí třeba důchodová reforma..... Takhle diskus e k ní a ostrá, to by bylo. Jsou tam dva nerváci.
Nebo zvýšení DPH a vůbec soustava daní. Nebo deformace , účelová, volebního systému v Praze. A c o takhle elementární zásadovost v politice. věrnost sám sobě. S Dienstbieremml??? Ale cháu, že hledat k němu další by byl asi problém.. co takhle Tůma? Který sliboval, že si odpracuje oposici na mogoši..
Co takhle téma věrohodnost olitika. A pozvat znovu paní Třeštíkovou. Jako komplementární doplněk k takovému Cyrilu Svobodovi?
Pokdu chcete umění? Ok. Míním smaotné umění? pan bych viděl ideální dvojičku - Knížák - Černý.Přiznám se , že to bych radši seděl v hledišti než za plentou. Abych si to užil. Nebo bych dělal bodového rozhdočího. Až s e do sebe pustí.
Co takhle nechat hlasovat diváky o jednotlivých diskuterecha jejcih výkonu. Třeba tak že tam budou 4 krabice, kam divák při odchodu hodí kuličku, kterou dostane, když přijde. Aby vyjádřil své sympatie?

No už skončím. zas e jedne chytrej na náměstí.
27. 02. 2011 | 20:00

vlk napsal(a):

Stejskalovi

škoda , že jste chvilku neposečkal.. Mohl jste to vzít z jedné vody.
Ohledně příští účasti - uvidíme za měsíc . Ale vykorespondujem to soukromě. Až bude známo téma a sestava.
Víte soudím, že jak Suchánek, tak já jsme to pochopili stejně. 6e tam chcete ostr jazyk, komentující výroky hostů. Nikoli dalšího hosta. Alespoň já to do teď tak pojímal...A yv říkáte - další host....
Je to vůbe c reálné? když tam máte paní Třeštíkovou a její jasné téma? Nebo Dr. Volemana . opět s jasným tématem?
A Kocába , terý je tématem na odcházení sám o sobě?
27. 02. 2011 | 20:05

Otázkář napsal(a):

Pane Stejskale děkuji za odpověď a nechám se překvapit :)
27. 02. 2011 | 20:09

kverulant112011 napsal(a):

tenco:

možná to zaniklo, měl jsem na mysli především toto:

"...Stejně tak mám výborné zkušenosti s jinými doktory. Velmni mi ale vadí, že doktoři vymáhají zvýšení platů kolektivně. Čili dostanou i ti mizerní, ti co mrzačí !!!!!... "

to je vše.

Smrt je ale smrt. Tomu chlapci je to už jedno. Přijde mi to prostě hrozně nesprávné. Doktoři u mě velmi velmi ztrácejí (a na nějakém hesle nebo Hrabovském mi taky v takovémto případě absolutně nezáleží).

A generalizování: opakuju, že moje zkušenost s některými doktory je výborná, s jinými katastrofální. Tak proč mají dostat přidáno všichni ?

Dost, končím s tímto tématem.
27. 02. 2011 | 20:12

suchánek napsal(a):

Pane stejskale, to byl fofr :-O, moc vás zdravím. Asi to bude znít nedůvěryhodně, ale motivem napsání tohohle blogu bylo pouze a jen připravit a vylepšit roli zdejších diskutérů, kteří mají výjimečnou možnost se zůčastnit něčeho ojedinělého. Moc dobře víte, že já nemám s anonymitou vůbec žádný problém (plentu jsem fakticky nepotřeboval), ale nakonec musím říct, že to vypadalo velmi dobře opticky.

Zklamal jsem sám sebe, ale v tom se moc hňácat nechci a rozhodně to ustojím :-). Přesto jsem "vzešel" z prostředí blogů (klasické Aktuálně vůbec nečtu) a zdejší diskuze mě nesmírně baví (bohužel spíš bavily, kdysi ta úroveň byla o dvě třídy výš). Proto se za ně budu rvát, plentážníci jsou přeci jen její reprezentanti :-).

Pozitiva celé akce jsou v drtivé převaze proti negativům (a ta negativa jsou vlastně zaměřena jen na úzký segment budoucích plentážníků).

To prcání je odlehčený výraz. Jen jsem chtěl říct, že ta vaše konstruktivní kritika měla přijít o něco později, páč v danou chvíli už nic nemohla vyřešit a na někoho se slabší povahou, kdo je sám sebou zklamán, by příště mohla mít devastující účinek.

Pokud nic nezměníte, bude to plentážnícké fiasko pokračovat, ale vy změníte, takže už to bude v pohodě.

Po dnešním Vondrovi u Moravce bychom téma odpovědí mohli rozebírat do nekonečna a nepřesvědčil byste mě, ale to necháme na jindy.

ZÁVĚR: superakce, supernápad, klaplo to. POKRAČUJTE! držím palce a příště, pokud to bude jen trochu časově možné se do hlediště mooc těším, především na plentážníky :-)
27. 02. 2011 | 20:12

suchánek napsal(a):

jeff: NÁŠ EXODUS - VÁŠ EXITUS.
z hlediska PR je to naveřejnou popravu PR managera.
27. 02. 2011 | 20:15

mia napsal(a):

A co pozvat více plentážníků? Alespoň 4. Bude více glos. Nápad se zrcadlem se mi líbil,ale nevím,zda je realizovatelný. Možná by na prostor pro plentážníky mohl dohlížet moderátor -pan Sedláček. Ten by měl mít právo přerušit či pozastavit diskusi a upozornit na zajímavou glosu.
Jinak se těším na další.
Pane Suchánku, klobouk dolů :-)
27. 02. 2011 | 20:21

suchánek napsal(a):

vlku,

vsadím se sám se sebou o dvě vesmírné rakety, že se za plentou tento rok neobjevíš :-) ((všímáte si, pane stejskale, jak vám pomáhám? :-))

jestli pípák nebo desetiminutový prostor je úplně jedno, chce to jen prostě nějakou změnu.

a k volemanovi, potažmo doktorům. volemana vůbec neznám, v médiích jsem jej nijak zvlášť nezaregistroval, zaujatý vůči němu extra nejsem. pokud se má podílet na jakémkoliv lékařském zákroku lékař, který se chová tak vulgárně a tristně ke svému tělu, i když má ze školy komplet informací o rizikovosti takového chování, tak od takového žádnou péči nechci.

jen pro tvé info, od začátku jsem za lékaři. chci, aby měli více peněz. můžeš mi vysvětlit, jak tomu pomohl slogan NÁŠ EXODUS -VÁŠ EXITUS, který totálně převrátil vnímání lékařů u veřejnosti. v čem ta tvrdost lékařům pomohla v jednání??? v čem tato stupidita napomohla finální dohodě. tento slogan byl pro lékaře malá domů a byl to přesně tento výsek, po kterém se všechna média začala vozit. i pětiletému dítěti to muselo být jasné, takže závěr je má odpověď jeffovi.
27. 02. 2011 | 20:28

Naštvaný napsal(a):

"lékař, který je velmi viditelně obézní a kouří jednu cigaretu za druhou" takovému lékaři by zdravotní pojišťovna měla předepsat mimořádně umocněné platby pro jeho zdravotní pojištění"; v případě toho člověka se bezesporu jedná o naprosto neseriozní a nedůvěryhodnou osobu.
27. 02. 2011 | 20:30

stejskal napsal(a):

Pane vlku,

jak říkám, zřejmě se mi ne zcela podařilo objasnit, jak důležitou a především závažnou roli "plentážníci" mají.

Je na nich, aby si sami za plentou zvolili, čím chtějí být. Glosátory dění na jevišti, komentárory, těmi, kdo se snaží nastolovat téma, těmi, kdo kladou otázky, těmi, kdo sdělují, "jak to je". Anebo vším dohromady. Prostor je obrovský, nechcem nikomu říkat, jak přesně ho má využít.

Díky za skěvlé tipy. Kdyby vzešla čtvěřice hostů u oslovených pánů Jakla, Hájka, Krečího, Přikryla, Dimuna, Tvrdíka a Dalíka, mohla by to být skvělá debata. Knížák versus Černý, další výborný tip.

Ale pozor, není naším cílem jen suplovat TV debatu na aktuální politické či jiné téma (takových je celá řada, mejsm,e jen další stejný formát). Jde nám i o přesahy, nadčasovost, popsal jsem to ve svém úvodním blogu. V tomto případě to bylo třeba "má člověk odcházet, aniž by se pokusil něco změnit?". "Kdy je ten zlomový bod?" apod. Čili téma důchodové reformy zcela jistě hlavním tématem nebude, Umění stáří by jím být mohlo.

Pane Suchánku, díky,

myslím, že jste ze svého vystoupení zklamán zbytečně. Já to tak strašně necítitl, proto jsem o tom hovořil hned po konci Interpelací. Škoda, že jste nezůstal. Chyběl jste, zajímavě jsme si popovídali.

Libor Stejskal
27. 02. 2011 | 20:31

suchánek napsal(a):

Tenco: váš příspěvek jsem si přečetl :-)
27. 02. 2011 | 20:31

santowizard napsal(a):

Originální úhel pohledu:Sjezd blogerů a 2 diskutéři za plentou odhalil ,že se naši slavní politici a novináři doslova stydí za to, že jsou blogaři.Toto potvrdil samotný moderátor Tomáš Sedláček, když diskutéry nazval blogaře a pan Stejskal se zase divil,že se diskutéři nehrnuli na bilbord s jedním komentářem za druhým,když nastal přímý přenos této premiéry.Takže blogaři ,jak se říká,diskutovali mezi jevištěm a hledištěm a diskutéři blogovali za plentou.Ha,ha.Všechno však dobře dopadlo. Blahopřeji.
27. 02. 2011 | 20:32

stejskal napsal(a):

Dobrý den, paní mio,

to Tomáš Sedláček několikrát udělal, je to samozřejmě jeho právo, které využívá (a bude i více, i on se teprve učí, jak Interpelace vést).

Libor Stejskal

P.S. Smazal jsem jeden příspěvek, který neměl nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.
27. 02. 2011 | 20:34

vlk napsal(a):

Suchánku,
ano nepředpojatost k Dr. Volemanovi je zcela evidentní!§ ?-)) Nemá chybu.
A tuhle hlášku :
pokud se má podílet na jakémkoliv lékařském zákroku lékař, který se chová tak vulgárně a tristně ke svému tělu, i když má ze školy komplet informací o rizikovosti takového chování, tak od takového žádnou péči nechci.
tak tu zařazuji do svého fondu zdejších nejlepších hlášek , které jsme tu nabral. Hned za
-tu smlouvu sic e neznám,a le určitě je špatná
-majitelé tuzemských bank je ruinují tím, že si berou dividendy
- myslíte že být ganagsterem je snadné?
Takže beru i hlášku že od doktora, co nevypadá jako Arnold Schwarzeneger nebo a spoň jako Ken od barbie enchci žádné ošetření A to i v případ ě , že bud na hadry.
Doufám, že bdue š souhalsit s tímhle hutnějším výrokem.
Zdali půjdu za plentu či nikoli na tvé s ázc e sám se sebou vůbec nezáleží. Ostatně - rád bych ti připomenul. že už dvakrát jsi ohledně mne cosi odhadnul a velmi jsi se spletl.
tolik k tobě.

stejskalovi
o.k. beru na vědomí šíři a volnost prostoru. A le nejsem si jist, jestli je to dobře. A vůbe c použitelné. Ale nechci jít v tomhle na krev. Protože především - nevím.
Ohledně Hájka a Jakla - ti nemjí k radění opravdu co říci. Až bud etémma Umění pochlebovat, tak to bude bez diskus e jejich téma. v tom jsou jistě superborci.

Dalík je skutečný rádce. Ale v disciplině, která by měla být hodnocena jinak než pozváním do ND. Podobně ti další. S vyjímkou Oskara Krejčího. Zapomněl jsme na další odobné jméno Bátora. Žhavě aktuální.
Ale k vážným věcem..
Tím je zámr - že nechcete suplovat aktuální temata v bedně. To si osobně myslím, že je škoda. Známe s e, takže Vás štvou stejné věci jako ne. Jen třeba jejich efektivní řešení vypadá jinak.
Položte si otázku - může vznešený diskusní klub s vznešenými tématy nějak změnit situaci , která je tristní? nebo přišel čas zkusit témata a eventuálně s tím, že by mohla přesáhnout do nějaké platformy? Kterou už by nešlo ani přehlédnout ani ignorovat?
Co chcete ze svého dítěte mít? Sterilní projekt, který když ztratí kouzlo nového bud e na umělém dýchání? Nbeo kusit novorozeně vystavit severáku S tím, že pokud přežije, bude mít místo na světě?Je to Vaše ,nikoli moje dítě. Já bych jej měl jen chvilku ,co nejlépe v souladu s vvaší představou - kolíbat...
27. 02. 2011 | 20:58

vlk napsal(a):

Jo pane stejskaloe,
když jste smáznul onen příspěvek,prosím smázněte i moji reakci na něj.. takhle je nesmyslná. Díky.
27. 02. 2011 | 20:59

PatientO.T. napsal(a):

2 Suchánek ad Voleman:

Milník může být shnilý, ale musí dobře ukazovat...
;-)

Zdravím vás.
27. 02. 2011 | 21:02

P. napsal(a):

Doporučil bych Daniela Solise.

ČT Kontexty - Zahraniční mise aneb Češi ve zbrani
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10267384380-kontexty/210572230810007-zahranicni-mise-aneb-cesi-ve-zbrani/video/?backaddr=search&searchstring=kontexty
27. 02. 2011 | 21:09

suchánek napsal(a):

vlku,
nu pagadi!

neznám přesně strukturu tvého archivu hlášek, ale naprosto ti garantuji, že ani jednu z těch tři tebou vypsaných jsem NIKDY NEŘEKL ANI NENAPSAL. asi chápeš, že to, že jsem to nenapsal se blbě dokazuje, tak bych tě poprosil, abys sem hodil odkaz.

nerad bych tě měl ve škatulce ubožáka :-)
27. 02. 2011 | 21:09

Elena napsal(a):

kež by ste boli k sebe tak prísne a kritické ako k tomu pánovi doktorovi,

mame v rodine doktorku, tvrdá fajčiarka,

profesionalka na nezaplatenie, perfektna doktorka!

širiko daleko uznavana doktorka, všetci sme len ľudia aj lekary tiež.
sama si sem tam zapalim, na verejnosťi nie preto že poznam ako sa to hodnoti, tak si davam bacha, doma si zaplim , na mojej odbornosti a práce nema to žiadný vpliv.

a poisťovňa nech sa da vypchať, 21 rokov som príspevala , nech to urobia aj ine , nestarajte sa o obezitu a zlozvyky iných ale o samých seba, inač klebetnici , klasika , hľadať blchy na druchom, u seba nevidieť ani brvno
Pán doktor, vybodnite sa na ných, je to slaboduchá , ukecná spodina
27. 02. 2011 | 21:12

suchánek napsal(a):

patiente, zdravím!

jezdil byste jako majitel pneuservisu v zimě na letních gumách? .-)
27. 02. 2011 | 21:13

stejskal napsal(a):

Já si myslím, že může, pane vlku.

A hodně (tedy vlastně zcela) to souvisí s tím, co jsem Vám psal pod svým posledním blogem. Nezajímá mne posouvání front, zákopů, nálepkování druhých, výkřky o tom, jací to jsou gauneři. Zajímá mne komunikace, respekt, umění naslouchat, hledat společná východiska. Dokud toto neumíme (tedy naprostá většina z nás), je debata o všem ostatním vlastně úplně zbytečná. Proto se podílím na debatě o debatě, snažím se svým naprosto zanedbatelným minimem přispět k úsilí celé řady lidí toto změnit. A ne na debatě třeba o důchodové reformě. Každý děláme to, na co stačíme a co považujeme za nejvíce důležité.

Nechceme nikoho pokořit, vyhnat, zrušit, nahradit, odstranit. Zajímá nás potkávání a sdílení. Ostatně Interpelace mají svůj předobraz v podobných setkáních ve vídeňském Burgtheatre, ne třeba v Laterně Magice, listopad 1989. Nechtějí být oponentem, chtějí být prostorem, který zde dle našeho názoru strašně chybí (tedy ne všem, ale nám a některým dalším ano).

Libor Stejskal
27. 02. 2011 | 21:14

Al Jouda napsal(a):

Jenom malou poznámku, vážený pane Suchánku. Trout asi hořet nebude, ale troud ano !
27. 02. 2011 | 21:16

ssuchánek napsal(a):

al jouda, díky! :-) kouknu do googlu, co to vlastně je, znám to jen foneticky jako rčení :-)
27. 02. 2011 | 21:19

PatientO.T. napsal(a):

2 suchánek:
Špatný příměr.
Kdybych byl majitelem pneuservisu a vy můj zákazník, nevím, proč by vás mělo zajímat, na jakých gumách jezdím. Ve vašem zájmu by mělo být pouze to, abych vám prodal a namontoval kvalitní zboží.
27. 02. 2011 | 21:19

suchánek napsal(a):

UF, zajímavé, ještě jednou díky! :-)

Troud je materiál, který je tak suchý, že jej lze snadno zapálit odraženou jiskrou z křesadla či žhnoucím uhlíkem získaným třením dřev. Proto se používá při rozdělávání ohně pro zachycení jiskry, vytvoření žhnoucího uhlíku a jeho následné rozfoukání do plamene.

Jako troud lze použít celou řadu materiálů - suchou trávu, mech, lýko, atp. ne každý z nich ale umí zachytit jiskru. Odborníci na rozdělávání ohně primitivními technikami proto rozlišují tři základní skupiny troudů:

Troudy schopné zachytit jiskru - hubka, kousek přepáleného plátna či knotu z rostlinných vláken, aj.
Troudy vhodné pro rozšíření žhavého uhlíku - trouchnivé dřevo, mech, chmýří , aj.
Troudy, které lze rozfoukat do plamene - lýko z rozdrcených větví lip a topolů, jemná suchá tráva , aj.
27. 02. 2011 | 21:21

Elena napsal(a):

suchanek, už davno som zaregistrovala vašu klebetnosť,

videla som video a pána doktora za obezného nemožem niako pobažovať, škoda že ste tak promitivný a nedokažete pochopiť že všetci nemožu byť štihle, preto že to príroda tak určila,

za plentou ste sa mal venovať PC a obecenstvu, nemal ste byť prvou klebetnicou v národnom dyvadle , posudzovať kto ma nadvahu ( upozorňujem som na svoj vek až proliš štihla, chcem pribrať ale nedari sa mi to , sú tu svedkovia ktoré ma poznaju , takže pišem holé fakty)

takých plentarov je vo Vltave hejna ( mal zavitliva ťuľka)
27. 02. 2011 | 21:23

hoven napsal(a):

pokud si někdo myslí, že lekaři mají nárok na 60tisícové platy, tak at zduvodní, proč by policajti neměli mít aspon 40tisícové platy, duchodci aspon 20tisícové důchody a nezaměstnaní aspon 10tisícové dávky.
27. 02. 2011 | 21:25

suchánek napsal(a):

ok patiente, kdybyste se šel poprvé do kadeřnictví ostříhat a na křeslo by si vás usadila kadeřnice s mastnými vlasy a komedií na hlavě, byl byste zcela v klidu? pojďme od toho :-)

(lékař, který nemá základní úctu ke svému tělu je pro mě nedůvěryhodný a nevěřím mu, že mu na mém těle bude záležet, je to hodně zjednodušené a je to můj nezvratitelný pocit, nikomu ho netlačím).
27. 02. 2011 | 21:26

voroshilov napsal(a):

Vlku,ja si nevzpominam ze bych Vam daval copyright na svoji hlasku:-)
27. 02. 2011 | 21:28

stejskal napsal(a):

A "trout" je zase pstruh, pánové Al Joudo a Suchánku. Ti také hoří, ale chce to nějaký čas (nutno nejdříve sušit na slunci či ve velmi teplém přímořském větru. Nicméně pálit je je blbost ;-). Ale to je nakonec jedno, k pochopení ten příměr byl, i bez těchto přednášek. l.s.
27. 02. 2011 | 21:30

Elena napsal(a):

suchánek,

klebetniku, ty ti nikomu netlačiš ale pišeš klebetu pre 10 millionový národ, sam si sedel za plentou aby ťa nikto nevidel a istotné si mal mastné vlasy, a skrival brucho za opaskom,

ty idealný "genius" klebetnica
27. 02. 2011 | 21:31

suchánek napsal(a):

elena: ano, máte pravdu
27. 02. 2011 | 21:34

PatientO.T. napsal(a):

2 suchánek:
1.já vám ten pocit nechci vyvracet, jen upozorňuji, že je poněkud nesmyslný. BTW, znal jsem např. špičkového chirurga, který celá desetiletí operoval lehce pod parou. Měl vynikající výsledky...
2.vy jste nečetl Andersena? Křesadlo?
"Křesadlem kdysi rozdělávali lidé oheň, ještě než byly vynalezeny zápalky. Skládalo se z kamínku, ocelové tyčinky a troudu (hořlavé vlny). Když se kříslo ocelí o kámen, vzlétla jiskra a zapálila troud. O takovém křesadle znám tuto pohádku:..."

Mějte se!
27. 02. 2011 | 21:34

Béda napsal(a):

p. Stejskal,

v přípravných blozích k interpelacím jsem položil pod několika z nich Kocáb tuším 4 otázky, Třeštíková - 1 otázka stran odcházení V.Havla. Interpelace jsem nesledoval. V případě, že bych byl za plentou, položil, snažil bych se je položit.

Jenom pro informaci se zeptám: byly tyto otázky v interpelacích položeny diskutujícím. Jednu citoval PŘ (stran úspěšnosti p.Kocába ve funkci ministra) hned na začátku svého komentáře interpelací.
27. 02. 2011 | 22:00

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Bédo,

otázky jsem primárně vybíral z debaty pod tímto textem http://aktualne.centrum.cz/blogy-a-nazory/interpelace/clanek.phtml?id=691636, kde jsem též vyzýval, aby je čtenáři pokládali. Nicméně jsem si na ty Vaše, které jste položil jinde, vzpomněl a dvě z nich publikoval (zkrácené na 140 znaků, aby se vešly do příslušného twitterového okna). Když si kliknete na výše uvedený odkaz, pak v v pravém twitterovém okně na Join the conversation a poté More, najdete je.

Pokud je příětě umístíte do debaty pod příslušný článek, z něhož otázky publikuji, zcela určitě se na na ně optě dostane (tedy půjdou opět na plátno Nové scény ND, odpověď garantovat nelze, otázek je mnoho, ne všechny se sithnou replikovat).

Libor Stejskal
27. 02. 2011 | 22:16

Béda napsal(a):

p. Stejskal,

ď..
27. 02. 2011 | 22:18

tata napsal(a):

pane Suchanek

KAŽDY ma pravo na svuj nazor,tento o kuřakovi a vzhledu je hodně na hraně ale je vaš,argumentačně je však neudržitelny stoho duvodu že po celem světě sou tisice lekařu kuřaku a obeznich přitom sou dobrymi lekaři,vyte ono spiš čim špičkovější odbornik tak se něčim liší,vyjimeční lide se vymykaj bežnemu standartu,tim nenaznačuji že ten pan je vyjimečnej jen že podle zhledu a nešvaru těžko mužete hodnotit objektivně.

PANE PatientO.T. NADHERNÉ ,POHADKY MEHO MLADÍ
27. 02. 2011 | 22:26

PatientO.T. napsal(a):

2 tata:
:-)
27. 02. 2011 | 22:34

vlk napsal(a):

Suchánku
je mi úplně jedno, kd e mne máš zařazeného . To zaprvé. Za druhé - nikd y jsme nenapsal , že tu hlášky v mém soukromém archivu hlášek pocházejí od tebe. Ta první je od jar pora. Ta druhá od martyho. Ta třetí od voroshilova, jak s i sám mlže š přečíst. Ta čtvrtá je tvoje. Link dávat nemusím. Je v tomhle threadu.
Hauuuuuuuuuuuuu!
voroshilove
o copyright nežádám. Obsah mého archivu je můj.
Máš smůlu. Ale ty to nějak přežiješ. Pokud s e někd y potkáme, rád zaplatím stakan.

Stejskalovi
ok je to Vaš e dítě. Máte právo si ho vychovávat po svém.
Jsem realista. Cokoli co je samoúčelné odumře. Ale nemylsím to konfrontačně a doufám, že s e pletu.
27. 02. 2011 | 22:36

Béda napsal(a):

p. Stejskal,

sleduji tu diskusi a zaznamenal jsem hned v úvodu interpelací svoji transformovanou otázku na Helenu Třeštíkovou: "Uměl Havel odejít?" Moje otázka ovšem byla širší a polemizovala s Třeštíkové názorem v blogu, že Havel uměl odejít. Naproti tomu já jsem tvrdil, že iniciátor pomlčky Havel se úřadu držel jako klíště. Dokonce při jeho volbě musel účelově do vazby poslanec Sládek. Navíc iniciátor pomlčky byl posledním československým a prvním českým prezidentem (obrazně prezident rozbíječ), který vydržel v úřadu až do poslední chvíle.
27. 02. 2011 | 22:42

Baba napsal(a):

Pan Suchánek mi mluví z duše. Asi jsem mu něčím přirostla k srdci. Po dnešku se mám zas ráda míň.
27. 02. 2011 | 22:43

argun napsal(a):

Stejskal
"není naším cílem jen suplovat TV debatu na aktuální politické či jiné téma (takových je celá řada, mejsm,e jen další stejný formát). Jde nám i o přesahy, nadčasovostů

Tomu bych rozuměl. Ovšem celá dosavadní dramaturgie svědčí o opaku. Osobně mi účast víceméně profláknutých celebrit s nadčasovostí dohromady nejde. K té by bylo třeba lidí ze zcela jiného kadlubu. Vlk miluje ideový střet, proto Vám podsouvá lidi typu Dimuna... To přece nemůžete myslet vážně? Pokud ten pořad nechcete pohřbít za živa, resp. nezmutovat jej do bulváru. Ovšem jedna jeho otázka je na místě: Co chcete ze svého dítěte mít? Zatím to vůbec není jasné. Nijak mě to neoslovilo, vůbec nic jsem se nedozvěděl. Někdo možná ano, nevím. Jenom další se sterilních kecacích dýchánků na kanapi...

Vaše opojení Tomášem Sedláčkem chápu. Ale ze mě taky nikdy nebude světový rekordman ve skoku do dálky. Každý máme své dispozice a limity. Vaše přesvědčení, že se z TS vyklube Larry King, naprosto nechápu. Nevyklube a otázka je, proč by měl. Je to, pokud vím, ekonom. Ta snaha je ze stejného kadlubu, jako ondyno nesmyslná snaha vyrobit z paní Třeštíkové top manažerku jen proto, že je to skvělá filmařka a - zřejmě - velmi seriózní dáma.

S úlohou moderátora ten pořad stojí a padá. Ten člověk musí mít nesmírně rychlé reakce, protože by měl za 90min (!!!) vydolovat z obrovsky širokého spektra podnětů Váš kýžený přesah.. panelisté, publikum, plentaři...a na všechny by měl aktivně reagovat. Takový moderátor se asi ještě nenarodil. Myslím si, že to prostě není možné. Jen než se všichni představí, zahřejou a řekne se, oč jde, máte 15 min v tahu...

Na místě jsem nebyl, ale Vaše přesvědčení o divácké působivosti glos plentařů vůbec nesdílím. Jejich role fiaskem opravdu byla, Suchánek má opravdu. Smysl budou mít jen tehdy, jestliže na ně bude někdo reagovat. Což se stalo jednou, možná dvakrát.

Shrnuto. Ten koncept zatím vede jen k povrchnosti a roztříštěné pozornosti diváka. Hlavně proto, že na víc tam prostor prostě není a moderátor ho zatím neumí vytvořit. Chápu, že ta čtyřka je marketingově lákavá, ale čtyři panelistí je moc, pokud má zůstat zachována aktivní úloha plenatařů a diváků. Vidím to na dva a jejich konfrontaci.
27. 02. 2011 | 22:50

argun napsal(a):

Douška.
Suchánek napsal: "Kdy účastníci v křeslech překročí pud kličkování a korektnosti, diplomacie a politicky zabarvených klišé a z plných plic řeknou, co si o tom myslí."

To je přesné. Podstata věci. Ale to můžou udělat jen ti, kdož nemají zapotřebí si pěstovat svou mediální image. Zatím to byla jen snůška diplomatických klišé...
27. 02. 2011 | 23:06

Otázkář napsal(a):

možná měli být za plentou ti panelisté, pak by Pavel Kohout mohl z plných plic zakřičet to co nám říct nemohl :)
27. 02. 2011 | 23:21

stejskal napsal(a):

Pane argune,

proč mi tento koncept dává smysl, jsem zde už několikrát zevrubně popsal. Víc toho ze sebe asi nevypotím. Omlouvám se.

Ad Vaše sdělení: "Vaše opojení Tomášem Sedláčkem chápu... Vaše přesvědčení, že se z TS vyklube Larry King, naprosto nechápu." K tomu se dost těžko něco dodává. Už jen proto, že nejsem TS opojen (prostě jsem před pár lety zjistili, že máme podobný zpúsob přemýšlení, a zdaleka nejen my dva), nicméně i tak mámm za to, že z něj Larry King nikdy nebude (zde se kupodivu shodujeme, i když se mi snažíte podsunout opak). A to je z mého pohledu dobře, nechceme kopírovat show LK ani nikoho jiného. Viz výše.

Co se týče toho, jak jsou diváky vnímány komentáře psaní na plátně Nové scény: možná by nebylo úplně od věci posoudit toto přímo na místě. Dost těžko se to zprostředkovává někomu, kdo tam nebyl resp. posuzuje jen ze záznamu na youtube.

Shrnuto: Vaše postřehy jsou zajímavé, budu o nich přemýšlet.

Hezký večer.

Libor Stejskal
27. 02. 2011 | 23:41

Béda napsal(a):

p. Stejskal,

tu mou druhou otázkum, kterou zmiňujete (byť v transformované podobě, která by ji změnila ve svůj opak jako ta první adresovaná p. Třeštíkové) jsem vůbec nezaznamenal.

Obzvlášť mě to překvapuje u p. Kocába, který poté co se samopochválil za odchod sovětských vojsk a byl označen moderátorem diskuse p. Sedláčkem za mistra odcházení (musím se pousmát, když si vzpomenu na mistrovství téměř neodvolatelného Kocába, který se své ministerské funkce v oblasti kultury držel jako klíště). Mých dotazů na něj bylo vícero: jeden z nich byla úspěšnost Kocába v úřadu pro záležitosti menšin, kde jsem se tázal jaký konkrétní efekt přineslo jeho ministerské angažmá, jiný jestli si myslí, že jeho vliv na odchod sovětských vojsk v podmínkách po dohodě Gorbačova s Reaganem, kdy se sověti stahovali ze své poválečné vlivové oblasti byl určujícím. Tato otázka se přímo nabízela.

Souhrnem: mohu říct, že z mých otázek v jejich původním smyslu na rozdíl od vašeho tvrzení, že byly použity dvě, jsem nezaznamenal v podstatě ani jednu.

PS: na rozdíl od p. Suchánka si osobně myslím, že vystoupení MUDr. Volemana bylo jedním z nejlepších v celé diskusi. Zde se připojuji taky k vlkovi, že vizáž a návyky jsou (pokud nejde o notorického alkoholika, absentéra a pod.) a lékař je odborník na sém místě, což je určující a zásadní - nehrají žádnou podstatnou roli. Mně osobně vůbec nezajímá jestli je lákař obézní a kuřák, pokud mně dokáže špičkovým způsobem odoperovat srdce, odstranit nádor, vyléčit rakovinu... Mnohem víc by mně vadilo kdyby to byl odborně břídil vysportovaný manekýn, který si v životě nezapálil.
27. 02. 2011 | 23:42

Béda napsal(a):

Ještě jedno zjištění:

osobně se domnívám, že pánové za plentou seděli víceméně zbytečně. Jejich otázky na vývoj diskuse dle mého měli vliv zcela minimální. Mně se jejich účast jeví víceméně jako mrtvá kulisa. A nejinak by tomu asi bylo i kdyby chrlili jednu otázku na tělo za druhou.
27. 02. 2011 | 23:52

Tužka napsal(a):

Tužka napíše, tak, přátelé, v pátek jsem navařila a napekla, protože jsem tušila, že bude odezva na první interpelace a já budu zvědavá, a budu se vracet na Aktuálně a čist si o nich. Všichni, co jste byli účastníky v divadle a tady jste psali a píšete, tak jste zapříčinili, že jsem dostala neodalatelnou touhu se toho zúčastnit jako bezejmenný řadový divák. Takovéhle divadlo, jak píšete, které není vyumělkované a sešněrované absolutní perfekcionalostí, to já miluji. Připomíná mi to hřiště. Tam jsou taky hráči, rozhodčí, hřiště, připravený, nebo nepřipravený terén, určitá pravidla, taktiky, diváci. Hra se odvíjí v závislosti na různých náhodách a nepředvídatelných okolnostech, má to tu neopakovatelnou atmosféru, když uděláte chybu, tak už se těžko napravuje nebo retušuje, totiž, ať děláte, co děláte, už to nikdy stejně nezahrajete, nezopakujete. A právě tohle já miluji, tu atmosféru jiskření, napětí, přešlapů, menších i větších zaškobrtnutí,..... Takže v mém kalendáři bude na čtvrtý čtvrtek v březnu veliký zelený vykřičník, to budu mít zelenou na cestu do Prahy. Snad se zadaří, kdepak, dokonalost je ve své podstatě nuda a nudná, já miluji řízený chaos. Tužka.
28. 02. 2011 | 00:00

Carlos V. napsal(a):

vlk : za prvé upřímnou soustrast

za druhé .. nedovedu si tě představit jako plentážníka - tvé příspěvky jsou tuze rozvité a obávám se, že v tvém obvyklém formátu by si obecenstvo příspěvek přečetlo v době, kdy se už bude probírat něco jiného.
pane Stejskale : Po pravě řečeno, příliš si fungování za plentou nedokážu představit ... píšete reakci na myšlenku, ta už dávno utekla, mezitím mluví jiní ...

Nebyla by možnost online textového zápisu a umožnit k němu plentážníkovi přístup ? Ten, kdyby si dal špunty do ucha, může se pak cítít jako doma :-)
28. 02. 2011 | 00:06

Béda napsal(a):

p. Stejskal,

návrh na dílčí vylepšení.

V souvislosti s návrhem vlka bych se přimlouval za doplňující možnost, aby se dva vytypovaní diskutéři z A.cz mohli zapojit do diskuse namísto plentařů online z intimity svého domova. Odpadnou problémy s dopravou, s maškarádou za plentou i s technickými problémy, potažmo se zachováním anonymity. Osobně bych o zapojení se do takovéto diskuse uvažoval a pakliže by na otázky byl brán ohled, zcela jistě bych je ke vhodnému tématu pálil na diskutující jako z kulometu.
28. 02. 2011 | 00:46

Ládik!!! napsal(a):

Pane Suchánku,
z vlka si nic nedělejte, jen žárlí. Vaše vidění p. Volemana je dost shovívavé, já bych přitvrdil.
28. 02. 2011 | 07:39

stejskal napsal(a):

O podobné možnosti zatím neuvažujeme, pane Bédo.

Vzhledem k rozsáhlé a ničím neomezené možnosti prezentace, kterou dvěma zdejším debatujícím nabízíme, se domníváme, že menší diskomfort by mohli podstoupit i oni (tedy co se třeba intimity domova týče).

Dobrý den, pane Carlosi V,

zajištění okamžitého zápisu on-line živé debaty si zase nedovedu představit já. Znovu opakuji: nikdo po nikom nechce, aby sledoval vše, co se děje na pódiu, komentoval to či glosoval (s trochou nadsázky se dá říct, že pokud "plentážník" považuje spíše za účelné zveřejnit během těch 90 minut rozsáhlu analýzu svého pohledu třeba na lékařský protest či odchod sovětských vojsk, je to jeho věc, může to tam klidně ve stočtyřicetiznakových odstavcích pálit. Otázka je, po jaké době to lidé v hledišti přestanou číst). Půjdete do toho (to je vážně míněná nabídka)?

Libor Stejskal
28. 02. 2011 | 09:16

Viola napsal(a):

Jeden postřeh, jak by to mohlo fungovat ještě lépe,

"gaučáci" by měli vidět před sebou reakce z PC a ne se otáčet dozadu, můžou pak rychleji reagovat.
28. 02. 2011 | 11:06

pepikk napsal(a):

Suchánek
Já bych šel, co týká Volemana/kouření,obezita/ještě dál.Je to pražák,ani kůrku bych si od něj nevzal.Je to čech, a ehm,ehm,víme co jsou češi zač.Bože Růžo:-)
28. 02. 2011 | 11:07

Tenco napsal(a):

PatientO.T.
:))
To je Váš originální výrok ?
28. 02. 2011 | 11:10

PatientO.T. napsal(a):

2 Tenco:

Není. Znám to jako citát jednoho profesora stomatologie, jehož jméno jsem zapomněl. Dotyčný byl bezzubý a nenosil protézy.
:-)
28. 02. 2011 | 11:30

martinek napsal(a):

Myslím si toto:

-plentážníci mají mít možnost nějak vidět provoz před oponou
-hosté by si zasloužili pohodlnější posezení (obyčejné židle by byly praktičtější)
-návštěvníci "interpelací" by mohli přijít v pruhovaných fuseklích.....moc se mi ty moderátorovy líbily..taky začnu shánět ve skříni nějaké origošky

Jinak dobrý počin a nejvíc dík zdejšímu adminovi. Je dost hodně vstřícný i trpělivý.
28. 02. 2011 | 13:44

Pepa Řepa napsal(a):

Suchánku nepodceňoval bych se.
Stínohra byla dobrá, aspoň zvonku to tak vyzeralo.

Příště to vylepšete. Jeden polštář na břicho, druhej na záda a střihněte si za plentou Qasimoda. Nový ať si vezme čepeček, v kostimérně nos ze Cyrana, pařátek z Drákuly. To Vám nemůže Kubišta poradit?
Sukses by byl kolosální, to by byla stínohra, kam se hrabe čínské stínové. Kdyby tam zabloudil Čang, angažoval by Vás na turné. Před pár lety tak pojali Slováci Zločin a trest u Heřmánka.

Co byl průser?
To že na Kocába číhala první otázka "Co se Vám povedlo v integraci....blablabla". Kterej čípek tohle vymyslel? To teda byl úvod.
A pak další absence otázek na tělo. Na mě to bylo moct korektní, to pak sklouzne do řečí o ničem

Ono to nebylo o ODCHÁZENÍ ale o OBCHÁZENÍ.
Citlivých témat.

O Hrabovském netřeba hovořit. Řekl bych, že s ním máme oba zkušenosti. Kdybych napsal, co si o něm myslím, byl bych hbitě smazán. Vždycky byl takové drobné zvířátko v kožichu. I za starého režimu.
Taky byste vybral pro kampaň milý, teplý slogan Odcházíme, zhebněte?
Taky byste zvolil laskavého, sympatie vyvolávajícího Engela jako mediální ikonu?
Ve VN mně před rokem operovali. Nic proti panu Volemanovi,každej jsme nějakej, nepotkal jsem ho tam, ale nedovedu si ho představit, jak dělá osmihodinovou operaci a chodí si mezitím dávat šluka.

Paní Třeštíková by si zasloužila puget růží, to je dáma. Nešetřit, pane Stejskale.

A Kohout?
Když mu byly tři, určitě mu doma říkali:
Pavlíku ukaž jaké máš starosti. A Pavlík zvedl ruce a chytil se za hlavu. Nějak mu to zůstalo, je ustaranej.
A teď se dozvěděl o té korupci a říct nemůže.
To je na jednoho moc, vědět, že má Lávra oslí uši a nikde žádná vrba.

Přesto jsem to-panu Stejskalovi- pochválil. Nějak se začít musí.
Která prvnička je štěstím bez sebe, když je to poprvé.
------------------
PatientO.T. napsal(a):
Milník může být shnilý, ale musí dobře ukazovat...
;-)

Ó pardón. Ne chirurgii ve VN mně dělali několik operací. Pan primář Bartoš. U tam není. Vloni touto dobou mně řezal jakýsi mlaďoch. Výborně.Já byl v limbu. Třeba stál za ním druhý pan doktor a ukazoval kam říznout. Není nad teamovou práci.
Taky trháte šestku vpravo nahoře v tandemu?
28. 02. 2011 | 14:38

stejskal napsal(a):

Ad: "Kterej čípek tohle vymyslel? To teda byl úvod."

To byste neuhodl, pane Pepo Řepo:

Béda napsal(a):
Otázky pro p. Kocába:
...

2) co se vám povedlo změnit v řešení soužití romské minority s neromskou majoritou, jak se zefektivnilo za vašeho ministrování využití prostředků vynakládaných na na odstranění bariér v soužití různých skupin obyvatelstva?

...

23. 02. 2011 | 11:00 pod tímto blogem http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/libor-stejskal.php?itemid=12325

Chtěl jsem udělat panu Bédovi radost, tak jsem část jedné z jeho čtyř otázek vtěsnal do těch 140 znaků, které měla každá k dispozici.

Libor Stejskal
28. 02. 2011 | 15:12

Pepa Řepa napsal(a):

No tak to Bédovi gratuluju.
To je opravdu otázka na tělo. Taková drsná, nepříjemná.

Bédo dobrý, i když to pátrání po identitě Tužky, taky nebylo špatný.
Jako u Cimrmanů.
Dala tužku za výstřih.
A co řekla Hlaváčku?
Hledej,šmudlo, hledej!

Ale co, člověk má bližnímu udělat někdy radost.
28. 02. 2011 | 15:26

stejskal napsal(a):

No, a tady je ta druhá pana Bédy, kteru jsem publikoval (tedy její část opět do 140 znaků).

Béda napsal(a):
Otázka (na paní Třeštíkovou, pozn. stk):

Václav Havel, že dokázal odejít? Nebyl Havel přes svůj slib (na jedno volební období) náhodou přisát na prezidentském úřadu dokud to šlo, dokonce se do úřadu dral i skrze "demokratickou" vazbu poslance Sládka, který byl kvůli volbě Havla dočasně na jeden den zvzat do vazby a zbaven práva poslance volit prezidenta? Nebyl náhodou "pomlčkovač" Havel posledním československým a prvním český (porozpadovým) prezidentem?
23. 02. 2011 | 11:16 http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/libor-stejskal.php?itemid=12264

Já se opravdu snažím... ;-)

Libor Stejskal
28. 02. 2011 | 15:30

Pepa Řepa napsal(a):

No ta druhá otázka už mně přijde, že není nahrávkou na smeč, tady se Béda pochlapil, jen nevím, jakou dostal odpověď.
28. 02. 2011 | 16:13

Béda napsal(a):

PŘ,

ta druhá otázka byla transformovaná na: "Uměl Havel odejít?" Řekl bych, že pan Stejskal transformací otázky na "140" znaků zas "odchlapil".
28. 02. 2011 | 17:04

Pepa Řepa napsal(a):

Béda
Asi ano.
Inu korektník je korektník
:-))
28. 02. 2011 | 17:08

Carlos V. napsal(a):

Pane Stejskale,

Děkuji za nabídku. Dovolím si zatím neodpovědět - láká mě to, ne vždy ale můžu, jedním z klíčů bude pro mě seznam řečníků - moje znalosti (i zájumy) jsou omezené a k některým tématům se necítím povolán cokoli říci.
28. 02. 2011 | 18:01

stejskal napsal(a):

Respektive ta otázka na plátně Nové scény ND vyběhla přesně takto (aby se vešla do těch 140 znaků):

Pro H.T.: Uměl Havel odejít? Nebyl přes svůj slib (na jedno období) náhodou přisát na prezidentském úřadu a to dokonce skrze vazbu Sládka? (srovnej s 28. 02. 2011 | 15:30)

A jedeme dál, ať se práší za kočárem. Žádná lež či polopravda není dost velká, vše je dobré, slouží-li to našim záměrům (zlatý Machiavelli).

Pane Carlosi V, je to na Vás, Za dva tři týdny budu znovu oslovovat zdejší čtenáře.

Hezký večer všem.

Libor Stejskal
28. 02. 2011 | 21:18

Béda napsal(a):

p. stejskal,
Tak to jste mě docela překvapil. Já když jsem ten záznam sledoval, viděl jsem akorát, že se pan Sedláček ohlédl k plátnu a zeptal se p. Třeštíkové: "Uměl Havel odejít?" Co bylo na plátně napsáno jsem nedokázal na svém monitoru přečíst, ostatně podstatná byla otázka v diskusi a nikoliv to, co bylo napsáno na plátně. Takže, ať se dál práší za kočárem podél skal.
01. 03. 2011 | 11:57

Béda napsal(a):

dovětek:

uznejte sám, že když z mé otázky "na tělo" někdo použuje pouze její úvod, že je to jako když někomu předložíte šampaňské bez bublinek.
01. 03. 2011 | 12:30

stejskal napsal(a):

Uznávám, pane Bédo (ale to už je zcela mimo to, co mohu nějak ovlivnit. A z nekorektnosti jsem zde byl opakovaně obviněn já, což samozřejmě pana Pepu Řepu potěšilo ;-) l.s.
01. 03. 2011 | 12:57

hObwbgOZTj napsal(a):

<a href=http://buyxanaxonlinepharm.com/#buy-xanax-online>buy alprazolam online no prescription</a> buy xanax eu - buy xanax online overnight
30. 09. 2012 | 18:10

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy