Reakce na blog Jiřího Peheho - ke kauze Rath

25. 05. 2012 | 18:15
Přečteno 10033 krát
Miroslava Němcová, předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR

Jiří Pehe mně vyčítá postup v kauze Davida Ratha. Na jeho otázku, proč se stejným způsobem nepostupovalo v případech ostatních politiků podezřelých z korupce, lze ale odpovědět velice snadno: u pana Ratha asi nejde jen o pouhé podezření. Postup, který použily orgány činné v trestním řízení v jeho případě, je vskutku ojedinělý a souvisí především s tím, že poslanec Rath nebyl zadržen kvůli podezření, ale byl dopaden při spáchání trestného činu nebo bezprostředně poté.

Důrazně odmítám nařčení, které pan Pehe na svém blogu květnatě rozvíjí ve svém komentáři 23.5., a sice že nepostupuji v kauze poslance Davida Ratha coby opozičního politika stejně jako v případech poslanců Víta Bárty, Jaroslava Škárky, Pavla Béma či Pavla Drobila. Každý z těchto případů je specifický a odlišný. V kauze poslanců Víta Bárty a Jaroslava Škárky nejprve požádala policie Sněmovnu o jejich vydání k trestnímu stíhání. Sněmovna po doporučení mandátovým a imunitním výborem oba poslance k trestnímu stíhání vydala a policie poté obvinila Bártu z podplácení a Škárku z přijetí úplatku. Oba byli následně v hodně medializovaném soudním procesu odsouzeni, i když ihned po vynesení rozsudku podali odvolání.

Mě samotnou velmi mrzí, že takové případy bez ohledu na to, jestli jejich aktéři patří k vládním nebo opozičním stranám, kazí dobré jméno Poslanecké sněmovny. Sama jsem na otázku novinářů v případu Bárta sdělila, že je na politické straně Věci veřejné (neboť to byla a je jeho domovská strana), aby se od něj distancovala a zřetelně ho vyzvala, aby se vzdal poslaneckého mandátu. Stejně tak si mohou občané pamatovat nebo zpětně zjistit, že na konci letošního dubna, když jsme se všichni dozvěděli o telefonátech bývalého pražského primátora Pavla Béma, které nasvědčovaly jeho ne zcela korektnímu působení v čele pražské radnice, jsem veřejně prohlásila, že Pavel Bém by udělal moc dobře, kdyby se vzdal poslaneckého mandátu. A že je především na něm, aby zvážil svou situaci, a rozhodl se vyřešit tak svou pozici, protože by to byl krok správným směrem.

Na druhou stranu je ovšem třeba uvést, že policie poslance Béma z ničeho neobvinila a ani se neobrátila na Poslaneckou sněmovnu se žádostí, která by se týkala jeho imunity. Tím se jeho případ – pokud nějaký vůbec je (a nejen jeho, ale i dalších osob, o nichž Jiří Pehe ve svém komentáři hovoří) - naprosto odlišuje od kauzy Davida Ratha.

S ohledem na všechny výše zmíněné okolnosti jsem předložila návrh novely Ústavy ČR, podle níž by mezi důvody pro zánik mandátu poslance a senátora přibylo i jejich pravomocné odsouzení k nepodmíněnému trestu. Tento návrh už vůbec nerozděluje poslance na vládní, koaliční nebo nezařazené a už sám o sobě znamená, že pan Pehe mi vyčítá něco, o čem nejspíš sám dobře ví, že není pravda.

24. 5. 2012

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

Pomohu ostatním diskutujícím a vyhledám to, na co asi autorka reaguje

"Vrcholem pokrytectví je, když například předsedkyně Poslanecké sněmovny ustaraně hovoří o tom, že si neumí představit, že by obviněný Rath zůstal poslancem a spolurozhodoval tak o zákonech této země. A co v první instanci již odsouzení pan Škarka nebo Bárta, bývalí významní členové vládní koalice, chce se zeptat? Ti nehlasují?

A pokud bychom vysoké standardy paní předsedkyně rozšířili od kriminálních podezření k hranicím politické kultury, jak by se její starost asi vztahovala na jména Bém, Vondra, Drobil?

A propos: slyšeli jste paní Němcovou někdy ustaraně hovořit o záhadně bobtnajících kontech matky bývalého ministra průmyslu a obchodu Martina Kocourka nebo o podobně bobtnajících kontech manželky člena širšího vedení ODS Pavla Dlouhého, známého pod kmotrovskou přezdívkou „hlubocký kníže“?


Ozvala se paní předsedkyně někdy, když se provalilo, že bývalý ministr dopravy za ODS Aleš Řebíček zbohatnul během svého působení ve vládě nikoliv o obsah krabice od vína, ale o stamilióny? Nemohla by nám sdělit, jak se s jejím citem pro spravedlnost a obavami o čistotu politického života srovnává skutečnost, že vlivný člen severočeské ODS Patrik Oulický nemusí dokonce ani zaplatit pokutu za to, že si načerno postavil vilu v chráněné krajinné oblasti? „
25. 05. 2012 | 18:39

Bavor V. napsal(a):

nevážená paní.
to vám nevadí, že o vydání poslance budou rozhodovat již odsouzení byť nepravomocně? Asi ne, když jsou z vašeho chlívku.
25. 05. 2012 | 18:41

ghándí napsal(a):

paní němcová,
pehe není politik, ale radílek , který nikoho nezastupuje. tudíž se dle mého názoru shazujete, když na něj reagujete. to je stejné jako by naše vláda zasedla za jednací stůl s bavorskou zemskou vládou.
25. 05. 2012 | 18:43

Hafan napsal(a):

Paní Němcová, proč nebyl zdaněn hazard? Poslanci napříč pol. spektrem byli podplaceni lobbysty. Proč pan Bém požaduje, aby BIS mohla nahlížet na účty jen v případě terorismu? Proč poslanci potřebují tak silnou imunitu nikoliv pro ochranu v politice, ale vůči jakékoliv kriminalitě? Proč pokud poslance sněmovna nevydá, nelze už jeho případ znovu otevřít - znamená to, že je nad zákonem? Atd., atd. Co kausa Čunek? Zametla se pod koberec... A další a další... Pročpak jste tehdy nerozezněla svůj kritický hlas? Co zametači Rampula a Grygárek na nejvyšším státním zastupitelství? Co pan "Íčko" Langer a co pan "kmotr" Dlouhý? A to jsou jen střípky ledovce, které se objeví na slunci. Jsem proti politickým stranám, proti všem stranám - dost jste se obohatili. Jste dobře placeni, ale pro polis děláte málo, Vaše bříška a prkenice jsou Vám přednější. Je čas pro přímou demokracii, nikoliv pro tu stranickou. Ukázali jste, jak to lze dělat, měli jste možnost se předvést (mluvím všeobecně, tedy vy politici), místo toho jste schopni jednotně hlasovat jen tehdy, když si máte snížit platy a omylem si je zvýšíte. Zkusme najít lepší zástupce občanů - na politiky již nedám a budu volit piráty. Je marné jim nedávat prostor v tazatelských anketách, tedy ignorovat je. Buďte vděčni, že jsou - upustí ventil hněvu. Protože pokud dojde k nejhoršímu - a vy tam v parlamentu asi vůbec netušíte, jak lidé vskutku smýšlejí -, může to také skončit tím, že do parlamentu vnikne tisíc nespokojených lidí... Nebo dva tisíce, a další budou čekat venku... Netušíte, jaká je atmosféra... ta hlubinná, niterná... Zkuste napřed něco udělat s korupčníky ve vlastní straně, zkuste vznést hlas proti korupčníkům v jiných stranách, konejte, paní Němcová, dokud je čas... Pak si Vás budu vážit a Váš sloupek mi nevyloudí úsměv na rtech. Hodně zdaru.
25. 05. 2012 | 18:48

ghándí napsal(a):

oprava,
to je jako by naše vláda zasedla za jednací stůl s obecním zastupitelstvem čkyně.
25. 05. 2012 | 18:49

Konrad napsal(a):

Vzdyt je prece jasne, ze nejen pani Nemcova a koalice, ale i jejich justice i policie meri dvojim metrem. Staci uvest: Bem,Rebicek,Drobil, Janousek, Vondra, Dlouhy,Drabek,Kocourek, Besser a mnozi dalsi. U Ratha jde predevsim o pomstu, za to ze si dovolil upozornovat na korupci modrych a jejich spojence. Pokud se mu ovsem prokaze vina, musi byt potrestan, Pehe mel na mysli spise nedotknutelnost jednech, oproti tomu jak razantne bylo zakroceno proti dr. Rathovi..Nezbyva nez pripomenout slova pana Stanjury, kdyz byl znovuzvolen predsedou poslaneckeho klubu modrych strak. "ODS musi vice chranit sve cleny kteri jsou v problemech, jako pan Drobil a Bem"..Pehe ma pravdu, a Nemcova zase lze tak jak je jejim zvykem.
25. 05. 2012 | 18:52

Scarabeus napsal(a):

Paní Němcová,

jde o to, že mnoho občanů/voličů/dokonce už i nevoličů(děti) má podezření, že v případě ministrů/poslanců/vysokých funkcionářů stran/vlády/ministerstev/státních úřadů/měst .... z politických stran současné vládní koalice se policie nesnaží tak usilovně jako v případě Ratha, případně se, v některých případech, snaží jen naoko.
25. 05. 2012 | 18:52

gabble ratchet napsal(a):

To je zajímavé paní Němcová. Rath byl zachycen při páchání trestného činu, ale k tomu se Policie dostala až na základě toho, že dlouhodobě v počtu několika desítek policistů monitorovala pozadí celé kauzy. Zdalipak stejně důsledně Policie ČR postupuje i v případě kauz vládních politiků, především tedy těch za ODS paní Němcová? Případy které se pohybují v mnohonásobně vyšších řádech - Vondra & PromoPro, Cabrnoch+Ouzký & IZIP, Drobil & ČOV Praha, úřady MČ v Praze & Key Investments, Bém & Tunel Blanka & Opencard & olympiáda & Dopravní podnik, Řebíček & Viamont, Julínek + Šnajdr & privatizace o armádních zakázkách (Bartákovinách) ani nemluvě, atd. atd. Hm? To by bylo najednou vyrovnaných ba možná i přebytkových rozpočtů...
25. 05. 2012 | 19:00

uno napsal(a):

a.) Paní Němcová má vždy pravdu.
b.) Nemá-li paní Němcová pravdu, pak platí ad 1.)
V porovnání s jinými kauzami mnohem většího ražení je kauza pana Ratha zcela jednoznačně politická objednávka, jinak si policejní nasazení takového rozsahu a trvání nelze zdůvodnit zdravým selským rozumem. Škoda, že paní Němcová není religiózně evangelík, ti nesmí mluvit nepravdy.
25. 05. 2012 | 19:02

ghándí napsal(a):

pokusím se odpovědět všem voličům levice na to, proč policie zabásla ratha a né třeba drobila. protože drobil nekrade a rath jo.
25. 05. 2012 | 19:05

Ládik!!! napsal(a):

Paní Němcová,
Peheho nikdo normální nebere vážně. Pehe si píše a karavana jde dál.
25. 05. 2012 | 19:06

Konrad napsal(a):

ghandi - Ja vam samozrejme verim ze jste vrcholem objektivity, a ze dokazete rozpoznat kdo krade a kdo ne.
25. 05. 2012 | 19:08

Alex napsal(a):

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):
jenom Vás upřesním. Tahle paní je už úplně mimo realitu a její pokrytectví je tak přehrávané, že je už doslova komické.
To upřesněníspočívá v něčem, co možná sám nevíte, takže jste v těch vyjmanovávaných prohřešcích téhle rádoby dámy opravdu velice mírný. On z odposlechů je naprosto zřejmé, že Řebíček, jenž zřídil Ministerstvo dopravy k svému obrazu sám požádal kmotra Mrázka o prachy a ten mu vyhověl v částce 15 milionů. A tak by Vás bylo možno upřesňovat a hodně v tomhle směru. Tahle paní v míře vlastního pokrytectví už netuší, co je to obyčejnej lidskej stud. A ona sam ve vlastních očích holt je se svými prohřešky svatá jen prto, že nedosahuje rozměru ostatních?
25. 05. 2012 | 19:11

zdenekbrom napsal(a):

ghándí:

Jen tak pro zajímavost. Proč by vláda ČR nemohla zasednout za jednací stůl se zastupiteli Čkyně? Co by na tom bylo špatného?
25. 05. 2012 | 19:11

Kala napsal(a):

Paní Němcová, oblíbila jste si teď novou mantru, která zní "Dotyční nebyli na rozdíl od Ratha obviněni". Snad si neuvědomujete, že v tom to právě je. Nebyli obviněni, protože nebyla "politická vůle" jejich případy sledovat. Tedy desítky milionů, toskánské vily apod. Vás nechávají klidně spát, zřejmě byly naděleny dotyčným modrostraníkům z nebes. Počtěte si zde diskusi, kterou jste vyvolala. Nepotěšila jste nás, ani my (s výjimkou např. Ghándího - omlouvá ho, že skutečně není žádný Gándhí) Vás nepotěšíme.
25. 05. 2012 | 19:12

Jana Pechová napsal(a):

paní Němcová,
potíž není v postupu dle pravidel. Problém je v tom, že žádný z letitých politiků se ta pravidla nepokouší změnit - aspoň ne s potřebnou razancí a přesvědčivostí.
Kdybyste sledovala zdejší diskuse, věděla byste, že poměrně dost lidí by uvítalo, kdyby se politické strany rozhodly jít například cestou presumpce viny svých členů. Protože jestli něco kazí jméno Poslanecké sněmovny (a dávno už nejde o jméno dobré), je to právě alibistické odkazování se na postup dle pravidel.
25. 05. 2012 | 19:16

Analytik napsal(a):

Předsedou Poslanecké sněmovny by měl být ten nejčestnější člen.
Tato premisa buď neplatí nebo svědčí o skutečně nízké úrovni této komory.
Pan Pehe asi nekecal.
25. 05. 2012 | 19:17

Vandal napsal(a):

vás, paní Němcová, mrzí, že takové případy kazí "dobré" jméno poslanecké sněmovny?

Děláte si legraci? Dobré jméno?

Kam jste dovedli tuto zemi? Najde se někdo z vás, aspoň jeden poctivý, který by neměl sedět v kriminále? Zveřejněte svoje majetky, a vysvětlite, jak jste k nim přišli! Zeptejte se občanů, co si o vás myslí.
25. 05. 2012 | 19:21

pozůstalý z Pchjongjangu napsal(a):

Klub přátel Jana Rumla z Prahy IV zve své členy a příznivce - i mezi zde diskutujícími nicky, na cyklus pravidelných akcí konaných v restauraci Nuselský dům.

Bývalý senátor a mnoholetý úspěšný ministr vnitra zde prosloví přednášku "Úskalí mého studia na právnické fakultě Západočeské university v Plzni". Mluvené slovo doplní promítání vlastních diapozitivů.

Příjemnou atmosféru zpestří cimbálová muzika a gastronomická specialita GRILOVANÉ SELE.

Přijďte i vy s námi prožít tuto sváteční událost.

Pro každého z Vás jsme jako poděkování připravili hodnotný dárek:

PRO PÁNY: švýcarský nožík, placatka

PRO DÁMY: skládací nákupní taška v ceně 49, - Kč

PRO MANŽELSKÉ PÁRY: originální bylinná mast PSÍ SÁDLO

Růženec pro každého

Zdravotní program šitý na míru pro každého
25. 05. 2012 | 19:26

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

Pro ty, co neviděli, doporučuji toto video

Rath a Kubice
https://www.youtube.com/watch?v=PPoUXH3ZYZw
25. 05. 2012 | 19:34

Libor napsal(a):

Ghandi 19:05
Vole....
Němcová, vždycky
taková slova která by přesně reagoval na její bezostyšnou arogantní drzost a bezskrupuloznost,snad ani neexistují
25. 05. 2012 | 19:36

ghándí napsal(a):

zdenekbrom,
vláda by to udělat mohla, ale za to jí neplatíme. například ministr na ministerstvu nekontroluje lidi na navrátnici, aniž bych se chtěl dotknout vrátného. . ano, paní němcová jistě může veřejně reagovat na pane pehe , stejně jako na kohokoliv jiného občana. jen mam pocit , že tím pehemu dává větší význam, než ve skutečnosti má. aby se nám pehe potom moc nenaparovalo.
25. 05. 2012 | 19:37

Medikolog napsal(a):

Faul paní předsedkyně.. PČR asi nemohla na pány Béma a spol nasadit na půl roku neomzené odposlechy, sledovačku, operativní techniku i na záchody;-) a sto policajtů na půl roku.

Teď by to už neneslo ovoce, causa Rath je jistě vyplašila, takže budou jistý čas tichounce sedět jako koroptvičky v brázdě mezi hroudama.

Chtělo by to okamžité parlamentní volby a do zvolení zcela jiných osob NEPŘIJÍMAT žádná velká rozhodnutí jako reformy nebo dokonce tzv. Církevní "restituce". Nabízí se důvodné podezření, že klíčová většina poslanců je VYDÍRATELNÁ a proto nemohou hlasovat podle zájmů jejich voličů.
25. 05. 2012 | 19:37

rob napsal(a):

Podpořte politického vězně Davida Ratha.
http://www.petice24.com/petice_za_osvobozeni_politickeho_vezne_davida_ratha
25. 05. 2012 | 19:37

rob napsal(a):

ten, kdo se s blbem hádat nebude

To video vysvětluje vše!
25. 05. 2012 | 19:38

ghándí napsal(a):

konrad,
a vy to dokážete rozpoznat? od toho snad máme polici a soudy.
25. 05. 2012 | 19:38

Almo G™ napsal(a):

Tak toto si vyžaduje pohled z blízka. Budeme tedy trochu analyzovat:
---------------------------------------------------------------------

"Jiří Pehe mně vyčítá postup v kauze Davida Ratha. Na jeho otázku, proč se stejným způsobem nepostupovalo v případech ostatních politiků podezřelých z korupce, lze ale odpovědět velice snadno: u pana Ratha asi nejde jen o pouhé podezření. Postup, který použily orgány činné v trestním řízení v jeho případě, je vskutku ojedinělý a souvisí především s tím, že poslanec Rath nebyl zadržen kvůli podezření, ale byl dopaden při spáchání trestného činu nebo bezprostředně poté."

--- Pokud vím, nést krabici není trestný čin. Chytit člověka s krabicí není "dopaden při spáchání trestného činu nebo bezprostředně poté". Takže máme k dispozici tyto varianty:

1. Buď byl poslanec "dopaden" jen při podezření (nikdo nemůže s jistotou vědět, co je v krabici, kterou si poslanec nese).

2. Nebo policie věděla, co je v krabici, což ovšem prozrazuje, že byl poslanec neoprávně policií šmírován předem a pomocí protiústavních postupů byla dlouhodobě porušována jeho ústavně daná imunita.

Ani jedna varianta neopravňuje Předsedkyni sněmovny k udělení souhlasu se prodlouženým zadržením opozičního poslance nad ústavně předepsaných 24 hod.

"Důrazně odmítám nařčení, které pan Pehe na svém blogu květnatě rozvíjí ve svém komentáři 23.5., a sice že nepostupuji v kauze poslance Davida Ratha coby opozičního politika stejně jako v případech poslanců Víta Bárty, Jaroslava Škárky, Pavla Béma či Pavla Drobila. Každý z těchto případů je specifický a odlišný."

--- To je pravda. D.Rath nebyl na rozdíl např. od Bárty odsouzen. To ovšem staví pohoršení paní předsedkyně a její "důrazné odmítání" trochu do jiného světla. Podezřelý podle ní přes práh sněmovny nesmí a odsouzený ano? Je to asi stejná logika jako vzít si služební vozidlo a nechat v něm pro služební účely namísto sebe vozit rodinné příslušníky.

"V kauze poslanců Víta Bárty a Jaroslava Škárky nejprve požádala policie Sněmovnu o jejich vydání k trestnímu stíhání. Sněmovna po doporučení mandátovým a imunitním výborem oba poslance k trestnímu stíhání vydala a policie poté obvinila Bártu z podplácení a Škárku z přijetí úplatku. Oba byli následně v hodně medializovaném soudním procesu odsouzeni, i když ihned po vynesení rozsudku podali odvolání.

--- Co tím chtěla paní předsedkyně říci? Vždyť se svou nelogickou argumentací sama znevěrohodňuje. Odsouzený nevadí, podezřelý vadí? Neuvěřitelné pokrytectví.

"Mě samotnou velmi mrzí, že takové případy bez ohledu na to, jestli jejich aktéři patří k vládním nebo opozičním stranám, kazí dobré jméno Poslanecké sněmovny."

--- Jakou drzost asi musí mít člověk, který říká takovouto větu a zároveň podle médií V ROLI MÍSTOPŘEDSEDY SNĚMOVNY zneužíval služební vozidlo? http://www.novinky.cz/domaci/69830-sluzebni-octavii-nemcove-jezdi-jeji-syn.html , http://www.novinky.cz/domaci/70948-nemcova-vratila-sluzebni-auto-kterym-jezdil-jeji-syn.html

[pokračování]
25. 05. 2012 | 19:45

Almo G™ napsal(a):

[pokračování]

"Sama jsem na otázku novinářů v případu Bárta sdělila, že je na politické straně Věci veřejné (neboť to byla a je jeho domovská strana), aby se od něj distancovala a zřetelně ho vyzvala, aby se vzdal poslaneckého mandátu."

--- Takže pokrytectví na druhou. Najednou to není na předsedkyni sněmovny ale na straně samotné. Já jsem přece vyzývala... J.Pehe měl naprostou pravdu.

"Stejně tak si mohou občané pamatovat nebo zpětně zjistit, že na konci letošního dubna, když jsme se všichni dozvěděli o telefonátech bývalého pražského primátora Pavla Béma, které nasvědčovaly jeho ne zcela korektnímu působení v čele pražské radnice, jsem veřejně prohlásila, že Pavel Bém by udělal moc dobře, kdyby se vzdal poslaneckého mandátu. A že je především na něm, aby zvážil svou situaci, a rozhodl se vyřešit tak svou pozici, protože by to byl krok správným směrem.

--- Pokrytectví na třetí... Srovnejte tyto alibistické věty s autoritativními, kategorickými a hlavně protiústavními výroky na adresu D.Ratha: http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Nemcova-se-divi-Rath-na-zasedani-snemovny-To-neni-mozne-232686

"Na druhou stranu je ovšem třeba uvést, že policie poslance Béma z ničeho neobvinila a ani se neobrátila na Poslaneckou sněmovnu se žádostí, která by se týkala jeho imunity. Tím se jeho případ – pokud nějaký vůbec je (a nejen jeho, ale i dalších osob, o nichž Jiří Pehe ve svém komentáři hovoří) - naprosto odlišuje od kauzy Davida Ratha."

--- ...aneb "Když budu hodně mluvit o Bémovi, třeba si mého přístupu k odsouzeným Bártovi a Škárkovi nikdo nevšimne." :-(

"S ohledem na všechny výše zmíněné okolnosti jsem předložila návrh novely Ústavy ČR, podle níž by mezi důvody pro zánik mandátu poslance a senátora přibylo i jejich pravomocné odsouzení k nepodmíněnému trestu."

Dovoluji si připomenout, že D.Rath odsouzen NENÍ. Dokonce nesmí být ani VE VAZBĚ, protože už dávno uplynula maximální doba ZADRŽENÍ v trvání max 48 hodin (ani po svolení předsedkyně sněmovny není možné podle zákona překročit tuto lhůtu).

Protože sněmovna ještě NESVOLILA K TRESTNÍMU STÍHÁNÍ, což je podmínka vyžadovaná Ústavou ČR, je poslanec trestně stíhán a vazebně izolován NEOPRÁVNĚNĚ A PROTIÚSTAVNĚ. Veškeré výroky paní předsedkyně o tom, jak se D.Rath nesmí zúčastnit jednání sněmovny, je tak naprosto bizarní, protože vyplývá z protiústavního věznění podezřelého poslance.

Tento návrh už vůbec nerozděluje poslance na vládní, koaliční nebo nezařazené a už sám o sobě znamená, že pan Pehe mi vyčítá něco, o čem nejspíš sám dobře ví, že není pravda.

--- Myslím, že si po srovnání textu J.Pehe a tohoto blogu s velmi specifickou "logikou paní předsedkyně" každý udělá obrázek sám.
25. 05. 2012 | 19:46

SuP napsal(a):

Levicoví přátelé a spoluobčané jsou objektivní až to bučí.
Ještě že mají své konspirační teorie, kterými svou zlobu mohou přiživovat.
25. 05. 2012 | 19:48

Almo G™ napsal(a):

Oprava: "Veškeré výroky paní předsedkyně o tom, jak se D.Rath nesmí zúčastnit jednání sněmovny, jsou tak naprosto bizarní, protože..."
25. 05. 2012 | 19:50

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

K „dobrému jménu poslanecké sněmovny“ trochu čísel:
„Duveru Poslanecké snemovne vyslovilo 12 % dotázaných,“

(„Vláde duveruje 16 % dotázaných“)

Duben 2012 Zdroj
http://www.cvvm.cas.cz/upl/zpravy/101276s_pi120423.pdf
Pokud to dokáže Rath ještě snížit, tak je frajer.
25. 05. 2012 | 19:50

Krupa Václav napsal(a):

poslanec Rath nebyl zadržen kvůli podezření, ale byl dopaden při spáchání trestného činu nebo bezprostředně poté.

Stačila mi tato věta, dál nemusím. Předsedkyně z nás dělá blbce nebo má kecy pavlačové drbny...Nejdříve 100 policistů půl roku monitoruje každý krok Rátha aníž by jej podezírala. To je sdělení předsedkyně parlamentu. :(
25. 05. 2012 | 19:52

Konrad napsal(a):

ghandi - Prave takto to tady ale vubec nefunguje.Takovym jak jste vy, naramne vyhovuje ze Kubice a jeho policie umi chytat jenom levicaky. Potom totiz muzete vykrikovat ze svaty Drobil nic neudelal, jelikoz ho nikdo pri nicem nepristihl.
25. 05. 2012 | 19:57

neo napsal(a):

Almo G:

že vy jste milenka Davida Ratha? Nebo jedna s těch jeho 3 bloncek?
Tak se bijete za Davídka, až je to podezřelé.
Chytli ho s úplatkem 7 mega a vy se můžete zbláznit a budete ho hájit do roztrhání těla a kalhotek.
25. 05. 2012 | 19:57

mars napsal(a):

Paní Němcová, myslím,že jste byla užitečnější v té vaší prodejně knih.
25. 05. 2012 | 19:58

Krupa Václav napsal(a):

Ještě něco. Ráno jsem někam napsal, že dvojice Klaus a Nečas je nejhorší varianta v nejvyšších funkcích pro tento stát. Zapoměl jsem na Němcovou...To by nedokázal ani Jakeš !
25. 05. 2012 | 20:05

SuP napsal(a):

Pane Krupo -
Obávám se, že s takovou argumentací ze sebe toho blbce úspěšně děláte sám. Němcová v tom nejede.
25. 05. 2012 | 20:07

veverka napsal(a):

Proč věřím v Rathovu nevinu?

http://outsidermedia.cz/Proc-verim-v-Rathovu-nevinu-1.aspx

celkem slušné shrnutí nejnovější Kubiceho prasárny.
25. 05. 2012 | 20:10

mars napsal(a):

SuPe : nerozumím vašemu příspěvku,můžete jej vysvětlit. Němcová se prezentovala a to stačí k jakémukoliv vyjádření.
25. 05. 2012 | 20:10

SuP napsal(a):

mars -
Díky za varování. Když nerozumíte, nerozumíte. Aspoň neí potřeba vám cokoliv vysvětlovat.
25. 05. 2012 | 20:13

ghándí napsal(a):

konrad,
no jasně. mafie čssd rokrádá středočeský kraj a může za to kubice, protože je policie chytila. co v těch hlavách vlastně vy levičáci máte? myslíte si, že policie bude zatýkat jenom toho, na koho ukáže táta zavadil??? nikdo nemuže za to, že zatkli ratha a jeho bandu. jenom on sám. neměl krást.
25. 05. 2012 | 20:14

mars napsal(a):

SuPe : za 1./ se z mé strany nejedná o žádné varování
za 2./ když nechcete vysvětlovat, tak nejste žádný diskutér, ale tlučhuba
25. 05. 2012 | 20:17

Almo G™ napsal(a):

veverka: K článku přidám jednu úvahu, která je pro mě důležitá od chvíle, kdy se kdosi ze zúčastněných policistů chlubil, jak bravurně zvládli odposlechy D.Ratha - Vyjadřoval se v tom smyslu, že je třeba znát zvyky rodiny, vytipovat si dobrý čas, dokonale znát zabezpečení objektu a alarmy atd.

Nyní si představme, že takovouto dokonalou znalost policie má. Zná zvyky rodiny Rathovy, v její nepřítomnosti zvláštní složky bloumají po domě a hledají vhodné skrýše pro odposlouchávací zařízení. Možná dům navštěvují bez vědomí "domácích" opakovaně...

My nyní víme (pokud policie nelže), že prostorové odposlechy v domě D.Ratha i v domech ostatních byly nasazeny. Znamená to, že policie dokázala vyřadit z provozu zabezpečení a alarmy a měla volný přístup do všech místností, které o nějaký (neznámý) čas později sama prohledávala. Pohádkám o odposlouchávání skrze radiátory a vodovodní trubky asi věří málokdo...

Kdo přijde na to, v čem je velký problém, má sto bodů.
25. 05. 2012 | 20:19

SuP napsal(a):

veverka -
Výborně! Řekni mi co čteš, já budu vědět, co jsi zač. A třeba ti to příležitostně řeknu.
25. 05. 2012 | 20:19

Václav Pokorný napsal(a):

Paní Němcová, jestli čtete ohlasy na ten Váš výplod, tak máte jistě radost. Víte, kdysi jsem si myslel, že třeba Vy byste mohla být jeden z těch slušných služebníků občanů, no nestalo se tak. Dlužno ode mne dodat, že jsem si tohle myslel jen velmi krátkou dobu. K blogu jen tolik,že tyhle výmluvy vám, vládnoucím politikům, věří hlavně vaši příznivci.A třeba Kala nebo Almo G Vám to jak se patří zdůvodnili.
25. 05. 2012 | 20:20

SuP napsal(a):

mars -
Na svůj názor máte svaté právo. Stejně tak já mám právo si volit, s kým budu a s kým nebudu ztrácet svůj čas.
25. 05. 2012 | 20:21

ghándí napsal(a):

veverka,
čssd by se měla panu kubicemu omluvit, protože jeho slova o prorustání organizovaného zločinu do politiky socanská mafie ve středočeském kraji naplnila. podle meho nazoru pujde škoda způsobená rathovou organizovanou zločineckou skupinou politiků čssd a podnikatelů do miliard.
25. 05. 2012 | 20:21

ghándí napsal(a):

rath může být jenom rád, že tu vládne ODS a né komunisti. protože v číně by šel ke zdi.
25. 05. 2012 | 20:24

hra o jablko napsal(a):

ODS tu vládne podvodem na voličích
25. 05. 2012 | 20:26

Konrad napsal(a):

ghandi - No dobre, ale kdy dojde na pravicove zlodeje, kteri zde rozkradaji miliardy? Asi nikdy, protoze vnitro ridi jejich ochrance, proto si ho take koalice udelala ministrem. O tom prave pise Pehe, nepochybuje o Rathove vine, ale kritizuje dvoji metr. Se nedivim ze Nemcova pada do mdlob, na modre se prece peje jenom chvala.
25. 05. 2012 | 20:30

SuP napsal(a):

Konrád -
ČSSD řídila vnitro taky několik volebních období. To, že mezitím nechytla nikoho od tehdejší opozice, může znamenat, že byla buď neschopná nebo navedená. Obojí je špatně.
25. 05. 2012 | 20:34

ghándí napsal(a):

konrad,
jak víte, že tu někdo z pravice rozkrádá miliardy? zavadil to vykřikoval na václaváku nebo sobotka v OVM ?
25. 05. 2012 | 20:35

Krupa Václav napsal(a):

Supe, přečetl jsem si vše v klidu znova a musím se přiznat, že jsem se unáhlil. Někdy tomu neumím zabránit. Pak by to ovšem znamenalo, že tisíce dalších policistů musí nepřetržitě sledovat spoustu dalších podezřelých nejen půl, ale i několik roků.Pokud žijem v demokracii a zákony a právo platí pro všechny stejně. Pokud policie sledovala jenom Rátha tak platí co jsem napsal 20:05
25. 05. 2012 | 20:45

Konrad napsal(a):

Dobra, verte si tedy na absolutni cistotu pravicovych politiku. Ja to vzdavam. Rebicek nasel stamiliony na ulici, a Kocourkove matce poslala miliony na konto socialka.
25. 05. 2012 | 20:46

Konrad napsal(a):

prispevek je urcen ghandimu.
25. 05. 2012 | 20:47

Sladký napsal(a):

Vážně si myslíte, že diskutovat s těmi osly má nějaký smysl? Ti budou hájit veškeré projevy a proslovy Strany a Vlády, bez ohledu na jakékoli argumenty.Je to tentýž typ lidí, jako kdysi kovaní komunisté.
25. 05. 2012 | 20:47

Sladký napsal(a):

Konrad- a neměl byste zapomínat na výkupné, které jisté dámě poslali třeboňští kapři, aby neskončili v kádích.
25. 05. 2012 | 20:49

xxx napsal(a):

Dovolim si na to jit z druhe strany: p. Nemcova, jste predsedkyni PS CR.
Adekvatni reakce predsedkyne PS by znela takto: Policii CR mi byla predlozena zadost o zadrzeni poslance PS CR pri podle policie duvodnem podezreni
ze spachani trestneho cinu.Po predlozeni dukazniho materialu jsem zadrzeni poslance podepsala, pozadala imunitni vybor, aby bez zbytecneho odkladu projednal doporuceni pro PS a svolala PS k projednani zadosti policie
o vydani podezreleho k trestnimu stihani, na nez byl obvineny pozvan pro moznost vyjadrit se k pripadu. K pripadu se vyjadrim vice po pravomocnem rozsudku soudu CR.
Za PS CR mohu maximalne prohlasit, ze pripad korupce /pokud bude shledan duvodnym/ snizuje vaznost zakonodarneho sboru CR.Dekuji za pozornost.
Vase reakce by byl mozna adekvatni, pokud byste byla predsedkyni poslaneckeho klubu ODS, a i tak by byla velmi "prepisknuta".
Zda se, ze si vubec neuvedomujete, ze jste PREDSEDKYNI PS CR!
25. 05. 2012 | 20:52

mars napsal(a):

ghándí: ne na Václaváku a ne Zavadil, ale bylo to napsáno na hajzlu ty modrovouse.
25. 05. 2012 | 20:53

Konrad napsal(a):

Sladky - :-) Ale za vsechno muze Rath, on asi rocne ukradl tech 150 miliard z rozpoctu.
25. 05. 2012 | 21:00

SuP napsal(a):

Pane Krupo -
Policie sledovala skupinu (s Rathem), asi 5 měsíců v síle 4 lidí (to je taky důvod, proč se to nerozkecalo). 100 plocistů bylo nasazeno na "realizaci", t.j. když zatýkali najednou 8 lidí v jednu chvíli.
Ale tohle všechno psali v novinách.
25. 05. 2012 | 21:01

xxx napsal(a):

To gandhi:
Ke Kubiceho zprave jeden dotaz: tu nezletilou, co ji mel bradavice Paroubek zneuzivat jiz nasli, nebo se jeste skryva v toskanske vile s Langrem?
PS: o "prorustani" nepochybuji: Mazanek s Kolibrikem dost veci objasnuji sami,
a Knetig cosi "o kradezich za bileho dne" v Lesich CRtake mluvil.
25. 05. 2012 | 21:04

TrumpetaTroubivá napsal(a):

Šmarjá! Reagovat ne Peheho? To je tak utrhnutá od reality? A do tohohle Rudého koutku? To jsem měl o paní Němcové mnohem lepší mínění.
25. 05. 2012 | 21:05

ghándí napsal(a):

konrád,
kéž by policie řebičkovi nebo kocourkovi dokázala, že ty peníze ukradli. já bych byl rád. a nejenom jim taky grossovi, paroubkovi nebo palasovi. ono to ale neni tak lehký někoho usvědčit z korupce. a hlavně na tom nikdy neměl zájem. ani ODS ani čssd. kubice ale není politik.
25. 05. 2012 | 21:06

k čemu sněmovna? napsal(a):

Poslaneckou sněmovnu již těžko bude někdo vnímat jinak, než jako shromáždění Kristýn Kočích, Jaroslavů Škárků, Vítků Bártů a Davidů Rathů (pro stručnost zůstanu u těchto).
Ne kvůli jejich aférkám, ale kvůli otrávenému plzeňskoprávnímu prostředí, které nám zákonodárci v téhle zemi vytvořili.

Abychom rozeznali, že nás vyprodávají nastojato, nepotřebujeme stočlenné policejní týmy. Vidíme to den co den i bez brejlí.
Jakešovská úvaha paní předsedkyně jenom dokresluje úroveň tohoto sboru.
Moje babička by dodala něco o dobrovolých hasičích nebo padlých holkách, ale kvůli skvostné úrovni této diskuse si takové pokleslosti odřeknu.
25. 05. 2012 | 21:06

Lojza z Hornídolní napsal(a):

Paní Němcová, s ruďochem se nediskutuje. Diskutuje se s člověkem. Ruďoch se nechá vymřít.
25. 05. 2012 | 21:07

ghándí napsal(a):

xxx,
knetig mluvil, rath jednal
25. 05. 2012 | 21:07

Konrad napsal(a):

Pani Nemcova, jiz mnohokrat jsem na diskuzich cetl, ze jste byla pristizena pri kradezi v samoobsluze. Ja tomu sice neverim, protoze ghandi rikal ze pravicaci nekradou, nicmene byste se k tomu mela vyjadrit. Ovsem, ze jste nechala sveho syna zneuzivat sluzebni vuz, a poukazky na benzin je vseobecne znamo, tak nechapu co jeste delate v tak vrcholnych funkcich.
25. 05. 2012 | 21:08

nestranný napsal(a):

Já tovidím úplně jinak.V prohlášení paní Němcové,že si nepřeje aby Dr.Rath
vystoupil ve sněmovně je jen její panický strach,že Rath veřejně ukáže
na poslance z trojkoalice a přesně popíše kdo,kolik a za co získal majetek.
S tím by se rozpoutal kolotoč zatýkání a soudních procesů z nichž by vlastně pomalu žádný poslanec nevyšel čistý.Bez ohledu na stranicku příslušnost.Korupce celé
naší vládní garnitury od samého počátku od r.89 již dosáhla takových rozměrů,
že jen rozkrytí veškerých vazeb by několika desítkám soudců zabralo asi tak
8-10 let.Pevně věřím,že i sama paní Němcová je zapletena do různých špinavostí.
Ale stále si bude hrát na moralistku.
25. 05. 2012 | 21:12

Vzdyt preci nejsme jako oni! napsal(a):

Pani knihovnice,pardon pro vsechny prevoverne predsedkyne SPCR, nejak pozapomnela, a samozrejme i nasi investigativci s ni, jak pujcovala sve snemovni auto spolu s CCS kartou svemu synovi, lekari.

Stejne tak investigativec John, kdyz okradal VZP pri tisku jejich materialu 3 x draze, odtud take zna jak susti prepocitavani penez z prepisu odposlechu Ratha.

Chce se mi blejt velebnosti!
25. 05. 2012 | 21:21

ghándí napsal(a):

konrad,
ja jsem neříkal, že pravičáci nekradou. já jsem se vás jenom ptal, jak víte, že tu pravičáci kradou miliardy. neodpověděl jste.
25. 05. 2012 | 21:22

Občan napsal(a):

Nejvyšší čas vrátit se k opravám kombajnů, co, Miru?!

Copak asi tak mohla 20 let odborně referentit absolventka SZŠ v Havlobrodě na Českém statistickém úřadu?
25. 05. 2012 | 21:24

ghándí napsal(a):

nestranný,
já si myslím, že by rath měl mluvit co nejvíce a veřejně. nejlepe každý den. já bych to socanum strašně přál. hlavně o tom, jak mu kubice strčil peníze do krabice nebo jak si u něj v baráku starej rath schoval v 90 letech do slamníku 10 milionů.
25. 05. 2012 | 21:27

modrý edvard napsal(a):

Rozdíl mezi Rathem a Bémem, Drobilem, Řebíčkem atd. je prostý: 1. Rath byl přistižen při činu. 2. Rath byl a je poslanec. Tyto dvě podmínky nikdo další nesplňuje.
25. 05. 2012 | 21:31

SuP napsal(a):

Jediné, co bych paní Němcové zde vytkl je to, že jako místopředsedkyně sněmovny by měla vědět, že Pehe je nesklonné. Nepíše se Peheho ale Pehe.
25. 05. 2012 | 21:32

Konrad napsal(a):

ghandi - Vzdyt jsem vam to uz psal. Dozvidame se to z medii. Jelikoz vsak koalice ovlada policii a justici, vsechno je vzdy zameteno. Uz nevim jak vam to napsat. Jestli verite ze Rath + dalsich 7 lidi ukradlo rocne ztracenych 150 miliard verejnych penez, tak si tomu verte, me je to jedno.
25. 05. 2012 | 21:33

Sims. napsal(a):

To Ghándí
Ptáte se Konráda, jak ví o miliardách, které ukradli pravičáci. Stačí se podívat, jak je na tom bídně státní rozpočet a schodek. Nebo se mýlím, že jen v armádě se rozkradly stovky milard? Mimochodem, když teď spadlo to ruské letadlo (nevím vlastně co u nás dělalo?), tak nás "chránily před napadením Slováci a Němci. Můžete mi jen někdo říci kdo by nás měl jako napadnout? Vždyť mi jsme si stát rozvrátili zevnitř, útoku z vně netřeba.
25. 05. 2012 | 21:35

Luba napsal(a):

Paní předsedkyně Němcová
je zřejmě také odtržena od reality.
Napsala totiž:

"Mě samotnou velmi mrzí, že takové případy ... kazí dobré jméno Poslanecké sněmovny."

Jaké "dobré jméno"? :)))

Poslanec Rath může klidně v PS vystoupit, nejlépe s koulí na noze či v kleci, a jeho proslovy mohou být vysílány televizemi tuzemskými i zahraničními. Z řečniště se tak dočasně stane varující pranýř.

Jak vynikající pověst může mít Sněmovna, složená z lidí,
s nimiž je spojována řada afér, jejíž přehledný stručný výčet je třeba zde:

http://kmotrdrobek.jex.cz/menu/afery-a-korupce/afery-v-politice

I o paní předsedkyni tu něco nalezneme:

Němcová a služební vůz

Místopředsedkyně ODS Němcová neoprávněně používala služební auto, jímž jezdil její syn. Používání služebního auta s řidičem i bez něj nejvyšším parlamentním funkcionářům umožňuje zákon o platech ústavních činitelů. Proto Němcová podle Práva nevidí žádný problém v tom, že ač neřidička, využila možnosti mít i druhé, referentské služební auto.

Ovšem, v roce 2006 se z toho ve Sněmovně strha mela, a paní Němcová má hodně důvodů dr. Ratha bytostně nesnášet.

Nynější trestanec, tehdejší ministr zdravotnictví Rath, označil v této souvislosti paní Němcovou za kleptomanku.

Pro pobavení i poučení cituji (z 29.6.2006):

Ministr Rath o kandidátce na předsedkyni PS Němcové:

"V čele Poslanecké sněmovny by tedy měl stát člověk, který je nepochybně do jisté míry vzorem určitého nadhledu, určité velkorysosti, a neměl by tam být člověk charakteru toho, a teď mi dovolte ten příměr, který krade v samoobsluze rohlíky.

Bohužel, paní Němcová dokázala v minulosti, že spíš má blíž k tomu vzorci druhému. Co jiného je a co jiného si myslet o funkcionáři, který, byť používá služební auto a řidiče, tak si vybere od Sněmovny své osobní auto další, byť nemá řidičský průkaz, v tom autě jezdí syn, snacha, vozí tam vnučky, vnoučata, jsou opakovaně nafoceni?

Já chápu, že se to může stát. Jsme lidé a chybujeme. Chyby dělám já, chyby dělá každý. Nicméně je potřeba, když takovou chybu uděláte třeba z neznalosti pravidel, což jak říkám, se může stát, tak je potřeba se k tomu přece normálně postavit.

Ale podívejme se, jak se k tomu postavila kandidátka na předsedu Sněmovny. Postavila se k tomu tak zmužile, že to připomíná hocha ze sousedství, který vám vyleze na třešeň, trhá vám vaše třešně, a když je chycen, tak říká, že do koruny stromu vylezl jen proto, aby sledoval hvězdy, a ty třešně mu do úst napadaly náhodou, když se kochal tou krásou hvězd. (Pobavení a potlesk některých poslanců.)

Obdobně to vysvětlovala paní Němcová. Čili nikolivěk: promiňte, udělala jsem chybu, nevěděla jsem to, že nemohu služební auto dát k dispozici svým rodinným příslušníkům.

Tak složitě vysvětlovala, že ji vlastně vozí s celou rodinou včetně dětských sedaček. Škoda, že nemají domácí zvířectvo, mohlo to auto být ještě doplněno o část domácího zvířectva.

Čili vraťme se k tomu a hledejme lidi, kteří jsou trošku jiné váhové kategorie, a nejenom podle politického trička. Je smutné, že ODS dokáže vygenerovat jenom takového kandidáta."

Poslanec Petr Pleva:
"Vážený pane předsedající, dámy a pánové, protože ministra mohu oslovit přímo, nikoliv vaším prostřednictvím, pane předsedající, tak tak činím.

Vážený pane ministře, od člověka, který je vyšetřován policií za milionovou zpronevěru v lékařské komoře, zní každé moralizování velmi věrohodně!" (Potlesk.)

Pokračování ...
25. 05. 2012 | 21:41

Luba napsal(a):

...

Ministr zdravotnictví ČR David Rath:
"Aby mně bylo dobře rozuměno. Za prvé, já jsem nemoralizoval.
Vy jste mě neposlouchal, prostřednictvím předsedajícího, já jsem popsal skutečný stav věcí, aniž bych to zásadněji hodnotil.

Prostě jsem řekl, že si myslím, že na takovou pozici je potřeba člověka trošku jiného formátu než formátu drobného kleptomana ze samoobsluhy. (Někteří poslanci bouchají do lavic.)

Druhá poznámka. Jestli chcete, pane poslanče, tak vás do stejné pozice, v jaké jsem já, dostanu klidně zítra. Pošlu na vás trestní oznámení a budu z tohoto pultíku hřímat, že jste obviněn, že jste vyšetřován, že jste zločinec.

To je velmi jednoduché. Jeden dopis na policii. Takže, pane poslanče, nejdřív si zjistěte reálie, a pak napadejte druhé, protože do tohoto se můžete dostat za pět minut vy!"

Poslanec Petr Nečas:
"Vážený pane ministře, samozřejmě vy bagatelizujete vážné podezření ze zpronevěry, které jste se dopustil ve výši více než 10 mil. korun. To je samozřejmě vaše právo.

Nakolik je to důstojné nebo není důstojné, ponechám stranou. Ale opravdu vy jste ten poslední, kdo má právo z tohoto místa kohokoliv moralizovat.

Navíc, pokud vyhrožujete tím, jak budete posílat udavačské dopisy - vždyť vy to přece děláte! V posledních dnech neděláte nic jiného!" (Potlesk.)

Ministr zdravotnictví ČR David Rath:
"Já myslím, že já jsem samozřejmě připraven s orgány policie spolupracovat na čemkoliv a kdykoliv tak, aby se ukázala skutečná podstata věci.

A já doufám, pánové, že až se to skutečně ukáže, vy najdete tolik cti v těle a půjdete se mně osobně omluvit. Samozřejmě nečekám, že vy víte, co je čest."

Zdroj:
http://www.psp.cz/eknih/2006ps/stenprot/001schuz/s001015.htm

Hezké, že? Rath a čest! :)))

Ovšem, od té doby se traduje, že paní Němcová skutečně někde kradla rohlíky a že je kleptomanka. Málokoho napadlo, že jde pouze o prostořeké výmysly parlamentního nactiutrhače.
25. 05. 2012 | 21:42

Miloslav Mareš napsal(a):

Stále platí geniální hodnocení "revoluce" 1989 vyřčené p.Margoliusem, když se vrátil z emigrace. Zní: "Nic se tady nezměnilo, pouze prasata a svině si vyměnili koryta"! Paní Němcová, vy jste již 20 let u koryta, když jste před tím utekla z knihkupectví. Psát zde o Rathovi je z vaší strany ubohost. Špičky současné politiky až na komunisty, bohužel reprezentují zaběhlý mafiánský korupčnický kapitalismus.
25. 05. 2012 | 21:43

JF napsal(a):

paní Němcová,že vás pan Pehe jen tak škádlí v mezích mediálního předstírání demokracie ??? - odpovím si sám je za to přece placen stejnými penězi jako jste i vy.

Klidně zas navlíkněte nějakou slušivou noční košilku, pak se klidně nezapomeňte nechat zase blejsknout, nikam ale už nevolejte a jděte prosím do hajan. Nebo máme mít pocit že kvůli nám ani nezamhouříte oka? No to by jste mi vzala poslední kapku optimismu. ;-)
25. 05. 2012 | 21:50

Občan napsal(a):

To Luba:

Ano, Němcová kradla podstatně VÍC než rohlíky.
Nebo snad můžete nějak zpochybnit fakt, že okrádala Poslaneckou sněmovnu Parlamentu ČR zneužíváním služebního vozidla a neoprávněným čerpáním PHM?

A na rozdíl od Ratha, kterému ještě nikdo nic neprokázal, Němcové ta ZLODĚJNA byla nezvratně prokázána.
Přesto je předsedkyní PSP ČR.
Vůbec Vám nepřijde žinantní, že něco takového se ochomýtá v tak významné ústavní funkci, nechává se to podporovat poslanci ODSOUZENÝMI (byť nepravomocně) za korupci a ještě to má drzost vyjdřovat se k Rathovi?
25. 05. 2012 | 22:03

Konrad napsal(a):

Luba - Kdyz ale ten "nactiutrhac", mluvil o panech, Snajdrovi, Julinkovi, Bendlovi, Cabrnochovi a Ouzkem ,tak se nakonec ukazalo ze to zadne vymysly nebyli, ze?
25. 05. 2012 | 22:05

ghándí napsal(a):

sims,
schodek rozpočtu je na tom mizerně proto, že odboráři státních zaměstnanců chtějí pořád víc a víc.
25. 05. 2012 | 22:08

ghándí napsal(a):

konrad,
ja jsem se dozvěděl z medií, že paroubek na jachtě znasilnoval nezletilou a sobotka má tajné konta na kajmanech. proč policie nekonala?
25. 05. 2012 | 22:10

LMAO napsal(a):

ghándí

No jistě chlapi!
25. 05. 2012 | 22:10

ghándí napsal(a):

konrád,
jak víte, že se tu ročně ztratí 150 miliard? taky z blesku?
25. 05. 2012 | 22:16

Luba napsal(a):

Němcová vrátila služební auto, kterým jezdil její syn
(Novinky.cz, 30. listopadu 2005)

"Místopředsedkyně Sněmovny a ODS Miroslava Němcová vrátila v uplynulém týdnu svou služební octavii s kartou na benzín, kterou jezdil její syn, protože sama je neřidička. K dispozici jí zůstalo sněmovní luxusní BMW s šoférem, které může používat k pracovním i soukromým účelům.

Němcová se vzdala služebního vozu krátce poté, co Právo zdokumentovalo, že ho používá její syn k soukromým cestám do práce.

Místopředsedkyně nepovažuje svůj krok za přiznání viny:
"V žádném případě." Zdůvodňuje ho tím, že nemá zapotřebí jakékoli pochybnosti kolem své osoby.

"Auto jsem vrátila, protože vznikly pochybnosti, zda bylo řádně užíváno," řekla Právu Němcová a zopakovala: "Bylo užíváno v souladu se zákonem, který mi umožňuje obě auta využívat, jak to s řidičem, tak to bez něj, k soukromým a pracovním účelům."

Zákon o platech ústavních činitelů dává předsedům a místopředsedům parlamentních komor právo užívat služební vůz s řidičem i bez něj k výkonu funkce nebo v souvislosti s ní a k osobní dispozici.

K octavii mají parlamentní funkcionáři k dispozici také kartu na benzín, díky které mohou měsíčně projezdit 500 litrů. Pokud tento limit překročí, musí si pohonné hmoty hradit ze svého.

Bude jezdit soukromým vozem

Němcová již před několika dny odmítla zjištění Práva, podle nichž autem i s poslaneckou kartou a dětskou autosedačkou jezdí do práce její syn-lékař. Fakt, že octavie pravidelně parkovala před jeho pracovištěm, zdůvodnila tím, že to bylo tehdy, kdy pro ni v daný den jel a někam ji vezl.

Poslanecká karta zaručuje, že policie nesmí na takto označený vůz nasadit botičku. Na zadní straně kartičky se píše, že ji lze použít jen spolu s poslaneckým průkazem a zneužití je trestné.

Místopředsedkyně se podle svých slov rozhodla auto vrátit proto, že nemohla zabránit tomu, "aby někdo letěl vyfotit" její služební auto řízené synem, nebo třeba asistentkou či manželem ve chvíli, kdy ona v něm nesedí, neboť auto jede pro ni.

Všechny tyto osoby prý označila již před třemi lety za ty, které ji budou vozit. Nyní ji proto bude vozit syn svým soukromým vozem."

Zdroj:
http://www.novinky.cz/domaci/70948-nemcova-vratila-sluzebni-auto-kterym-jezdil-jeji-syn.html
25. 05. 2012 | 22:21

ZdenekJ. napsal(a):

zdenekbrom
"ghándí:

Jen tak pro zajímavost. Proč by vláda ČR nemohla zasednout za jednací stůl se zastupiteli Čkyně? Co by na tom bylo špatného?"
Mohlo by se totiž ukázat, že zastupitelům nesahají ani po kolena.
25. 05. 2012 | 22:30

strážce zákona napsal(a):

Madame,
celé to vaše spolčení (policie, státní zástupce, soud) mohlo jednat dle předvedeného scénáře už v kauze samotného vůdce, pokud by byla vůle, dávno před Rathem.
Delikvent Nečas, řečený čistý, se dopustil závažného trestného činu Podpora a propagace hnutí směřující k potlačení práv a svobod.
Místo činu Varšava, dne 26. 4. 2012, ČTK usvědčuje:
Varšava - Česko má podle premiéra velkou šanci získat díky své průmyslové tradici podíl na deseti miliardách dolarů (187,5 miliardy korun), které plánuje Čína investovat ve střední a východní Evropě. Český předseda vlády Petr Nečas se takto vyjádřil po jednání s čínským premiérem Wen Ťia-paem ve Varšavě. Středoevropský region se 100 miliony potenciálními spotřebiteli je pro Čínu zajímavou oblastí, zdůraznil Nečas.
-------------------------------------------------------------

Navíc je zřejmé, že výtečník Nečas byl vůdcem celé organizované skupiny a trestní sazba je proto v jeho případě obzvlášť výživná.
Čítankový trestný čin jak na podnosu a kdepak je naše akční madam. Ona si raději počkala na naplánovaného Ratha.
Tak, a teď se můžete stydět.
25. 05. 2012 | 22:39

Konrad napsal(a):

Luba - Prepiste prosim jeste neco, co dokazuje svatost ODSackych potentatu. Je to velmi poucne.
25. 05. 2012 | 22:44

Josef K. napsal(a):

Ghandí. Vy si stále pletet "pravici" s ruským pravoslavným samoděržavím, tedy ve všem.
25. 05. 2012 | 22:52

schlimbach napsal(a):

Co mohu napsat o paní Němcové? Nic hezkého, proto raději psát nic nebudu :)
25. 05. 2012 | 22:54

Robert Clark napsal(a):

Jen se vypovidejte pani Nemcova, protoze po volbach uz vase zvasty nikoho nebudou zajimat! O co ale po volbach zajem bude a to predevsim ze strany organu cinnych v trestnim rizeni budou vsivarny vasich stranickych kolegu. A pak si muzete byt jista, ze panpve Bem s Janouskem dopadnou stejne jako pan Rath.
25. 05. 2012 | 23:06

Petr z Tábora napsal(a):

Paní předsedkyně, pan Pehe je politický komentátor oranžového zaměření a tomu odpovídají jeho postoje. Jelikož není dost dobře možné hájit zloděje chyceného při činu, tak se alespoň snaží sypat písek do soukolí. Podle mého občanského přesvědčení jste postupovala dobře.
Kde nebudete postupovat dobře bude, když budete hlasovat pro špatné vládní návrhy jako je navýšení DPH u léků a potravin či okradení důchodců o podstatnou část valorizace. Vláda sama je ale neschopná něco odpracovat a dělat skutečné strukturální reformy či zorganizovat plnění podmínek pro řádné čerpání unijních dotací. Tam ztratíte násobek toho o co lidi odrbete. Je to vláda beznaděje a rozpočtové neodpovědnosti.
To, že tito vládní hrobaři pohřbí ODS je jen problém jejích členů.
25. 05. 2012 | 23:09

Silvie napsal(a):

Paní Němcová,

byla jsem leta voličkou vaší strany, ale už vám svůj hlas zřejmě nikdy nedám (myslím, že ODS zmizí tak,jako tak v propadlišti dějin). Ztratili jste poslední zbytky důvěry občanů, přišli jste o veškerou věrohodnost, pozbyli jste jakékoliv pol.ideály - rvete se jenom, jako prašiví psi o kost.

Pokládáte nás, občany, za úplné pitomce? Myslíte si, že nám předhodíte nýmandy, jako je Bárta se Škarkou, pak vytáhnete těžší kalibr - Ratha a my rázem zapomeneme na vaše Řebíčky, Jančíky, Šťastné, Bémy, Topolánky, Vondry, Palounky, Klegy, Cabrnochy, Gandaloviče, Fuksy, Drobily ...(Drábky a Kalousky).

Na žvásty o tom, že není dostatek důkazů, nejsme opravdu zvědaví.
Jak je vidět, jde-li o opozičního gaunera, dokážete své síly napřít správným směrem.

Všechny kauzy ODS a Topky snad ani vypisovat nebudu, bylo by to časově náročné.

Za ostudné pokládám už jen to,že vám Bém po kauze Opencard, tunel Blanka, nejdražší cyklostezka v Evropě atd., běhá stále svobodně po světě.

Za rostoucí preference bolševiků poděkujte sobě navzájem.
Jste opravdu borci - podařil se vám husarský kousek - vzkřísili jste pol.mrtvolu a polili ji živou vodou.
25. 05. 2012 | 23:17

Kuchař napsal(a):

Na Peheho nemá smysl reagovat paní Němcová. Nevěřím, že je tak jednostranně zaměřený proto, že by nevnímal realitu. Spíš si myslím, že si ho platí mafie.
25. 05. 2012 | 23:17

mb napsal(a):

Nevím, jaká reakce je správná, asi toho, který se s blbem hádat nebude, NĚMCOVÁ ZA/REAGOVALA SELEKTIVNĚ ... tak jako selektivně reaguje na morálku a na cokoli ... bez této selektivní aplikace vědomí a svědomí ... BY NEMOHLA 20 LET dělat politiku v barvách ods ...

tak asi tak nějak ...

možná by se ještě dalo říci,- selektivně a pokrytecky ...

kdo ví .... bůh ví ...
25. 05. 2012 | 23:19

ghándí napsal(a):

já tomu rozumim, voliči levice jsou naštvaný, že už nemužou projídat státní rozpočet jako za vlády čssd a ty jejich žvásty o boji proti korupci na náměstích brali jako skvělou záminku pro předčasný volby. ted zazvonil zvonec a pohádky je konec, z největšího oranžovýho bojovníka proti korupci se vyklubal zloděj první kategorie, který drancoval se svým gangem kraj jako neuvázaný. a tak si flustrovaní levičáci vybíjejí vztek na kubicem a ted i němcové.
25. 05. 2012 | 23:38

Tužka napsal(a):

Tužka napíše, ... vážená paní Němcová,....Když se probírám jmény poslanců,...jmény ministrů ve vládě,...jen u podstatně menší skupiny se mi nevybaví něco, co by neodporovalo zásadám slušného chování, neporušování zákonů, které jsou dané. Je pro mne tristní, když si uvědomím, jaká nekvalitní sešlost řídí tento stát. Kolik času jste za ty roky promarnili pokleslými hádkami, kolik nedokonalých zákonů jste přijali, kolik stovek miliard jste nechali uniknout neznámo kam. A z těch nejméně obranyschopných občanů, / nemocní, postižení, matky s dětmi, důchodci,.../ si děláte "dojný cecky" pro vaše naprosto neschopné flikování státního rozpočtu. Toto je mé osobní hodnocení práce Poslanecké sněmovny a této vlády.

Napsala jsem to proto, že se domnívám, že reakce pod svým článkem budete číst. Doufám,... Přála bych téhle zemi, sobě i Vám, aby se už na postech nejvyšších objevili lidé morálně kvalitní, dobří odborníci, kteří by těmto "permanentním parlamentním prů*****" udělali konečně konec. Nebo ještě jedno přání,...aby kauza pana Ratha byla první hrací kostka domina,...a padli všichni další více nebo méně podobní. I tahle vidina má něco dosebe.

Zdravím Vás, přeji pevné zdraví. Víte, Vás si nějak nedokážu představit, že si třeba nesete jako dárek v krabici novou kabelku,.... "vycpanou miliony." Pokud by mne tato představa zklamala,....přežila bych to bez úhony, Vy byste dopadla hůř. Tužka.
25. 05. 2012 | 23:47

honolulu napsal(a):

Pani Nemcova,
jsem cizinec namam prava do neceho zasahovat, ale dr. Rath je svym projevem (na videu) v senate cesky CICERO.
Jeho nepujde znicit. Ma velkou osobnost, motivaci a protoze napadl tvrde ministra Kubice, tak 7 millionu vypada na set-up !
Smi byt zrusena jeho imunita drive nez bude soud ?
Kubice to nad nim vyhral o tom neni pochyb, ale rozhodne nejsou ani pochyby, ze Dr. Rath bude mit hodne zastancu. Je to zajimava inteligentni osoba, o to je zahadnejsi jak mohl udelat tak detinskou hloupou chybu. Dejte mu computer do vezeni s napojenim na internet at se projevi. On ma pravo mluvit. Take svet je velmi zvedavy, protoze 7 milionu ($ 350 000)v krabici vzbudilo udiv.
To, ze se lide v senate perou je dobra a zdrava vec pro demokracii. Diky schopnostem pana Stejskala svet se dobre bavi.
25. 05. 2012 | 23:54

uno napsal(a):

ghándí, Vy zřejmě máte daleko být v obraze - mnohé projedla levice i pravice, ale kdo toho rozkradl víc dobře víme, začalo to "kupónovou privatizací". Kdyby se tolik nekradlo na obou stranách a zejména na té modré, tak by KSČM dnes nebyla hned za SOCDEM v preferencích, to je argument, který popírá veškerá Vaše tvrzení.
26. 05. 2012 | 00:08

Kanalnik napsal(a):

mb to pekne shrnul, pani Nemcova reaguje jen na neco (a navic i na neco, co v clanku p. Pehe ani nebylo) a presne potvrzuje to, co pan Pehe napsal

pokrytectvi a mereni ruznymi metry

jde o vas postoj, pani autorko, a ten vas postoj v pripade kauzy Rath a v dalsich zminenych kauzach je odlisny (proc je Vondra ve vlade? proc ma ODS kmotry? co jste proti tomu udelala a jak jste proti tomu doposud vystupovala? ODS ma tolik masla na hlave a vy budete cela zdesena z Ratha? Tyjatr na n-tou)
26. 05. 2012 | 01:49

kočka šklíba napsal(a):

"Mě samotnou velmi mrzí, že takové případy bez ohledu na to, jestli jejich aktéři patří k vládním nebo opozičním stranám, kazí dobré jméno Poslanecké sněmovny."

Tolik Němcová. O čem tohle svědčí? Jak o té osobě, která se nestyděla opět kandidovat do PS po tom, kdy si tak sice "malinko", ale přesto, přikrádala do rodinného rozpočtu, teda rodinného rozpočtu svého syna , tak o straně, která se nestyděla tuto osobu znovu dát na kandidátku a ještě jí navrhnout a zvolit předsedkyní PS? O aroganci a bezbřehé nestoudnosti Němcové, ODS a TOP09 a VV, tedy stran, jejichž poslanci tuto sice malou, ale přesto zlodějku, do té funkce, zvolili.
A tohle má vůbec tu drzost psát něco o nějakém dobrém jménu PS? Tohle co se nestydělo okrádat daňové poplatníky v souladu s heslem: "kdo nekrade, okrádá svoji rodinu?". Na jejím místě by trochu slušný člověk mlčel, a vrátil se do té knihovny, i když si myslím že s její inteligencí i tam by byla k smíchu. Ovšem hledejte v ODS slušného člověka. Jistě výjimka potvrzuje pravidlo, tak se tam možná slušný člověk najde, jeden, dva, tři? Ale tahle osoba? Ani náhodou.
26. 05. 2012 | 02:04

honolulu napsal(a):

Cesi,
vam nic jineho nezbyva nez najit nejinteligentnejsi zeny z Aktualne CZ, ktere vzdy demonstovaly pevny charakter, vysoky moralni standard s intelektem, schopnost se dobre vyjadrit a analyticke schopnosti se snahou vyresit problemy.
Kdo to je ?
Je to pani Silvie a je to pani Tuzka ! Copak nevidite jejich dary od Boha ?
Pani Silvie je nadana na LAW (zakony), ktere studovala v Cesku a Italii. Ma vedecky pristup ke kazdemu problemu. Ma nadani i na technologii. Svoji osobnosti zari az k oblakum. Je zcestovatela. Zna cizi jazyky a zila v zahranici. Je realisticka se smyslem pro spravedlnost a deduktivni logikou vidi budoucnost.

Pani Tuzka, je velmi vzdelana zena s hlubokymi znalostmi alternativni i moderni mediciny. Tato uslechtila a jemna pani mnohokrat se podilela na reseni problemu jejiho mesta. Rozumi velmi dobre dejinym vyvojum, ktere studovala v Recku a dokonce nahlizela a studovala prvni i civilizaci v Evrope - Minoan Crete.

Samozrejme, ze obe maji vysokoskolske vzdelani a jsou vysoce kvalifikovane na vyssi pozici v ceskem senate.
V techto dvou zenach jde snadno (na dalku) poznat vysokou koncentraci narodni uslechtilosti.

Tak se laskave zbavte vsech tech co CHRAPAJI v senate ! Zerou svaciny, misto aby se soustredili na reseni problemu. Kradou hloupej nez Cikani. Podlezaji Bruselu, a dokonce vymysli ekonomickou narodni sebevrazdu. Jejich jedina kvalifikace je, ze strejda byl teticka "tlacenka". (Take se nekteri z nich chovaji jako australsti kralici, bez snahy zatajit tuto uchylku.)
Proto vymena je nutna.
Pani Sivie a pani Tuzko, za dary ktere jste obrzely od vyssich mocnosti nebeskych, mate povinnost vystoupit vpred a klaimovat co je pravem Vase pro benefit vsech.
Cesi volte je, nebo budete mit BIDU !
26. 05. 2012 | 04:15

tomeek napsal(a):

Mila pani Nemcova,
Bohuzel jste tentokrat nevyuzila prilezitost byt hodne, ale opravdu hodne zticha.
Jiste ze v pripade Davida Ratha jste asi nic nezvrzala, ale potlesk za to, ze nejste nejhorsi mezi spatnymi si ztezka zaslouzite.
26. 05. 2012 | 06:49

diskus napsal(a):

Konečně:aténská demokracie poslala Sokratovi,tvůrci dialogů,bolehlav.Případem Rath se stalo totéž.Bolehlav.Lidé by neměli ztrácet naději,že tím,že se možná nebo jistě krade,nelze kvůli tomu udržet demokracii a řídit ekonomiku.I když to tím směrem začalo působit,protože kdo není očitý svědek si může pouze vybrat komu věřit,dá se to následné ochromování překonat.V takových bojích někdy nelze ani poznat kdo s kým jde,kdo s kým bojuje,kdo je nasazreným agentam-demoralizátorem v nepřátelské partaji,resp.kdo tak má vypadat,která ze stran se tím rozloží postupně,komu se vůbec přestane věřit.Kradlo se asi za všech dob a přesto byly i ekonomiky vysoké úrovně a dobré demokracie.Ale křivdy se stávají,stejně jako nepotrestané přečiny existovaly.Bohužel.Co nejvíce objektivity.Přejme všem.
26. 05. 2012 | 06:50

diskus napsal(a):

oprava na :"nasazeným agentem-demoralizátorem "
26. 05. 2012 | 06:52

žena napsal(a):

Paní Němcová,
srší z Vás nenávist. Na ženu moc nepěkná vlastnost. A to jste chtěla být kandidátkou na prezidenta. No, už jenom Vy Čechům scházíte. Copak nemají dost dost negatívních vlastností i bez Vás? Raději jenom ticho seďte a počítejte příjmy za Vaši "práci". Uděláte tím líp pro blaho republiky, okradené vaši politickou stranou. A účes by taky nezaškodilo změnit. Nedá se na to koukat.
26. 05. 2012 | 07:08

zemedelec napsal(a):

Vážení.
Přidám jenom toto.
O Bémovi a Janouškovi a jejich aktivitách,jsou přece záznamy od BIS nezvratitelné.Proč se s tím někdo nezaobíral a nezaobírá.Tady Paní Němcová opravdu lže.Skutečně jak píše Paní Silvie,ODS už není záchrana,takhle jen potvrdili,že nejsou schopni nápravy.
26. 05. 2012 | 07:15

patriot napsal(a):

Němcová – příšerná ženská a dlouholetá pijavice veřejných peněz.

Vysedává v parlamentu dobrých patnáct let.

Výsledkem její „práce“ je jeden z nejzkorumpovanějších a nejprohnilejších režimů v Evropě.

Nemá absolutně žádné právo se k čemukoliv vyjadřovat.
26. 05. 2012 | 07:20

Kvakin napsal(a):

Dr. Ratha nemusím, ale beru v úvahu toto:
1) Ministrev vnitra ČR je Kubice, autor zprávy, které po zinscenované indiskréci ovlivila minulé parlamentní volby;
2) O tom, zda se dostal současný policejní prezident do funkce regulérně, pochybuje snad i on sám;
3) Ministr vnitra a policejní prezident jsou na kordy a ministr vnitra postupuje policejnímu prezidentovi jeden rozpočtový škrt za druhým a kojí se nadějí, že prezidenta naprosto znemožní jako chlapa, kterému svěřená struktura taje pod rukama, proč dotyčný sám dříve či později odstoupí;
4) Policejní prřezident potřebuje velký policejní úspěch;
5) Velký policejní úspěch = lapit velkou rybu. Musí ale jít o správnou velkoou rybu, tedy nemůže jít např. o ministra za ODS. Proto slovo padlo na čelného opozičního politika, proslulého agresivní rétorikou, jehož jméno se sice objevilo v odposleších kohosi, o němž se dále těžko již něco dozvíme, i když nikoli jako podezřelého (říká nejvyšší státní zástupce Zeman), ale - jak se říká - mnoho psů zajícovba smrt a dlouhodobé sledování a odposlouchávání přenese plody;
6)Modrá soudružka Němcová, co se vyučila pro knihkupctví, má sice obvykle vedení dlouhé jak Lovosice, ale nyní zareagovala promptně a během půl hodiny poslala Ratha do ťurmy;
7)Kalousek pohotově vystoupil s televizním projevem k národu: Sociální demokraté, probůh, přestaňte rozkrádat republiku, neznemožňujte jí čerpat eurofondy. Jeno oko nezůstalo suché;
8) Dobrá věc se podařila !
26. 05. 2012 | 07:34

SansLogique napsal(a):

Nejvíc se mi líbilo, že by prej Rathovým vystoupením ve Sněmovně mohla pověst našeho parlamentu utrpět. Na tom je názorně vidět, že ta banda tupanů vůbec netuší, která bije.
26. 05. 2012 | 07:59

dry: napsal(a):

to Kvakin: v každé akci naostro,hrají hlavní roli poslední vteřiny.Viz souběžný "atentát na Heydricha"-Zřejmě kontra-agenti zapracovali na obou stranách "čtyřky"-na jedné straně-atentátníků nezapracoval samopal z blízkosti 1.5 metru,na straně obránce Heydricha nestřelila o chvíli později pistole-uvolněný zásobník.I když až po chvíli uvolněný.Tedy nejvyšší kvalita? Kdy se změnila u Heydrichů a Kubišů kvalita zbraní? Zřejmě na poslední chvíli.Kdyby samopal neselhal,řidič by zvýšil rychlost a následující bomba nic platna.Takhle si sebejistý Heydrich přál proti vůli řidiče zastavit a zastřílet si na amatéra se samopalem.Házel by Gabčík ale zbytečně bombu,kdyby auto ujíždělo místo aby zastavilo,jak se stalo? Atentát vlastně provedl nepřímo Heydrich ,zajistil,že nebyl "naoko".Možná ,že věděl předem o obou atentátnících,ale chybně o bombě, která má být nefunkční jako samopal.Resp.záměna nastala později.
U zadržení Ratha je okolnost:držení registrované zbraně v té chvíli zatčení,která má prokazatelnou totožnost.A střelba s těžkými následky nasnadě-tedy což takhle :není když jde i o život jistější záchrana pistoli vyměnit za krabici? Krabici,která je druhou eventuální zbraní po samopalu Kubiše,-bombou.O to jistější,pokud pistolník neví co v ní je.Může se domnívat,že jde o lehce "Kottovské" alkoholické dobře veřejnosti známé,ale šlo o těžký kalibr-velké prachy v krabici.A pokud ji držíte-otisky jsou.Ale těsně předtím předcházely zprávy,že policista zastřelil v sebeobraně kohosi-zpráva v novinách.
26. 05. 2012 | 08:14

resl napsal(a):

Drobil byl zachycen na záznam s tím, že chtěl ukrást peníze pro ODS. Kolik by si nechali aktéři pro sebe se nikdy už nedozvíme. Záznam ale nenařídila Policie a to je rozdíl mezi ním a Rathem. Že byl pravdivý potvrdil na policii sám Drobil. Výsledek je nelogický pro veřejnost, logický pro Němcovou a jejího učitele, hradního zloděje. Němcová je v jeho vleku už tak, že dikce její řeči, záměrné zadrhávání a pokyvování hlavičkou, kopíruje svého nešťastného guru ve všem. Je to bohužel osoba bez samostatného myšlení s vidinou setrvání ve sněmovně do důchodu, což se jí daří. Jen za ty prachy po ní nechtějte veřejné vyjádření ke kauzám zlodějů z ódeesky. Aspoň aby ten Rath zazpíval, čím dřív, tím líp, jinak nemusí v kriminálu přežít a "oběsí" se na ničem, jako nedávno obviněný z vraždy dítěte.
26. 05. 2012 | 08:27

Leo napsal(a):

Pehe je silně zaujatý a nezajímavý pisálek, který funguje na principu přeskakujícího gramofonu. Pokud by dopadený korumpující politik nebyl Ráth, ale ODS-ák, tak Pehe by psal úplně něco jiného.
A co se týká zde prezentovaných argumentů, jak paní Němcová zapomíná na ostatní kauzy(mnohdy pravicových politiků). Srovnáváte nesrovnatelné, Rátha prostě chytili za ruku, teď.. A teď je pod tíhou tohoto faktu ve vazbě a čeká ho jistý trest. To je špatně? Nebo co chcete? Vyslat komando několika tisíc policajtů a hned pozavírat 90procent všech politiků v čechách. 90procent je můj odhad podílu lidí v politice,kteří se jakýmkoliv nezákoným způsobem chovali,obohatili apod.
Co dál s tím... Není cesta ta jako Ráth, sebrat velkou rybu a odsoudit? Tojest vyslat signál ostatním zlodějům, dost?! A že to nešlo dřív? Inu buďme rádi, že to začalo teď. Dle mého je to neskutečně významná věc,první vysoký politik....
Upřímně lidi, korupce je úplně všude, každý se s tím setkal a je nelegální! Možná že hodně diskutujících by mělo držet ústa.
26. 05. 2012 | 08:39

Stařeček napsal(a):

paní Němcová, já jsem sledoval vaše vyjádření k Rathovu vystoupení ve sněmovně, kde jste řekla něco v tom smyslu že: "já si nepřeju, aby poslanec Rath mluvil ve sněmovně". Tak já tedy zase žasnu, jak jste se pomstila za vyjádření pana Ratha že: "jste zlodějka, když vaše rodina používala vaše služební vozidlo k soukromým cestám". Ono se říká, že není rozdílu mezi malými a velkými zlodějinami, a to by se snad dalo dokázat, jestli měl Rath pravdu. Je li to pravda, tak vy jste už také neměla ve sněmovně co dělat a vůbec ne Ratha soudit.
26. 05. 2012 | 08:52

Maximus napsal(a):

Nejdříve jsem si přečetl blog paní Němcové a pak prolétl odezvu. Je to všechno až na výjimky bída, jak těch občanů zírající na svět zleva nebo zprava. Částečně mají pravdu jedni a čístečně ti druzí, záleží pod jakým úhlem se na ten či onen dílčí problém dívají. Těm zleva bych chtěl připomenout na základě poznání toho všeho kolem D.Ratha, že tento pán byl a je namachrovaný doktůrek, co dal do politiky místo aby dělal svoji profesi a koukal urvat pro sebe co se dá, od pěkných žen, moci až po prachy. Nevěřte jeho kecům, sice obsahově vůči pravici má pravdu, ale sám je stejný či dokonce horší.
Pak je tu ta parta zprava, tak to je také bída a z 90% špatní lidé. Zaklínají se liberalismem (aniž by často věděli v podstatě co to znamená), podporou individua, ale že vše co se naučili a používají v životě je "made in ostatní lidé", ale to jim nebrání v obhajování mantry dovezené z USA, že schopný jedinec je střed vesmíru a se vším si poradí. Houby s octem, stejně jako ten, nám po 40 let vnucovaný ruský model kolektivismu..... U té první pravičácké party se jim to hodí pro obhajobu obyčejného lidského sobectví a hyenismu, kteréžto vlastnosti se usadily v české kotlině už po 22 let a tito poslanci jsou tohoto zla zástupci, ta druhá parta se zaštiťuje nutnou spolupráci lidí ve společnosti, ale zase to jsou často mimikry, ale v praktickém životě hrabou pod sebe jako díví. Třeba na zákonech jimi prosazenými jsme to poznali na vlastní kůži, jak myslí na lidi, vyberu za všechny fotovoltaiku a trh s elektřinou, tady občanům naložili, že se jim protáčí panenky! Alespoň to platí pro většinu těch jejich posranců. Je mi na zvracení z těchto lakotných a hrabivých a pokřivených lidí, co si říkají poslanci, senátoři a podobně. Oni totiž tady nejsou pro vytváření užitných hodnot potřebných pro lidskou společnost, ale měli by pouze vytvářet mantinely a spravedlivá pravidla hry pro řádnou funkci naší země, našeho státu. A dělají to? Z 80% nikoliv, jen kalí vodu a sledují politické a finanční cíle, které zde ovládají ti vzadu, ti co mají hlavně prachy a moc. Popř. sledují vlastní cíle, třeba takové VV se naprosto odkopali, jen se snaží vydržet u korýtek alespoň do voleb. Slušní lidé by to dávno vzdali, ale když ty poslanecké koryta jsoun tak pěkně honorovaná a za nic, že? Třeba na církevních restitucích, tak závažnému tématu, se nenamáhali poslanci pseudo pravice zeptat svých občanů na názor, opovrhují jimi. Proč se jich bojí zeptat? Že jsou sami zástupci lidu? V tak závažné otázce (finanční i politické a společenské)by se lidu měli zeptat. Pokud totiž by lidem vše bylo správně a objektivně vysvětleno, tak by se nemuseli "bát", že lidé špatně rozhodnou! A církev si tady tímto kope výrazný hrob a dělící čáru od ostatní společnosti. Tohle jim lidé nikdy neodpustí a dodejme, že je jich drtivá většina! A takových otázek tu je spousta. No a paní Němcová? Ta určitě patří mezi ty co nic nikde neukradli, na to je příliš zbabělá nebo na úrovni? Spíš to první, protože moc dobře ví o zdejším už po léta trvajícím rozkrádání eráru jejími soukmenovci od Béma, Řebíčka až po Dlouhého z Jihu ODS a dalších, ale mlčí jako slípka. Protože si chce užít poslaneckých výhod a prebend a triochu pochybné slávy na poslaneckém slunci a ještě to chvíli vydržet a jen se trochu přikrčit. Jestli tohle bylo v "chartě", tak nevím, nevím...
Asi bude férová, jako zlodějka Chadimová, že? No a ta parta zleva od Zemana (nikdy nebyl socanem), přes Grosse, Škromacha, Palase, Ratha a spol., tak to jsou také vyčůránkové a navoněná bída. Tito lidé také v životě nevytvářeli žádné hodnoty pro jiné. Jen parazitovali a to vydatně! Je mi z té cházky na zvracení, oni si o sobě myslí kdoví co, ale .....
Přeji pěkný den obyčejným a slušným lidem a politikům alespoň pěknou salmonelu!
26. 05. 2012 | 08:53

jarpor napsal(a):

Paní předsedkyně,

pokud vůbec budete diskuzi číst, pak vězte, že pan Pehe je zde znám nikoliv jako politolog, objektivní komentátor dění ve společnosti, leč jako politický komentátor orientovaný silně "nalevo". Takovému se Váš postup v kauze Rath prostě zamlouvat nebude... a nepřesvědčíte jej ničím o správnosti Vašeho postupu.

Zde si dovolím za sebe podotknout,že už to, že i opozice nic nenamítá proti Vašemu postupu svědčí o tom, že jste postupovala zcela v souladu se zákonem a nic na tom nezmění ani Pehe, ani zdejší milí levicoví debatéři, kteří sice volali kdy už se policie dostane k chycení a sdělení obviněn k potrestání zlodějů, jenže fakt, že v síti uvízl "jejich člověk", to dosud nevydýchali. Proto k Vám takové reakce, jaké píší...
Proto ty konstrukce o nezákonnosti postupu policie, proto to kvičení, že vše bylo past na levicového politika, že je to akce minitra Kubiceho, proto to, že vlastně i Vy jste vinna, že "zprava" nikdo není potrestán...

Ano, volání po potrestání dalších politiků "zprava" shledávám za opodstatněné, jenže toto volání musí být doprovázeno také právním vědomím, že jen telefonický hovor nemusí být vždy nutně trestný čin, že zlodějnu je třeba zloději dokázat.
Leč takovým, kterým právní vědomí chybí je téměř zbytečné vysvětovat rozdíly v kauzách Ratha a dalších... Ti si budou stále mlít své o tom, že Rath je obětí zpolitizované policie pracující na "pravicovou" objednávku... a když už připustí, že Ráth spáchal trestný čin např. jen tím převzetím hotovosti nad limit daný jistým zákonem, pak budou argumentovat, že sice zloděj je, ale malej, a tak by jej měli nechat být do té doby, než chytí nějakého většího... a hlavně, než to bude někdo z "pravicových" lumpů.
A bohužel, že se domnívám, že i mezi těmi pravicovými je asi dost "Rathů", ovšem kterým se dosud nepodařilo jejich zlodějny prokázat, to je smutné konstatování...

Nechte tedy Pehe Pehem, nechte jej být ratlíkem poštěkávajícím na každý pohyb a větu Klause, poštěkávajícím, že vše od "pravice" je od čerta a ke světlým zítřkům nás dovede pan Sobotka z ČSSD a spol... On už jiný nebude ... on co emigroval do USA aby se vrátil a trousil "rozumy" kdo je jaký a co si máme myslet o tom či onom podle pana "politologa".

Přeji Vám hezký den a pevné nervy.
26. 05. 2012 | 08:58

Sladký napsal(a):

Leo- každá událost je pochopitelná pouze v kontextu, v co nejširších souvislostech.Inteligentní člověk se od člověka méně inteligentního vyznačuje (mimo jiné) tím, že dokáže vnímat kontext a souvislosti a neulpívá (abstraktně a absurdně) na izolovaném faktu- aktu.Možná byste se měl držet své výzvy, vyslovené v poslední větě.
26. 05. 2012 | 08:58

Sladký napsal(a):

Jarpor- příprava k trestnému činu, vybízení k němu není trestný čin? A jak si vysvětlíte fakt, že řada podezřelých transakcí, zakázek,miliony či desítky milionů objevivších se na účtech nebyla nikdy řádně vyšetřována, o vyřešení nemluvě?
A na závěr- je více než komické, že právě VY zde mluvíte o objektivnosti a nestrannosti. Už jsem vám to psal.Je to totéž, jakoby tchoř někomu vyčítal, že páchne.
26. 05. 2012 | 09:02

Sladký napsal(a):

Ještě dodátek, Jarpore.Hlavní rozdíl (rozdílů je řada, samozřejmě jsou i podobnosti)mezi případem Ráth a případy (např) Drobil, Bém,Barták,Promopro Vondra ) je v tom, že v Ráthově případě příslušné orgány jednaly, v těch ostatních nejednaly.Jak je možné, že se nezabývaly a nezabývají nahrávkami a informacemi BIS? Mimochodem, mistře, jak vysvětlíte tolerantnost pí Němcové vůči Bártovi a Škárkovi (odsouzení!!) a tvrdý postup vůči Ráthovi, kterému zatím soudem nebylo nic prokázáno?
26. 05. 2012 | 09:09

jarpor napsal(a):

Vážený pane Sladký,

před několika dny byl v Hydeparku pan Šlachta - šéf UOOZ... Přehrajte si jeho vystoupení a snad se Vám podaří pochopit co lze a co nelze dovozovat s telefonického rozhovoru třebas dvou lumpů... Sice o tom pochopení mám jisté pochybnosti, ale snad se ten zázrak stane...

A vyjadřujete-li se ke mně... pak :
Z Vás objektivnost a nestrannost opravdu jen čiší !

Hezký den
26. 05. 2012 | 09:10

Leo napsal(a):

Sladký : na Vaši úroveň já asi nemám... Moc často nepíšu, občas se neudržím. A vy, myslím, moc dobře víte, co jsem v tom příspěvku a poslední větě měl na mysli.
26. 05. 2012 | 09:10

jarpor napsal(a):

Sladký
" Mimochodem, mistře, jak vysvětlíte tolerantnost pí Němcové vůči Bártovi a Škárkovi (odsouzení!!) a tvrdý postup vůči Ráthovi, kterému zatím soudem nebylo nic prokázáno?"

Vážený pane Sladký, /nejsem mistr, ale to přehlídnu/ nevím o jaké tolerantnosti mluvíte.

Bárta a Škárka - zde policie požádala sněmovnu o vydání ke stíhání, Němcová s ogranizačním výborem postupovali přesně podle ústavy - a sněmovna je vydala. Samotná Němcová zde neměl žádnou roli...

Ráth - policie jej chytila bezprostředně po spáchání trestného činu. Policie potřebovala do 24 hodin vyjádření, zda Němcová jako předsedkyně PS, souhlasí s vydáním poslance SOUDCI. Tento souhlas předsedkyně dala, navíc, byla seznáme policií a státním zástupcem jaký trestní čin byl, dle policie a státního zástupce, spáchán. Nerozhodovala tedy jen tak, ale rozhodovala na základě předložených důkazů, přesně podle ústavy a jednacího řádu PS a věci nyní běží opět zcela v souladu se zákonem... předsedkyně s organizačním výborem zařadili projednávání vydání na nejbližší jednání PS... sněmovna jej buď vydá nebo nevydá k trestnímu stíhání...

Nevidím v posupu Němcové nic, co jí lze vytknout.

Hezký den
26. 05. 2012 | 09:21

Sladký napsal(a):

Jarpor- nenechte se vysmát, člověče. Na to,co lze a co nelze vyvozovat z telefonického rozhovoru (třeba dvou lumpů) nepotřebuji vyjádření nějakého šéfa, čehokoli. Notabene k nahrávkám, které jsem měl možnost slyšet spolu s tisíci ostatních lidí.A to nemluvím o tom, že je to důvod k dalšímu pečlivému a dlouhodobému sledování.
A že ze mně objektivnost a nestrannost jen čiší? :o))) Od vás to opravdu sedí,mistře.Vždyť nemáte ani sebemenší ponětí, co to je.
26. 05. 2012 | 09:25

Sladký napsal(a):

Jarpor- nevidíte nic? :o))) Bodejť, vždyť jste raněný (selektivní) slepotou.Opakuji ještě jednou- zatímco odsouzenci sedí v Parlamentu a hlasují,což předsedkyni nijak nevadí, neodsouzený Ráth by zneuctil Sněmovnu.:o)) Možná by si nějaká běhna která se deset let živí prostitucí mohla stěžovat na posledního kunčofta, že ji připravil o panenství.:o)))
26. 05. 2012 | 09:31

modrý edvard napsal(a):

Sladký: možné důvody, proč orgány někdy jednaly a jindy ne:
1. náhoda 2. Rathova přehnaná sebedůvěra 3. výměna náčelníků na policii a MV 4. Rath byl solista a neměl krytí shora (5. pikle pravice proti levici - to prosím ne, nikdo nebyl polapen, ani když byla u moci levice) ; případně nějaká kombinace
26. 05. 2012 | 09:33

Sladký napsal(a):

Leo- omlouvám se, nemínil jsem se Vás dotknout.Na tu poslední větu zapoměňte, ale úvaha o kontextu a souvislostech je platná.
26. 05. 2012 | 09:33

Na pravou míru napsal(a):

Omyl, jarpore. Pehe není politický komentátor orientovaný silně "nalevo", ale spolu s Bohuslavem Sobotkou zakladatel a aktivista lobbistické organizace ČSSD s názvem Cesta. Jeho jediným cílem je jakýmikoliv prostředky pomoci volebnímu vítězství sociální demokracie. Házet špínu na politického oponenta bez ohledu na realitu je jedním z těch prostředků. Pehe je něco jako Sladký, jen to dělá o malinko chytřejc.
26. 05. 2012 | 09:35

Xaver35 napsal(a):

Pro AlmoG
Děkuji Vám za perfektní rozklad, který bych nedokázal lépe.Po něm by tato žena neměla už nikdy otevřít svá primitivně prolhaná a pokrytecká ústa. A nejlépe by národu prospěla, kdyby už konečně slezla z té vysoké stoličky ve Sněmovně a odtáhla se kát na Vysočinu...
26. 05. 2012 | 09:44

Krupa Václav napsal(a):

Supe, od včerejška už nebudu večer na nic reagovat. Je málo času a ve snaze přečíst co nejvíce nedomýšlim obsah. Možná mi nebudete věřit, ale svým způsobem jsem Vám za toho blbce vděčen. Zasloužil jsem si to. Jinak, odebírám jen sobotní právo a veškeré další informace sbíram tady. Je tu spousta výborných lidí, kterým plně důvěřuji A neni to jen slepá víra. Vy si klidně čtěte všechny noviny a poslouchejte co Vám říkají v telce. Stejně jim nevěříte, ale hrají na Vaší notu a proto budete vždy stát na jejich straně. Jinak byste musel přiznat, že Vás taky sere, že Drobil zůstal místopředsedou ODS a "darebák" Michálek byl odejit, že nikdo nepátrá jak přišel ke svému majetku Řebíček, Janoušek, Bém, a další.... 4 nebo 100 policistů neni vůbec podstatné. Těch 100 policistů možná jen čekalo na kývnutí někoho z okruhu Rátha, který mu sedl na lep....A pro tuto vládu byl nejvýšší čas...blíží se volby...A jako kdysi Klausovo prohlášení o Paroubkovi dva dny před volbami, nebo Kubiceho zpráva, teď se přišlo po půl roce na Rátha. Náhodou taky před volbami. Vláda rozpočtové zodpovědnosti prostě dostala strach a možná hraje wabank. S Ráthem riskuje, ale moc jiného jí nezbývá. Demonstrace na Václaváku se už nedá bagatelizovat jak byla zvyklá u jiných problémů. A stoupajicí preference levice je nutné zastavit. Prostě blíží se doba žní a bude sklízet to co zasela. Řekl bych že nejdůležitější žně od r.89. Vyhráno ale nemá nikdo.
26. 05. 2012 | 09:46

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro Honolulu, ....zdravím Vás, pane. Tolik chvály,....to budí podezření,...

Až se České země vrátí k monarchii, budu se ucházet o post císařovny. Mám k tomu základní předpoklad,...původ zcela neznámý, ... teda, můj pěstoun, nevlastní dědeček,... vždycky říkal, že mě v té kupce sena zanechala nějaká padlá luční víla,....takže si nechám vypracovat zcela nový rodokmen až k Slavníkovcům..... a budu slavná, slavně konkurovat Přemyslovcům,...

Už máte sbaleno,...a mapy, kompas, suchary a láhev na vodu přichystáno. Přeji krásné dny. Tužka
26. 05. 2012 | 09:49

Silvie napsal(a):

Sladký,

ale jaképak "zneuctění" sněmovny...

Tady jde výhradně o velmi oprávněné obavy, že by Rath mohl veřejně pustit informace, které za těch dvacet let v politice nasbíral.
A že to nebude jen kompro na soudruhy z leva, to si můžete být jistý. Však se o vládu taky dělili /nejen na pražském magistrátu/.

Velmi mě rozhořčilo, že jako bezúhonný daňový poplatník nemám mít právo slyšet, o čem event. Rath promluví. Paradoxně toto právo není upřeno těm, kteří dělají sněmovně jenom hanbu a měli by už dávno sedět ( není jich málo).

S těmi se paní Němcová jednat neštítí, zřejmě jen proto, že své úplatky kryjí sofistikovanější formou . Zvláštní pojetí mravnosti.
26. 05. 2012 | 09:55

Karel napsal(a):

Paní Němcová,
přikrádat pohonné hmoty a používat vozidlo sněmovny paní Němcové bylo co, stejná rozkrádačka. Dnes se tahle ženská tváří jako čistá, ale je to stejná zlodějka jako David, rozdíl je jen ve velikosti zlodějiny
26. 05. 2012 | 09:56

Občan napsal(a):

Tužtičko,
Slamníkovci, zásadně Slamníkovci - prokázal to místní historik Kuchař :o)

Rád Vás tu zase vidím a čtu.
26. 05. 2012 | 10:17

jarpor napsal(a):

Sladký

"Opakuji ještě jednou- zatímco odsouzenci sedí v Parlamentu a hlasují,což předsedkyni nijak nevadí, neodsouzený Ráth by zneuctil Sněmovnu."

Poslanecký mandát nelze odebrat. Tedy odsouzení, pokud jej sami "nepoloží" holt jsou poslanci... a jsem přesvědčen, že jak to vadí mě, že odsouzený sedí v parlamentu, tak to vadí i Němcové...

U Rátha jí vadí něco jiného : přítomnost eskorty, ozbrojené stráže v parlamentu... kam, myslím, nesmí vkročit ani policie... /do jednacího sálu/. Nikoliv sám Rath...

Nějak se Vám to plete... nebo pletete nesmysly záměrně...
Hezký den.
26. 05. 2012 | 10:29

ZdeněkJ. napsal(a):

Jarpor
"Ráth - policie jej chytila bezprostředně po spáchání trestného činu."
A co když soud skončí tím, že konstatuje, že se trestný čin nestal (anebo to řekne už státní zástupce) - budete pak stále tvrdit, že byl Rath přichycen bezprostředně po spáchání trestného činu? A že postup paní Němcové byl správný?
26. 05. 2012 | 10:30

Scarabeus napsal(a):

Silvie,

členem mandátového a imunitního výboru PSP ČR je i komunistický poslanec soudruh Jiří Dolejš, který byl novináři usvědčen z ochoty za milión Kč do stranické pokladny "posunout" znění zákona o hazardu.
http://www.psp.cz/sqw/hp.sqw?k=3701
26. 05. 2012 | 10:33

Občan napsal(a):

Lžete,
politruku jarpore.
Protože Němcová se naprosto jasně vyjádřila takto "Bylo by lepší, kdyby Rath u nepřekročil práh sněmovny".

Takže NIKOLI eskorta a další blablabla, ale osoba pana Ratha jako taková jí vadí. Sama jsouc USVĚDČENOU zlodějkou, troufá si posuzovat někoho, komu ještě NEBYLO NIC PROKÁZÁNO, a má tu drzost se jej snažit umlčet.
Ta pokrytecká ženská se ho totiž BOJÍ.
26. 05. 2012 | 10:44

jarpor napsal(a):

ZdeněkJ.

"A co když soud skončí tím, že konstatuje, že se trestný čin nestal (anebo to řekne už státní zástupce) - budete pak stále tvrdit, že byl Rath přichycen bezprostředně po spáchání trestného činu? A že postup paní Němcové byl správný?"

Ano.
Jako když policie obviní kohokoliv z něčeho... a ukáže se, že soud obviněného osvobodí...
Pro obvinění poslance je prostě navíc ten souhlas předsedkyně PS, zákonný postup. Její souhlas s vydáním SOUDCI není to, že by Němcová vyřkla cokoliv o vině či nevině toho poslance. Od toho je soud ! Ona jen naplňuje procesní náležitosti, jež vyžaduje zákon.

Hezký den
26. 05. 2012 | 10:44

český maloměšťák napsal(a):

"...Na druhou stranu je ovšem třeba uvést, že policie poslance Béma z ničeho neobvinila a ani se neobrátila na Poslaneckou sněmovnu se žádostí, která by se týkala jeho imunity. Tím se jeho případ – pokud nějaký vůbec je (a nejen jeho, ale i dalších osob, o nichž Jiří Pehe ve svém komentáři hovoří) - naprosto odlišuje od kauzy Davida Ratha...."

Velmi objevné. Duchaplné.
Ale bohužel i pravdivé.

Mimochodem :

http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy/clanek.phtml?id=690345

"...Centrum akutní medicíny v Kladně bylo postaveno a vybaveno za dvě miliardy korun. Hejtman Petr Bendl (ODS, hejtmanem byl v letech 2000-2008) do něho objednal přístroje za 300 milionů, v průměru za dvojnásobek běžné tržní ceny...."

"...Hejtman Rath předražení vylučuje. "Všechny věci jsou ověřovány přes databázi obvyklých cen," tvrdí.
Upozorňuje, že smlouvu o stavbě Centra akutní medicíny včetně dodávky přístrojů podepsal ještě v říjnu 2008 jeho předchůdce Bendl. Nový hejtman nechal ceny zkontrolovat a celkovou částku 300 milionů za přístroje o 80 milionů korun snížil.
Tuto úsporu potvrzují i dokumenty, které má Aktuálně.cz k dispozici. Například angiolinku chtěl Bendl koupit za 38 milionů, monitor Spacelabs za 750 tisíc a lůžko od Linetu za 410 tisíc.
Například cenu za lékařská sluchátka však Rath nesnížil a totéž platí i pro další položky. Těžko uvěřitelným příkladem je třeba operační stůl Golem 4S, který se dá koupit za 126 tisíc, Kladno ale i po Rathově "kontrole" zaplatilo trojnásobek...."
Ovšem opět zde platí , že " policie poslance Bendl...eh, Béma z ničeho neobvinila a ani se neobrátila na Poslaneckou sněmovnu se žádostí, která by se týkala jeho imunity".

P.S. Mimochodem - opt out ve směru penzijních fondů /Rusnok/ přinde stávající systém založený na sociální a mezigenerační solidaritě každým rokem na 20 až 30 miliard....jde tedy o záměr tento systém dále narušit a do budoucna zřejmě i zrušit. Ale hlupáci samozřejmě budou hýkat nad 7 miliony v krabici./krást se nemá ale vůbec - ani například pár rohlíků v krámě nebo benzín a amortizaci vozidla koupeného za peníze daňových poplatníků...i takovéto krádeže by se měly trestat a to třeba i u poslankyň - i v takovývh případech by se "policie měla obrátit na Poslaneckou sněmovnu se žádostí, která by se týkala její imunity..."

A o evropských dotacích a Ministerstvu financí raději pomlčíme, že. Stejně jako o výši sppotřební daně z nafty a škodě velkého rozsahu. Anebo o únicích na clech asijských obchodníků a tom, komu je správa cla podřízena, že...
No a zadlužování dalších generací ve směru církví...to už se snad nedá ani komentovat.
To už je případ pro někoho, kdo umí zacházet s důtkama....

"Kubice - Krabice - Levice"

----------------------------------------------------------------------------
MIROSLAVA NĚMCOVÁ
Co soudíte o tom, že poslanci nijak nekonají ve směru prodloužení lhůty pro promlčecí lhůtu ve směru možnosti stíhat privatizační zločiny ?

Kdybyste náhodou nevěděla o co jde - tak zde je kratičký rozbor celé věci :

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/karel-hvizdala.php?itemid=16424

Nechtělo by to vyvinout nějakou iniciativu , paní Němcová ?
Myslím si, že díky tomu, že máte i nyní většinu /LIDEM/ - jistě by zákonná úprava prošla, ne ?
Či se mýlím - a Vaši přátelé mají na věc jiný názor ?

Hmm - to by ale pak budilo jisté podezžení...zda v tom nejsou třeba namočeni, že...
26. 05. 2012 | 10:48

Almo G™ napsal(a):

jarpor napsal: Její souhlas s vydáním SOUDCI není to, že by Němcová vyřkla cokoliv o vině či nevině toho poslance.

--- To je pravda jen částečně a jde tedy o zavádějící informaci. "Odevzdání soudu" po souhlasu předsedy sněmovny je vyhrazeno jen k prodloužení ZADRŽENÍ (v celkové délce max 48 hod podle zákona). Nikoliv k procesu souzení. Ten je možné až po trestním stíhání a to je možné až po souhlasu sněmovny.
26. 05. 2012 | 10:48

Almo G™ napsal(a):

Oprava: Ten je možný...
26. 05. 2012 | 10:49

jarpor napsal(a):

Občan

Než budete někoho obviňovat ze lži, tak si nejprve to vyjádření Němcové přečtěte CElÉ a nevytrhujte z něj pouze část !
Řekla, že by bylo lepší, aby nepřekročil práh sněmovny v doprovodu ozbrojené stráže.... jak se takové snímky rozletí do světa...
Kdo chce, interpretuje výroky celé, kdo manipuluje... cituje jen to, co se mu hodí... což ve je ve Vaší výše uvedené reakci Váš případ.

Hezký den
26. 05. 2012 | 10:51

český maloměšťák napsal(a):

re :...prodloužení promlčecí lhůty....
26. 05. 2012 | 10:51

Občan napsal(a):

Kdyby mi někdo naprosto neznámý ZAVOLAL ve 23:00 (přičemž Rath byl zadržen již kolem 20. hodiny!!!), že mám dát souhlas k něčímu zadržení, minimálně bych ho poslal do otvůrku a požadoval, aby se koukal okamžitě dostavit osobně a s příslušně orazítkovaným lejstrem v pazouře. A pečlivě bych si ověřil, nakolik je jeho požadavek oprávněný. Stejně tak bych se důrazně ptal, jak je vůbec možné, že o svolení se zadržením žádá s takovým časovým prodlením.

Ale naše kombajnérka nikoli. Té stačil ÚDAJNÝ (nelze totiž nijak ověřit, zda jí vůbec někdo telefonoval) ANONYMNÍ NOČNÍ telefonát! Měla rázem jasno a bleskově souhlasila se zadržením poslance.
26. 05. 2012 | 10:55

český maloměšťák napsal(a):

"Řekla, že by bylo lepší, aby nepřekročil práh sněmovny v doprovodu ozbrojené stráže.... jak se takové snímky rozletí do světa..."

Snímek culícího se Bárta a Škarky jí ale zřejmě nevadí. Neb pouta nemají, že..

Hezký den, pane zastupiteli za ODS - jarpore.

P.S Je celkem paradoxní, že za předsednictví paní Němcové rostou preference KSČM na historické hodnoty.
Je to smutné - ale zřejmě v intencích aktuálního obsahu takovéhoto selektivního pojetí politiky - jaké předvádí ona a tato koalice.
26. 05. 2012 | 10:57

jarpor napsal(a):

Almo G

"To je pravda jen částečně a jde tedy o zavádějící informaci. "Odevzdání soudu" po souhlasu předsedy sněmovny je vyhrazeno jen k prodloužení ZADRŽENÍ (v celkové délce max 48 hod podle zákona). Nikoliv k procesu souzení."

Žádný proces souzení zatím nenastal. To za prvé.
A za druhé : do 48 hod musí sdělit policie zadrženému buď obvinění ze spáchání trestného činu, nebo jej musí ze zadržovací vazby propustit / vše pod dohledem státního zástupce/.
Zde bylo sděleno obvinění ze spáchání trestného činu. Nejen Ráthovi ale dalším 7 osobám.... o nichž Vám podobní taktně mlčí...
Myslím, že pletete dohormady věci, jež nelze dávat dohromady... neznalost ? Úmysl ? To víte jen vy sám...

Hezký den
26. 05. 2012 | 10:57

Občan napsal(a):

Jarpore,

já jsem tu obskurní ženštinu SLYŠEL tohle vyslovit přesně tak, jak jsem to citoval. NA KAMERU, se starostlivě nakrčeným čílkem. Mám totiž tu výhodu, že jsem chor a tak mám na compu puštěnou "čtyřiadvacítku" větší část dne.
A řekla to PŘED TÍM, než se začaly zeširoka probírat technické možnosti přítomnosti pana Ratha v sněmovně.
Její vyjádření k jeho osobě bylo VELMI OSOBNÍ.
26. 05. 2012 | 11:01

Radim napsal(a):

ODS je stranou švindlu, korupce a destrukce. Více než 20 let lžete o úspěšném budování otevřené demokratické společnosti v ČR. Je to přesně naopak. Dosavadní průběh vyšetřování, načasování atd. případu Davida Ratha to potvrzuje.
Jen „na okraj“ policie přiznala, že odposlechy, které byly předloženy poslancům, nedisponuje obhajoba. Což je porušením ústavního práva na spravedlivý proces, protože obhajobě mají být k dispozici všechny důkazy, které má policie.
Podle tuzemských zvyklostí dojde k soudu s Davidem Rathem, pokud k němu vůbec dojde, nejdřív za rok až dva. Po celou tu dobu budou česká média manipulovat společnost "senzačními" informacemi uniklými z policejních spisů, taky nezákoně.
Britská média mají zákonem zakázáno psát o podrobnostech případu, který teprve přijde před soud... ODS nám kdysi slibovala cestu do Evropy. Ve skutečnosti nás vedete se svými rychlokvašenými spřeženci na Východ, respektive na Dálný Východ.
26. 05. 2012 | 11:01

jarpor napsal(a):

Občan

Až budete předseda některé komory parlamentu... uvidíte, jak to chodí.... Zatím zde jen bájíte nesmysly.

Dle vyjádření státní zástupkyně, policie kontaktovala předsedkyni PS s tím, že na základě spáchání konkrétního trestního činu jednoho z poslanců jej zadržela a požaduje podle Ústavy vyjádření, zda na základě předložených důkazů předsedkyně souhlasí s vydáním poslance SOUDCI či nesouhlasí.

Kdy jej zadržela a kdy kontaktovala předsedkyni... irelevantní. Vše bylo do 24 hodin podle zákonných ustanovení...
S jakou pohádkou přijdete příště ?

Hezký den
26. 05. 2012 | 11:04

Občan napsal(a):

Zase bájíte, jarpore.

KDYBY byl Rath zadržen PŘI spáchání TČ nebo těsně po něm a byly proti němu SHROMÁŽDĚNY NEZVRATNÉ důkazy (jak je OČvTŘ tvrzeno), mohl by být již odsouzen (přičemž absurdně ještě ani nebylo PSP ČR projednáno jeho případné vydání k trestnímu stíhání, a to proto, že MIV ODMÍTL svolat mimořádnou schůzi!!!!!).
Jenže OČvTŘ terpve EX POST zoufale SHÁNĚJÍ cokoli, čeho by se proti Rathovi mohly chytit! I z kusých zpráv, které se k nám dostávají, OČvTŘ tápou v temnotách, kupí jakékoli dosažitelné dokumenty a HLEDAJÍ, zda je v nich vůbec něco, co by proti němu mohly použít.

Co se "kontaktování" týče - my NEVÍME, zda ji vůbec někdo kontaktoval. Němcová tvrdí, že jí NĚKDO V NOCI zavolal. To je vše, co je k údajnému kontaktování známo. Neexistuje o tom žádný záznam. A očekával bych, že v tak závažné věci se policie doství OSOBNĚ a s lejstrem v ruce do bytu předsedkyně sněmovny.
26. 05. 2012 | 11:16

Občan napsal(a):

To jarpor:

Zákon č. 1/1993 Sb., Ústava ČR, v platném znění - článek 27, odst. 5)

Poslance nebo senátora lze zadržet, jen byl-li dopaden při páchání trestného činu nebo bezprostředně poté. Příslušný orgán je povinen zadržení IHNED oznámit předsedovi komory, jejímž je zadržený členem; nedá-li předseda komory do 24 hodin od zadržení souhlas k odevzdání zadrženého soudu, je příslušný orgán povinen ho propustit. Na své první následující schůzi komora rozhodne o přípustnosti stíhání s konečnou platností.

Policie však neoznámila zadržení Ratha IHNED, jak jí PŘIKAZUJE Ústava, ale až s několikahodinovým zpožděním. Navíc zcela NEPRŮKAZNÝM způsobem (údajným/neověřitelným anonymním telefonátem).
26. 05. 2012 | 11:23

Občan napsal(a):

Pokr.

A kombajnérka, aniž si cokoli a jakkoli ověřila, IHNED vydala souhlas k zadržení.
26. 05. 2012 | 11:24

SuP napsal(a):

Občan(e) -
To vaše švejkování je přesně cesta, jak nikdy nic nevyšetřit a nikdy nikoho nepotrestat. Moc se koukáte na americké filmy, kdy 2 hodiny honěj vraha a nakonec ho "vyšší mocí" musejí pustit.
Fakt je, že možná lze připustit situaci, že by paní Němcová se vzetím do vazby nesouhlasila. Bručelo by 7 statečných, ale Raht by se zvesela z poslanecké lavice smál, až by se za břicho popadal. 7 melounů by sice stihl někam schovat, ale stejně v poměru ke škodám, kreté způsobil "vládnutím" je to sranda a těžko mu prokážou víc, musel by to přiznat.
Jen by to všechno trvalo mnohem dýl (protože díky vyšetřování by se stejně stal podezřelým a sněmovna by řešila jeho vydání někdy v září a akorát by ho nevozili v řetězech) a podzimní volby by to určitě ovlivnilo a zase by za to mohl Kubice a ne Raht.
Vy, fanclub ČSSD byste pyskovali zase kvůli něčemu jinému.
26. 05. 2012 | 11:40

jarpor napsal(a):

Občan

Tak další pohádka je tu :
" my NEVÍME, zda ji vůbec někdo kontaktoval. Němcová tvrdí, že jí NĚKDO V NOCI zavolal. To je vše, co je k údajnému kontaktování známo. Neexistuje o tom žádný záznam. A očekával bych, že v tak závažné věci se policie doství OSOBNĚ a s lejstrem v ruce do bytu předsedkyně sněmovny."

Najděte si rozhovor se státní zástupkyní Bradáčovou, která hovořila o tom, jak policie kontaktovala s vědomímstátního zástupce předsedkyni PS.... Vysílala to Tv i rádio...

Ne že My nevíme... Vy nevíte... lépe - nechcete vědět.
A že neexistuje záznam. No že ho nemáte Vy, to ještě neznamená, že neexistuje...

Hezký den, pane Občane, pohádkáři..
26. 05. 2012 | 12:00

neo napsal(a):

a rudá eskadra opět hájí potenciálního zločince protože má rudý kabátek.
26. 05. 2012 | 12:02

JednáníVeřejněProspěšnéhoVýznamu napsal(a):

JVPV - Miroslava Němcová, předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR

Argumentace Občan napsal(a): 26. 05. 2012 | 11:16 a 26. 05. 2012 | 11:23
logická, stručná a jasná

Oproti tomu SuP napsal(a): 26. 05. 2012 | 11:40
Nick je zřejmě zkratka Soudnost u Prd ele

Němcová je příkladně stranicky disciplinovaná stejně tak, jaká je její servilnost a plná loajální oddanost pánu hradu. Modří kmotři z ní musí mít radost. Ve Třetí říši by to dotáhla ještě výš.
26. 05. 2012 | 12:31

JednáníVeřejněProspěšnéhoVýznamu napsal(a):

JVPV - Miroslava Němcová, předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR

Právní jednání ve věci, je věcí rovného postupu u všech bez rozdílu.
Ten kdo argumentuje rudou, oranžovou, zelenou, hnědou, černou a kdo ví jakou ještě eskadrou, je fanatický zastánce své vlastní ideologie, kterou nadřazuje nad všechny ostatni. Zpravidla mívá kabátek mnohabarevný, aby ho mohl vždy a za každé změny větru politického, si kabátek obléct tou správnou barevnou stranou na odiv všem, kterým má potřebu pochlebovat.
26. 05. 2012 | 12:51

Kanalnik napsal(a):

jarpor

"pan Pehe je zde znám nikoliv jako politolog, objektivní komentátor dění ve společnosti, leč jako politický komentátor orientovaný silně "nalevo". Takovému se Váš postup v kauze Rath prostě zamlouvat nebude... a nepřesvědčíte jej ničím o správnosti Vašeho postupu."

Vsiml jste si, ze pan Pehe se o postupu autorky (telefon) ve svem clanku vubec nezabyval? Pani Nemcova reaguje v tomto na neco, co tam neni, stejne jako vy.
26. 05. 2012 | 12:55

buldatra napsal(a):

Kazit dobré jméno Poslanecké sněmovny se hned tak někomu nepovede, protože takové dobré jméno není.
Takže nelze zkazit neexistující.
Spíš by mě zajímalo, kdy to dobré jméno hen ta sněmovna získá.
26. 05. 2012 | 13:01

Asfalt napsal(a):

Rétorikou ODS vždy bylo, že politik nenese odpovědnost, dokud ho soud neodsoudí. Za Drobilem ODS stála, i když byl vyšetřován, práci ztratil Michálek. Vondra je stále ministrem proto, že ho soud neodsoudil. A tak dál.

Proč si ODS působení jedněch ve veřejné funkci umí představit, ale druhých ne? Nerovnost postoje zde skutečně je. Tuto nerovnost Němcová obhajuje slovy: "...lze ale odpovědět velice snadno: u pana Ratha asi nejde jen o pouhé podezření. Postup, který použily orgány činné v trestním řízení v jeho případě, je vskutku ojedinělý a souvisí především s tím, že poslanec Rath nebyl zadržen kvůli podezření, ale byl dopaden při spáchání trestného činu nebo bezprostředně poté."
Zde Němcová na rétoriku ODS o nevině do rozhodnutí soudu zapomíná, přestože Rath je stejně nevinný jako Vondra, Drobil, Bém, Bendl a řada dalších, protože soud o jejich vině nerozhodl.
Z formálního pohledu je odůvodnění Němcové neopodstatněné, protože právní zásadu neviny do rozhodnutí soudu neprolamuje žádný procesní úkon trestního řízení, tedy ani zadržení, kterým Němcová argumentuje.
Z materiálního pohledu, Drobil ani Vondra nebyli zadrženi, protože rozkradené peníze nenesli v krabici, ale přesouvali na účtech, u čehož zadržet nelze. Na základě přesvědčivých indícií (v dané chvíli dokonce přesvědčivějších, než jsou indicie o vině Ratha) ale rozkradli daleko víc než amatér Rath se svou krabicí. O tom, že se jiné vyloženě podezřelé kauzy policie ani včas nevyšetřovala, aby pak v tomto vyšetřování vůbec mohla někoho zadržet, ani nemluvím.

Celý problém spočívá v nepochopení odlišnosti politické a trestněprávní odpovědnosti. Politická odpovědnost nevyžaduje zavinění ani kauzální nexus, zatímco trestněprávní odpovědnost zavinění i kauzální nexus výslovně vyžaduje. Politická odpovědnost je odpovědnost za stav věci, zatímco trestněprávní odpovědnost je třeba prokázat nad vší pochybnost. Je tomu tak především proto, že dokázat trestněprávní odpovědnost politikovi je obtížné.
V civilizovaném státě, kde platí politická odpovědnost, tedy netřeba drobilům, vondrům a dalším prokazovat trestněprávní vinu nad vší pochybnost a už vůbec netřeba čekat na soud. Ve veřejné funkci nemají co dělat. Pokud ODS tyto lidi obhajuje (třeba i platnou právní zásadou), zatímco Rathovo působení ve veřejné funkci "si neumí představit", pak je pokrytecká a obhajoby tohoto pokrytectví jsou směšné.

Obhajoba pokrytectví je zde o to víc irelevantní, že Rath jako volený zástupce lidu, nese břemeno politické odpovědnosti nižší, než do funkce jmenovaný ministr jako vysoký státní úředník. Jinak řečeno, Rathovo právo na přítomnost při jednání Parlamentu je především právem lidu, který poslanec zastupuje, zatímco ministr Vondra nese plnou politickou odpovědnost za své působení ve vládě jako úředník jmenovaný až odvozenou pravomocí.
Pokud bychom si tedy něco "neměli umět představit", pak by to především měli být vondorové a bendlové ve vládě. Pokud ale vondry a bendly ve vládě máme, pak je jakýkoliv komentář ODS k Rathovi pouze trapasem.
26. 05. 2012 | 13:06

plk. Kurvice napsal(a):

Paní potrefená, je šokující číst váš „dotčený“ komentář k článku pana Peheho. Jen pro představení Vaši osobní dvojí morálky, rovněž tak morálky ODS, bych rád připomněl případy rozpoutané kampaně „nestranického“ ministra Kubiceho a jeho nařčení vznesená na zakázku ODS (autoři zprávy Vidím a Langr) proti Paroubkovi o zneužívání nezletilých děvčátek a jeho bývalé sekretářce s obviněním z korupce. Vám není vůbec hanba za přípravu a zveřejnění této stupidní smyšlení zprávy, z jejichž obsahů a obvinění se neprokázalo vůbec nic? Vám není hanba, že jedna bezvýznamná sekretářka musela být za Vaše politické ambice zneuctěna do konce života a prohlášena za korupčníka? Kolik úsilí bylo potom věnováno ODS, aby se oba tyto případy politicky motivovaného a neprokázaného křivého nařčení stáhli z jednání parlamentu a to za pomocí šaška Bursíka a šašků Kalouska + Čunek.
Vedle Vás sedí Vondra, který jako „mistermind“ vymyslel, jak potáhnou 150 mil. z peněz dańových poplatníků na soukromé účty ODS. Vám není hanba být takto nízko morálně posazená? Je mi z Vás na zvracení, z té vaší ustarané tváře, která ve stejnou dobu rozjíždí politické hrátky proti nevinným lidem, 3 x FUJ.
Omlouvám se za emoce, ale něco tak drzého jsem již hodně dlouho tu nečetl.
26. 05. 2012 | 13:07

pěvec napsal(a):

němcová, ty jsi trapná jak sáňky v létě. Poté, co jsi byla usvědčena jako zlodějka (neboť co jiného je půjčování státního auta synovi. Mimochodem, prý je to úspěšný lékař, to je taky asi chudák, že potřeboval jezdit ve státním autě). Na základě toho bych ti doporučil, abys mlčela a šoupala nohama. A úplně nejlepší by bylo, kdyby ses vrátila coby knihovnice někam do knihovny.
26. 05. 2012 | 13:16

Eulálie Z. napsal(a):

"K „dobrému jménu poslanecké sněmovny“ trochu čísel:
„Duveru Poslanecké snemovne vyslovilo 12 % dotázaných,“(...)
****
Dvanáct procent důvěry v instituci, řízené a dominované partou paní Němcové je stále ještě děsivě vysoké číslo.

I když připustíme, že zhruba polovinu mohou tvořit osoby na- a pod hranicí mentální retardace, stále ještě zbývá 6% osob, které STÁLE JEŠTĚ předpokládají, že TENTO parlament, ovládaný koalicí paní Němcové, jedná v jejich zájmu !

Pokud by to byla pravda, znamenalo by to, že mezi námi žije cca 6% potenciálních gangsterů!
26. 05. 2012 | 13:20

kelt napsal(a):

Budu stručný.
Kdo nekrade,okrádá rodinu.V duchu tohoto hesla ctihodná pí Němcová okrádala daňové poplatníky tím,že služební vůz i s kartou na benzin předala svému nemajetnému synovi.

Odsouzení korupčníci ji v PS nevadí.Budou rozhodovat třeba o zákonu ohledně akcií na doručitele.
Podezřelému z korupce by pokud by to bylo v jejich silách, znemožnila se obhájit přes PS.
Nemyslím si,že se jedná o stranický dvojí metr.
Je to její snaha se "pomstít"Rathovi za to,že ji před publikem
zostudil.
Žena této "úrovně"chtěla stanout v čele státu.Vzhledem k tomu,že tam máme zloděje per v přímém přenosu stejné barvy dresu- nic neobvyklého.
26. 05. 2012 | 13:34

prorok napsal(a):

Nostalgicky

Proboha, Kot, proc jste mi ty prachy do te krabice daval?
Chtel jsem, aby jste vedel, jak vas mam rad ...
26. 05. 2012 | 13:52

Krupa Václav napsal(a):

Jarpor. Sice chápe, a mrzí ho(!), že i napravo jsou různí ráthové, ale chytit se holt nechal jen ten z opozice. Říká se, že tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne. Že se ještě žádné neutrhlo napravo jej vůbec neudivuje. On ví velmi dobře proč nefunguje zákon pravděpodobnosti. Napravo neni (!) zájem nikoho usvědčit. Zákon a právo přece musí ustoupit před vládou rozpočtové zodpovědnosti, jak se kdysi vyjádřil soudce Kučera na schůzce s Veseckou v Brně. Takže pane Jarpor, kecy, že podezření nestačí k obžalobě může sice formálně platit, ale v Česku stojí uplně za hovno.
26. 05. 2012 | 13:54

Krupa Václav napsal(a):

Jarpor: A bohužel, že se domnívám, že i mezi těmi pravicovými je asi dost "Rathů", ovšem kterým se dosud nepodařilo jejich zlodějny prokázat, to je smutné konstatování...

Jste obyčejný pokrytec a provokater. A pofoukejte Němcové její ublížené ego. Jestli to tu dneska četla bude to potřebovat.
26. 05. 2012 | 14:06

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva hrubě urážlivé a nadávky obsahující příspěvky, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
26. 05. 2012 | 14:44

Almo G™ napsal(a):

jarpor napsal(a):

Žádný proces souzení zatím nenastal. To za prvé.

--- Jsem rád, že potvrzujete má slova.

A za druhé : do 48 hod musí sdělit policie zadrženému buď obvinění ze spáchání trestného činu, nebo jej musí ze zadržovací vazby propustit / vše pod dohledem státního zástupce/.

--- To se týká každého S VÝJIMKOU lidí s poslaneckou imunitou - viz Ústava ČR. Tady není možné pokračovat bez souhlasu sněmovny. Pokud souhlas do 48 hodin nepřijde, je podle ústavy a platných zákonů poslance propustit.

Zde bylo sděleno obvinění ze spáchání trestného činu.

--- Protože je sdělením obvinění zahájena přípravná fáze TRESTNÍHO ŘÍZENÍ (viz: http://iuridictum.pecina.cz/w/Trestn%C3%AD_%C5%99%C3%ADzen%C3%AD ) jde jednoznačně o PROTIŚTAVNÍ KROK. Ústava výslovně zakazuje trestní řízení vůči poslanci BEZ SVOLENÍ SNĚMOVNY (Viz článek 27 "(4) Poslance ani senátora nelze trestně stíhat bez souhlasu komory, jejímž je členem.") http://www.psp.cz/docs/laws/constitution.html

Nejen Ráthovi ale dalším 7 osobám.... o nichž Vám podobní taktně mlčí...

--- Zde nehraje roli.

Myslím, že pletete dohormady věci, jež nelze dávat dohromady... neznalost ? Úmysl ? To víte jen vy sám...

--- Vypadá to, že pletete dohormady věci, jež nelze dávat dohromady a neuvádíte věci, které se vám nehodí... neznalost? Úmysl? To víte jen vy sám.
26. 05. 2012 | 16:03

dostojevského hrdina na 5 napsal(a):

Cenzor jako obvykle stihl smazat hrubě urážlivé a nadávky obsahující příspěvky dříve, než jsem se k nim prokousal.
Jelikož všechno ostatní je blábol, přišel jsem opět i o tu nejdrobnější odměnu za pozornost, kterou chvílemi těmto strnkám věnuji.
Tristní.
26. 05. 2012 | 16:09

vico napsal(a):

Reakce předsedkyně parlamentu Miroslavy NĚMCOVÉ, která se v poslední době snaží mediálně vystupovat spíše jako světice Anežka ČESKÁ, nejspíše otrávila všechny - levé i pravé.U levých je to jasné a u pravé zejména proto, že ze svých výšin čtvrté nejvyšší ústavní funkce reagovala na "Pehe hehe", čili na někoho, kdo si to nezaslouží. Proč třeba nereaguje na "profesora" Bednáře, se kterým by se "Modrá Šmoulinka" mohla podělit o poslední speleologické objekty z rekta "za živa svatého"?

Němcová nechť si plní svou funkci v případě vydání poslance Ratha stejným způsobem, jako číšník - bez slovního doprovodu. Na její morální soudy jako příslušnici totálně provařené strany nejsou hosté zvědaví. Maximálně by se mohla omluvit za propocenou číšnickou halenku.

Její apartní rozhořčení jen rozlobí davy.
26. 05. 2012 | 16:40

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

paní autorko,
jak Vás sleduju, Vy se už nezměníte. Celkem nic pozitivního z vás nevypadne, škodíte sice, ale zřejmě méně než mnozí jiní. Takže pokud nedostanete nějakou výkonnou funkci a zůstanete nejvýš ceremoniářem, tak je to celkem v pořádku.

Jen doporučení pro Vás: projděte si zdejší komentáře, roztřiďte je na kritiky a fandy a projděte si jejich komentáře i na jiných blozích. Dejte je analyzovat (služební peníze na to bezesporu máte, že), ať přibližně zjistíte, jaké typy jsou tyto dvě skupiny lidí. Inteligenčně i charakterově. Možná Vám to bude užitečné. I když - možná že to máte (a potažmo i ODS) už zmáknuté, i ve větším měřítku. A počítáte s tím politováníhodným :-) demokratickým faktem, že hlas b.ba a lempla je ve volbách stejně hodnotný jako hlas slušného občana.
26. 05. 2012 | 16:45

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

plukovníku,
až nyní můj zrak zavadil o Váš rozhořčený komentář.

Já Vám pravím: několikrát Vámi použité slovo "hanba" ODS ani její příznivci neznají!

Takž se zcela míjíte, paní předsedkyně i místopředsedkyně Vám za sebe ani za stranu nemůže replikovat! :-)
26. 05. 2012 | 16:59

mb napsal(a):

mám za to, že sněmovna by měla najímat a zaměstnávat SENSIBILA ... který by při každém policejním zatčením většil zda daný vodchycený a obviněný politik je nebo není vinen ... odpadla by pro němcovou dilemata vydat či nevydat a verbálně odsoudit či neodsoudit daného lumpa ...

Zpráva z tisku ... po nevyjasněných úmrtích sněmovních sensibilů bylo upuštěno od jejich dalšího najímání ....

Závěrem se sněmovna usnesla, že přestane krást ...
26. 05. 2012 | 17:17

jarpor napsal(a):

Almo G

I při vědomí, že na jeden problém mají dva právníci tři právní názory, dovolím si naposled napsat můj pohled na kauzu Rath.

1. Na základě trestního oznámení policie sleduje x lidí kolem veřejných zakázak a možných úplatků...

2. Na základě zjištění se policie rozhodne k zátahu. Zatkne celkem 8 lidí, z toho jednoho poslance.

3. Do 48 hodin je třeba u všech : buď sdělit obvinění z podezření ze spáchání trestného činu a soudce pak rozhodne, zda obvinění budou vyšetřováni na svobodě či zda půjdou do vazby, nebo je propustit. Zde se stalo to první.

4. V případě poslance, navíc, do 24 hodin musí o zadržení poslance a jeho vydání soudci /pro rozhodnutí o vazbě/ dát rozhodnutí předseda komory. Kladné stanovisko znamená vydat jej soudci, záporné - to je poslance pustit a i kdyby spáchal trestný čin, nic nevyšetřovat. Zde bylo kladné stanovisko předsedkyně PS, jež vydala na základě seznámení se s podklady, proč to policie požaduje, jakého trestného činu se poslanec dopustil. Zde - když ničeho jiného, pak převzetím hotovosti nad limit daný zákonem.

5. Přesedkyně souhlasila s vydáním soudci a tedy on i další zadržení si od soudce vyslechli rozhodnutí o vazbě.

6. U všech sedmi "normálních" zadržených policie pokračuje ve vyšetřování, v získávání důkazů o trestné činnosti. Není jediný důvod totéž nečinit i u poslance, osmého zadrženého.

7. K trestnímu stíhání je potřeba souhlas poslanceké sněmovny. Na prvním zasedání po zadržení poslance se tak stane.
Buď sněmovna poslance "vydá" a pak poslanec-neposlanec, všech 8 bude dál vyšetřováno.... nebo jej "nevydá" a pak u všech sedmi zadržených se bude vyšetřovat dále, ale poslanec bude "osvobozen", jeho i zjištěné trestně-právní chování /dle policie a státního zástupce/ bude navždy "zamazáno", poslanec bude propuštěn a již nikdy se policie k důvodům zadržení nebude moci vrátit, v této věci nikdy poslance dál vyslýchat nebude.

8. V případě "nevydání" poslanec bude mít možnost požadovat v občansko-právním řízení se domáhat náhrady za újmu, jež mu byla jeho zadržením způsobena.

Tak to vidím já aniž bych si činil nárok na to, že to tak musí vidět každý.
Technikálie kolem přítomnosti poslance na jednání mandátového a imunitního výboru, na samotném projednávání jeho věci jako prvního bodu jednání příštího zasedání parlamentu jsou, dle mého, jen nepodstatné technikálie.

Doměnky pana Pehe, co se líbí či nelíbí předsedkyni PS jsou jen jeho doměnky... stejně jako doměnky o tom, zda v jiných kauzách by moha předsedkyně PS cosi dělat jinak... její ohrazení se považuji za správné, avšak oproti takovému "politologovi" jakým je pan Pehe - za naprosto zbytečné.
Ten a jemu podobní si budou stáe mlít své.... A na závěr jen připomínka toho, že ani opozice oproti krokům předsedkyně PS nic nenamítá.... Tečka.

Hezký podvečer
26. 05. 2012 | 18:09

Desiderius napsal(a):

Paní Němcová je věrná modroptáková stranická duše, obdivovatelka Klause a proto (ovšem i z jiných důvodů) nelze od ní očekávat odvážné a samostatné myšlenkové konstrukce. Jakákoliv úvaha na toto téma je ztrátou času.
26. 05. 2012 | 18:16

Občan napsal(a):

Já jsem docela dost zvědav na to, jak se především ústavní právníci popasují s faktem, že POSLANEC je ve VYŠETŘOVACÍ vazbě, ANIŽ by jej PSP ČR VYDALA k trestnímu stíhání.
Protože o ZADRŽENÍ, jež má lhůtu MAXIMÁLNĚ 48 hodin, se již dávno nejedná.

POKUD jej PSP ČR vydá, bude se tak muset stát RETROAKTIVNĚ. Což náš ústavní pořádek ZAKAZUJE.
Do VYŠETŘOVACÍ VAZBY by totiž mohl být vzat AŽ PO jeho vydání k trestnímu stíhání, nikoli PŘED NÍM.

Možná toto je důvodem, proč má z Ratha Miruna vod kombajnu takovou hrůzu. Ono to totiž vypadá, že to naše přehorlivá noční telefonistka totálně pos..la.
Zatímco ZADRŽENÍ velkoryse odmávla na základě neprokazatelného nočního telefonátu, po celou následující dobu se nepostarala o to, aby svolala mimořádnou schůzi sněmovny a zajistila ústavnost stíhání poslance. Neboť kombajnérka sama o sobě NEMÁ žádnou pravomoc k tomu, aby jakkoli souhlasila s uvržením POSLANCE do VYŠETŘOVACÍ vazby.
Možná ji na to již někdo upozornil, protože EX POST začala blábolit o tom, aby Rath složil mandát. Což on moudře neučinil a teď se Miruna vaří v bublajícím sosu, který si sama namíchala.
26. 05. 2012 | 18:20

Občan napsal(a):

Nikoli, politruku.

DOKUD není POSLANEC vydán k trestnímu stíhání, NELZE jej držet ve vazbě. To je právě to kouzlíčko. Je pravdou, že TOHLE si měl sakra dobře uvědomit jak soudce, tak ambiciózní státní zástupkyně. Leč neuvědomili.
Ovšem také je možné, že to udělali schválně. Z různých prohlášení snaživé justiční Severočešky postupně nabývám dojmu, že se docela dobře baví. Jako by si byla vědoma tohoto dost zásadního právního problému...
26. 05. 2012 | 18:26

Almo G™ napsal(a):

1. Na základě trestního oznámení policie sleduje x lidí kolem veřejných zakázak a možných úplatků...

--- To je možné. Je to však neověřitelné tvrzení policie. Poslanec nedostal šance k vyjádření a je protiústavně izolován od policejních dezinformací, které se vynořují jedna za druhou.

2. Na základě zjištění se policie rozhodne k zátahu. Zatkne celkem 8 lidí, z toho jednoho poslance.

--- Opět jen neověřitelné tvrzení policie.

3. Do 48 hodin je třeba u všech : buď sdělit obvinění z podezření ze spáchání trestného činu a soudce pak rozhodne, zda obvinění budou vyšetřováni na svobodě či zda půjdou do vazby, nebo je propustit. Zde se stalo to první.

--- Nepravda. U poslance může o vazbě jako součásti trestního stíhání rozhodnout soud až PO SVOLENÍ SNĚMOVNY. Viz článek 27 ústavy. Sněmovna zatím souhlas nedala, poslanec je proto ve vazbě neoprávněně. Jde o porušení jeho ústavou dané imunity.

4. V případě poslance, navíc, do 24 hodin musí o zadržení poslance a jeho vydání soudci /pro rozhodnutí o vazbě/ dát rozhodnutí předseda komory. Kladné stanovisko znamená vydat jej soudci, záporné - to je poslance pustit a i kdyby spáchal trestný čin, nic nevyšetřovat.

--- Nepravda. V ústavě nenajdeme termín "vydání soudci", nýbrž "odevzdání soudu". Protože soud jej nemůže trestně stíhat (vč. vazby = musela by souhlasit sněmovna) ani soudit (muselo by předcházet trestní stíhání) může soud jediné - garantovat prodloužení ZADRŽENÍ poslance nad rámec 24 hodin. Je to opatření proti zneužívání policie pro politické účely a účelovému zatýkání poslanců např. před jednáním sněmovny apod.

Zde bylo kladné stanovisko předsedkyně PS, jež vydala na základě seznámení se s podklady, proč to policie požaduje, jakého trestného činu se poslanec dopustil. Zde - když ničeho jiného, pak převzetím hotovosti nad limit daný zákonem.

--- Nepravda. Poslanec nebyl dopaden při páchání trestného činu, nýbrž při průchodu veřejným prostorem s krabicí. Ostatní jsou neověřitelné informace. Dokonce ani Mandátový a imunitní výbor (!) neslyšel ony údajné nahrávky a byl mu předložen jen neověřitelný přepis rozhovorů jako "důkaz". Pokud ANI ON neměl při svém jednání k dispozici řádné a nezpochybnitelné důkazy, jak je mohla mít předsedkyně sněmovny?

[pokračování]
26. 05. 2012 | 18:34

Almo G™ napsal(a):

[pokračování]

5. Přesedkyně souhlasila s vydáním soudci

--- Nikoliv. souhlasila s "odevzdáním soudu". To je rozdíl. Jde o neutrální termín, který znamená "přesun pod pravomoc kohokoliv" - např. i zpětně - od soudu policii. "Přesunem" však soud nenabývá žádné nové pravomoci, než které mu vyhrazuje ústava = nyní nestíhat, nevěznit, nesoudit do souhlasu sněmovny. Jen dozorovat zadržení do zákonných max 48 hodin. Např. dozorovat, aby policie nevyvíjela na poslance nátlak a neučila ho nazpaměť výpověď jako kdysi....

a tedy on i další zadržení si od soudce vyslechli rozhodnutí o vazbě.

--- Žádné "tedy" zde nedává smysl. Poslanec má imunitu, sněmovna souhlas nevydala = zatím se nesmí konat ŽÁDNÁ FÁZE TRESTNÍHO ŘÍZENÍ. Tj. ani sdělování obvinění, ani vazba ani nic jiného.

6. U všech sedmi "normálních" zadržených policie pokračuje ve vyšetřování, v získávání důkazů o trestné činnosti. Není jediný důvod totéž nečinit i u poslance, osmého zadrženého.

--- Nepravda. Poslanec má na rozdíl od ostatních ústavou garantovanou imunitu, dokud jej jí nezbaví sněmovna. I nyní má ústavní imunitu, která je flagrantně porušována. Mj. to posiluje jeho postavení při dalších stížnostech, odvoláních a žádosti o odškodné z peněz nás všech.

7. K trestnímu stíhání je potřeba souhlas poslanceké sněmovny. Na prvním zasedání po zadržení poslance se tak stane.

--- že by jasnovidectví? Každopádně pokud se tak nestalo, nesmí být poslanec vazebně vězněn, ani podrobován jiným úkonům v rámci trestního stíhání.

Buď sněmovna poslance "vydá" a pak poslanec-neposlanec, všech 8 bude dál vyšetřováno.... nebo jej "nevydá" a pak u všech sedmi zadržených se bude vyšetřovat dále, ale poslanec bude "osvobozen", jeho i zjištěné trestně-právní chování /dle policie a státního zástupce/ bude navždy "zamazáno", poslanec bude propuštěn a již nikdy se policie k důvodům zadržení nebude moci vrátit, v této věci nikdy poslance dál vyslýchat nebude.

--- Pravda. Odpovídá to záměru tvůrců ústavy, aby před obviněními s velkým rizikem politického zneužití byl poslanec chráněn imunitou.

8. V případě "nevydání" poslanec bude mít možnost požadovat v občansko-právním řízení se domáhat náhrady za újmu, jež mu byla jeho zadržením způsobena.

--- Pravda. V tomto okamžiku je jeho postavení silné, ač se to tak nezdá. Jakmile se toho chytnou evropské soudy, bude mít podle mého názoru ČR velké potíže.
26. 05. 2012 | 18:34

resl napsal(a):

Phe :
Vrcholem pokrytectví je, když například předsedkyně Poslanecké sněmovny ustaraně hovoří o tom, že si neumí představit, že by obviněný Rath zůstal poslancem a spolurozhodoval tak o zákonech této země. A co v první instanci již odsouzení pan Škarka nebo Bárta, bývalí významní členové vládní koalice, chce se zeptat? Ti nehlasují?

A pokud bychom vysoké standardy paní předsedkyně rozšířili od kriminálních podezření k hranicím politické kultury, jak by se její starost asi vztahovala na jména Bém, Vondra, Drobil?

A propos: slyšeli jste paní Němcovou někdy ustaraně hovořit o záhadně bobtnajících kontech matky bývalého ministra průmyslu a obchodu Martina Kocourka nebo o podobně bobtnajících kontech manželky člena širšího vedení ODS Pavla Dlouhého, známého pod kmotrovskou přezdívkou „hlubocký kníže“?

Jinak jsem pro tvrdé potrestání bezcharakterního zloděje Ratha, jen by Němcová mohla ztichnout, když se nevyjádřila k předchozím zlodějnám.
26. 05. 2012 | 18:58

Občan napsal(a):

NIKOLI v občanskoprávním, ale ve ZVLÁŠTNÍM řízení o náhradě škody způsobené při výkonu státní moci - dle zákona č. 82/1998 Sb.

Nemluvě o tom, že může jako bonus podat celou řadu trestních oznámení pro zneužití pravomoci úřední osoby dle § 329 TZ.
26. 05. 2012 | 18:58

SuP napsal(a):

Jarpor -
Jako bys něvěděl, že "Blbej Laik ™ " musí mít pravdu, i kdyby na chleba nebylo. Levouni jak se zdá, žijí ve svém právním akváriu a dokud jim budou sypat krmení, budou věřit, že je to rybník. vystačí si mezi sebou a kdo si nefouká pod pytlik s nima, fouká proti nim.
26. 05. 2012 | 19:05

SuP napsal(a):

Jarpor -
Teď si představ, že stejně tak si ohýbají podle svých mozkoven třeba dopravní předpisy a pak podle toho jezdí. To je pak průser! Protože takovýho *ola pak můžeš kdekoliv potkat na silnici....
26. 05. 2012 | 19:10

george napsal(a):

Když čtu příspěvek Občana nebo Almo G, předpokládám že jsou oba přinejmenším profesoři na právnické fakultě. Jinak hloupě zkreslují fakta, Ústava v tomto směru hovoří jasně. Poslanec, který je přistižen při trestném činu nebo bezprostředně po něm, může být zadržen policií a dán do cely předběžného zadržení. Do 24 hod musí o tomto být informována předsedkyně poslanecké sněmovny s příslušnými důkazy a ta muže vydat souhlas k předání poslance soudci. Ten může vydat na návrh státního zástupce ke vzetí do vazby. Vše takto bylo učiněno. V dalším průběhu se musí ve sněmovně na nejbližší poslanecké schůzi (5. 6. ) o jeho vydání ( v tomto případě potvrzení rozhodnutí předsedkyně) nebo o nevydání. Všechno další jsou jenom tlachy, zavádějící především od toho, že se Rath tak hloupě nechal chytit se smradlavými penězi. Další nesmysl je v tom, že policie zdokumentovávala jiné osoby, teprve časem do toho připlul Rath. Nikdo tedy nezačal odposlouchávat Ratha, ale jeho kumpány. Vždyť si to všichni přejí, aby se šlo po lumpech a najednou tolik křiku, když tam někdo spadne. Je zajímavé, že se nikdo nezastává opilce Kotta a dalších za to samé.
26. 05. 2012 | 20:31

kolemjdoucí napsal(a):

Paní Němcová,

připouštím, že z pozice Vaší funkce předsedkyně sněmovny má Vaše vysvětlení logiku. Jistě, pánové Bém, Řebíček a další skutečně nebyli obviněni.
Kdybyste byla ovšem ochotná vnímat i širší souvislosti, řídit se etikou a nikoliv stranickou disciplínou a vlastním prospěchem, alespoň byste tolik nepřipomínala Marii Kabrhelovou...
Ideologie se změnila, metody zůstaly, byť jsou dnes sofistikovanější. Vzhledem ke skutečnosti, že právě ty metody vypovídají víc, než barvy korouhví, zdravím Vás pozdravem - čest, soudružko!
26. 05. 2012 | 20:42

Almo G™ napsal(a):

george napsal(a): "Do 24 hod musí o tomto být informována předsedkyně poslanecké sněmovny s příslušnými důkazy a ta muže vydat souhlas k předání poslance soudci. Ten může vydat na návrh státního zástupce ke vzetí do vazby."

--- Nepravda. Vazba JE SOUČÁSTÍ TRESTNÍHO ŘÍZENÍ (viz http://goo.gl/Q0BhK ) a to je bez souhlasu sněmovny ústavou výslovně zakázáno.

Viz Článek 27:
"(4) Poslance ani senátora nelze trestně stíhat bez souhlasu komory, jejímž je členem." http://www.psp.cz/docs/laws/constitution.html
26. 05. 2012 | 20:44

Míval napsal(a):

Paní Němcová, stále se považujete za věrnou Šmoulinku taťky Šmouly (Klause), za níž jste se před lety prohlásila?
26. 05. 2012 | 21:31

Vysočina napsal(a):

"Chytrá" paní je ta Němcová, něco jako soudružka Kabrhelová. Byla by podívaná posadit vedle sebe k nějakému závažnému diskurzu kupříkladu Vladimíru Dvořákou a tuto nanynku.
26. 05. 2012 | 23:20

Stela A. Sádlová napsal(a):

Jak by mohl být někdo obviněn, když poslanci se v Parlamentu věnují výhradně aktivitám, které jsou jim předkládány zvenčí a svůj mozek používají jen málokdy.

Je zajímavé, že žádný poslanec se neozval a nevystoupil v Parlamentu, když pan Janoušek spáchal tak strašný čin v opilosti, při kterém mohl zabít ženu na ulici za bílého dne, a přesto nebyl vzat do vazby, dokonce mu byl ponechán řidičský průkaz. Klidně si chodí po ulicích svobodný bez pout a dokonce i cestuje po Evropě a jak se zdá, ovlivňuje svědky. Nikomu z poslanců to nepřipadalo jako výsměch voličům, jejichž zájmy by jim měly být svaté.

To, co ú d a j n ě měl spáchat MUDr. Rath, je sice trestuhodné, ale jde zde jenom o peníze a ne o lidský život, život ženy, která jistě má rodinu a stará se o děti.
Že to nechá v klidu poslance muže, je v dnešní době normální.
To, že na toto nepoukázala v Parlamentu žádná žena, a to ani žena v České republice nejvýše postavená, žena Miroslava Němcová, považuji za velmi varující.
Za každou cenu zachovat klid, ať se děje, co se děje, to je krédo paní Miroslavy Němcové, předsedkyně Parlamentu ČR, který není skutečným fórem názorů občanů České republiky, ale žvanírnou
prolobovaných loutek ve stavu nejvyšší morální nouze.
Paní Němcová je na tomto postu skutečně jenom velkým omylem.
26. 05. 2012 | 23:56

Důchodce se 40 % původního bídného platu napsal(a):

Hlavní přednosti této dámy jsou tři: 1) Je bezmezná obdivovatelka Václava Klause, 2) Je bezmezná obdivovatelka Václava Klause, 3) Je bezmezná obdivovatelka Václava Klause. Kromě toho by se mohla klidně odebrat někam na Českomoravskou vysočinu a zůstat tam a její přínos pro náš stát by byl stejný jako dosud. No, možná by stát nějakých pár drobných (milionů) ročně ušetřil. Ale asi neušetřil, neb by ji nepochybně nahradil neméně schopný jedinec.
27. 05. 2012 | 00:22

Levičák napsal(a):

Vážená paní Němcová,
jako pravicová politička nic jiného než řeči o tom,jak jste dodržela zákon a pravidla vypustit ze svých úst nemůžete.
A ještě tvrdit,že věříte,že případ D.Rath je ojedinělý.
Od převratu v roce 1989 se takovýchhle,ale skrytých kauz odehrálo ať za pravicových,či levicových vlád nespočet.Pravdu máte v jednom,naše zákony jsou vypracovány(Vámi politiky)tak,aby trestní stíhání nebylo jen tak možné a pokud možno bylo rychle v případě nějakého dokazování promlčeno.
Prvním trestním činem a byla loupež století provedená p.V.Klausem velkou privatizací,kdy došlo k rozkradení majetku státu - tedy majetku všech občanů této země a převedení výnosu z této privatizace na horních deset tisíc občanů,V.Klaus v této myšlence i nadále pokračuje,když říká,že energetické zdroje mají být v rukou soukromých majitelů a ne státu.I vrámci tohoto vznikla kauza MUS.Nerostné bohatství země se nikdy nesmí stát majetkem soukromníka,patří celému národu a proto ho musí spravovat stát.Dalším zločinem bylo,když ministr hospodářství p.V.Dlouhý přeorientoval hospodářskou orientaci státu pouze za západní hranice a opustil východní trhy,což nyní udržuje náš stát v dlouhodobé krizi,vzhledem k závislosti na Německu.Páni ekonomové rozprodali větší část zlatého pokladu republiky,který byl za minulého režimu pracně diplomaticky získán nazpět z pevnosti Fort Knoxu.Historie pokladu byla taková,že kdejaká služtička a chuďas se skládali,aby po vzniku republiky byla naše měna krytá zlatem a to bylo z veřejné sbírky lidí zakoupeno.A ještě jste nám drze v médiích tvrdili,že zlato nemá hodnotu a není třeba tak velké množství v rezervě držet.Opět se jedná jednoznačně o trestný čin.
Pod nákupem nefunkčních izraelských samopalů pro armádu,pronájmu Gripenů,nákupu letadel CASA,nákupu nefunkčních padáků od soukromé firmy,nákup předražených Pandurů,nákupu zbytečného množství podzvukových letounů pro armádu,které stojí zakonzervované a jejichž údržba stojí ročně miliony a žádná vláda ¨není schopna tyto stroje prodat,pod těmito všemi nákupy jsou podepsáni odpovědní lidé,ale žádný z nich nebyl za tyto viditelné korupční počiny řádně vyšetřován a trestně stíhán,natož zavřen.Nyní armáda nakoupila rychlopalné pušky,které jak se ukazuje,občas selhávají,navíc mají pro skutečný boj poměrně malou ráži,smrdí to opět korupcí na dálku.To ty pušky nebyly řádně odzkoušeny?
Obrovskými korupčníky jsou firmy Metrostav,Subterra,Sinner,Hochtieff a další,které již v každé zakázce mají započítány úplatky příslušným lidem a jejich kartelové dohody a přepouštění si zakázek v "tzv".výběrových řízeních zná každé malé dítě.Ale dokázat to?Stát to kryje přes policii a justičné mafiii tak dokonale,že je marné vůbec boj s touto hydrou začít.A pak se divíme předraženému tunelu Blanka,bordelu jaký vládl při výstavbě Sliveneckého tunelu na okruhu. Kauza předražené výstavby Krajského sídla v Hradci Králové včetně vybavení za působnosti ODS je prý po 3 letech promlčena a odložena.Kdo udělal 3 letou promlčecí lhůtu? My občané?Nebo Vy politici?Do budovy dnes zatéká a údajně ji bude firma v reklamaci opravovat.
Že se nestydíte paní Němcová nás dnes ohromovat svou touhou po spravedlnosti v případu D,Ratha.Samozřejmě lump si zaslouží potrestání,ale kolik takových tam v parlamentě za tichého souhlasu i Vás sedí?Prokažte nám páni politici,kde jste vzali zdroj financí na své majetky?Kdo z Vás je čistý?
A ohánět se nějakým Grossem,vždyť to byl také žabař a navíc byl za něco odsouzen?Tak proč je neustále propírán,když se mu žádný trestný čin nedokázal?
Trochu se zamyslete nad tím,že nejste ve státě plném tupců a zločiny komunismu nás už neoblbnete a řečmi o svobodě také ne.
27. 05. 2012 | 01:04

honolulu napsal(a):

Oni Vas zde nemaji radi pani Nemcova, protoze jste pujcila auto synovi. Oni registruji kazdou PRKOTINU. A president Klaus strcil pero do kapsy v Chile, tak tato PRKOTINA je uplne neodpustitelna. Kazdy levicak je sberacem prkotin ! Nejsou to nahodou popelari ?

Ale dr. Ratha by jste meli nechat mluvit k narodu ! At je nejaka sranda. On tak krasne nadava, ze ho mam rad !
Vznasim proto jako nezaujaty cizinec tri dulezite polehcujici okolnosti v jeho prospech.

1) Penize byly z Bruselu. Tak za to, ze je ZPRKOTINOVAL si zaslouzi medaily, aspon takovou jakou chtel Anton Spelec ostrostrelec.

2) Dalsi polehcujici okolnost je ta, ze ma rad devcata ! T.zn., ze ma smysl pro krasnu a je to spravny chlap. Netaji se tim !

3) Dale on vubec neni nudny, ma osobnost a je dobry orator. Cicerova 'Rhetorica Topica' je mu vrozena. (A mlcenlivy Kubice je mu v patach jako Marc Anthony.) Mame vsichni moc peknou zabavu.

Pani Tuzko,
Vas vstup do politiky stejne jako pani Silvie by byl prinosem pro narod. Doporuceni myslim vazne.
(Na cestu se zacnu intenzivne pripravovat za 2-3 tydny. Tesim se take na festival Fors Fortuny (24.6.). Nezapomente oslavovat i Vy.)
27. 05. 2012 | 04:08

Ruth napsal(a):

Jak můžeme po této DÁMĚ žádat, aby byla inteligentní a čestná, vzdělaná a kompetentní, nemluvě o sebereflexi, pokoře, studu, odvaze a .........., když to prostě NEMÁ.
Berte na dlani chlup ........
Takový druh člověka ještě jakoukoliv kritiku obrátí ve svůj prospěch, s pronikavou floskulkou, že mu všichni závidíme a že jsme se měli TAKY SNAŽIT.
Kdo nezná tyto argumentačně prostoduché formulky dnešní pravice?
27. 05. 2012 | 08:21

David napsal(a):

Madam, to je právě ten problém!!! V případě koaličních politiků policie nikdy nikoho neobviní, protože neexistuje politická objednávka! Jsem plně přesvědčen, že jste Vy, Nečas a další, byli Kubicem informováni, co se na Ratha chystá. Vše tomu plně nasvědčuje. Nyní po kauzách PROMOPRO, IZYP, OPENCARD a dalších obrovských tunelech ODS neštěkne ani pes!! O to Vám samozřejmě šlo! Soud s Rathem začne přesně v době voleb a Vy jste zase za pomocí Vámi plně ovládaných medií, našli způsob udržení se na výsluní politiky.
Jsem plně pro potrestání Ratha, jestliže se prokáže jeho vina!!!
Vaše jednání ( ODS ) je však ještě odpornější a je mi z něho zle!
27. 05. 2012 | 08:30

exdiskutér napsal(a):

Jestliže je něco dokonalou karikaturou toho, čím má být, pak vedle dlouhé řady mimoňů z řad současných K115 je to právě tahle funkcionářka. Svou aktivizací na případu Rath své dílo dokonala. Místo prostých úkonů bez komentáře se svou slaboduchostí a mravní kolikou zařadila velice vysoko na seznam těch, kteří párají demokracii. Měla by být souzena.
27. 05. 2012 | 08:36

Jana napsal(a):

A je to tady!!! Proto tolik policajtů, aby Ratha nachytali. Prohlédněte si to, možná se Vám rozvítí!!!
https://www.youtube.com/watch?v=PPoUXH3ZYZw
27. 05. 2012 | 08:47

ú a Hele napsal(a):

Republikou obíhá mail, fotka ze sněmovny, paní autorka za předsednickým pultem i ostatní poslanci jsou v trestaneckých pruhovaných oblecích a paní říká

Vážené poslankyně vážení poslanci. Omlouvám kolegy, kterým byly zakázány vycházky a zahajuji schůzi poslanecké sněmovny, na jejímž programu je projednání zprávy o bezchybné a příkladné práci policie, státního zastupitelstva a justice v ČR
tak takhle dobré jméno má poslanecká sněmovna mezi voliči.
27. 05. 2012 | 08:58

Krupa Václav napsal(a):

honolulu, za socialismu jsme tak dlouho slyšeli kydat hnůj na kapitalismus až jsme vzali klíče a zvolili kapitalismus. Nyní prožíváme začátek opaku a přispívají k němu právě lidé Vám podobní. Jestliže komunisti tvrdili, že kapitalismus je především nespravedlivý, tak vy to jenom potvrzujete. Nesrovnávejte "prkotiny" , Němcová či Ráth, musel byte objektivně srovnat i miliony s miliarsdama. Můžete jenom namítnout, že ty miliardy nikdo zatím neprokázal. A tady vlastně dáváte za pravdu komunistům, že kapitalismus je k většině nespravedlivý. Že pomocí všech dostupných medií se časem zaštítí takovými zákony, že i Němcová jednala naprosto správně, že Drobilovi ani Bémovi, Janouškovi, nebo Jančákovi nikdo nikdy nic nedokáže !!! A na rozdíl dnes a před r. 1989 by Ráth pokud je vinnen už taky seděl a nikdo by se jej nezastával!
27. 05. 2012 | 09:57

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem text obsahující hanlivé komolení jména (opakovaně od stejného debatujícího), neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu (viz záhlaví každé diskuse).

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
27. 05. 2012 | 10:04

smrt mafii napsal(a):

Benešová ze zlodějského hnízda ODS se chová jak bolševický prokurátor.
27. 05. 2012 | 10:19

SuP napsal(a):

Pane Stejskale!
Je dobře, že tak málo a selektivně mažete. Člověk se aspoň dozví, s kým má tu čest. ("...mezi jakou pakáží já musím dělat rabína...").
Hezkou neděli! Držte mi palce, večer letím "služebně" na otočku do Košic JAKem 42, což jak známo je letoun, který se vyznačuje větším počtem startů než přistání .....
27. 05. 2012 | 13:04

honolulu napsal(a):

Pane Vaclav Krupa,
pro me byl kapitalismus daleko spravedlivejsi nez to, co bylo v Cesku, nez jsem utek.
Ale jinak mate pravdu, ze kdyz nikomu z ODS nic NEPROKAZETE a nikoho nechytite, tak narky vas vsech jsou bezcenne a zbytecne.

Prohravate boj s ODS. Sledovat to, je pro me zabava. Divim se, ze se nedokazete nijak a nicim branit. Ztratili jste pana Paroubka a ted i dr. Ratha, vzdyt u vas uz neni zadna osobnost ktera by zaujala necim jinym nez kvilenim.
Snazte se vsak, at mam co cist !
27. 05. 2012 | 14:38

Jáchym napsal(a):

Honolulu,
není pochyb o tom, že kapitalismus - řekněme 70.let - byl daleko spravedlivější než to, z čeho jste utek´...

Jenže to, v čem tu žijeme dnes, to není kapitalismus, to je odporně vykuchaná,dálkově ovládaná zombie, která se jako kapitalismus tváří !

Neurážejte, prosím, světlou památku kapitalismu a nebožky Demokracie tím, že je budete srovnávat s tím (PÍP!PÍP! PÍP!), kterým tuto zemi zahnojují mj.lidé ze strany paní Němcové.
27. 05. 2012 | 15:05

Krupa Václav napsal(a):

honolulu, nevím od koho byl ten včerejší a dnešní výmaz p.Stejskala od stejného nicku hned pod mým příspěvkem. Možná od Supa možná ne. Možná od někoho jiného. Vás určitě nepodezírám. Ale jestli to bylo adresováno mě, pak neni těžké domýšlet důvody. Určitě jsem bývalý komunista a s takovýma lumpama je třeba zatočit.... Nechtěl jsem to už psát, ale pro dnešní antikomunisty musím.
Ano, rodiče byli oba v KSČ. S otcem jsem se o politice hádal až do jeho smrti, přesto,že jsem jej miloval nejvíc na světě. Brzy po vojně jsem pro svou naivitu a vychován, že mám vždy mluvit pravdu, stál proti komisi, jejiž členové v zájmu tehdejšího MNV zapřeli nos mezi očima. Byl jsem mladý kluk a díky výchově rodičů, jsem to dlouho nemohl skousnout. Vr. 1964 jsem napsal otevřený dopis do Mladé fronty (M. Heller) co se mi nelíbí na naší politice. Někteří mě před tím varovali. Měl jsem už v té době mnoho důvodů abych komunismus spíš nenáviděl.
Už jsem to tu psal asi před třemi roky a je mi to trapné opakovat,ale pro objasnění. Měl jsem v práci několik úspěšných zlepšovacích návrhů s odměnou cca měsíčního platu. S těmi žádný problém. V 86 jsem ale realizoval ZN, který za rok provozu ušetřil závodu přes 4000 t paliva. Protože šlo o energii neplatil tu strop max. 20 000. Odměna byla vypočítána na celkem 65 000kč. (v té době nová Š 120) Než došlo k proplacení prožil jsem si ze strany vedení peklo, které nebudu popisovat. V tom samém roce u mně ještě natáčela ČT můj panent ventilu který šetří velké množství vody a který jsem si tehdá nechal i z naivity odcizit. Asi dva týdny po odvysílání tohoto pořadu se u mně doma objevili dva pánové jestli bych jim ventil nepůjčil. Byl jsem v té době stále nevyspalý a v podstatě rád, že s tím někdo jiný něco udělá. Za dva měsíce mi přišel dopis z n.p. Myjava a plánek ventilu, který šel do výroby a který se jen nepatrně líšil od mého. Minimálně za nápad si mohl někdo pěkně namastit kapsy. I o úsporu paliva jsem se musel soudit a proti mě stál vedoucí, v té době vysoký funkcionář KSČ.
Hnolulu, věřím, že jste měl nějaký důvod emigrovat, také jsem o tom párkrát uvažoval, ale měl jsem dvě děti, spoustu kamarádů, spoluhráčů a prostě jsem si netroufl.
Ale vysvětlovat dneska některým mladým antikomunistům, že všechno neni zdaleka tak jak se dneska prezentuje je velmi složité. Nic neni černé ani bílé a nic tím nedocílim, maximálně přidám práci p. Stejskalovi. Mnohým z nich jednou dojde, že blbej jsem nebyl já....

PS. Toho mého vedoucího se kterým jsem byl u soudu, jsem několikrát navštívil. Je na vozýku a loni jsem mu donesl houby. Doufám, že ne naposled.
27. 05. 2012 | 15:56

george napsal(a):

Almo G to: Myslel jsem si, že dáte pokoj, ale ono přece... To co píšete platí pro poslance, který je PODEZŘELÝ z trestného činu a proto musí policie před zahájením trestníhop stíhání (obviněním) nejprve zíslat od sněmovny souhlas. Neznáte Ústavu, která má přesné znění pro případ chycení poslance při trestném činu, nebo bezprostředně po něm. To by to vypadalo, kdyby Rath mohl peníze klidně odnášet, policie by na to zírala a následně dlouhé měsíce žádala o souhlas sněmovnu ho dodatečně po zametení všech stop odstíhat. Myslíte si, že kdyby s tou vazbou nebylo vše v pořádku, že by především jeho soukmenovci nedělali bengál? Věnujte se raději něčemu jinému.
27. 05. 2012 | 16:28

SuP napsal(a):

Pane Krupo -
Moje příspěvky to nebyly. (Mě pan Stejskal maže, jen když chci.)
Zajímavé je, že ač máme podobný životní osud, vy jste skončil nalevo. Já jsem zase v našem výzkumáku vytvořil systém vyměnitelných nástrojových hlavic pro soustružnická obráběcí centra, který byl posléze přijat k realizaci pro celé RVHP a přesně asi půl roku potom zrušili RVHP. Tak taky nejsem slavnej a musel jsem se bez toho naučit žít. (ten návrh nestál na myšlence systému, ten už na západě běžel, ale ve spojovacím prvku, který musel umožnit automatickou výměnu pro nástoje ekvivalentní velikosti od nože 25x25 a musel být technologicky tak jednoduchý, aby byl v celém RVHP vyrobitelný. A teprve až můj princip spojení použila po 4 letech firma Krupp, byli naši papaláši ochotní ho připustit, ale za ty další 2 roky RVHP skončilo. Mně zbyla spoň ta radost.)
27. 05. 2012 | 17:04

Almo G™ napsal(a):

george napsal(a):

Almo G to: Myslel jsem si, že dáte pokoj, ale ono přece... To co píšete platí pro poslance, který je PODEZŘELÝ z trestného činu a proto musí policie před zahájením trestníhop stíhání (obviněním) nejprve zíslat od sněmovny souhlas.

--- Nepravda. Souhlas může podle ústavy předseda sněmovny udělit jen k tomu, aby mohlo být prodlouženo zadržení - nově pod garancí soudu. Zadržení však podle zákona nesmí celkově trvat déle než 48 hodin.

Neznáte Ústavu,

--- Nepravda. Viz http://www.psp.cz/docs/laws/constitution.html

která má přesné znění pro případ chycení poslance při trestném činu, nebo bezprostředně po něm.

--- Pravda. Přesně jde přesně o to znění, ze kterého celou dobu cituji s příslušnými odkazy.

To by to vypadalo, kdyby Rath mohl peníze klidně odnášet, policie by na to zírala a následně dlouhé měsíce žádala o souhlas sněmovnu ho dodatečně po zametení všech stop odstíhat.

--- Jen vlastní dojmy a hodnotové soudy, které neodpovídají znění ústavy.

Myslíte si, že kdyby s tou vazbou nebylo vše v pořádku, že by především jeho soukmenovci nedělali bengál?

--- Nehraje roli v diskusi.

Věnujte se raději něčemu jinému.

--- Nevěcný závěr odpovídající nevěcné "argumentaci".
27. 05. 2012 | 17:11

Marie napsal(a):

honolulu
a já myslela, že sem přičiníte jeden z Vašich vtipů o zvířátkách, jako na posledním blogu Její Excelence Sian McLeod. Ty byly opravdu povedené.
Třeba nějaký vtípek o pštrosovi...to je asi tak zvíře nejvíce podobné paní Miroslavě...Ahoj. Marie.
P.S. Ale tentokrát raději pište česky, kvůli paní Miroslavě.
27. 05. 2012 | 17:18

Jaroslav napsal(a):

Od nastoupení pana Kubiceho do funkce ministra muselo být všem sociálním demokratům jasné co časem nastane. Sledování a odposlechy s maximální intezitou. Povedlo se a Rath je ve vězení. Co bude dál s blížícími se volbami? Vypíše sázková kancelář Fortuna kdo bude další chycený poslanec, nebo ministr? Bude z řad ODS, TOP 09, KSČM nebo ČSSD. Rovnice se zdá být předem jasná. Nevěřím, že v tomhle státě ty co rozkrádají miliardy skončí ve vězení. Možná tak na Bahamách a nebo v tichosti na místech zvaných trafika pro mého kamaráda. Vítejte v České republice.
27. 05. 2012 | 18:14

Krupa Václav napsal(a):

Supe, myslel jsem si to. A že jsem skončil nalevo je asi tím, že skončím v podstatě vždy v opozici. V 89 jsem vystoupil na konferenci ROH, že mám 57 podpisů těch co půjdou do stávky. O přestávce přišel účast podepsat i ředitel, později se dostal na významné místo do Bruselu. Já jsem raději po 25 letech podal výpověd. Nechtěl jsem zůstat, i když takové místo jsem už zdaleka nesehnal. A nalevo mě v podstatě vyhnal Klaus, Langer Topolánek s dalíkem....v posledních letech stále Klaus,Nečas,Němcová a další, však víte...
27. 05. 2012 | 18:49

Krupa Václav napsal(a):

A ještě uplně poslední dnešní příspěvek pro honolulu. S tou Silvií souhlasim. S tužkou ne. Seděl jsem na zahradě a přemýšlel jaký je mezi nima rozdíl. A v tom mě napadla růže. To je Silvie. Každému se líbí, ale pozor! Dovede i pěkně kousnout. A Sivie je chytrá, objektivní a nekompromisní.
A je jisté, že by s touto povahou mohla s fleku nastoupit místo Němcové. Nutné formality by se souběžně naučila. A my bychom se tolik nehádali.

Ze zajímavosti jsem hledal další květinu pro tužku. Je taky chytrá, objektivní, ale přijde mi příliš křehká do politiky. Je to spíše orchidej. Stejně krásná, ale možná lehce zranitelná. Myslím, že tužka si své místo najde sama. Problém s tím určitě mít nebude.
27. 05. 2012 | 19:16

plk. Kurvice napsal(a):

Jaroslave souhlasím, dokud je ministrem vnitra ten, co začíná na KU… , tak nikdo z ODS sedět za korupci nebude. Ten co začíná na Ku se může chlubit zatím třemi zářezy na pažbě, dostal Paroubka, jeho sekretářku a Ratha. Že ty dva první nezavřel? Nevadí, ale zostudil je na celý život, i tahle zlomyslnost někomu stačí k naplnění životního poslání.
27. 05. 2012 | 19:19

Josef napsal(a):

Vážená paní Němcová, chtěl bych poděkovat Vám a straně ODS, že moje děti nebudou už volit ODS. Čekal jsem trpělvě až si udělají nějaký názor na politickou situaci a ten okamžik přišel. Skandály, kdy šlo o stamiliony a nic se nevyšetřilo, nejslabší premiér co vůbec tato republika měla. To vše se podepsalo na důvěře ve stranu ODS. Kauza Rath vám body nepřipsala, když předtím několik kauz vyšumělo do prázdna. Díky pokračujte ve stejném stylu. Dále bych přál premiérovi aby někdy musel svou rodinu živit jinak než tím bohulibým kecáním a arogancí. Možná by procitnul jak žijí obyčejní lidé.
27. 05. 2012 | 19:31

honolulu napsal(a):

Pani Marie (17:18),
Prodelal jsem tropicke horecky na Zambezi a nekteri pani doktori maji nepravem podezreni, ze jsem "vrznutej". Ve skutecnosti jsem OSVICENYM hledacem pravdy. Anglictina, cestina, vsechno jedno.

Pani ambasadorce vyridte, ze se pred ni predvadim a saskuji protoze je hezka. Rozhodne ne proto, ze reprezentuje vladu UK.
Vladu UK nevnimam. Od padu Rhodesie je pro me tak zadouci jako
hemeroidy. (Ale to pani ambasadorce nerikejte !)

Pane Vaclav Krupa (15:56),
Vy jste mel na dosah kufr penez a pytlik Kruger Randu. Dnes by jste mel vse co kapitalismus nabizi u Vasich nohou. Stal jste se obeti destruktivni idealisticke propagandy a zaplatila to cela Vase rodina.
Vy jste mel jit s nami ! B.J. Vorster hledal a rozmazloval lidi jako jste Vy. A i po padu Afriky Cesi znovu zazarili po dalsi emigraci do Kanady, Australie nebo USA. Nejvetsi benefit uteku vsak nebyly penize a hracky, ktere byly samozrejmosti, ale mentalni prerod, obohaceni duse a zpusob mysleni. My jsme se zuslechtili.
Je skoda, ze vsechno konci. To uz bude 44 let co prisli Rusi. (Dekuji ti Brezneve, ty barbare za rok 1968.)

To co bylo smazano nebylo moje. Ja jsem Vas neoslovoval. Ale jinak jsem mazan casto. Kdykoliv pan Stejskal nema aspirin, tak si to schytam.
27. 05. 2012 | 19:43

honolulu napsal(a):

Nevyznam se v Cesku a nevim jak se to organizuje, ale pani SILVIE definitivne patri do Senatu. Tak to pro ni zorganizujte pane Krupa. Zacnete pro ni pracovat pro VAS benefit !
Uz se projevila 100 x jako bystra statnice s velkou schopnosti se vyjadrit. Ma smysl pro sociani spravedlnost, je cestna a nadana na zakony.

Pani TUZKA je dusevne hluboka. Vim, ze je jemna a citliva, proto by byla prinosem pro budoucnost zeme take, tam kde se o budoucnosti rozhoduje v Senate.
Nevim kde obe pani bydli. Ten cesky zemepis moc neznam. Jste tam doma tak zapracujte pane Krupa. Ja nesmim. Mam to zakonem zakazano. (To jen teticka tlacenka prof. Svejnar ma "dovoleno". Jednou si ho pozvou do Federalni budovy na sprdaka a omlati ho nasimi symboly, aby vedel komu prisahal.)
Koncim pro dnesek jdu plavat.
27. 05. 2012 | 20:16

Zbyněk napsal(a):

Kdyby pan Ráth nebyl nafoukaný, samolibý jedinec, nemohlo by se mu něco takového přihodit. Obklopil se ženami sice atraktivními, nic méně nevhodnými k provozování podobných činností. Příklad měl přímo pře očima. Servírka měla býti jeho milá, ta by mu jinak poradila, krabice od vína Davide,toť pěkná kravina je. No a jak jsem viděl v telce, geny jsou geny. Ta paní je natom podobně, jak její šály signalizují, vyvažuje to však její slušnost.
27. 05. 2012 | 20:32

evix napsal(a):

Paní Němcová, manžel mi dlouho tvrdil, že jste jediná slušná osoba v ODS, nechtějte vědět jak Vás teď nazývá.
Já si sice nemyslím, že pan Rath je čistý, ale jsou tam daleko horší straky a je ticho....Co zase vypadne z MV až se ukáže, že ekonomika země jde do krachu a nepomáhájí ani lživá média, začne válka s Romy??? Na Idnes sem tam asi vypustí článeček i o Slovácích, kteří berou práci..... snad Břeclav nevyústí pogromem na Ukrajince...
27. 05. 2012 | 20:39

Zdeněk Wachfaitl napsal(a):

honolulu
tak vidíte a máte to, je z vás lovec orchidejí a pěstitel růží a knihkupkyně Němcová si z toho asi nic nedělá. To by se na ní musel pustit třeba bojkot, jak jsme to již zde jednou viděli.
Paní Samková dnes na nábřeží zářila spokojeností, jak jsem viděl, možná že i ta Němcová čeká na impuls a vzdá to nakonec sama. Pošlete jí zlaté randy, a Orchidej to má v suchu, možná i bez bojkotu... ☺ Já snad zase budu muset sepsat verš.., to se vám povedlo, pretoriáne.
*

Ale celkově, myslím, že si děláte zbytečné iluze, tady mají máslo na hlavě úplně všichni. Všichni, kdo jsou zde chytří a čistí, se budou v parlamentních pozicích chovat a konat zcela stejně jako ti, kteří jsou tam dnes, malé rozdíly jsou možné, jenže ve skutečnosti se nic nezmění.
Ale piště dál, myslíte to upřímně, vaše cestování v čase a přinášení informací má kladný dopad i ke mně. Je to občas trochu hádanka, ale většinou to vyluštím.
Pěkný večer, pane honolulu, panáka si dejte s ledem.
27. 05. 2012 | 20:39

george napsal(a):

Almo G : Takže vlastně podle vašeho je Rath ve vazbě nezákonně a všech 12 právníků - poslanců- v imunitním výboru jsou neschopní blbci, co neznají Ústavu, když vydali kladné stanovisko k vazbě a doporučení sněmovně k vydání (potvrzení rozhodnutí předsedkyně sněmovny).
27. 05. 2012 | 21:44

sedlak napsal(a):

rozesmál jsem se prý dobré jméno poslanecké sněmovny, paní Němcová, do doby televizní krize jsem vás bral jako "nový vítr" do sněmovny, od té doby, a že to je drahně let je mi jasné, že je to bylo jen mé zbožné přání, osobně nepochybuji o Ráthově vině, ale vaši spolustraníci jsou na tom stejně ne li hůř. vystupujete stejně plamenně i proti nim?
27. 05. 2012 | 21:57

Jaroslav napsal(a):

Je jasné, že Ratha se zastávat nejde, provedl co provést neměl,, převzal úplatek a to se okecat prostě nedá“ , ale věc je o to závaznější, že ostatní křiváci v poslaneckých řadách to dělají též ale chytřeji, přes další osoby a různé poradce provádějí různé převody na konta v zahraničí. Pan Rath si měl nejdříve zaplatit školení od osob, ketří to umějí lépe než on. Potom by se nestalo co se stalo a kauza šla do ztracena jako ostatní kauzy jiných politiků. Tyto nedořešené případy, ale mluví jasně a občan si udělá obrázek sám.
27. 05. 2012 | 22:05

Jaroslav napsal(a):

Promrhané miliony korupcí v Praze vidí snad každý kdo tady žije, kdyby místo slavné Opencard na které se napakoval někdo opravdu královsky, radši za ty prachy opravil a udržoval tramvajové koleje ve stavu aspoň trochu pojízdném bylo by to fajn. Takhle se na různých místech tramvaj plazí a můžete si klidně vystoupit zapálit cigárko a jít vedle tramvaje než projede nějaký úsek v dezolátním stavu. Ale zřejmě někoho v kapse hřeje ta předražená plastová kartička opředená miliony. Ještě pár takových plastových kartiček a pražáci si budou tlačit tramvaje s kouskem plastu v kapse.
27. 05. 2012 | 22:22

sedlak napsal(a):

Sladký 26. 05. 2012 09:09 x jarpor 26. 05. 2012 09:10 ...nechci do vaší debaty příliš zasahovat, nicméně přímo ke kauze RÁth, je nepochybně poměrně dost důležité (autor je dnes již bývalý vyšetřovatel), že RÁthova kauza byla TAJENA i před SOUČASNÝM VEDENÍM ÚOKFK a to je myslím velmi závažná informace! http://www.ceskapozice.cz/domov/politika/euforie-kolem-kauzy-rath-neni-na-miste..........zůstává zde (právem či neprávem?) pachuť úniku informací již během vyšetřování...to že se Robert Šlachta vyjádřil, že on sám necítil nikdy politický tlak? On ho ani konec konců cítit nemusí, Ono to jde i jinak, neustálou reorganizací, zvýšením administrativy, atd. ...ostatně debata pod článkem na nějž je odkaz také stojí za to, a ledacos o poměrech na exponovaném útvaru vysvětluje, takže asi tak....ASI NENÍ TŘEBA PŘIPOMÍNAT, ŽE V POSLEDNÍ DOBĚ POŽÁDALO O UVOLNĚNÍ více vyšetřovatelů z "horkých politických kauz ;-( a odešlo do civilu, jsme tak bohatým státem, že si můžeme dovolit nechat odejít již zacvičené lidi, kteří vyšetřovali politické kauzy? http://www.apuen.cz/kubice-chce-premluvit-vysetrovatele-korupcnich-kauz-aby
27. 05. 2012 | 22:40

sedlak napsal(a):

třeba k tomuto jste si paní Němcová, také řekla "svoje"????....http://zpravy.idnes.cz/do-vesky-penize-jen-tecou-v-male-vesnici-se-dari-znamym-ivana-langera-1go-/domaci.aspx?c=A101011_1463826_domaci_taj...tenhle váš kolega se vám také příčí?
27. 05. 2012 | 23:50

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro Krupa Václav,...za tu orchideu Vám musím poděkovat. Tak k této rostlině mě ještě nikdo nepřirovnal. Je to od Vás milé, ale křehce si nepřipadám,....přeji šťastné dny, Tužka.
28. 05. 2012 | 01:16

Vysedlina napsal(a):

Docela podivný blog.
Co budou politici dělat, až zjistí, že j e j i c h "dobré jméno" nezachrání ani tzv. otevřený postoj a přímý názor ale už ani lavírování a kličkování? Ani být dobrý na všechny strany ani mlčet? S hrůzou zjistí že budou možná muset pracovat. Ta hrůza!
28. 05. 2012 | 04:31

Jarle Halsnes napsal(a):

Milá paní Němcocvá, zopakuji ještě jednou, co tu vidíte stokrát napsané:zdá se prostě být trošku zvláštní, když "akce Rath" proběhne jako na drátkách, dokonale, profesionálně, zatímco jiné, kde by šlo o sumy ŘÁDOVĚ vyšší se ani nezačno. Drobil, Řebíček, Bém, Kocourek a stovky dalších - Vy je neznáte? Znáte. Až policie předvede stejně brilantní akce, jejichž "hlavními hrdiny" budou tito pánové a Vy se zachováte stejně, jako v případě pana Ratha, slibuji na mou duši, na psí uši, že Vám, poprvé v životě, dám hlas ve volbách. Zatím ale bohužel musím přemýšlet, co že nepěkného za tím vězí....
28. 05. 2012 | 07:03

Krupa Václav napsal(a):

tužko, možná nejste tak křehká, možná to o sobě ani nevíte, možná je to jen můj pocit při srovnání se Silvií. V každém případě ten výběr honolulu myslel dobře. Samozřejmě těch růží a orchideí, ale i jiřin, mečíků(abych nezapoměl na m.r.) je tu více.
A pokud zůstanu u toho příměru, mnoho z vás by se opravdu mohlo přesadit ještě dnes do vlády i parlamentu. Je to tam jako v zanedbané zahradě, samý plevel.A ten má za ty roky hodně silné kořeny.
Že se je podaří zničit nepochybuju. Jestli se dožiju je ve hvězdách.
V každém případě i Vám přeji do dalšího života
mnoho štěstí. Krupa Václav
28. 05. 2012 | 08:35

Občan napsal(a):

A kdypak se nám Miruna vod kombajnu kriticky vyjádří k Drábkovým "úsporám"?

Za tři měsíce r. 2012 totiž stály daňové poplatníky hezkých 52 000 000.- Kč a 180 000 přesčasových hodin, z nichž 25% dosud nebylo zaměstnancům Drábkova resortu proplaceno.

PLUS 2 miliardy vyhozené za nefunkční evidenční a platební systém.

Řadu agend totiž vedou ÚP stále v OKsystému, protože Drábkův nový systém je nefunkční i nadále!
http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/prace/clanek.phtml?id=746283

Co, Miru?
Tenhle týpek se Vám nepříčí???
28. 05. 2012 | 09:40

Almo G™ napsal(a):

george napsal(a): "Takže vlastně podle vašeho je Rath ve vazbě nezákonně"

--- Samozřejmě. Stačí si přečíst dvě ustanovení ústavy a jeden zákon.

"a všech 12 právníků - poslanců- v imunitním výboru jsou neschopní blbci, co neznají Ústavu,"

--- Nepravda. Jen fantazie a neoprávněná generalizace. Levný diskusní trik. Nic takového jsem nenapsal. Ale o úmyslech členů výboru, mezi nimiž jsou různí falšovatelé právnických doktorských prací a falešní doktoři práv samozřejmě nemám iluze.

"když vydali kladné stanovisko k vazbě a doporučení sněmovně k vydání (potvrzení rozhodnutí předsedkyně sněmovny)."

--- Nehraje roli v případu. Jediný, kdo má pravomoc rozhodnout o trestním stíhání vč. vazby, je podle ústavy plénum sněmovny. Nikdo jiný. Ani předsedkyně sněmovny, ani jakýkoliv výbor. A už vůbec nemůže podle ústavy ani platných zákonů žádný výbor "potvrzovat" rozhodnutí předsedkyně sněmovny v této věci.
28. 05. 2012 | 12:23

kristusek napsal(a):

Paní předsedkyně,

mám jediný dotaz - proč jste v těch "dalších specifických případech" nepodala anonymní trestní oznámení? Situace by pak jistě byla stejná - elitní útvar by nasadil odposlechy, možná i vrtulníky a armádu, tak jako u kauzy Rath.
nebo že by ty ostatní případy byly příliš specifické?

Nechci se Ratha zastávat, ale proč zrovna on a proč zrovna před volbami, kdy ztrácíte čím dál víc a především kdy se provaluje čím dál víc "lumpáren" od lidí nejen z vládní koalice, ale z vaší strany konkrétně (naposledy dneska Řebíček a "jeho" dálnice)?

Věřím, že jakožto skutečná demokratka tak učiníte v nejbližší době.
28. 05. 2012 | 12:37

kristusek napsal(a):

george

Almo G má skutečně pravdu - vazba je součástí trestního stíhání, nikoli zadržení a v tomto bodě hovoří Ústava jasně. Vaše argumenty (podobně jako argumenty např. pí Němcové) vycházejí ze zákony, který má ovšem tzv. menší právní sílu než Ústava.
Vlastně by mě docela zajímalo stanovisko Ústavního soudu.
28. 05. 2012 | 12:42

honolulu napsal(a):

Pani Tuzko, pan Krupa ma pravdu s tou zahradou. Vyhazet plevel a a zahradu ozdravit. Musite se proto organizovat.
Zarucuji Vam, ze kvalifikaci prevysujete vetsinu tech kdo v senate sedi.
Pan Zdenek Wachfaitel, Vam svym kouzelnym perem a nadanim urcite pomuze.

Dnes ma byt u nas 92 stupnu Fahrenheit. (Horko jak na Floride.)
Krome toho je Memorial Day (svatek), takze nashle jedu k vode.
28. 05. 2012 | 16:51

Občan napsal(a):

Čéče, Miruno, problém!
Kocourka obvinili. Co s tím? Budete taky blinkat, když překročí práh sněmovny?
Strašně se těším na Váš zítřejší plamenný projev o zhanobení PSP ČR jeho přítomností a dojemný apel na to, aby okamžitě odstoupil ze všech funkcí a položil mandát, protože čest a pověst a tak... Hlavně nezapomeňte na to starostlivě nakrčené čílko.

Jo, a jihočeskej Dlouhej se má jak? Co těch NEZDANĚNEJCH 45 mega od rybářů?
28. 05. 2012 | 18:35

Honza999 napsal(a):

Konrad (a měl by přečíst i Luba)

Nepíše se, že byla přistižena při krádeži v samoobluze.

Píše se, že si při jednom rozhovoru s reportérem postěžovala, jak se jí žilo za komunistů zle, že až dokonce musela v samoobsluze krást rohlíky, aby její děti netrpěly v tom všeobecném útlaku hlady a že tam pro ně musela dokonce i krást čokoládu, protože její děti se jí doma ptaly co to je, že o tom slyšely ve škole mluvit děti z ostatních ( asi též chudých, komunisty utlačovaných a vykořisťovaných rodin).
A to se netraduje, řekl bych, že spousta lidí to viděla a slyšela na vlastní oči a uši. No a těmi krádežemi ve sněmovně (neoprávněné používání cizí věci a krádeže paliva ze státních prostředků) své zlodějiny z doby totality rozhodněně překonala

Pochopitelně dnes je tato reportáž v archívech již nedohledatelná, Stejskalové se činí.
29. 05. 2012 | 02:21

Levičák napsal(a):

Ještě bych dodal,ano kauza Ráth splnila,co měla.Klesající preference ODS se zastavily a ČSSD preference klesají.Ano,buďte občané zase tak hloupí a volte koalici.Ta opět naslibuje rozpočtovou odpovědnost a když nyní dochází k propadu příjmů z neschopnpsti této vlády čerpat evropské fondy,tak to bude drbat z nás občanů,aby svou neschopnpst zakryla a zachpovala si tvář.
Anebo dejte hlasy novým malým straničkám,kzteré také slibují kde co a přihrejte tak opět ODS.O to přece dobře zaplaceným médiím v kauze Rath šlo.
29. 05. 2012 | 08:42

projektant napsal(a):

Všechno je to jedna svoloč.
29. 05. 2012 | 11:13

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy