Prognosis 2020

14. 08. 2012 | 08:04
Přečteno 13272 krát
Radkin Honzák: Prognosis 2020


Nabídku k sestavení prognózy zemí Koruny české v roce 2020 jsem přijal s radostí jako bezpečnou cestu k vysněné kariéře. Všichni prognostici, které znám, to totiž někam dotáhli. Libuše na manželku farmáře ze Stadic, další na prezidenta a ten poslední z Vysočiny se po prezidentském křesle právě nadějně sápe. Vidím se tedy též v tomto úctyhodném postavení v inkriminovaném roce a vědomí, že budu moci točit kormidlem dějin své vlasti, mě popohání k píli.

Původně jsem vycházel z pramenů načerpaných v dětství, které dávaly tušit mnoho problémů. První byl román Žluté nebezpečí líčící vítězný vpád čínských vojsk do Evropy. Jejich velitel a ředitel Euroasie se jmenoval Kan-Taj-Pek a své sídlo umístil na Vyšehrad. Proti nepředstavitelné přesile zvedl odboj jakýsi Vávra z Měcholup. Po prvních úspěšných partyzánských akcích se však dostal do vězení vybaveného čínskou mučírnou a další stránky chyběly. Neodvratně.


Úvaha je součástí seriálu o budoucnosti této země. Informace o projektu naleznete zde, texty dalších autorů zde.

Na autorovu vizi však logicky navázal nezlomný životní optimista Rudolf Těsnohlídek a v románu Vrba zelená (takové svěží barvy a takové chmurné předpovědi) vidí Brno jako jedno rumiště, zatímco na místě Prahy je jakási Lhota. Lidé nepokročili, ale naopak se vrátili k primitivismu, lidstvo nespělo k vzestupu, jak předpokládaly utopie, nýbrž k úpadku. Žije se v táborech, kde vladaří ženy, kdežto mužové jsou chůvami trpělivě čekajícími, až se o ně bude ucházet žena. Za velmi pozoruhodné považuji, že čeští lidé budoucnosti hovoří většinou zlodějsko-cikánskou hantýrkou. Tuto možnost ostatně nevylučuje ani moje prognóza.

V roce, kdy budu zvolen prezidentem, bude Česká republika čítat už jen 5 000 000 obyvatel a Čechů bude dále valem ubývat. Ne že by vymírali, ale stanou se z nich Kajmanci. Po ustavení nové vlády totiž zjistí, že úsporná opatření nejenže nebudou zrušena, ale ještě více přitvrdí (například již v roce 2014 bude zavedena daň z vlasů), a také státní dluh bude narůstat raketovým tempem.

Po zkusmém vyslání pokusných holubic se po vzoru bohatých spoluobčanů začnou i prostí Čechové přihlašovat do daňových rájů. Britské državy však jejich příliv do většiny z nich brzy omezí a pro daňové imigranty zůstanou volné jen Kajmanské ostrovy. Češi se začnou hromadně vzdávat českého občanství a stávat se občany Little Cayman. V roce 2017 tento ostrov vyhlásí nezávislost a směšný pokus o její potlačení odrazí stotisícihlavá armáda, která se sice na ostrůvek vůbec nevejde, ale její ultimátum (ozvučené firmou ProMoPro) zarazí jak hřebík do fošny zastánce starých pořádků.

Přes snahu nových obyvatel zavést do nové vlasti staré evropské zlozvyky zůstanou zákony Kajmanských ostrovů ve své původní podobě, vznikne jen jeden nový úřad s deseti zaměstnanci zabývající se vyřizováním styku kajmanských zdravotních pojišťoven s českými zdravotnickými zařízeními. Do roku 2020 dosáhne počet obyvatel Little Cayman počtu 9 457 235 duší, vietnamská menšina ustanoví v Praze prozatímní vládu vietnamské většiny, po krátké občanské válce s jinými etniky ale zasáhne armáda Kajmanských ostrovů a celé území bývalé ČR bude 30. června 2020 vyhlášeno kajmanskou kolonií.

Zbývající čeští občané tvoření poslanci obou komor Parlamentu, vládou a jí věrnými úředníky ministerstev budou v tomto státním útvaru požívat v plné míře obou základních krhútských práv: práva zúčastňovat se domovních schůzí, jakož i práva útrpného.

Jako prezident této državy obnovím slávu Prahy a jak budou následovat tohoto příkladu další občané Evropské unie, dotkne se tato sláva hvězd, neb se mé rodné město stane metropolí Kajmanců na starém kontinentě.

Radkin Honzák, psychiatr

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

šašek z Jihlavy napsal(a):

Proč tak komplikovaně, pane doktore? V roce 2020 se jen staneme multietnickým státem, jako mnohé v Evropě. Obyvatelstvo se vrátí k osvědčené praxi z dob minulých, bude se dělit na chovné a tažné. Co se týče mojí maličkosti, doufám, že nebudu patřit ani do jedné skupiny, zůčastním se jen odcházení.
14. 08. 2012 | 08:20

Bara napsal(a):

Moc pěkný blog, nejvíc mě rozesmálo to ouzvučení firmou ProMoPro :-)) Vážený pane budoucí prezidente, jsem ode dneška vaše volička!
14. 08. 2012 | 09:10

Baba Jaga napsal(a):

I já si myslím, že za 8 let budete mít právě ten správný věk ke zvolení. Ale proč zrovna Kajmanci? - i když bych to skousla.
Parlament a senát už jistě existovat nebudou.
14. 08. 2012 | 09:22

modrý edvard napsal(a):

autor: Co si pamatuju, tak to bylo jinak: Krhúti měli právo držet basu a spolurozhodovat o rozestavění společného nábytku. Pokud na to přistoupíte, máte můj hlas. /asi to stejně bude k ničemu, v koloniích obvykle bývá guvernér/
14. 08. 2012 | 09:33

Medikolog napsal(a):

Pane doktore,

Za předlistopadové pohodovky rozmazlení pražáci dávali k lepšímu, že Praha bude reorganisována do pouhých čtyř čtvrtí. Štvanice, Pankrác, Bohnice a Olšany. Pro nepražské - z pracovního "přetížení" se někdo prokrade do kriminálu, nebo ho nechytnou, tak se z toho zblázní; a pak stejně všichni skončí na hřbitově.

Jak to vidíte po více než dvou desetiletích odbourávání sociálních "deformit" a úspěšném návratu do jungle žeroucích a požíraných? Štvanice se znásobila, sociální jistoty již nikoho neohrožují, funebráci také skočí po každém kšeftu...

... ale co ty mezičtvrti? Objasněnost zločinu klesla, největší gauneři jsou váženými úspěšnými občany co mají parlamentní většinu na povel, socialismus bují jenom v kriminále nebo v Chánově a podobných satelitních čtvrtích - kde je dokonce budován pravicový model komunismu - nikdo nemusí pracovat, vše je tam zdarma, dokonce ani za léky a za doktora se tam neplatí... také proto je tam nával a nebýt v kriminálech celibát, mohly by menšiny z Čech dobýt Evropu a dokonce i muslimský svět... Jenom jak to vidíte s BOHNICEMI pane doktore? Neustále přibývá lidí, co dění u nás nechápou a to je prý předstupeň... Ratha sice zachránili (už úplatky nebere) ale ten zbytek...

Dělá senátor profesor Chocholoušek kroky k transformaci české psychiatrické péče? Že by se zbytek normálních lidí přemístil na svobodu do Bohnického areálu aby nebyl ostatními blázny ohrožen?
14. 08. 2012 | 09:39

littletruth napsal(a):

Pro není bez zajímavost,není jen akademickou otázka:
Zůstali by lidé jako M.Zeman a L.Zaorálek,dvacet let ve funkcích stále a politice,jiný přístup,kdyby vystudovali české vysoké školy (třeba ekonomii) roku 2012? Stačí jim kapitál z šedesátých nebo sedmdesátých let učiva a praxe,kterou mají poté v politice.Aby nás chápali a vedli?

Současný francouzský president Hollande-na rozdíl od Zemana otrocky věrný socialistické straně a tím podobný Zaorálkovi,jenže i nepodobný,protože neskákal od komunistů k socdemákům,byl vždy u týchž socialistů Mitteranda, vždy v jejích funkcích,před deseti nebo více léty dokončil své studium na třetí vysoké škole ve franci.Všechny úspěšně,všechny různé společenské vědy.Zdá se mi,že je tím pádem blíže Hollande svým trojnásobným,trojím ukončeným vzděláním k současné Francii než Zaorálek se Zemanem.Mýlím se a praxe je nejvíc? Hollande má i tu praxi jejich obdobně-20 let funkcí vysoko.
Odpoví mi někdo laskavě ,ČÍM JE JEŠTĚ I DNES ČTYŘICET LET STARÉ VZDĚLÁNÍ NA JEDNÉ VYSOKÉ ŠKOLE TAK U VEDOUCÍCH POLITIKŮ STÁLE CENNÉ,INSTRUKTIVNÍ,POUŽITELNÉ? MOC RÁD NĚČÍ NÁZOR PRÁVĚ NA TUTO OTÁZKU SOUVISEJÍCÍ SE ZMĚNOU OBSAHU VZDĚLÁNÍ O TŘICET LET POZDĚJI.TEORIE VS.PRAXE.O čem navíc Zemanovo skákání ze strany do strany,asi třikrát nebo vícekrát mj.svědčí?
14. 08. 2012 | 09:47

aga napsal(a):

Ať žije Česká psychiatrická republika, v čele s Radkinem Moudrým - prvním dědičným psychiatrem z Boží vůle!
14. 08. 2012 | 09:53

Saltzman napsal(a):

Já už pomalu přecházím na asijatskou stravu. Dýně hokaido mi plní sklep a i jiné tykve zdobí náš rodinný stůl. Doufám že můj druhorozený syn si najde nějakou asiatku za družku a naši potomci tak splynou s budoucí většinou. Prostor Čech Moravy a Slezska se doplní o množství lidu, které vyemigruje do končin Kajmanských a vláda nových generací vyhostí cizince Kajmanské za hranice Česka. S nimi zmizí zlodějna všeho druhu a opět po úsilí dané z genů asiatských začne tento stát bohatnout natolik, že bude tlačenice imigrantů do Česka. Kajmaňanům bude imigrování zakázáno ze zákona.
14. 08. 2012 | 10:14

Petr napsal(a):

V roce 2020 ještě bude existovat zbídačené Česko ve zbídačené Evropě.
V roce 2050 už žádná ČR existovat nebude a Evropa bude nejzaostalejší a nejchudší kontinent.
Jen čeští a evropští politici s vysokými byrokraty budou za vodou. (Ne jen obrazně)
14. 08. 2012 | 10:27

deep throat napsal(a):

Pane Honzáku,

proč se prezidentem státi až v roce 2020? Pokud slyším jména jako Fischer (býv. KSČ), Dlouhý (býv. KSČ) Zeman, Bobo, Sobotka, Schwarzenberg a jiní, jímá se mne čirá beznaděje. Jděte do toho, šance se má chytit za parohy okamžitě. Čím dříve se staneme metropolí Kajmanců, tím lépe!
14. 08. 2012 | 10:27

jája napsal(a):

Již v mládí jsem měl rád rýži, mnohem více než knedlíky. I své děti jsem vychovával v souladu s učením Velkého Vůdce Kima a děkuji Spojeným asijským armádám za osvobození od konzumu a zhýralého života. Rovněž čínská medicína, thajské masáže, japonská auta, indické šátky a mongolské děti, to vše mi bylo milejší než tuzemský a západní šunt. Proto žádám prezidenta Hon za ka o znírnění trestu za vysmívání se obrázkovémi písmu z rozčtvrcení na pouhé střelení do týla.
14. 08. 2012 | 10:33

Medikolog napsal(a):

Vidíte pane presidente Rad Kime Hon Zaku

Už to začíná i u Jáji... POMÓÓÓC! Zatím si dám svoji misku rýže.
14. 08. 2012 | 10:43

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane doktore,

to není špatný program. Původně jsem měl spíše v úmyslu podpořit někoho, kdo se pokusí zachránit zemi po vzoru Romula Velikého, ale teď jsem na vážkách. Být automaticky poslancem či ministrem je velmi lákavé. Budu o tom uvažovat.

Onehdá mi jeden bloger v soukromé korespondenci napsal podle mne docela zajímavou větu: "Blbá nálada jako DADA. To je, myslím, docela nový fenomén." ;-)

Hezký den i všem ostatním.

Libor Stejskal
14. 08. 2012 | 11:06

dennis napsal(a):

Uz potreti dekuji panu Stejskalovi a jeho nadrizenym, ze se anketa o nedaleke budoucnosti CR uskutecnila. A autorovi teto kajmanske vize dekuji za ton, ktery zvolil. Uz jsem mel obavy, ze se diskuse promeni v jednolite kverulanstvi tech, co nemaji radi socky, spolecne s temi, co nemaji radi lidi, co neco v tomto pravnim marasmu dokazali. Nastesti jednotlive tabory diskuteru se slily v jeden rozverny chor.
Ps. Budu-li volit prezidenta pro obdobi po roce 2020, rozhodne hlasuju pro Dra Honzaka!
14. 08. 2012 | 12:12

Temüdžin napsal(a):

Těsnohlídek je diagnóza.

Osvědčený Brzezinski to ve své poslední prognóze celé vidí jinak.
Po Wiener Neustadt a Uherský Brot (jak říkával profesor Vyskočil, Das Brot) budou Osmani.
Seshora pak Ölmütz (Mastná čepice), Budějice, Salzburg, Plzeň, Řezno, Plauen a Karl Marx-Stadt budou tvořit pohyblivou jihozápadní hranici Rzeczy Wielkopolskiej.
Na východ budou radioaktivní stepi. Možná Norové, kteří se po Breivikově vzoru ozbrojí, si zachovají jistou míru suverenity, s tím, že budou platit tribut každému, kdo si řekne.
My rozhodně žádného prezidenta potřebovat nebudeme. Leda by se uvolil vybírat všelidovou suchou latrínu ve Sněmovní ulici.

PS. Výskyt radioaktivity ve spálených stepích nikterak nevylujučuje výskyt hord Radioaktivních Mongolů s radioaktivními koníky se svěšenou radioaktivní hlavou a radiaktivním biftekem pod sedlem.
A radioaktivními píkami, ovšem.
Na této geostrategické výspě, kde se nedovtipný praotec proti naléhání příbuzných usadil si prostě nepomůžeme, kdybychom se i postavili na hlavu a odstrkovali se ušima (jak navrhoval Dr.Dr. Kahuda).
14. 08. 2012 | 13:11

kulihrášek napsal(a):

Na to nejdůležitější jste zapomněl: svatovítská katedrála bude zbourána, na jejím místě vyroste Omarova mešita se šesti minarety, Hrad bude přestavěn v mladomuslimském stylu a staroměstské náměstí se změní v bazar památek po někdejších Češích. Zbylí starousedlíci převezmou východní dialekt křováckého nářečí a kajmanští vojáci budou vytlačeni 3. Mohamedovou armádou vyzbrojenou kušemi a vysílačkami. To se však odehraje až někdy v 50. letech 21. století. Všichni zloději z bývalého Česka zmizí, protože už nebude co krást. Tím bude dovršena kulturní revoluce, naše bývalá země si konečně oddychne od hamižníků a začne psát dějiny postkleptomanské společnosti.
14. 08. 2012 | 14:40

Twist napsal(a):

Pane Rad K ine, jděte do toho hned, proč některé pro lid životu nezbytné věci, jako jsou církevní restituce, a volba toho prognosticky nejlepšího prezidenta, odkládat na potom? Proslýchá se, že prezident v rámci úspor bude losován z přihlásivších se kandidátů, proč do toho nejít, šance jsou veliké!
14. 08. 2012 | 14:41

Waltr Komárek budoucí president napsal(a):

...A euro bude za korunu...
14. 08. 2012 | 15:55

skeptický napsal(a):

Má to švunk.Pak že nemáme jasné chvilky.
14. 08. 2012 | 16:00

stewo napsal(a):

http://www.novadoba.estranky.cz/clanky/vse-okolo-roku-2012_/co-se-bude-dit-pri-prechodu-do-5.-dimenze-.html
14. 08. 2012 | 16:01

skeptický napsal(a):

Dennis
Pan Stejskal nemá žádné nadřízené.Nad ním je jen majitel s kterým si tyká,a který nosí jeho rady velkému bílému otci ve Washingtonu.
Ovšem díkůhodný stále zůstává.
14. 08. 2012 | 16:06

Boris Valníček napsal(a):

S těmi Kajmanci to není špatný nápad,ale přesto si myslím,že je třeba uvažovat realističtěji.Myslím tím vyústění politiky současné vlády,která evidentně usiluje,abychom se konečně stali tím 51.státem USA,jak se touž dost jasně rýsovalo v epoše Velkého Brdského Radaru,který byl odvolán za pět minut dvanáct.K tomuto cíli směřujeme už na všech frontách-zejména ve směru oblbování veřejnosti,kde perfektně funguje stará římská zásada "Chléb a hry",kterou vrchovatě naplňují všechna techna,festivaly,televizní programy,které úspěšně šíří prastaré výplody Hollywoodu.Ostatně by takový krok docela dobře odpovídal historickému vývoji,neboť jak známo americký dolar vznikl z toho,že pan Šlik začal v Jáchymově razit tolary.
Takže by se dolar vrátil do staré vlasti.Konečně bychom se tak dožili blahobytu,k vůli kterému národ v listopadu 1989 cinkal na Václaváku klíči.Tak jen tak dál,angličtina se učí už na mateřské škole,ve stáncích dostanete hotdoga,a naše nebožtíky prý už nebude ohledávat náš doktor ze sousedství,ale přijde na to koroner.
14. 08. 2012 | 17:00

doktor napsal(a):

"naše nebožtíky prý už nebude ohledávat náš doktor ze sousedství,ale přijde na to koroner"

Jojo, tak to bude, protože nás už nebaví ohlodávat nebožtíky
14. 08. 2012 | 17:08

skeptický napsal(a):

Doktore

Dotáhl jste to na osobnost.To je lepší,než olympijské zlato.Zatím jste tu jediný.

Dost jsem se nakrkl,když jsem se dočetl,že té sympatické Bělorusce někdo naordinoval nějaké diabolické hemeroidy.Tak to chodí se západní konkurencí.NEVěŘIT.Jsou všeho schopní.

Taky jsem se mrknul na ty Kajmanské ostrovy.Na ten větší by se vešla celá Čína s dětmi na ramenou,4 dospělí na metr čtvereční.
Nadmořská výška je ale jen asi 3 metry,jestli roztajou ledovce,tak nevím.Taky je tam malomocenství? Že by se děcka cestou do školy mohla těšit,co jim zase dneska odpadne.

Stotisícová armáda by se vešla na jeden z těch dvou mrňavých dvakrát.Možná bychom ji dali ještě dohromady,ale zbraně nám začachrovali.Staré samopaly co stály dva tisíce rozprodali do zahraničí,v américe se po nich šílí.Tady se kupují nové,bratru za 140,000 za kus. V Afganistánu nefungují.No nekupte to.Ještě ke každému vojákovi dva bodyguardy.
14. 08. 2012 | 17:12

skeptický napsal(a):

Koroner říkají Číňani plukovníkovi.A když příjdou k zubaři,tak říkají Two thirty.
Moje babička ohledávala slepice,a vždycky si čistotně otřela prst do zástěry.

Jen jedno slovo v re-kaptche.Hurá.
14. 08. 2012 | 17:17

honolulu napsal(a):

Panove hvezdy mluvi o velke obcanske a etnicke valce v Evrope.
Tato valka preroste ve valku svetovou. Amerika a Nemecko budou spojenci. Anglie bude znicena. Cina a Rusko budou zeslabeny a pokoreny. Hodne mest prestane existovat. Bude velky nedostatek potravin, ktere se bude privazet do Evropy z Kanady a Argentiny.

A v te dobe se u Dr. Honzaka v ordinaci sejdou nejvetsi blazni v Cesku. Jeden bude kricek : "Jsem Napoleon Bonaparte !" a druhy rekne: "Ja jsem posel Bozi !" a do toho rozhovoru zasahne nejaky cenzor z Aktualne CZ a zakrici: "Nekecej, nikoho jsem nikam neposlal !"

(Jedna se o budoucnost. To nema s nynejsim Cesorem Stejskalem nic spolecneho. On v te dobe bude statnikem a vudcem radikalni narodni proti-etnicke domobrany. Vsichni prece rosteme !)
14. 08. 2012 | 17:22

Vena napsal(a):

honolulu,

už aby to bylo, Angličani se všude moc roztahujou, kromě Liverpoolu. Ale lepší schéma je nasnadě: Velká asijská armáda úplně vyplení rusko a vyhubí tu sběř a svoloč a v Evropě nastolí společně s Mohamedem nový řád a v budoucnu nový zemský ráj to napohled!
14. 08. 2012 | 19:50

venkovskej napsal(a):

skeptický
Kde jste ten samopal za 140.000 sehnal? Je to i s municí? Bral bych s už namontovaným granátometem a infrazaměřovačem. U nás tolik písku ve vzduchu není.
Cítím potřebu se připravit.
14. 08. 2012 | 20:02

global hawk napsal(a):

skeptický
Jste si nepovšiml, že ve Washingtonu žádný Velký bílý otec už není.
Poslední, kdo v té roli mohl věrohodně vystupovat byl George H.W. Bush.
Pak už jen samí cunnilinguisté, globální tepláci a dyslektici. To současné funguje na baterie a je ovládáno joystickem z nějaké letecké základny v Utahu nebo Arizoně.
14. 08. 2012 | 20:10

KIM napsal(a):

Pane Radkine Honzáku, doktore! Sakra, zase jste si zapomněl vzít prášky :)
14. 08. 2012 | 20:22

aga napsal(a):

;-) ;-) Chápu, prý Kajmani, hihihi

Váš taky Ještírek
14. 08. 2012 | 20:46

Veni, vidi, vici napsal(a):

Na blogařích z Aktualne je zajímavé, že v drtivá většina z nich, má zaplevelený mozek. Ten se vyznačuje defektním viděním budoucnosti jako pohádka. Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí, nevěřte tomu co říkají o nezaměstnanosti bídě, věřte v Hipokratovu slibu, lékař léčí a jen málokdy nevyléčí, homosexuál není deviant apod.
RH. 73% živá mrtvolka
14. 08. 2012 | 21:34

Radkin Honzák napsal(a):

Ad Veni, vidi, vici:

Zlatá slova!
14. 08. 2012 | 21:44

mb napsal(a):

Chci Honzáka na/za prezidenta ...
14. 08. 2012 | 22:57

skeptický napsal(a):

A bude v těch Velkých Maledivách nebo jak se to jmenuje také svoboda?

Tady budou dávat kuřákům milionové pokuty,když si zapálí v blízkosti dítěte,nebo na zahrádce v restauraci.Zaručeně to zaplní díru ve státním rozpočtu.
Už to tady s jedním podobným zákonem zkoušeli : každý,kdo bude přistižen při výrobě atomové bomby bude ztrestán pokutou 100,000,000 korun.

Kterej kravoj jim tam tyhle podněty nosí? To nemůže být z jedné hlavy.Asi nějaký doktor zezplzně.

Krom toho to bude budit averzi k dětem.

Laciný populizmus a jásání od těch nejblbějších militantních vášnivých nekuřáků,ale výsledek? Kdo ssebou dneska nosí milion.
Vlastně jeden by tu byl.Asi si chtěl zapálit.

Za svobodu budu bojovat.Budu ostentativně chodit na dámské záchodky,tvrdit,že se cítím být ženou,a moje práva jsou znásilňována.Ať si s tím poradí.

Od jedné sdílné uklízečky jsem se kdysi dozvěděl,že dámské záchodky jsou hrůza,a ženské jsou pěkná prasata,kam se hrabou chlapi.Včetně výzdoby.

Jsou to zaslaný socani v kůži pravičáků ,a podnikatel,chudák hospodský je třídní nepřítel.

Dotaz : smí se v blázinci kouřit?Nebo jenom doktoři?Započítává se pobyt do důchodu?
15. 08. 2012 | 09:51

skeptický napsal(a):

P.S.Jsou známy případy,kdy by se psychiatr zbláznil natolik,že by se stal chovancem?Že policajti a soudci občas skončí zavření vím.
15. 08. 2012 | 10:08

Radkin Honzák napsal(a):

skeptický napsal(a):

P.S.Jsou známy případy,kdy by se psychiatr zbláznil natolik,že by se stal chovancem?

Ano, takovým se pak posměšně říká "přeběhlíci". Z ekonomického hlediska je posměch na místě, protože investice do psychiatra je několikaletá, a on je schopen ji znehodnotit během minuty.
To je názor Jana Vodňanského
15. 08. 2012 | 12:37

Karla napsal(a):

Já už jsem si loni vyhlédla pěknou destinaci v Polynésii a hodlám tam požádat o azyl. Do Honzákovy vize budoucnosti bych se potom nabídla v roli honorární konzulky jeho kajmanského státu a u několika stovek ostrovních obyvatel tak nabyla vážnosti pěknou navštívenkou a dosáhla pozvánek na rauty, party,barbecue místní nobility.
V obdobích bouří v evropských metropolích, pohybu hranic budoucích kolonií, provincií, gubernií, kantonů a diecézí a zmatku při vzniku a pojmenovávání nových států v EU a okolí by možná mohli mnozí Češi postoupit v karieře - a stát se skutečně světovými bezdomovci - skuteční bezdomovci totiž nemají žádný domovský stát a tedy ani komu platit daně. Obnáší to jen zahodit doklady, vymyslet si novou totožnost a osobní historii- a pak by možná stálo za to vybojovat zpátky to středoevropské rozvodí, vědecky se pustit do obnovy pohraničních bažin a rašelinišť a pan Honzák by mohl rafinovanou sňatkovou politikou upravit rozlohu od Baltu k Jadranu, jako praotec Lehnapec Incogito Honzák I.a my bychom byli potom středoevropští Lehnapecové.
S ženskými kolegyněmi zde bych, bohužel, pana Honzáka v jeho vizi kajmanského státu ve Střední Evropě za presidenta volit nemohla, protože podle daně z vlasů bych jako žena zůstala pořád členkou ještě diskriminovanější většiny, a to je tedy z bláta do louže, pane autore, takový projekt přebytkového rozpočtu!
Musela bych si najít nejmíň dva plešaté druhy, aby mi s mou dańovou povinností pomohli, a možná čtyři, abych utáhla i zdravotní pojištění kámošky, protože moji kluci jsou taky ještě hustě vlasatí (No jo, u nás učí orat volky husa,no 8-))
-a těm pádem by tedy i vzhldem k profesi synů musely z Marsu přilétnout snad nějaké holohlavé kuriosity, jinak bycom to daňové zatížení neutáhli...
Ačkoli intelektuálně a sexuálně by ta vize zase nemusela být až tak nejhorší, neboť údajně právě jen "Volovi hlava neoleze",avšak jednak budoucí president Honzák nic nepraví o reformě zákona o registrovaném partnerství, jednak už tančím jen tak rychle, jak dokážu, a možná volba menšího zla by tedy mohla být pro mě fatální ...(Mimochodem, víte, že starověcí Čeští mužové byli známí svými krásnými,dlouhými a hustými vlasy? Jo, ty dědičné záležitosti jsou prevít..pak mají být Češata a intelektuální debata)
Celý koncept budoucí Honzákovy státnosti v naší Roklince se tedy zdá nesystémový a nerealizovatelný i z toho důvodu, že asimilovaní Čecho-kajmánci bez strachu o elementární existenci a diktátorského bičíku nad hlavou by dobývat starou vlast už nešli, váleli by se pod palmami a pili Bloody Mary, Daiquiri a vlastní multikulturní koktejl Margaret Steel z pašovaného tuzemáku a karibských džusů .. Navíc krásné pláže a případně kubánské doutníčky jsou již pro mne také atributy až druhé volby..
Moje nejrůžovější vyhlídky do budoucna spočívají dnes spíše v umění čínských padělatelů, kteří by uspokojili poptávku mou i mnoha mých vrstevnic po úmrtním listě k nerozeznání od pravého a ostatní dokumentaci s tím spojené, protože jiné gesto občanské neposlušnosti vůči státu v rukávu už nemáme..
Plán B (kdyby nevyšel polynéský azyl)- zmizet v Karelii a být pokud možno celé příští čtvrtstoletí znovu "na houbách", pospat si konečně dosyta za polárním kruhem, vytvořit šamanský kult, využívající k zahánění zlých duchů ryzce nakládané na kyselo a vracet se do staré vlasti jako hostující profesorka ledového designu a dekoru na VŠŠEI (šamansko-ekonomické inovace), pojmenované po Pavlíně Brzákové, v Losinách, se sídlenm samozřejmě na Kajmanech, což by mi postupně mohlo umožnit vydělat na nejpřepychovější zubní implantáty z keramických kompozit a platiny, nadstandardní vzor Sophia Loren..
-------
No, jak se prohlubuje chandra, vrací se do Čech vtip - tudíž máme naději.. Nejlepší pravidelně vymýšlíme, když děláme papuče...
Prima, pane Honzáku- jste "bezkonkurenčně" nejlepší vizionář a k tomu umíte psát česky. S tou vlasovou daní jste si u mně rozlil ocet, ale kdybyste zavedl progresivní daň z blbých nápadů a stanovil hned vysoký paušáldersnad předem, možná bychom hlasovali čtyři.
15. 08. 2012 | 12:42

Karla napsal(a):

Oprava
.. jste si u mě rozlil ... vysoký paušál předem ( ono tam původně bylo jste mně zničil dlouhodobou představu dobrodružného ..atd., ale věta vyšla přes 5 tis.znaků, opravila jsem ji pak jinou větou v jiném pádě, čímž jsem vytvořila hrubici, a ještě špatně vymazala . na takové ostudy jsem expert.
---------------
Skeptický
čo je to také "osten-tati-vně" - není to nebezpečné, chodit takhle na dámské záchodky?
Pokud dr. Honzák odpoví na první a třetí otázku kladně, v tom blázinci se setkáme.I když myslím, že v Bohnicích působí frankofilní literát dr. Cimický

V parlamentu jsou daně a v senátu resuscitace církve- Kubera byl drzý o odluce - čili je přece jasné, že Králíková a Štastný budou mluvit o kouření - to už dělali komunisti, takové rozbouření veřejného mínění, aby lidé vzákjemně hašteřili o blbostech...

Kuřáci už prokouřili úspory, tudíž je budou muset zadlužit, exekuovat domy, byty, ledničky.. a asi pak i zavřít, až dluhy za pokuty dosáhnou desítek milionů..

Den vězně u nás stojí stát 1000.-Kč, na jednoho vězně jsou dva bachaři a pracovníci výchovy - asi je vězňů třeba víc, aby byla politika zaměstnanosti- ale v kriminále se prý seženou jak drogy, tak mobily, určitě i cigarety, ne?

Nakonec, policie pro samé úřadování nemá, kdo by byl na ulici a navíc, nedá se v nich jezdit auty tak pohodlně, jako po pěšinkách v parku, jako u nás- tudíž kdo by koho chytal- leda by zřídili domovní důvěrníky- a ty děti nebohé rodičům odebírali- třeba v tom placeném pěstounství přibylo pracovníků a po dětech vznikla poptávka- trh je trh.

Vedle takových pokut vymysleli třeba Sunar jen na recept- ať prý, kdo nemá na vstupné do lékárny, kojí - a vy o ženských tak škeredě rozmazáváte..
Tady se vybere jistě-do soukromých kapes jsou ty zákony vždy lépe připraveny- i legislativci znají svou cenu..
Dítě přes půl roku už má zuby.
Jestli ti mí čahouni nebudou na své holky hodní, tak jim ukážu dominantní matku jak z časopisu pro mládež!!
--------------------------
15. 08. 2012 | 14:13

skeptický napsal(a):

Doktore
Díky za respons.

Posměch je namístě,ale je v tom žárlivost.Tito lidé pak léčí svoje spolubydlící bezplatně.

Mám ten dojem,že blázince tu nebyly zřízeny pro blázny,ale pro lékaře,aby měli kam chodit do práce.

Je možný i opak?
Tedy že by se blázen díky svědomité píli a houževnatosti ať již vlastní,či svých rodičů prokousal náročným několikaletým studiem,a dosáhl tak mety nejvyšší?A unikl přitom trénovanému oku svých učitelů?
Těm by se pak asi s úctou mělo říkat překonavci,victores.

Dnešní článek na aktuálně je příhoda se šťastným koncem.Ty mám nejradši.
Známý maďarský antimešita a poslanec v evropském parlamentu nalezl svoje židovské kořeny.Přesněji řečeno byly mu nalezeny.
Po radostném zjištění se dal na pokání.

Kolik asi jeho spolubojovníků v mančaftu i ve vedení podobných skupin i u nás by čekalo podobné radostné překvapení,kdyby o sobě zjistili že jsou vlastně od policie.A dvojité,že mají i původ.
O kardinálech ve Vatikánu ani nemluvě.Bez původu dneska ani ránu.
Psychiatři tudíž nejsou jediní,kteří vytvářejí problém,aby bylo proti čemu bojovat,nebo co léčit.
15. 08. 2012 | 15:54

skeptický napsal(a):

P.S.
Jan Vodňanský - nebyl to ten přeběhlík Mistr Kampánus,co přeběhl dvakrát?Nejdřív se dal k Husitům,a později ke katolíkům,potom, co mu popravili na Staromáku strejčka starostu Nathána?
15. 08. 2012 | 16:16

skeptický napsal(a):

Karla
S tou Polynésií bych moc nedoufal.Jen pro superbohaté turisty.
Ono to není poprvé,co se Čechům naznačuje,že tu nemají co dělat.

Za okupace to bylo buď výhledově do plynu,nebo vystěhovat.Tenkrát se mluvilo o Ohňové Zemi.Dneska to patří Argentině,a ta je známá,že povoluje jen bílou imigraciJenom sebevrah by si pustil do země nějakou svoloč ve větším počtu.To už říkal praotec Abraham,dva cizici ve tvém stanu jsou zákazníci,deset nepřítel.

Ke cti doktorově budiž,že nám vybral misto podtatně blíž.Ono se to stejně potopí,takže by se ušetřilo za torpédo.

To,že se tu bude mluvit směsí cikánštiny a zlodějské hantýrky mne dost překvapilo-dost nesourodá kombinace.Hymnou by alespoň mělo být něco mezinárodního a svižného.Mně se líbí Baruch Adonai.
Za polárním kruhem to stojí za prd.Zima nebo komáři.Kdybych musel mermomocí vidět sníh znovu,zaplatil bych si to.Vejš nahoře se tam dají stopovat letadla.
15. 08. 2012 | 17:31

Jsem optimista a realista napsal(a):

Koukám že na těch prognoz 2020 se tu scházejí samí škarohlídové a negativisté, kteří se tu předhánějí v absurdnějších negativistických proctví. Typicky České. Většina Čechů umí jen kecat v hospodách a na internetu jak se mají blbě když nemají vše, co chtějí přitom každý rok jezdí k moři a mají plat vyší než je průměrný plat Čechů. K tomu přičteme média v drtivé většině se na tomhle negativismu přiživují, protože pozitivní zprávy nemají takovou čtenost, proto nejčtenější noviny jsou Blesk. A máme důvod blbé nálady v Čechách, která ani zdaleka neodpovídá skutečnosti. Já narozdíl od tohoto psychologa vidím ČR v roce 2020 pozitivně.

Čeká nás světlá budoucnost,kdy narozdíl od dalších států EU nebudem muset splácet obrovské dluhy a krotit obrovskou nezaměstnanost, protože dnes jsme v obou těchto oblastech pod průměrem členských států EU. Narozdíl od ostatních států EU nemáme tak ohromné výdaje na sociální oblasti takže i při zvyšujícím se počtu lidí v důchodu bude náš stát ufnancovatelný a při né tak obludném přerozdělování bude náš stát efektivní a nebude vyhánět tolik firem a lidí do zahraničí jako v ostatních státech EU. Což bude důvodem proč si udržíme nezaměstnanost pod 10% narozdíl od jiných zemí - například Francie má už dnes nezaměstnanost 10%. Vždycky vyší přerozdělování vedlo k plýtvání penězi a k vyvádění peněz do zahraničí.
15. 08. 2012 | 17:56

skeptický napsal(a):

Doktore.
Spočítejte si chovance.
15. 08. 2012 | 18:07

V Polynésii vás očešou. napsal(a):

Karlo, my, kteří se o věc opravdu zajímáme, víme, že existuje něco jako Nansenův pas.
Tím by se ty daně vyřešily. Nemáte daňový domicil.
15. 08. 2012 | 22:40

Radkin Honzák napsal(a):

Paní Karlo,
beru Vás! Nejen pro myšlenkové bohatství, ale také pro Vaši nezprasenou češtinu.
16. 08. 2012 | 10:10

Leica napsal(a):

Ja hrozne verim na blanicke rytire !
Trapi mne ale nejistota !
Nemohl by nekdo tu horu navrtat aby se zjistilo jestli jsou ti rytiri v poradku ?
16. 08. 2012 | 22:10

tony napsal(a):

Vynikající článek :) Je to strašně příjemné osvěžení, po všech těch vážných i "vážných" úvahách na různá témata a "témata" :) Asi nejvíc mě rozesmála daň z vlasů. Nemůžu si pomoci, ale kdyby to vážně zavedli, brzo bychom byli národ plešounů :)) (doufám, že jsem nikoho neurazil). Mám pocit, že se z naší společnosti vytrácí naše typické, národní prvky. Smysl pro krásný humor a ten zvláštní nadhled nad všemi těmi malichernými pitomostmi... Díky, že jste mi to připomněl. Váš článek mi zvednul náladu. Děkuji. :)
16. 08. 2012 | 22:12

antoni.novy napsal(a):

Ano, milý pane Honzáku,

vbrzku staneme se my přeživší mrzkou menšinou, už dnes mne shovívavě poplácávají naši vietnamští spoluobčané po ramenou, ještě chvilku, nebudou poplácávat, ale vláčet někam. A to ještě dobré, jen co bude tady více Číňanů, to bude milý Gusto zde věru husto.

Tak dobré, tak dobře zaseto, jen několik dobře zaopatřených úředníků Cizinecké policie a už tady budeme mít půlku Vietnamu, Ukrajiny, oj, to se tady budou mít dobře, na našich základech.

Být na postu Inspekce Policie ČR, ne na té Kalouskovy Generální, či jak se to zove, nasadil bych tam průzkum a pak se všemi těmi úplatnými zmetky pěkně do šatlavy. Na výstrahu, minimálně.

To volá do nebes, co sem ta CP propouští a za jaké těžké prachy.

Nějak jsem pane Honzáku upustil od Vaší poetiky, ostatně, byla tam nějaká, teď nevím, a nebudu se vracet, spíše jen tristesa, smutek, z toho všeho, ach jo.

Už se těším zase do Němec, je tam Ordnung a funkce toho základního, a když se dovídáme, jak mladí Jevrejové opouštěji Israel pro Berlin, tak se jim nedivím.

Vidím naději, nějak, v novém, poučeném, tolerantním, novém Deutschland.

Pěkně zdravím Vás, pane Honzáku i všechny zde

an

P. S. Měl jsem výživný příspěvek k restitucím zde, žel, nebylo mi dáno, reCaptcha mi nedala, nějak...
16. 08. 2012 | 23:13

Le Chien Rouge napsal(a):

To LittleTruth. V čechistánu je vámi udávané "staré" vzdělání stále kvalitnější, než to současné. Hovoříte v příspěvku o ekonomii a humanitních vědách, tak to alespoň chápu. Ale vzdělání nezaručuje ani v politice nic, vzdělaný sociopat jako Klaus, či Zeman jsou lidský odpad. Evropa měla dost dobrých politiků, oficielním vzděláním nepříliš dotčených. Věřím v to, co řekl "starý lev" Clemencau za Velké války. A to, že válka je příliš vážná věc na to, aby se dala přenechat generálům, kteří si nevěděli, ač odborně vzděláni, s novou technologií války rady, a hnali vojáky na hromadná jatka "over the top". A tak mne teď připadají všichni "vzdělání" ekonomové, analytici finanční, spinsters, talking heads, Drtinová a feny podobné, alchymisté ekonomičtí, na rozdíl od těch generálů jsou to ještě cyničtí zloději a zlodějky
17. 08. 2012 | 04:56

kika napsal(a):

Mě by zajímalo, jak si muslimské etnikum poradí s rómským etnikem.
17. 08. 2012 | 09:10

Vogel napsal(a):

Nezbývá než vyhlásit 4.odboj za obrodu tohoto národa nikoliv ovšem tak, jak si to přeje Duka, ale proti cirkevním restitucím a této vládě. To je jediná a poslední možnost, jak zvrátit hlasování o tomto zákonu a zničit mafii, která požírá náš stát. Strany ODS, TOP 09, LIDEM, VV, KSČM a ČSSD již dávno nepatří české do politiky, jsou jako mor, který prostupuje vším co se v této zemi děje. Protože není momentálně za všechny náhrada, zvolil bych bych menší zlo a dal bych poslední podmíněnou šanci ČSSD a během jejich vlády je třeba aby vznikly nové politické strany, nové volební zákony a nová občanská ústava. Máme poslední šanci, za dva roky bude pozdě. Restituovaný majetek bude dávno rozprodán a zašantročen soukmenovcům ODS a různým mafiím. Pamatujte, že majetek a peníze tvoří moc. Za dva roky bude touto vládou zprivatizovaný celý stát včetně služeb státu, jako zdravotnictví apod.) a všechny majetky připadnou do rukou těch, kteří nám budou pomocí něho vládnout a diktovat co máme a smíme dělat. Pak to mů už zvrátit jen občanská válka a to nikdo z nás nechce. Proto se to musí zastavit hned a teď. Není mnoho času, protože v září se má v poslanecké sněmovně znovu hlasovat. Vláda a parlament do té doby musí padnout!!!!!!!!!
17. 08. 2012 | 10:10

Karla napsal(a):

-------------
To Skeptický
Já si chtěla za polární kruh odskočit je na jednu noc kvůli tomu vyspinkání, sníh tolik nemiluju, spíš ty nekonečné lesy a jezera...
Kdysi jsem toužila jet někam mezi Ural a Bajkal,protože tehdy jako děvče fintivé jsem zahořela pro mineralogii, ale právě ti komáři mě od toho odradili provždy. Minimální podněty, maximální následky. Explozialismus, jak někde říká Hrabal..8-).
Do Karélie mě nalákal oblíbený finský humorista Arto Paasilinna, který kromě zajíců, medvědů a oběšených lišek o komárech v knihách nic nemá, zato o spoustě Čechům podobných, frustrovaných obyvatel s velmi příbuzným smyslem pro černý humor a paradoxní politiku.. Jste si těmi komáry jist?
Jinak- Baťa jr. nás snd chtěl "zakoupit" v Patagonii, ale my se holt nepřidali - jenže postupem času bychom dnes asi už byli v mezinárodní politice stejně milovaní i nenávidění jako stát Izrael,takže liknavost se možná vyplatila. Což mi připomíná, že jeden z mých oblíbených helénů vyfilosofoval, že nejšťastnější je ten, kdo nemusel po celý život kamkoli cestovat, protože svět se tlačí všude sám, každému až pod nos ...
-----
to Radkin Honzák
Nashledanou, pane Radkine, k věčně mladým a pošetilým se ráda přidám!
Protože pochvala motivuje i zavazuje, honorární konzulku vám budu tedy dělat kdykoli a kdekoli, kde z toho vyzískám alespoň čtvrtku vína, nebo kousek nezdravě opčeného špekáčku!
Ale mou češtinu pod blogy jste přechválil! Sama u sebe bych regulerně neprošla- vytvářím psanou formu hovorové hatlaniny, navíc pořád zakládám brejličky, a tudíž nekontroluju ani klávesnici, ani obrazovku, nemá to styl ani kompozici..což vaše blogy mají, komu čest, tomu čest.
Navíc mě štve, že se v diskusích "objevuje" nyní to, nad čím jsem hartusila už předloni, protože delší texty už čte málokdo. Přeju Vám, aby čtenost Prognosis 2020 překonla Petru P.!!!
-------------------------
To: V Polynésii vás očešou
Díky za inspiraci k samostudiu, vážně si ten Larsenův pas probrouzdám na netu a počtu si - chďte do besed jako inspirátor častěji!!
Pamatuju se, že mě na pohrávání s tou myšlenkou najít místo mimo dosah mezinárodní politicko- policejní byrokracie přivedlo roztočené kolo štěstí daňové a další legislativy let 2006 -2009, a dokonce se mi zdálo, že jsem tedy tu poslední enklávu našla- já se takhle bavím při vymýšlení projejktu, jak politikům připomenout, že stát jsem tedy i "já" a vůbec "my".
Také mě vyděsílo, jakou mi nějaký nespřátelený a nemilosrdný fotograf vyrobí do pasu tu biometrickou fotku - to je pro nás, liberální humanistky, zásadní problém. Pozdravuju!
-------------------------
17. 08. 2012 | 20:17

Maximus napsal(a):

Radkin Honzák napsal skeptickému na otázku:
Jsou známy případy,kdy by se psychiatr zbláznil natolik,že by se stal chovancem?
R.H. odpověděl:
Ano, takovým se pak posměšně říká "přeběhlíci".

Nic ve zlém, pane doktore, ale zatím mě připadáte docela normální, ale když vezmu v potaz velmi známou a pravdivou okolnost, že každé povolání a profese se na člověku za nějaký ten čas promítne do jeho chování, viz třeba bachaře, policajty, politiky (ti lžou po čase i sami sobě), hasiče, gynekology, řidiče z povolání, vojáky, ajzeboňáky, tramvajáky, taxikáře, pojišťováky, "dýlery" všeho, apod., tak mě napadá že:
a/ příspěvky za Vás píše někdo jiný, např. sekretářka
b/ flákáte práci a vliv chovanců na Vás ještě nezačal působit, ale pozor, pak je to náhlá pecka do čenichu!c/ máte nějaké silné odreagovadlo, třeba jako jeden můj známý duševní gigant strašně rád dělá manuální práce, sice blbě, ale rád.
d/ aktivně sportujete a třeba hrajete ragby (-:
e/ jste chovanec dř. Vašeho ústavu a už jste se dostal názorově zase do normálu a máte přístup na interfernet
f/ jste alkoholik jako třeba Kalous a ty jen tak něco nerozhodí, jsou názorově inertní (-:
P.S.
S tím presidentem, že byste do toho šel, to je docela dobrá volba, ovšem pokud byste se dostal do PS, musel byste mít nutkavý pocit, že jste mezi svými chovanci...
a to by Vám mohlo možná ublížit, ono být neustále ve styku s blázny musí být "ťarcha", ti Slováci mají stejně nekterá slova nádherná, viz trma vrma apod.

Pěkný večer!
17. 08. 2012 | 20:43

Maximus napsal(a):

Karla napsala:
Já si chtěla za polární kruh odskočit je na jednu noc kvůli tomu vyspinkání, sníh tolik nemiluju, spíš ty nekonečné lesy a jezera...

To mě něco připomíná. Kdysi jsem měl jednu přítelkyni, která ve stádiu orgasmu strašně a doslova řvala jako tygřice. Když explodovala, tak v domě o dvě patra výše zuřivě štěkal pes, dole pod náma bába vztekle a nepřejícně bouchala smetákem do stropu (asi to měla naposledy za 1.WW) a sousedi se ráno na mě na ulici úkosem divně dívali když mě potkávali. Docela mě to štvalo. Navíc ona u toho řvala moje jméno! Tak jsem měl stejně jako Vy se spaním problém a měl snahu to provést někde daleko od lidí, teda alespoň to zkusit. Vyhlédl jsem si kousek od Prahy takový malý lesík, izolovaný poli od ostatního okolí a přístupný jen malou polní cestou a autem tam a hup na dece na to! Ale ouha, v nejlepším se tam od někud zjevil traktor s vyvaleným jezedákem a navíc jsme si lehli do mraveniště! Tak to mě dostalo, naštěstí se zamilovala po čase do někoho jiného na stejném sídlišti kde jsem tehdy bydlel, a já jsem ji zase zaslechl křičet, ale naštěstí jiné jméno..... Docela mě to přišlo legrační.
P.S.
Stupňování výkřiků u orgasmu žen je prý následující:
1/ ó mistře!
2/ ó velmistře!
3/ ó strážmistře!
4/ ó ministře (financí)!
17. 08. 2012 | 21:01

skeptický napsal(a):

Maximus
Jeden příjemný pán,krycím občanským povoláním majitel bordelu,s kterým jsem jednoho času sedával u stolu když jsem si na bisce občas zašel na oběd, mi povídal,že jednu takovou u nich měli.Říkal jí zvukařka.Možná se jedná o stejnou osobu.
17. 08. 2012 | 23:55

Radkin Honzák napsal(a):

"Navíc ona u toho řvala moje jméno!"

To je hezké, že si je pamatovala. Já jsem měl jednoho známého, který - aby si to nepletl - každé své nové známosti nekompromisně ohlásil: Budu ti říkat Mařeno.
19. 08. 2012 | 17:08

skeptický napsal(a):

Neříkala u toho taky náhodou : Óoo,to je macek,už je tam?
19. 08. 2012 | 22:28

Maximus napsal(a):

Koukám, že se ten blog zvrhl do tématu o ženách. No, tak to je teda vděčné téma, tedy alespoň u nás 96%-ťáků. Nedávno mě říkal jeden můj známý, co si občas přivydělává jako pražský taxikář (zřejmě adrenalinová záležitost), jak mu do taxíku nastoupili dva štíhlí elegantní frajeři v kvádrech a on se zeptal, kam to bude a pak chtěl asi zavést konverzaci a zeptal se, tak co pánové, za děvčaty? A ten jeden zálibně pohlédl
na toho druhého, vzal ho za ruku a povídá, já mám svoje děvče tady...... Taxikář vytřeštil oči, polknul
a pevně sevřel volant a jel na udanou adresu. Už toho moc nenakecal..... Když tam přijeli, tak mu došlo, že v té ulici je známý gay klub...
Ale k těm ženám, zřejmě by tady toto téma mělo být otevřené častěji, je vděčné, zajímavé a nelze snad nikdy ukončit. Oni jsou totiž pro nás pořád inspirující. Jsou totiž krásné, ošklivé, tlusté, vychrtlé, inteligentní, hloupé, voňavoučké, nevoňavoučké, vyčůrané atd., atd., u dotyčného a i každých jiných "podtématů" bych mohl (stejně jako zajisté jiní) hned několik historek, většinou jsou úsměvné a občas na úkor mé maličkosti....
Tak třeba vyčůraná a tydýt....
Už je tomu 18 let kdy se mi tehdy na čas přesťěhoval mozek do rozkroku a pořídil jsem si o 20 let mladší přítulkyni. Dělalo mi to dobře, byla inteligentní, uměla se vcítit, byla mladá a pohledná, měla neskutečně krásné rovné bříško ... Bohužel s mým kamarádem Pepou jsme to po čase recipročně dovršili manželstvím! On totiž měl její kamarádku, která málem vyhrála miss aerobik ČR. Dělali jsme si svědky na svatbách. Holky byli kámošky a u Pepíka dělalo věkové rozpětí snad 25 let! No, zkrátím to, obě manželství se rozpadly, zůstaly po nich 3 děti a oba jsme ty finanční zlatokopky také zaopatřili. Když jsem jednou seděl s jiným kamarádem u píva a celé mu to vyprávěl a spočítal jsem, že jedno "číslo" mě přišlo v průměru za tolik a tolik tisíc Kč, tak on se zamyslel, svraštil čelo a vážně povídá: "Ty vole, tos´ mohl chodit rovnou do luxusního bordelu a přišlo by tě to o hodně levněji!" (-:
Ale pak dodal, zřejmě u tebe došlo ke známé devalvaci kovu, že? A já na to, co to kecáš? A on, aha, ty to neznáš. Víš to je tehdy, když zlaté srdce vymění manželka za ocelového ptáka souseda!
Trouba jeden prostořeký, bohužel měl pravdu, ten její skokan byl syn mého jiného známého, 33 let. Ale to jsem zjistil později, nejdříve radikálně změnila své chování a navíc si ta slípka psala zašifrovaný deníček, na který jsem náhodou narazil, jenže na mě si nepřišla a rozkódoval jsem to.... Ale ty ztráty, jak říká M.Prokop, krásný ztráty!
20. 08. 2012 | 06:18

skeptický napsal(a):

Maximus
To jednou někdo šlohl spolužaččin deníček,ta si to rafinovaně psala azbukou pozpátku.
20. 08. 2012 | 07:30

skeptický napsal(a):

Optimální poměr věku musí být soudělný.
Jak jeden profesor matematiky dokázal,osmačtyřicet jde do šestnácti třikrát.
Kupodivu šedesát do dvaceti jen dvakrát.
20. 08. 2012 | 07:59

Vlado napsal(a):

Laica - 18.tm.ve 22.10
Tak jestli,že projde dar církvím tak Blaník má být jeho součást. To znamená, že bych se na blanické rytíře nespoléhal proto,že ti zřejmě budou včleněni do vatikánských vojů. Italská jídla nás již učí vařit a jíst sám ITAL a Oni si jistě na nim také zvyknout naní snad tak ostrá jako ta čínská. Jestliže k nám vtrhnou italské či čínské hordy bude pro 5timilionový národ v čele s prezidentem Honzákem jen příležitost stát se velmocí.
Ale v tom globálním světě je to ještě složitější Sellie@Bellot (dříve zbrojovka Blanické strojírny n.p) patří Brazilcům.
A Želivka s přehradou a úpravnou vody francouzské Veolii.
Až se začnou o nás prát bude to také veselé?
Co nám však zbývá jen ten šibeniční humor?
21. 08. 2012 | 11:02

Cyanide napsal(a):

Navrhuji spojit zbyle Cechy se zbytkem Slovaku a onu "Kajmanskou kolonii" zridit v Tatrach. Muzeme se tam branit najezdum hord lokalnich nomadu za pomoci cvicenych medvedu a v pripade, ze dojde strelivo do modernich zbrani, je tam dost kameni k napodobeni husitskych pracat. Je velice nepravdepodobne, ze by Slovaci prodali Strbske pleso Veolii, takze voda bude, pivo, medovinu a "zlato" ze svestek budeme delat po domacku. Ovce sa pasu ... Idyla. Zadny multi - kulti a nasilne sdruzovani nekompatibilnich kultur, maximalne nam blizke, jak kulturne, tak vzdalenosti. At zije mistokral Honzak a vsichni budouci obyvatele teto posledni tvrze, co meli dost rozumu a vcas si podili AK.
23. 08. 2012 | 12:25

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy