Česko 2020. Antilidé, měl jsem vás rád. Spěte!

13. 09. 2012 | 08:13
Přečteno 18504 krát
Jan Hnízdil: 2020. Antilidé, měl jsem vás rád. Spěte!

Už osmý rok trávím v cele na Borech. V hlavě se mi pořád honí události roku 2012.

Když tehdy na podzim unikly na veřejnost tajné nahrávky rozhovorů mezi prezidentem Klausem, Martinem Romanem a Petrem Kellnerem, došla lidem trpělivost. Holešovská výzva, ProAlt a odbory vyzvaly ke generální stávce. Ulice zaplavily miliony lidí volajících po právním státě, potrestání tunelářů a zastavení reforem.

Přesně na to vládnoucí režim čekal. Rozbuškou se stalo rozbití výlohy luxusního hodinářství na Václavském náměstí (dnes náměstí Neviditelné ruky trhu). Proti Bátorovým gardám neměli bezbranní občané šanci.


Úvaha je součástí seriálu o budoucnosti této země. Informace o projektu naleznete zde, texty dalších autorů zde.

Následovaly dny represí. Zatýkání antilidí probíhalo podle Hradem schváleného „Bartošova“ seznamu. Dva muži z ABL mne vyvlekli přímo z ordinace. Obvinění: pokus o vlastizradu, pokus o zbavení svéprávnosti prezidenta republiky. Výslechy vedl vězeňský psycholog Dobeš.„Jestli se přiznáte, nebo ne, tím se na věci nic nemění. Rozsudky pro vás stejně máme,“ řval při mučení.

Když selhalo bití, waterboarding a odpírání spánku, nasadil brainwashing. Po pár minutách předčítání zápisků z cest Václava Klause jsem jména lékařů – spiklenců – odříkal jako telefonní seznam. Nejvyšší trest, navrhovaný prokurátorem Rampulou, soudce Kindl bez váhání potvrdil.

Žádost o milost, zaslaná prezidentu republiky, byla zamítnuta. Dny čekání na výkon rozsudku se vlečou. Naštěstí mám slušného bachaře. Dnes mi dokonce přinesl Prolidové noviny. Už osm let jsou jediné povolené. Vznikly spojením Blesku, AHA a lidovek. Šéfredaktorem je Pavel Šafr. Hladový po informacích hltám každé slovo.

***
Ze světa: U příležitosti oslav pátého výročí pádu EU podepsal doživotní prezident ČR Václav Klaus v moskevském Kremlu přístupovou listinu Společenství nejvyspělejších zemí světa (SNZS): Ruska, Číny a Běloruska. Hlava českého státu uvedla, že trvale udržitelného ekonomického růstu lze dosáhnout jedině prostřednictvím trvale udržované války, která se stává mírem. Liberálně tržní společnost má k dosažení tohoto cíle nejlepší předpoklady, „ale na konci cesty ještě zdaleka nejsme.“

Z domova:
Friedmanův pomník, největší skupinové sousoší vytvořené na počest zakladatele kultu neviditelné ruky trhu, byl slavnostně odhalen v Praze na Letné. Mramorovou plastiku o výšce 15,5 metru navrhl výtvarník M. Knížák jako řadu za sebou stojících postav, v čele s Miltonem Friedmanem, za ním nejvýznamnější představitelé tržní ideologie a praxe. Po pravé ruce Klaus, Pinochet, Teng-Siao-Pching, Thatcherová, Lukašenko a Putin, vlevo Janoušek, Kellner, Roman, Madoff, Krejčíř a Kožený. Monument, jenž nese nápis „Svému tyranovi - antilid“, stál miliony obětí.

Hospodářství: Tahounem ekonomického růstu je opět automobilový průmysl. Po vyčerpání světových zásob ropy a břidličného plynu se výrobci zaměřili na obnovitelné zdroje energie. Na tradičním autosalónu v čínském Pekingu byl představen prototyp automobilu, jehož agregát spaluje lidomasu.

Zdravotnictví: Ředitel Všemocné zničující polidšťovny (VZP) Pavel Horák oznámil ukončení projektu elektronických zdravotních knížek (IZIP). Od ledna 2021 budou veškeré osobní i zdravotní údaje vypalovány na kůži předloktí. Ke stejnému datu plánuje VZP i zavedení standardů léčby Diagnosis Related Group (DRG). Po přidělení diagnózy budou antilidé internováni ve střežených ozdravných táborech.

Asociální politika: Na pozvání ministra nucené práce asociálních věcí A. B. Bartoše přijíždí do Prahy norský protějšek, bývalý disident a nositel Nobelovy ceny za mír A. B. Breivik.

Životní styl: Předseda Vyhřezlých vnitřností (VV) Radek John navazuje na úspěšnou Mysliveckou kuchařku. Ve spolupráci s Lesy ČR představil volné pokračování pod názvem Brethariánská kuchařka. Hladovějící v ní najdou recepty na týdenní, měsíční i doživotní půst.

Showbyznys: Zpěvačka Iveta Bartošová přerušila pobyt v psychiatrické léčebně, aby podruhé vstoupila do svazku manželského s Jiřím Pomeje. Populární moderátor VIP zpráv oznámil brzké vydání CD s největšími hity Ivety Bartošové pod názvem „Nikdy jsem neměla zpívat“.

***
Přichází eskorta. Musím končit. Za těch osm let se vlastně moc nezměnilo. Antilidé, měl jsem vás rád. Spěte!

MUDr. Jan Hnízdil,
internista a rehabilitační lékař, osnovatel komplotu na prezidenta republiky

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ládik!!! napsal(a):

Metyl?
13. 09. 2012 | 08:36

Radkin Honzák napsal(a):

http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/rusko-a-okoli/pravoslavny-pop-byl-uvrzen-do-klatby-kvuli-pussy-riot_245847.html

NEB RADĚJI PŘICHYL K TOMU TAM SE DUBISKU,
JEŽ VZDORUJE ZHOUBNÝM AŽ DOSAVÁDE ČASŮM!
Ján Kollár: Slávy dcera
13. 09. 2012 | 08:36

Gustáv Kočí napsal(a):

2020:Karel Gott zahájil svoje poslední turné koncertem v Havaně, Jiří Paroubek zakládá exilovou Agrární stranu v JAR.
13. 09. 2012 | 08:38

Sova napsal(a):

Doktůrkovi už taky kape na karbid.
13. 09. 2012 | 08:41

vasja napsal(a):

Jan Hnízdil
Už osmý rok trávím v cele na Borech.
----------------------------
Každej komouš, aj Hnízdil, by si Bory měl prožít....
13. 09. 2012 | 09:08

Nuba napsal(a):

Pane Hnízdile
vynikající, konečně jsem se u blogů pobavila, děkuji

Ačkoli...
13. 09. 2012 | 09:09

Holubář napsal(a):

Ládik!!!
:-D
Udělal jste mi veselejší ráno, než jsem čekal.
13. 09. 2012 | 09:13

Eleshar napsal(a):

Doktůrek se děla srandu, ale ona to sranda nebude, až se vinou států prolezlých korupcí (PIGS-ČR) zhroutí EU, zhroutí česká ekonomika a radikální nálady vynesoudo čela extrémisty. Přesně k tomu si ten Klaus teď prošlapává cestičku...
13. 09. 2012 | 09:20

antiovce napsal(a):

...až z toho mrazí. Ale co naděláme, ovčani to tak chtějí a bohužel je jich většina.
13. 09. 2012 | 09:24

neo napsal(a):

Z domova:

Ekonomika:
Na severní moravě prudce klesá spotřeba tvrdého alkoholu. Podle vyjádření prodejců jsou spotřebitelé pitím alkoholu již otráveni a nebaví je pít od nevidím do nevidím.

Krimi:
Peníze vybrané v charitativní sbírce na pomoc lidemzasaženým otravou byly spronevěřeny. Podle výpovědi samotných postižených, z nich neviděli ani korunu.

Sport:
Hokejový klub HC Havířov dostane kvůli současné krizové situaci posily. K týmu se přidá brankář Tomáš Vokoun a útočník Petr Koukal. Klub také dostane státní dotaci, jak přislíbil poslanec za ODS Jan Vidím.

Počasí:
Aktuální stav: Na severní Moravě mínus osm, na území celé ČR mínus šestnáct.
Předpověď na noc a zítra: Mínus sedmnáct až mínus dvacet.
13. 09. 2012 | 09:40

čert napsal(a):

u svatýho Belzebuba
jak to víte Hnízdile?
Tohle není žádný bubák
ale realita o síle
atomovky
z pekla!
13. 09. 2012 | 09:51

Al Jouda napsal(a):

Rok 2020 :
V České republice proběhl konečně plebiscit o národním sebeurčení. Většina občanů vyjádřila svůj souhlas s vystoupením z EU a se začleněním do svazku států USA. Příslušná žádost Kongresu už byla ministerstvem zahraničí odeslána. Tím jsme to Evropě a našim tunelářům konečně osladili !
13. 09. 2012 | 09:53

Hloupý Honza napsal(a):

Doživotní prezident Václav Klaus připouští po úmrtí 10.483-tí oběti pančovaného alkoholu, že neviditelná ruka trhu zřejmě nedokáže vyřešit vše a po dlouhém váhání nakonec podepisuje povolení Státní zemědělské a kuřácké inspekci k zásahu proti nelegálním výrobcům alkoholu, náhražkových umělých potravin, dětských bez bezpečnostních sedaček, kojeneckých pivních lahví, dětských umělohmotných výživ, krevních náhrsraček aj.. Mutanti, jakožto oběti nekvalitních potravin spolu s nekuřáky, trestanými za podrývání neviditelné ruky trhu, podávají z koncentračního tábora Klausovu stížnost ke Klausovu soudu ČR.

Komentátor Ládik získává od Zastaraně.cz již po 856-é hlavní cenu za nejrychlejší odpověď na jakýkoliv článek na Zastaraně.cz. Posléze je zjištěno že má obrazovku notebooku připevněnu na hlavě kudy chodí, či spí a všechny ceny jsou anulovány 20 let zpětně.
13. 09. 2012 | 09:54

muromec napsal(a):

Domnívám se, že seriozní blogeři by neměli psát takovéhle krávoviny v takovémhle oslím stylu. Na to jsou jiná místa, třeba nějaká seanse kde jsou všichni pod vlivem pervitinu.
13. 09. 2012 | 09:56

český maloměšťák napsal(a):

"....Když selhalo bití, waterboarding a odpírání spánku, nasadil brainwashing. Po pár minutách předčítání zápisků z cest Václava Klause jsem jména lékařů – spiklenců – odříkal jako telefonní seznam. Nejvyšší trest, navrhovaný prokurátorem Rampulou, soudce Kindl bez váhání potvrdil...."

I já bych vyklopil i to , co jsem dosud nevěděl.
Až mě zamrazilo.
Kam se hrabe Boblig ze Zlatých Hor.

Lidomasa - to je něco na způsob peakomasy ? Na to se dá jet - jedna na ni chce doject až do Bruselu - říkají zlé pražské jazyky. Chce si tam otevřít trafiku a prodávat svá kraďákovská /Kraďákov/ strategická moudra v bruselštině. Prej nepančovaná - Evropanům jedno moudro za sto eur - Číňanům za polovic /co kdyby mohla doject až do Pekingu, že ?/.
13. 09. 2012 | 09:57

Drzá zrzka napsal(a):

:-)))
13. 09. 2012 | 10:05

čert napsal(a):

Drzá zrzka
konečně názor normální
}:o)
13. 09. 2012 | 10:07

recyklovaný hoven napsal(a):

Díky za skvělou satiru. Jen mě mrazí z těch antilidskích negativních ohlasů !
13. 09. 2012 | 10:15

recyklovaný hoven napsal(a):

antilidských
13. 09. 2012 | 10:16

třebaKarel napsal(a):

Pane Hnízdile ,
Četl bych ještě , nepřidáte trochu ? Moc hezký pohlazení , tK
13. 09. 2012 | 10:43

recyklovaný hoven napsal(a):

tK. Sice kartáčem,ale pohlazení. Také bych uvítal další díly.
13. 09. 2012 | 10:50

marxík napsal(a):

Pane autore,
Váš příspěvek je svým způsobem horší jak památný článek p. Hořejšího k výročí VLSR.
Přesto je zde přijímán s nepoměrně větším pochopením.
Je vidět, že naše společnost se už kamsi posunula.

K popisovanému bych měl snad jednu výhradu.
V Kremlu by asi těžko snesli existenci náměstí Neviditelné ruky trhu.
13. 09. 2012 | 10:54

Beeer napsal(a):

Jako kterýkoli poslední výplod pana Hnízdila je to v podstatě špatně napsaný pokus o satiru...
13. 09. 2012 | 10:54

Helenal napsal(a):

Dobré!!! Mnohými nepochopeno, protože pochopit nechtějí.

Už mám hodně za sebou, přesto mě mrazí, když vidím, čeho jsou lidi schopni se vzdát pro kus zábavy nebo žvance. A nejsou to žádní chudáci! Dobře jim - nám tak.
13. 09. 2012 | 11:18

hindukúš napsal(a):

beer
A co je na něm špatně napsaného ? Vám se nelíbí, protože se otřel o lem roucha vašich zaživa svatých ? Je to ten důvod ?
13. 09. 2012 | 11:19

Milan napsal(a):

No pane Hnízdile ať Vám někdo zkontroluje, zda máte vyměněné plíny a zda jste si Vzal svou denní dávku léků. Vypadá to, že jste už delší dobu o sebe nepečoval. Možná by také neškodilo, kdyby Vám dali studenou sprchu a nebo alespoň Vás vzali na čerství vzduch.
13. 09. 2012 | 11:25

kim napsal(a):

Bezvadnéééééé !!!! pobavil jsem se ... jen mne trochu děsí, že by se tato orwellovská vize mohla stát skutečností
13. 09. 2012 | 11:31

hindukúš napsal(a):

Milane
že jo ? Co si to ten člověk dovoluje, napadá naše ústavní činitele, dělá si prču z našeho demokratického systému. Takoví by měli sedět nebo být někde separovaní a ne si dovolovat tady špinit čestné lidi. Potom se člověk nediví, že se nikdo do politiky nehrne, když to vypadá tak, že pro dobrotu na žebrotu, že ?
13. 09. 2012 | 11:32

Karel Kubrt napsal(a):

Nevím se rozhodnout, jestli panu doktorovi z přepracovanosti hráblo a nebo jestli něco ví. I když já myslel, že ,,my smrtky nesmíme nic prozrazovat, ani naznačovat.´´ Nebo: C/ je správně - delirium tremens?
13. 09. 2012 | 11:33

Pravolevé paradoxy napsal(a):

Hnízdile to je tak ubohé. Na nic trapějšího se nezmůžeš. To levičáci neumí nic jiného než zemměšňovat názory oponentů. Náměstí neviditelné ruky trhu je přímo ukázkou trapnosti. Švýcarsko a Norsko které také nejsou v EU taky nejsou sluhy Kremlu a Číny jak se eurofanatici saží vykreslit každého kdo je proti EU.
13. 09. 2012 | 11:34

Twist napsal(a):

Pane doktore, musím Vás chtěj nechtěj doplnit: Veškeré mírové iniciativy po celém světě budou v rukou českých rekonstrukčních týmů vybavených hovnometem. Petrohradský konstruktér přijal nabídku ministra Saši Vondry na úpravu všech 31 tanků AČR touto zázračnou zbraní, tolik vhodnou k použití v českých podmínkách. První salvu společně odpálí Kalousek a Nečas, slavnostně podřimovat bude arcikníže Švanceberk, kytku podá Pí.a a zapěje bez playbecku Parkanová.
13. 09. 2012 | 11:36

recyklovaný hoven napsal(a):

Pravolevé paradoxy. Neberte se,tak vážně !
13. 09. 2012 | 11:38

nestranný napsal(a):

Ad autor:S pobaveném sleduji,jak se mnoho potrefených husí vzteká a jako vždy
odmítají připustit,že se skutečně tomuto modelu mílovými kroky přibližujeme.
Kam až dnes došlo vymývání mozků mladým je patrno na jejich ohlasech.Přepsala
se historie,přepsala se fakta,změnila se funkce veřejné správy.A neviditelná
(dnes již naprosto jsná a z které strany přicházející)ruka trhu vše uvede
do patřičných kolejí.No a nepřizpůsobiví(80% národa)se buď dobrovolně přizpůsobí,nebo pozbyde nároku na život.
13. 09. 2012 | 11:41

ten, kdo se s blbem hádat nebude napsal(a):

Sochy budovatelů nahradily sochy monarchů z dílen pravicových umělců.
Téma práce už nevoní, dnes je to o moci a vládnutí

Jak takové pravicové umění vypadá například zde:

Sousoší od Milana Knížáka nese název Král a královna.
http://www.novinky.cz/kultura/276834-knizak-s-presunem-sveho-dila-nesouhlasi.html
13. 09. 2012 | 11:42

recyklovaný hoven napsal(a):

....a Casy začnou sloužit,nejen pražské ZOO a basketbalistkám,ale i na převoz hovnometů.
13. 09. 2012 | 11:42

m. napsal(a):

věřím, že pan doktor tuto ovadinu nenapsal a že jde o nějakou dehonestační akci proti jeho osobě..
13. 09. 2012 | 11:45

Pravolevé paradoxy napsal(a):

Hnízdile co takhle náměstí viditelné ruky sociálního státu. Prezidentem by byl doživotně Zeman vládl by Dluhbotka a to by byl zákon že každý kdo má víc peněz něž průměrný plat musí přispívat na socky, pod trestem smrti. Pseudointelektuálové jako Keller a Bělohradský by nám říkali co si máme myslet a každý kdo říkal něco jiného by byl obviněn z zločiného "neoliberalismu" a pravicového podvracování jediné socialistické pravdy.
Místo sochy Fiedmana by tam stála socha Keynese,Wliliho Branta nebo jiného socdemáckého génia.
Jakákoliv demonstrace proti socialistickému režimu by se rozháněla policií jako při Čekteku a mladí lidé, kteří by se odváželi vyjádřit názor, že jediný správný socialistický názor dělá něco špatně proti režimu by byly převýchových táboru, které by vedl Vojtěch Filip.
Vláda by okamžitě zavedla schálit bezpodmínečně vše co příjde z Bruselu a na Brusel by převedla všechny pravomoce. EU by okamžitě zavedla doktrýnu o neomylnosti Evropské byrokracie a všechny zákony by už jenom schvaloval Barosso,Rampuy a spol. Co si myslí obyvatelé členských států už ho nezajmá.
13. 09. 2012 | 11:54

Pravolevé paradoxy napsal(a):

recyklovaný hoven:

To co napsal ten trapák Hnízdil je přímo ukázkou ideologického fanatismu. A takových lidí je tu dost, kdo neuznávají názor jiných. A Hnízdil ukázal že on je jedním z nich. Takové lidi musíme brát vážně protože jsou společnosti nebezpeční
13. 09. 2012 | 11:58

Dan napsal(a):

Pane Hnízdile, nezbláznil jste se? Nepřipadáte si poněkud trapně? Já měl o lékařích poměrně dobré mínění, ale od doby, kdy kradou jako hejtmani miliony a píšou takové blbiny jako vy, musím změnit názor.
13. 09. 2012 | 11:58

eleonora napsal(a):

Až na Tenga žádný rudý, oranžový, zelený, černý a ani duhový?

Ti jsou nejspíš v Řecku a společně s domorodci popíjejí ouzo čekajíc na třetí státní bankrot od počátku 21. století.

Obsluhu kořalečníků zajišťuje Nuba s Rathem.
13. 09. 2012 | 12:01

Pravolevé paradoxy napsal(a):

ten, kdo se s blbem hádat:

Z díla levicových umělců příjde opět sochy budovatelské. Opět tam bude jak ubohý utlačovaný obyčejný lid bojuje proti zlým imperalistům v ruku v ruce s revolucionáře Hnízdilem. Pod touto sochou bude zlatý nápis "Vzhůru lůzo této země".
13. 09. 2012 | 12:03

papilio napsal(a):

Na vymoženosti dosažené po sametu si,pane doktore,sahat nenecháme!
13. 09. 2012 | 12:05

Gottlieb napsal(a):

Myslím, že nás ten osvícený politik tak dlouho trápit nebude. Ten nahoře si ho snad povolá k sobě dřív,jenom nevím jestli to bude ON a nebo Belzebub
13. 09. 2012 | 12:07

marxík napsal(a):

Koukám, že stejskal povolal všechny spící zálohy.
13. 09. 2012 | 12:08

Josef napsal(a):

Pane doktore, oceňuji Váš druh rozkošného zájmu o hlavu státu. Ale není jediný, který je hoden tohoto druhu pozornosti. Buďte prosím v tomto ohledu spravedlivější a podpořte svým zájmem i další abonenty.
13. 09. 2012 | 12:11

Gottlieb napsal(a):

Pane Hnízdile pravicové sběř Vám tleskat nebude, ta se neumí ani pousmát, jedině v případě kritiky ČSSD, tak jim třeba taky udělejte radost
13. 09. 2012 | 12:11

bitner napsal(a):

Pozor na ty modni hnizdilismy! Takova falesna slovicka!
13. 09. 2012 | 12:15

recyklovaný hoven napsal(a):

marxík. Také mám pocit,že tu řádí i Rumcajs !
13. 09. 2012 | 12:19

Pravolevé paradoxy napsal(a):

Ještě doplním mezi andilidi bude vzhledem k levicové dokrtríně třídního boje zařazeni lidé kteří mají majetek nad 100 000 a lidé pravicového smýšlení. Tito lidé budou po vzoru marxistického třídního boje muset prokázat svůj majetek a pokud nedokáží že ho nabyli legálně nebo ho nepoužili k prospěhu soc.dem nebo jiných spřátelených stran jim bude majetek zabaven. K tomuhle postupně míříme.

V zahraničí se soustředíme především na spojence socialismu proti západnímu imperalismu Čínu,Rusko,Kubu a Venezuelu. Na návštěvu přijede k socialistický "hrdina" Hugo Chávez, kterého osobně přivítá ministr zahraničí Zaorálek s tou nejlepší kvalifikací pro tuto funkci - marxismus-leninismus.

Dále pak politiku už nebudou určovat politické strany ale občanské iniciativy které propagují třídní boj nebo jedinou socialistickou pravdu Ne základnám, ProAlt,Holešovská výzva nebo Za svobodné vysoké školy. Podmínkou pro založení občanské iniciativy bude že musíte bojovat 1) Za vše zadarmo 2)Proti umerickým imperalistům 3)Za to aby o všem rozhodovala většinová lůza v referendech
13. 09. 2012 | 12:20

ortler napsal(a):

Pro pacienty pana Hnízdila:u dotyčného se v poslední době projevují neklamné známky paranoi,nasedající již na dříve přítomnou poruchu osobnosti/psychopatii/ typu megalomanství a narcisismu.To vše při naprosto nezvládnutém medicínském vzdělání.Prognosa stavu dubiosní!Lidé,buďte na pozoru!
13. 09. 2012 | 12:22

Pravolevé paradoxy napsal(a):

Gottlieb:

Zato levičácká sebranka tleská jen v případě kritiky ODS. To je vidět na tom když příjde jakákoliv zpráva o nekalých praktikách v ČSSD. Hned to je snaha pravice zakrýt pravicové zlodějiny. Stejně trapné jako tento trapný blog který sesmahnul tento nepříliš bystrý autor.
13. 09. 2012 | 12:24

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden text, který byl v rozporu se zdejšími pravidly (viz záhlaví každé diskuse) zvýrazněn na úkor druhých, v tomto případě celý napsán velkými písmeny.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
13. 09. 2012 | 12:27

Strakapoud napsal(a):

Chudák pan Hnízdil volá "proč si mě nikdo nevšímá?" Hrad jeho okopávání kotníků nevěnuje zaslouženou pozornost, tak si musí pan doktor o to přišlápnutí napsat urgenci.
Co horšího se taky může stát plešaté hysterce v kalhotách, že ?
13. 09. 2012 | 12:29

kocman napsal(a):

Zbytečný optimismus,podobné kousky,byť ze života vědy,psával začátkem dubna Hořejší,i jemu se jistě ulevilo.Vždyť kdo se má pořád spoléhat na svatou trojici.Zvlášť když to vypadá,že ti tři se nahoře věnují prakticky neustále teoreticky české trojce.
13. 09. 2012 | 12:30

jiras napsal(a):

Kdyby současná realita nebyla tak šílená a nenesla v sobě prokazatelně tendence jevů v článku popsaných, bylo by možné se pobavit. Takhle zůstává mrazivý pocit a otázka, zda si v Česku zasluhujeme jinou budoucnost, když jsme v přítomnosti tak apatičtí ke zlu, které se naší zemí šíří! Ano, je třeba začít každý sám u sebe, ale bude pak ještě co zachraňovat? Jak se křísí morálka národa, který se mravně propadl tak jako my? Už všichni víme, kdo nám škodí, ale kdo nám může pomoci?
13. 09. 2012 | 12:31

celuloid napsal(a):

ty posměšky na adresu autora jsou trapné a zřejmě to má pod palcem nějaký postižený multinick, nenechejte se otrávit, ten člověk za to nemůže, buďte humánní, husa, postižená fanatismem, bez špetky smyslu pro humor, hlasitě zakdákala
13. 09. 2012 | 12:38

Bára napsal(a):

Jo a Váš advokát Jiří Dienstbier, který Vás měl zastupovat, bude s Vámi také sedět. Byl odsouzen pro pobuřování a velezradu.
13. 09. 2012 | 12:39

fler napsal(a):

\doktor je príma a neztrácí humor. \všichni ti zapšklí demokraté, co tu spisují své pohoršení a't se jdou nadýchat čerstvého vzduchu, pokud mají kde. Jinak napravo i nalevo je to samý nanic politik. \takže co zbývá nám, ovčanům? \dělat si ze všeho legraci. Protože až nás to fakt na...., tak to bude fakt průšvih.
13. 09. 2012 | 12:40

Mudr. Jaroslav Tchoř napsal(a):

Jsem zvěrolékař a s Mudr.Hnízdilem jsme se léčili navzájem .
13. 09. 2012 | 12:41

resl napsal(a):

To, že jste si dovolil českým zlodějům zneuctít jejich krále zlodějů, vás přijde draho. Oni už vám ten dochtorismus vyženou z hlavy a předčítání zápisků zloděje, bude povinné i po večerce.
13. 09. 2012 | 12:47

Matematik napsal(a):

Kazdy text obsahuje nejake poselstvi. Kazdy. Sebepitomejsi, je to apodikticka vlastnost informace.

USA davaji na zbrojeni vice, jak zbytek planety dohromady.
Podvedly RB OSN a podstrcily padelane satelitni snimky neexistujicich irackych laboratori. Ze byly padelane je dokazano zde:
https://www.cia.gov/library/reports/general-reports-1/iraq_wmd_2004/index.html

Prostou aproximaci, konzervativni, opatrnouk dnesnimu dni to stalo pres milion civilistu.
Zde studie nejprestiznejsiho britskeho lekarskeho casopisu Lancet
http://www.brusselstribunal.org/pdf/lancet111006.pdf

Copak Hnizdila privedlo na prazdnou louku s igelitkou v ruce, ze marne a vztekle hleda neexistujici obchodni dum Český sen? Proc to vidi dialekticky a tridne a v mysli mu beha Cina a Rusko?
"Svoboda je pocit viny za křivdy páchané na druhých"
13. 09. 2012 | 12:51

Nepotrefená nehusa napsal(a):

Smutný příběh.

Doktory (ani prezidenty si nezbožšťuju). V nejlepším případě neumějí jen to, co má být jejich prací. Tenhle navíc zkouší psát..! Spaste naše duše.

Politická satira - těžká disciplína, věru.
13. 09. 2012 | 13:20

minatomirai napsal(a):

Výborné!

Pokračujte prosím Zápisky z Borů.
13. 09. 2012 | 13:21

Jirka napsal(a):

EU 3 roky nevydrzi .... tam mate chybu, jinak skvele, opet, popsani trendu .. ono holt spousta lidi nevidi pest dokud jim nepristane na nose...coz je ovsem pozde.
13. 09. 2012 | 13:28

Michek napsal(a):

Někdo neumí říkat vtipy, někdo nemá na dobrý humor, což je případ pana doktora Hnízdila. Ale vysvětlilo mi to něco z jeho povahy. Komplexy.
13. 09. 2012 | 13:34

Kelt napsal(a):

Jelikož jsem již pamětník,tak se vší odpovědností mohu prohlásit toto:

Minulý režim ve své poslední fázi,t.j.v osmdesátých letech min.století reagoval na kritiku svého vládnutí takto:
Protisocialistické živly kritizují politiku strany a vlády,aniž by přinášely řešení.
My vítáme kritiku,ale musí být konstruktivní.

Co však nesnášel bytostně,tak to byl posměch a srandičky vůči vrcholným přestavitelům .

Nepřípomínají situaci již "dávno minulou"reakce našich představitelů strany a vlády dnes?
Pravolevé paradoxy i někteří další tvrdí muziku.
Že by to byly neklamné signály toho,jak doapdne i tato strana a vláda?
Nezaslouží si posměch Nečas svým rektálalpinismem a plněním předvolebních slibů?
Co ministr Bendl,o kterém lze oprávněně pochybovat,že ví, kde má kráva rohy.
Co věčně spící při všech možných a nemožných příležitostech presidentský kandidát za TOP09?
Co Gazdík a Hanáková s Parkanovou?Obzvláštně ta první je naprostou karikaturou ministra.
Co místopředsekyně vlády a předsedkyně strany Lidem,která má údajně 100 členů,ale stoprocentně osm poslanců a tři ministry,které nikdo nevolil?
Ta vládní sestava dnes již připomíná panoptikum,bohužel její "činnost"je pro tuto zemi zhoubná.
13. 09. 2012 | 13:35

Michek napsal(a):

Kelte, humor ano, ale ne trapný a zakomplexovaný.
13. 09. 2012 | 13:41

Jiří Vejvoda napsal(a):

Pěkný, doufejme, že utopický, přípěvek. Velice jste mne pobavil, až mi vyrašila husí kůže...
13. 09. 2012 | 13:42

John Malkovich napsal(a):

Pane autore, vy jste ale ubohý narcis! To,že váš příspěvek je hloupý, je věc vkusu, každý se mnou nemusí souhlasit, i já se možná mýlím, ovšem jedno je jasné - DÁT SÁM SEBE DO TITULKU - to je fakt vrchol narcisismu, omezenosti a hlouposti.
13. 09. 2012 | 13:48

dennis napsal(a):

Nekomu se to libi, pane Dr. Hnizdile, a nekomu ne. Uprimne receno, nikomu z toho humoru neni do smichu. Mi se to libilo, ale trpce jsem se usmival. Nas zapas o preziti, ac se velmi podoba bitkam polonahych slecen v bahne, neni zadna sranda. Co delat, aby se clovek nezblaznil? Delat si srandicky ze sebe, kdyz uz se nase verchuska bere smrtelne vazne.

Dekuju editorum ze skvely napad s anketou Cesko v roce 2020. Predevsim za vyber autoru. Uprimne, rad bych si precetl, co si mysli, ti, kteri odmitli. Jejich jmena se z pochopitelnych duvodu nedovime. Z tech predchazejicich autoru me zaujal pan Haas. Jeho pohled na fungovani nasi demokracie je pozoruhodny.
13. 09. 2012 | 13:49

český maloměšťák napsal(a):

John Malkovich
Trefená husa gagně. To vy jste uveden v titulku. Pouze se snažíte odvrátit pozornost jiným směrem.
13. 09. 2012 | 13:50

Jan Hanák napsal(a):

Podle nálady příspěvků nelze zcela vyloučit, že k letošnímu zatčení MUDr Hnízdila skutečně dojde.
13. 09. 2012 | 13:50

kalouskova nálevna u hřbitova napsal(a):

Pane doktore, promiňte že vám kecám do celostní medicíny, ale co takhle obalit si lebku mokrými prostěradly?
Ještě v mém dětství někteří lékaři na Priessnitzovy postupy přísahali.

Trochu se přeneste z roku 1920 do současnosti.
Ještě jedno dvě očkování proti ptakopysčí chřipce a nějaké ty chemtrails a nebudete potřebovat tetování na zápěstí.
Sám o své vůli a se zpěvem se shromáždíte ve sběrných táborech.

Jo a kupte si brejle. Vidět v A.B. Bartoši hlavního nepřítele lidstva? Lidé by vás mohli podezřívat že pijete nekolkovaný rum.
13. 09. 2012 | 13:50

John Malkovich napsal(a):

Jestli ovšem, dochází mi - ten zavádějící titulek: Hnízdil sedí... nedala redakce, pak by má kritika autora nebyla na místě... a měla by směřovat na redakci, ovšem kritické hodnocení článku platí.
13. 09. 2012 | 13:51

dříve čtenář napsal(a):

Pane Hnízdile, děkuji za příspěvek, který i navzdory vážnosti situace nestratil jistý nadhled. Jen bych jej pro rovnovážnost doplnil i o několik oranžových a Topless fosílií. Ty zde budou totiž také!
13. 09. 2012 | 13:52

Sprosťák napsal(a):

Ještě možno doplnit.Rusko zbrojí o stošest,vyrábí sračkomety a Japonsko odpovídá výrobou motorek na lidská lejna.Jinak chápu nás frustrované.Je to už pomalu na špagát.
13. 09. 2012 | 13:57

Princ Drsoň napsal(a):

Pan autor by se měl spíše zajímat KDO PRÁVĚ DNES SEDÍ VE VĚZENÍ ZA POLITIKU.
Lidé z ProAlt a spol. to bohužel nejsou, ačkoliv dávají život lidí na roveň životu zvířat, takže Mengele v rámci jejich "neantropocentristického vidění světa" vlastně dělal pokusy na lidech správně. Jinak by to přece odnesla ubohá zvířátka, která soudruzi Hitler a Himmler tolik milovali.
13. 09. 2012 | 14:00

poznámka napsal(a):

Pan Hořejší už tady skončil. Vy se budete do roka taky pakovat.
13. 09. 2012 | 14:00

Moise Tschombe napsal(a):

proč by nemohl být Klaus doživotním presidentem? On nepodepsal šílené dotace fotovoltaikům. To udělal supertunelář Fišer, a přesto ho budou hloupí voliči volit za presidenta. Klaus je proti němu co se tunelů týče chudinka a břídil.
V Kongu jsme měli takového sosana Hnízdila taky, jmenoval se Patrice Lumumba. Tak jsme ho lapili upekli a sežrali.
Doporučuju udělat s Hnízdilem totéž. Nebo ho pošlete jako humanitární pomoc do Afriky.
13. 09. 2012 | 14:03

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Malkovichi,

máte pravdu. To, že kolega dal do upoutávky (ne do titulku, jak chybně uvádíte) jméno pana Hnízdila, je nepochybně typickým projevem narcismu ;-)

Libor Stejskal

P.S. Mám rád Vaše filmy.
13. 09. 2012 | 14:05

PeN napsal(a):

Daleko pravděpodobnější je, že v roce 2020 nebude sedět bezvýznamný Hnízdil v base, ale v psychiatrické léčebně. Nejenom dle tohoto článku soudím, že už má slušně našlápnuto...
13. 09. 2012 | 14:07

Abe Normalni napsal(a):

Ovsem tohle je progresivni dusevni porucha. Ten clovek vsude vidi psychopaty, sam sebe pasuje do role mesiase a ve sve hlave sprada teorie, jak ho jeho domneli (tem lidem je ve skutecnosti Hnizdil uplne fuk) nepratele hodlaji veznit a tryznit. Staci s Hnizdilem nesouhlasit a uz jste na seznamu nepratel. Myslim, ze tenhle esej je hezkou ukazkou fenomenu projekce - pan Hnizdil nam odhalil, co by rad svym "nepratelum"...
Blogy na Aktualne ctu uz nekolik let a pan Hnizdil by byl pekny material pro nejakou bakalarskou praci :-D
13. 09. 2012 | 14:07

Jáchym napsal(a):

Pane doktore,
ještě před půl rokem bych si myslel, že text je vcelku realistický, ale dnes mi už připadáte jako přílišný optimista.
13. 09. 2012 | 14:08

Richard Sorge napsal(a):

Ono snad budou zavíírat anarchisty??
Nebo pančujete alkohol??
13. 09. 2012 | 14:10

Abe Normalni napsal(a):

Jan Hanák Ti panove v bilych plastich nezatykaji. Oni pomahaji..:-D
13. 09. 2012 | 14:10

Abe Normalni napsal(a):

neo :-D ta pise :-)
13. 09. 2012 | 14:14

Důchodce68r napsal(a):

No dobrá. Trocha legrace by neměla být na škodu.
Ale, když se tak zamyslím jakým směrem se to u nás mermomocí chce ubírat již od sametové? Tak nemohu si pomoct, ale jakoby šlo o prostou extrapolaci.
A pokud naše současná a už absurdní netečnost bude pokračovat, co jiného čekat?
Kdyby větší část žezla zase převzala ČSSD, bude to třeba o dost jiné. Po dvacetileté zkušenosti a s přihlédnutím na předluženost Evropy bych odhadoval že sice jiné, ale o nic lepší.

Chtělo by to nejspíš usilovně a trpělivě hledat jiné strany. A dát pozor na to, kdo se do nich stěhuje. Ať už dodatečně, nebo dokonce i předem. Jiné nenásilné řešení mně nenapadá.
13. 09. 2012 | 14:35

karla napsal(a):

:))), diky autore
13. 09. 2012 | 14:37

Pravolevé paradoxy napsal(a):

Lidé jako Hnízdil co tu zešměšňují "neviditenou ruku trhu" lidé s velmi nízkou finanční gramotností takže by tyto lidi dal ve základech finančnictví a ekonomiky i žák základní školy.
13. 09. 2012 | 14:46

inteligentní po tatínkovi napsal(a):

Konečně se ukázala neova identita. Nečasův syn Ondřej. To jeho originální názory vysvětluje.
13. 09. 2012 | 14:47

socan68 napsal(a):

Pane doktore, měl by jste přestat s tím fetem. Dlouhodobé fetování prý poškozuje mozkové buňky. Po přečtení vaší vypoceniny tomu začínám věřit.
13. 09. 2012 | 14:47

lubosek napsal(a):

PROČ EVROPSKÁ KOMISE VYZVALA ČESKÉHO PREMIÉRA K OKAMŽITÉ REZIGNACI?
Český premiér Petr Nečas byl spolu s ministrem financní před několika dny na
koberečku před Evropskou komisí (EK) a dostalo se jim tvrdého pohrození dokonce
od samotného předsedy EK Barrosa, který je osobně vyzval k okamžité rezignaci
celé české vlády a jako další trest si vysloužili okamžité zastavení Evropských
dotací do ČR dokud celá vláda premiéra Petra Nečase neodstoupí.
Tohoto tvrdého kroku od EU a jejího předsedy Barrosa si vysloužili za rozkrádání
Evropských dotací v česku. Evropská komise, která před pár měsíci vyslala do
česka dva euro komisaře na kontrolu o hospodaření s finančními prostředky od EU,
zjistila katastrofální výsledek nejen o tom, jak je s těmito penězi nehospodárně
nakládáno, ale i to, jak to v České republice funguje doopravdy.
Podařilo se
zjistit, že například ODS má stovky uměle vytvořených firem přes které
organizovaně rozkrádá dotace z Evropské unie a dokonce dochází přes ně k praní
špinavých peněz. Vládní úředníci tyto firmy vybírají jakoby ve výběrovém řízení
a poté jim vláda zaplatí výstavbu infrastruktury, budov, opravy nemovitostí,
nákupy aut, IT technologií atd. Že skutečnou práci odvádí subdodavatel, zaběhlá
firma s historií. Zmanipulované kontroly MF následně podpoří proplacení výdajů
Bruselem. Vítězné firmy si účtují několika násobné ceny, než jaké si účtují
například v Německu. Dokonce i samotní Němci poté co tuto nehoráznost zjistili a
německé tajné služby to potvrdily i vládě premiérky Angele Merkelové, že ODS má
přímou návaznost na tyto firmy i provize z udělených zakázek. S okamžitou
platností proto i Němci odmítli další posílání Evropských peněz do ČR až do
doby, dokud budou u moci lidé Petra Nečase a Miroslava Kalouska, kteří mají na
svědomí několik desítek miliard korun takto uvízlých na soukromých účtech
politiků ODS a dalších stran.

České sdělovací prostředky opět mlčí.
13. 09. 2012 | 14:57

Twist napsal(a):

Pane doktore, jak tak pročítám reakce diskutérů na Váš článek, nabývám přesvědčení, že jste těm modrým strakám pěkně zvednul mandle. Jejich reakce je většinou pitomá, nedůtklivá. Mají nakradeno, už jim chybí jedině důstojnost. Každé tykadélko je přímo rozběsní.
13. 09. 2012 | 15:13

ja napsal(a):

kolega MUDr. Bartáka ?
13. 09. 2012 | 15:41

Jiří K napsal(a):

pane autore, nemělo by tam být spíš místo antilidé tak (ne)lidé ? To mi vzhledem k hradnímu pisálkovi přijde stylisticky čistější
13. 09. 2012 | 15:50

yorick napsal(a):

:-) :-) :-) :-) :-), sméju moc a díky pane Hnízdile, tak to je pecka, nejlepší krátkometrážní literární dílko, které jsem četl v posledních letech, tak říkajíc George Orwell v pětatřiceti větách.
A těch hlupáků v diskusi je he heé :-) :-).
13. 09. 2012 | 15:54

sasa napsal(a):

neo: poslanec Jan Zatim Vidim
13. 09. 2012 | 15:57

aga napsal(a):

Nějak jsem z textu nepochopil, jestli ta Holešovská výzva, proAlt a odbory nahnaly lidi na bodáky schválně nebo jen z blbosti. Prosím o doplnění.
13. 09. 2012 | 15:58

Kresta napsal(a):

NO ještě že jsme zemí, kde se něco podobného nemůže odehrát, ani nastat, když se naši představitelé sami sebe instalují do role hlavních světových ochránců lidských práv. Můžou nám jiní jen závidět. Každý národ takové štěstí potkat nemůže.
13. 09. 2012 | 16:26

Josef K. napsal(a):

Milý pane Hnízdile, to je skvělý text. Možná jeden z těch nejpůsobivějších satirických textů za posledních dvacet let, který v českém jazyce vyšel.
13. 09. 2012 | 16:46

promovaná Mgr.Kudláková napsal(a):

Po tom , co pan doktor zplodil a pak si to po sobě přečetl ,zákonitě si musel krupnout do obvazů.
13. 09. 2012 | 17:08

dzivoj napsal(a):

Modrým potrubím protéká rudé víno do oranžových kohoutků.Okolo potrubí čeká parta opravářů na větší havárii:KDU-ČSL,Zelení,Suverenita,SPOZ,Lev21,..
Poslední utěsnění pomocí VV a TOP09 však nedává opravářům šanci na práci.
V dalekém pozadí za potrubím monitorují a fotografují situaci české university s jejich pracovními týmy.
Náhle je potrubí odpojeno od celé jedné miliardy Euro samotnou EU kvůli korupci.Na Ostravsku-největším zdroji tuzemském roste pocit,že jsou luxovány peníze jejich práce a roste tam neklid. Valašská vláda zahodila valašku a čeká na hlasování o důvěře jí spolu s balíčkem o DPH.Padne Lev nebo Panna? Korunou si hodí vláda již poněkolikáté.Klaus má ke quasi-Breivikovi metylem ještě blíže.Wilders-další Breivikem poctěný anti-multikulturalista podobně Klausovi -již v Holandsku právě padl volebně.
13. 09. 2012 | 18:00

Gru napsal(a):

Milý pane autore,
ukazuje se, že to, co je u p. Pehe pouhou zdravotní indispozicí, se u vás rozvinulo ve virulentní postižení - systémová klausofobie.

Váš text je poměrně nevalný, což je nejspíš způsobeno tím, že jde o plagiát Orwellova 1984.
Kladu si otázku, co budete dělat nikoliv po odchodu Klause z Hradu, ale poté, co již dnes dosti fosilního profesora odvezou na dělové lkafetě? Kam se obrátí obrovská destruktivní síla vaší nenávisti?
Obávám se, že snad budete veřejně kálet do dlaně obrovské bronzové Ruky trhu, která bude umístěna na Olšanech k uctění Otce kupónové privatizace.
13. 09. 2012 | 18:17

JiB napsal(a):

Pene Hnízdile díky!
Velmi jsem se při čtení Vašeho textu bavil. Ovšem jen do té doby, než jsem si uvědomil skutečný obsah Vašich řádků…

Proto pište, rád Vás čtu a vždy čekám na další vaše blogy.
13. 09. 2012 | 20:21

synin napsal(a):

Hnízdil napsal zajímavou vizi.Chybí v ní třeba toto:překryv justičních kauz:ještě neskončila Studénka,začal Rath.Ještě neskončil Rath,začala Parkanová,Ještě se neví co je s kauzou Parkanová,začal případ VZP z podnětu Hegera.Sotva začal,objevila se kauza methylalkohol....
Ono v padesátých létech se také našli dobrodinci,kteří prokazatelně zabili pár jezedáků v Babicích a tím posvětili zločinnost všech ostatních procesů.Ve kterých obvinění sice nikoho nezabili.Ale zato překryv kauz nebyl podobný dnešnímu:všech zpravidla dvacet obviněných bylo zároveń postaveno před soud a odsouzeno.Představte si,že by to klouzalo tehdy jedno po druhém jako dnes.Při tehdejších 800 trestech smrti by procesy pak časově nemohly skončit,jak se stalo totiž-zhruba rokem 1956.Ale řekněme tak rokem třeba 1972(zatímco Horáková byla rehabilitována již 1969 a další i u jiných se čekalo několikrát od Pillerovy komise ÚV KSČ).Ale co by to znamenalo globálně:třeba i to,že Chruščev by měl svázané ruce a nemohl by vystoupit roku 1956 s odsouzením stalinských metod kultu.Nebo,že A.Novotný by nevypadnul tak čistý a liberální.
Ono je věčnou otázkou zda je souvislost mezi počtem přečinů a počtem kauz,t.j.mezi obviněním a reálnou činností obviněného.Protože v různých dobách různě.Zda tím,že justice dostala popud nebo nový pohled či zájem,či chuť? Mívám pocit,že právníků je mnoho a mají i slušné platy-a tak se vždy musí něco i dít v jejich zájmu.Ale pravdou je i to,že by si mnoho lidí ze sféry podnikání a obchodu bez podvodů a s kontrolami kvality nevydělalo na slanou vodu.
13. 09. 2012 | 21:03

vl napsal(a):

Říká se, že se těžko rozezná psychiatr od blázna. Zdá se, že to platí i o některých jiných doktorech. Co bude chudák pan Hnízdil dělat, až nebude mít na Hradě Klause?
13. 09. 2012 | 21:17

mb napsal(a):

to je neuvěřitelný todlencto co VY STE TO ZA ANTILIDI ...
13. 09. 2012 | 21:40

Jáchym napsal(a):

Pane Hnízdile,
vaše zdánlivě vcelku realistická lineární extrapolace současného vývoje má drobný kaz:
Na Vítkově by nemohl vzniknout pomník - pouze by několik let za deset miliard korun pracovalo konsorcium firem s akciemi na doručitele. Zbyla by po něm hromada plánů a nákresů a pak by se přišlo na to, že koncepce je ideově chybná a další firma se stejnými skrytými vlastníky by začala od začátku znovu - za dalších pár miliard. Prostě něco ve stylu Izip, státních maturit, armádních zakázek,atd.,atd.

Dále se domnívám, že si poněkud idealizujete poměry v budoucím privatizovaném vězeňském průmyslu, který se stane nejefektivnějším průmyslem po průmyslu exekučním, rekatolizačním a tisku bankovek.

Ivetu Bartošovou bych navrhl na ministryni obrany. Také hezky zpívá jako Parkánová a leccos společného má i s Kalouskem. Vondra byl omyl - není zdaleka tak atraktivní, přinejmenším pro Pomyje.
13. 09. 2012 | 21:43

Marek napsal(a):

Milí diskutující, kteří si děláte takové starosti o pana Hnízdila, stran jeho duševního zdraví, mohu vám dát radu přímo biblickou - neplačte nad panem Hnízdilem, ale sami nad sebou a nad svými dětmi. Myslím si, že si pan autor poradí i bez vás a vašeho ohromujícího a velkolepého soucitu
13. 09. 2012 | 21:44

Bohatýr napsal(a):

Panu doktorovi se to v hlavě nějak pohnulo. Že by metylalakohol?
13. 09. 2012 | 22:56

MA-FU napsal(a):

Pane doktore jste jednička..
Doufám,že to byl jen špatný sen...
13. 09. 2012 | 23:11

Alibernet napsal(a):

2020 - sedím v base za to, že jsem se otřel o EU a Veškrnův kult, Hnízdil mne prohlašuje za nepříčetného a "soud" (pobočka EK v Praze), kterému předsedá třeba JUDr. Křeček, mne posílá na doživotí (to jako do konce života) do Bohnic. To je daleko pravděpodobnější scénář.
13. 09. 2012 | 23:32

Nuba napsal(a):

Ale, není to všechno zase tak špatné, nepropadejme skepsi

HDP sice klesá, hospodářství jde do kytek, propadáme se na různých žebříčcích od korupce počínaje a třeba školstvím konče, vozí se sem odpad z okolních států, nekvalitní potraviny a drekové hadry a boty, taky rozebíráme v rekordně krátkém čase auta ukradená v EU na náhradní díly, investujeme nejvíc peněz do silnic a dálnic v celé EU na 1 km, asi mají nějakou speciální úpravu povrchu a budeme se na nich moci klouzat, až nebudeme mít na drahý benzín a taky jsme VIP zákazníci, protože speciálně pro nás vyvíjeli do letadel Casa nějaké aparáty, takže jejich cena je taková, že jsou neprodejná, ale taky nefunkční, máme nejdražší bankovní poplatky a nedokážeme čerpat peníze z fondů EU, lidi se nám tady pod státním dozorem napájejí pančovanýma lihovinama a ........

Ale zato máme Ratha v kriminále a řadu světově uznávaných politiků a novou nadějnou politickou stranu LIDEM a celou řadu inspirativních kandidátů na prezidenta, mezi nejlepší počítám celebrity pány Dlouhého, Jakla a Franze a hlavně, hlavně máme - S kartu pro milion občanů a ta je úplně z a d a r m o !!!!!
13. 09. 2012 | 23:36

Karla napsal(a):

karla napsal(a):
:))), diky autore
13. 09. 2012 | 14:37
------------------------
Nechci, aby tenhle příspěvek byl omylem pokládán za můj.
Blog mi nepřijde vtipný ani nějak zajímavý, spíše jako trapná látanina.Jediné, co mě napadlo / a nedočetla jsem ani třetí odstavec/, bylo, že dr.Hnízdil je první bloger, který udělal středobodem toho "výhledu do r.2020" SEBE.
Obvykle se do debaty k blogům p.Hnízdila nevyjadřuju, nestojí mi za to. Ale čtu si příspěvky mých oblíbených debatérů k základnímu tématu, často je v nich víc nápadů a zajímavých myšlenek,než v blozích plných frází.
Snad proto se zde objevila druhá karla s malým k a s jásavou triádou..
Kdybych měla pochválit vtip dnešního příspěvku výše, musela bych sama sobě připadat jako idiot.
Já se píšu česky a nechci být za "karlou" zaměněna alespoň u těch, na kom mi tu záleží.
S Holubářem tentokrát souhlasím, že Ládík! je alespoň lapidární-i když po metylalkoholu se slepne a blbne se spíše po etylalkoholu..Účinek probíhá méně nápadně, protože ty játra tvrdnou pomaleji,ovšem možná je to mírné zblbění už také civilizační choroba - alespoň v Čechách..8-).
Zdravím. Autentická Karla.
14. 09. 2012 | 02:13

Jáchym napsal(a):

Karla (autentická) 02:13
Zkuste si někdy prolistovat pár dílů Zeleného Raula.
Nebo, nedejpánbu,Saltykova - Ščedrina. Nebo Bulgakova.

On i takový Swift byl pro jistotu prohlášen za duševně nesvéprávného (či jako církevní hodnostář pomatenost z bezpečnostních důvodů předstíral.) Cestopis,, který napsal, není jen dětská knížka o předchůdcích Šmoulů, které nenapadlo obarvit se na modro (zřejmě proto, že tehdy ještě neexistovala ODS).

Hnízdilova variace na na Orwela si neklade nějaké vyšší literární cíle. Prostě se mu chce zvracet. Což sice není konstruktivní činnost, ale při těžké intoxikaci činnost sebezáchovná.

A proti výpotkům, které produkuje kalousko-knížecí vláda (a jím ovládaná cukající se a prskající pimprlata )je rum s metylákem božský nektar.

Ti pijáci už alespoň nevidí budoucnost, k níž nás Velký Spící kormidelník (a spol.) bezpečně naviguje.
14. 09. 2012 | 08:04

Karla napsal(a):

Ahoj, Jáchyme.
Všechny, které jmenujete mám dost ráda..8-)
Jen monotonní muži mě nudí.
Vy monotonní nejste. Ráda vás čtu.
A nick karla mě zaskočil - nerada bych tu horovala pro něco,co se ke mně vůbec nehodí - právě jsem se totiž rozhodla se od medií na pár týdnů vzdálit. Jdu na houby.
Ondyno jste nabízel takovou formu sexu pro starší a pokročilé. "pokecat si" - jsem z těch věčně stejných pindů naší politické "elity" tak unavená, že často si na to vzpomenu a alespoň se pousměju.. Jo, s vámi bych to brala! Hezký den!
14. 09. 2012 | 08:53

Ing.Miloslav Burda napsal(a):

Pane doktore Hnízdile,smekám!Skvěle napsáno,tuším že nás na gymplu učili,že se tomu říká "hyperbola",neboli nadsázka.V tomto případě je to bohužel legrace a ironie až z toho tuhne krev.Nepřeji Vám samozřejmě nic špatného a jen doufám,že se tato Vaše černá vize nenaplní,i když vtomto szátě je možné všechno.Obzvláště mě pobavila zmínka o hrobaři několika časopisů Šafrovi(ve vražedné kombinaci se Stonišem např. v Reflexu),jehož odborná i intelektuální erudice dovedla jej až do Blesku,kde píše jen o tom na co stačí,i.e. o kalhotkách Říčanské pěnice Bartošové.Nehodláte vydat někdy Vaše fejetony knižně? Běžel bych si pro ně ihned,jako pro skvělou knížku Tomáše Hanáka.S pozdravem,nenechte se otrávit,M.Burda
14. 09. 2012 | 09:10

Jáchym napsal(a):

Ahoj Autentická Karlo 8:53,
pravda je, že jsem párkrát také reagoval bouřlivě až alergicky, když mě někdo podepsal pod něco, s čím se neztotožňuji. Jednou to bylo, tuším, v Literárkách, jednou v nebožtíkovi Mlaďáku a jednou mi jeden bejk připsal blbou sloku do textu písničky a já ji pak slyšel v rozhlase. Což by mi zase až tak nevadilo,kdyby mě neuvedl jako autora a kdyby mi ten text stupidně nepomrvil.

Prostě se ztrapňuji nejraději sám, nesnáším, když mi v tom někdo pomáhá.
Co se týče Hnízdila - každý máme někoho, z koho nám naskakují pupínky.
Já do této skupiny nepatřím, asi proto, že si tu a tam také potřebuji za zdravotních důvodů zahulákat do světlíku .
(Napadá mě - byly na Titaniku světlíky ?)
14. 09. 2012 | 09:37

MilanS napsal(a):

Skvělé pane doktore, jen tak dál!!!

Oni konzumenti, co jsou spokojení se současným stavem a bojí se uvažovat o budoucnosti, křičí, když je někdo na Matrix upozorňuje a dloube do bolístek, která si podvědomě v sobě nosí...
14. 09. 2012 | 10:07

Káča napsal(a):

:-D Děkuji za pobavení. Jinak než s nadhledem aktuální dění brát nelze. Pro odpůrce textu: kreativita je známkou duchovní úrovně...
14. 09. 2012 | 10:19

Freeman napsal(a):

Bavím se, tleskám. Překvapení je, kolik lidí tuto nadsázku naprosto nepochopilo. Nevadí, "antilidí" je aspoň 10%. Chci s Vámi v roce 2020 sdílet celu!
Mějte se moc krásně a pište, tento českobordel si to vyžaduje :)
14. 09. 2012 | 11:37

Neviditelná paže trhu zvítězila napsal(a):

2020, neviditelná paže trhu v České republice konečně zvítězila na celé čáře. Nikdo jí nevidí.

Přijde slepý ke stánku a ptá se. Máte denaturáček? Stánkař odpovídá, máme, ale neprodáváme. Slepý, a jiné bílé vínečko nemáte?
14. 09. 2012 | 22:23

eM napsal(a):

Chudák Hnízdil. To má z těch výparů.
14. 09. 2012 | 23:20

Hugo napsal(a):

Žádná sranda ale dost možná pravděpodobnost.Komunisti neměli nikdy padnout furt to bylo lepší jak ta současná svoboda a demokracie jak pro koho.Pro chudáky bič pro boháče cukříčky.Už teď se ta vize začíná naplňovat a jenom opravdový hňup to nevidí a boháčům a grázlům to nevadí.A to jsou v diskusi nuly které Mudr Hnízdila opravdu vysokoškolsky a odborně na výši urážejí svými ubohými názory.
15. 09. 2012 | 09:36

stýv napsal(a):

pro ty co nemají smysl pro humor a pro ty co nepochopili že situace je vážná..pan Klaus nám chybět určitě nebude , lidé spěte, dál...
15. 09. 2012 | 10:10

M.Š. napsal(a):

Zapomělo se dodat,
že parlament přijal v r.2020 zákon o vedoucí úloze všech "pravocových" stran,tedy především ODS(modrých,dříve rudých vtáků,TOP 09 a starostlivých starostů(tedy tip ťop) a nově i strany lidem a veverek amerických(jsou oprsklejší a primitivnější,také zbarvení jiné,než rezavé veverky české).
Všichni novináři,a tele pracovníci,čili masmediáni,by se měli postavit čelem k problémům a každým coulem svého promiskuitního těla prosazovat závěry sjezdů "pravicových"(všichni dobře vědí,že jde o bývalé ...,tedy neobolševických) stran.Jinak přijdou o funkce a práci.Totéž by si měli uvědomit pracovníci kultury a ještě více zkvalitnit svoji práci jako předvoj v ideologickém boji(za což jistě nabydou po čase jistých prebend...).
Tak tak ovčané....máme se dobře a dobře nám tak.
15. 09. 2012 | 11:54

Maximus napsal(a):

Můj dědek říkával, že první selekce jak pozná blba je to, že ten člověk nemá smysl pro humor! A že jich tady je..... pane doktore, udělal jste mi radost!
16. 09. 2012 | 01:21

jepice napsal(a):

Aby se jednou pan doktor nedivil, kdo ho posílá do basy.
Měl by moc dobře koukat, komu věří.
Někdejší nápravci světa taky zírali, když se najednou ocitli na cele s katolickými básníky a jinými zločinci.
16. 09. 2012 | 08:10

Freedomophile napsal(a):

Česko 2020. Obyčejní lidé, měl jsem vás rád aneb roztomilá variace na roztomilý blog Jana Hnízdila
http://eportal.parlamentnilisty.cz/Articles/5114-cesko-2020-obycejni-lide-mel-jsem-vas-rad-aneb-roztomila-variace-na-roztomily-blog-jana-hnizdila.aspx
07. 10. 2012 | 19:43

oh napsal(a):

Pravolevé paradoxy napsal jste: "To co napsal ten trapák Hnízdil je přímo ukázkou ideologického fanatismu. A takových lidí je tu dost, kdo neuznávají názor jiných. A Hnízdil ukázal že on je jedním z nich. Takové lidi musíme brát vážně protože jsou společnosti nebezpeční."
To jste opravdu trefil - skoro jako byste charakterizoval sám sebe. Vaše ochota uznávat názory jiných zjevně paradoxně končí v okamžiku, kdy se do puntíku neshodují s vašimi.
To Jáchym: na Titaniku byste mohl hulákat do ventilační šachty. Mělo by to fungovat stejně jako u světlíku, jen tam bude tma a průvan - dobrý trénink na věci příští. Hlídka bez dalekohledu (a z úsporných důvodů bez telefonu) právě huláká nějaký nesmysl o ledovci před přídí... Koho sakra napadlo prodat lodní radar?!
21. 01. 2013 | 21:41

Sio napsal(a):

Pobavilo mě to, podobný nápad se mi už honil hlavou, ale s nehumorem. Už jen stříkající sliny fanatických vzteklounů v komentářích naznačují, že satiricko-scifi-nefantasy-povídka ťala blby do živého. A tak to má být.
Být ale Friedmanem, tak od Knížáka si sochu dělat nenechám. Kdoví, co by z toho vyšlo. :-)
22. 01. 2013 | 00:38

Kurt napsal(a):

nejzábavnější na tom je, že takovýto scénář nepřipravuje světu Klaus nebo (svatá ty prostoto) Bátora, ale Hnízdilovi kámoši. Schwarzenberg, Pehe, Tydlitátová, Vondra, z pekla Havel a ti co stojí za tím vším. Mezinárodní bankovní oligarchie. Tohle je jejich Nový světový pořádek. ale jako si ukradli každé důležité slovo, aby ho znásilnili do zadku, jako je mír, pravda, svoboda, solidarita, soucit, láska, tak si přivlastňují i obviňování těch kdo jim vzdorují z nehumánnosti, fašismu, lži nenávisti. A to všechno mohou beztrestně dělat proto, že mají prachy, moc a média.
22. 01. 2013 | 19:45

cheith napsal(a):

Velmi vtipné, pobavil jsem se, dávám si ten článek 1x měsíčně. :-)
22. 02. 2013 | 15:43

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy