Krym nebyl žádný Chruščovův dar (komentář ukrajinského velvyslance)

15. 04. 2014 | 11:27
Přečteno 13794 krát
Borys Zajčuk
Velvyslanec Ukrajiny v České republice

Přes očividně protiprávní jednání Ruska, pokud jde o anexi Krymu, někteří lidé i nadále věří a šíří mýtus, že Krym byl údajně „velkorysým darem“ Kyjevu ze strany Nikity Chruščova v roce 1954.

Pojem „dar“ Chruščova Ukrajině šířený v médiích je zcela neopodstatněný. Chruščov podobně jako jeho předchůdci Lenin a Stalin bránil imperiální, tj. ruské národní zájmy. Jeho rozhodnutí v národní politice, včetně epizody s Krymem, vyplývala ze zájmu obrany sovětského impéria ve změněných okolnostech.

Předání Krymu Ukrajině byl dobře promyšlený politický tah sovětské moci. Druhá světová válka dvakrát poznamenala území Krymu, jeho populace klesla téměř dvojnásobně z 1,5 milionu lidí před válkou a po Stalinově deportaci krymských Tatarů se jednalo jen o cca 500 tisíc lidí. Průmysl a zemědělství poloostrova byly zničeny.

Je třeba zmínit, že i 10 let po osvobození Krymu od nacistů na poloostrově byly jen 3 prodejny s pečivem, 18 s masem, 8 s mlékem a 2 s textiliemi. Byl akutní nedostatek vody a elektřiny, prakticky se neobnovovaly města a vesnice, válkou zničené objekty infrastruktury. V takových podmínkách měla Ukrajina hrát roli spasitelky Krymu, což bylo hlavní motivací „velkorysého daru“ Chruščova.

I v dnešní době je poloostrov dotovaným regionem. Ukrajina poskytuje Krymu značné dotace, zejména dodává 85 % pitné vody, 80 % elektřiny, 65 % plynu. Cca 70 % turistů, kteří navštíví Krym, tvoří Ukrajinci.

Z právního hlediska předání Krymu a Sevastopolu Ukrajině v rámci Sovětského svazu bylo uskutečněno dokonale, v souladu s tehdy platnou právní praxí sovětského komunistického vedení. Žádný dokument nepoukazuje na nějakou důležitou osobní roli Nikity Chruščova v tomto procesu. „Krymská otázka“ prošla všechny potřebné fáze zpracování a byla jednomyslně schválena prezidiem Nejvyšší Rady SSSR dne 19. února 1954.

Toto předání bylo nakonec potvrzeno zákonem ze dne 24. dubna 1954, který přijala Nejvyšší rada Sovětského svazu jako jediný orgán oprávněný ke schválení takových rozhodnutí.

Borys Zajčuk (1949) se narodil v Chmelnycké oblasti na západní Ukrajině. Vystudoval ukrajinský jazyk a literaturu na Kyjevském státním pedagogickém institutu a do poloviny 80. let působil ve školství. Pak byl činovníkem na okresní úrovni. V 90. letech vystudoval politologii a finance. Od roku 1993 byl místopředsedou Penzijního fondu Ukrajiny, o tři roky později stanul v jeho čele, kde s krátkou přestávkou zůstal až do roku 2012. Mezitím byl v letech 2009 až 2010 velvyslancem v Chorvatsku. Na ambasádu v Praze nastoupil v prosinci 2012. S manželkou Ljudmilou mají dvě dcery.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

analytik napsal(a):

Takže Krym byl pro Ukrajinu opravdu dar od ďádi Chruščova, ovšem byl to zároveň i danajský dar.
15. 04. 2014 | 11:47

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

1. Kolik tedy Ukrajina za Krym zaplatila - pokud nešlo o dar ?
2. Či snad Ukrajina Rusku Krym ukradla ? Nebo byl Krym Ukrajině zapůjčen ?
3. Ukrajina stále poskytuje Krymu dotace ? I nyní - co je Krym pod správou Ruska ? /píšete v přítomném čase/
4. A proč Ukrajina nedokázala povznést Krym tak, aby jej nemusila tolik dotovat ? To jí k tomu nestačilo ani téměř 25 let vlstní samostatnosti a přes 60 let vlastnictví ? Kde se stala chyba ?
5. Takže všechna rozhodnutí prezidia Nejvyšší Rady SSSR z té doby lze považovat za formálně správná ?

P.S. Už se ví, kdo rozkradl oněch 17 mlrd. kubíků plynu ? Byli to lidé Janukovyčovi či lidé dnešního ukrajinského establishmentu ?
15. 04. 2014 | 11:53

Pepa Řepa napsal(a):

Jako z Fimfára.
Královna Koloběžka oblečená-neoblečená přinesla chocholovi dar-nedar.
Brabce a ten.......... ufrnknul.
n.j.n. stane se

Z textu vyplývá, že se mu anexí Krymu-co jiného by to bylo?- ulevilo.
Proč si stěžuje?
Kukuřičnej dědek -Ukrajině oplývající mlékem a strdím -zavařil.

Nebude dávatna Krym vodu, otop, potraviny a tak.
Turista z Mukačeva nepřijede.
Potrestá místní hoteliery, možná nepřijede ani princezna Julinka.
Určitě tam chtěla trávit dovolenou.
15. 04. 2014 | 11:53

Viola napsal(a):

No to je zase jeden.
15. 04. 2014 | 12:02

Terry Fox napsal(a):

No jasně, jste ukrajinský velvyslanec, co jiného asi tak můžete napsat, že? Ale teď nám zkuste, pane velvyslanče, vysvětlit, jak to, že téměř všichni obyvatelé Krymu kteří se účastnili referenda chtěli od Ukrajiny pryč? Já vím - byli zmanipulování, hlasovali pod hlavněmi, nevěděli co činí. Ale stalo se. A vy Ukrajinci rychle na Krym zapomeňte, jako kdyby nikdy ani neexistoval (protože pro vás už neexistuje, spadla klec a je konec).
Radši vymyslete způsob, jak zaplatíte Rusům za plyn kterým vás celých dvacet let sponzorovali za poloviční ceny. A dnes jste uraženi, že od vás chtějí normální ceny trhové. Víte ono to nejde dokopy, na někoho nadávat, jako vy na Rusy, někomu vyhrožovat, jako vy ruskému obyvatelstvu Ukrajiny (inteligentní copatá blondýna Julča dokonce jadernými zbraněmi), a současně od něho chtít plyn za poloviční cenu. Teď nastanou na Ukrajině opravdu těžké časy po každé stránce. A nevím jako ostatní, ale za tu vaši majdanskou tupost a bestialitu kterou jste za poslednách 6 měsíců projevili (a krtomě toho nic jiného), já vám je z celého srdce dopřeju. Užijte si.
15. 04. 2014 | 12:03

Viola napsal(a):

Pane Zajčuku (krásné jméno)

jaký je rozdíl mezi darem a "předání Krymu Ukrajině byl dobře promyšlený politický tah sovětské moci."
15. 04. 2014 | 12:06

Pepa Řepa napsal(a):

No pogodi Zayčuku!

Abyste neseděl ve své pražské jamce sám, ubožáčku co je ti, že nemůžeš skákati?
Utě skoč a vyskoč!
15. 04. 2014 | 12:07

Vidlák napsal(a):

S těmi "dotacemi" je to nějaké podezřelé. Oni snad obyvatelé Krymu za ty komodity neplatili (přinejmenším stejnou spotřebitelskou cenu jako ve zbytku Ukrajiny)?

A je sice hezké rozebírat, jak to připojení Krymu k Ukrajině bolševici pěkně korektně zúřadovali, ale asi by to chtělo se také zajímat, zda se někdo zeptal krymského obyvatelstva, co tomu říká... (alespoň tak, jak se ho zeptala místní vláda před nedávnem).
15. 04. 2014 | 12:08

SuP napsal(a):

My chytří jsme od začátku předpokládali, že se zásobování Krymu bude muset řešit, protože když chtělo 85% obyvatel jít k Rusku, tak se s tím asi těžko dá něco udělat. Takže je potřeba se dohodnout, jak ty transfery realizovat a platit, aby se tím smázla část plateb za ruský plyn pro Ukrajinu. Hlavní u takových dohod je, aby si nikdo předem nevyskakoval.protože co je a co není poziční výhoda, ukáže vždycky až čas.
15. 04. 2014 | 12:08

Jana Pechová napsal(a):

Pepa Řepa
Připadalo by vám normální, kdyby si jeden zemědělec překolíkoval kus výměry od souseda s argumetem, že ho stejně nepoužívá jako pole, neboť na něm má skládku kamení?
Anebo kdyby katastrální úřad přepsal bytový dům jednoho vlastníka na vlastníka jiného, opřen o mínění nájemníků, že původní vlastník se o dům nestará podle jejich představ?
To, že někdo nezachází se svým majetkem podle vašeho vkusu vám nezavdává příčinu mu ten majetek vzít, i kdybyste poukazoval na to, že kdysi ten majetek patřil vaší rodině.
15. 04. 2014 | 12:09

Pepa Řepa napsal(a):

Jana Pechová
Dyť se přece přebohaté Ukrajině ulevilo....sděluje autor.

Matko, že se budou překreslovat katastrální mapy bylo jasné od výstřelu prvního snipera.
Hranice z Jalty je zapomenuta, jdeme dál, eurosoudzi .
Vyzvonilo Fulé!
Moldavie a Georgia čeká.
Filé po moldavsku.
Ostatní je mediální omáčka.
15. 04. 2014 | 12:16

TomášL napsal(a):

Pane Velvyslanče,

tady nejde o nějaký Krym a oprávnění/neoprávnění nebo anexi. Českého člověka -v této věci- vnímáte zcela chybně.

Český národ je rozdělen na eurohujery a ostatní. Eurohujeři budou vždy na Vaší straně a nezáleží, jestli je právně Krym součásti Ukrajiny. Jde o to, že je to "proti Rusku" a to je dostatečný důvod Vašeho oprávnění.

Ostatní, Ti jsou unavení EU, mají zkušenost s EU, která jim sundala růžové brýle. Když se tak vehementně ženete na "Západ", tak Češi znalí EU Vás nechápou/Vám nerozumí. Tedy únava a rozčarování z EU vede "ostatní" k postoji, že právo má Rusko a je zcela lhostejné, zda-li tomu tak je nebo není. Prostě postoj "ostatních" je vyjádření postojem proti EU a USA a Ukrajina nikoho nezajímá víc, jak munice protií EU a Rusku (Krym je pěkná munice).

PS: Pochopte, že "Ukra-jina" je Čechům "Ukra-dená".

PS2: A jinak je dobré si všimat radosti z nemohoucnosti USA a EU... Pro mnoho lidi balzám na duši.
15. 04. 2014 | 12:18

K .V napsal(a):

No já myslím že Chruščov předal Krym Ukrajině, protože věřil že i ta bude nadále součástí SSSR, a jak vidíme dnes, zásobení pitnou vodou, ropou a plynem, VLASTNĚ VŠÍM jde za rozumných ekonomických podmínek provádět z území Ukrajiny. Stačí pohled na mapu.
.
Mnohem víc mne děsí jak se naše "demokracie" bojí hlasu lidu, referende, kde by svobodně řekli jak, kde a s kým chtějí žít. Když "demokracie" bojuje PROTI LIDU, JE NĚCO V ZÁKLADECH ŠPATNĚ
15. 04. 2014 | 12:18

gaia napsal(a):

18 masen na půl milionu lidí, to my tady neměli za totality ani v Brně.
15. 04. 2014 | 12:18

Yosif K napsal(a):

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):
1. Kolik tedy Ukrajina za Krym zaplatila - pokud nešlo o dar ?
2. Či snad Ukrajina Rusku Krym ukradla ? Nebo byl Krym Ukrajině zapůjčen ?
15. 04. 2014 | 11:53
KONEC CITATU.

Pane Bilione, jste politováníhodná ukázka jak se z politováníhodného ušlápnutého bídného a ignorantského červa stává hrdý a vznešený zastánce velkoruského šovinismu.

Aniž bych chtěl do detailu srovnávat zda je větší b...del a bída v Rusku nebo na Ukrajině, mohl byste vzít do úvahy toto:
1) pokud jde o postoupení území uvnitř SSSR, tak se za ně neplatilo. Zrovna tak jako Rusko neplatilo za anexi 3 pobaltských států, Karlofinska, velké části Polska, Pokarpatské Rusi, Bukoviny a Moldavie nikomu nic.
2) Rusko v roce 1939 ruku v ruce s Hitlerem okupovalo západní Ukrajinu, zplundorovali ji ekonomicky na kost a neplatilo nikomu nic.
3) Rusko zplundrovalo východní Ukrajiny zejměna v letech 1931-32 tak že tam hladem zemřelo 5 milionů Ukrajinců, jídlo bylo odváženo do Ruska a na Kavkaz a Rusko nezaplatilo nikomu nic.
4) Rusko v osmdesátých letech plundrovalo státy RVHP tím že jim účtovalo za ropu v dolarových cenách dvakrát tolik než Arabi.
5) Rusko i nyní plundruje Evropu a Ukrajinu tím že jim za plyn účtuje o třetinu více než Arabi. Ukrajině účtuje ještě více než Evropě a Ukrajině účtuje i za plyn který Ukrajina neodebere (take or pay contracts - Ukrajina platí miliardy USD za plyn který nestačí odebrat) a Ukrajina NESMÍ odebírat lacinější plyn ze západu a) jsou tak postaveny vyděšračské smlouvy s Ruskem b) nynější zařízení plynovodu neumožnuje reversní směr RUSKO OFICIELNĚ OZNÁMILO ŽE DOVOZ LACINĚJŠÍHO PLYNU ZE ZÁPADU NA UKRAJINU "NEPŘIPUSTÍ".

Rusko zneužívá svého monopolního postavení všude kde monopolní postavení j do poslední mrtě. Jediné řešení je PREVENTIVNĚ odebírat od Rusů co nejméně, at si plyn pouští třeba do své p...ele.

6) Doposud Ukrajincům vláádly hlavně kremelské loutky, v doně kdy vládl Juščenko proruská justice a policie znemožnovala vyšetření Janukovyčových zlodějen a dokonce i registraci majektku jeho rodiny.
Ukrajinské plynárenské špičky byly od Rusů podplaceny aby brzdili těžbu ukrajinského planu a neodebírali plan ze západu, aby Ukrajina byla totálně závislá na Rusku - což se zatím "dokonale povedlo". Pokud nějaký plyn schází, je moýžné že nebyl dodán, že byl jen natořčen na budících, s ohedem na to že ukrajinské špičky byly na odběrech ruského plkynu finanščně zainteresovány (ebvidentně včetně svého času Timošenkové) tak toto je nejlogičtější vysvětlení.

Měřáky jak na západě tak na východě Ukrajiny jsou pod kontrolou Gazpromu a personál plynovodů jest zkorumpován Gazpromem, jednou z nejbohatších firem světa, řízenou a vlastněnou Putinuškovými kamarády.
15. 04. 2014 | 12:19

kača napsal(a):

Jana Pechová
Pepovi Řepovi to připadá úplně normální. Veverky prý mohou.
15. 04. 2014 | 12:20

david napsal(a):

- Chtěl by někdo z vás mít Zajčukovy satrosti?
- Rozumí někdo tomu, co nám vlastjně pan Zajčuk chtěl sdělit?
- Diví se někdo, jak to na Ukrajině vypadá, když člivěk jako je Zajčuk může být něčeho velvyslancem?
15. 04. 2014 | 12:20

Viola napsal(a):

Ještě by bylo dobré popřemýšlet nad názvem Kyjevská Rus a Ukrajina.
Kdo v současné době vlastně jsou Ukrajinci? Není Ukrajina něco jako Palermo v trochu větších měřítkách? Nepotřebuje Ukrajina jakýsi dohled, asi ano, jedna polovina dohled ze západu a jedna v východu, protože je to velká zem a tedy náročná na kontrolu.
Tady se povídalo, že tu pracující Ukrajinci mají nějaké kápa, kterým odvádějí část svého platu, aniž by ti jejich kápové pracovali.
15. 04. 2014 | 12:21

TomášL napsal(a):

SuPe,

pokud si Ukrajina dělá právo na Krym, musí bezproblému zásobovat Krym vodou, energi a vším možným v plném rozsahu, jak to bylo před změnou.
Pokud Ukrajina přestane dotovat Krym, vzdává se ho ve prospěch Ruska...
15. 04. 2014 | 12:22

Viola napsal(a):

Jano Pechová

"Anebo kdyby katastrální úřad přepsal bytový dům jednoho vlastníka na vlastníka jiného, opřen o mínění nájemníků, že původní vlastník se o dům nestará podle jejich představ?"

Katastrální úřad snad ne, ale opravdu, jestliže se o svůj svěřený majetek nestaráte a dokonce byste svou nestarostlivostí ohrožovala sousedy můžete o něj přijít a na Krymu hrozilo ještě větší nebezpečí pro souseda Rusa totiž, že by si soused Ukrajinec pozval na svěřené území vojenskou základnu USA s děly namířenými na něj.
15. 04. 2014 | 12:28

Jana Pechová napsal(a):

Pepa Řepa
Váš přezíravý přístup mě děsí.
Jako byste nevěřil v existenci základních pravidel. V první řadě slušnosti.
15. 04. 2014 | 12:30

resl napsal(a):

Veškeré kroky Sovětského svazu, nebo dnes Ruska jsou vždy lživé a nikdo se nemůže na slovo bolševika spolehnout. Mají to tak sto let a za to, že jsou jako zviřátka, mohou jejich vlády, kterým se nedovedou vzepřít. Až se to jednou stane, nebudou chtít rusové už nikdy do toho jejich chomoutu vlézt. A toho se ta jejich brežněvovská doktrina a zakořeněný primitivismus nejvíc bojí. Nezbývá než počkat, až se ze zviřátek stanou plnohodnotní a samostatně myslící občané. Dnešní technologie hraje proti totalitnímu Rusku, takže se jistě pokusí informovanost obyvatel co nejvíc omezit a strašit svůj národ slouhů západem a fašismem. Do nekonečna to ovšem nepůjde.
15. 04. 2014 | 12:31

Medikolog napsal(a):

Jana PECHOVÁ 12.09

Vaše argumentace ovšem platí k roku 1954 coby příčinotvorné události... kdy politruk Ukrajinec Chruščov se rozhodl.. a nikoho se neptal, těm pod ním (t.j. všem) to dal rozkazem.. a Nejvyšší sovět či co SRAZIL KUFRY JAKO JEDEN CHOCHOL... Prvním demkratickým rozhodováním o Krymu bylo letošní referendum.

Pan velvyslanec by si měl uvědomit, že až do majdanského PUČE na Ukrajině Rusko dotovalo Ukrajinu ve formě laciného plynu i zvýhodněným vpouštěním ukrajinského zboží na ruské trhy.... a Ukrajina přesto dokázala nadělat i vůči Rusku astronomický státní dluh. Pokud Ukrajina nepřistoupí na světové ceny ruského plynu, měl by pan velvyslanec doporučit Ukrajincům včasné zakoupení teplého oblečení, spacáků a přikrývek na ukrajinsky studenou zimu. A neměl by věřit mýtu, že Ukrajina si plyn doveze z USA....
15. 04. 2014 | 12:32

Pepa Řepa napsal(a):

kača
chudáci na Krymu.
Neměl by Šimon Pánek vypravit pár pojízdných prodejen s końským salámem?
určitě by se to rentovalo.

Zedníka s fankou v tašce z Krymu jsem ještě neviděl, ale když zajdete ráno před holešovické výstaviště, tam jich je.
Jeden z Mukačeva, druhý od Lvova.
Asi proto, že dotují těch deset brazilců z Šachťaru Doněck na východě.
15. 04. 2014 | 12:33

jozka napsal(a):

Jana Pechova:

Predpokladam, ze ma Ukrajina na Svetovem katastralnim urade zaznamenany nabyvaci titul :-)
15. 04. 2014 | 12:33

Viola napsal(a):

YosifKu
"Rusko zplundrovalo východní Ukrajiny zejměna v letech 1931-32"

to nebylo Rusko, ale komunistický režim, který z něčeho vzniknout musel, ovšem to ho neomlouvá. Kdyby lidi byli kvalitní, tak by byl kvalitní i ten komunismus. Jenže lidi nejsou stejní, jsou mezi něma závistivci, hamouni, zloději, vrazi atp. takže s takovými se komunismus vytvořit nedá. A také se nedá komunismus vytvářet třídní nenávistí. Dnešní komunisté - imperialisté - říká se jim též filantropové by si měli vzít ponaučení a dělat to chytře.
15. 04. 2014 | 12:34

Jana Pechová napsal(a):

Viola
Pokud se o svůj matetek (v daném případě dům) nestaráte tak, že se stává hrozbou (nehodlám rozebírat, do jaké míry to bylo na Krymu splněno), pořád ještě o dalším postupu rozhoduje úřad, nikoli ten soused. A rozhodně to nebude v demokratickém právním systému tak, že ten úřad přepíše onen barák na souseda, aniž by s vlastníkem jednal.
15. 04. 2014 | 12:37

Jana Pechová napsal(a):

Medikolog
Když vám tolik záleží na tom, co by si měl uvědomit ukrajinský velvyslanec, jistě budete vědět i o okolnostech, za jakých se Ukrajina vzdala jaderných zbraní.
15. 04. 2014 | 12:40

zeman vydražil svá obří vejce napsal(a):

jestli byl krym dar nebo ne není podle mě podstatné. pokud si rusko dělalo na krym nárok a považovalo darování krymu ukraině za právně problematické , mělo 20 let na to, aby po pádu SSSR vzneslo na uzemí krymu nárok. to se nikdy nestalo. naopak se rusko zavázalo budapešstkým memorandem k dodržování uzamní celistvosti ukrainy. argument, že rusko nemohlo dovolit, aby krym padnul do rukou američanů je silně přiblblý jako z rudeho práva z 50. let. bohužel realita je, že přesně takhle agent KGB putin uvažuje.
15. 04. 2014 | 12:42

TomášL napsal(a):

zeman vydražil svá obří vejce

Jakákoli smlouva je platná, dokud je mocensky vymahatelná. Dnes stojíme v novem světě, kdy USA přestalo být světovým četníkem. Zítřejší dny budou turbulentnější k dnešním dnům, je načase se připravit.

PS: Ukrajinu měla pochybnou čest být první ve víru měnícího se světa...
15. 04. 2014 | 12:48

e.m. napsal(a):

Vážený pane velvyslanče,
události, ke kterým dochází na Ukrajině mne mrzí, neboť je považuji za tragické v mnoha ohledech.
Také se domnívám, že jejich skutečnými hybateli jsou osoby, které prostředky k potřebnému vlivu shromáždily na úkor kvality života ukrajinských občanů, a pochybuji, že se na tomto něco změní (viz pan Achmetov v Londýně, realizující své údajné filantropické sklony kdesi v Řecku, konta paní Tymošenkové atd. atd.).
Pochopitelně to není moje starost - hodnocení stavu ukrajinských záležitostí asi skutečně přináleží především Ukrajincům.
Váš dopis se ovšem jakéhosi mého posouzení dovolává - jinak by byl stěží zveřejně tímto způsobem. Zdvihnu tedy onu pomyslnou rukavici:
cituji: *Předání Krymu Ukrajině byl dobře promyšlený politický tah sovětské moci.*, *I v dnešní době je poloostrov dotovaným regionem. *, *Z právního hlediska předání Krymu a Sevastopolu Ukrajině v rámci Sovětského svazu bylo uskutečněno dokonale, v souladu s tehdy platnou právní praxí sovětského komunistického vedení.* --- dovolíte-li, vidím toto jako podivná, sporná a vzájemně si protiřečící tvrzení.
Pokud je Krym tak *nevýhodný* a *dotovaný*, teoreticky by mohla být Ukrajina ráda, že se nepohodlného břemene zbavila a Rusko by nemělo mít zájem - oč tedy doopravdy jde? Nebo je toto Vaše tvrzení zavádějící? *Předání Krymu Ukrajině byl dobře promyšlený politický tah sovětské moci.* -- také nerozumím; domnívala jsem se, že nepromyšlenost tohoto kroku se projevila právě v podobě dnešního konfliktu..... a konečně: *Z právního hlediska předání Krymu a Sevastopolu Ukrajině v rámci Sovětského svazu bylo uskutečněno dokonale, v souladu s tehdy platnou právní praxí sovětského komunistického vedení.* - víte, v České republice bylo v posledních desetiletích vykonáno mnoho úsilí, které demonstrovalo či mělo demonstrovat pokřivenost komunistické právní teorie i praxe; připadá mi překvapivé, že zastupitel státu, který se nově chystá od komunistickosovětské tradice distancovat, se jí v tomto bodě naopak dovolává..... Aniž bych si dělala iluze o komkoli včetně p. Putina a Ruska či jeho politiky - sděluji Vám, že jste mne svým příspěvkem nepřesvědčil o ničem jiném, než o tom, že dva podivné postsovětské státy se mne snaží zatáhnout do prapodivného územního sporu, o jehož podstatě přinejmenším mlží; Vaše vyjádření je pro mne naprosto nedůvěryhodné a obávám se, že tato nedůvěra se bude přenášet i na zemi, kterou reprezentujete, a ostatní její představitele.

Vaše excelence, dovolte mi, abych Vám sdělila, že se z Vaší strany byl tento dopis plýtváním časem.
15. 04. 2014 | 12:48

Viola napsal(a):

obří vejce

"argument, že rusko nemohlo dovolit, aby krym padnul do rukou američanů je silně přiblblý"

to teda rozhodně přiblblý není, protože například v takovém Srbsku, které bylo proti vůli občanů odtrhnuto, NATO vytvořilo největší vojenskou základnu v Evropě a ta se nejspíše financuje z překupování drog z Afgánistánu. O takové sousedy rozhodně není zájem.
15. 04. 2014 | 12:48

Viola napsal(a):

e.m.

napsal/a/ jste to dobře s vědomím, že to pan Zajčuk bude číst, to je dobře.
15. 04. 2014 | 12:53

Jihočech napsal(a):

Nová vláda v Kyjeve rozhodně není fašistická, pouze tři ministři z dvaceti jsou členy Svobody, dříve Národně sociální strany Ukrajiny a Pravý sektor je jen parta fotbalových křiklounů.
Proč konečně někdo neřekne pravdu, že v boji proti Rusku, a je jedno zda komunistickému nebo demokratickému, je dobrá každá zbraň, a to včetně krajní pravice? Včerejší glorifikace banderovců na ČT 2 (!) je klasickým příkladem. O jejich angažmá v SS ani slovo, Židi z Ukrajiny zmizeli zřejmě mávnutím proutku. Hrátky s nacisty se už jednou Evropě nevyplatily a díky tomu se ruský vliv posunul až do Německa. Koho chce Bůh zničit, toho raní slepotou.
15. 04. 2014 | 12:53

Martin1 napsal(a):

Jana Pechová
Paní Pechová
píšete:
"jistě budete vědět i o okolnostech, za jakých se Ukrajina vzdala jaderných zbraní"
------------------------------------
To je velice jednoduché:
To je naprosto stejné, jako náš případ, kdy se naši Romové vzdali členství v RVHP a ve Varšavské smlouvě.
Tak jako byly Jaderné zbraně Ukrajinců, tak byly obě smlouvy Romů. A jen tak mimochodem - i na našem území byly jaderné zbraně a i kdyby nebyly a byly zde jen "jako", myslíte, že by nám k nim vznikl nějaký majetkový právní nárok? A ještě něco pro srandu králíkům tam máte? Napovím vám. Třeba americké jaderné zbraně v Turecku jsou Turků? Já si myslím, že Turků není ani Turecký med na Matějské pouti v "Juldě - Fuldě".
15. 04. 2014 | 12:53

Viola napsal(a):

Jana Pechová

" aniž by s vlastníkem jednal. "

a copak jednali současní ukrajinští představitelé s prezidentem Janukovičem?
On je teď v roli souseda, ale byl to on kdo jednal se sousedem a dohodl se a byl
násilně svržen. To má soused koukat, jak se vedle vraždí a nezavolat na pomoc?
15. 04. 2014 | 12:57

TomášL napsal(a):

e.m.

Z právního hlediska je zcela bezpředmětné/irelevantní, zda-li to byl dar nebo nebyl. Jednou to prošlo celým schvalovacím řízením, podle tehdejších zákonů (a je jedno jestli mají přívěsek komunistické, nacistické, marťanské či jiné). Tečka!
Jestli dotuje nebo nedotuje Krym Ukrajina, je to taky bezpředmětné, nemá to vliv na vlastnické právo. Tečka!
15. 04. 2014 | 12:58

Jana Pechová napsal(a):

Viola + Martin 1
O fungování demokracie máte dost scestné představy.
15. 04. 2014 | 13:02

SuP napsal(a):

Tomáš L -
Ano, dokud UK Krym neodepíše, musí ho zásobovat, protože pro Rusáka by to byla dlaší záminka k čemukoliv.

Ale :"....Pokud Ukrajina přestane dotovat Krym, vzdává se ho ve prospěch Ruska......"

Tam to vidím spíš, že Krym se vzdal Ukrajiny ve prospěch Ruska. Při rozložení skladby obyvatel a při celkovém režimu "používání" Krymu ruskými vojsky se to dalo čekat. Nic to nemění na situaci, že Rus si zase vytřel řiť mezinárodní smlouvou, čímž prokázal, s kým má svět tu čest.
;-)
15. 04. 2014 | 13:02

Viola napsal(a):

Jano Pechová

demokracie - vůle lidu, chtěl lid Krymu zůstat ruský a zříci se fašizující vládní ukrajinské struktury chtěl, je to čistá demokracie - ukázkový, přímo čítankový příklad, jak by to mělo vypadat.
15. 04. 2014 | 13:05

Martin1 napsal(a):

Každý má takové právo, které je schopen a ochoten si vymoci i silou a má dokonce i to, na co ani právo nemá a vymůže si to jen tou silou a pak dodatečně podle toho udělá sobě na míru právo a teprve nyní tečka! :) Do té doby, než mu z toho udělá zase někdo jiný čárku a udělá mu silou čáru přes jeho rozpočet a vynutí si zase na něm něco jiného. Zalistujte do učebnic dějepisu - je to tam jen o tom! Zbytek jsou jen "pindy", co nám mají zkrátit nudu v mezidobí.
15. 04. 2014 | 13:07

gaia napsal(a):

Zrušit NATO a bude po problémech
15. 04. 2014 | 13:14

jozka napsal(a):

Jo jo, Pechova, demokracie, to je ozbrojeny prevrat. V zadnem pripade pripade referendum :-)
15. 04. 2014 | 13:16

TomášL napsal(a):

SuPe

Problém Krymu je hlavně problém politických ukrajinských elit. Sousedit s mocnosti a mít s ní špatné vztahy...
Rusko je mocnost, Rusko jedná jak musí jednat (to je i zábor Krymu). Lev se neptá antilopy, zda-li chce být sežraná. Je v životním zájmu antilopy, aby antilopa byla obezřetná.
15. 04. 2014 | 13:18

Medikolog napsal(a):

Jana Pechová 12,40

Samozřejmě. Jako my se vzdali své suverenity, jako důchodce beroucí "půjčku" na televizi u lichváře za převod svého domu, jako naiva Gorbačov když věřil USAkům, Jako opilec Jelcin, když prodal kde co ruského za vodku... a když věřil, že NATO bude zrušeno, pak že teda nebude zrušeno, ale nepříjme země blíže Rusku (nás, Poláky, Pobaltí,...), ....

Paní Pechová, já si nevzpomínám, že by ve věci garancí Ukrajině po jejím jaderném odzbrojení Rusko, nebo jiný stát, cokoliv RATIFIKOVALI. Mohla byste tuto mezeru zaplnit? Protože pokud nikdo nic neratifikoval...
15. 04. 2014 | 13:19

Honza II napsal(a):

Nějak jste zapomněl, pane velvyslanče, že Krym měl celou dobu autonomii. A když se rozpadal Sovětský svaz, tak se Krym rozhodl pro samostatnost. To mu ale Ukrajina nepovolila, přestože se ona rozhodla pro samostatnost také.
Tedy je potřeba vysvětlit, proč Ukrajina se mohla osamostatnit, ale Krym nikoliv.
Ovšem tyhle úvahy žádného Ukrajince nezajímají. Krymu totiž nedovolii se osamostatnit, protože Ukrajina byla tehdy silněší a Rusko v rozpadu. Takže platilo na Ukrajině právo silnějšího. Když se to ale za 20 let otočilo, tak najednou Ukrajinci právo silnějšího neuznávají. A nějaké trapné referendum obyčejných, to by přice nedovolil ani (poloviční) Ukrajinec Chruščov.
Příště si snad nechte vaše úvahy od někopho v Čechách předem zkontrolovat. Tady nepíšete pro pár nepřemýšlivých ukrajinských inteligentů, kteří když nemohli vyzkoušet běh turbíny bez dodávky páry v Černobylu, tak odstříhli dráty, které jim tam Rusové naisnatalovali jako bezpečnostní pojistku. Snad byste konečně měli přijmout odpovědnost za zamoření půlky Evropy radioaktivitou. Ale za to také mohl někdo jiný a ne nevzdělanost Ukrajinců ve velínu Černobylu.
15. 04. 2014 | 13:23

Martin1 napsal(a):

SuP
"Nic to nemění na situaci, že Rus si zase vytřel řiť mezinárodní smlouvou, čímž prokázal, s kým má svět tu čest.
;-) "
---------
Ona ta smlouva v nouzi nejvyšší se k tomu docela hodí, pak se nehodnotí obsah, ale jen kvalita papíru - za víc nestojí.
Ale já se domnívám, že se Rusko vůbec nepodělalo, že papír je potřeba na druhé straně. Někdo se bál a vstoupil do "VELKÉHO RUSKÉHO LESA" a ten je mnohem větší než samotné RUSKO. To ví každé malé dítě vyrostlé v době největší slávy RUSKA. Vše je už sice rezavé. ale že plně funkční - tak o tom nás přesvědčují stále i v mokré zemi jen tak uložené a neošetřené granáty - ještě dokáží zabít - 70 let od výroby.
15. 04. 2014 | 13:24

Sláma napsal(a):

Pane velvyslanče, odtržení Krymu od Ukrajiny a jeho následné připojení k Ruské federaci proběhlo naprosto v souladu s normami mezinárodního práva. Zcela se totiž řídilo stanoviskem Mezinárodního soudu (International Court of Justice) zde dne 22. července 2010, nazvané: International Court of Justice advisory opinion on Kosovo's declaration of independence".
Mezinárodní soud ve svém stanovisku plně akceptoval vyjádření Spojených států v této kauze ze dne 17. července 2009 (http://www.icj-cij.org/docket/files/141/15704.pdf).
Podle vyjádření Spojených států, které převzal do svého stanoviska Mezinárodní soud:
1) žádné ustanovení mezinárodního práva nebrání jednostrannému vyhlášení nezávislosti,
2) ustanovení o právu na sebeurčení není omezeno jen na proces dekolonizace
3) žádné ustanovení mezinárodního práva neomezuje vyhlášení nezávislosti souladem s právním řádem původní země (to by asi žádný samostatný stát nikdy nevznikl)
15. 04. 2014 | 13:25

Sláma napsal(a):

Martin1 napsal: "Nic to nemění na situaci, že Rus si zase vytřel řiť mezinárodní smlouvou, čímž prokázal, s kým má svět tu čest."

Problém je ovšem v tom, že se o žádnou mezinárodní smlouvu nejedná!
A protože jsme na to tady již opakovaně upozornili, je jasné, že otevřeně lžete!
15. 04. 2014 | 13:27

Marian napsal(a):

Pechiová-tou slušností rozumíte upolování policistů a řezání hlav? Jste tak pokrytecká,nebo tak tupá, to snad ani není možné.
Krym Ukrajině nikdy nepatřil a Ukrajina nikdy nebyla samostatný stát,jde o umělý produkt z éry SSSR a jeho rozpadu.
15. 04. 2014 | 13:27

Sláma napsal(a):

Pardon, on to nenapsal Martin1, nýbrž SuP.
15. 04. 2014 | 13:28

Tazatel napsal(a):

Rozumíte tomu někdo ?

http://www.isstras.eu/cs/2014/04/10/ukrajina-klame-nema-zadne-hranice/
15. 04. 2014 | 13:29

Sláma napsal(a):

hoven napsal:"argument, že rusko nemohlo dovolit, aby krym padnul do rukou američanů je silně přiblblý jako z rudeho práva z 50. let. bohužel realita je, že přesně takhle agent KGB putin uvažuje."

Možná, že je přiblblý. Ve stejném duchu byla tedy přiblblá i akce Američanů v roce 1961, kdy zahájili nelegální námořní blokádu Kuby a přivedli svět na několik vteřin od Armagedonu. To vše jen proto, aby na Kubě nebyly rozmístěny sovětské rakety!
15. 04. 2014 | 13:32

Marian napsal(a):

Pechová,upalování,pardon. Asi podvědomí.

Je zajímavé,že jistý typ lidí,kteří sami sebe zjevně považují za myslitele nikdy neprezentují žádnou vlastní myšlenku, jen neustále dokola jak hlásné trouby opakují to,co jim denně média nalévají do (zřejmě jinak prázdných) hlav.
15. 04. 2014 | 13:33

Viola napsal(a):

Tazatel

tak to je príma, žádný katastrální úřad, pan Zajčuk by si to měl přečíst.
15. 04. 2014 | 13:35

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Yosif K
Neberte si můlj nick do své smradlavé klábosnice, soudruzi z redakce " Goebbelstlampatsch, Yosif K Abteilung".
Ale co...stejně vás všici tady - až na pár podobných vám...rolujou. Nedivím se jim, stejně jako se nedivím tomu, když v případě vypuknutí morové epidemie si lidé navlečou roušku.
Takže vlastně nic, jen hezky publijte dál.

Stejně ale - tahle vehementně se zastávat rozhodnutí Nejvyšší rady SSSR....nezdá se vám, že jste dnes na hlavu padlý více než jak je obvyklé ? Nevykopnou vás za to z oddělení propagandy do oddělení údržby rajonů ?
:-)))
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jana Pechová
Hranice nejvíc tajlovaly tkzv. demokratické režimy - viz nejen Asie a Afrika, ale např. i poversailleská uspořádání /Versaille byly dvě, ale to by už na vás bylo moc, zkuste si naštudovat jen to po WW1/.
Vy jste ta poslední, co by měla vyučovat jiné z demokracie, tvrdě zde plédujete za tkzv. církevní restituce, přijaté za podivných okolností, proti vůli veřejnosti, za pomoci hlasu člověka odsouzeného za korupci, zřejmě s další korupcí v přímé spouvislosti.
Což je protiústavní forma demokratického aktu, tedy ve formě vysvětlení, že i např. takový Zmocňovací zákon, přijatý kdysi hlasy NSDAP a hlasy katolické strany...byl přijat proti duchu ústavy / s malým " u", jestli víte o co jde/.

Tož tak je to, milá moralistko, dějepisozpytkyně a demokracieznalkyně.

Mimochodem - pro křesťanku by měla být rozhodující míra utrpení, tedy měla byste spíše hořekovat nd událostmi na Majdanu, ne na Krymu - jejich průběh byste měla slavit. Zejmona teď , o Velikonocích, jestli vám něco říkají ve svém původním významu.
Ale tkzv. manifestní , mechanické křesťanky se vždy vyznačovaly velkou mírou pokrytectví a bigotností, nic nového, nepřekvapujete, jen nezapomeňte, že Ten nahoře to vidí údajně nezkresleně, ne tak jak se Mu to snažíte nakecat..ale tak, jak tomu je. Ať už Otec nebo Syn...oba to údajně vidí tak jak to je, to už máte jedno kdo z nich vás bude spasovat a koho vlastně /Otec si ale vyvolil Židy, mám dojem, že syn by měl Otce poslouchat - nebyla jste tak trochu podvedena už zde - dole na zemi , svými náboženskými vůdci ?/

Dámy a pánové, pobavili jste, na jedné straně plivete na Postupim či Jaltu, kde došlo k dohodě zemí, z nichž dvě byly jistě i dle vás demokratické, na straně druhé hájíte rozhodnutí Nejvyšší rady SSSR. Na jedné straně jsou poklidné, referendem legitimizované a bez obětí se obešlé události na Krymu málem že ne zvěrstvem, ale krveprolití na Majdanu je rozinkou na dortu demokracie...
To nemá chybu, nechcete místo moralizování raději začít vystupovat v nějakém striptýzovém klubu ?

:-))

Tak zatím vymyslete zas něco, u čeho se člověk může skutečně upřímně zasmát. Takový humor je dnes vzácností.
15. 04. 2014 | 13:36

Sláma napsal(a):

Pan velvyslanec napsal: "I v dnešní době je poloostrov dotovaným regionem. Ukrajina poskytuje Krymu značné dotace, zejména dodává 85 % pitné vody, 80 % elektřiny, 65 % plynu. Cca 70 % turistů, kteří navštíví Krym, tvoří Ukrajinci."

Toto ovšem postrádá jakoukoliv racionalitu. Je to možná jen výčitka nevděčným krymským Rusům, proč nechtěli zůstat býti dotováni Ukrajinou!

Jinak se zdá, že pan velvyslanec má špatné překladatele. Asi se nejednalo o "dotaci" nýbrž o "dodávku".
Dotace je, když dáte někomu něco zadarmo nebo pod cenou. Jako dodávali Rusové Ukrajině zemní plyn pod cenou, tedy jej Ukrajině dotovali.

Počítám, že Rusko bude raději dotovat jen Krym, než celou Ukrajinu!
15. 04. 2014 | 13:36

Jiří Fuksa napsal(a):

Tak nevím paní Pechová jak to bylo s těmi našimi sudetskými Němci. Oni se přece také chtěli demokraticky odpojit od ČSR . Nebo to je něco jiného?
15. 04. 2014 | 13:38

zeman vydražil svá obří vejce napsal(a):

sláma,
až budou chtít američani rozmístnit na krymu jaderné rakety, at je rusové klidně blokojí. proč ale okupujíé a loupí cizí uzemí?
15. 04. 2014 | 13:42

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

"...To vše jen proto, aby na Kubě nebyly rozmístěny sovětské rakety! ..."

Sláma, vy už tak máte dnes dost.Na jedné straně zde hulákáte, že Rusko nemůže dovolit to, aby se rakety NATO dostaly tak blízko jeho území...a na druhé straně napíšete , že šlo JEN o sovětské rakety na Kubě.

No nic, asi je to dáno tou atmosférou, fakt je hustá. Chybí už jen S.Š se svým pravidelným vysvětlovacím a porozumívacím Koutkem Pravdy a Lásky.
Je třeba připravit se na vysvětlení protiteroristické akce - to kdyby si v ní kroutili zas krky, Ukrajinci Ukrajincům a naopak.
15. 04. 2014 | 13:46

Viola napsal(a):

Tazatel

Velmi dobré stránky

https://www.youtube.com/watch?v=fDI582TFBq4#t=163
15. 04. 2014 | 13:47

gabriela napsal(a):

tazatel

Tak to je bomba. OSN konstatovalo, že Ukrajina, která si nezaregistrovala hranice, vlastně žádné hranice nemá. Ze samé logiky a podstaty řečeného, Ukrajina byla, a stále zůstává de jure součástí Ruské federace, včetně Krymu. Mimochodem, Krym vždy byl, je a bude ruský...

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/nejnovejsi-videa/266671-putin-na-krymu-vse-dycha-nasimi-dejinami/?page=5
15. 04. 2014 | 13:47

Jana Pechová napsal(a):

Jiří Fuksa
Nerozumím vaší otázce. Nikdy jsem neobhajovala Mnichovskou dohodu.
15. 04. 2014 | 13:47

Viola napsal(a):

obří vejce

nic nebylo ukradeno, viz odkaz tazatele.
15. 04. 2014 | 13:49

Martin1 napsal(a):

zeman vydražil svá obří vejce napsal(a):
sláma,
až budou chtít američani rozmístnit na krymu jaderné rakety, at je rusové klidně blokojí. proč ale okupujíé a loupí cizí uzemí?
15. 04. 2014 | 13:42
---------
AŤ PŘISTĚHOVALCI OPUSTÍ AMERIKU, KTERÁ JIM TAKÉ NIKDY NEPATŘILA a vrátí území původním indiánům - to ale nemůže, protože ty Američané už vystříleli.
To území bylo obsazeno právem silnějšího a co nyní reptáte, když si někdo vezme to, po čem jeho obyvatelé v drtivé většině touží?
Indiáni neprosili Američany, aby k nim jezdili a zabrali jim všechno a k práci si tam natahali ještě otroky z Afriky a jeden se stal nyní i prezidentem. A ostatní umravňují. Počkejte si pár set let a bude prezidentem třeba i tady Ukrajinec a bude váš potomek spokojen.
15. 04. 2014 | 13:54

zeman vydražil svá obří vejce napsal(a):

TomašL
no, putinovo dobrodružství posílí američany a oslabí rusko. vlastně se to už stalo. myslim si, že putinovo reakce na dění na ukrajině byly nepromyšlený a neadekvátní. putin nezískal podporu ani od číny, na mezinárodní sceně dokonale prohrál včetně OSN. . dokonce znervornil i sve přirozené partnery v zemích bývalého sssr. proti rusku se postavil dokonce i lukašenko. pokud měl putin před okupací krýmu auru státníka, který ctí mezinárodní právo, tak to dokonale ztratil. putin se zařadil vedle gw bushe. vojenská a ekonomická síla ruska v porovnání s NATO je zlomková. vaše bloužnění o tom, že se rusko opet stáva velmocí a protiváhou USA vás po vystřizlivnění přejde.
15. 04. 2014 | 13:56

zeman vydražil svá obří vejce napsal(a):

martin1.
tak jo, američani vrátí ameriku indiánum a rusové rusko mongolum. a my vrátíme česko keltum. a všichni pak vrátíme evropu neandrtálcum a odejdeme zpátky do afriky.
15. 04. 2014 | 13:59

Pavel13 napsal(a):

:Jihočech
Vy jste včera asi po 5 minutách u ČT2 usnul, že?
15. 04. 2014 | 14:00

Ládik!!! napsal(a):

Pěkný to počin pana velvyslance, až nečekaný. Dlouho očekávám vyjádření zemanova velvyslance Remka - kdoví, jestli je vůbec v mosqě. Od jeho "inaugurace" jsem o něm neslyšel. Ani kmoníček se raději moc nevyjadřuje - jenom zeman občas cosi poblábolí a v tajnosti trénuje kazačok.
Myslím si, že rusové nebudou vrážet prachy do mostu přes Kerčskou úžinu. Tankové cvičení na západním pobřeží Azovského moře bude levnější a zejména rychlejší.

Zatím se dá dívat na východní hordy z bezpečné vzdálenosti. Jenže bydlím nedaleko hlavní silnice č.11 - a po té nás jezdí soudruzi zachraňovat. Aby mi nepřišli otrhat švestky.
15. 04. 2014 | 14:04

zeman vydražil svá obří vejce napsal(a):

viola,
krym byl ukrajině uloupen za použití síli. to srandovní referendum s předem známýma výsledkama na tom nic nemění. to je stejné, jako když lidé v kldr volí soudruha kim cong una.
15. 04. 2014 | 14:07

jozka napsal(a):

Libi se mi, jak to z nich leze:

Expremiérka Julija Tymošenková varovala, že politické špičky spojené s Janukovyčem se vzpamatovaly z únorového PŘEVRATU a připravují protiúder.

Vypada to, ze Julca obecne rychlejc mluvi nez mysli.
15. 04. 2014 | 14:08

Martin1 napsal(a):

nick: zeman vydražil svá obří vejce 13:56

Doporučuji Váš příspěvek poslat do Kremlu. To otočí kolo dějin zase zpátky. Tedy - moje oční panenky "šly silnicí kolem dokola pětkrát".
Vy jste zkoušel v příspěvku už azbuku? Já chápu, že každý v rychlosti uděláme nějakou chybu, ale vy jste si musel dávat hrozně "velkého majzla", abyste náhodou nenapsal něco dobře. Vraťte se do školy a sledujte Svěrákovy diktáty, nebo alespoň poslouchejte často pana Karla Schwarzenberga - i poslechem člověka, který dobře artikuluje, se můžete naučit český jazyk. :)
15. 04. 2014 | 14:12

Divobyj napsal(a):

pane velvyslanče,

byly doby,kdy jste se vy,někteří Ukrajinci byli ochotni spojit proti Rusku třeba s Hitlerem.
Přeji Vám,aby se Vám v současnosti nestalo to samé!
15. 04. 2014 | 14:14

Pavel13 napsal(a):

:Sláma
Krym se ještě Rusku pěkně prodraží. Teď mají pár možností:
- Domluvit se na dodávkách pro Krym s Ukrajinou, kde si může zase podmínky a ceny diktovat Kyjev.
- Budovat alternativní možnosti zásobování, což možná lacinější nebude.
- Obsadit ke Krymu i zásobovací cesty.
Každopádně bude muset jednat rychle. Naslibovali tam hory doly, těžko by obyvatelé snášeli zhoršení své situace. A Krym tak může být pro Ukrajinu krátkodobým žolíkem. O ten lepší v podobě pronájmu vojenské základny Rusku přišli, ale až se budou u mezinárodní arbitráže v budoucnu řešit nesplacené dluhy, klidně jej mohou vytáhnout.
15. 04. 2014 | 14:14

pamětník napsal(a):

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde:
"...To vše jen proto, aby na Kubě nebyly rozmístěny sovětské rakety! ..."
Zjevně neznáte všechny tehdejší souvislosti, připomenu: Na začátku kubánské krize v 1962 byla instalace amerických raket na území Turecka, tehdy deset let člena NATO. Chruščov recipročně dal instalovat sovětské rakety na Kubu. USA blokádou Kuby vyvolaly krizi s cílem demontáže sovětských raket, Chruščov žádal odstranění amerických raket v Turecku. Nakonec byla krize vyřešena demontáží raket jak amerických, tak i sovětských, americká diplomacie se však nijak nechlubí faktem, že Chruščov dosáhl svého. :)
15. 04. 2014 | 14:15

pamětník napsal(a):

Martin1:
"AŤ PŘISTĚHOVALCI OPUSTÍ AMERIKU"
Proč tak daleko do minulosti? Stačilo by, kdyby USA+EU vrátily Srbsku Kosovo.

Btw. Hoven s Ládíkem tady perlí, jen co je pravda. A k tomu analýzy Pavla13.... :)))
15. 04. 2014 | 14:22

Divobyj napsal(a):

Ládík

Inu,když to takhle půjde dál vypadá to,že vám ty švestky ani nestačí vyrůst.
Medvědovi můžete klidně z dálky nadávat,posmívat se mu a dráždit jej.
Když jej však přijdete provokovat do jeho brlohu.....
15. 04. 2014 | 14:23

resl napsal(a):

Martin1 :AŤ PŘISTĚHOVALCI OPUSTÍ AMERIKU, KTERÁ JIM TAKÉ NIKDY NEPATŘILA a vrátí území původním indiánům - to ale nemůže, protože ty Američané už vystříleli.
--------------------
nebudete duševně zdráv, ač jste o tom přesvědčen, neuvěřitelné.
15. 04. 2014 | 14:26

pamětník napsal(a):

A na resla jsem zapomněl, dalšího duševního giganta. :)
15. 04. 2014 | 14:29

Pavel13 napsal(a):

Abych ještě udělal panu pamětníkovi radost, dovolím si zastáncům teorie Chruščovova padarku připomenout, že Krym pak mohli přesunout kdykoliv zpět jeho sok Brežněv i další generální tajemníci.
15. 04. 2014 | 14:33

Viola napsal(a):

obří vejce

nepřečetl jste si odkaz na pana Tazatele:

"OSN konstatovalo, že Ukrajina, která si nezaregistrovala hranice, vlastně žádné hranice nemá. Ze samé logiky a podstaty řečeného, Ukrajina byla, a stále zůstává de jure součástí Ruské federace, včetně Krymu. Mimochodem, Krym vždy byl, je a bude ruský...

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/nejnovejsi-videa/266671-putin-na-krymu-vse-dycha-nasimi-dejinami/?page=5
15. 04. 2014 | 14:34

Viola napsal(a):

Odkaz pana Tazatele tu:

http://www.isstras.eu/cs/2014/04/10/ukrajina-klame-nema-zadne-hranice/

Tak konec diskuze. :-)
15. 04. 2014 | 14:37

Martin1 napsal(a):

resl napsal(a):
Martin1 :AŤ PŘISTĚHOVALCI OPUSTÍ AMERIKU, KTERÁ JIM TAKÉ NIKDY NEPATŘILA a vrátí území původním indiánům - to ale nemůže, protože ty Američané už vystříleli.
--------------------
nebudete duševně zdráv, ač jste o tom přesvědčen, neuvěřitelné.
15. 04. 2014 | 14:26
-------------------
Ne - jsem naprosto zdráv, jen se na věc, která pálí druhé vy podívejte občas pohledem protistrany a pak z pohledu času.

Použil jsem nadsázku - ale žádnou lež. Co je na tom nepravdivého? Pravda po čase vyprchá? Je směšná? Pravda je hodná pro její zastánce jen k duševnímu léčení? Nebo ji smějí pronášet jen "Havlové"?

Jenom VŮL a Havel smějí prohlásit, že pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí. To už to přirovnání s Amerikou má alespoň historické důkazy. Co bude lidem do našeho (tedy i vašeho) pohledu za 300 let?

Je fakt, že některý nick s citem pro folklor, toho svého MUŽÍKA nenechá v klidu - nemohu si na něj nyní vzpomenout - už asi opravdu blbnu.
15. 04. 2014 | 14:42

Emissary napsal(a):

Yosif K

Výborné (12:19), zdravím Vás. Ale máte to marné. Občas sem kouknu, něco napíšu, ale pokládám za zbytečné a ztrátu času s někým si vypisovat, oponovat nesmysly.

Blogy prosákly bolševiky, komunisty, rusofily a podobnými individuaci. Je skoro nemožné s nimi diskutovat, o čemž svědčí i fakt, že i takový pan Stejskal to spíš více vzdává.

Co mohu dodat svého. Jen to, že Rusko je nabobtnalá imperiální mocnost, jenž má anexe a okupace v krvi, odjakživa zakořeněné totalitární myšlení a národní hrdost zaměňující za aroganci a nacionalizmus. Pokud se Spojené Státy a EU budou k tomuto stavět s opatrností a strachem, Rusko se bude vždy cítit jako vítěz. A proto je s ním potřeba pořádně zatočit jednou provždy, jinak svět nebude bezpečný.

Nebude bezpečný a fanatici typu Viola budou nadále rozeštvávat nejen tento národ. Komunistická nenávist už dokázala, že hranice pro ní nejsou překážkou.
15. 04. 2014 | 14:46

Jana Pechová napsal(a):

S ohledem na datum, kdy byl článek napsán, je velmi zajímavé si ho přečíst:

http://www.notonlyrussia.com/news/radka-bzonkova-krymsky-papninak-respekt-2008/
15. 04. 2014 | 14:52

Martin1 napsal(a):

Emissary 14:46
Pane, tváříte se a píšete, jako by to mělo býti někde z výšin nad námi tady všemi a jen na chvilku, protože vaše křídla vás musí nést za daleko ušlechtilejšími povinnostmi - za posláním.
Ale já jsem slyšel docela zřetelně tupé cvaknutí kanalizačního poklopu a ovanul mne tamní vzduch, tak zavřete a plavte - to je způsob vašeho pohybu - ne let a čekejte pokorně, kam vás události - splašky z jednotlivých ramen ponesou a někdy třeba vykoukněte, ale dneska už raději ne.
15. 04. 2014 | 14:59

nil novi sub sole napsal(a):

Nejsem sympatizant ani současné Ukrajiny, ani současného, natož bývalého Ruska. V zájmu objektivity je ale nutno z hlediska historické pravdy říci o Krymu stručně aspoń toto: První písemnou zmínku o Krymu najdeme u Herodota , který píše jej obývají Taurové. Toto území zvané Tauridou, nebo Taurikou, obývali Taurové cca tisíc let až do 1. století n. l. Pak se smísili a rozplynuli ve skytské populaci a Krym se tehdy stal centrem skytské říše Atey. Rozvaliny Neapolu Skytského můžete spatřit na jihovýchodním okraji dnešního Simferopolu.
Ve čtvrtém až šestém století n. l. vznikly na Krymu řecké kolonie. Nejznámejší z nich je Chersonés. Dnes tam leží město Sevastopol. Na přelomu sedmého a osmého století n. l. se stal Krym, s vyjímkou Chersonu, součástí Chazarského kaganátu . Po vzniku Kyjevské Rusi a po úpadku Chazarů, získávají Rusové v desátém a jedenáctém století n.l. Kerčský poloostrov, který jezačleněn do ruského Tmutarakanského knížectví. V třináctém století n.l. obsazují značnou část krymského pobřeží Janované. Na jihozápadním pobřeží pak vzniklo knížectví Feodoro-Mangupa, které bylo proti ostatním janovským kolonistům v opozici. Janované s knížectvím Feodoro ustavičně bojovali , zatímco velkou část Krymu (zejména stepní) dobyli a obsadili Mongolové, kteří zde vytvořili Krymský ulus, z něhož se stal v první polovině patnáctého století n. l. Krymský chanát.
V roce 1475 se u břehů Krymu objevila turecká sultánova flotila, která dobyla všechny janovské kolonie, včetně knížectví Feodoro. Krymský chanát se pak stal vazalem Turecké říše. V roce 1768 až 1774 došlo k ruskoturecké válce a ruská vojska obsadila Krym. V roce 1783 krymští bejové odpřisáhli věrnost ruskému caru a Krym se stal součástí Ruska. V devatenáctém století vyrůstají na pobřeží Krymu paláce ruské honorace. Zvláště intenzivně se rozvíjí ruská Jalta.

Kdy a jak se pane Borysi Zajčuku, stala z ruského Krymu "vaše"
Ukrajina?
15. 04. 2014 | 15:05

buldatra napsal(a):

Takže Chruščov Ukrajině Krym dal a ne, že ne.
Ale to koneckonců není naše věc.

Zajčuk píše:
Je třeba zmínit, že i 10 let po osvobození Krymu od nacistů na poloostrově byly jen 3 prodejny s pečivem, 18 s masem, 8 s mlékem a 2 s textiliemi...

Kdo měl to štěstí a navštívil Sovětský svaz blahé paměti i hódně dlouho po válce a vrátil se a vyprávěl, říkal v podstatě to samé, ale nejen o Krymu. A také vyprávěl, co v těch prodejnách bylo k mání a v jaké kvalitě.
Tak vznikal samizdatový obrázek o zemi, kde zítra znamená to samý, co včera.

A kolik prodejen masa bylo na Krymu v době jeho vyhlášení nezávislosti a připojení k Rusku?
15. 04. 2014 | 15:09

Vladimir napsal(a):

Pan velvyslanec i přes poměrně dost, vět přesto neobjasnil, PROČ NIKITA (Rusko) daroval Krym Ukrajině.
Můj osobní názor je ten, že se to tenkrát - v éře velkého a jednotného SSSR zdálo z administrativních hledisek jednodušší. Jestliže doprava - silnice a železnice vedly na Krym z Ukrajiny, jestliže elektrické dráty na Krym vedly z Ukrajiny, jestli dodávka vody taktéž ...
A přesto všechno slavná Rudá armáda mohla využívat Sevastopol (a patrně též další strategické body) jako přístav své flotily.

Je ovšem otázkou, proč při dělené SSSR v r. 1991, Jelcin nechtěl ten Krym přepsat nazpět Rusku. Zdá se, že Jelcin byl opravdu nezodpovědný maník a opilec, který se toužil jen zviditelnit v dějinách. (Kdoví, jestli Jelcin k roztrhání SSSR nebyl motivován i jinak. To se třeba dozvíme za 100 roků při otevírání archivů CIA , britských, německých nebo jiných, ...)
15. 04. 2014 | 15:11

Viola napsal(a):

Emisary

tento národ není fašistický, k fašismu se tu hlásí jeho pohrobci jako mb, vy YosifeK, resl
a podobní, kterých je naštěstí minimum.
15. 04. 2014 | 15:14

Míla napsal(a):

Ýozife
Psal jste v příspěvku,že Ukrajina nesměla brát plyn ze Západu.Tak tím pádem v současné nastalé situaci tato povinnost padá.Jenom mě není jasné z které západní části bude ten plyn téci na Ukrajinu,nehledě na to,že ten Putin je i v tom plynu a jeho dodávce do Evropy o krok vepředu.Pokud se uskuteční smlouva o odběru plynu s Čínou,tak se nám v nastávající topné sezóně budou protáčet panenky a levní Arabi nám ho těžko budou pytlovat.A západní odběratelé mu budou/Putinovi/ u toho,kde záda ztrácejí svoje jméno,ekomomicky Rusko tato ztráta nepostihne,postihne to zase jenom stávající,současné odběratele a případné obnovení dodávky bude asi i v jiné cenové relaci.Asi u nás nastane topná sezona PET.
15. 04. 2014 | 15:16

Medikolog napsal(a):

Ládik!!! 14.04

Že vám jde jenom o švestky? Nevěřím. Ani byste na mě nevzpomenul nepálit se z nich SLIVOVICE...
15. 04. 2014 | 15:22

Medikolog napsal(a):

Pavel XIII 14.33

Vy doopravdy nevíte, že Brežněv byl dodnes na Ukrajině vážený a milovaný Ukrajinec? A jeho následník Černěnko jakbysmet? Proč by, pro Boha, právě oni brali ukradený Krym své milované Ukrajině a restituovali jej právoplatnému majiteli - Rusku?

Ládik!!! ne "na mě" ale "na ně"-- pardon za překlep:-).
15. 04. 2014 | 15:36

dříve čtenář napsal(a):

Když už jsme u navrácení těch území, navrhoval bych, aby nám bylo navráceno území části Saska včetně nynějšího Berlína. To nám totiž za Karla IV patřilo!
Pak bych navrhoval, aby nám Švédové vrátili svůj zlodějský lup z dob 30-ti leté války. Dále bych po Ukrajině požadoval území Zakarpatské Ukrajiny a po Polsku Horního Slezska!
Málem bych zapoměl na Tyroly...
15. 04. 2014 | 15:43

Pavel napsal(a):

Ukrajino neboj, rozpadl se Sovětský svaz, když si na Afghanistanu vylámali soudruzi zuby a rozpadne se i Rusko, když bude provokovat. Hlavně si vy sami musíte ujasnit co vlastně chcete.
15. 04. 2014 | 15:48

Zbyněk napsal(a):

Tento dialog opět ukazuje na jaké úrovni je naše školství, neboť diskutující, jsou po většině vysokoškolsky vzdělaní lidé, jak se zde prezentují. Učitelé,manažeři atd. Umí na počítači, guglují, kopírují, člověk někdy žasne, ale úplně to základní, logika, tak to je jim španělská vesnice. Je-li zde blog o Němcích a odsunu, mají pěnu u úst, chtěli heim ins Reich, šup s nimi do vagonů, jedno jak to naši zemi poškodilo. Chtějí-li totéž Rusové na Krymu, není to totéž, ač je to úplně stejný případ. Rozdíl je pouze v tom, že je pravdě podobně nikdo, bohužel, do vagonů nenacpe, nemá na to sílu. Jsem zvědav co budou psát, až dojde na Karlovy Vary, tam je ruská menšina také utiskována, berním a stavebním úřadem.
15. 04. 2014 | 15:49

diplomacie je halt složitá věda napsal(a):

Všichni jaksi zapomínají, že USSR byla Stalinem a Gromykem nastrčena jako samostatný člen OSN, v dobách, kdy se zdálo, že OSN bude mít jakýsi význam.

Co je, nebo co byla Ukrajina do roku 1917 a čím se stala po definitivním rozehnání petljurovských band a junkerů jsou naprosto odlišné věci.
Jednu zemi z ní udělal SSSR, vrah Ukrajinců Chruščov jim pak leteckou Antonovovu konstrukční kancelář a automobilku KrAZ věnoval, aby si u nich trochu vylepšil reputaci, což se mu nepovidlo. Ani za ten Krym mu nebyli vděční, jak pan velvyslanec in persona dokazuje.

Ono 70% ukrajinských turistů na poloostrově, který je potenciálním turistickým pokladem (znehodnoceným spekulacemi oligofrenních oligarchů) nesvědčí o nějaké velké prosperitě pod Ukrajinou.
I můj děda se ovšem z Žitomiru s kolektivem jezdil raději povyrazit do Oděsy.

Pokud pan velvyslanec patří k těm, kdo by nejraději zase viděli Reichsleiterův štáb ve Vinnici, jsou jeho názory srozumitelné.
Jinak nevim.
15. 04. 2014 | 15:54

Ládik!!! napsal(a):

O švestky jde vždy až v první řadě. Daleko za nimi jsou peníze. Nejsou švestky - nedá se platit v palírně - chozrasčot se nerozhýbe - RVHP stagnuje.
15. 04. 2014 | 15:57

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Zbyněk
Hezké odplivnutí si.
Chtělo by to přídavek, zábava vázne.
Místo Karlsbadu zkuste třeba Františkovy lázně - že tam Rusy utlačují sexuchtivé české nymfomanky.
Prosím, prosím - ať jě nějaká sranda. Dík.

P.S. Co tak referendum - ve Františkových lázních : " Chcete si nadále své bodáky nechat zneužívat Češkami, Moravankami, Slezankami a Romkami - anebo se raději odstěhujete s nimi / s bodáky !!!/ i s vašimi konty zpět na rodnou Rus ? Chcete jet přes Ukrajinu nebo raději přes Afghanistán ?"
15. 04. 2014 | 16:06

vasja napsal(a):

"Je třeba zmínit, že i 10 let po osvobození Krymu od nacistů na poloostrově byly jen 3 prodejny s pečivem, 18 s masem, 8 s mlékem a 2 s textiliemi. ......"
--------------
:-)))
Co byste chtěli. Učitel.
http://czechia.mfa.gov.ua/cs/embassy/ambassador/cv
15. 04. 2014 | 16:09

Targus napsal(a):

Boris Zajčuk - autor

vystudoval ukrajinštinu, pak zacláněl na nějakém školském úřadě, poté na okrese.
Klasický aparátčík. Po rusku byrokrat.

Pak zarychlokvasil práva a finance, asi něco podobného jako turboMareček, řečený Benda, v Plzni.
A šupky hupky do penzijního fondu. Hodně vysoké korýtko a pak ještě vyšší.

Česky řečeno jeden z těch, kdo se PŘÍMO podíleli na dnešním ukrajinském marastu.

Pane Zajčuku, vy jste lepší Ježíše Krista, naučil jste ukrajinské báby a dědky přežít s ani ne týdennním životním minimem po celý jeden kalendářní měsíc. (Smekám před vámi klobouk.)

Asi to je tím, že se jedná o - slovy Borise Polevého - SOVĚTSKÉ LIDI. Ti ojropští by chcípli hlady.
15. 04. 2014 | 16:10

mroži v listí napsal(a):

Krym byl původně neandrtálský. Ať žije evoluce a císař!
15. 04. 2014 | 16:19

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Targus
Proč by se pan Zajčuk měl v čele Penzijního fondu Ukrajiny chovat tak, že by to nebylo k spokojenosti ukrajinských penzistů ?
Tomu nerozumím, co když to myslel dobře a pouze okolnosti mu nepřály.
A vy víte snad jak na tom jsou ukrajinští penzisté - bývalí klienti pana Zajčuka ?
Co když jsou na tom například stejně dobře jako jsou na tom dobře penzisti u nás ?

Pane Targus, bezdůvodné napadání není fér.
Sám pan Zajčuk se k tomu jistě vyjádří. Jistě bude vědět i to, co s ukrajinskými penzisty udělá růst sazeb , pokles hřivny vůči USD a růst cen, jsitě má po ruce řadu opatření /kromě toho, že by měli věc zaplatit EU daňoví poplatníci/, jak penzistům na Ukrajině schystat náležitý finančně-sociální polštář.

Odsaď podsaď, pane Targus. Proč takhle pana velvyslance napadat, bez důvodu.
15. 04. 2014 | 16:27

Mara SK napsal(a):

:DDD To je fakt prdel - tie ruské príspevky :DDD Ťažký imperialisti :D Horšie jak amíci :D

Postoj ukrajinského veľvyslanca je úplne pochopiteľný... tiež by ma pekne na.ralo, keby mi niekto niečo dal a potom mi to zobral.

Rusi si to pekne do.ebali, keď rozdelovali Sovietsky Zväz :DDD a teraz sú z toho smutní :DDD OMG !!! ... a berú si späť, čo im právom patrí :DDD

Nemajú tieto veľké národy od prírody nejako veľa testosterónu??? :D

PS - ten kontrolný text sa nedá prečítať !!!!!!!!!!
15. 04. 2014 | 16:37

Martin1 napsal(a):

Zbyněk 15:49
Jsem zvědav co budou psát, až dojde na Karlovy Vary, tam je ruská menšina také utiskována, berním a stavebním úřadem.
-------------
Než bude vaše zvědavost ukojena, tak se docela klidně může stát, že Karlovy Vary budou zase třeba celé německé a RUSOVÉ A NĚMCI vytlačí ČECHY, protože budou potřebovat více prostoru, když se pak budou objímat a plácat po zádech a dělat "DRUŽBU a FRONŠAFT".
Všechno je úplně možné!
15. 04. 2014 | 16:38

Pompieus Magnus napsal(a):

to Borys Zajčuk:

Excelence,
pište opatrněji, abyste si nezavřel možnost obsadit místo velvyslance Doněcké lidové republiky například v Paříži, či Washingtonu!!!!
15. 04. 2014 | 16:45

Zbyněk napsal(a):

Ano, to se klidně může stát, ovšem nic to nemění na tom, co jsem napsal, totiž, že českou inteligencí zde a na tomto blogu, je úplně stejná situace posuzována protichůdně. Takže se divím, jak je to možné?
15. 04. 2014 | 17:02

Yosif K napsal(a):

Míla napsal(a):
Ýozife
1) Psal jste v příspěvku,že Ukrajina nesměla brát plyn ze Západu.Tak tím pádem v současné nastalé situaci tato povinnost padá.
2) Jenom mě není jasné z které západní části bude ten plyn téci na Ukrajinu,nehledě na to,že ten Putin je i v tom plynu a jeho dodávce do Evropy o krok vepředu.
3) Pokud se uskuteční smlouva o odběru plynu s Čínou,tak se nám v nastávající topné sezóně budou protáčet panenky a levní Arabi nám ho těžko budou pytlovat.
4) A západní odběratelé mu budou/Putinovi/ u toho,kde záda ztrácejí svoje jméno,ekomomicky Rusko tato ztráta nepostihne,postihne to zase jenom stávající,současné odběratele a případné obnovení dodávky bude asi i v jiné cenové relaci.Asi u nás nastane topná sezona PET.
15. 04. 2014 | 15:16
ad 1) To je omyl UKRAJINA DLE PATNÝCH SMLUV DOPOSUD NESMÍ, nesmi a nesmi BRAT PLYN ZE ZÁPADU. Ruský h...da to mají smluvně dobře obšqanciovaný. Jakejsi Putin to nenápadně znovu potvrdil v dopise evropským státníkům. Plus jiní ruští činitelé v tisku. Mimochodem, dle prastarých ale platných smluv ani Polsko, česko a Slovensko nesmí brat plyn ze západu ale Poláci se na staré smlouvy vysrali, a češi a slováci mají alternativní plynovod který je napojuje na západ.
ad 2) chce to posílit terminály LNG v Terstu, možná Koperu, Rijece apod dále zdvojit již existující plynovody z Lybie, Alžíru a z Nigerie do Alžíru a z egypta do Lybie.
ad 3) panenky se protočí Rusům - a) vybudovat plynovod potrvá Rusům tak 15-20 let. Až bude plynovod vybudován, činani jako silnější partner je budou vydírat aneb dokáží být v obchodě ještě větší sv,...ě než Rusi a pvšechně jsou mazanější než rusi. propčak ten plynovod není již dávno vybudován?
PLYNOVOD sibiř - čína DOPOSUD NEEXISTUJE.

ad 4) V mezeře mezi omezením dodávek do evropy a a dokončením plynovodu dO číny bude Rusko na hrnci. Ledaže by se Rusi naučili rychle a kvalitně pracovat, ale to se učí už asi od doby Petra Velikého.

Infalce v Rusku za rok 2013 byla 7% inflace v potravinách 9% inflace v mléčných výrobcích 24% atd atd. V Rusku se začíná cosi posírat, proto Putin tolik tlačil na Ukrajinu aby se i formálně stala Ruskou gubernií.

Není lepší způsob jak si zlepšit popularitu u opilých lumpenproletářů, než úspěšně vojensky napadnout slabý sousední stát......

Mezi poměry na Ukrajině a v Rusku není velký rozdíl kromě toho že Ukrajinci CHTĚ NECHTĚ MUSÍ MAKAT
kdežto ruský mužík může pit na břeho rečky vodočku, chytat šilišpery a kolektovat peníze za plyn prodávaný do Evropy. A na Ukrajinu.
15. 04. 2014 | 17:12

Yosif K napsal(a):

V Africe arabi nechávají hořet ve flerách kolosální množství zemního plynu -
doposud to brali jako vedlejší odpad při těžbě komerčně zajímavější ropy.
Aááááááá již je to tady - první vlaštovka - Rusové již avizovali že jde o protismluvní jednání a že toto "nebudou trpět":

Cituji aktuálně
Německá RWE jako první firma v Evropě spustila zpětné dodávky plynu na Ukrajinu, a to přes Polsko. Na základě smlouvy z května 2012 by mohlo jít až o 10 miliard kubických metrů ročně, což je necelá pětina ukrajinské spotřeby.

Kyjev minulý týden přestal odebírat zemní plyn z Ruska, a to kvůli razantnímu nárůstu ceny. Ruský Gazprom požaduje 485 dolarů za 1000 metrů kubických, Ukrajina je připravena zaplatit 386 dolarů.
.
15. 04. 2014 | 17:16

Yosif K napsal(a):

Mimochodem Ukrajina má přebytek laciné elektřiny - tak se dá také OKAMŽITĚ nahradit část VÝPADKU dodávek plynu.
15. 04. 2014 | 17:17

Medikolog napsal(a):

Martin 1

Hláškou o Němcích jste potvrdil nesmyslnost našeho členství v NATO, kde jsme "spojenci" našich odvěkých ne... ehm, konkurentů na našem vlastním dvorku, kteří nás před sebou samými chránit nebudou.. Mimochodem, právě klerikální ministři zlikvidovali naši armádu i její materiál...
15. 04. 2014 | 17:38

Martin1 napsal(a):

Yosif K
Píšete:
Ruský Gazprom požaduje 485 dolarů za 1000 metrů kubických, Ukrajina je připravena zaplatit 386 dolarů.
Statistika uplynulého platebního režimu spíše hovoří pro malou KOREKCI VAŠEHO SDĚLENÍ:
Ruský Gazprom požaduje 485 dolarů za 1000 metrů kubických, Ukrajina je připravena nezaplatit 386 dolarů.
15. 04. 2014 | 17:39

vasja napsal(a):

Yosif K napsal(a):
Cituji aktuálně
Německá RWE jako první firma v Evropě spustila zpětné dodávky plynu na Ukrajinu, a to přes Polsko. Na základě smlouvy z května 2012 by mohlo jít až o 10 miliard kubických metrů ročně, což je necelá pětina ukrajinské spotřeby.
-------------
A za kolik?
Za 386 Babek? :-)
15. 04. 2014 | 17:56

pamětník napsal(a):

Zbyněk:
"českou inteligencí zde a na tomto blogu, je úplně stejná situace posuzována protichůdně. Takže se divím, jak je to možné? "
Diví se jenom naiva. Názory jsou k tomu, aby se různily, což věděl už doktor Vlach.
Názory jsou různě podepřeny fakty, u žádného Vašeho jsem nic takového nezaznamenal.
15. 04. 2014 | 17:56

pamětník napsal(a):

Yosif K.,
hlavní mluvčí propaggruppy, se vrátil odněkud z rehabilitace a podle svého zvyku se snaží za*rat blog tapetováním množstvím nesouvislých blábolů. I taková je virtuální rvačka.
15. 04. 2014 | 18:00

nejde-li opravdu o předsmrtné křeče napsal(a):

Sauron nechává mizet mé poznámky už z wordpadového okna.
Třídní boj přitvrzuje.

Jenom jsem chtěl podotknout základní fakta:

A./ Krymáci precizně dodrželi právní formality a rozhodli se většinově. Kdyby Ukrajina neměnila ústavu jako ponožky (a tím statut krymské autonomie), bylo tohle přesně na co měli nárok.
Že měniči ústav nechali najatými gengstery zmlátit (mám podezření, že i povraždit, proto Cathy nic nevyšetřuje, jak v chvilkové slabosti nějakému nejistému spojenci slíbila) své oponenty a ukrást jim poslanecké karty aby si všema končetinama odhlasovali, co je zrovna napadlo je zářivou ukázkou toho, jakou demogracii Západ podporuje.

B./ Pan velvyslanec bere od pučistické vlády plat, který pochází z těžko dohledatelných zdrojů a určitě nebyl Kyjevu doručen systémem SWIFT. Spíš v Kerryho golfové brašně nebo v nějakých afghánskou krví pomazaných tugricích.

C./ Potroublý Nikitka se na připojení Krymu k USSR neptal ani OSN, ani Evropského společenství uhlí a ocele ani US Departementu of State. Není tudíž důvodu, aby se po přijetí příslušných výsledků referenda a na jejich základě učiněných ústavních kroků v ten okamžik již zcela suverénních vlád na něco ptali Krymáci nebo Putin.
Někomu se z toho dělá vzteky pěna u úst, ale šlo o zcela legitimní akt a v tomto okamžiku už vnitřní záležitost Ruska.

D./ Cílem Západu (podle výsledků návštěvy Johna Brennana v Kyjevě) je rozpoutat na Ukrajině masakr a přimět tak RF (ať s Putinem nebo bez), aby své krajany přišla chránit.
Spoléhají na to.
Pro geniální konstruktéry analogií bych chtěl poznamenat, že na rozdíl od Avakova a Jaroše v ČR nikdo nepořádal masakry sudetských Němců (vyjma jednoho nešťastného incidentu v Kaadenu), ty se vesměs odehrály ve fantazii Alfreda-Ingemara Berndta.
Naproti tomu vždy vzorné Polsko bylo svým prasáckým zacházením s Ukrajinci ve Společnosti Národů vyhlášené.

E./ Co přesně ve Foggy Bottom svou politikou sledují, nejsem s to říct. Klausovo ledabylé hodnocení, že jen promíchávají polívku, aby se něco dělo mi přijde hodně zlehčující.
Spíš se mi zdá, že si Brzezinsky přeje vidět nějaké své upírské sny splněné, než otrčí kopyta.
Co přesně hraje Obama je nemožné říct, možná proto, že vůbec nic.
15. 04. 2014 | 18:18

ujo napsal(a):

Emissary:
" Rusko se bude vždy cítit jako vítěz. A proto je s ním potřeba pořádně zatočit jednou provždy, jinak svět nebude bezpečný."

tak, tak, ausradieren.

nezkoušel to již někdo?
15. 04. 2014 | 18:27

Sláva vlastě napsal(a):

mroži v listí, vždycky jsem vás považoval za inteligentní, byť poněkud zavalitá zvířata.
Která hrají na trumpetku a provozují s chovatelem synchronní cvičení.
Eventuelně si udělají výletní cruise na kře, kde kouří fajfky a čtou Financial Times.

Váš poslední vstup mi do toho nezapadá. Podívejte se na své gépéesce kde je Neanderthal a kde Krym.
Buhvíkde ta správná větev evoluce odbočila.
Já sázím na keporkaky. Mroži u mne dnes ztratili hodně bodů.

PS. A děkuji Renátě, i když Blanka Šrumcová u mně zas až tak nezabrala.
15. 04. 2014 | 18:28

Krupa Václav napsal(a):

Zajímalo by mě proč už sem nepíše třeba Václav Žák ? Proč v ČT nebyla dlouho Vladimíra Dvořáková ? Když už Zajčuk ?....
15. 04. 2014 | 18:31

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

nejde-li opravdu o předsmrtné křeče

Pane či paní, pokaždé když si čtu Vaše příspěvky, tak se mi chce střídavě smát...a. střídavě brečet.
:-)

Mějte se. A nebojte se - až to praskne tak se to objeví na všech osmi kanálech České televize, oni moc dobře vědí, že národ a zejména abonenty nemohou nechat ve štychu, na Dečku to vyhlášení třetí světové války ale přednese Dáša Patrasová, to kvůli morálce, aby nekazili mládež " Chytíme si na východě mužika, mužika, mužika -.to protože pomalu jen utíká, utíká, utíká...Chcem´ mu ušít futrálek na míru, na míru, na míru - pošli taťku ať mu vykope díru.....díru vykope."

Zpívá se to takhle : http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/patrasova-dagmar/chytila-jsem-na-pasece-zizalu-5448

No nebude to krásné umírání - v zákopě na Prvním Doněckém frontu ? S takovou písničkou na rtech ?
Nebude, já vím.
15. 04. 2014 | 18:36

Občan napsal(a):

Jana Pechová napsal(a):
"Pepa Řepa
Připadalo by vám normální, kdyby si jeden zemědělec překolíkoval kus výměry od souseda s argumetem, že ho stejně nepoužívá jako pole, neboť na něm má skládku kamení?
Anebo kdyby katastrální úřad přepsal bytový dům jednoho vlastníka na vlastníka jiného, opřen o mínění nájemníků, že původní vlastník se o dům nestará podle jejich představ?
To, že někdo nezachází se svým majetkem podle vašeho vkusu vám nezavdává příčinu mu ten majetek vzít, i kdybyste poukazoval na to, že kdysi ten majetek patřil vaší rodině.
15. 04. 2014 | 12:09"

Paní Pechová,
přesně to dělá "slavná" OSN od okamžiku, co vznikla.
Znám dokonce jednu partu, co úspěšně uplatnila NEJEN "majetek, co PRÝ před několika tisíci lety patřil její rodině", ale ještě švihla sousedům spoustu JEJICH majetků a docela slušnou hromadu jich při tom stihla povraždit nebo zbezdomovnit. ZATÍM to té partě procházelo bez náznaku trestu; ale všeho do času...

Všechna esa má v rukávu Putin a já se nijak netěším na to, až je začne vytahovat. To se pak totiž začnou prát hooodně usoplené kapesníky.

Ukrajinský velvyslanec tvrdí, že na Krymu žilo před WWII 1,5 mio lidí.
Což je docela zajímavý údaj, protože v r. 1897 tam podle sčítání obyvatel žilo necelých 430 000 lidí a z toho bylo 194 000 Tatarů.
Při hladomoru v r. 1921 na Krymu zemřelo hladem kolem 100 000 lidí.
V r. 1923 žilo na Krymu 306 000 Rusů, 150 000 Tatarů, 40 000 Němců, 50 000 židů všech možných národností a 30 000 Ukrajinců. Spolu s menšinami to bylo dohromady 623 000 lidí.
V r. 1939 žilo na Krymu sakumprásk 1 130 000 lidí. Z toho bylo 560 000 Rusů, 218 000 Tatarů (za půl generace skoro dvojnásobek - to museli rodit i tatarští chlapi a současně v tatarské populaci probíhala nějaká epidemi nesmrtelnosti) , 52 000 Němců, 154 000 Ukrajinců, 65 000 židů, a cca 65 000 Bulharů, Arménů, Řeků a dalších národností. 30 000 obyvatel je uváděno jako "a další".

Velvyslanci tedy přebývá skoro 400 000 lidí; což je značná nepřesnost, jaké by se velvyslanec neměl dopouštět.
15. 04. 2014 | 18:42

S.Š. napsal(a):

resl, 15. 04. 2014 | 12:31
Stačí číst, pane resle, vše podstatné se dá najít v ruské literatuře. A ke známým klasickým dílům je dobré přibrat třeba také Borise Pasternaka (Doktor Živago) nebo i naši Petru Hůlovou (Stanice tajga). Kanibalismus byl v Rusku živý ještě i ve 20., 30. a 40. letech, a některé prameny uvádějí, že v některých státech býv. SSSR je živý dodnes. Mám za to, že v Rusku dokonce ani nejde o TČ. Zvířátka, píšete. No ano, bohužel.
15. 04. 2014 | 18:53

asi fakt ty křeče napsal(a):

17,5
To nedělám já. To píše skutečný život a já to jen nedbale a neumětelsky opisuji.
Pocity u toho mám obdobné.
15. 04. 2014 | 18:57

taky vo lítajících volcích se povídá napsal(a):

Ahá, takže dnes to spustí.
Britská válečná propaganda taky začla tisknout plakáty se zvířeckými Frici jak si opékají belgická nemluvňata napíchlá na bajonetu jen co se Lordu Greyovi podařilo světový požár rodmýchat.

Doufám, že se mnou paní ššš zajde ke Stromovce za panem Borisem Sergějevičem Kiseljovem, aby nám pověděl, jaké jsou národní recpty a která koření použít.
Pak to můžeme porovnat s ukrajinskou kuchyní, kde mě kamarádi vždycky tahali do hospody pod záminkou, že dneska už dorazí ten kontakt na stařenku, co za holodomoru snědla pět dětí. Nevím, jestli svých. A že eventuelně mou polní lopatkou (vždycky mám ve voze - umím s ní házet) vykopeme kostřičky. Takže ty recepty neznám, ale pan Zajčuk třeba nebude skoupý na slovo.

Nikdy na to nedošlo, ale ty kocoviny byly hororové.
15. 04. 2014 | 19:12

argun napsal(a):

Jana Pechová

"Připadalo by vám normální, kdyby si jeden zemědělec překolíkoval kus výměry od souseda s argumetem, že ho stejně nepoužívá jako pole, neboť na něm má skládku kamení?"

Milostivá dovolím si poučit Vás, že žijete ve státě, kde se právě toto běžně děje. Kdo má větší traktor - má pravdu.

"To, že někdo nezachází se svým majetkem podle vašeho vkusu vám nezavdává příčinu mu ten majetek vzít.."

I v tomto punktu jste vedle. Pokud budete majitelem ruiny, která bude ohrožovat okolí, může Vám stavební úřad nařídit ruinu zbourat.

Pointa: Nepožívejte analogie, které analogiemi nejsou a být nemůžou.
15. 04. 2014 | 19:16

socan68 napsal(a):

Tak jsme se tedy dozvěděli, že Krym nedaroval Nikita, ale státní orgány SSSR. Čili někdo ho přece jenom daroval. Navíc v době daru nikdo, ani ve světě, nepředpokládal, že se někdy SSSR rozpadne, dnes by určitě takové velkomyslné gesto nikdo neudělal.
15. 04. 2014 | 19:23

Občan napsal(a):

Yosif K napsal(a):
"Mimochodem Ukrajina má přebytek laciné elektřiny - tak se dá také OKAMŽITĚ nahradit část VÝPADKU dodávek plynu.
15. 04. 2014 | 17:17"

Geniální myšlénka! Ebonitové tyče dodá "úkáčkům" Izrael?

Ona totiž Ukrajina vyrábí tu "lacinou" (hodně ošidné slovo) elektřinu částečně v jaderkách (47%), kde je absolutně závislá na dodávkách technologií i paliva na Rusku, a částečně v plynovkách a uhelkách, kde pálí ruský plyn a uhlí (43%). Zbylých 10% jsou čásečně soláry a částečně biomasa.
Včera se nechal nějaký ukrajinský potentát slyšet, že Ukrajina bude odebírat palivo od Westinghouse. Má to ale dva háčky. 1) Ukrajina nemá doláče na nákup, 2) palivo od Westinghousů už jednou zkusili koupit a byl z toho obrovský průser, protože si málem zopakovali Černobyl. "Brikety" byly tak nekvalitní, že se rozpadaly dřív, než se ohřály.
Dtto s plynem a ulhím - na odběry ze západu nemá Ukrajina peníze.
15. 04. 2014 | 19:28

EU podporuje vládu lůzy a zločinců napsal(a):

Pan velvyslanec reprezentuje zemi, kde dav Avakovových vrahů vtrhl v Kyjevě právě před chvílí do vysílání pořadu SVOBODA SLOVA a nepoznání zmlátil prezidentského kandidáta Olega Carjova.

Pan velvyslanec bere svůj plat od stejných lidí jako Avakov, který nechal (úmyslně zmiňuji jen, co je nezvratně doloženo) likvidovat svého kumpána Sašku Bilyho, kvůli dělení prachů.
15. 04. 2014 | 19:52

Jakelin de Mailly napsal(a):

Redakce

A když už jsme si přečetli tento výtvor, který vykazuje, řekněme - jisté faktografické nedostatky...
...přečteme si také někdy názor velvyslance Ruské federace Sergeje Kiseleva ?
Oslovili jste ho ?
15. 04. 2014 | 20:03

Viola napsal(a):

Někteří zbožní Ukrajinci chtějí do EU a zatím

EU vymáhá od Řeků, aby se zřekli Krista

Evropská unie, zastoupená třemi věřiteli, pokračuje v útoku na Řecko a pohrdá tradicí i právem národa, který je každý den vystaven stále většímu ponižování.

Pod tlakem Evropy řecká vláda odmítla dodržovat Boží přikázání světit den Páně, a udělala z neděle běžný pracovní den. Na řadě je požadavek EU uzákonit tzv. „homosexuální sňatky“ a dát jim stejná práva jako má tradiční rodina. Do tohoto seznamu může být započtena i nová iniciativa Sdružení fotbalových rozhodčích Řecka, kteří se v duchu „civilizované Evropy“, rozhodli zakázat účastníkům zápasů dělat před a po fotbalových zápasech znamení kříže, protože prý tím svědčí „o nedostatku důvěry ve své vlastní síly“ a to může být „dvouznačně chápáno“ publikem.

Nyní, když se Řecko ocitlo ve velmi obtížné hospodářské situaci a mnozí Řekové přišli o svůj majetek, je jim nabídnuto, aby zapomněli na Boha tím, že budou pokračovat ve spoléhání se na své vlastní síly.
15. 04. 2014 | 20:08

Míla napsal(a):

Yozife
o rychlost provedení tranzitu směr Čína bych nepochyboval.Obzvláště v případě,že se dohodnou na společné investici.Putin vyžene mužiky od Volhy,pracovní zvýhodněné podmínky nabídne i Ukrajincům a Číňané napochodují s lopatami a ani nebude potřeba strojní mechanismy.Když si dokázali poradit s organizací olympiád,tak výstavbu hravě zvládnou.Počkejte
do května,budete chytřejší.
15. 04. 2014 | 20:16

takyčech napsal(a):

Když čtu komentáře shora dolů od prvního...
My jsme fakt sebranka...
15. 04. 2014 | 20:16

Pepa Řepa napsal(a):

Dousková píše další díl.
Doktor Hannibal byl Rusák.

Určitě si dává nemluvńata Putin v Kremlu.
Panenko skočická, tady jsou zase věci.
15. 04. 2014 | 20:18

Gregg 2014 napsal(a):

Něco za něco,

Obsazení Krymu těžko mohlo být těžko uskutečněno bez (zřetelně nezveřejněných) dohod. Nevěřím tomu, že dohoda by nebyla. I když třebas ve smyslu - my tam tedy jdeme. Sorry. Situace nedává jinou možnost. Jistě to chápete? Chápete. Děkujeme. (Že se to někomu nelíbí, je druhá věc, SS-20 plus je odjištěná, tohle není Jižní ani Střední Amerika, ale bývalý SSSR. Neustoupíme. Na zdaróvje.) (... ???)

"Ukrajina poskytuje Krymu značné dotace, zejména dodává 85 % pitné vody, 80 % elektřiny, 65 % plynu" ...
platí i nyní, kdy de facto (jednostranně de iure) je Krym součástí ne Ukrajiny. ale Ruska? DOTACE? :--)

Mordor - (mj. Ukrajina) - je věcí Východu, velmi smutně řečeno - zainteresovaní "našinci" (von Barel, Štětináč a spol.) jsou jen divní lidé - poloskřeti, pololidé a velmi, velmi temní elfové - ze Západu.
15. 04. 2014 | 20:21

********** napsal(a):

Západní tisk dlouhé týdny psal,že Putin ve dnech 12.-18.dubna obsadí Ukrajinu.

Bez komentáře .Kdo tak v těchto dnech činí?

Bismarck: "Na bodácích dlouho sedět nelze."
Jinými slovy:Jiné než politické řešení nemůže být stabilní.

Kdo na Ukrajině usiluje o politické řešení? Turčynov?

Než někoho prohlásí za Rusa,měli by mu kouknout na občanku.U mrtvého?
15. 04. 2014 | 20:21

Pepa Řepa napsal(a):

ššššššš š
každej to šepotá
https://www.youtube.com/watch?v=w__qpiaKCfE

Copak SS 20, ale SŠ to je zbraň hromadného ničení.
Zavřete slepice a nemluvňata.
V noci může přijít do Libnšě mužik a sežere je.

Nejchytřejší je poslat tanky když pravoslavnej líbá ikonu a zapaluje svíčky na hřbitově.
15. 04. 2014 | 20:30

Pepa Řepa napsal(a):

Že jsem tak smělý, excelence, na co potřebuje UA dotace z EU, když se jí finančně uleví tím, že si nebude vydržovat nevěstku Krymskou.
Jak říkáte.
:-) !!!
I elektřiny má na rozdávání, přímotopy dodáme.
Na co obrácený plynovod?
15. 04. 2014 | 20:35

nil novi sub sole napsal(a):

Krym opravdu nebyl žádný dar.

Krym a První rusko-turecká válka
V jižních okrajových územích Ruska, která byla ustavičně pustošena lupičskými nájezdy krymských Tatarů byla v 17. století zvláště znepokojující situace. Jenom v první polovině XVII. století odvedli krymští Tataři , kteří byli vazaly Turecka, do otroctví na 200 000 Rusů. V ústí Dněpru byla turecká pevnost Očakov a v ústí Donu byla turecká pevnost Azov. Rusové vybudovali na jihu obranné linie, které stěžovaly Turkům a krymským Tatarům (Mongolům) přístup do vnitřních oblastí Ruska.
V rusko-turecké válce v letech 1768–1774 dosáhlo Rusko, přestože se zdálo být k boji ne zcela připravené, absolutní převahy na souši i na moři. V červenci 1770 zvítězila ruská flotila u Česmenského zálivu ve Středozemním moři a rok poté obsadili Rusové území krymského chanátu, který byl vazalem Turecka. Mírovou smlouvou z Küčük-Kainardži mezi osmanskou říší a Ruskem byla Kateřina Veliká prohlášena „ochránkyní pravoslavného obyvatelstva“ v celé turecké říši a Krym se stal nezávislým na Turecku. Fakticky však podléhal od samého počátku ruské kontrole. Rusko získalo tureckou pevnost Azov a řadu dalších významných pevností v Černomoří. Ruské loďstvo konečně smělo proplouvat Bosporem a Dardanelami. Černé moře, které sultán dosud střežil „jako pannu ve svém harému“ přestalo být výlučně tureckou zónou, což se kromě Turecka nelíbilo také některým západním velmocím.
Kde byla tehdy Ukrajina?
15. 04. 2014 | 20:52

nil novi sub sole napsal(a):

Krym opravdu nebyl žádný dar.

Krym a Druhá rusko-turecká válka
V roce 1783 anektovalo Rusko Krym. Carevna Kateřina Veliká následně pověřila svého tehdejšího milence Grigorije Potěmkina správou tohoto území a udělila mu titul kníže tauridský (Tauridou se nazývalo toto území ve starověku). Jeho úkolem bylo vybudovat tady Nové Rusko, prosperující oblast, což se mu také údajně podařilo . Bylo sem přesídleno nové zejména pravoslavné obyvatelstvo, tedy především Rusové a Ukrajinci.
Když přijela carevna na návštěvu a viděla jeho dílo, nešetřila slovy chvály. Našli se však na doprovodných lodích i tací, kteří tvrdili, že Potěmkinem vybudované vesnice jsou jen přenosné kulisy, které Potěmkin nechal přemisťovat, a to prý včetně pasoucího se dobytka a defilujících vojenských pluků.

Vesnice, které nechal Potěmkin předem podle osidlovacího programu postavit, byly podle mínění šlechty pouze atrapy od čtyřiceti petrohradských malířů, kteří byli výzdobou pověřeni. Navíc, Potěmkin byl tohoto husarského kousku schopen. Ovšem podle současných historiků všechny vesnice skutečně existovaly, byť je Potěmkin ve své horlivosti nechal nápadně vyzdobit.
Kde byla tehdy Ukrajina?
15. 04. 2014 | 20:56

nil novi sub sole napsal(a):

Krym a Třetí rusko-turecká válka
V letech 1787–1792 vypukla nová rusko-turecká válka, ve které proti osmanské říši vystoupilo společně s Ruskem také Rakousko, kde tehdy vládl císař Josef II. Rakouské armádě, jíž velel císař osobně, se na Balkáně nevedlo příliš dobře, proto uzavřelo roku 1791 separátní mír. Rusku se opět dařilo na souši, kde velel Suvorov, i na moři, což bylo zásluhou admirála Fjodora Fjodoroviče Ušakova.
Kateřina po několika vítězstvích nad tureckou armádou zamýšlela obsadit celý (slovanský) Balkán, dobýt Istanbul, středověkou Konstantinopol, a dokonce obnovit byzantskou říši v čele se svým vnukem Konstantinem. Proti této snaze ovšem vystoupily některé evropské velmoci. Oddíly švédského krále Gustava III. překvapivě vtrhly na ruský sever (1788–1790), ale byly odraženy. Počátkem roku 1791 uzavřelo Rusko s Tureckem mír v Jasích. Navzdory úspěchům bylo nuceno vzhledem k mezinárodně politické situaci se spokojit s návratem k ustanovením küčük-kajnardžskému míru a vyklidit dobyté Moldavsko a Besarábii.

Krym opravdu nebyl žádný dar.

Kde byla tehdy Ukrajina?
15. 04. 2014 | 21:01

pamětník napsal(a):

Míla:
http://www.enviweb.cz/clanek/energie/87107/rusko-a-cina-chystaji-bilionovy-kontrakt
http://www.patria.cz/zpravodajstvi/2297727/rusko-zdvojnasobi-vyvoz-ropy-do-ciny-zacne-s-dodavkami-plynu-do-evropy-uz-zadne-potrubi-stavet-nehodla.html
15. 04. 2014 | 21:02

Emissary napsal(a):

Pepa Řepa

Obrácený plynovod už funguje z Německa. Obrácený ropovod by také mohl. Myslím, že brzo bude. A na co?

Přece nato, aby si Rusové se svou vyděračskou politikou přes plyn a ropu vytřeli ….

Pravda, mohou dodávat do Číny, jenomže to nemají ještě připravené. I kdyby měli, všechny trhy nenahradí, cena zmiňovaných komodit poklesne z titulu přesměrování toků a nadtěžby. Nejvíce by zaplatila EU, protože je to hloupé uskupení, USA se to téměř netýká, ty mohou jen vyhrát, ale ruská ekonomika, velmi závislá na vývozu ropy a plynu těžce zaplatí. Za 10 let si mohou vytřít ….. nejen se svým vyděračským bohatstvím, i se svou armádou, i s ekonomikou, která bez Západu by byla stejně nic a za 10 let taky bude. Ani Čína nebude tak hloupá, aby investovala do imperiálních zájmu Ruska. To by byla sama proti sobě.
15. 04. 2014 | 21:04

nil novi sub sole napsal(a):

Krym a další rusko-turecká válka
V letech 1853-56 proběhla další tzv. Krymská válka, nejkrvavější rusko-turecká válka, která přerostla v téměř celoevropský konflikt. Skutečným cílem Rusů totiž bylo, už od dob Kateřiny Veliké, porazit Osmanské impérium, osvobodit Balkán od muslimských Turků a ovládnout Bospor a Dardanely, úžiny spojující Černé moře se Středozemním. To by znamenalo nadvládu Ruska v dané oblasti, což nechtěly za žádnou cenu dopustit Anglie a Francie, které v této válce bojovaly na straně Turecka.
Válka si vyžádala obrovské množství obětí, přičemž jich více zemřelo následkem epidemií, než na bitevním poli. Ruský Sevastopol byl dobyt, Rusové prohráli a jejich námořní moc na Černém moři byla na dlouho zničena.

Krym opravdu nebyl žádný dar.
Kde byla tehdy Ukrajina?
15. 04. 2014 | 21:07

dezko napsal(a):

Zbynek napsal
Jsem zvědav co budou psát, až dojde na Karlovy Vary, tam je ruská menšina také utiskována, berním a stavebním úřadem.

Osliku nez napises zas takovou p.covinu tak si zjisti kolik Rusu ve Varech zije mamlase
15. 04. 2014 | 21:17

Pepíček Pražáček napsal(a):

Vážně by mě zajímalo, kdo jsou někteří místní diskutující :). Řekl bych, že mnozí příslušníci Ruské menšiny žijící u nás, možná pár nadšených stalinistů ve věku mezi 75-100 z řad KSČ(M)? Každý soudný občan naší země si musel všimnout nejpozději v roce 1968, co dobrého přichází z Ruska do okolních zemí. Stejně tak máme nejméne od roku 1939 přímou zkušenost s argumentem o "ochraně národnostní menšiny" údajně ohrožovené místní většinou. Hitler byl taky naprosto v právu když anektoval naše území? No a neměla by se stejná potrefená logika uplatnit třeba na Karlovarský kraj a uspořádat referendum? A kdyby tam nebylo dost utlačovaných hlasujících, tak jen na Karlovy Vary, a kdyby ani tam, tak řeba jen na jejich centrum... O tom je vážení pojem "územní celistvost".
SSSR byla v podstatě klasická koloniální mocnost. Rusko okupovalo okolní země a vysávalo jejich zdroje. Některé rovnou anektovalo, některé jen volně připojilo a vybavilo nějakým množstvím okupačních vojenských sil, něco jako UK v Indii... Skoro jsem věřil, že už je tahle éra za námi, ale zřejmě ne...
15. 04. 2014 | 21:19

nil novi sub sole napsal(a):

V březnu 1918, po bolševické revoluci, vytvořili bolševici Ukrajinskou sovětskou socialistickou republiku, což bylo tehdy území bez Podkarpatské Rusi, bez Haliče a jiných oblastí, které dnes tvoří Ukrajinu. V té době byla na ruském Krymu vyhlášena Sovětská socialistická republika Tauridy. V dubnu 1918 vtrhla na Krym vojska císařského Německa a členové krymské sovětské vlády byli zastřeleni tatarskými nacionalisty. V listopadu 1918 byla německá vojska evakuována a na jejich místo nastoupil, kupodivu, jako kdysi za ruskoturecké války v roce 1853-56, anglofrancouzský kontingent. Historie se zkrátka občas opakuje. Pak se tam začali sjíždět příslušníci Bílé armády, tzv. bělogvardějci z Kavkazu. V dubnu 1919 po porážce Bílé armády spojenými silami Rudé armády a antisemitské Zelené armády, byla založena Krymská sovětská socialistická republika. V červnu 1919 dobyli Krym opět bělogvardějci. V listopadu 1920 porazila opět Zeleno-Rudá armáda bělogvardějce. Jejich zbytky uprchly na lodích do Turecka. Krym byl administrativně začleněn do Ruské sovětské federativní socialistické republiky jako Krymská autonomní SSR v rámci SSSR..
15. 04. 2014 | 21:26

dezko napsal(a):

S.Š. napsal(a):

resl, 15. 04. 2014 | 12:31
Kanibalismus byl v Rusku živý ještě i ve 20., 30. a 40. letech, a některé prameny uvádějí, že v některých státech býv. SSSR je živý dodnes. Mám za to, že v Rusku dokonce ani nejde o TČ. Zvířátka, píšete. No ano, bohužel.
Vy jste stejne primitivni jak resl
15. 04. 2014 | 21:29

Targus napsal(a):

To: 17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde

Jak vysoké jsou důchody na Ukrajině, vím docela dobře. Naposledy jsem tam byl loni v létě.
A jaká byla jejich hodnota v průběhu samostatnosti UKrajiny, to si pamatuju taky.
A pamtuju si i všechny měny, které stihli povedení panáci v ukrajinské vládě vymyslet a znova zcela znehdnotit. Ruble, kupóny, karbovance, i ty slavné grivny, co začínaly kurzem 1:1 k německé marce a loni jich bylo při zpětné výměně na éčka rovných deset při zlodějském kurzu státní banky.
15. 04. 2014 | 21:29

nil novi sub sole napsal(a):

Jaltská (krymská) konference
Jaltská konference se v roce 1945 konala na RUSKÉM, nikoliv ukrajinském Krymu!!!

Konference šéfů vlád tří hlavních mocností protifašistické koalice – SSSR, USA a Velké Británie (J. V. Stalin, F. D. Roosevelt, W. Churchill), se konala 4.-11.2.1945 v paláci Livadija u Jalty na ruském, nikoliv ukrajinském Krymu.
Po dohodě o koordinaci plánů a lhůt vojenských operací Spojenců v závěrečné fázi války se jednání jaltské konference soustředila na pět okruhů otázek týkajících se uspořádání poměrů v poválečném světě.

V tajném dodatku tam bylo dohodnuto, že Sovětský svaz bude v budoucím OSN zastoupen třemi hlasy, z nichž jeden dostane Sovětský svaz, jeden Ukrajinská SSR a jeden Běloruská SSR.
15. 04. 2014 | 21:56

kočka šklíba napsal(a):

Bože ona Šauerová tohle opravdu napsala, :" Kanibalismus byl v Rusku živý ještě i ve 20., 30. a 40. letech, a některé prameny uvádějí, že v některých státech býv. SSSR je živý dodnes. Mám za to, že v Rusku dokonce ani nejde o TČ. Zvířátka, píšete. No ano, bohužel."
15. 04. 2014 | 18:53

Ta už je lepší než resl s yosifem dohromady :D. To už je na psychiatra.
Ještě nám ovšem ty prameny zapomněla nakopírovat, ale to určitě napraví, nic jiného ani "analytička" neumí ;).
15. 04. 2014 | 22:03

Yosif K napsal(a):

kočka šklíba napsal(a):
Bože ona Šauerová tohle opravdu napsala, :" Kanibalismus byl v Rusku živý ještě i ve 20., 30. a 40. letech, a některé prameny uvádějí, že v některých státech býv. SSSR je živý dodnes. Mám za to, že v Rusku dokonce ani nejde o TČ. Zvířátka, píšete. No ano, bohužel."
15. 04. 2014 | 22:03
Jste při....hlou....plá ignorantka, ale nebojte se jste v dobré společnosti. Za hladomoru v letech 1931 a 1932 Stalinovi naletěl i geniální dramatik GB Shaw který byl několikrát na návštěvě v SSSR a pak na Západě hlásal že v Rusku sice sem tam popravují nějaké zrádce aby je nemusli živit, ale prostý lid že se těší nebývalé prosperitě................................

Ve skutečnosti tehdy Stalin rekvíroval potraviny na Ukrajině a vozil je do Ruska a na Kavkaz - na Ukrajině tehdy umřelo 6 milionů hladem "v rámci boje proi kulakům" a to že teghdy byl rozšířený kanibalismus? To je přirozemé - evidentně miliony lidí kanibalismus od smrti hladem zachránil, nebot tejdy nebylo co jiného jíst než mrtvé členy rodiny.

Kanibalismus je zminován mnohokrát nezávisle na sobě ve zcela nepolitických policejních záznamech.

V letech 1980-1985 byla v SSSR zcela katastrofální serie neurod - a Rusko již dlužilo za obilí po celém světě cca 38 miliard USD - což byla tehdy na Rusko kolosální částka. Do toho co sovětští lidé tehdy jedli či nejedli nikdo moc nevrtal - nebylo co jíst.
Proto byl nakonec pomocí KGB postaven do čela státu a KSSS do té doby zcela neznámý bývalý předseda kolchozu Gorbačov.

Jeden z mála levicových intelektuálů který nahlédl pod potěmkinovské kulisy stalinismu byl Andre Gide - jinak celá "kulturní fronta" skočila lstivému lháři Stalinovi na špek.

Hlupačiska věřej na Stalina dodnes. Zrůdnost Stalinova režimu byla v tom, jak "revoluce požírala své děti" - Stalin postupně 99% starých bolševiků nechal popravit. Putin začání postupovat podobně - mnozí jeho bývalí poradci raději žijí na Západě.
15. 04. 2014 | 22:37

gaia napsal(a):

http://www.blesk.cz/tag/kanibalismus/1

on je ten kanibalismus docela častý ve všech koutech světa.
15. 04. 2014 | 22:38

Yosif K napsal(a):

Za Stalina dokonce stalinský režim tisknul plakáty "aby lidi nejedli své děti". Za kanibalismus bylo oficiálně odsouzeno více než 2500 lidí.

Měli jsem na gymplu učitele - komunistu - ale bývalého sociálního demokrata. Komunismus nenáviděl, ale neodvažoval se z KSČ vylézt. O všech zvěrstvech komunismu nás otevřeně učil. Riskoval tím vyhazov až kriminál.

Evidence of widespread cannibalism was documented during the Holodomor.[49] The Soviet regime printed posters declaring: "To eat your own children is a barbarian act."[50]:225 More than 2,500 people were convicted of cannibalism during the Holodomor.[51]
15. 04. 2014 | 22:45

gaia napsal(a):

Na Ukrajině možná jedli lidské maso z hladu, co ale když se nabízí z rozežranosti, jako v té londýnské restauraci, kde aranžovali maso do tvaru lidských penisů a končetin, aby udělali reklamu nějakému úchylnému filmu hororu.
Není to ještě úchylnější?
15. 04. 2014 | 22:47

EU podporuje vládu lůzy a zločinců napsal(a):

Emisaři
Za deset let bude bublina břidličného plynu dávno zapomenutá věc.
Břidličná ropa neexistuje. Cena je momentálně mezi 104 a 110$, což není žádná povzbudivá zpráva.

Vaše negramotné šplechty nemění nic na faktu, že žijeme v době války o zdroje a že schopnost USA manipulovat cenami není nekonečná.
Pokud si opravdu budeme počínat jako prosťáčci na Západní Ukrajině, kteří vyhlásili bojkot ruského zboží, budeme to tu muset v dohledné době rozpustit.

Cíl Američanů je pokud možno vrazit klín mezi ruské a čínské zájmy, převážně kvůli Africe. V Rusku se neválí prachy na ulici, jako v Nigérii nebo Kongu, takže by z jeho ovládnutí nic neměli. Pouze ho potřebují dostat do izolace, aby Číňanům neměl kdo krýt záda.
EU tuhle hru může hrát s sebou, pokud by se jí podařilo Putina zlikvidovat a znovu dosadit nějakého koruptního alkoholika. Jinak na ní ztroskotá.

Zrovna jsem v nějakém německém vysílání poslouchal pamětníky ropné krize v sedmdesátých letech. Na Autobahnech se o víkendu hrál fotbal a proháněli se cyklisté.
Přes týden jezily jeden den auta se sudými čísly, další s lichými.
U nás, vyjma těch s vládními majáčky nebudou jezdit žádná.
15. 04. 2014 | 22:48

Yosif K napsal(a):

Hlupačiska věřej na Stalina dodnes. Zrůdnost Stalinova režimu byla v tom, jak "revoluce požírala své děti" - Stalin postupně 99% starých bolševiků nechal popravit. Putin začání postupovat podobně - mnozí jeho bývalí poradci raději žijí na Západě.

Různé kočky šklíby a matky země by za Stalina neuchránilo ani to kdyby byli nadšené soudružky budovatelky. Takové chodily do gulagu ještě častějc než normální občané.

Překážely totiž jiným nadšeným soudružkám v karierním postupu. A KARIERNÍ POSTUP BYL V SSSR SPOJEN S VÝZNAMNÝMI MATERIELNÍMI POŽITKY. Takže prásknout na soudružku nějakou prkotinu za kterou skončila život v gulagu byla normální metoda vnitrostranického výběru.

Z těchto důvodů skončilo v gulagu i mnoho vědců, spisovatelů atd - někomu se zdálo že by jim mohli zavazet v karieře.
15. 04. 2014 | 22:51

gaia napsal(a):

No jestli ty děti už byly mrtvé a zachránily někomu život.
Tak na podobný případ dal rozhřešení i sám papež sportovcům z Uruguaye, co spadli letadlem v Andách a přežili tam 3 měsíce,než je zachránili.
15. 04. 2014 | 22:51

Yosif K napsal(a):

EU podporuje vládu lůzy a zločinců napsal(a):
Emisaři
Za deset let bude bublina břidličného plynu dávno zapomenutá věc.
Břidličná ropa neexistuje. Cena je momentálně mezi 104 a 110$, což není žádná povzbudivá zpráva.

KONEC CITATU.

Břidličnou ropu se neoplatí těžit - zatím. V kanadě se těří ropa z ropných písků - cca 75-80 USD za barel. Je jí tam více neř ropných záasob KSA.
Pokud evropa začne kupovat více přírodního plynu z Afriky a více ropy z Kanady a pokud cena ropy klesne pod USD 100 za barel, tak se Putinostán podělá.

Pokud se tedy ruský opilý mužik nenaučí makat v evropské kvalitě - zatím má k tomu daleko. Zatím Rusko vyváží pouze ropu, plyn, vodku a dřevěné lžíce.
15. 04. 2014 | 22:58

Yosif K napsal(a):

gaia napsal(a):
No jestli ty děti už byly mrtvé a zachránily někomu život.
Tak na podobný případ dal rozhřešení i sám papež sportovcům z Uruguaye, co spadli letadlem v Andách a přežili tam 3 měsíce,než je zachránili.
15. 04. 2014 | 22:51
To jo - v nouzi dělá člověk leccos. Pozvěte Ruská vojska i k nám do česka, možná to pak budete muset taky dělat jak to za Stalina dělali chudáci na Ukrajině.

O tom že Ukrajinci kteří zažili hladomor a PAK SOVĚTSKOU, NACISTICKOU A ZASE SOVĚTSKOU OKUPACI se z toho často museli zbláznit se píše v mnoha pramenech.

Mimo jiné v materiáclech o ukrajinském seriovem vrahovi čekatilovi se píše že byl rapl mimo jiné i proto že zažil za hladomoru kanibalismus a za německé okupace jak jehio matka byla opakovaně znásilnována němci. Samožřejmě rusové nezůstávali pozadu - když nakouknete do kronik různých československých vesniček kde se více bojovalo. Byla válka - so it goes.
15. 04. 2014 | 23:03

Yosif K napsal(a):

Kanada má větší zásoby nevytěžené ropy než Rusko - je těsně za Venezuelou a KSA.
Otázka je jak dlouho se udrží socík ve venezuele - už tam asi rok je nedostatková většina jídla a hajzlpapír. Socálisti ve Venezuele združstevnili zemědelství - před holodomorem ukrajinských rozměrů je zachranuje jenom to že vyvážejí ropu do USA.......
Na Kubě není holodomor proto že Venezuela jim dodává ropu zadara qa Kuba ji 50% prodává za peníze po karibských státech.
Poslední vývoj na Kubě - děti korytářů z kubánského politbyra si zařizují bydlení v Miami. Kdyby to na kubě prasklo, tak aby se jim dostalo humánního zacházení.

Oil reserves in Canada were estimated at 179 billion barrels (28×10^9 m3) in 2007. This figure includes the oil sands reserves that are estimated by government regulators to be economically producible at current prices using current technology.[1] According to this figure, Canada's reserves are third only to Venezuela and Saudi Arabia. Over 95% of these reserves are in the oil sands deposits in the province of Alberta.[2] Alberta contains nearly all of Canada's oil sands and much of its conventional oil reserves. The balance is concentrated in several other provinces and territories. Saskatchewan and offshore areas of Newfoundland in particular have substantial oil production and reserves.[3] Alberta has 39% of Canada's remaining conventional oil reserves, offshore Newfoundland 28% and Saskatchewan 27%, but if oil sands are included, Alberta's share is over 98%.[4]
15. 04. 2014 | 23:11

Yosif K napsal(a):

No nic moji levicoví přátelé, zapíjejte uspechy vojenské rozvědky GRU při obsazovaní východní Ukrajiny a modlete se abyste vy jednou neskončili bez jakéhokoliv důvodu v říši zla nějakém putinovsko-stalinském gulagu.
15. 04. 2014 | 23:14

Yosif K napsal(a):

Oprava:

Břidličnou ropu se neoplatí těžit - zatím. V Kanadě se těží ropa z ropných písků - cca 75-80 USD za barel. Je jí tam více než ropných zásob Ruské federace.
15. 04. 2014 | 23:16

Martin1 napsal(a):

Yosif K
Pokud se tedy ruský opilý mužik nenaučí makat v evropské kvalitě - zatím má k tomu daleko. Zatím Rusko vyváží pouze ropu, plyn, vodku a dřevěné lžíce.
15. 04. 2014 | 22:58
------------
Už jsem slyšel, že se bude ze Slovenska dovážet plyn na Ukrajinu, to znamená, že lze všechno dělat jinak pokrokově - "PO STACHANOVSKU".

A tak navrhuji na problém se podívat úplně znovu, zamyslet se.

Co to zkusit úplně obráceně?

RUSKO BY DÁL DODÁVALO PLYN A ROPU DO EVROPY, ALE NOVÁTORSKY BY ZA TO POSÍLALO I DOLARY DO EVROPY - TEDY I NA UKRAJINU.
Někdy stačí se jen trochu zamyslet a "vo tom to je" a vyhovět si.

"MUŽIK BUDE RÁD, ŽE DODÁVÁ A ŽE I FURIANTSKY PLATÍ ZA VŠECHNY A JE KLID"
15. 04. 2014 | 23:17

mroži v listí napsal(a):

ad Sláva vlastě

Na to, kde leží Krym, se nepodíváme. Stejně si ho pleteme s Kamčatkou. A je nám to jedno.

"Jak ukazují poslední genetické výzkumy, v průběhu teplého eemského interglaciálu před 114 až 131 000 lety pronikli evropští neandertálci až do střední Asie. Za nejvýchodněji položené naleziště neandertálců byla dosud považována jeskyně Tešik-Taš v Uzbekistánu, kde byly ve 30. letech objeveny pozůstatky neandertálského dítěte staré asi 70 000 let. Analýza DNA z přibližně 30-38 000 let staré kostry v Okladnikově jeskyni v Altajském pohoří však ukázala, že nenáleží moderním lidem, nýbrž neandertálcům. Do tohoto obrázku zapadá nález archeologické lokality s rysy mousterienu na dolním toku Jeniseje, která byla datovaná na stáří 125 000 let. Znamená to, že neandertálci obývali i region jižní Sibiře a teoreticky není vyloučeno, že se mohli dostat až na Dálný Východ. Před cca 70 000 lety, kdy došlo k dramatickému ochlazení, okupují i Přední Východ, který v průběhu předchozího teplého interglaciálu drželi v rukou první sapientní migranti z Afriky." http://cs.wikipedia.org/wiki/Neandert%C3%A1lec
15. 04. 2014 | 23:30

kočka šklíba napsal(a):

Gaio, vím, že jsem to téma vlastně připomněla já, ale nedalo mně nepoukázat na naprostý úpadek Šauerové. Kanibalismus určitě existoval a existuje a bude existovat. Všude možně.Jen je směšné na něj poukazovat v souvislosti s nynějšími událostmi na Ukrajině.
Ale kde bychom se zase tak dobře pobavili než jako zde pod blogy s reslem a Šauerovou?
Ted nám možná Zajčuk a Šauerová vysvětlí tu úžasnou demokracii v podání fašounů v Kyjevě (zmlácení prezidentského kandidáta). Už se těším. Šauerová nám určitě napíše něco inteligentního, nebo spíše zkopíruje a scallop, kdyby se stavil, tak napíše: "není zmlácení jako zmlácení". Njn havloidi.
Pobaví všichni.
16. 04. 2014 | 00:19

Sláva vlastě, císaři! napsal(a):

mrožové
No jedno dítě mohli do Uzbekistánu unést i cikáni. Nebo světští. Přečtěte si Hugova Muže, který se směje. Ostatně některé mrožice zažily podobný osud.
Historici se na základě nálezu jedné kostičky pouštějí do extrapolací, z kterých by i Neandrtál dočista vypelichal.

A to vynechávám paranormální děje, které se na Altaji běžně odehrávají, jak byste se dozvěděli při pravidelném abonování acz.
Na ty interglaciály se ještě zeptejte Sáblíkové, nebo někoho, kdo tomu rozumí.
Abyste neuklouzli.

Každopádně z vašich vývodů vyplývá, že nám, potomkům neandertálců právem patří Turecko a Persie, další země nebudu uvádět, abych si nenaběhl. Arabáci a různí jejich bratranci se tam ve svých prostěradlech sice později vrátili, ale jen proto, že nám tam začalo být vedro.

Stále mě to ale nevede k tomu, abych vznesl nárok na Krym, jak bych rád. Vždycky jsem si tam přál mít vilu. Teda než oblast ovládly ukrajinské mafie.

S tím předním Východem mi neblbněte hlavu. To jste chodili do školy za Rakouska-Uherska?
Já znám jenom Blízký východ, kterému imperialisti říkají Střední východ, protože mají krátkou Eustachovu trubici.
Krym je pro mě do jisté míry a po třech panácích absintu Evropa.
16. 04. 2014 | 00:21

Kanalnik napsal(a):

Pani Sauerova, myslim, ze vas dnesni komentar lze s klidem oznacit za narodnostne nesnasenlivy. Kam jste to nakrocila a kam se to posouvate?
16. 04. 2014 | 00:21

Sláva vlastě, císaři! napsal(a):

PS. Zapomněl jsem poznamenat, že wikipedie je pochybný zdroj a jako neanderthalský skeptik bych ji nikde necitoval.

Současně děkuji Renatě, že to vydržela a poslední čtyři hodiny zde nikomu neděkovala.
Měl jsem spoustu jiných důvodů k přetlaku v hlavě a mohla by to bývala být ta poslední kapka, po které by se mi mozek rostříkl po stropě.
16. 04. 2014 | 00:31

kočka šklíba napsal(a):

Kanálníku, Šauerová sice skutečně již kopíruje dno například reslových příspěvků, jen se nikam neposouvá, taková byla vždy, jen Vy jste to nerozpoznal.
16. 04. 2014 | 00:43

Yosif K napsal(a):

Martin1 napsal(a):
Yosif K
Pokud se tedy ruský opilý mužik nenaučí makat v evropské kvalitě - zatím má k tomu daleko. Zatím Rusko vyváží pouze ropu, plyn, vodku a dřevěné lžíce.
15. 04. 2014 | 22:58
------------
Už jsem slyšel, že se bude ze Slovenska dovážet plyn na Ukrajinu, to znamená, že lze všechno dělat jinak pokrokově - "PO STACHANOVSKU".
KONEC CITATU.
No jak varoval kreml - zpětný chod plynovodů ze Slovenska na ukrajinu je mezinárodními smlouvami zakázamn a kdo mezinárodní smllouvy poruší BUDE MUSET NÉST DŮSLEDKY. Těžko říct zda Slováci seberou tu stejnou kuráž jako Poláci, aby smlouvy s Gazpromem porušili. Snad ano.

Jinak ruský mužik sice v průměru dost pije a není v práci extra disciplinovaný ale na rozdíl od Vás je inteligentní realista - nikoliv idealistický optimista co se ruských výrobků týká.

Umí vyrobit jen Ladu Kalinu - křáp který nestartuje a který se rozesíral co 250 km když s ním Putinuška jel z Togliati do Vladivostoku, ale na rozdíl od Vás je chytrý a chce si vozit zadničku ve Volkswageníčku nebo v Medáčku prostě v Nemecké kvalitce. Pokud Evropa přestane kupovat ruský plyn, ruský mužik nebude mít za co kupovat zboží Made in Germany a bude velmi velmi velmi zasmušilý.......
16. 04. 2014 | 01:15

¨vasja napsal(a):

Ukrajinááááááááá, Majdáááááááán, Bruséééél.
Smrt mužiku!
Jste nemyslící prdlouši.
Dobrou.
16. 04. 2014 | 05:56

mroži v listí napsal(a):

ad Sláva vlastě, císaři!

Citujeme zásadně pochybné zdroje. Nepochybnost je trapná. Sláva Blesku a Wikipedii!
16. 04. 2014 | 07:21

Pepa Řepa napsal(a):

Zvířátka?

Máme rádi zvířata
protože jsou chlupatá
mají hebkou srst
v petěrburgské zahradě
nehlaď tygra po bradě
ukousne ti prst

Nedávno v Andách ztroskotalo letadlo rugbystů.
Asi bylo plné Rusáků.
:-)
Jedli pili hodovali

Za nás se zase strašilo strašidýlkem Emílkem, děda měl Polednici.
Tak to na tom Božím světě chodí.

Co tam máte hujeři dál?

Stejně by to byla krása chcípnout na radiaci a viděl, že mužici vymřeli hodinu před náma, že šroubici?
16. 04. 2014 | 07:33

Pepa Řepa napsal(a):

Yossífku
nevadí když vymrzneme, hlavě že mužikovi bude kručet v bříšku víc.
Ať to stojí, co to stojí!

Myslím, že to bude hlavní výsledek slavného ukrajinského tažení na východ.
Za měsíc odloží všechna úkáčka fanky a lžíce a nastaví dlaň, matička EU nasype hřivnu zlaťáků.
A když ne....Kličko Vám dá pěstí.

Skutečně jste tak mentálně zastydlý, že tu zoufalost EUplánovačů nechápete?
Pravda, posuneme sila o pár set kiláků ke Lvovu.

A za měsíc jdeme na Moldavii.
16. 04. 2014 | 07:41

Hermann Fritzmeier. napsal(a):

Dar nedar, Krym NECHTĚL zůstat součástí nefunkční Ukrajiny a tak vystoupil. Nic víc, nic míň. Kdybyste, pane velvyslanče, vládli své zemi tak, aby se lidé měli dobře, hospodářství fungovalo a "vládnoucí elity" nekradly a nelhaly, nikoho by ani nenapadlo se odtrhávat a už vůbec ne kvůli tomu vstupovat do Ruska. Když ale neumíte, resp. nechcete dobře vládnout, přijdete ještě mnohem o víc...
16. 04. 2014 | 08:26

Filuta napsal(a):

http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/11943-za-poslednich-200-let-podnikly-spojene-staty-vice-nez-tisic-napadeni-cizich-statu-ale-tim-zlym-je-putin-.aspx
16. 04. 2014 | 08:34

Tomáš napsal(a):

Ukrajinská krize nemá dobrá řešení pro Ukrajince.Oligarchové jakoTymošenková rozkradli vše co se dalo.Jsem toho názoru,že rozdělení Ukrajiny by bylo nejlepší řešení ,protože nadprůměrná velikost této země nedává jistotu k reformám a dalším nutným zákonným opatřením,které budou bolestivá.Teprve po provedených reformách, tak za 50 let se může opět Ukrajina sjednotit a teprve potom se může ucházet o členství v EU .Je to tvrdé,ale bohužel realita je ještě horší než si dovedu představit. Excelence nám maže med kolem úst. Mocenský převrat v Kyjevě je příčinou růstu napětí a destabilizace v Evropě a vznikají situace jako těsně před vypuknutím války.Rusko jako vojenská mocnost ,která byla postavena před převrat se zneužitím XX ZOH v Soči,ale dovede dát protiúder v podobě Krymu ,to si teprve uvědomilly USA a EU realitu a hlubinu této krize.
16. 04. 2014 | 08:34

Filuta napsal(a):

V poslední době jsem zaznamenal např. v LN, ale i jinde, že se oficiální média, jindy tak úzkostlivě pol.korektní, dopouštějí velké nekorektnosti.
Čiší z ní fanatická , těžko skrývaná nenávist, ač jindy multi-kulti uvědomělá, nazývají Rusy "rusáky".
Kdybych si přitom jen v obyčejné diskusi dovolil napsat "arabáč, tak mě Stejskal okamžitě smázne.
Mně je rozhodně milejší kultivovaný Rus nežli gastarbajtr z Ukrajiny v teplákách.
Je jich tady požehnaně a bude ,bohužel, ještě víc.
16. 04. 2014 | 08:39

Jana Pechová napsal(a):

argun 15. 04. 2014 | 19:16
Ty analogie byly naprosto v pořádku.
Neboť:
1/ pokud existují případy porušování práva, jsou v civilozovaném světě záležitostí soudu, nikoli důvodem k napodobování
2/ úřad vám může nařídit zbourat ruinu, ale zbourat ji musíte sám a pozemek i suť vám rovněž zůstane
16. 04. 2014 | 08:49

Filuta napsal(a):

Kdyby se pan velvyslanec mohl vyjádřit k tomuto (zajisté jde jen o pomluvy):
"Operace s účastí CIA

Je tedy příznačné, že minulý týden navštívil Kyjev ředitel CIA John Brennan, což po určitém váhání potvrdila i Obamova administrativa, když předtím tuto informaci nechtěla americká vláda komentovat. Jde o další nepřímý důkaz, že podíl Spojených států na „protiteroristické operaci“ proti Ukrajincům z východu je větší, než Kyjev přiznává. USA jsou znepokojeny nestabilitou pučistických úřadů, a mají oprávněné obavy, že se jim situace může snadno vymknout z rukou.

Američtí agenti a poradci, včetně malých speciálních ozbrojených jednotek, které operovaly na Ukrajině již od prvních „majdanských demonstrací“, jsou proto opět v akci. Na straně východních vzbouřenců zase pracují bývalí členové speciálních policejních jednotek Berkut, kteří vzdorovali pučistům v Kyjevě a z nichž mnozí uprchli na východ země nebo na Krym.

Provedení „protiteroristické operace“ bylo svěřeno Vasiliji Krutovovi, který byl v pondělí jmenován prvním náměstkem Bezpečnostní služby Ukrajiny a byly mu podřízeny všechny silové složky Bezpečnostní služby i armádní jednotky.

Brzy budeme vidět, zda se mu podaří situaci zvládnut a východ pacifikovat bez větších ztrát na životech, nebo zda připraví na východě Ukrajiny „krvavou lázeň“ s nedozírnými následky pro stabilitu celého regionu. Právě vytvoření těchto operačních scénářů bylo podle všeho hlavní „pracovní náplní“ ředitele CIA Johna Brennana v Kyjevě. Jen málokdo však umí odhadnout, co se v nejbližších dnech skutečně stan
Je jasné, že pokud kyjevské jednotky zaútočí, dojde rozsáhlému krveprolití. Použitím tanků a obrněných transportérů v centrech velkých měst by se „trestní operace“ mohla zcela vymknout kontrole. Proto se do tak rozsáhlé akce útočníkům zatím nechce. Ze všech oblastí navíc přicházejí zprávy, že nelegitimní kyjevské velení nemá zdaleka pod kontrolou armádní ani policejní složky ve východní části země. Množí se případy, kdy na stranu povstalců přecházejí celé policejní a vojenské útvary. Místní policisté a vojáci zatím odmítají plnit rozkazy pučistů a zahájit palbu „do svých“.

Také u nás pokračuje naplno propagandistická kampaň, která má zafixovat v hlavách veřejnosti představu, že i za vzbouřením na východní Ukrajině stojí Vladimír Putin a „ruská říše zla“
Pravý sektor dělá vše proto, aby krveprolití vyprovokoval. Pořádá tzv. „spanilé jízdy“ k pozicím vzbouřenců, zastaví na dostřel a zahájí palbu s cílem vyprovokovat krvavý konflikt.

Charakteristická je třeba „operace“ ve vesnici Andrejevka, poblíž Slavjansku, kde Pravý sektor zapálil budovu vesnického výboru ovládanou povstalci. „Přijela tam někdy v noci auta s neznámými lidmi, kteří budovu zapálili,“ uvedl zástupce správy Slavjansku pro agenturu RIA Novosti. Poté byla napadena i některá kontrolní stanoviště sil domobrany ve Slavjansku. „Podle svědků střelbu zahájili lidé v černých uniformách, kteří jeli v autě bez poznávací značky. Předpokládáme, že to byl Pravý sektor. Pálili po několika postech domobrany a jejích pozorovatelích, ” řekl zástupce domobrany v Slavjansku.

Pokud se Turčinov a spol. nakonec rozhodnou utopit povstání v krvi, bude to mít jen krátkodobý efekt. Ze střednědobého hlediska bude situace na východě neudržitelná a občanská válka přejde v gerilový boj, což může v konečné fázi zažehnout opravdový válečný požár, jak jsme toho byli svědky při občanských válkách na Balkáně."
http://protiproud.parlamentnilisty.cz/svet/politika/komentare/952-kyjevska-vlada-hodla-odebirat-jaderne-palivo-od-americkeho-westinghousu-hrozi-evrope-dalsi-cernobyl-co-na-to-nasi-a-rakousti-majdaniste-ekologicti-aktiviste.htm

A k tomuto:
16. 04. 2014 | 08:51

Filuta napsal(a):

odkaz na celý článek
http://protiproud.parlamentnilisty.cz/svet/politika/komentare/955-velikonoce-v-horici-ukrajine-utopi-puciste-povstani-vychodnich-regionu-v-krvi-co-kyjevu-radil-reditel-cia-pri-sve-utajene-navsteve-vaclav-klaus-vinen-je-zapad-video-uvnitr.htm
16. 04. 2014 | 08:53

Pepa Řepa napsal(a):

Hujeři nenechte se zmást.
Co matička EU činí, dobře činí.

Kdyby poslal pštrosí táta na jedny demonstranty tanky šel by do Haagu, ale ten nový, který byl zvolen tak, že mačkali našinci i sousední tlačítka nohama dělá dobře, s teroristy třeba zatočit.
Zvláště na Velikonoce ze soboty na neděli budou stejně pravoslavní na hřbitově.

A kdybyste náhodou začali přemýšlet koulí na krku a nemyslet srdíčkem, tak se smiřte s tím, že je to země rozdělená a Vám-ve finále- zůstane zdivočelý a zpupný chochol ze západu, který bude mít nataženou dlaň a budete ho muset živit, vytápět.

Tím opravdu dáte mužikovi za uši. Julinka to zařídí.
Nikdo mu nemohl nahrát lépe na smeč.

Do války se nikomu nechce, UA není NATO, raději loupat doma buráky a žoldák k mání je pouze islámský bradatec a ten je zaneprázdněn masakrováním jinověrců v Syrii, křes´tanů obzvlášť.

Jen se to nesmí říkat, je to bojovník za demošku.
A když se pustí do války hujer sám, dojde munice jako v Libyii.
Je to smutná fraška
16. 04. 2014 | 09:10

Martin1 napsal(a):

Yosif K
V čem se od sebe liší MUŽIK a Yosif K?
(1) MUŽIK neumí dělat Yosifovi K takovou reklamu, jako Yosif K MUŽIKOVI
(2) MUŽIK určitě Yosifa K přežije
(3) MUŽIK Yosifa K ignoruje, Yosifa K přivádí MUŽIK k šílenství
(4) MUŽIK všechno přežil a má i hodně před sebou, Yosif K má před sebou už jen kýbl žluče a prd
(5) MUŽIK jede i na trakaři s důstojností, kterou nemá Yosif K ani v RR s cilindrem na pleši po tetě
(6) MUŽIK se oženil s půdou a vlastí, Yosif K s se oženil s nenávistí - jen jemu vlastní
(7) MUŽIK se ohání nářadím, aby se uživil, Yosif K se ohání hubou, aby ukázal, že mu bylo ukřivděno
(8) MUŽIK kam si odplivne, tam vyroste strom, Yosif K jen zakašle a 100 let na louce tráva neroste
16. 04. 2014 | 09:28

gabriela napsal(a):

Pro krátkodobý vývoj existují pro Ukrajinu v podstatě tři scénáře:

"1) Pučisté se vzdají názoru, že tento problém vyřeší násilím a terorem, a bude mezi Ruskem a USA 17. 4. sesumírována nějaká dohoda.
2) Pučisté zaútočí a neuspějí.
3) Pučisté zaútočí, uspějí a Rusko zasáhne.

Může být zachráněna jednotná Ukrajina? V tuto chvíli bych řekl, že by to „mohlo“ být stále možné, ale že pučisté se opravdu musí vzdát názoru, že rozdrtí povstání na východě násilím, a USA musí konečně ten nesmysl zarazit a souhlasit s vážným vyjednáváním.

Pokud se pučisté pokusí zaútočit a potlačit povstání silou, mohou se s východní Ukrajinou rozloučit navždy."

http://www.zvedavec.org/komentare/2014/04/5937-pristich-24-hodin-je-pro-ukrajinu-klicovych.htm
16. 04. 2014 | 09:34

gaia napsal(a):

mroži v listí
v Rusku mají svou vlastní větev neandrtálců Denisované se jmenují , ti nemusí spoléhat na nějaké migranty z Afriky.
Yosif

kdyby se Stalin tak pěkně zadlužil jak my,tak si mohli jíst prasata z Chile a nemuseli hnout rukou, jako my, co za rok sníme chilského vepřového za 5,79 mil USD.
16. 04. 2014 | 09:45

opravdu už unavují, tlustí revolucionáři napsal(a):

Ukrajinská krize samozřejmě MÁ dobré řešení, zejména pro Ukrajince.

Po tom, co jsem viděl kyjevské chuligány vyvádět v kuklách za dryje u oděsského funikuléru (s topůrky od seker v ruce, sekerky měli po kapsách), myslím si, že tady, stejně jako na fotbalových stadionech pomůže jenom důsledné oddělení, zavedení průkazu chuligána a turnikety.
Eventuelně magnetické rámy.

Navenek může mít uspořádání formu konfederace, lidé v regionech ale každopádně potřebují jistotu, že jim zítra nikdo nebude přikazovat mluvit (nebo nemluvit) maďarsky (vždycky jsem hlasatelům na ukrajinské televizi fcelku rozuměl, poslední dobou se ale objevují typy, které schválně velmi rychle melou směsí wasserpolštiny a maďarštiny, která musí lidem v Charkově zvedat žluč), posílali jim do města zabijácká komanda, gubernátory a tajné policajty právě vybrané z pouličního gangu, škrtili státní úředníky na kravatě a tak podobně, jak to demograti umějí.

Co k sobě nepatří, musí být spolehlivě odděleno, třeba pod symbolickým prezidentem, který půl roku bude sídlit v Užgorodě a půl roku v Lugansku. Bude mít k dispozici služební limuzínu Škoda Rapid a vlastního předčítače.

Jinak si lidé budou vládnout v místě. Podle evropského zákona subsidiarity. Jen co nemůže být vyřešeno vůlí lidu v místě, má být řešeno orgány nadřízenými.

Prezident by tak například mohl stanovovat denominace poštovních známek, nebo kontrolovat občerstvení a záchody na dálkových autobusových spojích.

V případě napadení (například zrádnou chorobou nebo alkajdisty z MI 6) by prezident měl právo svolat branné náčelníky regionů, z kterých by každý měl povinnost se dostavit s šedesáti (aby to nevyvolalo řetězové mobilizace v dalších zemích) bojovníky, kteří by byli ubytováni ve válečném táboře rozděleném ostnatým drátem tak, aby večer, po kolečkách klencáků a indiánského běhu nemohli víc, než na sebe mezerami v drátu vyplazovat jazyk a sípět slava naciji.
Kdyby se tím situace nevyřešila, odjel by prezident do Berlína k poradám. S Kličkem, který rozumí německy.
Všem by to jen prospělo.

PS. Soudruh Zao měl pravdu, když řekl, že kooptování bývalých lektorů marx-leninismu do FS byl benigní a kultivovaný průběh. To co vidíme v Kyjevě ale není.
16. 04. 2014 | 10:09

Filuta napsal(a):

Moc pěkná diskuse o zastřihování "bobrů". Docela jsem se pobavil.
Lepší nežli cintání o Ukrajině.


http://magazin.aktualne.cz/obrazem/foto-projekt-natural-beauty/r~98df03b0c3bc11e38cb6002590604f2e/?utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_campaign=A&utm_term=position-10
16. 04. 2014 | 10:20

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

"...A za měsíc jdeme na Moldavii. ..."

Nikolivěk, na Bělorus.
16. 04. 2014 | 10:21

Medikolog napsal(a):

Hmm, dámy a pánové,

situaci na východě Ukrajiny sleduje např. i RIA.RU... A píší logičtěji a odborněji, než promajdanská propučistická žumpička. Žumpalisté ale právem sázi na skutečnost, že pro mladší generaci je psaná ruština - čínštinou. Neumí ani písmo, ani jazyk... To se potom lže--ééé, pardon, pravdivě informuje. Ale ti staří nevěřící... ani Duka je nemá rád!;-).
16. 04. 2014 | 10:25

Ogier le Danois napsal(a):

Rámuszen by měl při dalších kolech vyhrožování vzít v úvahu, že první ukrajinský front, jak se jednou dá do pohybu, zastaví se minimálně v osvobozeném Podněstří, ne-li v Berlíně.
To už je do Dánska skok.
Aby nemusel důchod trávit v Grónsku. Kde je hezký výhled na verlyby, ale zima.
16. 04. 2014 | 10:27

pamětník napsal(a):

Perla:
"Měli jsem na gymplu učitele - komunistu - ale bývalého sociálního demokrata. Komunismus nenáviděl, ale neodvažoval se z KSČ vylézt. O všech zvěrstvech komunismu nás otevřeně učil. Riskoval tím vyhazov až kriminál."
Odvažoval se anebo neodvažoval?

Kdo chce, může si tipnout autora tohoto logického nesmyslu. :))
16. 04. 2014 | 10:27

TomášL napsal(a):

Medikolog,

jiiný pohled:

"From Washington to Moscow, everyone is lying about what's happening in Ukraine" od Ariela Daniela...
16. 04. 2014 | 10:28

TomášL napsal(a):

Pamětníku,

někdy se logikou nedá argumentovat, někdy je větší argument SRDCE jak rozum...
16. 04. 2014 | 10:30

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

http://energetika.tzb-info.cz/114299-neoficialni-preklad-dopisu-vladimira-putina-evropskym-statnikum-k-dodavkam-zemniho-plynu-na-ukrajinu
16. 04. 2014 | 10:31

pamětník napsal(a):

Pepíček Pražáček napsal(a):
"Vážně by mě zajímalo, kdo jsou někteří místní diskutující :). "

Je to zcela prosté, jsou to ti, kteří o věci vědí daleko více než nějaký Pepíček. Proto nepíší hlouposti.
16. 04. 2014 | 10:34

pamětník napsal(a):

TomášL:
Aha!
16. 04. 2014 | 10:35

TomášL napsal(a):

pamětník

Aspoň Vám to konečně došlo! Už jsem nad Vámi lámal hůl...
16. 04. 2014 | 10:37

pamětník napsal(a):

:)))
16. 04. 2014 | 10:40

Ivan napsal(a):

Na vychod Ukrajiny smeruju dalsie a dalsie vojenske jednotky, aby sa pridali k jednotkam ktore uz skor vypovedali poslusnost teroristickej vlade v Kyjeve, vedenej teroristom Jacenukom, vydavajucim sa za premiera a Turcynevom, vydavajucim sa za prezidenta Ukrajiny...

Zdroj: Živě: Vojáci z Kyjeva přeběhli v Kramatorsku k separatistům

aktualizováno dnes 10:20

Středeční události kolem ukrajinské krize pro vás sledujeme v online reportáži.
Kramatorskem projíždějí transportéry s ruskou vlajkou. Část vojáků zběhla na stranu separatistů. Kramatorskem projíždějí transportéry s ruskou vlajkou. Část vojáků zběhla na stranu separatistů. | Foto: Reuters

Kyjev - Operace ukrajinské armády, která má zastavit proruské separatisty na východě země, pokračuje.

Ukrajinští vojáci v úterý v podvečer získali zpět kontrolu nad vojenským letištěm v Kramatorsku a zablokovali všechny přístupové cesty k němu.

Část z nich ale zběhla a ukrajinské výsostné znaky vyměnila za ty separatistické.

Dalších 500 vojáků operuje v nedalekém Slavjansku. I tam se ale podle agentury Reuters objevily tanky s ruskými vlajkami.

Podle informací agentury Interfax Ukrajina speciální jednotky zajaly v doněcké oblasti blíže neupřesněný počet ruských důstojníků.
16. 04. 2014 | 11:01

Ivan napsal(a):

Zapadni kolonialni krvilacni genozlocinci nam uz vojnu dotiahli az k hraniciam...!

Takyto bol vyvoj dovlecenia zlocineckej kolonialnej vojny do Iraku:

20. marca 2003 sa začala operácia: “Iracká sloboda”.
16. apríl 2014 09:10, Prečítané 71x, Domino Svetík, Dejiny
http://domino50.blog.pravda.sk/2014/04/16/20-marca-2003-sa-zacala-operacia-iracka-sloboda/

Americko – Britská invázia do Iraku 20. marca 2003, mala falošný a vykonštruovaný dôvod. Za napadnutím Iraku stáli imperiálne plány USA a záujmy petrolejárskej lobby. Za tým, čo nazývame ,,vojensko – priemyselný komplex”, stoja svetové zbrojárske korporácie, armády USA, UK, NATO, OSN a ďalší. Táto agresívna moc, od skončenia druhej svetovej vojny postupne v jednej nekončiacej vojne zaberá krajinu za krajinou a kontroluje svet cez vyše 700 vojenských základní vo viac, ako 130 krajinách sveta. K tomu si dosaďte MMF a Svetovú banku, ktoré dokážu svojou ,,rozvojovou politikou”, vohnať do závislosti akúkoľvek vyhliadnutú krajinu a dostanete silu, akej za pomoci ,,nezávislých médií“, neodolá nikto, na koho uprie svoje ,,Sauronovo oko”.

Anexia Iraku bez súhlasu BR OSN. J. Carter: USA už nie sú funkčnou demokraciou.

Bývalý americký prezident, Jimmy Carter v nedávnom rozhovore komentoval vyhlásenie J. Kerryho, ktorý v súvislosti s Krymom povedal, že: ,,V 21. storočí nie je možné bezdôvodne vnikať na územie cudzieho štátu.”

,,To je presne to, čo sme urobili v 21. storočí v Iraku.” komentoval J. Carter. ZDROJ.

Pokracovanie v uvedenom zdroji
16. 04. 2014 | 11:09

Martin1 napsal(a):

Už čekám netrpělivě na následující zprávu od Klička:

"Ukrajinská ARMÁDA přešla organizovaně na stranu RUSKA, aby tak zabránila krveprolití a naše vedení z MAJDANU odjíždí ORGANIZOVANĚ na jednání do BRUSELE!"

P.S.
V době studené války, nebo jako příprava před každou opravdovou vojenskou akcí se dělá to, že se armáda a nejčastěji letectvo vydá k hranicím nepřítele a pak se otočí těsně před hraniční čarou.
To slouží k tomu, že se se zaktivizuje nepřátelská obrana - vše se uvede do činnosti a tím ale i prozradí svoje pozice - o toto tu jde - místa radarů a nástupy a časy reakce - mobilní zařízení pak hned musí své pozice opustit.

Nyní se domnívám, že něco podobného provedl ZÁPAD i v oblasti politické - byla to taková zkouška. Jak dopadla? To ať každý posoudí sám. Myslím, že bych to přirovnal ke strčení holé ruky do hadího hnízda a s narůstajícím časem to bude horší.
16. 04. 2014 | 11:23

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

A zde konečně máme ruskou diverzantku napřímo, bez okras, fakt hrůza :

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/332990-na-ukrajine-zadrzeli-ruskou-spionku-postrelila-nekolik-lidi.html

Jen mi není jasné, proč ruská špionka sama sebe zveřejňuje na Facebooku - bez masky, že by nové metody ideologické diverze ? :-))

http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/rusko-a-okoli/zradny-facebook-ukrajinci-lapili-smes-diverzantky-masi-a-007_303774.html

Lidi, já už nevěřil, že se někdy něčeho takového dočkám. Že nějakou blbku budou vydávat za málem že ne za Beriju i Dzeržinského dohromady. Jestli todle je z dílny ukrajinské tajné služby, tak se můžeme těšit ještě na moc velký kopec srandy.
16. 04. 2014 | 11:32

Pavel13 napsal(a):

Medikolog napsal(a):
"Pavel XIII 14.33
Vy doopravdy nevíte, že Brežněv byl dodnes na Ukrajině vážený a milovaný Ukrajinec? A jeho následník Černěnko jakbysmet? Proč by, pro Boha, právě oni brali ukradený Krym své milované Ukrajině a restituovali jej právoplatnému majiteli - Rusku?"

Protože ti první dva se zrovna neměli moc rádi, ale je možné, že láska k Ukrajině i polostrovy přenáší. I tak si myslím že Krym bylo a je možno administrativně přičlenit, nikoliv vzít a dát. To je imperialistický pojem, který je možno použít jen na nějakou zlatonosnou kolonii, kterou je možno vytěžit a zahodit, ne na oblast, kde jde centrálním orgánům o její prosperitu. Krym tak nemůže mít majitele, ale jen správce.
16. 04. 2014 | 11:36

Pavel13 napsal(a):

Ivan napsal(a):
"Na vychod Ukrajiny smeruju dalsie a dalsie vojenske jednotky, aby sa pridali k jednotkam ktore uz skor vypovedali poslusnost teroristickej vlade v Kyjeve, vedenej teroristom Jacenukom, vydavajucim sa za premiera a Turcynevom, vydavajucim sa za prezidenta Ukrajiny..."

Zač tedy bojují ti "separatisté"? Vedou boj za lepší Ukrajinu? Vypovídají poslušnost teroristické ukrajinské vládě, aby na její místo byla zvolena lepší? Pak se jedná o spravedlivý boj, i když vedený ne nejvhodnějšími prostředky. Jen nechápu proč užívají vlajky cizí mocnosti.
16. 04. 2014 | 11:48

Pepa Řepa napsal(a):

Kucí hujerský, kde jste?
Jak chcete dostat na kolena mužika, když ani ten První antiteroristický kyjevský front do Doněcka nedorazil a nikdo neví, jestli šel na stakan nebo přešel k mužikovi.

Dyť je to tažení na východ jako z knoflíkové války
Poraďte se s prušákem.
Nebo s pejzatými.
Kdyby takhle plánovali operace je Ahmed už dávno v Tel Avivu.
To nestačila ta fraška, když se táhlo na kravatožrouta v Gruzii a pak to profláknul sám americký kolega autora .

inu paní baronka, přeceda Barrosso a boxer dali hlavy dohromady.
Víc hlav, víc ví..

Kolik dáte, když se prohlásím za internetového mužického diverzanta.
16. 04. 2014 | 11:53

Martin1 napsal(a):

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde
"Jestli tohle je z dílny ukrajinské tajné služby, tak se můžeme těšit ještě na moc velký kopec srandy."
------------------
To je na ještě horší úrovni, než špionážní film: "Zpívající pudřenka (1959) - hrozně jsem to tehdy "žral" - bylo mi asi 7 let. :) a dával jsem si k tomu za "padika" eskymo nebo za "kačku" nanuka na dřívku - to pozvedlo umělecký dojem na snesitelnou úroveň - ale tohle? - vlastně to tam? :)
https://www.youtube.com/watch?v=Q_7Xcd1vMN0
16. 04. 2014 | 11:55

to asi nepůjde napsal(a):

Z ukájinských pohádek a bájí

Krym nebyl žádný
Aneb Chruščovův dar
Bylo nebylo.
Krym byl,
A pak,
Krym nebyl,
Krym nebyl žádný,
Žádný Černobyl nebyl
Černobyl nebyl
Chruščovův dar
Nedar?
Radar
16. 04. 2014 | 13:26

resl napsal(a):

První porušil dohodu Janukovyč /bez svolení poslanců/ na pokyn cizího mužika z Kremlu a pak nastoupil Putin se svou hloupě maskovanou armádou a vlezl na Ukrajinu, aniž by je varoval, aniž by vyzval uk. parlament k jednání, aniž by na cokoli čekal, začal se mužik chovat v cizím státě jako doma. Že komouši chtějí čr zapojit do ruské federace je zřejmé a že se přidají slováci-komouši je taky jisté. Retardovaná část české společnosti netuší, jaké plány mají zdejší bolševici a věří zjevným lžím svých minulých trapitelů. Svět je jinde a bude to na dlouhou dobu konec primitivům a mužikům, kteří se ještě pokusí zvrátit nadvládu záp. Evropy a Států, které jsou jedinou zárukou slušného žití. Tentokrát to Rusovi neprojde a západ pustí všechny důkazy o jejich zločincích do světa. Pár zdejších proruských vlastizrádců se tady raduje, jak mužik se svou převahou vytírá zrak ukrajinci a netuší, že když nezasáhne západ, dojde na ně samé. Jen si notují, že to je daleko, že to je legrace a že se primitiv Putin spokojí s Ukrajinou. Rusko buď zemře, protož plynu a ropy se nenají /na Čínu nemyslete, ta je daleko a nemá prachy na jejich ceny/, nebo bude muset obsadit vých. Evropu, aby je živila, nebo to bude muset Putin vzdát. Vzletných řečí o fašismu se nenažere Rus, ani neoblékne, ani nebude bydlet. Bude z něj opět pravěké, nekulturní zvíře, jenže zvíře, které už poznalo, ja by mohl blahobyt chutnat se západní pomocí. Nebude nic, jen Putinova hlavička politá ropou a naplněná plynem. Pak už jen bude stačit škrtnout.
16. 04. 2014 | 14:30

LživáPravdaalaska napsal(a):

Je krásné, jak Eurohujeři spílají Rusům za to, co pod vedením Stalina a Brežněva napáchali v minulosti, přitom jim jaksi nedochází, že to nebyli Rusové, ale Sověti a Stalin byl Gruzínec a Brežněv Ukrajinec.
Být apriori protiruský, kvůli tomu, co provedli Sověti v roce 1968 je asi stejně inteligentní, jako být protiněmecký, kvůli okupaci za 2. světové, popř. protirakouský, kvůli 300 rokům útlaku, popř. protišvédský kvůli tomu, jak Čechy vyrabovala švédská vojska za třicetileté války.
16. 04. 2014 | 14:38

nil novi sub sole napsal(a):

Kdo je více oprávněn mít Krym ve své správě?
Ukrajinský stát nebo Ruský stát? Kdy přišli Rusové a Ukrajinci na Krym? Kdo tam byl dřív?
K tomu lze uvést toto: Ruský stát má tisíciletou tradici,ukrajinská státnost existuje cca 22 let, nebo pokud vezmeme v úvahu jak existenci USSR, kterou vytvořili internacionální sovětští komunisté po bolševické revoluci, tak i ukrajinské hlasování v OSN (samozřejmě hlasování vždy totožné s tím, jak hlasoval Sovětský svaz), tak max. 68 let. Ukrajinský národ, který má nárok na své sebeurčení, samozřejmě existuje a existoval, rozdělený do několika jiných států i v době, kdy samostatný ukrajinský stát neexistoval, podobně dnes existuje Kurdský národ. Nicméně pro otázku, kdo má na území Krymu teoreticky větší a oprávněnější nárok můžeme a musíme vzít v potaz i to, kdo tam byl z hlediska historického dřív. Z předslovanských národů zbyli na Krymu prakticky jen menšinoví Tataři, kteří zde žijí v diaspoře a tak nemohou vytvořit vlastní stát, ani v případě, že by jim to většinové obyvatelstvo umožnilo. Koneckonců, tady nemusíme chodit až tak daleko. Na jižním Slovensku žijí na svém tisíciletém území Maďaři, a to souvisle, přesto jim současné demokratické Slovensko neumožní, aby tam dosáhli aspoň statutu autonomie.
16. 04. 2014 | 14:45

nil novi sub sole napsal(a):

Ale zpět ke Krymu. Kdo má na území Krymu teoreticky větší a oprávněnější nárok a kdo tam tedy byl z hlediska historického dřív? A tady musíme konstatovat, že Rusové a Ukrajinci začali žít na Krymu prakticky ve stejné době. Tedy v době, kdy kníže Potěmkin začal osidlovat tzv. Nové Rusko (Novuju Rossiju). V takovém případě bude nejspravedlivější, když na otázku, komu má patřit dané území, odpoví samo obyvatelstvo v referendu. To se však v roce 1954, za nadvlády komunistů, nestalo a došlo k tomu až nyní.
Krym má v podstatě přirozené a celkem jasné hranice. Proto by mohl být teoreticky z hlediska geografického, dokonce samostatnou politickou jednotkou, tedy samostatným státem v rámci mezinárodního práva.
Ovšem pouze z tohoto jediného hlediska. Z ostatních kriterií, včetně hlediska strategického, je zřejmé, že Krym by jako samostatný stát nebyl nikdy dlouhodobě životaschopný a byl by ve všech směrech vždy závislý na nějakém silnějším sousedovi. Když zavrhneme nereálnou existenci samostatného krymského státu, pak v úvahu nejspíše přichází tři varianty:
Krym jako případná součást velkého Turecka, Krym jako součást velké Ukrajiny, či Krym jako součást velkého Ruska. Všechny tři varianty si Krym již v minulosti vyzkoušel a na základě historických i jiných zkušeností si jeho převážně ruští obyvatelé v referendu, ať už si o něm myslíme cokoliv, vybrali tu variantu, která jim zřejmě vyhovuje nejvíc. Lze samozřejmě navrhovat případně i čtvrtou variantu a to nejlépe 1. dubna: Krym jako součást Velké Británie nebo velkého USA.
16. 04. 2014 | 14:46

Pepa Řepa napsal(a):

šroubiku ...tydlitátovatíte, to se stává....
člověk ze zoufalství, snadno pomátne se....... pozor na mochomůrky

tydlimáme tady hřímala, že bude tančit na cizích hrobech-možná i něco jiného- paní šš zase vyhrožuje Jožinem z kremelských bažin-ten žral ale jen Pražáky- vy byste si rád zase škrtnul sirkou.

To se nepříčetným aktivistům stává, asi jste si dlouho neškrtli.
16. 04. 2014 | 15:02

Pepa Řepa napsal(a):

Dejte se k hasičům, tam je to taky samej pyroman.
16. 04. 2014 | 15:04

LživáPravdaalaska napsal(a):

to resl: Nějak se tí v hlavě pomíchaly pojmy příčina a následek.
Tedy popořádku:
1. Janukovič byl zvolen pezidentem Ukrajiny v demokratických volbách občany Ukrajiny. Volby jako svobodné a korektní uznaly všechny světové mocnosti včetně EU a USA.
2. dokud Janukovič poslouchal EU a byl ochoten podepsat ponižující akt připojení (podobně, jako jsme se vazaly EU stali my), bylo vše v pořádku. "Nedemokratickým" prezidentem začal být až tehdy, až přestal poslouchat EU.
3. Janukovič byl odvolán neústavním, neprávoplatným způsobem (navíc parlamentem obsazeným ozbrojenci. Jistě je úplná náhoda, že většina poslanců změnila názor ze dne na den o 180 stupňů. Zcela jistě to nemělo nic společného s tím, že se dívali do hlavní kalašnikovů). Každému soudnému člověku je jasné, že prezident zvolený všelidovým hlasováním nemůže být libovolně odvoláván parlamentem a nahrazován jiným politikem. Pak by všelidové hlasování nemělo žádný smysl.
4. Teprve po těchto neústavních krocích a prvních krocích nevolené ukrajinské exekutivy, které byly zaměřeny výrazně proti ruské menšině, zasáhlo rusko na Krymu.
Tolik pro pořádek.
PS: Dnes NATO a USA vyzývá Rusko, aby odvelelo své jednotky z RUSKÉHO ÚZEMÍ u hranic s Ukrajinou. Dovedete si představit, co by se strhlo, kdyby Rusko začalo vyzývat USA, aby přesunuly jednotky US Army v USA, třeba od hranice s Mexikem?
16. 04. 2014 | 15:34

pamětník napsal(a):

resl
v 16. 04. 2014 | 14:30 prokázal IQ na úrovni geniality. Tohle opravdu nemá chybu:
" Že komouši chtějí čr zapojit do ruské federace je zřejmé a že se přidají slováci-komouši je taky jisté. Retardovaná část české společnosti netuší, jaké plány mají zdejší bolševici a věří zjevným lžím svých minulých trapitelů. Svět je jinde a bude to na dlouhou dobu konec primitivům a mužikům, kteří se ještě pokusí zvrátit nadvládu záp. Evropy a Států, které jsou jedinou zárukou slušného žití. Tentokrát to Rusovi neprojde a západ pustí všechny důkazy o jejich zločincích do světa. Pár zdejších proruských vlastizrádců se tady raduje, jak mužik se svou převahou vytírá zrak ukrajinci a netuší, že když nezasáhne západ, dojde na ně samé. Jen si notují, že to je daleko, že to je legrace a že se primitiv Putin spokojí s Ukrajinou."
:)))))

Na druhé straně možná něco reálného na té geniální analýze je. I nejvyšší NATOista Rasmussen naléhá na zvýšení obranyschopnosti členských států Aliance. I pan Fendrych píše rozumném Rasmusseonovi a šíleném Putinovi.
http://nazory.aktualne.cz/komentare/rozumny-rasmussen-kontra-sileny-putin-krym-je-budicek/r~281a5256c15f11e3b26d002590604f2e/

Je to jako u blbejch.
16. 04. 2014 | 15:44

pamětník napsal(a):

Oprava: ....o rozumném Rasmussenovi....
16. 04. 2014 | 15:46

resl napsal(a):

řepiště obecné, nemáte-li něco k věci, tak nemusíte reagovat, mopslíky znám a nic jiného se od vás nikdo stejně nedozví. jdu hulit /ač nekouřím/ a večer napíšu ještě větší pitomosti, než teď. ovšem jestli budu mít čas, mám ho málo.
Lživý,
zoufalství, které z vás čiší a výmluvy na uk. nebo rusy jsou zbytečné. víme všichni, že rozhodovala Moskva a tak by jste si dětinské hlouposti mohl nechat pro mateř.školky. Janukovyč nepřestal "poslouchat", Janukovyč porušil dohodu bez souhlasu poslanců na přímý rozkaz mužika. A netykat trumbero, nejste u vás na schůzi mezi svými primitivy.

pamětníku, už jste někdy měl názor, nebo jen vyvracíte svou retardovanou hlavičkou to, co nejste schopen vyplodit ? jste spíš památník všech bolševiků, než pamětník. paměť na Rusy mně ještě zbyla na rozdíl od vás.
16. 04. 2014 | 16:03

pamětník napsal(a):

resl
se naváží do retardovaných hlaviček! :))))
Asi proto, že na vlastní nemá dost sil. A to je dobře, kde by jeden našel takový reslovský folklór?
16. 04. 2014 | 16:21

Pepa Řepa napsal(a):

Nikdy netykám šroubiku

šroubiku ...tydlitátovatíte
to by bylo šroubiku ...tydlitátovatíš....... atd vy byste si rád zase škrtnul sirkou.
při Vašem vzdělání....že?
Ale jestli chcete mohu psát Admirále šroubiku či cokoliv jiného, jak si poručíte.

Navrhuji Pane pyromane šroube....
16. 04. 2014 | 16:46

Sklepnický napsal(a):

Milý pane Zajčuku, splnil jste úkol a napsal propagandistický blog odpovídající vaší funkci, toť vše !!!
Ukrajina jako samostatný stát vznikla jako produkt bolševického vytváření SSSR na začátku 20.let minulého století. Vrcholem všeho byla úprava hranic tzv.sovětské Ukrajiny komunistickým nástupcem Stalina, tedy N.S.Chruščovem v r.1954. Je velmi komické, jak se zdejší demokraté a česká státní propaganda snaží obhajovat to co vytvořil Stalin a jeho kamarila. Obdobně se to opakuje v místních diskuzích.
Dnešní území Ukrajiny bylo z drtivé většiny součástí carského Ruska. Jihozápadní oblast tzv.Haliče a zakarpatské Ukrajiny ovládalo Rakousko-Uhersko. Po I.sv. válce ovládly část území Polsko,ČSR,Maďarsko a Rumunsko. Jediným pokusem o vytvoření jakési záp.Ukrajiny byly pokusy tzv.banderovců, kteří pod vedením S.Bandery prosazovali na Haliči svůj nacionální stát pod německou kuratelou v letech 1941-42. Bohužel tyto plány nacistické Německo rozbilo.
V současnosti sledujeme snahu o geopoltické změny ve vztazích USA a NATO vůči Rusku. Snaha dostat se na hranice Ruska a odebrat mu černomořské pobřeží narazila na ruský odpor. Rusko navíc využívá situaci k možnosti vrátit se na svá historická území, viz.Krym ! Hrozí situace rozpadu Ukrajiny a její opětovné rozdělení.
Polsko a Maďarsko se vůbec netají zájmem o svá bývalá území.
16. 04. 2014 | 21:51

kočka šklíba napsal(a):

Zajčuku, tak čekáme kdy se vyjádříte k "demokratům" kteří zmlátili presidentského kandidáta ;), Šauerová, ba ani vico a scallop se nám také nějak neozývají, co my budem chudáci dělat bez vaší propagandy?. Také můžete pohovořit o tom, že ukrajinští vojáci jsou násilně drženi na jejich vlastních tancích s ruskými vlajkami. Ale pochválit vás musím, tedy Ukrajince, mají rozum, fašisti jsou asi opravdu jen ve vaší "vládě"centting car.
17. 04. 2014 | 04:09

resl napsal(a):

Pepa Řepa napsal(a):
Nikdy netykám šroubiku
-------------------
čtete nepozorně, vás se to netýkalo, řepo obojetná.
17. 04. 2014 | 09:11

Ivan napsal(a):

Co to ma Ukrajina za generalitu...?!

Ako je to mozne, ze ukrajinsky generalny stab nechal, aby jeho hlavneho vojenskeho velitela, prezidenta Janukovyca, vyhnali z vlasti ozbrojeni dobrodruhovia z ulice...?! Co je to za nacelnika genstabu, ze toto dopustil... Ak by bola generalita v momente ohrozenia zivota najvyssieho velitela prevzala do svojich ruk moc v state, dodnes by nikoho ani nenapadlo oddelovat od Ukrajiny Krym... Vojenskou zbabelostou to umoznila prave Ukrajinska generalita, ktora sa na tom vlastizradne zucastnovala...! Ak sa situacia znormalizuje, predpokladam, ze generalita bude sudena za zbabelost a za rozbitie statu, ktoreho jednotu mala garantovat...!

Ibaze by sa generalita rehabilitovala a dodatocne prevzala moc od samomenovanych poulicnych tzv. vladcov a vyhlasila vynimocny stav s tym, ze ak dobrovolne neodovzdaju moc armade, bude zavedeny trest smrti proti odporcom... I ked Krym je aj za minulej zbablej necinnosti armady proti vnutornym rozvracacom statu, uz definitivne strateny...
17. 04. 2014 | 09:28

Ivan napsal(a):

Na vychode Ukrajiny nestrielala do federalistov ukrajinska regularna armada ani ine oficialne ozbrojene sily, ALE kyjevski poulicni zlocinci, ktori dnes maju nazov Narodna garda a riadi ich priamo Jacenuk..., kedze regularna armada prestala byt rezimu loajalna...!!!

Viac na: http://blisty.cz/art/72931.html

Citujem: "Poté, co útočníci začali házet zápalné bomby a začali střílet na stráže, národní garda začala střílet varovné výstřely," konstatoval Avakov a dodal, že až poté, co útoky pokračovaly, začali vojáci střílet přímo na útočníky. Třiašedesát lidí bylo zatčeno a bezpečnostní činitelé zkonfiskovali zbraně, komunikační zařízení a "ruské mobilní telefony", praví se v jeho prohlášení. Operace prý stále probíhá a policejní posily hlídkují v přístavním městě. Zvláštní jednotky jsou do města přiváženy vrtulníky jako posily, dodal Avakov. - See more at: http://blisty.cz/art/72931.html#sthash.AIJ45zAq.dpuf
17. 04. 2014 | 11:56

Ivan napsal(a):

Ukrajinci..., uvedomte si jednu realitu: NEEXISTUJE ZIADNA EU, JE TU LEN ZAPADNTY TVRDY KOLONIALIZMUS...!!!

Najtvrdsie zabetonovanou diktaturou je zapadny vzor tzv. demokracie...!!! Najviac permanentne hladujucich ludi je prave v tomto modeli diktatury...!!!

Ukrajinci, ak si myslite, ze od EU dostanete nieco zadarmo, ste na osudnom omyle... Ak vam EU da za znenia bubnov, aby o tom kazdy vedel, dvadsat Euro, tak vas najskor potichu oberie o sto Euro..., pritom tych dvadasat bude vydavat ako svoj dar...!!!

Priklad..., vyuzie vas ako tzv. lacnu pracovnu silu vo svojich montovniach..., pricom rozdiel medzi vlastnou cenou pracovnej sily a tou lacnou SI PONECHA...!!!

Alebo, velmi sa divim, ze podporujete zotrocenie Zapadom, ked sucastou tzv. pristupovej zmluvy malo byt podstatne zvysenie ceny plynu pre obyvatelstvo..., VY TO CHCETE...?! Ved to nema logiku... Zvysenie ceny je preto, ze je uz vopred jasne, ze Zapad sa zmocni vasho obchodu s plynom a vopred si namalovali zlodejsky zisk...!!!

A co je najhorsie..., Zapadni kolonialisti ZAVRAZDIA VASU DUSU...!!! Nasadia vam duchovny teror, prostrednictvom vsetkych medii, kde vam, a najma vasim detom, budu dvadsatstyri hodin vnucovat neskutocnu tupoduchost, az ju nakoniec prijmete ako jedinu tzv. modernu kulturu..., a vasa DUSA UMRIE...!!!

A tak by sa dalo pokracovat, cez ponizujucu pracu u kolonialistov, cez znicenie vasho polnohospodarstva, kolonialne zmocnenie sa vasej pody, vasich surovin, vasho priemyslu...!!! Budete sa im prosit o pracu pred branami uz s ich majetkom, ktory bol este nedavno vasim existencnym majetkom...!

Az vas dozenu k hladovaniu a potom vam s velkym humbukom budu dodavat ako dar EU, bezvajecne cestoviny..., ako sa stalo na Slovensku pred dvomi rokmi, za vlady Ivety Radicovej...
18. 04. 2014 | 12:00

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy