Žijeme v pohádce

15. 01. 2011 | 16:21
Přečteno 8919 krát
Co mají společného vánoční pohádky Anděl páně a S čerty nejsou žerty? Jsou milé, plné pohádkových bytostí, ukazují na věčný boj dobra a zla.


Mne v nich ale zvláště zaujaly dvě postavy správců. V obou příbězích pracovití správci spravují majetek svých pánů tak, že jim nakonec, tedy těm pánům, žádná starost s majetkem nezbude. Správci je o vše připraví. Od jednoho nakupuje správce pod cenou pozemky, aby měl pán alespoň nějakou hotovost. Druhý pomáhá až tak, že nakonec nabídne i odkoupení celé té barabizny po předcích, čímž míní starý rodový zámek. Oba šlechtici si vybrali správce, kterým platí za služby, tedy spravování majetku, a dopadli málem jak sedláci u Chlumce. Nepřipadá vám ta zápletka velmi aktuální?

Velké firmy, které léta staví předražené silnice jsou smutné, že ministerstvo potažmo stát po letech jejich věrných služeb již nemá na další stavby. Proto obětavě přispěchaly s tím, že klidně budou stavět dál za své na dluh. Jaká velkorysost, vezmeme-li v úvahu, že na nedávné apelování ministra Bárty na přezkoumání zakázek ve snaze snížit náklady hlasitě vykřikovaly, že jdou s cenami na krev. Jejich zisky jsou často jen ubohých dvacet, pětadvacet procent. V nákladech mají ovšem ještě všechna ta poradenství, faktury za monitoring médií, velmi drahé pronájmy luxusních kanceláří od těch, kteří jim pomáhají zakázky získat a podobně. To pak snadno zvedne cenu za stavbu kilometru silnice na první příčku mezi okolními státy. Není nad dobré a především dobře placené služby.

Podobně je na tom obětavé spravování zdravotnických zařízení Krajskou zdravotní v Ústeckém kraji. Werichův pekař coby císař Rudolf II prohlásil, že se má nakupovat ve velkém, aby se ušetřilo. Tak se tedy nakupují násobně předražené počítače, lavičky, odpadkové koše, zdravotní materiál a drahé přístroje ve velkém, aby se ušetřilo. Ušetřilo na vlastní vily, jachty, auta, financování kampaní a špinících kampaní.

Jsou to stejně oddaní správci našeho majetku, tedy veřejných prostředků, jako ti, kteří například v Chomutově prodávali pár kroků od náměstí obecní pozemky pro stavbu hotelu spřáteleným firmám za bratru 350 Kč za metr čtvereční, nebo pronajali na padesát let za 250 tisíc ročně areál Kamencového jezera vydělávající milióny s tím, že mu přidávají další milióny na provoz i investice. Jim podobní správci nám sloužili a realizovali podivné zakázky na ministerstvu obrany či připravovali nedogmatické spravování Státního fondu životního prostředí s tím , že je třeba mnohem více prostředků pustit do ekonomiky, tedy především do té paralelní, správcovské.

Prostě žijeme jak v pohádce, v té vánoční pohádce. Obětavými správci se to tu jen hemží. Jde jen o to, zda je nakonec také vezme čert.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Gerd napsal(a):

Cenu za km dálnice máme větší než Švýcaři za dálnici s tunely. I když, my na těch českých dálnicích máme tunely také a ne jen ten u Plzně nebo v Česlém středohoří. Jen nejsou tak hmatatelné, o to více však vivitelné na ceně dálnice.
Naše správce může vzít už jen čert. Poslední dobou pozoruji u té modré a oranžové šlechty (+ další barvy duhy z ostatních stran), že jsou podobně odtrženi od reality stejně jako šlechta rudá před 25 lety. Jen více kradou.
Pěkné odpoledne
15. 01. 2011 | 16:40

Duroy napsal(a):

Včerejší lidovky: V komentářích se objevil text o panu Vondrovi, který v době předsednictví ČR EU bez výběrového řízení objednal osvětlovací a organizační firmu pro tiskové konference a původní cena cca 60milionu se vyšplhala na milionů 680,-...
Nevíte něco bližšího?
15. 01. 2011 | 16:48

Pepa Řepa napsal(a):

Hmm, koukám na fotku.
A vy jste anděl nebo trepifajksl?
Lehká volba, řekl bych.
15. 01. 2011 | 17:19

živnostník napsal(a):

Tak mě vrtá hlavou kdo jsou ti,kteří pořád dokola ty vykutálené správce volí a volí a volí?A proč nás naše média před každými volbami přesvědčují,jaké riziko je volit jiné než už zavedené strany(správce).
Co všechno musejí rozkrást abychom jim konečně řekli dost?Nikdo jiný to totiž neudělá.Ani nemůže.Žádný Zoro ani kouzelný dědeček.Jen občané tohohle státu jsou oprávněni poslat ty správce tam,kam už dávno patří.Jen se bojím,že toho nejsme schopni.Naše škoda.
15. 01. 2011 | 17:24

Luba napsal(a):

Pepo Řepo,
čertovského archetypa jste právě odhalil ...

Jestli chcete vidět, jak má vypadat správný filosof, mrkněte se na Peregrina:

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jaroslav-peregrin.php
15. 01. 2011 | 17:30

t... napsal(a):

https://www.youtube.com/watch?v=FuFUFYu1Sa4
15. 01. 2011 | 17:40

Belgičan napsal(a):

Já bych se pozastavil nad těmi pány z oněch pohádek. Oba dva byli okrádáni, protože se oba dva nestarali o svůj majetek jak se patří. Tady jsou ty paralely s dnešním vedením státu ještě markantnější. A nejen vedením státu (viz sazka).
Přímo bych řek, že nestarostlivost o majetek vlastní či svěřený je omnipresent. Je to tak rozšířené, že v případě, že se někdo o svůj majetek opravdu stará, s odpovídajícímy výsledky, bývá tento podezírán z krádeží a jiných lumpáren, protože by přece jinak nemohl být bohatý.
15. 01. 2011 | 17:47

Luba napsal(a):

Pane Rabasi,
Kamencové jezero je vůbec jakousi záhadnou oblastí.
Rekreační lokalitou, kterou si oblíbila řada osobností našeho veřejného i uměleckého života.

Namátkou bych se zmínil o Klausově právním poraděnkovi, pověstném činovníku plzeňské právnické turbofakulty a spisovateli, panu JUDr. Milanu Kindlovi, známému to krotiteli medvídkovitých.
Hrdina jeho "Dokonalé zkratky" se kol této, dle proděkana, nudistické niky, rád potlouká se svými obdivovatelkami, jimž imponuje nápadem, kterak ošulit přijímačky na práva:

http://tn.nova.cz/zpravy/cernakronika/kindl-z-plzenskych-prav-napsal-detektivku-o-svindlovani-na-pravech.html
15. 01. 2011 | 17:47

Kritik napsal(a):

Člověku se chce až říci: Jděte s čerty k ...

Vždyť ti, kteří jednají s veřejným majetkem podvodně a pro své vlastní kapsy jsou vlastně spojenci "padlých andělů", jak se nazývají podle jejich vzniku satanovi stoupenci. Přihlouplí čerti českých pohádek jsou proti nim neškodní hlupáčkové, vymyšlení pro parodii zla samotným ďáblem.

Největším úspěchem ďábla je totiž vytvoření víry, že on neexistuje. Že on je vlastně výmysl, kterému se lze jen zasmát. Jenže je to právě on, který dokáže poradit: "Nedělej si servítky, nebuď staromódní. Užij si dokud je čas. Ber, když se ti to nabízí. Kdo pozná, že si bereš z cizího? Neboj se, uvidíš, jak si užiješ a jak se ti to bude líbit!"

Takže autorovo přání v poslední větě "Jde jen o to, zda je nakonec také vezme čert" je vlastně přáním "podvodní správci všech zemí spojte se!"

Více o původu podoby čertů na http://cs.wikipedia.org/wiki/Pan_(mytologie)
15. 01. 2011 | 18:21

D47 napsal(a):

Komunisti ukradli, ODS zprivatizovala, my zaplatíme!

Dne 17.11.1990 v nočních hodinách, po bouřlivé diskusi, přijalo tehdejší Federální shromáždění Zákon o navrácení majetku KSČ lidu. Tento zákon nebyl nikdy uveden do praxe.

Vracet ukradené má ten, kdo kradl.

Majetek SSM, který měl být předán nástupnickým organizacím, byl za směšnou cenu "prodán" bývalým nomenklaturním kádrům. Pod dohledem soudruha Dyby, který za celou transakci zodpovídal! Kdopak bude jednou vracet tento majetek?

Když už jsem vzpomněl soudruha Dybu: Jestlipak víte, milé děti, jak jsme tohoto pána nakonec potrestali? Samozřejmě spravedlivě.
Poslali jsme ho do Brusele.
15. 01. 2011 | 18:35

yara ze země krys napsal(a):

Prvotní příčina všech problémů v této zemi je ta, že zvolení politici, kteří v podstatě ani ničemu nemusí rozumět, jsou instalováni do vysokých vládních nebo komunálních funkcí, mají značné rozhodovací pravomoci, přičemž za své chování, činy a rozhodování nenesou vůbec žádnou zodpovědnost, nikomu se nezodpovídají a navíc mají často rozsáhlou "ochrannou" imunitu a nic se jim nemůže v podstatě stát! Přitom částečně by to šlo řešit hned několika opatřeními. Za prvé by politici ze státní exekutivy (ministři)ze zákona nesměli být předtím ani současně poslanci nebo senátoři, imunita zákonodárců by musela být omezena na rozsah obvyklý v zemích EU, nejlépe jako je tomu v Anglii. Ve státním sektoru včetně a zejména náměstků ministrů, ředitelů státních institucí atd. by musela být zavedena důsledná "definitiva" tak, aby došlo k důslednému odpolitizování a každý úředník by si rychle spočítal jestli má cenu riskovat okamžitý kšeft kdy může sice "vydělat", ale i přijít o např. 95% důchod a odchodné z funkce aj. výhody, které by dostal za to, že si slušně plnil své povinnosti! Dále nutnou a podmiňující podmínkou je razantní změna chování osy policie-státní zástupitelství-soudy. Nechci to rozvádět, ale všichni cítíme, že to tady není košer, stačí si projít verdikty soudů v podobných kauzách a není co řešit!
Zatím platí to známé, proč si platit drahé advokáty, když si mohu zaplatit laciného soudce, že? Všechno jde, jenom se musí chtít.
Stačilo by jenom nastavit systémová důmyslná pravidla hry. Jenže, ono se nechce! Vždyť i ti malí kluci, co si jdou na vesnici nebo předměstí města zakopat fotbal se dohodnou, že budou hrát třeba pět proti pěti, na dvě branky a s jedním míčem! U nás se hraje poněkud jiný fotbálek, pět procent lidí si tady dělá z ostatních pěknou švandu a ti drží jako ovce! Přímo si tady hrají s mlčící většinou "bago" a z části koupená média to všechno pěkně upravují a
vysvětlují!
PS. Ale třeba to s námi politici myslí dobře, jenom my jim to kazíme!
15. 01. 2011 | 18:41

D47 napsal(a):

Tisíckrát omílané klišé, že politici jsou jen obrazem této společnosti, je liché! Mezi občany této země přece nemůže být devadesát procent lhářů, prospěchářů, tunelářů, korupčníků a lemplů. To by tato společnost už dávno neexistovala!

Ono to bude spíše takto: Ti samozvaní politici, nalezlí do OF a později rozlezlí do nově vzniklých politických stran, ti, kteří nám na začátku devadesátých let tvrdili - „Kdo, když ne my, kdy, když ne teď „ - se nám v té politice pěkně zabydleli. A taky si dost pomohli a zalíbilo se jim to. Proto dneska mezi sebou snesou jen sobě podobné. To je ta základní příčina dnešního marasmu. A doplácíme na to všichni.
Arogance těchto lidí je už neúnosná. ODS se až neskutečně podobá KSČ v době normalizace. Jen ona ví, co občané potřebují a co je pro ně prospěšné. A prosazuje to i proti jejich vůli. Dělá stejnou chybu, jako někdejší komunisté. Ignoruje hlas lidu a chybí jí zpětná vazba. Je přesvědčená o své neomylnosti. V tomto přesvědčení ji utvrzují svojí servilitou i spřátelená média.
Vyjádření premiéra Topolánka lze číst jednoduše takto: Občane, jsi nesvéprávný blbec. Jen my víme, co je pro tebe dobré. A taky to prosadíme. I proti tvé vůli!

Psáno pod mým původním nickem jako příspěvek do on-line diskuse po volbách v roce 2006.
15. 01. 2011 | 18:58

SuP napsal(a):

D47 -
Mně se zdálo, že už jsem tuhle dikci tady pod jiným jménem registroval. A tenkrát mi taky neseděla ..... Krom toho, že přeháníte jako každej standardní bolševik.
15. 01. 2011 | 19:33

DF napsal(a):

Prostě paní Lubo Vy si hodláte dělat chechtandu z doktorské práce pana JUDr. Milana Kindla.
Protože jak, tuto dle mého mínění slušnou doktorskou práci srovnáváte s prací JUDr.Jiřího Pospíšila.
Zde prosím jasně vidíte proč byl vybrán JUDr. Milan Kindl.Oba mají složenou rigorózní zkoušku a přesto sama vidíte ten rozdíl.
Proto doporučuji přečtěte si doktorskou práci pana JUDr.Jiřího Pospíšila a potom prosím srovnejte a snad již se přestanete navážet do JUDr. Milana Kindla.
15. 01. 2011 | 19:46

S U C H E C napsal(a):

SuPe. Zatím tady jako správný bolševik kádruješ statečně hlavně Ty. Sorry, ale když někoho nálepkuješ bolševikem, nedělej to jako bolševik. :-)

To, že Ti pravdivý popis reálie v tomto státě nevyhovuje? To je hlavně ale Tvůj problém, a Ty si to musíš srovnat sám se sebou.

Pak si kádruj do alelujá.
15. 01. 2011 | 19:54

D47 napsal(a):

SuP:

Ó, díky, velký jasnovidče!

Takže já jsem tedy bolševik. Dokonce standardní. Sláva, třikrát sláva!

Teď ale vážně.
Ten, komu jste právě dal nálepku "bolševik," byl jedenáct let pod kuratelou komunistické Státní bezpečnosti.
Urážet a nálepkovat anonymně někoho na netu je úplně stejné, jako vystrkovat zadek na lidi na druhém břehu řeky. Tam také neriskujete, že vás do toho zadku někdo kopne.

Vsadím boty, že bvyste mne jako bolševika při diskusi tváří v tvář neoznačil ani náhodöu. Na to jste totiž až příliš zbabělý.
15. 01. 2011 | 20:06

SuP napsal(a):

D47 -
Napsal jsem - přeháníte jako každej standardní bolševik. Kde píšu, že jste? To, že jste mi podezřelej, je moje věc, do toho Vás nezatahuju. Nicméně (jak jsem už uvedl jinde), komunistická perzekuce v 60-tých letech a 11 let pod kuratelou StB mi nevychází jako dobrá kombinace předpokladů k získání levicových názorů. Asi jako kdybych měl věřit, že kouření léčí rakovinu.

Suchče -
Kdo si dnes stýská, že je se má hůř než za bolševika (byť relativně, v souvislostech doby), musel se mít tehdy výrazně líp než ostatní. A to je podezřelé i dnes. Takže kádrovat nepotřebuju. Svlíkáš se sám.
15. 01. 2011 | 20:19

D47 napsal(a):

SuP:

Já jsem proti tomu bolševickému režimu aktivně vystupoval v době, kdy i za pitomý leták hrozilo reálně pár let "natvrdo."
Vy jste tady ten "statečný" v době, kdy už se to smí a nic už vám za to nehrozí.

Vy už nejste ani směšný. Vy už jste pouze trapný.
15. 01. 2011 | 20:29

yara napsal(a):

SuP versus D47:

Mám pro vás pánové návrh na rozsouzení názorového sporu!
Myslím, že se ukáže na kauze Drobil kdo tady přehání nebo ne. V případě, že kauza Drobil bude řádným soudem vyšetřena a dotažena do konce, měl by se vám nick D47 omluvit zde na těchto stránkách. Pokud to bude jinak a kauza bude vedena obvyklým způsobem třeba do ztracena, měl by kolega SuP uznat veřejně, že je naivní člověk nebo .....! Co vy na to?
15. 01. 2011 | 20:30

Luba napsal(a):

DF,
pan dr. Kindl se určitě v právech a sofistice vyzná - a nejen to. Dokonce i dobře píše a jeho knihy se dají číst.
Ovšem - co naplat ... je to lump!

Je fakt, že jsem ústavní literární odkazy obou Vámi uvedených pánů nečetl. Četl jsem však práci jiného "plzeňáka", Mgr. Marka Bendy - velmi zábavné :)
Zvláště pozoruhodné je jeho dvojité řápkování (pozn.: řápkování = řádkování, užívané politickými celebritami z řad plzeňských
turbostudentů) a také jeho neskonalý obdiv k generalissimu a, dle soudobých parametrů, válečnému zločinci Valdštejnovi, jehož kolega ve velení Katolické ligy, Tilly spolu s von Pappenheimem vyvraždili celý Magdeburk (30.000 mrtvých civilistů). Tento rekord padl až s nástupem 2.sv.v.
http://en.wikipedia.org/wiki/Sack_of_Magdeburg

Co se týče pobělohorských konfiskací/krádeží majetku vyhnaných, popravených či perzekuovaných nekatolíků ... nevím, zda byli komunisté se svým znárodňováním úspěšnější, než pánové století sedmnáctého, kteří se snažili na té správné - tedy císařské - straně.

P.S.: Jsem sameček.
15. 01. 2011 | 20:31

veverka napsal(a):

Správce Kalousek to tu rozsprávcuje dočista.Nezbyde nic.
15. 01. 2011 | 20:41

ujo napsal(a):

pro Lubu:
při vaší zmínce o Bendovi a Valdštejnovi se mně vybavila ( hodně let stará) vzpomínka na M. Bendu v některé televisi obhajujícího nárok rodiny Valdštejnů na V. palác.
Tehdy to nevyšlo.
Viděl jsem i svatební oznámení jednoho ze synů Václava Bendy, kde tento ( tedy VB) byl označován velmi vkusně jako "lovec komunistů".
15. 01. 2011 | 21:04

ujo napsal(a):

pro Lubu:
při vaší zmínce o Bendovi a Valdštejnovi se mně vybavila ( hodně let stará) vzpomínka na M. Bendu v některé televisi obhajujícího nárok rodiny Valdštejnů na V. palác.
Tehdy to nevyšlo.
Viděl jsem i svatební oznámení jednoho ze synů Václava Bendy, kde tento ( tedy VB) byl označován velmi vkusně jako "lovec komunistů".
15. 01. 2011 | 21:05

Al Jouda napsal(a):

Jára ze země krys je moje krevní skupina! Přibližně totéž o omezení pravomocí politických stran pokud jde o dosazování ministerských úředníků jsem na zdejších diskuzních fórech již psal. Dále by bylo třeba věcně vymezit povolené prostředky cvolební kampaně : Pouze letáky formátu A5, mítinky a každá strana stejný čas pro rozhlasové a televizní projevy (hlavně televizní souboje kandidátů - tam se volič nejvíce dozví).
15. 01. 2011 | 21:10

ujo napsal(a):

omlouvám se za dvojí výtisk, ale reCAPTCHA začíná být nad moje síly.
Když jsem tu ale znova: otázka pro pro p. Rabase - byl jste poslanec - interpreloval jste v těch věcech?
Nebo držel krok s Bursíkem a koalicí?
15. 01. 2011 | 21:11

D47 napsal(a):

yara:

Obávám se, že to mojí omluvou neskončí tak jako tak.
Jednak proto, že se nemám za co omlouvat, druhak proto, že kauza Drobil skončí úplně stejně, jako skončily až dosud všechny aféry našich politiků napříč politickým spektrem. Tedy tím, že se všechno jednoduše zamete pod koberec.

Nejjistější a také nejspolehlivější je v tomto případě náhlá ztráta paměti. Copak si už nevzpomínáte, jak náš největší a nejchytřejší a momentálně Nejvyšší Hradní náhle ztratil paměť, když měl v roce 1997 vypovídat o podrobnostech okolo nezákonného financování ODS sponzory jménem Lájos Bácz a Rádživ Sinha?

Jen mne tak trochu mrzí, že mne zde stavíte do jedné řady s nickem SuP.
Pokud jste si zatím nestačil všimnout, tak vás tedy musím upozornit já sám na jeden možná nepatrný rozdíl mezi vstupy nicků D47 a SuP.
Nick D47 zde zveřejňuje pouze své vlastní zkušenosti a až na výjimky se neuchyluje k reakci na konkrétní diskusní příspěvek. Natož pak aby nějakou nálepkou přímo napadal jeho autora.
Podle mne je diskuse jako taková jen výměna názorů. V žádném případě to tedy není ono klukovské "Kdo dál a výš bez držení."
Jinak tyto naše anonymní plky tady na netu mají na naši politickou scénu asi takový vliv, jaký vliv má močení ledních medvědů na rezivění zemské osy.
15. 01. 2011 | 21:19

yara ze země krys napsal(a):

Al Jouda :

Dík, už jsem měl strach, že jsem názorově tzv. mimoň. Jsem přesvědčený, že by celý systém "fungování" politiků šel celkem dobře nastavit a veřejně kontrolovat jejich hospodaření. Tvrzení, že to nejde a že je tady moc proměnných apod. neobstojí. Obecně platí, že schopnosti lidí jsou (v tom dobrém slova smyslu) zcela mimořádné! Vždyť kdyby měli vymyslet odborníci např. z elektroniky a kybernetiky třeba procesor MAA8080, který je základem dnešní techniky IT a měli schopnosti a chuť do práce dnešních politiků, tak bysme ještě dnes používaly ščot! Když ono se opravdu nechce něco měnit, vždyť ten stav pár lidem setsakramentsky vyhovuje!
V době dnešních výkonných informačních technologií by šel celý veřejný státní sektor přesně podchytit, rozklíčovat či analyzovat. Pak by se ovšem mohlo ukázat jak a kdo hospodaří. Když ono se ale nechce, případně se ví jak tomu zamezit.
15. 01. 2011 | 21:33

yara ze země krys napsal(a):

D47 (dř.Vendys):
Pane kolego, velmi se mýlíte v tom, že zdejší blogy naši politici nečtou. Je tomu právě naopak, leccos o tom vím! Když už nic, tak je dobré jim brnkat na nervy! Lidé musí využívat každou možnost informovat ostatní a nebát se říci svůj názor, i když občas dostanou přes hubu. S Vašimi názory nemám problém, jen si však myslím, že jste až možná moc velký pesimista. Kdo třeba v roce 1985 čekal, že se to bolševikům podělá?
Pěkný večer!
15. 01. 2011 | 21:40

ujo napsal(a):

pro yara:
opravdu si myslíte ,že alespoň podržtaškové našich politiků čtou, co si plebs o nich myslí ?
No nevím, nikde to není vidět, pokud ano, je to smutné - zpětná vazba blízká 0.
Ani politické mrtvoly to nečtou. Topol určitě ne. Má pravdu.
Možná to čte Echelon - nebo jak se to jmenuje.
15. 01. 2011 | 22:13

D47 napsal(a):

yara ze země krys:

Jsem opravdu potěšen tím, že mne zvete svým kolegou.
Ano, kdysi jsem používal nick Vendys, protože je to moje přezdívka už z dob mého mládí. Taky jsem zde kdysi vystupoval pod svým občanským jménem, doplněným právě o nick Vendys, neboť mi pan Stejskal s laskavostí sobě vlastní zvřejnil pár článků v Blogu čtenářově a mně bylo jaksi proti srsti se pod to nepodepsat pravým jménem.

Nicméně nick Vendys dostal loni co proto na "otevřeném, levicově zaměřeném a všem slušně vyjádřeným diskusním příspěvkům přístupném serveru http://www.outsidermedia.cz/"
Na tomto serveru mi sice zveřejnili několik autorských článků (bylo jich celkem osm), ale pak jsem se jim asi nějak zprotivil, takže jsem dostal nálepku "estébácký udavač." Což by mi zase až tak nevadilo, kdyby to ovšem nebylo spojeno s mým občanským jménem.
Ke smůle majitele a provozovatele tohoto serveru mu ani toto vyložené podrazáctví moc nepomohlo. Do diskusí jsem se po kratší odmlce vrátil, tentokrát jsem ale doplnil nick Vendys o svoje příjmení. Dovolím si zdůraznit, že to příjmení je opravdu moje a je tedy pravé!
Nakonec to dopadlo tak, že majitel a provozovatel tohoto serveru šel tak daleko, že zveřejnil soukromou(!) korespondenci, kterou jsme spolu vedli poté, co se tam začaly ony nevybíravé útoky vůči mně stupňovat. Ten článek nazval "Vše dobré, Vendysi!"
To zveřejnění soukromé korespondence by mi také až tak nevadilo, kdyby ovšem nebylo doplněno dehonestující poznámkou, kterou si k tomu přičinil majitel a provozovatel tohoto diskusního serveru.
Celá diskuse i s předmětným článkem nakonec zmizela onoho 31. října roku 2010 v Jámě Pamětnici. Naštěstí pro mne ji celou zachytili a samozřejmě uložili do paměti svých počítačů mí skuteční přátelé.
To, že jsem se rozhodl vrátit se právě sem, má dva důvody. Jednak mne k tomu vyprovokoval článek paní KVS (nějak si pořád nemohu zvyknout na to, že tato dáma je už NeVeselá), hlavně jsem ale nechtěl jen tak sedět a pouze nečinně přihlížet tomu, jak se v těchto diskusích doslova roztahují místní NElevouni.
Pokud naznám, že mám k danému tématu co říci, tak to také řeknu. Co si z toho potom kdo z vás vezme, tak to záleží už jenom na něm.

Přeji vám také jen to dobré.
15. 01. 2011 | 22:36

Pastýř putující k dubnu napsal(a):

Vážený pane D47 a všichni ostatní pánové hodní úcty, děkuji vám tímto za vaši aktivitu, dobrou vůli, příspěvek ke kultivaci... Čtou vás tisíce... Děkuji. Bez vás bych se opět cítil cizincem ve vlastní zemi!
16. 01. 2011 | 00:43

Dáša N napsal(a):

Mám pocit, že čerti už na odnášení do pekel nějak nereflektují. Doneslo se k nim, že lepší než cokoli jiného, je si za podivně výhodných podmínek od Prahy pronajímat objekty na pahorcích nad městem, odkud se jen rozhlížejí po krajině. Dalo by se říci, že se ocitli v bludném kruhu. A nebo to nejsou čerti? Pak tedy co?
16. 01. 2011 | 01:32

JF napsal(a):

ano, naprosto výstižné!!! to bude fungovat tak dlouho v tomto státě bude navenek co fyzicky prodávat - např. i podhodnocenou práci zdejších lidí. Pak uděláme národní obrození vyrveme to cizákům stejně jako těm Sudeťákům ze spárů. Tak by to mohlo nějak fungovat ... samozřejmě SAMO - hlavně žádná práce a reálné výsledky - to by třeba začla fungovat i policie a soudy, to ne ;-)))) Musí to jít prostě samo ... ;-)))
16. 01. 2011 | 01:53

mud.. napsal(a):

Čunek bude společně s bývalým papežen svatopřijmut mezi Boha a Papeže. Je to místo pohybujícího se Ježíše. Mezi nebem a zemí. Pane Rabas, prosím nezpleďte se jako v případě pana Čunka! Také jste chtěl jeho hlavu. A celý národ na něho ušil boudu! Starejte se o zvířádka a nechte to, čemu nerozumíte nám "Revolučně spravedivé gardě!
16. 01. 2011 | 09:14

SuP napsal(a):

Luba -
"Cé" je správně!!
16. 01. 2011 | 10:40

kravina napsal(a):

starání o zvířátka je jen zástěrka pana rabase aby vypadal dobrosrdečně ve skutečnosti také touží po kariéře ale nejak se mu to vymlo z ruky
16. 01. 2011 | 10:53

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Lubo,

myslím, že ani jedna možnost, kterou jste ve mnou smazaném příspěvku (porušoval zdejší pravidla) naznačil, není správně.

Jen pro Vaší informaci: tak šedesát sedmdesát naprosto pomatených a většinou násilnických textů dotyčného zde mažu (z téhož důvodu jako ten Váš, porušují zdejší pravidla). Ty ostatní ignoruji, protože jen nedávají smysl. Doporučuji to dělat jen Vám.

Libor Stejskal
16. 01. 2011 | 10:57

SuP napsal(a):

Pane Stejskale -
Myslím, že by lépe sedlo ..." ...i Vám...".
Hezkou neděli, doufám že ani já Vám ji nezkazím.
16. 01. 2011 | 11:05

stejskal napsal(a):

Určitě, pane SuPe,

díky za upozornění (nevím, na co jsme myslel, když jsme to psal).

Samozřejmě má být: Doporučuji i Vám (stejně jako všem ostatním) je ignorovat.

Hezkou neděli všem.

Libor Stejskal
16. 01. 2011 | 11:08

stejskal napsal(a):

Apropos smazal jsem jeden hrubě urážlivý a nadávku obsahující text ("grázlové"), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
16. 01. 2011 | 11:09

Inci napsal(a):

Ale ale pane Stejskale , Vás nerozčiluje že nás okrádá kde kdo ??? Vás nerozčiluje že právě Bursíkovská SZ , kterou ostatně tak dlouho na zdejších stránkách bráníte a podporujete , má na zdejším morálním marasmu nezanedbatelný podíl ?!? Copak jsem napsal tak nepravdivého ??? Na Vás je nejvíc vidět zcela devastující vliv pokřivené morálky našeho presidenta jenž si dokonce dovolí (neuvěřitelné) krejt drzou zlodějinu ...

Dejte si prosím tu práci , a dotáhněte mezi zdejší blogery někoho z vedení VV ... ať nám vysvětlí proč nebyl ještě nikdo za zlodějiny potrestán , proč sedí VV stejně jako SZ ve vládě s kriminálníky ... proč , proč , proč ... !!!
16. 01. 2011 | 11:29

stejskal napsal(a):

Rozčiluje, pane či paní Inci, strašně.

Nepodporuji na těchto stránkách nikoho, snažím se zde dávat prostor různým lidem (které jedni třeba považují za zločince a jiní zase za spasitele. Pod dalším blogem si pak úlohy zpravidla vymění).

Dal jsem si tu práci a dotáhl sem pana Radka Johna z VV (viz jeho blog). Není už ale v mé moci přinutit jej, aby do něj psal jindy než před volbami.

S tou mojí pokřivenou morálkou máte jednoznačně pravdu, pozoruji to na sobě už delší dobu.

Hezký víkend.

Libor Stejskal

P.S. Tyto stránky se zde snažím udržet pro ty, kteří si chtějí vyměňovat názory (tedy ne pro ty, kteří chtějí nadávat komukoliv, spílat či si třeba jen ventilovat své frustrace). Pokud Vás takto nastavený prostor zajímá, jste zde vítán. Pokud ne, upřímně mne to mrzí, ale na zdejších pravidlech kvůli tomu nemíním nic měnit.
16. 01. 2011 | 12:07

Tenco napsal(a):

V Ostravě prý nákupy formou aukce zajištuje po stránce IT soukromá firma. Za paušál. Údajně dost mastný paušál. Insider mě řekl, že paušál převyšuje přínos z takových nákupů. Ale že se prý primátor může radostí posrat, když takhle magistrát nakoupí o 0,70 Kč levněji propisky.

Že je to prý taková zajímavá hra na jedné straně a další penězovod na straně druhé.
V tomhle byl malý český člověk vždy vynalézavý.
Jak ojebat ostatní a erár.

"Ať žije a dlouho vzkvétá náš milý OUTSOURCING ! Vivat, vivat, vivat ! "
/Někdy mám dojem, že v mnoha institucích sedí lidi jenom proto, aby mohli vybírat a objednávat outsourcing. Hmm. Taky bych chtěl v takové instituci sedět. Musí to být celkem klidná práce - bez jakékoliv zodpovědnosti a stresu. Nedivím se, že chtějí do důchodu odcházet až v 70 letech. Též bych se toho držel zubama nehtama. :))/
16. 01. 2011 | 12:19

vfischer napsal(a):

ZÁKLADNÍ ZÁKLAD - OBJEV VŠECH OBJEVŮ --- V rozkradeném zlodějském státě pokračuje rozvrat všech odvětví - zdravotnictví nevyjímaje !! Zdravotnictví, jako tisíciletý stěžejní symbol člověčí odlišnosti od zvyků zvířecích smeček se ve státě zločinců navrací k zákonům džungle - po nás potopa, zachraň se kdo můžeš !!!
16. 01. 2011 | 13:37

Jirka napsal(a):

Jen tak mimochodem pane Rabas, za kolik nakupujete pozemek na Hradečný od obce Blatno. Sadím se, že ta cena určitě není tržní… No jo kázat vodu a pít víno… , nenacházím mezi vámi a těmi ostatními rozdíl. Jinak vše na www.obec-blatno.cz usnesení ze 13.12.2010.
17. 01. 2011 | 10:23

Iveta napsal(a):

Dobrý den Jirko,
dovolte jedno upřesnění, pan Rabas kupující pozemek na Blatně nemá s tímto panem Rabasem pranic společného, tedy kromě shodného příjmení. Na ceně pozemku se usnesli zastupitelé a není na ní nic nestandardního. Radím číst pozorněji, než začnete vytvářet konstrukce. Hezký den
Iveta Rabasová Houfová (jsem jednou z těch zastupitelů...)
21. 01. 2011 | 11:04

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy