Po horkých dnech jsou někteří v chládku - Máme naději.

10. 09. 2012 | 09:30
Přečteno 5504 krát
Když byl ředitelem Úřadu regionální rady soudržnosti po zadržení jeho předchůdce, dnes již odsouzeného Petra Kušnierze, jmenován Pavel Karel Markvart docela mě to potěšilo. Vybavila se mi slova Václava Havla pár týdnů před jeho smrtí. Prý musí být ještě trochu hůř, aby se lidé zvedli a dosáhli změny stavu společnosti, ve které žijeme. Došlo mi, že ta chvíle již nemůže být daleko.

Že se při rozdělování evropských peněz krade, stejně jako v mnoha jiných případech hospodaření s veřejnými prostředky, není žádné tajemství. A tak mě ani nepřekvapilo, že přistižený malý, podprůměrný lotr byl nahrazen profesionálním loupežníkem. Pavel Markvart se již mnohokrát před tím osvědčil jako člen rady města Chomutova, která byla v posledních čtyřech volebních obdobích, včetně toho právě pobíhajícího, sestavována vždy dle not a přání dnes již rovněž odsouzeného Alexandra Nováka. Pavel Markvart byl jeho prodlouženou rukou. Za primátorku Ivanu Řápkovou psal agresivní a nenávistné články do radničních novin, které ona jen podepisovala. Sehrál svou roli při krádeži, tedy vlastně při dlouhodobém pronájmu chomutovského Kamencového jezera - podobně odpovědná a Novákovu podnikání oddána je ovšem většina současných chomutovských radních. Nováka, když se pro něj stranická půda stala příliš horkou, dokonce nahradil ve výkonné radě ODS.

Jeho jmenování ředitelem úřadu rozdělujícího miliardy, bylo tedy jen logickým vyústěním jeho kariéry. Slova o tom, že dá úřad do pořádku mě naplnila nadšením. Už nemůže být o moc hůře. Musí to přijít.

Další šťára na úřadě a změna ve vedení výboru mě trochu zmátla. Vypadalo to, že je to ono, ale návrh na odvolání ředitele Markvarta neprošel. Prý je kvalifikovaný a kvalitní úředník. Nu dobrá, počkáme do švestek, řekl jsem si a dál jsem vyjadřoval svou obavu o evropské peníze přerozdělované úřadem pod vedení Novákovo člověka.

Pavel Karel měl pak několik měsíců mnoho práce s čištěním úřadu. Nastavoval „vyhovující“ výběrová řízení a tak podobně. Tak si alespoň nyní v chládku trochu odpočine. Léto bylo horké. Bude mít klid. Mě se ale mezitím zmocňuje neklid. Není přeci možné, aby osoby v současné a minulé radě města Chomutova, v politickém vedení kraje a ve vedení úřadu řešícího ROP (jde o ve své podstatě stejnou skupinku osob) nevěděly, čeho jsou součástí. Nesou minimálně politickou odpovědnost za způsobené škody. Anebo nejen politickou?

Obličej hejtmanky Jany nás lákal k poznání krás Ústeckého kraje v Ústeckém kraji. Že by nevěděla za jaké peníze se tu dělá její kampaň? Že by nevěděla, kam měly jít desítky miliónů z propagace rekultivované krajiny? Možná nevěděla, že školy by potřebovaly něco jiného než předražené vánoční stromečky, a také, že z „obvyklých“ pořizovacích cen Krajské zdravotní by se toho pro nemocnice za normálních okolností pořídilo dvakrát tolik. Za každý jednotlivý příklad tohoto plýtvání veřejnými zdroji by měla odstoupit a s ní další a další. No, počkáme. Policie získává sebevědomí, pocit, že práce není marná. A občané mají naději. A taky odpovědnost. Mohou to přeci změnit.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Sláma napsal(a):

Pan Rabas se mýlí, když tvrdí:"Policie získává sebevědomí, pocit, že práce není marná."
Kalousek řek, že Lessyho vyhodí od policie. A jak řekl, tak udělal. Dnes si to každý policista rozmyslí, aby se protivil vrchnosti!
10. 09. 2012 | 09:42

Sláma napsal(a):

Pan Rabas je jako všichni Zelení velký pokrytec. Byl to on, kdo umožnil Dalíkům a jiným Íkům nejvěští rozjezd, když jeho Zelení byli členy Topolánkovy vlády. Co jste dělal, pane Rabasy, jako poslanec vládnoucí strany proti rozmachu klientelismu a kmotrovství?
10. 09. 2012 | 09:48

Al Jouda napsal(a):

Rabas zpět do parlamentu !
10. 09. 2012 | 09:51

Občan napsal(a):

A kdy, pane Rabasi, dojde na Vaši dobrou známou Danu Holečkovou?
Tak dlouho "tlačila ZOO Dvůr Králové nad Labem kupředu", až ji vytlačila ze všech ZOO organizací. Pan Vágner, který tu unikátní ZOO doslova vydupal ze země (a po plyšáku z ní byl vyštván jak prašivý pes), musí v hrobě rotovat jak ventilátor...

Jestli si myslíte, že takovýmito články nahoníte nějaké politické body, pak se mýlíte.
10. 09. 2012 | 09:57

Twist napsal(a):

Pán Vagner, je to ten, co byl velkým oblíbencem komoušů a minutu po plyšáku zavilou modrou vránou?
10. 09. 2012 | 10:40

veverka napsal(a):

Určitou malou naději budeme mít teprve tehdy,až v tom chládku budou lidi jako Kalousek,Drábek,Řebíček,Vondra,Bém,Janoušek,Oulický,Dalík,Topolánek,Nečas,Bakala,Dvořák,Drobil atd. Do té doby jsou komici jako je Rabas,kteří výše zmíněným aktivně koaličně přidržovali k smíchu.
10. 09. 2012 | 10:54

Radovan napsal(a):

Česko je v krizi už 22 let. Nejprve pár českých rodin a kmotrů většinou z řad ODS, KDU rozkradlo státní majetek a vrhli se do politiky.Začalo to od Prahy, Brna, Ostravy až po města a obce. Kdo byl u koryta tak si "nosil státní majetek domů"
Na smysl revoluce se úplně zapomnělo, kdyby ti, co cinkali klíčemi věděli jaký tu bude bordel, tak žádná revoluce milí disidenti nebyla. Ty miliony lidí zblbly falešná hesla a faleš, těch, co revoluci organizovali. Organizátoři revoluce jsou zalezli jak štíři, jaký je tu bordel je nezajímá, ti by také měli být souzeni a měli by vrátit to, co po revoluci dostali i velké peněžní dary a měli by dostávat jen průměrný důchod i ten je pro ně nezasloužený, zatím berou i 4 průměrné důchody. Tzv.bojovníci III, odboje jsou vlastně podvodníci, slibovali pořádek v republice, mzdy jak v Rakousku, demokracii, spravedlnost, pravdu. Kde to všechno je ???? V Česku absolutně ne !!! Vyznamenáváme generály, ale občany co tu trpí špatnými sociální poměry,nepořádky, duševními otřesy způsobenými vládou a úřady už 22 let,
necháváme bez povšimnutí. Generálové dožívají svůj život v přepychových Hospicích a neví jaký bordel tu je už 22 let. Je to spravedlivé ??? Faleš a zase faleš. To si Český národ nezaslouží !!!!!! Modrá parta se chová jak smečka hyen, vzbouřenci z ODS nechtějí vylepšit předkládáné zákony, ale je ještě pro občany ztvrdit. ODS se fašizuje, její chování se začíná podobat chování strany Dolfíka - národ tak zničit, aby prosil o chleba. Lidé, kteří mají platy víc jak 30 tisíc hrubého, o životě neví skoro nic, pokud nemají hypotéky a mají bohaté příbuzné. Někdy si myslím, že žijeme v 19 století v době B. Němcové - V zámku a v podzámčí. idé se k sobě chovají jako vlci, úředníci jsou arogantní i když sotva mají maturitu ale platy mají jak vysokoškoláci a to v době počítačů. A všude o ně zakopáváme a hlavně většinou pracovní dobu proklábosí a propíjí kávami. Nebo si v pracovní době nakupují. Také jejich stravenky 90,-- jeou nemorální při jejich příjmech. Jak k tomu přijdou důchodci s důchodem 8 tisíc, když mají dát za oběd nejméně 60Kč, nemají erární kafe, papír WC a další. Důchoci si všechno platí ze svých důchodových almužen, i tu kávu a papír WC. Takový úředník přijde domů, najezený je za státní, odpočatý je také tak hurá do fitcentra. Obyčejní pracující dřou u pásů v podnicích, kde se nesmí ani použít WC v pracovní době, soboty neděle bez příplatků za 15 tisíc. Ví to vůbec naši slavní politici ??? A ti pracovníci musí být potichu, protože práce není. Kde jsme se to octli paní politici ????? Už to není k vydržení. Je to tak na provaz. I am sorry.
Pravicové pisálky dejte na 1 rok na podporu, a potom změní své názory. Pravicoví pisálkové často berou peníze zadarmo, proto jsme v takovém srabu, navíc jsou velmi naivní, když nechápou současnou situaci, je horší, než nám říkají politici. Stačí mít otevřené oči, uši a číst i zahraniční tisk. ODS spoléhá na hloupé voliče.Oni sami si myslí, že jsou velmi inteligentní, když ovládájí PC.
10. 09. 2012 | 10:57

Caravagio napsal(a):

Re: pan Radovan,
Tak udělejtezase nějakou Velkou revoluci - pro změnu třeba - Rudou říjnovou ...! Zavřete každého, kdo má něco modrého: nejlépe zakázat modrou barvu a zakázat všechno, co je napravo !
Vy jste stejná pakáž, soudruzi - zloděj jako zloděj ...
10. 09. 2012 | 11:09

Petr napsal(a):

Pane Rabas,
nebyl jste také 4 roky Nadčlověk? A co jste udělal, mimo braní platu a náhrad?
10. 09. 2012 | 11:11

dexx napsal(a):

Petr napsal(a):

Pane Rabas,
nebyl jste také 4 roky Nadčlověk? A co jste udělal, mimo braní platu a náhrad?
10. 09. 2012 | 11:11

PODEPISUJI

a přidávám: Pane Rabas, co jste udělal pro to, aby modří zloději typu Vondry, Kalouska, Topolánka, Dalíka, Řebíčka, Langera apod, kteří kradou stamiliony a desítky a stovky miliard Kč, byli za mřížemi?
Mlátit hubou umí každý!
10. 09. 2012 | 11:28

Yosif K napsal(a):

............úředníci jsou arogantní i když sotva mají maturitu ale platy mají jak vysokoškoláci a to v době počítačů. A všude o ně zakopáváme a hlavně většinou pracovní dobu proklábosí a propíjí kávami. Nebo si v pracovní době nakupují. Také jejich stravenky 90,-- jeou nemorální při jejich příjmech.
KONEC CITATU.
Nevim jak ted, ale pred par roky byl proveden anonymni predvolebni pruzkum mezi statnimi zamestnanci a cca 95% z nich voli levici.

Pochybuji ze by jakakoliv levicova vlada zkrivila arogantnimu urednictvu vlasek na hlave - je to jejich skalni volicske jadro......
10. 09. 2012 | 11:29

šebány napsal(a):

Pane Rabas Váš boj s Řápkovou a spol. dodává sílu , ale Vaše podpora Holečkové ji zase ubírá .
10. 09. 2012 | 12:14

ten, kdo se s blbem hádat nebude napsal(a):

Mám neblahý dojem, že na tom severu Čech slouží u policie a justice především Kindlova právnická esa

„Chovatel Milan Kindl s dodavatelem mývalů Přemyslem Rabasem“
https://img.aktualne.centrum.cz/339/26/3392694-autogramiada-milana-kindla.jpg
10. 09. 2012 | 14:50

mb napsal(a):

Vybavila se mi slova Václava Havla pár týdnů před jeho smrtí. Prý musí být ještě trochu hůř, aby se lidé zvedli a dosáhli změny stavu společnosti, ve které žijeme.

škoda tedy že Havel nezůstal nezávislým intelektuálem, a stal se prezidentem - loutkou ... která nedokázal odklonit remorkér české republiky od směru směrem k mafiánskému kapitalismu ...

... škoda ...
10. 09. 2012 | 15:21

mb napsal(a):

ale jinak dobrý blog ... ústečáci volte PRO kraj ... tedy pokud se vám bude chtít ...
10. 09. 2012 | 15:24

kočka šklíba napsal(a):

Dobrý blog by to byl v letech 2010 a za Topolánkovy vlády. Tady je to už poněkud pozdě, navíc s s tím, že tenhle člověk to pomohl těm mafiánům tady téměř rozkrás svou účastí v 1. hrůzovládě (Topolánkově).
10. 09. 2012 | 16:17

náhodný čtenář napsal(a):

Pohlédněme výše. Proč není v chládku například Parkanová, když je tam Rath? A proč tam nejsou další a další... ?
10. 09. 2012 | 19:32

Libor napsal(a):

Pane Rabas vy takový zákeřný pleps který kradl jak mohl v Lesoparku ? Je mi z vás zle.
14. 09. 2012 | 16:36

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy