Romský problém není problémem sociálním.

06. 09. 2011 | 12:23
Přečteno 9101 krát
Tak se dozvídám, že aktuální problematika „šluknovského výběžku“ není problémem rasovým nebo národnostním, ale sociálním. Pak si však musím položit otázku, proč takovéto „sociální“ problémy vznikají jen u některých komunit a u jiných nikoliv.

Nebo znáte snad někdo Agenturu pro začlenění vietnamského obyvatelstva? A přece tato zcela bezpochyby dříve sociálně deprimovaná skupina i bez agentury a terénních pracovníků nežije ze sociálních dávek, nevytváří nesnesitelná ghetta a posílá děti do českých škol bez „diskusí“ o tom, zda jde o školy zvláštní nebo normální. Pravda: občas vypěstují více marihuany, než je zde zvykem, ale to je jen špinavá pěna na vcelku úspěšné integraci těch, u kterých předpoklady k takové integraci byly na počátku mnohem menší, než u našich Romů. Proč někteří si mohou najít práci a jiní nikoliv? Proč někteří dokáží se svými sousedy integrovaně bydlet a jiní to nedokáží? Obávám se, že pouze o sociální problém tu opravdu nejde.
Nemyslím si, že problémy máme s „nepřizpůsobivými“. Právě naopak: největší problémy máme s těmi, kteří se velmi dobře přizpůsobili stávajícím poměrům a dokáží žít z nejrůznějších sociálních dávek, bydlet bez placení služeb spojených s bydlením nebo dokonce bez těchto služeb, a v některých případech i bez placení nájemného.
Slyším stížnosti na to, že dochází k nastěhovávání problematických osob do některých obcí. Ale ještě jsem neslyšel úvahu nad tím, že nastěhování někam musí předcházet vystěhování odněkud. A odkud to pak asi bylo? Z Marsu? Nebylo to náhodou stěhování z jiných obcí, kde se jich rádi zbavili prodejem obecních domů nebo bytů soukromníkům, kteří si více „ví rady“? Prý nejrůznější realitní firmy začaly skupovat potenciálně lukrativní domy s romskými nájemníky. Kdopak jim je asi prodal? Senátor a starosta doporučující přijmout zákon, který by zakázal problematickým osobám se přistěhovat by snad měl nejprve požadovat zákon, který zakáže jejich vystěhovávání, neboť jinak vzniká cimrmanovský efekt horníků hromadivších se v dole, kam jich sfáralo více, než vyfáralo….
Jaképak jsou výsledky referend v obcích o tom, zda se má v obci postavit „domov na půli cesty“ nebo léčebna duševně nemocných? Alespoň solidární pochopení pro méně šťastné? Zlaté oči! A nyní si představte referendum o tom, zda část obce má být využita k integraci romských občanů. Asi takové referendum nikdy neproběhlo, ale představa o výsledku takového hlasování dává představu o tom, co si neromští občané – a tedy i jejich představitelé ve vedení obcí - o takovém řešení problému opravdu myslí. Kdo si tu integraci vlastně přeje? Co vlastně samotní Romové chtějí? Ví to někdo?
Časovaná bomba romského problému nebude odstraněna dříve, než integraci nebo jakýkoliv jiný způsob vzájemného soužití nezačnou prosazovat sami Romové. Pokud si nevytvoří vlastní respektovanou politickou a občanskou reprezentaci. „Z venku“ to za ně nikdo neudělá.... Znáte snad nějakého politického představitele Romů, který formuluje jejich požadavky a prosazuje je? A který má autoritu u vlastní komunity? Všechny takové pokusy, i ten nejnadějnější z počátku devadesátých let, ztroskotaly na nezájmu samotných Romů o svůj vlastní osud. Bouře při vyhnání někoho z bytu, protesty po odebrání sociálních dávek, nemohou nahradit formulaci vlastního politického názoru a vlastních občanských postojů. Takový stav pak svádí k přímočarému myšlení, k úvahám o tom, že jsme nakonec všichni občané, že zákony platí pro všechny. Což je sice pravda, ale součástí každého takového pro všechny platného práva je i ochrana slabší strany práva, a ta se tváří v tvář útočníkům s mačetami obtížně formuluje. Musí se tak činit dříve…
Policie v ulicích problémových oblastí je jedním z aktuálních způsobů řešení situace, ale jistě nikoliv řešením problému. J. Pehe píše o vyslání policistů jako o „selhávání státu“. Ale co zbývá státu, než takto „selhávat“, když reálná řešení k dispozici nejsou? Když každý nápad je salonními ochránci všelikých práv označen za xenofobní, rasistický, nacistický, národně sociální, nahnědlý a kdoví jaký ještě? A hlas na náměstích shromážděného lidu není, ví Bůh, hlasem Božím. Což ovšem platí i o trestní represi, po které je tak často voláno. Právo totiž funguje jen tehdy, je-li porušováno občas a některými. Pokud je porušováno obecně, většími skupinami osob, právo selhává. Odebereme-li sociální dávky těm, kteří z nich žijí, lhostejno zda oprávněně či nikoliv, dojde k tak rozsáhlému porušování platného práva, že nebude dost policistů, vyšetřovatelů, soudců ani věznic. Že však bude naopak dostatek káravých hlasů od „korektních“ evropských politiků, kteří o našich problémech nemají ani ponětí, na to bychom si mohli vsadit.

(Psáno pro Lidové Noviny, 6.9.2011)

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Antropolog napsal(a):

Pane Křečku,

to je snad poprvé, co s Vámi souhlasím. Příjemně překvapujete. Jdete proti proti multikulti trendu.

A ano, je nutné NEUSTÁLE srovnávat takzvané Rómy s Větnamci i Ukrajinci - lidmi, kteří společnost programově nevysávají. Jde to i bez NGO!
06. 09. 2011 | 12:33

nenasranej čtenář napsal(a):

ty bláho, bdím či spím? Politici se probudili.....teda zatím jeden.....
06. 09. 2011 | 12:35

Hujo napsal(a):

Pane Křečku, jako poslanec byste si jistě mohl udělat služební cestu do Brusele a sdělit jim tam tento názor osobně, byla by to jedna z neujžitečnějších cest poslanců za posledních 10 let.
06. 09. 2011 | 12:42

camponotus napsal(a):

Příjemně překvapen, pane autore, moc dobře a pravdivě napsáno. Ještě bych dodal, že se Romové viditelně radovali z toho, jak policie mlátí obušky do těch, kteří mají stejný názor jako Vy. První, kdo na společenské nesrovnalosti reaguje jsou obvykle ultra pravice nebo levice a to by měl být signál,že to brzy přeroste ve velký konflikt. Bylo by dobré, kdyby si ti ochránci práv romských nefachčenků vzali ty romské rodiny do svých kvartýrů a společně se s nimi radovali jak jim byt devastují. Mám dojem, že všechny ty tak zvané iniciativy, jako je třeba boj proti kácení napadených stromů na Šumavě slouží jen rozvracení společnosti. Kdyby v ČR nebyli Cikáni, nebyl by potřebný ani vládní ochránce lidských práv nelidsky se chovajících individuí.
06. 09. 2011 | 12:48

Koloťuk napsal(a):

Vietnamci mají 5ti tisíciletou tradici a kulturu... u nás se chytli ve večerkách a ovoci zelenině... Nic proti, ale kontroloval někdo, zda jsou v oboru vyučeni a jakou mají praxi??? Nevyučený Rom by si ani neškrt... u nás se musí na post uklízečky mnohdy dělat pomalu psycho testy...Souhlasím v mnohém s panem Křečkem...ale úloha státu je především dát svým občanům obživu prací, dávky mají být až na posledním místě... zanikly fabričky, které mnohé méně kvalifikované živily, ruka trhu je nemilosrdná, je pohodlnější dávát dávky bez kontroly, je to pohodlnější,ať máme pokoj, ale dokud na to máme...pak je zle...Romům stát platí 2/3 nájmu v ubytovnách, kdosi na tom pěkně vydělává, najednou jsou všichni chytří, co dělal stát, úředníci 20 let... ani se nedivím, že nejblbější pocit v tomto státě má člověk bílé "rasy" , střední třídy, zdravý, pracující...
06. 09. 2011 | 12:49

Karel Mueller napsal(a):

nenasranej čtenář:

Také si připadám jako Alenka v kraji za zrcadlem. Tedy ne že bychom si tyto samozřejmosti, které pan Křeček píše, neuvědomovali a léta o nich zde nepsali.

Snad se dočkáme návratu do Normálna ...
06. 09. 2011 | 12:50

TomášL napsal(a):

To je snad poprvé, kdy slyším/vidím od odpovědných mluvit/psát krutou pravdu -k téhle problematice- bez příkras. Klobouk dolů...
06. 09. 2011 | 12:51

Bohoušek napsal(a):

Vážený pane doktore Křečku,

chtěl bych vás upozornit na zajímavý článek. Autor je starosta menšího města a myslím, že by s vámi nesouhlasil.

http://www.denikreferendum.cz/clanek/11499-obrana-proti-stepeni-hlav-a-davu
06. 09. 2011 | 12:51

Libor napsal(a):

Pane Křeček , to co píšete má svoji logiku
až na to ,že ten sociální systém jste se svými kolegy z ČSSD spoluutvářel.
06. 09. 2011 | 12:51

Gadžík napsal(a):

A zase jsme u tématu. Pan Křeček se opravdu překonává.
POdaří se už tentokrát sestavit nějaký přehled jaké máme organizace které pomáhají se začleňováním romů, kolik to stojí ročně a jaké jsou výsledky.
A kolik romů a kde vlastně bydlí.stačil by i odkaz na nějaké přehledné stránky Jen tak se můžeme totiž prodiskutovat k tomu jak dál, co se osvědčilo a co ne.
Jinak to bude jako vždy - zanadáváme si na cigány, a pár humanistů cobydlí od nejbližšího cigána 20 km zase budou psát, že jsou cigáni báječní a v životě se nedala ani koruna navíc kvůli nim. Tak co tentokrát???
06. 09. 2011 | 12:56

Silvie napsal(a):

Ó vy naivkové,

pan Křeček jenom bystře pochopil, která bije!
06. 09. 2011 | 12:57

nenasranej čtenář napsal(a):

Gadžík: Na to se ptalo nemálo nás už paní Marks-Tominové a odpovědí nám bylo, že žádné horentbí sumy na int. Romů nejdou. Nestačilo nám to, tak jsme se ptali dál. Už neodpověděla.
06. 09. 2011 | 12:59

Antropolog napsal(a):

ad KOLOŤUK: To s těmi Větnamci není pravda. Určitě to není 5 tisíc let ;-), Větnamci byli svými čínskými sousedy tradičně viděni jako primitivní barbaři.

Ani s těmi cigány to není pravda. Dvě ulice od mého bydliště mají cigáni večerku a ani tam nikdo nepátrá po jejich vyučení či praxi. Město je rádo, že se dotyční neživí prodejem drog nebo sběrem poklopů kanálů.

V jednom, ale máte pravdu. V definici člověka, jež je společností bit kam se otočí: "člověk bílé "rasy" , střední třídy, zdravý, pracující..."
06. 09. 2011 | 13:01

s... napsal(a):

Silvie:

Přesně.

Pan Křeček, nechť se hlásí u DSSS a vezme s sebou Jandáka s Foldynou. Pokud má být sociální demokracie sociální demokracií, nemůže se vydat cestou rasistického populismu.

Pokud to takhle půjde dál, čeká nás doba velké hanby českého národa.
06. 09. 2011 | 13:05

FetaBrie napsal(a):

Paní Silvie to vystihla. Myslím si totéž.
06. 09. 2011 | 13:06

nenasranej čtenář napsal(a):

Silvie napsal(a):
Ó vy naivkové,

pan Křeček jenom bystře pochopil, která bije!
06. 09. 2011 | 12:57

No spíše ještě neví, že se na něho "chystá" p nebo pí šlapka:-)), to bude mela. Stejně se divím, že tu ještě nět!
06. 09. 2011 | 13:07

Antropolog napsal(a):

ad SILVIE: Bylo by lepší, kdyby politici zůstali slepí a hlušší jako do této chvíle?

Pokud strany "hlavního proudu" nezačnou uvažovat pragmaticky, tak toto téma zůstane doménou radikálů. To chcete?

Jen více Křečků.
06. 09. 2011 | 13:09

Antropolog napsal(a):

ad NENASRANEJ ČTENÁŘ: Šlapka dorazí navečer až jí skončí šichta na chodníku.
06. 09. 2011 | 13:10

Xury napsal(a):

Pro Silvii:
upřímě řečeno je mi jedno, jestli ten problém budou politici řešit proto, že jim to politicky pomůže nebo proto, že "prozřeli". Co mne zajímá je, aby jej začali řešit.
06. 09. 2011 | 13:10

Drzá zrzka napsal(a):

s...

Kde se budete hlásit vy? Jako dobrovolník v sociálních službách zaměřených na nepřizpůsobivé romské občany?
06. 09. 2011 | 13:10

nasranej čtenář na s... napsal(a):

s... kopíruju:Pokud to takhle půjde dál, čeká nás doba velké hanby českého národa

Velká hanba národa je, že si nenechá líbit léta letoucí "srát" na hlavu od většiny cikánů???
06. 09. 2011 | 13:11

hawk napsal(a):

Tedy pane Křečku, musel jsem to číst znovu a znovu se podívat do záhlaví, zda je opravdu psáno, co čtu a zda je to od vás.

Máte pravdu úplně ve všem,je to velmi citlivě a pravdivě provedená analýza problému s cikánskou otázkou.

Vzniká zde ale otázka, co s tím? Cikáni se sami opravdu, ale opravdu integrovat nebudou, protože nechtějí, jim vyhovuje stále plná státně-sociální žíla, ze která sají, jak sám a pravdivě uvádíte.

Na tohle mělo několik politiků EE dobrý názor. Tedy, občané, kteří se přistěhují, musí respektovat právo a zvyky státu, kde chtějí žít. Jinak budou ze státu, byť násilně (čti soudně) vystěhováni. Analogicky by to bylo nejlepší řešení. Jenže kam, že jo, toť otázka.
06. 09. 2011 | 13:11

hawk napsal(a):

Dodatek

Pane Křečku, ale ani přes to nebudu volit socany či bolševiky :-)
06. 09. 2011 | 13:14

Antropolog napsal(a):

ad HAWK: Není potřeba je stěhovat pryč. Stačí odebrat občanství těm, kteří žádájí o azyl u našich západních sousedů. To, že těm individuím nejen umožníme návrat, ale i zpětně vyplácíme dávky je vrchol šílenství.
06. 09. 2011 | 13:15

nenasranej čtenář napsal(a):

hawk:...do země odkud přišli, tak to řeší státy, kde byl exodus Romů a práva nepráva musí ze země, kde dělaj bordel pryč....
06. 09. 2011 | 13:16

hawk napsal(a):

nasranej čtenář na s...

Jo, máte pravdu.
06. 09. 2011 | 13:17

akné napsal(a):

To hawk. A koho si volil a volit budeš,abych věděl koho rozhodně nevolit!!!!!
06. 09. 2011 | 13:19

stále rebel napsal(a):

Bože můj, to je volovina, asi stáří.
Pane Křečku, vy máte problém s romskou rasou jako takovou anebo s jistým typem sociálního chování?

Navíc si neodpustím poznámku, že mnoho našich současných politiků je mnohem asociálnějších než Rómové a obliba naší poslanecké sněmovny u veřejnosti nebude o moc vyšší než obliba romského etnika. Pokud bych porovnával náklady na tyto dvě skupiny asociálů, tak si myslím, že politici nás stojí mnohem více.
06. 09. 2011 | 13:20

nasranej čtenář napsal(a):

Antropolog: Nejen tohle je v otázce problémů S velkou většinou Romů šílenství. Několik šílenství správně popsal pan Křeček, a to dost mírně....snad se už tyto šílenosti konečně nazývat pravými jmény anebo pan Křeček zůstane osamocen, převálcován, udušen??? Sám jsem zvědav....jsou tam přece jen prachy, i když pí Tominová psala, že žádné veliké....
06. 09. 2011 | 13:22

Antropolog napsal(a):

ad STÁLE REBEL: Tím, že defenstrujete v Práglu současné politiky, severní Čechy o nic bezpečnější nebudou!
06. 09. 2011 | 13:22

SuP napsal(a):

Tak dobře pane Křečku. Stal jste se taky "majitelem realit", určitě víte, která bije. Proč se všechny obce zbavily nízkoúrovňového, leč opravitelného bytového fondu, ve kterém by dnes mohly svou sociální politiku vzorově předvádět? Myslíte snad, že kterýkoliv podnikatel či "podnikatel", který od obce koupí nemovitost, bude jakýmkoliv způsobem zpětně ovladatelný pozdě diktovanými podmínkami?
Zase se tu potvrdila známá teze o státu jako nejmizernějším správci i filantropovi. Obce posraly co mohly a budou se dovolávat poctivosti u vychcánků? He he he. A když se najde nějaký Čunek, který aspoň částečně v praxi s něčím začne, zbytek všech neschopů se po něm sveze.
06. 09. 2011 | 13:30

akné napsal(a):

Rebele,souhlasím. A navíc když jsem viděl,jak kriminálník Kohout a teď možná Vandas jsou Vůdci tzv. slušných bílých,tak strach z nemyslící a valící se masy mě mrazil i u televize. A slušní taťkové a mamky se svými dětmi posílali Romy do plynu a do práce! Plyn se najde,ale co práce? Je to humus!!! Petrovku také zřejmě podpálil velmi vážený a ctěný in podnikatel,atd.atd..
06. 09. 2011 | 13:34

Antropolog napsal(a):

ad AKNÉ: A co kdyby si "tu práci" Romáci prostě našli? Tak jako zbylých 95% svéprávné populace? Kefalín, čo si predstavujete pod takým termínem "dát práci"?

Jestli je někdo takový dobytek, že násilí a rasizmus menšiny vůči většině omlouvá "nedáním práce", bič je na něho málo.
06. 09. 2011 | 13:39

Tupelo napsal(a):

Souhlas se Silvii, autor blogu se podle me snazi jen naskocit na vlnu a prodlouzit si politicke surfovani. Pravdou je, ze se obcas prkno pretoci...a pak se zas bude hledat vinik, vsude jinde nez u sebe - tak jako ted. Kde totiz hledat viniky tohoto stavyu nez mezi politiky, kteri zde vladnou dvacet let? Jiste, je mozne reseni prenechat ulici, nechat zlyncovat neprizpusobive prizpusobivyma, ale na co by potom byl stat? A na co politici?

Za hodne pravdivou povazuji autorovu vetu: "největší problémy máme s těmi, kteří se velmi dobře přizpůsobili stávajícím poměrům". Stavajicim pomerum se dobre prispusobil kdekdo, i ti tzv. slusni obcane, vcetne vetsiny vrcholnych politiku (viz treba jejich imunita)...
06. 09. 2011 | 13:40

Drzá zrzka napsal(a):

akné

Když máte málo, a i to málo Vám seberou děti, které jsou trestně nepostižitelné, jak se zachováte?
06. 09. 2011 | 13:40

Ivan napsal(a):

Dobrý den, dlouho jsem nečetl takový blog. Mohu jen říci, 100%! Jsem z města (Český Krumlov), kde je početná romská menšina a tyto problémy neznáme, protože se tu již dlouho nepraktikuje způsob doporučovaný Kocábem a spol.
06. 09. 2011 | 13:50

Erža napsal(a):

Gadžovsky dilini makejte a plaťte dávky!

Sic eurokomisař Vám jednu ubalí po papuli za rasismus.
06. 09. 2011 | 13:51

stejskal napsal(a):

Možná panu poslanci křivdíte, pane Tupelo.

Já se spíš obávám, že to skutečně takto vidí (stejně jako asi většina lidí).

Hezký den.

Libor Stejskal
06. 09. 2011 | 13:52

zk napsal(a):

No výborně, tak už nám začíná hnědnout i socdem. Já snad budu nakonec volit ty komanče. Pane Křečku, tohle je od Vás ubohost. Žádné hlasy navíc tím stejně nezískáte, protože jakmile se ve společnosti prosadí narativ, že romský problém není problémem sociálním, ale "rasovým", vydělá na tom výhradně pravice. Stejně jako pravici náramně vyhovuje, když si pauperizované střední vrstvy vybíjejí své úzkosti a resentimenty na jedné neoblíbené a stigmatizované menšině, která státní rozpočet a všechny ty slušné, přizpůsobivé a pracovité maloměšťácké fašounky stojí v podstatě drobné, a nepřesměrují svůj oprávněný hněv na bílé límečky, jež z veřejných rozpočtů kradou ročně po desítkách miliard a outsourcují a privatizují přitom všechno, co má tady ještě nějakou hodnotu. Stručně řečeno, Váš text je morálně odporný a politicky hloupý.
Ale tak to holt chodí, někteří politici jsou skutečné osobnosti a určité principy (nepatří k étosu sociální demokracie především snaha vždy hledat sociální kořeny problémů?) neopouštějí, i když je to riskantní a nepohodlné, jiní jsou tak trochu zbabělci a křiváci, kteří si rádi plivnou na nějakou tu "nepřizpůsobivou" a bezbrannou skupinu, v naději, že si tím zajistí přízeň davu. Fungovat to nebude, jenom pomáhate lajnovat hřiště, na němž je doma pravice a na němž se hraje podle jejích pravidel.
06. 09. 2011 | 13:52

Antroid napsal(a):

Celkem realistické hodnocení situace, zřejmě proto zde nositelé multikulti idejí tepou vlastního druha (zatím pouze slovně).

Od politika bych na takto vážné téma čekal text, který by měl části tři: vývoj problému, aktuální stav a východiska. Druhou část bychom měli. Doufám, že pane Křečku zapracujete i na té první a třetí.

P.S.: Patří k tomu i analýza, kdo a za jakých okolností masivně rozprodával obecní byty a tento problém sám pomáhal vytvořit. Na obchod musí být dva: jeden kupuje, druhý PRODÁVÁ.
06. 09. 2011 | 13:53

Soc prc napsal(a):

Erža

Vždyť jste minule tvrdila, že psát neumíte?!
06. 09. 2011 | 13:56

Karel Mueller napsal(a):

Silvie:

Zdravím:-), zase tak naivní nejsme, nás udivilo právě to, že už bije :-).
06. 09. 2011 | 13:58

Koloťuk napsal(a):

Nevím, nevím...začíná se nějak fest tepat do této problematiky.. žeby náhlé prozření nebo opravdu příprava na novou stranu a získání populistických bodů v příštích volbách .. staré strany se vyčpěly...Klaus, nešťastník Bátora, i Okamura napsal v Parlamentích listech článek k věci, teď i Křeček... já už nikomu nevěřím, jen svým králíkům a slepicím...
06. 09. 2011 | 13:59

Antropolog napsal(a):

ad KAREL MUELLER: Skutečně tuze divné. Do voleb zbývají ještě skoro tři roky...
06. 09. 2011 | 14:01

Ivan napsal(a):

To editor Stejskal: Můžete konkretizovat čeho se obáváte? Blog je velmi dobře a hlavně objektivně napsaný.
Pro ZK: Četli jsme skutečně stejný blog?
06. 09. 2011 | 14:04

dalimír napsal(a):

Dobrý den všem ! Chyba je v tom že česká společnost se dělí na pravici a levici ,což přináší mnoho postranních problému ! Rozděl a panuj to je zákon takhle se zde problémy s cigány nikdy nevyřeší !Nebot oni také nejsou hloupí a budou i nadále zneužívat tohohle národního rozkolu ! Jak se tady někteří spoluobčané vyjadřují o lidech se sociálním smýšlením není hezké a cigáni se tomu asi jen smějí ! Ti co zde plivají na jimi nazívané SOCANY nebudou mít nikdy v duši mír ! Jsou to špatní lidé ! Já je zde odsuzuji ! Tím se ale nic nevyřeří ! Musíme držet všichni češi a moraváci pěkně pohromadě ,socan nesocan ! Dbát na udržování naši slovanské rasy ,což pokládám za nejdůležitější ! Romové k nám nepatří , to musí být dávno každému jasné ! Také není dobré pro naši budoucnost když se zde bude motat čím dal více vandráků s celého světa ! Tomuhle šlendriánu by se mělo udělat zákonem stop pane Křečku ! Určitě víte jak dopadl Babylon ! Ten narůstajíci počet vietnamského etnika se mi také nelíbí ,protože moc dobře všichni víme že se neživí jen obchodem ! Proto apeluji na poslance české republiky aby nenechali zaneřádit naši krásnou zemičku vandráky s cizích zemí ! Tohle je velký problém a ten se musí důrazně řešit pokud chceme aby do budoucna česko zůstalo českem ! Důrazně doporučuji neřídit se v tomhle rozhodování co se týče našeho státu bruselskou administrativou , to bychom nikam nedospěli ! Dl
06. 09. 2011 | 14:07

akné napsal(a):

Antropolog. S náckama dialog nevedu. Drzá zrzka.Co o tom vím,tak tzv. podnikatelé nás cucají všechny,protože jsem nějací bílí dobráci sestěhovali problémové Romy,kteří bydleli v zajímavých domech v centrech měst a nájemné bere přímo z jejich dávek,takže on žádné neplatiče nemá a Romové bez peněz kradou a krást budou ještě víc...Ale myslíte,že je možné lynčovat Romy a věřit,že se něco vyřeší? Já osobně bych hledal a hledám viníky jinde,ale to je věc světonázoru. Násilí plodí násilí!
06. 09. 2011 | 14:10

Drzá zrzka napsal(a):

Násilí plodí násilí, v to jsem s Vámi za jedno.

Podnikatelé sestěhovali Romy násilím?
06. 09. 2011 | 14:16

nasranej čtenář napsal(a):

akné: Násilí plodí násilí! Přesný postřeh. Nože, mačety, pálky....,přepady starých lidí a nemohoucích lidí malými romskými dětmi....atd. Ano, násilí bohužel rodí násilí....

A ano i u tzv bílých je násilí, ale většina bílých se od násilníku distancuje, což se u Romů neděje, Pak se diví, že i s kriminálníky končí v jednom pytli ti, kteří je omlouvají všemomožnými způsoby a nakonec stejně všechny jejich špatné činy hážou na nás, že kdyby....tak by oni žádné násili nedělali.
06. 09. 2011 | 14:16

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Ivane,

tak to zde konkretizuji pod různými blogy už více než čtyři roky ;-) V čem vidím problém, jsem se pokusil zde v různých aspektech popsat - řekl bych - tak zhruba v několika stovkách příspěvků na dané téma. Kdybych to měl nyní udělat znovu (resp. to celé shrnout, jako to shrnul pan poslanec), musel bych popsat hodně tlustý stoh papíru či celu řadu internetových stránek. Nezlobte se, ale nemám na to (pokud Vás to opravdu zajímá, najděte si mé vstupy pod texty pana Holomka či třeba posledními blogy pánů Tožčky, Pehe a Spurného; zde jsem se jen omezil na repkliku opanu Tupelovi, který za ty čtyři roky, co sem chodí, již mé názory zná. A já jeho).

Libor Stejskal
06. 09. 2011 | 14:16

TomášL napsal(a):

akné

A nevznikl náhodou problém v tom, že Rómové lynčovali bílé?
06. 09. 2011 | 14:18

zk napsal(a):

Ivan:
Asi ne, nepřišlo mi, že bych četl dobře napsaný blog, a objektivní (tj. férový) už vůbec ne.
Ale pan Stejskal má možná pravdu, že poslanec Křeček tomu všemu opravdu věří. Tím hůř.
06. 09. 2011 | 14:19

Antropolog napsal(a):

Mahátmá Gándhí: Kde není jiné možnosti, leč zbabělost nebo násilí, radím sáhnout k násilí.
06. 09. 2011 | 14:19

Tupelo napsal(a):

Dobry den pane Stejskale, mozna mate pravdu, abych byl uprimny tak me to nenapadlo (kdyz zevseobecnim, u politiku predpokladam zvlast vyvinuty nejaky x-ty smysl zamereny specialne na politicke preziti;)).
Nebyl jsem ted 14 dni v CR ale nekde jsem cetl (snad BL nebo DR) o tom ze soc. dem. na mitingu, ktery svolala nechala recnit nejake nacky (nebo lidi napojeni na extremisty) - jestli je to pravda tak muj uz tak nejisty hlas (kvuli Jandakovi) soc. dem. pravdepodobne nedostane.

Erza: pripojuji se, dane se musi tocit, hlavne tech nasich korupcnich +-100 mld rocne. Za Unii korumpujicich 'podnikatelu' a zkorumpovanych 'politiku a uredniku' Vas zdravim. PS. jsme radi ze se pro slusne obcany nasel nejaky jiny terc, kdyz nastoupila soucasna protikorupcni vlada, meli jsme (male) obavy.
06. 09. 2011 | 14:19

Čochtan napsal(a):

Romský problém není problémem sociálním. Správně. Cikánský problém je problémem genetiky. Jen tak se dá vysvětlit, že se za ta století nepřizpůsobili.
Jen tak se dají vysvětlit problémy s adoptpvanými cikáňaty. Prostě, mají to v genech. S tim nic nenaděláme, všechny naše peníze co do nich zločinní politici cpou jsou vyhozené peníze.
Cikánský problém se dá vyřešit jedinným působem. Rozloučit se s nimi. Nebylo to krásné a bylo toho až moc. Tak sbohem a šáteček. A doufáme, že se nikdy nesetkáme.
Kam půjdou ? Co já vím ? Kamkoliv. Svět je velký. Třeba najdou někde zemi, kde je nevyhodí. Třeba tam budou komunisti u moci, a ti je skřípnou tak, že budou makat jak šrouby. Nebo to bude země, kde se všichni flákají a nikomu to nevadí. Třeba dojdou až domů, do indické vlasti. Tam jim bude líp než u nás.
06. 09. 2011 | 14:20

Karel Mueller napsal(a):

Antropolog:

Víte, Breivikův čin změnil Evropu do základů. Asi jako 11/9 změnilo USA. Ne každý si to hned uvědomil. Také si asi každý neuvědomuje, kdo a proč za tím stál. Vy ale určitě ano :-).
06. 09. 2011 | 14:22

Drzá zrzka napsal(a):

Začínám mít dojem, že za minulých vlád romský problém neexistoval. Pokud ano, zřejmě byl vyřešen.
06. 09. 2011 | 14:22

akné napsal(a):

Zrzka.Sociálním a existenčním násilím! Jen pro nečernobílé vidění-jako OSČV jsem zaměstnal Roma,který se jevil skvěle a já mu to zbaštil a on mě s lehkostí sobě vlastní okradl...Ale já to vidím jako neřešený problém několik desetiletí a to co se dnes děje je logické,tak jako odkládání návštěvy zubaře...
06. 09. 2011 | 14:24

nasranej čtenář napsal(a):

čochtan: kopíruju: Třeba najdou někde zemi, kde je nevyhodí

Už našli. I když vyhrožují rasismem a několik rodin v různých stěhovaleckých vlnách vyrazí ven za moře, tak se zase vracej, protože pochopili, že taková zem jako naše, která je omlouvá donekonečna, není nikde na světě.
06. 09. 2011 | 14:25

s... napsal(a):

zk

Díky za výstižný komentář.

Masaryk by šel proti krvelačnému davu "slušných lidí" nehledě na dopad na vlastní kariéru. Křeček je jen z další z nekonečné řady malých českých fašounků, kteří zapadnou poté, co se podíleli na vyhrocení nějakého problému (a často na vytvoření nějakého neexistujícího problému) do nebeztpečného extrému.
06. 09. 2011 | 14:26

nasranej čtenář napsal(a):

akné: takže zase za to mohou všichni jen ne původce krádeže, protože je Rom - děs!!!
06. 09. 2011 | 14:28

Ivan napsal(a):

Stejskal, Tupelo: Nezlobte se, ale mně to připadá jako věcná analýza problému a dokonce i s výhledem na řešení. Navíc není zabalená do korektního newspeaku. A prosím, přestaňte používat klišé o pravičácích. Nic takového v blogu p. Křečka není. Naopak je tam i apel na zapojení romské elity. Co vám na tom vadí? Objektivně odpovězte, je obsahově je lepší blog pí. Tominové nebo p. Křečka?
06. 09. 2011 | 14:29

Lala napsal(a):

Článek je opravdu trefný. I když nevím, zda je přímo z hlavy pana Křečka. Svým obsahem mi hodně připomíná rozhovor se členy cikánské skupiny Gipsy, který tu včera někdo propagoval.Dle nich by si měli Cikáni dělat pořádek sami mezi sebou, podpora všelijakými programy by měla být cílená na ty, kteří se začlenit chtějí a Ti co nechtějí ať jdou do.... A já dodávám, najde se taková romská autorita? Nenajde. Stačí si přečíst včerejší glog pana Holomka, nebo rozhovor pana Beni v Hyde parku.
06. 09. 2011 | 14:30

akné napsal(a):

Nasranej,Tomáš. Co bylo dřív slepice nebo vejce? Mně spíše již dvacet let šokuje,proč slušní bílí úředníci vyplácí ty nás ničící zločinné dávky,proč skvělí bílí hoši,kteří Pomáhají a chrání, nekonají a Romy netrestají a vůbec nemají tu menšinu pod kontrolou,atd..
06. 09. 2011 | 14:33

nasranej čtenář napsal(a):

Ivan: netlačte tak moc na p.Stejskala, vždyť článek uveřejnil a klidně jej mohl jej vymazat :-)), tak rád přece maže, co se mu nelíbí
06. 09. 2011 | 14:36

Xury napsal(a):

Pro akné:
"proč slušní bílí úředníci vyplácí ty nás ničící zločinné dávky" - dílem proto, že jim to přikazuje zákon a dílem proto, že se bojí (příjemnců těch dávek pochopitelně).
"proč skvělí bílí hoši,kteří Pomáhají a chrání, nekonají a Romy netrestají a vůbec nemají tu menšinu pod kontrolou" - a jak byste si to tak asi konkrétně představoval? Pokud vím, tak tu máme trestní zodpovědnost až od 15 let a kromě toho musíte dokázat konkrétní osobě, že něco spáchala. Jednoduše řečeno, pokud vás v podvečer přepadne tlupa výrostků, jste si jistý, že budete schopen nějakého identifikovat nemluvě o tom, oni budou mít nepochybně alibi. No a kromě toho nemůže být policie dost dobře všude.
06. 09. 2011 | 14:38

meridol napsal(a):

Bravo, Křeček! Právě jste dokázal, že pro pár volebních hlasů pro soc. dem. byste si dal vrtat i koleno. Na tuhle populární vlnu naskočil už Foldyna se Sykáčkem a vy jste se aktivně přidal.
06. 09. 2011 | 14:39

TomášL napsal(a):

akné

Vejce. Velmi jednoduchá otázka. :-) Ke zbytku, nebojte se, dojde na Vaše slova...
06. 09. 2011 | 14:39

Drzá zrzka napsal(a):

akné

Před pár lety jsem klidně (kvůli krásné hudbě a tanci) zašla se bavit na cikánskou "zábavu". Dnes už tak odvážná nejsem.
06. 09. 2011 | 14:42

nasranej čtenář napsal(a):

akné: Co bylo dřív slepice nebo vejce? Tak odpovězte, já nevím...,já vidím současnou realitu v soužití nás a Romů....nás a Vietnamců, nás a Ukrajinců....atd.
Jí vidím mačety a sprosté nadávky Romů na nás...házejí nás do jednoho pytle.....
06. 09. 2011 | 14:43

jarpor napsal(a):

"Odebereme-li sociální dávky těm, kteří z nich žijí, lhostejno zda oprávněně či nikoliv, dojde k tak rozsáhlému porušování platného práva, že nebude dost policistů, vyšetřovatelů, soudců ani věznic."

Tak nevím, pane poslanče, za co Vás zde chválí.
Neoprávněné užívání sociálních dávek je zlodějna. Lhostejno zda se z nich "žije" či pije...
Špatný stát, který si oprávněnost dávek neumí pohlídat, doržování zákonů vynutit dříve, než se neoprávněné čerpání stává masovým jevem, rozsáhlým porušováním práva...

Hezký den
06. 09. 2011 | 14:44

Gadžík napsal(a):

Pane Stejskale - opět jen ideologicky správné, ale jinak prázdné fráze.

Začněme opravdu analýzou toho- jaké programy na začleňování cigánů běží, kolik to stojí ročně, jaké jsou konkrétní výsledky, kolik cigánů tu vlastně je a kde bydlí.

Tak se můžeme dostat k tomu,jaký je stav, co se osvědčilo a co ne a jak dál.
Pokud budete / Vy a vám podobní / pořád jen kličkovat, že cigáni jsou vlastně fajn, že žádné peníze na ně nejdou atd, když každý vidí opak, potom je situace opravdu jasná. Humanisti a demokrati rozkrádají miliardy v různých programech, o nichž se nesmíme dozvědět, tedy lžou a kradou. Pak se nedivte, že lidi půjdou / jako ve Varnsdorfu/ s těmi, kdo alespoň nelžou, nekradou a nějaké řešení nabízejí / i když jsem si vědom že Varnsdorf skončil úplně nejhůř jak mohl - policie tam nemůže stát donekonečna a i ti slušní cigáni z toho gheta, co chodili do práce a dom školy, se teď asi bojí vylézt z domu
06. 09. 2011 | 14:45

Ivan napsal(a):

Ale netlačím, p. Stejskal je velmi objektivní glosátor. Chtěl jsem pouze poukázat na to, že tu se nám v hrubé formě prezentuje zcela jiný plán na řešení problému. Místo domů na půli cesty a dalších, po dvacet let takřka neviditelných a hlavně drahých projektů je tu řečeno to nejhlavnější, a to zapojení samotných Romů. A je jich dost, např. p. Veselý, jihočeský podnikatel p. Tancoš, v Brně p. Holomek, v Českém Krumlově zastupitel p. Kotlár, a jistě by se našlo mnoho dalších. Pak je tu ale otázka, jestli oni sami chtějí...
06. 09. 2011 | 14:46

Vandal napsal(a):

je to už tak, hráze se začínají protrhávat, a prospěcháři jsou celí podělaní. Konečně se zase vrací svět do normálních kolejí, už bylo těch zvráceností a zvrhlostí D.O.S.T. Ta schizofrenie nemůže trvat donekonečna. Nejsme odpovědni za indické etnikum a nemáme povinost se o ně starat. To oni mají povinost se starat sami o sebe. Nemáme povinost je živit, vychovávat, shánět jim bydlení, starat se o to, aby jim bezpracně létali pečení holubi do huby. Jak si kdo ustele, tak si také lehne. A zvláště nemáme povinost trpět jejich kriminalitou, asociálním chováním, máme právo se adekvátně bránit. STOP všem dávkám, bez práce ani korunu. Práce dělá z opice člověka, civilizuje a činí odpovědným.
Cigánský problém je problém cigánů, ne náš. Je nutné vytvářet tlak na politiky. Na Vítkovském příkladu je vidět, že když politici chtějí, všechno jde, nasazení zvláštních policejních sil, soudů, masívní tlak médií, nedodržování základních lidských práv, to všechno šlo, když se jednalo o cigánskou kriminální rodinku, proč by to stejné nemělo jít i v případech cigánských zločinců vůči majoritě?
06. 09. 2011 | 14:47

jk napsal(a):

1. Souhlasim s poznamkou L. Stejskala.

2. Jen ziram, jak si takove veci dovoluje napsat socialnedemokraticky vojevudce vsech deregulovanych najemniku. Kdo jiny nez on by mel znat problematiku najemniho bydleni...

3. Je na miste otazka, jestli to S. Krecek vubec sam napsal, vypada to spis na nejakeho poradce. Pred casem (skoro 2 roky) tady na aktualne S. Krecek popiral vlastni doslovne formulace z clanku v casopisu Sondy, jako by je vubec nikdy nevidel, viz http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/stanislav-krecek.php?itemid=8234 diskusni prispevek Liona a nasledujici. Stoji za pripomenuti, S. Krecek tehdy na sve jednoznacne protimluvy prestal reagovat.

4. Konecne se mi timto clankem vysvetlila zahada, proc Stanislav Krecek figuruje spolecne s Bohuslavem Sobotkou mezi facebookovymi prateli Ladislava Batory.
06. 09. 2011 | 14:49

stejskal napsal(a):

Pane Ivane,

to nemá s levicí ani pravicí nic společného. To jsou myšlenkové vzorce, které přejímají mnozí lidé z generace na generaci, bez ohledu na stranickou či ideologickou příslušnost (podle řady bílých jsou cigáni lenoši a zloději, podle řady Romů jsou gádžové od toho, aby jim to neustále dokazovali, podle mnoha Němců jsou Češi švejkové a podle mnoha Čechů Němci nacisti. A tohle všechno nemá s politickou orientací moc co dělat resp. žádná strana se tomu asi nevyhne).

Není v možnostech těchto debat zabývat se vším, co zde tak kategoricky shrnul pan poslanec. Nelze na pár řádcích vysvětlit, proč napsat, že jde o problém rasový je obrovské zjednodušení (navíc nebezpečné, i zde si řada lidí uvědoumje proč), proč je úplně mimo srovnávat situace většiny Vietnamců a mnoha Romů (zejména těch "sociálně deprimovaných" ;-), proč si Romové nemohou vytvořit politicku reprezentaci (jaký je třeba rozdíl mezi Sinti, Roma, Olach, Rumungr a další). A co se dělat dá a co je spíš kontraproduktivní.

Je toho strašně moc a je potřeba o tom dost vědět. Jenže většina lidí chce něco teď, hned. Bílí chtějí, aby se něco dělalo "s těma Cikánama". Romové zase s tím "gadžovským rasýsmem". Ale snaha pochopit, proč se něco děje a co s tím, dostává na frak. Proto je situace tak neutěšená. Všichni volají po rázných činech. Ale jen takový, který vyřeší jejich část problému.

Mějte se. Už do toho dnes nejdu. Nemám na to čas (a řadu věcí jsem na toto téma napsal v uplynulých dnech, jen bych se opakoval).

Libor Stejskal
06. 09. 2011 | 14:51

nasranej čtenář napsal(a):

Ivan: souhlas, jen jsem zvědav, co odpoví na Vaši otázku, zda tento blog nebo pí Tominové.
06. 09. 2011 | 14:51

nasranej čtenář napsal(a):

Ivan: No, odpověděl jak se dalo čekat. A u vás v ČKjsou jiní Romové než zná pan Stejskal? Když jste psal, že tam to jde.
06. 09. 2011 | 14:54

Pompeius Magnus+ napsal(a):

Včera dávali na ČT Reportéry a byl tam problém ze severu Čech( demonstrace, apod) vylíčen následovně.

Skupina rasistických, negramotných a nezaměstnaných Čechů ničila majetek slušných, pracovitých a vzdělaných Romů, kteří se báli o své čisté a poslušné děti:):):).

To jsem měl oči navrch hlavy, takže díky za každého Křečka, který se na věci dívá objektivně ( byť možná z prospěchářství, než z přesvědčení, ale nešť).
06. 09. 2011 | 14:56

stejskal napsal(a):

Pane Gadžiku,

nikdy jsem nikde nenapsal, že "cigáni jsou vlastně fajn, že žádné peníze na ně nejdou atd, když každý vidí opak". Ani si to nemyslím. Cikáni jsou takoví, jací jsou. Každý jiný, ostatně jako kdokoliv jiný včetně nás, bílých Čechů. Peníze jdou leckam, na bílé, hnědé a možná i fialové (a na jiné zase ne). Prakticky všechny výdaje si můžete najít na internetu (doporučuji je hlavně mezi sebou porovnávat, abyste viděl, jak horentní sumy se do cigánů vrážejí).

I Vám hezký den.

Libor Stejskal
06. 09. 2011 | 14:56

Silvie napsal(a):

Karle,

jo, myslím, že je to poněkud s křížkem po funuse. Že s tím nepřišel pan Křeček dřív.
Ale jinak s vámi "naivkami" vřele souhlasím - účel světí prostředky. Se Šlapkou nechci mít nic společného.

Velmi interesantní článek a poměrně "kontroverzní" (na naše krotká média) jsem našla od T.Okamury. Nemá snad pravdu?
Smutný Okamura: Děsí mě, že se lidé bojí říci Čechy Čechům (celý článek najdete na Parlamentních listech)
Říká v podstatě totéž, co Honolulu.
06. 09. 2011 | 14:58

akné napsal(a):

Zrzka. I já miloval romskou muziku!! Ale oni Romové jsou úplně jiní...Největší tragédie je jejich závislost na pervitinu a jiných drogách..A navíc sami Romové se navzájem ničí-dealeři,což já si v minulosti nikdy nepamatuji...Ale trochu optimismu-Český Krumlov. Skvělá integrace a práce radnice!!!
06. 09. 2011 | 15:12

Silvie napsal(a):

Já nevím, co pořád všichni operují Českým Krumlovem - není to Potěmkinova vesnice? Něco podobného jako "Čubovy" Slušovice?!
06. 09. 2011 | 15:13

TomášL napsal(a):

http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/206795.aspx
06. 09. 2011 | 15:14

Karel Mueller napsal(a):

Silvie:

Díky, kouknu se na to. Důvody toho, co říkáte? To by bylo na delší debatu. Chybí hrdost, pocit sounáležitosti, morální rozvrat ... a samozřejmě cílevědomé zašlapávání oněch elementárních hodnot plynoucích z "mých" 5 karet ze strany většiny "české" elity.
06. 09. 2011 | 15:15

akné napsal(a):

Nasranej. Jsme na tom stejně!!! Ale kdo zaměstnává načerno Ukrajince? Komu berou Ukrajinci práci,kterou za bolševika dělal,kdo? Proč přejedeš hranice do Německa a trpaslíci jsou jen na jejich zahrádkách nikoliv v příšerných tržnicích? Proč stánky s buřtama má pod palcem r.....m....? Mám pokračovat?
06. 09. 2011 | 15:18

akné napsal(a):

Silvie.Přestaňte chodit za Žáčkem,Śtětinou a jinými Vašimi hrdiny a jeďte se tam podívat!!!
06. 09. 2011 | 15:21

Čochtan napsal(a):

nasranej čtenáři,
právě o to jde. Odepřít jim návrat. Oni už v Kanadě musí vědět, že cesta zpět neexistuje.
Jakmile jim přestaneme vyplácet dávky, a to jde, většina z nich občanství nemá, a ti kteří ho mají ho dostali podvodem. Po rozdělení ho dostali i když neměli čistý trestní rejstřík. To se dá napravit. Při té příležitosti bych potrestal i ty, kteří jim při tomto podvodu pomáhali.
06. 09. 2011 | 15:23

Ivan napsal(a):

Nasranej a ostatní: Olašští Romové u nás v Krumlově nejsou, pouze Rumungři (přistěhovalí po 2.sv.válce). Kupodivu v romské komunitě jsou Olaši něco jako lepší lidé, věnují se spíše obchodu a a jiným aktivitám. Také jsou u nich více dodržovány tradice. V ČK byl v devadesátých letech prosazen model zapojení Romů do městských aktivit, tj úklidová služba, městský policista, spolupráce s radnicí atd. Netvrdím, že problemy nejsou, hlavně s mladou generací, ale základ byl položen. Objektivně je třeba poznamenat, že mluvím o generaci prošlou socialistickým školstvím(!)a díky tomu i s pevnými pracovními návyky a hlavně s bezvadnou češtinou! A k tomu nebylo třeba tuctu aktivistů s mediálně vděčnými lídry v čele! Nepotřebujeme Kocáby, Stehlíkové, Golgy,Vishnawatthany a další, ale pouze součinnost všech složek (sociálka, školství, úřad práce, obecní úřady)fungující podle přesně danné koncepce!
06. 09. 2011 | 15:24

Tupelo napsal(a):

Ivan: dobry den, blog pani Tominove jsem necetl, takze nemohu srovnavat. Co mi vadi na blogu p. Krecka jsem uz napsal, kdybych mel neco extra vypichnout tak treba uz nadpis - pokud nejde o problem socialni, o jaky problem jde? Rasovy ci narodnostni, ktere autor blogu zminuje v prvnim odstavci? Pokud ano, pak si autor blogu bude skvele rozumet treba s nejakym rasistou, ale se mnou moc ne - jak v techto kategoriich moc nehraji.
Pro me osobne je nejvetsim problemem tohoto statu korupce a podobne megazlodejny (dalsi misto patri systemovejsim chybam, jako nemoznost odvolat politiky (treba za predvolebni lzi), jejich vysady (imunita), lobbing (forma korupce,...)). Pokud by tento stat nerezignoval na boj proti tomuto zlu, mozna by bylo vic penez na policisty v ulicich a rychlejsi a kvalitnejsi soudy. Mozna by se nemuselo sahat do socialniho systemu a cela spolecnost by byla relaxovanejsi (a tim padem trpelivejsi v situaci kdy zadne rychle reseni neexistuje; tedy existuje, ale to uz bych doufam nebyl obcanem tohoto statu) a ne hledat nepritele jako ted, kdy se pozitivni zpetnou vazbou navzajem obcane a politici excituji proti nejake skupine obyvatel. Podle me trefa na falesny terc, ale funguje. Zbytek lip popsal zk vyse.
Pokud se autor blogu opravdu zacal zabyvat touto problematikou, treba me jeho dalsi kroky (treba navrhy zakonu?) presvedci o tom ze ma opravdovy zajem v teto oblasti hledat civilizovane reseni. Zatim mam nazor takovy, jaky jsem napsal vyse. PS.budu moci psat az v noci, nebo zitra rano.
06. 09. 2011 | 15:26

Čochtan napsal(a):

Čechy Čechům, a komu jinému ?
Francie Francouzům, a komu jinému ?
Norsko Norům, a ne arabům a afričanům,
atd, atd.
Evropa Evropanům ! A nikomu jinému !
06. 09. 2011 | 15:26

Ivan napsal(a):

Silvie, přijeďte, rád vás s pár lidmi seznámím, např. s restauratérem Kotlárem (jeho podnik je i v průvodcích), s majiteli úklidové firmy rodinou Dunkových, s p. Milem, velmi aktivním v romské otázce, majitelem baru a stavební firmy p. Červeňákem... Takových nejdeme spoustu, možná se nám podaří i nějaká romská zábava.
06. 09. 2011 | 15:30

Jee napsal(a):

O cikánském problému se začalo mluvit v této době výhradně díky jeho eskalaci zaviněné vytvářením nových a nových chudinských (prozatím cikánských)ghett.

Křeček se mýlí (anebo se chová setsakra pragmaticky). Jde samozřejmě o problém zejména sociální. Podobným (zde je ta odlišnost v genech - viz Čochtan) se stane v budoucnu i segregace chudiny z řad majority. Cikání jsou pouze předvojem budoucích událostí.

Vládnoucí famiglie narazila se svým kultem individualismu a úspěšnosti do vlastní zdi. Glorifikovaný "podnikatel" okrádající ty nejchudší přestal byl opěvován, až když se jeho zájmy začaly křížit se zájmy těch, co ho až dosud dávali za vzor celé společnosti.

Díky farizejskému postoji exekutivy se najednou dočítáme, že policie bude prošetřovat v šluknovském výběžku ceny za nájemné či teplo. Kde se to ocitl najednou oslavovaný volný trh, volná hospodářská soutěž, smluvní ceny, svoboda podnikání a další "výdobytky" jsoucna?
Namísto, aby se legislativci chopili okamžitě práce, začne stát hrát frašku s předem nepovedným pokusem o stíhání těch, kteří postupují legálně a řídí se aktuálními zákony.

Neomezené a nekonečné rozevírání nůžek mezi chudými a bohatými dovede společnost do stavu, kdy se ghetta vyloučených budou sdružovat a budou zahrnovat i významnou část majority. Problém newyorkského Bronxu přece také není etnický. Žijí zde hispánci, černoši, asiaté a více jak deset procent bílých!
06. 09. 2011 | 15:33

Drzá zrzka napsal(a):

akné

Hudbu mám ráda stále. Perníkáři jsou i mezi majoritou.
Romové jsou jiní. Mají jiný hodnotový žebříček, který nelze bez ústupků napasovat na hodnoty majority.

Pořád mají možnost výběru. Buď v něčem ustoupit a příblížit se majoritě. Nebo neustoupit, ale zůstat na okraji společnosti.
Je nemyslitelné chtít oboje. Zůstat se vším všudy Romem a chtít život jako většina.
Ze strany majoriry by stačila trocha tolerance, která by byla zapasována do nějakých mantinelů. Což je v dnešní době už (díky propuknutí vášní na obou stranách) značně obtížné.
06. 09. 2011 | 15:34

Ivan napsal(a):

Tupelo: nejde ani o jeden z uvedených problémů. Jde pouze o 23 let zanedbání toho, co tu již celkem fungovalo a nyní došlo k pověstnému přelití poháru. Prostě řečeno o starý bordel, který se dnes politici snaží omluvit spoustou frází a na kterém také bohužel parazituje spousta naprosto nečitelných aktivistů. Jako příklad rád uvedu pana Golga nebo Vishnawathana (doufám, že je jméno správně)
06. 09. 2011 | 15:36

nasranej čtenář napsal(a):

Ivan: pánbůzaplať alespoň za ten ČK. Proč to ale nejde jinde v republice? Problémů jen přibývá....
A sám vidíte, že i ten blog je u některých považován za rasismus. To mě štve, že se nesmí pojmenovávat pravda pravdou - jako za totality.
06. 09. 2011 | 15:36

ali napsal(a):

riziková místa v Jihočeském kraji:
Č.Budějovice,ul.Volfa,ubytovna Trival,ul.Vrbenská 13 500 cikánů
Větřní,ubytovny a obec.domy na kraji obce 350 cikánů
Písek,ul.Svatoplukova,část obce Purkratice 300 cikánů
Prachatice,činžovní domy u náměstí 150 cikánů
Pohorská ves,bytové domy, 150 cikánů
Tábor,činžák u centra 120 cikánů
Volary,patrové domy na okraji 100 cikánů
J.Hradec,holobyty pro zadlužené 80 cikánů
Č.Velenice,soukromý činžák 80 cikánů
Přídolí,zemědělské stavení na okraji,bytovky 50 cikánů

Ve Větřní učí agentura cikány pracovat, platit nájmy, chodit do škol. Agentura je tam od srpna, protože všechny předchozí pokusy selhaly. Potýkají se s prostitucí, dávky, které pobírají naházejí do automatů, čímž nemají na nájem, trápí je narkomani a pochopitelně neskutečný nepořádek. Vládní agentura pomáhá asi 30 obcím celé republiky. Jestli je to k něčemu, ví Bůh.
06. 09. 2011 | 15:37

Jamima napsal(a):

Zdá se, že karta se definitivně obrací. Soudě podle toho, kolik politiků zatím již převrátilo své názory. Tentokrát možno říci "konečně".....politici se začínají budit z multikulti sna, ke kterému jim na harfy vyhrávali Kocábovití společně s EU. Nyní sladké snění přerušil řev z náměstí a ani dokonalá propaganda a cenzura v médiích jej již nedokáže přerušit. EU má, zdá se, sama se sebou starostí nad hlavu, navíc romská otázka se jaksi nedaří - Francie si udělala podle svého a kašle na nějaké multipindy, jinde to také vypadá na kočku. Londýn, Berlín - všude se ukazuje kam to vede, když lidé znají pouze práva a na povinnosti kašlou. ČR nebude vyjímkou. A to, že pokud se mají Romové změnit, napřed musejí CHTÍT ONI SAMI, to tady řešíme stále dokolečka dokola. Ovšem stejně stále dokolečka dokola se Romové např. ústy pana Holomka podivují, proč......
06. 09. 2011 | 15:42

Jamima napsal(a):

Pompeus Magnus - ano, také jsem zírala, že snad v republice máme dva Rumburky nebo co....najednou sami svatí..... škoda, že se reportéři neptali těch hodných ustrašených Romek, kolik toho mají odpracováno a odvedeno na daních a na totéž se nezeptali pár lidí z demonstrujících....
06. 09. 2011 | 15:48

nasranej čtenář napsal(a):

...ale nevím kdo a jak mladým Romům, kteří neviděli své rodiče nikdy pracovat a přitom peníze mají, byť se nepřičinili sebemenší námahou - jen snad zajít na úřad a poštu, bude donekonečna vysvětlovat a přesvědčovat aby pochopili, že už prostě musí začít CHTÍT si hledat práci, CHTÍT něco změnit v dosavadním životě, CHTÍT se vzdělávat, že přeci není normální od rána do noci jen lelkovat a z nudy dělat hovadiny, že mít nějaké peníze navíc nelze si "vydělat" loupežemi, ale poctivou a tvrdou prací....
Poukazováním, že ti tam nahoře maj za tunely a podvody nestačí. To my víme taky a musíme na obživu pracovat.
A stále dokola říkat a psát, že by chtěli, ale práce není...- je, jen hledat!
06. 09. 2011 | 15:54

Lila napsal(a):

Ivan

Pátral jste někdy po tom, proč jsou krumlovští Romové jiní, než třeba v jiných částech republiky? Už jsem to tu také dřív podrobně vysvětlovala, takže jen krátce. Dnešní podnikaví a pracovití krumlovští Romové jsou výsledkem dlouhodobého úsilí a snahy, i když začátky asi také nebyly jednoduché. První generace dětí krumlovských poválečných dosídlenců z východního Slovenska byla umyta, odvšivena a přinucena absolvovat školní docházku. Právě z této generace krumlovských cikánů vznikla jejich elita, první romští učitelé (Emil Bandy a jiní) a jejich děti už samozřejmě studovaly vysoké školy. Takže na dnešní situaci nemá krumlovská radnice žádnou zásluhu, ten proces začal už před 60 lety.

A jen na okraj: v čele některé ze severočeských protiromských demonstrací jsem v televizi viděla proslulého parlamentního cestovatele a falešného asistenta Lukáše Kohouta, který tyto akce dokonce organizuje. Řekla bych, že Romové na které pořádal něco, co připomínalo téměř pogrom, nezískali na sociální podporách ani zlomek milionů, které Kohout stihl prošustrovat na svých leteckých výletech za exotikou. A takový člověk jde spílat Romům. Při těch záběrech mně běhal mráz po zádech...
06. 09. 2011 | 16:01

neo napsal(a):

Boha jeho, co se stalo? Jeden z mála článků, který popisuje situaci reálně. Prakticky není co dodat.

Možná tzv vystěhovávání z dražších lokalit a sestěhovávání do těch levnějších. To podrobněji popsal právě Pehe jako důsledek tzv neviditelné ruky trhu. A ano má pravdu. Neviditelná ruka tak prostě funguje. Nemáš na to žít v centru Prahy, jdeš na okraj, nemáš na to ani na okraji? jdeš do jiného kraje, menšího města, menší obce, až skončíš na okraji někde na severu čech či moravy ... je to dost přirozené. No a jak tá potvora ruka působí na více lidí, tak se utvoří "ghetto".
06. 09. 2011 | 16:01

žena napsal(a):

ali

Tady ukázka práce Agentury pro sociální začleňování v romských lokalitách (všimněte si, jaký je tam datum):

Šluknovsko: Situace je vyhrocená, Agentura navrhuje řešení

24.06.2011 18:33:00 | Autor: Michaela Hlinková | Rubrika: Zprávy | Obce: Rumburk,Šluknov,Varnsdorf

Obyvatelé Šluknovska mají stále větší obavy o svůj majetek a zdraví, s řešením situace přišla Vládní Agentura pro sociální začleňování. Podle mnohých je její řešení ale zcestné.

Vládní Agentura pro sociální začleňování doporučuje městům na Šluknovsku zřídit garantované bydlení, to by podle studie mělo zmírnit migraci chudých obyvatel. Na Šluknovsko totiž v poslední době míří řada nepřizpůsobivých lidí, roste tam kriminalita a lidé mají strach.
-
-
Chybí práce

Své o situaci ví také nezávislý novinář Drahomír Radek Horváth, který je autorem internetových stránek Rom z Děčína: „Návrhy řešení, tak jak je Agentura prezentuje, jsou mimo realitu. Řeč je o problémech několika set lidí a plánovaných 5 lůžek v azylovém domě nic nevyřeší. Hlavní problém regionu je vysoká nezaměstnanost. Šluknovsko potřebuje řešení, které těmto lidem dá šanci na důstojné živobytí. Agentura dokáže tvořit analýzy a debatovat v rámci lokálního partnerství, praktické výsledky jejich angažmá na Šluknovsku jsou však pramalé.”

http://www.nasedecinsko.cz/decinsko-aktualne/sluknovsko-situace-je-vyhrocena-agentura-navrhuje-reseni/?aktualitaId=8170
06. 09. 2011 | 16:01

Jamima napsal(a):

nasranej čtenář - je to pár let, co do republiky putovali nekvalifikovaní dělníci z Vietnamu, Mongolska, Ukrajiny a odjinud.....podotýkám a zdůrazňuju NEKVALIFIKOVANÍ, navíc s jazykovou barierou....jak mi tedy vysvětlí např. pan Veselý nebo Holomek, že v této stejné době seděli jejich lidé na úřadech práce a skučeli, že práce není? Jak mi vysvětlí Kocábovití, že nebyli schopni tyto nahnat do rekvalifikačních kurzů, když stále žvanili o resocializaci, zařazení se, inkluzi, změně? Práce samozřejmě tehdy byla, byla pro bílé a byla i pro Romy, kterým se makat chtělo a vydrželi v práci déle než čtrnáct dnů. Ale bylo také dost peněz na podpory a dost hlupáků, co Romům skočili na ty kecy o rasismu. A bylo dost vyčůraných politiků, kteří věděli, že když toto začnou řešit, budou nahoře hodně špatně zapsaní....tak asi tak.
06. 09. 2011 | 16:04

ghándí napsal(a):

bohužel naše společnost včetně křečka vnímá tu věc rasisticky. kolik cikánu napadlo hernu s mačetama? 5? májí se kvuli těmhle pěti cikánum bát všichni ostatní? bez práce nejsou jenom cikáni. zákony nezneužívají jenom cikáni, například křeček se svým platem žije v regulovanem najemném. a tak bych mohl pokračovat.
06. 09. 2011 | 16:05

žena napsal(a):

P.s.: Agentura pro sociální začleňování působí na Šluknovsku od r. 2008. Bůh ví, proč v ní nepracují jen Romové a Romky, když nezaměstnanost je jejich zásadní problém. Stejně tak v Radě vlády ČR pro záležitosti romské menšiny (tam údajně z 19 členů jsou pouze 4 Romové).
06. 09. 2011 | 16:07

Ivan napsal(a):

Lila čtěte pozorněji. Napsal jsem, že se jedná o generaci prošlou socialistickým školstvím. Viz:"Objektivně je třeba poznamenat, že mluvím o generaci prošlou socialistickým školstvím(!)a díky tomu i s pevnými pracovními návyky a hlavně s bezvadnou češtinou! A k tomu nebylo třeba tuctu aktivistů s mediálně vděčnými lídry v čele!"
Pana Kohouta nekomentuji, divím se, že tento zřejmě chorý člověk stále funguje...
06. 09. 2011 | 16:08

nasranej čtenář napsal(a):

ghándí: 5 napadlo a většina dalších se jich zastávala, ospravedlňovala čin a nakonec to došlo tak daleko, že v tv říkali, že za to si mohla servírka sama....takže asi tak
- tak na koho máme být nastraní, jen na těch 5??
06. 09. 2011 | 16:09

ali napsal(a):

ghándí
nemyslím, že by naše společnost tu věc vnímala rasisticky..vzpomeňte jen na malou Natálku, která přežila nechutný útok a kolik lidí se za celou tuto rodinu postavilo nejen finančně! Tam je problém jinde..
06. 09. 2011 | 16:12

kritik napsal(a):

Romský problém opravdu není prioritně problémem sociálním.
Je to problém neschopnosti našich politiků. Všech, včetně Křečka.
06. 09. 2011 | 16:17

nasranej čtenář napsal(a):

Jamima: že práce byla a přeci Romové o ni neměli zájem, to vědí všichni, jen je tak v oblibě stále dokola říkat, že by tak rádi pracovali, ale práce není, nebo dejte nám práci a my budeme makat každodenně 8 hodin 5 dnů v týdnu 11 měsíců v roce, a tak rádi budeme bez práce jen těch 20 dnů dovolené, na kterou budeme mít nárok. Njn. Stejná písnička x-let.

Však nedávno jedna diskutérka psala o náboru na Ostravsku do Nošovic. Kolik tam dělá Romů dnes?
06. 09. 2011 | 16:18

Jee napsal(a):

Je to smutný pohled, jak se vládnoucí triádě podařilo rozdmýchat nenávist mezi různými sociálními skupinami lidí. Teď sklízejí ovoce.

Tragikomická scenérie.
Nezapomenutelní skalní voliči ODS z řad malých živnostníků. Jejich přezíravé postoje k "obyčejným" zaměstnacům. Byli to pro ně parazité opírající se o odbory a všelijaké sociální vymoženosti.
Časem zjistili, že kšefty nejdou, lidi nemají peníze. Dnes jsou mnozí z nich rádi, že jsou sami zaměstnáni (často už jen kvůli důchodům, kterými dříve pohrdali) a prozřeli i u posledních voleb (byť jim to moc nepomohlo;-).

Mnozí z těch, co byli zaměstnáni pohlíželi stejným prismatem na ty bez práce. Socky, které oni musí živit.
Díky vládním experimentům a globální recesi skončili dnes mnozí z nich sami na dlažbě.

A těm na dlažbě spolu se všemi ostatními je zatím alespoň trnem v oku ta "cikánská pakáž", třeba proto, že jim smrdí.

A na tyto všechny se jako na užitečné blbce dívají seshora režiséři této ponuré scény.
Zatím jim všechno vycházelo. Až teď se jim cosi začíná vymykat z rukou alá "kdepak udělali soudruzi z NDR chybu?".
06. 09. 2011 | 16:21

Alex Koenigsmark napsal(a):

Vynikající a přesné, pane poslanče.
06. 09. 2011 | 16:24

ali napsal(a):

žena
mě pořád zaráží otázka práce..
nasranej čtenář napsal, že práce je, jen ji hledat..já dodávám, nebo vytvořit..
06. 09. 2011 | 16:26

žena napsal(a):

Premiér Nečas: Policejní posily zůstanou na Šluknovsku dokud nebude klid

V diskusním pořadu televize Prima to ekl premiér Petr Nečas (ODS).

Premiér zdůraznil, že řešení stojí na třech pilířích - na vazbě mezi vyplácením sociálních dávek a posíláním dětí do školy, na vazbě dávek na prospěšnou práci pro obec a na stejných pravidlech pro všechny. Do budoucna by se podle Nečase mohl omezit také počet lidí na bytovou plochu. Počítá se i se zřízením centrální evidence přestupků či postihováním zneužívání dávek.
http://www.radio.cz/cz/zpravy
06. 09. 2011 | 16:28

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Silvie:
Pan Křeček bystře pochopil, a to je jenom dobře. Ještě lépe bude, až to tak bystře pochopí většina politiků, hlavně ti, co momentálně jsou u moci.
A nejlépe bude, až většina občanů (tedy i Silvie) pochopí, že politici téměř vždy pochopí až tehdy, když problém přerůstá i jim přes hlavu a navíc mohou z něj vytěžit politický kapitál. Tak konají politici na celém světě.
06. 09. 2011 | 16:29

ali napsal(a):

Jee
máte to zkreslené..pro mě, jakožto podnikatele, jsou zaměstnanci svatí a nejsem sama, kdo si váží svých dobrých zaměstnanců, neboť na nich naše živnosti stojí...takže buďte tak laskav a nemluvte nesmysly, neboť střední podnikatelé jsou hybnou pákou ve státě!!!
06. 09. 2011 | 16:33

Jee napsal(a):

nasranej čtenář

Je zde mnoho názorů o lenosti Romů, podpořenými rúznými "důkazy" (Nošovice apod.).

Nabízí se ovšem spousta opačných argumentů. Nejzamavější z nich jsou "rekordy" vytvořené mnohými tzv. nemakačenky - a kupodivu, nejsou to sportovní rekordy ani vítězství v konzumaci švestkových knedlíků.

Jedná se skutečně o pracovní rekordy, byť jsou bohužel spojeny se zlodějnou. Dokumentují to nesčetné tv reportáže.
Ohromení svědci kroutí hlavou, jak někdo "na zádech", bez mechanizace za noc odnesl metráky kabelů, pachtil se za neskutečné dřiny odměněné ve sběrně několika stovkami či tisícikorunou. Mnohdy bylo zase železo taháno neskutečným terénem na obrovské vzálenosti.

Z uvedného vyplývá, že je třeba důkladnější analýzy, než pouze jednoduchých výkřiků.
06. 09. 2011 | 16:35

ali napsal(a):

Lila
v Krumlově to ale nebylo zcela tak, jak píšete. I tam byl před 25(?) lety s nimi problém. Ale měli dobrýho starostu, Honzu Vondrouše, který se zasadil o dost velký pokrok v řadách místních cikánů. Takže hodit v Krumlově vajgla na zem si nikdo nedovolil a když jo, dostal "čočku" od cikána.
06. 09. 2011 | 16:40

uno napsal(a):

to hawk
docela mě pobavilo Vaše prohlášení, že nebudete volit ani socany, ani bolševiky. Zvolte si Romskou iniciativu a bude od Vás pokoj! Asi jste si nevšiml,že se bavíme o něčem docela jiném, než o Vašich volebních návycích.
06. 09. 2011 | 16:40

žena napsal(a):

ali

Najít práci je problém nejen pro Romy, ale i pro lidi po padesátce... Na Šluknovsku je údajně víc jak 20% nezaměstnanost.

Část z:
Výzva Romům: Nenechejme ze sebe vytvářet "rasistické agresory"

26.8.2011 21:34 - Ondřej Giňa st., předseda RSF Rokycany. Publikováno na serveru Romea.cz.

Romští podnikatelé, začněte požadovat účast na realizaci miliardových zakázek státních a polostátních podniků a společností - Ředitelství silnic a dálnic, Státní fond životního prostředí, České dráhy, Letiště Praha, Státní fond dopravní infrastruktury, Silniční a železniční stavitelství, Správa železniční dopravní cesty, Státní lesy a další.
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/206506.aspx
06. 09. 2011 | 16:41

Jee napsal(a):

Ali
Zbytečně úzkoprse paušalizujete. Na nešvary se má poukazovat zavčas!
Stejně jako vy se může ohrazovat řdada Romů . že nekrade a proti bílým nic nemá. A taktéž je mnoho příslušníků majority, kterým cikáni nevadí.
A přesto zde řešíme sociální problém!
06. 09. 2011 | 16:43

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Silvie:
´Já nevím, co pořád všichni operují Českým Krumlovem - není to Potěmkinova vesnice? Něco podobného jako "Čubovy" Slušovice?!´ Je vidět, že toho nevíte hodně. O Cikánech v Českém Krumlově toho i zde bylo napsáno dost, o Slušovicích zjevně víte p*d. Prý Potěmkinova vesnice! Božebože! ☺
06. 09. 2011 | 16:52

Čochtan napsal(a):

Jee
1. "řdada Romů .. že nekrade" no tak zase velká řada to není. Je to na každý pád MENŠINA cikánského etnika !
2. Řešíme sociální problém, který vzniká z genetického kódu cikánů. Takže řešení není.

Pro nevzdělané: samozřejmě jsou i vyjímky které potvrzují pravidlo. Nalistujte si něco o Gaussovi a jeho křivce.
06. 09. 2011 | 17:02

Čochtan napsal(a):

Zpráva: Města budou moci zakázat vjezd starých aut, aby chránila ovzduší
Kdy budou moci města zakázat vstup třeba bandám rumunských cikánů ?
06. 09. 2011 | 17:06

Silvie napsal(a):

Ivane,

díky za pozvání. Mám to ale poněkud z ruky.Do Krumlova se chystám už hodně dlouho, ale pořád mi to nějak nevychází.
Pokud to u vás skutečně funguje, tak jste vyjímečné město. Ale taky znám osobně pár lidí z tohoto etnika, kteří jsou slušní a normálně chodí do práce, máme korektní vztahy. Uznávám, že to mají velice těžké, zejména v téhle době. Ale u nás je těch spořádaných promile a nespořádané město bezohledně lifruje do Rumburku. Zdravím.
06. 09. 2011 | 17:07

Jee napsal(a):

Čochtan

Matematiku mě tuším nemusíte učit. Nevím z čeho vycházíte, nic jsem nekvantifikoval.

Moje reakce byla vůči osobě protestující proti obecnému tvrzení z důvodu, že právě pro ni neplatí, což jsem nikdy netvrdil.
06. 09. 2011 | 17:09

ali napsal(a):

Jee
ten sociální problém ale je..proč? Nevíte? Je zcela jasné, že jsou poctiví a pracovití, či vystudovaní cikáni. To ví každej a taky proti nim nikodo nic nenamítá. Ovšem je smutné, že většinová část tohoto etnika je prostě nepřizpůsobivá. To je fakt, s kterým nehnete. A to je to, co vadí ostatním, včetně těch způsobilých cikánů..
podle vašich slov jsou vám milejší bandy nepřizpůsobivých, než podnikatelé..
06. 09. 2011 | 17:10

Drzá zrzka napsal(a):

Čochtan

až přijedou ve starých Mercedesech. :o)
06. 09. 2011 | 17:10

Jee napsal(a):

Čochtan

"Zpráva: Města budou moci zakázat vjezd starých aut, aby chránila ovzduší
Kdy budou moci města zakázat vstup třeba bandám rumunských cikánů ?"

A komu to adresujete? Na tom prvním vydělají výrobci a prodejci nových aut, na druhém realitní kanceláře a majitelé domů.

Ty chceš na něčem vydělat jako nezúčastněný? Tak to ne panáčku - hrozí ze shora prstem vládnoucí famiglie.
06. 09. 2011 | 17:16

Pepa Řepa napsal(a):

Už i Křeček prohlédl, zdá se nas první pohled.
Trochu to kalí otázka proč?
A tady si myslím, že je to nářek, proč existuje Agentura pro začlenění jednoho vybraného etnika a neexistuje Agentura pro regulované křečky za dva talíře v nájemním bytě měsíčně na Vinohradech a talíř na Žižkově.

Přišlo mu to líto, ani se mu nedivím.
06. 09. 2011 | 17:23

Petr z Tábora napsal(a):

Pěkný a rozumný příspěvek pane Křečku.
Teď ještě aby se poslanci napříč politickým spektrem dohodli na přijetí zákonů, které pomohou podchytit děti problémových rodičů, motivovat rodiče k odpovědnosti za děti, podmínit sociální dávky řádným plněním občanských povinností atd.
06. 09. 2011 | 17:25

AXBX napsal(a):

Ale teď co dál. Jak dlouho budeme platit těžkooděnce na šluknovsku. Jednoho dne budou muset odejít.

Na šluknovsku není práce ani pro bílé?? A proč tam za komančů byla???, to už je tam takový blahobyt že není co dělat jen sedět a hlídat své bohatství, nebo je problém v systému a vládě.

Současný stav je ten nejhorší jaký mohl nastat. Právě ti slušní a pracovití cigáni co chodili do práce nebo do školy se teď bojí vylézt z baráku. A místní čekají až odejde policie, a současně se toho děsí. Lahůdka pro všechny
06. 09. 2011 | 17:26

Holubář napsal(a):

Zbyněk Matyáš:
Díky za reakci na Slušovice pro Silvii.
Nejdřív jsem na její "potěmkinovu vesnici" chtěl také zareagovat, ale pak jsem máchl rukou. Udělal jste to za mě, díky.
06. 09. 2011 | 17:32

Erža napsal(a):

Mňě Eržyku zajýma jen muj opčansky nárok na dafki!Mame tu to-demokratii!!Né?
06. 09. 2011 | 17:54

akné napsal(a):

Xury. Máte smysl pro humor-Policie nemůže být všude!!! Mě zmlátil na houbách bílý klempíř z místní vesnice a Policie vše odložila,i když jsen měl otřes mozku a vyražený zub. A proč Policie nehlídá ty bílé úředníky? Podívejte se do zrcadla a přiznejte si,jak se chováme tzv. my slušní...
06. 09. 2011 | 17:55

Stanislav Křeček napsal(a):

Vážení, asi jsem to nenapsal dost jasně za což se omlouvám: romský problém není problémem sociálním, ale politickým. Pouhá sociální opatření (práce) to nevyřeší. Nejde u mne o žádnou změnu názorů, stejné náýzory jsem publikoval již v r. 1991 - 2 ? v Právu. Kolik firem založených samotnými Romy třeba na úklid Chánova již zkrachovalo z jednoduchých důvodů: nikdo nepřišel do práce ? Rěšení není jednoduché, EU tento náš problém vůbec nechápe ( ty bouře a manévry v Evropě kvůli Matiční ulici - pamatujete?) asi se budemem muset smířit s tím, že určitá část občanů pracovat nebude a přestojim musíme nějaké peníze vyplácet. Vzdělávání jejich dětí je prioritou od které se může odvíjet jakákoliv budoucí změna! _
06. 09. 2011 | 18:04

Silvie napsal(a):

Holubář,

Slušovicím se obecně takhle říká - to jsem si z prstu nevycucala. Čuba byl na tu dobu asi dobrý manažer, ale kdo by nebyl, mít v té době takové možnosti. Slušovice byly totiž výkladní skříní socialismu a na tu dobu nestandardně prosperující družsvo. Je to jako byste šel za socíku nakupovat do Tuzexu a vydával to za běžně dostupné zboží. Tak jsem to myslela.
Není mi dvacet a dobře si pamatuju, jak byly Slušovice neustále propírány v televizi coby vzor socialisticky vedeného družstva, kam se vodily zahraniční delegace.
06. 09. 2011 | 18:08

soc prc napsal(a):

Eržiko,

a která vy jste? Dokážete vyplnit formulář určený k posouzení nároku na jejich výplatu?
06. 09. 2011 | 18:10

Kvakin napsal(a):

Agrokombinát JZD Slušovice za potěmkiádu může považovat jenom zaslepenec Havlovými kecy o temných žilkách a jinými jeho fekálnostmi. Slušovice byly vysoce efektivně hospodařící podnik, plně respektující a využívající tržní vztahy a nástroje (včetně baťovského vnitropodnikového hospodaření dovedeného do základních kolektivů na straně jedné a působení na zahraničních trzích na druhé straně) a disponující vysoce pokrokovou technikou a organizací a realizující působivé sociálními programy a rozvinutou družstevní demokracií. Právě proto, že byly Slušovice, jaké byly, byla pořádána na předsedu Čubu po Vítězném listopadu ta brutální štvanice, co se roky praktikovala, a které jej měla zkriminalizovat, a proto byly Slušovice jako podnik uměle, politickými zásahy, nikoli selháním v soutěži, zničeny. Aby snad nedávaly příklad, že ne všechny kecy o volné ruce trhu a trhu bez přívlastků atd. atd. je třeba brát doslova. Ostatně pan Stanislav Devátý, ředitel polistopadové vnitřní zpravodajské služby BIS, nástupkyně StB, letitý pracovník Slušovic za socialismu, stál v čele tohoto z nejvyšších politických míst objednaného pogromu.
06. 09. 2011 | 18:10

Čochtan napsal(a):

Cikáni sami o začlenění do naší společnosti nestojí ! Abychom je pochopili, tak se musíme podívat do historie. Cikáni byli kočovníci, kteří táhli Evropou od nikam do nikam. Pro svoje chování, zlodějny a vraždy byli postupně ve všech Evropských zemích jako psanci a středovké zákony dokonce dovolovaly jejich bezproblémové usmrcování. Postupem času se tyto tlupy dělily na rodinné klany, které si do čela volily své vajdy. Ty pak příslušníci klanu respektovali a poslouchali.

Vše fungovalo více méně bez problémů, až do doby, než se komunisté chopili moci. Vykořenili je z podstaty jejich způsobu života. Vzali jim vozy a nařídili jim pracovat. Jaké utrpení a věřte mi, že jim to věřím. Nemohli kočovat, krást, zpívat a tančit, ale museli makat. Jaká hrůza.

A tak se začali mstít.

Pravda jsou zářné příklady, kdy cikán dosáhl maximálního vzdělání. Znám jednu rodinu, kdy on, cikán vystudoval práva a jeho manželka medicínu. Ovšem za jakou cenu? Sám právník říkal, jaké to bylo utrpení s jeho vlastní rodinou. Všichni mu nadávali, když studoval a když dostudoval, tak za ním všichni chodili, jak je to dobře že je právník, protože je vyseká z průšvihů, které oni dělali. Sám dotyčný říkal, že se musel tvrdě rozejít se svojí rodinou, přestěhovat se hodně daleko od rodiny, aby mohl žít normálním životem.

Bohužel,takových je ale dost málo.

Spíše je normální druhá alternativa. Nedávno jsem potkal skupinu cikánů, resp. tří děvčat a kluka tak ve věku 16-ti let. Jak šli kolem tak jsem zaslechl jak cikán nadává děvčatům slovy " ty pý--čo, špatně kradeš".

Co k tomu dodat jedině to, že cikán se musí bát.
Stanislav Andre
http://andre.blog.idnes.cz/c/208793/Cikan-se-musi-bat-jinak-nerespektuje-nikoho.html

Čochtan: Přesně to co říkám.
06. 09. 2011 | 18:10

Čochtan napsal(a):

Ten pán mi mluví z duše:
Cikán se musí bát a pak je klid. Ano, jak jsem již výše uvedl, cikán se musí bát, musí mít respekt z autorit, ze zákona. On musí zcela bezpodmínečně vědět, že za každý přestupek proti zákonu mu bude vyměřen spravedlivý strest. On musí vědět, že když nepošle děti do školy, tak mu stát prostě sebere dávky, když dávky na děti prochlastá, nebo prohraje, tak jiné nedostane, když se odstěhuje do jiné země, kde svoji vlastní zemi hrubě pomlouvá za účelem získání sociálních výhod, tak v případě návratu nemá nárok nanic. A že přijde o další a další výhody, které cikáni využívají zcela bezezbytku.

Toto ale záleží na nás, na naší vládě, na státních orgánech,které platíme my z našich daní.

Jaké je tedy řešení?

To je velice jednoduché. Okamžitý zákaz všech multikulti organizací, které vysávají peníze ze státního rozpočtu a nevyřeší vůbec nic, naopak podněcují rasovou nenávist s jediným cílem, dokázat nutnost svojí existence, očernit majoritní většinu v očích světa a zajisti přísun peněz,ale hlavně do svých kapes.

Obnovení přirozených struktůr cikánské samosprávy, na které bude státem přenese veškerá zodpovědnost za chování této etnické menšiny.

Tvrdé a přísné vyžadování dodržování zákonů ze strany státních orgánů. Jiná cesta asi není.

Co říci závěrem? Ucho od pomyslného džbánu s vodou se již utrhlo. Lidé si již nenchají vše líbit a žádný Ind, nebo Kocáb, či Džamila, Uhl a já nevím jak se všechny ty multikulti pijavice jmenují nic nevyřeší. Začlenění cikánu do společnosti selhalo. Teď záleží vše na státu jak se k tomu postaví a v mezích zákona vyřeší tak, aby e podobné excesi na jedné i druhé straně nestávaly. Pokud však dá alibisticky prostor médiím a cikánským organizacím a nebude resektovat i majoritní většinu, tak pak poteče krev.

Jak říkám, pohár trpělivosti již přetekl
06. 09. 2011 | 18:13

akné napsal(a):

Příspěvek v 17.58. Co dodat? Snad jen další přírůstek do strany matky n.Vandase.
06. 09. 2011 | 18:22

martin napsal(a):

Fascinuje mě stupidní demagogie tohoto poslance, který desetiletí přihlíží (a podílí se) zlodějinám, které připravili daňové poplatníky o stonásobně víc než kdy Romové vůbec dokáží vybrat na dávkách i kdyby na nich byli deaset let všichni... a to oni nesjsou ani zdaleka. Jen výrazně vyšší procento než o zbývající populace. Tento, dříve poměrn+ě úplatný, advokátek špatně ukrývá svou nahnědlost v rouše rudém až oranžovém. V Evropské unii měli problémy stejné a dokázali a dokáží se s nimi, pokud jde o Romy, vyrovnat docela dobře. Odstranili totiž polytické příživníky, zákeřné smrady, kteří ničí veřejnou rozpravu o problémech spojených s etnicitou a sociální pomocí, mezi které Křeček vždy patřil. To je první předpoklad aby začala fungovat jakákoliv debata, která má smysl. Příklady Vietnamců začleněných do české společnosti jsou ve srovnání s Romy, které Křeček provedl, neuvěřitelnou senilní pitomostí. Do české společnosti se nezařadil Vietnamec ani jeden. 30 let tu vydělávají aby odjeli. A mají recht. S Čechy je otravná nuda a Vietnamci jsou zpravidla chytřejší. Romové jsou tu usazeni 700 let, kočovat nesmí,tradičně žít jim křečci nedo volí, tak se dostávají do pasti, na níž se křečci pasou. Důvodem těžkých problémů s Romy je české lhaní, český emocionální analfabetismus a infantilita. Pokud by poslanci v uplynulých letech dokázali brát tyto problémy vážn a nejen jako nměco, z čeho můžeme krást, byl by problém Romů o hodně , ale hodně menší. Křečkov a řeč je tipyckým "krysím"lhaním.
06. 09. 2011 | 18:26

Divobyj napsal(a):

Je nesporné a několikaset letá zkušenost to jen potvrzuje,že naše kultura a ta cikánská jsou jako oheň a voda.Cikáni odmítají respektovat kulturu naši a my odmítáme respektovat kulturu jejich.Jinými slovy,oni jsou NEPŘIZPŮSOBIVÍ vůči nám a my jsme NEPŘIZPŮSOBIVÍ vůči nim.
Jestliže se spolubydlící v jednom domě navzájem nesnáší,nutně MUSÍ přijít otázka.KDO zůstane,a KDO se odstěhuje.
06. 09. 2011 | 18:28

Medikolog napsal(a):

Nejde o sociální problém,

protože sociální problémy v případě Cikánů a Romů vznikají mimo jiné v důsledku kriminologických, sociologických a přiznejme si, i genetických příčin na straně nepřizpůsobitelné minority. Cikány nelze přizpůsobit.. přizpůsobit se mohou pouze oni sami.. Vše co bylo třeba k cikánské problematice v Čechách říci již bylo řečeno přes pokusy multikulturalistů vše podstatné popírat a zamlžit.

Politik a podnikatel či globalisace vás sice okradou víc, ale neurvou vám to násilím, nezbijí vás přitom, nezmrzačí vaše dítě, nevedou se proti nim procesy se směšnými tresty zatímco proti vám s drakonickými... byť jenom proto, že procesy proti nim se nevedou.

Těm co tím argumentují sděluji, že máte-li doma v celém bytě bordel a rozhodnete se uklízet, pošlete "radílka" co vám řekne že nemáte uklízet na záchodě protože větší binec je v obýváku... a jak k tomu jako chudák WC příjde.. "do kibicova" s tím, že i na obývák příjde řada. Někde se prostě uklíze začít musí a zadělaný záchod vám holt vadil ....
06. 09. 2011 | 18:29

Čochtan napsal(a):

Když tak strašně touží po svém starém způsobu života, proč tedy nezačnou opět kočovat ? Do Indie to není tak daleko ! Když tam došel pěšky Alexander Makedonský,...
06. 09. 2011 | 18:29

Holubář napsal(a):

Silvie:
V tom je právě ten rozdíl. Vy jste poznala Slušovice z televize a já na vlastní kůži. Proto se naše hodnocení nutně míjejí. Zkusme si ale vsadit: kdo z nás dvou je asi blíže skutečnosti?

Kvakin:
No jistě. Devátého ze Slušovic vyhodili (ani se nedivím, hovořil jsem s očitými svědky), tak po převratu dostali sodu. To je obvyklé, ne? "Střídání elit" tomu říká Gaetano Mosca.

Čochtan:
Zajímavé, samostatně jsem učinil identický poznatek: Cikán se musí bát. Má v sobě nějaký instinkt, kterým vycítí kdo je pán a kdo sralbotka. A do sralbotky se pustí. Je to podobné, jako u psů - ti vycítí totéž.
06. 09. 2011 | 18:31

Divobyj napsal(a):

martin
Vy nejste hloupý,ale ve Váš písemný projev je nějaký divný.Nejste náhodou na drogách?
06. 09. 2011 | 18:35

Drzá zrzka napsal(a):

mertens

Můžete mi říci Váš názor na to, proč s problémem multi kulti nepracují sami Romové?
06. 09. 2011 | 18:51

michal napsal(a):

Pane Křečku,
nevěřil jsem, že jste tenhle výborný článek psal vy. Máte naprostou pravdu a jsem rád, že problém vidí racionálně i sociální demokrat, kterého jsem vždy váhal označit za rozumného.

Děkuji vám.
06. 09. 2011 | 18:59

slunečnice napsal(a):

Souhlasím se s..., pane Stejskalem a Tupelem.

Sociálně demokratický poslanec Křeček popřel, že by romský problém byl problémem sociálním a místo toho opakuje jinými slovy, co omílá většina obyvatelstva v těchto dnech, že jde o problém čistě romský, tedy etnický a genetický (pouze Romové se u nás nedokázali přizpůsobit a nejsou schopni si své problémy sami vyřešit). Pak ovšem na diskusním fóru dodává, že jde o problém politický, ačkoliv to ve svém článku příliš nerozebírá. Tím se ovšem nevykoupí z toho, že svým článkem upřímně potěšil leckterého rasistu, potažmo euroskeptika. Sociální demokracii to přidá politické body a trochu ubere vítr z plachet pravicově extrémním stranám, problém to však neřeší, zato posiluje protiromské nálady ve společnosti, ze kterých nic dobrého nevzejde, leda tak násilnosti na obou stranách.

Nakonec pan Křeček končí prostým konstatováním, že se musíme smířit s tím, že určitá část občanů u nás pracovat nebude. To od sociálně demokratického poslance zní docela úsměvně. Tak hlavně aby se s tím dokázali smířit všichni ti nezaměstnaní.

Zkrátka, milé socky všech barev pleti, pomozte si sami, jak nejlíp umíte. Vezměte osud do vlastních rukou. Pochopte, že politici všech barev to za vás neudělají. Oni mají jiné problémy. Sami se sebou.
06. 09. 2011 | 19:07

gabybaba napsal(a):

Čochtan

Čechy Čechům, Francie Francouzům, Německo Němcům, Afrika Afričanům atd.
Uděláme po celém světě velké stěhování - všichni domů! Takhle si to představujete?
A jak daleko do minulosti budeme muset dokládat svůj původ?
06. 09. 2011 | 19:19

Drzá zrzka napsal(a):

Pomáhat v sociálních službách, znamená pomoci lidem tak, aby si dokázali pomoci sami, nikoli tak, aby se stali na službách závislí.
06. 09. 2011 | 19:26

Karel Mueller napsal(a):

Holubář:

Samozřejmě máte Vy a pan Čochtan pravdu v tom, že musí cítit autoritu. To věděli bolševici po celou dobu. Poznal jsem to na vojně, družstvům s cikány veleli absolventi tělovýchovných fakult nebo prostě fyzicky zdatní. Co naprosto spolehlivě platilo? Ovládat základy karate a rozbít úderem prkýnko, když už ne cihlu :-).
06. 09. 2011 | 19:33

Čochtan napsal(a):

Slunečnice,
"..posiluje protiromské nálady ve společnosti, ze kterých nic dobrého nevzejde,.."
Jak to že ne ? Když z nich vzejde pogrom, z pogromu strach a ze strachu konečně značný pokles kriminality, tak co se může stát lepšího ?
06. 09. 2011 | 19:43

Holubář napsal(a):

Čochtan:
Já jsem holubičí povaha, ze mě strach nejde. A pistoli (ač jsem se střelbou v Plzeňské Dukle několik let dokonce živil) nechávám raději v trezoru. Bojím se právě toho adrenalinu, aby člověk neztratil sebekontrolu a nakonec neskončil v lochu. Na to bacha!
Protože i mně se jeví, že Šluknov je možná bodem zvratu v nazírání na cikánsko/český problém. Je ale nepochybné, že zastánci dosavadní linie nebudou chtít přijít o vliv ani o peníze, a tak se budou hledat varovné příklady v podobě obětních beránků - tím bych se stal nerad a ani vám bych to nedoporučoval.
Úžasná prdel je, jak pravdoláskaři jásali nad nedávnými "revolucemi" na severu Afriky - lid vyšel do ulic! A tady najednou vyšli do ulic lidi taky, ale z důvodů, který nebyl obecně očekáván. Je tedy zřejmé, že i u nás funguje lépe masa "obyčejných" lidí (což mi dva jsme taky), kterou už nelze marginalizovat, než individuální odpor proti pouličnímu, zpravidla nočnímu teroru.
Střemhlavý let jsem nenacvičoval, svezl jsem se "stíhačkou" jen jednou (L39 Albatros), ale ta akrobacie tedy adrenalin skutečně je. A nejvíc doopravdy to "padání po zádech pod plynem" (neznám odborný termín), které se asi střemhlavému letu blíží - taky při tom lidi prej nejvíc blejou :-).

gabybaba:
Oprostěte se stereotypů zkuste, prosím, nad věcí přemýšlet. Ta šílená, především ekonomická migrace přece nemůže dobře skončit, to nakonec skončíme všichni ve Švýcarsku a ono samozřejmě přestane být Švýcarskem jak je známe.
Čechy Čechům, Francie Francouzům atd. je nadsázka, samozřejmě, ale má svoji vnitřní logiku. Není lepší spolu obchodovat a navzájem se navštěvovat, než si lézt do kuchyně a hádat se pak kdo vyžral tu lednici? S tím, že výjimky jsou samozřejmostí? Ale výjimky nesmějí být masovou věcí, jistě.
Měl jsem možnost navšívit velký kus světa a někde se i občas zdržet - a některá ta místa byla k zulíbání. Ale žít tam nastálo? Proč? Ani to moje každoroční prázdninové útočiště na jižním pobřeží Kréty, kde je tak nádherně a lidé tak přátelští, by nebylo k trvalému žití. Prostě nejsem jeden z nich, to se nedá nic dělat.
Asi před deseti lety jsem tam narazil na jednu Češku, studentku (jmenuje se Radka a je z Blovic, z tamního pohledu skoro moje sousedka :-) ), brigádničila tam. Další rok už tam chodila s Řekem, rok na to už uvažovala zda si ho má vzít... Teď už má dvě děti a vypadá celkem spokojeně, alespoň podle letmých setkání na pláži nebo nad ouzem pod tamaryškem(V.Klaus by měl radost :-) ). To je ta výjimka! Ale kdyby se nás tam nastěhovalo padesát, asi by z nás radost nemělui a já se jim nedivím. A stejně bych to za šumavské podhůří nevyměnil...
Tož asi tak, myslím.
06. 09. 2011 | 19:49

Emma napsal(a):

Souhlasím s každým slovem. Víc není třeba dodávat - jsem z Ostravy.
06. 09. 2011 | 19:53

UmKab napsal(a):

To Mertens
Souhlasim že mluvit o neuspěchu multikulralismu je liché.Vždyt tu máme jen drobnou patálii s pár miliony debilních sadistických čechů a menší většinou kriminálních romu.Když se chodí po těch správnejch městskejch čtvrtích tak je všechno fajn a ani se nemusí vytahovat mačety nebo kvéry.
06. 09. 2011 | 19:56

gabybaba napsal(a):

Holubáři,
já to chápu.
Mě už jenom tyhlety jeho výkřiky delší dobou lezou krkem, a tak jsem si představila, že by to někdo vzal vážně. To by se děly věci!
A potom - většina Romů má národnost českou. Tak co s tím potom?
06. 09. 2011 | 20:08

Silvie napsal(a):

Holubář,

pokud Slušovice kritizoval Havel, tak jsem skoro nakloněná věřit vám.

Čochtan,

bohužel, máte pravdu. Platí na ně jedině represe. Velkorysostí a slušností pohrdají. Když jsem za socíku chodila do školy, byli cikáni ještě relativně v pohodě-alespoň u nás ve škole. Kdyby byli drzí na učitele,tak tehdy dostali přes hubu od rodičů (pokud ne přímo od pedagoga). Ti, co nepřišli do práce, byli okamžitě v pátrání esenbáků (alespoň to jim přičtu k dobru). Určitě bylo mnohem méně násilné kriminality obecně, protože za všechno byly tvrdé tresty (proč se z toho politici nepoučí).
06. 09. 2011 | 20:13

Čochtan napsal(a):

gabybaba
Cikán má cikánskou národnost. Ne českou.
06. 09. 2011 | 20:22

Holubář napsal(a):

gabybaba:
Cikánů už se nezbavíme, to nepůjde. Jen je trochu umravnit je třeba. Žádným motorem naší společnosti se jistě nestanou, zůstanou zátěží (v ekonomickém slova smyslu), kterou poneseme. Jde jen o to, aby nás přitom ještě nekopali do řiti.

Silvie:
Slušovice - na dlouhé vyprávění. Jako ve všem - měly avers a revers. Ale byl to takový kapitalistický ostrůvek s lidskou tváří v socialistickém moři :-)
06. 09. 2011 | 20:25

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem tři příspěvky, které neměly nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
06. 09. 2011 | 20:34

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Holubář:
S dámou Silvií mám povícero virtuálních zkušeností z jiných témat. Vesměs nepoučená a nepoučitelná.
06. 09. 2011 | 20:49

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Holubář:
Btw. víte, že St. IX. za reálsocíku donášel na Čubu na OV KSČ?
06. 09. 2011 | 20:53

Brdelen napsal(a):

Holubář
"Cikáni zůstanou ekonomickou zátěží".
Tak jen pro ilustraci jiný pohled. Jedno ministerstvo má v průměru 600 zaměstnanců, z toho třetina bere větší plat než jeho ministr. Detaily se tají - viz Jankovský. Jistě ví proč. I poloviční plat by byl v drtivé většině královský. To jest, pro 200 úředníků jednoho ministerstva by se ušetřilo měsíčně 100000*200 = 20 mil. Kč. Násobeno počtem ministerstev 20*15=300 mil. Při odhadovaném počtu 200 tis. Romů a rozpuštění nadbytečných nákladů na jednotlivce to dělá částku 1500 Kč na jednoho Roma, potažmo na náklady, které by se daly použít na jeho resocializaci.'Pro příznivce represe by na každých 10 ! Romů mohl existovat jeden městský policista s platem 15 tis. Kč. Pokud se někomu zdají kalkulované výdeje na ministerské úředníky přehnané, ať jsi je zmenší na polovic a přičte k tomu zdravotní a soc. pojištění atd.
06. 09. 2011 | 21:02

ghándí napsal(a):

jeden gross vydá za milion cikánů
06. 09. 2011 | 21:08

Čochtan napsal(a):

Holubáři,
Cikánů se zbavíme. Až nebudou peníze na socku, tak potáhnou jinam. Jako kobylky. Ty taky najednou odtáhnou. Jenže naši lidi tu zůstanou. V sežrané zemi.
06. 09. 2011 | 21:14

Ben napsal(a):

Brdelene,
proč hážete všechny Romy do jednoho pytle? Je dost Romů. kteří se dovedou postarat o sebe a nepotřebují to, co píšete.

ghándí,
nerozumím proč tohle přirovnání
06. 09. 2011 | 21:23

Holubář napsal(a):

Zbyněk Matyáš:
Ne to nevím, ale vyloučit to nemohu. Bydlel jsem v domě s jeho matkou, paradoxní je, že mi tam ten byt sehnal vedoucí okresní tajemník Vašek Valenta :-).
Ona ta 80. léta už byla trochu legrační, že se něco přihodí věděl i ten Vašek - ale že to bude taková prda, kapitalismus jako z 19. století, to asi čekal málokdo.
Mimochodem - to Gottwaldovsko/Zlínsko bylo tehdy velmi zajímavé teritorium, Jakeš byl odtud a rád tam jezdil, a ten čelný nastupující pohlavár StB byl také odtud. Jak on se jmenoval, nechce se mi to hledat? Hegenbart, nebo tak nějak. To byla ta parta, co připravovala ten vnitrostranický puč, takže spolupráci s IX. (jak hezky píšete) bych tam viděl jako reálnou.
Čas her a malin nezralých.

Brdelen:
To je ale hezká demagogie :-).
Známe tři sprostá slova: Pražák, developer a úředník. Nejhorší kombinace je "pražský úředník". Jenomže bez centrálních úřadů typu ministerstev se civilizovaná společnost prostě neobejde, takže prostě bez akceptování naprostého chaosu nemůžete jejich osazenstvo likvidovat limitně k nule.
Já jsem externě pro ministerstva pracoval, a tvrzení, že třetina zaměstnanců ministertva má větší plat než ministr je z říše pohádek, takže váš výpočet stojí poněkud na vodě. Ale ať už bude výpočet jakýkoliv, nic to nemění na skutečnosti že Cikáni jsou a budou pro naši zemí ekonomickou přítěží - s tím nic nenaděláte. I úplní extrémisté volající po jejich vystěhování by museli počítat, že by to něco stálo a dokonce i magoři se slovy o fyzické likvidaci na rtech by museli kalkulovat s náklady. A což teprve začleňovači. A policie něco stojí atd.
Já s vámi nepolemizuji o tom, že u našeho státního aparátu nevychází poměr cena/výkon nějak moc pěkně, tvrdím ale, že Cikáni jako celek, jako etnikum, nejsou pro Českou republiku ekonomickým přínosem, ale zátěží. Nemám k tomu žádné statistiky, nemám k tomu výpočty - jsem jen starý a zkušený.
Jediným kladem jejich existence je, že v současné době jsou ventilem, kterým uniká společenské napětí. Takže politici mají ještě nějaký čas, než se zloba lidí obrátí proti nim.
06. 09. 2011 | 21:23

Holubář napsal(a):

Čochtan:
Pravda, jejich samovolný odchod jsem ve své kalkulaci nezvažoval. Něco jako samovolný potrat.... Ne, to není dobrý příměr. Organizmus je sice chce vypudit, ale oni nejsou mrtvý plod. Prostě jen změní hostitele, jako každý parazit.
Hm, to by bylo nejlepší. Jen aby se nevrátili....
:-)
06. 09. 2011 | 21:26

jogín napsal(a):

Kvakin: Se Slušovicemi jsou věci podstatně složitější. Naprostá většina příjmu pocházela z výroby doplňků do krmiv (byly to mikroprvky), které byly neuvěřitelně předražené a Slušovice na to měly monopol. Dodávaly se se do všech výrob krmiva. Takže peníze pocházely z přihrávky nomenklatury pro Čubu, ne ze zázračné slušovické podnikavosti. A tvořily zdroj pro všechny další aktivity Slušovic. Ovšem Čuba tenhle zdroj peněz zorganizoval a zásluha by mu neměla být upřena.
06. 09. 2011 | 21:32

Silvie napsal(a):

Zbyněk Matyáš,

máte pravdu - pokud jde o vás, o poučení nestojím. Holubář není dogmatik.
06. 09. 2011 | 21:45

Čochtan napsal(a):

Bene,
tohle omýláme už 4 roky! Nikdo nehází cikány do jednoho pytle ! Těch pár slušných, alespoň vyučených a dokonce i pár s vysokoškolským vzděláním, těch co se živí prací vlastních rukou, případně hlavou, těch se tohle všechno co tu píšeme NETÝKÁ !
O jejich vyčlenění z etnika a jejich problémy s příbuzenstvem se tu dnes už hodně psalo.
Takže konec keců o "jednom pytli" !
06. 09. 2011 | 21:47

Čochtan napsal(a):

Sorry, samozřejmě to omíláme.
06. 09. 2011 | 21:49

žablena napsal(a):

Díky Brdelen a Gandhí
Pro pana Křečka a jeho obdivovatele přidávám následující úvahu.
V přírodě rostou duby a na nich někdy roste jmelí, i na jiných stromech roste, jak se dá. V zimě je na dubech suché listí, ale jmelí je zelené. Dubům jmelí nevadí, lesní ptactvo má v zimě obživu a v létě sbírá škodlivý hmyz z dubů. Ta symbióza stromů a jmelí je dobrá. Je pravda, že jmelí cizopasí na stromech, ale nezahubí je, jen je ozdobí a něco nového přinese, někdy i prospěšného. Jmelí je obohacením lesa, zvyšuje pestrost ekosystému.
Romové jsou ve své podstatě něco jako jmelí.
06. 09. 2011 | 21:50

Sauerkirschmann napsal(a):

Vzpomínám na jednu zářnou Kalouskovu světlou chvilku ještě z dob, kdy kopal za Lidovce: Tehdy prohlásil:

"Musíme docílit toho, aby se přestali množit"

Souhlasíte s Kalouskem?

Mimochodem, v roce 1980 tu bylo 100 tis. cikánů. V roce 2005 odhadem 250 tis, a dnes se to číslo částečně vlivem natality a částečně vlivem Schengenu blíží 300 tisícům.

Takže Vážení multikulti humanoidé, jakou rychlostí si troufáte cikánské etnikum sociálně a komunálně začlenovat?? Bude ta rychlost vyšší, než dynamika růstu jejich populace? Pokud ne, pak tohle v zásadě bude mít jen dvě finální řešení.

1) Budto nás jako jako hostitele zahubí
2) Pošleme do sprch my je.

A otázka není jestli ano či ne, ale kdy.

Takže jak?? Jak vysoké je procento cikánské populace vůči celkovému počtu obyvatel, při kterém bude ještě něco jako naše současná společnost fungovat?
06. 09. 2011 | 22:01

Čochtan napsal(a):

Žableno,
tohle vyprávěj dětičkám v první třídě. Možná tam najdeš nějaké, které ti tuhle hloupost uvěří.
Jmelí, které nás stojí dvě miliardy měsíčně, .... ne děkuji, ani zadarmo !
06. 09. 2011 | 22:03

jmelíčko napsal(a):

žablena:

nebo tasemnice, škrkavka či jinej parazit ne tak miloučkej jako jmelí
06. 09. 2011 | 22:04

Fanda napsal(a):

"Co vlastně samotní Romové chtějí? Ví to někdo? ... Časovaná bomba romského problému nebude odstraněna dříve, než integraci nebo jakýkoliv jiný způsob vzájemného soužití nezačnou prosazovat sami Romové. Pokud si nevytvoří vlastní respektovanou politickou a občanskou reprezentaci. „Z venku“ to za ně nikdo neudělá.... Znáte snad nějakého politického představitele Romů, který formuluje jejich požadavky a prosazuje je? A který má autoritu u vlastní komunity?"
Řekl bych, že tyto otázky jsou gruntem, jsou adresné a jsou dobře formulované. Od tud je třeba začít a na tyto otázky je třeba hledat u Romů odpovědi.
06. 09. 2011 | 22:06

Silvie napsal(a):

Žablena,

no to je náhoda. Taky jsem chtěla použít příměr o jmelí, ale pak mi to přišlo až moc poetické.
Přišlo mi na mysl silně encefalitické a boreliózní klíště, jež dovede hostitele spolehlivě vyřadit z provozu nebo i zničit. Pokud ho hostitel včas neobjeví a nevytáhne.
Nebyl to ovšem pol.korektní příměr.
06. 09. 2011 | 22:14

jogín napsal(a):

Standartní maléry v interpretaci: Multikulturalista předpokládá, že rasista hází celé etnikum do jednoho pytle kvůli několika lumpům. Rasista je přesvědčen, že multikulturalista si kvůli pár vyjímkám dělá iluze o podstatné části etnika. Kupodivu, na rozdíl od obecného mínění, pan Křeček předpokládá, že část Romů je nevychovatelná a že ji budeme muset živit. Dovolil bych si poznamenat, že genetika sice u jednotlivců funguje napřeskáčku (podle toho, jak se geny od rodičů namíchaly), ale chování ovlivňuje vydatně. U IQ je to 60-70%. Takže rozdíl mezi Romy a Vietnamci nebude v tradici. Mimochodem, pokud jste něco přečetli o Vietnanu pod francouzskou vládou, musíte se divit, že Vietnamci nezabíjí Kaukazoidy napotkání.
06. 09. 2011 | 22:16

Holubář napsal(a):

žablena:
To je dost chabý pokus.
Jmelí - zdobí.... já se picnu, fakt.
Zdobí....
Úplně jsem ztratil dech.
Příště to zkuste ve verších, jamb nebo daktyl, určitě to bude ještě dojemnější.
06. 09. 2011 | 22:18

Čochtan napsal(a):

Holubáři,
nemáš někde fotku jak cikánské domy zdobí naší zem ? Hory odpadků, to vypadá z dálky jako Alpy ! No, se zavřenýma očima a ucpaným nosem.
Jaká krása !!!! Jó, vono to nejde sem dát fotky, že ? Škoda !
Jak to řekl Kopecký, blahé paměti v nemocnici na kraji města ? Radši nebudu. Stejskala jsem dnes už hodně nasral, ten svou denní dávku dostal.
06. 09. 2011 | 22:35

dalimír napsal(a):

Fando romové jsou štastnější když můžou žít ten svůj způsob života ! A určitě nám nezávidí takové politické představitele jako máme my ,gádžové ! Volíme si je v dobré víře a za určitý čas se s nich stejně stanou vydřiduchové ! Musíme si prve udělat pořádek sami ze sebou a pak teprve chtít něco po cigánech ,jinak nás nebudou nikdy respektovat ! Dl.
06. 09. 2011 | 22:38

Čochtan napsal(a):

Bacha na jmelí, máte-li kočku.
06. 09. 2011 | 22:38

Ives napsal(a):

Žableno, jmelí je takzvaný poloparazit, protože díky zeleným listům si pomocí fotosyntézy vytváří živiny. Ten vzorec se učil na základních školách v deváté třídě. Tak bych prosil nemíchat hrušky a jablka. Je to ten samý hloupý příklad jako Yellowstone a Šumava. Trochu racionálního uvažování a ne básnění...
06. 09. 2011 | 22:41

Silvie napsal(a):

Dalimíre,

na vás se člověk nemůže ani zlobit.
Vy jste z jiného světa... (cikáni a respektovat něco či někoho?).
06. 09. 2011 | 22:50

vaclavhorejsi napsal(a):

NEUVERITELNE!!!
Pan Krecek zse timto clankem stava ostudou CSSD.
Doufam, ze se tato strana od nej bude nejak vyrazne distancovat.
Predpokladam, ze ho ve svych radach s radosti privita strana pana Vandase.

Tragicky stav "romskeho problemu" pada na hlavy vsech polistopadovych vlad.
Je to snad nejvetsi fiasko a ostuda poslednich 20 let, extremne smutny produkt "neviditelne ruky".

..
06. 09. 2011 | 22:51

Mastodont napsal(a):

Drobná ukázka "pravdyláskového" tisku:

Situace se vyhrotila počátkem srpna, kdy skupina pěti Romů ÚDAJNĚ zaútočila mačetami na osazenstvo herny v Novém Boru na Českolipsku. O 14 dnů později pak ÚDAJNĚ zaútočila skupina až 20 Romů na mnohem menší skupinku v Rumburku.

Zveřejněno 6, září, čili dnes.
http://www.romea.cz/index.php?id=detail&detail=2007_10681
06. 09. 2011 | 22:58

Holubář napsal(a):

Čochtan:
Já je měl za sousedy, ty "Zdobily", na stejném schodišti v polopatře výš naproti mně. Takřka na dotyk.
Vzteky ryčím v noci ze spaní kolikrát ještě dneska, po dvaceti letech, co je odtud restituenti dostali.
Zdobilové...
Ten/ta žablena mě úplně odrovnal/a.
06. 09. 2011 | 22:59

Čochtan napsal(a):

Pane profesore, znáte heslo "ševče drž se svého kopyta" ? Když píšete o vašem řemesle, je to skvělé, ale když začnete s politikou jste jen trapný. Škoda vás.
06. 09. 2011 | 23:01

Někdo napsal(a):

V jednom z těch měst, o kterém se teď na severu mluví jsem jako dítě žil. Cikánů tam nebylo až zas tolik. V každé třídě tak dva, tři. To bylo ještě za vlády komunistů. Táta shodou okolností dostal do pracovní party cikána. Nadřízenej jim řekl. Postarejte se, ať chodí do práce, dejte mu koště, ať třeba zametá dvůr, ať rovná materiál ve skladu, něco pro něj najděte. Táta doma říkal, jak je to těžký, počítat uměl tak do stovky. Cikáni, a nejen cikáni ve škole propadali. Dnes už to není zvykem, aby patnáctileté dítě chodilo jen do šesté třídy a díky opakování ročníků vycházelo ze šestky. Esenbáci se v té době moc s lidmi nepárali, v občance muselo být napsané trvalé bydliště a adresa zaměstnavatele. Byla pracovní povinnost. Pokud jste občanku neměl u sebe, sebrali a vyšetřovali, nepustili, musel jste nahlásit pracoviště, ověřili si telefonem. Stalo se mi dvakrát. Jednou kohosi hledali, tak na nádraži vybrali celý vlak, měli připravené zelené antony. Nikdo ani necek, žádný protest, všichni jsme věděli, že bychom mohli přijít o zuby. Sám jsem viděl, jak jeden bláhovec protestoval, že nemůže nastoupit do jejich auta, že má důležitou schůzku. Několik esenbáků ho chytlo, hodilo dovnitř. Na chodbě při čekání, až nás zapíšou a prověří si, naprosté ticho. Nekouřit, nejíst, nepít, až do rána. Sepisovali, nespěchali, až do rána.

Cikáni se konfliktu s esenbáky z obav raději vyhýbali. Dnes si z policie dělají srandu, jak by se na ně šáhlo, je to rasismus.

Byl jsem na severu asi před rokem, byl jsem zděšen, kolik tam cikánů přibylo, už tenkrát se mluvilo o narůstajících problémech. Musím podotknout, že jsem rád, že jsem to město opustil. Těch, co to nemohou z různých důvodů udělat, těch je mi upřímně líto.

Problémy s cikány byly, jsou a budou. Těch, co se přizpůsobili je méně, ale jsou. Opět si vzpomínám na školu, chodily tam děti z rodiny Bílých. Vždycky na školní akademii vystupovaly, krásně hrály na hudební nástroje, zpívaly, tančily. Vymydlení, načesaní, jedna z dívek chodila se mnou do třídy, měla pravidelně vyznamenání. Naprosto zasloužené. Byla to krasavice, ale táta mne často varoval, abych ji ve svém vlastním zájmu vynechal, když si nechci zadělat na problémy. Jestli byli do příbuzenstva s paní Bílou, tou cikánskou zpěvačkou, to nevím.
Nejsem rasista, jsem realista, nejsem naivní a důvěřivý, takže, ten problém na severu se jen tak rychle nevyřeší. Přítomnost většího počtu policie to utlumí. Ale provalí se podobné problémy i jinde, jsou tu, mají prozatím latentní podobu.
06. 09. 2011 | 23:04

Holubář napsal(a):

Václav Hořejší:
Neznám motiv, který vedl pana Křečka k napsání tohoto textu, ale nevidím na něm nic závadného.
Císař je prostě nahý, co naděláte. Už to prasklo.
Mám pocit, že si trochu protiřečíte. Za stav "romského problému" mohou polistopadové vlády - ale pan Křeček, pokud si vzpomínám, nebyl žádné z nich členem. Navíc je třeba vzít v potaz, že se věnoval spíše problematice bydlení, a to spíše se sociálními aspekty, než s "neviditelnou rukou", ne menšinám.
Nic mi není do socanských vnitřních věcí, já jejich volič nejsem. Ale že by se dnes Křeček nějak proti ČSSD provinil se mi nezdá.
Nač tedy ta histerie?
06. 09. 2011 | 23:05

Čochtan napsal(a):

Holubáři,
slyšel jsem vyprávět o někom, kdo je měl taky za sousedy. Přivezl si z chalupy demižon methylalkoholu z pálenice, to je to co teče jako první a má se to vylít, chtěl to do leteckého motorku, byl modelář. Nechal to stát před dveřmi a za chvilku demižon zmizel.
Byla to tehdy strašná tragedie. Celá rodina, jen asi dvě cikáňata v předškolním věku přežila.
P.S.
Taky se to přidávalo do benzinu. Embéčko prý jelo jako Bavorák. Ale ruku do ohně za to nedám. Plochodrážní motorky na to jezdily.
06. 09. 2011 | 23:11

tata napsal(a):

pane TUPOLEVO

ON UŽ JE PROBLEM KDYŽ se politik vyjadří,a jaka skupina to chce komentovat a jak ono ten problem cití. NEVIDIM AŽ TAK DO HLAVY PANA Křečka JESTLI SE VEZE NA VLNĚ.

když opomenete kam patří bez obalu napsal hodně hole pravdy,když to nebudem okecavat a schovavat za nake okecavaní.

KOLIK Z TĚCH CO ZDE MLUVI O FAŠISMU A ZHNĚDNUTÍ,by chtělo bydlet v lokalitach kam sou ty nepřisbusobivy stěhovani?CO JE na tom že važnost te komunitě zase hlavně mužou vratit jen oni sami.ŽE MAJ JINOU MENTALITU není to snad pravda?OTAZKA CO JE asi važnější jestli přijmou obvykle zvyky naší kultury budou to ještě ROMOVÉ........UŽ TO slovo je falešne přesto ho použivame nebot slovo cikan se považuje za projev rasismu je to normalní?

A navaznost jestli to ještě budou ROMOVE/CIKANI KDYŽ TO NEPŘIJMOU BEŽNE ZVYKY NAŠÍ SPOLEČNOSTI JAKO CELEK...BUDE JE SCHOPNA TAKTO NADALE SPOLEČNOST AKCEPTOVAT?

U dalosti poslednich dnu ukazují že asi nikoliv,nebo za cenu že toto soužití budou hlidat těžkooděnci.

VIDĚL STE UKAZKY z VARNSDORFU,ja tam žiju tak vym o čem mluvím.na JEDNE STRANĚ nechapu že se lidi nechaj bulikovat od KOHOUTA,ALE když mi ty lidi odpovy a žijete v te lokalitě,,,schodou okolnosti žiju v klidne časti,,moc argumentu proti nemate,protože oproti jinym ty lokality znam a vym že je dopismene pravda co ty lidi tam trapí.
VYDĚL STE TEN dav pokřikujicí nic co bych schvaloval a jak sem řekl ,kčemu tahl na tu lokalitu ? ALE AVIDĚL STE NA DRUHE STRANĚ,ustrašene chudaky krčici se strachy jak sou mnohymi prezentovany.........ja viděl zaběry fakujicich,provokujicich žadne ustrašene........ne protože ty normalni obou stran se toho nezučastnují

problem ale nevyřeší ani tyto pruvody naně to ani nahodou ale ani že to jsou chudaci .proč nerozlišovat a řic po pravdě že značna čast ma problem z dodržovaním obvyklych norem soužití,že jen davky bez určite kompleksnosti něco dodržet tudy cesta nevede,tudiž i věci nazyvat pravym menem,problem je a ne maly.
06. 09. 2011 | 23:13

mb napsal(a):

křečkoid je další hnědák do rakve soc. dem ...

přirodovědče vylez ... protofašismus pod křídly čssd ...
06. 09. 2011 | 23:25

tata napsal(a):

pane HOŘEJŠÍ

a copak tak hrozneho napsal,nastěhujte se na pul roku k hotelu sport ve VARNSDORFU,a budete psat mnohokrat hroznejc,proboha ted ste mi dostal ,žil ste nakou dobu vtakoveto lokalitě?

ja sem v jeho članku nenašel nic rasistickeho,ach jo,vubec vtomto připadě nevyte ktera bije.

psal snad že je někdo ma mlatit nebo diskriminovat,hlasa snad nadřazenost rasy,ted ste mi teda hodně nadzved uplně jako ty co řvou cikani do plynu a vy zase distancovat zaco?

NEMAJ SNAD JINOU MENTALITU?a je možno to do nekonečna omlouvat.
NIKOLIV JEN opravdu rozlišovat ne podle rasy ale skutku dodržuješ bežne zvyky pak ok,nedodržuješ bohužel,a bez pardonu ohledu jake barvy nebo etnika.
06. 09. 2011 | 23:32

Karel Mueller napsal(a):

mb:

Můžete konkrétně uvést, který odstavec se Vám nelíbí, proč se Vám nelíbí a co tedy po všech zkušenostech a v dnešním stavu navrhujete?
06. 09. 2011 | 23:33

tata napsal(a):

kde ho vidite pane MB

copak jste se všichni zblaznili,no jasně vždyt přece problem není
06. 09. 2011 | 23:35

kočka šklíba napsal(a):

Tato, my dva jsme si už vyjasnili stanoviska jinde, tak jen chci napsat. Přes odkaz z Fausta jsem se dostala až na chat Varnsdorfu. A docela mě překvapilo, nevím tedy zda je to tam nějak moderované, že tam nejsou zdaleka všechny příspěvky tak vyhroceně proticikánské jako například zde na aktuálně. Samozřejmě, že tam lidé popisují co všechno jsou nuceni snášet, cikány nechválí, ale na druhou stranu mnoho z nich chápe, že ta vina je nejen a nejen především na cikánech.

Zde je o mnoho víc primitivních, jednoduchých příspěvků volajících někdy i po násilí viz příspěvek z 22:03 : " Takže Vážení multikulti humanoidé, jakou rychlostí si troufáte cikánské etnikum sociálně a komunálně začlenovat?? Bude ta rychlost vyšší, než dynamika růstu jejich populace? Pokud ne, pak tohle v zásadě bude mít jen dvě finální řešení.

1) Budto nás jako jako hostitele zahubí
2) Pošleme do sprch my je."

Takže obyvatelé Vašeho města mě tato příjemně překvapili :).

Holubáři, právě proto, že se Křeček vždy věnoval nájemnímu bydlení, tak je jeden z těch co již dávno mohli alespoň poukázat na vytváření ghet. Protože to vytváření ghet je zřejmě velmi lukrativní byznys. A zdá se že možná i za hranicí zákona, minimálně co se týká vyúčtování a stanovení nájmů v těchto ghetech.
06. 09. 2011 | 23:40

mb napsal(a):

chtel jsem jit uz spat ale pro vas to karle udelam ...

...Proč někteří dokáží se svými sousedy integrovaně bydlet a jiní to nedokáží? Obávám se, že pouze o sociální problém tu opravdu nejde.

je to socialni problém ... či problém kulturní ... / kulturní vzorce / ... není to problém rasový ... politik čssd ( mainstream ) ... nesmí operovat rasou ... ještě tak kulturou a předáváním kulturních vzorců ... rasou prostě ne ...

poznámka o přizpůsobivosti je trefná ... TREFNĚJŠÍ JE VŠAK ZTEPAT PŘIZPŮSOBIVOST BÍLÝCH .... ŘÁPKOVÁ A MAFIÁNI Z ODS ... ti jsou natolik přizpůsobiví, že porušují všechny normy a zákony a prochází jim to ... ochočili si i nejvyšší státní zástupce .... to je přizpůsobivost sui generis a par excellence ...

realitní ( stěhovací ) firmy vlastní bílí ...

Jaképak jsou výsledky referend v obcích o tom, zda se má v obci postavit „domov na půli cesty“ nebo léčebna duševně nemocných? Alespoň solidární pochopení pro méně šťastné? Zlaté oči! A nyní si představte referendum o tom, zda část obce má být využita k integraci romských občanů. Asi takové referendum nikdy neproběhlo, ale představa o výsledku takového hlasování dává představu o tom, co si neromští občané – a tedy i jejich představitelé ve vedení obcí - o takovém řešení problému opravdu myslí.

= zde křeček obžalovává českou společnost z rasismu ...

( a sám se patrně k rasismu hrdě hlásí ... )

když ne k rasismu tak k populismu ...

Pokud si nevytvoří vlastní respektovanou politickou a občanskou reprezentaci.

- ti nejchytřejší z nich začali kvuli rasismu opouštět čr ... četl jsem nějaký příběh chytré romské / cikánské holky ... kdy už to byla poslední kapka ... / a její rodiče už se rovněž nedivili /

Znáte snad nějakého politického představitele Romů, který formuluje jejich požadavky a prosazuje je?

ano ... Holomek ...... ten de.il ( křeček ) ani nečte sousední blogy ...

právo pro každého stejně podtrhuji .... mačety ... vyvolávají pogromistické nálady / pod taktovkou politika čssd /

Když každý nápad je salonními ochránci všelikých práv označen za xenofobní, rasistický, nacistický, národně sociální, nahnědlý a kdoví jaký ještě?

jaký každý nápad ??? uděláme rezervace nebo jak to bude ... ???
ted ty moje recepty ... nepotěšil jste mne ani já vás nepotěším ... videl bych to přes tu školu ... že se to masivně zainjektuje ... ale kdo vám tu peněžně masivně zainjektuje školskou inkluzi muellere ... ???

to vám raději dobeš / nejlepší polistopadový ministr školství / ROZPRÁŠÍ INKLUZIVNÍ TEAM ....

víte co si ale myslim že by bylo super muellere ... ???

kdyby bílí přestali krást .... / případně vrátili co nakradli /

zbyli by prachy na ´sbližovací´ projekty a další věci ...

ale víte jak to je : takhle ti to neodvolá .... takhle ti to odvolá ( obecná škola )

reseni jsou dlouhodoba, bolestiva .... bili by se mohli treba na romy usmivat a prestat krast ...

a kdyz rom ublizi bilemu ( nebo komukoli jinemu ) at jde spanembohem brucet ...

a vezensky rezim ... to bude na dalsi debatu ....

hezkou večeronoc
06. 09. 2011 | 23:48

tata napsal(a):

PANI Kočko

ALE ano většina zde nesouhlasí aby za ně mluvil KOHOUT,NEBO TA hrstka co se chce prat ty budou všude a vždy,pominme co ste psala o tom vytvaření gehet tady ja ho nesleduji,ale co napsal dnes není nic rasistickeho ,nebo fašizujiciho.

NAOPAK TO CO NAPSAL PAN Hořejší JE šokujicí proč by se měl někdo distancovat co je minimalně s 80 procent skutečnost,toto zakrivaní ,věci a nazivanim rasismem sou ty prohlubujicí kořeny tohoto problemu.
06. 09. 2011 | 23:51

Karel Mueller napsal(a):

Kočko,

i pan Křeček naznačil, že se z EU k tomu vyjadřuje každý, kdo má něco někam. Z jejich strany je to jen pokrytectví, stačí se podívat na situaci u nich.

Celý problém nabyl těchto rozměrů v důsledku pozitivní diskriminace za posledních 20 let, která dosáhla v některých směrech absurdních rozměrů. Přečtěte si, co napsal Mastodont, to je jejím přímým důsledkem. Nebo celou kolosální mediální kampaň o žhářích z Vítkova a tresty, které vyfasovali a na druhé straně o bestiálním mučení malého Patrika, o kterém jsme se museli dozvědět až z netu a o trestech, které jsou krutým výsměchem celé majoritě.

Pokud takto chceme pokračovat, tak opravdu máme jen ony možnosti, které jsou uvedeny v příspěvku, kterého jste se tak - právem - zhrozila.
06. 09. 2011 | 23:55

Holubář napsal(a):

kočka šklíba:
1. Nemůžete si myslet, že Varnsdorf je teď pupkem českého světa a cikánského problému. Na severu to jen nejdřív prasklo a občan vyšel masově do ulic. Varnsdorfští zdaleka nejsou jediní, kdo má s tím etnikem problémy, proto se nedivte ani tónu zde na aktuálně.
2. Existence ghet už pěkných pár let přece není žádným tajemstvím, netřeba nic objevovat.Poukazovat snad.
3. Nájemné v naší zemi už je převážně deregulované, zbytek pokud vím od 1.1.2012. Do dohodnuté výše nájmů tedy těžko zasahovat. Úplná deregulace je dle mého názoru zhůvěřilost, leč lidé si to tak zvolili (v parlamentních volbách a opakovaně).
4. Vyúčtování nákladů na bydlení je relativně snadno kontrolovatelné, myslím, že bez problémů poradí v každém bytovém družstvu či SVJ.
5. Dnes se na webu objevily informace o možných machinacích s náklady na teplo v těch cikánských čtvrtích/panelácích. Ani to zkontrolovat nemůže být velkým problémem.

Otázkou zůstává, kdo všechny ty kontroly má provést. Nejspíš by si to měli kontrolovat sami nájemníci. Otázkou je, ač to nejsou složité operace, zda jsou toho při svém IQ a vzdělání schopni. A kde není žalobce, nebývá ani soudce.

Zdá se vám moje replika proticikánská?
06. 09. 2011 | 23:57

mb napsal(a):

manipulace muellere ... že je klaus fašoun / nacek je zřejmé / když loboval pro snížení trestů pro vítkovské žháře .... kdyby byli mučitelé patrika starší ... bručeli by ( měli by bručet ) stejně jako vítkovští žháři .... trýznitelé patrika byli ovšem ( bohužel ? ) mladší ... a proto patrně jiný trest ... nehledejte za tím rasové rozdíly ... lepe řečeno obe akci maji rasovy motiv ... a u obou byl vzat v potaz .... mucitele patrika jsou ( bohuzel ) mladsi ...
06. 09. 2011 | 23:59

kočka šklíba napsal(a):

Nechtěla jsem se k blogu Křečka vyjadřovat, ale tak taky ještě napíši. Já si nemyslím, že by Křeček byl rasista a blog rasistický, natož nácek. Souhlasím s Tupelem a myslím se zk. Blog je populistický a alibistický.
A tohle to podle mého vystihuje přesně : "J. Pehe píše o vyslání policistů jako o „selhávání státu“. Ale co zbývá státu, než takto „selhávat“, když reálná řešení k dispozici nejsou?". Tahle otázka je tak trapná od politika, který sice ve vládě nebyl ale v parlamentu ano, celých snad 20 let, jeho strana byla vládní stranou 8 let. A nevšimla jsem si, že by se ČSSD nějak tuhle časovanou bombu snažila řešit. A nevěřím, že její členové ve významných funkcích nic nevěděli. Například Foldyna, který se najednou angažuje. Stejně jako ostatní nechali řádit neviditelnou ruku trhu, nechali zřejmě buď rozkrádat nebo plýtvat různými dotacemi a granty různé tzv. "agentury" . Všichni svorně rozkládali policii, která pochopitelně na převážně méně závažné trestné činy (které Cikáni páchají nejvíce) nemá už dlouho kapacity. Vždyť nemá kapacity na činy jako kapsářství až po krádeže aut. Natož na nějaké prohřešky proti občanskému soužití jako je hluk nebo špína. A to je čí vina? Politiků. A ted se najednou zvedají noví bojovníci z ČSSD? Směšné.
07. 09. 2011 | 00:03

mb napsal(a):

karel mueller už tu nejsem ... prectu si vas az zitra ... pripadně zareaguju ... mějte se ...
07. 09. 2011 | 00:04

kočka šklíba napsal(a):

Holubáři, tata Vám dá určitě linky na články, co se ted v poslední době zjišťuje o těch nákladech na bydlení v těchto domech. Myslím, že i Nova měla včera ve zprávách reportáž, kdy starosta nějaké obce se šel přesvědčit za co vlastně obec přispívá na bydlení Cikánům. A byl zřejmě překvapen, viděla jsem jen konec, končilo to jeho vyjádřením, že za ty peníze, co majitel požaduje, lze v té obci získat bydlení se vším obvyklým standardem. Zatímco záběry byly na rozpadající se zříceniny. Ono totiž mnoho lidí neví, ani já jsem to nevěděla, že soc. příspěvky na bydlení za tyto lidi posílají obce přímo majitelům těch zřícenin. Takže ti Cikáni ani nevědí kolik platí, a co si budeme namlouvat, mladší ročníky už jsou možná i negramotné. Takže se zdá že nemalá část těch dávek jde do kapes těm realitkám.
07. 09. 2011 | 00:16

Karel Mueller napsal(a):

mb:

Vezmu to zhruba postupně:

- Problém nemůže být rasový, Cikáni patří ke stejné rase jako my, pokud má někdo averzi k nim a ne proti Vietnamcům, tak ho můžete obvinit tak leda z rasismu proti vlastní rase. Jedno s dnešních idiotství bez obdoby. Jak dalece tam hraje roli genetický faktor? Mysím si, že ano, ale to není rozhodující, je to skutečně problém určité skupiny lidí, která etnicky někam patří, proto lze mluvit o národnostním problému. Jestli je jeho příčinou genetika nabo kulturní vzorce je druhotné. Především co s tím chcete dělat.

- To je argumentace typu zloděj volá kradou další. Sice má nejspíš pravdu, ale na reálné situaci soužití to nic nemění.

- V podstatě píšete, že situace v romské elitě je žalostná. Jak to (důsledek Vašeho tvrzení), že z celého etnika nikdo nevyrostl? A pokud ano, proč není schopen ostatní oslovit. Co reálně chcete s tímto stavem dělat?

- Nápad co s tím? Ale vždyt je jich nespočet. Práce na okolí, kontrola školní docházky a vázání na podporu, tvrdé vyžadování dodržování zákonů (pokud bílý neplatí nájem tak letí) atd. Omíláme to celá léta. To se Vám to zdá tak "nahnědlé" atd?

Ale trochu Vám nahraji: Máte daleko lepší kartu: Co vlastně za uplynulá léta vedení státu dělalo? A kam šly všechny prostředky? Jaký byl z nich užitek? Odpovědi by asi byly horší než na zvracení.
07. 09. 2011 | 00:18

Karel Mueller napsal(a):

Kočko, tady už máme k sobě docela blízko :-), ale mám pocit, že v celé EU je obrovská hniloba a nechopnost cokoliv v tomto směru řešit.

A pokud jde o naši reprezentaci ... stačilo na ně z EU houknout a strčili hlavu do písku. A majorita dosud držela hubu a krok ... ale to asi končí, zdá se. Ono je totiž mnoho lidí, kteří už nemají moc co ztratit ... a určitě znáte jistou moudrost na toto téma.
07. 09. 2011 | 00:22

tata napsal(a):

pani KOČKO

čssd není onic vic ani min vina za současny stav,jak cela politicka garnitura,TŘEBA S PANEM Foldinou sem MĚL ROZHOVOR PŘIMO asi 5minut na toto tema pominuli že mu do hlavy nevidim a politikum se neda moc věřit,mluvil sem snim před 2 měsici a už otom problemu hovořil a přimo upozornoval že toto poslali dopis na jaře premierovi ohledně tohoto podnikaní,NIC ALE PŘECE NEMĚNÍ že ROMOVE sou zrovna tak cilem podvodniku a okradaní svymi bosy,jak sem psal vlastnikem ubytovny sport je ROMSKY podnikatel a per hlava na konto dostava 13600.
ovšem druha věc přes veškera fakta je že jejich značna čast velice dobře využiva špatnosti tohoto systemu,a využiva jen prava a beda když toto někdo nazve pravym menem už je fašoun a rasista
07. 09. 2011 | 00:39

kočka šklíba napsal(a):

Karle Muellere, nijak se Cikánů nezastávám, vím čeho jsou schopní, vím, že mnozí z nich pracovat nechtějí, vím, že se dopouštějí kriminálních činů více než tzv. většinové obyvatelstvo. Vím, co dokáží, vyrůstala jsem na pražském Smíchově a pracuji na Žižkově. A přiznám se, že jsem vůči nim ostražitá.
Na druhou stranu ale vidím, že i když na své situaci mají nemalý, možná rozhodující podíl, tak na eskalaci těchto problémů se podílejí polistopadové vlády, polistopadoví politici a právě ta "neviditelná ruka trhu". Takže chtít na Cikánech aby pracovali je minimálně alibistické, když v některých regionech neseženou práci ani mladí "bílí" a v celém státě lidé nad 50 také ne. A to jsou integrovaní natolik, že mnoho z nich má VŠ vzdělání, SŠ asi většina. A na nekvalifikované práce zde máme Ukrajince, kterým ta "skvělá bílá" většina platí sotva minimální mzdu. Takže v souhlase s Křečkem si myslím, že je to politický problém, ale vidím ho jinde než on.
A z čeho se mně chce zvracet jsou náckovské výkřiky jako "Cikáni do plynu" nebo "Nůž do zad" a podobné jako jsem uvedla zkopírováním příspěvku z 22:03. S těmito "lidmi" nechci mít nic společného a bojím se jich mnohem víc než Cikánů.
07. 09. 2011 | 00:52

Minaříková napsal(a):

Já nějak nevím. Ale stejně jako mi bylo a je líto té něšťastné Natálky (i když je otázka,jestli rodiče zachraňovali dřív dítě,nebo televizor),je mi líto skoro umučeného Patrika z Krupky. A chápu lidi ze Severních Čech (mačeta atd.).Ale nemůžu si pomoct, přístup medií, policie i soudů mi připadá zatraceně odlišný. Proboha, proč se to má v tomto případě řešit jako sociální otázka? Oni jsou větší rasisti než my (bílá svině není nadávka?). A nevím,proč se o demonstraci normálních lidí, včetně účasti dětí,kterým by asi stačilo vidět, že se k oběma stranám přistupuje stejně,mluví jako o fašismu, nacismu, či co (ta holka s tím, tričkem to z blbosti přepískla). Je mi už trapné mluvit o Vietnamcích, co se "chytli večerek". Jenže jsou tam od nevidím do nevidím a jejich děti studují na normálních školách bez přispění nevládních organizací.Jsem jen pro to, aby se všem měřilo stejným metrem. Možná že by pak byl pokoj.
07. 09. 2011 | 00:53

kočka šklíba napsal(a):

Tato já vím, vždyť ti lichváři, u kterých jsou zadluženi jsou rovněž Cikáni. Ale dělal s tím někdo něco? Ne, nebyli lidi, nebyly zákony. Vždyť ani návrh, a ted myslím, že to dokonce byla ČSSD, aby zastavárny neměly otevřeno v noci, poslanci , samozřejmě ti co jsou pro neviditelnou ruku trhu, odmítli. Nejvíc zastaváren je samozřejmě na Žižkově, proč asi, vždyť tímto ti poslanci dali najevo, že nejsou proti aby si kriminálníci v noci nakradli a hned to střelili v zastavárnách, aby měli na noční herny. To co ti g....i v politice dovolí, nebo přímo podporují, je také jedna z příčin současného stavu.
07. 09. 2011 | 01:00

Minaříková napsal(a):

Že se ještě vracím k té holce s tričkem o Hitleroví.Je blbá a nic neví. Ale ten její nápad je taky jen důsledek toho všeho.
07. 09. 2011 | 01:03

TATA napsal(a):

pane MUELLER

PŘESNĚ,stou kartou je to přesne a bohužel všechny vlady ne jen pravice,jen ted problem eskaloval faktorem mnoha duvodu,že se to pořad odklada,deregulací najemneho a tim daleko obrovsky prostor na machinace stimto podnikanim,riziko male ,kšeft obrovsky ve střepinach padlo čislo vydělek na jednu hlavu za rok 330 000,no dale krize a nedostatek pracovnich mist,no a kdo to pocití nejvic nekvalifikovany,no a bohužel tato komunita jich ma nejvic,pak škrty v socialni oblasti......zase toto etnikum je na nich nejvice zavisle
a když to vemem popořadě.......kdo muže zato že procento populace versus.....kvalifikace je u nich katastrofalně jina než bežně.....brani jim někdo v dochazce,neni to naopak že benevolencí bežne praxe se jim promijí dochazka?JE TO CHYBA MAJORITY?ano ale naruby aby sme nebyly rasisti tak se to trpělo,co životni standart dětí,kolik dětí by mohlo žit doslova v bouračkach typu co jsou zde ve VARNSDORFU....BEZ NASLEDNEHO ODEBRANI nebo problemu se socialni pracovnicí?KOLIK desetiletych teroristu ,,tak byl nazyvan,,jak byl připad ukazovan v televizi,a neni to zde jediny připad . by byl trpěn u jineho .ANO PROBLEM JE MNOHOVRSTVY ALE MINIMALNĚ S 50PROCENT VINOU JICH SAMOTNYCH a předtim plno lidi zavira oči,jako zde nejvice pan HOŘEJŠÍ,A MB
07. 09. 2011 | 01:05

Minaříková napsal(a):

Ad kočka šklíba. Nejen zastavárny, ale taky sběrny kovů. Mimochodem, jak je možné ukrást z Terazína pamětní desky obětí? Když pořád tolik jde o památník v Letech?
07. 09. 2011 | 01:10

tata napsal(a):

MINAŘIKOVA

AČ zde vystupuji spiš s pohledu třeba pana Hořejšiho JAKO VOLIČ Vandase ,HLUBOCE NESOUHLASIM že to tričko byla hloupost,byla dostatečně stara aby si to uvědomila a podle mě naplnila skutkovou podstatu,to není možno tolerovat a prohlašovat to za hloupost ani nahodou
07. 09. 2011 | 01:12

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Holubář:
Mně to později sdělil Č., proto museli IX. odsunout do Popradu. Taky vyprávěl celé stories, jak po plyšáku je sledovali tajní. Taky bylo dobré, jak se bratři IX. soudili o tržnici.
07. 09. 2011 | 01:16

Zbyněk Matyáš napsal(a):

jogín:
"Naprostá většina příjmu pocházela z výroby doplňků do krmiv" Kdepak, sortiment výroby byl široký, od těch příměsí přes ovocné koncentráty až po počítače TNS a další elektroniku.
07. 09. 2011 | 01:23

kočka šklíba napsal(a):

Minaříková to opravdu tedy nevíte. Nejde "jen" o holku v tričku. Podívejte se na tohle, kolem 13. minuty jsou ty hodně medializované náckovské výkřiky ale i na začátku si můžete vyslechnout zvláště odporné projevy nácků.

https://www.youtube.com/watch?v=b6Gs0DhuuJQ

Tak a ještě k Vietnamcům, to jsem zapomněla. A vůbec se divím, že Křeček měl tu odvahu je zmínit. Takže za prvé, ano nedělají bordel, nejsou oni osobně tzv. nepřizpůsobiví, pracují, jejich děti jsou velmi chytré a samozřejmě chodí do školya tam vynikají. Nevidíme je dělat bordel, nejsou hluční. Zdá se všechno v pořádku. Ale....začnu tím méně důležitým:

1) viděli jste už několik reportáží z jejich provozoven? když jsem to viděla, poprvé, od té doby mě nikdo v tzv." čínském občerstvení a restauracích neuviděl, a ty jejich tzv jatka? fialovej hnus
2) jo trochu víc pěstují trávu, ale nejen to, i pašují a prodávají drogy, no nicméně se integrovali ;), hurá
3) nejdůležitější, přemýšleli jste proč jsou vedle sebe na pár metrech klidně několikrát prodejny stejného zboží, není vám divné, že se všichni uživí? Měli byste. Ptz ty ohromné daňové úniky si ani nikdo netroufne odhadnout, podvádějí jak s daněmi, tak se cly, prostě kam se hrabou dávky Cikánům.
Kalousek vám v jiném zdejším blogu snaží namluvit jak na stravenky doplácí ti, co je neberou (já je taky mimochodem nedostávám), a to tím, že o část hodnoty stravenek odvádějí firmy a zaměstnanci menší daně. No je to b.b a ti co mu na to skáčou jsou naivkové. Opravdové daňové úniky v řádu miliard hledejme třeba u těch Vietnamců. Samozřejmě nejen tam.
07. 09. 2011 | 01:23

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Silvie:
Není důležité, od koho se poučím, ale o čem.
No ale v pokročilejším věku stěží měnit návyky, že.
07. 09. 2011 | 01:25

kočka šklíba napsal(a):

Zbyňku Matyáši, také něco o Slušovicích vím, a máte podle mých znalostí 100% pravdu a Silvie, jak již několikrát prokázala, je dost neinformovaná, nicméně jí to nebrání její neinformace dál šířit ;). Myslím, že se zmínila i o tom, že jiná JZD byla o hodně horší. Nemá pravdu, samozřejmě, jako často když o tom nemá ani ponětí. Ano Slušovice byly výjimečné, nicméně spousta jiných JZD byla jak v zemědělství tak i v tzv."přidružené výrobě" špičková, a to se právě muselo nutně po listopadu změnit. Takže teď jsme téměř na úrovni rozvojové země. Těm grázlům se podařilo celé zemědělství skoro zdevastovat, a není to od vstupu do EU, systematicky na tom pracovali jak Havel a Devátý spolu s figurkami na postech ministrů zemědělství tak i další po nich.
07. 09. 2011 | 01:39

kočka šklíba napsal(a):

"Minaříková napsal(a):

Ad kočka šklíba. Nejen zastavárny, ale taky sběrny kovů. Mimochodem, jak je možné ukrást z Terazína pamětní desky obětí? Když pořád tolik jde o památník v Letech?"
07. 09. 2011 | 01:10

Nechápu co jste tím chtěla říct.
07. 09. 2011 | 01:42

Minaříková napsal(a):

Tata
Já se toho trička nezastávám ani náhodou. A je mi líto.jesti to tak vyznělo. Jsem dost dávný pamětník. Spíš jsem chtěla říct,kam to všechno může vést a čeho se lidi,co vědí houby, v téhle situaci můžou chytat.
07. 09. 2011 | 02:03

Karel Mueller napsal(a):

Kočko,

vietnamská komunita je časovanou bombou. Není vůbec začleněná, naopak, je dokonale organizovaná s vlastními pravidly a zákony, v podstatě nemáme šanci do ní proniknout. To znemaná, že je řízená zvenčí a to ocelovou rukou ... jste bystrá žena a tak nemusím pokračovat.

Když Vás tak čtu, tak si říkám, že máte z tohoto státu dojem, že je to hnojiště plné absurdit a bezpráví. Hmm ...

Po slavném vítězství pravdy a lásky byla defacto vyhlášen NWO s absolutní vládou finanční oligarchie. S touto koncepcí je národní suverenní stát naprosto neslučitelný, proto zde ony importované menšiny a celou multi-kulti máme. Jde o transfer pracovních sil, transfer kapitálu a neomezený přístup ke zdrojům. A samozřejmě o naprosté ekonomické ovládnutí daného státu.

Pochopitelně byla nastolena otázka, kdo má tu multi-kulti světovou vesnici mocensky zajistit. Předpokládaná odpověď je snad jasná.

Nicméně to nejde tak, jak se myslelo. V současné době máte přinejmenším 5 dalších mocenských center, které nelze moc k ničemu nutit. A které - včetně svých oligarchů - začínají sledovat hlavně svoje zájmy. jak to dopadne? Špatně, to si lze spočítat snadno. Protože se nelze vyhnout ekonomickým a surovinovým krizím. Protože ta světová vesnice by mohla fungovat jen tehdy, kdyby byla řízena z USA, jinak ne. A to se mi nezdá pravděpodobné, že by na to Američané měli dost sil.

K těm mocenským centrům jsem nepočítal EU. Ale i elity v Evropě si mohou spočítat, že vznikající multi-kulti bude naprosto nekonkurenceschopná a to v tom nejlepším případě. Jářku, Deutschland schafft sich ab nevznikla náhodou.

Nemůže to dopadnout dobře.
07. 09. 2011 | 02:14

kočka šklíba napsal(a):

Karle Muellere, Váš dojem je správný. Ano tenhle stát je skutečně už podle mého na kolenou, hnojiště plné sobců, vyžírků, gaunerů. Jistě není jich většina, to ani náhodou, ale bohužel nám vládnou. Na druhé straně je spousta naivních, hodných, slušných lidí, kteří ale, podle mého, jsou neinformovaní, ptz na netu si informace hledá málo lidí, a mainstream jim opravdu mozky vymývá (proto pohrdám většinou novinářů).
A také nepřemýšlejí, i když jak jsem psala tatovi, na chatu Varnsdorfu mě obyvatelé příjemně překvapili. Debata zde na aktuálně je mnohem primitivnější než tam.
Myslím, že nejsme ve sporu, ačkoliv v jednotlivostech máme rozdílné názory.
Také si myslím, že vietnamská komunita je mnohem nebezpečnější než Cikáni, ne snad tou drobnou kriminalitou, ale do budoucna. No nicméně, možná se Češi přizpůsobí ;). Ve vlastní zemi, je to smutné.
07. 09. 2011 | 02:32

Medikolog napsal(a):

Kočičko,

jak jse mnohokrát napsal: Asiaté neprovokují veřejnost primitivní (málo výnosnou a "okatou")zlodějnou a nevyvolávají strach a nenávist disproporční násilnou kriminalitou jako Cikáni a zejména Romové z nich:-).

Asiaté si za tím účelem řeší problémy v rámci svých komunit kde se sami dobrovolně isolují (jazyková bariera i "odlišný designe" Čechům neumožňuje proniknout do "vnitřních" záležitostí vietnamských a pod. komunit - kde platí jejich vlastní pravidla... něco jako zákony gangu.

Co se týče daňových úniků asiatů není politická vůle cokoliv z toho řešit; mocipáni jsou asi rádi, že asiaté neprovozují disproporčně násilnou kriminalitu jako cikánské etnikum, takže mocipáni mají čas na osobní obohacování se. Jako když vosa na sklenici s limonádou ssaje sladkou šťávu vedle jiného druhu hmyzu. Kdyby se vosa s mouchami porvala o monopol, nenasál by se nikdo z nich. To až když vosy přiletí v "romské férovce". To od pak limonády odeženou i pracující lidi, co si ji poctivě zakoupili.
07. 09. 2011 | 03:57

kočka šklíba napsal(a):

Jinými slovy medikologu, tahle situace s Cikány a protesty proti jejich chování mocným vyhovují, odvracejí pozornost od mnohem větších problémů v tomto státě. Od tunelů, od neřešení daleko závažnějších úniků financí, a to jak jejich vlastních rozkrádaček ,tak i rozkrádaček na ně napojených parazitů, tak i od daňových úniků právě těch Vietnamců ale i například Rusů, ptz právě na pražském Žižkově se rozmáhají, podle mého, obchody které jsou pračky peněz, nikdo tam nenakupuje, ale majitelé mají na na audiny a další velmi drahá auta.
O hernách a barech a zřejmě veřejných domech ani nemluvím a rusky mluvící návštěvníci nebo co to je, možná spíš ochranky stojící před nimi, jsou běžní. No hlavně že podle pravounů odvádějí malé daně za svojí "úspěšnost", pokud vůbec nejaké ;).
07. 09. 2011 | 04:37

Holubář napsal(a):

Zbyněk Matyáš:
Já jsem se začátkem 90. let už směl vrátit do Čech, takže už jsem situaci na Zlínsku sledoval jen z dálky a přes kamarády. Trochu jsem bykl v kontaktu s Trnkou, co zakládal tu "Zemědělskou stranu".
K té tržnici - jasně, když jde o prachy, i brácha jde stranou.... Pravda? Jo, pardon - Pravda a láska?
:-)
07. 09. 2011 | 06:25

palivec napsal(a):

kecy a výmluvy,ve šlukově prodali celý sídliště i s kotelnou místním vychcánkům(bílejm)za 3 mega.tím zadělali na neřešitelný problém a teď se z toho maj všichni posrat?
založte další agentury a sypte do toho další miliony,
to problémem nepohne ani vo milimetr.jediným řešením je odstranění korupce,nebo si myslíte,že ten kdo prodal celý sídliště za 3melouny z toho nic neměl?
svatá prostoto!
07. 09. 2011 | 06:40

palivec napsal(a):

kecy a výmluvy,ve šluknově prodali celý sídliště i s kotelnou místním vychcánkům(bílejm)za 3 mega.tím zadělali na neřešitelný problém a teď se z toho maj všichni posrat?
založte další agentury a sypte do toho další miliony,
to problémem nepohne ani vo milimetr.jediným řešením je odstranění korupce,nebo si myslíte,že ten kdo prodal celý sídliště za 3melouny z toho nic neměl?
svatá prostoto!
07. 09. 2011 | 06:43

Čochtan napsal(a):

kočka šklíba
“..zvláště odporné projevy nácků…”
Na hrubý pytel hrubá záplata. Na zvlašť odporné JEDNÁNÍ cikánů REAGUJÍ Češi zvlášť odpornými ŘEČMI. Ó hrůza ! Fašýsmus ! Gestapo na ně ! Ne na cikány, na Čechy !

Kočko šklíbo, co by´s vydržela radši, ránu mačetou do hlavy od cikána, nebo “zvláště odporné projevy nácků” ?
07. 09. 2011 | 06:56

Čochtan napsal(a):

Pane Muellere,
“....je to skutečně problém určité skupiny lidí, která etnicky někam patří, proto lze mluvit o národnostním problému. Jestli je jeho příčinou genetika nebo kulturní vzorce je druhotné...“

JE to genetický problém. Důkazem jsou problémy s adoptovanými cikáňaty. Myslím, že netřeba rozvíjet.

“..Ono je totiž mnoho lidí, kteří už nemají moc co ztratit ...” jen své nezvané sousedy, lupiče, zloděje a parazity.
07. 09. 2011 | 07:08

Silvie napsal(a):

Z.Matyáš,

holt některé zdroje jsou pro důvěryhodnější...

Kočka,

nedělejte, že nechápete paní Minaříkovou. Já to pochopila velmi rychle.
Jak mohou být cikáni důvěryhodní ve svém svatém úsilí dosáhnout zbourání vepřína v Letech a postavení památníku obětem nacismu, když ve stejném momentu zdevastují místo strašného utrpení statisíců židů?!

Pokud jde o Vietnamce, nikdo nezastírá, že je jejich kriminální činnost zanedbatelná. Ale na druhou stranu si účty vyřizují zásadně mezi sebou a nebotěžují s tím majoritu.
Je zjevné, že jejich děti (a to je podstatné!) budou jednou tvořit skutečnou elitu tohoto národa, protože budou studovat na vysokých školách různých oborů(při jejich inteligenci to určitě nebudou humanitní studia, jejichž absolventy je trh přesycen). Jejich vietnamští rodiče si nepřejí, aby prodávali na tržnicích, nakonec i tržnice pomalu mizí a mění se v obchody. Ačoliv se mi nelíbí, že tyto obchody s druhořadým zbožím vytlačují z center ty kvalitnější, utěšuje mě, že je to dle ekonomických prognóz otázka několika let.
Ještě budeme rádi, když ve stáří budeme moci navštěvovat dobrého vietnamského zubaře nebo internistu.
To, co uvádíte je nesmysl. Podle světových statistik patří Asiaté k nejúspěšnější rase (úspěšnější a schopnější ,nežli rasa bílá), jež je schopná se integrovat dokonale kdekoliv (platí to i pro USA).
Z cikánů elita nikdy nebude, to si přiznejme, u Asiatů ovšem hrozí, že jim časem budeme čistit boty, to je nejspíš to, co vás děsí.
07. 09. 2011 | 07:54

scallop napsal(a):

Autor

Takze je to problem politicky ? A muzou za to romsti pravouni nebo levouni ???
Ted jste to zaslouzene schytal od pana Horejsiho.

Jestli jste chtel rici "po dvaceti letech porad nevime, jak situaci zlepsit" a pridat obvyklou stiznost na dably z Bruselu, prineslo by Vam to vic sympatii. Jenze Vy patrne vidite politiku v kazdem kolemjdoucim.

Pocitam, ze se diskuze presune k panu Horejsimu. Tady uz jsme se koukam dostali pres Vietnamce k pravdolaskovcum, financnim oligarchum a NWO. Holt kdyz nevim co s Romy, zkusime vyresit svetovy rad.
07. 09. 2011 | 08:10

Pompeius Magnus napsal(a):

Je jasné, že my Češi jsme rasisti, xenofobové, a určitě to platí i na všechny hlodavce. Ale jak mi místní profesionální Ŕomové vysvětlí, že se Francie, či Itálie zbavuje Cikánů ve velkém. V srpnu byla na I-děsu správa o tom, že v Rumunském přímořském městě ( jméno vypadlo)se rozhodl starosta vystavět zeď, která bude oddělovat Cikány od Rumunů. Záměrem bylo ochánit Rumuny od excesů (všichni víme jakých) ze strany Cikánů. Starosta chtěl rovněž do takto uzavřené částí Cikánského města instalovat kamery, které by Gypsy town monitorovaly. že by i ti Rumuni, kteří volí spíše balkánsky rozvolněný životní styl, byli rasisty a xenofoby?
07. 09. 2011 | 08:17

Antropolog napsal(a):

ad ČOCHTAN: Snad vážně nečekáš pravdivou odpověď od Šklíby (nebo kohokoliv jiného z tábora romské iniciativy)?
07. 09. 2011 | 08:29

Silvie napsal(a):

Šklíby vytáčí, že sem Vietnamci přišli s holým zadkem a bez znalosti jazyka i prostředí, ale dokázali se etablovat.
A Češi je celkem berou. Děti ve škole s Vietnamci běžně kamarádí - vídám je v jednom kuse někde venku. Źádné problémy, jejich rodiče jsou velice milí a pohostinní.
07. 09. 2011 | 08:37

Tomáš napsal(a):

Příčinou všeho zla je KAPITALISMUS a klausismus (rozkradení a zničení veřejných statků)
07. 09. 2011 | 09:03

jepice napsal(a):

Ivane,
případ Krumlova je určitě zajímavý. Do města, odkud po pětačtyřicátém nuceně odešli Němci, přišli Romové ze Slovenska. Pokud je mi známo /mám taky krumlovský kořínek/, první generace se uvedla tím, že užívala nádherné historické domy způsobem podobným tomu, jak dnes vybydlují byty poměrně nedávní příchozí ze slovenských osad. Tj. například topila vytrhanými podlahami, dveřmi a okenními rámy. Nicméně generace další už chodily do škol /většinou do těch normálních, tedy do tříd namíchaných s ostatními dětmi/ a po letech se už místní Romové způsobem života nijak zásadně nelišili od potomků ostatní náplavy či dokonce starousedlíků.
Podle toho, co píšete, se Krumlov od jiných měst a obcí s početnou romskou komunitou liší hlavně tím, že tu většina místních Romů žije mnoho let, neboli že sem v devadesátých letech nedorazila žádná velká přistěhovalecká vlna. Jak k tomu došlo, je jistě zajímavé, nicméně pro to, co chci napsat, nepříliš podstatné. Chci tím říct, že mají-li Romové na integraci dostatek času a není-li přítomný prvek odporu většinové obce, může to fungovat. Zbytek je podle mne opravdu problém pouze sociální, ať si pan Křeček povídá co chce.
07. 09. 2011 | 09:26

dalimír napsal(a):

Tomáši tohle je pravda ,to píši stále ! Jenže tohle vše už si připravovali ještě za socíku jeho "kádrové rezervy " měli vše ,vzdělání a hlavně styky ,vzpomínáte na dřívější papaláše ? Ti neměli nic společného se socialistickou idejí ! Korporace ,velkokapitál ,tohle vše okolo peněz plodí jen zlo ! Tohle si musí mladá generace co nejdříve uvědomit ! Usilovat o vytvoření takové společnosti kde by byla snaha vzájemně si pomáhat ! Kapitalismus to je dravčí systém a v něm slabší jedinci hynou jako na běžícím pásy ! Jenže každý chce žít ! Dl.
07. 09. 2011 | 09:33

jepice napsal(a):

mb napsal(a):
křečkoid je další hnědák do rakve soc. dem ...
přirodovědče vylez ... protofašismus pod křídly čssd ...
06. 09. 2011 | 23:25

Naivo.
Ten pán ho nikdy neuvidí tam, kde ho vidět nechce.
07. 09. 2011 | 09:43

ali napsal(a):

malý dodatek ku čistotě kočky šklíby, která nedávno napsala: není odpornějšího tvora než ali. Pak je Klaus. :o)
07. 09. 2011 | 10:22

jogín napsal(a):

Zbyněk Matyáš: Roční příjem z doplňků se pohyboval mezi 1,5-2 miliardy, zkuste to přepočítat na dnešní kupní sílu. Na tehdejší dobu byl obrovský.
07. 09. 2011 | 10:27

jepice napsal(a):

Minaříková napsal(a):
Ad kočka šklíba. Nejen zastavárny, ale taky sběrny kovů. Mimochodem, jak je možné ukrást z Terazína pamětní desky obětí? Když pořád tolik jde o památník v Letech?
07. 09. 2011 | 01:10

Mimochodem, co je to za člověka, který koupí pamětní desky terezínských obětí? To není vláda, to není neviditelná ruka trhu, to je konkrétní darebák. Stejně jako všichni ostatní, co vykupují evidentně kradené věci, ale v tomto případě co je moc, to je moc.
07. 09. 2011 | 10:51

anti politik napsal(a):

Jasně jepice, klasická pitomost. Za to, že cikáni nemají úctu ani k mrtvím může výkupna kovů! Bože to je tak úžásný blábol, že musím reagovat.
07. 09. 2011 | 12:01

Doktor napsal(a):

Copak Křečku, vydírání majitelů nemovitostí a nájemnická agitka už tolik davy netáhne, takže jste přešel na náckovskou kartu...? Pomáhej Vám...
07. 09. 2011 | 12:16

ex-nemo napsal(a):

Teď do těch oslavných fanfár, do toho F – dur zazní rušivý tón v E – mol. Považuji příspěvek a návrhy pana Křečka za stejně zploštělé, stejně demagogické a principiálně špatné jako bylo jeho „řešení“ problému bydlení regulovaným nájemným.
Že prý „Časovaná bomba romského problému nebude odstraněna dříve, než integraci nebo jakýkoliv jiný způsob vzájemného soužití nezačnou prosazovat sami Romové. Pokud si nevytvoří vlastní respektovanou politickou a občanskou reprezentaci. Z venku to za ně nikdo neudělá.... „ atd…
Víte co pane Křečku, běžte do Chanova nebo jiné známé lokality o tom Cikány přesvědčit, co že jako musí. Nejspíš dostanete od těch mužských členů pár (které dávno zasloužíte) a ženští členové na vás vystrčí holou.
Cikáni s nemají přece se sebou žádný problém.Oni si neuvědomují že nelze trvale žít na úkor většiny, které hrozí že se přemění v minoritu, že hodnoty je třeba také tvořit a ne jen konzumovat, že to musí špatně skončit. Oni si zajdou na úřad který jim dá peníze, a pak – holaj duša . A když jim pochybí, pak jsou tu přece gádžové, kteří peníze mají, jen jim je šikovně sebrat. O ničem jiném, o žádném problému nevědí, dokonce ani pan Holomek, a to je CsC (platí pro slovenštinu) a inženýr prostě jen požaduje peníze, peníze, vem kde vem aniž by chtěl vědět kam to povede.
Problém cikánů není tedy jejich problém, nýbrž NÁŠ. A kdo má nějaký problém, je na něm, aby ho řešil; nikdo jiný není povinen to za něj dělat a ani to dělat nebude.Pokud si nezřídíme takovou vládu, která bude v tom směru opravdu konat, problém jen poroste; podobně jako bytový problém po krachu Vašeho demagogického řešení.
07. 09. 2011 | 13:05

ex-nemo napsal(a):

Teď vidím že mě pan Hořejší předběhnul, píše to co jsem ve stručnosti shrnul já , ale daleko kvalifikovaněji než bych to dokázal.Neměl jsem být líný a dát to už včera, když jsem se k tomu chystal.
Omlouvám se
07. 09. 2011 | 13:30

gabybaba napsal(a):

anti politik,
teď zas musím reagovat já, ze stejného důvodu jako vy na jepici.
Kdyby cikáni věděli, že ty pamětní destičky od nich nikdo nekoupí, tak by je nekradli.
07. 09. 2011 | 13:57

nasranek čtenář napsal(a):

o slušnosti a morálce člověka...

gabybaba napsal(a):
anti politik,
teď zas musím reagovat já, ze stejného důvodu jako vy na jepici.
Kdyby cikáni věděli, že ty pamětní destičky od nich nikdo nekoupí, tak by je nekradli.

Bože, to je hnus, kdyby věděli...tak by nekradli!!!
07. 09. 2011 | 14:20

ali napsal(a):

nasranej čtenář
jenže oni neví, tak holt kradou a následně je jdou prodat do sběrny..
máte pravdu, je to hnus..
07. 09. 2011 | 14:38

jepice napsal(a):

Anti politiku, a to jako chcete říct, že překupník, co ty desky z Terezína od zlodějů koupí, má úctu k mrtvým?
Pořád se tu mluví o stejném metru, tak jděte příkladem.
07. 09. 2011 | 14:44

ali napsal(a):

jepice
i když je překupník bílej?
07. 09. 2011 | 14:57

mb napsal(a):

jepice ... je li nekdo objektivni ... tak to/ho tam uvidí ... jako například hořejší ... který se prozmenu nezapomněl vymezit vuči havloidum kterym podsouvá podsouvání xenofobie a rasismu ... njn ... stane se ... hezky den všem ...
07. 09. 2011 | 16:53

jepice napsal(a):

ali:
a jakou má teda barvu? Říká se, že v noci je každá kočka černá, ale ve dne možná některé z nich potkáte na demonstraci proti zločinnosti.

mb - taky mě ten útok na "havloidy" zarazil. Místo, aby hledal spojence, chová se dost divně. Asi přece jen nechce naštvat všechny bratry v oranžovém triku. Myslí asi, že Křeček je výjimka.
07. 09. 2011 | 17:13

Zbyněk Matyáš napsal(a):

jogín:
"Roční příjem z doplňků se pohyboval mezi 1,5-2 miliardy" Nebyl by odkaz?
Např. v 1988 roční výkon v AK Slušovice činil 5 miliard Kčs a zisk 580 miliónů.
JZD AK Slušovice- hospodářský zázrak za socialismu
ies.fsv.cuni.cz/default/file/download/id/11127
07. 09. 2011 | 17:36

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Silvie:
"holt některé zdroje jsou pro důvěryhodnější..." Určitě, třeba porovnat. Nezaujatě. Nepamatuji si, že by se Vám podařilo některý z mnou uvedených faktů vyvrátit.
07. 09. 2011 | 17:42

Karel napsal(a):

Ty karave evropske "korektni" hlasy maji poneti bohuzel az prilis dobre. A prave proto tak hlasite poukazuji na nas "rasismus" a nasi nedostatecnou podporu techto mensin. Je jim vic nez jasne, ze pokud jim my tu podporu prestaneme poskytovat, mohl by se tento problem celkem rychle posunout k nim...
07. 09. 2011 | 18:05

mb napsal(a):

tak nejak to bude ... slusni lide by se meli spojovat ... ale vim ze je to jen takovy ´abstraktni´ vykrik ... přeju vam prijemny vecer ...
07. 09. 2011 | 21:00

dědek mirda napsal(a):

tak pane Křečku ,vy a vaše partaj jsou ti první kdo mají právo křičet,kdo je tu pěstuje jak králíky? Kdo vymyslel porodné? Kdo je naučil žít na úkor druhých ? Kdo z nich udělal "nedotknutelné"? A co na to Škromach ? Kdo zlikvidoval či pomohl Kalouskovi zlikvidovat Čunka ?Který jediný měl recept.
Já vím jsou to vaši voliči,ale je už pozdě,už to musí řešit jen ti přizpůsobiví (hloupí) občané kteří už mají dost politického+medialního pokrytectví.
Kec o práci pro cikány,každý má možnost pracovat jen chtít,proč tu pracuje tolik cizinců? a to se dostanou domů 2x do roka,ti cikáni v atomobilce nemusí umět nic jsou to jenom cvičené opice a domů mohou jezdit každý týden.Dělali v Panasoniku cikánky a šlo to,přišel cikán za pár dní se hodil marod, pokud vůbec přišel.
07. 09. 2011 | 23:59

kočka šklíba napsal(a):

ali napsal(a):
malý dodatek ku čistotě kočky šklíby, která nedávno napsala: není odpornějšího tvora než ali. Pak je Klaus. :o)
07. 09. 2011 | 10:22

Tak ano, slíbila jsem, že na tvora ali reagovat nebudu, pokud tento tvor nebude plácat o morálce, ale nemohu si pomoci, když toto stvoření si mě bere do klávesnice, ráda upřesním ;). Jednak jsem nenapsala to co nick ali píše, ale nakonec si to vysvětlila správně ;). Potrefená husa je holt potrefená husa. A teď proč tvor, a proč takové mé vyjádření, doufám, že to editor nebude považovat za spam, i když to pod blogy kopíruji asi počtvrté, je to editore vysvětlení k uvedenému tvrzení tvora pod nickem ali.
Takže o tvorovi pod nickem ali:

mnich napsal(a):
už aby ta jeho porodila mongola a on zalezl pod zem...
21.09.2009 20:16:21

ali napsal(a):
mnichu
teda to je fór za 100 bodů :o)))
21.09.2009 20:28:36

Komu se zdá, že pod nickem ali se skrývá člověk, hodný jména člověk, tak ho lituji. A nazvat tohoto tvora třeba běžnými přirovnáními ke zvířecí říši je urážkou zvířat, podle mého.
08. 09. 2011 | 03:13

ali napsal(a):

šklíbo
máš pravdu, přesně to bylo: není odpornějšího tvora než ali, pak je Kalousek..ne Klaus..jinak lžeš jako když tiskne, neboť toto si opravdu napsala. Nebudu to hledat ani si neukládám tvoje příspěvky, nejsem tebou posedlá, neboť lhářku tvého ražení nemám zapotřebí někde schovávat ve svém pc..

jinak jestli sis všimla, tak tu odpornou hlášku jsem nepsala já, ale nějaký mnich..bohužel, ironie v mé písemné reakci není vidět a to můžu PP nesnášet sebevíc..ale to je fuk. Ty sis to vyložila po svém a tak se snažíš druhé přesvědčit. Tak přesvědčuj. Jinak bych si tě vůbec nevšímala, kdybys sama bezdůvodně, aniž bych tě oslovila či měla na tebe narážku, napsala ten krásný inteligentní a čistý příspěvek o mé odpornosti..no, konec konců, zase ses předvedla, co se mé osoby týče a ukázalas, jak dokážeš být zlá a nenávistná. To je totiž tvoje parketa. Měj se krásně a přeji ti hodně dobrého. Pokud si mě nebudeš brát do klávesnice, věř, že si tě nevšimnu. Nestojíš mi za to..měj se krásně
08. 09. 2011 | 08:08

Karel Klostermann napsal(a):

kočka šklíba

narozena na Smíchově a pracující na Žižkově.
Tristní prostředí, tristní výsledky, tristní lidé, tristní život, tristní názory. A ještě se šklebem ze zoufalství po celý život. Šklebu vnitřního a vystupujícího na povrch se nezbaví ani když se bude třikrát denně modlit. Produkt socialismu, prostě jen šklíba.
08. 09. 2011 | 15:52

karel a. novak napsal(a):

tož pan Křeček nezklamal, stále v hlavním proudu populismu, stále sázející na temné stránky duší voličstva, bohužel další důkaz neschopnosti sociální demokracie realizovat autentickou levicovou politiku, s poslanci s názory, rozhledem a páteří páně Křečka to totiž moc nejde
08. 09. 2011 | 23:05

žablena napsal(a):

Kočka Šklíba
Kočko Šklíbo nenech se vytočit malichernostmi, na zásadní problémy máš správné názory. Taky si myslím, že jsme svědky rozdmýchávání nenávisti k Romům ze strany medií a vládních kruhů, že problém nastal díky neviditelné ruce - zkupování domů a stěhování Romů do určitých lokalit, kde už vůbec nenarazí na práci. Jak to řešit, spícího knížete jsem nedávno slyšela prohlásit, že je potřeba situaci vrátit, totiž rozptýlit Romy opět mezi bílé a podpořit jejich postupnou asimilaci - hlavně jim umožnit studovat a postupně přebírat náš způsob života. Ovšem zrovna v této bohužel náš způsob života není zrovna následováníhodný, neboť prostí lidé se čím dál více zadlužují a podléhají jednak sobectví, pseudosvobodě (hazardní hry, drogy) a stávají se bezdomovci. Honba za penězi je tak silná, že ztrácíme ze zřetele daleko důležitější hodnoty. Vím o čem mluvím, sama jsem si najednou uvědomila, jak všechno počítám na peníze daleko víc než jsem to dělala před lety. A tak jsem se rozhlédla kolem sebe a místo proklamované svobodné občany jsem viděla uštvané sobce. Takže kde to vlastně žijeme? A abych se vrátila k předchozím tématům, jak to, že Vietnamci mohou ta trička prodávat tak levně, takže textilní průmysl u nás zanikl (v Brně, které bylo v minulém století známé textilním průmyslem, existuje jedna či snad dvě malé továrničky).-
Křeček je zcela vedle, naprosto souhlasím s tím, co jsi o jeho článku napsala - problémy s násilím, které musí řešit policie by nenastaly, kdyby Romové nebyly soustředěni do ghet díky neviditelné ruce trhu, totiž kdyby se ta ruka regulovala správněji nastavenými pravidly (protože žádný trh nefunguje bez pravidel - už směnný obchod, z něhož vznikl trh, nějaká pravidla měl).
08. 09. 2011 | 23:31

kočka šklíba napsal(a):

Jojo Klostermanne, jen jsem ještě nenapsala, že máme chalupu na Šumavě, kde trávíme docela dost času, takže zase tristní :D. Tedy usuzuji z vašeho nicku, ptz tedy sdílím tento prostor zřejmě s psychologem amatérem a nálepkovačem non plus ultra. To je opravdu tristní, máte pravdu milý K.K. (pochybuji že skutečný K.K. by s vámi chtěl mít něco společného) ale asi je to můj osud ;), že na mě reagují i individua vašeho ražení ;).
Mimochodem lepší a české slovo milý K.K. je smutný, ale chápu, nebyl byste in s českými slovy. Takhle ve svých očích působíte jako vzdělanec :D :D.
09. 09. 2011 | 03:48

kočka šklíba napsal(a):

Žableno souhlasím :)
09. 09. 2011 | 03:49

zase nasranej napsal(a):

hmmm

http://www.novinky.cz/krimi/244203-i-pres-policejni-posily-skupina-romu-prepadla-a-oloupila-ve-varnsdorfu-zenu.html
09. 09. 2011 | 14:54

Buditel napsal(a):

Křečku, vy antisociální antidemokrate. Populismus přes SON (Sdužení na ochranu nájemníků, které po léta nájemníky používalo jako živé štíty) už nefunguje, teď letí malý (zatím) český fašismus. Tož to zkoušíte po čunkovsku (když i ta Řápková se chytla, to by bylo, aby starý matador opět nezasedl v lavici, že?). Přečtěte si o Hilsneriádě a změňte partaj. V ČSSD nemáte co pohledávat.
12. 09. 2011 | 12:59

triceratops napsal(a):

Pane Křečku, váš článek je krásným důkazem toho, že sociologem se člověk nestane jen proto, že žije ve společnosti, ale až studiem. Co takhle psát o něčem, čemu rozumíte? Jste ignorant - nevíte, že nevíte a je jedno, jakou školu máte. Chybí vám myšlenková pokora. Srovnávat Vietnamce, kteří k nám přicházejí z jiného, dlouhotrvajícího samosprávného státu a Romy, kteří nikdy ve svém státě nežili, to je síla. A dalo by se pokračovat. Je hanba, co za lidi se u nás dostalo do čela správy, včetně vás. A to nemluvím o tom, jak přehlížíte příčiny těch současných severočeských řeží, které nastavilo naprosté nefungování úřadů na všech úrovních - sestěhovávání Romů mimo centrum má stejné příčiny jako řádění exekutorů, vysoké ceny, které si diktují nadnárodní monopoly všech druhů, korupce, chybějící podpora místních podnikatelů, rozvrácené plánování měst, chybějící koncepce rozvoje - to všechno má jeden základ - že lidi jako vy, kteří určují a vynucují normy, nepracují kvalitně a teď se snaží ukazovat na druhé! Vraťte se do školy!
01. 10. 2011 | 10:17

Martin Freund napsal(a):

Proboha, vy jste sociální demokrat ? Poselství tohoto článku mi připadá jako spíše uhlazenější a intelektuálněji podané poselství Bobošíko-Bátoro-Klausovců.
Pokud tomuto problému trochu rozumíte, prostudoval jste si určité vědecké výzkumy, úspěchy a neúspěchy integrace a začleňovací politiky v různých zemích (a různých etnik). Nemůžete tedy něco takovéhoto napsat. Pokud tomuto problému nerozumíte, pak o něm nepište a nejlépe vyměňte stranu.

Martin Freund
09. 10. 2011 | 12:50

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy