Policie je, zdá se, stále stejná

14. 09. 2009 | 09:12
Přečteno 4204 krát
Na následujících řádcích uvádím autentickou 20 let starou zprávu o policejním zákroku. V tomto zorném úhlu by bylo dobré vědět, kolik takovýchto policistů po dvaceti letech stále u policie pracuje případně jaké dostali, předtím než by byli propuštěni, odstupné.

Ve středu 14. září 1989 jednal Stanislav Penc, jeden z představitelů Mírového klubu Johna Lennona, s funkcionáři ÚV SSM v budově tohoto výboru v Praze na Gorkého náměstí. Když vycházel z budovy, všiml si přítomnosti pracovníků Státní bezpečnosti v civilu. Protože mu bylo známo, že už od incidentu 30. srpna v Karlově ulici, kde ho několik desítek občanů osvobodilo z rukou příslušníků Státní bezpečnosti, kteří ho předtím zbili a chtěli ho odvést, je hledán policií, která vyhrožuje, že ho nechá trestně stíhat, dal se Stanislav Penc do běhu. Zakrátko byl však dostižen a zadržen způsobem, že jeden z pronásledovatelů mu skočil na krk. Stanislava Pence potom převezli k výslechu, kde se ho vyptávali mj. na manifestaci, pořádanou jako protest proti výstavbě koksovny ve Stonavě, která měla začít až večer téhož dne. Poté byl Stanislav Penc umístěn v cele vězeňského a eskortního oddělení Městské správy SNB v Praze na Pankráci /v blízkosti hotelu Fórum/, odkud byl následujícího dne dopoledne propuštěn bez jakéhokoliv obvinění. Devatenáctiletý Stanislav Penc je jedním z nejangažovanějších aktivistů nezávislých skupin. O svém zadržení prohlásil, že je pravděpodobné, že když jednal s funkcionáři SSM o návrhu nového zákona o mládeži, našel se mezi nimi někdo, kdo zatelefonoval Státní bezpečnosti.

září 1989 Východoevropská informační agenturaKomentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

jirek napsal(a):

Dík za tuhle "oprášenou" zprávu.
14. 09. 2009 | 09:51

Luba napsal(a):

Kozodoji
co objevného jste tím chtěl říct?

Vždyť nezávisle na vládnoucím režimu zůstává poměr lidí slušných k neslušným zhruba stejný.
14. 09. 2009 | 10:48

otokar napsal(a):

Stanislave! Děláš si z lidí kozy.cz.
Ta koksovna stojí vzdušnou čarou 15km vedle v Polsku.Čemu jste pomohli?
14. 09. 2009 | 11:07

Neopřemyslovec napsal(a):

Zklamání z disidentů je za 20 let obrovské. Teprvé s odstupem si uvědomujeme svoji naivitu. Mladí prostě vždy budou rebelovat.
14. 09. 2009 | 11:15

sidney napsal(a):

Cim dal tim vice jsem presvedcen, ze vcelku asi komousi vedeli proc je zaviraji...Tzv. disidenti se po plysaku zacali ihned podilet na vselijakych lumparnach ...no, ted jiz bych opravdu nebyl nadsen temito typky.
14. 09. 2009 | 11:40

JQ napsal(a):

No jestli to ma byt dano do souvislosti s tim, jak policajti ted zatykali ty spinavy fetaky a vaguse, kteri se nazyvaji squattery, tak nevim. Prece jenom, tehdy v zemi panovala diktatura, takze bylo legitimni zit "protispolecensky".

Podle mne disidenti nebyli vyvrhelove spolecnosti. Nebo ma byt pointou, ze autor tohoto blogu (a mozna spousta dalsich) byl stejna smazka jako dnesni squatteri a bouril se jenom proto, ze se mu nelibilo, ze by mel normalne chodit do prace a bejt soucasti "systemu"? :)
14. 09. 2009 | 12:09

Jedla napsal(a):

Díky Bohu či Přírodě za neúprosnou platnost Gaussova normálního rozložení, díky Bohu či Přírodě za okraje Gaussovy křivky, díky za menšinu lidí nonkonformních.
Kdybychom byli všichni Čechovými pany Broučky, udusíme se v tomhle bahně úplně a ještě budeme všichni spokojeni, jak je všechno dle řádů, v po-řád-ku.
14. 09. 2009 | 12:44

BigDevils napsal(a):

Stejně jako za socializmu se dizouši bouřili proti režimu, tak se squatteři bouří proti systému dnes. Není proto divu, že policajti zasahují obdobně. Žádný systém nemá rád, když se proti němu děje něco nekalého. Nevím, proč se autor diví.
14. 09. 2009 | 15:30

Ládik napsal(a):

Ve svých 19 letech jste mohl kdejakému policajtovi upláchnout.
Od Stonavy je další koksovna (mimo té polské) Jan Šverma vzdálena 21km. Je to opravdu šílený hnůj, přitom je ve městě (OVA - Mariánské Hory, starostka Liana...). Naštěstí končí provoz: http://moravskoslezsky.deni...
14. 09. 2009 | 16:17

Karel Mueller napsal(a):

Jedla:
Doporučuji si přečíst Nový epochální výlet pana Broučka, tentokrát restituční.

Po návratu mezi kumpány na Vikárku pan Brouček pronese zdrcující kritiku ... tentokrát potomků. Kniha končí slavným Žižkovým výrokem ... tentokrát proneseným na naši adresu.
14. 09. 2009 | 17:17

aktiv napsal(a):

Já taky myslel ,že v tolerantní a demokratické společnosti dáváme přednost lidským právům před majetkem.
To jsem se teda ale mýlil.
Mýliti se je lidské.
Vedle Romů zvažuju taky odchod z této Země zakomplexovaných,frustrovaných,nepřejících,chamtivých osob,zřejmě marťanského původu.
Asi pan Paroubek by si tuto sortu lidí,kterých je asi třičtvrtě populace by si ji měl vzít sebou na Mars.
Na Marsu vám bude dobře Bémovští,Klausovští,Topolánkovští,Kočárníkovští,Buzkovští.Nasedněte do rakety a odpalte za svými,když se nechete učit korektnímu,poctivému a tolerantnímu životu,kde nebudou hrát roli peníze a moc.
Nevím,co si stále mám myslet o naší Zemi,bezpráví tolerováno,chamtivá a bezkrupulézní politika tolerována pod dohledem ČSSD a ODS.Napřimte si vztahy mezi námi a Vámi,a buďte ELITOU,kterou ve skutečnosti nejste.
Nikdo není dokonalý,ale být záměrně nedokonalý je spíše znak hlouposti.
VŽDYŤ MÁTE KOLEM SEBE SAMÉ CHYTRÉ ODBORNÍKY,JAKTO,ŽE TO NEZVLÁDÁTE.Celých 20 let ztracených v nenávratnu...Poslední zatáhne účet,ovšem těmi posledními jsme zde my,VY JSTE UŽ DÁVNO ZA VODOU,A MOŽNÁ UŽ I NA TOM MARSU.
Napište nám z vaší domoviny,a poslete pár hezkých fotek,aby jsme viděli,že jsme vás vrátili tam,odkud jste přišli.
14. 09. 2009 | 18:35

Targus napsal(a):

Penc, výborně!
Dobře, že jste zatrhli tu koksovnu. Než moderní provoz s uzavřeným dusíkovým chadicím systémem s takřka nulovými emisemi, to raději ty stávající s prvorepublikovými technologiemi, kde všechny ty fenoly, dehty, sirníky a další dobrůtky v podobě polétavých prachových částic, kyselých dešťů a smrdutých plynů šly rovnou do oken přilehlých obytných čtvrtí.
Dodnes jste idolem obyvatel měst Třinec a Ostrava, kde tyhlety koksovny jedou dál a stonavská koksovna je měla nahradit.
Takovému cvokovi bych přál aspoň jednu šichtu fedrovat u pásu v dole nebo na štítku vsázkového stroje na takové "moderní" koksové baterii a dát si pár šluků těch koksárenských fetů místo trávy.
14. 09. 2009 | 21:35

Suchec napsal(a):

Aktiv:

Prdy strejčka Drdy.

Víte, kdyby bylo jen 50% pravdy na tomto (http://blisty.cz/2009/9/14/...), tak si o čemkoliv můžeme psát cokoliv.

Trubkami zůstaneme všichni.
14. 09. 2009 | 22:16

pavel fadrný napsal(a):

Je to šílené pane Penc!Kruh se uzavírá!Co s tím budeme dělat?
14. 09. 2009 | 22:32

otokar napsal(a):

S: Penc a V. Havel jsou zemští škůdci.Zastavením stavby moderní koksovny výrazně poškodili životní prostředí a ekonomiku této země.Koksovatelné uhlí se vyvezlo k výrobě koksu do Big-Bayreuthu a Voest Alpine,kde zůstala přidaná hodnota a vedlejší produkty,které potom nakupujeme. Zásah disidentů do průmyslu byl fatální.Do ostatních oborů nevidím tolik,ale soudím, že to bylo podobné(banky,pojišťovny apod.)
Teprve historie ocení váš přínos této zemi, vy kazisvěti.
15. 09. 2009 | 03:08

Inci napsal(a):

Nějak sem nechápal jako majitel kotle na koks proč koks stojí u nás víc než plyn když koksovatelného uhlí máme po útlumu výroby železa nadbytek ...
15. 09. 2009 | 10:35

Kateřina Amiourová napsal(a):

Celé studium na VŠ jsme si mysleli, že na nás donáší náš spolužák Libor Novotný. Po revoluci jsem ho potkala - a hele, dělal pro Klub Johna Lennona - snad sítě a počítače. On, který byl nejsvatouškovatější svatoušek a práskal nás, že jsme na vědecký komunismus měli přinést referát, který si nikdo nepřipravil Ve svazcích Stb jsem ovšem podezření nekonotrolovala.
15. 09. 2009 | 10:49

louis vuitton online shop napsal(a):

GOOD
20. 10. 2009 | 04:19

bailey button boots napsal(a):

The important thing in bailey button boots life is to have a great ugg knightsbridge sale aim , and the ugg classic cardy determination to attain it.The man with a new ugg classic mini idea is a crank until the ugg classic tall sale idea succeeds . The only uggs classic crochet limit to our ugg lo pro button boots realization of tomorrow will be our nightfall ugg boots doubts of ugg rainier boots today . When an ugg sundance boots end is lawful and obligatory, the indispensable ugg ultra boots means to is are also lawful and obligatory .Genius only means hard-working all one's life . http://www.officialugg.co.uk/
20. 11. 2009 | 01:34

Therrydrybeaf napsal(a):

<a href=http://groupmedicalinsurance.us/>group health insurance</a> <a href=http://1carinsurancecompanies.com/>car insurance company</a> <a href=http://cheapestcarinsurancequotes.info/>cheap car insurance quotes</a>
15. 12. 2013 | 19:59

DennisKr napsal(a):

Everything else is finally merely details -- significant details, but variations on that theme. index.php is the controller, the menu program determins what the "present page" is, and plenty of occasions get fired in the act of construction that page. Plugin modules can hook into those occasions and change the workflow/provide additional tips/etc. That is also part of the reason a lot of Drupal resources focus on making modules. Without modules, Drupal does maybe not really DO anything other than say, 'Some one asked to get a page! Does this exist? No? OK, I will serve up a 404.'

<a href="http://billysrereebiz.com">Corro</a>

http://billysrereebiz.com - lolz
25. 02. 2014 | 22:34

Danielrila napsal(a):

Hello. And Bye.

http://somepaydaylounz.com - mr fitz
26. 02. 2014 | 19:14

xryelkkl napsal(a):

http://www.nikefreeruntilbudksko.com/category/nike-norge/ http://www.heatingoildirectory.co.uk/category/mulberry-outlet/ http://www.nikefreerun30norge.com/category/nike-sko/ http://www.nikefreeruntilbudksko.com/category/nike-free-run-norge/ http://www.northernquarterstories.com/category/nike-free-sko-norge/ Handbags accessories <a href=http://www.cincuentacumpleanos.com/category/billig-nike-air-max-sko/>billig nike air max sko</a> <a href=http://www.cincuentacumpleanos.com/category/nike-free-run-norge/>nike free run norge</a> <a href=http://www.nikefreeruntilbudksko.com/category/nike-free-run-norge/>nike free run norge</a> <a href=http://www.nikefreeruntilbudksko.com/category/nike-free-run-dame/>nike free run dame</a> <a href=http://www.nikefreeruntilbudksko.com/category/nike-norge/>nike norge</a> And it creates attraction. Makeup and did not wear bras. <a href="http://www.nikefreerun30norge.com/category/nike-free-run-norge/">nike free run norge</a> <a href="http://www.cybercycles.co.uk/category/nike-free-sale-uk/">nike free sale uk</a> <a href="http://www.nikefreeruntilbudksko.com/category/nike-sko-dame/">nike sko dame</a> <a href="http://www.nikefreeruntilbudksko.com/category/nike-free-run/">nike free run</a> <a href="http://www.berkshiremot.co.uk/category/cheap-nike-free-uk/">cheap nike free uk</a> But it's absolutely the same principle.
11. 06. 2014 | 07:06

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy