Je Netanjahu idiot?

02. 06. 2010 | 13:09
Přečteno 13214 krát
Zkouším se vžít do postavení vůdce Hamasu Chálida Mišala, t. č. v pohodlí syrského Damašku. Jak přilákat pozornost k izraelské (a egyptské) hospodářské blokádě Gazy? Scénář by mohl vypadat následovně. Modlil bych se,

o aby předseda izraelské vlády Benjamin Netanjahu poslal na „Flotilu svobody“ propalestinských aktivistů, kteří vypluli s cílem blokádu „prolomit“, elitní námořní jednotku Izraelských obranných sil Šajetet 13. Leonidas versus Xerxes u Horké brány? Lepší...

o aby Šajetet udělal chybu; od věci by nebylo, kdyby se několika aktivistům podařilo dosáhnout toho, o čem před vyplutím pověděli Al-Džazíře, čili mučednického statusu.

Dál bych se modlit nemusel, o zbytek by se postarala média včetně izraelských, plus to, čemu se z lenosti říká mezinárodní komunita a koneckonců i zdravý úsudek většiny nezaujatých pozorovatelů.

Mišal může slavit. Aniž by on v Damašku a Hamas v Gaze pohnuli malíčkem mezi dvěma molitbami, hloupý zásah Izraele proti několika lodím s humanitární pomocí nejen postavil embargo do nepřehlédnutelného kontrastu, ale také dál zkomplikoval vztahy Netanjahuovy vlády s Amerikou, Evropou a Tureckem. To je v situaci, kdy chytřejší arabské režimy znovu nastolily téma izraelské jaderné kapacity, nevídaný vlastní gól.

***


Na způsob sebeobrany, jak ji Izrael uplatňuje od svého vzniku, se názory různí, ale málokdo míval důvod pochybovat o jeho účinnosti. Už ne. Po zoufale kontraproduktivním Litém olovu, vojenské akci v Gaze před rokem a půl, je tu tedy další podivuhodně konzistentní operace.

Zpackaný útok jednotky na lodě aktivistů je především obří politickou prohrou. Vpád na palubu civilního plavidla, k němuž došlo zřejmě mimo izraelské teritoriální vody, je neobhajitelný. Argumentují-li izraelští politici tím, „že si přece začali oni“, neb napadli naše hochy slaňující se z helikoptéry Černý jestřáb, ozbrojené nejdřív jen paintballovým arzenálem, jeden neví, jestli se má pobaveně usmívat nad jejich nestydatostí, nebo pochybovat o jejich kompetentnosti.

***


Samozřejmě, že „flotila mírových aktivistů“ byla od počátku míněna jako provokace. Radikálové na palubě však nebyli teroristy. Nevezli zbraně, pokud nepočítáte tyče, baseballové pálky a praky – ano, husité, slyšíte správně, Davidův nástroj slaví comeback... Představte si na chvíli, jak zklamaní by aktivisté museli být, kdyby měl Bibi tolik duchapřítomnosti a flotilu do Gazy po inspekci pustil, případně ji pro kamery ještě doprovodil na místo určení.

Rovnalo by se to sice přiznání, že blokáda je hloupost a měla by být zrušena, ale přehodnotit taktiku v nové situaci není hanba. Toho se od izraelské vlády zřejmě nedočkáme. Zdá se, že věc embarga bude odteď spojena s její ctí. Bude-li k jeho zrušení nakonec donucena, bude její ponížení o to horší.

Blokádou chtějí Izraelci Palestince trestat za zvolení Hamasu. Zároveň se pokoušejí je obrátit proti režimu v Gaze. To první funguje s cynickou účinností, hospodářství Gazy je v troskách. To druhé nejen že nefunguje, ale podlamuje samotný záměr, viz podobná politika Spojených států vůči Kubě. Na embargo lze leccos svést, může se za něj skrýt nejedna nepravost. Se schopností Hamasu ostřelovat Izrael ovšem nemá mnoho společného. Zdecimujeme-li palestinské rybáře a pěstitele rajčat (izraelští si občas vylobují výjimku prodat), jak přesně to znemožní baterii Katjuší nabrat severovýchodní trajektorii?

Deník Haaretz před časem citoval vládní zdroje, jež přiznaly, že blokáda má „znemožnit prosperitu, zabránit rozvoji, ale zároveň nedopustit humanitární krizi.“ To má jistou mefistofelskou eleganci: ublížit jim, jak to jen půjde, aniž by si toho někdo moc všiml.

***


Bývalý levicový politik Yossi Sarid napsal, že vojáci byli do akce posláni sedmi idioty, míněno lídry izraelského kabinetu, „lidmi, kteří si nevidí na špičku nosu.“

Normálně bychom takovou rétoriku mohli připsat na vrub stranickému zápalu pro věc. Bibi si však minimálně desetiminutovku klidného rozjímání na téma politika a idiocie zaslouží. Před dvaceti lety vypadal jako politické eso. Dnes má blíž k černému Petru.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Xury napsal(a):

Pro autora:
pořád mi nějak není jasné, proč je takový problém zajišťovat tu prosperitu (nemluvě o humanitární pomoci) přes hranici s bratrským Egyptem.
02. 06. 2010 | 13:22

kwich napsal(a):

Darebák, který použil nadšené cvoky pro jasně sebevražednou akci proti jasně deklarované vojenské síle, se nesmí divit, že výsledek je pochmurný.
Ne, že by se práčatům nepodařilo vyhodit izraelské komando na chvíli z konceptu. Zaplacená cena - značná.
Příště by Netanjahu měl potvrdit jednoznačně tvrdší instrukce.
02. 06. 2010 | 13:37

hovorka11 napsal(a):

Flotila mírových aktivistů nebyla provokace, byl to nutný krok dle mého názoru k přerušení plánované genocidy. Naopak provokace, která vycházela bylo uzavření Gazy včetně zákazu vpuštění školních potřeb. Jsem přesvědčen,že izraelci chtějí Gazu zlikvidovat a pro ten účel tam vytvořili podmínky hladu a nedostatku základních potřeb. Jediná silnice do Gazy byla pod nadvládou Izraele, který zároveň nutil Egypt k uzavření "pašeráckých" tunelů z Egypta.
V souhrnu: Izrael chce předvádět obyvatele Gazy jako divou zvěř, neschopnou vzdělání a obživy. Zpustošená Gaza nemá možnost dopravit stavební materál a opravit rozbombardované domy po teroristickém útoku "lité olovo" proti obyvatelstvu Gazy s použitím fosforových bomb.
Mrtví na lodi byl asi zcela normální postup praktikovaný izraelskými teroristy na erabských územích. Proto tito aktivisté jsou Izraelem vězněni a prezentováni jak teroristé.
02. 06. 2010 | 13:39

Vico napsal(a):

Bohužel má pan Klvaňa pravdu.

Pod exaltovaným Jiřím Svobodou jsem se zdržel diskuze/mám jen jedny nervy/, ale tady snad bude místo pro klidnější ohlasy.

Možná v měřítku blízkého východu deset mrtvých aktivistů nepřekračuje standart, ale z hlediska světa, do něhož Izrael právem náleží, je celá akce neskutečné fiasko.

Je neuvěřitelné jak země, která je ochotna i pro mrtvé tělo svého vojáka jít do neskutečných kompromisů a kvůli dvoum možná živým zahájit válečné tažení teď klidně "odpráskne" devět potrhlých provokatérů.

Ví bůh, že stojím na straně Izraele, ale tohle se stát nemělo.
02. 06. 2010 | 13:40

zajda napsal(a):

1. Proč má Egypt trvale uzavřenu hranici s Gazou?
2. Proč pro doručení humanitární pomoci nebyla použita standardní cetsa, kterou využívají jiné charitativní organizace?
3. Proč se doručení humanitární pomoci zasílané tureckou charitativní organizací na lodích pod tureckou vlajkou zúčastnili novináři a televizní stáby z cca 15 různých zemí? Pro neznalé, obvykle konvoj s humanitární pomocí doprovází 2-5 členů té organizace, která pomoc poskytla.
4. Proč byli na lodích děti?
5. Proč kapitán lodě neuposlechl výzvu?
02. 06. 2010 | 13:45

kolemjdoucí napsal(a):

Xury:

Protože bratrský vládce Egypta Husní Mubarak podporovaný Izraelem a USA poctivě dodržuje blokádu Gazy.
02. 06. 2010 | 13:47

Xury napsal(a):

Hovorko, vy už jste s těmi školními potřebami trapný. Víte aspoň o jaké potřeby šlo? Jestli je to tak, jak jsem četl, že do palestinských škol (za peníze EU) jsou distribuovány "studijní" materiály hlásající nenávist k Izraeli a propagující jeho zničení, tak bych se ani tomu zabavování nedivil.
02. 06. 2010 | 13:49

hovorka11 napsal(a):

kwich:
Netenjahu může použít jaderné zbraně buď prostřednictvím letectva nebo nově zakoupených německých ponorek.
Doporučíte mu to ?
Vždyť jaký horší může být terorista, než ten, který veze potravinovou pomoc.
Za fašistů na popravu stačilo podat vězni chlaba!
Nevidíte analogii?
02. 06. 2010 | 13:53

Jmelí napsal(a):

Prak je smrtici zbran a vubec neslavi comeback, objevuje se temer pri vsech nepokojich na blizkem vychode...
02. 06. 2010 | 14:03

kolemjdoucí napsal(a):

zajda:

1. Izrael mu to přikázal.
2. Izrael dodávky úmyslně limituje, takže by nedorazilo všechno a hned.
3.-4. Aby i ti největší ignoranti viděli, jaký režim v Izraeli vládne.
02. 06. 2010 | 14:14

vilček napsal(a):

Odpověď na Vaši otázku: je!
Zabít turecké námořníky na turecké lodi( své jediné spojence v islámském světě a spojence USA v NATO),
navíc v mezinárodních vodách může jen idiot nebo sebevrah.
To totiž nemůže podpořit ani Amerika!
Bez ohledu na to, že si o Hamásu nemyslím nic hezkého!
02. 06. 2010 | 14:22

Trégl napsal(a):

Jde o to, komu se drží palec. Když palestincům, tak je Izrael ten špatný. Když Izraeli, pak naopak.
Jistěže Izrael vzniknul natruc skoro celému světu. Vzniknul si a nikoho se neptal. Na tehdy neúrodné pustině se začalo nejen stavět, ale i zemědělsky hospodařit. Technická úroveň dnešní Izraele není nic, co by bylo komu ukradeno. Samozřejmě, že Izrael je solí v očích celému arabskému světu, protože je příkladem, jak se dá hospodařit a získávat stále větší blahobyt bez šejků a imámů.
V Izraeli a celém arabském světě je rozhodující voda. Ta je také největším důvodem ke svárům o ni. Arabům ale stále nějak nedochází, že modlit se jen nestačí. Musí se hodně máknout a hospodařit. Izraelci se stali v jejich světě velmocí, na kterou mohou svádět své bídné poměry chudiny. Vzniklá enkláva palestinců v Izraeli je pod neustálým vlivem arabského světa, z tohoto území se odpalují rakety na Izraelce, do tohoto území se dováží pašované zbraně proti Izraeli. Kontrolu nad touto enklávou Izraelem palestinci odmítají a samospráva je naprosto protiizraelská.
Celkem chápu, že Izrael jedná tak, jak jedná. Kdyby to bylo u nás, pak by nebylo nic logičtějšího, než ty, co nás chtějí hnát na smrt, pěkně izolovat a nedopustit, aby dostali šanci na ozbrojené akce.
Autor kritizuje nepovedený zásah Izraele proti provokujícímu narušení blokády. Může si zkusit narušit kterékoliv teritoriální vody a dočká se pěkné polízanice, když ho čapnou. Bude-li útočit na strážce holí, nožem, prakem, pak může taky i padnout za ideál práva narušovat teritoriální vody.
Mě se na Izraelské akci proti rušitelům blokády nelíbí to, že nezasáhli razantněji. Ale jak píšu - je to otázka, komu vlastně držím palce.
02. 06. 2010 | 14:23

Hana napsal(a):

Pane Klvaňo, Vašes starosti a Váš plat bych chtěla mít. My tady na Moravě nemáme co do huby, práce není a Vy řešíte Hammás či co. Běžte mezi obyčejné lidi a zkuste se denně potýkat s jejich starostmi (to často nemají ani hypotéky).Pěkný den.
02. 06. 2010 | 14:25

Tencokida Hnuj napsal(a):

Tomáš Klvaňa
Střízlivě napsaný blog. Velmi se lišící od rozmarného dialektika-materialisty režiséra Svobody.

ad Trégl
Jde o to ČEMU držíte palce. Zde nejde o Baník a Spartu. Jde o dlouhodobě udržitelné rozumné spolužití Arabů a Židů.
02. 06. 2010 | 14:34

ms napsal(a):

Připomenu jedno slůvko zastáncům Bibiho.

Exodus.
02. 06. 2010 | 14:36

Rumcajs napsal(a):

Netanjahu ne,ale Křeček jo!
02. 06. 2010 | 14:44

Tencokida Hnuj napsal(a):

ms

Exodus.

Koho ? Kmene Israel ? Filištínů ? Gótů ?
Indiánů ? Arménů ? Židů ? Sudetských Němců ?
Arabů ?

Upřesněte.

Nejsem zastánce ..... ????. Zdá se mi, že autor komentuje tuto nešťastnou událost neideologicky. Přesvědčte mě o opaku.

Ale rychle. Jedu na ryby.
02. 06. 2010 | 14:50

hovorka11 napsal(a):

Zajda:

1)Na nátlak USA a Izraele.
Izrael dostává každoročně 3miliardy dolarů od USA na válku a Egypt 1,3 miliardy. Podmínka finanční pomoci od USA na zbraně Egyptu bylo blokování Gazy
(velká židovská lobby v USA)
2) Izrael si osobuje právo blokovat stavební materiál na opravu zničených domů, školních potřeb a pod. V případě kontroly Izraelem by pravděpodobně tato pomoc neprošla
3)Televizní štáby a novináři tam byly pravděpodobně proto, že se dalo předpokládat, že Izrael bude skoro jako vždy nedodržovat práva. Myslím, že je velmi dobře, že tam od nás byli tito novináři "teroristé". Těžko někdo mohl předpokládat, že bude Izrael záměrně vraždit na cizím území v mezinárodních vodách.
4.Vy by jste sebou děti nevzal, když veškerá práva jsou na Vaši straně, vezete pomoc, nemáte zbraně a dodržujete mezinárodní právo?
5) Kapitán lodi byl v mezinárodních vodách. Blokáda Izraelem je proti jakémukoliv právu a kdyby uposlechl výzvy, tak by pravděpodobně Izrael zabavil část nákladu na opravu rozbombardovaných domů.
Izrael se v tomto případě projevil jako darebácký stát a měla by na něj USA uvalit také sankce.
02. 06. 2010 | 14:52

Béda napsal(a):

Bdím nebo sním?

Pan Klvaňa začíná být opět Novinářem?

Zcela souhlasím s tím, že z hlediska strategie mohl podobnou taktiku jaká byla použitá izraelským vedením proti civilnímu humanitárnímu konvoji jenom politický amatér anebo sebevražedný šílenec. V tomto smyslu mě napadá otázka: nejsou členové izraelského kabinetu, kteří takto rozhodli sebevražední atentátníci?
02. 06. 2010 | 14:52

jipindripich napsal(a):

Před druhou světovou válkou bylo židovské etnikum zavíráno do internačních táborů těmi "rozumnými" jako jsou Francie, či Anglie. Za války pak byli Němci systematicky vyhlazováni. Po válce takto ztraumatizovaný národ dostal na výběr, stejně jako jeho v současnosti neposedný "taky" soused.
Někdo z nich měl holt víc v portmonce a tak dostal přednost a jistou exluzivitu.
Jako hlídací pes regionu.
Neštěstí je v tom, že psů na rynku je čím dál tím víc a ten hlídací se jaksi utrhl, i když se zatím způsobně vždy vrátí za vrátka.
Zatím.
Zatím mu stačí, že jenom nikoho neposlouchá.
Zatím.
02. 06. 2010 | 14:52

ms napsal(a):

Nápověda č. 2

1947

p.s. to nebylo směrováno panu Klvaňovi, ale zastáncům akce Bibiho.
02. 06. 2010 | 14:52

Tencokida Hnuj napsal(a):

ms
To není rychle. O Deklaraci nezávislosti a událostech s ní spojených , to je na hodně dlouho.

Mějte se.
02. 06. 2010 | 14:56

ms napsal(a):

Ach jo
Exodus 1947¨

http://en.wikipedia.org/wik...(ship)
02. 06. 2010 | 14:59

ms napsal(a):

jinak Petrův zdar
02. 06. 2010 | 14:59

jozka napsal(a):

Ne neni idiot. Jen je deleslouzici politik a ti maji pocit, ze mohou vse, zvlast v tenhle casti Asie.
02. 06. 2010 | 15:06

hoven napsal(a):

klvaňa,
vy ste generál po bitvě "hloupý zákrok" "zpackaný útok" "lodě nevezly zbraně". co měl Israel dělat?? zautočit na lodě torpedem, nebo je nechat vplout do Gazy??. Israel jasně řekl, že chce naklad zkontrolovat a pak ho předat palestincum. turci to nerespektovali, tak udělalo komando výsadek. já na tom nevidim nic nelogickýho.
02. 06. 2010 | 15:13

siven napsal(a):

Každopádně celá "zásahová" akce moc chytrá nebyla.

Chytře nedopadla, ani chytře nepokračovala (viz. výpovědi zadržených).
02. 06. 2010 | 15:16

Mara napsal(a):

Bibi a sila symbolu

Bibiho lze pochopit teprve pote, co prolistujete jeho zivotopis. Jeho starsi bratr vedl utok na Entebbe v r 76, zemrel a stal se narodnim hrdinou. Jeho otec Benzion (kteremu je 100 let) patril mezi intelektualni elitu revizionistu sionistu, kteri vytvorili jadro strany Likud.

"Netanyahu thinks of a direct line from Moses down to him — at the minimum, he has to be a guardian [of the Jewish state]," says his sometime political opponent, former Labor Party member and speaker of the Knesset Avrum Burg. Avishai Margalit, a professor at the Institute for Advanced Study in Princeton, New Jesey, says, "The revisionists put tremendous weight on symbols and declarations. Netanyahu thinks that the minute he stops making symbolic gestures, that's the end of the Israeli cause."

http://www.time.com/time/po...
02. 06. 2010 | 15:20

Béda napsal(a):

hovne,

pokusil bych se zopakovat, co již proběhlo 2x u Svobody.
Izrael, pokud je vůbec oprávněn něco takového provádět, pak jenom na území státu Izrael. Území států (nejsem odborník) je dáno hranicemi na souši, na vodě apředpokládám, že nějaké vymezení existuje i ve vzduchu.

Izrael nezasáhl na území svého státu ale mimo něj. Doufám, že tušíte, co jsem tím chtěl naznačit. (pro konkretizaci - něco podobného co provedl Izrael, provozují se střídavým úspěchem somálští PIRÁTI = pod pohrůžkou anebo násilím zajmou a unesou cizí loď.) V tomto případě je to komplikováno o to víc, že jde o akci ve výbušné oblasti světa a nejde o dva soukromé subjekty ale o akt násilí státní moci proti akci mezinárodní humanistické organizace.

Jasné?
02. 06. 2010 | 15:21

Kachna napsal(a):

Při demonstraci proti izraelskému napadení flotily byla v Jeruzalémě těžce zraněna 21-letá americká studentka. Izraelští vojáci ji slzotvorným granátem vystřelili oko. Podle jména to byla pravděpodobně americká židovka (Emily Henochowicz). Myslíte si pane Klvaňa, že také toužila dosáhnout mučednictví?

http://www.google.com/hoste...
02. 06. 2010 | 15:28

Čochtan napsal(a):

Bádo,
tobě to ještě nedošlo ? To jsi opravdu tak strašně zabedněný ? Když USA naprosto správně udělali blokádu Kuby, tak to taky dělali na otevřeném moři !
Nikdo tehdy neprotestoval, snad bylo tehdy míň blbů na světě.
02. 06. 2010 | 15:29

Béda napsal(a):

Ještě něco:

pokud autor mluví o provokaci, dle mého zde jde o jasnou provokaci Izraele, který tím testoval jak daleko je nepostižitelný, jak daleko až může zajít, jak daleko je mezinárodní společenství, vědomo si jeho neurčité jaderné hrozby ochotno couvat před státem, který nerespektuje žádná pravidla.

To je snad jediná logická pohnutka, která mě v této souvislosti napadá. To ostatní jsem shrnul již v prvním příspěvku.
02. 06. 2010 | 15:30

milo napsal(a):

Pánům, kteří jsou pohoršeni : A co když je to specifická válka. Těkající z města do města, z místa na místo. Nemělo by nás mást, že nemá frontové linie, není to o to méně válka. Je to válka také o naši naftu pánové a tedy o naše víkendy ? To už nemluvím o hodnotách, které vás nemusí zajímat. Válka je situací v níž není umírněnosti a má jen cíl. Obávám, že to nejsou sympatie.
02. 06. 2010 | 15:32

stále rebel napsal(a):

Čech "Farmisal Subotka" vášnivě podporuje Izrael
Pozoruhodná reakce "Dr. Farmisala Subotky" (Přemysl Sobotka, ODS)
http://www.israelnationalne...
President of the Czech Senate, Dr. Farmisal Subotka, visited the Knesset on Wednesday and expressed unprecendented support for Israel regarding the Gaza flotilla. Subodka said it was a planned provation against Israel.
"Many in Europe agree with me but are afraid to voice their opinion," he added.
Předseda Senátu ČR, Dr. Farmisal Subotka, navštívil ve středu Knesset a vyjádřil bezprecedentní podporu pro Izrael v souvislosti s flotilou pro Gazu. Subodka (sic) řekl, že to byla plánovaná prokovace proti Izraeli.
"Mnoho lidí v Evropě se mnou souhlasí, ale bojí se vyjádřit svůj názor," dodal.
02. 06. 2010 | 15:34

Xury napsal(a):

Pro kolemjdoucího:
já si zase myslím, že Mubarak netouží po tom podporovat militantní Palestince. Nemluvě o tom, že jak sám dokazujete, kritika padá na hlavu Izraele, zatímco on se zbaví problémů.
02. 06. 2010 | 15:35

*** napsal(a):

Béda

jen pro vás - pan hoven je nepřehlédnutelný nick pro všechny. Jestli ovšem ožívat v pátém pádě oslovení - "Pane Hovene" nebo jako vy "Pane Hovne" nechám na posouzení panu editorovi.
***

Je to velmi zajímavá a pikantní situace. Z gramatického hlediska bych připustil obě varianty, z hlediska Kodexu to není jisté.
***
rcptch - system uncommon
02. 06. 2010 | 15:45

stále rebel napsal(a):

Pro *** .
Možná je to tento
http://www.stream.cz/video/...
02. 06. 2010 | 15:52

Béda napsal(a):

Čochtan,

Karibskou krizi jsem vysvětloval již u Svobody. Takže jenom schematicky.

- PRVNÍ! rozmístily své jaderné rakety středního doletu Američané v Turecku a v Itálii. Když to sovětští zpravodajci zjistili
- JAKO DRUZÍ logicky učinili reciproční opatření a tajně rozmístili své jaderné rakety na Kubě
- když to zjistili Američtí vojenští zpravodajci z vyhodnocených leteckých snímků udělal prezident Kennedy ohromné veřejné tyátrum, včetně oné blokády Kuby a jímavého výstupu na veřejnosti o zlovolnosti SSSR a předložení ultimáta
- výsledkem bylo, že se sověti veřejně zahnáni do ouzkých za nadšených ovací světového publika stáhli a Američané posléze s odstupem potajmu stáhli své jaderné rakety z Turecka.

SSSR měl z ostudy kabát a hlavní viník USA zachránil svět. Pozitivem bylo zřízení hořké telefonní linky mezi prezidenty obou jaderných supervelmocí.

Pro nastudování bližších informací vřele doporučuji odkaz
http://cs.wikipedia.org/wik...

Možná budete v mnohém překvapen.

PS: Taková maličkost. Určitý rozdíl je v tom, že Američané nemohli zasahovat proti "hrozbě" na kubánském území (viz můj příspěvek o hranicích výše), protože by to byl akt napadení suverénní země - mohli jenom v mezinárodních vodách, kdežto Izrael může v proti této "hrozbě" zasahovat na svém území, ve svých vodách.
02. 06. 2010 | 15:52

siven napsal(a):

Čochtan - Ano, máte pravdu, blbů, kteří by pletli páté přes deváté, SSSR s Tureckem, Kubu s Gazou a Izrael s USA, bylo tehdy daleko méně. Dnes je jich bohužel čím dál víc.
02. 06. 2010 | 15:56

Béda napsal(a):

stále Rebel,

já se tomu moc nedivím. MZV po Kárlovi, který si již zajisté opět balí do Strakovky se stal p. Barták z MO, který připravoval mezijiným smlouvu o radaru. Tento vyslal do Izraele vyslance Pojara, který ladil text SOFA.
02. 06. 2010 | 15:58

rabin napsal(a):

Dokud bude Izrael plnit základní roli v americké politice na stř.Východě, dotud budou USA zajišťovat jeho existenci jak ekonomicky, tak vojensky. Turecko bude velmi rychle umravněno !!!
02. 06. 2010 | 16:02

honza napsal(a):

Nemáte pravdu. Hamas je stejně teroristická organizace jako Al kajda /To uznává i lovicová EU/. Jak by jste se tvářil a američani, kdyby vyplula s povykem flotila lodí s humanitární pomocí / pro teroristy? /. To že je nepotopili ihned po vyplutí je velkorysé gesto Izraele. Pokud by se to stalo USA s Al srajdou garantuji vám, že lodě by nevypluly. Další věc je, co dělali novináři veřejnoprávní!!! ČT na palubě teroristické lodi? To je věc na rezignaci ředitele ČT. Nebo jsme tak daleko,že propagujeme terorizmus? Nebo tohle je jiný terorizmus, když jde jen o životy pár Židů?IZRAEL YOU ARE NOT ALONE!
02. 06. 2010 | 16:06

jazve napsal(a):

Pane Klvaňo to by potom Židé museli líbat ruce Hitlerovi protože bez holokaustu by nebyl Izrael.Víte,s těmi státy je to jako s lidmi,"jo von je to pěknej hajzl,ale on byl v mládí zneužívanej".A takhle je to i s Izraelem.
02. 06. 2010 | 16:07

Béda napsal(a):

rabin,

pravděpodobně tomu tak bude. Teď zajisté probíhá v Bílém domě přesvědčování B. Obamy velice vlivnými kruhy, aby zachoval zdrženlivost, nevměšoval se, udržel si odstup a podobně.

Ovšem všechno má své limity. Role USA ve světě setrvale slábne. USA přestávají být ekonomickou a morální autoritou -
podstata jejich vlivu se vyprazdňuje. Zůstává jim už jenom ohromná sofistikovaná vojenská síla, která si neumí bez použití ZHN rady s podobným problémem jako má Izrael.

Podpora izraelské politiky byla a stále více se stává jedním z uhelných kamenů prohlubující se ztráty amerického vlivu ve světě.

Vedení USA si je zajisté dobře vědomo, že tento stav není možné udržet donekonečna.
02. 06. 2010 | 16:09

Ládik napsal(a):

nemám čas, souhlasím s Rumcajsem.
02. 06. 2010 | 16:17

Béda napsal(a):

honza,

malou otázku: co UCK? Kde bylo tam bylo. Byla jednou jedna teroristická UCK a najednou... Fik a již to byli bojovníci za svobodu proti kterým není potřeba bojovat ale je potřeba je všemožně - i vojenskou silou -podporovat proti tomu Srbsku okupantskému.

Hamás vzniknul za vydatné pomoci Izraele (podobně jako Talibán a Al Kaidá mají kořeny v podpoře mudžáheddínů Američany) Dokud byl proti OOP bylo všechno OK. Najednou ovšem vyhrál volby, zaujal místo OOP a ejhle! Najednou je to teroristická organizace, se kterou se nevyjednává, se kterou se bojuje (podobně tomu bylo s mudžáheddíny. Dokud byli proti SSSR tak to byli ti milí snědí chlapíci bojovníci za svobodu. Jak se ovšem obrátili vůči svému předešlému spojenci, již to nejsou bojovníci za národní osvobození (Talibán) potažmo proti vlivu supervelmoci v regionu (Al Kaidá,která se původně vyprofilovala jako úzce regionálné hnutí usilující o odstranění vlivu USA v S. Arábii) ale jsou to hnusní teroristé, se kterými se nevyjednává.

Jak se ten čas rychle mění. Co říkáte?
02. 06. 2010 | 16:21

Čochtan napsal(a):

Netanjahu není idiot, idioti jsou ti, kteří sedli na lep arabské propagandě.
Skvělý článek na toto téma v parlamentních listech: http://www.parlamentnilisty...
02. 06. 2010 | 16:30

JC napsal(a):

Béda,
Situace na frontě se mění každým okamžikem, takový příkladů je plno v historii, jen Beda je z toho vyvalenej jako jojo.
Jen namátkou.
Z udatného slovenského vojáka osy se po Stalingradu stává udatný voják aliance nebo partyzán. Bandera je jednou nepřítel pak na chvíli přítel pak zase nepřítel.Němci jsou naši spojenci, za dvacet let naši okupanti. atd atd.
02. 06. 2010 | 16:53

buldatra napsal(a):

No jo, ale co když ten Netanjahu je idiot a jediní, kteří to neví, jsou ti humanitární plavčíci?
U Alláha, proč jim to ještě nikdo neřekl?
Kdyby to bývali byli věděli, nešťastníci, mohli jet třeba vlakem. Nebo na velbloudech. Což by bylo stylové.
02. 06. 2010 | 17:00

ms napsal(a):

Nejdřív nás Němci bránili u Stalingradu, pak nás Sověti bránili v Angole nebo Afghánistánu a nyní nás Američané brání ve stejném místě jako Sověti a Izraelci nás brání v Gaze. To je krásné, že nás pořád všichni tak milujou a brání.
02. 06. 2010 | 17:02

honza napsal(a):

to BEDA

Nechápu souvislost. Já říkám buď je terorizmus terorizmus a EU ho odsuzuje a my vč. většiny EU bojujeme v Afganistanu, pak to obratem nejde poplivat, když se jedná o terorizmus proti Židům.
IZRAEL YOU ARE NOT ALONE.
02. 06. 2010 | 17:06

Jedla napsal(a):

Čochtane, citovat pavouka (Paulczinski, Brno, provokatér a expert úplně na všechno) je pod úroveň.
02. 06. 2010 | 17:06

buldatra napsal(a):

ms:

jestli v tom nebude mít prsty hen ten mateřský cit.
02. 06. 2010 | 17:07

Marty napsal(a):

Aby byl Izrael pripraven ke kompromisum, musel by se spolehnout na ostatni staty. To se zidum v minulosti krute vymstilo a v soucasne situaci, kdy je mezinarodni pravo leda predmetem filosofickych debat a kazdy stat si hrabe na svem pisecku, by se mu to vymstilo znovu. Izrael vi, ze jedinym garantem jeho bezpecnosti a bezpecnosti jeho obcanu je pouze a jen on sam. Nebo by mu snad sel nekdo pomoci v pripade napadeni od okolnich statu? Sel by mu nekdo pomoci, proti raketam litajicim z okolnich statu? Nesel.

Z pohodli obyvaku se to keca o svetovem miru, odzbrojovani a pravu narodu na sebeurceni a vlastni stat. Jenze Izrael je a byl sam. Jednou prilis povoli a je s nim konec. Nema ten luxus dobrych sousedu, kteri maji lepsi veci na praci, nez se snazit o jeho vymazani z mapy.

Bylo krajne hloupe padnout do pasti aktivistu a dat jim presne to, co chteli. Nemelo se to stat. Izrael casto porusuje mezinarodni pravo a nehraje fer. Ale jeho protivnici take ne. A kdyz jde o zivot, tak lpi na pravidlech slusneho chovani jen hlupak.

A pokud tu mame strany, z nichz ani jedna neni ta zcela dobra a ani jedn anehraje fer, tak se pridam na stranu Izraele, jehoz ophnutky chapu a ktery mi je proste blizsi. Pokud padne Izrael, jsme totiz dalsi na rade.
02. 06. 2010 | 17:12

Mara napsal(a):

Honzo,
nezoufejte, to se da napravit studiem.

(PS: YOU ARE NOT ALONE!!!)
02. 06. 2010 | 17:14

ms napsal(a):

Och my jsme další na řadě. Palestinci, tento několikamilionový národ nás chtějí předělat na kebaby :)

Na propagandě je nejlepší to, že naprosto blábolivá tvrzení (například jak v Palestině se bojuje za Prahu) mají tak silný emocionální náboj, že je začnou někteří lidé smrtelně vážně používat.
02. 06. 2010 | 17:15

Admirál napsal(a):

Běhá mi mráz po zádech, když si uvědomím, kdo že to má v rukou sklad plnej atomovek.

Skupina náboženských fanatiku s jarmulkami společně militanty.

Řekl bych, že žijeme tuze nebezpečně.
02. 06. 2010 | 17:22

buldatra napsal(a):

Je to nespravedlivé. Všude se bojuje jenom za Prahu.
Proč ne taky někdy za Brno?
Furt nás odstrkujou.
02. 06. 2010 | 17:23

Béda napsal(a):

Honza,

prosím vás nestrašte. Snad nechcete říct, že jsme měli humanitárně bombardovat hrdinnou UCK podporovanou bratry mudžáheddíny z různých zemí a stejný postup volit v Izraeli?

Já jsem již úplně zmatený z těch teroristů. Člověk se už v nich přestává orientovat, jak se ti kucí šikovní rychle mění z přátel v nepřátele.

Představuji si takový příklad. Ten samý mudžáheddín podporuje své bratry z UCK. Jeho metody jsou stále stejně lidumilné. Tu někoho podřízne jak kuře, někomu vypíchne oči a pod.. Chvíli je teroristou a za chvíli je již bojovníkem za národní osvobození.
Řekněme, že je to Saúd. Za mladi bojoval proti Rusům v Afghánistánu. Vycvičila jej pákistánská ISI v Pákistánu pod dohledem zkušených instruktorů z USA. Pak bojoval v Afghánistánu, kde hojně využil diverzních metod, metod pro boj z blízka ...
Tam to byl hrdina. Pak chvilku pobyl v Iráku, kde to byl terorista. Vrátil se do Afghánistánu - terorista.

Stále tentýž ostřílený mudžáheddín. Hrdina - terorista - hrdina - terorista - terorista. A používá stálé stejné metody.
Doufám, že teď není v Gaze. Anebo, že by se rekvalifikoval a vstoupil do izraelských ozbrojených sil?

Čert aby se v tom vyznal.
02. 06. 2010 | 17:24

Marty napsal(a):

ms: ono by to chtelo obcas premyslet dale nez za nejblizsi roh.

Staci se podviat kolem sebe. Zeme zacina byt prelidnena, zdroje zacinaji dochazet a dominantni krestanska civilizace slabne. Na jeji misto se budou tlacit jini.

Zatim na sebe soustreduje pozornost Izrael a my jsme relativne v klidu. Podobne i Bush prenesl hru radikalu na jejich vlastni pisecek a my jsme opet byli v relativnim klidu. To vsak muze brzo skoncit a zacnou nam vybuchovat tramvaje a kolabovat pretizene socialni systemy.
02. 06. 2010 | 17:25

ms napsal(a):

Marty jistě jistě, zdroje začínají docházet proto začnou být napadány v tramvajích země, které většinu svých zdrojů již dávno vydrancovaly.

A jako důvod proč by najednou měli nám vybuchovat v tramvajích ? Prostě jen tak, dochází zdroje, tak se vyhodíme do vzduchu na Václaváku nebo na Hradčanské a hned to bude lepší. Ještě že máme ten Izrael :)
02. 06. 2010 | 17:28

ms napsal(a):

A je taky fakt, že nejlepším řešením na přelidněnost je vyhazování sebe sama do vzduchu v státech s největší hustotou obyvatel. Má to logiku, viva Tel Aviv.

Připomíná mi to diskusi o radaru, kde bez něj by bylo jasné, že Irán srovná se zemí stověžatou. To že 90 procent iránců asi do dneška netuší o její existenci, to vůbec nevadilo.
02. 06. 2010 | 17:31

Mara napsal(a):

Marty

Vám to ale pálí!
A k predchozimu prispevku neni co dodat, stiram slzu z oka. Alespon nekteri mame jasno v tom, ktere pohnutky nam jsou blizsi. A nestydime se za ne!
02. 06. 2010 | 17:32

Pepa Řepa napsal(a):

To buldatra
nadkolego nezoufejte.
U Gazzy se bojuje za Hodonín.
Nafta a lignit.
02. 06. 2010 | 17:37

Marty napsal(a):

ms: a cteni Vam take cini ocividne problemy.

Diky pricinam vyse se jednoduse zacne zhorsovat situace vsude po svete. Zacne ostry boj o zdroje a nove rozdani karet v ramci mocenskych pozic.

Pristehovalci uz dnes tvori nemaly problem EU. Vazne se mluvi o prijeti Turecka a tzv. Stredomorska unie napadne pripomina trojskeho kone. Nasledne socialni nepokoje budou nasledovat a pak je uz k radikalismu uz krucek (vzdyt jiz nyni to predstavuje problem - Londyn, Madrid a mnoho nastesti nedokoncenych pokusu o atentat).

Ja osobne jsem rad, ze ty rakety litaji "jen" na Izrael. Kam budou letat, kdyz Izrael nebude?
02. 06. 2010 | 17:39

Pepa Řepa napsal(a):

Sugestivní titulek bych rozvedl.

Je Netanjahu idiot?
Je p.Hořejší Netanjahu?

To dá rozum, že není, milé děti.
02. 06. 2010 | 17:41

Kachna napsal(a):

Dokonce už i šéf Mossadu řekl, že Izrael se pro Ameriku stává stále více spíše přítěží než přínosem. Izrael byl pro USA důležitý v době konfliktu dvou velmocí, kdy vyvažoval ruský vliv v arabském světě. Ale dnes mají Američané na BV jiné zájmy - aby odtud stabilně proudila ropa a aby odtud neproudil protiamerický terorismus. A v tom jim Izrael moc nepomáhá. Celá řada amerických činitelů - od víceprezidenta Bidena až po generála Petraeuse se už vyjádřila v tom smyslu, že izraelsko-arabský konflikt ohrožuje americká zájmy v oblasti.

http://www.ynetnews.com/art...
02. 06. 2010 | 17:43

Tencokida Hnuj napsal(a):

Marty
Když Izrael nebude , bude nám to jedno, kam ty rakety budou lítat.
Protože ani my s největší pravděpodobností nebudeme.
02. 06. 2010 | 17:43

ms napsal(a):

Marty ovšem ovšem, pokud nepaden Izrael, tak ty problémy nebudou. To je panečku logika :) Ale důvod proč by se měli lidé bojující za svoji vlast najednou vyhazovat v tramvajích ve stověžaté, když tu vlast získají, to jste stále nedodal. Všimněte si, že vyhazují se různí lidé, kteří mají čistě regionální zájmy. Není to divné, když všichni touží bombardovat tu naši Prahu ? A jen díky Izraeli Praha ještě stojí, fňuk.
02. 06. 2010 | 17:44

Béda napsal(a):

Marty,

to je hodně objevné zjištění.
Na něco podobného jsem dočel již asi před 7 lety. po vpádu USA do Iráku.

Pak jsem se seznámil s PNAC, Projektem pro nové americké století a bylo vymalováno. Zjistil jsem, že skrze Afghánistán měl vést Transafghánský plynovod plánovaný západním konsorciem pod vedením americké UNOCAL z Kaspiku do Indie... Když jsem se na věc blíže podíval, překvapilo mě, že ke zhroucení WTC došlo krátce po nástupu Bushe do funkce po velice dramatických volbách a krátce nato i k napadení Afghánistánu. Jenom krátce předtím došlo k jednostrannému vypovězení smlouvy ABM o rozmisťování prvků protiraketové obrany USA atd., atd..

Nezdá se vám, že již to běží nejméně 10 let?
02. 06. 2010 | 17:46

Mara napsal(a):

Marty

Ach ti pristehovalci, jejichz zdroje nam vlastne patri...
Rozsirte svou optiku a zamyslete se proc jsou nektere oblasti umele udrzovany v chudobe a je v nich neustale rozdmychavan konflikt za konfliktem.
02. 06. 2010 | 17:46

Marcus Agrippa napsal(a):

Židé jsou téměř jediné etnikum, které zažívalo téměř nepřetržitý krvavý útlak od nástupu křesťanství ( antisemitismus ostatně velmi ráda podněcovala katolická církev ). Takže ono se není co divit, že Izrael vidí ve všem snahu o své zničení ( někteří sousedé se tím ostatně ani netají ). Ostatně i Američani mají jeden celkem expresivní výraz - preventivní útok. Co je ovšem zajímavé v souvislosti s islámem - je to jediný náboženský směr, který výslovně zakazuje otroctví ( dokonce vyzývá k osvobozování otroků ), i judaismus byl víceméně proti otroctví, zato prvním křesťanům na otroctví nic divného nepřišlo ( zřejmě tam byl vliv římského práva, které otroky změnilo na živé věci ).
02. 06. 2010 | 17:46

Béda napsal(a):

TCKH,

proč?
02. 06. 2010 | 17:48

Moravan napsal(a):

Chybu to mělo jen jednu: izraelští vojáci situaci podcenili a nebyli připraveni na přesilu útočníkú. Každý provokatér, co leze do "zakázané zóny" riskuje. A snad s plným vědomím a tedy ví, co ho múže potkat.
Horší je, že je to jen epizoda. Zásadního se v tom problému nic neděje.
Žvanilú a všeználkú je plno. I Klvaňa se tak prezentuje. Ale nikdo nezná řešení, akceptovatelné všemi.
02. 06. 2010 | 17:49

ms napsal(a):

Moravan, mezinárodní vody jsou zakázaná zóna ? Jakým právem.
02. 06. 2010 | 17:52

Marty napsal(a):

ms: a Vy si snad myslite, ze radikalum jde o nejakou vlast? To je v dnesni dobe primarne dobry business a mocensky prostredek. O vlast (nebo o jakoukoliv jinou hodnotu) jde leda pesakum, kteri jsou zblbnuti do sebevrazednych utoku. Skutecni bossove radikalu maji uplne jine cile.

Podivejte se na radikaly jako jistou formu firmy, byt decentralizovanou, ale presto propojenou a bohuzel fungujici. Kdyby Izrael a napr. Irak nepoutal zdroje teto firmy, byly by tyto zdroje vyuzity jinde. Treba na provadeni velmi narocnych teroristickych utoku v zapadnich metropolich.
02. 06. 2010 | 17:52

Moravan napsal(a):

Marcus Agrippa - je tu znančné riziko, že židovský stát to přestane bavit a napere na Palestince i Peršany nejúčinnější zbraně a bude z toho světový prúser.
02. 06. 2010 | 17:52

Mara napsal(a):

Moravan

Hm, "zakazana zona" je zajimavy pojem. Stejne jako definice "legality" blokady.

O tom reseni kazdorocne hlasuje OSN a blokuji ho Izrael a USA.
02. 06. 2010 | 17:54

Mara napsal(a):

Marty

Takze kdo ma vlastne zajem na vyrobe tech radikalu?
02. 06. 2010 | 17:56

Moravan napsal(a):

ms - to dobře vědí všichni, i já. Ani do jiných suverénních státú by se nemělo lézt, že? A co je Irák? A Afghanistán (napadla snad armáda tohoto státu některou členskou zemi NATO?). Tož tak je to s tím tvým pohledem na mezinárodní právo. Bohužel.Aníi mi se to nelíbí. Izrael nedělá nic jiného, že se brání. A to je legitimní. Ne každý vždy jen skloní bhlavu, jak je tradicí v Česku.
02. 06. 2010 | 17:56

ms napsal(a):

Jistě Marty, cíl skutečných bossů je ovládnout Prahu, po tom touží. Ono díky tomu že nejsou zdroje a je přelidnění, tak vyhození se v tramvaji v přelidněné Praze bez zdrojů, se vše vyřeší.

A problémy zdrojů a přelidnění a přistěhovalectví vyřeší Izrael. Když tu bude, tak zdroje nedojdou, lidé budou vymírat a nikdo se k nám stěhovat nebude. Brilantní, Tel Aviv brání Prahu před miliony Palestinců co se po získání své vlasti vrhnou přímo na střed Evropy.
02. 06. 2010 | 17:57

Moravan napsal(a):

Platí to i pro Maru.
02. 06. 2010 | 17:57

Tencokida Hnuj napsal(a):

Béda
Protože když to bouchne tak, že výsledkem bude konec Izraele, tak takovým malým doprovodným jevem bude i to, že ta řacha bude mít hromadu obětí i tady.
Ale byla to jen glosa k Martyininimu přání, ať rakety lítají na Israel a ne sem. Nic víc.

Já věřím, že k tomu nedojde.
Buď se budou pořád konat mírové konference a simultánně si budou obě strany kroutit krky, nebo se podaří najít shodu a cestu k vzájemnému narovnání. Jinak God save us.

Jen tak na okraj - Izrael zřejmě disponuje Bombou, že ?
A jak asi dlouho v dnešním globalizovaném scětě to bude trvat, než bude mít Bombu i druhá strana ?
5 let ? 10 ? No dobře , tak 15 let.
02. 06. 2010 | 17:58

ms napsal(a):

Zloděj se taky brání, když mi sahá do kapsy. Brání se například před smrtí hladem či před útlakem společnosti.
02. 06. 2010 | 17:58

Mara napsal(a):

Moravan, Marty

Unipolarni svet je velmi velmi nebezpecne misto.
02. 06. 2010 | 17:59

Marty napsal(a):

ms: Vy opravdu neumite porozumet psanemu textu ..., to je pak tezke.
02. 06. 2010 | 18:01

Béda napsal(a):

Marty,

Já bych se, jak jsem naznačil výše, podíval již na zrod těch hnutí. Kdopak je financoval, vycvičil...? Na to musí být fištrón.

Občas v TV a pod. sleduji dokumenty a z těch plyne, že se ukázalo, že ten a ten (plácnu) třeba syn šéfa Hamásu pracoval pro Mossad, že rodina nejvyššího šéfa Al Káida, který záhadně uniká všem nástrahám byla finančně a podnikatelsky propojena s vlivnými kruhy v USA, dokonce s rodinou Bushů...

Nevím, co je na tom pravdy. Ale kdoví jak to všechno vlastně je?
02. 06. 2010 | 18:01

Béda napsal(a):

TCKH,

bombu již dávno má Pákistán. Kdepak asi udělali, souzi, kteří ji vynalezli chybu?
02. 06. 2010 | 18:03

Moravan napsal(a):

Mara, svět je vúbec nebezpečné místo...
02. 06. 2010 | 18:05

fudoshin napsal(a):

myslím si, že v tomto případě se projevila "typická vypatlanost" vojáků.gaza je de facto koncentrační tábor a je zde prováděna genocida.přinejmenším jde o to, udělat palestincům ze života peklo, aby "dobrovolně" odešli s tím, že na základě toho jim bude znemožněno legitimně se vrátit a území bude zabráno jako "země nikoho". z toho důvodu nepřijímají okolní země uprchlíky, vzaly by původním obyvatelům možnost návratu.ale solidarita celého světa je taková, minimálně islámského světa, že jakákoliv hmotná šikana by neměla valnou účinnost, pokud by neprováděli blokádu.nevím, jak může být někdo tak slepý a argumentovat tím, že to mohli vyložit na souši. to co se vejde na lodi by potřebovalo spoustu aut, která tam nejsou.i kdyby byla, je to ohromná ztráta času, energie i financí.navíc ve stavu, kdy obyvatelé gazy nemají zajištěny základní životní potřeby, zejména vodu, což může být především pro děti, starší a nemocné osoby fatální a záleží na každé minutě...a k té vypatlanosti: zřejmě zde jde o to, že v gaze se chovají k lidem jako ke psům a jsou jim tam odepírána jakákoliv práva, kdo se křivě podívá, toho klidně zastřelí, žádný žalobce, natož soudce nad nimi nestojí.a při své omezenosti a sebestřednosti si asi neuvědomili, že jsou před oponou.a nepochybně počítali s tím,že stejně veškeré materiály zabaví a pak to utlučou propagandou.když tady byla málem třetí světová ohledně "jaderných zbraní" tak nějaké střílení do vojáků si klidně risknou...
02. 06. 2010 | 18:06

siven napsal(a):

A mezitím, aby zábava nestála, Čochtan cituje starého známého xenofoba, homofoba, atp; pavouka. Strýko Paučus. Je vidět, že česká člofěk, toprá člofěk. Nikdy nestratit smysl pro chumor. ;´)
02. 06. 2010 | 18:08

Tencokida Hnuj napsal(a):

Béda
Pákistán je "náš". :)))
02. 06. 2010 | 18:08

Mara napsal(a):

Moravane,

s tim sklonenim hlavy je to hrebicek na hlavicku. Palestinci nehodlaji sklonit hlavu.

Mate dvoji metr.

Ne nadarmo prohlasoval Sharon, ze Izrael ma pravo kritizovat cely svet, ale nikdo nema pravo kritizovat Izrael.

Stezujete si na problemy s pristehovalci. Svata zeme je to posledni misto na svete, ktere by bylo schopne pojmout takovy naval pristehovalcu ze vsech koutu sveta. Takze to dopada tak, ze izraelci maji statem dotovane vilky s bazeny a palestinci maji vodu na pridel.

A to reseni je desitky let na stole.
02. 06. 2010 | 18:09

Béda napsal(a):

Moravan,

Izrael se brání, tvrdíte. V mezinárodních vodách. Proti humanitárnímu konvoji. Myslíte, že je to tzv. přiměřená obrana? Myslíte, že je přiměřená obrana ghetto v Gaze? Co je jejím výsledkem? Mají snad Palestinci z Gazy Izraelce po jejím zavedení raději? Je tam bezpečněji? Anebo stále narůstá počet těch, kteří ač nemají a v podstatě ani nemůžou mít jiný cíl života (nedá se sehnat práce, žijí tam jak v koncentráku), nežli mstu na Izraelcích? Jaký je cíl obrany v Gaze? Co chtějí Izraelci tím ghettem dosáhnout? Zlomit Palestince? To nevidí, že tam pomalu žijí jako Židé za 2. SV v Německu? A mají stejný kořen. Jsou nepoddajní jako Židi.
02. 06. 2010 | 18:14

Moravan napsal(a):

Palestinci jsou prašiví i pro Araby. Takoví pariové arabského světa. Jistý čas jsem pobýval na ME. Většinou v Sýrii (bussiness).
V okolí Damašku žije v slumech snad 500 tis. utečencú - Palestincú. Domácí (i tí nejchudší) jimi opovrhují. Proč, ani nevím. Možná proto, že je "vyžírají". Na druhou stranu v Sýrii majoritní arabská komunita stejně opovrhuje kurdskou menšinou. Při tom Kurdové, i když do jisté míry izolovaní (např bývají pohromadě), ve fabrikách jsou také kumulovaní), jsou čistotní a pracovití a po domácích Arabech nic nechtějí, jen možnost žít.
Oni nejsou Palestinci ani všichni vyznavači té jediné pravé víry...
02. 06. 2010 | 18:16

Moravan napsal(a):

Bédo, mě se nelíbí žádné násilí ve vztazích lidí. Ani národú, či státú. Přečti si ale, co jsem napsal o tomto dokonalém světě (amíci a angláni v Iráku, NATO v Afghanistanu). Doufám, že tak horlíte i proti bezpráví poskytovaném světu spojenci Česka a českými žoldnéři samotnými.
02. 06. 2010 | 18:20

ms napsal(a):

Marty, spíš je problém v tom, že nadhodil jste x problémů, které ale s existencí či neexistencí Izraele nemají vůbec nic společného. To jestli se v Izraeli tlučou nijak neovlivňuje zdroje, přelidnění nebo přistěhovalectví. A připomenu vám, že tyto problémy jste jako argument dodal vy a ne já.
02. 06. 2010 | 18:22

Zacheus napsal(a):

To Čochtan. Jen k té karibské krizi. Podle mne rozmístění raket na Kubě nebylo primárně odpovědí či reakcí na existenci amerických raket v Turecku (které navíc byly už v té době zastaralé).

Skutečností je,že tehdejší předseda rady ministrů SSSR N.S. Chruščov chtěl, jak výslovně řekl "dát Američanům ježka do kalhot", a před celým světem znemožnit prezidenta USA Johna F. Kennedyho, kterého pokládal - zejména po jejich schůzce ve Vídni - za měkkého intelektuála a prezidenta. Prapodivně se ale přepočítal, neboť prezident Kennedy odpověděl blokádou Kuby a zcela pevným postojem dal najevo,že USA jsou odhodlány hájit svoje zájmy i za cenu akutního rizika globálního jaderného konfliktu. Nakonec N.S. Chruščov dal pokyn k odvozu raket z Kuby a je pravdou, že vedle závazku USA, že nenapadnou Kubu, pak za nějaký čas došlo i k demontáži raket v Turecku. Ale primárně za rozpoutání karibské krize neslo odpovědnost tehdejší sovětské vedení.

P.S. Málo se ví, že klíčovou úlohu při odvrácení jaderného konfliktu sehrál prezidentův bratr Robert Kennedy. Také,když už o tomto tématu je řeč, je vhodné vzpomenout památku amerického pilota mjr. Rudolfa Andersona ml. z Jižní Karolíny, který při průzkumném letu byl nad území Kuby sestřelen protiletadlovou raketou, letadlo se zřítilo a on sám zahynul.
02. 06. 2010 | 18:24

Čochtan napsal(a):

Sivene,
Xenofob ? To je doporučení !
Homofob ? No, jestli mu vadí veřejné producírování buzíků a leseb, pak je to opět doporučení !

A co to má co společnéhho s kvalitním článkem ?
02. 06. 2010 | 18:26

ms napsal(a):

Jinak Marty, byť to není v kontextu, můžete mi dát čísla, kolik útoků plánovaných a provedených bylo před okupací Iráku a Afghánistánu a kolik po jejich okupaci ? To tak v rámci té vaší teorie vázání zdrojů :) Čím to je, že když podle vás jim vážeme zdroje tak útočí a snaží se útočit u nás více a ne méně?
02. 06. 2010 | 18:28

Béda napsal(a):

Moravan,

to víte, že horlím. Ani netuším proč se těch válek účastníme. Nevím, co má být cílem operace Trvalá svoboda. Koho tam chceme osvobodit a od čeho? A rozhodně si nemyslím, že se to daří a že s tím místní souhlasí. Podle mého, je skutečným výsledkem těchto válek a konfliktů akorát větší nevraživost a nesnášenlivost.

Třeba je to cíl - mít druhý plán, když se všechno podělá, odvede se pozornost velkým třeskem. Co já vím.
02. 06. 2010 | 18:29

siven napsal(a):

Čochtan - "Kvalitní" článek??

Možná podle vašich kritérií. Xenofobie i blbosti je tam věru dosti. Inu, vrána k vráně sedá. ;)
02. 06. 2010 | 18:29

Zacheus napsal(a):

Jinak by mne zajímalo, jak by asi reagoval Írán a jeho armáda ( resp.revoluční gardy), jestliže by v době nedávných nepokojů v souvislosti s prezidentskou volbou se k pobřeží Íránu vypravil "humanitární konvoj" s Izraelci a Američany na palubě s tím, že jedou pomoci tamější opozici.

Jak by asi reagovalo Turecko a jeho armáda, pokud by se podobný "humanitární konvoj" složený z Izraelců, Američanů, případně Arménů, vydal k Turecku s cílem podpořit separatistické bojovníky - Kurdy.

On je po bitvě každý generálem, pane Klvaňo.
02. 06. 2010 | 18:29

Intoš napsal(a):

Dobrý den,

předně si prosím opravte své překlepy. Jinak k tomu nemohu napsat nic víc, než to, že se jedná o pseudointelektuální článeček pisálka, který sedí v Praze na teplé židli a z nudy má akutní potřebu se vyslintávat na netu, jak to činí vesničánci v každé druhé české hospodě. Úsměvné, jak Vás napadlo to "co by -kdyby", vůdce Hamásu je z toho určitě celý nesvůj, jak mu tady radíte. Možná už z toho ani nespí, protože nějaký pan Klvaňa by to na jeho místě dělal líp. Vážně úsměvné.

Nedostatek kritického myšlení a neschopnost začleňovat úvahy do širšího kontextu, včetně formulace vlastního názoru, čouhá z každé věty. No, kdo z vás je tu schopen přečíst zprávy na Al-Jazira nabo Al-Arabíja? Kdo z vás má nastudovanou historii celého konfliktu? Kdo z vás tam někdy byl? Kdo z vás četl nějaké socioligické výzkumy o tom, co si myslí ti lidé tam? Tak plkejte vesele dál, ale nevinní lidé budou umírat dál.... ale vy to opravdu nezměníte.
02. 06. 2010 | 18:40

Béda napsal(a):

Zacheus,

To je zajímavé tvrzení. Proč tedy ty rakety byly maskovány, všechno probíhalo v utajení a sestřelovali špionážní letadlo?

To mi hlava nebere, že ti Rusové byli tak vychcaní.
02. 06. 2010 | 18:41

kolemjdoucí napsal(a):

Xury:

Souhlasím, že mu to nebude úplně proti srsti. Konec konců je to diktátor (podporovaný hádejte kým) a demokraticky zvolená vláda Hamasu mající podporu lidí je mu trnem v oku, egypťanům to dává špatný příklad.
02. 06. 2010 | 18:45

Koliba napsal(a):

Je neuvěřitelné že člověk s takovými názory přednáší na VŠ. Na pochopení pravého záměru "humanitárních aktivistů" není třeba příliš vysokého IQ. To je každému soudnému člověku naprosto jasné.
02. 06. 2010 | 18:51

Moravan napsal(a):

Intoši, tu se plká, protože je to plkárna. Asi si nepochopil, že nejsi na nějakém čurbesu zbytečné a impotentní OSN. Zřejmě si tam doma, kdy jsi tak moudrý.Ale ty situaci an ME svým plkáním určitě nezměníš, i když tady evidentně největší chytrák.Je tě tady škoda. Měl si radit Topolánkovi, byl by od něj pokoj dřív.
02. 06. 2010 | 18:59

Pepa Řepa napsal(a):

Béda napsal(a):
To mi hlava nebere.
------------------
Až tak? To snad ne. Já myslel, že víte všechno.

Tak co s tím, krásným Bibi uděláme?
Že bychom se poučili u Nikity Sergjejeviče a dali mu ježka do kalhot?
02. 06. 2010 | 18:59

Béda napsal(a):

Koliba,

dovézt (vynutit si přístup) pro humanitární pomoc nejkratší (přímou) cestou, upozornit na koncentrák, který sešel z mysli a na praktiky Izraele.
Vysadit mezinárodní novináře do zóny tabu. Zjistit, co Izrael udělá.
Další - irská loď se prý již chystá s humanitární pomocí do Gazy. Co bude dál?

Asi tak bych to shrnul já.
02. 06. 2010 | 19:00

Béda napsal(a):

PŘ,

Bibi si strčil ježka do kalhot sám.
02. 06. 2010 | 19:01

Pepa Řepa napsal(a):

Tehdy to -Bédo- prasklo tak, že přijeli na Kubu Alexandrovci.
Bylo jich o pár set víc a Američanům to vrtalo hlavou.

Sem přijedou 11.6.
Že by?
02. 06. 2010 | 19:03

Zacheus napsal(a):

To Béda. Pokud vím,tak k sestřelení amerického letadla došlo až v době samotné karibské krize, kdy i SSSR připustil, že rakety na Kubě jsou ( Rusové ovšem argumentovali tím, že jde pouze o obranné vojenské prosředky). Je zajímavé, že přitomnost raket na území Kuby tehdejší ministr zahraniční věcí Andrej Gromyko krátce předtím popíral při rozhovoru s J.F. Kennedym, v době, kdy americký prezident měl jejich snímky pořízené špionážní družicí v šuplíku ve stole. Tehdy mu ovšem o tom, při tomto rozhovoru,ještě neřekl. Děkuji za reakci: - ).
02. 06. 2010 | 19:05

*** napsal(a):

02. 06. 2010 | 19:13

Béda napsal(a):

PŘ,

Sem jezdit nemusejí. Bohatě je nahradí duo Parkanová - Vyčítal a američtí mariňák, který se zde pevně rozkročí jako na Okinavě.

Krom toho Rusové zatím ještě nejsou v NATO.
02. 06. 2010 | 19:27

Intoš napsal(a):

No, Moravánku, víte o tom, že jméno Moravan má pravděpodbně základ ve jménu Marvan, které má původ na Blízkém/Středním Východě? To jen tak na okraj, podrobnosti si v případě zájmu nastudujte sám.

OSN a jiné instituce jsou impotentní z toho důvodu, že se rekrutují nižších politických levelů obdobných impotentů. A když se dostaneme na národní level, zjistíte, že není kde brát, když i mezi rádoby elitou tohoto národa jsou též jen intelektuální impotenti, co slintají na netu a impotenti na nižším levelu na to nejen reagují, ale dokonce tomu i věří.

Jestli jste se jednou za totáče s rudou knížkou podíval na týden do Sýrie, to z Vás opravdu znalce nedělá. Já jsem doma všude, protože se snažím naslouchat všem lidem s respektem a nevynáším unáhlené soudy ze stínu svého plotu na česko-moravském dvorečku. Rozhodně místní nepovažují za slušné, že tu pan pisatel nazývá vrcholného představitele státu jako nějakého psa - Bibi (zní to jako Fifi). Co chce potom takový znalec sdělovat národu, když nezná ani elementární kulturní rozdílnosti a zásady? Kdyby Mišál byl pan Klvaňa, rozhodně by tohle nedal na internet.
Jaké štěstí, že tomu tak není, že?

No, děkuji Vám za snahu, rozhodně však nemyslím, že jste dostatečně kvalifikován mi tu radit, jakým směrem se má ubírat má kariéra. Mimochodem, pan Topolánek by mě ze svého oficiálního poslaneckého platu nejpíš nezaplatil. Navíc si vybírám zaměstnavatele s vysokým morálním kreditem.

Jinak situace na Blízkém Východě je humnitární katastrofa, jistě víte, když jste byl tak zhruba ty tři dny jako tůrista v té Sýrii, na kolik milionů je tam odhadován počet uprchlíků z Iráku, Iránu , Jemenu aj., že? A nikde se o tom nepíše, že je Sýrie musí živit a nedostane od OSN ani dolar. O palestinských uprchlických táborech ani nemluvě.

Že Arabové pohrdají Kurdama, to si může myslet jenom takový malý omezený český rasista - podle sebe, soudím tebe. Kurdové, jako souvěrci (pokud nejsou vyloženě separatisté) jsou respektováni, protože veliký Salah Al-Dín byl právě Kurd, ale to jistě víte. Navíc Arabové nikdy nepořádali na Židy pogromy, jako se to hojně dělo v Evropě. Vy jste byl v té Sýrii, tak jste v Damašku určitě viděl starou židovskou čtvrť. No, pokud neumíte aspoň trošku arabsky a tím pádem ve všem spoléháte na interpetaci od Vámi "podobných" znalců, tak se není čemu divit, že Vaše názory jsou takto povrchně přejímány a poté šířeny na hospodské úrovni dál.

Jinak se tu doslova plká o HO.VNĚ. Tento exkrement utrousila obojaká a krátkozraká poskoloniální politika Velké Británie a tato následovně místo, aby to v tichosti uklidila, tak to dále roztlapkává po celém světě, aby si do toho šláplo co nejvíce dalších zemí a smrděli všichni unisono. Hlupáci se namočili, chytráci vydělávají. Mír tu přeci sakra nikdo nechce - na míru se nedá vydělat. A co ti strační teroristé? Kdepak asi berou ty výbušniny a zbraně? Kdybychom jim tam nedodávali, asi by opravdu bojovali těmi praky a cepíny, jako husiti, nemyslíte?
02. 06. 2010 | 19:47

Luba napsal(a):

Pane Klvaňo,
obávám se, že jiný z radaristů, těch nejvýše vystavených, má poněkud jiný názor, než Vy.

Co na to třeba nejvyšší štolba Valdštejnovy konírny, Farmisal Subotka, dle pana Nečase, budoucí prezident ČEZka?

"Předseda Senátu ČR, Dr. Farmisal Subotka, navštívil ve středu Knesset a vyjádřil bezprecedentní podporu pro Izrael v souvislosti s flotilou pro Gazu. Subotka řekl, že to byla plánovaná provokace proti Izraeli.

"Mnoho lidí v Evropě se mnou souhlasí, ale bojí se vyjádřit svůj názor," dodal.

Zdroj:
http://www.israelnationalne...
02. 06. 2010 | 20:06

Intoš napsal(a):

Nemohu si neodpustit drobnou jízlivost. Další zaručený znalec - mister diskutér Agripa, napsal do nebe volající pitomost, že židé jsou prý etnikum. Jestli snad myslíte Hebrejce (Židy), tak to by potom vysvětlovali vaše mezery v pravopyse.Ale kdo dneska v Izraeli je čistokrevný Hebrejec a polud vůbec, že? Už jste někdy někdo slyšel obdobný blábol, že například Jehovisti jsou etnikum? A mimochodem, ještě se musím zeptat, kdopak na ty židy pořádal ty letité pogromy, co? Arabové ani muslimové to rozhodně nebyli. Nedělám si iluze, že politikové tohoto světa jsou obdobně nedovzdělaní. S tímto vybavením a neznalostí ten mír na Blízkém Východě opravdu nenastolíte.
02. 06. 2010 | 20:13

cestovatel napsal(a):

Pár postřehů z návštěvy Izraele:
Před pár lety jsem byl v Izraeli.
Jedna věc mně šokovala na Izraelcích. Paranoický strach. Při kontrole jsem jím chtěl ukázat, že v termosce nemám bombu. Když jsem jí začal na tvářích měli výraz vyděšení, že se chystám odpálit. Zároveň jsem viděl výrazy arogance. V arabském Jerichu stál na jedné straně hotel pro milionáře, na druhé straně rozstřílené palestinské domy. Zároveň jsem na severu bydlel v hotelu který vlastnili společně židé a arabové. O tom se, ale nesmí mluvit. To proto, aby se vytvořilo zdání, že obě etnika nemohou vzájemně spolupracovat.
Obě strany mají svůj podíl viny. Arabové jsou hodně divocí. Židé často zbytečně arogantní a necitliví- viz. incident s lodí
02. 06. 2010 | 20:16

hovorka11 napsal(a):

cestovatel:
Přesně tak, situace by byla mnohem lepší, kdyby se nejednalo o velké peníze a k tomu účelu je třeba neustále rozeštvávat a tvořit nepřátele a teroristy. Přepadnutí konvoje s potravinami jen ukazuje, jak může kdokoliv z nás být zastřelen jako terorista.
O působení vražedného komanda Izraele s podvodnými pasy angličanů na území cizího státu jde mráz po zádech.
02. 06. 2010 | 20:34

hoven napsal(a):

béda,
terorismus se nemůže dovolávat mezinárodního práva. ten konvoj nejel pomahat někam do země po zemětřesení, ale do válečný zóny.
02. 06. 2010 | 20:37

Béda napsal(a):

hovne,

máte pravdu, pokud mluvíte o státním terorismu, který zde demonstroval svoji aroganci a neúctu k mezinárodnímu právu.
02. 06. 2010 | 20:56

Čochtan napsal(a):

Hovorko11
právě naopak !!
Likvidace teroristy dává naději, že teroristi se nemají kde schovat a že budou dříve nebo později zlikvidováni. Tak jak byli zlikvidováni vrazi z mnichovské olympiady.

Pokud se budeš Hovorko paktovat s teroristy, pak je možné že budeš zastřelen. I sympatisanti teroristů musí zemřít !
02. 06. 2010 | 21:01

hovorka11 napsal(a):

Čochtan:
Sympatizanti teroristů by se nemuseli střílet, ale hlavně léčit a vzdělávat. Doporučuji vám méně pít alkoholu a více myslet a číst fakta !!!
02. 06. 2010 | 21:05

Béda napsal(a):

Čochtane,

podle vašeho posledního vyjádření bych měl dotaz: Jaký je rozdíl mezi militantním muslimem a militantním vykonavatelem - členem nějaké státní organizace, který likviduje na cizím území (anebo v mezinárodních vodách)někoho, kdo názorově neodpovídá jeho představám?
02. 06. 2010 | 21:07

hovorka11 napsal(a):

hoven:
Hlouposti a omezenosti není dost že ?
Žádná válečná zóna okolo v Gaze není a Gaza nemá žádnou armádu, i kdyby měla, která by se dokázala postavit čtvrté nejsilnější armádě a jaderné mocnosti na světě ?
02. 06. 2010 | 21:11

Pepa Řepa napsal(a):

A sakra, Hovorka to dorazil.
Chamás bude válčit s KLDR.
02. 06. 2010 | 21:25

Béda napsal(a):

PŘ,

to jste bral podle počtu pěšáků s karabinama?
02. 06. 2010 | 21:29

Čochtan napsal(a):

Hovorko11
válčit se dá i s teroristy. Těch je Gaza plná.

Bédo,
Mossad nezabíjí za názory ale za zločiny. To platí i pro IDF.
Militantní muslim vraždí vše. Od dětí, turistů, ... co mu přijde do cesty.
02. 06. 2010 | 21:35

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Čochtan:
"Nikdo tehdy neprotestoval, snad bylo tehdy míň blbů na světě." Jste mladší, než jsem předpokládal.
02. 06. 2010 | 21:36

Pepa Řepa napsal(a):

cestovateli
a to se divíte?
Viděl jste někdy ulici po atentátu? Já ano, ale už bez těl. Ten smrad krve tam ale byl.
Lahůdka.

Jednou jsem letěl z Ben Gurion a Židi mi zničili i filmy v kazetě.
Týden předtím našli arabce nálož v povijánu. To dítě bylo vlastní.

Hotel pro milionáře v Jerichu patří Židovi?
Ale jděte,lidový vypravěči. Je tam pouze jedno náměstí, kde zastavujou autobusy.
Tam Žida nenajdete. To byste koukal, komu hotely patří.

Maro, Vy to znáte. Kecám?ˇ
Že jsou židi arogantní? To máte recht. To jsou.Zvláště vojáci.
02. 06. 2010 | 21:37

Zbyněk Matyáš napsal(a):

"Mossad nezabíjí za názory ale za zločiny." To by už dávno spáchal institucionální sebevraždu.
02. 06. 2010 | 21:37

Čochtan napsal(a):

Hovorko,
nač léčit něco tak příšerně dementního, jako jsou sympatizanti teroristů a arabů ?
Svět je přelidněn, takže eliminace je to nejlepší řešení.
02. 06. 2010 | 21:39

Béda napsal(a):

Čochtan,

a to je mi novinka. V Gaze neumírali děti, babky, cizinci...

Na lodi umírali samí militanti. Proč tedy komando ukradlo videonahrávky a uneslo loď na území Izraele? Proč informační embargo?
02. 06. 2010 | 21:40

Čochtan napsal(a):

Zbyńku Matyáši,
zločiny jsou různé. Dokonané, a in spe. Těm druhým je nutné předejít.

Mnichovskou olympiadu jsem zažil už v Německu. Kromě university tu nebylo moc blbců.
02. 06. 2010 | 21:48

Čochtan napsal(a):

Bédo,
co umíralo v Gaze, toho škoda nebyla. Ty tvoje "babky", to myslíš ten hnus co 11. září 2001 ječel radostí jak píchnuté svině ?
02. 06. 2010 | 21:53

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Čochtane,
mnohé zločiny sionistů bohužel již byly spáchány, souhlasím, že těm in spe by bylo dobré zabránit. Jak se však potvrdilo i nedávno na širém moři, je to jen nereální přání.
02. 06. 2010 | 21:53

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Čochtan:
"co umíralo v Gaze, toho škoda nebyla" A Vás by škoda byla?
02. 06. 2010 | 21:54

Tencokida Hnuj napsal(a):

Sociální darwinista Čochtan je ve svém živlu. Primitivní Arabové, nebýt toho, že Čochtan používá ke svým spanilým jízdám kromě blogů aktualne.cz i auto, by měli být selektováni a sonderberatungováni.

Svět takto bude plodit pouze samé Čochtany, kteří na sympoziu v Norimberku poté výjimečnost Čochtanů i legalizují.

Vzniklá čochtanistická ideologie pak bude jediná, která si zaslouží následování tak, aby kulturní evoluce konečně dospěla ke svému vrcholu a mohlo se začít znova, s čistým štítem, neposraným holuby islámu a jinými.

IQ se stane modlou a na svátek sv. Čochtana se všichni Čochtani, Čochtanky a Čochtaňata sejdou u totemu pokroku a sborově si zapějou "Čochtan, Čochtan über alles..."

Pak se rozejdou domů do svých příbytků a zapnou si Čochtan Novu, kde jim bude opět potvrzena správnost a historická nutnost jejich světonázoru. Usínaje pak přemítají o tom, zda tento den pro čochtanismus vykonali vše, co bylo v jejich silách.

Ráno se probudí a jdou do práce. Vydělávat na Čochtanistán. Aby jim za rok opět naservíroval zhruba tak asi stejnou zábavu, co měli včera.

Nevymýšlím si : rcptcha - "major achieved"
02. 06. 2010 | 21:56

Pepa Řepa napsal(a):

To cestovatel
a víte cestovateli, že Jericho má patnáct let totální samosprávu?
Co brání ohodit fasádu?

Tam má čas jiné tempo. Bukra. Baden bukra.Baden-Baden. Inshalláh.

A aroganci najdete všude v té oblasti. Chce to naučit se ty grify hřbetem dlaně.Bara-bara. Jsou podobné u židů i arabů. Jako nadávky.
Proč ne, jsou to bratranci.
To ale nemá s lodí co společného.
02. 06. 2010 | 22:00

JC napsal(a):

Pepa Řepa
"Že jsou židi arogantní? To máte recht. To jsou.Zvláště vojáci."

To je pravda, mě třeba do Jericha vůbec nepustili.
P.S. Týden před tím tam soudruzi partyzáni unesli štáb BBC a žádali několikamilionové výkupné v měně emerického nepřítele.
02. 06. 2010 | 22:01

Mara napsal(a):

Pepo, nikoliv namesti, ale Jerusalem Road.
http://www.ichotelsgroup.co...
02. 06. 2010 | 22:01

hovorka11 napsal(a):

Čochtan:
Až Vám vezmou dům, místo, kde jste se narodil, obživu, vodu, přístup k moři (rybolov) a drží Vás jako trestance v uzavřeném místě, jste závislý na humanitární pomoci z venku, která se řídí podle toho, co ji Izrael dovolí, máte rodinu a děti, kteří nemají ani knížky, které jsou blokovány, jste bombardován humanitárními fosforovými bombami se značným rozptylem a nečeká Vás už dál nic, jak by jste přemýšlel? Co byste dělal.
Izrael moc dobře ví, že ze zoufalství se v Gaze dá velmi mnoho lidí naverbovat k sebevražedným útokům. A o to právě Izraeli jde. Gaza je Izraelem odsouzena ke genocidě a pěstování sebevražedných "šílenců" je dobrá cesta k likvidaci Gazy.
Izrael nemá a nebude mít zájem na míru bez obsazení Gazy, to je naprostá utopie, proto ty protesty ortodoxních židů.
02. 06. 2010 | 22:04

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý a zákon porušující text, neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
02. 06. 2010 | 22:08

Pepa Řepa napsal(a):

To Mara
Asi jo. Jeden čas tam byla podobizna Yassira přes celej barák.

Hezký fotky.
Na podzim bych chtěl zaskočit do Bahái v Haifě. Chci to ještě jednou objet.Asi naposled.
Byla jste tam teď někdy?
02. 06. 2010 | 22:11

Herdekflek napsal(a):

Správně tady byl zmíněn případ lodi Exodus z r. 1947. Britové spravující Palestinu mandátem od Společnosti národů měli plné právo vyhlásit blokádu proti lodím s přistěhovalci, protože se obávali zhoršení násilí v Palestině. Židovští přistěhovalci na palubě Exodu nečekali mírumilovně se založenýma rukama, až je britští vojáci a policisté evakuují z lodi, ale (stejně jako aktivisté na lodi pro Gazu) se zuřivě bránili vším co měli při ruce - šroubováky, nože, železné tyče, láhve, plechovky. A později prý Britové nalezli na palubě i výbušniny. Případ je velmi podobný s tím dnešním. Mocnost vyhlásila námořní blokádu, nevládní organizaci ji zkusila prorazit, došlo k násilí a ztrátám na životech. V roce 1947 byl svět zděšen brutálním postupem Britů a celá událost přispěla k tomu, že se Britové nakonec mandátu vzdali. Také dnes je svět zděšen brutalitou Izraelců a je velká šance, že to přispěje ke zrušení blokády Gazy. A jestli chce někdo namítnout, že obě události nelze srovnávat, protože v Gaze jsou teroristé, tak připomínám, že i tehdy operovali v Palestině židovské teroristické skupiny jako Irgun a Lehi a Britové měli plné právo se obávat, že mnozí z těch přistěhovalců posílí jejich řady.
02. 06. 2010 | 22:15

Al Jouda napsal(a):

Co je naší civilizaci blíž ? Izrael nebo Palestinci ? Podle toho musíme směrovat naše sympatie i pomocnou ruku !
02. 06. 2010 | 22:18

Tencokida Hnuj napsal(a):

Al Jouda
"Naší" civilizaci je nejblíže rozmanitost.
Jen z rozmanitosti a vyváženosti lze uplést evropský bič. Jednota znamená degeneraci a zánik.
Bránit se musíme pouze hlouposti a demagogii.
Ne islámu či judaismu.
Tím netvrdím, že i v islamu či judaismu nejsou iracionální a propagandistické prvky. Ba naopak.
Pokrok není. Je jen cesta kultivace toho, co máme.
02. 06. 2010 | 22:27

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý a vulgarismus obsahující text, neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
02. 06. 2010 | 22:28

hoven napsal(a):

béda,
ja o koze ty o voze. palestinci mají šanci na samostatný stát a mír pouze, pokud se vzdají násilí a terorismu. a dokud to neudělají, tak s nima bude israel podle toho zacházet. pokud někdo v evropě ma potřebu podporovat teroristickou organizaci, má na to právo, pak se ale nemuže divit, když proti němu zasahne israelská armáda. pokud někdo tvrdí, že ten boj je oprávněný, at tedy bojuje. potom ale nemuže kvílet , když dostane přes prsty.
02. 06. 2010 | 22:39

JC napsal(a):

Herdekflek,
No drobný rozdílek bych tam přece našel.
Zatímco Židé se v roce 1947 vraceli tak odkud byli vyhnáni,Turci se v roce 2010 pokoušeli vlámat tam kam je nikdo nezval.
02. 06. 2010 | 22:39

Smart napsal(a):

Multikulturní Klvaňo, Israel tuto levičáckou eskapádu přežije a to především díky tomu jak je silný a důrazný. Nebýt takový, tak by už nebyl. Vaše analýza je trapná, Israel má právo kontrolovat lodě které tam plují a použít zbraně na svoji obranu.
02. 06. 2010 | 22:45

Herdekflek napsal(a):

JC: To není pravda. Pozvali je tam obyvatelé Gazy.
02. 06. 2010 | 22:46

JC napsal(a):

Herdekflek,
O žádném zvacím dopisu jsem neslyšel, ale ať je po vašem.
Obyvatelé podnájmu si pozvali návštěvu, která nerespektovala přání majitele že má jít po chodníku a namířila si to přes trávník, vlčáka na řetězu dráždila klackem a ten se jí zakousl do zadku.
02. 06. 2010 | 23:02

Tencokida Hnuj napsal(a):

Pán hoven
Někdo vám sebere domek, utne přístup ke zdrojům a dělá to pomoci regulérní armády.
Vy máte jen kameny, cep či cihlu.
Budete kameny dláždit dvorek, dřevem topit a cihlu použijete ke stavbě nového domku ?
Hmm. Vy jste prost afektů ?
V tom případě smekám klobouk. Jste mnohem, mnohem lepším člověkem než já.
02. 06. 2010 | 23:04

Zbyněk Matyáš napsal(a):

JC:
"Zatímco Židé se v roce 1947 vraceli tak odkud byli vyhnáni" Po 1900 létech!??
Co když se sem budou chtít vrátit z Kvkazu Avaři?

Smart:
"Israel má právo kontrolovat lodě které tam plují a použít zbraně na svoji obranu." Kdo povolil Izraelcům kontrolovat lodi v mezinárodních vodách plujících do jiných zemí? O obranu vůbec nešlo. Máte to velice popletené.
02. 06. 2010 | 23:07

Béda napsal(a):

hovene,

ten konvoj šel pomáhat do ghetta, kde je organizovaná genocida.

Jak jsem psal výše, těžko kdokoliv může očekávat, že Palestinci budou vůči Izraeli vstřícní. To snad neočekávají ani sami Izraelci, když stavějí osady na záborech na palestinských územích, udržují Palestince při životě bez perspektivy a základních potřeb.

Opět otázka: Proč bylo v čase konfliktu a doposud zůstalo na to co se v Gaze děje zachováno
informační embargo? Izrael se přece honosí tím, že je to demokratická země! Jak to, že drží Gazu v informační izolaci, nevpouští na její území novináře z předních západních listů? Co tutlá? Proč tam nevpouští humanitární pomoc?
02. 06. 2010 | 23:10

Herdekflek napsal(a):

JC: Izrael je majitelem Gazy? To slyším poprvé! Anebo má nad ní nějaký mandát od OSN?
02. 06. 2010 | 23:19

JC napsal(a):

Herdekflek,
Samozřemě, že Izrael je majitelem Gazy.
Palestinci jsou pouze v pronájmu...zadarmo :-))
02. 06. 2010 | 23:46

Zbyněk Matyáš napsal(a):

JC:
Pregnantní příklad úrovně proizraelských fandů.
02. 06. 2010 | 23:53

Tupelo napsal(a):

Pan Klvana napsal dobry clanek, posledni izraelska akce byla opravdu 'podarena'....

Avaaz vcera spustil petici, pozadujici vysetreni prepadeni flotily OSN, ktera mela byt po obdrzeni 200 000 podpisu predana do OSN - uz se stalo, cile dosahli ani ne za 24 hodin. Neustale pribyvaji dalsi podpisy ze vsech kotu zeme (hlavne Evropy), kdyby chtel nekdo podepsat, je mozno zde: http://www.avaaz.org/en/gaz...
02. 06. 2010 | 23:55

Mara napsal(a):

Pepa

Bohuzel ne, nemam na to v poslednich letech zaludek.

Jelikoz to tu ruzni hovenove meni v jakousi cochtarnu, zmenim radsi tema.

Mam tu pro Vas pozdrav
z parizske modni prehlidky VIP (Voile Islamique Parisiene)marocke navrharky

http://www.globalpost.com/d...
02. 06. 2010 | 23:55

Béda napsal(a):

Názor britského vedení na izraelskou akci:

"ritský konzervativní premiér označil útok Izraele na humanitární konvoj pro Gazu za nepřijatelný
Britský konzervativní premiér David Cameron charakterizoval izraelský útok proti konvoji lodí s humanitární pomocí pro Gazu ve středu v Dolní sněmovně jako "nepřijatelný". Požadoval ukončení ekonomické blokády Gazy.

Velvyslanec globálního "Kvarteta" pro Blízký Východ, bývalý britský premiér Tony Blair, zdůraznil, že blokáda Gazy je "kontraproduktivní"."Izrael by měl vpustit do Gazy stavební materiál, aby se mohly znovu vybudovat domy a kanalizace a vodovod a dovolit, aby kvetl obchod," řekl Blair tiskové kanceláři Reuters v Betlémě.

Izrael nenašel v humanitárním konvoji pro Gazu žádné zbraně..."

http://www.blisty.cz/2010/6...
03. 06. 2010 | 06:49

V.K. napsal(a):

Vite pane Klvano,
Izraeli jde o zivot ! Vy si myslite ze by ty tak zvane mirove aktivisty nekdo z Gazy dostal ven ? Jak rika Netenjahu - nebezpeci je, ze by vybudovali novy pristav nedaleko TelAvivu, a zacali dovazet zbrane s iranskymi posadkami.
To si Izrael nemuze dovolit. Oni ti zidi ted totiz nejsou jak Cesi po Mnichove ! Vime ?
03. 06. 2010 | 07:23

Jozef napsal(a):

Takychto a horsich skutkov zo strany Izraelskej moci je hrozne vela.

Pravidelne maju za nasledok jednak pokus o hrdinske odvetne akcie,jednak aktivity moslimov a ich podporovatelov v Europe,ktori v minimediach,v kniznych publikaciach a na internete spravidla pripominaju realnu situaciu aj historiu, citujuc roznych izraelskych a zapadnych autorov.

Priklad citatov:
David Ben Gurion v liste svojmu synovi,v r.1937:
"Treba vyhodit Arabov z Palestiny nasilu,ked pride vhodna chvila.Napriklad vojna."
Ben Gurion v uvode ku knihe o historii Hagany v r.1954:
"V nasej krajine je miesto iba pre Zidov.Rozkazujeme Arabom,aby odisli,ak neodidu,vyhodime ich nasilim"
Menachem Begin:
"Izraelcania,nesmiete byt v ziadnom pripade milosrdni!Ked zabijate svojich nepriatelov,nesmiete s nimi zdielat sucit.Ked znicime arabsku kulturu,na jej ruinach vybudujeme nasu civilizaciu."
/Souheil Ghannam cituje z knihy Etnicke cistky v Palestine,izraelskeho historika Ilana Pape/

Najvacsim problemom Netanjahuovcov - a ich ochrancov,
je pocit beztrestnosti.
Naopak najvacsou nadejou domorodcov sa stal Alah.Velky a spravodlivy.
Alah spravodlivo potresta vsetkych zlocincov.Zidovskych i kriziackych.

Kolumbusovci americkych domorodcov vyvrazdili,zdecimovali.Dobyvatelia Palestiny tak neucinili.Miliony palestinskych domorodcov takpovediac s materskym mliekom nasavaju hnev a nenavist k izraelskym dobyvatelom a ich ochrancom. Miliony Palestincanov a vyznavacov Alaha.A nielen oni.

Netanjahuovci maju pocit beztrestnosti,lebo masmedia mnohych krajin dlhe roky policky svet uspesne presvedcaju,ze su suverennym propagandistickym nastrojom CIA a Mossadu a preto,lebo majitelia Wall Streetu doteraz nemali dovod zmenit svoje myslenie panov vesmiru.
Situacia sa vsak bleskovo meni.Len Libia disponuje rezervou 100 miliard dolarov.A dava to uz vsetkym najavo.Rezervy USA a EU prudko padaju,rezervy odporcov Izraela rastu...
03. 06. 2010 | 07:56

Béda napsal(a):

V.K.

Tak Netanjahu je nejenom to co tvrdí autor, ale navíc ještě paranoik?

Prakticky:
Co brání Izraeli, kontrolovat ten přístav, skontrolovat "do mrtě" všechno co takové lodě přivezou a pak propustit náklad dál do vnitrozemí?

Izrael prostě nedopustí, aby se na "statutu hladové zdi" v Gaze
cokoliv změnilo a aby se začalo otevřeně (na základě autentické dokumentace z každodenního života palestinců mimo čas) začalo mluvit o tom, jak probíhá život na území pod kontrolou tzv. demokratického státu. Podle mého, to je ten hlavní problém. Nikoliv nějaká výzbroj pro Palestince. Izrael kdykoliv může lehce spacifikovat jakýkoliv pokus o militantní odpor na palestinských územích (a taky to často praktikuje - vemte si jenom poměr mrtvých na obou stranách. Kolik to bylo v Gaze (myslím obětí palestinských raket + obětí konfliktu v Gaze) 1:100? A to Izrael předvedl sílu svého arzenálu pouze demonstrativně. Dá se vůbec ubránit kalašnikovem vrtulníku, leteckým raketám, , tankům, buldozerům, kontejnerům leteckých bomb a podobně?
03. 06. 2010 | 07:57

Otazka napsal(a):

"Pravda je lež, láska je nenávist a válka je mír"

Profesionální text. Zcela lživý.
Jako reklama na Mallboro...

1) Izrael nemůže podnika sebeobranu na cizím uzemí, to je apodiktická pitomost. Od 1 století po potlačeném povstání římany do začátku 20 století tam nebyl žádný žid.
Zde je vývoj VLASTNICTVÍ půdy, který je jakoby okopírován od vývoje na území dnešních USA v 19 století:
http://lawrenceofcyberia.bl...

2) Základní předpoklad, že ti, co řídí události v Izraeli chtějí mír, je zcela klamný. Finanční zdroje - skupiny, podporující armádu státu Izrael nechtějí žádný klid v oblasti. Tedy dokud veškerá území nebudou pod vlajkou státu Izrael-pod mocí těchto skupin.
Představa, že by římský císař hasil spor germánů s vandaly je naprosto absurdní, přesto je nám tato myšlenka tlučena od rána do večera do hlavy.
"Občas se udělá nějaká chyba, ale USA chtějí, prostě chtějí mír a klid, vždyť tam přece posílají za nás spoustu finančních prostředků, spoustu amerických hrdinů tam položilo za nás život....

Tak tedy hloupé, tupé stádo, vezměte si do rukou mávátka = plácačky na mouchy a hurá:
"Takhle se mává, takhle se bije"
03. 06. 2010 | 07:59

Adam napsal(a):

Deník Haaretz před časem citoval vládní zdroje, jež přiznaly, že blokáda má „znemožnit prosperitu, zabránit rozvoji, ale zároveň nedopustit humanitární krizi.“ cituje autor v příspěvku. Tak toto se mu povedlo, je to klasická židovina. Ve finanční oblasti v Protokolech židovských mudrců je napsáno něco podobného v tom smyslu, že "dovedeme státy k zadlužení, aby dovedli pouze splácet úroky, a tak je ovládneme".
Jinak bych chtěl podotknout, že u nás už mají ale strach, že ani ty úroky nebudeme moci splácet, a tak prý musíme "reformovat".
03. 06. 2010 | 08:38

JC napsal(a):

Zbyněk Matyáš,
Máte pravdu, s tím nic nenaděláte ani vy ani já.:-))
P.S.
1.On existuje nějaký stát Gaza?
2.Jak to vypadá na západním břehu
Taky blokáda ?
3. Jak to vypadá v Arabské čtvrti v Jeruzalémě, v Betlému a Nazarethu, taky blokáda ?
03. 06. 2010 | 08:49

Tydýt napsal(a):

Ádo, nejste vy náhodou Adolf?

Otázko, pěkné cizí slovo, apodiktická. Proč by nemohl Izrael podnikat sebeobranu na cizím území? Chcete definovat nějaký revoluční postulát obecné strategie, nebo mu to zakazujete, protože to je ee?

Máváte moc pěkně, Otázko. Jen po tom vašem stádu tady v diskusi zůstalo nepěkně n...

A panu Klvaňovi bych odpověděl: není.
03. 06. 2010 | 09:03

Anuszka napsal(a):

Zdá se, že odborníků na židovskou otázku bude vždy dost. Ale zdá se, že ani po přečtení všech příspěvků a odkazů nemůže mít nestranný účastník podklad pro názor...jakoby se jádro toho pudla, to podstatné v tomto rozporu, nacházelo někde mimo tento svět, mimo podstatu racionálního myšlení. Je to jako s otázkou z dětství - co bylo dřív - slepice nebo vejce?
Odpůrci Izraelců tady můžou vyjmenovat tisíce argumentů, které Izraeli přitíží - opírají se o jejich působení po založení samostatného státu. Antisemitismus ale sahá až tam, kam oko nedohlédne a vyvrcholil před vznikem tohoto státu holocaustem. Jaká je jeho příčina? Odkud se vzal ten kód prorostlý generacemi, u kterých je slovo Žid vyslovováno s přídechem slušně řečeno pejorativním? Tam někde je asi zakopán pesek...Možná nic neopravňuje člověka k násilí - ani zoufalství - a snad to platí pro obě strany sporu...Všechno je snad - protože člověk má jen jedny nervy:-)
Ještě mě napadá, že jestli se svět dožije doby za 5000 let, nebude ve stejné pozici příslušník arabské rasy a slovo Arab nebude z neznámých důvodů vyslovováno se stejným - ne-li horším přídechem. Mají na to docela slušně zaděláno.
03. 06. 2010 | 09:15

Petr Kukal napsal(a):

Na serveru Česká škola, který pravidelně čtu, byl dnes avizován článek Dr. Štefla 12 bodů pro české vzdělávání. Po rozkliknutí nadpisu jsem byl přesměrován na jeho blog zde na Aktuálně; jsem tu po několika měsících, trochu nostalgický a trochu vyděšený.

Pan Stejskal tu avizuje článek s idiotem v titulku a v diskusi se občas někdo zeptá, zda nevadí, že pan doktor Klvaňa porušuje Kodex. Přemýšlím o tom. Jak je zřejmé z chování editora, nevadí to. Když si přečtete CV autora, pochopíte proč. Kdyby to byl řekněme nějaký aktivista z neziskovky s titulem DiS. a tříletou praxí někde na farmě v Jizerkách, bylo by to jiné.

Z toho, že dr. Klvaňa tady může používat nadávky, aniž by to editory zaráželo, mi vyplývají dvě věci.

1/ Kodex je špatně napsaný.
Nejde o to, že bychom tu všichni chtěli udělat z diskusí žumpu, že máme obsedantní potřebu vulgarity, že jsme banda primitivů, kteří bez urážek nejsou schopni diskutovat. Jde o to, že existují jisté autorské postupy a jisté slovní kontexty, v niž je užití vulgarismu stylisticky motivované, má své opodstatnění a spoluutváří obsah sdělení na jiné rovině než jen na rovině konvenčního denotátu. Užití vulgarismu je někdy součástí legitimního autorského záměru, má estetický rozměr v nejširším smyslu toho slova a vyjadřuje, co nelze vyjádřit žádným opisem.

Samozřejmě ve chvíli, kdy je horizont editora tak úzký, že tohle není schopen odlišit od prvoplánového urážení, má mít k dispozici manuál, návod, o nějž se opře. Ten musí být pro tyto účely jednoznačný (čím užší horizont uživatele, tím jednoznačnější). Samozřejmě to občas přináší jisté potíže (je "kráva" vulgarismus?), ale pro nejhrubší použití funguje.

Kreativní autoři, jichž je tu z podstaty V.I.P. konceptu většina, tuhle bolest cítí a občas prostě Kodex poruší - a čekají, co bude. Co bude, už se týká druhého bodu:

2/ Reakce editora se odvíjí z toho, kdo se porušení Kodexu dopustí. Je-li to bloger druhé kategorie (jako jsem byl já, jako byl František Kostlán a jiní), editor obvykle propadne pokušení jej vychovávat, neboť se nejen domnívá, že je k tomu oprávněn, ale pohříchu propadne představě, že je toho schopen. Opustí proto postupy zakotvené ve svém manuálu a uplatní vlastní přístup. Blogera neupozorní v osobním e-mailu, jeho příspěvek nesmaže, zkrátka zavrhne standardní postupy a zvolí nějaké své "divoké řešení": Autora napadne v diskusi; záměrně pod jeho blogem vyhlásí ring volný atd. - zkrátka z nestranného správce se pasuje do role laskavého, leč přísného tatíčka, Desu ex machina, Demiurga.

Pokud je bloger standardní V.I.P., uplatní editor standardní postupy, podle nichž dojede k nápravě: Vulgarismus je odstraněn, případně je blog smazán. Pokud má bloger životopis jako pan Klvaňa, nestane se nic.

Takže závěrem: Odmítám se přidat k těm, kteří pana Stejskala označují ho dehonestující nálepkou "cenzor". Pan Stejskal patrně nejedná na žádnou objednávku, přestože jeho pravicová orientace je až příliš viditelná. Nemyslím, že by v pravém slova smyslu cenzuroval něčí názory. Domnívám se, že se jen poctivě snaží dělat svou práci - porovnávat slova v blozích s těmi, která má v příručce, jíž mu v práci dali. Najde-li shodu, zasáhne. Je to poctivý, výkonný pracovník, který má – jako každý – své limity.

Přesto jsou věci, které mu mám za zlé: Že vstupuje do prostoru mimo svůj manuál, kde prostě musí selhat. Že v boji mezi respektem k nejslavnějším blogerům a věrností své příručce u něj ten servilní respekt vyhrává příliš často.

I nadále se tedy budeme setkávat s "idioty" v titulcích a současně budou mazáni "blby" v diskusích. Nesnažme se to pochopit. Snažme se to přijmout.
03. 06. 2010 | 09:23

Petr Kukal napsal(a):

Omlouvám se, předchozí příspěvek patřil pod blog pana Stejskala, kam ho tedy také umístím.
03. 06. 2010 | 09:24

Béda napsal(a):

Anuszka,

tady jde o území Palestiny. Konflikt zájmů mezi Palestinci a Židy začal až poté co byla Brity jednostranně (majoritního etnika na palestinských územích se nikdo ani neoptal) přijata Balfourova deklarace vycházející vstříc Herzlovu konceptu.

Prosím, abyste sem nepletl(a) iracionálno a obecný antisemitismus. Tento problém (v Palestině, myšleno Palestinců a Židů) má zcela reálný základ ve zvyšování koncentrace židovského obyvatelstva a jeho územní expanzi na úkor předešlé majority. Ci vedlo Brity (potažmo Evropu, aby skrze Brity) takto řešily SVŮJ věkovitý problém na úkor Palestinců je přitom otázka druhořadá.
03. 06. 2010 | 09:35

Anuszka napsal(a):

Bédo, ať je teď konkrétní příčina jakákoliv, vše souvisí se vším..."iracionální antisemitismus" vyvrcholil holocaustem - po něm už jen máloco mohlo zabránit přijetí Balfourovy deklarace - nebyla vůbec závazná - OSN se však nemohlo v podstatě zachovat jinak - stejně jako po odvysílání zpráv, ve kterých se popisuje to nejkrutější týrání dítěte, nikdo nepochybuje o tom, na kterou stranu se má přidat!

V podstatě jí Britové vytrhli trn z paty - kus Země historicky spojené s Izraelem se nenabízí každý den - Britové tušili, že s tím územím to nebude jednoduché a tak zabili 2 mouchy jednou ranou:-)

Co následovalo po rozhodnutí OSN a radosti Izraelců, že jim někdo dal kus neúrodné půdy /do té doby si to Palestinci a zřejmě i Britové mysleli/ už víme všichni...Den po vyhlášení státu Izrael Davidem Ben Gurionem vyhlásila Liga arabských států nově vzniknuvšímu státu válku...ani nečekali, co jim to přesně přinese...

souvislostí je taková spousta, že to asi nelze pojmenovat jedním dechem, jak jste to udělal Vy, Bédo...
03. 06. 2010 | 10:24

Béda napsal(a):

Anuszka,

bez Balfourovy deklarace by k problému v Palestině pravděpodobně nikdy vůbec nedošlo. Nadále by zde žila v mizivé koncentraci komunita Židů a majorita nežidovských obyvatel vcelku bezkonfliktně vedle sebe, tak jak tomu bylo předtím.

Holocaust znamenal akorát enormní zvýšení migrace a koncentrace Židů na základě právě realizace právě té Balfourovy deklarace. Bez toho by museli Židé čekat, jestli je vůbec v některém státě budou ochotni přijmout. Jistě není ke cti tzv. demokratických států, kterých území se válka netkla (anebo téměř netkla) že neotevřely dokořán dveře přílivu decimovaných Židů.
03. 06. 2010 | 10:39

Čochtan napsal(a):

Je to jednoduchá strategie.
Pokusíme se prorazit blokádu, to nevyjde, a když při tom zahyne pár užitečných idiotů, nevadí, tím líp, tím více bude řevu mezi uvědomělou "pokrokovou" veřejností.

Pak pošleme další lodě a to tak dlouho až hlupáčkové, kteří nám fandí, dosáhnou svého.... pardon, našeho cíle.

Až všemi opuštěný Israel zastaví blokádu, pak můžeme navozit do Gazy zbraní co budeme chtít a co Irán a severní Korea dodá. V tom by byl čert, kdyby mezi dárky nebyla i nějaká malá A-bombička. Hodila by se.

Ještě že užiteční idioti z leninských dob nevymřeli.
03. 06. 2010 | 10:41

Béda napsal(a):

Čochtan,

máte pravdu. Provalit blokádu, dovézt zásoby za "hladovou zeď" a ukázat světu Ghazu je velice důležité. A poučné. Dovozu zbraní loďma se dá efektivně zabránit. Určitě to dokáže Izrael a já doufám, že až to¨jednou převezmou do ruky mezinárodní bezpečnostní síly, tak to dokáží stejně.

K té "íránské" A-bombě. Než se dostanete k takovéto úvaze. Nemyslíte, že by tu A-bombu musel někdo nejdřív dovézt do Íránu?
03. 06. 2010 | 11:02

Terry napsal(a):

SVĚT: Tragický konec provokační plavby propalestinské flotily (http://neviditelnypes.lidov...)

z článku:

Mezinárodní flotila sestávala z šesti lodí s 10.000 tunami humanitární pomoci a zhruba 500 levicovými a islámskými aktivisty z celého světa, včetně několika politiků. Izrael akci označil za provokaci a varoval, že flotilu do pásma Gazy nepustí, protože by mohla pašovat zbraně; kdyby ji nechal proplout, otevřel by teroristickému Hamasu další koridor k získávání raket a finančních prostředků. Aktivisté měli svůj náklad ukázat v Ašdodu a Izrael slíbil, že jej po prohlídce do Gazy dopraví po souši. Rovněž mnohokrát zopakoval, že v Gaze žádná humanitární krize není, protože do pásma posílá 15.000 tun pomoci týdně. Upozornil také, že hlavní organizátor flotily, turecká Nadace humanitární pomoci, je radikální islámská organizace, která byla v Izraeli před dvěma lety postavena mimo zákon kvůli shromažďování finančních prostředků pro Hamas a napojení na Al-Kajdu. Vláda rovněž vyzvala státy, z kterých aktivisté pocházejí, aby je varovaly před nezákonností celé akce. Připomněla, že blokáda byla na Gazu uvalena před třemi lety po puči Hamasu, jehož proklamovaným cílem je zničení židovského státu, a trvá mimo jiné i kvůli neochotě Hamasu uskutečnit výměnu palestinských vězňů za Gilada Šalita, kterého teroristé unesli před čtyřmi lety.
K akci se byli zpočátku ochotni připojit i Šalitovi rodiče, pokud se aktivisté u Hamasu přimluví o urychlení výměny vězňů a zprostředkují předání dopisu a balíčku jejich synovi. Organizátoři flotily však obojí odmítli.

Pečlivě připravená byla celá akce. Jejím skutečným a od počátku zjevným cílem byla delegitimizace Izraele – jinak aktivisté mohli svůj náklad bez problémů doručit přes přístavy v Egyptě. O záměrech vyprovokovat konfrontaci svědčí i široká medializace flotily už před jejím vyplutím a výzva světovým médiím, aby se k plavbě připojili jejich zpravodajové.
Delegitimizovat Izrael se organizátorům povedlo. Teď přijde hysterická mezinárodní reakce. Turecko už vydalo několik dramatických prohlášení, několik států si předvolalo izraelské velvyslance a Evropská unie požaduje vyšetření izraelského zásahu. Palestinská samospráva požádala o svolání schůzky Arabské ligy a patrně incidentu využije k přerušení sotva zahájených nepřímých mírových rozhovorů s Izraelem. Jestli si izraelští vojáci průběh akce nenatočili, nenajde se jediný objektivní svědek, který by jejich verzi podpořil. Pranýřování Izraele se stalo oblíbeným celosvětovým sportem. Svět sáhne bez váhání po každé příležitosti, aniž věnuje pozornost faktům nebo izraelské snaze o zajištění vlastní bezpečnosti.
03. 06. 2010 | 11:22

elf napsal(a):

Strč si svou sionistickou propagandu někam Stejskale,prachy od chazarů ti nesmrdí,že?
03. 06. 2010 | 11:34

Terry napsal(a):

A ještě upozornění na historickou skutečnost, která takřka není zmiňovaná:

Židovský exodus z arabských zemí
(http://zidovsky-exodus-z-ar...)

z článku uvedu jen pár údajů o "vývoji" stavu židovské populace v arabských (muslimských) státech mezi roky 1948 a 2001:

Alžírsko 140tis 0
Egypt 75-80tis ~ 100
Irák 135-140tis ~ 200
Libye 35-38tis 0
Maroko 250-265tis 5,230
Sýrie 15-30tis ~ 100
Tunisko 50-105tis ~ 1,000
Jemen 45-55tis ~ 200

Absorbování židovských uprchlíků
Z téměř 900 000 židovských uprchlíků bylo přibližně 600 000 absorbováno Izraelem; ostatní šli do Evropy a obou Amerik. Dnes je téměř polovina izraelských židovských obyvatel tvořena původními uprchlíky a jejich potomky, většinou Židy Sephardi, Mizrahi a Temani. Hlavní politický problém mezi Izraelci je přetrvávající konflikt mezi Židy Ashkenazi a Sephardi. Zdá se, že se tento problém časem zmenšuje se zvyšujícím se počtem sňatků mezi západními a východními Židy a díky vzájemné integraci různých skupin.
Uprchlíci byli nuceni opustit téměř všechen svůj majetek, obzvláště když prchali z nejnepřátelštějších zemí, jako byly Egypt, Sýrie, Irák a Libye.
Statisíce židovských uprchlíků byly dočasně ubytovány v četných stanových městech, nazývaných Maabarot. Jejich populace byla postupně absorbovaná a integrovaná do izraelské společnosti, což byl značný logistický úspěch bez pomoci různých uprchlických organizací Spojených národů. Maabarot existoval do r. 1958.
(konec citace)

Při loňské dovolené v Tunisu jsem ve městě Sousse viděl dva hřbitovy: muslimský a židovský. Ten druhý totálně zničený: stržené a rozbité hřbitovní desky (často s daty úmrtí na počátku minulého století, ve dvacátých a třicátých letech), hroby vykradené...

ze zmiňovaného článku:

Tunis

Židé žili v Tunisu přinejmenším po dobu 2 300 let. Ve třináctém století byli vyhnáni ze svých domovů v Kairouan a nakonec byli omezeni na ghetta známá jako hara. Ačkoliv byli nuceni nosit odlišné oblečení, získali někteří Židé vysoká postavení v tuniské vládě. Někteří prominentní mezinárodní obchodníci byli tuniští Židé. V letech 1855 až 1864 Mohamed Bey zmírnil dhimmi zákony, ale znovu je zavedl, když čelil anti-židovským nepokojům, které pokračovaly přinejmenším do r. 1869.
Tunis, jako jediná země Středního východu přímo ovládaná nacisty během 2. světové války, byl také místem antisemitských aktivit jako jsou zajatecké tábory, deportace a jiná perzekuce.
V roce 1948 bydlelo v Tunisu přibližně 105 000 Židů. Dnes jich zůstalo asi 1500, většinou v Djerba a Zarzis. Jako následek nezávislosti Tunisu v r. 1956 vedla anti-židovská politika k emigraci, z poloviny do Izraele a z druhé poloviny do Francie. Po útocích v roce 1967 se židovská emigrace do Izraele i Francie zrychlila. Útoky se objevily také v roce 1982, 1985 a nedávno v roce 2002.
Tuniská vláda nyní vyvíjí úsilí na ochranu své židovské menšiny a viditelně podporuje její instituce.
03. 06. 2010 | 11:44

Terry napsal(a):

elf (03.06.2010 11:34:58)

se projevil...
03. 06. 2010 | 11:47

Čochtan napsal(a):

Bédo,
1. Není to "hladová zeď", to kecají jen užiteční idioti, je to ochraná zeď. Israel pouští, po kontrole, týdně asi 15000 tun potravin a léků do Gazy. (bylo to někde v iDnes)
To jen zločinci nebo užiteční idioti se snaží vytvořit dojem, že ubozí palestinci zmírají hlady.

2. Gaza hraničí s Egyptem. Proč tam nepřeváží vše co potřebuje ?

3. "Dovozu zbraní loděma se dá efektivně zabránit."
Ano dá, blokádou. Blokádou, kterou nesmí žádná loď prorazit. Proto byl zásah Israelců naprosto legitimní. Žádný náklad do Gazy, který by nebyl v israelském přístavu zkontrolován. Jen tak se dá zamezit dopravě zbraní do Gazy.

4. A-bomba může být i špinavá. To se vezme radioaktivní materiál, smíchá s výbušninou, nasadí na raketu malého doletu (stačí 70 km) a nechá vybuchnout nad Tel Avivem. Černobyl hadr !
Takového materiálu má Irán nebo severní Korea dost.
Proto je tak tvrdá a podrobná kontrola všeho co jde do Gazy nutná.
03. 06. 2010 | 11:47

Béda napsal(a):

Terry,

Hezké. Opět se tedy táži: Proč Izraelci zabavili uneseným veškeré videomateriály?

Proč třeba konvoj neeskortovali do Egypta k ošetření obětí svého nájezdu a k vyložení nákladu?

Co říkáte na mapy územní rozpínavosti Izraele, které předložil výše otázka?
03. 06. 2010 | 11:49

Zbyněk Matyáš napsal(a):

JC:
"On existuje nějaký stát Gaza?" Gaza je území státu Izrael?
03. 06. 2010 | 11:51

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Čochtane, Vy jste už naprosto zfanatizovaný obhájce izraelských darebáckých metod. Stát Izrael rozhodně není v situaci, která by ospravedlňovala pirátské zásahy v mezinárodních vodách, a na konfrontační situaci se svými sousedy má bezesporu zásadní podíl.
03. 06. 2010 | 11:56

Béda napsal(a):

Čochtan,

ad1) Proč tedy ta informační blokáda Gazy? Izraelci by měli být přece první kdo stojí o to, aby se svět dozvěděl, jak si Palestinci v Gaze rochní v blahobytu a užívají opečováváni trvalou demokracií na přídělový systém.

ad2) to bude asi věcí smluv mezi USA-Izraelem a Egyptem v C-D.

ad3) Proč tedy Izrael nepočkal až HUMANITÁRNÍ konvoj (žádné zbraně se nenašly) dorazí do
nějakého izraelského přístavu?
ad4) viz výše. Prozatím pokud vím, používají podobné praktiky (bomby s bílým fosforem...) a vyhrožují použitím A-bomby v Íránu pouze Izraelci. Ti jediní se taky nezastaví před ničím - trestní výpravy na území cizích států si již několikrát zopakovali.
03. 06. 2010 | 11:57

Terry napsal(a):

Údaje o počtech raket a minometných granátů, odpálených Palestinci na území státu Izrael (zdroj agentura Reuters).

2001 249
2002 292
2003 420
2004 1157
2005 417
2006 968
2007 1423
2008 3258
03. 06. 2010 | 12:00

Čochtan napsal(a):

Bédo,
ty jsi spad z Měsíce ?
"Proč tedy Izrael nepočkal až HUMANITÁRNÍ konvoj (žádné zbraně se nenašly) dorazí do nějakého izraelského přístavu? "
Vždyť toho byly plné noviny ! Israel nařídil konvoji aby plul do israelského přístavu ! Teprv po odmítnutí konvoj zastavil a do přístavu odtáhl.
03. 06. 2010 | 12:14

Anuszka napsal(a):

Také se přikláním k názoru, že to byla past. Je to ovšem jen spekulace. Pokud tomu tak bylo, povedla se Chálidovi pěkná kulišárna.

Přesvědčit dlouhodobým sporem paranoickou Mosad o tom, že se nejedná o nevinnou humanitární pomoc, byla jistě hračka. Naložit tam svědky všeho druhu i věku úplná maličkost. Novináři se zapnutými kamerami připraveni. Klapka jedem.

Se zatajeným dechem Chálid čekal, jestli mu na špek skočí. Skočili.

No ruku na srdce - správně připravená past nemůže pro nachytaného mít žádné "dobré řešení". Z každé židovské reakce by se dalo vytěžit nějaké to povyražení...

Možná je Chálid dokonce takový hráč, že je malinko otrávený z tak lehce vydobytého vítězství...kdo ví...

Vybrat si z tohoto seriálu kladného hrdinu je poměrně náročné. A když už si vyberete, tak hned druhý den může být všechno jinak. Ach jo.:-)
03. 06. 2010 | 12:18

Béda napsal(a):

Anuszka,

anebo Chálid doslova strnul překvapením, podobně jako bin Ládin v afghánské jeskyni, jaký že konspirativní kousek se to jeho klukům povedl bez toho, že by on jako šéf o tom předem vůbec něco věděl.

Kdoví? Všechny možnosti jsou otevřeny.
03. 06. 2010 | 12:27

JC napsal(a):

Zbyněk Matyáš,
"Gaza je území státu Izrael?"
O tom nepochybujte.
Samospráva neznamená státní suverenitu.
To je jako kdyby jste se ptal, jestli kraj Vysočina je území státu ČR.
Komu podle vás patří teritoriální vody Gazy ?
re captcha: juhal Arafat
to nemůže být robot, tam někdo sedí a sleduje cvrkot.
03. 06. 2010 | 12:28

Anuszka napsal(a):

Bédo, ze zaměstnání vím, že šéf vždy ví, i když se tváří, že neví!!!:-)
03. 06. 2010 | 12:31

Anuszka napsal(a):

...že neví, i když se tváří, že ví???
Teď nevím:-)
03. 06. 2010 | 12:33

Čochtan napsal(a):

Pokud se dobře pamatuji, tak Egypt odmítl převzít Gazu. Moc dobře věděl, co je tam za pakáž.
Israel si ji musel ponechat.
03. 06. 2010 | 12:34

Béda napsal(a):

Čochtan,

jak je ten Izrael lidumilný. Zkuste ty mapy od Otázky.

Jak velké myslíte, že podle toho bude území Palestinců v r. 2020?
Budou v té době původní vlastníci území již bydlet ve slané vodě?
03. 06. 2010 | 12:42

Terry napsal(a):

Zemřeme pro věc islámu, říká lodní aktivistka
(http://www.prvnizpravy.cz/z...)

Dostaneme se do Gazy, nebo zemřeme pro věc islámu říká "mírová" aktivistka v reportáži televize Al Jazeera v reportáži z 28.května.

Záznam reportáže natočila a odvysílala Al Jazeera dva dny před vyplutím údajného humanitárního konvoje ke břehům pásma Gazy. Záznam, který zveřejnil web Youtube.com rovněž ukazuje "mírové" muslimy, kteří na palubě vlajkové lodi skandují "jdeme si pro vás Židé". Jde o odkaz na známou událost mezi Muslimy, podle které prorok Mohammad napadl a porazil židovský kmen obývající v oázu Chajbar na Arabském poloostrově.

Jedna z pasažérek v záznamu jasně říká: máme na výběr jen dvě dobré možnosti: dostaneme se do Gazy nebo zemřeme mučednickou smrtí pro věc islámu.

Institut pro studium blízkovýchodních médií přeložil reportáž do angličtiny. "Přes všechny nečekané překážky a hrozby Izraele, rozdmýchal příjezd ostatních lodí u turecké posádky emoce a nadšení", komentuje redaktor Al Jazeery.

Izraelské úřady několikrát veřejně oznámily, že lodě v Gaze přistát nenechají. Před zásahem na vlajkové lodi, izraelská armáda opakovaně vyzvala lodě změnit kurz. Plavidla však výzvy izraelských vojenských plavidel neuposlechla. Izraelské jednotky pak převzaly nad loděmi kontrolu.

Při obsazování lodí izraelští vojáci narazili na tuhý odpor desítek lidí, kteří na vojáky zaútočili dřevěnými i železnými tyčemi a noži. Někteří útočníci vojáky odzbrojili na což odpověděli střelbou z osobních zbraní.

Deset nejagresivnějších útočníků bylo při incidentu zastřeleno. Izraelští vládní představitelé vyslovili hluboké politování nad ztrátami na životech. Konvoj s údajnou humanitární pomocí označili izraelské vládní místa za propagandistickou palestinskou akci. Do pásma Gazy totiž denně projíždějí z Izraele desítky kamionů s tunami humanitárního materiálu.

Mezinárodní flotila tří nákladních a tří osobních lodí plula z Kypru. Na palubě přepravovala 600 propalestinských aktivistů a 10 000 tun údajné humanitární pomoci. Izraelské hlídkové čluny vyjely z přístavu Haifa.

Reportáž arabské televize Al Jazeera ukázal, že poslání tzv. humanitárního konvoje byla předem připravená provokace.

Izrael zahájil blokádu pobřeží Gazy poté, co pásmo ovládla teroristická organizace Hamas. Na lodích plujích do Gazy několikrát v minulých letech objevila izraelská armáda velké množství samopalů,raket i surovin na jejich výrobu. Pokaždé byl náklad ohlášen jako humanitární pomoc nebo civilní náklad.

Záznam části reportáže můžete vidět zde:

https://www.youtube.com/watc...
03. 06. 2010 | 12:44

Čochtan napsal(a):

"Proč Izraelci zabavili uneseným veškeré videomateriály? "
Aby těm pitomcům pokazili radost z povedené propagandy. Jim a jiným užitečným idiotům v televizních redakcích.

P.S.
Nejde o "unesené" ale o zatčené, případně zajaté.
03. 06. 2010 | 12:46

filolog napsal(a):

A není pan Klvaňa latentní antisemita?
03. 06. 2010 | 12:49

siven napsal(a):

Čochtan - "Proč Izraelci zabavili uneseným veškeré videomateriály? "
Aby těm pitomcům pokazili radost z povedené propagandy. Jim a jiným užitečným idiotům v televizních redakcích."

Zajímavá "argumentace". Lepší výkon by předvedl snad i sedmiletý záškolák. Co jiného by se od vás také dalo čekat, že. ;)

Mimochodem, máte pro nás ještě nějaký zajímavý link na jeden výpotků brněnského postkomunistického mafiána?
03. 06. 2010 | 13:05

Béda napsal(a):

Terry,

to je zajímavé. Proč tedy izraelské síly provedli únos konvoje v MEZINÁRODNÍCH vodách?

Našli nějaké zbraně na palubě?
Teď už se dokonce potvrzuje, že ani nestříleli.

Hrnajs, že ona část těch lodních teroristů nebyla žádnými teroristy ale spíš aktivisty?
Nebude on v tom nějaký menší rozdíl?
03. 06. 2010 | 13:07

hovorka11 napsal(a):

Čochtan:
jak jste úplně mimo v obhajování genocidy je zřejmé i ze starších zpráv a tohoto odkazu:

http://euro.cz/id/5zrxr1kex...
--------------------------

březen 2010
Americký viceprezident Joe Biden přijíždí do Izraele, aby zahájil dlouho očekávané nepřímé mírové rozhovory mezi Izraelci a Palestinci.

Izrael schvaluje výstavbu 1600 nových bytových jednotek v ultra-ortodoxní židovské komunitě Ramat Shlomo ve východním Jeruzalémě.

Evropský parlament schvaluje rezoluci, která apeluje na členské státy EU, aby monitorovaly interní šetření Izraelců a Palestinců, co se týče obvinění obou stran z válečných zločinů obsažených ve zprávě OSN soudce Goldstona.

Yoel Mester, mluvčí izraelské mise při EU, komentoval přijetí rezoluce těmito slovy:

„Zatímco jiní se snaží podporovat mírový proces a zahájit nepřímé rozhovory mezi Izraelem a Palestinci, je politováníhodné, že se Evropský parlament rozhodl soustředit na vysoce kontroverzní záležitost.“

Poznámka:

Beitar Illit a Ramat Shlomo leží na tzv. okupovaných palestinských územích. Mezinárodní společenství, včetně USA, považují kontinuální růst židovských osad (včetně tzv. přirozeného růstu) na Západním břehu za překážku v dosažení míru a za akt porušující mezinárodní právo. Izraelci označují tato území jako „sporná“, nikoli okupovaná, tudíž růst osad za protiprávní nepovažují. Počet Židů na Západním břehu dosahoval v roce 1948 několika set. Dnes se tento počet blíží půl milionu.
-----------------------------
Myslím, že je fér, označit rozhodnutí rozšířit tyto osady minimálně za „vysoce kontroverzní záležitost“.
Odkudpak se palestinci vzali ?
Kde žili předtím ?
Proč jsou tak bojovní ?
Proč, když je možnost přejít k mírovým rozhovorům je Izrael sabotuje snahou výstavby 1600 bytů na okupovaných územích ?
Proč vznikla teroristická akce na Gazu "lité olovo" před izraelskými volbami ? (bylo na to upozorňováno nezávislými zdroji asi měsíc před touto akcí)!
Jsem přesvědčen, že je to účelová genocida, která má postupně zlikvidovat Gazu. Připadá mě, že kroky Izraele jsou vedeny k etnické čistotě národa.
Jinak Izrael vznikal zároveň z krve britských vojáků, kteří měli hlídat Palestinu.
------------------------
Psal jsem v březnu a dnes se to zcela potvrzuje:
Jediné řešení vidím v jasně vymezených hranicích a tvrdém postoji USA a EU vzhledem k neporušitelnosti dohod.
Stav bídy a zaostalosti např. v Gaze považuji za dlouhodobě cílený !
03. 06. 2010 | 13:12

Terry napsal(a):

to hovorka11:

HISTORIE: Komu patří Izrael/Palestina?
(http://neviditelnypes.lidov...)

Izrael nebo Palestina? Který název je správný? V Bibli není Izrael nazýván Palestinou. Jako dodatek je však v mnoha Biblích soubor dobových map, které nesou název „Palestina v době starozákonní“, „Palestina v době novozákonní“ atd. Předně, tento dodatek nepatří k vlastní Bibli, za druhé je takové označení falšováním dějin, protože ve starozákonní a novozákonní době se v této oblasti nevyskytovala země, která by nesla název „Palestina“. Dvanáct izraelských kmenů dobylo Izrael roku 1272 př. Kr, vytvořilo v Zemi Izraelské státní formu, později se země rozpadla na království Izraelské a království Judské.Židé vládli v zemi nepřetržitě po více než 1000 let a v zemi žili nepřetržitě 3300 let. Král David učinil z Jeruzaléma hlavní město izraelského státu. Jeruzalém nikdy nebyl hlavním městem arabské nebo muslimské entity.
Teprve v roce 135, po potlačeném židovském povstání Bar Kochby, nazval císař Hadrián, který vešel do dějin jako pronásledovatel křesťanů a zavilý nepřítel Židů, území Izraele a Judska „Palestinou“, což bylo řecké označení země obývané Pelištějci, kteří vládli i Gaze a Gatu, pocházeli však původně z ostrovů v Egejském moři. Římané chtěli smazat veškeré vzpomínky na židovské obyvatelstvo, chtěli vymazat název „Izrael“ a „Juda“. Arabové zemi ovládli jen dvakrát, od roku 634 do křižácké invaze v červnu 1099 a od roku 1292 do roku 1517, kdy byli poraženi Turky. Dnešní Palestinci nemají nic společného s egejskými Pelištějci, Palestinci jsou potomky Arabů, kteří se většinou přistěhovali na území Svaté země v 19. století, Palestina nikdy nebyla vyloženě arabskou zemí, jak se snaží antisionisté poukazovat.

Palestinci nejsou národ v obvyklém slova smyslu, až do založení státu Izrael roku 1948 byl Palestinec každý, kdo žil na území Eretz Jisrael: Židé, křesťané, drůzové, Arabové. Do té doby neexistoval žádný palestinský národ, zakladatelé státu Izrael David Ben Gurion či Chajm Weizman měli palestinské pasy, první židovské noviny se jmenovaly „Palestine Post“(dnešní Jerusalem Post). Turci, kteří Zemi Izrael dobyli roku 1517, nazvali tuto zemi Sýrií, Angličané Zemi Izraelskou dobyli roku 1917 a dali ji znovu název Palestina. To však nic neříká o lidech, kteří zde žili, beduíni, mniši, drůzové, Židé, všichni se jmenovali Palestinci.Teprve roku 1964, vznikla legenda, že Arabové, kteří žijí v Eretz Jisrael, jsou „národ Palestinců“, byla tak vytvořena umělá národní příslušnost, aby prostřednictvím arabské národní fronty bylo možné lépe potírat Izrael.

Mýty, které rozšiřují antisionisté, jsou, že „Palestinci byli vyhnáni ze své vlasti izraelskými přistěhovalci“. Zní to opravdu dojemně, jak se celý svět stará o Palestince, aby nebyli vyhnáni ze své vlasti. Miliony lidí z třetího světa a východních zemí jsou na útěku a málokoho to zajímá, jen o Palestince se svět intenzivně zajímá. Přitom se zcela přehlíží, že by Palestinci mohli klidně žít s Izraelci. Na území státu Izrael žije 20% arabského obyvatelstva (zhruba 1,5 milionu), kteří mají stejná práva s izraelskými Židy. Kdo však společně s Izraelci žít nechce, tomu je k dispozici rovnocenná, dokonce třikrát větší země na druhém břehu Jordánu, není tedy třeba „zahánět Izraelce do moře“, aby Palestinci získali životní prostor, Palestinci mají na výběr, pokud se týká jejich vlasti, Izrael však jinou volbu nemá, pro něj existuje jen jediná možnost na území biblického domova. Mezinárodní rodný list Izraele byl stvrzen biblickým zaslíbením, nepřetržitým židovským osídlením v zemi od času Jozuy, Balfourovou deklarací, mandátem Ligy národů, rozdělením území rozhodnutím OSN v listopadu 1947, přijetím státu Izrael do OSN v roce 1949 a hlavně fungováním státu, který vytvořil ze země kvetoucí, prosperující stát na nejvyšší úrovni.
(konec citace)

Co vytvořili za půlstoletí Palestinci na svém území?!
03. 06. 2010 | 13:34

Terry napsal(a):

HISTORIE: Izrael a Jeruzalém
(http://neviditelnypes.lidov...)

HISTORIE: Izrael a Jeruzalém
6. června 2009
O žádné město se nebojovalo tak zarputile jako o Jeruzalém, o žádnou zem se nevedlo tolik bojů jako o zemi Izrael. Nejstarší zmínka o Jeruzalému je v dopisu Amana, který byl psán klínovým písmem ve 14. st. př. Kr. V roce 1004 př. Kr. opanoval toto jebuzejské město král David. David označil toto město jako "Jerušalajim", za věčné hlavní město Izraele. Král Šalamoun dává vystavět v Jeruzalémě postavit chrám Boha. V roce 586 př. Kr. byl chrám zničen babylónským králem Nebukadnezarem a v roce 537 znovu vybudován. V roce 70 po Kr. zničili Jeruzalém Římané. Proč je Jeruzalém pro Židy tak důležitý? Jeruzalém je na rozdíl od jiných metropolí pro izraelský národ centrem víry. Dávno před tím, než Jeruzalém ovládl David, táhl k hoře Moria, ležící v srdci Jeruzaléma, Abraham, aby zde dokázal lásku k Hospodinu obětováním svého syna Izáka. Zde uzavřel Bůh s Abrahamem věčnou smlouvu, zde přísahal Izraeli, že ho nikdy neopustí. Proto se Židé obracejí při modlitbě tváří k Jeruzalému.
Jeruzalém má duchovní význam i pro křesťany. V Betlémě 7 km od Jeruzaléma se narodil Pán Ježíš, v Nazaretě strávil své dětství, v Galileji činil zázraky a v Jeruzalémě zemřel za hříchy světa, po třech dnech zde vstal z mrtvých a z Olivové hory vystoupil do nebe. Na hoře Sijón byli učedníci Ježíšes naplněni Duchem svatým.

Stále se opakuje tvrzení, že je Jeruzalém (arabsky Al Kuds) zmíněn v Koránu a že má význam pro muslimy. Údajně měl z Jeruzaléma prorok Mohamed "vykonat svou noční jízdu do nebe". To však není prokázané. Jeruzalém se výslovně nikde v Koránu nevyskytuje. Ve zmíněné súře 17 je pouze řeč o "vzdáleném místě". Až do roku 923 nezmiňuje žádný arabský historik té doby Jeruzalém jako svaté město muslimů. Legenda vzniká teprve 300 roků po Mohamedově smrti, že to "vzdálené místo" je Jeruzalém, odpovídá muslimskému boji o politickou moc. Proto muslimové tvrdí, že Mohamed vystoupil do nebe ze stejného místa jako Pán Ježíš.

Přes tisíc roků byl Izrael pouští a močálem, ani kočovníci se zde nechtěli usadit. Teď, kdy se z pouště stala zahrada a na ruinách z biblických časů byla vybudována kvetoucí města, požadují Arabové zemi jen pro sebe. Právě proto, že země má dnes pro Izrael opravdu cenu, vedou se o ni tak urputné války. Cizinci přehlížejí, že chování ozbrojených Izraelců je reakcí na předcházející akce. Národ, který je vystaven terorismu, se musí podle toho zařídit. V kterých arabských sídlištích se musejí odpadkové koše a nádoby zajišťovat proti bombám, jak je tomu v izraelských městech? Nebo musejí mít arabští školáci na svých vycházkách ozbrojený doprovod? Proč se nemusejí Arabové chránit? Protože židovští extrémisté nepoužívají zdaleka tak agresivních metod jako arabští extrémisté. Všechny války byly Izraeli vnuceny. Hned po vyhlášení státu Izrael jej přepadly arabské armády s cílem vyhnat a vyhubit židovské obyvatelstvo. Později musel vést Izrael další sebeobranné války (Sinajská válka, Šestidenní válka, Jomkipurská válka).K tomu ještě započítáváme vyčerpávající "opotřebovávací válku".
03. 06. 2010 | 13:40

Terry napsal(a):

HISTORIE: Izrael a Jeruzalém
(pokr.)

Palčivým problémem arabsko-izraelského konfliktu je osud palestinských uprchlíků. Palestinští uprchlíci jistě trpí v utečeneckých táborech a z lidského hlediska zaslouží soucit. Nicméně osudem palestinských uprchlíků není vinen Izrael, ale arabské státy. Roku 1947 OSN většinou hlasů schválila rozdělení britského mandátního území na dva státy, židovský a arabský. Usnesení vstoupilo platnost 14. května 1948. Arabské státy je ale odmítly a právě založenému státu Izrael, kde žilo 650 tisíc Židů, vyhlásilo 160 milionů Arabů válku. Z lidského hlediska bylo jasné, kdo vyjde z tohoto konfliktu jako vítěz. Proto velitelé arabských vojsk vyzvali své soukmenovce, palestinské Araby, aby na dva týdny opustili Izrael, protože "naše bomby neumí rozeznat Žida od Araba, až budeme Židy bombardovat a zbytek zaženeme do moře." Tisíce Arabů tak opustily tuto oblast v naději, že se za dva týdny "vrátí přes hory židovských mrtvol, aby vyplundrovali prázdné židovské domy".

Připomínám výroky Arabů na adresu Židů a Izraele:
Azzam Paša, generální tajemník Arabské ligy řekl 15. května 1948: "Tohle bude válka, která Židy zničí, něco jako křižácké výpravy a mongolské krvavé lázně dohromady."
Amin al Husseini, jeruzalémský muftí, vyzval 17. května 1948 ke Svaté válce: "Pobijte všechny Židy, všechny je vyhubte."

Splnilo se však heslo Davida Ben Guriona: "Kdo nevěří na zázraky, není žádný realista."

Proti všemu očekávání zvítězil Izrael, Arabové (700 000) zůstali venku a tak začal problém palestinských uprchlíků. Existuje o nich několik stovek rezolucí: Neexistuje ale žádná o židovských uprchlících z arabských zemí (900 000), kteří byli drasticky ožebračováni a vyhnáni. Osud těchto uprchlíků OSN nezajímá. Dokud bude OSN "v zajetí" muslimské a komunistické propagandy, nemůže hrát významnější roli při řešení mezinárodních konfliktů.
03. 06. 2010 | 13:42

hoven napsal(a):

beda,
neupoužívej cizí slova, kterým nerozumíš. např. genocida. pokud v gaze někdo organizuje nějaké zabíjení, tak je to hamas. Israel tam akorát posílá tuny potravin a další pomoc.
03. 06. 2010 | 14:38

Tencokida Hnuj napsal(a):

Je Netanjahu idiot ?

http://online.wsj.com/artic...
03. 06. 2010 | 14:52

Zbyněk Matyáš napsal(a):

JC:
Aha! Tak tedy stát Palestina je součástí Izraele, jenom má vlastní samosprávu.
Už se nedivím, odkud pocházejí ty bláboly.
03. 06. 2010 | 14:54

antoninnovy napsal(a):

Pane Klvaňo, skvělý blog, gratulace.

Bylo by zajímavé vědět, co na tu celou současnou idiocii současného israelského vedení říká sám Meir Dugan a z druhého břehu, třeba - nu, Noam Chomsky.

Viděli jsme snímky demonstrací orthodoxních Jevrejů z Kanady, protesty byly i v Jerusalemě a jinde. Těžko věřit, že by šlo o nějaký sofistikovaný plán, spíše je to zmatek a selhání.

an
03. 06. 2010 | 14:57

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Nehledě na nelegálnost izraelské svrchovanosti nad územím získaném válkou v 1967.
03. 06. 2010 | 15:06

Herdekflek napsal(a):

Mýtus o původu Izraele

Dějiny židovského národa byly vymyšleny, aby vyhovovaly požadavkům sionismu

Každý národ má vlastní mýty a legendy. Češi si například myslí, že mají „holubičí“ povahu, jejich dějiny však začínají dvěma krvavými událostmi – bratrovraždou v roce 935, kdy Boleslav zavraždil svého bratra knížete Václava, a vyvražděním Slavníkovců Přemyslovci roku 995. Američané se zase domnívají, že nejsou imperialisty, jejich předchůdci však kolonizovali kontinent a téměř vyhladili jeho původní indiánské obyvatele. Francouzi se považují za potomky starověkých Galů, jsou však stejně jako ostatní lidé za Západu smíšeného původu. Oblíbeným mýtem v Izraeli je, že Židé na celém světě jsou potomky starověkých izraelských kmenů vystěhovaných Římany poté, co roku 70 našeho letopočtu zničili druhý Chrám. A že bylo Židům umožněno vrátit se do původního domova Palestiny téměř po dvou tisících letech perzekucí v zahraničí.

Kontroverzní kniha
Šlomo Sand, profesor soudobých dějin na Telavivské univerzitě v knize The Invention of the Jewish People (Vymyšlení židovského národa) tyto izraelské mýty odmítá. Tvrdí, že tato interpretace dějin židovského národa byla překroucena, přetvořena a vymyšlena v moderní době, aby vyhovovala požadavkům sionismu.
Už mnoho let nevzbudila žádná kniha takové emoce ohledně Židů jako právě tato. Někteří lidé považují izraelského profesora Sanda, který se narodil v roce 1946 v rakouském Linci a jehož rodiče pocházejí z polské Lodže a přežili holocaust, za provokatéra a antisemitu kálejícího do vlastního hnízda. Jiní za vizionáře, jenž se nebál odhalit největší židovské tabu a odmítnout je. Jeho teze, dle níž byl židovský národ vymyšlen, však vyvolala v Izraeli obrovský zájem.
Sandova kniha, v podstatě vědecká práce, vyšla původně hebrejsky pod titulem Matai ve’ekh humtza ha’am hayehudi? (Kdy a jak byl vymyšlen židovský národ?). A v roce 2008 se v Izraeli udržela na seznamu bestsellerů devatenáct týdnů. Ve Francii se dočkala vydání téhož roku a získala prestižní novinářskou cenu Prix Aujourd’hui za nebeletristickou politickou a historickou práci. Loni v říjnu vyšla kniha anglicky a stejně jako předtím v Izraeli a ve Francii vyvolala ve Velké Británii a v USA mnoho polemik v tisku. Například deník Financial Times uveřejnil kritickou recenzi od významného historika Simona Schamy, Sanda se však zastal známý publicista Tony Judt. Navzdory své kritice však Schama uvedl Sandovu práci ve vlastním seznamu nejlepších knih roku 2009.

Odnárodnění dějin
Kontroverzní bestseller lze rozdělit do dvou částí. První, kratší část se detailně zabývá teorií nacionalismu. Jejím hlavním rysem je dle Sanda sklon vymýšlet si minulost, která vyhovuje současným potřebám a cílům konkrétního národa. Nejde o novou myšlenku – před Sandem ji už použili americký historik Benedict Anderson a zesnulý filozof a sociolog židovského původu Ernest Gellner, jenž dětství a mládí strávil v Praze. Z tohoto hlediska je také zajímavé, že Sand v knize cituje další dva historiky židovského původu, kteří prožili první část svého života v Čechách a po emigraci se zabývali ideou vymýšlení národů – politologa Karla Deutsche (1912–1992) a filozofa a historika Hanse Kohna (1891–1971).
Dle Sanda si židovský národ v jeho současné formě vymysleli židovští historici žijící ve druhé polovině 19. století v Německu: „Intelektuálové židovského původu ovlivnění lidovým charakterem německého nacionalismu se ujali úlohy vymyslet ,zpětně‘ židovský národ – kvůli své touze vytvořit moderní židovský národ. Od historika Heinricha Grätze (1817–1891 – pozn. red.) začali židovští historici psát historii judaismu jako dějiny národa, který měl své království. Stal se z něj putující národ, který se však nakonec vrátil do svého rodiště v Palestině.“ Sand si klade společně s francouzským historikem Marcelem Detiennem otázku: „Jak můžeme odnárodnit národní dějiny?“ A tu dále vyostřuje. „Jak můžeme zastavit plahočení se po cestě vydlážděné národními mýty?“ Tento klíčový problém se pak pokouší v knize vyřešit.
03. 06. 2010 | 15:07

Herdekflek napsal(a):

Masové konverze
Na tuto analýzu nacionalismu navazuje druhá, delší část knihy, která se týká sionismu, judaismu a Izraele. Sand se v ní na základě mnoha důkazů a argumentů z několika různých oborů snaží prokázat, že většina židovských dějin je vymyšlená. Přelom tvoří údajné vyhnání Židů z Palestiny Římany po zničení Jeruzaléma a druhého Chrámu v roce 70 našeho letopočtu. Pro toto vyhnání však dle Sanda neexistuje žádný důkaz. Římané totiž neprováděli žádná masová vyhnání a v té době většina palestinských Židů byla rolníky žijícími na venkově, a proto na ně zničení Jeruzaléma nemělo žádný dopad.
To vyvolává zásadní otázku: Odkud tedy pocházela obrovská židovská populace, jež se později objevila na Blízkém východě a v Evropě, jestliže nebyla potomkem národa, jejž Římané vyhnali z Palestiny? Sandova odpověď zní, že z masových konverzí národů k judaismu, které se vyskytly na třech odlišných místech v různých dobách mezi zničením druhého Chrámu a raným novověkem. A dokazuje také, že se několik masových konverzí k judaismu odehrálo v Palestině už před zničením druhého Chrámu. Konverze i velkých skupin lidí k judaismu tedy není v jeho dějinách neznámá, přestože se obecně tvrdí opak.

Chazarská říše, severní Afrika, Jemen
Pravděpodobně největší masová konverze k judaismu se odehrála v Chazarské říši, která se mezi 8. a 11. stoletím rozkládala na území mezi Kaspickým a Černým mořem. V 11. století ji zničili Rusové a většina jejích židovských obyvatel se přesunula na západ, tedy do východní Evropy. Ti pak společně s poněkud pozdější, menší, zámožnější a kulturnější židovskou migrací ze západní Evropy přes Německo vytvořili budoucí české, polské, maďarské či ruské Židy – takzvané aškenázské.
Druhá masová konverze k judaismu po zničení druhého Chrámu nastala v 6. století u několika berberských kmenů v severní Africe. Mnoho konverzí se však uskutečnilo v Kartágu a v dalších pobřežních městech v severní Africe už předtím. Poté, co o sto let později přinesli Arabové na toto území islám, projevili úctu vůči „lidu Bible“ a nenutili jej přijímat své náboženství. Když pak afričtí muslimové (nikoli Arabové z Arábie) vpadli v roce 711 do Španělska, tvořili židovští Berberové značnou část jejich armády včetně nejméně jednoho velitele. Mnoho z nich se tam usídlilo a vytvořilo jádro španělských, takzvaných sefardských Židů.
Třetí velká konverze se vyskytla v Jemenu, v jižním cípu Arabského poloostrova. Tam však žilo mnoho Židů odnepaměti. Včetně přinejmenším jednoho židovského krále v 6. století, který nutil své poddané ke konverzi k judaismu.

Dnešní Palestinci
Je doloženo, že nějací Židé žili na Blízkém východě a v jižní Evropě už před zničením druhého Chrámu. Vezmeme-li však v úvahu masové konverze k judaismu po této události, vyplývá z toho, že od raného středověku byla většina Židů na světě potomky národů, jež nikdy na území Palestiny nevstoupily. To přináší další klíčovou otázku: Co se stalo s Židy, kteří zůstali v Palestině po zničení druhého Chrámu? Kam se poděli? Sandova odpověď zní: nikam. Jsou to dnešní Palestinci, z nichž většina konvertovala k islámu na počátku islámské expanze na zbylé území Blízkého východu.
To není žádný unáhlený závěr. Sandova kniha totiž podává obrovské množství důkazů a pečlivých, vědecky podložených argumentů, jež nabízí k podporu svých tvrzení. Neproblematizuje to však ústřední ideu sionismu, že Židé, ať už jsou odkudkoli, mají nejen povinnost, ale i právo vrátit se do „svého původního domova“ Palestiny?
03. 06. 2010 | 15:09

Čochtan napsal(a):

Zbyňku Matyáši,
jak je to s legálností ruské svrchovanosti "nad územím získaném válkou" v 1945 ? Myslím tím mimo jiné Ostpreußen a Königsberg.
03. 06. 2010 | 15:15

antoninovy napsal(a):

Vážený pane Čochtane,

Vaše militantní příspěvky pomohou žel jen antisemitům a odpůrcům státu Israel, mírněte se prosím ve Vašem psaní. /To platí i pro ostatní "zapálené"/.

Zkusme vycházet z faktu, že v Israeli žije mnoho lidí, deset milionů, zhruba jako v Česku, a lze předpokládat, že většina z nich jsou lidé slušní, nenásilní, toužící po míru a klidném životě a dobrém spolunažívání se svými sousedy, nyní i v budoucnosti.

Víme všichni, jak se žije na Blízkém Východě, je to nesnadné, velmi nesnadné, ale dobrý příklad, někdy, dělá divy.

Nenávist plodí zase nenávist, agrese se vrací k útočníkovi, et cetera. Proč ten dobrý model z kibuců nepřenésti i do vnějších vztahů, jistě být stále připraven, Uzi poblíž, ale chovat se sousedsky. přátelsky, s úsměvem, jinak se přece nedá žít, být v neustálé válce. V Israeli jsou aktivistické skupiny Jevejů a Palestinců, kteří si rozumějí, spolupracují a snaží se dojít k jakémusi konsensu. Jako všude v současném světě, jako vždy v historii lidstva narážejí na tvrdé hradby establishmentu.

Kibuc přece byl a je skvělý model školy lidské snášenlivosti, družstevního autonomního hospodaření, potlačování individuálního sobectví a lakoty a stále doufám, že jednou, v jakémsi rajském období dějin lidstva se rozšíří po celém našem světě.

Jinak budou pořád fajn lidi zdrhat do Států a příliv quasi Jevrejů z Rossiji rozředí stávající populaci co do kvality fungujícího společenství k nemožnosti, a vznikne národ zlý, plný nenaplněných ambicí, agresivní uvnitř i navenek, a pogrom bude doma i z venčí. /Co to je za migraci, poloviční, údajně, Ukrajinka se svým gruzínským manželem, potkal jsem je v Praze, stěžujíci si na život v Israeli, co čekali? Žít v Israeli, to přece je úděl, ne spásný ostrov, kde všichni se budou mít dobře/.

Obávám se,obávám se...

...ale stále lze ještě doufat v to dobré, a s pomocí Hospodina. Nesmí se však lid Israele k němu obracet zády, Tóra je plná těchto neblahých příběhů.

Zdravím všechny,

an
03. 06. 2010 | 15:39

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Čochtane,
budete si muset zvyknout, že demagogie na mne neplatí. Po WWII došlo k rozsáhlým územním změnám včetně Vámi zmíněných, které posléze byly legalizovány světovým společenstvím. Nic takové=ho se nestalo po izraelsko-arabské válce v 1967 a OSN naopak mnohokrát upozornila Izrael na nelegálnost jeho územních zisků. Stát Izrael zásadně nikdy nerespektoval mehzinárodní smlouvy a zvyky, pokud se mu to jevilo nevýhodné.
Ostatně v tom Vy osobně s Izraelem souzníte. :)
03. 06. 2010 | 15:44

petros napsal(a):

to herdekflek:
Vskutku "senzacni" povidani. Jen chybi nejake dukazy. Napr. "zidovsti berberi tvorili znacnou cast africke muslimske armady". Pak ovsem nebyla muslimska, ale zidovska. Pak by nezavedla islam, ale judaismus. Znacna cast je co? 80 %? 70 %? 50 %? Uz vidim ty Zidy, jak s nadsenim zavadeji islam v Andaluzii a sami zustavaji zidovskeho vyznani. Je to blbost, ze. Z onoho muslimskeho Spanelska Zide sem tam museli prchnout, prikladem je Maimonides. Pred kym? Pred africkymi berbery a jejich dalsimi utoky. Ze by Zide pred Zidy? Nebo nasledujici africke muslimske armady jiz nemely znacnou zidovskou cast? Mnoho logiky vskutku nevidim. Podobne je to s Chazary. Nikde neni dolozeno (jazykove, dna), ze Zide do Polska a Nemecka prisli odtud a v te dobe. Spekulace. Vsak na nackovskych strankach jde o tema č. 1.
03. 06. 2010 | 15:44

antoninovy napsal(a):

Ad Herdekflek

prima, máte po ruce moře zajímavých "vědeckých" důkazů, a co s tím budete dělat v praxi?

Bude další stěhování národů? Přijdou k nám lidičkové odněkud s nároky?

Uklidněme se a vycházejme ze statu quo, nezbývá nic jiného, pokud nerozhodne kdosi jiný, ať high ranking nebo naopak, a neužijeme si všichni radostí jaderné války. To jsme ještě neochutnali, to by bylo prima.

an

captcha - its seasoned...
03. 06. 2010 | 15:47

JC napsal(a):

Zbyněk Matyáš
Hledám, hledám, nalezti nemohu :

http://www.zemepis.eu/asie/

Ááá už to mám :

↑ Pásmo Gazy a Západní břeh Jordánu, společně označované OSN jako „Okupovaná palestinská území“, jsou území částečně okupovaná Izraelem, ale de facto spravovaná palestinskou samosprávou.
03. 06. 2010 | 16:11

JC napsal(a):

Zbyněk Matyáš
P.S.
Žádný stát Palestina neexistuje.
03. 06. 2010 | 16:18

vasja napsal(a):

To hoši nevidíte, že Netanjahu dělá pro Hamás?
Za saudský prachy udělá všechno.
03. 06. 2010 | 16:35

Admirál napsal(a):

JC - "Žádný stát Palestina neexistuje."

Mám ten dojem, že se jedná o stát a dokonce námi uznaný se kterým máme diplomatické styky.
03. 06. 2010 | 16:57

Tencokida Hnuj napsal(a):

JC
Palestinský stát uznala v roce 1988 komunisty ovládaná Československá socialistická republika a Česká republika po svém vzniku v roce 1993 toto uznání potvrdila.

http://www.euportal.cz/Arti...
03. 06. 2010 | 17:37

hovorka11 napsal(a):

to Tery:
HISTORIE: Komu patří Izrael/Palestina?
1)Těm kteří tam nedávno žili a byli vyhnáni
http://milada.org/zpravodaj...

2)Těm kteří jsou selektováni a vyháněni podle toho, jak se to hodí Izraeli v zájmu záboru pro rozšiřování

3)Těm, kteří byli vyčleněni jako nežidovského původu ze svých práv

Aplikovaný sionismus má velmi styčných bodů s nacizmem a selektivnímu přístupu k právu.

4)Izrael selektuje obyvatele, ačkoliv lze těžko dokázat bez genetických zkoušek, kdo je ve skutečnosti více židovského původu. Je to zrůdné rozdělovat obyvatele na araby a židy a podle toho je vystěhovávat.
03. 06. 2010 | 18:12

antoninovy napsal(a):

Pane Hovorko,

fakta, která uvádíte a není důvod pochybovat, že nejsou pravdivá, jsou strašná.

Co s tím však, začneme nenávidět proto Israel a všechny Jevrejce?

Snažím se to vše pochopit v kontextu, že každé původně dobře míněné lidské počínání se posléze zvrhává ve svůj protiklad, bude potlačeno a překonáno opět novou vlnou i s veškerým počátečním nadšením. Tak tomu zřejmě je i se sionismem.

Víte, kdykolik mnou cloumají pochybnosti, vracím se k učení chasidů, k záznamům Langera a k Buberovi, tam nacházím onoho pravého genia jevrejského národa.

Mohl bych se pustit na tenkou půdu, pro Jevreje, pro křesťanství, ale teď ne, proč miluji jevrejský národ, to není jen pro kořen Abrahama patriarchy, ale pro lidi jako byla Edith Stein, Franz Werfel a jejich transcendentální, mystický přesah. Tam vidím naději, jakož u řady jevrejských, současných mystiků.

Přeji Pax

an
03. 06. 2010 | 18:41

hovorka11 napsal(a):

Důkaz genocidy Izraele v Gaze s fosforem a ničením škol a přímým účelem zabít a zranit co nejvíce civilních obyvytel s dětmi ve školách (je tam video- kde lze vysledovat maximální účel bomb s bílým fosforem, který zanechává největší škody na civilistech, ale není moc poznat na budovách).
http://www.hrw.org/en/featu...
03. 06. 2010 | 18:48

Herdekflek napsal(a):

K tomu obsazování arabských domů ve východním Jeruzalémě: Mladí židovští osadníci se vysmívají staré Palestince, které právě ukradli dům.

http://i45.tinypic.com/15yb...
03. 06. 2010 | 18:53

hovorka11 napsal(a):

to antoninovy:
Dík že tak píšete.
Židů jsem si vážil jako křesťanů, jako schopných a vzdělaných lidí pronásledovaných fašisty.
O to více cítím zrůdnost jednání Izraele a tvoření naprosto rozdílných metrů. Připomíná mě to období před nástupem fašismu v Evropě a to myslím zcela upřímně.
03. 06. 2010 | 18:55

Herdekflek napsal(a):

Našel jsem i agenturní info o předchozí fotografii:

http://nfl.msg.com/photo/07...
Jinak si myslím, že ta fotka dobře zachycuje dnešní převažující vztah Židů k Palestincům...
03. 06. 2010 | 18:59

antoninovy napsal(a):

Pane hovorko, rozumím Vám.

Asi většina kultivovaných lidí tohoto světa tu idiotskou událost v mezinárodních vodách chápe jako něco neslýchaného, jako precendent, který se již nesmí opakovat, jinak budeme všichni piráti sami sobě a nic z ujednaného nebude již zákonem.

Nevinné lidi nelze vraždit na potkání.

Zkusme být optimističtí a doufejme, že tato děsná lekce pohne s vedením onoho státu.

Srdečně zdravím

an
03. 06. 2010 | 19:02

antoninovy napsal(a):

Ad Herdekflek, ano je to hnusné, ale ti mlaďoši jsou posilováni vládní propagandou a chovají se jako většina nevychovaných výrostků na celém světě, nepaušalisujme.

Kdyby se mladý žid ocitnul na nějakém arabském místě, jistě by se mu nedostalo pěkného zacházení.

Zdravím

an
03. 06. 2010 | 19:07

antoninovy napsal(a):

Pane Hovorko ještě jedna poznámka,

protofašismus se objevuje v současnosti na celém světě, nejen tam, i u nás třeba,je to jakási podivná radikalisace, snad zoufalství mas a je to nebezpečné.

Tím více, že žijeme v globalisovaeném světě a to pak vypadá na boj každého proto každému.

Loučím se, zase příště, děkuji,

an
03. 06. 2010 | 19:11

Herdekflek napsal(a):

antoninovy: s tím souhlasím, ovšem Židé o sobě tvrdí, že jsou přece lepší než Arabové. Na tomhle videu ale nejsou Arabové, nýbrž děti židovských osadníků v Hebronu.
https://www.youtube.com/watc...

Jestli se takto chovají k západním cizincům s kamerou, jak se asi chovají k Palestincům, když poblíž žádná kamera není (a izraelští vojáci na pozadí nahrávky odmítají ty děti jakkoli umravnit).
03. 06. 2010 | 19:25

hovorka11 napsal(a):

to antoninovy:
Cítím to shodně s Vámi. Historie se v podstatě cyklicky opakuje.
Děkuji a zdravím
03. 06. 2010 | 19:35

Vincent Wenerka napsal(a):

Pro mistni naivky, kteri se domnivaji, ze tento prusvih nejake pohne uvnitr zidovskou spolecnosti se myli. V zapeti probehli vladu podporujici demonstrace na mistnich VS, nova generace je totalne zfanatizovana, hitlerjugendII. Reseni je blokada izraele, tak dlouho dokud nevydaji sve atomovoky, navrat do hranic minimalne z roku 1967, odchod z okupovanych uzemi, reparace. To vse se nakumulovalo jen za poslednich par desetileti. Z toho je evidentni, ze pro zidy z jejich pohledu je mnohem lepsi perspektiva klidne si zacit WWIII ci WWWIV (pokud pocitam studenou valku). Mame se nac tesit..
03. 06. 2010 | 19:41

Čochtan napsal(a):

to antoninovy:

"Nevinné lidi nelze vraždit na potkání." Řekněte to těm, kteří stříli rakety z Gazy.

Na palubě těch lodí byli sympatizanti teroristů. Tudíž zločinci, nebo idioti. Obojího není škoda.
03. 06. 2010 | 19:41

JC napsal(a):

Admirál,
Já mám zase dojem, že Bolek Polívka má na valachách království.
Čmańa mu dělá ministra zahraničí, mají letectvo a když letí přez Prágl, obvykle zasílají pozdravný telegram Klausovi.
03. 06. 2010 | 20:18

Admirál napsal(a):

JC - to teda myslíte že je to quazistát?

Něco jako Kosovo?
03. 06. 2010 | 21:07

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Čochtan:
"Na palubě těch lodí byli sympatizanti teroristů. Tudíž zločinci, nebo idioti. Obojího není škoda. " Dalo by se dodat, že zrovna jako fandů teroristů izraelských.
Váš postoj potvrzuje pravdivost tvrzení, že "aplikovaný sionismus má velmi styčných bodů s nacizmem."
03. 06. 2010 | 21:29

Zbyněk Matyáš napsal(a):

JC:
Vaše tvrzení zde o palestinském státu jsou nepravdivá, Vaše bolkovina trapná jako celý na Valašsku nepopulární Polívka.
03. 06. 2010 | 21:31

JC napsal(a):

https://www.youtube.com/watc...!

Kdo je tady idiot ?
03. 06. 2010 | 21:40

JC napsal(a):

Zbyněk Matyáš,
Kdybyste si pořádně přečetl to co sem dal TCKH, nebyl byste za......

Jen krátký výńatek:
Jednou ze zemí, která trpí touto diplomatickou schizofrenií – kdy na uznává nikdy neexistující stát, který nemá vlastní státní území, obyvatele ani efektivní ovládání svého území, a to za situace, kdy sama Palestinská správa v dohodách s Izraelem uznává, že státem není a teprve se jím chce stát – je i Česká republika. „Palestinský stát“ uznala v roce 1988 komunisty ovládaná Československá socialistická republika a Česká republika po svém vzniku v roce 1993 toto uznání potvrdila.
03. 06. 2010 | 21:47

JC napsal(a):

No tak se ještě mrkneme na ty "humanitární pracovníky"

https://www.youtube.com/watc...
03. 06. 2010 | 22:42

Zbyněk Matyáš napsal(a):

JC:
Samozřejmě jsem přečetl a souhlasím. Dodávám, že Izrael se dovedl postarat, aby takový schizofrenní pro něj výhodný stav přetrvával. I za cenu nerespektování a porušování mezinárodního práva.
03. 06. 2010 | 22:54

Herdekflek napsal(a):

Židé často říkají, že Arabové učí své děti už od mala nenávidět. Ale přitom to samé se děje i na druhé straně:

https://www.youtube.com/watc...
Dodávám k tomu, že jak to malé dítko nenávistně křičí na Palestince "Amálek!" tak to má svůj význam. Jako "Amálek" je označován archetypální nepřítel Židů, určený k vyhubení: "Nyní jdi a pobij Amáleka; jako klaté zničíte vše, co mu patří. Nebudeš ho šetřit, ale usmrtíš muže i ženu, pachole i kojence, býka i ovci, velblouda i osla!" (Samuelova 15)

(A teď si představte, že až tyhle děti dospějí, tak narukují do izraelské armády, dostanou do ruky zbraň a budou každý den rozhodovat o životě a smrti Palestinců...)
03. 06. 2010 | 23:07

JC napsal(a):

Greta z Berlína
"We all are Palestinians"

https://www.youtube.com/watc...

To bude taky pěkná EU čfíííča
03. 06. 2010 | 23:19

Herdekflek napsal(a):

Židé často říkají, že Arabové učí své děti už od mala nenávidět 2. Děti osadníků se celé dny baví házením kamenů na své arabské sousedy (a vojáci dávají pozor, aby se jim přitom nic nestalo) A my se pak v médiích dozvíme jen o terorismu Palestinců, kteří v těchto podmínkách vyrůstají a musí žít celý život.)

https://www.youtube.com/watc...

https://www.youtube.com/watc...
03. 06. 2010 | 23:24

antoninovy napsal(a):

Čochtane, opakuji, mírněte svoje výrazivo, škodná je na obou stranách a nic nepomůže, když budeme podporovat všechny extremisty.

Ony silné, expresivní slova znám dobře již z let šedesátých, z úst lidí, kteří se pak vystěhovali, a jak zkrotli, když se ocitli v zemi zaslíbené.

Jak řekl velký básník - všechno je jinak, víte. Nemluvě o onom umírajícím chasidském rabim.

Kroťme se prosím ve výrazivu, více pokory vždy sluší vzdělanému člověku.

Zkusme to, pane Čochtane asi takto, budeme vám tleskat a žehnat.

Buďte v pokoji,

an
04. 06. 2010 | 00:11

Béda napsal(a):

"Izrael incident na lodích vyšetří sám
Izrael odmítl výzvy k mezinárodnímu prošetření útoku izraelské armády na flotilu lodí s humanitární pomocí pro blokované pásmo Gazy.
3. června 2010 - 12:40
Nestranné mezinárodní vyšetřování násilností na lodích požaduje OSN, Evropská unie, Turecko i USA. Americký viceprezident Joe Biden navrhnul, aby vyšetřování vedl Izrael za mezinárodní účasti.Izrael ale odmítá i tuto variantu. „Pokud víme, není potřeba žádné vyšetřovací komise,“ řekl izraelský ministr financí Juval Steinitz..."

http://www.prvnizpravy.cz/z...
04. 06. 2010 | 06:13

vasja napsal(a):

"Židi pyčo, Palestinci pyčo" :-))
Je zajímavý že lidi, co jinde v diskusích ukazujou svojí inteligenci a rozhled, se při mači Židů a jiných Židů zmůžou jen na fanouškofské skřeky.
Žádnej nadhled, žádná racionalita. Jen tupost a tupost a poslintaný trika.
04. 06. 2010 | 07:22

JC napsal(a):

Béda,
A proč by se jako mělo něco vyšetřovat.
Vše dopadlo přesně dle přání "humanistů"
" čekají nás jen dvě šťastná řešení, buď půjdeme za Alahem nebo se dostaneme do Gazy"
Někteří odešli za Alahem, nekteří se i s nákladem dostali do Gazy. V čem je tedy problém ?
04. 06. 2010 | 08:45

JC napsal(a):

vasja,
Pokud jste měl ma mysli moji poznámku, tak :
1.čfíííča je pouze velmi "měkký" výraz pro složeninu číči a toho co jste napsal vy.
2.Nenazval jsem tím nikoho z přítomných, leč soudružku humanitární důchodkyni Gretu.
3.Já tedy rozhodně Palestinec nejsem.
Pokud vy ano, jakož i, jestli vaše poznámka nesměřovala na mne, tak se omlouvám.
04. 06. 2010 | 08:58

NevericiTomas napsal(a):

Mohli by si zdejsi diskuteri zjistit alespon zakladni fakta, nez zacnou placat kraviny? Bedo a spol.? To je fakt kamenolom co tu predvadite.
Jen jeden priklad za sto dalsich. Gaza neni zadna okupovana Palestina. Je to okupovane Egyptske uzemi a to ze je pod Izraelskou svrchovanosti nikdo nezpochybnuje. Uz proto, ze nez nich by to bylo uzemi pod nadvladou gangu.
04. 06. 2010 | 11:17

Nevericitomas napsal(a):

Jo a jeste jedna poznamka. Kypr celou tu mirovou flotilu na mori zastavil a oznamil jim, ze bud na Kypru vubec nepristanou nebo uz neodpluji. Jako tresnicka na dortu je pak prilet zkorusenych "humanitarnich" pracovniku, kteri prilet z akce pri ktere zahynulo 9 jejich kolegu slavili jak vitezstvi ve fotbale.
04. 06. 2010 | 11:19

Tencokida Hnuj napsal(a):

Jehuda ha-Levi : Kuzari (kol. r. 1140)
Rabi : "Náš vztah k Bohu je užší, než kdybychom už dosáhli velikosti na Zemi."
Král : To by bylo možné, kdyby vaše pokora byla dobrovolná. Ale je nedobrovolná a kdybyste měli moc, vraždili byste."
Rabi : " Ach, dotkl ses naší slabé stránky, králi Chazarů."
04. 06. 2010 | 12:21

JC napsal(a):

04. 06. 2010 | 12:52

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden výkřik obsahující nadávku ("král blbů"), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
04. 06. 2010 | 13:06

JPK napsal(a):

Si.
04. 06. 2010 | 13:21

JC napsal(a):

Tencokida Hnuj,
Tonoucí se stébla chytá..
No ano, Talmud, Korán, tam se to násilím a návody na podřezání krků těm druhým jenom hemží.
Takže tu zaznívá, že jedni jsou jako druzí.
Osobně beru raději toho Žida. Ten netvrdí , že je třeba uříznout hlavu nevěřícímu psovi.
04. 06. 2010 | 13:41

vasja napsal(a):

Pane JC.
Neměl. Jen tak sem prolít komentáře a bylo to.
Však oni se ty konkrétní v tom určitě poznaj.
04. 06. 2010 | 18:42

Béda napsal(a):

Turecký prezident Abdulah Gül prohlásil, že vztah Izraele s Tureckem se definitivně mění a již nikdy nebude jako předtím.
04. 06. 2010 | 21:02

Ivan Hochmann napsal(a):

Pane Stejskale,

nemažte,je to zde opravdu jako u Blbců!
Nějaký Klvaňa napíše hovadinu o izraelském vedení státu,namísto aby jako "novinář" zaujal stanovisko k turecké provokaci a hlavně k přítomnosti 4 českých občanů (údajně) mezi bandou islámských provokatérů.
A už tu zase smrdí MARA!
A už se zase kecá o historii!
A už dokonce němci začínají vystrkovat svoje antisemitické rohy prostřednictvím svých státních představitelů.
Zajisté turci jsou jim přece jen bližší košile než kasbát ,i když....?!

Dívali jste se na bláznivou Viktorku Jílkovou a cikánskou sguadru,multikulti panáky v čele s Kocábem?
Nemusíte nahlížet do Středozemí.
Stačí vám promítnout Palestinský exodus do prizmatu cikánské problematiky v Česku.

Příčiny jsou naprosto shodné:
Lenost,odpor k práci,sklon ke kriminalitě a násilí,přebujelá natalita vyplývající z přemrštěných požadavků na sexuální život.(To znáte jak souloží palestinec s velbloudem a....dál to nemohu - editor by to stejně smazal).S tím souvisí postavení ženy v islámské společnosti.
Jediný rozdíl je:
že čeští cikáni
jsou po čertech mazaní!
Využívají do posledních možností děr v zákonech a to nejen v našem státě.Svým způsobem dělají reklamu české vyčůranosti a přizpůsobivosti po celé Evropě a Kanedě.
Palestinci jsou primitivní hlupáci,kteří budou raději střílet a házet bomby,něž aby využívali "cigánským" způsobem bohatou židovskou majoritní společnost.
Faktem jest,že jsou v tomto hňupství podporováni svými kamarády z ostatních islámských lokalit.(m.j. jsem zvědav kdy je to přestane bavit).

Můj názor na jmenovaný incident je jednoznačný.
Vojenské mslimské žoldácké oddíly v Gaze už nemají čím střílet.Tunely do Egypta jim sami Egypťané zarazily.V Rafáhu si přes hranice ani neškrtnou.
Po porušení dohod (obnovené raketové útoky z Gazy)jim izraelci zavřeli i moře.
Správně!
Muslimská turecká provokace byla prologem k nastartování dalších akcí podobného charakteru.
Potřebovali jen zjistit jaká bude světová odezva.No jasně byla taková jakou předpokládali.

Další lodě už povezou ony Stingery a Scudy s tichým radostným souhlasem nadnárodních gangsterských organisací,kterým je válečná vřava zdrojem zisků.
Jakže se jmenuje ona iská lodička?
Pokud se bude chtít dostat do Gazy přes blokádu - potopit!
Nebo chcete další Kubu?
Tato by nebyly pitomá -komunistická.Nezapoměňte,že se v tomto případě jedná o světový muslimský terorismus !
A to je nebezpečí číslo 1.

Pokud si chce někdo přihřívat polívčičku ať z jakýchkoliv důvodů ať počítá s těžkými následky.
Patří mezi ně i vedení České Televise.
Ptám se: Co dělají naši zpravodajci? Hádají se o koryta v novém politickém rozdělění moci?
A mezitím se riskuje obvinění České Republiky z podpory terorismu.!
******
Už jsem napsal jinde,že ani madam Drtinová neměla zájem na objektivních informacích z této "akce".
*******-**

Pokračování zase příště u nějaké anti-židovské provokace.

Ivan.
04. 06. 2010 | 21:43

Michal Macek napsal(a):

Izrael je teroristický stát s fašistickou vládou.A po tomto "zásahu" to každý vidí.
04. 06. 2010 | 22:02

Ivan Hochmann napsal(a):

Ještě chci říci - skoro podstatné!

Buďte rádi,že nevíte,neznáte,neslyšíte,nevidíte,do zákulisních čachrů světové politiky.Já taktéž!
Myslím,že by vás rychle přešly chutě na diskuse na podobná témata.

Na druhé straně mince je dobře,že se v neznalosti příčin vyjevují odsudky,nebo podpora viditelným excesům.(dle libosti-podle inteligence a vědomostí).

Mezinárodní čarodějové,manipulátoři,a provokatéři alespoň vidí kam si až mohou dovolit zajít.
Nemyslete i oni musí počítat s tím,že se občas kolo zvrhne.

Ivan.
04. 06. 2010 | 22:28

Čochtan napsal(a):

Michale Macku,
kdyby tvoje kecy nebyly na léčení, tak by byly na rozbití huby.
04. 06. 2010 | 23:27

Béda napsal(a):

"Aktivisté z napadené flotily byli stříleni do hlavy z bezprostřední blízkosti
Pitva devíti tureckých občanů, kteří zahynuli při izraelském útoku na aktivistickou flotilu směřující do Gazy, ukázala, že byli zasaženi celkem třiceti projektily ráže 9 milimetrů; mnoho z nich bylo vystřeleno z bezprostřední blízkosti, informuje Guardian.

Devět tureckých mužů na palubě lodi Mavi Marmara bylo podle tureckého pitevního nálezu zasaženo celkem třicetkrát, a pět z nich bylo zabito v důsledku poranění hlavy způsobeného střelbou.

Šedesátiletý Ibrahim Bilgen byl čtyřikrát zasažen - do spánku, do prsou, do boku a do zad. Devatenáctiletý Fulkan Dogan, který měl také americké občanství, byl střelen pětkrát ze vzdálenosti menší než 45 centimetrů do tváře, do týla, dvakrát do nohy a jednou do zad. Dva další muži byli střeleni čtyřikrát, a pět z devíti obětí bylo zasaženo buď do týla, nebo do zad, prohlásil Yalcin Buyuk, místopředseda turecké rady pro forenzní medicínu.

Zdá se, že během nejkrvavější části útoku izraelského komanda střelili izraelští vojáci každou minutu jednu osobu. Jeden muž byl zastřelen do týlu ze vzdálenosti 60 cm a jiný byl zastřelen kulkou mezi oči. Kromě 9 mrtvých bylo postřeleno dalších 48 osob a šest aktivistů zůstává nezvěstných, takže počet mrtvých zřejmě vzroste.

Nové informace o způsobu a intenzitě zabíjení zpochybňují izraelské tvrzení, že izraelští vojáci prý stříleli jen v sebeobraně.

"Vzhledem k velmi znepokojujícím důkazům, které jsou v přímém rozporu s linií izraelských médií a z nichž vyplývá, že Izraelci se k tomuto incidentu stavějí velmi selektivně, je nyní nutně zapotřebí, aby došlo k mezinárodnímu vyšetřování této záležitosti," řekl britský poslanec Andrew Slaughter, člen nadstranické parlamentní skupiny pro Británii a Palestinu.

Izrael uvedl, že počet kulek v těle mrtvých osob nezpochybňuje skutečnost, že "izraelští vojáci stříleli v sebeobraně".

V sobotu se v Londýně bude konat demonstrace protestujících z celé Británie, kteří budou požadovat, aby se Izrael zodpovídal ze svých činů.

Irská loď Rachel Corrie, kterou podporují členové hnutí Free Gaza, pokračuje v plavbě směrem ke Gaze. Yossi Gal z izraelského ministerstva zahraničí konstatoval, že si "Izrael nepřeje konfrontaci", ale požádal, aby loď polula do Ashdodu, nikoliv do Gazy."

Převzato z Britských listů.
05. 06. 2010 | 05:14

Béda napsal(a):

hoven

genocida:
"Genocida (lat. geno-cidium, vražda rodu) je zločin proti lidskosti, spočívající ve VYVRAŽĎOVÁNÍ URČITÉ SKUPINY LIDÍ DEFINOVANÉ NA ZÁKLADĚ JEJICH ETNIKA ČI RASY.

Za původce slova je pokládán Raphael Lemkin, právník polsko-židovského původu. Při svých studiích ve Lvově se zabýval vyvražďováním Arménů započatým v Osmanské říši v roce 1915.

Některé širší definice přidávají k vyvražďování ještě NÁSILNÉ VYHÁNĚNÍ A K ETNICKÝM SKUPINÁM JEŠTĚ PŘIDÁVAJÍ SKUPINY DEFINOVANÉ KULTURNĚ, POLITICKY NEBO NÁBOŽENSKY. Mezi otřesné případy genocidy moderní doby patří holokaust, genocida Arménů (1915-1917), genocidy páchané v Sovětském svazu za dob vlády Stalina, masové vraždění v Číně za vlády Mao Ce-tunga, genocidy páchané nacistickým Německem za druhé světové války v okupovaných (zejména slovanských) zemích, kambodžská genocida, rwandská genocida nebo „etnické čistky“ v bývalé Jugoslávii mezi Srby, Bosňáky a Chorvaty."
http://cs.wikipedia.org/wik...

V této souvislosti bych vás opět upozornil na mapy, zmíněné výše Otázkou, dokládající setrvalou územní expanzi Izraele na margo Palestinců.
05. 06. 2010 | 05:57

Ivan Hochmann napsal(a):

Bédo,

nechte si to opisování z Wikipedie a Blistů.
To potom vypadáte jako náramný chytrolín.
Já mluvil o koze (před vozem) a vy jen o voze.(opravdu má 4 kola.)
Vaše argumentace je asi tak valná jako Kocábovy oblbovací řeči.Toho musela dokonce Jílková přerušovat,aby odpovídal na otázky a mluvil k věci.(Co si ten pán myslí - že jsme úplní blbci?)
A mluvíte-li o mapách,tak si vemte celkovou mapu a zabarvěte si stát Izrael a muslimskou enklávu s miliardou lidí a obrovským uzemím kolem něj.
Možná to nevíte,ale už v Muslimském světě byly pokusy adoptovat Palestinskou komunitu a začlenit ji do vlastního státu.
Po zavraždění Abdaláha,krále Transjordánska,nastoupil vládu jeho vnuk Hussajn,který se účastnil také první války arabů proti Izraeli.Samozřejmě že prohrál a ztratil celé nárazníkové území (dnes zvané Západní břeh),na které sa nastěhovali odpůrci izraele i z řed jordánských Palestinců,které byl Hussajn nucen vyhnat z Jordánska ,aby dodržel smlouvy a psané dohody.
Jordánsko se území "Západního břehu mezinárodním podpisem vzdalo.
Tak tady Bédo s námí nepráskejte o zem a hleďte se bavit s nohama.
To je to vaše odvádění pozornosti od merita věci.Namísto toho nám servírujete např.německou genocidu během 2.sv války.

Místo otázky:
"Co dělalo 700 příznivců Hamásu a Al Kajdy s vlajkami,tyčemi,praky,a mačetami na palubách lodí s "humanitární pomocí"?Mezi turky byli také příslušníci a sympatisanti uvedených teroristických organisací z mnoha jiných států, včetně blbců z České Televize.
*Kdo tuto "akci" organisoval ,co lodě vezli,proč je z Kypru vyprali sviňským krokem.
Nemluvte tady o nějakých mrtvých.
Ti si svoji smrt zavinili sami.Lidé kteří nehodlají respektovat nic ,kromě vlastního názoru a projevují jej nesmiřitelně,agresivně s ohrožením života jiných lidí mají koneckonců to co lze očekávat.Je jejich vina,že nedovedou počítat kolik jsou 1+1.
Být izraelským vojákem nejednal bych jinak.
A Netanjahu není idiot.Idiot jsi ty Klvaňo.
Počkejte až se věci vyšetří a pak můžete mluvit.
Zatím jen kecají a hulákají nepřátelé Židů.
Přitom všem jaksi záleží na hrocení mezinárodní situace.

Kristepane - není vám to ani trochu podezřelé?
To nemáte ani trochu logiky?
Co očekáváte od konfliktu muslimských zemí s Izraelem?
A myslíte,že je to tak daleko,že se vás to nedotkne.
Proč pořád poštíváte a provokujete?
Opravdu si myslíte,že utopíte židovský národ ve Středozemním moři?
Ano můžete Izrael vymazat z mapy.Ale počítejte s tím, že zároveň končíte i vy!

Nevím to určitě ale soudím tak podle sebe.
Být Židem nejednal bych jinak!

A tyto věty nejsou určeny jen vám Bédo.Nejste sám kdo má hlavu proto,aby mu nepršelo do krku.

Ivan.
05. 06. 2010 | 09:22

Béda napsal(a):

IH,

pobavil jste mě. Já odvádím řeč, když na přání hovena definuji dle encyklopedie genocidu.

A vy začínáte s Kocábem,Jílkovou, když se mluví o Gaze a Izraeli.

Zeptám se vás takto Ivane. Našli se již na palubě lodí z konvoje zbraně těch teroristů? Jestliže se nic takového nenašlo, pak mohlo jít maximálně o zfanatizované aktivisty, které komando v záchvatu paniky a amoku rozstřílelo.

A zeptám se vás ještě takhle. Co dělalo izraelské komando 70 námorních mílí od pobřeží, když mezinárodně definované hranice států sahají do 12 mil od pobřeží?

A nemluvte o agresivitě, Ivane. Aktivisté nenapadli násilím izraelské lodě ale naopak izraelské komando napadlo v mezinárodních vodách mezinárodní konvoj s aktivisty na palubě.

Co se vyšetří Ivane? Nevyšetří se nic, protože Izrael nestranné šetření odmítá a veškeré autentické dokumenty ukradl a zničil, čímž dává průchod pouze tomu co sám natočil, resp. sestříhal a upravil.

Já nemám nic proti Izraelcům jako takovým. Jsou mezi nima perfektní lidi, špičkoví vědci a pod.. Mám ovšem hodně proti státnímu terorismu, který provozuje stát Izrael, který v mnohém kopíruje postupy nacistického Německa, kterých se Židům za války dostalo. Pogromy, kolektivní vina, bezvýchodnost, to je to, co tzv. demokratický Izrael provozuje vůči Palestincům.
05. 06. 2010 | 12:23

JC napsal(a):

Bedo mám pro vás dvě zprávy.
Která z nich je španá a která dobrá nechám na vašem posouzení.
1. Byl byste mizerným premiérem státu Izrael.
2. Byl byste vinikajícím vrchním velitelem Hamasu.
Tímto končím debatu pod Kavlňovým blogem.
05. 06. 2010 | 12:39

JC napsal(a):

bože Vynikající...
05. 06. 2010 | 12:40

Čochtan napsal(a):

Pokud tam bylo 700 sympatizantů s teroristy, pak je škoda, že Israelci je nepobili všechny. Co se řevu "pokrokových blbů" týče, vyšlo by to nastejno.
05. 06. 2010 | 13:33

Falcon napsal(a):

Nevím, ale po přečtení tohoto blogu, jsem se začal vážně zamýšlet nad tím, zda není oním idiotem případně autor tohoto článku.
Protože v něm popírá známá fakta a osopuje si právo peskovat premiéra Izraele za to, že nehodlá riskovat zdraví a životy obyvatel Izraele.
Proč se asi izraelští výsadkáři spustili na paluby oněch lodí? Inu proto, že jejich kapitáni odmítli poslechnout výzvu k odplutí do izraelského či egyptského přístavu za účelem kontroly nákladu.
Co měl tedy Izrael jiného dělat, než použít sílu, pokud si nemohl být na 100% jistý, že na lodích nejsou zbraně, střelivo, výbušniny či jiný vojensky využitelný materiál? Měl snad ony lodě s neznámým nákladem pustit do Gazy? Tím by ovšem vytvořil precedens a blokáda by byla v háji a obyvatelé izraelského území sousedícího s Gazou by se dříve či později dočkali další spršky raket a je více než jasné, že by Hamásu jeho sponzor z Teheránu velmi brzy dodal i něco modernějšího než jsou Kásámy. Třeba Kaťuše či nějakých íránský či severokorejský ekvivalent ruských Gradů. A vzhledem k malé rozloze státu Izrael, by tak rakety z Gazy ohrožovaly velkou část území Izraele.
Ať se to panu Klvaňovi líbí nebo ne, tak Izrael je stát, který bedlivě dbá na bezpečnost svých obyvatel. A má bedlivě a velmi trpce podloženo, že na bezpečností se nedá šetřit ani činit nějaké ústupky mezinárodnímu společenství či dokonce uřvaným aktivistům bez mozků v hlavě.
Mezinárodní společenství nezachránilo život jedinému židovi a nebylo schopno vyjednat za 4 roky ani propuštění Hamásem zadržovaného Gilada Šalita.
Tyhle zkušenosti s mezinárodním společenstvím a spolehnutím se na něj, či na nějaké jeho záruky, musí Izrael jen utvrzovat v tom, že se může spolehnout jen sám na sebe a na nikoho jiného. A tak se podle toho chová, což se nemusí někomu zrovna vždy líbit, ale nic jiného mu prostě nezbývá, protože si prostě nemůže dovolit prohrát a donekonečna ustupovat, protože jaksi není kam, aniž by těmi ústupky neohrozil svoji samotnou existenci.Arabských států je mnoho, evropských taky, ale židovský Izrael je jen jeden a Židé jaksi nemají kam jít jinam.
05. 06. 2010 | 15:03

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Ivan Hochman:
"Lidé kteří nehodlají respektovat nic ,kromě vlastního názoru a projevují jej nesmiřitelně,agresivně s ohrožením života jiných lidí " Přesně totéž platí i o Izraeli. Jsi slepý na jedno oko a s Tebou ostatní fandové. Polopravda horší lži.
05. 06. 2010 | 15:12

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Falcon:
"Proč se asi izraelští výsadkáři spustili na paluby oněch lodí? Inu proto, že jejich kapitáni odmítli poslechnout výzvu k odplutí do izraelského či egyptského přístavu za účelem kontroly nákladu." Kdo a odkdy dovolil Izraeli kontrolovat cizí lodě v mezinárodních vodách?
Je to tady jako u blbých.
05. 06. 2010 | 15:14

Zbyněk Matyáš napsal(a):

A další hloupost: "Židé jaksi nemají kam jít jinam." Arabi snad ano? Kde byli Židé těch 1800 let, kdy jich v celé Palestině žilo snad deset?
05. 06. 2010 | 15:19

Falcon napsal(a):

Zbyněk Matyáš
Milý pane Matyáši. Ti Izraelci chtěli lodě zkontrolovat, protože měli podezření, že se na oněch lodích pašuje nelegálně vojenský materiál do Gazy, tedy na území, které ovládá hnutí Hamás, které je mezinárodně uznaným teroristickým hnutím a tedy Izrael učinil krok v souladu s mezinárodním právem. Stejně jako se to dělo, když kupříkladu byla v mezinárodních vodách zastavena loď z KLDR podezřelá z pašování embargovaného vojenského materiálu do Íránu, nebo když byly podobně objeveny a zabaveny pro změnu kdysi nelegálně dodávané zbraňové komponenty do Iráku za doby vlády Saddáma Husajna.
Vy by jste na místě vlády Izraele ty lodě nechal plout do Gazy s rizikem, že tam jsou zbraně a ty budou použity proti izraelským civilistům?
A to, co tvrdíte o mojí větě, že Židé nemají kam jít, to si děláte srandu?
Kam by měly jít ty miliony Židů co se narodily v Izraeli? Pokud by Arabové nechtěli od ppčátku zničit Izrael, tak tam mohl být mír od roku 1948 a žádné války tam být nemusely. Ale i průměrnou inteligencí obdařenému jedinci musí být při pohledu na mapu Izraele zřejmé, že pokud tento stát měl přežít pokud byl napaden armádami 5 arabských států a palestinskými bojůvkami, a pokud ho po svojí porážce odmítly arabské státy uznat a uzavřít s ním mírové dohody a pokud kupříkladu násirovský Egypt prohlašoval, že nažene Židy do moře a všechny je pobije, tak Izrael potřeboval vojensky hájitelné hranice. A i proto byl šestidenní válka a i díky ní se Izrael dostal do pozice, že měl předpolí, které se dalo bránit, což se mu následně velmi vyplatilo za říjnové války v roce 1973, kdy útočící Egypťany zadržel na Sinaji a Syřany na Golanách, i když ti měli převahu na začátku útoku až 15:1.
Co vyčítáte Izraelcům? Že se po zkušenosti s holocaustem a vyvraždění poloviny jejich národa a po tom, že je chránili a zachraňovali stateční jednotlivci a jeden jediný stát a to paradoxně spojenec Hitlera Finsko, odmítl svoje Židy nacistům vydat a druhý, okupované Dánsko, je z části přepravil do Švédska, jinak pro ně ale nikdo nehnul ani malíčkem a nějaké mezinárodní společenství už vůbec ne, už nechtějí nechat zabíjet jako ovce.
Je evidentní, že s tím jak umírají poslední očití svědci a účastníci II světové války, se stále více objevují pokusy celé to utrpení Židů způsobené nacismem relativizovat a snižovat. Jenže bez znalostí souvislostí z let 1939 - 1945 a následně toho, jak se svět dozvídal o nacistických zvěrstvech, nelze objektivně posuzovat izraelské reálie a kroky. Pokud je posuzuje někdo dnešním úhlem pohledu, je ten pohled jiný, než pokud by se objektivně seznámil s historickými fakty a duchem té doby, kdy Izrael vznikal. Po II světové válce byl pro Židy jediným místem, kde by mohli žít jedině jejich vlastní stát. A není divu, že si ho budou vždy bránit zuby nehty.
05. 06. 2010 | 16:06

Tencokida Hnuj napsal(a):

Herr Matyasch

Ja, uš meine mutter ržíkat, řže ta aussiedlung po falka my jen tak nenechala.
Tost topše ona věděla, řže Ada slipofal česka pakaš nach Patagonie maschieren glajch my mit russische bolschewik bande poržadek udělat.
Nebyt zratna generalni štab, Ada to fyplnit a my tak dost lebensraum mit, tak jak za Niebelung und Lorelai. Slofanska pakaš v Patagonie my pak otblokovat ot totafka kriegsmaterial, coš snamena - "šatna loď, šatna cug, nur co my řžekla a dodala". Chcipnout oni sofort wie ein mann, ksindl.
Satracena , proradna generalni štab fšak utělat lajna přžes rospočet nam und stara topra kapral Ada.
Naša familie fyhnat, lebensraum fuč, Ada na popel.. ach, tarmo mlufit.

Ale my to tak nenechala. Teda ja, stara fojna Hlelmut Taschka. Fšude řžikat jaka nesprafedlnost to byt a řže v Brusel třžeba s česka ksindl pořžadek machen.

Ja , k sache :
U nas v kamaratenbundu my muset kušna tržet und do Palestina brot und butter posilat, plotože naš gruppenfíra ržíkat, řže neni bohda by smratlafa Jude lepši byla ot naše tisicroku reiche a jeho fíra Ada.
Ja muset unser gruppenfíra posluchat, i ktyš tak ganc nerosumět, co společnecho mít otpor gegen Jude s moja krasna statek v Sudetenland, kteru my očistit od Juden nafšty běchem krieg.

Toš tak ja aspoň na blogen pod cizim nahme psat, še ta nespravfedlnost odpykana jetnou muset byt a my fratit se do zaslibena land. A od Juden my pak mošna tak akorat naučit, jak ta blokade v Patagonie dobřže profadět.

Heil..(oh, parton) Tedy Auf Wiedersehen!

Helmut Taschka/früher Taška/
05. 06. 2010 | 16:13

jiri schmiedt napsal(a):

Kdybychom my Cesi byli tak razhodni jako jsou Israeliti nemuseli jsme mit Bilou horu,Mnichov,Komouse atd...takze se vemte z nich priklad a uz se spolehejte na sebe.
05. 06. 2010 | 17:48

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Falcon:
Váš jednostranný výklad je k ničemu jako způsob politiky Izraele. Mezinárodní právo by mělo být nadřazené jednotlivým právům národním včetně izraelských. Nehledě na fakt, že Gaza není legálním územím Izraele měli by Izraelci chytat lodě až v pobřežních vodách stejně, jako USA kubánské a další usilující o imigraci do Států.
"Kam by měly jít ty miliony Židů co se narodily v Izraeli?" Děláte si srandu anebo jste tak cynický. Vás netrápí, kam šly milióny Palestinců vyhnaných z Izraele? Pokud byste něco věděl o způsobu a metodách vzniku novodobého Izraele, věděl byste, že arabské postoje v 1967 byly logické.
A propagandistické využití holokaustu je jenom sionistická finta, oni totiž používají tutéž logike s podobně brachiálními metodami.
05. 06. 2010 | 18:07

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Tencokida Hnuj:
Jawohl!
05. 06. 2010 | 18:10

TakyTomas napsal(a):

Tomas napsal: (Tomáš IP:[94.113.121.*], 04.06.2010 18:00) | nahlásit příspěvek

Těsně za námořní hranicí vyzvat ke změně kurzu a poté co neposlechnou poslat ke dnu. České televizi doporučuji poslat tam generálního ředitele Janečka, u potápění lodi aktivistů by neměl chybět, to přece nemůže svěřit nějkému ocmrndávači.
05. 06. 2010 | 18:25

TakyTomas napsal(a):

Tomas napsal: (Tomáš IP:[94.113.121.*], 04.06.2010 18:00) | nahlásit příspěvek

Těsně za námořní hranicí vyzvat ke změně kurzu a poté co neposlechnou poslat ke dnu. České televizi doporučuji poslat tam generálního ředitele Janečka, u potápění lodi aktivistů by neměl chybět, to přece nemůže svěřit nějkému ocmrndávači.
05. 06. 2010 | 18:28

Falcon napsal(a):

Zbyněk Matyáš
Vy by jste akceptoval vždy a ve všem mezinárodní právo, pokud by jste na svoje oči viděl, že mezinárodní právo nikdy nikoho neochránilo?
Můžete to jít zkusit vykládat těm 200 tisícům mrtvých obětí národnostní nesnášenlivosti v Bosně a Chorvatsku co je nedokázaly ochránit lehce vyzbrojené jednotky OSN, můžete to jít vykládat tomu milionu mrtvých obětí nenávisti mezi etniky ve Rwandě, můžete to jít vykládat stovkám tisíc obětem islámského arabského teroru v Darfůru. Obávám se, že si vámi oslavovaným mezinárodním právem nadřazeným podle vás národním zákonům jejich vrazi tak leda vytírají zadek.
05. 06. 2010 | 18:57

Falcon napsal(a):

Zbyněk Matyáš
A pokud by Izrael nechtěl skončit v ruinách a nedal raději přednost hájení svých zájmů a bezpečnosti, tak už tady dneska není. Koneckonců, pokud vy se zde oháníte mezinárodním právem, tak tedy každý stát, tedy i Izrael má právo na existenci a na život míru. Proč mu tedy arabské státy a Palestinci toto právo již od roku 1948 upírají?
A co se týče Gazy, tak jste trochu mimo mísu. Za Šarona Izrael Gazu vyklidil a vládu nad ní předal Palestincům. Jako výrazů palestinského vděku se mu dostalo odstřelování izraelského území raketami Kásám a pak dokonce i kaťušemi k nimž dodával komponenty buď přímo Írán a nebo jím podporovaný Hizballáh z Libanonu. Tudíž jsou to dost pádné a doslova výbušné argumenty, proč Gazu blokovat.
Hamasu stačí ke zrušení blokády jen opravdu hodně málo. Vzdát se snahy o zničení Izraele a uznat ho jako stát a pokračovat v jednání bez násilí. Hamás neudělal nic, jen stále popírá právo Izraele na existenci a chce ho zničit. Palestinci v Gaze si ho dobrovolně zvolili a teď za to nesou následky.
A co se týká oněch A rabů co odešli z Izraele. Spousta jich odešlo na základě toho, že jim to poručil jejich náboženský vůdce, velký muftí jeruzalémský, velký to sympatizant a obdivovatel a chráněnec Adolfa Hitlera, který u něho strávil valnou část II světové války a jen velmi těsně ušel tomu, aby stanul před podobným soudem jako byl ten norimberský. On si totiž maloval ve svých snech a tak to i proklamoval, že až spojené arabské armády zničí Izrael a pobijí Židy, tak navrátivší se Palestinci si rozeberou židovské majetky. No, halt se mu tento jeho předpoklad nějak nevyplnil, asi si tehdy Alláh vybíral náhradní volno a nebo jsou Židé opravdu národem vyvoleným, protože proti takové vojenské a materiální převaze jako odolali v roce 1948, se dalo vyhrát opravdu jen s boží pomocí.
Nu, je velmi zajímavé, že synovec velkého muftího, takto nějaký pan Jásir Arafat, hodlal Židy vyhnat a Izrael zničit, ale nějak vyměnil spojence, neb strýčkovi se jeho sázka na Hitlera a nacionální socialismus moc nevyvedla a tak přesedlal na jiný socialismus, tentokráte ten komunisticko sovětský a hodlal zničit Izrael ve jménu lepších, světlých komunistických zítřků a jezdil si pro zbraně a peníze do Moskvy a komunistického bloku a cvičil se u nás, v Zastávce u Brna.
Ale nějak ta sázka Palestincům zase nevyšla, komunistický blok se jim rozpadl, SSSR už taky neexistuje a tak jak to vypadá, tak další generace Palestinců přesedlala na zelenou barvu islámofašismu říznutou černou červenou barvou anarchie a nechá se pro změnu sponzorovat od radikálních islamistických ajatolláhů či zbohatlých ropných šejků a bývalých anarchisticko maoistických levicových radikálů vládnoucích nyní Evropě a EU.
Doufám, že vás taky tak jako osud Palestinců co odešli z Izraele trápí osud po II světové válce odsunutých Němců a dozajista tedy určitě nemáte nic proti tomu, aby se sem vrátily miliony jejich potomků a český stát se jim postaral o odškodnění a náhradu jejich majetku, který dnes už užívá x tá generace potomků či majitelů českého původu. A už vůbec nepředpokládám, že vám vadí, že by se takovým krokem výrazně změnil demografický poměr obyvatelstva. Pokud se vám cokoliv z výše uvedeného nezamlouvá, tak jste právě odmítl část Palestinci předkládaného mírového plánu pro Izrael, který by během pár let znamenal konec Izraele vzhledem k porodnosti mezi Palestinci a Izraelci.
A konec konců, mnoho Arabů je občany Izraele a nikdo je nevyhání a žádný z nich se ani náhodou nehodlá vzdát izraelského občanství a vyměnit ho za jiné. Kromě tedy snad amerického, že.
A jen tak na konec. Pročpak tedy ještě dnes nejsou někde v Bavorsku u našich hranic nějaké uprchlické tábory pro sudetské Němce, kde by je někdo ještě dnes držel za nevyhovujích podmínek a jen jim 65 let místo jejich integrace do společnosti, vtloukal každý den do palic nenávist k těm zlým Čechům, co je vyhnali ze jejich domovů, kde žili 1000 let? To by nás asi tedy také neměli moc rádi a asi by k nám možná také létaly rakety.
05. 06. 2010 | 18:58

Ivan Hochmann napsal(a):

Falcone ,

přiznám se,že tak docela nerozumím lidem,kteří stojí na straně permanentní,protižidovské, pomlouvačné kampaně.

Neustále a pořád dokola se vynořují jako potkani z pološera a do nekonečna omílají ty svoje kecy o chudáčcích palestincích.
A vůbec o utiskovaném a zneužívaném arabském světě.

Ano arabský svět byz zneužit a znásilněn napřed Východoindickou Společností,ve 2.sv. nacistickou ideologií, a po ní ruským bolševickým svinstvem..

Všechno to má svoje kořeny.Abychom to lépe pochopili, museli bychom se zajímat o knihy a filmy z té doby.Na mě hodně zapůsobil film "Lawrence of Arabien" s Peterem O´Toolem a Omarem Sharifem.
Jsou to velmi složité peripetie,poněvadž se zde jedná o historická území několika náboženství a etnických celků.

Je tudíž bezpředmětná Vaše diskuze s místními ignoranty.

Jinak Vám děkuji,za to co jste napsal.
Mě už to nebaví opakovat pořád dokola.Už se o to pokoušeli takoví znalci a kapacity jako je Pepa Řepa a naprosto bez úspěchu.Nemá to smysl.Je to jako komunistický mor zalezlé do myšlení lidí.

Zdravím Ivan.
05. 06. 2010 | 19:02

Ivan Hochmann napsal(a):

Takže ,

jsme to napsali naprosto shodně.
To se nestává tak často?!

Ivan.
05. 06. 2010 | 19:04

Falcon napsal(a):

Ivan Hochmann
Díky, že jsou tu i rozumní lidé lidé jako vy.
Arabové jako národ mají opravdu smůlu na svoje vůdce a schází jim zřejmě něco na způsob křesťanské reformace, doby renesance a osvícenství, která by zmírnila vliv radikálního islámského náboženství na každodenní život lidí. Pokud se místo matematiky a vědy budou učit stále jen nazpamět korán v islámských madrásách, tak to pro ně bude katastrofa a nikdy se z těch problémů nevyhrabou. Není nikoliv určitě náhodou, že největších kulturních a vědeckých pokroků a míry náboženské tolerance dosáhli Arabové v době, kdy jim vládla taková varianta islámu, která jim umožnila čerpat z bohatství antiky a jejího vědeckého a kulturního odkazu. Bohužel ovládnutí kulturnějších Arabů v podstatě barbarskými tureckými kmeny Turky tuhle část vývoje islámu uťalo. Což je škoda, protože pokud by pokračovala, tak by islám asi byl dnes někde úplně jinde a nemusel by být tak nesnášenlivý jako je dnes.
05. 06. 2010 | 19:57

Čochtan napsal(a):

Izrael mezinárodní právo neporušil.

1) Narušení blokády je už samo o sobě dle mizinárodního práva považováno za válčený akt, je logické, že zásah byl v mezinárodních vodách, protože až tam blokáda sahá. Blokádu Gazy posvětila i OSN, když se zavedla, takže o protiprávnosti blokády Gazy nemůže být ani řeč. Aktivisté byli několikrát varováni, neusposlechli, následoval zásah.

2) Dle mezinárodního práva je možno zastavit jakoukoliv loď, existuje-li podezření, že převáží zbraně, jelikož loď jela do Gazy (vládne Hamas-teroristé) a aktivisté nechtěli nechat náklad prohlédnout, tak toto podezření exsistovalo.

To jen pro srovnání, jak s tim porušením mezinárodního práva je. Ani OSN a EU neobvinila Izrael z porušení mezin. práva, jen odsoudili tvrdost zásahu, který byl ale také adekvátní, neboť se jen bránili proti útoku aktivistů.
05. 06. 2010 | 20:24

Ivan Hochmann napsal(a):

Pqane Falcone,

Toto jsme tu asi tak před rokem a půl do mrtě probrali.
Vyjadřovali se tu lidé ,kteří mají příbuzné na Blízkém Východě,(PepaŘ),lidé kteří znají historii arabského světa,od Berberů a příchodu Mohameda přes Cordobský chalifát,atd,po dnešní iránskou revoluci.

Nebylo vynecháno ani údobí Turecké expanse od MehmedaII.po Kemala(Atatürka).
Vlastně na Zlatou Hordu z Východu a na Osmanskou Říši jsme oba zapoměli.
Ty obě byli také příčinou duchovního úpadku islámského elementu.
Turkové vlastně válčili s polovinou arabů.
Proto jsem také někde dříve napsal ,že jeden Kemal jaro nedělá a ať si EU pořádně rozmyslí co s Tureckem.

Kdyby tu byl bigjirka,řekl by že Turecko je po Kosovu další granát v řiti Evropy.

Před dvěma roky jsme se tady pohádali jako psi. Moc dobře si na to vzpomínám.
Mara,Hořejší a spol.Viďte pane Stejskale?

A mám tedy pravdu,že se točíme pořád v jednom kruhu.

Nejpodstatnější je pane Falcone ,
co jste napsal na závěr vstupu v 18,58hod.
To nelze nijak oddiskutovat!

Ivan.
05. 06. 2010 | 21:07

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Ivane Hochmane,
je toho víc, čemu nerozumíš. Je však zcela mimo realitu označovat ty s jiným názorem, kteří tomu rozumějí lépe, za ignoranty.
Co tak zrcadlo?
05. 06. 2010 | 21:14

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Falcon:
"pokud by Izrael nechtěl skončit v ruinách", tak musely končit v ruinách palestinské domy pod pásy buldozerů anebo dynamitem již od počátku min. století.
Nemá význam se zabývat detaily, ale je třeba jít in medias res. Novodobý Izrael vznikl na úkor Arabů zrovna tak, jako kdysi izraelské kmeny dobývali Kanaan na základě umanuté ideologické doktríny o zemi zaslíbené Hospodinem. Je to stejná umanutost jako byla německá Drang nach Osten, ostatně proto si sionisté od počátku rozuměli s nacisty. Dnes je však politicky nekorektní něco takového připomínat.
05. 06. 2010 | 21:22

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Falcon:
A ještě je třeba jasně zdůraznit, že paralela Židů se ´sudetskými´ Němci je zcela falešná. Stačí jenom připomenout jejich iredentu vůči státu, který v nezměněném území zde existuje tisíc let. Tak blbý argument může akceptovat snad jenom Ivan Hochman.
05. 06. 2010 | 21:28

Ivan Hochmann napsal(a):

Jasně Zbyňku,

hlavně se nauč číst!
Moje jméno se píše se dvěma "n".
Tedy pan Hochmann.
A ty si mě neber raději do huby,ať tady zase není ostuda.

Ivan.
05. 06. 2010 | 22:00

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Ivan Hochmann:
Děkuji za podstatnou připomínku. Byla vskutku k věci, proto se hluboce omlouvám a slibuji, pane Hochmanne, že v budoucnu se takové hrubé chyby budu hledět vyvarovat.
05. 06. 2010 | 22:12

Falcon napsal(a):

Zbyněk Matyáš
A jaký to stát myslíte, který zde v nezměněné podobě existuje tisíc let? Snad ten, který přestal existovat po jediné prohrané bitvě na Bílé hoře na 298 let a jehož součástí se v roce 1918 jeho němečtí obyvatelé stát nechtěli a musela je k němu násilím připojovat česká a francouzská armáda za cenu desítek mrtvých na obou stranách? Ona paralela mezi vznikem Československa a Izraele je více než zřejmá, protože i Československá republika vznikla po válce jen a pouze z vůle vítězných mocností a díky obrovské zásluze T.G. Masaryka a našich hrdinných legií.
A nějak ani kupříkladu nevím, že by kdy byla součástí českého království kupříkladu Zakarpatská Ukrajina, a to nemluvím o Slovensku, které bylo součástí uherského království 1000 let, takže v tomto případě se dá skoro přirovnat připojení Slovenska téměř za krádež tohoto území Maďarsku a doufám tedy, že budete stejně razantně požadovat zrušení Slovenska, či přinejmenším navrácení Maďarům uloupených území zpět Maďarsku.
To, podíváte-li se na historická pojmenování území Izraele, Judea, Samaří atd, tak to jsou již z historie známá území původních izraelských království.
05. 06. 2010 | 23:10

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Falcon:
No tak poučíme: České království ve svých trvalo tisíc let, třebaže ne vždy bylo samostatné, Praha je nejstarší nepřetržitě trvající hlavní město státu v Evropě. Po vytvoření Československa v 1918 bylo jako další země připojeno de novo vzniklé Slovensko; Pokarpatská Rus byla svěřena Československu pod správu jako mandátní území Spoolečnosti národů.
Další Vaše nesmysly - krádež Slovenska Maďarsku, jakoby Maďarsko bylo totéž co Uhry - se nemá význam zabývat.
Takže Čechové a Moravané nepřišli v 1918 z roztroušených diaspor jako Židé v min. století do Palestiny. Judea, Samaří (btw. Izraelity velmi podceňované obyvatelstvo) byly původně Kanaan, kterou Izraelité dobyli a obyvatele částečně vyvraždili, částečně podrobili. Takže paralela s Československem je jenom Vaší fantasmagórií.
05. 06. 2010 | 23:27

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Doplněk:
České království ve svých hranicích trvalo tisíc let
05. 06. 2010 | 23:28

Falcon napsal(a):

Jenže české království nezahrnovalo území Horních Uher, tedy dnešní Slovensko. To bylo naposledy z části součástí Velkomoravské říše, která toho s českým královstvím moc společného neměla a území Zakarpatské Ukrajiny rovněž nikdy nebylo součástí českého království, přesto byly obě země k nově vzniklému Československu připojeny.
Že by je tedy ti zlí Češi okupovali jako ti zlí Izraelci Západní břeh a Gazu, když předtím ještě s ,,velkou brutalitou''postříleli s připojením k Československu desítky nesouhlasících německých obyvatel oblastí s nadpolovičním počtem obyvatel německého původu, kteří toužili po tom vytvořit si samostatné německé státy a připojit je k Německu a Rakousku? A potlačili tak brutálně a vojenskou silou jejich právo na sebeurčení a samostatný stát.
Nu, a teď si jen místo Československa dodejte název Izrael, místo Palestinců Němce a Slováky s Maďary a máte zde paralelu jako vyšitou.
05. 06. 2010 | 23:42

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Falcon:
"Jenže české království nezahrnovalo území Horních Uher, tedy dnešní Slovensko" A čskoslovenské Čechy je zahrnovaly??
"Sudetští" Němci přišli jako pozvaní kolonisté ve 12. stioletí do konzolidovaného státu, a ten chtěli za 600 let okrást o třetinu území. Vypadá to, že k nim patříte i Vy, Vaše rétorika Vás prozrazuje.
05. 06. 2010 | 23:50

Ivan Hochmann napsal(a):

Zbyněčku,

klidně mi můžeš tykat a říkat vole.
Já na tebe nepovím jak jsi na Bilendě spadl s třešně.
A rovnou na hlavu.

Ivan.
06. 06. 2010 | 00:15

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy