Koho zastupuje ministr (školství): O zmatení zájmů

22. 03. 2012 | 10:48
Přečteno 3451 krát
Z mnoha pohledů na odstoupení ministra školství Dobeše mi jako nejzajímavější vychází ten nejvíc na ráně: Dobeš odchází proto, aby se mohl podívat učitelům do očí. Slíbil jim peníze, nyní slib nemůže dodržet, a proto raději končí. Ponechme stranou moudrost takových „slibů“; asi bych se snažil nic neslibovat při pohledu na české školství a veřejné finance u nás a v Evropě, ale o to teď nejde.

Nevyslovená premisa Dobešova stavu je tato: zastupuji učitele. A i když z mé osoby mají srandu, taky rektory a profesory. Hájím jejich zájmy. Nechci být k ministrovi nespravedlivý, užil si své a třeba tomu tak není, ale spíš bych řekl, že je. Podobně je na tom celá řada dalších „odvětvových“ ministrů. Šéf „rezortu spravedlnosti“ má na starosti soudce. A tak dále. A co teprve „náš“ eurokomisař Štefan Füle? Inu přece zastupuje – nás!

Zmatení zájmů je obecně rozšířené. Pravděpodobně pochází z málo vyvinutého občanství. Byli a jsme občané, přerušovaně, jen pár desítek let. Stovky a stovky let jsme byli poddaní a ti nahoře nás řídili. Je těžké teď najednou umět dobře řídit je, ty nahoře.

Koho tedy zastupuje ministr školství? Rozhodně ne učitele, nebo aspoň nikoliv v tom obyčejném smyslu („aby si přilepšili“). Ministr školství má na starosti vzdělanost země, což je podle mého názoru v této éře zdaleka nejdůležitější národní zájem. Musí tedy umět vyrovnávat a vážit celou řadu dílčích zájmů a z těch dílčí je zase zdaleka nejdůležitější zájem dětí a studentů na kvalitním vzdělání. Měl by tedy nejvíc hájit jejich zájmy (znovu: nejde o čtyři měsíce prázdnin, ale o to děti a studenty co nejlépe vybavit k tomu, aby dokázali naplnit svůj přirozený potenciál a uplatnit ho v životě). S tím sice platy učitelů mohou souviset, ale jen ve fungujícím vzdělávacím systému. Takový nemáme.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Béda napsal(a):

Klvaňa - generál po bitvě.

Samozřejmě, že Dobešovo zdůvodnění je pouze zástupná omáčka. Ve skutečnosti odstupuje skrze naprostou nekompetentnost (= nesmyslné - rušení malotřídek, školek, antidemokratické - VŠ samospráva, hození studentů do spárů dluhu- nařízení, kauza plzeňských práv, neschopnost čerpat dotace v obrovském rozsahu, kauza Bátora a pod.)

V civilizované zemi by již byl z politiky při první kauze. V banánistánu právě totální neschopnost je předpokladem pro výkon nejvyšších funkcí.
22. 03. 2012 | 10:57

Skogen napsal(a):

VV se vzeprely umyslu rusit enormni mnozstvi skol. Souviset to muze.
22. 03. 2012 | 11:27

MaB napsal(a):

Pane Klvaňo, stačilo by, aby na vzdělávání v této zemi šel přiměřený podíl veřejných výdajů, jako ve většině vyspělých zemí. Na vzdělávání vydává ČR 9,5% veřejných vydajů, čím se zařazuje hluboko za většinu nejen vyspělých, ale i rozvojových zemí, včetně států, jako je Benin nebo Kamerun.

Ale pravda, jsme celkem v čele v podílu výdajů na veřejné investice, a tak máme nejdražší dálnice široko daleko. Holt, z peněz na dálníce se krade líp, než z peněz na žáčky.

Ale je lepší nepsat o tom, co skutečně obráží skutečné priority vlády a společnosti, ale abstraktně psát o jakýchsi zájmech dětí a mládeže, což je věc, která je těm, kdo zdroje rozdělují, vcelku u.... Svoje děti si vždycky pošlou do dobře placené školy, že.
22. 03. 2012 | 11:28

Dáša N. napsal(a):

Pan exministr Dobeš ukázal v praxi tzv. umění odcházet.
Možná napíše časem i nějakou slohovku na téma odcházení, tedy jak odcházet středem, když mu hoří koudel u zádi.

Nic se nemění však na tom, že Dobeš je jen částí té nechutné houby, která se ve Strakově akademii před časem objevila. I kdyby spolu s naším malým Bobešem Dobešem odešli i ministři kultury, obrany, sociálních věcí a další, je to jen nadzemní část té nechutné rosolovité, amorfní, roztřesené, a slizovité houby.
Pod zemí by zůstalo podhoubí, které je nucen strážit velký Nečas s vděčnou předsedkyní poslaneckých lysohlávek, to vše za dozoru hradního hřiba satana.

Lepší by byl blog, který by ozřejmil občanům, koho zastupuje tento na hradě dlící mykosaurus.
22. 03. 2012 | 11:42

deep throat napsal(a):

Tak divně smutně je mi....Bude mně moc chybět, u něj byla naprostá jistota, že co z něj vypadne, to bude k smíchu. Nejvíc pro smích byl ale on sám. Doufám, že Velký Kormidelník Nečase s jeho rezignací opět vyhodí.
22. 03. 2012 | 11:52

toník napsal(a):

Pane Klvaňo,koho momentálně zastupujete vy ? Pamatuji,že jste zastupoval Klause,tabák,radar !!! Takže samé životu neprospěšné věci!!!
22. 03. 2012 | 11:55

Admirál napsal(a):

Koho zastupuje takový ministr Vondra? A Schwarzenberg? A Kalousek?

Podle plodů poznej strom. Bohužel, zájmy lidí žijících v tomto státě to očividně nejsou.
22. 03. 2012 | 12:08

Béda napsal(a):

Koho zastupuje? Tipnul bych, že firmu ABL a privátní zájmy jejich managerů a majitelů. Taky tak trochu asi zájmy bankovní lobby (studentské půjčky), univerzálního sponzora triády (jeho zájmy zastupují i ostatní strany odpovědných odkláněčů), snad taky zájmy části Klausovic rodiny činné v oblasti vzdělávací soustavy atd..
22. 03. 2012 | 12:17

Al Jouda napsal(a):

Ministr Dobeš využil příležitosti a utíká z boje. Paradoxní je, že je za to ještě chválen ministerským předsedou Nečasem :))) Pochvalu by si však zasloužili všichni a samotného Nečase by mohl při jeho odchodu pochválit sám prezident!
22. 03. 2012 | 13:32

Taoiseach napsal(a):

Tomáš Klvaňa

Váš příspěvek jest jaksi předmětu prost. Brát vážně "oficiální" zdůvodnění rezignace je (nejen v tomto případě) nesmysl, takže celý Váš text je o nesmyslu.

Zajímavější by bylo zamyslet se nad tím, proč z vlády neodešel současně s Bártou, přestože je mnohem hloupější. Troufám si tvrdit, že bylo to kvůli (výslovně dojednanému) komplotu mezi Bártou a Klausem. V tomto smyslu nebudou Dáša N. ani Béda ve svém druhém komentáři daleko o pravdy.
22. 03. 2012 | 13:35

rejpal napsal(a):

Taoiseach
Především jsme již v situaci, kdy individuální demise ztrácejí smysl (snad s výjimkou jediného - když některý ministr projevuje příliš silný reformní étos, zmizí po demisi z dohledu a neirituje lidi). Odejde Dobeš, přijde někdo, koho mají dobře prověřeného, bude možná na povrchu uhlazený, ale nic se nezmění. Jestliže politická strana, mající premiéra, jmenuje volebním manažerem člověka, který musel odejít z vlády kvůli podozření, které nikdo nevyvrátil, je pes zakopán hlouběji než v osobách konkrétních ministrů. Jestliže koaliční strany se chvíli poplácávají po zádech a ve stejnou chvíli mluví o pučích, připománá to všechno jiné, než nositele pochodně demokracie. A takových příkladů by se našlo hafo. Tady je jediným demokratickým řešením demise celé vlády a nové volby.
22. 03. 2012 | 13:46

Milan napsal(a):

Úplně jsem zapomněl, že existuje jakýsi Štefan Fülle. A to je přitom pořád ještě ve funkci!
22. 03. 2012 | 14:00

Pražák napsal(a):

Klaus potřebuje pro svůj Institut VK nějakou lukrativní budouvu v centru Prahy. Proto Dobeš a Bátora.
Bude zajímavé pozorovat, co se bude dít s budovou v majetku MŠMT na Senovážném náměstí, ve kterém sídlil Ústav pro informace ve vzdělávání (zrušený Dobešem k 31.12.11).
Případně jaký bude osud dalších nemovistostí v majetku MŠMT.
22. 03. 2012 | 14:00

Taoiseach napsal(a):

rejpal
V podstatě souhlasím, ale ten zakopaný pes snad nemůže být hlouběji, než je Klaus. Takže pokud místo Klause nepřijde nikdo z jeho četných kompliců, mělo by to jít postupně k lepšímu.

Pražák
Ten barák po ÚIV měl podle dosavadních zpráv přislíbený VK mladší. Bátora na MŠMT byl třešničkou na dortu pro Klause.
22. 03. 2012 | 14:08

rejpal napsal(a):

Taoiseach
Co takhle formulace: nutná, ale ne postačují podmínka
22. 03. 2012 | 14:13

Honza napsal(a):

Je to jednoduché - míň dětí = míň škol a všeude šetřit. Kdo to nechápe, nepochopí nic. Ať byl, jaký byl, byl to člověk manažerského typu. Ty prostě nemá nikdo v lásce, něco řeší, někdy i špatně. My milujeme lidi typu dumáju, dumáju, diskuse, dlouhý kouř. Pak se ale nedivme, že najednou se vše okolo hroutí včetně EU fondů. Dnes, kdy jedním kliknutím lze zničit banku asi nepůjde léta něco prodiskutovávat. Současnost nás bohužel předběhne.
22. 03. 2012 | 14:14

Míval napsal(a):

Pane Klvaňo, kdybyste si přečetl Nečasův manuál pro vládnutí (Yes, prime minister), tak byste dávno věděl, že ministerstva dělají přesně to, co je opakem jejich názvu. Ministerstvo školství (Ministerstvo vzdělání v Británii) je tedy zaměřeno na likvidaci vzdělanosti v širší populaci. To byla Dobešova odpovědnost vůči finančním skupinám v pozadí (protože pouze jim je tato vláda skutečně odpovědná), to bylo jeho poslání a on ho plnil dokonale. Proto dost dobře nechápu, jak ho Nečas mohl nechat odejít. Ale možná je v záloze ještě větší odborník.
22. 03. 2012 | 14:22

Hulu napsal(a):

jak vyplývá z citátu uveřejněného na jiném serveru, tak má asi na každého ministra ve všech členských zemích evropská komise nejakou složku, která se v případě potřeby otevře, vyhodnotí a hned je jasné, kdo jde "s námi" a kdo je ignorant, který se bude poroučet ... „V Bruselu je veřejným tajemstvím, že nedůvěra Evropské komise vůči ministru Dobešovi dospěla do takového stádia, že přímo jeho osoba se stala překážkou řešení vleklých problémů s čerpáním evropských fondů" ... to jen aby bylo jasno, kde se tahá za nitky
22. 03. 2012 | 14:53

Pepíček napsal(a):

Tak to je hřebík na hlavičku, jenže jediný, kdo umí tento problém řešit je zubatá a trvá jí to 2-3 generace. Protistrana na tom navíc není o nic lépe, místo hájení svých zájmů z pozic profese, odbornosti atd. je tu jedna skupina, která chce být od potřeby vlastního názoru a rozhodování doživotně osvobozena paternalistickým přístupem státní moci a druhá, která hledá jak proplout kalnými vodami a cestou si nahrabat.
22. 03. 2012 | 15:14

mb napsal(a):

S tím sice platy učitelů mohou souviset, ale jen ve fungujícím vzdělávacím systému. Takový nemáme.

navrhujete tedy učitelům ještě ubrat ... ???

pokud chceme kvalitní školství, musíme získat do školství kvalitní osobnosti ???

když chceme do školství získat kvalitní osobnosti, musíme je umět kvalitně ohodnotit ???

žáci potřebují jako vzor úspěch, je li učitel chudý, může pro ně znamenat pozitivní motivační vzor ... ???

Kalousek si není schopen ani dohledat srovnání učitelských úvazků v evropě a ohodnocení učitelů napříč evropou ...

jen vykřikuje o líných učitelích ....

Kalousek nemá učitele rád, všiml jsem si toho již dříve ...

pokud neinvestujeme do školství a do kvalitních učitelů ...

nedopadneme dobře ... ale myslím, že je to Kalousovi putynka ...
22. 03. 2012 | 15:16

buldatra napsal(a):

Když odchází náš historicky nejlepší ministr školství, bude to za něho muset vzít někdo ještě lepší. Snad prehistoricky nejlepší.
Jsem zvědav, kdo to bude.
Že by to vzal alespoň na supl, než bude objeven nějaký další vhodný kandidát, sv. Jan de la Salle, patron křesťanského vyučování, učitelů a vychovatelů?
22. 03. 2012 | 15:25

Taoiseach napsal(a):

Rejpal
Určitě. Jeho komplicové (Kalousek, Bárta, Rampula, ale i Langer, Němec atd.) mají pořád velký vliv. A pokud jde o presidentské kandidáty, jakási jistota, že se s ním nespřáhnou, je snad jenom u Schwarzenberga, Dienstbiera, Roithové...

Honza
Jenomže "vše okolo hroutí včetně EU fondů" se hroutilo právě díky tomu Vašemu "člověku manažerského typu", co hasil požár benzínem.

Hulu
Pokud by to bylo tak, jak tady sugerujete, měla by Komise v případě Dobeše velmi snadnou práci - :) . Ale doufám, že to pravda není - protože jinak by mě Komise těžce naštvala, že ho neodstřelila dřív'.
22. 03. 2012 | 15:28

rejpal napsal(a):

Taoiseach
Už jsem napsal několikrát, že nebudu volit ŽÁDNÉHO člověka z líhně politických stran. Přemýšlel bych asi Dienstbierovi Jr (a možná ve druhé kole bych mu to hodil), ale myslím, že na Hrad by patřila nějaká vážená osobnost z jiných kruhů. Takže se zdá, že po dlouhé době půjdou nějaké volby mimo mou osobu.
A důvod: prezident má mít dvě úlohy. Otevírat vrátka republice v zahraničí a být živým symbolem státnosti pro občany bez ohledu na jejich politickou orientaci. To nedokáže žádný politik u nás.
22. 03. 2012 | 17:08

Jirka napsal(a):

Doporučoval bych autorovi článku, aby si jednou sedl k televizi, až tam budou lidé, o kterých píše, hovořit (nejlépe živě) a pak se snažil alespoň chvilku neideologicky přemýšlet.
To ce řekl Dobeš, ať už byl jaký chtěl, nějak žádný z novinářů jako nechce slyšet. Totiž že se sprosťákem Kalouskem se nedá jednat, natož pak na vládě. A navíc Kalousek naprosto neumí sestavit rozpočet, když ho už v březnu musí měnit. Já bych od lidí jako je Klvaňa čekal, že napíše jediné (co si už myslí celá republika). Jedině proto, že Dobeš chce odstoupit až 31.března, tak to neřekl už dnes dopoledna. "Vždy než začne jednání vlády by, měl Nečas dát Kalouskovi dýchnout". Jinak se tady budeme všichni v rámcí nějakého udržení pravicové vlády stále jen kvůli jednomu ochlastovi z bývalé Národní fronty hádat.
22. 03. 2012 | 17:48

rejpal napsal(a):

Jirka
No jo, ale jestli je to pravda, pak jaký to celé má smysl? Když se s někým nedá jednat, pak s ním ani nejde nic vyjednat. A když se s někým nedá nic vyjednat, pak výsledek jednání-nejednání nutně nestojí za fajfku tabáku. A deset mega lidí se má na tenhle sociální experiment nejen dívat, ale sklízet jeho ovoce? Jedou v tom hoši rukou společnou a nerozdílnou a nemají žádný nárok se jeden na druhého vymlouvat. Nikdo je k tomu nenutil.
22. 03. 2012 | 18:19

zlotřilí politici do hnoje napsal(a):

politik podělal co mohl pak si odstoupí a co my si na něm vezmem?

Mají to velmi jednoduché, co ale chudáci občané, musí v tom Augiášově chlívě žít dál.
22. 03. 2012 | 18:27

Pacák napsal(a):

Koho zastupuje Klvaňa? Však on se někdo solventní najde.
22. 03. 2012 | 20:44

Jan Volf napsal(a):

Pan Tomáš Klvaňa je odborník na školsttví, mohl by dát návrh na lepší školský systém. Zrovna tento týden jsme s manželkou potkali jednu bývalou žákyni mé manželky, která se vrátila po 8 letech z Velké Británie. Mimo jiné padla zmínka o tom, jaká je úroveń škol ve VB . Podle ní doslova katastrofa-polovina žáků vycházejících ze základních škol neumí vyjmenovat, jaké a kolik má svět kontinentů. Úroveń veřejných škol je zoufalá, takže 10% majetných se snaží dostat svoje dítka do soukromých škol, které jsou "na úrovni " !! Podobné je to v Kanadě, tam učí jedna naše známá již více než 15 let ! Takže jaký lepší systém školství máme tady zavádět ?!! To by nám měl pan Tomáš Klvaňa sdělit !! Ale on studoval na univerzitách, on o vzdělání na základních a středních školách nemá ponětí. S Dobešem lze těžko ve většině jednání souhlasit-ale v řadě problémů v našem vzdělávání měl pravdu: Postavil se proti nesmyslům, které ministerstvo před jeho příchodem hlásalo-např že máme "málo VŠ ", že by v budoucnu mělo být 80 % lidí s VŠ vzděláním že nejsou zapotřebí Státní maturity apod
23. 03. 2012 | 04:32

Taoiseach napsal(a):

rejpal
Taky bych v ideální případě viděl nějakou výraznou nestranickou osobnost (tipy bych měl), ale nezdá se to bohužel moc reálné. Jan Fischer je velmi populární nejspíš proto, že nikdy nešel do žádného konfliktu - ale právě to já mu nejvíc vytýkám. Myslím, že jít do konfliktu s tou mocenskou mafií je právě předpokladem toho, aby potom mohl reprezentovat všechny občany bez ohledu na politickou orientaci.
Schwarzenberg jde do konfliktu teď - pozdě, ale přece. Loni se říkalo, že Dienstbier starší mám být vyznamenán in memoriam, ale - podle mého přesvědčení (důkazy nemám) - Dienstbier mladší odmítl jít na Hrad podat Klausovi ruku - sto bodů ode mne. Dienstbier taky kandidoval do senátu, takže není nikomu zavázaný za to, že ho dali na přední místo na kandidátce (jak je tomu u poslanců). Roithová se postavila proti oposmlouvě a od té doby nepřilezla ke křížku (na rozdíl třeba od Cyrila).
V každém případě bychom ale měli jít i k volbám i v prvním kole, protože by mi silně vadilo, kdyby měl být presidentem někdo z těch ostatních ohlašovaných kandidátů.
23. 03. 2012 | 08:28

jogín napsal(a):

Vážení diskutující, nezaregistrovali jste skutečný význam nového vysokoškolského zákona. Má dojít ke zvýšení pravomocí VŠ, takže budou mít možnost účasnit se majetkově podnikání, například ručit za půjčky podniků. Současně bude mít nejvíce pravomocí správní rada s třetinou akademiků, druhou třetinu budou tvořit podnikatelé a třetí bude jmenovat ministerstvo. Toto uspořádání konečně rozhýbe trh s akademickými nemovitostmi, ve kterých je zbytečně znehybněno mnoho miliard, zvláště ve velkých městech. A jejich současné využití žádný ekonomický přínos nepřináší.
23. 03. 2012 | 09:00

Dáša N. napsal(a):

Taoiseach

Do jakého konfliktu jde Schwarzenberk? Tím, že ohlašuje svůj možný odchod z vlády (neupřesnil kdy), která beztak brzy skončí? Co je na tom konfliktního?
23. 03. 2012 | 11:42

Taoiseach napsal(a):

Schwarzenberg je v zásadním konfliktu s Klausem ohledně Evropy. To, co řekl, se nedá vzít zpátky a Klaus to nikdy neodpustí. Uznávám, že to měl KSch udělat už dávno a tvrději, ale tady ho srovnáváme s Fischerem nebo Švejnarem, a ne s Halíkem nebo Špidlou.
23. 03. 2012 | 12:06

Béda napsal(a):

Taoiseach,

myslíte pana KSch. dodavatele kaprů do EU, privatizátora Becherovky a čerpače dotací od kolegy Kalouska, který podle svých slov použil úplateček při restituci - u nějž mezi jeho adopcí v dospělém věku a českým právem se zdá býti konflikt - tedy o pánovi, který (teď následuje úsměvná vložka) nešel do politiky zbohatnout? MZV jenž usíná v přímém přenosu na mezinárodní konferenci?

PS: všechny informace mají původ ve zprávách z tisku a internetu.
24. 03. 2012 | 07:05

Béda napsal(a):

Dovětek: Položme si otázku. Proč vlastně pan K.S. vstoupil do české politiky? Jaké mohl mít motivace? Žeby šlo o nějakou nezištnost, plnění vyššího poslání, anebo snad nějakého zadání, nebo snad zištnost...? A proč neustále "práská dveřma" ale neodchází? Kdoví?
24. 03. 2012 | 07:12

Taoiseach napsal(a):

Béda

Jsme poněkud mimo téma, takže stručně:
1) Nevím, co se míní dodáváním kaprů.
2) Nevím o tom, že by privatizace Becherovky nebyla v pořádku.
3) Nevím, jaké dotace přiděluje ministr financí.
4) Nevím, že by byl mluvil o úplatečku, uznávám ale, že nemůžu vědět všechno.
5) Adopce v dospělém věku je u šlechticů běžná, ale pochybuji, že je v ČR (podobně jako šlechtictví samo) právně relevantní.
6) Do politiky se dostal tak, že zkusil kandidovat do senátu a ukázalo se, že má velkou podporu. Do vlády ho přemluvil Bursík.
7) "Práskal dveřma" jen dvakrát. V případě Čunka to skončilo Čunkovým odchodem z vlády. V současném případě to - podle mého názoru - skončí odchodem TOP09 z koalice, protože Kalousek potřebuje předčasné volby.

Chápu, že ho nemáte rád, ale mně cca 80 % současných vrcholných politiků vadí podstatně víc. Klauso-Bárto-Dobešem počínaje, abych se vrátil k tématu.
24. 03. 2012 | 08:57

Béda napsal(a):

Taoiseach,

studujte pane, studujte. Všechny informace o podivném vývozu kaprů z Orlíku skrze s.r.o., o podivné "privatizaci" Becherovky, o státní podpoře soukromého rybolovu milionama korun z fondů MF, o úplatečku, ke kterému se přiznal sám KS, o nadřazení cizího práva právnímu řádu ČR na území ČR v otázce restitucí tzv. schwarzenberského majetku - najdete na internetu, některé na Wikipedii.

Holt není zdaleka všechno zlato, co se leskne.
24. 03. 2012 | 14:57

Taoiseach napsal(a):

Béda

Díky za tipy, leč mám ke studiu spoustu důležitějších věcí. A rovnou řeknu, že NÁZORY (na které má každý právo) jsou nerelevantní. Např. je jasné, že konkurent, který při privatizaci Becherovky neuspěl, bude tvrdit, že byla "podivná". O podpoře soukromého rybolovu nic nevím, ale pokud byla poskytnuta všem stejně, není nejmenší problém. Nevím, co se míní "cizím" právem - mezinárodní právo veřejné nebo právo nějakého konkrétního státu? V každém případě v konkrétní věci může o nadřazení práva rozhodnout jedině soud, a pokud vím, žádné podobné řízení se nekonalo.

Raději mi řekněte, koho z vrcholných politiků považujete za lepšího, a já Vám vysvětlím, proč to není namístě - :)
24. 03. 2012 | 18:06

Béda napsal(a):

V.Špidla, J.Dienstbier mladší. Navíc proč ne nepolitiky? Proč to musí být zrovna politik? Proč ne akademik - třeba prof. Hořejší, J.Keller...?
25. 03. 2012 | 11:55

Taoiseach napsal(a):

Vybral jste si zrovna mé oblíbence, takže protestovat nemůžu. Pokud by kandidovali Dienstbier i Schw., volil bych v prvním kole Dienstbiera. Pro nepolitika bych byl taky, typově mi připadají vědci ideální, ale konkrétní jména nechci dávat ani komentovat. Musela by se totiž na tom dohodnout občanská společnost (resp. musela by vůbec existovat). Takže musím být skromnější a přát si, aby alespoň nevyhrál žádný z Klausových kompliců.
25. 03. 2012 | 19:40

Miky napsal(a):

ANO pane autore.
Číšníci ,(ti vždy )a také "manažeři"
..jsou solí,elitou a intelektuálním výkvětem tohoto národa...
31. 03. 2012 | 18:21

Danielrila napsal(a):

Hello. And Bye.

http://somepaydaylounz.com - mr fitz
27. 02. 2014 | 13:10

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy