Politickou Brangelínou jest nám Merkozy

20. 03. 2012 | 11:39
Přečteno 2862 krát
Abraham Lincoln by se dnes americkým prezidentem nestal. Zřejmě by neměl šanci ani na nominaci, ať republikánskou, čili od své vlastní strany, nebo demokratickou.

Je to, jak tušíte, odhad. Lincolna nikdo z nás neviděl, nesledoval v debatě, televizních zprávách, na mítinku, natož na youtube vmáčklého mezi Sachou Baronem Cohenem a Čtvrtníčkem. Se solidní měrou jistoty můžeme však předvídat, že Lincolnova nefešácká vizáž, solženicynský vous a vážný výraz by v obrázkovém dnešku nezabraly.

Posledním nesličným prezidentem byl Reagan, měl ale šarm a dar výřečnosti. Od jeho druhého zvolení zanedlouho uplynou tři dekády, čili politicky vzato pár světelných let.

Fajn, prizmatem Brangelíny je politika rokenrol pro ošklivce, ale odtud až potud. Politickou Brangelínou jest nám nyní Merkozy.

A co teprv Lincolnův sklon debatovat ve složitých souvětích, čímž sice vyrazil dech vrstevníku-senátorovi Stephenu Douglasovi, ale na současného bonmotéra Newta Gingriche by byl krátký? Marnost. Volíme politiky podle toho, jak vypadají a co říkají a ne po kvalifikovaném odhadu jak a co budou dělat.

Zatímco první spolehlivě posoudí i mírně střízlivý porotce televizních estrád o hledání talentů, to druhé dá práci. Proč ji do nich investovat, když nás stejně budou obelhávat a okrádat?

Říká se, že pole republikánských kandidátů je slabé. Začíná se spekulovat, že primárky neprosejí jasného vítěze a možná tedy poprvé po šestatřiceti letech bude předvolební sjezd dějištěm opravdové, předem nerozhodnuté rvačky o hlasy delegátů. Naposledy právě Reagan těsně prohrál s Geraldem Fordem, (který v televizní debatě roztomile prohlásil, že žádná sovětská dominance východní Evropy neexistuje).

Ford byl památně posledním plešatým prezidentem.

Slabý houf republikánských kandidátů vede - nesměle - ten, kdo podle seriózních prognóz má být favoritem, Mitt Romney. Má nejvíc peněz, před čtyřmi lety těsně prohrál, podporuje ho mainstream, je manažersky schopný, jeho otec kandidoval na prezidenta a byl obstojným guvernérem (Michiganu), on sám byl obstojným guvernérem (Massachusetts), jednou málem připravil o senátorské křeslo legendu Teda Kennedyho (tamtéž), a má tudíž appeal pro středového, nezávislého voliče, který je stále podezírán ze sympatií k prezidentu Obamovi.

Jenže Romney má několik problémů, z nichž zmiňme aspoň dva. Ten první bychom mohli nazvat syndromem Ala Gora. Jedná se o jistý druh koženosti, přesněji kožené nezajímavosti pro showbiz (ergo politiku). Gore byl pověstně připodobňován k robotům, což by si takový pan poručík Dat ze Star Treku mohl klidně vzít osobně.

Proti Romneymu by však Gore mohl vést kurzy autenticity. Dojem umělo(hmotno)sti u Romneyho pak zvyšuje známý fakt, že v několika ohledech změnil názor, zcela jasně a průhledně proto, aby byl volitelný.

Což nás dostává k jeho druhému problému. Politika se odehrává v mediálním prostředí, které je fragmentované (už se nemluví o masové komunikaci, ale o komunikaci k různým segmentům obecenstva). A k tomu je fragmentovaná i sama politika. Republikánská aktivistická úderka, která v primárkách volí, a tudíž rozhoduje, má rozhled okresního hasiče a je napravo od Čingischána.

Není divu, že jim uhlazený milionář, mormon a manažer Romney nevoní. Je vlastně skoro zázrak, že se tento v jádru slušný, umírněný a schopný člověk dostal v nominačním procesu tak daleko. Je to proto, že větší část úderky ví, že jedině Romney, ač nemilován, má šanci v listopadu Obamovi ukázat záda, protnout pásku ve žlutém trikotu, zavěsit do šibenice v prodlouženém čase, atp...

Romney není Lincoln, má proti jemu jen pár drobných nevýhod. Proto se ještě stále může stát prezidentem.

(psáno pro ihned.cz)

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Cech napsal(a):

Tomáš Klvaňa je člověk s komunikačními schopnostmi té nejvyšší úrovně.
V jeho rukách je komunikace jakožto disciplína nebo chcete li psychologická dovednost.
Samozřejmě on moc dobře ví, že diskuze s ním ztrácí smysl, protože díky svým schopnostem a vydrylovaným technikám nad drtivou většinou normálních lidí v diskuzi zpravidla využívá tuto převahu a vítězí.

Vítězstvím se zde myslí dosažení vytyčeného cíle. A to zpravidla neznamená přesvědčování někoho o pravosti nějakých argumentů(zpravidla použité argumenty nemají s pravostí absolutně nic společného) nebo vyvracení nějakých fakt(pan Klvaňa s fakty pracuje pouze okrajově).

Proto u tohoto člověka se jedná pouze o uplatňování metodicky vypracovaných postupů pro účelové prosazení úkolu zadaného zaměstnavatelem.
Zaměstnavatelem pana Tomáše Klvaňi je nám všem dobře známý Zdeněk Bakala a Michaela Maláčová.
Odpovědnost Tomáše Klvaňi vůči aktivitám Zdeňka Bakaly např. Nadace Zdeňka Bakaly atd.

No a mediální expanzi nejen na Ukrajinu by měl zmáknout tento odborník na komunikaci, kterou dokázal při prosazování projektu protiraketové obrany.

I přes trable s krizí a s politiky Bakala s Kadasem dál plánují expanzi. Jejich manažeři se shodují v tom, že nejzajímavější pro další nákupy je střední a východní Evropa, zvláště Polsko, Maďarsko a Ukrajina.
Právě na Ukrajině ostatně RPG Industries už před koncem loňského roku koupila čtvrtinový podíl v železnorudném kombinátu Ferrexpo. Akcie pořizovala s tím, že je později za stejnou cenu prodá dceřinému holdingu NWR.
Bakala je hlavním vlastníkem společnosti Economia, vydavatele Hospodářských novin a Ekonomu.

Patří mu i týdeník Respekt.
Vzhledem k postupující evropské integraci se Bakala oprávněně obává o své místečko ve sloupečku nejbohatších lidí světa.
S normálními lidmi v Evropě se nedá tak cloumat, jako s Českými ochočenými ovečkami.

Proto a jen proto nám zde pan Klvaňa opět cíleně a účelově pracuje.
Dovolím si pouze doporučit tento blog všem kteří chtějí vidět jak působí opravdový profesionál při mediální manipulaci.
Proto prosím čtěte pozorně opravdu je čemu se neučit!!!!
20. 03. 2012 | 12:23

Cech napsal(a):

OPRAVA
Proto prosím čtěte pozorně, opravdu je čemu se naučit!!!!
20. 03. 2012 | 12:25

Šutr_od_vody napsal(a):

To: Cech
Tleskám, aplauduji, teď jste to Klváňovi "natřel":)))

S pozdravem a láskou
Bomberious
20. 03. 2012 | 12:26

resl napsal(a):

Myslím, že podobného přehmatu jste se dopustil i vy, p. Klvaňo, když jste se pokusil na pár týdnů zakotvit u Klause, jako poradce. Mimochodem, co vás tak rychle vyléčilo z hradní iluze ? Nikdy jste to neřekl.
20. 03. 2012 | 12:29

Hulu napsal(a):

ano, je to zvláštní, jak daleko se dostal slušný a zásadový člověk zcela ignorovaný médii, vlivnými "sponzory" a odborníky vašeho typu Ron Paul
20. 03. 2012 | 12:58

český maloměšťák napsal(a):

Tímto vyjadřuji upřímnou soustrast peněženkám akcionářů ihned.cz.
20. 03. 2012 | 13:04

čecháček uťáplý napsal(a):

a co my s tím?
20. 03. 2012 | 13:22

TNT napsal(a):

Klvaňa podporuje Romneyho, to znamená, že pro občany ČR bude lepší prezident Obama
20. 03. 2012 | 13:53

kokoshka napsal(a):

Klvaná agituje za Romneyho?Je v jeho volebnim štabu?
Ja volim Obamu:-)
20. 03. 2012 | 13:54

Josef K. napsal(a):

Jsem opravdu překvapený, že žiji v dalším státě těch Spojených. No, z bláta do louže, dal bych přednost Bundesrepublik.
20. 03. 2012 | 15:51

minatomirai napsal(a):

Nevím nic o schopnostech autora, ať již komunikačních či poradenských, jsou možná uspokojivé, nicméně jeho kompozice zde nedává smysl. Pokud vyjmete tuším čtvrtý, krátký odstavec, který tvoří i titul, Brangelina aka Merkozy, píše o Linkolnovi a současném republikánském kandidátovi.
Co má titul a onen zmíněný odstavec společného s Romneym, mně naprosto uniklo. Vzhledem však k tomu, že autor zmiňuje tandem Brad-Angelina, Sarkozy -Merkel, měli bychom i my pracně dospět k tandemu Linkomney?
Intelektuálně přituplé.
P.S.
Nevím, s kým se autor ve Státech stýkal, ovšem jeho hodnocení pravicové o lah, lah agitky !!!! (jména prosím), je naivní. Hloupě naivní.
20. 03. 2012 | 16:45

krajan napsal(a):

...když on je pan Klvaňa tak strašně vzdělanej.., a tak aktivní...
20. 03. 2012 | 18:53

Kanalnik napsal(a):

dnes to mate nejake rozevlate, pane Klvano...

ale divim se, ze jste vynechal Santoruma a predevsim Rona Paula, ten by se do clanku o Lincolnovi hodil nejvic... zda se mi, ze jste sam obeti toho, co ve svem clanku popisujete
20. 03. 2012 | 20:04

ludo napsal(a):

hele klvana
bratri z cech s tym svojim radarom si zradil na celej ciare,za zradu svojich je vies co.
PS. brada lincolna sa vzrahuje k uceniu talmud a nie k nejakej osobe nie toboz menu,jak ja nenavidim lakirnikov ,hlavne tych,co to robia za pweniaz a nie z presvedcenia.
20. 03. 2012 | 23:50

Sláma napsal(a):

Pan Klavaňa, který se doživotně ztrapnil zbabranou kampaní za americké vojáky na našem území (pravým důvodem rozmístění amerického radaru bylo rozšíření počtu, nyní již více než 150 zemí světa, kde se mohou pohybovat američtí vojáci prakticky bez jakékoliv kontroly dotčených států na základě smlouvy SOFA) nás zase krmí. Je to tak do očí bijící, že bych skutečně doporučil panu Klvaňovi, aby si našel jiný job.
Mimochodem, Reagan nebyl posledním prezidentem, u kterého tolik nezáleželo na vzhledu, nýbrž naopak první prezident, který už plní jen estetickou roli a skutečná rozhodnutí přijímají lidé v pozadí.
21. 03. 2012 | 09:55

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy