Neschopnost umřít a Kronův komplex

18. 01. 2013 | 14:21
Přečteno 6959 krát
Člověk musí umět odejít, jinak se z něj může stát strašák jeho vlastních dětí a nejbližších, včetně někdejších obdivovatelů a podporovatelů. A bude hrozit, že místo důstojného odchodu do paměti národa odejde v ostudě, kterou si ale bezděky způsobí sám.

V psychoanalýze se velice často objevuje téma silné otcovské postavy, která dotyčného syna nenechá dospět a převzít jeho místo. A neschopnost umřít (v pravý čas), nebo se s vlastní smrtí smířit, je pak zase zdrojem všemožných duchů a jiných nemrtvých strašidel.

V řecké mytologii existoval jakýsi před-bůh nebo nad-bůh, zkrátka otec další "generace" božstev včetně Dia. Jmenoval se Kronos a měl takovou zvláštní vlastnost, totiž že požíral vlastní děti. Až Diovi se podařilo díky matčině lsti utéct a později se Kronovi postavit.

Zdá se, že v české politice jsme svědky čehosi podobného - otcové zakladatelé našich dvou nejdůležitějších stran totiž právě tímto kronovským komplexem trpí: ničí své nástupce, a navíc nejsou ochotni politicky umřít a uvolnit tak místo, aby jejich strany vyspěly v dospělé, rozhodné, neufňukané strany s pevným názorem, se kterým neobchodují, ale stojí si za ním.

Asi není úplně fér těmto dvěma velikánům minulé doby dávat za vinu žalostný stav ODS a ČSSD, ale sledujme, jak jsou obě strany v rozkladu, a to právě v době, kdy mediální nebe jiskří Milošem Zemanem a Václavem Klausem.

Alfa samci a Mirkové Dušínové

Není náhodou, že tyto dvě strany létají ode zdi ke zdi - od vůdců alfa samců (Topolánek, Paroubek) ke smírčím Mirkům Dušínům (Sobotka, Nečas), a přesto nejsou schopni se nějak najít. V těchto stranách ještě nevyrostl nikdo, kdo by byl schopen a ochoten postavit se "otci" - a porazit ho.

Václav Klaus i Miloš Zeman mají jistě veliké zásluhy, že jsme dnes, kde jsme (v dobrém i zlém). Ale mohli do dějin odejít jako uznávané osobnosti (byť v ledasčem kontroverzní, to holt k tomu už patří), jak se to podařilo Václavu Havlovi. Zároveň o tom, jak je takové odcházení těžké, napsal svou poslední hru, příznačně pojmenovanou: Odcházení.

Komu se nepodaří včas odejít, kdo promrhá svůj moment politické smrti a trvá na tom, že stále chce žít, dříve nebo později špatně skončí, neb pro své setrvání je ochoten bez zaváhání sepsat faustovskou smlouvu se samotným peklem.

Člověk musí umět odejít, jinak se z něj může stát strašák jeho vlastních dětí a nejbližších, včetně někdejších obdivovatelů a podporovatelů. A bude hrozit, že místo důstojného odchodu do paměti národa odejde v ostudě, kterou si ale bezděky způsobí sám. Nemůže na nikoho svalovat vinu, i když to bývá základním ublíženeckým instinktem takové osoby.

To se teď stalo například s amnestií, kterou i sám prezident musí hodnotit asi jako svou největší politickou chybu - krok zcela rozmarně zbytečný a učiněný v pocitu vlastní neomylnosti tak silném, že ani necítil potřebu konzultovat s vlastní ředitelkou právního oddělení.

To se pak chyby sekají snadno. A tentokrát to bylo, na rozdíl od jiných rozhodnutí, jednoznačně vidět.

Umět odejít

Havlovo Odcházení tedy může sloužit jako inspirativní varování pro politiky, kteří jsou za zenitem, a přitom stále trvají na tom, že mají zůstat u moci.

Zejména pokud jim záleží na tom, aby jejich vlastní politické "děti", tedy strany, dospěly a nesypaly se po každých volbách. Ale na výzvy, aby brali ohled na ostatní, třeba i vlastní děti, tito lidé nikdy moc neslyší. Tak tedy: včasným odchodem prospějete sami sobě.

Psáno pro HN

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Silvie napsal(a):

To je blog o Karlu Schwazenbergovi? Hezký titulek.
Měl byste si ho vzít do parády a vysvětlit mu ,jak se to má s těmi vejci.
Jinak vám ho Zeman totálně převálcuje až nasadí nejtěžší kalibr.
18. 01. 2013 | 14:27

oranžáda obecná napsal(a):

Zlatohlav.....promluvil .! Víte, soudruhu Sedláčku se soudružskými manýry, osoba pana Klause ještě bude v tomto státě hodně potřebná, když ne pro Vás, tak pro jiné.... takže s tím vyčleňováním a vyháněním z politiky si trhněte nohou, i se svými pravdoláskovými soudruhy...
18. 01. 2013 | 14:35

kokoshka napsal(a):

Nevim jak pan Sedlaček,ja chci žit non stop")

Fascinoval mne kdysi v detstvi cyklus romanu americkeho sci.fisty Rogera Želazneho o Nesmrtelnych,(Ten nesmrtelny,Ostrov mrtvych,Zemřit na Italbaru...)o tom jak z obyčejnych smrtelniku našeho stoleti v daleke budoucnosti se stavaji polobohy ktere žiji večne a ovladaji deni v cele galaxi-vicemene tak,i když každy z nich byl jiny a přišel ke sve nesmrtelnosti a schopnostem ruznym zpusobem.
Dost veřim tomu že budu jako jedna z tech postav!-)
18. 01. 2013 | 14:36

vykuk napsal(a):

Transparentní manipulace hodná nadsamčího "genia"...
18. 01. 2013 | 14:36

Viola napsal(a):

Jaképak za zenitem mluvit v souvislosti se Zemanem. Vždyť je to chlap jako řípa. To není seschlý a nemocemi prolezlý Václa Havel, nebo knížepán, který jen těžko udrží jazyk tak, aby mluvil souvisle a bylo mu rozumět.
Já jsem pro dlouhověkost, už z ekonomického hlediska a to byste jako ekonom měl ocenit.
18. 01. 2013 | 14:39

Viola napsal(a):

A k tomu odcházení Václava Havla, ve svém díle tohoto jména jasně naznačil, že byl podvodníkem, žádná láska a pravda. Alespoň vy buďte hoden označení láskopradvomluvič.
18. 01. 2013 | 14:43

Viola napsal(a):

A ještě bych vám přála, abyste tu byl alespoň sto let, figuru na to máte.
18. 01. 2013 | 14:44

Baba Jaga napsal(a):

Jó - moment politické smrti...
Že Vám tedy v Hospodářkách uveřejňují věci. Doufám, že nám na oplátku napíšete něco i nezapomenutelném působení a činech pana Schwarzenberka na českém jevišti - Vy jistě máte v hlavě řádně srovnané konkrétní důvody, proč ho podporujete.
Tak tu fakt chybí už jen paní Vendlová, ta nám možná vysvětlí, jak se asi Starostům vrátí ty dva miliony, co vložili do presidentské kampaně (pokud jsme něco nepřehlédla). Jsou to drobní hýřilové nebo ne? Ale s motýlky jim to včera všem moc slušelo.
18. 01. 2013 | 15:01

Myld napsal(a):

dědek Klaus už vypadl definitivně (jen ještě na odchod zasmrdí), aůle Milouše Zemanů si asi dosadíme na pět let zase nahoru.
Tihle opravdu nevědí kdy mají dost - egomaniaci a mesiášové - ale také je fakt, že ti koruní princové jaksi zůstávají princátky.
18. 01. 2013 | 15:08

Bestia triumphans napsal(a):

Autor napsal: "To se teď stalo například s amnestií, kterou i sám prezident musí hodnotit asi jako svou největší politickou chybu - krok zcela rozmarně zbytečný a učiněný v pocitu vlastní neomylnosti tak silném, že ani necítil potřebu konzultovat s vlastní ředitelkou právního oddělení."

!
A to jsem se na diskusích, a nejen tam, načetl od spousty lidí, jaký, že je to Klaus geniální stratég, který má všechno, co udělá, promyšleno na několik tahů dopředu.
V tomto případě mu asi došly figurky, nebo co...
:-)
18. 01. 2013 | 15:11

český maloměšťák napsal(a):

Kronos /čas/ požírá všecky své děti a pouhá vzpoura (tou může být ale i touha po nesmrtelné slávě) nepomůže, ani sláva...Krona porazí jen jedno - potomci dotyčného.
Pokud se nebudou chtít jen vzbouřit.

Hezký den všem !

kokoshka
Mladý může, starý musí, dítě neví.
18. 01. 2013 | 15:19

Gudka napsal(a):

Tedy, pane autore, on celý ten slavný Havel sice napsal Odcházení, ale sám odejít neuměl, přestože jej už jiní politikové a nemoc vytlačovali z kruhu. Pokud jde o Zemana, ten se do vámi popisované kategorie zatím nehodí. Na rozdíl od hypomimického (parkinsonismus?) Schwarzenberga, který si musí utírat slinu v koutcích hřbetem ruky.
18. 01. 2013 | 15:23

český maloměšťák napsal(a):

Ještě k blogu.
I takový tah klidně může být promyšleným být. Ale mozkem např. psychopata.

P.S. Takto provedená amnestie je i z hlediska levičáctví úchylkou. Z hlediska pravicového jde o naprosté grázlovství.
Kronos pláče, Mnémosyné též.....
18. 01. 2013 | 15:23

Viola napsal(a):

No ještě něco, Václav Havel se chystal na odcházení déle, protže měl na jazyku smrt skutečnou, ne politickou a to opakovaně několikrát do roka.
18. 01. 2013 | 15:26

Jirka z Petřin napsal(a):

Volil jsem "mlaďocha" Dienstbiera u vědomí, že průměrný český volič "bába dymáková" bude chtít alfasamce v důchodu: Zemana (a ejhle on naskočil na stupátka tramvaje k moci další stařec KS.) Úvaha dobrá, ale Nečas je pěkně vychcaný Mirek Dušín. Taky takový Bém či Sobotka nejsou určitě v jádru žádní naivkové. Obávám se, že lepší to v Česku nebude, i kdyby okamžitě všichni taťkové spáchali charakiri.
18. 01. 2013 | 15:29

Zdeněk Brom napsal(a):

Pane Sedláčku, mýlíte se. Václav Klaus nezakládal ODS a Miloš Zeman nezakládal ČSSD, takže Vaše úvaha stojí na nepravdivých faktech.
18. 01. 2013 | 15:37

Bestia triumphans napsal(a):

Brom:
kontrolní otázka. Koho sami straníci ODS nazývají otcem zakladatelem?
18. 01. 2013 | 15:43

Zdeněk Brom napsal(a):

Bestia triumphans :

Jo tak to nevím, protože jsem se všemi nemluvil. Znám ale zakládající partu a mezi nimi Klaus nebyl.
18. 01. 2013 | 15:51

Pepa Řepa napsal(a):

Člověk musí umět odejít, jinak se z něj může stát strašák jeho vlastních dětí a nejbližších, včetně někdejších obdivovatelů a podporovatelů.
---------------------------------------------------
Ovšem pro našeho Karla to neplatí. Je v rozpuku.
:-)
Mládí vpřed!
---------------------------------------------------
.......pravil náčelník zrzavých mravenců z volebního štábu WE LOVE YOU.
18. 01. 2013 | 16:18

gaia napsal(a):

u pana Sedláčka zřejmě propukla schizofrenie
18. 01. 2013 | 16:35

Sklerofašista napsal(a):

to Silvie:

ne,pan Sedláček Vám vysvětlí, že on ten KS, i když je starší a daleko nemocnější a křehčí než MZ je vlastně mladší, protože je mužem budoucnosti a nových trendů a stykem s mladými zázračně juvenizoval.
18. 01. 2013 | 16:38

Pepa Řepa napsal(a):

Bestia triumphans
znáte karetní hru Záchod?
Tak dlouho se pracuje na obrazu v čítankách pro ZŠ a najednou....bum, bác a jste v .....
No, stane se.

Ale nejstaršího teenagera v Praze s čírem se to přece netýká.
Punk si not dead
Porever Young

I v pětasedmdesáti.
18. 01. 2013 | 16:39

Pepa Řepa napsal(a):

Forever, ale dyť je to jedno.
Kdyby byl u orthodoxních byl by z něho arcibiskup Makropulos.
Hen ten oný bazmek.
18. 01. 2013 | 16:42

Kamil napsal(a):

Klaus, Zeman ani Schwarzenberg s odchodem nepospíchají, ač by se jich hodně lidí už rádo zbavilo. To má své důvody. Především vidí, že ti mladí nejsou tak dobří, jak si myslí. Dokonce jsou spíše slabší. Proč tedy odcházet, když není lepší náhrada? Druhý důvod je však ten hlavní. Tito velcí politici nechtějí národ připravit o svůj talent. Chtějí milované vlasti sloužit až do posledního vydechnutí, protože jsou opravdoví vlastenci, zejména Klaus. Nevyzývejte je proto k odcházení přímo ani narážkovou oklikou. Až budete tak starý a zasloužilý jako oni, uvidíte sám, jak se budete mít rád a jak budete umět ocenit lépe než jiní, co pro národ znamenáte.
18. 01. 2013 | 16:42

Stařeček napsal(a):

pane Sedláčku i když V.K. i M.Z. jsou staří páprdové a mnohé jejich činy se mi protiví, ukažte prstem nějakou osobnoust, která je a hlavně v lepším nahradí. Jenom mně nepište jména kandidátů Schwarzenberg, nebo Sobotka.
18. 01. 2013 | 16:48

fikus napsal(a):

jistě, VK a MZ třeba ty zásluhy mají, jde o to že Karel nemá žádné.
Jestli dával emigrantům ve Wien (doporučeným) listky na vlak a Das belegt brötchen je chvályhodné, ovšem na rozdíl od svých příznivců se přecenil.
Pokud by se zoval Karel Černohorský bublinka by splaskla, a o tom to celé je vážený.
18. 01. 2013 | 16:58

nelez s tou hlavou do stohu napsal(a):

.....tři zlaté vlasy pravdoláskaře a eurohujera Sedláčka.
18. 01. 2013 | 16:59

Pepa Řepa napsal(a):

Já se tomu nedivím.
Jeden dopadne jako u Raise.

Chamtiví Morákovi si odvážejí do své chalupy výměnkáře Stříhavku. Ale jen proto, že počítají, že brzy zemře a zanechá jim své poslední tři stovky..... Dědeček se na to nemůže dívat. Jde tedy k ženichovi a dá mu tři stovky, které si po léta schovával. Cestou se však dědeček nachladí a nemůže chodit. Moráková ho tedy odvede ze studené místnosti a ustele mu na peci. Když se Morákovi dozvídají, že dědeček žádné peníze nemá, jsou rozzlobeni.
18. 01. 2013 | 17:00

Pepa Řepa napsal(a):

nelez s tou hlavou do stohu
:-)
Dobrá rada nad zlato, Sedláčku.
A zadara.
18. 01. 2013 | 17:02

česká zkomolenina napsal(a):

Pepa Řepa, říká se WHATEVER ! :-)
18. 01. 2013 | 17:05

Jáchym napsal(a):

Pepa Řepa:
Domnívám se, že Václav Havel zemřel jako nezávislý intelektuál v okamžiku, kdy se nechal zvolit prezidentem.

Od té doby byl tak trochu zombií, opatrně ovládanou svými poradci.
Když se začal tu a tam cukat, sedli na víko hrobky a drželi.

Moc mu to nevadilo - měl smysl pro černý humor a zájmy národa, kterému prezidentoval, nebyly zájmy jeho, byly to zájmy poradců jeho poradců.

Řekl bych ale že ke konci to už bylo už i na něj trochu moc silné kafe, tak raději umřel.

Naletištěvstoupení Václava Havla.
Čest jeho památečním poradcům!
18. 01. 2013 | 17:07

Pepa Řepa napsal(a):

jak je libo, zlámanino

Člověk musí umět odejít
......by byl zase hezký nápis na špitál.
18. 01. 2013 | 17:08

Pepa Řepa napsal(a):

Od té doby byl tak trochu zombií, opatrně ovládanou svými poradci.
-----------------
Hmmm, jeden z nich byl Zlatohlav, sluníčko naše, první fáze Děda Vševěda, jak praví pohádka.
18. 01. 2013 | 17:11

Baba napsal(a):

Člověk může zůstat. Místě i časově. I když jen v určitém intervalu.
18. 01. 2013 | 17:12

VS napsal(a):

Pane Sedlacek, mne se to moc libilo a mate me simpatie. I ja do vseho taham vedu.
Pouze bych podotknul, ze stari chronologicke je vice mene neshodne se skutecnou kondici cloveka ze ktere by se melo vzdycky vychazet.
Nechci pochlebovat Klausovi, ale to ze cely zivot sportoval a to ze je nekurak se na nem pozitivne podepsalo a verim, ze prinejmensim leta sedumdesata bude moci jeste pracovat.
Nicmene se Swarzenbergem to vypada ponekud jinak. Sledoval jsem jeho vcerejsi vystoupeni na youtube a citil jsem litost, protoze vypadal jakokdyby mel kazdou chvilku umrit...Bylo to smutne a zaroven fascinujici...Moc je tvrda droga...
18. 01. 2013 | 18:28

záchvat může přijít zcela nečekaně napsal(a):

V Sedláčkově vesmíru je škrhola Topolánek alfa-samcem.
To mi mnohé vysvětluje.
Doufám, že v Radlicích mají někde gumovou celu nebo klecové lůžko.
Aby nedošlo k ohrožení nevinných (říkám to vůbec já?) bankovních úředníků.
18. 01. 2013 | 19:59

omega samec napsal(a):

Filosofujici ekonom to je neco jako ekonomizujici sportovec.
Takovych slov a nakonec se dovime ze by mel jen nekdo odejit.
A jeste predtim se poucit z divadelni hry toho, ktery se drzel moci jako hovno kosile.
18. 01. 2013 | 23:00

antoni.n napsal(a):

Dobrý večer Tomáši !

Pěkná a aktuální úvaha.

A přivedla mne ke vzpomínce na funus pana Václava na Olšanech, téměř před rokem v krematoriu.

Potkal jsem v ten zvláštní večer tam řadu krásných lidí, které jsem již dlouho neviděl, Táňu Fischerovou, Aňu Geislerovou, řadu herců, hereček, lidi ze všech možných oborů, spontánně jsme se objímali. Finální akt Havlovo Odcházení ...

Na refýži před krematoriem jsme se po tolika letech setkali s Kaiserem Oldřichem, s Labusem. A hlavně uvítal jsem potkání se s kolegou Honzou Malířem, kameramanem Odcházení. zeptal se mi, jestli jsem tam fotil, aparát jsem měl ještě na krku a co teď fotografuji, jestli ještě ženský, odvětil jsem, že teď už ne, jenom - Anděly.

Ukaž mi ty fotky, řekl, tady jsou, nic moc, byla děsná tma, vlastně jen já jsem tam před rakví položil a zapálil svíčku jedinou, vyštrachal jsem ji tam z kapsy, proč jsem ji tam měl ? a pak oba koukáme, ta první fotka, to byl Anděl zase, který se v té obřadní síni zjevil, Honza - vždyť ho tam zase máš. Jak to, že jsem ho neviděl předtím ? pravda, byl jsem ten den trochu nalitej, spousta věcí ujela mi, ale díky Honzo za postřeh a podporu !

Tak jsem vytáh placku a na té refýži a pak v tramvajce jsme si dali. Kaiserovi jsem nedal, jel jinak, ostatně brzy na to nastoupil do Červeného Dvora. Snad nastoupil a pak vystoupil v dobrém a dobře. Měl v na obřadu krásné rozloučení.

-------

Jaké bude loučeníčko, Tomáši, této současné garnitury, ještě nevíme, ale můžeme tušit, trapné, nechutné, snad aby netekla krev na ulicích, ulevilo by to ulici a davům, ale nic dobrého pro budoucnost.

Tož, vše dobré, přejme, přejme si ---

an
18. 01. 2013 | 23:24

Josef K. napsal(a):

TAK TEDY MALÉ ZAMYŠLENÍ DISKUTUJÍCÍM
Zde se setkavame s rozdilem, ktery" je od vecnosti mezi hlupakem a
clovekem duvtipnym. Duvtipny clovek casto pfekvapi sam sebe na hranici
hlouposti. Nelituje vsak namahy, aby hrozici hlouposti unikl. V tomto usili
spociva inteligence. Hlupak se naopak sam nepodezira - ma se za duvtipneho
- odtud i zavidenihodna klidnost, s niz se uvelebuje a hovi si ve vlastni lenosti.
Jako hmyz, ktery nelze dostat z der, kde zije, neni mozne hlupaka vylakat ze
sve hlouposti, ani na chvilku nemuze byt vyveden ze sve slepoty, aby se
pfinutil srovnat svuj obvykly mdly pohled s jemnejsimi zpusoby videni.
Omezenec je dozivotni a neprodysny. Proto Anatol France fikal, ze hlupak je
mnohem vetsim nestestim nez clovek zly. Zly clovek totiz obcas odpociva;
hlupaci nikdy.
Zato dnes ma prumerny clovek ty nejrozhodnejsi nazory na vsechno, co se
ve svete deje a ma dit. Proto take ztratil schopnost naslouchat. Nac jeste naslouchat,
kdyz ma v sobe vsechno potfebne? Uz neni jeho veci, aby poslouchal,
ale aby soudil, vynasel nazory a rozhodoval. Neexistuje jedina
vefejna otazka, do niz by pfi sve slepote a hluchote nezasahoval a nevnucoval
sve ,,myslenky".
19. 01. 2013 | 05:38

Tomáši umíš zpívat? napsal(a):

Schwarzenberg zpívá Czech státní hymnu
https://www.youtube.com/watch?v=sskXO5wlRI4
19. 01. 2013 | 08:29

argun napsal(a):

Josef K.

"Uz neni jeho veci, aby poslouchal, ale aby soudil, vynasel nazory a rozhodoval."

Hele, občane mirgorodský, a vy jste někdy někomu v životě naslouchal? Na ACZ evidentně nasloucháte jen sám sobě. Soudíte a rozhodujete.

"TAK TEDY MALÉ ZAMYŠLENÍ DISKUTUJÍCÍM".

Hele, radši se už nikdy nezamýšlejte. Tato činnost ve vašem podání přináší vskutku tristní výsledky.
19. 01. 2013 | 09:45

Miláno z Děčína napsal(a):

Pane Sedláčku!
Jako milovníku a pohádkáři bych si dovolil takovou lehkou pohádečku,která mě po přečtení článku napadla.Vy ji jistě třeba napíšete k dokonalasti,nic prověřovat nemusíte,vše se tu po r.1989 a především v posledních 2 letech odehrálo,kdy jsou pod tím podepsáni konkrétní,současně žijící lidé.Nepíši záměrně občané ČR,neboď se stydím,že tu s nimi žiju v součastnosti!Nepřál bych to ani našim generacím,něco takového mít za spoluobčana!!!
Musím předeslat,že kdo to přečte celé,tak si během čtení bude myslet,že to je demagogie,pomlouvání,zbla na tom neni nic pravda,nemůže to skončit dobře-jako každá pohádka???
Vstupuji jako poslanec či senátor do budovy svých chlebodárců.
Když mám i imunitu,tzn.že jsem VIP,TOP,IN!!!
Proto i v naší kantýně je vše také i tak cenově odpovídající.Ale nyní "POZOR":
Potraviny,pití,balení atd. je?
- zelenina - nejvyšší ceny z ceníků potravinových řetězců v ČR za kterou nakupujeme my všichni a to dennodenně.Součatně nejnižší kvalita!
- maso,salámy,saláty atd. - zelené,zahnívající,jedovaté,plesnivé atd.
- ovoce - nezralé,zahnívající,plesnivé atd.
- pití - obsahující/metanol,Arvu,Toluen,brzdovou kapalinu,kapalinu do odstřikovačů oken aut atd.
- jídlo - malé porce,místo uvedených mas ? třeba konina,sojové maso,odpadové zvířecí maso,které patří do kafilérie či do odpadu.To je většinou masová moučka/k dokreslení/.
- ryby - pangas/ z asie,kdy je krmen geneticky nebezpečnou potravou z Číny atd./
- obaly/různé/ - vyráběné rovněž tamtéž a i třeba tu v Evropě/do těla z toho Fenoláty - velice rakovinotvorné a poškozující rozhodující tělesné orgány/.
O jednání orgánů nebudu mluvit,neboď PČR je neústavní!!!
Tím i vše co od rozpadu první koalice se sformoval v PASKVIL tak často citované formule Parlametní demokracie!
Po takovémto hodování nemůže zbyti ani jeden politik či státník živý!!!
Ovšem pravda je jiná!
Chtěl by odejít politik ven normálním vchodem bude nemilosrdně zmlácen a dobit ochrankou u vchodu.
Proto ač třeba diabetik,vegetarián,bezlepkově se stravující odejde klidně do patra a to pod dohledem policie či ochranky a FÍÍÍ do daňového raje a tam,od kud ho na žádost ČR stejně nevydají!!!
Vydíte?Pohádkový konec,jako vyšitý.
Děkuji všem,kdo to dočetl až sem.
19. 01. 2013 | 12:08

gaia napsal(a):

autor píše

Člověk musí umět odejít, jinak se z něj může stát strašák jeho vlastních dětí a nejbližších, včetně někdejších obdivovatelů a podporovatelů. A bude hrozit, že místo důstojného odchodu do paměti národa odejde v ostudě, kterou si ale bezděky způsobí sám.

Toto by se měli naučit zpaměti všichni členové NERVu a pan Rusnok obzvlášť, vytesat to jako moto do svých kancelářích , kde budou diskutovat o důchodové reformě a dalším odsouváním doby odchodu do důchodu.

Platí to pro všechny profese, nejenom politiky a v některých je to odsouvání dokonce ještě životu nebezpečné.
19. 01. 2013 | 20:06

Miláno z Děčína napsal(a):

Nemohu se nezasmát!
Pane Josefe K.,
jsem rád,že jste nazval Důvtipcem celou naší politickou a státní garnituru.S tím souhlasím,jen ne s tou hranicí k druhému názvu,Váma výše uvedenou.Tu oni NEMAJÍ!!!
Nový a moderní Váš příspěvek do našeho blogování!Díky!
20. 01. 2013 | 00:11

santawizard napsal(a):

Mistře Sedláčku:
To co říkáte je sice pravda,ale ani Karel ani Miloš neví nic o žádných tabákových mágich či hospodských kaplanech.Katolická církev jim to totiž zakazuje,jak v náboženství tak v politice..Cesta do Evropy se potom otevře i v otázce ,kdo nás dostal do krize a kdo nás dostane ven z krize,protože krize je de fakto krize workholismu a alkoholismu a tabákového notorismu.Křesťanské církve mají k dispozici jenom svoje vojenské kaplany a pořád hrozí nebezpečí ,že jim s nástupem českého nacionalismu kricifix splyne se swastikou.Tím se zakope dýmka míru a vykope se válečná sekera.
20. 01. 2013 | 14:10

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy