Nevoliči volí nejvíce - slušnost proti urážkám

24. 01. 2013 | 14:09
Přečteno 90312 krát
Kuriózní, do minulého týdne byl průběh prezidentské kampaně něco, na co jsme mohli být v mezinárodním měřítku hrdí. Nyní za notného přispění rodiny současného prezidenta, který paradoxně sám před fraškovitostí nejvíce varoval, se z prezidentské kampaně stává plejáda toho nejnižšího, co je představitelné a občas i za hranicí představitelného. Benešovy dekrety, které s tím nemají vůbec nic společného, kádrové profily rodin do třetího kolene a urážky nejhrubšího zrna ukazují právě na to, jaký by prezident neměl být. Ani současný, ani minulý, ani budoucí.

Nevolit přitom není vůbec možnost. I když k volbám nepůjdete,přesto volíte,jen necháváte svůj hlas těm, co volit jdou. Kdyby k volbě šel jeden člověk,bude zvolen jeho či její kandidát. Kdyby dvě třetiny národa nevolily,třetina bude mít tři hlasy na hlavu. Na protest hlasy se nehraje.

Už týdny se národ baví disciplínou, která je pro prezidenta úplně neužitečná – totiž schopností obstát v televizní debatě. To je vlastnost, kterou prezident, jak známo, nevyužije ani jednou a už vůbec ne ve formátu podpásových urážek, kam se debaty zvrhly. Umět takto útočit a vyhrávat je prezidentovi stejně užitečné jako umět lyžovat nebo plivat na osmičky u projíždějícího vlaku. Nebo ještě hůř, je to přesně vlastnost, kterou prezident mít nemá,je mu to ku škodě. Naopak umět se udržet a neurazit či neútočit, byť je k tomu příležitost, to je vlastnost prezidenta, které bychom si měli vážit.

Jeden z kandidátů ji prokázal měrou vrchovatou, druhý útočí a uráží, byť se útok nevede, stačí jen (špatně)položená otázka a je z vás žumpa, póvl – a to se neopovažujte něco kritického říci nebo navrhnout. Takto se diskuse nevede. Ani profesionální moderátoři si s ním nevědí rady, a to není lichotka, ale ostuda.

Jak by asi v takové debatě obstál Tomáš G. Masaryk? Dostal by se vůbec ke slovu? Bavil by se vůbec s hulváty, kteří jedním dechem řeknou „nechci vás urážet“, aby vzápětí vypálili něco, za co by se nestyděl ani Miloš Zeman? Nechceme Vás, neboť vaše choť neumí česky!A bůhvíkoho měla za bratrance a tchána babička přiženěného manžela! A jak by obstál Václav Havel? Vzpomínám si, jak mu v devětaosmdesátém moje komunistická učitelka nemohla přijít na jméno,a tak se celá její obsahově ubohá kritika soustředila na to,že ráčkuje. Už tehdy jsem si říkal, jak ubohé a jak typicky komunistické. Že to nyní přichází jako seriózní argument od současného prezidenta a kandidáta na prezidenta, je ostuda k pláči.

Z největší Zemanovy přednosti se tak stává jeho největší slabina,neboť prezident s touto vlastností se stává reputačním rizikem pro bezpečnost země a pro její ekonomiku, nemluvě o sebevnímání národa. Tento kandidát ať je glosátorem, komikem, satirikem, profesorem či ať píše vtipně poučné knihy, ale tyto kvality se na prezidenta nehodí.

Máme po dlouhé době možnost mít prezidenta, který je světový, a právě tato světovost je mu oponenty vyčítána. Zase se naše země prezentuje jako „zemička“, kterou je třeba chránit od zlých. Mimochodem naše „zemička“ není malá, je klasickou evropskou zemí střední velikosti, která má jen malé politiky, kteří toto používají k legitimitě svého zvolení, neb nebohý lid je třeba v této iluzi držet, jinak by pochybné role národních ochránců byly zbytečné. My nepotřebujeme ochraňovat a držet mimo evropské dění, my potřebujeme reprezentovat a posunout kupředu, ne zpět do druhé světové, válka skončila, nikdo po nás nejde!

Doufám, že jsme hrdý národ, který se nenechá urážet, a když už nic jiného, pozná rozdíl mezi slušností a neotesaností hrubého zrna a který se nenechá vmanipulovat do situace „nárůdka“ domněle utlačovaného ze všech stran. Volba prezidenta není bonmot ani sranda. V sázce je pět až deset let národní hrdosti.

Psáno pro HN

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Viola napsal(a):

Už jsem to napsala několikrát, vám se divím nejvíce, jako ekonomovi, který horlí proti dalším půjčkám a je pro největšího dlužníka v poslanecké sněmovně i v zahraničí.
24. 01. 2013 | 14:14

Viola napsal(a):

Oddělme zrno (byť neotesané a hrubé) od plev.
24. 01. 2013 | 14:19

čubrik napsal(a):

pani viola - on není ekonom, jen ekonomický komentátor a populista
24. 01. 2013 | 14:20

Bob napsal(a):

"...Už týdny se národ baví disciplínou, která je pro prezidenta úplně neužitečná – totiž schopností obstát v televizní debatě. To je vlastnost, kterou prezident, jak známo, nevyužije ani jednou a už vůbec ne ve formátu podpásových urážek, kam se debaty zvrhly..."

Přece Amerika náš vzor - tam jsou také debaty a jak jsme měli možnost vidět, tak ostré, včetně výpadů.
Souhlasím, že naše pokleslé a zmanipulované debaty nemají s těmi americkými nic společného ( ostatně jako my s Amerikou).

Nicméně slušnost proti urážkám...
A jsem zase u toho, co omílám pořád dokola:
Váš favorit slušně odhlasoval církeví restituce, slušně spolupracuje s Kalouskem, Peak, Parkanovou, Drábkem, slušně uznal Kosovo, slušně vyznamená Mašíny, slušně......
24. 01. 2013 | 14:20

Bestia triumphans napsal(a):

Taktika Zemanova volebního štábu: chrlit jednu lež za druhou.
I když je třeba lehce ověřitelné, že je to lež, tak neva, však to už zůstane v podvědomí voličů.
Příkladem je lež, kdy Schwarzenberg měl údajně vyhnat ze svého zámku, který restituoval, svou přítelkyni Táňu Bílou.
Ta přitom musela odejít už v r. 1982 a to kvůli komunistům.
Očividná, krátkodobá lež!
Jedna z mnoha.
Takhle se holt vede kampaň.
http://zpravy.idnes.cz/vyhnal-schwarzenberg-zenu-cimelice-d6l-/domaci.aspx?c=A130123_154718_domaci_js

úryvek:
"Když jste restituoval zámek v Čimelicích, bylo tam učiliště pro zdravotně postižené děti. Tomuto učilišti jste nasadil takové nájemné, že se muselo vystěhovat. Zadruhé, Táňa Bílá, učitelka na učilišti, přišla o služební byt a musela k příbuzným. Je toto ochrana slabých a chudých?," ptal se v debatě Zeman svého protivníka Schwarzenberga, který nesouhlasně kroutil hlavou

"Učiliště odešlo nikoliv kvůli přehnanému nájmu, ale už dlouho usilovalo o výhodnější místo. Zámek pro tento účel postaven nebyl a byl velice nevhodný. Táňa Bílá je moje přítelkyně. Odstěhovala se do Písku, protože tam měla povolání. Nikdy mi nic nezazlívala," reagoval Schwarzenberg a pak překvapeně prohodil: "Nevím, kdo vám to zase nakukal."

Tvrzení, že by ji Schwarzenberg vyhnal ze zámku Čimelice, ve středu popřela i sama učitelka Táňa Bílá. A předložila i důkaz; z čimelického zámku totiž musela odejít už v roce 1982, tedy v době, kdy Schwarzenberg žil v Rakousku a jeho majetek v Československu vlastnil stát.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/vyhnal-schwarzenberg-zenu-cimelice-d6l-/domaci.aspx?c=A130123_154718_domaci_js
24. 01. 2013 | 14:22

Johan napsal(a):

Děkuji Tomáši,

ti co volí Zemanˇa nechť pak nepláčou, že vládnou v zemi nekalé praktiky. Jsou to lidé, co si myslí, že koalice Klause-Zemana-Langra-Šloufa-Nejedlého a Hrdličky této zemi pomůže. Jsou tak trochu na hlavu padlí, ještě jedou díky
24. 01. 2013 | 14:24

Petr z Tábora napsal(a):

Pane Sedláčku, na ekonoma je to dost ubohá agitka pro knížete. Nestojí za to o ní diskutovat.
24. 01. 2013 | 14:25

slušně šušně napsal(a):

tak jsme to cvičili, tolik nás bylo, tolik peněz to stálo, tolik poradců a....namazal si nás na chleba
24. 01. 2013 | 14:27

Bestia triumphans napsal(a):

Petře z Tábora:
Je to jednoduché. Tak o ní nediskutujte.
24. 01. 2013 | 14:28

kutil napsal(a):

Tolik keců jenom proto, abyste řekl, že volíte Karla? Ach jo, je vidět, že už to leze na mozek i do této doby docela rozumným lidem...
P.S.: Nevolit a přenechat tak svůj hlas jiným je svobodná volba jednotlivce. Svobodná! Už se nám to zase vrací: Zařadit a držet krok!
24. 01. 2013 | 14:28

rorýs napsal(a):

Když pomyslím na současného ministra zahraničí, tak se mi vždy vybaví Kosovo, nadstandardní vztahy vůči Izraeli, orientace na německy hovořící země, vstřícnost vůči politice preventivních zásahů v globálním měřítku a snaha o provalení restitucí před rok 1948.
Zřejmě máme pane autore jiný hodnotový žebříček a představu o svém naplnění v rámci české společnosti v souladu s její historií, svébytností a identitou.
Váš názor je respektuji. Jenom doufám, že je ve společnosti menšinový.
24. 01. 2013 | 14:30

Zdeněk Brom napsal(a):

Koukám, že se s agitací pro nevoliče roztrhnul pytel. Ten zájem mě těší :)
24. 01. 2013 | 14:31

Opravil Ferda napsal(a):

V rozhlase běželo, že Švarcenberk řek´, že co předtím řek´, tak že neřek´. Tedy dementoval výroky o pres. Benešovi, jeho dekretech - kteréžto prý vytrženy byly z kontextu a mediálně zmanipulovány.
Teda já nevím, když si nestojí za svým, co je to za šlechtice??? Jak ho vůbec může někdo volit ????
A když dělá z lidí blbce : všichni co umíme číst, jsme si to v tisku přečetli a všichni, kdo mají TV a sledovali ten duel, to jistě taktéž slyšeli na vlastní uši - a někdo nám teď bude tvrdit, že my jsme se všichni spletli a jediný on měl pravdu ??? To je, promiňte, trochu o psychické normalitě osobnosti, řekl bych.
24. 01. 2013 | 14:31

Almo G™ napsal(a):

I tento blog si najde své místo v

Hitparádě největších blbin, které mají pomoci dostrkat Schwarzenberga na Hrad (a mají luxovat hlasy pestrých voličských skupin):

Blbina pro ty, kdo chtějí zůstat doma:
1. Je jedno, koho budete volit, hlavně se zvedněte a běžte volit Kalouskova Schwarzenberga.

Blbina pro odpůrce současné Kalouskovy vlády:
2. Po odchodu Schwarzenberga z čela TOP09 se určitě TOP09 rozpadne a Kalousek upadne do zapomnění. Jste -li odpůrcem/-kyní vlády, musíte proto volit K.Schwarzenberga.

Blbina pro ty, kdo jsou znechuceni a zvažují volbu menšího zla v podobě Zemana:
3. Nemohu, prostě nemohu volit Schwarzenberga, i když mě k tomu svazácko-národně-frontovská média nutí. Proto nepůjdu volit a zůstanu doma. To jsem mu to nandal.

Blbina pro monarchisty a sentimentální čtenáře červené knihovny:
4. Volit člověka honosícího se nelegálním titulem "kníže" prezidentem, je prakticky totéž jako zvolit si jej za krále. Chcete-li si užít něco jako demokratickou volbu krále, utíkejte to hodit Karlovi.

Někdo věří blbinám a někdo má vlastní hlavu.
24. 01. 2013 | 14:31

Desátá bída napsal(a):

Karel, Karel, Karel a zase Karel. Už mi to leze krkem. Podle místních blogerů to vypadá, že Zeman nedostane ani hlas.
24. 01. 2013 | 14:31

DF napsal(a):

Opravdu to snad ani není možné stále do kola.
Již jsem to napsal panu Spurnému.
Kolik takovýchto naprosto bezmyšlenkovitých článků oslavujících Karla na A.cz ještě musíme číst.
Původně jsem opravdu nechtěl jít volit v druhém kole.Nyní volím Zemana a přemluvím k jeho volbě minimálně další ne čtyři ale šest voličů přísahám.
Pokud se mnou cloumaly pochybnosti o Zemanově minulosti tak bohužel díky takovéto masáži věhlasného ekonoma pana Sedláčka a dalším čtyřicetijedna podobným velebitelům Karla již absolutně nepochybuji o tom že z těchto dvou je Zeman ten pravý.

Již nyní nebudu volit Zemana jako menší zlo ale jako jedinou alternativu normálního prezidenta s normální první dámou.

Opravdu tak masivní propagandu jsem ještě nezažil i ta Paroubkova bradavice jí měla tak třetinovou.
Ne nyní konečně vidím že Volba Zemana na hrad je opravdu otázkou bytí nebo nebytí nás všech v jakés také demokracii.
Ještě jeden velebící článek a seženu ne šest ale osm voličů kteří půjdou volit Zemana.
Prostě za každý velebící článek zde na A.cz ve prospěch Karla přibudou další dva voliči Zemana.Počítám že jich budu muset sehnat tak cca. 120.
24. 01. 2013 | 14:32

Jáchym napsal(a):

Já se vám přece jenom troch dívím, pane Sedláček
Trochu, ne moc.

Jste taky trochu ekonom, rozhodně víc než Kalousek.
Napsal jste knihu - apologetiku současného pervertovaného kapitalismu -
EKONOMIE DOBRA A ZLA.
Proti vám stojí "ekonom" Kalousek, se kterým vás sice spojuje společný vůdce, nicméně Váš ekonomický rozhled a vzdělání je přece jenom nekonečně větší.

Vy alespoň připouštíte ekonomii jako vyvážování "dobra" a "zla" (ať už to myslíte upřímně nebo ne).

Nezdá se vám,že Schwarzenberg bezvýhradným angažováním Kalouska Vám podtrhl stoličku, když si vystačí s polovinou obsahu vaší knížky. ?

Nepřipravujete druhé vydání své knihy - Ekonomie dobra a Kalouska ?

(Zaručený bezceler: Nobsahuje stopy celeru ani dobra)
24. 01. 2013 | 14:32

Bob napsal(a):

ON K.S. je vlastně taková paní kněžna z Babičky od B.N. v mužském vydání...
My "Zemanovci" takoví Kudrnové.
Václav Havel (že mi to promine?), taková babička v mužském vydání
24. 01. 2013 | 14:33

Zdeněk Brom napsal(a):

Bestia triumphans:

Oba týmy zvolily celkem čitelné strategie. Šlouf a spol. se moc nemění, takže se dějí celkem očekávané tahy. Jen mě překvapuje, jak snadno spolknou kdejakou pitomost a lež.

Karlův tým se drží oblíbené pravdy, že ponožky a politik se prodávají stejným způaobem. Ve spojení s poněkud starším kandidátem to ale vypadá často hodně křečovitě a kýčovitě.

Trochu mi to připomíná autobazar, kde jeden prodejdce předvádí, jak jeho stroji silně burácí motor, zatímco druhý prodejce přidal k zasloužilé karoserii hodně barevný spojler.
24. 01. 2013 | 14:36

insider napsal(a):

Karel slušně a noblesně odhlasoval církevní restituce

Karel slušně a noblesně souhlasil se současnou amnestií(až následně populisticky otočil)

Karel slušně a noblesně podepsal smlouvu o US základně v ČR proti vůli drtivé většiny občanů v ČR

Karel slušně a noblesně odhlasoval S-Karty

Karel slušně a noblesně odhlasoval nucené práce

Karel slušně a noblesně odhlasoval zvýšení DPH na základní potraviny a léky

Karel slušně a noblesně podepsal smlouvu o US základně v ČR proti vůli drtivé většiny občanů ČR

Karel slušně a noblesně uznal narkoteroristický muslimský stát Kosovo

Karel slušně a noblesně označil nepřímo prezidenta Beneše za válečného zločince a jeho prezidentské dekrety za neplatné

Karel slušně a noblesně sedí v Kalouskově vládě se "stranou" LIDEM,kterou nikdo nevolil

Karel slušně a noblesně prohlašoval že buď on nebo Čunek,aby nakonec zůstali oba

Karel slušně a noblesně vyhodil svého úředníka,který oznámil korupci(a podává na něj nyní trestní oznámení)

Karel slušně a noblesně zavřel oči v kauze CASA (asi zrovna slušně a noblesně usnul) a nevadilo mu Kalouskovo skandální jednání

Karel slušně a noblesně sedí v Kalouskově vládě,které důvěřuje jen 8% občanů a která se drží nad vodou jen přímým korumpováním (Šnajdr,Tluchoř,Fuksa)

Sry,ale i když někdo krade,lže,korumpuje,uráží naší historii atd.,může se u toho navenek tvářit velice slušně a noblesně.
24. 01. 2013 | 14:39

zasMeňo napsal(a):

Nevolit - toť znamená nevyužít svého hlasovacího práva (které mimochodem historicky vybojovala u nás soc. demokracie na sklonku 19. stol.).
KOMU asi vyhovuje nevoličská alternativa, ptám se ??
Možná pan kníže nebyl ve feudalismu 17. století na občanské svobody v našich končinách (v Anglii už ano) zvyklý, a tak také dnes, vraceje se tam, odkud přišel (neboť my tu máme republiku, né monarchii, a její návrat nechceme), může uvažovat podobně.
Ostatně, když zkoumáme původ majetku rodu Schwarzenbergů, musíme proti proudu času dojít až do onoho 17. století, přesněji 1620, kdy po bitvě na Bílé Hoře se vítězný Ferdinand Habsburský (Rak.) vypořádával s "opozicí" (dnešním jazykem řečeno) m.j. i krvavou popravou 27 českých pánů dne 21.6.1621 - výkvětu české inteligence té doby (dr. Jesenius a další), a naopak svým "věrným" (rozuměj zrádcům české věci) rozdával majetky zabavené emigrantům (jako byl nejznámější náš Jan Ámos, učitel národů) - jedním z těch obdarovaných rodů byl i rod Schwarzenbergů.
Původ majetku není samoúčelná záležitost a exkurs do historie už vůbec ne. Majetek plodí totiž v dnešní době veledůležité peníze a národ, který nezná historii, je prý odsouzen k tomu, si jí znovu zopakovat (nápis v Osvětimi dnes).
24. 01. 2013 | 14:40

Almo G™ napsal(a):

Bestia: Taktika Schwarzenbergova volebního štábu je jasná: podstrkávat Protikandidátově týmu jednu dezinformaci za druhou a pak investigativně prokazovat že neodpovídají skutečnosti.

Profesionální práce ve stylu STB se nezapře. Nedivím se, že o poznání amatérštější tým (s nesrovnatelně menším rozpočtem) této taktice podléhá.

Proto vyhraje Schwarzenberg a vaše zakázka bude v pořádku zaplacena.
24. 01. 2013 | 14:41

David Oliva napsal(a):

pěkně napsaný
24. 01. 2013 | 14:43

Zdeněk Brom napsal(a):

Almo G™:

a) Tyto informace je možné snadno ověřit.
b) Miloš Zeman i v minulosti naletěl na kdejakou ptákovinu. Měl by vyměnit lidi okolo sebe. trumfová esa nechává ležet a bouchá do stolu plevelem.
24. 01. 2013 | 14:48

Luba napsal(a):

Pane Sedláčku,
máte holt smůlu ... nejste ani friedmanovec, ani keynesiánec.

Tudíž Vám brány ČNB zůstanou zvolením Zemana uzavřeny :)
24. 01. 2013 | 14:48

Ten, na kterém nezáleží napsal(a):

Proboha! Tento pisatel studoval v USA, a nazývá kádrováním cosi, co tam je samozřejmé -- tisk probere všechny kandidáty a až na rodinnou dřeň, a běda, běda, běda, objevil-li by v nich, nebo mezi nimi, třeba agenta Moskvy, nebo hájitele válečných či jiných zločinců. Spolupracovníka mafie.
Vědět, kdo je prezidentovou babičkou je tam zcela samozřejmé, stejně jako třeba znát kariérní postup kandidátova otce. A já zde neznám ani jeho zaměstnání...
Ve zdejší kampani na oprávněnost takových požadavků naprosto nedošlo, takže se bude v tajnůstkářském bolševismu pokračovat i nadále!
24. 01. 2013 | 14:49

Almo G™ napsal(a):

deněk Brom napsal(a):

Almo G™:

a) Tyto informace je možné snadno ověřit.

Ano, když máte čas, spolehlivé lidi - profesionály a peníze. Když se musíte spolehnout na méně profesionální tým, výsledek je jasný.

b) Miloš Zeman i v minulosti naletěl na kdejakou ptákovinu. Měl by vyměnit lidi okolo sebe. trumfová esa nechává ležet a bouchá do stolu plevelem.

Ano Využívají této znalosti dokonale. :-)
24. 01. 2013 | 14:58

občan napsal(a):

Karel nás za slušnou provizi prodává již mnoho let. Slušně vystřídal 4 strany, vystřídá otevřeně i národní zájmy. Je to Trojský kůň.
24. 01. 2013 | 15:01

resl napsal(a):

Zeman :
jsem pro slušně vedenou debatu, nevadí mi, že váš otec byl fašista, ani mi nevadí, že vaše žena neumí česky, dokonce i přejdu to, že nemáte vzdělání ... jsem dalek toho abych někoho urážel.

to je prosím vyjadřování, hodné zlého, škodobilého burana, který si nevidí na špičku bot. Tak pusťte toto zvíře do arény v EU. Snad by měla mít Ústava dovětek, že Zeman může pouze do Ruska, tam by se uřehtal kágébák Putin.
24. 01. 2013 | 15:07

neo napsal(a):

insider :

Karel slušně a noblesně odhlasoval církevní restituce///JSEM PROTI
Karel slušně a noblesně souhlasil se současnou amnestií(až následně populisticky otočil)///JSEM PRO

Karel slušně a noblesně podepsal smlouvu o US základně v ČR proti vůli drtivé většiny občanů v ČR///JSEM PRO

Karel slušně a noblesně odhlasoval S-Karty///JSEM PRO

Karel slušně a noblesně odhlasoval nucené práce///JSEM PRO

Karel slušně a noblesně odhlasoval zvýšení DPH na základní potraviny a léky///JSEM PROTI (Ovšem radši DPH nežli daň z příjmu)

Karel slušně a noblesně podepsal smlouvu o US základně v ČR proti vůli drtivé většiny občanů ČR///JSEM PRO

Karel slušně a noblesně uznal narkoteroristický muslimský stát Kosovo///JSEM PRO

Karel slušně a noblesně označil nepřímo prezidenta Beneše za válečného zločince a jeho prezidentské dekrety za neplatné///JSEM PROTI

Karel slušně a noblesně sedí v Kalouskově vládě se "stranou" LIDEM,kterou nikdo nevolil/// JSEM PRO

Karel slušně a noblesně prohlašoval že buď on nebo Čunek,aby nakonec zůstali oba///TADY SE ZDRŽUJI

Karel slušně a noblesně vyhodil svého úředníka,který oznámil korupci(a podává na něj nyní trestní oznámení)///JSEM PROTI

Karel slušně a noblesně zavřel oči v kauze CASA (asi zrovna slušně a noblesně usnul) a nevadilo mu Kalouskovo skandální jednání///JSEM PROTI

Karel slušně a noblesně sedí v Kalouskově vládě,které důvěřuje jen 8% občanů a která se drží nad vodou jen přímým korumpováním (Šnajdr,Tluchoř,Fuksa) /// LŽI - JSEM PRO

SHRNUTO PODTRŽENO
7:5 vítězí PRO
24. 01. 2013 | 15:11

Platan napsal(a):

"Máme po dlouhé době možnost mít prezidenta, který je světový, a právě tato světovost je mu oponenty vyčítána."

Tak "světovost" je podle vás, Sedláčku, to, co lidem na knížepánovi hlavně vadí...? Vy jeden namyšlenej, blazeovanej troubo!
(Sorry, pane Stejskale, vždyť víte, že 95% mých glos je košér.)

Jo a Sedláčku, zase ta nešťastná stylistika... "Neotesanost hrubého zrna"... to je něco jako "zaoblená kulička"... Měl byste méně psát a více číst!
24. 01. 2013 | 15:16

Sonja napsal(a):

Stejně lze říci: Ti co volí Schwarzenberka nechť pak nepláčou, že vládnou (pokračují) v zemi nekalé praktiky. Jsou to lidé, co si myslí, že koalice Kalousek-Bakala (zbytek je neznám tak dobře, jako Zemanův tým, který je připomínán pořád, zatímco Schwarzenberkův je skryt za mlžnou clonou). To se to pak strefuje. V názoru na souč. stav a opatření vlády (S:Kalousek dělá svou práci dobře)se držím názorů Václava Bělohradského, který upozorňoval na nemorální přístup ke společnosti, strašením lidí (dluhy)atd.což byla mmj. rétorika TOP 09. To je pro mě větší neslušnost.
24. 01. 2013 | 15:18

Tomas Seidl napsal(a):

Je důležité si uvědomit, že žijeme ve 21. století, že selský rozum musí předcházet nacionalni myšlení, že Evropa se sjednocuje. Jsme svědky něčeho, co má dokonalou myšlenku. Problémem je velké množství xenofobie mezi lidmi. Nemůžeme se tomu bránit aniž by nám to ublížilo. Čech vždy čechem zůstane, ale v Evropě. Česka Republika je a vždy bude součástí Evropy. Myslím si, že všichni chceme lepší zítřky. To nám bohužel nový prezident nepřinese, to dokáže jen lid v Naší zemi. Volba prezidenta je, ale rozhodně důležitá. To, co není důležité je osoba, která bude na fotografii na školách, ale jeho myšlení. Chci říct, že si nevolíme osobu, ale myšlenku dotyčného ať už je v jakékoliv podobě. A to výsledek voleb ukáže. Jak lidi myslí, co vlastně chcou. Upozorňuji, že stéle píšu o myšlence kandidáta. Podle mého názoru rozdělujeme kandidáty na českého Evropana a českého Čecha. A teď otázkou, co je přínosnější ? Ještě chci dodat, že největší rozkvět státu sic to bylo v Československu, tak to nebylo když čech byl čechem jen v Česku , ale když byl součásti světa. Jsme chytrý národ a já v něj věřím.
24. 01. 2013 | 15:21

Olga napsal(a):

děkuji za vyjádření mých pocitů
24. 01. 2013 | 15:23

Lucifer napsal(a):

Volte Karla. Klaus se vyjádřil, že při zvolení "knížete" bude emigrovat. To je skvělá zpráva. :-)

Václav Klaus píše:
"Jsem Vaší SMS šokován. Vy tedy volíte knížete? Já budu v případě jeho zvolení uvažovat o emigraci. VK"
Zdroj: http://www.lidovky.cz/klaus-uvazuje-o-emigraci-kvuli-schwarzenbergovi-na-hrade-pzq-/zpravy-domov.aspx?c=A130124_145118_ln_domov_sm
24. 01. 2013 | 15:27

zelenka napsal(a):

Mládí je naivní, bez ohledu na míru své inteligence.
24. 01. 2013 | 15:39

Bestia triumphans napsal(a):

Zdeněk Brom napsal(a):
"Bestia triumphans:
Oba týmy zvolily celkem čitelné strategie. Šlouf a spol. se moc nemění, takže se dějí celkem očekávané tahy. Jen mě překvapuje, jak snadno spolknou kdejakou pitomost a lež."

!
Mě se to s tím "snadným spolknutím" právě nezdá.
Jsou všechno, jen ne hloupí.
A s tou učitelkou například, to se dá snadno ověřit.

Spíš bych řekl, že se nemají moc čeho chytit a střílejí naslepo, jak se dá.
Ta historka s tím hajlováním na hradě, který už přitom 300 let patří někomu jinému...to jsou absurdní záležitosti.
Ale do podvědomí spousta lidí se dostanou a ne každý už zjistí druhý den, že šlo o pomluvu.

Ať je kníže jaký chce, takhle kampaň nevede.
I když prohraje, může s čistým svědomím říct, že nekydal hnůj jako Zeman.
24. 01. 2013 | 15:39

třebaKarel napsal(a):

Pane Sedláčku ,
Jeden mluví o Špíně a je hulvát , druhý o prošoustání a je noblesní kavalír . Copak jste se zbláznil ? Stačí nosit motýlka a sprostota se změní v zemitost , pro někoho . A jestli to vyhraje Zeman , můžete za to i Vy kolem vlády . Kdybyste tak netlačili na pilu a na lidi nekašlali , nemuselo to tak být , Zemana lidi voleji proti vládě , koukněte se na billboardy , láska to neni . Vláda která na jednu stranu řeže maso až na kost , na druhou stranu se servilně culí a podpisuje kraviny panu prezidentovi , protože na něj si nedovolí . A teď najednou koukáte co se to děje , ale to se obávám že bude chtět víc a dřív namáhat hlavičku . Mluvíte o hulvátský kampani , ale to jste teda vedle . Víte co by to asi udělalo , kdyby se vytáhlo Bakalovo bytový hospodaření ? A to opravdu sranda není , je to 40000 bytů , na rozdíl od Šoufa ještě vylejzá do časopisů a hraje si na filantropa s doutníkem , zatimco filantropii platěji Ostravský horníci kterejch se nikdo nezastal proti Bakalovi který nedrží slovo . A já nejsem insider , ten bude mít možná i něco libovějšího . Auvajs . tK
24. 01. 2013 | 15:43

Johan napsal(a):

Volbou Zemana volít Klause, Langra, Šloufa, Nejedlého, Hrdličku atd. TAK TO JE ABY BYLO JASNO. Tome do toho !!!!!!!
24. 01. 2013 | 15:45

Lucifer napsal(a):

Johan

Přesně tak. Naopak volbou Karla zajistíte Klausovu emigraci, konec marazmu, vstátní z pomela. Fénix bude zavidět té neskutečné obrodě národa po Klausově definitivním odchodu.
24. 01. 2013 | 15:48

to asi nepůjde napsal(a):

Dotaz moderátorky televizní diskuze na Nově dne 23.1.2013: Pane Schwarzenbergu, domníváte se, že váš výrok o tom, že Berlusconi prošoustal šanci na reformy, je noblesní?

Ale ano, píše například paní Hajzlerová, " jeho projev je kultivovaný a nesilový a celkem respektuje ideové mantinely zastupitelské demokracie. "

Holt. Na takovou "noblesu" zkrátka prostý člověk nemá.
24. 01. 2013 | 15:49

Zdeněk Brom napsal(a):

Bestia triumphans:

Ono by se bylo čeho chytit:

- Schwarzenbergův podvod při prodeji ryb. Budete podvádět i ve funkci prezidenta?
- Schwarzenbergovo přiznání korupce. Takže prezident, který se dopustil korupce?
- Vyhození úředníka, který na korupci upozornil. Takže Vy fakt chcete podporovat tu korupci?
- Přehmaty asociální politiky TOP 09. Vy chcete být prezidentem chudých a slabých? Vždyť pro ně nic neděláte, přestože můžete.
- Dál by se dalo tlačit na dekrety, protože tam K.S. nechutně mlží.

A našlo by se toho ještě hodně.
24. 01. 2013 | 15:50

fikus napsal(a):

koukám že hysterie propukla naplno. Raději mlčte, skrze i takové jako jste Vy to jde ke dnu.
Volte si třeba Drábka a nechte si to pro sebe. Jeden mumlá nesmysly a idiotsky se usmívá tak je sama noblesa a druhý řekne co si myslí a je hulvát.
Jste narychlo povolaný fanklub Karla. Normálnímu člověku se z toho už dělá zle.
24. 01. 2013 | 15:50

kuba napsal(a):

"P.S.: Nevolit a přenechat tak svůj hlas jiným je svobodná volba jednotlivce. Svobodná! Už se nám to zase vrací: Zařadit a držet krok! "

--- jeden článeček pro vás http://www.denik.cz/z_domova/zeman-by-zavedl-volebni-povinnost-a-sankce-ze-neucast-pri-volbach-20130122.html
24. 01. 2013 | 15:52

Raduz napsal(a):

Kdybysme byli rozumným národem, tak se do 2. kola nedostanou tihle dva. A taky by v parlamentu neseděli ODSTOP09ČSSDKSČM.
24. 01. 2013 | 15:53

Almo G™ napsal(a):

Bestia triumphans napsal(a):

"Ať je kníže jaký chce, takhle kampaň nevede."

Kníže nemusí. Za něj pracují tisíce dobrovolníků, někteří zkušení denunciátoři, agenti, policajtoreportéři a manipulátoři předchozích voleb - těžké váhy:

Např. "náhle objevený dokument" po mnoha letech:

http://aktualne.centrum.cz/prezidentske-volby/clanek.phtml?id=769426

S vámi se soutěžit nedá.
24. 01. 2013 | 15:55

Almo G™ napsal(a):

P.S. Slovo "dobrovolníků" zde není úplně přesné. Samozřejmě většinou jde o astronomické částky a protislužby v jejich hodnotě + přísliby dalších plnění v budoucnu.
24. 01. 2013 | 16:01

Lucifer napsal(a):

Píšete tafy lidí nesmysly.

Volba nabrala nový nečekaný směr. Zvplením Karla zajístíme i to, že Klaus bude emigrovat. Je rozhodnuto. Hurá. :-)
24. 01. 2013 | 16:04

Bože díky za tento den napsal(a):

27. ledna ve 12:00 rozlučka s Václavem Klausem na letišti Václava Havla. :-)
24. 01. 2013 | 16:28

Kamil napsal(a):

...vy už taky? Smutné... :(

Navíc stále samá omáčka, kosmetika, žádná důležitá fakta (alias reálné činy).
24. 01. 2013 | 16:28

Pacák napsal(a):

Autor napsal:

"Jsou to lidé, co si myslí, že koalice Klause-Zemana-Langra-Šloufa-Nejedlého a Hrdličky"

A co si mám myslet o koalici Schwarzenberg, Kalousek, Háva, Drábek, Šiška?
24. 01. 2013 | 16:30

Xaver napsal(a):

Když čtu některé názory, tak se divím těm dvěma kandidátům, že se na to nevykašlou.
Přece prezident má prvořadý úkol pozvednout naší úroveň.
A u některých pisatelů je úkol nadlidský.
24. 01. 2013 | 16:37

Pavla2 napsal(a):

fikus: Ale tady vůbec přece nejde o to, že někdo řekne, co si myslí a je hulvát. Politik by měl být diplomat. Musí umět říct i nepříjemnou věc protivníkovi tak, aby ho neurážel. Zkuste zaměstnavateli sprostě říct, co si myslíte. Asi u něj dlouho nevydržíte.
24. 01. 2013 | 16:53

Anna napsal(a):

"Nevolit přitom není vůbec možnost. I když k volbám nepůjdete,přesto volíte,jen necháváte svůj hlas těm, co volit jdou."
---

V prvním kole jsem volila paní Fischerovou. Ve druhém kole volit nepůjdu. Vyjadřuji tím svoji občanskou nespokojenost s oběma kandidáty.

Pane Sedláčku,

jak jste došel k Vašemu: "Nevolit přitom není vůbec možnost."?
Vy nevíte, že žijeme v demokratické zemi a jedná se o svobodné volby?
I nevolit je volba. Svůj hlas tím nikomu nenechávám. Jen nechci volit pro mě ze dvou zel v osobách kandidátů. Volit menší zlo je stále volit zlo.

Jsem si plně vědoma toho, že prezidentem se stane ten, který dostane víc hlasů. Možnost nevolit je právem občanů, to snad víte.
Takže proč toto Vaše tvrzení?
24. 01. 2013 | 16:58

Jano napsal(a):

Som prekvapeny z tolkej agresie v komentaroch.. Vyzera to ze tato agresia a cechacstvi vo volbach zvitazi a CR bude mat prezidenta ktory sa viac podoba na masovu populaciu..
24. 01. 2013 | 17:41

Bestia triumphans napsal(a):

Brom:
Kdyby to stálo za něco, už by to dávno použili...
Kdepak, z vody se vaří blbě.
:-)
24. 01. 2013 | 17:42

český maloměšťák napsal(a):

Sedláčk
Koho volí NERV ?
Nějaká společná rezoluce " členů NerVu " by nebyla ?
Zatím tedy jen Munich a vy..to je slabé.

https://www.youtube.com/watch?v=k9YA4NyKl18

37:30 a dále

Rozhazování rukama - při verbálním projevu... může býti projevem potrhlosti. Pozor na to. Ať neskončíte jak Nečas - nebo Don Pablo /ten málem Dienstbierovi tuhle u Moravce vypíchl oko/.

Sponzorské dary /daňové zpronevěry / se vždy hodí, že ?

https://www.youtube.com/watch?v=bf95OGRrIfg&playnext=1&list=PL1DAB2A2F9FE6D91B&feature=results_main

http://www.respektinstitut.cz/o-nas/

Tuším, že ale už několik měsíců předseda TOP 09 nemá v Respektu majetkovou účast.
---------
"My - pracující závodu NERV, chceme splnit plán čtyřletky na 120 % . Proto volte Karla ! "
24. 01. 2013 | 17:47

Mája napsal(a):

a co byste dělali, kdyby nebyl internet, je přeci snad každého právo a svobodná volba si vybrat toho koho chce, přeci, kdyby všichni uvažovali stejně, tak nemusí být žádné volby!!! Dle mě řešíte neřešitelné a nechť je na každém, jak se rozhodne, bez urážek to v dnešní době nejde ??
24. 01. 2013 | 17:48

český maloměšťák napsal(a):

Pane Sedláček...pod podobnými články od solidních autorů a v solidních novinách...bývá autorovo disclosure. V něm autor uvede případné možné střety zájmů.

Vy jste to ale neudělal.

Vyvoďte si z toho pro sebe , co chcete. Ať se třeba nemusíte jednou stydět sám před sebou.
A bacha na drogy - různého typu.

Hezký den.
24. 01. 2013 | 18:00

zdenekbrom napsal(a):

Bestia triumphans:

Tož ono by to za mnoho stálo, ale někdo rozhodl, že hlavní linka půjde tudy, kudy jde.

Mimochodem, Vám nevadí, že Schwarzenberg podváděl při obchodování a účastnil se korupce?
24. 01. 2013 | 18:50

novosad napsal(a):

Nejkonroverznejsim spornym bodem teto kampane se stal vyrok pana Schwarzenberga o vyhnani Nemcu a dnesni vydeni teto nejtemnejsi kapitoly nasich modernich dejin. (Benes v Haagu)
Nechapu proc, je naprosto jasne, ze je to pravda.(kterou nikdo nechce slyset)
Problem Benese je, ze republiku a tim nas vsechny zradil nejmin 3x a to r. 38, 45 a 48.
S odstupem nejhorsi zrada byla vydani ceskeho pohranici BEZ BOJE Nemcum PROTI VULI CELEHO NARODA. To nas rozlozilo a
tuto zradu nosime podvedome do dnes v sobe i kdyz jsme ji primo nezazili a mela take primy vliv na povalecny vyvoj a udalosti v Cechach az do dnesnich dni = komunisticky puc podporeny Benesem, 50. leta, dalsi zrada a vydani republiky bez boje, Klaus na hrade. (To je jen zlomek, ten seznam je nekonecne dlouhy a vsichni ho znaji)
Proc to pisu : v p. Schwazrenbergovi citim cloveka, ktery by nikdy republiku a nas vsechny nikdy nezradil a nejtezsim momente neopustil. Taky vi, ze do leziciho se nekope, at udelal cokoli. (Sudetsti Nemci)
PROTO HO VOLIM. u Zemana vim, ze nema problem do leziciho kopnout, jeste na nej plyvnout a kdykoli a kdekoli podrazit kohokoli.
24. 01. 2013 | 18:58

Radek napsal(a):

zdenekbrom: Pokud vím, jediná zpráva o Schwarzenbergově "korupci" spočívá v tom, že o tom sám informoval a její podstata byla, že při nějakém stavebním řízení mu nechtěl jeden ze sousedů podepsat souhlas a nutil ho odprodat nějaký pozemek. Karel pak prý rezignoval a pozemek mu odprodal. Nic horšího jsem neslyšel a tenhle popis spíš svědčí o bytí obětí vydírání, než o korumpování. Nicméně, pokud Milošův štáb řekne, že to byla korupce a proběhlo to na jeho nacistickém hradě v Hardeggu, pak je to asi pravda...
24. 01. 2013 | 19:24

Karel napsal(a):

Teple mistecko v CNB lze zajistit!
24. 01. 2013 | 19:28

zdenekbrom napsal(a):

Radek:

Tak sám Karel uvedl, že to bylo spojeno s restitucí a úplatou byla protislužba.

Podvod s obchodováním ryb byl prokázán při řešení výpovědi správci Karlových rybníků u soudu.

Zkuste mlžit lépe.
24. 01. 2013 | 19:35

mb napsal(a):

Máme po dlouhé době možnost mít prezidenta, který je světový, a právě tato světovost je mu oponenty vyčítána. Zase se naše země prezentuje jako „zemička“, kterou je třeba chránit od zlých. Mimochodem naše „zemička“ není malá, je klasickou evropskou zemí střední velikosti, která má jen malé politiky, kteří toto používají k legitimitě svého zvolení, neb nebohý lid je třeba v této iluzi držet, jinak by pochybné role národních ochránců byly zbytečné. My nepotřebujeme ochraňovat a držet mimo evropské dění, my potřebujeme reprezentovat a posunout kupředu, ne zpět do druhé světové, válka skončila, nikdo po nás nejde!

Doufám, že jsme hrdý národ, který se nenechá urážet, a když už nic jiného, pozná rozdíl mezi slušností a neotesaností hrubého zrna a který se nenechá vmanipulovat do situace „nárůdka“ domněle utlačovaného ze všech stran. Volba prezidenta není bonmot ani sranda. V sázce je pět až deset let národní hrdosti.

zase to projedeme tome ...
24. 01. 2013 | 19:38

Dorotka napsal(a):

Souhlasím s Xaverem. Úroveň mnoha příspěvků je stejná jako úroveň kandidáta, kterého půlka národa volí. Je mi z toho smutno..Pan Sedláčku, děkuji.
24. 01. 2013 | 19:47

zdenekbrom napsal(a):

mb:

Uronil jsem tu slzu ...
24. 01. 2013 | 19:51

Radek napsal(a):

zdenekbrom: Pochopte, že všechny informace jsou od KS. To není mlžení. Když po něm chtěli, vysvětlil to takto. Máte informace z lepšího zdroje - podejte. Vyberte si - buď neříkejte nemlžte a nebo nemlžte sám.
24. 01. 2013 | 19:56

zdenekbrom napsal(a):

Radek

Tady to máte ze zdroje, který karlovi přeje:

http://www.lidovky.cz/spina-na-schwarzenberga-pripad-davneho-uplatku-se-vraci-pjx-/zpravy-domov.aspx?c=A100409_105234_ln_domov_tai

Šlo o restituční proces.
24. 01. 2013 | 20:07

Klára Sláčíková napsal(a):

Pane Sedláčku, díky za článek! Podle diskuze níže zůstane opět nepochopen a lidé se budou až do tohoto víkendu hádat a hledat bordel na obou stranách, co to jen půjde. Já do role prezidenta volím především člověka, který nemusí být perfektní v ničem (to není ostatně nikdo z nás), ale u kterého se nebudu bát každý týden, že udělá nečekaný výpad. Dlouho jsem váhala, ale teď je pro mě KS jasnou volbou.
Je mi líto, že se Češi zase ukázali v tom horším světě a nevolí podle sebe, ale podle toho, co jim naservírovala média! Vytahují věci, které nemají s volbou vůbec nic společného a které vyšumí tak rychle, jak rychle o nich přestanou psát a mluvit.
24. 01. 2013 | 20:17

Radek napsal(a):

zdenekbrom: To jsem popisoval.
1) Řekl to KS a dobrovolně.
2) Když se ho ptali na podrobnosti, vysvětloval to, jaxem popisoval.
Dá se to srovnat s kauzami spojenými s MZ? A pokud toto se považuje za korupci - jste tak čistý, že jste si nenechal schovat zboží pod pult nebo něco podobně závadného. Myslím, že minimálně za minulého režimu se nějak namočil takto každý. Srovnávat to s korupcí tak jak probíhala během pravicových a levicových vlád - se mně osobně zdá býti hloupé. Ale jak říká teta Kateřina...
Linkněte taky ty rybníky, ať vím, že to není "jedna paní povídala", jinými slovy - pomluva...
24. 01. 2013 | 20:25

zdenekbrom napsal(a):

Radek:

Což o to, dobrovolně to řekl, ale až po promlčení skutku.
Vy jste tu psal o nějakém stavebním povolení. To je něco jiného než restituční řízení.

K těm rybníkům :

http://www.jihocesketydeniky.cz/archiv/uvod/2010_20.pdf

Jen tak na okraj, říká Vám něco ACTA, pro kterou zvedl Karel ruku?
24. 01. 2013 | 20:32

LK napsal(a):

Opravdu uboha agitka... Pan Sedlacek to odflakl.
24. 01. 2013 | 21:06

Radek napsal(a):

zdenekbrom: Tak jak já to chápu, šlo o zvůli úředníka, který požadoval odprodej pozemku KS. Ne dar. restituční řízení mělo být jasné a jednoduché a ne závislé na zvůli úředníka. Každý z nás se s něčím takovým setkal - s úřednickou rigidností. Ne každý něco dal a ne každý mohl něco nabídnout. Každopádně podstata problému je ten úředník.
Já nepopírám, že Karel má také své problémy. Nicméně problémy Miloše jsou mnohem silnější, protože byl předseda vlády. Zdá se mi, že na chudáka Karla se vyškrabávají sebemenší problémy a nafukují se tak, aby překryly Milošovy stíny. ACTA je marginální problém. A týká se spíš mých dětí, než mě. Samozřejmě s touto smlouvou nesouhlasím.
24. 01. 2013 | 21:28

zdenekbrom napsal(a):

Radek:

Problém je v tom, že prezidentský kandidát na takové jednání přistoupil. Na co přistoupí příště?

Nesouhlasíte s ACTA? No to já také ne. Karel ano. Třeba zase někdy příště. Osobně mám ale dojem, že on neví, o čem to je.
24. 01. 2013 | 21:51

Jan Brunnhofer napsal(a):

Zmiňovanou debatu jsem bohužel neviděl, ale viděl jsem chovaní kandidátů v debatě před 1. kolem a snad jen dva z nich se vyhli jakýmkoli útokům na ostatní účastníky, což shledávám ubohým.
V mnoha bodech s článkem souhlasím. Musím však s nelibostí konstatovat, že urážek a pomlouvaní se dopouštějí i zastánci druhého tábora, naštěstí tak nečiní sám pan kníže nebo jeho "volební štáb". Také jsem zastáncem názoru že každého volba zda půjde volit a komu dá případně svůj hlas. Já sám však k volbám půjdu a myslím, že každý soudný člověk tak také učiní.
24. 01. 2013 | 21:56

To mi chutná napsal(a):

No a když je teda špatně nevolit a zároveň špatně volit Zemana, jinak bude válka, tak co je teda správně? Aha, už vím. Hlavně se nenechat někam vmanipulovat, to je důležité, že.
24. 01. 2013 | 22:29

Ach jo napsal(a):

Jo jo, a už se v tom jede zase. Už aby bylo pondělí 24. 1 2013 nebo lépe třeba 24.2 2013, protože je to unavující. Hlavně se tím vším humbukem a marasmem s tím spojeným nechávají strhnout lidé, kteří obyčejně těmto praktikám běžně odolávají, nebo si jich prostě nevšímají. Kdo z nás má právo soudit, kdo z nás víme přesně jak se kdy které věci měli. Ví to jenom ti, kteří byli přímo situaci účastni a zbytek je jenom prezentace něčího pohledu na věc z jeho perspektivy.

Kdo je bez viny, ať hodí kamenem!

Za sebe můžu zodpovědně říct, že bych si hodit nedovolil.
24. 01. 2013 | 22:40

Jiří napsal(a):

Ano, ale myslím, že debaty úplně neužitečné nejsou. Nebýt jich, nedozvěděli bychom se, že jeden z kandidátů je schopen toho druhého napadat za skutky bratrance jeho otce, k nimž došlo před 65 lety a o kterých se potom ukáže, že k nim vlastně ani nedošlo...
24. 01. 2013 | 23:07

Pijer napsal(a):

Velmi dobře, pane Sedláčku! Jste borec! Děkuji.
24. 01. 2013 | 23:24

ze zahranici napsal(a):

Vazeny pane Sedlacku,
ve vsem, krome posledni vety, s Vami souhlasim. Zde nejde, dle meho nazoru, pouze o pet az deset let narodni hrdosti. Volbou pana Zemana muze Ceska republika definitivne "vykolejit" a ztratit v zahranici reputaci do te miry, ze to ani za deset let nepujde volbou nekoho jineho napravit. Bud jsme zeme s nadpolovicni vetsinou civilizovanych a sebevedomych obcanu nebo je nadeniku, kteri cekaji, co jim kdo zadarmo da. Jakmile se takto jednou zaradime, tak to bude minimalne na dalsich ctyricet let a novou revoluci.
24. 01. 2013 | 23:39

Štěpán napsal(a):

Vážení diskutující slušný člověk používá ku blití záchodovou mísu a neobtěžuje tím diskuzní fórum. Jestliže někteří neumíte slušně a kultivovaně diskutovat ... potom ... děkujeme, odejděte.
24. 01. 2013 | 23:41

Dana Emingerová napsal(a):

Milý pane Sedláčku,
díky za chytrý názor. Dnes jsem našla na internetu padesátiminutý zajímavý portrét Karla Schwarzenberga,který natočil pan režisér Břetislav Rychlík v roce 2010, tedy dávno před volební kampaní. Je v něm krásně vidět, kdo Schwazenbergové byli. Vřele doporučuji:
Zle, matičko, zle, Schwarzenberci zde!
https://www.youtube.com/watch?v=rk4TfZHxVfI
Dana E
25. 01. 2013 | 00:20

Dana Emingerová napsal(a):

PS. Ten název dokumentu "Zle, matičko, zle, Schwarzenberci zde!" je trochu zavádějící. Jde o slušný materiál... DE
25. 01. 2013 | 00:24

wlk301 napsal(a):

Vážení, než tady něco "vypustíte", tak si to ještě raději několikrát přečtěte, protože někdy je tady ta naše svoboda projevu spojená s anonymním prostředím internetu docela vražedná kombinace. Vždycky si říkám, že bych si ty diskuze pod nějakým článkem neměl číst a téměř vždycky tu chybu opakuji. Začínám se pak bát ne toho, koho budeme mít za prezidenta, ale toho, s kým v této republice sdílím společný prostor. Někteří pisatelé si jsou schopni protiřečit i v jedné jediné větě; dalšímu vadí i to, že si někdo takovýto článek dovolí napsat, aby vzápětí ve svém příspěvku napadl všechny, co si s ním dovolí nesouhlasit a ještě na ně nakydá ten nejhorší hnůj. Také mě fascinuje, jak někteří lustrují kandidáty až po Bílou Horu. Nevím jak kdo, ale já si svoje předky vybrat nemohl a už vůbec jsem neměl možnost nějak ovlivnit jejich chování. Možná by bylo zajímavé, kdyby se mnozí z Vás dozvěděli, že dědeček byl zloděj a prababička uškrtila svého milence :-))) Ale chápu, že účel světí prostředky, tak proč si do toho nezašťourat, když nejde o mě, že ano? Pokusím se tedy toto zamyšlení uzavřít tak, že jen doufám, že se na Pražský hrad nebude vozit Becherovka, i když jinak neříkám, že to je špatná značka. Přeji všem šťastnou volbu.
Pokud sem bude chtít někdo napsat, že jsem kvůli agitaci knížete nemusel psát tak rozvláčně, tak nemusí; udělám to tímto klidně za něj :-)))
25. 01. 2013 | 01:08

Kateřina Schlosserová napsal(a):

Souhlasím s Wik301 a chválím odvahu za vtipný a kultivovaný článek pane Sedláčku. Ale v diskusích jsem se ještě nikdy nesetkala s kultivovanými argumenty proti, vždy to byly jen urážky. Ale Vy můžete být klidný, Váš článek je skvělý, plný hlubšího vhledu a i vtipný. Přeji Vám pevné nervy při čtení diskusí, nebo je raději nečtěte vůbec, ještě byste z toho měl žaludeční vředy a mohla by se snížit Vaše spisovatelská schopnost. Váš článek jsem dala i na Facebook, jako velmi moudrý článek, aby si ho ostatní přečetli. Hodně štěstí!
Kateřina Schlosserová.
25. 01. 2013 | 01:22

Ing. Vladimír Geršl napsal(a):

Mnoho lidí očividně zapomíná, že toto je BLOG, tzn. místo konkrétního jedince, který zde reprezentuje svoje názory. Proto mu lze asi jen těžko vyčítat, že píše to co si myslí, že?! Kolik z vás tohle dělá? Myslím veřejně a ne formou nick-namů v diskuzi??
Bohužel nežiji v ČR a těžko říct, jestli se mi podaří dorazit kvůli volbám. Nutno ale poznamenat, že i jediný hlas mi stojí za tu cestu, čas i peníze. Váš blog si vždy rád přečtu. Máme možná na leckteré věci odlišné názory, ale s tímto článkem jsem zcela a plně ztotožněm pane Sedláčku! Děkuji a doufám, že pozitivně ovlivníte alespoň nějaké (doposud nerozhodnuté) voliče.
25. 01. 2013 | 01:29

Lenka napsal(a):

Naprosto souhlasím a doufám, že je víc lidí preferujících slušnost než urážky a lži. Držím panu Schwarzenbergovi palce a děkuji za článek!
25. 01. 2013 | 01:30

anonymus napsal(a):

Tomasi dik za clanek, no a co se tech oponentu a vykriku tady tyce, no co nadelame, zakomplexovanost, malost, pocit staleho ohrozeni ze zapadu, nebo iluze o tom jak se muzeme na vsechny vykaslat, zabarikadovat se tady a budeme do triceti let na tom jako v nemecku, hlavne s narodovci zemanovci v cele, a zrodi se nam zlate tele...to je fakt k smichu i placi zaroven. Nepotrebuju Zemana ani MiloseKlause, potrebuju pravni stat, a stat, kterej mi co nejmene keca do zivota. Ti co nic nemaji, tem to je fuk, tem staci pichacky, skoda 120 GLS, dva rizky k obedu, a pivo za 2,50 kcs:-)..jo a garantovany regulovany najmy, to bych zapomel....zvyk je zvyk, to se to sprchovalo na sidlistich s dotovanou TUV, to se to topilo, s dotovaneho dalkove vedeneho tepla, ...ale jaksi na ukor i kdejake baby z horni dolni...ale to je priznivcum zenmanu a klausu, fuk...proste, ja ziju ted, a po me potopa. Az to tu bude k nevydrzeni a ja doufam ze se toho nedoziju, vse strelim, prevedu prachy a mizim ke Karlovi, a nebo do statu:-) Vsude chleba o dvou kurkach.Volici zemanu a kalusu at se tu pak treba zas na 40 let pose*ou!:-))
KAREL NA HRAD!:-) a Buh nam dnes a zitra zehnej.....ostatne stejne jako pred vice nez 20 lety, ach ta cisla.
25. 01. 2013 | 02:29

václav napsal(a):

karel je úžasný rád bych se na něho chodil dívat do divadla
25. 01. 2013 | 04:02

Petra napsal(a):

Pane Sedláčku, máte velmi dobré postřehy. Děkuji, že jste tento článek napsal. Mám dojem, že si poslední dobou čím dál méně lidí stojí za svým názorem; pravděpodobně je to ze strachu.
Pokud bude prezidentem M.Z., tak ze strachu, že tím ohrozí své budoucí živobytí, pokud urazí budoucího prezidenta. Anebo
pokud bude prezidentem K.S., že se na ně něco provalí - proto nyní bývalí komunisti vystrkují hlavy s děr, a také nevím, z jakého jiného důvodu by pan prezident Klaus chtěl emigrovat.
25. 01. 2013 | 04:09

Věra napsal(a):

Pane Sedláčku, děkuji Vám za článek. Volím K.S. Bude nás ale dost?
25. 01. 2013 | 08:49

Anna napsal(a):

Kateřina Schlosserová napsal(a):

Souhlasím s Wik301 a chválím odvahu za vtipný a kultivovaný článek pane Sedláčku. Ale v diskusích jsem se ještě nikdy nesetkala s kultivovanými argumenty proti, vždy to byly jen urážky.
----------------------------------------------------------

Prosím, napište mi, co nekultivovaného jste shledala na mých argumentech a jaké jste našla urážky v mém příspěvku, že jste se takto vyjádřila. Předem děkuji. Anna

Anna napsal(a):

"Nevolit přitom není vůbec možnost. I když k volbám nepůjdete,přesto volíte,jen necháváte svůj hlas těm, co volit jdou."
---

V prvním kole jsem volila paní Fischerovou. Ve druhém kole volit nepůjdu. Vyjadřuji tím svoji občanskou nespokojenost s oběma kandidáty.

Pane Sedláčku,

jak jste došel k Vašemu: "Nevolit přitom není vůbec možnost."?
Vy nevíte, že žijeme v demokratické zemi a jedná se o svobodné volby?
I nevolit je volba. Svůj hlas tím nikomu nenechávám. Jen nechci volit pro mě ze dvou zel v osobách kandidátů. Volit menší zlo je stále volit zlo.

Jsem si plně vědoma toho, že prezidentem se stane ten, který dostane víc hlasů. Možnost nevolit je právem občanů, to snad víte.
Takže proč toto Vaše tvrzení?

24. 01. 2013 | 16:58

Jen ještě dodám:
Ve druhém kole volit nepůjdu. Vyjadřuji tím svoji občanskou nespokojenost s oběma kandidáty.

Nic nemusím, jen jednou umřít. Všechno ostatní je moje svobodná volba. Tu nikdo nikomu vzít nemůže. Je jen na mně, jakou komu a v čem dám moc. Za své volby, rozhodnutí a činy nesu zodpovědnost.

Zeman i Schwarzenberg, aby se udrželi u moci, udělali něco, co v jiných demokratických zemích nemá obdoby. Zeman Opoziční smlouvu a Schwarzenberg je v koaliční vládě, kde jedna z koaličních stran v době voleb do PS neexistovala.

(Do Parlamentu ČR se volí ze stranických kandidátek. Připomínám, že např. o církevních restitucích hlasovali poslanci LIDEM, kteří byli zvoleni za VV, přes neshodu s programem VV a naprosto opačně než poslanci VV.)

Nechci takovouto demokracii po česku.
-----

Znáte ještě nějaké jiné demokratické země, kde je ve vládě strana, která při volbách neexistovala?
25. 01. 2013 | 09:06

Alžběta Juříková napsal(a):

Krásně a výstižně napsáno, pane Sedláčku. Opravdu Vám děkuji za tento příspěvěk. Po včerejší debatě jsem byla naprosto rozčarovaná z toho, jak se předvolební kampaň dokázala posunout do ještě větších extrémů než doposud.
25. 01. 2013 | 09:30

Zuzana napsal(a):

Je az zarazejici co dokaze jedna prima volba prezidenta... Nikdy by me nenapadlo ceho je cesky narod schopen... Toho, ze se rozdeli na dva tabory, ktere se budou navzajem urazet kvuli volbe? A kdyz vyhraje jeden tak vsechny co volili toho druheho se budou muset odstehovat za hranice? Je to opravdu k placi co jako narod predvadime...
25. 01. 2013 | 09:31

Anna napsal(a):

Zuzana napsal(a):

Je az zarazejici co dokaze jedna prima volba prezidenta... Nikdy by me nenapadlo ceho je cesky narod schopen... Toho, ze se rozdeli na dva tabory, ktere se budou navzajem urazet kvuli volbe? A kdyz vyhraje jeden tak vsechny co volili toho druheho se budou muset odstehovat za hranice? Je to opravdu k placi co jako narod predvadime...
-------------------------------------------------

Já bych náš národ tak nezatracovala.

Kdykoliv kdekoliv se střetli fanoušci dvou klubů, vypadá to obdobně. Ve fotbale jsou mnohem větší agresivitou známí fanoušci z Velké Británie, v Nizozemsku nedávno fanoušci dokonce zabili rozhodčího...

Tím nechci nikterak omlouvat předvolební handrkovačky, slovní napadání, urážky..., ale těch se nedopouštěl celý národ.

Prezident u nás nemá moc velké pravomoci. Do Parlamentu a Senátu probíhají volby po léta. Kdo chce, se může odstěhovat, ale velmi pochybuji, že důvodem by bylo zvolení určitého prezidenta.
25. 01. 2013 | 09:44

Hedvika Stašová napsal(a):

Něco o nevolení zde: http://neznamnudu.wordpress.com/2012/10/14/proc-mladi-nevoli-a-jak-nevolic-skodi-vic-nez-volic-spatne-strany/
25. 01. 2013 | 09:55

Zuzana napsal(a):

Ja mam Vase clanky rada a se vsim souhlasim. Mrzi me zlostne a nenavistne komentare. Skoda, ze lide nedokazou hodnotit aspon bez hrubek, kdyz uz vycitaji veci s takovoym "intelektem"..
25. 01. 2013 | 10:07

Ivana napsal(a):

Vysvětlíte mi někdo proč jsem četla tento článek? zbytečná ztráta času..klidně stačilo napsat, že autor volí Karla... Karel už mi leze pěkně na nervy, kam se hnu všude na něj narážím.. ráno jdu na autobus- visí na zastávce, v autobuse je vylepený na okně, vystoupím z autobusu a je tam zas, jdu k doktorovi a je na každém stolku, otevřu e-mail a tam mi ho zas doporučuje Vetchý...už se jen bojim, abych ho nepotkala na záchodě...a hele, on je i tam! (aspoň našel místo kam patří)... Všímáte si vůbec jak ho média propagují ? jak jsou zkorumpované a záměrně jsou proti Zemanovi? vypovídá o tom třeba fakt kdy se v diskuzi zmiňovali o fau-pa Karla a o skandálu Zemana.. copak tohle jsou nestranná synonima? a co potom v televizních novinách kdy včera ukazovali aféru s ukradeným kabátem? (dle mého absolutně smyšlenou, každý kdo něco ukradne si to hned dá do společnosti, ve které může majitele potkat...) kolik jí tam věnovali času a rozhovorů? a když se měli jednat o aféře Schwanzerberka a jeho žalobě? to sme se nic nedozvěděli... Nebo třeba komentář, že Zeman vypadal při debatě unaveně? všiml si někdo z Vás chytráků, že Zeman celou dobu stál, zatímco Karel seděl opřítý o stolek? vy byste snad odpovídali nadšeně, kdyby na Vás stále někdo nenápadně útočil ? a další postřeh: Kolik z nás ví, kdo volí Karla? to se furt ukazuje nějaká slavná osobnost, co ho volí a u Miloše, jen aby se neřeklo? Proč nám TV neukázala (aspoň sem to nezaznamenala), že má podporu několikanásobné slavice Lucie Bílé? nééééé mohla by mu přece pomoci v hlasování..

Lidi zamyslete se.. to co Vám tady všichni tlučou do hlavy je jen naprostá manipulace..
25. 01. 2013 | 10:08

pičus karel napsal(a):

„Margueritto, buďte trpělivá. Přišla doba, ve kterou jsme vůbec nedoufali. Uteče pár let, lidi tady budou mít problém se nažrat, a pak jim bude jedno, co se komu vrátí,“ měl tehdy reagovat kníže.
25. 01. 2013 | 10:08

Tomáš Kačír napsal(a):

Vážený pane Sedláčku jednoznačně s Vámi souhlasím! Jste pro mne a vždy jste byl nestraným a váženým ekonomem. Urážky od voličů pana Zemana neberte vážně. Jsou to jen lidi, kteří nadávají na ekonomiku a politiku v hospodě u piva a asi vtom alkoholovém opojení pozapomněli na minulost. Tady se jen potvrzuje, že pana Zemana mohou volit pouze lidé podobného charakteru! S pozdravem Tomáš Kačír
25. 01. 2013 | 10:10

Anna napsal(a):

Hedvika Stašová

Něco jiného jsou volby do Parlamentu. Vláda a Parlament mají jednoznačně větší vliv na život občanů než prezident.

Komu nevolič ve druhém kole prezidentských voleb škodí víc?

Podle mě nevolič, který se nechá přesvědčit, že jít volit je jeho morální občanská povinnost, volbou určitého kandidáta může uškodit především sám sobě.

Žijeme v demokratické zemi se svobodnými volbami !!!

Já jsem v prvním kole volila paní Fischerovou. Ve druhém kole bych klidně volila pana Dienstbiera, paní Roithovou a možná (kdybych si sehnala více informací o něm) i pana Franze. Nikdo z nich se však do druhého kola nedostal.
Nebudu volit ze dvou zel v osobách kandidátů to menší. Volba menšího zla je stále volba zla.

Jen zopakuji:
Ve druhém kole volit nepůjdu. Vyjadřuji tím svoji občanskou nespokojenost s oběma kandidáty.

Nic nemusím, jen jednou umřít. Všechno ostatní je moje svobodná volba. Tu nikdo nikomu vzít nemůže. Je jen na mně, jakou komu a v čem dám moc. Za své volby, rozhodnutí a činy nesu zodpovědnost.

Zeman i Schwarzenberg, aby se udrželi u moci, udělali něco, co v jiných demokratických zemích nemá obdoby. Zeman Opoziční smlouvu a Schwarzenberg je v koaliční vládě, kde jedna z koaličních stran v době voleb do PS neexistovala.

(Do Parlamentu ČR se volí ze stranických kandidátek. Připomínám, že např. o církevních restitucích hlasovali poslanci LIDEM, kteří byli zvoleni za VV, přes neshodu s programem VV a naprosto opačně než poslanci VV.)

Nechci takovouto demokracii po česku.
-----

Znáte ještě nějaké jiné demokratické země, kde je ve vládě strana, která při volbách neexistovala?
25. 01. 2013 | 10:10

Arabela napsal(a):

Jezis! Napsal jste to skvele! Dekuji Vam za to! Dekuji, ze par hodin pred volbami se mohu uklidnit a precist si, ze je nekdo, kdo to vidi uplne stejne! Dekuji dekuji! Uroven Vaseho clanku je skvela a mate muj obdiv! Skoda, ze tohle necte (a nechape) cely narod. Velka skoda. Zitra bude bud jeden z mych nejkrasnejsich dni... a nebo naopak. Stale verim!
25. 01. 2013 | 10:11

Ivana napsal(a):

Vysvětlíte mi někdo proč jsem četla tento článek? zbytečná ztráta času..klidně stačilo napsat, že autor volí Karla... Karel už mi leze pěkně na nervy, kam se hnu všude na něj narážím.. ráno jdu na autobus- visí na zastávce, v autobuse je vylepený na okně, vystoupím z autobusu a je tam zas, jdu k doktorovi a je na každém stolku, otevřu e-mail a tam mi ho zas doporučuje Vetchý...už se jen bojim, abych ho nepotkala na záchodě...a hele, on je i tam! (aspoň našel místo kam patří)... Všímáte si vůbec jak ho média propagují ? jak jsou zkorumpované a záměrně jsou proti Zemanovi? vypovídá o tom třeba fakt kdy se v diskuzi zmiňovali o faux-pas Karla a o skandálu Zemana.. copak tohle jsou nestranná synonyma? a co potom v televizních novinách, kdy včera ukazovali aféru s ukradeným kabátem? (dle mého absolutně smyšlenou, každý kdo něco ukradne si to hned dá do společnosti, ve které může majitele potkat...) kolik jí tam věnovali času a rozhovorů? a když se měli jednat o aféře Schwarzerberka a jeho žalobě? to sme se nic nedozvěděli... Nebo třeba komentář, že Zeman vypadal při debatě unaveně? všiml si někdo z Vás chytráků, že Zeman celou dobu stál, zatímco Karel seděl opřítý o stolek? vy byste snad odpovídali nadšeně, kdyby na Vás stále někdo nenápadně útočil ? a další postřeh: Kolik z nás ví, kdo volí Karla? to se furt ukazuje nějaká slavná osobnost, co ho volí a u Miloše, jen aby se neřeklo? Proč nám TV neukázala (aspoň sem to nezaznamenala), že má podporu několikanásobné slavice Lucie Bílé? nééééé mohla by mu přece pomoci v hlasování..

Lidi zamyslete se.. to co Vám tady všichni tlučou do hlavy je jen naprostá manipulace..
25. 01. 2013 | 10:13

MC napsal(a):

Burani, komentující tento pravdu vystihující článek si nic jiného než sprostý prase na hradě nezaslouží!
25. 01. 2013 | 10:13

Ivana napsal(a):

Vysvětlíte mi někdo proč jsem četla tento článek? zbytečná ztráta času..klidně stačilo napsat, že autor volí Karla... Karel už mi leze pěkně na nervy, kam se hnu všude na něj narážím.. ráno jdu na autobus- visí na zastávce, v autobuse je vylepený na okně, vystoupím z autobusu a je tam zas, jdu k doktorovi a je na každém stolku, otevřu e-mail a tam mi ho zas doporučuje Vetchý...už se jen bojim, abych ho nepotkala na záchodě...a hele, on je i tam! (aspoň našel místo kam patří)... Všímáte si vůbec jak ho média propagují ? jak jsou zkorumpované a záměrně jsou proti Zemanovi? vypovídá o tom třeba fakt kdy se v diskuzi zmiňovali o faux-pas Karla a o skandálu Zemana.. copak tohle jsou nestranná synonyma? a co potom v televizních novinách, kdy včera ukazovali aféru s ukradeným kabátem? (dle mého absolutně smyšlenou, každý kdo něco ukradne si to hned dá do společnosti, ve které může majitele potkat...) kolik jí tam věnovali času a rozhovorů? a když se měli jednat o aféře Schwarzenberka a jeho žalobě? to sme se nic nedozvěděli... Nebo třeba komentář, že Zeman vypadal při debatě unaveně? všiml si někdo z Vás chytráků, že Zeman celou dobu stál, zatímco Karel seděl opřítý o stolek? vy byste snad odpovídali nadšeně, kdyby na Vás stále někdo nenápadně útočil ? a další postřeh: Kolik z nás ví, kdo volí Karla? to se furt ukazuje nějaká slavná osobnost, co ho volí a u Miloše, jen aby se neřeklo? Proč nám TV neukázala (aspoň sem to nezaznamenala), že má podporu několikanásobné slavice Lucie Bílé? nééééé mohla by mu přece pomoci v hlasování..

Lidi zamyslete se.. to co Vám tady všichni tlučou do hlavy je jen naprostá manipulace..
25. 01. 2013 | 10:14

KETA napsal(a):

Máme poprvé možnost vybrat si svého prezidenta, tak si myslím, že euforie je na místě. Vadí mi každý člověk, který řekne, že kvůli tak intenzivní kampani k volbám nepůjde. Že je toho moc. Naopak! Kdyby studenti, kteří nejvíc kampan na facebook rozdmýchali, stejným způsobem neprožívali listopad 1989, tak by nikdy žádná sametová revoluce nebyla! To, že se zmobilizovali znovu, by měl být signál pro generaci, která komunismus prožila včetně útoků, kterým ted příznivci pana Zemana obšťastnují své okolí. Je smutné, že právě tahle generace je největším zastáncem pana Zemana. Já jsem k volbě přistoupila zodpovědně. Prošla jsem si články na internetu napsané ještě před začátkem kampaně, viděla každou debatu, četla noviny pravicové, ale i ryze komunistické,.... Na každém kandidátovi jsem našla něco, co mi vadí....Ale Zeman toho má sakra víc a má navíc něco, co já nikdy nezkousnu. Aroganci, jedovatost, nabubřelost a je neschopen naslouchat. Je to fabulátor a demagog. Doufám, že mým prezidentem nikdy nebude!

A zemanovci, opravdu nevěřte tomu, že by Schwarzenberg zavedl školné na základních školách. Není to v jeho kompetenci. Ani by nezavedl tohle léto EURO. Ani to není v jeho silách. Nesmíte věřit všemu, co slyšíte. Ale zkuste se oprostit od závistivosti a popřemýšlet nad tím, jestli ten argument, že Zeman je "chudý", takže nebere úplatky, není jen další podsunutá lež. ;-)
25. 01. 2013 | 10:16

Michal Š. napsal(a):

Opravdu velice výstižně a trefně napsaný článek.

Díky za něj ...

Nechci na Hradě hulváta , volím Karla S. , jednoznačně !!!

jak napsal pan Sedláček v poslední větě : je v sázce 5let národní hrdosti !!
Lidi probuďte se , rychle zapomínáte
25. 01. 2013 | 10:18

AR napsal(a):

Vetsina poznamek o spatnem K.S. napsana asi volebnim stabem Pana Zemana.
25. 01. 2013 | 10:20

Anna napsal(a):

KETA

Mě velmi zaráží, že "studenti, kteří nejvíc kampan na facebook rozdmýchali,.." ji rozdmýchali ve prospěch pana Schwarzenberga.
Ten je 1. místopředsedou vlády, kde jedna z koaličních stran v době voleb neexistovala. Což nemá v jiných demokratických zemích obdoby.

Vlády, která z ústavy nese odpovědnost za amnestii, a pan Schwarzenberg v ní se svojí stranou setrvává.
A neopustili ji ani po podpisu amnestie předsedou vlády. A to přestože pan Schwarzenberg napsal ve svém blogu Klausova amnestie: Prezident může republice i pěkně zavařit:
"Nyní se tedy musíme soustředit na to, jak oběti odškodnit."

Bude člen vlády z Ústavy odpovědné za amnestii pan Schwarzenberg tak velkorysý a odškodní oběti ze svého?

Podle mě, jestli dojde k odškodnění obětí, bude to z peněz daňových poplatníků.
---

Pan Schwarzenberg je předsedou strany, jejímiž členy jsou Kalousek, Parkanová, Drábek...

Poněkud zvrhlé deklarované zastání se slabých vidím v krocích vlády zejména ministrů strany pana Schwarzenberga: zvýšení DPH, snížení sociálních dávek, omezení porodného, zavedení nadstandardů ve zdravotnictví...

O panu Schwarzenbergovi se lze v dnešních dnech dočíst, že je velkorysý, že nezištně pomáhá druhým, zastával se slabých a utlačovaných...

Přitom pan Schwarzenberg, který je katolík, hlasoval pro církevní restituce, přestože:

Podle zákona č. 428/2012 Sb., o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi:
Kromě vracení konkrétních věcí má navíc dojít na základě tzv. smluv o vypořádání mezi státem a jednotlivými církvemi či náboženskými společnostmi k pravidelnému, třicetiletému vyplácení finančních náhrad, jejichž celková výše je určena návrhem zákona.
Nejvyšší náhrady jsou u Římskokatolické církve ve výši celkem 47,2 miliard Kč, u Církve československé husitské ve výši 3,1 miliardy Kč a u Českobratrské církve evangelické ve výši 2,3 miliardy Kč.

Nebyl přiložen seznam majetku církví. Soupis neexistuje, napsala Hanáková k církevním restitucím.
Zdroj: http://www.lidovky.cz/soupis-neexistuje-napsala-hanakova-k-cirkevnim-restitucim-po9-/zpravy-domov.aspx?c=A121031_132402_ln_domov_kh

Evangelický farář Miloš Rejchrt v diskusním pořadu Dvacet minut Radiožurnálu komentoval bouřlivé události kolem církevních restitucí. Podle kazatele Českobratrské církve evangelické má zákon řadu sympatických ustanovení, ale za některými jeho paragrafy cítí nějakou nepatřičnost. Paradoxní je prý například to, že více než dvě miliardy jsou vraceny jeho církvi, které přitom nebylo téměř nic sebráno.
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Evangelicky-farar-Restituce-jsou-divne-Nam-vraci-miliardy-a-nevime-za-co-242544

Ježíš řekl, že máme dát potřebnému svůj šat i plášť.
Proto mě velmi zaráží, že církve kromě navráceného majetku měly dostat ještě takovouto náhradu, jen vybranými lidmi znalými výpočtu, v době, kdy stát hospodařil s deficitem, díky vládním úpravám se musely uskrovnit rodiny s dětmi, důchodci, zdravotně postižení..

Jistě, z pohledu církve byl svým hlasováním pan Schwarzenberg velkorysý.
Proč nebyla velkorysá katolická církev a nevzdala se finančních náhrad, když stát hospodaří s deficitem, díky vládním úpravám se musely uskrovnit rodiny s dětmi, důchodci, zdravotně postižení..?

Jak se projevuje velkorysost pana Schwarzenberga a jeho strany pro rodiny s dětmi, důchodce, zdravotně postižené, nízkopříjmové obyvatele..?

-------------
Nejsem proti církevním restitucím, ale zásadně jsem proti schváleným restitucím kvůli finančním náhradám.

---

A mj. pan Schwarzenberg korumpoval !!! Cituji:

Nejpopulárnější politik a předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg přiznal, že v devadesátých letech vyhověl korupční nabídce. Hlavním důvodem bylo, aby získal zpět svůj majetek.

http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/politika/politicka-pavlac/schwarzenberg-uplatek-ne-penize-ale-protisluzba_164830.html

----------------------------------------------

Proto využívám svého občanského práva a volit ve druhém kole nepůjdu.
25. 01. 2013 | 10:36

Anna napsal(a):

Michal Š.
"jak napsal pan Sedláček v poslední větě : je v sázce 5let národní hrdosti !!
Lidi probuďte se , rychle zapomínáte "
---------

Nemělo by toto Vaše provolání patřit spíš panu Schwarzenbergovi?

Není to jen sněmovna, kde pan Schwarzenberg spí. Pro mě je překvapivé, kde všude a při čem dokáže usnout. Viz brífink ministrů zahraničí USA a ČR
https://www.youtube.com/watch?v=kf9MUWZIU6c

A jestliže se ministr zahraničí z Topolánkovy a současné vlády přeřekne o Benešových dekretech na "neplatné" místo "vyhaslé", nejsem jako občanka na takového ministra zahraničí vůbec hrdá.
A z mnou výše uvedených důvodů bych nebyla hrdá ani na prezidenta Schwarzenberga.

Nebyla bych hrdá ani na prezidenta Zemana.

Proto využívám svého práva a volit ve druhém kole nebudu.
Ať vyhraje kterýkoliv z kandidátů, budu i nadále hrdá na sebe i na to, že jsem Češka. Podle mě jsme národ mírumilovných, šikovných a přátelských lidí. Na tom prezident nic nezmění.
25. 01. 2013 | 10:57

alojz napsal(a):

Jaký je nejlepší důvod pro volbu Miloše Zemana?Karel Schwarzenberg..ten skutečný, nikoli propagandou (či spíše marketingem)vytvořený virtuální Karel.
25. 01. 2013 | 11:05

kubicek napsal(a):

Když jsem byl ve škole, nejdřív mne učili rusky, až potom jsem se dozvěděl co nám někteří takhle mluvící lidé udělali, mnohem dříve jsem se dozvěděl co nám dělali německy mluvící lidé... čas.... kam se dosud dostali jedni a kam druzí? Budu radši když moje děti budou mluvit více jazyky, svět jde kupředu, s šéfem bych si rozhodně radši povídal česky nebo německy nebo anglicky , a že to bude katolík ... klidně....rudí je vraždili po desítkách... Nejsme ani malá země, ale ani velká, pokud někdo ukazuje celým svým konáním.. směrujte na západ ..jsem pro. A libí se mi též : "Člověk by měl bojovat se zlem na které zrovna stačí" klidně i v euforii :-)
25. 01. 2013 | 11:57

Tomáš Marek napsal(a):

Díky, pane Sedláčku. Souhlasím.
25. 01. 2013 | 13:08

Volím Karla! napsal(a):

Proboha lidi proberte se !!! Pan Zeman se rozhodl se prolhat až na Hrad a už se ani neobtěžuje to nějak skrývat. Každý si hned zjistí, že lže. Na všechno má odpověď. To má být reprezentace naší země? Vždyť to už nejsou spekulace, to jsou fakta. Nechápu, že to polovina národa nevidí a neslyší! Každému se základním vzděláním musí být jasné, že existuje pouze jediný volitelný kandidát. Pana Zemana jsem dříve považovala alespoň za chytrého (nebo spíše dnes už vychytralého) politika, ale v posledních několika týdnech se projevil jako neuvěřitelný hulvát jdoucí přes mrtvoly. "hlavně se dostat co nejvýše". Každý, kdo dá hlas někomu takovému, musí být buď smyslů zbavený nebo do morku kostí zkažený člověk. Pak se ale nedivte, že se tento stát rozkrádá - to jde totiž všechno zhora od toho nejvyššího (viz současný pán na Hradě a jeho paní - tuneláři číslo jedna).
25. 01. 2013 | 13:40

Michal Mynář napsal(a):

Pane Sedláčku, tato volba prezidenta se stává plebiscitem o tom, zda chceme jako národ respektovat některé důležité etické hodnoty či na ně jako národ rezignujeme. Moc bych přál všem občanům ČR, abychom zvolili první možnost - aby naše diskuse a komentáře (i ty internetové, v podstatě anonymní) byly korektní a slušné a hlavně věcné. Děkuji za Váš článek.
25. 01. 2013 | 13:41

Martin napsal(a):

Jak pravil Ondra Vetchý: Tahle volba je otázka vkusu!

Věřím, doufám, že se v tomhle národě najde nadpoloviční většina těch, kteří vkus maj a nedovolí tak zvolit dobytka z Vysočiny, kterej využívá nejnižších nejpodlejších zbraní, aby vyhrál, naprosto neuznává nepsaná pravidla, oživuje největší českej mindrák (dekrety) a demagogicky neskutečným způsobem vytahuje nejtupější argumenty, který na nejblbější část tohohle národa zabíraj: zkurvenej němčour, cizák, pracháč, šlechtic, sudeťák....jedna debilita za druhou, a českej plebs nadšeně chrotá blahem, jak to tomu "zazobanýmu ušišlanýmu šmejdovi" nandal. Cela tá strategie je pro člověka, co umí aspoň do 4 počítat, naprosto k smíchu, je to kolosální trapas, je neuvěřitelný, že tyhle báchorky můžou ve 21.století tady ještě na někoho zabírat.

Pokud je tahle diskuse vzorkem českýho národa, tak je to tragédie.

Přesto věřím, že je tu obrovská skupina lidí, kteří si tyhle p*čoviny nenechaj vtloukat do hlavy, maj svůj rozum, přirozený rozhled, který nesahá jen k sousedovic plotu, dokážou si informace vyhledat, dokážou s nima pracovat a nejsou odkázaný jen na primitivní hesla pro českej plebs typu "nechci kalouska na hradě".

Volím Karla!!!

Jiná volba není pro normálního slušnýho člověka absolutně možná. A jestli tady, kdejakej "inteligenti" vyrábí rádoby fundovaný analýzy, proč Karla nevolit, nebo proč radši nevolit vůbec, tak vězte, že "inteligent může bejt taky pěkný hovado".
25. 01. 2013 | 14:18

Pepa Novák napsal(a):

Dobrý den pane Sedláčku,
dlouhodobě se ztotožňuji s Vašimi názory a pod to co jste napsal bych se klidně podepsal ;-)
25. 01. 2013 | 14:26

Mirek napsal(a):

Už podle reakcí na Váš článek pane Sedláčku je vidět, jak se Zemanovi podařilo v lidech probudit to špatné co se v nich skrývá. Zloba, nenávist a malost. Copak lidé nevidí ten rozdíl ve vystupování a argumentech obou kandidátů?
Podlehneme kampani plné lží a urážek? Nenechme se nakazit tím zlem, které v těchto dnech hýbe myšlením lidí. Použijme mozek a nenechme se zmanipulovat. Zeman je skvělý řečník, používá "účel světí prostředky", využívá lži, strach a nespokojenost lidí stejně jako Adolf Hitler.......
Neštěstí je, že z lidí tryská zlo v jakémkoli diskuzním fóru - pejskařském, sportovní, politickém atd.......
25. 01. 2013 | 14:43

Anna napsal(a):

Martin napsal(a):
Jak pravil Ondra Vetchý: Tahle volba je otázka vkusu!
.
Pokud je tahle diskuse vzorkem českýho národa, tak je to tragédie.
.
Jiná volba není pro normálního slušnýho člověka absolutně možná. A jestli tady, kdejakej "inteligenti" vyrábí rádoby fundovaný analýzy, proč Karla nevolit, nebo proč radši nevolit vůbec, tak vězte, že "inteligent může bejt taky pěkný hovado".
---------------------------------------------------------

U nás doma se říkalo: Proti gustu žádný dišputát (tedy pokud se někomu něco líbí, je to jeho věc).

Tato diskuse není vzorkem českého národa už z toho prostého důvodu, že většina českého národa se diskusí na internetu neúčastní a z těch, kteří po internetu diskutují, se této diskuse zúčastnilo minimum.
Podle mě Váš diskusní příspěvek stylem plně zapadl mezi většinu zde diskutujících.

Jak jste dospěl k Vašemu: "Jiná volba není pro normálního slušnýho člověka absolutně možná." ???

Žijeme v demokratické zemi se svobodnými volbami.
Jsem i jinými považovaná za normálního slušného člověka, přesto volit pana Schwarzenberga ani pana Zemana nebudu. Své důvody jsem zde výše uvedla.

Proč jste zde napsal: "..nebo proč radši nevolit vůbec, tak vězte, že "inteligent může bejt taky pěkný hovado"." ???
25. 01. 2013 | 14:54

MagdaS napsal(a):

Za nejnebezpečnější (a jediný skutečně neslušný a totalitární) rys těchto voleb považuji to, že jsou nám prezentovány jako střet dobra a zla, pravda a lži, slušnosti a buranství. Protože pokud by to tak bylo, nejsou to už volby - volba zla totiž nikdy není volbou legitimní...Pak už je to jen křížové tažení. Něco, co podle mě do demokracie nepatří.
25. 01. 2013 | 15:35

Anna napsal(a):

MagdaS

Bohužel všichni jsme vystaveni manipulacím všeho druhu.
Velmi bych se přimlouvala, aby už v posledních ročnících ZŠ byla tato povinná četba:

Nenechte sebou manipulovat
Nazare-Aga, Isabelle
Jak rozpoznat manipulaci a jak se jí ubránit.
Zajímavé téma je u nás v knižní podobě zpracováno poprvé, ačkoliv do kontaktu s lidmi, kteří námi manipulují, se dostáváme nezřídka. Nemusí to být jen v obchodě, v reklamě či v politice. Manipulace nachází živnou půdu i v prostředí rodinném, v partnerských vztazích, v pracovním prostředí. Pro objekt manipulace je nejen nepříjemná, ale může mít i sociální a psychické důsledky. Kniha chce pomoci, jak se před manipulátory, někdy sympatickými a kultivovanými, jindy tyranskými, chránit. Popisuje způsoby chování a vlastnosti více než třiceti typů manipulátorů (jak manipulátor komunikuje, navozuje pocit viny, svaluje zodpovědnost na druhé, zasívá svár, jedná s despektem, staví se sám do role oběti, mění své postoje, jak je lhostejný k potřebám druhých), uvádí konkrétní životní příběhy i příklady dialogů v různých situacích a prostředích, jimiž se můžeme proti manipulaci chránit. Autorka nás však vede i k zamyšlení, abychom si uvědomili, že za každým podobným způsobem jednání nemusíme vidět jen manipulaci.
---

Brainwashing
Manipulace s myšlením
Kathleen Taylorová
Existuje vůbec brainwashing? Je možné ovládat mysl druhého člověka? Nejde jen o fantazii senzacechtivých novinářů? A nepodílí se právě noviny a jiná média na každodenním vymývání mozků?
K. Taylorová ve své knize zkoumá nejrůznější aspekty kontroverzního a děsivého fenoménu brainwashingu, s nímž se západní civilizace poprvé setkala v padesátých letech 20. století v souvislosti s korejskou válkou.
25. 01. 2013 | 15:41

Anton Spelec napsal(a):

Skoda slov pro tuto diskusi,ale budiz, komunistu a ortodoxniho levicaka nepresvedcis, i kdyz vidi cirou pravdu na vlastni oci. Trautumberg je prome jednoduse mensi zlo nez Zeman a co se tyce ty slusnosti a urazek, tak to se nezlobte, ale je to pravda_Zeman je proste hulvat a pro post prezidenta je ochotnej klesnout hodne hluboko(az clovek fakt kouka jak pero z gauce)Me se taky soucasna vlada nelibi a Kalouska od srdce nenavidim, ale kvuli tomu preci nepudu volit KSCM nebo CSSD, jako kdyby nebyly jiny strany(osobne volim SZ a jako prezidenta sem chtel Roitovou)
25. 01. 2013 | 16:10

radostic napsal(a):

Pan Schwarzenberg není schopen dát správně ani volební lístek do obálky, kdopak
za něj bude asi prezidentovat, kdyby byl náhodou zvolen?
25. 01. 2013 | 18:05

Ondra napsal(a):

Výborně napsáno! Díky za Váš názor s kterým bezezbytku souhlasím!
25. 01. 2013 | 20:12

Rick Sharloch napsal(a):

Sedlacek je pravicak a je nejspis placen stejnou sortou zlodeju jako ty co nam chteji sebrat penzi, zdravotnictvi i vzdelani. Tyhle sluzby budou jednou jen pro ty bohace, ktere podobnymi demagogickymi uvahami jako Sedlackovo plkani ohlupuji narod. Neznalost mezinarodniho stavu stredni spolecnosti, jeji historickeho zapasu a slusny zivotni standard pak rodi prilezitost pro zlodeje nas vsechny okrast hesly ktere siri Sedlacek.
25. 01. 2013 | 21:02

sedlak napsal(a):

http://www.klausovavelezrada.cz/cs/
http://www.protiamnestii.cz/

Praha - Žalobci z vrchních státních zastupitelství začali hromadně rozporovat novoroční amnestii prezidenta Václava Klause, protože je podle nich její část nejen v rozporu s ústavou, ale i Listinou lidských práv a svobod.

Státní zástupci to uvádí ve stížnostech proti rozhodnutí soudů v kauzách, na něž se vztahuje amnestie, protože stíhání osob probíhá déle než osm let.
http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy/clanek.phtml?id=769522
25. 01. 2013 | 21:32

Lukáš napsal(a):

Achjo, pan Sedláček se zase jednou ukázal, takové kecy... Vím, že oba byste nejraději viděli ČR jako protektorát EU... no nic, opravdu už se mi to ani nechce komentovat. Nejsem z toho nadšený, ale můj hlas má Miloš Zeman...
25. 01. 2013 | 23:17

učitel z Kolína napsal(a):

My v Kolíně nemáme Zemana rádi, ač je rodákem. Spolu s bývalou starostkou nasliboval za vládu věci (byty TPCA), které nesplnil a město se stalo nejzadluženějším městem v republice.
Dnes jsem se dozvěděl, že on není ani schopný zaplatit hrob svoji mamince, která před několika lety umřela .
Lidsky je pro mě Miloš nula.
25. 01. 2013 | 23:27

sedlak napsal(a):

http://zpravy.idnes.cz/slouf-viden-zeman-video-prezidentske-volby-fei-/domaci.aspx?c=A130125_221816_domaci_aha
26. 01. 2013 | 00:00

Garfield napsal(a):

Těm slušným paním, co prý nepůjdou volit v druhém kole, protože jejich kandidátka Táňa Fišerová v prvním kole neuspěla bych chtěl vzkázat, že tímto svým rozhodnutím nejít volit pomůžou právě jednomu kandidátovi, takže vlastně umožní těm disciplinovaným voličům - určitě se dovtípíte o koho se jedná, aby opět rozhodli. Koho tím milé paní vytrestáte? Jediná možnost, aby po prvním kole nezůstala dvojice Zeman - Fischer, nebyla Vaše volba, ale volba někoho, kdo tu dvojici měl na dosah, to byl pan Schwarzenberg a rozhodně to nebyla třeba paní Bobošíková a bohužel ani ta Vaše paní Táňa. Naštěstí si to hodně lidí včas uvědomilo a možná oželeli jinou volbu a dali hlas panu Schwarzenbergovi. Co by se asi stalo, kdyby se na místo toho rozhodli nejít k volbám? Tak tu dnes volíme mezi Zemanem a Fischerem.
Co se stane, když paní jako Vy nepřijdou k volbám? Prezidentem se stane Zeman.
Tak, prosím Vás neříkejte, že to je Vaše právo nejít k volbám. Aby se nestal Zeman prezidentem, je potřeba přečíslit jeho komunistické voliče, které zdědil po jiných kandidátech. To nejde jinak,než tím, že pěkně vstanete a půjdete volit proti Zemanovi. To je celkem jednoduchá matematika.
26. 01. 2013 | 00:08

wlk301 napsal(a):

Přeji pěkný den všem. Nejsem z těch, co by nerespektovali názor druhých, ale zase na druhou stranu se snažím prezentovat, co považuji za správné. Dnes bych sem dal jen jeden odkaz na článek, resp. server, který považuji za velice objektivní a v současné době pro ty, kteří ještě nebyli volit, možná i rozhodující:
http://demagog.cz/diskusie/109/prezidentske-finale
Pro ty, kterým se nechce adresu kopírovat a článek prohlížet:
---- Statistika prezidentského finále na ČT ----
Miloš Zeman
13 - Pravda
3 - Nepravda
4 - Zavádějící
1 - Neověřitelné
-----------------------------
Karel Schwarzenberg
11 - Pravda
0 - Nepravda
3 - Zavádějící
0 - Neověřitelné

Pan kníže možná špatně mluví, ale nelže!

Na závěr ještě vzkaz pro autora. Děkuji za článek a nenechejte se rozhodit některými ubohými reakcemi. Někomu se zkrátka přemýšlet nechce a tak vlastně ani nemůže za to, co z něho pak "vypadne". Ale to Vy asi už dávno víte, jinak by jste na blog psát ani nemohl :-)
26. 01. 2013 | 00:38

Roman napsal(a):

Je úplně jedno, kterej z těchto dvou kandidátů tam bude.
Bude tam buť stávající mocenská skupina nebo ta druhá.
Pro normálního občana jsou špatně obě varianty! Česká společnost
je prostě neponaučitelná. Proto se určité skupiny budou mít dobře na
úkor těch, co to nechápou a nechávají se oblbovat médii a těmito bravůrně
zrežírovanými kampaněmi.
A obávám se, že pokud většina národa opravdu nepadne na hubu, tak se nic nezmění. Bohužel :-(
26. 01. 2013 | 00:59

Yosif K napsal(a):

Viola napsal(a):

Už jsem to napsala několikrát, vám se divím nejvíce, jako ekonomovi, který horlí proti dalším půjčkám a je pro největšího dlužníka v poslanecké sněmovně i v zahraničí.

24. 01. 2013 | 14:14
Paní Violo, pokud jste proti dluhům a volíte socany tak máte IQ tykve.

Jak CSSD (Milan ŠTECH) tak Paroubek (statní dluhy se nemusí splácet) tak Zeman tvrdí že Česko je poddlužené a že nejsnazší cesta jak rozpumpovat ekonomiku je napůjčovat další peníze a roházet je. Svým způsobem by měli pravdu - pokud igniorujeme že se za půjčené peníye musí platit úroky a že TAHLE FÁZE nemusí dopadnout zrovna dobře....... většinu (ne všechny ale výrazbou většinu) dluhových krizí ne světě způsobili socani kteří napůjčovali peníze a rozházeli je mezi proletáře.....
26. 01. 2013 | 01:13

skura napsal(a):

Nikoho přímo neuráží. A bude to stačit, myslíš?
26. 01. 2013 | 02:47

Veronika napsal(a):

perfektni, vecny komentar, po dlouhe dobe. Je videt, ze ma pan Sedlacek velice dobry prehled o celkove situaci a presne vystihl podstatu veci. Ovsem kdyz vidim ty komentare, tak je videt, ze stale dost autoru podstatu veci nepochopila. Skoda.
26. 01. 2013 | 04:56

Kšiltovka napsal(a):

Pane Tomáši, Vaše moudra (nejen zde) jsou úžasná a již léta Vám moc fandím. Voliči by opravdu měli volit = nejvíce a právě = tu všude deklarovanou *s*l*u*š*n*o*s*t*, proto jsem již včera odvolila K.Schw. I díky Vám. Povzbudil jste mne již dnem zveřejnění Vašeho článku (mj. i dnem "oslav" mého svátku). Po "sametu" jsem byla vícekrát ve volebních komisích - dnes už to ze zdravotních důvodů nejde (škoda !!!) - ale dnešní atmosféra lidí ve volebních místnostech byla zajímavá a milá a slušná. A přeposlala jsem Vaše info těm známým, kteří rozhodnuti nejsou. Třeba je to dnes povzbudí a odvolí také. Pana Miloše jsem určité období (těsně před listopadem '89 a těsně po) měla ráda, ale jeho asi nadprůměrná inteligence vyvolává - bohužel - takové AROGANCE k lidem, k médiím a je tak velká, že se s tím nedokážu již vyrovnat. Kdyby vyhrál, tak mi na 5 let pokazí veškerý můj optimismus. A přeji Vám mnoho dalších úspěchů (nejen v NERV-áku).
26. 01. 2013 | 05:30

Anna napsal(a):

Garfield
"Tak, prosím Vás neříkejte, že to je Vaše právo nejít k volbám. Aby se nestal Zeman prezidentem, je potřeba přečíslit jeho komunistické voliče, které zdědil po jiných kandidátech. "

Že knížeti Schwarzenbergovi nevadilo být kancléřem prezidenta Havla, když Václav Havel jmenoval předsedou vlády Čalfu.

JUDr. Marián Čalfa (* 7. května 1946 Trebišov) je slovenský právník a bývalý politik působící v Praze, za normalizace člen a funkcionář KSČ. Po sametové revoluci československý premiér.
---

Žijeme v demokratické zemi se svobodnými volbami. Nevolit je občanské právo, ať se Vám to líbí nebo ne.
26. 01. 2013 | 07:46

čert }=o) napsal(a):

tak jsme se z příspěvků konečně
dověděli že oba kandidáti jsou
hulváti korupčníci lháři fašisti
a boševici křiváci dementi atd
Jeden a ten samý čin je souzen
pro každého kandidáta jinak
buď jako hrdinství
nebo jako křiváctví
Pravdy jsou překrucovány
z hovnen biče upleteny
Čáslavská byla agresivní
generál byl zas bore bore boreček
nebo to bylo naopak?
Kdo se v tom má vyznat?
Tak proč jste lidi pročerta šli
k volbám když tam nechcete takovýho
prezidenta? Proš si volíte hajzly?
Proč jste nešli na pivo nebo na grupáč?
Proč? To jste tak hloupí že si volíte
neschopné prezidenty? Nebo je vám bližší
košile než kabát kteréžto pak je třeba
krást podle vzoru volebního týmu?
Vy jste lidi ale fakt divná ráce
26. 01. 2013 | 07:52

Ivan Bezprizorný napsal(a):

Nechápu, kde se berou neustále ty spekulace o hlasech nevoličů. Jak může kdo vědět, kolik nevoličů by ve výsledku skutečně vhodilo hlas kandidátovi, kterého někteří označují za "menší zlo" a kolik by vhodilo tomu, kterého jiní považují za "větší zlo"? Svůj hlas nikomu nepřenechávám. A co je "menší zlo" a "větší zlo"?! Přeju si už, aby tahle mediální šikana a laciné citové vydírání skončilo. Nejdu volit, a to nikoliv z důvodů alibistických, ale z důvodů svého vlastního přesvědčení.
26. 01. 2013 | 09:45

JiříK napsal(a):

Volit PROSTĚ musíme protože, kdo nevolí, volí vítěze. Podle mé osobní logiky, kterou jsem z této velkolepé pravdy odvodil, pak rovněž platí, že kdo volí poraženého, volí vlastně vítěze, kdo volí vítěze, volí vítěze, kdo volí oba, volí také vítěze a kdo volí kohokoli, vždycky volí vítěze.

Volit nepůjdu a koho "jsem teda volil", se dozvím až v sobotu večer, protože vítěz to bude tak jako tak.
26. 01. 2013 | 10:48

Studentka VŠ, 20let napsal(a):

V tomto stádium už je podle mého názoru jít volit zbytečné, jelikož daní kandidáti jsou oba jen k pláči. Mají svůj věk a z jejich jednání vyplývá jistá nesoudnost. Jak je možné aby kandidátovi na prezidenta bylo 68 či dokonce 75 let? Je zcela zřejmé, že to jsou životem unavení lidé, kteří by si měli uvědomit, co je pro ně nejlepší. Protože každý rozumně uvažující člověk má představu, jaký by měl prezident být a jaký rozhodně ne.
Na druhou stranu, jít volit "menší zlo" také není vhodné hledisko pro výběr prezidenta.
26. 01. 2013 | 11:12

Tereza napsal(a):

Doufám, že se náš národ ukáže jako inteligentní. Národ, který se nebude za svého prezidenta muset stydět. Připadá Vám, voliči Zemana, jednání Vašeho kandidáta slušné? Že by se takhle měl prezident ČR chovat? Pokud ano, chce se mi opravdu brečet. Zvolením Karla Schwarzenberga přeci volíme morální hodnoty Václava Havla. Volíme noblesu, inteligenci, Osobnost,... Hlas pro Zemana znamená ruku v ruce s Ruskem, do popředí se dostanou třešničky atd...
Doufejme, že LÁSKA A PRAVDA ZVÍTĚZÍ NAD LŽÍ A NENÁVISTÍ!
26. 01. 2013 | 14:09

Už je to tady napsal(a):

Tak už je tady ,pane Sedláčku.Zvítězil hulvát,president hulvátů
26. 01. 2013 | 16:04

eva napsal(a):

Bohužel, máme jako presidenta lháře a alkoholika. Opravdu je možné, aby nevisel ve třídě a můj syn se na něj nemusel dívat? Už jsem synovu řekla, co si o novém reprezentantovi státu myslím, a také jsem dodala, že to může veřejně říkat.
26. 01. 2013 | 16:47

papaya napsal(a):

Schwarzenberg pekne vystihl predstavu Cechu o demokracii v zaveru sveho sdeleni novinarum, kdy uz bylo jasne, ze vitezem bude Zeman: "....sejdeme se zase v lepsich casech." Ano, demokracie je skvela vec, jen hlavne at nevyhraje ta jejich! A tak je to tady s tou nasi demokracii. Tu reprezentuje to, co si myslime my, ne to, co si myslime oni. Samozrejme muzeme je nejakym zpusobem akceptovat, respektovat (a obcas letmo prohodit o jejich mentalnim stavu), ale jsme to my, kdo ma pravdu, a zrejme ted nastanou ty spatne casy, protoze vyhrala mentalni zaostalost jiste vetsiny, kterou jsme nepresvedcili o sve jedine pravde ... :D
26. 01. 2013 | 17:30

Gerd napsal(a):

Pane Sedláčku,
snad už i vám došlo, nakolik jste odtržený od reality života obyčejných lidí v ČR.
26. 01. 2013 | 22:07

prd a fuk napsal(a):

souhlasim ti intelektualove nebo jak si ti to lide hodlaji rikat vubec netusi jak se vydelava na chlebicek obycejnym lidem a pokud vim tak to byli demokraticke volby
doufam ze zase nebude nekdo nekde drzet trapnou 12hod hladovku nic trapnejsiho jsem opravdu ve svem zivote nezazil
27. 01. 2013 | 12:13

roger napsal(a):

Souhlasím s Vámi, pane Sedláčku. Naše zkouška dospělosti bohužel ještě nedopadla úspěšně, nebyla ovšem zbytečná. Vždyť více než 2.200.000 hlasů - to je rozhodně úspěch. Je třeba dále soustavně pracovat na vzdělanosti, podstatná část strachu (např. z K. Schwarzenberga) právě z nevědomosti a nevzdělanosti vyplývá. Mnozí lidé nedovedou rozeznat, kdo je nositelem hodnot podstatných a kdo především populistickým žvanilem s gigantickým egem.
27. 01. 2013 | 15:42

Kaja napsal(a):

Pane Sedláčku, opět se potvrdilo, že každý národ má, co si zaslouží.Je mi z toho smutno, vzhledem k tomu, že to bude trvat 5 let.Populista s velmi diskutabilní minulostí, s velmi podivným chováním plebejce - moje babička by použila slova gruch, demagog, který vrací republiku hluboko před rok 1989.Pořád si nevážíme svobody, nemyslíme hlavou a chováme se jako stádo.Děkuji za váš příspěvek.
27. 01. 2013 | 16:16

stařenka napsal(a):

Pane Sedláčku,
pro mne je stoprocentní vítěz K.Schw., symbol slušnosti a nezáludnosti i když se Bohužel prezidentem nestal. Těm, co volili Zemana,opravdu nerozumím a jsem ráda, že stejně se mnou smýšlí přes 2 miliony lidí, kteří volili také budoucnost a aktivní evropanství a nedali se stáhnout špinavou agresivní kampaní jednoho z kandidátů. K čemu mi bude prezident, který umí dávat podpásovky a říkat nepravdy. Z výsledku voleb vyplývá, že lidé vkládají do funkce prezidenta naději, že jim zajistí po materiální stránce lepší život, protože se jim nevede dobře.Zapomínají,že aby se nám tu všem žilo lépe, potřebujeme slušné politiky, kteří nebudou společný majetek odkloňovat a tunelovat, kteří nebudou sledovat jen své zájmy.
27. 01. 2013 | 18:39

Martin napsal(a):

Zase prezentace černobílého vidění, rozuměj Zeman = černý, Schwarzenberg = bílý.
Tohle snad nemůže myslet vážně ani pan Sedláček. A co to pane povídáte o protestních hlasech, na které se nehraje? Já jsem v druhém kole volit nebyl. Neměl to být žádný protest, ale výraz toho, že oba kandidáti pro mě byli stejně nevolitelní. Zeman - druhá strana mince jmenující se Klaus, dál to rozvádět není třeba. Slušný Schwarzenberg, jak tady někdo trefně napsal, slušně odhlasovávající církevní restituce, slušně spolupracující s Kalouskem... Benešovi dekrety a špatná Schwarzenbergova artikulace jsou mi ukradené. Pokud ale pane Karel říká, že chce hájit slabší, zastává ale názor, že státní finance konzolidovat jinak než na úkor i důchodců a zdravotně postižených nelze, tak mi to opravdu vadí, není to totiž pravda! Pokud řekne, že ve vládě bude buď on nebo pan Čunek, nakonec je tam spokojeně s panem Čunkem, tak mi to vadí opravdu taky, to není charakter! Pokud jsou mu záležitosti kolem Bartáka, Parkanové atd. jedno, vadí mi to taky a velmi! Pokud se do vysoké politiky dostal pod křídly strany zelených, aby v okamžiku neúspěchu zelených přešel do strany s větším volebním potenciálem, taky to není nic, čeho bych si mohl na něm vážit. Vám to pane Sedláčku nevadí? To musím říct, že celkem nechápu. Mezi kandidáty byli i skutečně slušní lidé, jaká škoda, že takový "slušný" Schwarzenberg na ně intenzivně tlačil, aby kandidaturu složili v jeho prospěch. To Vám pane Sedláčku taky nevadí? Velká škoda, že volbu někdo mediálně známý neuchopil i jako možnost, dostat do nejvyšší politiky ženský element. Mohli jsme mít v čele státu ženu, zároveň slušného člověka, někoho bez přerostlého ega. Bavíme se o kvotách v politice dokonce i na managerských postech podniků, ale takovouto možnost nikdo nevyužije. Jaká škoda. Jen doplním, že rozhodně nemluvím o již ověřené "slušné" a po moci prahnoucí nule jménem Bobošíková :-) Ze Zamana na hradě radost nemám, z Karla bych neměl taky. Je to v kontextu mých vět opravdu nepochopitelné?
27. 01. 2013 | 19:04

Hrubeč napsal(a):

Já jsem tedy do druhého kola šel,a kdyby tam byl třeba Pepa Vyskoč tak můj hlas dostal,protože něco tak odpudívého jako je Schw.se volit nedá.
28. 01. 2013 | 13:43

Viola napsal(a):

Martine

nakonec si bude muset komunistická strana dát pozor, aby se Schwarzenberg nějak do ní také nevetřel, neboť jak píše pan Pehe, je možné že v přístích vobách zvítězí.
28. 01. 2013 | 13:44

Viola napsal(a):

stařenko

a který páter vám to nakukal?
28. 01. 2013 | 13:46

Hrubeč napsal(a):

Á jéje,dobrovolníci z bývalého Modrého týmu nastoupili.
28. 01. 2013 | 13:49

Božínku napsal(a):

Máte po pr...., totiž hrdosti, dle názoru v Interpelacoch nebudete členem Bankovní rady... Budete nebo nebudete, kdoví.
Jinými slovy, jste vedle. Nojo.
28. 01. 2013 | 17:19

007 napsal(a):

Viola
ad stařenka.A Vy,Violo,proč urážíte slušné lidi?
28. 01. 2013 | 19:01

karel napsal(a):

koukam zase seslost hovadin co pocala zadanim tematu.......xD
28. 01. 2013 | 23:30

Viola napsal(a):

oo7

stařenka by se měla pokřižovat a před pátery raději vzít nohy na ramena, když jsou schopi podporovat podporovatele satanismu, viz

http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/2575-sok-des-hruza-schwarzenberg-podporuje-satanisticke-umeni-plne-krve-nasili-a-blasfemie.aspx
28. 01. 2013 | 23:46

zubatá napsal(a):

Jojo, jasný, to jsem rád, že jedinej pravdomluvnej, slušnej a poslední spravedlivej je bejvalej vídeňskej playboy, co študoval na 15 školách. Vždycky tejden. A jsem rád, že se někdy zapomene při vyrušení z dřímání a řekne po pravdě, co nosí v hlavě.
Ty kecy, že proč se rozebírala minulost, jsou šměšný.
Kdyby měl Zeman v rodině Klému Gottwalda, tak by konkurence o jiném nekecala.
Akorát, že Zeman neměl fotra, co sepisoval antisemitské úvahy o tom, že nenávidět Židy je normální a správné. Takže toho mu nemohl nikdo vyčítat.
Ono bylo húisxui už z toho, že Havlovi podstrčil omluvu sudeřákům. Němci se divili aspoň 2 roky.
29. 01. 2013 | 01:02

Martin1 napsal(a):

"Nevoliči volí nejvíce - slušnost proti urážkám."
( to je kec - nevoliči nevolí nikoho )
Zvolením prezidentem Zemana nastává obrat. On zvedne z gaučů i minulé nevoliče, mlčící většinu, všechny ty, kteří pod tíhou střídání jednoho skandálu druhým ještě skandálnějším už rezignovali a nevěřili ve spravedlnost, v demokracii v této době temna.
I bývalí nevoliči se stanou voliči těch, kteří vytáhnou do boje, proti všem, kteří je urazili svým zdegenerovaným výkladem demokracie - modrou diktaturou. Očekávám, že pokud bude Zeman zdráv, tak bude stát v čele tohoto boje a že přesvědčí i ty, kteří si naivně mysleli, že to bude úloha pro Karla.
29. 01. 2013 | 01:59

Našetávač napsal(a):

Jediné co jsem pochopil, že autor volil knížete a ostatní co volili jsou burani. Ale řekl to tak nějak jinak než to rozebírá. Tak nějak Kalouskovsky.

Mám takový pocit, že na autorovi je skutečně vidět co moc přízeň mocných dělá s lidmi. V poslední době se jeho názory diametrálně liší od těch, které měl 3 až 7 let zpět.
30. 01. 2013 | 14:05

Viola napsal(a):

Ne, ne našeptávači, pan autor nevolil, neb flámoval od pátku až do soboty a pak vyspával.
30. 01. 2013 | 23:52

pgjed napsal(a):

Tak Masarykem bych se moc neoháněl. Uměl rozdávat hodně špíny a promyšlených útoků i podpásovek. Něco přímo, někdy pod pseudonymem, na řadu věcí měl placené i neplacené pisatele. Ale je pravda, že se v této kampani objevila spousta účelových lží a špíny, na které pudověji založení voliči ochotně a rádi sedli. Co jiného bylo možné očekávat od kandidáta obklopeného týmem oposmluvních mafiánů a šíbrů, estébáků a bolševiků. A ve lži pokračuje dál. Na můj mail odpověděl, že "nedolézal za komunisty o podporu, ale na žádost vedení své strany byl jenom vysvětlit své postoje k zahraniční politice, jako na jiných předvolebních setkáních". Jak (ne)věrohodné a směšné!
Syndrom bílých lístků pronásleduje naši politiku od r. 1946, kdy přispěl k vítězství komunistů a pak je pomohl potvrdit v r. 1948. Rozhodnul i v těchto volbách. Marně Vojta Kodet psal o tom, že nebudeme volit ani matku Terezu ani kohosi, kdo má navlas stejné názory, jako my. A tak 3 miliony voličů zůstaly doma a rozhodly o tom, že budeme mít prezidenta, který je pokračováním klauzoviny jinými prostředky. Již dnes si z nás v zahraničí tropí úsměšky. Byť třeba ty od mých přátel jsou velmi laskavé. Přetrvávající syndrom bílých lístků je známkou mentální i politické nezralosti naší veřejnosti. Byť mnohé z důvodů, kterými se zaštiťují nevolící spoluobčané velmi chápu. Škoda, že oni nechápou, že vedle těchto příčin je třeba vidět i budoucí důsledky rozhodnutí nevolit. Takže vítěz prezidentské volby dostal fakticky cca 2,5 + 3 miliony hlasů. Jsou s tím ti, kteří nevolili srozuměni a spokojeni?
31. 01. 2013 | 08:59

e.m. napsal(a):

Omezení přístupu ke vzdělání, zvýšená zátěž obyvatelstva, v čí prospěch?
Vážený pane Sedláčku, četla jsem Váš článek na ihned.cz, kde jako hlavní dimenzi prezidentské volby definujete *dělání-nedělání ostudy*.
Chtěla bych Vás požádat - mohl byste se prosím zamyslet nad tímto textem
http://www.blisty.cz/art/67279.html
a sdělit svůj názor?
Nejsem příznivec konspiračních teorií, bohužel marně hledám fakta, která by této odporovala.
Pokud vadí hulvátství, omezení vzdělanosti obyvatelstva určitě ničemu neprospěje.
Podle mne v tuto chvíli zdaleka není ve hře *dělání ostudy*. Část příznivců pana Schwarzenberga nepochybně zastává postoje, které pro jistotu pravým názvem nepojmenuji:
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jan-payne.php?itemid=18997
31. 01. 2013 | 10:58

Yosif K napsal(a):

Proletáři zvolili za presidenta trapneho vtipálka (aligátor, znásilnování), alkoholika, megalomana, mafistu a lháře. Cituji socana Zaorálka = dnes slovo boží:
Cituji LZ:
Miloš Zeman, to je takové Klausovo dvojče. Prezidentský kandidát Zeman nám před očima předvádí totálně černě financovanou volební kampaň. Jeho od jara vedená kampaň stojí desítky milionů korun, odhady mluví o sto milionech, ale Zemanova partička bez uzardění uvádí 5-8 milionů. Ne nadarmo uvádí server Demagog.cz, že Zeman si ve všech údajích a výrocích, které vypouští z pusy, vymýšlí suverénně nejvíc ze všech kandidátů. Miroslav Šlouf a jeho lidé si jsou jisti, že jim toto všechno nakonec projde, a úspěch tradičně posvětí jakékoliv prostředky. Nakonec skoro jediný větší zdroj peněz, který oficiálně uvádějí, jsou příspěvky od exekutorů. Jak uvedly Hospodářské noviny, přiznávají milion od soudního exekutora a předsedou strany SPOZ je člověk, který má podíl ve firmě, jež dělá exekuce pro pražský dopravní podnik. Všimněte si, že Zemanovi vůbec nevadí peníze získané z tak nemravného vysávání lidí. Zeptal bych se Miloše Zemana na případ té vážně nemocné ženy, která z dluhu 60 Kč u pražského dopravního podniku má dnes exekuci na 200 tisíc, je naprosto zoufalá a uvažuje, že prodá své orgány na transplantaci. Jestli je Zeman levicový kandidát, tak velmi zvláštního ražení! Především je to bílý kůň peněz a zájmů, o kterých nemáme vědět vůbec nic.

Proč o tom nesmí vědět? Důvody jsou dva. Buď se jedná o prostředky nelegálně nabyté, anebo se nesmí prozradit, kdo za tuto pomoc má zítra získat protislužbu. Pozoruhodné je, jak Zeman říká, že má různé peníze slíbené a že mu ještě přijdou. Co takhle amnestie? Zemanovým podporovatelem Klausem provedená amnestie se zřejmě zase jen náhodou dotýká řady lidí spojených se Zemanem. Zastavuje se vyšetřování H-systému, ve kterém se prokazatelně angažovalo Zemanovo alter-ego Miroslav Šlouf, zastavena je kauza Český dům v Moskvě, ve které stát utrpěl škodu více než 50 milionů korun – práce dalšího Šloufova komplice, Karla Srby.
31. 01. 2013 | 12:26

Tomas Vidlacek napsal(a):

Neudrzim se.
S potutelnym usmevem ve tvari a stestim v srdci musim konstatovat, ze volby prezidenta skoncily uspokojive...

Jsem rad, ze cesky narod neni lehke opit medialnim rohlikem a jak je vidno z povolebni mapy, tak ty tuny prazskych pseudomoudrosti tohoto autora (spolu s pseudomoudrostmi prazske umelecke zumpy) zustaly izovovany v Praze...

Dekuji, narode!
08. 02. 2013 | 10:33

Honza Skoumal napsal(a):

Sedláček chytrý jak rádio... ale selský rozum nějak zmizel! kdyby se radši snažil zlepšit situaci národa a ne žvatlat nesmysly, což je mimochodem jeho hlavní náplní práce.. chytrý on je, ale bylo by to třeba využít jinde!!
03. 05. 2013 | 14:15

JK napsal(a):

Je velmi smutné, jak aktuálním se tento článek s odstupem stává.
15. 12. 2014 | 00:20

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy