Co dál po volbách

01. 02. 2013 | 11:44
Přečteno 8602 krát
Ukázalo se, že virtuální realita internetu je zcela jiná než ta skutečná, že se kampaň nedá vyhrát jen jako happening, se slušností a elegancí. Bohužel. Pro někoho by to mohl být signál jit do politiky a vše začít stavět, dělat a vysvětlovat jinak, od začátku.

Celý národ si poprvé vyzkoušel výběr prezidenta v přímé volbě a řekl bych, že skoro polovina národa se z toho šoku teprve pomalu vzpamatovává. Pro mnohé to znamená dalších pět let čekání na to, až prezidentem bude někdo, koho budou brát za vlastního. Národ demokraticky zvolil jinak, žádné další přemlouvání není třeba, je zbytečné, ten rozdíl byl skutečně nemravně veliký. Když to srovnáte s obvykle velice těsnou historií výsledků voleb do Poslanecké sněmovny, kdy se náš volič vždy trefí úžasně až neuvěřitelně blízko na remízu, je toto vítězství budoucího prezidenta děsivě jednoznačné.

Nechám na sociolozích a politolozích, aby rozluštili, co to vlastně o národu vypovídá. Mediální polibek smrti, o kterém zajímavě diskutuje sociolog Vojtěch Bednář, totiž také znamená to, že lidé na média moc nedají (Bednář vychází z pozorování, že všechna média podporovala majoritně kandidáta, který nevyhrál) a že se řídí čímsi jiným. Znamená to též, že si lidé pamatují politika, který se deset let do politiky téměř nemíchal, nikam nechodil, vlastně nedělal nic jiného, než že si četl na Vysočině a kouřil dýmku. Překvapivé je tedy zejména to, že se najednou zjevil "odnikud" a nikdo se mu neuměl postavit. Ani v prvním kole, ani – to ještě překvapivěji – v kole druhém. Přitom neudělal nic nového, žádná nová vize pro ČR, nad ničím nezměnil názor ani politický styl, za nic se neomluvil, nikde nepomohl s došetřením korupčních kauz, nezaložil žádnou neziskovku či v kampani nepomáhal světovému míru či nějaké jiné vznešené ideji, ani nic moc nového neřekl, nenapsal či neudělal... A přesto na celé čáře vyhrál. Proti kandidátovi, za kterého jsme se vůbec nemuseli stydět.

Klíčová otázka je, co dál pro ty, kteří si jej za prezidenta nepřáli, tedy pro tu zklamanou "menší" polovinu národa, která měla po prvním kole tak vysoká očekávání. Zaprvé je třeba si uvědomit, že s novým prezidentem zejména odejde ten starý a že náš postoj k EU a ke světu bude vstřícnější. A když už jsme u té vstřícnosti, otázkou též je, do jaké míry bude mít nový prezident motivaci po volbách se měnit, když – a to i sám musel vidět při předvolební kampani – se mu tento přístup "rétoriky hrubšího zrna" zjevně vyplatil. Je dokonce možné, že vláda v osobě nového prezidenta nalezne svého nejobávanějšího kritika a rétoricky zručného nepřítele. Z tohoto neozkoušeného střetu mohou vzejít zajímaví mrtví. Přesto jsem rád, že byl prezident volen přímou volbou. Pozoruhodné ovšem je, že se "oposmluvní" linie Klaus-Zeman drží nezávisle na způsobu voleb, jeden v nepřímých, druhý v přímých. Obdivuhodné. Ehm...

První reakce lidí, kteří fandili poraženému kandidátovi, je asi uzavřít se do sebe, přestat se angažovat, mávnout nad velkou politikou rukou a věnovat se něčemu smysluplnějšímu. Něco na tom je, tento národ si od politiky moc slibuje, příliš v ni doufá, příliš jí žije. Na druhou stranu historie se nepíše po linii politických vítězů. Nikoli, historii píší historici a ti přesně vědí, jak se který kandidát dostal k moci a jak svou moc použil ku, nebo proti prospěchu své země.

Nový prezident snad ani nebude takový antihavlovec jako současná hradní skupinka, a tak si snad oddechnou i ti, kteří měli za povinnost bránit přepisování historie současným prezidentem. Též média budou ostražitě sledovat činy nového prezidenta, byť, jak jsme se dozvěděli, média v této zemi moc velkou roli nehrají. Též se ukázalo, že virtuální realita internetu je zcela jiná než ta skutečná, že se kampaň nedá vyhrát jen jako happening, se slušností a elegancí. Bohužel. Pro někoho by to mohl být signál jit do politiky a vše začít stavět, dělat a vysvětlovat jinak, od začátku.

Vlastně si přeji, aby nový prezident dělal zhruba to, co posledních pár let: četl si někde v klidu knihy a občas něco vtipně k národu a světu prohodil, pokud možno bez urážek národů, žen, ras či vyznání víry. Aby nehrál aktivní roli třetí komory parlamentu. A aby dokázal i nám, pochybovačům, že dokáže unést odpovědnost a důstojnost prvního přímo zvoleného prezidenta České republiky. V tom mu napomáhej Bůh.

Psáno pro HN

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

vesničan napsal(a):

kvůli tomu, aby si četl na Hradě knihy a byl vtipný jsme ho nevolili.
01. 02. 2013 | 11:56

aga napsal(a):

To je ale smůla, že Vás náš tisk nedávno představil, jak odcházíte po čtyřech z nějaké akce našich noblesních best and brigtest. Jinak byste si mohl v tomhle pokryteckém blábolu rejpnout i do Zemanova chlastu.
01. 02. 2013 | 11:56

Gustáv Kočí napsal(a):

Vítězem příme volby jsou český bulvár a pavlačové drbny. Překvapení to není.
01. 02. 2013 | 12:02

dříve čtenář napsal(a):

I Ty Brute?
Není už pozdě?
01. 02. 2013 | 12:02

J.K napsal(a):

Sedláčku, proč prostě neřekneš že jsme volbu pokazili protože tu žijí převážně rudohnědá pras..., a je jasno mezi jakými inteligenty se cítíš nejlépe.
01. 02. 2013 | 12:03

SansLogique napsal(a):

Mediální lejnomety pod taktovkou Chemického Míry od začátku kampaně blijou na Zemana, jakej je to lump, hajzl, komunista, zaprodanec Ruska, vožrala, co všechno ukradl, za co všechno může, kdo za ním stojí, nestojí, padá atd.
A nějakej takovej šašek tu bude pindat něco o slušnosti a eleganci. To fakt přímo zbožňuju. Opatři si rolničky a budeš dokonalej.
01. 02. 2013 | 12:06

myrta napsal(a):

Pane Sedláčku,nechte už toho,prosím.Jaká slušnost,jaká noblesa?Volba byla jednoznačná-proti podlosti této vlády,proti psychopatovi Kalouskovi,proti politickým křivákům. Těch mají lidé plné zuby. A Schwarzenberg je toho pevnou součástí a na svém triku má nemálo faulů.Pohrdání občany bylo nepřehlédnutelné.
Zeman má být nadějí pro změnu.Doufejme,každý kousíček dobrý. Za rok budeme moudřejší a budeme moci hodnotit.
01. 02. 2013 | 12:18

jozka napsal(a):

Ja bych blog vnimal jako posun pozitivnim smerem. Uz se nevriska nic o hnede a rude verbezi, uz se nepozaduje vymena volicu, ted je na stole pozadavek na to, kdyz uz teda prezident elitou nechteny prosel, aby takovy prezident sedel na zadeli na hrade, kouril a cetl si. Obcas mu bude za to povoleno predstoupit pred narod a vhodit mezi lid (i dav) nejaky vtipek.

No nejsou ty kluci, co spolu mluvi velkorysi?
01. 02. 2013 | 12:18

malalaj napsal(a):

zábavné,
pravdoláskař knučí nad tím, že všem lidem nejdou vygumovat mozky pomocí medií. já zase knučím nad tím, že u 45% se to povedlo. neuvěřitelné. media mají ohromnou sílu. udělat ze švarzenberga slušneho člověka, klobouk dolů! miliony lidí na to nalítlo.
01. 02. 2013 | 12:23

juvel napsal(a):

Mediální obraz K.Schwarzenberga: noblesní, urozený šlechtic, vzdělaný, inteligentní, nezkorumpovatelný, ten,který nikdy neuhne, ten,který pomáhá chudým a slabým, pravdomluvný, světoznámý, elegantní, slušný a.t.d. a.t.d.
Kdo jen trochu sleduje politickou scénu ví, že je to největší lež celé volební kampaně, která K.Schwarzenberga vynesla až na druhé místo. Proč z lidí děláte hlupáky p. Sedláček?
01. 02. 2013 | 12:27

nestranný napsal(a):

---------- Původní zpráva ----------

Daší sviňárny ODS.

OD HANA LENA JACOBSSON:
POZOR!!!!!!!!!!!!
Podle tajných služeb nejmenované země jsou
zaznamenány telefonní hovory a lokální
odposlechy, kde Petr Nečas jednal o
možnostech vyčlenění několika desítek
milionů korun na rozsáhlou kampaň proti
levici a prezidentu Zemanovi, zvolenému 2
700 000 obyvateli Česka.

Úkolem je najmout skupinu lidí, která by
vypracovala strategický plán, který bude
ovlivňovat studenty a vyvolávat
pro...testní demonstrace proti Miloši
Zemanovi.

BIS dostala za úkol najít v minulosti pana
Zemana něco, co se bude hodit jako
argument pro svržení prezidenta ještě před
přísahou, proto je v historii přísaha
nařízena až za nejdelší dobu po měsíci,
aby ODS a TOP09 měly čas zpracovat davy
fanatiků a zklamaných voličů.

Demonstrace mají být doprovázeny aktivní a
intenzivní kampaní v médiích o tom, že
Zeman směřuje do Moskvy, o hrozbě
socialismu a zvýšenému vlivu komunistů.

Pozor na akce na vysokých školách. BIS
dostala úkol zpracovat cca 100 studentů k
tomu, aby aktivně působili v tomto duchu
na fakultách.

Tohle není výmysl, to je spiknutí TOP09 a
ODS proti demokracii v České republice!

Akce se má napojit na demonstrace proti
člence KSČM v krajském zastupitelstvu.

ODS aTOP09 je vážně ohrožena, pokud
prezidentem bude Zeman, protože ten se
chystá podpořit došetření trestných činů
ministerských úředníků za TOP09 a ODS při
defraudaci dotací z EU!

Pokud totiž padne vláda ODS a TOP09 což
hrozí, pak policie začne znovu otevírat
kauzy CASA, Opencard, Promopro, IZPI a
řada členů ODS a TOP09 a současných špiček
vlády, bude zatčena a vyšetřována nejen ze
strany Česka, ale také za četné a rozsáhlé
podvody v čerpání dotací přes fiktivní
podvodné firmy kolem TOP09 a ODS, které
tahaly z EU miliardy korun na dotacích na
neexistující projekty.

Připravte se na masivní kampaň a poslední
pokus české pravice o svržení prezidenta
Miloše Zemana!

Tyto informace jsou ze zdrojů organizací,
působících mimo ČR, které mají za úkol
sledovat rizika a ohrožení demokracie ve
státech EU a jsou naprosto pravdivé! — v
Kungsholmen, Stockholm.
01. 02. 2013 | 12:37

Bavor V. napsal(a):

Další, který nepochopil, že pro většinu voličů je jeho Karel prostě nepřijatelný. Proto někteří k volbám nešli a někteří volili PROTI KS. Zdá se, že naše (j)elita získávají stále větší odstup od skutečnosti. I Zeman si je důvodů svého zvolení vědom, což přiznal hned v první TV rozhovoru. Jen fanatici vykřikují něco o rudohnědých prasatech (copyright Hřebejk) případně se snaží aspoň Zemana nějak nenápadně dehonestovat.
Většina Zemanových voličů si JE vědoma jeho nedostatků, ale ty jsou stále menší než ty Knížecí.
01. 02. 2013 | 12:37

Ing. N. napsal(a):

Pane Sedláčku píšete, že

..."(Zeman) v kampani nepomáhal světovému míru či nějaké jiné vznešené ideji"...

Buďte tak laskav a napište KONKRÉTNĚ, jak Schwarzenberg pomáhal světovému míru či nějaké jiné vznešené ideji.
01. 02. 2013 | 12:39

Kuba Kutílek napsal(a):

Pane Sedláčku, myslím, že přeceňujete potenciál Karla Schwarzenberga oslovit elektorát. Karel Schwarzenberg je jako přední člen této vlády aktérem asociální politiky a obhájcem politické korupce.
Osobně jsem znechucen nekritickým adorování Karla Schwarzenberga, které vyvrcholilo mezi 1. a 2. kole a očividně pokračuje dodnes.
Je zde příliš mnoho voličů, které politika této vlády přímo ohrožuje, a také několik málo idealistů, kteří nespravedlivý stát prostě nechtějí.
Karel Schwarzenberg - jako 1. místopředseda vlády a předseda nejloajálnější koaliční strany - má velmi zúžený prostor k oslovování voličů. Z tohoto pohledu bylo pro výsledek prezidentské volby nešťastné, že se soupeřem Miloše Zemana v druhém kole stal právě on.
Nesouhlasím s tím, že Češi žijí politikou. To, co se strhlo kolem prezidentské volby, je (jak dokazuje i falešný obraz Karla Schwarzenberga) velmi povrchní a jestli voliči v něco ve větší míře doufají, pak jsou to "silné osobnosti", které nás tak nějak zachrání. Což dokazuje i obsazení druhého kola.
Myslím si, že v občansky zralejší společnosti, která si je vědoma své spoluodpovědnosti za fungování společenství a nespoléhá se na ty mocné nahoře, by ve druhém kole stanuli například Jiří Dienstbier a Zuzana Roithová.
01. 02. 2013 | 12:39

kacíř napsal(a):

Ta většina, co se věnuje té smysluplnější práci většinu svého života, právě volila Miloše před lehkoživkou Karlem.
01. 02. 2013 | 12:45

Bestia triumphans napsal(a):

Aga:
Už jste doložil vaše tvrzení, že Schwarzenberg spoluvlastní Blesk?
To by mne docela zajímalo...
01. 02. 2013 | 12:47

J.Č. napsal(a):

No nechme se překvapit, čím nás pan prezident překvapí...
Obávám se, že budeme akorát řešit, co kde řekne, jaká to bude ostuda a kam ho někdo nepozve. Souhlasím s Vámi p. Sedláčku a je mi potěšením číst Vaše inteligentní úvahy na tomto blogu;-)
Já Vás prostě žeru ;-)))
jen tak dál
01. 02. 2013 | 12:50

kouzec napsal(a):

Pane sedláčku čekal bych objektivnější pohled. Ono ten sociolog Bednář má pravdu. Myslící lidé prokoukli tu lež=Simulakrum, které se snažily z něj dělat spřátelená média, kdy knížecí slova se rozcházejí s jeho realnými činy. Taková masáž se podobala tomu, jak si počínala media ta totality. Když byl někdo pasován do role nepřítele, nyvyl s námi, tak se počaly na něj lít kýble nesmyslů, výmyslů a lží. Ale mi stačilo to, jak K.S. selhal co by profesionál. Ne, jak může být nejvyšším státním představitelem, který si plete pojmy s dojmy. Jak může vypustit takovou neprofesionální hovadinu, že Benešovy dekrety jsou neplatné a to již 20 let. Co pak nsledovalo bylo již jen rozmazávaní toho hov.a, až se celý zasmradil. A takou bod(t)kou jeho "schopností" byla neschopnost samosratně odvolit. Ale koupená media z něj udělaly "knížete bez poskvrny". To myslícího člověka může jen nasr.t. Nemyslíte, že by to byl luxus mít tak drahého ouřadu, který by to celé prochrápal, protože ničemu nerozumí.
01. 02. 2013 | 12:51

seriózní chlapík napsal(a):

V Gangsterstánu a idiokracii má prý ve volbách zvítězit noblesa, ještě ke všemu falešná. Ačkoli, posledně jmenovaný atribut trochu tuto myšlenku legitimizuje.

Pane Sedláčku, kupte si na místním trhu lakýrky (zfušované nejen proto, že jde o módní obuv), přehodte si frak, doplnte svou výbavu cylindrem a hůlkou a běžte se projít někam do džungle.

Možná přijdete na jiné myšlenky.
01. 02. 2013 | 12:56

gaia napsal(a):

J.Č.

totéž bychom mohli slyšet i kdyby se stal prezidentem ten druhý. A navíc ještě pořád poslouchat Ilju Kotíka, jaký je jeho zdravotní stav na LDNce
01. 02. 2013 | 12:57

Neudržitelný napsal(a):

malalaj
" neuvěřitelné. media mají ohromnou sílu. udělat ze švarzenberga slušneho člověka, klobouk dolů! miliony lidí na to nalítlo."
Ono není těžké dělat dělat slušného z neslušného, když je porovnáván se stejně neslušným, nebo jen o maličko méňe neslušným, než je ten neslušný.
01. 02. 2013 | 12:59

svatý Václave napsal(a):

Pokud se týče spotřeby alkoholu, stálo by za zjištění, kolik má budoucí prezident Zeman prázdných lahví od Becharovky a slivovice pod matrací a v koutech místností. Pak porovnat s předchůdci a vyhodnotit. Až pak by měl někdo právo Zemana jako alkoholika soudit.
01. 02. 2013 | 13:03

Viola napsal(a):

Co si o naší slušnosti myslí v africe

https://www.youtube.com/watch?v=cE338BVvX0w
01. 02. 2013 | 13:09

vico napsal(a):

Ještě před volbami jsem napsal, že proti větru se...močit nedá. SuP mně poučil, že je zbytečné kasat nohavice, když brod je ještě daleko. No a tak to dopadlo.

Nebetyčně nadutá pražská kavárna močila proti větru a přitom si nevyhrnula ani nohavice, neb brod je daleko. A teď ekonomický prognostik s pomočenými nohavicemi se ptá, co dál?

Jestli jste nechtěli pokračování Klause Milošem Zemanem, měli jste prostě vsadit na jiného koně než na místopředsedu vlády s nejnižší podporou v historii této republiky. To jste neudělali, neboť živočišná nenávist k levici je u vás zažraná jak stoletá špína. Pro vás největším hříchem není ten, který třeba i vykrade státní rozpočet, ale ten, který jako levicový kandidát si požádá o podporu u momentálních voličů KSČM. Jste také fanatici. Trapárna se Zdivočelou zemí, kdy Dejdar se dopustil vlastizrady hodné záznamu v Cibulkových seznamech tím, že se zpronevěřil románové postavě, kterou hrál. Pražská kavárna vnutila zdejší protivládně nasrané populaci místopředsedu této nenáviděné vlády a pak rozpoutala davové vyšilování.

Já sice "volil Karla", ale s kapesníkem na ústech, abych se nepozvracel z celé té kampaně herců a hééreček.

Teď si říkám, že nic se nedá lámat přes koleno. Lid bude mít to, co si zaslouží. Jestli je zvyklý na ovar, nebude srkat z lastury ústřici, která, byť pokapaná citronem, vizuálně připomíná chrchel z huby ostravského chachara.

Měli jste podporovat Sedláčku Dienstbiera, to jste měli dělat. Ale ani vás nelze lámat přes koleno. Také jste jací jste a budete. A tak stejně i vy máte přesně takového prezidenta, jakého jste si zasloužili.
01. 02. 2013 | 13:12

Midori napsal(a):

Sedláček napsal:
Přitom neudělal nic nového, žádná nová vize pro ČR, nad ničím nezměnil názor ani politický styl, za nic se neomluvil, nikde nepomohl s došetřením korupčních kauz, nezaložil žádnou neziskovku či v kampani nepomáhal světovému míru či nějaké jiné vznešené ideji, ani nic moc nového neřekl, nenapsal či neudělal... A přesto na celé čáře vyhrál. Proti kandidátovi, za kterého jsme se vůbec nemuseli stydět.
*
Sedláčku, mýlíte se, velmi se mýlíte.
Pan Zeman představil vizi. Prohlásil současnou vládu za nelegitimní a prohlásil, že bude, kromě mnoha jiných věcí, trvat na majetkovém přiznání.
Rozebírat to do větší hloubky s vámi nemá cenu, vy "noblesní" a "elegantní" milostpánové nemáte na to aparát.
**
Takže jeden z možných scénářů, pane elegantní Sedláčku, by mohl být ten, že příští legitimní vláda anuluje protilidové zákony vydané nelegitimní vládou, jejíž členy nechá sanovat vzniklé škody.
To by mohl být dobrý začátek.
***
Sedláčku, ať je pan Zeman jakýkoli, v každém ohledu převyšoval vašeho favorita.
01. 02. 2013 | 13:12

Viola napsal(a):

"Nechám na sociolozích a politolozích, aby rozluštili, co to vlastně o národu vypovídá"

Prostě a dobře nezvítězilo bratrstvo Havlovy pracky a makroekonomičtí spratkové.
01. 02. 2013 | 13:12

babočka napsal(a):

Nový prezident má přes své přátele spojeni s mafii/Šlouf/ a přijal peníze od pana Palase, který nedokázal doložit své příjmy a tlačí se do těsné blízkosti pana Zemana. Toto jsou fakta, která nepotřebují komentáře nějakého estébáka o spiknití BIS proti Zemanovi. Je ale možné, že dojde ke střetu bývalých kolaboranských tajných služeb jako Zifčák a spol s tajnýma službama věrnýma České republice.
01. 02. 2013 | 13:13

Petr.1 napsal(a):

Král klečí před Satanem
Na žezlo se těší
A lůza pod platanem
Radu Moudrých věší
a zástup kacířů
se raduje a jásá
že prvním z rytířů
je veličenstvo Kat
01. 02. 2013 | 13:14

Anna napsal(a):

Tomáš Sedláček
"A přesto na celé čáře vyhrál. Proti kandidátovi, za kterého jsme se vůbec nemuseli stydět."
---------------------------

Podle mě právě v tom je ten problém. Např. já se za pana Schwarzenberga celou dobu stydím. Mé důvody:

Pan Schwarzenberg je 1. místopředsedou vlády, kde je strana, která při volbách neexistovala, přičemž do Parlamentu se volí ze stranických kandidátek.

Pane Sedláčku, znáte ještě nějaké jiné demokratické země, kde byla, nebo je ve vládě strana, kterou nikdo nevolil? Že u nás jsou tím pošlapávány principy demokracie Vám nevadí? A že se toho účastní pan Schwarzenberg jako 1.místopředseda vlády, za něho se nestydíte?
---

Pan Schwarzenberg, který je katolík, hlasoval pro církevní restituce, přestože:

Podle zákona č. 428/2012 Sb., o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi:
Kromě vracení konkrétních věcí má navíc dojít na základě tzv. smluv o vypořádání mezi státem a jednotlivými církvemi či náboženskými společnostmi k pravidelnému, třicetiletému vyplácení finančních náhrad, jejichž celková výše je určena návrhem zákona.
Nejvyšší náhrady jsou u Římskokatolické církve ve výši celkem 47,2 miliard Kč, u Církve československé husitské ve výši 3,1 miliardy Kč a u Českobratrské církve evangelické ve výši 2,3 miliardy Kč.

Nebyl přiložen seznam majetku církví. Soupis neexistuje, napsala Hanáková k církevním restitucím.
Zdroj: http://www.lidovky.cz/soupis-neexistuje-napsala-hanakova-k-cirkevnim-restitucim-po9-/zpravy-domov.aspx?c=A121031_132402_ln_domov_kh

Evangelický farář Miloš Rejchrt v diskusním pořadu Dvacet minut Radiožurnálu komentoval bouřlivé události kolem církevních restitucí. Podle kazatele Českobratrské církve evangelické má zákon řadu sympatických ustanovení, ale za některými jeho paragrafy cítí nějakou nepatřičnost. Paradoxní je prý například to, že více než dvě miliardy jsou vraceny jeho církvi, které přitom nebylo téměř nic sebráno.
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Evangelicky-farar-Restituce-jsou-divne-Nam-vraci-miliardy-a-nevime-za-co-242544

Ježíš řekl, že máme dát potřebnému svůj šat i plášť.
Proto mě velmi zaráží, že církve kromě navráceného majetku měly dostat ještě takovouto náhradu, jen vybranými lidmi znalými výpočtu, v době, kdy stát hospodařil s deficitem, díky vládním úpravám se musely uskrovnit rodiny s dětmi, důchodci, zdravotně postižení..

Jistě, z pohledu církve byl svým hlasováním pan Schwarzenberg velkorysý.
Proč nebyla velkorysá katolická církev a nevzdala se finančních náhrad, když stát hospodaří s deficitem, díky vládním úpravám se musely uskrovnit rodiny s dětmi, důchodci, zdravotně postižení..?

Jak se projevuje velkorysost pana Schwarzenberga a jeho strany pro rodiny s dětmi, důchodce, zdravotně postižené, nízkopříjmové obyvatele..?

---
Nejsem proti církevním restitucím, ale zásadně jsem proti schváleným restitucím kvůli finančním náhradám.

----------

A mj. pan Schwarzenberg korumpoval !!! Cituji:

Nejpopulárnější politik a předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg přiznal, že v devadesátých letech vyhověl korupční nabídce. Hlavním důvodem bylo, aby získal zpět svůj majetek.

http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/politika/politicka-pavlac/schwarzenberg-uplatek-ne-penize-ale-protisluzba_164830.html
---

Není to jen sněmovna, kde pan Schwarzenberg spí. Pro mě je překvapivé, kde všude a při čem dokáže usnout. Viz brífink ministrů zahraničí USA a ČR
https://www.youtube.com/watch?v=kf9MUWZIU6c

Pan Schwarzenberg hlasoval pro zvýšení DPH. Přitom u nás máme rovnou daň, zatímco progresivní zdanění v západní Evropě zůstává zachováno po dlouhá desetiletí a rovná daň existuje v EU jen v postkomunistických zemích. Viz tabulka:

http://aktualne.centrum.cz/zahranici/grafika/2012/04/13/rovna-dan-existuje-v-eu-jen-v-postkomunistickych-z/
-------------------------------------------------------------

Podle mě jsme národ mírumilovných, šikovných a přátelských lidí.
Na tom žádné volby ani prezident nic nezmění.

Velmi lituji, že když se nedostala do druhého kola paní Fischerová, kterou jsem volila, se místo pánů Zemana a Schwarzenberga, které jsem pro své výhrady nemohla volit, se nedostal pan Dienstbier s paní Roithovou. Tak snad příště.

A co dál po volbách? Podle mě chovat se jako třeba půl roku před volbami. A doufám, že to všichni zklamaní Schwarzenbergovi voliči co nejdřív zvládnou.
01. 02. 2013 | 13:14

SuP napsal(a):

Pane Sedláčku -
Co dál po volbách? Příprava na volby!
Z voleb do voleb, jako z podádky do pohádky .....
Do slova i písmene.
01. 02. 2013 | 13:16

mb napsal(a):

souhlasím s vicem: Měli jste podporovat Sedláčku Dienstbiera, to jste měli dělat. Ale ani vás nelze lámat přes koleno. Také jste jací jste a budete. A tak stejně i vy máte přesně takového prezidenta, jakého jste si zasloužili.

... a souhlasím, že to halt nešlo zlomit přes kolena ...
01. 02. 2013 | 13:16

David napsal(a):

"...ani nic moc nového neřekl, nenapsal či neudělal... A přesto na celé čáře vyhrál....."

---------------

ani nic moc nového neřekl, nenapsal či neudělal... A přesto na celé čáře PROHRÁL.

Mám silnou alergii na čecháčkovské vlezdoprdelství.

--------------

"...Klíčová otázka je, co dál pro ty, kteří si jej za prezidenta nepřáli.

...Z tohoto neozkoušeného střetu mohou vzejít zajímaví mrtví.

...Vlastně si přeji, aby nový prezident dělal zhruba to, co posledních pár let: četl si někde v klidu knihy a občas něco vtipně k národu a světu prohodil,..."

---------------

Přeji si, aby nový prezident byl důstojným oponentem všem těm, kteří prosazují svoje názory jen tupou silou.

--------------

blog.idnes.cz:

Jsou Češi rozdělení na dvě poloviny?

Necelý týden máme nového prezidenta, kterého si vybrala víc než polovina zúčastněných voličů. Ta menší část ho nechtěla, ale dostala alespoň možnost ho nevolit. Poprvé v historii měli totiž občané výsadu přímé volby, ale přesto se zdá, že všeobecná spokojenost nezavládla.

Naopak to vypadá, že volby společnost ještě víc rozdělily... Že ji rozpůlily na dva tábory, které na sebe od začátku tvrdě útočily a vyčítaly si všechno možné – manipulativní kampaně, mediální podporu, podezřelé sponzory, zálibu v alkoholu, agresivitu, Benešovy dekrety, Šloufa, Kalouska...

Zdá se, že volby ukázaly, jak daleko je ještě k vzájemné toleranci, jak se dají zaměňovat pojmy názorová rozdílnost a názorová nesnášenlivost a jak hluboké jsou příkopy, vykopané směrem doleva i doprava.

Není náhoda, že volby tolik rozvířily hladinu emocí. Prezident symbolizuje českou státnost, reprezentuje naši zem a její obyvatele a je zástupcem každého z nás. Pro veřejnost tedy znamená víc než ostatní politici a jeho přímá volba je chápána jako větší osobní zodpovědnost.

***

Miloš Zeman nebyl můj favorit, ale jeho vítězství respektuji a beru jako nezvratný fakt. K „jezevci z Vysočiny“ jsem měla výhrady, ale po volbách ztratily význam a už nejsou podstatné.

Teď

chci věřit, že Zeman jako prezident potlačí své ego, přestane poučovat a udělovat lekce a bude všem naslouchat.

Chci věřit, že kromě starých citátů začne citovat vlastní, nové a originální myšlenky.

Chci věřit, že ubere na útočnosti a nebude zamlčovat nebo pozměňovat fakta.

Chci věřit, že udělá všechno, aby tak malý národ, jako je náš, nerozděloval, ale stmeloval a přispěl k jeho prosperitě a mezinárodní prestiži.

Helena Kubíčková

http://helenakubickova.blog.idnes.cz/c/319489/Jsou-Cesi-rozdeleni-na-dve-poloviny.html

------------

A už konečně přetaňte

s tím přihlouplým protizemanovským běsněním!

Už toho bylo dost!
01. 02. 2013 | 13:16

Pavla2 napsal(a):

Pane Sedláčku, zase tolik lidí nevolilo Zemana kvůli tomu, že by ho mělo tak v oblibě a s tím, že něco dokáže. Volili proti KS a proto, že prostě výběr moc nebyl. A jinak - u nás stačilo vždy pár frází, slibů a lidi věří. Však se časem ukáže, kolik toho Zeman dodrží.
01. 02. 2013 | 13:17

Marian napsal(a):

Schwarzenberg- "kandidát, za jakého jsme se nemuseli stydět.." Nevím, jak hluboko lze ještě klesnout.Člověku, který si v tom šíleném mediálním nátlaku zachoval chladný,kritický rozum je zcela jasné, že pan K:S není pro presidentskou funkci způsobilý ani fyzicky, ani psychicky.
To, že 45% voličů volilo CHIMÉRU, opakovalo bezobsažené,lživé soudy,aniž by se sebeméně pozastavilo nad tím, že se naprosto shodují s tím, čím je denně masírují sdělovací prostředky je otřesné a varující.
01. 02. 2013 | 13:17

Vio napsal(a):

" Znamená to též, že si lidé pamatují politika, který se deset let do politiky téměř nemíchal, nikam nechodil, vlastně nedělal nic jiného, než že si četl na Vysočině a kouřil dýmku."

Asi jste zapomněl, že to byl právě Miloš Zeman, který měl být prezidentem místo pana Kluse už před těmi deseti lety, tak proto.
01. 02. 2013 | 13:19

Viola napsal(a):

Klause - oprava, pan Klus možná někdy také příjde na řadu. :-)
01. 02. 2013 | 13:20

dieder napsal(a):

Pan Sedláček a jemu podobní pravdoláskaři by si měli ve svém strachu ze Zemana více prostudovat :Mussoliniho!!
Totiž obvyklé klišé,že on se ze sociálního demokrata stal nejprve populistou a nakonec fašistou je drastickým zjednodušením.V dnešní době inflace slova fašismus se tím pak nálepkuje kde kdo.Odchodu Mussoliniho 1921-22 z italské levice litoval publikačně i Lenin "že odchod toho vysoce talentovaného soudruha se vymstí jednou" a přičítal to netoleranci,osobní nevraživosti v jeho mateřské straně.
To,že Mussolini hovoří před milionovými davy v extázi davů v třicátých létech fraškovitě,s vulgárními gesty,zastírá třeba fakt,že byl mimořádně vzdělaný člověk,měl v malíku od Machiavelliho přes Le Bona po Marxe vše,znal perfektně 4 světové jazyky.A vystudoval universitu v Lausanne u světoznámého Pareta.Otázkou je co si z četby vzal,co se jak sloučilo v jeho hlavě.
Jak se mohl člověk-ctěný odborář,sociální demokrat-idol nemajetných,pošťáků,nižších středních vrstev jimž účinně odborářsky pomáhal stát diktátorem?
Především na rozdíl od Hitlera,o němž zdejší vědí,že byl jak kancléřem tak říšským presidentem dvojí volbou -u Benita Mussolini Češi zpravidla vůbec nevědí jakou státní funkci zastával-premiér,president? Byl tam tehdy italský král navíc-někdo jiný.
Mussolini i po roztržce s levicí -dostával uznání a respekt od Masaryka a Stalina dlouho.
Jeho kariéra narazila na vážnější odpor ze strany Italů až roku 1943,kdy se zhroutilo již částečně mezinárodní postavení Itálie založené na jeho osobních stycích a vojenských anexích jiných-výbojích jako Etipoie,SSSR,Albánie aj.A tehdy už miláček davů neměl sílu potopit státní radu,která ho zatkla včetně souhlasu hraběte Ciano s tím izolováním ,zetě.O rok později popraveného Ciana opět Italy za tichého souhlasu již volného Mussoliniho v Miláně -díky Hitlerovi.
Tak tedy odpor vyvolal u svého bývalého protektora v jím obsazené Etiopii-v té chvíli (jakoby?)premiéra Badoglii a italského krále (oba po válce hned svrženi také).
Vyšší společnost ho až za hrob ráda neměla,prostě kdy a jak se jim hodil,ale ne zcela líbil.Slušností atd. Pak je indikativní sblížení někdejšího obhájce proletářů Mussoliniho s velmi bohatou ženou -do osudu konce. Pak téměř nic neznáme zde,jaké principy a činy uplatňoval ve své Milánské "sociální republice" pod ochrankou z německých vojáků.
Příznačné je,že italské partyzánské hnutí složené ze stovek oddílů,které jej na cestě do švýcarské emigrace zlikvidovalo -je hnutí neprobádaného sociálního,politického složení i operativního řízení-nesmírně heterogenní politicky i sociálně.Reakce občanů Milána-lynč mrtvol je známa.
Dalo by se říci,že měl v konci života nikoliv přítele v milionových davech jako kdysi desítky let, ale početné nepřátele ve všech vrstvách italské společnosti.Diasporou.Ve všech typech lidí.Němci za Hitlerem stáli do jeho konce mnohem více a jednotněji až na odboj.
01. 02. 2013 | 13:20

Gerd napsal(a):

Pane Sedláčku,
právě, že Miloš Zeman nedělal nic nového, dokázal oslovit spoustu lidí. Zůstal stejným. Jako premiér byl minimálně ucházejícím, reprezentoval ČR bez trapasů, jistě si poradí i jako prezident.
Něco nového však do politiky ČR přinesl, na rozdíl od druhého kandidáta. Nelační po majetku, což 10 lety celkem skromného života jasně dokázal.
01. 02. 2013 | 13:21

zemedelec napsal(a):

Pane Sedláček.
Správně tušíte,že Vaše rady,nebude Zeman potřebovat a to čtení zůstane Vám,doučit se něco o ekonomii.Bohaté roky ekonomů skončili.
01. 02. 2013 | 13:21

Anna napsal(a):

Petr.1

Na podzim roku 1989, po Sametové revoluci, se Karel Schwarzenberg vrátil do své rodné vlasti, kde se intenzivně zapojil do společenského, hospodářského i politického života. Prezident Václav Havel jej brzy poté jmenoval vedoucím své prezidentské kanceláře (kancléřem).

JUDr. Marián Čalfa (* 7. května 1946 Trebišov) je slovenský právník a bývalý politik působící v Praze, za normalizace člen a funkcionář KSČ. Po sametové revoluci československý premiér.
Už v r. 1993 Karel Kryl zpíval:

Demokracie rozkvétá byť s kosmetickou vadou
Ti, kteří kradli po léta dnes dvojnásobně kradou
Ti, kdo nás léta týrali nás vyhazují z práce
A z těch kdo pravdu zpívali dnes nadělali zrádce
Ti, kdo nás léta týrali, nás vyhazují z práce
A z těch kdo pravdu zpívali dnes nadělali zrádce

Demokracie prospívá bez nás a pragmaticky
Brbláme spolu u píva, jak brblali jsme vždycky
Farář nám slíbil nebesa a čeká na majetky
My nakrmíme forbesa za dvě či za tři pětky
Farář nám slíbil nebesa a čeká na majetky
My nakrmíme forbesa za dvě či za tři pětky

Demokracie zavládla zpívá nám Gott a Walda
Zbaštíme sóju bez sádla u strejdy Mcdonalda
Král Václav jedna parta je se šmelinářským šmejdem
Pod střechou velký partaje se u koryta sejdem
Král Václav jedna parta je se šmelinářským šmejdem
Pod střechou jedný partaje se u koryta sejdem

Demokracie pánuje od Aše po Humenné
Samet i něha v pánu je a zuby vylomenné
Dali nám nové postroje a ač nás chomout pálí
Zaujímáme postoje místo abychom stáli
Dali nám nové postroje a ač nás chomout pálí
Zaujímáme postoje místo abychom stáli

Demokracie dozrává do žaludečních vředů
Bez poctivosti bez práva a hlavně bez ohledů
A je to mýlka soukromá snad optického klamu
Že místo srdce břicho má
A místo duše tlamu

https://www.youtube.com/watch?v=W0Mydquf9S8
01. 02. 2013 | 13:22

Marian napsal(a):

Pan Schwarzenberg nemá vůbec nic společného s tím, co dělal/dělá a jak se choval/chová pan Schwarzenberg.To je přece každému rozumnému člověku naprosto jasné, jen "lůza a rudohnědá prasata" si mohou myslet něco jiného. Kde to-u všech čertů-žijeme? Jaké zhovadilosti a nehoráznosti budeme ještě muset slyšet a číst?
01. 02. 2013 | 13:22

vasja napsal(a):

svatý Václave napsal(a):
Pokud se týče spotřeby alkoholu, stálo by za zjištění, kolik má budoucí prezident Zeman prázdných lahví od Becharovky a slivovice pod matrací a v koutech místností. Pak porovnat s.........
----------------
S tímhle pánem:-)
http://revue.idnes.cz/zakulisi-lvu-ekonom-sedlacek-byl-namol-bila-slavila-s-rodinou-v-satne-1jb-/lidicky.aspx?c=A120304_085427_lidicky_ved
Nebo tady
https://www.youtube.com/watch?v=0UIt_irfhWo
01. 02. 2013 | 13:23

Viola napsal(a):

Zajímalo by mě, možná by mi to mohl vysvětlit pan Stejskal,

proč je Aktuálně.cz druhořadé v uveřejňování článků. Vždy článek vyjde napřed někde jinde a pak až tu. Je to tím, že je to tady zadarmo? Asi ano, že? Já si nestěžuji, ale první reakce na článek můžou být lepší.
01. 02. 2013 | 13:23

Neudržitelný napsal(a):

Midori
"Pan Zeman představil vizi. Prohlásil současnou vládu za nelegitimní a prohlásil, že bude, kromě mnoha jiných věcí, trvat na majetkovém přiznání."
A ještě lépe by bylo, kdyby prohlásil, že zajistí všem, aby jim létali pečení holuby rovnou do huby a také naprostou sociální rovnost. A také, že zajistí, aby každý měl naprosto stejné zdraví, a stejný kus štěstí. Vždyť stále platí heslo: slibem nezarmoutíš že Midori?
01. 02. 2013 | 13:25

Bob napsal(a):

Ach jo.
Jak jednoduché a prosté...
Autor jinými slovy říká, jako mnozí jiní, že my , kteří jsme volili Zemana (v mém případě menší zlo)jsme úplní blbci.
A já si zase naopak vážím těch, kteří nedali na mediální masáž, nedali na "kulturní elity", všelijaké "missky" a "vicemissky"
a řídili se vlastním rozumem (výklad "politologů" je samozřejmě, že jsme podlehli populizmu ).
Faktem je, že nemohu říct, že jsem rád, že na Hradě je Zeman.
Ale mohu prohlásit, že jsem velice rád, že tam není pankáč(mimochodem ten tah s tím "pankáčem", to bylo taky něco).
Je zajímavé, že K.S. chtěl být prezidentem "sjednotitelem", zatímco jeho příznivci národ i nadále rozeštvávají...
Karel by jim měl domluvit.
01. 02. 2013 | 13:29

hrubeč napsal(a):

Právě jdu od holiče kde se stříhal tak 75 letý pán,červený v obličeji a ožralý jak zákon káže,když přišlo na volby tak začal vykřikovat že tam bude hrubián a ožrala.Néni něco s tímto národem špatně?
01. 02. 2013 | 13:30

Marian napsal(a):

Neudržitelný nutkání, tu na malou,tu na velkou.:o)) Podivné, jak si zde kdekdo, počínaje panem Pehe a konče (Ne)udržitelným hraje na proroka...kolik z vás ještě bude opakovat ty stupidní tlachy o pečených holubech? Mentalita, odpovídající věku asi tak 12 let.
01. 02. 2013 | 13:31

on. napsal(a):

musim oponovat uz prvnimu odstavci, medialni hon na Zemana nebyl slusny ani uz vubec ne elegantni. A to jsem ho prosim nevolil.
01. 02. 2013 | 13:31

Joe Ratata napsal(a):

Zeman porazil von Šláfenberka proto,že v druhém kole byli lidé donuceni nechutným tlakem médií,jenž si nezadal s totalitní propagandou,volit proti nepravdivému obrazu knížete.
Lidé,jenž cítili,že jsou klamáni,volili proti mediální lži.
01. 02. 2013 | 13:34

svatý Václave... napsal(a):

Neudržitelný - ono by stálo za zjištění, čím se ti věrozvěsti kážící o jiných, že chtějí aby jim padali pečení holubi do huby sami skutečně živí. Sám bych odhadoval, že to jsou poživatelé různých grantů a zpravodajci z poslanecké sněmovny.
01. 02. 2013 | 13:38

stejskal napsal(a):

Myslíte v blozích, paní Violo?

Pak je to nedorozumění. Aktuálně (tedy ani já) texty autorů na těchto stránkách neuveřejňuje. Autoři si je do svých blogů vkládají sami, tedy kdy chtějí, co chtějí a bez nároku na honorář. Toto nejsou komentářové stránky (ty má ostatně Aktuálně.cz též, zde http://aktualne.centrum.cz/nazory/. Tam zpravidla najdete též jen texty psané pro nás). Koncept osobních blogů administrovaných samotnými autory je poněkud specifický, ale už jsem ho zde mnohokrát vysvětloval.

Hezký den.

Libor Stejskal
01. 02. 2013 | 13:39

Neudržitelný napsal(a):

Marian
A co je to jiného, než tlachání, když Zeman prohlásí že zavede majetkové přiznání? On má prezident takové pravomoce? On u nás prezident zavádí nějaké zákony? A prosím příště mně nedávejte do jednoho pytle s panem Pehem. Nesedí mně, neníto můj šálek kávy.
01. 02. 2013 | 13:40

Viola napsal(a):

nestranný

"BIS dostala za úkol najít v minulosti pana
Zemana něco, co se bude hodit jako
argument pro svržení prezidenta ještě před
přísahou,"

Asi to bude ještě horší, když mu přímo usilují oživot, viz pád v televizi.
Petr Dvořák je agent, anebo úkolovaný.
01. 02. 2013 | 13:40

Viola napsal(a):

Děkuji za Odpověď pane Stejskale. A všiml jste si toho, že do blogů autoři vkládají až když to někde jinde vložili, asi vás považují za druhořadé a méně důležité no a samozřejmě to chtějí mít napřed zaplaceno a až pak to dají zadarmo, to je v dnešní době jasné. Ale mi to tak vyhovuje, hlavní je, že je uveřejněno, kde to bylo publikováno.
01. 02. 2013 | 13:44

Milan napsal(a):

Nejvíc Karla vystihuje jeho podpora "humanitárního bombardování" v Jugoslávii,podpora samostatného Kosova.Mediální masáž podporující NATO (zájmy USA) a nadruhé straně nedostatek informací z druhé strany zblbly většinu světa.Schwarzenberg byl samozřejmě u toho.KS je jen hlásná trouba USA a myslím,že už se dávno ukázalo jakou politiku USA (netýká se to jenom vojenské agrese) vedou.Normální člověk volí osobnosti s vlastním názorem,papušků tady máme už dost..
01. 02. 2013 | 13:44

Marian napsal(a):

Zeman prohlásil,že ZAVEDE MAJETKOVÉ PŘIZNÁNÍ pane neudržitelný? Pokud vím, řekl,že je prosazoval v době,kdy byl předsedou vlády a bude je prosazovat znovu.Čtěte pozorněji,případně víc přemýšlejte.
01. 02. 2013 | 13:44

on. napsal(a):

Neudrzitelny - Nově zvolený prezident Miloš Zeman se chce zasadit o přijetí zákona o majetkových přiznáních. V televizi Prima prohlásil, že po příštích volbách by mohly mít převahu v parlamentu strany, které majetková přiznání podporují.
Kde je v tomto textu, ze je zavede nejak sam?
01. 02. 2013 | 13:45

Neudržitelný napsal(a):

svatý Václave
Z mé strany to není kázání. Použil jsem ten výraz protože nejlépe vystihuje, jak se lidé nechají oblbnout hezkou řečí, slibem. Vy to neznáte, jak lidé hledali tu zem? Dále pak, kdo by netoužil po bezpracném zisku. Každý z nás je ochoten věřit nějaké pohádce. A toho pak chytře využije nějaký kandidát a začne slibovat.
01. 02. 2013 | 13:47

amiel napsal(a):

Ani se nedivím, že se ČR jako jediná země ve střední Evropě už rok a půl plácá v hospodářské krizi - zatímco všichni naši sousedé vesele bohatnou.
Když jejími ekonomickými poradci jsou lidé s inteligencí Tomáše Sedláčka, člena NERVu...
01. 02. 2013 | 13:49

gaia napsal(a):

Neudržitelný

lepší se nechat oblbnout hezkou řečí nebo slibem, než mediálním obrazem.
01. 02. 2013 | 13:51

Neudržitelný napsal(a):

Marian, on.
Souhlasím. Ale říkal to tak, aby si lidé mysleli, že když bude zvolen, tak to prosadí. Zde je příklad: Midori v 13:12 napsal - "Pan Zeman představil vizi. Prohlásil současnou vládu za nelegitimní a prohlásil, že bude, kromě mnoha jiných věcí, trvat na majetkovém přiznání."
Lidé se nechají oblbnout víme? O tom Vám tady píšu.
01. 02. 2013 | 13:53

malalaj napsal(a):

neudržitelný,
zeman byl od začátku nezastavitelnej. za prvé bylo jasný, že vyhraje levičák. někdo, koho budou volit voliči čssd a ksčm. a dienstbier vedle zemana vypadal jako holobrádek a protekční synek. fisher byl pro levičáky od začátku moc pravicovej. to, že postoupil do druhýho kola kníže, byla mediální bublina. to spíš připomínalo česko hledá superstar. to byl naprostý omyl, ze kterého dostali pravdoláskaři nervovej záchvat a neunesli to. to snad nemohl nikdo myslet vážně.
01. 02. 2013 | 13:54

resl napsal(a):

Tak ostuda se Zemanem bude jistě a bude se stydět i ta parta, co ho volila. Jenže i kdyby byl lidoop, nikdy nebude horší, než ten žalostný účetní se svou rodinou, co honí Havluv stín a nikdy ho nechytne. I pro komouše je Zeman horší, než jejich člověk. Takže pro stát bude 7.3. znamenat sváteční den. Aspoň něco, že komouši ?
01. 02. 2013 | 13:54

Baba Jaga napsal(a):

To: autor
Volby jsou pouze volby, žádný šok. Není-li na výběr pouze jeden kandidát, málokdy mohou být spokojeni všichni.
Kdo ví, kdo by byl v přímých volbách zvolen v roce 1918, že.
01. 02. 2013 | 13:57

prorok napsal(a):

Prvotnim ukolem bude tvrde zuctovat se vsemi, kteri ohrozili nasi statnost - se slechtickymi relikty i s jejich prisluhovaci, dale predevsim s prodejnymi medii a s komedianty. Tyto elementy bude nejlepe zbavit obcanstvi, ne-li obvinit s vlastizrady!
01. 02. 2013 | 14:03

on. napsal(a):

neudržitelný,
ano lidi se daji oblbnout a to je bohuzel bida demokracie. Pritom ve zminenych pripadech bylo oblbovani celkem korektni (nejde o lez).
A pak - oblbovali obe strany.
01. 02. 2013 | 14:04

stejskal napsal(a):

Mně též, paní Violo.

O textech a v nich obsažených myšenkách se totiž diskutuje bez ohledu na to, zda již byly někde zveřejněny (ostatně ne každý čte denně všechna tuzemská periodika, takže leckomu může sem tam i něco uniknout) a to mi přijde nejdůležitější.

Libor Stejskal

P.S. Ano, všiml jsem si toho ;-)
01. 02. 2013 | 14:04

seriózní chlapík napsal(a):

babočka

už jste s tím propojením Zemana na mafii trapný. Odhad výdělku mafie v Itálii činí 100 mld. Eur ročně, tj. 2,5 bilionu korun.
U nás to bude, pravda, o něco méně.

Soupis majetku mafiána Zemana:

- 1 skřín šatní (dřevotříska)
- věšáková stěna plastová
- kuchynská linka Standard
- tranzistorové rádio Meridian
- dýmka "kapitán" (pořizovací cena 15,40 Kčs)
- gauč - imitace kůže
- sada aluminiových příborů
- 3 x porcelánový hrnek malovaný
- 1 x porcelánový hrnek bez ouška
...
...
01. 02. 2013 | 14:09

JF napsal(a):

zrovna pan Sedláček (ale spíše jeho agitační tón ne nepodobný údernickému tónu) je důvod proč je i dobře, že pan Schwarzenberg nevyhrál. Ale připouštím že oba kandidáti mají své klady a zápory. Vše má své výhody a nevýhody. I nezvolení knížete či hraběte - až případně povýší za správné uhrabání cestičky lec komu.

Pan Sedláček je vyloženě obětí tzv. páchání dobrých úmyslů ...
01. 02. 2013 | 14:11

Josef napsal(a):

Nepovedlo se zvolit K.Schwarzenberga prezidentem,protože udělal hrubku a neodhalil zrádnou hlubinu dotazu na Benešovy dekrety.Bylo by zajímavé kdyby Zemanovu Kateřinu začal obletovat nějaký potomek Sudetského Němce, co by to udělalo s naším prezidentm prognostikem,který nic nevyprognózoval.Pravděpobně bude nový prezident stále provádět nějaké průzkumy pro někoho.Co můžeme očekávat od současného Ruska,jen problémy .Hospodářský růst v Česku startovat Ruskem je ekonomický nesmysl,nějaké oživení ,lze připustit,ale nic víc a nic míń.Preferovat SPOZ je předem profláklé. ODS je vyprázdněná a ČSSD tak touží po vládě,že se vtom zamotává a tak zůstává jen TOP 09,která může nastavit reálný kurs.Komunisti jsou stranou už jen do počtu.Shrnuto min. růst okolo nuly a pozvolné nechtěné směřování k přijetí eura.Ekonomové ve vrcholné politice už nemají co dělat, to ukázala probíhající krize,zůstane pro ně tak min.financí ,tak to dopadne s prezidentsvím M.Zemana.Starší pán,který začne mít zdravotní problémy a který se tolik těšil na tuto funkci.
01. 02. 2013 | 14:13

veverka napsal(a):

Sedláčku

už jste s těma kecama o noblese a slušnosti trapný. Celá ta vaše tlupa mediálních lokajů pana knížete. Prostě se smiřte s tím,že ten váš šílenej a hysterickej mediální tlak,kterej jste na podporu knížepána vyrobili,vám většina lidí nesežrala.

Noblesy se člověk nenají. Takže když je kníže u veškerých asociálních kroků této protilidové vlády a pak jen tak daruje 140 miliard ze státního církvím a sekunduje Drábkovi s Kalouskem v jejich odrbávání a ponižování občanů,tak kdo by ho volil?

Pražská kulturní smetánka a banda mediálních lokajů Stejskalů není celý národ.

A to ještě nemluvím o radaru nebo Kosovu. Za knížete bych se musel stydět. Za Zemana nemusím.
01. 02. 2013 | 14:14

Viola napsal(a):

JF

Pan sedláček vstoupil do politiky jako nepolíbený panic, měli bychom mu pomoci k získání zkušeností. Je stále jakoby zamilovaný do Havla. Ale Havel to nebyla láska a pravda, to byl jen Havlismus. Opravdovou lásku a pravdu ještě musí pan Sedláček poznat.
01. 02. 2013 | 14:15

JF napsal(a):

... ale je zas fakt, že pan Sedláček, bude mít zas více času na kavárenské pokecy. To jsou také jisté výhody a pozitiva této volby - tohoto jednoznačného a unikátního volebního plebiscitu. O co jiného také mohlo v případě autora jít. ;-)
01. 02. 2013 | 14:16

čirá poezie napsal(a):

I.
slušnost
elegance, bohužel
nemravně, děsivě jednoznačné
historici přesně vědí (ale nepovědí)

TOMÁŠ SEDLÁČEK, bankovní filozof

II.
byli jsme svědky toho, že na všech místech se při doznění posledních výstřelů vyhrnuly ze svých podzemních děr lidské krysy

WENZEL JAKSCH o 5. květnu 1945 v Praze
[WJ ve svém poselství Cordellu Hullovi v roce 1941 spolu s dalšími dvěma pisateli (kteří spolu s ním předstírali, že jsou mluvčími německé sociální demokracie v ČR) mluví o třech stech tisících sudeťáckých antifašistů, obrovské armádě lidí, kterou nikdo nikdy neviděl.]
01. 02. 2013 | 14:17

mik napsal(a):

Ano za Schwarzenberga se CR stydet nemusela ovsem to lidi kteri si hraji na vlastence a mistry sveta s holym zadkem vubec nezajima je zajima to ze maji 4 a pul eura na hodinu prumernou mzdu a ze Zeman jim fouka na jejich bolistky a to ze je CR rozdelena jeste vic na tom neni nic zvlastniho vzdyt v 89 taky byli lide kterym se revoluce nelibila ale vetsina z nich mlcela a jen pretocila kabaty naruby 54 % obyvatel chce socialismus 45% kapitalismus...v predvolebni kampatni se hodily mrtve Benesovy dekrety cizactvi a Kalousek ted se zase obhajuje ze Zeman neni prorusky a ze obchody s Ruskem Cinou a jizni Amerikou jsou pro CR prospesne 54 % obyvatel se raduje ze se Zeman bude s vladou hadat ze bude populisticky ukazovat na nesvary bude zajimave jak se hned na pocatku dokaze popasovat s amnestii Klause verejnost Klause odsoudila ale muze Zeman Klause odsoudit kdyz ten stoji za jeho zvolenim ? Ono to vypada ze verejnost volila Zemana sama ale je to skutecne pravda ? treba televizni debaty nekdo reziroval nekdo uvadel media sice Schwarzenberga podporovaly mnozi tvrdi ze Moravec byl silne pro Schwarzenberga ale me se zdalo ze ty debaty nebyly dobre pripravene bylo v nich mnoho nepodstatnych otazek mohl tam byl treba moderator jako byla sveho casu Jilkova ,,tam se kazdy politik bal jit do toho poradu a jen malokdy se stalo ze nekdo byl tak dobry ze dokazal Jilkovou vyvest z konceptu ano Moravec privedl Zemana ke lhani ale ono bylo lepsi privest Zemana k mlceni vyvest ho z konceptu tak aby nedokazal odpovedet aby mlcel protoze ta vec je takova ze na ni nestaci ani lhani,,,Nutno uznat ovsem ze Swarcenberg takticky zklamal presto jsem si myslel ze parve treba zpevem nezpevem hymny lidi chytne a jeho slzy v ocich po prohrane bitve dokazaly ze je vetsi cech nez padajici Zeman se schodu ale je po bitve vyhral Zeman a ted je dulezite aby se nedostala k moci levice ona moderni levice sice muze jit smer EU ale porad to bude vic ten smer Moskva jiste ne vse co vymysleli komunisti je spatne ale nic naplat ekonomika ukazuje ze porad jsou zapadni staty na to lepe byt by byli v krizi jako je treba Irsko presto jeho median mzda tedy produkt kupni sily obyvatel je 18 euro a v rebricku jsou na druhem miste ,,CR je v tom rebricku devata od konce se mzdou 4 a pul eura,,, jiste tohle by Schwarzenberg nezmenil ani Zeman to nezmeni ale prezident je reprezentantem statu a obyvatelstvem vniman jako velitel nemuze sice do mnohych veci mluvit ale jeho nazor je vniman jako berna mince,, masaz Klause jako eurofobisty zpusobila ze hodne lidi vnima EU negativne ale preci nelze to co zpusobil Klaus ze CR sedi dnes mimo jednaci stul.. fiskalni pakt neni zadny Kalouskuv tah je to proste realita bude CR podepise a vrati se tam kam patri tedy do EU nebo potahne opravdu smer Rusko a EU je to jedno ta CR nepotrebuje ,,to by si lide meli uvedomit tvrdi se ze Zeman je pro EU ale jak tak treba jak vystupuje v EU Bobosikova ? vzdyt ta je z jeho doby kdyz byla stavka v CT a byla Bobovize.,..myslim ze 45 % obyvatel se zmast neda je opravdu pozitivum v tom ze k EU nebude ten pristup ktery prezentoval Klaus a rovnes se prestane s ocernovanim Havla ale pochybuju ze nekdo vyrukuje s tim aby byl Klaus za vlastizrasdu opravdu souzen a odsouzen Zeman je skutecne ten treti co stali v 89 u toho Byl Havel byl Klaus bude Zeman ale je treba hlidat a zusta ve strehu aby to slo tam kam chtel Havel a kam by to tahal i Schwarzenberg byt na Havla nemel
01. 02. 2013 | 14:23

ex-nemo napsal(a):

Tohle s tematem blogu souvisí jen vzdáleně, pan Stejskal mi to nejspíš vyhodí :
Jeden zdejší bloger, velebný pán Marek Vácha byl ten týden Na plovárně s Markem Ebenem, vystoupil velice inteligentně a zajímavě. Se závěry s nimiž se nedá nesouhlasit. Prokázal svou inteligenci, informovanost a. mravnost
Podle taktiky toho pána se dá předpokládat, že bude následovat jeho ostré protizemanovské vystoupení se snahou zvoleného prezidenta znevážit a připravit tak nástup reakce.
Je to příkladná strategie jesuitů. Začnou s něčím s čímž nelze nesouhlasit . Pokračují pak dál až k rohatým čertům, naprosté indoktrinaci (česky oblbnutí) všech kteří je berou vážně. Skončí tím že přimějí lidi k dobrovolnému naprostému podrobení moci, která je docela bezostyšně a otevřeně okrade o všechny výsledky jejich práce. To dělají s plným vědomím a záměrně. Takhle to u nás dělali mimo jiné i pro Schwarzenbergy tři století;a jestli je dnes náš národ na tom mravně i politicky špatně, mají na tom 90 % zásluhy právě jesuité.
A je vidět, že mají pokračovatele, tak nebuďte hloupí a pozor !.
01. 02. 2013 | 14:24

JF napsal(a):

Viola: ;-) no nechci radit, ale myslím, že má nejvyšší čas i takto z politiky i odejít. ;-) V politice není snad jednoduššího ani jiného receptu, co se týče té počestnosti. ;-)
01. 02. 2013 | 14:25

seriózní chlapík napsal(a):

Josef napsal(a):

... prognostik,který nic nevyprognózoval.

Pane Josefe, kdybyste pracoval za totáče, tak byste věděl, že lidé předstírali, že pracují a stát předstíral, že jim za to platí.

Dnes platí povětšinou to druhé.
01. 02. 2013 | 14:28

šašek z Jihlavy napsal(a):

resl
Kdybyste vy a nick neudržitelný nekomentovali Sedláčka, nevím, na koho by se Zemanovi příznivci mohli sesypat. Protože už jsem pochopil, že se pod Sedláčkovými blogy seběhnou všichni dobří rodáci, raději sem nechodím. Ti by zasolili i sedlákovi Františkovi. Mnoho psů - zajícova smrt, říkala teta Kareřina. A já dodávám, že kdo se směje naposled, až se ucho utrhne.
01. 02. 2013 | 14:30

Marian napsal(a):

Mik- udělejte si prosím jasno alespoň v jednom- MÉNĚ NĚKDY ZNAMENÁ VÍCE. Nebo se pokuste ten slovní salát po sobě přečíst.
01. 02. 2013 | 14:33

Aktiv napsal(a):

Schwarzenberg a jeho Einsatz gruppen>
Morální vítěz voleb(Posselt):-)
Amorální kontakty pana Schwarzenberga(Kalousek, vláda, mafie, nadnárodní skryté temné síly):-(
Amorální politika Schwarzenbergových lidí bez užitku pro společenský řád, a soc.svornost(sociální a ekonomická):-(
Morální dialektika Schwarzenberga v jednání a diskusích, jako vystřižená z pohádek:-)
Morální rozpor Swchwarzenbererovců v jednání a činech(urážky protivníků, masová hysterie, mediální brainwashing, důsledky politiky na běžné občany):-(

Schwarzenberg, a i jako Havel, nejsou jen kontroverzní padouchové!!!

Podobně jako Klaus!!!

Vrány,...
01. 02. 2013 | 14:36

zemědělec napsal(a):

Pane Sedláčku. Všechny vaše odsudky jsou jako skoro vždycky mylné.Jste jistě vzdělaný, neustále studujete všechny ekonomické teorie. Chaoz v hlavě se stále stupňuje. Publikujete, žijete ve virtuální realitě. V praktickém životě jste ovšem nepoužitelný. Děsím se toho, že lidé vám podobní se snaží ovlivňovat jak ekonomickou realitu, tak politiku.Musíme tedy najít způsob, jak vás a vám podobná idividua elegatně někam uklidit, aby jste nám ostatním nekomplikovali život.
01. 02. 2013 | 14:38

TomášL napsal(a):

zemědělče,

pěstujete brambory? Používáte na to nějaký mechanický stroj?
01. 02. 2013 | 14:42

líný černý pes napsal(a):

to autor :
Na Vaši otázku z titulku Vám odpovídají rekace nejen viz výše ale i pod ostatními blogy.
Kdo bude chtít, bude nadávat druhé straně jako před volbami.
Ostatní, tak jako před volbami, se budou věnovat svému životu. A občas si někde přečtou reakce a zas ten počítač vypnou ...
01. 02. 2013 | 14:43

Pepa 3 napsal(a):

Josef 14:13 - až se mi protočily panenky! Pročetl jsem celou diskuzi, spoustu názorů pro a proti, ale větší blábol jsem nenašel!

"...a tak zůstává jen TOP 09,která může nastavit reálný kurs.Komunisti jsou stranou už jen do počtu.Shrnuto min. růst okolo nuly a pozvolné nechtěné směřování k přijetí eura.Ekonomové ve vrcholné politice už nemají co dělat, to ukázala probíhající krize,zůstane pro ně tak min.financí ,tak to dopadne s prezidentsvím M.Zemana.Starší pán,který začne mít zdravotní problémy a který se tolik těšil na tuto funkci."
Kde žijete? nějak jste si nestačil povšimnout, že právě místopředseda TOP (nevalný chemik) je s přestávkou úřednické vlády ministrem financí od roku 2006! V době finanční krize měl velkou výhodu ve stabilizovaném bankovním sektoru (zásluhou vlád ČSSD) a přesto dokázal zemi přivést k nejdelší recesi ze všech středoevropských zemí. S tím růstem okolo nuly máte pravdu. Včera vydalo MF upřesněný odhad růstu pro letošní rok. Namísto růstu o 0,7 %, na kterém postavilo již předem nereálný rozpočet snížilo svůj výhled na 0,1 %.
Dovolím si vás upozornit, že "starší pán, který začne mít zdravotní problémy" je o 6 let mladší a na první pohled podstatně zdravější než jeho protikandidát. Navíc na rozdíl od něj umí sám odvolit!
01. 02. 2013 | 14:45

hovorka11 napsal(a):

Tomáš Sedláček:
Slušností a elegancí se nedá zakrýt lež a podvod. Politik slušností a elegancí může něco skrývat, ale nemůže tím tvořit pravdu a lásku, kterou Havel zřejmě kryl lež a nenávist s humanitárním bombardováním.
-----------------------------------
Všechny občany varuji před tím, aby si nezjišťovali skutečná fakta a naslouchali pohádkářům. V podstatě je jedno, jestli je někdo ve vyjadřování hrubý nebo uhlazený a pozor na ty, kteří nám doporučují lidi kvůli "noblese a upravenosti"

Pokud mě někdo zavolá a nabízí mě produkt na kterém vydělá na můj účet, tak vystupuje velmi slušně, uhlazeně a popřeje mě "krásný den".
Jsem na to velmi alergický.
Karel byl produkt nového režimu, spjatého s Kalouskem a nikdy noblesní nebyl, to je další hovadina, pouze měl dobře ušitý oblek a motýlka s fajfkou.
01. 02. 2013 | 14:47

Jarmila napsal(a):

Ano, je těžké se chytit za nos a přemýšlet, čím jste si to pokazili, že vám to volič protentokrát nesežral... Rozhodně jednodušší je to na někoho hodit, jako vždy. Jinak, i já budu ráda, když kromě svých prezidentských povinností bude mít Zeman čas i na své knihy, protože prezident by přece měl být sečtělý...
01. 02. 2013 | 14:48

TomášL napsal(a):

zemědělče,

kdybyste používal, zajímá mě, při sklizni brambor, jaké jsou nedostatky Vašeho mechanického stroje, pakliže jej používáte, a jakými nejčastějšími závadami se setkáváte.
Jestli byste mohl uvést konkrétně který typ používáte.

Děkuji.
01. 02. 2013 | 14:52

hheeeds sacramental napsal(a):

Bože, to jsou kecy.
01. 02. 2013 | 14:55

Stařeček napsal(a):

co dál po volbách se ptá pan Sedláček. On si na to samozřejmě mohl odpovědět sám. Pan Sedláček bude vysedávat v nějaké radě a radit to co už 23 let radí a co nefunguje a fungovat nebude. Tedy alespoň ne co by mělo fungovat pro stát a jeho většinu obyvatel. Část dnešních křiklounů a okopávačů zemanových kotníků bude nadále čekat na příspěvky z grandů a z výběrů prodeje prázdných nosičů, tiskáren, skenerů, kopírek a kopírování. Další ta většinová část bude chodit do nepřetržitých provozů za 100 Kč/hod, při prý sedmdesáti procemtní produktivitě a cca pětadvacetiprocentní mzdě oproti starým členům EU. Proč 75% produktivita a 25% mzdy nám určitě pan Sedláček vysvětlí. Já myslím, že je to důsledek špatně fungfujícího státu, na kterém má podíl i ten tázající se pan Sedláček.
01. 02. 2013 | 14:57

mik napsal(a):

To Josef
Benesovy dekrety byly jen Zemanuv tah protoze potreboval ziskat nejen starsi obyvatele a rekneme ekonomicky slabsi ale taky jeste vic nacionalisty to ze zaprdene cechacstvi vitezi za vsech okolnosti dokazuje treba jednu dobu vysoka popularita Klause staci zabrnkat na vlasteneckou strunu a uz se procenta sympatiziantu hrnou..ale dnesni svet je o spojovani narodu Swarzenberg je odchovani zapadnim svetem a tam se urcite veci ani v taktickem boji proste nepouzivaji a odsuzuji jako podpasove souhlasim ze ekonomicka orientace na ve vlastnich problemech se zmitajici Rusko neni zrovna ten nejlepsi napad ,,ale on Zeman neni hlupak on vi ze kratkodoby efekt to mit muze protoze soucasna EU ma trosku jine starosti a neni pro ni prioritou podporovat svym zposobem bezvyznamnou CR Klaus zmizi takze uz nebudou ostudy typu nepodepsani LS a vydirani a defakto ze starny EU bude pristup at si to cesi vyresi sami,,,Merkelova se jiste se Zemanem setka byt z Berlina zneji hlasy at do Berlina Zemana nezvou ale Merkelova bude bojovat za rycjlejisi prijeti eura v CR fiskalni pakt bude jiste brzo podepsany a nebude to artikl Kalouska k obchodum je skoda ze CR propasla prilezitost jit jinym smerem pred 5 lety se o to pokusil Svejnar ted Schwarzenberg oba meli zhruba polovinu obyvatel za sebou,,,skoda ze nevolilo 40 % obyvatel mohli pomoct argument ze nepostoupil jejich kandidat je alibismus ale i tak je dobre ze 60 procent volit prislo v zahranici vyhral Schwarzenberg 85 % ...v CR 45 % v CR mel Zeman sice 54 % ale v zahranici jen 15 % i to neco napovida ale dobra at se predvede,,jen je treba nedat mu volnou ruku Prezidenstky stat v CR asi malokdo chce,,,
01. 02. 2013 | 14:57

leben napsal(a):

Pane Sedláčku,jste opravdu přesvědčen o panenské čistotě Vašeho kandidáta? Toto snad můžete zkoušet na náctileté frikulíny a chudáky snoby, věřící, že volbou šlechtíce se zařadí mezi ty neobyčejné. Copak Váš kandidát neseděl ve vládách s Langry, Hřebíčky, Kalousky či Bartáky? A celou dobu držel se koryta jako ... košile. Rovnej chlap by přece dávno řekl - V TOMHLE JÁ NEJEDU.
01. 02. 2013 | 14:57

Jiřina napsal(a):

S interpretací výsledku voleb je to úplně jinak. To je totiž definitivní konec disdidentů v Čechách. A proto talik nářku od lidí, kteří by mohli tak akorát přispívat do okresních novin nebo být ekonomy v nějaké zasilatelské společnosti.
Již v roce 1998 jsem napsala, že oproti Neffovi si myslím, že opoziční smoulva není "kolaborantská smlouva", ale smlouva znamenající předznamenávající konec disidentů v Čechách.
Nebýt emigranta Bursíka, který resuscitoval Schwarzenberga jako "zeleného" politika, tak bychom by k tomu došlo mnohem dříve a bez tolika emocí. Tak teď to mají pravdoláskaři téměř s vyjádřením v referendu obyvatel. A jejich povyk o lži, falši a zlém Šloufovi, to je jen ukázka jejich ubohosti, že nejsou schopni si čestně připustit, že jejich podpora druhé garnituře umělců i všech odborníků se dá nasimulovat tak jedině na internetu, když zaplatím skupinu najatých pařanů, kteří opisují připravené fráze o poctivosti, čestnosti, slušnosti a hlavně statečnosti disidentů, veksláků a hlavně emigrantů.
01. 02. 2013 | 14:58

JARLE HALSNES napsal(a):

Ideální by bylo přestat číst bláboly ekonomů a trapnosti politiků a začít pracovat. A kdyby se k tomu přidala trocha fair play a solidní zákony, byla by tu naděje, že nebude pořád tak zle....
Jenže ekonomové žvanit nepřestanou, politici budou pořád trapní a nezanedbatelná část obyvatelstva nadále nebude platit daně, takže perspektiva je velmi tristní. Škoda.
01. 02. 2013 | 14:58

Pepa 3 napsal(a):

zemědělec:
Dopustil jste se jednoho velkého omylu. Pan Sedláček je sice vzdělaný to ano, ale pouze v jedné ekonomické teorii - neoliberalismu. Je jedním z nejzářivějších příkladů naprosté jednosměrné zaslepenosti.
LČP :
Paní doktorko, napsala jste to velmi pěkně. Pro většinu normálních lidí minulou sobotu vše skončilo a jede se - žije se - dál. Pouze fanatici zde již téměř týden kopou do všech okolo sebe. Nadruhou stranu panu Sedláčkovi se až tak nedivím. Jsou to už druhé hračky, které mu za posledních pár let spadly do kanálu. Nejprve naprostý krach jeho oblíbených neoliberálních teorií, potvrzený "úspěchem" Kalouskova "proškrtávání se k růstu" a nyní i přes veškerou mediální a umělecko-frontovní masáž dosti výrazná porážka jeho favorita! Bude se asi vzpamatovávat delší dobu.
01. 02. 2013 | 15:02

suchánek napsal(a):

vico:

je pro mě vždycky radostí číst vaše brilantně stylisticky učesané vstupy. ale obsahově je to tentokrát děs :-)

co přesně jste vlastně jako levicový volič chtěl sdělit?

že měli pravičáci volit Dientsbiera?

nebo to bylo něco v tom smyslu, že o naprosté impotenci současné parlamentní levice, která ani v situaci masové nedůvěry ve vládu není schopna projít do druhého kola prezidentských voleb prostě a jednoduše víte a spoléhal jste na pravici?

tyto volby měli jednoznačného poraženého - ČSSD.

Jestli vám to náhodou nedoklaplo, tak jsou to již druhé volby za sebou, které defakto prohráli.

opravdu netuším, co ještě by při katastrově ODS, Kalouska a veřejných protestech proti komančům ještě pro vylepšení své pozice ČSSD chtěla a kdy jindy by volby chtěla vyhrávat.

takže, pls, ta doporučení "měli jste volit" směřujte tak trochu doleva, díky :-)
01. 02. 2013 | 15:04

JARLE HALSNES napsal(a):

Jo a tomu Karlovi: pane Sedláček, rovnej chlap by neje řekl, že v tom nejede s Bursíkem, Toplánkem, Kalouskem a spol., rovnej chlap by nekandidoval ve "volbě" podle nesmyslného, naprosto trapného zákona. Rovnej chlap by řekl "hoši, nejdřív si to napište pořádně a až to budete mít, tak mne vzbuďte."
01. 02. 2013 | 15:04

Pažout napsal(a):

na toleranci ať si hrají politici. Pro mne je Zeman prezident žumpy tvořící značnou část národa a nemám v úmyslu jej ani jeho voliče jakkoliv respektovat, alespoň ne v anonymní diskuzi (v přímém kontaktu si pouze budu myslet, že jsou žumpa). Stačí si pročítat tady ty diskuze a stupidita voličů Zemana je zcela zjevná. Holt mají na dalších 5 let svého prezidenta, který je reprezentuje. Já se k němu nehlásím. Lidi můžou nadávat na politiku, na korupci atd., ale když dostanou možnost něco změnit, tak velká část zvolí právě toho, který je za ten současný stav značnou mírou odpovědný.
01. 02. 2013 | 15:04

Jaryn napsal(a):

Pane Sedláčku, musím říct, že jsem skutečně překvapen. Od člověka s vaší erudicí jsem čekal víc. Jen namátkou:
"Pro mnohé to znamená dalších pět let čekání na to, až prezidentem bude někdo, koho budou brát za vlastního." tomu říkám opravdu demokratický přístup, vyhraje-li protikandidát; doufám, že není i váš...
"Když to srovnáte s obvykle velice těsnou historií výsledků voleb do Poslanecké sněmovny, kdy se náš volič vždy trefí úžasně až neuvěřitelně blízko na remízu.." - ale v 2. kole prez. voleb je to panna/orel, jak můžete srovnávat s volbami do PS?
"žádná nová vize pro ČR" - jaká byla vize K.S.?
"nikde nepomohl s došetřením korupčních kauz" - a K.S. přispěl např. v kauze Čunek nebo Jakub Klouzal z MZV jak konkrétně?
"v kampani nepomáhal světovému míru" - myslíte třeba tím, jak K.S. hlasoval v roce 2007 v OSN proti přezkoumání účinků ochuzeného uranu, používaného ve zbraních, na civilní obyvatelstvo?
A to vyhrál Zeman "Proti kandidátovi, za kterého jsme se vůbec nemuseli stydět." Skutečně? Pokud nezvládl takovou prkotinu, jao vhodit platný volební lístek, jak by byl schopen posoudit kandidáta do např. ÚS?
01. 02. 2013 | 15:07

A68 napsal(a):

Ze článku je vidět, jak tzv. (j)elita je odtržená od reality všedního českého občana. Pravdoláskoví umělci jsou zcela mimo mísu, vůbec netuší, jak žije většina obyvatelstva, ostatně stejně jako to nevěděl (a ani nechtěl vědět) sám jejich vzor Havel. Pan Karel byl pro většinu (a to ještě drtivá většina ze 40% nevoličů by jistě pana Karla nevolila) občanů nevolitelný. Rozhodně to nebyl posel pokroku a svěžího větru v politice, jak se nám ho snažily různé mocenské skupiny za podpory novinářských lokajů prezentovat. On je přesný opak, reprezentant konzervativních katolických kruhů a bývalých feudálů, bojovník za navracení (spíše uloupení) majetku těmto nejreakčnějším vrstvám společnosti. Lidé nejsou blbí, jasně pochopili, že pro tyto vrstvy, reprezentované panem Karlem, není cílem rozvoj demokracie, humanismu a lepší životní úrovně pro široké vrstvy společnosti, ale majetek a moc soustředěná v rukách úzké skupiny parazitů.
Proto je nad slunce jasnější, že pan Karel, ať jeho podporovatelé dělali vše možné i nemožné, nemohl v regulérních volbách Miloše Zemana nikdy porazit. Lidé si pamatují, že vláda za Miloše Zemana, i při všech kauzách té doby, se maximálně snažila, aby se lidem žilo lépe.
01. 02. 2013 | 15:13

on. napsal(a):

Pažout nemohu si pomoci, ale na vas je zase videt arogance "sleusnych" volicu knizete.
PS: nevolil jsem ani jednoho, pro me jsou oba vetsi zlo
01. 02. 2013 | 15:21

zemedelec napsal(a):

Pane Pepa 3.15:02
Uznávám,napsal jste to lépe než já,proto ponechávám na panu Sedláčkovi,v čem se chce vzdělávat,určitě to bude potřebovat.
01. 02. 2013 | 15:21

zubatá napsal(a):

Právě jsem si četl v tvé knížce Tomáši.
Zajímavý historický exkurz.
A už neplač Tomáši.
55% voličů, co aktivně využili své právo, dalo hlas Zemanovi. Možná to cosi vypovídá o občanech České republiky, ale ti jsou, jací jsou.
A média skutečně nadměrným horováním pro Schwarzenberga, vyvolala odpor.
Prostě je to tak.
Idiot je každý, co teď ječí, že Zemana volili jen nevzdělaní hlupáci. Ti by asi nedokázali vhodit do urny lístek v obálce, jak jsme viděli u jistého vykolejeného penzisty.

Na iDnes je pěkná statistika:

Důvody nevytěžení volebního potenciálu
Miloš Zeman Karel Schwarzenberg
Volební potenciál 3 920 000 voličů 3 080 000 voličů
Volební zisk 2 717 405 hlasů 2 241 171 hlasů
Důvody neúčasti Důvody neúčasti
nemohl(a) se zúčastnit 63 % 37 %
znechucení kampaní 20 % 20 %
můj hlas volby neovlivní 6 % 30 %
odrazení špatným počasím 6 % nevýznamné
nevěděl(a) jsem, komu dát hlas nevýznamné 26 %

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/pruzkum-lidi-volby-0a9-/domaci.aspx?c=A130130_090141_domaci_jw
01. 02. 2013 | 15:24

razdva napsal(a):

Pažout:
"nemám v úmyslu jej ani jeho voliče jakkoliv respektovat, alespoň ne v anonymní diskuzi (v přímém kontaktu si pouze budu myslet, že jsou žumpa)"
xxxxxxx
Jo, tak tomu říkám slovo chlapa! Karlovi voliči jsou nejen slušní a elegantní, ale i stateční. :))
01. 02. 2013 | 15:31

Pažout napsal(a):

on. napsal: já jsem tam nechtěl ani knížete, tj. v prvním kole jsem ho nevolil a ve druhém jsem volil spíš proti Zemanovi než pro knížete. To je taky typické pro Zemanovce tady v diskuzi, že Zemanovým odpůrcům ihned předhazují jakousi lásku ke knížeti (viz diskutér razdva). Pokud jsou utrastupidní, tak ještě začnou o Bilderbergu. Já jsem celkově zklamaný z českého národa. Byl jsem zklamaný z politického vývoje posledních dvacet let. Říkal jsem si, že po dvaceti letech národ snad dostane rozum, když by měl vidět, kam to vedlo v posledních letech, tj. jaké polomafiánské prostředí nám tu uzmulo stát. Bohužel se nestalo. V českém národě je pořád stejně mnoho stupidity jako bylo před dvaceti lety. Komunistické kádry a komunistické myšlení je pořád hluboce zažrané v tomto národě. Za exemplární příklady tohoto myšlení mám právě Klause a Zemana, a je jedno k jakým ideologiím se povrchově hlásí.
01. 02. 2013 | 15:31

zubatá napsal(a):

Máš pravdu A68 s těmi (j)elitami.
Každý ožrala a komediant je vydávaný za elitu národa.
Dojímá mne, jak je každý "umělec" vydávaný za jakési svědomí národa.
Já například Černého nepovažuji za umělce a už vůbec ne za elitu.
Proslavil se akorát natřením tanku na růžovo a idiotinou "entropa" vystavenou v Bruselu.
Ten by nám měl říkat, co si máme myslet a jak volit?
No, snažil se. Ale marně.
Schwarzenberg získal naneštěstí i tak víc hlasů, jako je pro tu osobu přiměřené.
01. 02. 2013 | 15:32

svatý Václave... napsal(a):

Jak prý řekl pan "kníže". Volně přepsáno: "Až nebude mít ta pakáž co žrát, bude jim jedno, kdo to tady zrestitutuje". A postupně se tyto dvě poslední vlády velice činí, aby tu ta pakáž neměla co žrát. Za posledních 23 let se neumíme uživit z vlastních polí, ošacení a obutí vesměs dovážíme, to co vyděláme plus zisky z bank a spořitelen odplouvá do zahraničí, nemáme na investice ani do několika našich posledních podniků, dostupnost zdravotnictví se zhoršuje, hromadná doprava a doprava vůbec je stále dražší a je omezována. Celý zde volný prostor by se ještě dal využí na hříchy našich posledních dvou vlád a vlastně na hříchy všech vlád za posledních 23 let. Co dodat?
01. 02. 2013 | 15:32

on. napsal(a):

pazout - a knize je snad v necem lepsi. Mozna v tom, ze jeho prohresky nejsou tak okate. Takze naprosto chapu jak volice, kteri volili PROTI Zemanovi i ty, kteri volili PROTI knizeti. A ani o jednech si nemyslim, ze jsou zumpa.
To si myslim jen o fanatickych obdivovatelich kterehokoli z kandidatu. A setka; jsem se spise s temi, co nekriticky obdivovali knizete.
01. 02. 2013 | 15:36

razdva napsal(a):

Pažout:
To je taky typické pro Zemanovce tady v diskuzi, že Zemanovým odpůrcům ihned předhazují jakousi lásku ke knížeti (viz diskutér razdva).
xxxxxxxxxx
Hm, Pažout volil knížete proti Zemanovi a ne z lásky ke knížeti. A já, "Zemanovec", nevolil v 2. kole nikoho. Ale Pažout je nejen statečný, ale taky všecko ví nejlíp. A hlavně vidí do druhých.
01. 02. 2013 | 15:37

Pažout napsal(a):

razdva: možná se dopouštím generalizací, ale podle mého prostě za Zemanem stojí lůza
http://zpravy.e15.cz/domaci/politika/zemana-volili-priznivci-kscm-cssd-dienstbiera-i-bobosikove-951521
Jak si představuju voliče komunistů? Jako hloupého napůl senilního vesničana důchodového věku, který má ještě pořád v sobě zažranou propagandu, kterou jej krmili komunisti během jeho života.
Ne náhodou mají k sobě blízko voliči KSČM, Bobošíkové, Klausovi fanoušci, Bátorovci a podobná verbež. Přesně tito lidé slyší na Benešovy dekrety, antiEU populismus a mají sklon volit tatíčkovské autokratické figurky jako Klaus a Zeman.
01. 02. 2013 | 15:56

resl napsal(a):

svatý Václave... napsal(a) 15:32:
Jak prý řekl pan "kníže". Volně přepsáno: "Až nebude mít ta pakáž co žrát, bude jim jedno, kdo to tady zrestitutuje".
...................
jak mi řekl Franta, volně přepsáno : "až bude sv. Václav vyšetřen na psychiatrii, bude transportován do Sudet na statek, jako obecní slouha pro naše německé spoluobčany."
01. 02. 2013 | 15:59

lectus napsal(a):

Nevím, nevolil jsem. Ale pokud bych volit musel, určitě pana Zemana, který sám sebe považuje za "člověka z lidu", než "knížete" (ten pán se proti dávno zrušenému titulu nikdy neohradil, pokud vím). Coby ilustraci jeho sociální inteligence jako ministra zahraníčí si dovoluji připojit odkaz:
http://zpravy.idnes.cz/putine-ke-mne-pripichl-si-na-sako-schwarzenberg-schytal-za-to-kritiku-12n-/domaci.aspx?c=A111216_1702233_domaci_jj
Tomu, bez dalšího komentáře, u ministra zahraničí
nerozumím.
P.S. Nejsem primitiv, mám hodně nadprůměrný atestovaný IQ. Ale možná neatestovaný plebejec.
01. 02. 2013 | 16:03

razdva napsal(a):

Pažout:
Takže voliči Dienstbiera a ČSSD jsou lůza... Zvláštní, že váš kníže je místopředsedou vlády, jejímž premiérem je Nečas z antiEUpopulistické ODS. Jejím bývalým a - kdo ví - snad i budoucím, předsedou je Bátorův fanoušek (a snad i stvořitel) Klaus. Pokud mě paměť neklame, tak knížepánův místopředseda ve straně TOP se kdysi znemožnil nabídkou spolupráce komunistům. No, to byl ještě u lidovců, že jo, takže s dnešním Kalouskem neměl vlastně nic společného. Hlavně, že máte ve všem jasno. Především v tom, kdo je lůza, verbež a napůl senilní.
01. 02. 2013 | 16:08

JF napsal(a):

Viola: ad ve věci odchodu na tu zaslíbenou Vysočinu, jistě si pamatujete, že první brázdu, první objetí stromu, proběhlo krátce před prvním pokusem páně Zemana o vystoupení na Hradčana. Velmi polulistické tč., ale počkal si, či si počkali jeho donátoři. Nyní to může vypadat celkem ušlechtile. Kádrová rezerva je rezerva. Jinak je pravda že za Zemanem se spíše jezdilo než jezdil on. Byl Zeman u paroubka nebo Paroubek u Zemana. To si nyní nejsem jist. Ale i Klaus cestoval za svým oblíbeným pro-gnostikem.

jinak dále v diskuzi - krom ve věci i toho hájení se týká úkonů ve funkci prezidenta nikoliv ve funkci objímače stromků a jiných dubisek.
01. 02. 2013 | 16:10

vico napsal(a):

Suchánek : Díky za kompliment :-)

Píšete : vy jako levicový volič. No tak po druhém kole jsem se setsakramentsky svému označení zpronevěřil. Nejen, že jsem nevolil Zemana, ale dokonce nezůstal ani doma a "volil Karla".

Víte, je těžké, když "pražská kavárna" poučuje, že přece vůbec nejde o boj levice proti pravici, ale slušnosti proti neslušnosti, ale nakonec předhodí předsedu středolevě nenáviděné TOP09. Kdyby jim šlo o to, aby nepokračoval klausismus v bledě oranžovém dále, předhodili by levicového liberála zřetelně se lišícího od Haška nebo Palase, člověka, který by přitom rozhodně nebyl slepým vykonatelem direktiv vymýšlených ve skopové hlavě pana Škromacha.

Ale je mi jasné, že nikdo z pražské kavárny by to neudělal a asi ani nikdy neudělá. Venkov odmítl reklamní produkt nejstaršího pankáče ve střední Evropě a pražská kavárna mamlase nápadně se podobajícímu Jacku Nicholsonovi z Čarodějek z Eastwicku, který má rád jitrnice a moc /myslím samozřejmě MOC ty jitrnice :-)/.
01. 02. 2013 | 16:22

zubatá napsal(a):

svatý Václave...- zapomněl jsi dodat, že to řekl Havlův kancléř dnes už zesnulé dámě s fašistické rodiny Rohanů, co se ozvala hned po plyšáku a chtěla se setkat s Havlem.
Karel ji ubezpečil, že majetek zabavený na bázi Benešových dekretů jim bude vrácen, jen musí chvíli počkat, až nebudou mít Češi co žrát.
01. 02. 2013 | 16:30

Fialenka napsal(a):

Pepa 3 tu napsal, že Sedláčkovi nevyšla už druhá hračka a s tím souhlasím. Sedláčkovi nevyšel Šláfi a předtím mu nevyšla teorie utahování opasků + strašení rozpočtovým deficitem. Sedláček tuto teorii hlásal i po loňském setkání v Davosu, kde se více ekonomů shodlo na tom, že vládní škrty v době recese vedou k deflační spirále (což vede k útrapám lidí a úplně zbytečně).

Včera v novinách o hysterii škrtů vyšel článek od uznávaného ekonoma Paula Krugmana.
Paul Krugman řekl, že rozpočtové semetriky přestaly strašit rozpočtovými deficity a Řeckem. Musíme si prý také uvědomit, že růst deficitů během recese byl pozitivním jevem. Výdaje soukromého sektoru totiž zkolabovaly a ochota vlády utrácet byla jedním z faktorů, které přispěly k tomu, že se USA vyhnuly další Velké depresi.
Tím se také dostáváme k dalšímu bodu: Ukázalo se, že rozhodně není pravdou, že bychom měli šetřit i v situaci, kdy je ekonomika v útlumu. Podívejme se na Velkou Británii. Ta k úsporám přikročila v roce 2010, čímž zastavila oživení a poslala zemi zpět do recese.

V tuto chvíli je jasné, že rozpočtové semetriky zakládají svůj pohled na mylné ekonomické analýze. Zároveň se ale snažily využít ekonomickou (ne fiskální) krizi k prosazení svých politických zájmů.
Tím skončila jedna éra hysteria a prezident se teď může zaměřit na skutečné problémy.
http://byznys.ihned.cz/analyzy-a-komentare/c1-59211290-ekonom-krugman-straseni-reckem-bylo-liche-rozpoctovi-jestrabi-ztraceji-vliv

Proč vlastně bankéři a boháči jako Babiš, Bakala a Janeček chtěli Schwancerberga a proč jim tak hodně vadí Zeman?
01. 02. 2013 | 16:44

zubatá napsal(a):

seriózní chlapíku, asi nemáš seriozní informace ohledně Zemanova majetku.
Nedávno jsem viděl na webu aktuální fotku a měl na stole dýmky 2, nebo 3.
01. 02. 2013 | 16:49

zubatá napsal(a):

A co dál po volbách?
A co si myslíš Tomáši, že by mělo být?
Snad si nemyslíš, že Schwarzenberg by způsobil nějaký zázrak a klesla by nezaměstnanost, či se sever Moravy zbavil smogu, či by parlament opustili někteří poslanci, kteří jeví známky duševní poruchy resp. jde o zloděje?
Nebo si snad nemyslíš, že by Kárl vysáňkoval z vlády tu zbytečnou osobu, která byla 14 dní ministrem války a v parlamentě čte noviny, nebo se vesele bavíc, věnuje psaní SMS. Jsou toho hodiny záznamů, jak zbyečně tam sedí a nesleduje vyučování. Měli by sedět s dřímajícím Kárlem v poslední lavici, ne hned za kecátkem, aby byli "na ráně" a ČT je tak prezentovala, LOL.
No tak co dál?
No makat a budovat socialismu, poardon kapitalismus.
01. 02. 2013 | 16:58

fikus napsal(a):

co by p. Sedláček. Lidem nezbývá při aktuální úrovní domácí politiky nic než doufat.
Lhal Havel, lhal Klaus, lžou media a osobnosti ve veřejném prostoru a uvidíme jak Miloš.
Průšvih je, že ta lež má vždy časovou setrvačnost průvalu.
01. 02. 2013 | 17:08

Nuba napsal(a):

Vždycky mě znovu překvapí a zarmoutí, když se ukáže, že mnozí z těch, kteří se tváří a píší rozumně projeví takový nedostatek schopnosti vnímat realitu. Ta realita totiž ve většině případů bývá jiná, než se může zdát různým myslitelům, intelektuálům nebo kulturní frontě. Většinou čerpají ze svého nejbližšího okolí a tento názor potom prezentují jako jakousi univerzální pravdu. Ta ale neexistuje. Pokud tady má být skutečná demokracie, tak ta musí být schopná reflektovat i názory těch, které normálně až tak slyšet není. Protože i tito lidé, jakkoli jsou možná méně vzdělaní a sociálně stojí níž než ta elita, mají své zkušenosti, názory a z nich vyplývající zájmy. A právě to, že mnohým z tzv. elity dělá takový problém přijmout odlišný názor jiné sociální skupiny svědčí o tom, že to není elita v tom pravém slova smyslu. Je to vrstva namyšlených, kteří nepochopili to základní. Že všichni lidé mají stejnou důstojnost a to třeba i ti, kteří žijí ať už z vlastního rozhodnutí nebo nepřízní osudu pod mostem. Nic neopravňuje člověka myslet si, že je něco lepšího než ten druhý a že z toho důvodu má moje pravda přednost. Je to hloupá a hříšná pýcha. Nevím ale na co. Světská sláva polní tráva. Prach jsi a v prach se obrátíš.
Ne voliči Miloše Zemana, ale mnohem víc voliči Karla Schwarzenberga by měli jít ke křížku a zamyslet se sami nad sebou a svým vztahem k bližnímu. Pokud se chtějí prezentovat jako ti rozumní, inteligentní a slušní. Protože by mělo platit - čím větší dar rozumu tím větší díl zodpovědnosti. Zatím to moc vidět není.

Agresivní výkřiky některých zhrzených voličů z řad mediální a kulturní fronty, která ve své většině podporovala Karla Schwarzenberga přispívají k fašizaci společnosti. To by si měli tito pyšní uvědomit.
01. 02. 2013 | 17:51

Jirka napsal(a):

Myslím si, že naši "uznávaní odborníci" by raději měli mlčet než vykládat, jak jen primitivové volili Zemana. Bohužel tím, jako třeba Sedláček, jen na sebe prozrazují, že dobře tuší, že bez žádané politické orientace by z nich nebyli oni uznávaní odborníci.
Konkrétně třeba Sedláčka jako zaslepeného librelaistu by určitě Zeman jako ekonom v diskusi roznesl během jediné odpovědi. A to je právě to, co tito odborníci dobře vědí. A to nejen z oblasti ekonomie. M.Zeman díky své sečtelosti je schopen mít daleko lepší přehled třeba i v oblasti kultury. A proto je celá naše "přední" kulturní fronta tak vyvedená z míry z jeho zvolení. Oni už moc dobře tuší, že jejich věhlas nyní definitivně skončil. (I když on skončil už loni úmrtím V.Havla.) Třeba takový Svěrák to při své inteligenci také ví, proto tak koktal už při otázce M.Zemanovi poslední čtvtek před volbou. Jedině Zeman by si mu totiž při diskusi o jeho přínosu kutuře dovolí připomenout, že on - na rozdíl od Zemana - se spolu se Smoliakem s komunisty prostituoval. Třeba jen ve filmech, které za totality natočili.
A tak volám, bývalí soudruzi a funkcionáři SSM, napište také vy, jací jsme my obyčejní lidé tupci a nevzdělanci, že jsme volili Zemana a neotočili jsme se po revoluci tím správným směrem. Ať všichni víme, kdo sám už tuší, že jejich významnost po revoluci stála především odhadu správného politického větru.
A proto Zemna vyhrál volby, protože on není korouhvička jako většina našich "pravdoláskařů". Ať už se otočili zleva nebo zprava (jako Schwarzenberg).
01. 02. 2013 | 17:55

Volte KSCM a vemte si ZPET SVOU ZEM! napsal(a):

Týdeník Junge Freiheit (16.9.2010), komentující jeho prohlášení pro magazín ARD “Kontrasty”:

http://www.jungefreiheit.de/Single-News-Display-mit-Komm.154+M50e620beaf2.0.html

Tschechien: Zu Schwarzenberg hält Aufhebung der Beneš-Dekrete für möglich

BERLIN. Der tschechische Außenminister Karl zu Schwarzenberg hat die Möglichkeit einer Abschaffung der Beneš-Dekrete in Aussicht gestellt „Die Diskussion hierüber ist im Lande ziemlich im Gange“, sagte Schwarzenberg dem ARD-Magazin „Kontraste“.

Ob es dafür im Parlament jedoch eine Mehrheit geben werde, sei allerdings eine andere Sache. „Aber ganz ohne Zweifel ist die Fragestellung offen“.

Beneš-Dekrete nach wie vor gültig

Aufgrund der nach wie vor gültigen Beneš-Dekrete wurden nach dem Zweiten Weltkrieg etwa drei Millionen Sudetendeutsch aus dem Gebiet der heutigen Tschechei vertrieben, wobei es zu erheblichen Greueltaten kam.

Der tschechoslowakische Staatspräsidenten Eduard Beneš hatte Mitte Mai 1945 in Prag dazu aufgerufen, „kompromißlos die Deutschen in den tschechischen Ländern und die Ungarn in der Slowakei völlig zu liquidieren“. (krk)

Překl.:

Česká republika: Schwarzenberg považuje zrušení Benešových dekretů za možné

BERLIN. Český ministr zahraničí Karel Schwarzenberg prohlásil, že možnost zrušení Benešových dekretů je perpektivní – “Diskuse se v zemi docela rozproudila” řekl Schwarzenberg řekl magazínu ARD “Kontrasty”. Zda pro to získá většinu v Parlamentu je už jiný příběh. “Ale otázka je nepochybně otevřená.”

Benešovy dekrety stále platné
Na základě stále platných Benešových dekretů byly po druhé světové válce vyhoštěny asi tři milión sudetských Němců z území dnešní České republiky vyhoštěny, což bylo provázeno velkými krutostmi. Československý prezident Eduard Beneš prohlásil v polovině května 1945 v Praze “Němci v českých zemích a Maďaři na Slovensku budou nekompromisně zlikvidováni”. (krk)

Pozn.: Tímhle se Kníža při své “kultivované, slušné, noblesní a pravdivé” nějak “zapomněl” pochlubit…
A Zeman bohužel neměl dost velký tým na to, aby mu projížděli veškerý německý a rakouský tisk několik let zpátky. Škoda, že jsem na to nerazail dřív…
Posselt označil Schwarzenberga za morálního vítěze českých voleb

“S obrovskou odvahou a působivě mluvil (Schwarzenberg) bez obalu v několika rozhodujících televizních debatách o vyhnání jako elementárním porušení lidských práv, o zničující myšlence kolektivní viny stejně jako o tom, že Benešova vláda by pravděpodobně dnes skončila před soudem v Haagu,” ocenil předák sudetských Němců Schwarzenbergova vyjádření, za něž se stal terčem ostré kritiky svého protikandidáta Miloše Zemana nebo prezidenta Václava Klause.
http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/posselt-oznacil-schwarzenberga-za-moralniho-viteze-ceskych-voleb/896440

http://i45.tinypic.com/34q3hh0.jpg
http://i45.tinypic.com/34q3hh0.jpg
Byla to lez, vsechno to byly lzi jak se zahy presvedcite
A navic Karel nemuze byt zly, protoze zlo nikdy nespi!

Ctete zajimavy clanek na tema jeho podivnem dedictvi/restituci podle rakouskeho prava, ac neni rakousky obcan
http://vlkovobloguje.wordpress.com/2013/01/31/neni-schwarzenberg-jako-schwarzenberg
http://uloz.to/xpJsG6b/restituce-dokumenty-rar
01. 02. 2013 | 18:14

dyc napsal(a):

Právě jsem přišel na "matematičnost" mozku vrchního účetního Kalouska:

zvýšení (valorizace) důchodů jako (1+1/3) =4/3. A výpočet objemu koule : 4/3 pi krát (R na třetí)
Takže inflace a růst platů tvoří objem "finanční" koule o poloměru R. Ale protože linearizací přírustku R+dR v třetí mocnině,tak tedy:
4/3 pi krát dR:Kalouskovo.Přesně.Jde o expansi koulí.Pokud ovšem zapomenete násobit potřetí závorkou (R+dR)ty dvě stejné.Lépe by to šlo vyšší matematikou-derivací- ale to by vycházelo na : ????
NĚCO JAKO 4 PI /R.Jenže odkud by měl vrchní účetní znát i samo R ??????
Co je moc chtít po někom to je i příliš.Monetární expanse-neberem.
01. 02. 2013 | 18:16

lectus napsal(a):

Nevím, nevolil jsem. Ale pokud bych volit musel, určitě pana Zemana, který sám sebe považuje za "člověka z lidu", než "knížete" (ten pán se proti dávno zrušenému titulu nikdy neohradil, pokud vím). Coby ilustraci jeho sociální inteligence jako ministra zahraníčí si dovoluji připojit odkaz:
http://zpravy.idnes.cz/putine-ke-mne-pripichl-si-na-sako-schwarzenberg-schytal-za-to-kritiku-12n-/domaci.aspx?c=A111216_1702233_domaci_jj
Tomu, bez dalšího komentáře, u ministra zahraničí
nerozumím.
P.S. Nejsem primitiv, mám hodně nadprůměrný atestovaný IQ. Ale možná neatestovaný plebejec.
01. 02. 2013 | 18:32

prorok napsal(a):

Druhym krokem musi byt skoncovani s pokryteckym Havlovym kultem a probuzeni naroda z jeho idiotske pravdolaskove 'narkozy', zuctovani s disidentskym svinstvem a jejich zahranicnimi mecenasi i vsemi polistopadovymi zlodeji - dusledna invetura nabyvani majetku obyvatelstva po roce 1989! A vyhnani vsech smelinaru a paseraku i s rodinami!! To predpoklada mj. vybudovani tvrde vlastenecke policie a represivnich slozek, vcetne domobrany, povinne zakl. voj. sluzby atd.

Treti fazi musi byt deprivatizace rozhodujicich odvetvi NH: predne medii, prirodniho bohatstvi zeme, poli, lesu a vod. Dale skolstvi a vedecke zakladny, zdravotnictvi, energetiky, bankovniho sektoru, dopravy a vsech rozhodujicich sektoru hospodarstvi a veskereho kulturniho bohatstvi.
Posledni fazi bude dusledna izolace cirkvi, umelecke sfery a spolku od politiky a jejich transformace do roviny zajmove a statem plne kontrolovane cinnosti.
01. 02. 2013 | 18:57

rejpal napsal(a):

Nevím, kdo z těch dvou bude lepším prezidentem - jeden z nich to nebude moci ukázat. Ale jednu výhodu nezvolení "karla" má. Nebude tady kult osobnosti. Ten byl z projevů viditelné části příznivců víc než zřetelný. Bylo to patetické, skoro až posvátně nábožné - a pro nezaujatého směšné. Adorovat kteréhokoli politika je neuvěřitelná pošetilost.
Vím, že převážná většina z těch 2,2 miliónů taková není, jsou to normální lidi, kteří volili jak volili, protože se tak svobodně rozhodli, často ze zcela věcných a chladně racionálních důvodů, taktiku nevyjímaje. Ale ten povrch ledovce, ty viditelné celebrity, ten dal vznik chorálu Kníže k lidu blíže i petici/nepetici Moniky LeFevre i legendě o podrazech, které KS prohrály volby. Už kvůli nim, jejich pýše a přesvědčení, že jsou lepší než ti druzí, je dobře, že Zeman vyhrál. V opačném případě by byla některá média už úplně nesnesitelná.
01. 02. 2013 | 19:30

pavel v napsal(a):

Anna

Stejně jako vy jsem v prvním kole nevolil ani jednoho z finalistů prezidentské volby. Na Zemanovi mi vadila jeho spolupráce se Šloufem a Zbytkem. U Schwarzenberga jeho spolupráce s Kalouskem. Nevidím příliš velký rozdíl mezi těmito dvěma muži.

Jeden zásadní rozdíl mezi nimi přece jen existuje. Zeman schvaluje krádež, Schwarzenberg nikoliv. Mám na mysli krádež církevního majetku spáchanou komunisty v r. 1948. Že církevní majetek nebyl majetkem státním dokazuje zákon o pozemkové reformě z roku 1947 přijatý demokraticky zvoleným parlamentem. Podle tohoto zákona měl být církevní majetek zestátněn za finanční náhradu. Kdyby církevní majetek byl majetkem státním, proč by za něj stát náhradu platil?

Ujišťuji vás, že kdyby komunisté okradli vás ve prospěch státu, většina národa by byla proti tomu, aby se vám něco vracelo. Důvod je prostý: tito lidé sledují na prvním místě svůj prospěch. Kdyby vám tedy stát něco vrátil, zbylo by ve společné kase méně peněz pro ně.

Psala jste, že některé církve si stěžovaly, že stát jim chce vrátit majetek (peníze), které nikdy nevlastnily. Je to skutečně tak a je to způsobeno tím, že katolická církev se vzdala části svého majetku ve prospěch církví protestantských. Co je na tom špatného? Vždyť vy také můžete darovat váš majetek, komu se vám zlíbí!

Ježíš Kristus opravdu nabádal lidi, aby se rozdělili o majetek s těmi, kdo jsou v tísni. Toto doporučení však nebylo adresováno jen církvi, nýbrž každému člověku. Nemělo formu příkazu, protože Bůh nechce omezovat svobodu člověka. Člověk si sám vybírá cestu buď do ráje nebo do věčného zavržení. Církev nebude vrácený majetek využívat pouze na "honosná kněžská roucha", ale také na charitativní účely. Církev to činí již nyní, ale po vrácení majetku bude moci pomáhat více.
01. 02. 2013 | 19:37

prorok napsal(a):

pavel v., 19.37
Probudte se clovece. Cirkev pomaha chudym az po te, co se podilela na jejich ozebraceni.

Beda vam pokrytci a farizeove, pokrytci, ze jste se pripodobnili hrobum zbilenym, kteri se zdaji zvenci krasni, ale vevnitr jsou plni kosti a vsi umrlci necistoty.
Tak i vy (cirkve) zdate se lidem spravedlive, ale ve vnitr jste plni pokrytstvi a nepravosti. Mat.23,27-28

Pavle, nenalezi mi kohokoliv poucovat, ale ctete Kristovo kazani na hore - Mat.5-7. V tech trech kapitolach je vetsi poselstvi, nez vsech cirkvich i knihach sveta. Amen
01. 02. 2013 | 20:04

rejpal napsal(a):

Tak mě napadlo. Co kdyby poslanci všech demokratických stran v PSP zahájili protest proti komunistům. Třeba tak, že by se vzdali dvoudenního platu a poslali ho politickým vězňům.
01. 02. 2013 | 20:07

rejpal napsal(a):

rejpal
Pmyl, patří to pod Bělobrádka -:))
01. 02. 2013 | 20:08

rejpal napsal(a):

rejpal
Pmyl, patří to pod Bělobrádka -:))
01. 02. 2013 | 20:08

cimprlich napsal(a):

To Veverka 14:14
Děkuji za příspěvek. Dovolte mi, abych ještě dodal na vrub pana K.S. známou, ale kupodivu málo publikovanou causu o televisi TV3, jejímž spolumajitelem byl právě pan KS. Majitelé TV3 vyvolali arbitráž proti Česku, kterou ale kupodivu Česko (jako málo jiných arbitráží) vyhrálo. Jak by asi-jako president- hájil pan KS zájmy republiky nebo více zájmy svoje osobní?
A ještě ke Kosovu. Historie tohoto území: za II.sv.války fašistická Italie vysídlila (nebo vyhnala) z Italie do Jugoslavie (na území odvěkého Kosova) několik set tisíc Albánců. Do té doby byli Albánci v Kosovu v zanedbatelné menšině proti Srbům. Leč množitelský koeficient Albánců způsobil, že se po několika desetiletích tento poměr obrátil. A tak Nato pomocí humanitárního bombardování vyhnalo z Kosova na několik set tisíc původních srbských obyvatel. Bylo tak vytvořeno předpolí pro islám v srdci Evropy. Lepšího dárku pro muslimy se nebylo lze nadít.
01. 02. 2013 | 21:07

cimprlich napsal(a):

milan 13:44
Co jsem adresoval zn.Veverka, prosím, přijměte i vy. Děkuji za váš příspěvek
01. 02. 2013 | 21:42

Fialenka napsal(a):

Podle autora blogu bychom měli ..."přestat se angažovat, mávnout nad velkou politikou rukou a věnovat se něčemu smysluplnějšímu."

A tady jsem objevila citát od Platóna, který se k tomu náramně hodí:

"Cena za apatii vůči politice je to, že vám vládnou zlí lidé."
01. 02. 2013 | 21:50

Fialenka napsal(a):

Pokračování ...

„Kdo v demokracii spí, probudí se v diktatuře.“ (Johann Wolfgang von Goethe)
01. 02. 2013 | 22:07

Yosif K napsal(a):

Co by se stalo kdyby býval byl
Milos Zeman pri TV debatach trochu pil:

Redaktorka: Pane Zeman, tady je dotaz na Vaše stanovisko ku klesající potravinove soběstačnosti Česka, mohl byste s tím jako president něco dělat?

Zeman: Paní------redaktorko-----i při Vasí--------enteligenci---- a------ vzdělaání------- jistě-----chápete----- že----to---- problém---- je---- a že se---- s tím----- něco---- dělat---- musí.
S každým----- dovezeným----- jogurtem---- z Něměc---- ubývá---- práce----- pro české----- pasáky------ a dojičky, ty jsou pak------ nezaměstmani,----nemohou---- si ----koupit---- třeba ----selatko ---víte -----při vašem----- vzdělání------ co je to---- selatko -----to je ----takove----- male----- prasatko----- a pak----- narodní------ hospodářství----- jako----- celek----- kolabuje.----- Naopak----- bavorske -----hospodarstvi----- timto--- vzkveta a to znamena---- ze konzumaci---- něměckých---- jogurtu----- podporujeme---- sudetaky, ---nacisty---- a velezradně---- pusobime---- proti Benesovým---- dekretům---- o regulaci---- cen sena----- a konzumaci---- nacistických ----jogurtu---- a vhodnosti ---- znasilnovaní---- sudetackych----- nacistických---- prostitutek -----jakozto----- nastroje----- proti---- degeneraci----českých---- Zemanu.
Ačkoliv----- jsem----- eurofederalista,---- budu---- vzdycky----- bojovat----proti----- konzumaci---- německých----- jogurtu---- jako---- jedne---- z nejzvrhlejších---- forem nacismu---- a---- sudetactvi.
Paní------redaktorko-----i při Vasí--------enteligenci---- a------ vzdělaání------- jistě-----chápete----- že----novináři ----jsou hnůj---a povl---- a idoti---- a prostitutky - pokud -----se mnou ----ve vsem------ nesouhlasi.

S každým----- NEdovezeným----- jogurtem---- z Něměc---- přibývá---- práce----- pro české----- pasáky------ a dojičky, ty jsou----- pak------ zaměstmani, mohou---- si ----koupit---- třeba ----selatko ---víte -----při vašem----- vzdělání------ co je to---- selatko -----to je ----takove----- male----- prasatko----- a pak----- narodní------ hospodářství----- jako----- celek----- vzkveta. ------ Naopak----- bavorske -----hospodarstvi----- timto--- kolabuje ---- a to znamena---- ze konzumaci---- českých ---- jogurtu -----ubíjíme---- sudetaky, ---nacisty---- a ---- pusobime---- ve smyslu----posvátných---- Benesovych---- dekretů---- o regulaci---- cen sena----- a konzumaci---- nacistických ------jogurtu---- a vhodnosti -----znasilnovaní---- sudetackych----- nacistických---- prostitutek----- jakozto----- nastroje----- proti---- degeneraci----českých---- Zemanu.
Ačkoliv----- jsem----- eurofederalista,---- budu---- vzdycky----- bojovat----proti----- konzumaci---- jakýchkoliv ----cizich ----- jogurtu----i----francouzských----- jako---- jedne---- z nejzvrhlejších---- forem ----nacismu---- a---- NARODNÍ---- ZRADY.

Kdo ----tohle---- nechaape -----je----- hnůj----- povl, ----idiot----- komunistické------ práče----- a---- prodejná---- prostitutka.......

Taky... když..... náhodou..... opilecky..... upadnu..... kvůli..... alegickému..... palci..... tak....vůbec....njesem....ožralý.... i když..... na....doporučení....... doporučení..... lékařůůůůů piji......hodně.....vína..... piva..... a slivovice..... můj.... palec.... je..... prostě........ alergický.... na....schodiště..... kdo..... tohle..... nechápe..... je hnůůůůůj.... a pooooovl........
02. 02. 2013 | 02:30

Fialenka napsal(a):

PS
ty dva citáty ... o tom, že lidi mají mít život ve svých rukou, nebo jim jejich život začně spravovat někdo jiný ... jsem opsala z facebooku Kateřiny Zemanové
02. 02. 2013 | 09:10

český maloměšťák napsal(a):

Yosif K
Byl jste na té pohotovosti ?
02. 02. 2013 | 11:02

SuP napsal(a):

Nuba -
Chcete snad naznačit, že za vítězství Zemana v prezidentské volbě můžou voliči Karla Schwarzenberga?
to by mi hlava nebrala.
;-)
02. 02. 2013 | 12:00

Midori napsal(a):

SuP 02. 02. 2013 | 12:00
Ač neosloven, dovolím si říci, že paní Nuba mluví k věci.
Hlava vám to bude brát po shlédnutí ochutnávky veleděl skalních příznivců mladíka (Kalousek Copyright).
Pokochejte se, elegantní a noblesní, elito:
https://www.youtube.com/watch?v=T2_AXoU-5Bg
*
https://www.youtube.com/watch?v=kYDrE6Fy7fI
*
02. 02. 2013 | 13:57

pavel v napsal(a):

prorok napsal(a):
pavel v., 19.37
Probudte se clovece. Cirkev pomaha chudym az po te, co se podilela na jejich ozebraceni.
KONEC CITACE

Pane proroku, pokud si myslíte, že církev někoho ožebračila, dokažte to u soudu. Nemáte-li však důkazy, nepomlouvejte.

Je však možné, že máte na mysli "důkazy" marxistického typu. Karel Marx ve svých knihách dokazoval, že každý kapitalista zbohatl okradením dělníků. Z toho pak logicky vyplývalo, že zabavení majetku kapitalistům není krádež, nýbrž naopak napravení původní krádeže. Nemusím snad zdůrazňovat, že tento způsob dokazování je trestným činem vyvolávání nenávisti proti skupině obyvatel.
02. 02. 2013 | 15:06

Petra napsal(a):

Hezky to ten pan Sedláček napsal. Cítím a přeji si to samé.
02. 02. 2013 | 18:03

gaia napsal(a):

pavel v

a kvůli čemu se tady zdvihá DPH a vše zdražuje?

Aby se to mohlo nacpat černoprdelníkům do chřtánu.

Tomu neříkáte ožebračování?

Já ano.
02. 02. 2013 | 21:55

kiki napsal(a):

Pane Sedlacku, já říkám, že má-li člověk pocit, že kolem něj žije příliš mnoho blbcu (v tomto případě asi 55%) je čas se nad sebou zamyslet.

Schw., předseda strany, která je ve vládě, jenž prosazuje vyšší dph, omezení soc. Dávek , důchodu, školné,... se konečně bude moci po volbách zastávat potřebných, jak řekl v jednom předvolebním projevu. A Zeman prý nehrál fér.
02. 02. 2013 | 23:57

santawizard napsal(a):

Češi obstáli.Už jsou demokratičtí jako v USA.Jak v česku tak v USA je však národ rozdělen.Politická a hospodářská krize rozdělila lidi na přátelé a nepřátelé v otázce, kdo nás dostal do krize a kdo nás dostane ven z krize? Demokracie je jako náboženství ale fašismus a komunismus je jako černá a bílá mágie.
.Nejhůře na tom byl Balkán a teďka Islám ,jak muslim zabíjí muslima.Rovněž ve východní Evropě jsou jeden k druhému větší političtí nepřátelé než v západní Evropě.Je to taky krize workholismu a krize alkoholismum,mezi proletariátem a buržoazii.Nejhůře na tom jsou bezdomovci a nezaměstnaní.Proto by se měli stavět chudobince pro chudé kapitalisty a tábory pro chudé socialisty .Komunistická strana by měla raději než vládnout na radnici tak by měla vládnout armádě spáse.I když v bibli není nic napsáno ani o vojenských kaplanech ani nic o hospodských kaplanech,tak křesťanské církve nikdy v životě nesměli seminovat ani svoje vlastní hospodské kaplany ale vždycky museli seminovat jenom a jenom vojenské kaplany. Nejvíc ohrožení alkoholismem jsou ,ale v Rusku.Lidský nezájem o trpící tam přesahuje limit ruského ombudsmanu.
Šťastní a úspěšní jsou nám příkladem ,ale nešťastní a neúspěšní jsou nám výstrahou.Finanční a zdělovací prostředky určují honbu za bohactvím a slávou.Bohactví a sláva před světem však není totéž jako bohactví a sláva před Bohem
03. 02. 2013 | 13:27

pavel v napsal(a):

gaia

Stát v současné době financuje církve (např. platy kněží) podle zákona, který přijali komunisté, ač je církev o to nežádala. Cílem komunistů tehdy bylo připravit církev zabavením jejího majetku o hospodářskou nezávislost na státu a držet ji tímto způsobem pod krkem. Kdyby jí byl majetek ponechán, nemusel by dne církvi stát platit vůbec nic. Podle komunistického zákona musí stát platit všem církvím podle stejných pravidel. Toho využívají podvodníci, kteří formálně zakládají jakoby nové církve, aby mohli čerpat státní prostředky. Platby státu církvím se tak neustále zvyšují.

Tážete se proč se zvyšují daně. Důvodem určitě není vracení majetku církvím - tvoří nepatrný zlomek vládních výdajů. Hlavní (ale ne jedinou) příčinu zvyšování daní vidím v prudkém nárůstu důchodců ve vztahu k těm, kdo jejich důchody financují. Dosavadní průběžný penzijní systém je zneužíván černými pasažéry, to jest lidmi, kteří nevychovali nikoho, kdo by na jejich důchod přispíval, ale přesto mají stejný důchod jako ostatní. Částka vyplacená na důchodech pak přesahuje částku vybranou na sociálním pojistném (cca 50 miliard za rok).

Dalším obrovským a zbytečným výdajem státu jsou úroky ze státního dluhu, které činí 60 až 70 miliard ročně. Příčinou vysokého dluhu je neustálý tlak levice na stát, aby státními výdaji podporoval hospodářský růst (když se však od růstu odečtou státní dluhy, zjistí se že se žádný růst nekonal). Levice se tváří, jakoby obyvatelstvo naší země bylo na pokraji smrti hladem a tudíž žádná vláda nemá odvahu zredukovat státní výdaje, aby se zastavil růst dluhu (na celé zemi hospodaří s přebytkem snad jen pravicová vláda ve Švédsku).
03. 02. 2013 | 19:04

gaia napsal(a):

pavle, když se může škrtat ve školství a šetřit na platech, proč by se nemohlo škrtat i prelátům, nechte si tu demagogii, že stát něco musí.

tu demagogii o důchodcích si také nechte a s tím, že vše prožerou proletáři jste též trapný.

Pokud stát ztratí kontrolu nad církvemmi, dočkáme se nepěkných věcí, asi jste nikdy neslyšel o páté koloně.

Náboženství ve 21. století by mělo mít takový význam, jaký mu náleží. Žádný.
04. 02. 2013 | 07:49

pavel v napsal(a):

gaia

Nikde jsem neřekl, že vše prožerou proletáři - přečtěte si znovu můj text.

Křesťanství existuje 2000 let navzdory tomu, že lidé vám podobní již dávno předpovídali jeho zánik. Na druhé straně takzvaným vědeckým teoriím,jako například, že dělnická třída má právo uchopit moc násilím, jak to hlásali Marx a Engels, nevěří dnes ani samotní komunisté. Zkuste se podívat na stránky KSČM. Zjistíte, že dnešní komunisté již ani nezavrhují význam tržního hospodářství. Zjistíte, že z původního marxistického učení tam kromě prázdných frází nezbylo nic.

Z vaší snahy kotrolovat církve čiší obsese, že národ je zvenčí ohrožován temnými silami. Tyto představy byly a jsou součástí fašistické ideologie.
04. 02. 2013 | 23:13

DennisKr napsal(a):

Everything else is finally just details -- important details, but variants on that theme. index.php is the control, the menu system determins what the "present page" is, and a lot of occasions get fired in the process of building that page. Plugin modules can hook into those events and shift the work flow/furnish additional advice/etc. That is also part of the reason a lot of Drupal resources revolve around making modules. Without modules, Drupal does maybe not actually DO something other than say, 'Somebody asked to get a page! Does this exist? No? OK, I will serve up a 404.'

<a href="http://billysrereebiz.com">Corro</a>

http://billysrereebiz.com - lolz
25. 02. 2014 | 22:23

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy