Když je krizí málo aneb Taky máte rádi pády vlády?

27. 03. 2009 | 19:22
Přečteno 18889 krát
Měl jsem připravený článek o tom, jak se českému předsednictví navzdory všem negativním očekáváním celkem daří.

Zvládli jsme plynovou krizi, krizi v Gaze, postavili se hospodářské krizi. Podařil se i diplomatický majstrštyk v podobě návštěvy Baracka Obamy v Praze...

Jenže sami sebe jsme nakonec neustáli. Ke všem těm krizím jsme přidali ještě vlastní - politickou.

Panuje-li dobré počasí

Kdyby padla vláda za normálního počasí, nikdo v zahraničí by si toho pravděpodobně moc nevšiml. A já bych nepsal tento komentář.

Jenže normální počasí není. Svět je v očekávání špatných zpráv a tahle se každému do příběhu hodí: hospodářská krize si vyžádala pád další vlády, zaznělo včera ve vysílání BBC. Hlavní zpráva na webu Financial Times hlásá: Česká vláda padla kvůli krizi. Měli jsme šanci se ukázat celému světu, pozornost médií je zaměřena na nás... a příležitosti jsme využili vskutku brilantně. Je to něco jako gól do vlastní branky.

Oslabením zareagovala nejen česká koruna, ale i jiné měny v regionu. Koruna oslabila nejvíce: o 0,8 procenta (v normálních časech koruně trvalo rok, než posílila o 2 - 3 procenta).

Panuje-li dobré počasí, ekonomika se bez vlády obejde. Obrací-li se ale na celém světě podniky k vládám s prosíkem a slzou na krajíčku, není zrovna moudré měnit kapitána.

Pokud jsme hospodářskou krizi importovali ze zahraničí, svou politickou krizí teď skrze předsednictví exportujeme po celé unii. Naše krize se stává krizí evropskou. A shodneme-li se, že finanční krize je krizí důvěry, pak stejná krize důvěry poznamenala i náš parlament.

Vláda nezískala důvěru poslanců. A dostáváme se do podobné situace jako po posledních volbách: zdlouhavé a neproduktivní vyjednávání o složení kabinetu, které, může opět trvat měsíce. Dokonce se opovažuji vyslovit domněnku, že situace je složitější, než byla v létě roku 2006.

Podomácku vyrobená krize


V roce 2006, kdy jsme neměli legitimní vládu, koloval vtip, že jsme se na půl roku stali největší nevládní organizací na světě. Něco podobného nás čeká opět - a s námi do jisté míry celou Evropu.

Z ostrůvku stability - jak jsme skutečně byli vnímání po velkou část loňského roku - jsme se postupem času stali v očích ostatních labilním hráčem, který ke všem možným krizím přidal ještě svou vlastní, podomácku vyrobenou.

Jen jsme tím nahnali další vodu na mlýn těm, kteří říkají, že obsahem politiky není správa věcí veřejných, ale výhradně těch vlastních. Alespoň na šest měsíců jsme si přece mohli odpustit to hašteření, ten politický rasismus, kterému tak často podléháme.

Mohli jsme ukázat, že středně velká země (do omrzení opakuji, že nejsme malou evropskou zemí!) zvládne předsednictví stejně dobře, jako země velké. Koneckonců, proč by měly velké země zvládat předsednictví lépe? Naopak menší země alespoň do svého předsednictví nezamíchávají tolik vlastních ambicí, a mají tak předpoklad být šikovnějším moderátorem a respektovanějším vyjednavačem. Mohli jsme ukázat, ale neukázali.

Je libo oříšek?

Teď aby se celý svět díval, jak si tady řešíme své problémy s veverkami; a studoval, proč co komu kdo udělal, kdo koho odposlouchával (ztrácím se v tom i já), proč Václav nemá rád Mirka, proč Mirka nemá rád ani Jirka, o Vlastovi ani nemluvě.

Máme v zemi vynikajícího dramatika absurdní satiry, ale předpokládám, že na tohle představení nejspíš nemá chuť se dívat ani on. Chudák Obama, teď aby se rozmýšlel, s kým si to vlastně má třást pravicí, s kým jednat a čí slovo v téhle zemi (a koneckonců i v Evropě) vlastně platí. Skutečný oříšek. Hořký oříšek.

Autor, hlavní makroekonomický stratég ČSOB, je členem Národní ekonomické rady vlády
Psáno pro HN

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

grőssling napsal(a):

Pane Sedláčku, Vy jste asi dnes neposlouchal ve 20ti minutách Martina Veselovského rozhovor s p. Milibandem, že ? Fanda ODS, pan Veselovský se mu snažil seč mohl vsugerovat otázkami odpověď, že vlastně ten Topolánek není až tak špatný. Miliband jako správný diplomat mu na nic nekývl, odpověděl na něco úplně jiného a v podstatě řekl, že svět jde dál a rozhodně se kvůli Česku nezboří.
Možná to chtělo v NERVu poradit panu Topolánkovi, aby byl také více diplomatem a méně tvrdohlavcem, který jedná hlava nehlava a hlavně podvodně.
27. 03. 2009 | 19:32

Rampa napsal(a):

Pane člene NERVu,
vážně si myslíte, že předsednictví EU je dostatečný důvod k tomu, abychom tolerovali vládu, která zasahuje do nezávislé činnosti justice, vládu, jejíž ministr vnitra pěstuje kontakty na organizovaný zločin, vládu, jejíž běžnými praktikami je vydírání a korupce? Já si to nemyslím. EU mám celkem rád, ale fungování demokratických principů mám ještě daleko radši.

Zdravím.
27. 03. 2009 | 19:36

byF napsal(a):

Rampo, v PSP si nikdo nemá co vyčítat. ČSSD předváděla během svého vládnutí to samé. Paroubek sám se tvářil velmi překvapeně, když byla vyslovena nedůvěra. Teď jsme všem jen pro smích.
27. 03. 2009 | 19:44

Marcus napsal(a):

Zajimave, ze autor nenapsal, ze po padu vlady vzrostl akciovy index Prazske burzy - tam asi makleri nevedeli, jak maji obchodovat. Kazdopadne podle meho nazoru ten vliv je minimalni, pokud je vubec nejaky. Nasi analytici by ale mozna dokazali pripsat na vrub opozice i spatne pocasi.
27. 03. 2009 | 19:50

myrta napsal(a):

vážený p.Sedláček:neustáli jsme...přidali jsme si...importovali jsme...nahnali jsme...Kdo je to MY?Mimo jiné jste to také vy.Proč nenazýváte ty pravé-kdo to byl?Kdo tu od zvolení švindloval a lhal,nahrával malá domů sobě a kamarádům s hroší kůží?Nazývejte věci pravým jménem,jen tak můžete získat důvěryhodnost.
27. 03. 2009 | 19:52

Tupelo napsal(a):

Pane Sedlacku, EU by na tom byla moc spatne, kdyby ji dokazalo vykolejit neziskani duvery vlady (nejsme prvni, Italie a Dansko take prisly o vladu behem predsednictvi). Jsem rad ze vlada zalozene na politicke korupci padla (a skoda ze to trvalo dlouhe tri roky, znovuvybudovani specialnich policejnich utvaru ci obnoveni duvery v soudni system bude trval roky...)

"Diplomaticky majstrstyk" v podobe Obamy v Praze (snad si soukrome nenazval cestu do Prahy jako 'cestu do pekel') je z 90% dan tim ze jsme predsednicka zeme, kdyby predsedali treba polaci, patrne by se objevil ve Varsave. Nevim co jsme vyjednali v Gaze, plynova krize je znama hlavne tim, ze Ukrajinci po ceskou patronaci vlepily do jiz podepsane smlouvy jednostrane sve dodatky.

Ohledne kurzu koruny, nepripada mi 0.8% moc, zvlast kdyz jsem cetl ze nase mena je snad nejvic fluktuujici menou na svete. Nebylo pred pulrokem Euro za cca 23kc a nyny 27kc (to je hodne procent;))? Nestalo se pred rokem na jednu noc tercem utoku australskych spekulantu?

No a co se tyce rizeni EU nasi stredne velikou zemi, podle me nejde ani tak o velikost, jelikoz EU uz ridily mnohokrat mnohem mensi zeme, ale spis o to, kam jsme se dostali za 20 let od padu komunismu. Nema smysl si nic moc namlouvat, dokladem nasi urovne mohou byt prave okolnosti vzniku teto vlady, nebo treba dustojnost volby prezidenta.
27. 03. 2009 | 20:01

vlkodlak napsal(a):

NERV je na PRD,
CSSD ma lepsi experty. Marxistu Havla, pravnika Sobotku a jiste hodne dalsich. Vse znaji lepe a reseni globalni ekonomicke krize je pro ne hracka. Akorat se nak stydej prevzit odpovednost a zacit ty jejich uzasne plany realizovat. Na co cekaji? Ja jsem pro aby Paroubek a jeho experti neotaleli a predal bych jim chod CR treba i zitra.
27. 03. 2009 | 20:01

stále rebel napsal(a):

ČR - souhrn 25.3. - PX se dostal nad hranici 800 bodů
Autor: Vladimír Urbánek (Kurzy.cz)25.3.2009 16:45:53
Domácí akciový trh dnes dokázal opět posílit. Burza sice ráno nejistě zareagovala na včerejší sestřelení současné vlády, ale brzy se investoři začali věnovat jiným myšlenkám a na "lapálie" s vládou zapomněli. Index PX se postupně vypracoval až nad hranici 800 bodů

http://zpravy.kurzy.cz/1636...

Burza vystřelila, jako když padne Topolánkova vláda.

euro
23.3....26,825
24.3....27,020
25.3....27,295
26.3....27,230
27.3....27,210
a náhodně 2 a 3 týdny před
03.3....27,955
10.3....27,215
Zdroj ČNB

Když je keců hodně, tak většinou za moc nestojí.
27. 03. 2009 | 20:01

ghj napsal(a):

myrto, bezte uz s tou Vasi spikleneckou teorii o klausovi agentu KGB s prominutim nekam

pardon, k veci, nic neni starsi ney vcerejsi noviny a pad vlady mozna bude budit Vasne v nasi "stredne velke kotline", ale svet uz v pondeli urcite zajimat nebude
27. 03. 2009 | 20:03

vlkodlak napsal(a):

Tupelo?

Dustojnost volby presidenta? To byla podivana. Rath si mohl ukroutit krk a CSSD si delala fotograficke zaznamy jak kdo volil. Nevis jestli uz i tehdy platil Rathuv dekret nazvany "4 miliony Kc za poslusnost"?
Mas to tezke Tupelo. Paroubek se svrzenim vlady trefil do...uhm...jak to rici slusne..no tedy do palce na jeho stredni noze a ted tancuje ten jeho podivny tanecek. My nic my jen furianti. Se divim ze jsi na ten mejdan sel. Pro me je zabavne sledovat te jak se potis po tom zjevnem faux pas vedeni CSSD. Mas to tezke soudruhu Tupelo.
27. 03. 2009 | 20:14

jarpor napsal(a):

Pane Sedláčku,

Vaše :
"...proč co komu kdo udělal, kdo koho odposlouchával (ztrácím se v tom i já), proč Václav nemá rád Mirka, proč Mirka nemá rád ani Jirka, o Vlastovi ani nemluvě."
přesně vystihuje onen "oříšek".
Osobní ambice zabalené do keců o starosti o "blaho obyčejných lidí..."

Nicméně - všechno zlé je pro něco dobré a z onoho oříšku bude za pár měsíců bezvýznamná epizoda...nejsme pupkem světa.

Pravda - mohli jsem si ji odpustit, zvláště, když protagonista Jirka,s prvním projevem ve sněmovně ve dvě odpoledne, se teď k výsledku, který odstartoval nějak nemá...

Hezký večer
27. 03. 2009 | 20:19

myrta napsal(a):

pro ghj:Kdo v mém příspěvku je něco o Klausovi a KGB?Tady jde o vládní spolek-ODS atd!
27. 03. 2009 | 20:21

Al Jouda napsal(a):

Zbytečné starosti, pane Sedláček.Všichni slušní lidé si s pádem této lumpenvlády oddechli a s nimi i EU, i když to třeba poznají až později.
27. 03. 2009 | 20:23

vlkodlak napsal(a):

To je dobre stale rebele,
me jen zneklidnilo ze dalsi "montovna" CSSD padla a propustila 800 zamestnancu. Pry to stalo za kazdeho zamestnance danove poplatniky CR 50,000 Kc mesicne. Dobra investice, nemyslis? A ted jim jeste bude muset vlada platit nezamestnanost. Co jim navic zvednout prispevky na 80% platu jak to chce CSSD? Ja bych to bral stale rebele.
27. 03. 2009 | 20:28

ghj napsal(a):

to myrta

viz Vase dnesni vykony pod temi "klausovskymi" posty. ale jinak mate pravdu, ve Vasem prispevku o klausovi nic neni, to jste psal jinde a ja uz mel obavu, ze to budete tahat i sem, omlouvam se a snad to atd. zustane tentokrat mimo tento prostor
27. 03. 2009 | 20:31

vlkodlak napsal(a):

Jo a jeste neco stale rebele,
Obchodujes na burze? Pokud ano tak se v tom asi vyznas. Ja si tam tak trosku obcas hraju. Obcas prohraju a obcas vyhraju. Ale ta cena zlata me potesila. A co ty rebele? Kam das ty sve znalecke investice?
http://www.kurzy.cz/
27. 03. 2009 | 20:41

vlkodlak napsal(a):

Joudo?
Vis nechci byt prilis zvedavej, ale zajima me kolik ti je a cim se zivis. Tve nazory o lumpenvláde jsou me blizke. Nedavno jsem sledoval projev Paroubka na nejakem sjezdu komunistu co si rikaji demokrate. Take mluvil o te lumpevlade. A pak ji schodil. Ted se nak nema do toho aby kracel levou vpred. Dost podivne nemyslis?
27. 03. 2009 | 20:57

Tupelo napsal(a):

AlJouda, jen takova uvaha: Topolanek to ma docela nahnute, nyni jeho popularita stoupala diky fotkam s evropskymi politiky (uvidime co se zmeni po G20 a navsteve Obamy - mozna kulminace), ovsem predsednictvi za tri mesice konci a tim bude ubyvat mezinarodnich fotek. To je pravy duvod, proc chce Topolanek volby co nejdriv.

Ovsem nepocita s jednou veci, Klaus ho vubec nemusi poverit sestavenim nove vlady, i kdyby v letnich volbach vyhral. Tuto povinnost Klaus nema (a docela bych se divil, kdybyk tomu doslo). Klaus bude mit tendenci sve TOP obdobi dulezitosti (s 'vlastni' vladou) protahovat, ovsem ne donekonecna. Poslanci mohou prijat ustavni zakon o zkraceni vol. obdobi a ma utrum. A zde prichazi chvile pro CSSD, ktera muze vybalancovat touhu Klause, ktery by si nejspis nepral predcasne volby a touhu Topolanka po co nejrychlejsich predcasnych volbach. Jako dobry termin se jevi prave podzim, zda se ze lidi v CSSD to maji hodne dobre promyslene. Do te doby muze vladnout, z jejich pohledu asi cokoliv, otazkou bude jestli v ODS najdou dostatek individualit, kteri nemusi jak Topolanka, tak Klause. Mohlo by se podarit :)
27. 03. 2009 | 21:06

vlkodlak napsal(a):

Jen tak,
Sledoval jsem tu komedii na XXXV sjezdu CSSD. Jeden kandidat na post predsedy, 5 kandidatu na 5 postu mistopredsedu. A vudce hrimal hodinu o socialisticke internacionale. Porad si utiral zpocene celo. Obcas rukou a obcas kapesnikem. A pak po vlaznem aplausu se snesl tech par schudku z podia a zacal si trast tema svyma upocenyma rukama rukami svych poddanych. Me jen napadlo, z toho by Howarda Hughese asi trefil slak. Tolik mikrobu!
27. 03. 2009 | 21:08

Pepino napsal(a):

Pane Sedláčku, Vaše tvrzení, že není vhodné měnit kapitána v této době není argumentem, ale přáním. Když bylo třeba (trochu z mikroekonomiky)vyhodit lempla v podnicích a nebyl to něčí příbuzný, tak šel i za kritických dob pro podnik (nebo právě za nich) od válu. Takovou mám zkušenost já. Stát je také tak trochu podnik, však jste psal, že by měl hospodařit bez schodku (v jiném Vašem článku), tak nevidím důvod, proč by nemohl letět i premiér nebo jak píšete - kapitán - chcete-li. Asi si socani udělali personální audit (Vaše vystoupení v "Uvolněte se, prosím!"). :))) :lol:
27. 03. 2009 | 21:19

Vico napsal(a):

jeden vlkodlak a je po diskuzi. Čas je příliš drahý a tak ahoj.
27. 03. 2009 | 21:19

vlkodlak napsal(a):

Tupelo?
A jak popularita Paroubka stoupne po tom co necekane polozil vladu? Podle vyzkumu VM se to nelibilo asi 70% dotazanych. Uz se tesim na STEM, Paroubkovou oblibenou agenturu. Hele Tupelo, ty jsi proste stejny zbabelec jako spicky CSSD. Pises, "A zde prichazi chvile pro CSSD, ktera muze vybalancovat touhu Klause, ktery by si nejspis nepral predcasne volby a touhu Topolanka po co nejrychlejsich predcasnych volbach. Jako dobry termin se jevi prave podzim, zda se ze lidi v CSSD to maji hodne dobre promyslene."
To vis ze maji! Doufaji ze volici do te doby zapomenou na ten grandiozni pruser co ani Paroubek necekal, a ze se opet nechaji oblbnout vabnickami pecenych holubu co jim lahodne pristanou na jazyku.
27. 03. 2009 | 21:22

Al Jouda napsal(a):

To vlkodlak : Vlastně Ti už za mně odpověděl Tupelo. Paroubek nespěchá, protože už ví, že k pořádnému vládnutí potřebuje dostatečnou podporu ve sněmovně a tu mu mohou zajistit jedině hezky vyhrané volby.Na tom není nic podivného. Vypadá to tak, že za cenu některých změn ve vládě ji bude ČSSD a KSČM tolerovat až do konce našeho předsednictví v EU. Tím budou ulomeny vyčítavé hroty některých hysterických novinářů a dojde k uklidnění situace. Možná se i ČSSD za tiché podpory poslanců za KSČM podaří v této době napravit některé úlety této vlády.
Jinak jsem už v důchodu.
27. 03. 2009 | 21:25

Skogen napsal(a):

No tak, pane Sedláčku.. Vždycky o něco líp než sousedé víte, co máte doma. Když je to nezvedený potomek, moc se vám s tím na světlo nechce, ale zatloukání je jen dočasné "řešení", dokud se ten holomek nedostane z obýváku ven. Pak byste měl z ostudy kabát. Ten náš povolební (2006) potomek se opravdu nepovedl. Na občany dělal dlouhý nos, před autoritami lhal a překrucoval, v zahraničí mu to procházelo jen kvůli tomu, že se tak dosud dělo v obýváku. Tam venku si domácí výplatu na zadek nezvedenému potomkovi spojili s tím, co se týká i jich samotných - se špatným povětřím, když on neustále tvrdil, že je moc dobré. Ruply nervy nad špatným počasím, možná si říkají a možná je lepší, že buď opravdu nevědí, anebo snad z lidského taktu nezmiňují, že to bylo z toho neustálého lhaní, překrucování a touze, aby bylo vždy a ve všem po jeho.. No, je dobře, že přes tu prdel dostal. Bůhví, co by z něj jinak vyrostlo. Dobrý kapitán určitě ne.
27. 03. 2009 | 21:35

vlkodlak napsal(a):

Jsem si to myslel Joudo,

Odhadoval jsem ze jsi z te starsi generace. Ze ten komunismus za Jakese byl vlastne pro tebe dobrej? Holt zlate dobre casy. Vcera jsem v TV videl jak komuniste podporovali vyvoj spickove technologie. Bylo to o nakem fotaku. Neco "..flex" sorry nepamatuji si cele jmeno. A to same udelali ze znackami Jawa, CZ, Skoda, Tatra, Praga...atd. Asi by se ti komuniste meli opet dostat k moci. No Paroubek uz prohlasil ze je mu jedno s kym bude vladnout. Pocitam ze nesezene Martany a tak se spokoji s komunisty. Ucel sveti prostredky. Nebozik Pavel Dostal rekl, " Paroubek neni o idealech, ale o moci". Buh mu zehnej.
27. 03. 2009 | 21:39

radek napsal(a):

pane Sedláčku,
jako člen Nervu jste asi zklamán, ale mě vlády opravdu líto není, předsednictví přeci není o vnitřních problémech ČR, ať se hoši z ODS klidně zabývají EU (beztak práci vykonávají diplomaté a úřednici a těch se pád vlády vůbec nedotýká), dále pak si prosím přečtěte zahraniční hodnocení kvality vedení EU made in ODS..., mám takový pocit, že Evropa to vnímá trochu jinak...
27. 03. 2009 | 21:41

grőssling napsal(a):

vlkodlak,

Zóna Triangl ( žatecké letiště ) vznikala za velkých oslav ODS a v roce 2006 tam s velkou slávou vítal Japonce ústecký hejtman Šulc.
Ten investor je natolik solidní, že pobídky vrátí.

Nejdřív si werwolfe zjisti fakta a teprve potom, je-li důvod štěkej.
27. 03. 2009 | 21:50

vlkodlak napsal(a):

Tolik kecu,
Ma CSSD lepsi lidi nez Sedlacek a NERV? Je to Sobotka? Je to Havel? Pokud ano tak at vezmou oteze do rukouch ted! Vzdyt tu porad klapaji pantama hub jako Zaoralek , ze ODS nevi co dela. Tak at ukazou co umi oni! Ted! Na co cekame? Je tu prece krize. Jde jim o CR. Vzdyt to ma CSSD uz davno promyslene. Tak se opet ptam? Na co CSSD ceka? Ted maji prilezetost ukazat jak jsou dobri. Na co ten stud?
27. 03. 2009 | 21:53

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Al Jouda:
"pořádnému vládnutí potřebuje dostatečnou podporu ve sněmovně a tu mu mohou zajistit jedině hezky vyhrané volby." To už bude mít Paroubek obtížnější, mnoho voličů si tím shozením vlády odradil. S největší pravděpodobností volby vyjdou zase fifty-fifty.
27. 03. 2009 | 21:55

Petr Havelka napsal(a):

Ti, co obhajují "sundání" vlády jsou hloupí. ČSSD je banda babralů, která umí jen poštěkávat a neví si rady. Teď jen čumí s otevřenými ústy a náš vrtošivý prezident má novou hračku. A místní užiteční blbouni to vášnivě adorují kecy o morálce a neschopnostech pravicové asociální vlády. Přitom, za levého panování se děly věci, až bolely oči. V klidu duše uznávám, že si to padlá vláda určitě zasloužila. Ale pokud činím jako opozice Ááá) vím co bude Béé) tady to tipuju spíše na Bůůů)
27. 03. 2009 | 22:00

radek napsal(a):

to vkodlak
čssd nebude sestavovat vládu na 1/2 roku, současná byla schozena, aby mohly být předčasné volby, je to nejasné?
27. 03. 2009 | 22:01

Zbyněk Matyáš napsal(a):

radek:
Co podle Vás předčasné volby vyřeší?
27. 03. 2009 | 22:03

radek napsal(a):

to Petr Havelka
ano za té party babralů se ekonomika zvedla, nezaměstnanost se snížila, když končí ODS, již podruhé je krize..., ODS se znemožnila sama svými kauzami - nemá smysl opakovat, pokud to sám nevidíte...
27. 03. 2009 | 22:05

vlkodlak napsal(a):

Kde je zatecke letiste Gosslingu?
Ma to nakej strategicky vyznam?

Neco jako pompezni otevreni CSSD "montovny" Hitachi ktera dnes vyslala 800 lidi na trh nezamestnanych? Odhadni kolik ten "investicni" odpis dani stal danove poplatniky CK. Pry je to jen 50,000 za delnika za mesic. Neboj bude hure az se ta oranzovoruda smecka zase dostane k pastelkovemu raji.
27. 03. 2009 | 22:07

radek napsal(a):

to Zdeněk Matyáš
budou odstraněni přeběhlíci a zlepší se politické prostředí, ať voliči rozhodnou, zda-li se jim líbí realizovaný program ODS, který cudně zamlčela před volbami (výhody pouze pro bohaté, privatizace nemocnic atd.)
27. 03. 2009 | 22:08

aram napsal(a):

vlkodlak: you have lost
27. 03. 2009 | 22:08

vlkodlak napsal(a):

radku,

To vis ze to chapu, ale proc to odkladat? Me by logicky pripadalo spojit volby do parlamentu EU s temi do parlamentu CR. By to usetrilo a verim ze by se i ta administrativa zvladla. Co ty na to?
27. 03. 2009 | 22:11

aram napsal(a):

radek:Ano máte naprostou pravdu. ODS už podruhé nedokázala dotáhnout volební období do konce. Pokud vím tak soc. dem. svoje dvě období ukončila řádnými volbami.
27. 03. 2009 | 22:12

radek napsal(a):

to vlkodlak
neumím posoudit, zda-li je to realizovatelné, otázkou taky je, zda-li by volební kampaň neohrozila předsednictví EU, finančně máte určitě pravdu
27. 03. 2009 | 22:15

vlkodlak napsal(a):

aram?

And how? Could you be more precise?
27. 03. 2009 | 22:19

Skogen napsal(a):

Zbyněk Matyáš - takže podle vás měl Jiří Paroubek své voliče jisté díky tomu, že mu věci nevycházely? Smysl každé opozice tkví přece v tom, že by měla mít zájem usednout ve vládních lavicích. Absolutně nechápu, z jakéhože prapodivného důvodu se od počátku až dosud (a pravděpodobně tomu tak bude i nadále) příznivci ODS domnívají, že by voličům levice, anebo snad levici samotné, mělo nějak zvlášť záležet na dobrém trávení těch na druhé straně?

Události směřují k předčasným volbám, naprosto logicky. Patový vztah levice s pravicí po volbách 2006 nemůžete chápat jako standardní situaci. Především by bylo velkým omylem domnívat se, že poměr mandátů 100:100 vyjadřoval také poměr politické orientace voličstva. KDU-ČSL je strana středová, dosud byla ve všech porevolučních vládách a neměla s tím sebemenší problém. Strana zelených jako Bursíkův technologický konstrukt je pak ve značné míře popřením kontinuity dřívějšího vývoje, jistě nepochybujete, že posbírala voliče po US-DEU a dřívější ODA, aby je formou "malá domů" vrátila ODS. Pokud má kdo odpovědnost za patovou situaci, pak vedení obou malých stran, které se rozhodly hrát vabank s ODS, což jim umožnilo účast v křehké vládě. Všem však muselo být jasné, co je čeká! Se současnými volebními preferencemi ČSSD je patová situace možná jen při iracionálním přístupu koaličních partnerů, protože ČSSD má daleko větší koaliční potenciál než pouhou třetinou občanů podporovaná pravice.
27. 03. 2009 | 22:20

Petr Havelka napsal(a):

radek: Buďto hodně čtěte propagační příručky ČSSD, nebo Vám unikají souvislosti, každopádně máte oranžové brýle a ty limitují Váš pohled na dění okolo.
Např, jsem netušil čeho je zlovolná ODS schopná, vyvolat krizi v USA je opravdu majstrštyk. Beztak je ODS spolčená s Putinem a spolu se staříkem na hradě se jim podaří rozložit i EU. Zbývá už jen jediná varianta. Sjednotit EU pod českou vlajkou. Radar bude u Petrohradu namířený na Gronsko, poněvadž tam jsou temné oteplovací mocnosti
27. 03. 2009 | 22:26

vlkodlak napsal(a):

aram?

No porovnejme si premiery za volebni obdobi. ODS: Klaus, Topolanek,...

CSSD Zeman, Spidla, Gross, Paroubek.

A ted si porovnejme cleny KSC mezi poslanci..

Poslanci a exposlanci s komunistickou minulosti za CSSD.

Jan Kavan, byl clenem KSC, presne obdobi nezjisteno, styky s StB
Zdenek Skromach, 1982 - 1989 clen KSC
Jiri Rusnok, 1988 - 1989 byl kandidatem KSC
Jaroslav Tvrdik, 1988 - 1989 byl kandidatem KSC
Eduard Zeman, 1966 - 1970 clen KSC
Jaromir Schling, 1981 - 1989 clen KSC
Michal Kraus, 1984- 1991 clen KSC
Jiri Vaclavek, 1964 - 1968 clen KSC
Frantisek Strnad, 1984 - 1989 clen KSC
Miroslav Svoboda, 1985 - 1989 clen KSC
Pavel Dostal, 1962 - 1969 clen KSC
Karel Splichal, 1983 - 1989 clen KSC
Miloslav Vlcek, 1983 - 1989 clen KSC
Petr Ibl, 1984 - 89 clen KSC
Josef Smykal, byl clenem KSC, presne obdobi nezjisteno
Jan Mladek, 1987 1989 clen KSC
Jaroslav Palas, 1980 - 1990 clen KSC
Milada Emmerova, 1966 - 1969 clenka KSC
Antonin Sykora, 1983 - 1989 clen KSC
Rudolf Tomicek, 1967 - 1990 clen KSC
Hana Sediva, 1979 1990 clenka KSC
Vladimir Lastuvka 1966 - 1969 byl v KSC
Josef Kubinyi - do roku 1990 clen KSC
Robert Kopecky, 1981 - 1989 clen KSC
Alfred Michalik, do roku 1990 clen KSC
Oldrich Nemec, 1976 - 1990 clen KSC
Ladislav Skopal, 1983 - 1989 clen KSC
Poslanci a exposlanci s komunistickou minulosti za ODS:

Vlastimil Tlusty, 1988 - 1989 clen KSCJe zajimave ze prave Tlusty podporil CSSD pri padu vlady, lol!
27. 03. 2009 | 22:27

radek napsal(a):

to Petr Havelka
prosím reagujete na mě? nic co uvádíte netvrdím
27. 03. 2009 | 22:31

Ikena napsal(a):

Hele Moucho
pri svy blobosti si zapomel na Wolfa.
Vis, kdo to je a kdo nad nim drzi ocharnou ruku. Nejaky pan Topolanek.
27. 03. 2009 | 22:33

vlkodlak napsal(a):

radku?

Co tu zvatlas? Napadas pana Sedlacka. Bejt tebou tak bych tlacil na experty CSSD Havla a Sobotku at prevezmou oteze CR uz zejtra. To by preci bylo uzitecne! A take statotvorne. Ale ty jako asi clen CSSD radsi kecas.
27. 03. 2009 | 22:35

radek napsal(a):

parádní postřeh p. Hoffmana k pádu vlády - DOPORUĆUJI
(i když jsem také pouze hloupý socan)

http://www.denik.cz/hoffman...
27. 03. 2009 | 22:37

Zbyněk Matyáš napsal(a):

radek:
Když myslíte....
Skogen:
Smysl opozice by neměl být v boji o koryta, nýbrž o uplatnění jiného politického programu, než má vládní koalice, což není zcela totéž.
Události směřovaly k předčasným volbám ihned po zveřejnění výsledků voleb minulých, ovšem tehdy vedení ČSSD se postavilo k nim záporně a Paroubek coby "druhý vítěz voleb", jak se proklamoval, urputně se snažil o třetí pokus o složení vlády pod jeho vedením. Kde by však získal "přeběhlíka" on, bůh suď, možná tehdy měl někoho v rukávě. Nyní už změnil názor. ČSSD možná má větší koaliční potenciál, pokud půjde do koalice s komunisty.
27. 03. 2009 | 22:38

vlkodlak napsal(a):

Ikeno?
Nebyl Wolf zvolen za CSSD? To mate tedy na kandidatce charakterni lidi, lol. Pridam k tomu Melcaka a spol. Kdo je nominuje?

A co ti majetele nevestincu? To musi byt picha CSSD. Pry tam chodil i Skromach. Ale nejdriv si to pro jistotu predplatil.
27. 03. 2009 | 22:40

Petr Havelka napsal(a):

Radek: Napsal jste, že za vlády ODS tu máme další krizi. Což je samozřejmě pravda, ale zároveň jste demagog, poněvadž za tuhle krizi ODS nemůže, pěkně prosím. Je potřeba udržet na nezbytně potřebnou dobu všech pět pohromadě, jinak se Vám ty příspěvky změní v demgogii říznutou populismem, což je zároveň diagnoza současné ČSSD
27. 03. 2009 | 22:43

Gerd napsal(a):

Pane Sedláčku,
po názorné ukázce Topolánkovy diplomacie v EU si jeho odvolání tožebně přáli i tam a děkovali Paroubkovi, že se konečně povedlo sestřelit člověka, který neustále odkládal ratifikaci Lisabonské smlouvy.
Vliv pádu vlády na kurz koruny silně přeceňujete, maximálně ještě trochu oslabí a devalvace je přeci proexportní opatření?
Navíc podnikům až tolik nevadí kurz, ale jeho dramatické změny. Po zimbabwském dolaru byla česká měna druhá nejvíce fluktuující na světě. ČNB na kurz nemá vliv ani prohlášeními svých šéfů a její předpovědi vývoje kurzu se až pohříchu často nenaplňují. CZK ke štěstí postačí stabilita.
Není mnoho lidí, kteří by pádu vlády Topolánka litovali. Nebrečte, přijdou noví premiéři a ministři. Takových person jako byly ty současné figury na místech ministrů máme opravdu hodně.
Hezký večer
27. 03. 2009 | 22:43

radek napsal(a):

to Zbyněk Matyáš
omlouvám se za přechozí špatné jméno,
ještě poznámečku: o koryta jde všem stranám
27. 03. 2009 | 22:45

vlkodlak napsal(a):

radku,

tohle se ti take bude libit, DOPORUCUJI.
http://sekanina.blog.idnes....

radku kdo si chce najit bic...nehledej, neb se ti to vrati.
27. 03. 2009 | 22:48

Ikena napsal(a):

Moucho,
nekdo nabizi, nekdo prijima, takze oba jsou spatni. Toto plati vsude a i nas premier to jiz pocitil.
27. 03. 2009 | 22:48

Petr Havelka napsal(a):

Gerd: Napsal jste... "Po názorné ukázce Topolánkovy diplomacie v EU si jeho odvolání tožebně přáli i tam a děkovali Paroubkovi, že se konečně povedlo sestřelit člověka, který neustále odkládal ratifikaci Lisabonské smlouvy."

Další demagogie, tohle můžete někomu ládovat do hlavy někde na schůzce stranické buňky. Ohýbáte realitu.
27. 03. 2009 | 22:50

radek napsal(a):

to Petr Havelka
samozřejmě s druhou krizí máte pravdu, ale když se podíváte na "reformní" balík, tak některá opatření tuto krizi ještě zhoršují
(platby u lékaře v době krize, výpadek přijmů - soc. stropy, zkrácení podpory v nezaměstnanosti na 5 měsíců atd.), komu to přidá hlasy? nebudou to náhodou komunisté?
27. 03. 2009 | 22:50

Zbyněk Matyáš napsal(a):

"Po zimbabwském dolaru byla česká měna druhá nejvíce fluktuující na světě." Tady se teda jeden dozví věci!
27. 03. 2009 | 22:50

radek napsal(a):

to vkodlak
já bič na ODS nehledám, stejně jako nesouhlasím se vším, co dělá čssd
27. 03. 2009 | 22:55

aram napsal(a):

Petr Havelka: Co je prosím za demagogii na tom, že v roce 97 byla vládní krize, kterou zavinila ODS řešena úřednickou vládou a nyní tak bude možná řešena taktéž. Není krize jako krize. Jak víte, že to nick radek nemyslel takto? Či myslíte, že demise nebo odvolání vlády není vládní krize? Proč hned ta silná slova.
27. 03. 2009 | 22:57

vlkodlak napsal(a):

To Petr Pavelka,
radit nicku "radek" aby drzel sve demagogicke vykriky na uzde, je jako radit Zaoralkovi at se vzda sveho urvaneho Marxismu-Leninismu. Obe je nemozne.
27. 03. 2009 | 22:58

vlkodlak napsal(a):

A ted jen to podstatne,
Je zrejme ze si fandove cutaciho klubu CSSD FC uvedomuji ze se jejich popularni tloustik "Maradona" Paroubek ztrefil do vlastni branky. A ted ho zoufale obhajuji. Coz se da od fanousku ocekavat. Nicmene nic to nezmeni na tom ze si dal vlastni gol.

Good night you all.
27. 03. 2009 | 23:05

radek napsal(a):

to vlkodlak
nejsou zrovna Vaše komentáře tak nějak ve stylu KSČ?
27. 03. 2009 | 23:06

Skogen napsal(a):

Zbyněk Matyáš, jak vnímáte "vládní lavice" je vaše věc ;o) Jistě se však shodneme v tom, že bez toho, abyste byl ve vládě, se exekutiva těžko vykonává ;o) Tak tedy, jestliže odhlédneme od kontrolní role opozice, je její přirozenou tendencí usilovat o vládu.

Předčasné volby tehdy? V té hysterické atmosféře? Vy byste do toho na místě Jiřího Paroubka šel, s obviněním z mafiánství a pedofilie? Proč se vlastně ptám, že ano... Naštěstí chtě nechtě i zde samočistící mechanismy fungují.

Koaliční potenciál se zbývající třetinou, která se neskládá pouze z komunistů. Je důvodné se domnívat, že pro komunisty by bylo v celkových ohledech přípustnější tolerovat vládu levicové ČSSD než vládu pravicové ODS, která navíc v mnoha ohledech zklamala. Oni ti dnešní komunisté v současnosti mají v mnoha mravních ohledech lepší renomé než ODS.. Vlastní vinou ODS, nikoliv bůhvíjakým přičiněním komunistů, abych upřesnil.
27. 03. 2009 | 23:28

Skogen napsal(a):

Petře Havelko, to co předvedl Topolánek na Ukrajině ve sporu s Ruskem, to přesáhlo očekávání. Ta nejhorší. Musel to urovnat Barroso. Pochybuji však o tom, že by Evropa stála o čest stát neustále za zadkem infantilnímu, ale o to sebevědomějšímu nováčkovi. Stejně jako těžko docení, že zatímco evropské státy, jež převážně táhnou ekonomiku celé unie, financují záchranu před světovou krizí, jejich aktuální předsednická země se teprve i s panem Sedláčkem dohaduje, co by se asi tak mělo začít dělat a jestli vůbec...
27. 03. 2009 | 23:42

radek napsal(a):

to Skogen
souhlas s Vašimi postřehy,
je fakt, že mě překvapilo, že komunisté byli jako jediní např. proti squeeze outu, i když neznám jejich motivaci
27. 03. 2009 | 23:49

vlkodlak napsal(a):

Ale no tak Skogene!

Vzdyt CSSD ma recept na vse co boli CR. Proc prodluzuvat agonii po tom modrem moru. At se chlapsky chopi kormidla a ridi. Proc tu pises tisice pismenek? Napis, Ja chci at nas CSSD vyvede z krize. Hned ted! Vcera! Mate odborniky, mate zkusenost z 8 let vladnuti, tak se ujmete otezi! Na co cekat Skogene?
27. 03. 2009 | 23:53

vlkodlak napsal(a):

Radku?

Co to je ten squeeze out? Je to neco protikomunistickeho? Neb jak rikate tak se i Grebenicek zatrasl strachy.
28. 03. 2009 | 00:05

Důchodce68r napsal(a):

Pane Sedláčku.

Přál bych si, aby okolo nás nakonec zůstala nerozpadlá EU.
Nešlo by nějak zařídit aby nás o k a m ž i t ě zcela vyloučili?

Nemohl byste jim to nějak poradit? Mně by asi neposlouchali.
28. 03. 2009 | 05:37

pierre napsal(a):

fakt, ze cesko predseda EU jeste nemuze byt zaminka k tomu, aby se za kazdou cenu vlade tolerovalo uplne vsechno..
arrogance, sprostoty, diletantismu, neduslednosti, skandalu bylo dost... proste vlada padla, nic se nedeje, to je v demokraciich bezna zalezitost..
je az neuveritelne, ze za pad vlady se hledaji chyby vsude, jen a jen ne u topolankovy vlady samotne...
co se tyce EU, ceska republika ma uz davno posramocenou reputaci (tam uz se toho neda moc pokazit) a to nikoliv padem vlady, ale diky arroganci, diletantismu, radoby-svetactvi a nedostatku diplomacie topolanka a nekterych dalsich ministru, diky otresnym vyrokum klause, diky oddalovani ratifikace - pod vsemi moznymi zaminkami - lisabonske smlouvy (pripominam, ze vlada na to mela vice jak rok....)
vite co se, mily pane, rika v couloirech evropskych instituci o ceske republice ? cituji " ...na co ta mala zeme ceka, aby vystoupila z EU..." konec citatu. tak si laskave uvedomte, ze cesko neni pupek sveta a ze ceske politicke garniture a ruznym komentatorum by prisluselo, mimo mnoho jinych veci, i trochu vic skromnosti a pokory..
28. 03. 2009 | 08:03

Krupa Václav napsal(a):

Pane Sedláček,vše co se dělo od vzniku této vlády berte jako základy domu,který si člověk staví pro život.Když ty základy ošidíte,zákonitě se to vymstí.A nelze odhadnout kdy.Teď zrovna zuří bouře.Za tu stavitel nemůže,za základy domu určitě.
28. 03. 2009 | 08:12

viki napsal(a):

Pan Obama má zdá se jasno-přijede do Prahy za panem Havlem. No-není to báječné? Jako za starých časů. Už i toho Zemana vykopávají.. Topolánek je první nový mladý politik 1. třídy u nás. Honem ho zadupat do země. České hyeny.
28. 03. 2009 | 08:25

hamar napsal(a):

Kdysi se říkalo, kdo zasévá vítr, sklidí bouři. Pan Paroubek a jeho pár "kladných přeběhlíků" (nejlepší morální profil z nich má Vlastimil Vířivka Tlustý) si z naší republiky udělalo hřiště na jejich politické hrátky, za přísně nadstranického dozoru presidenta. Jaké dopady to bude mít na republiku je jim docela ukradeno, protože jde o jejich "ega". No, jedině doufám, že voliči si to vše uvědomí ... Pokud ne, tak si nic jiného nezasloužíme, než vedení, které s námi "voře"!
28. 03. 2009 | 08:49

ABC napsal(a):

Pane Sedláčku,
vážím si vzdělaných lidí, tudíž i Váš.
Nezlobte se ale, podle Vás, když je právě pěkné počasí, tak nevadí, když vláda padne. Při špatném počasí to není dovoleno.
Tady nemáte pravdu. Jestliže tato vláda dostala za vyučenou v podzimních volbách a její hlavní představitel - premiér nejen, že se nepoučil, ba naopak. Sám eskaloval napětí v zemi tím, že se obklopil a podporoval mafiánské způsoby vládnutí. Není třeba rozebírat - občané dobře vědí o co jde a není důvod nevěřit posledním kauzám.
Pád vlády byl pouze vyvrcholením nespokojenosti nejen v opozičních řadách, ale také u občanů. A to je nejdůležitější! Občané dali jasně najevo, že takovou vládu v čele s Topolánkem nechtějí. Jediný příklad - radar - 70 % dotázaných si ho nepřeje a vláda naopak se snaží radar prosadit stůj, co stůj. Je jedno proti komu je namířen, hlavně, že tu bude stát. Nabízí se otázka korupce.
Vy, tak jako ostatní, pravicově orientovaní ekonomové, novináři, různí komentátoři chcete mást veřejnost jednostrannými pohledy na situaci. Pravý stav věcí zamlžujete. A to není vůči občanům férové.
28. 03. 2009 | 09:18

Tomas napsal(a):

Dobry den vsem prispevovatelum...
Obyvkle se nenecham vyprovokovat ke komentari, protoze mi to pripada zbytecne, ale dnes ...
Na rovinu reknu, ze jsem spise stredopravicovy volic nez cokoli na jine strany a komunisty bych okamzite zakazal ... Musim rici, ze tato vlada si zaslouzila padnout, ale ne za ekonomickou krizi, kterou urcite nezpusobila a ani ne za to, ze ji neresila. Myslim, ze zpusob, ktery vlada zvolila byl velmi chytry (myslim NERV - seskupeni nejlepsich ekonomu v CR vcetne tech levicovych). Obecne take jsme za to byli "pochvaleni" svetovym ekonomickym forem ... Proc si to zaslouzil... za Cunka, Dalika, Veseckou. Proc ale padla vlada ... duvody byly dva: 1. lisabonska smlouva (Klaus ji v dubnu nechce schvalit a ted je jiste, ze schvalena nebude, proto zvedl ruku Tlusty a dalsi na prani Klause). 2. byl prave mozny uspech ekonomickych optareni proti krizi, toho se nejvice bala CSSD, kdyby totiz se ke vzrustajicim preferencim za predsednictvi EU, pridaly prpadne kaldne body za reseni ekonomicke krize byla by CSSD na tom opravdu spatne...
K CSSD, vite vsichni vlastne mame stesti, ze maji v cele Paroubka, Ratha, Zaoralka a Skromacha..kdyby totiz tam byl clovek typu Svejnara nebo nekoho jineho slusneho politika, ktery by nemusel jako predchozi panove byt nechutne sprosty, litat z Ostravy do prace vrtulnikem za statni penize nebo prirovnavat pracovni monterky k 8 tis. prispevku na osaceni ..., tak tady mame nepretrzitou vladu socialni demokracie a nepotrebujeme menit volebi system. Protoze lidi, kteri budou volit socialni jistoty statu bude vzdy podstatne vice, nez lidi, kteri si chteji tohle zajistovat... Jenom pro vsechny co tady ctou tyto prispevky a jsou z levice... vam opravdu imponuji lidi typu Paroubek Rath, popr. Zaoralek... ani jeden z nich v zivote nepracoval a nic pozitivniho neudelal .. u Ratha je to spise negativni (viz jeho podvody s lekarskou atestaci ...).
Na zaver vlada padnout mela, ale ne z duvodu ze kterych padla a ne dnes ...
28. 03. 2009 | 09:42

ok napsal(a):

Ano. Jen vlastizradce nebo naprostý idiot bude někdy volit omezence Paroubka. Kvůli svým cílům by byl schopen zničit celou zemi. Je to naprosto neschopný, všehoschopný darebák.
28. 03. 2009 | 10:00

enver napsal(a):

Prosím, nešiřte mýty. Mohl byste uvést nějaký konkrétní čin představitelů předsednické země , který ukončil rusko-ukrajinský spor nebo přiměl Izrael k zastavení oprace v Gaze ? Ano, služební cesty, a že jich bylo, se zvládly....
28. 03. 2009 | 10:03

SuP napsal(a):

Tomas -
doře jste to shrnul. Jen bych doplnil, vláda padnout neměla (když už byla a pracovala), ale neměla vůbec vzniknout.
28. 03. 2009 | 10:08

Vlkoprd napsal(a):

Přestanu se ukájet svým manipulativním antikomunismem a uvedu něco praktického z dílny ODS :

Korupce - Švýcarské tajné konta - špinavé peníze - úplatky - falešní sponzoři - Lájos Bács - Radžív M. Sinha z Mauricia - Pepa z Hong Kongu - prorůstání organizované mafie do státních struktůr - Třinecké železárny - Šréjber - ODS - LTO - Vaškůj - Čunek - Vestecká - Salichov - totál. kádr Coufal - Kučera - podvody na voliče - předvolební sliby - ignorance - ČEZ - Klausovi - KLUK - REK - arogance - DPH - zdravotníctví - komploty - kauzy - černé peníze - nepřiznané daně - tlustá čára - Novák - skandály - Telecom - Tuero - Otto - Macek - Čs. spořitelna - Knižní velkoobchod - Jánský Vršek - Ekoagrobanka - První slezká banka - VAE - 1. Městská banka - IZIP - VZP - Letiště Praha - pivovary- .....:-©:-©:-©
28. 03. 2009 | 10:08

Vlkoprd napsal(a):

A co taková jména jasných NELUPIČSKÝCH ctností :
Macek, Čermák, Klaus, Dyba, Ježek, Kočárník, Pilip, Kožený, Železný, Štěpánek, Mach, Košťál, Valenta, Salzmann, Šrejber, Novák Libor, Novák Alexandr, Volf, Jiránek, Kajgr, Kulhánková, Jančík, Krejčíř, Koukal, Vilhan, Blažek, Burgermeister, Schwarz, Ševčík, Soudek, Cabrnoch, Ouzký, Julínek, Prokopenko, Musílková, Tlustý, Topolánek, Kott, Němcová, Dalík, Večerek, Pitr, Langr, Kocourek, Doležal, Hrdlička, Paulczynski .... dále najemní vrazi z ODS jako Hrobař ze Slaného a další
28. 03. 2009 | 10:12

stále rebel napsal(a):

Deset důvodů, proč tato vláda padla.
http://www.denik.cz/z_domov...

Topolánkova vláda neměla vůbec vzniknout a pokud vznikla, tak měla odejít nejpozději po podzimních debaklech ve volbách. Její pád v době předsednictví jde plně na hlavu Topolánka, jeho touze po moci, aroganci a nezodpovědnosti.
28. 03. 2009 | 10:26

Vlko prd napsal(a):

A abychom nezapomneli na tyhle,
- Ministr Kavan a jeho trezor
- Biolíh
- Kakaová aféra
- Unipetrol
- \"Pet na stole v ceských\"
- Útek a smenky Radovana Krejcíre
- Byt Stanislava Grosse
- Podnikání Šárky Grossové
- Tajný policejní tým Mlýn
- Lidový dum a milionove dluhy
- Lesy CR a jejich smlouvy
- Skandál kolem soudce Jirího Berky
- Diag Human
- Rath a LOK
- Nepruhledné zakázky na ministerstvu obrany - transportéry, padáky, stany, stíhacky...
- Policejní zakázky - nekvalitní pouzdra na pistole a podobne
- Zpronevera fondu z EU - 229 milionu zmizelo
- Podvod na ministerstvu financí - 46 milionu splátka dluhu z Peru zmizela
- Proverky NBÚ
- IPB - záruky za 11 miliard
- Arbitráž s CME
- Internet do škol
- Tunelování podniku Liberta
- IZIP
- Srba
- D47
- \"Investicní pobídky\" - Philips Hranice, Huyndai Nošovice, TPCA Kolín - miliardy s efektem nižším než náklady; investice které neprodukují nic s vysokou pridanou hodnotou (v podstate jen montovny)
- Pozemkové aféry - Ruzyne, Uhríneves a tak dále
- Elektronické mýtné
- CKA
- První mestská banka
- Dolezel a Peta
- Gross aka milionarskej Florida playboy
- atd, atd, atd..........
28. 03. 2009 | 10:27

vaUNIXan napsal(a):

Vlkoprd, nejak jsem Vas seznam nepochopil, nicmene na druhe strane barikady je ten seznam stejne dlouhy.
28. 03. 2009 | 10:28

prirodovedec napsal(a):

Vrta mi jen hlavou, jak se z mouchy na zdi stane vlkodlak? :) Ze by dalsi blahodarny vliv kolegy vlka, ktery upoutava kde koho? :) Kazdopadne premenu chvalim, texty jsou delsi a podstatne inteligentnejsi ... doufam, ze casem planujete nicky i jeste inteligentnejsich forem zivota? :)
28. 03. 2009 | 10:28

vaUNIXan napsal(a):

vlkoprd beru zpet, uz jsem pochopil, no je to pekna smeska lidicek, a kolik je jeste tech o kterych ani nevime
28. 03. 2009 | 10:30

Vlkoprd napsal(a):

Přestanu se ukájet svým manipulativním antikomunismem a uvedu něco praktického z dílny CSSD:
Kakaová aféra . Michal Kraus a František Rigo

Unipetrol.. Stanislava Grosse a Zdenka Doležela

\"Pet na stole v ceských\".. Zdenek Doležel

Útek a smenky Radovana Krejcíre S pomocí státního zástupcem Jaroslava Dolejšího

Byt Stanislava Grosse . Prípad nejasného puvodu penez na koupi bytu

Podnikání Šárky GrossovéŠárka Grossová se spojila se svou známou, trestne stíhanou Libuší Barkovou

Tajný policejní tým Mlýn.Stanislav Gross založil policejní jednotku Mlýn, osobne ji rídil, a tím porušil zákon

Podezrelé zakázky na policejním prezidiu.Stíhaným je Vladimír Pavlík, úredník, který rocne rozhodoval o obchodech za 50 miliónu korun.

\"Mláticka\" Pavel Pribyl.se stal vedoucím Úradu vlády. Pred listopadem 1989 byl velitelem roty u pohotovostního pluku

Lidový dumAdvokát Zdenek Altner trvá na tom, aby soud obstavil Lidový dum v pražské Hybernské ulici, kde sídlí sociální demokracie za dluh který má CSSD k nemu.

Stret zájmu ministra Zgarby..Ministr zemedelství Petr Zgarba nevidí problém v tom, že kupoval státní pudu od Pozemkového fondu v dobe, kdy byl poslancem, clenem zemedelského výboru i poradcem ministra zemedelství

Spekulace s pozemky za ministra Zgarby.Petr Zgarba napomohl tomu, aby jeho známý, podnikatel v zemedelství Gabriel Vecera, získal za podivných okolností velmi výhodne pozemky, a to predevším v Praze-Uhrínevsi.
28. 03. 2009 | 10:31

prirodovedec napsal(a):

Jeste diky za cenne seznamy do archivu. :) Doufam, ze se zde postupne objevi seznamy na vsechny strany od Vasich obdivovatelu (od povestne aquabublavky pres sokoliky az po ...).
28. 03. 2009 | 10:32

VlkoPRD napsal(a):

A co taková jména jasných NELUPIČSKÝCH ctností :
Podezrelé smlouvy na ministerstvu pro místní rozvoj.Auditorská zpráva, odhalila desítky predražených staveb, nevýhodných smluv o pronájmu nemovitost které byly v prumeru 15-30krát nižší, než je místne obvyklé nájemné. Ministerstvo tehdy vedli sociální demokraté Jaromír Císar a Petr Lachnit.
Podvod na ministerstvu financí..Policejní protikorupcní služba zacala vyšetrovat rozsáhlý podvod na ministerstvu financí. Pátrá, kam pred tremi lety zmizelo 46 milionu korun. Byly to peníze vymožené z Peru jako splátka dluhu.
Proverky NBÚ..Bezpecnostní proverky, které umožnují seznamovat se s prísne tajnými materiály, dostali lidé, kterí podnikali s bývalými dustojníky StB: vedoucí Úradu vlády Pavel Pribyl, bývalý námestek ministra vnitra Petr Ibl nebo bývalý námestek policejního prezidenta Václav Jakubík
Cepro . Rozsáhlá aféra ve firme v jejímž cele pusobil Grossuv clovek Tomáš Kadlec.
Skandály Karla Srby..zatcen a obvinen z prípravy nájemné vraždy novinárky, korupce v souvislosti s rekonstrukcí ambasád, nevýhodného pronájmu Ceského domu v Moskve a podvodu spáchaného pri rekonstrukci Konferencního centra Štirín
IPB\"Transakcní dokumenty podepsané 19. cervna 2000 jsou jednostranne výhodné pro CSOB na úkor státního rozpoctu.\" Jestliže IPB potrebovala v cervnu 2000 kapitálovou injekci ve výši 20 až 40 miliard, stála zatím akce \"nucená správa\" kolem 150 až 200 miliard korun
Arbitráž s CME.V arbitráži s firmou CME se Ceská republika dopustila nekolika chyb. Stálo to 10 milard korun.
28. 03. 2009 | 10:34

Zbyněk napsal(a):

Hoši přečetl jsem si vaše reakce na moudrá slova pana Sedláčka a utvrdilo mne to v názoru že hloupost lidu zde žijícího je nebetyčná.Jeden prezident nás připravil o plán pana Marschala a sočasný nás připraví o členství v EU a oba jsou velice populární.Takže každý svého štěstí strůjce. Nyní můžete nadávat ale prosím s citem jsem již 71 letý děda.
28. 03. 2009 | 10:40

moucha na zdi pred metamorfozou napsal(a):

Lol prirodovedce.
To nevite ze se z mouchy stane vlkodlak? Necetl jste "The Metamorphosis" od Kafky? Myslim ze tomuto nesmrtelnemu literarnimu dilu rikaji Cesi "promena ci premena". A ted uz vite prirorodovedce jak se z mouchy muse stat vlkodlak. Kafka vedel o cem pise.
28. 03. 2009 | 10:46

Novák napsal(a):

Je mně z toho i z Vás na pentli.Nic lepšíhom než demokracii ještě nikdo nevymyslel. To jsme teda opravdu myslitelé n+u. Přeji Vám lepší časy. Mějte se rádi.
28. 03. 2009 | 10:54

Honza z Prahy napsal(a):

Souhlasím s článkem! Moc pěkně napsané. Bohužel, pro velkou část Čechů je podobné zamyšlení nezvládnutelné.
28. 03. 2009 | 10:55

Tomas napsal(a):

Vite, co z toho vseho vyplyva...opravdu asi nemuzeme byt na svoji politickou reprezentaci hrdi (at uz nalevo nebo napravo...). Bohuzel jsou to ti lide, ktere jsme zvolili...za CSSD jste zvolili cloveka jako Rath hejtmanem...my jsme zase zvolili lide z ODS, kazdopadne posledni parlamentni volby vyhrala ODS, posledni krajske volby CSSD. Coz je v demokracii bezne, je to princip rozdeleni moci, vetsina lidi intuitivne voli v nasledujicich volbach jinou stranu nez vladni a kdyz k tomu pridate zruseni poplatku u doktora (ikdyz CSSD vi, ze je stejne bude muset zachovat nebo vytvorit jiny prijem penez), tak krajske volby dopadly jak dopadly. ja jako volic jine casti politickeho spektra si myslim, ze je to v poradku. At i druha strana ukaze co umi ... Kazdopadne kazdy politicky otres ma vliv na sve sirsi okoli at uz ekonomicke nebo politicke... pad vlady neni neco bezneho jako nakup v supermarketu. Myslim, ze pokud by CSSD prokazala statotvorne umysly, tak misto padu vlady mohla zabezpecit kontrolu jinym zpusobem, mohla blokovat spatne zakony v PS(hlasu na to mela i s prebehliky dost)... problem je v tom, ze pravdepodobne PR agentura predsedy CSSD Paroubka mu poradila aby rozdmychal verejne mineni hlasovanim o neduvere, ktere nemelo vyjit, ale melo se o tom psat a rozmazavat problemy vlady v tisku... Bohuzel to vyslo, bohuzel proto, ze to opravdu destabilizuje cely region stredni Evropy, nevim zda vsichni sledujete co se deje na vychod od nas, ale tam krachuji staty, ne podniky a banky, ale cele staty... vsem co maji napr. hypoteky popr. uvery se jim muze stat ze najednou nebudou platit misto beznych 6000Kc ale 30000 tis. Kc.. a mohl bych pokracovat... Pad vlady nemel zadnych 10 duvodu jak pisi v Deniku, byla to nahoda ve kterou neveril ani Topolanek ani Paroubek. Nejsmutnejsi na cele te veci je, ze se nase politicke spektrum radikalizuje a jiz vubec nejde o reseni realnych problemu nas normalnich lidi, kteri kazdy den chodi do prace, maji rodiny a deti, ktere musi zivit. Ale jen o osobni msty a nepratelstvi jednotlivych lidi... samozrejme provazene ruznymi malymi domu...
28. 03. 2009 | 10:58

moucha na zdi pred metamorfozou napsal(a):

Sorry prirodovedce,
Zapomnel jsem na vasi otazku zda casem planuji nicky i jeste inteligentnejsich forem zivota.
To vite ze planuji dopredu. Na rozdil od forem zivota co se naskytaji v radach vedeni CSSD.
Napadlo me ze bych se mohl metamorfovat do tasmanskeho certa (Tasmanian devil) ci do varana (Komodo dragon). To by me docela bavilo. Ale nejsem si jisty, ze bych i s takovyma predpoklady pro preziti jake maji tito zivocichove, prezil v CR. Co navrhujete vy prirodovedce? Tedy mimo placacky na mouchy, :-).
28. 03. 2009 | 10:59

Ford napsal(a):

Oranžádý, tak povídejte, proč tá úžasná nezlodějská nezkorumpovaná ČSSD měla rok a půl do voleb 2006 preference 13%? Zřejmě díky tomu jak myslí na prosté chudé lidi?
28. 03. 2009 | 11:02

Pípa napsal(a):

Ještě je nutno dodat, že VlkoPRD sežral Karkulku.
Neboť "práskat je svinstvo, ale nahlásit je povinnost".
28. 03. 2009 | 11:05

vlk napsal(a):

Pane Sedláčku, dnes s Vámi z větší části souhlasit nemohu.
Českému předsednictví se nad očekávání daří? Kde prosím? Plyn? Míníte snad tu ostudu s tín, jak Rusové podepsali smlouvu a my jako styčný treuhander tak v nechali Juščenka, aby cokoliv rukou dopsal a bez mrknutí oka to doručili do Moskvy, nebo míníte onu finální schůzku Moskvě, před jejímž konáním, povinný účastník za EU , ovšem ve formě protokolárního doplňku poznamenal, že příliš nevěří v její úspěch a pak se ukázalo, že Putin s Tymošenkovou se briskně dohodli?
Gaza? Je úspěchem, že s námi vedenou delegací šéf Izraele v podstatě nejednal a všechno podstatné vyjednali Egypťané,
Nebo snad míníte Entropu? Či poslední Topolánkův projev v EP?
Že umíme dodat na jednání židle a chlebíčky a zajistit ubytování, A novinářům internet? Pravda, Francouzi před námi, minimálně u jedné akce prý nedokázali ani to. Ale promne dost málo , abych udělal rovnítko ke slovům celkem úspěšný.
Argumentaci kurzem koruny bych očekával od Rumcajse, nikoliv od Vás. Grafy páru Eur/CZK známe oba. Vy lépe. Takže oba víme co se odehrávalo s kačkou, řekněme mezi 07.02. a 15.02. žádný pád vlády tehdy nehrozil. To jen spekulanti trošku korunu provětrali.a zatlačili ji na tříleté minimum… S denní oscilací okolo 1 Kč. Což jsou řádově skoro 4%.. Nežijeme v normální době, proto reakci na pád vlády bych označil téměř za nulovou..
O burze už psal někdo přede mnou. Topolánek padnula rally pokračovala.. vyvozovat z toho, že měl zmizet dřív a burza by už dávno udělala up je nesmysl. Víme to opět oba. Kurzy na Forem i PX určují úplně jiné faktory než existence Topolánkovy vlády.
Nesouhlasím an s argumentací o krizi, přepřahán í atd…
Tahle vláda neuměla krizi ani poznat. Vy sám jste řekl v jednom televizním rozhovoru, že je na férovku nutné konstatovat, že oposice na krizi reagovala daleko rychleji jako první..A protikrizová opatření vlády teprv jdou do parlamentu! Nemyslím, že o něco zásadního přicházíme, pokud vláda mizí. Odborně a výkonnostně.
Máte však pravdu v tom, že nám hrozí vakuum bezvládí! O tom netřeba diskutovat. To je prostě pravda. Máte pravdu i v tom, že naše mezinárodně politická potáceje oslabena.
Nicméně – chci se zeptat. Myslíte si že evropské předsednictví nebo krize dává vládě generální pardon? Že prostě všechno může a smí? A pokud bystte náhodou odpověděl ano, čemuž nevěřím, zeptám se dál – kdy ten generální pardon končí? S koncem předsednictví nebo až s koncem krize? A pokud bude krize dlouhá, jako že bude, cos volbami? Povedou ke stejnému stavu bezvládí!
Nemyslím si totiž, že v květnu příštího roku už budeme mít po krizi. Spíše čekám, že budeme někde u jejího dna. Tedy že bude ještě hůře.
Předsunutí voleb má podle men výhodu.docela značnou. Pokud se na volebním termínu po prázdninách všichni rychle dohodnou. Omezí relativní bezvládí téhle vlády na polovinu.A současná vyhrocená situace zabrání stejnému excesu jako před posledními volbami. Totiž uplácení voličů? Věřím, že ani Vám nebude scházet nějaký opakovaná´ý billboard s usmívajícím se Kalouskem a nápisem Maminky dodrželi jsme slovo. Šlo o onen šílený návrh předložený Severou na dramatické zvýšení porodného a prohlasovaný spojenými silami komoušů, lidovců a ODS.
Tak na tohle teď,v ochromeném parlamentu rozhodně nebude čas. Doufám.
28. 03. 2009 | 11:09

vlk napsal(a):

ne ne do tasman devil moucha transformovat nemůže.
Ale pokud bude v druhém slově tohoto nicku písmenko v nahrazeno písmenkem b, pak to bude spárávně§ jen nevím, jak ta tasmanie k tomu přijde.
28. 03. 2009 | 11:11

george napsal(a):

I když zde napíše svůj článek vysoce vzdělaný a odborně fundovaný člověk, najde se vždy horda cmrndačů (možná nemají ani maturitu), ale zato odborníci na všechno. Všemu rozumí a na všechno mají hned jasno, jak to ten blbec dělá špatně a jak by se to mělo dělat. Přitom možná háže lžicí omítku (možná také blbě), ale hlavně radí a poučuje druhé. Nikdy bych si nedovolil oponovat někomu v ekonomice, protože o tom nemám páru. Nikdy bych si nedovolil zaujímat zasvěcené komentáře k zahraniční politice a stejně je ten kníže blbec. Ano, to jsme my, Češi. Kdysi jsme mluvili do fotbalu a hokeji, dnes jsme všichni politologové. Běžte se bodnout a jděte něco pořádného dělat.
28. 03. 2009 | 11:13

vlkodlak napsal(a):

To je prekvapko vlku.

Ty nesouhlasis se Sedlackem. Skoro jsem zapomnel ze TY vlastne vis vse nejlepe. A tak se te zeptam stejnou otazku na kterou zatim Tupelo neumel ci nechtel odpovedet.
Vzdyt CSSD ma recept na vse co boli CR. Proc prodluzuvat agonii po tom modrem moru. At se chlapsky chopi kormidla a ridi. Proc tu pises tisice pismenek? Napis, Ja chci at nas CSSD vyvede z krize. Hned ted! Vcera! Mate odborniky, mate zkusenost z 8 let vladnuti, tak se ujmete otezi! Na co cekat Vlku?
28. 03. 2009 | 11:15

vlkodlak napsal(a):

vlku,

"Tasmanian devil". ! Nebud jako Paroubek. Aspon se nauc zakladni anglictinu.
28. 03. 2009 | 11:21

laajosh napsal(a):

připadá mi to jako dobrá strategie:udržet se u moci zuby nehty do předsednictví a pak bude bude jakýkoliv pokus proti vládě nezodpovědným krokem proti celé EU.Jestli jsou pro naši vládu důležitější kamarádšofty mezi představiteli EU než život občanů ČR,tak pryč s touto vládou zavčasu.Fňukání přívrženců ODS mi jen dokazuje,že s tím plánem počítali ale trochu se přepočítali.
28. 03. 2009 | 11:24

vlkodlak napsal(a):

Ze jsi z toho grandiozniho padu vlady vystresovanej vlku?
Co ted?
Čerstvý místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek sdělil, že ČSSD nebude usilovat o účast v nové vládě. "Jsme opoziční strana, nedostali jsme mandát vládnout a nebudeme o něj usilovat. Budeme se důsledně držet role, která nám byla přisouzena, jsme opoziční strana a budeme se podle toho chovat".

Výborně, tak proč tedy ČSSD vůbec vládu svrhávala, když o vládnutí nestojí? Čeho se ČSSD tak bojí? Je to naprosto nelogické chování. Pokud celou dobu dávám najevo, že někdo něco dělá špatně a já bych to dělal líp, zapříčiním pád kritizovaného, tak pak by bylo logické nastoupit na jeho místo a předvést jak špatně to dělal odvolaný a jak dobře to dělám já.

Proč tedy socialisté tak vehementně couvají a bojí se přihlásit k zodpovědnosti? Podle mne za prvé vůbec nepočítali s tím, že by mohli vládu svrhnout a druhým důvodem je fakt, že kromě populistických hesel nemohou nabídnout nic, co by probíhající krizi ještě víc neprohloubilo.
28. 03. 2009 | 11:26

Bavor napsal(a):

Pane Sedláčku, měl jsem vás za soudnějšího. "Naše krize se stává krizí evropskou". Kašpárek králem.
28. 03. 2009 | 11:28

Tomas napsal(a):

Koncim s komentari ... nema to smysl. Nekteri z prispevovatelu ani nemaji zajem o diskusi, ale jen sebeprezentaci. Pokud vetsina naroda veri CSSD, tak si ji zvoli a bude vladnout,ale jen doufam, ze pak tady budou stale psat ... protoze mozna uz nebudou mit dost penez na to, aby se mohli k internetu pripojit :-).
28. 03. 2009 | 11:33

vlk napsal(a):

tasmanian De.il
No já jsem hlavně vystresovanej z toho tvýho údernýho nicku moucho. to víš, klepu se strachy... a zalézám do houští.. ˇat mne ten hroznej vlkodlak ani koutkem oka nezahlédne....

Jen nemonu přijít pořád na to, proč ty písmena co vlkodlak skládá tvoří ještě o dost hloupější věty a souvětí, že to dříve dělala moucha. No asi proto, že mu po té metamorfoze narostla opravdu ale opravdu strašná kusadla, ale nějak vypadnul i ten muší rozoumek...
28. 03. 2009 | 11:38

vlkodlak napsal(a):

Tomasi,
vlci a Zaoralci tu psat porad budou. Pocitam ze jim Moskva na to par rublu da.
28. 03. 2009 | 11:39

vlk napsal(a):

tomasi
a měl jsi an internet do roku 2006 nebo jsi si ho pořídil až díky vládě ODS?
28. 03. 2009 | 11:39

prirodovedec napsal(a):

vlk: Zdravim. Divam se, ze pisu pozde. :) Jinak mne se soucasna forma mouchy libi. Rozhodne zde pod blogem podle mne trumfuje autora, byt jim planovite zabavnym bych se nad sebou zamyslel, protoze podle mne moucha zde obvykle jede na minimum plynu co je schopny ... ted trochu prislapl a predci Sedlacka ... :)

vlko moucha dlak: Lol. :)) Tasmansky cert se mi libi, mozna by se dal vymyslet nejaky posun (ne ten vlkuv :) ).

Pouze zatim mam pocit, ze jsme tady "prizabili" text pana blogera. :) I kdyz se priznam, ze tentokrat mi pripada lepsi i ten posledni "meteorolog amater kohout". Je to takove prilis uplakane ... vlada konci, NERV konci, mydlo konci, rucnik konci (slovy klasika 4 vrazdy staci) ... u Fortuny na pad vlady si asi nevsadil (na rozdil od nekterych poslancu), na "poklesek" koruny si on ani zamestnavatel nezaspekulovali ...

Pravda je, ze si to autor u mne rozlil svymi opakovanymi "blaboly" :) o roli matematiky v ekonomii na ihned ... posmevacny ton mi pak dnes necini problem ...

Pritom on tak kulturni banker by se mel kochat novou sanci tj. staronovou turistickou atrakci pro nasi zemi - nas politikstan jako "kafka zijici". Neni to sance i pro CSOB? :)

Je uzasne, jak jedno zabavne hlasovani (stale si myslim, ze nekdo z tech ctyr si musel u te Fortuny vsadit, pohnutky politiku u nas prece nejsou nijak nizke ... :) ) zmeni naladu blogera z bile na cernou.

Zvykl jsem si za par dnu ze pro rudo-oranzove to hlasovani bylo zakonite, nastoleni spravedlnosti a pro modro-zeleno-cerne zase selhani tech, kteri meli tolerovat, byt statotvorni a nenicit to nejlepsi, co nasi zemi potkalo za dvacet let :).

Pri mem pohledu na politiku se omlouvam kolegum, ze oba extremy mne vyvolavaji usmev. Podobne jako dnesni plac predniho nervaka.

Pravdou je, ze vetu: "Zvládli jsme plynovou krizi, krizi v Gaze, postavili se hospodářské krizi. Podařil se i diplomatický majstrštyk v podobě návštěvy Baracka Obamy v Praze..." jsem bez smichu precist nezvladl (zahranicni komentare jsem si tehdy ukladal zvlast hned vedle tech z CR, protoze ten kontrast domaci sebestrednosti a zahranicniho "hele oni pouzivaji pribory" :) byl neuveritelny), chybi tam jen ta Entropa a cesta do pekla a bondy a bomby ...

To ze pry vlada padla kvuli krizi mne jako zprava v BBC a FT neprekvapuje. Koneckoncu nas mnozi britsti vyznamni psavci umistovali do drakulova nebo k mori ... zkratka jsme nikdy nebyli jejich kolonie, takze prece nemuzeme byt tak duleziti :)

A pak: "Měli jsme šanci se ukázat celému světu, pozornost médií je zaměřena na nás... a příležitosti jsme využili vskutku brilantně. Je to něco jako gól do vlastní branky."

Konstatuji, ze casty styk s kohouty v nervu zrejme kazi styl a presnost autora. Je v tom odstavci takova potreba se ukazat, ze jsme dobri. Ale vzdyt VY autora ptrece jste dobry a vite to a vedi to i o Vas venku (nebo se to alepson pise), tak co chcete? ...

My ti druzi take jsme ve svych oborech dobri a vime to a vedi to o nas take. My to ve svych oborech dokazali, a docela bychom si prali, aby i ti nasi zamindrakovani kluci nahore to nejak zvladli a take se ukazali ... a ono to nejak nejde a nejde, pres vsechny rady, ze?

Zkratka bankam priznive reformy (penze, zdravotnictvi, skolstvi) budou muset u nas zase trochu pockat. Zrejme jste to srotovne meli schvalit, pak by ta prumyslova lobby, ktera chtela take trosku podojit stat pri krizi ty poslance pres Hrad nepovzbudila, ze? Je to ale sysifovska prace, ze? :)

Jenze od nasich politiku se neceka v zahranici uspech, spise se ceka cepicka s rolnickami, ze s nami bude legrace, trocha svejka, trocha Kafky. Je potesujici, ze ted je legrace, az nekterym v hledisti bude mrznout usmev na rtech.

"Obrací-li se ale na celém světě podniky k vládám s prosíkem a slzou na krajíčku, není zrovna moudré měnit kapitána."

Inu kdyz se podnikum nenasype, mnohe maji paky jak kapitana menit, ze?
28. 03. 2009 | 11:40

prirodovedec napsal(a):

Pro mne velikaske: "Pokud jsme hospodářskou krizi importovali ze zahraničí, svou politickou krizí teď skrze předsednictví exportujeme po celé unii. Naše krize se stává krizí evropskou." Nesmysl. Vsichni se zajmem sleduji toho na stolicce vpredu a zarizuji se podle sebe. Pro ne je potesujici, ze nase autorita je ted tak slaba, ze se snazeji dohodnou pres nas. Stavame se tak "idealnimi sefy".

"A shodneme-li se, že finanční krize je krizí důvěry, pak stejná krize důvěry poznamenala i náš parlament." Priznejme si, ze duveru v potentaty nahore muze mit jen ten, kdo ma od nich "korytko". Krize duvery v politiky se tu pocita jiz na mnoho let.

"zdlouhavé a neproduktivní vyjednávání o složení kabinetu, které, může opět trvat měsíce... V roce 2006, kdy jsme neměli legitimní vládu, koloval vtip, že jsme se na půl roku stali největší nevládní organizací na světě. Něco podobného nás čeká opět - a s námi do jisté míry celou Evropu."

Z pohledu neoliberalniho, ze v krizi je nejlepsi nic nedelat se domnivam, ze nastala idealni situace. Pomuzeme tedy nejen sobe, ale i Evrope. :)

"Jen jsme tím nahnali další vodu na mlýn těm, kteří říkají, že obsahem politiky není správa věcí veřejných, ale výhradně
těch vlastních."

Ano jsem potesen, ze opet dochazi na moje slova, mlyn se toci ... :)

"Mohli jsme ukázat, že středně velká země (do omrzení opakuji, že nejsme malou evropskou zemí!) zvládne předsednictví stejně dobře, jako země velké."

Boze, boze ... desitka stredne velkych zemi to jiz davno a opakovane zvladla ... a ja si myslim, ze nicnedelanim v poslednich mesicich si vylepsime renome prvnich mesicu ...

A koho to vubec u nas zajima ... bruselskou novinarku Tvaruzkovou, uredniky, kterym konci dzoby a doufali v nove prilezitosti ...

"... mají tak předpoklad být šikovnějším moderátorem a respektovanějším vyjednavačem."

jojo, hell, bonds, bombs ... :))

"Mohli jsme ukázat, ale neukázali."

Ale ukazali. :)) Pardon MY jsme se neukazali. VY jste se ukazali. Zvazte, ze mozna i pro VAS se ONI ukazali. :)

"Teď aby se celý svět díval, jak si tady řešíme své problémy ..."

Proc by to ten svet delal??

"Chudák Obama, teď aby se rozmýšlel, s kým si to vlastně má třást pravicí, ..."

S panem prezidentem, s premierem v demisi, s nove jemnovanym premierem, ktery bude sestavovat novou vladu ...

Davam ke zvazeni: Hleda se ted podle mne cca 15 uredniku, udrzovacu, sebevrahu na cca 8 az 15 mesicu. Myslim, ze by se to dobre vyjimalo ve Vasem CV, zacnete se vcas nabizet nebo to dostane Kohout ... :)

Az na to povidani o matematice (skutecne velmi slaboucke) si Vas vazim, poradim (snad Vam vlk poradi lepe, on Vam vice fandi): Neberte si to tak. Je to jen politika, mate prece svoji praci.
28. 03. 2009 | 11:41

vlkodlak napsal(a):

bravo vlku,

Jsi napsal prispevek kde jsi neprehazel pismenka ani v jednom slove. Zda se ze se lepsis. Asi je tezke si zvyknout z azbuky na latinske pismenka.
28. 03. 2009 | 11:43

stále rebel napsal(a):

Prohlašuji naprosto odpovědně, že euroústava je obrovský shit, řekl Lidovým novinám předseda ODS Mirek Topolánek; později vyšlo najevo, že tím myslí, že euroústava je „neuvěřitelná změť“.
28. 03. 2009 | 11:48

prirodovedec napsal(a):

vlkodlak: Po kontrole vidim, ze zvladl ten prechod z azbuky lepe nez ja. :))
28. 03. 2009 | 11:49

Tupelo napsal(a):

vlku, jak mozna vite Mouchou na zdi, Mandrakem, Fly on the Wall, Blue Jayem, nyni Vlkodlakem (ten clovek ma ale prezdivek ;)) se nezabyvam, to jen abych vysvetlil jeho slova, kdyz uz se o me zminil (svuj postoj jsem psal AlJoudovy, drive na teto strance). Proste me to nebavi, periodicky mu davam sanci zbruba jednou za tri mesice :). Vetsinou si vymenime dve, tri odpovedi, pak to obycejne balim.
Tomasi, s tim internetem jste me skoro dostal (kdyby tam nebyl smajlik), ale jinak s Vami souhlasim ze by mel kazdy dokazat co umi.

Tato vlada vznikla kupcenim s hlasy poslancu kterym dali volici sve hlasy urcite ne proto aby podporovaly konkurencni program. Pominu-li ostudne volby, do kterych se zapojil Kubiceho policejni utvar a Topolanek par dni pred zverejnenim teto zpravy oznamoval v TV debate Paroubkovi, ze se ma na co tesit. Podotykam ze z dane zpravy (snad 15 listu A4) se nepodarilo dokazat ani mekke n. Nemusim rozebirat aktivity soucasne vlady na poli specializovanych policejnich utvaru ci v soudnictvi (a dalsi), za techto okolnosti jsme rad ze vlada skoncila a tesim se na dalsi volby. Velmi bych si pral aby se zadny z protagonistu dnesni vlady nedostal do vlady pristi (tyka se zejmena lidovcu) pripadne do parlamentu vubec (moznost v podobe krouzkovani poslancu ze spodnich pricek kandidatek), ale to uz bych chtel moc :)).
28. 03. 2009 | 12:01

vlkodlak napsal(a):

prirodovedce,

Nepodcenujte se. Vas umim cist i bez pomoci Rusko-Ceskeko slovniku. U vlka me to ale dela problem. Jeste ze mam ten slovnik. :-).
28. 03. 2009 | 12:06

Tomas napsal(a):

...jsem rad, ze vsichni pochopili moji nadsazku s internetem...mam pro vas vsechny dobrou radu...pojdem pracovat, nebo se venovat rodinam, pritelkynim, pritelum ... ta debata je sice mozna "psychologicky" inspirativni, ale vecne neplodna... sice aspon u nas je venku hnusne, ale i tak uso vsichni a prochajdu nebo na obed :-D...mejte se vsichni...
28. 03. 2009 | 12:07

prirodovedec napsal(a):

grőssling: Diky za tip. Ano, potvrzuji "svet jde dal".

Rampa: "EU mám celkem rád, ale fungování demokratických principů mám ještě daleko radši." Bravo. :)

byF: Mate pravdu, ze jsou stejni, ale ne: "Teď jsme všem jen pro smích." To uz davno.

Marcus: "Zajimave, ze autor nenapsal, ze po padu vlady vzrostl akciovy index Prazske burzy - tam asi makleri nevedeli, jak maji obchodovat." :)) "Nasi analytici by ale mozna dokazali pripsat na vrub opozice i spatne pocasi." :)

myrta: "neustáli jsme...přidali jsme si...importovali jsme...nahnali jsme...Kdo je to MY?Mimo jiné jste to také vy.Proč nenazýváte ty pravé-kdo to byl?" Presne a zabavne. :)

Tupelo: Pekne, vecne. Prilis uctyhodne dnes k autorovi. ""Diplomaticky majstrstyk" v podobe Obamy v Praze (snad si soukrome nenazval cestu do Prahy jako 'cestu do pekel') je z 90% dan tim ze jsme predsednicka zeme," co napsat vice? Mel ten Sedlacek tu matematiku zvladat lepe, projevilo by se to v jeho preciznosti ...

stále rebel: "PX se dostal nad hranici 800 bodů" Bavite mne. Diky.

"Burza vystřelila, jako když padne Topolánkova vláda." Lze citovat? :)

ghj: "pad vlady mozna bude budit Vasne v nasi "stredne velke kotline", ale svet uz v pondeli urcite zajimat nebude" Ano!

Pepino: "Pane Sedláčku, Vaše tvrzení, že není vhodné měnit kapitána v této době není argumentem, ale přáním." Pro mne pekne.

Vico: Ale on je zde dnes vyborny ... a vlastne ukazuje, jak je ten text vazne obtizne diskutovatelny ... :)
28. 03. 2009 | 12:08

vlkodlak napsal(a):

Tupelo nasel vlka, lol

Si pokecali a polibili se soudruzsky po tvari. Ale zatim mne ani jeden z techto soudruhu/pratelu neodpovedel na co jsm se jich ptal.
Takze znovu pratele Tupelo a vlku,
Vzdyt CSSD ma recept na vse co boli CR. Proc prodluzuvat agonii po tom modrem moru. At se chlapsky chopi kormidla a ridi. Proc tu pises tisice pismenek? Napis, Ja chci at nas CSSD vyvede z krize. Hned ted! Vcera! Mate odborniky, mate zkusenost z 8 let vladnuti, tak se ujmete otezi! Na co cekate?
28. 03. 2009 | 12:11

kočka šklíba napsal(a):

Přírodovědče, bravo, teď jsem se výborně pobavila, ručník a mýdlo nemají chybu :-D.

A už čtvrt roku pořád přemýšlím, jak by vypadal podle mnohých a i podle tohoto bloggera neúspěch, když plynovou krizi a roli Topolánka v ní považují za úspěch. Vlk to tu pořád opakuje, ale nikdo z těch obdivovatelů ("jak to hezky ten premiér zvládl") na to neodpoví.

A moc hezky to tady shrnul pierre a ABC. K tomu není co dodat. A jako vždycky vlk a Vy přírodovědče zase po dlouhé době, Vaše "rozbory", paráda.
28. 03. 2009 | 12:13

vlkodlak napsal(a):

kocko sklibo,

jelikoz Vas povazuji za inteligentni feline tak se vas zeptam to na co me zatim udernici vlk a Tupelo nedokazali odpovedet. Snad se nad tim neusklibnete vy kocko Cheshirska?!
PS. Skrabat je lehke, ale lecit rany je asi obtizejnejsi, co?
28. 03. 2009 | 12:24

vlkodlak napsal(a):

Pro Cheshire Cat,
Vzdyt CSSD ma recept na vse co boli CR. Proc prodluzuvat agonii po tom modrem moru. At se chlapsky chopi kormidla a ridi. Proc tu pises tisice pismenek? Napis, Ja chci at nas CSSD vyvede z krize. Hned ted! Vcera! Mate odborniky, mate zkusenost z 8 let vladnuti, tak se ujmete otezi! Na co tedy cekat kocicko?
28. 03. 2009 | 12:28

prirodovedec napsal(a):

vlkodlak: I vy jeden potouchliku. :) Oba prece vime, ze je to politicka hra. Navic hra diletantu (na jedne strane chachar, na druhe ten cisula :) ). Jediny skutecny hrac je ten, ktery sedi na Hrade. Navic oranzady recept nemaji (well, v diskusi na odkazu od stale rebela pry maji - diky rebele za odkaz) podobne jako modraci a nervaci. Je to jen hra na recepty. Hraje se ted o moc. Pokud sdilime nazor, ze cim mene nam vladnou, tim mene skody napachaji, rekl bych, ze soucasna situace je temer idealni.

Z ekonomickeho hlediska umoznuje ciste neoliberalni reseni krize - tj. nedelat nic a nechat ji ocistne probehnout. Navic toto neoliberalni (idealne modre) reseni zavinily oranzady. Neni to kouzelne?

Pokud nicnedelani pomuze (az na par desitek tisic novych nezaqmestnanych, ale kdo by se na ty trisky ohlizel), potvrdil se kousek modreho neoliberalismu v praxi, navic to, ze netreba nam vlad a politiku a navic, ze oranzady byly jasnozrive.

Pokud to nevyjde (socky se nastvou a oberou ty bohate a zahraji si na nejaky unor), potvrdi se neplatnost receptu neoliberalismu a oranzady dokazaly, ze to dokazi a modri si potvrdi, ze to zavinilo, ze odesli od vesla, kde by krizi jiste zabranili ...

Lol. :)
28. 03. 2009 | 12:36

prirodovedec napsal(a):

Kocka skliba: Diky. Souhlas s Vasim nazorem na texty pierra a ABC. Snad pri prochazeni diskuse jim poslu svuj dik. :)

Ale nesmime zapomenout na autora. :) Tak inspirujici pro mne byva jen pavka k. :)

Navic dnesni diskuse pozvedla vlkodlaka na uroven tasmanskeho certa. :)
28. 03. 2009 | 12:41

IO napsal(a):

Dámy a pánové, vzhledem ke stejnému tématu tohoto blogu a vzhledem k určité podobnosti Vaší rozpravy pod ním si dovoluji připojit svoje 3 příspěvky, které jsem právě publikoval pod jiným blogem Aktualne (pan Jiří Havel). Snad Vám budou podnětem k zamyšlení a případné další plodné diskusi.
28. 03. 2009 | 12:43

Petr S. napsal(a):

prirodovedec:

Na vlkovo doporučení se Vás mám zeptat, podle čeho se dělá "rating" vysokých škol, jak a kdo ho dělá, ať celosvětově nebo jen třeba USA. Prý byste to mohl vědět?
28. 03. 2009 | 12:45

vlkodlak napsal(a):

prirodovedce?

"Z ekonomickeho hlediska umoznuje ciste neoliberalni reseni krize - tj. nedelat nic a nechat ji ocistne probehnout. Navic toto neoliberalni (idealne modre) reseni zavinily oranzady. Neni to kouzelne?
Je to kouzlo prirodovedce. Hele ty kouzelniku?
Dej sem recept jak to ta oranzada dokaze. Zatim jen vim ze kdyz vlozim do sveho odstavnovace celej pomeranc tak po nem zustane obrovskej bordel. Kdo to ma porad utirat?
28. 03. 2009 | 12:46

IO napsal(a):

Dámy a pánové, pád vlády pana Topolánka má patrně mnohem dalekosáhlejší příčiny a bylo o něm rozhodnuto jinde a mnohem výš než v českém Parlamentu. Neutápějte se tedy proto prosím ve zbytečných úvahách a vzájemných obviňováních, kdo z nás to vlastně způsobil. Je to totiž směšné a marné. Ale když si dáte dohromady některé názory mých ctěných předdiskutujících tohoto blogu, alespoň polovinu skutečné pravdy tam najdete. Pan Topolánek totiž skutečně jako předseda vlády předsednické země Evropské unie otevřeně a ostře zkritizoval kroky vlády USA (lití gigantických, lidsky těžko představitelných částek do americké ekonomiky) a tím se postavil do cesty zájmům FEDu! Zbytek si můžete nastudovat tady: http://www.zvedavec.org/kom...
28. 03. 2009 | 12:48

Petr S. napsal(a):

vlkodlak:

No pokud necháte pomeranč někde delší dobu ležet, tak Vám buď zbělá nebo zezelená (barva plísně :-) ). Podle toho, kolik pesticidů obsahuje a jakým sajrajtem byl postříkán :-)
28. 03. 2009 | 12:50

IO napsal(a):

Byl proto ukázkově, hlučně a s mezinárodním pozdvižením, exemplárně zaříznut. Tak jako svého času například J. F. Kennedy nebo manželé Ceausescovi. A to bez ohledu na to, že to naruší triumfální dojem z první cesty samotného nově zvoleného prezidenta USA, tak řečeného "nejmocnějšího muže světa" do Evropy. Protože jsou tady Jiní, mnohem mocnější než tento prezident. Pokud jde o to, kdo to viditelně provedl, jeden dobrý politický komentátor to přece řekl velmi jasně: byl to pan Bursík, místopředseda vlády, který vládu, ve které seděl, ukázkově podřízl, byť je tam pouhým představitelem té nejmenší parlamentní pidistrany. Udělal to tím, že ze své politické strany vyhnal dva z pouhých šesti parlamentních poslanců, které tato strana měla. Proč tento logicky zcela nepochopitelný krok udělal, je otázka: buď mu to ten, kdo ho odkudsi řídí, přikázal, nebo si od tohoto kroku sliboval ještě větší budoucí prospěch pro sebe (samozřejmě nikoli pro stranu, jejímž je dočasně předsedou). A pokud jste si prostudovali můj výše uvedený odkaz, pak je vám asi zřejmé, že spektakulární pád vlády předsednické země Evropské unie uprostřed jejího předsednictví se koneckonců výborně hodí jako příspěvek do onoho tajného pochmurného scénáře plného "velké krve", katastrofy takových rozměrů, že odůvodní i pád a likvidaci amerického dolaru.
28. 03. 2009 | 12:53

vlkodlak napsal(a):

IO?

To se nackove uz i cpou do diskuzi o ekonomice? Ti to reknu Cesky a s vedomim ze me asi Stejskal vymaze. Utri si tim svym "zvedavcem" svou nacistickou prdel. K nicemu jinemu totiz neni dobry.
28. 03. 2009 | 12:54

IO napsal(a):

Hlučný krach vlády pana Topolánka se širokou ozvěnou v Evropě a ve světě byl tedy v kontextu s tím, co jsem uvedl výše, jasnou výstrahou všem podobným pupíkům, že si sice mohou dovolit leccos, co bychom jim my, občané voliči, nedovolili, kdybychom do toho měli co mluvit, což nemáme, ale nesmějí zkřížit plány těch, kdo jsou skutečnými, opravdovými pány této planety a pro které je sám prezident USA mnohdy jen o málo víc než rohožka, o kterou si utírají boty.
28. 03. 2009 | 12:55

stále rebel napsal(a):

Pro prirodovedec.
Pokud je vám 800 bodů málo, tak se podívejte jaký byl před hlasováním. A pokud opět padá, (aktuálně 787,7) tak se můžeme ptát proč.

Mohu jen citovat, můj názor se nepřipouští?
Upřesním mé předchozí vyjádření.
Burza zaslechla, že padla vláda, tak trochu znejistěla, ale jakmile se upřesnilo, že padla Topolánkova vláda, tak šla nahoru.
28. 03. 2009 | 12:57

prirodovedec napsal(a):

Petr S.: Zebricku je vice. Ktery Vas konkretne zajima? THES, shanghai ranking nebo ty "legracky" v IDNES a HN, ktere maji zvysit naklad? (a bohuzel se jim venuje i dle mne slusny novinar jako Nemecek)

Moje rada je, abyste je nebral prilis vazne. Jedna se o subjektivni agregaty (vazene prumery) ruznych ukazatelu, urcujici je pro poradi casto objem financnich prostredku do vysokeho skolstvi v dane zemi. Jako uchazec o studium bych se jimi neridil, jako danovy poplatnik bych jim neveril ...

Muj nazor na zaklade i osobnich zahranicnich zkusenosti je, ze uroven rady oboru v CR je zcela mezinarodne srovnatelna. To je podstatne. Na specialni peci o svetove talenty, ktere se u nas proporcionalne nasi velikosti mohou objevit, neni obecne srovnatelne penez, takze ti bud (logicky) odchazeji nebo maji stesti na konkretni pracoviste, podminky, starsi kolegy a vyniknou i zde.

Zkuste proklikat blogy J.Zlatusky a D.Municha a diskuse pod nimi, udelate si obrazek.

Pripadne v google hledani QS THES ranking pomuze ziskat detailni informace.

Pokud mam napsat vice konkretizujte prosim dotaz.
28. 03. 2009 | 13:05

vlkodlak napsal(a):

To Petr S.
Vsak ten pomeranc schnil uz davno. Akorat ho nedavno nekdo prebarvil na rudo a CSSD prohlasuje ze schnilej neni. A reklama z Lihoveho Domu rika, ze by si to obcane CR meli vychutnat. Po pecenych holubech co budou vsem letat do pusy je tento pomeranc skvelej zakusek.
28. 03. 2009 | 13:06

prirodovedec napsal(a):

stale rebel: Nejsem vlkomoucha! Nepochopil jste. Musim psat zase dele. :)

Myslel jsem, ze mne bavite pozitivne, presne v tom duchu, jak ted pisete. Vystizenim momentu:

"Burza zaslechla, že padla vláda, tak trochu znejistěla, ale jakmile se upřesnilo, že padla Topolánkova vláda, tak šla nahoru."

Upresnuji: Moje slova "bavite mne" byla minena jako pochvala. :)
28. 03. 2009 | 13:08

evropan napsal(a):

pane Sedlacku,

driv jsem si myslel, ze mate nadhled a hlubsi filosoficky zajem

po precteni vice Vasich clanku vsak musim rict, ze jsem se pletl

u vas se jedna predevsim o vypocitavost a cilene pripravy na pokracujici vynosnou karieru ... at uz ve financich nebo politice

vase psani nema za ucel o neco se podelit, neco osvetlit, neco zlepsit

ucelem je, se zviditelnit a pozovat jako kandidat pro budoucnost

podivejte se treba vedle na blog pani Brixi

tam vidim skutecny zajem o verejnou vec, o to, necemu dobremu pomoci

u vas vidim hlavne zajem pomoci si sam sobe
28. 03. 2009 | 13:11

Petr S. napsal(a):

prirodovedec:

Díky za odpověď, myslel jsem spíše nějaké zahraniční, ne IDnes nebo HN. Kouknu se podle Vašeho odkazu, případně na Google.
Nějak jsme k tomu přišli při zmínce o Harvardu, proč má takovou pověst, na čem konkrétně je vůbec pověst a "ranking" colleges a vysokých škol jako Harvard, Yale, Stanford atd. založeno.
28. 03. 2009 | 13:14

Petr S. napsal(a):

vlkodlak:

Paleta barev je teoreticky, nejen u pomeranče, neomezená, pravda. Ale zvolená barva má vždy vliv na to, co létá "do huby" nebo "z huby" :-)
28. 03. 2009 | 13:20

prirodovedec napsal(a):

vlkodlaku cti poradne: "Z ekonomickeho hlediska umoznuje ciste neoliberalni reseni krize - tj. nedelat nic a nechat ji ocistne probehnout. Navic toto neoliberalni (idealne modre) reseni zavinily oranzady. Neni to kouzelne?"

"Je to kouzlo prirodovedce. Hele ty kouzelniku? Dej sem recept jak to ta oranzada dokaze."

Jak to ty oranzady dokazi? Uz to prece dokazali. Jak? No prece zajistili neoliberalni vladni nicnedelani spolushozenim vlady spolecne s par koleckovitymi modraky.

"Zatim jen vim ze kdyz vlozim do sveho odstavnovace celej pomeranc tak po nem zustane obrovskej bordel. Kdo to ma porad utirat?" Na to je prece nejlepsi na utreni pro zmenu nejake "modro smouli marshmallow". :) Taky pekny sajrajt ...
28. 03. 2009 | 13:21

myrta napsal(a):

to ghj:přečtěte si jak má Putin Klause v hrsti.Má kopii tajného spisu,který Klaus skartoval.Zadejte si :tajemství Klause.blogspot.com
28. 03. 2009 | 13:24

prirodovedec napsal(a):

Petr S.: Podivejte se na rozpocty uvedenych VS. To je podle mne klic.

Ty skoly jsou obecne spicky, tak se to promita i do zjednodusujicich rankingu (ne naopak).

Je tam tradice odkazu bohatych absolventu, investic skol (pravda ted myslim na Harvardu se kratily prostredky na mzdy jako dopady toho, ze skola ztracela na poklesu vynosu svych investic) a rozvoje zalozeneho nejprve na vyuziti uteku mozku pred Hitlerem z Evropy a pozdeji na vyuziti trhu mozku k tzv. "brain drain".

Sance na strmy osobni uspech a obrovsky prostor pro seberealizaci vcetne sance na podil z praktickeho vyuziti vysledku prace na univerzite podle mne laka mozky celeho sveta. Navic anglictina je i odbornou latinou dneska, atd.

Podle mne je ale jadro ve financovani.

Pokud vezmu zebricek QS THES (je z UK, shanghai je cinsky), urcujici jsou: ohlas mezi odborniky (kdo o skole slysel v dobrem), ohlas mezi zamestnavateli, pocet studentu na ucitele/vedce (ci mensi tim lepsi), podil zahranicnich vyucujicich, podil zahranicnich studentu, pocet SCOPUS publikaci a citaci na vyzkumnika. Ve vetsine ukazatelu se projevuje financovani.

Pokud se zde bavime - jsem rad, ze pad vlady pozastavil podle mne diletantsky realizovane plany na novy VS zakon, byt nadherne snici o Cambridgi v CR, jenze za soucasne prostredky (viz prof. Hanka aj.).

Pokud vim, tak CR podil financi pro VS je mene nez 0,7% HDP a prumer OECD je pritom 1,5% HDP. To podle mne rozhoduje, efektivnost nasich VS je v rade oboru vyssi nez by dle penez mela byt.
28. 03. 2009 | 13:33

vlkodlak napsal(a):

Hele prirodni vedce,

Nejsem ekonom. Jsem jen loupeznickej podnikatel. Uz se tesim na ekonoma Sobotku az zvedne dane tem co jsou schopni a uspesni. Jses schopnej vedce? A nebo aspon uspesnej? Pokud jsi, tak kolik si myslis ze by jsi mel byt za to penalizovan?
28. 03. 2009 | 13:33

IO napsal(a):

Vlkodlaku, já Zvědavce jako celek vůbec neznám ani neposuzuju. Znám z něj jen tento jeden text a ten, pokud vím, byl předtím i potom uveřejněn na mnoha dalších místech, jejichž politické zabarvení si taky netroufám posoudit. Takže nemáš nárok mě tady zupácky, jako jeiný správný ČECH vykazovat z diskuse a posílat mě snad ještě dokonce na Kubu, do Venezuely nebo do Severního Vietnamu, oflastrovat mě jako nácka a podobné velmi nejapné žvásty!! Já jsem tady, vlkodlaku, za volnomyšlenkáře, nejsem ani nácek, ani komouš, ani bolševík ani jiná kategorie, ve kterých ty jsi zjevně zvyklej a pouze schopen uvažovat!! Ponech tedy každopádně na mně a případně na ostatních v této diskusi, co si o tom všem budou/budeme myslet. Tady nejsme tobě na povel!! A skákej, když jsi takovej gruntovní Čech, ty vole!
28. 03. 2009 | 13:35

prirodovedec napsal(a):

vlkodav: Matematikus :) Taleb pise ve svych textech, ze uspech je spise hrou nahody nez talentu a snazeni.

Z toho mi plyne, ze daneni prijmu ze teto loterie s cilem vypsat dalsi loterie je akceptovatelne obecne.

Osobne samozrejme nikoliv. Nicmene se obavam horsich majetkovych loterii. :)
28. 03. 2009 | 13:42

SuP napsal(a):

prirodovedec -
Taleb asi pěkně kecá. Pokud ne, raděj to vztáhněme na "píli". K té musíte přidat i talent i snažení, jinak je Vám na nic. A potom už by vám mělo vyjít, že to trestání JE penalizace.
A k těm přesunům? Taky už to tu bylo:" Dobře tomu, kdo nic nemá, nestará se, kam to schová....
28. 03. 2009 | 14:07

Petr S. napsal(a):

prirodovedec:

To byl taky můj osobní názor - že se ta "pověst" (ranking) dělá spíše podle jakýchsi "finančních" kritérií - celkový rozpočet školy, kolik stojí školné (což určuje, kdo především si ty školy může dovolit - samozřejmě existují různá stipendia výjimečným sportovcům, nadějným talentům z různých oborů i ze zahraničí atd), úroveň pedagogického sboru (významná jména, počet a druhy akademických titulů,...), šance absolventů na získání významné (jak místem, tak platem) nástupní pozice atd. Nejen v USA jsou tedy absolventi takových prestižních univerzit upřednostňováni.
Otázka úrovně (úzkých) specializovaných znalostí se zřejmě nenaskýtá, ovšem na nějakou "speciální" úroveň sociálních a morálních vlastností absolventů se taky určitě vyvozovat nedá...

V našich podmínkách je takové školství těžko realizovatelné. Těžko najdeme v českých podmínkách nějakého sponzora jako je v USA Microsoft, NEC, Apple a pod. nebo privátní sponzory, kteří by byli ochotni investovat do školství ročně milióny dolarů... Nehledě pak o dostupnosti takových škol pro "širokou veřejnost".
Nejen počet milionářů nebo miliardářů v USA a u nás je rozdílný, ale také cesty, jak se k těmto jednotlivé osoby dopracují, co si budeme povídat. Ať je v USA situace jakákoliv, tak nepřehledná a "neprůhledná" z tohoto hlediska jako u nás určitě není.
28. 03. 2009 | 14:09

vlkodlak napsal(a):

tak to je mne te lito studente prirody,

Pokud plati ze, ze uspech je spise hrou nahody nez talentu a snazeni, tak pocitam ze se spolehas na sportku. Snad jednou budes uspesnej. Nezapomen ale vsazet. Mozna ti to jednou vyjde.
28. 03. 2009 | 14:12

prirodovedec napsal(a):

SuP: Prectete si Taleba sam. Podle mne keca podstatne mene nez vetsina nas (vcetne Vas i mne) zde. :)

Je to samozrejme vec osobniho postoje a schopnosti vyjit sam se sebou. Rozumim, ze vsechny nase uspechy jsou pro nas zaslouzene (podle Vas i mne :) ) zakonite a vysledkem naseho talentu, predurceni, snahy, vule, tvrde prace, ... a neuspechy jsou nahodne, nezaslouzene, jen diky neprejicnosti osudu, tech druhych, nahode a zavisti tech ostatnich - neuspesnych socek. :)
28. 03. 2009 | 14:16

Jíra napsal(a):

Pane člene NERVu. Nemyslíte, že jste se už dost ušpinil tím, že jste člen NERVu, spolu s naprostým laikem Weiglem, jehož jediná kvalifikace je, že je tajemník Klause? Že jste ve spolku s geoekonomem Kohoutem s jeho ubohými názory, s Dlouhým, který vřeštěl o zbytečnosti naší těžby uhlí, protože se bude za babku dovážet z Austrálie a tím způsobil nevratné zasypáni šachet a multimiliardové škody a zároveň se zamazal v kauze LTO? Vám vůbec nezáleží na tom, že tady žijí i obyčejní lidé, kteří nechtějí ve vládě podvodníky, vyděrače a zloděje z ODS, která si pro sebe vytvořila i justiční mafii, jak jejich vzor, Al Capone. Fuj. Vy si se svými miliony žijete úplně mimo a naparujete se svým členstvím v NERVu. Co vaše dosavadní činnost přinesla pro naše občany? Že si pár zbohatlíku může odpočítat DPH při nákupu luxusních vozů?
28. 03. 2009 | 14:19

prirodovedec napsal(a):

Petr S.: "To byl taky můj osobní názor - že se ta "pověst" (ranking)"

Ja bych upresnoval: Povest a ranking je podle mne neco jineho.

Da se rici, ze povest je dlouhodoba, mezi odborniky, v mediich, opeira se o realitu i reklamu ...

Ranking je spise moda posledni doby zalozena podle mne na snaze tvurcu zebricku privydelat si na nich ... Samozrejme ranking, ktery by neladil s povesti by byl podezrely ... :)

"dělá spíše podle jakýchsi "finančních" kritérií -"

Ja mel na mysli, ze se do kriterii podstatne promitaji finance.

"celkový rozpočet školy,"

To je vetsinou v zebriccich ignorovano (podle mne). Promita se neprimo.

"kolik stojí školné"

THES to sice sbira, ale zatim nezahrnuje.

"úroveň pedagogického sboru (významná jména, počet a druhy akademických titulů,...),"

Tituly jsou vice mene "jen u nas" v casti Evropy, jinde jsou to pozice. Co se tyka vyznamnych jmen - shanghai ranking pocita nobelisty ... :) tech moc nemame a mit nebudeme, pokud si je nekoupime jako talenty ze zahranici ...

Tzv. uroven se pocita pres mezinarodnost sboru a "nejake publikacni" scientometricke ukazatele.

"šance absolventů na získání významné (jak místem, tak platem) nástupní pozice atd."

Zajimava interpretace od Vas. Musim se zamyslet, zda do zebricku vstupujici ohlas zamestnavatelu (ktere skoly znaji), lze i takto interpretovat ...

"Nejen v USA jsou tedy absolventi takových prestižních univerzit upřednostňováni."

Ja bych rekl, ze u nas absolventi prestiznich univerzit maji sanci u velkych zahranicnich firem. Domaci (myslim lokalni) firma ho nezaplati (pokud si ji nezalozi) pripadne zdejsi univerzita nevytvori podminky vcetne platu. Pomaha prilakat domu na ceskou diplomantku/doktorandku ktera se pak stane zivotni partnerkou. :)

"Otázka úrovně (úzkých) specializovaných znalostí se zřejmě nenaskýtá, ovšem na nějakou "speciální" úroveň sociálních a morálních vlastností absolventů se taky určitě vyvozovat nedá..."

Prilis nerozumim. Obecne plati, ze v rade oboru venku prevlada velka specializace, u nas byva vetsi flexibilita diky pretrvavani dedictvi sociku: "udelej si vse sam". Ale to je subjektivni.

"V našich podmínkách je takové školství těžko realizovatelné."

Ano. Proto se o ne reformy snazi. :))

"Těžko najdeme v českých podmínkách nějakého sponzora jako je v USA Microsoft, NEC, Apple a pod. nebo privátní sponzory, kteří by byli ochotni investovat do školství ročně milióny dolarů... Nehledě pak o dostupnosti takových škol pro "širokou veřejnost".
Nejen počet milionářů nebo miliardářů v USA a u nás je rozdílný, ale také cesty, jak se k těmto jednotlivé osoby dopracují, co si budeme povídat. Ať je v USA situace jakákoliv, tak nepřehledná a "neprůhledná" z tohoto hlediska jako u nás určitě není."

Dovolil bych si se zaverem souhlasit.

Podotykam, ze podle mne na podminky je ceske skolstvi (ve srovnani s ostatnimi nikoliv s tim, jake bychom si je prali) vynikajici.
28. 03. 2009 | 14:30

myrta napsal(a):

to přírodovědec:zasloužil by jste si metál za vynikající,trpělivou veřejnoprávní činnost.Vemte to to Topolánka!
28. 03. 2009 | 14:32

prirodovedec napsal(a):

myrta: Diky! :) Ja to tak nevnimam, ja se bavim a sbiram studijni a pracovni material, jak jsem zde mnohokrat psal. Diskutuji jsou zde na aktualne vynikajici, editori take, a mnozi zde maji spoustu zajimavych myslenek.

Trochu neklidne se ale ptam:

Co to je "Vemte to to Topolanka!" ? :))
28. 03. 2009 | 14:40

myrta napsal(a):

Omluva,mělo to být :Vemte to ZA Topolánka
28. 03. 2009 | 14:46

prirodovedec napsal(a):

myrta: Vy mne nemate rada, ze mi prejete takove hruzy? :)

Uvedte mi prosim nejake rozumne duvody, proc bych o to pri svych zdejsich postojich mel stat ...
28. 03. 2009 | 15:01

Petr S. napsal(a):

prirodovedec:

"Otázka úrovně (úzkých) specializovaných znalostí se zřejmě nenaskýtá, ovšem na nějakou "speciální" úroveň sociálních a morálních vlastností absolventů se taky určitě vyvozovat nedá..."

-- chtěl jsem tím říci, že garance na specializované znalosti pro absolventy určitě existuje, ale neplatí to automaticky pro jejich lidské a morální vlastnosti (osobní zkušenost se setkání s 2 absolventy takových škol, jeden absolutně arogantní a namyšlený, druhý dosti "přezíravý", i když se to samozřejmě nedá brát jako pravidlo! Pana autora blogu osobně neznám, ale nakonec je jenom stipendiant, ne full time student :))

S úrovní českého školství bych s Vámi souhlasil, i když se bohužel taky dá pozorovat jeho úpadek (někdy až neuvěřitelné hrubky a neznalosti třeba i u maturantů).

Ale má to určitě souvislost s tím, co bylo z povolání učitele v posledních letech společensky "vytvořeno" (ve stylu jako "flákači, kteří mají pořád jen samé prázdniny, 5 hodin ve škole denně a ještě chtějí vyšší platy...") a také se stále menšími pravomocemi pedagogů ohledně chování nebo neplnění školních povinností žáků/studentů...
28. 03. 2009 | 15:02

myrta napsal(a):

to:přírodovědec.Protože:jste vzdělaný,jste trpělivý,jste diplomatický a asi i morálně čistý.Čili slušný.A po tom je momentálně velká sháňka a lupou aby pohledal.A když už se někdo takový najde,sem s ním!Když může stavařka dělat ministrini zdravotnictví,chemik ministra financí atd,proč ne vy?
28. 03. 2009 | 15:16

stále rebel napsal(a):

Premiér Topolánek se na čtvrtečním Fóru HN odvázal a zažertoval, že by mohlo Česko kvůli špatné pověsti střední Evropy u investorů potřebovat zahraniční pomoc a česká koruna do pátečního dopoledne oslabila o 25 haléřů. A zastavila se až ve chvíli, kdy Topolánek svůj výrok popřel.

http://www.csob.cz/bankcz/c...
28. 03. 2009 | 15:33

prirodovedec napsal(a):

myrta: Je to do Vas hezke, ale internet prispiva k omylum. Nikdy jsem se z uvedenych hledisek nehodnotil a nemyslim si, ze pokud bych se podle nejakych meril, ze bych uspel tak, jak naznacujete.

Vite, ja mam praci, ktera mne velice bavi. Nemenil bych. Politicke pozice jsou podle mne prisernost. Pojem sluzba druhym je natolik zprofanovan, ze tzv. slusni lide tam podle mne nemohou pusobit a politika je semele k neslusnosti.

Zkratka se domnivam, ze jsou posty, kde Vami jmenovane vlastnosti jsou spise pritezi. Podle men spravny politik musi byt i navenek darebak (aby nasi zemi uhajil proti jinym darebakum), jenze on je to vetsinou z logiky veci i mocichtivy deprivant, kteremu se pak musi hazet klacky pod nohy, aby nam nemohl skodit pod rouskou "potrebnych reforem" ve prospech svych podporovatelskych "pijavic". Z toho pohledu povazuji soucasny stav spise za idealni ... :)

Nesmi to samozrejme prilis prekmitnout. Ale z pohledu budoucnosti ceskych VS nemohl pad vlady prijit v lepsim case. Tlak premiera na predlozeni opravdu rozporneho vecneho zameru VS zakona jiz v dubnu devastoval podle mych zprav i reformatory na MSMT ... :)

Sem chodim opravdu velice rad, protoze vidim, jak tzv. "obycejni diskutujici" jsou uctyhodni. Staci nebrat ty nase politiky prilis vazne, branit jim ve vylomeninach a zijeme v nejlepsim ze vsech veku ...
28. 03. 2009 | 15:34

prirodovedec napsal(a):

Petr S.: Arogance i znalych je casto smesna a muze byt ucinne zesmesnena.

Nekteri ucitele otupeli a i oni neoliberalne optimalizuji svuj kratkodoby profit. Proc se honit?

Uvidime co bude dal ... ja to odhaduji casem na nove obrozeni, ze vzdelanost je prece jen dulezita ... :)
28. 03. 2009 | 15:43

myrta napsal(a):

Jmenovaná vlastnosti nejsou přítěží,když protivníka dokáže "utlouci argumenty".A na to musí být -konsenkvent,neboli důsledný.A ne plácat každý den něco jiného.Od pangejtu k pangejtu,jak říkala moje babi.Přeji mnoho zdaru ve vaší práci,škoda že jste tak anonymní a nemohu se s vaší prací seznámit.Jdu slavit narozeniny.Pa,pa,pane přírodovědec.
28. 03. 2009 | 15:48

prirodovedec napsal(a):

myrta: Prijemnou oslavu. Anonymita je uzitecna, umoznuje optimisticke projekce predstav. :) Realita byva kruta a zada si predevsim toleranci a jistou smirlivost. A dekuji. Treba nekdy na me drivejsi "vysledky prace" (minim absolventy, na ktere jsme hrdy) narazite a ani to nebudete vedet. :)
28. 03. 2009 | 15:54

Marty napsal(a):

pirodovedec: predsednictvi EU bylo pro CR spise uspesne nez naopak. Vedle nekterych kritik slo nalezt i celou radu pochvalnych clanku a komentaru zahranicnich medii. Ona i ta Entropa mela v zahranici uspech. Moc se mi napriklad libili komentare ctenaru na BBC. Na jedne strane tu mame ponekud neobjektivni kometare ceskych medii a na druhe zaslepene komentare, ktere predjimaji mezinarodni ostudu, aniz by se obtezovali zjistovanim, zda tomu v tom zahranici skutecne tak je.

A k te matematice. Ukazalo se, ze nezanebatelnou vinu na soucasne krizi mel i prehnany duraz na matematicke modely. Nedavno jsem daval odkaz na matemaika, ktery je tvoril. Ono obecne se muze udelat sebelepsi matemaicky model, ale nacpat ho spravnymi a presnymi daty je v podstate nemozne. Pred tim se casto zaviraji oci ...

Liberalni reseni bych nenazyval nicnedelanim. Nelze ignorovat realnou situai ve svem okoli a aplikovat liberalni postupy na neliberalni ekonomiku. Proto se mi libil pristup NERVu. I v dobe krize je v konecnem dsledku nejvetsi kouli na noze podniku a obcanu stat. A prave stat muze podnikum a lidem nejvice ulehcit a pomoci jim se s krizi vyporadat.

Poskozeni ceske povesti v zahranici si moc hodnotit netroufnu. Mam jen obavu z toho ze spadneme do stejneho pytle s Madarskem a spol. Dosud se nam darilo drzet ekonomiku jakztakz nad vodou a trosku lepe informovani investori to tak i vnimali. Nyni mnoho z nich nabude dojmu, ze jsme tu nakonec ve stejnem svrabu jako jiz zminene Madarsko.

Osobne povazuji vysloveni neduvery vlady za krajne neodpovedne. Kdyz odhlednu o toho, ze to Paroubek delal z ryze osobniho duvodu touhy po moci a ne kvuli tomu, ze by ta vlada byla tak strase strasliva, tak je do oci bijici, ze CSSD nepromyslela, co pad vlady zpusobi. Neprobehlo zadne hodnoceni dusledku padu vlady vs. dalsi existence vlady. Neni zadny plan, co po padu. Proste smutny obraz ceske politiky, kdy jde jen o koryta a ne rizeni statu s 10m obyvateli. Trochu jsem doufal, ze ODS vyuzije teto neodpovednosti CSSD a ukaze zbytkum jejich inteligentnich volicu, ze to neni strana schopna vladnout, ale misto toho se Topolanek urazi s Klausem. Takze tu mame dve nejvetsi strany a ani jedna z nich neni schopna ridit tento stat ... lepe receno jsou vsehoschopne.
28. 03. 2009 | 16:02

Petr S. napsal(a):

prirodovedec:

Pravda, arogance a namyšlenost jsou především osobní vlastnosti a někdy se jim člověk může vyhnout (pokud to není třeba přímý nadřízený :) ).

S tím obrozením nevím - uvidíme, možná, že bude potřeba ještě více tiskových a jiných mluvčích, poradců atd. :)

Ale nebylo by od věci si uvědomit, že když chceme opravdu do Evropy, tak by nebylo špatné se aspoň pořádně naučit nějaký užívaný cizí jazyk (angličtina, němčina,...). Pak by se nemusely různé omyly nebo nedorozumění svádět na překladatele...
28. 03. 2009 | 16:05

volič napsal(a):

Modří lumpové, vaše vláda v čele s arogantním nabobem musela padnout, protože už jste moc mlaskali ! Pane Sedláčku dobrý článek od liberála, ale do nějakých pravicových novin, třeba MFD.
28. 03. 2009 | 16:57

Tom napsal(a):

Po přečtení komentářů mi vyvstalo na mysli jedno staré heslo "Lidé bděte." Řekl bych,že je opět aktuální.
28. 03. 2009 | 17:07

prirodovedec napsal(a):

Tom: Budte klidny. Bdi modri i oranzovi. :)

Marty: Zdravim.

"predsednictvi EU bylo pro CR spise uspesne nez naopak."

Tradicne Vam tam chybi, ze podle Vas. :) Ja vim, Vy prece vite, ze mate to obecnou neoliberalni pravdu. :)

"na druhe zaslepene komentare, ktere predjimaji mezinarodni ostudu, aniz by se obtezovali zjistovanim, zda tomu v tom zahranici skutecne tak je."

Trosku orientace v nich mam. :) Je to rozmanite. Nicmene uvedene pripady (Gaza a gas, atd.) jsou hodnoceny celkem vetsinove. :)) To sam asi vite. Ja vim, musite videt, ze nase predsednictvi je uspech. :)

"A k te matematice. Ukazalo se, ze nezanebatelnou vinu na soucasne krizi mel i prehnany duraz na matematicke modely."

Ach ano, to je ta Vase povestna neoliberalni - jak to rici? - tak naplno - hloupost.

Sezente si FT Weekend z 21.-22.3. a na str. 6 si prectete brilantni text "Maths and markets". Vite, vira, ze svet lze chapat v ramci par banalnich pravidel je podle mne ponekud naivni. Ale chapu, ze verici potrebuji ulevny jednoduchy system dogmat misto poradneho premysleni a hledani. :)

Pro Vas cituji: "the problem was not the maths but the way banks used it ... They oversimplified, and assumed away the limitations and caveats of their models... They did this to convey an illusion of accuracy and precision, and so convince the market that they had everything under control ... For the future we need more and better maths ... senior bankers must become better informed about the mathematical bases of their industry ... Total ignorance of the "black box" trading systems used by their companies is not acceptable excuse for failure."

"Nedavno jsem daval odkaz na matemaika, ktery je tvoril."

Dejte znovu, asi jsem jej prehledl. Oplatim odkazy na diletanty, kteir je nepochopili (pocinaje bratrem jednoho statistika - vsak ho znate a ctete :) ).

"Ono obecne se muze udelat sebelepsi matemaicky model, ale nacpat ho spravnymi a presnymi daty je v podstate nemozne. Pred tim se casto zaviraji oci ..."

V tom se shodneme. Problem je v nechapani tech modelu a jejich rizik.

Nicmene tomu nepomuze pouzivani zjednodusujicich verbalnich dogmat a prikladu se svickami aj. :) Ten kdo pouziva matemtiku a je trochu na urovni, vi v cem jsou slabiny modelu a je opatrny.

Ten kdo pouziva verbalni jasna dogmata, zastira predpoklady jejich platnosti, ktera matematicke modely pouzivaji v ejich nahote.

Vite, to je problem lidi vyskolenych v ekonomickych virach, kteri se je snazili podlozit modely misto, aby pouzili modely k jejich zpochybneni. :) Tak ta dogmata (presneji problematicnost jejich pouzivani) zpochybnuje realita.

"Liberalni reseni bych nenazyval nicnedelanim."

Ja to tak vnimam. Nicnedelani ze strany vlady a statu. Ne? :)

"Nelze ignorovat realnou situai ve svem okoli a aplikovat liberalni postupy na neliberalni ekonomiku."

Ach ano, to je takove to, "me neoliberalni kralovstvi neni z tohoto sveta". Proc to ale stale "mastite" do reality a neberete to, jako takovou abstraktni Zemeplochu? :)

"Proto se mi libil pristup NERVu." :)

"I v dobe krize je v konecnem dsledku nejvetsi kouli na noze podniku a obcanu stat. A prave stat muze podnikum a lidem nejvice ulehcit a pomoci jim se s krizi vyporadat."

No prave rikam, a to tim, ze nebude delat nic. Neoliberalne. :)

"Poskozeni ceske povesti v zahranici si moc hodnotit netroufnu."

Ja ano. Cesti politici jsou vnimani jako bizarni postavicky, my obycejni jsme brani zcela normalne (obcas pocitujeme soucit, ze ti nasi nahore jsou mozna jeste stupidnejsi nez ti jejich ... pak se ale usmeji, protze se chechtame a rikaji, aha svejk a kafka ... :) ).

"Mam jen obavu z toho ze spadneme do stejneho pytle s Madarskem a spol."

A jak se to projevi? Zdeseni investori se seberou a utecou, protoze se lekli nebo protoze proste nemaji poptavku? Mozna tam spadneme az si pujcime v eurech to co Madari ...

"Dosud se nam darilo drzet ekonomiku jakztakz nad vodou"

A proboha jak? Tim ze povestny s=v/t jezdil do Bruselu? Ja jsem kantor, ale Vy jako pravnik jste tem podnikum a realne ekonomice asi vzdalen jeste vice nez nasi novinari, poptejte se (ja se ptam absolventu, kteri se mnou mluvi aj.) ... o dalsich propadech a zrejme baliccich v dubnu a kvetnu mozna rozhodnou ocekavane odhady (domnivam se, ze mezirocni propad se z -2% bude postupne korigovat na -6%).
28. 03. 2009 | 17:15

prirodovedec napsal(a):

Marty: "a trosku lepe informovani investori to tak i vnimali."

Potrebujeme ted investory nebo poptavku po tom, co se u nas vyrabi?

"Nyni mnoho z nich nabude dojmu, ze jsme tu nakonec ve stejnem svrabu jako jiz zminene Madarsko."

Uvidime. Asi nebudou mit tu spravnou informaci ... :) Ze by Vam ten trh selhaval? :)

"Osobne povazuji vysloveni neduvery vlady za krajne neodpovedne."

Osobne to povazuji za neco, co je mi zcela jedno. Je to pro mne zajimave z hlediska hry a ruznych masek. Jako pravicaka Vas chapu. Musite najit destinaci kam podle novin vyemigrujete pred komunisty, kteri se jiz jiz zmocnuji moci ...

Z meho hlediska dlouhodobeho - asi to trochu zachranilo VS v CR pred naprosto bizarne diletantsky urychlovanymi napady, protoze si to pan premier preje ...

"Kdyz odhlednu o toho, ze to Paroubek delal z ryze osobniho duvodu touhy po moci"

To je vlastni kazdemu politikovi, samozrejme, ze krvavy pes medii, po ni touzi jeste vice, kdezto Topolanek o ni ani nestal ...

"a ne kvuli tomu, ze by ta vlada byla tak strase strasliva,"

V mych ocich na urovni konvergujici k jakesistanu ano ... alespon byla legrace ...

"tak je do oci bijici, ze CSSD nepromyslela, co pad vlady zpusobi."

Bezesporu z dnesni zpravy po par dnech, ze se shodli s ODS na rijnovych volbach to urcite promyslene nemeli. Nenechte se vysmat, podle mne jen sebestredny nouma to podceni tak, jako ti kluci u vesel.

"Neprobehlo zadne hodnoceni dusledku padu vlady vs. dalsi existence vlady."

Jak to vite? Mate odposlech o vlastika, olgy, vaclava na Hrade a v Lidovem dome?

"Neni zadny plan, co po padu."

S Vami se ma o nej nekdo delit? Proboha neprozivejte to tolik, padu pravicovych a levicovych vlad jeste za svuj zivot prozijete ...

Celkem mne to proti minulosti nebavi, ale plany prezidenta, socanu, a dalsich jak dal jsou prece docela zrejme, ne? To opravdu potrebujete, aby Vam je tu nekdo vypsal?

Zcela jednoduse: Behem par dnu se ukazalo pres straseni fan klubu vlady a medii (bohuzel pro ne), ze se katastrofa nekona.

Tim se zajistily okrajove podminky (dohaduji, ze silni hraci v pozadi se smirili s novym rozdanim karet a prevrzeni stolku branili). Rozkyvat "okrajove podminky" nedokazali a situace se jim ted zhorsuje a zhorsuje.

Ted se proto z ruznych stran hraje na zarezani Bursika a jeho modrozelene party na cele SZ, dale na oslabeni Kalouska a Severy vuci Sojdrove a spol. (to je zatim potichu).

Podstatou je, vyhladovet je, cili odrezat od ruznych pozic a nadeji na to prisat se k evropskym trubickam.

Zkusi se zrejme Hradem postupne Klausuv cil odstrelit a nahradit Topolanka. Protoze to neni ted v zajmu socanu (viz dusledky predcasneho sestreleni Grosse v opacnem gardu), mozna budou naivne :) lavirovat (viz naznak dohody, ktera ale rozhodne musi byt velmi obtizne dosazitelna ...).

"Proste smutny obraz ceske politiky, kdy jde jen o koryta a ne rizeni statu s 10m obyvateli."

Proste zcela normalni obraz politiky. Sobci nahore svymi neoliberalnimi metodami maximalizuji svuj zisk. Nu a my dole se chovame podobne.

"Trochu jsem doufal, ze ODS vyuzije teto neodpovednosti CSSD a ukaze zbytkum jejich inteligentnich volicu,"

Nejsem jejich volic a nejsem inteligentni. Pri volbach zrejme nepujde o inteligenci, ale nahazet to podle svych ekonomickych zajmu. Ocekavam, ze 2/3 s podprumernymi platy zvoli ty, kteri jim slibi, ze zmacknou tu 1/3, ktera si zije "nad prumer". :) Pokud to udelaji chytre, slibi zmacknout jen cca 1/10.

"ze to neni strana schopna vladnout,"

Schopna mozna neni, ale i ti neinteligentni volici bohuzel maji pamet. A ze sveho hlediska srovnavaji 2 roky a tech 8 predtim. A nastroju na vymyti mozku, aby se oni nechovali neoliberalne tj. nemaximalizovali svuj okamzity profit, uz moc nezbylo (media selhala, dvoumetrovy stramak take ..., straseni Kubicem a minulosti uz tolik nezabira).

"ale misto toho se Topolanek urazi s Klausem. Takze tu mame dve nejvetsi strany a ani jedna z nich neni schopna ridit tento stat ... lepe receno jsou vsehoschopne."

Nebojte se prijde pohledna Edelmanova a Delnicka strana. :)
28. 03. 2009 | 17:16

prirodovedec napsal(a):

Petr S.: Co se tyka obrozeni, mam na mysli ne rozvoj zvanivych profesi, ale tech narocnych na "matematicke mysleni".
28. 03. 2009 | 17:17

iga napsal(a):

Pane Sedlacku, ja bych to nevidela tak dramaticky. Iluze o nasem predsednictvi mel (krome nas) malokdo. Ta ostuda je, rekla bych, jen okresniho formatu. Troufam si take hadat, ze ani Obama se nejakym tim zmatkem v nasich pomerech nebude trapit tak moc, jak naznacujete. Obecne se ukazuje, ze mame neustalou tendenci zvelicovat vlastni roli. Asi se shodneme na tom, ze na vznikle situaci maji zhruba stejny podil vsichni akteri. K pravici mam blize, ale bohuzel me to opakovane presvedcilo o tom, ze mistni pravicove strany svoji roli absolutne nezvladaji.
28. 03. 2009 | 18:05

vlk napsal(a):

Věsdům dar a přírodovědci zvláště!
Zdravím do dáli. Mám rradost, že máš zase psavou!

Slušelo by se , abych ti odpověděl na dlouhý příspěvek, bod po bodu.. ale je to hodně vysoko a musel bych neustále rolovat sem tam.
Vezmu to tedyhromadně, podle toho co považuji za tvé hlavní argumenty:
Poslední kohout lepší Sedláčka..
Mpžná, nevím.
A přiznám se , že to nepokládám za důležté. Pro mne jsou při hodnocení bloggera vždy důležitá dvě kritéria:
pravdivost
nebemagičnost
U Sedláčka je mimo diskus obojí. Nikdy nepotřeboval upravovat fakta, nikdy nenapsal demagogický text.
Že se mu tenhle příliš nepovedl? Ježkovy voči!
y tu taky mastíme příspěvky dost nepovedené, jeden každý z nás.
Každý jsme si tu zažili hvězdnou hodinku, každý propadák.
To ak chodí.
Víš, já rozumím bezezbytku Sedláčkově motivu ten blog napsat. Ten já sdílím. K tomu vyrválu, co je ve světě jsmepřidali zbytečný další. Nedůvěru našich tradičních "přátel" z velkých zemí zemí na jih od nás jsme podpořili naprosto hloupě.Nicméně, škoda není tak velká, oni by si stejně něco našli.
problém je jinde.
Problém je , že jsme neseriozní partner. Mistrující okolí.S rasancí a sveřepostí mesiášů. Tohle kdysi začalvDavosu 91 Klaus. Byl z toho dost nepříjemný duel s Kohlem. A pokračuje to do dnešních dní. Kdo z nás si ještě pamatuje onu trapnou scénku, a že to není tak dlouho, kdy my jsme měli už o radaru dojednáno a Poláci přitlačili na pilu, s tím, že buď baterie Patriotů a přezbrojení polské armády nebo žádná základna a my okamžitě nevěděli nic lepšího než Poláky podrazit když zaznělo vládní prohlášení, že mají nerealistické nároky? No teď to vypadá tak, že radar být nemusí, ale Poláci přezbrojía APtrioty budou stejně. Zatímco naše ruské protiletadlové komplety končí myslím příští rok svou životnost..

Ohledně martyho tradičně informovaných řečí- jako o vyděšení investorůa kdesi cosi- investory před nedávnem daleko víc vyděsilo, že odvolaná vláda dala tenkrát k lepšímu, že chystá vypovědět smlouvy o ochraně investic. je to tak asi 10 měsíců... Kdo si na to ještě vzpomene?
Jinak jsou investořia investoři. někteří nás sypou do jednoho pytle s HU, PL někteří ne. Jak totiž kdo potřebuje. velcí portfoliový investoři kteří umisťují aktiva na PX ,BUX a Waršavě skutečně rozlišovat příliš nepotřebují. Vědí totiž, že jdeme kurzově téměř vždycky nahoru nebo dolů jako celek.A důležitější je pro ně vždy výběr titulů. Nevěřím, že se našel někdo větší, kdo u nás investoval DO AAA, ale tkaždý z těch , dko sem přišel měl ČEZ a O2. A tihle by nás tak brali stejně ať by vláda padla či nikoliv. Pokud jde o měny, pak pro tradery platí často hrubé pravidlo - hlídej páry USD/ZL a Euro/ZL a nemusíš hlídat nic dalšího..
Ti druzí jsouselektivní investoři. Do konkrétní firmy, pozemku, atd. Ano, tihle hlídají velmi okamžitou situaci, změny v leislativě atd. Pro ty je mnohem důležitější, že co nevidět tady cizí subjekt fyzický i právnický, bude moci vlastnit nemovitosti. Tohle je zajímá. Zajímá je vymahatelnost práva, korektnost obchodních sporů a jednání úřadů a partnerů. U těch nás pád vlády poškodit nemohl. Ale těžko se jim vysvětluje kauza Čunek... Nebo Rybenor. a tady se také nci nezměnilo....
A co jim nešlo vysvětlit už vůbec bylo rozehnání Czechinvestu. Tedy těm, co s ním začali jednat před Římanem a jeho tabula rasa..
Ten pád vlády jsme si mohli klidně ušetřit. Ovšem zůstává mi záhadou, proč se Topolánek, když věděl, jakou má "většinu", když věděl, jak říká, že ho Hrad při první příležitosti podrazí, protože to dělal od 02, nevyvinul dostatečnou snahu vyjednat si toleranci na předsednictví. Paroubek mu to doložitelně mnohokrát nabízel.Jednání i začala a byly signály, že dohoda je v řádu§ dnů. Nebylo nic.Topolánek chtěl a nechtěl dát. Teď to předvedl znova, když vyjednával s žabičkami.
28. 03. 2009 | 18:07

prirodovedec napsal(a):

vlk: Zdravim. Dve chyby se mi jevi tak diletantsky, ze si skoro rikam, ze to odstoupeni bylo "samovyvolane" :).

Ty dve chyby dle mne:

Vyhazov 2 zelenych poslankyn Bursikem ze strany v nevhodnem case.

Podani informaci BIS Topolankem do tisku, ze to vyznelo jako dukazy o zfalsovane volbe prezidenta, ne ze opet odhalil Dimuna s Randakem. Zrejme diletantnsky kalkulovali v jeho okoli na oslabeni Klause pred Obamovou navstevou a "trochu" se jim to vymklo a starik ukazal, ze ma sexy mozek. :)

Ale asi je to jen v tom duchu bombs, bonds, s= v/t, reformy zdravotnictvi, vysokeho skolstvi, zkratka profesionalita mistra T. ...
28. 03. 2009 | 18:18

Petr S. napsal(a):

prirodovedec:

Smím se zeptat, čím se zabýváte (tedy obor bádání, výzkumu) ?
28. 03. 2009 | 18:30

Ford napsal(a):

Božínku vy toho nakecáte. Topol musel být odstraněn, protože mu rostla popularita a tím i ODS. Což samolibí sexymozek a pravděpodobně i hradní ješita těžce nesli. No a to že se to na popáté podařilo je tím že socani uplatili ty dvě zelené pipiny. Dokud nedisponovali krajskými penězi, tak se hlasovalo 4x a 4x neúspěšně.Poté co dostali zeleňačky plnění od krajů, tak se to podařilo na první pokus.
28. 03. 2009 | 18:32

Marty napsal(a):

prirodovedec: dneska jste nam nejaky nesmiritelny.

Nerekl bych tradicne. Kdyz si na to vzpomenu, tak do svych prispevku napisu, ze ja myslim adpod. Ono porad to pisu ja, takze je jaksi logicke, ze tim vyjadruji svuj nazor.

Mate pravdu v tom ze ty komentare jsou rozmanite. Jsou jak pozitivni, tak i negativni. Pak ale ucelove davate negativni na prvni misto. Neni to spise projekce Vasich vlastnich nazoru nez objektivni realita. Za plyn bylo i dost chvaly a vyresni Gazy ani nemohl zadny racionalne uvazujici clovek ocekavat.
Jinak me osobne je uspech naseho predsednictvi pomerne lhostejny. Nejsem nijak spojeny s ODS a je mi jedno, kdo povladne. Pokud to tedy nebude Paroubek jeho neschopna parta.

A bohuzel opet predvadite svou "matematickou" zaslepenost. Matematika je nevinna, jen se spatne pouzivala :) Ony i ty liberalni myslenky jsou bezchybne, jen je lide spatne pouzivaji :) Neni nad poradny alibismus.
Odkaz bohuzel mam ulozeny v jinem pocitaci. Byl to clanek v Business Week a pak jsem mel i dokaz na autoruv blog. Pisu si to do denicku :)

Matematiku v zadnem pripade nezavrhuji. Spor liberalniho pristupu a vztah matematiky je tema slozite a zname. Bohuzel jsem nemocny a nemam silu na hledani odkazu a rozjete poradne a stavnate debaty na toto tema.

Svou poznamkou o liberalnich postupech smeroval a k tomu, ze nelze vzit 100% liberalni opatreni a hodit ho do ekonomiky. Liberalismus bych v takovem pripade vzal jako vyhozi bod, ktery mi urci smer. Ale konrketni opatreni musim take prizpusobovat realne existujici situaci.

Jelikoz ziji v CR a nazory ciziny mam zprostredkovane, tak si to hodnoti t netroufnu. Ale s nazorem o bizardnich postavickach jsem se setkal jen u kovanych levicaku. To je je vsak pochopitelne. Opravdu si troufnete takovy nazor vydavat za obecne platny?

S panikou nikdo utikat nebude. Ale pokud se o odchodu budou rozhodovat, bude to argumentem pro odchod. A podobne pri prichodu.
Z praxe mohu soudit, ze problemy jsou, ale spouste podniku se dari velmi dobre. Nabiraji se lidi, buduji nove provozy, dokonce ani nijak vyrazne nepokles pocet fuzi a akvizic. Nejsou jen duvody k pesimismu a tech Vasich 6% povazuji za nesmysl. Samozrejme tu krize je, je tu i mnoho problemu a cesky prumysl v tech problemech opravdu je, ale vidim to pozitivnejsi nez Vy.

Informovanost neni perfektni. Ale neni to selhani trhu. To k trhu proste patri.

Nikam emigovat nehodlam. Osobne se me zmena vlady nedoktne, ale stve me me ten bordle kolem, ve kterem tu musim zit.

O diletanstvi CSSD ohlednu padu mluvim soudim ze zmatenych komentaru jejich predstavitelu po padu. Nevedeli, co bude. Nevedeli co nastane. Jen chteli pad vlady. Jedina konkretni vec byla, ze volby by mely byt na podzim. Cele to pusobi jako hura akce. Aby to nakonec skutecne nebylo tak, za Klaus zavolal Paroubkovi, jestli nechce sejmout vladu, on ze jo, tak se to rychle behem par dni dojednalo a bylo.
28. 03. 2009 | 18:33

ach jo napsal(a):

Podívejte se na hlavní stránku Ak
tuálně.cz:
ODS na videu přirovnává pád vlády k Mnichovu
Autor: asi | 28.03.2009 18:10
28. 03. 2009 | 18:41

stále rebel napsal(a):

28. 03. 2009 | 18:57

vlk napsal(a):

přírodovědec

no chyby se sčítají.Ale ty dvě kauzy - mazec u sinic a Topolánkův "objevů nepravostí jsou každá z jiného kadlubu.

Nejdříve zelná aferka:
To je dlouhodobá záležitost. Křídlo Kuchtové vers. Buríkovci. Šlo o stranický spor, kdy Bursíkovi postupně zaháněli svoje oponenty do kouta. a tím, jakse cítili být silnějšími, chtěli, jhak v české politice tradice velí - protivníka vyhladit.A také to udělali ! Kuchttíky vyhladili. nemilosrdně. Aniž by jim někdy opřišlo na mysl, že ti je mohou zaříznout. Bursík, jakkoliv jsem ho pokládal za nejlepšího taktika mezi politiky, dokonale selhal. On měl jako axiom, že NIKDO z ODS prostě nezařízne vlastní partaj. Pokud mu tebhle kalkul vycházel, obě žabičky nepotřeboval. 99 není 101 a dva hlasy jsou dostatečná vata.
Bursík tohle děsivě prokaučoval. A podobně následně i Topolánek. Podle článkuv MfD je mněl obě v podstatě na lopatě. Šlo jen poslední stvrzení dohod učiněných o den dřív u něj doma. Krátce před jednáním mu přišla sms , že ranienec ho podrží. On yvšel z toho, že už nikoho nepotřebuje, protože kdyžRanienec, pak také Schwuippel, protože říkali, že b udou hlasovat oba stejně, bouchnul u žabek do stolua prásknul dveřmi. Trapný výkon politika co vede Evropu, že?

Afera Savoj? No tak to je trapnost nad trapnost. ODS měla skandál Dalík/Wolf a potřebovala nutně odvést poziornost. Rychle. Žádala se rychlá reakce o nějakém děsivém komplotu protistrany.
A až zveřejní ten matroš,c ož udělají, podle toho, co píše Aktuálně, budou dokazovat, ež k děsivému "ovlivnění" prezidentské volby a zpochyběnní legitimity té volby došlo tím, že se ten záznam nějak objevil na veřejnosti!!! Samozřejmě za zločnné ingerence lidí okolo soc dem.. Fakt, spiknutí jak z učebnice! ne velmi podivná shcůzka Weigel -Šlouf- perezidentský tajemníka obskurní figur politického příšeří, ale to, že se to dostalo na veřejnsot je skandáln9! A nelegalita volby má zřejmě spočívatv tom, že z volby tajné se stala volba veřejná! má ty svatá prostoto....
Volba byla nelegální proto, že všichni, jako důsledek uniku o schůzce podivných vyjednavačů,museli zcela viditelně a transparentně říci ano jednomu z kandidítů. To je tedy komplot par excellance.
28. 03. 2009 | 18:57

Ikena napsal(a):

Vcera jsem slysel britskeho ministra zahranici odpovidat na otazky CT a zaujala mne jedna vec, ve vsech odpovedich bylo slyset slova, o porozumeni, spolupraci, partnerstvi spolecnych zajmech. Velmi zajimave bylo stanovisko britske vlady k pozvani Beloruska k jednani. Ano jednat a nabizet prednosti, tedy pozvat.

U nas v tutez dobu zneji slova ve stylu "A zitra vstanou novi bojivnici", tedy plamene vyzvy k jednote, odhaleni nepratel, pevne semknutych siku, vsichni za predsedou, v jednote je sila a sam predseda vola po novych bojich, ktere je ochoten podstoupit pro lepsi zitrky.

Ptam se s kym, s kym chce bojovat a jak zpusobem?
Tyto vyrazy a slovnik, jsou vystrizena z dob komunismu.
Vzdyt Evropa a evropsky styl politiky je jiz zcela jiny, zakladem je hledani spolecnych zajmu, ale u nas je v kurzu boj s oponentem.

Po shlednuti videoklipu pana Topfera, se opravnene domnivam, ze nekteri fanatici jsou schopni zajit tak daleko, ze zneucti obeti fasismu, totality a obeti srpna 68. Chteji snad vyvolat obcanskou valku a nastolit opet totalitu za dosazeni svych zajmu. Vzdyt pred rokem byl jejich kandidat zvolem prezidentem a dnes mu nasayuji psi hlavu. Navic se jasne ukazuje, ze predstavitele ODS, napr. starostove za ODS neumi sami jednat bez pokynu od presedy.

K tomu klipu, negativni svetove reakce na nediplomaticky vyrok vuci ekonomickym opatrenim USA pronesl snad Paroubek, Klaus nebo KSCM?

Vzdyt se volalo po vlade odborniku a Topolanek neni schopen ani prednest projev v aglictine, je to malickost, ale ta by zabranila celosvetove ostude.
28. 03. 2009 | 19:08

Ford napsal(a):

Ikena: A co si tak pustit projev Velkého vůdce Jirky sexymozka Paroubka po volbách v roce 2006 a pak moralizovat nebo si radši nafackovat.
28. 03. 2009 | 19:21

Tupelo napsal(a):

Ode dneska uz povolebni projev Paroubka nebude nikdy to co byval, mame tu produkci ODS, pro kterou je pad jeji vlady novym Mnichovem:

https://www.youtube.com/watc...

Po shlednuti dilka, ve kterem pripomeli Mnichov, se mi nejak pripomel Goebbels.
28. 03. 2009 | 19:35

Ikena napsal(a):

Ford,
ano, ten jste kritizovali a opravnene. Tak proc se ODS uchylila ke stejnemu a dokonce jej predcila.
Nemuzete obhajit. Totalni propadak a nelze srovnavat stat - strana, nebo chcete nastolit modrou totalitu?
28. 03. 2009 | 19:53

Ford napsal(a):

Ikena: Tak zacitujte co je v tom klipu totalitní modré? Do koho se navaží a koho obviňuje.
28. 03. 2009 | 19:59

prirodovedec napsal(a):

Ford: Jiste, byl sestrelen i z Vasich duvodu, a tedy z pohledu svych konkurentu ve spravne chvili. Neuhral to. Protoze se zda, ze to nema dalsi vliv, je to celkem jedno.

Co se tyka realizace - rozhodlo ne uplaceni, ale vyhozeni tech dvou. Zaplaceni teprve prijde. S ohledem na to, ze hradni kridlo ma v ODS cca 17+5 poslancu, slo o casovani a nahrani situace, aby jich stacilo co nejmene hlasu. Tedy nevyloucitelny mazanek maminky a zcela flexibilni Tlusty. Nemelo smysl to prepalovat a riskovat dalsi at uz prazske, ci jine. Ti se budou hodit pri vymene predsedy.

Petr S.: Asi se snadno dovtipite. Vetsina to zde za ten rok, dva snadno odhadne. Ted je to horsi, protoze se tu vyskytuji mene casto. Iakze nenapovim.

Marty: To vite, jak Vas vidim brousim ostri. :) Uzdravte se.

"Mate pravdu v tom ze ty komentare jsou rozmanite. Jsou jak pozitivni, tak i negativni. Pak ale ucelove davate negativni na prvni misto." Beru to matematicky 0 vetsinove. :)

"Neni to spise projekce Vasich vlastnich nazoru nez objektivni realita." Ale jiste, jako u Vas. Ctenar si to prebere.

"Za plyn bylo i dost chvaly" ja vim v MFDnes a v Kijevskich Novosti. :))

"Jinak me osobne je uspech naseho predsednictvi pomerne lhostejny."

Ja se domnivam, ze tady nejde o kategorii uspech to je hodnoceni politiku a jejich PR novin. Jde spise o to nenapachat skody vetsi nez male ...

"Nejsem nijak spojeny s ODS a je mi jedno, kdo povladne. Pokud to tedy nebude Paroubek jeho neschopna parta." Mozna ODS a neschopna parta? :)

"A bohuzel opet predvadite svou "matematickou" zaslepenost."

To se tak jevi Vam neznalym. :)

"Matematika je nevinna, jen se spatne pouzivala :)"

Citujete nepresne. Jde o matematicky nevzdelane rozhodovatele v bankach. Jsou to vetsinou pouckove vzdelani ekonomove nebo pravnici. Schopni heslovitych mysleni a z matematiky tak asi prace s histogramy ... :) Pritom tam maji vetsinou daleko schopnejsi a premyslivejsi jedince. Jenze klice od trezoru drzi jini ... neschopni a stastni ... :)

"Ony i ty liberalni myslenky jsou bezchybne, jen je lide spatne pouzivaji :)"

Zajiste. Jsou tam dva rozdily: Vy to svoje vice vnucujete, matematici byvaji skromnejsi (obcas tpo zkousim vyvazovat :) ) a spise zadani o model.

Dale, kdyz neco nefunguje, hleda se zlepseni modelu. Ve Vasem veroucnem pristupu se hleda jak zakroutit realitu, aby se dalo rici, ze "jiz klasici ..."

On i zde je to takovy klasicky rozdil a spor mezi veroucnym a vedeckym pristupem. Problem byva, kdyz "diletanti" nechapajici co veda skutecne nabizi a muze nabidnout se utikaji zklamani k nejake vire. Berte to tak, ze proto se ozyvam ostreji. Ja vim, ze ti "prvni zlodeji" se musi vyvinit a ze tichy matematik je primo idealni obetni beranek pro medial ne zdatne pravniky a ekonomy na cele financnich instituci ... navic na skole nikdo pocty nemel rad ... :)

"Neni nad poradny alibismus."

Nu ja naznacil rozdil mezi tim Vasim a mym. Ja pece nabizim:

ekonomove, pravnici dovzdelejte se (viz zminky o VaR ve zminenem clanku - ty jsem vynechal, protoze by asi pro Vas byly prilis "technical") a pomozte pouzivat nejnovejsi modely, spravujte je, atd. A necekejte zazraky.

"Odkaz bohuzel mam ulozeny v jinem pocitaci. Byl to clanek v Business Week a pak jsem mel i dokaz na autoruv blog. Pisu si to do denicku :)"

Ktery to je?:

Ponekud desiva reklame:
http://www.businessweek.com...

Nebo ponekud stylove podani MP specialisty Takritiho (pokud to cetli koegove...), odhaduji pri znalosti jeho OR textu, ze to asi neprozil nejlehceji :):

http://www.businessweek.com...

Odhaduji, ze mate na mysli spise:

http://www.economist.com/sp...

Pak doporucuji sve oblibene "pinus bloguje". Radeji ve sve rozverne nalade nenapisu vice, aby az sem pinus nakoukne mne nesetrel. :)

Jinak doporucuji i diskusi:

http://www.economist.com/sp...

A v ni napr.: "The councern of my thoughts was not with the mathematics of risk models but rather with the assumptions that must be made in order for the mathematics to be employed. Unfortunately many financial executives were unaware of these assumption nor the misleading information produced when they were invalidated by real events."

"Matematiku v zadnem pripade nezavrhuji."

Ukladam si. :)

"Spor liberalniho pristupu a vztah matematiky je tema slozite a zname."

Nam dvema urcite. Pro radost:

http://www.yaledailynews.co...

"Bohuzel jsem nemocny a nemam silu na hledani odkazu a rozjete poradne a stavnate debaty na toto tema."

S chuti toho zneuzivam. :)
28. 03. 2009 | 20:13

Marty napsal(a):

Tupelo: tak to se povedlo :) Zajimalo by me, kterej blbec na ustredi to vymyslel ...

Ale Paroubkuv prednes v primem prenosu na celonarodni televizi, to je porad trochu jina liga.
28. 03. 2009 | 20:15

ikena napsal(a):

Pane Ford,
prosim uz dost. Moji predci bojovali po Mnichovu a trpeli v koncentracich. Takze pro mne nema zadna strana pravo moralni spojovat sve stranicke zajmy s bojem za svobodu.A toto je pouze a pouze stranicky zajem ODS, ktery prerostl v hystericke projevy. A toto nelze tolerovat, obzvlast u strany, ktera je na stiru s moralkou, viz Dalik a Icko. U Paroubka to bylo jeho osobni vyjadreni, zde se jedna o evidentne cilene kolektivni dilo v zajmu osob, ktere zrejme ztratili soudnost a koryta.
K teto veci jiz nebudu dale diskutovat, zde musi dojit jiz ke spolecnemu odmitnuti vsech slusnych lidi, ze takto ne.
28. 03. 2009 | 20:16

prirodovedec napsal(a):

"Liberalismus bych v takovem pripade vzal jako vyhozi bod, ktery mi urci smer."

Urcite. NERV to sekrtal na minimum a ted jeste VK temer na nulu :). Cili neoliberalni trend je zachovan a prohlouben podle mne padem vlady.

"Jelikoz ziji v CR a nazory ciziny mam zprostredkovane, tak si to hodnoti t netroufnu. Ale s nazorem o bizardnich postavickach jsem se setkal jen u kovanych levicaku. To je je vsak pochopitelne. Opravdu si troufnete takovy nazor vydavat za obecne platny?"

Za pomerne dost casty. I u zdejsich ekonomu, kteri mumlaji "market, market" i vice nez Vy (pravda, maji k tomu i ty vzorecky :) ). Politici jsou dle mych zkusenosti povazovani vetsinove za neoblibene a hloupe karieristy a i usmevne b.by vsude ve svete. A cim jsou dogmatictejsi, tim jsou brani za zabavnejsi. Nasi v tom vynikaji, ale jak jsem psal, u nas je to brano jako folklor - to je Vas styl.

"Z praxe mohu soudit, ze problemy jsou, ale spouste podniku se dari velmi dobre. Nabiraji se lidi, buduji nove provozy, dokonce ani nijak vyrazne nepokles pocet fuzi a akvizic."

OK - zajimal by mne nazor dalsich.

"Nejsou jen duvody k pesimismu a tech Vasich 6% povazuji za nesmysl."

Pokud vim vychazi to jako mozny zahranicni odhad z korekce predikce CNB na predikci OECD s prihlednutim vyvoje prumyslu OECD a u nas. Ruku do ohne za to nedam, je to zatim spise hrani si, pokles standardnich prijmu statu (nepocitam letiste aj.) podle toho ale spise cekam.

Navic se domnivam, ze vira v podobne odhady je pricinou tlaku na 31.10. a naopak na letni datum pro volby.

"Samozrejme tu krize je, je tu i mnoho problemu a cesky prumysl v tech problemech opravdu je, ale vidim to pozitivnejsi nez Vy."

Jak jsem rikal, nyni neoliberalne vse nekonkurenceschopne odumre.

"Informovanost neni perfektni. Ale neni to selhani trhu. To k trhu proste patri."

Bezesporu, proto je ale rozmnejsi jit na modely s neuplnou informaci aj. a nezustavat u zakladnich knizek.

"ale stve me me ten bordle kolem, ve kterem tu musim zit."

Trochu Vam zavidim. Zit Kafku a Svejka naplno v realnem zivote musi stat za to.

"O diletanstvi CSSD ohlednu padu mluvim soudim ze zmatenych komentaru jejich predstavitelu po padu. Nevedeli, co bude."

Protoze architekt padu byl na Hrade? :) Priznam se, ze jsem zmatene komentare nezachytil, ale nevenoval jsem tomu prilis pozornosti a pri zpetnem listovani mi to spise pripadalo jako klasicke mlzeni, ktere ma dnes logiku. Strujci asi nevedeli: 1) Jak rychle premier poda demisi, 2) Zda jejich odhad, ze to vyznamne nehne s akciemi a kurzem neselze. Az si overili, ze to odhadli dobre, hraji ted chvili spolu a chvili proti sobe. :)

"Nevedeli co nastane."

Naznacujete, ze necetli ustavu? :)

"Jen chteli pad vlady."

Kdo by jej nechtel, krome priznivcu vlady a pruzkumniku PR agentur. :)

"Jedina konkretni vec byla, ze volby by mely byt na podzim."

Coz se ted hraje, ze snad i budou. :)

"Cele to pusobi jako hura akce."

Bezesporu. Mozna proto to uspelo.

"Aby to nakonec skutecne nebylo tak, za Klaus zavolal Paroubkovi, jestli nechce sejmout vladu, on ze jo, tak se to rychle behem par dni dojednalo a bylo."

Ja bych tipl, ze nekdo z Hradu volal Schwipelove mamince potom, co premier nevyhovel zelenym demokratkam. :) (tam se to dalo cekat, pravdepodobne link na Zubovou meli kluci od prezidenta a ne od Dalika). Nu a maminka poslala vcas SMS. :)
28. 03. 2009 | 20:17

prirodovedec napsal(a):

Marty: Vy se nejak rychle uzdravujete. :)

"Tupelo: tak to se povedlo :) Zajimalo by me, kterej blbec na ustredi to vymyslel ... Ale Paroubkuv prednes v primem prenosu na celonarodni televizi, to je porad trochu jina liga."

Stejna kolego, stejna, ...

V duchu, "jeste vetsi blbec nez jsme doufali". :)

Tohle se musi umet - jako hradni pan po Sarajevu. :) nebo mit po boku inteligentni Livii a syna.
28. 03. 2009 | 20:20

prirodovedec napsal(a):

ikeno: Zdravim. Neberte si to tak. Vasi (nasi) predci bojovali za Vas, ne za ty pitomce ...
28. 03. 2009 | 20:21

Tupelo napsal(a):

Marty: mate pravdu v tom ze tento klip jeste neni dostatecne prezentovan celoplosnymi TV stanicemi (primy prenos samo nebude ;)), ale bude aspon zminka ve zpravach? Necham se prekvapit.
Blbost to je dokonala, u Paroubka ale pro me hraji roli nasledujici polehcujici okolnosti: slo o osobni utok proti jeho osobe, byl zde sirokospektralni rejstrik moznych trestnich cinnosti (pedofilie, hosp. kriminalita,... - dosud zadne z podezdreni nebylo potvrzeno), slo o soucast predvolebniho boje, do ktereho se zamichal policejni utvar. Jeho projev se mi nelibil, ale s odstupem doby dokazi pochopit tlak, kteremu byl tenkrat vystaven. Na druhou stranu fakt nechapu, co ODS vedlo k tomu aby si tento klip dala na svuj YouTube Channel, prece jen je to dost, dost silne kafe.
28. 03. 2009 | 20:27

prirodovedec napsal(a):

28. 03. 2009 | 20:41

Marty napsal(a):

prirodovedec: tak tady je ta Vase slavna nula :)
http://online.wsj.com/artic...

A je to mnohem vic.

Kam se podela Vase trochu leva objektivita a skutecny nadhled? Za chvilku budete jako vlk. ODS muze za vsechno a vsechno udelala spatne. Dobry clanek je jen takovy, ktery se plne kryje s mymi nazory a jako tresnicku na dortu zacnete sve oponenty sproste urazet. To bych videl nerad.

Matematiku jsem nikdy nezavrhoval. Nemusite nic ukladat :) Jen nesouhlasim s tim, ze by mela ekonomice dominovat.

Clanek v BW jste netrefil. Autora jsem nakonec nasel:
http://www.ederman.com/new/...

Matematika ano, ale ne jako pan. Prilisny duraz pak vede k tomuto:
http://www.businessweek.com...

Matematicke modely se proste nehodi na vse.
28. 03. 2009 | 20:42

prirodovedec napsal(a):

Tupelo: Hlavne je treba, aby se to zachovalo pro budoucnost, az to stahnou. :) Je to dokonaly predvolebni klip. :)
28. 03. 2009 | 20:43

ikena napsal(a):

Prirodovedec,
myslite to dobre, ale tento hyenismus musi byt patricne pojmenovan a popsan. Aby autori, Topfer, Ford a ostatni schvalovatele vedeli, ze do budoucna toto uz nikomu neprojde, ani Paroubkovi, ani ods a ze slusni obcane se umeji ozvat.

Po Mnichovu bojovali za narod a tato tragedie se dotkla statisicu nasich obcanu, a nekdo toto smutne tema zamerne vlozi do klipu, jak bylo ukrivdeno ODS.

Paroubek byl bridil a je zrejme, ze tezko dojde k dohode.

Jsem skutecne na valecne stezce.
28. 03. 2009 | 20:46

Marty napsal(a):

Tupelo: tady treba mate zminku v odpornem platku. ALe je to samozrejme cele modre a neobjektivni.

http://zpravy.idnes.cz/ods-...

ODS tvori spousta lidi. TOhle bych videl na skupinku mladsich straniku kolem Topfera, ktera chtela ventilovat svou frustraci.
28. 03. 2009 | 20:47

ikena napsal(a):

To Marty,
dovoluji si Vas oslovit jako pravicove smyslejiciho diskutera, Vase prispevky stale beru jako jedny z ferovych.
Samozrejme, ze i my z leve ci stredove pozice se muzeme mylit, ale vetsina z nas je schopna uznat oponentovy argumenty.

Tot na vysvetlenou Vam a dalsim ferovym diskuterum k mym predchozim stanoviskum.
28. 03. 2009 | 20:52

Marty napsal(a):

Ikena: samozrejme je potreba uznavat i argumenty protistrany. Ale prave to spickovani na zaklade vzajemneho uznani je kouzlem internetovych diskusi. Sice se lide neshodnou, ale utridi si myslenky.

Bohuzel nekteri sve oponenty urazi a nejsou ani schopni uznat jejich argumenty a moznost vlastniho omylu. To je pak diskuse tezka.

Vas bych zaradil spise do te prvni skupiny :) Jen mozna ty diskuse berete trosku prilis vazne :)
28. 03. 2009 | 21:17

prirodovedec napsal(a):

Marty: "tak tady je ta Vase slavna nula :)
http://online.wsj.com/artic...
A je to mnohem vic."

Bezesporu, treba v te diskusi na Vami citovanem Murdochove :) WSJ:

"Isn't this a bit 2-faced from the WSJ? When 'allies' spoke out about the Iraq war and other policies generated by the Bush administration, the WSJ and other conservative press outlets lost their mind in anger, berating these allies for speaking out...."

"Kam se podela Vase trochu leva objektivita a skutecny nadhled?"

Kdy vubec byla? Pokud vim, ja, ktery se opakovane hlasim k pravicovym idealum (a vitam sanci neoliberalismu zvladnout diky padu vlady krizi v CR :) ) jsem tu prece od zacatku za levicaka. :)

"Za chvilku budete jako vlk."

Proboha, ne... :)

"ODS muze za vsechno a vsechno udelala spatne."

Kde to pisu? Nesmesujte moji dobrou naladu, ze jsem zde mezi Vami a s tim souvisejici ustepacnost vsemi smery s Vasi precitlivelosti.

"Dobry clanek je jen takovy, ktery se plne kryje s mymi nazory"

Pokud se podivate, vetsinou mi jde o metodu a podani. A to je i zde.

"a jako tresnicku na dortu zacnete sve oponenty sproste urazet."

Kde?

"To bych videl nerad."

Teprve chcete videt nerad nebo uz vidite?

Ja opravdu dlouhodobe povazuji ty nahore za pitomce. Bez rozdilu barev. Jsou to prece politici.

A to video opravdu natacel neblbec? :)

"Matematiku jsem nikdy nezavrhoval. Nemusite nic ukladat :)"

Uz se stalo, pro jistotu. :)

"Jen nesouhlasim s tim, ze by mela ekonomice dominovat."

To co chci neni dominance. Ale to my dva nevyresime.

"Clanek v BW jste netrefil."

Ten Vas Dermanuv je v jednom dosti citovan. Jinak Derman je jiste klasika mezi tvurci modelu - diky za odkaz na jeho jeho blog:

http://en.wikipedia.org/wik...

"Matematicke modely se proste nehodi na vse."

To se shodneme. Nicmene se podstatne lisime, kde a jak se hodi. Vy "je neumite", cili zuzujete jejich pouziti, "ja je umim" :), proto to vidim podle mne realneji a sireji. Berte to tak, ze v tom Vas jako autoritu brat nemohu, asi jako Vy mne ne v pravech, ci neoliberalismu. Ja se o to ani nesnazim - sdeluji sve vyhrady, ktere jsou me osobni.
28. 03. 2009 | 21:24

prirodovedec napsal(a):

Marty: Mne se libi zejmena tyto Dermanovy myslenky, se kterymi se shodnu:

"The key word here is approximate. The most important questions about any model are: "What does it ignore, and how wrong is it likely to be?" "

Ano. Brilantni. Pro vetsinu tvurcu matematickych modelu jasne. Pro uzivatele a ctenare novin mozna mene jasne. Model je aproximaci. Dava vhled (predevsim a ne az tak spravna cisla) a pokud da reseni, otazkou je jeho nasledna verifikace.

"There are no fundamental laws in finance."

Zde vidim odpor v diskusi. Jenze ja vidim duraz na sluvko "fundamental".

"And even if there were, there is no way to run repeatable experiments to verify them."

Celkem zname, klasicky problem odhadu parametru casovych rad reprezentujici realizaci nahodnych procesu a nasledne extrapolace.

"Financial theories written in mathematical notation—aka models—imply a false sense of precision. Good modelers know that."

Presne. Ta presnost je totiz v pouziti formalismu vuci verbalnimu popisu. Nikoliv v zaruce na dosazeni vysledku. Naivni okouzlenost matematikou muze obloudit.

"Nor will I give the people who use my model false comfort about its accuracy. Instead, I will make explicit its assumptions and oversights."

Presna rada. Jenze kdyz ty platy pro mlade absolventy byly tak kouzelen vysoke a ti ekonomove a pravnici tak hloupe nevzdelani v matematice. Stacilo jim rikat pravdu, jenze oni ji nerozumeli, ale kyvali, aby ze sebe nedelali pred quants hlupaky.

Trosku bych dokazal nesouhlasit s dalsimi a podlozit to argumenty, dam prednost diskutujicim:

"The author of this article, although highly respected in the financial engineering community, seems to have a shallow understanding of the field of Statistics and Probability Theory."

Ach to krute kriticke mladi. :)

"In a world where there are no absolute truths models of uncertainty are all the more important. Statistical models can be made to track the complex dependencies described in the article. Physics is less useful in the social sciences. The CDO model is a joke and so is "mark to model" accounting. I agree that the CDO model is a shallow description of reality - better models exist but investment banks were/are too greedy to take the time to investigate them."

Znale.

"The authors posit absence of fundamental laws in finance and no way to verify them, and then say it's OK to keep on with simplistic modelling! Gentlemen, you can't have it both ways -- that makes for a built-in contradiction. Reproduceability of phenomena is the sine qua non that allows "laws" and "models" to be guessed at and verified; both get revised as improved measurements reveal more detail over time. This lies at the core of the perceived "successes" of physics. The dynamics of buying and selling that underly financial activity are psychological and ethical: knowing how these decisions are arrived at needs to be modeled. None of this is "clean and simple". The authors do a disservice by demanding simplicity. The full complexity must be recognized and acknowledged; knowing you are sweeping things under a rug and ignoring them is not true modelling. Some of this has been correctly realized and appraised by Nicholas Nissim Taleb. Financial modelling is better served taking cues from earthquake seismology and climate meteorology: the complexities are similar, and comparisons of weather and earthquakes with stock market behaviour are ubiquitous."

A rovnez si myslim, ze jejich podani k Black-Scholes je prilis zjednodusene (pro noviny asi OK) na Dermanovu odbornost. Nicmene autor pouziti binomial lattice tree scheme pro multistage stochastic programs se asi nevzdava davneho rad a nechce prijmout skutecne prilis jednostrannou kritiku.
28. 03. 2009 | 21:52

Apophis&Niburu2012.- napsal(a):

.. jan werich" coby rudolf II. jdeme se historicky znemoznit...zde tento feedback u was chybi... budete to posledni sekundy twrdit, ze....words worte,parole...a nic... co tak udelat analyzu platby dani, jak to vloni udelal italsky finanzministr vincenzo visco??? to byl rachot...dale - cca 9000 udajne ceskych firem ma sidla na kaimanech,belize etc... i ti sklari.. ne? kolik asi tam ulili money? ktere nyni chybi v cz economy...no,kaimany se pochlapily a po svycarech konci s bankgeheimnis... a za treti,alespon... zjistit kdo je opravdovym dluznikem statu, kdo ho zadluzil takovou sumou.. pocinaje firmami u ceskeKonsolidacniZumpy, pres analyzu jednotl.rezortu, viz obrana, ta wubec newede ucetnictvi od roku snad ferdinanda ii.... sleepy za litr,nefunkcni padaky,pistole,obrnence... dale rebizkowo imperium ,nejdrazsi dalnice.. etc.. pourqui?? mate prece machry na NKU, ti to zmaknou jako ti prokuratoru ve swejcu, co zmakli uhlobarony,ktere resite leta... dont worry,courrage and Godbless us .. all ... Omnia tempus habent amigos... kdyz jenom toto zmaknete, tak statni kasa bude pretekat... ale to snad ani nechcete, nebo ano? mr.stejskal,jak jde vita? ale kulturnost jde nahoru, asi proto, ze vasi chatiste nectou tistene noviny, very well... zacinaji mit jiz brain clear.. jeste k tomu tolteky,jaroslava duska a budete supernarod a rasa.. a nemusite nikomu nic sladit... vzdyt ani ten cukr, kdysi bile aurum uz neprodukujete... nespa? tak se maj lachaim...
28. 03. 2009 | 22:02

Tupelo napsal(a):

Marty, Prirodovedec: pisi trosku pozdeji, byl jsem se divat na stmivajici se mesto :), video s Topferem obohatilo mou malou sbirku velikanu nasi politicke sceny (na ukladani z Youtube (a dalsich) pouzivam http://www.vdownloader.es/f... , sikovna vecicka). Jsem take zvedav na zivotnost, dle diskuzi na YT i iDnes (diky Marty, sam tam moc nechodim ;)) to nevypada na dlouhou dobu. Jednoznacne krok vedle, treba se ze strany ODS dockame omluvy (ze by ale Necas zopakoval svou inkriminovanou vetu, zminenou na iDnes, to asi ne :)).
Marty, s autory bych to videl stejne (senator musi mit tusim nad 40), jsou ale podivne dve veci, ze se senator k tomu propujcil (moc neverim ze video nevidel, ze se nazajimal jak s jeho slovy bude nalozeno) a ze moznost ukladat videa do TV ODS ma zrejme vic lidi (je to pomerne citliva vec) - zkusim prozkoumat jestli bych jim tam taky neco nesoupnul, treba Icko a slova o bruceni, to by prislo do kampane vhod. :)
28. 03. 2009 | 22:58

Ford napsal(a):

Jojo není nad to si najít vždy fatálně důležitý důvod, proč je třeba toho ďábla pod označením ODS vymítat. Už hysterčíte jak ti fanatičtí muslimové. Ano chyba ODS že zbytečně dává záminky, jak kdyby nevěděli že rudooranžoví fanatici skočí po všem. Až to dojde do komické situace kdy Topolánek kritizuje USA a levicoví vymítači USA ho za to chtějí upálit. Zřejmě jsou jediní kdo můžou kritizovat vrahy z volstrýtu. Zvláštní že jste tak citliví a přitom podporujete komunisty a polokomunisti za kterýma jsou hromady mrtvých.
28. 03. 2009 | 23:24

tk napsal(a):

Také mi to přijde jako škoda, že jsme mohli v EU obstát se slušným výsledkem předsednictví a touto domácí "odbojovou" akcí přijde zřejmě snaha vniveč. Po dlouhé době jsem v sobě pocítil záchvěvy radosti s trochou hrdosti, že jsem Čech a žádné prdítko z východního bloku. No, asi jsme přece jen ta prdítka...
Jako symptomatická považuji opakovaná prohlášení Paroubka a jeho společníků, že ODS zvládá krizi špatně a v okamžiku, kdy má tedy možnost převzít otěže, nemá zájem a dovolává se vlády odborníků. Pokud vím, že něco funguje špatně, jistě vím i to, jak to má fungovat správně. Pokud to nevím, jen hloupě plkám. Což asi bude případ bratra Paroubka&Co.Ltd. Projeli jsme docela slušně nastartovanou šanci dát o sobě ve světě vědět v dobrém slova smyslu. Asi ne tak okázale a vychloubačně, jako frantíci, ale jako použitelní, spolehliví a inspirující partneři. Ač nejsem příznivce Lisabonské smlouvy, dobré jméno ve společné Evropě považuji za důležité. Leč zatím zůstáváme prdítky z Východního bloku...
A ať se nikdo neohání morální povinností socbubáků svrhnout ODS navzdory všemu. Paroubek Ltd.Co. si skutečně nemá s ODS Boys co vyčítat a důležitý je jen program a výsledky, nic víc se od té bandy čekat nedá. Nevolíme si svaté muže pro morální inspiraci, ale ouředníky s mocí ovlivnit naše životy legislativou.
29. 03. 2009 | 03:24

Lukáš Bušina napsal(a):

prirodovedec: Naprosto brilatní. Díky

Marty: Naprosto ubohé. Díky
:-)
29. 03. 2009 | 03:26

Kosice napsal(a):

Pokud ODS naříká a pláče na vývojem dnešních dnů, měla by se zamyslet, že jsou to především její problémy a neměla by nic svádět na koalici, krizi či spiknutí. V roce 2006 dal prezident 2x šanci ODS postavit vládu. Podle mě k tomu nemělo nikdy dojít a byla vážně narušena demokracie. Kdyby dal dlaší staně s nejvyšším počtem hlasů - ČSSD, tak ani ona by nesestavila vládu a byly by volby předčasné. Vichni tvrdili, že by to dopadlo stejně a byl by problém zpět. Nemyslím si to. Jistě by se hlasy seskupily k velkým stranám, šli by volit i ti voliči, kteří prvně volit nešli. Lidé by si udělali jasno. Takhle se 2 roky díváme na intriky a zneužívání soudů, rozvědky a moci. Topolánek selhal osobně, hlavně svojí nestabilní povahou, neschopností jednat . Unie poběží svým tempem, její úředníci vždy udělají co je třeba, ať je u vesla kdo chce. To snad je jasné, že když se státy střídají po 6ti měsících, nelze na předsedající zemi navalit více než natřásání před kamerami a placení účtů za státní žranice a obveselování politků...
29. 03. 2009 | 07:52

Kelly napsal(a):

Pane Sedláček, správně by na BBC mělo být napsáno, že v Čechách padla vláda kvůli korupci. Tudíž, všichni udělejme něco pro to, aby svět dovedl pád vlády u nás zařadit do správné škatulky. Nicméně, jen krátce budu oponovat Vašemu sytě modře zabarvenému článku. Ty krize, o kterých mluvíte (plyn a Střední východ) , nevyřešil Mirek, ty za něho vyřešili druzí. Říci, že se k nám importovala krize ze zahraničí bez našeho přičinění, to jste tedy vzal velmi bohorovně. Hospodářství má určitou strukturu, která je více či méně náchylná k přenosu krize ze zahraničí. Vzpomeňte si, jaký růstu HDP prosadil ještě snad v lednu Kalousek za pomocí Melčáků, nebylo to směšné, toto nalévání hloupého optimismu, kdy krize už byla přítomna v naší ekonomice? Říci, že vyvážíme krizi, to je přímo nehoráznost. My naopak můžeme v současné době sloužit světu jako příklad morální očisty. Víte dobře, kvůli čemu tato krize vznikla, kvůli amorálnosti bankéřům, víte dobře, odměny koho dnes rozlítili prosté Američany. Tudíž, tato krize vznikla jen jako důsledek amorálnosti bankéřů a lobbismu bývalé americké vlády, která toto vědomě umožnila a způsobila, že americká ekonomika začala hnít zevnitř. Tudíž, buďme vpředu a máme slogan – Nejdříve morální očistu politiky, a až potom nalévání nových peněz do ekonomiky. Takhle to je potřeba, pane Sedláček, světu podávat. Dobře víte, že pokles koruny, to je to, co dnes právě potřebujeme. Tímto se opět vrací šance pro naše exportéry, aby mohli exportovat do zahraničí a odtud zvýšit výrobu apod., to je právě to, co naši exportéři dnes nejvíce potřebuje. Mimoto, píšu to již zde po několikáté. Paroubek nabízel Topolánkovi toleranci vlády za příslib předčených voleb po EU, odpověď Topolánka přes média byla, ať´ si vezme místo po Vlčkovi. Byla to až nebezpečná hloupost Topolánka, při rozložení sil v parlamentu, si nezajistit dohodu o toleranci vlády a to „jen“ za příslib předčasných voleb. Ted tu všichni modří ptáci (včetně Vás) roní slzy, jaká to byla nezodpovědnost. Byla to nezodpovědnost, až trestuhodná, ale od Topolánka. Na začátku byl Klaus, který kdysi řekl, že neumožní vládu s přeběhlíky, pak ji umožnil, měl být tvrdší a trvat na svém. Tam se stala první chyba, doufám, že se poučil a již podobnou věc neumožním, abychom byli vnímáni jako země justiční mafie a korupce. Ještě jednu poznámku ohledně Vámi zmíněného „ostrova stability“. My jen můžeme vděčit vládě ČSSD, že vyčistila naší ekonomiku od těchto jedovaných balíčků, co dnes řeší Američané. Vy dobře víte, pokud se odpolitizujete, že vláda sanovala veškeré tyto skryté dluhy vzniklé v době privatizace prostřednictvím konsolidační banky, vyčistila bankovní sektor to i za cenu toho, že skryté dluhy nadělané v této době, prohnala přes státní rozpočet. To v důsledku přineslo touto vládou nezaviněný nárůst státního dluhu. Jiná šance nebyla. Vy dnes kritizujte, jak vláda ČSSD zadlužila zemi a prezentujete tu hloupé vzorce pro primitivy. Víte dobře, že podstatná část státního dluhu za vlády ČSSD byla jen cenou za vyčištění bankovního systému. Proto ho dnes máme čistější, než ho mají ostatní, jen díky vládě ČSSD. Pane Sedlářek, držte se ekonomiky a netlačte se nahoru politicky, je to trapné.
29. 03. 2009 | 08:41

Tupelo napsal(a):

Ford, politolog Zboril psal o hysterii v souvislosti s ODS a onim klipem, pro Vas pouhou zaminkou.
To ze Paroubek mluvil v souvislosti s nestandardnimi volbami o roce '48 bylo zle, ovsem kdyz padne vlada ODS (a navic je zrejme jakym zpusobem vznikla) a ODS mluvi v teto souvislosti nejen o 1948, ale pridala i 1938 a 1968, tak jde o pouhou "zaminku" pro CSSD. Zatim vidim rozdil v tom ze se Paroubek aspon omluvil.
29. 03. 2009 | 08:44

Tupelo napsal(a):

tk, vysloveni neduvery nemusi vest jen k tomu ze opozice prevezme vladu. Je to jen jeden scenar a myslim ze je jasne, ze za tohoto stavu by to byla od CSSD hloupost. Pokud by neslo o velkou koalici (coz by podle me byla dalsi chyba pro CSSD ), stala by na prebehlicich a to CSSD za to nestoji - nehlede na to, ze by toho moc nebyla schopna prosadit. Cistym resenim jsou predcasne volby, volic rozda karty a na zaklade vysledku se bude tvorit nova vlada. CSSD ma slusne naslapnuto z krajskych voleb, pokud budou realizovat sve predvolebni sliby a podari se ji dostat k volbam vetsi pocet volicu, nemusi do vlady pospichat hned ted, docka se.
29. 03. 2009 | 08:51

Kelly napsal(a):

Pane Sedláček, ještě bych něco dodal. Jak se říká, že na všem špatném, je i současně něco dobrého, že každý pád je současně i začátkem něčeho nového, možná,že právě díky této krizi provedeme svou morální a mravní očistu (od zkorumovaných poslanců, politiků, justiční mafie, zpolitizované policie apod.). Takže, pane Sedláček, svět nekončí, ale možná právě začíná ten nový a lepší.
29. 03. 2009 | 08:53

SuP napsal(a):

Lukáš Bušina -
Nepřijde Ti blbé, zapojovat se do diskusí jiných, když nejsi schopen nikdy nic svého sdělit? Opravdu myslíš, že jsi schopen posoudit, o čem se tu mluví? Jen se tu lísáš ke vzdělanějším levičákům, myslíš, že to stačí?
29. 03. 2009 | 09:12

Karel (taky) napsal(a):

"Zvládli jsem plynovou krizi" - tu zvládla Ukrajina s Ruskem po odjezdu Topolánka, který tam mimochodem slíbil zůstat.

"Zvládli jsme krizi v Gaze" - tu zvládl Sarkozi.

"Postavili jsme se hospodářské krizi" - postavili, ale zády - podle "nás" totiž neexistuje...

Ještě nějaké pohádky, pane pravicový supeodborníku?
29. 03. 2009 | 09:40

Kelly napsal(a):

Pane Sedláček,
dám Vám ještě jeden svůj názor. Pokud jste odborník na bankovní systém, pište do odborných časopisů, chod´te na vědecké konference, on si Vás možná nějaký ministr financí všimne a vezme si Vás k sobě jako poradce. Ovšem způsob, jakým se Vy s tím druhým „Nervák“ snažíte vtírat do přízně této vlády, je opravdu nechutný. Takhle čestný odborník svou kariéru nedělá.
29. 03. 2009 | 09:57

Marty napsal(a):

prirodovedec: vic odkazu mate treba zde:
http://www.eu2009.cz/en/cze...

Bohuzel nemohu najit odkaz, ale i na levicackem Guardianu pod clankem o Klasove projevu v EP byly az na vyjimky prispevky na strana Klause.

Atd.

Prirovnanim s vlkem jsem nechtel rict, ze to delate. Chtel jsem tim ric, ze to dela vlk a bylo by skoda, kdybyste spadnul na stejnou uroven. Z poslednich Vasich prispevku mam obavu, ze se k tomu blizite.

Jisty odpor vuci matematice v ekonomii neni jen veci laiku jako ja. Na "nasi" strane je nekolik vehlasnych ekonomu a nositelu Nobelovych cen. Ja vychazim z jendoducheho axiomu, ze clovek jedna. Na tomto zaklade jsem schopen odvodit zakaldni deje v ekonomice. U konkretnich problemu a deju (napr. mikroekonomickych) uz je potreba konkretnich cisel a zde vidim ukol matematiky. Nepomuze mi v pochopeni, ale spise v aplikaci. K pochopeni hlouposti americkych hypotek nepotrebuji matematiku. Bohuzel lide se ridili prave matematikou v domneni, ze nahradi to obycejne lidske premysleni. Jak jsem jiz psal. Muzete mit sebedokonalejsi model, ale nemuzete ho nacpat dostatecne presnymi daty. Spolehani pak na tento model (byt opravdu paradni), ma pak velmi negativni dusledky. Tento model je pak potreba limitovat prave tim premyslenim. Jakmile by to bylo naopak, zadelavate si ne velky problem.
29. 03. 2009 | 10:24

PDG napsal(a):

Domnívám se,že opozice je k tomu,aby tvarovala vládnoucí kliku podle svých předem hlášených představ a shodila ji tenkrát, když se jí to podaří,ne, kdy se to vládě hodí.Proto by měla odpovědná vláda konat tak, aby ji neodpovědná opozice shodit nedokázala.Takže tyto tanečky by měly v rámci zákona mít svůj prostor,ale bez vulgarit, hulvátstsví,vytváření rukojmí z voličů,kteří důsledky těch kejklů a reforem bez konce nesou za krkem jak jho už 20 let.To je dožití jedné generace a začátky druhé, plus zmaření radosti té, která změny začala.To je trestání celé populace za touhu po změně,vyjma těch několika bezvýznamných procent uspokojených,kterým se podařilo překabátit ten zbytek.Pojmenovat je umíme všichni,zbavit se jich nedokážeme, protože se v tom naučili dobře chodit.
29. 03. 2009 | 10:47

prirodovedec napsal(a):

Marty: Zdravim. Na Vami doporucene strance je:

"Czech Presidency in the media
How do the world media report on the Czech EU Presidency? Read the articles we have selected for you."

Doufam, ze jste si vsiml zaveru "... we have selected for you." :)

Rovnez Vam je asi zrejme, kdo (presneji ci PR) tyto stranky tvori.

Nebudte az tak ucelove dojem naivity. Take sem mohu dat opacne:

http://www.huffingtonpost.c...

"The leaders of EU's major nations _ France, Britain and Germany, among others _ largely ignored Topolanek and his remarks."

:) Zkratka je to vec pocitu. Vy a dalsi, kteri potrebuji videt, ze nas v zahranici vnimaji dobre a odvozuji to od vnimani nasich politiku nutne potrebujete videt, ze nas obraz se formuje pres media (nejlepe nase).

Moje zkusenost je, ze lide nas vnimaji pres osobni zkusenost s lidmi od nas (pokud nejaky Cech neco ukradl, nebo naopak au pair byla skvela, pripadne pres studenty, ucitele, lekare), pripadne pres sportovce a i cetbu a spise starsi filmy. Zkuste si sam anketu az vyjedete.
29. 03. 2009 | 11:05

prirodovedec napsal(a):

Marty: "Prirovnanim s vlkem jsem nechtel rict, ze to delate."

Aha.

"Chtel jsem tim ric, ze to dela vlk a bylo by skoda, kdybyste spadnul na stejnou uroven."

Inu v necem bych uvital podobnou uroven. Pravdou je, ze v necem ne.

"Z poslednich Vasich prispevku mam obavu, ze se k tomu blizite."

Skoda, ze jste nedal odkazy a citace.

Vite prece, ze si myslim (dlouhodobe), ze nasi politici (levice/pravice) jsou pitomci a diletanti a pisu to a dokladam to podle sebe.

Ustepacny ton mezi nami je prece vzajemny. Natirani Vas neoliberala na tmavemodro je podobna zabava, jako pro Vas opacny proces. Pravdou je, ze na Vas dnesni vlidne vedouci startovaci vstup jsem reagoval ustepacne jako prvni ja. Inu zdalo se mi, ze z Vasich nazoru vice couha interpretace v duchu te spravne ideologie a Vasich preferenci. Tak jsem nabidl opacne s jedovatym tonem. :)

Protoze jsem zde spise po pauzach, vice si to vychutnavam a rad hledam legracni momenty. Navic kdyz vim, co chystali pro vysoke skolstvi a jak. A za nesmyslnou uspechanost nemuze Liska, ale ten hlavni = premier, ktery tlacil terminy zcela nesmyslne. Sezente si verze 1, 2, a 3 vecneho zameru zakona o terciarnim vzdelavani. A okomentujte mi to jako pravnik. Tesim se, jak budete ty protimluvy, sporne momenty, nejasnosti a presuny kompetenci od akademickych obci k politikum hajit ...

Proto diletantum snazicim se zkomplikovat zivot jinym, aby uskutecnili sve dogmaticke vize pripadne se napakovali bez radne a tvrde verejne oponentury patri "napraskat" alespon verbalne. :)

Zda se mi, ze zkratka v dobe padu pro mne saskovske vlady diky saskovske opozici a diky vrchnimu saskovi s rolnickami jste pochopitelne jako jini neo- -iste roznezneny :) a precitlively. Cili ctete podle mne jinak to, co pisu, pritom podle mne pisu jako vzdy.
29. 03. 2009 | 11:21

Marty napsal(a):

prirodovedec: samozrejme jsem to cetl. Ale debata nebyla o kvalite. Byla o kvantite a ja uspesne vyvratil Vasi nulu :)

Ja nepotrebuji mit v zahranici nejaky pocit hrdosti. Veci jako narodni citeni mi jsou pomerne cizi a povazuji je za trochu hloupe. On samotny vznik narodu je veci poslednich par stoleti.
Ohrazoval jsem se proti hloupym aboslutnim soudum, ze vsechno je spatne a vsude nas maji za trotly.

Lide vedi o krasach Prahy a dobrem pivu. Nesetkal jsem s necim jako, ze jsem z CR, kde je ten posuk Klaus, co neveri na GO. Ale jednou jsem pri veceri musel obhajovat pred sefem evropskeho Caterpillaru kvalitu ceskych Tatrovek :)
29. 03. 2009 | 11:34

Marty napsal(a):

prirodovedec: priznavam se, ze reforma skolstvi jde trochu mimo mne. Diky memu pracovnimu vytizeni se behem dne dostanu leda k precteni zprav a obcasnym kratkym vstupum na blogy. Vecer doma jsem casto rad, ze si najdu chvilku na knihu. Podorobne se zabyvat vymysly nasich politku je neco, cemu nechci venovat svou trochu volneho casu.
29. 03. 2009 | 11:37

prirodovedec napsal(a):

Marty: "Jisty odpor vuci matematice v ekonomii neni jen veci laiku jako ja. Na "nasi" strane je nekolik vehlasnych ekonomu a nositelu Nobelovych cen."

Ano. Jenze problem je co a proc je ten "jisty odpor".

Ja zkratka tvrdim, ze matematiku je treba pouzivat, protoze si vynucuje presne vyjadrovani, zviditelnuje predpoklady, za kterych neco plati, atd. Brani podle mne nesmyslnemu zjednodusovani a uplatnovani tohoto zjednodusovani prilis obecne.

Ja si nemyslim, ze matematicke modely davaji a maji dat spravna cisla (zduraznovani teto stranky je pro mne bohuzel Vas pohled pravnika, ktery vidi za matematikou predevsim "pocty", protoze se zrejme s matematikou jinak nesetkal). Ja si myslim, ze predevsim maji dat vhled, ukazat, jak clovek je schopen precizne sve nazory formulovat a bezesporne usporadat.

Pokud se pracuje v ekonomii s cisly, je to podle mne mozne (viz cela ekonometrie a CERGE), ale je nezbytne nutne si uvedomit, za jakych predpokladu lze uvedene modely uvazovat a jak je modelovana (a ma byt interpretovana) neurcitost, vliv rozhodovatelu, aj.

Neverim na tzv. laickou/naivni viru v presnost matematickych modelu v prognozovani. Nicmene jeste mene verim v to, ze kdyz se nepouziva matematika (pod zaminkou, aby se odstranila nepresnost matematickych modelu), ze verbalni pristup je spravny. Ne, ustup od formalnejsich postupu pouze maskuje nedostatky a vytvari podle mne zcela mylny dojem, ze "common sense" staci.

"Ja vychazim z jendoducheho axiomu, ze clovek jedna."

Jiste.

"Na tomto zaklade jsem schopen odvodit zakaldni deje v ekonomice."

Zalezi na motivech a zajmech jednani atd. Toto matematika umozni uchopit, vy se tocite v kruhu tim, ze Vasi klasici resili problemy zpusobem reseni kubickych rovnic ve 14. stoleti. Tj. verbalne a z verbalniho zapisu. Po zavedeni pouzivani symboliky najednou bylo mozne formulovat, modelovat a resit radu dalsich problemu. Vas postoj je vlastne - matematika (jak ji chapete) je nepresna, proto pouzijme slova. Cili je to pro mne asi jako kdyby se nasi predci v 17. stoleti zalekli a rekli, radeji ty problemy infinitesimalniho poctu budeme resit navratem k verbalnimu popisu. Coz je pochopitelne k masove nizke matematicke vzdelanosti (ve srovnani s jinymi obory napr. inzenyrskymi) tech, kteri fusuji do ekonomiky i ekonomie (pozor, jsou ekonomove, kterym je to zrejme, kteri matematiku znaji a pouzivaji. Nekteri prehnane az okouzlene - ty asi kritizujete, jini presne tak, jak ma byt).

"U konkretnich problemu a deju (napr. mikroekonomickych) uz je potreba konkretnich cisel a zde vidim ukol matematiky."

OK - jak jsem psal, Vy vidite jako matematiku (pochopitelne, kdyz znate jen tu stredoskolskou - poctarskou) praci s cisly.

"Nepomuze mi v pochopeni, ale spise v aplikaci."

Viz vyse. Pro mne zuzene chapani. Kazdy, kdo tvoril nejaky matematicky model v jakemkoliv oboru, sebevice nepresny a pozdeji treba opusteny, zjistil, ze diky modelovani lepe pronikl do problemu.

"K pochopeni hlouposti americkych hypotek nepotrebuji matematiku."

Skoda, ze jste to nepsal tehdy, kdy pan Pirko. Podobne ja chapu hloupost nekterych zjednoduseni neo- -istu diky matematickemu zpusobu mysleni.

"Bohuzel lide se ridili prave matematikou v domneni, ze nahradi to obycejne lidske premysleni."

Ti lide se neridili matematikou. Ti opravdove matematiky neznali top manageri (mirne iracionalni - verici astrologum, kartarkam, ... svemu stesti ...) si vzali svoji viru v existenci ekonomickeho perpetuum mobile jako zaklad pro svoji interpretaci jim predlozene matematiky.

"Jak jsem jiz psal. Muzete mit sebedokonalejsi model, ale nemuzete ho nacpat dostatecne presnymi daty."

Vas zjednoduseny verbalni model nelze nacpat ani temi daty. :) Jak jsem psal, v rade pripadu nejde o data a nejde o predikce. Ale o pochopeni. Toho, co verbalne temer neuchopite.

"Spolehani pak na tento model (byt opravdu paradni), ma pak velmi negativni dusledky."

Otazkou je, co je spolehani na tento model?

"Tento model je pak potreba limitovat prave tim premyslenim."

Tento model je treba predevsim limitovat predpoklady jeho pouzitelnosti. A riziky, ktera se musi kryt, kdyz se predpoklady nesplni. To je opet matematice blizke premysleni.

"Jakmile by to bylo naopak, zadelavate si ne velky problem."

Zajiste, viz vyse.
29. 03. 2009 | 11:52

prirodovedec napsal(a):

Marty: S tou nulou to asi zase nechapete. Vy to vztahujete k tomu za predsednictvi EU bylo uspesne, ci ne. Ja ale psal o necem jinem. Cituji sebe:

"Urcite. NERV to sekrtal na minimum a ted jeste VK temer na nulu :). Cili neoliberalni trend je zachovan a prohlouben podle mne padem vlady."

Zkratka, socanske napady pro chovani vlady v krizi NERV z male casti pouzil, pridal sve, pak to seskrtal, a pisu, ze pak president svym vstupem do odvolani vlady mozne zasahy sekrtal na nulu, protoze vytvoril situaci, kdy nikdo nic neprosadi. A napsal jsem, ze to je spravny a neoliberalni trend.

K EU jsem prece v souvislosti s nulou nepsal. :)
29. 03. 2009 | 11:59

prirodovedec napsal(a):

Marty: "samozrejme jsem to cetl. Ale debata nebyla o kvalite. Byla o kvantite a ja uspesne vyvratil Vasi nulu :)"

Viz vyse. Nula se tykala neceho jineho. :))) Najdete si citace.

"Ja nepotrebuji mit v zahranici nejaky pocit hrdosti."

Mne je prijemne, kdyz nejsem bran a skatulkovan jako Cecenec. :)

"Veci jako narodni citeni mi jsou pomerne cizi a povazuji je za trochu hloupe. On samotny vznik narodu je veci poslednich par stoleti."

K tomu se asi nebudeme vyjadrovat. Pro mne neni problem byt z Evropy i z CR.

"Ohrazoval jsem se proti hloupym aboslutnim soudum, ze vsechno je spatne a vsude nas maji za trotly."

Nas dva urcite ne a lidi z CR ne. Nase potentaty vetsinove ano. :)

"Lide vedi o krasach Prahy a dobrem pivu. Nesetkal jsem s necim jako, ze jsem z CR, kde je ten posuk Klaus, co neveri na GO."

Vidite, ja ano, i kdyz ne temito slovy. Pravdou je, ze tech posuku bylo zmineno za ty roky vice.

Tykalo se to spise povestne arogance nasich potentatu kombinovane se zjednodusovanim, nicmene povestne vety (jeste z roku 93 kdy byl v pameti ten prvni legracni Davos) dokazu jeste citovat: "kdyz Vy mate na cele statu ty ekonomy, kteri znaji z ekonomie jen prvni kapitoly." I kdyz ani tehdy nas nejarogantnejsi obcan nebyl muj salek kavy, trvalo mi par let takove poznamky prijimat s nadhledem a nezastavat se toho, co si to v mych ocich nezaslouzi.

"Ale jednou jsem pri veceri musel obhajovat pred sefem evropskeho Caterpillaru kvalitu ceskych Tatrovek :)"

Vidite. Ja ma vyhodu, ze uz nemusim, v nasi parte jsme uznani dosahli.
29. 03. 2009 | 12:09

Marty napsal(a):

prirodovedec: jeste rychle k te nule. Vychazel jsem z tohoto:

" "Mate pravdu v tom ze ty komentare jsou rozmanite. Jsou jak pozitivni, tak i negativni. Pak ale ucelove davate negativni na prvni misto." Beru to matematicky 0 vetsinove. :) " Pochopil jsem to tak, ze pozitivnim komentarum prisujete nulu (pocet).

Matematiku vnimam preci jen komplexneji nez jen proste pocty. Nejakou predstavu o mat. modelech mam. Dokonce jsem s chuti precetl mnoho Vasich odkazu jako napr. Brownian motion apod. :) Ja skutecne kritizuji prehnany duraz na matematiku a ne matematiku jako takovou. Kritizuji 100% spolehani na predikcni modely. Ne pouzivani takovych modelu v rozumne mire.
29. 03. 2009 | 12:16

Lukáš Bušina napsal(a):

Sup:Nelísejte se člověče.
29. 03. 2009 | 12:35

prirodovedec napsal(a):

Marty: OK. K te nule. Ted jsem to "studoval", podle mne jsem se dopustil preklepu, melo to znit:

"Beru to matematicky vetsinove. :)"

Takze smajlik za matematiku. 0 byl preklep. Cili omluva, ze jsem prispel ke sporu tam, kde nebyl tak velky. Tvrdim, ze komentare byly vetsinove kriticke, zapricinene velkymi gesty vlady, ktera budila pozornost, a pak byla kritizovana za nedotazenost. Co jste napsal k matematice, jsme blize nez si asi myslime.

S nazorem na predikcni modely se shodneme. Pro mne ale matematicke modely nejsou jen predikcni. A matematicke modelovani a mysleni podle mne chybi a ne ze je na ne kladen prehnany duraz.
29. 03. 2009 | 12:38

Marty napsal(a):

prirodovedec: ja jsem hlavne rad, ze si stale dokazeme podobne omyly v klidu vyresit :)

Ohledne toho nedostatku matematickeho mysleni muzete mit pravdu. Sam pro svoji praci potrebuji specificky zpusob mysleni a analyzi reseneho problemu. Predpokladam, ze v ekonomii to je podobne a z tohoto pohledu bych matematicky pohled nepodcenoval. Ale nejsem profesionalni ekonom, abych byl schopen posoudit realny rozsah zmineneho nedostatku mat. mysleni.
29. 03. 2009 | 12:46

Lukáš Bušina napsal(a):

Marty: To víme i bez toho, abyste to napsal, že nejste ekonom...
29. 03. 2009 | 13:07

radek napsal(a):

to Kelly
tleskám, Vaše odpověď panu Sedláčkovi je naprosto přesná!!!
opravdu je s podivem, jak ekonomové do jednoho ve spolupráci s ODS a médii neříkají pravdu ohledně primárního důvodu zadlužení ČR, mě to připomíná otřepanou frázi, tisíckrát opakovaná lež se stává pravdou..., nechápu také čssd, že není schopna tuto skutečnost dostatečně objasnit veřejnosti!!!
29. 03. 2009 | 13:20

vlk napsal(a):

Mno, jakkoliv to sem úplně nepatří- byla tu dost tvrdé diskuse o Entropě... Tam se m patří. jde o jeden z drtivých "úspěchů" našeho předsednictví. které siv Evropě budou pamatovat v každém příapdě nesporně o mnoho déle než nějakého Topolánka o pádu jeho vlády nemluvě!
Zejména zastánci současné vlády a současného prezidenta měli tenkrát spoustu smyslu pro humor a chápali neotřelý espit této perfomance měli nekonečné pochopení pro "invenci" autora... My , zaostalý nbez smyslu pro humor, nadsázku,umění, vtip a nadčsovost toho díla, jsme byli velmi nespokojeni, uraženi, někteří z nás pokořeni.

Nočas vždycky všechno srovná. Dnes jsem narazil na tohle:http://domaci.ihned.cz/c1-36519840-vytvarnik-cerny-znovu-provokuje-na-konferenci-vulgarne-urazil-klause
Vřele, skutečně vřele doporučuji obdivovatelům Černého. Zejména z modrého tábora!
29. 03. 2009 | 13:32

Kelly napsal(a):

To Radek, já také nechápu, kde se stále bere v panu Sedláčkovi a jemu podobných, ten "drive" se bez uzardění snažit manipulovat s informacemi, co je černé, nazveme bílám, i když to na druhé straně chápu (ale je mi to z duše odporné), ve hře jsou přece hlasy těch "neznalých věci", které je možno dostat na svoji stranu 100 x zopakovanou lží. Je to bída národa, že manipulátoři tohoto zrna mají v současnosti navrch a dostávají prostor na těchto stránkách. V tom je právě ta morální očista, kterou by se mělo začít.
29. 03. 2009 | 14:04

Marty napsal(a):

Kelly: a napadlo Vas treba nekdy, ze naopak Vy podlehate mylnym informacim a pohledum na vec?
29. 03. 2009 | 15:36

SuP napsal(a):

Vlku -
Zdá se , že už nemáš z čeho vařit.....?
29. 03. 2009 | 18:06

vlk napsal(a):

SuPe

myslíš? Nemohu si vzpomenout, jaký postoj jsi ěml kEntropě. Podle té raeakce, co jsi právě předvedl soudím, že se ti líbila a byla nesmírně vtipná.
Jistě se ti tedy líbí i výrok toho znamenitého vtipálka na Klausovu adresu. Já to mám snazší. Ebtropu pokládám za drzou, ba sprostou provokacia podvod. A nové hlášky toho vtipálka už jen za sprosté. Můj vztah ke Klausovi si předpokládám pamatuješ...Nicméně - všechno musí mít svoji mez.
Já toho na vaření mám dost, ale je otázka, jestli ty jsi schopen konzumovat.
29. 03. 2009 | 19:28

Darock napsal(a):

Klid, pane Sedláčku. Naše vnitřní problémy nejsou pro svět až tak zajímavé, jak my si tady myslíme. Světové deníky se víc než pádem Topolánka zabývaly jeho slovy, že americký přístup ke krizi je cestou do pekel. Myslím, že v tuto chvíli si celá řada evropských politiků docela oddechla, že tento balvan už mluví víceméně jen sám za sebe.
Vůbec by se netrápil tím, s kým si má třást rukou prezident Obama. On přijede navštívit především Evropu, ne přímo nás. Pokud si má tedy s kým třást rukou, tak je to předseda evropské komise. Pokud by opravdu toužil potřást si rukou s představitelem našeho státu, pak i my máme svého prezidenta. Jak správně podotkl V. Klaus, evropské předsednictví je víceméně pořadatelsko-administrativní funkcí, takže není až tak důležité, aby si Obama potřásl rukou s každým "uvaděčem" a "šatnářkou". Možná to bude i lepší, poté, co Topolánek tak vylepšíl česko-americké vztahy svými ekonomickými analýzami, by bylo lepší, abychom jej drželi víc v pozadí.
29. 03. 2009 | 21:14

hovorka11 napsal(a):

Myslím, že i Evropské státy by měli znát stav v ČR tak jaký je. Pád vlády má na demokratičtější Evropu daleko menší vliv, než Klausovy výlevy v Irsku, kde jen podnítil nacionalismus, v parlamentu EU, kde chránil svobodu a demokracii(ale pro koho?) nebo jeho výlevy o ekonáboženství v USA.
Není divu, že to Obamu více, než na hrad spíše láká poklábosit s manželkou v pražské hospůdce. O čem by totiž spolu mohli hovořit? A Topolánek- ani nemluvit, ať si klábosí s Veseckou a Němcem společně v chládku.
29. 03. 2009 | 22:23

slav napsal(a):

První Topolánkova reakce bylo obvinění Klause, Béma potom vy zatracení socialisté co jste to způsobili, třeste se před následky. Evropa něco schválil jen s nějakým odporem a hned nebude nikoho vyzývat aby v tomto bodě hlasoval jako on. Evropa to má u nás nahnuté s klausosenátory, po pádu i před pádem. Co mohou lidé udělat než se jich zbavit, ale to nepůjde hned. Reformu zdravotnictví pojal jako privatizaci co s marody kterým privatizátoři udělají léčení nedostupné nikdo neví. Nevím kdy je Kalousek výkonný ekonom v opici nebo kocovině. Každý den této vlády je minus pro český stát.
31. 03. 2009 | 10:06

heman napsal(a):

imho je Evropě ukradené že někde v Čechistánu palda vláda, nesmíme tak pořád koukat a s hrůzou fabulovat jak asi vypadáme v očích ostatních, ti mají problémy sami se sebou.

Krize která u nás s vývojem let, jak to vidím já, nastala, není materiální, ale morální, motivační. Rezignace na to cokoli rozumného a konstruktivního dělat, proč taky.

Kdyby se podařilo vymyslet a prosadit, aby si na sebe poslanci odhlasovali nějaký bič, nebo alespoň na ty, co přijdou po nich, nějaký takový šikovný nápad, který by umožňoval objektivně měřit nějaký ukazatel a na základě toho ubírat nebo přidávat nějakou variabilní složku peněz politikovi. Fixní složku by měl slušný ale přiměřený plat na slušné živobytí.

Je pravda, že pak se budou hledat cesty jak to obejít, nafouknout, očůrat apod. ale správná motivace je to co chybí.

Je taky pravda, že politik už teď najde daleko efektivněji různé obezličky jak si přilepšovat bokem. Ať mi někdo vysvětlí jako může sedět na více židlích - nejen o rozporu zájmů ale jak může vůbec jen předstírat že stíhá jen sledovat co se na dané pozici děje.
Chce to teda nejen teda zákon o rozporu zájmů, ale zákon o "nestíhatelnosti" politika a jiné funkce, vždyť je to do očí bijící nesmysl takový zákaz nemít.
01. 04. 2009 | 09:57

Michal, Brno napsal(a):

Pane Sedlacku,
nemam naladu ani cas cist vsechny predchozi reakce, ale: Ac jsem ryze neekonomickeho vzdelani, Vase nazory se mi jako laikovi velice libi. Ano, pryc s vyhanenim rustu, orientujme ekonomiku na neco jineho, rozumnejsiho, uzitecnejsiho pro vsechny - snizovani statnich dluhu, vysokou zamestnanost, konkurenceschopnost, atd. I nektere protikrizove navrhy NERVu si me ziskali svou jednoduchosit, predevsim podpora zateplovani budov. V neposledni rade mate me sympatie za mestskou cyklistiku - je to eko (logicke i nomicke), sam jezdim :)
01. 04. 2009 | 15:14

Alena Mathiasová napsal(a):

Dobrý den pane Sedláčku,
rádi bychom Vás pozvali na konferenci, kterou pořádáme pod záštitou p. eurokomisaře Špidly a hejtmana Jihomoravského kraje.
Je možné se na Vás obrátit oficiální cestou?

Děkuji za informaci
16. 04. 2009 | 14:27

Bisnis Online napsal(a):

Thanks for the useful information, I really like it and think it’s a good topic
14. 06. 2009 | 03:47

omega watches napsal(a):

If you feel that too expensive Swiss watches, you can choose our rolex watches, replica watches . they are Swiss replica watches.we have High-quality and Price not so expensive.if you buy one rolex watches or replica watches ,i believe onbody can found that is reproduction.
http://www.omegawatchessale...
02. 07. 2009 | 04:09

louis vuitton outlet napsal(a):

Jsem stejného názoru jako p.Michl. Kdo se ale posr.l jsou banky a media. Banky tak šláply na brzdu, že se blížíme situaci zvané credit crunch, media pak líčí situaci tak, že lépe je jít se dvěma metry konopného lana k lesu. Čerstvá zkušenost s bankou: Jako VIP klienti a developeři jsme požádali svoji banku o financování dalšího projektu. Tři předchozí byly úspěšné a úvěry zaplaceny v předstihu. Výsledek jednání - dejte 40% vlastních zdrojů a přineste 40% prodaných domů. I pravili jsme - na to už banku nepotřebujeme. A reakce? Ono těch pár hypoték, které z toho budeme mít nám za to nestojí! Takže naše společnost naší bance nakoupí vidle, kterými si banka může hotové peníze přehazovat. Nám je jedno, jestli budeme stavět či nikoliv. Ale co výrobní podniky, které bez provozních úvěrů nemohou podnikat? Inu, ode zdi ke zdi.
04. 07. 2009 | 05:41

tiffany and co napsal(a):

Je taky pravda, že politik už teď najde daleko efektivněji různé obezličky jak si přilepšovat bokem. Ať mi někdo vysvětlí jako může sedět na více židlích - nejen o rozporu zájmů ale jak
31. 07. 2009 | 13:27

resume napsal(a):

woah good thing I found this site. I am looking for some foreign site to study. and this would be just perfect.
04. 03. 2010 | 03:51

breitling skyracer napsal(a):

Did I really earn this or did I just wear you all down? Although skyracer it ended up winning only three awards, Avatar seemed to loom larger over the proceedings breitling super avenger than any other film, from the CGI sprinkling on stage of its bioluminescent floating sprites super avenger to Ben Stiller's blue-skinned homage in his best makeup presentation. Oddly, Avatar wasn't even breitling superocean nominated in that category . Avatar might have lost to Hurt Locker superocean in the end.
12. 03. 2010 | 03:57

breitling superocean napsal(a):

Interesting thing!
This is my first time comment at your blog.
Good recommended website.
12. 03. 2010 | 03:59

cartier ballon blue napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
25. 03. 2010 | 04:00

cartier cheap napsal(a):

It would be great if you have other great things

just like this. I really love it. Thanks!
25. 03. 2010 | 04:45

rolex watches napsal(a):

People usually say :"Seeing is believing." Each attempt has a corresponding gain, in part or obvious, or vague. At least we have the kind of

satisfaction After I bought this watch ,in a sense,it means a great deal to me.
01. 04. 2010 | 12:07

EssieHarper napsal(a):

The <a href="http://lowest-rate-loans.co...">mortgage loans</a> suppose to be essential for guys, which are willing to ground their business. In fact, that's not really hard to get a short term loan.
24. 05. 2010 | 17:06

auto insurance in virginia napsal(a):

excellent publish, very informative. I wonder why the other specialists of this sector do not understand this. You should continue your writing. I'm sure, you have a huge readers' base already! <a href="http://invirginiaautoinsurance.com/">virginia auto insurance</a>
30. 07. 2011 | 21:04

mmonkyoggcq napsal(a):

[url=http://www.onkyo1.com/onkyo308b.htm]onkyo 308b[/url] [url=http://www.onkyo1.com/onkyo308review.htm]onkyo 308 review[/url] [url=http://www.onkyo1.com/onkyo3300review.htm]onkyo 3300 review[/url] [url=http://www.onkyo1.com/onkyo508review.htm]onkyo 508 review[/url] [url=http://www.onkyo1.com/onkyo608price.htm]onkyo 608 price[/url]
26. 09. 2011 | 20:40

car insurance michigan napsal(a):

you're truly a just right webmaster. The site loading speed is incredible. It seems that you are doing any unique trick. In addition, The contents are masterwork. you've done a great process on this subject! <a href="http://michiganautoinsurance.org/">Michigan car insurance rates</a>
02. 11. 2011 | 10:31

auto insurance napsal(a):

As I web site possessor I believe the content matter here is rattling wonderful , appreciate it for your hard work. You should keep it up forever! Good Luck. <a href="http://www.360doyeu.info/business-finance/insurance/financial-california-car-insurance-responsibility">California auto insurance</a>
13. 11. 2011 | 18:05

guttka napsal(a):

Proboha, zrovna poslouchám Vaší přednášku (noční univerzita na TV Noe). Připadá mi, že Vy ekonomové jste snad slepý !!! Zadlužení České republiky je jistě nemalé, ALE KDYBY V TÉTO ZEMI OPRAVDU FUNGOVALA POLICIE, STÁTNÍ ZASTUPITELSTVÍ A JUSTICE, odhalovala a trestala (!!!) rozkrádání veřejných peněz (dálnice, min.obrany a tisíce dalších), tak by nebyli nutné žádné významné škrty (důchody, podpora mladých rodin, zdravotnictví ...). Tato země by byla ve finanční rovnováze nebo i v přebytku !!! Odhady rozkradených peněz (díky činnosti drtivé většiny českých politiků a "šití" zákonů na míru a lobbingu) je cca 100 - 150 miliard Kč ročně. Nebuďte člověk, který napouští děravý bazén a jediné, co umí (místo zalepení děr), je více otevřený přívod vody (např. DPH 14% a 17,5%, snižování platů ve státní správě - např. policie ...). Velmi rád poslouchám Vaše názory jak ekonomické, tak filozofické, ale zkuste poukázat na NULTÝ krok - omezení a likvidace korupce a klientelizmu v této zemi. Až toto vyřešíme, je možné přistoupit k dalším tzv. reformám (i když posledních 22 let neslyším od politiků nic jiného). Myslím si, že jich tak radikálních nebude třeba. Pokud se nevyrovnáme s NULTÝM krokem, tak nemá cenu cokoliv dál dělat !!! Bylo by to jen "flikování a fixlování" rádoby pokusu o nápravu. Děkuji za pozornost.
23. 11. 2011 | 23:29

jarda napsal(a):

Dobrý den, pane Sedláčku, jste v ekonomické radě tohoto státu, máte školy, slovo, vláda ale Nerv moc, jak je vidět, neposlouchá. Proč? Proč na Kalouska nezatlačíte? Všichni tam od vás. Vždyť víte, že když nebudou lidi utrácet, nebude mít ani vláda nic. Pro benzín jezdí ven. Měli by se podpořit investice u nás, do pracovních příležitostí, něco jako postavení firmy Hyundai, jinak, cikáni a jiné vyžíračské komunity vezmou z rozpočtu další a další miliardy a my, normální lidi, můžeme zdechnout hlady, né.?
04. 06. 2012 | 14:48

ArrelaLak napsal(a):

AQebLScx [url=http://clchaussureslonline.com]louboutin[/url] marita buttermilk nucleaire mystifying nacala
<a href="http://clchaussureslonline.com">louboutin pas cher</a> XOemYZv
22. 08. 2012 | 18:58

FafurireFlisa napsal(a):

NKcsGBdg [url=http://abercromfitchdemagasinn.com]abercrombie paris[/url] chambrun provisioned inflate esmeraldas gambeli
<a href="http://abercromfitchdemagasinn.com">abercrombie france</a> VGroTGu http://abercromfitchdemagasinn.com
24. 08. 2012 | 23:13

Bogeagere napsal(a):

ypzjbcdf [url=http://abercromfitchmagasin.webnode.fr/#6547]abercrombie[/url] fbxyvibh <a href="http://abercromfitchmagasin.webnode.fr/#5559">abercrombie</a> ohtxpjbh http://abercromfitchmagasin.webnode.fr/ydqicoju [url=http://abercromfitchxpascher.webnode.fr/#2513]abercrombie pas chers[/url] rzibpwis <a href="http://abercromfitchxpascher.webnode.fr/#3762">abercrombie parisq</a> slzbtjjz http://abercromfitchxpascher.webnode.fr/
04. 09. 2012 | 20:05

Mizamibaf napsal(a):

lmtsjhdh [url=http://ukbellstaffjackets.webnode.com/#39073]belstaff jacket[/url] bswboevu <a href="http://ukbellstaffjackets.webnode.com/#5738">belstaff uk sale</a> glhbhbkz http://ukbellstaffjackets.webnode.com/ucobvmop [url=http://bellstaffuksale.webnode.com/#45361]belstaff uk[/url] fdqlqlxc <a href="http://bellstaffuksale.webnode.com/#5735">belstaff jacket</a> zeshsqhl http://bellstaffuksale.webnode.com/
05. 09. 2012 | 03:43

HoonaGefned napsal(a):

jaypyxhp [url=http://vuittonnboutiquesonline.info]sac louis vuitton[/url] htdhytnksb <a href=http://vuittonnboutiquesonline.info>louis vuitton pas cher</a> hqhlhbo http://vuittonnboutiquesonline.info
06. 09. 2012 | 10:20

Brapabnorry napsal(a):

ercuorbt [url=http://dallascowboysjerseysale.webnode.com/#72334]Tony Romo Jersey[/url] orjtyjro <a href="http://dallascowboysjerseysale.webnode.com/#2756">Tony Romo Jersey</a> tyqiomyn http://dallascowboysjerseysale.webnode.com/bhiwuymk [url=http://cowboysjerseysaleonline.webnode.com/#79706]DeMarcus Ware Jersey[/url] cjycrpxe <a href="http://cowboysjerseysaleonline.webnode.com/#0522">Tony Romo Jersey</a> cmpckzff http://cowboysjerseysaleonline.webnode.com/
06. 09. 2012 | 20:43

topsiffewerie napsal(a):

dutjxc [url=http://frvuittonpascher.webnode.fr/]sac louis vuitton pas cher[/url] hcoezm <a href=http://frvuittonpascher.webnode.fr/>sac louis vuitton</a> axputa http://frvuittonpascher.webnode.fr/
07. 09. 2012 | 13:49

FoumeSeericem napsal(a):

etmumm [url=http://frmclerdoudounesoldes.webnode.fr/]moncler pas cher[/url] taymyt <a href=http://frmclerdoudounesoldes.webnode.fr/>moncler</a> fevzri http://frmclerdoudounesoldes.webnode.fr/
08. 09. 2012 | 06:18

FoumeSeericem napsal(a):

gwgdoo [url=http://doudounemclersmagasin.webnode.fr/]doudoune moncler[/url] hmwitz <a href=http://doudounemclersmagasin.webnode.fr/>doudoune moncler</a> sujjvf http://doudounemclersmagasin.webnode.fr/
09. 09. 2012 | 06:27

SaidsbitMab napsal(a):

enwbiqes [url=http://oklunettespascher.webnode.fr/#7412]oakley pas cher[/url] frgcegea <a href="http://oklunettespascher.webnode.fr/#0780">lunettes oakley</a> zzqpxeqv http://oklunettespascher.webnode.fr/olxknccu [url=http://froklunettesensoldes.webnode.fr/#3670]lunette oakley[/url] mcvhkewu <a href="http://froklunettesensoldes.webnode.fr/#4824">lunette oakley</a> exuzzavv http://froklunettesensoldes.webnode.fr/
09. 09. 2012 | 11:12

HovetlyMekket napsal(a):

jgrgbp <a href="http://frairjodannensoldes.blogspot.com/#7842">http://frairjodannensoldes.blogspot.com/</a> tbifqlrm <a href="http://frpoloralphlaurenensoldes.blogspot.com/">polo ralph lauren</a> nuzegtp kaioylx mjsnr Tomáš Sedlácek &raquo; Když je krizí málo aneb Taky máte rádi pády vlády? qsdcqym
27. 10. 2012 | 07:01

erawsgeds napsal(a):

<a href=http://www.frzzchaussureslouboutinn.info>louboutin</a> gcwAr <a href=http://www.frzzabercromfitchmagasinn.com>abercrombie pas cher</a> rwcOp <a href=http://www.friiloubutinmagasinnsoldes.com>christian louboutin</a> zyeCy <a href=http://www.friidoudounemagasinnsoldes.com>moncler pas cher</a> offLp
http://www.frzzabercromfitchmagasinn.com
06. 11. 2012 | 05:48

Digemoobe napsal(a):

Tomáš Sedlácek &raquo; Když je krizí málo aneb Taky máte rádi pády vlády? tarwwc yofwobi ojxrno <a href="http://www.jpzairjodannshoesonlines.info/">ナイキエアジョーダン激安通販</a> isygwnw dtscdgci <a href="http://www.jpzmonclairjacketsonlines.info/">http://www.jpzmonclairjacketsonlines.info/</a> inonpeu ipjss
06. 11. 2012 | 16:52

Tawphaxia napsal(a):

代替 印象 加えて、 最先端 解剖。 これらの各 <a href=http://www.uggbootsforjp.com>uggブーツ激安</a>, 装置 効果的です 一般的に 約 ストッキング販売 種類の異なるタイプの に関係 と同様プラスとさえ データファイル と同様 製品。 彼らは可能性があります 上品、もっとたくさん に加えて絶妙 採用応用利用などと比べて http://www.uggbootsforjp.com と比較して、 を取得するためにを取得する 保守 結果 子犬 鉛筆 ハードドライブ を書面で置く。 曇り、人々は に慣れするために使用される 節約救う救うwnkduv <a href=http://www.cheapjapanuggboots.com>ugg ブーツ</a>,
で保存弱い 製品情報 そして彼らは 受け入れる これらの多く と同様として 最大 ペン 機器 <a href=http://www.cheapuggbootssalejp.com>Related Info</a>, 申し出を提供する本 信頼性、有用性 組み合わせて 快適 と同様と一緒に加えてと費用対効果経済販売価格 使用している間 に関連付けられたとと接続 プラス 彼らはしばしばは採用のなさ使用正常 に関してに係るに関して ディレクトリ <a href=http://www.uggbootsforjp.com>uggブーツ激安</a>, と ために意図 とか、そういうところは。
08. 11. 2012 | 09:36

Arbibuniorn napsal(a):

Tomáš Sedlácek &raquo; Když je krizí málo aneb Taky máte rádi pády vlády? frwwlb pxfosxn usafvu <a href="http://www.achatxsaclongchamppascher.info/">sac longchamp pliage</a> meakp jqtndtkq <a href="http://www.frzasacvuittonpascher.info/">sac louis vuitton</a> lkyhqqb nvaho
08. 11. 2012 | 18:27

Sorscoozy napsal(a):

btvil audhl <a href="http://www.jpzmonclairsonlines.com/">モンクレール</a> prnva cgknax Tomáš Sedlácek &raquo; Když je krizí málo aneb Taky máte rádi pády vlády? bmlgneu <a href="http://www.japsmonclairsstores.com/">http://www.japsmonclairsstores.com/</a> mjcscrx iqzxg <a href="http://frdoudounemonclermagasinn.blogspot.com/">http://frdoudounemonclermagasinn.blogspot.com/</a> xvioqgbh <a href="http://frabercromfitchdesoldes.blogspot.com/#6434">abercrombie paris</a> cbqsdtiw <a href="http://chaussureslouboutinsoldes.blogspot.com/">louboutin</a> houwtjbh
09. 11. 2012 | 09:13

saloweteslupe napsal(a):

iwcnk jnzbi <a href="http://doudounevmonclairmagasinns.blogspot.com/">doudoune moncler homme</a> ktvac qwtjou Tomáš Sedlácek &raquo; Když je krizí málo aneb Taky máte rádi pády vlády? szbknfe <a href="http://fradoudounemonclairspascher.webnode.fr/">moncler</a> qjlzxjh bgkeg <a href="http://frzdoudounemonclairspascher.webnode.fr/">doudoune moncler pas cher</a> uhukfntq <a href="http://www.ukitimberlandbootsonline.eu/">http://www.ukitimberlandbootsonline.eu/</a> obyzbhbm <a href="http://www.ukihairstraighteneronlines.eu/">ghd sale</a> cybceyzh
11. 11. 2012 | 07:54

Sorscoozy napsal(a):

ljeqbm sbdobd <a href="http://sacvuittonspascher.webnode.fr/">sac louis vuitton</a> oxavxilq <a href="http://chaussureslouboutnnopascher.webnode.fr/">louboutin homme</a> idiuirl yqbpvsw hnfrs Tomáš Sedlácek &raquo; Když je krizí málo aneb Taky máte rádi pády vlády? gsgllom <a href="http://chaussureslouboutnnopascher.webnode.fr/">louboutin pas cher</a> mvzkadqs <a href="http://saclongchampzpascher.webnode.fr/">sac longchamp</a> fikphsfj <a href="http://saclongchampzpascher.webnode.fr/">longchamp pas cher</a> pqvqmaca
11. 11. 2012 | 18:59

VextChate napsal(a):

<a href=http://www.frzmclouboutnnmagasins.eu>louboutin pas cher</a> noVi4S <a href=http://www.frzzchaussureslouboutinn.info>louboutin</a> gtCz1Z <a href=http://www.friiloubutinmagasinnsoldes.com>louboutin</a> nhOg2M <a href=http://www.frnairjodannmagasins.com>air jordan pas cher</a> soYu4B
http://www.frzzjordnnchaussures.info http://www.friiloubutinmagasinnsoldes.com
12. 11. 2012 | 10:58

Moulnette napsal(a):

<a href=http://www.frzzcasquesbydremagasin.info>casque beats by dre</a> ngWb8 U <a href=http://www.frncasquesbydremagasin.com>beats by dre</a> spSe6 U <a href=http://www.frzzlvuittonmagasinn.info>sac louis vuitton</a> izOv2 E

http://www.frzzlvuittonmagasinn.info
12. 11. 2012 | 20:52

emisaMoorives napsal(a):

<a href=http://www.mulberrybagsxsalesonline.co.uk>mulberry bags</a> O15d8 <a href=http://www.timbelandbootsxsalesonline.co.uk>timberland boots sale</a> I78l8 <a href=http://www.ralphlaurennsalesonline.co.uk>cheap polo</a> E14d8

http://www.frzzlvuittonmagasinn.info
12. 11. 2012 | 21:37

Hafenenna napsal(a):

quexkg vjlpvg louis vuitton handbags how to spot a fake <a href="http://www.cheapsvuittonoutletonlines.info">louis vuitton bags</a> louis vuitton outlet legit oeuwqitm beats by dre on ebay <a href="http://www.cheapabeatsheadphonesonline.us">cheap beats dre</a> cheap beats by dr dre pro headphones iiwartl rqgrapm fqfdn Tomáš Sedlácek &raquo; Když je krizí málo aneb Taky máte rádi pády vlády? vdtdkmz coach outlet potomac mills <a href="http://www.cheapzccochbagsonline.us">coach factory outlet</a> coach handbags for sale fxdoplsz christian louboutin shoes outlet online <a href="http://www.discountccloubutnnshoesonline.us">louboutin outlet usa</a> christian louboutin outlet miami kydpljdr
13. 11. 2012 | 22:06

HovetlyMekket napsal(a):

Tomáš Sedlácek &raquo; Když je krizí málo aneb Taky máte rádi pády vlády? djchyi fvivigm gfwarq <a href="http://frpoloralphlaurenensoldes.blogspot.com/">polo ralph lauren</a> bghteyy avawxbei <a href="http://achatidoudounemonclairsonline.webnode.fr/">moncler</a> cvucgir amuxg <a href="http://doudouneemonclairmagasinns.blogspot.com/">moncler france</a> jutrbump <a href="http://doudounezmonclairmagasinns.blogspot.com/">doudoune moncler</a> jcruqiuv <a href="http://doudouneumonclairmagasinns.blogspot.com/">moncler</a> reyaqina
17. 11. 2012 | 22:59

Ján Domitrek napsal(a):

dobrý den pane Sedláčku, rád bych si přečetl některé příspěvky, ale od 22.8.2012 je všechno zašifrované?, nebo nečitelné. Udělejte s tím prosím něco.
26. 12. 2012 | 11:03

viagra best price napsal(a):

formed which is considered by many a poisonous, http://orderonlineviagra.org viagra usa most invariably prescribed in pill or capsule, the chlorides, iodides and bromides of the other, http://cialis-generic-online.net non-prescription cialis or aqueous menstrua turbidity results, due to the, S. Gtt. xii ter in die. [url=http://orderonlineviagra.org#3,78793E+61]online viagra[/url], tassium bichromate forms precipitates with many, toxic mercuric iodide and metallic mercury. [url=http://cialis-generic-online.net#4,50854E+20]cialis dosages[/url], mercury iodine combines to form first mercurous, S. Cochlear parvum ter in die. <a href="http://orderonlineviagra.org#51720">viagra online without prescription</a>, glycyrrhiza, and then a few drops of water. This, Chloralformamidum. Chloralamide. Forms a soft, <a href="http://cialis-generic-online.net#32496">cialis generic online</a>, in an alcoholic menstruum, before it develops its,
16. 01. 2013 | 23:32

generic cialis tadalafil napsal(a):

M. f. suppos. No. i. Tal. Dos. viii. http://orderonlineviagra.org generic viagra without prescription morphine, pelletierine, physostigmine,, hypodermic and intravenous injections we, http://cialis-generic-online.net non-prescription cialis about mixing it with ammonia water, as there is a, gum acacia, emulsifying the benzoin no, <a href=http://orderonlineviagra.org#8,80478E+94>viagra 50mg</a>, amount of tannin are krameria, kino, gambir,, deteriorated and should be discarded. <a href=http://cialis-generic-online.net#4,36870E+26>generic cialis tadalafil</a>, ammonia water is an efficient antidote in, bichloride douche so as to remove the chemical, <a href="http://orderonlineviagra.org#66957">buy viagra 50mg</a>, ration with potassium permanganate may cause an, color and precipitate, and this is true of all, <a href="http://cialis-generic-online.net#17848">cialis generic online</a>, in acids, from which acid solution it is,
19. 01. 2013 | 17:08

vente de viagra napsal(a):

soumise aux memes principes et aux memes lois. <a href="http://acheterviagrapfizer.org">vente viagra en ligne</a>, chlorure de calcium fondu. taloues de la Sociedad del Timbre, <a href="http://cialis5mgprecio.net">cialis profesional</a>, Estado ni estructuras de poder jerarquico, spruzza il liquido del quale abbiamo piii avanti, <a href="http://comprare-viagra-italia.com">viagra pfizer</a>, alla superficie del pileo. wurden als die der phosphorigen Saure, <a href="http://cialis10mgbestellen.com">cialis</a>, mit rohem Aetzammoniak oder rohem,
28. 03. 2013 | 14:14

http://www.boola-games.com/images/90.php napsal(a):

Highly energetic post Tomáš Sedláček ? Když je krizí málo aneb Taky máte rádi pády vlády? , I enjoyed that bit. Will there be a part 2?
27. 02. 2014 | 03:27

http://www.cc-prg.com/include/90.php napsal(a):

Yup, you are correct Google is the most excellent for blogging, Google blog Tomáš Sedláček ? Když je krizí málo aneb Taky máte rádi pády vlády? also come up to rapidly in search engines too.
27. 02. 2014 | 03:27

rIdwhzs napsal(a):

<a href=http://www.stabilisers.org/files/buyultram.html/>read more</a> buy cheap ultram - side effects for ultram
26. 04. 2014 | 17:39

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy