Paralýza státu v právní džungli

06. 12. 2012 | 17:52
Přečteno 11915 krát
Psáno pro ĆRo67. listopadu 2012 v Praze konala odborná konference na téma „vymahatelnost práva v České republice“. Účastnili se jí představitelé akademické obce, advokáti, soudci i státní zástupci.

Stát už není schopen přijímat zákonné normy, které by pak sám dokázal uvádět do praxe, kontrolovat jejich uplatňování a sám je dodržovat, prohlásil na ní předseda Nejvyššího správního soudu Josef Baxa.

„Systémy jsou zahlceny blbostmi, to nelze jinak vyjádřit,“ poznamenal Baxa. Souvisí to podle něj se způsobem přijímání zákonů, které se neustále mění. Právo se pak stává nesrozumitelné a má nízký respekt. Důsledkem je záplava soudních sporů.

„Přijde nějaký populista, který řekne: Přestupky? Třikrát a dost! To se nám věznice brzy naplní. Pak přijde někdo s tím, že ve vězení je plno neplatičů výživného. Aha, tak těm budeme brát řidičáky. To jsou tragikomické, zoufalé pokusy nekompetentních lidí,“ prohlásil Baxa.

Baxa nebyl sám, kdo stávající situaci ostře kritizoval. Předseda Městského soudu v Praze Jan Sváček si také nebral servítky. „Jímá mě hrůza, jak vymahatelnost práva v ČR končí na schodech před dveřmi toho, koho soud předvolal, ale on se nedostavil,“ prohlásil. „Soudci místo toho aby soudili, píšou slohová cvičení, a to ani ne tak pro účastníky daného řízení, ale pro následné odvolací a dovolací soudy,“ řekl Sváček. Soudci by podle něj měli rozhodovat především v soudní síni.

Pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová byla ještě ostřejší. Mimo jiné uvedla, že v obchodních a dalších civilních sporech legislativa právníkům umožňuje naprosto cíleně zneužívat trestního zákoníku. Zákonodárci při tvorbě legislativy nerespektují základní právní principy, což v tomto případě znamená, že nejprve ve věcech nastupuje civilní právo a poté až trestní. Pokud se tato základní právní pravidla nedodržují, nemají policie a státní zastupitelství smysl. Proč? Chybná legislativa umožňuje zneužívání trestního zákoníku v podávání nesmyslných a „šikanózních“ trestních oznámení. „Zneužíváním trestního řízení se podle ní strany sporu, které této šikany využívají, snadno dostávají k citlivým informacím, s nimiž pak obratem nakládají v civilním řízení,“ konstatovala Bradáčová.

Kdyby podobné výroky čelných představitelů státu zazněly v sousedním Německu, nepsal by denní tisk několik dní o ničem jiném. Jestliže předseda Nejvyššího správního soudu upozorňuje na ztrátu schopnosti státu vynucovat právo, je to přece zpráva první kategorie. Takový stát se přece rozkládá, což bezprostředně ohrožuje demokratické zřízení.

V České republice jsme zřejmě klidnější. Kromě Haló novin a několika internetových serverů si konference téměř nikdo nevšiml. Zůstala pod rozlišovací schopností veřejnoprávních médií, která víc zajímaly protesty studentů proti komunistické radní v Českých Budějovicích.

Neschopnost státu vynucovat právo je jednou z hlavních příčin, proč česká ekonomika funguje hluboko pod svými možnostmi. Podle teorie institucí v ní existují vysoké transakční náklady, které brání efektivní kooperaci. Stručně řečeno vysoké transakční náklady jsou příčinou, proč se nekooperativní chování vyplácí. Za těchto podmínek je totiž výhodnější pravidla nedodržovat, než se podle nich chovat. V takové společnosti se pak kriminální chování stává standardem. To platí obecně pro všechny společnosti, bez ohledu na to, jakou měly minulost. Organizátoři konference slíbili, že obsahy diskusních příspěvků zveřejní. Až to udělají, k tématu se vrátíme.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

ld napsal(a):

Uf, to je čtení, ze kterého mrazí! A do posledního písmenka pravdivý.
06. 12. 2012 | 18:18

Yosif K napsal(a):

Ceska republika ma zakmnodarce na baterky.
Ptal jsem se byavle clenku legistaivni rady ktery ze dvou protikaldnuych paragrafu zakona nakonec plati.

"hm je to tak - jde to proti sobe, delali jsem to ve spechu....".
06. 12. 2012 | 18:18

marxík napsal(a):

Jistě je to závažná zpráva, pane Žáku, ale antikomunismus má přeci jenom vyšší prioritu. To snad nepopřete.
Ostatně česká média jsou ve skutečnosti německá, a Helmut jistě ví, jak zacházet s místní ovcí.
06. 12. 2012 | 18:25

Ládik!!! napsal(a):

7. listopadu státní úředníci a novináři slavili svoje výročí, proč by psali o marasu.
06. 12. 2012 | 18:32

Twist napsal(a):

Pane Žáku, že by světýlko na konci tunelu? Popravdě Vás nemusím, ale v tomto případě Vaši odvahu vystoupit proti té dodělávající mršině Vám děkuji. Chci dožít konec života ve právním státě a ne v džungli.
06. 12. 2012 | 18:44

Twist napsal(a):

Vypadlo slůvko „za“.
06. 12. 2012 | 18:46

mb napsal(a):

Neschopnost státu vynucovat právo je jednou z hlavních příčin, proč česká ekonomika funguje hluboko pod svými možnostmi. Podle teorie institucí v ní existují vysoké transakční náklady, které brání efektivní kooperaci. Stručně řečeno vysoké transakční náklady jsou příčinou, proč se nekooperativní chování vyplácí. Za těchto podmínek je totiž výhodnější pravidla nedodržovat, než se podle nich chovat. V takové společnosti se pak kriminální chování stává standardem. To platí obecně pro všechny společnosti, bez ohledu na to, jakou měly minulost.

... he he ... to by se asi mělo řvát Klausovi pod okny denodenně 10 let v kuse ...

... ale jemu by to bylo stejně jedno ...
06. 12. 2012 | 18:59

český maloměšťák napsal(a):

Stohy zákonů , podzákonů, podpodpod zákonů....stejně jako pluky soudců, podsou..policajtů, podpolic...sakryš, tedy pluky státních zástupců a vůbec armáda těch, co si říkají třetí moc a její obslužný perzonál (jistě uznáte že bez policie by justice byla trapným kůlem v plotě) - jsou samy o sobě a pro sebe jistě velmi důležité.
Avšak jsou ničím - pokud není vůle vykonávat skutečně to, kvůli čemu je daňový poplatník platí...tedy efektivně /přitom ale humánně/ řešit problém zvaný spravedlivé posouzení procesů a problémů, které dana kulturně - civilizační nutně plodí a které - pokud by nebyly řešeny...mohou nakonec takovouto civilizaci poslat do prdele. Nebo pod nějakou kuratelu.

Jak tedy tu vůli stimulovat, motivovat a působit na ni / v benigním modu působení - ve vztahu k deklarovaným úmyslům dané instituce a jejího etosu/ ?

1. "Nechat to vyzrát" /generační problém , tkzv. dědictví tkzv. komunismu, příklady, praxe.../ - může v důsledku znamenat "nechat to shnít".
2, Notně dotyčné zodpovědné zaplatit/nejlépě přeplatit ( v duchu pravidla že kradu méně, pokud mám více i bez krádeží) / - může v důsledku znamenat, že budou notně zaplaceni i grázli a tak patogenní stav bude spíše podpořen - než aby byl napravován.
3. Změna je nutná - musí přijít shora....nebo zdola...anebo z boku /dodává český maloměšťák...přičemž on raději nosí kolty proklatě nízko...než aby střílel od boku/. V důsledku tak nedochází k žádné změně.
4. Na novém balíčku Strategie boje s korupcí již pracujeme, dílčí zákonná opatření jsou již připravena k tomu, aby šla do legislativního procesu /říkal Pospíšil a po něm tutu uspávánku troubí do světa tunelbába se svým LIDEM/.
5. Pozavírat je všecky. /tvrdí čím dál tím více občanů Kraďákova/.
6. Emigrovat. /dtto/
7. Komunisti jsou čistí - spravedlnost jistí. /otázka je - kdo je to vlastně dnes kraďákovský komunista....podle mě je jedním z největších komunistických revolucionářů Řebíček ...jedná skutečně v duchu " Každému (vezmu) podle jeho možností - sobě a svým kumpánům (nadělím) podle našich potřeb"...navíc v tomto není žádný troškař/. Dík za takovou spravedlnost - to už radši fakt Piráty.
8. Občanské iniciativy a blogy - upozorňovat, upozorňovat, upozorňovat a kárat. Dost dobré řešení. Moc dobré. Až do doby , kdy se zjistí, ře výsledek je ve vztahu k vynaloženému úsilí nulovy...či nule blízký.
9. Fuhrer - jedno jaký a jakou ideologií bude odůvodňovat očistu a co vlastně vyčistí...hlavně aby čistil. Franta Čistič.
10. No ale to už bych se opakoval...jak probudit v lidech občanství a hrdost daňového poplatníka - akcionáře státu. To jsem tady už psal mnohokrát.
Samotného mě to unavuje, furt se o tom rozepisovat - a v podstatě mě to nudí.
06. 12. 2012 | 19:07

český maloměšťák napsal(a):

re : "...které daná kulturně - civilizační entita nutně...."
06. 12. 2012 | 19:12

Petr napsal(a):

Pane Žáku, při vší úctě, to co nám výše uvedené persony naší justice vyprávějí dnes, víme 20 let. Ať nám třeba pan Sváček řekne, kolik ze své funkce předsedy Městského soudu podal návrhů na zahájení kárného řízení. Pánové i dáma jsou samozřejmě inteligentní a už si chystají nové kabáty. Eto vsjo. Takže výše uvedení pro mne nejsou ti, kteří by pro očistu justice cokoliv chtěli a měli udělat, ti už tu šanci měli. Je to stejné, jako když tahle vláda bojuje proti korupci. Nejednou prohlédli ...
06. 12. 2012 | 19:28

Analytik napsal(a):

Poslanci sestavující zákony jsou asi stejně úspěšní, jako zemědělci konstruující jaderné reaktory.
Bůh s námi!
06. 12. 2012 | 19:29

Hloupý Honza napsal(a):

Onehdá jsem v Praze před Národním divadlem viděl přímo uprostřed chodníku zaparkované velké Porsche s kmotrovskou značkou 6666. Chodci jej v klidu obcházeli, vozíčkáři objížděli málem i po obrubníku. Typická ČEZká tolerance k nedodržování zákonů a morálky, možná již spíše jen apatie vůči nefungujícímu systému a státu. Vždy mě ale takové maličkosti typu zaparkovaného Ferrari se značkou invalidy před obchodňákem dokáží spolehlivě nakrknout, ale pak domyslím věci do konce a je z toho marnost nad marnost. I v tomto případě jsme si v hlavě promítl scénář jak by vše proběhlo kdybych zavolal policajty. Ti by přijeli, vše by si třeba nafotili, dali za stěrač oznámení a možná i botičku na kolo. Po příchodu na služebnu zjistili podle značky majitele auta, sepsali hlášení a všechny papíry o tomto přestupku poslali na odbor dopravy, přestupkovému oddělení, Městského úřadu Prahy 1. Majitel poršáka, říkejme mu třeba pan Kmotr, když by zjistil, že má za sklem papír od policie, či snad botičku, ihned volá svému člověku na příslušný úřad, říkejme mu třeba pan Starosta. Ten následně vše dává do pořádku, posílá s omluvou sundat botičku a papíry od policie odkládá na 1 rok ad acta, Pár dnů před promlčením přestupku po uplynutí jednoho roku posílá panu Kmotrovi už jen formálně pozvánku k projednání jeho rok starého přestupku. Pan Kmotr už jen formálně děkuje za pozvání a sděluje úřadu, že je vše již promlčeno. Úřad odkládá po roce spis pana Kmotra jako vyřízený do archívu. Takže jsem šel zase dál jako správný ČEZký občan...

A teď kontrolní otázka - proč naši zákonodárci odebrali projednávaní přestupků a celou oblast dopravní agendy (alkohol za volantem, špatné parkování aj.) policii a delegovali tyto pravomoci svým politickým soukmenovcům na obecní a městské úřady ?
06. 12. 2012 | 19:45

hovorka11 napsal(a):

Pan Žák to popsal přesně.
Že budeme absolutně lhostejní k tomuto stavu jsem nikdy nečekal.
Je to dáno tím, že jsme ještě hodně nad dnem, které nás teprve čeká. Pak se lidi začnou měnit. Změna bude hodně bolestná, protože smetiště zločinců a podvodníků má u nás moc a ochranu požívají od vlády a parlamentu.
06. 12. 2012 | 19:47

český maloměšťák napsal(a):

Hloupý Honza
To popisujete ještě celkem neškodný scénář.
Horší totiž je, když policajti dotyčnému delikventovi předají Vaše iniciály - a on si došlápne na Vás.

Městská poilcie je skutečně souborem parazitů. Ve svém celku.

/výjimky existují : http://aktualne.centrum.cz/domaci/regiony/moravskoslezsky/clanek.phtml?id=684497#forum

...až na to , že blbě končí....:(( /

"....Všichni v okolí znali mobilní číslo jeho telefonu. „Mohl jste zavolat třeba o půlnoci, sedl na kolo a za chvíli byl tady," vzpomíná Věra Teichmannová.

René Štecher pracuje u městské policie 12 let a tvrdí, že práce okrskáře byly dva nejkrásnější roky jeho života. „Dávalo to smysl, měl jsem z toho radost," usmívá se strážník.

Jenže idyla netrvala dlouho. Zapálený okrskář Štecher psal hlášení na všechny strany. Zaměstnával kolegy strážníky, svými podněty bombardoval státní polici i místní úřady. „Pracoval na plno, bral to vážně. A to se přece neodpouští," vzpomíná kadeřnice z místního holičství Hana Šimoníková.

Začátkem roku 2008 ředitelství městské policie Renému Štechrovi oznámilo, že jako okrskář končí. To však nebylo všechno. Z obvodu, ve kterém žil a dobře ho znal, dostal umístěnku na opačný konec města jako řadový „hlídkař". Bakalář speciální pedagogiky od té doby šlape chodník v cizím rajonu a na aktivní práci okrskáře může zapomenout.

Petici proti jeho přeložení podepsalo tři sta padesát lidí, avšak primátora Ostravy Petra Kajnara z ČSSD názor voličů nepřesvědčil.

Nechal si vypracovat posudek od velitelů, kteří nepohodlného okrskáře přeložili, a věc byla vyřízená. „Strážník René Štecher byl již dvakrát upozorněn, že nerespektuje svou pracovní náplň, překračuje své kompetence a zasahuje do činnosti oddílu prevence," napsal primátor v dopise Věře Teichmannové, která petici organizovala...."

Šibal Kajnar/ČCSD/ je jedním z velkých důvodů, proč nemohu volit ČSSD.

-----------
http://www.lidovky.cz/zpravy-domov.aspx?c=A120626_212913_ln_domov_ase

Prostě vypatlanci. Skinheadi...hlupáci...deprivanti...a všemu tomu velí Kotrouš /inkasista Mafie/ ...
06. 12. 2012 | 20:00

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Premiér Nečas ztrácí soudnost
„O nekoncepčnosti celého přístupu svědčí tyto rošády nepochybně, ovšem za podstatnější považuji jinou věc - přímé uplacení "rebelů" z ODS premiérem díky nabídce velmi lukrativních míst (ČEZ, ČD), cílenou změnu politického smýšlení řádně zvolené sněmovny účelovou výměnou části svých poslanců a tím obnovení loajality. Poslanec Bárta byl vláčen médii a soudy za to, že si z vlastních peněz hleděl zajistit loajalitu poslaneckého klubu, ovšem to, co provedl Petr Nečas, navíc rozdávaje prebendy "rebelům" z peněz veřejných, je uličnictví nesrovnatelně vyššího řádu.

Uplatit před zraky celého národa názorové oponenty veřejnými penězi a nahradit je loajálním korupčníkem, to chce opravdu velmi hroší kůži nebo zcela chybějící zábrany. „
http://rusy.blog.idnes.cz/c/310120/Premier-Necas-ztraci-soudnost.html
06. 12. 2012 | 20:50

rejpal napsal(a):

ten, kdo se hádat nebude
Váš názor je typickým důsledkem toho, že vládní koalice má pravdu, když říká, že její největší chybou je, že neumí své kroky vysvětlovat. Pak může snadno vzniknout dojem, že jde o nějakou čertovinu, zatímco ve skutečnosti je to další krok správným směrem a projev humánního myšlení našich politiků.
06. 12. 2012 | 21:02

Al Jouda napsal(a):

Právní stát se u más začne rodit, až začne platit, že co je psáno, to je dáno ! Znamená to, že když si obyčejný člověk bez právního vzděkání přečte Ústavu ČR, kde je psáno, že každý občan má právo na bezplatnou zdravotní péči, tak se nesmí vyskytnout nikdo, kdo by chtěl po občanovi peníze za lékařské ošetření nebo vyšetření. Obdobně by nemohli naši zákonodárci na baterky schválit nějaký zákonný paskvil o "zdravotních službách", když Ústava ČR tento pojem nezná !!!
Nebo nemohlo by se stát, aby v Zákoníku práce bylo napsáno, že jedním z nároků vyplývajících z neplatné výpovědi je vyplacení 6 měsíčních platů a přesto by takový neprávem vyhozený člověk ze zaměstnání nedostal nic a ještě zaplatil soudní výlohy !!!
06. 12. 2012 | 21:10

PB napsal(a):

Hloupý Honzo, není ten příklad s arogantním parkováním důkaz nové totality? Skalní zastánci pravice (se stejným IQ jako Němcová) budou opruzovat s názorem "podejte trestní oznámení" - které je jednak obehrané, ale začínám na něj být i alergická.
Maxíku, antikomunismus má prioritu, ale "vyšší"? Vždyť pokud se bude tato nečinnost politiků cokoli napravit, změnit k lepšímu ... dál tolerovat a denně budou stejné stojaté vody normalizace, řekněte mi, v čem se tento stav liší od minulého režimu? Dovoláváme se "lépe"? Na soudech dřív vítězili (stejně jako u špatného parkování) ideologicky mocnější, dnes vítězí bohatší ... Totalita jako totalita, ne?
Pokud jsme se nakonec uměli vypořádat s minulým režimem, proč otálíme teď? Nikdo nechce návrat ke komunismu. Stačilo by propustit všechny politiky a začít budovat SKUTEČNOU demokracii.
Pokud ale dál bude běhat po svobodě, Bém, Dalík, Kalousek, Nečas, Vondra, Gross, Palas, Paroubek, Parkanová ... těžko tu něco zmůžeme. Obětní beránek Rath zřejmě vzal na sebe všechny kauzy zprava i zleva a nyní bude naplňována moudrost o vlku a koze.
Budeme dál čekat? Budeme dál svědky toho, že Nečas S-Karty pojmenuje jako mrtvé, ale soukromý subjekt jisté spořitelny bude dál mlčky na svém byznysu trvat? A takových "tak trochu těhotných" chytrých horákyň máme v zásobě sdostatek.
06. 12. 2012 | 21:23

rejpal napsal(a):

Al Jouda
Máte pravdu.
Problém je v tom, že ústavou a vlastními zákony pohrdají nejen politici, ale naprostá veřejnosti pokládá obcházení ústavy a zákonů za marginálii. Přitom je to daleko horší než to, že se třeba někdo nechá uplatit - úplatek je vždycky věcí jednotlivce nebo malé skupiny zasvěcených, nedodržování pravidel hry vede k destrukci systému.
Jako ve fotbale. Když někdo dá pěstí soupeři, je to sprostý faul a obvykle následuje červená. Kdyby se ale hráči na hřišti tiše dohodli, že budou pravidla a rozhodčího ignorovat, ze zápasu fotbalového by se stal zápas catch as catch can. A kdyby se ještě navrch rozhodčímu vysmívali, mohl by celý mač skončit vniknutím diváků na plochu a spoustou zraněných. U fotbalu to povdvědomě chápe skoro každý, v životě a politice jen málokdo.
Proto jsme tam, kde jsme. Stranu, která se uchyluje k ignoraci pravidel, by neměl volit vůbec nikdo. Pak by bylo možné posunout o kus dál. Protože už druhá generace politiků by si možná tu ústavu i přečetla. A třetí by ji možná začala ctít.
06. 12. 2012 | 21:33

rejpal napsal(a):

PB
Ono to vypadá, že pohádky o chytré horákyni a sedmilhářích jsou základním povinným čtivem téměř každého stranického funcionáře.
Proto nastupuje ideologie, lépe brainwashing, aby se nikoli oponentům, ale vlastním fandům vysvětlilo, že je to vše ve jménu nějakého vyššího cíle. A také je třeba hledat, případně vyrobit nepřítele, aby nedostatečně vymytý váhající mozek ze strachu, aby nepřišel někdo horší, volil právě nás.
06. 12. 2012 | 21:38

poddaný tohoto bezprávního státu napsal(a):

Prohlášení Josefa Baxy mě nesmírně uklidnilo, ještě si vezmu dva xanaxy a zapiju je deci vodky a budu zas schopen hledět budoucnosti do tváře.

Zejména jsem rád, že je si toho stavu někdo někde vůbec vědom, aspoň předseda Nejvyššího správního soudu.
Můžeme se posléze zastřelit společně.
06. 12. 2012 | 21:41

pavel v napsal(a):

Zcela se ztotožňuji s názorem, že špatná vymahatelnost práva ve svém důsledku zásadním způsobem podvazuje ekonomiku. Zjednodušeně: schopní jsou obíráni o výsledky své práce těmi, kdo jsou bez skrupulí.

Má-li v této věci nastat obrat, je třeba analyzovat příčiny dnešního smutného stavu a poučit se z nich. Právní systém je produktem svobodné společnosti. Ještě ve středověku platilo převážně právo silnějšího. Neplatila hlavní zásada právního státu: rovnost občanů před zákonem. Lidé tehdy považovali za nevyhnutelné, že se musí hrbit před vrchností. Teprve se zavedením demokracie lze mluvit o právním státě. Komunismus znamenal návrat do středověku. Tehdy byl veškerý veřejný a hospodářský život pod kontrolou nové vrchnosti a lidé si znovu navykli se hrbit. Tato plebejská mentalita žel ovládá naše podvědomí. My se jednoduše neumíme brát o svoje práva - proto chybí občanská iniciativa. Pokud by se přece někdo iniciativní našel, kdo by chtěl dnešní vrchnosti (kmotrům) zatnout tipec, nebude umlčen oněmi kmotry, nýbrž samotnými plebejci. Pro plebejce je totiž charakteristické podlézat vrchnosti v zájmu získání třebas jen nepatrných výhod. Nadějí společnosti je mládež, která vyrůstá ve svobodě a snad netrpí plebejským syndromem.

Ve společnosti občanů, kteří rezignovali na uplatňování svých práv, je náprava značně obtížná. Hlavním problémem našeho právního systému nejsou špatné zákony, ale neúcta k nim. I kdyby nám někdo (shůry) dal sebelepší zákony, nebude to nic platné, pokud my všichni je budeme pokládat jen za formální záležitost.

V ekonomickém systému jsou "šibalové", kteří kradou (vyvádějí, odklánějí) "legálním" způsobem (porušují dobré mravy, ale ne zákon. Dále existují "šibalové", kteří používají nesmírně chytré metody krádeže, že policie není schopna jejich složité podvody rozplést. Na západ od našich hranic se policie a soudy postupně učily, jak tyto složité podvody odhalit. V důsledku čtyřicetileté přetržky, kdy právní systém v Česku neexistoval, nezískaly soudy odbornou erudici, aby mohly složité právní kauzy rozklíčovat
06. 12. 2012 | 22:01

český maloměšťák napsal(a):

Zkusím takový jeden pohled.
Inspiraci poskytly pasáže z knihy R.B. Reich : V pasti úspěchu. O vývoji ve směru popisu na trhu výrobních sil - zaměstnanců a "zaměstnavatelů" v USA

/zajímavou z tohoto úhlu pohledu je jakási renesance "nezaměstnaneckého" vztahu - tak jak převažoval nejen na US trhu před nástupem masových výrob...a jak

dochází k opětovnému přesunu k tomuto vztahu dnes - opět nejen na trhu US/

Zkusme se zamyslet nad tím, kdy je pochybení v rozhodovacích procesech justice čistě epizodou, kdy je vyvoláno , respekive motivováno či determinováno

cyklickou změnou a kdy je již systémové.

1. Modus epizodní. Jedinec /ale i více takových jedinců/ selhává díky lidskému faktoru. Kdy např.brzdí řádné vyšetření případu /tedy popis skutečnosti blízký

pravdě/ proto, že se tak rozhodl, jsa osobně přesvšdčen, že koná správně /přičemž může být jen loajální vůči nějaké jiné osobě - tou může být např. nadřízený ,

ale i potenciální viník, či proces - který má být posuzován....např. tkzv. nucená práce v Drábkově podání/. Pokud je mu takovéto chování tolerováno dlouhodobě,

přičemž indicie budí podezření, že dochází ke zkreslování či manipulování objektivně dané skutečností...je jistě správné. když se taková osoba octne pod

drobnohledem - oficialit či veřejnosti. A je snaha jeho počínání popsat - přičemž popisem by nemělo být pouhé konstatování, že " nejsem /nejsme/ spokojeni s

jeho přístupem, či že " neodpovídá mým/našim/ představám " etc etc.
To podle mého názoru je jen pokračováním mlžení, zkreslování a manipulace skutečností. V skutečné demokracii /ale zejména z důvodu zachování elementární

logiky a toho, co nazýváme vzdělaností/ by pak mělo být k dispozici více popisů, než je popis jeden. Přičemž důležitá jsou fakta - tedy jejich zmapování a

interpretace. Dva popisy jsou vždy více jak jeden. Pokud je popisem jen konstatování, na základě jen jednoho popisu /často pouze v emoční rovině

interpretované/ - vzniká podezření, že nejde jen o epizodní událost, ale událost odehrávající se v rámci cyklicity /bod 2/ či dokonce se jedná o systémovou

záležitost. Jak docílit objektivity - to je věcí zákonodárců, exekutivy, samoregulujících mechanismů uvnitř instituce a věcí demokratické kontroly.

pokr.
06. 12. 2012 | 22:13

český maloměšťák napsal(a):

2. Cyklický modus. Není asi lepšího použití redukcionistické metody, než cyklicitu v této oblasti vymezit volbami. Kdy se cyklicky mění jak zákonodárné sbory, tak exekutiva.... zejména v ČR je pak takovéto vymezení cyklicity na místě. /jistě všichni vědí, o čem píšu/.
Jedinec, ale i skupina jedinců, přičemž tato skupina není nutně popsatelná pouhými hiearchickými vztahy uvnitř jedné instituce, ale může být často síťově
propojena tak, že insideři instituce jsou spíše jen výkonným, nikolivěk iniciačním faktorem....tedy takový subjekt /či objekt/ koná na základě toho, jaká je aktuální mocenská poptávka. Nejde stále o systémový modus - subjekty konají skutečně na základě cyklicity obměny moci. To je určujícím faktorem.
Zde už je popis - opět by mělo jít o popis jako průsečík váce popisů !! - složitěji dosahnutelný. Jednak je již samotná cyklicita moci obtížněji popsatelná - ve svých aktuálních vyjádřeních a ve své dynamice...jednak se jedná o objednávky mnohem složitějšího charakteru, než je jen přání jednotlivce či jeho psychologickou motivaci charakteru epizodního. /popsáno výše/.
Objektivity se tak dosahuje velmi nesnadno, musí být zaangažováno mnohem více institucí, než je tomu zapotřebí v bodě 1.

3. Sytémově selhávající justice.
Je jak souhrnem událostí popsaných v bodech 1 a 2...ale do hry vstupuje další determinant a motivátor rozhodnutí, které subjekt činí. Je jím celý komplex událostí, které vytvářejí tlak na rozhodnutí subjektu - složitě popsatelný, aniž bychom se vyvarovali snahy prohlašovat , že se jedná o " justiční mafii" či jiného prohlášení - přičemž tato prohlášení selhávají jako popis či porozumění právě že proto, že společnost rezignovala na popis blízký pravdě v případech 1 a 2. Nelze kategorii logických pojmů uvnitř popisu složitějších jevů určit tak, že použijeme Occamovu břitvu pouze uvnitř této kategorie. Nevyřeší se tím nic - konkrétní se stane banalitou, ideologickým klišé nebo bezbřehou kategorií...výsledkem je pocit, emoce...konstatování, že v systému je NĚCO vadného..." stát dánský je shnilý". To je živnou půdou pro všechny ty revolucionáže, kteří " chtějí změnit systém" - přičemž sami nevědí, CO vlastně chtějí měnit a Ćím TO chtějí nahradit.

Velkým problémem je pak samotná "nezávislost " třetí moci.
Přičemž platí, že dialektika této " nezávislosti " - uvozovky jsou dosti popsány body 1 až 3 - se může proměnit v dogma. Zde bych místo dlouhého vysvětlování
odkázal na dokument Piussi - Nemoc Tretej moci. Je tam v kostce podáno, oč asi zhruba jde.

Dobrou noc.
06. 12. 2012 | 22:15

resl napsal(a):

Začalo to kuponovou privatizací a skončí to jako ruská gubernie.
06. 12. 2012 | 22:20

kdo vedle p. Baxy bude tak explicitní? napsal(a):

Někdo, nevímkdo tu někde dal tento odkaz:
https://www.youtube.com/watch?v=CpWK79lEpVs
Nesmírně zlý, paranoický a zpaměti mluvit schopný člověk.
Jak tu kdosi poznamenal: you're paranoid, but are you paranoid ENOUGH?
Všechno, co se tu občas snažím zkusmo formulovat shrnuto do logické řady.
Pocit osamělosti ze mně spadl.
Vždycky je dobré nebýt blázen sám.

&&& Švihlíková ještě/už s rousnými blond vlasy a bez sexytrička.
+ chybovost výpočtu HDP je 30%. Přesně jak jsem si vždycky myslel!
06. 12. 2012 | 22:46

bez paměti žilo by se lépe napsal(a):

Chobot je Bušek a Floridor je Célestin, jak tvrdí Karel Vachek.
Když mi Icebergovci prošli ateliérem, myslel jsem, že je už nikdy živé neuvidím. A hele, vše promlčeno.
06. 12. 2012 | 23:03

marxík napsal(a):

PB
Kolegině, dovoluju si Vás upozornit, že jste hanlivě zkolomila můj nick. Protože trpím, snad už od kolébky, pocitem méněcenosti zní tento - m a r x í k.
Zatímco nick je míněn upřímně, tak moje úvodní štěknutí bylo v části kterou zmiňujete ironické.
A to tak ironické, že se mě dámy vašeho smýšlení nepochopitelně štítí.
Abyste rozpoznala s kým máte tu čest, dovolím si ještě polemizovat s Vašim tvrzením : ... totalita jako totalita.
Já si totiž myslím, že totalita s plnou zaměstnaností a bez exekutorů je lepší té druhé.
Taky si myslím, že představa o prostém lidu, který si bude řídit kapital. společnost k všeobecnému prospěchu, je řekněme nezralá.
I když připouštim, že jednou budete mít pocit, že vše funguje podle vašich představ. To až čínský komunista dovolí vznik Alternativní strany, aby si přišli ve volbách na své i všichni reslové, kterým nesedí slovo komunistická. Obě strany se pak budou spravedlivě střídat u moci, abyste měli pocit, že rozhodujete. Prostý občan je nenáročný , a když nestrádá, je neskutečně důvěřivý.
Podívejte se jak dlouho vydržel tento oblbovací model v takové Americe.
06. 12. 2012 | 23:45

blue jay napsal(a):

Nebojte se pane Žáku,
Pry v lednu pujde pred soud ten chudak co si myslel ze ma v krabici na vino vino. Bude sranda.
06. 12. 2012 | 23:59

engelsik napsal(a):

Tady je marxik pri boji proti Americe.

https://www.youtube.com/watch?v=H2-3n95le2w

Ps. marxik je to decko co jde odhodlane do boje vedle sveho otce Pepika Marxe.
07. 12. 2012 | 00:11

holoveritas napsal(a):

Fungující stát, kontrola a demokracie vadí globálnímu židovi
07. 12. 2012 | 01:41

Elév napsal(a):

První vlaštovky ve Strakovce.
Svazáci Péťa s Pík přišli po 2letech vládnutí na úžasnou věc. Mohli bychom sloučit ministerstva ...
Na střelnici je slyšet ženský smích, Pík se učí střílet. Bude ministriní OBRANY.
Po osvědčených zkušenostech s Vlastou na min. obrany, má Karolína našlápnuto mezi vojáky ...
V kuloárech se říká, že již dostala tužku, aby měla čím podepisovat
výběrka-nevýběrka muničního a týlového zabezpečení. Bratr Míra ji ubezpečil, že se nemusí ničeho obávat, páč je za vše odpovědná vláda -máme kolektivní rozhodování.

A nějaké právo a odpovědnost je nám cizí.
07. 12. 2012 | 03:50

Xaver napsal(a):

„Systémy jsou zahlceny blbostmi, to nelze jinak vyjádřit,“ poznamenal Baxa.

Chtěl říct, že všechno je blbě. Ale to je důsledek toho, že naši politici blbost podporují. Jinak by nebylo možné aby jedno z nejvyšších úřednických míst ve státní správě zastával polovzdělanec, který neumí spočítat ani procenta.
07. 12. 2012 | 06:42

Maximus napsal(a):

Cizímu pozorovateli musí připadat, že právní nihilismus v české krajině dosáhl dna propasti Macocha. Myslím, že je to jen odraz stavu naší společnosti. Vše je rozklížené a hlavně stát ztrácí a už hodně, ale opravdu hodně ztratil na své vážnosti a respektu, což potřebuje, aby si plnil celou řadu svých nenahraditelných funkcí, pro které byl zřízen občanskou společností a také i když to někdo nebude chtít slyšet, byl zřízen na národním principu. Zatímco za předchozího politického režimu byl stát vše, nyní je už 23 let devastován a privatizován do nebývalého stavu a stát začíná být nic, jen něco co spíše obtěžuje občana, podnikatele, firmy a pomalu nikdo "to" nebere už vážně! Původní zřejmě dobrá myšlenka, že státní moloch má být spíše umenšený, ale výkonný správní institut, který bude dbát jako jistý arbitr na tom, aby se v této zemi hospodařilo a také existovalo či fungovalo podle dohodnutých pravidel, která jsou přesně nastavena počínaje od ústavy až k těm nejnižším právním předpisům. Jenže tady po 23 letech vzniknul v právní oblasti neskutečný nepřehledný právní mišmaš a chaos, ve kterém se už snad nikdo i s nejvyšším právním vzděláním a praxí jednoznačně nevyzná. Vše je možné vykládat dvojznačně a i dokonce povícero a nastavený „systém nesystém“ umožňuje vítězit ve sporech tomu, kdo má víc financí resp. známých s vyšší "hodností" tedy mocí popř. více drzosti! Vracíme se asi někam na úroveň kmenového uspořádání v Libyi či Afghánistánu! Po vládě peněz už pak přichází jen vláda kalašnikovů a pistolí, či možná nucená správa naší země někým z velkých silných sousedů s konstatováním, že Češi si přece neumí vládnout apod.!
Kdo za to může? Kdo se dostal k moci po roce 1989? Kdo tady pak měnil ke své potřebě zákony, vyhlášky, regule, normy atd., atd.? Kdo nechal státní instituce zbytnět a proměnil je v líný a nevýkonný a podivně se chovající a za nic neodpovídající moloch? Kdo část státní správy zprivatizoval a rozprodal? Neměli by líní a nevýkonní a zřejmě u části platí i hodně přeplacení soudci být stejně jako původní líní a nevýkonní soudní exekutoři (dosud existují, pchéé), nahrazeni také soukromými soudci s pravomocemi exekutorů? A ještě by se nastavila pravidla pro jejich práci podobně jako u exekutorů soukromých?! No, jistý pokus tady už s cinknutými "rozhodčími" byl a víme jak to třeba s Diag Human aj. kauzami dopadlo!
Zkrátím to.
Pokr.
07. 12. 2012 | 07:00

Maximus napsal(a):

Mohou za to lidé, kteří se dostali po roce k moci do exekutivy a do zákonodárných sborů a oni místo aby převzali kompletní zavedený právní systém z některé vyspělé západní země, tak tady začali vytvářet tento mišmaš. Platí tady totiž známá poučka, když si zapnete u košile první knoflík špatně do nesprávné dírky, tak tu košili nikdy nezapnete správně! A tyto lidé, co se nacpali do výše uvedených pozic, sledovali svoje cíle. A ty cíle byly, u některých dostat se ke svému resp. svých předků, majetku (Havel, Schwazenberg…) a nekoukali napravo či nalevo, a u dalších to byla tučná kořist, státní majetek a výrobní prostředky, které tu zůstaly po komunistech. Víme ovšem jak to dopadlo, vše se zprivatizovalo, občané byli oblbnuti kupónovkou, kde si jistí Třískové a spol. pořídili fintami jako byly fondy a tzv. převisy tolik firem a majetku, že to nebyli ani schopni vyjmenovat! Fakt nekecám. A občan měl pocit, že se zúčastnil privatizace. A byla tu celá řada divokostí jako např. když Klaus štramák západního střihu, který ovšem vše dělal spíše v intencích Kremlu, tady nastavil vekslácký kurz naší měny a tehdejší Československo bylo rázem podkapitalizované a západní společnosti, které se uměly už dávno s přehledem pohybovat v "globálním" prostředí si tady ukořistili, co potřebovali! Čechovi byla tehdy silnou inflací odejmuta kupní síla (nakonec dnes to Kalousek dělá rád a snaživě také, ale jen trochu jinak). Čech se stal ve své zemi námezdní mizerně placenou silou. Rozkulačeny byly banky, průmyslové podniky a zprivatizováno i to co nikdy nemělo být privatizováno ani náhodou, myslím tím třeba vodárny, plynárny, energetiku atd. konče i velkými státními nemocnicemi (ale to je na jinou debatu). No stát byl zadlužen do nevídané míry. On totiž dluh třeba 45% u ČR je mnohem vyšší než 81% u SRN, ono tam totiž záleží i na schopnosti dané ekonomiky se z dluhu dostat a tady je velmi významný rozdíl!

Když jsem se probíral celou plejádou všech těch lidiček, kteří si tady lízli a kteří tady pomáhali vybudovat tento vyspělý kapitalismus české verze, tak si představte, že tam bylo snad u všech kauz a průšvihů jisté zavedené bratrstvo co se navzájem zná a pozná. Dál nemohu pokračovat, neb bych okamžitě aktivizoval ochranku typu Pepa Řepa a spol. v závěsu s mocným a spravedlivým l.s., který tady bdí nad čistotou a korektností zdejšího diskusního prostotu. Mě se chce něco říct, ale neřeknu to. Císař pán je......
Pěkný den všem!
07. 12. 2012 | 07:01

Maximus napsal(a):

Omluva za překlepy a chybičky....
07. 12. 2012 | 07:02

Daňový poplatník napsal(a):

To Maximus:
Vidím to trochu jinak, a to:
V důsledku existence EU jsou vytvářena Nařízení která jsou buďto přímo aplikovatelná, nebo jsou nutným podkladem pro národní právní normy, přičemž :
1. Nejsou schopna podchytit rozmanitost problémů v různých koutech EU, takže jsou buďto úsměvná, nebo musí být tak podrobná, a s tolika výjimkami, že jsou naprosto nepřehledná, a jednotlivá ustanovení se až vylučují.
2. Na úrovni EU i úrovni národní nejsou přijímána pro blaho běžných občanů, ale na zakázku globálního kapitalismu,nebo vlivných skupin, aby se lagalizoval nezákoný vejvar (např biopaliva, solární energetika, zdánlivě nesmyslná opakovaná školení pro výkon některých činností, z nichž má zase někdo vejvar na úkor malých podnikatelů anebo lidí vyvíjejících jakoukoliv zájmovou aktivitu), nebo vznikají horečnou činností úředníků (a to i při rozpracovávání národních norem), protože systém sledování jejich aktivit je nutí tvořit cokoliv, jinak by jejich místa byla zrušena, ale jelikož se jedná o hlavní města, a pozice pro příslušníky vlivných klanů, tak tyto pozice nikdo nezruší.
Navíc jsou tito zákonodárci a úředníci v centrálních orgánech tak výlučně placeni, že je vůbec nezajímají dopady jejich aktivit.

Už jsem to zde nadhodil, EU se vlivem kriminalizace a a tlumení všech oblastí ekonomického, ale i společenského, ale dokonce i soukromého života běžných občanů a drobných podnikatelů (zajímal by mě zdravotní dopady nutnosti tahat z cigaret, jako sádrový ježek, jinak zhasne)se dostává do stejných problémů, jako rigidní muslimské země, přičemž ekonomické dopady jsou vidět na první pohled, to ostatní je spíš otázkou pohody a sounáležitosti se společenským systémem.
07. 12. 2012 | 07:54

Maximus napsal(a):

Daňový poplatník

Dík za reakci. Zmínil jste se o EU, že by mohla být spolu s globálem příčinou našich problémů, tady máte můj částečný souhlas, ovšem to jen doplňuje celý ten marasmus, ve které, jsme. Ovšem za prvopočátek a ten relevantní všech problémů našeho státu považuji první dekádu nového pol. režimu a tady EU neměla na dění u nás žádný vliv. Nebyla tehdy nastavena správná pravidla pro funkci celého hospodářského a státního systému! Už jen to, že si poslanci sami schvalují své platy a výsluhy apod. je nemravné. Tady měl být nastaven jakýsi klíč, např. x-násobek průměrné mzdy či platu v ČR a basta. Tím se tato partička naprosto odtrhla od reálného života občanů a podnikatelů. Bohužel už musím končit a tak jindy.
Pěkný den!
07. 12. 2012 | 08:15

Xaver napsal(a):

Maximus:
A kdo tady šéfoval v té první dekádě ?
Kdo tady měl hlavní slovo v době kdy si poslanci rozhodli, že si platy budou určovat sami ?
07. 12. 2012 | 08:23

Zdeněk napsal(a):

Tento paskvilní právní řád tvoří svépomocí právníci pro sebe. Je to velmi výnosné. Kupř. pojišťovny 3/4 nákladů na likvidaci pojistných událostí tvoří placením znaleckých posudků, odvolání, dovolání a jiných právních skopičin. Do ukončených šetření Policie vstupují regresy, tváříce se jako poškození tu s tím, že musely hradit léčbu zranění, tu s tím, že vyplacením pojistného jim vznikla škoda, kterou touto manipulací chtějí zaplatit po osobě, která jen byla v nepravý čas na špatném místě a jejíž trestní stíhání bylo zastaveno.
Takto je zahlcován systém obranou komerčních zájmů.
07. 12. 2012 | 08:34

Bavor V. napsal(a):

Eléve
nejlepší bude až Peake vymyslí sloučení dalších ministerstev, tedy obranum vnitro a justici pod superministerstvo skorovšeho.
07. 12. 2012 | 08:59

Ernesto napsal(a):

Dobrý ránko čehůni ,jste prazvláštní národ a zbytečně sami sobě komlikující životy a co čeká vaše potomky je mi hanba psát ! A právě takové sami sobě volíte zastupitele ! Jinak by se v parlamentu nemohli producírovat paraziti jako je mladý Benda starosta Gazdík a jim podobní ! Ti nedokáží navrhnout nic kloudného , veškeré dobře navržené zákony poslanců z opozičních klubů záměrně tlačí do časové tísně aby se nakonec stejně nic neřešilo a vaši vládní kašpaři s toho mají největší radost ! Tohle jsou ostatně praktiky advokátů kteří většinou záhadně prolezli plzenskou práv.fakultou ! Tam je dobře naučili hnát lidi jako své klienty ovce do časové tísně ! Aby pak svým unáhleným rozhodnotím nahráli do jejich kešení ! A to je vlastně účel české advokacie ,obrat o prachy toho kdo jim naletí ! Takových právníků jsou v česku mraky ! Nejhorší důsledek to ovšem má v zákonodárném zboru ! Takže co s tím nevážené české ovce ,necháte se těmito mafiány persekuovat i nadále ? Jak dlouho lide český vydržíš snášet knůtu těhle parazitů společnosti ? Občane Pepo Řepo co Vy nato ? Vždy jsem obdivoval tvůrčí genie ! Souruh Kalašnikov mě inspiroval tím že vynalezl nástroj rovnající se genialitou slavného Stradivária , jednoduchost , dokonalost sama ,božský nástroj který my byl přítelem a ochráncem do posledního vydechnutí ! Čest památce velkého mistra soudruha Kalašníkova ,čest památce slavného architekta Nyemayera ,přítele mého komandanta Fidela ! Zdravím vás všechny lide český a hodně rychle se proberte z apatie ,páč se hlavně v součastné době jedná o budocnost vaších milovaných potomků ! Váš přítel,duch ze záhrobí Ernesto
07. 12. 2012 | 09:46

rejpal napsal(a):

Jaký je vůbec rozdíl mezi odvoláním a dovoláním. Já naivní občan si myslel, že dovolání je taková ta poslední záchranná brzda, když dojde k procesu k nějakým pochybením. V praxi v každých krimizprávách slyším, že po každém zamítnutém odvolání následuje automaticky dovolání. Výsledkem pak je, že někteří pachatelé pak nejsou schopni nastoupit trest pro chatrné zdraví v důsledku vysokého věku, a navíc si už ani nepamatují, co vlastně provedli.
Jen Kajínek má smůlu. Tomu nedají šanci na obnovení procesu, i kdyby se skutečný vrah přiznal. Kopal za špatný tým?
07. 12. 2012 | 10:33

seriózní chlapík napsal(a):

Moje máma lapidárně říkávala. Nejhorší člověk je ten, kdo současně hloupý a zlý. Tehdy nás varovala před kontaktem s někým takovým. Nemohla tušit, že se jednou bude týkat celého systému, společenství. Ano, vládnou zde diletanti s gangsterskými sklony. Skutečně to nejhorší co se může vyskytnout.

Kdyby byly zákony jednoduché a kvalitní, mohl by se jimi řídit každý občan. Zákony jsou pro občany, proto by jim měly být srozumitelné.
To ale není účelem gangsterů, jejichž lajtmotivem je provádění legalizované trestné činnosti. Že se jim to ve velké míře již podařilo, potvrdil svým nálezem nedávno i NKÚ.

Baxa potažmo Žák pláčí zbytečně. Jejich stesky připomínají vtip, kdy na mravence se vykálel slon a ten když po několika hodinách z pod lejna vylezl, prohodil "hergot, zrovna do oka!".
Současná legislativní žumpa je živnou půdou mafiánských struktur.
Pouze cílená mobilizace všech slušných a poctivých lidí proti grázlům tahajícím za nitky má smysl.
07. 12. 2012 | 10:43

on. napsal(a):

Stara znama pravda, ktera se ted provalila
07. 12. 2012 | 10:45

ld napsal(a):

rejpal,

na odvolání máte právo; jak s ním naložíte, je na vás.
Dovolání je nad rámec tohoto práva, v každém případě naň nárok není; jde o něco mimořádného, oč se žádá, nikoli automaticky nárokuje; lze jej jednoduše odmítnout, nezabývat se jím. Jo, a další vtip je v tom, že dotyčný je už v base (nebo k čemu je odsouzen), a počítá se, že výkon soudního rozhodnutí již nabyl účinku.
07. 12. 2012 | 10:49

marxík napsal(a):

rejpal
Lapidárně řečeno, chcete-li mít na dovolání nárok, musíte zpravidla zaplatit.
07. 12. 2012 | 11:03

český maloměšťák napsal(a):

Klaus : " Je to křehká dívenka"
Peake : " Přesvědčím ho, že nejsem křehotinka"
Gazdík ? " Skutečně to není křehotinka"
-----------------------
Co však tady chcete hledat, popisovat a hodnotit ?
Dyť to je materiál pro psychiatry - ne pro politology !
07. 12. 2012 | 11:04

on. napsal(a):

seriózní chlapík
krome revoluce (na kterou se mame zatim moc dobre), nas muze zachranit jeste valka kmotru ve stylu Pro hrst dolaru. Jen tu chybi nejaky Joe, ktery se necha pro hrst dolaru zmlatit.
07. 12. 2012 | 11:21

bezprávní nebo plzeňskoprávní, kde je napsal(a):

rozdíl?
Pamatuju Billa Clintona jako čerstvě nastoupivšího prezidenta, jak řekl, že zákony je nutno přepracovat, aby jim každý rozuměl a člověk z ulice dokázal pochopit, v jakém právním prostředí se pohybuje. Žádných 32 tisíc paragrafů občanského zákoníku jako u nás.

Hoch si ale těžce naběhl. Jednak měl za manželku advokátku a za přátele různé právníky, kteří se potom natruc stříleli v parku před Bílým domem. Hlavně si ale z hřmících stád amerických právníků nadělal nepřátele.
Musel si v oválné pracovně přitlouct na zeď ceduli s nápisem Vole, starej se radši o ekonomiku a ani to nepomohlo.

Stará židovská čarodějnice a agentka všech pokoutních služeb Goldbergová si nechala pindy jeho kancelářské ficky tajně nahrát a po zbytek prezidenství pak soudce Kenneth Starr na veřejnosti pitval kdo oblizoval komu co.
Právníci umějí být mstiví.
07. 12. 2012 | 11:22

bezprávní nebo plzeňskoprávní, kde je napsal(a):

rozdíl?
Pamatuju Billa Clintona jako čerstvě nastoupivšího prezidenta, jak řekl, že zákony je nutno přepracovat, aby jim každý rozuměl a člověk z ulice dokázal pochopit, v jakém právním prostředí se pohybuje. Žádných 32 tisíc paragrafů občanského zákoníku jako u nás.

Hoch si ale těžce naběhl. Jednak měl za manželku advokátku a za přátele různé právníky, kteří se potom natruc stříleli v parku před Bílým domem. Hlavně si ale z hřmících stád amerických právníků nadělal nepřátele.
Musel si v oválné pracovně přitlouct na zeď ceduli s nápisem Vole, starej se radši o ekonomiku a ani to nepomohlo.

Stará židovská čarodějnice a agentka všech pokoutních služeb Goldbergová si nechala pindy jeho kancelářské ficky tajně nahrát a po zbytek prezidenství pak soudce Kenneth Starr na veřejnosti pitval kdo oblizoval komu co.
Právníci umějí být mstiví.
07. 12. 2012 | 11:22

Miloan napsal(a):

Může být premiér Nečas postaven před soud ? Je to možné po změně vlády,může být obviněn z vědomého ohrožení obrany státu ,že vědomě na post ministra obrany dosadil naprostého laika Peake !Já bych nerad,aby v Litoměřické věznici vznikala nová poslanecká sněmovna !Peake vzkazuji :Běžte raději péct Vánoční cukroví a netlačte se na ministerstvo obrany.Já vím ,že Vás láká 100 000 kč měsíčně,ale ať pak nedopadnete jako Parkanová !A´T z Vás podřízení důstojníci neudělají idiota,tak jak pravděpodobně udělali z Parkanové a pak stát okradli o 600 milionů na letadlech Cassa !Parkanová také ničemu na ministerstvu nerozuměla byla laik jako Vy a teď bude stát před soudem,protože za ministerstvo odpovídala !Vzkaz premiéru Nečasovi!Každý ví,že nejpozděj 2014 končíte.Tak si spořte panízky z Vašeho lukrativního platu a neriskujte potíže do budoucnosti !!Rozumný je zde prezident Klaus se svým názorem na Peake !!
07. 12. 2012 | 11:58

hovorka11 napsal(a):

Miloan:
Jsem přesvědčen, že Nečas má za úkol rozkrást tento stát a předat peníze od lidí mafiím a nátlakovým skupinám bohatých lidí, kteří platí lobbysty pro ovlivňování politiků.
Ve výrobním sektoru vláda doslova umrtvila nákupy zařízení, strojů, umrtvila to, co by se mělo kupovat s výhledem na budoucnost. Vidím to okolo sebe, jak každý vyslyšel vládu a začal šetřit kvůli zdražování energií a cíleném rozkladu důchodů na penězovody kmotrům přes různé pilíře.
Zvýšení DPH pro kmotry s odvodem daní do daňových rájů je prvořadý cíl této vlády.
V dalším roce se to značně projeví propouštěním.
Přesně je to popsáno v tomto článku:

http://denikreferendum.cz/clanek/14494-takhle-vypada-ekonomicka-recese
07. 12. 2012 | 12:17

Talisman napsal(a):

Dát politikům-poslancům,senátorům,hejtmanům,starostům-místostarostům atd.podepsat hmotnou odpovědnost-uděláš chybu plať-za kapitalismu to dělal Baťa a velmi dobře -výmluvy na recesi --blud----špatně vedený stát to je příčina-hlásají heslo po nás potopa a v bordelu se dobře žije a nekontroluje se -je čas ať odstoupí Nečas-zkusme to s jinými-horší to dělat nebudou-ten výměr důchodu jsem dostal včera od 1.1.2013 no hrůza a to jsem pracoval 45 let----zvoňme klíči------Platy z hrubého státního průměru pro každého koeficientem-Presidentem počínaje čtyřnásobek-senát senát troj-poslanci dvoj a konče "obyčejnými"jednonásobkem-nepříspůsobyvý 0,5 to budou politici makat aby byly zainteresováni------výhody ať si platí sám ze svého -jídlo v jídelnách jako ostatní a mohl bych pokračovat---Zvonící klíč
07. 12. 2012 | 12:18

Luba napsal(a):

Pan Žák to sice napsal dobře, ale nikoli nejlépe.

Zapomněl připodotknout, že právníků jsou nejméně dvě sorty s protichůdnými zájmy: advokáti a soudci.

Advokáti hájí svého mandanta, ať je jím kdokoliv, a v jeho zájmu též vykládají právní normy. Že zájem mandanta může být v rozporu se spravedlností jako takovou, a se zájmy státu, je jasné. "Spravedlivý proces" není spravedlost.

Zájmem soudců by pak mělo být dosažení elementární spravedlnosti, obhajoba zájmů strany poškozené, bez ohledu na postavení a různý status účastníků sporu.

Soudce Cepl starší mnohokrát tvrdil, že nejhůře se na stavu naší justice podepisuje advokátský výklad práva.

Hvížďala v nekrologu prof. Cepla: "Vzhledem k tomu, že my jsme od začátku roku 1948 byli od Evropy odděleni železnou oponou, přežívá u nás začasté dodnes ještě staré pozitivistické pojetí práva, které umožňuje - stručně řečeno - vyviňovat zločince s odvoláním na paragrafy.

Takovýto advokátský přístup, jak říkal profesor Cepl, už ve Spojených státech a ve staré Evropě dávno neplatí, protože právo musí hledat spravedlnost."

http://m.rozhlas.cz/cro6/komentare/_zprava/661306

Jinými slovy: "Soudce má právo nalézat za pomoci psaných zákonů, a ne se pokoušet narazit souzenou věc na nejvhodnější právní kopyto."

Z toho je zřejmé, že povídačky soudce Baxy jsou pouhými výmluvami.

Baxa a spol. hledá nejvhodnější kopyto, nemůže ho nalézt, a protože ho nenachází, raději nedělá nic.
Nehledá a nenachází právo, protože na takovou "botu" dosud kopyto nebylo vyrobeno ...

Žák napsal:
"Systémy jsou zahlceny blbostmi, to nelze jinak vyjádřit,“ poznamenal Baxa. Souvisí to podle něj se způsobem přijímání zákonů, které se neustále mění. Právo se pak stává nesrozumitelné a má nízký respekt"

Houbeles!
Nejsou kopyta! Nebo je v kopytech chaos.
Ale to nikoho nezajímá, že nejsou. Soudce má zajišťovat spravedlnost - nejlépe bezodkladně, tedy co nejrychleji, protože nejlepším nástrojem proti kriminalitě všeho druhu je vysoká pravděpodobnost, že zločin bude skutečně potrestán.
Výše trestu je přitom podružná.

Nemáme statečné soudce, kteří by měli odvahu postupovat v zájmu dosažení spravednosti, bez krytí nějakým, politickými mezulány psaným lejstrem.

O právním kličkování v pořadu "Člověk a demokracie" aneb "Co se zákonodárcům nepovedlo":

http://prehravac.rozhlas.cz/audio/784977

Profesor Cepl (18:20-20:10)

"Příliš podrobná, minuciózí pravidla nahrávají advokátům a advokátské interpretaci, která hledá cestičky, jak je obejít.

Smysl je odčinit tu škodu, která byla učiněna. Jak ji změkčit nebo úplně se jí vyhnout. (Advokát) najde různá slabá místa, kterými může věc odchýlit, zdržovat. Státní orgány, naopak, by měly hledat smysl toho zákona.

To je opačná interpretace - podle ducha zákona, nikoli podle litery.

Obávám se, že naše státní orgány velmi často postupují jako advokáti. Dokonce tak postupují i ústavní činitelé. A to je neblahá věc, protože interpretace je nezbytná a důležitá.
Pravidla lidského chování totiž nelze přesně a jednoznačně artikulovat.

Každý, kdo pracuje s jazykem a chce v něm něco přesně vyjádřit, zjistí, že čím přesněji se to bude snažit vyjádřit, tím to bude rozvláčnější a vlastně nepřesnější. Vystihnout ty základní charakteristiky, to je pravé umění, nejenom zákonodárců, ale všech lidí, kteří píšou."

http://prehravac.rozhlas.cz/audio/784977
07. 12. 2012 | 12:20

Luba napsal(a):

Příklad advokátského výkladu práva - podle litery, nikoli podle ducha zákona, aneb Jak nuzák k ještě větší nouzi přišel:

Paní dostala od svého zaměstnavatele neoprávněnou výpověď. Podala žalobu, soud vyhrála, bývalý zaměstnavatel jí měl vyplatit 500.000 Kč jako náhradu za ušlou mzdu.

Jenže zaměstnavatel následně svou starou firmu "zlikvidoval" a přes noc si založil "jinou firmu" s jiným názvem, ale stejnými lidmi, a dokázal přitom postupovat dle zákona tak, aby jeho nová firma nebyla "z litery zákona" firmou nástupnickou.

Paní se obrátila na soud znovu, ale se špatným podáním (stát nedostatečně hájil její zájem), zformulovala žalobu špatně a soud prohrála, a měla tak zaplatit soudní výlohy ve výši 4.000 Kč.

Ale protože "byla na dlažbě", tj. bez volných prostředků a takovou částku nemohla v řádném termínu uhradit, byla na ni uvalena exekuce a byly jí zabaveny věci v hodnotě přesahující 20.000 Kč.

Všechno se to stalo v souladu s literou zákona, ovšem takový postup odporuje duchu zákona. Tedy zájmu, který má zákonnost chránit.

http://prehravac.rozhlas.cz/audio/784977
07. 12. 2012 | 13:14

Miláno z Děčína napsal(a):

Vždyť je to jednoduché p.Žák!
Vše začíná v PČR.Jsou-li tam poslanci typu Benda,který je právník jako já kosmonaut a Pieek,šup malá /velká/ domů,tak co?
Pokračuje to soudci,kdy jeden zákon na západě republiky je vysvětlován a postihnut "Nějak?".Na východě ten samý zákon "Úplně jinak!".Nejhorší situace je však v Praze,kde zákony "Vůbec neplatí!!!".Tak se nelze k tomu ani vyjá-řit.
Otázka advokátů je snad ještě horší,než soudci.Např.všichni bývalý ministři,ať spravedlnosti či ve vládě - právníci,se nyní živí jako soukromníci a obhajují největší lotry v ČR.kteří snad porušují každý zákon - zákonníku práce,trestní právo,občanské právo i Lidských práv!!!Cíl je,co nejvíce "NAHRABAT-získat fin. i jinak"!Neznám ani jednoho,který by zastupoval stát či občana v jakkékoliv kauze!
Vidíte,sám o tom píšete,všichni to víme a nic se neděje.To je jako napsaná pohádka,jenže ta má většinou šťastný konec,ale to co je tady dnes,nemůže skončit jinak,než KRVEPROLITÍM!Ale odneseme to my,tzv. nezúčastnění,co se odpovědnosti týče!Jinak se to týká jenom nás,nikoho jiného!!!!!
07. 12. 2012 | 14:12

Luboš napsal(a):

Tomuto státu by za těchto okolností pomohla jen vojenská diktatura typu Pinocheta, spojená se stanným právem a obnovením trestu smrti. Za zlodějny do 1 mil. dlouholetý žalář bez možnosti zkrácení a konfiskace majetku i přepsaného, nad 1 mil.kulka a konfiskace. Kde ale vzít toho Pinocheta a jeho armádu....?
07. 12. 2012 | 14:15

on. napsal(a):

Luba
pani doporucuji scenar modra sluchatka
07. 12. 2012 | 14:46

Ivan Hochmann napsal(a):

Už to pro mě není únosné.
Prostě tomu přestávám rozumět.
No není divu,když to nechápe ani předseda Nejvyššího správního soudu?!
Ano nechápu - včetně celé té paradoxní parlamentní frašky s nezákonným vexlem s jakousi "stranou LIDEM".
Už to zde někdo napsal:
Prý "křehká dívenka"....cha!
Zjistěte si kdo je její manžel a za jakých okolností ho nechali političtí grázlové bezostyšně tunelovat a krást.
Zjistěte si,komu prodala tato mouřenínka svoji vilu za 58milionů
Napovím :jednomu ožralému řidiči.

Celým svým politickým chováním zatím přesvědčuje ostatní "spolukolegy" že je svolná k jakémukoliv politickému svinstvu a místo ministra obrany jí právem náleží.

Tak z nás pánové novináři nedělejte blbce!
Víme moc dobře odkud vítr fouká a KAM.

Už je toho jaksi příliš!
Hodně lidí doufá nikoliv na Blanické rytíře , nýbrž na celosvětový blackout vyvolaný čímkoliv.
Pamatujete na komunistický slogan hovořící o "ztrátě okovů"?
Pomalu se dostáváme do stejných posic.
Přitom je také paradoxní,že patříme do oněch 2% nejbohatší světové populace.
Vidíte jak je vše relativní?
Jasné potvrzení pravidla,že dostatek žrádla a dobré bydlo k životu nestačí.
Proto spousta lidí přeje všem těm nenažrancům "konec světa"!
My skromní a čestní Přežijeme v klidu a míru.

Ivan.
07. 12. 2012 | 15:26

SOBÍK napsal(a):

Hochmane, co je na tom k neporozumnění.???
Ano, SETRVAČNOSTÍ ještě stále patříme mezi bohatší část lidstva.
Jenže člověk porovnává:
se sousedy, a vidíme že sousedé nám utíkají,Nejen Německo a Rakousko, ale včetně těch, o kterých jsme si ještě před pár lety mysleli jak hluboko jsou pod námi- Polsko, Slovensko,Madarsko, Pobaltské republiky
.
A další porovnání s minulostí. Normální je že když lidstvo pracuje, vytvoří více než aktuálně projí.
Jenže my se díváme jak mizí sociální vymoženosti které tu už před 30-40 lety byly běžné, jak nemáme na důchody, nemocnice, pohotovosti, školy, jak upadáme sociálně, ekonomicky i morálně, jak vršíme nesplatielné dluhy, přibývá bídy, exekucí, ghet, nezaměstnaných, bezdomovců a žebráků.
Co chcete tedy dodat??
07. 12. 2012 | 15:52

pavel v napsal(a):

Maximus
Máte pravdu, že by pro nás bylo asi lépe, kdybychom v r. 89 převzali nějaký zavedený systém zákonů (třeba SRN). Souhlasím, že zákony jsou nedokonalé a mnohé důležité dodnes chybí. Nemyslím si však, že kdyby tu byly sebelepší zákony, že by situace na poli práva byla lepší. My totiž nemáme zažitou úctu k zákonu. To znamená, že nedodržování zákona bereme jako samozřejmost. Je to dědictví z doby komunismu. V té době byl obrovský rozpor mezi oficiálním tvrzením nomenklatury, že komunistický režim je vzorem v dodržování práv, zatímco skutečnost byla přesně opačná. Proto se lidé asi nebouří - většinou si myslí, že to tak musí být.
07. 12. 2012 | 16:13

on. napsal(a):

pavel
neprehledne zakony vsak vymahatelnosti prava neprospivaji.
07. 12. 2012 | 16:26

Ernesto napsal(a):

Co tady stále píší ? Kalašnikov vzor .58 lepší a dokonalejší to nástroj nežli samotné stradivárky ! Malokdo to ví takže lidé tomu nepřikládají důležitost ! Na má psaná slova ale dojde ! V česku se musí eskalací bohužel násilí změnit celá struktura společnosti ! Každému poctivému pracujicímu člověku bych osobně v tiskl do rukou kalašníka a řek bych mu na soudruhu.bran se sám proti těm mafiánům jak umíš když tě neumí ochránit zákony ! Nic jiného v čeko nepomůže , už je dost pozdě bycha honit čekoovčané ! Blaničtí rytíři ? Bajky se v takové vážné době nemají vést ! Znovu by se mohly uplatnit husitské revoluční houfy ! Kde jste vy boží bojovníci a zákona jeho??? Ernesto
07. 12. 2012 | 16:30

Ernesto napsal(a):

Ještě dodatek , zradili jste občané v čeko socialistickou revoluci ! V 89 ovládli státní aparát disidenti vycvičeni americkou CIA ! Současná doba to jest pouze výsledek vaši naivity a důvěry v Havlovu pravdu a lásku ! Ten člověk se bál ozbrojených dělníků jako čert kříže proto také ihned po nástupu na hrad dal rozkaz odzbroji lidové milice ! Armádu už měli špioni ze západu dávno pod kontrolou ! E.
07. 12. 2012 | 16:53

evix napsal(a):

Pavel:V důsledku čtyřicetileté přetržky, kdy právní systém v Česku neexistoval, nezískaly soudy odbornou erudici, aby mohly složité právní kauzy rozklíčovat..................................................................................
Za 23 let měly možnost se to naučit i české soudy!!!!!!!!!!!!!!Ty západní na to měly taky tolik času po 2.WW, nebo si snad někdo myslí, že se to učily i za Hitlera?

A jak dál? Nějak mi uniklo co stím hodlají pan Baxa, Bradáčová dělat. Hodlají čekat až lidem dojde trpělivost a opravdu zvolí nějakého VŮDCE? Proč nekonají, když může být Rath za 7 mega v kriminále, proč né ti další? Když mohli jeho odposlouchávat stovky policistů, může snad odposlouchávat i další. K Nečasovi se ani nemá cenu vyjadřovat, je to jen nastrčená figurka a LIDEM to už není ani možné slušně komentovat. Za bolševiků byl binec, ale tohle už překračuje všechny meze.

Na zpěváka Landu bylo podáno dnes trestní oznámení za výtržnictví....Svoboda slova????
07. 12. 2012 | 17:05

ld napsal(a):

Ivan Hochmann,

pusťte si Synkopy, Toulku; když už se nemůže povznést tělo, nechť tak učiní aspoň duše.
Já byl na nich naposledy před vojnou, v Redutě, někdy kol roku 1984. A fakt jsem nemyslel, že to někdy bude tady za 30 let tak zkurvený.
Buďte zdráv!
https://www.youtube.com/watch?v=8IW3GcAe7ws
07. 12. 2012 | 17:48

ff napsal(a):

Tak tak naše mladé modrobolševiky spíše zajímá,že nějaká komunistka bude na kraji mít na starosti školství s nulovými pravomoci,než rozpadající se stát pod vedením kmotrů,lumpů,zlodějů,podvodníků.Které začtiťují strany ODS a TOP658 a Lidem jestli se je tak dá nazvat stranou.
Tady se zavírají lidé za pomalované plakáty,ale za modré zlodějiny v miliardách nikoli.Hotový absurdistán.
07. 12. 2012 | 18:16

aaa napsal(a):

"Krome Halo novin a par internetovych serveru".... uf,
"vysvedceni" "demokratickeho" tisku jak prase! A potom se "demokrati" divi, ze rostou preference komancu! Mr. Rasocha, zde demonstrovat, ne v CB!
07. 12. 2012 | 18:44

Max napsal(a):

Proboha, už toho nechte s tím, že stále se ještě máme dobře nebo že patříme k té šťastnější části světa. Tady k sakru nejde o status quo, ale
TREND KAM SMĚŘUJEME. Později už jen zbydou oči pro pláč.
07. 12. 2012 | 19:04

Luba napsal(a):

Ernesto,
to si říkáte "Ernesto", když se nevyznáte ve zbraních?

Kalašnikov není útočná puška vz. 58.

Osmapadesátka je ryze české konstrukce a v mnoha aspektech ruský AK-47 předčí.

https://www.youtube.com/watch?v=4TexeQ0QPFU
07. 12. 2012 | 19:52

Les napsal(a):

Vy si skutecne myslite ze Cesi jsou tak hloupi ze neumeji vubec nic udelat poradne ?
Ze neumi ani opisovat z kulturnich a civilizovanych statu ?
Ne ne.
Ty krizove situace jsou delany naprosto umyslne !
Tady je velky plan - ktery se musite naucit videt !

ODS je ve skutecnosti stara KSC - a ta cilevedome a umyslne dela vse aby to neslo. Snizuje zivotni uroven co nejvetsiho poctu lidi, masove vyrabi zoufalce.
Tim umyslne nahani Cechy sve sestre KSCM - ktera se stane vladnouci stranou - a jsme zpatky v socializmu !
A po dobrem !
Prava ruka tlaci lidi do leve ruky !
V te leve ruce zaciname videt nasi spasu !
Chvatame tam dobrovolne, tak jako zidi dobrovolne stali fronty pred plynovymi komorami !
A nez se nadejeme budeme zase spokojene v totalite !
A ta Novaja Ekonomiceskaja Politika skonci !
07. 12. 2012 | 20:00

Ivan Hochmann napsal(a):

To snad není možné....
Čte tyto blogy někdo z ideologů našich politických stran?

Jak se začíná mluvit o ozbrojených konfliktech,končí legrace a obyčejné loupežení.
Přece se ti grázlové nemohou spoléhat na připosranost českých lidiček?
Vždyť by se mohli také pěkně spálit.
Až se zde objeví novodobí Mašínové - tak zase bude oheň na střeše.
Ale kde jsou příčiny????

to:id
Synkopy,Radim Hladík,Pavol Hamel byly jediná česká muzika,která se dala poslouchat.Snad ještě nějaké vyjímky(až později Pražský výběr a celé pražské podzemí).
Tvůj odkaz je paráda.
Ivan.
07. 12. 2012 | 20:30

Miláno z Děčína napsal(a):

Krátce pavlu v!
Nechte už zpropanované vše schvalování na komunisty,za komunistů apd.!To se v blogách aspoň mezi sebou nikam nedostaneme!Pochopte,již jsem psal milionkrát,to jako já a mnoho dalších by jsme stále a ke všemu hovořili:..to husité to dělali či nedělali tak a tak...?Vždyť chceme postupně situaci a věci řešit a ne mlátit prázdnou slámu!!!
07. 12. 2012 | 20:35

Ernesto napsal(a):

Ano Lubo ,máte pravdu ,já měl oba dva tyhle skvosty v praxi no a vidíte nějak jsem to poplet ! Jsem to ale duch popleta ! Omlouvám se ! Ale stejně ,sověti měli českoslov. zbrojovky pod palcem ,vývoj těchto palných zbraní byl povědčinou společný a ono vlastně ta padesát osmička je propracovanější a vylepšená AK -47 ,tudíž z hlavy soudruha Kalašnikova ,hlavního konstruktéra těhle svostů ! Hezký večer Vám přeje ze záhrobí E Th G
07. 12. 2012 | 21:15

Luba napsal(a):

Ernesto,
ale není ... ta padesát osmička není "propracovanější a vylepšená AK -47". Je to koncepčně jiná zbraň. Jen ráž je stejná: 7,62x39.

Kdybyste se ráčil mrknout na přiložený videoodkaz, bylo by Vám to jasné.
07. 12. 2012 | 21:24

JENEK napsal(a):

Tento stát je zločinci rozervaná, po celé Zemi s rozházenými zbytky údú, pošlá mršina.
07. 12. 2012 | 21:25

Miláno z Děčína napsal(a):

Pane Bavore V.!
Lehce doplním - Ministerstvo pro věci zbytečné!!!
07. 12. 2012 | 21:48

Karel Mokrý napsal(a):

Je to všechno moc hezké, ale ti, kdo by měli dodržovat zákony nejvíce - soudci - je nejvíce porušují, takže tyto nářky považuji jenom za takový klasický folklór. Pokud nějaký soudce potřebuje přihnout zákon na svoji stranu, řekne podle ustálené judikatury vyšších soudů platí bla, bla... a je vymalováno, žádný zákon nepotřebuje. Naprosto stejně se chovají policisté, státní zástupci a spol. Není tedy divu, že se tak potom začne chovat i celá společnost. Veškeré přijaté zákony jsou totiž předem vystaveny na pospas soudcům, kteří si je mohou libovolně přihnout dle aktuální potřeby.
08. 12. 2012 | 10:06

Václav napsal(a):

Peake chce na post ministra obrany.Nečas by tam klidně mohl dát Imreho z pomocné školy a vyšlo by to na stejno !Imre by také dokázal brát stotisícový plat ministra a také by dokázal zdravit vojáky na přehlídce jako Peake !Nečas bude hnán k odpovědnosti pokud tam Peake něco zmrší !Důstojnická klika z ní udělá idiota,protože Peake ničemu nerozumí !Přeji Peake ať si užije ješte politiky,protože po příštích poslaneckých volbách bude již jen řadovou občankou.Ledaže by se restartovala a vstoupila do ODS nebo TOP 09.Její kamarád Nečas by jí to jistě zařídil!Včera jsem sledoval Hyde park.Jako kandidátku na prezidentku škrtám Roitovou ,pro nesprávný postoj k regulačním poplatkům ve zdravotnictví .Roitová nepochopila,že je ostuda,když babička,která má 8000 kč měs.platí doktorovi 30 kč a dělá mu druhý plat a doktor má třeba 50 000 kč.měs.Občané chtějí zdravotnictví bez poplatků,tak jak to bylo za socialismu a tak jak to bude až se dostanou komunisté k moci v r.2014.Dále škrtám potetovaného kandidáta na prezidenta .S tímto obličejem by mohl vládnout pralesnímu národu,ale ne ČR !Těším se na další brífinky na ČT 24 a přímé přenosy z poslanecké sněmovny !Peake varuji,ať nedopadne jako Parkanová !!!!!Kriminál je vždy připraven !!!!A Rath je tam zatím opuštěn !
08. 12. 2012 | 11:12

Ernesto napsal(a):

Vážený občane Lubo ,to víte že kdybych moh tak ten Váš odkaz dávno otevřu ale ono mě to nějak nejde ! Něco mám v kompu asi špatně nastavené ! Namohu otevírat na aktuálně žádné odkazy a ani odkaz odesílat ! U nás v záhrobí Vážený pane neseženu odborníka ani náhodou aby poradil ,takže jsem zde dosti omezen ! Ale nevadí ,kvéry to byly výborné oba dva ,rozhodně spolehlivější jako ty stále se zasekávající amíkovské špuntovky ! Hezký den Vám na zemi pane Lubo ! Ernesto
08. 12. 2012 | 11:58

TK napsal(a):

Stát ovládají kmotři přes nastrčené neschopné, ale všehoschopné politiky.mKdo nedrží lajnu, je odstraněn. Pak to ani jinak dopadat nemůže.
08. 12. 2012 | 12:10

krajan napsal(a):

Mám tu čest se seznamovat s právním systémem v ČR a není to nic veselého. Stále se divím že lidi v tom bordýlku dokáží žít, je až k údivu jak se sebou lidi v republice dokáží nechat orat, má to až africkou podobu. V ČR totiž neplatí že jedna a jedna jsou dvě. Umějí z hoto oficiálně udělat i pět.
08. 12. 2012 | 12:26

Kresta napsal(a):

No a proč se divíte? Předsedkyni legislativní rady vlády dělá koncipientka advokátní kanceláře a je sama se sebou velmi spokojena. Že bychom měli možnost se ptát a dozvědět co tam na té sesli dělala a udělala, tak to asi ne, protože to by ona považovala za komunistické kádrování, jak označila i námitky proti návrhu udělat z ní ministryni obrany.
A to se mohou soudy např. těšit na záplavu sporů z následků a dopadů účelového a velmi problémového zákona o tzv. církevních restitucích. No a jak hladce to prolítlo Sněmovnou přes všechny možné i odborné výhrady a varování, jakoby šlo o takovou malichernost, že ani nestálo se tím pořádně zabývat rozpravou ve Sněmovně. Co čekáte, jestliže se zákony protlačí Sněmovnou lidmi podezřelými z trest. činů, stíhanými, souzenými či odsouzenými? Nechápu, kdo tady za této situace ještě sní o nějakém právním státě? A i kdyby, tak jedna vlaštovka jaro nedělá.
08. 12. 2012 | 13:39

pavel v napsal(a):

Miláno z Děčína

Nejde mi prvoplánově o to, že bych chtěl ostouzet komunisty a svádět na ně současný smutný stav české justice. Chci najít příčiny, které k tomuto neštěstí vedly, protože věřím, že jedině odstraněním těchto příčin se můžeme posunout vpřed.

Když pozoruji lidi ve svém okolí, vidím, že mají mentalitu nevolníků. Nadávají na vrchnost, jak je zkažená. Vrchností jsou pro ně politici. Tento postoj je falešný, protože jeho primárním účelem je hodit vinu za katastrofální stav ve společnosti na někoho jiného. Ti lidé si vůbec nepřipouštějí, že každý svým dílem odpovídá za to, co se ve společnosti děje. Demokracie však nemůže fungovat samovolně - každý z nás ji musí podle svých možností ochraňovat. V opačném případě získají navrch Hitlerové, Leninové a jim podobní. Drtivá většina lidí však nehne prstem. Jsou i tací, kteří si pokládají za čest, že se o politiku vůbec nestarají.

Proč jsou naši občané jako nevolníci líní a zbabělí? Může za to historický vývoj, kdy komunismus byl v podstatě návratem do středověku. Existovaly zákony, ale komunistický aparát stál nad nimi. Když se řešila nějaká kauza, komunisté se nejprve dohodli, jak bude znít rozsudek a soud ho pak pouze posvětil. Lidé věří, že tato praxe stále pokračuje. Utvrzuje je v tom skutečnost, že téměř žádný komunistický zločin nebyl potrestán. Že ti, kdo zastávali vysoké posty za komunistů je zastávají i dál. Že téměř žádná korupční kauza nebyla vyšetřena a potrestána. Tím vším jsou lidé utvrzováni v domněnce, že v pozadí je jakási mafie, která nemusí respektovat zákony a niž je justice krátká. Tyto skutečnosti jsou pravděpodobně příčinou strachu se angažovat, jelikož se zdá, že určitá vstva lidí stále disponuje neomezenou mocí a s případným odpůrcem by nemilosrdně zatočila.

Je nějaká možnost vybřednout? Ano, ale vyžaduje to opravdové (statečné) lidi. Snad se vyskytne člověk, který by dokázal být vzorem.
08. 12. 2012 | 14:08

Ivan Hochmann napsal(a):

Pavle v :

Nepozoruj lidi ve svém okolí.
Co uděláš s tím nabytým poznáním?
Se svým entusiasmem něco měnit,z něčeho celospolečensky vybředávat........
Nikoliv - tudy pro našince cesta nevede.

Osobně nemám zájem něco v této společnosti "napravovat".
Tato společnost není moje! A nikdy už nebude.
Nechci hledat kolem sebe ony (statečné a opravdové) lidi.
Ani nepotřebuji.Jsou kolem mě automaticky.
Zbabělci rychle utečou,když zjistí moje názory a postoje.
Tak to bylo a je celých mých 70 let.

"Určitá vrstva lidí stále disponuje neomezenou mocí a s případným odpůrcem by nemilosrdně zatočila."....Je to tak jak říkáš.
A proč bych si měl já se svými čestnými a spravedlivými postoji kazit život sobě i své rodině či okolí?

Ne ne pane! Už jsem se několikrát poučil.Nehodlám strávit život v kriminále za odpor k současným politickým praktikám.
Jednak by moje okolí prohlásilo že jsem blbec.Jiní by mě naplivali do tváře jako Mašínům.Nakonec bych stejně zůstal sám a bez ideálů.

Tato společnost má co si zaslouží.
Musím k tomu dodat,že všechno snažení i skutkové dopady jsou relativní.Životní sinusoidy jedince i společnosti mnohdy nabývají fatálních konců a nikdo s nimi nic nenadělá.
Je také spravedlivé že si běh času (či osudu)nevybírá.
Všichni ti grázlové věří,že si nakradou klidné a spokojené stáří.
Aby se pánové a dámy nespletli.
O penězích to není,jak nás dnes a denně přesvědčují svými skutky i kecy.
Klidně je nechte a hleďte si svého.
Nedovolte aby i vás načichli svými hňupskými nápady a zájmy.
Hlavně je nechoďte volit!!!
Tato praktika už mnohokrát v¨dějinách ukázala svoji nefunkčnost.
Tím ,že se přikloníte k jednomu segmentu politické zhovadilosti,ničemu neposloužíte,ba naopak získáte odpovědnost za onu následnou zvůli a aroganci moci.
Až budou lidé takto uvažovat, nebudou se moci političtí lumpové odvolávat na jakýsi mandát.
Hlavně se oprostit od zavedených klišé,že pokud nevládnu,musím zákonitě někomu sloužit.Tvrdili to i samurajové.
Nikoliv pane.Být soliterem - znamená být nad věcí.Stát na kopci ,mít přehled a vždy zavčasu poznat odkud vítr fouká.
A nechte posměváčky zpívat ty svoje písničky s námětem Fool on The Hill.
A buďte ve střehu.
Es komt der Tag .... zase jako vždy,ale samet to už doufám nebude!

Ivan.
08. 12. 2012 | 15:08

liko napsal(a):

Pavel to pořád vidí jako dědictví komunismu. Jednak zde komunismus nikdy nebyl a kromě toho - 23 roků po převratu by se neměl nikdo vymlouvat na komunisty. Narodil jsem se v roce 1957 a nepamatuji se, že by si někdo v roce 1968 dovolil vymlouvat se na 2. světovou válku. A to po ní zůstaly hromady rozvalin na místech průmyslových podniků, obrovské škody materiální i lidské. Těch 350 tisíc mrtvých muselo být také někde znát. Přesto se rok 1968 neodehrával jako poválečné období. Po komunistech zůstalo zaběhlé a funkční zemědělství i průmysl, kvalifikovaní lidé na všech úrovních a to vše jako by se někde ztratilo. Jejich nástupci dokázali za ten čas nasekat 2 biliony dluhů rozkradli hospodářství a pokračují dál. Až mě někdy napadá, zda to nejsou nepřátelé tohoto státu, kdo se zmocnil jejího vedení.
08. 12. 2012 | 15:10

alice napsal(a):

Můj otec byl právník vystudovaný a pracující za první republiky. V r. 1950 ho poslali do výroby a pracoval ve slévárně patnáct let. Není divu, že byl naštvaný na režim, a to i když se mohl v polovině šedesátých let vrátit ke své profesi. Pracoval na národním výboru na přestupkovém řízení. Pamatuji si jak byl jednou hluboce rozhořčen, když jeden místní stranický papaláš dal někomu facku a otec mu napařil pokutu. Pokuta ve výši asi 1000 Kčs se po zásahu otcovy vedoucí ztornovala.... otec se rozčiloval, že právo musí platit pro všechny stejně. Sice se dožil r. 1989, ale nevím, jestli nemám děkovat bohu, že se nedožil dnešních poměrů.....
08. 12. 2012 | 17:47

Václav Žák napsal(a):

To pavel v
1/2 polovina Vašeho příspěvku mě potěšila.

Když vidím, že v Egyptě manifestují stovky tisíc kudí kvůli ústavě a my se neozveme, když prezidenti (i někteří kandidáti)zacházejí s ústavou jako s cárem papíru, říkám si, kde je naše sebevědomí?

Svádět na komunistický režim to ovšem nejde.
A už úplně mimo je představa, že tresty by něco změnily.
Strach z trestu žádným základem pro sebevědomí není.

My jsme rekatolizovaná společnost zvyklá vnímat vrchnost jako autoritu.
platí to jak v rodině tak ve škole, v zaměstnání i v politice.
Většina lidí -ještě pořád - není zvyklá na partnerství a osobní odpovědnost.

Ale vždyť se to mění. Sice pomalu,protože dobrých příkladů je málo.
Ale mění.
08. 12. 2012 | 18:18

Ivan Hochmann napsal(a):

Pane Žáku,

co myslíte tím "slovem MY" ?
Kdo to je ,onen plurál.
Jsme to Vy a já?
Nebo Vy a pavel v ?

To jste mě nepotěšil.Ale ani já Vás nepotěším.
"My" totiž nejsem já ! Vymezuji se od této masy.Nechci s ní mít nic společného.Demokracie se v tomto světě lidí NEOSVĚDČILA .

Arabové neposkakují a nehulákají po Tahíru protože jsou demokratickými občany a že mají jakousi odpovědnost.
Nehledal jste náhodou také (jako významný představitel OF)
přehršel odpovědnosti u v mrazu podupávajících a hulákajících davech na Letné?

Napsal jste pěkně,že strach z trestu není základem pro sebevědomí.Já vám to pane pěkně obrátím.
Sebevědomí u gaunerů je prvotně nutné zlikvidovat. Nejhorší je sebevědomý, všeho schopný darebák.

A nesouhlasím s vámi ani v dalším.
Co to je autorita?
Vnímal jste v minulých letech nějaké autority.
(No zajisté,ale nebyly ze světa politiky).

Dokud bude "vrchnost"(jak píšete) sestávat z méněcenných lidí, byť oplývajících diplomy,bílými límečky,a hlavně nehoráznými ambicemi a sebevědomím nehledejte u prostých lidí odpovědnost ke společnosti!

A nebudou ji praktikovat ani ve svých soukromých životech.
Vidí totiž u oné zasrané Vrchnosti pravý opak.

To máte tak pane,vždy když se seskupí spolek vynikajících fotbalistů - jsou pak schopni vyhrát mistrovství světa.

Jen silní a odpovědní jedinci mohou něco změnit.
Myslíte,že se v tomto státě ještě pár takových najde?

Dobrou noc Ivan.
08. 12. 2012 | 23:38

jozef napsal(a):

"Kto je svina,prezije" -
toto spievala jedna popularna slovenska kapela v polovici 90-ych rokov.
Podniky v platobnej neschopnosti,kazdy kazdemu dlhoval.Kto neplatil,kto konal na hranici a za hranicou zakonov,ten prezil,bohatol,vyhraval.
Dosledok kvapnej , decimujucej " transformacie".Vselikere kvaltovani tolika pro hovada dobre jest.
Vyroba kapitalistov /rozdavanie a do zahranicia odovzdavanie narodneho majetku/ prebiehala pri zhasnutych svetlach.Ulohou straznych psov / v cudzom vlastnictve/ bola krycia palba,celodenna polovacka na cervenych, celodenny stekot na stare struktury.Na nepriatelov rychlej privatizacie ap.
Veskera zadna ucta k odbornosti,veskera zadna ucta k narodnemu bohatsvu.Doba nicenia,doba demotivacna,resp. motivujuca iba k sebaobrannemu individualizmu,alebo zistnemu egoizmu.Trva dodnes.

Prazski strazni psy kleptokratickej kapitalokracie proste nemozu zaznamenat citovane vyroky osob najkompetentnejsich o udesnom stave statu.Ved vladni favoriti tychto straznych psov dnes ledva dychaju. Ved su to uz stovky kauz a desiatky megaproblemov,ktore samovolne vysli na hladinu a museli byt preto potopene,museli byt straznymi psami pred zrakmi verejnosti schovane.
Museli byt schovane,aby "tragikomicka, nekompetentna" vlada mohla co najdalej,pri co najmensej strate oblubenosti, vladnut.

Prazski strazni psy nemozu,bratislavski strazni psy,ktori dodali predchadzajucej,rovnako ako ceska tragikomicky nekompetentnej slovenskej vlade par svojich vplyvnych individui, by sa dnes,ked vladnu "socialisti" naopak chvilku vyzivali.Aktualne sa napriklad media vyzivaju v strajku ucitelov.Zrazu su im tie blbe odbory mile,krasne,zrazu su akcie odborov umocnene vo svetle reflektorov.Zrazu v mediach nezaznie ani raz pohrdave slovo "boss" /odborarsky boss/,zrazu su strajkujuci sympaticki,fotogenicki.
Media propaguju strajky za vyssie mzdy vo verejnom sektore par tyzdnov potom,co roztrhali vladny rozpocet za to,ze vraj primalo setri vydavky.

Budovatelia statu,slovenski i ceski,ktori kdekolvek su, musia teda budovat a branit stat prave pred majitelmi dnesnej moci masmedialnej.Moci nestatnickej ale protistanickej, protistanej.
09. 12. 2012 | 00:16

jíra napsal(a):

Pane Žáku, je to tak, paralýza státu TAKÉ jako následek vědomě způsobené právní džungle.

A kdo jiný v tom má prvotně prsty než ta část zákonodárců, která má stále "z nějaké záhadné příčiny" navrch? I když konkrétně je to pokaždé nějaká jiná "bomba": Tu pozor na komunisty, tu nebezpečný Paroubek, tu pozor řecká cesta, tu pozor Bárta, tu pozor na zadlužení země marnotratnými levouny.

Nepatřím mezi levicové voliče. ale jednoho si nelze nevšimnout: Když se v ČSSD objeví nějaký lump, sami se ho rádi zbaví, ale toho křiku z opačného tábora, jak je údajně ČSSD zkažená. Zato když se ještě horší průšvihy objeví na druhé straně, zametají se roky pod koberec, až jsou třeba už promlčené nebo šance něco vydobýt zpět promarněné.

Někdo v tom holt umí chodit... Jak podivně pak zní motto, které si výslovně vybrali: Dokázali jsme, že to dokážeme...
09. 12. 2012 | 01:03

Petr napsal(a):

Jediná možnost jak z tohodle chlíva ven je vytvořit jednoduché zákony rovné pro všechny všechny trestní věci hodit do koše a začít znova a pokud se věc neodsoudí maximálně do 1 roku tak zase hodit do koše a na to právě musí být jednoduché zákony,aby se to dalo zvládnout, musí být 100% prokázání viny a ne že soudce nabyde dojmu a pak v kriminálech sedí možná 50% nevinných. Ptejme se komu tento marast vyhovuje? Trestně právní odpovědnost musí mít ale všichni ne že si moci páni dělají co chtějí, rozkradli a umožnili rozkrást majetek národa,který se tady do roku 1989 vybudoval a teď se nám smějí. Opravdu hnus a je mi na blití,že žiji v tomto státě a je mi na blití z nás všech že proti tomu nic neděláme.
09. 12. 2012 | 10:29

Ivan Hochmann napsal(a):

Pane Žáku ,
jak vidno,ztratil jste řeč - že ano?!

Tož mnoho úspěchů ve vaší profesi.Ivan
09. 12. 2012 | 13:30

Miláno z Děčína napsal(a):

Pavlu v.!
Jsem rád,že řada blogů,dá se říci všechny nyní přede mnou,Vám píší a snaží se Vám potvrdit či vyvrátit NAPSANÝ názor!Mě nadzvedává to,že v úvodu svých myšlenek tam vždy dáte ten komunismus či tomu podobné!Tisíckrát já ve svých blocích píšu,když se do někoho opřu tak napište jak to bylo z druhé strany v té době?Vždyť ty všechny kroky v ty roky byly dělány z nějaké pozice,ne?Nebudeme to vždy pitvat,ale když napíšete,že to bylo uděláno dle Lenina,Stalina apd. tak další věta by měla býti jak to udělal kapitalistický mocenský představitel té doby apd.,že?Musím říci,že by se počet myslitelů strašně zmenšil,než by všichni ostatní nabrali vědomosti historie a mohli se tedy pouštět do diskuzí.Strašně rychle by se vyselektovali ti,kteří pouze jen nadávají na všechno,na každého a vždy!!!Tak jak?Půjde to či nikoliv???
10. 12. 2012 | 09:21

Luděk Šobul napsal(a):

Není vůbec všechno špatné, již většina těchto příspěvků ukazuje na vůli nedobré věci změnit. Soudit, posuzovat je ovšem třeba s mírou a pokorou, stejně tak jako tvořit zákony, budovat další a další "demokratické" struktury, nota bene psát odsuzující a smutné příspěvky.
Zkušenosti velí, podle jednotlivců musíme posuzovat celá společenství.Proto pokud v nějakém kolektivu jsou lidé nedůvěryhodní, tak je celý spolek,natož politické strana nepřijatelná pro jakékoliv vedení. Jinak by si udělala pořádek ve svých vlastních řadách. Na to máme volby.
S problémem fungování společnosti se potýkají a v minulostise potýkaly všechny státy všech věků, bude to trápit i naše děti. Jen jde o to, aby formy změn, typu - méně je více, byly byly k žití. Jsem přesvědčen, že to zvládneme, nic jiného nezbývá.
10. 12. 2012 | 10:41

nikdo napsal(a):

Blog je bohužel pravdivý. Diskuse je směšná. Klasická frustrace idi..., kteří cinkali klíči.
to Šobul- vy jste vyhrál v diskusi...není vůbec všechno špatné, ... soudit,posuzovat je ovšem třeba s mírou a pokorou, ...na to máme volby. Nesedíte náhodou v propagagitačním oddělení ODS ?
11. 12. 2012 | 18:51

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy