Odboráři neříkají pravdu

17. 06. 2011 | 01:06
Přečteno 10575 krát
Tvrdí například, že vláda není ochotná k jednání a nechce dělat ústupky. To je lež, ve středu jednala tripartita… Uskutečnily se desítky jednání na ministerstvech. Z těch důležitých odborářští bossové odešli.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/vlada/200001.aspx

Říkají, že vláda ignoruje odborářské požadavky, nic neakceptovala. Také lež. Vláda vyhověla například požadavku, že penzijní připojištění nebude ve druhém pilíři povinné, ale jen dobrovolné. Vláda otevřela možnost další debaty o změně věku odchodu do důchodu, možnost předčasné penze pro těžké profese a o jejich připojištění pro časnější penzi placenou zaměstnavatelem.
Zdroje:
www.ceskenoviny.cz/zpravy/drabek-pripustil-moznost-snizeni-duchodoveho-veku-o-dva-roky/640965
www.top09.cz/co-delame/medialni-vystupy/kalousek-vlada-nebude-zbabela-6267.html

Tvrdí, že by důchodová reforma poškodila, spoluúčast ve zdravotnictví a jednotná sazba DPH pak většinu občanů. To také není pravda. Věk odchodu do důchodu se zvyšuje i v ostatních zemích, nejsme výjimkou, naopak. Finanční spoluúčast pacientů je u nás v současné době na úrovni 17 procent, průměr zemí EU je 24 procent! A přesun ke zdanění spotřeby namísto zdanění příjmů včetně rušení daňových výjimek je krok správným. Argument ministra financí Kalouska o poklesu daňové kvóty, díky těmto opatřením, mezi lety 2010-14 zatím nikdo nevyvrátil. Odboráři podporují současný již nefunkční typ evropského sociálního státu a nechuť lidí převzít osobní zodpovědnost za cokoliv. Zdroj: www.ceskapozice.cz/domov/politika/s-odbory-proti-lidem">www.ceskapozice.cz/domov/politika/s-odbory-proti-lidem">www.ceskapozice.cz/domov/politika/s-odbory-proti-lidem

Kladu si otázku - jedná se ze strany odborů skutečně o politicky motivovanou stávku? A zdá se mi, že ano. Odborářům nejde o zvýšení mezd či práv zaměstnanců. Odborářům jde jen o svržení současné vlády a přepsání volebních výsledků. Personální propojení se sociální demokracií je více než zjevné. Odborářští bossové obvykle končí na kandidátkách ČSSD do Senátu. Zdroje:
www.parlamentnilisty.cz/parlament/200010.aspx">http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/200010.aspx">www.parlamentnilisty.cz/parlament/200010.aspx
http://ekonom.ihned.cz/c1-48403960-spatne-utajene-bratrstvi">http://ekonom.ihned.cz/c1-48403960-spatne-utajene-bratrstvi">http://ekonom.ihned.cz/c1-48403960-spatne-utajene-bratrstvi


Nabízí odboroví bossové nějaké řešení? Nezdá se mi. Odbory nepřišly s žádným relevantním návrhem v řadě oblastí, některé dokonce navrhly tak, aby stát přispíval na penze více bohatým než chudým. Nevědí, jak řešit současnou situaci a nepředstavily ani žádnou vizi vývoje ČR. Odborářským bossům nevadí, že tuhle zemi uvrhnout na řeckou cestu dluhové pasti. Moc dobře vědí, že to ohrozí mnohem méně než ty nejslabší. Zdroj: www.parlamentnilisty.cz/zpravy/199854.aspx">www.parlamentnilisty.cz/zpravy/199854.aspx">www.parlamentnilisty.cz/zpravy/199854.aspx

Určitě není pravda, že by vláda jen zdražovala a nedělala reformy, naopak. Vláda zavádí rovný a efektivnější systém pro všechny občany a to s minimem výjimek, za které jsme dopláceli dosud všichni. Efektivně šetříme, jen za provoz státu v roce 2011 jsme dosáhli takových úspor, že každé dvě a půl minuty by se mohla pořídit Škoda Octavia. Celkem se oproti autonomnímu vývoji ušetří do konce roku více než 70 miliard korun. Všechna opatření mají především chránit ty nejchudší – dluhová past, do které nás hnalo nezodpovědné hospodaření, nejtvrději dopadne na ty nejpotřebnější. Přes lži a kampaně, které se objevují, vláda skuzečně kompenzuje sociální dopady formou slev na dani.

Forma protestu, kterou odbory uskutečnily na čtvrtek, není v západní Evropě běžná. Domnívám se, že stávka by byla v řadě zemí včetně Francie trestná. Právě ve Francii platí zákon „o minimální službě“, kdy i při stávce musí být zajištěn minimální provoz ve veřejných službách. Smutné je, že podobný rozsah stávky je běžný jen v zemích jako Řecko. Máme právo na stávku, ale ne právo na blokády měst a infrastruktury.
Zdroj: http://m.ihned.cz/c4-10029970-52078790-700000_pdadetail-jak-se-stavkuje-ve-francii-a-v-nemecku-nasadit-stavkokazy-se-nevyplaci


Myslíte si, že tato stávka přinese něco pozitivního pro občany ČR? Soudím, že ne. Přinesla jen mediální zviditelnění některých odborářských šéfů, kteří podle informací médií místo stávky budou hrát golf. Důsledky bohužel dopadnou na nás všechny: ztížení pracovního i běžného života pro miliony občanů a firem a hospodářské škody s tím spojené. Bohužel se ztíží do budoucna další sociální dialog mezi vládou a odbory.
Zdroj: http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/odborari-budou-v-den-stavky-poradat-v-laznich-golfovy-turnaj_204559.html

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Václav Žák napsal(a):

Veroniko, Veroniko, co se s Vámi stalo? Nesmíte věřit všemu, co si přečtete. V normálních zemích se se sociálními partnery diskutuje před tím, než se předlohy pošlou do parlamentu. Co dělá vláda, je urážka sociálních partnerů. Neměla byste to schvalovat, i když je Vám vláda pravděpodobně sympatická. Mimochodem, druhý dobrovolný piliř je holý nesmysl. A jeho dobrovolnost nevyplývá z přání odborů, ale z toho, že si vláda uvědomila, že v případě jeho povinnosti by musela garantovat, pokud by se peníze - vinou jistě neočekávané katastrofy - někam vypařily.
Ve Francii je stávka individuálním právem, není vázaná na odbory. Tak je tomu v Německu.
Srdečně zdraví
17. 06. 2011 | 01:25

almost glossed™ napsal(a):

Temín "odborářští bossové" je jak z komunistického Dikobrazu. Jen tehdy to nebyli bossové oborářští nýbrž kapitalističtí.

Také si kladu otázku: Jak chcete s někým jednat a získat si pro jednání alespoň základní respekt a důvěru, když ho jmenujete na všechny strany takto neuctivě?

Pokračujme dále:

"Tvrdí například, že vláda není ochotná k jednání a nechce dělat ústupky. To je lež, ve středu jednala tripartita… Uskutečnily se desítky jednání na ministerstvech. Z těch důležitých odborářští bossové odešli."

>>>>> Vůbec se jim nedivím. Poté, co jsem viděl, jak Kalousek jednal se stávkujícími... Zřejmě šlo o stejnou šaškárnu na efekt. Alibi pro média. To, co jsem viděl, překonalo mé představy a bylo mi na zvracení: "Kolegové z médií, uhněte, ať mohu oslovit pracující lid!", "Já tady hákuju od sedmi a co děláte vy?" Mimochodem následovala rychle střihnutá odpověď: "Jsem po noční".
Příležitost k jednání byla v sobotu. Místo jednání přišla past v podobě justiční stráže.

Jak chcete s někým jednat, když takto záměrně nabouráváte jeho důvěru?

Ostatní je v podobném duchu. Možná se na to ještě podívám později detailněji.
17. 06. 2011 | 01:28

poste.restante napsal(a):

Madam, Vy si nekladete žádnou otázku.
Vy už jste si odpověděla předem a Vaše úvahy a zdroje pak slouží jen jako podpůrné argumenty pro Vámi demonstrovaný postoj.
Nic proti tomu, je to Vaše právo.
Ale nehrajte si na objektivitu, pokud uvádíte jen zdroje, které podporují Vaše názory.

Krom toho, co je nepochopitelného na personálním propojení odborů a levicových stran?
Je tomu tak všude ve světě, proč by to mělo být u nás jiné?

Odbory navrhly mnoho alternativních řešení k vládním návrhům.
Zde vědomě lžete.

Nemluvě o prokazatelném faktu, že jejich predikce vývoje ekonomiky se trefují mnohem přesněji, nežli ty vládní.

Zklamala jste.
17. 06. 2011 | 01:37

almost glossed™ napsal(a):

V.Žák: Ten styl vypadá spíše jako vnitrostranická pošta - zjevně vznikl jako "metodický materiál". Nezdálo se mi to, proto jsem zkusil zapátrat - tady je to zveřejněno bez uvedení autora o půl dne dříve http://trololo.blog.cz/ s poznámkou Tento e-mail byl odeslán na adresu: holiday@volny.cz Přihlásit se do MY.TOP 09:

Znění: "Stávka - několik odpovědí na lži odborářských bossů

Vážený pane,

předkládáme Vám několik známých argumentů a dohledatelných informací, které zcela vyvrací lži odborových bossů, které vypouštějí v různé míře do médií. Pokud můžete, pomozte nám prosím tyto argumenty šířit dále.
Odboráři tvrdí, že vláda není ochotná k jednání a nechce dělat ústupky.

Lež. Ve středu jednala tripartita… Uskutečnily se desítky jednání na ministerstvech. Z těch důležitých odborářští bossové odešli.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/vlada/200001.aspx
Vláda ignoruje odborářské požadavky, nic neakceptovala.... atd"

Příspěvek tedy nejspíše porušuje podmínky pro publikování blogu. Jde o oficiální stranický dokument:

"6. Bloger a politické aktivity -
Na blogu nebudou zveřejňovány oficiální stranická prohlášení, logo strany, volební slogany ani tiskové zprávy. Zákaz neplatí pro odkazy na tyto materiály. "

Pro zajímavost materiál ze stranické dílny už koluje v diskusích:
Viz příspěvek: Prolhaná odborářská lůza řízená z Lihového domu !, socánek, 16.6.2011 21:28:12 tady http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/vlada/199986.aspx?diskuse
17. 06. 2011 | 01:43

Béda napsal(a):

VV,

zato vy jste přímo studnice pravdy. (Radil bych podobně jako u p. Haase doplnit CV o aktuální údaje. Snad nejste od r. 2008 nezaměstnaná?)

1) vláda se hodně rozšoupla, když začala jednat s odboráři ve středu - den před stávkou

2) ústupek od neudržitelné povinnosti (to těm demagogům již nebraly ani hrábě) k principu dobrovolnosti v penzijním opt outu je velice platný, když smysluplnost (krom kapsy privátních fondů) nechápe takřka nikdo. Otázka není povinné nebo dobrovolné ale proč a nač, co to do budoucna vyřeší, kdo to bude garantovat v případě vytunelování, resp. selhání fondů, proč mají zřizovací náklady privátu, který již provozuje dotované připojišťko hradit všichni formou DPH ...
S možností dále jednat o věku odchodu do důchodu u některých profesí přišli vládní kutilové až těsně před stávkou v tzv. stávkové tísni.

3) mícháte různé věci. Když už, tak kde máte průměr Evropy ve výdajích na zdravotnictví? Již jsme jej dosáhli? Porovnala jste dobu dožití v ČR a jinde a sdoby odchodu do důchodu v ČR a jinde? Proč je sociální stát přežilý? Protože to tvrdí váš superguru ekonomický kutil a diletant Kalousek? Jak se daří plnit vašemu kalďovi státní rozpočet, zejména jeho příjmovou stránku, kterou opakovaně decimuje svým daňovým kutilstvím?

4) noa proč by ne? Proč by odbory nemohly usilovat o svržení "antikorupční" vlády "odpovědných" kleptokratů od moci? Proč by nemohly usilovat o u¨zabránění rušení práv obsažených v Zákoníku práce, rušení sociálních práv, proměně bezplatného ústavou zaručeného zdravotnicktví v komerční cash zdravotnictví na ziskovém principu (zvlášť pro bohaté a chudinu)?

5) přestaňte strašit Řeckou cestou a vzpomeňte na to co ji předcházelo = americkou, irskou a islansdskou cestu! Někdy je lepší žádné řešení nežli rozbíječské a kleptokratické qváziřešení. Odboráři mají v každém případě realističtější ekonomické analytiky nežli vaše TOPácké ministerstvo financí, které se obvykle plete o celé řády ve svých předpokladech. Vás chemický rozpočtář je přímo prototypem ekonomického neumětelství, magnetem na finanční díry a korupci, která kolem něj vždy bujela jako plevel v deštném pralese.

6) Malá rada nakonec: Příště až něco budete psát, nejdřív si to aspoň přečtěte. takových formulačních a myšlenkových nedostatků by se pilná studentka a asistentka politiků měla vyvarovat.
17. 06. 2011 | 01:45

hoven napsal(a):

naprosto jasně napsáno, podloženo články a argumenty.
17. 06. 2011 | 01:46

Veronika Vendlov napsal(a):

Pane Žáku, moc Vám díky. Stejně jako každý z nás se snažím normálně zorientovat. Nejde o nějakou propagandu. Jsem možná vícde u zdroje inormací, ale především jsem průměrný občan, mám právo na názor jako každý. Vláda oprabdu nediskutuje? Takže to co sleduji v přímém přenosu jsou nějaké fikce? A mé sympatie k vládě.... no, určitě by mohlo být lépe, to uznávám a netvrdím (asi to tak vypadá), že souhlasím se vším. K ostatnímu díky, budu pokračovat v bádání a orientování. Bez ohledu na to, na které části politického spektra stojím.
17. 06. 2011 | 01:47

NL napsal(a):

Milá paní plácáte nesmysly. Zaměňujete spoluúčast pacientů ve zdravotnictví s privátními výdaji na zdravotnictví. Tam jde skutečně o 18% pro ČR a průměr EU je 24%.

Viz.
Private sector expenditure comprises the outlays of insurers and third-party payers other than social security, mandated and voluntary employer health services and other enterprises provided health services, non-profit institutions and non-governmental organisations (such as Red Cross) financed health care, private investments in medical care facilities and household out-of-pocket spending.

Tímto laciným trikem se snažíte lidem namluvit, že by podíl veřejných výdajů na zdravotnictví měl klesnout v ČR na 76 % z celkových výdajů a pacient by měl doplatit zbylých 24 % z vlastní kapsy.

Skutečná spoluúčast v EU je tohle:

Spoluůčast (země EU - vstup před rokem 2004 + ČR) v %
Private households' out-of-pocket payment on health are the direct outlays of households, including gratuities and payments in-kind made to health practitioners and suppliers of pharmaceuticals, therapeutic appliances, and other goods and services, whose primary intent is to contribute to the restoration or to the enhancement of the health status of individuals or population groups. Includes household payments
to public services, non-profit institutions or non-governmental organisations. Includes non-reimbursable cost sharing, deductibles, co-payments and fee-for service. Excludes payments made by enterprises which deliver medical and paramedical benefits, mandated by law or not, to their employees. Excludes payments for overseas treatment.

Řecko 37
Portugalsko 23.1
Španělsko 20.3
Belgie 19.6
Itálie 19.5
Finsko 18.8
Švédsko 15.9
Rakousko 15.3
Průměr EU 14.53
ČR 13.7
Dánsko 13.6
Německo 13.1
Británie 10.8
Irsko 9.2
Francie 6.8
Holandsko 6.3
Lucembursko 6.2
17. 06. 2011 | 01:48

Veronika Vendlov napsal(a):

a.g.: a víte něco o autorství textu??
17. 06. 2011 | 01:48

hoven napsal(a):

odbory utíkají z jednání, aby mohl potom slaveček sobotka říkat, že vláda nezvládá sociální dialog. oni zapomínají na to, že hlupáky můžou dělat jenom ze svých voličů.
17. 06. 2011 | 01:53

Veronika Vendlov napsal(a):

Béda: já myslela, že to chápete, že z textu vyplývá jasně, že jsem od roku 2008 se Starosty a nezávislými.
17. 06. 2011 | 01:55

almost glossed™ napsal(a):

VV:

1. Jste skutečně autorkou textu?
2. Byl distribuován stranou jako mailový dokument pro skupinu podporovatelů TOP09, jak vyplývá z výše uvedené kopie?
3. Pokud ne, pro jaké účely text vznikl?
17. 06. 2011 | 01:59

Veronika Vendlov napsal(a):

Ačkoliv je situace vážná, tohle sem docela poatří :-)
https://www.youtube.com/watch?v=qLlULADCF-g&feature=player_embedded#at=59
17. 06. 2011 | 02:00

Veronika Vendlov napsal(a):

Ačkoliv je situace vážná, tohle sem docela poatří :-)
https://www.youtube.com/watch?v=qLlULADCF-g&feature=player_embedded#at=59
17. 06. 2011 | 02:00

AC napsal(a):

Veroniko Vendlová,

pádu vlády tak jako tak nezabráníte, snažíte se zbytečně. A víte proč? Trpíte modrým zákalem. Oni vás už VV vyvedou z omylu. V praxi.
Planá plkání jsou k ničemu. Kdo se bude smát poslední nebude ani nečas, ani rozesmátý kalousek, natož prodejná ulhaná média.
Si v České rep. fakt připadám jako na cizí planetě.
Kéž by VV dovolili prohlasovat celou kompletní zdravotní a důchodovou reformu, a hezky platit,platit, až se z vás bude hulit, bez sebemenšího slitování!!! Aby konečně ti sice vysmátí, ale s holými zadky na vlastní kůži poznali, co to obnáší a jak moudře tuhle rozvrzanou neschopnou koloběžku podporovali!
Ale trpět budete i tak. Vypapáte si svá moudra až do dna, na to se spolehněte. Pouze lituji ty nevinné, kteří se svezou s vámi. Ještě budete rádi vzývat staré časy, to vám garantuji, zaslepenci.
17. 06. 2011 | 02:09

Sandy napsal(a):

VV:

Když uvážím kdo je Vaším idolem, tak si vzpomenu spíše na tohle: https://www.youtube.com/watch?v=Wiptx_V3GVg

To k Vašemu textu patří daleko lépe....
.
17. 06. 2011 | 02:14

Béda napsal(a):

Sandy,

včera Topolánek, dneska Kalousek (anebo spící "lidový" maskot). Kdo to bude příště?
17. 06. 2011 | 02:19

Pereira napsal(a):

Sandy:
tak to mě pořád zní celý den
https://www.youtube.com/watch?v=SY2OuoZyF5w

jo jo zase "ryjeme držkou v zemi"
17. 06. 2011 | 02:22

Veronika Vendlov napsal(a):

ag:
1) ano
2) ano
Nejde ovšem o prohlášení posílané médiím, či oficielní tiskovou zprávu. Jde o argumenty.

Pokud pan Stejskal usoudí, že jsem i přes to porušila kodex blogerky, pak má právo text smazat a já to budu naprosto akceptovat a respektovat. Snažím se naučit to, abych rozpoznala hranici toho, co bude považováno za můj názor, či už za názor "stranický", ačkoliv v žádné straně nejsem...
17. 06. 2011 | 02:43

Veronika Vendlov napsal(a):

Béda: v těch idolech jste vedle jak ta jedle. Líbí se mi hlavně Vojta Dyk...
17. 06. 2011 | 02:45

black napsal(a):

Za takový příspěvek bysr před 20 lety nemusel stýdět ani svazák Mohorita, Ulčák nebo Hušák. Mám docela prosperující firmičku a nwpovažuji se za socku ani levičáka. Ale každý zaměstnavatel, který pohrdá svými zaměstnanci se chová jak dle Marxe (zřejmě zažité ze studia politické ekonomie).A ten ,kdo považuje normálně pracující zaměstnabce za lůzu a jejich odborové představitele za mafiánské bose, by se zřejmě takhle choval i jako zaměstnavatel. Chtěl bych vidět jak dlouho. Nevím, zda by si to dovolil politik v Německu. Ale takhle možná se chová zaměstnavatel či politik v Rusku nebo na Ukrajině, rozhodně ne v Německu. A tam bych ctěl směřovat já. Bohužel myslím , že tahle vláda nás opět vede na východ. Tam totiž kvete tenhle kapitalismus 19 století a tímle pohrdáním zaměstnanci. Rovná daň, korupce, vymahatelnost práva pro vyvolené ...
17. 06. 2011 | 02:48

dennis napsal(a):

Vlada je ochotna jednat a dela ustupky. Uverit temto slovum chci, ale nejdrive se chci zeptat: Rikal premier Necas, ze jednani prijima, ale v nicem neustoupi? Mozna rikal, mozna nerikal. Mozna mystifikoval, mozna to rekl az po te, kdyz byly prijaty vzajemne dohody zalozene na kompromisech.

Tenhle peclive zpracovany blog, ktery ma skvelou informacni uroven a jeste lepsi nacasovani, na mne pusobi dojmem, ze mi chce namluvit, ze vlada nema problemy sama se sebou, s dodrzovanim zasad jednani v parlamentu, s informovanim verejnosti, ale musi zapasit s odborarskymi bossy. A tento nechutny boj nasi rozpoctove zodpovedne vlady s nekolika politicky neorganizovanymi, ale mimoradne proradnymi individui, ktera nikoho nereprezentuji, rusi nasi vlade klid k praci.

Cekam az uslysime z ust vladnich predstavitelu, ze stavka, ktera nezpusobila zadne vytrznosti, ani skody, ani nasili byla naprosto zbytecna a zpusobila jenom hospodarske skody. Na zbytecnou stavku samozrejme nebude vlada vubec reagovat. Snad jedine tim, ze bude na odborarskych bossech vymahat nahradu skod. Vic pozornosti si odborari a jejich vyzvy opravdu, ale opravdu nezaslouzi. Zvlaste pak kdyz nedelaji nic jineho, nez ze nerikaji pravdu. Nebo ze by prece jenom v necem pravdu meli? Na to nam mozna odpovi pristi peclive pripraveny kolaborat koalicnich propagandistu, stihnou-li to driv nez realita ceske politicke sceny.
17. 06. 2011 | 04:58

Seal napsal(a):

Jde o lehce upravený text z oficiální stránky TOP09, který v originálním znění začíná takto: "Předkládáme několik známých argumentů a dohledatelných informací, které zcela vyvrací lži odborových bossů, jež vypouštějí v různé míře do médií. Pokud můžete, pomozte nám prosím tyto argumenty šířit dále."
Zdroj: http://www.top09.cz/co-delame/tiskove-zpravy/nekolik-odpovedi-na-lzi-odborarskych-bossu-6296.html
17. 06. 2011 | 05:24

jeden napsal(a):

Paní Vendlová, vám žádná špína není dost špinavá....jen věřím, že i v příštích volbách budete hýkat za stejné ksichty nebudete dělat zbrojnoše pro změnu někomu jinému.
Jen tak naokraj - od pátku do středy ta vaše vláda kňučela a přemlouvala odboráře aby zvážili stávku a účast v ní, dovolávala se všeho možného, útočila na city. Když spousta lidí podpořila stávku symbolicky a přišla do práce aby cestujícím zabezpečili alespoň základní služby, okamžitě se váš prolhaný bratr Kalousek s Nečasem začali vysmívat, že stávkujících a demonstrantů zase tolik nebylo - to je filosofie celé té vaší slavné pravice - pokud je nutné tak žebroní, slibují, skuhrají, když dosáhnou svého tak shazují, zesměšňují a zapomínají na vše, co slíbili. Doufám z celého srdce, že už brzy půjdete do kopru. Je mi z vás nanic, lidé jako vy jsou neštěstím pro tuto zemi.
17. 06. 2011 | 05:36

schlimbach napsal(a):

paní autorko

pro vaše vlastní dobro, doporučil bych vám vzít si tužku a papír, rozum do hrsti a počítat a počítat - také něco málo nastudovat o finančních tocích a tuposti mocných - věřím, že potom velice rychle výše uvedenou agitku stáhnete a budete dělat, že jste to sem nikdy nedala.

O cestě do Řecka - tato vláda tupounů našla zkratku - pokud tam také spěcháte, tlačte dál na pilu. Jediná výhoda pro národ je, že ten bankrot bude brzy a brzy se bude moci národ vydat cestou Islandu, ovšem bez tupounů. Smutné je, že než k tomu dojde, bude to všechny ještě dost hodně bolet, ale za blbost se platí, to se nedá nic dělat.
17. 06. 2011 | 06:30

anti politik napsal(a):

VV, tak vy se teprve začínáte v situaci orientovat? (reaguji na odpověď panu Žákovi) Tak co vás tedy vede k blogu pokud nemáte úplně jasno a teprve se orientujete? Nic proti, ale v tom případě nemá blog vůbec žádnou informační hodnotu, tudíž postrádá jakýkoli smysl. Úvaha není informace. Takže jde pravděpodobně jen o agitku. Nějak podobně se chová i vaše oblíbená vláda-taky dřív mluví než myslí!!
17. 06. 2011 | 06:52

Sladký napsal(a):

Mečas, cituji: "My budeme s odbory jednat,ale z reforem neustoupíme ani o krok."
Tomu říkáte dialog, paní/slečno Vendlová? Jakeše si patrně moc nepamatujete,proto vám ho připomenu. "Ano, my povedeme dialog, my budeme diskutovat.Ale jen s těmi, kteří s námi souhlasí." Co na to říkáte? Podobnost čistě náhodná?
A pokud vám mohu poradit, nepoužívejte neuváženě slovo lež.
17. 06. 2011 | 06:59

Sladký napsal(a):

:o)) Nikoli Mečas,ale Nečas.Kouzlo nechtěného.Ovšem Vladko byl ve srovnání s Peťkou chlapisko, sekerník.
17. 06. 2011 | 07:00

anti politik napsal(a):

Vážení prosím neplést si stávku s demonstrací! Při stávce skutečně nemusí dojít k masovému pochodu, protože jde pouze o stávku! a určitých profesí, ne demonstraci! Stávka zastavila spoje, takže logicky nemohlo dojít ani k masovému přesunu lidí. Teď budou stávku zaměňovat s demonstrací a pochvalovat si jak málo lidí demonstovalo-očekávajte plná média této záměny-lži!!
17. 06. 2011 | 07:03

Nuba napsal(a):

Pana Kalouska jsem zahlédla párkrát v televizi

a vždycky to je pro mě neuvěřitelné.
Rádoby žoviální vystupování, ze kterého jako sláma z bot trčí arogance, výsměch, ponižování oponentů a nezkrocená pýcha. A to pominu jeho s oblibou vyráběné mystifikace, poslední je ta trapná o golfu odborářů.

S někým takovým je těžké vyjednávat, je to jedna z ropuch, která sedí už roky na prameni očistného procesu na naší politické scéně. Řekla bych přímo král dinosaurů. Starostové a nezávislí opravdu věděli, s kým se mají spojit. Ačkoli, nechci urážet, ten pan Gazdík včera v tom červeném tričku si asi taky myslel, že má po problémech, když celý rozjásaný tvrdil, že odbory vládě helfly, protože ji nebývale stmelily. VV se prý vrátily z vandru. No, zase tak moc bych se neradovala, odhaduji, že možná na pár dní bude klid.

I když vidíte, jaké mínění má většina občanů o této vládě a jejích asociálních reformách, přesto vám stojí za to zobat panu Kalouskovi z ruky všechno, co vám tam nasype.

Ale Vy jste tam také za tu menšinu, že ?
17. 06. 2011 | 07:07

Mud.. napsal(a):

Hlavní viníci všech levicových útoků na národ, jsou hohatší a bohatí. Podporují z části svého zisku neschopnou svéuživitelnou občanskou společnost. Ti jim následně způsobují ohromné potíže. Normálně svéuživitelná obyčejná občanská společnost utře "ústa". Nepomáhá těm, co bohatším a bohatým vytváří majetek svojí prací. Může být většího zločinu? Já den co den pro jeho firmu tvrdě makám a on to "vráží" všelijakým postiženým? A kolik se ještě přiživuje zdravých přicmrndálků! Co dají odměnění nám, kteří nikdy nic nedostali a nedostanou? Ptám se. Jak dlouho je možné snášet ataky nesvéuživitelných?
17. 06. 2011 | 07:19

drozd kvíčala (Turdus pilaris) napsal(a):

odbory možná neříkají pravdu, ale ty prokazatelně lžeš, vendlová. Nějak rychle se z tebe, vendlová, stal papaláš (nebo papaláška, abych učinil genderu za dost)?
17. 06. 2011 | 07:21

Marcus Agrippa napsal(a):

Tak si začínám říkat jestli mám chuť podporovat daněmi tento stát, který jen zaměnil u boje za socialismus znaménko + za -. Viz.blog. Odboráři mají víceméně pravdu ( už správný odhad vývoje ekonomiky za úřadování Kalouska to potvrdil ). Jediné v čem dělají chybu - ve století vlády médií absolutně nezvládají PR a mediální marketing. Nechápu proč už si dávno nenajaly nějakou renomovanou společnost. To samé platí o občanských iniciativách. A drobný dotaz - sledovala paní Vendlová posledních cca 5 let dění v ČR?!
17. 06. 2011 | 07:29

jozka napsal(a):

Hm, tak usetreno kazdej den na novou Oktavku? Pocita se do toho i Dobes, kterej usettril za uredniky tak dobre, ze pak musel tu praci po nich draho externe nasmlouvat?

A ne, opravdu to neni propaganda, to je jen stranickej text :-)
17. 06. 2011 | 07:34

juvel napsal(a):

V.Vendlová:
Stávka podle Vás nepřinesla nic pozitivního. Samozřejmě, pro Vás nic, ale ukázalo se, že ve společnosti je síla, která je schopna zorganizovat lidi a postavit se proti zlodějské a arogantní moci, kterou zde zastupujete. Po celé republice stály vlaky a nejezdilo metro. To Vám a papalášům, kterým posluhujete musí opravdu dělat starosti.
17. 06. 2011 | 07:36

Čtenář napsal(a):

Proč ty diskuse? Srnuto.Všechny ty tzv.pomluvy o blondýnách nejsou pomluvy.JE TO PRAVDA.
17. 06. 2011 | 07:36

Taky čtenář. napsal(a):

Chudáci občané Odolené Vody.
17. 06. 2011 | 07:41

jozka napsal(a):

Jen tak z legrace jsem si precetl Zaoralka... tohle mne zaujalo:

za dvoudenní pohotovost na místě jedné akce si společnost fakturovala 217 000 korun, zároveň si fakturovala za pohotovost na telefonu ve stejné době ještě 302 400 korun, a protože to pro zajištění pohotovosti taky nestačí a pohotovost je třeba i na webu, tak je ještě fakturována částka 129 500 korun. Dále tuto částku je třeba vynásobit dvěma, neboť výše uvedená trojnásobná pohotovost se drží zvlášť pro slaboproud a zvlášť pro silnoproud, a výsledkem je částka za dvoudenní pohotovost v oblasti slaboproudu a silnoproudu na úrovni 2 028 300 korun.

Takze ano, VV, kazdy usetrite na jednu Oktavku. Na kom? Na lidech. A za dva dny jich stihnete asi tak sest rozfrcat. do tech spravnych kapes, samozrejme. A to je ten prusvih, ktery se neustale snazite zakecat.
17. 06. 2011 | 07:47

ali napsal(a):

odboráři nejsou nic jiného, než mocichtiví soudruzi, brnkající na city "obyčejného člověka". Ve chvíli, kdy se dostanou ke korytu, protože je "lid" zvolil, se stanou (respektive už jsou) stejní jako ostatní. Je naivní si myslet, že odboráři něco změní v řadách lidí (pouze v řadách svých u korýtek). Nezmění nic, jen budou huhňat líbivá hesla, jako socani a chudí duchem jim budou zobat bludy z ruky. Jedno pravidlo, vážený lide, každý se musí postarat sám o sebe. Chodí k nám jedna, která je věčně ufňukaná, má 2 vysoký školy, přesto dnes, ve svých 40ti letech ještě nečuchla k práci a nestydí se chodit pro podporu. Práci, kterou jsem jí nabízela, odmítla, byť to bylo dobře placené. Nepochopila jsem to. Další tkzv socka mi dluží už 5 let hezkých pár tisíc, a když jí potkám, tak raději přejde. Zedníci, osobně znám 3 kusy, co chodí pro podporu si bokem měsíčně vydělají cca 25 tisíc a ještě se chlubí. Další z okolí prohlásil, že nikdy dělat nebude a to dodržuje již celých 20 let. Co na tom, že alimenty za něj platil stát a že on sám zdědil pár melounů, pěkně do ručky, aby to neprošlo žádnou bankou a terminálem. A takových "chudáků" je hodně.
A pak vyjde pár obtloustlých, ne-li tlustých demonstrantů a řvou, jak jsou na tom špatně. Jsou jen k smíchu a k ostudě. Takže reformy ano, sociální dávky zastavit a zprivatizovat co nejvíce státních podniků, které jsou 20 let po revoluci pořád v mínusu. Nalejvá se do nich miliony a k ničemu to nevede, jen ke korupci, která je protkána nejen celým politickým spektrem a ve státních podnicích. Tkzv. podnikatelé, co tunelují a zneužívají tím dobré jméno poctivých podnikatelů, tvrdě potrestat..
paní Vendlová, napsala jste to dobře a hlavně pravdivě. Nic nehleďte na pár prskalů, co si na Vás hojí komplexy. Doopravdy se má každý dobře a pokud si nemůže dovolit to, co má soused a kvůli-vá tomu vyvádí, jde jen o pouhou závist, která je sama ubíjí..ve skutečnosti to třeba pálí doma slivovici a běda, kdyby někdo chtěl překročit jeho práh, tak klidně vezme kulomet a bude kosit..hezký den :o)
17. 06. 2011 | 07:51

tata napsal(a):

paní VV

Těžko žadat objektivitu když sama se oní nesnažite,na druhou stranu je jasne ste politička,bohužel už VAS POSTIHLO co stare polityky,nejde co napiši ja i jiní levicově orientovany mi take ač se třeba budem snažit sebevic nemužem byt uplně objektivní,ale ted budu jen za sebe snažim se aspon trochu,bohužel to co jste napsala je jen politicky škvar,nebot když si přečtete plno pravicovych lidí nezatiženych tou politikou už řikaj dost stěch věcí co mi,
TAKŽE ZAKLAD VAŠEHO ČLANKU JE,jen politicke školení v duchustrany za kterou vystupujete.

Proboha zaco bojujou odbory v celem světě,samozřejmě za prava pracujicich,ve sve podstatě se 70 procent požadavku zhoduje s politickym bojem levice tudiž S čsd,samozřejmě že to je i tim padem zpolitizovany ona jde těžko politika odělit od normalniho života,jakykoliv požadavek odboru jde nazvat s pozadím politickeho boje,samozřejme že naopak ČSD BUDE MLUVIT OPAČNĚ, JE TO POLITICKA RETORIKA OBOU stran bylo a bude,vždy pravičacka mantra bude jak odbory jsou zbytečne a zpolitizovane.
JEDINE v čem vlada jako ustoupila odborum je poviny piliř,ale to bylo z velke časti i jinymi tlaky.JINAK VŠE JE bez předchoziho jednaní už v parlamentu,napřiklad zdravotní věc a navrch vlady podte jednat proboha o čem když třetí čtení nepřipoští něco změnit ano takle je vae představa politiku jednat

TAKŽE S MNOHA věcí uvadite kompromis poviny piliř i kdyby sme brali že to je ustupek odborum,to je teda hodně maly argument že jednate,o ostatnich kategoricky vlada tvrdi neustopime takže o čem jednat proboha,přečtete si komentaře pravicovych lidi kteři nejsou zatiženi stranickou slepotou,bohužel vy už to zřejmě nedokažete.Vtomto članku se nenašel jediny ojektivní kousek,prostě takove politicke cvičení a to je smutné.
17. 06. 2011 | 07:53

Jan napsal(a):

Milá dámo, Vy jste tak modrá, že snad věříte i tomu, že Vašeho oblíbence Kradouska zasypali odboráři rajčaty a vejci. Celé odpoledne to tvrdila veřejněprávní ČT a nemá ani tolik cti, aby se divákům omluvila!!!
Pokud věříte více lidem jako je Kradousek, Perochňap nebo Svazák, je to Vaše věc.
17. 06. 2011 | 07:56

David napsal(a):

almost glossed™ - 17. 06. 2011 | 01:43, 01:59:

- Díky - velmi zásadní informace!

Přesně zapadá do mého názoru, že jsme velmi „sofistikovaně“ manipulováni.

V „mystifikacích“ jsou přeborníky Kalousek s Drábkem, a toto je z jejich kuchyně.

Přestože paní Vendlová je velmi šikovná blogerka, tak jsem se po přečtení hned podivoval, že by toto bylo z její hlavy.

Na vyvracení „jejích“ lží bohužel nemám čas. Připojuji se proto k tomu, co už napsal - Béda - 17. 06. 2011 | 01:45

-----------

S tím dialogem to je také jasná a přímo hnusná faleš.

Je přesně ve stylu komunistů – říkejte si co chcete, my si uděláme stejně co chceme.

-----------

Obrazně řečeno - „My jsme s vámi chtěli diskutovat. Naopak vy jste z jednání odcházeli, ne my. A těch ústupků, co jsme nadělali. Za 100 let nebudete chodit do důchodu v 70, ale pouze a jen v 69.

Od zásadní systémové změny ve sjednocení DPH na 17,5% však nikdy, nikdy neustoupíme!!!

To, že se vám od roku 2012 zdraží chleba o 5 Kč a nové byty o statisíce přece není nic dramatického, když dostanete kompenzace 300 Kč."

---------------------------------------------------------------

Nejlepší metoda jak ovládat společnost je osvědčené štěpení společnosti.

Rozděluj a panuj!

---------------------------------------------------------------

Aneb, jak by mělo vypadat stávkování podle představ mafiánů.

---------------------------------------------------------------

Odborové organizace ať si stávkují na svých pracovištích proti svým zaměstnavatelům o tom, jestli mají nízké mzdy, špinavé záchody apod. Do politiky ať se nepletou. Nejlepší je přímo to zakázat zákonem. Nemohou si přece brát za své rukojmí nevinné občany.

Skutečná politická stávka by pak měla být pěkná fraška, která stejně nic nezmění.

Nejdříve voliče pěkně podvedeme na volebních slibech. Že VeVerky?

Až získáme moc, tak si začneme pěkně nakrádat do vlastních kapes a kapes spřátelených firem.

Když se ukáže, že celý stát se díky tomu řítí do velké katastrofy, tak občanská společnost zjistí, že proti této katastrofě je nutné se bránit.

Ale jak se zbavit arogantní vlády darebáků neschopných vést slušný dialog, když mají ve sněmovně většinovou sílu 118 mandátů?

Čekat na příští volby? To už by mohlo být pozdě!!!

Jak by to vypadalo, kdyby nejsilnější opoziční strana zorganizovala „politickou stávku“?

Jak by to vypadalo, kdyby neparlamentní strana, třeba paní Bobošíkové, zorganizovala „politickou stávku“?

Každý ať se nad tím možným výsledkem zamyslí sám. Mně vychází jasná a převeliká nula.

Co je v současnosti nejhorší je

přímo hnusná manipulace veřejnosti od Kalouska a Drábka,

kteří nás už tak zblbli, že největší problém vidíme v tom, že za 30 let budeme chodit do důchodu v 70 letech. Přitom v tom žádný problém není a

vláda si zcela účelově jen vytváří prostor, kde může dělat velmi pohodlné ústupky, kterými umlčí každé další odůvodněné požadavky odpůrců.

Přitom přímo systémově klíčové je sjednocení DPH na 17,5%. Na to se však zapomíná!!!

To je totiž cílem manipulací, odvrátit pozornost od podstatného a přesunout ji na nepodstatné, a to se vládě zatím perfektně, zdůrazňuji perfektně daří.

Stejné to je s tím, že tzv. Malá důchodová reforma je svými změnami mnohem významnější, než plané diskuse o Velké reformě důchodů, která se patrně už ani neuskuteční.

Sjednocená DPH nám však už zůstane na věčné časy a nikdy jinak. Je to nevratná změna!

Nezapomínejme, že jedině generální stávka v roce 1989 měla tu sílu změnit špatný systém.

Teď, po 20 letech, jsme bohužel v podobné situaci, kde řešením je použít osvědčenou metodu – generální stávku – časově neomezenou - dokud vláda "neklekne" a v říjnu nové volby.

Vím, že naše národní povaha je problém, ale přece nemůžeme dovolit, aby si z nás vláda dělala stádo tupých ovcí. Doufám, že jsme dosud nezapomněli na to, že nejsme malé děti!
17. 06. 2011 | 07:58

Maximus napsal(a):

Nejste Veroniko náhodou blondýna? Tím by se ta snůška Vašich podivně vytržených rádobyargumentů z celého kontextu "reforem" mohla vysvětlit. Fakt úsměvná argumentace. Tohle nemá cenu číst.
17. 06. 2011 | 07:59

Rosťa napsal(a):

VV, to je síla To se fakt nedá ani komentovat. Za takovou snůšku ideologických blábolů by se nemusel stydět ani V. Bilak.
17. 06. 2011 | 07:59

Marcus napsal(a):

Naši pravičáci jsou tak trochu schizofrení.
Na jedné straně vyčítají levici a levicovým voličům závist - známa poučka, jak nemáme závidět bohatým - vždyť všechno si vydělali poctivou prací.
Na druhé straně se snaží vyvolat závist na své oponenty - ti zlí odboráři měli golfový turnaj, nebo třeba Ráth - je spolumajitelem polikliniky a přitom nechce privatizovat nemocnice - jak si to představuje?
Jinak tato a předchozí Topolánkova vláda jsou tragédií pro tento stát - to je prostě axiom - dokazovat to ani nemá cenu ;-)
17. 06. 2011 | 08:05

šebány napsal(a):

Názory pí Vendlové jsou naivní a zcela korespondují s jejím výrazem na fotografii.S tímto typem žen se na úřadech a institucích setkávám často . Sledují romantické seriály a jednání jsou jednoduchá . Ani nemusíte vypadat jako Dyk.Doma bych je ale mít nechtěl.
17. 06. 2011 | 08:07

Sladký napsal(a):

Ali, další pozoruhodný rext z vašeho pera.:o)) Vy mne vždy dokážete pobavit a zaujmout, jste taková pravicová Švorcová.Akorát že paní Jiřina byla docela obstojná herečka, zatímco vás jsem viděl jen v tom reklamním klipu na čokoládu Milka.Procházela jste se po louce, předvedla se ze všech stran ale neřekla ani bů.:o)))
17. 06. 2011 | 08:21

Skogen napsal(a):

Vendlová je úžasná. Následováníhodný symbol píle a odříkání, který byl spravedlivě odměněn a morální autorita. Ale jakmile jí někdo šlápne na kuří oko, najednou je jen průměrný občan a snaží se zorientovat.

Almost glossed učinil velmi zajímavé odhlalení. Paní Vendlová, to, co jste sem vložila, je váš vlastní text?
17. 06. 2011 | 08:25

ali napsal(a):

Sladký
zdejší převážné texty jsou velice uvědomělé, zvláště pak váš. Hysteričtí smajlíci to jistí. A pokud se snažíte mne přirovnat ke krávě, máte smůlu, neboť tento boží tvor je nejen užitečný, ale i mírumilovný a klidný..což se o volech říci nedá, ale ani těm vy sám nesháte ani po kopýtka..
17. 06. 2011 | 08:28

Skogen napsal(a):

Takže už jste odpověděla... Víte, že se pohybujete na hraně? Že neblogujete, nýbrž začínáte tapetovat?
17. 06. 2011 | 08:30

radek napsal(a):

Veronika Vendlová

staci sledovat reakci vladnich kasparu na stavku a je jasne, ze pravdu nemluvite vy, je mi lito, Marcus to popsal presne

pekne pocteni:
http://www.outsidermedia.cz/Article.aspx?id=3672
17. 06. 2011 | 08:30

Analytik napsal(a):

Ještě tu někdo věří vládě? Nebo její hlásné troubě?
Jestli si můžu vybrat, tak spíš věřím zdravému rozumu a tedy odborům.
17. 06. 2011 | 08:34

Tupelo napsal(a):

Z clanku VV jsem si precetl jen prvni odstavec, pak me to prestalo bavit. Pokud napise ze byly desitky jednani s odbory a na zaklade tohoto tvrzeni je obvini ze lzi, ze jim vlada neustupuje, pak je to marne (zvlast pokud vladni pravicova ctyrkoalice (nezapominejme na Starosty) s odbory jednala tak, jak valcovala opozici v PS).

Jsou asi tri typy (velmi obecne) zemi, se svym vztahem k odborum:

Prvni jsou zeme typu Rakouska (kde je v odborech skoro kazdy) nebo Svedska (nejspis podobne), kde je normalni, ze se se zastupitely zamestnancu projednava uplne vsechno - z tohoto duvodu nejsou asi nutne stavky, neni proc v siutuaci ze odbory jsou naprosto prirozeny partner jakekoliv vlady.

Druhy typ jsou zeme typu Francie, Belgie ci Nemecka - velmi silne odbory, lide v techto zemich pochopili, ze je to casto jedina sila, ktera jim pomaha branit se pro pripad vladnich excesu. Nekdy s vetsim nekdy s mensim uspechem.

A tretim typem jsou postkomunisticke zeme, kterym vladnou lide, kteri casto vyrustali v komunismu a privlekli si sve navyky i do demokracie (valcovani jinych nazoru nez mam ja, prosazovani jedine spravne ideologie, kdo nekrade okrada rodinu, atp.). To, spolecne se sdelovacimi prostredky (novinari trpi nemoci mocnych v techto zemich uplne stejne jako politici - ztraci se ideal novinare, ktery by mel pouze prinaset zpravy o tom co se deje - moznost ovlivnovat verejne mineni je prilis svudna a dava novinari silny pocit dulezitosti (v techto zemich opravneny; bohuzel (auto)cenzura islandskych udalosti v cele evrope ukazuje ze majitele (co nejsou nic jineho nez podnikatele jako jini, kteri s prichodem neoliberalismu ucitili korist) sdelovacich prostredku vedou sve zamestnance smerem, ktery je uzitecny hlavne pro ne - ne tak pro obyvatele)) vytvari zivnou pudu pro ideologickou masaz obyvatel (nejsmutnejsi je asi establishmentova smirenost mladych; rezignace starsich se da pochopit).

A pak existuje asi dalsi obecna skupina zemi, kde odbory neexistuji a obyvatele se premenily jen v nastroje trhu, se svymi naklady, vyteznosti, ma dati/dal, bez jakyhkoliv atruibutu lidskosti; to je podle me idelani stav pro lidi, kteri jsou v soucasne dobe v CEZku u moci.

Da se predpokladat ze zatimco pohyb z druhe skupiny do prvni je nepomerne snazsi nez z prvni do druhe a hlavne z druhe do z treti, pohyb z nasi treti skupiny do druhe je dnes (i vzhledem k orwelovskym medialnim masazim) skoro nemozny.
17. 06. 2011 | 08:36

Sladký napsal(a):

:o))) Ali, musím znovu opakovat,že mne vždycky dokážete pobavit.Já se vás k nikomu a ničemu nesnažím přirovnávat,já vás jen charakterizuji.
Ale neměla byste si myslet, že každý chlap je něco jak váš manžel.Nepochybuji o tom,že vám nesahá ani po kopýtka.
Ostatně, v jednom vám k nim nesahám ani já- v ideologičnosti a uvědomělosti textů.
17. 06. 2011 | 08:40

Jedla napsal(a):

Milá dámo, vážení diskutující.

Přinesla tato vláda, či snad má naději do budoucna přinést něco pozitivního této zemi a jejím obyvatelům?

Soudím, že ne. Zato negativního už dost stihla a další připravuje.

Musíme se tedy této vlády zbavit, a to bez excesu mimo demokratický, ústavní a právní rámec, neboť to by byl jen další nežádoucí precedens do budoucna. Každé vykročení mimo ústavu a demokratické principy ve společnosti "zůstane" jako "možnost" s níž se počítá (protože to "prošlo"). Ať to již udělá Kalousek, Vondra, Klaus či Nečas, nebo my sami. Pro naději na budoucnost se tedy musíme s vládou rozloučit právně a demokraticky, byť by si tisíckrát zasloužila opak (o defenestraci z Hradních oken už se také mluví s čím dál menší mírou ironie).

Jak tedy demokraticky? Dle listiny. http://www.psp.cz/docs/laws/listina.html Politická práva: (17) Informace, svoboda projevu /Ne desinformace, paní Vendlová/. (18) Petice. (19) Shromažďování, demonstrace. (20) Sdružování. Včetně odborového. (21) Volby. Včetně mimořádného termínu. (22) Svobodná a volná soutěž myšlenek. Navzdory nekvalitním médiím. (23) Odpor. Ten nám zbude po reformách. Teď ještě není čas shánět si zbraně. Ještě je šance.... (Když to dojde tak daleko, vydělá zase obchodník se zbraněmi Háva /Omnipol/ a Kalousek tratný nebude ... je to Váš cíl, paní Vendlová, Váš "plán B"?)

Vyjednávání je, paní Vendlová, nějak definováno. Není to vše, co Nečas vyjednáváním nazve. Vyjednávání rozhodně není "trpělivé vysvětlování druhé straně, že sám mám patent na rozum", což je Nečasův případ. Vyjednávání je takové jednání, které se vede za účelem dosažení shody. Samoúčelný sezení u stolu, kde jedna strana předem deklaruje, že "neustoupí", není vyjednávání. Jednání, kde jedna strana ke druhé nepřistupuje jako k legitimnímu partnerovi, nýbrž se sama cítí nadřazena jen pro to, že v životě nemusela sáhnout na práci a ze školních škamen šla rovnou do parlamentu, kde škodí a planě ideologizuje již dvacet let, to není vyjednávání. Vyjednávání, kde věcnou argumentaci protistrany podloženou kvalitní kvantitativní analýzou odmítnu a shodím ze stolu ideologickým klišé o "nezbytnosti reforem", bez věcných protiargumentů, bez srovnatelné analýzy dopadů, bez byť pouhé úvahy o alternativách, to není vyjednávání. To je bolševismus, paní Vendlová. Jste bolševici. Bolševik je ruské slovo, které označilo frakci jisté partaje, co svou neomezenou moc, neomezený nárok na vládu nad zemí odvodila od toho, že jich v jednom okamžiku dějin bylo "více", "bolše". Ano, 118 nebo snad 115 je ve dvousetčleném parlamentu "bolše". To vám nedává právo být bolševiky. To je jen Vaše rozhodnutí chovat se jako bolševici, to je jen Vaše vizitka.

Příští stanice Vašeho koaličního vláčku je "samoděržaví". Buď vlak zastavíme stávkami, demonstracemi a novými volbami, nebo dojede tam, kam míří. "Reformy" tomu říkáte jen vy. Nic proti Řecku, ale Váš cíl je Rusko 19. století. Pak bude čas na "odpor" podle článku 23 Listiny základních práv a svobod.
17. 06. 2011 | 08:49

student napsal(a):

Autorka má skoro pravdu. Vládní reformy mají jen několik málo chyb:
1) Nikde nebyly kompletně zveřejněny
2) Důchodová reforma vychází z údajů o prodlužování života.
Nikdo však zatím nezkoumal zda se prodlužuje i doba plné
práceschopnosti. Domnívám se, že tato doba se neprodlužuje
a vím, že člověk bez PLNÉ práceschopnosti může být zaměstnán
pouze v politice.
3) Zdravotní reforma správně předpokládá rozdělení péče na
standard a nadstandard. Způsob tohoto rozdělení je však
nejasný a z posice plátce, tj. pacienta nekontrolovatelný.
17. 06. 2011 | 08:53

.Ivan Hochmann napsal(a):

Paní Veroniko,

máte naprostou pravdu.Tak jak se vyprofilovaly současné "odbory" je jen další hanbou tohoto státu.
Nehovoří za slušné a pracovité lidi.
Jenže všichni ti socanští demagogové vám budou "oponovat " Kalouskem.
Ten syčák by měl opravdu vypadnout z okna,abychom se JÍM nemuseli vzrušovat.
(Na rozdíl od těch rádobysocialních socialistů mě pam kalousek nejvíce nazdvihl ze židle s oznámením,že příští státní rozpočet bude maxilálně 3%DPH ,t.j. 107mld.To znamená (s úroky) dalších šedesát tisíc dluhů na hlavu včetně nemluvňat.Pokud to ministr financí hodlá vést tak dál za pár roků se můžeme stěhovat do Řecka.)
Ovšem dá se říci,že by si tlupa "odborářů" řízená ze sekretariátů Sociální Demagogie našla Kalouska Jiného.

Klasickou ukázkou jsou odbory v t.zv. Modré armádě.(pozor nemá co společného s ODS).V železniční dopravě je a bylo totiž vždycky všechno modré.
Od předpisu sb.č.5 po čepice náčelníků.Všichi totiž byli náčelníci.Jejich armáda byla dotovaná celým národem na úkor ostatních a modří železniční papaláši se také podle toho chovali.
Dnes jsou ČSD (České Dráhy) fragmentovány na hromadu střepů,ale socialistické manýry se tam drží jako klíšťata.

Proto také nebudou v první řadě jezdit předražené a špinavé vlaky.Tam se bude stávkovat vždycky,dokud nedostanou odboroví předáci pořádně přes držku.
Jenže máme relevantní zkušenosti z odborové praxe amerických odborů,kteří měli vždy úzkévazby na zločinecké podsvětí a dokonce využívali ozbrojených mafiánských gangsterů k prosazování svých údajně "sociálních cílů".

Proto jsou politické stávky napříč světem tak odsuzovány.
Doplácí na ně vždy celá společnost.
Jenže vysvětlujte to nemyslícímu stádu!

Ivan.
17. 06. 2011 | 08:54

Tencokida Hnuj napsal(a):

VENDLOVA
Kdo že to neříká pravdu ?
Šálí mě zrak, či jsem se opět pomátl - naposledy při čtení Rumcajsova příspěvku, kdy i on vyjádřil názor, že pokud by odbory vyzvaly lidi, ať jdou do ulic s požadavkem na to, ať establishment skutečně bojuje s korupcí...tak že by šel do toho taky... ?
------------------------------------------
veronikavendlova napsal(a):
"...Co se týká povolební politiky MPSV, mám v pana ministra důvěru. Ono když se ponoříte.do detailů a dat, tak zjistíte, že jsou sociální dávky skutečně zneužívány na úkor těch, kteří je skutečně potřebují....."
03. 05. 2011 | 10:43

"Ono když se ponoříte do detailů a dat, tak zjistíte, že jsou sociální dávky skutečně zneužívány na úkor těch, kteří je skutečně potřebují."
------------------------------------------
Občan napsal(a) pokornou žádost veronicevendlove
"Takže, Vendlová, koukejte pěkně velkým fofrem vysolit STATISTIKU zneužívání socdávek!
1) Kolik Kč socdávek bylo zneužito
2) Kolik osob zneužilo socdávky
3) Jak byli potrestáni pachatelé a úředníci, kteří zneužití umožnili
4) Jak byli odměněni ti, kdo je odhalili
..."
03. 05. 2011 | 10:55
--------------------------------------
tata napsal(a):
paní VV
"OSVĚTLETE nam neznalym ponoření do zneuživaní soc,davek,kdeje to prosim vyčisleno,jakej poměr je zneuživan...."
--------------------------
Tenco napsal(a):
Veronika Vendlova
"Připojuji se k pokorné žádosti Občana a taty..."
03. 05. 2011 | 11:56
-------------------------------
krokus
V.Vendlová:
"I já se připojuji k žádosti o zveřejnění dat, nebo jejich zdrojů, z nichž jste čerpala. V reakci na Váš vstup z 11:05 - ani já s Vámi nechci polemizovat, jen chci ta data vidět, když existují."
03. 05. 2011 | 12:04
-------------------------------------------
veronikavendlova napsal(a):
O: data existují, víc o nich s Vámi nemíním nijak dále polemizovat.
03. 05. 2011 | 11:05

ŠPIDLA : "Zdroje jsou."
VENDLOVÁ : "Data jsou." (a Zlí odboráři lžou)

:(((

Vendlová, tady jde hlavně o to, aby reformy nezaváděli sebestřední psychouši a zloději.
A o to, aby občan, volič a daňový popélatník byli schopni rozeznat, kdo v trojkoalici kope za něj a kdo za Mafii.

Věděj Oni, co je obsahem slovního spojení "odborářský boss" ?
Zkusej si to vygůglovat, hlavičko osvícená.

Ale pokud Oni maj máte potřebu používat slovo boss, lidé možná začnou používat pro Nich slovní spojení "papalášský poskok".
Já se jim divit nebudu.

Svému fírovi Kalouskovi vzkažte, že by se měl odborářům za svá včerejší slova o golfu omluvit. A poradce, kteří ho správně neinformovali vyhodit.
Když by nevěděl, co to je "omluvit se", tak mu to vysvětlej Oni.
Oni to jistě moc dobře věděj (a určitě to maj podložené i empirickými daty, která jsou dostupná všem).

Tady jde o to, Vendlová, že lidi nechtějí čekat , až to všecko přeroste až sem :

"Píše se rok 2021.
Prezident ČR Kájínek uděluje soukmenovci Drobilovi - premiéru - pamětní medaili "Zasloužil se o naši budoucnost".
Pak se odebéřou do Strakovy akademie, kde členové vlády mezitím poslintali ubrusy, snědli karafiáty, vypili vodu z váz a posrali dlažbu.
Kájínek se přivítá s Kalouskem, který vyleze zpod stolu a jdou spolu s premiérem na záchod, kde již Steigerwald smolí oslavnou zdravici k příležitosti oslav desátého výročí "Hlasování o modernizaci českého státu.

Da zdrastvujet naša respublika !
Heil Kájínek ! "

Měli by se(ti Jejich papalášové) příště Mafie zeptat, jestli skutečně není nutné trochu změnit zadání.Vždyť tam - na rozdíl od všech těch jejích poskoků, jsou samí vzdělaní, prozíraví a chytří lidé.
Musí být.
Z podstaty věci samé.
Když teda jim to tu tolik let docela dobře funguje. :(((
/pokračování - atheistům a reformním vstup zakázán..../
17. 06. 2011 | 08:58

Rumcajs napsal(a):

Ivan Hochmann:

A žere sůl !
17. 06. 2011 | 08:59

Tencokida Hnuj napsal(a):

/pokračování...raději i křesťanům - respektive exbratrům a exsestrám - nyní takto čeledínům a děvečkám z TOP 09 - vstup zakázán/

Vendlová - o tom golfu - měli by vyhodit i svého informátora (asi Pepek Vyskoč).
Nechce se mi věřit, že taková jako jsou Oni - taková moudrá osoba, si nezjistí data.

Vendlová - vygůglujou si radši i to slovní spojení "omluvit se".

:((((

Vendlová, že Oni - kujónka, že Oni maj tu politiku založenou na pouhé víře ?
Vendlová - tak to beru všecko zpět.
Koukaj zítra mazat do synagogy a vyprosej si mezuzu na ty Jejich blogy.
Zajdou ale za ortodoxním. Ať pak nemaj v kebuli ještě větší zmatek, než předtím :
/pokračování/

"Roubíčkovi přálo štěstí , pořídil si nové lamborghini. Cítí se ale provinile, že si dopřál takový luxus, tak jde za ortodoxním rabim, aby mu dal na to lamborghini mezuzu. "Na co chtěj přesně tu mezuzu ? ", ptá se rabi.
" Kvůli lamborghini", odvětí Roubíček.
" Co to je lamborghini ? "
" To je sportovní vůz. "
"Cože ! ", vykřikne zhnuseně rabi " Vy chcete mezuzu na sportovní auto ? - Jděte si do konzervativní synagogy ."
Roubíček je zklamán, ale jde to tedy zkusit u konzervativního rabiho.
" Kvůli čemu chtěj tu mezuzu ? " ptá se konzervativní rabi.
" Kvůli lamborghini. "
" Co to je lamborghini ? "
" To je sportovní auto, rebe ".
" Jaké výroby ?" , ptá se rabi.
"Italské ."
" Takové rouhání! " zvedne ruce k nebi rabi," Vy chcete mezuzu na gojimské auto ?! Jděte si k reformním Židům! "
V Roubíčkovi pocit viny narůstá do obrovských rozměrů, zklamán odchází za reformním rabim.
" Rebe , koupil jsem si nové lamborghini. Chtěl bych kvůli němu mezuzu" zdráhavým hlasem prosí Roubíček.
" Vy máte lamborghini ? No to je skvělé" dí rabi.
" Vy víte co to je ?" ptá se rozradostněle Roubíček.
" O jistě ! To je přece skvělé italské sportovní auto! - Poslechnou Roubíček a co je to vlastně ta mezuza ? "

:))))

:(
17. 06. 2011 | 09:00

Jan napsal(a):

Evropský sociální stát je nefunkční.
Prima.
A co nám místo něj nabízíte?
"Funkční" stát USA nebo Čína?
Vaším problemem je nedostatek vzdělání a sociopatie.
17. 06. 2011 | 09:00

Tencokida Hnuj napsal(a):

I.H.
Chybí mi zde Vaše kryptokomunistická výzva, ať lidé nechodí k volbám .
Co to - už se Vám to rezleželo v hlavě....že takto dláždíte cestu k moci komunistům...takovou výzvou ?

Eh - no aspoň že tak.
Když už nic.
17. 06. 2011 | 09:02

prirodovedec napsal(a):

Vazena autorko, gratuluji Vam i almost glossed k pokracovani ve vasem povestnem sebedemaskovani agitatorky Gvendoliny :). Vlozit do blogu sdeleni ze stranek povestnych asocek toplessaku (tzv. A-cka Starostu bez starostu a starosti :) ) bez komentare, se zacina podle mne blizit kvalitam Vaseho idolu Al Calouse, kdyz sem nedavno dal tiskovou zpravu ministerstva jako osobni vzpominku na sveho pritele Edu a vyvolal povestnou hulvatskou :) vlnu a roztesknil i tiche a klidne anuszky ... :)

Jen tak dale. Muzete si pochvalovat podobne jako Vas (neklikanim :) a diky radam Al Calouse konecne zvoleny) sef Gazdik, ze Vase psani nebyvale stmeluje, tentokrat pro zmenu diskutujici na aktualne. Skoro jako stavka stmelila vladu. Ta se asi boji o sve exstence a casem Vltavy a lucern, ti diskutujici se asi boji, ze Vy jim tu sprsku z Vltavy pustite domu a lucerny vypnete. Jen tak dale, tesim se na dalsi vstup, Vas mozna jeste podrobim povestne analyze, protoze vam nesoudne aktivistce mocnych a vasi verchusce se je treba smat ... :)

Pro ostatni. Kdysi jsem se zde psal povestne Gvendoline (upozornuji, ze na autorku nahlizim metodou uctyhodny dr. Jekyll (kdysi i lidsky pisici VV) a Mr. Hyde (agitatorka Gvendolina Gvendlova), tj. pokud psala obycejne jekyllovske texty, byvalo to lidske (opravdu, najdete si to v archivu), kdyz upada do hydovske role starostlive starostenske kabrhelky je treba ji pomahat :) a otevirat oci, nez zlocinny Hyde v ni prevladne zcela a bude plnit jen stranicka zadani at uz sama nebo podle toho, ze ji je nekdo ulozi: Dbnes to vypada na slova Al Calouse s Gazdou mezi dvermi "a Veroniko, nezapomente ten text co mame na www strankach prekopirovat do blogu a pridejte tam ten mail" nasleduje snazive kyvani a diky za zabavu ...), jestli pocituje neco jako zodpovednost pro pripad, ze sve plany nezvladnou nebo hodla sice prozrit (ala nekteri skalni v osmasedesatem) ale nekat se a chysat dalsi reformy reforem :), pokud by se ukazalo, ze ona a dalsi jsou neschopni a obcanum skodi. Nebo se hrde prizna "ja jsem za to mohla, ja jsem pomohla obcane svymi agitkami a ciny znicit Vase zivoty". Zatim podle mne na to nezareagovala.

Bavte se doma dobre, pamatujte, ze doba, kdy mocni a jejich pohunci jsou smesni byva nejkrasnejsi. Strach z Josefu Vissarionovicu ci tajnych sluzeb byva horsi, frustrace z nadseni ctyricatychosmych osmasedesatych nebo osmadevadesatych po objevu "jsou jako oni" byvaji tizivejsi. Je jen nutne nenechat se okradat a hledat kafkovske a svejkovske metody jak kabrhelkam nyve hledicim na Al Calouse zabranit ve zniceni Vasich zivotu. :)
17. 06. 2011 | 09:07

Leo K napsal(a):

Paní Vendlová, co dodat k Vašemu článku? Jaroslav Kojzar by se styděl. Tenhle obávaný sekerník a manipulátor nikdy takhle primitivně nepsal.
17. 06. 2011 | 09:10

Platan napsal(a):

Paní Vendlová využívá svůj blog jako formu sebevzdělání. Nahodí pár "provařených", mnohokrát zpochybněných "argumentů" a pak se jako "průměrný občan" snaží zorientovat studiem reakcí. Občané, mějme pro ni pochopení... :-)
17. 06. 2011 | 09:14

prirodovedec napsal(a):

I.H.: Budeme se hadat? :) Uz mi zde Vase sprsky :) chybely a editor se zrejme nudi ... :) Pro zacatek deja vu?: ...
17. 06. 2011 | 09:16

almost glossed™ napsal(a):

VV: Je mi líto, v tom případě text JEDNOZNAČNĚ porušuje kodex blogera. Je to zřejmé i z umístění materiálu na webu TOP09 v sekci "tiskové zprávy".

http://www.top09.cz/co-delame/tiskove-zpravy/nekolik-odpovedi-na-lzi-odborarskych-bossu-6296.html
17. 06. 2011 | 09:17

almost glossed™ napsal(a):

P.S. Co jste myslela větou "Nejde ovšem o prohlášení posílané médiím, či oficielní tiskovou zprávu.", když je text na oficiálních stránkách TOP09 v sekci "Tiskové zprávy"?
17. 06. 2011 | 09:19

dalimír napsal(a):

Vážená paní ,píšete ,a jen konstatujete jako všichni vám podobní ale sama neporadíte chudákům lidem co mají dělat když je tahle vláda bere nahůl ! Ve vládě jsou minimálně dvě osoby které tam již dávno nemají co dělat ! Kalousek s Vondrou ! Už jen ty jejich profíkané ksichty člověka odrazuji ! Vážená autorko do dalších voleb je ještě daleko tak poradte jak se těchto lidí zbavit a nemusí se stávkovat ! Máte ale pravdu v tom že všichni ti odborářští bosové ,křiklouni se tlačí do vrcholové politiky aby se samozřejmě měli také dobře a na lidi se pak vykašlou ! Tak to bohužel je ! Zdravím Dalimír milující mír !
17. 06. 2011 | 09:24

modrý edvard napsal(a):

Oj joj. A takhle nějak asi vypadá diskuse vlády s odbory.
Co je mezuza?
17. 06. 2011 | 09:24

irinek napsal(a):

Paní Vendlová,poslední odstavec se vám obzvláště povedl.Je typickou ukázkou jak se v mediích dělá (pan Stejskal promine) "z prdu kulička".A k termínu "boss".Tento mafiánský termín by se dal mnohem lépe napasovat na docela jiné figury.Rozhlédla jste se někdy po vašem politickém okolí a jeho podhoubí?
17. 06. 2011 | 09:35

ali napsal(a):

Sladký
to máte pravdu, v ideologičnosti a uvědomělosti vašich textů
je tolik moudrosti, poctivosti, slušnosti a logigky, zvláště, pokud se rozepíšete, tak jste nesmírně skvělý. Vaše manželka z vás musí být hotová a věřím, že se plazí před vámi po zemi, jak jste uvědomělý. Tím, že napíšete sáhodlouhý příspěvek a druhý jen krátký, podle vás znamená opravdu, ale opravdu hodně. A rozdíl mezi přirovnáním a charakteristikou není v určité fázi rozdíl. Takže přirovnávejte, charakterizujte, pište dlouhé příspěvky, posílí to vaše ego, které nezná vyšší vědomí, čímž jste uvězněn ve své samolibosti. Budiž vám to přáno..tím s vámi končím, neboť dohadovat se o tom, kdo je chytřejší, nemíním. Nechám vás totiž vyhrát, ať má ubohá dušička radost..pa brouku..
17. 06. 2011 | 09:37

prirodovedec napsal(a):

almost glossed: Je zrejme vhodne si napsane archivovat drive, nez to autorka stahne. A gratuluji a dekuji za zabavu s kabrhelkou Gvendolinou Hyde:

https://www.youtube.com/watch?v=tyW5ZFMcrTo
17. 06. 2011 | 09:37

Rumcajs napsal(a):

Odbory jsou nástrojem k dosazení svých kmotrů do lukrativních státních pozic či přímo nástrojem k odstavení vlády vzešlé z demokratických voleb.
Trochu mi to připomíná referenda ke vstupu do EU.

Budeme dělat referenda tak dlouho, dokud nebude uzákoněna vedoucí úloha ČSSD a odborů.Takhle se dělá ta pravá demokracie.

Jak už jsem jednou psal, kdyby odborům skutečně šlo o 90% občanů,tak své požadavky redukovali na nejpalčivější problémy, kde se dá najít konsensus.
Místo toho se ale evidentně snažili o stržení davu a iniciovat pád vlády. Toto jejich snažení bylo korunováno stávkou dopravců která byla fiaskem a snaha udělat z toho vítězství odborů jenom přidává na trapnosti a směšnosti.

A to, jak se postavil Dušek k incidentu s Kalouskem, jenom ukazuje na to, jaká parta primitivů odboráře vede na steč.

No von ten Gottwald prej taky nebyl žádná myslivna.
17. 06. 2011 | 09:38

.Ivan Hochmann napsal(a):

Hnojaři ,hleď si svých Židů,a mě nech v klidu,nebo bude zase mela!

Přírodovědče,už jsem vás dlouho neviděl.
Myslel jsem že jste umřel.
Vy zatím zdravý a vtipný.Obzvláště Al Calous je padnoucí příměr.

Zdravím Ivan.
17. 06. 2011 | 09:39

Skogen napsal(a):

Kalousek: Tak pojďte Veroniko.

VV: Eh, ...promiňte, pane premiére, totiž pane ministře... Eh.. místo do výtahu jsem omylem běžela po schodech a pak špatně zahnula a místo...

Kalousek: No tak, Veroniko, klid, vždyť už tu s námi nějaký ten pátek žijete, ne? Dejte si frťana...

VV: No, děkuji... Srk.

Kalousek: Máme problém, Veroniko. Co nevidět přijde Globální Kapitál.

VV: On už je tady?

Kalousek: Ne. Ještě ne, zatím je za dveřmi. A ptá se na ty penze a zdravotnictví.

VV: Ježíšmarjá!

Kalousek: Klid, chvíli tam vydrží, poslal jsem mu frťana. Musíme s tím hnout.

VV: Em, ehm, mmmm, já bych třeba napekla nějaké buchty...

Kalousek: Ne, na buchty se vykašlete, těch má Globální Kapitál dost. Jde mu o ty penze. A o zdravotnictví.

VV: no tak, že bych něco napsala?

Kalousek: Tak vidíte, Veroniko, jaká jste hlavička. Vlezte na naše stránky - to jako TOP 09, ty vaše starostenské bláboly nemyslím - a koukejte to překopírovat na Aktuálně.

VV: Hm, to nevím, jak to navlíknu...

Kalousek: Jednoduše, řeknete, že jste to napsala vy, tomu každý uvěří.

VV: No jo. Ale co Stejskal? Já bych jaksi neměla.

Kalousek: Kdo? Jóó... Ten bavič z Nový scény. Že mu pošlu frťana.

VV: Už běžím...

Kalousek: (žoviálně) Veroniko, vy hlavičko blonďatá, já jsem věděl, že jste šikulka, pojďte, ať vás štípnu do - no, do toho, do líčka..

VV: Už běžím...

Závěr zaniká v bušení Globálního Kapitála na dveře.
17. 06. 2011 | 09:42

ludo napsal(a):

Rumcajs- a co když to ti lidi vidí tak, že boj proti korupci = boj proti vládě, anžto vláda = korupce ? Dáva to jakousi logiku ? tam mi jo
17. 06. 2011 | 09:43

almost glossed™ napsal(a):

Přírodovědec: Jestli to stáhne "tam", tak už řada lidí bude vědět, že na to jde podvodem. Jestli to stáhne tady, tak to budu brát jako první znak aledpoň nějakého náhledu a sebereflexe...

Pořad mi unikl, díky.
17. 06. 2011 | 09:45

Sladký napsal(a):

Ali- pá.A gratuluji k další precisní charakteristice.Vy musíte být znalkyně lidí s omračujícími schopnostmi.Řekl bych, že stovky lidí,kteří mne dobře znají budou z vašich psychologických schopností paf, stejně jako moje žena.
Přeji příjemný den a mějte soucit s těmi neschopnými ufnukanými sockami, kterým marně nabízíte práci. Zakončuji svůj příspěvek hysterickým smíchem.:o)))
Dodám ještě že jsem vzdy měl a mám o ženách vysoké mínění, a že nějaké ali je nemohou změnit.
17. 06. 2011 | 09:47

almost glossed™ napsal(a):

Skogen: To bude mezihra na příštích interpelacích :-). Ještě bych tam zakomponoval BB - blonďatou bestii z VV :-).
17. 06. 2011 | 09:47

Rumcajs napsal(a):

luda:

Já to třeba tak nevidím.
Nevšiml jsem si během vládnutí Sobotky na MF, že by odhalil jedinou kauzu.
Přitom příležitostí měl neúrekom.

Kdežto Kalousek to bere hlava nehlava. Akce ProMoPro je jeho zásluha.
17. 06. 2011 | 09:52

Tenco napsal(a):

modrý edvard
http://cs.wikipedia.org/wiki/Mezuza

Dovnitř třeba můžete vložit " Nebudeš věřit ve falešné Bohy..." :))) a tak různě. (nejsem si jist, zda je i přikázáno mluvit pravdu..nutno za tímto zjištěním prostudovat zřejmě celý Starý zákon, Mišnu, Talmud.../bez záruky/

:))
17. 06. 2011 | 09:54

Rumcajs napsal(a):

Skogen:

Slabý !
17. 06. 2011 | 09:54

Skogen napsal(a):

almost glossed™, kreativitě se meze nekladou :) Dřív se teda říkalo "fantazii", jenže té tady zas až tolik není potřeba. A pak, newspeak je in ;)
17. 06. 2011 | 09:56

myrta napsal(a):

Jednoduchá agitátorka p.Vendlová.Snaživá, nepoužívající vlastní hlavičky.Stranické funkce ji neminou.Vzhůru k světlým zítřkům Al Kalouse.
17. 06. 2011 | 09:56

Skogen napsal(a):

Rumcajs, no, Sobotka tam není, aby to bylo vydařenější. Jenže, když už přestal šéfovat Senátu, tak ten jeho červený nos tolik pozornosti nepoutá ;))
17. 06. 2011 | 09:58

Válečný štváč a vrah z Wallstreetu napsal(a):

Tencokida Hnuj"
ten vtip s tím lamborghini je dobrej!m :-))
17. 06. 2011 | 10:00

tata napsal(a):

paní ali

dokavad někdo bude psat toto.............A pak vyjde pár obtloustlých, ne-li tlustých demonstrantů a řvou, jak jsou na tom špatně. Jsou jen k smíchu a k ostudě.

bude to naopak čim dal vice bude potehle nenavistne retorice těh co jim jak pišete zobe z ruky přibyvat,myslym že stimto jste neprosto demonstrovala svoji uroven,navic je zbytečne vice cokoliv dodavat.
17. 06. 2011 | 10:00

Saltzman napsal(a):

Vy autorko útoku na odbory svým článkem, jakou máte zkušenost se zaměstnaneckou činností u malé soukromé firmy? Patrně žádnou, řekl bych. Potom, také záleží KDE se nachází v republice taková firma, v které by jste případně pracovala a v jaké pozici. Není totiž vůbec jedno, jestli je malá firma v Praze či na Ostravsku, Mostecku, Vysočině.

Drobní podnikatelé by mohli být požehnáním pro pracující a pro málo vzdělané obzvlášť. Jenže nějak jich není dostatek a ti co zbývají se chovají tržně vůči pracovní síle, tzn. nectí Zákoník práce, platí co možno nejméně, nedovolí jakkoliv protestovat, natož se vzepřít příkazu. Stát jim průběžně hraje do not. Výmluva na krizi státu a firmy u prostých zaměstnanců je výsměch jejich situaci.

Vám, zdá se, je moc málo ona forma protestu odborů, které ani zdaleka nejsou u všech firem u malých už naprosto. Málo je vám co do oprávněnosti požadavků, málo je vám i forma a síla protestu.

Já od počátku mám přesvědčení, že jen naprosto nekontrolovatelná demonstrace, kde už doslova musí dojít ke střetu demonstrantů s policií, při souběžné blokádě dopravy a to nečekané, tak že teprve potom by stát, potažmo vláda, začali mít rozum a upřednostnili by zničení(!) korupce, pozavírání zlodějů, propuštění nadbytků státních úředníků, zabavení majetků zlodějsky a podvodně nabytých před "úspornými opatřeními" týkajících se spodní sociální vrstvy.

A k tomu prodloužení odchodu do důchodu. - Je naprosto směšné si představovat, jak po padesátce kdokoliv shání manuální práci, natož po šedesátce. Těla fyzicky pracujících a celoživotně obzvlášť, už jsou natolik opotřebovaná, že nedosáhnou výkonu, jako u mladých. V nadbytku poptávky po práci pak zkušenosti starých dělníků nejsou žádnou žádanou předností. Navíc a hlavně, nemoci se dostavují předně na stará kolena(stará kolena zásadně bolí, jakož všechny opotřebované klouby, což dokazují i vrcholoví sportovci svým časným odchodem ze sportu a to při tom nedřou stejně tvrdě jako kdekterý lopaťák). Stejně tak po padesátce třeba řidiči, strojníci, mašinfýrové a kdekdo, co nese odpovědnost za bezpečnost druhých při svém povolání, nebudou zaměstnavatelem preferovaní při výběru zaměstnance, natož tak po šedesátce. Prodloužení odchodu do důchodu se tak jeví jen jako dřívější nástup do trvalé invalidity s neustálou snahou pacienta dodělat zdraví prací na fuškách, aby totiž neměl takovou nouzi.

Sobecká bezohlednost politických špiček je u nás příznačná už mnoho desítek let. Z časů socialismu přešly totiž do kapitalistického hospodaření s notným ekonomickým a informačním náskokem a potuplovali si to navíc v naprosté většině i mafiánskými praktikami a korupcí se svými kolegy ze státní a obecní správy, kteří taktéž udrželi své pracovní a ekonomické pozice, kde korupci se tak fajn dařilo vždy. Jejich děti a příbuzní se v tom svezli také pochopitelně, takže generační výměna byla rodinnými klany zajištěna. Politici republiky jsou vesměs rekruty z časů socíku a který snad ne, ten se pod tlakem samozřejmě podřídí.

JAKOU šanci na obranu mají pracující v soukromých firmách a malých především?! Že mají dosud odbory, které podléhají politickým vlivům? No to je snad pochopitelné, že se zaměstnanci ještě nedokázali naučit rvát. Stát to pojistil v čase prosperity tzv. záchranou sociální sítí, v které se tak dobře pohupovalo a nic nenutilo snažit se o vyšší zabezpečení rodin nezávisle na státu a politice. Dnes je tzv. krize. Rodiny přicházejí nejen o možnosti zaměstnat se a zvýšit příjmy, ceny drasticky stoupají a vlivem státu ty základní, tj. energie, voda, pohonné hmoty, nájmy ap.

Stát je mimo potřeby těch potřebných! Stal ses invalidou a horkotěžko vydobyl pro sebe invalidní vozík? - najdi si práci, ať nám neotravuješ státní rozpočtování. I o francouzské holi se dá přece makat, třeba tě šachta znovu nějak zaměstná. A když nezaměstná, přetrp do důchodového věku nouzi, abys nám, bohatým, neužíral z horkotěžko nakradeného. Myslíte že tohle je sci-fi? Stát a politické špičky ruku v ruce jdou na ruku bohatým občanům a zchudlý lid jim je jen na obtíž. Že ho do chudoby přivedli právě oni, to naprosto nepřiznají. Ono by je potom postižení při potkání taky mohli fyzicky napadat.

Odbory jsou jaké jsou! Aspoň něco málo pro lidi, co zoufale vězí v dluzích při aroganci státu a politiků. VY pořádek se zloději, defraudanty, podvodníky a lumpy všeho druhu neuděláte! To už národ pochopil. Brzy doufám většina lidí pochopí, že kde není možná obrana, musí přijít útok!
17. 06. 2011 | 10:09

hawk napsal(a):

VV

Dobrý a objektivní článek. Jenže tady je vidět hloupé, levicové zaměření sposty diskutérů, kteří si myslí, že s bolševiky a Sobotkou bude ráj na zemi. Hlupáci a naivky to jsou. Jen nadávají, plivou kolem sebe rudé sliny a ničemu, jako obvykle, nerozumí, ba popírají zjevné a doložitelné.

Myslím, že blogy na aktuálně jsou už pasé, je to tu jak na bolševické agitce, ztráta času.
17. 06. 2011 | 10:13

Rumcajs napsal(a):

Skogen:

No mohl jsi to zpestřit o nějakou scénku, třeba jak Veronika bere buchty a jde i s GK na golf. Tam narazí na Kalousovou deformou vyhladovělé odboráře, kteří u poslední jamky prosí o kousek buchty. Když cynická Veronika odmítne, obrací se odboráři na GK.

Ten se ustrne a svoji buchtu dá odborářům.

"Milý GK, za to , že jsi byl vůči nám tak dobrý, splníme ti jakékoliv přání".

GK chvíli přemýšlí a pak řekne:
"Milý odboráři z celého světa, vyližte si prd... "

No co, sliby se plnit musí, nééé ?
17. 06. 2011 | 10:15

Tenco napsal(a):

Hmm.
"Já - Tenco, poslušně hlásím, že se přidávám na stranu paní Veroniky....bůůů,bůůůů,".

/Mně se jí zželelo - když jí se tady zastává už jen hoven a Rumcajs...bůůůůů, bůůů."

Muzika , paní Veroniko ?
No proč ne - hudba sbližuje národy, proč by nemohla sblížit pravdomluvnou Veroniku a její exbratry a exsestry s prolhanými odborářskými bossy.../když tak to video, paní Vendlová, pošlete Kalouskovi k narozeninám...:))))/

https://www.youtube.com/watch?v=lm_n3hg-Gbg&feature=related

:)))
17. 06. 2011 | 10:16

jarpor napsal(a):

Jen krátce...

Včera jsem si myslel, že "ti zdejší levější" půjdou aktivně protestovat... že zde nikdo psát nebude... a ono ... nic ! Zas jen klápání do kláves... Kde je ta aktivita něco skutečně pro podporu názorů dělat něco jiného než mluvit... ?

Prý byla stávka úspěšná... dí Dufek.
Hmm... Chtěli zastavit reformy... zastavili vlaky a metro...
Tož nevím... Kdyby bylo cílem zastavit vlaky a metro - měl by pan Dufek pravdu.
Takhle... no ať si každý udělá pro sebe závěr sám...

A k tomu "ani o krok v reformách"... jak prý řekl Nečas.
Systémově... větší odpovědnost a podíl každého individuálně... z toho ustoupit nemohou... tak tomu "ani o krok" rozumím já... jiná věc je debata nad tím či oním V RÁMCI větší individuální odpovědnosti za sebe sama...

Hezký den.
P.S. Stávkuju. Jen tak... za sebe... proti hloupým a sprostým příspěvkům i zde... tak někdy nashle.
Autorka to chytá... protože má svůj názor... "tak to má být"... "umlčet", "je blbá"... Demokratické jak sviňa.
17. 06. 2011 | 10:19

hombre napsal(a):

hawk:
Úžasné. Zřejmě jste trochu upravil Rudé právo padesátých let, co? Prostě pravičák každým coulem...
17. 06. 2011 | 10:22

prirodovedec napsal(a):

Tenco: A zapomnel jste na stavkujiciho lazenskeho svihaka ... :)

Hezky den
17. 06. 2011 | 10:23

hawk napsal(a):

hombre

No.
17. 06. 2011 | 10:27

Paní Vendlová napsal(a):

Nepapejte tolik slepičí polévky. Takovou kravinu jako tu Vaši jsem už dlouho nečetl. Přeji Vám brzké uzdravení.
17. 06. 2011 | 10:28

hawk napsal(a):

jarpor

Je to marnost, zmar.
17. 06. 2011 | 10:29

Tenco napsal(a):

prirodovedec
Koukl jste se na ten hudební klip ?
https://www.youtube.com/watch?v=lm_n3hg-Gbg&feature=related

Já šel do kolen...:)))

P.S. Jarpora myslíte ? Nudí - jako vždy.
Jo - abych nezapomněl a nic nedal :

"Hezký den"
17. 06. 2011 | 10:29

Tencokida Hnuj napsal(a):

hawk napsal(a):
"..Myslím, že blogy na aktuálně jsou už pasé, je to tu jak na bolševické agitce, ztráta času..."
17. 06. 2011 | 10:13
-------------
Tak proč tu prudíš, synku ?
Máš za to něco slíbené....?!?
:--()
17. 06. 2011 | 10:31

hawk napsal(a):

Tencikida

Já jsem tvůj synek? To bych byl radši sirotkem, než mít takového fotra :-) Takhle se bavc se svou starou, jestli nějaká je.
17. 06. 2011 | 10:33

.Ivan Hochmann napsal(a):

No já si v první chvíli myslel,

že zkratka GK je Gott Karel.
Pak jsem váhal - že by Kája vzkazoval odborářům ,aby si vylízali prdele?To se mě nějak nezdálo.Až jsem si přečetl komunikaci pánů Rumcajse a Skogena mě došlo,že se vlastně jedná o podstatně vážnější odkaz.

Tak tedy skutečně Globální Kapitalismus je tak sprostý?
No to by jeden ani neřekl.
Já se ale domnívám,že jsem nápis:"Odboráři všech zemí - polibte si prdel"!- viděl včera v televisních zprávách ČT1.
Tak tedy tan sviňák GK si už jezdí dokonce v pražských tramvajích.To je tady na pováženou!

Ivan
17. 06. 2011 | 10:36

Tupelo napsal(a):

Tenco: je to nejspis forma okupacni stavky, on tu pise porad to same (ty jeho bolsevicke agitky... ;)) uz tak tri dny.
17. 06. 2011 | 10:36

Kvakin napsal(a):

Soudružko, ten Váš oběžník jako kdyby napsalo mistrovské pero samotného tradičně odpovědného a prosperujícího soudruha Drába. Má soudruh Dráb opravdu mistrovské pero? Co na to píáristické partajní pionýrky?
17. 06. 2011 | 10:37

Ding Dong napsal(a):

Milá dámo! Kde žijete? Odboráři stávkují proto, že vláda
s nimi jedná/nejedná, že Nečas a opilec mafián Kalousek
(po tom,co se dal do holportu s šestým komunistickým prezidentem Václavem Klausem -spočítejte si to!)jen vy- hrožuje! Klausova parta stát za dvacet let rozkradla, erár-
kasa je prázdná (není děravá, je vykradena!). Klaus dělá politiku, jaká vyhovuje Putinovi - Klaus se tváří jako člo-
věk, který je pro EU, pro NATO, který je pro to, aby naši
vojáci byli vysláni do různých misí spolu se spojenci!
Václav Klaus nikdy žádnou posádku v cizině nenavštívil,
na to má svoje poskoky - Nečase a j.
Takže, milá dámo! Nedělejte z nás voly!
Viděla jste, jak je zeměškůdce Klaus milován, jak se o něm
vyjadřují normální lidé v souvislosti s jeho narozeninami -
stačilo si poslechnou stanici "Impulsovi". Nic pěkného.
Jen jeden jediný, jemu příznivý příspěvek. Jeden posluchač
řekl, že by na Hradě místo Klause mohla sedět opice makkak.
Ta vždycky a všecko ukradne! Je to tristní, jak se občané
vyjadřují o "čelném" představiteli státu.
Od roku 1945 (již jako kluk osmiletý jsem se zbožnou úctou
v roce 1946 poslouchal z rádia projev prezidenta Beneše.
Doma se o něm mluvilo s úctou! Následovali "dělničtí" prezidenti - od syfilitika Gottwalda, přes Svobodu, velmi se
obával Stalina, věděl proč, ale jalási úctak němu byla.
To on snad zachránil Dubčeka aj., až po normalizátora Husáka!
Byli to komunističtí prezidenti, ale co provádí probolše-
vický a zbabělý a prolhaný Klaus - to je vrchol!
Škoda slov! Nemá zájem o osud obyčejných lidí, Mr. Yeshita!
Takže, milá dámo, asi se nevyznáte v politice. Ti odboráři
nechtějí nic jiného, než to, aby se snimi počítalo!
Klausovci rozkradli všechno a ještě chtějí, aby jim to jejich
"kradačství" spláceli! .- Proto stávka, vážená!
A opět se ozývá dementní Klaus a blbý a neschopný fašistoid a asociál Nečas a vychcaný mafián Kalousek. Otřepali se a myslí
si, že budou pokračovat takto dál? Mýlí se. Mohou dopadnout i
tak, jako fízli v Budapešti v říjnu 1956 -na větvi! Nemohou
jinak, nemají peníze, které si ponechalli pro vlastní potřebu, jak se píše v soudních protokolech, když se soudí zloději!
Dopadnou velmi zle - může je čekat, myslím že už čtvrtá pražská
defenestrace, ale tentokrát na tvrdou pražskou dlažbu, ne-li?
17. 06. 2011 | 10:37

neo napsal(a):

Chybělo Dufkovi 2000 demonstrujících pražanů? Je to divné, podle průzkumů nenávidí vládu 80-90% občanů... ale spíše to vypadalo, na pár horníků a jezeďáků, kteří museli být dovezeni. Dali si párek,ale pěšo se jim na hrad nechtělo. Příště musí Dufek svést více odborářů a slíbit jim alespoň rozchod, aby měli čas na nákupy. To by je mohlo přilákat. Poukázky na gulášovku, rohlík a čaj nezabraly. Nakonec i ČD zjistili, že je ta sranda stála 70mega a nebude ba výplaty. A stávkující řidiče mhd, kteří nutili nesouhlasící projít uličkou hanby asi taky přejde humor, až uvidí výplatní pásku bez bonusu, neb nebudou mít potřebný počet šichet.
17. 06. 2011 | 10:41

JAHA napsal(a):

Ad: autorka

Zase som si, tentoraz uz s neskryvanym rehotom precital cca 95 % odpovedi na Vas prispevok. A tieto prispevky mi len potvrdili, co par rokov o tom, ako to bude u vas vyzerat, tvrdim. Skratka - neprestajna politicka turbulencia, cakanie na specialneho CESKEHO Mesiasa, ktory Z TOHO, co NIET, este VSETKYM PRIDA, Mesiasa, ktory bez toho, aby ste sa na nejake roky uskromnili a utiahli opasky, bude pridavat a pridavat, kazdemu, kto si kedy povie, ci zastavkuje.
Krasna predstava mat takych "zvodnych" odborovych predakov, ktori vyrevuju v priamom prenose asi tisicke (zblbnutych?) ludi, ze zdravotnicka reforma je svinstvo, podobne dochodkova, atd. atd. Len neviem, preco sa ani jeden z nich predaka neopytal, KTO a z COHO zaplati straty za tento jeden den pre CD, KARGO, Dopravny podnik Prahy, podnikatelom, (a to najma tym drobnym zivnostnikom, vraj za ktorych tiez bojuju odborari)..., ale i vsetkym ludom, ktori s takymo sposobom prejavovania rozdielneho nazoru nesuhlasia a boli ten den POSKODENI akciou odborarov.

Ba dokonca, vidim to u vas, v Cesku ciernejsie, nez som pred troma rokmi predpovedal. Nielenze bude kazdy polrok strajkovat akasi skupina za cosi (samozrejme, len za pridavanie penazi!), ale bude pokracovat v metodach(ktore zacali pouzivat VYSOKOSKOLSKI VZDELANI A SKORO NEJLEPSIE ZO ZAMESTNANCOV STATU PLATENI - LEKARI), ktore sa zrazu vo vyjednavani v Cesku udomacnili - VYDIERANIE nielen vlady, ale OSTATNYCH OBCANOV. Tak ako si nesplnili svoju pracovnu povinnost strojveduci (tiez jedni z najlepsie platenych v CD!), tak mozu neplnit svoju povinnost ucitelky jasiel a materskych skol, potom zamestnanci benzinovych cerpadiel, potom zberaci komunalneho odpadu, potom...a znova dookola na CD napr. vyhybkari, v nemocniciach zamestnanci kuchyn, ...
P. S.
Predaci boli ale v praci, ti maju strajk, jeho organizovanie...v popise prace. T. j. boli to vlastne strajkokazi☺.
17. 06. 2011 | 10:44

Jan napsal(a):

K prezidentovi se přidali i Vondra s Nečasem. "Vůbec se tam nezohledňuje aktuální krize eurozóny a výzvy a rozhodnutí, před které nás to staví. Není tam ani zmíněna potřeba dotáhnout do konce vyvázání z Evropské listiny základních práv a svobod, která je součástí Lisabonské smlouvy," sdělil deníku Vondra.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/schwarzenbergovi-zatrhli-plan-zahranicni-politiky-musi-ho-zmenit-1dp-/domaci.aspx?c=A110617_072650_domaci_zep

Lidská práva jim vadí!!! De ja vu...
17. 06. 2011 | 10:44

ld napsal(a):

jarpor,

to byste křivdil. Stávkující v práci nemůže psát na blogy.
Vy to máte lépe nastaveno-v práci na ně píšete. To se každému nepoštěstí.
Mimochodem, co říkáte na nářez, že Vondru už nedrží u koryta či cílové rovinky kriminálu ani celá bakalice? Krom odeesáckých zlodějů za něj nekope ani Kalous, a spol.
Ten tah na reformní bránu byste měli dopilovat; týká se kmotrů i klaky, jakou jste vy.
17. 06. 2011 | 10:44

Pereira napsal(a):

almost glossed™:
......text JEDNOZNAČNĚ porušuje kodex blogera......
Jenomže pan Stejskal text vyhodnocuje poněkud jinak než Vy. A tudíž nevidí žádný důvod (narozdíl od Vás), proč jej mazat.
Pro někoho pravidla pro někoho výhody.
viz. moje noční debata pod Kurasem
17. 06. 2011 | 10:46

hawk napsal(a):

Neo

Přeju ti hezký víkend, já už jsem se tu pobavil dost. Mimochodem, včera jsem se díval večer na TN a bylo opravdu pikantní, jak tam nějaký odborář říkal, že na Hrad je to moc do kopce :-)) Prostě stávkovat ano, ale nejlépe bez námahy :-) Myslíš, že jim nedali jejich párek nebo guláš? To by jim nikdo nepřijel, to není možné !!! :-)
17. 06. 2011 | 10:46

Tencokida Hnuj napsal(a):

neo
Železnici asi podle tebe zastavili Otec, Syn a Duch svatý, že ?
Neo - když z okna svého kanclu neuvidíš na Václaváku milion lidí - a usoudíš tak, že nemá cenu tam chodit - to ještě neznamená, že ve zbytku ČEZka, Moravy a Slezska se neděje nic.
Ta klišé - která zde používáš - to vypovídá něco jen o tobě.
Protože dokládat své hodnotové soudy výpovědí jedné dámy - tramvajačky - to je neo hodné magora. Ne takového chytrého člověka, jako jsi ty.

Neo - ty případné poukázky na guláš a rohlík...šlo to z tvých peněz , neo ?
A o kolik myslíš, že tě už škubli psychouši, zloději, alkoholici a narkomani v establishmentu ?
Umíš se nad tím zamyslet - nad hovadinama, kterými tady zargumentováváš své dehonestace lidí, kterým prostě není jedno jak Mafie zachází s veřejnými rozpočty ?
A chtějí to zastavite ?

Neo - víš co to je dehonestační kampaň ?
To je - neo, když se sejde pár uchýlů , dají hlavy dohromady a pak píšou něco o odborářské lůze....
17. 06. 2011 | 10:51

Tencokida Hnuj napsal(a):

JAHA
JAHA, Oni si taky myslej , že by to měli lidi nechat na Otci, Synu a Duchu Svatém ?
JAHA - co Oni vlastně chtěli sdělit ?
Nešlo by to stručnějc - a podložit tak trochu argumentací - ale argumentací ve SPRÁVNÉ kategorii logických pojmů.

JAHA - Oni jsou praktikující katolík , že ?

JAHA - kolik že to miliard chce "Vláda rozpočtové odpovědnosti" poslat tomu jejich spolku ?
Znaj, JAHA, alespoň tadle čísla ?

Nebo jsou jak ta Gvendolína " Data jsou".

:(((((

JAHA - pokud chtěj odpovídat, tak prosím na otázky. Ne na svoje fantasmagorické transkripce těch otázek.
Dík, JAHA.

Hezký den.
17. 06. 2011 | 10:56

prak napsal(a):

Opět zase "pravicová drbna". Když jim teče do bot a zavírají se jim cesty k zisku, tak "mlátí kolem sebe", ale pouze "hubou". Paní "soudružko" kde je naše stovka za povodňovou daň? Začněte pracovat a to fyzicky a ne "kecat". Lidi ze svých daní nechtějí už platit "žvanili s kžížkem po funuse". A co bude z naší penzijní reformou, kterou také chtěl Kalosek-zloděj dát povinně lidem platit, aby si zase zloději pomohli z peněz pracujících lidí, vytvářejících hodnoty, k materiálním statkům!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
17. 06. 2011 | 11:00

Béda napsal(a):

JAHA,

Všichni se musejí uskrovnit, utáhnout si opasky, aby kleptomani cílevědomě devastující stát mohli rozkrást všechno do mrtě, včetně toho ušetřeného.

Že jste to vyčetl ve slovenském vydání Bible Šalamoune?
17. 06. 2011 | 11:02

Veronika Vendlov napsal(a):

Skogene: Váš příspěvek publikovaný 17. 06. 2011 | 09:42 vážně oceňuji. Přesne jste se trefil, přesne tak to bylo. Jen jste zapoměnal dopat, že jsem dostala kromě přijetí, také véééélikou odměnu :-).

Ale vážně, asi jste si to nepřál, ale pobavil jste mě vážně moc. :-)
17. 06. 2011 | 11:03

Veronika Vendlov napsal(a):

Platan: ano, provádím zde sociologický výzkum a moc dobře to nevychází. ;-)
17. 06. 2011 | 11:05

neo napsal(a):

Tencokida Hnuj:

1) železnici zastavili, vždyť jsem psal, že je to stálo přes 70 mega.

2)nemám kancl na Václaváku. A co se týče zbytu, stávkovalo se jen asi v 5ti městech.

3)nejde o výpověď jedné tramvajačky, ve zprávách uličku hanby potvrdilo několik dalších řidičů autobusů a tramvají.

4)Poukázky na gulášovku a rohlík jsem zmínil, protože ji zmiňovali sami odboráři...ale asi to vážně moc lidí nenalákalo..ty nákupy by byly přesvědčivější.

5) o odborech se nikdy nevyjadřuji jako o lůze, to pozor. Jen jsem napsal to, co vyznívá ze včerejší stávky.

Shrnuto podtrženo, stávka pomohla dopravě převážně Praze a ublížila stávkujícím - viz jejich výplaty.
17. 06. 2011 | 11:07

Da.Rock napsal(a):

Paní autorka je asistenkyní kterého poslance? Vzhledem k její angažovanosti ve starostenském hnutí to bude poslanec TOP09. Hájit Kalouska je tedy její stranická povinnost.
17. 06. 2011 | 11:09

Veronika Vendlov napsal(a):

1) Kde je vlastně skutečný Přírodovědec?
2) díky za podporu
3) díky za umytí hlavy

...a díky za každé nové ráno
17. 06. 2011 | 11:14

prirodovedec napsal(a):

autorks: Jsme radi, ze nedelame vyzkum sami (my pro zmenu sbirky novokabrhelek), ale ze i Vy se snazite. Mate uz ale na to diplom? :) Souhlasim, ze Skogen je brilantni (koneckoncu Vasi kolegyni ze sbirky kabrhelek - blondate bestii se take libil porad o ni - hvezdy i politicke to tak maji rady, hlavne, kdyz se o nich pise, uz mezi ne zapadate, plakavala jste na zlymi diskutery, ted se hrde nesete s tiskovymi zpravami bratrske topless na blog ...).

Hezky den

P.S.: Co ta zodpovednost za sve psani a skutky, jiz ji tizive vnimate? :) A jste pripravena se z toho, co spoluzpusobite druhym zodpovidat?
17. 06. 2011 | 11:16

Tenco napsal(a):

veronikavendlova napsal(a):
Skogene: Váš příspěvek publikovaný 17. 06. 2011 | 09:42 vážně oceňuji. Přesne jste se trefil, přesne tak to bylo. Jen jste zapoměnal dopat, že jsem dostala kromě přijetí, také véééélikou odměnu :-).

Ale vážně, asi jste si to nepřál, ale pobavil jste mě vážně moc. :-)
----------------
Můžete sdělit i nějaké pikantní podrobnosti ohledně té véééééééliké odměny ?
Skogen psal, že Vás Kalousek jenom štípl do zadn...eh, tedy do tváře.
/když tak dejte do návěští hvězdičku - kvůli hawkovi, jarporovi, hovnovi a tak...aby nebyla kažena mravní výchova mládeže...když už zavádíte nové bohy.. / :))
17. 06. 2011 | 11:18

ld napsal(a):

prirodovedec,

zrovna jsem chtěl Vendlové něco tokavého, láskyplného napsat a nyní zjišťuju, že už mi do ní děláte vy. No, nemám pech? :-)
17. 06. 2011 | 11:21

dedek napsal(a):

Paní Vendlová, už jste někdy viděla fotografie skutečně skalních straníček? Je s podivem, že fotografie a výraz na ní hodně o člověku vypovídá. Podívejte se na ně a na sebe. Čímto, že je podoba čistě náhodná, to rozhořčení a ohnivost v očích, která se snoubí s oddaností k rodné straně a schopnost zatočit s nevěřícím. Je zajímavé, že charakter lidí se odráží v jejich obličejích. Asi tomu pánbůh chtěl aby pozorný člověk věděl, koho má před sebou. Stačí se podívat na trojkolku a nejen na ni. I v obličeji se dá číst nejen z ruky. A věřte je to zajímavé pokoukáníčko na lidi, kteří se pohybují v politice nebo blízko ní.
17. 06. 2011 | 11:23

almost glossed™ napsal(a):

Pereira: Ano, ten je taky jasný. Klasika.
17. 06. 2011 | 11:25

pgjed napsal(a):

Paní Vendlová,

Jsem dalek toho, abych podporoval odboráře, na to jsou příliš levicoví a velmi málo konzervativní. Je pravdou, že model sociálního státu není udržitelný. Ani tento, ani jakýkoliv jiný. Ale ne kvůli odborářům ale kvůli tomu, že je svou neadresností příliš plýtvavým. Je jedním ze tří hlavních faktorů způsobujících katastrofální zadlužení v zemích EU. Ale není pravda, že odbory lžou.

Máme rok po volbách. Ze slibů, kterými se před volbami oháněly strany vládní koalice není splněno, ba ani se nezačalo plnit nic. ZHOLA NIC!
1.) Nikdo nezacpal díry ve financování zdravotnictví, kterými utíkají tučné miliardy do soukromých kapes
2.) Nikdo nezastavil zbytečné a rozmařilé plýtvání státu ve zbytečných a předražených zakázkách a v nákupu služeb, které představují nevykonanou činnost státních úředníků.
3.) Nikdo neprovedl racionalizaci státní správy a snížení stavů státních úředníků. Každý 5. zaměstnaný je státní úředník.
4.) Nikdo nezastavil rozkrádání přes státní zakázky, nikdo nevyšetřil a nepohnel před soud viníky, natož aby je potrestal.
5.) Nikdo nezdanil řádně hazard, nezavedl pořádek do povolování heren ani nezastavil ulívání povinných dávek na charitu do černých fondů.
6.) Slibovaná důchodová reforma místo stabilizace prostředků na pemze jenom vyvádí část peněz důchodového účtu do kapes bankovní a pojišťovácké lobby
7.) Nikdo nepředstavil slibované reformy, jako celek, jako návrh podložený čísly a ukazující, jak se dobereme vyrovnaného rozpočtu, což je synonymum zastavení zadlužování, které nám bylo slibováno.

A abyste chápala zvýšenou míru vaší osobní spoluzodpovědnosti za tento stav, je to právě vaše partaj, která nese odpovědnost za (ne)činnosti v rezortech financí a zdravotnictví, za katastrofální zahraniční politiku, která nikdy nebyla tak špatná, jako pod vaším předsedou. To vaše partaj recyklovaných šíbrů a dinosaurů se chová vůči občanům nejdrzeji a nejarogantněji z celé koalice.

Co ale bylo uděláno, je ořezání všeho, co jenom trochu napomáhalo zlepšení životních podmínek občanů. Stavebko, příspěvek na stravu, porodné, mateřská... . Když si vysčítáte roční dopad na jednotlivce a rodiny, vůbec nejde o zanedbatelné částky. Shrnuto a podtrženo, věrchuška pokračuje BEZ JAKÝCHKOLIV POZITIVNÍCH ZMĚN v provozování předchozího svinčíku, mnohde i ve spolupráci s opozicí a za důsledky jsou trestáni ti, kteří na katastrofálním stavu země nenesou žádnou odpovědnost.

Čili z pohledu řadového občana mají pravdu spíše odbory než vy. A ten včerejšek berte jako docela vážné varování. Nezměníte-li styl práce a komunikace s občany, Zvednou na podzim půozadí i takoví staří jezevci, jako já. A pak i nafrněný Kalousek přestane machrovat. Hrajete si s ohněm. Chudší lidé a střední vrstva v ČR si již za 20 let zvykli na to, že musí splácet prohřešky svých mocných. Chtějí jenom, aby se s nimi konečně hrálo fér, aby politici plnili své sliby a místo keců pracovali stejně pilně, jako musí oni sami. Důvěru těchto lidí nelze napínat do nekonečna. Nehrajte si s ohněm, prosím.
17. 06. 2011 | 11:28

ld napsal(a):

Tenco,

kdo vystopoval paralelu Vendlová-Kabrhelová? To fakt nemá chybu!
17. 06. 2011 | 11:29

Tunel napsal(a):

Paní Vendlová
Vždyť to jsou pouze odkazy na výroky "vašich" politiků.
Kde jsou nějaké podklady, návrhy zákonů, stenoprotokoly z jednání?

Plno odkazů je na "Parlamentní listy" které nemají s parlamentem nic společného a navíc je vlastník schován za akciemi na majitele.
Vaše tvrzení o úsporách je v konfliktu se skutečným stavem státního rozpočtu.
Plánovaný schodek pro tento rok je -135 mld. , do května však schodek dosahuje již -81,5 mld.
zdroj stránky MF: http://www.mfcr.cz/cps/rde/xchg/mfcr/xsl/mes_poklpln.html
17. 06. 2011 | 11:32

Saltzman napsal(a):

Je hodně názorů a pravd zprava i zleva. Co ale nemůže stranicky popřít jedna či druhá názorová skupina, je fakt, že stát a jeho občané se potýkají s předlužením. Teď jde o to, kdo bude splácet enormní dluhy. Ti za vodou tvrdí, že to mají splatit co nemají do žlabu dost nízko, aby se k lizu dostali. Co předlužení jsou tvrdí, že ať splatí ti, kteří v korupcích a tunelech vyvedli majetky do svých kont.

Co za vodou jsou dluhy nemají a když pak jen takové, které není možné vymoct tak, až by se dotyčný do bídy dostal. Patrně byli chytřejší, víc informací po ruce, víc známých na potřebných místech, větší finanční základ na startu. Že by byli vzdělanější je dost možné a proto měli také výhodu.

Předlužení zpravidla nemají vyhlídky do budoucna radostné, protože není šancí na získání takového zaměstnání, které by jim umožnilo se z dluhů dostat v reálném čase. Jinak by zcela určitě radostně zavýskli a přijali takovou rachotu a dřeli a dřeli, když to mohou tak splatit.

K tomu stát a jeho schopnost ochránit občany před riziky v zadlužení. Prezident republiky na Nový Rok vzkázal občanům z televizní obrazovky, že nadešel čas, aby se každý postaral o sebe sám a na stát nespoléhal. To lze úspěšně kvalifikovat jako navádění k občanské neposlušnosti. Předlužení od něho fakticky dostali radu, že se mají vykašlat na zákony, věřitele a s klackem v ruce hájit svůj skromný majetek proti státním a státem chráněným soukromým institucím. Exekutory a policii hnát od prahu bydliště. Rozhodně podle této rady nemá cenu očekávat zastání od státu v případě svého poškození. Že ho stát zavře? Ale vždyť nemusí nastoupit výkon trestu a soudy tak dlouho vedou řízení, že obviněný nakonec může dovolávat svá práva až u EU soudů.

Že stát nepomůže, o tom se přesvědčili i ti zarytí pracanti, kteří se dostali do problémů se zaměstnavatelem. Vyhození na dlažbu žádají o podporu dnes marně. Pokud jim pracák doporučí zaměstnavatele, pak s jistotou s platem nevyjdou v doporučené firmě. Stát skutečně ústy dobře placených svých zaměstnanců dá na vědomí lidem v problémech, že téměř nic od něj nedostanou, natož aby z toho pokryli své dluhy. Stát není kojná! Stát velmi dobře platí své úředníky. Je to jako za socíku, kdy prodavačky u pultu jen hlásili zákazníkům tu věčnou zaříkávačku - nemáme. Pod pultem bylo pro známé skoro vždy. Tak pro státní úředníky je jak nová práce v případě zeštíhlování úřadů, tak i dostačující plat, aby úředník neměl nouzi.

Stát se o sebe postarat umí. Oseká dávky, protáhne odchody do důchodu, zvýší DPH a rozšafně popřiděluje známým známých zakázky. Miliardy tečou jako řeka do pouště. Pít z ni ale všichni nemohou. Na cestě do písku životodárnou mízu sají pouze státu blízcí. I onen dobrák prezident.
17. 06. 2011 | 11:32

vlk napsal(a):

Jak že to slyšel poručík Troník od svého učitele na škole pro politiky, když si tam přišel pobrečet, že vojclové mu na jeho tlachy kašlou? O troník , kdo chce zapalovat jiné, musí sám hořet.
Kalousek propagandistku Vendlovou evidentně zapalovat nemusí. Ta hoří tak, že by s sebou povinně měl a nosit minimax, aby náhodou nezpůsobila požár ve městě.
A zřejmě má dokonalou diodovou paměť. Dovnitř se dostanou jen informace tzv. správné. Což neznamená , že také reálné.
Takže milá propagandistko – vlád a skutečně s obory chodí na tripartitu. To je asi tak všechno. Kd e jedná z pozic e síly. Na což odboráři reagovali 21.4. tak, že prostě s e zvedli a šli. Jednání vypadá jinak. Jak si vlád a představuje pozvání na jednání, předvedla názorně minulou sobotu. Kdy prý chtěla „jednat“. Ovšem vše byla jen podlá a zákeřná past, aby se odbory dostavily v určeném časena určené místo. Kvůli doručence. Jo mohou být rády, že je rovnou neodvezli na Pankrác. Vzorná ukázka ochoty jednat. Prostě klasická PODLOST Vendlová.
Ohledně akceptace – požadavků odborů. Opět jen kecy. Nic jiného. Vlád a NEAKCEPTOVALA požadavek odborů, ale tu dobrovolnost tam dala až tehdy, když její penzijní „deformu“ dokonale zesměšnili ve svém klipu Šichtařová s Pikorou . Pravicoví ekonomové. T video lze snadno dohledat.
Ostatně - odbory nechtějí tuto deformuji tak. A já se jim nedivím. Ale ony odbory nejsou sami. Deformě penzí nevěří ani podnikatelské svazy a jejich zástupci v tripartitě. Vydali o tom s odbory společné prohlášení. Stačí si ho najít na netu. Ale to by asi propagandistka přestala hořet.
Pěkný je i ten další odstavec.Kdy se nám holka jedna šikovná pouští do takových věcí jako věk odchodu do důchodu , sazby DPH a dańové kvoty.Jeden by neřek, čem všem s e vyzná! To já bych s e do třeba do vyšívání nepustil. Názorově, Neumím to a nerozumím tomu.
Ale jestliže už i do makroekonomiky mluví někdo jako Veronika Vendlová, je opravdu čas uvažovat o emigraci. Takže milá paní – že někde, je spoluúčast větší než u nás, neznamená , že musíme tu spoluúčast zvedat. Abych vám to přiblížil tak, abyste to i jako propagandistka pochopila. Až vám dítě přijde ze školy s tím, že má trojku z matiky, tak ho pochvalte. Protože určitě s e našli spolužáci, co měli čtyřku nebo dokonce kouli. A řekněte – to nevadí,klidně příště přines taky čtýru. Je ten příkla d dostatečně triviální, aby byl k pochopení? Dále bych vám rád vyzradil jedno sladké tajemství- máme jednu nejnižších spoluúčastí. To e pravda. Ale zároveň také jedny z nevyšších sociálních odvodů. Na světě. A zpravidla je to tak, že když na něco hodně platíte, mát e menší spolu´časti. Všude na světě to tak je. S výjimkou Kalosukova. Přesun ke zdanění spotřeby.. Týýýý jooo! Propagandistka nám perlí! Ano , budw víc e zdaněna spotřeba vody, chleba, dětských plen, léků podobných věcí. Spotřeba šampaňského, kaviáru, zlatých a diamantových šperků dozná daňové úlevy. Zkuste se na to Kalouska přeptat. Protože mně jistě věřit nebudete.Já chápu, že v jistých kruzích je potřeba takovou úpravu daní uvítat, ale 95% rodin patří jinam. Ohledně rušení daňových vyjímek- fajn. Jsem rád, že zrušíte vyjímky na stravenky. To je přec e správná věc. ročně to dělá nějakých 5 tisíc zvýšeného dańového základu na osobu. Jsem rád, že speciálně TOP hájí daňovou výjimku vůbec nejdražší totiž –snížení daňového základu o odpočet úroků z hypoték. Hypotéka, propagandistko Vendlová je produkt pro j1/3
pokračováí
17. 06. 2011 | 11:33

chrpa napsal(a):

to že odbory a jejich akce nemají masovou podporu veřejnosti je evidentní a potvrdili se tím i výsledky posledních voleb. kalousek potvrdil u mnohých, že je dnes politikem, kterého doba a země potřebují. jistě víc než podivně tvarované odborářské vůdce bez vojska. pokud by se odboráři neuchýlili k zastrašování, verbálnímu i fyzickému násilí, stávka doprava by fungovala ještě lépe.stávka politicky motivovaná, řízená zoufalou čssd, která je frustrovaná svou bezmocí ve sněmovně.proto je jí dnes každý prostředek dobrý.k její lítosti se znovu v praxi potvrdilo že za dnešní levicí většina veřejnosti nejde.na tom nic nezmění i společensky neproduktivní weboví diskutéři, kteří se tu denně zalykají bezmocí nečeho praktického,tedy kromě žvanění, dosáhnout.
17. 06. 2011 | 11:34

vlk napsal(a):

nejbohatších domácností. Takže zatímco na stravenkách se někomu zvedne daňový základ o asi 5 tisíc, na hypotékách se jinému sníží až o 300 000§ chápu, že podle vás muší bejt na socky přísnost!
No moc s e těším, až ti co uvěřili Gazdíkům pochopí, co jim za to nadělili. Soudím, že ten usměvavý kloučeti pak rád zaplatí nový náhradní chrup.Je to jen otázka času než si ho ogárci pořádně podají.
No a protože máte opravdu jen primitivní diodovou paměť, sotva pamatujete Listopad 89.
Lidé tehdy nešli na náměstí, aby si vyzvonili primitivní kapitalismus 19.století. Ti chtěli vyzvonit soziale Marktwitschaft. Provozovaný zejména na západ a sever od nás. Chápu, že tohle k vám nedorazilo. Račte s informovat. Ale máte pravdu - s Kalouskem je sociální stát neufinancovatelný. Protože například nákup letadel CASA, tak ten by ani v Německu, ani v Rakousku ,ani ve Švédsku za podmínek Omnipolu rozhodně nebyl možný. Ostatně, tam by Kalousek na MF nikdy neseděl. Tím neříkám, že by neseděl vůbec.
A zbytek? To je prostě soužka z uličního výboru v ráži: Zapomněla jste dodat, že bychom měli také vyvěsit praporky a aktualizovat nástěnky!
A vy šetříte? Prý Octavii za dvě a půl minuty! Paráda. No šetříte opravdu fajn. Například slepci si budou muset přispívat na koupi svých vodicích psů. Jsem rád, že za to lze koupit každoé 2 ½ minuty někomu z potřebných spolustraníků octavii.
Joa zapomněl jsme na ten golf milostivá. Už jsme to tady psal. Ale pro vás ještě jednou. Ten golf nehráli odborářští bossové. Ty jste viděla minimálně v televizi, že byli na demonstraci. Onen golfový turnaj pořádala Mezinárodní sportovní federace odborových svazů na železnici. Bylo tam asi 15 zahraničních týmů. Vše s e dohodlo víc e než před rokem . A odboráři řešili problém. Turnaj nechat proběhnout a pak riskovat lži a hysterii takových, jako jste vy nebo prostě těm zahraničním delegacím sdělit něco ve smyslu - víte , my máme ve vládě ministra financí, který byl mnohokrát vyšetřován pro nakládání s veřejnými prostředky, dva minstry, kteří neuhlídali velké veřejné peníze a ti po nás teď chtějí, abychom to všechno, formou zvýšených daní uhradili. A protože si to nechceme nechat líbit , pošleme vás domů. Soudím, že ostudy už s touhle vládou ČR zažila dost. Tak s e rozhodli , že oni tuhle ještě nepřidají. A dali vám holt šanci, abyste plkala o golfu.
Prostě propagandistka Vendlová v plné kráse.
17. 06. 2011 | 11:34

Suchec napsal(a):

VV:
Ale teď jste pobavila mne. Fakt.

Opajcnout firemní matroš, vydávat ho za vlastní práci (BTW, neuvedení odkazů na zdrojovou literaturu .... za to se odebírají "tituli" z Plzně, že?), a pak nereagovat ani věcně, ani k věci.....

Jakýsi pplk.Oslanec na VÚ 6907 byl schopný politruk, ale takhle to zmáklý neměl.

Jedno měl ale společné.
Když se srazil s pravdou, utíkal, nebo začal o "nepřátelích a pomlouvačích".

To je podoba. :-))))

Jen si to užijte.
17. 06. 2011 | 11:36

chrpa napsal(a):

oprava na potvrdily, dopravy.
17. 06. 2011 | 11:39

Chvilka nenávisti napsal(a):

Zajímavé jak si levice vždy musí satana personifikovat pro své chvilky nenávisti. Před Kalouskem to byl Topolánek.
17. 06. 2011 | 11:44

Suchec napsal(a):

chrpa:
Takhle se spolustraník nepodporuje. Moc to bije do očí, a tím pádem je to kontraproduktivní.

Včil mi na ČT řekli, že vláda do poslední chvíle s odboráři vyjednávala.

Tak jo. Ještě si tu veřejnoprávní platíme. :-)))
17. 06. 2011 | 11:44

stále rebel napsal(a):

Koukám, že Vendlová zahájila dialog s odbory.
17. 06. 2011 | 11:49

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý, vulgarismy a nadávky obsahující příspěvek, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
17. 06. 2011 | 11:49

hombre napsal(a):

Dobrý, Vlku! Ale jestli to nepíšeš kvůli těm několika lidem, kteří si tě rádi přečtou, je to čirá marnost a zbytečná práce.
Paní Vendlová zůstane paní Vendlovou, Rumcajs Rumcajsem.
Et cetera.
17. 06. 2011 | 11:51

almost glossed™ napsal(a):

"stále rebel napsal(a):

Koukám, že Vendlová zahájila dialog s odbory.
17. 06. 2011 | 11:49"

:-))))))))))
17. 06. 2011 | 11:51

Saltzman napsal(a):

chrpa

Nevím proč nepoužíváte, dle gramatiky jazyka českého, počáteční písmena velké. Na klávesnici jednoduše zmáčknete po levé straně klapku Schift, co má šipku vzhůru a zároveň klepnete na patřičné písmeno.

Je vám to dost jasné? Bez běžných znalostí by jste se neměl vůbec pouštět do odbornějších debat, natož vysoce aktuálních jak ekonomicky, tak politicky. Je to stejné, jako kdyby řidič neuměl použít třeba blinkr a lezl do auta. To by byl vůl, co?!
17. 06. 2011 | 11:52

ali napsal(a):

tata
píšu schválně obtloustlých, ne-li obézních, neboť jejich rétorika je mlátit druhým o hlavu svojí chudobu. Chudoba vypadá jinak, pane tato. I když jsem jí nezažila, přesto jsem měla tu "čest" chudobu vidět ve světě nám cizím a těžko pochopitelným. Ale to je jiná věc, to se vás netýká.
Jinak občas píšete celkem věcně, na to, že jste člověk prostý. Jen prosím už by bylo načase, abyste pár slov aspoň okoukal a psal je gramaticky správně. I to je demonstrování své úrovně, pane tato..hezký den

Noemi
děkuji za věcný příspěvek..kikinovský kosočtverec, kterým mě častujete, je nadávka z nižšího stupně základní školy?
17. 06. 2011 | 11:53

Občan napsal(a):

Šmarjá, paní Vendlová!

Jste tak "prostá", nebo Vám za tyhle plky Gazdík hodně dobře platí?
Co si vláda představuje pod pojmem "jednání" a "kompromis", to dala za posledních 14 dní dostatečně najevo; a předtím to nebylo o nic lepší. Tolik arogance, urážek, vulgárností, provokací a ponižování, které vláda VĚTŠINĚ občanů servíruje druhým rokem, to komouši nedali dohromady za celých 40 let.
Vás už ani nemá smysl komentovat, protože a) stejně nejste schopna to pochopit, za b) je důvodné podezření, že těm bludům opravdu věříte, c) už to okomentovali kolegové.

Ale, když už jsme u toho lhaní:
1) Furt žádný data o těch údajně zneužívaných socdávkách ani Z MPSV, ani NA stránkách MPSV
2) Furt žádná odpověď k tomu, jak jste se osobně jedné odolenavodské neziskovce postarala o NEPŘIDĚLENÍ dotace na akci pro děti
17. 06. 2011 | 11:54

Občan napsal(a):

Ale jinak dobrý - Vodolka je zatím pořád ještě na mapě a k exodu obyvatelstva naším směrem nedochází :o)))
17. 06. 2011 | 11:56

Kanalnik napsal(a):

Pani Vendlova, po precteni vaseho zaslepeneho clanku clanku se mi dela nevolno. Dovolim si vas upozornit, ze zijete v alternativni realite a nejste schopna a ochotna se zamyslet a podivat se na veci z sirsiho pohledu, jen z toho ideologickeho-stranickeho. Je smutne, ze lide s omezenym pohledem na veci vedou nasi zemi. Preji si, abyste v politice skoncila.
17. 06. 2011 | 11:57

almost glossed™ napsal(a):

Protože tento oficiální stranický materiál navzdory kodexu blogerů bez problémů prošel, je to signál i pro ostatní strany, že zde mohou zveřejňovat oficiální stranické materiály. Pokud to jejich sekretariáty čtou - a já nepochybuji, že ano - pak se tomu jistě rychle přizpůsobí. Kodex nekodex kdo by se takovou maličkostí zabýval.
17. 06. 2011 | 11:58

Clouseau napsal(a):

a.g.: VV: "Nejde ovšem o prohlášení posílané médiím, či oficielní tiskovou zprávu.", přičemž text je na oficiálních stránkách TOP09 v sekci "Tiskové zprávy" ... Je toto vůbec možné? Válka je mír, nenávist je láska?

"Kdyby blbost nadnášela, tak tu budete létat jako holubička."

Pro pana Stejskala - citace: primář Štrosmajer, seriál Nemocnice na kraji města (autor scénáře: J. Dietl), Československá televize, 1977
17. 06. 2011 | 12:02

Občan napsal(a):

To Ali:

Chudoba se ve "vyspělých" zemích vyznačuje právě obezitou spojenou s těžkou podvýživou. Princip je naprosto primitivní a spočívá v nadměrném příjmu a skladování uhlovodanů, jimiž se tělo snaží nahrazovat chybějící vitamíny, vlákninu, stopové prvky a důležité bílkoviny.
Tento princip byl poprán již před WWII v chudinských čtvrtích a oblastech USA, znovu zkoumán za WWII a dnes se stala obezita z chudoby doslova epidemií.

Chudí lidé jedí převážně pečivo, těstoviny (u nás knedlíky), moukou zahuštěné omáčky (v USA pro změnu hamburgery), nekvalitní mleté maso nastavované sojovou drtí, uzeniny, mraženou zeleninu, náhražkové sýry, tuky, sladkosti a nekvalitní levné polotovary. V jejich stravě takřka úplně chybí sýry, ryby, syrová zelenina a ovoce, vařené pokrmy, med, kvalitní maso, vejce, mléko a mléčné výrobky. Proto jsou obézní a přitom podvyživení.

Zeptejte se kteréhokoli studenta 2. ročníku zdravotnické SŠ nebo si to vygooglete. Ta doktorka přes obezitu z Primy o tomhle melduje každý týden taky.
17. 06. 2011 | 12:04

almost glossed™ napsal(a):

Clouseau: Je to možné. Na vedlejším blogu zatím cenzor vyhrožuje přírodovědci, že porušuje kodex diskutujícího. Válka je mír.
17. 06. 2011 | 12:11

ludo napsal(a):

Arogantním lidem je dobrá jakákoliv záminka, tedy bradavice, rovnátka, tloušťka gramatika či cokoliv jiného k tomu, aby předvedli svoji duševní ubohost, to je poměrně známé
pane tato, souhlasím s panem Stejskalem, na provokatéry nereagovat, nemá to smysl, oni za to nestojí, ta osoba nikdy nic moc nechápala, ale to jistě dobře víte, honí si svoje ego, život jí moc nenadělil, chudoba, velká chudoba
mějte se dobře, hlavně zdraví
17. 06. 2011 | 12:12

Platan napsal(a):

veronikavendlova napsal(a):
Platan: ano, provádím zde sociologický výzkum a moc dobře to nevychází. ;-)

To nevadí, paní Veroniko. 1700 přečtení za půl dne je tak jako tak docela slušný sukces. Show must go on! :-)
17. 06. 2011 | 12:13

Hladis napsal(a):

Snad kazdy blog pani VV je jen cira stranicka propaganda plna naprosto zavadejicich informaci a ucelovych prekrouceni ne-li lzi. Snad pokazde je to argumentacne hodne chabe a lehce rozcupovatelne. Pani VV je ciste papousek oficialni stranicke linie bez vlastniho usudku. Tohle uz s blogsferou nama nic spolecneho a patri to jen na stranicke stranky nebo do vzpominek na dobu pred rokem 89.
17. 06. 2011 | 12:17

jeden napsal(a):

Paní Vendlová,já vám říkal zavčas, vraťte se k vařečce, ale to vy né. Vy až s ostudou jak vrata.....no, "jsou různé omalovánky", třeba to tak máte ráda. Jisté je, že jste za poměrně krátkou dobu stihla ze sebe udělat totálního šaška i bez přičinění jiných (to se zvláště cení) a že i lidé, kteří vám zprvu projevovali přízeň vás dnes poslali do .....za Kalouskem...hezké na celé věci je to, že blbec ani nepotřebuje, aby ho někdo znemožnil, udělá to sám a dokonale...tož hodně úspěchů v politické "kariéře" vinšuju.
17. 06. 2011 | 12:18

Veronika Vendlov napsal(a):

Všem, kdo se chtjí hluboce, vážně a serióně zamyslet nad hrozbou chudoby doporučuji například tento odkaz:
http://www.eapncr.org/view.php?nazevclanku=eapn-ceska-republika&cisloclanku=2008050003

O: přijďte na ZM a uvidíte....
17. 06. 2011 | 12:19

Veronika Vendlov napsal(a):

:-) - zatím se nevznáším....ale ještě chvíli a třeb poletím...;-)
17. 06. 2011 | 12:20

Clouseau napsal(a):

a.g.: Mr. Stejskal vs. přírodovědec - na kterém blogu to probíhá?
17. 06. 2011 | 12:27

buldatra napsal(a):

Pěkný článek, takový partajní, fakt moc hezky jsem si početl.

Ještě, že máme paní Vendlovou, která nám vysvětlilí, jak se věci ve skutečnosti mají a která bije.

Když se tak nad tím vesničan zamyslí, tedy nad tou stávkou a nad tím humbukem kolem ní, napadne ho až, že vlk se nažral a koza zůstala celá.
No, koza asi ne, nebo lépe, nejen koza, spíš kozel, protože se přece říká kozel zahradníkem.
Tenhle náš kozel se, s entuziasmem kozlům zahradníkům vlastním, pustil do neskutečných reforem (zahrada se s tím holt nějak bude muset vypořádat, asi jako třeba Šumava s kůrovcem) páč reformy, jak známo, páč propaganda dí, jsou naprosto, ale naprosto nezbytné, bez nich to zkrátka dál už nejde, bez nich bychom byli v ….Průhonicích. Nebo v Řecku.

Takže, když stávka tak nějak došuměla a kozel to přežil ve zdraví, může nás konečně zreformovat dle své kozlovsko-Kalousovské logiky.
Psavá paní Vendlová nám o tom jistě napíše zase něco oslavně hezkého, další vhodný stranický materiáleček ke zkopnutíčku se jistě najde a kdo bude chtít, může do Řecka alespoň na dovolenou, aby viděl, čemu jsme v poslední chvíli unikli s odřenýma ušima.
17. 06. 2011 | 12:27

jeden napsal(a):

Paní Vendlová, o tom, že poletíte vůbec nepochybujte, nejpozději po příštích volbách.
17. 06. 2011 | 12:28

ali napsal(a):

Občan
nevím jak Vy, ale pokud vidím demonstranty, nota bene paní, co v nedávné taky stávce měla transparent se slovy "máme hlad" a váhou zvící domácího čuníčka, tak mě napadá ledacos. I ve včerejší stávce bylo dost lidí nadváhových. Je to paradox, ale Vaše tvrzení je tím pádem pravdivé..díky za detailní popis :o)
17. 06. 2011 | 12:31

route66 napsal(a):

almost glossed™ napsal(a):
Protože tento oficiální stranický materiál navzdory kodexu blogerů bez problémů prošel

Co je dovoleno ...atd.

Pán blogů Stejskal musí držet linii.
Jednak VV je kámoška..zúčastnila se několika sezení v hospůdce.

Druhak..je to v souladu s liníí námi placené České televize..tedy zesměšňování a překřičení všeho, co by se mohlo týkat nesouhlasu se "správným směrem". Ne nadarmo se utužuje spolupráce mezi ČT a Aktuálně.cz. Redaktoři A.cz stále častěji vystupují na ČT24...
Přece si nerozhází tak dobré kšefty a zviditelnění se.
17. 06. 2011 | 12:38

chrpa napsal(a):

tak s tím SCHIFTEM, SALTZMANE je to jasné. působíte komicky, experte. ten váš vůl tedy i sedí.a když s touto úrovní takto poučuje, může být nejen zábavný, ale i korunovaný.
17. 06. 2011 | 12:38

Tenco napsal(a):

ld napsal(a):
Tenco,

kdo vystopoval paralelu Vendlová-Kabrhelová? To fakt nemá chybu!
17. 06. 2011 | 11:29
---------
Já ne.
A ač si tady tropím z VV posměch - myslím si, že oprávněně...tak takové přirovnání se mim nelíbí.
Bez ironie.

Ona to totiž VV dělá všecko takříkajíc s upřímným srdcem na dlani. A je mnohem hezčí než Kabrhelka, budiž ji zřejmě země lehká (nevím - nezjišťuji - jen předpokládám..pokud ne, tak přeji pevné zdraví a ještě pevnější obranu před vlastním svědomím...).
:))
17. 06. 2011 | 12:44

Občan napsal(a):

Díky Vlku,

ušetřil jste mi spoustu času, který bych musel strávit rozjímáním nad tím, jak co napsat, abych nebyl smazán. A že by se mi toho smazabilního dnes chtělo napsat... A důvod by taky byl :o)
A stejně bych to nenapsal líp.
17. 06. 2011 | 12:47

Tenco napsal(a):

Id
Nevíte náhodou kam zmizl JAHA ?
Že by šel ty mé otázky konzultovat s Otcem , Synem a Duchem Svatým ?

A proč mu to, hergot, trvá tak dlouho ?
Že by všici tři měli důvod být k jeho otázkám hluší ?
Vždyť na tohle snad stačí ušní zpověď, ne ?

No nic...takovou krásnou agitku o tom, že lidi mají své pány poslouchat až na věky věkův napsal...a nic...vypařil se. Jak ten duch.
17. 06. 2011 | 12:48

route66 napsal(a):

Tenco napsal(a):
.."Ona to totiž VV dělá všecko takříkajíc s upřímným srdcem na dlani." ..

Já si myslím, že se velice mýlíte. VV je charakterově jedním z nejpokřivenějších blogerů zde...
17. 06. 2011 | 12:50

Občan napsal(a):

Paní Vendlová,

nad chudobou se nemusí nikdo zamýšlet.
Ta tu je i bez těch Vašich naprosto zbytečných parazitních "zymýšlejících se neziskovek" a lidi se s ní potýkají obvykle bez jakékoli pomoci. Protože pokud nejsou zrovna Cikáni, tak takové jako jste Vy vůbec nezajímají. Maximálně si přesně od takových, jako jste Vy, vyslechnou, že se jim nechce dělat, mají si konečně najít práci, mají se starat sami o sebe, mají být zodopovědní a nejspíš jsou stejně sockomoušské socky.
17. 06. 2011 | 12:58

neo napsal(a):

Tenco, nevim kde je JAHA, ale cosi o svatém duchu jsi adresoval mně. Já odpověděl.
17. 06. 2011 | 13:01

Pablo napsal(a):

Jestli nazýváte "reformou", to co předvádí tato vláda, pak klobouk dolů.

Mě osobně tyto současné "reformy" zdaleka nestačí. Je třeba reformovat špatné zákony, práci úřadů, zveřejnit každý účet, který zaplatil politik z našich daní atd.

Od toho je demokracie, aby proběhla široká diskuze o stylu a způsobu reforemu nás. Jestli tu ovšem nějaká demokracie je.....
17. 06. 2011 | 13:05

.Ivan Hochmann napsal(a):

Paní Veroniko ,

jak vidím tak jste jste zamíchala socanskou žumpou.
To víte že odboroví mafiáni lžou.
A kdo lže ten i krade.Pokud ještě nekrade tak by chtěl a bude!

Je zbytečné s touto galerkou diskutovat.
Oni nechtějí vědět jaká je spoluúčast jinde ve světě.
Oni chtějí VŠECHNO ZADARMO!
Včera jsem si vyslech litanie jednoho zapáleného odpůrce reforem,kterého nejvašší argument na téma ŠPATNÁ VLÁDA,byla kritika odchodudo důchodu v 70letech.
Moje poznámky,že návrh je hovadina (neprošlá parlamentem) a musel by obsahovat diferenciace.Je nabíledni,že horník,či jiný manuálně pracující nemůže tak dlouho pracovat a jestli si Kalousek myslí,že než umře bude mu vyplácet podporu v nezaměstnanosti,t.j.desetinu důchodu,tak myslí špatně.
Také myslí špatně ten kdo navrhl a podpořil paskvil diferenciace cenových hladin důchodů.Je plivanec pracujícím lidem do tváře ,aby třebas takový Špidla pobíral mesíční penzi 100.000,-
A udřený sedlák s bídou 5.000,-(a to neví zda se jej dožije)
Vysedávači v kožených křeslech mohou klidně pracovat do 80let.
Ačkoliv - průměrný věk poslance ČR je ca 50let a kdo by měl chuť se dívat ještě 30let na jejich přisprostlé, odulé ksichty??

Takže všechny stesky socanů na podobné téma hodit do stoupy.
Zásadní změny potřebné k výkonu skutečně právního a sociálního státu jsou nanejvýš potřebné a hlavně NUTNÉ!

JEŠTĚ NEJSME ZA VODOU KOLEGO BULDATRO!

Ano,souhlasil bych s velmi agresivní kritikou této vlády ,kdyby ji vedl takový Pgjed s argumenty které uvedl dnes zde v 11.28!!!

Ale to co ukázalu zpolitizované socialistické odbory včera ,...
no nemám ani odvahu to vyslovit.

Ivan
P-S.
A nedělejte si hlavu z místních agresivních kecalů,jsou jen vánkem příjemně vanoucím do pozadí.
******************************

Pane Stejskale,nečilte se!Přece si nemyslíte,že bych vás obviňoval z podpory totality.Přece se známe.Jen mě rozčílilo Vaše kývnutí nicku Občanovi.To jsem vás tedy asi určitě nepochopil.
A prosím řeknětete Vorošilovi,ať se stará o svého KGBáka a Hochmana vůbec nekontaktuje.Hochman by jej (dle svého zvyku )
mohl veřejně poslat kam slunce nesvítí stejně jak učinil tatovi a hnojařovi.
Děkuji za pochopení .Ivan
17. 06. 2011 | 13:20

Pereira napsal(a):

Paní Veroniko Vendlová,
před časem (před volbama) jste tu psala o dětech z dětského domova v Pyšelích. Nemohla byste popsat jak se konkrétně změní jejich život po přijetí reforem Vaší vlády a koalice? Evidentně této problematice rozumíte, když jste jí před volbama věnovala tolik času a prostoru a teď máte přístup k detailům a datům mapující zneužívání sociálních dávek.
Zveřejnila jste zde odkaz na EAPN.cz. Mohla byste prosím upozornit tvrdě se školící paničky, které odstraňují chudobu na konferencích tu ve Vídni tu na Kypru, že slušná nezisková organizace zprávy o své činnosti průběžně zveřejňuje:
Plány činnosti:
poslední zpráva 2008
Zápisy o valných hromadách:
poslední 20. 5. 2009
Tiskové zprávy:
nic
Výroční zprávy:
poslední za rok 2008
Aktuality:
fotografie školačky co bude někoho nevím koho reprezentovat v Lisabonu předtím školení v Top hotelu
Prosím vás ty jste sem dala jako příklad zneužívačů sociálního systému?
17. 06. 2011 | 13:20

almost glossed™ napsal(a):

Clouseau: http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/tomas-haas.php?itemid=13475

Přírodovědec právě skóroval :-).
17. 06. 2011 | 13:23

almost glossed™ napsal(a):

route66: Stranická linie je stranická linie. Kdyby soudruh nějak vybočoval, tak si to s ním, soudruzi, vyřídíme. To by tak hrálo, aby nám tady nějací cizí soudruzi vykřikovali něco o dodržování kodexu.

Nebo spíše barter...?
17. 06. 2011 | 13:26

dalimír napsal(a):

Paní Vendlová vyřidte tomu kopaničáskému starostovy Gazdíkovy že si ho ogaři s jeho rodného kraje pěkně podají ! V Praze je chvíli a už dělá chytrého a chytřejšího nežli je sám mystifikátor tyransaurus Kalous ! To nemůže být hierarchycky přípustné ! Dl.
17. 06. 2011 | 13:27

dalimír napsal(a):

Oprava KOPANIČÁŘSKÉMU !!!
17. 06. 2011 | 13:29

Tenco napsal(a):

route66
Fakt ?
Já si myslel, že je jen naivní a hloupá. No todlencto teda...kde na to chodíte - na takové věci ? :))

Ale s tou Kabrhelkou - to musíte uznat to je přeci jen až moc tvrdé kafe.
Jo. kdyby někdo řekl že je třeba ze stejných vajec jako protagonistka new speak Peak - to bych bral.
Ale súdružka Kabrhelová ?

Ne - to je zcela mimo mísu i zásady slušného stolování vůbec.
:))
17. 06. 2011 | 13:31

stejskal napsal(a):

Nedělám si iluze, že by se někdo, kdo je přesvědčen o mé zaujatosti, chtěl zaobírat fakty, ale pro ty ostatní:

Je často dost obtížné posoudit, co je výhradně oficiální stranický materiál a co ještě ne autorský text. Nechávám tomu tedy spíše volnější průběh, i když je mi jasné, že si to řada lidí vezma jako záminku.

Paní Vendlová zde napsala, že je autorkou tohoto textu. To jí myslím opravňuje k tomu, aby si ho dala do blogu. Stejně jako když zde třeba pánové Paroubek či zaorálek přetiskují své projevy ze sněmovny. Oboje je trochu sporné, oboje se dá tolerovat a oboje může být dobrým důvodem k osobním útokům vůči komukoliv, třeba autorovi (záleží na naturelu dotyčného).

Hezký den všem.

Libor Stejskal
17. 06. 2011 | 13:34

almost glossed™ napsal(a):

"6. Bloger a politické aktivity -
Na blogu nebudou zveřejňovány oficiální stranická prohlášení, logo strany, volební slogany ani TISKOVÉ ZPRÁVY. Zákaz neplatí pro odkazy na tyto materiály. "

Na oficiálním webu TOP09 je materiál uveřejněn v sekci "TISKOVÉ ZPRÁVY".

O čem se tady diskutuje?
17. 06. 2011 | 13:39

kelt napsal(a):

V.Vendlová-Vy jste prototyp těch blondýnek,o kterých koluje tolik vtipů obdivujících jejich IQ.
Není Vám proboha hloupé a trapné opisovat bláboly ze stranických agitek a navíc to předkládat k věření těm,kteří zřejmě na rozdíl od Vás jsou schopni používat vlastní mozek?
Do teď jsem byl přesvědčen,že nejhloupější z vaší party je onen bývalý starosta z Horní-dolní-zřejmě jsem se mýlil.
17. 06. 2011 | 13:40

buldatra napsal(a):

Zdravím Vás pane Ivane,

Za vodou teda fakt nejsme a jak to tak sleduji, asi ještě dlouho nebudeme, pokud se tady bude furt a stále stavět jakási podivná chatrná stavba, které šéfují diletanti. Zase se staví místo základů nejdřív střecha.
Nejdřív by se měl ale už konečně udělat na budoucím staveništi ORDNUNG a pak vybudovat základy.
Bez poctivých základů takové to cosi, čemu se tady bůhvíproč říká reformy, bude chvíli viset v luftu a pak to spadne Kalouskovi na hlavu (on se sice určitě zas vyhrabe, protože je nesmrtelný a nezničitelný a vynoří se zas třeba v nějaké jiné lepší partaji), ale to je furt dokola to samé, tentokrát v bleděmodrém vydání a je to zas a znova jen ztráta času a peněz a optimizmu a vůbec.
Dokud se neudělá pořádek…
17. 06. 2011 | 13:44

Rumcajs napsal(a):

Chtěl jsem ještě něco napsat, ale pak jsem narazil na Ivana a zjistil, že už není co psát.

Jenom, že Vám držím palce paní Veroniko, protože říci svůj názor bez obalu před touhle smyslu zbavenou levicovou smečkou, to chce velikou odvahu.
17. 06. 2011 | 13:57

Občan napsal(a):

No já už jen bezdeše zírám...
Jak může někdo, kdo dokáže zaměnit VLASTNÍ projev politika (byť ho psal kdokoli) a SPAM provedený přetiskem oficiálních stranických materiálů, dělat někde admina?

Takže až sem pan Dolejš narve propagandistické matroše z komunistického webu, tak pan Stejskal ani necekne a bude ho hájit před kritiky?
Tak na TO se opravdu MOC těším...
17. 06. 2011 | 13:59

Občan napsal(a):

Není to náááhodou už podruhé za tento měsíc, co tu Vendlová zcela beztrestně SPAMUJE???
17. 06. 2011 | 14:01

krokus napsal(a):

Občan:

Taky mi to vzalo dech. Ale pak mi to došlo: je možné, že autorkou onoho stranického materiálu je právě paní Vendlová, ne? :))
17. 06. 2011 | 14:05

Luba napsal(a):

Paní Vendlová,
jak se opovažujete operovat s pojmem LEŽ!!!???

Jestli by nějaký umělec chtěl zpodobnit Lež, vysochal by Kalouska. Vašeho hlavního vodiče loutek.

Pokud jde o svržení vlády, odboráři jsou na to příliš mírní a civilizovaní. Na Vaše TOP-kreatury musí nastoupit silové složky.
Ozbrojený odpor.

Jen tak můžeme náš stát uchránit před osudem Řecka, jehož ekonomiku totálně zdevastovali "pravičáci" Kalouskova ražení -jak řekl pan Knötig, známý z "kauzy Drobil" - "to byly vyloženě krádeže za bílýho dne, jako v Lesích ČR".
Další loupeží do stranických pokladem TOP-09 a kapes TOP straníků a jejich sponzorů nepochybně bude tzv. ekologická superzakázka.

Např. zpívající Korte a jeho firmy se už nemohou dočkat a samotnému panu poslanci už po jeho vousisku viditelně tečou lačné sliny chtivosti, jež poskvrňují jeho rudé triko s nápisem: "Odpovědní nestávkují".

Fakt, že kalouskovci a nečasisté neustále argumentují Řeckem není právě šťastný. Lidé by se měli hlouběji seznámit s tím, co bylo skutečnou příčinou tamní krize - nebylo to jen zavedením neúměrných výhod, ale bylo to především tím, že Řecko bylo v rámci EU státem nejvíce zkorumpovaným.

Viz: Řecká krize je důsledkem korupce a modelu ekonomiky

"Studie, kterou připravuje americká Brookings Institution, podle listu The Wall Street Journal (WSJ) zjišťuje, že úplatkářství a klientelismus při obsazování míst ve státních službách jsou nejvýznamnější příčinou hrozivého nárůstu řeckého státního dluhu.

Kvůli tomu je řecký stát každoročně připravován o příjmy v rozsahu nejméně osmi procent hrubého domácího produktu, což je zhruba 20 miliard eur čili 511 miliard korun, téměř polovina ročních rozpočtových výdajů České republiky.(...)

Stát v Řecku poskytuje podle Michase různým klientským skupinám a jednotlivcům tři typy výhod. Nejvyhledávanější je teplé místo ve státním sektoru, který nyní zaměstnává asi jeden milion lidí, zhruba čtvrtinu všech pracujících Řeků a na jejich platy a důchody jde přes 80 procent veřejných výdajů.

Druhým způsobem jsou privilegia pro různé profesní skupiny, v podstatě monopolní výsady, které omezují konkurenci a zajišťují držitelům vyšší příjmy.

Třetí kategorií výhod jsou poplatky vybírané státem z různých transakcí ve prospěch třetích stran - například poplatek z počátečního kapitálu nové firmy do penzijního fondu právních zástupců nebo desetina z každého lodního lístku do penzijního fondu přístavních dělníků.

Obrovské ekonomické škody páchá i korupce, která s klientelismem úzce souvisí. Podle studie Brookings Institution, která porovnává míru korupce se schodky veřejných financí mezi 40 zeměmi světa, by Řecko dosahovalo rozpočtových přebytků, kdyby byl jeho veřejný sektor stejně čistý jako ve Švédsku nebo Nizozemsku, a schodky by byly výrazně nižší i při korupci obvyklé jinde v jižní Evropě.(...)

Korupce podkopává veřejné finance na nespočet způsobů. Daňoví poplatníci běžně snižují své platby tím, že se rozdělí s daňovým úředníkem o většinu vypočtené sumy. Korupce u vládních zakázek a politické protežování klientů-voličů nafukují vládní výdaje a drobné úplatkářství všeobecně podkopává autoritu státu v očích daňových poplatníků.

"V Řecku je obcházení pravidel věcí cti. Pokud se řídíte pravidly, budou o vás říkat, že jste idiot," řekl WSJ univerzitní profesor Stavros Katsios. Rakouský ekonom Friedrich Schneider, který studuje problém daňových úniků ve světě, odhaduje, že v Řecku se nezaplatí čtvrtina daní a třetina z tohoto výpadku je důsledkem korupce daňových inspektorů."

Zdroj:
http://www.penizenavic.cz/clanky/recka-krize-je-dusledkem-korupce-a-modelu-ekonomiky

Jak je vidět, argumentace naší tzv. pravice "Řeckem" je z větší části podvodná, protože příčiny dnešní řecké krize jsou historicky dány a byly založeny již za turecké okupace v 19. století (viz plné znění citovaného článku). A jestli se tam najdou nějaké nebezpečné paralely s naší situací, jedná se o typy politiků, kteří rozkrádají veřejné prostředky - a těch je u nás, zdá se, plno.

Když letmo nahlédneme do seznamu sponzorů politických stran - nejvíce peněz od soukromých sponzorů teče do ODS. Jedná-li se
o podnikatele, zřejmě počítají se zhodnocením investice. Pouze pan Jágr jim ty milióny patrně daroval ze své naivity.
Ale na PirateLeaks jsou samozřejmě jen ty příjmy přiznané a legální ...

http://www.pirateleaks.cz/www/home/blog/sponzori.html
17. 06. 2011 | 14:13

almost glossed™ napsal(a):

krokus: O autorství oficiálních tiskových zpráv strany v kodexu nic není. Prostě to odporuje kodexu, ať to psal kdokoliv.
17. 06. 2011 | 14:20

Clouseau napsal(a):

a.g.: Díky.
17. 06. 2011 | 14:21

Jedla napsal(a):

Blogerka zde tedy provádí "sociologický průzkum" (sic!), který jí "nevychází".

Připadá mi to naprosto typické. Provádím -li opravdu, průzkum, zjišťování, nemůže ani vycházet, ani nevycházet. Položím kvantitativní otázku a obdržím odpověďi, čísla. Ta čísla mají střední hodnotu (průměr, medián ...) a rozptyl (směrodatnou odchylku, varianci ...) Mám-li ta čísla, mám odpověď. Nemůže vycházet či nevycházet, musím je respektovat jak jsou a napsat do závěru. Na interpretace je nanejvýš diskuse, zpochybnit výsledek je nemožné. Nemůže to "nevycházet", i negativní výsledek je platný výsledek, je poctivé ho respektovat. Pochopila? Schopna připustit, že omyl je na její straně? Ne, samozřejmě. Prostě to "nevyšlo", tak si to zfalšuje.

S (jen malilinkou) nadsázkou (čistě pro stručnost) nazvu konflikt odborů s vládou TOP09 a zbylých vládních bolševiků konfliktem otroků s otrokáři. Autorka blogu doufá, že se - svou loajalitou - zařadí k trokářům. Co na to my otroci? Úsměv, zvaný široký. Totiž, autorka může býti, odměnou za svou loajalitu, otrokářkou. Jenže to je povrchní. Má děti? Já ano, tři (3, 7 a 11 let). A budou otroky, o to už se Vendlová přičinila. Doufá autorka, že její děti budou otrokáři, majiteli a pány mých dětí? Že jim to zajistila? Ža právě na tom úspěšně pracuje? Omyl. Otrokářství nemá nikdy otroků dost. Núžky se trvale rozevírají, vítězové potřebují čím dál více otroků, čím dál více je tedy poražených. Proto je nepropustná cesta z nižší kasty do vyšší, naopak však nikoliv. Polopropustná membrána. Vendlová může být za odměnu otrokářkou, může si užívat naše zotročení. NIKDY ale nebude mít jistotu, že její děti nebudou též otroky.
17. 06. 2011 | 14:27

JAHA napsal(a):

Ad: Tenco
Som tu, len nemam cas stale "cumiet" na vyjadrenia a prispevky. Ale raz za cas si precitam a pokial si myslim, ze to ma nejaky zmysel, tak nieco napisem. Vo Vasom pripade mi Svata Trojica poradila ihned. Nekydat hnoj s kydajucimi☺.
17. 06. 2011 | 14:28

ld napsal(a):

Tenco,

myslíte, že umí Vendlová recitovat takové agitky i v rýmech? Poslední zanícenou je Jiřina Švorcová. Ale ta se apoň živila poctivou šmírou. Já si myslím, že ta Kabrhelová sedí přesně. Nicméně to vnucovat nebudu.

Na vojně, při pondělním PŠM jsem si totiž podobných keců užil do sytosti. Stačí jen poupravit znaménko.
" Efektivně šetříme, jen za provoz státu..."
Když jsem šel do civilu, hřímali na 17.sjezdu KSČ stejná slova. Kam jsme doputovali za tu dobu? Odpovím. Do Vendlova pod čilskou propiskou v okrese Kradákstán...S jedním rozdílem. Na začátku cesty jsem měl v kapse aspoň kádéčka (pamětníci ví), nyní mám hovno (90% spoluobčanů ví také).

S Jaha vám nepomůžu. Křížovky jsem luštíval, když ještě nebyly tak přemnožené. Takže co by to mohlo být? Jaroslav Hašek? Jaromír Hanzlík? Nebo někdo od Habsburků?
17. 06. 2011 | 14:45

ld napsal(a):

Jaha,

jejda, my o vlku...Co znamená zkratka jaha? Pokud je to tajemství, jako bych se neptal.
Obrátil se na mne Tenco, a já neuměl dotaz zodpovědět.
17. 06. 2011 | 14:47

.Ivan Hochmann napsal(a):

Nezájímá mě zaujatost lidí.Nepovažuji ji za podstatnou.Ovlivňuje sic moje závěry,ale pokud nejsem stoprocentně přesvědčen nereaguji,i když se to možná někdy tak jeví.
Horší je to s naturelem dotyčných.Pokud budeme tolerovat osobní útoky zdejších drbanů,tak se k soudné diskuzi nikdy nedostaneme.
Všiml jste si jistě,že příčina dehonestace autorky blogu může být i kolegialita její osoby s editorem Blogů Aktuálně.cz.
No prosím vás to je přece vrchol debility.

Nebo "propagandistka uličního výboru".Se sesmoleným gulášem jakýchsi pochybených "faktů" z dalekohledu socanské optiky.
To se Vlkovi obzvlášť povedlo.

Jasně Veroniko,vidíme sami kdo tady lže,mlží a manipuluje.
Není třeba ani upozorňovat na to,že se nemluví pravda.
Tu tady neříká nikdo,neboť PRAVDA ta prodejná děvka už nemá žádné zábrany slehnout s prolhaným fenoménem čehokoliv.

Pac a pusu Ivan.
17. 06. 2011 | 14:47

Tencokida Hnuj napsal(a):

JAHA
To je většinou odpovědí demagogů na jasně položené otázky. Nebavit se.

Ale mám radost, že Otec, Syn a Duch svatý s vámi stále komunikují...
Já bych s takovým demagogickým, propagandistickým obejdou už dávno vyrazil kostelní dveře...
No - já jsem ale jen obyčejný pozemský červ, omylný hříšník....
Proto kladu otázky. Lidem.

Občas se ale spletu a položím otázky hloupámu pařezu.
Omlouvám se.

A vyřiďte pozdrav té Vaší svaté Trojici, ke které se modlíte takříkajíc zástupně : Kalousek, Schwarzenberg a Gazdík.
Že je pozdravuji.

A ať to dobře spočtou...ať se příští vláda z těch církrvních restitucí posere...

Ať tak mají radost i poté, co skončí tu v alkoholické léčebně, tu v ústavu pro choromyslné, tu v pavilonu papoušků...
17. 06. 2011 | 14:49

Tencokida Hnuj napsal(a):

I.H.
Vaše plky jsou gejzírem hodnotových soudů založených na jediném - na obrázcích, kterými váš mozek zpracoval realitu aniž by se však zajímal o empirická data.
Zřejmě tak můžeme očekávat podobných výlevů nadále plné kotle.
Protože takto se mozek nemůže nikdy unavit.

Maucta.
17. 06. 2011 | 14:51

Hladis napsal(a):

Luba
Hezky vstup a link. V Recku je znamo a spocitano ,ze pokud by se odbourala korupce, klientelismus a zastavili masivni danove uniky ,tak ma Recko vyrovnany rozpocet. Souhlasim ,ze toto je zpusobeno Tureckou okupaci ,ktera zastavila jakykoliv vyvoj v Recku na stovny let. Prispela k tomu i nejednotnost reku ,plno obcanskych valek a neutesene hranicni spory se vsemy sousedy (velka armada). Pokud se podivame na vyvoj po druhe svetove valce ,tak to zadna legrace nebyla. Vite ty rozkradene penize se nikam neztratili. Ted po krizi se jen presunuli do Svysarskych bank (rekove tam maji penezni prostredky ve velikosti 80% statniho dluhu). Argumentace ci spise straseni ceske pravice Reckem je postavena na vode a v CZ neobstoji. Rekove demonstruji proti politikum a jejich zodpovednosti za stav v jakem Recko je a za to ze nikdo nebyl potrestan. V Recku ale lezi velka vina nejen na politicich ,ale i na recich samotnych ,ze se na celkovem rozkradani podileji a profitovali z neho.

Pouceni je jasne. Nedopustit rozkradani v CZ a nedostat se na reckou uroven. Zastavi to obcane samotni tim ,ze masove zkorumpovane politiky a jakekoliv zlodejiny odsoudi ,tvrde se proto tomu postavi a daji od toho ruce pryc.

Hezky den ze Solune.
17. 06. 2011 | 14:54

ld napsal(a):

Hladiš,

zdravím do Soluně! To odsouzení zkorumpované politiky dnes právě začalo. Policie totiž zastavila kauzu Drobil z pokynu státního zastupitelství. Sláva, země se očišťuje!
17. 06. 2011 | 14:59

pje napsal(a):

Jisté je pouze to, že madam Vendlová nepochopila dosud vůbec nic. Ptát se po cílech a zdrojích financí OSF je bezpochyby pod její ctěnou nadúroveň... Jak snadné je získávat žoldáky pod false flag...
17. 06. 2011 | 15:01

Tenco napsal(a):

Id
Možná že to je Jan Amos Húska Alois.
Já nevím, jak se všici ti církevní exponenti - co TOP 09 zobou z ruky jmenují.
Oni to tam mají strašně složité.
Vezměte si například papeže.

To by se jeden zbláznil, kdyby se je měl naučit zpaměti...jak jdou, hezky ponepořádku. :)))

Proč je zkrátka nepojmenují Pavel I, Pavel II....Pavel CCC ???

Copak Ježíš měl za učedníka nějakého Benedikta, Bonifáce, Hyginuse, Piuse...?(?

Dyť ten Ježíš - až za dvacet dva let vstane znovu z mrtvých...dyť on sám se v tom nebude moct vyznat !
Já bych si dokonce dovolil konstatovat, že on - až to zjistí, tak jim celý ten jejich bleší cirkus zavře...stoly pospřevrací...a takovým jak je JAHA tak napráská bičíkem...

:--()
17. 06. 2011 | 15:04

Tenco napsal(a):

Hladis
Chystám se do okolí Soluně za několik týdnů.
Jedu společně s kamarádem Řekem, ale ten už tam nebyl hezkou řádku let, tak...

...bylo by možno mít nějaké konkrétní dotazy...formou osobního emailového dialogu ?
/až příští týden - budu mít více infornmací co se týče itineráře.../
email : opicezvesmiru@seznam.cz
17. 06. 2011 | 15:10

Daňový poplatník napsal(a):

Verunko, víte, jak umírá mozková buňka blondýnky?
....Sama...

Příležitostně Vám k tomu dám vysvětlení, teď jdu pracovat na své nemovitosti, neboť na rozdíl od Vás mě spíš zajímá, jaký bude na konci roku hospodářský výsledek, a ne kolik se ušetřilo, a na rozdíl od Vás dokážu odhadnout, kam to (blíže nespecifikovaná) vláda diletantů, korupčníků a pobíračů dotací na neprávem zrestituované nemovitosti dopracuje.
17. 06. 2011 | 15:12

Manka napsal(a):

Vendlová - KOMU NENÍ Z HŮRY DÁNO,V APATYCE NEKOUPÍ !!!Něco pouze opsat,to je plagyát a za to se dávaly kule!Je vidět,že na víc nemáte....nedivím se ...jste modrá straka..ty umí jen krást a lhát!
17. 06. 2011 | 15:13

Dolíňák napsal(a):

Zazněl tady dotaz, co my v Odoleně Vodě, tak říkám, děkuji za optání, ale bylo by nám ještě líp, kdy soužka zajela s Rumcajsem do Řáholce, když si tak báječně rozumí. Podobnost nebo sympatie je asi čistě náhodná, že by do toho svého Řáholce šla sama se sebou? To jistě ne! Jinak k tématu není co dodat, všechno jste už řekli. Naučené ideologické žvásty, jejich demagogické papouškování, dlouhotrvající monolog, z kterého si člověk nemůže nic odnést, neboť nic nebylo vlastně řečeno. Ještě vykrádání témat a nápadů, snad jsem něco nevynechal.
17. 06. 2011 | 15:14

dalimír napsal(a):

Dobrý den všem ! Paní Vendlová když jste zde začínala psát do blogů ,vícero příspěvkářů Vás mělo v úctě ! NEKAZTE si to prosím ! Ted již ani na nás nereagujete ,to Vás pan kníže tak zaměstnává nebo už vám začínají být obyčejní lidé také šumafuk ? Odpovězte prosím ! Dl. PS: Hlavně pište o NĚČEM !
17. 06. 2011 | 15:15

JAHA napsal(a):

Ad: Tenco to Id

Celkom vtipne. To sa Vam podarilo☺. Akurat, neviem este, komu som zobal z ruky, pokial TOP 09 nevzniklo, pretoze neviem o tom, ze by som svoje nazory nejako v zasadnych veciach menil poslednych 40 rokov. Ale mozno mi napoviete.

P. S. Neprezradte to nikomu, ale osobne mam vsetky politicke strany, nielen Vase ceske, "na haku".
17. 06. 2011 | 15:15

NVS napsal(a):

Vážená, nevím jak jste stará, ale v hlavě to máte popletené dokonale. Ale vzhledem k tomu, že patříte do skupiny pana poslance Gazdíka není divu, že plácáte nesmysly.
17. 06. 2011 | 15:18

Tencokida Hnuj napsal(a):

JAHA
Vy nejste dokonce ani český občan ? /osobne mam vsetky politicke strany, nielen Vase ceske, "na haku"./

Aha - už Vám rozumiem, pane JAHA.:))

Prudit a kalit vodu...
17. 06. 2011 | 15:18

Tenco napsal(a):

JAHA
Neprozradím to nikomu - bez obav.
:))

Majte sa.
17. 06. 2011 | 15:20

ld napsal(a):

Tenco,

možná taky nejdete příkladem s těmi jmény. Neboť byste se pochlubil, že váš provorozený se jmenuje TCKH I., římská číslovka se s počtem dětí odlišuje, atd. A pokud je již i on ženat a plemení, tak svět zajisté obohatil ratolestí TencokidaHnuj ml.I. Je to tak?

Sám jistě uznáte, že ani bc.Martin, cestovatel (a už jsem líný psát jeho další nicky) k problému taky přistupuje jako anarchista.

Pravda bude někde uprostřed: Ježíš Nazaretský měl m.j. učedníka Jidáše. Jo, zrovinka toho, z kterého si béřeme nejvíce, inkasujíc denně 30 šekelů. Podstrkává je Kalousek, Vendlová, Švarc, Drábek...Takoví čeští farizejové. Správně, vyhoďme kupčíky.
17. 06. 2011 | 15:24

pje napsal(a):

Ještě drobnost: Věcní i vtipní oponenti bloggerky nepoužívají politickou škálu k jejímu označování ani k označování jejích apologetů. Politickou škálu používají právě a pouze její apologeti. Pokud někdo argumentuje pravicí či levicí, je patrné, že lepší argumenty nemá a uchyluje se k demagogii. Bloggerka se chápe žerdě a zuřivě jí mává dříve než použije argument, který přesvědčí každého, kdo místo faktů hledá berličku pro své pocity. Vždy je třeba se v takové situaci ptát, kdo platí...
17. 06. 2011 | 15:30

ld napsal(a):

Vendlová,

tady máte tvrdá data i s odkazy. Není to vycucané z prstu, tak jak to děláte vy. Podívejte se do toho zrcadla. Ale nejen vy sama. A buďte tak laskavi, vyvoďte z toho důsledky. Běžte už...pryč!
http://www.novinky.cz/domaci/236545-republika-je-v-rozkladu-shoduje-se-vetsina-cechu.html
17. 06. 2011 | 15:30

Hladis napsal(a):

Tenco
Neni problem. Pravdepodobne cestujete na Chalkidiki si uzivat ze ? :)
17. 06. 2011 | 15:31

ld napsal(a):

Možná na Lesbos...
17. 06. 2011 | 15:36

Veronika Vendlov napsal(a):

Dalimíre budete se divit, ale oodpovědní pracují. Tak pracuji. Komentáře nestíhám ani číst, natož na ně reagovat. Některé navíc s potěšení ignoruji. :-)
17. 06. 2011 | 15:43

.Ivan Hochmann napsal(a):

aradoxy!Tak ty nedáš pokoj fešáku?!

Přečti po sobě všechny ty snůšky jedovatých hovadin a bež za roh.Tam si dej po tlamě.Třebas tě to probere.
To co plodíš zde na blozích empirická data zcela jistě nejsou.
Jen urážky devastace,pomluvy a nadávky.
Prostě - HNOJAŘ !
Co bychom také chtěli od člověka,který si cíleně naordinuje takový nick.
Nikoliv JAHA (dlouholetý slovenský kolega zde na blozích) ,....
nýbrž Kydač hnoje zde prudí a kalí vodu.

Nechápeš základní principy slušného chování.
To není vtipnost,to je nedostatek inteligence,a výraz buranství.
Můžeš ty svoje hnoje zabalit do jakéhokoliv slovního hávu -
POŘÁD TO BUDE HNŮJ !

Stejně je zajímavé jak takový člověk jako ty může poukazovat na Ježíše Nazaretského.To jsou mě p

Zalez někam a neotravuj.Ivan.
17. 06. 2011 | 15:45

Veronika Vendlov napsal(a):

Id: jak že je to s těmi tvrdými daty??? Jedna věc jsou data, druhá pak jejich interpretace. To Vy ale zcela jistě víte. Pokud je republika v rozkladu, určitě to není vinou Vlády, která vládne cca rok. Je to vinou nás všech.
17. 06. 2011 | 15:45

Veronika Vendlov napsal(a):

Ivane moc zdravím. Zítra zajedu do Řáholce, mám to kousek. :-) Třeba toho Rumcajse potkám a pokecáme. Díky za podporu, vážím si toho, protože to také není snadné. Díky blogovému tréninku mě už dneska hned tak něco nerozhodí. Jak je to s tou mlčící většinou a ječící menšinou? :-D
17. 06. 2011 | 15:50

.Ivan Hochmann napsal(a):

Ivan Hochmann napsal(a):
Tak ty nedáš pokoj fešáku?!

Přečti po sobě všechny ty snůšky jedovatých hovadin a bež za roh.Tam si dej po tlamě.Třebas tě to probere.
To co plodíš zde na blozích empirická data zcela jistě nejsou.
Jen urážky devastace,pomluvy a nadávky.
Prostě - HNOJAŘ !
Co bychom také chtěli od člověka,který si cíleně naordinuje takový nick.
Nikoliv JAHA (dlouholetý slovenský kolega zde na blozích) ,....
nýbrž Kydač hnoje zde prudí a kalí vodu.

Nechápeš základní principy slušného chování.
To není vtipnost,to je nedostatek inteligence,a výraz buranství.
Můžeš ty svoje hnoje zabalit do jakéhokoliv slovního hávu -
POŘÁD TO BUDE HNŮJ !

Stejně je zajímavé jak takový člověk jako ty může poukazovat na Ježíše Nazaretského.To jsou mě paradoxy!

Zalez někam a neotravuj.Ivan.
17. 06. 2011 | 15:45
17. 06. 2011 | 15:50

Veronika Vendlov napsal(a):

PS: Ivan H - kdybyste viděl, na jaké skutečnosti jsem narazila v Ololeně Vodě, zjistíte, že je to vlastně všechno úplně marné snažení, protože to, co jsem zjistila dnes, mě dorazilo. Více případně soukromě.
veronika
17. 06. 2011 | 15:55

ld napsal(a):

Vendlová,

vy už v té argumentaci doháníte Cestovatele.
Jakápak interpretace dat? Na dotaz, kdo je škodič této země občané odpovídali, a četnost odpovědí dodala výsledek. Jenom zoufale mlžíte, přikreslujete chameleonovi další krycí puntíky na hřbet. A pokud se podíváte na graf, spatříte bakalici, jejíž kopačky obouváte, šlendrián a zlodějství omlouváte. Výmluvy na rudé, oranžové, zelené zde neplatí. Tu vinu nesete pouze vy a nikdo jiný! To bláto lítá z vašich kol!
Až budete opět volit předsedu, nezapomeňte na podrobné schéma návodu k použití hlasovacího zařízení, resp.chronologie procesu. Aby to zase za vás nemusel odvolit Kalousek...
17. 06. 2011 | 15:56

Béda napsal(a):

VV,

koukám, že věcnou stránku věci jste vyčerpala přepisováním stanoviska TOP. Na věcné příspěvky k tématu jako obvykle raději ani nereagujete.

Teď ještě pošpitat o ničem, šikovně odvést řeč a "hezký den".

PS: Nevládli Kalousek na financích, Schwarzenberg na MZV již v minulé vládě? To jenom aby řeč nestála.
17. 06. 2011 | 16:03

Tupelo napsal(a):

veronikavendlova: vynechte me prosim z toho Vaseho ze je to chyba 'nas vsech' (leda ze byste myslela 'nas vsech' jen jako podmnozinu politiku, potom je ovsem chyba tech cestnych, jsou-li taci, ze se nezbavi svych kolegu bez moralky, zkorumpovanych zlodeju atd...; lidi by takove chovani jen privitali)
17. 06. 2011 | 16:04

JAHA napsal(a):

Ad: Tenco
"Aha - už Vám rozumiem, pane JAHA.:))
Prudit a kalit vodu...".

Neviem, ako presne znie prislovie, ale nieco v tom zmysle, ze kazdy chape veci tak, aky je (alebo sa mu snivaju sny, aky je, alebo cosi podobne).

Miesto "prudit a kalit vodu" sa da pomysliet i na "pohlad z vonku". Ale kazdy mame nejaku predispoziciu, ze☺.

Ad: IH
On uz iny asi nebude, zbytocne sa rozculovat☺.
17. 06. 2011 | 16:06

dennis napsal(a):

V pet rano jsem tady napsal:
"Cekam az uslysime z ust vladnich predstavitelu, ze stavka, ktera nezpusobila zadne vytrznosti, ani skody, ani nasili byla naprosto zbytecna a zpusobila jenom hospodarske skody. Na zbytecnou stavku samozrejme nebude vlada vubec reagovat."

A mame to tady. Pan prezident se uz vyjadril. Samozrejme, ze kdyz si to stavkujici nevyridili s papalasi, vyridi si to vlada s odborarskymi papalasi. Drzim vlade palce, aby odnaucila odborarske bafun'are nerikat pravdu.
17. 06. 2011 | 16:15

SuP napsal(a):

Ahoj Veroniko -
Mám na Tvůj článek stejný názor jako Ivan Hochmann i ostatní posádka "naší lodi". A jak Ivan podotkl, zamíchalas tou žumpou řádně a ani ses nemusela pouštět do žádných hlubokých závěrů. Začínám pochybovat, že tyhle debaty mají nějaký smysl. Ale aspoň že občas člověk může zjistit, že nežije jen mezi paky levounskými. Jinými slovy, že všude žijí i lidé. Tak děkuju a zdravím.
17. 06. 2011 | 16:18

pich. napsal(a):

Bossová Vendlová, aby jste jednou nebyla bossa.
Vy pravičáci se těch svých bossů nemůžete nasytit.
Pro mně jsou pravými bossy Nečas, Kalousek a Drábek.

A "pracující" kalousek, ten by tu práci potřeboval jak sůl. Jako zadnář by mohl něco zdít a nejen zazdívat ty díry po spřátelených bossech. Tam by si taky mohl bez problému dávat do nosu. Třeba tu oblíbenou zednickou. Do piva zazdít prcka.
17. 06. 2011 | 16:19

Občan napsal(a):

Vendlová,

MNE z toho "my všichni" laskavě vynechte.
Já v životě neukrad ani hřebík a pokud jsem si někdy v životě na něco půjčil, tak jsem to taky splatil.
Já se sebrankou, k níž patříte, NEMÁM NIC společného. NIC. Zejména ne dluhy.
Hovořte tedy sama za sebe.
17. 06. 2011 | 16:23

jeden napsal(a):

Paní Vendlová lže jako když Mladá fronta tiskne - prý rok ve vládě: no a kdo vládl minulé volební období??? Stejná zlodějská pakáž jako dnes. Vy prostě nemůžete vydýchat, že vás tady "žerou" poslední čtyři lidé (počítaje do toho i pana Stejskala)...kopete kolem sebe jako běsná kobyla a lžete, až se vám od huby práší. Jo jo, tak to dopadá, když je někdo moc velký samožer a pak mu lidi nastaví zrcadlo....
17. 06. 2011 | 16:23

Veronika Vendlov napsal(a):

:-) tady je fakt veselo. Jeden příspěvek lepší než druhý.

A zatím na FB koluje:
"M. Kalousek: Povím vám na adresu odborářů říkanku: "Napíšu si na svůj blog ve všech sedmi pádech sociální dialog z golfu v Poděbradech. Hned se v práci lépe dýchá, když dme v prsou mužná pýcha, že na golfu hraje náš odborářský papaláš."
17. 06. 2011 | 16:24

pich. napsal(a):

Bossová Vendlová. Co pak se v té Ololené Vodě stalo. Povídej ...
17. 06. 2011 | 16:25

Tencokida Hnuj napsal(a):

I.H.
I kdybys - budu ti tedy tykat, neb jsi s tím začal..(ale do své kumpačky mě prosím nezahrnuj - hnusí se mi tací, kteří zesměšňují vlkovy argumentace , podložené fakty, pomocí blábolů a vulgarit - tak jak to děláš TY a TOBĚ podobní - pohrobci komunistických agitátorů, kteří se drží jen svých banálních klišé a ideologického vyčichlismu :))) - tedy i kdybys sem dával své pavlačoidní rádoby moudra desetkrát, věz , že na mě mají zhruba takový vliv jako na letošní úrodu tuřínu. :))

No nic - zklidni hormon a napiš sem nějaký dojemný příběh z minulosti.
To maj lidi rádi...zaplakat si, pak potlačit slzu...to je ta správná meducína..:))

Btw - tvé příhody z natáčení mám docela rád.
I když mnohdy nejsou veselé.
Ale takový je život...s odstupem času se jeví jako komedie všecko.

I ta naše výměna/nevýměna názorů/nenázorů dnes.

:)))

Hezký den.

:)))))))))
17. 06. 2011 | 16:30

pich. napsal(a):

Ty ženské když se zamilujou, tak s nimi není žádná sranda. Ten její .Ivan ivanovič, to je taký pěkný kousek. To bude nějaký řízek. Asi barový vyhazovač s lichvářstvím co by přidruženou výrobou.
17. 06. 2011 | 16:31

Rumcajs napsal(a):

pich:

Tedy nejseš na šachťáku.
Tady se dámě vyká !
17. 06. 2011 | 16:35

Tenco napsal(a):

JAHA
No - já bych si takhle o borovičkářích :)) psát nedovolil.
Neplatím ani tamnější psychouše a zloděje ve vládě...ani představitele odborářů.

Takže je ten pohlad zvonku naozaj rozmarný - vo Vašom vydaniu.:(

JAHA ad I.H.
No jo, JAHA - ale copak já za to můžu ?
:)))

Majte sa. Teraz uz definitívne. (do nejbližšího duelu) :)))

P.S. Jak se postupovalo via církevní majetek na Slovensku ? /stejně ale mně připadá v době recese a zadluženého státu uvažovat o něčem takovém v krátkodobém horizontu nezodpovědné...myslím si, že i Náš Pán :)) by uvažoval stejně.../
17. 06. 2011 | 16:36

almost glossed™ napsal(a):

VV: Který "odborářský papaláš" hrál v době stávky golf? Prosím o jméno a důkaz. Nešíříte zlovolné lži, že ne?
17. 06. 2011 | 16:38

Veronika Vendlov napsal(a):

Ahoj SuPe! :-)
Věděla jsem, že to schytám, ale ty řeči odborářských bossů mě vážně vadí - od doby, kdy jsem odboráře vůbec zaznamenala. Ti nejvyšší z nich mlátí prázdnou slámu, navrch huj, vespod fuj, káží vodu a pijí víno, taková "klasická" člověčina.
Jak by asi mohli například pražané podpořit stávku, když Praha volí tradičně naprosto pravicově...

O tom, zda tyto debaty mají smysl, pochybuji od mého prvního blogu. Člověk dostane kartáč ať napíše, co napíše. A nedej Bože, když je politicky činný a přizná se k tomu. :-) Vždycky si vzpomenu na mistra Jana Husa...
Ale je to dobrá škola, dobrá zkušenost.

Když jsem předevčírem ve Sněmovne míjela komunistické poslance s plackami na klopě s názvem stávka, chtělo se mi řvát. Nejen tenhle výjev je důkazem fungující demokracie.

V případě nových voleb bude společnost rozdělena úplně stejně. A ještě něco - kdo myslíš, že má finance na volební kampaň a nebude se muset ještě víc zadlužit?? :-)
Mám jeden lék - politické strany by měly dostávat ze státní kasy naprosté minimum na svoji činnost. Obávám se, že většina lidí ani netuší, o jaké sumy ve skutečnosti jde....

Tak pěkný víkend a jsem ráda, že ses zastavil! :-)
17. 06. 2011 | 16:39

vlk napsal(a):

prropagandistka nás zásobuje dokonc e ï vtípky.
Fajn. Není nad veselou mysl.

Ovšem já myslím, že i zapálené soužce občas neškodí seznámit se s míněním lidu.

Najde ho zde:
http://www.novinky.cz/domaci/236545-republika-je-v-rozkladu-shoduje-se-vetsina-cechu.html

Jd e o aktuální průzkum. Právě čerstvý.
Jistě jí to udělá asi takovou radost jako mně.

Těšíms ena další vtípek.
17. 06. 2011 | 16:40

Tencokida Hnuj napsal(a):

Rumcajs
Ty , který tady nadáváš zcela tobě neznámým damám do socek, vygumovaných levounů...ty tady cosi meleš o vykání dámám ? :((

Že ti klávesnice nepraskne !

Hele - co manka - kolik donesla těch stravenek včera ?
Ciže - celou nůši ?
Člověče - ty už fakt nevíš z koho by jsi sedřel kůži, aby ses dohrabal k čůču...
:--()

Můžu paní Veronice onikat ?
:)))
17. 06. 2011 | 16:41

Veronika Vendlov napsal(a):

O: Vás s dovolením vynechávám ze všeho. Můžete být úplně v klidu.
17. 06. 2011 | 16:41

jeden napsal(a):

Paní Vendlová - říkanky pana Kalouska, no to je trapárna, když už nedokáže bojovat argumenty, začne se chovat jak dvanáctiletý mentál na základce. Ještě vyplazovat jazyk by mohl začít, pak už by ho možná konečně odvezli domů do Bohnic.
17. 06. 2011 | 16:41

Veronika Vendlov napsal(a):

Vlk: co jinéhomi zbývá. Jdu lovit žáby. Pěkný víkend všem.
17. 06. 2011 | 16:44

ludo napsal(a):

Tak paní Vendlová

to s tím golfem bylo hodně ubohé, jestli jsem si na Vás nějaký názor doposud utvářel, tak už jsem s tím skončil, mystifikátorka k mystifikátorovi, alespoň nemusím už dál přemýšlet, jaká vlastně jste, každý se jednou odkope

no jestli je toto metoda vaší politické práce, tak máte před sebou skvělou kariéru
17. 06. 2011 | 16:44

jeden napsal(a):

Paní Vendlová, vy si mistra Jana Husa do huby neberte, VY rozhodně NÉ!!! Seberte poslední špetky svědomí a vkusu a v duchu se Husovi omluvte....
17. 06. 2011 | 16:45

Tencokida Hnuj napsal(a):

VV
Už Jim, Vendlová, Jejich svatá trojice : Kalousek, Schwarzenberg a Gazdík vysvětlili co to znamená "omluvit se " ?
Vendlová - a proč to teda neudělaj ?

Vendlová - dyť Jich ti "železničářští bossové " (důchodci, výpravčí...), co hráli golf , zatímco jejich ovečky a beránci stávkovali - Vendlová, oni Jich budou po celý víkend strašit...minimálně do ušní zpovědi v neděli ráno.
Vendlová - blbost není hřích.
Lhát se nemá.

To je těžký hřích, Vendlová.
To JIm páterek uloží minimálně šedesátkrát napsat " Věřím v pravou Sbvatou Trojici a Kalousek, Sxhwarzenberg a Gazdík ať se jdou vycpat", dvacetkrát odříkat Volební program TOP 09 - zejména pasáže o dividendě ČEZu a zvýšení nepřímých daní a celý týden zákaz "Ordinace v růžové zahradě".

Vendlová - zkousnou vůbec todleto ?

Vendlová - omluvěj se těm odborářům a taky těm, co jim furt tvrděj, že ta fakta, na jejichž základě sem píšete svoje agitky...že tedy " Ta fakta jsou".
:))))))

Vendlová - dík.
Není nad to, alespoň virtuálně nakouknout, co vlastně jste zač.
Banální banáni.
17. 06. 2011 | 16:50

jeden napsal(a):

Paní Vendlová zde dnes předvedla totální duchovní a morální striptýz a nebyla to hezká podívaná....
17. 06. 2011 | 16:56

Rumcajs napsal(a):

Ježíš,pardon !
Vlítnul jsme do blbejch dveří. Tady mají sraz Cardové a vlk bude mít přednášku na téma "Jak si sám zavázat kaničky od bot ".

Nenechte se rušit pánové. Na tohle se musíte plně soustředit!
17. 06. 2011 | 16:57

Béda napsal(a):

VV,

nezásobují právě vaši stranu štědrými dotacemi oligarchové typu Bakala? Nejste snad jejich dítětem, které poslouchá tatíčka investora a dělá co mu na očičkách s buclatými víčky vidí? Kolikpak jste asi zaplatili za PR v Bakalovo - Schwarzenberském tisku?
17. 06. 2011 | 17:03

jeden napsal(a):

Rumcajsi, běžte si honit veverku do lesa...
17. 06. 2011 | 17:04

Rumcajs napsal(a):

To sem rád Bédo že tě vidím.
Konečně někdo, kto to má v tý hlavě srovnaný.
17. 06. 2011 | 17:05

Tencokida Hnuj napsal(a):

Vendlová
S tím financováním politických stran...
Četli Oni, Vendlová, vůbec volební program té své partaje ?
Tam to je - 50 % na 3 roky.

Vendlová - todle je tam přesně dáno - 50 %.

Na rozdíl od nepřímých daní.
Tio je tam uvedeno pouze vágně a podmíněno je to, že nejdřívě se využije dividenda ČEZu.

Vendlová - jestli jsou oni banální banán...tak alespoň nedělaj banální banány z normálních lidí.

A Vendlová - pamatujou na jedno - jestli se Oni zastávají psychoušů, zlodějů, alkoholiků a narkomanů v establishmentu...Vendlová, někteří jednodišší lidi Jich - Vendlovou, mohou začít házet do jednoho pytle.

Což si myslím, že si nezasloužej.
Že Oni blázen, zloděj ani alkoholik nejsou./narkoman?? - viz dále v textu.../
:)))

/Pan Koukolík mj.popisuje , jak lidé mohou propadnout jistému druhu závislosti - na skupině, jejíž preference, předudky, předpojatosti, metody práce, normy, názory, propagandu začnou - v rámci skupinového "myšlení" vyznávat - bez toho, aniž by tyto profiltrovaly svým kritickým rozumem (mají-li nějaký).
Takto může dojít i k šíření psychické infekce a vzniku závislosti na takové skupině -podobné drogové závislosti. Které podlehnou zejména jedinci, kteří, když se rozdával kritický rozum byli zrovna na stranické schůzi.
Pokud pak v hiearchii takové skupiny stojí na vysokých místech lidé s psychopatickými návyky, kriminální živly , alkoholici a narkomani - je téměř jisté, že se výše zmíněný jedinec začne pomalu ale jistě proměňovat v cosi, co má s původní jeho osobou - individualizovaným jedincem - společné jen jméno a vizáž..../

:(((
17. 06. 2011 | 17:06

Rumcajs napsal(a):

jeden:

Jak to že nedáváš pozor ?
Zase si ty boty svážeš dohromady a půjdeš na hubu.
17. 06. 2011 | 17:07

jeden napsal(a):

Rumcajsi , to už jste tak nadrbaný, že nepoznáte, že mám mokasíny?
17. 06. 2011 | 17:16

Béda napsal(a):

Rumcajs,

někdo musí svítit lidem jako ty na cestu. Obzvlášť v Řáholci je teď loupežníků jak nasr***, stačí krok stranou a oškubou tě úplně dohola. Měl bys upozornit paní VV aby si to ještě s výletem do tvých loupežnických doupat rozmyslela. Je lepší když zůstane mezi svými - loupežníky z TOP, ty své dámě nechají prozatím alespoň bikiny.
17. 06. 2011 | 17:17

Clouseau napsal(a):

Rumcajs: Jsem tu nový. Jste fakt dobrej, jak máte všechno na háku, a navíc jste vtipnej.
17. 06. 2011 | 17:18

Béda napsal(a):

ti...
17. 06. 2011 | 17:19

BK napsal(a):

VV
To Vaše sebesrovnání s Husem bylo vskutku trefné, madam!
Teď jste tedy potrefená...
17. 06. 2011 | 17:48

Veronika Vendlov napsal(a):

Já s Husem sebe.... to si totiž nikdy nedovolila. Když jsem včera viděla obrázky ze stávky, mrazilo mě z toho, protože jak ukazuje historie, stačí málo a je to průser.
17. 06. 2011 | 18:00

ajeto napsal(a):

Paní VV, a to fakt děláte zadarmo, myslím tyto příspěvky, nebo jste na tom tak špatně, že Vás za to modří soudruzi platí? Jděte si peníze vydělávat radši do podkladny supermarketu o víkendech, tam prý za to víc platí, je to fukot a alespoň byste si vyčistila hlavu.
17. 06. 2011 | 18:15

BK napsal(a):

No vidíte, teď jste upřímná a to je hezké.
Doufejme, že mrazilo i Vaše šéfy. Jim ovšem osobní statečnost nedovolí, aby to dali najevo.
Můžete je uklidnit, že když všechno dobře dopadne, nakonec jim bude pěkně horko.
17. 06. 2011 | 18:16

Občan napsal(a):

Jen pro pořádek - Odolena Voda se skloňuje pouze v části "Voda"
Odolena Voda
Odolena Vody
Odolena Vodě
Odolena Vodu
Odolena Vodo!
Odolena Vodě
Odolena Vodou

Neboť se nejedná o žádnou "Odolenu Vodu", ale o "vodu jakéhosi Odolena". Odolena Voda = Odolenova Voda.
Zastupitel obce, notabene radní, by toto měl vědět a respektovat.
17. 06. 2011 | 18:26

MA-FU napsal(a):

Veroniko V
Už jsem tu dlouho nebyla-jsem ráda,že Vás čtu a že je tu pár stejných názorů...Veroniko,nejlepší byl odborář co nechtěl do kopce..tak si nic ze sprchy nedělejte,není nad pokoru...
Já se taky tři dny bavila co tu jezdil Inženýr po Plzeňském kraji,byly tady dotazy typu: Chodil jste do A nebo B třídy?? No nebylo to k popukání. Dnes tedy pan Ivan mi udělal radost názorem a taky že se ukázal Přírodovědec ,toho taky můžu ..zdravím a žáby nechytejte jsou chráněné,jděte na zajíčky..MA-FU
17. 06. 2011 | 18:26

.Ivan Hochmann napsal(a):

Když se pokusím

o rekapitulaci diskuze k blogu Veroniky Vendlové musím konstatovat naprostou shodu mého názoru s realitou.
Je to sice více méně moje subjektivní záležitost, přesto si neodpustím komentář.

Prostě a stručně řečeno špína,nechutné zlostné výlevy,osobní neobjektivní napadání a sprostota s jakou se zde presentovalo tvrdé jádro socanů hlavně vůči blogerovi mě jen utvrdilo v názoru,že dikuse s takovými exoty nemá vůbec smysl.
Tento fakt jsem kdysi tlumočil i panu Stejskalovi a nakonec jsme se shodli,že se s tím nedá nic dělat.

Mnozí z vás nedělají rozdíl mezi sprostou a zákeřnou denunciací,pomluvou s osobní záští vyjádřenou naprosto v diskuzi nepřijatelným způsobem a mým názorem NEKOMUNIKOVAT s jasným a striktním expresivním vyjádřením jako například odesláním do řitě!
A je zameteno! Šmytec!

Možná že vidím černě a jiní si pochvalují "ostrou" debatu "na tělo",ale jak jsem řekl s dryáčníky a komunisty se nemá cenu vybavovat.Je to ztráta času.

Nic kloudného se od nich člověk nedozví a kraviny si mohu jít poslechnout na míting odborářů.

Čest Práci soudruzi!

Ivan.
17. 06. 2011 | 19:46

Skogen napsal(a):

VV, když se k tomu vrátíte, zjistíte, že cílem toho mého jemného karikování sice bylo ukázat jistý despekt a nadsázkou podezření z nekaloty, avšak přímo zlý jsem být nechtěl. Takže jsem ani neměl v úmyslu dosáhnout toho, abyste se urazila. Naopak, jsem rád, že smysl pro humor vám zůstal zachován, jste opět lidštější :)
17. 06. 2011 | 20:15

Jedla napsal(a):

Tady je nějaká ta "prázdná sláma", co ji podle autorky odborářští "bossové" mlátí:
http://www.cmkos.cz/data/articles/down_3085.pdf
http://www.cmkos.cz/data/articles/down_2886.pdf
http://www.cmkos.cz/data/articles/down_2829.pdf
http://www.cmkos.cz/data/articles/down_2828.pdf
http://www.cmkos.cz/data/articles/down_2478.pdf
http://www.cmkos.cz/vyklady-nazory-a-stanoviska/socialni-oblast-a-pojisteni/2676-3/obecne-pripominky-k-navrhu-zakona-c-48-/-1997-sb-o-verejnem-zdravotnim-pojisteni-a-zmene-a-doplneni-nekterych-souvisejicich-zakonu

Zkuste si to, milá paní blogerko, poctivě prostudovat, porovnat s bláboly na http://www.top09.cz/ a pak si teprve budete schopna odpovědět na otázku, který Kalousek s Gazdíkem to tu mlátí prázdnou slámu.
17. 06. 2011 | 20:50

camponotus napsal(a):

Tento blog je ideálním případem "jedna paní povídala..."
17. 06. 2011 | 21:01

tata napsal(a):

pani ali
jen jste potvrdila,a to obojí,jak otěch obeznich,tak otom pravopisu,jste aspon spokojena?NEVIM JESTLI ZROVNA TIM JSTE DOKAZALA SVOJI ITELIGENČNÍ PŘEVAHU,ale vklidu si to myslete dál.
17. 06. 2011 | 21:14

Ikena napsal(a):

Uz mi svita,
ze ti odborarsti bossove-golfisti vyfoukli nekomu hriste. To je starosti, kdo jak patoval, kdo jak pobihal na "grynu", ale ze nejezdila draha, to je sumafuk

Pani Vendlova, ze vy jste si chtela ve ctvrtek taky "vodpalit" nejake micky?
Me by to taky nastvalo, ale hlavne ze diskutujeme o sportu a ne o politice.
Jinak TOP je slusna strana, sveho koalicniho kolegu pekne predhodila v parlamentu komancum a socanum. Co takhle neco na tema Promopro - Vondra a vysvetlit, proc jste umoznili tuto taskarici. Uz jste dostala nejake pokyny pro zdejsi blog?
Clenove ODS jsou lacni po vysvetleni.

A abych nezapomel, Velky Kormidelnik, co zrusil svuj mejdan, nam racil zvestovat, ze on je ten skutecne, ale skutecne nejobycejnejsi obcan, protoze byl jasne poskozen a prisel o narozeninovy dort.
17. 06. 2011 | 22:12

Veronika Vendlov napsal(a):

O: Vy vypadáte, že rozumíte všemu....jak je libo, nicméně Odolenu Vodu skloňovat neumíte, máte to blbě. Prosím nastudujte si to. Ach jo...:-(
17. 06. 2011 | 22:50

Veronika Vendlov napsal(a):

MA-FU zdravím!! Díky za podporu. Ono je to čtení pod blogy poučné.
Já těm žábám nic nedělám, jen se nám tu přemnožily....:-)
17. 06. 2011 | 22:55

Veronika Vendlov napsal(a):

Skogen: jasně, já to beru, vážně jste mě pobavil. A urazit se kvůli té zdařilé ssimulaci? Ani omylem. Zvláště když vím, jak se jisté kolegiální vztahy vyvíjely. Ale to všechno počká, za pár let to sepíšu...:-)
17. 06. 2011 | 23:00

Béda napsal(a):

VV,

asi děláte někde chybu. Tolik úsilí a sítě jsou stále skoro prázdné. Jako rybářka byste se neuživila. Pravděpodobně budete muset ještě na doškolovací kurzy k vrchnímu Feldkurátovi Kalouskovi. Takovéhle převzaté agitky bez schopnosti obhájit je se zdají být neefektivní. Kdoví co na to váš zaměstnavatel?
17. 06. 2011 | 23:02

Veronika Vendlov napsal(a):

Ivane, tady asi naposledy: pod blogy je to taková bramboračka. Není to ale lahodná bramboračka od babičky, ale taková pěkně zkažená, zapomenutá v lednici...Občas se sice v hrnci ještě vyskytne chutný hříbek, ale taky tam je plno prašivek a občas nejaká muchomůrka zelená. Objevilo se i pár lysohlávek - zřejmě nějakým nedopatřením. Na konci nezbyde, než všechno spláchnout do záchodu. Život jde dál. Nestojí na nějakém textu v blogu, nebo v diskusi. Ale je to kousek mozaiky, kterou si každý z nás skládá. A na konci, až se budeme loučit se světem, tak uvidíme, jestli se na tu mozaiku dá vůbec koukat. :-)
17. 06. 2011 | 23:10

Veronika Vendlov napsal(a):

B: asi si myslí, že jsem se zbláznila....:-)
17. 06. 2011 | 23:13

Béda napsal(a):

VV,

to je otázka svědomí. Třeba se ve vás nakonec probudí až uvidíte praktické důsledky politiky vašich kmotrů na postižené, důchodce, nemocné, nízko příjmové. Anebo třeba taky ne. někteří lidé mívají doslova hročí kůži. - I svědomí.

(ten příměr se splachováním do záchodu sedí. Některé vaše agitky by si to možná zasloužily.)
17. 06. 2011 | 23:16

Veronika Vendlov napsal(a):

B: Vy spláchnete ty moje a já zase ty Vaše. S hroší kůží a svědomím máte skutečně pravdu...:-(
17. 06. 2011 | 23:24

Béda napsal(a):

VV,

uvidíme. Doposud jsem se o své svěomí nebál.

PS: Já své příspěvky smazat nemůžu, vy své agitky ano. Anebo se pletu? (Někteří občas říkají, že jsou dokonce na hraně kodexu blogera)
17. 06. 2011 | 23:33

jeden napsal(a):

Takže to shrňme - až na pár jedinců, co vám namazali med kolem huby je to na vašem blogu samej blbec, idiot, zhrzenec, závistivec......s touhle filosofií se jářku žádných výčitek svědomí bát nemusíte, v takovémto případě vám opravdu nic takového nehrozí, můžete být klidná - žádné svědomí nemáte.....a ta bramboračka co trochu páchne patrně bude někde ve vaší hlavě. Bez úcty.
17. 06. 2011 | 23:34

schlimbach napsal(a):

No, paní "autorko" s tím golfem jste tedy zaperlila - pokud byste v sobě našla jen trošku cti a objektivity, musela byste se za tuto svoji stupidní manipulaci omluvit, ale obávám se, podle vašich příspěvků, že toho schopna nebudete -(

Fascinuje mě, jak se za pravicově smýšlející vydávají nuly, které tak pravé pravici dělají jen medvědí službu a ostudu. Děsí mě představa, že tyto nuly mají i nadále rozhodovat o osudu našeho národa. Zbývá jen doufat, že ne již dlouho.
17. 06. 2011 | 23:34

Veronika Vendlov napsal(a):

B: pokdu vím, mohla bych asi smazat text, ale diskuse by zůstala. Pod blogy nemohu mazat nic a nikoho, což je zcela v pořádku.
18. 06. 2011 | 00:20

almost glossed™ napsal(a):

VV:

1: Který "odborářský papaláš" hrál v době stávky golf? Prosím o jméno a důkaz. Nešíříte zlovolné lži, že ne?

2. Podívala jste se na ty odkazy, které uvedl Jedla? Co na ně říkáte? Připadají vám jako mlácení prázdné slámy?
18. 06. 2011 | 00:20

Béda napsal(a):

VV,

O "vyjednávání" vlády s odbory trochu jinak - pohledem vůdce lékařské stávky MUDr. Volemana:

"...A popsal, jak jednání vypadají na příkladu takzvané "malé novely zákona o veřejném zdravotním pojištění". "Nejprve to byla technická novela, pak přišla akce Děkujeme, odcházíme, tak se trochu ztratila z pozornosti a nakonec se z ní stala novela věcná. Ta už ovšem neprocházela žádným připomínkovým řízením. Prošla bez našeho vědomí i zdravotním výborem, pak k ní ještě ministerstvo podalo další pozměňovací návrh. Opět vše bez možnosti připomínek, nedávno dokonce ještě se slovy, že schvalování probíhá ve zvláštním režimu, protože si to tak přeje premiér - co k tomu dodat? Řekl jsem proto, že pokud jsme zváni někam jen do počtu a nemáme možnost do toho zasahovat, raději můžeme jít někam na koupaliště," uvedl dále Voleman. A dodal, že body, které by přinesla navrhovaná reforma, by byly pro řadu pacientů - zejména vážně a dlouhodobě nemocných - doslova vražedné..."

Převzato z parlamentních listů
18. 06. 2011 | 00:53

ali napsal(a):

tata
špatně jste vše pochopil..nemám zapotřebí Vás urážet. Ale pokud se Vám moje úroveň nelíbí, tak s tím nic nenadělám. Vím, že úroveň jiných, byť vulgárnějších je Vám milejší, neboť jsou na Vaší levé straně. Budiž Vám to požehnáno..
18. 06. 2011 | 01:27

ld napsal(a):

Béda,

Faust už jede.
18. 06. 2011 | 05:50

ld napsal(a):

Akorát se jmenuje Alan...
18. 06. 2011 | 05:58

Béda napsal(a):

VV,

Tak kdo opisoval od koho? http://www.nasepenize.cz/top09-nekolik-odpovedi-na-lzi-odborarskych-bossu-9230

PS: jak to bylo s tou hroší kůží?
18. 06. 2011 | 07:44

jarpor napsal(a):

Projitím si debaty ... pouze jeden koment, protože vše podstatné řečeno již bylo... Ivanem a dalšími ... tedy :

Čím větší urážka autorky, tím větší pohlazení si svého ega... To jsem jí to nandal...

Vyznamenali jste se, soudruzi...
Tak tak, soudruzi... co jen trochu zavání "zprava"... je to od pravicových nul ... Jen patrně Vy jste ti vyvolení...

No naštěstí už vedoucí úloha byla zrušena... jenže v myslích soudruhů to ještě bude trvat, než jim to "dojde"...

Hezký den
18. 06. 2011 | 08:31

Béda napsal(a):

jarpor,

čím to, že všechna podezření, potažmo obvinění "zleva" byla potvrzena a pravicové "nuly" (vaše slova) se nezmohla (tradičně an autorka sama) na žádnou věcnou obhajobu?

PS: podle orientace většiny celoplošných médií včetně "veřejnoprávních" médií (obzvlášť o volbách), bych o konci vedoucí úlohy nebyl zcela úplně přesvědčen.
18. 06. 2011 | 08:41

.Ivan Hochmann napsal(a):

Když se podívám na tuto Bramboračku nezaujatým pohledem,

napadá mě ještě jedna diskutabilní variace.
Kde se vzalo najednou tolik národohospodářů,sociálně "spravedlivých",všechno vědoucích a všehoznalých lidiček.
Jsou to vlastně všichni zhrzení socani.
Není s nimi kloudná řeč.Nenávidí tuto vládu ,poněvadž ona jediná začala pracovat na změnách reálného socialismu v tomto státě.Je jasné,že se s podporou naučených darmožroutů nesetká.
Je také nabíledni,že se dopouští mnoha chyb,které vyplývají,z jasné neznalosti i z pozůstatků minulosti.Jak personálních tak věcných.Ani se nedivím.

Politická galerka je prorostlá mafiemi,bolševiky a zloději,poplatná starým mqanýrám od různých imunit po všeobecné prebendy.Navíc všem vyhovuje status Quo.Právo a všechny kodexy a prováděcí předpisy i nové zákony a vyhlášky jsou zdegradovány "kontinuitou" s komunistickým právním sajrajtem.
Policie,justice,státní správa funguje na baterky(jak kdo otočí vypínačem).

To vše znemožňuje kvalitní výkon vládních úkonů.Mám ten dojem že špatné a nedodělané,či zmetkovité návrhy "reforem" jsou jen výsledkem bázlivých kompromisů ,které mají za účel udržet se v mocenských křeslech.Odpovědnost jako předpoklad úspěšnosti tedy není na místě ani vyslovit.Každý ji pokud to alespoň trochu umožňují poměry - s radostí odmítá.

To všechno jsou klacky pod nohama naházené.Právní džungle a vychcanost "studovaných právních manipulátorů"jen umocňuji stav.

K výše uvedenému je možné jen dodat vlastní komentář.

Dnes už je jasné že t,zv.pravicová vláda neuspěla,
a bude jen vhodné,když odejdou co nejdříve.
Jsem tudíž zvědav jak si s touto situací poradí Sobotkova kolotočářská a odborářská mašinerie.
Jsem tudíž zvědav,jak budete hovořit příští rok či později.

Tento národ má opravdu smůlu.

Ivan
18. 06. 2011 | 09:01

Béda napsal(a):

IH,

kontrolní otázka: víte kdy vstoupil do politiky dinosaurus, přeběhlík a politický chameleon - neoficiální šéf vlády kleptokratů Kalousek?

PS: vy a nezaujatý pohled? Nejde náhodou o protimluv?
18. 06. 2011 | 09:13

jepice napsal(a):

Tak jsem prolétla diskusi a zjistila jsem, že paní VV má pravdu minimálně v tom, jak se skloňuje Odolena Voda /tedy aspoň jak to doporučuje Ústav pro jazyk český/.
http://prirucka.ujc.cas.cz/?id=390
Milá paní Veroniko, mně ale poslední dobou připadá, že hádání s odbory o to, kdo nechce nekomunikovat a co vlastně chtějí, ba dokonce i konflikt týkající reformních zákonů není vůbec to nejdůležitější, o co by dnes mělo jít.
Od vlády, kterou jsem ochotná podporovat, budu očekávat, že největší nápor bude směřovat na zpřetrhání nitek, prorůstající všechna patra téhle země. Nitek, spojujících kamarády, co si posílají kapříky a dohadují se, kolik českých bude na stole. Nitek, které určují, kdo se dostane na důležitá místa ve státní správě, odkud je možné přihrávat peníze do soukromých i stranických kapes anebo odkud se dají získávat citlivé informace proti konkurenci.
Možná by bylo fajn, kdybyste se pokusila zjistit, jak se na to dívají páni starostové, kteří se dostali do parlamentu po boku TOP 09, a dala nám pak vědět, na jakém místě jejich hodnotového žebříčku figuruje snaha o celkovou společenskou změnu ve směru, jaký jsem naznačila. A jestli pro to něco chtějí dělat.
Děkuji.
18. 06. 2011 | 09:20

.Ivan Hochmann napsal(a):

Zapoměl jsem podotknout podstatné věty :

"Zapomeňte všichni na lživá hesla komunistických pouček,že všechna moc vychází z lidu.
Zapomeňte všichni na přerozdělování financí státním molochem.
Doba socialismu tak jak jste si jej zvykli vycucávat skončila.
Čím dřív to pochopíte,tím lépe pro vás.
Přestaňte strkat svoje nenávistné čumáky do řešení věcí,které se vás netýkají a jsou jen zástupné důvody k vyjádřování vašich socanských představ.
Neotravujte ovzduší společnosti vašimi idealistickými blafy.

Všechny průvodní znaky zdevastového státu jako korupce,mafiánství,klientelismus,a spousta dalších zhůvěřilostí je projevem zaostalého myšlení lidiček chudých duchem.
A nemyslete,že všechny nápady vzniklé ve vašich mozcích jsou akceptovatelné,neřku-li proveditelné.
Rád bych byl muškou a podíval se jak vedete svoji vlastní rodinu a jak vypadá vaše představa o prosperitě a úspěšnosti individua.

Neříkám abyste drželi svoje nevymáchané huby.
Klidně si mluvte jak vám zobák narostl.
Klidně útočte sprostým a nevybíravým slovem na lidi,kteří se ještě snaží něco měnit.
Narazíte jen na odmítavou zeď a klidně si můžete stěžovat na brněnském 5.nástupišti v lampárně na aoroganci protiné strany.

Tak jako skučí odboráři na vládní reakce.

Ivan.
18. 06. 2011 | 09:22

Luba napsal(a):

Několik pozoruhodných tvrzení paní Vendlové, a jejich srovnání s realitou:

1. "Odborářům jde jen o svržení současné vlády a přepsání volebních výsledků."

To může být pravda. Ovšem, co se týče těch volebních výsledků, volby nevyhrála ODS, TOP-09 ani VV, ale ČSSD. Samozřejmě, soc-dem nemohla slavit triumf, protože v čele stál všeobecně neoblíbený megaloman Paroubek. A koaliční potenciál oranžád je tradičně nevalný - hlavně vinou jejich pohlavárů, nikoli vinou neslučitelnosti programu.

Odborářům tedy nejde ani tak o přepsání volebních výsledků, jako spíše o ono svržení vlády. Ale o to by mělo jít všem slušným lidem, kteří všechny ty aféry kolem aktérů vládnutí sledují - nedůvěryhodní lidé nemohou očekávat, že jejich konání, údajně ve prospěch nás všech, bude soudnými občany podporováno. Vláda naprosto promrhala tu trochu důvěry, kterou zpočátku měla.

A to nikoli proto, že k těm aférám vůbec došlo (jsme lidé chybující), ale hlavně proto, jak se k nim pan Nečas a spol. postavili a jak je "řešili". To totiž poukazuje na skutečnou hodnotovou orientaci našich nejvyšších vládních představitelů
(vyjádření ke "kauze Drobil", snaha zahladit stopy a ochránit zdiskreditovaného politika a naopak očernit a profesně zlikvidovat whistleblowera Michálka, snaha udržet ve funkci ministra obrany pochybivšího pana Vondru, tahanice kolem policejního prezidenta, etický kodex VV, ve kterém se VeVerky zavazují, že ukradnou ze získaných veřejných zakázek pouze 10%, což znamená, že pravidlem jsou úlitby daleko vyšší, atd., atd.)

Zkrátka - zlodějům není možno věřit, a stejně tak není možno věřit jejich údajně upřímné snaze reformovat v prospěch nikoli svůj vlastní.
Zloději mohou realizovat pouze reformy zlodějské.

2. "Odborářským bossům nevadí, že tuhle zemi uvrhnout na řeckou cestu dluhové pasti."

To neustálé operování Řeckem je jedna z největších lží, kterou modré a fialové strašilky notně z hub svých vypouštěly do éteru již předvolebního. Prý tím získali mnoho plusových bodů. Jenže body od blbů příliš nepotěší. Ne-blb se obvykle s tradovaným tvrzením - s jeho trefností, blíže seznámí - zvláště pak, když jde o tvrzení osvědčených politických podvodníků.
Jak k té řecké krizi skutečně došlo, jsem psal výše. Plné znění článku "Řecká krize je důsledkem korupce a modelu ekonomiky" najdete zde:

http://www.penizenavic.cz/clanky/recka-krize-je-dusledkem-korupce-a-modelu-ekonomiky

Pokračování ...
18. 06. 2011 | 09:23

Luba napsal(a):

3. "Všechna opatření mají především chránit ty nejchudší – dluhová past, do které nás hnalo nezodpovědné hospodaření, nejtvrději dopadne na ty nejpotřebnější"

Do dluhové pasti nás ženou korupční a klientelistické sítě řeckého typu, které upletla ODS a její věrní družiníci už od počátku kupónové privatizace. Tvůrce TOP-09 Kalousek u toho nejen svítil, ale aktivně se na jejich pletení podílel svými záslužnými uzlíky.

Kalousek, jako veřejný propagátor alkoholismu, držitel pivních akcií, tvůrce zákona na ochranu a další neomezené šíření proherních automatů a podílník zbrojního průmyslu rozhodně nemůže být brán jako ochránce nejpotřebnějších.
A Drábek jakbysmet!

Osobně by mne jako "sociálního ministra" musela hanba fackovat, kdyby na demonstraci proti mým pokusným antisociálním balónkům protestovali lidé postižení - na vozících, s bílými holemi a v tmavých brýlích, lidé nevidomí, neslyšící, které se chystám ožebračit v zájmu zachování jakéhosi "reformního étosu" -
Tedy rozumějme: Aby si největší a nejmocnější zloději tohoto státu (rád bych řekl - naší země) nemuseli utahovat svá bytelná panděra. Chudé lze okrádat daleko snáz - ti advokáta nezaplatí.

Naopak - vlivem TOP-politiky, politiky pro nejprotřelejší elitáře, se množství těch "nejpotřebnějších" znásobí - vždyť přece: Mohou si za to sami. Nemají si brát úvěry u lichvářů. Nemají chlastat. Nemají své peníze házet do hracích automatů.
A když to dělají, nakonec je to výhodné vždy pro nás.
A tak je to správné - blbé chudé netřeba šetřit. Toť heslo TOP-09. A takových názorů je v této straně víc, než si myslíte.
Že ano, paní Vendlová?

P.S:

Paní ex-blogerka Samková zde kdysi napsala, že v TOP-09 je řada bývalých členů ODA, a že i z tohoto důvodu prý mezi kalouskovce vstoupila.

ODA mám spojenu s panem Danielem Kroupou, jejím bývalým předsedou - filosofem a "pravičákem" v tom nejlepším slova smyslu. Slušným člověkem, znalcem a šiřitelem odkazu Tomáše G. Masaryka. Už pro tyto své kvality asi nemohl být v čele strany, kterou postupně uchvátili mocensky, nikoli hodnotově orientovaní prospěcháři, dlouho.

Řekl bych, že právě tito lidé, kvůli kterým pan Kroupa na politiku rezignoval, pozdvihli nyní prápor TOP-09.
A jsou tam spolu s tím nejhorším od lidovců. S věrným Kalouskovým žákem Gazdíkem a parlamentním pěvcem "ekotendrem" Kortem.,
To jsou prosím ti bratři a sestry v červeném triku s nápisem:
"Odpovědní nestávkují".

Já bych to heslo trošku pozměnil, a na příští demonstraci se vydám s trikem zeleným (zelená = barva naděje) s nápisem:
"Odpovědní nestávkují! Odpovědní střílejí!
Odpovědní občané své nezodpovědné politické zástupce střílejí. Nebo je, jako správní humanisté, nějak svrhnou ...
Ale jak? Aby se to čerstvému sedmdesátníkovi, v zahraničí známému jako "Czech President l'Pen", líbilo?

Ty stávky jsou přece jen užitečné. Při nich si bezmocní uvědomí, jakou mohou mít sílu, když se spojí. A když jsou solidární. To, bohužel, stávkokazi nepochopili.

Končím sloganem: Nejhorší formou otroctví je to otroctví dobrovolné!
18. 06. 2011 | 09:24

.Ivan Hochmann napsal(a):

Bédo,

nejde o jména.Výčet jmen grázlů v tomto politickém panoptiku by trumfl telefonní setnam žlutých stánek.

Dobře to napsala jepice.
Jde o změnu společenského klimatu,změnu zavedených zlovolných a klientelistických zvyklostí.Změnu společenského řádu.
Pořád zde převládají mocenské zvyklosti,zpovykaných "vůdců".

Nemohu si ale pomoci.Musím konstatovat,že článek paní Veroniky Vendlové jednu takovou "mocenskou zvyklost"celke přesně popisuje.
Tato stávka nebyla veřejností přijata a podpořena je proto,že to byla stávka účelová,politická.
Propojení odborů,komunistů a socanů,zde trčí jako zlomený trám.
Měla za úkol destrukci vlády.
Klasický postup nesmiřitelných revolucionářů.Když to nejde parlamentem tak to půjde davem.Využije se všech sprosťárem a podpásovek,jak je zvykem v tomto národě.

Tak se laskavě nečilte a raději uvažujte jak tyto praktiky změnit.
Evoluční proces ,genetická výměna asi nebude časově vhodné je to jen čekání na Godota.

Na mladou generaci také spolehnutí není,poněvadž i štěňata se učí od starých psů.Vidíte to v nerespektování jakýchkoliv pravidel v internetovém prostoru i v jiných oblastech.
A neútočte na mě - já za to odpovědnost nenesu!

Ivan.
18. 06. 2011 | 09:45

Béda napsal(a):

Diskuse potvrdila, že VV opsala stanovisko TOP, není schopná jej věcně obhajovat, natožpak obhájit. Dále vede k pravděpodobnému závěru, že minimálně v otázce vztahu koaličního válce k vyjednávání se zdravotnickými odbory (viz citace Volemana výše) stanovisko "TOP" a tím i VV vysloveně lžou.
18. 06. 2011 | 09:48

.Ivan Hochmann napsal(a):

Lubo,

také se dobře radikalisujete!
Musím vám ale přiznat,dobrý postřeh a zhodnocení příčin.
Z toho může být i dobře naordinovaný surový řez.
Nechcete raději počkat ,až se dostanou k moci ti spravedliví rudooranžoví?

Ivan.
18. 06. 2011 | 09:52

Luba napsal(a):

Ivane,
já jsem pro zelený ekoteror! :)
18. 06. 2011 | 10:00

Béda napsal(a):

IH,

jenom pro pořádek. ¨"nadstranický" VK pověřil sestavením vlády DRUHÉHO vítěze voleb - vítězi nedal vůbec šanci se o to pokusit.

Každá dosavadní vládní koalice ČSSD byla levo-pravá, nikdy nebyla rudo-oranžová. Každá dosavadní koalice ODS byla pravá, dokonce i koalice se zelenýma se po Bursíkově puči ve SZ ukázala jako pravá. Poslední koalice navzdory lsti VV na voliče se taky ukázala jako pravá, ve které se spojily ODS A s ODS B="TOP" - stranou recyklátů vzniklo jako lovec pravicových odpadlíků ODS A a ODS C = podnikatelským politickým subjektem vzniklým k lovení nerozhodnutých levicových voličů odpadlých od ČSSD. Všechny tři strany triády kmotrů financoval v tradičně médii antilevicově manipulovaných volbách univerzální sponzor oligarcha Bakala.

Na tomto základě lze s úspěchem skonstatovat, že vládu v zemi po volebním podvodu (obzvlášť v případě neotřelého "antikorupčního, antidemokratického, přímo-demokratického" větříčku VV převzala finanční oligarchie neoficiálně v čele s reprezentantem Hávů, Šťávů a Bakalů Kalouskem.
18. 06. 2011 | 10:02

Béda napsal(a):

oprava: nikoliv antidemokratického ale antidinosauřího...
18. 06. 2011 | 10:04

Ikena napsal(a):

Vazeny Jarpore,
vy jste vzdy prvni, ktery vytyka urazeni a ted prijdete ze soudruhama.
Ja za to nemohu, ze byla VV prichycena, kdyz zde podstrcila stranicky vyplodek.
Takze bych ocekaval omluvu za soudruha.
Ale pochybuji, ze se ji od zdejsiho politruka dockam, nebo ne?
Uz jsem Vam to jednou vysvetlil, Vy berete zdejsi diskose jako boj, boj pravicaka proti levicackzm sockam a proto se domnivate, ze Vy muzete vse, urazky, vedome lzi prekrucovani atd., vzdyt Vas zname.

Moc hezky den v urazkach.
18. 06. 2011 | 10:15

schlimbach napsal(a):

I.H.

když si tak pročítám ty vaše příspěvky - jsou v nich semínka, ze kterých může vzklíčit porozumění až souznění. Škoda jen, že je to vše přikryté pod dekou široké bolševické duše. To mi dělá trošku problém ...
18. 06. 2011 | 10:23

jarpor napsal(a):

Ikena

Za to obecné "soudruzi" mi nečiní problém se Vám omluvit... pokud se musíte za každou cenu chytat něčeho, co není adresováno přímo Vám.

Vaši omluvu za toho politruka, urážení /kde? mám použit "levouni" místo soudruzi/, výpotek, lži a překrucování kterými mne častujete... nepředpokládám...

Hezký den
18. 06. 2011 | 10:35

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy