Dobří lidé

21. 11. 2008 | 21:18
Přečteno 6827 krát
Je to 14 dní, kdy naši přátelé zorganizovali odpočinkový víkend na Šumavě a my se k nim rádi přidali. Všem se nám podařilo naprosto dokonale dobít baterky. Koncentrace dobrých lidí, na které jsme během víkendu narazili, byla povzbudivá pro nás všechny.

Od té doby jsem se ptala sama sebe: mám o tom napsat, není to jen banalita, průměrnost, popis rodinného výletu? Pro mne není a tak Vás chci pozvat na místa, kde by Vám taky mohlo být dobře.

V německém městečku LAM (kousek za hranicemi ČR) je bazén, kde můžete strávit třeba celý kouzelný den. V čem je kouzelný? V zázemí pro děti, kvalitě vody a pohodě kolem. Když si zaplavete venku v horkém proudu a nasajete podzimní chlad a rozhlídnete se kolem, nemá to chybu. Naše dítě taky nasálo a řeklo: „Co to tady tak krásně voní?“ Byla to klasická „vůně domova“.

Všem nám tam pekelně vyhládlo a tak následoval přesun do hospůdky Zemanka v Nýrsku. Nevím už přesně, kolik času jsme tam strávili, neb ten se tam úplně zastavil. Naše banda (8 dospělých, 3 mrňata a 4 puberťáci) měla plno práce. A proč? Znáte to, když jdete do restaurace a snažíte se nějak zabavit potomka? My pravidelně nosíme alespoň jedno auto na hraní. Tady auto potřeba nebylo. Mrňata se vrhla na dřevěné hračky u krbu a nám ostatním začal úžasný pan majitel nosit hlavolamy. Lámali jsme si hlavy, pak jedli a pili a zase si lámali hlavy a najednou jsme zjistili, že uběhly minimálně 3 hodiny, aniž bychom si to uvědomili. Zaplatili jsme, všechny dámy a děti dostaly na cestu minislaďuru a vydali jsme se do penzionku, kde jsme o víkendu nocovali.

A vážení, nikdy a nikde jsem nepila lepší grog! Tímto vzdávám hold Zemance a pasuji ji na nejlepší grogařskou hospůdku v Čechách.

V neděli nás pak pan domácí pohostil klasickou snídaní s čerstvými rohlíky a Šumava nás přivítala nádherným podzimním dnem. Sbalili jsme se, zamířili k Čeňkově pile a prošli se kolem Vydry.

Doma nás pak přivítala mlha a déšť. Někdy se stane, že zažijeme zcela obyčejné věci, které jsou pro nás samé naprosto neobyčejné. Chci tímto poděkovat všem, kdo s námi byli, všem, kdo se o nás starali a všem, které jsme potkali. Šumavo, Tobě taky moc dík!

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Neopřemyslovec napsal(a):

Paní, vy by jste měla jít dělat do pasové výroby. Vlastně ani jedna osoba mající výrobním nástrojem ruce, si nevydělává žvaněním. Díval jsem se na Neziskový sektor. Víte, kolik je "chcípáčků" zastupováno zdravými jedinci, kteří se neprosadili v privátním sektoru? Jinak se mě líbí jak občas "pšouknete" článkem. Já také mám rád "pšouknout" do diskuze a pryč!
21. 11. 2008 | 21:33

Germanicus napsal(a):

Neopřemyslovec
Tak si prosím Tě "pšoukni" a už se nevracej!
Veronika Vendlová
Máte pravdu, jsou chvíle v životě lidském, kdy se člověk na okamžik cítí šťasten. Děkuji, že jste se na začátku tohoto víkendu rozdělila s námi o kousek toho Vašeho štěstí. DÍK.
21. 11. 2008 | 22:11

Al Jouda napsal(a):

Někdo třeba bude vděčný za ten tip na dobrý bazén. Ještě jste měla napsat, kolik stojí vstupné.
21. 11. 2008 | 22:13

Zach napsal(a):

Paní Vendlová,tři hodiny s mrn'aty v putice,to tipuju tak na šest grogů,no jestli si to přečte Džíhádila,tak máte pěknej průšvih,ale jinak to mohlo být opravdu pohodička.Šumava se mi povedla zatím jen jednou,ve staré stávkující škodovce,ale s milovanou bytůstkou na vedlejším sedadle,cesta tam celý den,několik kouzelných noclehů od Krumlova až na čáru,celý den zpět,ale nádhera.Naprosto něco jiného než proletět po dálnici 1500km za den.
21. 11. 2008 | 22:52

veronika vendlova napsal(a):

Neopřemyslovec: Pane, možná Vás to překvapí, ale i "pásovou" výrobu mám za sebou, uživit se rukama - ve smyslu držet v nich nějaký nástroj - mi skutečně problém nedělá. Tak než začnete urážet, možná koukněte s kým že to komunikujete.

Jak jsste došel k tomu, že si žvaněním vydělávám? To mě fakt pobavilo. Ale budu o tom přemýšlet, možná bych se tím psaním mohla začít živit, neb vody neziskového sektoru opouštím - tím jsem Vám možná udělala radost.

Budu občas pšoukat na blogu a Vy to opravdu číst nemusíte, bude to tak lepší.
21. 11. 2008 | 23:11

veronika vendlova napsal(a):

Germanicus: Já taky DÍK.
21. 11. 2008 | 23:13

veronika vendlova napsal(a):

Zach: nevím, co na to "Džihádila" a průšvihy mi nevaděj. Mrňata byla nadšená - a vo to de (hračky, krb, dobroty)! :) Grog byl jeden, ale příště jich bude víc. Ostatní abstinovali - srabi. (Teda u řidičů je jasný, že abstinovali - i když můj tatínek říká, že řidič má být veselý a jízda svižná).
Šumavě zdar!
21. 11. 2008 | 23:26

Zach napsal(a):

Tak to jste mne zklamala,alespon' dva kdyby byly.
Tatínek,to by byl můj člověk,jenže pod tlakem čím dál větších represí,jsem za volantem i já srab,tedy co se týká grogů,svižnost mě stála naposledy 45€ ve Francii a to mě chytnout o pár km dříve,dostal jsem trest nejvyšší (to nevím,či mají frantíci ještě gilotinu).A to jsem jen tak projížděl!!!
21. 11. 2008 | 23:50

Veronika Vendlov napsal(a):

Zach: Brala jsem nějaké antichřipkoprášky, tak jsem to nechtěla riskovat :). Pod tlakem represí se zklidnil i můj muž. Dokud měl plný stav bodů, tak hrdě svižnil, ale teď, když mu zbývají tak 3, docela zkrotl.

Nejraději máme policii ve Slovinsku - nejprve jsme předjížděli všechny Čechy jako že se vlečou. Pár metrů od hranice jsme byli odstaveni policií a všichni Češi, co se tak vlekli, zase hrdě předjížděli nás. Cena svižné jízdy 42 Eur...atd...:)
22. 11. 2008 | 00:29

Vendys napsal(a):

Paní Vendlová,
nenechte se otrávit těmi, kteří všechno ve svém životě převádějí pouze na peníze. Tito lidé jsou ve skutečnosti chudí a nešťastní.

Jednoho takového jsem měl kdysi za souseda. On se dostal rychle k penězům a tak začal všechno, co dosud měl, měnit za lepší. Nejdřív auto, pak manželku, potom milenky a zase auta a pak to šlo už takovým tempem, že jsem až žasnul. Jeho heslo bylo - kdo má peníze, má všechno. Pak mu praskla taková malá žilka v hlavě. Dneska je vděčný, když mu sestra v LDN vymění pampersku.
Ano, máme se dobře. Dokonce nejlíp v naší historii. Říkal to i náš pan prezident. Už také nemusíme stát frontu na banány a toaletní papír. Jenomže také přibylo těch, kteří znají u všeho jen cenu, ale neznají hodnotu. Jistě, dneska má devítiletý kluk počítač a tři mobily, zatím co já jsem v jeho věku měl jen kudlu, prak a věčně ukopnutý palec u nohy. Kdo z nás byl a je bohatší?
Tu trochu nostalgie mi jistě odpustíte. Já totiž musím počkat do jara, až nám sluníčko vysuší letiště a já se budu moci zase prolétnout nad naší nádhernou Vysočinou.
To je zase moje setkání se štěstím a pohodou.
22. 11. 2008 | 10:20

Zach napsal(a):

Paní Veroniko,
ještě větší brutalisti jsou španělští Kryšoti,jen jsem přejížděl hlavní silnici ze stavby na oběd,kolega na zadním sedadle byl lenošný si zapnout pás,rezult:
150€,až se jim tam málem rozbrečel dostal 30proc. slevu,vše řádně zaneseno v dokladu.I tak konečných 105€ bolelo.
Vendys:
tu cesničku,jste asi nevyměnil za tu kudlu,ale přej a bude ti přáno,proto přeji vždy bezpečné přistání.
22. 11. 2008 | 11:26

Charlie napsal(a):

Al Jouda,

pokud jste tu otázku na cenu bazénu v Lamu nemyslel ironicky (vysoká), mohu doporučit webové stránky každého příhraničního města v Německu - jsou tam perfektní informace - včetně cen i snímků.
22. 11. 2008 | 13:04

Ládik napsal(a):

Prozradím Vám, proč je na horách tak dobře: nejsou tam cikáni (nekrade sa tam).
22. 11. 2008 | 13:30

Vendys napsal(a):

Zachu,
máte pravdu, za kudlu jsem si toho svého ultralajta opravdu nevyměnil.
Budete se možná divit, já jsem si ho postavil sám a peníze, za které jsem si nakoupil materiál, jsem si poctivě vydělal.
Možná vás to udiví, ale já jsem člověk přející. Jenom nějak nemůžu vystát ty, kteří dávají na odiv majetek, ke kterému přišli podivným způsobem. A že takových není málo, to musíte uznat i vy.
e mi opravdu líto, pokud jsem se v tom svém předchozím příspěvku vyjádřil tak, že jste to nepochopil. Takže specielně pro vás: Nejsem proti nikomu, kdo si to své bohatství vydobyl vlastní pílí. Jsem a vždy budu proti těm, kteří kradou v mezích zákona a ještě to dávají na odiv světu.
Asi to bude tím, že jsem už dost starý a mohu tedy porovnávat. A také proto mám jiný žebříček životních hodnot.
Zkuste mne pochopit.
Vendys
22. 11. 2008 | 13:52

Zach napsal(a):

Vendys:
ale já to myslel upřímně, i snad proto,že sám pracuji jako zaměstnanec 33 let,jen ten vtípek s cesnou a kudlou jsem si neodpustil,když se tak hezky nabízel,že se doopravdy nezlobíte,že ne?
Stejně jsem to na toho ultralighta tipoval,víte oni v těch cesnách by neměli čas zdržovat se na blogu kde se povídá o nějaké obyčejné Šumavě.:-)
22. 11. 2008 | 16:22

grőssling napsal(a):

Pani Vendlová, už jsem také zmanipulován médii. Čtu si upoutávky blogů a ten Váš "Dobří lidé" automaticky přeskakuji. Jo kdyby tam tak bylo třeba "Zmetci jedni..." nebo něco podobného, to by bylo na Vašem blogu návštěv.
Tak Vám děkuji za článek a zajímavé odkazy, ještě přidám, že mám občas zkušenost, že hodně dobrých věcí je zadarmo, nebo celkem levně, je ale potřeba hledat.
22. 11. 2008 | 17:26

veronika vendlova napsal(a):

Vendys: Děkuji, ale nebojte, mě hned tak něco neotráví a když ano, tak jen na chvíli. :)

Vysočina - sice jsem nad ní nikdy neletěla, takže Vám moc závidím (upřímně), ale zato jsem v ní strávila téměř 10 let (zejména o víkendech). Nostalgie...tak tímto zdravím svoji minulost v Havlíčkově Brodě.:)
22. 11. 2008 | 21:22

veronika vendlova napsal(a):

Zach: 105 EUR zabolí, to chápu. Uvidíme za kolik to budeme mít my při nějaké naší další cestě...
22. 11. 2008 | 21:25

veronika vendlova napsal(a):

grőssling: :) zmanipulováni jsme asi všichni. Já díky Vám a k Vašim posledním slovům říkám hlasité ANO.
22. 11. 2008 | 21:34

Vendys napsal(a):

To Zach:
Zachu,
místo dlouhého vysvětlování vám něco poradím. Otevřte blog Čtenářův a klikněte na příspěvek s nadpisem Jsou věci mezi nebem a zemí.
Pokud si to přečtete a zamyslíte se, možná pochopíte.
Vendys
22. 11. 2008 | 22:43

Zach napsal(a):

Vendys:
četl a znovu Vám říkám,že to myslím upřímně,kdybych se neflákal většinu roku někde po světě,možná by jsme si byli ještě bližší,před pár lety mi splnil jeden můj kamarád dávný sen a já si skočil z malé Mata Hari na Prostějovské letiště.Sám a ne pověšený pod někým jako pytel,neskutečná nádhera...
Nalétám toho za rok dost,ale ve dvanásti tisících,kolem 900km/hod.to vůbec není ono,tak jako pomaličku vystoupat do 1200m a všechno pod sebou poznávat,stoupnout na stupátko a dostatečně odskočit,no však víte,i těch 100km/hod. je dost.
Proto mi opravdu ten vtípeček odpust'te,skutečně nejsem tak nepřející...Spoustu bezpečně nalétaných hodin Vám přeje Zach
22. 11. 2008 | 23:13

vlk napsal(a):

Paní Vendlová

hezké nedělní ráno.
Jistě - blog je banalita, ale moc hezká banalita! Klidně si ji dám znova.
Získal jsme dva dobré typy.
A vy jste sem dala klid a mír. Na rozdíl od adrenalinových blogů typu Pehe, Havel,Hořejšía zejména Hroboň /jak to , že jsou v šichni od H??/. A protože jsem si tam adrealinu naložil vyrchvatě / to víte, to je tak, když ze židle řešíme bez mrknutí oka problémy vesmíru/, s potěšením jsme se uchýlil do vaší kouzelné banality.
Duševně deklasované jedince typu Neopřemyslovec v pohodě ignoruje. A nechte nám ho na hraní. A tím tedy dosáhnete toho , že tu zas ebud e adrenalin... Hm. To by nebylo dobře. Takže ho ignorujte a my si půjdem radši hrát do kouta s vašimi dětmi.Kdo si hraje nezlobí.
23. 11. 2008 | 09:44

Vendys napsal(a):

To Zach:
Zachu,
omluvu samozřejmě přijímám, nejsem žádný suchar, to jste už ostatně mohl poznat.
Pokud mi budete chtít napsat něco osobního, není problém. Stačí kliknout na můj nick, ta adresa pod ním je pravá.
Jo a Zachu, jestlipak víte, že srna s kůzletem zalehne v obilí tak, že to mladé není vidět, že divočáci mají v kukuřici brloh, ze kterého vede nejmíň pět cestiček do lesa, že kapři ve Veselském rybníku se shlukují do hejn, že kachna divoká přede mnou prostě uletí, zatím co lyska černá jde pod vodu a tam kličkuje ze strany na stranu - na rozdíl od nejslavnějšího důchodce Vysočiny, Ing. Miloše Zemana, který ve svém nafukovacím člunu dál klidně pádluje, i když si to nad ním "protáhnu" v nějakých dvaceti metrech...
23. 11. 2008 | 11:34

dříve ruda napsal(a):

Vendys:
S tím Zemanem jste mě dostal.
Myslím, že ten film se jmenoval Domino, na nějakého vládního potentáta u bazénu tam stříleli z vrtulníku.
Nálet rogalla ve dvaceti metrech a chladnokrevný Zeman na nafukovacím člunu - ta představa mě rozesmála.
23. 11. 2008 | 16:27

Alice Tejkalová napsal(a):

Prima náladový blog, já si teď v neděli navečer přečetla mezi prací ráda :-)
23. 11. 2008 | 16:34

Čochtan napsal(a):

Kopaliště Lam:
"Maxi-Karte für bis 5 Personen (davon max. 2 älter als 18 J.)
für nur 14,50 Euro für den ganzen Tag !"
česky:
Maxi-vstupenka pro 2 dospělé a 3 děti (do 18 let) 14,50 na celý den.
Paní Vendlová, jsem rád že jste u nás v Bavorsku cítila vůni domova.
23. 11. 2008 | 19:19

Čochtan napsal(a):

podrobněji zde:
http://cms.lam.de/Tourismus...

A díky za dobrý tip na hospůdku Zemanka. Snad se bude hodit.
23. 11. 2008 | 19:25

vlk napsal(a):

Čochtane

až s e budeš chstat do Nýrska, zkus mne před tím tady najít. Pokdu bys chtěl eventuálně zajít na jedno.
23. 11. 2008 | 21:13

Zach napsal(a):

Vendys:
díky za důvěru,nezneužiju.
Žiju na vesnici(tedy když jsem opravdu doma),takže leccos o přírodě vím také,z hora to musí být ještě lepší.Jen ten Zeman mě taky dostal,jestlipak ale on,zabrán ve svých hlubokomyslných úvahach,v dutém vesle kapku Jana z Karlových Varů,jestlipak si všimne něčeho tak pranepatrného,jako je Váš ultrásek:-))).
23. 11. 2008 | 22:04

Veronika Vendlov napsal(a):

Vlku, hezký nedělní večer. Teď jsem sedla k pc, neb neděle je u nás většinou ve znamení přesunů Odolena Voda - Český ráj. Vy jste z Nýrska? Tím více jsem ráda, že jsem vzdala hold Vašemu domovu.

Taky jsem si říkala, že se ten můj text mezi ty ostatní příliš nehodí a věřte mi, je mnoho událostí, které mne zvedají ze židle v podstatě pokaždé, když kouknu na zpravodajství. Proto jsem prostě sama sobě ulehčila nervy - a prospělo mi to.

Děti jsou vůbec úžasná stvoření, já před nimi smekám! Zdá se mi, že ví víc, než my dospěláci.

Vlku děkuju a zdravím na Šumavu.
23. 11. 2008 | 22:36

Veronika Vendlov napsal(a):

Alice: Děkuju moc a zdravím! :)
23. 11. 2008 | 22:37

Veronika Vendlov napsal(a):

Čochtan: Mám Bavorsko ráda, cítím se tam jako doma, nevím proč. Samozřejmě, že mě od německy mluvících zemí dělí jazyková bariéra a možná si je i trochu idealizuju, ale vždycky, když z Rakouska či Německa přejedeme hranice, je mi trochu líto, že je u nás doma takovej bordel...zjistí se to snadno, hned při první díře v silnici...a na silnicích bych demonstrovala stav zakázek v ČR. Kdyby totiž všechny finance, které na silnice "tečou", tekly skutečně do silnic a ne jinam, bylo by to obráceně. No nic, s tím prostě nic nesvedu a můžu jen hlasitě povzdechnout. Moc Vás zdravím!
23. 11. 2008 | 22:45

vlk napsal(a):

Paní Vendelová

ne já nejsme z Nýrska , ale mám to tam blíž než Vy. A Českéh ráje je Karkule..

To, co píšete o dětech je pravda. A potvrzuje rozdíl mezi mužem a ženou. Jste, dámy, prostě daleko zralejší. Vy tohle víte už ve dvaceti. Kdežto já na to přicházím , v podstatě , až teď. Ve věku násobném.....

takže poděkování nemá směřovat od Vás ke mně , nýbrž opačně.

A dovolím si zareagovat na to, co píšete o Rakousku a Bavorsku.Víte , někdo na jiném blogu tad ynapsal, že když přejede hranic e do Rakous nebo Německa, že už to tam není tak excelentní jako dříve. Jsme tam dost často. Naprosto souhlasím. Důvody jsou dva. Jednak my bohatnem a dáváme to stále víc do pořádku, jednak oni chudnou.

V každém případě - soudím, že z titulu urbánní civilizace je dobře, že sousíme právě s těmito dvěma zeměmi orientovanými na pořádek. Mít za sousedy nějaké Jihoevropany, tak tady nejspíš máme ještě postbolševický chaos.Za padesát let... no to už neuvidím ani omylem , vy možná, to bude určitě stejné jako u nich.
23. 11. 2008 | 23:06

Veronika Vendlov napsal(a):

Vlku: Aha, tak díky za vysvětlení. :) Možná jsou ženy zralejší dříve. Já osobně jsem na to, jaké jsou děti, přišla až když se nám Tadeáš narodil. Navíc patřím k těm matkám, které doma vystřídal tatínek a to poměrně brzy po porodu. Teď věřím, že svoji domácí absenci svému synovi alespoň trošičku vrátím. :)

A máte pravdu, že mít za sousedy třeba "maňána" Španěly/ky, tak by to u nás zřejmě vypadalo zcela jinak.

Z JINÉHO SOUDKU PRO VÁS: Prolétla jsem diskusi pod bogem pana Pehe: Mýty o návratu komunistů k moci? A jsem z toho stále nějaká "přejetá". Myslím si totiž, že obavy o jejich návrat a sňatek se socilisty se potvrdily. Možná se mýlím a byla bych za to ráda, ale instinkt mi spíše radí - oranžové kraje - tohle není sranda... Propad hlasů pro pravici je ale bezpochyby důsledek jejícho vládnutí i nevládnutí. Výsledky posledních voleb jsem čekala i když ne tak jednoznačně. Dívám se na to ale následovně: Máme poměrně fixní rozčlenění parlamentu na jednotlivé strany a pokud bude pokračovat současný trend, co nám zbyde z pravice? Nic. Nechci se uklidňovat tím, že politika je o lidech, to může platit na komunální úrovni. Možná ale, že je pro nastartování pravice potřeba opravdu nový start, takže se možná vše děje tak, jak má. Mě ale nebaví se na to jen koukat a zároveň mám obavy o přežití...o přežití těch všech - nás - obyčejných.
Pěkný večer, Vlku
23. 11. 2008 | 23:43

Elisabeth napsal(a):

Hezky blog pani Vendlova. Nekdo to holt neprekousne, ze se da zit bez konzumu a byt stasten, kdyz je banda deti v hospode v klidu. Ano v klidu. Je to jak napsal Vlk "klid a mir".
Apropo mnoho mych znamych si pochvaluje takovahle strediska tesne za hranicemi ceske republiky.
24. 11. 2008 | 08:44

veronika vendlova napsal(a):

Elisabeth: Moc Vám díky. Někdy to chce hodně síly, dopracovat se ke "klidu a míru", ale někdy to jde úplně samo. Upřímně ale sděluji, že vyhnout se konzumu, je poměrně těžké i když recepty nějaké mám. :)
Mějte se dobře.
24. 11. 2008 | 09:45

vlk napsal(a):

Milá paní Vendlová

nebýt toho, že jsme dnes letmo zachytil Vaši odpověď na mojí rpeliku, nebyl bych na bloy vůbec šel.
Takhle jsme cítil dluh. A musím Vám za to poděkovat, protože jsme objevil špičkový blog pana Koubence, z kterého jste byla nadšena i Vy. Nicméně - nevím, jestli jste četla následnou diskusi - Ale pokud ne - šupem přečíst!
Al e přišel jsme vlastně odpovědět na ty komunisty.
Milá paní Vendlová, já všechno, co jsem k věci chtěl říci, napsal pod původním blogem pana Peheho.
Účast komunistů na moci je samozřejmě o špatném vkusu. Nicméně nic víc. Pokud Vám to nahání hrůzu, zkuste říci,proí, v jakém směru. Kde hrozí něco, co za tu hrůzu stojí.
Reálného.
Já jsem zvyklý oceńovat reálná rizika. Jako že v prachárně se nekouří. Nebo , že sirky nepatří d o rukou malým dětem. Nebo , že několikanásobný vrah nemá být propuštěn na zkrácení trastu. A podobně. Nechci to bagatelizovat, ale jaké riziko představují současní salonní post bolševici.? Pokládám toiž za absolutně vyloučené, že by mohli zopakovat instalaci systému nebo jemu podobnému, jaký tu byl od roku 1948. I kdyby v příštích volbách dostali úplně všechny hlasy voličů s výjimkou Vašeho a mého. Prostě by ta reinkarnace nebyla možná.
A i pokud mluvíme o velmi špatném vkusu sc dem tam kd e s nimi vládne - jak si reálně myslíte , že měla být řešena situac e ve Středních Čechách? Při vyhroceném osobním nepřátelství obou lídrů? Nepřepokládáte , že reálným řešením mělo být, že so c dem jako nejsilnější strana měla jí ,místo opřeí s e o post bolševika do oposice a tolerovat menšinovou vládu ODS?

A koalic nebo podpor KSČM pro soc dem bude zřejěm úplěn stejně jako těch od rudokožců.

Pravice v ČR.. To není úplně téma pro mne. Jsme spíše lehce nalevo od středu. Ne moc ,a le jsme. A kdyby v soc dem nebyly typy jako Rath,Dryml, spousta ex komoušů s Paroubkovo ego, nýbrž rozumní a slušní lidé typu Špidla, nejspíš bych s e prohlásil za kmenového voliče oranžových. Takhle nemohu.
Pravice není moje srdeční záležitost. A při tom, co vždycky předváděla a předvádí ODS ani nemohla být. Na druhé s traně - ze současné situac e ODS bych nedělal žádnou vědu. Je logicky v krizi. Předvídal jsem to. Příliš mnoho zájemců o koryta, po osmi letech, příliš málo koryt. navíc příliš ostentativní mlaskání těch, na které se koryta dostala. K ničemu jinému to vést nemohlo.
Takže ODS kráčí ke kongresu. Ten vybere jen toho, kdo dovede modré njspíš k dalšímu volebnímu debaklu. A pak teprve s e zas e ta partaj postaví na nohy. Očekávám, že tím kdo bude vezen pod gilotinu bud e Topolánek. Minimálně za čunkiadu si to plěn zaslouží. To byl naprosto nevídaný útok na demokratický systém.
Na co budu osobně hodně zvědav , bud e kongres ve 2010, po volbách. Kd e bud e poražený vldce krvavě zaříznut a příšerné dehonestace. Pokdu jím bud e Topolánek. Jsme zvědav, jakým směrems e pak ODS vydá. Typoval bych návrta do všeobjímající náruče taťky zakladatele, který může zažít ještě dodatečně volební trium se svou partají. Přesně tak, jak po tom bud e toužit, až skončí / dá Bůh!/ na Hradě.
A teprv ,a ž d efinitivně vypadne z české politiky , bud e možné vybudovat opravdu univerzílní, kultem osobnosti a osobním dogmatismem nezatížené univerzální pravicové strany. Která bud e umět reagovat na potřeby a signály doby a nebud e ji zajímat věčné ego jejího taťky.
Ten problém pravicovosti v české politiky stojí a padá s Klausem. Pro mnoho lidí totiž platí Klaus=pravice a pravic e =Klaus. Přiznám se, ýže pro mne zatím taky. V naprosto negativním slova smyslu.

Anebojte-obyčejní lidé přežijí. Jsitě jste viděla 7 statečných a možná, minulý týden 7 samurajů. Opravdovými vítězi jsou rolníci. Konstatoval Yul Brinner i hlavní samuraj. My jsme ti rolníci.Politici jsou Calderové.
Přeji hezký večer.
24. 11. 2008 | 20:41

veronika vendova napsal(a):

Milý Vlku, přečetla jsem diskusi pod bogem, který jsem si pro sebe nazvala "síla přírody". Vzpomněla jsem si, jak jsem před x lety upřeně hleděla lvovi do očí a se mnou dalších asi 30 lidí. Lev to chvíli vyrdžel, ale pak udělal něco podobného, jako ten medvěd. Otevřel tlamu a zařval. A my všichni uskočili metr dozadu. Od té doby vím, kdo je pánem tvorstva... :)

Máte pravdu, že úplná reinkarnace komunistů není možná. Ale měli být zakázáni. Přetransformovali by se sice v něco velmi podobného, ale alespoň princip by byl naplněn. Mě opravdu irituje jejich sebejistota a arogance. A víte co jsem si teď uvědomila, když jsem četla Vaši odpověď? Že naprosto stejně, mě irituje Klaus! A tomu říkám paradox. A když si tak promítám naše politické "špičky", tak dotřetice jsem na tom stejně s novým hejtmanem našeho Středočeského kraje.

Řekla bych, že naše politická scéna potřebuje omladit a osvěžit - vyvětrat. Už to tak vidém nejmíň 10 let a pořád nic... :) Děkuji za uklidnění, budu věřit tomu, že rolníci jsou těmi opravdovými vítězi! :)
Přeji hezký večer i Vám.
24. 11. 2008 | 21:43

Zach napsal(a):

Vlku: jak přízračné,i ten padouch Caldera byl Čech,tedy Valach :-).
25. 11. 2008 | 15:19

krb napsal(a):

To není úplně téma pro mne. Jsme spíše lehce nalevo od středu.
30. 07. 2009 | 10:03

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy