Díl I.: Pro imperialismus tvoří národní státy úzký rámec. Potřebuje svět snadno řiditelný, což znamená redukovat stávajících 200 států, tak řádově na desetinu. Jsme na to, jako stát, připraveni?
V tisku se čím dál častěji objevují analýzy, proč „levice“ dopadla v komunálních volbách jak „sedláci u Chlumce“. Nejčastěji se v nich uvádí tři základní důvody: personálního charakteru, chybného hodnotového zaměření a kopírování trendu v zahraničí. Obzvlášť talentování politici hovoří i o čtvrté příčině: chybné komunikaci s veřejností. Míní tím zřejmě své úspěchy, které zůstaly veřejnosti utajeny.
Nathan Mayer Rothschild (16. září 1777 – 28. července 1836) prohlásil: “Nezajímá mě, která loutka je posazena na anglický trůn, aby vládla říši, nad kterou slunce nikdy nezapadá. Muž, který kontroluje oběh peněz v Británii, kontroluje celé Britské impérium. A oběh peněz v Británii kontroluji já“! Dnes by svůj tehdejší výrok mohl popravit asi takto: „Vzhledem k tomu, že kontroluji nejen peníze, ale mohu nechat zvolit do kterékoli vlády na světě své loutky, vládnu impériu, které si už vytvořím sám.“