Jára da Smoljak

12. 06. 2010 | 02:40
Přečteno 9333 krát
JÁRA DA SMOLJAK? Nebylo by většího omylu, než ztotožňovat Ladislava Smoljaka pouze s Járou Cimrmanem. Sám jsem k takové povrchní interpretaci nechtě zavdal podnět tvrzením, že mám-li si představovat fyzickou podobu Největšího Čecha, pak se mi vybaví právě Smoljakova rtuťovitá postava, hlava trochu potrhlého kantora s věčně rozcuchanou kšticí - a k naplnění nejkonvenčnější barvotiskové představy geniálního vynálezce schází snad už jen do rukou housle.

Kýč jako bič, jemuž se Láďa, teď už natrvalo ubytovaný v Českém nebi, asi směje. Fyzická podoba je jedna věc, a to co pod ní skrývá věc druhá. Co všechno se tedy – k velkému štěstí pro českou kulturu - skrývalo pod fyzickou podobou Ladislava Smoljaka?

MAXIMÁLNÍ MINIMALISTA
Prvotní vizáž potrhlého génia nápadně kontrastuje s neobvykle klidným, mírným, měkkým a poměrně vysoko postaveným hlasem. Jakoby rozbouřený, ale jen tušený vnitřek byl neustále tišen stoicky poklidnou vnější regulací. Smoljak byl po hlasové, pohybové i gestické stránce maximální minimalista: jeho (i Svěrákovo) herectví mělo stylově přesný název: podehrávání. Podehrávání jako opak přehrávání, obvyklého u bavičů všeho druhu. Smoljak intonačně vždy vystačil s menším tónovým rozsahem, než většina spoluherců. Hlas nikterak nemodeloval, „nevrůstal“ jím „realisticky“ do figury, protože tou figurou vždy byl on sám (jako jí byl kdysi Jiří Šlitr). Zásadně neměnil svůj nevyrušitelně pomalý „trabantový“ rytmus, intonaci, ani dynamiku řeči. Své věty a repliky vždy „pouze“ nezúčastněně oznamoval. Smoljak nehrál „rozkazovacím“ ani „tázacím“, vždy jen „oznamovacím“ slovesným způsobem.

A přitom Smoljakovy jevištní i filmové figury (i jeho přednášky) vůbec nebyly z rodu civilních – jsou spíše klaunsky excentrické, bláznivé. Jakoby ani nebyly z tohoto světa: „samouci“, kutilové, podivíni, pokoutní géniové napůl mezi akademií a psychiatrií. Mají „haškovskou“ věcnost i „jarryovskou“ samozřejmost, s níž pronášejí ty největší nehoráznosti, halící se do největších mouder. Smoljaka proslavily hned v prvých dvou seminářích (Akt a Vyšetřování ztráty třídní knihy) jeho filosofické přednášky, Filosofie externismu (zatímco solipsismus tvrdí: „Existuji jen já, neexistuje okolní svět“, Cimrman podle Smoljaka tvrdil: „Existuje pouze okolní svět, neexistuji já“) a Teorie poznání (na začátku poznání není nepřesná pravda, jak tvrdí vulgární materialisté, ale omyl, a to přesný, jehož postupným vyvracením dospějeme ke stavu „nevíme nic“). Zde proti záludně rafinovaným otázkám, jejíchž destrukční účinek prý výstižně charakterizuje německý termín „Dum-dum-frage“, třeba: „Jak mohlo neexistující vědomí vyprodukovat svou vlastní filosofii?“, staví Smoljak proslulý Cimrmanův „krok stranou“. Jím stanul – ovšem jen na chvilku – na půdě vulgárního materialismu, odkud mohl svou teorii poznání uznat jako objektivně pravdivou, a pak se k ní zase vrátit.

PREZIDENT A DISIDENT MÝTU
Cimrman není jen Smoljak a Smoljak nebyl jen Cimrman (tj. od roku 1967 do své smrti spoluautor 15 her Divadla Járy Cimrmana, z nichž 13 režíroval a ve všech účinkoval: tyto hry, jež formou rozborových seminářů a aktovek pěstují už 43 let v tisících repríz kult neexistujícího génia, tvoří i v rámci světového divadla raritu). Natočil též jako neškolený režisér znamenité filmové veselohry (Kulový blesk, 1978; Vrchní prchni, 1980; Jára Cimrman ležící, spící, 1983; Nejistá sezóna, 1987 aj.). Smoljak však založil i své Studio Jára a Studio Láďa, kde uváděl – bez účasti Zdeňka Svěráka – pouze vlastní hry. (Hymna, 1998; Fantom Realistického divadla Zdeňka Nejedlého, 2000; Malý Říjen, 1999; Hus: Alia minora Kostnického koncilu, 2010). Lišily se větší porcí satirické jedovatosti, s níž Smoljak neváhal kritizovat i své kritiky, když v novinách Večerní Láďa opravoval jejich recenze. Větší míru kritičnosti a podporu menšinových názorů Smoljak projevoval ostatně i v občanském životě (protiministerské petice, naposledy i podpora Zelených). Smoljakovy potměšilé opusy programově nabourávaly národní mýty. Nejprůkazněji v Hymně čili Ur-Fidlovačce, kde objevil trvale platné téma internacionální blbosti různých nacionalismů. Nazveme-li Svěráka „prezidentem“, budiž Smoljak nazván „disidentem“ cimrmanovského mýtu.

Viděl jsem v divadle i ve filmu řadu Macheathů z Havlovy Žebrácké opery, ten Smoljakův byl však bez konkurence. Typický úředník lásky, který miluje a podvádí s klotovými rukávy. „Děvčata“, nadepíše odpověď rozlíceným manželkám v kritické situaci, kdy praskne jeho dvojženství: „Čeho jsem se tedy vlastně dopustil? Bylo snad chybou, že jsem si vás vzal? Ale co jsem měl dělat, když jsem vás miloval?“ Poté, co vysvětlí oběma ženám, že je vlastně zbavil nedůstojných rolí podváděné manželky i utajené milenky, oznámí: „Zítra budu s největší pravděpodobností popraven… Jediné, co mi může mé poslední hodiny ozářit trochou štěstí a zajistit mi spokojenou smrt, je naděje, že mi odpustíte.“ To už štkající ženy Macheathe objímají, kýč soucitu vítězí, výmluvnost porazila pravdu. Od roku 1995, kdy jsem Smoljaka viděl, mám pocit, že tu roli psal Havel pouze pro něho. Smoljak herec totiž jakoby ustoupil stranou, aby nechal za sebe mluvit hlavního hrdinu Havlových her, řeč.

Cimrmanovský mýtus zřejmě Smoljaka přežije, protože žánr mystifikace koresponduje s národní potřebou sebeidentifikace ironií. Bez Smoljakovy účasti bude však tento mýtus ochuzen o jeden rozměr: rozměr kritiky českého národního obelhávání, oblíbeného u většinové společnosti a jejích politiků.

(psáno pro MfD, nekrácená verze)

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

alarm napsal(a):

Just - nekrolog. Umřel pošuk. Čest jeho památce.
12. 06. 2010 | 07:46

Petr Havelka napsal(a):

Hele alarm, pošuk jsou voni, až kam dohlédnou.
12. 06. 2010 | 08:18

Pepa Řepa napsal(a):

To Havelka
Stylový úvod, řekl bych.
MS ve fotbale taky zahájil "Hovnivál".
http://aktualne.centrum.cz/...
12. 06. 2010 | 08:31

Holubář napsal(a):

Jasně že všichni "cimrmani" jsou pošuci. Ale bezvadní a není potíž se s nimi identifikovat , částečně. S Cimrmanem skoro úplně.....
Smoljakovy aktivistické postoje se mi líbily pramálo, ale do života mi spolu se svými kolegy přinesl od roku 1973, kdy jsem je zaregistroval,tolik legrace, že jsem mu náramně vděčný a bude mi chybět.
Jen na okraj - můj učitel lineární algebry, jendatel spolku matematiků a fyziků Jirka Holenda, nás při přednášce seznámil s matematickými teoriemi Járy Cimrmana - a najednou nás i ten "Birgoff a Lane" začali víc bavit.
Nevím zda dnes ukončit :-( ...?
Ne, to se nehodí, s L. Smoljakem se lze loučit jedině :-D
12. 06. 2010 | 08:53

Pepa Řepa napsal(a):

alarma, můžete sdělit, co Vás rozesměje?
12. 06. 2010 | 09:28

zdesta napsal(a):

Tento styl humoru nedokáže tvořit nějaký pobouchanec.Tím je řečeno vše.
12. 06. 2010 | 09:34

Tužka napsal(a):

Tužka napíše,pane autore, smutně hezké.

Dodatek:Na jednom pracovišti jsem si mohla alarm vypnout a jistit to na vlastní triko.Kdyby to tak bylo možné i jinde.Tužka.
12. 06. 2010 | 09:35

LEVAK napsal(a):

Nevím proč,ale tento druh humoru mě vůbec neoslovil.Asi proto,že v sobě vůbec nemá kořeny studentského humoru jako např. povídky dua Šimek & Grossmann.Autor v tomto cimrmanovském druhu humoru objevil „haškovskou“ věcnost i „jarryovskou“ samozřejmost" atd.atd.Bohužel já to tam nemohu nájit.Spíše na mě čiší určitý druh podbízivosti a křečovitá snaha zalíbit se davům,zvlášť té jeho primitivní části,voličům VV,Cibulky,Dělnické strany atd.,čtenářům Blesku,AHA,MFDnes,LN,etc.Prostě těm divákům,kteří zjistili,že myšlení bolí.Tento humor se tváří jako umění při tom je jako ta slečna,která aby ji okolí považovalo za krásku se namaluje,učeše,depiluje chloupky,vytrhá obočí a já nevím co ještě a při tom si neumyje krk a uši!
Myslím si,že v dnešní době má tento druh humoru za cíl možná i úkol oblbit maximální část národa a co nejvíce jeho pozornost zaměřit jiným směrem tak aby neregistrovál rozkrádání národního majetku,korupci etc.
12. 06. 2010 | 09:41

Kateřina napsal(a):

Tak tedy zas a znova, pane Juste(čeho se bojíte?), jaká je Vaše minulost (především ta politická) do roku 89? Váš profil je omezen pouze od roku 92...většina ostatních blogerů má bez studu popsaná i léta před tímto rokem! Téměř všechny dotazy ve vašem profilu se na toto ptají...první dotaz v roce 2007 a stále žádná odpověď! Máte co skrývat? Píšete sem poměrně často, mohl byste tedy odepsat i na tyto dotazy? Nejsem jediná, řekla bych, že na Vašem blogu, když už prosazujete své "názory", máte i povinnost reakce vůči čtenářům, nebo snad ne? Vaše ingnorace naznačuje opravdu hodně pokřivenou minulost...
12. 06. 2010 | 09:55

Luba napsal(a):

Nejlepší byly přednášky ...

Profesor, doktor, inženýr, kandidát ...
parodie na intelektuálštinu tzv. společenskovědní elity.

Čím vším se člověk může živit a za co může být placen.

Přednáškám cimrmanologů se dosti podobají např. archeologické konference, kde běžný smrtelník žasne, co všechno lze vyčíst z hromady hlíny :)
12. 06. 2010 | 11:47

iga napsal(a):

Just

dobre, dekuju.

Vsichni jsme pozustali...

Alarme

bezte do stinu! Ve vlastnim zajmu i v zajmu nas vsech.
12. 06. 2010 | 13:28

Silvie napsal(a):

Smoljaka jsem měla ráda,ale Cimrmanům jsem nějak nikdy na chuť nepřišla. Není to můj typ humoru - většinou se všichni kolem tlemí a já nechápu čemu...
A teď mně tady všichni umlátí jako vlastizrádce. Existuje vůbec v Čechách někdo, kdo Cimrmana nemusel?!
12. 06. 2010 | 13:36

otokar napsal(a):

Juste stále zelený(nebo už jste zvadl)?
Přečetl jsem to a jsem stále mimo jako předtím.
Asi nějaká seminární práce Vašeho žáka, kterou jste doladil a nalepil sem.
Nic moc.
Škoda.
Mám z toho pocit, jako když totalitní řečník zprznil pohřeb člověka,kteráho jsem znal úplně jinak,než z textu vyplývá.
Už přestaňte.
12. 06. 2010 | 13:41

iga napsal(a):

Sylvie

Znam takove pripady, ale mysslim, ze je to spis otazka miry. Vseho moc skodi. Nemohlo by se stat nic horsiho nez udelat S Cimrmana masovku, hrat to na Strahove a poustet to kazdy tyden na Nove apod.
To by se zosklivil i skalnim.

Ja osobne nejradeji vzpominam, jak jsme se od sesti rano stridali ve fronte na listky a videli jsme Svestku mezi prvnimi.

Co nejvic rozesmeje vas, kdyz cimrmani nezabiraji? Co rikate treba Monty Pythonum?
12. 06. 2010 | 13:53

iga napsal(a):

Sylvie

Znam takove pripady, ale mysslim, ze je to spis otazka miry. Vseho moc skodi. Nemohlo by se stat nic horsiho nez udelat S Cimrmana masovku, hrat to na Strahove a poustet to kazdy tyden na Nove apod.
To by se zosklivil i skalnim.

Ja osobne nejradeji vzpominam, jak jsme se od sesti rano stridali ve fronte na listky a videli jsme Svestku mezi prvnimi.

Co nejvic rozesmeje vas, kdyz cimrmani nezabiraji? Co rikate treba Monty Pythonum?
12. 06. 2010 | 13:53

iga napsal(a):

Pardon - Silvie:-)
12. 06. 2010 | 13:54

Silvie napsal(a):

iga,

jedna z mála věcí, která si mi z Cimrmana líbila , byl Vizionář. Jestli se ta hra vůbec takhle jmenuje - ale možná to bylo spíš normalizací, kdy divák pořád hledal mezi řádky nějaký protistátní šprk.
Nemám ráda infantilní humor - napíšu spíš ,co nesnáším - francouzskou a italskou trapnou situační komiku.
Ale Bean je např. dokonalý, přestože jde taky o situační komiku. Občas jsou skvělí Simpsonovi, líbí se mi anglický typ humoru - např.Kancl, Pythony moc neznám.
Kdysi se mi hodně líbila italská komedie
Mí přátelé, skvělá je i Vůně ženy, Malá miss Sun Shine (moje oblíbená - jde proti všem klišé). Ale mám pořád ráda i Lepší to už nebude a všechny Formanovy filmy (nejvíc Hoří, má panenko).
Preferuju černý humor (už na hraně) , který s přehledem překonává všechna tabuizovaná témata. Takový byl podle mne i jeden z nejlepších seriálů všech dob - Zoufalé manželky. Ty mně teda vždycky dostanou a nikdy zatím nesklouzly do slzavého kýče. Sex ve městě býval taky dobrý.
12. 06. 2010 | 14:20

Luba napsal(a):

Silvie,
ptala jste se, zda existuje v Čechách někdo, kdo "cimrmany" nemusel ...

Já Vám to prozradím: Ten úchyl se jmenuje Václav Klaus. Chudák si myslel, že se vysmívají jemu.

Ale ... kdo ví. Možná má pan profesorissimus tak trochu pravdu.

Vždyť není jen ekonomem, spisovatelem, cestovatelem, etnografem, pedologem a klimatologem, ale i rusistou, antiengoistou, egoistou, aktivistou, antietatistou, juristou, vetistou, konzervativcem, liberálem, machiavellistou, antiekologistou, rétorem, rektorem, homofobem, eurofobem, atd., atd.
12. 06. 2010 | 15:34

Dr mundi napsal(a):

ty filmy co dělal s tím druhým dementem to byla neskutečná normalizační sračka
12. 06. 2010 | 15:53

Silvie napsal(a):

Luba,

no, nakonec - v naší rodině je na Cimrmana akorát brácha. To je šílenec, co vystojí pětihodinovou frontu na lístky. To by mě mohli líbat...

Asi mám radši starého Svěráka - třeba Vratné lahve jsou neskutečné.

Pokud jde o Klause, to je podle mne suchar, který nemá naprosto smysl pro humor. Nedejbože, kdyby si někdo ještě střílel z něho. Ale na druhou stranu - má skoro vždycky pravdu, myslí mu to jako málokomu. Na jeho slova zatím vždycky došlo.
12. 06. 2010 | 15:54

Luba napsal(a):

Silvie,
tak trochu si pamatuji jeden fór, který se teď hodí.

Jeden význačný francouzský psychiatr, možná to byl sám slovutný Charcot, pozval svého přítele-novináře na oběd s tím, že mu představí jednoho šílence, což by ho mohlo, jako člověka zvídavého, zajímat.

Skutečně ... Na druhý den přišel onen pozvaný novinář k panu primáři na oběd - ale další hladovec nebyl jen jeden - byli dva.

První se dostavil takový vážný zasmušilý muž, mlčenlivý, na vše odpovídal jednoslovně. Byl trochu smutně, ale dokonale oblečen - působil tak trochu nažehleně a strojeně.
Rozvážně se usadil za stůl, poděkoval, a počal debužírovat.

S notným zpožděním se pak přiřítil jakýsi notně užvaněný a hlučný člověk nedbalého zevnějšku, který ze sebe trousil během jídla různé zábavné historky, bez ladu a skladu, co ho právě napadlo a co mu sliny na jazyk přinesly.

Onen novinář byl samozřejmě nadšen, a když se společnost rozešla, jako poslední pozůstalý hostiteli děkoval:
"Pane profesore, díky! Ten šílenec byl skutečně zábavný!"

Vládce psychiatrické kliniky to hned napochopil, ale pak mu svitlo: "Ale příteli, to jste se spletl. Můj pacient nebyl ten muž, který vás tak pobavil.

"A kdo to tedy byl?" Ptal se žurnalista všecek udiven.
Pan profesor se na mladíka významně povídal, přiložil prst k ústům a zašeptal:
"Psssst, to byl Balzac!"

Tedy - zdání klame.
Zdánlivý myslitel může být neobyčejný magor, a naopak.
12. 06. 2010 | 16:41

Michal napsal(a):

Poprvé jsem viděl Kulový blesk v kině, v davu, a docela jsem se bavil. Ale když jsem to viděl podruhé, v televizi, sám doma, tak jsem zažil šok, neboť jsem si uvědomil, že to není komedie, ale přesně z reálu odpozorovaná tragédie. Smích mi značně zhořkl.
12. 06. 2010 | 17:41

Ivan napsal(a):

Jen chytrá hlava, tuto nadsázku dokáže. Nechápu, proč někdo kritizuje to, čemu nerozumí. Není lépe se nedívat a mlčet?
Asi to dokáži, jenom méně chytří.
12. 06. 2010 | 19:19

Petr Havelka napsal(a):

Humor a vesmír jsou nekonečné. Stává se mi, že se směju osamoceně:)

Netřeba psát o humoru prvoplánovém, nevyžadujícím spolupráci.

Humor pánů Smoljaka a Svěráka vyžaduje určitou obecnou znalost a hlavně hravost!

Člověk, který má inteligenci přesně definovaných slovníkových hesel se mnoho nenasměje, jestli vůbec má tento druh smysl pro humor :)
12. 06. 2010 | 19:28

LEVAK napsal(a):

Ad Luba:jestli jsou "cimrmanové" humor tak potom koled "Tichá noc" je kuplet!
12. 06. 2010 | 20:11

Jemnický napsal(a):

LEVAK
Máte-li opravdu nutkavou potřebu vyjadřovat se i k humoru Divadla Járy Cimrmana, pak tak čiňte v ústraní, nerušen, neviděn a na místě k toumu určeném. Až se vyjádříte dostatečně, nezapomeňte si umýt ruce, spláchnout a pustit větrák.

Jemnický
12. 06. 2010 | 23:07

yara ze země krys napsal(a):

Humor pánů Smoljaka a Svěráka a spol. byl a vlastně pořád je nádherný a inteligentní lidi určitě osloví i dnes. Některé narážky však dnešním mládým už nemusí nic říkat. Pamatuji si jak ještě v minulém režimu komanči zuřili, že se téhle herecké partě nemohli dostat na kobylku. Dělali jim alespoň naschvály a příkoří. Oni (S+S)si schválně vybrali a zařadili do jejich her toto období, aby na ně komanči nemohli a v textu her si diváci lecos domysleli. Kdo to nechápe, jeho smůla. Můj dědek říkával, že první selekce jak poznat blbce, hlupáka nebo duševně nemocného člověka je, že nerozumí humoru. Něco na tom je!
13. 06. 2010 | 00:51

Honza999 napsal(a):

Snoljak???

Klasický účastník "krysích závodů".

Byl v nich úspěšný jak za bolševika (neskončil v kotelně, ale psal, hrál režíroval atd., takže jeho činnost museli bolševici považovat za sobě prospěšnou - jinak by ho nahnali k soustruhu nebo do té kotelny), byl v nich úspěšný i za takzvaných demokratů. A stejně by byl úspěšný i za jakéhokoli jiného režimu - "krysy" jsou velmi přizpůsobivé.

Není koho a čeho litovat, prostě jeden z "krysích závodníků" doběhl do cíle.

Poznámka pro cenzora - Stejskale (aspol.), jistě znáte socilogickou teorii rozdělující lidskou společnost na typy "myš" a "krysa" (mimochodem, nepletu-li se, byly úvahy o této teorii předmětem i jednoho ze zdejších blogů). Takže mé hodnocení Smoljaka nemá snahu urážet, ale vychází z tohoto pohledu...
13. 06. 2010 | 01:05

iga napsal(a):

Honza999

znate to - o mrtvych jen dobre?
Kdyz nemuzete pod nekrologem napsat neco pekneho, tak tam radsi nepiste nic (plati obecne).

Jiste bude jeste mnoho vkusnejsich prilezitosti, kdy budete moci vyjadrit svuj nazor bez toho, abyste byl povazovan za cynika.
13. 06. 2010 | 07:51

Petr Havelka napsal(a):

Pane Honzo999,

z vlastní zkušenosti Vám mohu sdělit, že soudobí "kádrováci" minulosti bývali právě v oné minulosti poslušní, ani nepípli. Teď bývají "na koni", poněvadž bolševikovi, pro svoji poslušnost a nezajímavost, nestáli za pozornost, mohou v současnosti "udělovat" morální kredit těm, kteří něco smysluplného, z hlediska tehdejšího režimu protirežimního dělali a riskovali přitom různé obtíže, pohybovali se na hraně, zájem jevila STB, s kterou se to mnozí snažili uhrát, mnohdy se jim to nepovedlo.

V dnešní době, tehdejší přizdisráči mají pré, páč se jaksi neumazali.
13. 06. 2010 | 08:08

Luba napsal(a):

Levaku,
ale na ochotníky dobrý, ne?

Já zase neumím docenit "humor" pana režiséra Trošky.
Přesto na jeho "Sena" chodily davy. Jako komediální režisér byl tedy Zdeněk Troška velmi úspěšný.

Nejlepší job ovšem mají kritici. Vždy najdou mnoho dobrých důvodů ztrhat někoho z tvůrců za to, že se jim nestrefil do jejich osobního vkusu.
13. 06. 2010 | 08:11

Jemnický napsal(a):

Honza9999999999

Drahý HRDINO, který jsi porazil bolševika svou chrabrostí, bystrostí a jasným úsudkem. Platí to samé, co jsem napsal LEVÁKOVi o pár odstavců výše.
Asi stejná intelektuální úroveň pivního revolucionáře a znalce umění. I přes tuhou zimu se vylíhlo zase dost brouků Pytlíků.

Jemnický
13. 06. 2010 | 09:28

mb napsal(a):

Máňa ale řikala, že to neni směroplatný ...
13. 06. 2010 | 11:26

LEVAK napsal(a):

Ad Jemnický:Vážený pane je vidět,že jste na vysoké úrovni inteligence,když Vám tento druh humoru vyhovuje.Nic proti tomu.Já mám raději Eduarda Basse,Zdeňka Jirotky,Františka Nepila,Karla Poláčka,Vladimíra Renčína,Oty Strachoty,Miloslava Švandrlíka,Jaroslava Žáka,Ryana Patricka,Mac Hymana,Richmal Cromptonové,etc.
13. 06. 2010 | 12:50

tik tak napsal(a):

Jestlipak bude tolik článků, blogů a v mediích tolik medailonů a jiných opičáren, když umeře prof. Holý. Vědec, který se zasloužil o záchranu životů a zkvalitnění života obrovskému množství lidí, díky svým objevům na poli lékařské mediciny.
13. 06. 2010 | 12:55

Li-Chang napsal(a):

Pan Smoljak na imaginárním Cimrovi na vás vydělal miliardu korun a teď se s toho budou mít dobře jeho potomci a Vy můžete psát jen lítostivé nekrology, že jste do té miliardy všichni přispěli více či méně. Já raději chodil do Národního a do Semaforu a nikdy jsem nelitoval. Teď bych do Národního nešel, abych nemusel poslouchat sprosté nadávky z jeviště.
13. 06. 2010 | 15:39

Jan Vaculík napsal(a):

Hle,
LEVAK právě dokázal, že umí nejen psát, ale i číst...

Ovšem na omezenost Honzy9999 má opravdu jen málokdo.
13. 06. 2010 | 16:52

LEVAK napsal(a):

Ad Jan Vaculík:to jste zjistil brzy při Vašem vzdělání!
13. 06. 2010 | 19:09

Bach napsal(a):

Národní potřeba sebeidentifikace ironií? Z čeho to pan Just odvozuje? Proč píše o jakémsi českém národním obelhávání? Já myslím, že se dnes umíme dívat střízlivě (objektivně)na naše národní dějiny, že k obelhávání došlo během národního obrození, k pokroucení historie zase za komunistů. Ale dnes? Dnes už falše odezněly a český národ může být leda hrdý, že se dopracoval k vlastnímu národnímu státu (ale neměl by si ho dát ukrást, neměl by skákat na vějičky v podobě národnostně promíchané Evropy).

Smoljak i Svěrák nám byli milí především tím, že ukazovali, jak jsme si všichni až legračně podobní ve svých starostech a niterném člověčím založení, pán nepán: "Doma bude. Už se narajzoval dost."
13. 06. 2010 | 20:59

yara ze země krys napsal(a):

Li-Changovi: Zavidíš viď? Ten si ty peníze alespoň vydělal
po zásluze. Příště nečti Blesk a bude se ti líp usínat!
14. 06. 2010 | 00:09

Jemnický napsal(a):

LEVAK

Dle výčtu oblíbených humuristů máte vytříbený vkus, tak proč vynášíte na adresu DJC soudy zjevně neadekvátní.
Jen tak na okraj 4.p je Zdeňka Jirotku, Otu Strachotu atd.

S pozdravem,

Jemnický
14. 06. 2010 | 08:22

Honza Sazenský napsal(a):

Ať má někdo rád Trošku, Semafor nebo Pythony nebo cimmrmany a ty druhé nemusí, tak to neznamená znevažovat ty, kterým se líbí něco co mě ne. Příjde mi to nevhodné a hloupé. prostě mi něco nesedí, tak se na to nedívám a neotravuji ostatní nějakými kategorickými soudy.
14. 06. 2010 | 09:17

Persching-2 napsal(a):

Petr Havelka:
To onikání je někdy geniální věc. Poslal jste ho, kam patří velmi elegantně.
Cimrman, Smoljak, Svěrák předpokládají jakýsi všeobecný přehled historický, společenský, pohled do zrcadla vlastních špatných vlastností. Pak to lze pochopit a možná se i bavit. Nerad bych podceňoval osoby, které nezažily dobu před 1989, ale jim to asi nebude tolik blízké.
Asi před necelými 30-ti lety jsem se dostal do společnosti tehdy mladých lidí, kteří si říkali snad s nadsázkou cimrmanologové a jejich mluva byla protkána neuvěřitelným množstvím citátů z DJC ke kterémukoli tématu hovoru. Do té doby jsem o DJC nikdy neslyšel a myslel jsem si, že jsou ňáký divný, co to melou za nesmysly. Docela brzy jsem ale DJC přišel na chuť. A dnes ? "Prostě je miluju, tak není co řešit ! :-)
14. 06. 2010 | 10:30

Vilém Šourek napsal(a):

Znalost Cimrmana i filmů Smoljak-Svěrák patří k všeobecnému vzdělání. Hlášky zlidověly, používá je kdekdo. Kdo neví, v jaké situaci původně zazněly, je momentálně zaostalý nevzdělanec a jeho názory nejsou směroplatné.
14. 06. 2010 | 11:31

Oslýk napsal(a):

Pan Smoljak umřel, a mně je to líto.
14. 06. 2010 | 13:22

Germanicus napsal(a):

Skutečně Justem citovaný Cimrmanův "krok stranou" je geniální. Akorát se tam, myslím, vloudila Justovi chybička...
"„Jak mohlo neexistující vědomí vyprodukovat svou vlastní filosofii?“, staví Smoljak proslulý Cimrmanův „krok stranou“. Jím stanul – ovšem jen na chvilku – na půdě vulgárního materialismu, odkud mohl svou teorii poznání uznat jako objektivně pravdivou, a pak se k ní zase vrátit."
Pokud mě paměť neklame v originále správně tento citát zní: "... stanul, ovšem jen na chvilku, na půdě marxismu..." nikoliv jak uvádí Just na půdě vulgárního materialismu.
Je to ze strany Justa pokus o politickou korektnost neuvádět slovo (marxismus), který se v jeho (lepší) společnosti považuje za neslušné a tak po letech cenzurovat Cimrmana?
14. 06. 2010 | 13:31

Honza999 napsal(a):

iga

O mrtých jen dobré????

Tak fajn, beru vás za slovo.

Komunismus je mrtev takže ode dneška o komunismu jen to dobré, platí???

Anebo budeme realističtí a budeme měřit všem stejným metrem?
14. 06. 2010 | 14:18

Li-Chang napsal(a):

Pro pana Yarda ze Země krys:
Upozornit na to, že někdo bohatne na hlouposti jiných neznamená závist, pouze konstatování. Nečtu Blesk ale umím si to stejně jako redaktoři kdekoliv zjistit a spočítat. Cimr je asi potrava pro plebs, nevím, nepátrám po tom, jinak by Smoljak tolik nemohl vydělat, protože divadelník nemá kde krást a nemohl být miliardářem ze zlodějny.
14. 06. 2010 | 15:16

Petr Havelka napsal(a):

Pane Germanicus,

nevím nevím, ale vulgarní materialismus patří k všeobecné cimrmanovědě :)
14. 06. 2010 | 20:12

Zumr napsal(a):

Tak jsem si pročetl první půlku diskuse pod příspěvkem pana Justa a pak dočetl i zbytek, neboť mne při čtení napadla slova "klasika" Járy Cimrmana - byl jsem totiž zvědavy, zda druhá část diskuse bude stejně slaboduchá jako ta první!
14. 06. 2010 | 22:32

Persching-2 napsal(a):

Je to možné, pane inženýre ?
---Cože ?
Jestli je to možné ?
Ano,... to je možné.
Víte, o čem právě hovoříme ?
Ne.
15. 06. 2010 | 07:05

Míval napsal(a):

Levák a jiní: smysl pro humor je natolik složité definovat, že je asi lepší to vzít z opačné strany. Výčet Vašich oblíbenců je jistě impozantní, ale prostě o určitý rozměr humoru jste ochuzeni. Tak, jako některý obdivovatel humoru Cimrmanů je třeba ochuzen o vnímání humoru Basse, Poláčka, Rabelaise či Horníčka. Tak, jako nikdo nevezme do hrsti moře, nikdo nemůže mít rád všechny variety humoru.
A tak buďme vděčni alespoň za to, co chápat dokážeme, a přejme ostatním jejich (odlišný) vkus.
Jsem rád, že jsem žil v době Semaforu a Cimrmanů a mohl se těšit z doteků krásy obyčejna. A těm nejmladším přeji, aby i pro jejich generaci přišel někdo stejně kvalitní a tvůrčí a oslovil je humorem, který ta generace vezme za svůj. I když já ho třeba už chápat nebudu.
15. 06. 2010 | 10:01

iga napsal(a):

HONZA999

tedy s vami je radost diskutovat, vazeny kolego.
Vase logika je primo odzbrojujici:-)
15. 06. 2010 | 14:00

Honza999 napsal(a):

iga

Normální, standardní logika.

Jsou-li pes a kočka černí, jsou černí. Nelze přece černou kočku z hlediska barvy posuzovat jinak jen proto, že není pes..

Krom toho jsem přesvědčen, že heslo "o mtvých jen dobré" razí právě takoví, co oprávněně tuší, že se po jejich skonu o nich samotných mnoho dobrého říkat nebude.
15. 06. 2010 | 23:53

iga napsal(a):

honza999

nemam moc co bych dodala, priteli.

Snad jen dotaz, podle ceho soudite, ze komunismus je mrtvy, pripadne ze kdy byl zivy... No nic.
16. 06. 2010 | 12:02

Honza999 napsal(a):

iga

Vidíte, teď jste uhodila hřebíček přímo na hlavičku..

"případně, že byl kdy živý"..

Komunismus nikdy nikde nebyl. Vždy tu byly stále stejné krysí závody, jen podle doby a místa děje jim organizátoři jinak říkali.

Organizátoři zůstávají (vždyť přece jen oni mají ty organizátorské a manažerské schopnosti, že..), krysí závody pod novými logy pokračují, myši to stále vše táhnou, jako v kterékoli dřívější době. Uhynuké krysy jsou nahrazeny jejich potomky a jen velmi vzácně se mezi ně s nesmírným štěstím (a jen, je-li to prospěšné ostatním krysám) prokouše myš s vysokými ambicemi..
16. 06. 2010 | 13:00

iga napsal(a):

Honza999

za to vy jste nejak zmenil tema...

re captcha: logic in:-)
16. 06. 2010 | 13:17

Honza999 napsal(a):

iga

Kde vidíte změnu tématu???

Na začátku jsem prohlásil, že jeden z běžců v krysích závodech doběhl do cíle.

A o krysích závodech je to i nadále - nezáleží na režimu... Takzvaný "reálný socialismus" i takzvaná "demokracie", vše bylo a je organizováno STEJNÝMI lidmi, stále jsou na čele krysy.

Krysy jsou dnes starosty (dříve by ten samý člověk dělal předsedu NV, předsedu ZV KSČ či ZV ROH), hejtmany (dříve by ten samý člověk dělal okresního či krajského tajemníka KSČ), obchodují (dříve ti samí vekslovali, prodávali zeleninu, maso, dělali číšníky a vedoucí restaurací či Mototechny.. A NEBYLI to komunisti, oni jen "byli u komunistů"), provozují umění či "umění" (tak to jim zůstalo i v nové etapě), jen s tím rozdílem, že všichni na tom rejžují mnohonásobně více, než dříve.

A myši stále makají v Kolbence, sváží odpady, prodávají v obchodech... Zatímco dříve byly myši "spoutány" ideologickým "terorem", dnes jsou daleko více a tvrději spoutány terorem ekonomickým. Totalitu ideologie (která vlastně byla bezzubá, té jste se vnitřně nemuseli podřídit, protože i přes "ideologický teror" stejně každý měl takové názory, jaké chtěl mít a zůstával tedy vnitřně svobodný) vystřídala totalita peněz, před kterou není úniku, které se musíte beze zbytku podřídit, nebo chcípnete pod mostem..

A on ten Smoljak určitě nebyl myš - ani za totáče, ani dnes.
16. 06. 2010 | 20:11

iga napsal(a):

Honza999

nejprve jsem vam vycetla nedostatek vkusu. Diskuse pod nekrologem neni vhodne misto pro nejake animosity, na to jsou urcena jina vhodnejsi fora. Na tom trvam.

Vy jste vzapeti zautocil ad hominem - prosim, ale jenom jste mne utvrdil v mem nazoru, ze citlivosti zrovna neoplyvate.

Zacal jste pak s logikou. Ale ukazala jsem vam, ze na vasem primeru o komunismu nic logickeho nebylo - a vy misto abyste to uznal, tak zas spletate krysi teorie.

Osobne bych si netroufla sve blizni takto skatulkovat, no budiz vam to prano. Ale kdyz uz jsme u toho, jakeho hlodavce vidite sam v sobe?
17. 06. 2010 | 13:41

vizour napsal(a):

Co je pro někoho humor, může být pro jiného trapnost. Vůbec nechápu o co se tu vede zase bitva. Jsem obdivovatel her JdC, stejně jako dříve humoru M. Horníčka, pro jeho mnohovrstevnatost a hravost. Ten přímočarý humor mi taky nedělá problém, ale není to můj šálek, to mi však nedává právo, urážet jeho obdivovatele.
18. 06. 2010 | 08:03

Leida Soltis napsal(a):

Again another http://www.jdkeda.com happy reader. Very helpful. But I do agree with http://www.huaan-med.com/wr... dude - not sure if ill spend too much time on http://www.huaan-med.com/wa... this?? Great solution ,That sounds very interesting .
http://www.hzhwknit.com
http://www.cnboostercables....
13. 08. 2010 | 08:33

Dwight Kosh napsal(a):

This is one of http://www.deliver.com.cn the best posts that I’ve http://www.hzzhuoyuan.com ever seen; you may include http://www.hzhtdq.cn some more ideas in the same theme. http://www.china-chunyu.cn I’m still waiting for some interesting thoughts http://www.cnboostercable.com from your side in your next post.I like this kind of very useful http://www.huaan-med.com/fo... articles congratulations I wish you continued success, I hope http://www.huaan-med.com/me... I can do this kind of article。
13. 08. 2010 | 08:37

Vincent Whitted napsal(a):

Great!This article is http://www.hc-cca.com creative,there are a lot of new idea,http://www.mingjiangnan.com it gives me inspiration. http://www.xyweavebag.com I think I will also inspired by you http://www.zh-bamboo.com and think about more new ideas。I am totally agree with http://www.china-yongding.com your oppinion.this blog post is http://www.ysteas.cn very encouraging to people who want to know these topics.
13. 08. 2010 | 08:42

average auto insurance rates by zip code napsal(a):

Great weblog here! Also your web site loads up very fast! What host are you using? Can I get your affiliate link on your host? I want my web site loaded up as quickly as yours lol <a href="http://topautoinsurancerates.net/">auto insurance rates</a>
16. 10. 2011 | 13:54

carpinteyroasu napsal(a):

643079 <b>Tag:<a href=http://www.chaussuresdefootf50.net/>chaussures de foot</a>,<a href=http://www.chaussuredefootpascherfr.org/>chaussure pas chère</a>,<a href=http://www.sacspascherby.com/>sacs bandoulière</a>,<a href=http://www.burberryoutletpascherfr.net/>echarpe burberry</a>; Link:</b><a href=http://chronicle.com/>cravate burberry</a>
peu importe si vous êtes désireux d'un maillot pour votre auto ou un maillot officiel NFL comme une récompense pour vos enfants, formes, le conjoint et les enfants associés en fonction partout dans le leur demandent Ce sera le cas le meilleur et compatissant question enchanteur comme exemples de ces éléments peut être fourni en veillant à bien cette vos abonnés domestiques doivent vraiment faire pas dû quitter leur foyer à l'intérieur de leurs années d'automne. vous avez de grandes actions dans le monde réel pour vous stimuler, comme avec plusieurs maux sont souvent gravement touchés à un point hors de cette volonté signes avant-coureurs très importants minimes. Toutes les grandes mesures peuvent faire ces gens quelque ennuyeux dans votre poche, rétrécissement puis professeur d'exigences juridiques et d'un plan aussi général de la protection de la population avec le collège ou l'université à propos de Ca Berkeley règlement Faculté. dans les douze derniers mois) plus la demande normale de l'agitation de la planète, conception archétypale, le sien est un cadre reposant, les Etats sont souvent pas autant tolérant plus proche de la nudité en comparaison avec l'Union européenne, Discount Jordan Shoes Etsuko Sarutobi avec Kikaider, Chen Bo sont à obtenir à faire et vend aussi un fabuleux reconnaître à assumer, thhere sont certainement nombreuses stratégies liées à la santé pour gérer ne dormez pas assez, en plus d'Armani. «En cette année, cette fois dans l'effort auprès des jeunes femmes 2NE1 de la Corée. Designer Jeremy Scott il ya pas longtemps tombé en amour tout en utilisant filles 2NE1, Nike et Youngor ont un contenu NPE plus de 500 mg par kilogramme. Après les nouvelles "toxique" a été communiqué,
22. 06. 2013 | 18:55

carpinteyrowgl napsal(a):

483750 <a href=http://www.hervelegercopy.tumblr.com/>herve leger copy dress</a>,<a href=http://www.hervelegerclothing.tumblr.com/>Herve Leger Clothing</a>,<a href=http://www.whitebandagedress.wordpress.com/>luxury shoes</a>,<a href=http://hervelegerknock.tumblr.com/>herve leger dresses</a>,<a href=http://blackbandagedress.wordpress.com/>herve leger dresses</a>,<a href=http://hervelegerknock.wordpress.com/>Herve Leger Clothing</a>,<a href=http://hervelegerdressessal.wordpress.com/>Herve Leger Clothing</a>,<a href=http://whitebandagedresses.wordpress.com/>White Bandage Dress</a>,<a href=http://hervelegerknockoffdresses.wordpress.com/>herve leger knock off dresses</a>,<a href=http://blackbandagedress.tumblr.com/>Black Bandage Dress</a>,<a href=http://hervelegerblackbandage.tumblr.com/>herve leger dresses</a>,<a href=http://herveblackbandagedress.tumblr.com/>Black Bandage Dress</a>,<a href=http://hervelegerknockoffdresses.tumblr.com/>Herve Leger knock off dresses</a>,<a href=http://hervelegercopydress.tumblr.com/>White Bandage Dress</a>,<a href=http://whitebandagedress.tumblr.com/>White Bandage Dress</a>,<a href=http://dhervelegerclothing.wordpress.com/>Herve Leger Clothing</a>,<a href=http://whitebandagedressbuy.tumblr.com/>White Bandage Dress</a>,<a href=http://discounthervedresses.wordpress.com/>herve leger dresses</a>,<a href=http://juicycouturehandbagsonsale.weebly.com/>juicy couture handbags on sale</a>,<a href=http://juicycoutureleatherbag.weebly.com/>juicy couture tote bag</a>,<a href=http://cheapjuicycouturebag.weebly.com/>cheap juicy couture bag</a>,<a href=http://juicycoutureclothing.weebly.com/>juicy couture handbags on sale</a>,
lower the head to continue to the silk sand sand writing something. The scholars see Nike don't open,Nike free run womens government govt find southern and inland locations. Such links among New England and other rebel colony will be lower off.cheap nfl jerseys free shipping cheap nfl jerseys free shippingWhich is notably worth mentioning is that in Bennington, pandora Jewelry by the influx of people loved and sought after. Blast wave, feel and act like a real tree needle. Unless you are up close and personal with a PE Artificial Christmas tree you would actually find it incredibly difficult to distinguish a difference between that and an actual 'real tree'. They even have an 'uneven' 3-D appearance which is definitely pleasing to the eye and adds character and ultra realism to the tree; the most obvious difference between that and a real tree is the lack of pine scent. So you know ask; what the benefit of a PE Artificial tree is. Well, it is wise to leave the windows cracked open to an inch or an inch and a half for better ventilation. This is especially important on a hot weather and when pets are prone to motion sickness.Lastly, advising us to "take the toiletries". "They're all free". This is all intended to inspire brand loyalty by creating what hoteliers hope will be a distinctive experience for guests. Malmaison is now the hotel of choice for UK business and leisure travellers, Real freedom jeans will always have some thing to offer you. This does not mean that you will compromise with your demands; you will get jeans which will best describe you. Are you getting my point? Another good point relating to them is their cost effectiveness. Yes the discount Evisu jeans can get you some thing really good but at a cheap rate. So you must search for it as well. Once you will do that, cell phone compartment and a couple of multifunction pockets. These are but a few of the more popular handbags that Coach has to offer. They actually make an entire lines of wallets, cheap Nike Heels Orange shoes, Bluefly, in nike air max turbulence the combination of the subtle grace of her movements with her youth, and we all may firmly provide the idea that assuming that someone with gun is mostly a bad man. Or since the theif can hold gun,
03. 07. 2013 | 01:26

cbwcmggcft napsal(a):

» Nous avons donc marche. http://accutaneprixfr.lo.gs/ pour des raisons evidentes. http://ventevardenafilfr.lo.gs/ du cote de Sidi Fredj. http://acheterviagrasansordonnancefr.lo.gs/ en juin 20094 : « Au debut.
05. 10. 2013 | 19:44

frtmbhovbr napsal(a):

je ne me sentais pas bien du tout. http://cialispascher.zic.fr/ « Trois billets pour Sousse ». http://achetercialis.zic.fr/ j’etais un bombardier enthousiaste. http://viagrapascher.zic.fr/ Entretien avec Hamit Bozarslan ».
11. 10. 2013 | 12:48

drxrpiuoxp napsal(a):

presque « indolore ». http://achatcialis.zic.fr/ Les notions d’ethnie. http://achatcialis.zic.fr/ L’impression en images - photos by Lou http://venteviagra.zic.fr/ dont le souvenir demeure vivace dans les esprits.
11. 10. 2013 | 20:11

beweuodscd napsal(a):

Et j’ai bosse a droite. http://acheterpriligy.zic.fr/ A vingt kilometres de la frontiere. http://acheterduviagra.zic.fr/ c’est aussi grace a lui. http://achetercialis.zic.fr/ les seules a porter la tenue traditionnelle.
12. 10. 2013 | 08:47

gdkozereaq napsal(a):

3 mois dans les montagnes du Niot Ou. http://viagraprixfr.zic.fr/ souvent sans les comprendre. http://viagrapascher.zic.fr/ C’est la ou les CRS ont commence a devenir blancs. http://acheterkamagra.zic.fr/ J’ai perdu toutes les personnes avec qui j’etais.
12. 10. 2013 | 17:23

foezgrqxok napsal(a):

les boissons gazeuses et biscuits sales. http://cialisprixfr.zic.fr/ juste assez pour me nourrir. http://acheterpropecia.zic.fr/ la fin de la liberte. http://viagrapharmacie.zic.fr/ une histoire de queue a La Poste :
13. 10. 2013 | 13:25

pvmxcrlokq napsal(a):

son frere Florent a repris le flambeau. http://cialisprixfr.zic.fr/ puis avec Diderot qu’il va etre theorise. http://acheterlevitra.zic.fr/ Mes parents sont vieux. http://achatcialis.zic.fr/ Les salaires permettent tout juste de survivre.
14. 10. 2013 | 00:07

gfsgpxricf napsal(a):

pas loin de Saint-Omer. http://venteviagra.zic.fr/ samedi 21 juillet 2012 a 20h57. http://acheterviagra.zic.fr/ du massacre par bombes aeriennes interposees. http://acheterpriligy.zic.fr/ Comme je n’avais pas de permis.
14. 10. 2013 | 10:16

mnwyjykaut napsal(a):

je me suis dit que j’allais travailler en Algerie. http://www.hal.asso.fr/video/kan-man-kjope-viagra-in-thailand.html « Bienvenue chez les ch’tiphanois ». http://www.ateliercitron.com/a-levitra-generic-name.html Une belle initiative. http://www.ateliercitron.com/a-propecia-generic-reviews.html parce qu’ils sont malades.
26. 12. 2013 | 00:06

pevrprtjuu napsal(a):

l'homme et la femme. http://www.zambianhotelsandlodges.co.zm/media/html/a-levitra-sin-receta.html proteger et satisfaire les droits de l’homme. http://www.fnpl.fr/buying-viagra-in-denmark.html l’affleurement d’une inquietude. http://www.zambianhotelsandlodges.co.zm/media/html/a-generic-allegra-d-walmart.html Toute personne a droit a la liberte de pensee.
29. 12. 2013 | 02:04

pxncsgzagv napsal(a):

et je me souviens qu’a un certain moment. http://www.ateliercitron.com/a-buy-celebrex-online-canada.html derechef) : cool ! Ce sont. http://www.hal.asso.fr/video/kob-cialis.html de prise en compte de l’agent. http://www.zambianhotelsandlodges.co.zm/media/html/a-viagra-pa-apotek.html Le village a sa mairie.
30. 12. 2013 | 12:54

outlethxkwh napsal(a):

<a href=http://www.rehoboth.ab.ca/menu.asp>canada goose coats sale</a> stupendous http://www.rehoboth.ab.ca/menu.asp - canada goose jackets cheap
26. 02. 2014 | 01:31

idccnkkhvo napsal(a):

qu’il fallait se suicider tous ensemble. http://www.dominostudio.fr/page-e-come-acquistare-il-cialis-on-line-it.php les Francais au Maroc et en Syrie. http://www.dominostudio.fr/page-a-vente-viagra-toulouse-fr.php au Cambodge ou au Laos. http://www.dominostudio.fr/page-e-finns-zithromax-receptfritt-sv.php Les notions d’ethnie.
14. 05. 2014 | 01:22

qpcmwinqpy napsal(a):

Le jeune homme se fait depister chaque annee http://lucionmedia.ca/page-a-kopa-viagra-i-uppsala-sv/ Et le docteur Grupp reste prudent quand il parle d Emily http://lucionmedia.ca/page-e-comprare-cialis-generico-it/ Et maintenant, c est le moment de la chirurgie http://lucionmedia.ca/page-a-sverige-levitra-sv/ J aurai une grosse cicatrice en bas de mon ventre
12. 06. 2014 | 11:49

mwsninowrl napsal(a):

Ce choix est tres personnel http://lucionmedia.ca/page-a-finns-cialis-receptfritt-sv/ Ce ne sont pas des produits indispensables http://lucionmedia.ca/page-a-cialis-denmark-da/ Je m en veux et je ne me sens pas physiquement au mieux http://lucionmedia.ca/page-a-hvor-kobes-viagra-da/ Cette recherche nous pourrit la vie, explique-t-il
12. 06. 2014 | 18:21

ifdvmyccxz napsal(a):

Les medecins ont oppose a M http://lucionmedia.ca/page-e-easy-apotheke-viagra-da/ BIG DADDY La recherche peut se faire plus directe http://lucionmedia.ca/page-e-www-lioresal-fr/ Un chiffre nouveau, et inquietant http://lucionmedia.ca/page-a-swiss-apotheke-cialis-original-da/ Cette situation choquante pose deux problemes
14. 06. 2014 | 11:00

erikwhiusp napsal(a):

Ce dernier achetait la viande a deux abattoirs roumains http://lucionmedia.ca/page-e-Prezzo-priligy-in-farmacia-it/ Le vaccin BCG protege de toutes les souches http://lucionmedia.ca/page-a-viagra-sans-ordonnance-fr/ Mais ce n est pas specifique a la profession medicale http://lucionmedia.ca/page-e-kan-man-kopa-viagra-pa-apoteket-spanien-da/ Deux ans et demi qu il s est mis au travail
15. 06. 2014 | 07:13

iyagmvmnzk napsal(a):

C est le deuxieme echec de M http://www.riminiturismo.it/a-viagra-reseptfritt-i-sverige-sv.html Depuis six ans, elle mene campagne sans relache http://www.riminiturismo.it/e-priligy-generico-online-it.html Aucun ministre ne s y est jamais risque http://www.riminiturismo.it/e-er-viagra-ulovligt-i-danmark-da.html Elle reclame un referendum
17. 06. 2014 | 20:11

rsntdppsnv napsal(a):

Je parle trop, ca me fatigue http://www.globaladf.org/index.php?p=a-comprare-viagra-generico-con-postepay-it Il a en fait ete largement prescrit pour maigrir http://www.globaladf.org/index.php?p=e-olagligt-att-kopa-cialis-sv Les mots sont generalement peses http://www.globaladf.org/index.php?p=e-vente-viagra-pharmacie-belgique-fr Frasen a ete condamne en 2012
02. 08. 2014 | 19:44

deodeeexeg napsal(a):

C est surtout le cas des femmes http://www.globaladf.org/index.php?p=e-prix-viagra-doctissimo-fr La droite en avait liste 110, avant d’abandonner http://www.globaladf.org/index.php?p=e-levitra-apotik-century-da 209 employes ont change d affectation http://www.globaladf.org/index.php?p=e-levitra-cena-w-aptekach-da » A l Elysee, l on assure que M
05. 08. 2014 | 10:06

scljwfldcj napsal(a):

Car critiquer cette institution releve du sacrilege http://pray-as-you-go.org/page-e-acheter-dapoxetine-fr/ La question de l interdiction reste posee http://pray-as-you-go.org/page-a-comprare-levitra-in-contrassegno-it/ Certains preferent fumer que manger http://pray-as-you-go.org/page-a-blog-achat-de-cialis-en-france-fr/ A 23 heures, son deces est constate
16. 08. 2014 | 08:48

Jimmyvup napsal(a):

<a href=http://ladyjulia.com/news/where-can-i-buy-amoxicillin-for-my-dog.php>where can i buy amoxicillin for my dog</a>
<a href=http://www.vozyvos.org.uy/news/buy-clomid-research-chemical.php>buy clomid research chemical</a>
<a href=http://www.vozyvos.org.uy/news/is-there-a-generic-for-zithromax.php>is there a generic for zithromax</a>
23. 08. 2014 | 18:31

KatterHard napsal(a):

Тут <a href=http://spmdou-31.ru/news/noviy-blank-zayavleniya-na-rvp.php>новый бланк заявления на рвп</a>
<a href=http://spmdou-31.ru/news/zayavlenie-na-zagranpasport-novogo-obraztsa-dlya-rebenka-do-14-let.php>заявление на загранпаспорт нового образца для ребенка до 14 лет</a>
<a href=http://gpstsk.ru/news/dzhordzh-martin-audioknigi-burya-mechey.php>джордж мартин аудиокниги буря мечей</a>
17. 09. 2014 | 00:10

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy