Poté,

14. 03. 2012 | 09:23
Přečteno 3293 krát
co současný český premiér označil konec funkčního období soudkyně Ústavního soudu za velké vítězství demokracie jen proto, že ona dáma neztratila zdravý rozum a elementární sociální cítění, a poté, co současný český prezident označil tazatele na jeho příjmy z publikační činnosti za antilidi, jsem se rozhodl k poněkud neobvyklému kroku, a to, že text, který jsem tu již před několika lety zveřejnil, sem dám znovu, neb teprve teď je pro něj ta správná doba.


Sázka

Bůh a Ďábel v podobě nejrůznějších abstraktních principů a konkrétních protikladů spolu zápolí prakticky odjakživa. Abychom to lépe pochopili, obdařme je formou a vlastnostmi a v této podobě je nechme jednat. Jako třeba onehdy:

Ďábel se přitočil k Pánubohu a řekl úlisně: „Nedá se nic dělat, když to tak pozoruju, musím uznat, že ti titul Stvořitele náleží právem. Někdy ti až závidím, co všechno jsi už dokázal. To bych snad nedokázal ani já, ale pravda, na to už asi musí být bytost přímo omnipotentní.“ Dramaticky se odmlčel a dodal provokativně: „Ale přesto vím o něčem, s čím by si ani tvoje všemohoucnost nedokázala poradit. Jsem si jistý, že něco nedokážeš.“ A spokojeně se zašklebil, když viděl, jak to s jeho protivníkem trhlo.

„Nepokoušej mne,“ pravil Pánbůh, „a nemluv nesmysly. Víš dobře, že dokážu všechno.“

„Skoro všechno!“ odtušil Ďábel. „Vím, že jsem obviňován z kdejakých poklesků, nicméně mluvit nesmysly není můj obor. Když mi nevěříš, vsaďme se. Dokážeš-li splnit úkol, který ti dám, budu ti sloužit věrněji, než archanděl Gabriel. Jestliže se ti ale nezdaří splnit, co ti uložím, vyměníme si místa. Už mě to dole přestává bavit. Tak co, není to rozumná nabídka?“

„Mhm,“ pravil Pánbůh a zpytavě zvedl obočí. „Nemáš snad na mysli nějaké slabomyslné sofisma; jako třeba jestli dokážu skrze svou všemohoucnost stvořit tak veliký problém, který by pak ani moje všemohoucnost nemohla vyřešit?

Ďábel se potutelně usmál: „Bude to regulerní, splnitelný úkol. Jenomže Ty ho splnit nedokážeš! Vsaď se!“

Poněkud ješitného, bezmezně si věřícího Pánaboha napadlo, že by to mohla být skvělá příležitost, jak tomu věčně provokujícímu floutkovi dát jednou provždy za vyučenou, a navíc získat schopnou a kvalifikovanou sílu. Nedal však na sobě nic znát a jen lakonicky odvětil: „Otázku nekomentuji, sázku přijímám,“ a s Ďáblem si plácl.

Ďábel se uklonil a řekl: „Takže, můj antipode, všemohoucí Stvořiteli, jestliže chceš sázku vyhrát, pak tvým úkolem je nebýt. Prostě a jednoduše nebýt. Přestat existovat. A stačí jen na chvíli, řekněme na hodinku. Nic víc, nic míň. Jasný?! A že jsem velkorysý, máš na to šest dní, jako na stvoření světa. Jsem zvědav, jak si s tím poradíš. Já jsem si jistý, že ty prostě ze své podstaty nemůžeš neexistovat. Co myslíš ty?!“ A Ďábel se posměšně rozchechtal a byl pryč.

A v ten samý okamžik, ještě než smích Ďábla dozněl, se Pánubohu orosilo čelo, neboť si uvědomil, že se dostal do pěkné šlamastyky. A to se Pánubohu pranic nelíbilo. Ano, ovšem, jak by On, který je prazákladem i obsahem veškerého bytí, mohl sám nebýt? Jak by mohl nebýt, když bytí je Jeho neoddělitelným atributem? Nikdy předtím Ho podobná otázka nenapadla ani ve snu, protože byl odjakživa a cokoliv bylo, byl On nebo to pocházelo z Něho. Jeho existence byla absolutně samozřejmá a ničím nezpochybnitelná..

„U všech všudy, to jsem tomu dal,“ posteskl si posléze Pánbůh. „Inu to je z toho, když se jeden zapomene!“

Jenomže ani Pánbůh nebyl dnešní – však také měl za sebou celou věčnost - takže zdaleka nerezignoval. Přesto mu bylo nad slunce jasné, že situace je nanejvýš vážná a že je potřeba najít nějaké unikátní řešení. Věděl, že i kdyby se mu podařilo nějakými metafyzickými triky oddělit se od světa, a dalším zázrakem se třeba duchovně anihilovat, sázku by sice vyhrál a svět, který s takovou láskou stvořil by zůstal zachován, jenomže v takovém případě by Ďábel – sázka nesázka – využil Jeho nepřítomnosti a všeho veškerenstva se okamžitě zmocnil.

I zjišťoval Pánbůh, že lest, kterou na něj Jeho protivník nastražil, je vskutku ďábelská.

Tak míjel den za dnem, a Pánbůh vítězné řešení stále nenacházel. I přišel den šestý a Pánbůh se dostal do ukrutné časové tísně. S vědomím toho, že prohrát prostě nesmí, protože milovaný svět, Jeho stěžejní dílo, by bylo vydáno napospas Jeho úhlavnímu nepříteli, se rozhodl pro božský únikový manévr.

V nouzi nejvyšší se Pánbůh zjevil v zastavárně starého Morgensterna – a zastavil čas. A jelikož byl Pánbůh demiurg vskutku výsostný, nezastavil čas tak diletantsky, jako sudička v příběhu šípkové Růženky, kdy všechno mírnyxdýrnyx znehybnělo, nýbrž to zaonačil docela nenápadně. Zastavil pouze čas osobních změn, čímž elegantně vytvořil jakýsi vztahový status quo. Tím se logicky přestala vyvíjet i Jeho sázka s Ďáblem a Pánbůh tak proměnil zastavený čas v čas oddechový.

Navenek vše fungovalo jako vždycky: lidi kradli a hromadili majetek, hašteřili se, intrikovali, záviděli si, ubližovali sobě i jiným tvorům a bezostyšně drancovali přírodu.
A protože Pánbůh pravděpodobně úkol Ďábla pořád řeší, dopouštějí se lidé všemožných hanebností i nadále, bez šance to nějak změnit, když jejich duchovní vývoj se Ďáblem vynuceným Božím zásahem zastavil.

Celá situace se tak prozatím dostala do patové situace, a kdo za daného stavu věcí dokáže odhadnout, který z těch dvou je vítězství blíž? Jestli si posléze role vymění, nebo jestli Ďábel bude Pánubohu sloužit, nebo jestli všechno nakonec nezůstane tak, jak je. Někdy vzniká dojem, že to ani nelze rozeznat. A pokud to snad je k rozeznání, zdá se, jako by na to v každodenním shonu n e b y l č a s. Jisté je jen to, že všude kolem už zbytečně dlouho vládne zbytečný nečas, že nikdo jako obvykle za nic nemůže a že polidštění člověka je v nedohlednu.


Čas k zamyšlení nad tím vším si musí najít každý sám

(Co se týká mne, jdu zítra na Václavák)

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

aga napsal(a):

A co když starej Morgenstern považuje zástavu za propadlou, a rozprodává ji po částech s lichvářským ziskem těm, co vždycky věděli, že jednou bude jejich čas...
14. 03. 2012 | 09:41

Scarabeus napsal(a):

"ona dáma neztratila zdravý rozum a elementární sociální cítění"

To právě premiérovi vadí.

http://www.denik.cz/hoffmanuv_denik/miliardove-uspory-20120313.html
14. 03. 2012 | 09:43

resl napsal(a):

řekl bych, že ať chce, nebo nechce, časem se Ďábel začne podobat Bohu. Akorát si nejsem jistý, zda na něm někdo bude požadovat "nebýt."
14. 03. 2012 | 09:48

Občan napsal(a):

To má Bůh docela hodně blbý.
Kromě toho, že s ním vyvoral Ďábel, s ním ještě bude vorat Morgenstern. Nepochybujme o tom, že to vymyslí sofistikovaně - ve stylu "všude kolem mne šábes a zrovna nade mnou najednou úterý!".

Doufejme, že se nás na Václaváku sejde co nejvíc.
14. 03. 2012 | 09:49

Daňový poplatník napsal(a):

To autor: něco tak dobrého bych na těchto stránkách nečekal. Fakt dobrý.
14. 03. 2012 | 10:01

Opravník obecně oblíbených omylů napsal(a):

Není pravda, že premiér "označil konec funkčního období soudkyně Ústavního soudu za velké vítězství demokracie".

Podle informací v médiích šlo o reakci na politické prohlášení soudkyně v rozhovoru pro Právo, v němž označila současné vládní reformy za „šílené a asociální“.

Premiér se ohradil těmito slovy (o vítězství demokracie tam nic nebylo):

„Klobouk dolů před takovým výrokem. Pokud je to pravda, pak datum odchodu paní soudkyně bude svátkem. To je přece politická deklarace, skvrna na Ústavním soudu, který se tak stává další komorou parlamentu,“ řekl na Žofínském fóru. http://www.novinky.cz/domaci/261698-necas-zprazil-soudkyni-wagnerovou-za-jeji-slova-o-silenych-reformach.html

Nedivím se mu. Soudkyně Ústavního soudu nemá dávat politická prohlášení.
14. 03. 2012 | 10:07

Radovan II. napsal(a):

Myslím si, že naši vládu sponzoruje nejen ďábel, ale celé peklo. Co z vlády vychází, jsou jen pekelné nápady, to by člověka nenapadlo.
Nejbohatší se cpou kaviárem vrchem spodem, a chudým se stále ubírá.
Vláda zásadně neumí počítat.Byl bych rád, aby nám předvedla, jak má vyjít rodina z průměrného platu, který není ani 20 tisíc čistého při dnešních cenách energií a nájmů, při dnešních cenách potravin,léků, jízdného. A to se oblékáme v sekáčích a u Veitnamců. Na oblečení v kamených obchodech mají jen ti od 30 tisíc nahoru a to nesmí mít mnoho dětí. A kde je kultura, sport a dovolená.
Zítra je demonstrace, doufám, že v Praze se probudí ti správní Pražáci a tuto demonstraci podpoří i když mají mnohem větší příjmy, než mají občané 50 km za Prahou, pokud jsou ještě Češi a nechtěji pošpinit historii českého národa, který byl vždy uvědomělý a pokrokový, hlavně v Prčze.. Tato vláda je nejhorší za 300 let, i ti feudálové se chovali lépe než Nečasova vláda. Nejhorší je to, že bohatí bohatnou na úkol nás a státního dluhu.Česká eknomika v krizi nemá peníze na platy vyšší než 100 tisíc. Co takový člověk co má více jak 100 tisíc s takovými penězi dělá, musí jedině postupně blbnout, má plný mozek jen toho, jak ty peníze utratit a investovat, nic jiného se mu pak do mozku již nevejde. Navic je to velký asociál, protože nemyslí na 70% očanů, co nemají ani průměrný plat a to vinou podnikatelů a dalších českých vykořisťovatelů. Bohužel těm jde jen o zisky a ne spokojenost svých zaměstnaců, je to právě naopak než v sousedních zemích. Chybí jim inteligence a vzdělání v oboru sociologie. Proč mají v sousedních zemích v době krize platy až 5 x větší ? Sice někteří VIP je mají neprávem větší neží oni. Sorry.
Proto, vy Prážáci na úrovni, běžte zítra do ulic, pokud jste inteligentní !!!
Vláda si nesmí myslet, že jsme jen hloupé ovce a jen držíme "huby" ! A nebo si máme myslet, že Praha má jen hloupé a poslušné občany, tak to pak s českým národem je AMEN ! Sponzore nemaž, raději běž zítra na manifestaci, pokud Ti není český národ šuma fuk.
14. 03. 2012 | 10:14

Jos napsal(a):

Opravníku,
můžeš nám vysvětlit proč? V ústavě je pravý opak.Cenzura je zakázána. A ústavní soudci nejsou podřízení Nečase ani trojkolky.
14. 03. 2012 | 10:19

Alex napsal(a):

On už si českej pravicovej oligarcha prostě do huby nevidí a je už jedno zda se jedná o otce zakladatele zpitého mocí nebo žáčka z ďáblovy úlitby toho času premiéra české pseudovlády. On nejen Klausi či Nečas zjevně nedokáží rozlišovat i to, co je nabíledni. Nu po Dobešově rozhodnutí stran akreditační komise už je jen jedna cesta ven. Co nejdříve se této pseudovlády putinovských oligarchů zbavit. Tož pojďme na ten Václavák, kdož ještě nějaký ten rozum nepozbyl.
Co se týká toho podobenství - je to brilantní. Nicméně jde o stav naprosto setrvalý. Bez zla by prostě nebylo ani dobra. Záleží jen na té většině, jak dalece si nechá proplachovat mozky předsudky, mýty a pověrami. Opět nic nového pod sluncem. A průměrný Čech? Ten dle mého soudu dnes patří mezi ty nejhloupější národy. O doslova bezmozcích a propláchnutých dutých lebek svědčí naprosto dokonale blogy a diskusní příspěvky. Ty skutečně dutohlavé lze nalézt v míře doslova nepřeberné. V Čechách pro mnohé stačí k ukončení činnosti mozkovny dvě slova - pravice= bůh, levice= belzezub. Výsledkem je vláda Klausů, Nečasů, Dobešů, Bártů, Drábků, Řebíčků či Bendlů. A to ten výběr zdaleka není u konce.
A co se týká NERVu a jeho účastníků? Vyjma Kohouta jde už jen o prostituty, kteří posvětí cokoli, jen aby byli v Milosti u Jeho gubernátorské Milosti tč premiéra. Zároveň tam být a zároveň dokladovat, jak je na ně káleno - to je vskutku jen pro typické Čechy.
14. 03. 2012 | 10:19

Opravník obecně oblíbených omylů napsal(a):

To Jos:

Nikdo nikomu nic nezakazuje, to za prvé.

Nikdo nikde netvrdí, že ústavní soudci jsou podřízení Nečase a trojkolky. To by bylo špatné, kdyby byli.

Ale reformy se běžně dostávají na stůl ústavním soudcům a soudkyním. Jedna z nich rovnou předjímá, co si o nich myslí. Čili ne nestranné posouzení ad hoc, ale ideologický názor.

Kdybyste byl u soudu, taky by vám asi vadilo, že soudce je proti vaší kauze předem ujatý.

Nějak se nám pořád tu demokracii a principy jejího fungování nedaří chápat.
14. 03. 2012 | 10:31

inri napsal(a):

Zapomínáte dodat, že zástava propadla už někdy v 18. století.

Starý Morgenstern fant přihrál svému známému Rothschildovi, který podumal nad jeho potenciálem a začal jednat.
Rozšířil své portfolio investic do válečných konfliktů, které ukrátily čas života statisícům lidí (tenkrát). Začal půjčovat jen těm fabrikantům,kteří slíbili natáhnout pracovní dobu na 16 hodin a zaměstnat děti od 7 let (tlučhubové, které zaměstnával, pro to vymysleli slogan zvyšování produktivity).

Vládnoucím třídám, aby se mu nepletly do řemesla, pak přihrál leisure time. Thorstein Veblen o tom napsal knihu.

Jelikož Pámbu pro Ďábla neměl slibovaný džob, vzal ho Rothschild do služeb jako investičního poradce.

Když se ho roztržitý Jahve občas zeptá, co to s časem vyvádí, odsekne mu: "Spořím Ti ho, aby ho lidi neprošustrovávali."
A když se Jahve hromovým hlasem zeptá: A neokrádáš je o něj? Odpoví R. zbožně: "Já můžu, víš přece že jsem (osobně) Tvůj vyvolený národ."
Hospodina si vzpomene na některé staré kšefty, přestane otravovat a jde si počítat hvězdičky na Nebi.
14. 03. 2012 | 10:31

vladimirkoubenec napsal(a):

Pro oooo:
Opravuji, ano,Nečas řekl, že její odchod bude svátkem demokracie. To mi připadá snad ještě horší.:)(
14. 03. 2012 | 10:36

Opravník obecně oblíbených omylů napsal(a):

To vladimirkoubenec:

A prohlášení soudkyně vám přijde v pořádku? Premiérova reakce byla přepjatá, zbytečná, neobhajuju ho. Byla ale věcně správná. Ani já nechci, aby soudci takto vyjadřovali předem své sympatie k tomu, co mají posuzovat. Ústavního soudu v týhle zemi si velmi vážím, paní Wagnerové taky. Ale tohle byl z její strany úplně nepochopitelný lapsus. Vy jste to vzal odprostředka, tam, kde se vám to hodilo.
14. 03. 2012 | 10:46

aga napsal(a):

Navíc, jméno starého zástavárníka dává tušit, že vystresovaný Jahve naletěl Luciferovi na banální trik s převlekem..
14. 03. 2012 | 10:54

Jos napsal(a):

Opravníku,
jste vedle ze dvou důvodů. 1) soudkyně vyslovila svůj názor a věděla. že 29.3. končí a nic z tzv. reforem nebude projednávat.
2)Vy zaměňujete názory soudkyně na naprosto neúspěšné reformy Nečasovy vlády (které ostatně sdílí drtivá většina společnosti) s její schopností řádně projednat věc. To není totéž.
Ostatně pokud se totéž stalo v politicky opačném gardu, bylo to shledáno za normální. Uvedu příklad. Soudce Jirsa, který soudil Paroubkovu žalobu na Kubiceho, uspořádal společně s Kubicem besedu pro studenty, kde oba ruku v ruce vtipkovali na téma této žaloby a k osobě Paroubka. Jirsa dával jasně najevo na čí straně bude stát. Ovšem důvody pro předpojatost Jirsy nebyly shledány, respektive Jirsa se prohlásil za nepodjatého. Takový drobný dvojí metr. Nečas jen dal najevo svou totalitní aroganci.
14. 03. 2012 | 10:56

Alex napsal(a):

Opravníku
proboha laskavě si uvědomte, že ta paní je na odchodu z ÚS a nebude už v žádné kauze jako soudce figurovat. Právě proto je to už doslova bíjící na poplach, když tohle řekne soudkyně ÚS. A právě takováto skutečně důvěryhodná osoba.
Co na jejím vyjádření není v pořádku? Opravdu si necháte vymýt mozek takovejma figurkama jako je Nečas nebo Klaus?
Kristepane a to se ti dva vyjádří o soudu s Bártovci jako o možné politické kauze, ač jde veskrze o rovinu kriminální, která je pro politiky ražení Kluse či Nečase v politice postě možná a normální. Kdyby měl Klaus či kdokoli z této vlády odstoupit z tak "triviálních" důvodů jako německý prezident - už by ty pravicové partaje neměli snad vládu ani kým obsadit.
14. 03. 2012 | 10:59

jája napsal(a):

OOOO
I já se domnívám, že odcházející soudkyně ÚS má právo se vyjádřit k tomu, co se děje ve společnosti. Každý soudce je člověk a v každé kauze přijímá nějaké rozhodnutí na základě čeho? Když otce "vlčích dětí" odsoudil na osm let, věděl jsem, že se zbláznil, v tomto případě však Nečas nic neřekl, ve známé žhářské kauze po vynesení šílených rozsudků rovněž, stejně jako hladní pán. Nyní hystericky vřeští oba, oni jsou pravičáci a jejich voliči se musí mít stále lépe a lépe na úkor mlčící většiny? Ne proto, že jsou schopnější, ale proto, že mají správné známé na správných místech a vědí, koho svými korupčními penezi motivovat ve svůj prospěch. Tato vláda darebáků se drží pouze díky hladu po moci, po peněžích, které přerozděluje, jiný motiv tam není. Jenom lži, Švarcmberkem pořínaje a poslední veverkou konče. Mám pocit, že jde jen o to, jak lidi otrávit, aby rezignovali na politiku, volby, zanevřeli na demokracii, to se jim skutečně daří.
Opozice není o nic lepší.
14. 03. 2012 | 11:11

Opravník obecně oblíbených omylů napsal(a):

Tak jo, aktivisti. Vyhráli jste. Kubice, Jirsa, "naprosto neúspěšné reformy Nečasovy vlády (které ostatně sdílí drtivá většina společnosti)". Samý ideologický stranický kecy a podstata věci uniká. Demokracie se holt musí dostat pod kůži, jinak jsme v hajzlu, chlapci a děvčata. Mějte se, balim.
14. 03. 2012 | 11:22

Brnčidlo napsal(a):

Jestli v té zastavárně nejsou spíše lidské hlavy a hlavně jejich šedý obsah.
Pokud jde o mne, myslím si, že nebude klid, dokud boudou lidi moci tahat pánaboha za nohy a čerta za rohy.
14. 03. 2012 | 11:27

aga napsal(a):

Brnčidlo

Volného šedeho obsahu je v oběhu spousta, vymyslet a bulíkům prodat toxické deriváty nebo letadlo už vyžaduje nějak vysoké IQ. To, co chybí, není šedé a není to v hlavě, spíš o něco níž vlevo.
14. 03. 2012 | 11:31

Sladký napsal(a):

Jestli i dnešní účast bude propadák,pak jsme otroci a nic jiného než otrocký úděl si nezasloužíme.
14. 03. 2012 | 11:31

Marie napsal(a):

aga
Já to taky říkám, do všeho se musí se srdcem a úplně se rozdat, tak, jako náš první president Havel po sametové revoluci nechal státní majetek ukradený komunisty rozdat panem Klausem chudému lidu v podhradí!
V!
14. 03. 2012 | 11:50

aga napsal(a):

Marie

Pozor, neplést si neonové srdíčko na bordelu se srdcem!!
14. 03. 2012 | 11:54

Jos napsal(a):

Opravník,
podtsta věci je, že máme špatnou vládu, ideologickou a neumětelskou. A to uniká vám.
14. 03. 2012 | 12:00

Marie napsal(a):

aga
vždyť už ho sundali
14. 03. 2012 | 12:04

Sladký napsal(a):

Jája- opozice JE lepší.To, že není lepší, vám vsugerovala svobodně a demokraticky pravicová média.V ČSSD nebo KSČM se samozřejmě najdou "šibalové". Ale ODS je ŠIBALSKÁ STRANA ZALOŽENÁ ŠIBALY.
14. 03. 2012 | 12:17

Jana Pechová napsal(a):

Ten text je velmi hezký a vtipný, ale šitý na míru lidem.
Kdyby totiž existoval Bůh stvořitel, neměl by lidské vlastnosti, tím spíš ty nízké - jakou je kupříkladu ješitnost. A určitě by nehandloval s ďáblem.
Navíc, rozhodl-li by se Bůh nebýt, nemohl by být ani ďábel, takže obavy z důsledků jsou neopodstatněné.
14. 03. 2012 | 12:38

StandaT napsal(a):

Wágnerová si tím rozhovorem řekla o kariéru. Z toho bych vědu nedělal, rozhodně ne ve společnosti, která v podstatě chce právní stát pouze na úrovni verbálních proklamací a pokud se to hodí na postavení protistrany do špatného světla.
14. 03. 2012 | 12:51

DF napsal(a):

Pane Koubenec je to opravdu něco tak krásného, co by jistý stoupenec tenebrisu musel komentovat slovy neuvěřitelné soudružské.
Své majetkové poměry každoročně zveřejňuje slovenský prezident a rovněž Lech Kaczynski a neberou to jako neuvěřitelné či soudružské.
Proto jdou jinou cestou než sua Rempublicam našeho tempestas.
Jde to na dřeň lidské důstojnosti zdělila ta udivená žena a přesto je možné, jak je vidět ještě 3 miliardy ušetřit,no neberte to.
Dignitas requiritur principium est pecunia.
14. 03. 2012 | 13:11

666 napsal(a):

rozhodly restituce
14. 03. 2012 | 14:06

RA napsal(a):

hlavně, že uvědomnělá soudružka Wagnerové se soudruhem Rychetským si zavčas a hódně dokázali přisoudit zvýšení platu ze 70 na devadesát tisíc. A teď mají soudruzi dojemnou péči o "obyčejného" člověka. Vždyť jsou pouze několika kusy ze stáda tunelářů.
14. 03. 2012 | 14:12

Scarabeus napsal(a):

RA:

Jiní si plat přímo nebo nepřímo také zvýší a péči o "obyčejného" člověka nemají žádnou.

Svatý(bílý) v té politice není nikdo, a sotva někdo bude, tak by v politice měli být nějací lidé alespoň šediví, aby tam nebyli samí černí.
14. 03. 2012 | 14:31

El Comandante napsal(a):

Jakés takés "DEMO" zastavení času nebo zastavení "nečasu" ? Teoretická rovina pro začínající revolucionáře... Zajímavá podstata myšlenky. Asi poprvé na těchto stránkách bych dal "5" hvězd.
14. 03. 2012 | 15:24

FetaBrie napsal(a):

Velmi si vážím paní soudkyně Wagnerové, kterou sleduji po celou dobu její kariery a bylo by úžasné leč nemožné aby byla příkladem pro všechny soudce na všech úrovních. Byla by velmi dobrou kandidátkou na prezidentku . Proč by soudce neměl mít svůj názor a veřejně ho vyjádřit. Výrok pana Nečase svědčí o jeho charakteru a inteligenci. Pokud by splňoval to druhé nezbývalo by nic jiného než paní soudkyni za její dobrou a významnou práci poděkovat.
14. 03. 2012 | 15:31

Scarabeus napsal(a):

FetaBrie:

Také mám takový názor.
14. 03. 2012 | 15:45

Občan napsal(a):

To RA:

Wagnerová ani Rychetský "SI" nic nezvýšili. Jako ústavním činitelům jim je plat stanoven a přepočítáván podle pravidel platných pro poslance.
Totéž platí pro běžné soudce, státní zástupce a členy NKÚ (asi i pro některé další funkcionáře).

ÚS nerozhodoval o platech ústavních činitelů, o tom rozhodují poslanci. Řešil jejich zmrazení - a nemůže za to, že poslanci nejsou schopni přijmout zákon, který by nebyl v rozporu s Ústavou.
14. 03. 2012 | 15:57

Dáša N. napsal(a):

Škoda, že paní soudkyně Wagnerová dopustila, aby Ústavním soudem prošel třicetikorunový "regulační" poplatek u lékaře. A proč se dnes z Ústavního soudu neozývá nikdo, kdo by tento poplatek zpochybnil, neboť nic nereguluje, lékaři jej vybírají podle svého uvážení, dokonce někde i jën za předepsání receptu, když je potřeba při obtížích vyšetření více lékařů, pacient zaplatí i několikrát.

Nečasův výrok je však částečným vysvětlením toho, proč se i velmi inteligentní ženy do politiky nehrnou.
Pokud se domohou vyššího postavení, jsou skoro vždy terčem útoků kolegů i nadřízených.A v politice to platí dvojnásob. Paní doktorka Brožová by mohla vyprávět.
14. 03. 2012 | 16:23

Scarabeus napsal(a):

Dáša N.

To já bych takové ženy v politice uvítal, pokud bych jich bylo více, u voleb bych klidně všechny muže, kteří se mně v politice nelíbí(to jsou skoro všichni politici), vyměnil za takové ženy. :-) Potíž je v tom, že dokonce i Václav Klaus má stále ještě své fanynky/voličky. :-(
http://www.novinky.cz/koktejl/113191-vaclav-klaus-popral-k-narozeninam-lucii-bile.html

Ženy také v zaměstnání šikanují, i podřízené muže, zažil jsem to. Zažil jsem i to, že kolegyně se posadila šéfovi na klín a já pak za ní musel pracovat, samozřejmě jsem nemohl proti takovému "postupu" ani pípnout.
14. 03. 2012 | 16:46

občanka napsal(a):

Teď ještě jednu radu paní Wagnerové potřebujeme: Kde na ten sociální stát brát a nekrást? Co třeba dát soudcům průměrný plat? Zbytek by bylo možné rozdat chudým. Co mi jen tenhle nápad připomíná? Nebylo to něco po osmačtyřicátém?
14. 03. 2012 | 17:10

český maloměšťák napsal(a):

Ta nula se nějak obula do paní Wagnerové ?
Hmm - tak ji nechte /tu nulu/.
Dyť je to ještě děcko.
14. 03. 2012 | 17:30

Scarabeus napsal(a):

občanka:

Stačilo by právě "nekrást"(citace z Vašeho příspěvku). Lepší vláda, nižší nezaměstnanost, menší potřeba sociálního státu, menší sociální výdaje, menší výdaje na represivní výdaje(policie, vyšetřovatelé, státní zástupci, soudy, není nutné stavět dalších vězení, méně dozorců ....), menší výdaje na zdravotnictví(kde se lépe žije, tam jsou lidé v průměru méně nemocní, lidé dnes chodí do práce nemocní, protože se bojí vyhazovu, nakazí další).

Existuje poměrně dost žen, které nemohou jít do práce, protože pro své dítě neseženou státní, tzn. finančně přijatelnou, školku.

český maloměšťák:

Ten nebude (duševně) dospělý asi nikdy.
14. 03. 2012 | 17:34

Brnčidlo napsal(a):

Scarabeus
Dobře mu tak.
Jeden Francouz měl dotěrnou obdivovatelku. Když zemřela, napsal si do deníčku: Paní de Boismartin již, chválabohu, zemřela.
14. 03. 2012 | 17:36

Scarabeus napsal(a):

oprava: menší výdaje na represi .... další vězení
14. 03. 2012 | 17:38

Scarabeus napsal(a):

Brnčidlo:

Politikovi je každá obdivovatelka dobrá.
14. 03. 2012 | 17:40

minatomirai napsal(a):

Doktorka Wagnerová patří mezi české elity, stačí se podívat na její zpravodajství a počet publikací. Navíc je normálním člověkem, jak ukazuje rozhovor pro Právo. Bez jediného lacino výstřelu na kohokoliv ve vládě, její odpovědi jsou inteligentní a hluboce lidské.
Někdo takový by se měl zvažovat pro funkci presidenta.
Premiér naopak ukázal svoji neprofesionálnost a bohužel monumentální omezenost.
14. 03. 2012 | 17:54

Scarabeus napsal(a):

Skrze neschopné vládce ČR přichází, a může přijít, o peníze, které dostává, a může dostat, od EU.
http://aktualne.centrum.cz/domaci/politika/clanek.phtml?id=737208
Pak, že peníze není kde brát.

Našeho vrchního Drábka napadá jen jediné.
http://www.denik.cz/z_domova/drabek-ubere-lidem-na-davkach-a-podporach-tri-miliardy-20120313.html
http://www.denik.cz/hoffmanuv_denik/miliardove-uspory-20120313.html
14. 03. 2012 | 18:40

site napsal(a):

jenom mě uklidňuje, že kalousek rozumí ústavnímu právu víc, než wágnerová financím, jak nám kalósek sdělil ve svém jako vždy přes noc připraveném příspěvku, snad i tentokrát, pokud byl snímán kamerou, v akordu s výborným mimickým doprovodem se závěrečným rozhlédnutím, zda všichni slyšeli jak je vtipný
ještě se musí vyjádřt vrchní paprika, abysme zvěděli, jaká ústavněsoudcokracie u nás panuje a jak to kódelka napraví
14. 03. 2012 | 19:30

Targus napsal(a):

To Vladimír Koubenec:

Jste jednoduše řečeno skvělý.
Jako obvykle.
A zítra jdu taky.
14. 03. 2012 | 21:43

tao napsal(a):

Bůh nemůže být všechno, musí se vymezit, jinak přestane existovat stejně jako ďábel. Vnucovali se a proto vyšumněli a nahradilo je tao a jing-jang, které se nevnucují. Čas jsou peníze a to je úrok a podvod.
14. 03. 2012 | 22:23

Vitana vaří za vás! napsal(a):

"..Ta nula se nějak obula do paní Wagnerové ?.."

Buďte k Nečasovi shovívaví, v SSM holt řešili něco jiného, než slušné vychování.
14. 03. 2012 | 22:32

Medikolog napsal(a):

Ona ta zastavárna starého Morgensterna i jinak zamíchala dějinami. Chodil do ní Jahve, Židé i Filištíni.. A tak, když se Jozue v krčmě chvástal, že při další rvačce dítek Izraelských dají Filištínským pořádně na budku protože on Jozue s Jahvem ZASTAVÍ SLUNCE.. Filištínští se ustaranému udýchanému špiónovi co je přikvačil varovat vysmáli a nadali mu do hlupáků co neví, že se Slunce do zastavárny nevejde.. a tak Filištínští dostali na budku, Jozue se měl zase čím chvástat.. jako mnohem později Češi dostávají na budku když učinili premierem NEČASe.

A teď Jahve raď. Co kdybychom v zastavárně starého Morgensterna ZASTAVILI NEČASe i s celou triádní kohortou? Co by následovalo? Pekelníci si užívají již teď na Zemi jako v Nebi.. Kdyby se pan Satanáš ujal i správy Nebe a Peklo velkomyslně církevně restituoval starému Jahvemu (je také ohnivzdorný).. nestoupla by mu popularita jako Ficovi? Komunisté by si polepšili, protože díky jisté encyklice je jejich místo po boku páně Satanášově a v Nebi by byla VESMÍRNÁ PREMIERA KOMUNISMU. Svatým martyrům by se v Pekle splnila nejtajnější přání, protože takové zařízení a vybavenost neměli ani svatí inkvisitoři kteří se ihned lačně vrhli do studia manuálů a návodů k použití .. Záhořovo lože bylo na obsluhu dosti prosté. Zato LÓŽE POKRYTCŮ coby velkokapacitní zařízení s nejmodernější pekelnou technikou ozvučené systémem VONDRA + software systém DRÁBEK ASOCIÁLNO odmítaly zatvrzele podávat očekávatelné výstupy..

Ale co když by v zastavárně starého Morgensterna došlo k reakci ČASU s NEČASEM? Nevznikla by další ČERNÁ DÍRA? Nevsála by po zbytku českého národního jmění i Nebe a Peklo kamsi v základy zapomnění? I s Obamou, Bibim a Hellboyem?
14. 03. 2012 | 23:36

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy