Za málo historie hodně muziky

17. 03. 2009 | 20:19
Přečteno 8361 krát
Nemůžu si pomoct, ale nedokážu odolat nutkání napsat v poměrně krátkém časovém rozpětí další kritický text. Chvíli jsem se zabýval myšlenkou, jestli to není třeba tím, že jsem zrovna ve fázi předjarního očistného hladovění, a tím pádem nějak citlivější. Když jsem ale uvážil co a proč chci napsat, pochybnosti jsem smetl se stolu, jak to už čtrnáctý den dělám s jídlem, i když z objektivního hlediska by varianta s mojí zvýšenou citlivostí byla přijatelnější.

Takže: V neděli 15. března jsem se těšil na noční reprízu rozhlasového pořadu Host Radiožurnálu s historikem prof. Vladimírem Nálevkou k sedmdesátému výročí obsazení okleštěné pomnichovské ČSR německými vojsky, který se měl týkat i málo známých okolností spojených s tímto aktem.

V rozhlase jsem z podobných publicistických pořadů zvyklý na mnohé, jenomže moderování Václava Žmolíka bylo tentokrát prostě šílené. Položil otázku, host se rozhovořil, leč moderátor ho dokázal přerušit i jen po několika větách, uprostřed velmi zajímavého, plynulého vyprávění s tím, že další se dozvíme po písničce. Načež se z rádia ozval nějaký notoricky známý mainstreamový song. Tato necitlivá koláž mne postupem času přiváděla k zuřivosti a nemyslím si, že jenom mě. Vše vyvrcholilo tím, že někdy ve 23.50, p o t ř e c h panem profesorem zodpovězených, předem zaslaných otázkách, k nimž jsou vždy posluchači na webu Raiožurnálu vybízeni, a které zabraly po minutě, moderátor vyjádřil účastným hlasem politování, že na další otázky už bohužel nezbývá čas. Následně až do půlnoci se z reproduktorů linula směs pop music, vybíraná zřejmě počítačovým random systémem, protože si nedovedu představit, že by něco podobného sestavil aspoň trochu příčetný hudební režisér. To vše bylo ještě proloženo reklamou. Skoro bych vsadil botky, že prostor, který Radiožurnál dal svému hostovi a jeho posluchačům k historickým reminiscencím ve výročí jednoho z nejosudovějších dat našich dějin byl menší, než kolik poskytl průměrným a notoricky obehraným písničkám. A to mi připadá nejen hrubě nezdvořilé, ale přímo trestuhodné. Doslova. Ne že by snad jiné publicistické pořady byly z nějakého mně neznámého důvodu koncipovány jinak, ale tohle už přesáhlo všechny mezky. Jsem jen zvědav, kdy podobnou koncepci převezme i ČT a diskusní pořady budou uprostřed replik přerušovány dejme tomu estrádními čísly z TV archivu

Nicméně i přes moderátorovu nepřízeň a obsedantní snahu, aby se jeho host moc nerozpovídal, podařilo se prof. Nálevkovi posluchačům sdělit např. třeba i to, že dokument o zřízení protektorátu byl mutatis mutandis kopií francouzské protektorátní smlouvy s Tuniskem z roku 1881, že Němci pod různými záminkami zdržovali vlak s Háchou vracejícího se z Berlína, aby Hitler byl na Pražském hradě dříve než on a mohl tak dát Háchovi i symbolicky najevo, kdo je tu novým pánem, a že měl záměr zničit petřínskou rozhlednu, aby nepřekážela ve výhledu! No řekněte, věděli jste to?Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Michal Macek napsal(a):

ahoj :)

ne nevedel sem to!
radiozurnal rikate - dost hrozne - otazka je jestli za to muze ten moderator a ne treba reziser poradu - ale ja nevim jak to v radiu chodi.pokud mate rad zajimave rozhovory na ruzna temata mohu doporucit porad Zatisi na Radiu 1 (91,9) kazdou stredu od 21hod - moderator je na muj vkus az moc intelektualni ale necha hosta mluvit kdyz ma co rict - a sou tam zajimavi hoste - pan co prezil koncentzrak treba tam byl
17. 03. 2009 | 20:33

Hajný napsal(a):

Nejen politici,ale i veřejnoprávní media se k výročí zachovali přímo ostudně.Kdyby nebylo několika novinářů,kteří do svých novin k tomuto výročí napsali články,tak by po tom ani pes neštěkl.
Stejně tak na těchto stránkách se ani pan Zahradil nebo pan Zaorálek neobtěžovali něco napsat.
I ostatní páni politici se místo toho úspěšně věnovali svým směšným sporům,které už nikoho nezajímají!

Jedinou světlou vyjímkou byl pan prezident jehož článek v sobotním Právu já osobně hodnotím velice vysoko.
17. 03. 2009 | 21:11

vladimirkoubenec napsal(a):

Michal Macek:
Nerad bych někomu křivdil, ale tyhle publicistické pořady, pokud vím, jsou v kompetenci moderátora.
Hajný:
Nečetl jsem, nevím. jinak siuhlas.A ČT2
17. 03. 2009 | 22:14

RUMCAJS napsal(a):

Já ani nevím, co tam máme naladěný.

Ale pořád tam po mě chtějí, abych zaplatil.

To je taky dobrý ne ? Zaplatit si, aby jste mohl poslouchat, že máte zaplatit.
17. 03. 2009 | 22:35

Lex napsal(a):

Pane Koubenče,
Václav Žmolík je kapitola sama pro sebe. A nejen on. Moderátoři. Pozvou si do studia hosty, aby jim položili otázku, a v okamžiku, kdy začnou odpovídat (a my to chceme slyšet), tak skáčou do řeči s tím nejstupidnějším dotazem, kterým všechno převrátí naruby. Aby pak položili kardinální otázku, ale s poukazem, aby hosté odpovídali krátce, jen jednou větou, protože už není čas (který sami předtím vyčerpali svým žvaněním o ničem a pro nikoho)- takže pak běží pětimintová reklama ještě blbější, než jak blbé jsou otázky a vstupy moderátora. No nepřispějte jim veřejnoprávním poplatkem.
A ještě jeden trik: "Pošlete nám SMS." Za pět, za deset, za papdesát korun. Poštlete a jediné, čeho se vám dostane je: "Děkujeme Vám za Vaši SMS." Už nikdy. Už jim, přiblbcům, nebudu přispívat. Svoloč novinářská. To Stejskal - těším se na Vaši reakci. Také mám pro Vás něco, co jsem Vám dávno slíbil. Stálo mě to hodně úsilí.
Hezký večer! Lex
17. 03. 2009 | 22:55

vladimirkoubenec napsal(a):

Lex:
Báječná je Jana Klusáková. Posluchat její uvolněné moderovaní v třeba Nad věcí, je radost!
17. 03. 2009 | 23:08

Frante napsal(a):

Radiožurnál. Paradoxně jedno z mála rádií kvůli kterému musíme platit koncesionářské poplatky. Ale on to paradox není, mají své jisté tak se nemusí snažit
17. 03. 2009 | 23:09

Lex napsal(a):

vladimirkoubenec
A pak, že nerostou. Rostou. A jedlý. Jenom jsou vzácný.
Co Pokorný, podle mne servil na entou.
17. 03. 2009 | 23:21

vladimirkoubenec napsal(a):

Lex:
Pokorný býval lepší, pravda. Slušně se jeví Kroc, a ještě jeden, ta paměť...
Dobrou noc.
17. 03. 2009 | 23:31

Pípa napsal(a):

Na chalupě poslouchám Bayern 1 a mám pokoj. To mylí Bvaníčku zahvaj my písničku už nemůžu slyšet. A ty cajdáky Husákových dětí také ne.
18. 03. 2009 | 00:36

Jan Vaculík napsal(a):

Radiožurnál je ta toto nejhorší stanice, a orintuje se na tzv. "nenáročného posluchače". Rozhlasáci by vám pověděli tragédie tohoto boje o posluchače: šlo o to zabránit tomu, aby jim Kiss, Impulz apod. dál přetahovali posluchače kategorie IQ90. V důsledku toho je přísně limitováno mluvené slovo.
Na náročnějšího posluchače se orientuje Praha a pak hlavně Vltava a ČRo6.
Jestli jsem pochopil tu jejich logiku, tak v tomto případě chybou bylo zařazení prof.Nálevky...
Chybou bylo, že jste si pustil tuto stanici.

Ad Frante
Ty poplatky platíme spíš kvůli těm dalším stanicím - pořady pro náročnější diváky stojí přece jen (o trošku) víc a z reklamy by se neuživily.
18. 03. 2009 | 00:52

Ben napsal(a):

Pane Adamče,
klobouk dolů! Těch pět po sobě jdoucích kratičkých a výstižných zpráv by Vám mohl závidět i ten Radiožurnál
:-)
18. 03. 2009 | 07:52

Krupa Václav napsal(a):

Rumcajs,ještě často slyším,když si koupíte...dostanete k tomu zcela zdarma...Lex,ti přiblbci budou tak dlouho,dokud nás blbců bude dost.Jinak 100%souhlas.
18. 03. 2009 | 08:03

Ládik napsal(a):

Te blivajz začal v době, kdy se z podruhů stali soudruzi.
18. 03. 2009 | 08:11

Vico napsal(a):

F Adamec : Žmolíka na vás!
18. 03. 2009 | 08:21

neo napsal(a):

Radiožurnál?

maximálně když se hraje MS a není poblíž televize.

Jinak je to rádio na 2 věci.
18. 03. 2009 | 08:25

Miloš napsal(a):

Radiožurnál byla dobrá stanice, než se do toho vložila (byla vložena) Divá Bára.
18. 03. 2009 | 09:00

buldatra napsal(a):

Pane Adamec,

nechcete své příspěvky prokládat písničkami? Navrhoval bych nějaké oddechovky.
18. 03. 2009 | 09:02

hawk napsal(a):

tak to je odvaz, skoro o půlnoci podlochat v rádiu cokoliv a ještě se na to těšit. Připomíná mi to černobílé filmy z třicátých let. A ještě k tomu Radiožurnál ...ale nakonec, proti gustu...:-)
18. 03. 2009 | 09:40

hawk napsal(a):

Dneska jsem se těšil na nějakou pélemiku na blogu a není k čemu psát....
18. 03. 2009 | 09:41

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pánové,

omlouvám se, ale spamy pana Adamce jsem Vám byl nucen smazat (spamy jsou zde zapovězeny jako druh).

Pane Lexi,

jaksi nemám, na co bych reagoval. Tenhle problém (i.e. obsedantní potřeba paušalizovat a na základě paušalizace pak někomu nadávat) si budete muset vyřešit sám se sebou, od toho Vám nikdo nepomůže ;-)

Jsem žádostiv, co jste si pro mne připravil. Za vynaložené úsilí předem děkuji.

Libor Stejskal
18. 03. 2009 | 09:49

hawk napsal(a):

pane Stejskale

cituji "Tenhle problém (i.e. obsedantní potřeba paušalizovat a na základě paušalizace pak někomu nadávat)"

Nádhera, vy jste měl být právníkem:-)
18. 03. 2009 | 09:51

Robert Toman napsal(a):

Diky radiozurnalu primo nesnasim, ne, nenavidim, zpev Kolare, Bonny M, italsky 80's pop a dalsi co jsou denne nekolikrat prehravani. Doufam, ze funkce hudebnich redaktoru byla zrusena, protoze jinak absolutne nechapu, co tito lide delaji. Nejlepsi jsou zpravy z hudebniho sveta:"Eric Clapton vydal nove album ...; proto si ted zahrajeme Petra Kolare!"
18. 03. 2009 | 10:24

Ben napsal(a):

Pane Stejskale,
vím, že jsou spamy zapovězeny, lae nešla by pro pana Adamce udělat výjimka?
Víte, co ho to stálo za námahu a ještě v noci nebo to už bylo ráno?

Stejně by mne zajímalo, kdo to stačí přečíst? :-)

Vy jste četl všech pět "spamů", pane Stejskale? :-)
18. 03. 2009 | 10:27

stejskal napsal(a):

Četl, pane Bene,

čtu je zde již zhruba rok a půl. Jsou pořád stejné (proto je klasifikuji jako spamy).

Pro pana Adamce zcela jistě žádnou výjimku dělat nebudu. Svými "tapatemi" dokáže od debaty odradit řadu čtenářů.

Navíc ze zásady výjimky prakticky neposkytuji.

Libor Stejskal
18. 03. 2009 | 10:31

Kopidová napsal(a):

Za koncepci rozhlasových pořadů nemůže Václav Žmolík, ani žádný bezejmený režisér, ale současné vedení RŽ - ředitelka RŽ, šéfredaktor RŽ, a jiní s generálním strašidlem v čele. Ti zodpovídají za obsah a vytvořili hybridní koncepci "hudebního rádia".
Protože pokud to nevíte, Radiožurnál je skutečně rádio hudební, mluvené slovo je pouze doplňkem. A jako takovému jde o poslechovost. Skutečně, jak tu někdo napsal, jde o boj o posluchače s Impulsem, Frekvencí, aj.

Ponechme stranou zajímavou debatu, která by byla na hodiny a hodiny - co má být vlastně obsahem veřejnoprávního média a jestli se má skutečně snažit býti médiem většinovým a tím pádem odvozovat svou existenci od poslechovosti.
18. 03. 2009 | 10:31

Lila napsal(a):

Mám čerstvou zkušenost s rádiem z minulého týdne, ačkoliv nejde o Radiožurnál. K oblíbenému mytí jsem si pustila stanici, jejíž hudební produkce mi ladila k těm oknům. Jen co dozpívala Brenda Lee, vypukla vědomostní soutěž pro posluchače. První adept měl odpovědět, která ze čtyř žen - Kazi, Teta, Libuše a Šárka nebyla Krokovou dcerou. Libuše, vydechl s úlevou soutěžící. Po písničce se přihlásil další udata, který se popral s otázkou, v jakém vztahu byl Josef II. k Marii Terezii. Když usoudil, že Josef II. byl jejím otcem, slezla jsem z parapetu a rádio (nadlouho)vypnula...

Myslím, že skákání do řeči, snaha utínat myšlenky v půli, mluvit a nic neříci, není jen výsadou Radiožurnálu. Přímo excelentní je v tomto směru paní Jílková v ČT. Ta dokonale zabije i to nejzajímavější téma.
18. 03. 2009 | 10:32

Železnohorský napsal(a):

On je to takový trend, pane Koubenče. Takový in postoj. A kdo ho nerespektuje, je mimo...

Nějaké chytré hlavičky totiž vykoumaly, že posluchači nesnesou dlouhé mluvené slovo, po třetí větě už přepínají jinam (a nejde přece o sdělení, ale o co nevíce posluchačů), proto je třeba pořad prokládat písničkami (stejné je to u časopisů, málo textu, hodně obrázků, totéž třeba internet atd.).

Vaše rozhořčení je sice pochopitelné, ale proti vědeckým závěrům mediálně marketingových ranařů nemáte šanci... :-)
18. 03. 2009 | 10:33

matů napsal(a):

Vzorem moderování je p.Jilková,ta ten kotel nemůže zapomenout.Jsem zvědvý,kdy některý pozvaný diskuter se v průběhu pořadu Máte slovo sebere a odejde.Měl by na to právo.
18. 03. 2009 | 10:34

Kopidová napsal(a):

Robert Toman - souhlasím s vámi. Hudební dramaturgie Radiožurnálu je tristní, protože údajně odpovídá cílové skupině (což je tuším žena 45+).
Mně osobně nejvíc vadí neschopnost (respektive nemožnostú podkreslit hudbou mluvené slovo - nejtrapněji působí, když je hostem nějaký hudebník, popřípadě se mluví o hudebníkovi, načež spustí Petr Kolář nebo Honza "bambulka" Nedvěd.
Bohužel se s tím nedá nic dělat, podle interních nařízení RŽ údajně není možné pořadí nebo seznam skladeb jakkoliv měnit.
18. 03. 2009 | 10:36

vlk napsal(a):

Pan Koubenec napsal dobrý blog. Inkriminovaný pořad jsem bbohužel neslyšel.A věřím, že to bylo tak, jak je popisováno.Nicméně - postavím se jak na obranu zde cupovaného Radiožurnálu, tak na obranu Žmolíka. Vážení, jste schopni jmenovat stanici, která je lepší než Radiožurnál? S vyjimkou už zmíněného ČRo6 ? Snad jen ČRo2, ale ta má minimum diskusních pořadů.
A Žmolík? Není to hvězda srovnatellnás Petrem Nováčkem.Ale je dost dobrý! Dost dobrý! Na místní poměry.Problém je v tom, když někdo moderuje ěnco, k čemu nemá vztah.To je potom fakt bída. nebo když je prostě mimo svou kůži.Stává se to každému.I nám.
Ale pokud chcete vidět opravdu děsivou nekompetenci, či spíše demonstraci dokobnalé moderátorské neschopnosti, jak ji popisuje autor, pusťe si někdy , tuším od 22,30 moderovaný pořad o ekonomice nebo realitáchna Z1! Je tam krásná holka jako moderátorka.Černovlasá, žádná blondýna. Ovšem způsobem vedení rozhovoru s hosty je blonďatá, až oči přecházejí!!! Položi otázku, host řekne jednu nebo dvě věty a když jde k ěvci, je okamžitě přerušen nějakým nesmyslem moderátorky!!
Tuhle jsem ovšem podobný výkon viděl i na 24 večer od Železného ml...
Nicméně - jsou dokonalí prfíci.Jako Tachecí ve svém interwiev . také na Z1...
Ale jak říkám - co je lepší než Radiožurnál.Posluchám ho celkem dost. v autě. A kdo je lepší než Žmolík? No třeba Veselovský! Ale to je klasa sama pro sebe.
18. 03. 2009 | 10:40

vlk napsal(a):

Jo ještě drobnost - hudební dramaturgie? Koho z nás,c o poslocháme Radiožurnál zajímá? To ybch vůbec neřešil.Vata.
A teď zírám, že někdo může hodnotit jako skvělou moderátorku Jílkovou!!!
Tak to je pro superpříklad naprosto bulvárí žurnalistiky.V celé její pokleslosti. Předváděla tov kotli, předvádí to i teď na ČT. bez přínosu pro diváka.Většinou nerozumí materii.Jen něco povrchně načte.A celé její moderování je dostat politika pod tlak.resp. předhodit ho davům k cupování.bez hlavy a paty.Na to, aby ho rozcupovala odborně totiž nemá.
Dryáčnice non plus ultra. Pavlačovka.
18. 03. 2009 | 10:46

Kopidová napsal(a):

Vlku, mě zase nesedí ten Veselovský. Většinou mám chuť mu napovídat, na co se má zeptat. A to u mě není dobrý moderátor.
18. 03. 2009 | 10:49

vladimirkoubenec napsal(a):

Obecně:
ČRo si platíme, tak mluvit o komerčních kritérií je mimo.
Přizpůsosobování se hlupákům, vede k sestupné spirále, kde dno nedohlédnout, neb z logiky věci už musíte sestupovat trvale.
A podle určitých vědeckých zjištění už klipovitá "kultura" dokázala u velkého procenta populace snížit udržitelnou pozornost na cca 10sec. Tedy asi na úroveň akvarijních rybiček.
18. 03. 2009 | 10:59

Ben napsal(a):

Paní Kopidová,
stačí jen vytočit číslo...
18. 03. 2009 | 11:00

neo napsal(a):

vlk:

" Vážení, jste schopni jmenovat stanici, která je lepší než Radiožurnál? "

Ano.

všechna ostatní komerční rádia, která pouští hudbu.

Když jedu v autě nebo vlaku, opravdu nemám náladu poslouchat nějakou diskusi.
18. 03. 2009 | 11:03

Železnohorský napsal(a):

Vlku,
otázka, co je lepší než Radiožurnál, nezní moc šikovně. Lepší a horší jsou hodně subjektivní kategorie... Podle mě je lepší Rádio Beat, ale porovnávám neporovnatelné. (Kdo je lepší, žena, nebo muž?)

Ne příliš dobrý je např. moderátor Železný, který v mnoha případech při dotazu předjímá odpověď, je až moc znát, na čí straně stojí, což zejména u politických minidebat, které se vedou na ČT24, vypadá dost nevěrohodně...
18. 03. 2009 | 11:04

Kopidová napsal(a):

Vladimír Koubenec: Možná je to mimo o tom mluvit, nicméně vedení RŽ o tom zcela jistě mluví. Stejně tak jako vedení ČT. Že hlavním cílem Radiožurnálu je poslechovost, o tom nemusíme vůbec debatovat, to je fakt.

U nás se vůbec společenské zadání "veřejnoprávního média" dost liší od pojetí v zahraničí (např. BBC).

Ben:
Nerozumím. Kam mám volat? Myslíte jako do Radiožurnálu? Nebylo by lepší pánu bohu do oken? Protože to vyjde nastejno.
18. 03. 2009 | 11:06

Jan Vaculík napsal(a):

Vlku,
vím od mně blízkého pracovníka z rozhlasu, jak oni musí bojovat s názorem, že typického posluchače mluvené slovo nezajímá že ho nesmí být nikdy víc, než pár minut; že náročné pořady jim odpuzují posluchače.

Pro náročnější pořady musíte přeladit na Prahu, Vltavu nebo ČRo6. A ty dobré pořady občas podpořit nějakou reakcí.

Připadá mi naivní stěžovat si, že ve fast-foodu nejsou ubrusy.
18. 03. 2009 | 11:07

Kopidová napsal(a):

Šmarjá, co to je? To je duch bývalého předsedy Adamce vysílajícího z Molochova?
18. 03. 2009 | 11:08

Ben napsal(a):

Paní Kopidová,
panu Veselovskému a otázku mu napovědět :-)
18. 03. 2009 | 11:15

Líný černý pes napsal(a):

Tak, Adamec je zpátky, chudák admin.
18. 03. 2009 | 11:17

Kopidová napsal(a):

Takže známá firma. Ten pán trpí paranoidními bludy (teorie velkého spiknutí), píše knihu (a její části zde uvádí jako reklamu), je nutkavým historkem nebo všechno dohromady?
18. 03. 2009 | 11:23

Ben napsal(a):

Pane Adamče,
Vy jste ale nezmar? Já myslel, že po té "noční" spíte? :-)
18. 03. 2009 | 11:24

Ben napsal(a):

A teď si, vážení, představte, že byste pana Adamce bez přerušení a bez Koláře nebo Honzy měli vyslechnout třeba zrovna na tom Radiožurnálu :-))))
18. 03. 2009 | 11:27

neo napsal(a):

pan Adamec je nemocný člověk. Ti mimozemšťani co ho před časem unesli mu asi aplikovali nějaký virus, pravděpodobně anální sondou.

chudák malej.

Jedinou útěchou mu je jeho vinohrad v moravěnce... ale asi to s tim chlastem přehání
18. 03. 2009 | 11:29

Ben napsal(a):

Neo,
tak a byli tu mimozemšťani!
Co zase panu Adamcovi provedou?
18. 03. 2009 | 11:48

vlk napsal(a):

zajímavé odezvy.Popořadě"
Paní Kopidová
Jste lischopna napovídat Veselovskému, ppak před vámi smekám! myslím si neskromně, že mám celkem slušný všeobecný rozhled. nicméně Veselovský bývá perfektně připravena pokud jste schopna mu napovídat, máte fenomenální spektrum znalostí.

neo
odpoěvdí nejsem nijak překvapen.! věru ne.A bez jakéhokoliv úsklebku konstatuji, že se přestávám divit tvým názorůma argumentaci, co tu předvádíš. Odpovídají úrovni komerčních radií.
Železnohorský
radio Beat nezmám. Nenív našem regionu.Tedy pokud vím. Nicméně, kdyby bylo asi bych jej nikdy nepustil.Podobně jako ostatní komerční hudební stanice, kterou nejspíš bude, soudě z názvu.Nemá mi osobně co dát.
Je to věc vkusu.
Na Železného ml. as i tak poslední půl rok mám , bohužel, stejný názor..Bohužel.

Jan Vaculík.
ČRo 6 je bez debaty.Ale vysílá až od 18. Kdy běží na RAdiožurnálu hlavní zprávy.A Nechytím hov autě.Jen přes televizi.
Praha? Dobrá stanice.Leckdy skvělá. Viz Toulky. Ale ne příliš diskusních pořadů.
Vltava? Ano, ale jen když jedu večer a už jsem navený.Pak je to ten správný relax. Ale když jsem doma a chci vážnou, pak radši D-Dur.Je víc mému vkusu.

Prostě pro men je Radiožurnál cenný obecnou informací.A leckdy i fundovanou.
Nic lepšího tu nemáme.Jakkoliv tvrdím, že před TAchecí byl o třídu lepší než teď.
Ale je to věc názoru.m Kdysi dávno, při svém založení , pod Hoffmanem , konkuroval Radiožurnálu Impuls.A docela hodně.Neměl poslechovost.Hoffman musel balita Impuls se stal mainstreamem...
18. 03. 2009 | 11:50

Northern Lights napsal(a):

Ani jsem netušil že tohle pseudoradio ještě existuje..Pokaždé když ho nechtěne naladím na mě dýchne závan krásného socialistické života , kdy ve společném paneláku žil doktor vedle horníka,kdy máslo stálo všude stejně a na ulicích se proháněly alegorické vozy. Krásná doba..
18. 03. 2009 | 12:06

vladimirkoubenec napsal(a):

Teoreticky by,při dobře nastavených kritériích, měla být práce ve veřejnoprávních sdělovacích médiích prestižní záležitost. Tím by byla zároveň zaručena i kvalita a opačně. Konkrétní vyprofilování jednotlivých stanic je z tohoto hlediska podružné. Jenže v rámci chuchvalce různých politicko-ekonomických zájmů a vlivů to vlastně není žádoucí. Lépe se ovládá zpitomělé obyvatelstvo než informovaní občané.
18. 03. 2009 | 12:13

neo napsal(a):

vlk:

co máš proti hudbě?

To že posloucháš diskuse, odborné pindy, různé krasopořady o bloumání přírodou apod.. ještě neznamená, že všichni ostatní musí mít stejný vkus.

Představ si, že zde žijí i lidé, kterým není 60, nebaví se posloucháním vypravěčů a neposlouchaj operu či dechovku.

Naštěstí už máme tu svobodu a můžem poslouchat cokoli chcem od dechovky přes Rock, Pop až po Punk...
18. 03. 2009 | 12:14

tom napsal(a):

presne tak, hudebni redaktor radiozurnalu, to je neskutecnej diktator. nejenze vybira naprosto nevidany s**ty, ale jeste vybira porad tytez a kazdy den. hudebni politika radiozurnalu je absolutne tristni!!!
18. 03. 2009 | 12:24

Kopidová napsal(a):

Vlku: Fenomenální znalosti samozřejmě nemám. Uznávám, že to o Veselovském platilo dříve, v Radiožurnálu dozrál. A na Praze občas také zaslechnu světlé momenty!

A vy, Neo, nebuďte k Vlkovi nespravedlivý. Mluvíme o veřejnoprávním médiu. A to, jak chápu některé zdejší komentátory, by rozhodně nemělo vysílat především mainstreamovou hudbu.

Jinak k vašemu popisu "typického posluchače RŽ". Pokud vím, z interních infromací této stanice, je cílovým posluchačem žena 45+. Takže ani důchodci a bohužel ani my mladí, jako já, pro ně nejsme důležití.
To je taková mantra, kterou se zaklínají. Nelíbí se ti hudba na RŽ? Ale je ti 27, tak nejsi náš cílový posluchač a nám je to jedno.

Jinak operu, dechovku ani vypravěče Radiožurnál nepouští, to by bylo ještě dobré. Raději kvalitní dechovku než Petra Koláře!
18. 03. 2009 | 12:39

Vico napsal(a):

Nikoliv kvalita, ale poslechovost je otázkou prestiže. Mediální odborníci dokonce navrhují, aby i ty krátké mluvené vložky do jinak volně plynulého toku pop - hudby měly svou rytmiku. Od dubna mají jak Žmolík, tak Veselovský a další hovořit tzv. "rytmizovaně" ve stylu černošského rapu.Odpolední zprávy by dokonce měli číst členové skupiny Gypsy cz. Výjimku budou tvořit jen hlavní večerní zprávy, které se zatím budou číst klasickým způsobem.

Tak to je přátelé, zlatá Tachecí.
18. 03. 2009 | 12:52

Lex napsal(a):

Libor Stejskal
Dobrý den, pane Stejskale. Plně s Vámi souhlasím, že paušalizace je jednou ze základních metod práce české žurnalistiky. Jestli pramení z „obsedantní potřeby“ žurnalistů, to nevím, tím spíše nevím, jak bych se s tím měl vypořádávat já.
Ano, vracím se trošku obloukem k naší diskusi na těchto stránkách nad článkem redakce aktuálně.cz „Pokuta pro naši reportérku za slušnost“ z 6.2. t.r. viz http://blog.aktualne.centru...
Tehdy bylo na toto téma napsáno hodně a Vaše obhajoba české žurnalistiky, podle příspěvků, nedopadla dobře. Zdůrazňuji – obhajoba české žurnalistiky – ne diskuse o kvalitách jednotlivých novinářů, tím spíše vašich. O Vašich kvalitách, pane Stejskale, nepochybuji, stejně jako o nich nepochybovali další diskutéři (především „přírodovědec“ a „vlk“). Základní bod našeho názorového střetu byl ten, že Vy jste požadoval, aby při hodnocení české žurnalistiky bylo postupováno individuálním posuzováním jednotlivých novinářů, a my jsme tuto metodu neakceptovali, protože – což nejlépe vystihl „přírodovědec“ – je to žurnalistika, která pracuje s paušalizací při hodnocení jiných profesí, jevů a společenských dějů, jen právě žurnalisté se pro své vlastní hodnocení této metodě brání.
Tvrdil jsem tehdy, stejně jako nyní, že česká žurnalistika je pokleslá. Dovolím si zde přetisknout část z odpovědí pana Ivo Mathé z on-line rozhovoru s ním ze strany týdeníku Respekt ze dne 4.3.2009, v nichž pan Mathé také odhaduje poměr novinářů – skutečných profesionálů – s těmi, které nazývá „armádou pisálků“:
„Otázka:
Promění současná světová finanční a hospodářská krize nějak významně tvář současných médií? Myslíte, že to vliv médií na společnost zvýší nebo např. neustálým přívalem protichůdných informací lidé na aktuální zpravodajství tzv. rezignují?
Odpověď: Někteří z náš již rezignovali. Bývá nad lidské síly i disponibilní čas lámat si hlavu a ničit nervy nad záplavou informačního balastu. Vytvořit si podložený vlastní názor je tak čím dál tím složitější.
Krize může mít na média spíše negativní dopad. Mnoho menších − méně větších − zkolabuje, většinou přežijí jen mohutná a kapitálově silná konsorcia, tudíž propojená s dalším byznysem. Tím se vydávané tituly či vysílané stanice stanou hlasnými troubami přeživších aktérů trhu bez klasických žurnalistických ambicí a hodnotových kritérií.
Otázka:
Dobrý den, co si myslíte o novinářích, kteří vytrhávají věty z kontextu a píší zkreslené a účelové zprávy? A co si myslíte o televizním zpravodajství na principu bulváru, zpráv bez hloubky nejen o tom jak se má jaká celebrita, které většinou ani lidi nezajímají a nakonec hopsající medvídek? Myslíte, že se někdy dočkáme zpráv, které budou pro lidi?
Odpověď: Ti už se "novináři" je nazývají. Původní profesi přeměnili na infotainment a v nejhorších případech dokonce ubližují konkrétním lidem. Proto nelze ani o podobných mediálních produktech hovořit jako o „zpravodajství“.
Zprávy lze ještě nalézt, spíše vyhledávat, z většího množství zdrojů dlouze porovnávat a používat vlastní zdravý rozum.
Ráno pročtete čtyři české deníky a musíte si vše ještě ověřovat..
Otázka:
A - myslíte že jsme již pohřbili tradici kvalitních českých žurnalistů?
Odpověď: Samozřejmě, kvalitní novináři nejen nevymřeli, najdou se i mezi střední generací a mladými. Ale jejich poměr k oné armádě pisálků je hrozivý! 1:100? 1:200?
Otázka:
Co Vám na dnešních médiích nejvíce vadí, co v nich nejvíce postrádáte?
Odpověď: Vadí mi: zbrklost, manipulace, nepřesnost, neserióznost, nafoukanost.
Postrádám opaky toho, co mi vadí.“
Následuje pokračování
18. 03. 2009 | 12:57

Lex napsal(a):

Pokračování
Pane Stejskale,
i tento blog pana Koubence a diskuse k němu charakterizuje stav české žurnalistiky, byť tentokrát především rozhlasové a televizní.
To, co jsem Vám tenkrát připomínal, byl televizní program Slovenské televize na téma slovenské žurnalistiky. Program, ve kterém si ve studiu spolu sedli koryfejové slovenské žurnalistiky spolu s Jánem Budajem a dvě hodiny diskutovali na to téma.
Odkaz na tento pořad se mi podařilo sehnat http://stv.livetv.sk:80/tva... Trvá skoro dvě hodiny. Přeji Vám, pane, abyste si vyšetřil ty dvě hodiny a pozorně si jej vyslechl. Totéž doporučuji ostatním přátelům píšícím na tomto blogu.
A závidím slovenským kolegům, že dokáží provést takovou analýzu, a to dokonce před diváky televize. Přál bych totéž české žurnalistice. Dokud to ale nedokáže, dokud budou české noviny, časopisy, rozhlas a televize vrhat na občany ty proudy žvástů a bulváru, mezi nimiž je kvalita zastoupena asi tak, jako perly v mušlích v rybníce, můj názor se na ně nezmění. A nejde o žádnou paušalizaci.
Hezký den! Lex
18. 03. 2009 | 13:01

Kopidová napsal(a):

Lex: vím, že vaše připomínky neadresujete mně, přesto si dovolím reagovat. Tento blog a komentáře pod ním se podle mě zabývají spíše koncepcí veřejnoprávního média a hudební dramaturgií téhož. Obé podle mě s žurnalistikou nesouvisí.
18. 03. 2009 | 13:10

vlk napsal(a):

neo
ok.s tímhle nemám problém.Ta argumentace je dobrá.
ale jen podporuje to, co jsem ti napsal výše. Jsem v autě dost hodin týdně. Snažím se je nějak využít, víš? Ale nevnucuji ti to.Máme svobodu.

Paní Kopidová
Ok. ,-))

Stejskal +Lex
Bravo! máme tu věčné téma! Řekl bych -Stejskalovu Achillovu patu..
Děláte to moc pěkně. prima počtení. takže se nebudu zapojovat. Protože Lexova argumentace je brilantní.
18. 03. 2009 | 13:11

neo napsal(a):

kopidová: Naopak, vlk odsoudil všechny, kdo poslouchají jiné než veřejnoprávní rádio.

Asi má dojem, že vzdělaný člověk nemůže poslouchat moderní hudbu, nemůže přece koukat na komerční TV a číst bulvár:)

každé medium se zaměřuje na určité posluchače či diváky a je jen svobodná volb toho či onoho, kam se vrtne.

takže vlk položil jednoduchou otázku...Vážení, jste schopni jmenovat stanici, která je lepší než Radiožurnál? : já říkám ano, všechna rádia, kde se dá poslouchat právě hudba.
18. 03. 2009 | 13:14

stejskal napsal(a):

Pane Lexi,

vidím to velmi podobně jako pan Mathé, i když jím nahozený poměr je hodně spekulativní (ten rozhovor jsem četl a již tehdy se s ním prakticky ztotožnil).

Co se týče kritické analýzy tuzemských médií, jsem jednoznačně pro, aby se prováděla neustále a zároveň konstatuji, že se tak neděje v dostatečné míře (je zde málo Milanů Šmídů či Milošů Čermáků a je to škoda).

(odbočka: Za kritickou analýzu nepovažuji úvahu nad údajně systematickým neblahým a kampaňovitým jednáním novinářů, jež jste dokládal tím, že ČSSD klesly preference - viz Vámi zmiňovaná diskuse pod textem o kolegyni Slonkové -, která u mne vyvolala - jak jsem později připustil - poněkud podrážděnou reakci).

Co mi vadí obecně, je paušalizace: často má vlastní, ale samozřejmě i celé řady kolegů novinářů, jakož i ta Vaše a - coby trend - této společnosti jako takové. Je to stejně nesmyslné jako hovořit o soudnictví a používat termín mafie (který z nedostatku invence a city pro míru řada lidí včetně novinářů neustále opakuje).

Text pana Koubence - pokud jsem si dobře všiml- charakterizuje především autorův dojem z jednoho konkrétního pořadu v jednom konkrétním médiu. Dělat z ní jakékoliv závěry je sice lákavé, ale laciné (a to vůbec neznamená, že bych k Čro neměl řadu výhrad, z nichž řada zde zazněla). Nicméně typické pro řadu lidí, mnoho novinářů v to počítaje.

Tu diskusi si rád pustím. Dobrých analýz (a to i takových, ze kterých se dají čerpat analogie pro tuzemské prostředí) není nikdy dost.

Díky za odkaz.

Libor Stejskal

P.S. Nedá mi to, abych se ještě nepozastavil nad jednou z Vašich úvodních vět, "...a Vaše obhajoba české žurnalistiky, podle příspěvků, nedopadla dobře." Zdá se, že opět vyhodnocujeme realitu poměrmě odlišným způsobem. Já měl zase za to, že nezanedbatelná část účastníků této diskuse považovala postup státní moci vůči Sabině Slonkové i novinářům (tzv. náhubkový zákon), které jste Vy vítal a já je naopak oponoval, za naprosto nepřijatelné. Buď jsme četli každý jinou debatu, nebo se identické jevy dají vždy a zcela legitimně nahlížet i interpretovat z různých úhlů pohledu.
18. 03. 2009 | 13:31

vladimirkoubenec napsal(a):

Kopidová:
To jsou přece s dovolením spojené nádoby.
18. 03. 2009 | 13:33

F. Adamec napsal(a):

Vazeni bolshevici v PS CR online!
Komunisticka justicni a militantni mafie (KSC-ODS-CSSD-SZ-KDU) to osladi EU, viz PS CR on-line.
Komunisticky cenzor Stejskal, dosud nezverejnil svuj komunisticky, militantni a profesni profil.
18. 03. 2009 | 13:38

vlk napsal(a):

neo
ačkoliv oslovuješ paní Kopidovou, musím odpovědět!
ne já nic nekonstatoval na adresum lidí co neposlouchají veřejnoprávní. Juá mluvil k tobě! A prohlásil jsem, že když jedeš na hudební komerční radia, nedivím se už tvé argumentaci a tvé faktografii...
A otázku o tom kdo zná lepší radio než je Radiožurnál jsem, koukám, neformuloval dostatečně precizně. byla totiž reakcí na stesky řady diskutujících, jaký je radiožurnál hrozný. pro mne je dobrou, nikoliv vynikající, zpravodajskou stanicí.Ale dobrou.A chtěl jsem slyšet, která jiná je jako zpravodajská lepší.protože jádrio blogu pana Koubence je nikoliv o hudbě, ale o zpackaném zpravodajském pořadu.
tohle jsme měl na
ysli. A vzdělaný člověk může číst bulvár a poslouchat korční radia a zírat na komerční TV. jeho volba....
Jistě uznáš, že jsem nemohl jinak a nechat nebohou paní Kopidovou, aby tahala zamne kaštany z ohně.Ona je tam nedala.
18. 03. 2009 | 13:39

neo napsal(a):

F.Adamec:

už to nepij ani ředěný
18. 03. 2009 | 13:39

neo napsal(a):

vlk:
ok
18. 03. 2009 | 13:40

vlk napsal(a):

Stejskalovi
ohledně pana Šmída ani muk.Ale Čermák? To si asi děláte legraci, ne?
A pár slov k paušalizaci. promiňte, ale člověk si musí udělat vždycky nějaké shrnutí. To děláte také. také máte určitě názor, paušalizující na pražskou MHD a nezajímá vás jednotlivý tramvaják. V řadě zaměstnání dokjonce paušalizovat musíte! Třeba v mém.protože je to hodně o trendech.
Je ovšem nutné přesně rozlišovat mezi tím, kdy jje nutný paušální/trendový pohled a kdy musíte použít selektivní detail. Paušálním odsouzením paušalizace / to je slovní spojhení, co ,.-))/ se dostanete do klasické pozice člověka, co pro strom nevidí les. což je stejně špatné jako opak.
18. 03. 2009 | 13:46

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane vlku,

v mnohém souhlas.

V případě pana Čermáka si legraci nedělám, ví toho o médiích opravdu dost, i když s ním v řadě věcí nemusím souhlasit (to ostatně s Milanem Šmídem též ne).

Shrnutí určitě. Dělám-li si názor na pražskou MHD, snažím se do toho zahrnout řadu úhlů pohledu (čistotu a vybavenost, dodržování jízdních řádů, přeplněnost a desítky dalších věcí).

Pak mi z toho vyjde nějaký závěr (zpravidla ne moc dramatický, i když kritický). Nicméně ještě nikdy jsem nedospěl k závěru, že tramvajáci jsou svoloč (viz pan Lex 17.03.2009 v 22:55:09 ;-)

Čili sledovat trendy jednoznančně, vyhodnocovat a podle nich pak jednat (například nevěřit médiím nekriticky vše, co napíší. Vždy si dělat vlastní rešerše).

Nicméně pořád mi tam nehraje ta svoloč ;-) A dokonce ani to, že tuzemská média jsou na tom co do profesního obsazení nějak výrazně hůře než jakýkoliv jiný obor v této zemi. Takový slabší průměr. Řada dobrých, mnozí slabí. Pár jich dělá v Právu, jiní zase v LN či MFD. Někdy se povede něco dobrého ČT, jindy Nově. A naopak (občas všichni udělají parádní botu).

A tak věřím nejraději svému kritickému úsudku a možnosti, že vždy mohu čerpat z mnoha různých zdrojů.

Libor Stejskal
18. 03. 2009 | 14:01

stejskal napsal(a):

Přimlouval bych se, abychom pana Adamce nechali na pokoji. Myslím, že to v jeho případě bude složitější, než jak jste napsal (a i správně předpověděl, že smažu ;-)

Libor Stejskal
18. 03. 2009 | 14:03

Ben napsal(a):

No, pane Stejskale, vždyť jsem Vám psal, že máte pana Adamce nechat v klidu psát...stejně má ale dneska výdrž, co? :-)
18. 03. 2009 | 14:43

Kopidová napsal(a):

Možná máte pravdu pane Koubenče. Pořád vidím tu hudební dramaturgii Radiožurnálu jako úlitbu bussinessu, ale ono je to celé o žurnalistice.
Nechci samozřejmě napadat řadové redaktory RŽ, ti asi moc nezmůžou, ale to vedení rozhlasu, když už se řadí mezi "novináře" by mělo mít určitou úroveň a ustát tlak se shora. Nemělo by jim jít o místo a peníze, ale o sdělování ... jenže je to těžké.

Pane vlku, a teď si představte, že Radiožurnál je HUDEBNÍ rádio. Písničky jsou na prvním místě. Mám to skutečně potrvzené. Taky jste to netušil, co? Mě to taky pěkně překvapilo. Jen mi pořád v uších zní ten Alexej Pyško: "Radiožurnál: vaše zpravodajství - vaše rádio."
18. 03. 2009 | 14:54

vlk napsal(a):

No každý máme své gusto. Pro mne tedy Čermák nic moc kvalita není.

MHD- přesto dojdete k paušálnímu soudu nad pražskou MHd. stejné právo máme i my konzumenti sdělovacích prostředků učinit paušální soud nad českými sdělovacími prostředky. A jakkoliv jsems Lexem v zásadním sporu ohledně náhubkového zákona, jsems ním zejedno v v názoru na SDĚLOVACÍ PROSTŘEDKY.
Píšete - nekriticky nevěřit a dělat si vždy vlastní rešerše.. No promiňte, ale tohle aplikujete na všechny, kteří vám něco dodávají? Třeba pekaře, ševce, krejčího, vodárnu, opraváře televize ,kominíka?
To nelze. Novinářuí jsou pro mne dodavatelé zpráv a názorů. Pokud musím přezkouávat každou jejich zprávu, jsou zbyteční.
Řekl bych, že nejvíc vás irituje termín svoloč..
Možná, že by Lex byl velmi přístupný formulaci ohledně svoleče lehce poopravit. třeba na hodně novinářů nebo třeba dost novinářů je prodejná svoloč.
pro mne docela přijatelná úprava.
A klidně to doplním o další formulaci. docela dost, protože docela dost z nich, na rozdíl od ševců nebo holičů je vystaveno korupčním nabídkám.jak právě čtemě v médiích. proto jsou více zamořeni svoločí než ševci nebo holiči.

Ale o tom jaký je stav české žurnalistiky si sotva lze dělat sebemenší iluze.což s Vámi a vůbec celým aktuálně nemá co dělat.V Aktuálně žádný skandál, co vím nebyl....
Takže jak Vy nám vytýkáte neobjektivitu, my Vám můžeme vytýkat zbytečnou vztahovačnost.
18. 03. 2009 | 14:54

vladimirkoubenec napsal(a):

pí Kopidová:
Regoval jsem také na váš komentář k mému předchozímu blogu.
18. 03. 2009 | 14:58

ok napsal(a):

Já to řeším tím, že poslouchám německý rozhlas. Například Deutschland Radio Kultur je dobrý. Ale i "okresní" saské Figaro je lepší, než Radiožurnál. Vše se dá chytit přes satelit Astra.
Již brzy budeme mít opět německy hovořící elity :o)
Protože česká média elity prostě nezajímají.
18. 03. 2009 | 15:08

stejskal napsal(a):

Pane vlku,

právo soudit máte v každém případě. A já vám jej neupírám. Otázka je, jak si souzením (odsuzováním) prospějete. A to zejména sobě. Řadě lidí to stačí, potřebují si vybít své frustrace na jiných. Já si zase myslím, že v této společnosti převažuje tendence soudit (odsuzovat) více než je zdrávo. Lidé se neustále navzájem soudí, odsuzují, bojují se vzájemně svými nesmiřitelnými názory, zakopávají se na pozicích atd.

Mně to přijde jako největší problém toho, v čem nyní žijeme. Nesmiřitelnost. A tak se snažím moc neodsuzovat (a už vůbec ne paušálně). Nemíním přispívat k tomu, co se mi nelíbí. Ale nikomu to nevnucuji, každý ať si odsuzuje, jak je libo.

Jistěže aplikuji kritický pohled na všechny. Pokud si jdu cokoliv koupit, nejdřív si zjistím, k čemu to slouží, proč, zda bych nemohl dostat lepšího, levnějšího, jaké jsou slabiny atd. Z různých zdrojů.

Nebo Vám když v reklamě řeknou, že tenhle prací prášek je nejlepší, tak tomu automaticky věříte (a nic na tom nemění skutečnost, že nejlepší možná nakonec opravdu je)?

Kolik znáte zdokumentovaných případů, že novinář vzal úplatek či se nechal nějak jinak zkorumpovat? Já řádově asi desítky. Novinářů je odhadem asi tisíc a více.

Nicméně mnoho novinářů je podle Vás svoloč, protože Vy z nich máte takový pocit (protože by mohli být). Já Vám to neberu, je to Vaše právo. Pro mne by to bylo na takovýto kategorický názor málo (týká se i policistů, Romů, právníků, muslimů a vlastně drtivé většiny skupin, které zrovna z definice nevznikly za účelem páchání trestné činnosti).

Vztahovačnost? Neřekl bych, že je to tento problém. Docela dobře se znám, vím, jak se chovám, jak jsem tvárný či naopak tvrdohlavý. Neoponuji tyto názory kvůli sobě (ani se mě to nijak osobně nedotýká, asi jste si všiml, že je mi zde zpravidla dost jedno, když mne někdo uráží).

Nelíbí se mi tento přístup (odsuzující paušalizace) jako veledůležitý symptom společenského klimatu. Nic více, nic méně. Jestli to jiným vyhovuje, mám prostě smůlu. Jsem v menšině. Co nadělám...

Libor Stejskal
18. 03. 2009 | 15:23

F. Adamec napsal(a):

Pane/soudruhu Stejskale!
Prezentuje te zde sve komunisticke militantni a rasisticke nazory a komplice. Mejte odvahu zde prezentovat svuj dosavadni politicky a profeseni profil. Nebudte zbabelec jako Vaclav Havel, komunistickych major Vaclav Klaus, Paroubek (Roko) a komunisticky rotmistr Topolanek. Klausuv komunisisticky klan vystoupil z ODS a vytvari si konta v zahranici.
18. 03. 2009 | 15:41

F. Adamec napsal(a):

Dopady komunisticke politiky CR a krize:
Valecne zadluzovani statnich rozpoctu, bankovni spekulace, nasledne hospodarske krize a kolonialni valky o lacine pracovni a prirodni zdroje, opakovane vznikaji a rostou financnimi spekulacemi v centralne rizenych totalitnich a militantnich systemech, rezimech a statech, ktere uzbrojily a zadluzili sve narodni obcany a rozpocty. Pritomnost centralne rizenych statnich, policejnich a bankovnich instituci, propojenych s podnikovymi a obchodnimi monopoly, zvysuje riziko nestability meny a HDP na obyvatele v prislusnem okupovanem regionu. Ucebnicovym prikladem globalnich financnich spekulaci je financni spekulant Soros a jeho spol. Soros je madarskeho puvodu, nyni obcan USA, jiz dvakrat devalvoval britskou libru, nejen v Evrope a v Praze zalozil svuj institut.
Dne 19. unora 2009 zprava Eurostatu poskytuje informace z roku 2006, dva roky pred soucasnou globalni hospodarskou krizi. Ve zprave Eurostatu se hodnoti 271 regionu Evropske unie. Tyto informace umoznuji obyvatelum EU zjistit proc jsou regiony EU ve stredni a vychodni Evrope, s centralne rizenou post/komunistickou politikou a ekonomikou, nejchudsi. Eurostat zduraznuje, ze v nekterych regionech je vysledne HDP na obyvatele podstatne ovlivneno pracovniky, dojizdejicimi z chudych regionu, protoze vyslednou produkci HDP na obyvatele (GDP per inhabitant) v regionu nejsou schopni bohati obyvatele samostatne zajistit bez financnich spekulaci. 19 February 2009: Regional GDP per inhabitant in the EU27
GDP per inhabitant 2006, PPS, EU27=100%
CZECH REPUBLIC 77.4 %, Praha 162.3 %, Střední Čechy 73.0 %, Jihozápad 71.2 %, Severozápad 61.1 %, Severovýchod 64.7 %, Jihovýchod 69.3 %, Střední Morava 60.1 %, Moravskoslezsko 64.6 %.
Do skupiny regionu s vyssi hodnotou HDP na obyvatele se zaradily regiony prevazne zemskou samospravou v Rakousku, Nizozemi, Finsku, Dansku, Francii, Svedsku, Irsku, Recku, Spanelsku a v Italii, kde nektere regiony prekonavaji hranici 125% evropskeho HDP na obyvatele (GDP per inhabitant) .
AUSTRIA 124.3 %:
Ostösterreich 130.2 % (Burgenland 82.1%, Niederösterreich 101.4 %, Wien 165.9 %);
Südösterreich 107.1 % (Kärnten 106.0 %, Steiermark 107.6 %, Westösterreich 127.5 %);
Oberösterreich 121.3 % (Salzburg 139.4 %, Tirol 129.9 %, Vorarlberg 129.5 %).
Zemska samosprava v Rakousku poskytla regionum v roce 2006 vyssi produkci HDP na obyvatele (GDP per inhabitant) nez centralne rizena komunisticka ekonomika v Ceske republice, odmitajici stabilnejsi euro v soucane hospodarske krizi. Pred soucasnou globalni hospodarskou krizi vladni ex/bolshevici s agenty StB a KGB v PS CR zvysovali investice do kraje Praha. Zvysovali ekonomicke a socialni rozdily mezi krajem Praha a ostatnimi regiony. Obyvatele Prahy, kteri zbohatli na komunisticke kuponove privatizaci, nebyli a nejsou schopni samostatne zajistit svou produkci HDP v nestabilni komunisticke mene CZK, bez financnich spekulaci a rabovani prirodnich zdroju v regionech. Mnoho pracovniku z chudych regionu dojizdelo do Prahy za praci. Ceska zkorumpovana militantni mafie exportuje komunisticky arzenal do krizovych oblasti, policejni a soudni mafie zavadi cenzuru a odposlechy, pronasleduje lacinou pracovni silu, ktera cestuje do CR a do Prahy za praci, umoznuje bolshevikum prevadet vytunelovany miliardovy majetek na sva konta do zahranici, viz kauzy Hrebicek, Gross, Zelezny, Kozeny, Havel, Krejcir, Pitr, Kellner, Babis, Komarek, Bakala, Tykac, Dospiva, Sekyra a dalsi.
18. 03. 2009 | 15:56

vlk napsal(a):

Stejskalovi
ano, právě- cos tím naděláte? Nic.Protože kobzumenti novinářských výrobků byli opakovaně zklamáni či oklamáni jejich "kvalitou". ne všech. Samozřejmě. Ale průměr opravdu nic moc.
Příměr s reklamou mi nesedí. Protože u reklamy každý primárně vnímá její účel - totiž prodat.Je to zjevnéa jasné. u zpráv, například večer v bedně je situace diametrálně jiná.Ty si nepouštíte s vědomím, že vám prvoplánově někdo ěnco chce , s odpuštěním, nakecat a utáhnout na vařené nudli.právě naopak.leč tragedií je, pokud ten pocit u zpráv bedně večer získáváte! to je pak ona bída žurnalistiky! O které tu diskutujeme.
ano pkud má většina nebo aspoň hodně silná minorita dojem, že novináři manipulují, jde o nebezpeční trend?: hodně nebezpečný. jenže ten sotva odstraníte tím, že Vy osobně budete přesvědčovat trio přírodovědec , Lex, vlk že se tito tři hluboce mýlí.
Minimálně dva z nich jsou totiž velmi sečtělí, rozšafní, životem zkušení, zakládající si na svém samostatném kritickém myšlení, které prokazatelně řadu let provozují. Sebe k nim neřadím. ujá se sledováním jejich stopy snažím vyhřívat v odlesku jejich kvality.Abych nadráždil Rumcajse , protože ten chodí jen s vejpitkou Lojzou.
18. 03. 2009 | 16:12

vlk napsal(a):

Paní kopidová
může být. pak je ovšem hudebním radiem nejvíce dle mého gusta. Bez ohleduna to co hrají či budou hrát. jenmne mate , žev označení druhu stanice se mi na radiu neobjevuje Music ale News. No co taky chci od anglicky mluvícího radia, že? Kdyby to byla Tesla, jistě by to vyhodnotila správně.
18. 03. 2009 | 16:15

stejskal napsal(a):

Ale já nechci nikoho přesvědčovat, ani nic odstraňovat ;-) Já toliko polemizuji, pane vlku.

Pánové lex a přírodovědec jsou zjevně naprosto pevně přesvědčeni o své pravdě a s tím nic nezmůžu, ani kdybych chtěl. A tak jen předkládám svůj názor/úhel pohledu: zhruba řečeno, že diskutované téma je možná o něco složitější, než aby se dalo shrnout například slovy "novináři jsou zkorumpovaná nedůvěryhodná svoloč" (za novináře si dosaďte klidně politiky, Romy, policisty, muslimy či třeba tramvajáky).

Vy získáváte různé pocity u bedny, no a já zase získávám pravděpodobně jiné. Čili se můžeme bavit tak akorát o pocitech. O faktech se tu zatím příliš nehovoří (snad s výjimkou faktu, že řada lidí má různé, ne vždy kompatibilní pocity a že někteří vydávají své pocity za fakta).

Libor Stejskal
18. 03. 2009 | 16:26

vlk napsal(a):

Stejskalovi

no oni ti někteří například ještě pamatují zprávy ČT, NOvy,Primy ohledně konfliktuv Gruziia měli možnost si to konfrontovat třeba s ARD nebo ZDF..A provést tutéž konfrontacis českým tiskem.
To pak snadno nabudou určité , jak říkáte- dojmy.
18. 03. 2009 | 16:30

stejskal napsal(a):

To je dobře, pane vlku.

Též jsem to dělal (tedy spíše s anglicky psanými médii). Také jsem nabyl jistého dojmu, i když pravděpodobně poněkud jiného než Vy ;-) Dojmy jsou holt ošidné...

Hezký večer.

Libor Stejskal
18. 03. 2009 | 16:39

Adamcová napsal(a):

Tak se nám pan Adamec vykecal.Po přečtění si pakuji kufry a jdu se přihlásit. Snad ten vrátný na VB bude normální.
18. 03. 2009 | 18:14

VK-Can. napsal(a):

Vazeny pane Koubenec.

Vzhledem k memu zaoceanskemu bydlisti nemohu poslouchat normalni rozhlasovy program. Jsem posluchacem internetoveho vysilani CR2.
Byla to stanice, kde my, "drive narozeni" jsme mohli poslouchat zabavne porady starsi doby.
Rad jsem poslouchal porad "Padesatnik" nebo "Nostalgicke museum" pana Ondreje Sucheho v nedeli dopoledne (odpoledne ceskeho casu).

Byl to porad "Padesatnik", ktery se mne zvlast libil, protoze vysilal zabavne porady z doby "diktatury proletariatu", kde humor musel byt zvlast citlivy, aby nepohorsil censory a pri tom jemne tepal do socialisticke struktury.
Jsem presvedcen, ze v te dobe komik musel umet trochu vic, nez jen vulgarity!

Co se stalo? Porad "Padesatnik" byl zkracen a presunut na jinou dobu (pochopitelne nevyhodnou) a nahrazen poradem jinym o muzikalech. Po 10 minutach poslechu jsem to vypnul.

Co se deje v ceskem rozhlase?
Puvodne jsem se domnival, ze proste uz ty "drive narozene posluchace" rozhlas tolik nezajima a musi se soustredit na jinou skupinu posluchacu.
Prijal jsem to, jako soucast normalni evoluce.

Po precteni Vaseho blogu mam pocit, ze se nejedna o evoluci, ale o neco docela jineho!
Mam neprijemny pocit, ze cosi nepekneho!
18. 03. 2009 | 18:56

Al napsal(a):

Můžu mluvit jen za ranní vysílání ČRO 1: je to tragedie: Pokorný se snaží být v poslední době zajímavý a vtipný, ale místo toho je trapný. O hudbě ani nemluvím. Když jsem zkusil přeladit na ostatní stanice, které tady v ČB chytím, tak to byl stejný hnus. Každý má jiný vkus, ale já si v nabídce stanic nevyberu. Víkendy na ČRO 1 jsou celkem fajn, abych jen nekritizoval... S hudbou by měli každopádně něco dělat.
18. 03. 2009 | 19:38

Suchec napsal(a):

Já s Radiožurnálem skončil de-facto po tom extempore s Tachecí, a její inovaci.

Já chci zpátky telefonáty od Kukačkýýýý, a Adamcééééé :-))))))))))))))))))

Ne, dělám si srandu, ale proč mám pocit, že se většina redaktorů, když se ptá svých hostů vždy na něco, co mne ale vůbec nezajímá, co je úplně mimo mísu, co je vzhledem k osobě hosta nepodstatné, co je nepodstatné v jakékoliv kauze, o které hovoří?

Proč mám pocit, že namísto pídění se po podstatě jakéhokoliv děje, udělá se teatrum nad ptákovinama?

A s tím prokládání muzikou?

Hi, hi.

Je to už nějakou dobu, po cestě na chalupu. Byla sobota dopoledne a jako hosta tam měla (jak se jmenuje teď ta na ČRo1? Ta adrenalinová? Jó, už vím Výborná, OMG.) jednoho starého pana profesora (kunsthistorik?).

Už od prvních slov, balzám. Nádherná čeština, výborné postřehy a glosy.
Člověk se zaposlouchal do skvělého vyprávění, a najednou bác Kryštof, Vondráčková. Nikdy ho nenechali domluvit. Z 30 minut ho nechali hovořit 8?
Mně připadlo, že ona jej vůbec neposlouchá, že prostě si furt mele svou, bez ohledu na vyřčené slovo.
Já za Bukovou zastavil, vystoupil, a raději zašel k lesu a pak přeladil na jakousi polskou stanici, kde zrovna hráli Led Zeppelin. To je dílo.

A jiní?

Škoda mluvit

A sport?

Kde jsou časy žblebtů Gabo Zelenaje.

U toho jsem si na televizi při hokeji s Rusákama ztlumil zvuk a pouštěl si ho namísto Slepičky a pod.

Jo, jo: ZOH Sapporo 1972 - Vlado Nedomansky krúži, krúži ako tatranský orol, aj , američania nám dali gól (2:4 - někdy ve 4 ráno).

Nahýňam sa nahýňam, kur.a málem som vypadol - Závod míru.

Anebo Brábník s tím svým "Hráči SSSR nastupují v rudých deresech s nápisem CCCP na hrudi" (Praha?)

Redaktora Slepičku jsem pak potkal v 94-tém , jak prodával na Invexu bindovačky na dokumenty.
18. 03. 2009 | 19:58

Lex napsal(a):

stejskal
Pane Stejskale, v prvé řadě chci poděkovat vlkovi, že naznačil mou přístupnost poněkud poopravit termín „svoloč novinářská“, případně jiné expresívní výrazy, kterých jsem se na vašem (malé „v“ – tedy novinářském) stavu dopustil. Přiznám se, že v tomto případě šlo z mé strany o kalkul, o záměrně použité výrazy, které byly nasměrovány právě a jen k Vám, abyste se chytil. Stalo se, podobně jako před časem s Ivanem Hochmannem (tímto jej pozdravuji, a to upřímně, bez ironie), také nastartoval na první našlápnutí.
Tak mi, pane Stejskale, prosím, trochu ty výrazy odpusťte – můžete-li. Vy nejlépe musíte vědět, že mé diskusní příspěvky jsou jich tu jinak prosty, na rozdíl od mnohých jiných. Nemohu přitom nepomyslet, zda Vaše animozita proti nim u nich není tak výrazná proto, že se zpravidla netýkají novinářů.
Ve svém příspěvku jsem se nebránil tomu, vyjmout Vás z té nelichotivé kategorie. A zase spolu s vlkem říkám, že „aktuálně.cz“ je tu přece jen bílou vránou.
Přesto – Vy mi velmi intenzivně vytýkáte mou „paušalizaci novinářů“ jako „žurnalistiky“. Já zase nemohu nepřipomenout Vám – a teď nevím, zda to třeba neděláte schválně – že určité pasáže mých příspěvků vykládáte způsobem, pro který můj text nedává podklad. Opakovaně se otíráte o můj poukaz na jednostrannost referování medií o krajských volebních vítězích a celostátní opozici, a odmítáte toto konstatování považovat za kritickou analýzu. Pane Stejskale, já jsem nikde nenapsal, že toto konstatování má být kritická analýza. Možná je to Vaše zkratka, možná specifický druh novinářského uvažování, rozhodně se s ním ale nemohu ztotožnit. Stejně jako s Vašim „oslím můstkem“, jak jste jej použil v P.S., když já jsem konstatoval, že Vaše apologetika české žurnalistiky nedopadla dobře, a Vy jako opak tohoto tvrzení používáte příklad, kolik diskutujících se zastalo Sabiny Slonkové nebo kolik nesouhlasí s „náhubkovým zákonem“. Nejde o to, zda jsme četli stejnou diskusi, to jistě, jen já píšu o voze a Vy argumentujete jejím zápřahem z menších sudokopytníků.
Pane Stejskale, z Vaší diskuse s vlkem dnes, ale i tehdy s vlkem, přírodovědcem a mnou (a dalších) vyplývá, že žurnalistika má být posuzována podle Vašich přístupů, hodnocení žurnalistiky jako celku považujete za paušalizaci. Žurnalistika je ale hromadný fenomén, jinak než paušálně se dost dobře posuzovat nedá. Určitě ne cestou jednotlivých novinářů, ani jednotlivých titulů. To by nebylo hodnocení žurnalistiky, ale žurnalistů nebo jen listů.
A ještě toto je při hodnocení žurnalistiky důležité. Vlk použil příklad hodnocení pražské MHD také jako fenoménu. Příměr je pěkně názorný, ale mezi pražskou MHD a žurnalistikou je nebetyčný rozdíl. Pražská MHD nemá tu ambici být „hlídacím psem demokracie“ a nemá k dispozici ten prostředek ovládání veřejného mínění, kterým jsou media – přesněji HROMADNÉ SDĚLOVACÍ PROSTŘEDKY. V MHD se můžete ušpinit na saku, kalhotách, media mají tu moc ušpinit veřejné mínění, nebo dokonce vytvořit něco jako „mediální virtuální realitu“ která má se skutečnou realitou společného už třeba jen málo. A žel, v Česku se to, PODLE MÉHO NÁZORU (ale přeneseně i podle názoru pana Mathé, podle názoru vlka, přírodovědce a mnoha dalších), děje. To je ta pokleslost.. Tak se na nás nezlobte, že máme jiný metr pro hodnocení žurnalistiky. Snad Vám ti slovenští kolegové ukáží cestu k sebereflexi. Jde o první krok.
Čímž končím na toto téma. Přeji hezký večer. Lex
18. 03. 2009 | 20:29

stejskal napsal(a):

Také Vám přeji hezký večer, pane Lexi.

Libor Stejskal
18. 03. 2009 | 22:39

vladimirkoubenec napsal(a):

VK-KAN
Asi vám rozumím. Je to pocit, že něco se nevyvíjí tak, jak by mělo. Když si uvědomím, co v rozhlase vlastně z mluveného slova poslouchám, (a k ujasnění mi pomohla i tato diskuse)tak je to již zmiňované Nad věcí, staré skeče a věci z dob bolševika v pořadu Divadlo noc, pak Host do domu, speciálně Jak to vidí a ještě Káva o čtvrté.Jsou dny, kdy je neposlouchatelné nic a někdy se to sejde, že si rád poslechnu všechno, mám-li čas. Meritum věci však je,že existenciální pocit "něčeho nepěkného", jak jste to pojmenoval, z toho, kam směřuje vývoj, je evidendtní.Když promítnu svým dospělým dětem např. čs. filmy 60tých let, tak je "dostává" jejich hloubka i poetika. A ptají se a já se pokouším vysvětlovat. A vlastně ptáme se vysvětlujeme si vzájemně.
Díky za váš pohled zvenku.
18. 03. 2009 | 23:03

Al Jouda napsal(a):

Vážení, já poslouchám výhradně Country Radio nebo Oldies Radio Olympic a tak platím za něco, co vůbec nedostávám. To by se v USA stát nemohlo.
18. 03. 2009 | 23:33

Mia napsal(a):

Od té doby, co na Radiožurnálu zavedli nové vysílací schéma (tuším, že to bylo od 1.1.2008) jsem přeladila na ČRo Vltavu. Radiožurnál se od té doby totiž vážně nedá moc poslouchat a to kvůli své snaze o "dynamičnost", která mi přijde spíš jako zkratkovitost. Doufám, že někdo nebude chtít takto předělat i Vltavu :-)
19. 03. 2009 | 06:18

jana napsal(a):

Pane vlk(u): "V roce 2008 došlo na Radiožurnálu k výrazným programovým změnám, vysílání se zpřehlednilo, je dynamičtější. Z realizovaných výzkumů je patrné, že posluchači vnímají tyto novinky pozitivně, což se projevilo i meziročním nárůstem poslechovosti v denním i týdenním měření. Také propagace značky Radiožurnál v loňském roce byla silná a úspěšná. Značka se tak více vyprofilovala a do značné míry omladila. Proto je jen přirozené, že na tyto pozitivní změny reagujeme i redesignem staničního loga," říká René Zavoral, marketingový ředitel Českého rozhlasu.

Nemůžete POSLOUCHAT RŽ. NEVĚŘÍM. Je Vám jen kulisou, při Vašich cestách autem. Neruší Vás. Možná neobtěžuje. Možná Vás inspiruje hledat a doplňovat si z jiných zdrojů. Toť vše. Ale náplň, obsah a investigativinu si představuji jinak. Přečtěte si KODEX, stále ještě závaznou "reguli" ČRo... Zpravodajsko-publicistická stanice, vlajková loď a (proti) prázdná nic "neobsahující a všeobsahující" citace na počátku mého příspěvku vystihuje RŽ. Tak prázdná...
A to, prosím, platíme. Na poplatcích se obohatí rozpočet RŽ o úúúžasné dvě miliardy. Každý rok. Ráda si připlatím, ale na řádnou stanici. Nepoplatnou...
Má slova jsou Vám adresována záměrně. Často Vás tady potkávám. I když nekomunikuji...:) Co tím chci říci? Že s Vámi poprvé nesouzním...
19. 03. 2009 | 09:34

vlk napsal(a):

Lexi
ten poslednín příspěvek, no to bylo ale cukrátkO! Dokonalá ňamka.,

jana
děkuji za vlídné zacházení, zejména v závěru, ale nejsem jist, jhestli Vám spráývně rozumím.
Průzkumy , které dělá ČR jsou věc jedna, moje osobní a pokud vím i dost ostatních, věc druhá.Tachecía její programové schema byl omyl. Pustit Ivana Hoffmana zločina rozbií časových schemat zavedených programů očividná hloupost.Průzkumy nic nevypovídají o tom, jaká by byla poslechovost, pokud yb vše zůstalo při starém a provedl se rozumný facelift a to zejména hudební stránky.
Radio by pro mne bylo kulisou, kdybch tam měl hudební stanice. Na mluvené slovo se musíte soustředit. A primární je, že se skutečně chci něco dozvědět.
Tolik ke mně. Teď k Vám. Říkáte, že za svůj koncesionářský poplatek nedostáváte adekvátní protihodnotu. Může být.A nebudu Vám to vyvracet. Jájen konstatoval a udělám to znova, že ČR 1 je jako obecně dostupná zprqavodajská stanice to nejlepší, co v zemi máme. Bohužel nikdo není lepší. Tím neposuzuji, zda máme v zemi krále plnohodnotného nebo onoho příslovečného jednookého.
Ovšem -nadhazujete jinou otázku.Zásadní -otázku poplatnosti!!!!! Tohle je jináa zásadní dimenze.Daleko přčesahující jakoukoliv diskusi o kvalitě třeba hudební stránky stanice!
19. 03. 2009 | 16:15

VK-Can. napsal(a):

Vazeny pane Lex.

Dovolte mne, se vyjadrit k casti Vasi reakce panu Stejskalovi (18.03.2009 20:29:38)
Reaguji na tuto vetu:
" Žurnalistika je ale hromadný fenomén, jinak než paušálně se dost dobře posuzovat nedá. Určitě ne cestou jednotlivých novinářů, ani jednotlivých titulů. To by nebylo hodnocení žurnalistiky, ale žurnalistů nebo jen listů."
Dovolim si nesouhlasit, ze zurnalistika se ma posuzovat jako celek, nikoliv jednotlive.
Podle meho ZADNA profese se neda SPRAVEDLIVE posuzovat jako celek.
Nelze podle jednoho(ci nekolika) spatneho automechanika odsoudit celou profesi!
Nelze podle jednoho spatneho doktora, chirurga, krejciho ci zurnalisty odsoudit celou profesi.

Jsem zvykly na "svobodnou" zurnalistiku velmi dlouho.
Mohu Vam rici, ze tento vyber mne donutil si skutecne vybirat!
Myslim, ze neni volnejsi zurnalistiky, nez je v USA ci Kanade.
Bohuzel, stinna stranka teto volnosti je, ze jsou "zurnaliste", kteri presentuji svuj (ci zaplaceny) nazor a nikoliv fakty.
Mne zajimaji fakty, nazor jsem schopen si utvorit sam.

Nevim jak Vy, ale ja na techto strankach jdu casto podle blogare, nebo nicku, co cist a co ignorovat.

Velmi rad ctu Vase vstupy a prevazne "cteme na stejne strance".
Prosim prijmete toto jen jako jeden z mnoha pohledu na vec.
19. 03. 2009 | 21:05

jana napsal(a):

vlk(u):
Mezi slepými jednooký králem. Potom souhlas. I s tím, bohužel...
Zásadní otázka poplatníků, vznešeně koncesionářů, nebo placení zástrčkovného, jak se snažili vážení radní "obslovovat", je námětem do pranice.:) Klidně ale počkám až po změně hudební dramaturgie, bulvárních zpráv (Fritzl byl ukázkou), sportovního zpravodajství (nejen furt a pořád hokej a nejlépe zámořský). Zjednodušuji.
Dobrá, hlavně začnu poslouchat, že. Třeba je chyba jen ve mně.
19. 03. 2009 | 21:09

Lex napsal(a):

VK-Can
Vážený pane, velmi si vážím Vašeho názoru. Samozřejmě ho přijímám a ctím. Jen mám drobnou pochybnost, jestli znáte českou soudobou žurnalistiku. Já, jestli dovolíte, setrvám na svém názoru, že "žurnalistika" je hromadný fenomén. A každý takový fenomén je posuzován podle výraznou měrou převažujícíh vlastností. Myslím, že na příkladu pana Ivo Mathé, abych se dovolal autority, ale takových je tady také více, nebo na příkladu pořadu Slovenské televize, na který jsem dal odkaz (slovenská žurnalistika je velmi podobné té české)a myslím, že i Vy si jej můžete přehrát, je patrné, jaké ty převažující vlastnoti jsou.
Díky a zase někdy na blogu! Lex
19. 03. 2009 | 22:36

VK-Can. napsal(a):

Budu se tesit pan Lex.
20. 03. 2009 | 00:36

vlk napsal(a):

jana

hudební dramaturgie , jak už jsem napsal, je mi ČR1 úplně ukradená. Ale chápu, že jde jen o můj názor.
Fritzl? Téma dne. Jakkoliv se nelíbí ani vám ani mně? A co kauza Kuřim? Tu tam taky nechcete? A jaký je rozdíl, pokud chcete?
Pokud jde o sport , pak prosím, jste na tom asi stejně jako jás popíkem an radiožurnálu.
On není jen hokej.Zdaleka ne.Ale v zimě holt je to dominantní sport. V Čechách.A když se hraje play -off, není o čem diskutovat. Víte 50% národa tvoří mužia ty to prostě zajímá.A NHL? Okrajová záležitost. Zmínka ve zprávách.Výsledky.A krátký komentář jen někdy před 08,30.Pokud vím.
A sportovní zpravodajství? Víte právě na něm poznáte kvalitu celkového zpravodajství dané stanice. Srovnejte si ěnkdy sport an ČT 1 ve zpráváchs tím,c o produkuje Nova.A máte jasno, co kdo je zač. Sport na Nově je první liga fotbalu a hokeje, F1, sem tam špičkový tenisa hlavně senzace typu borec nakonec. Na Čt máte i výsledky malých sportů, nižších soutěží a podobně. Rozsah při tom není zásadně větší. Ale kvalita diametrální.Borec nakonec ale schází.To je fakt,.
20. 03. 2009 | 09:25

posluchač napsal(a):

NECHCEME PŘELADIT (nemáme kam)
http://www.iprotest.cz
21. 03. 2009 | 13:36

pajA napsal(a):

No, co se týče mluveného slova, tak sem tam nějaký ten pořad na Praze, a pak moje oblíbená tříhodinovka v neděli od devíti do dvanácti (a opakování od osmi večer do jedenácti) na ČRO Brno. Výborná oddechovka i spousta zajímavých informací. A umí dát i písničku k tématu :-)

(tuším to má na svědomí pan Veselý)

no a pak ještě toulky a občas nějaká ta divadelní hra (ale to je spíš náhodné zachycení nebo doporučení od kamaráda)
22. 03. 2009 | 20:54

air jordan shoes napsal(a):

Jestli jsem pochopil tu jejich logiku, tak v tomto případě chybou bylo zařazení prof.Nálevky...
25. 05. 2009 | 09:01

basketball shoes napsal(a):

Výborná oddechovka i spousta zajímavých informací. A umí dát i písničku k tématu :-)
25. 05. 2009 | 09:02

jordan shoes napsal(a):

Bohuzel, stinna stranka teto volnosti je, ze jsou "zurnaliste", kteri presentuji svuj (ci zaplaceny) nazor a nikoliv fakty.
25. 05. 2009 | 09:02

Bisnis Online napsal(a):

Thus we read Mr. Adamec vykecal.Po you handle bags and go to register. Perhaps the doorman to the UK will be normal.
04. 06. 2009 | 14:19

cheap Jimmy Choo Shoes napsal(a):

30. 01. 2010 | 02:09

Free Ringback Tones napsal(a):

thanks you very much for your information
15. 03. 2010 | 01:26

cartier ballon blue napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
25. 03. 2010 | 04:07

cartier cheap napsal(a):

It would be great if you have other great things

just like this. I really love it. Thanks!
25. 03. 2010 | 04:49

john smith napsal(a):

Cheap Generic Medication
I would like to appreciate the great work done You

http://www.genericsmed.com
http://www.buy-pharma.com
http://www.genericsmed.com/...
21. 05. 2010 | 20:20

LaneRandi napsal(a):

freelance writer
11. 09. 2011 | 17:11

qsmtar napsal(a):

ocszaafo
11. 01. 2012 | 18:42

cash advance napsal(a):

xtowdiw http://paydayloans24x7.net/ cash advance REDaH <a href="http://paydayloansinn.co.uk/ ">Payday Loan onine</a> 3739 [url=http://autoloans24x7.com/]auto loan[/url] AlBZAP
18. 01. 2012 | 17:56

roronoviact napsal(a):

uuepovkedb <a href=http://www.cheapmonsterbeatsoutletsale.com>beats by dre solo</a>, gfsxddhgas <a href=http://www.cheapbeatsforusonline.com>Cheap monster beats</a>, jilmwkkgpb <a href=http://www.cheapbeatsoutletstores.com>Cheap monster beats</a>, awigt http://www.cheapbeatsoutletstores.com , vmjgoetnbm <a href=http://www.cheapmonsterbeatsoutletsale.com>cheap beats by dre</a>, wvxvisrhnx <a href=http://www.cheapbeatsoutletstores.com>cheap beats by dre</a>, rfznkfjynm <a href=http://www.cheapbeatsoutletstore.com>beats by dre solo</a>, lleel http://www.cheapbeatsforusonline.com , lodmv http://www.monsterbeatsforussale.com ,
13. 11. 2012 | 11:04

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy