Polojasno

17. 06. 2013 | 18:32
Přečteno 4148 krát
Alespoň takový mám pocit při pohledu na politické výsluní, nad nímž se opět stahují mraky podezření z korupce a zneužívání pravomocí veřejného činitele.

Zčásti je to pochopitelné - policie ani justice přece dost dobře nemohou zveřejňovat informace, které by mohly negativně ovlivnit průběh vyšetřování, a veřejně činní podezřelí a pachatelé se s veřejným přiznáním zpravidla nehrnou. V takové chvíli je těžko říci, zda občané víc čekají na to, až se v médiích objeví objektivní informace od vyšetřovatelů, nebo subjektivní přiznání odpovědnosti od politiků. Je to učiněná zkouška trpělivosti.

V jedné věci bychom ale mít jasno měli vždy a hned - totiž nakolik se stal pašalik běžnou součástí politické výsluhy a nakolik je či není oceněním něčí služby státu, nebo stranických zásluh. A považujeme-li přímočaré přidělování vlivných postů za samozřejmé, je vždy také legální a legitimní?

Z manažerského hlediska by bylo jistě mrháním, aby se veřejná správa zbavovala lidí, byť politicky angažovaných, kteří získali cenné vědomosti a zkušenosti a kteří svou prací mohou sloužit veřejnosti i po uplynutí politického mandátu. Stejně tak je ale krátkozraké rozdělovat funkce v radách státem ovládaných firem jen s ohledem na to, že je jim establishment zavázán a že by se v soukromé sféře možná ani nechytili.

Řešením by podle mého soudu mohl být systém, který by se podobal hospodaření s veřejnými prostředky - správa státních podniků je přece také hospodařením s majetkem nás všech. Tento systém by měl vycházet z principů transparentních výběrových řízení a veřejného odůvodnění konečných rozhodnutí. Pak by bylo jasné, že ten či onen člen té či oné rady své místo získal třeba s ohledem na odborné vzdělání či podnikatelské kvality prokázané před vstupem do politiky a s ohledem na bezúhonný a efektivní výkon politické funkce, ale nikoli na základě vydírání a zákulisních dohod. Kdo si myslí, že v tomto kontextu opět připomenu opoziční smlouvu, nemýlí se. Fakt, že rozdělování pašaliků považujeme do značné míry za normální, vnímám jako její plody.

Částečnou útěchou proto nyní může být, že druhdy utilitárně vytvořené a boj s korupcí zaškrcující vazby mezi politiky a orgány činnými v trestním řízení zjevně praskají.¨

A chce se mi věřit, že ani osobní odpovědnost politiků za nezákonné jednání jimi vybraných a jim podřízených pracovníků nebude tak vzácná jako dosud.

Polojasno je přece jen lepší, než polotemno.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

KDU se rozjíždí napsal(a):

Blíží se volby anebo europoslancům končí mandát?
17. 06. 2013 | 18:37

xxx napsal(a):

Zajímavé je, paní autorko, jak se může různě jevit obloha různým politikům.
Mnozí dnešní politici by to nazvali " před bouřkou".
17. 06. 2013 | 18:43

Analytik napsal(a):

Paní doktorka má pravdu.
Vedle trafik pro politické důchodce by měl stát dotovat márnice pro politické mrtvoly, tedy místo, kde by mohly v klidu čekat na svou fyziologickou smrt.
Není horší podívaná, než bývalý ministr nebo poslanec ve frontě na pracáku!
17. 06. 2013 | 18:45

zemedelec napsal(a):

Také bych řekl nic konkrétního,jenom takové pavlačové drby.
Ono to bude tím sluníčkem,skutečně se to odchodem Nečase zlepšuje.
17. 06. 2013 | 18:46

Maximus napsal(a):

Paní autorko, řešíte něco, co je jinde už dávno vyřešené. Zkuste se zajet podívat třeba do zemí jako je Německo, Dánsko, Švédsko či Rakousko apod. Zrovna asi přede dvěma dny v Rakousku poslal soud za katr pár komunálních politiků a úředníků (jsem líný to vyhledávat) za korupční jednání, ono se chce "odkloňovat" všude, ale oni mají na to celkem dobře nastavený "hlídací" systém a pak platí u nich to známé "padni komu padni"! Jo abych nezapomněl, ta vaše slavná KDU-ČSL dala české kotlině skvělé politické formáty, namátkou třeba Severa nebo Kopřiva tehdy z min. války, který objednával minomety pro naší armády v množství jako kdyby právě probíhala 2.WW, no a pak je tu padákový machr Kalousek! KDU-ČSL by měla být na tyto a další Čunky hrdá!
Čest Bůh!
17. 06. 2013 | 18:47

rejpal napsal(a):

Já bych čekal trochu sebereflexe. Prohlášení, že máme právo to dovládnout a ještě s premiérem z ODS, a ke všemu ještě zaklínání povodněmi není polojasnem. Z těch dealerů všech čtyř stran (počítám i STAN) nečiší ani minimum pokory. Vinni jsou všichni čtyři, jen pešek dopadl (zatím?) jen na jednoho.
Ale to jsem naivní jak šestnáctiletá. Spíš víc.
17. 06. 2013 | 19:15

Kulajdatrmapárovitá napsal(a):

Pan Kluas , v předtuše nepříjemností typu Key Investment a jeho nagažmá (i mnoha dalších) navrhuje vzít politiku lidem v kuklách a navrátit politiků (rizeměj svému klanu), Zeman, muž který porušil při prezidentské kampani zákony, je prezidentem.
Polojasno má podobu přinejmenším velmi zatažené oblohy. Pokud k tomu připočítáme stav mysli obyvatelstva, pak je zaděláno na pořádný nečas.
17. 06. 2013 | 19:36

Xury napsal(a):

Pro Maxima:
to bylo slabé pane kolego, i u nás za poslední rok padla řada obvinění i trestů. Na kvalitní srovnání by to chtělo trochu jinou statistiku. Jinak bych si ten stav v jiných zemích tak neidealizoval. Ve Skandinávii to sice asi bude lepší, ale co se střední Evropy resp. Německa týče, tak si myslím, že o tolik lepší zase nejsou.
17. 06. 2013 | 19:42

Jana Koubová napsal(a):

Paní doktorko, nenechte se znechutit, děláte to dobře. Slušnost a vysoká politická kultura se k nám jednou vrátí - s Vámi!
17. 06. 2013 | 19:53

pavel napsal(a):

Divil bych se, kdyby autorka měla někdy vůbec v něčem jasno.
17. 06. 2013 | 20:18

VFISCHER napsal(a):

POLITICKÝ DEAL ZKRACHOVALÉ DOKTORKY

Doktorka, která zahodila svou kvalifikaci, svůj slib a své doktorské poslání za politickou kariéru - buď proto, že je a byla špatná doktorka, nebo její chamtivost po moci a korytech byla neukojitelná - káže moudra ze světa evropských superparazitů.

Nevnímá a ignoruje skutečnost, že její mateřská země se za přispění jí podobných vyžírků a mlaskavých všežravců u tučných koryt přeměnila na gangsterský banánistán.

Nevnímá skutčnost, že to co se deje ve zdejším státě je výsledek dvacetčtyřleté vlády gangsterismu, který sedl na zdejší končiny rovnoměrně, spojitě a nepřetržitě. Není oblasti, jakéhokoliv odvětví a jakékoliv činnosti, kam by nezasahoval a sídlí a začíná zejména na nejvyšší politické úrovni partají všech barev !

Vůbec si není vědoma toho, že kompletní rozklad státní správy, justice a policie se zvrhnul do větších či menších soubojů a řežeb jednotlivých klanů, bojůvek, skupin či gangů, jak podle odvětví či oborů (stavebnictví, zdravotnictví, informatika atd.) tak podle území. Veškerá takzvaná „dotační“ politika je v podstatě jen kupčení s nasměrováním finančních toků a zdrojů podle momentální síly a vlivu příjemců.

Černá a šedá ekonomika trvale přebíjí všechna pravidla takzvané „řádné“ ekonomiky a stát se ocitá v prohlubující se spirále úpadku - resp. drtivá část obyvatelstva je ožebračována na úkor vládnoucí zločinecké oligarchie. To je základní model neokoloniálního banánistánu, kde je v džugli chaosu dovoleno prakticky všechno. Platí pouze finanční a mocenské síly jednotlivých klanů. Hra na nějakou demokracii je pouze pozlátkové dekorum pro řežby mafií v džungli chaosu.

A na tom všem se podílí a podílela doktorka Roithová rukou společnou a nerozdílnou, spolu se svými kumpány Čunkem, Kalouskem a dalšími excelenty zdejších zločineckých vlád.
17. 06. 2013 | 20:27

Kulajdatrmapárovitá napsal(a):

Opět se dějí věci, které s osudem Česko mají více společného než Česko samo, nehledě na vládu prezidenta, který porušil při volbě zákon, Klause, který vyzývá mafii k vládnutí: dohoda o obchodu EU a USA, stávka v Turecku,
proces s Navalným v Rusku atp.
Zoufalá neschopnost českoelit, novináře počínaje a politikcými exponenty konče, vládnout si, zjevně kořeněná národovoleckými antisudetskými hochy a D.O.S.T. pochopit, že svět se točí, aniž by oni jakkoliv k jeho chodu přispěli.
Pak ale zase bude kvílení nad zradami Západu.

Ubohá gubernie Česko a její guberniální obyvatelstvo většinové.
17. 06. 2013 | 20:41

Kulajdatrmapárovitá napsal(a):

Tedy nehledě na ostrou kritiku Rusk z úst německého prezidenta - "air of imperialism".

Což naše elitní obyvatelstvo jistě nezaznbamenalo.
17. 06. 2013 | 20:45

Maximus napsal(a):

Xurymu

Ale kdeže, ve výše uvedených zemích není česká verze kapitalismu, jak jste si asi možná neráčil všimnout a tamní politici a jejich policie a a justice je naprosto jiná liga. Zase to vaše pravounské Nečasovské zlehčování, to jediné umíte. Bagatelizovat a plkat a plkat jak je to těžké tady nastavit parametry chování a fungování státu trochu té lepší západní země.
P.S.
Zrovna jsem zaslechl Klause, jak by tady chtěl upozadnit policii, zrovně ten, který tady ten bordel má také dost na svědomí. Ta jeho amnestie pro pár kamarádíčků byl obyčejný kriminální čin starého nafoukaného a sebestředného ješity. Tomu by tepláky v Litoměřicích fakt slušely.
17. 06. 2013 | 21:06

Maximus napsal(a):

Vypadlo mě tam... česká verze kapitalismu na bázi demokracie...
17. 06. 2013 | 21:07

Kulajda je chutný pokrm, napsal(a):

Kulajdatrmapárovitá,

pane Kulajdo, jak porušil při volbě prezidenta pan prezident zákon? Jak je možné, že starej ochrapa a jeho štáb nevznesly obvinění? Co jste to zas semlel do své oblíbené "hovní" kulajdy? Rusko, Navalného, Tureckou stávku proti islamistickému premiérovi, dohodu EU - USA, suděťáky, a dokonce ostoru německou kritiku Ruska za imperialismus. Není náhodou tím imperialismem podmořský plynovod do Německa?
17. 06. 2013 | 21:11

to Eurosuzi ... napsal(a):

Jak píše Jana Koubová - Jen se, proboha, paní doktorko nenechte znechutit a pište dál.
Bavíme se tady nad Vašimi euroúvahami a europolojasnu mrtě.
Pokud byste se nechala znechutit, nemohli bychom číst Vaše komediální dedukce.
Čekala bych, že byste se mohla nacházet někde u Mukačeva a zajímat se o zdravotní stav krásné Julie.
Znajíc "moudra" europoslanců, mohu již dát rovnítko mezi je a parazity.
Nevíme, CO KONKRÉTNĚ dělají, jaké penězovody přes ně mohou vést, na které současné politiky ODS mohou být napojeni ...
17. 06. 2013 | 21:57

Admirál napsal(a):

Polojasno bude, až budu vědět, kdo že je tou silou zaštiťující celou policejní akci, načasování zatýkaní.

Jinak je pro mne zataženo. Jen blázni se radují z dějů bez znalosti příčin.
17. 06. 2013 | 22:01

jozef napsal(a):

Poprava premiera
a najsilnejsej vladnej strany ciernymi plukovnikmi v medialnom style ranych 50-ych rokov - to moze vidiet ako vychod slnka niekto v krcme,ci na poli,nie vsak osoba politicky co len polokvalifikovana.
Pani doktorka narodu mohla by byt uzitocna ako lekar.Ako politik je vsak pre krajinu katastrofou.Usudzujem tak z viacerych jej blogov.
Nie je sama v nebotycnej naivite na vlnach medialnych masazi.

Prilis vela nekvalifikovanych politikov - to je tragedia vsetkych narodnych tragedii.
17. 06. 2013 | 22:03

ari napsal(a):

Jak tahle pani vždycky přispěchá, když už nic nehrozí a je jasné, jaký názor je "správný".
Asi si myslí, že právě takhle se dělá politika. Anebo je to ještě větší krysa, než jsme čekali.
17. 06. 2013 | 22:45

Bijte je, nicte je, palte je.... napsal(a):

Mohu se zezptat na jednu drobnost?
Vzsel nekdo z trojici Zeman, Bradacova, Istvan z radneho, transparentniho vyberoveho rizeni?
17. 06. 2013 | 23:44

Kulajdatrmapárovitá napsal(a):

Kulajda je chutný pokrm (/pamětník,Admirál, Ovčan??? atp.???)
Jistě nehrajete šach a nejste znalý historie, snad leda dle sovětských učebnic. Vaše tvrzení o směsce nesourodého je ve světě, jemuž vládnou sítě (net) poměrně jasným důkazem, že nejste připraven pro život v 21. století, snad jen někde v rezervaci, k níž se jistě Česko blíží. Tedy, jistě jste nečetl ani Deleuze, chtěl jsem napsat, ale Poučení bylo Vaším denním literárním zážitkem. Tedy Deleuz je jaksi složitější než leninstalinismus.
18. 06. 2013 | 00:21

Karl IV. napsal(a):

Admirál zde prokazuje neormalizační podsttau svého Já. Tedy spojenou s východn í vírou celosvětového spiuknutí. Pramnice na Orlíku mu stačí, jeho bláznivé sny o Nelsonovi a Nachimovovi jej činní velikášským. Po nocích se toulá po židovských hřbitovech, aby dokázal pravost Protokolů. Tedy zatím nic, ale jednou to přijít musí.
18. 06. 2013 | 00:23

Karl IV. napsal(a):

Kulajda je chutný pokrm

Pokud vím, financování kampaně soudruha Zemana má všechny znbaky porušení zákona, morálky jistě. Nemluvím o sudetoiněmeckém tématu a angažmá ve prospěch KGB, to je ale na vlastzizradu, sedět by muselo 90% českoobčanstva.
18. 06. 2013 | 00:25

nikdo napsal(a):

to autor
Licoměrný blog. Paní europoslankyně jste součástí tohoto špinavého klientelistického pojetí kapitalismu, který se 23 let pěstuje. Z tohoto pohledu je váš blog směšný.
18. 06. 2013 | 01:04

Maximus napsal(a):

Admirál 22:01

Možná, že najdete odpověď u mého příspěvku pod blogem Jamese Conzoleho. (-:
18. 06. 2013 | 03:21

Maximus napsal(a):

Admirál

Sorry, správně mělo být napsáno James de Candole.
18. 06. 2013 | 03:26

kormoran napsal(a):

Vono se hodne smrakalo v EU , kdyz Deutchland novinari odhalili pendlovani slavnych poslancu a poslankyn mezi velkovykrmnou Strassburgem a Brusselem - tzv. - zobani diet.
Zameteno uklizeno.)))

O tom byste soudruzko v odevu ze Stareho belidla mohla kriticky napsat. Nebo Vy nic nevite?
18. 06. 2013 | 05:30

hloh napsal(a):

Přece jenom český národ -jako etnikum ,civilizace a kultura má v sobě genetickou zvláštnost: kdysi ze světové civilzace nasálo dříve to v ní pozdější.Nesál nejprve Platona a Sokrata z Atén,ale soluňské bratry kněží řecké Cyrila a Metoděje.Spolek Atheneum -český-byl založen až v druhé polovině 19.století,kdy byl živel český stržen pozdním obdivem někdejších germánských barbarů k jejich někdejšímu nepříteli- antické kultuře až v 19.století.
A přece nikdo nebude pochybovat o tom,že lidská civilizace vyrostla hlavně z kořenů pohanské,polyteistické a ateistické antické kultury-Řeků a Římanů.Možná právě proto obrácení "aténského " času v našem vývoji máme dle Haeckelova zákona o ontogenesi a fylogenesi i dnes obrácený poměr hodnot v něčem velmi podstatném.
Byzantský a později i celoevropský křesťanský feudalismus, který vystřídal v Aténách kdysi vyspělou demokracii nebyl pro lidstvo štěstím.Připoutání člověka sociálně a výrobně hlavně k půdě zastavilo rozvoj lidstva duchovně a kulturně a nahradilo ho službou Bohu.Dnešní dozorčí rady v ČR jsou výrazným neofeudálním prvkem i bez půdy hlavně.Nebýt ve středověku i světské moci králů-monarchie a cechů měst-lidstvo by s feudalismem a církví zakrnělo tehdy úplně.
Proto dnešní lidé váhají v příčinách:zda zde působí
Únor 48,normalizace,Panevropanství,třídní boj nebo úpadek výroby a řemesel.Neznalost příčin ale neumožňuje prorazit pověstný začarovaný kruh neřešených problémů,spíše v objektivních zrcadlových ekonomických ukazatelích narůstajících.
18. 06. 2013 | 05:36

hloh napsal(a):

oprava :civilizace
18. 06. 2013 | 05:38

Maximus napsal(a):

Co se to tady vlastně děje?
Někdo nám tu honí jen modré zloděje!
Koukněme se teda zpátky,
nikdo se nezabývá těmi fialovými TOPáky!
Nejdříve skoro zavřeli modrý magistrát,
aby asi někdo dostal trochu strach,
byla tady i akce kerosinová cisterna,
když Rusa honila celá jejich kominterna,
pak policie odložila TOPáky Drábka a Šišku,
že prý to bylo jen na úřednickou mýlku,
když ale po Nečasově návštěvě u Putina
(co ho prý JE Temelín dostavba velmi zajímá)
policie sebrala exposlance ODS i tu co je Péti domina!
Jen jaksi dali pozor, aby včas utekli Rittig s Janouškem vrátky
a nenapadlo je se náhodou vrátit domů zpátky!
Ti nechali polišům 150 mega korun a zlaté cihly,
zřejmě to byl dar MFČR, aby se spravedlnosti vyhli
a tak to ti kluci v maskách všechno sebrat stihli!
Všimněte si, že TOP lidé jsou vyšetřováni fakt vlídně,
a poliši a justice s nima jedná (viď Vlastičko)jaksi poklidně!
A tak nám se tady rozvíjí velkofilm jako z Jamese Bonda,
kdopak nám to tu tak pěkně rozepsal scénář a je tu obraz bitvy jak od Marolda?!
Lid tažný a část politiků vlastně nic netuší,
že fialoví likvidují a retušují modré přímo kuší!
Je tu totiž málo žrádýlka a je nasnadě,
že na pravici je místo, jen pro jednoho piraně!
A tak má nyní prezident možnost ukázat, že je "náš",
když tuhle politickou chátru vykopne a zničí tuhle
nenávistnou a vychytralou "zášť"!
Zkuste toto lidé vyvrátit argumenty,
nezapomeňte ovšem, že tady nejde o alimenty,
jde tu o víc a také prý o Jádro alá Temelín,
v rybníku může zůstat jen fialová piraňa a ne tlustý lín!
Socani by si měli dát nýčko velký pozor,
mají u sebe dávno trojské koně a tak má "velký mág" a stratég nad nimi doslova dozor!
18. 06. 2013 | 05:55

šašek z Jihlavy napsal(a):

Až vlastníci montoven přesunou své aktivity směrem východním, neboť vyprší životnost automatizovaných linek, až budeme všichni řádně očipováni (už je se občanstvo skrzevá mobily, GPS a platební a identifikační karty všeho druhu pod kontrolou), až se západní Evropa v důsledků svých potíží přestane o naši zemi zajímat, tehdy vyskočí jako čertík z krabičky čiperná pátá kolona z řad bývalých občanů SSSR a vláda plynule přejde do rukou těch, co drží kohoutky plynových a ropných potrubí, jakožto i akceschopné a masivně vyzbrojené armády.
Pak nám budou moudra europoslanců všeho druhu houby plat prtný.
Někdo tady zmínil jména dvou bazilišků z řad lidovců - Kopřivy a Severy. Já bych ještě přidal exposlance a ústavního soudce Výborného a náčelníka Orla Schustera (nebo Šustra?). O jejich aktivitách v dávnější minulosti by měla paní Zuzana podrobněji pohovořit, byli účastni všelikých dealů, hlavně tam, kde se jednalo o prachy eráru.
BTW, slyšel jsem vyprávění jednoho pražáka o celých čtvrtích obsazených a ovládaných ruskojazyčným obyvatelstvem, prý bezpečně odkloněných z dosahu znepřátelených mafiánských klanů. Zde se výborně adaptovali, jejich děti nerozeznáte od našich, co se jazykové výbavy týče, velmi oceňují bezpečí, které v Praze nebo ve Varech nalezli a bez jejich všemožných podnikatelských aktivit by se rozpočet těchto poruštěných měst značně propadl. I ti drsní Čečenci si pochvalují jemné zacházení ze strany z našich daní placených orgánů. Dobře se mi to neposlouchalo a tak se ptám: A co děti, budou si mít kde hrát?
18. 06. 2013 | 06:59

šašek z Jihlavy napsal(a):

oprava - už teď je občanstvo...
18. 06. 2013 | 07:02

Medikolog napsal(a):

Paní katoličko Reuthová,

Nebýt těch tří zaprodanců, nikdy by Kalouskovi klerikálové s Nečasovými KŘIVOSLIBOVATELI a VV/LIDEM nemohli uskutečnit MEGALOUPEŽ na Českém národu, tzv. Církevní"restituce".

Nemyslíte, že zrovna pro tohle vstupujete na pro klerikály pekelné rozpálenou půdu?
18. 06. 2013 | 08:24

Ládik!!! napsal(a):

Blahopřeji Stanjurovi ke jmenování premiérem.
18. 06. 2013 | 08:32

Ibalgin napsal(a):

Je třeba zajistit hladké předání majetku církvi a vrácení majetku druhé větve do rukou Červeného akčního číra - to možná paradoxně budou hlavní důvody setrvání Kalouskvých Melody Boys ve vládní koalici.
18. 06. 2013 | 10:34

Twist napsal(a):

Vážená paní Zuzano Roithová, nějak pánům politologům a komentátorům uniká, že hlavní zainteresované osoby jsou silně věřící křesťané (myslím tím i Kalouska a Schwanzernberga). Je to pěkná vizitka církevní, tedy křesťanské morálky. Spraví to asi pět Otčenášů od Duky, ale majeteček už zůstane tam, kam ho Nečas a spol. přihráli. Takže ctihodná paní, pomozte s očistou nejen hezkým článečkem, ale i činy. Například nějakou seancí o nezbytných vlastnostech politiků a jejich podržtašek a postelových spolupracovnic.
18. 06. 2013 | 10:56

Reveil napsal(a):

kulajda...

"Zeman, muž který porušil při prezidentské kampani zákony, je prezidentem."

Kterýpak?

Naopak zcela jistě porušil český zákon 292/2004 Schwarzenberg, když označil Beneše za zločince, kterého by dnes soudili v Haagu.
Bohužel, tento zákon je "lex imperfecta", protože opeobsahuje sankci za porušení. Ta je jen morální. Morálního trestu se Schwarzenbergovi po zásluze dostalo.
18. 06. 2013 | 15:01

šašek z Jihlavy napsal(a):

Ten Bimbo se mi v poslední době nechce líbit, měl by se nechat vyšetřit. Vždycky, když v rozhovoru ztěžka vydechne (možná upouští páru), mám strach, že ho to klepne.
Ale možná je to jen optický klam a ze všeho se vylíže spíš než kníže, toho musel asistent při projevu Nečase nejen probudit, ale i odvést, aby trefil včas na příslušné místo.
Máme to reprezentaci k pohledání.
Já bych to svěřil ženám (mimo Němcovou), Langšádlová, Karolina, Kateřina, Kohoutová, prostě všechny čupr holky z naší školky. Müllerová by mohla do kantýny.
18. 06. 2013 | 15:45

Danielrila napsal(a):

Hello. And Bye.

http://somepaydaylounz.com - mr fitz
26. 02. 2014 | 12:58

sjaurrct@ozmwtfet.com napsal(a):

S National Historic Landmarks in NevadaAccording to online gambling the side., <a href="http://sverigebastaonlinecasinose.eu/">onine casino p&#229; n&#228;tet</a>, [url="http://sverigebastaonlinecasinose.eu/"]onine casino p&#229; n&#228;tet[/url], gxbnj,
26. 02. 2014 | 13:59

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy