Rozjedete auto se zataženou ruční brzdou?

12. 07. 2012 | 10:28
Přečteno 6697 krát
Zkoušeli jste se někdy rozjet autem na plný plyn se zataženou ruční brzdou? Na vysoké jsem to svedl. Měl jsem škodu 105. Teď bych to fakt už nepokoušel. Politici jako by stále řídili ty staré plechovky. Politik na jednu stranu šlape na plyn a leje do bankovního sektoru přes Evropskou centrální banku bilion euro levných peněz. Na stranu druhou úplně ten samý politik tahá za ruční brzdu, když: (1) zvyšuje daně (2) fondy nutí cpát peníze do státních dluhopisů (3) radikálně zpřísnil požadavky na rezervní kapitál pro banky, pokud chtějí úvěrovat (tohle není nářek bankéře, ale upozornění ekonoma, že to nemá logiku, když chci nastartovat hospodářství). Výsledek: Úvěrování podniků zpomalilo. Banky si peníze uložily zpátky u Evropské centrální banky. Odpadky z bank jsou na bilancích centrálních bank, vesměs německé Bundesbanky. Daňový poplatník to dostal vyúčtováno. Politici kroutí hlavou, že ekonomiky nerostou, a kecají o prorůstových opatřeních. Když auto zkusíte rozjet se zataženou ruční brzdou, začne to nejdřív hodně smrdět. A pak už je to na osudu.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Bara napsal(a):

Celá Kalouskova škrtforma je tůrování zadřeného motoru. Nechápu, jak chce rozjet ekonomiku, když bere lidem práci a peníze a zvyšuje daně.
12. 07. 2012 | 10:57

český maloměšťák napsal(a):

Blog je dost neaktuální.

http://zpravy.kurzy.cz/331173-ulozky-bank-u-ecb-prudce-klesly-na-temer-7-mesicni-minima/

Významově , ale i obsahově lepší/ve smyslu otevřenosti otázek/ se mi jeví tato úvaha amaterského investora :

http://www.patria.cz/zpravodajstvi/2106833/o-zlatacich-a-stribrnacich.html

K blogu.
Banky, a tím i Michl, by si měly uvědomit, že pokud na jedné straně budou investovat do vývozu pracovních míst z Evropy /ale i např. z USA/ a na straně druhé nepochopí význam smart capital investment - tak je čeká /lespoň doufám/ velmi rázná restrukturalizace a to ne za peníze daňových poplatníků, jak byly zvyklé.../Raiffeisen tuším stále nesplatila kapitálovou injekci poskytnutou rakouskou vládou/...ale pěkně za své a s faktickou - trestně právní odpovědností s možností zakázat např. doživotně výkon povolání bankéře /jak navrhuje labouristická opozice/.

Co je to "smart" ?

specific - measurable - actionable - realistic - time-bound

" smart" rozhodně není nadbíhání si a vzájemné korumpování se mezi developery, bankami a politiky.
To je průser - jak jsme zjistili a stále zjišťujeme.
Ale je to jednoduché - že má barák střechu a základy a že potřebuje pozemek pro svou výstavbu...tomu rozumí snad i to největší trdlo v bance a v politice. O tom žádná...
12. 07. 2012 | 11:02

Občan napsal(a):

Ford Escort to taky umí a ani při tom moc nenadává.
Ovšem se spotřebou to dělá hotové divy :o)))

Kalousek ale nejenže pevně zatáhl brzdu, ale pro sichr ještě sundal kola, aby se ta piksla zaručeně nerozjela. Momentálně pracuje na demontáži motoru...

Totéž ovšem udělali se světovou ekonomikou "finanční sektor" a "investoři".
12. 07. 2012 | 11:42

David napsal(a):

Od odborníků bych očekával seriózní UCELENOU alternativu, jak dál postupovat.

Výkřiky do tmy, na tento způsob, nám nepomohou!!!
12. 07. 2012 | 11:50

rejpal napsal(a):

A co když to celé není nic jiného než pokus o důkaz, že nárůst deficitu je nejen přímo úměrný rozhazování peněz, ale i míře škrtání. Kalousek po skončení experimentu napíše odbornou publikaci o tom, že do Řecka lze přijít i přidušením ekonomiky, dostane se do učebnic a může spokojeně umřít.
Že to půjde tímto směrem, věděla na počátku škrtacích orgií každá bába Dymáková, tvrdil jsem to dokonce i já - totální ekonomický analfabet - ale až na čestné výjimky to nevěděl žádný ekonom.
A nevím ani o jednom, který by teď dokázal říci - mýlil jsem se.
12. 07. 2012 | 11:51

rhisus sardonicus napsal(a):

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/ekonomika/Vypocty-na-panaka-Takhle-pry-dopadne-vase-poctive-sporeni-na-duchod-238992
12. 07. 2012 | 12:57

český maloměšťák napsal(a):

K předchozímu :

http://www.ipoint.cz/zpravy/90556511-aktiva-ve-fondech-etf-vzrostly-na-astronomickych-1-1-bilionu/

"...Během prvních pěti měsíců roku 2012 přiteklo do fondů ETF celkem 60 miliard dolarů. Největší zájem investoři projevili o fond MSCI Emerging Markets ETF (VWO), do kterého přiteklo až 8,1 miliard dolarů...."
---------------
Nevím, kde lidi ze sektoru, kde doporučují investovat úspory do vývozu pracovních míst....kdy pak v důsledku tohoto dochází k prohlubování fiskálních problémů...a kdy oni /lidé z finančního sektoru/ pak těmto " problémovým "zemím snižují ratingy a nutí je buď se neřešitelným způsobem zadlužit...nebo přenést břemeno na malé lidi...a hlavně - LEVNĚ prodávat svá aktiva
...kdy banky čile využívají svých expozitur a jiných možností /ať už sekundárně, či ve prospěch svých klientů/ co se týče tkzv. tax havens...

...kde berou pak tu drzost a veřejně vystupují jako ti, kdo jsou nad věcí, kdo jsou morálními a ekonomickými arbitry ve směru jak se mají státy a občané chovat.
Podle mě je to v jejich síle.
V tom, jaký mají vliv ekonomický a sekundárně i politický / v podstatě tak i vojenský/.
Je to v jejich síle a v parazitickém a služebníčkovském modu chování těch, kterým lidé dali ve volbách své hlasy.

Je to obrovský..ale i hrůzný paradox.

Ti, co svým neumětelstvím a v podstatě zrůdnou antipolitikou ve směru udžení kulturně-civilizačního rámce Západu způsobili obrovskou část těch nejzávažnějších problémů, s kterými se společnosti na Západě potýkají...
...ti pak radí vládám, společnostem......jak se mají chovat a to mnohdy tak, že téměř těmto nařizují.

Kdyby toto nemívalo občas důsledky v podobě obrovského utrpení , a to včetně lesů mrtvol...tak bych to nazval paradoxem.
Ale to nejde - příliš mnoho lidí strádá a často i umírá.

Nazvěme to tedy " báječnou neviditelnou rukou" působící v bankovním sektoru.
12. 07. 2012 | 13:00

český maloměšťák napsal(a):

ještě doplnění :
A pak - když náhodou tito v takovémto konání neuspějí...vyhrožují občanům, že přijdou o své úspory - pokud jim přes fiskál či centrální banky /KOMU vlastně patří centrální banky ????/ nepomohou.

To už neni zrůdně paradoxní - to je zcela normální gaunerství.
A podle toho by s nimi mělo být naloženo.
12. 07. 2012 | 13:04

Karel napsal(a):

To je novinka pro "věhlasného" (médií dokola provařovaného a chráněného) ekonoma?

Všichni ekonomičtí "experti" u nás hýkali blahem nad vznikem "rozpočtově odpovědné" vlády, která jasně deklarovala, že bohatým bude dávat a chudým brát. Že bude znejisťovat velké společenské skupiny a rozkolísavat společenskou stabilitu.

Co jste čekal od ideologa s rétorikou primitiva ("byl bych špatný ministr financí, kdybych nechtěl šetřit" ..... v médiích z této moudré věty měli pravicoví novináři orgastické stavy) ve funkci ministra financí, když bylo jasné, že miní vyvádět pryč z české ekonomiky a z oběhu peníze ven na konta nadnárodních firem, bank, .... bohatých, právníků, exekutorů atd. ?

Co z toho, že vyváděné peníze leží mimo ČR na účtech nebo prostě na účtech čím dál bohatějších subjetků a neobíhají ekonomikou a nepomáhají tvořit hodnoty ?

Proč mi mediálně preferovaní ekonomové v ČR připomínají lokajskou sektu, která brutálně hraje pouze na svoje společenský destruktivní zájmy?
12. 07. 2012 | 13:14

český maloměšťák napsal(a):

http://zpravy.kurzy.cz/331238-italsky-statisticky-urad-hrozi-ze-kvuli-skrtum-prestane-vydavat-statistiky-12-7-2012/

...tak to už nevím jak nazvat.
To už není ani absurdní ani paradoxní...to je prostě....fakt pro to nemám termín.
/nějaký systém funguje tak, že data která jsou důležitá pro to, aby mohlo dojít k zpětněvazebnímu efektu či kalibraci tohoto systému....tato data nebude možno zjistit...nač taky, že - všecko za nás uřídí neviditelná ruka,, Hospodin či geniální bankéři/

To je..../jáí fakt pro todle nemám název...snad Kocourkov ???/
12. 07. 2012 | 13:41

Fialenka napsal(a):

Myslím, že autor nám nenápadně podsouvá, že tou brzdou je levicová politika. Bankéři, podnikatelé a majitelé médií z ní mají strach. Když levice vyhraje u i nás, nejspíš přinese regulaci bank, zavede stejná pravidla jako mají ve Skandinávii (např. mezinárodní spolupráce při zamezení danění v daňových rájích) nebo opatření, která nyní zavádí Francie: „Extrémně vysoké daně pro ty nejbohatší“. Příjmy státu „mají zaplatit i banky a velké nadnárodní společnosti.“ Mimořádně chtějí zdanit také energetické podniky.
12. 07. 2012 | 17:26

Důchodce68r napsal(a):

Hlavní problém je asi zcela neřešitelný.
I kdyby se řešení našlo, nikdo je nezrealizuje.
-----
Jinak, nepodstatný detail, proč se už všechny tradiční vtipy o policajtech nepřeadresovaly na politiky? (Trocha humoru než začneme krvácet.)
12. 07. 2012 | 18:25

Fialenka napsal(a):

PS
Našla jsem kolik konkrétně François Hollande navrhuje: „75 procentní daň pro velké podniky a lidi, kteří vydělávají více než jeden milion eur ročně, k tomu“.
Skoro všichni novináři teď kritizují zvýšení daní. Aleš Michl v tomto blogu také. Přitom některé přímé daně jsou u nás příliš podprůměrné, což škodí ekonomice … „Zatímco například ve Švédsku je zdanění progresivní a horní sazba daně z příjmu fyzických osob je 61 %, Česko se řadí mezi několik málo zemí s rovnou daní. V ČR to je 15 %, v Bulharsku 10 %, Rumunsku 16 %, Černé Hoře 15 %, Rusku 13 % a Ukrajině 15 %.“
12. 07. 2012 | 18:48

Yosif K napsal(a):

Fialenka napsal(a):
PS
Našla jsem kolik konkrétně François Hollande navrhuje: „75 procentní daň pro velké podniky a lidi, kteří vydělávají více než jeden milion eur ročně, k tomu“.
Skoro všichni novináři teď kritizují zvýšení daní. Aleš Michl v tomto blogu také. Přitom některé přímé daně jsou u nás příliš podprůměrné, což škodí ekonomice … „Zatímco například ve Švédsku je zdanění progresivní a horní sazba daně z příjmu fyzických osob je 61 %, Česko se řadí mezi několik málo zemí s rovnou daní. V ČR to je 15 %, v Bulharsku 10 %, Rumunsku 16 %, Černé Hoře 15 %, Rusku 13 % a Ukrajině 15 %.“
12. 07. 2012 | 18:48
Nez zacnete radostne hykat jak se francouzska ekonomika pod vedenim rozhazopvacneho socialisty rozjede zvysenim dani, zvysenim rozhozu penez mezi proletare, snizenim veku odchodu do duchodu a zvysenim p[octu statnicjh parazitu, radeji pockejte rok nebo dva, zda Francii nezkreachuje statni rozpocet.

Presne tohle se stalo v Recku - socialisti 16 let prihazovali pujcene penize do ohne rustoveho kotle a po 16 letech se to zadrelo.
Ve Spanelsku socialisticti samani valdi 20 let ze triceti. Proletarsky mzdy stouply z 250 EUR na 2500 EUR mesicne. Ted je 50% mladeze nezamestnanych. Jakpakto, ze ve Spanelsku a Recku socialisticke systemy po 20 letech rustu prestaly fungovat? V cempak to asi je? Neni to v tom ze po 20 letech bezuzdneho rozhazovani se jim vsichni boji neco pujcit?

Ano anoi - bohuzel je to v tom, po 20 letech rozhazovani se jim vsichni boji neco pucit.

Neni trapnbejsi poheld nez na soialistickeho poltika, ktery jeden den fanfaronsky nadava "na trhy", nebo jako paroubekl hulaka ze dluhy se nemusi splacet, a druhy den s cepici pokorne v ruce zebroni po bankach aby mu dali co nejlepsi podminky na pujcku aby mel zase na pul roku co rozhodit mezi proletare.

Brzdit zadluzovani a startovat rust zaraz jde opravdu velmi tezko. Evropa si bude muste vybrat jedno nebo druhe.
Bohuzel pres veskere kydy politiku o rustu to neni az tak na programu dne.
temer vsechny staty v Evrope krome Svycarska a Estonska jsou zadluzeny podstatne vice nez Ceska republika.

PSA Citroen dnes oznamil vyhazov 8 tisicu delniku na dlazbu. Samozrejme zavreni fabriky postihne i tisice dalsich mist u subdodavatelu. Jakpak to, ze sefove Citreon PSA nejsou naplneni neochvejnym optimismem v ruzove socialisticke zitrky pod vedenim Velkeho socialistickeho kormidelnika Francoise Hollanda?

Francii prece ceka ruzova boduconost? Hollande pujci penize, rozhodi mezi proletare, nastartuje rustova opatreni? Tak jak to socialiste delaji prece vsude? jak je to jednoduche? Rozhodite penize, zaridite prosperitu?

Zajiomave je ze BMW ROZSIRUJE vyrobu ve Velke Britanii. Tam ovsem na rozdil od Francie drzi zdivocele odborare pekne u huby.

Struggling French carmaker PSA Peugeot-Citroen, facing diving sales in crisis-hit southern Europe, announced a drastic cost-cutting plan Thursday to slash 8,000 jobs in France and close a major factory north of Paris.

Hollande - s chuti do prace! Vzhuru do boje protyi burzoazii!

Avanti o Popolo!
12. 07. 2012 | 23:10

acewestly napsal(a):

vzkaz pro vsechny dedky co meli jako prvni barevnou televizi.
hej dedci - nova doba
za gram pika vam ho kterakoliv děva pod volantem preblafne... jenze piko se musi umet vyrobit. ( to se netiskne pomoci vasich "virtualnich" zakonů )

hej dedci - devy vam jej uz nebudou preblafavat za barevný papirek, jako za vasich mladých dobytčích let
pretoze barevny papirky umi delat kdejakej politik, banker, ouředník(ojrořitník) - a at uz ten kdejakej chce mene nebo vice > porad udela jen papirky jejichz hodnota zavisi na tom kdo je nejvice chce a kdo je nejvice nechce, takze nic uzitecneho -- ale piko taky neni uzitecne :D:D prej sem slyšel, ale za to kdo jej chce da vsecno, a kdo nechce neda nic a vsichni ti co chcou a nechcou si spokojene ziji na jedne planete a piko udela vzdy v hlave stejny bordel bez zavislosti na tom zda je nekdo nechce či nechce. coz u penez nemuzeme rici ze.
vetsi kontrast nez piko a many me nenapadlo a vy to stejne víte co tim myslím.
to ze vy "bohaci" nechcete pro sve "chude" sousedy stejne dobro jake pozivate vy za sve bohatstvý, neznamena, ze oni chudáci se spatne ve skole ucili a vy lepe .. ale ze existuje prilis mnoho "virtualnich" bohatýrů ktere se snazite predehnat..
a treba ti chudaci jsou lepsimi lovci nez bohaci, a tak chudaci maji plne zaludky a bohaci skuci hladem ( hladem po rustu koeficientu na papirku -- hehe ta zemekoule je stejne jenom jeden blbej vtip )
//
http://www.youtube.com/watch?v=-Evs0wwnuak&feature=player_embedded
12. 07. 2012 | 23:56

Jarle Halsnes napsal(a):

Pane Michl, víte v čm je podstata problému? V tom, že jedni pracují a vyrábějí a druzí za to inkasují peníze. A proto, aby to mohlo pokračovat, půjčují pak část těch peněz první skupině...
13. 07. 2012 | 10:40

hovorka11 napsal(a):

Aleš Michl:
Ono je to v podstatě skoro jedno, protože díky "transatlantickému spojenectví" sloužíme jen americkým zájmům a ty nás potápějí a potopí:

Juraj Mesík (50) pracoval pracoval ve Světové bance:

Co je dnes horší - problémy Evropy, nebo problémy USA?

Jsou na tom přibližně stejně zle a i Čína s Japonskem mají velké starosti. Situace je však angloamerickými médii hraná tak, aby vznikla pocit, že největší problémy má Evropa. Souvisí to s americkými volbami v listopadu. Později se obrovské problémy projeví i tam, ale jestli se situace v Evropě zhorší dřív než v USA, investoři se budou utíkat k americkému dolaru. Budou ho nakupovat, což může pomoci americké ekonomice udržet se nad vodou o pár měsíců déle. Ale v konečném důsledku to nemůže skončit jinak než velkou inflací.

Kdy to přijde?
Může to trvat týdny až měsíce. Podle mého názoru ne déle než rok.
13. 07. 2012 | 14:23

hovorka11 napsal(a):

Yosif K:
Nepleťte neznalým hlavu, Velká Británie s politikou neoliberální "svobody trhů" měla krachovat díky výši dluhů dříve než Řecko, na kterém se vyhojily americké banky. Řecku prodaly bezcenné papíry. USA natiskla tolik dolárků, že se banky VB mohly zahojit (pouze na čas). Dnes VB šetří na studentech a snižuje neuživitelnou armádu o 20% !!!
Hollande nikoho nezachrání a zachránit nemůže. Bankovní komunisté pro sebe nedovolí aby nemakačenkové měli z astronomických děsátků vysoké daně a poskytnou jim azyl v daňových rájích (i Nečas ráje prosazuje pro své kmotry).

Zajímavé:
"Nositel Nobelovy ceny za ekonomii Joe Stiglitz – a mnoho dalších expertů – už řeklo, že dokud se nezavřou nepoctiví bankéři, nic se nezmění. Bývalý obchodník Max Keiser už volá roky po věšení bankéřských lumpů, aby se tak vyslal vzkaz, že zločin se tolerovat nebude.

Ale Nouriel Roubini je daleko více mainstreamovější než Keiser – nebo i Stiglitz – jelikož má velice blízko k ministru financí Timu Geithnerovi. Roubini řekl Bloomberg, že od počátku finanční krize se nic nezměnilo a bude možná zapotřebí bankéře vrhat do žalářů – či je věšet na ulicích – než se to změní."
13. 07. 2012 | 14:45

Yosif K napsal(a):

hovorka11 napsal(a):
Yosif K:
Nepleťte neznalým hlavu, Velká Británie s politikou neoliberální "svobody trhů" měla krachovat díky výši dluhů dříve než Řecko, na kterém se vyhojily americké banky. Řecku prodaly bezcenné papíry. USA natiskla tolik dolárků, že se banky VB mohly zahojit (pouze na čas). Dnes VB šetří na studentech a snižuje neuživitelnou armádu o 20% !!!
Hollande nikoho nezachrání a zachránit nemůže... atd atd.
13. 07. 2012 | 14:45
Pane Hovorka - hlavu pletete lidem vy:
V socialisticke Francii PSA Citroen vyhazuje na dlazbu 8000 delniku - duvod - prilis vysoke mzdy vystavkovane odborarskymi fanatiky. Samozrejme toto bude mit "socialisticky multiplikacni efekt" - tisice dalsich jobu zmizi i u subdodavatelu. Toto jest pravy cil socialistu - nastolit ekonomicky rozvrat jako v Recku a Spanelsku - mit co nejvice lidi na podpore - ti si na to zvyknou a stavaji se skalnim volicstvem socialistu.

V udajne krachujici Velke Britanii rozsiruje vyrobu BMW, Leyland-Ashok, LandRover a General Motors.

Co se tyce zavirani bankeru - nechte to prosim na prislusnych zemich. Na rozdil od Ceska si podvodni manageri v USA chodi sednout do chladku dost casto - a to na dost dlouho - skupinka okolo Enronu prakticky na dozivoti. Rozhodne casteji nez v CR (vcetne vlady CSSD ktera byla schopna uvrtat do vazby jen nepricetneho a arogantniho psychotika Ivo Svobodu.)

Nikdo neni dokonaly - i v USA je protor ke zleposvani podnikatelske moralky.
V USA vsak rozhodne nepotrebuji rady od zastancu komunistickych popravcich cet.

Za hloubkou krize na zapade stoji to, ze se vybublani krize 20 let odkladalo pomoci tisku dalsich a dalsich penez. Pri nizsi tvorbe penezni zasoby a nizsim rustu zadluzeni by hospodarske poklesuy byly castejsi ale mensi.

Zpet do CR - kdo v parlamente prosazuje navysovani utraceni? kdo v parlamente imrvere hulaka ze Cesko je malo zadluzeno a melo by vice utracet?

Samozrejme - mohlo by se mene krast - udelejte tedy ministrem pro boj s korupci Davida Ratha, Vanhovou nebo Palase......
14. 07. 2012 | 08:37

Yosif K napsal(a):

hovorka11 napsal(a):
Ale v konečném důsledku to nemůže skončit jinak než velkou inflací.
Kdy to přijde? Může to trvat týdny až měsíce. Podle mého názoru ne déle než rok.
13. 07. 2012 | 14:23
Pane Hovorka - i inflace se da zvladnout - zvysenim reposazby u centralni banky a zavedenim uspornych opatreni. To vsak chte nechte omezi rust. To vsak nesmi byt u koryt falesni pratele proletaru, kteri maji jako mantru rozhazovani socialnich davek..........
14. 07. 2012 | 08:42

Jaka napsal(a):

Pane autore, naprosto přesně !
EU prohrává na celé čáře, unifikace tomu dala maximálně na frak. Euro bylo naprosto špatným projektem, nedomyšleným, naivním. Bez ekonomického rozboru, co to přinese.
Bylo jen politickým naivním přáním ekonomických ignorantů.

Je třeba si uvědomit, že Euro vzniklo narychlo, PROTOŽE - p. Kohl strašlivě si přál mít zásluhu na sjednocení Německa ! Požehnání dostal jedině s PODMÍNKOU vzniku eura a poté PAK sjednocení Evropy...
Čili Eurem platíme za sjednocení Německa !

Európa sa blíži k bodu, z ktorého nebude návratu
http://finweb.hnonline.sk/c1-56356100-europa-sa-blizi-k-bodu-z-ktoreho-nebude-navratu
14. 07. 2012 | 10:26

Yosif K napsal(a):

Povzbudit ekonomii rozhozem pujcenych penez mezi proletare z vrtulniku uz nyni pujde v Evrope velmi tezko - Evropa to delala poslednich 20-30 a nyni se to zaseklo na tom, ze Evropa je predluzena.

Povzbudit ekonomii rozhozem penez vybranych od kapitalistu mezi proletare z vrtulniku uz nyni pujde v Evrope velmi tezko - kapital by se proste prestehoval do zemi s nizsimi mzdami i danemi. Co je na tom divneho?

Nezbyva tedy nez omezovat zadluzenost. Nez bude lepe, bude asi muset byt hure.
Skloubit usporna opatreni s "prorustovymi stimuly" pujde tezko. Jake "prorustove stimuly" lze poridit lacino? Prestat rozkradat? Leda tohle......
14. 07. 2012 | 10:30

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy